לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1029510,295 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'האם איתות יכול להטעות ולהיות מסוכן? '
האם איתות יכול להטעות ולהיות מסוכן?
10/04/2018 | 23:57
6
67
שלום, אני מאוד מקפיד לאותת תמיד ומרגיז אותי מאוד לראות נהגים שלא טורחים לאותת. למשל הרבה פעמים אני ממתין בצומת T בכדי לפנות ימינה, וממתין ונותן זכות קדימה לכל הרכבים שמגיעים מכיוון שמאל. אולם הרבה פעמים קורה הדבר המרגיז הבא: רכב מגיע מכיוון שמאל בלי לאותת, אני ממתין שהוא יעבור, אבל אז פתאום כשהוא מגיע לצומת הוא פונה ימינה לכיווני! ואני חושב לעצמי איזה חצוף זה! יכולתי כבר לצאת ימינה אם הייתי יודע שהוא פונה! למה אתה לא מאותת?? 

אבל אז חשבתי לעצמי, מה עם כל הנהגים ששוכחים לפעמים את האיתות דלוק ולא מכבים אותו? יצא לי לראות לא מעט פעמים נהגים ששכחו את האיתות דולק ולא כיבו אותו ואפילו לי זה קרה מספר פעמים... אז אם אני סומך על האיתות של הרכב משמאלי כדי לצאת ולפנות ימינה, עלול להיווצר מצב מסוכן, אולי הרכב שמגיע משמאל מאותת ימינה אבל בעצם הוא שכח את האיתות דלוק ומתכוון להמשיך ישר? אם אני אצא לצומת הוא פשוט יכנס בי כי הוא לא תיכנן להאט ולפנות....

אז מה דעתכם? לסמוך או לא לסמוך על האיתות של נהגים אחרים?

לצפיה ב-'בכביש - אל תסמוך על אף נהג - רק על עצמך'
בכביש - אל תסמוך על אף נהג - רק על עצמך
11/04/2018 | 09:26
11
לצפיה ב-'רוב הנהגים נותנים אות ומפסיקים אותו כנדרש.'
רוב הנהגים נותנים אות ומפסיקים אותו כנדרש.
11/04/2018 | 09:26
1
40
המיעוט הקטן הוא הבריונים בדרך שלא מאותתים, חותכים, מקפחים זכות וכו'
רוב אלה שלא מפסיקים את מתן האות בד"כ לא שמות לב (ולא טעיתי...  גם אשתי השתכנעה מהממצאים בכביש שראיתי יחד אתה)
אני מבלה מספיק זמן על הכביש וההמלצה שלי היא  לסמוך על מתן האות אבל תמיד להתכונן לבלתי צפוי
לצפיה ב-'אשתך אולי השתכנעה וחבל, כי אני רואה הרבה גברים שעושים זאת'
אשתך אולי השתכנעה וחבל, כי אני רואה הרבה גברים שעושים זאת
11/04/2018 | 15:10
37
וזה ממש ממש לא קטע נשי. זכור לי במיוחד נהג מונית שצפר לי בזעם, כי אשכרה התייחסתי לאיתות ימינה שלו, אבל הוא נסע ישר...
לצפיה ב-'החוק (היבש לפחות) לא פוטר אותך מהחובה לתת ז״ק לרכב שאותת'
החוק (היבש לפחות) לא פוטר אותך מהחובה לתת ז״ק לרכב שאותת
11/04/2018 | 13:27
35
ולא פנה.
אני בספק שהעניין אי פעם הגיע לבית משפט כדי לראות אם פסק אחרת.
לצפיה ב-'תמיד אזכור את הנהגת שאמרה לי בזעם'
תמיד אזכור את הנהגת שאמרה לי בזעם
11/04/2018 | 17:33
1
51
כשעצרתי אותה, בהיותי בניידת משטרה, ושאלתיה מדוע לא אותתה.
הי אמרה: "מה לאותת? הרי אני מסתובבת כאן כל יום"
לצפיה ב-''
11/04/2018 | 23:42
6
לצפיה ב-'טיעון לעונש'
טיעון לעונש
04/04/2018 | 10:48
1
55
דוח על מהירות
שלום רציתי לשאול בבקשה איך שולחים לבית המשפט בחיפה את הנספח טיעון לעונש?
בדואר רגיל?
ותוך כמה זמן לפני המשפט אני אמור לשלוח את זה?
תודה רבה לעוזרים..
לצפיה ב-'כל מסמך רשמי עדיף לשלוח בדואר רשום לצורך מעקב'
כל מסמך רשמי עדיף לשלוח בדואר רשום לצורך מעקב
04/04/2018 | 15:26
10
לצפיה ב-'שלום לכם. האם ישנן מצלמות (לא מהירות) בכבישים בישראל?'
שלום לכם. האם ישנן מצלמות (לא מהירות) בכבישים בישראל?
30/03/2018 | 16:51
2
60
ואם כן, אז האם יש בכביש 44 ו412 באיזור בית דגן?ֿ

שאלה נוספת- האם מצלמות מהירות מצלמות באופן רציף או רק בעקבות טריגר כלשהו שמופעל?

תודה לכם
לצפיה ב-'ראה תגובתי בפורום שאלה קטנה.'
ראה תגובתי בפורום שאלה קטנה.
31/03/2018 | 08:38
1
21
לצפיה ב-'להבא עדיף לענות כאן, זה הפורום הרלוונטי וחבל לפצל דיון'
להבא עדיף לענות כאן, זה הפורום הרלוונטי וחבל לפצל דיון
31/03/2018 | 16:42
20
לצפיה ב-'פגיעה בדלת הנהג'
פגיעה בדלת הנהג
28/03/2018 | 10:29
3
69
נכנסתי לרכב שלי, הייתי חצי גוף בפנים וחצי בחוץ ונהג פשוט נתקע לי בדלת..
הנזק גבוה והגשתי נגדו תביעה.
עכשיו קראתי שיש מלא תקדימים (רוב רובם) שאני כביכול אשמה.
אז בגדול זה אומר שגם אשלם את הנזק של התיקון שלי וגם השתתפות עצמית על שלו?
לצפיה ב-'הכל תלוי בנסיבות'
הכל תלוי בנסיבות
28/03/2018 | 12:08
49
אם פתחת את הדלת בהפתעה, זה לטובתו, אם הדלת היתה פתוחה זמן רב לפני שהגיע למקום זה לטובתך.
בית משפט גם יכול לחלק את האשמה בינכם, ולאו דווקא שוה בשוה
לצפיה ב-'ואת, על פי התיאור שלך שלא אומר דבר רוצה לקבל'
ואת, על פי התיאור שלך שלא אומר דבר רוצה לקבל
28/03/2018 | 17:01
48
ייעוץ מהפורום
אם תפרטי יותר, אולי נוכל לעזור
לצפיה ב-'פגיעה בדלת נהג - סיפור מהחיים'
פגיעה בדלת נהג - סיפור מהחיים
28/03/2018 | 19:25
59
רכבה של נהגת מתחמם בכביש 4 לצפון, היא יורדת לשול ופותחת את הדלת כדי לצאת, רגל אחת כבר בחוץ עובר בכביש פול-טריילר והדלת נכנסת בדיוק בין העגלה הראשונה לשניה - נסעה הדלת.... וכל זה לפני העיניים שלי (אני בניידת  אחריה) הטריילר עצר כ 100 מטר קדימה והנהגת יושבת  קפואה  והמומה במצב של "הלם קרב" אני מנסה להעיר אותה ולהחזירה למציאות, מנסה בין השאר להתבדח ואומר לה "עד החתונה זה יעבור", היא ממלמלת "אני לא בטוחה"
מנצל את ההזדמנות שהצלחתי לתקשר איתה ושואל למה. 
היא עונה לי "מחר אני מתחתנת"
לצפיה ב-'מידע בין רשויות וקשיים בהוצאות רישיון'
מידע בין רשויות וקשיים בהוצאות רישיון
24/03/2018 | 13:36
2
53
הי, אני לא בטוח אם זה בדיוק הפורום הנכון, אבל הוא הכי קשור למצאתי עד כה

השאלה: האם רשות התחבורה (או גורף רלוונטי אחר) מקבלים מידע מהצבא אודות מועמדים שקיבלו פטור, והאם בעצם העובדה שמועמד קיבל פטור כלשהוא (או פטור ספציפי, נניח 21 רפואי או נפשי) יכול לגרום לו לקבל סירוב בעת הוצאת/חידוש רישיון, או שאין קשר? 
בהמשך לכך, האם עצם העובדה שמישהו משתמט/עריק יכול למנוע ממנו להוציא/לחדש רישיון או שגם כאן אין קשר בין הדברים??

הערה לפרוטוקול - כותב ההודעה לא בעל פטור, ולא משתמט, ולא עריק, ובאופן כללי בכלל משוחרר כבר..
פשוט בוחן את הסוגיה במסגרת איזשהיא עבודה  
לצפיה ב-'1. לא יודע 2. לא. אין קשר'
1. לא יודע 2. לא. אין קשר
25/03/2018 | 08:09
11
לצפיה ב-'המידע מועבר למרב"ד'
המידע מועבר למרב"ד
26/03/2018 | 13:49
29
ולפי סוג הפטור יכולים להחליט לזמן את בעל הרישיון למבדק ולאחריו יוחלט אם להתיר לו לשאת רישיון או לא.
לצפיה ב-'תמרור 439 מתחת לחץ שמורה שמותר לנסוע ישר ישר'
תמרור 439 מתחת לחץ שמורה שמותר לנסוע ישר ישר
20/03/2018 | 10:52
2
97
היי,
מצ"ב תמונה
מישהו יכול להסביר לי האם אני יכול לנסוע ישר בשעות שלא מסומנות מתחת לחץ שמורה ישר?

לצפיה ב-'ההסבר של תמרורים, : תמרור החץ'
ההסבר של תמרורים, : תמרור החץ
20/03/2018 | 11:18
1
58
מציין שהכניסה היא לדרך חד סטרית, ניתן להכנס בכל שעות היממה ,תמרור 439 מתריע שבשעות מסוימות שמצויינות בתמרור תהיה תנועה ממול (הכביש הופך להיות דו סטרי)
בקיצור - מכוון התמרור שצילמת אין כל הגבלה בשעות או בימים בהם מותר להכנס לרחוב
לצפיה ב-'תמרור 349'
תמרור 349
21/03/2018 | 13:55
39
תודה רבה
לצפיה ב-'חולה אפילפסיה ונהיגה בשכרות'
חולה אפילפסיה ונהיגה בשכרות
19/03/2018 | 15:05
1
48
שלום רב אני חולה אפלפסיה לפני חמש שנים תפסו אותי נהיגה בשכרות הלכתי למשרד לבטיחות הדרכים אישרו לי לעשות רישיון עשיתי ולקחתי הרישיון לפני חודש היה לי שתי אירועי פרכוס בבית לא בכביש אם בית החולים מדווח את זה ישר למשרד הרישוי אם עושים לי בעיות תודה לעוזרים
לצפיה ב-'לחולי אפילפסיה אסור לנהוג, אינני יודע'
לחולי אפילפסיה אסור לנהוג, אינני יודע
19/03/2018 | 16:30
41
עם בית חולים מדווח, אך על פי החוק, עליך לדווח ובנתיים אסור לך לנהוג
(הכוונה באם המחלה פעילה)
לצפיה ב-'מעבר חצייה'
מעבר חצייה
18/03/2018 | 19:37
1
50
האם אי מתן זכות קדימה במעבר חצייה לקטנוע החוצה בנסיעה כהולך רגל זאת עברה.
אני שואל מתוך עניין לא בגלל שקיבלתי דווח
לצפיה ב-'לאופנוע וקטנוע וטוסטוס ואופניים רגילים ואופניים חשמליים אסור'
לאופנוע וקטנוע וטוסטוס ואופניים רגילים ואופניים חשמליים אסור
19/03/2018 | 06:44
38
לרכוב על מעבר חצייה, והם לא "הולכי רגל". הם עבריינים מסוכנים. אם הם כבר במעבר – אין ברירה, אבל אם הם על המדרכה ואפילו ניכר שבכוונתם לחצות את הכביש – לא מגיע להם כלום (חוץ מדו"ח).

תקנה 67 (א1):
נוהג רכב המתקרב למעבר חצייה, יאט את רכבו אם הולך רגל עומד על המדרכה בסמוך למעבר החצייה ואם ניכר שבכוונתו של הולך הרגל לחצות את הכביש, ייתן לו זכות קדימה.

כלומר צריכים להתקיים שלושה מרכיבים כדי שהחובה לתת זכות קדימה במעבר חצייה תעמוד לזכאי: גם הולך רגל, גם עומד וגם ניכר שבכוונתו לחצות את הכביש. להבנתי אף מרכיב לא קיים בשאלתך.
לצפיה ב-'מה הם העמודים שמנצנצים באדום ובכחול לצד הכביש?'
מה הם העמודים שמנצנצים באדום ובכחול לצד הכביש?
16/03/2018 | 18:31
5
92
שלום, בזמן האחרון יצא לי לראות כמה פעמים בנסיעת לילה ניצנוצים כחולים ואדומים שנראים מרחוק ממש כמו ניידת משטרה, אך כשמתקרבים רואים שבעצם מדובר בעמוד שהוצב לצד הכביש וחלקו העליון מנצנצץ בצבעים הנ"ל, מה זה?

לצפיה ב-'דחליל'
דחליל
16/03/2018 | 23:54
4
23
לצפיה ב-'לא נשמע הגיוני'
לא נשמע הגיוני
17/03/2018 | 01:41
3
83
אם מדובר ב"דחליל" כפי שאתה רומז שתפקידו להרתיע נהגים מלבצע עבירות תנועה כמו מהירות מופרזת, מה הטעם? הרי תוך זמן קצר כל מי שנוסע בכביש הזה יכיר אותו ויפסיק להתייחס אליו. השקעה כזו בשביל אפקטיביות של מקסימום שבוע שבועיים?

לצפיה ב-'זאת בדיוק הכוונה. '
זאת בדיוק הכוונה.
17/03/2018 | 06:56
1
74
אחרי שבוע שבועיים ישימו שם מצלמת מהירות או שוטר, ויעשו יופי של קופה. 
לצפיה ב-'בכביש 5 לכיוון מחלף גלילות'
בכביש 5 לכיוון מחלף גלילות
18/03/2018 | 19:32
62
יש עמוד כזה עם אורות צבעוניים מהבהבים כבר כמה חודשים.
זה לא נראה משהו דמה שנועד להרתיע, אז מה כן?
לצפיה ב-'לא בדקתי אותם מקרוב, אבל אני לא רואה סיבה הגיונית פרט לדחליל'
לא בדקתי אותם מקרוב, אבל אני לא רואה סיבה הגיונית פרט לדחליל
22/03/2018 | 14:39
36
והם אולי מאבדים אפקטיביות עבור הנהגים הקבועים בכביש בו הם מוצבים, אבל הם עדיין אפקטיביים עבור כל שאר הנהגים בכביש.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לדו"ח חניה על מדרכה'
שאלה בקשר לדו"ח חניה על מדרכה
17/03/2018 | 09:54
2
68
קיבלתי היום בבוקר דו"ח חניה 72 א 2 , העניין הוא שהרכב לא עמד על החלק במדרכה של המעבר להולכי רגל אלא בין קיר בטון לעמוד של בניין שמהווה כניסה לחניה פרטית וגם איפה שעמדתי זה שטח פרטי
לפי הנסח טאבו , חייב לציין שחניתי בהסכמת בעל החנייה.

האם למשטרה מותר לתת דו"ח במקום שהוא שטח פרטי ?
לצפיה ב-'אם חנית בשטח פרטי ויש לך את נסח הטאבו'
אם חנית בשטח פרטי ויש לך את נסח הטאבו
17/03/2018 | 10:55
47
המעיד על כך, הדוח יבוטל
לצפיה ב-'תאור לא ברור'
תאור לא ברור
18/03/2018 | 08:20
40
אם עמדת על מדרכה - הדוח מוצדק.
אם עמדת בתוך שטח סגור, מוגדר ומתוחם בתאור הטאבו - דוח לא תקין.
ככלל, מדרכה לא יכולה להיות שטח פרטי היות והיא חלק מ"דרך" ו "דרך" הוא כל מקום שיש לציבור זכות לעבור בו. 
ע"ע בתקנות התעבורה חלק ההגדרות.
לעניות דעתי, חניה באיסור ודו"ח תקין
לצפיה ב-'שאלה לגבי תקנה 38(א) נסיעה על מדרכה שלא לשם חצייתה '
שאלה לגבי תקנה 38(א) נסיעה על מדרכה שלא לשם חצייתה
15/03/2018 | 11:30
5
53
שלום, קיבלתי דוח בהרצליה  על זה שנסעתי עם האופנוע על המדרכה, ולטענת השוטר נסעתי שלא לשם חצייתה כדי להכנס לחצרים או לצאת מהם, דבר המהווה עבירה לאור תקנה 38 (א) לתקנות התעבורה.זה כל מה שכתוב בדוח שהשוטר נתן לי ואמרתי לו שדווקא כן נסעתי על המדרכה וזאת על מנת לרדת ממנה.(וזה גם צולם שהוא אומר זאת)השוטר ראה אותי כשכבר הייתי בנסיעה על המדרכה, כלומר הוא לא ראה אותי מניע את האופנוע על המדרכה ומתחיל נסיעה אלא פשוט ראה אותי נוסע על המדרכה כ40 מטר ואז כרז לי מרחוק לעצור וכך גם צויין בדוח.בפועל מה שקרה הוא שחניתי באזור שלא מפריע(אבל לא בחניה  מיועדת) ואז עליתי על האופנוע והתחלתי בנסיעה על מנת לרדת מהחנייה. לאחר כ20 מטר ראיתי ניידת שנכנסה לרחוב ואז כנראה הוא ראה אותי וכרז לי לעצור.השאלה שלי היא האם כדאי לי לערער? מכיוון שתכלס נסעתי על המדרכה על מנת לרדת ממנה וזה מה שרציתי לבצע והדוח שקיבלתי הוא גם על נסיעה על המדרכהזה שבתכלס חניתי על מדרכה קודם לכן השוטר לא יודע ולא ראה ולא על זה הדוח. מה אתם ממליצים?כי אני באמת נסעתי על מנת לרדת מהמדרכה
לצפיה ב-'זה ברור שרצית לרדת ממנה. '
זה ברור שרצית לרדת ממנה.
15/03/2018 | 12:19
4
40
אבל מתי? ידידה מהמדרכה זה בניצב אליה, לא לאורכה. ואתה מדבר על 40 מטר. זו לא ירידה מהמדרכה. זו בפירוש נסיעה עליה. למה בכלל נסעת על המדרכה? מדרכה מיועדת להולכי רגל. 
אני אוהב את אלה שעושים עבירות שמסכנות אחרים, וטוענים שהשוטר דפק אותם. 

לצפיה ב-'בהמשך לדבריך'
בהמשך לדבריך
15/03/2018 | 15:11
3
38
מכיוון שאופנוע זה לא עם 4 גלגלים והמדרכה באותה נקודה היא די גבוהה אז כן נסעתי לרוחבה כ40 מטר במקום בו לא היו כמעט אנשים וללא סיכונם על מנת להגיע למקום בו ניתן לרדת מהמדרכה.
דבר שני נסעתי על המדרכה על מנת לרדת ממנה מכיוון שחניתי עליה במוקם שכלל לא מפריע.
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות. '
יש שתי אפשרויות.
15/03/2018 | 16:54
1
39
או שתלך עם האופנוע ברגל בלי לנסוע, או שתשכנע את השופט בצידקתך. 
לצפיה ב-'אפשרות שלישית'
אפשרות שלישית
28/03/2018 | 12:15
13
אם הוא היה "צריך" לנסוע 40 מטר על המדרכה כדי לרדת ממנה זה כנראה בגלל שהוא נסע 40 מטר על המדרכה אחרי שעלה עליה.

הפתרון, רוכב דו"ג שעולה על המדרכה כדי לחנות, יחנה בסמוך למקום העליה.
לצפיה ב-'להלן התקנה, תחליט לפיה האם אכן עברת עבירה'
להלן התקנה, תחליט לפיה האם אכן עברת עבירה
15/03/2018 | 18:01
34
או לא, אופנוע נחשב לכלי רכב, על פי פ"ת

.     38  (א)        לא ינהג אדם רכב או בעלי חיים על פני מדרכה, שביל או נתיב שיועד וסומן לסוג מסוים של רכב או של עובר דרך מסוים, אלא לשם חצייתם כדי להיכנס לחצרים או לצאת מהם.
לצפיה ב-'המלצה לעו״ד לתעבורה'
המלצה לעו״ד לתעבורה
14/03/2018 | 16:37
1
70
שמעתי על ניר שלום http://nirshalomlaw.co.il 
איך הוא?
לצפיה ב-'אני הייתי חושב פעם נוספת'
אני הייתי חושב פעם נוספת
14/03/2018 | 19:11
56
אם תרצה לדעת מדוע - רק בפרטי.
לצפיה ב-'דוח חניה ליד שלט המתיר'
דוח חניה ליד שלט המתיר
14/03/2018 | 11:24
2
55
שלום וברכה,
חנינו את רכבנו ביום חמישי בשעה 20:00 בערב ברחוב אבן אבירול בת"א.
כשחזרנו ראינו שקבלנו דוח בשעה 21:30 להלן פרטי המקרה:
בקצה השורה היה דוח האוסר חניה ואיזור גרירה (תמונה מצורפת) אך באמצע הרחוב על עמוד תאורה גבוהה (אבן גבירול 13) יש שלט המתיר חניה החל מהשעה 19:00, אנחנו חנינו כ-2 מטרים לפני עמוד התאורה עם השלט המתיר את החניה תחת ההנחה שהשלט מתיר את החניה לכל המקטע כי גם מעליו היה שלט אין חניה נוסף מלבד זה שבתחילת השורה ועדיין קבלנו דוח. האם עלי לשלם אותו ?
לצפיה ב-'התמרור הנוסף תקף ממקום שבו הוצב והלאה'
התמרור הנוסף תקף ממקום שבו הוצב והלאה
14/03/2018 | 12:32
1
44
אתם חניתם בתחום האסור על פי התמרור שאליו מצורף סימן איזור גרירה.
לעניות דעתי הדוח ניתן בדין
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/03/2018 | 13:27
38
תודה רבה על העזרה, 
אם כך קטע שבין תמרור האיסור חניה לשלט המתיר אסור לחנות בו ורק מהשלט מותר
לצפיה ב-'חניה שמורה לרכב נכה בכסא גלגלים'
חניה שמורה לרכב נכה בכסא גלגלים
13/03/2018 | 21:18
2
50
שלום קיבלתי דוח על חניה באזור נכה כאשר לא לטעמי השילוט היה מטעה- הכביש לא היה צבוע בכחול לא היתה הטבעה של כסא גלגלים על הכביש בכניסה לרחוב היה תמרור חנית נכה האם זה מספק מבחינת החוק או שלא התקיימו כל התנאים במקרה זה. מדובר באזור חניה מאחורי מס הכנסה רחובות. הופעל פנגו .העיריה לא קיבלה את העירעור האם יש עילה להישפט ? תודה על ההתיחסות 
לצפיה ב-'סימון בצבע כחול + ציור של עגלת נכים על הכביש'
סימון בצבע כחול + ציור של עגלת נכים על הכביש
13/03/2018 | 21:54
1
39
אינו חובה, יש רשויות הנוגות לסמן זאת רק לצורך הדגשה שהמקום הינו מיועד לנכה, מספיק תמרור 437., הרי ראית את התמרור 437 ובכל זאת לקחת סיכון וחנית, לדעתי, לא נותר לך אלא לשלם את הקנס (הצודק מאד)
לצפיה ב-'אכן, אינו חובה, אינו מהווה תמרור ואינו מחייב (לכשעצמו).'
אכן, אינו חובה, אינו מהווה תמרור ואינו מחייב (לכשעצמו).
15/03/2018 | 06:34
8
לצפיה ב-'עבירת תנועה חד פעמית - נהיגה באור אדום'
עבירת תנועה חד פעמית - נהיגה באור אדום
10/03/2018 | 21:20
3
73
שלום וברכה. לאשתי יש רשיון נהיגה כבר עשר שנים בלי עבירות תנועה בכלל. לפני כחודש עברה בלי לשים לב באור אדום. צולמה במצלמה וקיבלה 10 נקודות ו1500 קנס. השאלה האם יש מה לעשות? האם יש אפשרות לבקש הקלה \ התחשבות בעברה הנקי? זה מאוד לא אופייני לה.
כיצד עושים זאת? מבקשים להישפט? האם יכולים להחמיר עליה?
לצפיה ב-'עבירת אור אדום '
עבירת אור אדום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2018 | 21:52
2
73
עבירת אור אדום אינה ברשימת העבירות בגינן ניתן להמיר את האישום באזהרה.
ניתן לבקש להשפט אך אז לבית המשפט סמכות גם להחמיר. 
אם אינה צוברת עבירות אזי נראה שמוטב להניח לדבר. באם בתוך שנתיים מיום ביצוע העבירה היא לא תצבור נקודות נוספות, לא יתחשבו כלל בנקודות הללו.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. ברשותך מיקוד של השאל'
תודה על התשובה. ברשותך מיקוד של השאל
11/03/2018 | 07:33
1
55
ברשותך מיקוד נוסף של השאלה :
חבר שלנו אמר שמה שעושים במקרה הזה הוא שמבקשים להישפט, ואז מגיעים מוקדם יותר ביום של המשפט ופונים אל הפקיד בבקשה להקלה, כך שבעצם אף פעם לא מגיעים למשפט עצמו.
האם זה הגיוני? יש כזה פרצדורה? או שזה אותו סיכון כמו משפט?
תודה
לצפיה ב-'יש פרוצדורה כזו והיא נקראית עסקת טיעון'
יש פרוצדורה כזו והיא נקראית עסקת טיעון
11/03/2018 | 10:54
57
במקרה ויש לתביעה קשיים או כשלים בדוח, התביעה (ולא איזה פקיד) לעיתים מסכימה 
למצלמות הרמזור חזקת אמינות ולכן אין כאן כשל.
הסיכוי לעומת הסיכון הוא 50%: או שכן או שלא
רק לזכור - השופט אינו כבול לקנס המקורי
לצפיה ב-'דוח'
דוח
09/03/2018 | 15:49
2
58
שלום . איך עירית בת ים יכולה לתת דוח בחניה בכחול לבן היום שישי בשעה 15 האזור התעשיה ? האם זה חוקי ?
לצפיה ב-'אם לא חנית בהתאם לשילוט... זה משתנה, צריך לבדוק מה כתוב'
אם לא חנית בהתאם לשילוט... זה משתנה, צריך לבדוק מה כתוב
09/03/2018 | 16:03
42
בחיפה כחול-לבן תקף עד 15:00 בימי שישי (אני חושבת שהיה בעבר עד 14:00 והאריכו ). זכור לי שבת"א זה פחות (אולי אפילו עד 13:00) ויכולים להיות שינויים בין אזורים שונים בעיר. יש אפילו אזורים שבהם כחול לבן תקף 24/7, גם בשבתות ובחגים, למשל ליד פארק רעננה.
לצפיה ב-'היכן בדיוק חנית?'
היכן בדיוק חנית?
09/03/2018 | 23:37
8
לצפיה ב-'מצלמת מהירות'
מצלמת מהירות
07/03/2018 | 17:16
2
99
שלום,

חבר קיבל דוח מצלמת מהירות על עברה של 96 קמש במקום 70.באינטרנט באתר של מיפוי מצלמות כתוב שמהירות מותרת במצלמה זו היא 100 קמש. ראו תמונה מצורפת.
האם יש איזה שהוא תוקף למופיע באתר הזה?

בברכה

לצפיה ב-'ומה "אומרים" תמרורי המהירות במקום ?'
ומה "אומרים" תמרורי המהירות במקום ?
07/03/2018 | 18:36
1
60
מה שקובע זה התמרורים ולא מה שהחבר מצא באינטרנט,
במידה והתמרורים מתירים 100 קמ,ש שיתקשר למפנ,א ויבקש ביטול הדו,ח, במידה ולא יבטלו שיבקש להישפט ויביא למשפט צילום  של התמרור.
לצפיה ב-'הם "אומרים": '
הם "אומרים":
08/03/2018 | 06:59
63
מהירות מיוחדת: אסורה הנסיעה במהירות העולה על 70 קמ"ש הרשומה בשני התמרורים המוצבים לפני המקום בו עברת על המהירות המותרת.
לצפיה ב-'מדוע אסור לעקוף מצד ימין?'
מדוע אסור לעקוף מצד ימין?
07/03/2018 | 01:52
2
89
שלום,

הבנתי שישנו חוק שאוסר לעקוף מצד ימין, אך מדוע? מה הסיבה לכך? היום למשל בזמן הנהיגה הסתכלתי בשתי המראות ולא הצלחתי להבחין בשום הבדל בין שדה הראייה וזווית הראייה במראה הימנית והמראה השמאלית, אם מישהו היה מנסה לעקוף אותי מצד ימין או מצד שמאל זה היה זהה מבחינתי.

אז מדוע החוק המוזר הזה? אם למשל יש 2 מסלולים בכביש, ואני נוסע במסלול הימני, ובמסלול משמאלי יש רכב שנוסע לאט, מדוע אסור לי להאיץ את המהירות ולעקוף אותו מימין? זה לא נשמע לי הגיוני...

לצפיה ב-'עקיפה מימין'
עקיפה מימין
07/03/2018 | 08:32
74
1. החוק מחייב לנהות בימין הדרך ואם נולד הצורך, ניתן לעקוף מצד שמאל. 
2. סייגים לחוק המאפשרים עקיפה ו"עקיפה" מימין
א. רכב שפונה שמאלה, מאותת על כוונה זו  ויש מקום מימינו
ב. בפניה שמאלה אל כביש חד-סטרי או אל כביש שיש בו שני נתיבים או יותר בכל כיוון נסיעה ועד שנוהג הרכב האחר השלים את פנייתו לתוך הנתיב השמאלי;
ג. בכביש חד-סטרי שיש בו שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, אשר מחמת צפיפות התנועה נעים בו כלי רכב בטורים בכל נתיב, לא יראו כעקיפה את תנועתם של כלי רכב הנעים בנתיב אחד והנוסעים במהירות העולה על המהירות שבה נוסעים כלי הרכב שבנתיב האחר, ובלבד שהדבר לא יגרום הפרעה או סיכון לתנועה.

סעיף ג עונה לשאלתך.

לצפיה ב-'יש מספר סיבות לאיסור'
יש מספר סיבות לאיסור
28/03/2018 | 12:05
16
הראשונה היא כדי לשמור על סדר. דמייני מצב שבו אין חובה לשמור על הימין, כל אחד רשאי לנסוע באיזה נתיב שירצה ובאיזו מהירות, המצב הוא זגזוגים וכאוס ושום נהג לא יודעת לצפות מאיפה יעקפו אותו (זה קורה גם היום לעיתים, כנהגים לא מקפידים על החוק).

חוקי התעבורה נועדו ליצור אחידו וסדר, שכל נהג ידע לצפות מה נהגים אחרי סביבו עומדים לעשות ושהזרימה תהיה אחידה. ללא החובה לשמור על הימין והאיסור לעקוף משם, כל אלה יפגעו.
ודאי יצא לך פעם ללכת על מדרכה ולגלות אדם נוסף שמגיע מולך ועוד אחד שמגיע מאחוריך וכל אחד לא בטוח לאיזה צד לזוז ומיהכן לעבור. במהירות של הולך רגל זה לא ממש משנה אם נתקלים אחד בשני.

הסיבה השניה קשורה למה שהזכרת, את טועה בכך שאין הבדל בשדה ראיה בין ימין לשמאל. פיזקלית זה לא יכול להיות נכון כי הנהג לא יושב במרכז הרכב, כך שעובדתית שדה הראיה מימין קטן יותר.
ברכב פרטי זה אולי פחות מורגש אבל קיים, ברכב מסחרי ההבדל כבר גדול ובמשאיות הסיכון ממשי.
לצפיה ב-'אשמת מי התאונה?'
אשמת מי התאונה?
05/03/2018 | 20:22
7
72
נסעתי בדרך עירונית קטנה בה יש נתיב אחד לכל כיוון ועצרתי לפני פניה שמאלה. קצת השתהתי לפני הפניה שמאלה.
רכב שנסע מאחורי החליט לעקוף אותי משמאל, אך מאחר ולא צפיתי את העקיפה שלו כשפניתי שמאלה התנגשתי בו. לרכב שלי נגרם נזק בחזית ולרכב שלו לא נגרם נזק.
צירפתי תמונה בה אני הרכב השחור והוא הרכב האדום.

אשמת מי התאונה?
תודה רבה לעוזרים
לצפיה ב-'אז כך:'
אז כך:
05/03/2018 | 22:28
6
65
אתה עברת על:

21 (א): כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות

21 (ב) כל עובר דרך חייב להתנהג באופן שלא –
(2)  יגרום נזק לאדם או לרכוש ולא יתן מקום לגרום נזק כאמור
(3) יפריע את התנועה ולא יעכבנה

40 (א): לא יסטה נוהג רכב מנתיב נסיעתו אם עלול הדבר לגרום להפרעה או לסיכון

41: נוהג רכב לא יפנה ימינה או שמאלה תוך כדי נסיעה או כשהוא מתחיל לנסוע ולא יסטה מקו נסיעתו, אלא במהירות סבירה ובמידה שהוא יכול לעשות זאת בבטחה בלי להפריע את התנועה ובלי לסכן אדם או רכוש

הוא עבר על:
47 (ה): נוהג רכב לא יעקוף, לא ינסה לעקוף ולא יסיט את רכבו שמאלה או ימינה כדי לעקוף רכב או בעל-חיים באחד מאלה: (4) הוא עובר בתוך צומת, או אינו משלים את העקיפה לפני הגיעו לצומת

47 (ז): נוהג רכב לא יעקוף רכב, ולא יעבור על פני רכב, שעצר לפני צומת, לפני מעבר חציה או לפני מפגש מסילת ברזל לשם מילוי אחרי הוראות חלק זה.

שניכם עברתם על:
21 (ג): לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות

אם אותתת - זה לטובתך; אם לא - זה לטובתו.

נראה לי 50:50, אבל יש מומחים ממני.
לצפיה ב-'תודה, שאלת המשך:'
תודה, שאלת המשך:
05/03/2018 | 22:38
5
48
הפניה שמאלה היא כניסה למפרץ חניה של בית ספר. זה נחשב צומת לצורך העניין?
מפרץ החניה סגור משני צדדיו, כלומר הוא לא ״מגרעת״ בכביש אלא כבישון קטן שנכנסים אליו.
לצפיה ב-'תוכל לתת לינק לגוגל מפות?'
תוכל לתת לינק לגוגל מפות?
05/03/2018 | 23:33
3
16
לצפיה ב-'גוגל מפות לא רלוונטי כי הם צילמו לפני כ 10 שנים'
גוגל מפות לא רלוונטי כי הם צילמו לפני כ 10 שנים
06/03/2018 | 09:28
2
37
יש תוכנית לעדבון  צילומים
לצפיה ב-'ביקשתי מפות, לא סטריט וויו'
ביקשתי מפות, לא סטריט וויו
06/03/2018 | 21:13
1
10
לצפיה ב-''
06/03/2018 | 21:16
7
לצפיה ב-'כניסה לחניה לא מהווה צומת'
כניסה לחניה לא מהווה צומת
06/03/2018 | 09:29
20
לצפיה ב-'מספר דוחות ברצף של מצלמת מהירות'
מספר דוחות ברצף של מצלמת מהירות
03/03/2018 | 19:27
3
90
שלום,

חבר קיבל בתוך שבוע וחצי 4 דוחות בדואר של מצלמת מהירות.
על עברות מלפני למעלה מחודש.
כל הדוחות הם במדויק באותו מקום ומאותה מצלמה.
זה קטע כביש קצר בו הנסיעה הוגבלה ל70 קמש ואותו תפסו על 96, 97, 100 ועוד פעם אחת במהירות דומה.
כל העברות בוצעו בהפרש של יומיים שלושה.

האם אפשר לעשות איחוד תיקים ולהגיע להסדר שיחשב כדוח אחד?
מה יש לעשות בנדון (אם בכלל)?
לצפיה ב-'מספר דוחות מהירות מאותה מצלמה בפרק זמן קצר'
מספר דוחות מהירות מאותה מצלמה בפרק זמן קצר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2018 | 19:33
2
82
הענין נמצא בבחינה באגף התנועה כשישנו גם פסק דין אחד מבית המשפט לתעבורה בצפת שצירף את כל הדוחות. 

יש צורך להתייעץ עם עו"ד התמתחה בעניין 
לצפיה ב-'בבקשה שלח לי את מספר התיק הרלוונטי מבית הדין לתעבורה בצפת'
בבקשה שלח לי את מספר התיק הרלוונטי מבית הדין לתעבורה בצפת
05/03/2018 | 14:09
1
54
בבקשה שלח לי את מספר התיק הרלוונטי מבית הדין לתעבורה בצפת כדיי שאוכל לעיין בו.

זה יסייע לי.

תודה
לצפיה ב-'האם מישהו שיודע יכול למסור לי מה מספר התיק הזה?'
האם מישהו שיודע יכול למסור לי מה מספר התיק הזה?
08/03/2018 | 11:54
28
זה יסייע לי כתקדים.
תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו