לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1015810,158 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'תאונה - מה לעשות'
תאונה - מה לעשות
18/07/2018 | 09:35
6
29
שלום,

נסעתי הבוקר בחולון בנתיב הימני. נהג שניסה להשתלב בנתיב שלי בברוטליות, פגע לי בכנף השמאלית הקדמית.
הוא מכחיש ומאשים אותי (מה איכפת לו?).
מאחורי היו מכוניות נוספות מאחורי, בהחלטה של שבריר שניה, לא יכולתי לעצור את הרכב בפתאומיות. הוא לעומת זאת ביצע עקיפה בצורה מרושלת כשראה שהנתיב אינו פנוי.

יש לי מצלמת רכב וניתן לראות את הפגיעה (שנייה 18) . צירפתי גם תמונה של הרכב.
https://drive.google.com/file/d/1jVgvlIjjRH06OBO0kVa3Ji7yMiAxu6an/view

חברת הביטוח אמרה שהיא לא מתעסקת בצילומים וזה אחריות רק של בית המשפט.
מאחר ומדובר בתאונה בצד וזאת מילה שלי כנגד מילה שלו, הביטוח הציע בפני 2 אפשרויות:
1. 2 צ'קים דחויים לשמאי ולמוסך. מאחר והנהג מכחיש אשמה, אז התיקון מתבצע באמצעות הפוליסה המקיפה שלי. במקרה כזה, תהיה עליית פרמיה. ניתן לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות על עליית הפרמייה בכל שנה (במשך 3 שנים) או לאחר 3 שנים על הסכום המצטבר.
2. ללכת לשמאי באופן פרטי ועם דוח השמאות לתבוע אותו בתביעות קטנות (ייקח כמה חודשים). במקרה כזה, במידה ואני אנצח לא תהיה תבעיה ביטוחית שלי כלל והפרמייה לא תגדל.

לפני שאני מחליט באיזה אפשרות לבחור, האם יש לי מקרה ברור פה? האם ניתן לקבוע בוודאות שהוא האחראי לתאונה?
באיזה אפשרות כדאי לי לבחור?

תודה רבה.
לצפיה ב-'זה הסיפור שלך - ומה הסיפור שלו ?'
זה הסיפור שלך - ומה הסיפור שלו ?
18/07/2018 | 09:51
5
20
תתקשה מאד להוכיח שהוא אשם, ובד"כ האשמה במקרים כאלה מתחלקת בין שני הנהגים (לאו דווקא 50%), ואולי גם לו יש נזקים שיכנסו לתחשיב הכללי.
השיקול צריך להיות מחולא לשניים.
1. מה עלות התיקון בלי פניה לביטוח ומה העלות אם פונים לביטוח ולפי זה להחליט איך לתקן. - אם עלות התיקון  לא גבוהה אולי אפשר לוותר על שמאי .
2. לאחר התיקון לשקול אם להגיש תביעה, עלייך לקחת בחשבון שסיכויי הזכיה הממשית (שיוחזרו הוצאותייך) נמוכים (אלא אם אתה מקצוען בתביעות והוא לא יוצלח בזה - אם המצב הפוך אתה עלול לשלם לו הוצאות משפט)
במידה ואתה מגיש תביעה עלייך להגישה גם נגדו וגם נגד הביטוח שלו ולכן כבר מהתחלה כדאי שתדרוש החזר הוצאות גם ממנו וגם מהביטוח שלו, ובמכתב רשום.
לצפיה ב-'שאלות המשך'
שאלות המשך
18/07/2018 | 10:03
4
20
יש סרט. זה אכן מילה שלי כנגד מילה שלו, אבל הסרט מראה בצורה אוביקטיבית את המצב כפי שהיה.

מדובר בפגיעה של פח ופלסטיקה, ולכן מדובר בכמה אלפי שקלים. האם עדיין נדרש שמאי?

במידה ואני מגיש תביעה, התביעה צריכה להיות על עלות השמאי, התיקון והמשפט. לא? האם מראש יש לציין בכתב התביעה את הנהג וגם את חברת הביטוח? מה אחריותם בנושא?
במידה ואני מפסיד בתביעה, האם חברת הביטוח שלי מכסה את ההפסד במידה ואני מפעיל ביטוח לאחר מכן? (כמובן שאני אספוג העלאת פרמייה, אבל זה גם המצב שהיה קורה בכל מקרה אם לא הייתי פונה לתביעה).
לצפיה ב-'אם המצלמה היתה ברכבך הסרטון לא מוכיח כלום'
אם המצלמה היתה ברכבך הסרטון לא מוכיח כלום
18/07/2018 | 17:20
3
22
אם אתה מגיש תביעה היא אמורה לכלול כל הוצאותייך, כולל עלות שמאי, את הוצאות המשפט כדאי לבקש מהשופט שיפסוק בעצמו, אם אתה שכיר והורד משכרך (לא ימי חופשה אלא כסף) בגלל העדרות לצורך התיקון - גם את הפסד השכר, עלייך לתבוע גם את הנהג וגם את חברת הביטוח שלו (שבחוזה בינה לבין הנהג היא אמורה לשלם במקומו נזק שגרם), במידה ותתבע רק אחד מהם הוא יטען לחוסר יריבות והתביעה תידחה ותאלץ לשלם לו הוצאות
, חברת הביטוח לא תכסה הפסדים במשפט אלא לכל היותר עלות הנזק מינוס השתתפות עצמית
לצפיה ב-'נראה לי שהסרטו יהיה לרעתו כי יש כאן עקיפה'
נראה לי שהסרטו יהיה לרעתו כי יש כאן עקיפה
18/07/2018 | 21:28
2
20
מימין, הרכב המסחרי נראה סוטה לתוך נתיבו והוא מאיץ את המהירות כדי לא לאפשר לו וזו התוצאה
לצפיה ב-'איך הגעת לזה?'
איך הגעת לזה?
18/07/2018 | 23:37
1
20
קודם כל לא האצתי.
חוץ מזה, אם אני נוסע באיילון כאשר התנועה נוסעת ב-5 קמ"ש ואני רוצה לצאת באחד המחלפים, אז אני עובר לנתיב הימני (של היציאה) ונוסע ב-30 ק"מ (במקביל אליהן), ביצעתי עקיפה מימין של כל המכוניות?
לצפיה ב-'למה לרעתך? - כי לא נתת לו להשתלב בתנועה'
למה לרעתך? - כי לא נתת לו להשתלב בתנועה
19/07/2018 | 11:20
13
בהערכה גסה - הסרטון מוכיח לטעמי שרוב האשמה בך.
ואשר לאיילון - - כששני טורי מכוניות נוסעים זה לצד זה - גם אם הטור הימני נוסע מהר יותר - זה לא נחשב לעקיפה
לצפיה ב-'חניה מול שער כניסה לבית שלי'
חניה מול שער כניסה לבית שלי
16/07/2018 | 08:21
15
22
שלום לפני חודש רכשתי וילה, לשכן מולי לא בקו מקביל יש דייר בשכירות שפשוט החליט להתיש אותי  יש לי 2 רכבים עם תו נכה ביקשתי ממנו כמה פעמים לא להחנות מול השער כניסה שלי  והוא לא דופק חשבון אפילו יותר גרוע הוא וישתו יחד  זוממים את ההתשה , החניה  מול השער שלי מותרת להם? 
לצפיה ב-'אסור לחנות מול כניסה לחניה בחצר (גם לך אסור'
אסור לחנות מול כניסה לחניה בחצר (גם לך אסור
16/07/2018 | 09:17
14
22
למרות זו חניה שלך ויש לך תו נכה)
יתכן וקשה להבחין שמדובר בכניסה לחניה פרטית לכן בקש מהעיריה לסמן תמרור X בכניסה לחניה.
אגב, תו נכה המשותף ל 2 רכבים אפשר לנצל אותו רק לרכב אחד, ולא לשניהם בו זמנית.
לצפיה ב-'למה אסור לאדם לחסום את החניה הפרטית שלו?'
למה אסור לאדם לחסום את החניה הפרטית שלו?
17/07/2018 | 13:01
13
10
לצפיה ב-'1 - כניסה לחניה פרטית מסומנת בתמרור X או'
1 - כניסה לחניה פרטית מסומנת בתמרור X או
17/07/2018 | 13:18
12
22
בתמרור אדום-לבן, אשר אוסרים כל חניה לצידם
2- כי בכך הוא "מנכס" לעצמו שטח ציבורי ששייך לכולם
3- באין תמרור - חל איסור חניה בכניסה לחצרים
לצפיה ב-'"אסור כי אסור בחוק" זו לא תשובה.'
"אסור כי אסור בחוק" זו לא תשובה.
17/07/2018 | 13:25
11
20
ואת סעיף 2 לא הבנתי. מה פירוש "מנכס" לעצמו שטח ציבורי ששייך לכולם? באיזה אופן הוא "שייך" לכולם? מה כולם יכולים לעשות בו? כולם לא יכולים לחנות בו, כי אז הם יחסמו חניה פרטית ללא תיאום עם הבעלים ויפריעו לו לצאת ולהיכנס. אבל אם הוא חוסם את עצמו זה לא המצב, והוא לא מפריע לאיש, וזה לא שטח ש"כולם" מנצלים בלאו הכי... ולכן לא ברורה לי הנקודה.
לצפיה ב-'נקודה ברורה מאד, השטח הוא של הציבור אשר סומן'
נקודה ברורה מאד, השטח הוא של הציבור אשר סומן
17/07/2018 | 15:55
10
17
 כדי שתוכל להכנס לחצרך עם רכב, ברגע שרק אתה יכול לחנות, נפגע זכותי לחנות בשטח זה, לכן, לא אתה ולא אני יכולים לחנות במקום.
אם לי אסור כי אני חוסם כניסה לחניה, גם לך אסור כי אתה חוסם כניסה לחניה ואפילו שלך היא, (מחר אתה תחנה או מישהו מהאורחים שלך) ברגע שיתירו לבעל החניה לחנות שם זה כמו שהצמידו את השטח הזה לדירתך , זה נקרא לנכס, להפוך את השטח הזה לנכס שלך,  תעשה נסיון, תחנה במקום, תזמין פיקוח חניה ותראה שירשם לך דוח גם עם תאמר לו שזו הכניסה לחניה שלך
לפי הנושא שלך, כנראה ציות לחוק הוא לא הצד החזק שלך
לצפיה ב-'מכיר "זה נהנה וזה אינו חסר"? כי מה שכתבת הוא בדיוק ההפך'
מכיר "זה נהנה וזה אינו חסר"? כי מה שכתבת הוא בדיוק ההפך
17/07/2018 | 16:37
9
20
יש כאן שטח שהציבור ממילא לא יכול ליהנות ממנו מאחר שהוא כניסה לשטח פרטי, ולכן בפועל הוא כבר "מנוכס" (רק לא מנוצל). אתה בעצם אומר "אם הציבור לא יכול ליהנות אבל אתה כן, אז גם אתה לא". כלומר כולם מפסידים בשם איזשהו "עיקרון". ומה לגבי האינטרס של הציבור שאותו אדם שחוסר לעצמו את החניה לא יתפוס חניה במקום אחר בשכונה? זה לא אינטרס של הציבור?

סיפור מהחיים:
אני הולכת לחוג קטן בשכונה שיש בה מצוקת חניה ולמקום יש כמה חנויות פרטיות משלו, אך הן לא מספיקות לכולם. מקובל כבר שנים שמי שמגיעים קודם נכנסים לחניה ואחרים חוסמים אותם במקביל למדרכה (כאילו זו חניה רגילה ברחוב). זה לא מפריע לאף אחד, כי הנחסמים והחוסמים נמצאים בפנים באותה פעילות (שנמשכת כשעה בכל פעם, רק בחלק קטן משעות היום) ויוצאים ממנה יחד באותו זמן. עם זאת, לאחרונה שכנים (או אולי רק שכן מסוים) החלו להזמין פקחים והם מבקשים מאנשים להזיז את הרכב או רושמים להם דוחות... ולפקחים לא אכפת, הם לא באים לשם במיוחד וזה לא מעניין אותם, אבל הם נאלצים להגיע כשמזמינים אותם.

לא ברור מה כואב לאנשים כאלה ומה האינטרס שלהם; אלה לא חניות של השכנים ואיש לא חוסם אותם/מפריע להם, גם אין הפרעה לתנועה. למעשה ברגע שהמשתתפים בחוג נאלצים לחנות במקום אחר בשכונה הם רק תופסים חניה נוספת לתושבים (שגם ככה סובלים ממצוקת חניה, כאמור). אין בזה שום היגיון. סתם קטנוניות או נקמנות, אולי מישהו שזה לא בא לו בטוב בעין ומעדיף לטרטר אנשים במקום לחיות בשכנות טובה לרווחת כולם.

אחרון חביב, לפי הסיפא שלך, כנראה כבוד לזולת אינו הצד החזק שלך. אין לך מושג לגביי, ובכל זאת אתה מרשה לעצמך להעלות ביקורת אישית לא מבוססת. מותר לאזרחים לשאול על החוק, להצביע על נקודות לא סבירות ואף לפעול לשנותו במידת הצורך (דרך פנייה למחוקקים, לדוגמה). ההתבצרות שלך ב"זה החוק וזהו זה" תוך התבססות על נימוקים הזויים שאינם אלא פנקסנות קטנונית (שלא לומר נקמנית) תמוהה בעיניי. החוק נועד לשרת את האזרחים ולא להפך.
לצפיה ב-'אסביר לך'
אסביר לך
17/07/2018 | 17:54
1
23
יש חוק האוסר לחנות בכניסה לחניה ו/או על תמרור 820 (משבצת עם X בתוכה - וכל אדם חייב לציית לחוק, במידה והוא חושב שהחוק לא ראוי הוא רשאי לפנות לאחד מחברי הכנסת שיעלה הצעה לשנות את החוק.
ועכשיו להגיון שאחרי זה
1. כשפקח/שוטר רואה מישהו חונה על תמרור 820  הוא לא יכול לברר מדוע הוצב שם התמרור ולכן הוא חייב לתת דוח.
2. כשהוא רואה מישהו חוסם כניסה לחניה פרטית שאין בה תמרור 820 עולה לפניו שם בעל הרכב וכתבתו, אם הכתובת של בעל הרכב הוא הבית שזו החניה הפרטית שלו - הוא לא יתן דו,ח, אם כתבתו אחרת - אינו יודע אם החוסם הוזמן לחסום או חוסם במכוון - ואז יתן דו,ח
ולעצם העניין - אלא אם החניה הפרטית היא ברחובות רבי תנועה בתוך העיר - לא יגיע למקום פקח או שוטר מבלי שהוזמן ע,י האדם שחנייתו נחסמה, כך שגם אם החניה אסורה - לא יגיע לשם מישהו לאכוף אותה.
במידה ושכן חוסם לו את החניה  - שיתכבד ויתקשר למשטרה - המשטרה תנסה קודם כל לאתר את בעל הרכב ותבקש ממנו להזיז, במידה ולא תצליח לאתר תישלח ניידת.
וזה מסביר גם את המקרה שציינת - הבעלים של  החניות לא מתלונן ולא מזמין אכיפה - אז איש לא אוכף.
לי בבית יש חניה פרטית שהרשות המקומית סימנה תמרור 820 - כשבאים אלי אורחים אני מבקש מהם קודם כל לחסום אותי כדי שלא יבזבזו חניות ברחוב - ואם מישהו זר חונה וחוסם ללא אישורי - אני מטלפן למשטרה שמטפלת בזה.
לצפיה ב-'החוק הגיוני וברור כשהחסימה נעשית ללא תיאום עם בעל החניה'
החוק הגיוני וברור כשהחסימה נעשית ללא תיאום עם בעל החניה
18/07/2018 | 01:51
14
ולכן מה שכתבת הוא התנהגות הגיונית – פקחים לא ימהרו לתת דו"ח אם אין תלונה, לא יתנו דו"ח אם מדובר ברכב שרשום בכתובת המדוברת וכו'. אם הפקח לא יודע, אפשר להשאיר פתק עם הפרטים ולהבהיר שהחונה נמצא כרגע בבית הנ"ל והחסימה היא על דעת הנחסם.

זה גם מה שעושים בחוג שהזכרתי, ושנים לא היו תלונות כי זה סידור נוח לכולם ולא מפריע לאיש, אבל יש כנראה איזה שכן ממורמר שעושה דווקא להכעיס ומזמין פקחים גם על אי-הפרעה... (ואף שהחניות החסומות אינן שלו, כאמור). רוב הפקחים בסדר ולא ישר נותנים דו"ח אלא נכנסים פנימה ומבקשים להזיז את הרכב, אבל גם זה קצת מעצבן כי זה מיותר. הטריחו פקח לחינם, הטריחו משתתף בחוג להזיז את הרכב ולהפסיד חלק מהפעילות, ובנוסף גרמו לו לתפוס חניה נוספת בשכונה. כולם יוצאים נפסדים, למעט אותו מניאק שכנראה שמח לאיד.
לצפיה ב-'בחלקו, את צודקת, נניח שיש לך 2 רכבים אז אולי'
בחלקו, את צודקת, נניח שיש לך 2 רכבים אז אולי
17/07/2018 | 19:45
6
51
אפשר שרכב אחד יחנה בחצר השני על בכניסה לחניה, אבל אם יבוא אורח ויחנה ויחסום לך את החניה, ובמיוחד עם יש מצוקת חניה ברחוב ,זה עלול להכעיס שכנים שיזמינו פקח.
כשאת כותבת "אסור כי אסור בחוק זה לא תשובה" אז איזה תשובה רצית לקבל, שלא לציית לחוק?
בכל מקרה, אם ברצונך לחנות מול הכניסה לחניה שלך, תדאגי שלא יסומן כל תמרור האוסר חניה וקחי סיכון שאיזה שכן עלול לחנות ולחסום את הכניסה לחניה
לצפיה ב-'התשובה שרציתי לקבל היא ההיגיון שמאחורי החוק ואכיפתו דווקא'
התשובה שרציתי לקבל היא ההיגיון שמאחורי החוק ואכיפתו דווקא
18/07/2018 | 01:44
5
17
ולא נכון ש"חוק זה חוק", הרי יש אין ספור חוקים ותקנות שלא נאכפים והם בחזקת "אות מתה" ברמה המשפטית, וזה לא מונח שהמצאתי. הוא קיים מסיבה טובה. בניגוד אליך, ברזילי הצליח לצאת מהקיבעון ולספק הסבר סביר. כמו כן הוא הבהיר שאכן לפקחים אין אינטרס לאכוף מה שלא באמת מפריע לאיש אם איש לא מתלונן.

לי אישית אין שום חניה, כך שזו ממש לא הבעיה שלי; אם כבר הבעיה היא בחוג שהזכרתי, וגם שם זו פחות בעיה שלי כי אני בד"כ לא מגיעה ברכב.
לצפיה ב-'אני מקבל את תשובת ברזילי רק בחלקו'
אני מקבל את תשובת ברזילי רק בחלקו
18/07/2018 | 10:54
4
16
לאף רכב אסור לחנות על גבי תמרור ה X (כולל רכב נכה) או לצד תמרור אדום לבן
ברור שאם את גרה בשכונה שקטה שבקושי יש תנועה, לא יגיע פקח אלא אם מישהו מהשכנים מזמין את הפיקוח, אז יירשם דוח
לצפיה ב-'אז איזה חלק מתשובתי אינך מקבל ?'
אז איזה חלק מתשובתי אינך מקבל ?
18/07/2018 | 17:13
3
4
לצפיה ב-'החלק הזה, אם הבנתי נכון את כוונתך: '
החלק הזה, אם הבנתי נכון את כוונתך:
18/07/2018 | 17:45
2
9
לי בבית יש חניה פרטית שהרשות המקומית סימנה תמרור 820 - כשבאים אלי אורחים אני מבקש מהם קודם כל לחסום אותי כדי שלא יבזבזו חניות ברחוב - ואם מישהו זר חונה וחוסם ללא אישורי - אני מטלפן למשטרה שמטפלת בזה
הערה שלי - על תמרור 820 אסור לחנות כלל, גם רכב נכה, אם יעבור פקח חניה וירשות דוחות לרכבים ברחוב ולרכב שחונה מול החניה שלך לא יירשם דוח, הרי יש כאן אכיפה בררנית
לצפיה ב-'אתה מוציא דברים מהקשרם'
אתה מוציא דברים מהקשרם
18/07/2018 | 19:05
1
8
הוסבר שפקח חניה או שוטר באים למקומות כאלה רק כשהם מוזמנים נקודתית, הוא לא מגיע מיזמתו לתת דו"חות לרכבים ברחוב וכשהוא מוזמן נקודתית הוא מטפל רק ברכב שבגינו הוזמן, אין אכיפה בררנית
לא צריך לתת דו"חות בשביל הכיף, דו"חת ניתנים כדי לשמור על הסדר
דוגמא - מכיר אייר פורט סיטי? - לחברה גדולה יש מגרש חניה פרטי , יום אחד עשיתי שם סיבוב  - ראיתי שכמעט כל החניות מסומנות בתמרורי נכים, התחלתי לבדוק את המכוניות אחת אחת אם רשומות כרכבי נכים, מישהו ראה והתעניין במעשי - הסברתי לו שתיכף אני מתחיל ברישום הרבה דו"חות, הוא אמר לי שקב"ט החברה שם את התמרורים כדי שלא יתפסו לעובדים את המקומות - הבנתי את העניין, אמרתי לו שאני מסתלק עכשיו ואבוא לבדיקה בעוד יומיים, עם שני פנקסי דו"חות (40) ושיודיע לקב"ט שאם התמרורים ישארו כל הרכבים יקבלו דו"חות ואם הם הוצבו בצורה לא חוקית הוא יצטרך להסביר לשופט מדוע.
לצפיה ב-'כשפקח מוזמן לטפל ברכב ספציפי שחונה'
כשפקח מוזמן לטפל ברכב ספציפי שחונה
18/07/2018 | 21:26
9
שלא כחוק, הוא חייב לרשום דוחות לכל הרכבים בקרבת מקום שחונים בניגוד לחוק, ולא רק לאותו רכב שבגענו הוא הוזמן, אלה ההוראות שיש לפקחים, אחרת יחשב הדבר לאכיפה בררנית,

לצפיה ב-'שכרות בפעם ה-3 והעונש'
שכרות בפעם ה-3 והעונש
15/07/2018 | 14:38
1
33
אהלן חברים. מצאתי מאמר מעניין מאוד על נהיגה בשכרות בפעם ה-3 שבו טיפל עורך הדין לתעבורה חיים אליה.
לצפיה ב-'האם יש עורכי דין שהגיעו עד פת לחם משום שלקוחות לא מתקרבים '
האם יש עורכי דין שהגיעו עד פת לחם משום שלקוחות לא מתקרבים
15/07/2018 | 17:42
22
אליהם עד כדי כך שמנצלים פורומים  לפרסום מודעותיהם במקום לפרסם בתשלום כפי שתפוז דורש או במקומות אחרים ?
לצפיה ב-'האם ניתן לבקש לשלם קנס לאחר שנקבע מועד למשפט?'
האם ניתן לבקש לשלם קנס לאחר שנקבע מועד למשפט?
14/07/2018 | 15:44
3
23
המקרה הוא כזה: נהג שקיבל דו"ח על חנייה במקום אסור ביקש להישפט ונקבע מועד למשפט בעוד מספר חודשים.המועד שנקבע בעייתי. שתי שאלות: 1. האם אפשר לבקש לשלם את הקנס המקורי שנקבע לפני הבקשה להישפט ולבטל את המשפט? 2. האם אפשר לבקש לשנות את מועד המשפט ?
לצפיה ב-'שניהם אפשריים'
שניהם אפשריים
14/07/2018 | 16:27
20
1;. לדבר עם התובע ולהגיע איתו לעיסקת טיעון ,סביר להניח שיסכים, הוא יביא את העיסקה בפני השופט שיאשר אותה.
2. לפנות להנהלת בית המשפט ולנמק, סביר להניח שיסכימו.
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
15/07/2018 | 14:40
1
25
היי ממליצה לך לפנות לעורך דין מצליח בדיני תעבורה. הנה הקישור:   https://www.haimlaw.com/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94/%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%93%D7%99%D7%9F-%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94/
לצפיה ב-'נראה יותר כנסיון עקיצה מאשר כעזרה'
נראה יותר כנסיון עקיצה מאשר כעזרה
15/07/2018 | 17:40
18
לפנות לעורך דין בשביל קנס של 250 ש"ח
נו באמת.
אבל רצית לגנוב דעת ולעשות פרסומת חינם?
התובנה שלי אומרת, בלי קשר להמלצה הזאת שאולי אין טובה ממנה.
מי שמנסה לגנוב דעתך או זמנך - שמור ממנו כספך היטב כי אינך יכול להיות בטוח שלא ינסה לגנוב גם אותו.
לצפיה ב-'פלאפון על הברכיים ללא שימוש בפלאפון'
פלאפון על הברכיים ללא שימוש בפלאפון
12/07/2018 | 09:03
6
44
שלום, קיבלתי הבוקר דוח על נהיגה לא זהירה כשהשוטר טוען שעברתי על סעיף 21 ג של תקנות התעבורה.
כל מה שעשיתי היה לשים את הפלאפון על הברכיים כשהוא היה דלוק באותו זמן על ווייז. לא נגעתי בפלאפון, לא דיברתי בפלאפון ולא הסתכלתי אפילו בפלאפון. לא כל כך הבנתי מה לא תקין במה שעשיתי. מישהוא פה יכול להסביר מה פה לא תקין ואם יש לי עילה לערעור על הדוח?

תודה רבה
לצפיה ב-'כתוב לך בדוח מהו סעיף 21ג של תקנות התעבורה?'
כתוב לך בדוח מהו סעיף 21ג של תקנות התעבורה?
12/07/2018 | 12:17
1
28

אולי היו צריכים לתת לך דוח לפי סעיף 28
לצפיה ב-'בפירוט הדוח כתוב:'
בפירוט הדוח כתוב:
12/07/2018 | 14:25
31
"נהגת ברכב בלא זהירות בכך שהיה מונח לך מכשיר פלאפון נייד על ברך ימין ודלוק על ווייז וכול זאת בתנועה, בניגוד לתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה"
לצפיה ב-'הדו"ח תקין'
הדו"ח תקין
12/07/2018 | 17:25
3
31
קיבלת דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות לפי סעיף 21 ג' ולא על שימוש בטלפון 28 ב'.
בדו"ח שקיבלת הקנס קטן יותר.
להחזיק טלפון על הברכיים נחשב לחוסר זהירות משתי סיבות - 1. הסטת המבט למטה במקום להתבונן בכביש עלוה לגרום לתאונה. 2. במקרה עצירה פתאומית או סטיה חדה הטלפון עלול ליפול ואז הנהג באופן אינסטנקטיבי ינסה לעצור את הנפילה או להרימו, וזה מסוכן מאד, גם להניח טלפון על המושב לידך אסור, מה שמותר הוא שהטלפון יהיה מקובע למקום בטוח ברכב (יש המקבעים להגה  וגם זו עבירה כי במקרה תאונה ופתיחת כרית אויר הנהג יקבל את הטלפון הקשיח בפרצוף - דבר העלול לגרום לפציעה חמורה ואף למוות.
וסתם עצה - כשאתה מקבל דו,ח על תקנה מסוימת מתקנות התעבורה - חפש בגוגל "תקנות התעבורה" וקרא את התקנה המדוברת ותחשוב אם באמת עברת עליה. (השוטר לא צריך לחשוב, הוא מצויד בחנ"א המנסחת עבורו את האישום)
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/07/2018 | 11:14
2
23
יש לי ברכב מערכת Android Auto. המערכת מגיעה כך מקורית מהיצרן.
מחברים את הטלפון לשקע הטעינה בכבל ואפליקציות מותאמות ל- Android Auto מאופשרות על המסך בגרסה המתאימה לרכב.

1. בשל כך, כמובן אין מתקן לטלפון, לא צריך. הטלפון יושב למטה במגש באיזור ידית ההילוכים עם המסך כבוי.
2. המערכת מציגה על המסך הראשי אייקונים של מזג אוויר, התרעה על קבלת SMS או הודעת Whatsapp (לא ניתן לצפות בהודעות, אבל אפשר לבקש שיקריא אותן וניתן לענות בשליטה קולית), והרדיו האינטרנטי מציג את תמונת האלבום של השיר שמתנגן כרקע לממשק הנגן).

האם משתמש במערכת הזו מסתכן בדו"ח כלשהו? האם שוטרי התנועה מכירים את המערכות החדשות האלה ולא יטענו כי מדובר בתצוגה לעיני הנהג, או כי ישנו שימוש בסלולרי כאשר הוא אינו מקובע למתקן?

תודה
לצפיה ב-'דעתי האישית'
דעתי האישית
15/07/2018 | 17:52
1
26
אם הטלפון מונח במגש במקום שאינו יכול ליפול לא תקבל דוח על שימוש בו או על נהיגה בחוסר זהירות.
איני חושב שהשוטרים מכירים את חידושי הטכנולוגיה יותר מאזרחים אחרים ולכן יש להניח שחלק מהשוטרים מכירים זאת וחלק לא.
בעניין "תצוגה הנראית לנהג" -  גם מסך התצוגה של הרכב וגם הוויז הם תצוגה הנראית לנהג ואיש לא מקבל דו"חות על השימוש בהם, גם מצלמת הרוורס וגם מצלמות דרך הן תצוגה הנראית לנהג - ולא ניתנים דו"חות על שימוש בהן - ושוטר לא נותן על כך דו"חות
ובקשר ל"תמונת האלבום" - אם רק תמונת האלבום תופיע לא תקבל דו"ח, עם המוזיקה תהיה מלווה בתצוגת קליפ - אתה עלול לקבל.
ואינקדוטה - זכורני שלפני שנים רבות, כשמצלמות רוורס היו רק במשאיות - ראיתי משאית עם מסך המציג תמונה זאת - עצרתי אותה בכוונה לתת דו"ח, הנהג הסביר לי מה זה והראה איך עובד - שיחררתי אותו ללא דו"ח והודיתי לו על שלימדני דבר חדש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/07/2018 | 23:32
13
במגש יכול לזוז מצד לצד, אך לצאת משם רק במצב של תאונה ככל הנראה.
קליפים אין אפשרות כמובן בשום מצב גם לא בעצירה (תאורטית אפשר לפרוץ ולהתקין גם יוטיוב, אבל זה לא רלוונטי).

כולי תקווה שאכן כך יהיה. כיוון שאני משתמש תמיד ברדיו אינטרנטי ולא רדיו רגיל, תהיתי אם הגרפיקה הזו לא תמשוך אש. לא ניתן אפילו לבחור אם רוצים או לא רוצים את זה.
לצפיה ב-'דוח חניה באדום לבן בתוך בית חולים'
דוח חניה באדום לבן בתוך בית חולים
11/07/2018 | 14:22
2
39
קיבלתי הודעה מחבר - מסרקן אותי גם:

אתמול חניתי בבית חולים הדסה עין כרם על הכביש מול מכון שרת, באדום לבן, בתוך שורה ארוכה של מכוניות. קיבלתי דו"ח 250 ש"ח. ביציאה שילמתי לבית החולים על החניה.
עכשיו אני מרגיש מטומטם, איך זה יכול להיות גם לשלם חניה לגוף פרטי, וגם לשלם דו"ח עירוני על חניה במקום לא מוסדר לחניה?
היש לזה תקדים גם לשלם חניה וגם לשלם קנס על חניה לא מוסדרת? והרי אם אני משלם חניה לבית החולים משמע שהשטח שייך להם, אם כך איך יש סמכות לצבוע ולקנוס על אדום לבן בשטח הזה?
מה אומרים המבינים?
לצפיה ב-'בכניסה לחניה היו צריכים להודיע שאין מקום חניה'
בכניסה לחניה היו צריכים להודיע שאין מקום חניה
11/07/2018 | 14:45
1
27
פנוי, האם חנית באדום-לבן כי לא היתה חניה חוקית פנויה? האם אתה יכול להוכיח זאת? אם כן, תבע מבעל הזיכיון שיחזיר לך את הכסף בעבור החניה.
לבית חולים אין סמכות לקבוע תמרורים ולתת קנסות, מי שעושה זאת זאת העיריה (בהתאם לחוק עזר עירוני-חניה ות"ת ותוכנית בניית עיר), לעירייה יש סמכות לתת דוחות בשטח חניה פרטי המשרת את כלל הציבור (חוק עזר עירוני -חניה, פקודת העיריות)
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
12/07/2018 | 08:23
23
בהדסה עין כרם יש המון מקומות חניה, קשה לי להאמין שכולם היו תפוסים, הבעיה היא שחלקם די מרוחקים (וגם לזה יש פתרון כי שאטל של בית החולים מסיע מהם), ואם באמת לא נמצא מקום חניה - יוצאים מהחניון, רבע השעה הראשונה לא כרוכה בתשלום
וכל מי שחונה במקום אסור עושה זאת במודע שהוא צפוי לקנס.
ובכל מקרה - תוכל לשאול בדוברות בית החולים.
לצפיה ב-'קיבלתי רק העתק של הדו"ח'
קיבלתי רק העתק של הדו"ח
05/07/2018 | 16:36
4
36
שלום רב.

נסעתי בהרצליה שוטר נתן לי דו"ח על דיבור בנייד.
עכשיו אני מגלה שקיבלתי רק את ההעתק של הדו"ח והמקור נשאר כנראה אצל השוטר.
כך שאין לי ספח לתשלום או בקשה להישפט.

מה ניתן / צריך לעשות ?

תודה רבה מראש
יהודה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
05/07/2018 | 17:11
3
43
יש סיכוי גדול שהשוטר או רכז היחידה שלו יתקשרו אלייך  כדי לתאם מקום וזמן להחלפת הניירות
בכל מקרה - כדאי שתתקשר למפנ,א ותשאל מה לעשות - כי הזמן רץ ואתה עלול להסתבך למרות שזו לא אשמתך.
לצפיה ב-'מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את ה'
מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את ה
08/07/2018 | 15:48
2
27
תודה רבה
מדבריך אני מבין שאין עילה או משהו דומה לעיכוב ועלי לשלם את הדו"ח בהקדם
לצפיה ב-'אין עילה לעיכוב הדו"ח ?'
אין עילה לעיכוב הדו"ח ?
15/07/2018 | 12:37
1
7
לצפיה ב-'אין - הרי יש לך שלושה חדשים לטפל בזה.'
אין - הרי יש לך שלושה חדשים לטפל בזה.
17/07/2018 | 17:57
4
לצפיה ב-'הודעה על ביצוע עבירת תעבורה - מה עושים?'
הודעה על ביצוע עבירת תעבורה - מה עושים?
05/07/2018 | 23:07
5
48
שלום,

קיבלתי מכתב רשום ממשטרת ישראל, ובו הודעה על ביצוע עבירת תעבורה.
העבירה - חציית קו הפרדה רצוף. (6153). 10 נקודות.
אין אזכור לסרט/תמונה. מקור הדו"ח הוא היחידה של המתנדבים לשומרי הדרך.
בסוף המכתב רשום "מובא בזאת לידיעתך כי הינך חשוד שעברת עבירת תעבורה, לפיכך תקבל בהמשך הזמנה למשפט וכתב אישום או הזמנה לחקירה".

----

מה עליי לעשות כרגע?
האם זה אומר שבוודאות אקבל זימון למשפט?
מה העונש שאפשר לקבל על העבירה הזאת?
ואיך אני יכול לדעת מה בדיוק עשיתי, אם אין שום סרט או תמונה על העבירה?

לצפיה ב-'כל דיווח של שומרי הדרך שהופך לכתב אישום מלווה בסרטון ברור'
כל דיווח של שומרי הדרך שהופך לכתב אישום מלווה בסרטון ברור
06/07/2018 | 10:18
2
30
וחד משמעי שבו מופיעים כל פרטי העבירה הדרושים להרשעה.
לצפיה ב-'ומתי'
ומתי
06/07/2018 | 14:38
1
34
א. ומתי יראו לי את הסרטון? במשפט?
ב. ולמה לא קיבלתי זימון למשפט? זה בא בשלבים?
ג. מה העונש האפשרי? פסילה על תנאי? קנס? פסילה בפועל?
לצפיה ב-'אם תקבל בהמשך הזמנה למשפט וכתב אישום או הזמנה לחקירה'
אם תקבל בהמשך הזמנה למשפט וכתב אישום או הזמנה לחקירה
06/07/2018 | 20:00
28
בקש לראות את חומר הראיות.
לצפיה ב-'תנוח דעתך'
תנוח דעתך
07/07/2018 | 08:33
33
קבוצת שומרי הדרך מונה אלפי נהגים מתנדבים שמצלמים בטלפון שלהם עבירות תנועה בעזרת אפליקציה מיוחדת המופעלת באמצעות קול כך שאין צורך לגעת במכשיר, הטלפון מצלם כל הזמן וברגע שרואים עבירה ברשימת העבירות הנאכפות בעזרתם הם נותנים הוראה ונשמר סרט החל מ 15 שניות קודם למתן ההוראה,  הסרטים בצרוף דו"ח שלהם בעניין העבירה מועברים למוקד שלהם ושם קבוצה של כמה עשרות מקצוענים עוברת על הסרטים ובודקת אם העבירה ברורה לחלוטין (כמחצית הסרטים נפסלים מסיבות שונות - למשל לא רואים בברור את מספר הרכב, לא ניתן בוודאות להוכיח עבירה משום שמה שראה שומר הדרך לא מוצג בברור בסרטון, או שעבירה זו לא בתחום הנחיות האכיפה לשומרי הדרך),  במקרה שהנהג בעל עבר נקי או שהעבירה היא ברף התחתון של עבירה זו נשלח לנהג מכתב אזהרה בלבד ולא נרשם דו,ח.
ולגבייך - במידה ותקבל דו"ח הוא ישלח אלייך בדאר והעבירה תהיה מוסברת בו בברור, בדו"ח יהיה מוסבר מה שעלייך לעשות ויהיה גם מספר טלפון לברורים שבו תוכל לשאול כל שאלה כולל בעניין אפשרות ראיית הסרטון.
מה העונש הצפוי לך קשה לדעת בלי לקרוא את הדו"ח אך לפי תאורך הוא עשוי  להיות פסילה, פסילה על תנאי וקנס כספי  ועשר נקודות זה די הרבה - קח בחשבון שנהג הצובר למעלה מ 12 נקודות עלול לקבל אמצעי תיקון ממשרד הרישוי הכוללים לפחות קורס נהיגה מונעת שיש לו עלות בזמן ובכסף, אם צוברים הרבה מעל 12 נקודות עלולים לקבל גם פסילה של 3 אן 9 חדשים בנוסף לעונש על ביצוע העבירות.
המסקנה - לנהוג בזהירות ולשמור על החוק גם כשאין ניידת בסביבה כי בנוסף לנזק שאי שמירת החוק מביא לעיתים יש בכבישים עוד אלפי מצלמות חובבים המתעדות עבירות, ובעיקר עבירות עקעפת פקקים בשעות העומס.
לצפיה ב-'משהו מעבודתם של שומרי הדרך'
משהו מעבודתם של שומרי הדרך
07/07/2018 | 09:54
28
לצפיה ב-'תמרור 43ג - מקום חניה שמור לנכה'
תמרור 43ג - מקום חניה שמור לנכה
05/07/2018 | 15:31
10
38
שלום רב,

לי יש תו נכה בתוקף. האם מותר לי לתבוע בעל רכב שחנה ללא תו נכה בחנית נכה עירונית, צבועה בכחול כדין עם התמרור שבנדון או שזכות זו שמורה לעיירה בלבד? במידה וכן - מהן ההוכחות שעליי להציג, דהיינו צילום וידאו עם שעת ההקלטה?

רב תודות
לצפיה ב-'מותר לך לתבוע את כל מי שתרצה. השאלה'
מותר לך לתבוע את כל מי שתרצה. השאלה
05/07/2018 | 15:44
7
33
היא האם תזכה או תפסיד במשפט
במקרה שתיארת- אתה תפסיד וגם תשלם הוצאות לנתבע
מה שתוכל לעשות זה ללכת עם הצילום ולהגיש תלונת אזרח נגד הנהג,
בכל מקרה , אם חשבת לעשות קצת כסף - אז תשכח מזה
לצפיה ב-'חשבתי ללמד עבריין דרך הכיס'
חשבתי ללמד עבריין דרך הכיס
05/07/2018 | 15:51
6
27
ללכת לעיריה זה חסר תועלת, כי לא עושה עם זה כלום. כאן אולי שאלה נוספת:
במידה והעיריה לא מטפלת בתלונה תוך זמן סביר, האם יש סיכוי בהגשת תביעה נגד העיריה והעבריין?
אני זוכר לפני המון שנים (סוף 90) מישהי עשתה זאת בגבעתיים וזכתה, אך אני לא זוכר את הפרטים כלל.
לצפיה ב-'כל מה שאתה יכול לעשות כנגד החוצפן הזה, זה'
כל מה שאתה יכול לעשות כנגד החוצפן הזה, זה
05/07/2018 | 16:05
5
29
1- להזמין את פיקוח החניה העירוני לרישום דוח (לאחר דוח שכזה, הוא לא יחנה שוב במקום)
2- להזמין משטרה לרישום  דוח
3- לצלם את הרכב ולהגיש נגדו תלונת אזרח
השאלה- איך אתה יודע שאין לו תו נכה, היום אין צורך פיסית בתו, הכל מצויין במחשב
או האם התמרור אושר ע"י ועדת תנועה
לצפיה ב-'משטרה לא מתעסקת עם זה ולעיריה אין מספיק כ"א להגיב'
משטרה לא מתעסקת עם זה ולעיריה אין מספיק כ"א להגיב
05/07/2018 | 16:21
3
23
האם תוכל לפרט יותר לגבי תלונת אזרח - מה מהשמעות של זה כלל?
אמנם העיריה בד"כ לא עושה עם זה כלום, אך מעניין לדעת יותר.
לצפיה ב-'האם ניסית עם המשטרה והם לא התעסקו בזה'
האם ניסית עם המשטרה והם לא התעסקו בזה
05/07/2018 | 17:25
2
17
עבירה זו נחשבת לחמורה ולמיטב ידיעתי הם שולחים שוטר למקום
באיזה עיר מדובר?
לצפיה ב-'אכן שולחים... כעבור 30 - 40 דקות.'
אכן שולחים... כעבור 30 - 40 דקות.
05/07/2018 | 17:41
1
17
לא אשב בשיא החום, אפילו עם מזגן, ברכב 30 דקות
לצפיה ב-'גם אם יגיעו אחרי דקה, הם לא יפנו את הרכב אלא ירשמו'
גם אם יגיעו אחרי דקה, הם לא יפנו את הרכב אלא ירשמו
05/07/2018 | 18:20
19
לו דוח, זו בעיה שרק אם סכום הקנס יוכפל היא תמוגר ובמקביל לקנוס בקנס גבוה יותר את אלה המנצלים לרעה את תו הנכה ויש ה מ ו ן  שכאלה
לצפיה ב-'אישית הייתי קונס קהה-שכל שלא היה מציג תו נכה'
אישית הייתי קונס קהה-שכל שלא היה מציג תו נכה
06/07/2018 | 16:19
18
הרי הוא  (היא) גורם בכך תסכול מיותר לנכה אחר ובזבוז משאבים של העיריה / משטרה, אך כאן אנו צריכים להודות לח"כ דוד רותם שהיה מחנה את רכבו ללא תו מוצג כדין (אני מרשה לומר שלכאורה התו היה אצל אשתו באותה העת) ועוד מרב חוצפתו הלך לבית המשפט עם זה - ת.פ. 3071/08
לצפיה ב-'תביעה כנגד חונה במקום השמור לנכה'
תביעה כנגד חונה במקום השמור לנכה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 16:12
26
אני לא סבור שאתה יכול לתבוע אותו שכן המקום הינו מקום חנייה ציבורי השמור לנכים. כך לדוגמא לא יוכל בעל תו חנייה לאזור מסויים לתבוע מי שאינו בעל תו חנייה וחנה במקום אסור לחנייה
לצפיה ב-'מה שאני עשיתי במקרה דומה'
מה שאני עשיתי במקרה דומה
05/07/2018 | 17:18
25
שלחתי לתחנת משטרת התנועה הקרובה  את פרטי המקרה, כולל זמן מדויק, תאור מדויק של המקום, פרטים מלאים של הרכב, (סוג, צבע, יצרן, מספר ) וכן את פרטי האישיים, (שם מלא, ת.ז. ר.נ. כתובת וטלפון) ציינתי שאם יהיה צורך להעיד אני מוכן, הם חזרו אלי וביקשו שרטוט של המקום, שלחתי להם שרטוט ומאוחר יותר מסרו לי שנשלח לו דו"ח.
מעבר לזה - מהיכן אתה יודע שזה לא רכב נכה? - האם בדקת במאגר של משרד הרישוי ?
לצפיה ב-'קביעת אשמה בתאונה'
קביעת אשמה בתאונה
05/07/2018 | 13:21
1
36

שלום

הייתי מעורב בתאונה שבה רכבי נפגע ע"י אוטובוס ואני מבקש עזרתכם לגבי הסיכוי להגשת תביעה נגד הצד הפוגע (צד ג').

להלן תיאור התאונה (רצ"ב גם צילום של רכב אחר שמתאר את מקום הרכב שלי בזמן התאונה).

יצאתי מבית ספר הכפר הירוק כדי להשתלב בכביש 482 (מצומת הכפר הירוק דרומה).
.
עצרתי לפני מעבר החצייה ואחר כך התקדמתי לאט כדי להגיע לשדה ראיה על מנת שאוכל להשתלב בבטחה במסלול שמתחבר לדרך הראשית (לכביש 482).

מסלול זה הוא מעין דרך שרות ומופרד מהדרך הראשית ע"י קו כפול, ראה תמונה.

לפתע ראיתי אוטובוס שנסע במסלול שנמצא משמאל למסלול אליו רציתי להשתלב, סוטה ימינה , במהירות גבוהה,  כנראה כדי להיכנס לתחנת האוטובוס.
בלמתי מיד אבל לא יכולתי להספיק לנסוע לאחור . האוטובוס פגע בעצמה ברכב שלי, למרבה המזל בחלק השמאלי קדמי של הפגוש (אילו התקדמתי חצי מטר יותר הוא היה מוחץ את הדלת והתוצאות היו עלולות להיות חמורות).

הפגוש עם הגריד הקדמי נקרעו מהמכונית. הכנף השמאלית נתלשה חלקית ומכוניתי הוסטה ימינה ועלתה על המדרכה. למכונית נגרם נזר רב אבל ניתן לתיקון.
לא היו נפגעים בנפש.
כאמור מדובר בכניסה למסלול "שרות" ולא בדרך ראשית. הוא משמש למכוניות שיוצאות מבית ספר הכפר הירוק ומתכוונות להתחבר לדרך הראשית או לכלי  רכב, בעיקר  אוטובוסים , שנכנסים לתחנת האוטובוס שנמצאת 20 מטר מימין  למקום שבו מכוניתי נפגעה

נהג האוטובוס הודה (בע"פ) שנסע במהירות ולא הצליח לבלום. איני יודע מה הוא הודיע לחברת הביטוח שלו.

שאלתי : מה הסיכוי לזכות בתביעה נזיקין נגד הצד הפוגע, במקרה וצד ג' לא יכיר באחריות לתאונה.

בתודה

מרדכי קירשנבאום
mordechai1949@yahoo.com  

לצפיה ב-'אשמה בתאונה'
אשמה בתאונה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 16:15
27
מתאורך עולה כי לכל אחד מהצדדים אשמה כלששהיא לתאונה. בתביעת נזק ישנה יתכנות כי בית המשפט יחלק את הנזק בין הצדדים על מידת האשמה שיקבע לכל אחד
לצפיה ב-'דוח הפרעה לתנועה סעיף 5938'
דוח הפרעה לתנועה סעיף 5938
05/07/2018 | 13:49
1
32
אהלן, מחוץ למשרדי במשך שנים חונים דאבל פארקינג ומשאירים מספר טלפון ( לפחות 10-15 שנה ).
היום, החליטה שוטרת לתת לי דוח על סך 250 ש״ח לפי סעיף הפרעה לתנועה, למרות שבתמונות אראה לכם שלא מפריע ולא כלום. יתרה מזאת, השוטרת שעמדה שם העמידה את הרכב שלה בדיוק כמו שהעמדתי את שלי, משמע הפריעה לתנועה גם כן.
האם יש מה לעשות נידון? בהתחשב בזה שבמשך שנים לא עשו כלום לחונים?
תודה מראש
לצפיה ב-'ראשית - הדוח חוקי ואין כל חשיבות לזה'
ראשית - הדוח חוקי ואין כל חשיבות לזה
05/07/2018 | 14:35
27
שככה חונים במשך שנים
שנית - שוטר, לצורך ביצוע אכיפת החוק, רשאי לחנות בניגוד לחוק
לצפיה ב-'דוח + גרירה על חניה מול אתר בניה.'
דוח + גרירה על חניה מול אתר בניה.
02/07/2018 | 16:35
3
28
שלום רב,
קיבלתי דוח וגררו לי את הרכב על שחניתי מול אתר בניה.
בעבר הוצב שם תמרור האוסר על חניה אבל הפועלים הסירו אותו והוא נותר שוכב על הרצפה, מוסתר מאחורי השלט שמפרסם את הבניין. 
ניסיתי לערער לעיריית רמת גן והם דחו את הערעור שלי בטענה שאין עילה לביטול הקנס.
האם כך הדבר?

בתודה, 
אריאל
לצפיה ב-'האם החניה היתה מול שער הכניסה לאתר הבניה'
האם החניה היתה מול שער הכניסה לאתר הבניה
02/07/2018 | 19:14
2
25
אם כן, יתכן והדוח מוצדק
אם לא - תוכל לתבוע את העיריה כי התמרור שבתמונה אינו מוצב כדין
הגיע הזמן שנהגים ידעו שאין מה לערער על דוחות חניה , הם לא יבוטלו אלא רק עם תוגש בקשה להשפט והתובע יבין שאין לו סיכוי במשפט
לצפיה ב-'שלום ותודה על התגובה המהירה.'
שלום ותודה על התגובה המהירה.
02/07/2018 | 20:08
1
23
לשאלתך - לא. הרכב לא חסם שום שער. הוא פשוט חנה באיזור שאתר הבניה שריין לעצמו בשיתוף עם העירייה. מדובר על מקום חניה רגיל שהוסב לצרכי האתר ובשעות הערב מותר להחנות שם. 

לצפיה ב-'האם הרכב צולם? אם כן, האם רואים את התמרור'
האם הרכב צולם? אם כן, האם רואים את התמרור
02/07/2018 | 20:31
21
עומד (ולא כמו בתמונה)
אם בזמן שחנית במקום, מצב התמרור היה כפי שבתמונה ולא היה כל סימון של אדום לבן, הרי שהדוח ניתן שלא כדין ועליך לבקש להשפט, במשפט בקש מהתובע שיראה לשופט את תמונת התמרור, במידה ותזוכה, תוכל לתבוע הוצאות (בת"ק) מהעירייה
לצפיה ב-'קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת '
קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת
01/07/2018 | 10:33
2
51
קבלתי דוח על נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת
. OK, זה עשוי לקרות אם לא נזהרים.
המקום מוגדר, בדוח ובצילום גם כן: " כ'5 ק"מ 20.6 ממע' "
לצפיה ב-'תודה ששיתפת. '
תודה ששיתפת.
01/07/2018 | 12:18
10
לצפיה ב-'לא הבנתי את המקום...'
לא הבנתי את המקום...
02/07/2018 | 16:08
20
לצפיה ב-'שאלה לגבי פניה וכניסה לנתיב שידוע שהוא חסום על ידי רכב'
שאלה לגבי פניה וכניסה לנתיב שידוע שהוא חסום על ידי רכב
29/06/2018 | 07:22
2
45
שלום רב
מצרפת שרטוט של האירוע:
המכונית הירוקה עמדה ברחוב הרצל רחוב חד סטרי  ורצתה לפנות שמאלה לרחוב השתיל  שהוא רחוב   ללא מוצא  שתחילתו  רחוב חד נתיבי וצר מאד,
ברחוב השתיל לקראת היציאה עמדה  המכונית הצהובה   ליד מדרכה בצד ימין שלה ובניין בצד שמאל כדי להעלות ילדים לרכב, זאת היציאה היחידה מרחוב השתיל,
האם במצב הזה מותר למכונית הירוקה לפנות ולהיכנס לרחוב השתיל ולעמוד שם עשר דקות?הרי ברור שתחסום את  רחוב השתיל ותמנע מכלי רכב שרוצים לצאת להרצל את היציאה..
במידה ואסור לה מה בדיוק התקנה (מספר תקנה מדויק וציטוט אם ידוע ) שאוסרת על כניסה לרחוב השתיל שכרגע חסום על ידי המכונית הצהובה

לצפיה ב-'הפרעה לתנועה (שוטר יצירתי יכול למצוא מספר תקנות )'
הפרעה לתנועה (שוטר יצירתי יכול למצוא מספר תקנות )
29/06/2018 | 12:39
1
26
אסור לך להיכנס ולחסום את הרכב הצהוב, במידה ואתה רוצה להיכנס לרחוב - תגיע עד הרכב הצהוב והוא יסע קצת לאחור כדי לפנות לך מעבר ותוכל להמשיך למקום שאולי יהיה לך מותר לחנות.
בין השאר עברת על הפרעה לתנועה, חסימת נתיב, חניה במקום אסור ועוד כמה עבירות.
לצפיה ב-'גם הצהוב עבריין. עצר באדום-לבן.'
גם הצהוב עבריין. עצר באדום-לבן.
29/06/2018 | 23:34
11
לצפיה ב-'שלילה מהמכון הרפאי לאחר שלילה מהמשטרה'
שלילה מהמכון הרפאי לאחר שלילה מהמשטרה
27/06/2018 | 16:01
2
35
שלום,  קבלתי שלילה לאחר שנתפסתי נוהג תחת השפעת אלכוהול
שלילה שבעה חודשים,  בא המכון הרפואי ושלל ממני את הרישון כבר שנתיים וחצי אחרי שני מבחנים פסיכולוגים כושלים   אחרי שבדקתי על מה הפסילו אותי  החוצפנים רשמו דברים שיקריים שהםהמציאו או הבנה שהיתה שגויה מאד.
מה ניתן לעשות ?
מישהו הצליח בטביעה נגד הגזלנים האלה ?
לצפיה ב-'שלילת המכון הרפואי'
שלילת המכון הרפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/06/2018 | 16:38
1
35
על החלטת המכון הרפואי ניתן לערער בפני וועדת הערר לענייני רישיונות נהיגה שמושבה בבית החולים תל השומר. 
לאחר עיון בתיקך במכון הרפואי , ניתן יהיה לבחון כיצד ניתן לסייע.
למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'אני שנה אחרי כל העירעורים האלה'
אני שנה אחרי כל העירעורים האלה
28/06/2018 | 09:13
27
עשיתי עוד מבחן לפני חצי שנה, ובקשו ממני להגיע לעוד שיחה ושם אמרו לי שישלחו לי את התשובות בדואר   אני מחכה יותר מחודשיים לתשובות האלה
בטלפון הם מתחמקים  
לצפיה ב-'תמרור לא חוקי בפוטנציה - רחוב החשמונאים תל אביב'
תמרור לא חוקי בפוטנציה - רחוב החשמונאים תל אביב
27/06/2018 | 23:22
3
38
קיבלתם דו"ח על התמרור הזה?
יש מצב שהוא לא חוקי.

מתוך תקנות התעבורה:

1 .משמעות התמרור (תמרור 439 - מרובע צהוב עם טקסט שחור בפנים)
תמרור להוריה, איסור או הגבלה בצורה מילולית, משום שהמסר הנדרש אינו
ניתן לביטוי באמצעות תמרור בלבד.
מתאים למקרים שבהם המסר הוא בעל משמעות מחייבת, לאיסור או להיתר,
וכתוצאה מכך נוצרת האפשרות של העמדה לדין של מי שפועל בניגוד לו, על
התוצאות העלולות לנבוע מכך.
למשל: הרחבה או צמצום של היתרי כניסה או היתרי חניה.

2 .הצדקים להצבה
א. למקרים בהם נדרש הסבר מילולי נוסף לנושא שאין לגביו תמרור
מיוחד, ואשר מחייב לכל דבר וענין.
ב. אין להשתמש בתמרור זה כ"תחליף" לתמרור אחר אשר קיים בלוח התמרורים, ו/או בכפילות לתמרור אחר מתוך כוונה "לחזק" או
"להבליט" את המסר, משום שהדבר עלול לגרום לירידת ערך של
התמרור המקורי.
כמו כן אין להשתמש בו כ"לוח רקע" שבו מושתלים תמרורים
וכיתובים ליצירת "משהו מיוחד", אשר לא מעוגן בלוח עצמו.
ג. להגדרת "אזור רכב תפעולי" )על פי ת"ת 95א(. ראה מ.מ. 45.

לתשומת ליבכם.

רוני
לצפיה ב-'לא הבנתי מה לא בסדר בתמרור, הוא תקין וחוקי'
לא הבנתי מה לא בסדר בתמרור, הוא תקין וחוקי
27/06/2018 | 23:39
2
19
לחלוטין ויש גם אישור ועדת תימרור
למונית יש היתר לעצור כדי לאסוף או להוריד נוסע במקום בו מוצב תמרור האוסר עצירה, במקום הזה אסור לו!! אין כאן כל בעיה
לצפיה ב-'תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם?'
תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם?
28/06/2018 | 00:42
1
26
תמרור אין חניה ועצירה לא מכליל את כולם כולל כולם?

אם למונית (בברירת מחדל) מותר לעצור, למרות תמרור אין עצירה וחניה, אז אוקיי יש משמעות למלבן
I stand corrected.

בכל מקום שיש תמרור של "אין עצירה וחניה" למונית מותר לעצור על מנת להוריד ולהעלות נוסעים?

רוני
לצפיה ב-'מותר.'
מותר.
28/06/2018 | 06:48
27
תקנה 76 (ב): נוהג במונית רשאי לעצור לאיסוף נוסע או להורדתו בקטע דרך עירונית, גם אם הוצב בו תמרור 433 או 818, למעט בתחום תחנת אוטובוס.

433=אסורה כל עצירה וחניה של רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, אלא אם דרוש הדבר למילוי הוראות כל דין.

818=אבני שפה צבועות אדום-לבן: אסורה כל עצירה או חניה של רכב בכביש שליד אבני השפה, אלא אם הדבר דרוש למילוי הוראות כל דין.
לצפיה ב-'תמרור 820'
תמרור 820
27/06/2018 | 11:21
1
37
האם עירייה מחוייבת למידות המצויינות בתקנות והנחיות להצבת תמרורים , כי אצלי הערייה סימנה בכניסה לחצר שלי מעטפה לפי 820 אך לפי מידות קטנות מאוד , בדיוק במידת הכניסה לחצר , מה ניתן לעשות ?
לצפיה ב-'כשאצלי העיריה סימנה משבצת קטנה מההנחיות'
כשאצלי העיריה סימנה משבצת קטנה מההנחיות
27/06/2018 | 14:18
28
ובנוסף היתה קטנה מדי לטעמי - פניתי לעיריה, הפניתי תשומת ליבם להנחיות והם באו ותיקנו.
לצפיה ב-'חניית נכים ללא תמרור על עמוד / בכביש'
חניית נכים ללא תמרור על עמוד / בכביש
25/06/2018 | 16:26
6
37
מתחת לבית שלי יש שתי ''חניות'' נכים.
בחניה אחת אין תמרור על עמוד, אבל יש סימון די דהוי בכביש ובחניה אחרת יש תמרור על עמוד אבל אין סימון על הכביש.

שתי חניות הנכים האלה קבילות כחניית נכים?

הספקתי בינתיים לצלם את החניה עם התמרור על העמוד אבל אין סימון על הכביש.

את החניה השניה לא הספקתי.

תודה,
רוני
לצפיה ב-'חניית נכים חוקית חייבת תמרור'
חניית נכים חוקית חייבת תמרור
25/06/2018 | 16:30
3
35
יש מקומות שיש גם סימון על הכביש לצורך הדגשה
סימון ללא תמרור - חסר ערך
החניה שצילמת נראית חוקית
לצפיה ב-'כלומר'
כלומר
25/06/2018 | 16:31
2
28
כלומר חניה עם תמרור על עמוד שלא כדין תזכה את הנהג בדוח, ללא שום קשר אם יש סימון על הכביש או לא?

רוני
לצפיה ב-'נכון'
נכון
25/06/2018 | 16:46
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/06/2018 | 16:52
7
לצפיה ב-'התמרור שבתמונה תקין ביותר והחניה כ 6 מ''
התמרור שבתמונה תקין ביותר והחניה כ 6 מ'
25/06/2018 | 16:42
1
117
מאחורי התמרור מיועדת לנכה,
סימון חנית נכה על הכביש אינה תמרור ואינה מחייבת, רק תמרור על העמוד כמו בתמונה מחייב
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/06/2018 | 16:46
7
לצפיה ב-'חניית נכים בחניית כורכר - האם חוקי?'
חניית נכים בחניית כורכר - האם חוקי?
22/06/2018 | 11:38
17
45
האם ניתן לטעון שהסימון אינו חוקי ולכן, אם מישהו שאינו נכה, חנה שם בטעות, אינו צריך לשלם 1000 ש״ח קנס?

יש לשים לב שאין דרך נגישה לחניה וגם אין סימון על הקרקע
לצפיה ב-'החניה מול התמרור היא מיועדת עבור רכב נכה'
החניה מול התמרור היא מיועדת עבור רכב נכה
22/06/2018 | 14:55
5
31
בלבד
התימרור במקום תקין וברור
לצפיה ב-'השאלה אם אין חובת נגישות לחניה, בגלל שזו חניית כורכר,'
השאלה אם אין חובת נגישות לחניה, בגלל שזו חניית כורכר,
22/06/2018 | 16:11
4
28
לא ניתן להשתמש בכסא גלגלים
לצפיה ב-'אפילו אם צודק אתה בדבריך, עדיין יש תמרור'
אפילו אם צודק אתה בדבריך, עדיין יש תמרור
22/06/2018 | 16:27
3
26
נכה ולנהג אין כאן כל שיקול, לא חונים וזהו, בעיית כסא הגלגלים - תן לנכה לשבור את הראש מול הרשות המקומית
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2018 | 16:38
2
11
לצפיה ב-'התמרור לא מתיר חנייה רק לנכה עם כיסא גלגלים'
התמרור לא מתיר חנייה רק לנכה עם כיסא גלגלים
23/06/2018 | 01:07
1
36
כל רכב המוביל נכה או נוהג בו הנכה ויש לו תג חנייה לנכה לרכב שחונה שם (משולש, כיסא) רשאי להחנות שם. מי שלא עונה על התנאים הנ"ל וקיבל דו"ח - יכול לבדוק ברשות התמרור המקומית האם יש פרוטוקול שמראה שהתמרור הוצב כדין. אין פרוטוקול - אין דו"ח (או יש זיכוי בבית המשפט).
לצפיה ב-'השאלה היא מה הפרוצדורה לקבלת הפרוטוקול ולהבין אותו.'
השאלה היא מה הפרוצדורה לקבלת הפרוטוקול ולהבין אותו.
23/06/2018 | 05:45
20
אם צריך לקחת עו"ד שיברר וזה יעלה לפחות 500 ש"ח בנוסף אז כבר עדיף לשלם וזהו
לצפיה ב-'שאלתך לא מובנת.מה זה "חנה שם בטעות, -'
שאלתך לא מובנת.מה זה "חנה שם בטעות, -
23/06/2018 | 09:28
10
26
התמרור כל כך בולט וברור כך שאם מישהו שאינו נכה חונה שם הוא לא עושה זאת בטעות אלא בכוונה.
ובנוסף - זה לא קשור לכסא גלגלים - כ 95% מבעלי תו נכה לא משתמשים בכסא גלגלים
לצפיה ב-'חנה בטעות הכוונה שלא ראה את השלט כשחנה, וגילה שיש שלט'
חנה בטעות הכוונה שלא ראה את השלט כשחנה, וגילה שיש שלט
23/06/2018 | 09:32
9
26
ללא סימון על המשטח רק למחרת בבוקר.
החנייה עצמה מוגדרת כזמנית ייתכן באמת שאין פרוטוקול ברשות המקומית
לצפיה ב-'כל תמרור ולא משנה מה הוא כולל התמרור'
כל תמרור ולא משנה מה הוא כולל התמרור
23/06/2018 | 11:11
8
33
שבתמונה, חייב לקבל אישור הצבה של וועדת תנועה , באין אישור שכזה ,התמרור מוצב של כדין (יש על כך סעיף בחוק)
עליך לפנות  לנציב פניות הציבור או למח' התנועה בעיריה ולבקש תעודת עובד ציבור המאשר את הצבת התמרור , אולי תשלם אגרה של 50-80 שח כך שבאין אישור תוכל לתבוע את העיריה על הוצאות
באיזה עיר מדובר?
לצפיה ב-'כפר סבא'
כפר סבא
23/06/2018 | 12:38
7
10
לצפיה ב-'ניתקלתי בעיר הזאת בתמרורים שהוצבו ללא אישור'
ניתקלתי בעיר הזאת בתמרורים שהוצבו ללא אישור
23/06/2018 | 13:40
6
30
ועדת תימרור, יתכן וגם התמרור הנכה שבצילום הוצב כך, יש כאן הימור - או לשלם 1000 שח או לשלם אגרה ולקוות שלא יימצא אישור שכזה
ההחלטה היא שלך
לצפיה ב-'למי לפנות בעיריה? לועדת התימרור? לפניות הציבור?'
למי לפנות בעיריה? לועדת התימרור? לפניות הציבור?
23/06/2018 | 14:05
5
26
 או למח' התנועה בעיריה?
למישהו אחר?

גם הכתובת שניתנה היא: מול אנג'ל 9
לצפיה ב-'כתבתי לך לאן לפנות'
כתבתי לך לאן לפנות
23/06/2018 | 16:19
4
17
לצפיה ב-'פניתי באימייל לממונה על חופש המידע בכפר סבא. נראה מה היא'
פניתי באימייל לממונה על חופש המידע בכפר סבא. נראה מה היא
25/06/2018 | 08:58
3
19
לצפיה ב-'רק תוודא טלפונית שבקשתך בטיפול ושים לב'
רק תוודא טלפונית שבקשתך בטיפול ושים לב
25/06/2018 | 10:48
2
23
שיש לך 90 יום מיום קבלת הדוח לשלם או לבקש להשפט לכן עליך לקבל את המידע עד אז
לצפיה ב-'אחכה יום יומיים ואתקשר'
אחכה יום יומיים ואתקשר
25/06/2018 | 15:18
8
לצפיה ב-'פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש ה'
פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש ה
12/07/2018 | 13:36
5
פנייתך לקבלת מידע הועברה לטיפול של חגית שמר הממונה על חופש המידע בעיריית כפר סבא. 
לצפיה ב-'מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)'
מה אומר החוק לגבי פריקה וטעינה - חלק 2: החוק נתון לפרשנות(?)
20/06/2018 | 19:51
8
104
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/183269054/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94_%D7%91%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%AA
תקציר הפרק הקודם:
דוחות שניתנים במקום זוכים ליותר מפרשנות אחת על ידי מספר פקחים בנוגע ל"פריקה וטעינה".

הפרק הנוכחי:
מאז לפני חודש ועד היום, תועדו לפחות שלושה פקחים בארבע סיטואציות שונות נותנים דוחות לרכבים בניגוד לאמור בתמרור. אני עד לכל המקרים ויש לי ראיות מצולמות בהם הפקחים מגיעים למקום, מצלמים את התמרור, מצלמים את הרכבים ונותנים דוחות כעבור 2 דקות בלבד מבלי לחכות את הזמן הנקוב בתמרור, במקרה הזה 15 דקות. מאז לפני חודש ועד עכשיו מצאו לי פסיקה של בית משפט מחוזי מלפני 10 שנים על מקרה כזה בו בית משפט מחוזי הפך החלטה של בית משפט לעניינים מקומיים וזיכה נהג שקיבל דו"ח על פריקה וטעינה.

בכל המקרים בהם הייתי עד ושתועדו במצלמה, הפקחים מגיעים, נותנים דו"ח בלי לחכות 15 דקות. חלק מהנהגים לא חוזרים אחרי 15 דקות ובמקרה הזה הדו"ח מוצדק וחלק מהנהגים חוזרים אחרי 10 דקות. ככה או ככה, נשאלת השאלה האם דו"ח על עבירה שלא הייתה/לא מתבצעת הוא דו"ח שמחזיק מים. "שהנהג יוכיח שהוא חנה כדין", ככה נאמר לי ע"י אחד מהפקחים. זה נראה כאילו ברירת המחדל של הפקחים זה לתת דו"ח ושהאזרח יוכיח שהייתה טעות, במקום לחכות את הזמן שהתמרור דורש, להוכיח שאין פריקה וטעינה ע"י המתנה של אותו פרק זמן ואז לתת דו"ח. שאלתי את כולם מה הבעיה לעמוד במקום במשך 15 דקות ואז לתת דו"ח. בכל המקרים לא זכיתי לתשובה הגיונית למה הם מסרבים להמתין 15 דקות.
חלק אמרו "אז תערער". חלק אמרו "אם יתבטל, יתבטל".

עושה רושם שזה לא משהו נקודתי של פקח אחד אלא מערכתי של לא מעט פקחים וכסף נגזל שלא בצדק מהאזרחים. השאלה מה אפשר לעשות בעניין?

OLD
התמרור בצורתו הישנה

NEW
התמרור בצורתו הנוכחית.

הפסיקה של בית המשפט המחוזי ששלחו לי
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000332989

אשמח לדעת אם מישהו יכול לעזור בעניין.

תודה,
רוני
לצפיה ב-'עניתי לך שם'
עניתי לך שם
21/06/2018 | 21:32
3
44
כך נקבע בסעיף 1 לפקודת התעבורה:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

כלומר: התמררור העליון (432) שאוסר  חניית רכב בדרך בצד שבו הוצב התמרור, מתיר טעינה ופריקה מיידית של מטען ללא הגבלת זמן, וכן מתיר העלאת והורדת נוסעים. התמרור השני (439) מסייג את משך הזמן שמותר לבצע את הפריקה והטעינה המיידית למשך זמן שלא יעלה על 15 דקות. בכל מקרה, אם הטעינה והפריקה המיידית הסתיימה - אסור להמשיך להעמיד את הרכב שם, בין אם יש תמרור המגביל את משך הזמן המותר לבצע את הפריקה והטעינה ובין אם אין.

ולהעמיד את הרכב שם, ללכת 7 דקות עם מטען (ארגז סחורה) לבית עסק, ולחזור אחרי עוד 7 דקות - זה לא "מיידית".

פריקה זו הוצאת המטען מהרכב (למדרכה), ולא הובלתו לבית העסק. טעינה זו העלאת מטען (מהמדרכה) לרכב, ולא הובלתו מבית העסק.

אם מקבל הדו"ח סבור שביצע טעינה ופריקה רציפה של מטען - הוא יכול לבקש לבטל את הדו"ח או להישפט. לא בטוח שיצא זכאי
לצפיה ב-'ראיתי'
ראיתי
21/06/2018 | 21:52
2
26
ראיתי את התגובה שם. בית המשפט חושב אחרת ובהתבסס על בית המשפט, אני תוהה מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק'
ההיגיון של השופטת נכון בעיקרון, אולם שגוי מבחינת החוק
23/06/2018 | 01:00
1
99
כדי שטעינה ופריקה תהיה מותרת ולא תחשב לחנייה לפי החוק, מוגדר בחוק במפורש מהי חנייה. טעינת מטען או פריקתו לא מיד, עם הפסקות, נחשבת לחנייה, ולא לטעינה ופריקה חוקית ומותרת. בחוק מצוין במפורש שטעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות אינה חנייה, כלומר אם הפריקה והטעינה לא נעשו מיד ולא ברציפות - זו חנייה. פסיקת השופטת מאוד בעייתית, כי אפשר יהיה לטעון ש"פרקתי כסף מהארנק, המתנתי 5 דקות בתור בקיוסק, ובסוף הטענתי את קופסת הסיגריות לאוטו".

אציין שקיבלתי פעם דו"ח כזה כי חניתי בשעות שהייתה מותרת רק טעינה ופריקה (לא שמתי לב למגבלה), והפקח ציין בדו"ח משהו בסגנון "המתנתי 10 דקות ליד הרכב ולא הבחנתי בפריקה או טעינה..."
לצפיה ב-'וזאת בדיוק הבעיה'
וזאת בדיוק הבעיה
23/06/2018 | 20:32
20
חניה, כלשון החוק:
"העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין."

מה זה בדיוק "פריקתו מיד, בלי הפסקות"?
פריקה - לאן? מהרכב לאיפה? נהג יכול להגיד "פרקתי את המטען לתוך חנות שנמצאת בקומה החמישית פה בבניין שמול הרכב". הפריקה נעשית מיד ולוקחת זמן סביר.

אם החוק שהמחוקק חוקק, נתון לפרשנות פלוני ופרשנות אלמוני, אני בספק אם זה עובר את מה שנקרא "מבחן האדם הסביר", כפי שניסח התובע העירוני שהתנהלתי מולו במקרה שלי.

במקום שאדם יקבל דו"ח, ימתין שנתיים(!!!) שבמהלכם ***הוא*** יצטרך להוכיח שהדו"ח ניתן שלא כדין/לא בצדק (מה שקרה במקרה שלי), למה שהפקחים פשוט לא יעמדו במשך 15 דקות כפי שהתמרור מתיר ורק אז יתנו דו"ח?
במקרה כזה, לא הנהג ולא שום מצלמה כזאת או אחרת לא יוכלו לסתור את טענות הפקח.

עושה רושם שהפקחים מנוהלים, לכאורה, לפי שיטת
"בברירת מחדל הנהג אשם, אטיל קנס ושהנהג ימציא הוכחה שהפקח טעה"
במקום שיטת
"אני אוכיח שהנהג עבר עבירה ואז אתן קנס"

זה קצת דומה למצב שבו פלוני יכנס למכולת ואני אגיד "אתה גנב!" לפי שבכלל קנה משהו.
אני בא בטענות על זה שהפקחים נותנים דו"ח לפני שהעבירה בכלל בוצעה, מה שהופך אותו לעניות ידיעתי והבנתי ללא קביל..

רוני
לצפיה ב-'עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.'
עדכון - התמרור מוצב, לכאורה, בניגוד לתקנות והנחיות.
27/06/2018 | 18:03
3
11

עמוד 248 - 252:

הנחיות להצבה (של תמרור אין חניה):
א. מתאימים לקטעים "ארוכים" יחסית, כ-50 מ' ומעלה.
בקטעים קצרים או נקודתיים, ניתן להשתמש בסימונים 818 (אדום לבן) או 820 (סימון מעטפה, במקרה של אין עצירה וחניה) , בהתאמה.
ב. יוצבו בנקודת ההתחלה של האיסור.
ג. במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות, עדיף להשתמש בסימון 818 (מדרכה צבועה באדום לבן), שהם בולטים יותר, קלים יותר לאחזקה ולא ניתנים להסרה לא מוסמכת.
ד. ניתן להוסיף תמרורי 439 , עם פירוט מילולי של הגבלת האיסור לפי ימים, שעות, סוגי רכב, שימושים, פריקה וטעינה וכו'.
ה. ראה דוגמאות בתרשים מס' 1.

4. גודל התמרורים (בס"מ)
הפרט למדידה = קוטר העגול.
בדרך עירונית = 60
(התמרור פחות מ50 ס"מ)

"במקומות בהם נצפו בעיות של אחזקה ו/או אי ציות" - העיריה מרוויחה מעל 2 מליון שקל מדו"חות במקום הזה! חלקית באשמתם הבלעדית של הנהגים, חלקית באשמתה של העיריה. לעניות ידיעתי, זה יכול להיחשב כבעיה של אי ציות.

רוני
לצפיה ב-'"עדיף". לא חובה.'
"עדיף". לא חובה.
27/06/2018 | 20:42
2
12
לצפיה ב-'ומתאים ל50 מטר?'
ומתאים ל50 מטר?
27/06/2018 | 22:42
1
11
ומתאים לקטעים ארוכים של 50 מטר כשהקטע כולו הוא 25 מטר בלבד?

רוני
לצפיה ב-'זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.'
זוטי דברים, לא יתפוס בבית משפט.
28/06/2018 | 06:34
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו