לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1014710,147 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

 הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

 הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 
 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סעיף 10 ד תו נכה'
סעיף 10 ד תו נכה
02/05/2018 | 14:34
18
64
שלום.
היום נכנסתי לחניה מסודרת בפארק במדע בחניון רורברג... לא היתה שום חניה לנכים ! אני בעלת רכב תו נכה   המקום היה מפוצץ עד 0 מקום .
לבסוף חניתי את הרכב במקום שלא הפרעתי לא לתנועה ולא להולכי הרגל! חייבת לציין שהמקום חניה היה צבוע רק בקווים צהובים ולא היה תמרור! החניה היתה נראת הכי בסדר וללא שום הפרעה משום צד ! האם הדו"ח מוצדק? 250 שח!!!
לצפיה ב-'לדעתך, לא הפרעת לתנועה אבל רושם הדוח'
לדעתך, לא הפרעת לתנועה אבל רושם הדוח
02/05/2018 | 15:09
11
56
חשב אחרת
איזה תמרור הוצב במקום בו חנית שאסר את החניה
לצפיה ב-'אתה שוב ושוב יוצא מנקודת הנחה שרושם הדוח שם לב שזה רכב נכה'
אתה שוב ושוב יוצא מנקודת הנחה שרושם הדוח שם לב שזה רכב נכה
02/05/2018 | 23:19
10
48
או שאכפת לו. מכיוון שאני מכירה אישית נכה שנתקל בבעיה הזאת לא פעם (ומעולם לא שילם אף דוח כזה, כי כולם לא היו מוצדקים), במקרים רבים הם פשוט לא שמים לב ולא בודקים אלא רושמים וזהו, וגם לא כ"כ אכפת להם. מבחינת הפקחים זו "שיטת מצליח", קל וחומר אם הם צריכים לעמוד במכסת דוחות, מבחינתם קודם למלא ואח"כ אם הדוח יבוטל, לא בעיה שלהם. אין סנקציות על פקחים בגין דוחות סרק והביטול והבירוקרטיה הנלווים לא עליהם, אז מה יש להם להפסיד?
 
גיגלתי קצת עכשיו, מצאתי דוגמה לנכה שהתעצבן, תבע וזכה:
לצפיה ב-'שוב ושוב??? ענתי לך פעם אחת בלבד וזה'
שוב ושוב??? ענתי לך פעם אחת בלבד וזה
02/05/2018 | 23:26
9
34
בהתאם לשאלה
אני לא יוצא מכל נקודות הנחה, אני עונה בדיוק בהתאם לשלאלה.
מה אלה הקווים הצהובים שעמדת עליהם, לנחש, אולי תחום של תחנת אוטובוס?
תדייקי בשאלה נדייק בתשובה
לצפיה ב-'ראשית, לא ענית לי, ענית לסיון. שנית, נתת תשובה דומה לאחרונה'
ראשית, לא ענית לי, ענית לסיון. שנית, נתת תשובה דומה לאחרונה
03/05/2018 | 00:49
8
31
בנושא חניית נכה:
 
ובשני המקרים הצדקת את הפקח מתוך אמונה (קצת תמימה, לפי מה שנכים חווים) שהפקחים שמו לב שמדובר ברכב נכה / בדקו / הפעילו שיקול דעת. כלומר מבחינתך אם נרשם דוח ברירת המחדל שהוא מוצדק, כי הפקח מודע לכך שהוא רשם דוח לנכה ואכן הייתה הפרעה לתנועה. בפועל, כפי שהבהרתי (וגם צירפתי קישור להמחשה שזה לא קורה רק לנכה אחד שאני מכירה) זה לא המצב. פקחים רבים פשוט נותנים דוחות על חניה במקום אסור בלי לשים לב/לבדוק שמדובר ברכב נכה (או שלא אכפת להם).
 
כשנכה נכנס לפורום הוא מצפה לעזרה רלוונטית ולא שיענו לו על אוטומט "הדוח מוצדק, הפקח בדק, זה אתה שלא היית בסדר". אתה לא יודע מה הפקח בדק (אם בכלל), מה הוא חשב ואם הדוח מוצדק. לא כל מי שמתייעץ כאן הוא עבריין, וגם פקחים עושים טעויות או מגלים אטימות כלפי נכים.
לצפיה ב-'רק הערה בקשר לברירת המחדל'
רק הערה בקשר לברירת המחדל
03/05/2018 | 08:22
7
31
נכון שלא כל הדו,חןת מוצדקים (ובפרט לדעת מקבליהם) אבל סטטיסטית אכן ברירת המחדל שהדו"ח מוצדק ונוכל להבין זאת אם נתמקד בנתונים הבאים
1. הפקח/שוטר לא מכיר את מקבל הדו,ח ולא ממש איכפת לו מי המקבל.
2. פקחים שיש תלונות רבות על דו,חות שלהם - בודקים אותם, אם התלונות מוצדקות הם מפוטרים, והפקח יודע שאם "יזייף, יפסיד את מקום עבודתו.
כמעט כל דו"חות ברירת קנס משולמים, (נכון שלעיתים אדם צעדיף לשלם רק כדי לא לעמוד לדין, בלי קשר לאשמתו או אי אשמתו - דוגמא מצוינת מהיום - שרה נתניהו)
3. בכ 98% ממשפטי התנועה של נהגים שביקשו להישפט (אני מניח שרובם חשבו שהדו"ח לא מוצדק כי לא ממש כדאי לנהג לנקוט בשיטת "מצליח, המחייבת אותו להופיע פעמיים בבית המשפט, על כל בזבוז הזמן, הטרחה והעלויות הכרוחים בזה) הנהג מורשע.
איני מתייחס למקרה הזה כי המתלוננת לא הביאה צילום או שרטוט של המקום, לא הביאה סריקה או ציטוט של מה שנכתב בדו"ח - ולכן אין לדעת
ועוד הערה - פקחי/שוטרי התנועה פועלים לפי תקנות התעבורה ולא על פי חוק חניית נכים, אם היו פועלים גם לפי חוק חניית נכים מצב הנכים היה גרוע הרבה יותר - אמנם היו מקבלים פחות דו,חות חניה אבל היו נקנסים באלפי שקלים ואפילו בשלילת תג הנכה  במקרים שבן משפחה היה מנצל את זכויות החניה שלהם (אפילו לצורך הבאת תרופות חיוניות או סידור עניין דחוף עבורם).
וסיפור מהחיים - אני קיבלתי דו"ח חניה מפקח, הצלחתי להוכיח שבאותו זמן הייתי בחו"ל ואני הנהג היחיד ברכב - הפקח נבדק והתברר שזו שיטה אצלו - לשבת בבית קפה ולמלא את פנקס הדו,חות - הוא פוטר.
לסיכום - יכול להיות שהדו,ח לא מוצדק, כל זמן שלא ראינו - לא נדע - אך אני התייחסתי לברירת המחדל - והיא אכן - מקבל  הדו,ח ביצע עבירה כל זמן שלא יוכח אחרת.
לצפיה ב-'ברירת המחדל בקשר לנכים. לנכים מותר לחנות עפ"י חוק חניית נכים'
ברירת המחדל בקשר לנכים. לנכים מותר לחנות עפ"י חוק חניית נכים
03/05/2018 | 10:50
6
27
החוק קיים מסיבות ברורות ולא סתם, אך למרבה הצער פקחים פשוט לא בודקים ומטרטרים נכים לחינם. כל השאר לא רלוונטי לנקודה שלי.
לצפיה ב-'לא בטוח - סיפור מהחיים'
לא בטוח - סיפור מהחיים
03/05/2018 | 11:19
5
36
לפני זמן קצר ישבתי בבית המשפט העירוני בתל אביב, נוכחתי בדיונים בקריאה ראשונה של כ 10 נכים שקיבלו דו"ח חניה בתל אביב, משפטם של שניים מהם הועבר לישיבה שניה - הם לא הסכימו  להישפט בישיבה הראשונה ודרשו להביא לעדות את הפקח נותן הדו"ח כל האחרים הסכימו להודות, התובעת באותו יום היתה רחומה והקנס שרובם קיבלו היה נמוך מהקנס המקורי, איש מהם לא זוכה ושום דו,ח לא בוטל, עניין חוק חניית נכים עלה בכל הדיונים כלומר שלכל היותר שניים טורטרו לחינם (וגם זה לא בטוח כי איננו יודעים מה נסגר בישיבה השניה, ויש להניח שהפקח נותן הדו"ח לא יעיד לטובתם).
בנוסף אני חושב שבמערכת הממוחשבת שנמצאת כיום בידי הפקחים נותני הדו,חת  (כלומר בדו"ח ממוחשב, ומרבית הדו,חות כאלה), "קופצת" לפקח הודעה שמדובר ברכב נכה.
ולמען גילוי נאות - אני לא ממש אובייקטיבי, אני יותר "לטובת" הנכים - בחניה הפרטית ליד ביתי עומד רכב עם תו נכה כחול - כך שאני מכיר היטב את הבעיות
ןלעצם העניין הנדון - את יכולה לדעת מה היה שם בלי שאינך יודעת היכן חנתה, האם היתה הפרעה לתנועה, איזו עבירה רשומה בדו"ח והאם מוזכר בו שניתן לרכב נכה ?
לצפיה ב-'נכחת בדיון בבימ"ש פירושו שפגשת באלה שלא הצליחו לבטל את הדוח'
נכחת בדיון בבימ"ש פירושו שפגשת באלה שלא הצליחו לבטל את הדוח
03/05/2018 | 11:53
4
26
בלי משפט, כלומר סיכוי גבוה שהם כן אשמים. לרוב אלה שקיבלו דו"ח לא מוצדק מצליחים לבטל אותו לפני ולכן לא תראה אותם בבית המשפט. בקיצור, זה לא מדגם מייצג של כלל הדוחות שניתנים לנכים.
 
לא יודעת מה היה במקרה שלה ולכן תוכל לראות שלא כתבתי שהיא זכאית. זו לא הנקודה. אני רק מעירה על כך שברירת המחדל לא צריכה להיות "אם הפקח נתן דוח = הפרעת לתנועה" כי במקרים רבים זה לא המצב, וזאת עובדה. השאלות ששאלת עכשיו הן בדיוק השאלות שצריך לשאול אותה, זו צריכה להיות ברירת המחדל – בירור האמת ולא "אם קיבלת דוח הוא מוצדק = את אשמה".
 
נ.ב.
קטנה לשונית, כי רבים מתבלבלים:
נכחתי (כמו שכחתי) = הייתי במקום (בהווה: נוכֵחַ כמו שוכח)
נוכחתי (כמו נולדתי) = קיבלתי הוכחה, נוכחתי לדעת (בהווה: נוכַח כמו נולד)
לצפיה ב-'תודה על תיקוני השפה והסבר מה זה ברירת מחדל בדו"חות'
תודה על תיקוני השפה והסבר מה זה ברירת מחדל בדו"חות
03/05/2018 | 12:37
3
23
דו"ח כזה נקרא ב.מ.  (ברירת משפט)
וזה אומר שברירת המחדל היא להודות באשמה ולשלם את הקנס ולנהג ניתנת ברירה לבקש להישפט (או לבקש לבטל את הדו"ח) - במידה והנהג לא נוקט באף אחת מהאפשרויות מתקיימת ברירת המחדל שהיא - הנהג אשם, הקנס חלוט - אלה ההגדרות בחוק.
ואשר לשאלות שהמלצת להפנות אליה - הרי את העליית אותן בתגובה לה ומסיבות השמורות עמה לא השיבה, איני רואה סיבה שדווקא לי היא תענה.
לצפיה ב-'אבל לא התייחסתי ל"ברירת מחדל בדוחות" אלא בתגובות בפורום'
אבל לא התייחסתי ל"ברירת מחדל בדוחות" אלא בתגובות בפורום
03/05/2018 | 12:48
2
17
כלומר ברירת המחדל (במובן הכללי של המילה, לא בהקשר המשפטי) של תגובה לנכה שמגיע להתייעץ לגבי דוח שקיבל, צריכה להיות "מה כתוב לך בדוח" (ובירור פרטים) ולא "אם קיבלת דוח הוא מוצדק, ואתה אשם".
 
לא אמרתי שהיא תענה דווקא לך, התייחסתי לכך שכתבת לי "את יכולה לדעת..." וכו'. הנקודה שלי היא בדיוק זו: כיוון שאני לא יכולה לדעת אני שואלת, אני לא יוצאת מנקודת הנחה שהיא אשמה (כי במקרים רבים פקחים נותנים דוחות לפי החוק הרגיל ולא בהתאם לחוק חניית נכים).
לצפיה ב-'הפקחים תמיד נותנים דו,ח לפי תקנות התעבורה ולא חוק חניית נכים'
הפקחים תמיד נותנים דו,ח לפי תקנות התעבורה ולא חוק חניית נכים
03/05/2018 | 13:04
1
28
אין להם סמכות לאכוף את חוק חניית נכים
מעבר לכך ש"הפרעה לתנועה" הוא מונח סובייקטיבי  ולא כל אחד (כולל שופטים ובטח כותב ומקבל הדו"ח)  מבינו באותה צורה.
ומה שהיא עשתה כאן - היא תינתה את צרותיה, סיפרה "אכלו לי, שתו לי" - ולא ממש מעוניינת בעצה או הדרכה - ורק אנחנו מתפלפלים "מה דינה של ביצה שנולדה ביום טוב"
לצפיה ב-'גם זה לא נכון, עובדתית, מניסיון. עברת מקיצוניות אחת לשנייה..'
גם זה לא נכון, עובדתית, מניסיון. עברת מקיצוניות אחת לשנייה..
03/05/2018 | 13:18
9
לצפיה ב-'בדקי אם חנית בהתאם לחוק חניית נכים'
בדקי אם חנית בהתאם לחוק חניית נכים
02/05/2018 | 23:23
5
31
 
כדי לדעת אם הדוח מוצדק צריך לראות מה התמרור במקום, איך חנית, ומה כתוב בדוח.
לצפיה ב-'וזה בערך מה שעניתי לה, אגב, בקשר'
וזה בערך מה שעניתי לה, אגב, בקשר
03/05/2018 | 13:58
4
23
לטענה שלך על הפקחים, כשפקח מקיש את מס' הרכב, יופיע לו הודעה במסופון שיש לרכב תו נכה, פקח שרושם דוח לרכב נכה , עושה זאת בכובד ראש ואם יש נסיבות מקלות, הוא לא ירשום דוח.
כדאי שאת המלחמה שלך תנהלי נגד אלה המנצלים לרעה את תו הנכה וגורמים בכך עוול לנכים אחרים
לצפיה ב-'זה חלק ממה שענית לה ועם החלק הזה אין שום בעיה'
זה חלק ממה שענית לה ועם החלק הזה אין שום בעיה
03/05/2018 | 14:08
3
25
לגבי מה קופץ לפקח, לנוכח התוצאות בשטח כנראה זה לא נכון בכל הרשויות או שלא כולם עובדים עם מסופונים או שבכל זאת מתעלמים. אגב, בשרשור הקודם הגולש צירף דוח ולא כתוב בו "הפרעה לתנועה" אלא סתם עבירה רגילה, בלי שום התייחסות לרכב נכה.
 
אני לא מנהלת שום מלחמה, ואני ודאי שלא מצדיקה נכים שמנצלים את התו לרעה. אבל אני כן יוצאת נגד ההנחה האוטומטית שאם נכה קיבל דוח הוא "חשב אחרת".
לצפיה ב-'נתקלת בהרבה נכים ש "חושבים אחרת" וחונים היכן שמתחשק להם'
נתקלת בהרבה נכים ש "חושבים אחרת" וחונים היכן שמתחשק להם
05/05/2018 | 09:38
2
26
ואין להם משג או מתנהלים כמי שאין להם מושג על חוק הנכים.
לא מזמן פגשתי אחד כזה (לא מתקשה בהליכה כי בעיני ראיתי כיצד הוא צועד נמרצות אלי כשראה את הניידת קרובה לרכבו) שחנה על מדרכה כי "לא ידע" שיש מגרש חניה מאחורי המקום אליו רצה להגיע.
שב ואומר, לא כולם כאלה אבל יש, ולא מעטים
לצפיה ב-'לכל בעלי תו נכה יש מושג על החוק המדובר'
לכל בעלי תו נכה יש מושג על החוק המדובר
05/05/2018 | 11:59
24
לכל מקבל תו כזה נשלח העתק של החוק בכתב  ועם אישור נשלח העתק מודפס של החוק, כל פעם כשמבקש תו לרכב חדש (כן, אני יודע שבתוים החדשים לא מצוין מספר הרכב9 או שנשלח  לו תו חדש משום שתוקף התו הישן פג נשלח לו מחדש החוק הזה = הסברים שהוא חייב לחנות לפי תקנות התעבורה ורק במידה שחיפש ולא ניתן הוא  רשאי לנצל את החוק.
אבל קיימת בעיה - יש נכים שמסיבות השמורות עמהם, חושבים שהנכות  מקנה להם פריווילגיה בכל (ואגב - מותר לפי תקנות התעבורה לבעל תו כחול , בנוסף להקלות בחניה, גם לנסוע בנת,צ ואפילו בנתיב המהיר בכביש 1 ללא תשלום) ולא פעם, כשעצרתי רכב בגין שימוש בטל"ס, או אי חגירת חגורת בטיחות או עבירות אחרות  אמר לי הנהג: "אבל יש לי תו נכה", ובנוסף -  אם תבדוק בחניות המיועדות לנכי עגלה בלבד תמצא פעמים רבות שחונים בהן רכבי נכה  עם תו "משולש".
לצפיה ב-'ברור שיש גם חארות חסרי התחשבות (נכים ולא נכים)'
ברור שיש גם חארות חסרי התחשבות (נכים ולא נכים)
05/05/2018 | 15:09
21
ואולי הוא באמת לא ידע שיש שם מגרש חניה קרוב? ועד כמה הוא באמת היה קרוב? אתה שופט אותו בקלות ולא בהכרח יודע את המציאות. גם לגבי שיפוט רפואי, אי אפשר לדעת רק ממראה עיניים.
 
יש סיבות שונות לתו נכה לרכב, ולא כולן כ"כ פשטניות. לאחרונה שמעתי ברדיו (ב"יהיה בסדר", גל"צ) בעל תו נכה שקיבל אותו בשל בעיות שליטה בסוגרים (הוא חייב להיות קרוב למבנים). שלא נדע.
 
אני מכירה נכים שיכולים ללכת מהר אבל מעט... עשרות מטרים וזהו. יש לי חבר טוב שכיום הוא עם קביים, אבל בעבר הוא נראה הולך רגיל, למי שלא בחן מקרוב. אבל אם היה הולך יותר ממאתיים מטר ביום, הוא היה משלם על זה מחיר כבד ונופל למשכב אח"כ. למראית עין הוא נראה בריא לחלוטין למי שלא מכיר את התיק הרפואי שלו. יש נכים עם בעיות גב, בעיות בכף הרגל, ברכיים... לא כל הנכים הולכים בקביים ולא כל דבר רואים בקלות.
לצפיה ב-'שאלון איכותני למורים לנהיגה. תחבורה'
שאלון איכותני למורים לנהיגה. תחבורה
30/04/2018 | 13:20
40
אשמח למענה בהרחבה במייל על השאלות
תודה מראש.
לצפיה ב-'דו"ח על תמרור 815'
דו"ח על תמרור 815
29/04/2018 | 17:57
2
54
הי קיבלתי דו"ח על תמרור 815 באשדוד לבית  לאחר יותר מחודש אולם לעולם לא עצרו אותי והסבירו לי את מהות הדוח פשוט קיבלתי דו"ח הביתה ללא צילום או הוכחה. האם הדבר כביל או שהשוטרת שכתבה את הדוח מחויבת לעצור אותי בצד או לצלם הוכחה ? 
לצפיה ב-'דוח משטרה או עירייה?'
דוח משטרה או עירייה?
29/04/2018 | 19:13
32
עמידה או נסיעה על אי תנועה מסומן
המשטרה לא מצלמת עבירות
העיריה כן מצלמת עבירות
ענה על השאלה שבנושא ונדע לענות
לצפיה ב-'חציית התמרור או חניה/עצירה עליו ?'
חציית התמרור או חניה/עצירה עליו ?
30/04/2018 | 09:57
29
ואם תוכל - סרוק לכאן את הדו"ח
לצפיה ב-'הודעת קנס על מעבר באור אדום ללא צילום וללא תיעוד'
הודעת קנס על מעבר באור אדום ללא צילום וללא תיעוד
25/04/2018 | 10:19
7
61
היי,
קיבלת בדואר רשום הודעת קנס על אי ציות לאור אדום (סמל 6528).
בהודעה אין כל פרטים המתעדים את העבירה ו/או צילום למעט תיאור סמל העבירה כפי שהוא רשום בחוק.
אני נהג מאוד זהיר ושומר חוק ללא כל עבירה מזה כ-10 שנים לפחות. הסיכוי ששגיתי ועברתי באדום מבלי ששמתי לב הוא אפסי.
פנייה לקבלת חומרי החקירה דרך הטופס של המשטרה באינטרנט נענתה כי לא ניתן מהסיבה - "מצב התיק אינו מאפשר".
 
אודה לעזרתכם מה האפשרויות.
 
 
 
לצפיה ב-'התקשר למפנ"א ושאל מה לעשות'
התקשר למפנ"א ושאל מה לעשות
25/04/2018 | 10:32
2
20
לצפיה ב-'לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?'
לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?
25/04/2018 | 11:01
1
41
האם חייבים לתת לי תיעוד העבירה כפי שרשם מתעד העבירה ו/או צילום העבירה? נאמר לי שהם כרגע לא מוצאים, יבדקו ויחזרו אלי. במידה ואכן לא ימצאו, מה לעשות?
לצפיה ב-'במידה ולא ימצאו'
במידה ולא ימצאו
25/04/2018 | 15:40
47
או שימצאו ולאחר שתקבלם תחליט שאינך אשם - בקש להישפט.
לעיתים החומר הולך לאיבוד, לעיתים טועים בזיהוי מספר הרכב, לעיתים עשה זאת מישהו עם מספר משוכפל.
וכן - את הפרטים שציינת חייבים לתת לך אך עלול לקרות שכשמתקשרים לברר מיד הפרטים טרם נכנסו למאגר.
לצפיה ב-'בקש להשפט ואז יהיו חייבים לתת לך את כל הפרטים'
בקש להשפט ואז יהיו חייבים לתת לך את כל הפרטים
25/04/2018 | 10:34
3
22
לצפיה ב-'קרה לי משהו דומה:'
קרה לי משהו דומה:
26/04/2018 | 15:04
2
52
לפני עידן הסלולר צולמתי לכאורה בצומת קסטינה באור אדום, הזמנה למשפט.
התקשרתי על מנת לקבל את חומר הראיות - אמרו "תבוא אלינו". נסעתי מת"א לאשדוד. השוטרת התיאשה אחרי 10 דקות, אמרה "לא מוצאת, מבטלת לך את הדו"ח והזימון"...
לצפיה ב-'חבר שלי עשה כמוך'
חבר שלי עשה כמוך
27/04/2018 | 10:25
1
48
ואצלו דווקא מצאו.
וכשהראו לו את הצילום הראה להם שטעו בפיענוח מספר הרכב בצילום והרכב המצולם אינו רכבו.
לצפיה ב-'גם אצלי משהו דומה'
גם אצלי משהו דומה
29/04/2018 | 10:41
39
ביקשתי לקבל תמונה מעבירה שבוצע כביכול בצפון.
קיבלתי חזרה מכתב שעקב בעיה בקריאת המספר, הדוח מבוטל.
לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
25/04/2018 | 14:53
1
71
קיבלתי דוח על נהיגה במהירות ממצלמה. בדוח רשום נהיגה במהירות 101 העולה על מהירות 70 קמ״ש הרשומה בתמרור. מצורף צילום ורואים את הרכב ומאחור בכביש המקביל תמרור דל מהירות 90 קמ״ש. המיקום ע״פ הדוח כ׳ 5 ק״מ 20.6 ממע׳.
האם הם טעו בדוח?
 
י
לצפיה ב-'הדו"ח לפי המהירות המותרת במקום שאתה צולמת ולא במקומות אחרים'
הדו"ח לפי המהירות המותרת במקום שאתה צולמת ולא במקומות אחרים
25/04/2018 | 15:57
45
בכביש 5 בד,כ המהירות המותרת גבוהה מ 70 קמ"ש, אם בקטע שצולמת היא 70 צריך להיות תמרור המורה על כך, עבור במקום ובדוק אם יש תמרור כזה.
אגב - אם ממול יש תמרור המורה על 90 סביר להניח שלפניו יש תמרור המורה על מהירות שונה.
לצפיה ב-'דוח חנייה'
דוח חנייה
24/04/2018 | 08:31
3
47
שלום רב.
שאלה הגיונית. קיבלתי דוח מהעירייה על חנייה בתחום תחנת אוטובוס.
העבירה לכאורה צולמה על ידי רכב מה שאומר שהרכב המצלם עמד אחרי הרכב שלי ומבצע את אותה העבירה שלכאורה ביצעתי . האם לא מגיע לו דוח ואם לא אז האם הוא מעל לחוק עצירה במקום אסור אסורה לכולם . חשובה לי ההתייחסות לעניין לי נראה שהעבירה זהה לכולם ואבור לעמוד בתחום של צומת לצלם עבירה על פי התקנה עצירה או העמדה לכל פרק זמן.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי הצילום מתבצע תוך כדי תנועת רכב הפיקוח העירוני'
למיטב ידיעתי הצילום מתבצע תוך כדי תנועת רכב הפיקוח העירוני
24/04/2018 | 08:38
33
בכל מקרה, יש לרכבי בטחון, למעט פיקוח עירוני, היתר לא לקיים חלק מתקנות התעבורה בהיותם בתפקיד (סירנה ואורות מהבהבים) או בביצוע אכיפה (ניידות משטרה) 
 
לצפיה ב-'צילום העבירה בוצעה כאשר רכב המצלם בתנועה'
צילום העבירה בוצעה כאשר רכב המצלם בתנועה
24/04/2018 | 10:44
16
לצפיה ב-'סתם שאלה'
סתם שאלה
25/04/2018 | 10:31
36
נניח שהפקח שצילם את העבירה שלך עבר גם הוא עבירה 0והוא לא עבר, השאלה רק לצורך דיון)
מה זה מפחית מחומרת העבירה שאתה עשית ומדוע אם עוד מישהו עבר אותה עבירה צריך לפטור אותך מעונש?
לצפיה ב-'קבלת דו"ח חנייה 500 ש"ח שלדעתי לא מוצדק - מצרף את דו"ח ונספח'
קבלת דו"ח חנייה 500 ש"ח שלדעתי לא מוצדק - מצרף את דו"ח ונספח
22/04/2018 | 21:55
8
85
שלום,
אני מצרף קובץ PDF לעיון למי שיכול לסייע.
בקצרה: אני נכה 100% ביטוח לאומי +ניידות, יש לי תו נכה חוקי ממשרד התחבורה.
חניתי 4 גלגלים על מדרכה ללא הפרעה להולכי רגל/תנועה/סיכון/עגלות וכו
גם הצילומים מעידים, שכן מהכביש שהגעתי מהכביש ןעליתי למדרכה היה 2 וחצי מטרים מקצה הרכב עד לכביש, כך שעצם הדו"ח לא מוצדק על פי עניות דעתי.
השמח למי מכם שיעיין בדו"ח וייתן דעתו, גם הוספתי דברים שכתבתי ואת לשון החוק.
פניתי לתובע עיריית בני ברק שאמר לי "אני לא מבטל , לך תגיש תביעה או תשלם")
מה קורה בהיך התביעה?
מה ההמלצה לכללית נוכח האירוע והדברים?
תודה.
לצפיה ב-'נתחיל בזה שהדוח מוצדק, אם לפי שיקול דעתו של'
נתחיל בזה שהדוח מוצדק, אם לפי שיקול דעתו של
22/04/2018 | 23:27
4
60
הפקח רכבך חסם מעבר חופשי לה"ר אז הוא ירשום דוח.
לראש העיר אין כל סמכות לבטל או לבקש את ביטול הדוח אלא רק לתובע העירוני וזאת על פי שיקול דעתו
אתה לא מגיש תביעה אלא מבקש להשפט ואז תוכל לקבל את כל התיעוד הקשור לדוח
מכתב תשובה תקבל לפי נהלי העיריה ובטח שלא במייל
העד היחיד שתוכל להביא זה את הפקח רושם הדוח וזה לא יפעל לטובתך
היית צריך לבקש להמיר את הדוח באזהרה ולא לדרוש את ביטולו כי אין לך עילה,
לדעתי, בקש להשפט ובמשפט נסה להגיע לעיסקת טיעון עם התובע וזאת מבלי להשפט
 
לצפיה ב-'חבר יקר, לא הבנת את העניין או לא קראת את קובץ ה PDF'
חבר יקר, לא הבנת את העניין או לא קראת את קובץ ה PDF
23/04/2018 | 00:44
3
40
1. מדובר בדו"ח מצלמה ולא פקח.
 
2. בצילום הוידאו בן 15 דקות בו הרכב עמד על המדרכה שהייתה רחבה ולא הפריעה כלל לעוברים ושבים , והיה מרחק בין קצההרכב לכביש 2 וחצי מטרים של מדרכה!.
לא היה סיכון לכלי רכב וודאי, או לשום אדם או מעבר חופשי!.
בווידאו צפיתי בעירייה של בני ברק יחד עם פקידה כללית בתחום חניה.
 
3. מכתב העירייה לערער שלי ואף פגשתי את התובע של עיריית בני ברק , וזה החליט ברם הצילום וידאו ,ושכאמור כתבתי, שלא לבטל את הקנס כלל. והפנה אותי לבקש להישפט או לשלם 500 ש"ח. אף ביקשתי שיסביר על איזה חוק עברתי, והוא סירב.
4. במקרה זה אין עד להביא, ייתכן ורק את אבי שאותו הסעתי למרפאה בבני ברק.
 
5. ביקשתי להמיר את הדו"ח לאזהרה , ואף טענתי וזאת אמת שו הפעם הראשונה שקיבלתי דו"ח , אולם גם בקשה זו נדחתה על הסף.
 
מה העלויות של משפט ופרקי הזמן הממוצעים?- אני מעוניין ליצג את אבי שקיבל את הקנס.
קיים חוק עזר עירוני שלשונו (לרכב רגיל שלא נושא תו נכה):
"
(2א) על מדרכה, למעט במקום שהוסדר להעמדת רכב וחנייתו, לפי חוק עזר שהותקן על פי סעיף 77 לפקודת התעבורה, ובלבד שנותר מעבר להולכי רגל"
 
והחוק לעניין רכב הנושא תו נכה הוא:  (רכב נכה ושהנכה בו ושיש תו נכה)
2(א) נכה רשאי להחנות את רכבו הנושא תג נכה (להלן - הרכב), במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה:
(1) בסמוך למקום האמור, אין מקום חניה מוסדר לנכים או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(2) בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או שהוא לא היה פנוי בזמן החניה;
(3) החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים;
(4) החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה.
 
לצפיה ב-'רושם הדוח על פי הסרטון הוא פקח חניה'
רושם הדוח על פי הסרטון הוא פקח חניה
23/04/2018 | 11:00
2
44
ורק לו מותר לרשום דוח ולדעתו ולשיקולו על פי הסרטון כן נגרם הפרעה לה"ר,
בקש להשפט וטען טענותיך לשופט שיראה גם את הסרטון ויחליט
מה שחשוב שלאביך יש תו נכה כאשר מס' הרישוי של הרכב מופיע בתו
במידה ומספר הרישוי אינו מופיע בתו אז המקרה הוא שונה
אגב, זכותך לזמן לעדות את הפקח רושם הדוח ולחקור אותו
לצפיה ב-'שאלה: לא פקח רשם, אלא זה דו"ח מצלמה , אז פקח עבר על הדו"ח?'
שאלה: לא פקח רשם, אלא זה דו"ח מצלמה , אז פקח עבר על הדו"ח?
23/04/2018 | 20:26
1
37
1. אני צפיתי בסרטון בעיריית בני ברק שהוא קרוב ל 20 דקות ,ואין הפאכעה כלל לתנועה ,שכן רואים בוידאו תנועה חופשית ואין סכנה להולכי רגל או תנועה.
 
2. אני בקיע, מה הליך הגשת "בקשה לתביעה"?  , יכו להיות שיגדילו לי את הקנס או יוסיפו הוצאות משפט מטעם העירייה? וזאת מעבר ל-500 ש"ח?
 
תודה
דוד בסון
לצפיה ב-'לך תדע... אבל לא כתוב שהפרעת לתנועה, כתוב רק חניה על מדרכה'
לך תדע... אבל לא כתוב שהפרעת לתנועה, כתוב רק חניה על מדרכה
30/04/2018 | 04:24
10
ולכן יש מצב שהפקח (או מי שזה לא יהיה) כלל לא בדק אם מדובר ברכב נכה; המצלמה צילמה רכב חונה על המדרכה, נשלח אליך (לאביך) דוח של רכב חונה על מדרכה. מכיוון שמדובר ברכב עם תו נכה ולא הייתה הפרעה לתנועה (וגם לא נרשם בדוח שהייתה הפרעה) הרי שעל פניו לא עברת על החוק.
 
התייעצתי בנושא עם חבר טוב שהוא נכה, מכיר היטב את החוק (המליץ להיעזר לשם כך באתר "נגישות ישראל") ואף התנסה בביטול דוחות כאלה לא מעט (לא במשפט, מול מחלקת התעבורה של העירייה הרלוונטית). הם לא אוהבים לבטל ומנסים להתיש, אבל אל תוותר להם, עמוד על זכויותיך. אל תכתוב לראש העיר ואל תצרף אישורים רפואיים, זה לא מעניין. היצמד לעובדות:
 
מדובר ברכב בעל תו נכה ולכן מותר לו לעמוד על המדרכה כל עוד אין הפרעה לתנועה (אם הותרת מעבר של 2.5 מטר זה די והותר; גם 1.5 מטר זה מספיק לכל כיסא גלגלים/עגלה). בדוח לא כתוב שהייתה הפרעה לתנועה וגם הצילומים לא מראים זאת. זהו, די בכך.
 
לצפיה ב-'אתה מערבב מין בשאינו מינו'
אתה מערבב מין בשאינו מינו
23/04/2018 | 11:23
2
42
1. כפי שכתב קודמי - לראש העיר אין שום סמכות לביטול הדו"ח
2. כל הטענות שהעליית במכתבך כולל המסמכים לא קשורים  לביצוע העבירה אלא לכל היותר לחומרת העונש.
3. ההליך צריך להתנהל כך
1. לבקש מהתובע לבטל - ביקשת ונעניית בשלילה.
2. להודיע תוך הזמן שניתן בדו"ח (ורצוי כשבועיים קודם לסיומו) על רצונך (למעשה רצון אביך) להישפט.
הוא יקבל תאריך זימון לישיבה ראשונה של בית המשפט, בישיבה זו לא יתייצבו עדים, רצוי לפני תחילת הדיון לדבר עם התובע על ביטול, להציג בפניו את מצבו הרפואי של אביך (לכל היותר בשני משפטים) להסביר לו שלא היתה הפרעה ממשית לתנועה (אגב, אם חיכית לו ברכב יכולת לנסוע למקום מותר לחניה ולהמתין שם), ולבקש שיבטל, הוא כנראה יסרב ואז תוכל לדון איתו בהפחתת הקנס, נימוקים להפחתת הקנס - המצב הרפואי, ההפרעה המינורית לתנועה ורצונך לחסוך זמן שיפוטי יקר. נראה לי שכדאי לשאוף לכ 100 ש"ח, תבין למה בהמשך.
3. אם לא תתפשרו השופט ישאל את אביך אם הוא מודה או לא, אם מודה הוא יורשע ויחל הדיון בטעונים לעונש, בדיון זה תוכל להראות שההפרעה היתה קלה ביותר ולהציג מצבו הרפואי כולל המסמכים - והשופט יפסוק כמה שיפסוק (סיכוי לא רע לכמחצית הקנס המקורי במידה וישוכנע בעניין המצב הרפואי והכלכלי - אבל זכור שהוא גם רשאי להעלות את הקנס.
4. במידה ואביך לא יודה הוא יוזמן לישיבה נוספת שאליה יוזמן גם הפקח רושם הדו"ח - כל רשימת העדים הנוספים שהעליית אינה לעניין ולא קשורים לביצוע העבירה - זה לא משפט רצח אלא משפט חניה שאמור להימשך לכל היותר 5 עד 10 דקות
לצפיה ב-'תודה רבה לך על ההשקעה מזמנך והידע שלך שניכר!, שאלה..'
תודה רבה לך על ההשקעה מזמנך והידע שלך שניכר!, שאלה..
23/04/2018 | 20:41
1
32
לא הבנתי לעניין תוספות:
 
1. נניח אני בוחר להישפט, אני יהיה המייצגשל אבי, שכן מצהו כעת אינו מאפשר הגעה ויציאה, שכן חלה החמרה רפואית!.
 
2. אני יכול בדיון הראשון או לפני באיזו צורה לבקש לזימון את הפקח שרשםאת הדו"ח ואת הסרטון שאותו גורםשופט יצפה בו , ויראה שעמדתי בכל התנאים?.
 
3. הסרטון מציג אותי חונה על פס אדום לבן , כאשר יש מרחב של 2 וחצי מטרים בין הרכב ולבין הכביש (שטח רב), שכן צפיתי כבר בסרטון בעירייתבניברק ושהוא כמעט 20 דקות. ושרואים את אבי יוצא מהרכב. אני יצאתי לאחר תום צילום הסרטון, שכן ביצעתי מספר שיחות טלפון ברכב, וחזרתי רק לעזור לאבי מהרופא , אולם זה לא צולם לדבריי מחלקת חניה בעירית בני ברק. וגם לא היה מקום חלופי לחנות.
 
4.האם יכולים בבקשה להישפט להגדיל את הסכום שכעת רגיל 500 ש"ח מעל, ואם כן לכמה?, והאם יכול עוד תוספות של הוצאות עו"ד של עו"ד מטעם עיריית בני ברק?, לכמה זה יכול לעלות (בכסף). 
 
5. התובעשל העייריה לא מוכן לבטל או להפחית , ברם צפה בסרטון, וברםזו עבירה תנועה ראשונה!. ולא היה מוכן להמיר לדו"ח אזהרה כבקשתי אליו.
 
6. האם עדיף לשלם 500 ש"ח, או להתחיל בכל הבירוקרטיה הזו?, ברם בקובץ שהעליתי פה יש את חוק העזר , ואת חוק נכה בעל תו נכה, ואני עמדתי בכל התנאים לזכותי!.
 
נותר לי זמן קצר בטרם הדו"ח יוכפל , מה היית עושה?
 
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
24/04/2018 | 09:19
27
1. איני יודע באיזו מידה אתה יכול לייצג את אביך במשפט, בפרט כשאינו נוכח. (נוכחותו לפי תאורך, עשויה לזכותו או לפחות להקל בענשו.
2. לא, ראשית - את הפקח לא אתה מזמן, הוא עד התביעה ולא ההגנה, ולדיון הראשון שנקרא "הקראה" לא מזמנים אותו כי אולי אין צורך בעדותו (שבכל מקרה תהיה לרעתך), הוא מוזמן רק לדיון ההוכחות כדי להוכיח שהעבירה בוצעה במידה ואתה מכחיש, כמובן שכשיעלה להעיד תוכל לחקור אותו כרצונך.
3. השופט לא כבול לקנס המקורי ויכול להגדילו, איני יודע בכמה, לבטח לא יותר מלהכפיל, והוא יגדיל אם תעצבן אותו, ואין לך נסיון במשפטים אז תשתדל מאד לא לעצבן, תתרכז במצבו של אביך ולא בתקיפת הפקח, אין תוספת שכ"ט עו"ד של העיריה.
6. איני יכול ליעץ לך מה לעשות - אספר מה אני הייתי עושה במצבך - הייתי מבקש להישפט ומקווה שהעיריה  תתעשת ולא תגיש תביעה, אם היתה מגישה תביעה הייתי בא לישיבה הראשונה ומשוחח עם התובע, בדרך כלל הוא לא מסכים לבטל את התביעה אך אם לדעתך הסרט מוכיח צדקתך 0(דעה אוביקטיבית עד כמה שאפשר) - הייתי מנסה ללחוץ קצת כאן ואם לא הייתי מצליח לבטל הייתי מתווכח על גובה הקנס, , במידה והייתי מצליח להוריד לחצי או פחות בעיסקת טיעון - הייתי הולך על זה אחרת הייתי ממשיך את המשפט לחישיבה שניה שאליה היה נקרא הפקח שהיה מביא איתו צילומים ומחויב להסביר איך הפרעת לתנועה ומדוע אדם כאביך צריך להענש על הפרעה כזאת
בהצלחה
לצפיה ב-'לנכה בעל תו חניה שכבר נקבע לו אישור רפואי לסימון "מעטפה"...'
לנכה בעל תו חניה שכבר נקבע לו אישור רפואי לסימון "מעטפה"...
17/04/2018 | 00:47
5
57
אבי חלה , מצבו סיעודי, יש כעת תו נכה משרד התחבורה.
לאבי 2 נכסים בערים שונות.
אני גר ברמת גן והוא תל אביב ושגם הדירה ברמת גן שלו ורשומה בנסח טאבו.
 
הבעיה בת.ז. שם הכתובת תל אביב!
 
חסר לעניין סימון מעטפה רק שינוי כתובת , הואיל עקב מצבו אני סועד אותו ברמת גן.
מנהל בתחום חניות ברמת גן , ולאחר כל האישורים וכו' טוען שהוא לא מאשר!, שכן הוא "הולך" לפי הכתובת בת.ז.
מצבו של אבי לא מאפשר שינוי כתובת , הואיל וזה כרוך בהבאת הנכה.
אבי זמן רב בבידוד בבית החולים....
ואולם יש צפי לשחרור בסופ"ש בלבד לעת הזו.
 
כיצד ניתן להתגבר על העניין של הכתובת, ושהיא החסם היחידי!, יש להם כבר את כל החומר ואף רופא של אגף חנייה בעיריית רמת גן כתב "לאשר לאו המצב הרפואי החמור".
 
ייתכן ויש אפשרות לפנות למחלקת חניות בעיריית ת"א ולהמציא טופס שאבי לא קיבל שם או במקום אחר את סימון "המעטפה" עקב עניין הניידות? - היש טופס כזה?
 
האם החוק מאפשר בתצהיר חתום של אבי בפניי עו"ד כמובן, ושהנוסח הוא שאבי עבר להתגורר מתל אביב לרמת גן (2 הדירות תחת שמו, והוא בעל הנכסים).
 
כיצד אני בנו יכול לקדם זאת על מנת שתהיה לו חניה פרטית לנכה "מעטפה"?
 
הרכב הוא רשום על שם אבי הנכה 100% , וגם פרטי התו חנייה לנכה מופיע מספר רכב אבי.
 
 
לצפיה ב-'נכה זכאי למקום חניה השמור לרכבו, במקום'
נכה זכאי למקום חניה השמור לרכבו, במקום
17/04/2018 | 09:57
39
כפי שמצויין במשרד הפנים וכן מקום חניה ליד מקום עבודתו, באם הוא עובד,
הסיכוי שתקבל 2 מקומות חניה בשעה שבמקום המגורים מצויין רק כתובת אחת הינה אפסית ותהיה בניגוד לחוק.
אביך או אתה צריכים להחליט היכן יהיה מקום המגורים הקובע, לשנות במשרד הפנים ושם יוצב תמרור 437 (ולא מעטפה) הנושא את מס' הרישוי של רכבו
לצפיה ב-'לא צריך להביא את הנכה, אפשר באינטרנט או בדאר'
לא צריך להביא את הנכה, אפשר באינטרנט או בדאר
17/04/2018 | 10:16
3
41
הרשויות לוקחות את הכתובת מקובץ של משרד הפנים ולא מתעודת הזהות
כדי לשנות כתובת לא צריך להתייצב במשרד הפנים, ניתן באינטרנט או בדאר
קבל קישור
https://www.avarty.co.il/עדכון-כתובת-במשרד-הפנים/
לצפיה ב-'בכל מקרה - לאף אחד אסור להחנות על "מעטפה", ומי שמסמן'
בכל מקרה - לאף אחד אסור להחנות על "מעטפה", ומי שמסמן
21/04/2018 | 21:44
2
35
מעטפה בחניית נכה - טועה.
לצפיה ב-'לא בטוח שלמה שאתה קורא ,מעטפה" גם הוא קורא כך'
לא בטוח שלמה שאתה קורא ,מעטפה" גם הוא קורא כך
22/04/2018 | 08:53
1
25
יש הקוראים כך לסימון מלבן על הכביש - ובסימון כזה מותר לחנות ויש הקוראים כך לסימון מלבן שתוחם בתוכו X ואז אסור לחנות שם.
לצפיה ב-'"מעטפה" היא תמרור (820); מלבן סגור - לא; פתוח - כן (819)'
"מעטפה" היא תמרור (820); מלבן סגור - לא; פתוח - כן (819)
23/04/2018 | 00:04
46
לצפיה ב-'נסיעה נגד כיוון התנועה'
נסיעה נגד כיוון התנועה
12/04/2018 | 12:21
3
72
שלום,
 בערב חג שני של פסח בסביבות הצהריים קיבלתי דו"ח בסך 500 ש"ח בגין נסיעה נגד כיוון התנועה בכביש חד סטרי.
אין עוררין לגבי העובדות.
נכנסתי לכביש זה בצד הנכון ונסעתי כמעט עד סופו למוסך.
כשיצאתי מהמסך חזרתי באותה דרך.
היה רק רכב אחר שבא מולי. שאר הכביש היה ריק.
הסברתי לשוטר כי ביציאה מהמוסך אין שלט המורה על כך שהכביש חד סיורי.
השוטר ענה שהייתי חייב לזכור שהכניס לכביש יש תמרור.
ביקשתי שירשום אזהרה אך כיוון שיש לי עברות קודמות הוא איננו יכול.
מה ניתן לעשות על מנת לבטל את הדו"ח או לחילופין להקטין את הסכום (כאמור 500 ש"ח).
האם מכתב למשטרה יעזור ?
האם כדאי להישפט ?
תודה מראש,
אורי.
לצפיה ב-'אין מה לעשות פרט ללהפיק לקח'
אין מה לעשות פרט ללהפיק לקח
12/04/2018 | 14:45
50
את העבירה ביצעת, המשטרה לא מתמקחת עם נהגים על גובה קנסות, ואין לך שום עילה לביטול.
לצפיה ב-'תעשה כמו הרבה....שיטה טובה'
תעשה כמו הרבה....שיטה טובה
17/04/2018 | 00:59
1
53
בגדול אתה צריך לשלם תוך 3 חודשים.
 
1. שבועים לפני שלח ליחידה ממנה קיבלת דו"ח , מכתב רשום , ציין שאבד לך הדו"ח, הם ישלחו חדש ואז יהיה לך עוד 3 חודשים של שקט...
 
2. יש מדריכים מפורטים איך "להעלים" זאת.
 
תעשה "גוגל".
לצפיה ב-'תהיה ישר עם עצמך ותחזור לספר לפורום כמה עלה לך התרגיל הזה'
תהיה ישר עם עצמך ותחזור לספר לפורום כמה עלה לך התרגיל הזה
17/04/2018 | 09:11
14
לצפיה ב-'האם איתות יכול להטעות ולהיות מסוכן? '
האם איתות יכול להטעות ולהיות מסוכן?
10/04/2018 | 23:57
6
65
שלום, אני מאוד מקפיד לאותת תמיד ומרגיז אותי מאוד לראות נהגים שלא טורחים לאותת. למשל הרבה פעמים אני ממתין בצומת T בכדי לפנות ימינה, וממתין ונותן זכות קדימה לכל הרכבים שמגיעים מכיוון שמאל. אולם הרבה פעמים קורה הדבר המרגיז הבא: רכב מגיע מכיוון שמאל בלי לאותת, אני ממתין שהוא יעבור, אבל אז פתאום כשהוא מגיע לצומת הוא פונה ימינה לכיווני! ואני חושב לעצמי איזה חצוף זה! יכולתי כבר לצאת ימינה אם הייתי יודע שהוא פונה! למה אתה לא מאותת?? 
 
אבל אז חשבתי לעצמי, מה עם כל הנהגים ששוכחים לפעמים את האיתות דלוק ולא מכבים אותו? יצא לי לראות לא מעט פעמים נהגים ששכחו את האיתות דולק ולא כיבו אותו ואפילו לי זה קרה מספר פעמים... אז אם אני סומך על האיתות של הרכב משמאלי כדי לצאת ולפנות ימינה, עלול להיווצר מצב מסוכן, אולי הרכב שמגיע משמאל מאותת ימינה אבל בעצם הוא שכח את האיתות דלוק ומתכוון להמשיך ישר? אם אני אצא לצומת הוא פשוט יכנס בי כי הוא לא תיכנן להאט ולפנות....
 
אז מה דעתכם? לסמוך או לא לסמוך על האיתות של נהגים אחרים?
 
לצפיה ב-'בכביש - אל תסמוך על אף נהג - רק על עצמך'
בכביש - אל תסמוך על אף נהג - רק על עצמך
11/04/2018 | 09:26
11
לצפיה ב-'רוב הנהגים נותנים אות ומפסיקים אותו כנדרש.'
רוב הנהגים נותנים אות ומפסיקים אותו כנדרש.
11/04/2018 | 09:26
1
40
המיעוט הקטן הוא הבריונים בדרך שלא מאותתים, חותכים, מקפחים זכות וכו'
רוב אלה שלא מפסיקים את מתן האות בד"כ לא שמות לב (ולא טעיתי...  גם אשתי השתכנעה מהממצאים בכביש שראיתי יחד אתה)
אני מבלה מספיק זמן על הכביש וההמלצה שלי היא  לסמוך על מתן האות אבל תמיד להתכונן לבלתי צפוי
לצפיה ב-'אשתך אולי השתכנעה וחבל, כי אני רואה הרבה גברים שעושים זאת'
אשתך אולי השתכנעה וחבל, כי אני רואה הרבה גברים שעושים זאת
11/04/2018 | 15:10
37
וזה ממש ממש לא קטע נשי. זכור לי במיוחד נהג מונית שצפר לי בזעם, כי אשכרה התייחסתי לאיתות ימינה שלו, אבל הוא נסע ישר...
לצפיה ב-'החוק (היבש לפחות) לא פוטר אותך מהחובה לתת ז״ק לרכב שאותת'
החוק (היבש לפחות) לא פוטר אותך מהחובה לתת ז״ק לרכב שאותת
11/04/2018 | 13:27
35
ולא פנה.
אני בספק שהעניין אי פעם הגיע לבית משפט כדי לראות אם פסק אחרת.
לצפיה ב-'תמיד אזכור את הנהגת שאמרה לי בזעם'
תמיד אזכור את הנהגת שאמרה לי בזעם
11/04/2018 | 17:33
1
50
כשעצרתי אותה, בהיותי בניידת משטרה, ושאלתיה מדוע לא אותתה.
הי אמרה: "מה לאותת? הרי אני מסתובבת כאן כל יום"
לצפיה ב-''
11/04/2018 | 23:42
6
לצפיה ב-'טיעון לעונש'
טיעון לעונש
04/04/2018 | 10:48
1
54
דוח על מהירות
שלום רציתי לשאול בבקשה איך שולחים לבית המשפט בחיפה את הנספח טיעון לעונש?
בדואר רגיל?
ותוך כמה זמן לפני המשפט אני אמור לשלוח את זה?
תודה רבה לעוזרים..
לצפיה ב-'כל מסמך רשמי עדיף לשלוח בדואר רשום לצורך מעקב'
כל מסמך רשמי עדיף לשלוח בדואר רשום לצורך מעקב
04/04/2018 | 15:26
10
לצפיה ב-'שלום לכם. האם ישנן מצלמות (לא מהירות) בכבישים בישראל?'
שלום לכם. האם ישנן מצלמות (לא מהירות) בכבישים בישראל?
30/03/2018 | 16:51
2
59
ואם כן, אז האם יש בכביש 44 ו412 באיזור בית דגן?ֿ

שאלה נוספת- האם מצלמות מהירות מצלמות באופן רציף או רק בעקבות טריגר כלשהו שמופעל?

תודה לכם
לצפיה ב-'ראה תגובתי בפורום שאלה קטנה.'
ראה תגובתי בפורום שאלה קטנה.
31/03/2018 | 08:38
1
21
לצפיה ב-'להבא עדיף לענות כאן, זה הפורום הרלוונטי וחבל לפצל דיון'
להבא עדיף לענות כאן, זה הפורום הרלוונטי וחבל לפצל דיון
31/03/2018 | 16:42
20
לצפיה ב-'פגיעה בדלת הנהג'
פגיעה בדלת הנהג
28/03/2018 | 10:29
3
66
נכנסתי לרכב שלי, הייתי חצי גוף בפנים וחצי בחוץ ונהג פשוט נתקע לי בדלת..
הנזק גבוה והגשתי נגדו תביעה.
עכשיו קראתי שיש מלא תקדימים (רוב רובם) שאני כביכול אשמה.
אז בגדול זה אומר שגם אשלם את הנזק של התיקון שלי וגם השתתפות עצמית על שלו?
לצפיה ב-'הכל תלוי בנסיבות'
הכל תלוי בנסיבות
28/03/2018 | 12:08
47
אם פתחת את הדלת בהפתעה, זה לטובתו, אם הדלת היתה פתוחה זמן רב לפני שהגיע למקום זה לטובתך.
בית משפט גם יכול לחלק את האשמה בינכם, ולאו דווקא שוה בשוה
לצפיה ב-'ואת, על פי התיאור שלך שלא אומר דבר רוצה לקבל'
ואת, על פי התיאור שלך שלא אומר דבר רוצה לקבל
28/03/2018 | 17:01
46
ייעוץ מהפורום
אם תפרטי יותר, אולי נוכל לעזור
לצפיה ב-'פגיעה בדלת נהג - סיפור מהחיים'
פגיעה בדלת נהג - סיפור מהחיים
28/03/2018 | 19:25
58
רכבה של נהגת מתחמם בכביש 4 לצפון, היא יורדת לשול ופותחת את הדלת כדי לצאת, רגל אחת כבר בחוץ עובר בכביש פול-טריילר והדלת נכנסת בדיוק בין העגלה הראשונה לשניה - נסעה הדלת.... וכל זה לפני העיניים שלי (אני בניידת  אחריה) הטריילר עצר כ 100 מטר קדימה והנהגת יושבת  קפואה  והמומה במצב של "הלם קרב" אני מנסה להעיר אותה ולהחזירה למציאות, מנסה בין השאר להתבדח ואומר לה "עד החתונה זה יעבור", היא ממלמלת "אני לא בטוחה"
מנצל את ההזדמנות שהצלחתי לתקשר איתה ושואל למה. 
היא עונה לי "מחר אני מתחתנת"
לצפיה ב-'מידע בין רשויות וקשיים בהוצאות רישיון'
מידע בין רשויות וקשיים בהוצאות רישיון
24/03/2018 | 13:36
2
53
הי, אני לא בטוח אם זה בדיוק הפורום הנכון, אבל הוא הכי קשור למצאתי עד כה
 
השאלה: האם רשות התחבורה (או גורף רלוונטי אחר) מקבלים מידע מהצבא אודות מועמדים שקיבלו פטור, והאם בעצם העובדה שמועמד קיבל פטור כלשהוא (או פטור ספציפי, נניח 21 רפואי או נפשי) יכול לגרום לו לקבל סירוב בעת הוצאת/חידוש רישיון, או שאין קשר? 
בהמשך לכך, האם עצם העובדה שמישהו משתמט/עריק יכול למנוע ממנו להוציא/לחדש רישיון או שגם כאן אין קשר בין הדברים??
 
הערה לפרוטוקול - כותב ההודעה לא בעל פטור, ולא משתמט, ולא עריק, ובאופן כללי בכלל משוחרר כבר..
פשוט בוחן את הסוגיה במסגרת איזשהיא עבודה  
לצפיה ב-'1. לא יודע 2. לא. אין קשר'
1. לא יודע 2. לא. אין קשר
25/03/2018 | 08:09
11
לצפיה ב-'המידע מועבר למרב"ד'
המידע מועבר למרב"ד
26/03/2018 | 13:49
29
ולפי סוג הפטור יכולים להחליט לזמן את בעל הרישיון למבדק ולאחריו יוחלט אם להתיר לו לשאת רישיון או לא.
לצפיה ב-'תמרור 439 מתחת לחץ שמורה שמותר לנסוע ישר ישר'
תמרור 439 מתחת לחץ שמורה שמותר לנסוע ישר ישר
20/03/2018 | 10:52
2
90
היי,
מצ"ב תמונה
מישהו יכול להסביר לי האם אני יכול לנסוע ישר בשעות שלא מסומנות מתחת לחץ שמורה ישר?
 
 
 
לצפיה ב-'ההסבר של תמרורים, : תמרור החץ'
ההסבר של תמרורים, : תמרור החץ
20/03/2018 | 11:18
1
57
מציין שהכניסה היא לדרך חד סטרית, ניתן להכנס בכל שעות היממה ,תמרור 439 מתריע שבשעות מסוימות שמצויינות בתמרור תהיה תנועה ממול (הכביש הופך להיות דו סטרי)
בקיצור - מכוון התמרור שצילמת אין כל הגבלה בשעות או בימים בהם מותר להכנס לרחוב
לצפיה ב-'תמרור 349'
תמרור 349
21/03/2018 | 13:55
38
תודה רבה
לצפיה ב-'חולה אפילפסיה ונהיגה בשכרות'
חולה אפילפסיה ונהיגה בשכרות
19/03/2018 | 15:05
1
48
שלום רב אני חולה אפלפסיה לפני חמש שנים תפסו אותי נהיגה בשכרות הלכתי למשרד לבטיחות הדרכים אישרו לי לעשות רישיון עשיתי ולקחתי הרישיון לפני חודש היה לי שתי אירועי פרכוס בבית לא בכביש אם בית החולים מדווח את זה ישר למשרד הרישוי אם עושים לי בעיות תודה לעוזרים
לצפיה ב-'לחולי אפילפסיה אסור לנהוג, אינני יודע'
לחולי אפילפסיה אסור לנהוג, אינני יודע
19/03/2018 | 16:30
41
עם בית חולים מדווח, אך על פי החוק, עליך לדווח ובנתיים אסור לך לנהוג
(הכוונה באם המחלה פעילה)
לצפיה ב-'מעבר חצייה'
מעבר חצייה
18/03/2018 | 19:37
1
50
האם אי מתן זכות קדימה במעבר חצייה לקטנוע החוצה בנסיעה כהולך רגל זאת עברה.
אני שואל מתוך עניין לא בגלל שקיבלתי דווח
לצפיה ב-'לאופנוע וקטנוע וטוסטוס ואופניים רגילים ואופניים חשמליים אסור'
לאופנוע וקטנוע וטוסטוס ואופניים רגילים ואופניים חשמליים אסור
19/03/2018 | 06:44
38
לרכוב על מעבר חצייה, והם לא "הולכי רגל". הם עבריינים מסוכנים. אם הם כבר במעבר – אין ברירה, אבל אם הם על המדרכה ואפילו ניכר שבכוונתם לחצות את הכביש – לא מגיע להם כלום (חוץ מדו"ח).
 
תקנה 67 (א1):
נוהג רכב המתקרב למעבר חצייה, יאט את רכבו אם הולך רגל עומד על המדרכה בסמוך למעבר החצייה ואם ניכר שבכוונתו של הולך הרגל לחצות את הכביש, ייתן לו זכות קדימה.
 
כלומר צריכים להתקיים שלושה מרכיבים כדי שהחובה לתת זכות קדימה במעבר חצייה תעמוד לזכאי: גם הולך רגל, גם עומד וגם ניכר שבכוונתו לחצות את הכביש. להבנתי אף מרכיב לא קיים בשאלתך.
לצפיה ב-'מה הם העמודים שמנצנצים באדום ובכחול לצד הכביש?'
מה הם העמודים שמנצנצים באדום ובכחול לצד הכביש?
16/03/2018 | 18:31
5
91
שלום, בזמן האחרון יצא לי לראות כמה פעמים בנסיעת לילה ניצנוצים כחולים ואדומים שנראים מרחוק ממש כמו ניידת משטרה, אך כשמתקרבים רואים שבעצם מדובר בעמוד שהוצב לצד הכביש וחלקו העליון מנצנצץ בצבעים הנ"ל, מה זה?
 
לצפיה ב-'דחליל'
דחליל
16/03/2018 | 23:54
4
23
לצפיה ב-'לא נשמע הגיוני'
לא נשמע הגיוני
17/03/2018 | 01:41
3
83
אם מדובר ב"דחליל" כפי שאתה רומז שתפקידו להרתיע נהגים מלבצע עבירות תנועה כמו מהירות מופרזת, מה הטעם? הרי תוך זמן קצר כל מי שנוסע בכביש הזה יכיר אותו ויפסיק להתייחס אליו. השקעה כזו בשביל אפקטיביות של מקסימום שבוע שבועיים?
 
לצפיה ב-'זאת בדיוק הכוונה. '
זאת בדיוק הכוונה.
17/03/2018 | 06:56
1
74
אחרי שבוע שבועיים ישימו שם מצלמת מהירות או שוטר, ויעשו יופי של קופה. 
לצפיה ב-'בכביש 5 לכיוון מחלף גלילות'
בכביש 5 לכיוון מחלף גלילות
18/03/2018 | 19:32
62
יש עמוד כזה עם אורות צבעוניים מהבהבים כבר כמה חודשים.
זה לא נראה משהו דמה שנועד להרתיע, אז מה כן?
לצפיה ב-'לא בדקתי אותם מקרוב, אבל אני לא רואה סיבה הגיונית פרט לדחליל'
לא בדקתי אותם מקרוב, אבל אני לא רואה סיבה הגיונית פרט לדחליל
22/03/2018 | 14:39
36
והם אולי מאבדים אפקטיביות עבור הנהגים הקבועים בכביש בו הם מוצבים, אבל הם עדיין אפקטיביים עבור כל שאר הנהגים בכביש.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לדו"ח חניה על מדרכה'
שאלה בקשר לדו"ח חניה על מדרכה
17/03/2018 | 09:54
2
68
קיבלתי היום בבוקר דו"ח חניה 72 א 2 , העניין הוא שהרכב לא עמד על החלק במדרכה של המעבר להולכי רגל אלא בין קיר בטון לעמוד של בניין שמהווה כניסה לחניה פרטית וגם איפה שעמדתי זה שטח פרטי
לפי הנסח טאבו , חייב לציין שחניתי בהסכמת בעל החנייה.

האם למשטרה מותר לתת דו"ח במקום שהוא שטח פרטי ?
לצפיה ב-'אם חנית בשטח פרטי ויש לך את נסח הטאבו'
אם חנית בשטח פרטי ויש לך את נסח הטאבו
17/03/2018 | 10:55
47
המעיד על כך, הדוח יבוטל
לצפיה ב-'תאור לא ברור'
תאור לא ברור
18/03/2018 | 08:20
40
אם עמדת על מדרכה - הדוח מוצדק.
אם עמדת בתוך שטח סגור, מוגדר ומתוחם בתאור הטאבו - דוח לא תקין.
ככלל, מדרכה לא יכולה להיות שטח פרטי היות והיא חלק מ"דרך" ו "דרך" הוא כל מקום שיש לציבור זכות לעבור בו. 
ע"ע בתקנות התעבורה חלק ההגדרות.
לעניות דעתי, חניה באיסור ודו"ח תקין
לצפיה ב-'שאלה לגבי תקנה 38(א) נסיעה על מדרכה שלא לשם חצייתה '
שאלה לגבי תקנה 38(א) נסיעה על מדרכה שלא לשם חצייתה
15/03/2018 | 11:30
5
52
שלום, קיבלתי דוח בהרצליה  על זה שנסעתי עם האופנוע על המדרכה, ולטענת השוטר נסעתי שלא לשם חצייתה כדי להכנס לחצרים או לצאת מהם, דבר המהווה עבירה לאור תקנה 38 (א) לתקנות התעבורה.זה כל מה שכתוב בדוח שהשוטר נתן לי ואמרתי לו שדווקא כן נסעתי על המדרכה וזאת על מנת לרדת ממנה.(וזה גם צולם שהוא אומר זאת)השוטר ראה אותי כשכבר הייתי בנסיעה על המדרכה, כלומר הוא לא ראה אותי מניע את האופנוע על המדרכה ומתחיל נסיעה אלא פשוט ראה אותי נוסע על המדרכה כ40 מטר ואז כרז לי מרחוק לעצור וכך גם צויין בדוח.בפועל מה שקרה הוא שחניתי באזור שלא מפריע(אבל לא בחניה  מיועדת) ואז עליתי על האופנוע והתחלתי בנסיעה על מנת לרדת מהחנייה. לאחר כ20 מטר ראיתי ניידת שנכנסה לרחוב ואז כנראה הוא ראה אותי וכרז לי לעצור.השאלה שלי היא האם כדאי לי לערער? מכיוון שתכלס נסעתי על המדרכה על מנת לרדת ממנה וזה מה שרציתי לבצע והדוח שקיבלתי הוא גם על נסיעה על המדרכהזה שבתכלס חניתי על מדרכה קודם לכן השוטר לא יודע ולא ראה ולא על זה הדוח. מה אתם ממליצים?כי אני באמת נסעתי על מנת לרדת מהמדרכה
לצפיה ב-'זה ברור שרצית לרדת ממנה. '
זה ברור שרצית לרדת ממנה.
15/03/2018 | 12:19
4
40
אבל מתי? ידידה מהמדרכה זה בניצב אליה, לא לאורכה. ואתה מדבר על 40 מטר. זו לא ירידה מהמדרכה. זו בפירוש נסיעה עליה. למה בכלל נסעת על המדרכה? מדרכה מיועדת להולכי רגל. 
אני אוהב את אלה שעושים עבירות שמסכנות אחרים, וטוענים שהשוטר דפק אותם. 
 
לצפיה ב-'בהמשך לדבריך'
בהמשך לדבריך
15/03/2018 | 15:11
3
38
מכיוון שאופנוע זה לא עם 4 גלגלים והמדרכה באותה נקודה היא די גבוהה אז כן נסעתי לרוחבה כ40 מטר במקום בו לא היו כמעט אנשים וללא סיכונם על מנת להגיע למקום בו ניתן לרדת מהמדרכה.
דבר שני נסעתי על המדרכה על מנת לרדת ממנה מכיוון שחניתי עליה במוקם שכלל לא מפריע.
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות. '
יש שתי אפשרויות.
15/03/2018 | 16:54
1
39
או שתלך עם האופנוע ברגל בלי לנסוע, או שתשכנע את השופט בצידקתך. 
לצפיה ב-'אפשרות שלישית'
אפשרות שלישית
28/03/2018 | 12:15
13
אם הוא היה "צריך" לנסוע 40 מטר על המדרכה כדי לרדת ממנה זה כנראה בגלל שהוא נסע 40 מטר על המדרכה אחרי שעלה עליה.
 
הפתרון, רוכב דו"ג שעולה על המדרכה כדי לחנות, יחנה בסמוך למקום העליה.
לצפיה ב-'להלן התקנה, תחליט לפיה האם אכן עברת עבירה'
להלן התקנה, תחליט לפיה האם אכן עברת עבירה
15/03/2018 | 18:01
34
או לא, אופנוע נחשב לכלי רכב, על פי פ"ת
 
.     38  (א)        לא ינהג אדם רכב או בעלי חיים על פני מדרכה, שביל או נתיב שיועד וסומן לסוג מסוים של רכב או של עובר דרך מסוים, אלא לשם חצייתם כדי להיכנס לחצרים או לצאת מהם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ