לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1015810,158 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שיניתם את הרגלי הנהיגה שלכם בגלל הקנסות החדשים?'
שיניתם את הרגלי הנהיגה שלכם בגלל הקנסות החדשים?
16/01/2018 | 14:36
3
98
לא הגיוני שעל הזזת העיניים מהכביש אנו עלולים לשלם 500 ש"ח!
על כוס קפה ביד או על הכוונת הוויז ברמזור אדום!
מצד שני- יש לנו ברירה?
מה עושים עם הקנסות החדשים והלא הוגנים?
אתם חושבים על זה שאתם נוהגים?

לצפיה ב-'הורדת עיניים מהכביש'
הורדת עיניים מהכביש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 14:58
1
66
הוכח כי מירב תאונות הדרכים נגרמות בשל הסחת הדעת. אם הסיכוי לגרימת תאונה גדל כשהנהג מסיט מבטו מהכביש ( וזה לא באמת משנה אם הוא עשה זאת כדי לטפל בכוס הקפה שלו, ללחוץ על הוייז או לענות לטלפון) , אזי כדי להקטין את הסיכון יש לפעול כנגדו. 
נהג שהסיט מבטו וכתוצאה מכך נגרמה תאונת דרכים בה נפגע אדם ( שלא לדבר על תאונה קטלנית), לא יצפה לרחמי בית המשפט או לרחמי הנפגע או משפחתו, אם יתרץ את הפגיעה ב"כוס קפה".
תמיד ניתן יהיה לבחון את שיקול דעת השוטר ולהראות באם האכיפה הייתה מוצדקת או קנטרנית
לצפיה ב-'יישר כוח'
יישר כוח
17/01/2018 | 07:31
46
לצפיה ב-'לא שיניתי'
לא שיניתי
17/01/2018 | 08:06
47
מהסיבה הפשוטה שמעולם לא החזקתי כוס קפה בנהיגה.
אין דין כוס קפה תוך כדי תנועה כדין שתי לחיצות על הוייז ברמזור אדום, וגם השוטרים יודעים זאת.

מוטב שכולם יפסיקו להתעסק עם שטויות, גם בנהיגה וגם בתקשורת (סיפור הנהג ש"גירד ברגל" כל כך הרבה פעמים שהוא לא שם לב שהמרזור ירוק וצופרים לו).
לצפיה ב-'ערעור על קנס חנייה'
ערעור על קנס חנייה
11/01/2018 | 18:26
6
182
שלום,
מעולם לא התלוננתי על קנסות חנייה אבל הפעם לא ברור לי על מה קבלתי דו"ח. יש לי רכב מסוג הונדה הגעתי לחניון היו מס' חניות פנויות וחניתי מול רכב ,כל הטור היה עם מכוניות משמאלי ראיתי קו עבה ומקווקו שבעיניי מסמן את קצה החנייה.
כשחזרתי חיכה לי קנס ובו נרשם:
סעיף העבירה: 11 4 , תיאור העבירה: באופן שיש בו כדי להפריע ולסכן או לעכב את התנועה או את העוברים.
אני מצרף תמונות של רכב מסוג ג'יפ מיצובישי שצילמתי כעבור כמה ימים , הרכב חנה בדיוק במקום שבו חניתי. יש גם מקום שמיועד למעבר מכוניות כולל חצים שצוירו על הרצפה (לא הצלחתי לצרף את התמונה) ושבכל הטור חונות מכוניות. כמו כן לפני הג'יפ יש מעין קו מאוזן שכאילו תוחם חנייה (לא ניתן לראות בתמונה) ובנוסף בסוף הטור חונה קיה פיקנטו ועל הרצפה יש שילוב של הקו המקווקו עם קו חנייה רגיל. האם יש לי עילה לערעור? עובדה שלא רק אני טעיתי כל הזמן מחנים שם מכוניות, לשם מה משמש הקו הזה?

לצפיה ב-'בצילו נראה כאילו הרכב חונה בנתיב נסיעה'
בצילו נראה כאילו הרכב חונה בנתיב נסיעה
12/01/2018 | 11:00
5
42
הסימון שלצידו הוא חונה נראה כתמרור המציין שטח הפרדה בין נתיבי נסיעה (תמרור 815)
לצפיה ב-'בצילום השני נראה שהרכב חונה בתחום המסומן'
בצילום השני נראה שהרכב חונה בתחום המסומן
12/01/2018 | 11:44
4
36
לחניה
יש בעית אי אמינות בין 2 התמונות, משהו לא מסתדר לי שם (יתכן שגם 2 רכבים שונים בתמונות)
לצפיה ב-'ערעור על קנס - המשך'
ערעור על קנס - המשך
12/01/2018 | 14:42
3
56
תאמין לי שאני סתם אדם פשוט מהשורה שהחנה את האוטו שלו בחנייה מול רכב ולא מבין למה כתבו לי קנס לדעתי אזור החנייה הזה מאד מבלבל עובדה שהיו עוד כמה רכבים בטור שהחנו ועובדה שבאתי ביום אחר לצלם המצב היה בדיוק אותו הדבר. 
שוב פעם בצילום נראה לראות את הג'יפ ואת הקאיה שחונה בהמשך , נראה גם שיש קו מאוזן לפני הג'יפ שכאילו תוחם את החנייה ושיש מסלול מקביל המיועד למעבר רכבים ולכן ממש לא הפרעתי לרכבים לעבור.
לצפיה ב-'היכן בדיוק חנה רכבך שנרשם הדוח'
היכן בדיוק חנה רכבך שנרשם הדוח
12/01/2018 | 14:48
2
31
נראה לי שסימנו תמרורים מבלי למחוק תמרור קודם , יש כאן איזה סתירה בין התמרורים לכן תציין או תסמן על התמונה היכן רכבך חנה
הערה - אינך אדם פשוט, דוחות חניה מקבלים כולם ללא קשר למעמדם
לצפיה ב-'ערעור על קנס המשך'
ערעור על קנס המשך
13/01/2018 | 19:15
1
32
האוטו שלי חנה היכן שהג'יפ מיצובישי חונה 
לצפיה ב-'הג'יפ חונה במעבר'
הג'יפ חונה במעבר
14/01/2018 | 08:31
33
בזוג התמונות השני שהעלת ניתן לראות כי הרכב השחור שלידו חנית חונה בחניה האחורנה של אותה שורה, זאת על פי הקו התוחם שבקצה שלו אין T אלה זוית בכיוון אחר  בלבד.
אתה חנית על המעבר הצמוד.

נראה שטעית בתום לב, אבל לי ברור לחלוטין שלא מדובר במקום חניה.
לצפיה ב-'"התחלתי ולכן אסיים" – האם שוטר/פקח באמת לא יכול לבטל דו"ח'
"התחלתי ולכן אסיים" – האם שוטר/פקח באמת לא יכול לבטל דו"ח
12/01/2018 | 02:34
4
58
ברגע שהתחיל לכתוב אותו, גם אם תוך כדי הוא מגלה שטעה?

האזנתי לאייטם (מהחודש שעבר) ששודר בתוכנית "יהיה בסדר". שוטר רשם דו"ח על חניה חוקית כי לא קרא נכון את התמרור. הנהגת הסבה את תשומת ליבו לכך והוא ענה לה שכבר התחיל ולכן לא יכול להפסיק והיא צריכה לפנות לביטול הדו"ח. הביטול היה תהליך בירוקרטי מתיש ומייגע... (שלא נפתר עד שהיא פנתה לתוכנית). איך זה הגיוני שאזרח נענש כך על טעות של שוטר? היכן קול ההיגיון?

תקציר בפייסבוק:
קישור ישיר להאזנה:
לצפיה ב-'אמת, פקח לא יכול לבטל דוח ברגע שהתחיל'
אמת, פקח לא יכול לבטל דוח ברגע שהתחיל
12/01/2018 | 09:26
1
55
לכתוב אותו ולכן במידה ומתברר לו שטעה , הוא מציין הערה ומבקש ממך לבקש את ביטול הדוח , הביטול מתבצע ללא כל תהליך בירוקרטי כלשהו
לגבי המשטרה- אינני יודע
לצפיה ב-'כפי שאפשר ללמוד מהמקרה, הביטול לא התבצע ללא הליך בירוקרטי...'
כפי שאפשר ללמוד מהמקרה, הביטול לא התבצע ללא הליך בירוקרטי...
12/01/2018 | 13:53
20
לצפיה ב-'יכול - אבל'
יכול - אבל
12/01/2018 | 10:52
1
43
לא מכיר  עבודת הפקח - אבל לעניין שוטר
כששוטר מתחיל לכתוב דו"ח ומתברר לו באמצע שטעה - הוא חייב לסיים את הדו"ח עד סופו, לצרף לדו"ח מזכר ולמסרו, כולל המקור וההעתק המיועד לנהג למפקדו בסיום המשמרת ולבקש מהמפקד שיבטל את הדו"ח, המפקד קורא לו לברור כדי לוודא שהשגיאה נעשתה בתום לב ובקשת הביטול כשרה  והשוטר לא קיבל טובת הנאה בגינה.
הליך מסובך שגם השוטרים וגם מפקדיהם לא אוהבים זאת, אני - ב 14 שנות שרותי כשוטר תנועה - ביצעתי הליך זה פעם אחת בלבד - לנהג משאית שלקח מטען לא מכוסה ולא שמתי לב שבסעיף כתוב שהדו"ח ינתן רק אם המטען עובר את גובה הדפנות.
לצפיה ב-'ברור שהוא לא אוהב את ההליך, ולכן מפיל את הסיבוך על האזרח '
ברור שהוא לא אוהב את ההליך, ולכן מפיל את הסיבוך על האזרח
12/01/2018 | 13:52
35
לא הוגן ולא ראוי. חבל שהמדינה לא השכילה למצוא פתרון טוב יותר למצבים האלה.
לצפיה ב-'אור אדום '
אור אדום
10/01/2018 | 10:09
3
71
שלום,  
אתמול בבוקר נסעתי לכיוון העבודה הייתי בצומת להספיק את הרמזור,  נכנסתי לצומת באור כתום ובנתיב המקביל הייתה ניידת משטרה,  השוטר עצר אותי וטען שעברתי באור אדום,  אין לשוטר צילום על כך ולדעתי נכנסתי לצומת באור כתום, קיבלתי דוח של 1500 שח, לא קיבלתי דוח 10 שנים,  ואם יש דרך לערער או להמיר את הדוח לאזהרה?  .
.

אשמח לשמוע חוות דעת. .

תודה

אליחי

לצפיה ב-'עבירת אור אדום '
עבירת אור אדום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2018 | 10:49
1
53
אור כתום שווה אור אדום. לא צריך ראייה בדחות תצלום מצלמה כדי להוכיח את העבירה. מספיקה עדותו של השוטר. 
ניתן לפנות למרכז לפניות נהגים ארצי ת.ד. 120 פ"ת ולבקש להשפט אך אין לך הגנה ובית המשפט עלול להחמיר בענשך.
לצפיה ב-'רק הערת דיוק לגבי הכתום (צהוב): מותר להכנס אם לא ניתן לעצור '
רק הערת דיוק לגבי הכתום (צהוב): מותר להכנס אם לא ניתן לעצור
10/01/2018 | 12:31
52
בבטחה לפני הצומת, כך שהוא לא זהה לאדום.
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
10/01/2018 | 11:23
54
1. דו"ח רמזור אדום על 1500 ש"ח לא ניתן להמיר באזהרה.
2. אם בדו"ח מצוין שהשוטר ראה אותך עובר את קו העצירה לאחר שראה את האור מתחלף ברמזור לאדום  - אין לך סיכוי לצאת זכאי במשפט.
גם אם השופט יקבל טענתך שנכנסת בכתום (ולא נראה לי שיקבל אותה) הרי העטונש על כניסה בכתום זהה.
לצפיה ב-'תעבורה - סעיף 71 (1)'
תעבורה - סעיף 71 (1)
09/01/2018 | 08:32
3
66

שלום,
לפני מספר ימים קיבלתי דוח תעבורה על סך של 260 ש"ח בגין סעיף 71 (1)
לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד באופן שיש בו כדי להפריע או לעכב את התנועה.
חניתי ברחוב פנימי בין 2 בניינים כאשר מצד אחד המדרכה צבועה באדום לבן ומצד שני חומה שצמוד אליה החנתי את הרכב – בפועל יש מקום למעבר של רכבים.
נ.ב הכתב בדוח אינו קריא מספיק ולכן מניח (לא היתי נוכח בעת מתן הדוח) שהכוונה של השוטר היתה שהפרעתי למעבר סדיר של הרכבים בשני הכיוונים.
אשמח להתיעץ בנושא:
1) האם המצב המתואר מצדיק דוח תעבורה?
2) האם ניתן לערער על הדו"ח? או להמירו באזהרה? ברקע עבירת סלולרי לפני 5 חודשים.
3) בקשה לשיפוט – האם בקשה להישפט עלולה לגרום לענישה כבדה יותר? אם כן, האם מקרה זה הוא שכיח או שהעונשים בבית המשפט נשארים כפי שניתנו במעמד הדוח?
תודה,

לצפיה ב-'אנחנו לא מכירים את המקום ולכן לא נוכל לחוות דיעה'
אנחנו לא מכירים את המקום ולכן לא נוכל לחוות דיעה
09/01/2018 | 09:07
34
על מידת ההפרעה לתנועה, שתלויה בנסיבות המדוייקות (רוחב הרחוב והרכב החוסם, נפח התנועה וכו').
עם עבירה מלפני 5 חודשים אתה לא זכאי להמרה באזהרה.
בשפט אכן קיים סיכון בעונש חמור יותר, אם השופט יחשוב שבזבזת את זמנו או יגיע למסקנה שחומרת העבירה גדולה יותר. אז אם אין לך טיעון מוחץ לפיו אין שמץ של הפרעה לתנועה במקום, שלם את הדו"ח.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/01/2018 | 10:53
34
1. אני מאמין שהקנס הוא 250 ולא 260. אני ממחש עוד ששוטר נקרא למקום בשל תלונת השכנים. 
2. הדוח נרשם לפי שיקול דעת השוטר בשטח. 
3. לערער? לא. אם עברת כל עבירה ב 5 השנים האחרונות לא ניתן לקבל אזהרה
4. השופט אינו כבול לקנס המקורי ואם יחליט שטענותך הן סרק, יש מצב להחמרה. ברוב הזמן מושת הקנס המקורי
לצפיה ב-'עו"ד -ייעוץ חינם'
עו"ד -ייעוץ חינם
10/01/2018 | 09:04
27
לצפיה ב-'דוח משטרה הדבקה מספר שגוי'
דוח משטרה הדבקה מספר שגוי
05/01/2018 | 03:38
6
80
קיבלתי לפני כמה שבועות דוח משטרה הדבקה על השמשה על חניה באדום-לבן בלילה על סך 250 שח על סעיף 5938 שזה העמדה עם משום הפרעה לתנועה, לא יודע אם יש לזה נקודות ממש שראיתי בדוח לא. זה דוח הדבקה ויש טעות באחת מספרות הרישוי. לא רשום שהעבירה צולמה ולא נראה לי שדוחות כאלה מצולמים. כשהרצתי את הדוח במערכת לתשלום דוחות שאפשר לשלם דרך מס' הדוח היה רשום שם חייב אחר מאשר הבעלים של הרכב, כך שמספר הרכב לא תוקן. השאלה אם יש לי מה לשכוח מזה וזה יבוטל או שיש סיכוי שיגיעו אלי לפי סוג הרכב בהמשך ואז זה יגיע עם כפל קנס. מה דעתכם?
לצפיה ב-'בשלב זה אל תעשה דבר, דוח חלון לא נחשב למסירה'
בשלב זה אל תעשה דבר, דוח חלון לא נחשב למסירה
05/01/2018 | 10:34
2
59
ולכן על המשטרה לשלוח לך בדואר רשום ותוך 1 שנה, לכתובתך כפי שרשומנ במשרד הפנים דוח לתשלום, הסיכוי שתקבל דוח כזה הוא אפסי
שמור את הדוח שיש לך למקרה ותקבל דוח בדואר ובקש להשפט בטענה שהדוח נרשם לרכב אחר שעבר את העבירה, אינך חייב למסור את מס' הרישוי של רכבך
לצפיה ב-'תודה אבל אשמח להבהרות'
תודה אבל אשמח להבהרות
16/01/2018 | 01:09
1
25
בוא נניח תאורטית שאיכשהו הם מגיעים אלי, איך יכול לקרות מצב שכזה? ובהתקיים מצב שכזה, אין אני יכול לטעון שהדוח נרשם על שם רכב אחר? הרי הם יגיעו אלי רק על ידי תיקון מספר הרישוי, והטענה שלי שזה נרשם על רכב אחר חייבת להיות מגובה במשהו (בדוח שיש לי באמת ביד) ואז יגידו שעובדה שיש ברשותי העתק מהדוח השגוי שלא היה מגיע אלי אם לא היתי באמת מקבל אותו לא? כמו כן מה פירוש אינני חייב למסור את מספר הרישוי של הרכב שלי? הרי הם יגיעו אלי רק בהכרח אם מספר הרישוי יתוקן אז למה הם בכלל יצטרכו שאמסור להם משהו? 

באשר לשאלות המוסר זה אכן מטריד אבל עצם השרירותיות במתן הדוח בצורה מאוד לא מוצדקת לדעתי בנסיבות בו הן ניתנו (שעה קטנה של הלילה בין שישי לשבת במינימום תנועה בשכונת מגורים, אדום-לבן סתמי וללא הפרעה ממשית) גורמות לי לחשוב שוב אם שווה לצ'פר את מערכת החוק בגין אכיפה מחמירה שכזו. 
לצפיה ב-'המשטרה לא תטרח לחקור למי נרשם הדוח באמת'
המשטרה לא תטרח לחקור למי נרשם הדוח באמת
16/01/2018 | 10:33
27
הם לא יגיעו אליך כי מדובר בדוח חלון ויש להם רק את פרטי מס' הרכב - וזה לא שלך
בקשר למוסר - שאני רואה נהגים דופקים רכבים בחניה ובורחים (אגב, עצרתי אחד שכזה) המוסר נעלם לי
אגב, אין לי כל קשר למשטרה
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
05/01/2018 | 15:29
2
50
הדו"ח לא יגיע אלייך - הוא יגיע לאדם אחר שלפחות יטורטר או גם ישלם אותו.
יש כאן בעיה מוסרית - האם אתה מוכן להיות שותף בהתעללות באדם אחר שאינך מכירו ?
לאחר שתחשוב פעל כפי החלטתך.
לצפיה ב-'נכון, בעיה מוסרית, אבל האם לנהגים ששמים את'
נכון, בעיה מוסרית, אבל האם לנהגים ששמים את
05/01/2018 | 16:37
1
60
דוח החלון על רכבו של מישהו אחר בתקווה שישלם, יש מוסר?
אני הייתי מתעלם כפי שנהגי ישראל מתעלמים ממני
ועוד משהו - הנהג שיקבל את הדוח בדואר לביתו , יוכל לערער כי רוב הסיכוי שצבע הרכב והדגם לא יהיו זהים לרכבו
לצפיה ב-'אין כמו תירוץ "כולם ככה" בשביל להיות חרא של בנאדם'
אין כמו תירוץ "כולם ככה" בשביל להיות חרא של בנאדם
07/01/2018 | 10:08
47
אם הטעות היא למשל באחת מ-3 הספורת האמצעיות, מדובר באותו יצרן ואז גם גדל הסיכוי שמדובר באותו דגם וצבע דומה מספיק בשביל שהנהג התמים לא יוכל להוכיח שאין לו אחות.
לצפיה ב-'אופניים חשמלים'
אופניים חשמלים
04/01/2018 | 15:18
2
63
נסעתי על אופניים חשמליים נגד כיוון התנועה(במהירות ממש נמוכה)עצר אותי שוטר ונתן לי דוח 500שח ושש נקודות 
כמובן שלא היה לי מושג שאוכפים כאלה דברים על אופניים
השאלה אם יש טעם ללכת להישפט על זה או זה סתם בזבוז זמן..
לצפיה ב-'יש ברשותך רשיון נהיגה?'
יש ברשותך רשיון נהיגה?
04/01/2018 | 15:39
46
אם כן בטח למדת את התמרורים,אם לא כדי לציית להם אז כדי לעבור את מבחן התאוריה
לצפיה ב-'מה יתן לך משפט? אתה לא מכחיש את העבירה'
מה יתן לך משפט? אתה לא מכחיש את העבירה
04/01/2018 | 16:47
45
ותירוץ "לא ידעתי" לא תופס.
לצפיה ב-'טעויות בכתב אישום'
טעויות בכתב אישום
03/01/2018 | 13:30
3
80
קיבלתי כתב אישום בגין ת.ד. בה הייתי מעורב. בכתב האישום יש טעות בתאריך קרות התאונה (התאריך הרשום 4 חודשים לפני המועד בו ארעה התאונה) וכן בפירוט מיקום התאונה מצוין רק הרחוב ללא שם העיר. לציין שבחומר החקירה הפרטים כן מופיעים במסמכים כאלו ואחרים. האם הטעויות בכתב האישום יכולים לפעול לטובתי? האם התביעה יכולה לתקן זאת לאחר ההקראה אם אכפור באשמה? כיצד עלי לפעול לממש זאת לטובתי ?
לצפיה ב-'התביעה יכולה לתקן לפני המשפט ולא במהלכו'
התביעה יכולה לתקן לפני המשפט ולא במהלכו
03/01/2018 | 14:10
1
40
לכן כדאי מאד שלא תעורר אותם לפני המשפט על הטעות
לצפיה ב-'וגם אז זה לא יעזור לך הרבה'
וגם אז זה לא יעזור לך הרבה
03/01/2018 | 14:23
39
טעויות סופר מינוריות.
במקרה הטוב ביותר עבורך אולי תצליח להשיג עיסקת טיעון טובה
לצפיה ב-'תיקון כתב אישום'
תיקון כתב אישום
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 15:29
44
לתביעה זכות לתקן את כתב האישום בטרם מענה הנאטשם לכתב האישום ללא נטילת רשות מבית המשפט ולאחר מענה - רק בהחלטת בית המשפט. 

כל עוד התיקון לא פוגע בזכויות מהותיות של הנאשם והגנתו לא נפגעה , נוטה בית המשפט להסכים לתיקון. 

במקרה המתואר, נראה כי בית המשפט לא יחסום את דרכה של התביעה לתיקון כתב האישום גם אחרי המענה. 
למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'חנייה 12 מטרים מצומת - נכה'
חנייה 12 מטרים מצומת - נכה
03/01/2018 | 08:43
1
61
שלום רב, קיבלתי לפני כחודשיים דוח חנייה על שחניתי בתחום 12 מטרים מצומת, אציין שאני נכה בעל תו נכה.
שאלתי היא: איך מגדירים צומת ואיך מגדירים היכן הרכב היה? מדדתי את המרחק מקצה מעבר החצייה לקצה הרכב וזה היה 8 מטרים, אבל אם אני מודד מחיבור המדרכות לקצה הרכב זה 13 מטרים, ולמרכז הרכב זה אפילו יותר. בעצם אני שואל איך מודדים את זה בצורה מדויקת?
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
03/01/2018 | 10:39
53
הגדרת צומת:
"צומת" - השטח המתהווה על ידי פגישתם של שני כבישים או יותר והמוגבל על ידי קווי שפות הכבישים או אבני השפה של אותם כבישים או על ידי הארכתם המדומה;

חניה ליד מעבר חציה
72.   (א)  לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד המקומות המנויים להלן, אלא לשם מניעת תאונה או לשם מילוי אחרי הוראה מהוראות תקנות אלה או אם סומן בתמרור אחרת; ואלה המקומות:
(6) בתוך מעבר חציה או בתחום שנים עשר מטר לפניו;
איך מודדים? ספירת אבני שפה או מדידה באמצעות סרט מדידה
ציטוט מחוק החניה לנכים:
2.    (א)  נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:
(1)   בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(2)   בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(3)   החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
(4)   החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

כנראה, על פי שיקול דעת השוטר/פקח היה סיכון לעוברי הדרך
לצפיה ב-'המרת דוח באזהרה'
המרת דוח באזהרה
31/12/2017 | 14:28
6
70
הבנתי שהתנאים הוחמרו אבל לא מצליח למצוא אותם בשום מקום.

קיבלתי דוח על נסיעה באין כניסה.

קיבלתי תשובה שאני לא עומד בתנאים ואני לא מבין מהם התנאים.

אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'הלינק לא עובד'
הלינק לא עובד
01/01/2018 | 11:46
1
19
תוכל לבדוק למה הלינק לא עובד?
לצפיה ב-'עובד אצלי.'
עובד אצלי.
01/01/2018 | 12:19
12
לצפיה ב-'משהו לא מסתדר לי'
משהו לא מסתדר לי
01/01/2018 | 12:22
2
33
ביקשתי להמיר את הדוח באזהרה וקיבלתי תשובה שהעברה שלי לא עומדת בקריטריונים ואני לא מבין למה.
העברה שלי הייתה כניסה לרחוב חד סיטרי מהצד השני (השוטר עצר אותי לאחר 20 מטר).
לפי מה שאני רואה העברה הזו לא נמנת עם העברות החמורות:

חצייה באור אדום. 
שימוש בטלפון בזמן נהיגה. 
מהירות מופרזת – קנסות שגובהן 1,500 ש"ח. 
אי מתן זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה או בסמוך אליו.
אי ציות לתמרור עצור. 
נהיגה בשוליים (למעט רכב דו גלגלי במקרים מסוימים). 
נהיגת רכב על אי תנועה מסומן או בנוי. 
עקיפות מסוכנות וסטייה מנתיב נסיעה. 
עבירות של מטען חורג במשקלו או במידותיו. 
עבירות חנייה לסוגיהן – בחנייה המיועדת לנכים, חנייה בקרבת מעבר חצייה, חנייה המהווה הפרעה לתנועה, חנייה על מדרכה, חנייה בתחנת אוטובוס. 

מה כדאי לי לעשות?

לצפיה ב-'ואתה עומד בשאר הקריטריונים מבחינת ותק, הודאה וכו'?'
ואתה עומד בשאר הקריטריונים מבחינת ותק, הודאה וכו'?
01/01/2018 | 16:50
18
לצפיה ב-'כמה זמן יש ברשותך רשיון נהיגה?'
כמה זמן יש ברשותך רשיון נהיגה?
04/01/2018 | 15:36
27
ומה תאריך העבירה האחרונה הרשומה לחובתך ?
לצפיה ב-'תמרור אין חניה מסובך'
תמרור אין חניה מסובך
30/12/2017 | 09:13
7
427
שלום,
תל אביב, העיר הגדולה, אזור במרכז העיר שיש בו בניה רבה, מוצב שלט איסור חניה (1). ניסיתי להבין אם הקטע הכתום מסביר למי ומתי אסור לחנות (ואם כך, אז לי מותר, כי אני לא "מסחרי" או "אחוד") ולכן חיפשתי שלטים אחרים ברחוב. אכן מצאתי שלט אחר (2), בהמשך הרחוב, שמכיל "ביתר הימים...", ומכך הסקתי שאכן צדקתי והחלק הכתום מסביר את המקרים שבהם איסור החניה תופס.
חניתי וחטפתי דו"ח (אחרת לא הייתי כותב כאן...) - מישהו יכול בבקשה להסביר לי מדוע...?
לצפיה ב-'מה שאני הבנתי מהתמרורים האלה'
מה שאני הבנתי מהתמרורים האלה
30/12/2017 | 10:56
3
65
כללית החניה אסורה על כולם (תמרור אין חניה עגול)
השלטים הכתומים מתירים חניה לצורך פריקת חמרי בניה לכלי רכב המוגדרים ברשיון "משא", "מסחרי", "אחוד"  בימים א-ה בשעות 09:00 - 15:00, הראשון למרחק עד 20 מטר מהתמרור והשני למרחק עד 9 מטר מהתמרור
בשאר הימים והשעות וביתרת המרחק החניה אסורה על כולם.
אבל אולי אחרים יבינו אחרת ממני ולכן כדאי לפנות לרשות החניה עם צילום התמרורים, להגיד שכנראה לא הבנת את הכיתוב כי הוא מבלבל ולבקש ביטול.
לצפיה ב-'אני הבנתי אחרת'
אני הבנתי אחרת
31/12/2017 | 08:28
2
37
היות ויש קוים מפרידים בין הסייגים, יש להתייחס לכל אחד בנפרד.

כלומר האיסור מתיר פריקה וטעינה של חומרי בנין.
ובנפרד האיסור תקף לסוגי הרכבים המפורטים.

אם היו רוצים להסביר שהפריקה מותרת לרכבים המפורטים, לא היו צריכים לשים קו שמפריד בין שני המשפטים.
לצפיה ב-'אז איך נסביר, להבנתך'
אז איך נסביר, להבנתך
31/12/2017 | 08:54
1
34
את הקטע בתמרור השני: "ביתר הימים והשעות החניה אסורה לכל כלי רכב ?
ובאילו זמנים להבנתך מותר לרכב פרטי לחנות ?  (הן ברחוב והן במגבלות ה 20 וה 9 מטר)
לצפיה ב-'לא שמתי לב שמדובר בשני תמרורים שונים'
לא שמתי לב שמדובר בשני תמרורים שונים
31/12/2017 | 16:43
28
ואכן, המשפט הנ"ל מיותר לפי הפירוש שלי, אבל הוא לא קיים בתמרור הראשון (עם ה-20 מטר).
ולכן, כאשר הניסוח לא ברור, אין לדרוש מהנהג לעסוק בהתפלפלות, אלא לנסח באופן ברור את האיסור. אם המפשטים קשורים אחד לשני, אין סיבה לשים בינהם קו חוצץ. לא סביר לדרוש מנהג לעמוד ולנתח את כוונת המשורר.
לצפיה ב-'התמרור ברור אסביר בערב'
התמרור ברור אסביר בערב
30/12/2017 | 10:58
2
25
לצפיה ב-'בערב...?'
בערב...?
01/01/2018 | 11:40
1
11
לצפיה ב-'מצטער, ראיתי שענו לך לכן לא עניתי'
מצטער, ראיתי שענו לך לכן לא עניתי
01/01/2018 | 19:21
10
לצפיה ב-'מחפש/ת עו״ד?'
מחפש/ת עו״ד?
31/12/2017 | 11:51
19
השאיר/י פרטים (שם וטלפון) במייל- ronali3@outlook.com
לצפיה ב-'תוקף תמרור איסור חניה'
תוקף תמרור איסור חניה
30/12/2017 | 14:49
1
50
האם תמרור איסור חניה תקף רק עד הצומת הקרובה ?

אם כן, באיזו תקנת תעבורה הדבר קבוע ?
לצפיה ב-'כן, אבל לא רק. יש מספר תמרורים שמבטלים תמרור איסור חניה'
כן, אבל לא רק. יש מספר תמרורים שמבטלים תמרור איסור חניה
31/12/2017 | 08:21
23
אתה מוזמן להסתכל בקישור: http://media.mot.gov.il/PDF/HE_TRAFFIC_PLANNING/ta...

לצפיה ב-'מצלמת מהירות'
מצלמת מהירות
24/12/2017 | 16:21
2
68
האם חייב להיות תמרור המצביע על כך שבעוד כמה מטרים נמצאת מצלמת מהירות (בכביש בינעירוני)?

לצפיה ב-'לא'
לא
24/12/2017 | 20:38
12
לצפיה ב-'הודעה על מצלמת מהירות'
הודעה על מצלמת מהירות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 06:37
44
אין חובה שבחוק למרות שקיימים שלטים שכאלה במספר מקומות
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:18
4

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'שאלה לגבי קנס על שימוש בנייד'
שאלה לגבי קנס על שימוש בנייד
21/12/2017 | 13:46
7
86
שלום רב,
קיבלתי קנס, לפי ההנחיות החדשות, על הצצה לטלפון הנייד שהיה על הברכיים. קראתי בכתבה באינטרנט שקנס על כך אמור להיות בגובה 500 שקלים ואילו אני קיבלתי 1000. האם יש אמת בכתבה ויש לי עילה לבקשה להפחתת הקנס? גם השוטר הודה שהטלפון לא היה ביד או באוזן. 
תודה מראש
לצפיה ב-'האם אחזה או לא אחזהת את הנייד, מה ציין'
האם אחזה או לא אחזהת את הנייד, מה ציין
21/12/2017 | 14:11
1
70
השוטר בסעיף העבירה ובנסיבות
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי מבין את כתב היד שלו :)'
הלוואי שהייתי מבין את כתב היד שלו :)
21/12/2017 | 23:11
22
לצפיה ב-'הקנס מוצדק'
הקנס מוצדק
21/12/2017 | 17:22
1
59
שימוש בטלפון סלולרי בעת שהרכב נמצא בתנועה.
אם הטלפון על הברכיים זה נחשב כשימוש, הברכיים אינם מקום בטוח, הוא יכול ליפול מהן ובמקרה כזה באופן אינסטנקטיבי תתכופף להרימו. כדי שלא יחשב לעבירה עליו להיות מקובע במקום בטוח ברכב - וגם במקרה כזה אסור לך לגעת בו, גם לא כדי לקבל שיחה.
בנוסף לקנס יצטרפו לחשבונך גם 4 נקודות.
-
מה שאתה קורא בכתבות לא מחייב את המחוקק ו/או את השוטר ו/או את בית המשפט. - ואפילו לא את כותב הכתבה (ואם אתה חושב שכן מחייב - פנה אליו ותאמר לו שהטעה אותך ואתה מבקש שיחזיר לך 500 ש"ח)
לצפיה ב-'בקשר לנקודות - טעות שלי - הוחמר מ 4 נקודות ל 8 נקודות'
בקשר לנקודות - טעות שלי - הוחמר מ 4 נקודות ל 8 נקודות
21/12/2017 | 17:31
23
לצפיה ב-'זו הנחייה חדשה לאכיפת תקנה ישנה'
זו הנחייה חדשה לאכיפת תקנה ישנה
21/12/2017 | 22:59
1
52
תקנה 21 (ג) לתקנות התעבורה קובעת ש"לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר ... באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך".

כפי שהסביר shlang, אתה עברת על תקנה 28 (ב) (1) (א): "לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית". אתה והעיניים שלך עשו שימוש שלא ע"י דיבורית, והנחת הטלפון על הברכיים אינה הנחה "באופן יציב המונע את נפילתו" של הטלפון, לפי הסיפא של הגדרת "דיבורית" בתקנה 28 (ב) (2).
לצפיה ב-'אוקיי תודה לכולם על התשובות'
אוקיי תודה לכולם על התשובות
21/12/2017 | 23:10
16
לצפיה ב-'שימוש בנייד על הברכיים'
שימוש בנייד על הברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 06:40
32
אכן בוצעה עבירה אך יתכן וסעיף  העבירה אינו נכון ואז שינוי בסעיף עשוי "לחסוך" בנקודות
לצפיה ב-'דוח מהירות מצלמה'
דוח מהירות מצלמה
18/12/2017 | 10:40
4
149
שלום. במאי בצעתי עבירת תנועה בשל נסיעה במהירות 110 במקום 80 במנהרות הכרמל וקיבלתי קנס דרך מצלמה על סך 1500 שח ו10 נקודות.
ביולי קיבלתי שוב קנס על מהירות באותו המקום במהירות 103 במקום 80 ושוב 1500 שח ו10 נקודות.
לאחר קבלת הקנס הראשון הגשתי ערעור בשל נקיון עברתי ובקשתי שימירו אותו באזהרה.
שאלתי היא האם יש סיכוי בשל חוסר ידעתי על הקנס השני שיש סיכוי שימירו את הראשון באזהרה ואם לא האם יש לי דרך לצמצם את הסכום או הנזק?
שכן לא ידעתי מראש על המצאתו של הקנס השני...ומי יודע אם אין עוד כמה בדרך....
תודה על התשובה.
לצפיה ב-'היום יש כתבה בידיעות אחרונות בדיוק על זה'
היום יש כתבה בידיעות אחרונות בדיוק על זה
19/12/2017 | 06:50
45
לצפיה ב-'אם בהבירה הראשונה את עומדת בקריטריונים היא תומר לאזהרה'
אם בהבירה הראשונה את עומדת בקריטריונים היא תומר לאזהרה
19/12/2017 | 10:04
2
57
בעבירה השניה כבר אין לך עבר נקי ולכן היא לא תומר.
לצפיה ב-'ניסיון לביטול קנס'
ניסיון לביטול קנס
20/12/2017 | 22:30
1
51
קיבלתי תשובה שלא ניתן להמיר באזהרה את הקנס הראשון.
האם לדעתך כדאי לגשת למשפט על הקנס הראשון? האם ניתן לבקש איחוד תיקים?
ולפי נסינך מה לדעתך אקבל?
לצפיה ב-'יש עבירות שהמשטרה לא נותנת עליהן אזהרה'
יש עבירות שהמשטרה לא נותנת עליהן אזהרה
21/12/2017 | 17:30
52
והן כוללות את כל העבירות שהקנס עליהן 1500 ש"ח.
השיקול אם לגשת למשפט הוא שלך - רק יש לקחת בחשבון שהשופט לא כבול לקנס המקורי ויש יותר סיכוי להחמרת העונש מאשר להפחתתו
לצפיה ב-'בקשה לביטול דוח חניה'
בקשה לביטול דוח חניה
20/12/2017 | 10:10
6
84
קבלתי דוח חניה מעירית תל אביב וברצוני להגיש בקשה לביטול.
אני מתנדב בבית חולים וחניתי באזור בכחול לבן. שילמתי בפנגו
חניה עד שעה 13:00. הדוח נרשם ב 13:30.
מאחר והייתי בתעסוקה עם החולים שלא יכולתי לעזוב באמצע ולא שמתי לב
לשעון, איחרתי בחצי שעה.
האם לדעתכם זה יתקבל כסיבה לביטול?
לצפיה ב-'מה איכפת לך לנסות?'
מה איכפת לך לנסות?
20/12/2017 | 11:16
65
אולי "תיפול" על פקיד ביום הטוב שלו.
במידה ולא יבטלו - אל תלך למשפט אלא שלם ושכח.
לצפיה ב-'אם הינך מתנדב בבית חולים, אני מוכן להתנדב'
אם הינך מתנדב בבית חולים, אני מוכן להתנדב
20/12/2017 | 14:35
4
62
ולשלם את הקנס במקומך (רציני ביותר) שלח לי במסר את מס' הדוח ותאריך טחרון לתשלום
תוכל גם לבקש ביטול הדוח מהסיבות שציינת ורצוי צירוף של חשבונית התשלום
לצפיה ב-'תודה על הרצון הטוב. שלחתי בקשה לביטול.'
תודה על הרצון הטוב. שלחתי בקשה לביטול.
20/12/2017 | 16:26
3
29
לצפיה ב-'האם צירפת חשובנית של החניה או אישור'
האם צירפת חשובנית של החניה או אישור
20/12/2017 | 16:27
2
54
מפנגו, זה חשוב
לצפיה ב-'לא צירפתי כי עדיין אין לי.'
לא צירפתי כי עדיין אין לי.
20/12/2017 | 16:29
1
46
אפנה אליהם ואבקש שישלחו. תודה.
לצפיה ב-'זה יכול לעזור לך, תדאג לקבל ושלח לעיריה'
זה יכול לעזור לך, תדאג לקבל ושלח לעיריה
20/12/2017 | 16:30
23
לצפיה ב-'דו"ח חניה עירוני'
דו"ח חניה עירוני
19/12/2017 | 19:03
5
66
נרשם לי דו"ח חניה עירוני ברחוב מסויים על יד בית 0
זה נראה לכם תקין או ששווה דיון בבית משפט
שכן אין מספור 0 לבית.
ומעבר לזה מהן ההסמכות והתעודות שפקח חניה
חייב להיות בעליהן ?
מה זאת תעודת עובד ציבור לצורך העניין ?
בא לי להגיע למשפט שבטח יתקיים בעוד שנתיים,
לזמן את הפקח , לחקור אותו שתי וערב ולנטרל
אותו ולקבל הוצאות.
מה תגידו ?
לצפיה ב-'חבל לך על המאמץ באם אכן נעברה עבירת החניה'
חבל לך על המאמץ באם אכן נעברה עבירת החניה
19/12/2017 | 21:40
1
46
מרב הסיכוי שהעבירה צולמה (אלא אם חנית ליד כחול לבן מבלי לשלם)
פקח חניה עירני חייב להיות עובד הרשות המקומית (סיכוי גבוה שהוא כזה)
חייב לקבל הסמכה מראש הרשות (שוב, סיכוי גבוה שקיבל)
ת.ע.צ. - אישור של עובד עיריה לגבי תימרור או כל דבר אחר הקביל בבית משפט
אם נעברה עבירה - הסיכוי בבית משפט נמוך ביותר
הכי פשוט - לדבר עם התובע לפני המשפט ובכך להוריד את סכום הקנס
אגב ,באיזה עיר מדובר?

לצפיה ב-'מועצה אזורית לב השרון'
מועצה אזורית לב השרון
19/12/2017 | 23:32
16
לצפיה ב-'סיפור מהחיים'
סיפור מהחיים
20/12/2017 | 11:14
2
43
שוטר תנועה וותיק ומנוסה (מקרה המוכר לי אישית) - קיבל דו"ח חניה בנסיבות דומות לשציינת, הוא ביקש להישפט  וחשב שיקרקס את הפקח.
עלה לדוכן, הפגין את כל הידע שלו, התובעת העלתה את הפקח, שאלה שאלה אחת - "איפה בדיוק הוא חנה"  הפקח הצביע על נקודה מסוימת (שנתיים אחרי, מע זוכר בדיוק) שבטוח שלא שם הוא חנה.
השופט הרשיע והעלה את הקנס מ 250 ל 350..
ועצתי - אם באמת חנית שלא כחוק - שלמי ותשכחי.
אם הדביקו לך עבירה שלא ביצעת - הלחמי על חפותך - אבל לעולם אל תזלזלי בפקח, הוא מוסמך, הוא מנוסה, הוא יודע את עבודתו והוא יודע להעיד בבית המשפט - ועמדת המוצא של השופט - הפקח לא מכיר אותך, אין לו שום דבר אישי נגדך והוא מבצע עבודתו באמונה.
לצפיה ב-'הפנמתי '
הפנמתי
20/12/2017 | 11:20
1
30
אבל יש טעות סופר בציון המיקום (כתוב על יד בית 0 ) ואני צריכה לשקול
אם כדאי להתעקש על כך.
מצד שני תמונה שבוודאי צולמה אומרת הכל.
לצפיה ב-'טעות לא משמעותית במיוחד שיש צילום העבירה'
טעות לא משמעותית במיוחד שיש צילום העבירה
20/12/2017 | 14:31
18
לצפיה ב-'כביש 443'
כביש 443
20/12/2017 | 07:37
48
שלום
מה היא המהירות המותרת בכביש 443 מכיוון מודיעין לכיוון ירושלים?
ישנה גם מצלמה יחסית חדשה על אי תנועה בצומת יציאה מגבעת זאב החדשה שפונה לפנים הנסיעה. מאיזה מהירות היא מצלמת?

תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו