לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1029610,296 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'קביעת אשמה בתאונה'
קביעת אשמה בתאונה
05/07/2018 | 13:21
1
48

שלום

הייתי מעורב בתאונה שבה רכבי נפגע ע"י אוטובוס ואני מבקש עזרתכם לגבי הסיכוי להגשת תביעה נגד הצד הפוגע (צד ג').

להלן תיאור התאונה (רצ"ב גם צילום של רכב אחר שמתאר את מקום הרכב שלי בזמן התאונה).

יצאתי מבית ספר הכפר הירוק כדי להשתלב בכביש 482 (מצומת הכפר הירוק דרומה).
.
עצרתי לפני מעבר החצייה ואחר כך התקדמתי לאט כדי להגיע לשדה ראיה על מנת שאוכל להשתלב בבטחה במסלול שמתחבר לדרך הראשית (לכביש 482).

מסלול זה הוא מעין דרך שרות ומופרד מהדרך הראשית ע"י קו כפול, ראה תמונה.

לפתע ראיתי אוטובוס שנסע במסלול שנמצא משמאל למסלול אליו רציתי להשתלב, סוטה ימינה , במהירות גבוהה,  כנראה כדי להיכנס לתחנת האוטובוס.
בלמתי מיד אבל לא יכולתי להספיק לנסוע לאחור . האוטובוס פגע בעצמה ברכב שלי, למרבה המזל בחלק השמאלי קדמי של הפגוש (אילו התקדמתי חצי מטר יותר הוא היה מוחץ את הדלת והתוצאות היו עלולות להיות חמורות).

הפגוש עם הגריד הקדמי נקרעו מהמכונית. הכנף השמאלית נתלשה חלקית ומכוניתי הוסטה ימינה ועלתה על המדרכה. למכונית נגרם נזר רב אבל ניתן לתיקון.
לא היו נפגעים בנפש.
כאמור מדובר בכניסה למסלול "שרות" ולא בדרך ראשית. הוא משמש למכוניות שיוצאות מבית ספר הכפר הירוק ומתכוונות להתחבר לדרך הראשית או לכלי  רכב, בעיקר  אוטובוסים , שנכנסים לתחנת האוטובוס שנמצאת 20 מטר מימין  למקום שבו מכוניתי נפגעה

נהג האוטובוס הודה (בע"פ) שנסע במהירות ולא הצליח לבלום. איני יודע מה הוא הודיע לחברת הביטוח שלו.

שאלתי : מה הסיכוי לזכות בתביעה נזיקין נגד הצד הפוגע, במקרה וצד ג' לא יכיר באחריות לתאונה.

בתודה

מרדכי קירשנבאום
mordechai1949@yahoo.com  

לצפיה ב-'אשמה בתאונה'
אשמה בתאונה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 16:15
35
מתאורך עולה כי לכל אחד מהצדדים אשמה כלששהיא לתאונה. בתביעת נזק ישנה יתכנות כי בית המשפט יחלק את הנזק בין הצדדים על מידת האשמה שיקבע לכל אחד
לצפיה ב-'דוח הפרעה לתנועה סעיף 5938'
דוח הפרעה לתנועה סעיף 5938
05/07/2018 | 13:49
1
48
אהלן, מחוץ למשרדי במשך שנים חונים דאבל פארקינג ומשאירים מספר טלפון ( לפחות 10-15 שנה ).
היום, החליטה שוטרת לתת לי דוח על סך 250 ש״ח לפי סעיף הפרעה לתנועה, למרות שבתמונות אראה לכם שלא מפריע ולא כלום. יתרה מזאת, השוטרת שעמדה שם העמידה את הרכב שלה בדיוק כמו שהעמדתי את שלי, משמע הפריעה לתנועה גם כן.
האם יש מה לעשות נידון? בהתחשב בזה שבמשך שנים לא עשו כלום לחונים?
תודה מראש
לצפיה ב-'ראשית - הדוח חוקי ואין כל חשיבות לזה'
ראשית - הדוח חוקי ואין כל חשיבות לזה
05/07/2018 | 14:35
34
שככה חונים במשך שנים
שנית - שוטר, לצורך ביצוע אכיפת החוק, רשאי לחנות בניגוד לחוק
לצפיה ב-'דוח + גרירה על חניה מול אתר בניה.'
דוח + גרירה על חניה מול אתר בניה.
02/07/2018 | 16:35
3
36
שלום רב,
קיבלתי דוח וגררו לי את הרכב על שחניתי מול אתר בניה.
בעבר הוצב שם תמרור האוסר על חניה אבל הפועלים הסירו אותו והוא נותר שוכב על הרצפה, מוסתר מאחורי השלט שמפרסם את הבניין. 
ניסיתי לערער לעיריית רמת גן והם דחו את הערעור שלי בטענה שאין עילה לביטול הקנס.
האם כך הדבר?

בתודה, 
אריאל
לצפיה ב-'האם החניה היתה מול שער הכניסה לאתר הבניה'
האם החניה היתה מול שער הכניסה לאתר הבניה
02/07/2018 | 19:14
2
34
אם כן, יתכן והדוח מוצדק
אם לא - תוכל לתבוע את העיריה כי התמרור שבתמונה אינו מוצב כדין
הגיע הזמן שנהגים ידעו שאין מה לערער על דוחות חניה , הם לא יבוטלו אלא רק עם תוגש בקשה להשפט והתובע יבין שאין לו סיכוי במשפט
לצפיה ב-'שלום ותודה על התגובה המהירה.'
שלום ותודה על התגובה המהירה.
02/07/2018 | 20:08
1
28
לשאלתך - לא. הרכב לא חסם שום שער. הוא פשוט חנה באיזור שאתר הבניה שריין לעצמו בשיתוף עם העירייה. מדובר על מקום חניה רגיל שהוסב לצרכי האתר ובשעות הערב מותר להחנות שם. 

לצפיה ב-'האם הרכב צולם? אם כן, האם רואים את התמרור'
האם הרכב צולם? אם כן, האם רואים את התמרור
02/07/2018 | 20:31
26
עומד (ולא כמו בתמונה)
אם בזמן שחנית במקום, מצב התמרור היה כפי שבתמונה ולא היה כל סימון של אדום לבן, הרי שהדוח ניתן שלא כדין ועליך לבקש להשפט, במשפט בקש מהתובע שיראה לשופט את תמונת התמרור, במידה ותזוכה, תוכל לתבוע הוצאות (בת"ק) מהעירייה
לצפיה ב-'קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת '
קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת
01/07/2018 | 10:33
2
64
קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת
. OK, זה עשוי לקרות אם לא נזהרים.
המקום מוגדר, בדוח ובצילום גם כן: " כ'5 ק"מ 20.6 ממע' "
לצפיה ב-'תודה ששיתפת. '
תודה ששיתפת.
01/07/2018 | 12:18
12
לצפיה ב-'לא הבנתי את המקום...'
לא הבנתי את המקום...
02/07/2018 | 16:08
23
לצפיה ב-'שאלה לגבי פניה וכניסה לנתיב שידוע שהוא חסום על ידי רכב'
שאלה לגבי פניה וכניסה לנתיב שידוע שהוא חסום על ידי רכב
29/06/2018 | 07:22
2
54
שלום רב
מצרפת שרטוט של האירוע:
המכונית הירוקה עמדה ברחוב הרצל רחוב חד סטרי  ורצתה לפנות שמאלה לרחוב השתיל  שהוא רחוב   ללא מוצא  שתחילתו  רחוב חד נתיבי וצר מאד,
ברחוב השתיל לקראת היציאה עמדה  המכונית הצהובה   ליד מדרכה בצד ימין שלה ובניין בצד שמאל כדי להעלות ילדים לרכב, זאת היציאה היחידה מרחוב השתיל,
האם במצב הזה מותר למכונית הירוקה לפנות ולהיכנס לרחוב השתיל ולעמוד שם עשר דקות?הרי ברור שתחסום את  רחוב השתיל ותמנע מכלי רכב שרוצים לצאת להרצל את היציאה..
במידה ואסור לה מה בדיוק התקנה (מספר תקנה מדויק וציטוט אם ידוע ) שאוסרת על כניסה לרחוב השתיל שכרגע חסום על ידי המכונית הצהובה

לצפיה ב-'הפרעה לתנועה (שוטר יצירתי יכול למצוא מספר תקנות )'
הפרעה לתנועה (שוטר יצירתי יכול למצוא מספר תקנות )
29/06/2018 | 12:39
1
31
אסור לך להיכנס ולחסום את הרכב הצהוב, במידה ואתה רוצה להיכנס לרחוב - תגיע עד הרכב הצהוב והוא יסע קצת לאחור כדי לפנות לך מעבר ותוכל להמשיך למקום שאולי יהיה לך מותר לחנות.
בין השאר עברת על הפרעה לתנועה, חסימת נתיב, חניה במקום אסור ועוד כמה עבירות.
לצפיה ב-'גם הצהוב עבריין. עצר באדום-לבן.'
גם הצהוב עבריין. עצר באדום-לבן.
29/06/2018 | 23:34
12
לצפיה ב-'שלילה מהמכון הרפאי לאחר שלילה מהמשטרה'
שלילה מהמכון הרפאי לאחר שלילה מהמשטרה
27/06/2018 | 16:01
2
43
שלום,  קבלתי שלילה לאחר שנתפסתי נוהג תחת השפעת אלכוהול
שלילה שבעה חודשים,  בא המכון הרפואי ושלל ממני את הרישון כבר שנתיים וחצי אחרי שני מבחנים פסיכולוגים כושלים   אחרי שבדקתי על מה הפסילו אותי  החוצפנים רשמו דברים שיקריים שהםהמציאו או הבנה שהיתה שגויה מאד.
מה ניתן לעשות ?
מישהו הצליח בטביעה נגד הגזלנים האלה ?
לצפיה ב-'שלילת המכון הרפואי'
שלילת המכון הרפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/06/2018 | 16:38
1
41
על החלטת המכון הרפואי ניתן לערער בפני וועדת הערר לענייני רישיונות נהיגה שמושבה בבית החולים תל השומר. 
לאחר עיון בתיקך במכון הרפואי , ניתן יהיה לבחון כיצד ניתן לסייע.
למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'אני שנה אחרי כל העירעורים האלה'
אני שנה אחרי כל העירעורים האלה
28/06/2018 | 09:13
31
עשיתי עוד מבחן לפני חצי שנה, ובקשו ממני להגיע לעוד שיחה ושם אמרו לי שישלחו לי את התשובות בדואר   אני מחכה יותר מחודשיים לתשובות האלה
בטלפון הם מתחמקים  
לצפיה ב-'תמרור לא חוקי בפוטנציה - רחוב החשמונאים תל אביב'
תמרור לא חוקי בפוטנציה - רחוב החשמונאים תל אביב
27/06/2018 | 23:22
3
47
קיבלתם דו"ח על התמרור הזה?
יש מצב שהוא לא חוקי.

מתוך תקנות התעבורה:

1 .משמעות התמרור (תמרור 439 - מרובע צהוב עם טקסט שחור בפנים)
תמרור להוריה, איסור או הגבלה בצורה מילולית, משום שהמסר הנדרש אינו
ניתן לביטוי באמצעות תמרור בלבד.
מתאים למקרים שבהם המסר הוא בעל משמעות מחייבת, לאיסור או להיתר,
וכתוצאה מכך נוצרת האפשרות של העמדה לדין של מי שפועל בניגוד לו, על
התוצאות העלולות לנבוע מכך.
למשל: הרחבה או צמצום של היתרי כניסה או היתרי חניה.

2 .הצדקים להצבה
א. למקרים בהם נדרש הסבר מילולי נוסף לנושא שאין לגביו תמרור
מיוחד, ואשר מחייב לכל דבר וענין.
ב. אין להשתמש בתמרור זה כ"תחליף" לתמרור אחר אשר קיים בלוח התמרורים, ו/או בכפילות לתמרור אחר מתוך כוונה "לחזק" או
"להבליט" את המסר, משום שהדבר עלול לגרום לירידת ערך של
התמרור המקורי.
כמו כן אין להשתמש בו כ"לוח רקע" שבו מושתלים תמרורים
וכיתובים ליצירת "משהו מיוחד", אשר לא מעוגן בלוח עצמו.
ג. להגדרת "אזור רכב תפעולי" )על פי ת"ת 95א(. ראה מ.מ. 45.

לתשומת ליבכם.

רוני
לצפיה ב-'לא הבנתי מה לא בסדר בתמרור, הוא תקין וחוקי'
לא הבנתי מה לא בסדר בתמרור, הוא תקין וחוקי
27/06/2018 | 23:39
2
26
לחלוטין ויש גם אישור ועדת תימרור
למונית יש היתר לעצור כדי לאסוף או להוריד נוסע במקום בו מוצב תמרור האוסר עצירה, במקום הזה אסור לו!! אין כאן כל בעיה
לצפיה ב-'תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם?'
תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם?
28/06/2018 | 00:42
1
32
תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם כולל כולם?

אם למונית (בברירת מחדל) מותר לעצור, למרות תמרור אין עצירה וחניה, אז אוקיי יש משמעות למלבן
I stand corrected.

בכל מקום שיש תמרור של "אין עצירה וחניה" למונית מותר לעצור על מנת להוריד ולהעלות נוסעים?

רוני
לצפיה ב-'מותר.'
מותר.
28/06/2018 | 06:48
30
תקנה 76 (ב): נוהג במונית רשאי לעצור לאיסוף נוסע או להורדתו בקטע דרך עירונית, גם אם הוצב בו תמרור 433 או 818, למעט בתחום תחנת אוטובוס.

433=אסורה כל עצירה וחניה של רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, אלא אם דרוש הדבר למילוי הוראות כל דין.

818=אבני שפה צבועות אדום-לבן: אסורה כל עצירה או חניה של רכב בכביש שליד אבני השפה, אלא אם הדבר דרוש למילוי הוראות כל דין.
לצפיה ב-'תמרור 820'
תמרור 820
27/06/2018 | 11:21
1
42
האם עירייה מחוייבת למידות המצויינות בתקנות והנחיות להצבת תמרורים , כי אצלי הערייה סימנה בכניסה לחצר שלי מעטפה לפי 820 אך לפי מידות קטנות מאוד , בדיוק במידת הכניסה לחצר , מה ניתן לעשות ?
לצפיה ב-'כשאצלי העיריה סימנה משבצת קטנה מההנחיות'
כשאצלי העיריה סימנה משבצת קטנה מההנחיות
27/06/2018 | 14:18
31
ובנוסף היתה קטנה מדי לטעמי - פניתי לעיריה, הפניתי תשומת ליבם להנחיות והם באו ותיקנו.
לצפיה ב-'חניית נכים ללא תמרור על עמוד / בכביש'
חניית נכים ללא תמרור על עמוד / בכביש
25/06/2018 | 16:26
6
43
מתחת לבית שלי יש שתי ''חניות'' נכים.
בחניה אחת אין תמרור על עמוד, אבל יש סימון די דהוי בכביש ובחניה אחרת יש תמרור על עמוד אבל אין סימון על הכביש.

שתי חניות הנכים האלה קבילות כחניית נכים?

הספקתי בינתיים לצלם את החניה עם התמרור על העמוד אבל אין סימון על הכביש.

את החניה השניה לא הספקתי.

תודה,
רוני
לצפיה ב-'חניית נכים חוקית חייבת תמרור'
חניית נכים חוקית חייבת תמרור
25/06/2018 | 16:30
3
40
יש מקומות שיש גם סימון על הכביש לצורך הדגשה
סימון ללא תמרור - חסר ערך
החניה שצילמת נראית חוקית
לצפיה ב-'כלומר'
כלומר
25/06/2018 | 16:31
2
32
כלומר חניה עם תמרור על עמוד שלא כדין תזכה את הנהג בדוח, ללא שום קשר אם יש סימון על הכביש או לא?

רוני
לצפיה ב-'נכון'
נכון
25/06/2018 | 16:46
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/06/2018 | 16:52
7
לצפיה ב-'התמרור שבתמונה תקין ביותר והחניה כ 6 מ''
התמרור שבתמונה תקין ביותר והחניה כ 6 מ'
25/06/2018 | 16:42
1
121
מאחורי התמרור מיועדת לנכה,
סימון חנית נכה על הכביש אינה תמרור ואינה מחייבת, רק תמרור על העמוד כמו בתמונה מחייב
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/06/2018 | 16:46
7
לצפיה ב-'חניית נכים בחניית כורכר - האם חוקי?'
חניית נכים בחניית כורכר - האם חוקי?
22/06/2018 | 11:38
17
62
האם ניתן לטעון שהסימון אינו חוקי ולכן, אם מישהו שאינו נכה, חנה שם בטעות, אינו צריך לשלם 1000 ש״ח קנס?

יש לשים לב שאין דרך נגישה לחניה וגם אין סימון על הקרקע
לצפיה ב-'החניה מול התמרור היא מיועדת עבור רכב נכה'
החניה מול התמרור היא מיועדת עבור רכב נכה
22/06/2018 | 14:55
5
39
בלבד
התימרור במקום תקין וברור
לצפיה ב-'השאלה אם אין חובת נגישות לחניה, בגלל שזו חניית כורכר,'
השאלה אם אין חובת נגישות לחניה, בגלל שזו חניית כורכר,
22/06/2018 | 16:11
4
35
לא ניתן להשתמש בכסא גלגלים
לצפיה ב-'אפילו אם צודק אתה בדבריך, עדיין יש תמרור'
אפילו אם צודק אתה בדבריך, עדיין יש תמרור
22/06/2018 | 16:27
3
33
נכה ולנהג אין כאן כל שיקול, לא חונים וזהו, בעיית כסא הגלגלים - תן לנכה לשבור את הראש מול הרשות המקומית
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2018 | 16:38
2
13
לצפיה ב-'התמרור לא מתיר חנייה רק לנכה עם כיסא גלגלים'
התמרור לא מתיר חנייה רק לנכה עם כיסא גלגלים
23/06/2018 | 01:07
1
41
כל רכב המוביל נכה או נוהג בו הנכה ויש לו תג חנייה לנכה לרכב שחונה שם (משולש, כיסא) רשאי להחנות שם. מי שלא עונה על התנאים הנ"ל וקיבל דו"ח - יכול לבדוק ברשות התמרור המקומית האם יש פרוטוקול שמראה שהתמרור הוצב כדין. אין פרוטוקול - אין דו"ח (או יש זיכוי בבית המשפט).
לצפיה ב-'השאלה היא מה הפרוצדורה לקבלת הפרוטוקול ולהבין אותו.'
השאלה היא מה הפרוצדורה לקבלת הפרוטוקול ולהבין אותו.
23/06/2018 | 05:45
24
אם צריך לקחת עו"ד שיברר וזה יעלה לפחות 500 ש"ח בנוסף אז כבר עדיף לשלם וזהו
לצפיה ב-'שאלתך לא מובנת.מה זה "חנה שם בטעות, -'
שאלתך לא מובנת.מה זה "חנה שם בטעות, -
23/06/2018 | 09:28
10
31
התמרור כל כך בולט וברור כך שאם מישהו שאינו נכה חונה שם הוא לא עושה זאת בטעות אלא בכוונה.
ובנוסף - זה לא קשור לכסא גלגלים - כ 95% מבעלי תו נכה לא משתמשים בכסא גלגלים
לצפיה ב-'חנה בטעות הכוונה שלא ראה את השלט כשחנה, וגילה שיש שלט'
חנה בטעות הכוונה שלא ראה את השלט כשחנה, וגילה שיש שלט
23/06/2018 | 09:32
9
35
ללא סימון על המשטח רק למחרת בבוקר.
החנייה עצמה מוגדרת כזמנית ייתכן באמת שאין פרוטוקול ברשות המקומית
לצפיה ב-'כל תמרור ולא משנה מה הוא כולל התמרור'
כל תמרור ולא משנה מה הוא כולל התמרור
23/06/2018 | 11:11
8
38
שבתמונה, חייב לקבל אישור הצבה של וועדת תנועה , באין אישור שכזה ,התמרור מוצב של כדין (יש על כך סעיף בחוק)
עליך לפנות  לנציב פניות הציבור או למח' התנועה בעיריה ולבקש תעודת עובד ציבור המאשר את הצבת התמרור , אולי תשלם אגרה של 50-80 שח כך שבאין אישור תוכל לתבוע את העיריה על הוצאות
באיזה עיר מדובר?
לצפיה ב-'כפר סבא'
כפר סבא
23/06/2018 | 12:38
7
11
לצפיה ב-'ניתקלתי בעיר הזאת בתמרורים שהוצבו ללא אישור'
ניתקלתי בעיר הזאת בתמרורים שהוצבו ללא אישור
23/06/2018 | 13:40
6
34
ועדת תימרור, יתכן וגם התמרור הנכה שבצילום הוצב כך, יש כאן הימור - או לשלם 1000 שח או לשלם אגרה ולקוות שלא יימצא אישור שכזה
ההחלטה היא שלך
לצפיה ב-'למי לפנות בעיריה? לועדת התימרור? לפניות הציבור?'
למי לפנות בעיריה? לועדת התימרור? לפניות הציבור?
23/06/2018 | 14:05
5
29
 או למח' התנועה בעיריה?
למישהו אחר?

גם הכתובת שניתנה היא: מול אנג'ל 9
לצפיה ב-'כתבתי לך לאן לפנות'
כתבתי לך לאן לפנות
23/06/2018 | 16:19
4
18
לצפיה ב-'פניתי באימייל לממונה על חופש המידע בכפר סבא. נראה מה היא'
פניתי באימייל לממונה על חופש המידע בכפר סבא. נראה מה היא
25/06/2018 | 08:58
3
22
לצפיה ב-'רק תוודא טלפונית שבקשתך בטיפול ושים לב'
רק תוודא טלפונית שבקשתך בטיפול ושים לב
25/06/2018 | 10:48
2
26
שיש לך 90 יום מיום קבלת הדוח לשלם או לבקש להשפט לכן עליך לקבל את המידע עד אז
לצפיה ב-'אחכה יום יומיים ואתקשר'
אחכה יום יומיים ואתקשר
25/06/2018 | 15:18
9
לצפיה ב-'פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש ה'
פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש ה
12/07/2018 | 13:36
10
פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש המידע בעיריית כפר סבא. 
לצפיה ב-'מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)'
מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)
20/06/2018 | 19:51
8
109
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/183269054/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA
תקציר הפרק הקודם:
דוחות שניתנים במקום זוכים ליותר מפרשנות אחת על ידי מספר פקחים בנוגע ל"פריקה וטעינה".

הפרק הנוכחי:
מאז לפני חודש ועד היום, תועדו לפחות שלושה פקחים בארבע סיטואציות שונות נותנים דוחות לרכבים בניגוד לאמור בתמרור. אני עד לכל המקרים ויש לי ראיות מצולמות בהם הפקחים מגיעים למקום, מצלמים את התמרור, מצלמים את הרכבים ונותנים דוחות כעבור 2 דקות בלבד מבלי לחכות את הזמן הנקוב בתמרור, במקרה הזה 15 דקות. מאז לפני חודש ועד עכשיו מצאו לי פסיקה של בית משפט מחוזי מלפני 10 שנים על מקרה כזה בו בית משפט מחוזי הפך החלטה של בית משפט לעניינים מקומיים וזיכה נהג שקיבל דו"ח על פריקה וטעינה.

בכל המקרים בהם הייתי עד ושתועדו במצלמה, הפקחים מגיעים, נותנים דו"ח בלי לחכות 15 דקות. חלק מהנהגים לא חוזרים אחרי 15 דקות ובמקרה הזה הדו"ח מוצדק וחלק מהנהגים חוזרים אחרי 10 דקות. ככה או ככה, נשאלת השאלה האם דו"ח על עבירה שלא הייתה/לא מתבצעת הוא דו"ח שמחזיק מים. "שהנהג יוכיח שהוא חנה כדין", ככה נאמר לי ע"י אחד מהפקחים. זה נראה כאילו ברירת המחדל של הפקחים זה לתת דו"ח ושהאזרח יוכיח שהייתה טעות, במקום לחכות את הזמן שהתמרור דורש, להוכיח שאין פריקה וטעינה ע"י המתנה של אותו פרק זמן ואז לתת דו"ח. שאלתי את כולם מה הבעיה לעמוד במקום במשך 15 דקות ואז לתת דו"ח. בכל המקרים לא זכיתי לתשובה הגיונית למה הם מסרבים להמתין 15 דקות.
חלק אמרו "אז תערער". חלק אמרו "אם יתבטל, יתבטל".

עושה רושם שזה לא משהו נקודתי של פקח אחד אלא מערכתי של לא מעט פקחים וכסף נגזל שלא בצדק מהאזרחים. השאלה מה אפשר לעשות בעניין?

OLD
התמרור בצורתו הישנה

NEW
התמרור בצורתו הנוכחית.

הפסיקה של בית המשפט המחוזי ששלחו לי
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000332989

אשמח לדעת אם מישהו יכול לעזור בעניין.

תודה,
רוני
לצפיה ב-'עניתי לך שם'
עניתי לך שם
21/06/2018 | 21:32
3
45
כך נקבע בסעיף 1 לפקודת התעבורה:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

כלומר: התמררור העליון (432) שאוסר  חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, מתיר טעינה ופריקה מיידית של מטען ללא הגבלת זמן, וכן מתיר העלאת והורדת נוסעים. התמרור השני (439) מסייג את משך הזמן שמותר לבצע את הפריקה והטעינה המיידית למשך זמן שלא יעלה על 15 דקות. בכל מקרה, אם הטעינה והפריקה המיידית הסתיימה - אסור להמשיך להעמיד את הרכב שם, בין אם יש תמרור המגביל את משך הזמן המותר לבצע את הפריקה והטעינה ובין אם אין.

ולהעמיד את הרכב שם, ללכת 7 דקות עם מטען (ארגז סחורה) לבית עסק, ולחזור אחרי עוד 7 דקות - זה לא "מיידית".

פריקה זו הוצאת המטען מהרכב (למדרכה), ולא הובלתו לבית העסק. טעינה זו העלאת מטען (מהמדרכה) לרכב, ולא הובלתו מבית העסק.

אם מקבל הדו"ח סבור שביצע טעינה ופריקה רציפה של מטען - הוא יכול לבקש לבטל את הדו"ח או להישפט. לא בטוח שיצא זכאי
לצפיה ב-'ראיתי'
ראיתי
21/06/2018 | 21:52
2
28
ראיתי את התגובה שם. בית המשפט חושב אחרת ובהתבסס על בית המשפט, אני תוהה מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק'
ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק
23/06/2018 | 01:00
1
100
כדי שטעינה ופריקה תהיה מותרת ולא תחשב לחנייה לפי החוק, מוגדר בחוק במפורש מהי חנייה. טעינת מטען או פריקתו לא מיד, עם הפסקות, נחשבת לחנייה, ולא לטעינה ופריקה חוקית ומותרת. בחוק מצוין במפורש שטעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות אינה חנייה, כלומר אם הפריקה והטעינה לא נעשו מיד ולא ברציפות - זו חנייה. פסיקת השופטת מאוד בעייתית, כי אפשר יהיה לטעון ש"פרקתי כסף מהארנק, המתנתי 5 דקות בתור בקיוסק, ובסוף הטענתי את קופסת הסיגריות לאוטו".

אציין שקיבלתי פעם דו"ח כזה כי חניתי בשעות שהייתה מותרת רק טעינה ופריקה (לא שמתי לב למגבלה), והפקח ציין בדו"ח משהו בסגנון "המתנתי 10 דקות ליד הרכב ולא הבחנתי בפריקה או טעינה..."
לצפיה ב-'וזאת בדיוק הבעיה'
וזאת בדיוק הבעיה
23/06/2018 | 20:32
20
חניה, כלשון החוק:
"העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין."

מה זה בדיוק "פריקתו מיד, בלי הפסקות"?
פריקה - לאן? מהרכב לאיפה? נהג יכול להגיד "פרקתי את המטען לתוך חנות שנמצאת בקומה החמישית פה בבניין שמול הרכב". הפריקה נעשית מיד ולוקחת זמן סביר.

אם החוק שהמחוקק חוקק, נתון לפרשנות פלוני ופרשנות אלמוני, אני בספק אם זה עובר את מה שנקרא "מבחן האדם הסביר", כפי שניסח התובע העירוני שהתנהלתי מולו במקרה שלי.

במקום שאדם יקבל דו"ח, ימתין שנתיים(!!!) שבמהלכם ***הוא*** יצטרך להוכיח שהדו"ח ניתן שלא כדין/לא בצדק (מה שקרה במקרה שלי), למה שהפקחים פשוט לא יעמדו במשך 15 דקות כפי שהתמרור מתיר ורק אז יתנו דו"ח?
במקרה כזה, לא הנהג ולא שום מצלמה כזאת או אחרת לא יוכלו לסתור את טענות הפקח.

עושה רושם שהפקחים מנוהלים, לכאורה, לפי שיטת
"בברירת מחדל הנהג אשם, אטיל קנס ושהנהג ימציא הוכחה שהפקח טעה"
במקום שיטת
"אני אוכיח שהנהג עבר עבירה ואז אתן קנס"

זה קצת דומה למצב שבו פלוני יכנס למכולת ואני אגיד "אתה גנב!" לפי שבכלל קנה משהו.
אני בא בטענות על זה שהפקחים נותנים דו"ח לפני שהעבירה בכלל בוצעה, מה שהופך אותו לעניות ידיעתי והבנתי ללא קביל..

רוני
לצפיה ב-'עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.'
עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.
27/06/2018 | 18:03
3
14

עמוד 248 - 252:

הנחיות להצבה (של תמרור אין חניה):
א. מתאימים לקטעים "ארוכים" יחסית, כ-50 מ' ומעלה.
בקטעים קצרים או נקודתיים, ניתן להשתמש בסימונים 818 (אדום לבן) או 820 (סימון מעטפה, במקרה של אין עצירה וחניה) , בהתאמה.
ב. יוצבו בנקודת ההתחלה של האיסור.
ג. במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות, עדיף להשתמש בסימון 818 (מדרכה צבועה באדום לבן), שהם בולטים יותר, קלים יותר לאחזקה ולא ניתנים להסרה לא מוסמכת.
ד. ניתן להוסיף תמרורי 439 , עם פירוט מילולי של הגבלת האיסור לפי ימים, שעות, סוגי רכב, שימושים, פריקה וטעינה וכו'.
ה. ראה דוגמאות בתרשים מס' 1.

4. גודל התמרורים (בס"מ)
הפרט למדידה = קוטר העגול.
בדרך עירונית = 60
(התמרור פחות מ50 ס"מ)

"במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות" - העיריה מרוויחה מעל 2 מליון שקל מדו"חות במקום הזה! חלקית באשמתם הבלעדית של הנהגים, חלקית באשמתה של העיריה. לעניות ידיעתי, זה יכול להיחשב כבעיה של אי ציות.

רוני
לצפיה ב-'"עדיף". לא חובה.'
"עדיף". לא חובה.
27/06/2018 | 20:42
2
12
לצפיה ב-'ומתאים ל50 מטר?'
ומתאים ל50 מטר?
27/06/2018 | 22:42
1
12
ומתאים לקטעים ארוכים של 50 מטר כשהקטע כולו הוא 25 מטר בלבד?

רוני
לצפיה ב-'זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.'
זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.
28/06/2018 | 06:34
7
לצפיה ב-'נסיעה ללא טסט בתקף שנה ו-3 חודשים'
נסיעה ללא טסט בתקף שנה ו-3 חודשים
19/06/2018 | 12:24
4
41
שלום,

לאחר מתן הדוח, הטסט בוצע.
יש לי וותק נהיגה של 25 שנה, עבר נקי.
אני ללא ייצוג, מה עוד ניתן לטעון בבית משפט, על מנת להמנע מפסילה בפועל?

לצפיה ב-'למה הטסט לא שולם ולא בוצע?'
למה הטסט לא שולם ולא בוצע?
19/06/2018 | 12:34
17
לצפיה ב-'תפגש עם התובע לפני המשפט'
תפגש עם התובע לפני המשפט
19/06/2018 | 13:09
2
51
תלחץ על העבר הנקי שלך, תדגיש שהלקונה תוקנה ומהר ותבקש לסגור עיסקת טיעון ללא פסילה בפועל ואולי על תנאי יותר ארוך
לצפיה ב-'יחידת תביעות תעבורה'
יחידת תביעות תעבורה
19/06/2018 | 14:32
1
45
האם כדי להיות רגוע, כדאי לבקש מראש הסדר כזה, ע"י שליחת פקס ליחידת התביעות של המשטרה ?
לצפיה ב-'אתה יכול לנסות, זה לא יזיק'
אתה יכול לנסות, זה לא יזיק
19/06/2018 | 15:35
40
תנסה להכניס את המילים "מודה" "מפנים" , " לא רוצה לבזבז זמן שיפוט יקר" במקומות הנכונים.....
לצפיה ב-'מתן זכות השתלבות בתנועה'
מתן זכות השתלבות בתנועה
14/06/2018 | 21:57
1
52
האם יש חוק בנדון? כשאני נוהגת בכביש דו נתיבי ומימין לנתיב נסיעתי יש אפשרות לפנות שמאלה ממתחם כלשהו ( במקרה הנדון, פנייה מבית הקברות על כביש 5504 לכיוון כוכב יאיר) , האם אני עוברת על החוק , אם אני מאיטה , לאחר שאני בוחנת את מצב התנועה מאחורי ומולי, מאותתת  ומאפשרת לעומדים מימין ומחכים לפנות אפשרות לפנות  בביטחה שמאלה?
לצפיה ב-'יפה שאת נוהגת בדרך ארץ בדרך.'
יפה שאת נוהגת בדרך ארץ בדרך.
15/06/2018 | 13:22
37
אבל מצד שני את עלולה לייצר מצב שבו הרכב שאת רוצה להתחשב בו לא רואה מה קורה מאחורייך, מנצל את אדיבותך ויוצא ופונה שמאלה. באותה עת רכב שהיה מאחורייך ושלדעתך היה במרחק מספיק להבין מה הולך לקרות, לא ממש הבין, אין לו קו ראיה אל הרכב הוצא מימינך שמאלה, יוצא לעקיפה ו...בום!
אין חוק בקשר לרכב שלך אבל יש חוק מפורש לרכב המבקש לצאת והוא לתת זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה (הכביש בו את נוסעת).
מה לעשות הלאה? לא יכול לייעץ
רק תחשבי בטיחות בנוסף לאדיבות
פעם לפני שנים הרבה הרצתי בקורסים שנקראו אז "נהיגה נכונה" והמוטו שלי היה "אדיבות בזמן ובמקום הראויים"
שבת שלום 
לצפיה ב-'היכן צריך לעצור בתמרור עצור?'
היכן צריך לעצור בתמרור עצור?
12/06/2018 | 15:37
12
56
לפי תקנת תעבורה 64ד "נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה, ואם סומן קו עצירה - לפני קו העצירה".

שאלתי - אם יש קו עצירה, וממנו אין ראיה טובה של התנועה בדרך החוצה (לטענת השוטר). האם יש חובה לעצור גם לפני הקו וגם במקום עם ראות טובה?

סיפור המעשה - נהג עצר לפני קו עצירה והמשיך בנסיעה זהירה לתוך הצומת. שוטר נתן לו דוח ורשם שלא עצר במקום ממנו ניתן לראות את התנועה. הוא לא רשם דבר בעניין קו העצירה, אך בדיברי הנהג נרשם שאמר שעצר בקו. כמו כן, לא רשם דבר לגבי אי מתן זכות קדימה.
בשיחה בע"פ השוטר טען ש-"הקו מטושטש" (WTF???!!!).

מה דעתכם? האם יש אשמה? אם לא, האם יש מה לעשות?
לצפיה ב-'מה סמל סעיף האישום שרשם השוטר בדוח ?'
מה סמל סעיף האישום שרשם השוטר בדוח ?
12/06/2018 | 16:42
39
אם יש קו עצירה החובה לעצור היא לפני קו העצירה, אם אין קו עצירה אזי הנהג חייב לעצור במקום בו ניתן לראות את התנועה בדרך החוצה, מציע שתסרוק את הדו"ח ללא פרטים אישיים לכאן.
לצפיה ב-'החובה לעצור היא רק פעם אחת, כפי'
החובה לעצור היא רק פעם אחת, כפי
12/06/2018 | 17:14
7
42
שציינת
אבל, אם הרכב עצר בקו העצירה והתקדם לתוך הצומת, הנהג חייב לעצור שוב כדי לתת זכות קדימה לרכב בכביש החוצה, באם אין כל רכב, אין חובה לעצור שוב
לצפיה ב-'נכון'
נכון
12/06/2018 | 22:00
13
לצפיה ב-'לא ברור לי עניין זכות הקדימה לאחר התקדמות לצומת'
לא ברור לי עניין זכות הקדימה לאחר התקדמות לצומת
13/06/2018 | 13:49
5
31
כלומר, ברור שצריך לתת זכות קדימה. השאלה היא האם יש חובה לעצור במסגרת מתן זכות הקדימה. (בנוסף לעצירה בקו העצירה).
יש תמרורים ומצבים שונים בהם נדרשת זכות קדימה, מבלי שעצירה תהיה חלק אינטגרלי מהתהליך. האם במקרה דנן אכן יש חובה לעצירה שניה?

אגב, סעיף האישום בדוח הוא 64 ד' (פלוס 22א', שמן הסתם נרשם באופן גורף).

תודה.

לצפיה ב-'החובה היא לעצור רק פעם אחת, אם זה'
החובה היא לעצור רק פעם אחת, אם זה
13/06/2018 | 14:04
25
בקו העצירה (באם קיים) או בקו הכביש החוצה (באם אין קו עצירה)
כמובן שבשני המקרים יש חובה לתת ז"ק לרכב בכביש החוצה (אם עובר רכב) גם אם זה מצריך עצירה נוספת (אם אין רכב בכביש החוצה - אין צורך לעצור שוב)
לצפיה ב-'בדוח נכתב כך'
בדוח נכתב כך
13/06/2018 | 14:14
3
36
בסעיף תאור העובדות: "נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לתמרור 302 המוצב בדרך בכיוות נסיעתך בכך שלא עצרת את רכבך במקום בו ניתן לראות את התנועה בדרך החוצה בניגוד לתקנה".

בסעיף נסיבות מיוחדות של המקרה: [פירוט המיקום] "...תמרור 302 ואין קו עצירה ברור לפני הצומת. הרכב הנל הגיע מרחוב דורי והמשיך בנסיעה רציפה ימינה לרחוב...".

שימו לב שהשוטר טוען ש"אין קו ברור". זה לא נכון. בהחלט יש קו שניראה בבירור, גם אם הוא מעט דהוי.

בדיברי הנהג נכתב שאמר שעצר לפני הקו (אין לי הניסוח המדויק מתוך הדוח).
לצפיה ב-'האפשרויות שלך'
האפשרויות שלך
13/06/2018 | 14:58
25
לבקש להישפט, לבוא לבית המשפט עם צילום המקום המראה את קו העצירה.
לפני ישיבת ההוכחות גש לתובע, הראה לו את צילום המקום  ובקש שיבטל את הדו"ח וישחרר אותך.
לצפיה ב-'צלם את המקום ,בקש להשפט ובמשפט תוכל'
צלם את המקום ,בקש להשפט ובמשפט תוכל
13/06/2018 | 14:58
27
לחקור את השוטר
לצפיה ב-'לפי השוטר: אם קו העצירה לא נצבע היום - הוא כבר לא ברור...'
לפי השוטר: אם קו העצירה לא נצבע היום - הוא כבר לא ברור...
13/06/2018 | 20:12
28
אם לא היית עוצר לפני קו העצירה הלא 100% חדש - גם היית חוטף ממנו דו"ח, בטענה שהקו מספיק ברור...
לצפיה ב-'הפתרון האולטימטיבי (לא לעכשיו, אלא לעתיד)'
הפתרון האולטימטיבי (לא לעכשיו, אלא לעתיד)
14/06/2018 | 11:37
2
26
התקנת מצלמת דרך ברכב. זה עולה פחות מהדו"ח, ומונע ויכוחים כאלה. הכל מתועד.
לצפיה ב-'תודה, אבל זה לא היה עוזר'
תודה, אבל זה לא היה עוזר
14/06/2018 | 12:06
1
41
אני מסכים שבאופן כללי מצלמה היא רעיון טוב, אבל במקרה זה לא היתה עוזרת. הדיון אינו על העובדות (האם היתה עצירה, או האם ניתנה זכות קדימה), אלא האם יש חובת עצירה במקום שבו קיימת ראות (לטענת השוטר).

אני מקפיד לעצור ולנהוג כחוק ובזהירות. ואם טעיתי, אני לא מתכוון להתווכח. לכן שאלתי כאן.

אגב, הנה צילום המקום. שימו לב שאחרי מעבר החצייה מסומן קו נוסף (ללא שום שלט). האם יש לו משמעות לענייננו?
לצפיה ב-'מקום מוכר וידוע.'
מקום מוכר וידוע.
14/06/2018 | 13:40
32
צומת דורי X לוי אשכול קרית אונו.
מנסיוני, לא עוצרים שם גם לא לפני הקו הראשון וגם לא לפני הקו בשטח הצומת. 
ציטוט מתקנות התעבורה 64(ד) תוספות שלי באדום
"נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור(1) במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה,(2) ואם סומן קו עצירה – לפני קו העצירה, ויתן את זכות הקדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת מכביש אחר."
ציטוט מקובץ הנחיות להצבת תמרורוים - תמרור 810 הדגשה שלי באדום וירוק
"א. הסימון נועד לתת תמיכה לנהג לצורך בחירת מקום העצירה כאשר יש בכך חובה או צורך, כאמור. לפיכך, גם תקפו של הסימון נגזר ומותנה בקיומה של חובה חוקית או צורך עניני. בלעדיהם הוא חסר תוקף."
במילים אחרות קצת מבלבל. 
מנסיון שלי:
רכב שעצר לפני הקו הראשון וזחל לצומת - תקין
רכב שזחל בקו הראשון ועצר בקו השני (הצמוד לצומת) - תקין
כל אירוע אחר - דו"ח.

לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
13/06/2018 | 09:56
4
54
צומת טי בסופו כביש חד סטרי בעל 2 נתיבים ,מעבר חצייה לפניו ,שלט עצור לפני מעבר חציה .דוחות מסמויים על אי מתן זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה ,על עמידה במעבר החצייה עקב קושי גדול במיוחד להשתלב בדו סטרי ובמיוחד לאוטובוס .
הוחלט במקום שלט עצור להחליף לשלט תן זכות קדימה בלבד .במה זה משנה משהו לנהג האוטובוס למשל ?
לצפיה ב-'אם הסיפור חשוב - כתוב אותו ברור יותר'
אם הסיפור חשוב - כתוב אותו ברור יותר
13/06/2018 | 13:45
3
32
ממה שכתבת לא ניתן להבין דבר. לא מובן היכן התמרור, איזה כביש חד סטרי, היכן מעבר החציה ואיך כל זה קשור לסמויים - אם אפשר גם שרטוט.
ולשאלתך - לנהג אוטובוס משנה אם יש תמרור מתומן או משולש רק במידה ואין תנועה בכביש שאליו הוא נכנס.
לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
16/06/2018 | 13:32
2
31
טוב .אכתוב יותר בפירוט .ישנו רחוב חד סטרי שבסיומו יש תמרור עצור .מעבר חציה ,ומפגש עם כביש חד סטרי בעל 2 נתיבים .הפניה ימינה בלבד .העניין הוא כזה ,ננחי שאתה עוצר להולכי רגל לעבור במעבר החציה .אני עם אוטובוס ארוך .התנועה בכביש החד סטרי שאליו אני פונה עמוסה ללא הפסקה .
 עכשיו אני צריך לעצור בעצור כמובן ,וללא שום קשר לתת לעוברים במעבר חציה לעבור ,ואז לנסות להשתלב עם האוטובוס 12 מטר בפניה ימינה ,כאשר אני לא יכול בפעם אחת .ואז אם אני מנסה להשתלב בפעמיים או שלוש אני נעמד על מעבר החצייה .
 2 שוטרים סמויים אורבים לנו נהגי האוטובוס ,ואז או שמקבלים דוח על עמידה במעבר חצייה ,או על כך שהמעבר חסום למעבר הולכי רגל .ואם הם אכזרים במיוחד גם התפרצות לכביש בפנייה ימינה שהיא איטית מאוד לאור עומס התנועה בכביש ..בסדר העבירות נעשו .מי שרוצה להיות נהג אוטובוס צריך לקחת בחשבון את הנושאים האלו .
  לאור הצגת העובדה בפני מי שצריך ,נאמר לי שעכשיו הבעייה תפתר ,כי יוצב תמרור של זכות קדימה בלבד .ואני שואל מה זה משנה איזה תמרור יש שם ?מה הועילו חכמים בתקנתם ?אני מבין אם היו מתקינים תמרור לתת זכות קדימה לאוטובוסים לרכבים שבאים בכביש שאליו אני פונה .אז הבעייה נפתרת אבל ככה ?ולכן אני שואל מה ההבדל בין 2 התמרורים ?

לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
21/06/2018 | 10:40
16
מה לא ברור ?
לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
24/06/2018 | 12:36
13
נו טוב זו לא בושה לא לדעת נבדוק אצל מי שמבין 
לצפיה ב-'דוח חניה בכתובת לא קיימת'
דוח חניה בכתובת לא קיימת
11/06/2018 | 18:35
5
37
שלום רב,
קיבלתי דוח על חניה לא כחוק ברחוב אהרונוביץ בבני ברק. ככל הנראה מדובר על חניה באדום לבן או על המדרכה, אני לא יודע לומר יותר מזה כי אמנם הרכב שלי אבל לא אני נהגתי ברכב, ובתמונות של הדוח רואים ממש לא ברור.
השאלה שלי היא אחרת - הדוח הוא על כתובת מסויימת ברח' אהרונוביץ, אבל בפועל לא קיימת כזאת כתובת ברחוב הזה ואפילו לא מספר בית קרוב או דומה. הכתובת קיימת ברח' כהנמן, שהוא המשך של רח' אהרונוביץ, וכנראה אכן במקום הזה הרכב חנה. מדובר במקום שרחוק יותר מקילומטר מאותו המקום בו נגמר רח' אהרונוביץ ומתחיל רח' כהנמן ככה שלא מדובר על טעות ככל הנראה. אני לא מכיר את בני ברק טוב, יכול להיות שפעם לפני שנים לכל הרחוב היה שם אחד, אבל בכל המקורות הרשמיים כולל במפת GIS באתר של עיריית בני ברק, השם של הרחוב הוא רק כהנמן ורח' אהרונוביץ נגמר קילומטר לפני כן.
האם זאת עילה לביטול הדוח ?
לצפיה ב-'אם הרכב ביצע עבירה וצולם , הטעות בשם הרחוב'
אם הרכב ביצע עבירה וצולם , הטעות בשם הרחוב
11/06/2018 | 19:31
4
32
ניתן לתיקון, קורה שרושם הדוח טועה, כמו כולם
לצפיה ב-'מה הכוונה ניתן לתיקון?'
מה הכוונה ניתן לתיקון?
12/06/2018 | 15:21
3
24
לפי מה שאני רואה מדובר ברישום לקוי מלכתחילה ולא בטעות. חוץ מזה עדיין צריך שמישהו יתקן את מה שניתן לתיקון, אז מה עליי לעשות? חוץ מזה, אם אני רוצה לבוא למי שנהג ברכב שלי ולהסביר לו שהוא עשה עבירת חניה, אני חושב שאני לא יכול לבוא אליו עם דוח על חניה בכתובת שלא קיימת, כי למה שיאמין לי שדווקא הוא זה נסע לאותו מקום?
מה בפועל מומלץ לי לעשות? לפנות לעיריית בני ברק ולבקש לתקן את הדוח? או אולי בכל זאת לבקש לבטל את הדוח כי מדובר בדוח לא תקין?
לצפיה ב-'לרכב שלך, אתה אחראי עליו לטוב או לרע, ואם'
לרכב שלך, אתה אחראי עליו לטוב או לרע, ואם
12/06/2018 | 17:17
2
24
זה שאיפשרת לו לנהוג ברכבך מכחיש את העבירה, העונש יוטל עליך, הדוח לא יבוטל כי הרכב צולם בבצוע העבירה, התביעה תשנה את הרחוב למקום בו הרכב צולם

לצפיה ב-'אז זאת השאלה שלי'
אז זאת השאלה שלי
12/06/2018 | 17:59
1
23
האם לדרוש מהם לתקן את הדוח?
או קודם לדרוש לבטל אותו וממילא אז יתקנו את המיקום?
לצפיה ב-'זה לא יעזור לביטול הדוח, לדעתי, תשלם או בקש'
זה לא יעזור לביטול הדוח, לדעתי, תשלם או בקש
12/06/2018 | 22:34
22
מזה שנהג ברכב לשלם או לחלוק איתך את סכום הקנס
אם תבקש שיבטלו, הם יתקנו ויחזירו אותו מתוקן, אם לא היה צילום של העבירה, היה אפשר לפעול בצורה אחרת
לצפיה ב-'עשרות מצלמות חדשות מוזרות '
עשרות מצלמות חדשות מוזרות
12/06/2018 | 09:12
4
47
בחודש האחרון יצא לי לעבור על פני עשרות מצלמות קבועות חדשות שאני לא בטוח מה הן,מדובר במצלמות ביטחון גדולות מאוד כמו בבסיסים צבאיים ומתקנים ממש מאובטחים שמותקנות בגובה ממש נמוך עם העדשה לכיוון קדימת הרכב ככה שהמצלמה מצלמת רואה את כל החלק הקדמי של הרכב כולל את כל פנים הרכב ויושבי קדימת הרכב וההרגשה ממש לא נוחה.
בנוסף אני לא בטוח שהמצלמות האלה חוקיות ,הן פולשות בצורה של ממש חדירה לפרט,הייתי ונסעתי בכבישי כמה מדינות ולא נתקלתי במצלמות שמותקנות בכזאת זווית מוזרה ,בכל אופן חלק מהמצלמות האלה מותקנות בכביש 553 לכיוון מזרח בדרך לקדימה צורן אחרי הכניסה מכביש 4 ועוד אחת על כביש 4 לכיוון דרום צומת בני דרור,בנוסף ראיתי אותן גם בצפון ודרום הארץ ,מישהו מכיר או יודע מה מטרת המצלמות האלו וע"י מי הותקנו,משטרה או ביטחון ?
לצפיה ב-'גם אני ראיתי אותן'
גם אני ראיתי אותן
12/06/2018 | 10:04
33
משום מה שיערתי שזה סתם לצורך ניתור ובקרת התנועה בכביש. אבל אין לי מושג
לצפיה ב-'אמצעי אכיפה חדש של משטרת התנועה'
אמצעי אכיפה חדש של משטרת התנועה
12/06/2018 | 14:28
2
49
לצפיה ב-'לא מדובר במצלמות האלה '
לא מדובר במצלמות האלה
12/06/2018 | 16:54
1
34
מדובר במצלמות קבועות שמותקנות על עמודים בגובה נמוך ככה שאתה חולף מולה היא ממש מטר וחצי שניים מעליך עם העדשה ממש מולך ונראה שמדובר במצלמה באורך של 40סמ לפחות ככה שהעדשה שבפנים יכולה לראות בבירור כל נקודה הכי קטנה בפנים הרכב כולל אפשרות לספור את הריסים .
לצפיה ב-'נגד נהגים עם טלפונים ביד. '
נגד נהגים עם טלפונים ביד.
13/06/2018 | 10:21
11
לצפיה ב-'דוח בפריקה וטעינה '
דוח בפריקה וטעינה
11/06/2018 | 18:09
1
35
שלום
קבלתי דוח חניה בפריקה וטעינה . האזור האסור בפריקה וחניה כולל שלושה מפרצים כשהתמרור מוצב לפני המפרץ הראשון ומוסתר על ידי עץ . אין שום סימון באבני שפה או בכביש במפרץ השני או השלישי ולמעשה בכל הרחוב אבני השפה אינן צבועות גם היכן שנדרש תשלום ואבני השפה אמורות להיות צבועות בכחול לבן . בדעתי לפנות לעיריה לביטול דוח. מה עמדת בית המשפט היה והעיריה תסרב לבטל דוח. אנקדותא אני גר ברחוב הזה משנת 1962 ורק עתה שמתי לב שיש שם רמזור . אני מצרף תמונה המפרצים מופרדים על ידי עצים
לצפיה ב-'התמרור תקף עד לצומת הקרובה או עד'
התמרור תקף עד לצומת הקרובה או עד
11/06/2018 | 19:29
29
לתמרור "קצה איסור"
התמרור נראה היטב, על פי הצילום
אין צורך בסימון נוסף מעבר לתמרור שבצילום
היכן שאין סימון תמרור כחול לבן, אין צורך לשלם עבור חניה
לצפיה ב-'מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה?'
מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה?
31/05/2018 | 21:49
9
79
זוכרים את פרשת התמרור הבעייתי? הפרשה ההיא נסגרה אבל היום צצה חדשה.
את התמרור החליפו ופתרו בעיה אחת ועכשיו יש בעיה אחרת. חוסר אחידות של הפקחים בנוגע לפירוש "פריקה וטעינה".

זה התמרור. על המלבן הצהוב התחתון ציירתי איקס אדום מכיוון שכיום המלבן הזה כבר לא קיים. נותרו רק עם אלה שמעל.

היום נצפה פקח מגיע לאזור ונותן דו"ח לאוטו אחרי כדקה וחצי, בשעה שהתמרור מתיר לפרוק ולטעון סחורה במשך עד 15 דקות.

עכשיו נשאלת השאלה, לפני שאמשיך בפירוט,
מה מגדיר החוק כ"פריקה וטעינה"?

תודה,
רוני
לצפיה ב-'צריכה להתקיים פעולה של פריקה או טעינה'
צריכה להתקיים פעולה של פריקה או טעינה
01/06/2018 | 09:39
8
84
במילים אחרות, אתה לא יכול לחנות 14 דקות לטובת סידורים במקום זה או אחר.
פקח שעיניו בראשו יכול להבין שיש פעילות סביב הרכב ולהסיק שיש פריקה או טעינה.
כל פעילות אחרת היא עבירה.

לצפיה ב-'ולהוריד מחזיק מפתחות'
ולהוריד מחזיק מפתחות
01/06/2018 | 10:30
3
48
או טלפון סלולרי או תי יד - לא נחשב לפריקה וטעינה.
סחורה לחנות או מסעדה סמוכה - כן
לצפיה ב-'ולכן שאלתי מה זה "פריקה וטעינה".'
ולכן שאלתי מה זה "פריקה וטעינה".
01/06/2018 | 10:52
2
40
ולכן שאלתי מה נחשב ל"פריקה וטעינה"...
שקיות מצרכים מהסופר?
מוצר שנקנה בחנות?
יש איזשהם הגדרות כלשהן לעניין?

רונקו
לצפיה ב-'פריקה וטעינה'
פריקה וטעינה
01/06/2018 | 15:35
1
49
להעמיס או להוריד מהרכב מוצרים שנקנו בחנות - זו פריקה וטעינה.
הובלתם הביתה - או הובלתם לרכב - לא נכלל במסגרת פריקה וטעינה.
ושים לב שהמקומות של פריקה וטעינה אינם ליד בתי מגורים אלא ליד בתי עסק
ליד הסופר יש מקום לפריקהה וטעינה וקנית בסופר 100 ק"ג מוצרים? - תוכל להשאירם על המדרכה, ללכת לחניון הקרוב ולהביא את הרכב שהחניית כחוק,  להעמידו ולהעמיס את המוצרים - זה בסדר.
ושים לב - בזמן הפריקה והטעינה תמיד יד ליד הרכב פורק או מטעין - הטובין לא נטענים או נפרקים בעצמם.
לצפיה ב-'לא מציאותי'
לא מציאותי
12/06/2018 | 21:29
20
מה זאת אומרת להשאיר סחורה על המדרכה וללכת לחניון הקרוב להביא את הרכב? בנוסף לכך שהסחורה יכולה להפריע למשתמשי המדרכה ואף להיחשב כחפץ חשוד, הסחורה פשוט תיגנב ואם מדובר בחום כבד או גשם חזק - אם לא תיגנב אז תתקלקל.
מי הולך לשלם לקונה את הנזק אם זה יקרה? פקחי חניה? עיריה? משטרה?
לצפיה ב-'נשאלת השאלה'
נשאלת השאלה
01/06/2018 | 10:49
3
53
שאלתי את הפקח איך הוא יכול לדעת שיש פעילות של פריקה סביב האוטו.
איך הוא יודע שאני בדיוק יצאתי מהאוטו לחנות שנמצאת מעבר לכביש או עסק שנמצא בתוך בניין?

זה כל כך מסובך להמתין 15 דקות (או לפחות 10 דקות כפי שבית משפט כבר פסק) לפני מתן דו"ח?

לדברי הפקח שנתקלתי בו אתמול, הקריטריונים הם כאלה, ציטוט שלו:
1. חייב להיות נוכח נהג ליד האוטו
2. תא המטען צריך להיות פתוח
3. צריכה להיות סחורה בתוך האוטו
4. צריכים להיות אורות אזהרה.

תסלחו לי, אבל זה נשמע לי קשקוש! אשמח אם מישהו יודע אחרת מתקנות התעבורה.

מזכיר שוב,
הפקח עבר ליד האוטו (לא שלי), המתין דקה וחצי בלבד ונתן דו"ח, בשעה שהתמרור מתיר רבע שעה (יש לי סרטון וידאו שצולם בסתר שמוכיח את הנ"ל).

הדו"ח ניתן, לטעמי, שלא כדין, מאחר וטכנית הוא ניתן על עבירה שלא התבצעה והנהג שקיבל את הדו"ח תוהה מה סיכויו להיות זכאי.

רונקו

לצפיה ב-'אין לכך הגדרה בחקיקה. יש הגדרה מהי חניה:'
אין לכך הגדרה בחקיקה. יש הגדרה מהי חניה:
01/06/2018 | 13:50
45
כך נקבע בסעיף 1 לפקודת התעבורה:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

כלומר: התמררור העליון (432) שאוסר  חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, מתיר טעינה ופריקה מיידית של מטען ללא הגבלת זמן, וכן מתיר העלאת והורדת נוסעים. התמרור השני (439) מסייג את משך הזמן שמותר לבצע את הפריקה והטעינה המיידית למשך זמן שלא יעלה על 15 דקות. בכל מקרה, אם הטעינה והפריקה המיידית הסתיימה - אסור להמשיך להעמיד את הרכב שם, בין אם יש תמרור המגביל את משך הזמן המותר לבצע את הפריקה והטעינה ובין אם אין.

ולהעמיד את הרכב שם, ללכת 7 דקות עם מטען (ארגז סחורה) לבית עסק, ולחזור אחרי עוד 7 דקות - זה לא "מיידית".

פריקה זו הוצאת המטען מהרכב (למדרכה), ולא הובלתו לבית העסק. טעינה זו העלאת מטען (מהמדרכה) לרכב, ולא הובלתו מבית העסק.

אם מקבל הדו"ח סבור שביצע טעינה ופריקה רציפה של מטען - הוא יכול לבקש לבטל את הדו"ח או להישפט. לא בטוח שיצא זכאי. 
לצפיה ב-'ניתנת התשובה'
ניתנת התשובה
02/06/2018 | 12:47
1
85
אבל קודם השאלה: האם חנית שם לצורך אחר כלשהו?
אם כן, עברת על החוק וגם קפחת זכות של מישהו אחר שאולי הי הצריך את מקום החניה הזה לצורך אמיתי של פריקה או טעינה
אם לא, לך לבית המשפט ובקש את יומך. יש סיכוי טוב שיחמירו אתך בגובה הקנס
סליחה מראש ממי שייפגע מהמשפט הבא:
היה פעם אדם שחנה בתל ברוך. לשאלת השוטר ענה "רק פרקתי מטען....." 

לצפיה ב-'הוא לא חנה שם'
הוא לא חנה שם
12/06/2018 | 22:07
12
כותב השאלה מסביר שהוא לא חנה שם בעצמו אלא ראה פקח חניה נותן דוח לרכב אחר.
אני מכיר במקרה את האיזור המצולם. בנוסף לכך שיש שם מצוקת חניה, חלק מהפקחים שם עושים הכל כדי לתת כמה שיותר דוחות, גם שלא כדין, מתוך ידיעה שתהליך הערעור על הדוח הוא קשה עד בלתי אפשרי. להמתין 10 דקות כחוק על כל רכב - אין אצלם כזה דבר, כי תוך 10 דקות אפשר לתת עוד כמה דוחות לפחות.
על התחשבות כבר בכלל אין מה לדבר. למעשה לפעמים זה כבר גובל בהתנכלות.
שוב- אני לא מדבר באופן גורף על דוחות חניה אלא על אותו איזור ספציפי.
העיקר כשאני חניתי כחוק שתי רחובות משם ומישהו חסם אותי בחניה בצורה שלא היה אפשר לצאת בכלל ונתקעתי שם כמה שעות- לא עזרו לי בכלל והשאירו אותי תקוע.
פעם אחרת כשהגעתי למשרד שלהם והזכרתי את מצוקת החניה, ענו לי "זה לא התפקיד שלנו לדאוג למקומות חניה באיזור". אז אם זה לא התפקיד שלכם באיזו זכות אתם נותנים דוחות???
לצפיה ב-'נסיעה על אופניים חשמליים'
נסיעה על אופניים חשמליים
30/05/2018 | 20:03
3
47

שלום. הבוקר יצאתי ממתחם רכבת ההגנה רכוב על האופניים החשמליים. לאחר 10 מטרים עוכבתי ע"י פקחי העירייה בטענה שנסעתי על המדרכה +נגד כיון תנועות הרכבים+ עם אוזניות ב2 האוזניים. הפקחית איימה בקנס של 1000 שח והחרמה של האופניים אם לא אגש איתה הצידה. שם היא המירה את האיומים לקנס של 100 שח בסהכ. אשמח לדעת מה זכויותי בנדון. אני מעוניין לערער על כך. היום ולא ניתן לחצות במקום זה את הכביש לצד השני בגלל גדר מפרידה. ולא ניתן שלא לנסוע על המדרכה במקום זה היות וזו היציאה היחידה ממתחם הרכבת. תודה
לצפיה ב-'על מה תערער?'
על מה תערער?
30/05/2018 | 22:37
2
40
זכויותך וחובותיך הן כשל כל נהג בדרך.
אופניים חשמליים מוגדרים כ"רכב" על כל המשתמע מכך.
נסיעה על מדרכה = 250 ש"ח קנס
נסיעה עם 2 אוזניות  = 250 ש"ח קנס
אין משמעות לנסיעה נגד הכיוון על המדרכה.
על מה קבלת קנס של 100 ש"ח?
ושוב, על מה אתה רוצה לערער?
לצפיה ב-'ערעור'
ערעור
30/05/2018 | 23:28
1
41
לטענת הפקחית הדוח לפנים משורת הדין יעמוד על 100 שח. בתחילה היא טענה שיש לה את הסמכות לאור העבירות להחרים לי את האופניים ו1000 שח קנס.
הנק היא שבמקום בו הם תפסו רוכבים אחד אחרי השני הוא ביציאה מהרכבת מקום שאין בו אופציה אלא לרכב על המדרכה טרם ירידה לכביש.
האם ניתן לערער עי הצגת העובדה שמדובר בדוח ראשון שלי?
האם אני מערער לעיריית תא ישירות?
לצפיה ב-'אפשר הסבר ?'
אפשר הסבר ?
31/05/2018 | 09:38
41
"מקום שאין בו אופציה אלא לרכב על המדרכה" ?
- האם אי אפשר במקום כזה במקום לרכב בניגוד לחוק ואולי גם תוך סיכון משתמשי המדרכה, ללכת ברגל ולהוליך את האפניים.
ובקשר לכתובת לערעור - חפש אותה בדו"ח

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו