לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77717,771 עוקבים אודות עסקים

פורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שיווק גימיק שיווקי למוצר קיים'
שיווק גימיק שיווקי למוצר קיים
01/09/2016 | 00:06
1
33
שלום וברכה ותודה על הפורום המחכים... רציתי לשאול, עלה במוחי רעיון על גימיק שיווקי למוצר שקיים בשוק כבר שנים ונמצא בכל בית ובכל משרד והגימיק הנ"ליקדם את שיווק המוצר היות ויש תחרות מידי שנה בשיפור ועיצוב המוצר בין החברות,  רשמתי את הרעיון במשרד פטנטים מוכר ובנתיים זה בשלבי הצעה לחברות בעולם, שאלתי היא איך ניתן לפנות לחברות בדרך עצמאית או להשיג חברה או אדם שיעשה זאת כי אין לי אנגלית וגישה להגיע ולנהל דו שיח עם חברות היצור בחו"ל, המשרד רוצה הרבה כסף על כל פניה לחברה וזאת בנוסף לאחוזים שיקבל במידה ותסגר עיסקה בעז"ה... שאלתי היא האם יש חברה שלוקחת את הרעיון ומשווקת אותו?
לצפיה ב-'שיווק מוצר'
שיווק מוצר
01/09/2016 | 11:09
21
מאיר שלום,

הפורום הזה עוסק בענייני קנין רוחני (פטנטים וכו').
בנושא השאלה אני ממליץ לפנות לפורום העוסק בשיווק.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הסבה מהנדסת מכונות לעריכת פטנטים?'
הסבה מהנדסת מכונות לעריכת פטנטים?
27/08/2016 | 20:33
2
55
שלום לכולם,

אני מהנדס מכונות ועיקר עבודתי היא בתחום הפיתוח.
במסגרת עבודתי נחשפתי לתחומי מכניקה רבים כגון מערכות זרימה, מעבר חום, חוזק וכו' מתחומי תעשייה מגוונים (תעשיית הביומד, תעשיות בטחוניות, אווירונאוטיקה ועוד).

אני שוקל לעשות הסבה לתחום עריכת הפטנטים.
יש לי מספר שאלות לגבי התחום ואשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא:
1. מהן המשכורות הטיפוסיות בתחום ?
2. מהי רמת הביקוש לעורכי פטנטים ? האם עבודה כעצמאי היא אפשרות בשלב מתקדם יותר בקריירה או שרוב העבודה שמורה למשרדים הגדולים?
3. האם יש לי ערך מוסף כמהנדס מכונות בעל נגיעה בתחומים שציינתי לעיל?
4.כיצד עליי להתחיל את התהליך ? 

תודה מראש!

לצפיה ב-'התמחות בפטנטים'
התמחות בפטנטים
28/08/2016 | 11:31
1
44
שלום מר ברנולי1
עיקר ההכנה לקראת קבלת הסמכה לדיפלומה של עורך פטנטים היא במציאת משרד או מפעל שיכולים לחנוך אותך במשך כשנתיים (התמחות). בנוסף יש גם קורסים באוניברסיטת חיפה ובבר אילן שאתה יכול לעשות להעשרת הידע שלך.
חשוב להבין שאם אין  לך אנגלית מצוינת אף משרד רציני לא יקח אותך להתמחות.
התחום שלך מתאים, וגם נדרש, אבל לדעתי, להיות עצמאי לא מומלץ לפני 5 שנות ותק, לפחות.
בהצלחה!

לצפיה ב-'הקורס בחיפה כבר לא נפתח יותר'
הקורס בחיפה כבר לא נפתח יותר
15/05/2017 | 21:32
11
שלא יפילו אותך בפח...לי גבו כסף על הרישום וגיליתי שהתכנית לא קיימת.

חוץ מזה בבר אילן גם אין, יש להם תכנית לתואר שני למשפטים ללא משפטנים וזה לא מכסה התמחות פטנטים.

הכי טוב שפשוט תנסה לגשת למשרדים שמתמחים ברישום פטנטים ולבקש להתמחות שם ותוך כדי הלימוד ניגשים לבחינות..בעתיד מי שטוב בהחלט יכול להפוך לעצמאי (אחרי שנהיה כבר עורך פטנטים).
בנוגע לשכר בתחילה הוא לא גבוה במיוחד וגם לרב משלמים בקבלנות. אחרי שיש ותק אז מרוויחים לא רע אבל גם אז, רב העבודה היא בקבלנות (לפי צורך וכמות התיקים).
קח בחשבון שהשוק הוא נישתי כך שככל שירצו אותך יותר כך תרוויח יותר אבל נישה היא נישה היא נישה כך שלא תמיד קל להתברג ולקבל עבודה.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'פייסבוק וזכויות יוצרים'
פייסבוק וזכויות יוצרים
25/08/2016 | 13:31
2
32
שלום , 
קרה לי דבר מאוד מתסכל.
סגרו לי פייסבוק פעיל שהיה פעיל 5 שנים.
הם צודקים  לכאורה, זה היה פייסבוק תחת כינוי בדוי , אבל העליתי בו המון תכנים , סטטוסים שנונים, פוסטים מרגשים וכו'.. עבודה של 5 שנים .
הם דורשים שאשלח ת.ז עם תמונה שלי ולהראות שהשם שלי זהה למה שרשום בפייסבוק (כמובן שהוא לא, וגם לא אשלח - זו חדירה לפרטיות).
מעבר לזה , אין מענה באף מייל אין שום דרך להתקשר עם פייסבוק מעבר למענה אוטומטי, כבר כמעט שנה. לפחות לבקש שיחזירו לי את החשבון לשבוע שבועיים שאוכל לשחזר תכנים.. תמונות..  אין נגישות אליהם אין מענה.
מדובר בממש סוג של גניבה של קניין רוחני. היה לי שם עמוד עם תכנים שעמלתי עליהם שנים. רעיונות מה לעשות ?
לצפיה ב-'פייסבוק זכויות יוצרים'
פייסבוק זכויות יוצרים
25/08/2016 | 14:44
1
42

שונה במינה 9
אין פה ענין של גניבת קנין רוחני. שימי לב: זכויות יוצרים (בזה מדובר כנראה) נקראות באנגלית  copyright  כלומר : אסור להעתיק. למחוק? אין איסור.
הענין שלך עם פייסבוק הוא בעיה מסוג אחר.
אולי תחפשי בפורומים מקרים כמו שלך ותראי איך נפתרו.

לצפיה ב-'תודה.. זה לדעתי קצת מזכיר את המקרה'
תודה.. זה לדעתי קצת מזכיר את המקרה
25/08/2016 | 16:59
21
של עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" (רק במיקרוקוסמוס), שבו בעלי העמוד הפרו את הכללים ,נחסמו ולא הייתה גישה ויכולת לראות את הסטטוסים שלהם (של אנשים שהשקיעו מאמץ רב בכתיבתם) ונדרשה סוללת עורכי דין לשם כך, ולדעתי הם הפסידו אפילו משפטית מול פייסבוק :|
מניחה שאולי משפטית פייסבוק צודקים, אבל בהחלט יש פה משהו שהוא בטעם רע .
תודה על המענה, אחפש באפיקים אחרים
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה של שרונה'
מצטרפת לשאלה של שרונה
23/08/2016 | 15:42
1
33
מותר לי לצלם חומרים מספרים ולחלק בגן?
לצפיה ב-'צילום מספרים'
צילום מספרים
24/08/2016 | 15:57
26
מילי שלום,
מותר "שמוש הוגן" של חומר ללימוד בגן,  אבל תוך ציון שיש זכויות יוצרים, ורק בצורה מוגבלת ללא כוונה ליצר רווחים .

לצפיה ב-'זכויות יוצרים למורה'
זכויות יוצרים למורה
17/08/2016 | 09:55
1
23
בוקר אור, אני מורה ורציתי לשאול שאלה לגבי זכויות יוצרים.
האם יש לי כמורה  זכות יוצרים על מצגות ומערכי שיעור שפיתחתי במהלך שנות עבודתי במוסד לימודי מסוים? במידה  ואני עוזבת, האם אותו מוסד ראשי להמשיך ולהשתמש בחומרים שהפקתי?
לצפיה ב-'בדיוק אני לומדת את זה במסגרת התואר השני :)'
בדיוק אני לומדת את זה במסגרת התואר השני :)
24/08/2016 | 14:44
26
המנחה ציין לדוגמה שהמצגות שהכין הן סוג של קניין רוחני.
למטה בכל עמוד יש כיתוב שמציין זאת.
לצפיה ב-'מבחניים משפטיים'
מבחניים משפטיים
14/08/2016 | 09:37
2
31
מהם המבחנים המשפטיים שעל בקשת פטנט לעבור על מנת להפוך לפטנט רשום?
לצפיה ב-'בקשת פטנט - מבחנים משפטיים'
בקשת פטנט - מבחנים משפטיים
15/08/2016 | 16:27
1
27
גאיה שלום,
בקשה לפטנט צריכה לעמוד ב 3 בחינות : 
1. בחינת החדשנות (כלומר האם יש בבקשה אלמנט שלא קיים בשום מקם אחר בהבטים של הרכב או שימוש).
2. המצאתיות, זוהי דרישה קשה יותר מחדשנות. הדרישה להמצאתיות מחייבת שבהמצאה יש הבט שהוא לא רק חדשני אלא בלתי צפוי .  בעלי המקצוע בתחום לא היו מגיעים להמצאה בתהליך פיתוח רגיל.
3.  ההמצאה כשירה ליצור תעשיתי. כלומר דבר שניתן ליצרו או לבצעו כעבודת אמן או ידנית בלבד, אינו בתחום הפטנטים.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/08/2016 | 11:02
3
לצפיה ב-'צילום מסך כראיה קבילה'
צילום מסך כראיה קבילה
14/08/2016 | 08:33
1
53
שלום,
במסגרת תביעה על הפרת זכויות קניין הגשתי צילומי מסך. מכתב ההגנה עושה רושם שמנסים לערער את המעמד של אותם צילומי מסך.
מהם התנאים שצריכים להתקיים כדי שצילום מסך יהיה ראיה קבילה? או לחילופין, באיזה תנאים בית המשפט לא יקבל צילום מסך כראיה קבילה?
לצפיה ב-'צילום מסך כראיה'
צילום מסך כראיה
15/08/2016 | 16:25
337
שלום רב,
אני מניח שמדובר בקנין רוחני וביתר דיוק בזכויות יוצרים. אמנם אינני עוסק בזה ישירות, אבל צילום מסך יכול להיות חשוד בפברוק. אני מניח שצלום מסך צריך לבוא בלווי תצהיר, או דף מאתר עדיף.
לצפיה ב-'עריכת פטנטים בארה"ב'
עריכת פטנטים בארה"ב
24/07/2016 | 14:11
29
היי,
אני מהנדס תוכנה שעובד בהיי טק וכן בעל רישיון עו"ד. אשמח לקבל מידע מה ניתן ללמוד/לעשות על מנת להתשלב בעתיד בתחום הפטנטים בצורה קלה יותר?

מה הפרוצדורה להוצאת רישיון בעריכת פטנטים בארה"ב?
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 10:00
2
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'שימוש באיור שלא למטרה שעליה הוצהר תחילה'
שימוש באיור שלא למטרה שעליה הוצהר תחילה
15/07/2016 | 23:33
1
18
שלום רב,
לקוח פנה אליי וביקש שאאייר איורים לספר שלו, הוא שילם כפי שסיכמנו, הספר יצא והכל טוב ויפה.
לאחרונה הובא לידעתי שהוא מתכנן (או שהוא כבר עשה, אני לא יודע) להשתמש באיורים הללו למטרות אחרות, למשל, למכור חולצות עם האיורים הללו עליהן.

רציתי לדעת, האם יש לי זכויות בקשר לשימוש באיורים הללו לא למטרה שהוצהרה כאשר עשינו בינינו את ההסכם. (אוסיף כי על החשבונית/הצעת מחיר כתוב כי אלו איורים לספר)?
ברור כי התמחור הראשוני שלי היה שונה לחלוטין אם הייתי יודע שיהיו עוד שימושים לאיורים שלי.

תודה רבה!
לצפיה ב-' זכויות יוצרים - שימוש באיור שלא למטרה שעליה הוצהר'
זכויות יוצרים - שימוש באיור שלא למטרה שעליה הוצהר
18/07/2016 | 11:54
16

בתור יעוץ ראשוני,
האיורים שייכים בעקרון לקונה אבל למאייר נשארו מעט זכויות גם אם העבודות נמכרו. זכויות אלה בעקרן מונעות מהבעלים הנוכחיים לבצע שינויים בעבודה אבל אינני יודע אם אסור לו למכור אותם הלאה. יתכן שהוא יצטרך לשלם לך תמלוגים. צריך לברר אצל עו"ד שמתמחה בזכויות יוצרים.

לצפיה ב-'חיפוש פטנט'
חיפוש פטנט
12/07/2016 | 18:14
2
28
שלום
בשנה האחרונה עשיתי פרויקט סיום לתואר.
בפרויקט בניתי תכנון רעיוני של תוסף למערכת זימון תורים.
מה הסיכוי שהדבר הזה לא קיים ואני יכול לרשום אותו כפטנט?
איך אני יודע מה הסיכוי?

תודה
לצפיה ב-'חיפוש פטנט'
חיפוש פטנט
18/07/2016 | 12:30
1
24
שלום,
במבט ראשון יש כאן שני ענינים. אחד, האם יש חדשנות? והשני  - האם ההמצאה היא כזו שנתן לקבל עליה פטנט, כלומר היא עונה על דרישות חוקי הפטנטים בעולם (וזה לא בהכרח שווה בין המדינות). במקרה זה יש להתיעץ עם עורך פטנטים שעוסק בתחום התכנה.

לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
18/07/2016 | 12:38
16
האם אתה יודע להפנות למישהו שלא ישחט במחיר בשביל תשובות לשאלות האלה?

תודה רבה1
לצפיה ב-'שימוש בתמונה '
שימוש בתמונה
09/07/2016 | 16:41
1
25
הבאה בקבוצת פייסבוק:

האם ניתן להשתמש באופן חופשי? האם ניתן להוסיף עיצוב גרפי שהוא ציטוט של מושא הציור על גבי הציור?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'למען הסר ספק.'
למען הסר ספק.
12/07/2016 | 14:25
17
לא מדובר בקבוצה שיש לה אינטרס כלכלי\מסחרי כל שהוא.
לצפיה ב-'מכירת מוצר באמזון'
מכירת מוצר באמזון
08/07/2016 | 13:23
1
43
שלום,
אני לא יודע אם זה קשור אליך אבל ננסה
אני מוכר באמזון ויש מוצר שאני רוצה למכור המוצר הזה כבר נמכר באמזון ע״י הרבה מוכרים שונים, בידיוק אותו מוצר רק עם הלוגו שלהם.
אני דברתי עם ספק סיני שמייצר את אותו המוצר אני רוצה לשים את הלוגו שלי ולהשיק אותו באמזון.
ככה זה עובד באמזון.
הבעיה היא שכל המותגים שם רשומים באתר TESS ויש להם זכויות יוצרים על המותג או על המוצר.
עכשיו אני לא יודע אם מותר לי למכור את המוצר הזה
אם אפשר תשובה מדוייקת לגבי זה או לשלם לעורך דין שמבין בעניין הזה ויתן לי תשובה סופית אם אני יכול למכור את המוצר או לא.
תודה
לצפיה ב-'מכירת מוצר באמזון'
מכירת מוצר באמזון
10/07/2016 | 13:59
20
עמית שלום,

מבחינת אמזון ידוע שדרכה מתבצעות המון הפרות של זכויות יוצרים. לגבי המכירות שלך שם, לוגו יש לך שלך (האם הוא רשום כסימן מסחר?). לגבי המוצר עצמו שאתה רוצה למכור- צריך לעשות מאמץ פרטני. אולי יש עליו זכויות יוצרים? כדאי שתפנה לעורך דין בנושא זה.
בהצלחה!

לצפיה ב-'חוקיות שיתוף שיר בפייסבוק לצורך זכרון פרטי '
חוקיות שיתוף שיר בפייסבוק לצורך זכרון פרטי
04/07/2016 | 10:43
8
שלום רב: בעוד שבועיים לאימי יש אזכרה, ולכן חשבתי לעלות לפייסבוק פוסט הנצחה וזיכרון ע"י בין-היתר קליפ תמונות שברקע התנגן השיר "פרח" של יהודה פוליקר. השאלה האם מבחינה חוקית אני רשאי לעשות שימוש כלשהוא בשיר הנ"ל לצורך המטרה לעיל ???

לצפיה ב-'פיתוח מוצרים בהדפסה תלת ממדית'
פיתוח מוצרים בהדפסה תלת ממדית
28/06/2016 | 11:08
1
32
האם לפתח מוצר (פטנט) בהדפסה בתלת מימד כדי לראות את האב טיפוס עוד לפי קבלת כל האישורים לפטנט כדאית?
קראתי באתר זה (לינק מצורף) ואני נורא מתרשם.
לצפיה ב-'אב טיפוס'
אב טיפוס
28/06/2016 | 15:53
11
שלום רב,
כדי להגיש בקשה לפטנט ולעבור את כל התהליך לא צריך ליצר אב טיפוס.  באם הממציא רוצה לקבל בטחון שהוא בדרך הנכונה ולא עשה טעויות מהותיות בתכנון המוצר, אז כן כדאי לו להכין אב טיפוס. אבל כאמור, לצורך הגשת בקשת פטנט לא הכרחי ליצר אב טיפוס.

לצפיה ב-'חוקיות פרסום עסק באינדקס עסקים'
חוקיות פרסום עסק באינדקס עסקים
26/06/2016 | 09:31
2
18
שלום,
למיטב הידיעה, אינדקסים של עסקים שואפים למצב שבו יוכלו להציג את מקסימום העסקים הפעילים. אי לכך הם אוספים את פרטי העסקים (שם, כתובת, טלפון, זמני שרות וכד') ומציגים אותם באתר ו/או באפליקציה שלהם.
שאלתי היא כזאת, אם אינדקס כלשהו מציג את פרטי העסק שלי (מבלי להכנס לנכונות הפרטים והאינטרס שלי בפרסום) מבלי שאני מסרתי לו את הפרטים ו/או נתתי הרשאה כלשהי, האם בפרסום שכזה אותו אינדקס עושה משהו לא חוקי? ואם כן, מה?
לצפיה ב-'חוקיות פרסום'
חוקיות פרסום
27/06/2016 | 10:39
1
12
שלום,
הנושא לא שייך לקנין רוחני.
אם אתה/המתלונן יכול להוכיח נזק - שיתבע. אם הנתונים הושגו מתוך מידע גלוי לציבור - אין  מה להתלונן אלא אם יש לו זכויות יוצרים על מה שהועתק. אם אתה סתם רוצה לתבוע על העתקה - אפשר לנסות, לא סביר.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
03/07/2016 | 12:28
לצפיה ב-'בחירת שם לאתר'
בחירת שם לאתר
23/06/2016 | 16:29
1
16
מעוניין לבחור שם לאתר ולהקים חברה עם שם זהה.. האתר יעסוק בתחום האוכל.
מבדיקה שעשיתי באינטרנט מצאתי שיש חברה בשם זהה אבל פועלת בתחום השיווק.
האם יש בעיה להקים חברה \ לרשום אתר בשם זהה?
חיפשתי מידע באינטרנט והנושא לא ברור מספיק.
נראה לי מיותר לגשת לעו"ד או לרשום את השם כסמל מסחרי.
1. האם מותר לי לבחור בשם של חברה קיימת במידה והתחום הוא תחום שונה?
2. האם ממולץ לגשת לעו"ד שמתמחה בנושא?
תודה.
לצפיה ב-'בחירת שם לאתר'
בחירת שם לאתר
27/06/2016 | 10:49
13
שלום רב,
הנושא לא פשוט,
רישום חברה ורישום דומיין נעשים ע"י גורמים נפרדים. רשם החברות הוא שמאשר או לא מאשר שם לחברה.
אני ממליץ לפנות לעורך דין משום שזה מקור להסתבכות.

לצפיה ב-'רישום פטנט'
רישום פטנט
21/06/2016 | 16:18
1
24
שלום ד"ר צביון.
לכמה זמן אני יכול להגן על פטנט אם רשמתי אותו?
לצפיה ב-'רישום פטנט'
רישום פטנט
21/06/2016 | 17:42
15
שלום רב,

תוקף פטנט הינו ל- 20 שנה מיום הגשת בקשת הפטנט (אךתלוי במסלול ההגשה).
לצפיה ב-'איור של תמונה'
איור של תמונה
16/06/2016 | 12:26
13
שלום רב, האם מותר לי לאייר תמונה שמקורה בצילום אייקוני ולפרסם בספר שאני מוציאה לאור?
לצפיה ב-'שאלה בנושא הוצאה לאור של מדריך טיולים'
שאלה בנושא הוצאה לאור של מדריך טיולים
11/06/2016 | 22:13
3
11
נניח שאני כותב ספר מדריך טיולים, ובספר אני ממליץ על מקומות לטייל ומקומות לינה, וגם להיפך - ממליץ שלא לטייל במקום מסויים או לא להזמין לינה במקום מסויים.  
1. האם למישהו שקנה את הספר, וטייל בעזרת הספר, יש לו עילה לתביעה בגלל משהו שכתוב בספר?
אם כן - אם הספר יחולק חינם ולא יעלה כסף, האם גם אז תהיה לאותו אדם עילה לתביעה?
2. אם למשל אני כותב שלא כדאי לישון במקום לינה מסויים, האם אותו בעל מקום לינה, יש לו עילה לתבוע אותי?
תודה מראש על העזרה.
לצפיה ב-'הוצאה לאור'
הוצאה לאור
13/06/2016 | 17:30
2
11
תומאס שלום,
זה לא ענין של קנין רוחני. אני מציע לך להתייעץ אולי עם עורך דין.
לצפיה ב-'תודה. יש לך מושג איזה תחום של עריכת דין עוסק בנושא? '
תודה. יש לך מושג איזה תחום של עריכת דין עוסק בנושא?
13/06/2016 | 19:33
3
לצפיה ב-'הוצאה לאור'
הוצאה לאור
14/06/2016 | 12:53
4
מצטער, אני לא מספיק בקיא בתחומי עריכת הדין כדי להמליץ.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' (רחובות, הרצליה פיתוח, באר שבע). המשרד עוסק בליווי פטנטים במדעי החיים, הי-טק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ