לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
95529,552 עוקבים אודות עסקים

פורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעבורה ונהיגה בשכרות

הפורום עוסק בדיני התעבורה, עבירות תעבורה, זכויותיו של נאשם שקיבל זימון לבית המשפט או שקיבל דו"ח מסוג "ברירת משפט" והמבקש לדעת את זכויותיו. 
הפורום עוסק גם ברישיונות נהיגה , באפשרויות העומדות בפני מבקש רישיון נהיגה שבקשתו נדחתה על ידי רשות הרישוי הן בשל עבר פלילי/תעבורתי והן בשל מניעות רפואית ( קלינית או נפשית). 
באופן יותר ספציפי , עוסק הפורום באפשרויות העומדות בפני נהג שזומן לבית המשפט בשל מעורבות בתאונת דרכים, בעבירה של נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת או כל עבירת תעבורה אחרת. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בקשה לחישוב ימי פסילה דרך משרד הרישוי'
בקשה לחישוב ימי פסילה דרך משרד הרישוי
06/12/2017 | 23:15
27
שלום רב,
יש לי סיפור מורכב שגיליתי רק לאחר כמה שנים שהנני עודי בפסילה מכיון שלא הפקדתי את הרשיון שלי או יותר נכון תצהיר בזמנו של המשפט שניתן פסק דין בהיעדרי ב2013 על נהיגה בשכרות של 300 מיקרוגם , אבד הרשיון ולכן היה להגיש תצהיר. לאחר שפניתי לעורך דין הגשנו בקשה בטענה שיש פגם בגזר דין שנשלח אלי לבית כי לא צוין שם כמו שמצוין בדרך כלל להפקיד את הרשיון. אין חולק כי ידעעתי על הפסילה אבל לא תארתי לעצמי שהיא לא התחילה כי לא הפקדתי את הרשיון וגיליתי זאת רק לפני 3 חודשים. כמובן שאי ידיעה לא פוטרת מעונש אולם נפל פגם בפסק הדין בייחוד שניתן בהיעדרי למרות שזו אשמתי. השופטת נמנעה מלהחליט והפנתה למשרד הרישוי לשם בקשת חישוב ימי הפסילה
הבנתי שגם הם יכולים לתעתע אותי ולהגיד שלא רוצים להחליט ולשלוח אותי בחזרה לבית משפט.
רציתי לדעת איך להגיש בצורה הנכונה ולמי במשרד הרישוי ? והאם יש לכך סיכויים דרך משרד הרישוי ? הרבה מעורכי דין שפניתי אליהם לא בקיעים בעניין ולא מנוסים בבקשה שכזו למשרד הרישוי שכן זוהי פסיקה יחסית חדשה שההחלטה לחישוב ימי פסילה תינתן על ידם.

תודה מראש
לצפיה ב-'דוח מצלמת מהירות'
דוח מצלמת מהירות
02/12/2017 | 19:24
11
59
נתפסתי בנווה ימין כס ואני לא יודע באיזה כיוון לפנות כדי לערער את הדוח כי לא היתה שום מכונית באזור, חשבתי על כבל מתח גבוה, או אנטנה סלולרית לערער את הדוח אך אני לא יודע איך בודקים זאת?
לצפיה ב-'"הרוצה להיחנק ייתלה באילן גבוה"'
"הרוצה להיחנק ייתלה באילן גבוה"
02/12/2017 | 19:37
36
יש לך פה מקסימום שיח או עציץ.
מה זאת אומרת " לא הייתה שום מכונית באיזור" אז מה מופיע בתמונה, הגמל שלך?
קבלת דוח כי המצלמה קלטה את הרכב עם לוחית זיהוי שממנה עולה כי אתה הבעלים של הרכב נוסע במהירות העולה על הקבוע בחוק ומכיוון שכך, הדוח מופנה אליך
כבל מתח? אנטנה סלולרית? כבר לא משתמשים בתירוצים האלה יותר. בית המשפט ביטל את השטויות האלה מזמן
במילים אחרות - אין לך קייס לערער על הדוח.
אם אתה מתעקש, הדרך לביטול דוח היא לפנות לתביעות במרחב ממנו נשלח הדוח או ללכת לבית המשפט ולנהל דיון הוכחות שבסיומו השופט יחליט אם הצלחת להטיל ספק במוחו ולזכות אותך או לא הצלחת לשכנע ואז השופט אינו כבול לקנס המקורי
לצפיה ב-'או שתפנה לעו"ד שעוסק בתחום או שתשלם '
או שתפנה לעו"ד שעוסק בתחום או שתשלם
03/12/2017 | 07:50
2
28
מדבריך ניתן לראות שאינך מבין בתחום, היות והטיעונים שהעלת אינם רלוונטים.
אם מדובר על עבירת מהירות חריגה ואתה מעוניין להקל בעונש חמור, פנה לעו"ד שעוסק בתעבורה, שלם לו כמה אלפי שקלים ותן לו לעבוד.
לצפיה ב-'אני מעוניין לקבל בבקשה טיפ להקלה בעונש'
אני מעוניין לקבל בבקשה טיפ להקלה בעונש
05/12/2017 | 00:22
1
30
..אם הייתי רוצה לפנות לעו"ד ולשלם כמה אלפי שקלים שאין לי לא הייתי פונה לפורום זה...
וחוץ מזה, למגיב ה- 1, התכוונתי שאין מכונית באזור חוץ משלי..
לצפיה ב-'אין כאלה.'
אין כאלה.
05/12/2017 | 08:34
13
לצפיה ב-'היי'
היי
05/12/2017 | 20:59
6
30
היי,
אני מציע לך לפנות לעורך דין תעבורה שיוכל לסייע לך.
הייתי בעבר במצב דומה, בחרתי לפנות לבסוף לעורך דין דמיטרי אניקין שסייע לי רבות בעניין, אם אתה רוצה יש כאן פרטים נוספים: לחץ כאן
בהצלחה!
לצפיה ב-'עו"ד'
עו"ד
06/12/2017 | 05:43
5
33
אני רוצה לדעת מה עו"ד היה טוען בשורה אחת.
אני מצטער אבל הפורום הזה נועד לעזור ואני מאוד מעריך אותו אבל יש עורכי דין שלא מעוניינים לעזור אלא רק להרוויח, חבל..אני צריך מאוד עזרה וכמה אלפים אני לא ישלם ולא יכול לשלם.

לצפיה ב-'אתה חצוף. אנני עו"ד ואין לי שום אינטרס. מצידי שישללו לך '
אתה חצוף. אנני עו"ד ואין לי שום אינטרס. מצידי שישללו לך
06/12/2017 | 07:36
25

לצפיה ב-'עזרה מאיש מקצוע עולה כסף. חוכמת ההמונים היא בחינם'
עזרה מאיש מקצוע עולה כסף. חוכמת ההמונים היא בחינם
06/12/2017 | 08:27
3
26
אז תפתח את האוזניים ותקשיב קשב רב:
בהנחה שקבלת דוח ברירת משפט - במילים אחרות לא קבלת הזמנה לדין  - לשלם ולזכור. אל תחשוב אפילו על משפט ובוודאי לא לומר את הטיעונים הלעוסים של מתח גבוה, אנטנה סלולרית או פיצוץ אטומי מקומי
בהנחה שקבלת הזמנה לדין :
תלוי בכמה עברת על המהירות המותרת
כתוב מכתב לבית המשפט, על גבי החלק המיועד לכך בטופב ההזמנה, תגיד שאינך מעוניין לבזבז זמן שיפוט יקר ומבקש להקל בעונשך.
אם תחליט להגיע לבית המשפט, ביום המשפט תפגש עם התובע ותגיד לו את מה שכתבתי לעיל. אם עברת במעט את סף המהירות שמביא אותך לדין, תבקש ממנו להפחית את המהירות שנרשמה למהירות שמתחת לסף ההזמנה ואז תגמור את העניין בקנס כספי ללא פסילה בפועל ו/או פסילה על תנאי.
יסכים - גמרת את העניין
לא יסכים - תעמוד מול השופט, תודה בעובדות תצהיר שאינך מעוניין לבזבז זמן שיפוט וקווה לטוב
קפיש?

לצפיה ב-'תודה רבה רבה, אני מאוד מעריך'
תודה רבה רבה, אני מאוד מעריך
08/12/2017 | 19:30
2
19
שמישהו באמת רוצה לעזור, רואים את זה!

אני מצטער אבל האמת כואבת אז תגובה כמו התגובה הקודמת...: "מקווה שישללו לך את הרישיון" רק מחזקות את טענותיי..! הבנתי שאין באמת מה לטעון בביהמש אם נסעתי 26 מעל המותר אז הרצון שלך שאני ישלם לך על שרותיך כסף חינם לא יקרה!
לצפיה ב-'26 יותר זה ברירת קנס.'
26 יותר זה ברירת קנס.
09/12/2017 | 11:18
13
לא כדאי לך להתחיל עם משפטים.
כל ישיבה שוות ערך ליום עבודה. מנסיוני, לפחות 3 ישיבות
מבחינת בקרת נזקים, חוזר על עצתי הקודמת - שלם וזכור
לצפיה ב-'לשלם על שירותי? אנני עו"ד. ובסוף קיבלת בדיוק את אותה תשובה'
לשלם על שירותי? אנני עו"ד. ובסוף קיבלת בדיוק את אותה תשובה
10/12/2017 | 09:20
12
שנתתי לך. אין לך מה להתעסק עם העניין לבד, אז האופציות הן או לפנות לעו"ד או לשלם. 

ואני אחזור שוב, אנני עו"ד, קולט? אני לא עורך דין. יש מבין?

זה שטרחתי על חשבון זמני הפרטי כדי לעזור לך, זה לא מספיק טוב, החלטת לפתוח בתיאוריות קונספירציה כי לא קיבלת את התשובה שרצית, ובסוף סיימת בדיוק עם אותה מסקנה.

לך תחפש.
לצפיה ב-'בזבוטינסקי ברמת גן בגלל בניית הרכבת הקלה יש רק שני נתיבי'
בזבוטינסקי ברמת גן בגלל בניית הרכבת הקלה יש רק שני נתיבי
04/12/2017 | 01:22
2
28
בזבוטינסקי ברמת  גן  בגלל בניית הרכבת  הקלה  יש רק שני נתיבים לכוון  ת"א, אחד  מסומן  לרכב  ציבורי בלבד  , כביש עם חץ  צהוב ,ואחד רגיל ,
 הבעיה  שאני תמיד צריך  לפנות ימינה לכיוון  הבית , לכן  האם  אני יכול לנסוע בנתיב של  הרכב הציבורי שהוא בצד ימין....   כי אחרת  אצטרך  תמיד  לעכב את  התנועה לעבור משמאל לימין.......כי שמתי לב  שכולם לא  נוסעים  בנתיב הימיני של  הרכבים  הציבוריים    אודה מראש
לצפיה ב-'אתה יכול לנסוע בנתיב הציבורי רק מהמקום בו מסומן חץ לבן לפניה'
אתה יכול לנסוע בנתיב הציבורי רק מהמקום בו מסומן חץ לבן לפניה
04/12/2017 | 07:31
19
ימינה.

לצפיה ב-'האם בנת"צ מסומן גם חץ לבן לפניה ימינה?'
האם בנת"צ מסומן גם חץ לבן לפניה ימינה?
04/12/2017 | 09:35
15
אם לא, תוכל לבקש ממנהלת האתר לסמן כדי שניתן יהיה לפנות ימינה,
לצפיה ב-'נסיעה בנת"צ לצורך ירידה לשוליים'
נסיעה בנת"צ לצורך ירידה לשוליים
03/12/2017 | 10:08
8
47
תוך כדי נסיעה נדלקה נורית אזהרה ברכב.

סטיתי לנתיב ימני שהיה נת"צ לצורך עמידה בשוליים. 

לקח לי כ-400-500 מטר למצוא נקודת עצירה שלא תפריע.

רכב משטרתי עצר אותי ונתן דוח על נסיעה בנת"צ.

אין מחלוקת על העובדות (השוטר אישר שנדלקה נורת אזהרה).

קיבלתי 500 ש"ח ו-10 נקודות.

האם יש סיכוי לרכך את העונש בבית המשפט?

תודה,

דב

לצפיה ב-'תיקון קטן - 0 נקודות ולא 10'
תיקון קטן - 0 נקודות ולא 10
03/12/2017 | 11:57
1
28
אם אתה עומד בקריטריון אזהרה - 7 שנות רשיון ו 5 אחרונות ללא רישום תעבורתי - נסה אותו
ההסתברות לריכוך העונש תלויה ברצונו של התובע להסכים לעיסקת טיעון לפני המשפט. אתה תצטרך להתפתל יותר בשביל זה
אני לא מסוגל להעלות בדעתי סעיף אישום רלוונטי שהתובע יסכים לט שהעונש בצידו הוא 250 ש"ח ללא ניקוד.
הסיכוי לריכוך מצד השופט אינו גדול לדעתי
לצפיה ב-'כן, אבל...'
כן, אבל...
03/12/2017 | 15:51
19
לצערי אני לא עומד בקריטריון אזהרה...יש לי 6 נקודות על חגורה..  זו הסיבה שאני בוחן אפשרות ללכת למשפט...
לצפיה ב-'לא ברור למה שוטר התעקש לרשום דו"ח כאשר ברור שמדובר בתקלה'
לא ברור למה שוטר התעקש לרשום דו"ח כאשר ברור שמדובר בתקלה
03/12/2017 | 14:28
4
26

אם יש תיעוד לכך שהשוטר אישר שהנורה דולקת לו אני במקומך אולי שווה לשקול להלחם ולהתחיל בבקשה לביטול הדו"ח ואם תדחה אולי אפילו להשפט.

כן, זה כרוך בטרטור, הוצאות וסיכון, אבל טעמי הדו"ח הזה לא היה צריך להכתב. נהג סביר שמבחין בתקלה ברכב זז לימין ומחפש מקום בטוח לעצור, וזה מה שעשית.
לצפיה ב-'הסיבה להתעקשות'
הסיבה להתעקשות
03/12/2017 | 15:53
3
37
ה"שוטר" היה מאוד מבוגר. יכול להיות מתנדב???
שמעתי שהם נותנים דוחות כדי לקבל זימון להעיד במשפט (אז הם מקבלים החזר הוצאות וכד')
לצפיה ב-'שקול קודם בקשה לביטול'
שקול קודם בקשה לביטול
03/12/2017 | 16:24
26
אם יש תיעוד לעובדה שהשוטר עצמו ראה את הנורה, או אם יש לך קבלה רלוונטית מהמוסך על התיקון, אולי תצליח לחסוך לעצמך טרטור למשפט.
לצפיה ב-'ובלי קשר ליעוץ, לטיעון הסטריאוטיפי הזה אין מקום'
ובלי קשר ליעוץ, לטיעון הסטריאוטיפי הזה אין מקום
03/12/2017 | 17:54
24
אף אחד לא הולך להתנדב בשביל לקבל החזר הוצאות עדות.
לצפיה ב-'תנקה את האוזנים היטב או תחליף את מקור השמועות המטומטמות האלה'
תנקה את האוזנים היטב או תחליף את מקור השמועות המטומטמות האלה
04/12/2017 | 07:30
11
לצפיה ב-'אפשר צילום של הדו"ח ?'
אפשר צילום של הדו"ח ?
03/12/2017 | 17:58
25
בעיקר הקטע של הנסיבות ודברי הנהג, ואם אפשר - ספר היכן זה היה.
לצפיה ב-'שוב על הפרעה לתנועה'
שוב על הפרעה לתנועה
02/12/2017 | 21:42
2
36
קבלתי דוח מוזר על "הפרעה לתנועה" שצולם מתוך המכונית של הפיקוח שעברה בקלות ליד המכונית שלי שחנתה בראשית קק"ל עם הפנים צפונה.(עברו עוד מכוניות).
אגב, בכניסה לרחוב אין שום תמרור שמזהיר מאיסור כלשהו, אז על פי מה קובע הפקח שהיתה פה - הפרעה לתנועה ?.
גם בצילום רואים שנותר הרבה מקום
לצפיה ב-'אם עמדת על נתיב נסיעה וחסמת אותו'
אם עמדת על נתיב נסיעה וחסמת אותו
03/12/2017 | 07:25
25
באופו שכלי רכב היו נאלצים להאט ולסטות לנתיב אחר או לעבור לנתיב הנגדי, הרי שיש כאן משום הפרעה לתנועה.
"הרבה מקום" אינו מונח משפטי 

לצפיה ב-'אם תפרטי יותר על המיקום יהיה קל יותר להבין'
אם תפרטי יותר על המיקום יהיה קל יותר להבין
03/12/2017 | 07:47
18
כתובת מדוייקת או אפילו תמונה מגוגל.
לצפיה ב-'זוית צילום של מצלמת רמזור '
זוית צילום של מצלמת רמזור
29/11/2017 | 11:52
1
47
בצומת טלפתה,  אחרי צומת חנניה לכיוון קדרים,  יש מצלמה בזווית שמצלמת תנועה המגיעה מצומת חנניה. האם היא יכולה לצלם גם תנועה הנוסעת לצומת חנניה. המצלמה ממוקמת בין הנתיבים בין צומת טלפתה וצומת חנניה
לצפיה ב-'מה היא אמורה לצלם? אילו עבירות?'
מה היא אמורה לצלם? אילו עבירות?
29/11/2017 | 15:58
8
לצפיה ב-'שאלה, לפתע קיבלתי מכתב מהבנק שיש לי שני'
שאלה, לפתע קיבלתי מכתב מהבנק שיש לי שני
27/11/2017 | 16:07
1
54
עיקולים בחשבון על סך כ-2000 ₪.

מברור ראשוני מסתבר שכנראה מדובר בשני דוחות חניה (מלפני כמה שנים) כאשר אחד מהם הוא מ-2003 והשני אניני יודע.

מה עושים איך מבטלים את זה ?

ותודה למשיבים.
לצפיה ב-'לא שייך לדיני תעבורה'
לא שייך לדיני תעבורה
28/11/2017 | 15:30
34
כשמישהו מטיל עיקול על חשבון הבנק שלך עלייך להסדיר זאת מול מטיל העיקול.
במידה ואתה מתקשה ו/או זה אורך זמן - לדבר עם הבנק שיחסמו לך קצת יותר מגובה העיקול כדי שיהיה כסף לכיסוי וביתרה יאפשרו לך להשתמש.
לצפיה ב-'נהיגה עם עין אחת'
נהיגה עם עין אחת
25/11/2017 | 12:06
3
47
"התקלקלה" לי העין ואני שמה רטיה לפרק זמן
יש/ אין עברה ?
תקנות ?
לא סתם חירבושים על סמך דעות.
הרי יש נהגים עם רטיה נוסח משה דין.
האם צריך / לא צריך לדווח למשרד התחבורה ובאחריות מי לדווח אם כן.
כאמור רטיה זמנית.
לצפיה ב-'חומר שמצאתי'
חומר שמצאתי
25/11/2017 | 16:24
1
73
1. כשחתמת על בקשה לחידוש רשיון הנהיגה התחייבת למסור למשרד הבריאות על שינויים בריאותיים העלולים לפגוע בנהיגה וכן התרת לרופאייך לדווח.
2. שאלה מספר 0057 במאגר השאלות למבחן התאורטי היא בעניין האם ועל מה צריך לדווח - "תשובת בית הספר" היא" יש לדווח על מחלות לב, מגבלות במערכת העצבים, העצמות, הראיה או השמיעה".
3. סעיף 12 ב. לפקודת התעבורה 12ב.  (א)  רופא המטפל באדם שמלאו לו 16 שנים והוא מאבחן אצלו מחלה וסבור כי אותו אדם עלול בנהיגתו לסכן את עצמו או את זולתו מחמת אותה מחלה, ידווח על המחלה לרשות שקבע שר הבריאות (להלן בסעיף זה - הרשות הרפואית).
-
מסקנה שלי - לשאול את הרופא שטיפל בעינך מה עלייך לעשות.

ומה אני הייתי עושה
רטיה זמנית - השאלה כמה זמנית - - אם ימים ספורים (ניתוח קטרקט למשל) לא הייתי נוהג, מעל לזה תלוי בבטחוני בנהיגה (בעין אחת הראיה אינה תלת מימדית), אם לא הייתי מרגיש בטוח לא הייתי נוהג, אם הייתי מרגיש בטוח הייתי מתיעץ ברופא
כל זה כי לטפל מול משרד הרישוי עבור משהו זמני זו תסבוכת קפקאית.
לצפיה ב-'שאלתי פעם רופא עיניים'
שאלתי פעם רופא עיניים
25/11/2017 | 22:26
29
ותשובתו היתה שמבחינת משרד הרישוי אין עם זה בעיה רק צריך לדווח.
יש לשים לב שעם עין אחת שדה הראיה מצומצם יותר וצריך לנהוג ביתר
ערנות ותשומת לב לצידי הכביש.
לצפיה ב-'עקרונית עוורון מלא בעין אחת לא פוסל מלהחזיק ברשיון לרכב פרטי'
עקרונית עוורון מלא בעין אחת לא פוסל מלהחזיק ברשיון לרכב פרטי
26/11/2017 | 08:01
31
אבל זה גם תלוי במצב העין השניה ושדה הראיה הכולל שנותר.

מעבר לעניין הדיווח ההבירוקרטי, עדיין צריך לזכור שראיה בעין אחת פוגעת מאוד בתפיסת העומק מרחקים.

הנה כתה עם מעט פירוט:

והנה התקנות הרלוונטיות:

חדות הראיה
198. (א)  בדיקת חדות הראיה תיעשה בכל עין בנפרד ותימדד לפי שיטת סנלן  (Snellen) כאשר על הנבדק לזהות לפחות 4 ספרות מתוך 5.
          (ב)  חדות הראיה לא תהיה גרועה –
(1)   מ-6/12 בעין אחת לפחות, לגבי מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 176, 177, 179 ו-180;
(2)   מ-6/12 בכל אחת משתי העיניים, לגבי מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 178 ו-181 עד 185, או לגבי מבקש היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190.
שדה ראייה
199. (א)  שדה הראייה לא יפחת –
(1)   מ-120 מעלות בכיוון אופקי בשתי העינים יחד, לגבי מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 176, 177, 179 ו-180, גם אם מבקש הרשיון כאמור סובל מאבדן הרבע העליון של שדה הראייה (Quadrinopsia),ולגבי מבקש רשיון כאמור שיש לו כושר ראייה בעין אחת בלבד יהיה אותו שדה ראייה בעין האחת;
(2)   מ-140 מעלות בכיוון אופקי בשתי העיניים יחד, לגבי מבקש רשיון לפי תקנות 178, 181 עד 185, או לגבי מבקש היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190.
          (ב)  לא ינתן רשיון נהיגה למבקש הסובל –
(1)   מאבדן יותר ממחצית הרביע התחתון של שדה הראיה או מאבדן שדה הראיה מסוג המיאנופסיה (Hemianopsia) או סקוטומה (Scotoma) מרכזית;
(2)   מאבדן הרביע העליון של שדה הראיה או שאין לו ראיה בינוקולרית (Binocular Vision) מלאה, אם הוא מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 181 עד 185, או מבקש היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190.
          (ג)   בדיקת שדה הראיה כאמור בתקנת משנה (ב), תיעשה עם תיקון אופטי בפרימטר גולדמן מכויל באיזופטר (Isopter) III 4 E ולא בפרימטר ממוחשב ואולם אם למבקש ליקוי ברבע התחתון של שדה הראיה או פגיעה ברשתית שגרמה לליקוי בשדה הראיה, רשאי הרופא המוסמך לבדוק את שדה הראיה בדרך האמורה בתקנת משנה (ד).
          (ד)  בדיקת שדה הראיה על ידי ועדת ערר, כאמור בתקנה 195, תהיה לפי שיטת איסטרמן עם פרימטר ממוחשב בחדר סטנדרטי ולא יינתן רשיון למבקש אלא אם כן קיבל ציון 85 לפחות.
מכשירים אופטיים
200. (א)  מבקש רשיון נהיגה רשאי להסתייע במשקפיים או בעדשות מגע כדי להתאים את ראייתו לחדות הראיה האמורה בתקנה 198.
           (ב) ההפרש בין עצמת הזכוכיות במכשירים אופטיים לעין אחת ובין עצמת הזכוכית לעין השניה (Anisometropia) למבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 181 עד 185 או מבקש היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190, לא יעלה על 4.5 דיאופטריות.
חוסר עדשה
201. (א)  מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 176 עד 180 הסובל מחוסר עדשה (Aphakia), לא ינהג רכב מנועי אלא אם כן הוא מרכיב מכשיר אופטי כדי להתאים את ראייתו לכושר האמור בתקנות 198(ב)(1) ו-199(א)(1).
          (ב)  מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 181 עד 185, או למבקש היתר לפי תקנה 84(ה) ו-190, הסובל מחוסר עדשה לא ינהג ברכב מנועי אלא אם כן הוא מרכיב עדשת מגע כדי להתאים את ראייתו לכושר האמור בתקנות 198(ב)(2) ו-199(א)(2).
עדשה מושתלת
201א. כושר הראייה של מבקש רשיון נהיגה שלו עדשה מושתלת (Pseudophakia) ייבדק על פי האמור בתקנות 198 ו-199 ויעמוד בתנאים האמורים בסימן זה.
עוורון לילה
201ב. מבקש רשיון נהיגה הסובל מעוורון לילה, לא ינהג רכב מנועי בזמן תאורה.
ראייה כפולה
201ג. (א)  מבקש רשיון נהיגה לפי תקנות 176 עד 180 הסובל מראייה כפולה לא ינהג רכב מנועי אלא כשעינו האחת מכוסה.
          (ב)  לא יינתן רשיון נהיגה לפי תקנות 181 עד 185 או היתר לפי תקנות 84(ה) ו-190, למבקש הסובל מראייה כפולה.
לצפיה ב-'קיבלתי דוח תנועה של חניה על מדרכה'
קיבלתי דוח תנועה של חניה על מדרכה
20/11/2017 | 23:29
10
72
דרך הגישה לגן של הילדים חוצה את המדרכה. מצ"ב תמונה.

אנחנו חנינו על הדרך וקיבלנו דוח של חניה על מדרכה 500 ש"ח. אני רוצה לטעון שמדובר בכביש ולא במדרכה. יצוין שהכביש אומנם מרוצף כמו המדרכה שמסביבו, אבל הוא מוביל ישירות לחניה של הגן, הוא מתוחם באופן ברור עם עמודים ויש עלייה מסודרת מהאספלט אליו. כלומר מדובר בבירור בדרך שהוכשרה לנסיעת כלי רכב, שחוצה את המדרכה באותו מפלס. האם אפשרי טיעון כזה?

ולפני שכולם אומרים שזו אשמתי ואין לי מה להתלונן, אז אני לא אומר שאין לי חלק בסיפור, אבל הקנס מאד גבוה ויש מספיק נסיבות מקלות - כאמור מדובר בכניסה לגן ילדים ובשעות העומס בבוקר כל ההורים עוצרים שם באופן קבוע.
לצפיה ב-'ממש לא כביש ואפילו לא מתקרב להיות כביש, מדובר'
ממש לא כביש ואפילו לא מתקרב להיות כביש, מדובר
21/11/2017 | 00:18
1
51
במדרכה של ממש, נכון, זה כניסה לשטח פרטי כמו כל הכניסות לשטחים פרטיים אבל זה מדרכה
אפשר להקל על סכום הקנס, בקש להשפט ולפני המשפט תדבר עם התובע שיוריד מסכום הקנס לעבירה מקלה יותר, בשום אופן לא להשפט, לא יסכים, שלם את הקנס המקורי, יסכים, שלם את הקנס המופחת שיתן לך
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/11/2017 | 21:48
14
לצפיה ב-'השטח לא "מתוחם", עוטפים אותו עמודי חסימה כדי שחכמולוגים'
השטח לא "מתוחם", עוטפים אותו עמודי חסימה כדי שחכמולוגים
21/11/2017 | 07:37
3
58
לא יגדילו ויתחילו לחנות על עוד שטחים של המדרכה.
איפה שאתה חנית לא היתה אפשרות לחסום כדי לאפשר כניסה לשטח פרטי, זו מדרכה לכל דבר. ולא סתם חנית על מדרכה במקום שבו צועדים ילדי גן, יצרת סיכון והפרעה כדי להקל על עצמך.

נסיבות מקלות? פחחחחח כל הורה חושב שהוא חייב להוריד את התכשיט על הדלת. הרשויות היו יכולות לעשות הון אם רק היו אוכפות את הכניסות לגנים ובתי הספר בבוקר. חס וחלילה שהנסיך לא יצעד כמה מטרים. אפילו כשיש מגרש חניה צמוד הם יחנו בחניה כפולה או על המדרכה כדי לחסוך לעצמם שתי דקות. אבל אותם שתי הדקות שהם מבזבזים לאחרים? שילכו לחפש.
לצפיה ב-'פשש'
פשש
21/11/2017 | 21:45
2
50
יש כאלה שחונים בחניות מפוקפקות ויש כאלה שמטנפים על אנשים שהם לא מכירים רק כי במקרה הם מאחורי מקלדת.
חוסר התחשבות בזולת יכול להתבטא בהרבה צורות מסתבר.

אבל עם אחד אנחנו, כן? 
לצפיה ב-'"מטנפים"? ככה זה שאין תשובה לעניין'
"מטנפים"? ככה זה שאין תשובה לעניין
22/11/2017 | 07:44
46
מקצינים את הדובר כדי שיהיה קל יותר להתעלם מדבריו, כי הם לא נעימים.

אבל הגיוני שמי שחונה על המדרכה ומוצא דרך להצדיק זאת, ימצא דרך לקרוא לדברי "טינוף".
לצפיה ב-''
22/11/2017 | 16:46
17
לצפיה ב-'לא די שעברת עברת תנועה חמורה וסיכנת חחי ילדים ביודעין'
לא די שעברת עברת תנועה חמורה וסיכנת חחי ילדים ביודעין
24/11/2017 | 12:41
3
46
אתה גם מבקש סיוע שלנו כדי לטעון טענות שקר..
-
זה בסדר, כל אחד מתנהג בצורה הנוחה לו.
לצפיה ב-'שכחת אונס'
שכחת אונס
24/11/2017 | 15:26
2
42
יש לך את זה ביותר קיצוני? אתה חושב שאתה יותר "מוסרי" ממני? או שאולי אתה חושב שאתה מכיר אותי על סמך שני משפטים? אני לא מחפש הצדקה מוסרית ואף אחד לא ביקש ממך לשקר - אל תסלף את הדברים שכתבתי.

הייתי מביא דוגמאות שקורות מדי יום על מדרכות מול בתי ספר, גנים וכו'.
חלק נכבד מהדוגמאות האלה כולל רכבי הסעה של העירייה או גופים ציבוריים נוספים.
כמובן שאותם גופים חסינים מעונש או מתן דוחות, זו זכות ששמורה לאזרחים הפשוטים.
לא יודע על מה ולמה אתם כל כך כועסים, ועוד בלי להכיר בכלל את נסיבות המקרה.
מה שאני מסיק מכל הסיפור זה שאתה והליצן השני סתם צדקנים שמנותקים מהמציאות, ואנחנו ככל הנראה מדברים בשני מישורים שונים שלא נפגשים ולא ייפגשו.

תשובה נוספת ממני לא תקבל כאן. אם אתה רוצה דיון ענייני תתכבד ותפתח שרשור חדש. אני אשמח לנהל דיון אינטלגנטי אבל בלי עלבונות והשמצות מיותרים, ובלי קשר למקרה הפרטי שלי. אם אתה לא מסוגל לכך, זה כנראה מעיד עליך ולא עליי.
לצפיה ב-'הדיון הוא על מה שאתה עשית ולא עלי'
הדיון הוא על מה שאתה עשית ולא עלי
25/11/2017 | 16:31
27
וכל שכתבתי הוא התייחסות למה שאתה כתבת על עצמך מבחינת החוק ולא אלייך מתוך הכרות.
גם שוטר שנותן לך דו"ח או הזמנה לדין לא מתעמק באפייך, שאולי חיובי לאילא ולאילא, אלא אך ורק בעברה שעשית, וכן גם הפקח שנתן לך את הדו"ח.
אתה חושב שהדו"ח לא מוצדק כי אין בזה עבירה, או לדעתך בגלל שרבים מלבדך עוברים אותה עביר ורק אתה נאכפת וזו אכיפה מפלה, או שלדעתך העבירה הכרחית בכורך הנסיבות ולא ניתן להימנע ממנה או שבגלל מידותייך הטרומיות הנאצלות יש לפטרך מעונש במקרה כזה - אתה יכול לבקש להישפט ולנסות לשכנע את השופט שיזכה אותך.
בהצלחה.
ועד אז אתה - לכל הדעות מלבד דעתך, עבריין (לכאורה) וחפרן.

לצפיה ב-'אהההה... טיעון ה"כולם עושים את זה ורק אני נתפסתי"'
אהההה... טיעון ה"כולם עושים את זה ורק אני נתפסתי"
26/11/2017 | 08:03
23
מסכן. רוצה גלידה?
לצפיה ב-'חוקיות תמרור עצור'
חוקיות תמרור עצור
17/11/2017 | 01:48
10
58
שלום וברכה.
קיבלתי דו"ח על אי ציות לתמרור עצור.
גודל האלכסון הגדול בתמרור הוא 60 ס"מ.
האם זה הגודל התקין?
ואם לא, האם ניתן לערער על הדו"ח
בגלל אי תקינות של התמרור?

לצפיה ב-'אני מבין שהתמרור קטן מדי ולא הצלחת לראותו.'
אני מבין שהתמרור קטן מדי ולא הצלחת לראותו.
17/11/2017 | 08:23
9
53
תספר  זאת לשופט והוא יפסול רשיונך בנימוק שעוורים לא מקבלים רשיון נהיגה
נחון שלפי תקנות הצבת תמרורים 4 גודל האלכסון צ"ל לפחות 65 ס"מ אבל תקנה 5 מתירה סטיה קלה מהגודל בתנאי שאינה פוגעת בהבנת התמרור.
לצפיה ב-'מה שאתה כותב, לא מופיע בתקנה 5'
מה שאתה כותב, לא מופיע בתקנה 5
17/11/2017 | 09:41
8
45
בתקנה 5 כתוב שרק במקרים חריגים ניתן התאים את התמרור לתנאי הדרך.
הצומת שבה מוצב התמרור האמור, אינה חריגה. ולכן אין סיבה שמידות התמרור יחרגו מהקבוע בחוק. יש דבר כזה שנקרא: "חזקת תקינות" וכשחזקה זו עורערה, לא קמה לרשות הזכות לגבות קנסות בגין אי ציות לתמרור, מפני שאינו תקין.
המשך יום נעים...
לצפיה ב-'בבקשה - מצורף ציטוט - כל מה שנותר לך זה לשכנע את השופט בצדקת'
בבקשה - מצורף ציטוט - כל מה שנותר לך זה לשכנע את השופט בצדקת
17/11/2017 | 11:01
7
45
 " (6)     קוטר המעגל החוסם בתמרור 302 (עצור) מ 65 ס"מ 
.    
5  סטייה קלה  מגדלו ,צבעו ,צורתו , אופן הצבתו או סימונו   של תמרור, שאין בה כדי לשנות מתכנו ,לא תגרע מתקפו."
-
לא מוזכר בה שום מקרה חריג והתמרור המצולם תקין בהחלט.
השיטה  של עבריינים המסכנים חיי משתמשי הדרך להאשים אחרים במקום את עצמם - מאוסה.
לצפיה ב-'ברזילי, אני בכלל מתפלא שאתה טורח לענות לו'
ברזילי, אני בכלל מתפלא שאתה טורח לענות לו
17/11/2017 | 13:26
23
לצפיה ב-'השיטה'
השיטה
17/11/2017 | 14:40
5
45
של עבריינים המסכנים חיי משתמשי הדרך להאשים אחרים במקום את עצמם - מאוסה.

אני מסכים איתך לחלוטין. אני רק משתאה לנוכח צרות האופקים שלך. כי רק במקרה אני נהג שומר חוק עם גליון נהיגה נקי, שנכנס לצומת בשיא הזהירות תוך השגחה על רכבים בנתיב החוצה, ושמירה על חייהם של הולכי רגל וילדים שהיו בצומת ורק לא חצו את מעבר החציה שלפני. אז להבא, לפני שאתה סונט, תואיל לתת קרדיט ומקום לנהגים שומרי חוק...
לצפיה ב-'אי ציות לתמרור עצור לא מעיד על שמירת חוק'
אי ציות לתמרור עצור לא מעיד על שמירת חוק
17/11/2017 | 16:27
4
45
ונסיון לתלות את אי הציות בזה שהתמרור  קטן ב 5 ס"מ  מהתקן (למרות שההנחיות להצבת תמרורים מתירות זאת) הוא בהחלט נסיון להאשים מישהו אחר בעבירה שביצעת (לכאורה)
לצפיה ב-'לפותח השרשור'
לפותח השרשור
17/11/2017 | 16:41
2
52
לפותח השרשור-
לא מבין את שאלתך, מה בעצם אתה אומר שקיבלת דו"ח על אי ציות לתמרור 302 ואתה מנסה לסנגר על עצמך בכך שהתמרור לא בגודל הנכון , אז מה, (זה לא משנה בכלל בתכלס גודל התמרור)עליך לציית לחוקי התעבורה בלי היסוס כי בדיעבד זה אולי מציל /הציל את חייך,
תפנים ותלמד מכך להבא.
לצפיה ב-'לא מבין'
לא מבין
19/11/2017 | 06:17
1
34
אתה כל כך שקוע בעצמך ובמה שיש לך לומר שאתה לא מבין מה אני רוצה. אני לא מאשים אף אחד, מה שמעניין אותי זה לבטל את הדו"ח.
לצפיה ב-'זו לא עילה לביטול הדוח'
זו לא עילה לביטול הדוח
19/11/2017 | 10:33
11
לצפיה ב-'לא מבין'
לא מבין
19/11/2017 | 06:15
38
אתה כל כך שקוע בעצמך ובמה שיש לך לומר שאתה לא מבין מה אני רוצה. אני לאמאשים אף אחד, מה שמעניין אותי זה לבטל את הדו"ח.
לצפיה ב-'עורך דין תעבורה'
עורך דין תעבורה
07/11/2017 | 13:57
1
90
שלום אני מחפש עורך דין תעבורה מקצוען מה אומרים עליו? 
לצפיה ב-'עןרך דין '
עןרך דין
07/11/2017 | 16:15
51
חבל שהוא זקוק לפרסומת כזו.
לצפיה ב-'דוח חניה ממצלמה'
דוח חניה ממצלמה
05/11/2017 | 14:06
3
86
קיבלתי בדואר דוח חניה ממצלמה
ישנן 2 תמונות:
בתמונה האחת מצולם רכב חונה ליד תחנת אוטובוס עם אורות אחוריים דולקים ללא יכולת לזהות את מספר הרכב.
בתמונה השניה מצולם תקריב (מזווית אחרת) של הרכב שלי עם אורות דולקים ומספר הרכב גלוי אך ללא צילום הסביבה כלל.
האם בקשת ביטול תתקבל?
איך מוכיחים שאין קשר בין 2 התמונות?
תודה
לצפיה ב-'שתי שאלות'
שתי שאלות
05/11/2017 | 14:22
2
60
1. - האם תוכל לצרף את התמונות?
2. - האם ניתן להוכיח מהתמונות שזה לא אותו רכב?
-
בגדול - חובת ההוכחה עלייך- הפקח יעיד במשפט שהוא מצלם לפי סדר כל רכב 2 תמונות כפי שציינת, הוא יראה את סדר הצילומים ויסביר איך הוא מצלם, העדות שלו תהיה סדורה ואתה תצטרך להוכיח שהוא טועה - וזה יעלה לך (גם אם תזוכה) בשתי ישיבות בית משפט שתצטרך להופיע, במידה וניתן להוכיח מהצילומים שזה לא אותו רכב תוכל לפנות לתובע העירוני להראות לו את ההבדלים ולבקש ביטול.
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
09/11/2017 | 14:01
1
59
מצ"ב
מחקתי המספר מהתמונה השניה בלבד
לצפיה ב-'הדגם והצבע תואמים'
הדגם והצבע תואמים
09/11/2017 | 16:23
41
יהיה משעשע לנסות לטעון שהפקח צילם את הרכב שלך ואז הצמיד לו צילום של רכב אחר שחנה בניגוד לחוק, שהוא במקרה מאותו דגם וצבע ועם וו גרירה .
לצפיה ב-'במעבר חציה'
במעבר חציה
02/11/2017 | 10:18
3
62
הליכה ברגל עם...........במעבר חציה, בירוק.? ב 2 מיקרים:
1.חציה עם-אוחז ב- אופניים
2.חציה עם  אוחז ב- קטנוע.
אבקש מאד סימוכין מדוייקים ואודה מאד לשם/מספר פס"ד
לצפיה ב-'אופניים (כולל חשמליים) - תקין. אופנוע, תלוי'
אופניים (כולל חשמליים) - תקין. אופנוע, תלוי
02/11/2017 | 11:34
43
קראתי פסיקה מחמירה בנושא (לא זוכר ואיך לי פנאי לחפש) לגבי קטנוע.
יש הנחיה לא לרשום דוחות לרוכבי אופניים חשמליים/רגילים שמוליכים את רכבם במעבר חציה
נסה לחפש כאןhttp://www.takdin.co.il

לצפיה ב-'תקנות התנועה הרלוונטיות: '
תקנות התנועה הרלוונטיות:
02/11/2017 | 14:01
1
47
164. לענין חלק זה, מי שמסיע רכב בכוח גופו דינו כדין נוהג רכב.

133. לענין חלק זה, הולך רגל המוביל אופניים בדרך, דינו כדין רוכב אופניים, זולת אם מהקשר הדברים משתמע אחרת.

129.
(א)  לא ירכב אדם על אופניים על מדרכה או על חלק מהדרך המיועד להולכי רגל בלבד; אולם מותר להולך רגל להוביל אופניים על המדרכה אם אין בכך הפרעה להולכי רגל.

(ז)   לא יעבור רוכב אופניים במעבר חציה ברכיבה אלא במעבר חציה לרוכבי אופניים המסומן בתמרור 812; ואולם מותר להולך רגל להוביל אופניים במעבר חציה לצורך חציית כביש.

לצפיה ב-'ומ-164 נובע שמי שאין לו רישיון נהיגה בתוקף אסור לסייע בהתנעת'
ומ-164 נובע שמי שאין לו רישיון נהיגה בתוקף אסור לסייע בהתנעת
03/11/2017 | 07:17
36
רכב ע"י דחיפתו.
לצפיה ב-'ספר דיני תעבורה'
ספר דיני תעבורה
30/10/2017 | 03:02
4
48
שלום,

הייתי רוצה לדעת מאיפה אני יכול להשיג/להוריד/לקנות ספר עם כל דיני התעבורה של מדינת ישראל.
האם יש ספר רשמי של משרד התחבורה?

תודה,
מקס
לצפיה ב-'אין צורך לקנות, הכל נמצא ברשת'
אין צורך לקנות, הכל נמצא ברשת
30/10/2017 | 08:26
3
45
פקודת התעבורה ותקנות התעבורה נמצאים ברשת.
אין טעם לקנות עותק מודפס, שכן הן מתעדכנות כל העת, והרשת מתעדכנת הרבה יותר מהר מהוצאות לאור.

אתה יכול למצוא אותן למשל כאן:

לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
03/11/2017 | 20:10
1
22
זה קצת מוזר שמשרד ממשלתי שאחראי על זה לא מפרסם את זה אלא איזה אתר של עורכי דין אבל תודה!
לצפיה ב-'ודאי שמפרסם, על רשומות החוקים מפורסמות באתר הכנסת'
ודאי שמפרסם, על רשומות החוקים מפורסמות באתר הכנסת
05/11/2017 | 08:07
21
זה פשוט קישור יותר נוח.
לצפיה ב-'נקודות '
נקודות
01/11/2017 | 00:06
4
63
על שם מי נרשמות הנקודות ברכב שרשום על כמה שותפים? 
לצפיה ב-'ע"ש בעל הרכב העיקרי ולא על הנוספים'
ע"ש בעל הרכב העיקרי ולא על הנוספים
01/11/2017 | 08:59
17
לצפיה ב-'על שם מי שמקבל את הדו"ח'
על שם מי שמקבל את הדו"ח
01/11/2017 | 17:10
2
18
לצפיה ב-'אתה עובד בהלפ דסק של מיקרוסופט?'
אתה עובד בהלפ דסק של מיקרוסופט?
01/11/2017 | 17:33
1
19
לצפיה ב-'לא, אני במסוק מלמעלה.'
לא, אני במסוק מלמעלה.
01/11/2017 | 17:43
18
לצפיה ב-'דחיית ריצוי עונש'
דחיית ריצוי עונש
31/10/2017 | 11:38
2
39
שלום,
נתפסתי לפני כמעט שנה על נהיגה בשכרות ואני ככל הנראה אמורה לקבל פסילה לא קטנה. השאלה שלי היא האם בית המשפט יתחשב במצבי וידחה את ריצוי העונש בשנה. אני סטודנטית שגרה לבד, עובדת ועושה סטאז' ובנוסף צריכה לסייע לאימי. תודה מראש.
לצפיה ב-'רוב מי שנוהג גם עובד או לומד, אלה לא ממש שיקולים מיוחדים'
רוב מי שנוהג גם עובד או לומד, אלה לא ממש שיקולים מיוחדים
31/10/2017 | 12:34
1
33
אם אמך תלויה בך זה שיקול שיכול לבוא בחשבון, אבל לא בדחיה, כי דחיה צריכה להיות מוגדרת בזמן, בהנחה שמצבה של אמך לא זמני זה לא ממש ישנה אם יפסלו כעת או בעוד חצי שנה.
מה שכן אפשר לעשות הוא להביא את השיקול הזה בחשבון בטיעונים לעונש עצמו, לצמצם את השלילה או להמיר אותה בקנס כספי.
לצפיה ב-'וגם לסייג את הפסילה לשעות בהן תעזרי לאימך'
וגם לסייג את הפסילה לשעות בהן תעזרי לאימך
01/11/2017 | 12:00
11
לצפיה ב-'אבני שפה'
אבני שפה
30/10/2017 | 11:20
1
36
שלום
האם חוקי לצבוע אבני שפה של כיכר בצבעים אדום לבן על מנת להדגיש ולהבליט את נוכחות הכיכר
לצפיה ב-'אבני שפה אדום לבן הן תמרור 818'
אבני שפה אדום לבן הן תמרור 818
30/10/2017 | 11:45
32
ומשמעותו איסור עצירה/חניה
כדי להדגיש משתמשים באבני שפה שחור-לבן תמרור 816
לצפיה ב-'הדלקת אורות ביום'
הדלקת אורות ביום
29/10/2017 | 20:01
4
36
שאלה לשוטרים המתנדבים.
באוםן עקרוני האם תתנו דוחות לרכבים הנוסעים עם אורות יום ולא אורות מעבר?
לצפיה ב-'כשאתה אומר אורות יום אתה מתכוון לאור גבוה (כחול בלוח מכוונים'
כשאתה אומר אורות יום אתה מתכוון לאור גבוה (כחול בלוח מכוונים
29/10/2017 | 20:20
2
30
)?
לצפיה ב-'אני מתכוון לאורות מעבר לא לאורות הגבוהים'
אני מתכוון לאורות מעבר לא לאורות הגבוהים
30/10/2017 | 06:58
30
אני מבין שעל פי החוק חובה לנסוע עם אורות מעבר מה-1 בנובמבר.
האם זה חל גם על אורות יום שקיימים היום ברוב המכוניות החדשות.
לצפיה ב-'הוא מתכוון ל-DRL'
הוא מתכוון ל-DRL
30/10/2017 | 08:25
28
Daytime Running Lights - רכבים חדים רבים מצויידים באורות נוספים שתפקידם להגביר את הנראות במשך שעות התאורה.

מצד אחד, מבחינת החוק הם אינם עושנים על הדרישה להדליק אורות מעבר ביום.
מצד שני, זה בדיוק תפקידם, להגביר נראות ביום.
מצד שלישי, בחלק מהרכבים הם כוללים תאורה קדמית בלבד.

אין לי מושג אם יש נוהל פנימי כלשהו במשטרה לתת או לא לתת דו"ח במקרים אלה. אבל אי הדלקת אורות היא ממילא לא אחד הדו"חות הנפוצים, כך שזה לא ממש משנה.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
30/10/2017 | 08:40
32
ביום יפה לא תקבל דו"ח על אורות - אבל אתה מגביר סיכוייך להעצר לבדיקה שגרתית, דבר שמצד אחד יעכב אותך ומצד שני אולי תתפס על משהו אחר.
והסיבה - ראשית - מתפקידו של השוטר להפסיק קודם כל את ביצוע העבירה - כלומר להעיר לך שתדליק אורות
שנית - שוטר עוצר מעת לעת מכוניות לביקורת, בביקורת כזאת מוצאים פעמים רבות דברים "מעניינים", אז הוא ינצל את ההזדמנות שממילא עצר אותך  ויעשה ביקורת, במקום לעכב סתם נהגים.
ובנוסף - במידה שהרכב נוסע עם אורות המבליטים אותו - השוטר לא ידקדק איזה אורות יש ולא יתעסק איתו.
לצפיה ב-'דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה'
דיווח על קרוב משפחה למשרד התחבורה
28/10/2017 | 11:57
2
48
c
אהלן,
יש לנו קרוב משפחה מבוגר שאינו כשיר לנהיגה יותר. הנ'ל מסרב לשקול בכלל לרדת מהכביש, והיה מעורב עד כה בכמה תאונות קטנות.. האם אפשר לבקש או לדווח למשרד הרישוי באופן אנונימי?

תודה רבה

לצפיה ב-'למיטב ידעתי באופן רשמי רק לרופאים יש אפשרות דיווח '
למיטב ידעתי באופן רשמי רק לרופאים יש אפשרות דיווח
29/10/2017 | 08:33
42
אתם יכולים לנסות לפנות לרופא המשפחה של הקרוב כדי לשכנע אותו לפעול.

אתם יכולים לנסות לפנות באופן לא רשמי, קישרתי למטה לדף של המרב"ד שמטפל בנושא כשירות נהיגה, יש שם פרטי התקשרות, אבל אני בספק שמישהו יתייחס ברצינות לפניה אנונימית:

לצפיה ב-'אין לנו קשר עם רופא המשפחה שלה'
אין לנו קשר עם רופא המשפחה שלה
07/11/2017 | 14:01
11
האם אין דרך לקרוב משפחה מדרגה ראשונה לדווח?
כרגע אין לנהגת האמורה רכב, אבל היא רוצה לקנות. 
פעם אחרונה שהיא שכרה רכב היא עשתה תאונה תוך שעה (במזל - נזק רק לרכב)
לצפיה ב-'דו"ח תנועה המרה לאזהרה?'
דו"ח תנועה המרה לאזהרה?
27/10/2017 | 11:40
1
45
בוקר טוב
קבלתי דוח תנועה קנס של 750 ש"ח + 8 נקודות. נהגתי בכביש במהירות של 72 קמ"ש ע"פ הדוח בכביש שמותרת בו הנסיעה 50 קמ"ש. למיטב ידעתי ב-15 שנה אחרונות לא קבלתי דו"ח כלשהוא.
(אלא אם כן יש משהוא שלא קבלתי הדואר אצלנו לא משהו). האם ניתן להמיר לאזהרה וכיצד ניתן לעשות זאת.
תודה רבה
לצפיה ב-'תתקשר למפנ"א ותבקש'
תתקשר למפנ"א ותבקש
27/10/2017 | 12:45
19

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד שי גלעד חברת עורכי דין נוסד על ידי עורך דין שי גלעד בעל נסיון של עשרים וחמש שנים בייצוג נאשמים בתעבורה בבתי משפט. עו"ד שי גלעד היה בין מייסדי עמו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי גלעד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו