לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוניברסיטת תל אביב

סטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, דוקטורנטים, מתרגלים, מרצים, וכל שאר הלומדים והעובדים באוניברסיטת תל אביב- בעבר, בהווה ובעתיד- הפורום הזה הוא שלכם ובשבילכם!

בפורום יש מקום לשרשורים בנושא אוניברסיטת תל אביב, כמובן, אך הוא גם מיועד להיות מעין 'קמפוס' וירטואלי, סוג של כר דשא גדול, בו יוכלו להיפגש גם אלו מאיתנו שלא חולקים את אותו הדשא בהפסקה :-).

לכולם- ברוכים הבאים!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
| שאלה בנושא שכר לימוד? בידינג? בדוק פה קודם  | הפרסום בפורום אסור! לשם כך קיימים הלוחות.| נא לקרוא את חוקי הפורום | . תשובות סופיות לקבלה יינתנו כאשר יתמלא המקום בחוג באופן סופי - זה יכול להיות גם לקראת תחילת הלימודים!

המשך >>

קורס הכנה במתמטיקה
03/05/2016 | 13:14
14
שלום אני רשום לתואר בכימיה-ביולוגיה שמתחיל בשנה הבאה.אני עומד בכל הדרישות לתואר כולל ציון סכם גבוה מהנדרש.אך יש לי בגרות ב4 יחידות בציון של 72.ולכן אני צריך לעשות קורס הכנה ברמה של 5 יחידות.מה הסיכוי שלי להצליח בקורס? בהתחשב בזה שמתמטיקה אף פעם לא הייתה הצד הכי חזק שלי בעוד שמצד שני אף פעם לא השקעתי במתמטיקה כמו שאני מתכוון להשקיע בקורס.יש סיכוי שאגלה שהשד לא גרוע כל כך? או שעדיף לוותר מראש? כן אציין שעשתי גם 5 יחידות בכימיה ובצלחתי בהן בצורה טובה (ציון של 88)
סמינריון
01/05/2016 | 14:32
12
אשמח אם תענו לי על שאלון קצר במסגרת הסמינריון שלי!! בבקשה! השאלון פונה למנהלים ולמנהלות.. תודה רבה!!

דוקטורט בהנדסת חשמל לאחר תואר שני עם ציונים לא טובים.
24/04/2016 | 20:34
1
38
זה אפשרי?
היי,
26/04/2016 | 07:41
39
מניחה שכמו לכל דבר, גם כאן יש וועדת חריגים..
שווה לנסות- אני מניחה שזה תלוי בביקוש של המסלול..
יש מקומות שמעריכים אנשים שמנסים להתקבל ולא מוותרים.. שזה גם שיקול.
שווה להתחנף למזכירות- להבין מי נגד מי בסיפור..
בהצלחה!

בחירת מגמה
23/04/2016 | 00:32
21
שלום. אני מעוניין להתחיל ללמוד שנה הבאה באוניברסיטה וחושב על ביולוגיה או ביוכמיה. מה הסיכוי למצוא עבודה עם כל אחד מהם? ביולוגיה כשלעצמה יותר מעניין אותי משילוב עם כימיה אבל שמעתי שביולוגיה כשלעצמה מהוות בעיה בשוק העבודה.. תודה וחג שמח
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:53
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
ירידת תנאי הקבלה
17/04/2016 | 14:08
1
84
היי מישהו יודע מתי בערך יורדים תנאי הקבלה (אזור יוני יולי?)

תודה :)
אכן :)
26/04/2016 | 07:41
27
למיטב הבנתי יש אפשרות של התראה במערכת של האוני' על ירידת תנאים.. שווה להירשם.

חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:23
7
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
בקשת עזרה בבחירת תחום לימודים
12/04/2016 | 13:52
2
50

שלום לכולם.
אני נמצא בפני התלבטות בנוגע לשני תחומי לימודים: הנדסת תוכנה, וראיית חשבון.
נתוני השכלה: פסיכומטרי 530 כללי, מתמטיקה 3 יח"ל בציון 98, אנגלית 5 יח"ל בציון 93.
אספתי מספר שאלות שיסייעו לי לעשות החלטה נבונה. אשמח אם תוכלו להשיב על השאלות האלו עבור כל מסלול בנפרד, לפי הידע, ההתרשמות והניסיון שלכם.
כמה סה"כ שנות לימוד למסלול? כיצד השנים האלו מתחלקות?
האם צריך סטאז'?
מה העבודה המעשית עצמה לאחר הלימודים? איזו עבודה אני אעשה בפועל?
מה גובה השכר ללא ניסיון לעומת שנה או שנתיים ניסיון?
מה שעות העבודה הממוצעות?
באילו אזורים יש ביקוש לכל תחום?
תוך כמה זמן אחרי הלימודים אפשר להתחיל לעבוד?
האם אפשר לעבוד תוך כדי הלימודים?
האם יש קורסים צולבים לשני המסלולים?
מה עמדת שוק העבודה לגבי תואר מהאוניברסיטה הפתוחה?
האם כדאי להשלים את תנאי הקבלה וללמוד במכללה או אוניברסיטה רגילה?
המון תודה על התמיכה ועל הנכונות לעזור.
בכבוד רב,
איתן

תחום לימודים
17/04/2016 | 21:39
1
23
הייתי ממליץ לך לחשוב פעמיים לפני בחירה בראיית חשבון. השכר נמוך, השעות ארוכות והיחס גרוע. בהנדסת תוכנה השכר הרבה יותר טוב. עם זאת, אתה צריך לבדוק אם אתה יכול להתמודד עם המתמטיקה שדורשים בהנדסת תוכנה. בשני המקצועות יש העדפה ברורה למקומות לימוד יותר נחשבים.

(לא מניסיון).
18/04/2016 | 01:10
6
האיש החושב
05/04/2016 | 23:22
51
"האיש החושב" הוא בלוג שעוסק במחשבות שונות ובכל מה שבוער במציאות.
הבלוג נותן במה לכותבים שונים לכתוב את שעל ליבם ברבים.
אתם מוזמנים להכנס לפייסבוק שלנו:
https://www.facebook.com/blogthink/
וגם לבקר באתר ולקרוא מאמרים בנושאים שונים:
https://hamitiblog.wordpress.com/
בואו לבקר, לקרוא ולכתוב.
הדחה מהתואר בכלכלה.
04/04/2016 | 05:26
1
92
שלום לכולם,
אם אני לומד לתואר דו חוגי בחשבונאות וכלכלה, ונכשלתי בכלכלה בקורס מסוים מעבר למותר (נכשלתי 5 פעמים).

א. מה הסיכוי שיתנו לי עוד מועד? האם מישהו חווה מקרה דומה?
ב. אם לא יתנו לי עוד מועד- מה דין הדבר? (הקפאה של התואר או הדחה)
ג. איך זה משפיע על התואר השני הדו חוגי? (חשבונאות במקרה הזה)
היי
04/04/2016 | 14:34
56
האם מדובר בקורס חובה? - מניחה שכן. אבל צריך להסתכל בתקנון האם הוא קורס המחייב ציון עובר.
ברמה העקרונית, מעל פעמיים לא נותנים לשפר ציון ומעיפים. ואז אתה נשאר רק עם חשבונאות ויכול פשוט לקחת דו-חוגי אחר.
אתה יכול לנסות להתחנן.. תחשוב מה הסיכוי לעבור והאם זה שווה את זה...
בהצלחה :)
משלחת לליטא ולפולין לסטודנטים דוברי רוסית
04/04/2016 | 00:35
19
שלום לכולם ולכולן,
בימים אלו אנו פותחים בהלל באוניברסיטת תל אביב תכנית מנהיגות ייחודית לסטודנטים ולסטודנטיות דוברי רוסית ששמה "מסע בעקבות". בתכנית יש משלחת לפולין ולליטא, מפגשי העשרה עם מנהיגים בחברה הישראלית והוצאה לפועל של יוזמות חברתיות על ידי הסטודנטים.
פרטים בקובץ המצורףׂ והגשת מועמדות בקישור הבא http://goo.gl/7lRgr2. ;
אני מזמינה אתכם/ן להגיש מועמדות ומאחלת לכם/ן הצלחה רבה!
בברכה,
נטלי 

מבחנים מקורס מערכות ספרתיות - סילבוס חדש
03/04/2016 | 10:01
27
שלום רב,
אבקש, אם אפשר, לשלוח לי את החוברת מבחנים (או מבחנים אחרונים) של הקורס 0512-3561-03
אני סטודנט בבן גוריון וצריך ש אלות לתרגול נוסף.
כתובת הדוא"ל שלי הינה - ypaul123@gmail.com
המון תודות מראש.
יוסי.
דרושים משתתפים לניסוי בפסיכולוגיה תמורתו מקבלים 50 ש"ח
02/04/2016 | 11:33
31
היי, אני לימור, סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, ואני עורכת מחקר העוסק בקשר שבין חרדה להתנהגות וקוגניציה במעבדה הצמודה לקניון רמת אביב! הניסוי מיועד לבני 18 ומעלה הפוחדים מעכבישים (הניסוי אורך 40 דק' ותמורתו היא 50 ש"ח). כל הנתונים במחקר מיועדים לצורכי המחקר והם יהיו חסויים!
כל שעליכם לעשות הוא למלא שאלון קצר (3 דק') ובמידה ותמצאו מתאימים למחקר, אני אצור אתכם קשר ונתאם מועד למעבדה. להלן הלינק לשאלון (אפשר גם מהסלולרי):
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_bwOHJIn0gv...
בכל שאלה, אפשר לפנות אליי גם במייל: limorarbivma @ gmail.com
תודה, לימור
מחפש עבודה?במשטרה,?
29/03/2016 | 18:29
21

בס"ד
מי שמעוניין לקבל פרטים,לשלוח לי מייל ,המתאימים יוזמנו לראיון
*ללא רישום פלילי
*בריאות תקינה
*בעלי שרות צבאי מלא
*12 שנות לימוד
פרטים במייל בלבד ,
yafit252@walla.co..il

אמיתות השמועות לגבי האנטיפטיות באוניברסיטה
24/03/2016 | 20:07
4
146
שלום לכולם,
לאחר ששמעתי ממקורות רבים (סטודנטים ובוגרים) אזהרות על כך שבאת"א הרוב סנובים, היחס מזלזל (מרצים, מזכירויות..) וקשה ליצור קשרים בין סטודנטים אחרים בין אם מדובר בקבוצות לימוד, עזרה בתרגילים או סתם מבחינה חברתית, אני מתלבטת אם להרחיק לעברית במקום ללמוד קרוב לבית, שם שמעתי (ממקור ראשון) שהמרצים הם בני אדם, רואים אותך כבן אדם, ושיש אווירה מאוד חברתית ומאוגדת בין הסטודנטים.
כמובן שאי אפשר להכליל, ובכל מקום יהיו כמה אנשים זהב, אבל כן יש תחושה כללית לגבי המקום, אם נעים ללמוד שם וכד'..
קראתי פה דיון כלשהו בנושא, אבל המגיבים לא תמיד פירטו מה/איפה הם לומדים (לדעתי זה משנה) והאמת לא הצלחתי לשלוף משם שורה תחתונה.
מאוד אעריך זאת אם אוכל לקבל עצה, או יותר טוב- עדות ממקור ראשון- עד כמה השמועות מדויקות.
(אעדיף פרטים ספציפית לגבי הפקולטה למדעים מדויקים אם אפשר)

תודה רבה רבה לכל העוזרים!
זה תלוי מאוד....
30/03/2016 | 16:48
94
בחוגים מבוקשים ובקורסי חובה עמוסים יהיה יחס פחות טוב. בחוגים פחות מבוקשים, או בקורסי בחירה יחסית ריקים, היחס באופן כללי יהיה יותר טוב.
כמון שזה תלוי בצוות הספציפי שנפלת עליו, ובך באופן ספציפי, ויש המון חריגים לכאן ולכאן.
לפעמים אותו איש צוות יכול להותיר רושם שונה לחלוטין על שני אנשים שונים.

לא הולכים ללמוד רחוק מהבית בגלל שמועות על יחס סנובי או מזלזל.
יש אנשים שאוהבים להתלונן, יש כאלה שפחות, וכל אחד היה מציג לך את אותה מציאות בצורות שונות לגמרי, אז קח בערבון מוגבל מה שאנשים אומרים...

לגיטימי ללכת רחוק מהבית של ההורים מסיבות אחרות (עצמאות וכד'), ולגיטימי להציג להורים סיבות אחרות שלא יעלבו, אבל לא כדאי בשביל עצמך לעשות דברים מהסיבות הלא נכונות
השמועות נכונות.
03/04/2016 | 12:27
45
אמיתות השמועות
08/04/2016 | 12:56
69
למדתי באונ' ת"א במסגרות רבות.

גם לדעתי זה תלוי. יש סטודנטים נחמדים, אבל רוב האנשים בקבוצות סגורות. המרצים פתוחים להבעת דעות שונות והמתרגלים לרוב ינסו לעזור (אבל כנראה לא ישתדלו יותר מדי). דבר אחד שמשותף לכמעט כל המרצים והמתרגלים זה חוסר המוכנות להודות בטעותם, בין כאשר הם מעבירים שיעור, ובין כאשר הם עושים טעות בבדיקת המבחנים או העבודות.

הצוות המזכירותי בד"כ נחמד יותר לתלמידי תואר שני מאשר לתלמידי תואר ראשון.

יש כמה מועדונים באונ' ת"א, או פעילויות תמורת מלגה (פירוט באתר אגודת הסט' של אונ' ת"א), ושם בד"כ יותר נחמד.
היי mei
01/05/2016 | 19:56
5
מאוד מאוד תלוי איפה במדעים מדויקים.
אני יכול להגיד שכמדריך מעבדה ומתרגל בכימיה אני מתייחס לסטודנטים שלי מאוד בכבוד וכך גם עמיתיי. בכלל חוויתי כסטודנט בתואר ראשון בכימיה יחס מאוד מאוד טוב גם מהמזכירות וגם מהמרצים ומהמתרגלים, שרובם ברמה גבוהה לפחות לדעתי. לגביי הסטודנטים, יש מחזורים מאוד מגובשים ומאוגדים ויש קצת פחות.
לעומת זאת, שהתחלתי שנה אחת בחוג של מדעי המחשב ומתמטיקה היה לי הרבה יותר קשה ופרשתי. המרצים שם היו ממש גרועים בזמנו (לא יודע מה המצב עכשיו). ההרגשה שלי היא שאם אתה סטודנט חלש ואין לך מה לתרום, יהיה לך הרבה יותר קשה למצוא חברים שיעזרו לך ואתה ברשות עצמך.
המזכירות בחוג של מתמטיקה (ויש שיאמרו גם פיזיקה) יקרנו מאושר לעזור אם הציונים שלך טובים ויתנו לך פרצוף נוזף (ולפעמים גם מזלזל) אם הציונים שלך גרועים. אם את צריכה עוד פרטים יותר ספציפיים את מוזמנת לשלוח מסר, בהצלחה!

תנאי קבלה לריפוי בעיסוק
19/03/2016 | 18:09
3
52
היי לכולם...
אני מעוניינת להירשם לחוג לריפוי בעיסוק באונ' ת"א, אך נכון להיום הנתונים שלי לא מספקים קבלה וודאית אלא נמצאים ב'תחום האפור' של רשימת ההמתנה...
(נכו להיום חתך דחיה 609 וקבלה 620)
בגרות 99.6 ופסיכומטרי של 658. (סכם 613)
מה הסיכוי של סף הקבלה לרדת? (יכולה להיות ירידה כזו של 7-10 נקודות?) 
האם עדיף לשפר פסיכו' / בגרות עוד הקיץ, או להמתין ולראות אם ירד הסכם?...
תודה לעונים!
שירן.
היי,
20/03/2016 | 23:23
2
31
תסתכלי על הסכם של שנה שעברה- זו אידיקציה טובה.
אם יש לך אופציה לקחת בגרות קלילה וזה "סוגר" לך פינה- שווה לנסות. תלוי כמה את הולכת להוציא על זה...
אבל תעודת בגרות מתקבלת עד אפריל, לא?
21/03/2016 | 23:16
1
28
חלק מתנאי הקבלה למיטב הבנתי הם הגשת ציוני תעודת בגרות עד אפריל.
משמע לשפר היום ע"מ להתקבל לשנה הבאה.

בשנה שעברה הסכם היה כפי שהוא היום.
נכון,
22/03/2016 | 14:54
30
אבל אין בגרויות עכשיו, יש בגרויות בקיץ- שזה עוד חודשים
את תגישי את הציון לפני אפריל של שנת הלימודים הבאה- אפריל 2016 כבר לא רלוונטי.

ואם הסכם לא השתנה- בד"כ הוא לא ממש זז אלא אם הייתה תנועה חדה במספר המבקשים להתקבל.

הרשמה לקורס בפעם השנייה בפקולטה למדעי החיים
21/03/2016 | 17:27
1
38
האם אפשרי? ואם כן, כיצד עושים זאת?
נהוג לפתוח סמסטר קיץ בפקולטה, או שעליי לעשות זאת בשנה ב'?
(נכשלתי בשני המועדים בקורס המדובר.)
שנה ב'- להירשם שוב.
21/03/2016 | 20:58
26
לרוב בת"א אין סמסטר קיץ.
ייתכן והקורס לא יהיה פתוח בבידינג, ותצטרכ/י להירשם ידנית במזכירות.
בהצלחה רבה :)
חסר מתמטיקה ופיזיקה להנדסת מכונות
12/03/2016 | 22:02
3
82
שלום, במידה ואני חסר ציון בגרות דרוש במתמטיקה וחסר בגרות בפיזיקה , אך יש לי סכם מתאים להנדסת מכונות,
באם עשיתי קורסים בחדו"א ופיזיקה בפתוחה, האם הם יכולים לאפשר להתקבל להנדסת מכונות על בסיס הציונים שלהם במקום ציוני בגרות? 
תודה...
היי
13/03/2016 | 18:26
2
63
תסתכל בדרישות הקבלה האם יש צורך במתמטיקה מציון מסויים.
למיטב ידעתי אין דרישה לפיזיקה, בגרות מאפשרת פטור מקורס חובה.

תשובה
15/03/2016 | 17:17
1
43
ישנה דרישה למתמטיקה בציון מסויים, או ציון כמותי מסוים בפסיכומטרי (שאת שניהם אין לי-למרות שהסכם הכללי עולה על הסכם הדרוש). כמו כן יש דרישה לבגרות בפיזיקה או מבחן סיווג בפיזיקה. אם כך האם קורסים במתמטיקה ופיזיקה בפתוחה יכולים להוות תחליף לבגרות?
לא בטוחה..
15/03/2016 | 23:51
33
שווה לדבר עם המרכז לנרשם.
בהצלחה!
תעודת בגרות
10/03/2016 | 17:08
2
94
שלום רב האם מישהו יודע או מכיר מישהו שיכול לעזור לי אם הנושא של תעודת בגרות לזייף אותה זאת אומרת לא לשנות ציונים האלה להדפיס חדשה לגמריי תודה מראש
בשביל מה את/ה צריכים תעודת בגרות?
10/03/2016 | 18:07
80
בהרשמה לאוני' - הם מועברים ישירות ממשרד החינוך.
אין צורך
17/04/2016 | 15:11
20
לפי שאני יודע מעבירים את זה ישר ממשרד החינוך לאוניברסיטה
עזרה במילוי שאלון קצר
07/03/2016 | 22:47
23
שלום לכם, שמי טלאור, ואני סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. השאלון שלפניך הינו חלק ממחקר שאני עורכת במסגרת עבודה סמינריונית לקראת סיום התואר. מטרת המחקר היא לבדוק את האופן שבו בני אדם מקבלים החלטות.
השאלון מופיע בקישור:http://goo.gl/forms/62WNEVRo80
אשמח אם תקדישו מספר דקות מזמנכם ותואילו להשתתף במחקר שלי.

ההשתתפות היא על בסיס התנדבותי בלבד. ניתן לסרב להשתתף או לפרוש בכל שלב וללא כל השלכות.
ההשתתפות היא אנונימית לגמרי. לא נאספים פרטים מזהים, ואיסוף הנתונים נעשה למטרות סטטיסטיות בלבד.

תודה מראש
טלאור
למידע נוסף על המחקר ניתן לפנות אלי למייל100talor@gmail.com
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
להתגבר על פחד קהל
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע
יתרון אנושי השמה וגיוס כח
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום