לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1015710,157 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)'
מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)
20/06/2018 | 19:51
8
104
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/183269054/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA
תקציר הפרק הקודם:
דוחות שניתנים במקום זוכים ליותר מפרשנות אחת על ידי מספר פקחים בנוגע ל"פריקה וטעינה".

הפרק הנוכחי:
מאז לפני חודש ועד היום, תועדו לפחות שלושה פקחים בארבע סיטואציות שונות נותנים דוחות לרכבים בניגוד לאמור בתמרור. אני עד לכל המקרים ויש לי ראיות מצולמות בהם הפקחים מגיעים למקום, מצלמים את התמרור, מצלמים את הרכבים ונותנים דוחות כעבור 2 דקות בלבד מבלי לחכות את הזמן הנקוב בתמרור, במקרה הזה 15 דקות. מאז לפני חודש ועד עכשיו מצאו לי פסיקה של בית משפט מחוזי מלפני 10 שנים על מקרה כזה בו בית משפט מחוזי הפך החלטה של בית משפט לעניינים מקומיים וזיכה נהג שקיבל דו"ח על פריקה וטעינה.

בכל המקרים בהם הייתי עד ושתועדו במצלמה, הפקחים מגיעים, נותנים דו"ח בלי לחכות 15 דקות. חלק מהנהגים לא חוזרים אחרי 15 דקות ובמקרה הזה הדו"ח מוצדק וחלק מהנהגים חוזרים אחרי 10 דקות. ככה או ככה, נשאלת השאלה האם דו"ח על עבירה שלא הייתה/לא מתבצעת הוא דו"ח שמחזיק מים. "שהנהג יוכיח שהוא חנה כדין", ככה נאמר לי ע"י אחד מהפקחים. זה נראה כאילו ברירת המחדל של הפקחים זה לתת דו"ח ושהאזרח יוכיח שהייתה טעות, במקום לחכות את הזמן שהתמרור דורש, להוכיח שאין פריקה וטעינה ע"י המתנה של אותו פרק זמן ואז לתת דו"ח. שאלתי את כולם מה הבעיה לעמוד במקום במשך 15 דקות ואז לתת דו"ח. בכל המקרים לא זכיתי לתשובה הגיונית למה הם מסרבים להמתין 15 דקות.
חלק אמרו "אז תערער". חלק אמרו "אם יתבטל, יתבטל".

עושה רושם שזה לא משהו נקודתי של פקח אחד אלא מערכתי של לא מעט פקחים וכסף נגזל שלא בצדק מהאזרחים. השאלה מה אפשר לעשות בעניין?

OLD
התמרור בצורתו הישנה

NEW
התמרור בצורתו הנוכחית.

הפסיקה של בית המשפט המחוזי ששלחו לי
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000332989

אשמח לדעת אם מישהו יכול לעזור בעניין.

תודה,
רוני
לצפיה ב-'עניתי לך שם'
עניתי לך שם
21/06/2018 | 21:32
3
44
כך נקבע בסעיף 1 לפקודת התעבורה:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

כלומר: התמררור העליון (432) שאוסר  חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, מתיר טעינה ופריקה מיידית של מטען ללא הגבלת זמן, וכן מתיר העלאת והורדת נוסעים. התמרור השני (439) מסייג את משך הזמן שמותר לבצע את הפריקה והטעינה המיידית למשך זמן שלא יעלה על 15 דקות. בכל מקרה, אם הטעינה והפריקה המיידית הסתיימה - אסור להמשיך להעמיד את הרכב שם, בין אם יש תמרור המגביל את משך הזמן המותר לבצע את הפריקה והטעינה ובין אם אין.

ולהעמיד את הרכב שם, ללכת 7 דקות עם מטען (ארגז סחורה) לבית עסק, ולחזור אחרי עוד 7 דקות - זה לא "מיידית".

פריקה זו הוצאת המטען מהרכב (למדרכה), ולא הובלתו לבית העסק. טעינה זו העלאת מטען (מהמדרכה) לרכב, ולא הובלתו מבית העסק.

אם מקבל הדו"ח סבור שביצע טעינה ופריקה רציפה של מטען - הוא יכול לבקש לבטל את הדו"ח או להישפט. לא בטוח שיצא זכאי
לצפיה ב-'ראיתי'
ראיתי
21/06/2018 | 21:52
2
26
ראיתי את התגובה שם. בית המשפט חושב אחרת ובהתבסס על בית המשפט, אני תוהה מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק'
ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק
23/06/2018 | 01:00
1
99
כדי שטעינה ופריקה תהיה מותרת ולא תחשב לחנייה לפי החוק, מוגדר בחוק במפורש מהי חנייה. טעינת מטען או פריקתו לא מיד, עם הפסקות, נחשבת לחנייה, ולא לטעינה ופריקה חוקית ומותרת. בחוק מצוין במפורש שטעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות אינה חנייה, כלומר אם הפריקה והטעינה לא נעשו מיד ולא ברציפות - זו חנייה. פסיקת השופטת מאוד בעייתית, כי אפשר יהיה לטעון ש"פרקתי כסף מהארנק, המתנתי 5 דקות בתור בקיוסק, ובסוף הטענתי את קופסת הסיגריות לאוטו".

אציין שקיבלתי פעם דו"ח כזה כי חניתי בשעות שהייתה מותרת רק טעינה ופריקה (לא שמתי לב למגבלה), והפקח ציין בדו"ח משהו בסגנון "המתנתי 10 דקות ליד הרכב ולא הבחנתי בפריקה או טעינה..."
לצפיה ב-'וזאת בדיוק הבעיה'
וזאת בדיוק הבעיה
23/06/2018 | 20:32
20
חניה, כלשון החוק:
"העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין."

מה זה בדיוק "פריקתו מיד, בלי הפסקות"?
פריקה - לאן? מהרכב לאיפה? נהג יכול להגיד "פרקתי את המטען לתוך חנות שנמצאת בקומה החמישית פה בבניין שמול הרכב". הפריקה נעשית מיד ולוקחת זמן סביר.

אם החוק שהמחוקק חוקק, נתון לפרשנות פלוני ופרשנות אלמוני, אני בספק אם זה עובר את מה שנקרא "מבחן האדם הסביר", כפי שניסח התובע העירוני שהתנהלתי מולו במקרה שלי.

במקום שאדם יקבל דו"ח, ימתין שנתיים(!!!) שבמהלכם ***הוא*** יצטרך להוכיח שהדו"ח ניתן שלא כדין/לא בצדק (מה שקרה במקרה שלי), למה שהפקחים פשוט לא יעמדו במשך 15 דקות כפי שהתמרור מתיר ורק אז יתנו דו"ח?
במקרה כזה, לא הנהג ולא שום מצלמה כזאת או אחרת לא יוכלו לסתור את טענות הפקח.

עושה רושם שהפקחים מנוהלים, לכאורה, לפי שיטת
"בברירת מחדל הנהג אשם, אטיל קנס ושהנהג ימציא הוכחה שהפקח טעה"
במקום שיטת
"אני אוכיח שהנהג עבר עבירה ואז אתן קנס"

זה קצת דומה למצב שבו פלוני יכנס למכולת ואני אגיד "אתה גנב!" לפי שבכלל קנה משהו.
אני בא בטענות על זה שהפקחים נותנים דו"ח לפני שהעבירה בכלל בוצעה, מה שהופך אותו לעניות ידיעתי והבנתי ללא קביל..

רוני
לצפיה ב-'עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.'
עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.
27/06/2018 | 18:03
3
11

עמוד 248 - 252:

הנחיות להצבה (של תמרור אין חניה):
א. מתאימים לקטעים "ארוכים" יחסית, כ-50 מ' ומעלה.
בקטעים קצרים או נקודתיים, ניתן להשתמש בסימונים 818 (אדום לבן) או 820 (סימון מעטפה, במקרה של אין עצירה וחניה) , בהתאמה.
ב. יוצבו בנקודת ההתחלה של האיסור.
ג. במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות, עדיף להשתמש בסימון 818 (מדרכה צבועה באדום לבן), שהם בולטים יותר, קלים יותר לאחזקה ולא ניתנים להסרה לא מוסמכת.
ד. ניתן להוסיף תמרורי 439 , עם פירוט מילולי של הגבלת האיסור לפי ימים, שעות, סוגי רכב, שימושים, פריקה וטעינה וכו'.
ה. ראה דוגמאות בתרשים מס' 1.

4. גודל התמרורים (בס"מ)
הפרט למדידה = קוטר העגול.
בדרך עירונית = 60
(התמרור פחות מ50 ס"מ)

"במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות" - העיריה מרוויחה מעל 2 מליון שקל מדו"חות במקום הזה! חלקית באשמתם הבלעדית של הנהגים, חלקית באשמתה של העיריה. לעניות ידיעתי, זה יכול להיחשב כבעיה של אי ציות.

רוני
לצפיה ב-'"עדיף". לא חובה.'
"עדיף". לא חובה.
27/06/2018 | 20:42
2
12
לצפיה ב-'ומתאים ל50 מטר?'
ומתאים ל50 מטר?
27/06/2018 | 22:42
1
11
ומתאים לקטעים ארוכים של 50 מטר כשהקטע כולו הוא 25 מטר בלבד?

רוני
לצפיה ב-'זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.'
זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.
28/06/2018 | 06:34
7
לצפיה ב-'נסיעה ללא טסט בתקף שנה ו-3 חודשים'
נסיעה ללא טסט בתקף שנה ו-3 חודשים
19/06/2018 | 12:24
4
37
שלום,

לאחר מתן הדוח, הטסט בוצע.
יש לי וותק נהיגה של 25 שנה, עבר נקי.
אני ללא ייצוג, מה עוד ניתן לטעון בבית משפט, על מנת להמנע מפסילה בפועל?

לצפיה ב-'למה הטסט לא שולם ולא בוצע?'
למה הטסט לא שולם ולא בוצע?
19/06/2018 | 12:34
16
לצפיה ב-'תפגש עם התובע לפני המשפט'
תפגש עם התובע לפני המשפט
19/06/2018 | 13:09
2
45
תלחץ על העבר הנקי שלך, תדגיש שהלקונה תוקנה ומהר ותבקש לסגור עיסקת טיעון ללא פסילה בפועל ואולי על תנאי יותר ארוך
לצפיה ב-'יחידת תביעות תעבורה'
יחידת תביעות תעבורה
19/06/2018 | 14:32
1
39
האם כדי להיות רגוע, כדאי לבקש מראש הסדר כזה, ע"י שליחת פקס ליחידת התביעות של המשטרה ?
לצפיה ב-'אתה יכול לנסות, זה לא יזיק'
אתה יכול לנסות, זה לא יזיק
19/06/2018 | 15:35
38
תנסה להכניס את המילים "מודה" "מפנים" , " לא רוצה לבזבז זמן שיפוט יקר" במקומות הנכונים.....
לצפיה ב-'מתן זכות השתלבות בתנועה'
מתן זכות השתלבות בתנועה
14/06/2018 | 21:57
1
48
האם יש חוק בנדון? כשאני נוהגת בכביש דו נתיבי ומימין לנתיב נסיעתי יש אפשרות לפנות שמאלה ממתחם כלשהו ( במקרה הנדון, פנייה מבית הקברות על כביש 5504 לכיוון כוכב יאיר) , האם אני עוברת על החוק , אם אני מאיטה , לאחר שאני בוחנת את מצב התנועה מאחורי ומולי, מאותתת  ומאפשרת לעומדים מימין ומחכים לפנות אפשרות לפנות  בביטחה שמאלה?
לצפיה ב-'יפה שאת נוהגת בדרך ארץ בדרך.'
יפה שאת נוהגת בדרך ארץ בדרך.
15/06/2018 | 13:22
35
אבל מצד שני את עלולה לייצר מצב שבו הרכב שאת רוצה להתחשב בו לא רואה מה קורה מאחורייך, מנצל את אדיבותך ויוצא ופונה שמאלה. באותה עת רכב שהיה מאחורייך ושלדעתך היה במרחק מספיק להבין מה הולך לקרות, לא ממש הבין, אין לו קו ראיה אל הרכב הוצא מימינך שמאלה, יוצא לעקיפה ו...בום!
אין חוק בקשר לרכב שלך אבל יש חוק מפורש לרכב המבקש לצאת והוא לתת זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה (הכביש בו את נוסעת).
מה לעשות הלאה? לא יכול לייעץ
רק תחשבי בטיחות בנוסף לאדיבות
פעם לפני שנים הרבה הרצתי בקורסים שנקראו אז "נהיגה נכונה" והמוטו שלי היה "אדיבות בזמן ובמקום הראויים"
שבת שלום 
לצפיה ב-'היכן צריך לעצור בתמרור עצור?'
היכן צריך לעצור בתמרור עצור?
12/06/2018 | 15:37
12
53
לפי תקנת תעבורה 64ד "נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה, ואם סומן קו עצירה - לפני קו העצירה".

שאלתי - אם יש קו עצירה, וממנו אין ראיה טובה של התנועה בדרך החוצה (לטענת השוטר). האם יש חובה לעצור גם לפני הקו וגם במקום עם ראות טובה?

סיפור המעשה - נהג עצר לפני קו עצירה והמשיך בנסיעה זהירה לתוך הצומת. שוטר נתן לו דוח ורשם שלא עצר במקום ממנו ניתן לראות את התנועה. הוא לא רשם דבר בעניין קו העצירה, אך בדיברי הנהג נרשם שאמר שעצר בקו. כמו כן, לא רשם דבר לגבי אי מתן זכות קדימה.
בשיחה בע"פ השוטר טען ש-"הקו מטושטש" (WTF???!!!).

מה דעתכם? האם יש אשמה? אם לא, האם יש מה לעשות?
לצפיה ב-'מה סמל סעיף האישום שרשם השוטר בדוח ?'
מה סמל סעיף האישום שרשם השוטר בדוח ?
12/06/2018 | 16:42
38
אם יש קו עצירה החובה לעצור היא לפני קו העצירה, אם אין קו עצירה אזי הנהג חייב לעצור במקום בו ניתן לראות את התנועה בדרך החוצה, מציע שתסרוק את הדו"ח ללא פרטים אישיים לכאן.
לצפיה ב-'החובה לעצור היא רק פעם אחת, כפי'
החובה לעצור היא רק פעם אחת, כפי
12/06/2018 | 17:14
7
41
שציינת
אבל, אם הרכב עצר בקו העצירה והתקדם לתוך הצומת, הנהג חייב לעצור שוב כדי לתת זכות קדימה לרכב בכביש החוצה, באם אין כל רכב, אין חובה לעצור שוב
לצפיה ב-'נכון'
נכון
12/06/2018 | 22:00
13
לצפיה ב-'לא ברור לי עניין זכות הקדימה לאחר התקדמות לצומת'
לא ברור לי עניין זכות הקדימה לאחר התקדמות לצומת
13/06/2018 | 13:49
5
30
כלומר, ברור שצריך לתת זכות קדימה. השאלה היא האם יש חובה לעצור במסגרת מתן זכות הקדימה. (בנוסף לעצירה בקו העצירה).
יש תמרורים ומצבים שונים בהם נדרשת זכות קדימה, מבלי שעצירה תהיה חלק אינטגרלי מהתהליך. האם במקרה דנן אכן יש חובה לעצירה שניה?

אגב, סעיף האישום בדוח הוא 64 ד' (פלוס 22א', שמן הסתם נרשם באופן גורף).

תודה.

לצפיה ב-'החובה היא לעצור רק פעם אחת, אם זה'
החובה היא לעצור רק פעם אחת, אם זה
13/06/2018 | 14:04
24
בקו העצירה (באם קיים) או בקו הכביש החוצה (באם אין קו עצירה)
כמובן שבשני המקרים יש חובה לתת ז"ק לרכב בכביש החוצה (אם עובר רכב) גם אם זה מצריך עצירה נוספת (אם אין רכב בכביש החוצה - אין צורך לעצור שוב)
לצפיה ב-'בדוח נכתב כך'
בדוח נכתב כך
13/06/2018 | 14:14
3
35
בסעיף תאור העובדות: "נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לתמרור 302 המוצב בדרך בכיוות נסיעתך בכך שלא עצרת את רכבך במקום בו ניתן לראות את התנועה בדרך החוצה בניגוד לתקנה".

בסעיף נסיבות מיוחדות של המקרה: [פירוט המיקום] "...תמרור 302 ואין קו עצירה ברור לפני הצומת. הרכב הנל הגיע מרחוב דורי והמשיך בנסיעה רציפה ימינה לרחוב...".

שימו לב שהשוטר טוען ש"אין קו ברור". זה לא נכון. בהחלט יש קו שניראה בבירור, גם אם הוא מעט דהוי.

בדיברי הנהג נכתב שאמר שעצר לפני הקו (אין לי הניסוח המדויק מתוך הדוח).
לצפיה ב-'האפשרויות שלך'
האפשרויות שלך
13/06/2018 | 14:58
24
לבקש להישפט, לבוא לבית המשפט עם צילום המקום המראה את קו העצירה.
לפני ישיבת ההוכחות גש לתובע, הראה לו את צילום המקום  ובקש שיבטל את הדו"ח וישחרר אותך.
לצפיה ב-'צלם את המקום ,בקש להשפט ובמשפט תוכל'
צלם את המקום ,בקש להשפט ובמשפט תוכל
13/06/2018 | 14:58
26
לחקור את השוטר
לצפיה ב-'לפי השוטר: אם קו העצירה לא נצבע היום - הוא כבר לא ברור...'
לפי השוטר: אם קו העצירה לא נצבע היום - הוא כבר לא ברור...
13/06/2018 | 20:12
27
אם לא היית עוצר לפני קו העצירה הלא 100% חדש - גם היית חוטף ממנו דו"ח, בטענה שהקו מספיק ברור...
לצפיה ב-'הפתרון האולטימטיבי (לא לעכשיו, אלא לעתיד)'
הפתרון האולטימטיבי (לא לעכשיו, אלא לעתיד)
14/06/2018 | 11:37
2
25
התקנת מצלמת דרך ברכב. זה עולה פחות מהדו"ח, ומונע ויכוחים כאלה. הכל מתועד.
לצפיה ב-'תודה, אבל זה לא היה עוזר'
תודה, אבל זה לא היה עוזר
14/06/2018 | 12:06
1
40
אני מסכים שבאופן כללי מצלמה היא רעיון טוב, אבל במקרה זה לא היתה עוזרת. הדיון אינו על העובדות (האם היתה עצירה, או האם ניתנה זכות קדימה), אלא האם יש חובת עצירה במקום שבו קיימת ראות (לטענת השוטר).

אני מקפיד לעצור ולנהוג כחוק ובזהירות. ואם טעיתי, אני לא מתכוון להתווכח. לכן שאלתי כאן.

אגב, הנה צילום המקום. שימו לב שאחרי מעבר החצייה מסומן קו נוסף (ללא שום שלט). האם יש לו משמעות לענייננו?
לצפיה ב-'מקום מוכר וידוע.'
מקום מוכר וידוע.
14/06/2018 | 13:40
30
צומת דורי X לוי אשכול קרית אונו.
מנסיוני, לא עוצרים שם גם לא לפני הקו הראשון וגם לא לפני הקו בשטח הצומת. 
ציטוט מתקנות התעבורה 64(ד) תוספות שלי באדום
"נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור(1) במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה,(2) ואם סומן קו עצירה – לפני קו העצירה, ויתן את זכות הקדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת מכביש אחר."
ציטוט מקובץ הנחיות להצבת תמרורוים - תמרור 810 הדגשה שלי באדום וירוק
"א. הסימון נועד לתת תמיכה לנהג לצורך בחירת מקום העצירה כאשר יש בכך חובה או צורך, כאמור. לפיכך, גם תקפו של הסימון נגזר ומותנה בקיומה של חובה חוקית או צורך עניני. בלעדיהם הוא חסר תוקף."
במילים אחרות קצת מבלבל. 
מנסיון שלי:
רכב שעצר לפני הקו הראשון וזחל לצומת - תקין
רכב שזחל בקו הראשון ועצר בקו השני (הצמוד לצומת) - תקין
כל אירוע אחר - דו"ח.

לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
13/06/2018 | 09:56
4
50
צומת טי בסופו כביש חד סטרי בעל 2 נתיבים ,מעבר חצייה לפניו ,שלט עצור לפני מעבר חציה .דוחות מסמויים על אי מתן זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה ,על עמידה במעבר החצייה עקב קושי גדול במיוחד להשתלב בדו סטרי ובמיוחד לאוטובוס .
הוחלט במקום שלט עצור להחליף לשלט תן זכות קדימה בלבד .במה זה משנה משהו לנהג האוטובוס למשל ?
לצפיה ב-'אם הסיפור חשוב - כתוב אותו ברור יותר'
אם הסיפור חשוב - כתוב אותו ברור יותר
13/06/2018 | 13:45
3
31
ממה שכתבת לא ניתן להבין דבר. לא מובן היכן התמרור, איזה כביש חד סטרי, היכן מעבר החציה ואיך כל זה קשור לסמויים - אם אפשר גם שרטוט.
ולשאלתך - לנהג אוטובוס משנה אם יש תמרור מתומן או משולש רק במידה ואין תנועה בכביש שאליו הוא נכנס.
לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
16/06/2018 | 13:32
2
29
טוב .אכתוב יותר בפירוט .ישנו רחוב חד סטרי שבסיומו יש תמרור עצור .מעבר חציה ,ומפגש עם כביש חד סטרי בעל 2 נתיבים .הפניה ימינה בלבד .העניין הוא כזה ,ננחי שאתה עוצר להולכי רגל לעבור במעבר החציה .אני עם אוטובוס ארוך .התנועה בכביש החד סטרי שאליו אני פונה עמוסה ללא הפסקה .
 עכשיו אני צריך לעצור בעצור כמובן ,וללא שום קשר לתת לעוברים במעבר חציה לעבור ,ואז לנסות להשתלב עם האוטובוס 12 מטר בפניה ימינה ,כאשר אני לא יכול בפעם אחת .ואז אם אני מנסה להשתלב בפעמיים או שלוש אני נעמד על מעבר החצייה .
 2 שוטרים סמויים אורבים לנו נהגי האוטובוס ,ואז או שמקבלים דוח על עמידה במעבר חצייה ,או על כך שהמעבר חסום למעבר הולכי רגל .ואם הם אכזרים במיוחד גם התפרצות לכביש בפנייה ימינה שהיא איטית מאוד לאור עומס התנועה בכביש ..בסדר העבירות נעשו .מי שרוצה להיות נהג אוטובוס צריך לקחת בחשבון את הנושאים האלו .
  לאור הצגת העובדה בפני מי שצריך ,נאמר לי שעכשיו הבעייה תפתר ,כי יוצב תמרור של זכות קדימה בלבד .ואני שואל מה זה משנה איזה תמרור יש שם ?מה הועילו חכמים בתקנתם ?אני מבין אם היו מתקינים תמרור לתת זכות קדימה לאוטובוסים לרכבים שבאים בכביש שאליו אני פונה .אז הבעייה נפתרת אבל ככה ?ולכן אני שואל מה ההבדל בין 2 התמרורים ?

לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
21/06/2018 | 10:40
16
מה לא ברור ?
לצפיה ב-'דיני תעבורה'
דיני תעבורה
24/06/2018 | 12:36
13
נו טוב זו לא בושה לא לדעת נבדוק אצל מי שמבין 
לצפיה ב-'דוח חניה בכתובת לא קיימת'
דוח חניה בכתובת לא קיימת
11/06/2018 | 18:35
5
34
שלום רב,
קיבלתי דוח על חניה לא כחוק ברחוב אהרונוביץ בבני ברק. ככל הנראה מדובר על חניה באדום לבן או על המדרכה, אני לא יודע לומר יותר מזה כי אמנם הרכב שלי אבל לא אני נהגתי ברכב, ובתמונות של הדוח רואים ממש לא ברור.
השאלה שלי היא אחרת - הדוח הוא על כתובת מסויימת ברח' אהרונוביץ, אבל בפועל לא קיימת כזאת כתובת ברחוב הזה ואפילו לא מספר בית קרוב או דומה. הכתובת קיימת ברח' כהנמן, שהוא המשך של רח' אהרונוביץ, וכנראה אכן במקום הזה הרכב חנה. מדובר במקום שרחוק יותר מקילומטר מאותו המקום בו נגמר רח' אהרונוביץ ומתחיל רח' כהנמן ככה שלא מדובר על טעות ככל הנראה. אני לא מכיר את בני ברק טוב, יכול להיות שפעם לפני שנים לכל הרחוב היה שם אחד, אבל בכל המקורות הרשמיים כולל במפת GIS באתר של עיריית בני ברק, השם של הרחוב הוא רק כהנמן ורח' אהרונוביץ נגמר קילומטר לפני כן.
האם זאת עילה לביטול הדוח ?
לצפיה ב-'אם הרכב ביצע עבירה וצולם , הטעות בשם הרחוב'
אם הרכב ביצע עבירה וצולם , הטעות בשם הרחוב
11/06/2018 | 19:31
4
30
ניתן לתיקון, קורה שרושם הדוח טועה, כמו כולם
לצפיה ב-'מה הכוונה ניתן לתיקון?'
מה הכוונה ניתן לתיקון?
12/06/2018 | 15:21
3
22
לפי מה שאני רואה מדובר ברישום לקוי מלכתחילה ולא בטעות. חוץ מזה עדיין צריך שמישהו יתקן את מה שניתן לתיקון, אז מה עליי לעשות? חוץ מזה, אם אני רוצה לבוא למי שנהג ברכב שלי ולהסביר לו שהוא עשה עבירת חניה, אני חושב שאני לא יכול לבוא אליו עם דוח על חניה בכתובת שלא קיימת, כי למה שיאמין לי שדווקא הוא זה נסע לאותו מקום?
מה בפועל מומלץ לי לעשות? לפנות לעיריית בני ברק ולבקש לתקן את הדוח? או אולי בכל זאת לבקש לבטל את הדוח כי מדובר בדוח לא תקין?
לצפיה ב-'לרכב שלך, אתה אחראי עליו לטוב או לרע, ואם'
לרכב שלך, אתה אחראי עליו לטוב או לרע, ואם
12/06/2018 | 17:17
2
23
זה שאיפשרת לו לנהוג ברכבך מכחיש את העבירה, העונש יוטל עליך, הדוח לא יבוטל כי הרכב צולם בבצוע העבירה, התביעה תשנה את הרחוב למקום בו הרכב צולם

לצפיה ב-'אז זאת השאלה שלי'
אז זאת השאלה שלי
12/06/2018 | 17:59
1
22
האם לדרוש מהם לתקן את הדוח?
או קודם לדרוש לבטל אותו וממילא אז יתקנו את המיקום?
לצפיה ב-'זה לא יעזור לביטול הדוח, לדעתי, תשלם או בקש'
זה לא יעזור לביטול הדוח, לדעתי, תשלם או בקש
12/06/2018 | 22:34
21
מזה שנהג ברכב לשלם או לחלוק איתך את סכום הקנס
אם תבקש שיבטלו, הם יתקנו ויחזירו אותו מתוקן, אם לא היה צילום של העבירה, היה אפשר לפעול בצורה אחרת
לצפיה ב-'עשרות מצלמות חדשות מוזרות '
עשרות מצלמות חדשות מוזרות
12/06/2018 | 09:12
4
43
בחודש האחרון יצא לי לעבור על פני עשרות מצלמות קבועות חדשות שאני לא בטוח מה הן,מדובר במצלמות ביטחון גדולות מאוד כמו בבסיסים צבאיים ומתקנים ממש מאובטחים שמותקנות בגובה ממש נמוך עם העדשה לכיוון קדימת הרכב ככה שהמצלמה מצלמת רואה את כל החלק הקדמי של הרכב כולל את כל פנים הרכב ויושבי קדימת הרכב וההרגשה ממש לא נוחה.
בנוסף אני לא בטוח שהמצלמות האלה חוקיות ,הן פולשות בצורה של ממש חדירה לפרט,הייתי ונסעתי בכבישי כמה מדינות ולא נתקלתי במצלמות שמותקנות בכזאת זווית מוזרה ,בכל אופן חלק מהמצלמות האלה מותקנות בכביש 553 לכיוון מזרח בדרך לקדימה צורן אחרי הכניסה מכביש 4 ועוד אחת על כביש 4 לכיוון דרום צומת בני דרור,בנוסף ראיתי אותן גם בצפון ודרום הארץ ,מישהו מכיר או יודע מה מטרת המצלמות האלו וע"י מי הותקנו,משטרה או ביטחון ?
לצפיה ב-'גם אני ראיתי אותן'
גם אני ראיתי אותן
12/06/2018 | 10:04
30
משום מה שיערתי שזה סתם לצורך ניתור ובקרת התנועה בכביש. אבל אין לי מושג
לצפיה ב-'אמצעי אכיפה חדש של משטרת התנועה'
אמצעי אכיפה חדש של משטרת התנועה
12/06/2018 | 14:28
2
43
לצפיה ב-'לא מדובר במצלמות האלה '
לא מדובר במצלמות האלה
12/06/2018 | 16:54
1
31
מדובר במצלמות קבועות שמותקנות על עמודים בגובה נמוך ככה שאתה חולף מולה היא ממש מטר וחצי שניים מעליך עם העדשה ממש מולך ונראה שמדובר במצלמה באורך של 40סמ לפחות ככה שהעדשה שבפנים יכולה לראות בבירור כל נקודה הכי קטנה בפנים הרכב כולל אפשרות לספור את הריסים .
לצפיה ב-'נגד נהגים עם טלפונים ביד. '
נגד נהגים עם טלפונים ביד.
13/06/2018 | 10:21
11
לצפיה ב-'דוח בפריקה וטעינה '
דוח בפריקה וטעינה
11/06/2018 | 18:09
1
33
שלום
קבלתי דוח חניה בפריקה וטעינה . האזור האסור בפריקה וחניה כולל שלושה מפרצים כשהתמרור מוצב לפני המפרץ הראשון ומוסתר על ידי עץ . אין שום סימון באבני שפה או בכביש במפרץ השני או השלישי ולמעשה בכל הרחוב אבני השפה אינן צבועות גם היכן שנדרש תשלום ואבני השפה אמורות להיות צבועות בכחול לבן . בדעתי לפנות לעיריה לביטול דוח. מה עמדת בית המשפט היה והעיריה תסרב לבטל דוח. אנקדותא אני גר ברחוב הזה משנת 1962 ורק עתה שמתי לב שיש שם רמזור . אני מצרף תמונה המפרצים מופרדים על ידי עצים
לצפיה ב-'התמרור תקף עד לצומת הקרובה או עד'
התמרור תקף עד לצומת הקרובה או עד
11/06/2018 | 19:29
27
לתמרור "קצה איסור"
התמרור נראה היטב, על פי הצילום
אין צורך בסימון נוסף מעבר לתמרור שבצילום
היכן שאין סימון תמרור כחול לבן, אין צורך לשלם עבור חניה
לצפיה ב-'מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה?'
מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה?
31/05/2018 | 21:49
9
75
זוכרים את פרשת התמרור הבעייתי? הפרשה ההיא נסגרה אבל היום צצה חדשה.
את התמרור החליפו ופתרו בעיה אחת ועכשיו יש בעיה אחרת. חוסר אחידות של הפקחים בנוגע לפירוש "פריקה וטעינה".

זה התמרור. על המלבן הצהוב התחתון ציירתי איקס אדום מכיוון שכיום המלבן הזה כבר לא קיים. נותרו רק עם אלה שמעל.

היום נצפה פקח מגיע לאזור ונותן דו"ח לאוטו אחרי כדקה וחצי, בשעה שהתמרור מתיר לפרוק ולטעון סחורה במשך עד 15 דקות.

עכשיו נשאלת השאלה, לפני שאמשיך בפירוט,
מה מגדיר החוק כ"פריקה וטעינה"?

תודה,
רוני
לצפיה ב-'צריכה להתקיים פעולה של פריקה או טעינה'
צריכה להתקיים פעולה של פריקה או טעינה
01/06/2018 | 09:39
8
82
במילים אחרות, אתה לא יכול לחנות 14 דקות לטובת סידורים במקום זה או אחר.
פקח שעיניו בראשו יכול להבין שיש פעילות סביב הרכב ולהסיק שיש פריקה או טעינה.
כל פעילות אחרת היא עבירה.

לצפיה ב-'ולהוריד מחזיק מפתחות'
ולהוריד מחזיק מפתחות
01/06/2018 | 10:30
3
47
או טלפון סלולרי או תי יד - לא נחשב לפריקה וטעינה.
סחורה לחנות או מסעדה סמוכה - כן
לצפיה ב-'ולכן שאלתי מה זה "פריקה וטעינה".'
ולכן שאלתי מה זה "פריקה וטעינה".
01/06/2018 | 10:52
2
38
ולכן שאלתי מה נחשב ל"פריקה וטעינה"...
שקיות מצרכים מהסופר?
מוצר שנקנה בחנות?
יש איזשהם הגדרות כלשהן לעניין?

רונקו
לצפיה ב-'פריקה וטעינה'
פריקה וטעינה
01/06/2018 | 15:35
1
47
להעמיס או להוריד מהרכב מוצרים שנקנו בחנות - זו פריקה וטעינה.
הובלתם הביתה - או הובלתם לרכב - לא נכלל במסגרת פריקה וטעינה.
ושים לב שהמקומות של פריקה וטעינה אינם ליד בתי מגורים אלא ליד בתי עסק
ליד הסופר יש מקום לפריקהה וטעינה וקנית בסופר 100 ק"ג מוצרים? - תוכל להשאירם על המדרכה, ללכת לחניון הקרוב ולהביא את הרכב שהחניית כחוק,  להעמידו ולהעמיס את המוצרים - זה בסדר.
ושים לב - בזמן הפריקה והטעינה תמיד יד ליד הרכב פורק או מטעין - הטובין לא נטענים או נפרקים בעצמם.
לצפיה ב-'לא מציאותי'
לא מציאותי
12/06/2018 | 21:29
17
מה זאת אומרת להשאיר סחורה על המדרכה וללכת לחניון הקרוב להביא את הרכב? בנוסף לכך שהסחורה יכולה להפריע למשתמשי המדרכה ואף להיחשב כחפץ חשוד, הסחורה פשוט תיגנב ואם מדובר בחום כבד או גשם חזק - אם לא תיגנב אז תתקלקל.
מי הולך לשלם לקונה את הנזק אם זה יקרה? פקחי חניה? עיריה? משטרה?
לצפיה ב-'נשאלת השאלה'
נשאלת השאלה
01/06/2018 | 10:49
3
53
שאלתי את הפקח איך הוא יכול לדעת שיש פעילות של פריקה סביב האוטו.
איך הוא יודע שאני בדיוק יצאתי מהאוטו לחנות שנמצאת מעבר לכביש או עסק שנמצא בתוך בניין?

זה כל כך מסובך להמתין 15 דקות (או לפחות 10 דקות כפי שבית משפט כבר פסק) לפני מתן דו"ח?

לדברי הפקח שנתקלתי בו אתמול, הקריטריונים הם כאלה, ציטוט שלו:
1. חייב להיות נוכח נהג ליד האוטו
2. תא המטען צריך להיות פתוח
3. צריכה להיות סחורה בתוך האוטו
4. צריכים להיות אורות אזהרה.

תסלחו לי, אבל זה נשמע לי קשקוש! אשמח אם מישהו יודע אחרת מתקנות התעבורה.

מזכיר שוב,
הפקח עבר ליד האוטו (לא שלי), המתין דקה וחצי בלבד ונתן דו"ח, בשעה שהתמרור מתיר רבע שעה (יש לי סרטון וידאו שצולם בסתר שמוכיח את הנ"ל).

הדו"ח ניתן, לטעמי, שלא כדין, מאחר וטכנית הוא ניתן על עבירה שלא התבצעה והנהג שקיבל את הדו"ח תוהה מה סיכויו להיות זכאי.

רונקו

לצפיה ב-'אין לכך הגדרה בחקיקה. יש הגדרה מהי חניה:'
אין לכך הגדרה בחקיקה. יש הגדרה מהי חניה:
01/06/2018 | 13:50
45
כך נקבע בסעיף 1 לפקודת התעבורה:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

כלומר: התמררור העליון (432) שאוסר  חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, מתיר טעינה ופריקה מיידית של מטען ללא הגבלת זמן, וכן מתיר העלאת והורדת נוסעים. התמרור השני (439) מסייג את משך הזמן שמותר לבצע את הפריקה והטעינה המיידית למשך זמן שלא יעלה על 15 דקות. בכל מקרה, אם הטעינה והפריקה המיידית הסתיימה - אסור להמשיך להעמיד את הרכב שם, בין אם יש תמרור המגביל את משך הזמן המותר לבצע את הפריקה והטעינה ובין אם אין.

ולהעמיד את הרכב שם, ללכת 7 דקות עם מטען (ארגז סחורה) לבית עסק, ולחזור אחרי עוד 7 דקות - זה לא "מיידית".

פריקה זו הוצאת המטען מהרכב (למדרכה), ולא הובלתו לבית העסק. טעינה זו העלאת מטען (מהמדרכה) לרכב, ולא הובלתו מבית העסק.

אם מקבל הדו"ח סבור שביצע טעינה ופריקה רציפה של מטען - הוא יכול לבקש לבטל את הדו"ח או להישפט. לא בטוח שיצא זכאי. 
לצפיה ב-'ניתנת התשובה'
ניתנת התשובה
02/06/2018 | 12:47
1
85
אבל קודם השאלה: האם חנית שם לצורך אחר כלשהו?
אם כן, עברת על החוק וגם קפחת זכות של מישהו אחר שאולי הי הצריך את מקום החניה הזה לצורך אמיתי של פריקה או טעינה
אם לא, לך לבית המשפט ובקש את יומך. יש סיכוי טוב שיחמירו אתך בגובה הקנס
סליחה מראש ממי שייפגע מהמשפט הבא:
היה פעם אדם שחנה בתל ברוך. לשאלת השוטר ענה "רק פרקתי מטען....." 

לצפיה ב-'הוא לא חנה שם'
הוא לא חנה שם
12/06/2018 | 22:07
11
כותב השאלה מסביר שהוא לא חנה שם בעצמו אלא ראה פקח חניה נותן דוח לרכב אחר.
אני מכיר במקרה את האיזור המצולם. בנוסף לכך שיש שם מצוקת חניה, חלק מהפקחים שם עושים הכל כדי לתת כמה שיותר דוחות, גם שלא כדין, מתוך ידיעה שתהליך הערעור על הדוח הוא קשה עד בלתי אפשרי. להמתין 10 דקות כחוק על כל רכב - אין אצלם כזה דבר, כי תוך 10 דקות אפשר לתת עוד כמה דוחות לפחות.
על התחשבות כבר בכלל אין מה לדבר. למעשה לפעמים זה כבר גובל בהתנכלות.
שוב- אני לא מדבר באופן גורף על דוחות חניה אלא על אותו איזור ספציפי.
העיקר כשאני חניתי כחוק שתי רחובות משם ומישהו חסם אותי בחניה בצורה שלא היה אפשר לצאת בכלל ונתקעתי שם כמה שעות- לא עזרו לי בכלל והשאירו אותי תקוע.
פעם אחרת כשהגעתי למשרד שלהם והזכרתי את מצוקת החניה, ענו לי "זה לא התפקיד שלנו לדאוג למקומות חניה באיזור". אז אם זה לא התפקיד שלכם באיזו זכות אתם נותנים דוחות???
לצפיה ב-'נסיעה על אופניים חשמליים'
נסיעה על אופניים חשמליים
30/05/2018 | 20:03
3
44

שלום. הבוקר יצאתי ממתחם רכבת ההגנה רכוב על האופניים החשמליים. לאחר 10 מטרים עוכבתי ע"י פקחי העירייה בטענה שנסעתי על המדרכה +נגד כיון תנועות הרכבים+ עם אוזניות ב2 האוזניים. הפקחית איימה בקנס של 1000 שח והחרמה של האופניים אם לא אגש איתה הצידה. שם היא המירה את האיומים לקנס של 100 שח בסהכ. אשמח לדעת מה זכויותי בנדון. אני מעוניין לערער על כך. היום ולא ניתן לחצות במקום זה את הכביש לצד השני בגלל גדר מפרידה. ולא ניתן שלא לנסוע על המדרכה במקום זה היות וזו היציאה היחידה ממתחם הרכבת. תודה
לצפיה ב-'על מה תערער?'
על מה תערער?
30/05/2018 | 22:37
2
37
זכויותך וחובותיך הן כשל כל נהג בדרך.
אופניים חשמליים מוגדרים כ"רכב" על כל המשתמע מכך.
נסיעה על מדרכה = 250 ש"ח קנס
נסיעה עם 2 אוזניות  = 250 ש"ח קנס
אין משמעות לנסיעה נגד הכיוון על המדרכה.
על מה קבלת קנס של 100 ש"ח?
ושוב, על מה אתה רוצה לערער?
לצפיה ב-'ערעור'
ערעור
30/05/2018 | 23:28
1
39
לטענת הפקחית הדוח לפנים משורת הדין יעמוד על 100 שח. בתחילה היא טענה שיש לה את הסמכות לאור העבירות להחרים לי את האופניים ו1000 שח קנס.
הנק היא שבמקום בו הם תפסו רוכבים אחד אחרי השני הוא ביציאה מהרכבת מקום שאין בו אופציה אלא לרכב על המדרכה טרם ירידה לכביש.
האם ניתן לערער עי הצגת העובדה שמדובר בדוח ראשון שלי?
האם אני מערער לעיריית תא ישירות?
לצפיה ב-'אפשר הסבר ?'
אפשר הסבר ?
31/05/2018 | 09:38
40
"מקום שאין בו אופציה אלא לרכב על המדרכה" ?
- האם אי אפשר במקום כזה במקום לרכב בניגוד לחוק ואולי גם תוך סיכון משתמשי המדרכה, ללכת ברגל ולהוליך את האפניים.
ובקשר לכתובת לערעור - חפש אותה בדו"ח

לצפיה ב-'האם ניתן לבטל הקנס בהינתן תצלום עבירה לא ברור?'
האם ניתן לבטל הקנס בהינתן תצלום עבירה לא ברור?
28/05/2018 | 20:17
4
65
שלום,
לאחרונה קיבלתי קנס מפקח עירייה על כך שחניתי באמצע חניון במקום לא מסומן (מדובר בחניון ליד מקום העבודה שלי, מקום העבודה שלי משלם מדי חודש בחודשו מנוי חודשי לחניה בכחול לבן, אך אף פעם אין חניה פנויה. הגעתי וראיתי שורה של מכוניות שחנו באמצע אז החניתי אחריהן).
ביקשתי ממשרדי העיריה את תצלום העבירה והתמונה המצורפת היא התצלום היחידי שהיה להם. לדעתי העבירה ממש לא ברורה בתצלום. האם בשל כך אני יכולה לכפור באשמה ולגרום לביטול הקנס?
תודה מראש
לצפיה ב-'אגב העבירה היא על:'
אגב העבירה היא על:
28/05/2018 | 20:21
46
לא יעמיד אדם ולא יחנה ולא ירשה למי שפועל מטעמו להעמיד או להחנות את הרכב באופן שעלול להפריע לתנועה

הערות: חונה באמצע נתיב נסיעה.

דו"ח ע"ס 250 ש"ח
לצפיה ב-'אם לא היתה חניה פנויה- מדוע בעל החניון'
אם לא היתה חניה פנויה- מדוע בעל החניון
28/05/2018 | 20:58
2
41
הכניס עוד רכבים?
האם החניון משרת את כלל הציבור או שהחניון שייך לאדם פרטי וכך גם החניון, נמצא על שטח פרטי ויש לו היתר לגבות דמי חנייה
לצפיה ב-'הכוונה היא לא ממש לחניון אלא למגרש חניה של העיריה אשר'
הכוונה היא לא ממש לחניון אלא למגרש חניה של העיריה אשר
28/05/2018 | 21:43
1
37
כל מקומות החניה בו צבועים בכחול לבן
לצפיה ב-'אם כך, יתכן והדוח שניתן - מוצדק'
אם כך, יתכן והדוח שניתן - מוצדק
28/05/2018 | 23:11
41
כעקרון - אין לפקח חובה לצלם את העבירה, מספיקה עדותו מה גם שעבירה שכזאת קשה לתעד בצילום ,
לצפיה ב-'איחוד דוחות תעבורה ו/או ביטול הריביות שצברו?'
איחוד דוחות תעבורה ו/או ביטול הריביות שצברו?
24/05/2018 | 13:49
1
39
אדם צבר במהלך השנתיים האחרונות דוחות תנועה רבים הן של עיריות והן של משטרה. סך חובותיו מגיעים לכ-9,000 ש"ח. האם ישנה דרך או מסלול בו ניתן להגיש בקשה לתשלום ללא ריביות ו/או בקשה לאיחוד ו/או בקשה להקלות בתשלום?
לצפיה ב-'דוחות של המשטרה - אין סיכוי, דוחות עיריה יש'
דוחות של המשטרה - אין סיכוי, דוחות עיריה יש
24/05/2018 | 15:56
40
לפנות למח' המשפטית ולדבר איתם
למה האדם לא טיפל בדוחות והזניח אותם, הדוחות לא מתפוגגים
אגב, דוחות עירייה שעברו לטיפול גביה אצל עו"ד - יהיה מאד קשה עד בלתי אפשרי להקל בסכום הקנס אבל כדאי תמיד לנסות במיוחד אם לאדם יש בעיות כלכליות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל'
דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל
20/05/2018 | 19:08
9
99
שלום 
אפשר לערער על דוח אזהרה שבעיניי תמוהה?
קיבלתי היום דוח אזהרה על נסיעה בצד שמאל של הכביש כי נסעתי משהו כמו 2 ק״מ, אבל נסעתי במהירות המותרת המקסימלית (90 קמש)..
מה דעתכם? נראה לכם דו״ח הגיוני? 
לא לגמרי הבנתי מה אומר דוח אזהרה אז שווה לערער?

לצפיה ב-'ברגע שאתה מערער על דוח אזהרה, הוא הופך '
ברגע שאתה מערער על דוח אזהרה, הוא הופך
20/05/2018 | 21:06
1
76
להיות דוח רגיל עם קנס ונקודות
אין חשיבות למהירות הנסיעה בנתיב השמאלי, הנתיב הזה מיועד אך ורק לעקיפת רכב הנוסע בימין הכביש כך שאם לא עקפת כל רכב (ולא היה פקק תנועה) ונסעת בנתיב השמאלי - עברת עבירה והדוח מוצדק
לצפיה ב-'בהמשך'
בהמשך
21/05/2018 | 12:47
53
דו,ח אזהרה ניתן רק כשהנהג מודה באשמה.
לדעתו של השוטר עברת עבירה (ומהיכרות - שוטר זה אמין ביותר) אך כשבדק את עברך התעבורתי וצרף לכך את הודאתך בביצוע העבירה (לא ניתנת אזהרה למי שאינו מודה  כי על אזהרה אסור לבקש להישפט ולשוטר אסור לחסום דרכו של הנהג להוכיח צדקתו במשפט) - במידה ואתה פונה למשטרה וחוזר בך מהודאתך יוחלף הדו,ח לדו"ח ב.מ. (ברירת משפט) וישלח אלייך דו,ח חדש הכולל קנס ונקודות, ואז תוכל לשלם (ובזה יראוך כמודה באשמה - כלומר לא הרווחת כלום) או לבקש להישפט, במידה ותבקש להישפט יוזמנו השוטר ושותפתו להעיד ועלייך יהיה להוכיח לשופט שהם טעו ולא עברת את העבירה - ויהיה לך די קשה להוכיח זאת, מה עוד שמדובר בשוטר בעל נסיון רב המכיר היטב קטע כביש זה על כל הצמתים שבו.
המלצה שלי - להפנים וללמוד ולהמשיך לנהוג בעתיד כפי שנהגת עד כה - כלומר לא להיתפס בביצוע עבירות תנועה. במידה ותעשה זאת - לא הפסדת כלום.
לצפיה ב-'הדו"ח תמוה, האזהרה תמוהה.'
הדו"ח תמוה, האזהרה תמוהה.
22/05/2018 | 01:30
6
29
לצפיה ב-'צודקת. הנהג לא מודה בעבירה. היה צריך לרשום דוח ב.מ רגיל'
צודקת. הנהג לא מודה בעבירה. היה צריך לרשום דוח ב.מ רגיל
22/05/2018 | 08:54
2
52
אחד מהקריטריונים הוא הודאה בעבירה, מה שלא מובן באופן חד משמעי מדברי הנהג.
חסד עשה אתו השוטר.
הדו"ח מבחינת העבירה תקין לחלוטין ונסיבות המקרה כתובות היטב.
לצפיה ב-'סיפור מהחיים'
סיפור מהחיים
22/05/2018 | 10:09
57
בעבר נתתי דו"ח בעניין דומה (ההנחיה  היא לאפשר לנהג לנסוע בשמאל כ 2 ק"מ כדי לתת לו זמן להתעשת ולחזור לימין) לגברת מסוימת היא אמרה לי: "יושב לידי המומחה הגדול בארץ לתקנות התעבורה ואם הוא לא העיר לי זה סימן שלא עברתי עבירה", (התברר שזה היה שופט), היא קיבלה את הדו"ח, עורך דינה ביקש לבטלו או להמירו באזהרה, התביעה סרבה, היא ביקשה להישפט, כשעליתי לדוכן להעיד סימנו לי לרדת והתובע הורה לי לצאת מהאולם, ליווה אותי החוצה, אמר שהסנגור הסכים לעיסקת בתנאי שהשוטרים לא ישמעוה - ואמר שהסנגור ביקש ממנו שימסור לי שזה הדו"ח הטוב ביותר שראה בימי חייו ולא היתה שום דרך להפילו.
לצפיה ב-'תודה, למען האמת זו הייתה רק הערה לשונית ולא תוכנית...'
תודה, למען האמת זו הייתה רק הערה לשונית ולא תוכנית...
22/05/2018 | 13:31
15
לצפיה ב-'מה תמוה בדוח, מה תמוה באזהרה? סתם לזרוק מילים'
מה תמוה בדוח, מה תמוה באזהרה? סתם לזרוק מילים
24/05/2018 | 15:59
2
36
מבלי להסביר
לצפיה ב-'כבר כתבתי: זו הייתה הערה לשונית...'
כבר כתבתי: זו הייתה הערה לשונית...
25/05/2018 | 00:45
1
16
לצפיה ב-'חבל שהשוטר לא מסביר את חומרת העבירה וטורח רק לתת דו"חות'
חבל שהשוטר לא מסביר את חומרת העבירה וטורח רק לתת דו"חות
09/06/2018 | 23:45
18
עד שכבר עצר את הנהג, תיעד את העבירה, ורשם את הדו"ח, במקום להשקיע עוד 10 שניות ולהסביר לנהג את חומרת העבירה לוודא שלא יחסום בעתיד נתיב שמאלי שלא לצורך, פתר את עצמו עם אזהרה והותיר את הנהג עם סימני שאלה מעצבנים במיוחד.
ועוד קיבל קומפלימנטים מקולגה בשירשור על אמינותו.
לא חבל?
לצפיה ב-'חגורות בטיחות'
חגורות בטיחות
19/05/2018 | 17:17
1
54
בהמשך לשאלת הסוברית,85,במושב האמצעי לא מותקנות חגורות והבנתי שלא מקבלים דוח.האם גם חוקי לנסוע בלי כריות ראש בשני הספסלים אם לא מותקנות במקור?
לצפיה ב-'חגורות בטיחות ומשענות ראש'
חגורות בטיחות ומשענות ראש
20/05/2018 | 06:38
46
כפי שכבר הבנת, חובת חגורות בטיחות ברכב מסוג M במושבים שמאחורי הנהג הנה משנת 1987 ואילך. אם רכבך הנו מסוג N, אזי החובה הנה משנת היצור 1995 ואילך.
משענות ראש - תקנה 355ג(1): ברכב נוסעים פרטי ובמונית ששנת ייצורם 1981 או לאחריה, וברכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עד 5,000 ק"ג וששנת ייצורו 1989 או לאחריה, יותקנו במושבים הקדמיים משענות ראש לנוהג ברכב וליושב לצדו.

וכן 355ג(2): ברכב ששנת ייצורו 2005 ואילך יותקנו במושבים הקדמיים משענות ראש לנוהג ברכב וליושב לצדו.

כך שגם בזאת רכבך פטור.
לצפיה ב-'השוטר לא זכר את האירוע - והנהג זוכה '
השוטר לא זכר את האירוע - והנהג זוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 14:29
2
188

יש פה מקרה מאוד מעניין.
כבר לא צריך לחשוש שמילה של אזרח שווה פחות ממילה של שוטר. בית המשפט המחוזי קיבל ערעור על פסק דין מרשיע של בית המשפט לתעבורה וקבע כי אין לעדות שוטר "חזקת אמינות".
להיפך- שוטר בדר"כ אינו מעיד מזכרונו אלא ממה שרשם בזמנו בדו"ח ולקריאה תמה של הרשום בדו"ח לא נייתן לייחס אמינות יתרה. לעומתו, נהג אשר עדותו תהייה אמינה ומלווה בראיות אמינות, יכול לגבור על עדות שוטר, דבר העשוי להביא לזיכוי בתיק.

מוזמנים לצפות בסרטון קצר בנושא:

לצפיה ב-'מה היה בפסק הדין עצמו? כלומר מה הייתה העבירה ואיך זוכה האזרח'
מה היה בפסק הדין עצמו? כלומר מה הייתה העבירה ואיך זוכה האזרח
19/05/2018 | 20:38
44
רק אציין שפירוט שיחות רגיל מחברת הסלולר אינו ראיה רלוונטית מאחר שהוא מתעד רק שיחות יוצאות שהתבצעו בפועל, כלומר לא כולל שיחות נכנסות, שיחות שלא נענו, שיחות חינם למוקד שירות הלקוחות (כן, הן לא בהכרח מתועדות) וכמובן, שלל התעסקויות אחרות בטלפון, ובימינו לא חסרות סיבות.
לצפיה ב-'אם הנהג מביא ראיות לסתור......'
אם הנהג מביא ראיות לסתור......
31/05/2018 | 17:03
17
ובכל זאת - כל מי שיטריח עצמו לשבת בבית דין לתעבורה  יבין שהיה כאן דבר חריג ביותר -
סטטיסטית - למעלה מ 98% ממשפטי התעבורה מסתיימים בהרשעת הנהג - כך שמסתבר שבכל זאת השופטים מייחסים אמינות רבה יותר לדברי השוטר, שלא ממש חשוב לו אם נהג יורשע מאשר לנהג שיש לו אינטרס ברור לצאת זכאי.
לצפיה ב-'דו"ח עירייה על חנייה בתחום צומת '
דו"ח עירייה על חנייה בתחום צומת
13/05/2018 | 21:57
11
101
קיבלתי דו"ח חנייה מהעירייה על חנייה בתחום הצומת, עכשיו אפשר לראות מהתמונות שאין אדום לבן וזה לבן, כמו כן אין תמרור שאוסר חנייה, הרחוב ששמתי את הרכב הוא חד סיטרי וגם הרחוב שאיפה שעמדתי לצלם בתמונה השלישית, כמו כן אין הפרעה לשדה ראייה, יש סיכויים גבוהים לדעתך שהערעור יתקבל, כי הבנתי שחייב אדום לבן אם אין חנייה בתחום צומת, ונגיד בצד השני יש אדום לבן, ואיפה שהרכב השחור גם קיים אדום לבן, רק איפה שהחנתי לא קיים אדום לבן.
תודה.
לצפיה ב-'אתה רציני? יש עבירה והדוח מוצדק, לא צריך'
אתה רציני? יש עבירה והדוח מוצדק, לא צריך
13/05/2018 | 22:10
8
58
תמרור כדי לאסור חניה בצומת, זה אחד מחוקי התנועה ומצויין בת"ת
לצפיה ב-'לא צריך תמרור, אבל צריך סימון מדרכה, אדום לבן הכוונה....'
לא צריך תמרור, אבל צריך סימון מדרכה, אדום לבן הכוונה....
13/05/2018 | 22:17
7
22
לצפיה ב-'סעיף 72א מתוך ת"ת:'
סעיף 72א מתוך ת"ת:
13/05/2018 | 23:01
6
56
מקומות האסורים בחניה
(3)   בתוך צומת או בתחום שנים עשר מטר ממנו, פרט לקטע שסימנה רשות תימרור, בתמרור או בסימון על אבני השפה, שמותר לחנות בו;

אגב, אדום-לבן זה תמרור

לצפיה ב-'אז זאת השאלה'
אז זאת השאלה
13/05/2018 | 23:19
5
49
אין אדום לבן איפה שהחנתי..יש לבן, האם העירייה חייבת לסמן אדום לבן לפני כל צומת או אחרי, כמו שיש במעברי חצייה?
לצפיה ב-'לא חייבת ולבן זה לא תמרור'
לא חייבת ולבן זה לא תמרור
14/05/2018 | 14:58
4
21
לצפיה ב-'לבן לא תמרור, זה ידוע, אבל לפי התקנה'
לבן לא תמרור, זה ידוע, אבל לפי התקנה
15/05/2018 | 15:08
3
36
עירייה יכולה לסמן חנייה גם בתוך ה 12 מטר, ואין תמרור שמעיד על איסור חנייה או אדום לבן, ובלבן אפשר לחנות בדיוק כמו אפור, ככה שאם היה אדום לבן או תמרור אז לא היה ניתן לחנות...
וכל השכונה חונה שם גם במהלך היום, בכל הקטע הלבן שמעיד על 12 מטר מצומת, ואם הייתי חושב שהיה סיכון לדו"ח לא הייתי חונה שם מלכתחילה...
לצפיה ב-'עזוב עירייה, תראה איך חנית , כמעט בתוך הצומת'
עזוב עירייה, תראה איך חנית , כמעט בתוך הצומת
15/05/2018 | 18:26
2
14
לצפיה ב-'אז איך תסביר את זה שהרכב השחור גם '
אז איך תסביר את זה שהרכב השחור גם
15/05/2018 | 19:22
1
34
חונה בתחום של הצומת שמסומן באדום לבן, ויש עוד רכבים מאחוריו שחונים באדום לבן...
הם לא "כמעט בתוך הצומת" אני כמוהם, לא הסתרתי שדה ראייה או תמרור ולא חניתי באדום לבן... היו היו שם לפניי וחונים שם כל יום...

לצפיה ב-'אם בזמן רישום הדוח הרכב השחור היה במקום ולא'
אם בזמן רישום הדוח הרכב השחור היה במקום ולא
15/05/2018 | 21:19
36
נרשם לו דוח למרות שעבר עבירת חניה, יש כאן אכיפה בררנית, אם תצליח להוכיח שרכב נוסף חנה במקום ורק לך נרשם דוח - בקש להשפט, במשפט תצטרך להוכיח שאכן כך היה (עדים, צילומים,) ואתה מבקש את ביטול הדוח עקב אכיפה בררנית
לצפיה ב-'תגיד תודה '
תגיד תודה
14/05/2018 | 09:34
1
52
יש כאן עוד עבירת חניה שלא התיחסו אליה. המרחק בין הגלגל למדרכה אסור שיהיה יותר מ 40 ס"מ, ואצלך זה הרבה יותר. יצאת בזול.
לצפיה ב-'זה עיקול'
זה עיקול
15/05/2018 | 15:14
38
אם לא שמת לב, גם אם הייתי חונה צמוד יותר אז החלק הקדמי והחלק האחורי היו רחוקים, וגם לא הייתה הפרעה לתנועה בחנייה מה שבד"כ קורה על מי שחונה רחוק ממדרכה, וגם לא שמעתי או לא ראיתי בפורומים הודעה על מישהו שקיבל דו"ח כזה (אולי לא חיפשתי נכון) אבל אם אתה מוצא, אשמח לקישור...
לצפיה ב-'האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה'
האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה
08/05/2018 | 13:29
14
48
האם המסייע לנכה יכול לחנות ללא הנכה בחניית נכים-עבור הנכה
אני מסייע לאבי, נניח ואני נוהג ברכבו שלו בעל תו נכה קבוע ברכב, לקופת החולים על מנת לקנות לו תרופות קבועות, ואבי לא נמצא באותה עת איתי ברכב.

או לחילופין מקרה ב' - חניתי ב- 4 גלגלים על מדרכה ללא הפרעה וכנדרש בחוק הנכים - וגם ללא הנכה ברכב, ואולם ב-2 המקרים הנסיעה היא רק לצורך סיוע לנכה ותועלתו.

נניח וקיבלתי דו"ח מפקח / דו"ח מצלמה - זה חוקי?, אחרת מה החוק מגדיר?
ומה ההגדרה במצב שנכה לא מסוגל באותו פרק זמן להתלוות עימי, ולכן אני מבצע את הנסיעה ברכב הנכה שרשום על שמו ובעל תו חנייה לנכה ממשרד התחבורה.
תודה.
דוד
לצפיה ב-'הנכה חייב להיות ברכב '
הנכה חייב להיות ברכב
08/05/2018 | 13:47
5
42
שאם לא, כל דוח שירשם יהיה כשר וחוקי לחלוטין
אין לך זכות להשתמש בפריבילגיה של הנכה בשום מקרה אופן או תירוץ דחוק
לצפיה ב-'מה במצב בו הנהג שהוא בן משפחה מגיע "לאסוף" את הנכה?'
מה במצב בו הנהג שהוא בן משפחה מגיע "לאסוף" את הנכה?
08/05/2018 | 15:55
4
45
נניח ממרכז רפואי / בית חולים/ אפילו קניות שהנכה יצא בבוקר , וכעת הנהג שהוא לא הנכה משאיר את הרכב בחניית נכים וזאת על מנת שהנכה בעל הזכות יוכל עקב מגבלתו הרפואית להגיע לרכב.

למשל: בן משפחה נוהג למרכז רפואי -מרפאה פרטית נניח בתל אביב, וחונה על פי חוק הנכים (ברכב הנכה , יש תו חנייה, ועל פי הנהלים), ואולם בשלב זה הנכה לא ברכב ,אלא נדרש להביאו מאותו מרכז רפואי, ולכן מה יעשה בן משפחה כזה?, אז האם מותר לבן המשפחה כן יהיה לחנות מספר דקות בחניית נכים או על פי החוקים על המדרכה, וזאת משך זמן שבן המשפחה יוצא לאותה מרפאה במטרה לסייע בניידות של הנכה שהוא בעל הרכב?!, ואולם מה יעשה באם קיבל על זה דו"ח מפקח או נניח דו"ח מצלמה?
תודה.
לצפיה ב-'לדעתי אין בעיה שאתה פועל לטובת הנכה במקרה זה. לא תקבל דו"ח.'
לדעתי אין בעיה שאתה פועל לטובת הנכה במקרה זה. לא תקבל דו"ח.
09/05/2018 | 08:13
16
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כל עוד הנכה יוצא מהרכב או נכנס אליו זה היינו-הך'
למיטב ידיעתי כל עוד הנכה יוצא מהרכב או נכנס אליו זה היינו-הך
11/05/2018 | 02:58
2
34
הרעיון בחניית נכה היא שהנכה לא יצטרך ללכת הרבה, ולכן זה לא משנה אם הסעת אותו ליעד ועכשיו הוא יוצא מהרכב או שבאת לאסוף אותו מהיעד ועכשיו הוא עומד להיכנס לרכב.
לצפיה ב-'יש לך את דברייך שכתבת כתובים בלשון החוק?'
יש לך את דברייך שכתבת כתובים בלשון החוק?
11/05/2018 | 09:44
1
30
אחרת מה הטעם ללכת עם זה לבית משפט- בבקשה להישפט?

ודגש רק על מצב שכזה, ושהגבת לגופם של דברים שזה חוקי, ברם הנכה לא ברכב , והחנייה של הבן המלווה היא ךצאת כעת מהרכב לבד לכיון המרפאה במטרה לסייע לנכה להגיע לרכבו קרב ככול הניתן, וזאת מפאת מצבו הרפואי והגבלתו
לצפיה ב-'ההוראות "יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג עבורו ברכב"'
ההוראות "יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג עבורו ברכב"
11/05/2018 | 13:50
35
וכפי שהוא יכול להסיע אותו לנקודה הוא יכול גם לאסוף אותו, זו אותה פעולה רק הפוכה. בקיצור, אם החניה היא כדי שהנכה יצא או ייכנס לרכב זה בסדר, כי יש כאן הסעה של נכה. אם אדם אחר עושה סידורים עבור הנכה (או בכלל נוסע ברכבו בלי קשר) אין לו זכאות לחנות עפ"י חניית נכים.
לצפיה ב-'ניצול לרעה של תו הנכה יכול להביא לשלילת'
ניצול לרעה של תו הנכה יכול להביא לשלילת
08/05/2018 | 14:59
37
התו לכמה חודשים וכן לקנס כספי גבוה,
ניצול התו הוא גרוע יותר מנהג שחונה בחניית נכה ללא תו נכה כי נכה או מי מבני משפחתו מודעים יותר למצב
לצפיה ב-'לא. זה שהסידורים שלך עבורו זה לא משנה; אתה יכול ללכת יותר'
לא. זה שהסידורים שלך עבורו זה לא משנה; אתה יכול ללכת יותר
11/05/2018 | 03:00
32
ולכן אין לך זכות לתפוס חניות נכים שנועדו למי שמתקשה בניידות. אם אין מקום חניה פנוי סע בתחבורה ציבורית / הזמן משלוח / מצא פתרון אחר. התו לרכב נועד עבור הנכה בלבד, לא עבור מי שעושה עבורו סידורים.
לצפיה ב-'על פי חוק מותר לחנות בחניית נכים,ברם הנכה לא ברכב, ולצרכיו!!'
על פי חוק מותר לחנות בחניית נכים,ברם הנכה לא ברכב, ולצרכיו!!
16/05/2018 | 06:59
5
40
ואני חוזר ומדגיש ,שגם אם הנכה לא ברכב!, גם אם תקבל דו"ח או פקח/משטרה תשאל. אז תטען שאתה קונה תרופות או דבר שקשור לנכה שהוא בעל הרכב!.

אני קיבלתי דו"ח על דבר כזה, בחרתי להישפט ויצאתי זכאי בבית המשפט לתעבורה.

אל תהיה פראייר ותשלם!.

ישראל=שיטת מצליח
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות'
יש שתי אפשרויות
16/05/2018 | 10:34
3
40
או שלא העדת אמת במשפט או שאתה כותב לא אמת בפורום.
לצפיה ב-''
16/05/2018 | 11:43
5
לצפיה ב-'למה סתם "לקטול" בן אדם, אתה לא יודע את כל הנתונים!'
למה סתם "לקטול" בן אדם, אתה לא יודע את כל הנתונים!
18/05/2018 | 13:20
1
13
לצפיה ב-'אני קובע זאת על סמך הנתונים שמסר'
אני קובע זאת על סמך הנתונים שמסר
19/05/2018 | 08:03
28
החוק אינו מתיר למי שאינו נכה  לחנות בחניית נכים כדי לקנות משהו עבור נכה, - הוא יכול לחנות במקום מרוחק יותר וללכת אפילו קילומטר או שניים ברגל לצורך זה, לא סביר להניח ששופט היה מזכה אותו - יש המשקרים בבית המשפט וטוענים שבאו להוריד או לאסוף את המכה.
ולכן כתבתי מה שכתבתי ואני עומד מאחרי דברים אלה כל זמן שהנתונים שמסר קיימים והם כל הנתונים הרלוונטיים.

לצפיה ב-'בולשיט. '
בולשיט.
16/05/2018 | 14:43
16
לצפיה ב-'שאלה עבור אבי'
שאלה עבור אבי
09/05/2018 | 21:56
3
68

אבי בעל תו נכה לרכב, חנה למספר דקות באדום לבן, עם מהבהבים באין מפריע לתנועה וצולם.

האם ניתן יהיה לערער על הדוח?
לצפיה ב-'ניתן לעשות הכול. השאלה מה התוצאות'
ניתן לעשות הכול. השאלה מה התוצאות
10/05/2018 | 08:09
2
41
את מביאה לכאן עדות שמיעה מיד שניה.
הפקח היה בשטח ראה ופירש את מה שראה כעבירה.
חפשי כאן בחוק הנכים מה מותר ומה אסור
לצפיה ב-'הפקח היה על אופנוע'
הפקח היה על אופנוע
10/05/2018 | 18:44
1
40
לא עצר להשאיר פתק. פשוט צילם ונסע, לא יודעת אם שם לב בכלל לתו נכה על הרכב.
לצפיה ב-'האפשרויות'
האפשרויות
16/05/2018 | 10:37
32
1. לבקש ביטול במכתב עם הסבר + צילום תו הנכה
2. אם לא יעזור לבקש להישפט ולשכנע את השופט שהיה חייב לחנות שם כי לא היה מקום חניה מתאים בקרבת מקום ולא היתה הפרעה ממשית לתנועה
לצפיה ב-'דוח על אי ציות לתמרור 815'
דוח על אי ציות לתמרור 815
08/05/2018 | 11:00
4
85
שלום,
שבוע שעבר נסעתי על איילון צפון, ליד הירידה לוולפסון.
הירידה למחלף מלווה בתור. נסעתי לאורכו וניסיתי להשתלב.
לבסוף השתלבתי קרוב מאוד לסוף הנתיב.
על אי התנועה המתין שוטר, שרשם לי דוח וכתב כי עליתי עם 4 הגלגלים על שטח ההפרדה. אי ציות לתמרור 815 עבירה 22 א.
כשעצר אותי לא פירט מדוע עצר - ביקש רישיונות והלך לכיון הניידת לכ-10 דק. כשחזר אמר שהדוח הוא כי אנשים כועסים שעוקפים את התור, ושגם עליתי על שטח ההפרדה אבל בגלל שאני נחמדה, הוא רושם לי דוח "רק"על 250 ש"ח וללא נקודות.
המקרה מוקלט וניתן לראות בקלות שלא עליתי על שטח ההפרדה.
אכך השתלבתי בתנועה לקראת סוף הנתיב.
הדוח הוא על סך 250 ש"ח ללא נק.
האם יש טעם לערער? ייתכן ואקבל במקום דו"ח תנועה על ההשתלבות?

ברור לי שיש לי הוכחה לכך שלא עליתי על שטח ההפרדה.
השאלה אם כדאי להתעקש או שאני עלולה להפסיד יותר מ-250 ש"ח.

האם חייבים לבקש להישפט? יש דרך יותר קצרה להוכיח את המקרה? כאמור יש לי וידאו? אבל האם יש דרך להעבירו למשטרה? מה נהוג?

אם זה רלוונטי הדוח האחרון שלי הוא מלפני 7 שנים.

תודה רבה

לצפיה ב-'הדעה שלי, בגלל שאת נחמדה השוטר לא רשם'
הדעה שלי, בגלל שאת נחמדה השוטר לא רשם
08/05/2018 | 12:00
50
לך דוח על קיפוח זכות שזו עבירה ביריונית שהעונש עליה הוא גבוה יותר והסתפק בעונש קל על עבירה אחרת
כמובן, אם כל הקטע מצולם כולל הרגע בה השוטר עוצר אותך ולא רואים שאכן עלית על אי תנועה זה יכול להיות לטובתך אבל גם לרעתך כי יראו בסרטון שעקפת את כל הטור וקיפחת את זכות הנהגים שקדמו לך
תוכלי לבקש להמיר לאזהרה  אבל עלייך להודות באשמה
לצפיה ב-'שוטר לא משהו.'
שוטר לא משהו.
16/05/2018 | 10:45
35
לפי דברייך השוטר רשם דוח על עבירה שלא ביצעת במקום לרשום על עבירה שביצעת (500 שקל), אסור לו לעשות דבר כזה, גם אם הוא מצרף הערה על נחמדותך שהיא בהחלט לא לעניין.
ולטיפול עצמו - קראי מה רשם בנסיבות, אם תאר בהן גם את עניין קיפוח הזכות "מה שאת קוראת "השתלבות") כדאי להודות בעבירה ולבקש המרה לאזהרה, שכן אם תלכי להישפט עלולים להחליף את סעיף העבירה, אם לא ציין זאת פני למפנ"א טלפונית צייני שיש ברשותך סרט המוכיח שלא ביצעת את העבירה והשוטר טעה ושאלי אותם מה לעשות.
במידה ותשפטי הביאי איתך את הסרט.
לצפיה ב-'מה יצא משאלתך'
מה יצא משאלתך
16/07/2018 | 12:37
1
143
גם לי היה אותו דבר בצומת יגור,שזה מקובקב ורשמו לי בדוח 815 דהיינו רציף.מעניין לדעת מה היה תגובה של העורכי דין.
לצפיה ב-'תוצאה'
תוצאה
18/07/2018 | 10:57
1
לצערי לא שמתי לב שיש רק 30 יום לערעור ומודה שלא היה לי כוח להתעסק עם משפט, לכן נאלצתי לשלם את הדוח.
כמובן לא עירבתי עורכי דין בעניין כי לטעמי זה לא שווה את הטרחה או את הכסף.

מודה שהיה לי קשה לשלם את הדוח, בגלל העובדה שאינו מציג את האמת, ולך תדע אילו מקרים מתרחשים שאינם "קלים/פשוטים" כמו המקרה הזה בו שוטר כותב עדות לא נכונה ואפילו שקרית.

לצפיה ב-'ואם את כזאת נחמדה ומודה ...'
ואם את כזאת נחמדה ומודה ...
07/05/2018 | 11:25
58
מדוע לא תיפני למשטרערע ותבקשי להמיר את הדו"ח הזה באזהרה. לא חבל על הכסף שאת תורמת למירי רפש וחבריה בספסל המשטרה ?
וכעת ברצינות : במידה ויש לך רשיון נהיגה מעל 5 שנים ובתקופה זאת לא נתפסת מבצעת עבירת תנועה קרי נרשם לך דו"ח את זכאית להמרת הדו"ח לדו"ח אזהרה.
כיצד עושים זאת ?
מאחרוי הדו"ח כתוב ואם לא הבנת פני בטלפון למפנ"א - משטרת התנועה מרכז פניות נהגים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו