לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1028610,286 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חניה באמצעות פנגו - האם אפשרי לשעות רבות?'
חניה באמצעות פנגו - האם אפשרי לשעות רבות?
04/03/2018 | 17:40
8
53
הכוונה להאריך כל 2 או 3...

לצפיה ב-'כן, קצת לפני תום הזמן אתה מנתק, מתקשר'
כן, קצת לפני תום הזמן אתה מנתק, מתקשר
04/03/2018 | 18:20
5
45
שוב ומפעיל, קח בחשבון למרות הסבירות הנמוכה, שמספיק שבדקה הזאת פקח בודק את הרכב ורואה שאין הפעלת הפנגו כדי שיירשם הדוח
לצפיה ב-'ז"א שאין משמעות למגבלת השעתיים אם מחדשים כל הזמן?'
ז"א שאין משמעות למגבלת השעתיים אם מחדשים כל הזמן?
04/03/2018 | 18:27
4
36
אני נותן את האוטו לבן שלי מגיע מחו"ל ויהיה כמה ימים בירושלים וביקש שאבדוק עבורו את הסוגיה...

לצפיה ב-'יש משמעות למיגבלה'
יש משמעות למיגבלה
04/03/2018 | 19:36
3
40
גם בפנגו כתוב '' החניה בהתאם להוראות בשילוט''. אם תחנה מעבר לזמן הרשום בשלט יש סיכוי טוב לדו''ח. ולהארכת הזמן אין שום משמעות.
לצפיה ב-'יש לפקח אינדיקציה שבוצעה "הארכה"?'
יש לפקח אינדיקציה שבוצעה "הארכה"?
04/03/2018 | 20:08
2
40
זה כמו שתגיע לרכב ותוציא מהמכונה כרטיס לעוד שעתיים...לא?

לצפיה ב-'רכב שחונה עם פנגו או כל חברה אחרת'
רכב שחונה עם פנגו או כל חברה אחרת
04/03/2018 | 21:42
1
46
והחניה בתוקף, הפקח לא יכול לרשום דוח כי הוא חסום
אפשר לחנות כמה שרוצים בתנאי שהפנגו בתוקף
נגמר הזמן, הפעל את הפנגו מחדש,
לצפיה ב-'ודרך האפליקציה זה גג 10 שניות ללא "כיסוי"'
ודרך האפליקציה זה גג 10 שניות ללא "כיסוי"
05/03/2018 | 14:33
8
לצפיה ב-'ראיתי במדינה אחרת איך אוכפים חניה מוגבלת בזמן'
ראיתי במדינה אחרת איך אוכפים חניה מוגבלת בזמן
05/03/2018 | 10:16
1
48
נסע ברחוב רכב עם זרוע בולטת שמסמנת את צמיגי המכוניות החונות בפס לבן, כשבא שוב לאחר חצי שעה (ההגבלה היתה חצי שעה) כדי לסמן שוב - נתן דו,ח לכל המכוניות שהפס הלבן על צמיגיהן הקביל לכביש.
לצפיה ב-''
05/03/2018 | 11:56
9
לצפיה ב-'טענה לשפשוף ברכב חונה'
טענה לשפשוף ברכב חונה
04/03/2018 | 09:49
6
64
שלום,

נהגת טוענת שבזמן שיצאתי מחנייה מאחורי רכבה , שפשפתי את רכבה.
אני לא הרגשתי כלום ממש כלום.   היא טוענת שיש שני עדים  (שניהם עובדים עם בעלה) שראו שביצעתי שפשוף וגם צילום מצלמת אבטחה.     איני עבריין ולא רוצא להיכנס למקום הזה.
הרכב של הנהגת עם פגיעות בכל הפינותץ
היא מעוניינת לקחת את הרכב לתיקון... ושאני אסתדר איתה.
אמרתי לה שתוכיח ע"י הצילומים לי שביצעתי את השפשוף ואז אשלם ללא בעיות.
מה עליי לעשות?   לשלם לה ? או להמתין שהמשטרה תקרא לי?

בכבוד רב ותודה רוני

לצפיה ב-'לפי גרסתך. אמור לה שתתבע אותה בת"ק'
לפי גרסתך. אמור לה שתתבע אותה בת"ק
04/03/2018 | 09:56
2
52
ואז היא זאת שתיצטרך להוכיח שרכבך הוא זה שפגע ברכבה
אל תשלם לה שקל
היה לי סיפור דומה עם נהג מונית
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/03/2018 | 11:33
1
40
אתה מתכוון שאם היא תתבע אותי בת"ק אזי שהיא תוכיח...?

תודות
רוני
לצפיה ב-'כן, נטל ההוכחה הוא על התובע'
כן, נטל ההוכחה הוא על התובע
04/03/2018 | 12:02
16
לצפיה ב-'המשטרה לא תקרא לך'
המשטרה לא תקרא לך
04/03/2018 | 14:03
42
דעתי - בדיוק כפי שכתבת - בקש לראות את הצילומים - אם תווכח שאכן גרמת לה נזק - פצה אותה - אם לא (בהנחה שאתה בטוח שלא שיפשפת)  הודע לה שזה לא אתה והיא רשאית לפנות לבית המשפט.
וכמובן צלם את רכבה מכל הכיוונים כדי שיראו עד כמה הוא פגוע וגם את רכבך כדי להראות שלא שופשף עם רכבה.
לצפיה ב-'הקלט כל שיחה איתה מעכשיו. נסה להקליט אותה אומרת שיש צילומים'
הקלט כל שיחה איתה מעכשיו. נסה להקליט אותה אומרת שיש צילומים
04/03/2018 | 15:46
1
42
וכמו שברזילי אמר, בקש לראות אותם.
אם היא אכן תספק אותם והם יראו שפגעת. שלם.
אם היא תתחיל להתחמק סרב לשלם, ואם היא תתבע אז אחרי שהקלטת אותה טוענת שישנם זה יעזור לפגוע באמינותה.
לצפיה ב-'תודה לנכבדיי המשיבים '
תודה לנכבדיי המשיבים
04/03/2018 | 16:12
12
לצפיה ב-'דו"ח על נהיגה במהירות מופרזת - אשמח להתייעצות '
דו"ח על נהיגה במהירות מופרזת - אשמח להתייעצות
04/03/2018 | 14:33
2
53
לפני מספר ימים קיבלתי דו"ח ע"י שוטר שעצר אותי בגין נהיגה במהירות מופרזת.
אני נהג שומר חוק שלא קיבל דו"ח שנים רבות, אני לא נהג צעיר (בן 66)
נהגתי בכביש שיוצא מכיוון ישפרו סנטר במודיעין לכייוון הכניסה של מודיעין (למי שמכיר)
מהירות הנסיעה שלי לפי אקדח הלייזר הייתה 110 קמ"ש כאשר הנהיגה בכביש על פי תמרור היא 70 קמ"ש.

מי שמכיר את הכביש יודע שמדובר ב-2 נתיבים ,דיי רחבים שמאפשרים נסיעה מהירה. אף אחד לא נוסע 70 קמ"ש על כביש זה
(כמובן שזה לא פותר אותי מקבלת הדו"ח)

שאלתי היא :
האם כדאי להישפט בפני שופט ולנסות להמיר את הקנס ( 1500 ש"ח ו - 10 נקודות) או שזה מיותר וזה חסר סיכוי ?

כאמור אין לי תירוץ למהירות הנסיעה, לא מיהרתי או משהו כזה, פשוט תנאי הדרך מאפשרים נסיעה במהירות של 100 קמ"ש....

אודה לתשובתכם ...

לצפיה ב-'בית משפט הוא לא שוק ולא נועד להתמקחות'
בית משפט הוא לא שוק ולא נועד להתמקחות
04/03/2018 | 15:43
1
50
בתי המשפט עמוסים, ובקשה להשפט ללא טיעון רלוונטי עלולה רק להחמיר את העונש על בזבוז זמנו של בית המשפט.

עקרונית על עבירה זו אין המרה לאזהרה, אבל אם העבר שלך נקי לאורך שנים רבות יתכן ויחרגו איתך ולפנים משורת הדין ימירו את הדו"ח לאזהרה. פנה למרכז פניות נהגים (מפנ"א), ציין את עברך הנקי, הבע חרטה ואולי תצליח.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/03/2018 | 16:28
9
לצפיה ב-'רכב גבוה. מה זה?'
רכב גבוה. מה זה?
01/03/2018 | 19:14
3
70
ניסיתי לחפש בתקנות בשביל מישהו. לא מצאתי ועל כן אני פונה לחוכמת ההמונים. הגדרה כלשהי ל"רכב גבוה".. יש הגדרה כזאת?

רונקו
לצפיה ב-'רכב גבוה הכוונה לרכה שנכה נכנס אליו'
רכב גבוה הכוונה לרכה שנכה נכנס אליו
01/03/2018 | 22:32
52
כשהוא ישוב על כסא גלגלים ולרכב זה יש משטח משופע לצורך עליה או ירידה
לצפיה ב-'כמו של איירונסייד'
כמו של איירונסייד
02/03/2018 | 10:04
38
לצפיה ב-'לא הגדרה פורמאלית. אבל היות והשלט מוצב ליד ארגון נכי צהל'
לא הגדרה פורמאלית. אבל היות והשלט מוצב ליד ארגון נכי צהל
04/03/2018 | 08:49
34
כנראה שמי שאמור להבין ידע במה מדובר.
לצפיה ב-'נהיגה בשכרות'
נהיגה בשכרות
03/03/2018 | 19:09
3
56
נתפסתי בבדיקת ינשוף על נהיגה עם 340 מיקרו גרם אלכוהול בגוף. אני בן 27 ויש ברשותי רשיון נהיגה כבר 6 שנים. אין לי עבירות קודמות כלל. יש לציין שעברתי את בדיקת המאפיינים בהצלחה ושיתפתי פעולה עם השוטרים לכל אורך הדרך. כמו כן, בזמן שנהגתי חשבתי שכבר אין לי אלכוהול בדם.
אין לי אפשרות כלכלית לממן עורך דין, ולכן הייתי רוצה לדעת מה כדאי לי לעשות במקרה זה. הבנתי כי ניתן לבקש הסדר טיעון- באילו תנאים זה אפשרי ומה עליי להגיד על מנת לקבל הסדר כזה? 
יש לציין כי אני בדרך כלל נהג מאוד אחראי וזהיר וזוהי מעידה חד פעמית שלא תחזור על עצמה.
אשמח לקבל עזרה וכל מידע אפשרי. 
לצפיה ב-'נהיגה בשכרות'
נהיגה בשכרות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2018 | 19:17
37
לידיעתך, אין "משפטי פלא" שניתן לאמר לצורך הסדר. נהיגה בשכרות היא אחת העבירות החמורות שהעונש בצידן הוא בין השאר פסילת רשיון בפועל לתקופה שלא תפחת משנתיים. 

המשטרה עושה הסדרים בדרך כלל רק אם מתגלים פגמים בעבודת השוטרים, פגמים שרק מומחים לדבר יכולים לגלות. 

לכן, עם כל ההבנה למצבך הכלכלי, כדאי שתתאמץ לשכור שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום.

למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'תודה. אשמח לתגובות נוספות וייעוץ לגבי ההליך בבית המשפט'
תודה. אשמח לתגובות נוספות וייעוץ לגבי ההליך בבית המשפט
03/03/2018 | 19:25
29
מה צפוי לי, מה כדאי לטעון לטובתי, וכו'
לצפיה ב-'ביטול אישום נהיגה בשכרות'
ביטול אישום נהיגה בשכרות
16/04/2018 | 18:29
6
היי

אתה יכול לקרוא גם את המאמר בנושא באתר של חיים אליה  - עו"ד לתעבורה 

עומר
לצפיה ב-'עקיפה מצד ימין'
עקיפה מצד ימין
01/03/2018 | 09:34
4
51
מה הדרך הנכונה והחוקית להתנהל כאשר אני נוהג בכביש שש (לדוגמה) בנתיב הימני מבין 4 נתיבים במהירות של 100-110 קמ"ש (או בנתיבי איילון בהם יש 5 נתיבים באותו כיוון, במהירות של 80-90 קמ"ש), ולפני בנתיב השמאלי ביותר זוחל רכב במהירות נמוכה ממני? הכביש אינו עמוס כלל, אין נסיעה בטורים (רק שנינו בכביש). 
לצפיה ב-'הנתיב השמאלי מיועד לעקיפה בלבד ולכן הרכב'
הנתיב השמאלי מיועד לעקיפה בלבד ולכן הרכב
01/03/2018 | 10:26
39
המזדחל שם מבצע עבירה שלא נאכפת
מה שאני עושה- נוסע אחריו צופר או מהבהב ואם הוא לא זז, ברוב המקרים זה קורה כי הוא עסוק בנייד שלו, אני עוקף מימין, פתרון אחר אין
לצפיה ב-'נסיעה בנתיב ימיני מהיר יותר. '
נסיעה בנתיב ימיני מהיר יותר.
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2018 | 11:37
1
38
על פי תאורך, נתיב הנסיעה בו אתה נוסע , מהיר יותר מהנתיב משמאלך. 

במקרה כזה אתה רשאי להמשיך בנסיעה גם אם תעבור את הרכב האיטי  שמשמאלך.
לצפיה ב-'גם אם רק שנינו נמצאים על הכביש?'
גם אם רק שנינו נמצאים על הכביש?
01/03/2018 | 14:51
39
זו לא תנועה לפי 47 (ג).
לצפיה ב-'זו לא עקיפה. '
זו לא עקיפה.
01/03/2018 | 20:19
38
אתה "חולף על פניו". כל זמן שאתה נשאר באותו נתיב, לא ביצעת עקיפה. 
לצפיה ב-'עבירת מהירות מצלמה וזימון לבית משפט'
עבירת מהירות מצלמה וזימון לבית משפט
28/02/2018 | 21:43
4
61
שלום,
קיבלתי דוח ממהירות של מצלמה מהירות 107 במקום 80.
אני לא מבינה למה קיבלתי זימון לבית משפט ולא קנס בלבד ?
האם שינו את החוקים ?
תודה.
לצפיה ב-'כי מדובר בדרך עירונית שבה על הפרש מהירות של מעל 31 קמ"ש'
כי מדובר בדרך עירונית שבה על הפרש מהירות של מעל 31 קמ"ש
01/03/2018 | 09:01
3
37
מקבלים זימון למשפט (לעומת דרך שאינה עירונית שבה הרף הוא 41).
לצפיה ב-'זה מה שכתוב בדוח...'
זה מה שכתוב בדוח...
01/03/2018 | 10:30
2
47
מצב.
תודה.
לצפיה ב-'2 דברים לא ברורים לי ...'
2 דברים לא ברורים לי ...
01/03/2018 | 13:25
1
40
1. הפרש המהירות הינה 27 קמש ולא מעל 31 ?
2. בדוח שצירפתי לעיל כתוב שאינה דרך עירונית.

לכן לא ברורה לי ההזמנה לבית המשפט.
אשמח להסבר קצר.
תודה.
לצפיה ב-'צודקת. פני למפנ"א לצורך בירור'
צודקת. פני למפנ"א לצורך בירור
01/03/2018 | 15:06
20
לצפיה ב-'שאלה לגבי משפט'
שאלה לגבי משפט
26/02/2018 | 06:38
6
80
אוקיי אז ככה אני נהג חדש והסעתי 3 נוסעים 1 יותר ממה שמותר לי תפס אותי שוטר הייתי במשפט שם הגעתי להסדר עם הקצין של חודשיים שלילה וקנס 500 לאחר כמה חודשים (אחרי השלילה והתשלום קנס) בלית ברירה שוב הסעתי מעל המותר לי נוסעים (2 יותר). עכשיו המשפט היה אמור להיות במרץ אך ביקשתי דחייה כי אני בלימודים ותקופת מבחנים והדחייה התקבלה לחודש 6 לאחר שנגמר לי הנהג חדש ואני אהיה כבר נהג צעיר. השאלה שלי האם במשפט ישפטו אותי על זה שאני נהג צעיר ויתנו לי אולי רק שלילה של חודשיים ונקודות וקנס. והאם מותר להם להחזיר לי את הנהג חדש?מה מומלץ לעשות אשמח לחוות דעת.

לצפיה ב-'התרשמתי מיחסך לחוקי התעבורה'
התרשמתי מיחסך לחוקי התעבורה
26/02/2018 | 10:04
54
ואני מקוו שכשיגיע מועד המשפט תהיה במצב שיאפשר לך להיות נוכח בו (אתה יודע - יש תאונות ואנשים נהרגים ונפצעים).
ואשר למשפט - סמוך על התובע שידאג שימצו איתך את הדין עד כמה שאפשר מאחר ואתה מזלזל בחוקי התנועה ולא לומד לקח ומנסה לשפר דרכיך
הענשים האפשריים - קנס, פסילה, הארכת תקופת הנהג חדש
לצפיה ב-'לעניין נהג חדש, תאריך העבירה קובע ולא תאריך המשפט'
לעניין נהג חדש, תאריך העבירה קובע ולא תאריך המשפט
26/02/2018 | 10:05
37
לכן, הדחייה לא תעזור לך ותישפט כנהג חדש
לדעתי, העונש שתקבל יהיה קנס ושלילה לכמה חודשים
לצפיה ב-'אפשר שאלה? '
אפשר שאלה?
27/02/2018 | 11:44
3
58
מה זאת אומרת "בלית ברירה שוב הסעתי מעל המותר לי". אילו נסיבות מקילות יכולות לעמוד לרשותך במקרה כזה? איימו עליך עם נשק? לקחת פצועים לבית חולים? מה עוד יכול להיות? 
לצפיה ב-'גופה בתא המטען זה נחשב?'
גופה בתא המטען זה נחשב?
27/02/2018 | 23:28
2
12
לצפיה ב-'זה מזכיר לי. '
זה מזכיר לי.
28/02/2018 | 07:33
1
49
כששיחקתי עם הילדים שלי "ארץ עיר", מדי פעם בטור של "דומם" באות ס, כתבתי "סוס מת". מכאן שגופה בתא המטען לא נחשב לאדם אלא לחפץ דומם....
לצפיה ב-'אין דבר חי יותר מ"סוס מת"'
אין דבר חי יותר מ"סוס מת"
28/02/2018 | 22:11
11
לצפיה ב-'נסיעה בנתיב נת"צ עם רכב פרטי+ 4 נוסעים'
נסיעה בנתיב נת"צ עם רכב פרטי+ 4 נוסעים
24/02/2018 | 11:02
11
54
האם בנסיעה בנתיב של נת"צ , שבו גם אפשרות של נסיעה עם רכב פרטי + 4 נוסעים, יש מצלמת נת"צ?
ואם כן האם המצלמה מצלמת גם את כמות הנוסעים, או רק את מספר הרכב , כי אחרת איך אפשר להוכיח את כמות הנוסעים ?
אודה מראש
לצפיה ב-'במקום כזה אין מצלמה כי היא לא יעילה'
במקום כזה אין מצלמה כי היא לא יעילה
24/02/2018 | 13:16
10
21
לצפיה ב-'או שיש וצריך להרשם לפני הכניסה לנתיב'
או שיש וצריך להרשם לפני הכניסה לנתיב
24/02/2018 | 14:10
9
17
לצפיה ב-'אין בארץ נת"צים שאפשר להירשם אליהם.'
אין בארץ נת"צים שאפשר להירשם אליהם.
25/02/2018 | 10:05
8
16
לצפיה ב-'דווקא יש'
דווקא יש
25/02/2018 | 15:47
7
39
למשל הנתיב המהיר על כביש 1 בין מחלף לוד לנתיבי איילון - יש נקודת הרשמה בחניון שפירים.
לצפיה ב-'סורי, זה לא נת"צ.'
סורי, זה לא נת"צ.
27/02/2018 | 06:32
6
33
וההרשמה רק מסדירה תשלום ללא מעבר בנקודת ביקורת. כדי לקבל פטור מהתשלום - יש לעבור בכל מקרה בנקודת הביקורת (יש לי מנוי גם לכביש שש, גם למנהרות הכרבל וגם לנתיב המהיר).

מהאתר: "רכבים פרטיים עם תפוסה של 4 נוסעים (3+נהג)  - זכאים בנסיעה חינם בתנאי שיעברו בחניון ויקבלו אישור בעמדה המיועדת לכך".
"בכדי לצמצם את גודש התנועה בכניסה לתל אביב, את זיהום האוויר ואת מצוקת החניה באזור המרכז, הוחלט כי כלי רכב רבי תפוסה יוכלו לעשות שימוש בנתיב בחינם. רכב רב תפוסה הוא רכב שבו ארבעה נוסעים (נהג + 3) ומעלה.
בחלק משעות היום, בהתאם לעומס התנועה בנתיב, הנסיעה בנתיב ללא תשלום תתאפשר גם לרכבים בהם נוסעים שלושה נוסעים (נהג +2) ומעלה. הפירוט בדבר המועדים בהם הנסיעה פטורה מתשלום גם עבור רכבים בהם נהג ושני נוסעים בלבד, מופיע על גבי שלט מיוחד בכניסה לנתיב.
שימו לב שלצורך קבלת הפטור מתשלום הנסיעה בנתיב - רכב רב תפוסה חייב לעבור במתחם ה"חנה וסע" על מנת להסדיר את קבלת הפטור".
לצפיה ב-'התמרורים בכניסה מנתבג למערב מעידים שכן'
התמרורים בכניסה מנתבג למערב מעידים שכן
27/02/2018 | 08:34
5
35
וההסבר שהעליית מתאים בדיוק לשאלת פותח הדיון בעניין מצלמות בנת"צ  שמותר לרכב פרטי עם מעל מספר נוסעים מסוים לנסוע בו.
לצפיה ב-'ממש לא נכון.'
ממש לא נכון.
27/02/2018 | 23:26
29
1000 מטר לפני הכניסה לנתיב המהיר ליד נתב"ג מוצב תמרור 606 ("הכוונה ליציאה מהדרך"), וכך גם 500 מטר לפני הכניסה ובכניסה עצמה.
מצוירים עליהם סמל ס-5 ("כביש או נתיב אגרה"), תמרור 406 ("אסורה הכניסה לרכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר בטונות עולה על הרשום בתמרור") וסמל ס-53 ("חנה וסע").
מעליהם מוצב תמרור 439 ובו כתוב "לרשומים או למשלמים במזומן".
כמה מטרים לאחר התמרור הראשון מוצב כמרור 439 נוסף, עם הכוונה ל"נתיב מהיר" (עם סמל ס-5 "כביש או נתיב אגרה"), ועבור "רישום או פטור סעו ל[פי] סמל ס-53" ("חנה וסע"). מצוין בו (באופן דינמי) מהו מספר הנוסעים בנוסף לנהג המזכה בפטור מאגרה עבור הנסיעה בנתיב המהיר (לדוגמה: 3+).

בהמשך, כ-300 מטר לפני הרמפה לחניון, לרישום ולתשלום - וכ-100 לפניה - מוצב תמרור 606 ("הכוונה ליציאה מהדרך") עם ציור של סמל ס-53 ("חנה וסע") ומעליו תמרור 439 ובו כתוב "לרישום". נסיעה לפי צמד התמרורים האלה מובילה לרמפה שאחריה אפשר להירשם, לשלם או לקבל פטור לפי מספר הנוסעים ברכב בנוסף לנהג.

בשום מקום לפני ולאורך הנתיב המהיר אין תמרור כלשהו הקשור לנת"צים (501-504).
לצפיה ב-'הנתיב המהיר אינו נת"ץ אלא כביש אגרה. מותר לרכב פרטי לנסוע בו'
הנתיב המהיר אינו נת"ץ אלא כביש אגרה. מותר לרכב פרטי לנסוע בו
28/02/2018 | 15:59
2
24
בכל מספר נוסעים, פשוט לא בחינם (אלא אם הוא מלא).

אוטובוסים נוסעים בכבישי אגרה (בנתיב המהיר, בכביש 6, במנהרות הכרמל) ואין לי מושג אם בחינם או בתשלום (לא בדקתי את ההסדר) אבל זה לא הופך אותם לנת"צים.
לצפיה ב-'אוטובוסים נוסעים בכבישי אגרה בתשלום מלא'
אוטובוסים נוסעים בכבישי אגרה בתשלום מלא
01/03/2018 | 10:41
1
23
ובקשר לנתיב המהיר
הוא נת"צ לכל דבר ועניין, בחלק מהזמו כשאין בו עומס מותר גם לרכבים פרטיים לנסוע בו, חלקם בתשלום וחלקם שלא בתשלום, בשעות העומס בו - באופן רשמי אסורה בו הנסיעה לרכב פרטי (זה שחלק מהנהגים עוברים על החוק ונוסעים בו למרות האיסור  לא מוציא אותו מהגדרת נת"צ (נוסעים בו רכבים שאפילו רשומים בו שלפי התקנות אסורה כניסתם אליו - למשל רכב מסחרי מעל 3.5 טון זכורני שיום אחד , בהיותי במדים, ניגש אלי סייר הכביש וביקש ממני שאאכוף את האיסור כי יש לו הרבה בלאגאן מהרכבים האלה, השבתי לו שאני עסוק בדברים אחרים והוא רשאי לפנות למי שצריך - מסרתי לו שם וטלפון - ולבקש טיפול משטרתי בנושא).
ואגב - מלבד בנתיב המהיר יש שימוש רב של רכבים פרטיים בנת"צים אחרים, הקנס 250 - 500 ש"ח בהתאם למצב רוחו של השוטר ולחוצפת הנהג - ובשנה האחרונה, לאחר התקנת כמה עשרות מצלמות נת"צ העשירה עיריית תל אביב את קופתה בלמעלה מעשרים מליון ש"ח - היבול מקנסות מצלמות הנת"צ (והיא עומדת להתקין השנה עוד 10 - 20 מצלמות כאלה)
לצפיה ב-'אין בדבריך (גם אם תחזור עליהם אלף פעמים) כל אחיזה במציאות '
אין בדבריך (גם אם תחזור עליהם אלף פעמים) כל אחיזה במציאות
01/03/2018 | 10:57
20
אתה ממש טועה, וזה די מפליא אותי. גם לא הוכחת את דבריך וגם לא ניסית לסתור את ההסברים שלי. בלי תמרור של נת"צ (501-504) אתה קובע שזה נת"צ?

הדבר היחידי שנכון הוא שאסורה לחלוטין הכניסה לרכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר בטונות עולה על הרשום בתמרור - 3.5 טונות, וזאת לפי תמרור 406 המוצב לפחות פעמיים לפני הנתיב המהיר.
לצפיה ב-'וגם מי שרשום צריך לעבור דרך נקודת הביקורת כדי שלא יחויב'
וגם מי שרשום צריך לעבור דרך נקודת הביקורת כדי שלא יחויב
28/02/2018 | 17:17
8
לצפיה ב-'מסך פעיל הזמן נהיגה , תקנה 28 א'
מסך פעיל הזמן נהיגה , תקנה 28 א
24/02/2018 | 00:49
1
69
שלום

הייתי נוסע בכביש מהיר, שמהירות המותרת היא 100 , נסעתי כחוק , בנתיב ימין , 
ברכב שלי יש מערכת מולטומידיה , ואני שומע מוזיקה דרך יוטיוב, וכאשר שומעים יוטיוב אי אפשר לסגור את המסך , אז הוא חייב לפעול,
ובנסיעה שלי בנתיב ימין , הבחנתי בשוטר שנוסע ממש לידי בנתיב שמאל והוא נסע בערך 1 ק"מ לידי ובסוף סימן לי לעצור , ונתן לי הזמנה לבית משפט לפנ תקנה 28 א , שאומרת שאסור להפעיל מסך לא לצורך ניווט או בטיחות במהלך נסיעה,
חשוב לציין שאני רק שמעתי את היוטיוב ולא צפיתי 
אני מצטט ממה שהשוטר כתב ב נסיבות המקרה "הבחנתי בוידאו פועל ותמנות רצות של להקה כלשהיןהבחנתי בהטיית ראשו של הנהג ימינה"

ובדבר מקבל הדוח (שזה אני) הוא רשם :
ציטוט:
"אני לא יכול לשמוע את המוזיקה בלי הוידאו , אין מוזיקה טובה ברדיו , אני לא מסתכל על הצג"

מבחינת העבר שלי בעבירות תנועה , יש לי עבירת מהירות על 101 במקום 90 שהייתה הראשונה שלי שהמרתי לאזהרה וזה היה לפני חצי שנה
וותק נהיגה 8-9 שנים (רישיון ב 2009 )

מה אני צריך לעשות לפני שאני הולך לבית משפט , מה העונש הצפוי לי? 
האם צריך עורך דין ?
ומצורף להזמנה לבית משפט טיעון לעונש, מה לעשות עם זה ? למלא לשלוח למשטרה , או למלא ולהביא לבית משפט
לצפיה ב-'הזמנה לדין + 4 נקודות'
הזמנה לדין + 4 נקודות
24/02/2018 | 14:08
53
על עבירה זו אין אזהרה.
עורך דין אולי יכול לגרום להקלה כלשהיא בעונש אבל הוא לא עובד בחינם, כך שמבחינת עלות תועלת לא בטוח שכדאי.
עצתי
לך לבית המשפט כחצי שעה לפני השעה שנקבעה, מצא את התובע (שולחנו ליד דוכן השופט) דבר איתו על עיסקת טיעון - הסבר לו שאתה מוכן להגיע לעיסקה ולחסוך זמן שיפוטי יקר וראה אם תוכל לקבל עונש שיהיה מקובל עלייך, במידה ולא תגיע להסדר תיקבע ישיבה שניה שאליה יוזמן השוטר נותן הדו"ח להעיד.
ככלל זו עבירה מאד מסוכנת ואתה צפוי לפסילה (לפחות על תנאי) וקנס כספי.
לצפיה ב-'למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ? '
למי אפשר לדווח על נהג חצוף שחונה בחניית נכים ?
21/02/2018 | 00:44
19
93
שלום, יש רכב (נראה ספורטיבי, של אדם צעיר) שכבר כמה ימים חונה בשעות הערב בחניית נכים (המסומנת בצורה מאוד ברורה ע"י שלט וסימון כחול על החנייה) באיזור של בניניי מגורים. למי אפשר לדווח על העניין על מנת שהחצוף הזה יקבל קנס? למשטרה? לעירייה?

אני יודע שיש אתר שמפרסם תמונות של רכבים כאלו שחונים בחניות נכים כדי לבייש את הנהגים האלו, אבל זה נראה לי חסר טעם. לא נראה לי שהרבה אנשים בודקים את התמונות באתר ומתחילים להשוות אם מספר הרכב בתמונה שייך לרכב של מישהו שהם מכירים, זה לא נראה לי ממש מועיל. אני רוצה שהחצוף הזה יקבל קנס גדול כפי מגיע לו.

האם יש טעם לדווח על העניין למשטרה? או לעירייה? מה הסיכוי שהם יתייחסו לזה ויתנו לו דו"ח?

נ.ב - בדקתי טוב טוב מכל הכיוונים ואין שום זכר לתג נכה, לא על החלונות ולא על הדשבורד.

תודה.

לצפיה ב-'תלוי בעיריה, אבל היא לרוב תפעל מהר יותר'
תלוי בעיריה, אבל היא לרוב תפעל מהר יותר
21/02/2018 | 07:32
1
52
בת"א לפחות טלפון למוקד דואג לכך שיגיע פקח תוך זמן לא ארוך.
לצפיה ב-'תתקשר למשטרה הנהג יקבל דוח של 1000 ש"ח'
תתקשר למשטרה הנהג יקבל דוח של 1000 ש"ח
21/02/2018 | 08:57
20
לצפיה ב-'האם מדובר בחניה בתוך שטח פרטי של בניין'
האם מדובר בחניה בתוך שטח פרטי של בניין
21/02/2018 | 10:09
46
מגורים
אם לא - הזמן משטרה או פיקוח עירוני
להערכתי - יש לו תו נכה אבל כנראה הוא לא הצמידו לחלון
לצפיה ב-'לתחנת משטרת התנועה הקרובה למקום מגורייך'
לתחנת משטרת התנועה הקרובה למקום מגורייך
21/02/2018 | 12:29
13
44
עלליך לתת תאור מלא של הרכב - יצרן, מודל (אם כתוב), צבע, מספר + מיקום מדויק, כיוון,  תאריך ושעה
אם ראית את הנהג - גם תאור שלו.
צרף פרטייך  - שם מלא, כתובת, מספר טלפון, תעודת זהות
שרטוט של המקום יעזור ואולי תמצא באתר משטרת התנועה גם דרך לשלוח צילום.
קח בחשבון שבמידה ובעל הרכב יכחיש ויתקיים משפט - אתה עלול להיקרא להעיד.
-
תוכל לפני זה להתקשר למשטרה (100) ולציין שנכה הרוצה לחנות שם לא יכול כי הוא תפס לו את המקום, וכמובן תוכל להתקשר למחלקת הפיקוח העירוני.

לצפיה ב-'צריך לבדוק'
צריך לבדוק
22/02/2018 | 20:21
12
47
לא רק אם זה רכב נכה כפי שנרשם כאן, אלא אם הנהג שהחנה את הרכב הוא הנכה (יתכן שהיה ברכב כנוסע).
החוק אומר שרכב הנכה יחנה בחניית נכים רק אם הנהג או אחד הנוסעים ברכב - בעלי תעודת נכה.
כך שאם ראית שמן הרכב דילג בחור צעיר, בריא ורענן..... ניתן להמיח  שהוא נוהג (אולי) ברכב נכה - לא בהכרח הוא.
אותי זה מרתיח!
לצפיה ב-'זה מוזר, איך אפשר לבדוק את זה?'
זה מוזר, איך אפשר לבדוק את זה?
23/02/2018 | 00:29
2
36
לפי מה שאתה אומר כל אחד שחנה בחניית נכים ללא תג נכה יכול לספר במשפט שהוא נתן טרמפ למישהו נכה שנסע איתו באוטו.

לצפיה ב-'זה לא עובד ככה'
זה לא עובד ככה
23/02/2018 | 08:19
1
42
יש שני חוקים בקשר לחניית נכים - חוק חניית נכים ותקנות התעבורה.
המשטרה לא אוכפת לפי חוק חניית נכים אלא לפי תקנות התעבורה, אין למשטרה את הכלים הדרושים והביטוח הלאומי שזה תפקידו לא עושה מאומה בעניין, אולי גם לו אין כלים.
אז נשארו תקנות התעבורה - שוטר רואה רכב בחניית נכים, לא באמת מעניין אותו אם יש או אין תו על הרכב (תו גם יכול להיות מזויף) - הוא בודק בקובץ במחשב  - אם הרכב רשום כרכב נכה הוא לא עושה מאומה, אם לא - הוא רושם דו"ח - ולא מעניין אותו אם הנהג לקח נכה בטרמפ. 
במידה והשוטר נתקל בנהג ורואה שאינו נכה - יש מקום לשיקול דעת אבל בד"כ לא ינתן דו"ח אלא רק יורה לנהג לצאת מהחניה - כי אם ירשום דו"ח הנהג יבקש להישפט ויביא את הנכה בעל הרכב להעיד שהוא הסיע אותו - והשופט יזכה - כך שהשוטר לא רוצה לבזבז את זמנו פלוס זמן שיפוטי יקר.
כלומר - באופן מעשי זכות החניה לרכב ולא לנכה.
לצפיה ב-'הסבר....'
הסבר....
23/02/2018 | 22:48
24
בהנחה שאדם לא נכה חונה בחניית נכים, הפקח - השוטר רשאי לבקש ממנו ת. זיהוי.
אם התעודה לא שחל בעל הרכב הנכה - הנ"ל יקבל דו"ח.
בודאי שתמיד ניתן להגיד שהסעת מישהו נכה, וזו חוצפה.
חבל שלא אוכפים זאת יותר, במיוחד בתחנות רכבת ששם ניתן לראות איך אדם מחנה בחניית נכים, רץ לרכבת שלא ייאחר.
אדם כזה - במיידית, היה צריך להענש.
כנראה שעד שלא מרגישים את העוול, לא ממהרים לאכוף .
לצפיה ב-'צעיר ורענן לא רלוונטי; לגבי בריא, לא ניתן לשפוט לפי מראה'
צעיר ורענן לא רלוונטי; לגבי בריא, לא ניתן לשפוט לפי מראה
23/02/2018 | 14:36
8
38
את מצבו הבריאותי של אדם. לא כל הנכים מתניידים בכיסאות גלגלים או עם קביים. אני מכירה נכה נפגע תאונת עבודה שיש לו תו כבר שנים רבות, אף שברובן הוא נראה "צעיר ובריא" (לגבי רענן, תלוי כמה הצליח לישון בלילה... ) אבל בפועל הוא באמת לא יכול ללכת הרבה (עבורו גם מאתיים מטר זה הרבה).
לצפיה ב-'צעיר ורענן....'
צעיר ורענן....
23/02/2018 | 22:50
7
28
בדיוק כך, הוא אינו יכול ללכת 200 מטר, בודאי אינו יכול לרוץ, ללכת באופן נמרץ,
ובוודאי נושא ת. זיהוי הזהה לתג הנכה על מנת לאמת.
לצפיה ב-'הוא היה יכול ללכת רגיל לגמרי מבחינת מי שלא מסתכל ממש מקרוב'
הוא היה יכול ללכת רגיל לגמרי מבחינת מי שלא מסתכל ממש מקרוב
23/02/2018 | 22:56
6
27
ורוב האנשים שחונים לא פוצחים מיד בריצה קלה עם היציאה מהרכב.
לצפיה ב-'נכון, אבל אם בצאתו'
נכון, אבל אם בצאתו
23/02/2018 | 23:17
5
23
מהרכב היה פונה אליו פקח ומבקש ת.זיהוי, לבטח לאותו אדם לא היתה כל בעיה להוכיח את נכותו.
הבעיה המכאיבה היא שאנשים שמישהו מבני משפחתם נכה, כאשר הם נוהגים ברכב, הם חונים בחניית נכה.
הם לא מתקשים בהליכה ומותירים את הנכה האמיתי - חסר אונים וברוב המקרים הוא חוזר הביתה כי אין לו כל דרך ללכת מרחקים.
זו חוצפה בעיני שחייבים למגר.
לדעתי, דרך חינוך בבתי הספר ואכיפה חזקה והדוקה.
לצפיה ב-'נכון, אז? לא ברור לי איך זה רלוונטי לנקודה שלי'
נכון, אז? לא ברור לי איך זה רלוונטי לנקודה שלי
23/02/2018 | 23:42
4
29
כתבת "אם ראית שמן הרכב דילג בחור צעיר, בריא ורענן..... ניתן להמיח  שהוא נוהג (אולי) ברכב נכה - לא בהכרח הוא" ולכך התייחסתי – לא לשפוט לפי מראה עיניים. יש נכים צעירים ויש לא מעט אנשים ממש לא בריאים שלא רואים עליהם את הבעיות הבריאותיות ולכן לא כדאי למהר ולהניח הנחות.

הבחור שהזכרתי סבל מכך שנים, אפילו במשפחתו שלו היו מי שסברו שהוא סתם עצלן ולא עד כדי כך סובל (כי את הסבל הם לא ראו, והוא נראה בריא, כאמור; הם לא ראו את התיק הרפואי שלו). מאז שהוא עם קביים כולם רואים, "נפתרה" הבעיה... אומנם הוא סובל יותר והולך פחות, אבל כולם רואים מיד שהוא נכה, אף אחד לא צריך לבקש תעודה או לחפש אותה על השמשה, פותחים לו את הדלת... הכול ממש נפלא .

מה שתיארת לגבי בני משפחה של נכים מקומם, אבל לא מהסיבה שציינת. בד"כ לא מדובר בנכה ש"חסר אונים וברוב המקרים הוא חוזר הביתה כי אין לו כל דרך ללכת מרחקים" אליו הם לא עד כדי כך מרושעים. הבעיה היא כשהם נוסעים בלעדיו (לא כולם, אלה שמנצלים את התו לרעה) הם תופסים חניות נכים שהם לא באמת זקוקים להן, ודווקא מהם היה מצופה להתחשב בנכים אחרים... אבל למרבה הצער זה לא קיים. נכים רבים מרגישים ש"מגיע להם" (כי הם סבלו והם מסכנים) וכך לא פעם גם בני משפחתם (כי גם הם סבלו והם מטפלים בנכה או עושים עבורו שליחויות וסידורים, אז זה בסדר).

במקרים רבים נכים "שמו רגליים" לנכים אחרים מבחינת שימוש בתו נכה (כדי שתהיה להם פחות תחרות על החניות) ואם סופרים את כמות עמודות/אגודות הנכים, יש אחת על כל שלושה נכים בערך, כי הם נוטים לריב ולהסתכסך ולהתפצל בלי סוף, חרף האינטרסים המשותפים. ברור לי שחיים לא קלים גורמים לאנשים להיות לא קלים, אבל המצב קשה...

ואכן אילו שוטרים ופקחים היו בודקים מי בדיוק יוצא מהרכב או נכנס אליו (צריך לקחת בחשבון גם מצב שבו הנהג מגיע לאסוף את הנכה, שכחת את האפשרות הזאת בתרחיש שלך), היה על מה לדבר; אבל נדיר נדיר שמצב כזה קורה. לו ניתן היה לאכוף זאת היטב, אפשר היה להפוך את תעודות הנכה לאישיות, ואז לא משנה הרכב אלא רק הנכה עצמו, וכך לא ניתן לנצל את הרכב בלעדיו לרעה מצד אחד, ומצד שני הנכה יוכל לנסוע עם כל אדם ובכל רכב בלי בעיה (אלא אם הוא זקוק לרכב מיוחד, מן הסתם). למרבה הצער זה מורכב ובעייתי להוכחה (גם עם מצלמות) ולכן נכון להיום לא כ"כ בר יישום, למיטב הבנתי.
לצפיה ב-'אתם יוצאים מהנחה שבכל פינה יש פקח או שוטר'
אתם יוצאים מהנחה שבכל פינה יש פקח או שוטר
24/02/2018 | 10:10
3
37
שרואה ויכול לגשת לכל רכב חונה.
אבל זה לא עובד ככה -
הסיכוי להיתפס בעבירת תנועה הוא בסביבות אחוז אחד.
שוטר או פקח רק לעיתים נדירות נוכח במקום ברגע החניה, מה שהוא רואה זה רכב חונה - ואינו יכול לדעת מי החנה אותו ומי היו הנוסעים הנוספים - 
ואם יראה - הנהג יספר שהוריד את הנכה בסביבה והחנה את הרכב כדי שכאשר הנכה יסיים הוא יגש לרכב ויסע (ולחילופין אם כשמגיע לרכב חונה - הוא הוריד את הנכה וליווה אותו למחוז חפצו ובא לקחת את הרכב)
דו"ח כזה לא יעבור בית משפט
לצפיה ב-'יש הצעה....'
יש הצעה....
24/02/2018 | 11:02
1
22
ראשית, הייתי נוכחת (ולא אחת) לעובדה שרכב נכה חנה בידי "לא נכה". היו פעמים ספורות שאף נתפס.
שנית, נראה לי נכון להכשיר פקחים לצורך זה, זו "מכה" באמת כואבת לצאת למקום כלשהו, לא למצוא חנייה (כי מישהו בריא תפס אותה) ולחזור הביתה.
לעיתים זו קנייה בחנות,
נסיעה ברכבת, הליכה לבדיקה.
שוב,
עד שאינך נזקק - אינך מבין (לפעמים).
לצפיה ב-'אין בעיה שהרכב חנה בידי לא נכה, למשל אם הוא בא לאסוף אותו'
אין בעיה שהרכב חנה בידי לא נכה, למשל אם הוא בא לאסוף אותו
24/02/2018 | 14:44
22
כפי שכתבתי לך וכתב עכשיו גם ברזילי, זה מצב בעייתי וקשה מאוד לאכיפה יעילה.

לגבי נזקקות, כאמור, אני מכירה נכה מקרוב, ואני מבינה לחלוטין; איש לא הצדיק זאת כאן. פשוט מנסים להסביר לך מדוע ההצעה שלך לא עומדת במבחן המציאות.
לצפיה ב-'אתם? אני יצאתי מנקודת הנחה שזה קורה? אני כתבתי שזה נדיר נדיר'
אתם? אני יצאתי מנקודת הנחה שזה קורה? אני כתבתי שזה נדיר נדיר
24/02/2018 | 14:41
23
ושזה לא בר יישום בדיוק מהסיבה הזאת...
לצפיה ב-'תראו איזה מסר נחמד קיבלתי במסרים האישיים '
תראו איזה מסר נחמד קיבלתי במסרים האישיים
23/02/2018 | 00:25
1
55
"אלעד, איזה שרמוטה נשית ומזדיינת אתה כמה מכות חטפת בבית ספר, שהפכת לכזה מלשין קוקסינל? מתעניין בפורום איך להלשין על נהג שהוא לא מכיר. איזה נחדר בתחת טפו על הצורה ההומואית שלך, ילד כאפות".

לצפיה ב-'אין לזה קשר אליך, מדובר בטרול שכבר נחסם הבוקר מכל תפוז'
אין לזה קשר אליך, מדובר בטרול שכבר נחסם הבוקר מכל תפוז
23/02/2018 | 00:49
18
לצפיה ב-'וועדת ערר תל השומר '
וועדת ערר תל השומר
22/02/2018 | 21:46
34
 עזרה דחופה איך עוברים את וועדת הערר בתל השומר ?
והאם חייב ללכת עם עו״ד?
לצפיה ב-'צילום ע"י שוטר ע"י טלפון נייד שלו'
צילום ע"י שוטר ע"י טלפון נייד שלו
21/02/2018 | 12:32
4
68
היום בבוקר נכנסתי לצומת ברמזור ירוק כשבעודי עומדת באמצע הצומת (עומס תנועה רציני) הרמזור התחלף לאדום (היום עוד רכבים שנעצרו בדיוק כמוני).
שוטר שעמד עם הניידת שלו על המדרכה צילם אותי בטלפון הנייד שלו (אני כמעט בטוחה בזה במאה אחוז).
האם זה קביל? במידה ואקבל דו"ח האם יש טעם לערער? מהו הקנס על דבר כזה?
תודה!!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
21/02/2018 | 13:06
3
56
לדעתי בצילום שלו הוא לא הצליח לצלם את הרמזור האדם כיוון שלא עמד מאחוריי אלא ממולי בצד שמאל
לצפיה ב-'אולי אולי תקבלי דוח על כניסה לצומת לא פנוי'
אולי אולי תקבלי דוח על כניסה לצומת לא פנוי
21/02/2018 | 13:24
2
55
וגם זה לא בטוח.
אם יקרה, הקנס הוא 500 ש"ח.
הלקח הנדרש - לא להכנס לצומת אם אין אפשרות לפנות אותו. 

לצפיה ב-'ולענ"ד הצילום אינו חובה כלל.'
ולענ"ד הצילום אינו חובה כלל.
22/02/2018 | 06:31
1
17
לצפיה ב-'הצילום כנראה נעשה כתזכורת לשוטר עצמו'
הצילום כנראה נעשה כתזכורת לשוטר עצמו
22/02/2018 | 08:36
41
הוא כנראה החליט לא לעשות בלאגאנים במקום ולעכב יותר את התנועה כדי לתת לנהגים דו,חות ביד ולכן צילם כדי שיוכל לשבת אח"כ בפינה שקטה ולרשום את הדו"חות
לצפיה ב-'דוח על הפרעה לתנועה '
דוח על הפרעה לתנועה
20/02/2018 | 23:48
3
73
שלום, 
קיבלתי שני דוחות יום אחרי יום על "הפרעה לתנועה" מעיריית באר שבע, כמובן שהרכב לא הפריע לתנועה בשום צורה וגם לא מסומן על הכביש שאסור לחנות ואין תמרור. זו חנייה מסודרת בה חונים כל דיירי הרחוב, אך היא ליד פח זבל (ניתן לראות במה שהפקח צילם). אשמח לחוות דעת. 
לצפיה ב-'מהתמונות שצירפת לא ניתן ממש להבין כי הן לא כוללות את האיזור '
מהתמונות שצירפת לא ניתן ממש להבין כי הן לא כוללות את האיזור
21/02/2018 | 07:34
34
בו עוברים רכבים.
כן ניתן לראות שבגלל הפח הרכב שלך בולט יותר מהרכבים האחרים.

הדו"ח הנ"ל לא מחייב תמרור כי הוא נגזר מהתקנות.
אם אתה בכל זאת בטוח שלא היתה הפרעה אתה יכול לערער לעיריה ו/או לבקש להשפט.
לצפיה ב-'תתקשר למשטרה הנהג יקבל דוח של 1000 ש"ח'
תתקשר למשטרה הנהג יקבל דוח של 1000 ש"ח
21/02/2018 | 08:54
18
לצפיה ב-'אולי חנייתך מפריעה לרוקן את הפח ?'
אולי חנייתך מפריעה לרוקן את הפח ?
21/02/2018 | 12:32
16
לצפיה ב-'תביעה בעקבות תאונה לפני שנה.'
תביעה בעקבות תאונה לפני שנה.
15/02/2018 | 14:43
2
64
שלום רב, אשמח אם תוכלו לעזור.
לפני כשנה בעלי היה מעורב בתאונה כשגם אני ישבתי באוטו.
פנינו לכיוון החניה של חוף הים ונכנסנו אליה. לאחר מכן הוא רצה לפנות ימינה איפה שהמכוניות עומדות וכמובן בדק שאף אחד לא יוצא משם.
בזמן הפניה הרגשנו פגיעה בצד שלי (ימין) וראינו שאוטו נכנס בנו מהצד. זה היה ממש בפניה וכנראה שנוצר מרווח בינונו לבין המדרכה כך שהיא הצליחה להשתחל לשם.
המכה לא הייתה חזקה ובכדי ששתינו נוכל לצאת מהאוטו לבדוק שהכל בסדר הוא הזיז מעט את האוטו קדימה.
בעלי יצא מהאוטו ורצה לגשת לנהגת בכדי לבדוק שהיא בסדר, אבל פתאום היא התחילה לצעוק עליו בהיסטריה ולהאשים אותו בתאונה. בעלי קצת איבד את זה כי כנראה שהוא לא ציפה לתגובה הזאת וזה היה כמובן מאוד לא נעים.
אחרי כמה רגעים הבנתי שאין עם מי לדבר, ביקשתי להחליף פרטים וצילמתי את הפגיעה שלה ושלנו. (הפגיעה שלה הייתה יותר משמעותית ככל הנראה בגלל הזוית) .
אנחנו לא הפעלנו ביטוח ולא שום דבר כי פשוט זאת הייתה פגיעה אסטתית לא משמעותית שלא הפריעה לנו ומדובר ברכב לא כזה חדש.
אחרי מספר חודשים קיבלנו מכתב שהיא תובעת אותנו וכתבה בתביעה שבכלל נסענו רוורס. ענינו לחברת ביטוח שאנחנו לא מוכנים להודות באשמה.
עוד כשבוע אנחנו נוסעים לבין משפט בכדי להעיד, אבל אנשים אומרים לי שבגלל שהיא הגישה ראשונה יש לה סיכוי טוב לנצח.
האם זה באמת כך?? האם קרה פה פעם למישהו שתבעו אותם אבל הצלחתם להראות שהנהג השני היה אשם?
רואים לפני התמונה שהמכה שלנו מהצד ולי זה נראה ממש ברור כשמש שכל מה שהיא אומרת שקרים, אבל כמובן שזה פשוט כי הייתי שם. האם יכולים להגיד לנו לשלם פשוט כי לא הגשנו נגדה ראשונים והפעלנו את הביטוח??
לצפיה ב-'רצוי לצרף שרטוט של המקום ושל התנועה'
רצוי לצרף שרטוט של המקום ושל התנועה
16/02/2018 | 08:10
1
42
כלל אצבע - זכות קדימה לרכב הבא מימין.
על תאונה כזאת יש לדווח בזמן לביטוח גם אם לא תובעים כדי להיות מכוסים במקרה כפי שתארת וגם לקבל יעוץ בזמן.
בד"כ במקרים כאלה שני הצדדים שותפים באשמה ובית המשפט מחליט איך לחלק את הנזק  ביניהם, עליכם לבוא למשפט ולהציג את הצד שלכם ולנסות לשכנע את השופט, גם בעזרת התמונות.
לצפיה ב-'ז"ק לרכב מימין בכיווני צומת. לפי התיאור זה לא רלוונטי'
ז"ק לרכב מימין בכיווני צומת. לפי התיאור זה לא רלוונטי
18/02/2018 | 09:27
29
הם הבנתי נכון שניהם פנו מאותו כיוון לאותו כיוון, כאשר רכב אחד נכנס במרווח שבין רכב שעמד לפנות למדרכה הימנית.

כך שניתן לטעון שהרכב של השואלת ביצע פניה ימינה שלא בצמוד למדרכה, וחסם את נתיב הרכב השני.
מצד שני יתכן והרכב השני השתחל במרווח לא סביר וכך נוצר המגע.

בלי יותר פרטים לא ניתן לקבוע מי האשם, וההימור שלי ששופט יחלק את האשמה בינהם, אם כי לאו דווקא שווה בשווה.
לצפיה ב-'איפה זה נקודת הציון כביש 5 קילומטר 20.6 ממערב?'
איפה זה נקודת הציון כביש 5 קילומטר 20.6 ממערב?
15/02/2018 | 16:09
4
157
לצפיה ב-'כאן'
כאן
15/02/2018 | 18:32
1
58
32°06'27.3"N 35°00'25.2"E
לא מצליח להעתיק קישור
לצפיה ב-'הקואררדינטות בהודעה הקודמת שלי, בצד שמאל. להדביק לגוגל'
הקואררדינטות בהודעה הקודמת שלי, בצד שמאל. להדביק לגוגל
16/02/2018 | 13:10
28
לצפיה ב-'בסביבות מחסום אלקנה לכיוון מזרח'
בסביבות מחסום אלקנה לכיוון מזרח
16/02/2018 | 08:03
32
לצפיה ב-'מעבר לקו הירוק. בין מחלף שער שומרון למחסום אלקנה'
מעבר לקו הירוק. בין מחלף שער שומרון למחסום אלקנה
16/02/2018 | 11:12
32
לצפיה ב-'התיישנות דוח תנועה בבקשה להישפט '
התיישנות דוח תנועה בבקשה להישפט
13/02/2018 | 10:30
2
60
אני ביקשתי להישפט וקיבלתי זימון למשפט לאחר יותר משנה אני קורא בכמה מקומות שיש התיישנות על כגון זה .האם אפשר לדעת איזה סעיף זה בחוק (התובע המשטרתי טוען שאין דבר כזה ) תודה
לצפיה ב-'אם קיבלת זימון למשפט לאחר יותר משנה'
אם קיבלת זימון למשפט לאחר יותר משנה
13/02/2018 | 11:12
52
בה הגשת את הבקשה - חלה התיישנות
יש סעיף כזה בחוק
ביום המשפט - השופט ידחה את התביעה עקב התיישנות
יותר מאוחר אצרף לכאן את סעיף החוק
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
13/02/2018 | 14:00
41
האם הזימון הגיע אלייך לאחר יותר משנה או שתאריך המשפט הוא לאחר יותר משנה ?

לצפיה ב-'סעיף 5938 הפרעה לתנועה'
סעיף 5938 הפרעה לתנועה
11/02/2018 | 12:18
2
86
שלום רב
חסמתי עם רכבי בטעות שכנה בבניין בחנייה פרטית בתוך שטח הבניין. (לא שייך לחניות ציבוריות) . השכנה הזמינה משטרה ונתנו לי דוח 250 שח על הסעיף הזה 71 (1) סמל סעיף 5938
האם ניתן לבטלו כי זה שטח פרטי?
תודה רבה
לצפיה ב-'אפשר לנסות - אבל'
אפשר לנסות - אבל
11/02/2018 | 16:57
56
ב 6/11/2017 אשרה ועדת הכלכלה של הכנסת למשטרה לתת דוחות כאלה (לפקחים העירוניים עדיין אסור)
לצפיה ב-'אני רוצה להבין.'
אני רוצה להבין.
12/02/2018 | 12:50
51
איך חוסמים ב"טעות" רכב אחר בחנייה?
לפי דבריך, אם הקנס יבוטל בגלל הטענה שזה שטח פרטי, זה אומר שכל מי שמתחשק לו לחנות בחניית בניין יוכל לעשות מה שיתחשק לו" מבחינת "כל דאלים גבר"? אני בטוח שאם היו חוסמים אותך ב"טעות", לא היית אומר שמותר בגלל שזה שטח פרטי. היית גם מזמין משטרה. נכון? 
לצפיה ב-'דוח על חניה שלא כחוק'
דוח על חניה שלא כחוק
05/02/2018 | 19:53
8
93
החניתי את רכבי במקום שמוצב תמרור שאוסר חניה במקום לרכב מעל 4 טון (לפי הבנתי רכב מתחת למשקל זה יכול להחנות) ואבני שפה של מדרכה צבועים באדום לבן.מה גובר על מה? התמרור או הסימון על המדרכה?

לצפיה ב-'יישור תמונה'
יישור תמונה
05/02/2018 | 20:01
2
87
התמונה ישרה כעת.תודה
לצפיה ב-'תימרור גרוע שלא על פי ההנחיות'
תימרור גרוע שלא על פי ההנחיות
05/02/2018 | 20:08
1
59
הכיתוב בשלט לא מובן, (עד 4 טון, מעל 4 טון, בדיוק 4 טון??) הרקע צ"ל צהוב, אדום לבן שסותר בקיצור, כל דוח שירשם, יהיה לא תקין
לצפיה ב-'אדום לבן זה תמרור בפני עצמו'
אדום לבן זה תמרור בפני עצמו
06/02/2018 | 07:29
48
אדום לבן אוסר עציר או חניה , ניכר כי מדובר בכניסה למפרץ חניה ולכן הסימון אדום לבן קיים שם כדי למנוע חניה המפריעה לתנועה. אכן התמרור המוצב אינו תקין לדעתי.
לצפיה ב-'התמרור לא מובן ולא תקין - אבל'
התמרור לא מובן ולא תקין - אבל
06/02/2018 | 09:57
4
48
לא מובן לי איך ניתן להסיק ממנו שהוא מתיר חניה לרכבים מסוימים בניגוד לתמרור האדום לבן.
כדי להשיב לך תשובה בקשר חוקיות הדו"ח יש לראות אותו ולהבין על מה קיבלת דו"ח - אם רשום שהדו"ח על חניה בניגוד לאדום לבן - הדו"ח תקין, אם רשום שבניגוד לתמרור העמוד - הדו"ח לא תקין ויש לדרוש לבטלו ובמידה ולא יבוטל לבקש להישפט.

לצפיה ב-'גם אם הדו"ח על חניה באדום לבן, ניתן לטעון כי התמרור לא ברור '
גם אם הדו"ח על חניה באדום לבן, ניתן לטעון כי התמרור לא ברור
06/02/2018 | 10:55
3
40
לאדם סביר.
הרי אם התכוונו לאסור חניה על כל רכב יכלו להסתפק באדום לבן, אם הוסיפו את השלט ואיתו הסייג, הגיוני שאדם סביר יבין שהסייג חל עליו ומותר לו לחנות.
לצפיה ב-'ניתן לטעון הכל אבל - '
ניתן לטעון הכל אבל -
06/02/2018 | 12:59
2
40
הסייג מחזק את איסור החניה על רכב שמשקלו בדיוק 4 טון.... ולא מתייחס לרכבים במשקל שונה
 אינו מעלה או מוריד בעניין האיסור לכל רכב אחר. - כך שצריך להיות יצירתי במיוחד כדי להבין שהוא מבטל את האדום לבן
אך כמובן שלנסות תמיד אפשר.
לצפיה ב-'שוב, ברור שהסייג התכוון לרכב מעל 4 טון ובקריאה מהירה אפילו'
שוב, ברור שהסייג התכוון לרכב מעל 4 טון ובקריאה מהירה אפילו
06/02/2018 | 13:36
1
35
לא הבחנתי שהניסוח לקוי, וכך גם צפוי להבין נהג שמבחין בתמרור ולא מתעמק בו בנינוחות הפורום.

ולא צריך להיות יצירתי כלל, אם לא רצו לבטל את האדום לבן יכלו לא להציב כל תמרור.
ברור לאדם סביר שלא היתה כוונה להתיר חניה רק לרכב שמשקלו בדיוק 4 טון ולכן השילוט מבלבל. ואם יש בלבול אז האזרח צריך להנות מההפקר.
לצפיה ב-'וסתם כך - היום התמרורים ל 3.5 ולא ל 4 '
וסתם כך - היום התמרורים ל 3.5 ולא ל 4
07/02/2018 | 09:31
35
בגלל שינוי התקנות לפני כ 10 שנים.

לצפיה ב-'דוח על חנייה בשטח עפר ויש בו תמרור אין עצירה או חנייה'
דוח על חנייה בשטח עפר ויש בו תמרור אין עצירה או חנייה
05/02/2018 | 22:01
7
62
אתמול הגעתי לעבודה מאוחר ולא היה חנייה במקומות הרגילים , (מה גם שאני משלם על מנוי חודשי בסלופארק).
אז הלכתי וחניתי רחוק בשטח עפר כמו בשאר הימים שאין בהם חנייה.
ולהפתעתי הוצב שם תמרור אין עצירה או חנייה וקיבלתי דוח בסך 250 ש"ח.
האם הדו"ח תקין הרי חניתי בשטח עפר בלי מדרכה בלי כלום ובנוסף לא הפרעתי לתנועה שכן זהו שטח מרוחק מאוד.
האם יש עילה למשפט או ערעור ? אם כן למי ?

תודה
לצפיה ב-'תמונה של האזור'
תמונה של האזור
06/02/2018 | 09:01
6
90
התמרור נמצא מאחורי הגדר
לצפיה ב-'עוד תמונה'
עוד תמונה
06/02/2018 | 09:02
60
זהו אזור חנייה מוסדר בתשלום , ויש לי מנוי חודשי
לצפיה ב-'דרוש ,לא לבקש, את ביטול הדוח מיידית או'
דרוש ,לא לבקש, את ביטול הדוח מיידית או
06/02/2018 | 09:49
4
53
בקש להשפט, התמרור אין עצירה, לא שייך לדרך הזאת אלא לדרך שנמצאת מעבר לגדר,
העילה להשפט - לא היה מוצב תמרור האוסר חניה בצד הדרך כך שניתן לראותו בברור ממושב הנהג
לצפיה ב-'יש אגם מעבר לגדר'
יש אגם מעבר לגדר
06/02/2018 | 12:26
3
42
מעבר לגדר אין כביש אלא אגם. האם הם יכולים לטעון שהכוונה היא לכביש ?

תודה
לצפיה ב-'מה שרואים בתמונות'
מה שרואים בתמונות
06/02/2018 | 13:09
1
49
בתמונה הראשונה רואים בברור את תמרור איסור החניה, הוא מעל הגדר ולא בתוך  אגם, למעט 3 המכוניות החונות לפניו - כל השאר עומדות במקום אסור לחניה.
בתמונה השניה רואים תמרור המתיר חניה רק שלא ניתן לקרוא את הכתוב בו ולכן איני יכול לדעת את מגבלותיו.
בכל אופן - אם חנית אחרי תמרור איסור החניה - שהוא בולט ואינו מוסתר, אם כי יתכן שהוא מוצב גבוה מאשר החוק קובע - חנית במקום אסור והקנס כנראה חוקי (במידה והתמרור רשום בספר התמרורים של הרשות)
לצפיה ב-'דעתי שונה, יכלו להציב את התמרור לפני הגדר, נהג'
דעתי שונה, יכלו להציב את התמרור לפני הגדר, נהג
06/02/2018 | 13:13
38
ממקום מושבו לא אמור לחפש תמרור, התמרור חייב לבלוט ולהיראות , לדעתי, הוא לא שייך לכביש המצולם, לכן הדוח לא חוקי וכל שופט יבטל דוח שכזה

לצפיה ב-'לא, אתה טוען שיש אגם, אני טוען לכביש'
לא, אתה טוען שיש אגם, אני טוען לכביש
06/02/2018 | 13:09
46
יש גדר שמסתירה לכן התמרור חייב להיות מוצב בצורה שיראה היטב לנהג ממקום מושבו
שמור על התמונה ובקש להשפט, תדרוש מהתובע שיסביר ויראה היכן התמרור מוצב והאם מוצב על פי התקנות (וזה ממש לא)

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו