לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1029510,295 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'איחוד דוחות תעבורה ו/או ביטול הריביות שצברו?'
איחוד דוחות תעבורה ו/או ביטול הריביות שצברו?
24/05/2018 | 13:49
1
41
אדם צבר במהלך השנתיים האחרונות דוחות תנועה רבים הן של עיריות והן של משטרה. סך חובותיו מגיעים לכ-9,000 ש"ח. האם ישנה דרך או מסלול בו ניתן להגיש בקשה לתשלום ללא ריביות ו/או בקשה לאיחוד ו/או בקשה להקלות בתשלום?
לצפיה ב-'דוחות של המשטרה - אין סיכוי, דוחות עיריה יש'
דוחות של המשטרה - אין סיכוי, דוחות עיריה יש
24/05/2018 | 15:56
42
לפנות למח' המשפטית ולדבר איתם
למה האדם לא טיפל בדוחות והזניח אותם, הדוחות לא מתפוגגים
אגב, דוחות עירייה שעברו לטיפול גביה אצל עו"ד - יהיה מאד קשה עד בלתי אפשרי להקל בסכום הקנס אבל כדאי תמיד לנסות במיוחד אם לאדם יש בעיות כלכליות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל'
דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל
20/05/2018 | 19:08
9
105
שלום 
אפשר לערער על דוח אזהרה שבעיניי תמוהה?
קיבלתי היום דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל של הכביש כי נסעתי משהו כמו 2 ק״מ, אבל נסעתי במהירות המותרת המקסימלית (90 קמש)..
מה דעתכם? נראה לכם דו״ח הגיוני? 
לא לגמרי הבנתי מה אומר דוח אזהרה אז שווה לערער?

לצפיה ב-'ברגע שאתה מערער על דוח אזהרה, הוא הופך '
ברגע שאתה מערער על דוח אזהרה, הוא הופך
20/05/2018 | 21:06
1
79
להיות דוח רגיל עם קנס ונקודות
אין חשיבות למהירות הנסיעה בנתיב השמאלי, הנתיב הזה מיועד אך ורק לעקיפת רכב הנוסע בימין הכביש כך שאם לא עקפת כל רכב (ולא היה פקק תנועה) ונסעת בנתיב השמאלי - עברת עבירה והדוח מוצדק
לצפיה ב-'בהמשך'
בהמשך
21/05/2018 | 12:47
55
דו,ח אזהרה ניתן רק כשהנהג מודה באשמה.
לדעתו של השוטר עברת עבירה (ומהיכרות - שוטר זה אמין ביותר) אך כשבדק את עברך התעבורתי וצרף לכך את הודאתך בביצוע העבירה (לא ניתנת אזהרה למי שאינו מודה  כי על אזהרה אסור לבקש להישפט ולשוטר אסור לחסום דרכו של הנהג להוכיח צדקתו במשפט) - במידה ואתה פונה למשטרה וחוזר בך מהודאתך יוחלף הדו,ח לדו"ח ב.מ. (ברירת משפט) וישלח אלייך דו,ח חדש הכולל קנס ונקודות, ואז תוכל לשלם (ובזה יראוך כמודה באשמה - כלומר לא הרווחת כלום) או לבקש להישפט, במידה ותבקש להישפט יוזמנו השוטר ושותפתו להעיד ועלייך יהיה להוכיח לשופט שהם טעו ולא עברת את העבירה - ויהיה לך די קשה להוכיח זאת, מה עוד שמדובר בשוטר בעל נסיון רב המכיר היטב קטע כביש זה על כל הצמתים שבו.
המלצה שלי - להפנים וללמוד ולהמשיך לנהוג בעתיד כפי שנהגת עד כה - כלומר לא להיתפס בביצוע עבירות תנועה. במידה ותעשה זאת - לא הפסדת כלום.
לצפיה ב-'הדו"ח תמוה, האזהרה תמוהה.'
הדו"ח תמוה, האזהרה תמוהה.
22/05/2018 | 01:30
6
29
לצפיה ב-'צודקת. הנהג לא מודה בעבירה. היה צריך לרשום דוח ב.מ רגיל'
צודקת. הנהג לא מודה בעבירה. היה צריך לרשום דוח ב.מ רגיל
22/05/2018 | 08:54
2
54
אחד מהקריטריונים הוא הודאה בעבירה, מה שלא מובן באופן חד משמעי מדברי הנהג.
חסד עשה אתו השוטר.
הדו"ח מבחינת העבירה תקין לחלוטין ונסיבות המקרה כתובות היטב.
לצפיה ב-'סיפור מהחיים'
סיפור מהחיים
22/05/2018 | 10:09
59
בעבר נתתי דו"ח בעניין דומה (ההנחיה  היא לאפשר לנהג לנסוע בשמאל כ 2 ק"מ כדי לתת לו זמן להתעשת ולחזור לימין) לגברת מסוימת היא אמרה לי: "יושב לידי המומחה הגדול בארץ לתקנות התעבורה ואם הוא לא העיר לי זה סימן שלא עברתי עבירה", (התברר שזה היה שופט), היא קיבלה את הדו"ח, עורך דינה ביקש לבטלו או להמירו באזהרה, התביעה סרבה, היא ביקשה להישפט, כשעליתי לדוכן להעיד סימנו לי לרדת והתובע הורה לי לצאת מהאולם, ליווה אותי החוצה, אמר שהסנגור הסכים לעיסקת בתנאי שהשוטרים לא ישמעוה - ואמר שהסנגור ביקש ממנו שימסור לי שזה הדו"ח הטוב ביותר שראה בימי חייו ולא היתה שום דרך להפילו.
לצפיה ב-'תודה, למען האמת זו הייתה רק הערה לשונית ולא תוכנית...'
תודה, למען האמת זו הייתה רק הערה לשונית ולא תוכנית...
22/05/2018 | 13:31
15
לצפיה ב-'מה תמוה בדוח, מה תמוה באזהרה? סתם לזרוק מילים'
מה תמוה בדוח, מה תמוה באזהרה? סתם לזרוק מילים
24/05/2018 | 15:59
2
39
מבלי להסביר
לצפיה ב-'כבר כתבתי: זו הייתה הערה לשונית...'
כבר כתבתי: זו הייתה הערה לשונית...
25/05/2018 | 00:45
1
16
לצפיה ב-'חבל שהשוטר לא מסביר את חומרת העבירה וטורח רק לתת דו"חות'
חבל שהשוטר לא מסביר את חומרת העבירה וטורח רק לתת דו"חות
09/06/2018 | 23:45
21
עד שכבר עצר את הנהג, תיעד את העבירה, ורשם את הדו"ח, במקום להשקיע עוד 10 שניות ולהסביר לנהג את חומרת העבירה לוודא שלא יחסום בעתיד נתיב שמאלי שלא לצורך, פתר את עצמו עם אזהרה והותיר את הנהג עם סימני שאלה מעצבנים במיוחד.
ועוד קיבל קומפלימנטים מקולגה בשירשור על אמינותו.
לא חבל?
לצפיה ב-'חגורות בטיחות'
חגורות בטיחות
19/05/2018 | 17:17
1
55
בהמשך לשאלת הסוברית,85,במושב האמצעי לא מותקנות חגורות והבנתי שלא מקבלים דוח.האם גם חוקי לנסוע בלי כריות ראש בשני הספסלים אם לא מותקנות במקור?
לצפיה ב-'חגורות בטיחות ומשענות ראש'
חגורות בטיחות ומשענות ראש
20/05/2018 | 06:38
46
כפי שכבר הבנת, חובת חגורות בטיחות ברכב מסוג M במושבים שמאחורי הנהג הנה משנת 1987 ואילך. אם רכבך הנו מסוג N, אזי החובה הנה משנת היצור 1995 ואילך.
משענות ראש - תקנה 355ג(1): ברכב נוסעים פרטי ובמונית ששנת ייצורם 1981 או לאחריה, וברכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עד 5,000 ק"ג וששנת ייצורו 1989 או לאחריה, יותקנו במושבים הקדמיים משענות ראש לנוהג ברכב וליושב לצדו.

וכן 355ג(2): ברכב ששנת ייצורו 2005 ואילך יותקנו במושבים הקדמיים משענות ראש לנוהג ברכב וליושב לצדו.

כך שגם בזאת רכבך פטור.
לצפיה ב-'השוטר לא זכר את האירוע - והנהג זוכה '
השוטר לא זכר את האירוע - והנהג זוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 14:29
2
192

יש פה מקרה מאוד מעניין.
כבר לא צריך לחשוש שמילה של אזרח שווה פחות ממילה של שוטר. בית המשפט המחוזי קיבל ערעור על פסק דין מרשיע של בית המשפט לתעבורה וקבע כי אין לעדות שוטר "חזקת אמינות".
להיפך- שוטר בדר"כ אינו מעיד מזכרונו אלא ממה שרשם בזמנו בדו"ח ולקריאה תמה של הרשום בדו"ח לא נייתן לייחס אמינות יתרה. לעומתו, נהג אשר עדותו תהייה אמינה ומלווה בראיות אמינות, יכול לגבור על עדות שוטר, דבר העשוי להביא לזיכוי בתיק.

מוזמנים לצפות בסרטון קצר בנושא:

לצפיה ב-'מה היה בפסק הדין עצמו? כלומר מה הייתה העבירה ואיך זוכה האזרח'
מה היה בפסק הדין עצמו? כלומר מה הייתה העבירה ואיך זוכה האזרח
19/05/2018 | 20:38
45
רק אציין שפירוט שיחות רגיל מחברת הסלולר אינו ראיה רלוונטית מאחר שהוא מתעד רק שיחות יוצאות שהתבצעו בפועל, כלומר לא כולל שיחות נכנסות, שיחות שלא נענו, שיחות חינם למוקד שירות הלקוחות (כן, הן לא בהכרח מתועדות) וכמובן, שלל התעסקויות אחרות בטלפון, ובימינו לא חסרות סיבות.
לצפיה ב-'אם הנהג מביא ראיות לסתור......'
אם הנהג מביא ראיות לסתור......
31/05/2018 | 17:03
20
ובכל זאת - כל מי שיטריח עצמו לשבת בבית דין לתעבורה  יבין שהיה כאן דבר חריג ביותר -
סטטיסטית - למעלה מ 98% ממשפטי התעבורה מסתיימים בהרשעת הנהג - כך שמסתבר שבכל זאת השופטים מייחסים אמינות רבה יותר לדברי השוטר, שלא ממש חשוב לו אם נהג יורשע מאשר לנהג שיש לו אינטרס ברור לצאת זכאי.
לצפיה ב-'דו"ח עירייה על חנייה בתחום צומת '
דו"ח עירייה על חנייה בתחום צומת
13/05/2018 | 21:57
11
108
קיבלתי דו"ח חנייה מהעירייה על חנייה בתחום הצומת, עכשיו אפשר לראות מהתמונות שאין אדום לבן וזה לבן, כמו כן אין תמרור שאוסר חנייה, הרחוב ששמתי את הרכב הוא חד סיטרי וגם הרחוב שאיפה שעמדתי לצלם בתמונה השלישית, כמו כן אין הפרעה לשדה ראייה, יש סיכויים גבוהים לדעתך שהערעור יתקבל, כי הבנתי שחייב אדום לבן אם אין חנייה בתחום צומת, ונגיד בצד השני יש אדום לבן, ואיפה שהרכב השחור גם קיים אדום לבן, רק איפה שהחנתי לא קיים אדום לבן.
תודה.
לצפיה ב-'אתה רציני? יש עבירה והדוח מוצדק, לא צריך'
אתה רציני? יש עבירה והדוח מוצדק, לא צריך
13/05/2018 | 22:10
8
59
תמרור כדי לאסור חניה בצומת, זה אחד מחוקי התנועה ומצויין בת"ת
לצפיה ב-'לא צריך תמרור, אבל צריך סימון מדרכה, אדום לבן הכוונה....'
לא צריך תמרור, אבל צריך סימון מדרכה, אדום לבן הכוונה....
13/05/2018 | 22:17
7
25
לצפיה ב-'סעיף 72א מתוך ת"ת:'
סעיף 72א מתוך ת"ת:
13/05/2018 | 23:01
6
59
מקומות האסורים בחניה
(3)   בתוך צומת או בתחום שנים עשר מטר ממנו, פרט לקטע שסימנה רשות תימרור, בתמרור או בסימון על אבני השפה, שמותר לחנות בו;

אגב, אדום-לבן זה תמרור

לצפיה ב-'אז זאת השאלה'
אז זאת השאלה
13/05/2018 | 23:19
5
50
אין אדום לבן איפה שהחנתי..יש לבן, האם העירייה חייבת לסמן אדום לבן לפני כל צומת או אחרי, כמו שיש במעברי חצייה?
לצפיה ב-'לא חייבת ולבן זה לא תמרור'
לא חייבת ולבן זה לא תמרור
14/05/2018 | 14:58
4
22
לצפיה ב-'לבן לא תמרור, זה ידוע, אבל לפי התקנה'
לבן לא תמרור, זה ידוע, אבל לפי התקנה
15/05/2018 | 15:08
3
39
עירייה יכולה לסמן חנייה גם בתוך ה 12 מטר, ואין תמרור שמעיד על איסור חנייה או אדום לבן, ובלבן אפשר לחנות בדיוק כמו אפור, ככה שאם היה אדום לבן או תמרור אז לא היה ניתן לחנות...
וכל השכונה חונה שם גם במהלך היום, בכל הקטע הלבן שמעיד על 12 מטר מצומת, ואם הייתי חושב שהיה סיכון לדו"ח לא הייתי חונה שם מלכתחילה...
לצפיה ב-'עזוב עירייה, תראה איך חנית , כמעט בתוך הצומת'
עזוב עירייה, תראה איך חנית , כמעט בתוך הצומת
15/05/2018 | 18:26
2
14
לצפיה ב-'אז איך תסביר את זה שהרכב השחור גם '
אז איך תסביר את זה שהרכב השחור גם
15/05/2018 | 19:22
1
34
חונה בתחום של הצומת שמסומן באדום לבן, ויש עוד רכבים מאחוריו שחונים באדום לבן...
הם לא "כמעט בתוך הצומת" אני כמוהם, לא הסתרתי שדה ראייה או תמרור ולא חניתי באדום לבן... היו היו שם לפניי וחונים שם כל יום...

לצפיה ב-'אם בזמן רישום הדוח הרכב השחור היה במקום ולא'
אם בזמן רישום הדוח הרכב השחור היה במקום ולא
15/05/2018 | 21:19
36
נרשם לו דוח למרות שעבר עבירת חניה, יש כאן אכיפה בררנית, אם תצליח להוכיח שרכב נוסף חנה במקום ורק לך נרשם דוח - בקש להשפט, במשפט תצטרך להוכיח שאכן כך היה (עדים, צילומים,) ואתה מבקש את ביטול הדוח עקב אכיפה בררנית
לצפיה ב-'תגיד תודה '
תגיד תודה
14/05/2018 | 09:34
1
53
יש כאן עוד עבירת חניה שלא התיחסו אליה. המרחק בין הגלגל למדרכה אסור שיהיה יותר מ 40 ס"מ, ואצלך זה הרבה יותר. יצאת בזול.
לצפיה ב-'זה עיקול'
זה עיקול
15/05/2018 | 15:14
39
אם לא שמת לב, גם אם הייתי חונה צמוד יותר אז החלק הקדמי והחלק האחורי היו רחוקים, וגם לא הייתה הפרעה לתנועה בחנייה מה שבד"כ קורה על מי שחונה רחוק ממדרכה, וגם לא שמעתי או לא ראיתי בפורומים הודעה על מישהו שקיבל דו"ח כזה (אולי לא חיפשתי נכון) אבל אם אתה מוצא, אשמח לקישור...
לצפיה ב-'האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה'
האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה
08/05/2018 | 13:29
14
49
האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה
אני מסייע לאבי, נניח ואני נוהג ברכבו שלו בעל תו נכה קבוע ברכב, לקופת החולים על מנת לקנות לו תרופות קבועות, ואבי לא נמצא באותה עת איתי ברכב.

או לחילופין מקרה ב' - חניתי ב- 4 גלגלים על מדרכה ללא הפרעה וכנדרש בחוק הנכים - וגם ללא הנכה ברכב, ואולם ב-2 המקרים הנסיעה היא רק לצורך סיוע לנכה ותועלתו.

נניח וקיבלתי דו"ח מפקח / דו"ח מצלמה - זה חוקי?, אחרת מה החוק מגדיר?
ומה ההגדרה במצב שנכה לא מסוגל באותו פרק זמן להתלוות עימי, ולכן אני מבצע את הנסיעה ברכב הנכה שרשום על שמו ובעל תו חנייה לנכה ממשרד התחבורה.
תודה.
דוד
לצפיה ב-'הנכה חייב להיות ברכב '
הנכה חייב להיות ברכב
08/05/2018 | 13:47
5
43
שאם לא, כל דוח שירשם יהיה כשר וחוקי לחלוטין
אין לך זכות להשתמש בפריבילגיה של הנכה בשום מקרה אופן או תירוץ דחוק
לצפיה ב-'מה במצב בו הנהג שהוא בן משפחה מגיע "לאסוף" את הנכה?'
מה במצב בו הנהג שהוא בן משפחה מגיע "לאסוף" את הנכה?
08/05/2018 | 15:55
4
46
נניח ממרכז רפואי / בית חולים/ אפילו קניות שהנכה יצא בבוקר , וכעת הנהג שהוא לא הנכה משאיר את הרכב בחניית נכים וזאת על מנת שהנכה בעל הזכות יוכל עקב מגבלתו הרפואית להגיע לרכב.

למשל: בן משפחה נוהג למרכז רפואי -מרפאה פרטית נניח בתל אביב, וחונה על פי חוק הנכים (ברכב הנכה , יש תו חנייה, ועל פי הנהלים), ואולם בשלב זה הנכה לא ברכב ,אלא נדרש להביאו מאותו מרכז רפואי, ולכן מה יעשה בן משפחה כזה?, אז האם מותר לבן המשפחה כן יהיה לחנות מספר דקות בחניית נכים או על פי החוקים על המדרכה, וזאת משך זמן שבן המשפחה יוצא לאותה מרפאה במטרה לסייע בניידות של הנכה שהוא בעל הרכב?!, ואולם מה יעשה באם קיבל על זה דו"ח מפקח או נניח דו"ח מצלמה?
תודה.
לצפיה ב-'לדעתי אין בעיה שאתה פועל לטובת הנכה במקרה זה. לא תקבל דו"ח.'
לדעתי אין בעיה שאתה פועל לטובת הנכה במקרה זה. לא תקבל דו"ח.
09/05/2018 | 08:13
16
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כל עוד הנכה יוצא מהרכב או נכנס אליו זה היינו-הך'
למיטב ידיעתי כל עוד הנכה יוצא מהרכב או נכנס אליו זה היינו-הך
11/05/2018 | 02:58
2
35
הרעיון בחניית נכה היא שהנכה לא יצטרך ללכת הרבה, ולכן זה לא משנה אם הסעת אותו ליעד ועכשיו הוא יוצא מהרכב או שבאת לאסוף אותו מהיעד ועכשיו הוא עומד להיכנס לרכב.
לצפיה ב-'יש לך את דברייך שכתבת כתובים בלשון החוק?'
יש לך את דברייך שכתבת כתובים בלשון החוק?
11/05/2018 | 09:44
1
31
אחרת מה הטעם ללכת עם זה לבית משפט- בבקשה להישפט?

ודגש רק על מצב שכזה, ושהגבת לגופם של דברים שזה חוקי, ברם הנכה לא ברכב , והחנייה של הבן המלווה היא ךצאת כעת מהרכב לבד לכיון המרפאה במטרה לסייע לנכה להגיע לרכבו קרב ככול הניתן, וזאת מפאת מצבו הרפואי והגבלתו
לצפיה ב-'ההוראות "יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג עבורו ברכב"'
ההוראות "יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג עבורו ברכב"
11/05/2018 | 13:50
37
וכפי שהוא יכול להסיע אותו לנקודה הוא יכול גם לאסוף אותו, זו אותה פעולה רק הפוכה. בקיצור, אם החניה היא כדי שהנכה יצא או ייכנס לרכב זה בסדר, כי יש כאן הסעה של נכה. אם אדם אחר עושה סידורים עבור הנכה (או בכלל נוסע ברכבו בלי קשר) אין לו זכאות לחנות עפ"י חניית נכים.
לצפיה ב-'ניצול לרעה של תו הנכה יכול להביא לשלילת'
ניצול לרעה של תו הנכה יכול להביא לשלילת
08/05/2018 | 14:59
40
התו לכמה חודשים וכן לקנס כספי גבוה,
ניצול התו הוא גרוע יותר מנהג שחונה בחניית נכה ללא תו נכה כי נכה או מי מבני משפחתו מודעים יותר למצב
לצפיה ב-'לא. זה שהסידורים שלך עבורו זה לא משנה; אתה יכול ללכת יותר'
לא. זה שהסידורים שלך עבורו זה לא משנה; אתה יכול ללכת יותר
11/05/2018 | 03:00
32
ולכן אין לך זכות לתפוס חניות נכים שנועדו למי שמתקשה בניידות. אם אין מקום חניה פנוי סע בתחבורה ציבורית / הזמן משלוח / מצא פתרון אחר. התו לרכב נועד עבור הנכה בלבד, לא עבור מי שעושה עבורו סידורים.
לצפיה ב-'על פי חוק מותר לחנות בחניית נכים,ברם הנכה לא ברכב, ולצרכיו!!'
על פי חוק מותר לחנות בחניית נכים,ברם הנכה לא ברכב, ולצרכיו!!
16/05/2018 | 06:59
5
43
ואני חוזר ומדגיש ,שגם אם הנכה לא ברכב!, גם אם תקבל דו"ח או פקח/משטרה תשאל. אז תטען שאתה קונה תרופות או דבר שקשור לנכה שהוא בעל הרכב!.

אני קיבלתי דו"ח על דבר כזה, בחרתי להישפט ויצאתי זכאי בבית המשפט לתעבורה.

אל תהיה פראייר ותשלם!.

ישראל=שיטת מצליח
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות'
יש שתי אפשרויות
16/05/2018 | 10:34
3
41
או שלא העדת אמת במשפט או שאתה כותב לא אמת בפורום.
לצפיה ב-''
16/05/2018 | 11:43
5
לצפיה ב-'למה סתם "לקטול" בן אדם, אתה לא יודע את כל הנתונים!'
למה סתם "לקטול" בן אדם, אתה לא יודע את כל הנתונים!
18/05/2018 | 13:20
1
13
לצפיה ב-'אני קובע זאת על סמך הנתונים שמסר'
אני קובע זאת על סמך הנתונים שמסר
19/05/2018 | 08:03
28
החוק אינו מתיר למי שאינו נכה  לחנות בחניית נכים כדי לקנות משהו עבור נכה, - הוא יכול לחנות במקום מרוחק יותר וללכת אפילו קילומטר או שניים ברגל לצורך זה, לא סביר להניח ששופט היה מזכה אותו - יש המשקרים בבית המשפט וטוענים שבאו להוריד או לאסוף את המכה.
ולכן כתבתי מה שכתבתי ואני עומד מאחרי דברים אלה כל זמן שהנתונים שמסר קיימים והם כל הנתונים הרלוונטיים.

לצפיה ב-'בולשיט. '
בולשיט.
16/05/2018 | 14:43
16
לצפיה ב-'שאלה עבור אבי'
שאלה עבור אבי
09/05/2018 | 21:56
3
71

אבי בעל תו נכה לרכב, חנה למספר דקות באדום לבן, עם מהבהבים באין מפריע לתנועה וצולם.

האם ניתן יהיה לערער על הדוח?
לצפיה ב-'ניתן לעשות הכול. השאלה מה התוצאות'
ניתן לעשות הכול. השאלה מה התוצאות
10/05/2018 | 08:09
2
43
את מביאה לכאן עדות שמיעה מיד שניה.
הפקח היה בשטח ראה ופירש את מה שראה כעבירה.
חפשי כאן בחוק הנכים מה מותר ומה אסור
לצפיה ב-'הפקח היה על אופנוע'
הפקח היה על אופנוע
10/05/2018 | 18:44
1
42
לא עצר להשאיר פתק. פשוט צילם ונסע, לא יודעת אם שם לב בכלל לתו נכה על הרכב.
לצפיה ב-'האפשרויות'
האפשרויות
16/05/2018 | 10:37
34
1. לבקש ביטול במכתב עם הסבר + צילום תו הנכה
2. אם לא יעזור לבקש להישפט ולשכנע את השופט שהיה חייב לחנות שם כי לא היה מקום חניה מתאים בקרבת מקום ולא היתה הפרעה ממשית לתנועה
לצפיה ב-'דוח על אי ציות לתמרור 815'
דוח על אי ציות לתמרור 815
08/05/2018 | 11:00
4
157
שלום,
שבוע שעבר נסעתי על איילון צפון, ליד הירידה לוולפסון.
הירידה למחלף מלווה בתור. נסעתי לאורכו וניסיתי להשתלב.
לבסוף השתלבתי קרוב מאוד לסוף הנתיב.
על אי התנועה המתין שוטר, שרשם לי דוח וכתב כי עליתי עם 4 הגלגלים על שטח ההפרדה. אי ציות לתמרור 815 עבירה 22 א.
כשעצר אותי לא פירט מדוע עצר - ביקש רישיונות והלך לכיון הניידת לכ-10 דק. כשחזר אמר שהדוח הוא כי אנשים כועסים שעוקפים את התור, ושגם עליתי על שטח ההפרדה אבל בגלל שאני נחמדה, הוא רושם לי דוח "רק"על 250 ש"ח וללא נקודות.
המקרה מוקלט וניתן לראות בקלות שלא עליתי על שטח ההפרדה.
אכך השתלבתי בתנועה לקראת סוף הנתיב.
הדוח הוא על סך 250 ש"ח ללא נק.
האם יש טעם לערער? ייתכן ואקבל במקום דו"ח תנועה על ההשתלבות?

ברור לי שיש לי הוכחה לכך שלא עליתי על שטח ההפרדה.
השאלה אם כדאי להתעקש או שאני עלולה להפסיד יותר מ-250 ש"ח.

האם חייבים לבקש להישפט? יש דרך יותר קצרה להוכיח את המקרה? כאמור יש לי וידאו? אבל האם יש דרך להעבירו למשטרה? מה נהוג?

אם זה רלוונטי הדוח האחרון שלי הוא מלפני 7 שנים.

תודה רבה

לצפיה ב-'הדעה שלי, בגלל שאת נחמדה השוטר לא רשם'
הדעה שלי, בגלל שאת נחמדה השוטר לא רשם
08/05/2018 | 12:00
60
לך דוח על קיפוח זכות שזו עבירה ביריונית שהעונש עליה הוא גבוה יותר והסתפק בעונש קל על עבירה אחרת
כמובן, אם כל הקטע מצולם כולל הרגע בה השוטר עוצר אותך ולא רואים שאכן עלית על אי תנועה זה יכול להיות לטובתך אבל גם לרעתך כי יראו בסרטון שעקפת את כל הטור וקיפחת את זכות הנהגים שקדמו לך
תוכלי לבקש להמיר לאזהרה  אבל עלייך להודות באשמה
לצפיה ב-'שוטר לא משהו.'
שוטר לא משהו.
16/05/2018 | 10:45
46
לפי דברייך השוטר רשם דוח על עבירה שלא ביצעת במקום לרשום על עבירה שביצעת (500 שקל), אסור לו לעשות דבר כזה, גם אם הוא מצרף הערה על נחמדותך שהיא בהחלט לא לעניין.
ולטיפול עצמו - קראי מה רשם בנסיבות, אם תאר בהן גם את עניין קיפוח הזכות "מה שאת קוראת "השתלבות") כדאי להודות בעבירה ולבקש המרה לאזהרה, שכן אם תלכי להישפט עלולים להחליף את סעיף העבירה, אם לא ציין זאת פני למפנ"א טלפונית צייני שיש ברשותך סרט המוכיח שלא ביצעת את העבירה והשוטר טעה ושאלי אותם מה לעשות.
במידה ותשפטי הביאי איתך את הסרט.
לצפיה ב-'מה יצא משאלתך'
מה יצא משאלתך
16/07/2018 | 12:37
1
150
גם לי היה אותו דבר בצומת יגור,שזה מקובקב ורשמו לי בדוח 815 דהיינו רציף.מעניין לדעת מה היה תגובה של העורכי דין.
לצפיה ב-'תוצאה'
תוצאה
18/07/2018 | 10:57
7
לצערי לא שמתי לב שיש רק 30 יום לערעור ומודה שלא היה לי כוח להתעסק עם משפט, לכן נאלצתי לשלם את הדוח.
כמובן לא עירבתי עורכי דין בעניין כי לטעמי זה לא שווה את הטרחה או את הכסף.

מודה שהיה לי קשה לשלם את הדוח, בגלל העובדה שאינו מציג את האמת, ולך תדע אילו מקרים מתרחשים שאינם "קלים/פשוטים" כמו המקרה הזה בו שוטר כותב עדות לא נכונה ואפילו שקרית.

לצפיה ב-'ואם את כזאת נחמדה ומודה ...'
ואם את כזאת נחמדה ומודה ...
07/05/2018 | 11:25
62
מדוע לא תיפני למשטרערע ותבקשי להמיר את הדו"ח הזה באזהרה. לא חבל על הכסף שאת תורמת למירי רפש וחבריה בספסל המשטרה ?
וכעת ברצינות : במידה ויש לך רשיון נהיגה מעל 5 שנים ובתקופה זאת לא נתפסת מבצעת עבירת תנועה קרי נרשם לך דו"ח את זכאית להמרת הדו"ח לדו"ח אזהרה.
כיצד עושים זאת ?
מאחרוי הדו"ח כתוב ואם לא הבנת פני בטלפון למפנ"א - משטרת התנועה מרכז פניות נהגים.
לצפיה ב-' קיבלתי דוח ראשון והגיע לי'
קיבלתי דוח ראשון והגיע לי
07/05/2018 | 02:25
1
68
היום, נדחפתי בתור לפניה שמאלה ופניתי מהנתיב של ישר.

שוטר חתיך  וממש חמוד על אופנוע עצר אותי, אמרתי לו שהוא צודק, נתתי לו ר.נ. והוא רשם לי דוח עם קנס ונקודות. מגיע לי ואני מתכוונת לשלם בהקדם. הדוח גורם לי להרגיש כאילו "פיצוי" על העבירה שלי.

לאלה שעברו לידי, צפרו ועשו תנועות מתגרות וחלקם גם "ברכו", כי הם ראו שאני מקבלת דוח. שיהיה לכם לחבריאות אם זה מה שגורם לכם הנאה. 

אז אחרי 12 שנה, גם אני יכולה פעם לקבל דוח ולא קרה מזה כלום (כסף בא וכסף הולך). זה אולי אפילו שיעור טוב בלא לעשות עבירות תנועה.

עצה: אם פעם בכמה שנים, עשיתם עבירה וקיבלתם דוח, קבלו את זה ברוח טובה, שלמו ותעבירו הלאה.
לצפיה ב-'תמירי את הדוח לדוח אזהרה'
תמירי את הדוח לדוח אזהרה
07/05/2018 | 10:18
23
לצפיה ב-'מהירות מותרת במעבר רמזור'
מהירות מותרת במעבר רמזור
06/05/2018 | 13:40
1
57
חבר סיפר כי כאשר אתה נוסע במהירות המותרת ועובר את הרמזור, באור ירוק, במהירות זו והיא גבוהה מ- 70 קמ"ש אתה עשוי לקבל דוח על מעבר ברמזור במהירות שהיא מעל המהירות המותרת למעבר רמזור.
מה הנכון במקרה זה?
תודה,
לצפיה ב-'אגדה אורבנית ושגויה-'
אגדה אורבנית ושגויה-
06/05/2018 | 15:49
50
1. בעיר המהירות המותרת היא 50 קמ"ש, חציית צומת  במהירות 70 קמ"ש מחייבת הפעלת המצלמה.
2. מחוץ לעיר המהירות היא 80/90 קמ"ש תלוי בכביש ובהתאם לכך המצלמה תצלם, כניסה לצומת מהירה ובלימה לצורך הורדת מהירות עלולה לגרום לתאונה וזה לא נכון לא מבחינת הנהיגה ולא מבחינת תקנות התעבורה.
לצפיה ב-'סעיף 10 ד תו נכה'
סעיף 10 ד תו נכה
02/05/2018 | 14:34
18
70
שלום.
היום נכנסתי לחניה מסודרת בפארק במדע בחניון רורברג... לא היתה שום חניה לנכים ! אני בעלת רכב תו נכה   המקום היה מפוצץ עד 0 מקום .
לבסוף חניתי את הרכב במקום שלא הפרעתי לא לתנועה ולא להולכי הרגל! חייבת לציין שהמקום חניה היה צבוע רק בקווים צהובים ולא היה תמרור! החניה היתה נראת הכי בסדר וללא שום הפרעה משום צד ! האם הדו"ח מוצדק? 250 שח!!!
לצפיה ב-'לדעתך, לא הפרעת לתנועה אבל רושם הדוח'
לדעתך, לא הפרעת לתנועה אבל רושם הדוח
02/05/2018 | 15:09
11
59
חשב אחרת
איזה תמרור הוצב במקום בו חנית שאסר את החניה
לצפיה ב-'אתה שוב ושוב יוצא מנקודת הנחה שרושם הדוח שם לב שזה רכב נכה'
אתה שוב ושוב יוצא מנקודת הנחה שרושם הדוח שם לב שזה רכב נכה
02/05/2018 | 23:19
10
51
או שאכפת לו. מכיוון שאני מכירה אישית נכה שנתקל בבעיה הזאת לא פעם (ומעולם לא שילם אף דוח כזה, כי כולם לא היו מוצדקים), במקרים רבים הם פשוט לא שמים לב ולא בודקים אלא רושמים וזהו, וגם לא כ"כ אכפת להם. מבחינת הפקחים זו "שיטת מצליח", קל וחומר אם הם צריכים לעמוד במכסת דוחות, מבחינתם קודם למלא ואח"כ אם הדוח יבוטל, לא בעיה שלהם. אין סנקציות על פקחים בגין דוחות סרק והביטול והבירוקרטיה הנלווים לא עליהם, אז מה יש להם להפסיד?

גיגלתי קצת עכשיו, מצאתי דוגמה לנכה שהתעצבן, תבע וזכה:
לצפיה ב-'שוב ושוב??? ענתי לך פעם אחת בלבד וזה'
שוב ושוב??? ענתי לך פעם אחת בלבד וזה
02/05/2018 | 23:26
9
36
בהתאם לשאלה
אני לא יוצא מכל נקודות הנחה, אני עונה בדיוק בהתאם לשלאלה.
מה אלה הקווים הצהובים שעמדת עליהם, לנחש, אולי תחום של תחנת אוטובוס?
תדייקי בשאלה נדייק בתשובה
לצפיה ב-'ראשית, לא ענית לי, ענית לסיון. שנית, נתת תשובה דומה לאחרונה'
ראשית, לא ענית לי, ענית לסיון. שנית, נתת תשובה דומה לאחרונה
03/05/2018 | 00:49
8
32
בנושא חניית נכה:

ובשני המקרים הצדקת את הפקח מתוך אמונה (קצת תמימה, לפי מה שנכים חווים) שהפקחים שמו לב שמדובר ברכב נכה / בדקו / הפעילו שיקול דעת. כלומר מבחינתך אם נרשם דוח ברירת המחדל שהוא מוצדק, כי הפקח מודע לכך שהוא רשם דוח לנכה ואכן הייתה הפרעה לתנועה. בפועל, כפי שהבהרתי (וגם צירפתי קישור להמחשה שזה לא קורה רק לנכה אחד שאני מכירה) זה לא המצב. פקחים רבים פשוט נותנים דוחות על חניה במקום אסור בלי לשים לב/לבדוק שמדובר ברכב נכה (או שלא אכפת להם).

כשנכה נכנס לפורום הוא מצפה לעזרה רלוונטית ולא שיענו לו על אוטומט "הדוח מוצדק, הפקח בדק, זה אתה שלא היית בסדר". אתה לא יודע מה הפקח בדק (אם בכלל), מה הוא חשב ואם הדוח מוצדק. לא כל מי שמתייעץ כאן הוא עבריין, וגם פקחים עושים טעויות או מגלים אטימות כלפי נכים.
לצפיה ב-'רק הערה בקשר לברירת המחדל'
רק הערה בקשר לברירת המחדל
03/05/2018 | 08:22
7
32
נכון שלא כל הדו,חןת מוצדקים (ובפרט לדעת מקבליהם) אבל סטטיסטית אכן ברירת המחדל שהדו"ח מוצדק ונוכל להבין זאת אם נתמקד בנתונים הבאים
1. הפקח/שוטר לא מכיר את מקבל הדו,ח ולא ממש איכפת לו מי המקבל.
2. פקחים שיש תלונות רבות על דו,חות שלהם - בודקים אותם, אם התלונות מוצדקות הם מפוטרים, והפקח יודע שאם "יזייף, יפסיד את מקום עבודתו.
כמעט כל דו"חות ברירת קנס משולמים, (נכון שלעיתים אדם צעדיף לשלם רק כדי לא לעמוד לדין, בלי קשר לאשמתו או אי אשמתו - דוגמא מצוינת מהיום - שרה נתניהו)
3. בכ 98% ממשפטי התנועה של נהגים שביקשו להישפט (אני מניח שרובם חשבו שהדו"ח לא מוצדק כי לא ממש כדאי לנהג לנקוט בשיטת "מצליח, המחייבת אותו להופיע פעמיים בבית המשפט, על כל בזבוז הזמן, הטרחה והעלויות הכרוחים בזה) הנהג מורשע.
איני מתייחס למקרה הזה כי המתלוננת לא הביאה צילום או שרטוט של המקום, לא הביאה סריקה או ציטוט של מה שנכתב בדו"ח - ולכן אין לדעת
ועוד הערה - פקחי/שוטרי התנועה פועלים לפי תקנות התעבורה ולא על פי חוק חניית נכים, אם היו פועלים גם לפי חוק חניית נכים מצב הנכים היה גרוע הרבה יותר - אמנם היו מקבלים פחות דו,חות חניה אבל היו נקנסים באלפי שקלים ואפילו בשלילת תג הנכה  במקרים שבן משפחה היה מנצל את זכויות החניה שלהם (אפילו לצורך הבאת תרופות חיוניות או סידור עניין דחוף עבורם).
וסיפור מהחיים - אני קיבלתי דו"ח חניה מפקח, הצלחתי להוכיח שבאותו זמן הייתי בחו"ל ואני הנהג היחיד ברכב - הפקח נבדק והתברר שזו שיטה אצלו - לשבת בבית קפה ולמלא את פנקס הדו,חות - הוא פוטר.
לסיכום - יכול להיות שהדו,ח לא מוצדק, כל זמן שלא ראינו - לא נדע - אך אני התייחסתי לברירת המחדל - והיא אכן - מקבל  הדו,ח ביצע עבירה כל זמן שלא יוכח אחרת.
לצפיה ב-'ברירת המחדל בקשר לנכים. לנכים מותר לחנות עפ"י חוק חניית נכים'
ברירת המחדל בקשר לנכים. לנכים מותר לחנות עפ"י חוק חניית נכים
03/05/2018 | 10:50
6
30
החוק קיים מסיבות ברורות ולא סתם, אך למרבה הצער פקחים פשוט לא בודקים ומטרטרים נכים לחינם. כל השאר לא רלוונטי לנקודה שלי.
לצפיה ב-'לא בטוח - סיפור מהחיים'
לא בטוח - סיפור מהחיים
03/05/2018 | 11:19
5
36
לפני זמן קצר ישבתי בבית המשפט העירוני בתל אביב, נוכחתי בדיונים בקריאה ראשונה של כ 10 נכים שקיבלו דו"ח חניה בתל אביב, משפטם של שניים מהם הועבר לישיבה שניה - הם לא הסכימו  להישפט בישיבה הראשונה ודרשו להביא לעדות את הפקח נותן הדו"ח כל האחרים הסכימו להודות, התובעת באותו יום היתה רחומה והקנס שרובם קיבלו היה נמוך מהקנס המקורי, איש מהם לא זוכה ושום דו,ח לא בוטל, עניין חוק חניית נכים עלה בכל הדיונים כלומר שלכל היותר שניים טורטרו לחינם (וגם זה לא בטוח כי איננו יודעים מה נסגר בישיבה השניה, ויש להניח שהפקח נותן הדו"ח לא יעיד לטובתם).
בנוסף אני חושב שבמערכת הממוחשבת שנמצאת כיום בידי הפקחים נותני הדו,חת  (כלומר בדו"ח ממוחשב, ומרבית הדו,חות כאלה), "קופצת" לפקח הודעה שמדובר ברכב נכה.
ולמען גילוי נאות - אני לא ממש אובייקטיבי, אני יותר "לטובת" הנכים - בחניה הפרטית ליד ביתי עומד רכב עם תו נכה כחול - כך שאני מכיר היטב את הבעיות
ןלעצם העניין הנדון - את יכולה לדעת מה היה שם בלי שאינך יודעת היכן חנתה, האם היתה הפרעה לתנועה, איזו עבירה רשומה בדו"ח והאם מוזכר בו שניתן לרכב נכה ?
לצפיה ב-'נכחת בדיון בבימ"ש פירושו שפגשת באלה שלא הצליחו לבטל את הדוח'
נכחת בדיון בבימ"ש פירושו שפגשת באלה שלא הצליחו לבטל את הדוח
03/05/2018 | 11:53
4
26
בלי משפט, כלומר סיכוי גבוה שהם כן אשמים. לרוב אלה שקיבלו דו"ח לא מוצדק מצליחים לבטל אותו לפני ולכן לא תראה אותם בבית המשפט. בקיצור, זה לא מדגם מייצג של כלל הדוחות שניתנים לנכים.

לא יודעת מה היה במקרה שלה ולכן תוכל לראות שלא כתבתי שהיא זכאית. זו לא הנקודה. אני רק מעירה על כך שברירת המחדל לא צריכה להיות "אם הפקח נתן דוח = הפרעת לתנועה" כי במקרים רבים זה לא המצב, וזאת עובדה. השאלות ששאלת עכשיו הן בדיוק השאלות שצריך לשאול אותה, זו צריכה להיות ברירת המחדל – בירור האמת ולא "אם קיבלת דוח הוא מוצדק = את אשמה".

נ.ב.
קטנה לשונית, כי רבים מתבלבלים:
נכחתי (כמו שכחתי) = הייתי במקום (בהווה: נוכֵחַ כמו שוכח)
נוכחתי (כמו נולדתי) = קיבלתי הוכחה, נוכחתי לדעת (בהווה: נוכַח כמו נולד)
לצפיה ב-'תודה על תיקוני השפה והסבר מה זה ברירת מחדל בדו"חות'
תודה על תיקוני השפה והסבר מה זה ברירת מחדל בדו"חות
03/05/2018 | 12:37
3
23
דו"ח כזה נקרא ב.מ.  (ברירת משפט)
וזה אומר שברירת המחדל היא להודות באשמה ולשלם את הקנס ולנהג ניתנת ברירה לבקש להישפט (או לבקש לבטל את הדו"ח) - במידה והנהג לא נוקט באף אחת מהאפשרויות מתקיימת ברירת המחדל שהיא - הנהג אשם, הקנס חלוט - אלה ההגדרות בחוק.
ואשר לשאלות שהמלצת להפנות אליה - הרי את העליית אותן בתגובה לה ומסיבות השמורות עמה לא השיבה, איני רואה סיבה שדווקא לי היא תענה.
לצפיה ב-'אבל לא התייחסתי ל"ברירת מחדל בדוחות" אלא בתגובות בפורום'
אבל לא התייחסתי ל"ברירת מחדל בדוחות" אלא בתגובות בפורום
03/05/2018 | 12:48
2
17
כלומר ברירת המחדל (במובן הכללי של המילה, לא בהקשר המשפטי) של תגובה לנכה שמגיע להתייעץ לגבי דוח שקיבל, צריכה להיות "מה כתוב לך בדוח" (ובירור פרטים) ולא "אם קיבלת דוח הוא מוצדק, ואתה אשם".

לא אמרתי שהיא תענה דווקא לך, התייחסתי לכך שכתבת לי "את יכולה לדעת..." וכו'. הנקודה שלי היא בדיוק זו: כיוון שאני לא יכולה לדעת אני שואלת, אני לא יוצאת מנקודת הנחה שהיא אשמה (כי במקרים רבים פקחים נותנים דוחות לפי החוק הרגיל ולא בהתאם לחוק חניית נכים).
לצפיה ב-'הפקחים תמיד נותנים דו,ח לפי תקנות התעבורה ולא חוק חניית נכים'
הפקחים תמיד נותנים דו,ח לפי תקנות התעבורה ולא חוק חניית נכים
03/05/2018 | 13:04
1
29
אין להם סמכות לאכוף את חוק חניית נכים
מעבר לכך ש"הפרעה לתנועה" הוא מונח סובייקטיבי  ולא כל אחד (כולל שופטים ובטח כותב ומקבל הדו"ח)  מבינו באותה צורה.
ומה שהיא עשתה כאן - היא תינתה את צרותיה, סיפרה "אכלו לי, שתו לי" - ולא ממש מעוניינת בעצה או הדרכה - ורק אנחנו מתפלפלים "מה דינה של ביצה שנולדה ביום טוב"
לצפיה ב-'גם זה לא נכון, עובדתית, מניסיון. עברת מקיצוניות אחת לשנייה..'
גם זה לא נכון, עובדתית, מניסיון. עברת מקיצוניות אחת לשנייה..
03/05/2018 | 13:18
9
לצפיה ב-'בדקי אם חנית בהתאם לחוק חניית נכים'
בדקי אם חנית בהתאם לחוק חניית נכים
02/05/2018 | 23:23
5
31

כדי לדעת אם הדוח מוצדק צריך לראות מה התמרור במקום, איך חנית, ומה כתוב בדוח.
לצפיה ב-'וזה בערך מה שעניתי לה, אגב, בקשר'
וזה בערך מה שעניתי לה, אגב, בקשר
03/05/2018 | 13:58
4
23
לטענה שלך על הפקחים, כשפקח מקיש את מס' הרכב, יופיע לו הודעה במסופון שיש לרכב תו נכה, פקח שרושם דוח לרכב נכה , עושה זאת בכובד ראש ואם יש נסיבות מקלות, הוא לא ירשום דוח.
כדאי שאת המלחמה שלך תנהלי נגד אלה המנצלים לרעה את תו הנכה וגורמים בכך עוול לנכים אחרים
לצפיה ב-'זה חלק ממה שענית לה ועם החלק הזה אין שום בעיה'
זה חלק ממה שענית לה ועם החלק הזה אין שום בעיה
03/05/2018 | 14:08
3
25
לגבי מה קופץ לפקח, לנוכח התוצאות בשטח כנראה זה לא נכון בכל הרשויות או שלא כולם עובדים עם מסופונים או שבכל זאת מתעלמים. אגב, בשרשור הקודם הגולש צירף דוח ולא כתוב בו "הפרעה לתנועה" אלא סתם עבירה רגילה, בלי שום התייחסות לרכב נכה.

אני לא מנהלת שום מלחמה, ואני ודאי שלא מצדיקה נכים שמנצלים את התו לרעה. אבל אני כן יוצאת נגד ההנחה האוטומטית שאם נכה קיבל דוח הוא "חשב אחרת".
לצפיה ב-'נתקלת בהרבה נכים ש "חושבים אחרת" וחונים היכן שמתחשק להם'
נתקלת בהרבה נכים ש "חושבים אחרת" וחונים היכן שמתחשק להם
05/05/2018 | 09:38
2
26
ואין להם משג או מתנהלים כמי שאין להם מושג על חוק הנכים.
לא מזמן פגשתי אחד כזה (לא מתקשה בהליכה כי בעיני ראיתי כיצד הוא צועד נמרצות אלי כשראה את הניידת קרובה לרכבו) שחנה על מדרכה כי "לא ידע" שיש מגרש חניה מאחורי המקום אליו רצה להגיע.
שב ואומר, לא כולם כאלה אבל יש, ולא מעטים
לצפיה ב-'לכל בעלי תו נכה יש מושג על החוק המדובר'
לכל בעלי תו נכה יש מושג על החוק המדובר
05/05/2018 | 11:59
24
לכל מקבל תו כזה נשלח העתק של החוק בכתב  ועם אישור נשלח העתק מודפס של החוק, כל פעם כשמבקש תו לרכב חדש (כן, אני יודע שבתוים החדשים לא מצוין מספר הרכב9 או שנשלח  לו תו חדש משום שתוקף התו הישן פג נשלח לו מחדש החוק הזה = הסברים שהוא חייב לחנות לפי תקנות התעבורה ורק במידה שחיפש ולא ניתן הוא  רשאי לנצל את החוק.
אבל קיימת בעיה - יש נכים שמסיבות השמורות עמהם, חושבים שהנכות  מקנה להם פריווילגיה בכל (ואגב - מותר לפי תקנות התעבורה לבעל תו כחול , בנוסף להקלות בחניה, גם לנסוע בנת,צ ואפילו בנתיב המהיר בכביש 1 ללא תשלום) ולא פעם, כשעצרתי רכב בגין שימוש בטל"ס, או אי חגירת חגורת בטיחות או עבירות אחרות  אמר לי הנהג: "אבל יש לי תו נכה", ובנוסף -  אם תבדוק בחניות המיועדות לנכי עגלה בלבד תמצא פעמים רבות שחונים בהן רכבי נכה  עם תו "משולש".
לצפיה ב-'ברור שיש גם חארות חסרי התחשבות (נכים ולא נכים)'
ברור שיש גם חארות חסרי התחשבות (נכים ולא נכים)
05/05/2018 | 15:09
21
ואולי הוא באמת לא ידע שיש שם מגרש חניה קרוב? ועד כמה הוא באמת היה קרוב? אתה שופט אותו בקלות ולא בהכרח יודע את המציאות. גם לגבי שיפוט רפואי, אי אפשר לדעת רק ממראה עיניים.

יש סיבות שונות לתו נכה לרכב, ולא כולן כ"כ פשטניות. לאחרונה שמעתי ברדיו (ב"יהיה בסדר", גל"צ) בעל תו נכה שקיבל אותו בשל בעיות שליטה בסוגרים (הוא חייב להיות קרוב למבנים). שלא נדע.

אני מכירה נכים שיכולים ללכת מהר אבל מעט... עשרות מטרים וזהו. יש לי חבר טוב שכיום הוא עם קביים, אבל בעבר הוא נראה הולך רגיל, למי שלא בחן מקרוב. אבל אם היה הולך יותר ממאתיים מטר ביום, הוא היה משלם על זה מחיר כבד ונופל למשכב אח"כ. למראית עין הוא נראה בריא לחלוטין למי שלא מכיר את התיק הרפואי שלו. יש נכים עם בעיות גב, בעיות בכף הרגל, ברכיים... לא כל הנכים הולכים בקביים ולא כל דבר רואים בקלות.
לצפיה ב-'שאלון איכותני למורים לנהיגה. תחבורה'
שאלון איכותני למורים לנהיגה. תחבורה
30/04/2018 | 13:20
41
אשמח למענה בהרחבה במייל על השאלות
תודה מראש.
לצפיה ב-'דו"ח על תמרור 815'
דו"ח על תמרור 815
29/04/2018 | 17:57
2
64
הי קיבלתי דו"ח על תמרור 815 באשדוד לבית  לאחר יותר מחודש אולם לעולם לא עצרו אותי והסבירו לי את מהות הדוח פשוט קיבלתי דו"ח הביתה ללא צילום או הוכחה. האם הדבר כביל או שהשוטרת שכתבה את הדוח מחויבת לעצור אותי בצד או לצלם הוכחה ? 
לצפיה ב-'דוח משטרה או עירייה?'
דוח משטרה או עירייה?
29/04/2018 | 19:13
34
עמידה או נסיעה על אי תנועה מסומן
המשטרה לא מצלמת עבירות
העיריה כן מצלמת עבירות
ענה על השאלה שבנושא ונדע לענות
לצפיה ב-'חציית התמרור או חניה/עצירה עליו ?'
חציית התמרור או חניה/עצירה עליו ?
30/04/2018 | 09:57
30
ואם תוכל - סרוק לכאן את הדו"ח
לצפיה ב-'הודעת קנס על מעבר באור אדום ללא צילום וללא תיעוד'
הודעת קנס על מעבר באור אדום ללא צילום וללא תיעוד
25/04/2018 | 10:19
7
81
היי,
קיבלת בדואר רשום הודעת קנס על אי ציות לאור אדום (סמל 6528).
בהודעה אין כל פרטים המתעדים את העבירה ו/או צילום למעט תיאור סמל העבירה כפי שהוא רשום בחוק.
אני נהג מאוד זהיר ושומר חוק ללא כל עבירה מזה כ-10 שנים לפחות. הסיכוי ששגיתי ועברתי באדום מבלי ששמתי לב הוא אפסי.
פנייה לקבלת חומרי החקירה דרך הטופס של המשטרה באינטרנט נענתה כי לא ניתן מהסיבה - "מצב התיק אינו מאפשר".

אודה לעזרתכם מה האפשרויות.

לצפיה ב-'התקשר למפנ"א ושאל מה לעשות'
התקשר למפנ"א ושאל מה לעשות
25/04/2018 | 10:32
2
22
לצפיה ב-'לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?'
לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?
25/04/2018 | 11:01
1
44
האם חייבים לתת לי תיעוד העבירה כפי שרשם מתעד העבירה ו/או צילום העבירה? נאמר לי שהם כרגע לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?
לצפיה ב-'במידה ולא ימצאו'
במידה ולא ימצאו
25/04/2018 | 15:40
50
או שימצאו ולאחר שתקבלם תחליט שאינך אשם - בקש להישפט.
לעיתים החומר הולך לאיבוד, לעיתים טועים בזיהוי מספר הרכב, לעיתים עשה זאת מישהו עם מספר משוכפל.
וכן - את הפרטים שציינת חייבים לתת לך אך עלול לקרות שכשמתקשרים לברר מיד הפרטים טרם נכנסו למאגר.
לצפיה ב-'בקש להשפט ואז יהיו חייבים לתת לך את כל הפרטים'
בקש להשפט ואז יהיו חייבים לתת לך את כל הפרטים
25/04/2018 | 10:34
3
23
לצפיה ב-'קרה לי משהו דומה:'
קרה לי משהו דומה:
26/04/2018 | 15:04
2
56
לפני עידן הסלולר צולמתי לכאורה בצומת קסטינה באור אדום, הזמנה למשפט.
התקשרתי על מנת לקבל את חומר הראיות - אמרו "תבוא אלינו". נסעתי מת"א לאשדוד. השוטרת התיאשה אחרי 10 דקות, אמרה "לא מוצאת, מבטלת לך את הדו"ח והזימון"...
לצפיה ב-'חבר שלי עשה כמוך'
חבר שלי עשה כמוך
27/04/2018 | 10:25
1
52
ואצלו דווקא מצאו.
וכשהראו לו את הצילום הראה להם שטעו בפיענוח מספר הרכב בצילום והרכב המצולם אינו רכבו.
לצפיה ב-'גם אצלי משהו דומה'
גם אצלי משהו דומה
29/04/2018 | 10:41
43
ביקשתי לקבל תמונה מעבירה שבוצע כביכול בצפון.
קיבלתי חזרה מכתב שעקב בעיה בקריאת המספר, הדוח מבוטל.
לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
25/04/2018 | 14:53
1
74
קיבלתי דוח על נהיגה במהירות ממצלמה. בדוח רשום נהיגה במהירות 101 העולה על מהירות 70 קמ״ש הרשומה בתמרור. מצורף צילום ורואים את הרכב ומאחור בכביש המקביל תמרור דל מהירות 90 קמ״ש. המיקום ע״פ הדוח כ׳ 5 ק״מ 20.6 ממע׳.
האם הם טעו בדוח?

י
לצפיה ב-'הדו"ח לפי המהירות המותרת במקום שאתה צולמת ולא במקומות אחרים'
הדו"ח לפי המהירות המותרת במקום שאתה צולמת ולא במקומות אחרים
25/04/2018 | 15:57
49
בכביש 5 בד,כ המהירות המותרת גבוהה מ 70 קמ"ש, אם בקטע שצולמת היא 70 צריך להיות תמרור המורה על כך, עבור במקום ובדוק אם יש תמרור כזה.
אגב - אם ממול יש תמרור המורה על 90 סביר להניח שלפניו יש תמרור המורה על מהירות שונה.
לצפיה ב-'דוח חנייה'
דוח חנייה
24/04/2018 | 08:31
3
48
שלום רב.
שאלה הגיונית. קיבלתי דוח מהעירייה על חנייה בתחום תחנת אוטובוס.
העבירה לכאורה צולמה על ידי רכב מה שאומר שהרכב המצלם עמד אחרי הרכב שלי ומבצע את אותה העבירה שלכאורה ביצעתי . האם לא מגיע לו דוח ואם לא אז האם הוא מעל לחוק עצירה במקום אסור אסורה לכולם . חשובה לי ההתייחסות לעניין לי נראה שהעבירה זהה לכולם ואבור לעמוד בתחום של צומת לצלם עבירה על פי התקנה עצירה או העמדה לכל פרק זמן.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי הצילום מתבצע תוך כדי תנועת רכב הפיקוח העירוני'
למיטב ידיעתי הצילום מתבצע תוך כדי תנועת רכב הפיקוח העירוני
24/04/2018 | 08:38
33
בכל מקרה, יש לרכבי בטחון, למעט פיקוח עירוני, היתר לא לקיים חלק מתקנות התעבורה בהיותם בתפקיד (סירנה ואורות מהבהבים) או בביצוע אכיפה (ניידות משטרה) 

לצפיה ב-'צילום העבירה בוצעה כאשר רכב המצלם בתנועה'
צילום העבירה בוצעה כאשר רכב המצלם בתנועה
24/04/2018 | 10:44
16
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
25/04/2018 | 10:31
36
נניח שהפקח שצילם את העבירה שלך עבר גם הוא עבירה 0והוא לא עבר, השאלה רק לצורך דיון)
מה זה מפחית מחומרת העבירה שאתה עשית ומדוע אם עוד מישהו עבר אותה עבירה צריך לפטור אותך מעונש?
לצפיה ב-'קבלת דו"ח חנייה 500 ש"ח שלדעתי לא מוצדק - מצרף את דו"ח ונספח'
קבלת דו"ח חנייה 500 ש"ח שלדעתי לא מוצדק - מצרף את דו"ח ונספח
22/04/2018 | 21:55
8
88
שלום,
אני מצרף קובץ PDF לעיון למי שיכול לסייע.
בקצרה: אני נכה 100% ביטוח לאומי +ניידות, יש לי תו נכה חוקי ממשרד התחבורה.
חניתי 4 גלגלים על מדרכה ללא הפרעה להולכי רגל/תנועה/סיכון/עגלות וכו
גם הצילומים מעידים, שכן מהכביש שהגעתי מהכביש ןעליתי למדרכה היה 2 וחצי מטרים מקצה הרכב עד לכביש, כך שעצם הדו"ח לא מוצדק על פי עניות דעתי.
השמח למי מכם שיעיין בדו"ח וייתן דעתו, גם הוספתי דברים שכתבתי ואת לשון החוק.
פניתי לתובע עיריית בני ברק שאמר לי "אני לא מבטל , לך תגיש תביעה או תשלם")
מה קורה בהיך התביעה?
מה ההמלצה לכללית נוכח האירוע והדברים?
תודה.
לצפיה ב-'נתחיל בזה שהדוח מוצדק, אם לפי שיקול דעתו של'
נתחיל בזה שהדוח מוצדק, אם לפי שיקול דעתו של
22/04/2018 | 23:27
4
61
הפקח רכבך חסם מעבר חופשי לה"ר אז הוא ירשום דוח.
לראש העיר אין כל סמכות לבטל או לבקש את ביטול הדוח אלא רק לתובע העירוני וזאת על פי שיקול דעתו
אתה לא מגיש תביעה אלא מבקש להשפט ואז תוכל לקבל את כל התיעוד הקשור לדוח
מכתב תשובה תקבל לפי נהלי העיריה ובטח שלא במייל
העד היחיד שתוכל להביא זה את הפקח רושם הדוח וזה לא יפעל לטובתך
היית צריך לבקש להמיר את הדוח באזהרה ולא לדרוש את ביטולו כי אין לך עילה,
לדעתי, בקש להשפט ובמשפט נסה להגיע לעיסקת טיעון עם התובע וזאת מבלי להשפט

לצפיה ב-'חבר יקר, לא הבנת את העניין או לא קראת את קובץ ה PDF'
חבר יקר, לא הבנת את העניין או לא קראת את קובץ ה PDF
23/04/2018 | 00:44
3
40
1. מדובר בדו"ח מצלמה ולא פקח.

2. בצילום הוידאו בן 15 דקות בו הרכב עמד על המדרכה שהייתה רחבה ולא הפריעה כלל לעוברים ושבים , והיה מרחק בין קצההרכב לכביש 2 וחצי מטרים של מדרכה!.
לא היה סיכון לכלי רכב וודאי, או לשום אדם או מעבר חופשי!.
בווידאו צפיתי בעירייה של בני ברק יחד עם פקידה כללית בתחום חניה.

3. מכתב העירייה לערער שלי ואף פגשתי את התובע של עיריית בני ברק , וזה החליט ברם הצילום וידאו ,ושכאמור כתבתי, שלא לבטל את הקנס כלל. והפנה אותי לבקש להישפט או לשלם 500 ש"ח. אף ביקשתי שיסביר על איזה חוק עברתי, והוא סירב.
4. במקרה זה אין עד להביא, ייתכן ורק את אבי שאותו הסעתי למרפאה בבני ברק.

5. ביקשתי להמיר את הדו"ח לאזהרה , ואף טענתי וזאת אמת שו הפעם הראשונה שקיבלתי דו"ח , אולם גם בקשה זו נדחתה על הסף.

מה העלויות של משפט ופרקי הזמן הממוצעים?- אני מעוניין ליצג את אבי שקיבל את הקנס.
קיים חוק עזר עירוני שלשונו (לרכב רגיל שלא נושא תו נכה):
"
(2א) על מדרכה, למעט במקום שהוסדר להעמדת רכב וחנייתו, לפי חוק עזר שהותקן על פי סעיף 77 לפקודת התעבורה, ובלבד שנותר מעבר להולכי רגל"

והחוק לעניין רכב הנושא תו נכה הוא:  (רכב נכה ושהנכה בו ושיש תו נכה)
2(א) נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:
(1) בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(2) בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(3) החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
(4) החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.

לצפיה ב-'רושם הדוח על פי הסרטון הוא פקח חניה'
רושם הדוח על פי הסרטון הוא פקח חניה
23/04/2018 | 11:00
2
45
ורק לו מותר לרשום דוח ולדעתו ולשיקולו על פי הסרטון כן נגרם הפרעה לה"ר,
בקש להשפט וטען טענותיך לשופט שיראה גם את הסרטון ויחליט
מה שחשוב שלאביך יש תו נכה כאשר מס' הרישוי של הרכב מופיע בתו
במידה ומספר הרישוי אינו מופיע בתו אז המקרה הוא שונה
אגב, זכותך לזמן לעדות את הפקח רושם הדוח ולחקור אותו
לצפיה ב-'שאלה: לא פקח רשם, אלא זה דו"ח מצלמה , אז פקח עבר על הדו"ח?'
שאלה: לא פקח רשם, אלא זה דו"ח מצלמה , אז פקח עבר על הדו"ח?
23/04/2018 | 20:26
1
38
1. אני צפיתי בסרטון בעיריית בני ברק שהוא קרוב ל 20 דקות ,ואין הפאכעה כלל לתנועה ,שכן רואים בוידאו תנועה חופשית ואין סכנה להולכי רגל או תנועה.

2. אני בקיע, מה הליך הגשת "בקשה לתביעה"?  , יכו להיות שיגדילו לי את הקנס או יוסיפו הוצאות משפט מטעם העירייה? וזאת מעבר ל-500 ש"ח?

תודה
דוד בסון
לצפיה ב-'לך תדע... אבל לא כתוב שהפרעת לתנועה, כתוב רק חניה על מדרכה'
לך תדע... אבל לא כתוב שהפרעת לתנועה, כתוב רק חניה על מדרכה
30/04/2018 | 04:24
11
ולכן יש מצב שהפקח (או מי שזה לא יהיה) כלל לא בדק אם מדובר ברכב נכה; המצלמה צילמה רכב חונה על המדרכה, נשלח אליך (לאביך) דוח של רכב חונה על מדרכה. מכיוון שמדובר ברכב עם תו נכה ולא הייתה הפרעה לתנועה (וגם לא נרשם בדוח שהייתה הפרעה) הרי שעל פניו לא עברת על החוק.

התייעצתי בנושא עם חבר טוב שהוא נכה, מכיר היטב את החוק (המליץ להיעזר לשם כך באתר "נגישות ישראל") ואף התנסה בביטול דוחות כאלה לא מעט (לא במשפט, מול מחלקת התעבורה של העירייה הרלוונטית). הם לא אוהבים לבטל ומנסים להתיש, אבל אל תוותר להם, עמוד על זכויותיך. אל תכתוב לראש העיר ואל תצרף אישורים רפואיים, זה לא מעניין. היצמד לעובדות:

מדובר ברכב בעל תו נכה ולכן מותר לו לעמוד על המדרכה כל עוד אין הפרעה לתנועה (אם הותרת מעבר של 2.5 מטר זה די והותר; גם 1.5 מטר זה מספיק לכל כיסא גלגלים/עגלה). בדוח לא כתוב שהייתה הפרעה לתנועה וגם הצילומים לא מראים זאת. זהו, די בכך.

לצפיה ב-'אתה מערבב מין בשאינו מינו'
אתה מערבב מין בשאינו מינו
23/04/2018 | 11:23
2
44
1. כפי שכתב קודמי - לראש העיר אין שום סמכות לביטול הדו"ח
2. כל הטענות שהעליית במכתבך כולל המסמכים לא קשורים  לביצוע העבירה אלא לכל היותר לחומרת העונש.
3. ההליך צריך להתנהל כך
1. לבקש מהתובע לבטל - ביקשת ונעניית בשלילה.
2. להודיע תוך הזמן שניתן בדו"ח (ורצוי כשבועיים קודם לסיומו) על רצונך (למעשה רצון אביך) להישפט.
הוא יקבל תאריך זימון לישיבה ראשונה של בית המשפט, בישיבה זו לא יתייצבו עדים, רצוי לפני תחילת הדיון לדבר עם התובע על ביטול, להציג בפניו את מצבו הרפואי של אביך (לכל היותר בשני משפטים) להסביר לו שלא היתה הפרעה ממשית לתנועה (אגב, אם חיכית לו ברכב יכולת לנסוע למקום מותר לחניה ולהמתין שם), ולבקש שיבטל, הוא כנראה יסרב ואז תוכל לדון איתו בהפחתת הקנס, נימוקים להפחתת הקנס - המצב הרפואי, ההפרעה המינורית לתנועה ורצונך לחסוך זמן שיפוטי יקר. נראה לי שכדאי לשאוף לכ 100 ש"ח, תבין למה בהמשך.
3. אם לא תתפשרו השופט ישאל את אביך אם הוא מודה או לא, אם מודה הוא יורשע ויחל הדיון בטעונים לעונש, בדיון זה תוכל להראות שההפרעה היתה קלה ביותר ולהציג מצבו הרפואי כולל המסמכים - והשופט יפסוק כמה שיפסוק (סיכוי לא רע לכמחצית הקנס המקורי במידה וישוכנע בעניין המצב הרפואי והכלכלי - אבל זכור שהוא גם רשאי להעלות את הקנס.
4. במידה ואביך לא יודה הוא יוזמן לישיבה נוספת שאליה יוזמן גם הפקח רושם הדו"ח - כל רשימת העדים הנוספים שהעליית אינה לעניין ולא קשורים לביצוע העבירה - זה לא משפט רצח אלא משפט חניה שאמור להימשך לכל היותר 5 עד 10 דקות
לצפיה ב-'תודה רבה לך על ההשקעה מזמנך והידע שלך שניכר!, שאלה..'
תודה רבה לך על ההשקעה מזמנך והידע שלך שניכר!, שאלה..
23/04/2018 | 20:41
1
33
לא הבנתי לעניין תוספות:

1. נניח אני בוחר להישפט, אני יהיה המייצגשל אבי, שכן מצהו כעת אינו מאפשר הגעה ויציאה, שכן חלה החמרה רפואית!.

2. אני יכול בדיון הראשון או לפני באיזו צורה לבקש לזימון את הפקח שרשםאת הדו"ח ואת הסרטון שאותו גורםשופט יצפה בו , ויראה שעמדתי בכל התנאים?.

3. הסרטון מציג אותי חונה על פס אדום לבן , כאשר יש מרחב של 2 וחצי מטרים בין הרכב ולבין הכביש (שטח רב), שכן צפיתי כבר בסרטון בעירייתבניברק ושהוא כמעט 20 דקות. ושרואים את אבי יוצא מהרכב. אני יצאתי לאחר תום צילום הסרטון, שכן ביצעתי מספר שיחות טלפון ברכב, וחזרתי רק לעזור לאבי מהרופא , אולם זה לא צולם לדבריי מחלקת חניה בעירית בני ברק. וגם לא היה מקום חלופי לחנות.

4.האם יכולים בבקשה להישפט להגדיל את הסכום שכעת רגיל 500 ש"ח מעל, ואם כן לכמה?, והאם יכול עוד תוספות של הוצאות עו"ד של עו"ד מטעם עיריית בני ברק?, לכמה זה יכול לעלות (בכסף). 

5. התובעשל העייריה לא מוכן לבטל או להפחית , ברם צפה בסרטון, וברםזו עבירה תנועה ראשונה!. ולא היה מוכן להמיר לדו"ח אזהרה כבקשתי אליו.

6. האם עדיף לשלם 500 ש"ח, או להתחיל בכל הבירוקרטיה הזו?, ברם בקובץ שהעליתי פה יש את חוק העזר , ואת חוק נכה בעל תו נכה, ואני עמדתי בכל התנאים לזכותי!.

נותר לי זמן קצר בטרם הדו"ח יוכפל , מה היית עושה?

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/04/2018 | 09:19
28
1. איני יודע באיזו מידה אתה יכול לייצג את אביך במשפט, בפרט כשאינו נוכח. (נוכחותו לפי תאורך, עשויה לזכותו או לפחות להקל בענשו.
2. לא, ראשית - את הפקח לא אתה מזמן, הוא עד התביעה ולא ההגנה, ולדיון הראשון שנקרא "הקראה" לא מזמנים אותו כי אולי אין צורך בעדותו (שבכל מקרה תהיה לרעתך), הוא מוזמן רק לדיון ההוכחות כדי להוכיח שהעבירה בוצעה במידה ואתה מכחיש, כמובן שכשיעלה להעיד תוכל לחקור אותו כרצונך.
3. השופט לא כבול לקנס המקורי ויכול להגדילו, איני יודע בכמה, לבטח לא יותר מלהכפיל, והוא יגדיל אם תעצבן אותו, ואין לך נסיון במשפטים אז תשתדל מאד לא לעצבן, תתרכז במצבו של אביך ולא בתקיפת הפקח, אין תוספת שכ"ט עו"ד של העיריה.
6. איני יכול ליעץ לך מה לעשות - אספר מה אני הייתי עושה במצבך - הייתי מבקש להישפט ומקווה שהעיריה  תתעשת ולא תגיש תביעה, אם היתה מגישה תביעה הייתי בא לישיבה הראשונה ומשוחח עם התובע, בדרך כלל הוא לא מסכים לבטל את התביעה אך אם לדעתך הסרט מוכיח צדקתך 0(דעה אוביקטיבית עד כמה שאפשר) - הייתי מנסה ללחוץ קצת כאן ואם לא הייתי מצליח לבטל הייתי מתווכח על גובה הקנס, , במידה והייתי מצליח להוריד לחצי או פחות בעיסקת טיעון - הייתי הולך על זה אחרת הייתי ממשיך את המשפט לחישיבה שניה שאליה היה נקרא הפקח שהיה מביא איתו צילומים ומחויב להסביר איך הפרעת לתנועה ומדוע אדם כאביך צריך להענש על הפרעה כזאת
בהצלחה
לצפיה ב-'לנכה בעל תו חניה שכבר נקבע לו אישור רפואי לסימון "מעטפה"...'
לנכה בעל תו חניה שכבר נקבע לו אישור רפואי לסימון "מעטפה"...
17/04/2018 | 00:47
5
60
אבי חלה , מצבו סיעודי, יש כעת תו נכה משרד התחבורה.
לאבי 2 נכסים בערים שונות.
אני גר ברמת גן והוא תל אביב ושגם הדירה ברמת גן שלו ורשומה בנסח טאבו.

הבעיה בת.ז. שם הכתובת תל אביב!

חסר לעניין סימון מעטפה רק שינוי כתובת , הואיל עקב מצבו אני סועד אותו ברמת גן.
מנהל בתחום חניות ברמת גן , ולאחר כל האישורים וכו' טוען שהוא לא מאשר!, שכן הוא "הולך" לפי הכתובת בת.ז.
מצבו של אבי לא מאפשר שינוי כתובת , הואיל וזה כרוך בהבאת הנכה.
אבי זמן רב בבידוד בבית החולים....
ואולם יש צפי לשחרור בסופ"ש בלבד לעת הזו.

כיצד ניתן להתגבר על העניין של הכתובת, ושהיא החסם היחידי!, יש להם כבר את כל החומר ואף רופא של אגף חנייה בעיריית רמת גן כתב "לאשר לאו המצב הרפואי החמור".

ייתכן ויש אפשרות לפנות למחלקת חניות בעיריית ת"א ולהמציא טופס שאבי לא קיבל שם או במקום אחר את סימון "המעטפה" עקב עניין הניידות? - היש טופס כזה?

האם החוק מאפשר בתצהיר חתום של אבי בפניי עו"ד כמובן, ושהנוסח הוא שאבי עבר להתגורר מתל אביב לרמת גן (2 הדירות תחת שמו, והוא בעל הנכסים).

כיצד אני בנו יכול לקדם זאת על מנת שתהיה לו חניה פרטית לנכה "מעטפה"?

הרכב הוא רשום על שם אבי הנכה 100% , וגם פרטי התו חנייה לנכה מופיע מספר רכב אבי.

לצפיה ב-'נכה זכאי למקום חניה השמור לרכבו, במקום'
נכה זכאי למקום חניה השמור לרכבו, במקום
17/04/2018 | 09:57
39
כפי שמצויין במשרד הפנים וכן מקום חניה ליד מקום עבודתו, באם הוא עובד,
הסיכוי שתקבל 2 מקומות חניה בשעה שבמקום המגורים מצויין רק כתובת אחת הינה אפסית ותהיה בניגוד לחוק.
אביך או אתה צריכים להחליט היכן יהיה מקום המגורים הקובע, לשנות במשרד הפנים ושם יוצב תמרור 437 (ולא מעטפה) הנושא את מס' הרישוי של רכבו
לצפיה ב-'לא צריך להביא את הנכה, אפשר באינטרנט או בדאר'
לא צריך להביא את הנכה, אפשר באינטרנט או בדאר
17/04/2018 | 10:16
3
41
הרשויות לוקחות את הכתובת מקובץ של משרד הפנים ולא מתעודת הזהות
כדי לשנות כתובת לא צריך להתייצב במשרד הפנים, ניתן באינטרנט או בדאר
קבל קישור
https://www.avarty.co.il/עדכון-כתובת-במשרד-הפנים/
לצפיה ב-'בכל מקרה - לאף אחד אסור להחנות על "מעטפה", ומי שמסמן'
בכל מקרה - לאף אחד אסור להחנות על "מעטפה", ומי שמסמן
21/04/2018 | 21:44
2
35
מעטפה בחניית נכה - טועה.
לצפיה ב-'לא בטוח שלמה שאתה קורא ,מעטפה" גם הוא קורא כך'
לא בטוח שלמה שאתה קורא ,מעטפה" גם הוא קורא כך
22/04/2018 | 08:53
1
26
יש הקוראים כך לסימון מלבן על הכביש - ובסימון כזה מותר לחנות ויש הקוראים כך לסימון מלבן שתוחם בתוכו X ואז אסור לחנות שם.
לצפיה ב-'"מעטפה" היא תמרור (820); מלבן סגור - לא; פתוח - כן (819)'
"מעטפה" היא תמרור (820); מלבן סגור - לא; פתוח - כן (819)
23/04/2018 | 00:04
61
לצפיה ב-'נסיעה נגד כיוון התנועה'
נסיעה נגד כיוון התנועה
12/04/2018 | 12:21
3
77
שלום,
 בערב חג שני של פסח בסביבות הצהריים קיבלתי דו"ח בסך 500 ש"ח בגין נסיעה נגד כיוון התנועה בכביש חד סטרי.
אין עוררין לגבי העובדות.
נכנסתי לכביש זה בצד הנכון ונסעתי כמעט עד סופו למוסך.
כשיצאתי מהמסך חזרתי באותה דרך.
היה רק רכב אחר שבא מולי. שאר הכביש היה ריק.
הסברתי לשוטר כי ביציאה מהמוסך אין שלט המורה על כך שהכביש חד סיורי.
השוטר ענה שהייתי חייב לזכור שהכניס לכביש יש תמרור.
ביקשתי שירשום אזהרה אך כיוון שיש לי עברות קודמות הוא איננו יכול.
מה ניתן לעשות על מנת לבטל את הדו"ח או לחילופין להקטין את הסכום (כאמור 500 ש"ח).
האם מכתב למשטרה יעזור ?
האם כדאי להישפט ?
תודה מראש,
אורי.
לצפיה ב-'אין מה לעשות פרט ללהפיק לקח'
אין מה לעשות פרט ללהפיק לקח
12/04/2018 | 14:45
53
את העבירה ביצעת, המשטרה לא מתמקחת עם נהגים על גובה קנסות, ואין לך שום עילה לביטול.
לצפיה ב-'תעשה כמו הרבה....שיטה טובה'
תעשה כמו הרבה....שיטה טובה
17/04/2018 | 00:59
1
56
בגדול אתה צריך לשלם תוך 3 חודשים.

1. שבועים לפני שלח ליחידה ממנה קיבלת דו"ח , מכתב רשום , ציין שאבד לך הדו"ח, הם ישלחו חדש ואז יהיה לך עוד 3 חודשים של שקט...

2. יש מדריכים מפורטים איך "להעלים" זאת.

תעשה "גוגל".
לצפיה ב-'תהיה ישר עם עצמך ותחזור לספר לפורום כמה עלה לך התרגיל הזה'
תהיה ישר עם עצמך ותחזור לספר לפורום כמה עלה לך התרגיל הזה
17/04/2018 | 09:11
15

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו