לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77717,771 עוקבים אודות עסקים

פורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קניין רוחני ופטנטים

ברוכים הבאים לפורום קניין רוחני ופטנטים!
הפורום מיועד ליזמים ולכל מי שמפתח מוצרים ושירותים חדשים.
בפורום תוכלו לשאול שאלות כמו: על מה ניתן לרשום פטנט? איך אני מתחיל את הליך רישום הפטנטים?

באיזה מדינות כדאי לרשום פטנט?
בנוסף, הפורום יענה גם על שאלות להגנה על סימני מסחר (שם, לוגו אבל לא רק) ומדגמים (עיצובים חדשים).
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פטנט של אתר מיוחד'
פטנט של אתר מיוחד
21/12/2014 | 13:06
1
33
שלום לכולם
לא ידעתי שהפורום הזה קיים... שמחה לגלות אותו

יש לי רעיון להקים אתר מיוחד
האם אפשר לרשום על האתר הזה פנטנט או משהו שיגן עליי בשנה הראשונה של האתר הזה?
זה אחר עם ההמצאה שלי ואני הייתי רוצה יתרון כלשהו על פני האחרים
שלא יעתיקו אותו ממני (קל מאוד להעתיק אותו)

זה לא המצאה כאילו של משהו חדש בעולם
אך בישראל זה חדש.
אין עוד אתר כזה.

אשמח לתובנות מה לעשות...
מפחדת שיגנבו לי את הרעיון ואז לא יהיו לי לקוחות באתר

לצפיה ב-'הגנות קניין רוחני על אתר אינטרנט'
הגנות קניין רוחני על אתר אינטרנט
23/12/2014 | 13:45
24
שלום רב,

דיני הקניין הרוחני ככלל וזכויות היוצרים בפרט אינם מקנים הגנה על רעיון אלא על דרך ביטויו או יישומו.

קניין רוחני באתר האינטרנט יכול להיות מוגן בדרכים שונות, כתלות באלמנטים באתר שלגביהם יש לבעל האתר זכויות. ההגנות שיינתנו, יהיו תואמות לזכויות.
על עיצובו של האתר והדרך בה מוצגים הדברים בו, יכולה להיות הגנה של דיני זכויות יוצרים, בהנחה שהעיצוב מקורי. לדוגמא, אם באתר תכנים מקוריים כגון תמונות או טקסטים שהינם בבעלותו של בעל האתר, תכנים אלו יהיו מוגנים בדיני זכויות יוצרים. כמו כן, אם התוכנה שמפעילה את האתר הינה פיתוח מקורי הרי שגם היא עצמה יכולה להיות מוגנת על ידי דיני זכויות יוצרים, ולעיתים גם על ידי דיני הפטנטים.

על מנת לבחון האם המצאה כלשהי היא המצאה כשירת פטנט, יש לבחון, ראשית כל, האם מדובר במוצר או הליך שיש בו חידוש, תועלת, אפשרות לשימוש תעשייתי והתקדמות המצאתית. המצאה שהיא ביסודה שיטה עסקית, תהא כשירה לרישום כפטנט אך ורק אם מהותה נמצאת בתחום טכנולוגי ולא העסקי. אמנם אתר האינטרנט מהווה אלמנט טכנולוגי, אך אין די בכך שההמצאה מיושמת בו כדי לענות על דרישה זו.

בהנחה והאתר עושה שימוש בסימן מסחר רשום או בעל מוניטין השייך לבעלי האתר, גם הסימן יהיה מוגן באמצעות דיני קניין רוחני או דיני עוולות מסחריות.

מעבר להגנה הנתונה לבעל האתר בדין, כמצוין לעיל, מומלץ וכדאי לבעל האתר להעלות תנאי שימוש ברורים ומוקפדים אשר יבטיחו את זכויותיו ויחזקו את טענותיו המשפטיות במקרה שזכויותיו נפגעו.

בהצלחה,
דניאל
לצפיה ב-'קרדיט על עבודות שביצעתי בזמן היותי שכיר'
קרדיט על עבודות שביצעתי בזמן היותי שכיר
16/12/2014 | 10:52
3
44
שלום . 
פתחתי משרד חדש לתכנון חשמל . 
האם אוכל לפרסם בפרופיל המשרד שלי את נסיוני ? 
בפירוט נסיוני האם אוכל לרשום אילו מבנים תכננתי? 
למרות שבסופו של דבר גם המבנים אותם תכננתי או אשר לקחתי חלק עיקרי בתכנון מי שחתם על התכנון היה הבעלים של החברה שעבדתי בה. 
תודה לעונים .
לצפיה ב-'פרסום עבודות שנעשו אצל המעסיק הקודם'
פרסום עבודות שנעשו אצל המעסיק הקודם
16/12/2014 | 17:34
2
34
שלום רב,

ככל שתתאר את ניסיונך כהווייתו, היינו באופן אמיתי ושאינו מטעה, ובכפוף לכך שדבר עבודתך אינו נתון תחת הסכם סודיות (למשל, הסכם סודיות שנחתם בין הלקוח לבין החברה שעבדת בה וחל עליך כעובד), אזי כעיקרון, לא צריכה להיות מניעה לפרסום זה.
עם זאת, יש להידרש לבחינת פרמטרים נוספים, כגון הסכם העבודה שנכרת בינך לבין המעסיק הקודם וההתחייבויות שלך על פיו, וכן אלמנטים אחרים שייבחנו בהתאם לנסיבות המקרה.
אגב, משאלתך הבנו כי התכנון המתואר אינו תכנון אדריכלי. במקרה שכן, הרי שאז עשוי להיות מדובר ביצירה אדריכלית לפי חוק זכות יוצרים והוראותיו עשויות להיות רלוונטיות לעניין זה.

בברכה,
דניאל
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה , '
תודה רבה על התשובה ,
17/12/2014 | 13:51
1
25
להלן הבהרות .
1. מדובר בתוכניות חשמל ולא בתוכנית אדריכלית.
2.לא נחתם שום חוזה ביני לבין המעסיק (פשוט כי הנושא נשכח וכך עבדתי 7 שנים ללא חתימת חוזה)

כמו כן , האם מותר לי לרשום גם את שמות המבנים ? , לדוגמא:
"במסגרת עבודתי במהלך השנים תכננתי את מערכת החשמל של בנייני ההייטק החדשים "אלרם" בכניסה הצפונית לעיר ,
כמו כן חלק ניכר ממבני התעשייה כגון :כלמג, סיטן ועוד . התוכניות שביצעתי שם הן ... בלה בלה בלה .. "
האם נוסח זה מקובל ?
תודה.
לצפיה ב-'פרסום עבודות שנעשו אצל המעסיק הקודם'
פרסום עבודות שנעשו אצל המעסיק הקודם
17/12/2014 | 17:22
21
שלום רב,

התשובה העקרונית לשאלתך ניתנה לעיל.

לעניין תשובה ספציפית, נזכיר כי פורום זה לא נועד לשמש כבמה למענה חד-משמעי למקרה ספציפי היות ומענה שכזה מצריך בירורים ובדיקות נוספות שמטבע הדברים לא ניתן לבצע בפלטפורמה זו.

בהצלחה,
דניאל
לצפיה ב-'פטנטים: שאלות שלא מצאתי עליהם תשובות.'
פטנטים: שאלות שלא מצאתי עליהם תשובות.
14/12/2014 | 20:40
1
36
שלום רב,

פטנטים: שאלות שלא  מצאתי עליהם תשובות.
למה חוק הפטנטים בארץ נותן 100 % מהפטנט למעסיק ולא נותן 30 עד 40 אחוז לממציא?
במדינות אחרות לא נותנים אחוזים ניכרים לממציא?
זה לא יעודד ממציאים?
למה אף אחד לא מנסה לשנות את זה?
שלחתי אימיילים בנושא לחברי כנסת אבל אין הענות!
למה לא מלמדים את מקצוע הפטנטים כמקצוע חובה?
למה אין חוגים לפטנטים?
עד שנת 2025 60 עד 80 אחוז ממקומות העבודה ילכו לרובוטים,עכשיו זה הזמן ללמד רובוטיקה ופטנטים החל מכיתה אלף ולהמציא הרבה פטנטים שהתחום עוד חדש, למה לא עושים את זה?
אפשר גם להקים חברות סטארט אפ בנושא רובוטיקה, בינה מלאכותית, ננוטכנולוגיה, חלל, תאי גזע ואנרגיה חלופית בבתי הספר, וכך הילדים יעבדו באותן חברות יום אחד בשבוע במקום ללמוד וכך ימציאו את הפטנט הראשון בגיל 7 במקום בגים 35.

מה דעתכם?

תודה
לצפיה ב-'תמלוגים לעובד עבור פטנט שהמציא'
תמלוגים לעובד עבור פטנט שהמציא
15/12/2014 | 15:20
37
שלום רב,

השאלות אותן הנך מעלה הן אכן שאלות מעניינות מאוד הנוגעות בהתפתחות והתקדמות הטכנולוגיה, שאת התשובות להן ככל הנראה נדע רק בעתיד. יכול להיות כי עם התקדמות הטכנולוגיה, יחולו שינויים גם בתחום ההוראה וגם בתחום העבודה בפועל.
לעניין שאלתך בנוגע להמצאה של עובד במסגרת עבודתו (אמצאת שירות), ישנה התייחסות לנושא במסגרת חוק הפטנטים. סעיף 134 לחוק זה קובע כי במידה שאין בין העובד למעביד הסכם הקובע אם העובד זכאי לתמורה בעד אמצאת שירות ובאיזו מידה ואילו תנאים, הדבר ייקבע ע"י הוועדה לענייני פיצויים ותמלוגים. היינו, המחוקק אכן סבור כי מגיע לעובד פיצוי בגין אמצאה במסגרת עבודתו ואף קבע סעיף רלוונטי בחוק המתייחס לכך. יחד עם זאת, במרבית מקומות העבודה המעביד מחתים את העובד מראש על הסכם ששולל זכות זו מהעובד, או מקנה לו פיצוי סמלי בלבד בעבור אמצאתו, במקרה הטוב.
ראוי לציין כי לפי הוראות התכ"מ (תקנון, כספים ומשק) מיום 20.10.10, אמצאות של חוקרים בבתי חולים ציבוריים שזכו לרישום כפטנטים, מזכות את החוקרים בתמלוגים בשיעור של כ-35% מסך ההכנסות מהפטנטים שנרשמו.

בברכה,
דניאל

מנהל/ת הפורום

אודות:
עורך הפטנטים גד בנט הינו שותף ובעלים של משרד עורכי הפטנטים בן-עמי ושות' (רחובות, הרצליה פיתוח, באר שבע). המשרד עוסק בליווי פטנטים במדעי החיים, הי-טק
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ