לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1481214,812 עוקבים אודות עסקים

פורום איכות הסביבה

גם איכות חיים וגם איכות הסביבה – זה אפשרי.
 
ברוכים הבאים! פורום זה מעניק מקום שבו תוכלו לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.
 
אנחנו מבטיחים לענות כמיטב יכולתנו ולגייס את מיטב המומחים בתחום כדי לענות לשאלתכם הייחודית באופן המדויק ביותר שניתן.
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איכות הסביבה

גם איכות חיים וגם איכות הסביבה – זה אפשרי.
 
ברוכים הבאים! פורום זה מעניק מקום שבו תוכלו לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.
 
אנחנו מבטיחים לענות כמיטב יכולתנו ולגייס את מיטב המומחים בתחום כדי לענות לשאלתכם הייחודית באופן המדויק ביותר שניתן.
 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום "איכות הסביבה"! תודה לחברי הפורום ולאורחים על ההשתתפות.
הפרסום בפורום למטרות מסחריות אסור עפ"י תקנון תפוז, למרות האמור אנו מפרסמים פעם בחודש מה שנראה לנו כמוצרים או שירותים מסחריים התורמים לקהילה ולחינוך לאיכות הסביבה. פנו למנהלים במסרים במידה ואתם מעוניינים.
הפורום עוסק בסוגיות סביבתיות על כל גווניהן, כולכם מוזמנים ליטול חלק פעיל או שקט בפורום. נסייע לאורחים המעוניינים להיות ירוקים יותר ונעלה את המודעות הסביבתית באופן כללי. ניתן לשאול שאלות בנושא איכות סביבה שמעניינות אתכם, להתייעץ עם אלו שכבר היו שם במקומכם ובעיקר לקבל רעיונות חדשים לגבי פתרונות אפשריים לקשיים המטרידים אתכם.
אנחנו מבטיחים לענות כמיטב יכולתנו ולגייס את מיטב המומחים בתחום כדי לענות לשאלתכם הייחודית באופן המדויק ביותר שניתן. 

לפני העלאת שאלה, רצוי לבדוק בשאלות נפוצות או לבצע חיפוש בפורום.
 
אנא שמרו על כבוד הפורום וכבדו את חבריכם לפורום. אל תשכחו, עזרו לכם? תגידו תודה, מה אכפת לכם..
 
מאחלים לכם גלישה נעימה.
 
המשך >>

לצפיה ב-'מישו בפורום? או נטוש? למה הפחים הכתומים?'
מישו בפורום? או נטוש? למה הפחים הכתומים?
23/04/2018 | 13:18
6
ראיתי את השרשור הזה מ 2013 אז לא ברור למה צריך אותם?
לצפיה ב-'מיחזור שמשונית'
מיחזור שמשונית
18/02/2018 | 16:31
7
היי אני מעוניינת לקבל פרטים על השמשוניות , תודה טלי 
לצפיה ב-'מים'
מים
15/02/2018 | 10:39
8
מה בדבר איכות מים בגליל
לצפיה ב-'הרעיון שלנו במחקר לתחרות FLL'
הרעיון שלנו במחקר לתחרות FLL
22/01/2018 | 17:32
16
  1.  
שלום אנחנו תלמידים מבית ספר יד גיורא במסגרת תחרות רובוטיקה הארצית הנושא השנה הוא הידרודינמיקה ובמסגרת נושא זה חקרנו על טיהור מים באמצעות פחם פעיל.
 
הרעיון שלנו היה מסנן נייד הפועל בעזרת פחם פעיל. המבנה של המסנן שלנו הוא כזה. המסנן יהיה בנוי משני חלקים חלק עליון וחלק תחתון. בחלק העליון יש את הפחם הפעיל ומתחת לפחם הפעיל חוצץ המפריד בין שני החלקים. בחלק התחתון יש שתי מסננות.
 
איך משתמשים במסנן:
  1. שופכים את המים המזוהמים לחלק העליון שם הם מתערבבים עם הפחם הפעיל.
  2. אחרי 10 דקות מוציאים את החוצץ והמים עוברים דרך המסננות והמים יוצאים נקיים
הרעיון שלנו ירוק לסביבה נייד ואפשר להכין אותו בבית.
לצפיה ב-'עצומה חשובה שעלולה להציל זיהום אוויר ומים משמעותי'
עצומה חשובה שעלולה להציל זיהום אוויר ומים משמעותי
04/01/2018 | 23:08
10
חתימה על עצומה זו תעזור להציל את תושבי מדינת ישראל מפני עתיד של אויר מזוהם ברעלים ובחומרים מסרטנים, מי שתייה מזוהמים וסביבה ימית ויבשתית מזוהמת בגלל הקמת אסדות ומתקני טיפול בגז בקרבת חופינו.
עם חתימתך נפנה במכתב לנשיא המדינה מר ראובן ריבלין, ונבקש ממנו לעזור להציל את ילדינו, את הדורות הבאים.
אנו אומרים כן לגז נקי בלבד לטובת המשק.
לא להכנסת חומרים מסרטנים לחופי ארצנו.
לא לסיכון חיינו וחיי ילדינו.
לא לאסדות טיפול בגז בקרבת חופינו.
לא למתקני איחסון לחומרים נפיצים, רעילים ומסרטנים בחגית, בעמר חפר, או בכל מקום אחר ביבשה או בקרבת חופינו.
מטה המאבק שומרי מישור החוף ועמותת קואליציית אזרחים נגד הקונדנסט, פועלים לעצירת האסון, למניעת הסיכון הבטיחותי, הבריאותי והביטחוני שמביאות לארצנו אסדות הענק לטיפול בגז אשר מתוכננות לקום פחות מעשרה קילומטר מחופי ארצנו, אסדות שמהן יוזרמו לצד הגז הנקי, גם חומרים כימיים נפיצים דליקים ומסרטנים לחופי ארצנו, מחיפה ועד נתניה, תוך סיכון אוכלוסיית המדינה כולה.
הקונדנסט הרעיל הזה שמתכננים להזרים לחופינו עלול לגרום בכל תקלה בים לזיהום נרחב לאורך חופי ישראל ובכל המדף היבשתי, בו נמצא מרבית המגוון הביולוגי של מזרח הים התיכון, אשר יהיה בסכנת הכחדה. הזיהום והרס המגוון הביולוגי במדף היבשתי ישפיע על איזורי הדיג העיקריים של ישראל וירעיל את הדגה, יזהם את חופי המדינה באופן שימנע שימוש בחופים ויעלה לאויר רעלנים מסוכנים לנשימה, אשר יינשאו ברוח המערבית היישר לריכוזי האוכלוסיה, לצמחיה ולחיות הבר. תקלה על פני האדמה תרעיל את השטח סביבה, תרעיל את מי התהום, תרעיל את הצמחיה וחומרים רעילים אשר יתנדפו לאויר יחוללו מחלות בבני אדם ובבעלי חיים. כל זה עוד לפני שנבדקה השפעת תקלה חמורה על איכות המים המותפלים אותם אנו שותים.
אומרים כן לגז הנקי, אומרים לא להכנסת הקונדנסט המסוכן, הנפיץ, הרעיל והמסרטן לארצנו. טיפול בגז רק בלב ים על פי הבאר!
לצפיה ב-'מישהו מכיר פורום בנושא עירים?'
מישהו מכיר פורום בנושא עירים?
02/01/2018 | 07:09
14
רוצה למצוא אנשים שגרים בקריות ולשאול אותם על איכות החיים שם ואיפה כדאי לשכור דירה.
 
תודה.
לצפיה ב-'איכות הסביבה '
איכות הסביבה
29/12/2017 | 08:25
8
זבל מי שמלכלך
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:07
3
 
פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 
 
פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'איך לעשות כסף מהר והרבה'
איך לעשות כסף מהר והרבה
23/12/2017 | 20:42
9
כסף קל!! זה פשוט, זה שווה וזה עובד!! רק תקדישו 5 דקות לקריאה והכסף בדרך אליכם!!!
 
כבר בתור התחלה אם אתם קוראים את זה מתוך פורום, מאוד כדאי שתעבירו את הכתוב אל הכתבן או הוורד ותקראו ממנו או שתשמרו ותדפיסו את המסמך בכדיי שתוכלו לקרוא בקפידה. (במקרה שמנהליי הפורום יחליטו למחוק את ההודעה ואם כן הם מפסידים.
 
לא נמאס לכם לחפש עבודה ולקבל את אותן התשובות: "אנחנו מחפשים אחרי צבא" "אתה צעיר מדי"..."הכל תפוס"... תבוא בעוד חודש"... או להיתקל בחברות כח אדם סתומות. לאחר שתקראו את המאמר הבא לא תצטרכו לשמוע את אותן התשובות שעושות לנו רע על הלב ולאבד תקווה. קצת ארוך אבל שווה את ה-5 דקות הללו לעומת רווח מלא!... באמת דרך מהירה לעשות כסף ובכיף!
פשוט תקראו זה מטורף כמה זה גאוני!!!
 
"מצאתי את מה שאתם הולכים לקרוא בדיוק כמוכם עכשיו, במהלך אחד משיטוטי ברשת, נתקלתי במאמר הזה במקרה. המאמר מספר על זה שאנחנו יכולים להרוויח כסף, בתוך שבועות קצרים, עם השקעה בסיסית של רק 30 ₪ ו- 6 בולים (אני כבר אסביר לכם...). המחשבה שלי הייתה שזוהי הונאה, אמרתי לעצמי, "כן בטח..." הייתי סקפטי, אבל כמו רובנו גם הייתי סקרן והמשכתי לקרוא.
 
היה כתוב שם שאם אשלח 5 ₪ לכל אחד מ- 6 השמות והכתובות שהיו רשומים במאמר למטה, אוכל לעשות אלפי שקלים בזמן מאוד קצר. בנוסף צריך להוסיף את השם ואת הכתובת שלך כמספר 6 בתחתית רשימת השמות ולשלוח ל-300 קבוצות דיון (ברשת פורומים וכאלה). יש בערך יותר מ-500000 כאלה וזה פותח אפשרויות לשוק מאוד גדול (מה שאומר הרבה יותר כסף).. וכשתחשבו על זה אין מלכודת... וזה עובד!!!
 
בדרך כלל אני מתעלם ממכתבים מסוג זה, אבל האהבה ותשומת הלב מאחורי מכתב זה, והתוצאות (העצומות), הראו לי שהוא שונה ולכן החלטתי להשתתף.
 
אם מכתב זה ימשיך כמו שהוא אמור להמשיך, אם נניח את חשדותינו בצד, לבטח כל אחד מאיתנו ירוויח.
 
השאלה ששאלתי את עצמי לפני שהסכמתי לקחת חלק בדבר הזה ששינה את חיי היא:
האם זה נכון?
וכן! התשובה היא כן! זה נכון וזה עובד! האדם שהיה מעליי ברשימה מספר: "תוך 7 ימים התחלתי לקבל כסף בדואר. הייתי בשוק! הנחתי שזה ייגמר בקרוב ולא חשבתי על זה יותר מידיי. אבל הכסף המשיך להגיע! בשבוע הראשון עשיתי 125 ₪ בסוף השבוע השני עשיתי סכום של 5000 ₪ בסוף השבוע השלישי היו לי יותר מ 50000 ₪.
וזה עדיין גדל! עכשיו זה השבוע הרביעי, עשיתי סכום של יותר מ-(תיקלטו!!!) 210 אלף ₪
וזה עדיין ממשיך להגיע! זה בהחלט היה שווה את ה-30 ₪ + 6 הבולים!!!
לתשומת ליבכם! עקבו אחרי ההוראות הפשוטות (שיפורטו למטה) תראו איך הכסף מגיע!!!"
 
זה קל, זה חוקי וההשקעה שלכם היא רק 30 ₪ ו-6 בולים! (בוא נגיד 5 ₪ ליום בשבוע + בול רק כדי להראות לכם עד כמה שההשקעה היא אפסית.
 
אם כל ההוראות הבאות ייעשו בתשומת לב אתם תניבו פרי גדול. התוכנית הזו נשארת מצליחה בגלל הכנות וההשתתפות של האנשים להלן 4 צעדים להצלחה ! :
 
צעד ראשון:
קחו 6 חתיכות נייר נפרדות (עדיף כהות כדי למנוע אפשרות של גניבה דרך הדואר), וכתבו את המשפט הבא על חתיכת נייר: "בבקשה תכניס אותי לרשימת הדיוור שלך", כתבו את שמכם והכתובת המדויקת.
עכשיו קחו 6 מטבעות של 5 ₪ ותכניסו 1 בתוך כל חתיכת נייר, כך שהכסף לא ייראה דרך המעטפה (את המטבעות מומלץ להדביק בסלוטייפ לנייר). שימו כל מטבע עטוף בפתק, בתוך מעטפה נפרדת וסגרו אותן. עכשיו צריך להיות לכם 6 מעטפות סגורות, בכל אחת יש פתק עם המשפט הנ"ל, השם שלכם והכתובת, ומטבע של 5 ₪.
מה שאתם עושים הוא ליצור שרות, אתם מבקשים שרות לגיטימי שהוא להיכלל ברשימת הדיוור של האדם אליו אתם מפנים את הבקשה ואתם משלמים על זה עכשיו שילחו את 6 המעטפות לכתובות הבאות:
 
1. דניאל קוסייב עירית 5 דירה 12 יפו ג' מיקוד 68047
2. הילה רוזנצוויג, קדושת הלוי 40/6 ,ביתר עילית, מיקוד 99879
3. לריסה נובגורודוב, מוצקין 19 דירה 14, נתניה, מיקוד 42460
4. עידו לוריא, רחוב התאנה 5, קדימה, מיקוד 60920
5. נטלי ובר, נחום 18 דירה 13 נתניה, מיקוד 42334
6. שמואל נאבת, בית שערים 6\א, ירושלים, מיקוד 9542614
אלו הן 6 השמות והכתובות אליהן אתם צריכים לשלוח את המעטפות, אחת לכל שם!
 
צעד שני:
הוציאו את השם הראשון מהרשימה למעלה (את מספר 1) הזיזו את שאר השמות אחד למעלה (כך ששמי, שהיה מספר 6 נהיה מספר 5, 5 נהיה 4... וכו') והוסיפו את שמכם כמספר 6 ברשימה.
 
צעד שלישי:
השתמשו בדפדפנים כמו: internet explorer,netscape ובאתרים כמו: msn, ynet, נענע, וואלה וכו' חפשו קבוצות דיון שונות (פורומים, קהילות, לוחות, מועדונים, צ'אטים ועוד...) יש לפחות 500000 פורומים שונים כאלה וזו ממש לא בעיה! כל אתר אינטרנט שיהיה בו פורום יהיה טוב! בעברית כמובן!!!
 
צעד רביעי:
שנו את מה שאתם צריכים, אבל נסו לשמור על המאמר קרוב ככל האפשר למקור. שלחו את המאמר שלכם לפחות ל-300 קבוצות ברשת. כל מה שאתם צריכים זה 300. אבל זכרו ככל שאתם שולחים יותר, יותר אנשים יקראו את המאמר ותקבלו יותר כסף!!!
 
כמו כן, שלחו לכל חבריכם את המכתב לאיימילים שלהם כהצעה להצטרף למעגל השפע.
 
אך... בבקשה זכרו!
 
התוכנית הזו נשארת מצליחה בגלל הכנות והאינטגרציה של המשתתפים, ועל ידי זהירות ותשומת לב במילויי ההוראות. הסתכלו על זה כך: אם אתם אנשים של אינטגרציה התוכנית תמשיך, והכסף שכה הרבה אנשים קיבלו יעבור גם דרכיכם. אז שכל מכתב מקבל התייחסות, והוראותיו מבוצעות בזהירות 6 אנשים יקבלו תמורה, עבור השתתפותם כמפתחי רשימה של 5 כל אחד. השם שלכם יזוז למעלה ברשימה באופן גיאומטרי, כך שכאשר שימכם מגיע למקום מספר 1 אתם כבר מקבלים אלפי שקליים!!!
 
עכשיו נדון בשאלה מדוע להשתתף?
 
מתוך 300 ההודעות ששלחתי, נניח שאני מקבל רק 7 תשובות (אחוז מאוד מאוד נמוך) אז אני עושה 35 ₪ אם השם שלי כמספר 6 ברשימה. עכשיו כל אחד מ7 אנשים ששלחו לי 5 ₪ ישלחו מינימום 300 הודעות, כל אחד מהם עם שמי כמספר 5 ורק 7 אנשים יענו לכל אחד מהשש המקוריים זה עוד 245 ₪ עבורי. עכשיו 49 האנשים האלו יישלחו מינימום 300 הודעות חדשות עם שמי כמספר 4 ורק שבע יענו עליהם אני אקבל 1715 ₪ נוספים.
343 האנשים ישלחו מינימום 300 הודעות עם שמי כמספר 3 וכל אחד יקבל רק 7 תגובות אני יעשה 12050 ₪!!!
אוקי, עכשיו זה החלק הכייפי: כל אחד מ- 2401 האנשים שולח מינימום 300 מכתבים עם שמי כמספר 2 וכל אחד מהם מקבל 7 תשובות. זה הכניס לי 84035 ₪ האנשים ישלחו את ההודעה הזו ל300 קבוצות עם שמי כמספר 1 ואם עדיין יענו רק 7 אנשים מתוך כל הקבוצות אני אקבל 588245 ₪ עם השקעה מקורית של רק 30 ₪ + 6 בולים!!!
 
זכרו! "כנות זו השיטה הטובה ביותר" אתם לא צריכים לרמות. תהיו הגונים ותקבלו את הרווח הענקי בכך שהוא, "טונות של כסף". אז אם כולם יקבלו רק 7 פניות כמו בתיאור הקודם אתם תרוויחו סכום של 588245 ₪ אם תהיו מוכנים לפספס את ההזדמנות בשביל "סיכון" של 30 ₪ + 6 בולים?
אני לא ואני מקווה שתצטרפו אליי כדי שנוכל לעזור לכולם!
 
הערות:
 
אולי תרצו לשכור תיבת דואר בגלל כמות הדואר שתקבלו. אם אתם מעדיפים להישאר אנונימים, תוכלו להשתמש בשם בדוי, כל עוד הדוור מעביר לכם את המכתבים.
אם ישנו אדם ברשימה שאתם מכירים אל תמנעו מלשלוח לו את ה-5 ₪, גם הוא חלק מהשרשרת הגאונית הזו!
 
אתם יכולים לעשות כל כך הרבה כסף בשביל לטייל בכל העולם. רעיון כזה גאוני!!!
 
והכי חשוב!!!
אם אתם מנסים לרמות אנשים על ידי כך שאתם שולחים את ההודעות עם שמכם ברשימה בלי לשלוח את הכסף לשאר האנשים ברשימה לא תקבלו כמעט כסף! ואל תנסו לשנות את השמות! חוץ מאשר להוסיף את השם שלכם עפ"י ההוראות. מישהו שדיברתי איתו, ניסה לעשות את זה והוא קיבל רק 150 ₪ וזה רק אחרי 7 , 8 שבועות ! אז הוא שלח 5 ₪ כמו שצריך אנשים הוסיפו אותו לרשימה שלהם, ובתוך 4 שבועות היו לו יותר מ-20000 ₪.
 
ושוב !
הכי חשוב לא לרמות ולא להתחכם רק ללכת עפ"י ההוראות והכסף בדרך אליכם.
 
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'ריסוס "פג תוקף"'
ריסוס "פג תוקף"
12/11/2017 | 17:12
1
14
מה לעשות עם מיכל ריסוס נגד מקקים, שפג תוקפו, אך הוא עדיין חצי מלא?איך ניפטרים ממנו?
לצפיה ב-'הכל שאלה של כמות, '
הכל שאלה של כמות,
20/12/2017 | 19:31
9
אם מדובר במיכלים רבים יש כיום טכנולוגיות שונות במתקנים לטיפול בשפכים תעשייתים ותחנות מעבר .
לצערי לא ידוע לי על רגולציה בתחום בארץ לגבי מיכלים בודדים .
בהצלחה,
מאור דימינסקי
לצפיה ב-'מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב'
מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב
12/11/2017 | 15:04
16
חתמו על העצומה
מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב
https://www.atzuma.co.il/sheketlv
לצפיה ב-'פרויקט הסברה - מיחזור ושמירה על איכות הסביבה'
פרויקט הסברה - מיחזור ושמירה על איכות הסביבה
30/10/2017 | 11:40
14
שלום רב לחברי הקבוצה , האם יעניין כאן מישהו פרויקט הדרכתי בנושא איכות הסביבה ?
אני מחפשת מדריכים ... ניתן לחזור אליי למייל - shirlic@manpower.co.il
לצפיה ב-'פרויקט מחזור !! דרושיםם !!! '
פרויקט מחזור !! דרושיםם !!!
25/10/2017 | 10:48
20
לפרויקט קצר של חודש וחצי באיזור גבעתיים חולון , דרושים סטודנטים \חיילים משוחררים \צעירים 17+
למשרת הסברה מדלת לדלת על חשיבות המיחזור לאיכות הסביבה .
שכר מעולה למתאימים + שעות גמישות
ליציתר קשר - 073-2369654 - שיר
לצפיה ב-'שבוע קשה היה עם הרבה שריפות ומפגעי עשן'
שבוע קשה היה עם הרבה שריפות ומפגעי עשן
20/10/2017 | 13:49
1
13
בעיקר באיזור השרון , ראש העין פתח תקווה וכפר סבא. לא נראה שיש סוף לתופעה הזאת. כל פעם זה משהו אחר, הפעם הבנתי שהייתה שריפת זבל גדולה באיזור קלקילייה וגם בפתח תקווה היה משהו...חלק גדול מתושבי מדינת ישראל לא יכולים לישון עם חלון פתוח בלילה..
כתבתי עוד על הנושא במאמר:
 
 
 
לצפיה ב-'זיהום אוויר זה נושא מהותי שחשוב להבין'
זיהום אוויר זה נושא מהותי שחשוב להבין
20/12/2017 | 19:37
7
זיהום אוויר זה נושא מהותי שחשוב להבין אותו לעומק.
אנחנו כאנשים שחיים במדינה הרבה פעמים פוגשים את החוקים כפעולות מטעם הממשלה שבאות להקשות עלינו, עם זאת לפעמים עוזר לנסות להבין לעומק את הסיבה והחשיבה לחוק מסווים.
 
לצפיה ב-'קו מתח גבוה'
קו מתח גבוה
16/10/2017 | 16:49
20
שלום
רציתי לדעת אם מגורים במרחק עשרים מטרים מעמוד החשמל שבתמונה המצורפת הם בטוחים. תודה!

לצפיה ב-'מיחזור נייר'
מיחזור נייר
10/10/2017 | 11:37
9
עם השנים קיים שיפור משמעותי באיכות החיים שלנו ומביא אותנו לצרוך לא מעט מוצרים ובכך לייצר יותר פסולת. הפסולת מצטברת ואינה מתפרקת בעצמה ומביאה "להרעלה סביבתית".
תפקידנו הוא למזער את הנזק. מיחזור נייר וקרטון מתחיל בהפרדה ופינוי במתקנים המיועדים לכך. ישנן חברות אשר מציבים מתקנים למיחזור נייר ודואגות לפינוי. כמו כן, ניתן להשתמש בשירותיהם לפינוי פסולת ביניין, גזם,פסולת תעשייתית ועוד. 
לצפיה ב-'הפחתת ערכי cod במים'
הפחתת ערכי cod במים
01/10/2017 | 11:21
24
איך אפשר להפחית את ערכי cod במים
בנוסף להקפדה על שאיבות?
 
לצפיה ב-'האם יש ערך למיחזור? '
האם יש ערך למיחזור?
25/09/2017 | 22:51
5
35
זו לא שאלה של התרסה אלא של הבנה. 
אני משתדלת למיין זבל ולמחזר מה שאפשר.
ניירות , ברושורים, קרטוני אריזות; אריזות פלסטיק למיניהן, מוצרים ח"פ, גביעי מעדני "חלב" (סויה במקרה שלי) וכו'; זכוכיות ואפילו בדים (מפות ישנות, מגבות ועוד). בפועל אני משתדלת לייצר רק זבל אורגני. כמובן גם חשמל ומים עד כמה שאפשר. 
אבל אז אני הולכת לעבודה למשל ושם אין עם מי לדבר, ולא רק שם. מוסדות גדולים יותר או פחות לא טורחים להשקיע משאבים, אפילו בסיסיים, במיחזור או בשמירה כלשהי על איכות הסביבה (החברה משלמת, אז למה לטרוח לכבות אורות למשל). 
אז אני באמת תוהה?! כמה השפעה יש לי כיחידה שלא מייצרת הרבה זבל, לעומת גופים גדולים שזורקים ערימות של דפים, אריזות, פלסטיק וכו'?
האם יש ערך אמיתי למאבק הפרטי על איכות הסביבה? 
 
לצפיה ב-'מיחזור נייר '
מיחזור נייר
28/09/2017 | 11:01
25
היי,
אני יכולה להגיד לך שאני הסתובבתי באתר "דודאים"של חברת נגב אקולוגיה למטרת עבודה וראיתי מקרוב עד כמה חשוב המיחזור הביתי. הכל מתחיל באדם אחד ואת יכולה להעביר זאת הלאה. קחי את המושכות לידיים עד כמה שאת יכולה. קחי יוזמה ותנסי להוביל מהפך אצלך בעבודה. את יכולה לקחת את זה עלייך כפרוייקט, כי ברור שזה חלק משמעותי בחייך. תתחילי במיחזור נייר וקרטון שזה רוב הפסולת במשרדים.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מיחזור פסולת'
מיחזור פסולת
09/10/2017 | 11:32
21
קחי יוזמה ותובילי לשינוי! ממליצה לך על חברה לפינוי ומיחזור פסולת אשר נותנים שירות לכל הארץ. את מוזמנת להיכנס לאתר שלהם ולהתרשם ממגוון השירותים שהם נותנים.
תתחילי במיחזור נייר וקרטון ותעברי הלאה לבקבוקים.. תתחילי להטמיע לסובבים אותך במקום העבודה על חשיבות המיחזור והדרך בה ממחזרים.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה לשתיכן'
תודה לשתיכן
09/10/2017 | 15:26
2
7
התשובות שלכן מאוד דומות ולא ממש עונות לי על השאלה..
כאמור- אני ממיינת זבל כבר עכשיו, אבל זו משימה שקשה לרתום אליה גופים גדולים יותר מאשר האדם הפרטי.
לצפיה ב-'אני חושב שזו שאלה שכל ממחזר שואל אותה את עצמו מתישהו'
אני חושב שזו שאלה שכל ממחזר שואל אותה את עצמו מתישהו
16/10/2017 | 20:31
1
13
על אחת כמה וכמה כשאתה יודע שיש היום מפעלים שלמים בארץ כמו בעטרות ובחירייה שממש ממיינים את הזבל שלנו וממחזרים עד 50 % למטרות שונות.
עם כל זה אני בביתי מפריד ה-כ-ל . אבל זה לא העיקר כי את כבר ממחזרת:)
במפעלים שאני מבקר גם אין בהרבה מקרים הפרדה וכדומה אבל אני יכול להגיד שמניסיוני בנושאים האלה דווקא אין התנגדות למקבלי ההחלטות שהעובדים יפרידו נייר למיחזור למשל. למה? כי זה נראה טוב כי הם לא באמת מתאמצים וזה עוד משהו נחמד ואפילו במקרים מסויימים יש פרסים מהמדינה וגופים אחרים, הבעיה המרכזית בדברים כאלה בדכ זה שצריך מישהו/מישהי שתוריד את הכפפה ותשקיע מאמץ וזמן.
לדעתי זה אפשרי אבל צריך להשקיע זמן ולהתחיל בקטן אפילו לשים רק אצלך במשרד הפרדה של נייר ואחכ להציע לקולגות..
מקווה שזה ענה בצורה זו או אחרת
בברכה,
אינג' מאור דימינסקי
מנכ"ל מייסד
סוטוק הנדסה סביבתית, חיפה.
נייד: 054-7499711
www.sutok.co.il
לצפיה ב-'זה מעודד קצת'
זה מעודד קצת
16/10/2017 | 22:41
8
מבחינתי אני אמשיך כי היום קשה לי שלא להפריד זבל. במקומות העבודה שלי כיום ובעבר לא הצלחתי לשכנע. זה נראה לאנשים כמו בזבוז זמן. במקום הקודם מיחזרו לפחות בקבוקי שתייה קטנים, אבל זה כי זה כסף. השאר לא עניין אותם. למה למחזר נייר כשאפשר לזרוק לפח שאוכל הכל?
במקום עבודה כיום זה פשוט לא מעניין אותם.
כמו שכתבת, עד שלא יהיה גיבוי כלשהו מהמדינה, בצורת פרסים או חוק, לא יהיה שינוי משמעותי. בגלל זה יש לי חושה של עבודה לשווא.
לצפיה ב-'מיחזור נייר וקרטון'
מיחזור נייר וקרטון
25/09/2017 | 08:40
18
שלום חברים,

מידי שנה כורתים קרוב למיליארד עצים לצורך ייצור נייר ברחבי העולם ומסיבים נזק סביבתי חמור. בשנים האחרונות מדינת ישראל עוברת מהפכה בנושא חשיבות המיחזור והפרדת פסולת אשר מהווה כ 30% ממשקל האשפה בארץ אשר גודלת בכל שנה.  
ברצוני להמליץ על חברת נגב אקולוגיה אשר התחלתי איתם שיתוף פעולה לאחרונה. הם עוסקים בכל הקשור לפינוי ומיחזור פסולת.

החברה מפעילה מערך לוגיסטי נרחב ומתקדם. לרשות החברה הציוד הנדרש למתן פתרונות איסוף של פסולת נייר וקרטון.
פסולת הנייר נאספת במכלים המיועדים לכך ומובאים למפעל למטרת מיון לפי סוגי הנייר השונים וניקוי מפני פסולת נוספת כגון סיכות,נייר דבק, לכלוך ועוד.
בואו נשמור כולנו על סביבה ירוקה.
אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים בנושא מיחזור נייר וקרטון או להתרשם ממגוון השירותים שלהם, ניתן להיכנס לאתר שלהם.
לצפיה ב-'שפכים תעשייתיים וחומרים מסוכנים'
שפכים תעשייתיים וחומרים מסוכנים
09/09/2017 | 19:32
1
22
הקדמה ומושגים
 
שפכים תעשייתיים
הם שפכים המהווים תוצרי לוואי מתהליך הייצור של מפעל או בית מלאכה מסויים. לשפכים תעשייתיים מאפייני סיכון רבים ומגוונים בהרבה מאשר לשפכים ביתיים ובמקרים מסוימים מוגדרים כחומרים מסוכנים.
חומרים מסוכנים
מאופיינים ע"י מאפייני הסיכון השונים שלהם המתוארים בפירוט ב"ספר הכתום" ומתחלקים על פי תשע קטגוריות עיקריות כשלחלקן ישנן תת קטגוריות:
1.חומרי נפץ- קבוצת חומרי הנפץ מכילה מגוון רחב של תת קטגוריות כיוון  שקרו מספר מיקרים בהם שמו חומרים מקבוצת סיכון 1 ללא תת הפרדות יחד והם הגיבו בניהם, יצרו פיצוץ וגרמו לאבדות בנפש.
2.גזים- מחולק לתתי קטגוריות של גזים דליקים, לא דליקים רעילים ועוד.
3.נוזלים דליקים- היא הקבוצה הנפוצה בחיי היומיום שלנו מאצטון להורדת הלק ועד אלכוהול(אתנול) ,ההגדרה המשותפת להם היא נוזלים העלולים להתלקח בטמפ' נמוכות יחסית למשל בנזין.
4.מוצקים דליקים
5.חומרים מחמצנים- חומרים בעלי יכולת חמצון, יש הפרדה של תת קטגוריה לחומרים מחמצנים כלליים (5.1) ופרוקסידים (5.2).
6.חומרים רעילים וזיהומיים
7.חומרים רדיואקטיביים- חומרים הפולטים קרינה רדיואקטיבית.
8.חומרים קורוזיביים- חומרים מאכלים, גורמים לפגיעות ברקמות חיות וחומרים שונים כגון אבן גיר.
9.חומרים אחרים- בפועל בקטגוריה הזאת נכנסים כלל החומרים שלא מכילים את אחד ממאפייני הסיכון האחרים. במקרים רבים שפכים.
 
מאפייני הסיכון לחומרים מסוכנים נותנים לנו מושג איך לפעול ומה לעשות כדי למנוע פגיעה באדם ובסביבה. מאפיינים אלה נקבעים לאחר מספר אנליזות של נתונים שנובעות מפרמטרים כמו ריכוזי מתכות כבדות, שמנים ושומנים, ערך הגבה (pH), ריכוז חומרים נדיפים, מיקרו-מזהמים כגון הורמונים ותרופות ועוד.
 
מה הבעייתיות במזהמים כאלו?
זיהום מי תהום (מלחים ומתכות כבדות)
פגיעה ואטימה של הקרקע (שמנים ושמונים)
הרס של צנרת הולכת השפכים (למשל ע"י חומר קורוזיבי)
מיקרו-מזהמים כגון שאריות תרופות והורמונים
 
תמונת מצב כיום
כיום בארץ המודעות בנושא חשיבות הטיפול בשפכים עולה, ישנו מגוון הולך וגדל של אתרי טיפול בשפכים תעשייתיים והרגולציה הולכת ומחמירה בנושא, בשנים האחרונות הייתה קפיצת מדרגה גדולה בדרישות הבירוקרטיות דבר שמקשה מאד על מפעלים (במיוחד הקטנים) לעמוד בדרישות תאגידי המים משרד הגנת הסביבה והגופים הממונים השונים. במקרים רבים המפעל לא בקיא בדרישות הכלליות והספציפיות עבורו כגון היתר רעלים, היתר פליטה, אישורי מנהל, אישור אינטגרטיבי וכדומה. דבר זה גורם לפגיעה חמורה במפעל ומגיע לעיתים לשימועים וקנסות גדולים. בימים אלה ה"סבלנות" שהייתה למשרד הגנת הסביבה לגבי הפרות שונות הולכת ומתקצרת ואנו שומעים יותר ויותר על מפעלים שמשלמים מאות אלפי ועד מיליוני שקלים על זיהומים והפרות.
המצב כיום משתנה חדשות לבקרים יוצאים חוקים חדשים לגבי מה מותר ומה אסור. למרות השינויים הנשנים דבר אחד ברור- האחריות תמיד על יצרן הפסולת. על היצרן לוודא שמצא את הפתרון המתאים ביותר לטיפול בפסולת ובמידה ובחר לשלוח אותה לאתר טיפול הוא מחויב לוודא שהגיע ואכן טופלה ע"י קבלת ושמירת כלל האישורים .
באירופה וארצות הברית התקינה כבר הוטמעה ונכנסו בה רגישויות רבות שעדיין לא קיימות אצלנו, בפועל כל מפעל על פי סוג התעשייה, האזור בו הוא ממוקם ויעד השפכים נקבע למי הקולחין היוצאים ממנו פרמטרים שעליו לעמוד בהם מבחינת ריכוזי מלחים, מתכות כבדות וערכים אורגניים.
דוגמא מצרפת היא מפעל לטיפול תרמי הפועל בשיתוף פעולה עמנו שמזרים את הקולחין שלו לנהר ליד כאשר ריכוז המלחים (נתרן, כלוריד...) שמותר לו עולה בסדרי גודל מהריכוזים המותרים להזרמה בארץ, הצרפתים מסבירים שהרגולציה מתחשבת בספיקות של הנהר מספיק גדולות ביחס לספיקת קולחין ומאפשרות מיהול משמעותי.
כלומר בפועל כל מקרה ומקרה נבחן לגופו.
בימינו אנו רואים בארץ ניצנים ראשונים של התאמה זאת למפעלי טיפול, למשל בהבחנה בין מפעלים המזרימים את הקולחין למט"שים לאחרים שמזרימים לבריכות אידוי ולפיכך אוסרים הגעה של שפכים מתעשיית הפרמאצבטיקה למפעלים השופכים למט"שים מהחשש שיגיע למי השקייה. עד שהרגולציה תתאים את עצמה ותרד לרזולוציות הנדרשות המפעלים והתעשייה ימשיכו לשאת בנטל.
כל עוד לא תהייה רגולציה מאפשרת שמנגישה ומקלה על המפעלים והתעשייה לגבי מה כן לעשות ואיך לעשות, לעומת מתן קנסות ללא הסברים והבהרות, השוק השחור בתחום יגדל. הפסולת תגיע למקומות לא רצויים, לשוחת הביוב, לשדה או במקרים מסוימים כמו השמן השחור מהמוסכים יוברח לשטחים ולעזה כחומר בערה על אף תכונות הסיכון המצריכות טיפול ויחזור אלינו בצורת עשן הפוגע בסביבה ובנו.
 
סיכום
לסיכום לשפכים תעשייתיים מאפייני סיכון רבים ומגוונים שמצריכים טיפול והתייחסות שונה מאשר שפכים ביתיים. שפכים תעשייתיים עלולים לגרום לפגיעה במים בקרקע באדם ובסביבה ולכן יש למצוא את אופן הטיפול המתאים ביותר עבור השפכים על ידי סקר שפכים מקיף, הפחתה במקור וטיפול רלוונטי. הרגולציה בארץ מתפתחת וגדלה בשנים האחרונות אך עם זאת יש לה עדיין כברת דרך.
בכדי לקרוא עוד על טיפול בשפכים תעשייתים היכנסו ללינק.
 
לצפיה ב-'סיוע בטיפול בשפכים'
סיוע בטיפול בשפכים
26/01/2018 | 21:36
1
מרוב רגולציה צריך מישהו שיעשה סדר ליצרני השפכים. חברת שרותי התייעלות סביבתית (EOS) מייעצת בתחום זה, כולל ביצוע סקר שפכים, פרשות טכניות והכי חשוב סיוע מול תאגידי המים ודיגום עצמאי ובלתי תלוי של שפכי המפעל. קישור לאתר החברה - http://www.eos.co.il
 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ