לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1108511,085 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קנס של שקל על חנייה בשבת: "לא פיקוח נפש"'
קנס של שקל על חנייה בשבת: "לא פיקוח נפש"
24/01/2020 | 04:13
15
46
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5665195,0...

"גזר הדין שנתן בית משפט השלום בהרצליה בשבוע שעבר לנהגת שחנתה את רכבה במרינה ביום שבת ביוני השנה, הוא קנס על סך שקל בלבד. "אין קמצוץ של הצדקה מבחינת פיקוח נפש להפעיל פקחים בשבת שירשמו דוחות חניה", קבע השופט שלמה איזיקסון"

מעניין.

דעתכם רבותיי....

רוני
לצפיה ב-'מי שהתחיל בתהליך של הפס"ד הזה , זה אני'
מי שהתחיל בתהליך של הפס"ד הזה , זה אני
24/01/2020 | 12:30
36
ב 3 ישיבות של בית משפט שכל ישיבה ארכה כשעה וחצי, קיבלתי את הפס"ד הזה וגם זה אחרי שהסבתי את תשומת לבו של השופט לסתירה שלו בהכרעת הדין.
חשבתי לתבוע את העיריה על ההוצאות שהיו לי, אך אשתי לא רצתה להתעסק בזה יותר.
אם ניתן לראות - תיקים מס' 6/196/17  ו 6/195/17
אם תרצה עוד פרטים, אשלח לך מס' טלפון
לצפיה ב-'אי צדק שייצור הפרעה חמורה לבעלי כלי השייט.'
אי צדק שייצור הפרעה חמורה לבעלי כלי השייט.
24/01/2020 | 13:36
13
32
הסיבה שיש מקומות חנייה ייעודיים ליד כלי השייט היא שבעליהם צריכים להעביר ציוד וצידה מהם. שימוש בכלי שייט זה דבר שמצריך התפרנסות בימי השבוע על מנת לשייט בסופי השבוע אז הרעיון שבעלי כלי השייט שומרים שבת הוא מופרך. משמעות פסק הדין הוא שכל מי שירצה יחסום את מקומות החנייה הייעודיים ובעלי כלי השייט יצטרכו לסחוב את ציודם וצידתם מרחק רב למרות שמוגדרים להם מקומות חנייה ליד כלי השייט.

זה פסק דין אומלל שהורס את הסדר הטוב במרינה.
לצפיה ב-'אתה כותב ולא מבין מדוע ניתן הדוח ועל מה'
אתה כותב ולא מבין מדוע ניתן הדוח ועל מה
24/01/2020 | 14:52
12
23
ניתן הפס"ד
ממש לא מדובר על מה שאתה כתבת, מדובר על נהג שחנה במקום חוקי ועל פי התמרור (כחול לבן) המתיר חניה, העיריה גם היא אמורה לפעול על פי החוק
לצפיה ב-'הנה ציטוט מהכתבה, מדובר במקומות ייעודיים.'
הנה ציטוט מהכתבה, מדובר במקומות ייעודיים.
24/01/2020 | 15:13
11
22
"   בבית המשפט הודתה האישה במיוחס לה והורשעה. לאחר הרשעתה, טענה התביעה כי הנהגת חנתה במרינה, באזור סמוך לכלי השיט המצויים בחוף - והחניה נועדה לאפשר את השימוש והפעילות המלווה לכך רק למי שיש היתר ספציפי לאותו המקום. עוד נטען כי הפקחים במקום פועלים בשבת בסמכות כפי שפועלים שוטרים, מצילים ואחרים ואילולא הם - היה הסדר הציבורי מופר. התביעה הוסיפה כי הפקחים עובדים בשבת על פי אישור של השרה הממונה בשעתו, בשנת 1961. "

לצפיה ב-'הפקחים עובדים בשבת בהתאם לחוק "שעות עבודה ומנוחה"'
הפקחים עובדים בשבת בהתאם לחוק "שעות עבודה ומנוחה"
24/01/2020 | 15:45
10
21
סעיף 9 ו 12 ותפקידדם לשמור על הסדר הציבורי וירשמו דוחות לאלה המסכנים את שלום הציבור, חניה במרינה, אינה מסכנת את שלום הציבור ופקח יהודי אינו רשאי לרשום דוח בהתאם לחוק שציינתי (פקח ערבי או נוצרי כן יכולים)
התובע הביא גם למשפט שלי את הסעיף של שרת עבודה (בזמנו, גולדה מאיר ) וציינתי שבזמנו לא היה קיים תמרור כחול לבן ומאז התקנה (אגב, משנת 1951) עברה לא מעט שינויים
סעיף 12:(2)(א)
[2].   (א)  שר העבודה רשאי להתיר העסקת עובד בשעות המנוחה השבועית, או בחלק מהן, אם הוא משוכנע שהפסקת העבודה למנוחה השבועית לכולה או לחלק ממנה, עלולה לפגוע בהגנת המדינה או בבטחון הגוף או הרכוש, או לפגוע פגיעה רבה בכלכלה, בתהליך עבודה או בסיפוק צרכים שהם, לדעת שר העבודה, חיוניים לציבור או לחלק ממנו.
(תיקון מס' 16) תשע"ח-2017
          (א1) במתן היתר לפי סעיף קטן (א) יתחשב שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים בשיקולים אלה:
(1)   רווחת העובד;
(2)   מסורת ישראל;
(3)   קיום חלופה שאינה מחייבת העסקה בשעות המנוחה השבועית;
(4)   ההשפעה שיש במתן ההיתר על אופי המרחב הציבורי שבו תתבצע העבודה שלגביה מתבקש ההיתר;
(5)   כל שיקול אחר שיש בו כדי להגשים את תכליות חוק זה.

לצפיה ב-'המרינה מתקן שפתוח 7 ימים ולכן האישור.'
המרינה מתקן שפתוח 7 ימים ולכן האישור.
25/01/2020 | 12:21
9
22
תפקודה של המרינה כמעגן לכלי שייט לא השתנה. ההחרגה ניתנה מלכתחילה כדי שיהיה אפשר לאכוף את הסדר הטוב במרינה 7 ימים בשבוע ללא הזדקקות לטיעון של פיקוח נפש.

הודית באשמה ובית המשפט פסק שיש לקנוס אותך.

הבעיה היא שבית המשפט בחר בעונש מגוכח שלא ירתיע אחרים בעתיד, והיום המקום וודאי חסום מרוב עברייני תנועה שמסתמכים על פסק הדין בעניינך. השופט טעה ואני מקווה שהעירייה תערער כי מצב שבו אי אפשר לאכוף הסדרי תנועה במתחם הפתוח 7 ימים בשבוע ומשמש פעילות ייחודית כמו מעגן אינו נסבל.

במקומות אחרים בעולם יש מחסום כדי שנהגים "לא נחמדים" (הביטוי האלמותי של גולדה) לא יוכלו להכניס את רכבם לכביש הגישה הפנימי של המרינה או לאזור המיועד לכלי שייט. מבקרים במרינות כאלו חונים במגרשי חנייה המיועדים למבקרים, פוקדי המסעדות וכו'. אינני מדבר כבעל כלי שייט עגון במרינה אלא כמבקר במרינות.
לצפיה ב-'כנראה שלא הבנת אותי, אתחיל בזה, אילו הדוח שניתן'
כנראה שלא הבנת אותי, אתחיל בזה, אילו הדוח שניתן
25/01/2020 | 18:40
7
21
ביום שבת היה ניתן ע"י פקח נוצרי או יהודי, הדוח היה תקין והנתבע היה משלם את מלוא הקנס (למשל, ביום שישי, פקח ערבי לא יתן דוחות שכאלה)
היות והדוח ניתן ע"י פקח יהודי, על פי חוק שעות עבודה ומנוחה, פקח יהודי יעבוד בשבת רק לצורך אכיפת החוק לשמירה על בטחון הציבור ורכושו, היות והדוח ניתן ביום שבת ע"י פקח יהודי והעבירה אינה פוגעת בשלום הציבור (כי לבעלי הסירות מותר לחנות) הדוח ניתן בניגוד לחוק שעות העבודה והמנוחה ודינו להתבטל, לכן גם תשלום 1 שח קנס אינו תקין.
תרשום בגוגל "חוק שעות העבודה והמנוחה" ראה סעיפים 9 ו 12
לצפיה ב-'תיקון - ביום שבת היה ניתן ע"י פקח נוצרי או ערבי'
תיקון - ביום שבת היה ניתן ע"י פקח נוצרי או ערבי
25/01/2020 | 18:57
6
9
לצפיה ב-'ישנה החרגה שהשופט ביטל על דעת עצמו.'
ישנה החרגה שהשופט ביטל על דעת עצמו.
26/01/2020 | 17:55
5
17
מה שהשופט עשה חמור משום שזה מאיים על הסדר במקומות רבים במדינה שניתנה להם החרגה דומה.

ראיתי מקרים אחרים שבהם שופט בוחר לפסוק לפנים משורת הדין לטובת צד אחד, אך הרכב שופטים פוסק לפי החוק בעירעור.

לא המרינה ולא באיה (ואת על רכבך ביניהם) שומרים שבת ולכן ניתנה ההחרגה לחוק שעות עבודה ומנוחה. עובדה זו לא השתנתה במשך 60 שנה ולכן פסיקת השופט תמוהה כי היא מבטלת חד צדדית החלטת שר למצב ותיק שממשיך להתקיים.

ההחרגה פירושה שאין צורך להידרש לשאלות של פיקוח נפש או השתייכותו הדתית של הפקח. הרצליה היא עיר עברית ללא אוכלוסיית מיעוטים גדולה ולכן בלתי סביר לבוא בדרישה שהעירייה תעסיק אוכלוסיות שאינן מתגוררות בתחומה לשם פיקוח באתר הפועל בשבתות שבידו החרגה מתאימה.

לצפיה ב-'אני לא בדעה שלך, לפי אמירתך, אם תקבל דוח על'
אני לא בדעה שלך, לפי אמירתך, אם תקבל דוח על
26/01/2020 | 18:14
4
17
חניה בכחול לבן מבלי שתשלם ,הדוח יהיה תקין (כמובן, ע"י פקח יהודי) כאשר בחוק שעות עבודה ומנוחה מצויין בפירוש שהדוח יהיה פסול, אותו דבר במקרה שאתה מציין,
אסור להעסיק פקח ביום שבת אלא רק לצורך אכיפה של מעשים הפוגעים בבטחון הציבור וברכושו.
אם התמרור במרינה אומר שהחניה מותרת לבעלי רכבים שמספרי הרישוי מופיע בתמרור, זה יהיה תקף אומנם לכל השבוע אבל דוחות לא ינתנו ביום שבת (ע"י פקח יהודי)
בקשר לתקנות שיצאו לפני 60 שנה (ועליהם חתומה גולדה מאיר) - מאז הם עברו שינויים ועדכונים לא מעטים, אל תישכח שרוב התמרורים לא היו קיימים אז.
לצפיה ב-'ההחרגה היא הבסיס לפעילות המרינה'
ההחרגה היא הבסיס לפעילות המרינה
27/01/2020 | 13:02
3
10
ללא ההחרגה אי אפשר להעסיק אף יהודי במרינה בשבת ולכן עם הקמת המרינה ניתנה ההחרגה לחוק, דבר שהחוק מאפשר. ברגע שישנה החרגה העסקת יהודים בשבת מותרת וכל מה שאת אומרת על חוק שעות עבודה ומנוחה מחוץ להחרגה אינו רלוונטי.

השאלה באיזו סמכות השופט ביטל במחי יד ועל דעת עצמו את ההחרגה.

ב60 השנים שבין הקמת המרינה כמעגן ועד למצבה כיום כמקום בילוי מספר המבלים במקום בשבת וודאי רק גדל. ההחרגה חיונית לשמירה על הסדר לא רק במרינה של הרצליה אלא במקומות בילוי אחרים עם החרגות דומות. הפסיקה בעניינך יכולה ליצור כאוס מוחלט בנמל תל אביב למשל.

אין לי דבר נגדך ואם היית יוצאת זכאי על איזו טעות שילוט (שהיה אפשר לתקן בקלות) הייתי שמח בשמחתך.

הבעיה היא שהפסיקה משפיעה יש מאין על המוני עובדים ומבלים ועל היכולת להסדיר חנייה במקומות הומי אדם ביום שהגישה היחידה אליהם היא ברכב הפרטי.

לדעתי העירייה תנצח בעירעור כי פסיקת השופט דורסת החרגה חיונית מבלי להתחשב בהשלכות הביטול ויתכן אף שללא סמכות לבטל.
לצפיה ב-'חוקי העזר של העיריה אינם יכולים להיות מעל חוקי המדינה'
חוקי העזר של העיריה אינם יכולים להיות מעל חוקי המדינה
27/01/2020 | 13:39
2
11
חוקי העזר נקבעו על סמך חוקי המדינה, השופט נתן את החלטתו על סמך חוק "שעות עבודה ומנוחה" סעיף 9 ו 12.
העסקת יהודי בשבת מצויינת בחוק ומפרטת את העבודות שהוא יכול לעשות.
העירייה יכולה להציב מחסום בכניסה למרינה או להעסיק פקח ערבי / נוצרי שירשמו דוחות כאלה ביום שבת.
אם יוגש ערעור, לדעתי הוא יידחה כי, ושוב לדעתי, השופט צדק בפסיקתו, מה שנכתב לפני כ 60 שנה עבר לא מעט שינויים ועדכונים.
אני אישית, אם הייתי מגיע למקום ורואה שלט שמקום החניה מיועד לרכבים מסויימים, הייתי מכבד את הבקשה שבשלט ולא חונה במקום.
לצפיה ב-'המרינה קיבלה החרגה מגולדה.'
המרינה קיבלה החרגה מגולדה.
27/01/2020 | 15:15
1
13
כלומר- החרגה מטעם שר העבודה לפי סעיף 12.

זה אינו חוק עזר עירוני אלא חוק ארצי.

כמו כן השיקולים הכלכלי ו"צרכי ציבור מסויים' (במקרה זה - בעלי כלי השייט) עדיין תקפים.

המרינה היא מתקן עגינה החשוב לתיירות כענף כלכלי ארצי.
לצפיה ב-'ציינתי, חוק שעות העבודה, המרינה ייתכן והיא חשובה'
ציינתי, חוק שעות העבודה, המרינה ייתכן והיא חשובה
27/01/2020 | 15:50
14
לכלכלת המדינה, אבל השופט חושב אחרת ולכן הוא השופט והוא קיבל את הסמכות לשפוט, ייתכן ואולי אם התובע היה מעלה את הטיעון שלך, הפס"ד היה שונה. השופט אינו מכיר את המקום הוא שפט לפי דברי התובע ודברי הנתבע וכנראה דברי הנתבע שכנעו אותו יותר.
לדעתי, יש להציב מחסום מטעם העיריה או לציין על שלט את מספרי הרישוי של הרכבים הרשאים לחנות במקום או שהעיריה תנפק תו מיוחד לרכבים אלה,
אגב שאלה, אם אתה תחנה את רכבך במקום וגם אני, איך הפקח אמור לדעת שלך יש היתר ולי לא?
לצפיה ב-'תוספת - למה שלא תידרשו התקנת מחסום ובכך יבוא'
תוספת - למה שלא תידרשו התקנת מחסום ובכך יבוא
25/01/2020 | 18:41
19
הפתרון שנהגים לא מורשים לא יכנסו למתחם
לצפיה ב-'"זיכוי דוחה שבת: למה זוכה הנהג שלא ציית לתמרור?"'
"זיכוי דוחה שבת: למה זוכה הנהג שלא ציית לתמרור?"
24/01/2020 | 04:18
4
46
"נהג שנסע בעיר העתיקה בירושלים בשישי בערב קיבל דו"ח על כך שלא ציית לתמרור הקובע שהכביש סגור "בשבתות ובחגים". בצעד חריג, בית המשפט לתעבורה זיכה אותו מאשמה. הסיבה: ניסוח השלט עלול להישמע לשתי פנים, כאילו האיסור חל רק על יום שבת עצמו"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5661661,0...

מצורפת תמונה יותר ברורה מהתמונה בכתבה מגוגל מפות.

גם זה מעניין.

רוני
לצפיה ב-'אמנם לפי חוק הלאום לוח השנה הרשמי הוא הלוח היהודי'
אמנם לפי חוק הלאום לוח השנה הרשמי הוא הלוח היהודי
24/01/2020 | 10:41
24
שלפיו היום נכנס עם שקיעת החמה ביום הקודם לפי הלוח הנוצרי
אך הראשונים שצוחקים על החוק הם משרדי הממשלה שמשלמים לעובדיהם שכר לפי הלוח הנוצרי וכך העובדים מפסידים 7 משכורות כל 19 שנים - ואף הדו"ח שהשוטר נותן מתוארך לפי הלוח הנוצרי והתאריך הרשום בו הוא התאריך הנוצרי שלפיו היום נכנס לתוקף בחצות ולכן ברור שיכולות להיות אי הבנות בקשר לתמרור זה - שלפי הנוהל הדתי הוא אכן נסע בשבת אך לפי הנוהל האזרחי הוא נסע ביום שישי
לצפיה ב-'שישי בערב זה עדיין לא יום שבת, התמרור הימני המסומן'
שישי בערב זה עדיין לא יום שבת, התמרור הימני המסומן
24/01/2020 | 12:24
2
25
בעיגול מוצב שלא כדין - המקסימום תמרורים שמותר על עמוד הינו 3 ולא 4
לצפיה ב-'אז בעצם....'
אז בעצם....
26/01/2020 | 05:12
1
16
אז בעצם כל קולקציית התמרורים הזאת היא שקולה לאוויר....?
כלומר, זה לא רחוב חד סטרי, יש כניסה לשני הכיוונים וכו', מאחר וזה ברירת המחדל.?

רוני
לצפיה ב-'מתוך "הנחיות ותקנות להצבת תמרורים"'
מתוך "הנחיות ותקנות להצבת תמרורים"
26/01/2020 | 10:31
19
.15. הצבה של מספר תמרורים על עמוד אחד
א.ניתן להציב על עמוד אחד עד 3 תמרורים (לענין זה נספרים גםתמרורים439, או מן הסידרה 632-629.)

היות והתמרורים הוצבו שלא כדין, הם חסרי משמעות (כל הארבע)
לצפיה ב-'דוח חניה-צילום הרכב'
דוח חניה-צילום הרכב
25/12/2019 | 08:44
2
44
שלום
קיבלתי דוח חניה מעיריית בת ים ע"ס 250 ש"ח.
האם הפקח חייב לצלם את הרכב?
האם ניתן לבטל את הדוח בגלל היעדר תמונות מצד העירייה?
תודה.
לצפיה ב-'ממש לא, עדות הפקח מספיקה'
ממש לא, עדות הפקח מספיקה
25/12/2019 | 10:07
1
22
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/12/2019 | 19:36
11
לצפיה ב-'ב''ה בוקר טוב'
ב''ה בוקר טוב
10/12/2019 | 10:27
41
שמעתי שהולכת להיות הצעת חוק לבטל את המרב''ד למי שלא פוגע בעצמו וכו זה נכון ובאיזה חודש זה יקרה אם בכלל תעבור ההצעת חוק

תודה?!
לצפיה ב-'מה עושים כשהבלמים כושלים באוטו באמצע כביש מהיר?'
מה עושים כשהבלמים כושלים באוטו באמצע כביש מהיר?
01/12/2019 | 23:29
6
45
בעקבות המקרה שפורסם היום, בו נהג איבד שליטה על הבלמים באוטו באמצע כביש 6, כשנסע 140, נשאלת השאלה שחשו בשכולם ידעו את התשובה אליה. לי אין תשובה ולכן אני שואל פה.

פורום נהיגה בטוחה סגור וכאן זה המקום הבא בתור, מבחינתי. אם יש מקום אחר, מוזמנים להפנות.

השאלה:
אתם על כביש 6 או באמצע כביש מהיר, נוסעים ב140 קמ"ש ומגלים שאין בלמים! מה הדברים שצריך לעשות על מנת לעצור את האוטו מהר ובטוח ככל הניתן?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5635105,0...

רונקו
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות'
תלוי בנסיבות
03/12/2019 | 10:39
5
49
אם אתה בנתיב פנוי כשלפנייך לא נוסע אף אחד והכביש ישר - כבה מנוע - זה יאיט את הרכב עד לכדי עצירה עם תופעת לוואי שכמעט לא תוכל להזיז את ההגה.
במידה ולא נסה ליצור קשר עם המשטרה, אולי יש ניידת סמוכה ויוכלו לסייע לך או ע,י פינוי נתיב עבורך או ע"י שתכנס לפנייך ותוך כדי תאום מהירויות היא תבלום אותך
תוכל גם לרדת, במידת האפשר, לדרך עפר צמודה לכביש ולכבות שם.
ובמידה ואין אפשרות אחרת - אחוז חזק בהגה ואמור "שמע ישראל...." - אם יש אלוהים אולי הוא יציל אןתך.
לצפיה ב-'Assume worst case scenario'
Assume worst case scenario
03/12/2019 | 11:28
32
ברירת המחדל זה להניח את הגרוע מכל...

אם להיות ספציפי, כביש מהיר. כמו שהיה לפני כמה ימים.

בין העצות שראיתי בגוגל (לא ניסיתי בעצמי) היו:
לשים את האוטו על N....
למשוך בבלם היד לאט
לפמפם על הברקס.

בינתיים מצאתי את מכסחי המיתוסים שאומרים
למשוך את ההאנדברקס + לשים את האוטו על R
שניהם לא יעזרו!
לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה (קצת)'
לדעתי אתה טועה (קצת)
17/12/2019 | 14:30
3
19
אני מסכים שצריך לכבות את המנוע. אבל אני בטוח שההגה ימשיך לתפקד, אם כי יהיה "כבד".
אני לא רואה שום אפשרות סבירה שייצרו מכונית, כך שכל תקלה במנוע (כיבוי) יגרמו לאבדן שליטה, ולתאונה ודאית. למיטב ידיעתי, הרכיב החשמלי בהגה הוא רק תיגבור למערכת המכנית הרגילה.
בנוסף, למשוך בעדינות בלם יד. בעדינות ולא בכל הכח, כדי למנוע נעילת הגלגלים ואיבוד שליטה. בלם היד הוא מכני, ולא מושפע מתקלות בשאר המערכות.

אפשרויות דרסטיות יותר, במקרה חרום, הן להעביר לניוטרל ולהתחכך בגדר הבטיחות או אפילו לרדת מהכביש לתוך שדה בצד הכביש. תלוי בנסיבות ובאפשרויות. הכי חשוב לשמור על קור רוח ולהפעיל שיקול דעת (קל להגיד...). לדעתי לא נכון להתקשר לגורם כלשהו, מפני שזה איבוד זמן מאסיבי, כשכל שניה קובעת. חייבים לפעול מייד.
לצפיה ב-'בלם יד אינו בהכרח מכני.'
בלם יד אינו בהכרח מכני.
06/01/2020 | 18:01
2
9
לצפיה ב-'אלא?'
אלא?
07/01/2020 | 10:33
1
9
לצפיה ב-'אלא חשמלי'
אלא חשמלי
19/01/2020 | 00:23
11
כמו בהרבה רכבים חדשים.
לצפיה ב-'תשלום רשיון נהיגה - למה הסכום באתר האינטרנט נמוך ממה שכתוב'
תשלום רשיון נהיגה - למה הסכום באתר האינטרנט נמוך ממה שכתוב
28/11/2019 | 20:45
45
בהודעה שהתקבלה בדואר?

היכן ניתן לראות את התעריפים השונים?
לצפיה ב-'שאלה על התיישנות דוחות חניה מעיריית תל אביב'
שאלה על התיישנות דוחות חניה מעיריית תל אביב
22/11/2019 | 10:30
3
32
בתאריכים 07/09/17 , 08/07/17 קיבלתי 2 דוחות מהעירייה שאחד מהם הוא חניה בכחול לבן ללא כרטיס והשני חניה באדום לבן

את ההודעות דואר רשום של שני הדוחות הדפיסו בתאריך 16/09/18שזה יותר משנה אחרי העבירות ותאריך ההודעות שרשומים על הדוחות  30/09/18

כתבתי מכתב לעירייה על מנת שיבטלו את הדוחות עקב התיישנות של יותר משנה וקיבלתי אתמול תשובה שהתובע דוחה את בקשתי.

מה דעתכם ?
לצפיה ב-'צפוי, בקש להשפט, ביום המשפט תדבר עם התובע'
צפוי, בקש להשפט, ביום המשפט תדבר עם התובע
22/11/2019 | 12:38
2
33
בעניין זה, כמעט בטוח שיבטל לך את הדוחות כי אם לא הוא אז השופט יעשה זאת, ובקש ממנו פיצוי על הטירחה שלך או הגש תביעה קטנה כנגד העיריה.
זאת בתנאי שבמהלך השנה לא נשלח לך תזכורות לגבי הדוחות
לצפיה ב-'באיזה בית משפט או מחלקה אני מגיש את הבקשה להישפט ?'
באיזה בית משפט או מחלקה אני מגיש את הבקשה להישפט ?
25/11/2019 | 17:59
1
11
לצפיה ב-'למחלקת החניה שלהם שלחת את בקשת ביטול הדוח'
למחלקת החניה שלהם שלחת את בקשת ביטול הדוח
25/11/2019 | 23:19
20
בקש להשפט, ציין עבור איזה מספר דוח ואל תציין את הסיבה לבקשתך להשפט
לצפיה ב-'האם בדיקה של דוחות תנועה באינטרנט זה כמו הודעה?'
האם בדיקה של דוחות תנועה באינטרנט זה כמו הודעה?
07/11/2019 | 18:48
5
59
אני נמצא על סף הנקודות של שלילה.
אני מפחד שכבר יצא לי קנס על מהירות גבוהה, אבל עד כמה שידוע לי, כל עוד לא קיבלתי הודעה על כך שיש לי שלילה, אני כאילו לא יודע, ויכול להמשיך לנהוג.

יש אתר באינטרנט שאפשר לבדוק בו האם יש קנסות משטרה פתוחים. השאלה מה יקרה אם אני אבדוק באתר הזה האם יש לי קנס או לא. האם זה אומר שקיבלתי את ההודעה, ואם אמשיך לנהוג יגידו לי שנהגתי בשלילה?
לצפיה ב-'לא תקבל דו"ח על נהיגה בשלילה'
לא תקבל דו"ח על נהיגה בשלילה
08/11/2019 | 10:22
4
58
מאחר ואין לשוטר שום הוכחה שידעת על השלילה אבל לא כדאי לך להתעסק עם זה
השוטר יכול להודיע לך במקום על שאתה פסול נהיגה ולהפסיק לך את הנהיגה ותאלץ להמשיך עם נהג מחליף או להזמין גרר, במקרה הטוב השוטר יהיה רחום ויאשר לך שעתיים נהיגה עד הבית.
ולכן כדאי שתבדוק את הדברים (יתכן שכדי להתחיל את הפסילה אתה צריך להפקיד רשיונך  ואם לא תעשה זאת אתה חשוף להורדה במשך שנים.
לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה. מה הסיכוי שהמשטרה עשתה לי מארב?'
תודה! עוד שאלה. מה הסיכוי שהמשטרה עשתה לי מארב?
08/11/2019 | 17:42
3
45
יש מחסום צבאי שאני עובר בו כל בוקר. כשקניתי אופנוע, יום אחד במחסום הצבאי עמד שוטר תנועה שאמר לי לעצור בצד, ונתן לי שלילה על נהיגה על אופנוע בלי רישיון.

השלילה כבר נגמרה, וגם עשיתי רישיון לאופנוע. פתאום שנפלי לי האסמון שמאז שאני ילד אני עובר כל בוקר במחסום הזה בדרך לבית ספר, ואפילו פעם אחת לא ראיתי שם שוטרי תנועה!. וגם אף פעם לא עצר אותי שוטר תנועה לבדיקה בלי שעשיתי עבירה. איך השוטר ידע בדיוק לעצור אותי אז?? גם אני נזכר בפרטים, הוא לא ביקש ממני מיד רישיון, אלא אמר לי לעצור בצד, ורק אז ביקש רישיונות. כאילו הוא ידע מראש שמשהו לא בסדר איתי.

יש לי כמה שכנים שהם שוטרים. מעניין אותי האם אחד מהם בדק את השם שלי במחשבים במשטרה, וגילה שאין לי רישון לאופנוע, ואז סיפר לשוטרים האחרים שיבואו לתפוס אותי.

נשמע לכם הגיוני? האם שוטרים ישקיעו כל כך הרבה מאמץ כדי לתפוס מישהו בלי רישון לאופנוע? האם שוטרים בכלל יכולים לבדוק האם יש למישהו רישיון נהיגה?
לצפיה ב-'אל תיקח זאת אישית'
אל תיקח זאת אישית
09/11/2019 | 17:40
2
59
שוטרים לא מספרים לחברים שלהם, שוטרים בודקים נהגים בדיקה אקראית, תמיד קודם מורים לנהג לעצור בצד כדי שלא יהווה הפרעה או סיכון לתנועה ורק לאחר מכן מבקשים רשיונות, שוטרים בהחלט יכולים לבדוק אם יש למישהו רשיון נהיגה ולכן לא חובה לשאת עלייך את הרשיון, לשוטרים יש דרכים לבדוק דברים רבים, זכורני שפעם עצרתי תייר שדיבר רק אנגלית ולא הבין מילה בעברית ונסע ברכב שכור, והראה לי רשיון אמריקאי כשר למהדרין, ולאחר בדיקה של כמה דקות פניתי אליו בשמו העברי, אמרתי לו שיתקשר לאשתו (ומסרתי לו את שמה) בישוב בדרום שתיקח את ביתו  (ומסרתי לו גם את שמע) מהגן כי הוא לא יגיע בזמן מאחר והוא פסול מהיגה בישראל ומרגע זה הוא יורד מהרכב ומפסיק לנהוג, ופתאום הוא גם למד עברית....

לצפיה ב-'אני מניח שכל זה מלוחית הרישוי '
אני מניח שכל זה מלוחית הרישוי
17/11/2019 | 03:14
1
43
אצלנו כל זה נקרא NAPR ויש מלא תוכניות על נהיגה גרועה שהשוטר ראה הכל מהמסך בניידת.

אישית מאד מפתה לעבור את ביקורת הגבולות על הדרכון הבריטי ולקבל את המחיר שכתוב באתר ההשכרה, אבל החוק אומר שחייבים להכנס על הישראלי ולשלם 20% מע"מ. בעבר הרחוק התארחתי באיזה מקום שהציעו לי מיוזמתם שאראה את הבריטי, אבל כיום דורשים את ספח הנחיתה שמראה את הרקע מהדרכון.
לצפיה ב-'WTF?'
WTF?
19/01/2020 | 00:26
4
לצפיה ב-'כמה שאלות נוספות על נהיגה והשכרת רכב בארץ'
כמה שאלות נוספות על נהיגה והשכרת רכב בארץ
03/11/2019 | 22:31
31
52
1- האם מותר להשתמש ב GPS של הנייד כשהוא מוחזק במתקן עגינה? השתמשתי בו במדינות אחרות וזה עדיף על תשלום GPS מוגזם לחברות ההשכרה. כמו כן היו לי בעבר בעיות עם שיחות נכנסות שחייבו נגיעה או שתיים במסך כדי לחזור ל GPS, אינני יודע אם אפשר לממוע את זה או מה המצב אצלכם אם אגע במסך של מכשיר מוחזק. (לא מכשיר ביד).

2- לפי אתר הדואר המלכותי הבריטי שמוכר רישיונות בינלאומיים צריך רישיון בינ"ל אמנת 1968 כדי לנהוג בארץ עם רישיון בריטי. יש לי כזה בגלל אי הוודאות על המצב של בריטניה באירופה, אביא ליתר ביטחון, אבל האם באמת ידרשו אותו?

3- קראתי איפשהו שצריך להדליק אורות ביום בחורף (ממתי עד מתי?). מעולם לא נסעתי במדינה עם דרישה כזו (שמעתי שהיא קיימת בקנדה), במדינות שנהגתי בהן  צריך להדליק אורות בגשם או בתנאי עננות או ראות לקויה, אך בשעות היום ההחלטה נתונה לשיקול דעתו של הנהג לפי התנאים שהוא רואה. האם החובה היא רמת האור הנמוכה ביותר של קליק אחד (מה שכיום לפעמים נעשה עם L.E.D. ולעיתים דולק אוטומטית) או רמת אור לראייה בלילה ושני קליקים בכפתור? האם תאורה אוטומטית פועלת לפי דרישות החוק או שהיא אינה מדליקה אורות ביום כפי שמותר באירופה?  

תודה על התשובות.

ד"א מדדתי את המרחקים במדינה לפי מפות גוגל ובאמת שקשה לנהוג יותר משעתיים וחצי למעט נסיעה לאילת, אז סדר הגודל לא שונה מדי מנסיעות בינעירוניות שאני עושה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/11/2019 | 06:15
10
34
1. כן. מותר להשתמש בטלפון הנייד לניווט. להמשך השאלה, לא יודע. 
2. מותר לנהוג בארץ עם רשיון זר למשך שנה, ואין צורך ברשיון בינלאומי. 
3. חובה להדליק אורות ברכב כל הזמן מהראשון בנובמבר עד השלושים ואחד במרץ. 
לצפיה ב-'השלמה'
השלמה
04/11/2019 | 09:53
9
29
1. - בהמשך - אסור לגעת בטלפון בזמן שהרכב נמצא בתנועה
2. גם אם תנהג עם רשיון בריטי תקף כשאתה בארץ מעל שנה לא תענש אלא לכל היותר יסבירו לך את התקנה, למעט אם היה לך בעבר רשיון ישראלי שנשלל, במקרה כזה מיד לכשתתפס יורידו אותך מההגה ובמידה ונוכחת במשפט גם תועמד לדין

לצפיה ב-'תודה, לגבי 2 מדובר בביקור של כמה שבועות.'
תודה, לגבי 2 מדובר בביקור של כמה שבועות.
04/11/2019 | 10:23
28
בעבר שכרתי רכב במדינה לא אירופאית שהתירה שימוש ברישיון הבריטי ל 28 יום בלבד, דרשה רישיון בינ"ל (מושג מטעה, על התעודה כתוב International Driving Permit כלומר היתר ולא רישיון ומדובר בסוג של אישור לרישיון הלאומי).
לצפיה ב-'השלמה להשלמה.'
השלמה להשלמה.
04/11/2019 | 10:56
7
29
גם כשהרכב עומד ברמזור אדום, זה נחשב בתנועה ואסור לגעת בטלפון (זו החלטה של בית המשפט העליון במסגרת ערעור שהוגש פעם). 
לצפיה ב-'הבעיה ששיחה נכנסת יכולה לשבש'
הבעיה ששיחה נכנסת יכולה לשבש
04/11/2019 | 13:05
35
יש לי GPS מובנה ברכב אז השימוש בסמארטפון וה GPS של גוגל הוא רק בשכירת רכב.

מה שקרה לי פעם היה שבעת שימוש בסמארטפון כ GPS היתה שיחה נכנסת שלא עניתי לה, אך המסך נחסם עם הודעה שהייתי צריך להסיר ידנית. יתכן שהתוכנה התעדכנה מאז אך יתכן שאצטרך לעשות משהו דומה בעתיד.
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
04/11/2019 | 13:44
4
27
תוכל להביא קישור להחלטת בית המשפט העליון ?
עד לפני כשש שנים נתנו דו"חות כאלה - ואז פסק שופט שתנועה = ,מובמנט" ולא "טראפיק" ומאז הונחו שוטרי התנועה לא לתת דו,ח טלפון על רכב בעצירה מוחלטת.
לצפיה ב-'הקישור שנתת אינו ממין העניין'
הקישור שנתת אינו ממין העניין
06/11/2019 | 10:51
2
18
לפי הכתוב בו העליון לא דן בשימוש בטלפון כשהרכב עומד ברמזור אלא רק בנושא אחיזת הטלפון בנסיעה גם בלי צורך הוכחת שימוש כלשהו 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
06/11/2019 | 12:02
1
21
העליון החליט לא להתערב בנושא, ומכאן מבינים שהוא מצדיק את ההחלטה של בית המשפט המחוזי. אבל, בוא נניח שהעליון לא פסק. אבל בית המשפט המחוזי, שהוא סמכות מספקת בפני עצמה, כן פסק. 
לצפיה ב-'ונגיעה ללא אחיזה כשהמכשיר בתושבת? '
ונגיעה ללא אחיזה כשהמכשיר בתושבת?
08/11/2019 | 02:27
19
אני מקווה שזה לא יחשב "אחיזה" אסורה. הכוונה ללחיצה או שתיים במקרה הצורך, לא שימוש מתמשך כמו כתיבה או חיוג (שאני מניח חיוג כשלעצמו אסור)
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
04/11/2019 | 14:22
26
יש הנחיה כתובה של אגף התנועה לא לאכוף שימוש בנייד כאשר הרכב במצב סטטי בדרך
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
04/11/2019 | 09:59
1
30
אף אחד לא יקנוס אותך בשל נגיעה או שתיים בנייד שבתושבת
לא בקשתי מאף תייר, ופגשתי הרבה על הכביש, רשיון בינלאומי. זה יותר תופס לגבי ביטוח.
לגבי אורות, תאורת  DLR מספקת. תוודא כי גם האורות האחוריים דולקים (לא אורות ערפל!!. איך לך מושג כמה זה מעצבן)
לצפיה ב-'למה אורות ערפל מעצבנים?'
למה אורות ערפל מעצבנים?
08/11/2019 | 17:47
11
לצפיה ב-'עונה חלקית'
עונה חלקית
04/11/2019 | 12:14
3
34
1. אין בעיה להשתמש ביישומוני ניווט בנייד כשהוא בתושבת, כל המדינה עושה זאת (זה חוקי). כפי שכתבו לך, אתה לא אמור לגעת במכשיר בזמן הנהיגה, אבל גם את זה רוב המדינה עושה (ורוב הזמן לא עומד שם בדיוק שוטר) אז זה כבר לשיקולך. למיטב ידיעתי אפשר להגדיר ליישומון הניווט שיהיה תמיד מעל ולכן לא תצטרך ללחוץ על משהו כדי לחזור לניווט (אגב, אני לא עונה לשיחות בזמן ניווט פעיל ב"שטח זר" כי אני צריכה את ההנחיות הקוליות וזה רק מפריע לי ומסיח את דעתי).

3. חובת הדלקת אורות ביום בכבישים בין-עירוניים חלה מתחילת נובמבר ועד סוף מרץ. יש כיום מכוניות שבהן יש תמיד תאורה פועלת (אוטומטית) ואז אין בעיה. בתוך העיר לא צריך, אבל אם אתה עומד לצאת מהעיר ולא בטוח מתי אתה בפנים/בחוץ, מוטב להדליק בתחילת הנסיעה וחסל.
לצפיה ב-'תודה, הרוב בינעירוני אבל לא בתקופה'
תודה, הרוב בינעירוני אבל לא בתקופה
04/11/2019 | 13:39
2
15
לצפיה ב-'אתה מגיע בעוד יותר מחצי שנה וכבר עכשיו שואל שאלות כאלה? ואוו'
אתה מגיע בעוד יותר מחצי שנה וכבר עכשיו שואל שאלות כאלה? ואוו
04/11/2019 | 13:55
1
11
לצפיה ב-'מדינה שאנהג בה 1000 ק"מ אתכונן מראש.'
מדינה שאנהג בה 1000 ק"מ אתכונן מראש.
05/11/2019 | 00:22
30

לצפיה ב-'ושאלה על פרסה בצמתים ראשיים '
ושאלה על פרסה בצמתים ראשיים
14/11/2019 | 19:23
10
31
נראה שאין אצלכם כיכרות בדרכים ראשיות עם הפרדה קשיחה , רק צמתים. אם אני מגיע מכיוון אחד וצריך לחזור לכיוון שהגעתי ממנו (למשל - אחרי קניות במרכז מסחרי) לא תהיה לי כיכר רב נתיבית להסתובב סביבה כמו שאני רגיל אלא יהיה צומת עם נתיב פנייה שמאלה שארצה לעשות בו פניית פרסה.

השאלה עד כמה מקובל לעשות פניות כאלו, אם על פי רוב מאפשרים אותן, ואם יש לי רמזור שמאלה (ומן הסתם אין תנועה מהכיוון הנגדי) - עד כמה נפוץ שיהיה רמזור שמאפשר פניה ימינה מהרחוב שמשמאלי (קונפליקט אפשרי בין הרכב שלי לרכב שבא משם)?

לצפיה ב-'אני מבינה שמעולם לא נהגת כאן? חיית אי פעם בישראל? (תוהה...)'
אני מבינה שמעולם לא נהגת כאן? חיית אי פעם בישראל? (תוהה...)
14/11/2019 | 20:49
1
21
בעיקרון כשיש לך רמזור שמאלה מותר לך לעשות פרסה אם אין תמרור האוסר זאת (לשים לב שלפעמים יש תמרור איסור פרסה שרלוונטי רק לרכב כבד או לשעות מסוימות).
לצפיה ב-'גדלתי בארץ, לא נהגתי בה. '
גדלתי בארץ, לא נהגתי בה.
14/11/2019 | 22:19
29
למדתי לנהוג באנגליה לפני 6 שנים, מסיבות טכניות עשיתי איזה חודש וחצי של לימודי נהיגה בספרד לפני הטסט הבריטי אז אפשר לומר שלמדתי לנהוג בשתי המדינות העיקריות שאני נוהג בהן ומכיר כל מני טריקים ושטיקים מקומיים. לצרפת, שגם בה נהגתי, יש כל מני כתבות עומק של כל מני דברים שחובה או אסור שם שאינם מחוייבים באנגליה ואי הקפדה עליהם יכולה לגרור קנסות. כל מקום שונה וכשיש פורום כזה שמתעסק עם העניין עדיף לשאול פה ולא להתפדח מול קרובים וחברים בארץ.
לצפיה ב-'דווקא יש הרבה כיכרות אבל בכל מקרה WAZE תוכל לומר לך אם'
דווקא יש הרבה כיכרות אבל בכל מקרה WAZE תוכל לומר לך אם
14/11/2019 | 21:23
7
19
מותר לעשות u-turn או לנסות פתרון אחר
לצפיה ב-'רובן המכריע ברחובות צדדיים. '
רובן המכריע ברחובות צדדיים.
18/11/2019 | 14:20
6
22
אין אצלכם שימוש נרחב בכיכרות רב נתיביות במקום צמתים או מעל מחלפים. אתם מעדיפים צמתים יש לזה מספר השלכות שליליות. לפני שנה הייתי באוטובוס בצומת די חשובה שהמתין ברמזור לכמה פאזות פניה מיותרות שכיכר היתה מאפשרת בבת אחת תוך הפחתת זמני ההמתנה ברמזורים לכיכר. בהגעה לכיכר יש אולי 3 נתיבים בעוד שצומת מצריכה 5. עניין הפניה לאחור הוא גורם נוסף.

מצב הכבישים במקום שאני צריך לעשות שתי פניות פרסה הוא כזה: המרכז המסחרי נמצא בצד אחד של כביש עירוני רב נתיבי עם הפרדה קשיחה והגישה אליו וממנו היא מכיוון ב' בלבד. אני מגיע מכביש בינעירוני למחלף שמחבר לכיוון א' בכביש זה. אני חייב לעשות את הפרסה הראשונה. אחרי שאצא מהמרכז המסחרי אני צריך לחזור לכיוון א' כדי להמשיך ליעדי. בגלל הגאוגרפיה והעובדה שיש כביש בינעירוני אין כל מני רחובות צדדיים לעשות בהם סיבובים שיוציאו אותי לדרכי בפניות של 90 מעלות. אם היו כיכרות זה היה פותר לי את העניין בצורה אלגנטית.
לצפיה ב-'לא חסרים מעגלי תנועה (כיכר זה משהו אחר) גם ברחובות ראשיים'
לא חסרים מעגלי תנועה (כיכר זה משהו אחר) גם ברחובות ראשיים
21/11/2019 | 14:21
5
26
למעשה יש ערים שבהן הם פופולריים להחריד, והעיריות מעטרות אותם בפסלים שונים ומשונים... רובם אכן חד-נתיביים, אם כי יש גם דו-נתיביים, תלוי בכביש. מעגל תנועה עם שלושה נתיבים לא זכור לי שפגשתי בישראל.

מעגלי תנועה לא מתאימים בכל מקום, יש סיבה שמשתמשים בצמתים מרומזרים, בעיקר (אני מניחה) שליטה בנפח התנועה ומתן העדפה לצירים מסוימים. כמו כן יש להתחשב באופי הנהיגה... מעגל תנועה מחייב מתן זכות קדימה (משהו שלא כל הישראלים מקפידים עליו, למרבה הצער...) ולפעמים זה לא פשוט להשתלב בו; לעומת זאת צומת* לא משאיר לנהג ברירה אלא לציית לרמזור (זה דבר שרוב הנהגים עושים, אפילו בישראל).

בכל מקרה אם אתה משתמש בנווטן כזה או אחר הוא בד"כ ידע להביא אותך ליעד בלי שלל פרסות, אלא במקומות מסוימים מאוד שבהם אי אפשר להימנע מהן.

________
* כן כן, זכר ולא נקבה, זו טעות נפוצה.
לצפיה ב-' זו גירסה עברית למגדר ניטראלי'
זו גירסה עברית למגדר ניטראלי
24/11/2019 | 02:31
3
11
המילים שצורת היחיד וצורת הרבים שלהן "מחליפות מגדר" הן בדרך כלל שמות עצם.

כשדוברי אנגלית לומדים שפות אחרות עם מגדר הם די מתרעמים על הרעיון שלעצמים דוממים יש מגדר, " how can a table be male or female?  " .

יתכן שכמו צורת הריבוי הזוגי (עיניים, גרביים) שמוגבלת בעברית לדברים שמהווים זוג מובהק, אך בערבית טובה לכל שני דברים מאותן הסוג ( דאוולתיין ) גם שיטת היפוך המגדר בחפצים יכולה להיות שריד לסוג של ניטראליות מגדרית.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה ניסיתי לומר. מלכתחילה רק לשמות עצם יש מין דקדוקי'
לא הבנתי מה ניסיתי לומר. מלכתחילה רק לשמות עצם יש מין דקדוקי
24/11/2019 | 03:06
2
9
ולטעויות האלה יש בד"כ סיבה והיא לא קשורה ל"ניטרליות" (למשל התי"ו בסוף המילה "צומת"). אף שצורת הזוגי בעברית לא שגורה כמו בערבית היא גם לא לגמרי מוגבלת לשמות זוגיים מובהקים; כמעט כמו כל דבר בשפה גם לה יש חריגים (ציפורניים, שיניים, כיריים... אפילו המילה "מעיים" קיימת בשפה עוד לפני שידעו שיש מעי גס ומעי דק).

אומנם דוברי אנגלית נוטים לחשוב ששפתם היא חזות הכול ואין בלתה, אבל אין בה משהו מיוחד והפופולריות שלה נובעת מנסיבות היסטוריות. כידוע, בשפות רבות יש מין דקדוקי ולא רק בשפות השמיות; גם בלטינית ובשפות הרומאניות שהתפתחו ממנה (צרפתית, ספרדית וכו') יש מין דקדוקי וגם ברוסית ובגרמנית, שפה שחולקת עם האנגלית מוצא משותף. גם באנגלית היה מין דקדוקי בעבר והוא פשוט אבד.

כשלמדתי אנגלית התרעמתי על הרבה דברים, אז גם להם מותר... (די בכך שהם טורחים ללמוד שפות זרות; בבריטניה זה אולי מקובל, בארה"ב פחות). בפעם הבאה שדובר אנגלית "מתרעם" על מין דקדוקי אפשר לשאול אותו למה לספינה מגיע ולשולחן לא.
לצפיה ב-'לדעתי יש בשיטה משהו מכוון.'
לדעתי יש בשיטה משהו מכוון.
24/11/2019 | 11:14
1
12
אין בעברית מגדר ניטראלי אז זה ששולחן - שולחנות וצומת - צמתים וכו' זו הצורה הקרובה ביותר לנייטראליות מגדרית בגלל החלפת המגדר. זו תופעה שקורה לשמות עצם.

לגבי היחס של דוברי האנגלית למגדר - אנשים מתייחסים לשפתם כנקודת המוצא ומשווים שפות אחרות אליה.
לצפיה ב-'לא... אכן אין בעברית מגדר ניטרלי וההחלפה רק משנה זכר/נקבה'
לא... אכן אין בעברית מגדר ניטרלי וההחלפה רק משנה זכר/נקבה
24/11/2019 | 11:42
11
אין בה שום "ניטרליות" אלא פרשנות הגיונית ע"ס רמזים לשוניים שבמקרה הזה – מטעים .
לצפיה ב-'הנה סימולציה של הייד פארק קורנר'
הנה סימולציה של הייד פארק קורנר
24/11/2019 | 03:14
11
המדשאה עם השער זו הכיכר שטרישה מקמילאן רכבה סביבה בקטנוע בדרכה לעבודה.
לצפיה ב-'מה מהירות הנהיגה האמיתית בארץ? '
מה מהירות הנהיגה האמיתית בארץ?
24/11/2019 | 03:20
2
25
אני שואל כי היחס לשילוט משתנה ממקום למקום. בבריטניה בד"כ יסעו עד 5 מייל לשעה (8 קמ"ש) יותר, בצרפת מקפידים על המהירות המדוייקת - לפחות באוטוסטרדות - לא ראיתי רכב אחד עושה יותר מ 130, בספרד נוהגים ב 100 קמ"ש בין אם השילוט מורה על 80 או 120. אני מודע שחוקית היה מותר לנסוע עד 10% יותר מהמהירות בשלטים, אבל מה נהוג בשטח?
לצפיה ב-'עד 20 קמ"ש מעל המותר בכביש עירוני ו 25 קמ"ש בכביש בינעירוני '
עד 20 קמ"ש מעל המותר בכביש עירוני ו 25 קמ"ש בכביש בינעירוני
24/11/2019 | 12:34
1
21
תקבל רק 250 ש"ח קנס ללא נקודות.
המדרגה הבאה כוללת קנס של 750 ש"ח ו 8 נקודות.

בכל מקרה, לאחרונה ייתכן שאוכפים רק את המדרגות הראשונות (בגלל בעיית האמינות של מצלמות המהירות)
לצפיה ב-'אני מתכוון למהירות נורמטיבית ללא "פרסים".'
אני מתכוון למהירות נורמטיבית ללא "פרסים".
24/11/2019 | 13:37
8
לצפיה ב-'סתירה בין תמרורים. מי קובע?'
סתירה בין תמרורים. מי קובע?
27/10/2019 | 19:47
5
101
הוד השרון. דוחות שמחולקים
ברחוב סוקולוב פינת הידידות.
המדרכה צבועה בכחול לבן.
מזווית צילום אחת שלט ראשון.
מזווית הצילום ההפוכה שלט שני.
שני השלטים סותרים אחד את השני.
מי מהם קובע, אם בכלל?

בצהוב - השלט כשפונים ימינה.
באדום - השלט מהכיוון ההפוך.

שניהם מאותו הצד של המדרכה, כפי שאפשר לראות בצילום.

תודה למחכימים,
רונקו
לצפיה ב-'העצירה מותרת אך ורק לצורך פריקה וטעינה'
העצירה מותרת אך ורק לצורך פריקה וטעינה
27/10/2019 | 22:23
4
43
מעבר לשעות המצויינות בשני התמרורים, אסורה כל עצירה או חניה בהתאם לתמרור העליון
לכן מותר לעצור לצורך פריקה וטעינה רק בין השעות המצויינות בתמרורים, אם למשל עצרת בשעה 8 (בניגוד לתמרור הראשון אבל בהתאם לתמרור השני) הדוח יבוטל
לצפיה ב-'רגע, ומה אומר הכחול לבן? הטעיה?'
רגע, ומה אומר הכחול לבן? הטעיה?
27/10/2019 | 22:38
3
22
לצפיה ב-'טל"ח - פספסתי את הכחול לבן'
טל"ח - פספסתי את הכחול לבן
28/10/2019 | 09:19
2
40
אכן סתירה בין תמרורים , כל דוח שיינתן אמור להתבטל
לצפיה ב-'אז עכשיו השאלה הופכת להיות אחרת:'
אז עכשיו השאלה הופכת להיות אחרת:
29/10/2019 | 17:08
1
40
מאחר והתמרורים סותרים אחד את השני,
האם זה אומר שהם בגדר אוויר?

ואם הם בגדר אוויר ויש אבני שפה כחול לבן, ללא תמרור שמראה מתי החניה חינם או מתי החניה בתשלום, האם גם הכחול לבן הוא בגדר אוויר?

רונקו
לצפיה ב-'זה מה שאמר shlang'
זה מה שאמר shlang
29/10/2019 | 22:09
18
לצפיה ב-'האם על מכתב המאפשר משפט או קנס יש חזקת מסירה גם אם לא קיבלת '
האם על מכתב המאפשר משפט או קנס יש חזקת מסירה גם אם לא קיבלת
29/10/2019 | 03:17
1
36

קיבלתי?

ובכן, קיבלתי דוח. הגשתי בקשה לביטול דוח, החזירו לי מכתב בו נאמר שהבקשה נדחתה, ונאמר עוד - כי בהמשך אקבל מכתב עם ספח עם אפשרות לשלם את הקנס, או להגיש בקשה להישפט. ושמיום בו אקבל את אותו מכתב, יהיו לי 30 יום לבקש להישפט.

בנתיים לא קיבלתי את המכתב ,,ולא קיבלתי שום מכתב נוסף - רשום או רגיל - עם הספח המציע תשלום או בקשת משפט.
אני מעדיף "לא לעורר דובים מרבצם" ולחכות בשקט עד שיגיע המכתב..(אם יגיע, אבקש להישפט, אבל בנתיים מעדיף לדחות את ההתעסקות עם זה כמה שאפשר..)
אלא שמטרידה אותי שאלה:
האם למכתבים כאלו (עם ספח המציע תשלום או משפט) יש חזקת מסירה?
קרי: יכול להיות מצב שיתברר לי שהם שלחו בלי שהגיע אלי, ויש חזקת מסירה, ואפסיד את האפשרות להישפט?
תודה רבה!
לצפיה ב-'אמור להישלח בדואר רשום, רצוי שתברר מה קורה'
אמור להישלח בדואר רשום, רצוי שתברר מה קורה
29/10/2019 | 09:41
21
כדי שלא תפספס את המועד לתשלום/להישפט.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ