לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1067010,670 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שאלה באיזה מקרים מקבלים זימון לבית משפט לתעבורה?'
שאלה באיזה מקרים מקבלים זימון לבית משפט לתעבורה?
31/01/2019 | 08:48
1
33
תודה אריק
לצפיה ב-'במקרים שנעברה עבירה ברשימת העבירות של הזמנה לדין'
במקרים שנעברה עבירה ברשימת העבירות של הזמנה לדין
31/01/2019 | 14:20
34
בד,כ עבירה חמורה או עבירה על תקנה חדשה שטרם נקבע עליה עונש סטנדרטי
או במקרה שהנהג שקיבל קנס מבקש להישפט
או במקרה שזקוקים למוזמן כעד
לצפיה ב-'דוח מהירות ממל '
דוח מהירות ממל
27/01/2019 | 21:28
1
49
בנסיעה בלילה כביש חשוך בקטע המדובר עמודי תאורה שוטר יחיד עם ממלז עצר אותי ונתן לי דוח על מהירות בבדיקה שעשיתי בסרט המצלמה המוצבת במכוניתי מתברר כמה עובדות לפניי היו 3 רכבים בעת שהשוטר סימן לעצור מבחינת זווית המיקום של השוטר אין לו אפשרות מלאה לכוון אליי כי הוא היה מאחורי תחנת הסעה ורכב היה באותה עת ביני לבינו דבר נוסף מתברר שהזמן בו הייתי בשטח שיכול אולי לראות רכבי חלפו 4 שניות מזמן זה עד העצירה לכן לא ברור לי איך הספיק לכוון לראות את המהירות לסדר את הממלז מאחורי גבו ולצאת לכביש עם פנס מהבהב ולעצור אותי לפי חישוב גס זה לוקח בשקט 20 שניות מה עליי לעשות אם העבר שלי ב 20 שנה האחרונות נקי מכל עבירה
לצפיה ב-'יעלה כבודו את הדוח בהסתרת פרטים אישיים ואולי נוכל לעזור'
יעלה כבודו את הדוח בהסתרת פרטים אישיים ואולי נוכל לעזור
28/01/2019 | 07:35
92
אם זו הזמנה לדין, אין הרבה מה לסייע לך כאן
אם ברירת קנס, הייתי שוקל בקשה להמרה לדוח התראה
לצפיה ב-'דוח על נהיגה בתמרור 815'
דוח על נהיגה בתמרור 815
25/01/2019 | 11:44
2
61
קיבלתי בדואר דוח על נהיגה מעל שטח 815
למיטב הבנתי אסור רק לחנות שם. אני כתוב שרק עברתי..
האם עליי לשלם את הדוח ?
לצפיה ב-'ועוד איך לשלם!'
ועוד איך לשלם!
25/01/2019 | 17:00
1
47
קרוב  לודאי שניסית לקצר זמנים בפקק הידוע של 471 למערב.

על 815 אסור לנסוע
לצפיה ב-'חפש בגוגל לוח התמרורים'
חפש בגוגל לוח התמרורים
26/01/2019 | 12:29
41
וחפש שם תמרור 815
תמצא כתוב בהגדרתו
איי תנועה (בצורות שונות), מסומנים על הכביש בצבע לבן: אסור לעבור, לעצור או לחנות עליהם. .

חפש בגוגל תקנות התעבורה וחפש בהן תקנה 22(א)
ותמצא כתוב בה
22.  (א)  עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין.

ומאחר והתמרור במקום שהזכרת סומן כדין ועברת על הוראה הניתנת בו עלייך לשלם את הקנס
לצפיה ב-'תמרור אין חנייה על הימין לפני צומת טי משמאל'
תמרור אין חנייה על הימין לפני צומת טי משמאל
21/01/2019 | 19:29
7
35
שאלה: האם הוראת תמרור 433 (אין עצירה וחנייה) המוצב בצד ימין של רחוב דו סיטרי מתבטלת לאחר צומת "טי" בצד שמאל? בצד שמוצב התמרור אין מדרכה, (התמרור מוצב כמטר אחד מגדר של חצר מחסן) לכן אין כל סימון לאיסור חנייה מלבד התמרור.
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה ללא שרטוט המקום וכיווני התנועה'
השאלה לא ברורה ללא שרטוט המקום וכיווני התנועה
22/01/2019 | 10:55
14
לצפיה ב-'תוקפו עד הצומת הקרוב. צורת הצומת לא רלוונטית.'
תוקפו עד הצומת הקרוב. צורת הצומת לא רלוונטית.
26/01/2019 | 13:29
5
35
בתמונה: אדום - אסור; ירוק - מותר.
לצפיה ב-'תמרור אין חנייה לפני צומת "טי" עם רחוב משמאל - תרשים של אלעד'
תמרור אין חנייה לפני צומת "טי" עם רחוב משמאל - תרשים של אלעד
26/01/2019 | 15:53
4
26
תמרור 433 מוצב בקצה העליון של הקטע המסומן באדום, כמטר אחד לפני הקו של הרחוב שמשמאל. אני חניתי בקטע המסומן בירוק וקיבלתי דוח. בצילום הפקח, לא רואים את הרחוב משמאל, רק את התמרור. לי יש תמונה של התמרור יחסית לרחוב משמאל. האם במקרה זה  הערעור מוצדק? 
לצפיה ב-'מה כיוון הנסיעה ברחוב משמאל'
מה כיוון הנסיעה ברחוב משמאל
26/01/2019 | 16:35
3
29
אם ניתן לנסוע בו לכיוון הצומת ובצומת ניתן לפנות שמאלה אז בוודאות אתה צודק כי ניתן לטעון שבאת משם ומהמקום שבאת אין שום תמרור, במקרה שהרחוב משמאל חד סיטרי מהצומת  - תלוי מה יוצג לפני השופט והוא עלול גם לחייב.
ובכל מקרה - אסור לחנות 12 מטר מהצומת
לצפיה ב-'תמרור אין חנייה לפני צומת "טי" עם רחוב משמאל - תרשים של אלעד'
תמרור אין חנייה לפני צומת "טי" עם רחוב משמאל - תרשים של אלעד
26/01/2019 | 22:40
2
20
הרחוב משמאל הוא דו-כיווני. בעיקרון - יכולתי לפנות ממנו שמאלה ולחנות בצד ימין. התמרור מוצב לפני הצומת, בקצה איזור האדום של התרשים של אלעד. לא הייתי רואה אותו. אני חניתי באיזור הירוק של התרשים, במרחק 50-100 מטר מהצומת.
לצפיה ב-'כדאי שתפנה לרשות שנתנה את הדו,ח ותערער'
כדאי שתפנה לרשות שנתנה את הדו,ח ותערער
27/01/2019 | 09:40
1
30
כמובן אם אין במקום תמרור נוסף האוסר חניה
באת מהכביש שמשמאל, פנית שמאלה ולא היה בדרכך שום תמרור האוסר חניה.
כל זה כמובן במידה וחנייתך לא הוותה הפרעה לתנועה, צרף צילום של המקום מנקודת מבט של מי שבא  משמאל.
ובהערת אגב - ציינת שהפקח צרף לדו"ח תמונה שבה רואים את התמרור המוצב מטר לפני הצומת, רוחב הצומת לפחות 6 מטרים ואתה חנית 50 מטר ממנה, - כלומר חנית כ 60 מטר מהתמרור, נוסיף לזה עוד כ 10 מטרים שהיה צריך לעמוד  לפני התמרור כדי שגם התמרור וגם הרכב ימצאו בתמונה, כלומר חנית בתוך רחוב ריק - קצת מוזר, ומעבר לזה מעניין איך מפוענח מספר  רכב שצולם ממרחק של כ 70 מטר
לצפיה ב-'תמרור אין חנייה על הימין לפני צומת טי משמאל'
תמרור אין חנייה על הימין לפני צומת טי משמאל
25/02/2019 | 23:31
6
תודה לכל המגיבים! באמת עזרתם לי לצאת מהמבוכה....
הגשתי עירעור למח' החנייה של עירייית תל אביב-יפו וביטלו לי את הדוח. נכון שסיבת הביטול לא נראת לי צודקת, אבל אין לצפות מהרשות החנייה שיקחו על עצמם את האחריות על הצבת התמרור בצורה כל כך לא מקצועית. התשובה שקיבלתי: הדוח בוטל "לפנים משורת הדין"....
מעניין כמה אזרחים שילמו קנסות שלא בצדק במקום זה?!.....נסלח לפקחים "לפנים  משורת הדין".....
לצפיה ב-'עברת תקנה 35'
עברת תקנה 35
21/01/2019 | 08:20
1
39
נסעתי בכביש בת שלמה לכיוון פארדיס 
בשעה 9 בבוקר ללא עומס בכלל על הכביש עקפתי משאית ונשארתי עוד 1 ק"מ על הנתיב השמאלי מימין הגיע ניידת במהירות מימין נצמדה אלי (דבר שכמעט גרם לי להתקל בגדר הפרדה עקב בהלהה)וסימן לי לעצור בצד נתן לי גו"ח 250 שחו6נקודות 
נכון שעשיתי עברה קטנה אבל לא הפרעתי לאף אחד כביש ריק
מה עושים 
תודדדדדה
לצפיה ב-'מבקשים להמיר לדוח התראה'
מבקשים להמיר לדוח התראה
21/01/2019 | 09:39
31
אם במצטבר קורים הדברים שלהלן:
יש לך 7 שנים רשיון נהיגה
ב 5 השנים האחרונות אין לך רישום תעבורתי
אהת מודה באישום.

על הדוח כתוב למי לפנות

במאמר מוסגר:
אין קשר בין התנהלות נהג הניידת לעבירה שבצעת. אתה תמיד יכול להתלונן אצל קצין תלונות הציבור בשלוחה ממנה יצאה הניידת.
עשית עבירה. קטנה או גדולה, אין לך זכות להחליט.
לא הפרעת לאף אחד? ראה לעיל.

לצפיה ב-'האם אני חייב להביא לחברת הביטוח את ההקלטה של התאונה?'
האם אני חייב להביא לחברת הביטוח את ההקלטה של התאונה?
08/01/2019 | 14:16
6
79
נסעתי, הרמזור הפך לכתום, אבל ממש לפני שעברתי, הרמזור כבר הפך לאדום, אז עצרתי. הנהג מאחורי הופתע (למרות שהרמזור הפך לכתום-אדום, כך שהוא בכל מקרה היה צריך להתכונן לעצירה), ונתקע בי מאחור.

יש לי צילום אחורי וקדמי של האירוע. אני מפחד שחברת הביטוח מיד תטען שעצרתי בפיתאומיות, ותתנער מהתשלום (לשני הרכבים יש ביטוח צד ג'). אני חושב שהם יעשו פחות בעיות אם הם לא יראו את הסרטון הנ"ל.

האם אני מוחייב למסור להם אותו, או אפילו יש צורך ליידע אותם שיש לי צילום של האירוע?
לצפיה ב-'לחברות הביטוח יש פטנט שנקרא "אשם תורם"'
לחברות הביטוח יש פטנט שנקרא "אשם תורם"
08/01/2019 | 14:32
5
69
וזה מה שילבישו עליך.
רק לדייק: בין ירוק לאדום יש רק צהוב
אדום-צהוב קורה רק לקראת ירוק.
לצפיה ב-'בדיוק...לכן חשבתי להסתיר את הצילום מחברת הביטוח'
בדיוק...לכן חשבתי להסתיר את הצילום מחברת הביטוח
09/01/2019 | 15:45
50
עם הוידאו יהיה להם הרבה יותר קל לטעון שזה באשמתי.
אני לא רוצה לגנוב אותם. אם אני חייב ליידע אותם שיש לי את הצילום, כך אעשה, רק שחבל לתת להם ראיות, אם אני לא חייב.

איך אפשר לדעת האם זו חובה?
לצפיה ב-'לא הבנתי - איפה האשם התורם?'
לא הבנתי - איפה האשם התורם?
10/01/2019 | 13:10
3
50
בכך שהוא בלם? האם בעצירה ברמזור אדום יש משום נהיגה לא זהירה? כמדומני שבדיוק לשם כך הנהג השני נדרש לשמור מרחק.

ואם תגיד "בלימת פתאום" - הרי יש הרבה מצבים שנהג נדרש לבלום ללא התראה מוקדמת כגון כלב שקופץ לכביש. וכמו תמיד - הנהג שמאחור נדרש לשמור מרחק בדיוק למקרה כזה. אז האם בבלימת פתאום יש אשם?

לצפיה ב-'חברת ביטוח כמעט תמיד תטען לאשם תורם'
חברת ביטוח כמעט תמיד תטען לאשם תורם
21/01/2019 | 09:47
2
35
לדוגמא -  יום אחד הגעתי הביתה ומצאתי את רכבי שחנה בחניה הפרטית והמוסדרת שלי דפוק, הנהגת הפוגעת השאירה פתק ופניתי לביטוח שלה.
חברת הביטוח שלה רצתה להוריד לי 20% מהפיצוי בגלל אשם תורם.
לצפיה ב-'איזו "תרומה" הם טענו שהייתה לך?'
איזו "תרומה" הם טענו שהייתה לך?
22/01/2019 | 13:51
1
15
לצפיה ב-'שהוא העיז לחנות בחניה הפרטית שלו'
שהוא העיז לחנות בחניה הפרטית שלו
23/01/2019 | 10:11
15
לצפיה ב-'שאלה לגבי עקיפה מימין'
שאלה לגבי עקיפה מימין
08/01/2019 | 22:30
4
55
מותרת העקיפה מימין בתנאים מסוימים - אחד התנאים הם בכביש חד סטרי בעל יותר מנתיב אחד כאשר ישנה צפיפות.

מהי ההגדרה של צפיפות? לא רשום בהגדרות של חוקי התעבורה ולכן אני מניחה שצפיפות מוגדרת בצורה אינדבדואלית.. (הגיונית)?

מה קורה במצב של כביש חד סטרי בעל שלושה נתיבים ובשני הנתיבים השמאליים רכב אחד בלבד בכל נתיב ושניהם נוסעים במהירות הפחותה מהמהירות המירבית המותרת וברצוני לעקוף..
האם גם אז מותרת העקיפה?

אשמח מאוד לתשובה
ענת

לצפיה ב-'בעומס תנועה כאשר טור הרכבים בנתיב ימין'
בעומס תנועה כאשר טור הרכבים בנתיב ימין
08/01/2019 | 23:37
44
עובר את זה בטור שבנתיב שמאל זה לא נקרא עקיפה אלא חולף על פניו
כאשר יש רכב הנוסע לאט בנתיב שמאל (אשר מיועד לעקיפה) ועובר בכך עבירה, אסור על פי ת"ת לעקוף מצד ימין
לצפיה ב-'ציטוט חופשי מהתקנות'
ציטוט חופשי מהתקנות
09/01/2019 | 07:25
1
40
....ואשר מחמת צפיפות נעים בו כלי רכב בטורים...
כלי רכב - לשון רבים של כלי רכב אחד
לשון רבים - יותר משתי מכוניות.
במקרה המתואר של שני נתיבים ובהם כלי רכב אחד בכל נתיב, לשון החוק לא מקויימת
אבל... אם השוטר נמצא שם, קרוב לוודאי שיורה לכלי הרכב בנתיב השמאלי ביותר לעבור לימין לפני שירשום דוח על עקיפה מימין, והבעיה נפתרה.
במקרה הכללי יותר, מתי ראית כלי רכב אחד בנתיב? 
לצפיה ב-'כאשר'
כאשר
16/01/2019 | 15:01
22
זה קורה לפעמים  שרכבים בשמאל נוסעים בקצב איטי אך שומרים על השמאל.
ומקרה ספציפי אחד כאשר נהג ברכב אחד ניהל שיחה עם נהג ברכב בנתיב שלידו ולמרות הצפצופים הרבים המשיכו לנהל דו שיח מרכב אל רכב 
לצפיה ב-'ושכחתי משהו חשוב'
ושכחתי משהו חשוב
17/01/2019 | 12:45
22
שלנג ואבי גבע 
תודה רבה לכם על התשובות ושיהיה סופ"ש נעים 
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
6

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'התיישנות דוח'
התיישנות דוח
22/12/2018 | 21:56
1
44
קיבלתי דוח על חנייה באדום לבן ב 2/17 וביקשתי להישפט קיבלתי תאריך למישפט 12/18 שנה ועשרה חודשים מרישום הדוח האם יש התיישנות על הדוח
לצפיה ב-'לא בתנאי שקיבלת את הזימון תוך 1 שנה'
לא בתנאי שקיבלת את הזימון תוך 1 שנה
22/12/2018 | 22:43
75
מהיום שביקשת להשפט
אם עברה יותר מ 1 שנה, חל התיישנות
לצפיה ב-'חניית נכה בתמרור 820'
חניית נכה בתמרור 820
19/12/2018 | 08:37
2
63
האם מותר להחנות  רכב הנושא תג נכה במקום בו מסומן תמרור 820?
לצפיה ב-'לא'
לא
19/12/2018 | 09:22
1
17
לצפיה ב-'פורמלית אתה צודק, אבל הרבה חניות עם 437 מסומנות כך, שלא כדין'
פורמלית אתה צודק, אבל הרבה חניות עם 437 מסומנות כך, שלא כדין
21/12/2018 | 13:28
14
לצפיה ב-'מאחור פגעת,אשמת.האומנם?'
מאחור פגעת,אשמת.האומנם?
15/12/2018 | 21:21
9
71

עליתי עם הרכב מכביש מהיר לדרך עירונית בעקומה ממפלס נמוך למפלס גבוה.60 מטר אחרי העקומה עומדת נהגת רחפנית לפני מעבר חציה ורמזור אזהרה צהוב מהבהב.כשאני מגיע לראש העקומה רק אז אני יכול להבחין בה.נדרש ממני להבין אם היא במצב תנוע או עמידה כבר הלכה שנייה ויותר.אחרי שאני מנתח את המצב אני בולם ועד שהרכב מסוגל להגיע לעצירה כולל ABS אני כבר בתוך הפגוש שלב.נניח שלפי עיקרון הביטוח אני אשם.נניח.אבל באופן בלתי תלוי אני עדיין יכול להתלונן על הנהגת הקשישה במשטרת התנועה על נהיגה בחוסר ביטחון ואי הכרת חוקי התנועה והכרת התנהלות בכביש מה גם שהודתה שהיא גם אשמה ואמרה שלכשהגיעה למעבר החציה עם רמזור מהבהב היא לא ידעה כעצד לנהוג!!! לא הייתבה נפש חייה מסביב ואף חוצים פוטנציאליים.בכך הכשילה אותי וגרמה לי לתאונה ולא חשוב מי האשם ביטוחית.
דבר נוסך,היא נהגה ברכב חברה של בעלה ולא ברור לי אם היא רשאית לנהוג בו.

לצפיה ב-'אתה מחפש להתלות באילן נמוך מאוד שלא לומר שיח'
אתה מחפש להתלות באילן נמוך מאוד שלא לומר שיח
16/12/2018 | 08:29
7
49
לפי תאורך נסעת ממש מהר ופגעת ברכב.
אתה אשם. 
אולי חברות הביטוח ישתשמו בטריק הידוע שלהם "אשם תורם"
אין בחוק הגדרות של "נהיגה בחוסר בטחון" אבל יש הגדרה של "נהיגה בחוסר זהירות" והמחמירים מדברים על "נהיגה בקלות ראש". תבחר מה מתאים לך.

במהירות 50 קמ"ש (המתאימה לנסיעה בדרך עירונית) נותנים לך 5 שניות לסגור מרחק של 60 מ'. לעומת זאת במהירות 90 קמ"ש משאירים לך 2 שניות.
מתאורך אני מבין שהיית די קרוב ל 90 ולא ל 50.
בלי להיות נוכח  במקום, אני משער שהיה שם תמרור שחייב האטה. שוב לפי תאורך אני מבין שלא כל כך התייחסת. 
כמובן שאין הגדרה של "אי הכרת חוקי התנועה" 
אתה יכול להתלונן במשטרת התנועה ככל שתחפוץ וגם על רצח ארלוזורוב, עם אותן תוצאות.
ולמה אתה חושב שאסור לה לנהוג ברכב חברה? כשלי היה רכב חברה, כל המשפחה, כולל חתנים היו מורשים לנהוג בו.
ולגבי ההתייחסות לגילה של הנהגת, נו טוב, אנסה לצטט משיר ישן ונפלא של התרנגולים : " אם נסביר לך, מה זה יועיל? ...."
לצפיה ב-'אתה ממש לא מחמיא לי'
אתה ממש לא מחמיא לי
16/12/2018 | 11:36
6
48
באופן אוביקטיבי מאמרך היה שנון.
ביציאה מהדרך המאירה היה תמרור של כניסה לשטח בנוי עם הגבלת מהירות ל-70 קמ"ש ובמהירות זו נסעתי.הבחנתי בנהגת המתמהמהת רק כשהגעתי לראש העקומה 5+ מטר ובמבט ראשון לא יכולתי לדעת אם היא נוסעת או עומדת ומשהתחוור לי שהיא תקועה שם (כמו נוד) הייה סה מאוחר מדי להספיק לבלום.
אני יכול עדיין להגיש נגדה תלונה במשטרה ללא מטרת רווח כאילו הייתי צופה מן הצד.אני לא ארוויח כלום והיא אולי תקבל נקודה או שתיים ואיזה קנס לטובת הציבור ואראה בכך נחמה פורתא.
לצפיה ב-'גם לפי הבנתי את אשמה'
גם לפי הבנתי את אשמה
16/12/2018 | 11:59
1
35
הסיבה להתמהמהות הנהגת השניה לא רלוונטית. מה זה משנה אם חלמה? לא הכירה את חוקי התנועה או שעצרה כי היה הולך רגל שעומד לרדת במעבר חציה?

הרי אם עצרה כי ראתה הולך רגל מתקרב, הרי שהעצירה שלה לגטימית ועדיין את היית נכנסת בה מאחור באותה צורה.

אני חושב שהטיעון שלך קצת מבולבל, לא אובייקטיבי ובלאו הכי לא רלוונטי.

לחפש "לדפוק" אותה סתם נראה לי ידרוש ממך משאבים מיותרים והתעסקות שלא שווה את זה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'אבל לא היה הולך רגל'
אבל לא היה הולך רגל
16/12/2018 | 14:26
30
והאם והאילו לא רלוונטיים.אני אשם ביטוחית בלבד.הנהגת בהחלט ובהחלט הכשילה אותי במילוי תפקידי מתוך טימטום.נראה אם זה היה קורה לך היית מגיב בשוויון נפש.אם היית רואה איך היא יצאה מהרכב,באיזו שאננות וגם הודתה באשמתה ובלבולה.אפילו לא ידעה איך מחליפים פרטים.
ובעלה שנתן לה לנהוג ברכב חברה שלו כמו כל המחזיקים ברכב חברה,מה 'כפת להם,שידפקו את האוטו עד העצם.ושאני שעובד בעבודת דחק ונלחם לשרוד משלם הכל מכיסו - אבל זה כבר סיפור אחר שלא שייך לתאונה ולאשם בה.
לצפיה ב-'אתה עושה את זה לעצמך יותר טוב ממה שאני מסוגל'
אתה עושה את זה לעצמך יותר טוב ממה שאני מסוגל
16/12/2018 | 13:27
3
39
שוב, לא הייתי במקום ולא ראיתי בעיני ולכן כל מה שאני אומר מבוסס על נסיון של עשרות שנות נהיגה, עשרות שנות התנדבות במשטרת התנועה וקצת שכל ישר.
במקצועי כמהנדס ועל סמך השתלמות בהסדרי תנועה אני לא מאמין שמישהו אישר ובנה כביש ירידה מדרך מהירה באופן שהוא מתיר שדה ראיה של 5 מ'. גם במהירות 50 קמ"ש לוקח לרכב לעבור 6.5 מ בחצי שניה. 
תאורך מעיד כי נסעת במהירות שאינה מתאימה, לא היית מרוכז בכביש, לא הבחנת ברכב העומד, לא ראית את אורות הבלם ועשית תאונה. כל השאר - בבל"ת

הפעם הנפיחה מגיעה ממך בעניין התלונה. אין לך שום עילה. אינך שוטר (או כל אוכף חוק אחר) אין לך מושג בתהליכי אכיפה ותהליכי שיפוט.
אני גם ממליץ לך לבדוק את הדרך בה אתה מתבטא. שגיאות הכתיב ולשון השוק גם מעידים משהו עליך יחד עם הרצון "להעניש" מישהו אחר על שטות שלך

לצפיה ב-'אתה מגזים בשיפוטך'
אתה מגזים בשיפוטך
16/12/2018 | 14:14
2
39
אינך מכיר אותי ואינך יודע מה השכלתי וכשרונות התבטאותי.שגיאותי הן שגיאות הקלדה ולשון השוק - אוקי,אני מנצל במה ציבורית זו בהתבטאות חריפה מה שלא הייתי עושה בביתי,במקום ציבורי ובטח שלא בבית משפט.מה אכפת לי,זה המקום.
אם עומדות מאחוריך עשרות שנות נהיגה וכו' ודאי שלא היית עוצר בהתנדבות ברמזור צהוב מהבהב שלא לצורך וכשאין נפש חייה על הדרך או בצידיה ולא היית אומר לנהג שפגע בך שאתה אשם,שהתבלבלת ושאינך יודע איך לנהוג ברמזורי אזהרה מהבהבים.אך אתה נהנה להתנגח כנראה בעוד כותבים בפורום זה,מעין תחביב וסיבותיך עימך.
מזל שאתה רק מתנדב ולא איש משטרה ויותר מזה אינך שופט רחמנא לצלן.

אגב,אמרתי שהעקומה הייתה בעלייה,לא בירידה,שאם הייתה זו ירידה הייה לי טווח ראייה פנורמיץ
לצפיה ב-' " אם נסביר לך, מה זה יועיל? ..ואידך זיל גמור (ע"ע)'
" אם נסביר לך, מה זה יועיל? ..ואידך זיל גמור (ע"ע)
16/12/2018 | 14:23
1
35
אני אתך סיימתי
לצפיה ב-'רמזור בהרצה'
רמזור בהרצה
28/01/2019 | 16:07
10
שלום לך,
אשמתי ושילמתי את חובי לחברה - 1000 ש"ח השתתפות עצמית.
מסתברא שהשתתפתי בעל כורחי בפיילוט של רמזור חדש בראש רמפת היציאה מן האיילון שעדיין רק הבהב בצהוב וחיפשו פראיירים שיתגלחו על הזקן של עצמם.
אם החלטתם לעשות פיילוט תעשו אותו באופן מלא עם כל השילוט הנלווה.אז לא.ביציאה מהאיילון הייתה הגבלת מהירות ל-70 קמ"ש הגעת ל"ראש ההר" בום רמזור,בום פגוש.
שבוע לאחר מכן כבר נוספו שלטים רמזור לפניך עם אזהרה של שחור ע"ג כתום ושלטי הגבלת מהירות ל-50 קמ"ש והרמזור עבד באופן מלא כשהוא נשלט ע"י מצלמה.
המסקנה המיידית היא שאם הייתי נולד שבוע מאוחר יותר הרי כי אז הייתי מגיע לרמזור מסודר וחוסך לעצמי עוגמת נפש.
באשר לטענה כי נסעתי במהירות גבוהה מהמהירות המותרת אתקן ואסייג כי יתכן ונסעתי במהירות גבוהה לתנאי הכביש.
ברמה הפסיכולוגית ודאי תסכים איתי כי קיים הבדל בהתנהגות הנהג בדרך חדשה לו לבין התנהגותו בדרך בה הוא עובר כל יום ובמשך שנים.
אז נכון שיש רמפה בעלייה עם עקומה של 90 מעלות ואינך רואה מעבר ל-10 מטר לפניך אבל כשאתה מכיר את המשך הדרך ויודע שאתה עומד להשתלב בדרך ראשית ישרה כמו סרגל וריקה לחלוטין בשעות השחר אתה פשוט מחליק מעלה בנונשלנטיות ברגל בוטחת על דוושת הגז.אז איתרע מזלי ולפני הייתה נהגת שזו לה הפעם הראשונה בדרך זו והיא נהגה בדחילו ורחימו.
אם היה כתוב לה באחורי הרכב "תושבת רמלה,פעם ראשונה בשרון,נוהגת בשבת בלבד עד 10:00" ודאי שאני הבא מאחוריה הייתי נכנס לכוננות על ויורד ל-20 קמ"ש.
מאחל לך סוף שבוע נעים,סע וטייל בכבישי ישראל
לצפיה ב-'מנסה את כוחי'
מנסה את כוחי
10/01/2019 | 13:24
18
אתה אשם חד וחלק.
נסעת במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך. מדוע? מפני שלא יכולת לעצור במרחק בו היה לך טווח ראיה.
נניח שבמקום מכונית, היה שם אופנוע תקוע עם פנצ'ר. או הולך רגל שחוצה את הכביש במעבר חציה. התוצאה היתה שהיית הורג אדם. מדוע? מפני שנסעת מהר מדי, ולא יכולת לראות אותם בזמן.
זה שהשלט מתיר מהירות מסוימת לא משנה.
אם היית בכביש מהיר והיה ערפל, גם אז היית נוסע 110, "כי מותר לפי השלט"?
לצפיה ב-'דוח נהיגה ללא רשיון רכב בתוקף'
דוח נהיגה ללא רשיון רכב בתוקף
15/12/2018 | 21:39
1
52
שוטר עצר רכב של אחי לבדיקה שגרתית, וביקש רק מספר ת.ז. ומספר רכב, ושחרר את אחי.
מדובר ברכב חדש (2017) שפקע רשיון הרכב ב30/8/18. אחי לא היה צריך לעשות טסט כי הרכב חדש, אבל מסתבר ששכח לשלם את האגרה. כמובן, מיד לאחר שהתברר לו שהאגרה לא שולמה - הוא שילם אותה מיידית.
האם הוא צפוי לקבל זימון לדין? דו"ח כספי?
לצפיה ב-'כל הנראה מחסום שגרתי'
כל הנראה מחסום שגרתי
16/12/2018 | 08:06
49
לא יקבל דוח ולא זימון למשפט.
ואם במקרה הרע כן יקבל (על רשיון רכב שפקע תוקפו פחות מ 4 חודשים) אז הדוח הוא 250 ש"ח קנס ו 6 נקודות
לצפיה ב-'נהג אוטובוס ציבורי ושימוש בטלפון סלולרי'
נהג אוטובוס ציבורי ושימוש בטלפון סלולרי
15/12/2018 | 11:54
3
51
שלום
אני מעוניין לדעת מה קובע החוק לגבי שימוש/איסור שימוש בטלפון סלולרי ע"י נהג אוטובוס ציבורי בזמן הולכת נוסעים.

לגבי השאלה הנ"ל , האם יש הבדל או החמרה בלשון החוק לגבי נהג אוטובוס בזמן שהוא מבצע נסיעה מיוחדת (לא קו תחבורה ציבורית) עם ילדים / תלמידים ?

אשמח לקבל מידע רשמי על הנושא הנ"ל.

תודה מראש לסיוע מקצועי ורשמי בנושא זה
לצפיה ב-'אין הבדל בין נהג רכב פרטי לנהג רכב ציבורי-'
אין הבדל בין נהג רכב פרטי לנהג רכב ציבורי-
15/12/2018 | 12:31
2
53
מצ"ב צילום של חוברת נוסחי אישום של המשטרה ובנוסף הגדרות ע"פ תקנות התעבטורה.
*הערה- 
אני לא עורך דין, אבל יודע לקרוא עברית (שזה אומר - הפקודה, התקנות, והצו). אני ממש נזהר שלא לעצת לך עצת אחיטופל, ולכן בטרם תחליט האם לבקש להישפט ולטעון את שכתבתי לעיל, כדאי שנבקש שבמידה וישנו חבר פורום שהוא אכן עורך דין, או חבר פורום אחר שבידיו מידע אחר - מוזמן לתקן אותי, ולעצת עצה טובה לפות"ש.
לצפיה ב-'הערה בעניין עצת אחיתופל'
הערה בעניין עצת אחיתופל
15/12/2018 | 19:49
1
50
עצת אחיתופל היא עצה טובה שמי שיעצו לו לא מקבלה
לצפיה ב-''
16/12/2018 | 02:51
6
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
2

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'דוח תמרור מוסתר העדר סימון על הכביש או המדרכה'
דוח תמרור מוסתר העדר סימון על הכביש או המדרכה
03/12/2018 | 16:37
9
43
חטפתי   דוח  חניה באזור פריקה וטעינה.
הגשתי ערעור לעיריה כי  התמרור האוסר פריקה וחניה  מוסתר על ידי עץ ה המדרכה והכביש לא מסומנים בצבע  ,  סימנו את הכביש בצבע פס לבן   לאחר שחטפתי דוח . התמרור עצמו מוצב במפרץ לפני  למפרץ בו חניתי. לדחו  את הערעור בעיריה . אם אני פונה לבימ"ש מה גובה הקנס בחוק המקסימאלי ? אשמח לתשובה

לצפיה ב-'תמונת התמרור המוסתר היה עוזר לתת '
תמונת התמרור המוסתר היה עוזר לתת
03/12/2018 | 17:00
8
34
תשובה מהימנה יותר
נא ציין בדיוק איזה תמרור היה מוצב (האם היה רק שלט או היה גם תמרור האוסר חניה)
סימון פס לבן הוא חסר משמעות לעניין העבירה, העיריה מסמנת כדי להדגיש אבל אין חובה לסמן
במידה ותישפט, השופט יכול להכפיל את סכום הקנס אבל מציע לך לפני המשפט לדבר עם התובע, להראות לו צילום שהתמרור מוסתר ולא נראה לעיני הנהג ויתכן שיבטל את הדוח או יוריד מסכום הקנס
לצפיה ב-'תודה . יש גם תמרור וגם שלט .'
תודה . יש גם תמרור וגם שלט .
04/12/2018 | 15:18
7
51
יש שם מספר מפרצים והתמרור מוצב במפרץ לפני המפרץ שחניתי כשהוא מוסתר על ידי עץ בטח כשאתה נוהג ברכב . במפרץ שחניתי אין שום תמרור ואין שום ציון על הכביש או המדרכה. אני מצרף תמונה.
לצפיה ב-'לדעתי, התמרור נראה היטב והוא תקף עד לצומת הקרובה'
לדעתי, התמרור נראה היטב והוא תקף עד לצומת הקרובה
04/12/2018 | 17:37
4
29
או עד לתמרור קצה איסור או עד לתמרור המורה אחרת
לצפיה ב-'* הקרוב'
* הקרוב
05/12/2018 | 04:24
1
9
לצפיה ב-''
05/12/2018 | 09:55
5
לצפיה ב-'יש מצב שהתמרור מוסתר על ידי העץ כשנוסעים בכביש'
יש מצב שהתמרור מוסתר על ידי העץ כשנוסעים בכביש
05/12/2018 | 10:18
1
14
לצפיה ב-'אם כך צריך לצלם מהזווית הרלוונטית... וסביר שהיא די נקודתית'
אם כך צריך לצלם מהזווית הרלוונטית... וסביר שהיא די נקודתית
05/12/2018 | 13:57
42
כי מהתמונה הזאת נראה שרק הגזע יכול להסתיר, והוא לא כ"כ עבה; לכן גם בנסיעה יהיה פרק זמן קצרצר שבו התמרור יהיה מוסתר, ורגע לפני או אחרי הוא ייראה, ודאי שבזמן חניה (שכוללת עצירה ונסיעה איטית וידוע שצריך לחפש שילוט רלוונטי). אם הוא חנה במפרץ שאחרי התמרור אין ספק שהוא יכול היה לראות אותו (את עצם קיומו) במראה או אחרי שיצא מהרכב ולבדוק מה כתוב עליו. מצב שבו יש עצים על המדרכה הוא שגרתי וקשה לטעון שיש כאן בעיה ייחודית שמצדיקה ביטול דו"ח, זה מגוחך. יש מקרים שבהם תמרור באמת מוסתר בתוך צמרת או שיח שצמח פרא ולא נגזם, ואז הטענה הגיונית.
לצפיה ב-'מוסתר? '
מוסתר?
05/12/2018 | 04:24
1
11
לצפיה ב-'אוקי תודה שי אם כך נראה שאשלם בלית ברירה'
אוקי תודה שי אם כך נראה שאשלם בלית ברירה
05/12/2018 | 12:26
12
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:21
2
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'דוח חניה לנגרר בניגוד לסעיף א2'
דוח חניה לנגרר בניגוד לסעיף א2
27/11/2018 | 13:27
9
51
שלום רב , ברשותי נגרר ואני משתמש בו לפרקים בזמן שעות העבודה בלבד , בשאר הזמן אני מחנה אותו צמוד למדרכה שצבועה בצבע אפור בתוך אזור תעשייה ובצמוד למקום עבודתי . אין שילוט שמורה על האיסור החניה ואין מקום מסודר שמאפשר חניה למשאיות ולנגררים .
האם אלי לשלם את הדוח שקבלתי או שהוא נרשם בניגוד להוראות וכללים שמחייבים את הרשות לנקוט הן מבחינה הקצאת שטח חניה מסודר והן מבחינה התראה באמצעות תמרור או לפחות הודעת אזהרה .
בשיחה הטלפונית שהייתה לי עם האחראי אז נאמר לי שרק אם הנגרר רתום לרכב אז אפשר להחנות אותו .

תודה
יגאל .
לצפיה ב-'דוח חניה לנגרר בניגוד לסעיף א2'
דוח חניה לנגרר בניגוד לסעיף א2
28/11/2018 | 07:33
8
43
אני רוצה להבהיר שהנגרר חונה בתוך אזור תעשייה בצמוד לרכבים נוספים שחונים במקביל אליו ואיננו גורם הפרעה לתנועה כמו כן רחובו אינו עולה על 2.5 מטר ככה שתקנה 69 לחוק התעבורה איננה , לדעתי האישית , מתאימה לעניין זה .

תקנה 69 לתקנות התעבורה, תשכ"א- 1961 (להלן: "התקנות"), קובעת כדלקמן: 

" הנוהג רכב בדרך שאיננה עירונית, המסומנת כדרך ראשית או אזורית על-ידי תמרור מודיעין לא יעצור את רכבו, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד על הכביש או על שולי הדרך בין בהשגחה ובין שלא בהשגחה.
(ב) הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו על –
(1) העלאת נוסעים או הורדתם בשולי הדרך;
(2) פעולות חילוץ נפגעים או רכב שיצא מכלל פעולה;
(3) ביצוע עבודות ציבוריות כאשר אין אפשרות אחרת לבצען ובמידה הדרושה לביצוע העבודות האמורות בשולי הדרך;
(4) רכב צה"ל שנעצר לשם מילוי תפקיד צבאי".
לצפיה ב-'התקנה שהעליית מדברת על דרך שאינה עירונית'
התקנה שהעליית מדברת על דרך שאינה עירונית
28/11/2018 | 11:29
7
43
אזור תעשיה הוא דרך עירונית
לצפיה ב-'נכון מאוד !'
נכון מאוד !
28/11/2018 | 12:11
6
46
לכן אני חושב שהתקנה 69 לא רלוונטית למקרה שלי כי אני משאיר את הנגרר בתוך אזור תעשייה שממוקם בתוך שטח עירוני .
לצפיה ב-'הנך מערבב מין בשאינו מינו(שעטנז)'
הנך מערבב מין בשאינו מינו(שעטנז)
01/12/2018 | 12:19
5
28
קבלת דו"ח ע"פ סעיף א2 לתקנת עזר עירונית, אבל אתה מצטט את תקנות התעבורה.
סעיף א2 בתקנת העזר נסמכת על תקנת תעבורה 69(ו)2, אשר אוסרת העמדת גרור מנותק מרכב אלא לשם ביצוע עבודות.
מאחר והעמדת את הגרור מנותק מרכב ולא לשם ביצוע עבודה, בכך עברת על האיסור הנ"ל.
לצפיה ב-'כנראה עד שאני לא אעיין בסעיף א2 לא אצליח להבין '
כנראה עד שאני לא אעיין בסעיף א2 לא אצליח להבין
03/12/2018 | 10:14
4
24
כי לפי מיטב הבנתי סעיף 69 בכללותו מתחייס רק בשולי הדרך בין עירונית  .
יש לך אולי קישור לסעיף א2 ? 

תודה 
לצפיה ב-'של איזו רשות עירונית?'
של איזו רשות עירונית?
03/12/2018 | 18:06
3
10
לצפיה ב-'רמת השרון '
רמת השרון
05/12/2018 | 07:34
2
5
לצפיה ב-'האם לפני ה-א2 ישנו מספר נוסף?'
האם לפני ה-א2 ישנו מספר נוסף?
05/12/2018 | 13:24
1
18
לצפיה ב-'לא , אין מספר .'
לא , אין מספר .
06/12/2018 | 11:58
19
תודה על חוקי העזר שהוספת .
אני אבדוק .
יום מקסים .
לצפיה ב-'דו"ח חניה משטרתי עם תו נכה'
דו"ח חניה משטרתי עם תו נכה
28/11/2018 | 08:53
1
48
שלום

חניתי באדום לבן. יותר מ 12 מטרים לפני צומת.קיבלתי דו"ח משטרתי שהפרעתי לתנועה. לא נרשם על הדו"ח שמדובר ברכב עם תו נכה ושהרכב צולם.
המשטרה לא הסכימה לבטל את הדו"ח מפני שלא עמדתי בחוק חניית נכים 1993.
בחוק חניית נכים רשום:
בסעיף 3 א. של החוק רשום:
3א. הודעת תשלום קנס בשל חניה אסורה
(א) על אף האמור בכל דין, לא תימסר הודעת תשלום קנס לגבי רכב הנושא תג נכה, החונה בניגוד להוראות סעיפים 2 ו–3, אלא אם כן הרכב צולם באופן המעיד על התקיימות אחת הנסיבות האמורות בסעיף 2(א)(3) או (4) או 3, ועל גבי הודעת תשלום הקנס צוין כי הרכב צולם וכי הצילום יומצא לבעל הרכב; הומצאה הודעת תשלום הקנס לבעל הרכב, יצורף אליה צילום כאמור.

מה האפשרויות העומדות בפניי:

1. האם המשטרה מחויבת להמציא לי את התשלום ואם כן למי לפנות?

2. באם היא לא תמציא את התשלום האם כדאי ללכת להישפט?

תודה

אלון
לצפיה ב-'האפשרויות העומדות בפנייך'
האפשרויות העומדות בפנייך
28/11/2018 | 11:25
47
1. התקשר למפנ"א (מס. הטלפון אמור להמצא על הדו"ח) ספר מה שסיפרת כאן ושאל.
2. אם ישיבו לך שלא מבטלים את הדו"ח או תשובה אחרת שלא תשכנע אותך שאתה פטור מהקנס תוכל לבקש להישפט - כדאי או לא זו החלטה שלך (אגב, את הדו"ח קיבלת על הפרעה לתנועה ובחוק חניית נכים כתוב שאסור לך לחנות בצורה המפריעה לתנועה) - תצטרך ללכת לפחות לישיבה אחת של בית המשפט וכנראה שלשתיים וזה אומר בזבוז זמן ועלות הנסיעה וכן אינך יכול לדעת מה השופט יפסוק
לצפיה ב-'סטיה מנתיב תקנה סעיף 5439'
סטיה מנתיב תקנה סעיף 5439
23/11/2018 | 15:19
10
91
שלום רב
נסעתי היום מלוד למודיעין דרך כביש 431 אני לא מכיר את הדרך כל כך ושהתקרבתי לפניה ל431 חשבתי שיש 2 נתיבים לפניה והתברר לי שיש רק נתיב 1 ביקשתי מהנהג הראשון להיכנס והוא נתן לי את אישורו מאחורי היה רכב שצפר אך הוא היה רחוק. היה בנתיב לפניה שלושה מכוניות ואחת מהם שוטר תנועה. הוא ביקש ממני לעצור בצד ונתן לי דוח 250 שח בלי נקודות . אמרתי לו שאני רוצה שיכתוב את תגובתי והוא אמר לי שזה ממוחשב והוא כתב את המשפט הראשון שאמרתי לו "אני ביקשתי מהנהג הראשון" שאמרתי לו שוב שאני רוצה שיכתוב את תגובתי הוא אמר לי שאני עכשיו יראה מזה ואמר שהוא קורה לבוחן תנועה על מנת לבדוק את הרכב .( הפגש לא נסגר לי ברכב בגלל תקלה והוא אמר שבגלל זה הרכב צריך לרדת מהכביש) אחרי כ20-30 דקות הגיעו 2 מכוניות משטרה ויצא שוטר ובדק לי את הרכב התחיל להגיד לי שאין לי אוויר בגלגלים והמנורה מאחורה לא פועלת לבסוף שוטר אמר לי שהוא נותן לי עוד דוח על זה שהרכב לא תקין 1000 שח . ברגע זה אמרתי לעצמי שאני לא יצא מזה וביקשתי את סליחתו לבסוף הוא אמר לי שהוא משאיר לי רק את הדוח על 250 שח (שהיה אצלי בכיס) ושאני יכול ללכת למשפט אבל שהוא ידאג אישית שיעלו לי את זה ל750 שח אם אני יעשה זאת..השאלה שלי האם כדאי לי ללכת להישפט על ה250 שח כי אני לא מבין מה העבירה שעשיתי נהגתי כחוק (בנוסף היום יום שישי ואין תנועה בכביש ולכן אין שום חשש שרציתי לעקוף הוא משהו בסגנון) אשמח לתגובה בעניין תודה רבה בברכה עמיחי
לצפיה ב-'משהו לא בסדר-'
משהו לא בסדר-
23/11/2018 | 20:16
59
סרוק את הדו"ח ללא פרטים מזהים ותעלה לכאן, אני רוצה לקרוא את מה שכתב השוטר "בנסיבות המקרה", מעבר לכך נרשמה לך עבירה ברמת חומרה נמוכה ללא ניקוד. אין כזה דבר "ביקשתי מהנהג הראשון" -לא אתה ולא הנהג "המאשר" מורשים לבצע/לאשר  ביצוע עבירות תנועה, מה שלא נראה לי זה בעיקר מה שקרה כשהגיעו עוד 2 ניידות ומה שנאמר לך בהמשך-השוטר לא יכול סתם להעלות לך את גובה הקנס ל-750 ש"ח. 
לצפיה ב-'כנראה שעצבנת אותו מאוד, אבל גם השוטר לא בסדר'
כנראה שעצבנת אותו מאוד, אבל גם השוטר לא בסדר
23/11/2018 | 22:45
2
45
נתחיל מהתחלה:
עשית עבירה ועל זה אין ויכוח
הסעיף המתאים הוא "קיפוח זכות" והשוטר עשה אתך חסד.
השוטר רשם את דבריך הראשונים וזה בסדר גמור.
ההתעקשות שלך החלה שרשרת אירועים לא טובים מכל כיוון.
אם אכן נכון פרק הזמן שחיכת עד שיגיע בוחן, השוטר היה חייב למלא "דוח עיכוב". משלא עשה כך, פעל בניגוד לנהלים, אבל לא יסייע לך משפט.
השוטר לא יכול לדאוג לדבר שאינו בתחום סמכותו והוא התנהלות בית המשפט. סתם נפיחה מצידו.
לסיכום: העבירה שבצעת היא כאמור "קיפוח זכות" שהקנס בגינה הוא 500 ש"ח. לא אתה ולא הנהג ש"נתן" לך להיכנס לנתיב יכולים להחליט גבי שאר הנהגים בטור שזכותם לשימוש מלא בדרך קופחה בשל העובדה שנדחפת לנתיב הנסיעה ועכבת אותם
המלצה: שלם וזכור
לצפיה ב-'רק שתי הערות'
רק שתי הערות
24/11/2018 | 07:28
1
51
לפי תאור הנהג הוא ביצע גם עבירת קיפוח זכות וגם סטיה מנתיב והשוטר כנראה רצה בתחילה להקל עליו ורשם לו את העבירה הקלה יותר.
מאד יתכן שזה היה שוטר חדש או מתנדב חסר נסיון (שהשוטרים הוותיקים הם סיירים בוחנים), לעניין דו"ח עיכוב - אין זה מעניינו של הנהג מאחר ולא ביקש אישור על עיכוב אלא זה נוהל פנימי של המשטרה, ובעניין משך ההליך - אני מכיר היטב את המקום, התמרור ברור לחלוטין ונהגים רבים עושים שם תרגיל זה משום שהרמזורים לפניות קצרים מהרמזורים להמשך ישר, כשהייתי בניידת נהגתי לעצור שם לכמה דקות כדי שיראוני וישמרו על החוק ועזבתי לאחר שנהגים רשמו בוויז שיש שוטר במקום
וכל השאר - נהג חצוף, מבצע עבירה ומתרץ אותה בתרוץ נדוש שהשוטר שמע מעשרות נהגים שנוטים להטיל את האשמה על מישהו אחר, ולאחר שהדו"ח נרשם ונשלח למערכת הוא דורש שיעשו בו שינויים רק לצורך ויכוח כדי לבזבז זמנו של השוטר ואחר כך מכפיש את השוטר
לצפיה ב-'סטייה נרשמת כשהשוטר לא יודע/בטוח מה ואיך לרשום-'
סטייה נרשמת כשהשוטר לא יודע/בטוח מה ואיך לרשום-
24/11/2018 | 18:32
35
אני לא מתווכח על הדו"ח שקיבל פותח השרשור, מה שמריח לא נכון זה המשך ההתנהלות בין הנהג לשוטרים, לכן ציפיתי לקרוא את הנסיבות כי משהו שם היה לא תקין, ללא קשר לזמן עכוב וכד'.
לצפיה ב-'תגובה למר ברזילי'
תגובה למר ברזילי
24/11/2018 | 22:03
5
44
להמשך למה שכתבת עלי "נהג חצוף, מבצע עבירה ומתרץ אותה בתרוץ נדוש שהשוטר שמע מעשרות נהגים שנוטים להטיל את האשמה על מישהו אחר, ולאחר שהדו"ח נרשם ונשלח למערכת הוא דורש שיעשו בו שינויים רק לצורך ויכוח כדי לבזבז זמנו של השוטר ואחר כך מכפיש את השוטר" 
אדון ברזילי אני לא יירד לרמה שלך אני לא נוהג לקרוא לאנשים שאני לא מכיר בצורה כזאת,וכתבתי (למרות שכנראה אתה לא מאמין לי) שאני לא מכיר את האזור ואין לי וואז וזה היה יום שישי ובנוסף ראיתי את הניידת כך שלא רציתי לעקוף אותה ולא אף אחד אחר!! השוטר כן האמין לי ולכן הוא נתן לי דוח רק על סטיה מנתיב ולא קיפוח זכות. באמת חשבתי שלא עשיתי עבירה כי לא ידעתי שקימת עבירה כזאת!(מותר לאזרח לא להכיר כל עבירה שקיימת) זה באופן אישי. עכשיו לסיפור שקרה:רק שתדע שאני עובד רבות עם שוטרים בשתפים וגם בעבודה שלי אני עובד מול האזרחים גם שלפעמים זה לא נוח להם, אני אף פעם לא יפגע בשוטר או יזלזל בו !! אני אמרתי לשוטר במקום שאני מודה לו על עבודתו, אבל אחרי שקיבלתי את הדוח וביקשתי ממנו לרשום את תגובתי על הדוח (כי לא הכרתי את העבירה וחשבתי שהשוטר נפגע מכך שעקפתי אותו שזה גם יכול להיות ובצורה יפה ביקשתי שיכתוב את תגובתי) . פתאום להחליט שצריך להוריד את הרכב מהכביש? אחרי שהשוטר נתן לי דוח ורצה לשחרר אותי לדרכי?!זה נשמע לך הגיוני? הוא הביא עוד שתי נידות ובדק לי אוויר בגלגלים ופתח את המכסה מנוע? ורצה לתת לי דוח נוסף על 1000 שח על כך שהרכב לא תקין?! ואני בסך הכל רציתי לרשום את מה שיש לי להגיד בדוח. אפילו שאתה שוטר אתה יכול להגיד בצורה ברורה שהשוטר פעל מכך שהוא נפגע ולא מסמכות החוק!
אני לא מכיר את החוק ולכן אני שואל שאלה פשוטה :
1- האם ששוטר נותן לי דוח הוא חייב לתת לי גם לכתוב את תגובתי על הדוח?

תודה מראש
לצפיה ב-'רק לידיעתך - החוק הישראלי קובע - אי ידיעת החוק אינה פוטרת'
רק לידיעתך - החוק הישראלי קובע - אי ידיעת החוק אינה פוטרת
24/11/2018 | 22:22
16
לצפיה ב-'תשובה פשוטה - לא חייב לתת לך לרשום. חייב לרשום את תגובתך'
תשובה פשוטה - לא חייב לתת לך לרשום. חייב לרשום את תגובתך
24/11/2018 | 22:40
1
35
וכך הוא עשה.
לאחר שהדוח נכתב, אין מה להוסיף עליו, ובוודאי לא בכתב ידך על דוח ידני, קל וחומר על דוח ממוחשב.
אין בהתנהלות השוטר דבר וחצי דבר עם העברה שבוצעה.
אם אתה חש נפגע, אתה יכול לפנות לקצין תלןנןת הציבור בתחנה ממנה יצא השוטר (רשום על הדוח) ולהתלונן.

לצפיה ב-'תודה רבה! אני נפגעתי מאוד מכל הסיפור וזה לכך ממני זמן יקר'
תודה רבה! אני נפגעתי מאוד מכל הסיפור וזה לכך ממני זמן יקר
24/11/2018 | 22:46
34
אבל אני לא רוצה לפגוע בשוטר שבכל מקרה העבודה שלו קשה..

לצפיה ב-'צר לי אם נפגעת'
צר לי אם נפגעת
25/11/2018 | 17:38
1
33
כתבתי "נהג חצוף ..." וכו' לא מהכרותי אתך אלא הדגשתי שכך הדברים נראים  לפי התאור שלך.
וכן - אתה כתבת במפורש שנכנסת לנתיב של מישהו אחר כי חשבת שיש שני נתיבים לפניה וכשהגעת למקום התברר לך שיש רק אחד (ואגב, עברת כאן עבירה נוספת של אי ציות לחיצי נתיבים שפנית מנתיב שמסומן עליו חץ שהוא מיועד לנסיעה ישר בלבד, והחיצים במחלף זה מסומנים בצורה בולטת.
ואשר לניידות שהזמין - אני מניח שעשה זאת משום שנפגע מדברייך - אך לפי תאורך היתה לו סיבה לעשות זאת - הרי ציינת שהיו תקלות ברכב  והיות והוא לא מוסמך לבדוק אותן היה עליו, בהתאם לתקנות להזמין סייר בוחן, הזמנה כזאת מבוצעת בקשר וכנראה שהיו שניים כאלה בסביבה ושניהם שמעו את הקריאה ובאו לסייע. יש להניח שלאחר שעיכבת אותו ופנית אליו בדרישות לא הגיוניות (מה עוד שעל הדו"ח שנתן לך מופיע מספר טלפון וכתוב לידו שניתן לפנות אליו במקרה של טענות) אז כשהיה בקירבתך שם לב לתקלות והחליט לבדוק, דו"ח נוסף והורדה מהכביש - בזה כנראה טיפל הסייר בוחן ויש להניח שהשתכנע שזה גבולי וויתר על הדו,ח ושחרר אותך לאחר שהבין שאתה תתקן זאת במהירות האפשרית.
ואשר לשאלתך - לאחר שהדו"ח הודפס השוטר לא רשאי להוסיף עליו אפילו מלה אחת - תאר לעצמך ששוטר יתן לך דו"ח ולאחר המסירה יוסיף סעיפים נוספים שיכולים להזיק לך? - וכן - הוא לא יכול לאסור עלייך לכתוב על הדו"ח שמסר לך מה שאתה רוצה רק מה שאתה כותב נשאר אצלך בלבד ולא מגיע למחשב המשטרתי ולהעתק שנשאר במשטרה, גם היום אתה רשאי לכתוב כרצונך משני צידי הדף ואף לצרף אליו מחברת שלמה כתובה ואם אינך מודה באשמה ומשלם אלא הולך להישפט - זכותך להקריא לשופט כל מה שכתבת.
לצפיה ב-'למומו- תקרא מה כתבתי מתחת לשורה שלך כפותח השרשור-'
למומו- תקרא מה כתבתי מתחת לשורה שלך כפותח השרשור-
25/11/2018 | 18:00
35
אני חוזר שוב על בקשתי-נא לסרוק רק את "נסיבות המקרה" ולהעלות כאן, משהו לא מריח טוב בכל הסיפור הזה.(אני לא עו"ד-אך מתנדב בתנועה ורושם דוחו"ת).
לצפיה ב-'קיפוח זכות סעיף 3511'
קיפוח זכות סעיף 3511
20/11/2018 | 12:40
16
419
שלום לכולם ,
קיבלתי דוח בדואר על סך 500 על כך שקיפחתי זכותו של רכב אחר להשתמש בנתיב באיילון.
ביקשתי לקבל צילום עבירה מאחר ואיני זוכרת את המדובר. 
בתמונה רואים את רכבי עובר נתיב על פס מקווקו כאשר הוא קרוב להתחלת אי תנועה (אך לא עליה).
האם ישנו מרחק מוגדר שבו אסור לעבור כאשר מתקרבים לאי תנועה ?  אני יודעת שאסור לעבור רק על פס רצוף.  
במידה ויש נתיבים שהמעבר ביניהם מקפח זכות ( למשל נתיב אחד מהיר יותר) למה אין קו הפרדה רצוף ביניהם וקו מקווקו רק היכן שמותר להשתלב ?

האם כדאי לבקש להישפט ? תודה רבה

לצפיה ב-'מה שקרה במקרה שלך, עברת לנתיב אחר ובכך'
מה שקרה במקרה שלך, עברת לנתיב אחר ובכך
20/11/2018 | 12:49
15
79
קיפחת את זכותם של הנהגים בנתיב הזה , פשוט עקפת את כל הטור ונדחפת לנתיב עמוס על מנת לא לעמוד בפקק
עבירה שנואה על הנהגים אשר מחכים בטור
מי נתן את הדוח, שוטר או אזרח?
לצפיה ב-'שוטר בדרגת רס"מ ( כתוב בדוח הוא לא עצר אותי)'
שוטר בדרגת רס"מ ( כתוב בדוח הוא לא עצר אותי)
20/11/2018 | 12:59
14
71

אני יודעת שזאת עבירה שנואה ואני לא זוכרת שעשיתי אותה ואם כן לא בשביל לעקוף. 

האם כדאי להישפט ? בצילום רואים את הרכב עובר נתיב סמוך לאי תנועה אך לא עליו.
לצפיה ב-'לכן לא הוזמנת לתישאול, לדעתי או לשלם או'
לכן לא הוזמנת לתישאול, לדעתי או לשלם או
20/11/2018 | 13:20
13
65
לבקש להשפט ולפני המשפט לדבר עם התובע שיקל ויוריד מסכום הקנס, לא יסכים - תשלמי את הקנס המקורי, לדעתי במשפט לא יהיה לך סיכוי
לצפיה ב-'הקנס המקורי על קיפוח זכות הוא 500 ש"ח'
הקנס המקורי על קיפוח זכות הוא 500 ש"ח
20/11/2018 | 14:04
12
66
אם ראית סרט וידאו ייתכן ותועדת על ידי "שומר דרך" 
וכמו שאמר הקולגה מעלי - אין לך סיכוי במשפט

לצפיה ב-'חבל שלא מסמנים פשוט קו רצוף. תודה לכולם'
חבל שלא מסמנים פשוט קו רצוף. תודה לכולם
20/11/2018 | 14:40
1
29
לצפיה ב-'חציית קו הפרדה רציף זו עבירה אחרת לגמרי'
חציית קו הפרדה רציף זו עבירה אחרת לגמרי
20/11/2018 | 17:25
56
ובמקרה שתארת לו היית עושה זאת היית כנראה נקנסת ב 250 בלבד בלי נקודות על אי ציות לתמרור 815.
מסומן שם קו מקוטע כדי שמי שלא הספיק לעבור לנתיב היציאה קודם יוכל לעשות זאת
ואשר למשפט - איזו סיבה יש לתובע לבקש מהשופט להפחית את הקנס .? ובפרט שיש לו צילום המוכיח את העבירה.
במידה ותקופה וגליונך נקי  ויש לך וותק בנהיגה - התקשרי למפנ"א ובקשי המרה לאזהרה, במידה ולא - שלמי ולהבא תקפידי יותר על תקנות התעבורה
לצפיה ב-'שומרי הדרך מתעדים עבירות המסכנות חיים בלבד'
שומרי הדרך מתעדים עבירות המסכנות חיים בלבד
20/11/2018 | 16:10
9
27
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
20/11/2018 | 17:13
8
21
לצפיה ב-'נכון שהם מתעדים ושולחים את כל העבירות, אבל'
נכון שהם מתעדים ושולחים את כל העבירות, אבל
20/11/2018 | 18:07
7
46
מה שהופך לדוח אלה עבירות מסכנות חיים בלבד ולכן התיסכול בקרב שומרי הדרך
לצפיה ב-'גם זה לא נכון - הופכים לדוחות גם עבירות שאינן מסכנות חיים'
גם זה לא נכון - הופכים לדוחות גם עבירות שאינן מסכנות חיים
21/11/2018 | 09:44
6
37
אם כי לא את כולן - והתיסכול קיים משום שלא תמיד ניתן להוכיח עבירה לפי הצילום.
ובמקרה המדובר אולי הדו"ח הופק מצילום של שומר דרך ואולי מצילום של שוטר שלא ראה לנכון לעצור את הרכב העבריין כדי לא להפריע לזרימת התנועה
לצפיה ב-'90 אחוז מהדיווחים לא הופכים לדוחות'
90 אחוז מהדיווחים לא הופכים לדוחות
21/11/2018 | 11:47
5
41
רק עבירות המסכנות חיים ורואים זאת בברור - נרשם דוח בגינן, תיכנס לאתר הפייסבוק של שומרי הדרך ותיווכח
לצפיה ב-'אני רשום באתר ונכנס אליו מעת לעת'
אני רשום באתר ונכנס אליו מעת לעת
21/11/2018 | 12:17
41
אני גם חבר בקהילת שומרי הדרך, אני מכיר אישית חלק מבודקי הדו"חות ואחד מהם אף היה שותפי הקבוע לניידת  בזמן שרותי במתנ"א.
ובעניין קביעת האחוזים - לא נראה לי שאתה צודק, ואם תקרא את התלונות בקבוצה בפייסבוק תראה שמרביתן על דברים שונים לחלוטין מאשר פסילת דו"ח משום שהעבירה לא מסכנת חיים.
וכל זה לא נוגע לעניין דיון זה - שהרי פותחת הדיון קיבלה דו"ח - מישהו העלה רעיון שלא ברור אם מבוסס שהדו"ח ניתן על סמך צילום של שומר דרך,  ואין חשיבות לנכונות השערתו ל"חוזקו" של הדו"ח ולדרך הטיפול המיטבית
לצפיה ב-'אצלי 30% מתוך מאות דיווחים הפכו לדוחות'
אצלי 30% מתוך מאות דיווחים הפכו לדוחות
22/11/2018 | 15:21
3
36
ונכון שיש חלק מהדיווחים שאינם מטופלים ובחלק אחר חסרים פרטים לציון מלא של העבירה
לצפיה ב-'בשומרי הדרך רק עבירות מסכנות חיים'
בשומרי הדרך רק עבירות מסכנות חיים
22/11/2018 | 16:42
2
35
וביריונות של ממש מועברים למשטרה. חלק מהצילומים הופכים למכתבי ידוע/התראה לנהג על כך שצולם. לא כל דוח הופך באופן אוטומאטי לדו"ח ב.מ.-בפרוש לא
לצפיה ב-'קיפוח זכות זו בריונות של ממש'
קיפוח זכות זו בריונות של ממש
24/11/2018 | 07:04
1
22
לצפיה ב-'לא נכון, עבירה ללא ניקוד לא שווה כלום-'
לא נכון, עבירה ללא ניקוד לא שווה כלום-
24/11/2018 | 18:29
36
הכסף הולך למנהל הכנסות המדינה, כל נהג יגיד לך שכסף בא וכסף הולך. הניקוד לא.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו