לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1106811,068 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'התיישנות בבקשה להשפט'
התיישנות בבקשה להשפט
15/05/2020 | 01:17
5
30
שלום,
בנוגע לבקשה להשפט, ושלחו את ההזמנה להשפט כשנה אחרי ביצוע העברה. האם אפשר לבקש ביטול או שזה שנה מיום הבקשה להשפט? לפי סעיף 239 נראה כי מדובר בשנה מיום ביצוע העברה.
לעומת זאת לפי 230 נראה כי מדובר בשנה מיום הבקשה להשפט.?

בעבירות קלות [213] ת"ט (מס' 2)  תשמ"ב-1982 (תיקון מס' 7) תשמ"ז-1987

239. בעבירות לפי פקודת התעבורה או התקנות לפיה, פקודת העיריות ופקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970, בעבירות שנקבעו כעבירות קנס, או לפי חיקוק אחר ששר המשפטים, באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, קבע לכך, רשאי שר המשפטים לקבוע בתקנות סדרי אישום והמצאת מסמכים, אף בסטיה מהוראות חוק זה.

מסירת הודעה בעבירות תעבורה (תיקון מס' 20) תשנ"ה-1995 (תיקון מס' 43) תשס"ה-2005

239א. (א) עברה שנה מיום שבוצעה עבירה לפי פקודת התעבורה או לפי התקנות לפיה, או לפי פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], תש"ל-1970, שלא גרמה לתאונת דרכים שבה נפגע אדם או ניזוק רכוש, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניניה הזמנה למשפט לפי תקנה 38 לתקנות סדר הדין הפלילי, תשל"ד-1974, אלא אם כן, תוך אותה תקופה, הוזמן החשוד בביצוע העבירה לחקירה, או נשלחה לו הודעה על ביצוע העבירה; אולם,

230. הודיע אדם לפי סעיף 229(א) שברצונו להישפט על העבירה, תישלח לו הזמנה למשפט תוך שנה מיום שנתקבלה הודעתו;

לצפיה ב-'שני סעיפים שונים, הראשון, באם עברת עברית תנועה '
שני סעיפים שונים, הראשון, באם עברת עברית תנועה
15/05/2020 | 16:04
4
18
שיש להשפט עליה, הרשות נותנת הדוח תישלח לך הזמנה לדין תוך 1 שנה לעומת הסעיף השני שבו הנאשם הוא זה שמבקש להשפט ואז ההתיישנות היא 1 שנה מיום קבלת בקשתו

לצפיה ב-'כלומר'
כלומר
15/05/2020 | 17:07
3
17
כלומר באם אדם קיבל דוח משוטר וביקש להשפט, המשפט שלו צריך להערך בתוך שנה מיום מסירת ההודעה למשטרה כי ברצונו להשפט?
לצפיה ב-'לא הבנת נכון, לדוגמא, אתה עובר עבירה שהעונש'
לא הבנת נכון, לדוגמא, אתה עובר עבירה שהעונש
15/05/2020 | 17:42
2
16
עליה הוא לא קנס, אלא משפט (חציית צומת באור אדום, למשל) מיום רישום הדוח תוך 1 שנה עליך לקבל זימון למשפט אחרת, תחול התיישנות .
רק על מה שמקבל הדוח מבקש להשפט, ההתיישנות תהיה תוך 1 שנה מרגע קבלת הבקשה להשפט
לצפיה ב-'תודה,'
תודה,
16/05/2020 | 12:56
1
15
ומועד המשפט צריך להתקיים תוך שנה או ההזמנה עצמה צריכה להישלח תוך שנה?
לצפיה ב-'בוא נעשה סדר בדברים'
בוא נעשה סדר בדברים
16/05/2020 | 15:18
17
מדובר בשני סוגי עבירות
1. עבירות קלות יותר שבו השוטר או הפקח נותן לך קנס שאתה יכול להודות בעבירה ולשלמו, לקנס מצורפת ברירת משפט - כלומר אתה יכול לא להודות ולבקש להישפט, בקשתך להישפט צריכה להגיע לרשויות תוך 90 יום ממתן הדו,ח (שזה גם הזמן שיש לך לשלם) במידה ואתה מבקש להישפט על הרשות לשלוח לך את ההזמנה למשפט תוך שנה מיום בקשתך להישפט.
2. עבירות חמורות יותר (או עבירות שהמחוקק טרם החליט מה הקנס הראוי להן) שבהן השוטר  / פקח לא רשאי לתת לך קנס אלא יש להזמינך למשפט - על עבירות כאלה הרשות צריכה להזמינך לדין תוך שנה מיום ביצוע העבירה (ברוב המקרים אך לא בכולם השוטר נותן לך במקום את ההזמנה למשפט)
לצפיה ב-'"הישג" : דו"ח ישראלי נשלח לאדם שלא נהג בארץ'
"הישג" : דו"ח ישראלי נשלח לאדם שלא נהג בארץ
06/05/2020 | 13:49
1
53
אתמול קיבלתי את הדו"ח המצורף במייל מחברת Metropark בשם עיריית רעננה. הוא לא על שמי ואין לי שום היכרות עם הנמען.

לקראת הביקור שבוטל הייתי בקשר עם עיריית רעננה כדי לברר על תו תושב והשירות היה אדיב אף שהיה מילכוד 22 - העירייה הציעה לי שמארחיי תושבי העיר ישכרו את הרכב כדי שאקבל תו תושב, חברת ההשכרה הבהירה לי ששוכר רכב חייב להיות בעל רישיון ולכן החוזה חייב להיות על שמי.

נהגתי ב 4 מדינות וטריטוריה אחת, אבל אף פעם לא נהגתי בישראל.

איך המייל שלי הגיע מעיריית רעננה למטרופארק אני לא יודע, אבל פשלה כזו ראויה להעלאה בפורום כדוגמה להתנהלות לא ראוייה.

ביקשתי מעיריית רעננה להסיר את המייל שלי מהתיק.
לצפיה ב-'בהצלחה עם הביורוקרטיה'
בהצלחה עם הביורוקרטיה
17/05/2020 | 20:46
3
לצפיה ב-'תמרור איסור חניה לכלי רכב המוצעים למכירה(?) - חלק ה - רענון'
תמרור איסור חניה לכלי רכב המוצעים למכירה(?) - חלק ה - רענון
05/05/2020 | 18:13
32
בעקבות השרשור האחרון הלכתי לארכיון לברר דברים ועל הדרך מצאתי ששכחתי לשים פה את מה שקרה בסוף:

תקציר:
דו"ח על חניה במקום שיש תמרור שנוי במחלוקת.

SOURCE
התמרור בצורתו המקורית עליו קיבלתי בעבר דו"ח.

END
התמרור בצורתו הנוכחית אחרי שהתובע העירוני זיכה אותי.

לינקים לשרשורים הקודמים בסדרה:

לינק לחלק ד'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/1820440...

לינק לחלק ג'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/1810893...

לינק לחלק ב'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/1806669...

לינק לחלק א'
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1713/1802485...

לידיעת כלל הציבור.

רונקו
לצפיה ב-'התיישנות דו"ח חניה'
התיישנות דו"ח חניה
03/05/2020 | 14:30
5
31
מה משך הזמן עד שדו"ח חניה מתיישן?

התקבל דו"ח חניה.
ערערתי על הדו"ח.
קיבלתי תשובה בדוא"ל:

"בקשתך התקבלה והועברה לבדיקתו של התובע העירוני .
עם החלטתו של התובע העירוני בעניינך תישלח אליך הודעה בדואר"
וזה כמובן אחרי שסיפקתי בדוא"ל את הכתובת הפיזית, ת"ז ושאר פרטים מזהים.

מאז, עברו כבר חודשיים ועדיין לא קיבלתי תשובה, לא בדוא"ל ולא בדואר הפיזי.

עוד כמה זמן צריך לעבור ללא תגובה מהעיריה, עד שהדו"ח מתיישן?

רונקו
לצפיה ב-'3 שנים, תתקשר למח' החניה לברור שלא יהיה מצב שתקבל'
3 שנים, תתקשר למח' החניה לברור שלא יהיה מצב שתקבל
03/05/2020 | 15:19
4
29
הודעה של כפל קנס.
התיישנות דו"ח הינה 3 שנים מיום הפעילות האחרונה בגינו
לצפיה ב-'פעילות'
פעילות
03/05/2020 | 16:35
3
27
מהשתרשרות האימיילים ביני לבין העיריה, ההודעה האחרונה הייתה בתחילת מרץ ועכשיו אנחנו בתחילת מאי - 57 יום אחרי שנתנו לי דו"ח.

כאמור, ערערתי על הדו"ח ככה שלמיטב הבנתי, ה90 יום שיש לי לשלם את הקנס, בהסתמך על דו"ח קודם שהיה לי ויצאתי זכאי, כרגע בהקפאה ו90 הימים לא ממשיכים להיספר, כל עוד אין תגובה מהעיריה.

רונקו
לצפיה ב-'מרגע שערערת על הדו,ח ספירת הימים נעצרת'
מרגע שערערת על הדו,ח ספירת הימים נעצרת
03/05/2020 | 18:55
2
28
אין הגבלה בתקנות של רוב הרשויות למשך הזמן שלוקח להן להשיב, רק שהן יכולות להתיחס כאילו לא ערערת ויהיה לך די קשה להאבק ברשות
ביכולתך להתקשר לרשות ולהתעניין היכן זה עומד, ביכולתך לפנות לנציב קבילות ציבור במשרד מבקר המדינה, הוא יענה לך בעניין הגבלת הזמן פחות או יותר מה שאני השבתי אך יפנה לעיריה ויתעניין וזה יביא את העיריה להתקשר אלייך, בחלק מהרשויות הקטנות לא יודעים איך  לטפל בערעורים וכשהם לא מתקבלים בבקשות להישפט, אם אתה גר ברשות כזאת יש סיכוי טוב שיניחו לך.

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
05/05/2020 | 01:34
27
יום אחרי כתיבת השרשור הזה, הגיעה אליי ההודעה בדואר, בו התובע העירוני לא מצא עילה לביטול הדו"ח.

בהסתמך על מקרה אחר שנכתב פה בפורום לפני כמה שנים, בו תחילה קיבלתי תשובה שהתובע העירוני לא מצא עילה לביטול הדו"ח ורק אחרי כמה חודשים, לאחר שיחה ישירה ביני לבינו, הוא הפך את החלטתו, אני מקווה שיהיה ניתן להגיע לאיזשהו גישור לפני התחלת הפרוצדורה של הגשת בקשה להישפט ולנסות את מזלי (ואת סיכוני) שם.

מקווה לטוב ובהתחשב בעברי ובנסיבות המקרה הנוכחי, אני מקווה שלפחות הקנס יופחת, שכן לא הייתה כאן כוונת זדון, כמו שבמקרה ההוא לא הייתה כוונת זדון
ואני מקווה שהמקרה הזה לא יקח כמעט שנתיים לדון בו, כמו במקרה ההוא.

רוני
לצפיה ב-'נא לדייק'
נא לדייק
16/05/2020 | 00:43
8
הרשויות אינן מתקנות תקנות אלא חוקי עזר.

הערעור, ההתיישנות וכו' נקבעים לפי חוק סדר הדין הפלילי והתקנות שמכוחו.
לצפיה ב-'קו הפרדה רצוף'
קו הפרדה רצוף
19/04/2020 | 20:44
3
38
החוק אומר שאסור לחצות קו הפרדה רצוף
מתי מותר ???
אם נגיד יש רכב תקוע על הכביש ואני עוקף האם אני מבצע עבירה???
או אם יש רכב שמסיבה כזאת או אחרת נוסע על 5-10 קמש בכביש שהמהירות בו היא 90 קמש האים גם אז עלי לנסוע מאחוריו???
לצפיה ב-'רכב תקוע, ניתן לעקוף, רכב איטי - אסור לעקוף'
רכב תקוע, ניתן לעקוף, רכב איטי - אסור לעקוף
19/04/2020 | 22:35
2
18
לצפיה ב-'ומה לגבי עקיפה בתוך תחום הקו הלבן הרצוף?'
ומה לגבי עקיפה בתוך תחום הקו הלבן הרצוף?
17/05/2020 | 20:49
1
3
דהיינו, הרכב האיטי זז הצידה ונתן לך לעקוף, ובעקיפתך אתה לא חצית את הקו הלבן. האם עבירה?
לצפיה ב-'לא, העבירה רק עם חוצים פס הפרדה רצוף'
לא, העבירה רק עם חוצים פס הפרדה רצוף
17/05/2020 | 22:11
1
לצפיה ב-'סעו בזהירות דוח על עבירת תנועה מסוכנת'
סעו בזהירות דוח על עבירת תנועה מסוכנת
14/04/2020 | 04:04
2
56
בשעה לא טובה, אולי בגלל המחשבות סביב הקורונה, קיבלתי את הרפורט הראשון שלי. נסעתי באור אדום כי כנראה שטעיתי. ברמזור היה ירוק לשמאלה ואדום לישר ואני לא שמתי לב ונסעתי ישר.
השוטר שרשם לי את הדוח נסע הרבה אחרי על מנת לעצור אותי. הוא היה אדיב וגם חתיך והסביר הכל בנימוס. חברה שלי שהיתה איתי באוטו ניסתה לשכנע אותו לוותר לי, אבל אני אחרי עבירה חמורה מאוד, פשוט התביישתי בנהיגה שלי ובשביל להרגיע את המצפון, רציתי לקבל דוח ואני מודה לאלוהים ששמר עלי ושזה רק דוח ולא חלילה תאונה עם נפגעים.
לכן, אני אשלם על זה 1500 ₪ קנס מוצדק ותרשמנה לי עשר נקודות שחורות ואשתדל להיות יותר מרוכזת בנהיגה שלי. האם זה נכון שתוך שנתיים הנקודות נמחקות? לא כל כך הבנתי למה אנשים נעמדו להסתכל עלי ועל השוטר, אבל כנראה שזה עניין אותם...
והכי חשוב, סעו בזהירות. תאונה יכולה להיות יותר מסוכנת מקורונה. חג שמח.

לצפיה ב-'נקודות'
נקודות
14/04/2020 | 08:59
34
ראשית - חג שמח
ובקשר ל,מחיקות, - הנקודות לא נמחקות אך אם בשנתיים הקרובות לא תצברי נקודות נוספות נקודות אלו כבר לא ישפיעו על התיק שלך, הן תהיינה רשומות ליופי בלבד
לצפיה ב-'יש אפשרות להקל על גובה הקנס, בקשי להשפט'
יש אפשרות להקל על גובה הקנס, בקשי להשפט
14/04/2020 | 13:44
35
ביום המשפט תדברי עם התובע, בקשי ממנו להקל על גובה הקנס וכך גם על מס' הנקודות, וכל מטרתך לחסוך זמן שיפוט, מירב הסיכוי שהוא ישנה את סעיף העבירה שסכום הקנס נמוך יותר (למשל, שנכנסת לצומת באור צהוב)
אם לא יסכים, שיתן לך את הקנס המקורי, בשום אופן לא להישפט.
לצפיה ב-'מצלמת רמזור - צומת כורדני'
מצלמת רמזור - צומת כורדני
09/04/2020 | 08:01
5
46
בוקר טוב.
רציתי לדעת האם יש מצלמת רמזור בצומת הזו ?
[נכנסתי לצערי מכיוון הקריות לצומת בצהוב, שהתחלף מיד לאדום]
כשבאים מכיוון הקריות לצומת, יש שלט "צומת מצולמת" אבל לא הצלחתי לראות מצלמת רמזור
לצפיה ב-'להערכתי לא צולמת'
להערכתי לא צולמת
09/04/2020 | 09:46
1
34
מצלמת הרמזור נדרכת רק לאחר 2 שניות (למיטב ידיעתי) לאחר שהאור התחלף לאדום.
פסי ההפעלה נמצאים לפני הצומת.
אם נכנסת בצהוב, מגיע לך נו, נו, נו אבל לא דוח
מועדים לשמחה
לצפיה ב-'אמןןןןןןןןןןן'
אמןןןןןןןןןןן
09/04/2020 | 16:23
25
תודה
לצפיה ב-'אני מקווה שבשלט כתוב "צומת מצולם"... '
אני מקווה שבשלט כתוב "צומת מצולם"...
10/04/2020 | 15:04
2
18
לצפיה ב-'אז בדקתי שוב...'
אז בדקתי שוב...
10/04/2020 | 21:11
1
36
כתוב "אזור מצולם"
חוץ מזה לא הצלחתי למצא את השם "צומת כורדני" ברשימת מצלמות הרמזורים 2019.
גם חיפשתי פיסית - ולא ראיתי מצלמת רמזור, אלה אם היא מוסוות, או שלא חיפשתי טוב.
היכן שהשלט "איזור מצולם", יש מצלמה, שאני חושב שהיא "מצלמה עירונית" דומה  למצלמה בתמונה המצורפת.
מקווה לטוב.
מאז האירוע אני נוסע לאט לפני רמזורים כדי שלא אחשוב "היי אני תופס את הירוק הזה... אופס ... את הצהוב... ואז בתוך הצומת, רכב שעבר בירוק שניה לפני, מעכב אותי.... ושנינו פתאום באדום 
לצפיה ב-'מודה ועוזב ירוחם.'
מודה ועוזב ירוחם.
11/04/2020 | 11:09
13
לצפיה ב-'חניה פרטית שנחסמת על ידי מספר רכבים בו זמנית'
חניה פרטית שנחסמת על ידי מספר רכבים בו זמנית
20/03/2020 | 16:27
2
43
שלום, אשמח לעזרתכם. הוריי קנו בית פרטי עם חניה פרטית מגודרת ובמשך שנים רבות השכנים ורכבים זרים נהגו לחסום אותה למרות שלאבא שלי היה רכב והוא השתמש בחניה. לאחר מספר שנים הוא עזב את הבית וכעת לי יש רכב ואני רוצה להשתמש שוב בחניה הזאת. הבעיה היא שהשכנים כבר רגילים לחסום את החניה ובגלל שהיא מגודרת לא ניתן לראות אם יש רכב בפנים או לא.
בנוסף יש לנו בהמשך החניה את שער הכניסה וגם אותו הם חוסמים מדי פעם. שמנו שלט אבל זה לא עוזר. מדי פעם כשהם ממש חוסמים את שער הכניסה ומונעים מאיתנו לצאת ולהיכנס אנחנו מתקשרים למשטרה והם באים ונותנים דו"ח וזה יוצר מצב לא נעים עם השכנים. הציעו לי להוציא את הגדר ולהשאיר את החניה פתוחה אבל אני לא רוצה שיהיו לאנשים גישה לחצר שלנו. למי אני צריך לפנות על מנת שיפסיקו לחסום את השער ואוכל לחזור להשתמש בחניה בלי לפחד שיחסמו אותה?
לצפיה ב-'תפנה לרשות המקומית שיסמנו את הכניסה'
תפנה לרשות המקומית שיסמנו את הכניסה
20/03/2020 | 16:54
31
לחניה בתמרור  X  וכן את שפת המדרכה בתמרור "אדום לבן" ואז, כל מי שיחנה, הזמן משטרה או פיקוח, אם שכניך לא עושים לך חשבון מדוע שאתה תעשה להם.
אגב, גם לך אסור לחנות בכניסה לחניה שלך
לצפיה ב-'תופסים לכם את החניה ? זה מעצבן !!! הפיתרון'
תופסים לכם את החניה ? זה מעצבן !!! הפיתרון
21/03/2020 | 04:12
40
תרכיב חוסם חנייה

תופסים לכם את החניה ?  זה מעצבן !!!
לנו הפיתרון
ריכשו מחסום חניה בענק הבטיחות ותקנו ראש שקט
התקנה פשוטה. מוצר אמין ואטרקטיבי במחיר.

לצפיה ב-'נקודות בדוח מהירות'
נקודות בדוח מהירות
08/03/2020 | 21:50
1
55
קיבלתי דוח מהירות וקנס של 750₪
נסעתי 110 קמ"ש בכביש של 80 קמ"ש
בעמודת הנקודות מופיע המספר 6545 נקודות, מספר לא הגיוני בעליל
זה עילה לערעור? אפשר לבדוק איכשהו אם ככה זה הוזן למחשבים של המשטרה?
לצפיה ב-'6545 הינו סעיף העבירה, מס' נק' 8'
6545 הינו סעיף העבירה, מס' נק' 8
09/03/2020 | 11:16
29
לצפיה ב-'דו"ח על חצי חניה בנכים בשוגג.'
דו"ח על חצי חניה בנכים בשוגג.
06/03/2020 | 11:43
8
58
קיבלתי דו"ח על חניה בחניית נכים.

חוסר תשומת לב לפס הלבן המקיף את כל חניית הנכה, אם כי אני לא חושב שיש הפרעה גדולה לאוטו לצאת מחניה כזאת.
יצאתי מנקודת הנחה שאם האוטו חונה בחניית הנכים ואני חונה בצורה שלא מפריעה לו לצאת אז הכל בסדר.

עד כמה רוח החוק יעזור לי בעניין הזה? האוטו הלבן שחונה בחניית הנכים כבר חנה במקום לפני שאני חניתי.

עד כמה יהיה סיכוי לבטל דו"ח כזה או להפחית את הקנס?
האוטו הלבן שחונה בחניית הנכים הוא האוטו שהחניה שמורה לו.

רוני
לצפיה ב-'בקש להשפט ולפני המשפט תדבר עם התובע'
בקש להשפט ולפני המשפט תדבר עם התובע
06/03/2020 | 12:23
35
אם מדובר בדוח עירייה, יש סיכוי להוריד חצי מסכום הקנס
לצפיה ב-'עבירת תנועה היא עבירה מוחלטת'
עבירת תנועה היא עבירה מוחלטת
07/03/2020 | 11:04
1
44
אין צורך להוכיח כוונה. 
מה שביכולתך לעשות הוא לפנות לרשות  בצרוף התמונותלבקש ביטול ובסיום לכתוב שהפנמת את חומרת העבירה ולהבא תשתדל להקפיד יותר על החוק.
אפשר כמובן כפי שכתב קודמי לבקש להישפט ולהגיע לעיסקה עם התובע אך אני בספק אם זה יעזור - ראשית תפסיד יום ונסיעות על המשפט ושנית לא בטוח שתובע יסכים לעיסקה כשיש לו הוכחות חד משמעיות לביצוע העבירה, השופט גם עלול להתעצבן על בזבוז זמן שיפוטי יקר ולהתנהג בהתאם
לצפיה ב-'תובע עיריה יגיע לעסקת טיעון עם הנתבע'
תובע עיריה יגיע לעסקת טיעון עם הנתבע
07/03/2020 | 16:46
33
זה ההנחייה שיש להם ממח' משפטית עירונית, לכן ציינתי דוח עירוני
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
07/03/2020 | 22:42
4
41
במהלך 24+ השעות האחרונות, הייתי עד כבר לארבע מכוניות שחנו באותה הצורה.
חלק כמוני, חלק קצת פחות ממני אבל בכל המקרים הייתה כניסה לתוך החניה המסומנת בלבן על הכביש.

אני תוהה אם עצם העניין שזה קורה לא רק לי אלא גם לאחרים, מהווה קצת בעיתיות עם הסימון על הכביש. זה רחוק מלהיות מכשול בפני עיוור. אבל יכול להיות שגם אצל ארבעת הנהגים האחרים היה חוסר תשומת לב באותה המידה? יכול להיות שגם אצל ארבעת האחרים יצאו מנקודת הנחה שאין הפרעה לאוטו שחונה בחניית הנכים ולכן חשבו שהחניה שלהם בסדר?

מבחינת רוח החוק, באף מקרה (לא שלי ולא של ארבעת האחרים) אין חסימה של האוטו שחונה כחוק בחניית הנכים או מישהו שתפס חניה של נכה במתכוון/בזדון ומנע ממנו לחנות/לצאת, בשונה למשל מאוטו שביודעין חונה באדום לבן, יודע שחונה באדום לבן ומסתכן בקבלת דו"ח ביודעין? פה, אני מאמין, אף אחד מהנהגים שחנו (לא אני ולא האחרים) לא חשב שהוא חונה בחניית הנכים בצורה שמפריעה לאוטו לצאת/להיכנס.

אני בטוח שאם הסימון היה קרוב יותר, הרבה פחות נהגים היו נכנסים בשוגג לתחום החניה של הנכה. קשה לי להאמין שמישהו מהחונים החנה בכוונה בתוך התחום.

רוני
לצפיה ב-'לכל הנהגים שראית, מגיע להם דוח. אין זה'
לכל הנהגים שראית, מגיע להם דוח. אין זה
08/03/2020 | 20:38
2
34
משנה מה גודלו של אזור החניה (אולי לנכה יש רכב מסחרי) אסור להכנס לתחום אפילו בס"מ
לצפיה ב-'זה האוטו שמותר לו חוקית לחנות באזור הזה'
זה האוטו שמותר לו חוקית לחנות באזור הזה
11/03/2020 | 19:12
1
39
זה האוטו
לצפיה ב-'והוא גם זה שהזמין לך את הפיקוח'
והוא גם זה שהזמין לך את הפיקוח
11/03/2020 | 22:41
13
לצפיה ב-'מלכתחילה בישראל נהגים מתעלמים מהסימונים כי לא קונסים על זה'
מלכתחילה בישראל נהגים מתעלמים מהסימונים כי לא קונסים על זה
10/03/2020 | 00:04
35
כלומר על חריגה מהחניה או חניה על שתי חניות וכו'. זה מקרה חריג מכיוון שמדובר בחניית נכה, אבל הוא מייצג מצב שכיח. הבנתי שיש מדינות שבהן מקפידים על כך ואז כולם חונים כמו ילדים טובים ואין מצב שמישהו חורג ובעקבותיו כל הטור/שורה או שנהגים מנסים להשחיל עוד מכונית במקום שמלכתחילה לא נועד לה.

אני דווקא בעד לחנות בצורה תקינה ומתחשבת ולקנוס את מי שלא עושה זאת, תמיד. לא במגרש חניה נטוש באמצע הלילה ולא על סנטימטר, אבל על חריגות שיוצרות הפרעה לאחרים ובסופו של דבר מבטלות מקום חניה או גורמות לפלישה לחניה פרטית/נכה – כן בהחלט.

אגב, כשיש רכב חורג שגורם גם לאחרים לחרוג, אני עדיין משתדלת לחנות עדיין לפי הסימונים ולא בהתאמה למכוניות האחרות (עד כמה שאפשר).
לצפיה ב-'נתיב נסיעה שגוי בדו"ח מהירות - האם עילה לביטול?'
נתיב נסיעה שגוי בדו"ח מהירות - האם עילה לביטול?
29/02/2020 | 19:03
4
50
קיבלתי דו"ח על מהירות משוטר עם מכשיר אולטרא-לייט שעמד בצד הדרך.
נראה שהשוטר שגה, אני זוכר שנסעתי בנתיב השמאלי, אך בדו"ח מצויין שנסעתי בנתיב הימני.
לי זה מעורר חשד שהמדידה לא היתה תקינה.
האם זו עילה לביטול? אם כן מה עלי לעשות?
כתוב גם שמצורף סרטון לדו"ח - האם אני יכול לקבל לראותו כדי לוודא שאני צודק?
תודה
לצפיה ב-'למכשירי ממל"ז אין מצלמה'
למכשירי ממל"ז אין מצלמה
01/03/2020 | 01:36
3
39
אולי הוא צילם עם מצלמת גוף?
לצפיה ב-'השאלה העיקרית - נתיב הנסיעה בדו"ח שגוי - האם עילה לביטול?'
השאלה העיקרית - נתיב הנסיעה בדו"ח שגוי - האם עילה לביטול?
03/03/2020 | 08:40
2
33
אני זוכר שנסעתי בנתיב השמאלי, אך בדו"ח מצויין שנסעתי בנתיב הימני.
האם זו עילה לביטול דו"ח מהירות ממכשיר הלייזר?
לצפיה ב-'טעות סופר לבדה לא תפיל את הדוח'
טעות סופר לבדה לא תפיל את הדוח
03/03/2020 | 11:49
29
אם יש כמה כשלים נוספים, ייתכן והדוח ייפול במשפט.
סרוק והעלה בהסתרת פרטים אישיים
לצפיה ב-'ותצליח לערער את אמינותו ברמת העובדות - אולי'
ותצליח לערער את אמינותו ברמת העובדות - אולי
11/03/2020 | 21:26
17
אבל אם זה המילה שלך (נתיב שמאלי) מול שלו (נתיב ימני) - ואם זה כל מה שיש לך - אז כנראה שלא תצליח.
לצפיה ב-'תשלום על חניה'
תשלום על חניה
23/02/2020 | 09:38
3
48
שלום
בתקופה האחרונה החלו עיריות רבות להסיר מדחנים מאזורי חניה כחול-לבן, תוך כדי שהן מציגות שתי אפשרויות לתשלום: או באמצעות אפליקציות החניה השונות (פנגו וכו') או באמצעות מכשיר איזיפארק שאותו ניתן לרכוש בדואר ולהטעין בו סכום מסוים, ולהפעילו בכל פעם שמעוניינים לחנות בכחול-לבן.

לפני מספר חודשים רכשתי מכשיר איזיפארקלאחרונה התברר לי שמכשירי האיזיפארק יהיו בשימוש עד סוף השנה הנוכחית ולאחר מכן לא ניתן יהיה לעשות בהם שימוש. למעשה כבר מתחילת השנה לא ניתן לרכוש מכשירים חדשים.
מאחר ואין ברשותי סמארטפון לא תהיה לי אפשרות לשלם על חניה.

רציתי לדעת מה האפשרות העומדת בפני מבחינה חוקית והאם אין מחובתה של הרשות המקומית לדאוג למספר חלופות לתשלום, גם עבור מי שאין ברשותו סמארטפון ויכול לשלם באמצעות אפליקציה.
תודה

לצפיה ב-'אפשר להפעיל חניה מנייד פשוט, מתקשרים לחברת סלופארק או'
אפשר להפעיל חניה מנייד פשוט, מתקשרים לחברת סלופארק או
23/02/2020 | 11:31
26
פנגו ומפעילים חניה,רק יש לבחור קודם את החברה ולעשות מנוי
לצפיה ב-'כפי שנכתב, אין צורך בטלפון חכם, פשוט מתקשרים לכוכבית'
כפי שנכתב, אין צורך בטלפון חכם, פשוט מתקשרים לכוכבית
23/02/2020 | 17:41
1
37
ומפעילים את השירות בתוך שניות במענה הקולי. זה מה שאנחנו עושים כדי להימנע מהתקנה מיותרת של יישומונים שאנחנו ממש לא רוצים בנייד שלנו.
לצפיה ב-'מצויין, תודה לשניכם'
מצויין, תודה לשניכם
24/02/2020 | 21:33
5
לצפיה ב-'קנסות עקב אי תשלום חשבוניות מכביש מס 6.'
קנסות עקב אי תשלום חשבוניות מכביש מס 6.
19/02/2020 | 10:08
3
34
קנסות עקב אי תשלום חשבוניות מכביש מס 6..בני נסע כנראה בכביש מס 6 לפני שנתיים ושלוש (הוא לא זוכר) . כביש מס 6 טוען ששלח החשבוניות לכתובת בה התגורר באילת. בני לא קיבל מכתבים לתשלום. כביש מס 6 טוען שהוא לא שולח מכתבים רשומים. כעת בני מקבל מכתב מעו"ד התראה לפני משפט על תשלום החשבוניות וקנסות. בשיחה עם משרד עו"ד נאמר שהחוק אומר שכביש מס 6 לא שולח חשבוניות בדואר רשום ואם נהג נסע בכביש ולא שילם. אחריותו לבקש מכביש מס 6 את התשלום. האם זה נכון ? לי קרה מספר פעמים שנכנסתי בטעות לכביש מס 6 ולא שמתי לב.
כמו כן בני שינה כתובת מגורים לפני יותר משנה במשרד הפנים. במשרד עו"ד טוענים שהיה צריך לדווח גם למשרד הרישוי. במשרד הפנים נאמר לי שהמשרד אחראי לעדכן את משרדי הממשלה . משרד עו"ד דין טוענים ושבאחריותו לעדכן את משרד הרישוי
מספר שאלות :
1. כביש מס 6 לא שולח חשבוניות בדואר רשום . אם נהג לא שם לב נסע בכביש ולא קיבל מכתב לתשלום. עקב כך כמובן לא שילם החשבונית בזמן. האם הוא צפוי לשלם קנס נוסף.
2. משרד הפנים מעדכו את משרדי המממשלה בשינוי כתובת. מדוע נהג צריך לעדכן את משרד הרישוי?
3. לפני מספר שבועות קיבלתי טלפון מוזר מדואר שליחים לזיהוי הכתובת שלי ושל בני . שאלתי מדוע , נאמר לי שצריך לקבל חבילות. אני באמת מחכה לחבילה מחו"ל.. לא נאמר לי שמודבר במכתב רשום של משרד עו"ד. האם זה חוקי לברר כך כתובת?
תודה
לצפיה ב-'לפי שאלותייך, אתה מנסה להתחמק מתשלום, נסה להגיע'
לפי שאלותייך, אתה מנסה להתחמק מתשלום, נסה להגיע
19/02/2020 | 11:03
2
26
איתם לפשרה
לצפיה ב-'ממש לא. אם לא קיבלתי חיוב דואר רגיל האם אני צריך לשלם קנס ?'
ממש לא. אם לא קיבלתי חיוב דואר רגיל האם אני צריך לשלם קנס ?
19/02/2020 | 11:20
1
22
הם טוענים שהם לא חייבים לשלוח בדואר רשום . האם זה חוקי?  

לצפיה ב-'שליחה בדואר רשום , לכתובת הרשומה במשרד הפנים'
שליחה בדואר רשום , לכתובת הרשומה במשרד הפנים
19/02/2020 | 13:33
31
נחשב שהגיע ליעדו אפילו אם לא תיקח את הדואר הרשום מהסניף, זה מצויין בחוק לכן מכתב שנשלח בדואר רגיל אין כל אחריות גם לשולח וגם למקבל, שאכן יגיע או הגיע ליעדו. לא פעם אני רואה על תיבות הדואר אצלינו מכתבים שהדואר הניח שם כאשר הנמענים לא גרים בבניין.
בקש להשפט עם ניתן ,בעניין דרישות התשלום ואם לא ניתן, תשלם ותבע אותם
לצפיה ב-'דילמה...נסיעה משמאל לקו הפרדה רצוף'
דילמה...נסיעה משמאל לקו הפרדה רצוף
16/02/2020 | 08:41
2
47
במארב של המשטרה נתפסתי לכאורה כאשר אני נוסע משמאל לקו הפרדה רצוף בעקומה וזאת למרות שלמיטב זכרוני לא כך היה.

כך או כך ביקשתי מהשוטר להראות לי איפה בדיוק חציתי את הקו הפרדה ולראות תמונות או הוכחה שכך הדבר מכיוון שלמיטב זכרוני לא חציתי. השוטר היה מאוד גס רוח ולא רצה בכלל לשמוע אותי, ענה כי "אני לא חייב לך כלום וכי אביא את הכל לבית משפט".

שאלתי היא האם יש אפשרות לבקש לראות את הצילומים (אם בכלל קיימים) והאם הוא באמת לא חייב להראות לי איפה חציתי את הקו הפרדה?

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
16/02/2020 | 10:59
36
תלוי איך נאכף - בד"כ אין צילומים מעבירה כזאת.
ולהראות לך איפה עברת - אם עצר אותך במקום הוא יכול להצביע על הנקודה, רק שבד"כ בעבירה כזאת עוצרים במרחק ממקום העבירה והשוטר לא יסע איתך למקום העבירה כדי להראות לך - ואם אינך זוכר שעברת - אם הוא יסע ויראה לך אז תיזכר ?., בדו,ח שקיבלת נמצאת עדותו של  השוטר, מצוין בה במפורש היכן בוצעה העבירה (מספר הכביש ואיזה קילומטר או שם הרחוב  והמקום ברחוב - תוכל לנסוע לשם בעצמך ולראות, אם הקו שם מטושטש ובלתי נראה כדאי שתצלם
ואגב - כדאי שתלך להיבדק - אתה במצב מאד בעייתי אם אינך זוכר את הכביש זמן כה קצר לאחר שנסעת בו, אדם שמאבד זכרונו בכביש (ונתקלתי בכאלה) יכול להגיע למצבים מאד רעים.
שים לב שהשוטר חייב לרשום בדו,ח גם את דברי הנהג אז בהחלט יש להניח ששמע אותך ואף רשם את דברייך, לפחות את הרלוונטיים לארוע.
לצפיה ב-'לטוב ולרע, עדות השוטר מספיקה'
לטוב ולרע, עדות השוטר מספיקה
17/02/2020 | 01:12
33
זו אחת הסיבות שרבים מתקינים כיום מצלמה ברכב (וכן, יש מקרים שבהם היא סותרת את עדות השוטר). אם אין לך הוכחה נגדית, זו מילה שלו מול מילה שלך, והמילה שלו שווה יותר...
לצפיה ב-'אי עצירה במעבר חציה ברכיבה על אופניים חשמליים'
אי עצירה במעבר חציה ברכיבה על אופניים חשמליים
13/02/2020 | 17:57
2
43
שלום לכולם, רציתי בבקשה להתייעץ לגבי כמה נקודות:
1.  האם חלה חובה על עצירה במעבר חציה לאופניים חשמליים? במידה וניתן לראות בבירור כי ניתן לעבור ללא כל פגיעה בהולך רגל כשאין רמזור.
2. מהו גודל הקנס על עבירה מסוג זה?
3. האם יש חובה בחוק על מעבר תיאוריה לרוכב על אופניים חשמליים?
תודה רבה לכולם

לצפיה ב-'שלוש התשובות'
שלוש התשובות
13/02/2020 | 21:28
34
1. חל איסור לנסוע על מעבר חציה בכיוון הליכת הולכי רגל
2. 250 ש"ח
3. יש הנחיות חדשות בתחום הדרכת רוכבי אופניים חשמליים
החשוב ביותר: יריה למעבר חציה תוך כדי נסיעה טומת בחובה סיכונים חמורים:
האחד, אינך נחשה להולך רגל ואם חו"ח תפגע, אתה בבעיה ולכן עלול להתבע על ידי הנהג על כל נזק שייגרם לו 
האחר, אתה מפתיע את נוהג הרכב ומכניס את עצמך לסכנה מיותרת
לצפיה ב-'חובת העצירה לפני מעבר חציה לפי תקנה 67 היא תלוית נסיבות:'
חובת העצירה לפני מעבר חציה לפי תקנה 67 היא תלוית נסיבות:
13/02/2020 | 21:33
30
סעיף (א) מטיל חובה על נוהג רכב לאפשר להולכי רגל הנמצאים במעבר החציה להשלים את החציה בבטחה ואם יש צורך בכך לעצור את הרכב לשם כך.

סעיף (א1) מחייב נוהג רכב שמתקרב למעבר חציה להאיט את רכבו אם הולך רגל עומד על המדרכה בסמוך למעבר החצייה - ואם ניכר שבכוונתו של הולך הרגל לחצות את הכביש, נוהג הרכב ייתן לו זכות קדימה.

הפרה של זכות הקדימה מוגדרת אם בעל זכות הקדימה נאלץ לעצור, להמתין, לשנות את מהירותו או לסטות מקו התקדמותו.

סעיף (א2) מחייב נוהג רכב שמתקרב למעבר חציה ובנתיב אחר כבר יש רכב אחר שהאט או עצר (לא משנה למה) לפני מעבר חציה - להאט אט או לעצור כמו הרכב שכבר האט או עצר. אם יש הולך רגל במעבר החציה - יש לתת לו זכות קדימה.

רכב מוגדר בסעיף 1 של פקודת התעבורה כרכב הנע בכוח מיכני או הנגרר על ידי רכב או על ידי בהמה, וכן מכונה או מיתקן הנעים או הנגררים כאמור, לרבות אופניים ותלת-אופן.

אם תואשם בעבירה על תקנה תקנה 67 - תצטרך (בין השאר) להוכיח שניתן היה לראות בבירור כי ניתן לעבור ללא כל פגיעה בהולך רגל, וגם שזכות הקדימה שלו לא נפגעה כאמור לעיל.
לצפיה ב-'קארפול עם רכב חברה'
קארפול עם רכב חברה
02/02/2020 | 11:23
40
שלום לכולם,
האם כבעל רכב חברה אני רשאי לבצע נסיעות קארפול במסגרת האפליקציה של וויז?
כוונתי לחברת הליסינג או החברה ששוכרת את שירותי הליסינג (החברה בה אני עובד) - האם אלו רשאים להגביל נסיעות קארפול?

במילים אחרות, אם חס וחלילה קורה משהו, האם אותן חברות יכולות להתנער מאחריות לאחר שיתברר כי הנוסע שאיתי ברכב הוא נוסע שהצטרף במסגרת הקארפול?

לצפיה ב-'למי אפשר לשלוח וידאו על נהג בעייתי?'
למי אפשר לשלוח וידאו על נהג בעייתי?
31/01/2020 | 07:15
4
74
השבוע נסעתי בירושלים וליד העיר העתיקה הכביש הצטמצם משני נתיבים לנתיב אחד והרכב מאחורי נכנס בכוח לנתיב שהצטמצם וגרם לי לעבור לנתיב הנגדי (שהיה בו אוטובוס).

צפרתי לו. הוא התעצבן, עצר את הרכב באמצע הכביש, ירד מהרכב, דפק בחוזקה על החלון שלי וניסה לפתוח את הדלת של הרכב שלי. הצבעתי על המצלמת רכב, והוא מיד חזר לרכב שלו, עשה תנועה מגונה עם היד והמשיך בנסיעה.

למי אפשר לשלוח את הצילום הזה?

לצפיה ב-'משטרת ישראל, המטה הארצי, אגף התנועה י-ם'
משטרת ישראל, המטה הארצי, אגף התנועה י-ם
31/01/2020 | 10:19
34
תוסיף גם הצהרה שלא נגעת או ערכת את הצילום.
אגף התנועה מחוז ירושלים – מרכז כלל, רחוב יפו 97, ירושלים.

לצפיה ב-'תלונת אזרח במשטרת התנועה'
תלונת אזרח במשטרת התנועה
31/01/2020 | 10:26
37
אי מתן זכות קדימה על ידי נהג הרכב שנתיבו מתמזג לנתיב אחר (תמרור 621)
ושלל עבירות על סעיפים שונים בתקנות התעבורה (21 (א), 21 (ב) (1), 21 (ב) (3), 21 (ב) (4),21 (ג).
64 (ו): "נוהג רכב שנתיב נסיעתו מסתיים ועליו לסטות לנתיב סמוך, ייתן זכות קדימה לכלי רכב הנוסעים בנתיב שאליו הוא מבקש לסטות".
לצפיה ב-'לא לוותר לו, ללכת איתו עד הסוף ,אם המשטרה'
לא לוותר לו, ללכת איתו עד הסוף ,אם המשטרה
31/01/2020 | 13:07
35
תענה שאין עניין לציבור , תפנה ללשר האחראי, חייבים נהגים כאלה להוריד מהכביש
לצפיה ב-'הלוואי שיקבלו ויעיפו אותו מהכביש'
הלוואי שיקבלו ויעיפו אותו מהכביש
02/02/2020 | 12:09
13
לצפיה ב-'דוח תנועה עם תאריך שגוי'
דוח תנועה עם תאריך שגוי
29/01/2020 | 21:53
5
38
קיבלתי דוח תנועה על מעבר נתיב בלי לאותת.
על הדוח נכתב התאריך 10.11.2020 ( במקום 10.1.2020).

האם יש סיכוי לביטול הדוח לאור העובדה שתאריך העבירה טרם היגיע?
לצפיה ב-'טעות סופר- חסר משמעות'
טעות סופר- חסר משמעות
29/01/2020 | 23:06
1
19
לצפיה ב-'בטוח?'
בטוח?
30/01/2020 | 18:12
26
מה יקרה אם אגיע למשפט בעוד שנה ואביא אישור שבתאריך של הדוח הייתי בחו"ל?
לצפיה ב-'עובדה - ביצעת את העבירה. אם אתה חושב שבגלל טעות'
עובדה - ביצעת את העבירה. אם אתה חושב שבגלל טעות
30/01/2020 | 18:45
1
30
זניחה שכזאת השופט יזכה אותך , אז אתה טועה,
גש לבית משפט ותראה איך מתנהל משפט של ע"ת , דבר ראשון, הנהג אשם והשוטר צודק, מכאן מתחיל הדיון.
אני רק מתפלא שרשמו לך דוח על עבירה שכזאת, בדרך כלל לא רושמים דוחות על אי איתות
אגב, אם תבקש להשפט, המשפט יהיה לפני חודש נובמבר

לצפיה ב-'ייתכן והדוח הוא על סטיה מנתיב'
ייתכן והדוח הוא על סטיה מנתיב
30/01/2020 | 21:17
27
ופות"ש פירש אותו כסטיה ללא איתות.
ובמאמר לא מוסגר בהחלט, חבל מאוד  שאת"ן לא מתייחס לחוסר איתות.
 זו עבירה שפוגעת באיכות החיים על הכביש
לצפיה ב-'אם השוטר נתן לך את הדו"ח ביד'
אם השוטר נתן לך את הדו"ח ביד
30/01/2020 | 19:51
36
אז זה זוטי דברים - ובפרט שעל הדו,ח יש תאריך אחרון לתשלום שהוא 90 יום לאחר מסירת הדו"ח.
אם הדו,ח הגיע בדאר תוכל לפנות למפנ,א לומר שקיבלת אותו ואין לך מושג על מה הוא מדבר בפרט שהוא דו,ח לעתיד ולשאול אותם מה לעשות
לצפיה ב-'נכה שחונה בטעות בחניה פרטית של נכה אחר'
נכה שחונה בטעות בחניה פרטית של נכה אחר
29/01/2020 | 12:45
1
41
צהריים טובים.
יש ברשותי תו נכה רגיל.
אתמול, בשוגג, עקב תנאי תאורה ליקויים ברחוב בשל עבודות של הרכבת הקלה חניתי בטעות בחניה פרטית של נכה אחר (חשבתי שאני עומד באדום לבן בצורה שאינה מפריעה לתנועה וכולי ולא שמתי לב לתמרור שמעיד על כך שמדובר בחניה פרטית של נכה. בקושי היו סימונים על הכביש וגם הם היו דהויים).
חניתי בחניה שלו למשך 10 דקות לצורך קפיצה לחנות מזון, וכשחזרתי לרכב ראיתי פתק בכתב יד שהוא רשם לי ובו כתוב שהוא צילם את הרכב שלי ושאתכונן לקבל קנס של 500 ש"ח.
חשוב לי לציין שלא קיבלתי דוח חניה בכלל, לא מפקח ולא משוטר. רק את הפתק הנ"ל.
האם הוא יכול לעשות משהו עם הצילומים "ולארגן" לי דוח? או שאם אין הגעה פיזית של פקח או שוטר או צילום של מצלמות חניה של עירייה/משטרה אז אין לו למעשה מה לעשות עם הצילומים הפרטיים שלו של עבירת החניה שלי?
ברור שאם הייתי שם לב שמדובר בחניה פרטית של נכה לא הייתי עומד שם בכלל. מעולם לא קיבלתי דוח חניה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'"טעות לעולם חוזרת" זה יכול לקרות, הוא אכן'
"טעות לעולם חוזרת" זה יכול לקרות, הוא אכן
29/01/2020 | 14:42
38
יכול  להגיש כנגדך תלונת אזרח במשטרה, ספק רב אם הוא יעשה זאת, אם המשטרה תיווכח שהוא צודק, תוזמן ללבדיקה שבסיומה יוחלט האם לרשום או לא דו"ח, תוכל לבקש להשפט ולהזמין את המתלונן למסור עדות.
אגב, הקנס הוא 1000 שח
לדעתי, הוא לא יעשה זאת!
לצפיה ב-'ביטול דוח חניה'
ביטול דוח חניה
27/01/2020 | 13:24
1
45
שלום

קיבלתי דוח חניה במצלמת וידאו בגין תמרור אין עצירה וזאת
כאשר עמדתי עם רכבי בהמתנה לאדם שיעלה אליו,
(המתנתי בתוך הרכב, לא חסמתי או הפרעתי לתנועה) וכל זאת בתוך מפרץ .

1. ניתן לראות בתמונות כי התמרור אינו תקין , הוא דהוי מאוד,
ולא ניתן להבחין באיזה סוג תמרור מדובר.

2. בעקבות מיקומו הוא לא מספיק בולט ועלול להיות מוסתר על ידי העץ (תלוי בזוית) . הייתי מצפה שיתקינו אותו בתחילת הרחוב - לפני העץ הראשון שבתמונה.

3. מיקומו ומבנה הכביש יוצר את ההבנה כי אסור לעמוד בתחילת הרחוב (כיוון וזה יחסום את הנתיב, וגם הוצבו על המדרכה עמודים קטנים) אך לאחר מכן יש מפרץ שמשמש לכניסת רכבים (ובו עמדתי).

האם ניתן לבטל את הדוח הנ"ל ?

תודה רבה
לצפיה ב-'לתנועת כלי רכב אולי לא הפרעת , אבל חסמת מעבר'
לתנועת כלי רכב אולי לא הפרעת , אבל חסמת מעבר
27/01/2020 | 14:25
29
של הולכי רגל
התמרור נראה תקין ואוסר חניה ועצירה של רכב בצד הכביש בו הוא הוצב.
הדוח תקין

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ