לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1043410,434 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'האם משנה לחוקי התנועה אם רחוב הוא ללא מוצא? '
האם משנה לחוקי התנועה אם רחוב הוא ללא מוצא?
18/08/2018 | 13:23
1
37
הי,
מתנצל אם זה לא בדיוק הפורום. לא מוצא חומר ברשת ואולי יש לכם את הידע.
יש צומת מסוג T בה רחוב ללא מוצא משתלב ברחוב רגיל. במקום אין שילוט בדבר זכות קדימה. האם במקרה כזה זכות קדימה נתונה לרכב מימין? אפילו שהרכב מימין יוצא מרחוב ללא מוצא אל רחוב "רגיל"?
בתודה.
לצפיה ב-'בת"ת מצויין שבאין תמרור בצומת, זכות קדימה הוא'
בת"ת מצויין שבאין תמרור בצומת, זכות קדימה הוא
18/08/2018 | 18:01
30
לרכב הבא מימין, גם מפגש עם רחוב ללא מוצא נחשב לצומת
לכן , עם רכב שיוצא מרחוב ללא מוצא - והוא מימין לרכב בכביש החוצה אז לרכב הזה ינתן זכות קדימה
לצפיה ב-'חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא - המשך'
חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא - המשך
14/08/2018 | 15:53
24
52
בהמשך לשרשור מ 24.7
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/1835114...
היום ביקרתי בעיריית כפר סבא ופגשתי את המהנדסת הילן דהרי.
לאחר חצי שעה של חיפושים היא לא מצאה את התוכניות שאושרו בוועדה.
כשהתייאשה (11:00) אמרה שתשלח לי באימייל עוד היום.
נכון לכרגע עדיין לא קיבלתי תוכניות.
בנוסף אמרתי לה שהעמוד כבר לא נמצא בחניון ואז היא אמרה שהיועצת המשפטית המליצה להוריד את השלט כי לא ניתן לסמן בכורכר בצבע כחול.
מצד שני היא טענה שהעמוד חוקי.
אמרתי לה גם שהעמוד היה בחניון לפני התאריך בו אושרה התוכנית בוועדה (התמונה בגוגל מאפס צולמה קצת לפני תאריך האישור)

דעתי היא שהעיריה גלתה שיש אזרח שאכפת לו ולכן היא החליטה לעבוד לפי החוק.
לצפיה ב-'אז מה עושים עכשיו?'
אז מה עושים עכשיו?
14/08/2018 | 16:15
16
לצפיה ב-'מבקשים להשפט ,במשפט אומרים את מה'
מבקשים להשפט ,במשפט אומרים את מה
14/08/2018 | 17:06
10
43
שציינת כאן וכן מבקשים לקבל ת.ע.צ מהתובע העירוני המאשר את הצבת התמרור המדובר

אגב - אם התמרור הוסר יש לבטל את כתב האישום
לצפיה ב-'למה לא לבקש לבטל את הדוח? מדוע אני צריך לבזבז עוד יום'
למה לא לבקש לבטל את הדוח? מדוע אני צריך לבזבז עוד יום
14/08/2018 | 17:39
9
27
בשביל להישפט?
מי יפצה אותי?
לצפיה ב-'אתה רואה שאין עם מי לדבר בעיריה ולכן אין ברירה'
אתה רואה שאין עם מי לדבר בעיריה ולכן אין ברירה
14/08/2018 | 22:27
4
32
אלא לבקש להשפט, יתכן גם שהתובע יבטל את הדוח לאחר בקשתך להשפט (1000 שח זה הפסד לעיריה)
במידה ותזוכה, תוכל לתבוע הוצאות מהעיריה
לצפיה ב-'מהנדסת התנועה - לא בסמכות לבטל את הדו"ח.'
מהנדסת התנועה - לא בסמכות לבטל את הדו"ח.
15/08/2018 | 06:50
3
24
אני חושב שאנסה לפנות שוב לפניות הציבור
או לפנות ליועצת המשפטית או לתובע העירוני ןלבקש ביטול הדוח.
לצפיה ב-'בנוסף, על הדוח רשום לפנות תוך 30 יום אם רוצים לבטל את הדוח'
בנוסף, על הדוח רשום לפנות תוך 30 יום אם רוצים לבטל את הדוח
15/08/2018 | 07:25
20
אז ייתכן שבכל מקרה ניפגש בבית המשפט
לצפיה ב-'איפה כתבתי שמהנדסת תנועה בסמכותה לבטל דוח?'
איפה כתבתי שמהנדסת תנועה בסמכותה לבטל דוח?
15/08/2018 | 09:13
1
22
לצפיה ב-'אמרת שאין עם מי לדבר בעיריה, אבל בינתיים דיברתי רק עם '
אמרת שאין עם מי לדבר בעיריה, אבל בינתיים דיברתי רק עם
15/08/2018 | 09:30
20
פניות הציבור ועם מהנדסת התנועה
לצפיה ב-'חוק העונשין - יתכן ומצאים למקרה שלך'
חוק העונשין - יתכן ומצאים למקרה שלך
14/08/2018 | 23:28
3
27
ביטול העבירה לאחר עשייתה
(תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994

4[1].      נעברה עבירה ובוטל בחיקוק האיסור עליה – תתבטל האחריות הפלילית לעשייתה; ההליכים שהוחל בהם – יופסקו; ניתן גזר-דין – יופסק ביצועו; ולא יהיו בעתיד עוד תוצאות נובעות מן ההרשעה.
5.    (א)  נעברה עבירה ובטרם ניתן פסק-דין חלוט לגביה, חל שינוי בנוגע להגדרתה או לאחריות לה, או בנוגע לעונש שנקבע לה, יחול על הענין החיקוק המקל עם העושה; "אחריות לה" – לרבות תחולת סייגים לאחריות הפלילית למעשה.
.

לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
15/08/2018 | 12:16
2
19
הצבתו של תמרור היא עניין עובדתי ולא נורמטיבי ולכן סעיפים אלה אינם רלוונטיים. זה דומה למצב שבו אדם מואשם בתקיפה של עובד ציבור. העובדה שבזמן כתב האישום המותקף כבר לא היה עובד ציבור לא תשנה את האחריות. אם החוק ישונה כך שהתפקיד שהוא מילא בזמן שהותקף אינו עוד תפקיד של עובד ציבור כנראה שתהיה לזה משמעות.
לצפיה ב-'1 לכן ציינתי - "יתכן" 2, לשכן בוטל דוח חניה'
1 לכן ציינתי - "יתכן" 2, לשכן בוטל דוח חניה
15/08/2018 | 12:24
1
92
עקב שינוי התימרור במקום כמה ימים לאחר רישום הדוח,
הדוגמא שנתת לא מתאימה למקרה  הזה
לצפיה ב-'השכן'
השכן
15/08/2018 | 13:54
16
1. אין בעיה. רק רציתי להבהיר.
2. מאוד ייתכן שהעיריה ביטלה את הדוח כי חשבה שזה לא הוגן להעניש אדם על מעשה כשהיא עצמה כבר הגיעה למסקנה שאין סיבה לאסור אותו (שזה חלק מהרעיון בסעיפים שציטטת) אבל זה נובע מההגינות שלה, ולא בגלל שהעבירה בוטלה.
לצפיה ב-'המהנדסת שלחה לי היום את תוכנית החניה'
המהנדסת שלחה לי היום את תוכנית החניה
15/08/2018 | 15:09
11
26
כמובן שעכשיו אני לא יכול לבדוק אם זו התוכנית שאושרה או שזו איזו טיוטה לאחר מכן.
בהנחה שזו התוכנית שאושרה (התוכנית המצורפת)
בחניון עצמו, חניית הנכים היתה שלישית או רביעית.
בסרטוט חניית הנכים היא הראשונה/

לצפיה ב-'בין התוכנית למיקום בזמן החניה אין כל קשר'
בין התוכנית למיקום בזמן החניה אין כל קשר
15/08/2018 | 19:00
10
29
כרגע, יש שם כורכר ללא כל סימון ותחמרור
התוכנית היא לעתיד ועל פיו יבוצע העבודה והסימון בשטח
אבל עדיין חסר אישור ועדת תנועה לסימון התימרור
בקיצור, מסטלבטים עליך, לך למשפט
לצפיה ב-'מה שהעליתי בשרשורים הקודמים איננו אישור ועדת תנועה?'
מה שהעליתי בשרשורים הקודמים איננו אישור ועדת תנועה?
15/08/2018 | 23:00
9
22
בוועדת התנועה אישרו את התוכנית (הסרטוט) שהעליתי בשרשור הזה.
זה איננו האישור הנדרש?
לצפיה ב-'היכן מופיעים מספרי התמרורים, היכן חתימת'
היכן מופיעים מספרי התמרורים, היכן חתימת
15/08/2018 | 23:30
8
21
חברי הוועדה כולל חתימת ק. משטרה
זה לא פרוטוקול כפי שאני מכיר ואמור להיות
זה תשריט של המקום
לצפיה ב-'זה המסמך מהשרשור הקודם'
זה המסמך מהשרשור הקודם
16/08/2018 | 06:23
7
19
ובתחילת השרשור הנוכחי נמצא השרטוט
לצפיה ב-'תבקש "תעודת עובד ציבור" המאשר את הצבת'
תבקש "תעודת עובד ציבור" המאשר את הצבת
16/08/2018 | 10:51
6
27
התמרור המדובר
לדעתי, עליך לגשת למשפט ולטעון שאין בשום מקום החלטה להצבת התמרור ואם התובע יטען אחרת תוכל לטעון שעל פי התשריט התמרור מוצב במקום אחר מהמקום בו חנית ולכן התמרור הוצב שלא כדין
סעיף (א)22   לת"ת

.      (א)  עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין.

לצפיה ב-'יש לי זמן עד 19.9 לשלוח בקשה להישפט'
יש לי זמן עד 19.9 לשלוח בקשה להישפט
16/08/2018 | 20:01
17
שלחתי לחגית בקשה לתעודת עובד ציבור עבור השלט
לצפיה ב-'הגברת הנכבדה שאלה אותי למה לא בקשתי בהתחלה'
הגברת הנכבדה שאלה אותי למה לא בקשתי בהתחלה
22/08/2018 | 06:34
4
17
תעודת עובד ציבור ,
אלא ביקשתי החלטה של ועדת תנועה,
ואיך עכשיו אני יודע על תעודת עובד ציבור.
והוסיפה ואמרה שעקב הורדת השלט, היא תדאג לבטל את הדוח בעצמה!
שלחתי לה אתמול את הפרטים
לצפיה ב-'תעדכן כאן או אפילו במסר אלי, רק ת.ע.צ קביל בבית משפט'
תעדכן כאן או אפילו במסר אלי, רק ת.ע.צ קביל בבית משפט
22/08/2018 | 09:43
3
16
ולא כל החלטה או סקיצה
היא תבטל את הדוח לא בגלל הורדת השלט אלא בגלל שהוא הוצב שלא כדין ואין לעיריה סיכוי בבית משפט
לצפיה ב-'הדוח בוטל'
הדוח בוטל
22/08/2018 | 16:11
2
10
לצפיה ב-'תבדוק אפשרות לקבלת פיצוי מהעיריה'
תבדוק אפשרות לקבלת פיצוי מהעיריה
22/08/2018 | 18:07
1
20
האם עבור סאגת הטרטורים עקב דוח שניתן שלא כדין לא מגיע פיצוי כלשהו
לצפיה ב-'אם הייתי צריך לכתוב בקשה לביטול הדוח או'
אם הייתי צריך לכתוב בקשה לביטול הדוח או
22/08/2018 | 20:56
18
שהייתי מגיע למשפט, ברור שהייתי דורש פיצוי.
עכשיו נשאלת השאלה אם לבקש ממנה להחזיר לי את ה 20 ש״ח של חוק חופש המידע.
אני יכול להחליט שאם יהיה לה קשה להחזיר לי 20 ש״ח אז אבקש גם פיצוי
לצפיה ב-'עיריית הרצליה או כפר שמריהו שמה שלטי חניה לתושבי האזור במספר'
עיריית הרצליה או כפר שמריהו שמה שלטי חניה לתושבי האזור במספר
15/08/2018 | 07:28
2
46
אזורים בעיר.
באותם אזורים המדרכה איננה צבועה.
לדוגמא - ליד חוף היום בכפר שמריהו (רחוב חבצלת השרון) או רחוב ריינס בהרצליה.
האם אין בכך הטעיה (למי שרגיל שצבע אפור אומר שאין שום מגבלות על חניה לעומת צבעים אחרים)?
לצפיה ב-'לא'
לא
15/08/2018 | 09:14
1
13
לצפיה ב-'שילמנו שכר לימוד 100 ש"ח. לא נורא, זה פחות מ 1000 ש"ח'
שילמנו שכר לימוד 100 ש"ח. לא נורא, זה פחות מ 1000 ש"ח
15/08/2018 | 09:28
30
על חניית נכים אותם כנראה לא נצטרך לשלם
לצפיה ב-'מעמד דו"ח חנייה בהעדר פרוטוקול תמרור'
מעמד דו"ח חנייה בהעדר פרוטוקול תמרור
07/08/2018 | 09:10
28
61
שלום,
אני בשלב שהעירייה אומרת יש לי פרוטוקול תמרור, אבל הוא נעשה/הושלם לאחר מועד הדו"ח שלי. במילים אחרות, העירייה לא יכולה להציג לי פרוטוקול תמרור, למקום הדו"ח, שגם תקף למועד שבו נתנה את הדו"ח.
פניתי לעירייה והם השיבו שעבר הרבה זמן וזה חוסר תום לב מצידי.
בנסיבות הנ"ל, ועל פי הוראות היועץ המשפטי לממשלה, אני מניח שההדו"ח לא חוקי. אם אכן לא חוקי, מה ניתן לעשות כדי לבטלו?
לצפיה ב-'בקש מפניות הציבור בעיריה ת.ע.צ. המפרט את '
בקש מפניות הציבור בעיריה ת.ע.צ. המפרט את
07/08/2018 | 11:29
28
מהלך האישור להצבת התמרור המדובר, אם תאריך הצבת התמרור או אישורו הם אחרי התאריך בו נרשם לך הדוח , הדוח יבוטל ע"י התובע העירוני
על פי החוק - העיריה חייבת לתת לך אישור שכזה
לצפיה ב-'אתה רשאי לבקש ביטול מהרשות המקומית'
אתה רשאי לבקש ביטול מהרשות המקומית
07/08/2018 | 11:32
26
25
במידה ולא יענו לבקשתך תוכל לבקש להישפט ולקוות שהשופט יזכה אותך.
לצפיה ב-'האם אפשרי להשפט על דו"ח מלפני מספר שנים?'
האם אפשרי להשפט על דו"ח מלפני מספר שנים?
07/08/2018 | 12:53
25
24
כבר פניתי לתובעת העירונית עם המכתבים מאגף "חופש המידע", מכתבים המאשרים שלעירייה אין פרוטוקול תמרור שתקף למועד הדו"ח שלי, והיא דחתה את בקשתי. 
במידה ואגיש בקשה להישפט, האם התובעת רשאית לדחות אותה? אם כן, על איזה בסיס?
אם התובעת לא תאפשר לי להישפט, מה הלאה? איך אפשר להתמודד עם אי חוקיות התמרור?
לצפיה ב-'יש גבול לכל תעלול'
יש גבול לכל תעלול
07/08/2018 | 13:22
24
31
על כל דו"ח כתוב תוך כמה זמן יש לשלמו, תוך כמה זמן מותר לערער עליו ותוך כמה זמן מותר לבקש להישפט, דברים לא אמורים להיגרר לנתח.
אם הדו"ח שולם - פרושו שהודית באשמה ונשאת בעונש והעניין הסתיים.
במידה וערערת על הדו"ח בזמן הנתון לערעור הדו"ח "סגור" עד לתום הטיפול שבסיומו יש שתי אפשרויות.
1. קבלת הערעור ע"י הרשויות וביטול הדו"ח
2. אי קבלת הערעור ואז נשלח אלייך דו,ח חדש עם מועד חדש לתשלום או בקשה להישפט, אתה רשאי לבקש להישפט תוך הזמן הנקוב ובמידה ולא ביקשת הדו"ח נהפך לחלוט ומתחיל לצבור ריבית פיגורים וקנסות.
התובעת העירונית אמורה להתנהל לפי מתכונת זאת.
במידה ואינה מתנהלת כך תוכל לפנות אל נציב תלונות ציבור במשרד מבקר המדינה, ניתן לעשות זאת גם דרך אתר האינטרנט שלו, הוא מגיב מהר ולעניין.
הוא לא ידון איתך על חוקיות הדו"ח, זה עניין לבית משפט, הנושא היחיד שמעניין אותו הוא האם הרשות עמדה בנהלים שציינתי כאן.
לצפיה ב-'מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?'
מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?
07/08/2018 | 15:09
23
26
ברזילי, תודה על ההסבר. מדבריך אני מבין שאם לא ביקשתי להישפט בסמוך למועד שבו ניתן הדו"ח, אני כבר לא יכול לבקש להישפט עליו.
הדו"ח הוא מלפני מספר שנים ורק בשנה האחרונה גיליתי שאין פרוטוקול תמרור בתוקף.
כבר פניתי לנציב תלונות הציבור והוא השיב כך: "אין בסמכותנו לברר את נסיבות מתן הדוחות ואת השאלה האם היה קיים במועד מתן הדוחות פרוטוקול תמרור".
עדיין נותרת העובדה שבעת מתן הדו"ח לא היה פרוטוקול תמרור תקף. כלומר, מלכתחילה קיבלתי דו"ח שלא היה לו בסיס חוקי.
מצ"ב קובץ ובו הנחיות היוע"מ לממשלה, נא ראה סעיף 3.1.1.
שאלתי, מה גובר על מה? ומה עדיין ניתן לעשות בנדון?
לצפיה ב-'את הקנס - שילמת או לא? אם שלמת- מתי?'
את הקנס - שילמת או לא? אם שלמת- מתי?
07/08/2018 | 18:09
12
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
07/08/2018 | 19:50
21
22
1. מתי קיבלת את הדו,ח?
2. האם שילמת אותו ומתי?
3. מתי פנית לעיריה לבקש פרוטוקול?
4. מתי עירערת על הדו,ח?
לצפיה ב-'תשובות לשאלות שלכם'
תשובות לשאלות שלכם
08/08/2018 | 00:28
20
28
1.  הדו"ח מ- 2005.
2.  לא שילמתי את הדו"ח.
3.  ביקשתי פרוטוקול תמרור ביוני 2017.
4.  ביולי 2017 כתבתי לתובעת העירונית שלא יכולים להציג לי פרוטוקול בתוקף למועד הדו"ח וביקשתי שתבטל אותו.
5.  בינואר 2018 התובעת העירונית ענתה לי שהיא דוחה את הבקשה, בנימוק שעבר הרבה זמן וזה חוסר תום לב.
לצפיה ב-'ההליך נראה מוזר'
ההליך נראה מוזר
08/08/2018 | 09:34
19
21
התעלמת מדו"ח במשך כ 12 שנה, לא רק בדו"חות תנועה אלא אפילו במקרי אונס יש התיישנות אחרי תקופה כזאת
העניין כבר יצא משליטתך ואינך יכול לעשות כלום בעניין
איני יודע איך אחרי תקופה כה ארוכה עלה שוב עניין הדו"ח
באפשרותך להמתין ולראות אם התחמקותך הצליחה או שלעיריה יש שיניים מספיק חזקות כדי לטפל בך.
לצפיה ב-'מוזר? כן ברזילי, וברצון אבהיר..'
מוזר? כן ברזילי, וברצון אבהיר..
08/08/2018 | 10:10
18
26
מראש התלבטתי אם לשפוך את כל הפרטים או להתמקד בעניין העקרוני. לבסוף החלטתי להתמקד בעקרוני, אבל כנראה שאין מנוס ממתן עוד פרטים.
מדובר ב- 4 דו"חות חנייה שניתנו בעת חניה לצורך פריקה וטעינה לחנות פרחים קטנה שהייתה בבעלות הבת זוג שלי.
מיותר להדגיש עד כמה פרחים זו סחורה רגישה. מדובר בחנייה קצרה ולדעתי, מלכתחילה, הדו"חות לא היו צריכים להינתן.
אני לא התעלמתי, אני כתבתי מכתבים, הסברתי, אך לשווא, הכל נדחה. בשלב מסוים גם בדקתי אם הדו"חות התיישנו, אבל זה נבדק ע"י נציב תלונות הציבור ושלחו לי חוברת שהשורה התחתונה בה, אין התיישנות.
סך הדוחות במקור 850 ש"ח, סך העיקול בחשבון הבנק של הבת זוג כ- 3,000 ש"ח (נעשה ביוני 2016 ועדיין לא מומש / תוכנית חיסכון של העירייה).
אגב, פרוטוקול התמרור, זה שהוצג לי, אבל לא תקף לדו"חות שלי, כולל 20 רחובות! כלומר, יתכן והעבירה של העירייה הרבה הרבה יותר גדולה.
מבחינתי התקיים אי צדק ולדעתי לעירייה אין זכות לממש חוק תוך כדי עבירה על חוק.
האם לפנות ליוע"מ? האם להגיש תלונה נגד התובעת העירונית? בלשכת עורכי הדין? במשטרה? האם לשלוח לעירייה מכתב מעורך דין?
לאור כל האמור לעיל ובנסיבות הספציפיות, בהנחה שאין לי בעיה של זמן וסבלנות, מה לדעתכם הדרך המיטבית לפעול?
לצפיה ב-'תתחיל בזה שתבקש ת.ע.צ. עבור התמרור המדובר'
תתחיל בזה שתבקש ת.ע.צ. עבור התמרור המדובר
08/08/2018 | 12:21
4
21
יתכן וידרשו אגרה של כמה שקלים
אחרי שיהיה לך את המידע על התמרור (תאריך אישור, סיבה, אישור ק. משטרה וכו') תכתוב כאן
אם אין אישור או האישור ניתן לאחר מתן הדוחות, מדובר בתמרור שהוצב שלא כדין בזמן רישום הדוח
ת.ע.צ. = תעודת עובד ציבור (מסמך משפטי)
לצפיה ב-'מצרף את המסמכים שקיבלתי מהעירייה. האם מספיק טוב?'
מצרף את המסמכים שקיבלתי מהעירייה. האם מספיק טוב?
08/08/2018 | 13:42
3
25
כבר פניתי לעירייה, שילמתי את האגרה וביקשתי לקבל את פרוטוקולי התמרור של שתי כתובות. לגבי אחת (כצנלסון) הם כתבו שלא מצאו פרוטוקול ולגבי השנייה (אחדות העבודה) הם שלחו פרוטוקול שאינו תקף למועד הדו"ח.
אני לא יודע מה זה ת.ע.צ. והשאלה שלי היא האם המסמכים שאני מצרף כעת מספיק טובים מבחינה משפטית?
אם כן, מה יכול להיות הצעד, או הצעדים הבאים?
לצפיה ב-'בקשר לתחנת אוטובוס - לרשות תימרור מקומית'
בקשר לתחנת אוטובוס - לרשות תימרור מקומית
08/08/2018 | 15:51
1
34
אין בסמכותה לקבוע מיקום של תחנות אוטובוס רק לרשות תימרור מרכזית, לכן עליך לפנות אליהם (בוודאות התמרור מאושר) לדעתי ,הדוח מוצדק
בנושא הפרוטוקול השני - ציין בבקשה את המס' הסידורי הרלוונטי לעניין שלך
לצפיה ב-'כבר פניתי למשרד התחבורה ולהלן תשובתם..'
כבר פניתי למשרד התחבורה ולהלן תשובתם..
09/08/2018 | 02:29
19
איתן שלום רב,
תודה על פנייתך,

לצערי אין ביכולתנו לעזור לך ואסביר גם מדוע:
נושא הצבת תחנות אוטובוס ותמרורים נמצא בסמכות הרשות המקומית, לאחר סיום תהליך היזום והתכנון מגישה הרשות המקומית את התכנית לאישור משרד התחבורה למפקח על התעבורה הרלוונטי (במקרה זה המפקחת במחוז מרכז),
אולם נושא הרישום והתיעוד נמצא באחריות רשות התמרור המקומית,
לנושא הצבת תמרור 817 (כחול לבן) מתקיים אותו תהליך וגם במקרה זה הרישום והתיעוד הינם באחריות רשות התמרור המקומית
על כן אני מציע לך לפנות שוב לרשות התמרור המקומית.

בברכה,
עוז צלאל,
אגף תכנון תחבורתי

לגבי הפרוטוקול השני (כחול - לבן), מה כוונתך ב"מספר הסידורי הרלוונטי לעניין שלך"? מספר סידורי של מה?
תודה על העזרה.
לצפיה ב-'לא ברור על מה ולמה הניסיון להתחכם. התחנה קיימת שם עשרות שנים'
לא ברור על מה ולמה הניסיון להתחכם. התחנה קיימת שם עשרות שנים
09/08/2018 | 03:33
27
(אני מכירה אותה כל חיי). לא ידעת שיש שם תחנה או בחרת להתעלם מכך, ועכשיו אתה מנסה ללכת על דקויות טכניות של נהלים כשמלכתחילה לא פעלת לפי הנהלים? תמוה.

גם לפריקה ולטעינה יש כללים מה מותר ומה אסור; אם חנית במקום אסור לא ברור לי על מה אתה קובל. החיים קשים? יש בגבעתיים מצוקת חניה? הכול נכון אבל לא רלוונטי. אם מיקום חנות הפרחים היה בעייתי מבחינת פריקה וטעינה בלי פתרון סביר אולי מוטב היה לפתוח אותה במקום אחר.
לצפיה ב-'דעת יחיד'
דעת יחיד
08/08/2018 | 17:37
12
24
ביקשת פרוטוקול ב 2017, שלחו לך מ 2014 על מספר רחובות גדול, כשפונים ב 2017 על דברים שארעו למעלה מ 12 שנים קודם יכולות להיות בעיות (יש גם מקומות מסודרים, למשל פניתי בשבוע שעבר למוסד בזכרון יעקב וביקשתי תעודה מ 1939, כשהיו ברשותי מינימום פרטים  - עשיתי זאת טלפונית ותך כ 40 שניות מתחילת השיחה הוקראה לי התעודה בטלפון, כשפניתי למוסד בתל אביב בקשר לתעודה דומה - לקח להם 3 ימים לחזור אלי ולהקריא - תמורת משלוח עותק רצו כמה עשרות שקלים) - 
ולשאלותייך - לפנות ליועץ המשפטי? - איזה? - זה שמעכב חקירות שנים? - לא נראה לי שהוא יטפל בעניינך, זה קטן עליו.
להגיש תלונה נגד התובעת העירונית ? - על מה על זה שמשכת תשלום 12 שנים? על זה שעובדת לפי הנהלים? גם אם שגתה לא גרמה לך נזק, היא האשימה אותך בעבירה במסגרת תפקידה, ואינה אשמה שלא ניצלת זכותך להישפט.
בלשכת עורכי הדין? - הם מראש נוטים לטובתה.   במשטרה? - על איזו עבירה, מה אתה רוצה מהמשטרה?
לשלוח מכתב מעורך דין? - אתה יכול, אם הוא ממליץ לך שלח, אל תתלה בזה הרבה תקוות, ויש לזה גם עלות.
יש כמה אפשרויות פעולה 
1. לא לעשות כלום, אם כמה שנים (כמדומני 3 אך איני בטוח) לא תהיה כל פעולה, כולל תכתובת, בתיק אולי תהיה התישנות)
2. להתמקח עם העיריה על ההצמדה והקנסות, להתפשר על משהו קרוב לקנס המקורי לשלם  ולהפסיק לעסוק בזה - אתה משקיע מהאנרגיות והזמן שלך ואולי גם  גם כסף - והם מקבלים משכורת תמורת הזמן שמשקיעים  ולא סוחבים את המרירות הביתה.
וסיפור מהחיים בעניין פרחים
עצרתי נהגת שעקפה בכביש 1 לתל אביב על אי תנועה כדי לחסוך חלק מהפקק, שאלתי למה עשתה זאת, אמרה לי שהיום יום וולנטיין ויש לה חנות פרחים, היא מאחרת לפתוח וזה יגרום לנו לצרות כי לא נספיק לקנות פרחים לאהובותינו והן עלולות "לקבל כאב ראש" - צחקתי והשבתי - קנית אותי, סעי לשלום, אבל דעי לך שאני מפיץ את הסיפור בין השוטרים והשוטר הבא שתספרי לו - לא יוותר לך על הדו"ח
לצפיה ב-'ברזילי, ברוב אתה צודק, אבל..'
ברזילי, ברוב אתה צודק, אבל..
09/08/2018 | 03:02
11
19
כן נעשה לי עוול וכן נגרם לי נזק.
רבות דובר על ניגוד העניינים שיש לרשויות במתן קנסות, על השימוש בכוח לרעה ועל ההתעמרות מתוקף תקנה מנדטורית ("פקודת הגביייה"). 
יש את תקנה 3.1.1 של היועץ המשפטי לממשלה ויש את תקנה 22 א' לתקנות התעבורה שאומרת שחוקי לתת דו"ח חניה רק אם כבר קיים פרוטוקול תמרור מאושר וחתום כדין.
לדעתי, התובעת העירונית, ברגע שהבינה שאינה יכולה להציג פרוטוקולים תקפים, הייתה צריכה לבטל את הדו"חות לאלתר. משלא עשתה זאת, עברה על החוק.
יתכן ויגיע הרגע שאעשה חישוב מסלול מחדש, אבל לא לפני ההבנה שאין סיכוי.
נכון, לא ביקשתי להשפט תוך 30 יום, אבל.. האם זה שלי נודע שאין פרוטוקולים באיחור, פוטר את העירייה מאחריות? יכול להכשיר את השרץ?
לצפיה ב-'זה לא בדיוק ככה'
זה לא בדיוק ככה
09/08/2018 | 08:47
10
24
גם אם התמרור לא הוצב כחוק עדיין עברת עליו במודע, גם אם היתה התרשלות של הרשויות ידעת שאסור לך לחנות שם והחלטת לצפצף על החוק וחנית, התירו לך לשטוח שת כל טענותייך בזמן וציפצפת גם  על זה והעליית אותן רק 12 שנה לאחר מכן.
בנוסף תקנה 22(א) אומרת 0אני מצטט): "(א)  עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין."
היא לא אומרת שמותר לך לחנות אם התמרור הוצב לא בדיוק לפי החוק אלא היא אומרת שטענה כזאת יכולה לשמש לך כהגנה טובה, יכולת להציג טענה זאת בפני בית המשפט, לרשות היתה אפשרות להפריכה או להסביר לשופט שאלו זוטי דברים - והשופט היה מחליט -  הזיכוי אינו אוטומטי.

לצפיה ב-'מספר הערות ושאלה אחת'
מספר הערות ושאלה אחת
09/08/2018 | 11:38
9
27
א.  אני נהג 40 שנה עם עבר נקי ואת הדו"חות החנייה שקיבלתי אפשר לספור על כף יד אחת.
ב.  לגבעתיים אין הרבה שטחי מסחר ולפיכך הארנונה גבוהה ויותר קל להוציא גרפס מנחש, מאשר לגרום להם לוותר על קנס, אלא.. אלא.. אם הפקחים מפחדים ממך, או מבני המשפחה שלך, פיזית! יום יום הם מאפשרים לירקנים ברחוב הראשי (ויצמן) לחנות על אדום - לבן!
ג.  נכון, על הפרוטוקולים ערערתי רק אחרי שנים, אבל במשך כל הזמן הזה התכתבתי איתם, ניסיתי להסביר, לשכנע אבל הם היו אטומים.
ד.  מה זה רשות? רשות זה.. גוף שנתנו לו רשות לדפוק אותך. 
ה.  לשיטתכם, במידה והעירייה הציבה תמרור לפני שהיה לה פרוטוקול תמרור, היא גם עשתה זאת במודע והמודעות הזאת הזאת קדמה למודעות שלי, קדמה למודעות של האזרח הקטן שנאבק על פרנסתו, כדי שבסוף החודש יהיה לו מספיק כסף לשלם את הארנונה.
האם העירייה רשאית לעקל, לתפוס סכום כסף בבנק, מבלי לחדש את הבקשה שלהם? האם הבקשה מהבנק לא קצובה בזמן? הטילו עיקול לפני למעלה משנתיים.
תודה לכל המשיבים. גם אם לא תמיד מסכים, אני עדיין לומד
לצפיה ב-'אז אתה נהג אחלה ואתה כועס על העירייה... מה הקשר?'
אז אתה נהג אחלה ואתה כועס על העירייה... מה הקשר?
11/08/2018 | 06:02
8
22
א. גם אני. אבל בניגוד אליך, פשוט שילמתי אותם כי זו אשמתי, אף שגם מבחינתי תמיד הייתה סיבה מוצדקת. בין אם מדובר בגבעתיים, ת"א או שלל ערים, מצוקת החניה משותפת לכולם, לא רק אתה סובל ממנה. אתם גם לא היחיד שנאבק על פרנסתו או משלם ארנונה. למה אתה חושב שיש לך פטור מציות לתמרורים או שצריך להתחשב בך באופן מיוחד? שאם רק "תסביר" ותנדנד יוותרו לך? לא מבינה.
לצפיה ב-'לדעתי, כלל לא הבנת את שאלתו ואם תמרור מוצב'
לדעתי, כלל לא הבנת את שאלתו ואם תמרור מוצב
12/08/2018 | 22:37
7
16
שלא כדין, מדוע שלא ילחם על צדקתו
רק חבל שהוא משך זאת לאורך שנים
לצפיה ב-'הבנתי, אבל זה סתם ניסיון לחפש מוצא בדיעבד אחרי שלא ויתרו לו'
הבנתי, אבל זה סתם ניסיון לחפש מוצא בדיעבד אחרי שלא ויתרו לו
12/08/2018 | 22:43
6
17
הוא ידע שהוא לא חנה כחוק, אז עכשיו הוא מחפש את העירייה על עניין טכני בירוקרטי. שזה היה הגיוני לו הוא עצמו היה פועל בהתאם לכללים הבירוקרטיים, אבל אחרי שחרג מהם בענק, למי בדיוק הוא בא בטענות?

לא מדובר כאן באיזו גחמה פתאומית של העירייה או תמרור שצץ בן ליל; הוא אשכרה מחפש את העירייה על תחנת אוטובוס שניצבת ברחוב הראשי כבר עשרות שנים...

הוא ללא ספק נלחם, אבל לקרוא לזה "צדקתו" זו הגזמה פרועה בעיניי. הוא נלחם על כיסו, כי לא בא לו לשלם דוחות חניה לעירייה, והוא מרגיש שמכיוון שהיה לו עסק ויש מצוקת חניה היו צריכים להתחשב בו ולוותר לו. זה הכול.
לצפיה ב-'נרשם לי דו"ח ביום שבת על חניה בכחול לבן'
נרשם לי דו"ח ביום שבת על חניה בכחול לבן
12/08/2018 | 22:51
5
15
ע"י פקח יהודי, לא ויתרתי והגעתי עד לבית משפט שזיכה אותי, כעת אני תובע את העיריה על כך, יכולתי לוותר ולשלם את ה 100 שח, כמו שהעיריה לא היתה מוכנה לוותר לי כך אני
לכן, מי שחושב שנרשם לו דוח שלא כדין- שילחם על זיכויו
לצפיה ב-'לא מבינה מה הקשר למקרה שלו. אם נרשם לך דו"ח שלא כדין'
לא מבינה מה הקשר למקרה שלו. אם נרשם לך דו"ח שלא כדין
12/08/2018 | 22:53
4
22
(ברוב המקומות כחול-לבן לא תקף בשבת; עד היום נתקלתי בכך רק מחוץ לפארק רעננה) ודאי שתילחם על חפותך. זה רק לא קשור למה שהוא תיאר ואתה יודע זאת. נראה לי שאתה סתם מתווכח איתי כדי להתווכח איתי, לא ראיתי אותך כ"כ רחום ואמפתי לבעיות החניה של אחרים, כולל נכים שקיבלו דו"ח שלא כדין ומיהרת לסנגר על הפקח.
לצפיה ב-'הקשר הוא להלחם על הצדק ולא לאפשר לעיריה להתעמר באזרח'
הקשר הוא להלחם על הצדק ולא לאפשר לעיריה להתעמר באזרח
12/08/2018 | 23:02
3
16
ולרשום דוחות ללא כל הצדקה
יש לא מעט עיריות שמציבות תמרורים מבלי לקבל אישור של ועדת תנועה, מיותר לציין שתמרורים שכאלה הם חסרי כל תוקף וכל דוח שינתן בגינם - יבוטל
אגב, אם נכה יחנה באופן לא חוקי בודאי שאגבה את הפקח, גם נכה מחוייב לחנות כדין
כל תשובותי ניתנות למיטב ידיעתי את החוק ותאמיני לי - אני מכיר היטב את חוקי התנועה (לא אציין מדוע)
ואני לא רואה כאן ויכוח אלא דו שיח
לצפיה ב-'אבל הוא לא נאבק על הצדק, לא התעמרו בו ולא רשמו לו סתם דו"ח'
אבל הוא לא נאבק על הצדק, לא התעמרו בו ולא רשמו לו סתם דו"ח
12/08/2018 | 23:57
2
19
בניגוד אליך, הוא חנה במקום אסור לחניה ביודעין, ואז לאחר שביקש שיוותרו לו ונכשל, הוא התחיל לבקש כל מיני מסמכים אחרי שנים רבות במקום לשלם וחסל.

אבל עזוב, אם אתה חושב שהוא פעל בתום לב והוא באמת נאבק על הצדק, ודווקא הנכה שחנה לפי חוק חניית נכים וקיבל קנס מפקח שלא שם לב שזה רכב נכה (וכאמור, זה קורה) לא נאבק על הצדק... באמת שאין לי מה להוסיף. אין לנו שום בסיס משותף לדיון.
לצפיה ב-'אין דבר כזה "דעות לא נכונות". דעה מעצם טיבה היא סובייקטיבית'
אין דבר כזה "דעות לא נכונות". דעה מעצם טיבה היא סובייקטיבית
15/08/2018 | 01:36
13
נכון/שגוי יש רק לגבי מידע אובייקטיבי, כלומר כזה שמתיימר להיות עובדתי (אם הוא נכון, הוא עובדה; אם לא, הוא סתם מידע שגוי).
לצפיה ב-'דוח חניה - גרירה: מנוף'
דוח חניה - גרירה: מנוף
08/08/2018 | 14:40
1
40
קיבלתי דוח חניה מאוד מצער על חניה באיזור פריקה וטעינה. חניתי שם כי לא שמתי לב לשילוט, ובמקביל הפעלתי פנגו כי חשבתי שזאת חניה רגילה בכחול לבן. 

כל הפרטים בדוח נכונים, רק סעיף הגרירה לא ברור לי. 
כתוב "גרירה: מנוף", אבל הרכב לא נגרר. 

מה זה אומר? 
לצפיה ב-'זה אומר שאם התמרור בולט כדאי לשלם את הדו"ח במהירות האפשרית'
זה אומר שאם התמרור בולט כדאי לשלם את הדו"ח במהירות האפשרית
08/08/2018 | 17:41
35
הדו"ח לא כולל תשלום עבור גרירה, את זה גובה המגרש בזמן שחרור הרכב. ואם לא נגרר אז אין לך בעיה עם זה
לצפיה ב-'מתי מתיישן דו חניה?'
מתי מתיישן דו חניה?
08/08/2018 | 11:51
33
עיריית ראשון לציון שלחה לי מכתב שבשנת 2011  לפני 7 שנים קיבלתי דוח חניה והם מבקשים לשלם אחרת ישלחו צו עיקול (בתחילה לרכב- שכבר מזמן לא ברשותי) ואחכ לחשבון וכו וכו... צריך לשלם כפל *כפל  יצא סכום גדול,עברו 7 שנים כבר, ולא נראה לי שקיבלתי דואר רשום, ומי בכלל זוכר....  נאמר לי ששלחו לי דואר שחזר אליהם, ואני דווקא כן גרתי בכתובות שנאמרו ולא נראה לי שקיבלתי שם דואר רשום, מה לעשות עם הענין הזה? איך יוצאים מהסיפור הזה בבקשה ללא תשלום? אפשרי?
תודה מראש
לצפיה ב-'נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם'
נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם
07/08/2018 | 10:57
1
29
נסיעה ברוורז מחניה ללא שדה ראיה ורכב עבר ונישרט מי אשם יציאה מחניה בחניון כביש 6 אין משדה ראיה רכב עבר ונישרט מי אשם גם ה רכב שלי קיבל מכה מאחור 

לצפיה ב-'על הנוסע לאחור ללא שדה ראיה לדאוג שמישהו יכוון אותו'
על הנוסע לאחור ללא שדה ראיה לדאוג שמישהו יכוון אותו
07/08/2018 | 11:34
9
לצפיה ב-'גובה הקנסות שמטילה העירייה בגין עבירות חנייה'
גובה הקנסות שמטילה העירייה בגין עבירות חנייה
07/08/2018 | 01:37
1
30
דוחות התנועה נרשמים על בסיס חוקי עזר עירוניים.

בחוקי העזר לא נכללים הקנסות.
מישהו יכול להפנות אותי לאסמכתא לגבי גובה הקנסות המוטלים ?
לצפיה ב-'דו"ח חנייה תאריך שגוי'
דו"ח חנייה תאריך שגוי
06/08/2018 | 18:21
3
36
היי,
קיבלתי דו"ח חנייה מהעירייה על סך 730 ש"ח בדואר רשום.
תאריך ביצוע העבירה לפי הדו"ח שקיבלתי בדואר הינו 51/22/2017
(יש לציין שגם לא רשום מס' רכב על הדו"ח,ולאחר בירור עם מוקד העירייה אמרו לי שהרכב שלי מצולם)
האם תאריך שגוי רשאי לפסול את הדו"ח?
לצפיה ב-'זה דוח על עבירה בניגוד לחוק עזר עירוני'
זה דוח על עבירה בניגוד לחוק עזר עירוני
06/08/2018 | 20:15
2
28
שמירה על הניקיון משום שכנראה חנית על גינה ציבורית
אם יש צילום של העבירה - תוכל לפנות למח' המשפטית בבקשה להמיר לך אותו באזהרה
לצפיה ב-'במקום אין שום זכר לשלט שמראה שהמקום מוגדר גינה'
במקום אין שום זכר לשלט שמראה שהמקום מוגדר גינה
06/08/2018 | 20:24
1
25
אין גם שום צמחייה ויש לי תמונות של האזור המראות שבכלל זרוק שם מלא פסולת והוא אינו מקום המוגדר גן.
ושאלתי היא האם זה שצויין בדו"ח תאריך שגוי שלא קיים בכלל, האם זה עילה לביטול הדו"ח?
לצפיה ב-'העילה שיש לך הוא שחנית בשדה פתוח שהוא ממש לא'
העילה שיש לך הוא שחנית בשדה פתוח שהוא ממש לא
06/08/2018 | 20:35
28
גן או גינה ציבורית, שוב, פנה מח' המשפטית וציין זאת וציין שגם לא היה כל שילוט במקום
טעות בתאריך ניתן לתקן בפרט שיש צילום של העבירה
לצפיה ב-'התליית רישיון-דחוף'
התליית רישיון-דחוף
28/07/2018 | 16:27
2
49
שלום רב וממש אודה על הכוונה דחופה.
הבוקר מצאתי בתיבת הדואר שלי 2 הודעות(1 רשום וחד בדואר רגיל) על התליית הרישון שלי שנכנסה לתוקפה כבר לפני שבוע,לפי המכתב בגין אי ביצוע קורס נהיגה מונעת.איני קיבלתי הודעות על כך בעבר ומיד הבוקר נרשמתי לקורס שייערך בתחילת ספטמבר(הכי קרוב מבחינת זמנים שמצאתי) על אף שלא באיזור מגוריי כלל.
אני חד הורית ועם נכות מבית משפט(בגיןתאונת דרכים שעברתי לפני שנים ונפצעתי) ולא יכולה להתנהל ללא רישיון-גם מבחינת העבודה.
האם יש מצב לדחיית ההתליה?
כיצד עליי לפעול? משרד הרישוי יאפשר לדחות ההתליה עד לאחר הקורס?
אודה אודה על הכוונתך,
מודה שאני מעט בחרדות..ממש הפתעתי
לצפיה ב-'קישור'
קישור
29/07/2018 | 07:06
39

בקישור המצורף יש כל הפרטים למי לפנות במקרה שלך.
לצפיה ב-'התליית רשיון עקב אי ביצוע קורס'
התליית רשיון עקב אי ביצוע קורס
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 13:33
24
עם הרשמה לקורס, משרד הרישוי מבטל את ההתלייה. כדי להיות בטוחה שאת נוהגת עם רישיון תקף, סורי למשרד הרישוי הקרוב למקום מגורייך כדי לוודא שההתלייה בוטלה.
לצפיה ב-'חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא'
חניית נכים בחניית כורכר בכפר סבא
24/07/2018 | 19:34
10
54
לפני כחודש פתחתי שרשור בנושא
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/183368728/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA
הציעו לי לבקש את הסיכום של ועדת תנועה.
היום קיבלתי תשובה
בהמשך לבקשתך ע"פ חוק חופש המידע בנוגע להצבת תמרור , מצ"ב העתק של פרוטוקול וועדת תנועה מס' 4 מיום 12.7.16

2 נקודות
1. הדוח שקיבלתי הוא חניה מול אנגל 9, האישור הוא לחניה באנגל 18 פינת סקיבין(זה בבדיקה)
2. האם האישור הוא תקין? (רשום רק מומלץ, לא רשום לבצע)
תודה

לצפיה ב-'אם חנית באנגל 9 הם צריכים להביא אישור על'
אם חנית באנגל 9 הם צריכים להביא אישור על
24/07/2018 | 20:12
8
34
אנגל 9 ולא אנגל 18 (שיתכן ויש שם תמרור לנכה) כרגע האישור הזה לא תקף עבורך, דרוש אישור על אנגל 9
(זה בתנאי שאנגל 9 לא נמצא מול אנגל 18)
האישור תקין, למרות הבעיתיות למילה מומלץ
לצפיה ב-'מה שנשאר לבדוק זה ש״מול אנגל 9״ זה ״אנגל 18 פינת סקיבין״'
מה שנשאר לבדוק זה ש״מול אנגל 9״ זה ״אנגל 18 פינת סקיבין״
24/07/2018 | 22:18
7
14
לצפיה ב-'זה מתאים - מול 9 אכן יש חניון באנגל פינת סקיבין. אבל:'
זה מתאים - מול 9 אכן יש חניון באנגל פינת סקיבין. אבל:
24/07/2018 | 23:05
1
31
למה רוב המסמך מחוק? למה "סטטוס הבקשה" מחוק? ומהי בכלל ה"תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין"??? לא כתוב שאושר להציב שם תמרור חנייה לנכה.
לצפיה ב-' . שלחתי לה את השאלות. נקווה שהיא לא תדרוש עוד 20 ש״ח'
. שלחתי לה את השאלות. נקווה שהיא לא תדרוש עוד 20 ש״ח
25/07/2018 | 08:16
10
לצפיה ב-'שלח ערעור וציין כי על פי הדוח חנית מול'
שלח ערעור וציין כי על פי הדוח חנית מול
24/07/2018 | 23:10
4
23
אנגל 9, וקיבלת אישור על הצבת תמרור מול אנגל 18 כך שכנראה אין אישור לאנגל 9 ועל סמך זה דרוש את ביטול הדוח או בקש להשפט
לצפיה ב-'מעיון נוסף במסמך - להערכתי אין כל אישור'
מעיון נוסף במסמך - להערכתי אין כל אישור
24/07/2018 | 23:14
3
30
להצבת תמרור נכה לא באנגל 9 ולא ב  18
האם ביקשת אישור לתמרור באנגל 9 ,אם כן , הדוח צריך לבטלו
לצפיה ב-'וזו היתה התכתובת האחרונה:'
וזו היתה התכתובת האחרונה:
25/07/2018 | 21:51
2
26
אני:
שלום גברת חגית שמר.
בהנחה ש״מול אנג׳ל 9״ זה אכן ״אנג׳ל 18 פינת סקיבין״
1. למה "סטטוס הבקשה" של סעיף 30 מחוק?
2. מהי בכלל ה"תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין"???
3. לא כתוב שאושר להציב שם תמרור חנייה לנכה. התוכנית כוללת את כל ההסדרים בחניון- לא מפור לגבי תמרורים.

ותשובתה
ראשית, עכשיו שמתי לב שמחקתי בטעות את "סטטוס הבקשה", מצ"ב קובץ חדש.
חניון אנגל 18 נמצא מול אנגל 9 .
לשאלתך, מהי בכלל תוכנית בחניון אנגל 18 פינת סקיבין, זוהי תוכנית שכוללת את כל ההסדרים באותו החניון ולכן בפרוטוקול של וועדת התנועה לא מצויינים התמרורים , אלא בתוכנית עצמה.
על כן, הנך יכול לקבוע פגישה (זימון תורים באינטרנט) במחלקת התנועה עם מהנדסת התנועה ע"מ לקבל מידע מקצועי (לראות את התוכנית של החניון ולשאול את כל השאלות.)
שמחתי לעמוד לשירותך,
לצפיה ב-'ועדת תימרור עירונית (הכולל ק. משטרה) אמורה'
ועדת תימרור עירונית (הכולל ק. משטרה) אמורה
25/07/2018 | 23:14
1
37
לאשר תוכנית של חניון ולפרט אילו תמרורים יוצבו והיכן, לכן מה שצירפת לא עונה על הדרישה הזאת.
עליך לבקש ממח' פניות הציבור ברשות "תעודת עובד ציבור" אשר בו יפורט כל נושא התימרור בחניון, לא המלצות אלא ישור של ועדת התימרור
תוכל גם לקבוע פגישה כפי שיעצו לך ולראות האם התמרור אושר בחניון זה.
לידעתך - אם אין כל אישור לתמרור, הדוח יבוטל ותוכל לתבוע את הוצאותיך מהעירייה
לצפיה ב-'לשמור גם את כרטיס הרכבת? (אני משלם ברב קו)'
לשמור גם את כרטיס הרכבת? (אני משלם ברב קו)
25/07/2018 | 23:21
24
אנסה לתאם פגישה. יש לי עוד 60 יום.
לצפיה ב-'העלות היתה 20 ש״ח אבל ההתחייבות היתה לתשלום עד 150'
העלות היתה 20 ש״ח אבל ההתחייבות היתה לתשלום עד 150
24/07/2018 | 22:22
15
לצפיה ב-'תימרור'
תימרור
25/07/2018 | 17:39
1
38
שלום
בעיריית חיפה נוהג שבכל מקרה בו למשל משאית הפילה עמוד של תמרור, במקום לתקן ולהציב מחדש את התמרור ,
תולים אותו עם שני ברגים על עמוד תאורת רחוב קרוב,
לא תמיד בקרבת מקום מיידית למקום הצבתו ההגיוני או הסביר או החוק של התמרור.

האם על פי החוק והתקנות מותרת התקנת תמרור תנועה על גבי עמודי תאורה, והאם התמרור חייב להיות מותקן במקום מוגדר:
לדוגמה - תמרור האוסר ביצוע פניית פרסה, האם הוא צריך להיות ממוקם בקצה אי התנועה הבנוי בו אסור לבצע פרסה, או ממול, או על עמוד תאורה 25 מ' לפני קצה אי התנועה ?

תודה
לצפיה ב-'אולי זמנית; לידינו יש תמרור שהפילו המון והחזירו בכל הפעמים'
אולי זמנית; לידינו יש תמרור שהפילו המון והחזירו בכל הפעמים
28/07/2018 | 14:10
9
לצפיה ב-'שאלה לגביי על תנאי והוצאת רשיון c'
שאלה לגביי על תנאי והוצאת רשיון c
21/07/2018 | 18:35
2
34
אני כבאי עירוני במקצועי וצריך להוציא רשיון c יש ברשותי רשיון c1 חמש שנים אני כרגע לאחר תאונת דרכים שבה קיבלתי שלילה 60 יום ועל תנאי 3 שנים האם אני יכול להגיש בקשה במשרד הרישוי להוצאת רשיון c? או שזה מגביל אותי? המון תודה 
לצפיה ב-'רישיון C לאחר תאונת דרכים'
רישיון C לאחר תאונת דרכים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 13:35
1
13
אתה יכול לבקש רישיון C אך לרשות הרישוי לסרב לבקשה , בין היתר בשל מעורבותך בתאונה.
לצפיה ב-'אז מה אתה ממליץ לעשות אני כבאי וצריך את הרשיון לעבודה'
אז מה אתה ממליץ לעשות אני כבאי וצריך את הרשיון לעבודה
05/08/2018 | 14:12
6
לצפיה ב-'תאונה - מה לעשות'
תאונה - מה לעשות
18/07/2018 | 09:35
7
78
שלום,

נסעתי הבוקר בחולון בנתיב הימני. נהג שניסה להשתלב בנתיב שלי בברוטליות, פגע לי בכנף השמאלית הקדמית.
הוא מכחיש ומאשים אותי (מה איכפת לו?).
מאחורי היו מכוניות נוספות מאחורי, בהחלטה של שבריר שניה, לא יכולתי לעצור את הרכב בפתאומיות. הוא לעומת זאת ביצע עקיפה בצורה מרושלת כשראה שהנתיב אינו פנוי.

יש לי מצלמת רכב וניתן לראות את הפגיעה (שנייה 18) . צירפתי גם תמונה של הרכב.
https://drive.google.com/file/d/1jVgvlIjjRH06OBO0kVa3Ji7yMiAxu6an/view

חברת הביטוח אמרה שהיא לא מתעסקת בצילומים וזה אחריות רק של בית המשפט.
מאחר ומדובר בתאונה בצד וזאת מילה שלי כנגד מילה שלו, הביטוח הציע בפני 2 אפשרויות:
1. 2 צ'קים דחויים לשמאי ולמוסך. מאחר והנהג מכחיש אשמה, אז התיקון מתבצע באמצעות הפוליסה המקיפה שלי. במקרה כזה, תהיה עליית פרמיה. ניתן לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות על עליית הפרמייה בכל שנה (במשך 3 שנים) או לאחר 3 שנים על הסכום המצטבר.
2. ללכת לשמאי באופן פרטי ועם דוח השמאות לתבוע אותו בתביעות קטנות (ייקח כמה חודשים). במקרה כזה, במידה ואני אנצח לא תהיה תבעיה ביטוחית שלי כלל והפרמייה לא תגדל.

לפני שאני מחליט באיזה אפשרות לבחור, האם יש לי מקרה ברור פה? האם ניתן לקבוע בוודאות שהוא האחראי לתאונה?
באיזה אפשרות כדאי לי לבחור?

תודה רבה.
לצפיה ב-'זה הסיפור שלך - ומה הסיפור שלו ?'
זה הסיפור שלך - ומה הסיפור שלו ?
18/07/2018 | 09:51
6
46
תתקשה מאד להוכיח שהוא אשם, ובד"כ האשמה במקרים כאלה מתחלקת בין שני הנהגים (לאו דווקא 50%), ואולי גם לו יש נזקים שיכנסו לתחשיב הכללי.
השיקול צריך להיות מחולא לשניים.
1. מה עלות התיקון בלי פניה לביטוח ומה העלות אם פונים לביטוח ולפי זה להחליט איך לתקן. - אם עלות התיקון  לא גבוהה אולי אפשר לוותר על שמאי .
2. לאחר התיקון לשקול אם להגיש תביעה, עלייך לקחת בחשבון שסיכויי הזכיה הממשית (שיוחזרו הוצאותייך) נמוכים (אלא אם אתה מקצוען בתביעות והוא לא יוצלח בזה - אם המצב הפוך אתה עלול לשלם לו הוצאות משפט)
במידה ואתה מגיש תביעה עלייך להגישה גם נגדו וגם נגד הביטוח שלו ולכן כבר מהתחלה כדאי שתדרוש החזר הוצאות גם ממנו וגם מהביטוח שלו, ובמכתב רשום.
לצפיה ב-'שאלות המשך'
שאלות המשך
18/07/2018 | 10:03
5
37
יש סרט. זה אכן מילה שלי כנגד מילה שלו, אבל הסרט מראה בצורה אוביקטיבית את המצב כפי שהיה.

מדובר בפגיעה של פח ופלסטיקה, ולכן מדובר בכמה אלפי שקלים. האם עדיין נדרש שמאי?

במידה ואני מגיש תביעה, התביעה צריכה להיות על עלות השמאי, התיקון והמשפט. לא? האם מראש יש לציין בכתב התביעה את הנהג וגם את חברת הביטוח? מה אחריותם בנושא?
במידה ואני מפסיד בתביעה, האם חברת הביטוח שלי מכסה את ההפסד במידה ואני מפעיל ביטוח לאחר מכן? (כמובן שאני אספוג העלאת פרמייה, אבל זה גם המצב שהיה קורה בכל מקרה אם לא הייתי פונה לתביעה).
לצפיה ב-'אם המצלמה היתה ברכבך הסרטון לא מוכיח כלום'
אם המצלמה היתה ברכבך הסרטון לא מוכיח כלום
18/07/2018 | 17:20
4
47
אם אתה מגיש תביעה היא אמורה לכלול כל הוצאותייך, כולל עלות שמאי, את הוצאות המשפט כדאי לבקש מהשופט שיפסוק בעצמו, אם אתה שכיר והורד משכרך (לא ימי חופשה אלא כסף) בגלל העדרות לצורך התיקון - גם את הפסד השכר, עלייך לתבוע גם את הנהג וגם את חברת הביטוח שלו (שבחוזה בינה לבין הנהג היא אמורה לשלם במקומו נזק שגרם), במידה ותתבע רק אחד מהם הוא יטען לחוסר יריבות והתביעה תידחה ותאלץ לשלם לו הוצאות
, חברת הביטוח לא תכסה הפסדים במשפט אלא לכל היותר עלות הנזק מינוס השתתפות עצמית
לצפיה ב-'נראה לי שהסרטו יהיה לרעתו כי יש כאן עקיפה'
נראה לי שהסרטו יהיה לרעתו כי יש כאן עקיפה
18/07/2018 | 21:28
3
50
מימין, הרכב המסחרי נראה סוטה לתוך נתיבו והוא מאיץ את המהירות כדי לא לאפשר לו וזו התוצאה
לצפיה ב-'איך הגעת לזה?'
איך הגעת לזה?
18/07/2018 | 23:37
1
43
קודם כל לא האצתי.
חוץ מזה, אם אני נוסע באיילון כאשר התנועה נוסעת ב-5 קמ"ש ואני רוצה לצאת באחד המחלפים, אז אני עובר לנתיב הימני (של היציאה) ונוסע ב-30 ק"מ (במקביל אליהן), ביצעתי עקיפה מימין של כל המכוניות?
לצפיה ב-'למה לרעתך? - כי לא נתת לו להשתלב בתנועה'
למה לרעתך? - כי לא נתת לו להשתלב בתנועה
19/07/2018 | 11:20
40
בהערכה גסה - הסרטון מוכיח לטעמי שרוב האשמה בך.
ואשר לאיילון - - כששני טורי מכוניות נוסעים זה לצד זה - גם אם הטור הימני נוסע מהר יותר - זה לא נחשב לעקיפה
לצפיה ב-'הוא סוטה לתוך נתיב לא פנוי... הוא לא השתלב, הוא נדחף'
הוא סוטה לתוך נתיב לא פנוי... הוא לא השתלב, הוא נדחף
23/07/2018 | 02:48
33
האצה דווקא לא ראיתי, אבל גם לא האטה. גם אם הנהג לא היה אדיב ולא עזר לו להשתלב (מה שנכון), המשמעות אינה "אני גדול ולכן אני אידחף בכוח ולא אשאיר לו ברירה, הוא יתקפל כדי לא לעשות תאונה". הוא אותת ונדחף ולא השאיר לו ברירה, ולכן גם אם הוא מעצבן, אין ברירה אלא לקבל זאת (או לקבל נזק לרכב). זה נראה לי מאותם מקרים שעדיף להיות בהם חכם ולא רק צודק, אבל אני לא בטוחה שהצדק לא איתו. מה שכן, שופטים בד"כ לא טורחים להתעמק ומעדיפים לשלוח להתפשר או מחלקים את האשמה בין הנהגים.
לצפיה ב-'חניה מול שער כניסה לבית שלי'
חניה מול שער כניסה לבית שלי
16/07/2018 | 08:21
15
52
שלום לפני חודש רכשתי וילה, לשכן מולי לא בקו מקביל יש דייר בשכירות שפשוט החליט להתיש אותי  יש לי 2 רכבים עם תו נכה ביקשתי ממנו כמה פעמים לא להחנות מול השער כניסה שלי  והוא לא דופק חשבון אפילו יותר גרוע הוא וישתו יחד  זוממים את ההתשה , החניה  מול השער שלי מותרת להם? 
לצפיה ב-'אסור לחנות מול כניסה לחניה בחצר (גם לך אסור'
אסור לחנות מול כניסה לחניה בחצר (גם לך אסור
16/07/2018 | 09:17
14
43
למרות זו חניה שלך ויש לך תו נכה)
יתכן וקשה להבחין שמדובר בכניסה לחניה פרטית לכן בקש מהעיריה לסמן תמרור X בכניסה לחניה.
אגב, תו נכה המשותף ל 2 רכבים אפשר לנצל אותו רק לרכב אחד, ולא לשניהם בו זמנית.
לצפיה ב-'למה אסור לאדם לחסום את החניה הפרטית שלו?'
למה אסור לאדם לחסום את החניה הפרטית שלו?
17/07/2018 | 13:01
13
17
לצפיה ב-'1 - כניסה לחניה פרטית מסומנת בתמרור X או'
1 - כניסה לחניה פרטית מסומנת בתמרור X או
17/07/2018 | 13:18
12
338
בתמרור אדום-לבן, אשר אוסרים כל חניה לצידם
2- כי בכך הוא "מנכס" לעצמו שטח ציבורי ששייך לכולם
3- באין תמרור - חל איסור חניה בכניסה לחצרים
לצפיה ב-'"אסור כי אסור בחוק" זו לא תשובה.'
"אסור כי אסור בחוק" זו לא תשובה.
17/07/2018 | 13:25
11
34
ואת סעיף 2 לא הבנתי. מה פירוש "מנכס" לעצמו שטח ציבורי ששייך לכולם? באיזה אופן הוא "שייך" לכולם? מה כולם יכולים לעשות בו? כולם לא יכולים לחנות בו, כי אז הם יחסמו חניה פרטית ללא תיאום עם הבעלים ויפריעו לו לצאת ולהיכנס. אבל אם הוא חוסם את עצמו זה לא המצב, והוא לא מפריע לאיש, וזה לא שטח ש"כולם" מנצלים בלאו הכי... ולכן לא ברורה לי הנקודה.
לצפיה ב-'נקודה ברורה מאד, השטח הוא של הציבור אשר סומן'
נקודה ברורה מאד, השטח הוא של הציבור אשר סומן
17/07/2018 | 15:55
10
29
 כדי שתוכל להכנס לחצרך עם רכב, ברגע שרק אתה יכול לחנות, נפגע זכותי לחנות בשטח זה, לכן, לא אתה ולא אני יכולים לחנות במקום.
אם לי אסור כי אני חוסם כניסה לחניה, גם לך אסור כי אתה חוסם כניסה לחניה ואפילו שלך היא, (מחר אתה תחנה או מישהו מהאורחים שלך) ברגע שיתירו לבעל החניה לחנות שם זה כמו שהצמידו את השטח הזה לדירתך , זה נקרא לנכס, להפוך את השטח הזה לנכס שלך,  תעשה נסיון, תחנה במקום, תזמין פיקוח חניה ותראה שירשם לך דוח גם עם תאמר לו שזו הכניסה לחניה שלך
לפי הנושא שלך, כנראה ציות לחוק הוא לא הצד החזק שלך
לצפיה ב-'מכיר "זה נהנה וזה אינו חסר"? כי מה שכתבת הוא בדיוק ההפך'
מכיר "זה נהנה וזה אינו חסר"? כי מה שכתבת הוא בדיוק ההפך
17/07/2018 | 16:37
9
30
יש כאן שטח שהציבור ממילא לא יכול ליהנות ממנו מאחר שהוא כניסה לשטח פרטי, ולכן בפועל הוא כבר "מנוכס" (רק לא מנוצל). אתה בעצם אומר "אם הציבור לא יכול ליהנות אבל אתה כן, אז גם אתה לא". כלומר כולם מפסידים בשם איזשהו "עיקרון". ומה לגבי האינטרס של הציבור שאותו אדם שחוסר לעצמו את החניה לא יתפוס חניה במקום אחר בשכונה? זה לא אינטרס של הציבור?

סיפור מהחיים:
אני הולכת לחוג קטן בשכונה שיש בה מצוקת חניה ולמקום יש כמה חנויות פרטיות משלו, אך הן לא מספיקות לכולם. מקובל כבר שנים שמי שמגיעים קודם נכנסים לחניה ואחרים חוסמים אותם במקביל למדרכה (כאילו זו חניה רגילה ברחוב). זה לא מפריע לאף אחד, כי הנחסמים והחוסמים נמצאים בפנים באותה פעילות (שנמשכת כשעה בכל פעם, רק בחלק קטן משעות היום) ויוצאים ממנה יחד באותו זמן. עם זאת, לאחרונה שכנים (או אולי רק שכן מסוים) החלו להזמין פקחים והם מבקשים מאנשים להזיז את הרכב או רושמים להם דוחות... ולפקחים לא אכפת, הם לא באים לשם במיוחד וזה לא מעניין אותם, אבל הם נאלצים להגיע כשמזמינים אותם.

לא ברור מה כואב לאנשים כאלה ומה האינטרס שלהם; אלה לא חניות של השכנים ואיש לא חוסם אותם/מפריע להם, גם אין הפרעה לתנועה. למעשה ברגע שהמשתתפים בחוג נאלצים לחנות במקום אחר בשכונה הם רק תופסים חניה נוספת לתושבים (שגם ככה סובלים ממצוקת חניה, כאמור). אין בזה שום היגיון. סתם קטנוניות או נקמנות, אולי מישהו שזה לא בא לו בטוב בעין ומעדיף לטרטר אנשים במקום לחיות בשכנות טובה לרווחת כולם.

אחרון חביב, לפי הסיפא שלך, כנראה כבוד לזולת אינו הצד החזק שלך. אין לך מושג לגביי, ובכל זאת אתה מרשה לעצמך להעלות ביקורת אישית לא מבוססת. מותר לאזרחים לשאול על החוק, להצביע על נקודות לא סבירות ואף לפעול לשנותו במידת הצורך (דרך פנייה למחוקקים, לדוגמה). ההתבצרות שלך ב"זה החוק וזהו זה" תוך התבססות על נימוקים הזויים שאינם אלא פנקסנות קטנונית (שלא לומר נקמנית) תמוהה בעיניי. החוק נועד לשרת את האזרחים ולא להפך.
לצפיה ב-'אסביר לך'
אסביר לך
17/07/2018 | 17:54
1
36
יש חוק האוסר לחנות בכניסה לחניה ו/או על תמרור 820 (משבצת עם X בתוכה - וכל אדם חייב לציית לחוק, במידה והוא חושב שהחוק לא ראוי הוא רשאי לפנות לאחד מחברי הכנסת שיעלה הצעה לשנות את החוק.
ועכשיו להגיון שאחרי זה
1. כשפקח/שוטר רואה מישהו חונה על תמרור 820  הוא לא יכול לברר מדוע הוצב שם התמרור ולכן הוא חייב לתת דוח.
2. כשהוא רואה מישהו חוסם כניסה לחניה פרטית שאין בה תמרור 820 עולה לפניו שם בעל הרכב וכתבתו, אם הכתובת של בעל הרכב הוא הבית שזו החניה הפרטית שלו - הוא לא יתן דו,ח, אם כתבתו אחרת - אינו יודע אם החוסם הוזמן לחסום או חוסם במכוון - ואז יתן דו,ח
ולעצם העניין - אלא אם החניה הפרטית היא ברחובות רבי תנועה בתוך העיר - לא יגיע למקום פקח או שוטר מבלי שהוזמן ע,י האדם שחנייתו נחסמה, כך שגם אם החניה אסורה - לא יגיע לשם מישהו לאכוף אותה.
במידה ושכן חוסם לו את החניה  - שיתכבד ויתקשר למשטרה - המשטרה תנסה קודם כל לאתר את בעל הרכב ותבקש ממנו להזיז, במידה ולא תצליח לאתר תישלח ניידת.
וזה מסביר גם את המקרה שציינת - הבעלים של  החניות לא מתלונן ולא מזמין אכיפה - אז איש לא אוכף.
לי בבית יש חניה פרטית שהרשות המקומית סימנה תמרור 820 - כשבאים אלי אורחים אני מבקש מהם קודם כל לחסום אותי כדי שלא יבזבזו חניות ברחוב - ואם מישהו זר חונה וחוסם ללא אישורי - אני מטלפן למשטרה שמטפלת בזה.
לצפיה ב-'החוק הגיוני וברור כשהחסימה נעשית ללא תיאום עם בעל החניה'
החוק הגיוני וברור כשהחסימה נעשית ללא תיאום עם בעל החניה
18/07/2018 | 01:51
19
ולכן מה שכתבת הוא התנהגות הגיונית – פקחים לא ימהרו לתת דו"ח אם אין תלונה, לא יתנו דו"ח אם מדובר ברכב שרשום בכתובת המדוברת וכו'. אם הפקח לא יודע, אפשר להשאיר פתק עם הפרטים ולהבהיר שהחונה נמצא כרגע בבית הנ"ל והחסימה היא על דעת הנחסם.

זה גם מה שעושים בחוג שהזכרתי, ושנים לא היו תלונות כי זה סידור נוח לכולם ולא מפריע לאיש, אבל יש כנראה איזה שכן ממורמר שעושה דווקא להכעיס ומזמין פקחים גם על אי-הפרעה... (ואף שהחניות החסומות אינן שלו, כאמור). רוב הפקחים בסדר ולא ישר נותנים דו"ח אלא נכנסים פנימה ומבקשים להזיז את הרכב, אבל גם זה קצת מעצבן כי זה מיותר. הטריחו פקח לחינם, הטריחו משתתף בחוג להזיז את הרכב ולהפסיד חלק מהפעילות, ובנוסף גרמו לו לתפוס חניה נוספת בשכונה. כולם יוצאים נפסדים, למעט אותו מניאק שכנראה שמח לאיד.
לצפיה ב-'בחלקו, את צודקת, נניח שיש לך 2 רכבים אז אולי'
בחלקו, את צודקת, נניח שיש לך 2 רכבים אז אולי
17/07/2018 | 19:45
6
55
אפשר שרכב אחד יחנה בחצר השני על בכניסה לחניה, אבל אם יבוא אורח ויחנה ויחסום לך את החניה, ובמיוחד עם יש מצוקת חניה ברחוב ,זה עלול להכעיס שכנים שיזמינו פקח.
כשאת כותבת "אסור כי אסור בחוק זה לא תשובה" אז איזה תשובה רצית לקבל, שלא לציית לחוק?
בכל מקרה, אם ברצונך לחנות מול הכניסה לחניה שלך, תדאגי שלא יסומן כל תמרור האוסר חניה וקחי סיכון שאיזה שכן עלול לחנות ולחסום את הכניסה לחניה
לצפיה ב-'התשובה שרציתי לקבל היא ההיגיון שמאחורי החוק ואכיפתו דווקא'
התשובה שרציתי לקבל היא ההיגיון שמאחורי החוק ואכיפתו דווקא
18/07/2018 | 01:44
5
23
ולא נכון ש"חוק זה חוק", הרי יש אין ספור חוקים ותקנות שלא נאכפים והם בחזקת "אות מתה" ברמה המשפטית, וזה לא מונח שהמצאתי. הוא קיים מסיבה טובה. בניגוד אליך, ברזילי הצליח לצאת מהקיבעון ולספק הסבר סביר. כמו כן הוא הבהיר שאכן לפקחים אין אינטרס לאכוף מה שלא באמת מפריע לאיש אם איש לא מתלונן.

לי אישית אין שום חניה, כך שזו ממש לא הבעיה שלי; אם כבר הבעיה היא בחוג שהזכרתי, וגם שם זו פחות בעיה שלי כי אני בד"כ לא מגיעה ברכב.
לצפיה ב-'אני מקבל את תשובת ברזילי רק בחלקו'
אני מקבל את תשובת ברזילי רק בחלקו
18/07/2018 | 10:54
4
22
לאף רכב אסור לחנות על גבי תמרור ה X (כולל רכב נכה) או לצד תמרור אדום לבן
ברור שאם את גרה בשכונה שקטה שבקושי יש תנועה, לא יגיע פקח אלא אם מישהו מהשכנים מזמין את הפיקוח, אז יירשם דוח
לצפיה ב-'אז איזה חלק מתשובתי אינך מקבל ?'
אז איזה חלק מתשובתי אינך מקבל ?
18/07/2018 | 17:13
3
9
לצפיה ב-'החלק הזה, אם הבנתי נכון את כוונתך: '
החלק הזה, אם הבנתי נכון את כוונתך:
18/07/2018 | 17:45
2
18
לי בבית יש חניה פרטית שהרשות המקומית סימנה תמרור 820 - כשבאים אלי אורחים אני מבקש מהם קודם כל לחסום אותי כדי שלא יבזבזו חניות ברחוב - ואם מישהו זר חונה וחוסם ללא אישורי - אני מטלפן למשטרה שמטפלת בזה
הערה שלי - על תמרור 820 אסור לחנות כלל, גם רכב נכה, אם יעבור פקח חניה וירשות דוחות לרכבים ברחוב ולרכב שחונה מול החניה שלך לא יירשם דוח, הרי יש כאן אכיפה בררנית
לצפיה ב-'אתה מוציא דברים מהקשרם'
אתה מוציא דברים מהקשרם
18/07/2018 | 19:05
1
18
הוסבר שפקח חניה או שוטר באים למקומות כאלה רק כשהם מוזמנים נקודתית, הוא לא מגיע מיזמתו לתת דו"חות לרכבים ברחוב וכשהוא מוזמן נקודתית הוא מטפל רק ברכב שבגינו הוזמן, אין אכיפה בררנית
לא צריך לתת דו"חות בשביל הכיף, דו"חת ניתנים כדי לשמור על הסדר
דוגמא - מכיר אייר פורט סיטי? - לחברה גדולה יש מגרש חניה פרטי , יום אחד עשיתי שם סיבוב  - ראיתי שכמעט כל החניות מסומנות בתמרורי נכים, התחלתי לבדוק את המכוניות אחת אחת אם רשומות כרכבי נכים, מישהו ראה והתעניין במעשי - הסברתי לו שתיכף אני מתחיל ברישום הרבה דו"חות, הוא אמר לי שקב"ט החברה שם את התמרורים כדי שלא יתפסו לעובדים את המקומות - הבנתי את העניין, אמרתי לו שאני מסתלק עכשיו ואבוא לבדיקה בעוד יומיים, עם שני פנקסי דו"חות (40) ושיודיע לקב"ט שאם התמרורים ישארו כל הרכבים יקבלו דו"חות ואם הם הוצבו בצורה לא חוקית הוא יצטרך להסביר לשופט מדוע.
לצפיה ב-'כשפקח מוזמן לטפל ברכב ספציפי שחונה'
כשפקח מוזמן לטפל ברכב ספציפי שחונה
18/07/2018 | 21:26
20
שלא כחוק, הוא חייב לרשום דוחות לכל הרכבים בקרבת מקום שחונים בניגוד לחוק, ולא רק לאותו רכב שבגענו הוא הוזמן, אלה ההוראות שיש לפקחים, אחרת יחשב הדבר לאכיפה בררנית,

לצפיה ב-'שכרות בפעם ה-3 והעונש'
שכרות בפעם ה-3 והעונש
15/07/2018 | 14:38
1
56
אהלן חברים. מצאתי מאמר מעניין מאוד על נהיגה בשכרות בפעם ה-3 שבו טיפל עורך הדין לתעבורה חיים אליה.
לצפיה ב-'האם יש עורכי דין שהגיעו עד פת לחם משום שלקוחות לא מתקרבים '
האם יש עורכי דין שהגיעו עד פת לחם משום שלקוחות לא מתקרבים
15/07/2018 | 17:42
37
אליהם עד כדי כך שמנצלים פורומים  לפרסום מודעותיהם במקום לפרסם בתשלום כפי שתפוז דורש או במקומות אחרים ?
לצפיה ב-'האם ניתן לבקש לשלם קנס לאחר שנקבע מועד למשפט?'
האם ניתן לבקש לשלם קנס לאחר שנקבע מועד למשפט?
14/07/2018 | 15:44
3
32
המקרה הוא כזה: נהג שקיבל דו"ח על חנייה במקום אסור ביקש להישפט ונקבע מועד למשפט בעוד מספר חודשים.המועד שנקבע בעייתי. שתי שאלות: 1. האם אפשר לבקש לשלם את הקנס המקורי שנקבע לפני הבקשה להישפט ולבטל את המשפט? 2. האם אפשר לבקש לשנות את מועד המשפט ?
לצפיה ב-'שניהם אפשריים'
שניהם אפשריים
14/07/2018 | 16:27
29
1;. לדבר עם התובע ולהגיע איתו לעיסקת טיעון ,סביר להניח שיסכים, הוא יביא את העיסקה בפני השופט שיאשר אותה.
2. לפנות להנהלת בית המשפט ולנמק, סביר להניח שיסכימו.
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
15/07/2018 | 14:40
1
32
היי ממליצה לך לפנות לעורך דין מצליח בדיני תעבורה. הנה הקישור:   https://www.haimlaw.com/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94/%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%93%D7%99%D7%9F-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94/
לצפיה ב-'נראה יותר כנסיון עקיצה מאשר כעזרה'
נראה יותר כנסיון עקיצה מאשר כעזרה
15/07/2018 | 17:40
24
לפנות לעורך דין בשביל קנס של 250 ש"ח
נו באמת.
אבל רצית לגנוב דעת ולעשות פרסומת חינם?
התובנה שלי אומרת, בלי קשר להמלצה הזאת שאולי אין טובה ממנה.
מי שמנסה לגנוב דעתך או זמנך - שמור ממנו כספך היטב כי אינך יכול להיות בטוח שלא ינסה לגנוב גם אותו.
לצפיה ב-'פלאפון על הברכיים ללא שימוש בפלאפון'
פלאפון על הברכיים ללא שימוש בפלאפון
12/07/2018 | 09:03
6
78
שלום, קיבלתי הבוקר דוח על נהיגה לא זהירה כשהשוטר טוען שעברתי על סעיף 21 ג של תקנות התעבורה.
כל מה שעשיתי היה לשים את הפלאפון על הברכיים כשהוא היה דלוק באותו זמן על ווייז. לא נגעתי בפלאפון, לא דיברתי בפלאפון ולא הסתכלתי אפילו בפלאפון. לא כל כך הבנתי מה לא תקין במה שעשיתי. מישהוא פה יכול להסביר מה פה לא תקין ואם יש לי עילה לערעור על הדוח?

תודה רבה
לצפיה ב-'כתוב לך בדוח מהו סעיף 21ג של תקנות התעבורה?'
כתוב לך בדוח מהו סעיף 21ג של תקנות התעבורה?
12/07/2018 | 12:17
1
46

אולי היו צריכים לתת לך דוח לפי סעיף 28
לצפיה ב-'בפירוט הדוח כתוב:'
בפירוט הדוח כתוב:
12/07/2018 | 14:25
51
"נהגת ברכב בלא זהירות בכך שהיה מונח לך מכשיר פלאפון נייד על ברך ימין ודלוק על ווייז וכול זאת בתנועה, בניגוד לתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה"
לצפיה ב-'הדו"ח תקין'
הדו"ח תקין
12/07/2018 | 17:25
3
49
קיבלת דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות לפי סעיף 21 ג' ולא על שימוש בטלפון 28 ב'.
בדו"ח שקיבלת הקנס קטן יותר.
להחזיק טלפון על הברכיים נחשב לחוסר זהירות משתי סיבות - 1. הסטת המבט למטה במקום להתבונן בכביש עלוה לגרום לתאונה. 2. במקרה עצירה פתאומית או סטיה חדה הטלפון עלול ליפול ואז הנהג באופן אינסטנקטיבי ינסה לעצור את הנפילה או להרימו, וזה מסוכן מאד, גם להניח טלפון על המושב לידך אסור, מה שמותר הוא שהטלפון יהיה מקובע למקום בטוח ברכב (יש המקבעים להגה  וגם זו עבירה כי במקרה תאונה ופתיחת כרית אויר הנהג יקבל את הטלפון הקשיח בפרצוף - דבר העלול לגרום לפציעה חמורה ואף למוות.
וסתם עצה - כשאתה מקבל דו,ח על תקנה מסוימת מתקנות התעבורה - חפש בגוגל "תקנות התעבורה" וקרא את התקנה המדוברת ותחשוב אם באמת עברת עליה. (השוטר לא צריך לחשוב, הוא מצויד בחנ"א המנסחת עבורו את האישום)
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/07/2018 | 11:14
2
38
יש לי ברכב מערכת Android Auto. המערכת מגיעה כך מקורית מהיצרן.
מחברים את הטלפון לשקע הטעינה בכבל ואפליקציות מותאמות ל- Android Auto מאופשרות על המסך בגרסה המתאימה לרכב.

1. בשל כך, כמובן אין מתקן לטלפון, לא צריך. הטלפון יושב למטה במגש באיזור ידית ההילוכים עם המסך כבוי.
2. המערכת מציגה על המסך הראשי אייקונים של מזג אוויר, התרעה על קבלת SMS או הודעת Whatsapp (לא ניתן לצפות בהודעות, אבל אפשר לבקש שיקריא אותן וניתן לענות בשליטה קולית), והרדיו האינטרנטי מציג את תמונת האלבום של השיר שמתנגן כרקע לממשק הנגן).

האם משתמש במערכת הזו מסתכן בדו"ח כלשהו? האם שוטרי התנועה מכירים את המערכות החדשות האלה ולא יטענו כי מדובר בתצוגה לעיני הנהג, או כי ישנו שימוש בסלולרי כאשר הוא אינו מקובע למתקן?

תודה
לצפיה ב-'דעתי האישית'
דעתי האישית
15/07/2018 | 17:52
1
41
אם הטלפון מונח במגש במקום שאינו יכול ליפול לא תקבל דוח על שימוש בו או על נהיגה בחוסר זהירות.
איני חושב שהשוטרים מכירים את חידושי הטכנולוגיה יותר מאזרחים אחרים ולכן יש להניח שחלק מהשוטרים מכירים זאת וחלק לא.
בעניין "תצוגה הנראית לנהג" -  גם מסך התצוגה של הרכב וגם הוויז הם תצוגה הנראית לנהג ואיש לא מקבל דו"חות על השימוש בהם, גם מצלמת הרוורס וגם מצלמות דרך הן תצוגה הנראית לנהג - ולא ניתנים דו"חות על שימוש בהן - ושוטר לא נותן על כך דו"חות
ובקשר ל"תמונת האלבום" - אם רק תמונת האלבום תופיע לא תקבל דו"ח, עם המוזיקה תהיה מלווה בתצוגת קליפ - אתה עלול לקבל.
ואינקדוטה - זכורני שלפני שנים רבות, כשמצלמות רוורס היו רק במשאיות - ראיתי משאית עם מסך המציג תמונה זאת - עצרתי אותה בכוונה לתת דו"ח, הנהג הסביר לי מה זה והראה איך עובד - שיחררתי אותו ללא דו"ח והודיתי לו על שלימדני דבר חדש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/07/2018 | 23:32
22
במגש יכול לזוז מצד לצד, אך לצאת משם רק במצב של תאונה ככל הנראה.
קליפים אין אפשרות כמובן בשום מצב גם לא בעצירה (תאורטית אפשר לפרוץ ולהתקין גם יוטיוב, אבל זה לא רלוונטי).

כולי תקווה שאכן כך יהיה. כיוון שאני משתמש תמיד ברדיו אינטרנטי ולא רדיו רגיל, תהיתי אם הגרפיקה הזו לא תמשוך אש. לא ניתן אפילו לבחור אם רוצים או לא רוצים את זה.
לצפיה ב-'דוח חניה באדום לבן בתוך בית חולים'
דוח חניה באדום לבן בתוך בית חולים
11/07/2018 | 14:22
2
54
קיבלתי הודעה מחבר - מסרקן אותי גם:

אתמול חניתי בבית חולים הדסה עין כרם על הכביש מול מכון שרת, באדום לבן, בתוך שורה ארוכה של מכוניות. קיבלתי דו"ח 250 ש"ח. ביציאה שילמתי לבית החולים על החניה.
עכשיו אני מרגיש מטומטם, איך זה יכול להיות גם לשלם חניה לגוף פרטי, וגם לשלם דו"ח עירוני על חניה במקום לא מוסדר לחניה?
היש לזה תקדים גם לשלם חניה וגם לשלם קנס על חניה לא מוסדרת? והרי אם אני משלם חניה לבית החולים משמע שהשטח שייך להם, אם כך איך יש סמכות לצבוע ולקנוס על אדום לבן בשטח הזה?
מה אומרים המבינים?
לצפיה ב-'בכניסה לחניה היו צריכים להודיע שאין מקום חניה'
בכניסה לחניה היו צריכים להודיע שאין מקום חניה
11/07/2018 | 14:45
1
43
פנוי, האם חנית באדום-לבן כי לא היתה חניה חוקית פנויה? האם אתה יכול להוכיח זאת? אם כן, תבע מבעל הזיכיון שיחזיר לך את הכסף בעבור החניה.
לבית חולים אין סמכות לקבוע תמרורים ולתת קנסות, מי שעושה זאת זאת העיריה (בהתאם לחוק עזר עירוני-חניה ות"ת ותוכנית בניית עיר), לעירייה יש סמכות לתת דוחות בשטח חניה פרטי המשרת את כלל הציבור (חוק עזר עירוני -חניה, פקודת העיריות)
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
12/07/2018 | 08:23
33
בהדסה עין כרם יש המון מקומות חניה, קשה לי להאמין שכולם היו תפוסים, הבעיה היא שחלקם די מרוחקים (וגם לזה יש פתרון כי שאטל של בית החולים מסיע מהם), ואם באמת לא נמצא מקום חניה - יוצאים מהחניון, רבע השעה הראשונה לא כרוכה בתשלום
וכל מי שחונה במקום אסור עושה זאת במודע שהוא צפוי לקנס.
ובכל מקרה - תוכל לשאול בדוברות בית החולים.
לצפיה ב-'קיבלתי רק העתק של הדו"ח'
קיבלתי רק העתק של הדו"ח
05/07/2018 | 16:36
4
47
שלום רב.

נסעתי בהרצליה שוטר נתן לי דו"ח על דיבור בנייד.
עכשיו אני מגלה שקיבלתי רק את ההעתק של הדו"ח והמקור נשאר כנראה אצל השוטר.
כך שאין לי ספח לתשלום או בקשה להישפט.

מה ניתן / צריך לעשות ?

תודה רבה מראש
יהודה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
05/07/2018 | 17:11
3
51
יש סיכוי גדול שהשוטר או רכז היחידה שלו יתקשרו אלייך  כדי לתאם מקום וזמן להחלפת הניירות
בכל מקרה - כדאי שתתקשר למפנ,א ותשאל מה לעשות - כי הזמן רץ ואתה עלול להסתבך למרות שזו לא אשמתך.
לצפיה ב-'מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את ה'
מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את ה
08/07/2018 | 15:48
2
33
תודה רבה
מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את הדו"ח בהקדם
לצפיה ב-'אין עילה לעיכוב הדו"ח ?'
אין עילה לעיכוב הדו"ח ?
15/07/2018 | 12:37
1
10
לצפיה ב-'אין - הרי יש לך שלושה חדשים לטפל בזה.'
אין - הרי יש לך שלושה חדשים לטפל בזה.
17/07/2018 | 17:57
5

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו