לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1067010,670 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פסק דין - דו"ח מחו"ל'
פסק דין - דו"ח מחו"ל
17/04/2019 | 18:42
2
20
הגיע אליי הביתה לארץ פסק דין על דו"ח תנועה שלא עשיתי ולא ידעתי עליו מלפני חצי שנה.
כנראה הבוס הרמאי שלי מהעגלות עשה המרה אליי.
יש מה לעשות ? מה אם לא משלמים ? (168$)
לצפיה ב-'מארה"ב? '
מארה"ב?
19/04/2019 | 07:40
1
14
אם לא תשלם, לא תוכל להיכנס לשם יותר. 
לצפיה ב-'קנדה , שכחתי לציין'
קנדה , שכחתי לציין
19/04/2019 | 09:59
4
לצפיה ב-'אבני שפה אדום לבן איסור עצירה וחנייה'
אבני שפה אדום לבן איסור עצירה וחנייה
16/04/2019 | 18:45
1
23
האם בתמרור אבני שפה  אדום לבן מותר לרכב / משאית לחנות במקום כדי לפרוק סחורה במקום.
לצפיה ב-'על פי ת"ת - אסור, אבל לפעמים אין ברירה'
על פי ת"ת - אסור, אבל לפעמים אין ברירה
16/04/2019 | 19:01
20
וצריך לחנות במקום שמסומן באדום לבן וזאת מבלי להפריע לתנועה, כדי לפרוק או להטעין סחורה ולדעתי, הפיקוח מתחשב ולא נרשמים דוחות
לצפיה ב-'חניה וקנס '
חניה וקנס
15/04/2019 | 23:26
1
27
שלום חברים
מקווה שהגעתי למקום הנכון..
השאלה שלי נוגעת לחניה
אני נוסעת פעם בשבוע לאחד מבתי החולים בארץ, מאוד מוקדם בבוקר ועד הערב (מעדיפה לא לפרט יותר מדי על המיקום). החניה בו בתשלום אבל מצאתי ממש לידו חניה, שתמיד ריקה בשעות שבהן אני מגיעה. היא נראית כמו חניה שהייתה מוסדרת בעבר וכעת נטושה (שלטים ישנים שאיבדו צבע, מכופפים, מחסום לא פעיל) וכל האזור הוא ללא מדרכה או מדרכה אפורה (לא כחול לבן).
חניתי שם מספר פעמים ובוקר אחד היה שם מישהו (היה נראה בתפקיד, אבל לא נראה כמו פקח) ואמר לי שהחניה לסטודנטים בלבד.
השאלה שלי היא - במידה ואני בכל זאת חונה שם, כאשר אין מישהו בתפקיד, האם ניתן לתת לי קנס? (כאמור אין שילוט כלשהו)

סליחה על האורך ותודה רבה!
לצפיה ב-'דוח על חניה בניגוד למה? הרי התימרור במקום'
דוח על חניה בניגוד למה? הרי התימרור במקום
16/04/2019 | 10:42
19
לא ברור ולא תקין
לצפיה ב-'איך מאתרים בעל רכב?'
איך מאתרים בעל רכב?
27/03/2019 | 19:36
6
56
מישהו נתקע בפגוש האחורי של הרכב שלי, וגרם נזק.
לפי עדויות של השכנים, זה רכב אספקה - שראה שפגע ברכב, יצא וצילום כמה תמונות והמשיך בנסיעה ללא השארת פרטים.

השכנים כתבו את המס' הרכב.

איך אפשר לאתר את בעלי הרכב? לא מצאתי באינטרנט שום מידע בנושא. האם להתקשר ל100 ולבקש את הפרטים שלו?
לצפיה ב-'מהמשטרה לא תקבל אלא עם תגיש תלונה'
מהמשטרה לא תקבל אלא עם תגיש תלונה
27/03/2019 | 21:50
42
ואז לאחר שיחקרו את בעל הרכב יוחלט האם לתת או לא את פרטיו
לצפיה ב-'סוכני הביטוח יודעים לעשות זאת'
סוכני הביטוח יודעים לעשות זאת
28/03/2019 | 10:50
44
בכל מקרה - אם יש לך ביטוח מקיף דבר עם הסוכן (או עם החברה), דווח והתייעץ
לצפיה ב-'איך מאתרים בעל רכב?'
איך מאתרים בעל רכב?
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2019 | 10:46
2
50
שלום,
אתה צריך לגשת למשטרה ולספר להם את הסיפור.
הם יתנו לך את הטלפון הנייד של בעל הרכב ואת הפרטים שלו כגון: שם, שם שם משפחה ות.ז.
לאחר מכן, תוכל להוציא ממשרד הפנים עם מספר ת.ז את הכתובת של בעל הרכב ולשלוח לו מכתב דרישה לפיצויים.
בהצלחה
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
02/04/2019 | 14:11
1
40
רכבי  השרות שייכים לחברות והמשטרה לא נותנת מספרי טלפון של חברות
לצפיה ב-'נמחק'
נמחק
04/04/2019 | 07:13
13
לצפיה ב-'איתןר בעל רכב'
איתןר בעל רכב
09/04/2019 | 13:31
27
עו"ד עם יפוי כח ממך רשאי לקבל מרשות הרישוי את המידע 
לצפיה ב-'דילמה תעבורתית עקב מצב נפשי סוער ולא צפוי אצל רופא משפחה'
דילמה תעבורתית עקב מצב נפשי סוער ולא צפוי אצל רופא משפחה
23/03/2019 | 14:57
2
49
שלום רב
מזה מס חודשים אני עם בעיה רפואית לא נעימה 
ובשבוע האחרון הייתי בדכאון מסויים עם תחושת יאוש אין לי עבר פסיאטרי או אשפוז.
רשיון נהיגה יש.
בבדיקה אצל רופא משפחה הייתי בפאניקה ונסער-ונסיתי לפגוע בעצמי[נסיתי כביכול לחנוק את עצמי והפסקתי]- עקב המצב רשם שאני במצב נפשי סוער והמליץ לי להגיע לבדיקה במחלקה פסיכטרית בתל השומר ממנה שוחחתי ללא אשפוז הגעתי מרצוני.[המליץ על זריקה להרגעה וטיפול תרופתי].
1.האם כרופא משפחה המכיר אותי שנים רבות האם יכול לדווח עליי לגורם כלשהו מבחינה משפטית,רפואית?[ברצוני לציין שרשם שאני בהתקף פסיכוטי באותו רגע-ושוקל לפגוע בעצמי].למרות שאני אדם נורמטיבי עם משפחה.ואין לי בעיות רפואיות או נטילת כדורים על רקע מצב נפשי.
2.האם מבחינה תעבורתית זה יכול לשבש לי את רשיון הנהיגה הקיים או העתידי והאם מומלץ מעכשיו להעזר בעו"ד בנושא הזה?
3.במחלקה פסיאטרית המליצו לי רק על טיפול תרופתי.כפי שציינתי אין לי עבר של אשפוז פסיאטרי  או בעיות רפואיות.
4.האם רופא משפחה בקופת חולים אמור לדווח על זה בתוך הקופה או לגורמים תעבורתיים\או שיש כאן עניין של חסיון רפואי?
לצפיה ב-'אם הרופא חושב שמסוכן שתנהג'
אם הרופא חושב שמסוכן שתנהג
24/03/2019 | 12:56
35
הוא לא רק רשאי אלא אפילו חייב לדווח על כך למשרד הרישוי.
במקרה כזה משרד הרישוי רשאי לזמנך לבדיקות כשירות נהיגה.
לצפיה ב-'מצב נפשי'
מצב נפשי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2019 | 13:42
19
זוהי בדיוק חובתו של הרופא . לדווח לרשות הרישוי על בעייב רפואית שעלולה לגרום לפגיעה בכושר הנהיגה.סביר שבעקבות הודעה זו יותלה רשיונך עד שתעבור בדיקות ואם הבדיקות יצביעו על סיכון, תפסל לתקופה של שנה לפחות. כדי להתמודד עם זה , כדאי להעבר בשירותיו של עורך הדין המתמחה בתחום.
למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי דו"ח חנייה על מדרכה'
התייעצות לגבי דו"ח חנייה על מדרכה
19/03/2019 | 16:42
7
61
שלום רב,
החנתי את רכבי בקטע עפר שנמצא לאחר מדרכה.
התקבל קנס לפי תקנה 72 א 2א לתקנות התעבורה
"(2א) על מדרכה, למעט במקום שהוסדר להעמדת רכב  והחנייתו לפי חוק עזר שהותקן על פי סעיף 77 לפקודה ובלבד שנותר מעבר להולכי רגל;"
כאשר השוטר ציין מפורשות  בדו"ח שאני חונה על המדרכה במקום שלא הוסדר ובהסבר טען שבכדי לחנות שמה הייתי צריך לנסוע על המדרכה שהוא מקום מעבר של הולכי רגל.
כפי שניתן לראות בתמונות מדובר על 4 גלגלים שנמצאים בשטח עפר מה גם שהמדרכה שם סופר רחבה.
הקנס שניתן הנו 500 ש"ח.

האם בר ערעור? אם כן האם מספיק לטעון שזאת אינה מדרכה? או שישנם טיעונים נוספים ? 
תודה מראש

לצפיה ב-'היכן שחונה הרכב הלבן זה במפורש לא מדרכה, לכן הדוח'
היכן שחונה הרכב הלבן זה במפורש לא מדרכה, לכן הדוח
19/03/2019 | 16:58
2
44
ניתן שלא כדין ובקש להשפט בגינו (שמור את הצילום למשפט)
הגדרה של מדרכה בת"ת:
  "מדרכה" - חלק מרוחבה של דרך שאינו כביש, המצוי בצד הכביש, ומיועד להולכי רגל בין אם נמצא במפלס אחד עם הכביש ובין אם לאו;
המקום בו הרכב חונה אינו מיועד למעבר ה"ר ואינו חלק מרוחבה של דרך
לדעתי נראה כמו שטח פרטי או גינה עזובה אבל בטח לא מדרכה
אגב, מותר לנסוע על מדרכה לצורך חצייתה בלבד, וזה גם מה שעשית, כך שגם כאן אין עבירה
נראה שמדובר בדוח של פקח עיריה ולא של שוטר
לצפיה ב-'מדובר על דו"ח משטרה , המטרה שלי להגיש ערעור לבקשת ביטול'
מדובר על דו"ח משטרה , המטרה שלי להגיש ערעור לבקשת ביטול
19/03/2019 | 17:15
1
35
חבל לטעמי ללכת למשפט על משהו שניתן לסגור בלעדיו(לטעמי)
לצפיה ב-'תוכל לערער על הדוח צרף תמונה של המקום'
תוכל לערער על הדוח צרף תמונה של המקום
19/03/2019 | 17:59
41
בו חנה הרכב וציין שלא נעברה כל עבירת תנועה כמוגדרת בת"ת.
במידה ולא יבוטל הדוח (מרב הסיכוי) בקש להשפט
עליך לשלוח ערעור תוך 30 יום ועקוב אחר קבלת תשובה כדי שלא יחלפו 90 הימים
לצפיה ב-'שוטר או פקח'
שוטר או פקח
19/03/2019 | 17:12
3
42
הדו"ח הוצמד לשמשה או שניתן ביד ?
האם השוטר ראה אותך עולה על המדרכה ?
כדי לתת תשובה טובה יש לקרוא מה השוטר כתב בסעיף הנסיבות, אם תוכל לצלם או להעתיק את הכיתוב ?
ככלל - זה נראה כדו"ח לא טוב, הרכב לא הווה שום הפרעה.חציית מקום מעבר של הולכי רגל  אינה אסורה בחוק למיטב ידיעתי ולראיה - אופנועים וקטנועים שחוצים מדרכה לכניסות לבתים לא נקנסים (אם היית נוסע לאורך המדרכה ולא חוצה אותה זו כבר עבירה אחרת.
על פניו נראה שכדאי לבקש ביטול ואם לא יבטלו לבקש להישפט
לצפיה ב-'הצמדה לשמשה, לא ראה שנסעתי , צילום הדו"ח מצורף'
הצמדה לשמשה, לא ראה שנסעתי , צילום הדו"ח מצורף
19/03/2019 | 17:22
2
47
לצפיה ב-'כמו כן לא יכול להבין את תוכן הכתוב'
כמו כן לא יכול להבין את תוכן הכתוב
19/03/2019 | 17:25
41
הכתב ברובו לא קריא על ידי , לא מבין את הרעיון לא למלא דו"ח ממוחשב , לאה תקדמו שם עדיין?
לצפיה ב-'לא הצלחתי לקרוא'
לא הצלחתי לקרוא
20/03/2019 | 08:30
46
ולכן איני יכול להצביע על כשלים בניסוח
לא נותר לך אלא לעשות כעצת קודמי
ודבר ראשון התקשר למפנ"א והיוועץ בהם (מספר הטלפון אמור להופיע על הדו,ח ומנסיון העבר שלי הם עונים ממש מהר, למעט בשעות התפילה.
לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
18/03/2019 | 19:48
3
60
שלום נתפסתי על מהירות 154 קמ"ש (בהפחתה 149) בכביש 1 במקום בו מהירות הנסיעה המותרת היא 90 קמ"ש.
בשימוע קבלתי בחזרה את הרישיון מאחר ואין עבירות קודמות עם רישיון של 12 שנה.
האם כדאי לקחת עו"ד למשפט? יש לציין כי הרכב חיוני לי מצרכי עבודה.
כמו כן מה העלות הצפויה של עו"ד לדבר כזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'אתה בבעייה '
אתה בבעייה
19/03/2019 | 08:15
55
חרגת ב 59 קמ"ש מהמותר.
יהיה קשה לכל אחד להשיג עיסקת טיעון על הפחתה לרמה של 1500 ש"ח קנס 
תנסה לדבר עם התובע טרם המשפט ותבקש ממנו לשנות את כתב האישום לסעיף 7072 1500 ש"ח + 10 נק. כלומר להפחית 9 קמ"ש מהרשום בכתב ההזמנה לדין
הטיעון העיקרי שלך צריך להיות: "טעיתי, הבנתי, הפנמתי, לא רוצה לבזבז זמן שיפןט יקר" 
מבחינת ברקת נזקים זו הדרך הטובה ביותר 
במשפט (סעיף 7073) תיפסל ל 3 חודשים, 1500 ש"ח קנס ופסילה על תנאי לשנתיים.
אם לא תשיג את העיסקה טרם המשפט, תעמוד מול השופט, תכפור ואז ייקבע מועד לדיון הוכחות. עד אז תוכל להצטייד בעורך דין שיבקש ויקבל את כל חומר החקירה וינסה למצוא כשלים בעבודת השוטר. אם יצליח, יוריד אותך לעיסקת טיעון כמו שכתבתי קודם
אם לא, תצטרך לקבל את גזר הדין ככצוב לעיל ועוד לשלם כמה אלפי שקלים לעורך הדין.
בהצלחה

לצפיה ב-'דו"ח מהירות'
דו"ח מהירות
28/03/2019 | 19:28
24
שלום, אכן ידידי קצת לחצת יתר על המידה על דוושת הדלק. בהחלט מציע לך לקחת עורך דין תעבורה. הסיכוי שלך לצאת הכי טוב מהסיטואציה הלא נעימה היא בהחלט להשתמש בשרותיו של עורך דין.ברור לכל כי הנסיון הידע והמקצועיות של              עורך דין תעבורה בחיפה  יעזור לך מאוד וגם ילווה אותך לאורך כל הדרך.
לצפיה ב-'דוח מהירות'
דוח מהירות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2019 | 13:48
13
עורך דין המתמחה בתחום עשוי למצוא פגמים בעבודת השוטר , דבר שיביא את התביעה המשטרתית להסכמה להסדר טיעון נוח.למידע נוסף לחץ כאן 
לצפיה ב-'חסימת נתיב'
חסימת נתיב
17/03/2019 | 14:17
2
57
שלום, נעצרתי במחסום צבאי לבדיקה, למרות שיש לי מדבקה שמזהה את הישוב בו אני גר ולא אמורים לבדוק. סירבתי לבדיקה וקיבלתי דו"ח על חסימת נתיב ועל הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וקיבלתי זימון למשפט. העבר התעבורתי שלי נקי (אני נוהג למעלה מ-20 שנה).
מה מציעים לעשות כדי לשים את הסיוט הזה מאחוריי?
לצפיה ב-'סתם סקרנות. '
סתם סקרנות.
17/03/2019 | 16:42
46
למה לסרב לבדיקה? להראות שאתה "גבר"? מה הבעיה למי שרוצה, לזייף מדבקה ולהדביק אותה, ובצורה כזו לקבל פטור מבדיקה? מה הקשר בין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, לבין עבר תעבורתי נקי? 
לצפיה ב-'להביע חרטה ולבקש הקלה בעונש'
להביע חרטה ולבקש הקלה בעונש
18/03/2019 | 08:43
38
לכתוב על גבי טופס ההזמנה לדין כי אתה מודה בכל העובדות הכתובות בכתב האישום, להתנצל , לציין את העבר התעבורתי הנקי ולבקש הקלה בעונש.
ככה תצא הכי זול מכל הסיפור וזה יהיה שכר לימוד לחיים.
אין לך שום סיבה ו/או כוח להחליט בשם עצמך מה אמור שוטר לבצע בעת מילוי תפקידו.

לצפיה ב-'כיכר עם שני נתיבים'
כיכר עם שני נתיבים
13/03/2019 | 20:57
3
50
נסעתי מכיוון מערב לכיוון מזרח בכיכר עם שני נתיבים נסעתי בנתיב החיצוני, רכב שהגיע מצפון לדרום והיה במות המעגל בצד הפנימית הוא רצה לצאת מהמעגל הפנימי להמשך הנסיעהכאשר אני בתוך המעגל החיצוני בתוך הכיכר, הוא פגע בי בכנף הקדמי ליד הנהג.
מה הדין מי אשם?
ד.א אני נכנסתי לכיכר כשהיא הייתה פנויה
לצפיה ב-'כיכר עם שני נתיבים'
כיכר עם שני נתיבים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2019 | 12:10
40
אסתר שלום,
מהסיפור שלך אני מקווה שהבנתי נכון כי הפגיעה בכנף שבצד הנהג ולא ליד הנהג.
על כל פנים, הוא אשם. המעגל הפנימי מיועד להסתובב בכיכר ולא ליציאה מהכיכר.
בכדי לצאת מהכיכר, עליו לעבור קודם לנתיב החיצוני ואז לצאת מהכיכר, או לוודא שהנתיב החיצוני פנוי בכדי לחצות אותו בבטחה.

לצפיה ב-'קצת מוזר'
קצת מוזר
14/03/2019 | 19:04
1
44
צריך לראות בשביל להשיב
מוזר שהוא נכנס אחרייך ברבע ככר ובכל זאת פגע ברכבך מהצד.
מבחינת עבירת תנועה - מאחר ושוטר לא ראה - איש מכם לא יענש.
מבחינת אחריות לנזק - אני מניח שהסיפור שלו שונה משלך - פנה לסוכן או חברת הביטוח שלך והיוועץ בהם
לצפיה ב-'מה מוזר?'
מה מוזר?
21/03/2019 | 11:46
20
נכנסה בשעה 9 של הכיכר למעגל החיצוני ונסעה בו במהירות X.
הבחור נכנס בשעה 12 של הכיכר שניה אחריה (היא טוענת שהכיכר היתה פנויה כשנכנסה, נאמין לה). הבחור היה אגרסיבי, נתן גז, נכנס ישר למעגל הפנימי, ומיהר מאוד, נגיד מהירותו היתה X+10 קמ"ש, כשממילא המעגל הפנימי קצר יותר מהחיצוני.
כשהוא בא לצאת, נגיד בשעה 6 של הכיכר, הוא כבר פגש את הנ"ל בעודה נוסעת במהירות X במעגל החיצוני, בדרכה לצאת בשעה 3 של הכיכר.
כיוון שהוא היה אגרסיבי (או שהיא נהגה ממש אבל ממש לאט) הוא רצה לצאת החוצה, ובעשותו כן חצה מהמעגל הפנימי לחיצוני, ונתן לה מכה.
איזה חלק לא מסתדר לך?
לצפיה ב-'דוח כפול באותה דקה על נסיעה באופניים ללא קסדה'
דוח כפול באותה דקה על נסיעה באופניים ללא קסדה
13/03/2019 | 17:41
2
43
כאמור, נסעתי באופניים חשמליים ללא קסדה וקיבלתי קנס של 250 ש"ח.. מיד אחרי שהקנס עבר אליי השוטרת אמרה שזה דאגה לנוסעים אז השבתי לה שאם דואגים לנוסעים לא מאפשרים להם לעלות חזרה על האופניים ללא קסדה, ממש כמו נהג שיכור. שנייה אחר כך היא צועקת לי כבדרך אגב "אין בעיה תקבל עוד דו"ח בדואר"... זה דבר שהוא אפשרי? יש מה לעשות עם זה?
זאת נקמנות!
לצפיה ב-'לא תקבל עוד דוח'
לא תקבל עוד דוח
13/03/2019 | 17:52
18
לצפיה ב-'המשכת לנסוע בלי קסדה? '
המשכת לנסוע בלי קסדה?
14/03/2019 | 13:13
34
מגיע לך עוד דו"ח. 
לצפיה ב-'אכיפה סלקטיבית בחנייה על המדרכות בבת ים'
אכיפה סלקטיבית בחנייה על המדרכות בבת ים
09/03/2019 | 22:40
53
לפני כשנה וחצי חניתי  ביום שישי  על המדרכה עם 4 גלגלים , המדרכה במקום בו חניתי שהינה מאוד רחבה באזור התעשיה של בת ים בעודי עושי קניות למשך רבע שעה מדי כשבועיים. היות ובעל החנות אומר שיש מצוקת חנייה ולא עושים דוחות במקום שבו חניתי במשך 3 שנים ולא עשו דוחות. שהגעתי לרכב הופתעתי לכלות קנס בסך 500 ש"ח. עכשיו זה ידוע שבמרחב בת ים קיימים מספר רב של רחובות שהעירייה מאפשרת חניית רכבים עם 4 גלגלים בחלקן בלילה וחלקן ביום. מחלקת החנייה לא קבלה את הערעור שלי , כאשר ניסיתי לפנות ולדבר עם נציג מרשות החנייה לאחר אי קבלת הערעור ,אמרו לי שאי אפשר ואפשר או לשלם או לבקש להישפט , ביקשתי לדעת את מדיניות האכיפה בעיר כאשר בידי צילומים של מספר רב  של רחובות בבת ים המראה שתושבים חונים עם 4 גלגלים על המדרכות ולא מקבלים דוחות ( גם בבוקר וגם בלילה ) כאש במקום בו חניתי יש לי צילומים אל לא באותו מועד בו חניתי. העיריה אמרו לי שאין לי סמכות לדרוש נתון זה.

במשפטו השופט שאל שאני טוען אל אכיפה סלקטיבית . והוא דרש מהעירייה להמציא דוחות שנה לפני המקרה באזור בו חניתי ( לוא דווקא במקום בו חניתי) שרכבים חונים על המדרכה עם 4 גלגלים על המדרכה וקבלו דוחות. השאלה איזה טיעונים / צילומים יכולים לעזור לי במקרה זה ?

תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'תביעה מול חברת הביטוח ללא ביטוח מקיף/צד ג'?'
תביעה מול חברת הביטוח ללא ביטוח מקיף/צד ג'?
25/02/2019 | 13:40
3
57
הייתי מעורב בתאונת שרשרת (האחרון שנפגע), יש לי רק ביטוח חובה. איך אני תובע באופן עצמאי את הביטוח? ואת מי? תודה לעונים.
לצפיה ב-'אתה תובע את מי שהזיק לך ואת חברת הביטוח שלו'
אתה תובע את מי שהזיק לך ואת חברת הביטוח שלו
26/02/2019 | 11:20
2
46
אתה קודם כל פונה לפוגע ומבקש את פרטיו ופרטי הביטוח ומבקש ממנו שיפצה אותך על נזקייך, הוא כמובן מפנה אותך לחברת הביטוח שלו.
יכולים להיות שני מצבים 1. הוא מכיר באחריותו ומודיע לחברת הביטוח.  2. הוא מתכחש ושולח אותך לכל הרוחות.
אתה מסביר לו שממילא נגרם לו נזק והוא ישלם לביטוח השתתפות עצמית ויפסיד אולי הנחת העדר תביעות כך שההכרה בפגיעה לא תזיק לו.
לאחר מכן אתה פונה לביטוח שלו ומתייעץ איתם מה לעשות , ניגש למוסך ומתייעץ איתו, המוסך יודע אם להזמין שמאי או לא, מתקן, משתדל לשלם בצ'קים דחויים לכ 3  חדשים עד שתקבל החזר מהביטוח
במידה והביטוח שלו שולח אותך לחפש את החברים שלך אתה פונה לבית המשפט (כנראה תביעות קטנות כי לו היה זה רכב יקר היית מבטח אותו) ומגיש תביעה גם נגד הפוגע וגם נגד הביטוח שלו, אם תתבע רק אחד מהם הוא יטען לחוסר יריבות והשופט יפסוק שתשלם לו הוצאות משפט.
לצפיה ב-'תשובה מפורטת ועניינת - תודה רבה בריזלי.'
תשובה מפורטת ועניינת - תודה רבה בריזלי.
27/02/2019 | 10:59
12
לצפיה ב-'רצוי מאוד להקליט כל תקשורת עם הנהג שפגע בך'
רצוי מאוד להקליט כל תקשורת עם הנהג שפגע בך
01/03/2019 | 21:10
22
ובכלל, כדי למנוע מצבים של הכחשה מאוחרת יותר (מה שבד"כ קורה אחרי שהנהג מגיע הביתה ואז פתאום כל החברים והמשפחה שלו מתחילים "לייעץ" לו).
לצפיה ב-'פתיחת דלת לקטנוע - מי אשם?'
פתיחת דלת לקטנוע - מי אשם?
21/02/2019 | 10:05
1
68
מכוניות עומדות בפקק ברחוב. קטנוע נוסע (די לאט) ברווח בין טור המכוניות למכוניות החונות בימין הרחוב. לפתע הנוסע שלצד הנהג, באחת המכוניות (שבפקק), פותח את הדלת. הישר לתוך הקטנוע הנוסע.

האם יש אשמה ברורה (עבירה?) של מישהו מהמעורבים?
לצפיה ב-'כן - אסור להוריד נוסעים בנתיב נסיעה'
כן - אסור להוריד נוסעים בנתיב נסיעה
21/02/2019 | 12:29
57
עבירת חוסר זהירות, עבירת הוצאת חלקי גוף מהרכב ועוד כמה.
לצפיה ב-'נתיב השתלבות עקיפה מימין'
נתיב השתלבות עקיפה מימין
18/02/2019 | 11:38
3
74
קיבלתי דוח שלטעמי ממש לא מוצדק.
פניתי ימינה במחלף יגור לתוך נתיב השתלבות. כמו בכל בוקר שלושת הנתיבים היורדים לכיוון יוקנעם פקוקים לחלוטין והתנועה שם זוחלת.
כמו בכל בוקר אף נהג ישראלי לא ממהר לאפשר למשתלבים להיכנס מה שגורם למשתלבים להגיע לקצה נתיב ההשתלבות לאותת שמאלה ולהשתלב. אחרי 50 מטר עצר אותי שוטר ונתן לי דוח על עקיפה מימין למרות שכל התנועה עמדה ואותתי והשתלבתי במהירות של 5 קמש כחוק.

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
18/02/2019 | 15:04
2
51
לפי דברייך לא ניתן להבין  מהיכן באת ואיך נסעת - חבל שלא צרפת שרטוא או הסבר לתמונה שצרפת.
לפי דברי השוטר נסעת בנתיב ימין, עברת ממנו יותר ימינה לנתיב השתלבות מאיזו שהיא צומת או מחלף, עקפת בו כמה מכוניות מצד ימין וחזרת לנתיב הימני.
אם דברי השוטר נכטנים - הרי שביצעת את העבירה המיוחסת לך.
לצפיה ב-'הנתיב מצוייר בשרטוט'
הנתיב מצוייר בשרטוט
18/02/2019 | 15:24
1
41
הגעתי מכיוון חיפה ונסעתי בנתיב הימני ביותר מתוך 4 נתיבים כי ה3 האחרים היו פקוקים. המשכתי בו עד סופו אותתי והשתלבתי שמאלה להתיב הימני מבין 3
לצפיה ב-'אם נסעת בנתיב המסומן באדום'
אם נסעת בנתיב המסומן באדום
18/02/2019 | 18:21
43
היה עלייך לנסוע בדיוק כפי שנסעת, להמשיך עד סוף  נתיב ההשתלבות ושם להשתלב, אפילו לא היית צריך לאותת.
יש בפניך שתי אפשרויות - 
1. לשלם ולשכוח.
2. לבקש להישפט וכשהשוטר יעלה להעיד לשאול אותו מהיכן באת ומהיכן ראה אותך, ואז להראות לשופט (לפי הכתובת הרשומה ברשיונך) שהגעת מחיפה ונסעת בנתיב ההשתלבות עד סופו כי זה מה שהיה עלייך לעשות.
ולקוות שהשופט יקבל את גירסתך ולא את גירסת השוטר שנסעת ישר וירדת לעקיפה דרך נתיב ההשתלבות.
לצפיה ב-'מהירות'
מהירות
14/02/2019 | 15:45
1
74
נעצרתי ע"י שוטר עם ממל"ז בכביש י"ם -ת"א בקטע המותר 90 קמ"ש על 146 קמ"ש ( לאחר הפחתה 141 קמ"ש) וזומנתי למשפט.
זוהי עבירת מהירות ראשונה שלי, עם רישיון מעל 25 שנה וללא עבירות כלל ב 10 שנים האחרונות.

1. האם עלי לקחת עורך דין למשפט?
2. האם אני בסכנת שלילה?
3. לאיזה הסדר לדעתכם עלי לשאוף?

תודה מראש!
לצפיה ב-'כך מתנהל משפט תעבורה:'
כך מתנהל משפט תעבורה:
15/02/2019 | 07:42
63
העונש על נהיגה במהירות שכזו הוא פסילה בפועל 2-3 חודשים, פסילה על תנאי לשנתיים וקנס כספי של 1500 ש"ח לפחות.
הישיבה הראשונה נקראת "הקראה" ובה קורא השופט את כתב האישום ושואל מודה או כופר.
אם מודה - נגזר דינך במקום
אם כופר - נקבע מועד אחר לדיון שנקרא "הוכחות" בדיון זה יגיע גם השוטר, יעיד על מה שהיה ואתה תוכל לחקור אותו חקירה נגדית ולנסות להזים את דבריו או להטיל ספק סביר במוחו של השופט.
בדין פלילי, מספיק ספק סביר כדי לזכות.
עכשיו לפרקטיקה:
ליום ושעת ישיבת ההקראה זומנו עשרות נהגים. באותו יום תגיע לבית המשפט כחצי שעה לפחות לפני מועד ההקראה. תנסה לפגוש בתביעה. במקביל יסתובב שם תובע שינסה לדבר עם הנתבעים על מנת לסגור אתם עיסקת טיעון.
לפי דבריך, י שלך סיכוי טוב לבקש מהתובע ל"החסיר" מהדוח 2 קמ"ש כדי להפוך את ההזמנה לדין (סעיף 7071) לדוח של 1500 ש"ח +10 נקודות. (סעיף 7076)
אם יסרב, מה שלא נראה לי לאור עברך התעבורתי, תנסה את מזלך מול השופט בבקשת הקלה ל סעיף 7076. לא יסכים, תודה ותבקש הקלה בדין בשל רצונך לא לבזבז זמן שיפוט יקר.
בכל מקרה, הסיכוי לצאת ללא קנס די נמוך. תוסיף לכך את שכר טירחת עו"ד ותבצע בקרת נזקים 

בהצלחה
לצפיה ב-'נ.ב , מי אשם?'
נ.ב , מי אשם?
14/02/2019 | 14:03
6
78
רחוב חד סיטרי רחב רכב א' נוסע לפני רכב ב' (שלי) כאשר רכב א' נמצא בצד הימני ואינו מאותת על כוונתו לפנות לצדו השמאלי של הכביש לצורך חניה . רכב ב' שרואה שרכב א' עצר בצדו הימני של הכביש מחליט להמשיך בנסיעה בצד השמאלי . רכב א' שלא אותת על כוונתו החל הפניה , רכב ב' שם לב מאוחר כאשר פגע עם גלגל ימני קדמי בגלגל שמאלי קדמי של רכב א' ושפשוף מעל אותו גלגל של רכב א' . מי אשם?
לצפיה ב-'שניכם. שופט יחליט על חלוקה שנראת לו'
שניכם. שופט יחליט על חלוקה שנראת לו
15/02/2019 | 07:43
2
23
לצפיה ב-'תגובה לתגובה '
תגובה לתגובה
17/02/2019 | 21:02
1
43
האם אדוני עו"ד ? על מה מסתמך אדוני ? על איזה תקנות תעבורה וחוקי תנועה ? יש טיעון עכשיו תן חיזוק משפטי .
לצפיה ב-'לא. על תקנות התעבורה. '
לא. על תקנות התעבורה.
18/02/2019 | 06:47
48
קרא והשכל.
התחל מתקנה 21, 
מאחר ויש כאן נזק בלבד העניין יידון בתביעות קטנות ולא בבית בדין לתעבורה.
חברות הביטוח עושות כסף לא רע משיטת מצליח שלהם הנקראת "אשם תורם"
בהצלחה
ובמאמר מוסגר: אתר זה מבוסס על חוכמת ההמונים. רוצה ייעוץ משפטי, שלם!
לצפיה ב-'הרכבים לא אשמים אלא נהגיהם'
הרכבים לא אשמים אלא נהגיהם
18/02/2019 | 15:14
35
לפי דברייך נהג רכב א' עבר עבירה בזה שלא אותת לפני פניה שמאלה, או עבירת סטיה מנתיב.  נהג רכב ב' עבר עבירת חוסר זהירות בכך שלא שם לב שהרכב פונה ופגע בו.
אך היות ולא היה שוטר במקום איש מהנהגים לא קיבל דו"ח ולא יקנס ולא ישפט על עבירת תנועה
מבחינת חומרת העבירות - עבירת אי איתות לא נאכפת
עבירת סטיה מנתיב "שווה" 250 ש"ח קנס
עבירת חוסר זהירות "שווה" 500 ש"ח ו 6 נקודות.
כלומר מבחינת תקנות התעבורה נהג רכב ב' עבר עבירה חמורה יותר מנהג רכב א'
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
21/02/2019 | 11:01
1
31
מהתאור קשה לדעת האם נהג ב' פעל בחוסר זהירות (וכך גם לגבי נהג א'). יתכן, למשל, שמדובר ברחוב צר. נהג א' בדק וראה שהכל פנוי, והחל בסטיה. ואז נהג ב' הגיע במהירות מופרזת ונדחף בפראות ברווח הצר.
לחילופין, יתכן שמדובר בכביש דו מסלולי. נהג ב' עקף לאט ובזהירות, ונהג א' פרץ שמאלה פתאום מבלי לבדוק שהכביש פנוי.
לצפיה ב-'ולחילופי חילופין - לא קראת את השאלה: "רחוב חד סיטרי רחב"'
ולחילופי חילופין - לא קראת את השאלה: "רחוב חד סיטרי רחב"
23/03/2019 | 00:53
8
לצפיה ב-'שופט בכיר דיבר בסלולרי בנהיגה ונתפס. נחשו במה הורשע'
שופט בכיר דיבר בסלולרי בנהיגה ונתפס. נחשו במה הורשע
09/02/2019 | 11:07
5
42
הנהג העבריין במקרה זה היה השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב שלחובתו לא פחות מ-17 עבירות נוספות אותן צבר מאז שנת 1974. לאחר מספר דחיות בתחילת המשפט, שמטרתן הייתה לאפשר לסנגורו להגיע לעסקה עם התביעה המשטרתית, הגיעו הצדדים להסכם שלפיו כתב האישום שהוגש נגד אורנשטיין יתוקן. העבירה מסכנת החיים המיוחסת לו "תוקנה" לעבירה קלה של אי אחיזת ההגה בשתי ידיים במהלך נהיגה.
לצפיה ב-'על כל שופט או שוטר או עורך דין שמופיע בכותרות יש אלף אזרחים'
על כל שופט או שוטר או עורך דין שמופיע בכותרות יש אלף אזרחים
10/02/2019 | 08:24
2
45
שמקבלים את אותה עיסקת טיעון בלי שאף אחד מתלהם בתקשורת.
למה אתה חושב שנעשה כאן משהו שונה בגלל שזה שופט?
ממצבים חוקיים שכאלה, עורכי דין לעניני תעבורה, שאינם גונבים מלקוחותיהם או עושקים ניצולי שואה שנזקקים להם, עושים קופה לא קטנה.
זו מדינת ישראל ואלה חוקיה 

לצפיה ב-'אופנועני המשטרה באיילון'
אופנועני המשטרה באיילון
10/02/2019 | 11:50
1
43
מצלמים את העבירות עם מצלמת קסדה, קצת מוזר אלו בעיות ראיתיות היו במקרה כזה שגרמו לשינוי הדוח.

ומה היה כל כך מסובך דרש 5 דחיות בדיונים.

שלא לדבר על זה שמשופט בכיר מצפים לסטנדרטים אחרים מאשר מאזרחים שאינם שופטים וכאשר דופט מקבל דוח חמור, מקבל המון דחיות לפנים משורת הדין ללא הסברים ודוח שכזה מומר לדוח פשוט בלי הסברים, זה מעורר שאלות (ואולי חשדות אצל חלק מהקוראים).
לצפיה ב-'מצופה יש רק בשק"מ'
מצופה יש רק בשק"מ
10/02/2019 | 11:58
32
ותתפלא כמה כשלים יכולים להיות ברישום דו"ח על אירוע "סגור ותפור"  כדי שהוא ייפול בתביעה.
מסכים אתך שעולה ריח לא טוב מכל הסיפור הזה.
לצפיה ב-'ראשית - 18 עבירות ב 35 שנים זה לא הרבה'
ראשית - 18 עבירות ב 35 שנים זה לא הרבה
11/02/2019 | 19:16
1
44
אבל נתקלתי בנהגים שהיו להם פי  10 - 20.
לי רשומה עבירה אחת (הרשיון הוצא בשנת 1964) של מעבר רמזור באור אדום שהומרה לאזהרה, עשיתי זאת בניידת תנועה בנסיעה לחלץ אשה שנתקעה עם רכבה על פסי רכבת, ביקשתי (וקיבלתי) אישור לנהיגה מבצעית אבל בלחץ שהייתי שכחתי לבקש אישור לעבור באדומים - וצולמתי
ושתי אינקדוטות
1. נכה צה"ל נתפס באותה עבירה כמו השופט, הוא הצליח לשכנע את השוטר שירשום לו דו"ח על אי אחיזת ההגה בשתי ידיים.
הוא לא שילם את הקנס וביקש להישפט וזוכה לחלוטין כשהראה לשופט את ידו הקטועה ושאל "מה השוטר רוצה ממני ?"
2. אשת שופט תעבורה קבלה ממני דו,ח כשכבודו יושב לידה, היא ביקשה להישפט וייצג אותה אחד הכוכבים הגדולים בארץ בדיני תעבורה, כשעליתי על דוכן העדים סימן לי התובע לרדת ויצא איתי מחוץ לאולם ושם אמר לי ,הגענו לעיסקת טיעון אך הסנגור מבקש שלא תשמע אותה והוא ביקש ךמסור לך שדו,ח כל כך טוב הוא לא ראה בחייו - אז הלכתי - ואיני יודע מה סוכם.
לצפיה ב-'זה גם לא מעט... אני מכירה אנשים עם 0 עבירות ביותר שנים'
זה גם לא מעט... אני מכירה אנשים עם 0 עבירות ביותר שנים
11/02/2019 | 20:34
38
אבל הורשמתי איך כהרגלך הצלחת להסיט את הנושא לאנקדוטות טפיחה עצמית על השכם...
לצפיה ב-'שאלה על תוקף שלילה "מיוחדת" בברירת מחדל + צריך מידע'
שאלה על תוקף שלילה "מיוחדת" בברירת מחדל + צריך מידע
11/02/2019 | 11:33
28
שלום רב
לפני כששנה+ הגשתי בקשה להוצאת רשיון משאית, מאחר ואני לקחתי תרופות פסיכיאטריות הם זימנו אותי לוועדות הרפואיות שלהם שעברתי בהצלחה רבה, למעט הפסיכיאטר ששאל אותי אם אי פעם ניסיתי לפגוע בעצמי, אמרתי לו שלפני שנים רבות היה לי נסיון אובדני, והוא במקום שלל את הרשיון שלי (בלי להגיד לי, גיליתי את זה רק מאוחר יותר). כאשר גיליתי על השלילה (של כל הרשיונות) מיד הגשתי עירעור בתענה שאין הצדקה להחלטת הפסיכיאטר, והם ביטלו את השלילה אבל אמרו שאני לא מורשה להוציא רשיון למשאית, באותה תקופה לא היה לי הכוחות להתמודד איתם אז השארתי את זה ככה.

כיום, שנה+ לאחר מכן אני שוב מנסה להוציא את הרשיון, הפעם אני כבר לא לוקח תרופות פסיכיאטריות למעט כדור שעוזר לי לישון (אני מתמודד עם נידודי שינה).

רופאה המשפחה שלי חתמה על הטופס הירוק וסימה V על הכל שאני בריא כמו סוס, בדיקת הראייה גם סומן שהכל פיקס. 

השאלה היא אם אני אלך עם הטופס לבית ספר לנהיגה ואתחיל בתהליך, האם יכול ליהיות מצב שאני בכל זאת לא אוכל לקבל את הרשיון? אפילו שבטופס הירוק הכל פיקס? כמו גם למי ניתן להתקשר ולבדוק את זה?
לצפיה ב-'דוחות א3 שלא שולמו'
דוחות א3 שלא שולמו
02/02/2019 | 22:35
3
53
במהלך א3 קיבלתי מספר דוחות א3, אחד אחרי השני. מסיבות אישיות לא הגבתי לדוחות האלה (כלומר, לא ביקשתי משפט ולא שילמתי) וכרגע זה עומד ברשות האכיפה והגבייה עם ריבית פיגורים. מדובר על דוחות שמתאימים ״קלאסית״ לחוסר אמינות של א3 ואני מצטער שלא ביקשתי משפט. האם זה אבוד והאפשרות היחידה היא לשלם את הקנסות (וריבית הפיגורים) שכן לא ביקשתי משפט בזמן?
לצפיה ב-'תמורת סכום סמלי או לא כל עו"ד יעזור לך'
תמורת סכום סמלי או לא כל עו"ד יעזור לך
03/02/2019 | 07:18
2
51
במאמר מוסגר, זה יהיה שכר הלימוד שלך לעניין דחיינות...
לצפיה ב-'לא שאין בדבריך צדק, אבל'
לא שאין בדבריך צדק, אבל
03/02/2019 | 12:44
1
50
מדובר על תקופה שעירבה משבר אישי (בנפרד כלכלי ובנפרד בריאותי של בת הזוג) ככה שלא הייתי ישר שופט.
לצפיה ב-'לא שופט בכלל. משתתף בעוגמת הנפש הנוספת....רק בריאות והצלחה!'
לא שופט בכלל. משתתף בעוגמת הנפש הנוספת....רק בריאות והצלחה!
04/02/2019 | 07:31
16
לצפיה ב-'מה עושים אם הנפגע לא נותן מחיר לנזק?'
מה עושים אם הנפגע לא נותן מחיר לנזק?
31/01/2019 | 09:37
1
52
יצאתי מהחניה, ופגעתי ברוורס בקצה הפגוש של רכב אחר. רכב ישן מאוד עם מאות שריטות וחבטות. השארתי פתק, והגב' התקשרה אלי ואמרה שהיא לא יכולה להעריך את שווי הנזק, ולכן תדרוש תשלום רק אם בזמן מכירת הרכב יתברר שהנזק שגרמתי הוריד במחיר של המכירה של הרכב.

אמרתי לה שאני מעוניין לשלם מיד על הנזק, ואין לי כוונה להמתין עד שתמכור את הרכב. היא החלה להאשים אותי ב"רצחת וגם ירשת". טענה שאני מנסה לגרום לה לבזבז יום שלם במוסך בנוסף לנזק שגרמתי.

אמרתי לה שאם היא לא תתן לי הערכה של הנזק תוך שבועיים (שלדעתי לא שווה יותר מ-100 ש"ח), אני אתרום בשמה לארגון צדקה 500 ש"ח ואשלח לה את הקבלה.

היא מאיימת בתביעה. מה עושים?
לצפיה ב-'כדי להגיש תביעה עליה להעריך את הנזק'
כדי להגיש תביעה עליה להעריך את הנזק
31/01/2019 | 14:26
44
וכדי שנזק יוערך יש להביא הערכת שמאי או הערכת מוסכניק (רק במקרים של נזק קטן ביותר)

ולא עושים כלום - רק שואלים אותה איך ניתן לדעת שמחיר הרכב ירד בגלל הנזק שגרמת.
וכמובן רצוי שיהיו לך צילומים של הנזק

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו