לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1059810,598 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'המרת דוח לאזהרה'
המרת דוח לאזהרה
05/09/2018 | 17:03
1
44
שלום,

קיבלתי דוח על אי ציות לתמרור עצור, 250 ש"ח קנס.
הגשתי בקשה להמרת הדוח לאזהרה כאשר במסגרת הבקשה ציינתי שזו עברת התנועה הראשונה אי פעם שנזקפת לחובתי ויש לי ותק נהיגה של למעלה מ25 שנה ובנוסף העברה היא במדרג החומרה הנמוך של עברות התנועה.

זה לא עזר וקיבלתי את התשובה ש"נסיבות מעשה העבירה ועושה העבירה אינם בגדר המקרים בהם ניתן להמיר הודעת קנס באזהרה על פי מדיניות אגף התנועה"
אני חושבת שהמקרה שלי הוא הכי קלאסי שיכול להיות להמרה לאזהרה.
ותק נהיגה משמעותי ללא עברה ועבירה בחומרה נמוכה (250 ש"ח קנס ו4 נקודות)
האם מישהו יכול להסביר לי מדוע המקרה שלי לא מתאים למדיניות אגף התנועה?
נראה לי שאם לא לי אז אף אחד לא יכול לקבל המרה לאזהרה.

אשמח לתשובתכם.

תודה

לצפיה ב-'הסבר פשוט ומעשי'
הסבר פשוט ומעשי
05/09/2018 | 18:38
39
מתן אזהרות זו פריבילגיה שהמשטרה נותנת לפי 5  קריטריונים
1. הנהג מודה בביצוע העבירה
2.תקופת מינימום של נהיגס
3. תקופת מינימום של אי היתפסות בעבירות תנועה
4. שיקול דעת של השוטר.
5. העבירה לא נמצאת ברשימת העבירות שהמשטרה קבעה במפורש שעליהן לא תינתן אזהרה.
את לא עומדת לפחות בקריטריון החמישי - אי ציות לתמרור עצור נמצא ברשימת העבירות שהמשטרה קבעה שעליהן לא תינתן אזהרה וצריכות להיות נסיבות יוצאות מהכלל כדי לחרוג מקריטריון זה.
אתן לך דוגמא למקרה שהמשטרה חרגה מקריטריון זה 
נהג בעל וותק של למעלה מ 40 שנות נהיגה ללא כל עבירות רשומות נהג בניידת משטרה  ונשלח לחלץ נהגת שנתקעה על פסי רכבת  ללא מידע מתי רכבת צריכה להגיע, הוא ביקש וקיבל אישור לנהיגה מבצעית כדי למנועה תאונת רכבת, הוא שכח לבקש בנוסף אישור לעבור ברמזור אדום וצולם, בוחני התנועה החליטו לאחר בדיקת כל נסיבות המקרה להמיר לו את הדו"ח לאזהרה באופן יוצא מהכלל.
אם את חושבת שהמקרה שלך דומה למקרה הזה  - עשי כאותו נהג והודיעי שאם לא ימירו לך לאזהרה את מבקשת להישפט (הבוחנים הבינו שאם אותו נהג יבקש להישפט יש סיכוי גדול שהוא יזוכה במשפט מאחר ועבר את העבירה בנסיבות של הצלת חיים ותחת לחץ ניכר) ותקווי שתצליחי לשכנע את השופט שנסיבות העבירה היו כאלה שהיית חייבת לא לציית לתמרור.
ובנוסף איני יודע על סמך מה קבעת שעבירה זו היא במדרג הנמוך של עבירות התנועה - לידיעתך - על עבירות במדרג הנמוך שוטרים לא נותנים דו"חות, אי להם זמן להתעסק בזה.

לצפיה ב-'דוח חניה לשכן'
דוח חניה לשכן
29/08/2018 | 12:27
10
67
הכניסה לאזור החניה של הבניין שלנו היא דו סטרית עם חניה בצד שמאל.
בצד ימין אין שום סימון על המדרכה או שילוט שאסור לחנות.
היו שכנים שקיבלו דוח על חניה
כנראה שאחד השכנים התלונן (בצדק) על כך שהחניה  מפריעה לתנועה
לצפיה ב-'מה השאלה? האם המקום בו חנו רכבים הינו שטח ציבורי'
מה השאלה? האם המקום בו חנו רכבים הינו שטח ציבורי
29/08/2018 | 12:55
9
92
או פרטי של הבניין?
לצפיה ב-'כביש (ציבורי) שמוביל אל הבניין שלנו ועוד בניין (רחוב ללא '
כביש (ציבורי) שמוביל אל הבניין שלנו ועוד בניין (רחוב ללא
29/08/2018 | 15:37
8
35
מוצא)

השאלה - האם תקין שהוא קיבל דו"ח? האם אפשר לערער על הדו"ח ולזכות?
לצפיה ב-'אם אין כל תמרור האוסר חניה בעוד שממול'
אם אין כל תמרור האוסר חניה בעוד שממול
29/08/2018 | 15:40
7
41
החניה מותרת, יתכן והדוח הוא על חסימת נתיב נסיעה
לצפיה ב-'אבל כל חניה ליד המדרכה שאיננה במפרץ חניה חוסמת מסלול נסיעה!'
אבל כל חניה ליד המדרכה שאיננה במפרץ חניה חוסמת מסלול נסיעה!
29/08/2018 | 15:44
6
30
הדוח הוא על סך 250 ש"ח
לצפיה ב-'מה כתוב בדו"ח? ( ואם אפשר צילום)'
מה כתוב בדו"ח? ( ואם אפשר צילום)
29/08/2018 | 16:52
5
23
לצפיה ב-'דוח של שוטר על חסימת נתיב נסיעה'
דוח של שוטר על חסימת נתיב נסיעה
29/08/2018 | 18:55
4
48
בגלל שמישהו מהזכנים התלונן.
אפשר או שווה להמיר לאזהרה?
לצפיה ב-'זה מה שכתבתי קודם, חסימת נתיב'
זה מה שכתבתי קודם, חסימת נתיב
29/08/2018 | 22:18
3
51
נסה להמיר באזהרה, אם הקריטריון מתאים
לצפיה ב-'זה הרחוב בתמונה. מצד ימין מפרצי חניה מצד שמאל חונים'
זה הרחוב בתמונה. מצד ימין מפרצי חניה מצד שמאל חונים
30/08/2018 | 07:43
2
44
איך ממירים לאזהרה?
לצפיה ב-'לצורך המרה לאזהרה פונים למפנ"א'
לצורך המרה לאזהרה פונים למפנ"א
30/08/2018 | 12:36
1
36
על הדו"ח אמורות להיות כתובות דרכי הפניה.
מודים בביצוע העבירה, אומרים שהפנמת את חומרתה ולהבא תשתדל להקפיד יותר על החוק ומבקשים, איני יודע מה הקריאריונים לזכות לאזהרה כיום אבל אני מניח שאם בחמש השנים האחרונות לא נרשמו לחובתך עבירות תנועה והנך בעל וותק של לפחות 7 שנים  בנהיגה - תוכל לקבל המרה.
לצפיה ב-'האם אפשר להעביר את הדוח למישהו בעל עבר נקי ולבקש אז את ההמרה'
האם אפשר להעביר את הדוח למישהו בעל עבר נקי ולבקש אז את ההמרה
01/09/2018 | 11:39
27
לאזהרה? אם כן איך מבצעים זאת?
אני מתכוון בעיקר שבעל הרכב אינו מי שהחנה את הרכב בצורה שהפריע לת ועה
לצפיה ב-'דוח על סעיף 22 א לתקנות התעבורה תמרור 815'
דוח על סעיף 22 א לתקנות התעבורה תמרור 815
29/08/2018 | 12:54
10
119
היי
קיבלתי לאחרונה דו"ח שכזה על סכום של 250 ש"ח.
הדוח הגיע בדואר ולא נמסר ביד.
לא צורפה תמונה או תיעוד כלשהו.
האם ניתן לפסול או לבטל אותו?

לצפיה ב-'לא'
לא
29/08/2018 | 12:57
2
25
לצפיה ב-'מה לגבי הזכות להתגונן?'
מה לגבי הזכות להתגונן?
29/08/2018 | 13:09
1
24
לצפיה ב-'בוודאי שיש לך את הזכות להתגונן, לשם כך'
בוודאי שיש לך את הזכות להתגונן, לשם כך
29/08/2018 | 14:50
43
עליך לבקש להשפט ואז תוכל לקבל את התיעוד
פקח לא חייב לצלם עבירה ,אולם אם ציין בדוח שהרכב צולם, הוא חייב לצלם
תוכל גם לפנות למח' החניה ולראות את הצילום
לצפיה ב-'האם עברת את העבירה?'
האם עברת את העבירה?
29/08/2018 | 16:49
6
46
תמרור 815 הוא אי תנועה המסומן על פני הכביש, כנראה שעלית ברכבך על תמרור כזה.
סעיף 22א לתקנות התעבורה אומר שחובה על משתמש הדרך לציית לתמרורים.
אם עלית על תמרור כזה הרי עברת על התקנה ומגיע לך קנס, אין חובה לצלם ואין חובה למסור ביד, במידה ואתה מכחיש ביצוע העבירה זכותך לבקש להישפט ותאלץ לבוא לפחות לשתי ישיבות בית המשפט כדי לנהל משפט, לישיבה השניה יוזמן נותן הדו,ח למתן עדות.
החלטה שלך.
לצפיה ב-'ייתכן ש"שומר דרך" דיווח עליך'
ייתכן ש"שומר דרך" דיווח עליך
30/08/2018 | 08:12
5
51
והמשטרה הפיקה דוח.
כל התיעוד נמצא ואתה זכאי לדרוש לראות אותו.
בוודאי, אם תבקש להישפט.
קרוב לוודאי שאחרי שתראה את הסרטון, לא תרצה להמשיך בתהליך.  
בהצלחה
לצפיה ב-'צילומים של "שומרי הדרך" הופכים לדוח רק כאשר'
צילומים של "שומרי הדרך" הופכים לדוח רק כאשר
30/08/2018 | 10:08
4
64
בעבירות של נהגים יש סכנת חיים
עצירה על אי תנועה אינו מהווה סכנת חיים, כי אם כן, מדוע ניידןת משטרה עומדות על אי תנועה ומסכנות חיים
היות וכותב השאלה לא ציין מי הגורם ששלח את הדוח ונותן לנו לנחש, כך גם תהיה התשובה, לדעתי, פקח חניה צילם את העבירה
לצפיה ב-'על חציית תמרור 815 תוך כדי נסיעה'
על חציית תמרור 815 תוך כדי נסיעה
30/08/2018 | 12:30
3
52
מדווחים גם שומרי הדרך - על חניה עליו לא.
וניידות תנועה רשאיות לעבור עבירות תנועה לצורך אכיפת החוק.
לצפיה ב-'ברור שרכב משטרתי לצורך אכיפה יכול לבצע'
ברור שרכב משטרתי לצורך אכיפה יכול לבצע
30/08/2018 | 15:19
2
30
עבירות תנועה אבל לא כאלה המסכנות חיים כי בזמן תאונה האשמה תיפול על הנוהג ברכב
לצפיה ב-'לחנות על תמרור 815 זו לא עבירה מסכנת חיים'
לחנות על תמרור 815 זו לא עבירה מסכנת חיים
30/08/2018 | 16:37
1
37
לחצות אותו בזמן נהיגה זה בהחלט מסוכן (אם כי ברוב המקרים זה נעשה כדי לעקוף פקק ובמיעוטם כשנהג התבלבל בירידה מהכביש - ואז זה ממש מסוכן וניתקלתי באנשים שמתו בגלל זה)
לצפיה ב-'אני בדעה שלך, השואל לא ציין האם הרכב חנה'
אני בדעה שלך, השואל לא ציין האם הרכב חנה
30/08/2018 | 16:48
25
או חצה את אי התנועה
לצפיה ב-'דוח חניה'
דוח חניה
28/08/2018 | 23:03
3
55
בבניין שלנו התבצע שיפוץ יסודי לכל החניות. כתוצאה מזה שבועיים לא היה ניתן לחנות בחניה של הבניין. מדובר באיזור עמוס שגם במצב רגיל קשה למצוא בו חניה ברחוב, כל שכן כשעוד 13 רכבים של הבניין שלנו צריכים איכשהו למצוא חניה ברחוב. גם בדרך כלל (כשאין שיפוצים) בשעות הערב המאוחרות כל החניות האפשריות (כולל אף חניות באדום לבן) נתפסות ע"י תושבי האיזור.
באחד הערבים האלה חניתי באדום לבן ליד הבית בהעדר כל חניה אחרת, למרות שחיפשתי גם ברחובות מסביב. בבוקר לא הספקתי להגיע לרכב לפני שהפקחים מתחילים לעבוד - וקיבלתי דוח.
האם יש לי עילה לבקש את ביטול הדוח עקב השיפוצים והעומס החריג בשל כך ? או שאין סיכוי וחבל לבזבז על זה את הזמן ?
במידה ואני כן מגיש ערעור - אצטרך להביא הוכחות שהחניות של הבניין לא היו זמינות שבועיים ? איך אני מוכיח את זה ?
לצפיה ב-'לצערך, אין כאן כל עילה לביטול הדוח'
לצערך, אין כאן כל עילה לביטול הדוח
29/08/2018 | 09:30
2
16
לצפיה ב-'אבל לבקש - אפשר'
אבל לבקש - אפשר
29/08/2018 | 09:45
1
33
לעיתים העיריה מתחשבת, שווה לנסות
לצפיה ב-'רצוי שיבקש למרות שהעיריה לא תיעתר לבקשה, ניתן'
רצוי שיבקש למרות שהעיריה לא תיעתר לבקשה, ניתן
29/08/2018 | 10:42
31
גם לבקש להשפט ולדבר עם התובע ולנסות להוריד את סכום הקנס
לצפיה ב-'דוח על מהירות מופרזת'
דוח על מהירות מופרזת
24/08/2018 | 02:42
2
90
שלום רב,

לפני מספר שבועות קיבלתי דו"ח על סך 750 ש"ח ו-8 נק' על כך שנסעתי במהירות של 71 קמ"ש בכביש עירוני. התמונות צולמו ע"י מצלמת מהירות בצד הכביש.

1. האם יש דרך להוריד את הסכום לתשלום ואת הנק' במידה ויש לי עבר נקי וותק נהיגה של מעל 10 שנים?

2. האם בכלל כדאי להתעסק בזה כל עוד אין החלטה לגבי חוקיותם של המצלמות?

תודה רבה
לצפיה ב-'מה ניתן לעשות'
מה ניתן לעשות
29/08/2018 | 17:00
1
41
אתה עכול לפנות למפנ"א ולבקש שימירו לך את הדו"ח באזהרה ואתה יכול לבקש להישפט ולנסות להגיע לעיסקת טיעון עם התובע שתודה במהירות פחותה במקצת ויוחלף לך לעבירה של 250 ש"ח קנס ללא נקודות.
עד שיגיע מועד המשפט כבר יסגר עניין אמינות המצלמות ואם הן תפסלנה ממילא הדו,ח יבוטל (כנראה שהן לא תיפסלנה כי הערעורים עליהן הם טכניים והן אמינות למדי)
לצפיה ב-'בכביש עירוני המרווח שבו משלמים 250 הוא רק 20 קמ"ש? '
בכביש עירוני המרווח שבו משלמים 250 הוא רק 20 קמ"ש?
31/08/2018 | 22:37
13
לצפיה ב-'האם משנה לחוקי התנועה אם רחוב הוא ללא מוצא? '
האם משנה לחוקי התנועה אם רחוב הוא ללא מוצא?
18/08/2018 | 13:23
1
39
הי,
מתנצל אם זה לא בדיוק הפורום. לא מוצא חומר ברשת ואולי יש לכם את הידע.
יש צומת מסוג T בה רחוב ללא מוצא משתלב ברחוב רגיל. במקום אין שילוט בדבר זכות קדימה. האם במקרה כזה זכות קדימה נתונה לרכב מימין? אפילו שהרכב מימין יוצא מרחוב ללא מוצא אל רחוב "רגיל"?
בתודה.
לצפיה ב-'בת"ת מצויין שבאין תמרור בצומת, זכות קדימה הוא'
בת"ת מצויין שבאין תמרור בצומת, זכות קדימה הוא
18/08/2018 | 18:01
30
לרכב הבא מימין, גם מפגש עם רחוב ללא מוצא נחשב לצומת
לכן , עם רכב שיוצא מרחוב ללא מוצא - והוא מימין לרכב בכביש החוצה אז לרכב הזה ינתן זכות קדימה
לצפיה ב-'מעמד דו"ח חנייה בהעדר פרוטוקול תמרור'
מעמד דו"ח חנייה בהעדר פרוטוקול תמרור
07/08/2018 | 09:10
28
62
שלום,
אני בשלב שהעירייה אומרת יש לי פרוטוקול תמרור, אבל הוא נעשה/הושלם לאחר מועד הדו"ח שלי. במילים אחרות, העירייה לא יכולה להציג לי פרוטוקול תמרור, למקום הדו"ח, שגם תקף למועד שבו נתנה את הדו"ח.
פניתי לעירייה והם השיבו שעבר הרבה זמן וזה חוסר תום לב מצידי.
בנסיבות הנ"ל, ועל פי הוראות היועץ המשפטי לממשלה, אני מניח שההדו"ח לא חוקי. אם אכן לא חוקי, מה ניתן לעשות כדי לבטלו?
לצפיה ב-'בקש מפניות הציבור בעיריה ת.ע.צ. המפרט את '
בקש מפניות הציבור בעיריה ת.ע.צ. המפרט את
07/08/2018 | 11:29
29
מהלך האישור להצבת התמרור המדובר, אם תאריך הצבת התמרור או אישורו הם אחרי התאריך בו נרשם לך הדוח , הדוח יבוטל ע"י התובע העירוני
על פי החוק - העיריה חייבת לתת לך אישור שכזה
לצפיה ב-'אתה רשאי לבקש ביטול מהרשות המקומית'
אתה רשאי לבקש ביטול מהרשות המקומית
07/08/2018 | 11:32
26
26
במידה ולא יענו לבקשתך תוכל לבקש להישפט ולקוות שהשופט יזכה אותך.
לצפיה ב-'האם אפשרי להשפט על דו"ח מלפני מספר שנים?'
האם אפשרי להשפט על דו"ח מלפני מספר שנים?
07/08/2018 | 12:53
25
25
כבר פניתי לתובעת העירונית עם המכתבים מאגף "חופש המידע", מכתבים המאשרים שלעירייה אין פרוטוקול תמרור שתקף למועד הדו"ח שלי, והיא דחתה את בקשתי. 
במידה ואגיש בקשה להישפט, האם התובעת רשאית לדחות אותה? אם כן, על איזה בסיס?
אם התובעת לא תאפשר לי להישפט, מה הלאה? איך אפשר להתמודד עם אי חוקיות התמרור?
לצפיה ב-'יש גבול לכל תעלול'
יש גבול לכל תעלול
07/08/2018 | 13:22
24
32
על כל דו"ח כתוב תוך כמה זמן יש לשלמו, תוך כמה זמן מותר לערער עליו ותוך כמה זמן מותר לבקש להישפט, דברים לא אמורים להיגרר לנתח.
אם הדו"ח שולם - פרושו שהודית באשמה ונשאת בעונש והעניין הסתיים.
במידה וערערת על הדו"ח בזמן הנתון לערעור הדו"ח "סגור" עד לתום הטיפול שבסיומו יש שתי אפשרויות.
1. קבלת הערעור ע"י הרשויות וביטול הדו"ח
2. אי קבלת הערעור ואז נשלח אלייך דו,ח חדש עם מועד חדש לתשלום או בקשה להישפט, אתה רשאי לבקש להישפט תוך הזמן הנקוב ובמידה ולא ביקשת הדו"ח נהפך לחלוט ומתחיל לצבור ריבית פיגורים וקנסות.
התובעת העירונית אמורה להתנהל לפי מתכונת זאת.
במידה ואינה מתנהלת כך תוכל לפנות אל נציב תלונות ציבור במשרד מבקר המדינה, ניתן לעשות זאת גם דרך אתר האינטרנט שלו, הוא מגיב מהר ולעניין.
הוא לא ידון איתך על חוקיות הדו"ח, זה עניין לבית משפט, הנושא היחיד שמעניין אותו הוא האם הרשות עמדה בנהלים שציינתי כאן.
לצפיה ב-'מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?'
מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?
07/08/2018 | 15:09
23
27
ברזילי, תודה על ההסבר. מדבריך אני מבין שאם לא ביקשתי להישפט בסמוך למועד שבו ניתן הדו"ח, אני כבר לא יכול לבקש להישפט עליו.
הדו"ח הוא מלפני מספר שנים ורק בשנה האחרונה גיליתי שאין פרוטוקול תמרור בתוקף.
כבר פניתי לנציב תלונות הציבור והוא השיב כך: "אין בסמכותנו לברר את נסיבות מתן הדוחות ואת השאלה האם היה קיים במועד מתן הדוחות פרוטוקול תמרור".
עדיין נותרת העובדה שבעת מתן הדו"ח לא היה פרוטוקול תמרור תקף. כלומר, מלכתחילה קיבלתי דו"ח שלא היה לו בסיס חוקי.
מצ"ב קובץ ובו הנחיות היוע"מ לממשלה, נא ראה סעיף 3.1.1.
שאלתי, מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?
לצפיה ב-'את הקנס - שילמת או לא? אם שלמת- מתי?'
את הקנס - שילמת או לא? אם שלמת- מתי?
07/08/2018 | 18:09
12
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
07/08/2018 | 19:50
21
22
1. מתי קיבלת את הדו,ח?
2. האם שילמת אותו ומתי?
3. מתי פנית לעיריה לבקש פרוטוקול?
4. מתי עירערת על הדו,ח?
לצפיה ב-'תשובות לשאלות שלכם'
תשובות לשאלות שלכם
08/08/2018 | 00:28
20
28
1.  הדו"ח מ- 2005.
2.  לא שילמתי את הדו"ח.
3.  ביקשתי פרוטוקול תמרור ביוני 2017.
4.  ביולי 2017 כתבתי לתובעת העירונית שלא יכולים להציג לי פרוטוקול בתוקף למועד הדו"ח וביקשתי שתבטל אותו.
5.  בינואר 2018 התובעת העירונית ענתה לי שהיא דוחה את הבקשה, בנימוק שעבר הרבה זמן וזה חוסר תום לב.
לצפיה ב-'ההליך נראה מוזר'
ההליך נראה מוזר
08/08/2018 | 09:34
19
21
התעלמת מדו"ח במשך כ 12 שנה, לא רק בדו"חות תנועה אלא אפילו במקרי אונס יש התיישנות אחרי תקופה כזאת
העניין כבר יצא משליטתך ואינך יכול לעשות כלום בעניין
איני יודע איך אחרי תקופה כה ארוכה עלה שוב עניין הדו"ח
באפשרותך להמתין ולראות אם התחמקותך הצליחה או שלעיריה יש שיניים מספיק חזקות כדי לטפל בך.
לצפיה ב-'מוזר? כן ברזילי, וברצון אבהיר..'
מוזר? כן ברזילי, וברצון אבהיר..
08/08/2018 | 10:10
18
26
מראש התלבטתי אם לשפוך את כל הפרטים או להתמקד בעניין העקרוני. לבסוף החלטתי להתמקד בעקרוני, אבל כנראה שאין מנוס ממתן עוד פרטים.
מדובר ב- 4 דו"חות חנייה שניתנו בעת חניה לצורך פריקה וטעינה לחנות פרחים קטנה שהייתה בבעלות הבת זוג שלי.
מיותר להדגיש עד כמה פרחים זו סחורה רגישה. מדובר בחנייה קצרה ולדעתי, מלכתחילה, הדו"חות לא היו צריכים להינתן.
אני לא התעלמתי, אני כתבתי מכתבים, הסברתי, אך לשווא, הכל נדחה. בשלב מסוים גם בדקתי אם הדו"חות התיישנו, אבל זה נבדק ע"י נציב תלונות הציבור ושלחו לי חוברת שהשורה התחתונה בה, אין התיישנות.
סך הדוחות במקור 850 ש"ח, סך העיקול בחשבון הבנק של הבת זוג כ- 3,000 ש"ח (נעשה ביוני 2016 ועדיין לא מומש / תוכנית חיסכון של העירייה).
אגב, פרוטוקול התמרור, זה שהוצג לי, אבל לא תקף לדו"חות שלי, כולל 20 רחובות! כלומר, יתכן והעבירה של העירייה הרבה הרבה יותר גדולה.
מבחינתי התקיים אי צדק ולדעתי לעירייה אין זכות לממש חוק תוך כדי עבירה על חוק.
האם לפנות ליוע"מ? האם להגיש תלונה נגד התובעת העירונית? בלשכת עורכי הדין? במשטרה? האם לשלוח לעירייה מכתב מעורך דין?
לאור כל האמור לעיל ובנסיבות הספציפיות, בהנחה שאין לי בעיה של זמן וסבלנות, מה לדעתכם הדרך המיטבית לפעול?
לצפיה ב-'תתחיל בזה שתבקש ת.ע.צ. עבור התמרור המדובר'
תתחיל בזה שתבקש ת.ע.צ. עבור התמרור המדובר
08/08/2018 | 12:21
4
21
יתכן וידרשו אגרה של כמה שקלים
אחרי שיהיה לך את המידע על התמרור (תאריך אישור, סיבה, אישור ק. משטרה וכו') תכתוב כאן
אם אין אישור או האישור ניתן לאחר מתן הדוחות, מדובר בתמרור שהוצב שלא כדין בזמן רישום הדוח
ת.ע.צ. = תעודת עובד ציבור (מסמך משפטי)
לצפיה ב-'מצרף את המסמכים שקיבלתי מהעירייה. האם מספיק טוב?'
מצרף את המסמכים שקיבלתי מהעירייה. האם מספיק טוב?
08/08/2018 | 13:42
3
25
כבר פניתי לעירייה, שילמתי את האגרה וביקשתי לקבל את פרוטוקולי התמרור של שתי כתובות. לגבי אחת (כצנלסון) הם כתבו שלא מצאו פרוטוקול ולגבי השנייה (אחדות העבודה) הם שלחו פרוטוקול שאינו תקף למועד הדו"ח.
אני לא יודע מה זה ת.ע.צ. והשאלה שלי היא האם המסמכים שאני מצרף כעת מספיק טובים מבחינה משפטית?
אם כן, מה יכול להיות הצעד, או הצעדים הבאים?
לצפיה ב-'בקשר לתחנת אוטובוס - לרשות תימרור מקומית'
בקשר לתחנת אוטובוס - לרשות תימרור מקומית
08/08/2018 | 15:51
1
34
אין בסמכותה לקבוע מיקום של תחנות אוטובוס רק לרשות תימרור מרכזית, לכן עליך לפנות אליהם (בוודאות התמרור מאושר) לדעתי ,הדוח מוצדק
בנושא הפרוטוקול השני - ציין בבקשה את המס' הסידורי הרלוונטי לעניין שלך
לצפיה ב-'כבר פניתי למשרד התחבורה ולהלן תשובתם..'
כבר פניתי למשרד התחבורה ולהלן תשובתם..
09/08/2018 | 02:29
19
איתן שלום רב,
תודה על פנייתך,

לצערי אין ביכולתנו לעזור לך ואסביר גם מדוע:
נושא הצבת תחנות אוטובוס ותמרורים נמצא בסמכות הרשות המקומית, לאחר סיום תהליך היזום והתכנון מגישה הרשות המקומית את התכנית לאישור משרד התחבורה למפקח על התעבורה הרלוונטי (במקרה זה המפקחת במחוז מרכז),
אולם נושא הרישום והתיעוד נמצא באחריות רשות התמרור המקומית,
לנושא הצבת תמרור 817 (כחול לבן) מתקיים אותו תהליך וגם במקרה זה הרישום והתיעוד הינם באחריות רשות התמרור המקומית
על כן אני מציע לך לפנות שוב לרשות התמרור המקומית.

בברכה,
עוז צלאל,
אגף תכנון תחבורתי

לגבי הפרוטוקול השני (כחול - לבן), מה כוונתך ב"מספר הסידורי הרלוונטי לעניין שלך"? מספר סידורי של מה?
תודה על העזרה.
לצפיה ב-'לא ברור על מה ולמה הניסיון להתחכם. התחנה קיימת שם עשרות שנים'
לא ברור על מה ולמה הניסיון להתחכם. התחנה קיימת שם עשרות שנים
09/08/2018 | 03:33
27
(אני מכירה אותה כל חיי). לא ידעת שיש שם תחנה או בחרת להתעלם מכך, ועכשיו אתה מנסה ללכת על דקויות טכניות של נהלים כשמלכתחילה לא פעלת לפי הנהלים? תמוה.

גם לפריקה ולטעינה יש כללים מה מותר ומה אסור; אם חנית במקום אסור לא ברור לי על מה אתה קובל. החיים קשים? יש בגבעתיים מצוקת חניה? הכול נכון אבל לא רלוונטי. אם מיקום חנות הפרחים היה בעייתי מבחינת פריקה וטעינה בלי פתרון סביר אולי מוטב היה לפתוח אותה במקום אחר.
לצפיה ב-'דעת יחיד'
דעת יחיד
08/08/2018 | 17:37
12
24
ביקשת פרוטוקול ב 2017, שלחו לך מ 2014 על מספר רחובות גדול, כשפונים ב 2017 על דברים שארעו למעלה מ 12 שנים קודם יכולות להיות בעיות (יש גם מקומות מסודרים, למשל פניתי בשבוע שעבר למוסד בזכרון יעקב וביקשתי תעודה מ 1939, כשהיו ברשותי מינימום פרטים  - עשיתי זאת טלפונית ותך כ 40 שניות מתחילת השיחה הוקראה לי התעודה בטלפון, כשפניתי למוסד בתל אביב בקשר לתעודה דומה - לקח להם 3 ימים לחזור אלי ולהקריא - תמורת משלוח עותק רצו כמה עשרות שקלים) - 
ולשאלותייך - לפנות ליועץ המשפטי? - איזה? - זה שמעכב חקירות שנים? - לא נראה לי שהוא יטפל בעניינך, זה קטן עליו.
להגיש תלונה נגד התובעת העירונית ? - על מה על זה שמשכת תשלום 12 שנים? על זה שעובדת לפי הנהלים? גם אם שגתה לא גרמה לך נזק, היא האשימה אותך בעבירה במסגרת תפקידה, ואינה אשמה שלא ניצלת זכותך להישפט.
בלשכת עורכי הדין? - הם מראש נוטים לטובתה.   במשטרה? - על איזו עבירה, מה אתה רוצה מהמשטרה?
לשלוח מכתב מעורך דין? - אתה יכול, אם הוא ממליץ לך שלח, אל תתלה בזה הרבה תקוות, ויש לזה גם עלות.
יש כמה אפשרויות פעולה 
1. לא לעשות כלום, אם כמה שנים (כמדומני 3 אך איני בטוח) לא תהיה כל פעולה, כולל תכתובת, בתיק אולי תהיה התישנות)
2. להתמקח עם העיריה על ההצמדה והקנסות, להתפשר על משהו קרוב לקנס המקורי לשלם  ולהפסיק לעסוק בזה - אתה משקיע מהאנרגיות והזמן שלך ואולי גם  גם כסף - והם מקבלים משכורת תמורת הזמן שמשקיעים  ולא סוחבים את המרירות הביתה.
וסיפור מהחיים בעניין פרחים
עצרתי נהגת שעקפה בכביש 1 לתל אביב על אי תנועה כדי לחסוך חלק מהפקק, שאלתי למה עשתה זאת, אמרה לי שהיום יום וולנטיין ויש לה חנות פרחים, היא מאחרת לפתוח וזה יגרום לנו לצרות כי לא נספיק לקנות פרחים לאהובותינו והן עלולות "לקבל כאב ראש" - צחקתי והשבתי - קנית אותי, סעי לשלום, אבל דעי לך שאני מפיץ את הסיפור בין השוטרים והשוטר הבא שתספרי לו - לא יוותר לך על הדו"ח
לצפיה ב-'ברזילי, ברוב אתה צודק, אבל..'
ברזילי, ברוב אתה צודק, אבל..
09/08/2018 | 03:02
11
19
כן נעשה לי עוול וכן נגרם לי נזק.
רבות דובר על ניגוד העניינים שיש לרשויות במתן קנסות, על השימוש בכוח לרעה ועל ההתעמרות מתוקף תקנה מנדטורית ("פקודת הגביייה"). 
יש את תקנה 3.1.1 של היועץ המשפטי לממשלה ויש את תקנה 22 א' לתקנות התעבורה שאומרת שחוקי לתת דו"ח חניה רק אם כבר קיים פרוטוקול תמרור מאושר וחתום כדין.
לדעתי, התובעת העירונית, ברגע שהבינה שאינה יכולה להציג פרוטוקולים תקפים, הייתה צריכה לבטל את הדו"חות לאלתר. משלא עשתה זאת, עברה על החוק.
יתכן ויגיע הרגע שאעשה חישוב מסלול מחדש, אבל לא לפני ההבנה שאין סיכוי.
נכון, לא ביקשתי להשפט תוך 30 יום, אבל.. האם זה שלי נודע שאין פרוטוקולים באיחור, פוטר את העירייה מאחריות? יכול להכשיר את השרץ?
לצפיה ב-'זה לא בדיוק ככה'
זה לא בדיוק ככה
09/08/2018 | 08:47
10
24
גם אם התמרור לא הוצב כחוק עדיין עברת עליו במודע, גם אם היתה התרשלות של הרשויות ידעת שאסור לך לחנות שם והחלטת לצפצף על החוק וחנית, התירו לך לשטוח שת כל טענותייך בזמן וציפצפת גם  על זה והעליית אותן רק 12 שנה לאחר מכן.
בנוסף תקנה 22(א) אומרת 0אני מצטט): "(א)  עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין."
היא לא אומרת שמותר לך לחנות אם התמרור הוצב לא בדיוק לפי החוק אלא היא אומרת שטענה כזאת יכולה לשמש לך כהגנה טובה, יכולת להציג טענה זאת בפני בית המשפט, לרשות היתה אפשרות להפריכה או להסביר לשופט שאלו זוטי דברים - והשופט היה מחליט -  הזיכוי אינו אוטומטי.

לצפיה ב-'מספר הערות ושאלה אחת'
מספר הערות ושאלה אחת
09/08/2018 | 11:38
9
27
א.  אני נהג 40 שנה עם עבר נקי ואת הדו"חות החנייה שקיבלתי אפשר לספור על כף יד אחת.
ב.  לגבעתיים אין הרבה שטחי מסחר ולפיכך הארנונה גבוהה ויותר קל להוציא גרפס מנחש, מאשר לגרום להם לוותר על קנס, אלא.. אלא.. אם הפקחים מפחדים ממך, או מבני המשפחה שלך, פיזית! יום יום הם מאפשרים לירקנים ברחוב הראשי (ויצמן) לחנות על אדום - לבן!
ג.  נכון, על הפרוטוקולים ערערתי רק אחרי שנים, אבל במשך כל הזמן הזה התכתבתי איתם, ניסיתי להסביר, לשכנע אבל הם היו אטומים.
ד.  מה זה רשות? רשות זה.. גוף שנתנו לו רשות לדפוק אותך. 
ה.  לשיטתכם, במידה והעירייה הציבה תמרור לפני שהיה לה פרוטוקול תמרור, היא גם עשתה זאת במודע והמודעות הזאת הזאת קדמה למודעות שלי, קדמה למודעות של האזרח הקטן שנאבק על פרנסתו, כדי שבסוף החודש יהיה לו מספיק כסף לשלם את הארנונה.
האם העירייה רשאית לעקל, לתפוס סכום כסף בבנק, מבלי לחדש את הבקשה שלהם? האם הבקשה מהבנק לא קצובה בזמן? הטילו עיקול לפני למעלה משנתיים.
תודה לכל המשיבים. גם אם לא תמיד מסכים, אני עדיין לומד
לצפיה ב-'אז אתה נהג אחלה ואתה כועס על העירייה... מה הקשר?'
אז אתה נהג אחלה ואתה כועס על העירייה... מה הקשר?
11/08/2018 | 06:02
8
22
א. גם אני. אבל בניגוד אליך, פשוט שילמתי אותם כי זו אשמתי, אף שגם מבחינתי תמיד הייתה סיבה מוצדקת. בין אם מדובר בגבעתיים, ת"א או שלל ערים, מצוקת החניה משותפת לכולם, לא רק אתה סובל ממנה. אתם גם לא היחיד שנאבק על פרנסתו או משלם ארנונה. למה אתה חושב שיש לך פטור מציות לתמרורים או שצריך להתחשב בך באופן מיוחד? שאם רק "תסביר" ותנדנד יוותרו לך? לא מבינה.
לצפיה ב-'לדעתי, כלל לא הבנת את שאלתו ואם תמרור מוצב'
לדעתי, כלל לא הבנת את שאלתו ואם תמרור מוצב
12/08/2018 | 22:37
7
16
שלא כדין, מדוע שלא ילחם על צדקתו
רק חבל שהוא משך זאת לאורך שנים
לצפיה ב-'הבנתי, אבל זה סתם ניסיון לחפש מוצא בדיעבד אחרי שלא ויתרו לו'
הבנתי, אבל זה סתם ניסיון לחפש מוצא בדיעבד אחרי שלא ויתרו לו
12/08/2018 | 22:43
6
17
הוא ידע שהוא לא חנה כחוק, אז עכשיו הוא מחפש את העירייה על עניין טכני בירוקרטי. שזה היה הגיוני לו הוא עצמו היה פועל בהתאם לכללים הבירוקרטיים, אבל אחרי שחרג מהם בענק, למי בדיוק הוא בא בטענות?

לא מדובר כאן באיזו גחמה פתאומית של העירייה או תמרור שצץ בן ליל; הוא אשכרה מחפש את העירייה על תחנת אוטובוס שניצבת ברחוב הראשי כבר עשרות שנים...

הוא ללא ספק נלחם, אבל לקרוא לזה "צדקתו" זו הגזמה פרועה בעיניי. הוא נלחם על כיסו, כי לא בא לו לשלם דוחות חניה לעירייה, והוא מרגיש שמכיוון שהיה לו עסק ויש מצוקת חניה היו צריכים להתחשב בו ולוותר לו. זה הכול.
לצפיה ב-'נרשם לי דו"ח ביום שבת על חניה בכחול לבן'
נרשם לי דו"ח ביום שבת על חניה בכחול לבן
12/08/2018 | 22:51
5
15
ע"י פקח יהודי, לא ויתרתי והגעתי עד לבית משפט שזיכה אותי, כעת אני תובע את העיריה על כך, יכולתי לוותר ולשלם את ה 100 שח, כמו שהעיריה לא היתה מוכנה לוותר לי כך אני
לכן, מי שחושב שנרשם לו דוח שלא כדין- שילחם על זיכויו
לצפיה ב-'לא מבינה מה הקשר למקרה שלו. אם נרשם לך דו"ח שלא כדין'
לא מבינה מה הקשר למקרה שלו. אם נרשם לך דו"ח שלא כדין
12/08/2018 | 22:53
4
22
(ברוב המקומות כחול-לבן לא תקף בשבת; עד היום נתקלתי בכך רק מחוץ לפארק רעננה) ודאי שתילחם על חפותך. זה רק לא קשור למה שהוא תיאר ואתה יודע זאת. נראה לי שאתה סתם מתווכח איתי כדי להתווכח איתי, לא ראיתי אותך כ"כ רחום ואמפתי לבעיות החניה של אחרים, כולל נכים שקיבלו דו"ח שלא כדין ומיהרת לסנגר על הפקח.
לצפיה ב-'הקשר הוא להלחם על הצדק ולא לאפשר לעיריה להתעמר באזרח'
הקשר הוא להלחם על הצדק ולא לאפשר לעיריה להתעמר באזרח
12/08/2018 | 23:02
3
16
ולרשום דוחות ללא כל הצדקה
יש לא מעט עיריות שמציבות תמרורים מבלי לקבל אישור של ועדת תנועה, מיותר לציין שתמרורים שכאלה הם חסרי כל תוקף וכל דוח שינתן בגינם - יבוטל
אגב, אם נכה יחנה באופן לא חוקי בודאי שאגבה את הפקח, גם נכה מחוייב לחנות כדין
כל תשובותי ניתנות למיטב ידיעתי את החוק ותאמיני לי - אני מכיר היטב את חוקי התנועה (לא אציין מדוע)
ואני לא רואה כאן ויכוח אלא דו שיח
לצפיה ב-'אבל הוא לא נאבק על הצדק, לא התעמרו בו ולא רשמו לו סתם דו"ח'
אבל הוא לא נאבק על הצדק, לא התעמרו בו ולא רשמו לו סתם דו"ח
12/08/2018 | 23:57
2
19
בניגוד אליך, הוא חנה במקום אסור לחניה ביודעין, ואז לאחר שביקש שיוותרו לו ונכשל, הוא התחיל לבקש כל מיני מסמכים אחרי שנים רבות במקום לשלם וחסל.

אבל עזוב, אם אתה חושב שהוא פעל בתום לב והוא באמת נאבק על הצדק, ודווקא הנכה שחנה לפי חוק חניית נכים וקיבל קנס מפקח שלא שם לב שזה רכב נכה (וכאמור, זה קורה) לא נאבק על הצדק... באמת שאין לי מה להוסיף. אין לנו שום בסיס משותף לדיון.
לצפיה ב-'דוח חניה - גרירה: מנוף'
דוח חניה - גרירה: מנוף
08/08/2018 | 14:40
1
41
קיבלתי דוח חניה מאוד מצער על חניה באיזור פריקה וטעינה. חניתי שם כי לא שמתי לב לשילוט, ובמקביל הפעלתי פנגו כי חשבתי שזאת חניה רגילה בכחול לבן. 

כל הפרטים בדוח נכונים, רק סעיף הגרירה לא ברור לי. 
כתוב "גרירה: מנוף", אבל הרכב לא נגרר. 

מה זה אומר? 
לצפיה ב-'זה אומר שאם התמרור בולט כדאי לשלם את הדו"ח במהירות האפשרית'
זה אומר שאם התמרור בולט כדאי לשלם את הדו"ח במהירות האפשרית
08/08/2018 | 17:41
37
הדו"ח לא כולל תשלום עבור גרירה, את זה גובה המגרש בזמן שחרור הרכב. ואם לא נגרר אז אין לך בעיה עם זה
לצפיה ב-'מתי מתיישן דו חניה?'
מתי מתיישן דו חניה?
08/08/2018 | 11:51
33
עיריית ראשון לציון שלחה לי מכתב שבשנת 2011  לפני 7 שנים קיבלתי דוח חניה והם מבקשים לשלם אחרת ישלחו צו עיקול (בתחילה לרכב- שכבר מזמן לא ברשותי) ואחכ לחשבון וכו וכו... צריך לשלם כפל *כפל  יצא סכום גדול,עברו 7 שנים כבר, ולא נראה לי שקיבלתי דואר רשום, ומי בכלל זוכר....  נאמר לי ששלחו לי דואר שחזר אליהם, ואני דווקא כן גרתי בכתובות שנאמרו ולא נראה לי שקיבלתי שם דואר רשום, מה לעשות עם הענין הזה? איך יוצאים מהסיפור הזה בבקשה ללא תשלום? אפשרי?
תודה מראש
לצפיה ב-'נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם'
נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם
07/08/2018 | 10:57
1
29
נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם יציאה מחניה בחניון כביש 6 אין משדה ראיה רכב עבר ונישרט מי אשם גם ה רכב שלי קיבל מכה מאחור 

לצפיה ב-'על הנוסע לאחור ללא שדה ראיה לדאוג שמישהו יכוון אותו'
על הנוסע לאחור ללא שדה ראיה לדאוג שמישהו יכוון אותו
07/08/2018 | 11:34
9
לצפיה ב-'גובה הקנסות שמטילה העירייה בגין עבירות חנייה'
גובה הקנסות שמטילה העירייה בגין עבירות חנייה
07/08/2018 | 01:37
1
31
דוחות התנועה נרשמים על בסיס חוקי עזר עירוניים.

בחוקי העזר לא נכללים הקנסות.
מישהו יכול להפנות אותי לאסמכתא לגבי גובה הקנסות המוטלים ?
לצפיה ב-'דו"ח חנייה תאריך שגוי'
דו"ח חנייה תאריך שגוי
06/08/2018 | 18:21
3
37
היי,
קיבלתי דו"ח חנייה מהעירייה על סך 730 ש"ח בדואר רשום.
תאריך ביצוע העבירה לפי הדו"ח שקיבלתי בדואר הינו 51/22/2017
(יש לציין שגם לא רשום מס' רכב על הדו"ח,ולאחר בירור עם מוקד העירייה אמרו לי שהרכב שלי מצולם)
האם תאריך שגוי רשאי לפסול את הדו"ח?
לצפיה ב-'זה דוח על עבירה בניגוד לחוק עזר עירוני'
זה דוח על עבירה בניגוד לחוק עזר עירוני
06/08/2018 | 20:15
2
29
שמירה על הניקיון משום שכנראה חנית על גינה ציבורית
אם יש צילום של העבירה - תוכל לפנות למח' המשפטית בבקשה להמיר לך אותו באזהרה
לצפיה ב-'במקום אין שום זכר לשלט שמראה שהמקום מוגדר גינה'
במקום אין שום זכר לשלט שמראה שהמקום מוגדר גינה
06/08/2018 | 20:24
1
26
אין גם שום צמחייה ויש לי תמונות של האזור המראות שבכלל זרוק שם מלא פסולת והוא אינו מקום המוגדר גן.
ושאלתי היא האם זה שצויין בדו"ח תאריך שגוי שלא קיים בכלל, האם זה עילה לביטול הדו"ח?
לצפיה ב-'העילה שיש לך הוא שחנית בשדה פתוח שהוא ממש לא'
העילה שיש לך הוא שחנית בשדה פתוח שהוא ממש לא
06/08/2018 | 20:35
29
גן או גינה ציבורית, שוב, פנה מח' המשפטית וציין זאת וציין שגם לא היה כל שילוט במקום
טעות בתאריך ניתן לתקן בפרט שיש צילום של העבירה
לצפיה ב-'התליית רישיון-דחוף'
התליית רישיון-דחוף
28/07/2018 | 16:27
2
51
שלום רב וממש אודה על הכוונה דחופה.
הבוקר מצאתי בתיבת הדואר שלי 2 הודעות(1 רשום וחד בדואר רגיל) על התליית הרישון שלי שנכנסה לתוקפה כבר לפני שבוע,לפי המכתב בגין אי ביצוע קורס נהיגה מונעת.איני קיבלתי הודעות על כך בעבר ומיד הבוקר נרשמתי לקורס שייערך בתחילת ספטמבר(הכי קרוב מבחינת זמנים שמצאתי) על אף שלא באיזור מגוריי כלל.
אני חד הורית ועם נכות מבית משפט(בגיןתאונת דרכים שעברתי לפני שנים ונפצעתי) ולא יכולה להתנהל ללא רישיון-גם מבחינת העבודה.
האם יש מצב לדחיית ההתליה?
כיצד עליי לפעול? משרד הרישוי יאפשר לדחות ההתליה עד לאחר הקורס?
אודה אודה על הכוונתך,
מודה שאני מעט בחרדות..ממש הפתעתי
לצפיה ב-'קישור'
קישור
29/07/2018 | 07:06
43

בקישור המצורף יש כל הפרטים למי לפנות במקרה שלך.
לצפיה ב-'התליית רשיון עקב אי ביצוע קורס'
התליית רשיון עקב אי ביצוע קורס
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 13:33
26
עם הרשמה לקורס, משרד הרישוי מבטל את ההתלייה. כדי להיות בטוחה שאת נוהגת עם רישיון תקף, סורי למשרד הרישוי הקרוב למקום מגורייך כדי לוודא שההתלייה בוטלה.
לצפיה ב-'חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא'
חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא
24/07/2018 | 19:34
10
54
לפני כחודש פתחתי שרשור בנושא
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/183368728/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA
הציעו לי לבקש את הסיכום של ועדת תנועה.
היום קיבלתי תשובה
בהמשך לבקשתך ע"פ חוק חופש המידע בנוגע להצבת תמרור , מצ"ב העתק של פרוטוקול וועדת תנועה מס' 4 מיום 12.7.16

2 נקודות
1. הדוח שקיבלתי הוא חניה מול אנגל 9, האישור הוא לחניה באנגל 18 פינת סקיבין(זה בבדיקה)
2. האם האישור הוא תקין? (רשום רק מומלץ, לא רשום לבצע)
תודה

לצפיה ב-'אם חנית באנגל 9 הם צריכים להביא אישור על'
אם חנית באנגל 9 הם צריכים להביא אישור על
24/07/2018 | 20:12
8
34
אנגל 9 ולא אנגל 18 (שיתכן ויש שם תמרור לנכה) כרגע האישור הזה לא תקף עבורך, דרוש אישור על אנגל 9
(זה בתנאי שאנגל 9 לא נמצא מול אנגל 18)
האישור תקין, למרות הבעיתיות למילה מומלץ
לצפיה ב-'מה שנשאר לבדוק זה ש״מול אנגל 9״ זה ״אנגל 18 פינת סקיבין״'
מה שנשאר לבדוק זה ש״מול אנגל 9״ זה ״אנגל 18 פינת סקיבין״
24/07/2018 | 22:18
7
14
לצפיה ב-'זה מתאים - מול 9 אכן יש חניון באנגל פינת סקיבין. אבל:'
זה מתאים - מול 9 אכן יש חניון באנגל פינת סקיבין. אבל:
24/07/2018 | 23:05
1
31
למה רוב המסמך מחוק? למה "סטטוס הבקשה" מחוק? ומהי בכלל ה"תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין"??? לא כתוב שאושר להציב שם תמרור חנייה לנכה.
לצפיה ב-' . שלחתי לה את השאלות. נקווה שהיא לא תדרוש עוד 20 ש״ח'
. שלחתי לה את השאלות. נקווה שהיא לא תדרוש עוד 20 ש״ח
25/07/2018 | 08:16
10
לצפיה ב-'שלח ערעור וציין כי על פי הדוח חנית מול'
שלח ערעור וציין כי על פי הדוח חנית מול
24/07/2018 | 23:10
4
23
אנגל 9, וקיבלת אישור על הצבת תמרור מול אנגל 18 כך שכנראה אין אישור לאנגל 9 ועל סמך זה דרוש את ביטול הדוח או בקש להשפט
לצפיה ב-'מעיון נוסף במסמך - להערכתי אין כל אישור'
מעיון נוסף במסמך - להערכתי אין כל אישור
24/07/2018 | 23:14
3
30
להצבת תמרור נכה לא באנגל 9 ולא ב  18
האם ביקשת אישור לתמרור באנגל 9 ,אם כן , הדוח צריך לבטלו
לצפיה ב-'וזו היתה התכתובת האחרונה:'
וזו היתה התכתובת האחרונה:
25/07/2018 | 21:51
2
26
אני:
שלום גברת חגית שמר.
בהנחה ש״מול אנג׳ל 9״ זה אכן ״אנג׳ל 18 פינת סקיבין״
1. למה "סטטוס הבקשה" של סעיף 30 מחוק?
2. מהי בכלל ה"תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין"???
3. לא כתוב שאושר להציב שם תמרור חנייה לנכה. התוכנית כוללת את כל ההסדרים בחניון- לא מפור לגבי תמרורים.

ותשובתה
ראשית, עכשיו שמתי לב שמחקתי בטעות את "סטטוס הבקשה", מצ"ב קובץ חדש.
חניון אנגל 18 נמצא מול אנגל 9 .
לשאלתך, מהי בכלל תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין, זוהי תוכנית שכוללת את כל ההסדרים באותו החניון ולכן בפרוטוקול של וועדת התנועה לא מצויינים התמרורים , אלא בתוכנית עצמה.
על כן, הנך יכול לקבוע פגישה (זימון תורים באינטרנט) במחלקת התנועה עם מהנדסת התנועה ע"מ לקבל מידע מקצועי (לראות את התוכנית של החניון ולשאול את כל השאלות.)
שמחתי לעמוד לשירותך,
לצפיה ב-'ועדת תימרור עירונית (הכולל ק. משטרה) אמורה'
ועדת תימרור עירונית (הכולל ק. משטרה) אמורה
25/07/2018 | 23:14
1
38
לאשר תוכנית של חניון ולפרט אילו תמרורים יוצבו והיכן, לכן מה שצירפת לא עונה על הדרישה הזאת.
עליך לבקש ממח' פניות הציבור ברשות "תעודת עובד ציבור" אשר בו יפורט כל נושא התימרור בחניון, לא המלצות אלא ישור של ועדת התימרור
תוכל גם לקבוע פגישה כפי שיעצו לך ולראות האם התמרור אושר בחניון זה.
לידעתך - אם אין כל אישור לתמרור, הדוח יבוטל ותוכל לתבוע את הוצאותיך מהעירייה
לצפיה ב-'לשמור גם את כרטיס הרכבת? (אני משלם ברב קו)'
לשמור גם את כרטיס הרכבת? (אני משלם ברב קו)
25/07/2018 | 23:21
24
אנסה לתאם פגישה. יש לי עוד 60 יום.
לצפיה ב-'העלות היתה 20 ש״ח אבל ההתחייבות היתה לתשלום עד 150'
העלות היתה 20 ש״ח אבל ההתחייבות היתה לתשלום עד 150
24/07/2018 | 22:22
15

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו