לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92449,244 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה , עבירות תעבורה , זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'למי שייכת הזכות קדימה?'
למי שייכת הזכות קדימה?
25/09/2017 | 14:41
5
26
נסעתי באחד הכפרים בצפון בכביש דו נתיבי עם קו מקוקוו (שני נתיבים אחד לכל כיוון עם פס הפרדה לא רציף). בשני צידי הנתיבים ישנו קו הפרדה רציף כתום כאשר בשני הנתיבים יש ירידה לחניות של עסקים (אין מדרכות)

אני נהגתי לי לתומי בפקק במהירות של 10 קמ"ש כאשר רכב מהכיוון הנגדי חתך אותי ובא להיכנס לחנייה בצד שלי. הרכב פגע בצידי האופנוע שלי ונגרם לי נזק רב.
עכשיו מכיווון שאין לי ביטוח מקיף ויש לי דוח תיקון נזק מהמוסך אני מעוניין לתבוע את הבחור או את הביטוח שלו בבית דין לתביעות קטנות.
על איזו תקנה עליי להסתמך?
הכי קרוב שמצאתי זה עקיפה בדרך לא פנויה

עקיפה תק' (מס' 3)  תש"ל-1970 תק' (מס' 9) תש"ל-1970
47.  (א)  נוהג רכב לא יעקוף בכביש רכב אחר, בין שהוא באותו נתיב-נסיעה ובין אם לאו, אלא מצדו השמאלי.
(5)   הוא חוצה קו הפרדה רצוף, אלא אם כן בסמוך לו בצדו הימני נמצא קו קטעים;
לצפיה ב-'אין כאן עקיפה, הוא בא מהנתיב הנגדי'
אין כאן עקיפה, הוא בא מהנתיב הנגדי
25/09/2017 | 15:32
2
23
ולפי התיאור והציור שלך הוא לא חצה קו הפרדה רצוף.

מה שהוא כן עשה זה לפנות שמאלה תוך שהוא חוצה את נתיב הנסיעה שלך ומפריע לך.

הנהג הפונה עבר על תקנה 41:
"נוהג רכב לא יפנה ימינה או שמאלה תוך כדי נסיעה או כשהוא מתחיל לנסוע ולא יסטה מקו נסיעתו, אלא במהירות סבירה ובמידה שהוא יכול לעשות זאת בבטחה בלי להפריע את התנועה ובלי לסכן אדם או רכוש".

הקו הצהוב אינו קו הפרדה, הוא מציין שול.
לצפיה ב-'אוקיי קיבלתי. שאלה נוספת'
אוקיי קיבלתי. שאלה נוספת
25/09/2017 | 15:42
1
19
לפי מה שאני מבין ממך בכל סיטואצייה שאקח את הבחור או חברת הביטוח שלו לבית משפט אני אזכה? (במידה ויש לי הוכחות \ תמונות שמתעדות את מה שאני טוען)
לצפיה ב-'"בעולם הזה לא קיים דבר ודאי, מלבד מוות ומיסים." '
"בעולם הזה לא קיים דבר ודאי, מלבד מוות ומיסים."
26/09/2017 | 07:55
6
-בנג'מין פרנקלין

על פניו המקרה פשוט. היות ואתה כבר מדבר על בית משפט אפשר להבין שהנהג השני לא מודה. אנחנו שמענו רק את הצד שלך. אולי לו יש סיפור אחר לפיו נהגת ב-100 קמ"ש ולא ב-10, אולי בכלל אתה פנית לנתיב שלו?
אם יש לך ראיות שתומכות בטענות שלך מצויין, הצג אותן בבית המשפט.

לצפיה ב-'סטייה מנתיב'
סטייה מנתיב
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2017 | 17:00
1
27
לעניות דעתי התקנה הרלוונטית היא :

40.  (א)  לא יסטה נוהג רכב מנתיב נסיעתו אם עלול הדבר לגרום להפרעה או לסיכון.

בנוסף , ניתן להתייחס לסעיף 62(2) לפקודת התעבורה - נהיגה בקלות ראש

למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'לדעתי סטיה מתייחסת למעבר נתיב, כאן יש פניה, שינוי כיוון'
לדעתי סטיה מתייחסת למעבר נתיב, כאן יש פניה, שינוי כיוון
26/09/2017 | 07:48
6
אשמח להסבר מנסיונך.
לצפיה ב-'דוח על אי שמירה על הימין'
דוח על אי שמירה על הימין
23/09/2017 | 21:11
4
45
אתמול בדרכי מאילת לקיבוץ יטבתה עצר אותי שוטר שואל אותי למה הייתי על השמאלי ותוך כדי שבודק מה מתרחש לי באוטו עניתי לו על השאלה ולא בטוח ששמע את התשובה (היו לי שני ילדים על בוסטרים חגורים כמובן) ונערה בת 16 מקדימה...ביקש רשיון נהיגה ורשיון רכב ונכנס לרכב המשטרתי למשך רבע שעה.....יוצא מהרכב ואמר שמכיוון שהמדפסת לא עובדת לו הדוח ישלח אליי בדואר....
השאלה אם לערער מהסיבות:
1. לא אמר שברצונו לתת לי דוח..
2.לא ביקש את תגובתי.
3. לא נתן לחתום על הדוח (מזכיר שהמדפסת לא עבדה לפי טענתו)
4. גם שאמר שנתן לי דוח מבלי לתת הסבר על מה וענה רק לאחר ששאלתי על מה רשם את הדוח...
אשמח לתגובות....תודה מראש
לצפיה ב-'חכה שתקבל, אם תקבל את הדוח בדואר אז תכתוב כאן'
חכה שתקבל, אם תקבל את הדוח בדואר אז תכתוב כאן
23/09/2017 | 22:11
11
לצפיה ב-'עברת על תקנה 35:'
עברת על תקנה 35:
23/09/2017 | 22:15
31
"נוהג רכב ישתמש ככל האפשר בצדו הימני הקיצוני של הכביש..."
אז על מה תערער?

לצפיה ב-'שאל אותך וענית לו'
שאל אותך וענית לו
24/09/2017 | 06:35
29
זו תשובה לשאלה 2
לגבי השאר - פעל נכון ועל פי ההנחיות.
אתה לא חייב לחתום על הדוח ואפשר בהחלט לשלוח דוח בדואר
הסביר לך את מהות העבירה
בקיצור, "ברצונך להיחנק, היתלה באילן גבוה" כאן יש לך בקושי שיח (רותם, השכיח באיזור העבירה)
לצפיה ב-'תשובות אחת לאחת'
תשובות אחת לאחת
24/09/2017 | 10:03
25
1. לא אמר לך שברצונו לתת לך דו"ח כך התחלת - וסיימת בזה שאמר שיגיע בדאר כי המדפסת מקולקלת - איפה האמת ?
2 לא ביקש את תגובתך? - הרי כתבת ששאלך למה נסעת בשמאל - זו בדיוק בקשת תגובה - ואפילו הסברת לו.
3. לא נתן לך לחתום - לחתום על מה? הרי לא מסר לך דו"ח.
4. שאלת וקיבלת הסבר ממנו - בנוסף, לדברייך אמר לך מיד כשעצר אותך "למה היית על השמאלי?"
הדו"ח נמצא במחשב המשטרתי, הוא יודפס במשרד וישלח לך, תוכל להודות ולשלם או לבקש להישפט. במידה ותבקש להישפט המשפט יערך באילת ויהיה עלייך לשכנע את השופט שלא עברת את העבירה - יש לך מספיק זמן לחשוב מה לעשות.
ובאמת - למה נסעת בנתיב השמאלי ?
לצפיה ב-'דו''ח על עצירה מול טרמינל 3 המראות..היגיון?'
דו''ח על עצירה מול טרמינל 3 המראות..היגיון?
18/09/2017 | 00:11
14
43
שוליים צבועים באדום לבן זה אומר אסור לעצור..
מוניות עומדות מכחים ולא נוגעים בהם..
להוריד נוסע מותר לפי תקנון הנמל אבל שוליים לא צהוב לבן אלו אדום לבן שזה אומר אסור לכולם!
ואם מותר להורדת נוסע והבאתי טרמפיסט ואחרי זה נשארתי להגדיר קתובת בווייז אז דו''ח על התעקבות מעל זמן מסויים? מה הזמן? אין..
ולפני קטע שוליים אדום לבן יש את הכביש עם פס צהוב בצד..שלפי כללים מותר לעמוד שם אם יש צורך בכך..אבל הם המציאו תמרור שאסור לעמוד ולעצור..חוקי תנוע ושוטרים לצורך רווחי החברה?
לצפיה ב-'אם המוניות ואתה הייתם באותם תנאים'
אם המוניות ואתה הייתם באותם תנאים
18/09/2017 | 00:31
1
29
תוכל אולי לטעון על אכיפה בררנית. זאת מבלי שהעלית לכאן צילום הדו"ח וצילום מקום עצירת הרכב והתמרורים הרלוונטיים.
לצפיה ב-'נכון.. תודה..'
נכון.. תודה..
18/09/2017 | 01:01
27
הדו''ח על אי ציות לצע אדום לבן שזה תמרור 88..
שאלה נוספת שלי אם קיבלתי קנס משוטר שמשרת את הציבור ולא את הנמל אז איך הוא יכול להבדיל בין הורדת נוסע שמותרת על ידי הנמל ולקנוס רק על עלעת נוסע ?..הרי שוטר מבצע עקיפה לפי חוק של המדינה ולא נוהלים של החברה ואני לא מקיר תמרור שמבדיל בין הורדת נוסע לעלעת נוסע?..
לצפיה ב-'החוק מתיר לנהגי מוניות לעצור באדום-לבן לשם איסוף/הורדת נוסע'
החוק מתיר לנהגי מוניות לעצור באדום-לבן לשם איסוף/הורדת נוסע
18/09/2017 | 08:31
2
25
תקנה 76 ב: "נוהג במונית רשאי לעצור לאיסוף נוסע או להורדתו בקטע דרך עירונית, גם אם הוצב בו תמרור 433 או 818, למעט בתחום תחנת אוטובוס"

*תמרור 818 הינו סימון אדום לבן של אבני שפה.
לצפיה ב-'נכון, אבל לא לחכות לנוסע, רק לצורך העלאת או הורדה נוסע'
נכון, אבל לא לחכות לנוסע, רק לצורך העלאת או הורדה נוסע
18/09/2017 | 10:24
1
12
לצפיה ב-'למען הסדר הטוב שוטר רשאי להפעיל שיקול דעת'
למען הסדר הטוב שוטר רשאי להפעיל שיקול דעת
18/09/2017 | 11:28
25
ולמנוע מרכבים פרטיים לעצור במקום שהוא מתיר למוניות.
לצפיה ב-'האם בזמן רישום הדוח, היית ברכב או לא, כל לפי'
האם בזמן רישום הדוח, היית ברכב או לא, כל לפי
18/09/2017 | 10:25
23
מה שידוע לי, שוטר שרואה נהג ברכב, מבקש ממנו לנסוע
לצפיה ב-'כן - השוטרים בנתב"ג עובדים בשביל נתב"ג'
כן - השוטרים בנתב"ג עובדים בשביל נתב"ג
18/09/2017 | 11:26
7
42

כדי למנוע בלאגאנים - ברציף טיסות נכנסות מותר לשהות ללא תשלום כרבע שעה, מה עושים אנשים - קובעים עם מי שבאים לאסוף שיאספוהו ברציף טיסות יוצאות, הוא עולה לשם במעלית והם ממתינים לוובינתיים חוסמים את התנועה, מפריעים למי שבא להוריד נוסע ולמוניות שבגלל הסידור החדש אוספות נוסעים נכנסים גם ברציף הטיסות היוצאות, ניידות המשטרה עוברות מעת לעת ודורשות מהנהגים להמשיך בנסיעה ומי שלא נשמע להם מקבל דו"ח, עצירה בשול (הפס הכתום) מותרת רק במקרה תקלה ולא לצורך המתנה למישהו ואת הוויז ניתן לכוון מחוץ לרציף וגם אם ברציף זה אמור לקחת לא יותר מדקה.
זה ההגיון
אתה בכל זאת רוצה לאסוף מישהו - המתן לפני הכניסה לנתב"ג, כשהוא יהיה מוכן הוא יתקשר אלייך ואתה יכול להגיע אליו תוך 3 דקות בלי להפריע לאיש

לצפיה ב-'איפה להמתין "לפני הכניסה לנתב"ג"?'
איפה להמתין "לפני הכניסה לנתב"ג"?
18/09/2017 | 12:17
6
15
לצפיה ב-'למשל בתחנת הדלק דור אלון לפני הכניסה המזרחית'
למשל בתחנת הדלק דור אלון לפני הכניסה המזרחית
18/09/2017 | 18:19
5
30
אן - מיד לאחר הבידוק בכניסה המזרחית ניתן לפנות ימינה - יש שם מקום לעשרות מכוניות ללא הפרעה,אחרי הכניסה הדרומית יש מגרשים של חברות השכרה שניתן להמתין לידם, ליד תחנת המשטרה בנמל יש כמה מקומות.
אפשר גם להמתין בשול לפני הכניסה לרציפים עד שבאה ניידת המשטרה וכורזת לעזוב את המקום.
ניתן גם להמתין בכפר טרומן או באירפורט סיטי.
לצפיה ב-'להמתין בשול?! שאתה תמליץ לעבור על החוק רק בגלל שבאותו רגע'
להמתין בשול?! שאתה תמליץ לעבור על החוק רק בגלל שבאותו רגע
19/09/2017 | 07:53
4
21
אין שם ניידת?

בכל מקרה, פתרונות מעניינים, רוב האנשים לא יחשבו עליו. אולי אאמץ חלק מהם.
לצפיה ב-'לא המלצתי אלא כתבתי שיש אפשרות -'
לא המלצתי אלא כתבתי שיש אפשרות -
19/09/2017 | 11:25
3
22
ראיתי רבים עושים זאת, זה חלק מהמשחק של שיתוף פעולה של משטרת נתב"ג עם ההנהלה כדי להעשיר את קופת רשות שדות התעופה (לא נותנים קנסות רק מסלקים כדי שישלמו דמי חניה, אין לזה שום קשר עם בטיחות)
אגב, גם אני עמדתי שם פעם בשול עם ניידת, נתקבלה הודעה מאיתוראן שרכב גנוב בדרכו לשדה התעופה, הודעתי שאני בסביבה וביקשתי להצטרף למרדף, לא אישרו לי - אז נכנסתי לנתב"ג, המתנתי בשול וכמובן תפסתי אותו - התברר שהנהגת שכחה לנטרל את האיתורן ופרצה בצעקות עלי למה אני מפחיד אותה (הוריתי לה לדומם מנוע  ולהניח בזהירות את המפתחות על הגג ושותפי יצא מהניידת עם נשק ארוך מכוון אליה.)
לצפיה ב-'המלצת'
המלצת
19/09/2017 | 12:04
2
21
בהודעה הראשונה: "אתה בכל זאת רוצה לאסוף מישהו - המתן לפני הכניסה לנתב"ג, כשהוא יהיה מוכן הוא יתקשר אלייך ואתה יכול להגיע אליו תוך 3 דקות בלי להפריע לאיש"

כששאלתי איפה אפשר להמתין כללת את השול ברשימה: "אפשר גם להמתין בשול"

מכאן שזו חלק מההמלצה כיצד לפעול כשצריך להמתין לאיסוף.
לצפיה ב-'קצר בתקשורת'
קצר בתקשורת
19/09/2017 | 18:52
1
25
אם תקראי שוב.
המקום שהמלצתי היה לפני הכניסה לנתב"ג, כשביקשת פרוט היכן ציינתי אפשרויות שונות גם בתוך נתב"ג (בנוסף לשול הדרך)  שגם בהם ניתן להמתין
ואם הבנת זאת כהמלצה - צר לי על אי ההבנה
אני לא ממליץ לאיש לפעול בניגוד לחוק  גם אם אני מספר לו על אפשרויות כאלה
לצפיה ב-''
20/09/2017 | 09:33
8
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:22
2

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'חידוש רישיון נהיגה שפג תוקפו לפני יותר משנה'
חידוש רישיון נהיגה שפג תוקפו לפני יותר משנה
17/09/2017 | 22:15
4
27
מהם סעיפי החוק/תקנות המתייחסים לכך? מה שמצאתי באתר רשות הרישוי הוא האמירה "רישיון נהיגה שלא היה בתוקף במשך יותר משנה, יחודש רק לאחר שהמבקש יעמוד בתנאים שיידרשו על ידי רשות הרישוי", ללא ציטוט הוראת חוק/תקנה רלוונטית. האם תמיד דורשים במקרה כזה מבחן עיוני ומבחן מעשי? וגם את מינימום שיעורי הנהיגה הנדרשים לגבי נהג חדש? האם לרשות הרישוי יש הנחיות גלויות בנושא?
לצפיה ב-'שתי שאלות'
שתי שאלות
18/09/2017 | 11:08
3
26

1. כמה יותר משנה - אם רק ימים ספורים יש סיכוי טוב שלא תזדקק לטסט חוזר.
2. הסיבה לאי החידוש - אם היית בחו"ל והיה לך רשיון זר בר תוקף - ניתן להמירו לישראלי.

אם זה בגלל פסילה או הזנחה לתקופה ממושכת - כדאי לבוא בדברים עם רשות הרישוי ולהשתדל שיצא מה שיותר בקלות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה, השאלה לא עבורי, והיא "חצי תאורטית"'
תודה על התגובה, השאלה לא עבורי, והיא "חצי תאורטית"
18/09/2017 | 19:08
2
21
לא מדובר בפסילה, אלא באי חידוש, ועברו 9 שנים (בגלל שהייה בחו"ל). יותר מעניין אותי הצד החוקי - היכן כתוב שלא ניתן לחדש רישיון נהיגה לאחר שפג תוקפו יותר משנה, והאם יש קריטריונים ברורים *וגלויים* לקביעת התנאים שיידרשו על ידי רשות הרישוי במקרים כאלה, או שפקיד הרישוי מחליט לפי הבנתו בלבד.
לצפיה ב-'עליו לפנות לרשות הרישוי'
עליו לפנות לרשות הרישוי
18/09/2017 | 19:24
1
24
התקנה היא
"רישיון נהיגה שלא היה בתוקף במשך יותר משנה, יחודש רק לאחר שהמבקש יעמוד בתנאים שיידרשו על ידי רשות הרישוי."
לצפיה ב-'הציטוט הנ"ל כמובן מוכר לי, אך לא מצאתי אותו בפקודה או בתקנות'
הציטוט הנ"ל כמובן מוכר לי, אך לא מצאתי אותו בפקודה או בתקנות
20/09/2017 | 12:13
4
לצפיה ב-'חישוב ימי פסילה'
חישוב ימי פסילה
18/09/2017 | 10:56
1
26
שלום רב, רשיוני נשלל ב2013 על עבירה מ2011 בשל נהיגה בשכרות על 300 מיקרוגם, לדיון הראשון נכחתי אך בגזר דין לא נכחתי.גזר הדין נשלח לביתי בזמנו וקיבלתי שנתיים וחצי שלילה. השנים חלפו ושבוע שעבר משבאתי לחדש את הרשיון התגלה לי שהנני בשלילה מכיוון שלא הפקדתי את הרשיון כלל ואז ימי הפסילה לא התחילו להיות מחושבים !. הבעיה שלא ידעתי כלל שצריך להפקיד את הרשיון ! והדבר אף לא מצוין בפסק דין !!!!!! באותו יום מלחץץץ הגשתי בקשה לביטול גזר הדין והבקשה נדחתה. את הטענה שלא נרשם בגזר דין לא בפרוטוקול ולא בגזר דין עצמו הוראה להפקיד את הרשיון גיליתי לאחר שהגשתי בבקשה לביטול הגזר דין שנדחתה בסוף. האם אני יכול עכשיו להגיש בקשה לחישוב ימי הפסילה מיום גזר הדין בטענה שלא נרשם הוראה להפקדת הררשיון בגזר דין ועוד בהיעדרי.?????  בהתייעצות עם עורך דין העניינים הסתבכו ושמתי לב שסתם מורחים אותי מבלי ידע ואני מעדיף לפעול לבד. אשמח לתשובבה עניינית האם הנני יכול להגיש את הבקשה השניה לחישוב ימי הפסילה על אף שהבקבשה לביטול גזר דין נדחתה? הרי ראיתי את הדבר לאחר מכן . ואם כן להיכן מגישים ? בית משפט? איזו מחלקה? רשות הרישוי ? 
אודה מקרב לב על תשובה !!!
לצפיה ב-'הסתבכת'
הסתבכת
18/09/2017 | 11:16
28
ובלי עורך דין טוב לא תצא מזה.
לא הפקדת את רשיונך ואיש לא יכול לדעת אם באמת לא נהגת בכל ארבעת השנים שחלפו
.
ובנוסף - בתום הפסילה - הרי כל מי שרשיונו לא בתוקף למעלה משנה חייב בטסט - ואני מניח שלא ניגשת לטסט מחדש
ומה בדיוק כתוב בפסק הדין - בטח כתוב שאתה נפסלת מלהחזיק רשיון נהיגה - ובכל זאת המשכת להחזיק בו במודע - איזו פרשנות אחרת יש לך למשפט: "פסול מלהחזיק רשיון נהיגה" מלבד "עליו להחזיר אותו לרשויות"?

לצפיה ב-'יש לי משפט עוד שבוע על נהיגה במהירות'
יש לי משפט עוד שבוע על נהיגה במהירות
17/09/2017 | 10:57
6
46
עליי לציין שהיה לי כבר כנס על סמס בנהיגה ושהאוטו משמש אותי לנסיעה לעבודה בעיר אחרת מרחק של שעה בערך, רציתי לקבל עיצה פה האם הכרחי הו״ד לדבר כזה? האם יש סיכוי לשלילה? ממש אודה למי שיוכל לייעץ לי פה
לצפיה ב-'משפט על מהירות'
משפט על מהירות
17/09/2017 | 11:32
3
36
תלוי מה רשום בהזמנה, מה היתה המהירות המותרת, כמה חריגה ומה ותק הנהיגה והעבר התעבורתי.
תחזור עם התשובות ואז נראה
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
17/09/2017 | 13:07
2
33
יש לי ותק של 8 שנים, המהירות היתה 141 בכביש 90 שמותר בו 90
ויש לי עבירה על שימוש בטלפון מ2015
ועוד שאלה ממש חשובה, המשפט נמצא באילת אני גרה בירושלים, יש דבר כזה לבקש שיעבירו את זה לבית משפט בירושלים?
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
17/09/2017 | 14:17
1
44
בהגיעך לאולם בית המשפט, חפשי את התובע או אם תגיעי מספיק זמן לפני המועד שנקבע, ייתכן והוא ייגש אלייך.
תאמרי לו שאת מודה בעובדות ואינך רוצה לבזבז זמן שיפוט יקר ולכן את מבקשת להגיע להסדר טיעון על פי הפסיקה החדשה שבה מהירות של עד 50 קמ"ש יותר בדרך שאינה עירונית מסתכמת בקנס של 1500 (סעיפים 7076, 7077 על פי הפסיקה האחרונה). במילים אחרות, שיוריד לך 2 קמ"ש ממה שרשום בהזמנה.
כך תסיימי את העניין בישיבה אחת, 1500 ש"ח קנס ו 10 נקודות באדיבות משרד הרישוי.
רוב הסיכויים שזה יקרה.
אם לא, תעלי למשפט, ובזמן שהשופט ישאל "מודה או כופרת?" תודי ותבקשי הפחתה של 2 קמ"ש באותה טענה מקודם על חוסר רצון לבזבז זמן וקווי לטוב 

בהצלחה
לצפיה ב-'ואוו ממש ממש תודה על התגובה!!!!! הציל אותי.'
ואוו ממש ממש תודה על התגובה!!!!! הציל אותי.
17/09/2017 | 14:53
13
לצפיה ב-'לא הכרחי עו"ד'
לא הכרחי עו"ד
17/09/2017 | 13:45
1
32
והמשפט  יתקיים באזור שבו בוצעה העבירה. וזו בעיה עבורך כי הישיבה הראשונה היא הקראה בלבד ובמידה ואינך מודה תתקים בנוסף ישיבת הוכחה.
מאחר ויש רק עוד שבוע למשפט לא תספיקי לשלוח מכתב שבו את מודה באשמה ומעלה טענות להקלה בעונש (שימוש ברכב לצרכי נסיעה לעבודה).
אם נושא הפסילה מאד חשוב לך - דברי עם התובע לפני המשפט ועשי עיסקת טיעון ללא פסילה בפועל (מפסילה על תנאי תתקשי מאד להתחמק)
ולא, כדי לחסוך עוד נסיעה לאילת - הודי בביצוע העבירה, הסבירי לשופט שהרכב משמש אותך לנסיעה לעבודה ואם יפסל רשיונך תאבדי את מקום עבודתך ואז יש לך סיכוי טוב שלא תהיה פסילה בפועל ובמידה שבכל זאת יפסול בקשי שיחריג את שעות העבודה - כלומר שיתיר לך לנהוג לעבודה וחזרה - אם יהיה דבר כזה הקפידי לשאת איתך את פסק הדין כשאת נוהגת כדי להראות לשוטר במידה ויעצור אותך לבדיקה.

לצפיה ב-'ממש מודה לך על התגובה מאוד מאוד עזר לי'
ממש מודה לך על התגובה מאוד מאוד עזר לי
17/09/2017 | 20:38
9
לצפיה ב-'תמרור 820, שכנות טובה ושאר ירקות'
תמרור 820, שכנות טובה ושאר ירקות
14/09/2017 | 14:28
1
48
עברנו לבית חדש.
מסתבר שנושא החניות ברחוב הצפוף הוא אייטם לוהט וטעון.
יש לנו חניה היוצאת לרחוב ומופיעה בתשריט הבית (ראו שירטוט).
בפועל, אנחנו בינתיים לא משתמשים בחניה עצמה.
עם הכניסה לבית, חידשתי את צביעת המעטפה (תמרור 820) הדהויה שהיתה על הכביש מול הבית.
שאלות:
1. יתכן שיסתבר שאת המעטפה צבע הדייר הקודם מיוזמתו וזה מעולם לא הוסדר בעיריה. האם העיריה מחוייבת להסדיר את העניין?
2. האם יש חשיבות אם אני עושה שימוש בפועל בחניה?
3. האם נכון שאסור לאדם לחסום את החניה של עצמו? דהיינו- חניה שלי על פני המעטפה הינה עבירה כמו חניה של אדם זר?
4. ההנחיות לסימון התמרור הן רוחב הכניסה לחניה + מטר מכל צד. אם החניה צמודה לקצה המגרש, האם ניתן להרחיב הסימון מעבר ל-1 מטר לצד השני?
5. בנושא שונה אך דומה- האם ניתן לחנות בעמדה "ב" כפי שמופיע בשירטוט? כמובן מבלי לעבור את קו המגרש של השכן ממזרח? (השאלה נשאלת בגלל זווית המדרכה שמשתנה שם)

תודה!
לצפיה ב-'התקנות אוסרות על חניה שחוסמת כניסה, גם בלי תמרור 820'
התקנות אוסרות על חניה שחוסמת כניסה, גם בלי תמרור 820
14/09/2017 | 14:46
32
לפי תקנה 72 א 4, כך שעקרונית התמרור מיותר, אבל הוא עוזר להדגשה

רק לרשות התמרור מותר לסמן, כך שאם הדייר הקודם לא הסדיר את העניין יש לפנות לעיריה.

אם אתם זקוקים לסימון גדול יותר מהמוגדר התקנות עליכם לנמק את הסיבה.

עקרונית לשום נהג אסור לחנות בניגוד לתמרור זה או אחר, אבל לעיתים קרובות פקחים מתחשבים אם יש פתק שמידע שמדובר בחסימת החניה שלך, מתוקף "זה נהנה וזה לא חסר".

החניה בעמדה ב' חורגת מקו המדרכה ולכן נוגדת את הדרישה לחניה צמודה למדרכה, ועלולה להוות הפרעה לתנועה שכן היא מצרה את רוחב המעבר במקום. זה לא קשור לקו המגרש של השכן, שטח הרחוב שמול המגרש אינו שייך לו.

לצפיה ב-'תמרור איסור חניה'
תמרור איסור חניה
12/09/2017 | 20:19
6
68
שלום, קיבלתי דוח חניה עקב תמרור איסור חניה. התמרור היה מוצב על קיר של בניין שצמוד למדרכה (ולא על עמוד) והיה מופנה עם הפנים לכביש לרוחבו (ולא עם הפנים לנהג לאורך הכביש כמו בדרך כלל כאשר על עמוד) כך שלא ברור לאיזה כיוון הוא מסמן. האם ניתן לבטל ועל פי איזה טענה?
לצפיה ב-'התמרור מוצב כדין, הוא תקף ממנו והלאה ובצד'
התמרור מוצב כדין, הוא תקף ממנו והלאה ובצד
13/09/2017 | 10:30
5
27
הדרך בו הוא מוצב, אם חנית לפני התמרור או בצד השני של הדרך, הדוח לא חוקי, אם חנית אחרי התמרור ובצד הדרך בו הוא מוצב - הדוח חוקי
 לפי התמונה, אחרי התמרור יש רחוב צר
לצפיה ב-'האוטו שלי הוא הפוקוס השחורה בתמונה, חוקי?'
האוטו שלי הוא הפוקוס השחורה בתמונה, חוקי?
13/09/2017 | 14:06
4
12
לצפיה ב-'אם הדוח ניתן בגין חניה בניגוד לתמרור'
אם הדוח ניתן בגין חניה בניגוד לתמרור
13/09/2017 | 14:38
3
31
האוסר חניה (זה המוצב בקיר) והרכב הוא הפוקוס, הדוח ממש לא תקין ויש לבטלו, כאמור, התמרור תקף ממנו והלאה.
אם הדוח ניתן עקב עבירה אחרת, כמן, חניה בצומת, או בכניסה לחצרים, הדוח תקין, נא לבדוק מהו סעיף העבירה הרשום בדוח
לצפיה ב-'הסעיף הוא 5א מספר סידורי 010'
הסעיף הוא 5א מספר סידורי 010
13/09/2017 | 19:30
2
27
מאחורי הדו"ח רשום: מקום שהחניה בו נאסרה והאיסור מסומן בתמרור
לצפיה ב-'כמו שציינתי קודם, הדוח ניתן שלא כדין ויש '
כמו שציינתי קודם, הדוח ניתן שלא כדין ויש
13/09/2017 | 22:59
1
27
לדרוש את ביטולו מהסיבה:
תמרור האוסר חניה תקף ממנו והלאה ולא קודם
לא יסכימו לבטל - ללכת למשפט
לצפיה ב-'אבל יש לוודא שלא הוצב תמרור האוסר חניה *לפני* המכונית '
אבל יש לוודא שלא הוצב תמרור האוסר חניה *לפני* המכונית
16/09/2017 | 11:36
5
לצפיה ב-'חציה רגלית עם קטנוע במעבר חציה'
חציה רגלית עם קטנוע במעבר חציה
12/09/2017 | 11:25
4
41
שלום,
בזמן נסיעה על איילון בקטנוע (125) התחיל לקרטע. ירדתי ביציאה הקרובה על מנת להגיע למוסך.
הגעתי לצומת שאין בה פניה ימינה, וכדי לקצר ולהגיע למוסך לפני שהקטנוע שובק חיים, ירדתי והובלתי אותו רגלית במעבר החציה. מיד קפץ שוטר משום מקום ונתן לי דוח.
בעבר נאמר לי על ידי שוטר שאם אני דוחף את הקטנוע רגלית במעבר חציה זה בסדר. עכשיו אני מבין שלא.
האם יש כאן איכשהו קייס לביטול הדו"ח בבית-משפט? אוכל לבוא עם קבלה מהמוסך שמוכיחה שנעשה תיקון.

תודה מראש!
לצפיה ב-'עברת עבירת תנועה - אבל.'
עברת עבירת תנועה - אבל.
12/09/2017 | 11:54
1
35
כדאי שקודם תפנה למפנ"א בבקשה לבטל את הדו"ח. במידה ולא יבטלו תוכל לבקש להישפט , בוא עם הקבלה לבית המשפט, נסה לשכנע את התובע לבטל את התביעה, במידה ויסרב  בקש מהשופט שיזכה אותך.
לידיעתך - גם העיריה מבטלת דו"חות חניה אם מוכיחים תקלה ברכב וגם המשטרה לא קונסת בעלי רכבים תקולים שהושארו לתקופה קצרה בשול הדרך. - והמקרה שלך די דומה.(ובפרט אם לא היה סיכון או הפרעה במעשיך.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/09/2017 | 12:14
13
לצפיה ב-'ביטול דו"ח'
ביטול דו"ח
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 17:15
1
32
לא רשמת מהי העבירה שיוחסה אליך אך נסיבות העניין כפי שתוארו וותק נהיגה ללא הרשעות , יכולים לסייע בהמרת האישום באזהרה באם אתה עומד בקריטריונים או באם תבקש להשפט, בהקלה בבית המשפט. 
לצפיה ב-'...'
...
17/09/2017 | 13:42
8
לצפיה ב-'לא יודע לאן לפנות או אם לפנות - תקיפה'
לא יודע לאן לפנות או אם לפנות - תקיפה
11/09/2017 | 22:54
2
320
היום בערך בשעה 7 בערב, (אל מול תחנת דלק שאינני יודע אם יש לה מצלמות כלפי חוץ) הותקפתי על ידי פסיכופט על אופנוע.
מסיבה שלא ברורה לי עד עכשיו הוא חסם את הנתיב שלי, הלך אל הרכב שלי והתחיל לצרוח שאני אפתח לו את הדלת, מה שכמובן לא עשיתי, הוא ניסה בכוח לפתוח את הדלת הקדמית ואז את הדלת האחורית של הרכב שלי ללא הצלחה (כשהגעתי הביתה ראיתי שהידית בדלת האחורית הוצאה מהמקום מרוב שהוא ניסה אבל החזרתי אותה חזרה והיא בסדר)
בשלב הזה לחצתי על הגז וברחתי אבל הוא רדף אחרי ושוב חסם אותי.
שוב פעם ברחתי (היה די בעייתי עם התנועה) אבל הפעם הוא הספיק לרוץ לרכב שלי ולהעיף לי את המראה השמאלית של הרכב.

אחרי זה הצלחתי להימלט.

לא הספקתי לראות את לוחית הרישוי, הוא נסע על אופנוע לבן, היה ערס מצוי בסביבות גיל ה20 המאוחר או ה30 המוקדם.

האם יש טעם להגיש תלונה למשטרה אם אין לי מידע נוסף למעט המיקום של האירוע?
לצפיה ב-'הנושא לא קשור לדיני תעבורה'
הנושא לא קשור לדיני תעבורה
12/09/2017 | 08:22
22
(פרט לעובדה שהסיבה לכעס של הרוכב כנראה קשורה לאיזה עוול שלדעתו שעשית לו בכביש)

אם אין לך דרך לזהות את הרוכב אין טעם להגיש תלונה.
אתה יכול לנסות לאתר מצלמות של בתי עסק באיזור.

לצפיה ב-'אלימות בכביש'
אלימות בכביש
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 17:13
24
התאור שלך חמור ביותר . אין ספק שיש להגיש תלונה למשטרה. סיכוי רב שישנן מצלמות אבטחה בתחנת הדלק שתעדו את הארוע. 
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:02
3

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'רוצה להישפט ולאחד תיקים מה הפרוצדורה. '
רוצה להישפט ולאחד תיקים מה הפרוצדורה.
06/09/2017 | 13:20
2
22
קבלתי 3 דוחות ברצף ,ורוצה להשפט ולאחד תיקים מה הפרוצדורה.
לצפיה ב-'צירוף תיקים'
צירוף תיקים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2017 | 16:32
1
11
בכל תיק יש לבקש להשפט ולאחר שישנם שלושה מועדים שונים, מבקשים מאחד השופטים לצרף את השניים האחרים. כל זאת אם מודים בכל שלושת התיקים ומבקשים לטעון במצורף לכל התיקים.
למידע נוסף לחץ כאן.
לצפיה ב-'להגיש בקשה כתובה לאחד השופטים?'
להגיש בקשה כתובה לאחד השופטים?
12/09/2017 | 14:16
7
האם זו כוונתך.
לצפיה ב-'הורדה והעלאת נוסעים '
הורדה והעלאת נוסעים
04/09/2017 | 18:27
12
90
שלום 
ברחוב שבו אני גרה עובר אוטובוס להסעת ילדים בשעות הבוקר האוטובוס עוצר כמעט ליד כל בית ואוסף ילדים צעירים גילאי 5-8
הוא לא עוצר מקביל למדרכה אלה עוצר כמעט באמצע הכביש מעלה ובצוהרים מוריד באותו האופן את הילדים
למיטב ידיעתי לאוטובוס אסור להוריד ולהעלות נוסעים שלא בתחנת עצירה האם זה חל גם לאוטובוס הסעות פרטי?

לצפיה ב-'בתחנת אוטובוס - רק לאוטובוס ציבורי מותר לעצור'
בתחנת אוטובוס - רק לאוטובוס ציבורי מותר לעצור
04/09/2017 | 19:41
11
56
אוטובוס לאיסוף תלמידים אינו ציבורי
בתמונות שצירפת, אין כל בעיה בעצירה
לא הבנתי מה מפדיע לך, אולי בגלל שנדובר בילדים דתיים?

לצפיה ב-'איזו האשמה מגעילה וחסרת בסיס.'
איזו האשמה מגעילה וחסרת בסיס.
05/09/2017 | 08:32
10
40
האוטובוס בבירור לא עושה כל מאמץ להתקרב לשפת המדרכה בתמונה אחת, ועומד באמצע מה שנראה כצומת או כניסה לחצר בשניה, וניתן להבחין גם באבני שפה אדום-לבן.

לא בטיחותי לילדים, מפריע לתנועה ולא חוקי.

לצפיה ב-'אבל למה מגעילה, בעיני האוטובוס אוסף '
אבל למה מגעילה, בעיני האוטובוס אוסף
05/09/2017 | 10:07
9
35
נוסעים כדין ובעינייך לא, זו דעתי וזו דעתך לכן מי שיחליט הוא בית המשפט
אגב, לא ראיתי כל תמרור אדום לבן  במקום
לצפיה ב-'מגעילה על זה שהיא מתלוננת רק כי מדובר בילדים דתיים'
מגעילה על זה שהיא מתלוננת רק כי מדובר בילדים דתיים
05/09/2017 | 11:42
8
30
אתה יכול לטעון שאין בכך הפרעה (אם כי לא חוקי בעליל), אבל לרמוז להאשמה אישית חסרת כל בסיס שאין לה רמז בשום מקום זה פשוט מגעיל.
לצפיה ב-'אני חילוני לחלוטין, דעתי על הדתיים ובמיוחד על החרדים'
אני חילוני לחלוטין, דעתי על הדתיים ובמיוחד על החרדים
05/09/2017 | 11:49
7
35
ידועה אבל לו היה מדובר על הסעה של ילדים חילוניים, אז הכל היה בסדר ואין כל עבירה, לדעתי ואני בטוח בזה, הכותבת כתבה רק משום שמדובר בילדים דתיים, אם האוטובוס היה עוצר קצת יותר קרוב למדרכה אז הכל היה בסדר? האם הכותבת או מישהו מבני ביתה נוהגים כל הזמן כחוק? מספיק עם התמימות, שאלתה היא שאלה קנטרנית
לצפיה ב-'אולי היא קנטרנית, אולי לדעתך אין הפרעה'
אולי היא קנטרנית, אולי לדעתך אין הפרעה
05/09/2017 | 13:32
6
23
אבל המניע שאתה משייך לה הוא חסר בסיס, ולהאשים מישהו בגזענות בלי שמץ של מידע, הזייה מהמוח הקודח שלך בלבד, זהו מעשה שפל ומגעיל.
לצפיה ב-'אולי לדעתך, לדעתי ממש לא, בנתיים אנו חיים במדינה'
אולי לדעתך, לדעתי ממש לא, בנתיים אנו חיים במדינה
05/09/2017 | 13:54
5
20
חופשית שכל אחד יכול להביע את דעתו גם אם היא לא נראית בעיני אחרים
לצפיה ב-'זה לא עניין של דיעה. אין בהודעה שלה רמז אחד למניע שקשור'
זה לא עניין של דיעה. אין בהודעה שלה רמז אחד למניע שקשור
05/09/2017 | 14:54
4
17
לזהותם של המצולמים. זו עובדה.
כל השאר אלה ניחושים חסרי בסיס משלך.
ועל פרסום האשמה פוגענית ברבים אפשר לחטוף גם תיבעת דיבה. לא שהיא תטרח לעשות זאת, אבל זה לא הופך את הרפש המגעיל שלך ללגיטימי.
לצפיה ב-'הצילום מדבר בעד עצמו, אם הילדים היו ללא כיפות, לא'
הצילום מדבר בעד עצמו, אם הילדים היו ללא כיפות, לא
05/09/2017 | 15:09
3
21
היה צילום וממילא גם לא השאלה
מי שנפגע מדרי, מוזמן לתבוע אותי .
אני לא מנחש, אני בטוח בזה
לצפיה ב-'בוא נראה אותך מצלם אוטובוס הסעות בלי ילדים שעולים/יורדים'
בוא נראה אותך מצלם אוטובוס הסעות בלי ילדים שעולים/יורדים
05/09/2017 | 16:48
2
20
הילדים שם מכורך הנסיבות, ולא מעידים דבר על המתלוננת, בדיוק כמו העובדה שהשמש זורחת בזמן שהצילום בוצע.

אתה מנחש מעצם העובדה שאין דבר בתלונה שלה שמרמז על האשמה שאתה מיחס לה.
ומידת הבטחון שאתה מיחס לניחושים שלך מעידה רק עליך, לא עליה.
לצפיה ב-'בבעיה שהיא מעלה אין שום ממש'
בבעיה שהיא מעלה אין שום ממש
05/09/2017 | 17:40
1
19
ואם את חושבת אחרת, זו זכותך
ואני בטוח שהטרוניה שלה הוא נגד הילדים החרדים
לצפיה ב-'העובדה שאתה בטוח לא הופכת את ההאשמה לפחות שפלה'
העובדה שאתה בטוח לא הופכת את ההאשמה לפחות שפלה
06/09/2017 | 08:49
8
לצפיה ב-'אשמח לקבל הנחייה איך להתנהל לאחר שהבקשה להמרה שלי נדחתה?'
אשמח לקבל הנחייה איך להתנהל לאחר שהבקשה להמרה שלי נדחתה?
05/09/2017 | 13:11
36
אני חוזר לשאול לאחר שהייעצתי כאן בפורום לגבי 3 דוחות צמודים שקבלתי..(לינק מצורף) 
הגשתי בקשה להמרה ,והבקשה שלי נדחתה, ואני רוצה להשפט ולבקש איחוד תיקים? מה הסדר הנכון? האם אני צריך למלא את 3 הספחים של כל עבירה שהגיעו אלי בדואר ולשלוח אותם בדואר רשום? ומתי ואיך מבקשים איחוד?

לצפיה ב-'מתי נגמרת הפגרה בבתי המשפט לתעבורה (רוצה לצפות במשפטים)?'
מתי נגמרת הפגרה בבתי המשפט לתעבורה (רוצה לצפות במשפטים)?
05/09/2017 | 12:52
23
איפה עדיף פ"ת או ת"א ,גר בר"ג, איפה קל למצוא חנייה ?
לצפיה ב-'איפה אני בודקת בעיריה אם דייר ניכס לעצמו חניה וסימן מעטפת וא'
איפה אני בודקת בעיריה אם דייר ניכס לעצמו חניה וסימן מעטפת וא
01/09/2017 | 11:56
4
60
איפה אני בודקת בעיריה אם נהג סימן בעצמו מעטפת ניכס לעצמו חניה וצבע באדום לבן מדרכה? זה ניראה פירטי לגמרי והעיריה גררה את רכבי משם אחרי תלונת שכן. מדובר ברחוב תל חי 9 תא
לצפיה ב-'אם תשימי כאן צילום של המקום - אומר לך'
אם תשימי כאן צילום של המקום - אומר לך
01/09/2017 | 16:11
45
עוד אפשרות, לבקש ת.ע.צ. על אישור הסימון
אם אין אישור, תוכלי לתבוע את העירייה על הגרירה ועגמת הנפש
לצפיה ב-'אישור על הקצאת חנייה'
אישור על הקצאת חנייה
01/09/2017 | 16:42
43
לקבלת אישור על חוקיות המעטפה, יש לפנות לאדיר שטיינר, סגן מנהל השירות העירוני, פניות הציבור וממונה חופש המידע בעירייה ולבקש אישור וועדת תימרור על כך.
הדבר דורש תשלום אגרת חופש מידע.

לצפיה ב-'חניה'
חניה
02/09/2017 | 13:13
1
37
לפי תמונה בגוגל מפות, עושה רושם שעל פניו אין בעיה של חוקיות.
האדום-לבן והמעטפת נמצאים בקטע של מדרכה מונמכת המיועדת לכניסת/ יציאת רכבים מחנייה.
לצפיה ב-'הצילום המדובר ממרץ 2015'
הצילום המדובר ממרץ 2015
03/09/2017 | 10:48
31
יתכן ומאז מישהוא צבע קטע נוסף.
לצפיה ב-'תו נכה - ברכב שאינו של הנכה'
תו נכה - ברכב שאינו של הנכה
26/08/2017 | 21:44
9
51
שלום
האם ניתן לשים את התו ברכב שאינו של הנכה עם פרטיו של הנהג ולחנות בחניית נכים?
לצפיה ב-'אפשר אבל יירשם דוח שלא יבוטל, בתו מצויין מספר'
אפשר אבל יירשם דוח שלא יבוטל, בתו מצויין מספר
26/08/2017 | 22:36
8
45
הרכב אשר רק הוא רשאי לחנות בחניית נכים
לצפיה ב-'בהמשך'
בהמשך
27/08/2017 | 08:31
7
41
האם ניתן להציג את הצד שבו מופיעים פרטיו האישיים של הנהג ללא מספר הרכב?

לצפיה ב-'בהחלט ניתן לרמות'
בהחלט ניתן לרמות
27/08/2017 | 10:16
6
39
רק שהשוטר שנותן דו"ח לרכב חונה לא מתעניין על שם מי התג - הוא בודק במסוף אם הרכב נמצא ברשימת רכבי הנכים (לפי מספרו) ואם לא - תקבל דו"ח
ויתרה מזאת - משרד הרישוי עלול לשלול מהנכה את התג מאחר ועשה בו שימוש לרעה - בניגוד להתחייבות בטפסי הביטוח הלאומי שהוא חתם עליה.
לצפיה ב-'בתגובה'
בתגובה
27/08/2017 | 11:58
5
41
כנראה שלא ירדתם לסוף דעתי- אין כל כוונה לרמות- הרכב של הנכה -שלי- במוסך- ואני נוהג ברכב אחר - אז מדוע אסור ואיפה יש כאן רמאות?
לצפיה ב-'לא נאמר שאתה אישית מרמה, התאור שלך הוא פתח לרמאות'
לא נאמר שאתה אישית מרמה, התאור שלך הוא פתח לרמאות
27/08/2017 | 13:00
34
רק רכב שמספר הרישוי שלו מופע בתו הנכה, רק לרכב זה יש את ההיתר לחנות בחניית נכים, לכל רכב אחר אסור ואפילו שהנכה נוהג בו
אם תחנה - תקבל דוח שלא יבוטל (1000 שח)
אגב, הבנו אותך מצויין
לצפיה ב-'אתה יכול להוסיף פתק לפקח שמידע אותו שמדובר ברכב חלופי '
אתה יכול להוסיף פתק לפקח שמידע אותו שמדובר ברכב חלופי
27/08/2017 | 17:13
3
33
מהמוסך בתקווה שיתחשב.
אם בכל זאת תקבל דו"ח, תוכל לפנות לרשויות עם תיעוד של תשלום למוסך בבקשה שיבטלו.
לצפיה ב-'על תו אחד יכולים להיות רשומים שני רכבים'
על תו אחד יכולים להיות רשומים שני רכבים
27/08/2017 | 23:35
2
34
תוכל לבקש זאת.
לצפיה ב-'זה רכב זמני מהמוסך לכמה ימים.'
זה רכב זמני מהמוסך לכמה ימים.
28/08/2017 | 10:09
1
17
לצפיה ב-'ובשטח'
ובשטח
02/09/2017 | 10:27
26
שאני - כשוטר, זיהיתי מקרה כזה בשטח איתרתי את נהג הרכב (שהרי הפסקת ביצוע העבירה קודמת לדו"ח), לא קנסתי את הנכה  אך הוריתי לו להפסיק נהיגה ולתת למישהו אחר לנהוג  משום שברכב ההוא לא היו התאמות עבורו.
לצפיה ב-'קיבלתי דו"ח על מהירות גבוהה בדרך שאינה עירונית'
קיבלתי דו"ח על מהירות גבוהה בדרך שאינה עירונית
25/08/2017 | 00:59
11
50
שלום

קיבלתי בדואר הודעת תשלום קנס ממשטרת ישראל על מהירות גבוהה

בתיאור המעשה מפורט שמדובר על נהיגה בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי בה מותרת מהירות מירבית 90 קמ"ש, במהירות של 118 קמ"ש בניגוד לתקנה וכו'

העבירה צולמה במצלמה אוטומטית (גאטסו). ועל הדו"ח מודפס 2 תמונות. תמונת תקריב של הרכב עם מספר הרישוי, ותמונה שבה רואים את הרכב על הכביש.

יש לציין שהתמונה צולמה בלילה, וכן שבתמונה מופיעים עוד 2 רכבים לפניי (שלי הכי קרוב למצלמה).

הקנס הוא 750 ש"ח + 8 נקודות.

מה האופציות העומדות לרשותי?

האם לאור העובדה שבתמונה ישנם עוד רכבים (לא ממש צמודים אלי, אלא לפניי) , יכול להיות שלא אני עברתי את העבירה או שזה מדוייק?

בתחתית התמונה מפורטים הפרטים מהמצלמה, ונכתב "מהירות נמדדת 123", מדוע א"כ בדו"ח עצמו (וכפי שמובא לעיל) נכתב שהנסיעה היתה על 118 קמ"ש?

האופציה של בקשה להמרת הדו"ח לאזהרה, במקרים בהם הבקשה מתקבלת, הדו"ח מתבטל לגמרי? כולל מחיקת הנקודות? 

תודה רבה

לצפיה ב-'המצלמות האלה נחשבות לאמינות'
המצלמות האלה נחשבות לאמינות
25/08/2017 | 07:41
4
40
אז לא נראה לי שיש סיכוי לבטל את הדו"ח
2. בחלק מהמצלמות מורידים 5 קמ"ש מהמהירות הנמדדת כדי לתקן טעויות אפשריות, וזה לטובתך.

3. במידה ואתה מחזיק ברשיון נהיגה 7 שנים וב 5 האחרונות אין דו,ח משטרתי - תוכל לבקש המרה לאזהרה (לשם כך עלייך להודות בביצוע העבירה), במידה ובקשתך תתקבל יבוטל הקנס והנקודות, העבירה תשאר רשומה לחובתך.
4. אפשרות נוספת שאיני ממליץ עליה - לבקש להישפט ולפני המשפט להגיע לעיסקת טיעון עם התובע שתודה בכמה קמ"ש פחות ותרד למדרגת קנס של 250 ש"ח ללא נקודות - אם לא תצליח להגיע להסכם - השופט לא כבול לקנס המקורי ועלול להגדילו + פסילה על תנאי..
לצפיה ב-'מעבר לקריטריונים, מה משפיע על המרה של הדו"ל לאזהרה?'
מעבר לקריטריונים, מה משפיע על המרה של הדו"ל לאזהרה?
25/08/2017 | 17:18
3
27
שלום

ראשית, אני מבין שבעניין המצלמות אין מה לעשות (אף שקראתי מתנהל משפט בבית משפט בעכו בנושא זה, אבל אני לא יודע אם אפשר לבנות את זה).
אחדד את השאלה לגבי הצילום עצמו, האם ייתכן מצב שבו רכב אחר (שגם נמצא בתמונה) עבר את העבירה, ואני זה שסופג את הדו"ח בטעות? 

יש לי רישיון נהיגה מעל 10 שנים
למיטב זכרוני לא קיבלתי דו"ח בחמש שנים האחרונות (האם ניתן לברר זאת טלפונית ליתר בטחון?)

מעבר לקריטריונים הללו שאני עומד בהם, מה משפיע על ההחלטה אם להמיר לאזהרה או לא? יש משהו שאני יכול לעשות בעניין?

תודה 
לצפיה ב-'ניתן לברר עברות קודמות בתחנת משטרה'
ניתן לברר עברות קודמות בתחנת משטרה
25/08/2017 | 19:37
2
25
ואולי גם במפנ"א טלפונית.
כשאתה מבקש מהם המרה לאזהרה רצוי שתאמר "הפנמתי את חומרת העבירה ואעשה הכל כדי לציית להבא לתקנות התעבורה, וכן לציין את עברך הנקי.
לפי הצילום ניתן לראות איזה רכב נמדד (יתכן שיש על הצילום גם איזה כיתוב) הסיכוי לטעות בזיהוי קטן מאד.
אם מה שכתבת נכון איני רואה סיבה שלא ימירו לך.
לצפיה ב-'הנתונים שמופיעים תחת התמונה '
הנתונים שמופיעים תחת התמונה
26/08/2017 | 22:20
1
24
מהירות מותרת (90 קמ"ש), מהירות נמדדת, ומיקום, ועוד
2 הנתונים הרלוונטיים לגבי הצילום עצמו זה:

מרחק גילוי 249 ס"מ
נתיב 2

כאשר אני בנתיב השמאלי (נתיב 2 זה הנתיב השמאלי?)
ואני הרכב הכי קרוב למצלמה. (לפניי יש עוד 2).

לגבי ההמרה. כתבת שאינך רואה סיבה שלא ימירו, ואני רואה אחריך את תשובת העו"ד שלדבריו על פי רוב בעבירות מהירות לא ממירים. 
יש לך ניסיון בעניין?

תודה רבה
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
27/08/2017 | 10:11
23
אם בכביש יש שני נתיבים אז הנתיב השמאלי הוא נתיב 2.
אם אתה הכי קרוב למצלמה ז"א שהמצלמה התמקדה עלייך ואת העבריין (לכאורה).
הנסיון שלי בעניין - 11 שנים סייר במשטרת התנועה הארצית.
בכל מקרה  אין לך מה להפסיד בבקשת המרה לאזהרה - במקרה הגרוע ביותר לא ימירו
לפי הנחיות המשטרה - מעודכן ליוני 2017 בעבירות מהירות שהקנס עליהן 1500 ש"ח לא ינתנו דו"חות אזהרה - הקנס שלך רק 750 כך שמבחינה זו אתה עומד בקריטריונים - במידה ובחמש שנים האחרונות עברך נקי, ברשותך רשיון נהיגה מעל 7 שנים ואתה מודה שנהגת ברכב בזמן שצולם - אתה עומד בקריטריונים לאזהרה.
לצפיה ב-'דו"ח מהירות מצלמת א3'
דו"ח מהירות מצלמת א3
( לעמוד שלי בתפוז )
25/08/2017 | 22:29
2
38
בתחתית הצילום נרשם גם על איזה נתיב נסע הרכב המצולם. אם אתה בנתיב "הנכון" העבירה נעברה ברכב המצולם בתמונה הנוספת. 

המשטרה מפחיתה 5 קמ"ש בשל החשש לסטייה בדיוק המהירות הנמדדת. 

אתה צריך לעמוד בקריטריונים להמרה באזהרה. בדר"כ לא ממירים עבירת מהירות 
לצפיה ב-'תודה על תגובתך, ופרטים על הצילום'
תודה על תגובתך, ופרטים על הצילום
26/08/2017 | 22:22
1
21
2 הנתונים הרלוונטיים לגבי הצילום עצמו זה:

מרחק גילוי 249 ס"מ
נתיב 2

אני נסעתי בנתיב השמאלי. נתיב שמאלי זה נתיב 2?
ולגבי מרחק הגילוי, אני נמצא הכי קרוב למצלמה. לפניי יש 2 רכבים (אחד בנתיב ימני והאחר בנתיב שמאלי).

כ"כ, אם תוכל בבקשה להסתכל בתוספת לשאלה, לגבי מיקום המצלמה. אשמח לשמוע את דעתך בעניין.

תודה רבה
לצפיה ב-'נתיבים סופרים מימין (פרט לפניה שמאלה), אז כן, אתה בנתיב 2'
נתיבים סופרים מימין (פרט לפניה שמאלה), אז כן, אתה בנתיב 2
29/08/2017 | 16:18
8
לצפיה ב-'תוספת לשאלה לעיל (עדכון לגבי מיקום המצלמה)'
תוספת לשאלה לעיל (עדכון לגבי מיקום המצלמה)
26/08/2017 | 22:16
2
29
תוספת:

מסתבר שהמצלמה ממוקמת בכביש החוף באזור זכרון יעקב-אולגה (בדו"ח רשום "במקום" - 55.9 מצפ')
ומחיפוש באינטרנט מסתבר שמדובר במקום הנ"ל, ושבקטע דרך מאוד ספציפי, הורידו את המהירות המותרת ל-90, ושם מיקמו את המצלמה. (מרגיז ומקומם).
היה ידוע לי שבכביש החוף המהירות המותרת היא 110, כך פורסם כבר לפני כמה שנים. ואני נסעתי על 118 קמ"ש.

למישהו יש ניסיון עם דו"חות במצלמה הספציפית הזו? 

תודה
לצפיה ב-'כיוון שאני מכיר את המקום, אז יכול לאמר שאינך שם לב לתמרורים-'
כיוון שאני מכיר את המקום, אז יכול לאמר שאינך שם לב לתמרורים-
27/08/2017 | 16:59
34
אם היית שם לב לתמרורים בדרך היית רואה שיש לפני המחלף תמרור המורה על הגבלה ל 90.

בנוסף, אם היית שם לב לתמרורים היית רואה ש 110 קמ'ש בכביש החוף בין חיפה לת'א מותר רק בין מחלף תחנת הכח בחדרה ועד מחלף עתלית (לא כולל הקטע שבו נתפסת) ובין עתלית לכניסה לחיפה המהירות המותרת היא 100 קמ'ש ובשאר הדרך - 90 קמ'ש.

לא ידוע לי מהיכן היה ידוע לך ש 110 קמ'ש מותר לכל אורך הדרך, אבל השילוט ברור בהחלט.
לצפיה ב-'אמור להיות גם ידוע לך שכנהג עליך לשים לב לתמרורים'
אמור להיות גם ידוע לך שכנהג עליך לשים לב לתמרורים
29/08/2017 | 16:21
11
לצפיה ב-'שימוש בתו נכה שהרכב לא של הנכה'
שימוש בתו נכה שהרכב לא של הנכה
26/08/2017 | 21:41
14

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו