לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091210,912 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בית משפט קבע כי אופנים חשמליים הם "רכב מנועי" בהתאם לחוק'
בית משפט קבע כי אופנים חשמליים הם "רכב מנועי" בהתאם לחוק
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2019 | 16:35
3
243
הפיצויים.

לאחרונה נכנס לתוקף תיקון לתקנות התעבורה בעניין רכיבה על אופניים חשמליים שיש לו חשיבויות ומשמעויות רוחב לגבי ההיתר לרכיבה ועל תוקפה של רכיבה במצבים שונים.
לעומת כלים כגון קלנועית, רכינוע (סגוואי) או גלגינוע ( קורקינט) שם עדיין פטר המחוקק מחובת רישיון נהיגה , קבע המחוקק הסדרים מיוחדים לגבי רכיבה על אופניים חשמליים – אופניים עם מנוע עזר.
לגבי אילו קבע המחוקק כי לא ינהג אדם באופניים שבהם מותקן מנוע עזר או יחזיק בהם בבעלותו, אלא אם כן מלאו לו שש עשרה שנים או יותר והתקיים בו אחד מאלה:  ניתן לו רישיון נהיגה לסוג רכב כלשהוא לרבות רישיון נהיגה שאיננו בתוקף, ולמעט רישיון נהיגה לטרקטור, מכונה ניידת, או מלגזה ,עמד בהצלחה בבחינה עיונית לאחת מדרגות רישיון הנהיגה לכלי רכב למעט אותם כלים המוזכרים לעיל, או ניתן לו אישור מאת רשות הרישוי על עמידתו בהכשרה לנהיגה כאמור, בעניינים המחוייבים באותה בחינה עיונית.
במילים אחרות, כבר לא כל אחד יכול לרכב על אופניים חשמליים. לבד מתכונותיהם של האופניים שצריכות להתאמים לדרישות החוק, גם הרוכב עצמו צריך להיות מבוגר מגיל שש עשרה שנים וכזה אשר בעל ידע ויכולת הבחנה בחוקי התעבורה , בסכנות בדרך וזכויותיהם של המשתמשים האחרים בדרך.
לצפיה ב-'זה הכל בתיאוריה, במציאות המצב שונה, רוכבים על'
זה הכל בתיאוריה, במציאות המצב שונה, רוכבים על
30/07/2019 | 17:27
68
אופנים ומצפצפים על החוק ועל החיים שלהם
לצפיה ב-'* לרכוב (כמו לרכון, לרכוש, לרכוס, לרחוץ...)'
* לרכוב (כמו לרכון, לרכוש, לרכוס, לרחוץ...)
31/07/2019 | 10:53
28
לצפיה ב-'רכב מנועי לא דורש ביטוח חובה?'
רכב מנועי לא דורש ביטוח חובה?
31/07/2019 | 20:05
26
לצפיה ב-'חנייה על אדמה ברמת החייל מזרחית לרחוב הארד - חוקי'
חנייה על אדמה ברמת החייל מזרחית לרחוב הארד - חוקי
05/10/2019 | 14:26
4
24
אמנם יש שם חניון אחוזת החוף
אבל תמיד הרבה חונים שם גם בכניסה לשביל

האם מותר או שיש סיכוי למתנה מפקח?
או עקרונית אסור אבל לא אוכפים שם בתור מדיניות?

מישהו מכיר או יודע?
המון

לצפיה ב-'אם מדובר בחניה בשטח המוגדר כגינה ציבורית'
אם מדובר בחניה בשטח המוגדר כגינה ציבורית
05/10/2019 | 15:14
3
22
ולמרות שאין ממש גינה אלא רק חול, יתכן וירשם דוח קנס ע"ס 780 שח  בגין חניה בניגוד לחוק עזר עירוני - שמירה על הניקיון
אם מדובר בשטח פרטי של מישהו והוא לא מגודר ואין שילוט של בעל השטח האוסר חניה - החניה מותרת
אגב , אם מדובר בשטח חום שטרם בנו שם - החניה מותרת
לצפיה ב-' אני לא בקיאה בזה אבל אני לא חושבת שזה מוגדר כגינה'
אני לא בקיאה בזה אבל אני לא חושבת שזה מוגדר כגינה
05/10/2019 | 15:32
2
20
זה התחלה של שביל הליכה על אדמה
זה לא שביל מסודר אלא סתם אפשר להיכנס משם לחולות שמובילים לפ"ת וזאת אחת הכניסות האפשריות למה שמכונה "שביל ישראל"
עקרונית בכלל לא "אמורים" ללכת שם
תמיד יש שם שורת רכבים חונים בצד ולא חוסמים את המעבר
לא נראה לי אפשרי שזה שטח פרטי
אבל גם לא נראה לי שמתכוונים לבנות שם
אגב דווקא יש בדיוק שם צמוד דרומית איזה מתקן של העירייה
לצפיה ב-'אם מדובר ברח' הארד פינת ראול וולנברג'
אם מדובר ברח' הארד פינת ראול וולנברג
05/10/2019 | 16:31
1
28
זו גינה ציבורית
פיקוח חניה לא אוכף חניה במקום אלא הפיקוח העירוני
יתכן ובגלל מצוקת חניה במקום, העירייה לא רושמת דוחות במקום, אפשר לברר במוקד העירוני
מקווה שלא טעיתי במיקום
לצפיה ב-'אין קשר לולנברג, זה מזרחית לככר בסוף רח' הארד פינת רח' הברזל'
אין קשר לולנברג, זה מזרחית לככר בסוף רח' הארד פינת רח' הברזל
06/10/2019 | 02:51
22
מזרחית למסעדת שגב אקספרס אחרי הכביש הסלול שמוביל מזרחה
יש הרבה שבילי הליכה, או מערבה לת"א שביל סלול, או מזרחה לפ"ת שבילים לא סלולים
אני מדברת על מזרחה על הכניסה לחולות שמובילים מתחת לכביש גהה

תודה בכל אופן שניסית לעזור :)
לצפיה ב-'עבירת דוח חניה באדום - לבן , תמרור 818'
עבירת דוח חניה באדום - לבן , תמרור 818
30/09/2019 | 19:55
12
34
שלום,
בשבוע החולף קיבלתי דוח בנושא הנדון, בסך 250 שח כואבים. הדוח ניתן בשעה 10 לפנה"צ. אכן עמדתי במקום העבירה למשך 4 דקות לקניית כריך. מדובר באזור חיפה דרום, בין קניון חיפה לאצטדיון סמי עופר. לא הפרעתי לאיש, לא חסמתי את התנועה, לא גרמתי להאטת התנועה שפשוט לא קיימת במקום ובזמן הנתון. לדעתי התעללות והתעמרות של הפיקוח העירוני שחייב להשלים מיכסת דוחות יומית של לפחות 25 דוחות למשמרת, על פי דוח מבקר עיריית חיפה.
מנגד, בדיוק באותו מקום בדיוק, אחת לשבוע, כאשר מתקיימים משחקי כדורגל, חונים למשך 4-3 שעות מאות אוהדים, בחניה על המדרכה, חניה באדום לבן, חניה על איי-תנועה בנויים ומצוירים, חניה כפולה, חניה משולשת, חניה הגורמת לחסימת נתיבי תנועה ומניעת מעבר של כוחות ביטחון והצלה, חו"ח במקרה ארוע. באותו המצב, שמתרחש אחת לשבוע - הפיקוח העירוני ב-"דום שתיקה". היות ומדובר בדיוק באותו מקום, לא בערך, בדיוק באותו המקום. האם עומדת לי העילה של "אכיפה בררנית"? אני קיבלתי דוח בודד על עצירה של 4 דקות, מאות ואלפים שעומדים שם במשך 4 שעות,  לגביהם אין דין ואין דיין.
האם בסמכותה החוקית של העירייה להחליט באופן פנימי, מבלי לפרסם ברשומות, שתמרור 818 הוא כנגד אזרחים בודדים שעומדים במקום בפרק זמן של עד 5 דקות, ומצד שני יש פטור לאלפי אוהדי כדורגל שחונים באותו המקום במשך 4 שעות פעם בשבוע ???

תודה מראש להתייחסות וסיוע,

בברכת שנה טובה, חניה טובה, והמשך חג שמח
לצפיה ב-'מדרכה אדום לבן - תמרור 818 - איסור עצירה'
מדרכה אדום לבן - תמרור 818 - איסור עצירה
30/09/2019 | 20:12
1
25
שאלת הבהרה: האם הסימון הנ"ל תוקפו רק בימי חול ? או שמא רק בין 09:00 לשעה 20:00, או שכל עוד אין תמרור הגבלה או היתר של שעות מסוימות בתחילת הסימון, הרי שהסימון של אדום לבן  בתוקף 24/7/365 ?
תודה
לצפיה ב-'תוקף כל התמרורים הוא 24X7, אלא אם מוצמד להם 439 שמורה אחרת'
תוקף כל התמרורים הוא 24X7, אלא אם מוצמד להם 439 שמורה אחרת
01/10/2019 | 05:04
8
לצפיה ב-'עברת על החוק ומגיע לך להענש.'
עברת על החוק ומגיע לך להענש.
01/10/2019 | 10:44
8
27
וכל שאר מה שכתבת זה בולשיט - הפקח עושה עבודתו שעבורה העיריה שכרה אותו  ואם יש לך טענות על התעללות והתעמרות - פנה לכנסת שתשנה את החוקים ותבטל תמרור זה  - תפקידו של הפקח לתת דוחות לעבריינים - אתה עבריין ואף מודה בזה - אז מדוע אתה משמיץ אנשים העושים עבודתם נאמנה?
ואשר לחניה בזמן משחקי הכדורגל, בהחלט יתכן שהפיקוח קיבל הנחיה מהעיריה לא לאכוף בזמן זה  כדי להקל על האזרחים בזמן המשחק, בדיוק כשם שביום הזיכרון לא אוכפים חניה ליד בתי הקברות הצבאיים, בדיוק כשם שבזמן חסימת כביש מכווינים לעיתים נסיעה בניגוד לכיוון התנועה, בדיוק כשם שהמשטרה עוצרת תנועה בכבישים בזמן מעבר שיירת ראש הממשלה, בדיוק כשם שהמשטרה מתירה עצירה בשולי כבישים בזמן צפירה.
והפקח לא מודד לך זמן - עצרת ביודעין במקום אסור, תשלם את הדו,ח וראה בזה שכר לימוד.

לצפיה ב-'ל-ברזילי: תודה על התייחסותך המלומדת. החכמתי. שנה טובה לך!'
ל-ברזילי: תודה על התייחסותך המלומדת. החכמתי. שנה טובה לך!
01/10/2019 | 11:21
7
21

אכיפה בררנית
אכיפה בררנית היא כשמה, אכיפה סלקטיבית מפלה שנעשית בצורה בררנית ואינה נאכפת באופן שווה כלפי אנשים בעלי נסיבות דומות, ופעמים רבות נשמעת במסגרת או במקביל לטענת ״הגנה מן הצדק״.

דוגמאות לאכיפה בררנית יכולות לנוע מאדם שמקבל דו״ח חניה בעוד כל שאר הרכבים שחנו באותו אופן לא קיבלו דו״ח, ועד למצב של אכיפת מדיניות כלפי אוכלוסיה מסוימת באזור מסוים, תוך התעלמות מאותן העבירות המתקיימות באוכלוסיות אחרות.

במשפט הישראלי נקבע לא אחת שאכיפה בררנית פוגעת פגיעה קשה בחוש הצדק, עד כדי כך שלעתים, כשטענת אכיפה בררנית מוכחת בבית המשפט, עשוי בית המשפט להורות על ביטול כתב האישום, ובמקרים אחרים יכול להקל משמעותית בגזר דינו של העומד לדין.

לרוב, הנטל להוכיח אכיפה בררנית מוטל על הטוען לה, ואולם במקרים רבים הדבר כרוך בקושי ביורוקרטי של פניה לרשויות ובקשת מסמכים שיהוו ראיה, כך שפעמים רבות מוגשות בקשות לקבלת חומרי חקירה מהמדינה, במסגרת ההליך הפלילי.
לצפיה ב-'המקרה שהעלית אינו אכיפה בררנית'
המקרה שהעלית אינו אכיפה בררנית
01/10/2019 | 18:26
6
29
התמרור נאכף מדי יום על כל החונה לידו - למעט בימי משחקי כדורגל שאז לא נאכף על איש.
לו באותו זמן שאתה נאכפת היו חונות שם מכוניות נוספות וחלקן לא היו מקבלות דו,חות - היית יכול  להעלות טענות של אכיפה בררנית.
לדוגמא - ליד בית דגן יש מושב, לא אנקוב בשמו כדי לא לתת רעיונותמאחר וחלק מתושביו דתיים הסכימו התושבים לא לנסוע בו בשבתות, כל החונב בשולי הכביש 6 ימים בשבוע נאכף (המטה הארצי של משטרת התנועה נמצא  בבית דגן) אבל החל מכניסת השבת ועד שעתיים לפני צאתה שום רכב לא נאכף, וחונים עשרות רכבים בשולי הכביש ליד הכניסה למושב, מתוך התחשבות.
זה בדיוק המקרה שאתה העליית
שנה טובה לך, סע בזהירות ושמור על חוקי התנועה.
לצפיה ב-'שאלה משפטית'
שאלה משפטית
01/10/2019 | 23:32
2
28
לוח התמרורים של מדינת ישראל קובע איסור 24/7 לעצירה מול אבני שפה אדום לבן. מהנדסי התנועה שקבעו שם אדום לבן, חשבו על זרימת התונעה, זרימת תנועה בחרום, שדה ראיה לאחר סיבוב וכו' וכו', מלאכתם הקבועה של מהנדסי הרשות המקומית.  אם אין תמרור חוקי אשר מסייג ומסדיר את שעות ההיתר או האיסור, הרי שתמרור 818 בתוקף 24/7. אני וגדולים ממני טוענים שלעיריית חיפה אין סמכות חוקית להחליט שכאשר אני עומד שם אני מקבל דוח, וכאשר עומדים שם באותו המקום חברים של ראש הרשות המקומית , או חברים של חברי מועצה , ושלא לצורך מילוי תפקידם, אלא סתם כי זה נוח להם, הם פטורים מדוחות. מצב כזה לא עובר אצלי, כי אנחנו לא בקוריאה הצפונית, אם המצב הזה נראה לך סביר, מצוין לך !! לכן העליתי את השאלה בפורום המשפטי, על מנת ללמוד מדעתו המקצועית של עו"ד שי גלעד.
אגב, לדעתי משטרת ישראל, היא ""האמא"" של האכיפה הבררנית במדינת ישראל, ואוי ואבוי לנו אם התקדימים לאכיפה נכונה וחוקית יהיו מקרים שיובאו לידיעת הציבור ממשטרת ישראל, אוי לנו ואבוי לנו.........
לצפיה ב-'בדיוק מחר מושבעים חברי כנסת חדשים'
בדיוק מחר מושבעים חברי כנסת חדשים
02/10/2019 | 11:03
18
כדאי שתפנה לאחד מהם ותבקשו להגיש הצעת חוק מתאימה לדעתך, את רשימת חברי הכנסת, הדוא"לים ומספרי הטלפון תוכל למצוא באתר הכנסת
ונשמח אם תעדכן כאן כיצד הצעת החוק שלך מתקדמת..
כמו כן ניתן להתלונן אצל נציב קבילות הציבור במשרד מבקר המדינה, יש לו אתר באינטרנט והוא מגיב לעניין ומהר.
וכדאי להזדרז בדברים אלה כי יש לך פחות משלושה חדשים לבקש להישפט והשופט, אינו כבול לקנס שקיבלת  ובמשפטי תעבורה באזור שלך מורשעים למעלה מ 95% מהנאשמים - וחזקה על מי שמבקש להישפט שהוא בטוח בצדקתו ו/או ביכולתו לעבוד על המערכת, קח בחשבון שאם לא תודה בישיבה הראשונה בשלב ההקראה תוזמן לדיון נוסף - שלב ההוכחות ואולי לעוד דיון לשמיעת פסק וגזר הדין ואז בנוסף לקנס תפסיד גם לפחות שני חצאי ימים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אתה לא יכול לטעון לאכיפה בררנית משום שקיבלת'
אתה לא יכול לטעון לאכיפה בררנית משום שקיבלת
05/10/2019 | 16:44
16
דוח ביום מסויים ובעוד שרכבים אחרים לא מקבלים דוח ביום אחר.
אם חנית במקום האסור לחניה והיו עוד רכבים שחנו כך ורק לך נרשם הדוח בעוד שלאחרים או לחלק מהם לא, תוכל לטעון לאכיפה בררנית, הנטל להוכחה יוטל עליך, הפקח יוכל לטעון שבזמן נוכחותו במקום חנית אתה ועוד כמה רכבים שלכולם נרשם דוח, רכבים התחלפו והפקח לא נכח כבר במקום ולכן להם אין דוח, לא פשוט להוכיח אכיפה בררנית, רצוי שיהיה לך עד לכך ושכל התנאים לאכיפה שכזאת ימולאו.
זה שחנית ביום ראשון וקיבלת דוח בעוד שאלה שחנו ביום שני לא קיבלו דוח, לא נחשבת לאכיפה בררנית
לצפיה ב-'מעניין, מתי אכיפה של חניה למשל נחשבת אכיפה בררנית?'
מעניין, מתי אכיפה של חניה למשל נחשבת אכיפה בררנית?
03/10/2019 | 19:49
2
32
לדוגמה, נניח שבישוב מסויים יש רחוב שבו יש מרכז מסחרי קטן, ואבני השפה צבועות באדום לבן. כל תושבי הישוב חונים שם מעת לעת בידיעה ובהבנה ש"זה בסדר" לחנות שם לכמה דקות, ואכן כך השתרש לו המנהג.
אלא מה, מדי פעם, נניח פעם בחודש, מגיע פקח שכנראה קיבל הוראה, ונותן קנסות לכמה רכבים.
האכיפה הינה כמעט חד-פעמית במובן שאתה יכול לחנות שם חודש שלם ולא לחטוף דו"ח ואף אחד סביבך לא יחטוף דו"ח, אבל פתאום יגיע היום ההוא שהפקח קיבל מחזור, יבוא לשעה קלה, יחלק דו"חות לכל מי שחונה שם, וזהו. יותר לא תשמע ממנו עד לחודש הבא (אם בכלל).
האם זו אכיפה בררנית?
שואל בשביל חבר.
לצפיה ב-'אתן לך דוגמא מהחיים'
אתן לך דוגמא מהחיים
05/10/2019 | 12:09
26
בעבר מספר הרישוי של רכב שלא שולמו עליו המיסים היה מוקף במסגרת לבנה, רכבים כאלה היו לנכים ועולים חדשים.
השתרש אצל שוטרים ופקחים באזורים מסוימים לתת דו"חות חניה רק לרכבים כאלה משום שהפקחים/שוטרים שם חשבו שהם מקופחים בזה יחסית לעולים החדשים, יכולת לראות בכביש הכניסה לבית החולים בלינסון שסומן באדום לבן אך תמיד חנו לכל ארכו שרק למכוניות עם "מספר לבן" ניתנו דו"חות ולאחרות לא
נוהג זה התפשט מאד בארץ ולכן, כדי למנוע אכיפה בררנית הופסק הסימון הזה .

לצפיה ב-'נסה את מזלך וכתוב את כל זה לעירייה... לכל הפחות תקבל תשובה'
נסה את מזלך וכתוב את כל זה לעירייה... לכל הפחות תקבל תשובה
05/10/2019 | 11:27
7
לצפיה ב-'עמדת נוחיות בתחנת תדלוק'
עמדת נוחיות בתחנת תדלוק
21/09/2019 | 14:13
13
39
למיטב ידיעתי (אשמח להפניה בחוק) יש חובה להחזיק עמדת נוחיות בכל תחנת תדלוק.
חשוב שהיא תהיה זמינה, נקיה ופעילה.
מתברר שבתחנות מסוימות, עמדת הנוחיות נמצאת בתוך חנות הנוחות של התחנה.
נכון, לפעמים זה גורם לאנשים הרגשה לא נעימה להכנס רק לנוחיות, או שהם כבר מבזבזים כסף, אך זה לא הנושא.
השאלה היא מה קורה בלילה. יש הנחיה של המשטרה לסגור את חנויות הנוחות מ 23:00 עד 6:00 (בערך).
כתוצאה מזה גם עמדת הנוחיות איננה זמינה. מה ניתן לעשות בנידון? (בהנחה שאכן נדרשת להיות עמדה כזו 24 שעות ביממה)

לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
21/09/2019 | 15:26
3
68
אם תגיע לתחנת דלק כזאת - שאל ותפרסם את התשובה - כללית לפי החוק בכל תחנת דלק (למעט בודדות שבהן לא ניתן מבחינה טכנית) צריכים להיות לפחות שני תאי שרותים זמינים ונקיים בכל שעות פתיחת התחנה.
לדעתי עדיף שהשרותים יהיו בחנויות הנוחות הצמודות לתחנה כי כשהם שם יש יותר הקפדה על נקיון
לצפיה ב-'כלומר, לדעתך עדיף שבשעות הלילה העמדות לא יהיו זמינות?'
כלומר, לדעתך עדיף שבשעות הלילה העמדות לא יהיו זמינות?
21/09/2019 | 16:01
22
לדעתי לא.
במקרה הכי גרוע אפשר לדרוש שתהיה כניסה מבחוץ לעמדת השרותים בשעות שהחנות סגורה, אבל לא ייתכן שאתה עוצר בתחנת דלק באמצע הלילה ומחפש נוחיות ואומרים לך (מהדלפק) שאי אפשר לקבל עכשיו את השרות.
לצפיה ב-'לדעתי הם צריכים לשלם קנס 660 שח (נכון ל 2006)'
לדעתי הם צריכים לשלם קנס 660 שח (נכון ל 2006)
21/09/2019 | 21:18
1
22
לצפיה ב-'"עמדת נוחיות" ב"תחנת תדלוק" זה שם חדש לשירותים בתחנת דלק?'
"עמדת נוחיות" ב"תחנת תדלוק" זה שם חדש לשירותים בתחנת דלק?
21/09/2019 | 22:03
2
9
לצפיה ב-'יש הרבה שירותים שמקבלים בתחנת דלק. איך מפרידים בין השירותים'
יש הרבה שירותים שמקבלים בתחנת דלק. איך מפרידים בין השירותים
21/09/2019 | 22:07
1
23
השונים?
לצפיה ב-'תאי שירותים? וברצינות, לא הייתי חושבת בכלל על משהו אחר'
תאי שירותים? וברצינות, לא הייתי חושבת בכלל על משהו אחר
22/09/2019 | 21:00
22
הרי לו היית מדבר על שירותי משיכת מזומן או תדלוק, זה מה שהיית כותב... כשאומרים סתם "שירותים" ברור מאוד למה מתכוונים.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
22/09/2019 | 02:09
1
29
כל צעד יש חנות כזאת 24/7 כמו אםפם
אני קונה בהן באמצע הלילה
פתוחים 100%
אגב כמעט תמיד מי שהאנגס אאוט בחנויות האלה באמצע הלילה זה שוטרים
הכוונה למקומות כמו ילו, מנטה, סו גוד, סופר, מזנון, שירותים, הכל 24/7
לצפיה ב-'אז יש תחנות שנסגרות לכניסה בסביבות 23:00 ונפתחות שוב ב 6:00.'
אז יש תחנות שנסגרות לכניסה בסביבות 23:00 ונפתחות שוב ב 6:00.
22/09/2019 | 06:23
23
ייתכן שזה קורה רק באזורים שבהם יש נטיה לשודים (כמו קרוב לגדה המערבית או באזור הגליל)
לצפיה ב-'ממתי יש הנחיה של המשטרה לסגור חנויות נוחות בלילה??'
ממתי יש הנחיה של המשטרה לסגור חנויות נוחות בלילה??
30/09/2019 | 18:16
3
35
יצא לי כמה פעמים להגיע לחניות נוחות ב-4:30 לפנות בוקר, והיה פתוח.
לצפיה ב-'לא יודע אם יש הנחיה, זה מה שטענו בתחנה.'
לא יודע אם יש הנחיה, זה מה שטענו בתחנה.
30/09/2019 | 18:33
1
14
אני נתקלתי בתחנת דור אלון ליד מחלף אייל ובתחנת סונול ודור אלון בכרמיאל שטענו כך.
לצפיה ב-'שלחתי פניה למשטרה בנושא'
שלחתי פניה למשטרה בנושא
30/09/2019 | 19:57
7
לצפיה ב-'מצאת משהו לגבי תחנות דלק'
מצאת משהו לגבי תחנות דלק
30/09/2019 | 21:43
15

שצריך להיות מאבטח בין 22:00 ל 6:00 (אם היו מספר שודים בזמן האחרון)
לצפיה ב-'דיווח למשטרת ישראל על תאונת דרכים קלה'
דיווח למשטרת ישראל על תאונת דרכים קלה
22/09/2019 | 10:23
26
https://www.gov.il/he/service/traffic-accident-not...

אפשר לדווח באינטרנט ללא הגעה לנקודת משטרה
לצפיה ב-'חניה כפולה בחניון פרטי משותף'
חניה כפולה בחניון פרטי משותף
05/09/2019 | 22:11
6
40
חניון של מספר בניינים שאיננו שייך לעיריית כרמיאל.
רכב חונה בחנייה כפולה.
1. האם העירייה מתערבת (שטח פרטי כמו בנהריה?)
2. האם המשטרה מתערבת?
3. האם אפשר לשלוח תלונה למשטרה גם ללא הגעת שוטר?
לצפיה ב-'המשטרה והעיריה לא מתערבות, על הועד להוציא'
המשטרה והעיריה לא מתערבות, על הועד להוציא
06/09/2019 | 00:26
5
57
צו מניעה נגד בעלי הרכב אצל המפקח על המקרקעין או בבית משפט השלום, רק אחרי שיהיה צו שכזה, המשטרה תתערב (אולי)
לצפיה ב-'בנהריה העיריה כן מתערבת?'
בנהריה העיריה כן מתערבת?
06/09/2019 | 08:06
4
9
לצפיה ב-'התערבות לא חוקית, היא לא יכולה לתת דוחות'
התערבות לא חוקית, היא לא יכולה לתת דוחות
06/09/2019 | 10:22
3
33
בשטח משותף של דיירים או להגיד להם כיצד להתנהל, אני לא מאמין שהעיריה מתערבת

לצפיה ב-'והציטוט שהבאת לגבי עיריית נהריה? רלוונטי רק למקום בתשלום?'
והציטוט שהבאת לגבי עיריית נהריה? רלוונטי רק למקום בתשלום?
06/09/2019 | 15:22
2
23
לצפיה ב-'תקרא שוב את התשובה שלי ונסה להבין'
תקרא שוב את התשובה שלי ונסה להבין
06/09/2019 | 19:31
1
21
"מקום חניה פרטי" - מקום חניה המתנהל בידי אדם, פרט למועצה, על מנת להפיק רווח

קרא את 4 המילים האחרונות
גם מקום חניה של קניון הוא פרטי אך משמש את הציבור (בין אם בתשלום או בחינם) ולכן יש לפקח סמכות לתת דוחות במקום חניה פרטי אשר משמש את כלל הציבור
שטח החניה של הבית שלי משמש רק אותי ואת בעלי הדירות בלבד ולא את כלל הציבור, לכן אין לעירייה כל סמכות בשטח זה
לצפיה ב-'קראתי. זה כתוב בתגובה שלי. תודה '
קראתי. זה כתוב בתגובה שלי. תודה
06/09/2019 | 22:24
6
לצפיה ב-'אי סימון כניסה לבית ובמקום זאת מצויירת חניית נכים על הרצפה'
אי סימון כניסה לבית ובמקום זאת מצויירת חניית נכים על הרצפה
05/09/2019 | 08:33
1
38
ברשותי רכב נכה . לפני כחודש חניתי במקום חנייה בו מצוייר על הריצפה חניית נכים. קיבלתי דוח משטרתי על הפרעה לתנועה וחסימת כניסה לבית פרטי.
אין שום סימן, לא כX ולא בהנמכת מדרכה ואף שער הכניסה אינו נראה ככניסה לבית. לעומת זאת יש את ציור הנכה על הריצפה. 
כתבתי ערעור אך קיבלתי דחייה תןך התייחסות לחניית הנכים בלבד ( שרק עם תמרור מדובר בחניית נכים). אין שום התייחסות לכך שאין כל סימן שזוהי כניסה לבית.
האם שווה לי ללכת למשפט??
לצפיה ב-'במידה ותאורך נכון כדאי ללכת למשפט'
במידה ותאורך נכון כדאי ללכת למשפט
05/09/2019 | 11:18
32
סימון חנית נכה על הכביש בלי תמרור אינו מספיק - מה שקובע הוא התמרור (אמנם השופט יכול לחייב בדין כי אם זה מקום מאושר לתמרור והתמרור ,נעלם" אבל על הכביש יש סימן ברור - הוא לא חייב לזכות), אך אם החניית רכב נכה - החניה מותרת.
אך את הדו"ח קיבלת על הפרעה לתנועה וחסימת כניבה - קצת מוזר, כי אלו שתי עבירות נפרדות ולכן קשה להתייחס - אם תשלחי צילום של הדו"ח אפשר יהיה לבדוק על מה הוא - - 
אם הדברים כפי שכתבת - צלמי את המקום מכמה זוויות, בקשי להישפט, כשתזומני הגיעי כרבע שעה לפני הזמן ודברי עם התובע, הראי לו את העובדות ובקשי ביטול.
לצפיה ב-'האם רכב של נכה יכול לחנות בחינם בכחול לבן'
האם רכב של נכה יכול לחנות בחינם בכחול לבן
01/09/2019 | 06:02
11
39
גם ללא תעודת נכה מוצמדת לשמשה?
לצפיה ב-'רצוי להצמיד תו נכה'
רצוי להצמיד תו נכה
01/09/2019 | 10:05
1
31
לצפיה ב-'אבל אם הנכה לא היה ברכב, אסור לשים את תו הנכה'
אבל אם הנכה לא היה ברכב, אסור לשים את תו הנכה
01/09/2019 | 16:10
32
השימוש בתג מותר רק ברכב המשויך לתג, ורק אם הנכה נמצא ברכב (כנהג או כנוסע).

לצפיה ב-'במצב בפועל היום'
במצב בפועל היום
01/09/2019 | 16:24
8
53
הזכות  לחניה היא של הרכב ולא של האדם
הסיכוי שהרכב ידגם ברגע שנכנס חלחנות שואף לאפס כך שהאוכף לא יכול לבדוק אם הנכה ברכב, בכניסה או ביציאה מחניונים שבהם הנכה פטור מתשלום בודקים במקרים רבים (למשל איכילוב, נתב"ג) אם הנכה ברכב ולעומת זאת יש חניונים שהשער מזהה את הרכב ונפתח באופן אוטומטי (שיבא, אסף הרופא)

אמנם יש תקנה של ביטוח לאומי שאם הנכה מתיר לאחר להשתמש בתו שלו הוא יקנס בסכום של ארבע ספרות ואולי גם ישלל ממנו התו - אך לביטוח הלאומי אין יחידת אכיפה בשטח.
לצפיה ב-'זה מה שטענו לי ברשות החניה בכרמיאל'
זה מה שטענו לי ברשות החניה בכרמיאל
01/09/2019 | 22:57
7
39
הרכב אוטומטית מקבל חניה חינם בכל הכחול לבן (לפי מספר הרכב) גם בלי תו נכה.

אני שואל אם זה נכון בכל הארץ
לצפיה ב-'כן - זה נכון בכל הארץ'
כן - זה נכון בכל הארץ
02/09/2019 | 10:32
32
וכשאני בהיותי שוטר תנועה ראיתי דברים כאלה- כשרכב נכה חונה בניגוד לחוק בלי שהנכה בסביבה - לא נתתי דו"ח כי במשפט היה יוצא זכאי מאחר והיה טוען שהנכה היה במקום ואני שאפתי למאה אחוז הרשעות בדו"חות - אבל הוריתי לנהג לסלק מיידית את הרכב מהמקום.
רוב השוטרים / פקחים לא מתעסקים בדברים כאלה.
לצפיה ב-'אבל יש תו, גם אם לא הוצמד בפועל זה לא כ"כ משנה כי המספר רשום'
אבל יש תו, גם אם לא הוצמד בפועל זה לא כ"כ משנה כי המספר רשום
08/09/2019 | 10:05
5
28
והתווים היום קטנים (גודל של כרטיס אשראי) ולכן קל לפספס אותם או שהם נופלים וכו'. העובדה שלא היה תו לא אומרת שהנכה לא היה ברכב.
לצפיה ב-'התו לא בתוקף כאשר לא הסיעו את הנכה או לא החזירו את הנכה'
התו לא בתוקף כאשר לא הסיעו את הנכה או לא החזירו את הנכה
08/09/2019 | 14:19
3
23
ואסור במקרה כזה להשתמש בתו.
שימוש תיאורטי בתו יכול לגרום לכך שהתו יבוטל.

לצפיה ב-'פעם שנייה: "העובדה שלא היה תו לא אומרת שהנכה לא היה ברכב."'
פעם שנייה: "העובדה שלא היה תו לא אומרת שהנכה לא היה ברכב."
10/09/2019 | 13:12
16
לצפיה ב-'אתה צודק, שימוש כזה מהווה עבירה פלילית'
אתה צודק, שימוש כזה מהווה עבירה פלילית
21/09/2019 | 15:05
1
16
שהקנס עליה עד 14400 ש"ח (ס' 61(א)(1) לחוק העונשין - אבל עד כה שום אדם לא הועמד לדין על עבירה זו, פנקסי הדו,חות של השוטרים והפקחים לא כוללים עבירה זו ולדעתי לא יועמד איש למשפט על זה כי המערכת תתקשה להוכיח שהרכב לא הועמד שם כדי להביא או לאסוף את הנכה.
לצפיה ב-'אבל זה כתוב בהנחיה שנשלחת למי שמקבל את התו.'
אבל זה כתוב בהנחיה שנשלחת למי שמקבל את התו.
21/09/2019 | 16:03
7
אגב, האם רכב נכה (שחונה ללא תו נכה) בחניה שמסומנת עם המספר שלו, עובר על החוק?
לצפיה ב-'בהקשר של חוקיות וחניה בחינם - האם אפשר לחנות בכפר סבא'
בהקשר של חוקיות וחניה בחינם - האם אפשר לחנות בכפר סבא
08/09/2019 | 14:21
18
ולקבל שעתיים ראשונות בחינם (של תושב כפר סבא) גם אם אינך תושב כפר סבא?

כמובן שלא מדובר על רכב נכה
לצפיה ב-'מספר שאלות על שכירת רכב בביקור בארץ'
מספר שאלות על שכירת רכב בביקור בארץ
28/08/2019 | 15:45
18
47
אני "עולה-יורד" עם רישיון בריטי, מעולם לא נהגתי בישראל אבל נהגתי ב 3 מדינות וטריטוריה נוספת הן בצד שמאל והן בצד ימין. בגלל שאני מבקר אנשים ללא רכב באחת החופשות הם די רוצים שאשכור רכב לצורך טיולים בארץ ומדיון בפורום אחר נראה לי שהפסדתי בוויכוח הזה, הטיעון היה שאי אפשר לטייל למספר יעדים ביום אחד עם כל ההמתנות בתח"צ.

השאלות:

כביש 6 - לפי טריפ אדוויזר יש עמלות נוספות מצד חברות ההשכרה, וכן עמלה לפי חודש קלנדרי שיוצרת כפל תשלום אם הביקור חוצה את ה 1 בחודש. האם זה נכון ? אני מבין שהגבייה בכביש נעשית לפי מצלמות, באיזה שלב מקבלים את החשבון ? כמו כן עד כמה הוא עדיף מכביש 2 ?

החזרה - אני מכיר את נמה"ת פאבלו פיקאסו במאלגה בעל-פה ורגיל להחזרת רכבים שכורים שם, אבל מערכת הכבישים של נתב"ג זרה לי כי בדרך כלל אני מגיע ברכבת או במונית. האם החזרת הרכב קרובה לטרמינל 3 או 1? שמעתי דברים על המתנות לשאטלים ואני רוצה להמנע מכך. כמו כן - האם אפשר להחזיר מפתחות בתיבה במידה שמגיעים לשדה בשעת בוקר מוקדמת ? בטיסות של 6-7 בבוקר זה משהו שאני עושה באופן די עקבי בספרד.

חנייה - מהדיונים פה עולה שיש אפליקציות לתשלום חנייה ברחוב, עד כמה זה נפוץ ובאיזו מידה ניתן לחנות בחינם ברחובות צדדיים או כבישי שירות? גדלתי בפרברי ירושלים שם היו רחובות חנייה ייעודיים לצד מספר בניינים - האם בימינו רחוב כזה עדיין נחשב לציבורי או שמחלקים בו את מקומות החנייה לדיירים? האם יש אתר כמו Parkioedia לישראל? כמו כן, האם סופרים וחנויות מחסן מגבילים את החנייה לשעתיים שלושה או שאין הגבלה ? כמו כן עד כמה התופעה של אנשים שעומדים במקום חנייה כדי "לשמור" אותה נפוצה והאם זה חוקי ?

תדלוק: האם נהוג לתדלק בעצמכם כמו באירופה או שיש מתדלקים כמו בארה"ב? אם התדלוק עצמי - האם ניתן לשלם במשאבה עם כרטיס אשראי או שחייבים להכנס לחנות של התחנה ? שמעתי על משהו שנקרא "דלקן" - האם זה כרטיס ספציפי ל"דלק" או משהו שעובד בחברות אחרות ? כמו כן האם זה מתאים בכלל לתושבי חוץ ?

נהיגה אגרסיבית - אני רגיל לנהוג בכבישי ספרד עם נהגים ים תיכוניים כולל רכבים עם לוחיות זיהוי מרוקאיות, ונהגתי פעם במדינת עולם שלישי עם רוב לא לבן אז הניסיון שלי לא לגמרי "צפונבוני", אבל לנהיגה בארץ יש את המוניטין שלה כולל כיסוי נרחב של תאונות וסטטיסטיקת תאונות. מבחינת מי שנהג בחו"ל - עד כמה החוויה שונה מנהיגה בספרד או בריטניה ?

רכב לפי דרישה: האם מתאים לתושבי חוץ או דורש רישיון ישראלי? בעבר הסתכלתי על אתר של איזו חברה בתחום ונראה שהם בנו על מנוי חודשי לטווח של שנה בערך, האם ישנן חברות כאלו שפתוחות למנוי של כשבועיים או שעדיף לי להצמד לחברות השכרת הרכב בנתב"ג. אני מתכוון לשהות בשרון ( הרצליה - רעננה - כפ"ס ) אז אוטותל לא רלבנטי, והרעיון הוא לטייל ברחבי הארץ.

השטחים - האם ניתן להגדיר לגוגל שלא לנווט לשטחים / מזרח ירושלים וכו' ? המצב הבטחוני בארץ די ייחודי ולא נהגתי אי פעם במקום עם סיכסוך מהסוג שלוחית זיהוי לא נכונה עלולה להוביל לתקיפת הרכב. האם כביש 1 מירושלים לים המלח בטוח ? כמו כן בשנות התשעים זכור לי שגניבות רכב מישראל לרשות היו מכת מדינה, האם העניין השתפר מאז ?

וצל"ש אחד: אין בארץ את כשל השוק נגד שכירת רכבים אוטומטיים שקיים באירופה. אני מעדיף רכב אוטומטי אך הוצאתי רישיון ידני כי פערי המחיר בשכירה באירופה הם 250% או פי 2.5 לשכירת רכב אוטומטי בהשוואה לשכירת רכב ידני. באתרים שבדקתי אין אפליית מחירים כזו בארץ ויש רוב די מוחץ ( 58:8 ) לרכבים אוטומטיים.

לצפיה ב-'תגובות לגבי חנייה, תדלוק, השטחים וסלולרי:'
תגובות לגבי חנייה, תדלוק, השטחים וסלולרי:
30/08/2019 | 07:36
11
30
אפליקציות לתשלום חנייה ברחוב, בכחול לבן, יש את פאנגו וסלופארק. בבסיס הן לוקחות את התעריף העירוני (בערך בין 3 ל 6 ש"ח לשעה, תלוי בעיר ובאיזור). נדרש רישום מראש ואינני יודע אם תומכות בכרטיס אשראי חו"ל.
יש פתרון של מונה נטען (איזיפארק) או שאפשר לקנות כרטיס בשטח (מדחנים), אבל אלו פתרונות לא סבירים היום (לפעמים אפילו אין מדחנים, לדוגמא בכרמיאל).
יש איזורים שלא מסומנים ויש חניונים בתשלום גבוה יותר.
למציאת חנייה אפשר להעזר בצייד החנייה של פאנגו, ואפשר גם להזמין חנייה פרטית בתשלום בפינק פארק.
בחניות לפעמים יש מגבלת שעות ולפעמים בשעות מסוימות החניה מותרת רק לבעלי תו חניה אזורי.

תדלוק - אפליקציית WAZE נותנת את תחנות הדלק בסביבתך ומחירים (שמעודכנים על ידי המשתמשים, ואינם עדכניים לפעמים).
אפליקציית fulltank מכילה מידע שבאזור שלי הוא עדכני (אולי זה בגללי).
מחיר הדלק הוא כ 6 ש"ח לליטר. 21 אגורות יותר יקר, זה תדלוק על ידי מתדלק (תוספת מקסימום). בנוסף יש תוספת לילה ושבת בחלק מהתחנות.
יש הרבה תחנות של תדלוק עצמי (יש חובה שתהיינה עמדות כאלו בכל תחנה).
יש תחנות שהתשלום ישירות במכונה, ויש כאלו שצריך לשלם בחנות. לחברות יש אפליקציות שמאפשרות לשלם בקלות ישירות מהסמארטפון (לדוגמא סונול ו yellow) ולחייב את כרטיס האשראי, וגם לקבל מבצעים או הנחות.
יש כמובן תחנות זולות , ויש אזורים שבהם מספר תחנות זולות (בשם התחרות). יש תחנות שלא לוקחות תוספת לתדלוק על ידי מתדלק, או שהתוספת קטנה מ 21 אגורות.
יש תחנות שנותנות עיתון במתנה בתדלוק מעל X, ויש שנותנות רחיצה חיצונית ב 5 או 10 ש"ח בתדלוק.

השטחים - WAZE מאפשרת להגדיר להמנע משטחים מסויימים, וגם להמנע מכבישי אגרה (והיא גם מציגה את המחיר של כבישי האגרה לפי סוג המנוי שלך אבל היא לא מתייחסת לרכב שכור)

על איזה פתרון אתה חושב מבחינת סלולרי בארץ? אפשר להמשיך את הדיון בפורום סלולר
לצפיה ב-'תודה, טוב להכיר את הגירסה הישראלית. '
תודה, טוב להכיר את הגירסה הישראלית.
30/08/2019 | 12:20
10
30
לרבים מהפרטים האלו יש מקבילות שאני מכיר בחו"ל אבל טוב להכיר את הפרטים הקטנים מראש כדי שלא להסתבך בהחלטות שצריך לקבל במהירות. לא אכנס להשוואות אפילו אם כמה מההקבלות די שונות.

לגבי סימון החנייה על שפת המדרכה - האם בלילה קל לראות את ההבדל בין אדום וכחול ? במקום שבדקתי התלוו לסימון הכחול-לבן סימוני מפרצי חנייה מסודרים על הכביש, האם זה הסטנדרט? (באנגליה שיטת הסימון שונה לחלוטין)

מצאתי איזה יוטיוב על הדלקן ומתברר שזה סוג של RFID שהמשאבה קוראת. מעולם לא נתקלתי בדבר כזה אז זה די מרשים, אבל עברתי לאחרונה לרכב חשמלי אז זה לא דבר שיחסר לי אחרי תקופת ההשכרה. האם יש דרך לדעת אם זה קיים בחברות השכרת הרכב?

לגבי סלולר - סים מקומי בחנות עצמאית, 5GB בערך. בפעם לפני שעברה נחתתי בצהריים והגעתי לחנות ביום ההגעה. בפעם שעברה נחתתי בלילה וכהכנה ביקשתי שישלח אלי סים מראש אבל בסופו של דבר תהליך ההפעלה וההטענה הצריך ביקור בחנות אז הפעם אוותר על הזמנה מראש. יש לי סמארטפון עם שני סימים.

כרטיס האשראי הזר עבד מצויין בארץ, יש אפליקציות או אתרים שדורשים מספר זהות ישראלי אבל הם בסך הכל מוודאים שמדובר במספר זהות תקף, אין חיבור בין המספר לכרטיס עצמו. אם בחנות דורשים מספר טלפון לא אכפת להם שאני רושם מספר זר.
לצפיה ב-'סימון החניה בכחול לבן מחייב בנוסף שלט בתחילת הרחוב'
סימון החניה בכחול לבן מחייב בנוסף שלט בתחילת הרחוב
30/08/2019 | 13:43
9
23
או מפרץ החניה שמגדיר את שעות החניה בתשלום.
סימון אדום לבן זה משהו כמו אין חניה.
סימון אדום צהוב מסמן תחנת אוטובוס .
לגבי לראות את הצבע, מעניין מה עושים עיוורי צבעים.

אם בחברות ההשכרה קיימת האופציה לדלקן, היה סמוך ובטוח שזה יעלה לך יותר מאשר תדלוק עצמי.

לרוב האפליקציות דורשות מספר טלפון אליו שולחים SMS. ייתצכן שהם לא יתמכו במספר בינלאומי (מצד שני, יהיה לך מספר ישראלי?)

לגבי סים ישראלי - לא אמרת כמה יעלה לך 5G. ולא אמרת מה הוא יכלול. (האם יכלול שיחות מקומיות, שיחות לחו"ל)
היום המחירים לסים רגיל ותוכנית בישראל מאוד זולים.
אפשר לקבל סים ותוכנית של 40G  ואפילו 100G ב 40-50 ש"ח כולל עלות הסים ואפילו כולל שיחות לארה"ב (חופשי או 500 דקות וכדומה) וכמובן שיחות בישראל חופשי.
רק שאם לוקחים תוכנית כזו במסלול רגיל (ולא פריפייד), צריך לזכור להתנתק בסיום הביקור.
יש חברות (כמו WE4G) שבהן אתה מנהל את הקו לבד, ואפילו שולח בקשת ניתוק ללא צורך בשיחה או טרטור של שימור לקוחות.
כל חברה והדרישות שלה לגבי תז או כרטיס אשראי ישראלי
לצפיה ב-'החנייה נשמעת דומה אך שונה, סים מקומי נותן מספר מקומי. '
החנייה נשמעת דומה אך שונה, סים מקומי נותן מספר מקומי.
30/08/2019 | 16:13
8
23
אמרתי שלא אשווה אבל בבריטניה יש סימונים עם משמעויות דומות שנעשים ע"י סדרת פסים לדץצד הכביש לפני שפת המדרכה. הסתכלתי קצת בסטריטוויו וראיתי את הפרטים שתיארת במקומות שביקרתי בהם בארץ. הם מסוג הדברים שכאדם שאינו נוהג אינך שם לב אליהם, אבל הם שם ברקע.

האם לתושב רחוב בכחול לבן יש זכות לתו אורח, או תו תושב ללא מספר רישוי (המספר של רכב ההשכרה לא ידוע מראש והביקור מתוכנן לחג) ? אם כן אשקול לטרטר את מארחיי שרוצים שאנהג עבורם.

תודה על האזהרה מתוספת מחירים על דלקן בחברות ההשכרה. אני מכיר את הטריקים שלהן עם הביטוח הנוסף (במשך למעלה מעשור לא שילמנו אותו בספרד וזה חסך אלפים) וכן עם ה GPS (אני סומך על הניווט של גוגל שהשתמשתי בו ב 3 מדינות, יש לי מחזיק לסמארטפון שעלה איזה €2-€3).

אני גם יודע שעוקצים אזרחי ישראל תושבי חוץ בתוספת מע"מ של 17% מעל המחיר שמוצג באתרים הזרים, וזו אחת הסיבות שלא רציתי לשכור רכב בארץ. לפי החוק אסור לי להכנס על הדרכון הבריטי והייתי מעדיף שלא להסתבך אם הייתי נכנס עליו והיו עולים עלי איכשהו. בעבר היה מצב שפשוט רצו לראות דרכון זר, אך כיום חייבים להראות את התדפיס של ביקורת הגבולות.

סים הטענה מראש פלוס הטענה לחודש עולה כ ₪50 וכשהביקור מסתיים אפשר לזרוק אותו בלי לחשוש מחיובים נוספים או טענות כאילו התחייבתי לשנה. בעידן האפליקציות אין צורך בשיחות קוליות לחו"ל.

קראתי איפשהו שכביש החוף הוא 90/100 קמ"ש בעוד שכביש 6 הוא 110/120 קמ"ש בערך. אם זה אכן המצב אז כביש 6 עדיף לנסיעות ארוכות. זה די מקביל למצב שאני מכיר בספרד אבל שם הגבייה בכביש האגרה היא במזומן או אשראי למי שאין לו התקן לעמדה האלחוטית. מהסיבה הזו לא שאלתי על מנהרות הכרמל שהשיטה שלהן מוכרת לי.
לצפיה ב-'בישראל יש 4 כבישי אגרה'
בישראל יש 4 כבישי אגרה
30/08/2019 | 18:32
7
16
כביש שש
כביש שש חוצה צפון
מנהרות הכרמל
הנתיב המהיר.
ברכב רגיל ניתן לעשות רישום אוטומטי לכל הכבישים דרך פאנגו.
לא יודע מה הסטטוס ברכב שכור.
ללא רישום מראש חברת ההשכרה תיקח עמלה (כמו שלוקחות חברות הליסינג)

תו תושב מקבל מי שגר באזור מסוים ובאותו אזור יש הגדרה של תו תושב.

לגבי הסלולרי שתקבל, אני מבין הוא כולל שיחות בארץ

לצפיה ב-'כאן יש כתבה על העמלה שלוקחות חברות ההשכרה בכביש אגרה'
כאן יש כתבה על העמלה שלוקחות חברות ההשכרה בכביש אגרה
30/08/2019 | 22:47
6
12
לצפיה ב-'קראתי על זה בטריפ אדוויזר והאלמנט הקלנדרי מעצבן. '
קראתי על זה בטריפ אדוויזר והאלמנט הקלנדרי מעצבן.
31/08/2019 | 01:53
5
14
אם העמלה היתה ל28 יום (בהשכרה שאני מכיר זה הבסיס לחודש ולתקופת מקסימום של 56 יום) זה היה מקובל עלי, אבל אם למשל אני מגיע ב 25 לחודש ועוזב ב 5 לחודש הבא אני לא רואה מדוע עלי לשלם פעמיים על בסיס קלנדרי, בייחוד שיש סיכוי גבוה שהרכב עצמו (והמנוי של חברת ההשכרה הוא לרכב) ונסע בכביש 6 בחודש ההגעה. החגים והחופשות בישראל מתנהלים לפי לוח השנה העברי כך שיש גורם משיכה די חזק שאינו מתחשב בלוח השנה הלועזי.

נקודת המוצא שלי תהיה בשרון ולכן עדיף לי לעקוף את האיילון או את גהה ע"י שימוש בכביש 6. הנתיב המהיר באיילון מגיע מאזור שפירים ולכן לא הכי רלוונטי מנקודת המוצא שלי, ומנהרות הכרמל אינן בעיה אם אשתמש בהן.

ממה שמצאתי ב Ynet (אתר כביש 6 לא עולה כרגע) המחירים בכביש 6 די מצחיקים - מינימום ₪12 ומקסימום ₪20 (€3-€5) ואני רגיל למחירים כאלו למקטע בודד ב AP7 של הקוסטה דל סול.

כמו כן - מאיזה גיל מותר לנוער לשבת במושב הקדמי בחגורת בטיחות רגילה ? מצאתי התייחסויות עד גיל 8 אבל אין מידע ברור על גילאי עשרה מוקדמים.

לצפיה ב-'העמלה היא על חודש קלנדרי, כי העמלה היא פר חשבונית.'
העמלה היא על חודש קלנדרי, כי העמלה היא פר חשבונית.
31/08/2019 | 06:56
4
18
כל חשבונית שמגיעה הם צריכים לפצל לכל הנוסעים ברכב שנסעו באותו חודש.
לכן העמלה היא הגיונית (ומוגזמת)

בכביש שש המחירים תשלויים בסוג המנוי.רכב השכור מקבל 
תעריפים:
אם הרכב השכור מקבל תעריף מזדמן או  מנוי וידאו או מנוי פסקל (הבדל של כ 4 ש"ח ביניהם)
מנוי פסקל ישלם בין 11.72 ל 25.44 בתלות בשימוש (11.72 לעד 3 קטעים, 25.44 ל 5 קטעים ומעלה פלוס הקטע הצפוני)

בכביש שש חוצה צפון - יוקנעם וצפונה (ראה הוזהרת - WAZE לא מבדיל ביניהם וייתכן שחברת ההשכרה תיקח על כל מנוי עמלה בנפרד)
בין 1.79 על קטע אחד (כשהינך לקוח רשום) לבין 5.73 על שני המקטעים ביחד כשאינך לקוח רשום.

הכביש הכי בעייתי הוא דווקא הנתיב המהיר לתל אביב, שם המחיר גבוה מאוד בשעות העומס ואם אינך רשום ואינך משלם מראש יש גם קנסות (למיטב זכרוני)

מנהרות הכרמל - 7-14 ש"ח (מקטע או שני מקטעים) ואפשר לשלם בקופות או לעבור ללא המתנה בקופות (למנויים)
לסיכום - תדאג לקבל מחברת ההשכרה את כל הפרטים לגבי כל כביש.
לצפיה ב-'נראה שאתר כביש 6 חסום לחו"ל, הסתר פניך מהתייר. '
נראה שאתר כביש 6 חסום לחו"ל, הסתר פניך מהתייר.
31/08/2019 | 11:38
3
18
ניסיתי לברר עצמאית באתר וניסיתי את הלינק ששלחת אבל האתר אינו עולה.

לגבי העמלה הכפולה: זו לא הגניבה הראשונה שחברות ההשכרה ניסו לגנוב ממני. בפוסט הראשון ציינתי את פער המחירים נגד הרכב האוטומטי באירופה, כשל שוק של 250%. הוצאתי רישיון ידני וחסכתי אלפי יורו מול החברות. חיוב כפול של ₪50 / £10 על יומיים-שלושה זה סכום שמאד מעצבן אותי ברמה העקרונית, אבל לא סכום שישנה את התוכניות שלי כשאני משלם על כרטיס טיסה, כ ₪500 ליום על מלון או AirB&B (המילה "מארחיי" די רחבה וכוללת מאפיינים כמו כביסה או בישול אצלהם גם אם פיזית אשהה במקום אחר), ו ₪150 ליום על שכירת רכב. זה שעוקצים אותי במחיר של ארוחה במקדונלדס לא ישנה את תוכניות הביקור שלי, אבל ישאיר רושם רע על היחס של חברות ההשכרה. אחרי הכל - כביש 6 אינו גובה יותר מחברות ההשכרה פר שוכר, ורכב שכור יכול להכניס להן ₪50 לחודש אם יש שוכר אחד או ₪500 אם יש 10 שוכרים אז אינני רואה קשר בין הרווחים מהעמלות האלו לבין ההתעסקות מול כביש 6. חברות ההשכרה בספרד אינן צד לנסיעות שלי בכביש האגרה שם ואינן רואות יורו סנט מיניאטורי אחד מהשוכרים שמשלמים לכביש במזומן.

משום שאני רציתי לעשות טיול רכבתי ומארחיי רוצים נהג צמוד יתכן שאפיל עליהם חלק מעלויות הדלק או האגרות.
לצפיה ב-'חשבתי להציע לך VPN, אבל ניסיתי עם VPN לארה"ב והכל עבד'
חשבתי להציע לך VPN, אבל ניסיתי עם VPN לארה"ב והכל עבד
31/08/2019 | 13:19
2
15
אז יש בעיה אצל ספק האינטרנט שלך או ב DNS שלך.
צירפתי תמונה
לצפיה ב-'ניסיתי בוויפי ובסלולר. שאלה אחרת - מה הקטע עם רעננה ו 531'
ניסיתי בוויפי ובסלולר. שאלה אחרת - מה הקטע עם רעננה ו 531
01/09/2019 | 15:26
1
14
יש שם רצף שלם של מחלפים שאי אפשר לצאת מהם לרעננה אם באים ממזרח. זה כולל את המחלפים המסובכים שמחברים לצומת רעננה שמחברים רק דרומה. נראה שרק מחלף תל-חי בלב כפר סבא ומחלף בן גוריון בלב רעננה מאפשרים לנהג שמגיע לגוש העירוני ממזרח לפנות צפונה, דבר שמביא נהגים לאזורים העירוניים העמוסים של וויצמן כפ"ס ואחוזה רעננה. מה הקטע? האם זה מצב סופי או שיש רמפות בבניה? מאכזב במיוחד שהמחלף המסובך של רעננה דרום לא מאפשר כניסה לעיר מ 531.
לצפיה ב-'יש כניסה גם מרחוב ירושלים לרעננה . כל המחלפים של כפר סבא'
יש כניסה גם מרחוב ירושלים לרעננה . כל המחלפים של כפר סבא
01/09/2019 | 16:03
16
מאפשרים יציאה צפונה.
רק המחלף של צומת רעננה לא מאפשר יציאה לרעננה ולכפר סבא כשבאים ממזרח.
לא יודע לגבי התוכניות.
בתור אחד שגר ברעננה וכפר סבא עד לפני שנה וחצי, חיכינו הרבה זמן לכביש 531, ואני עדיין משתמש בו לכל אורכו (או מאיילון לכפר סבא או מכביש שש לרעננה)
לצפיה ב-'כמה תשובות קצרות (אם עדיין רלוונטי...)'
כמה תשובות קצרות (אם עדיין רלוונטי...)
08/09/2019 | 10:28
5
24
כביש 6 והחזרה – הכי טוב שתשאל את חברת ההשכרה.

חניה – בעייתית בעיקר בלב ערים כמו ת"א וכו'. בערים פחות עמוסות אין בד"כ חניה לדיירי הרחוב בלבד (ואם כן זה רק בשעות הערב והלילה). ליד אטרקציות בד"כ יש חניונים מוסדרים, בחינם או בתשלום. יש קניונים שבהם החניה חינם רק לשעה–שעתיים–שלוש (אם או בלי קניה במקום, או בתוספת זמן אם קונים). הכול כתוב כשנכנסים לחניון ואפשר לברר מראש אם אתה יודע לאן אתה נוסע. במקומות וזמנים עמוסים קורה שאנשים עומדים ושומרים חניה, זה לא משהו שנתקלים בו יום יום בד"כ.

בעניין יישומוני חניה – אני לא משתמשת בהם, מתקשרת לכוכביות. זה יוצא נוח וזול יותר, לפחות עם סים מקומי (כמעט כל התוכניות בימינו כוללות שיחות חינם בלי הגבלה).

דלק – יש ויש, אתה קובע את התחנה ואת סוג השירות. "דלקן" הוא שבב שמותקן ברכב ומקושר ישירות לאמצעי תשלום. רלוונטי בד"כ לרכב חברה / ליסינג וכו', לא נראה לי שזה רלוונטי לך (אבל בכל מקרה, שאל את חברת ההשכרה).

לפי מה שתיארת אתה צריך לשכור רכב. שירותי ההשכרה בערים הם בד"כ לנסיעות קצרות בתוך העיר ואתה גם לא יכול לסמוך על זה שהרכב יחכה לך אחרי שתסיים...

אחרון חביב: כן, הנהיגה בישראל אגרסיבית ועצבנית (בעיקר בקיץ...) ובאזור גוש דן אתה גם עלול לפגוש אין ספור רוכבי אופניים וקורקינטים שעושים בכביש כשלהם... אין לי מושג מה המצב בשטחים, אין לי מה לחפש שם. כך או כך, סעו בזהירות.
לצפיה ב-'למה את חושבת שלהתקשר לכוכבית זה יותר זול? שלא לדבר על נוח?'
למה את חושבת שלהתקשר לכוכבית זה יותר זול? שלא לדבר על נוח?
08/09/2019 | 14:27
2
15
באפליקציה הרבה יותר פשוט.
היא מתבססת על שירותי מיקום.
התשלום אותו תשלום. (בשיחה ובאפליקציה)
בלחיצת כפתור מסיימים חניה.
באפליקציה יש אפשרויות לתשלום חודשי קבוע ולקבלת שירותים נוספים (לא חובה).
שרותים לדוגמא  - 
1. צירוף אוטומטי לכביש שש חוצה צפון והנתיב המהיר.
2. אפשרות לרחיצה במחיר מוזל בתחנות שטיפומט
3. שרות זזתי/הארכת חניה/תשלום בחניונים בלחיצת כפתור
לצפיה ב-'לנו זה יותר נוח, וגם לא גוזל מקום אחסון יקר בנייד'
לנו זה יותר נוח, וגם לא גוזל מקום אחסון יקר בנייד
10/09/2019 | 13:19
1
25
(כן, הנייד שלי זול ואין בו הרבה מקום אחסון. גם זה שיקול), שומר טוב יותר על הפרטיות ולא מכניס לטלפון כל מיני שירותים נלווים ושלל הצעות מיותרות (לי). גם ככה לא מפעילים בד"כ שירותי מיקום, אז להפעיל אותם במיוחד ולחכות שהמערכת תזהה איפה הטלפון – בזמן הזה כבר סיימתי לבחור עיר, הפעלתי חניה והמשכתי בדרכי. העיקרון שלי בחיים הוא לא למלא את הטלפון ביישומונים מיותרים שאינם באמת נחוצים לי ויש להם תחליף פשוט ונוח.
לצפיה ב-'אני משתמש כל הזמן ב waze ו גוגל מפס אז שירותי מיקום עובדים.'
אני משתמש כל הזמן ב waze ו גוגל מפס אז שירותי מיקום עובדים.
10/09/2019 | 20:03
9
בהקשר הזה יש כאלה שמבטלים גם גלישה סלולרית וגלישה באינטרנט הסלולרי ובלוטוס נוסף על שירותי המיקום.

לצפיה ב-'רלונטי כי אני מתכנן מראש'
רלונטי כי אני מתכנן מראש
12/09/2019 | 19:06
1
17
תודה, אנחנו בדרך כלל שוכרים דרך אתר שמשווה חברות אז לא אוכל לדעת באיזו חברה זה יצא ומה התנאים שלה עד שכבר אשכור.

אם לא אגיע בשעות היום אטרטר את מארחיי להשיג לי סים מקומי מראש. יש חנות עצמאית מרחק הליכה קלה מביתם. בפעם שעברה הביקור לא התחיל אצלהם אלא במלון בעיר אחרת.

לגבי אפליקציות - אני מסכים איתך. אפליקציות רבות הן "תחפושת" לאתר וחבל שדורשים להוריד אותן במקום שיהיה אפשר לשים סימנייה בדפדפן.

בגלל לוח השנה העברי ושיקולי מארחיי נראה שהביקור יהיה יותר לקראת הקיץ כך שאינני חושב ש40 מעלות פלוס בים המלח יהיו רלוונטיות. אין לי כוונה לבקר בכל מני התנחלויות מבודדות, אבל ים המלח קרוב יותר דרך ירושלים מאשר דרך ערד.

לגבי אגרסיביות: האם את יכולה להשוות לנהיגה בדרום אירופה? אם זה מסתכם ב"לשחרר' כל מני נהגים שנצמדים ורוצים לעשות 20-30 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת אין לי בעיה לשנות נתיב ולחזור.

למרכז תל אביב אין לי כוונה לנסוע, אמרתי למארחיי שאסיע אותם לתחנת הרכבת.

לצפיה ב-'לשאלתך – לא יכולה להשוות, לא מכירה.'
לשאלתך – לא יכולה להשוות, לא מכירה.
18/09/2019 | 00:07
5
לצפיה ב-'ברז הסנקה בתוך איזור חניה של בניין בלי סימון'
ברז הסנקה בתוך איזור חניה של בניין בלי סימון
29/08/2019 | 21:02
5
24
שלום,
האם יש איסור לחנות ליד ברז הסנקה שנמצא בתוך איזור החניות של בניין בלי סימון על המדרכה או בשום מקום אחר?
איפה אפשר לקורא את התקנות הקשורות לנושא הזה?

תודה מראש,
ולאד
לצפיה ב-'בתוך השטח הפרטי של חצר ביתך, אתה יכול לחנות'
בתוך השטח הפרטי של חצר ביתך, אתה יכול לחנות
30/08/2019 | 11:04
3
20
היכן שתרצה
אם מדובר בשטח משותף, החניה תהיה בשטח המיועד לחניית רכבים או בהתאם להחלטת בעלי הדירות, לכן בשטח כזה אתה יכול אפילו לחנות צמוד לברז כזה אבל יש לקחת בחשבון את הסיכון, כל דוח שינתן לרכב חונה בשטח פרטי הוא חסר משמעות
לצפיה ב-'אבל מדובר על שטח ציבורי של הבניין, לא?'
אבל מדובר על שטח ציבורי של הבניין, לא?
30/08/2019 | 18:41
2
7
לצפיה ב-'לבניין אין שטח ציבורי, זה שטח שמשותף לכל'
לבניין אין שטח ציבורי, זה שטח שמשותף לכל
31/08/2019 | 00:09
1
21
בעלי הדירות בבניין בבלבד ורק הם יחליטו , בהצבעה, מה עושים במקום שלהם, השטח הזה אינו משמש את הציבור הכללי
לצפיה ב-'ואם יש בשטח הזה אזור שהוגדר על ידי כיבוי אש כעמדת כיבוי?'
ואם יש בשטח הזה אזור שהוגדר על ידי כיבוי אש כעמדת כיבוי?
31/08/2019 | 06:39
5
לצפיה ב-'רישיון להפעלת מלגזה'
רישיון להפעלת מלגזה
25/08/2019 | 12:36
2
30
אדם אוחז ברישיון נהיגה ב' יש גם רישיון להפעלת מלגזה עם מגבלה עד 20 טון....
כעת הכשרתי את העובד ברישיון ג' עד 12 טון על מנת שיפעיל מלגזה ללא מגבלת משא מה נדרש ממנו?
לצפיה ב-'לא מצאתי באתר של משרד התחבורה. חייג 5678*. עד 20:00.'
לא מצאתי באתר של משרד התחבורה. חייג 5678*. עד 20:00.
25/08/2019 | 16:49
9
לצפיה ב-'רענון מלגזה'
רענון מלגזה
26/08/2019 | 08:41
26
להערכתי:
לכתוב למשרד הרישוי עם הצגת רשיון משא קל ולבקש עדכון.
אם לא , 
להוציא טופס ירוק חדש 
לעבור קורס או רענון אצל מדריך מורשה
לצפיה ב-'תאונה'
תאונה
16/08/2019 | 10:53
7
53
אני רוכב אופנוע שעקף מימין בשול בדרך חד סטרית רכב היסעים שנסע בצד ימין בצמוד לשול .נהג רכב ההסעים פתח את הדלת בזוית של 45 מעלות ,נכנסתי בדלת נגרם נזק לצד השמאלי של הקטנוע .קיבלתי מכה ביד .נהג רכב ההיסעים עמד על כך שיגיע אמבולנס ומשטרה וזה מה שהיה .לא הסכמתי להתפנות לבית חולים .שאלתי מי אשם בתאונה ?לאחר שקיבלתי מהמשטרה מספר אירוע עזבנו כולם את המקום .מה ההמשך ?.
לצפיה ב-'כתבת בעצמך את כתב האישום שלך'
כתבת בעצמך את כתב האישום שלך
16/08/2019 | 19:09
6
39
אסור לנסוע בשול (גם אם יש עומס תנועה והמשטרה מעלימה עין) ואסור לעקוף מימין.
לצפיה ב-'בטוח שאסור לנסוע בשול?'
בטוח שאסור לנסוע בשול?
17/08/2019 | 09:16
1
35
עברתי לאחרונה את הקורס של משרד התוחבורה למי שיש לו 22 נקודות, והמרצה התעקש שבזמן הצורך מותר לנסוע בשול.
לדוגמה, אם אתה נוסע לאט ב-15 משאר התנועה, חובה(!) עליך לרדת לשול כדי לתת לאחרים לעקוף (גם אם הם נוסעים במהירות גובהה מהמותר).
לצפיה ב-'בעניין נהיגה בשול'
בעניין נהיגה בשול
17/08/2019 | 11:05
43
רכב איטי המעכב את התנועה צריך לרדת לשול כדי לאפשר לרכבים לעקפו ואח,כ לחזור לכביש - מדובר ברכב איטי ולא בנהג שנוסע בכוונה לאט, נהג הנוסע בכוונה לאט עובר עבירה של הפרעה לתנועה.
בזמן פקק בכביש המשטרה מתירה לדכבים דו גלגליים לנסוע בשול כי זה מפחית את הסיכון, ברור שבמקרה כזה על הנהג לנהוג בזהירות יתרה כדי שלא יקרה כפי שקרה לך.
בזמן נסיעה אסור לפתוח דלתות רכב.
ובמקרה שלך - אתה אשם בנסיעה בשול ובנהיגה בחוסר זהירות, אם נהג רכב ההסעות פתח את הדלת כשהיה בתנועה גם הוא אשם, במידה והוא עצר כדי להורי נוסע במקום מותר - הוא היה בסדר, גם הזמנת משטרה ואמבולנס היה מחובתו כי זו חובה בתאונה עם נפגעים
לצפיה ב-'תאונה'
תאונה
17/08/2019 | 12:28
3
42
היה פקק למען האמת רכב ההיסעים עמד בפקק כשרצה להוריד נוסע .ואיך שהוא פתח את הדלת נכנסתי בו .נראה לי שהוא לא פתח אפילו לגמרי את הדלת ,ונכנסתי בדלת בזווית של 45 מעלות לפי הנזק שנגרם לי לאופנוע .נזק בחלק הקידמי ימני תחת הכידון השמאלי מגן שנפתח ל 2 ..אני פשוט מבקש לדעת לאחר שלא רציתי להתפנות לבית חולים .ולאחר שהמשטרה הייתה במקום וקיבלתי מס אירוע .מה השלב הבא מבחינתי ?אני יודע שכל הסיכויים שאני אשם .איך אני מסיים את הפרשה בכמה שפחות נזק מבחינתי כספי ותעבורתי .

לצפיה ב-'יש כאן שני היבטים'
יש כאן שני היבטים
27/08/2019 | 09:48
2
26
אחד - ההיבט המשטרתי - עלייך להמתין, כל זמן שלא מגיע דו,ח מהמשטרה  לא לעשות כלום, אולי בכלל לא יגיע, אם וכאשר יגיע לבדוק אז.
שני - ההיבט הביטוחי - אם יש לך ביטוח מקיף לדווח לו על התאונה בכל מקרה, שיהיה כתוב גם אם החלטת בינתיים לא לתבוע את הביטוח, החלטה סופית אם לתבוע או לא רצויה רק לאחר שיוברר לך אם הנהג השני מגיש תביעת צד ג'  ועל איזה סכום.
וסתם לידיעה - לנהג רכב אסור לפתוח דלת להורדת נוסע גם כשהוא עומד בפקק.
לצפיה ב-'דלת'
דלת
30/08/2019 | 09:48
1
21
זה רכב היסעים שפתח דלת לכיוון השול בסמוך לחניון רכבים עם מעבר אליהם .ממה שבררתי אז רכב היסעים לא חייב לעצור בתחנת אוטובוס .שאלתי לאור המקרה האם אני יכול לתבוע את נהג רכב ההיסעים על שפתח את הדלת ואני פגעתי בה ?
לצפיה ב-'אין לך מה לעשות בשול, נקודה'
אין לך מה לעשות בשול, נקודה
25/09/2019 | 18:23
5
גם אני רוכב אופנוע, וכן, אני מודע להסדר שיש עם מתנ"א לגבי רכיבה על שול ימין (שמאל זה לא שול והוא אסור לרכיבה בכל מקרה) בעת פקק. אבל אם מתרחשת תאונה ואתה רכבת על השול, תחול עליך רשלנות תורמת באחוזים כאלה ואחרים, הכל תלוי בנסיבות.
אם אתה עדיין לא בטוח באשמתך, תתייעץ עם עורך דין.
לצפיה ב-'רחבת כיבוי אש'
רחבת כיבוי אש
13/08/2019 | 23:45
11
53
1. מהו הקנס על חניה ברחבת כיבוי אש.?
2. האם ניתן לבקש התראה במקום קנס?
3. מהם התנאים ההכרחיים לצןרך כך שהרחבה תהיה חוקית?
3. אילו עילות יש לביטול הדוח?
תודה
לצפיה ב-'האם מדובר על קנס של 250 שנותן פקח'
האם מדובר על קנס של 250 שנותן פקח
14/08/2019 | 03:56
10
46
עירוני.
האם הכרחי שיהיה השלט שמצורף או  שצריך גם סימון X בנוסף על כך שהרחבה אושרה על ידי כיבוי אש?
לצפיה ב-'תקנה 72 (א) (5) לתקנות התעבורה אוסרת חניה בתנאים הבאים'
תקנה 72 (א) (5) לתקנות התעבורה אוסרת חניה בתנאים הבאים
14/08/2019 | 08:34
9
46
(5)   בתחום שני מטרים מברז כיבוי (הידרנט) כאשר התחום מסומן בסימון על המדרכה או על שולי הכביש או על שניהם, כפי שקבעה רשות התימרור המרכזית;
לצפיה ב-'אבל כמו שלא ראית בתמונה, הברז נמצא בתוך רחבה,'
אבל כמו שלא ראית בתמונה, הברז נמצא בתוך רחבה,
14/08/2019 | 21:13
8
26
האם מותר לחנות באזור שמחוץ לרחבה אבל חוסם את הגישה לרחבה לרכב כיבוי?
אולי זו הדרך לבטל את הקנס
לצפיה ב-'בתמונה לא ראיתי כלום, לא רואים את הסימון על הכביש'
בתמונה לא ראיתי כלום, לא רואים את הסימון על הכביש
15/08/2019 | 18:20
7
24
אני הבאתי את התקנה כפי שנקבעה ע,י המחוקק.
הפקח הבין מה שהבין לפי מה שהודרך ולפי ראות עיניו.
אם לנהג או לבעל הרכב פרשנות שונה - ראוי שיפנה לרשות המקומית, יציג את דעתו ויבקש ביטול, במידה והתובע העירוני לא יקבל את פרשנות הנהג הוא יוכל להביע עמדתו בפני שופט והשופט יקבע, שכן השופט מוסמך לפרש את החוק.
ולמען גילוי נאות - אם הקנס 250 ש,ח ומטה אני לא הייתי הולך למשפט כי משפט כזה דורש לפחות שתי ישיבות וזה כרוך בהוצאות וביטול זמון, מה עוד שזיכוי לא מובטח (רוב ההולכים למשפט על דו"חות פקחים מורשעים בדין - וזכור לי שנוכחתי פעם במשפט שאפילו התובעת העירונית הופתעה מיחס השופט עד כדי כך שביקשה שיתן לנאשם רק מחצית מהקנס המקורי.
לצפיה ב-'התמונה'
התמונה
15/08/2019 | 21:24
6
23
לצפיה ב-'רק מלבן או מלבן עם X ("מעטפה", תמרור 820)?'
רק מלבן או מלבן עם X ("מעטפה", תמרור 820)?
16/08/2019 | 19:23
5
32
אין בלוח התמרורים תמרור של מלבן. יש מעטפה - ואם אין X בתוך המלבן (קשה להבחין מהצילום) אז מותר לחנות שם.
האיסור לפי תקנה 72 (א) (5) לתקנות התעבורה הוא רק בתחום של שני מטר מהברז, ורק אם התחום סומן ורק אם הסימון בוצע על ידי כפי שקבעה רשות התימרור המרכזית.
לצפיה ב-'רוצה לומר - התימרור לא חוקי (אין X)'
רוצה לומר - התימרור לא חוקי (אין X)
19/08/2019 | 09:32
4
21
חנו יותר מ 2 מטר מהברז (אז אין עבירה)
ובנוסף ייתכן שאפילו הסימון לא בוצע על ידי או כפי שקבעה רשות התימרור המרכזית. 

מיהי רשות התימרור המרכזית?
לצפיה ב-'מה אתה מציע לעשות?'
מה אתה מציע לעשות?
20/08/2019 | 23:39
3
13
1. לפנות ל 106 שיעבירו הלאה שהדוחות לא תקינים והנקודה לא עומדת בתקן?
2. לדאוג שיתקנו את הסימון על המדרכה והכביש?
לצפיה ב-'תעלה בבקשה צילום של הדו"ח'
תעלה בבקשה צילום של הדו"ח
21/08/2019 | 09:04
2
12
לצפיה ב-'אני דיווחתי על החניה, מוקד 106 טענו שניתן דוח, לא ראיתי דוח'
אני דיווחתי על החניה, מוקד 106 טענו שניתן דוח, לא ראיתי דוח
21/08/2019 | 15:20
1
14
על הרכב.
לצפיה ב-'בודק מול העיריה לגבי הסימון של הרחבה, כי ראיתי ברחבה אחרת'
בודק מול העיריה לגבי הסימון של הרחבה, כי ראיתי ברחבה אחרת
26/08/2019 | 17:04
13
את סימון המעטפית
לצפיה ב-'חניית נכה פרטית לרכב מסוים - האם נדרש'
חניית נכה פרטית לרכב מסוים - האם נדרש
15/08/2019 | 17:48
2
37
אישור עובד ציבור לחניה כמו בחניון עירוני?
לצפיה ב-'כדי לקבל חנית נכה פרטית'
כדי לקבל חנית נכה פרטית
15/08/2019 | 19:13
1
32
על הנכה למלא טופס בקשה, להציג אישורים מתאימים - הטופס עובר לוועדה עירונית והרשות המקומית מציבה תמרור מתאים ומסמנת גבולות החניה.
אדם  לא רשאי לנכס לעצמו חניה ציבורית ולא רשאי להציב תמרורים, זו עבירה על החוק.
אם חנית בחניה כרזאת וקיבלת דו"ח ואתה חושד שבעל הרכב הציב בעצמו את התמרור וברצונך להוכיח זאת בבית המשפט אתה רשאי לבקש אישור מהעיריה, לדעתי אם העיריה תמצא שלא היא הציבה את התמרור וזו הצבה פירטית של בעל הרכב היא תפנה בעצמה את התמרור, תבטל את הדו"ח ותזהיר את בעל הרכב.
אני נתקלתי במקרה כזה (איני יודע אם נהג קיבל דו"ח אבל העיריה שלחה פועלים להסיר תמרור כזה וכנראה הזהירה משום שבעל הרכב לא הציב את התמרור מחדש)

לצפיה ב-'הכוונה שלי היתה יותר לכיוון שהעירייה מציבה תמרורי נכים'
הכוונה שלי היתה יותר לכיוון שהעירייה מציבה תמרורי נכים
15/08/2019 | 20:34
21
בלי האישורים הרלוונטיים (כמו שקרה לי בכפר סבא והדוח בוטל)
לצפיה ב-'חנייה כפולה בחניון ציבורי/בית חולים - מה ניתן לעשות?'
חנייה כפולה בחניון ציבורי/בית חולים - מה ניתן לעשות?
09/08/2019 | 08:10
37
137
תמונות מאתמול ומשלשום
לצפיה ב-'נראה כמו 2 תמונות שצולמו ב 2 מקומות שונים'
נראה כמו 2 תמונות שצולמו ב 2 מקומות שונים
09/08/2019 | 10:26
34
50
בכל מקרה, היונדאי חונה שלא כדין ואם נרשם לו דוח, הדוח תקין
הטויוטה כנראה חונה בשני מקומות עקב אילוץ, אבל כפי שזה בתמונה גם לו מגיע דוח
נהג החונה ותופס 2 מקומות חניה הינו נהג שלא מתחשב בשאר משתמשי הדרך ולכן מגיע לו הדוח
לצפיה ב-'רק להדגשה, כשאתה אומר יונדאי אתה מתכוון ליונדאי הגדולה'
רק להדגשה, כשאתה אומר יונדאי אתה מתכוון ליונדאי הגדולה
09/08/2019 | 14:13
1
27
ולא ליונדאי הקטנה שהצטופפה ליד (הרכב שלי)
לצפיה ב-'כוונתי ליונדאי הגדולה, הקטנה חונה בתוך המתחם המסומן'
כוונתי ליונדאי הגדולה, הקטנה חונה בתוך המתחם המסומן
09/08/2019 | 15:13
21
והיונדאי הגדולה חונה ב 2 חניות
לצפיה ב-'סביר שהטויוטה לא חונה מתוך אילוץ (כמובן שזו לא הוכחה)'
סביר שהטויוטה לא חונה מתוך אילוץ (כמובן שזו לא הוכחה)
09/08/2019 | 14:17
20
בגלל שהרכב לידה צמוד לקיר
לצפיה ב-'ברזילי (בפורום צרכנות) טען שצריך את תמרור 819.'
ברזילי (בפורום צרכנות) טען שצריך את תמרור 819.
09/08/2019 | 14:24
21
31
השאלה היא, לא אם מגיע דוח, איך גורמים לכך שהנהגים הלא מתחשבים יקבלו דוחות?
אגב, אני לא רוצה לתת דוחות, אבל אכיפה זה חלק מחינוך.
יש אנשים שגם דוחות לא משנים להם והם לא משלמים אותם. אז יש.
לצפיה ב-'פעם שאלתי נהג מדוע הוא חונה ותופס 2 חניות, תשובתו'
פעם שאלתי נהג מדוע הוא חונה ותופס 2 חניות, תשובתו
09/08/2019 | 15:17
5
44
כדי שהחונים לצידו יחנו (בתקוו) בתחום החניה המסומן וכך לא יהיו קרובים לרכבו ובשעה שהם יפתחו את דלת הרכב, הם לא יפגעו ברכבו, זאת הבעיה, הוא לא בסדר כי הוא תופס 2 חניות, ונהג אשר פותח דלת וגורם נזק לרכב שלידו (תופעה נפוצה מאד מאד)
כמובן , חרכב החונה בין 2 חניות מסומנות יש לתת דוח
לצפיה ב-'זו סיבה אחת, סיבה נוספת שיהיה לאדון יותר קל לצאת מהמכונית'
זו סיבה אחת, סיבה נוספת שיהיה לאדון יותר קל לצאת מהמכונית
10/08/2019 | 09:02
4
10
לצפיה ב-'ומה לגבי הסיבה שאנשים לא יודעים לחנות?'
ומה לגבי הסיבה שאנשים לא יודעים לחנות?
10/08/2019 | 17:03
4
לצפיה ב-'יש נכים שעושים זאת (כשאין חניית נכים פנויה) כי אין להם ברירה'
יש נכים שעושים זאת (כשאין חניית נכים פנויה) כי אין להם ברירה
12/08/2019 | 15:28
2
21
ואם יחנו צמוד אליהם הם פשוט לא יוכלו לצאת או להיכנס (וזו בעיה לא רק של נכים בכיסאות גלגלים, אם כי להם זה כמובן קריטי במיוחד).

כמובן, רוב האנשים שחונים על שתי חניות עושים זאת מחוסר אכפתיות וז** על הסביבה.
לצפיה ב-'אפשר לבדוק בתמונה של היונדאי הגדולה, לדעתי לא רואים'
אפשר לבדוק בתמונה של היונדאי הגדולה, לדעתי לא רואים
12/08/2019 | 18:05
1
16
שמדובר על נכה, אבל כמובן שאם מדובר על נכה השוטר יצטרך לזהות ולוותק על הדו"ח. לא כל אזרח צריך לדעת את כל הסיבות בגללן לא נותנים דוחות מסוג כזה או אחר
לצפיה ב-'דיברתי באופן כללי, אבל גם אם מדובר בנכה לא בהכרח תראה בתמונה'
דיברתי באופן כללי, אבל גם אם מדובר בנכה לא בהכרח תראה בתמונה
14/08/2019 | 12:21
16
א. כי התעודה שיש להם כיום היא בגודל של כרטיס אשראי;
ב. כי למיטב זיכרוני החוק לא מחייב אותם להציג אותה בזמן החניה, וכיום הדוחות בצורה ממוחשבת, והפקחים/שוטרים יכולים לבדוק במאגר שלהם אם מדובר בנכה או לא.

מכל מקום, כפי שהבהרתי, הרבה יותר סביר שמדובר בסוציומט חסר התחשבות, לא חסרים כאלה בארצנו.
לצפיה ב-'תמרור 819 הוא הקוים שתוחמים את החניה'
תמרור 819 הוא הקוים שתוחמים את החניה
09/08/2019 | 16:54
19
לצפיה ב-'תמרור 819 הוא הקוים שתוחמים את החניה'
תמרור 819 הוא הקוים שתוחמים את החניה
09/08/2019 | 16:54
13
9
לצפיה ב-'אוקיי, אז קווים יש. השאלה היא 1. אם הם מאושרים על ידי העיריה'
אוקיי, אז קווים יש. השאלה היא 1. אם הם מאושרים על ידי העיריה
10/08/2019 | 08:35
12
20
2. איך נותנים את הדוח? (א. קוראים לשוטר תנועה ב. שולחים לדוברות ...)
לצפיה ב-'מירב הסיכוי שמאושר ע"י וועדת תנועה, בזמן תיכנון'
מירב הסיכוי שמאושר ע"י וועדת תנועה, בזמן תיכנון
10/08/2019 | 10:50
11
27
הקניון והחניות, מתכננים ביחד עם וועדת תנועה, אבל בצילום שצירפת יש בעיה עם הסימון, הקווים אמורים להיות על פי התקנות בצבע לבן ולא צהוב, לכן יש לי ספק האם במקרה זה יש אישור של הוועדה, צריך לבדוק בעיריה
לצפיה ב-'אכן הסימון הוא בצהוב. בסוף יתברר שגם חניות הנכים אינן תקניות'
אכן הסימון הוא בצהוב. בסוף יתברר שגם חניות הנכים אינן תקניות
10/08/2019 | 13:39
10
20
כמו שהיה בכפר סבא
לצפיה ב-'עם חניות נכים יש בעיה'
עם חניות נכים יש בעיה
11/08/2019 | 11:43
9
201
כשבאים לקבל אישור לחניון נדרש להקדיש מספר חניות נכים על פי החוק, הבעיה שבמקרים רבים העיריה לא מגדירה במדויק את מקום החניות ובעל החניון מסמנן לפי ראות עיניו (בד"כ בקרבה למעליות, לחנויות וכדומה)
אנשים חונים בחניות נכים מקבלים דו"ח, מבקשים להישפט ומזוכים בגלל המחדל הזה.

וסיפור מהחיים - יום אחד הגעתי עם ניידת לאזור מסחר ותעשיה ומגרש חניה של אחת החברות היה מלא בחניות נכים, בדקתי את המכוניות שחנו בהן ומצאתי שאף אחת מהן לא היתה שייכת לנכה, רשמתי על דף את פרטי המכוניות  וניגשתי לניידת לשבת במזגן ולהתחיל לרשום דו"חות, אחת המנהלות ראתה את פעילותי והתעניינה, כשהסברתי לה אמרה שתמיד תופסים למנהלים, לעובדים וללקוחות את החניות שלהם ולכן הקב"ט של החברה הציב את התמרורים, היא נשמעה אמינה אבל הקב"ט לא היה זמין זה היה חניון של כשלושים מכוניות ובכל החניות היו תמרורי נכה)
הודעתי לה שהיא שכנעה אותי, היום לא ארשום דו"חות אבל אבוא לביקורת בעוד יומיים ואם עדיין יהיו תמרורים כל המכוניות יקבלו דו"חות - הגעתי לשם שוב לאחר כשבוע ומצאתי שכל התמרורים הוסרו
לצפיה ב-'יש את הצד השני, אם עדיין היו חניות מסומנות כנכים (למרות שהן '
יש את הצד השני, אם עדיין היו חניות מסומנות כנכים (למרות שהן
12/08/2019 | 18:18
18
עם סימון לא חוקי), יש להתלונן למוקד 106 כדי שיסירו את החניות
לצפיה ב-'מפתיע. דוחות משטרה בשטח פרטי?'
מפתיע. דוחות משטרה בשטח פרטי?
14/08/2019 | 11:32
7
16
מעניין, כי אם אני מזמין משטרה להגיע לרחבת חניה בבניין שבו אני גר כדי לתת דוחות לנהגים שתופסים חניה (כולל חניית נכים) התשובה שלהם היא שזה שטח פרטי ולך תחפש את החברים שלך.

במשטרה של איזה מדינה אתה מתנדב?
לצפיה ב-'במקרה המדובר זה דוחות של פקח עירוני, לא משטרה'
במקרה המדובר זה דוחות של פקח עירוני, לא משטרה
14/08/2019 | 20:57
8
לצפיה ב-'בשטח פרטי של בניין אין חניית נכה'
בשטח פרטי של בניין אין חניית נכה
14/08/2019 | 23:23
5
11
לכל דייר יש את היניה שלו ובשטח שנשאר, הדיירים יחליטו מה לעשות בו
לצפיה ב-'אז מתברר שבשטח שהעיריה טוענת שהוא פרטי משותף כלומר'
אז מתברר שבשטח שהעיריה טוענת שהוא פרטי משותף כלומר
15/08/2019 | 22:03
4
11
זה שטח פרטי של דיירי הבניינים מסביב לחניון, שמשותף לכל הדיירים.
בשטח הזה יש חנייה אחת מסומנת בסימון נכה ואיננה פרטית, והיתה פעם חנייה פרטית אחרת שסומנה על ידי שלט של נכה.

איך זה מסתדר עם  הטענה שלך?
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון. האם בחניון הפרטי של דיירי הבניינים'
אם הבנתי נכון. האם בחניון הפרטי של דיירי הבניינים
15/08/2019 | 23:28
3
82
יכול כל אחד לחנות, או שהשטח הינו צמוד לבניינים וכך זה מצויין בטאבו
אם החניון שייך לבעלי הדירות של הבניינים, רק הם יחליטו מה לעשות בשטח הזה באסיפת הדיירים, לעירייה אין כל סמכות להתערב בנעשה בשטח הפרטי וממילא אינה יכולה לתת דוחות (המשטרה לא נכנסת לזה אלא אם מישהו חסם רכב) והעיריה כמובן לא מציבה כל תמרור בשטח פרטי
שטח פרטי של בניין שייך לדיירי הבניין בלבד כמו חצר של בית פרטי
לצפיה ב-'כרגע מדובר על חניון גדול ששייך ל 4 בניינים.'
כרגע מדובר על חניון גדול ששייך ל 4 בניינים.
16/08/2019 | 06:05
2
11
בחניון הזה חלק מהחניות מסומנות כשייכות לדירות מסוימות וחלק לא מסומנות.
לחניון עצמו אין שער (כי זה לא כפר סבא או תל אביב), אבל להבנתי אפשר לעשות לו שער.

החניון והבניינים עדיין לא רשומים בטאבו (בגלל שעדיין לא בוצעה פרצלציה)
לצפיה ב-'אז כמו שציינתי , אין סמכות לעיריה להציב כל'
אז כמו שציינתי , אין סמכות לעיריה להציב כל
16/08/2019 | 10:32
1
47
סוג של תמרור בשטח הזה כולל רישום דוחות בגין תמרור כלשהו שאיזה דייר הציב
לצפיה ב-'אבל כן הפנית אותי בנהריה למוקד 106. שם לעיריה כן יש'
אבל כן הפנית אותי בנהריה למוקד 106. שם לעיריה כן יש
16/08/2019 | 12:19
8
סמכות בשטח פרטי ולעיריית כרמיאל אין סמכות בשטח פרטי?
לצפיה ב-'איך מגיעים למצב שירשמו להם דוחות?'
איך מגיעים למצב שירשמו להם דוחות?
12/08/2019 | 18:09
7
25
אני מחפש דרך אופרטיבית לא תיאורטית.
1. להזמין את  השומר בחניון
2. להזמין את אבטחה
3. להודיע לשוטר שנמצא במיון
4. להתקשר 100
5. להודיע למוקד 106 שישלחו פקח
6. להרים ידיים לשמיים

לצפיה ב-'אין סעיף חוקי לרישום דו"ח על'
אין סעיף חוקי לרישום דו"ח על
12/08/2019 | 21:59
6
52
תפיסת שני חניות, מרגיז מאד אבל זה מה שהכנסת קבעה,
כשיהיה חוק/תקנה+סמל סעיף+ סכום בקנס יהיה ניתן לרשום דו"ח-כרגע לא
לצפיה ב-'למשטרה אין, לעירייה יש'
למשטרה אין, לעירייה יש
12/08/2019 | 22:39
5
33
לצפיה ב-'שלחתי להם שאלה'
שלחתי להם שאלה
13/08/2019 | 20:59
3
5
לצפיה ב-'התשובה של מוקד 106 בנהריה - הם לא מטפלים בחניון (הפקחים)'
התשובה של מוקד 106 בנהריה - הם לא מטפלים בחניון (הפקחים)
13/08/2019 | 21:58
2
20
זה עדיין לא סוף פסוק.
מחכה לתגובת בית החולים ואז אם יהיה צורך נפנה לרשות הרלוונטית בעיריה
לצפיה ב-'לפי חוק עזר עירוני, נהרייה, העמדת רכב וחנייתו'
לפי חוק עזר עירוני, נהרייה, העמדת רכב וחנייתו
13/08/2019 | 23:25
1
22
להלן הסעיף המתיר לרשום דוחות במקום חניה פרטי
הגדרת מקום חניה פרטי בחוק זה:
"מקום חניה פרטי" - מקום חניה המתנהל בידי אדם, פרט למועצה, על מנת להפיק רווח;
סמכויות פיקוח
14.           )א( פקח רשאי בכל עת להכנס לכל מקום חניה מוסדר או מקום חניה פרטי כדי לברר אם קויימו הוראות חוק עזר זה.

לצפיה ב-'תגובת עיריית נהריה: פנייתך הועברה לבחינת היועמ"ש.'
תגובת עיריית נהריה: פנייתך הועברה לבחינת היועמ"ש.
18/08/2019 | 21:38
4
לצפיה ב-'תגובת בית החולים: חניה כפולה - זהו אכן מטרד לציבור החונים'
תגובת בית החולים: חניה כפולה - זהו אכן מטרד לציבור החונים
18/08/2019 | 21:41
11
ונפעל לשפר זאת.

להגיד להם לגבי הפניה שלי לעיריית נהרייה?
לצפיה ב-'בהצלחה עם זה'
בהצלחה עם זה
14/08/2019 | 11:31
1
45
בית החולים בנהריה (כמו גם מקומות אחרים בדרום לבנון) משופע באנשים שההתנהגות שלהם רחוקה מלהיות נורמטיבית. להזמין לשם משטרה לא יעזור לך.
לצפיה ב-'הם בכל מקרה לא יהיו ליד הרכב כאשר יגיע השוטר.'
הם בכל מקרה לא יהיו ליד הרכב כאשר יגיע השוטר.
14/08/2019 | 20:59
15
במצב כזה יש כמה אפשרויות :
1. השוטר ייצור קשר עם בעל הכב ויגיד לו להזיז את הרכב (לא קורה, נכון?)
2. השוטר לא יגיע בכלל
3. השוטר ייתן דוח (אם צריך)
לצפיה ב-'חניית נכים - מה אומר החוק?'
חניית נכים - מה אומר החוק?
10/08/2019 | 17:07
1
36
1. איפה צריכה להיות חניית נכים (לדוגמא - בחניון מעל 100 חניות, צריכות להיות לפחות 5 חניות נכים)
2. האישור הרשמי של חניית נכים
3. הגודל של החניה והסימונים שלה (לפי התקן ומה שנהוג בנוסף)

השאלה שלי מתמקדת בחניון שהוא אולי פרטי אולי עירוני על אבן משתלבת (אולי גם וגם)
השאלה היא כמה חניות נכים צריכות להיות בחניון כזה

לצפיה ב-'בקישור המצורף אןלי תמצא תשובות'
בקישור המצורף אןלי תמצא תשובות
11/08/2019 | 11:29
22
לצפיה ב-'קנס על חניה בחניה פרטית כביכול'
קנס על חניה בחניה פרטית כביכול
03/08/2019 | 19:56
9
63
חניתי בחנייה ברחוב שבו אין שום תמרור מתחילתו ועד סופו בנוגע לחניות. על החנייה עצמה מסומן "ב2" בלבד. האם זהו סימן תקין לחניה פרטית?

לצפיה ב-'מתן דו"ח בגין חניה פרטית, אינה חוקית ואין למשטרה או'
מתן דו"ח בגין חניה פרטית, אינה חוקית ואין למשטרה או
03/08/2019 | 20:58
8
54
לעירייה כל סמכות לתת דוח שכזה
סימון ב2 אינו תמרור כלל ולכן אינו מחייב
אם ךא היה כל תמרור בתחילת קטע החניה האוסר או מסייג את החניה, דרוש את ביטול הדוח או בקש להשפט בגינו
לצפיה ב-'היי תודה על התשובה, מסתבר שיש תמרור בכניסה לרחוב'
היי תודה על התשובה, מסתבר שיש תמרור בכניסה לרחוב
04/08/2019 | 12:11
2
70
זה התמרור, השאלה אם הסימון ב2 הוא סימן תקין שמאפשר על סמך השלט המצורף לתת דו"ח...
לצפיה ב-'התשובה שלי מתייחסת רק לרכב פרטי כי לרכב מעל 4 טון'
התשובה שלי מתייחסת רק לרכב פרטי כי לרכב מעל 4 טון
04/08/2019 | 12:43
44
החניה אסורה בכל מקרה
התמרור מאפשר חניה גם לרכב הנושא תו מסויים שלא מצויין מהו במקום , אם היו מוסיפים את המילה "בלבד" התיאור היה שונה
לצפיה ב-'הצבת התמרורים אינה בהתאם לתקנות. ראו:'
הצבת התמרורים אינה בהתאם לתקנות. ראו:
06/08/2019 | 18:54
25
לצפיה ב-'איך לא חוקית? אני חייב להבין ומצרף לינק לשינוי בחקיקה'
איך לא חוקית? אני חייב להבין ומצרף לינק לשינוי בחקיקה
06/08/2019 | 07:00
4
32
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

אצלנו אם מישהו חוסם, מזמינים מהמועצה (לא משטרה) והוא מקבל קנס. זה קרה יותר מפעם אחת.
לצפיה ב-'אסור לחסום רכב אחר גם בחניה פרטית'
אסור לחסום רכב אחר גם בחניה פרטית
06/08/2019 | 10:07
3
39
כלומר, אם אני חונה בחניה שלך, הרשומה כשלך בטאבו, ואתה חוסם את רכבי ולא מאפשר לי לצאת, אתה תקבל קנס. מה שעליך לעשות זה להזמין את המשטרה או מהמועצה, באם יש לה סמכות לכך.
החניה שצילמת בתמונה הראשונה הינה במקום ציבורי אשר בה לעיריה מותר לתת דוחות אבל הנוסח שכתוב בתמרור בתמונה השניה, אינו תקין וזה לטובתך
לצפיה ב-'זה טמטום אמיתי, ועיריות שמכבדות את עצמן לא אוכפות זאת'
זה טמטום אמיתי, ועיריות שמכבדות את עצמן לא אוכפות זאת
08/08/2019 | 00:43
2
8
לצפיה ב-'אין זה בסמכות העירייה לאכוף עבירה פלילית שכזאת'
אין זה בסמכות העירייה לאכוף עבירה פלילית שכזאת
08/08/2019 | 00:48
1
21
במיוחד שהיא נעשית בחצר פרטית (גם חצר בית משותף הינו חצר פרטית)
חסימת רכב הינה עבירה פלילית והמשטרה היא אמורה לטפל בעבירה שכזאת
לצפיה ב-'בפועל זה כן, המשטרה לא תטפל בזה אם לא חסמו אותך/החניה שלך'
בפועל זה כן, המשטרה לא תטפל בזה אם לא חסמו אותך/החניה שלך
10/08/2019 | 01:42
31
מניסיון, אנשים מתלוננים לעירייה, והעירייה שולחת פקחים. ראש עיריית חיפה הודיעה לא מכבר שאין לה כוונה להשתמש בפקחים לנקמנות של סכסוכי שכנים, והיא כבר הורתה, למשל, לבטל דו"ח (עירוני) שנרשם לתושב שחסם בעצמו את החניה הפרטית שלו.

במקרים קלאסיים של "זה נהנה וזה אינו חסר" (למשל רכב שחוסם ביודעין ובהסכמה רכב אחר ואינו מפריע לאיש) אין שום סיבה לבזבז אכיפה לחינם ומשאבי ציבור, זו איוולת לשמה.
לצפיה ב-'מה קורה עם עבירת תעבורה לרכב שבו בעל הרכב ללא רשיון נה'
מה קורה עם עבירת תעבורה לרכב שבו בעל הרכב ללא רשיון נה
05/08/2019 | 17:58
3
44
נהיגה?

למיטב הבנתי רכב יכול להיות מוחזק על ידי מישהו שאין לו רשיון נהיגה.
מצד שני, מה קורה אם אותו רכב עובר עבירת תנועה שנתפסת על ידי מצלמה?
לדוגמא - כניסה לצומת באדום, עבירת מהירות

מי מקבל את הדוח? מה קורה עם הנקודות?
לצפיה ב-'סיפור מהחיים'
סיפור מהחיים
05/08/2019 | 21:26
2
42
יש כמה משפחות פשע שהרכבים רשומים על שם סבתא חצי עיוורת וחצי גוססת חסרת רשיון נהיגה וכל עבירות המצלמ נרשמות על שמה  ויש לה המון נקודות והמון פסילות מנהלתיות והעסק עובד. והמון פסילות  בית משפט.

לצפיה ב-'אז אולי הגיע הזמן לשנות את החוק?'
אז אולי הגיע הזמן לשנות את החוק?
06/08/2019 | 02:20
1
34
אם בעל הרכב לא מעביר את העבירה לנהג האמיתי, המסקנה היא שהוא עשה שתי עבירות, אחת - נהג ללא רשיון והשניה העבירה המקורית.

היא אפילו לא משלמת קנס כמו שמשלמות חברות שמחזיקות ציי רכב (קנס מרובע)?

מה אני שואל, משפחות פשע, הם לא משלמים בכלל

לצפיה ב-'משפחות פשע משלמות קנסות תעבורה'
משפחות פשע משלמות קנסות תעבורה
06/08/2019 | 04:52
35
אחד הדברים החשובים לראשיהן היא יכולת הניידות והם חוששים מאד מפסילת רשיון.
זכורני שעיכבתי פעם אשת אחד מהמפורסמים ביותר שעברה עבירה קלה שלא נהוג לאכוף אך היא מהווה הזדמנות לביקורת אקרעית כדי להפחית בבדיקת נהגים ללא סיבה, היא היתה מאד מאד אדיבה בניגוד לנהג הממוצע והבטיחה שלהבא תקפיד לשמור על החוק.
כשנשאלתי אם הסברתי לה את הסיכון בעבירה זו השבתי שלא - כי בענייני סכנה היא מבינה הרבה יותר ממני.
לצפיה ב-'נסיעת דו"ג על מדרכה לצורך חניה'
נסיעת דו"ג על מדרכה לצורך חניה
05/08/2019 | 11:22
40
קיבלתי בדואר דוח בגין נסיעה על מדרכה "שלא לשם חצייתה...". שתי שאלות:
1. מדובר ברחבה גדולה (סדר גודל 50X50 מטר), שאזור קטן בשוליה משמש בפועל כחניה לקטנועים. ומדובר בגישה לאותה חניה, בנסיעה זהירה, מבלי להתקרב לאף הולך רגל.
לגבי ה-"חניון"- הוא כזה כבר שנים רבות. מצד אחד, אין סימון רשמי כ-"חניה", אבל מנגד, אותו "חניון" משמש כעמדת אמבוש קבועה של פקחי העירייה כנגד רוכבי אופניים. ופקחים אלו ואחרים, מעולם לא רשמו דוח חניה באותו "חניון".

2. בדוח נרשם "סוג זיהוי הנאשם: תעודת זהות". בפועל מעולם לא היתה לי אינטרקציה עם שום פקח וכמובן לא הוצגה שום תעודת זהות. מן הסתם "זיהו" אותי על סמך רישומי הבעלות בלבד. האם יש לכך משמעות?
לצפיה ב-'דו"ח חניה של העירייה במקום שמוצב בו תמרור חניה מוסדרת'
דו"ח חניה של העירייה במקום שמוצב בו תמרור חניה מוסדרת
04/08/2019 | 14:15
1
39
ושולם ע"י פנגו ,אלא מה יש גם אדום לבן זה דו"ח חוקי?
לצפיה ב-'סתירה בין תמרורים, דין הדוח להתבטל'
סתירה בין תמרורים, דין הדוח להתבטל
04/08/2019 | 15:14
28
פנה למח' החניה עם צילום של המקום הממראה את התמרור המתיר חניה, באין סימון של כחול לבן אין צורך בתשלום עבור חניה אפילו עם יש שלט המורה על תשלום.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו