לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אבטחת מידע
ברוכים הבאים לפורום אבטחת מידע אנא הקפידו לקרוא את נוהלי פורום אבטחת מידע במאמרים מספר כללי התנהגות * אנא קראו את כללי הפורום לפני כתיבת ההודעה הראשונה.* אין לפרסם בפורום - בשביל זה נועדו הלוחות* אנא הקפידו לשרשר, כל הודעה חדשה דוחקת אחרת לדף הקודם* אין לעבור על חוקי מדינת ישראל בכל הקשור לפריצות וכיו'* לפעמים אמירת אינה פשע.. Deviation ו- Y0NaTaN

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אבטחת מידע

ברוכים הבאים לפורום אבטחת מידע אנא הקפידו לקרוא את נוהלי פורום אבטחת מידע במאמרים מספר כללי התנהגות * אנא קראו את כללי הפורום לפני כתיבת ההודעה הראשונה.* אין לפרסם בפורום - בשביל זה נועדו הלוחות* אנא הקפידו לשרשר, כל הודעה חדשה דוחקת אחרת לדף הקודם* אין לעבור על חוקי מדינת ישראל בכל הקשור לפריצות וכיו'* לפעמים אמירת אינה פשע.. Deviation ו- Y0NaTaN
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

קצת חלונות 10 התחיל להיות מותקן אוטומטית
24/05/2016 | 18:06
17
מי שעלה לו חלון השדרוג ולחץ X לסגירה, מבחינת מיקרוספט הסכים
להתקנת השדרוג של 10
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/91/180790807...

מחכים לתביעה היצוגית נגד מיקרוסופט
קישורי unsubscribe בדוא"ל
18/05/2016 | 23:36
9
20
היי חברים, מחפש מידע מקצועי שמתייחס לכך שקישורי unsubscribe  שהם פריצים ולכן גם מסוכנים
פריץ? על ידי מי, ולאן? למה דוקא ה unsubscribe?
20/05/2016 | 23:23
8
לא הבנתי מי יפרוץ לאן, ומה ישיג בפריצה. ולמה דוקא unsubscribe?
רק אם הם מטעים. אבל אין סכנה מעבר לעוד ספאם
23/05/2016 | 00:28
7
15
= אם הם משמשים לוודא כתובת מייל.

ממילא לא חסר ספאם, והתרופה הטובה ביותר נגדו היא
1. מייל שישמש לצרכים שאינם אישיים (יאהו למשל) ויקח לעצמו את כל הספאם
2. מייל ראשי בג'ימייל, שכולל סינון ספאם יעיל (וחינמי).
קישורים כאלה יכולים לשמש בקלות את ההגורמים הזדוניים ל ...
25/05/2016 | 21:31
6
8
קישורים כאלה יכולים  לשמש בקלות את ההגורמים הזדוניים להפצה של תוכנות נוזקה, גם בצורה של הפצה רחבה אקראיות או ממוקדת, אם המקבל לא יודע לבחון את התוכן הקישור וסתם לוחץ מבלי להבין האם ברקע הקישור מפעיל התקנה של תוכנת ריגול או כל נוזקה אחרת, הדבר מסוכן במיוחד בגלל שמראש הקישורים כאלה מגיעים ממקורות מפוקפקים שכבר עוסקים בספאם וגם בהמשך סביר להניח שלא יבחלו גם בשום אמצעים בשביל להרוויח עוד כמה גרושים, מה שגם שהם יוצאים מנקודת ההנחה שהמשתמש שכבר מקבל ספאם, הוא לא משתמש שיש לו הבנה בהכרת המחשב והוא יהיה טרף קל להדבקה ברוגלות .
היום לכל אנטי וירוס יש תוסף טוב למייל
25/05/2016 | 22:41
4
6
כך שהתקפה מהכיוון הזה אמורה להיבלם.

ובכל מקרה אם כתובת מייל דולפת, הרי שהיא יכולה להגיע לידי כל גורם. ויש דרכים פשוטות יותר מ-UNSUBSCRIBE לקצור כתובות מייל או לברר את אמיתותן.
להאמין ש"היום לכל אנטי וירוס יש תוסף טוב למייל" , זה כמו...
25/05/2016 | 23:09
3
9
להאמין ש"היום לכל אנטי וירוס יש תוסף טוב למייל" , זה כמו להאמין שהמשתמשי אינטרנט הפשוטים כבר סוף סוף מבינים מה מתבצע בכל אחת מהלחיצות שלהם על הקישור שנשלח להם, או כמו להאמין שהמחשבים יותר לא נדבקים בוירוסים או בכל הצרות האחרות ששותים למשתשמים את הפרטים של הכרטיסי אשראי, שמצפינים להם את הקבצים ובכלל מכניסים לחיים שלהם קצת גיוון ועניין. בקיצור, זה כמו להאמין בסנטה קלאוס ובפיית השיניים. 
אז מה נעשה? זה קו ההגנה העיקרי
26/05/2016 | 05:19
2
10

ואגב אני חושב שבממוצע, מחשב ביתי מוגן יותר מתחנה אירגונית, כי מרבית ה'בוטים' באים מאירגונים שבהם למשתמש אין קשר אישי למחשב - רק תחנת עבודה מבחינתו.
אם כבר מדברים על הממוצע, אז בממוצע...
26/05/2016 | 19:30
1
9
אם כבר מדברים על הממוצע, אז בממוצע למחשב ביתי אין שום מערכות הגנה חוץ מהאנטיוירוס חינמי פג תוכף, שמי שהתקין אותו, זה אותו הילד של השכנים שעבד כמוקדן התמיכה של ISP ועכשיו הוא כבר בטוח ומשוכנע במאה אחוז שהוא ממוחה IT בכלל ו cyber security בפרט. וגם אותו המשתמש הביתי הממוצע לוחץ על כל קישור שהוא מקבל ב Mail , בפייסוש או בכל אתר אינטרנט שמקפיץ לו הודעות לאישור, ומאשר כל אזהרה של התקנת רכיבי activex , script או applet .
מצד שני בכל ארגון ממוצע קיימות מערכות של בקרת גישה לתוכן שמגיע מבחוץ, מערכות לסינון של דואר, כולל לפי הקישורים המצורפים, לפי מילות מפתח ולפי RBL . בנוסף לזה בכל ארגון ממוצע קיימות גם מערכות אנטיווירוס מרכזיות גם לשרתים וגם לעמדות ומערכות ips/ids מרכזיות שמנטרת ומסננות את תעבורת רשת בכל אחד מצמתי זרימת נתונים ובכל התראה מהמערכות האלה מיד מתערב צוות IT מתאים. בנוסף לזה בכל ארגון ממוצע קיימות גם מערכות של גיבוי ושחזור מרכזיות שמנהלות דורות של גיבויים ובמקרה של צורך ניתן גם בקלות לשחזר את התוכן שנפגע. כמובן שמעבר לזה לכל ארגון ממוצע קיים אגף IT שמתווה את האסטרטגייה ארגונית בנושא של אבטחת מידע וההרשאות שניתנות לכל אחד ואחד מהמשתמשים. לזה אפשר להוסיף גם את ההדרכות התקופתיות בנושאים של אבטחת מידע ו Social engineering שכל העובדים בארגון נדרשים לעבור ולהפנים.
זה הוא הכלל וכמובן קיימים גם יוצאי מן הכלל, גם בקרב הארגונים שמתנהלים ברמה של מכולת שכונתית של ביז'ו וגם בקרב המשתמשים הביתיים שמתגוננים ברמה של fort knox , אבל אלה הם יוצאי מין הכלל, וכמו שנאמר: היוצא מן הכלל אינו מעיד על הכלל.
גם כאן יש ממוצע - לא בכל אירגון, ובחלקם יש מיושנים
26/05/2016 | 23:59
3
והיו סיפורים על אירגונים בלי שום הגנות... (ישנים, יש לומר).

מבחינת המשתמש הביתי, האטה במחשב ותקלה, הרבה יותר משמעותיות מאשר למשתמש אירגוני (האחריות אינה שלו והכל תלוי ברמת איש הסיסטם). כך שאני מעריך שהביתי מסודר יותר.

גם לא כדאי לשכוח את הבוס המקומי (או איש הסיסטם המקומי, שלעיתים הוא אחיין של אותו בוס), שמעדיף להשקיע בעצמו (טיסות, מכוניות) מאשר בנושאי IT.
26/05/2016 | 07:49
2
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:05
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
מחפש מקור טוב להוריד נוזקות לפי שם קובץ או שם טיפוס ולאMALWR
08/05/2016 | 20:54
24
מחפש מקור טוב להוריד נוזקות לפי שם קובץ או שם טיפוס ולא MALWR
וירוס כופרה
08/05/2016 | 11:18
3
61
שלום לכולם,
אני איש מחשבים שיודע לשחרר תמונות וקבצים שננעלו ע"י וירוס כופרה מסוג VVV או כל סוג אחר, מי שעוניין לשחרר את הקבצים בתשלום מוזמן לשלוח אליי מייל 

יום טוב
אגב זה, קספרסקי לאחרונה פיצחו עוד וירוס כופר
10/05/2016 | 11:33
2
18
את זה הם עוד לא פיצחו עד כמה שידוע לי
10/05/2016 | 12:26
1
14
מהיכן היכולת שלך, מול חברת ענק?
10/05/2016 | 19:26
11
האם יש חשש לאשר כאן?
24/04/2016 | 21:53
4
72
קורה בפיירפוקס, לא קורה בכרום.
תלוי ממה חוששים. למה מישהו, אולי ערוץ 10, צריך לשמור אצלך?
26/04/2016 | 18:29
31
האם בלי זה לא יוכלו להעביר לך את החדשות?
אצלי בפיירפוקס זה לא קורה
27/04/2016 | 00:18
17
מלבד זה, תצפה בערוץ הזה דרך קודי
27/04/2016 | 00:20
32
יותר נוח ובלי הצורך בתוסף הפלאש.
לא. זה רק פלאש (סיכון בפני עצמו, אבל עדיין סטנדרטי).
03/05/2016 | 18:03
9
שאלת אבטחה |:/
25/04/2016 | 01:46
4
59
לא מזמן במתקפת הסייבר, הבנק חסם את השרת שלי לכמה ימים אך יכולתי לגשת לחשבון הבנק ממחשבים אחרים בבית שמחוברים לאותה הרשת. לאחר כמה ימים הבנק שיחרר את החסימה.

אמנם עברו כמה שבועות מאז אבל מישהו שמבין בתחום המחשבים אמר לי שאני צריכה קצת להלחץ מהעובדה שהבנק חסם את השרת שלי, כי הוא כנראה זיהה שהמחשב שלי מנסה לתקוף. האמנם יש סיבה לחשש? לא זיהיתי חריגות בחשבון, אבל אם הבנק חסם את השרת - האם זה בגלל  שהוא זיהה משהו חשוד במחשב שלי, מישהו אולי  פרץ לי למחשב? תודה.
אין חסימה הרמטית. עושים את הדברים המקובלים וגם חוששים
26/04/2016 | 18:21
2
35
לא יודע איך את מגינה על הבית שלך. סורגים? פלדלת? חישני זיהוי תנועה שמחוברים למנורות? מצלמות אבטחה? כספת בבית? חיבור למוקד? יותר מזה? פחות מזה?
אותו דבר במחשבים. עושים מה שמקובל, ומסכימים עם מערכת הבטחון שאין חסימה הרמטית. כדאי מאד שיהיה גיבוי שלא מחובר למחשב דרך קבע, וגם לא לגמרי אוטומטי.
ז"א ש...
30/04/2016 | 20:17
1
18
יש סיכון שפרצו לי?
ומה האפשרויות של גיבוי חיצוני למחשב? יש אפשרות "להעתיק" את כל ההארדיסק?
כמובן שיתכן שפרצו. יתכן גם שפרצו לתפוז.
01/05/2016 | 18:06
24
איני יודע מה ההסתברות למאורעות כאלו.
אפשר להעתיק את כל הדיסק. נראה לי מיותר. אני הייתי מסתפק בחומרים הפרטיים.
כדאי גם שתהיה אפשרות להתקין מחדש את כל התוכנות במחשב. אני כבר מבולבל בקשר להתקנה מהרשת, דיסקים של התוכנות בעת הרכישה שלהן, ויצירת דיסק הצלה. כנראה שבלי דיסק הצלה רק טכנאי יכול להתקין מחדש את כל התוכנות.
מציע לשאול גם בפורומים המתאימים, שלא חפשתי אותם, על תוכנות ואיך לעשות זאת. חשוב שהגיבוי לא יהיה בפעולה, ומחובר דרך קבע, למחשב עליו רוצים להגן, כדי להקשות על קלקול הגיבוי. זו הבעיתיות עם התוכנות של גיבוי אוטומטי. נוח שבאופן אוטומטי נעשה גיבוי אחרי כל שינוי, אך זה פוגע בבטיחות.
אי אפשר להסיק מעצם החסימה שעשית משהו לא בסדר
02/05/2016 | 18:35
18
כמו שציינתי קודם, יכול להיות שאחד או יותר מהמאפיינים של אותה עמדה גרמו לחסימה. זה יכול להיות דפדפן מיושן, מערכת הפעלה מיושנת, שילוב, או מאפיינים אחרים. השרת יכול לנתח את בקשת הקמת החיבור שלך ולשרת או לא לשרת אותה. אם ידוע שמערכות שמריצות את Win XP פגיעות מאוד, כדאי לסרב לבקשות חיבור ממערכות כאלה מתוך ידיעה שבכך מקטינים את הסיכוי להיפגע ממתקפת Bots כזו או אחרת. מכיוון שזה חתך גס (ואי אפשר באמת לא לשרת את כל אלו שמשתמשים בWindows XP), נוקטים בסינונים כאלה רק כשיש חשש אמיתי לDDOS (ואז אנשים תמימים בשוליים נפגעים).

כמובן שנתתי דוגמה לא מחייבת (שוב, אני לא יודע לפי אילו מאפיינים הבנק החליט לסנן, אני רק יודע שהוא בהחלט יכול להשתמש במאפיינים שציינתי). כדי להיות רגועים יותר, אפשר תמיד להריץ תוכנת Anti-Malware כזו או אחרת. שילוב של MBAM ו-Hitman Pro צריך להספיק.

איך ללמוד אבטחת מידע
24/04/2016 | 09:44
4
44

איך ללמוד אבטחת מידע...
24/04/2016 | 16:35
59
ביסודיות ובהתמדה. אבל בשביל ההתחלה להתחיל ללמוד לחפש ולמצוא תשובות באינטרנט, לשאלות שנשאלו מאות פעמים ונענו כבר אלפי פעמים.

אחרי לימוד ניהול רשתות.
03/05/2016 | 18:05
2
17
לאיזו הסמכה?
04/05/2016 | 17:10
1
16
MCITP Server Admin או לפחות MCSA
05/05/2016 | 00:05
25
על זה ניתן לבנות את לימודי האבטחה.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:41
4
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
מחפשת האקר
20/04/2016 | 16:48
54
מחפשת האקר לפרטים בטלפון 0505672473.
יש סריקה מקוונת להסרת וירוסים
18/04/2016 | 19:34
8
40

האם זה יעיל כמו שסורקים עם אנטיוירוס שמותקן על המחשב ?
האם יש עוד סורקים כאלה שמסירים את הוירוסים?

הם פחות יעילים מסורקים מותקנים.
18/04/2016 | 22:12
7
29
לא בטוח שהם מסוגלים להסיר - מחייב התקנת דרייברי LOW LEVEL במחשב.
אם זה כותב שזה הסיר את הוירוס, לא בטוח שזה הסיר?
19/04/2016 | 12:59
6
26
אנטיוירוס מותקן ימצא וירוסים שהסורק המקוון לא ימצא?
19/04/2016 | 14:58
1
18
כל האפשרויות נכונות. אבל מה ההסתברות? כמה מוכנים להשקיע?
19/04/2016 | 16:45
10
האם אתה יודע שלא תפצע מחר בתאונה, בפיגוע, באפשרויות שאני לא חושב עליהן? יתכן שהפציעה תקרה לך גם אם לא תצא מהבית - מטעמי ביטחון, כמובן. יתכן גם שיהיה לך כדאי להתחזות כדי לקבל חופשת מחלה. למה אין אפשרות באינטרנט שכל אחד יאשר לעצמו ימי מחלה? השאלה הנכונה היא מה ההסתברות ש ... . ואז שואלים על מה מגינים, מה הנזק הצפוי, כמה מוכנים להשקיע. האם אתה בעד הגדלת תקציב הבטחון? אני בטוח שגורמי הבטחון יודעים לספר על איומים שניתן להם מענה חלקי.
השקעה טובה אפשרית היא לפתח הרגלים טובים: לא לגלוש למקומות מפוקפקים.
בעבר היו מקומות עבודה שהיו בהן שתי רשתות: פנימית וחיצונית. לא יודע עד כמה הצליחו לשמור שלאתהיה זליגה ביניהן.
תלוי איזה. חלק מההסרה דורשת גם פעולה אחרי ההפעלה
19/04/2016 | 17:40
3
13
מחדש, ואם התוכנה חייבת לחכות לחיבור הרשת, הרי שזה לא שווה.
הסורק המקוון מצא והסיר כמה וירוסים, האנטיוירוס המותקן
19/04/2016 | 19:38
2
15
לא מצא אותם בסריקה שלו, הוא לא מצא כלום.

המקוון שלח אותם להסגר.
תלוי מי הם. מה יש מותקן?
20/04/2016 | 00:14
1
6
avira שהותקן מזמן ,מעודכן.
20/04/2016 | 12:38
16
כתבה ב-60 דקות על האקינג לסמרטפונים
18/04/2016 | 17:00
36
הכתבה הראשית
http://www.cbsnews.com/videos/hacking-your-phone/

על רשת SS7
http://www.cbsnews.com/videos/hacking-into-a-congr...

עוד דוגמאות (ושרין אלפונסי בתחפושת נסיכה)
http://www.cbsnews.com/videos/how-strangers-can-ha...

התמקדו בעיקר ב-4 סוגי פריצות - דרך נקודת WIFI מדומה; דרך הודעת טקסט עם קישור; דרך רשת SS7 הסלולארית העולמית, וכן דרך שבב ה-RFID.

כמובן שהסיכונים האלה אינם חלים על כולם, ונחשבים לרמה גבוהה
אבל כדאי לדעת עליהם.
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:06
3
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
איך מוחקים בבת אחת את כל הבקשות חברות שנשלחו ?
10/04/2016 | 09:40
1
23

שמתי לב מזמן שאנשים אחרים יודעים את הסיסמה שלי ועושים לייקים בחשבון פייסבוק שלי כאילו זו אני. לא הפריע לי ואני חיה לי בשלום עם זה כבר 5 שנים.
הבעיה היא שאותם אנשים גם שלחו בקשות חברות למאות אלפי אנשים ואני רוצה למחוק את הבקשות חברות שנשלחו מהחשבון פייסבוק שלי לאנשים כי זו לא אני ששלחתי וגם כי אני רוצה לפנות את המקום. הבקשות חברות שנשלחו מבזבזות את המקום ומונעות ממני לשלוח בקשת חברות לאנשים שאני מכירה כי הפייסבוק כותב לי שעברתי את מיכסת הבקשות חברות שנשלחו המקסימלית.
אני מבקשת לשאול איך מוחקים מחיקה גורפת בבת אחת את כל הבקשות חברות שנשלחו ?

אנשים?
11/04/2016 | 21:11
24
אנשים שנתת להם את הסיסמה שלך ואת מכירה? או שמא אפליקציות פייסבוקיות שעושות כל שעל רוחן ללא ידיעתך? (אם לא נתת את הסיסמה שלך לשום גורם, האופציה ה-II סבירה יותר. לביטול גישת אפליקציות לחשבון שלך עקבי אחר השרשור הזה). בנוגע להוספת חברים, אני לא מכיר דרך לבטל את הפעולה באופן גורף.
שאלה טכנית
08/04/2016 | 12:38
8
45
ביומיים האחרונים אני לא מצליחה להכנס לחשבון הבנק שלי באתר שלהם. המוקדנית טוענת שבגלל מתקפת הסייבר, הבנק חוסם שרתים ספציפיים. עד כאן טוב ויפה, אבל איך זה ייתכן שממחשב אחר בבית שמחובר לראוטר, אני כן מצליחה להכנס? זה בעצם אותו שרת, לא? :/
(אני מנסה להבין אם זו אכן הבעיה או משהו במחשב הספציפי הזה)
כל מה שיוצא מהרשת הביתית יוצא עם אותה כתובת
09/04/2016 | 16:57
6
35
והכתובת הזו היא מה שהשרת של הבנק יראה, אלא אם החלטת להשתמש בProxy כזה או אחר. לכן, בהנחה שאת מדברת ישירות עם השרת, מניעת השירות איננה מבוססת על הכתובת. אפשר לחסום אותך גם ע"פ מאפיינים נוספים מלבד כתובת. אני לא יודע אם זה נהוג במקרה כזה, אבל ניתן גם לזהות מאיזה דפדפן בוצעה הבקשה למשל. דפדפן מיושן עלול להצביע על מערכת פחות מאובטחת שבסיכוי לא מאוד נמוך משויכת לBotnet.
אני לא מצליחה להתחבר מהמחשב הזה בכל דפדפן
09/04/2016 | 20:42
5
12
זו הייתה רק דוגמה. אפשר לזהות עוד שורת מאפיינים
09/04/2016 | 20:54
4
24
כמו מערכת הפעלה. ובתוך כל זיהוי, אפשר אפילו לרדת לרמת הגרסה (כלומר, הבדל בין chrome 42 לchrome 48). שוב, זו רק ספקולציה, אני לא יודע אם הם באמת נוקטים בשיטות האלה לסינון במקרה של מתקפת DDOS. זה גם לא נשמע מאוד יעיל. אני מניח שהם גם לא ישמחו לשתף אותך בפרטים,והם צודקים.
אזמה שנותר לי לעשות
09/04/2016 | 21:41
3
26
זה לחכות עד יום שני (שלפי המוקדנית דברים אמורים להסתדרא אז) ואם הבעיה לא תיפתר להרים אליהם טלפון שוב? :/
ו...הורידו את רף הסינון כבר?
11/04/2016 | 21:05
12
אפשר גם לגשת מהסמרטפון - גם נוח
11/04/2016 | 22:27
1
22
אם כי לא שומר שם וסיסמה...
אין לי סמרטפון אבל אכן הבעיה היתה בגלל חסימה של הבנק
11/04/2016 | 22:58
8
לוודא שהתאריך והשעה מדוייקים. אולי בעיית הצפנה
11/04/2016 | 22:26
10
דואר וואלה בווינדוס 10
08/04/2016 | 21:43
17
ישנה בעייה בכניסה לחשבון
וזאת לאחר מספר אישורי החלפת סיסמה מצד מערכת וואלה.
התופעה מסתבר קיימת רק עם הדפדפן אקספלורר .
עם הדפדן גוגל כרום הבעייה לא עלתה.
האם מישהו מכיר/יודע?

אם אני מעבירה נתונים בתקשורת
04/04/2016 | 21:15
10
50
ללא הצפנה, למשל שם משתמש וסיסמה, האם מישהו אחר יכול לדלות את הנתונים האלה ברגע שהם מועברים למחשב אחר ברשת, או שצריך להצפין אותם לפני השליחה, ואם כן אז איך?
תודה לעונים. 
השאלה לא נכונה
06/04/2016 | 01:59
3
31
השאלה כמות שהיא נראית לי דומה לשאלה האם אתה יכול להקלע לתאונה כלשהי. כמובן שכן. אני סבור שמרבית אלו שנקלעו לתאונה לא תכננו להיות בה.
השאלה הנכונה, לטעמי, היא מה ההסתברות שזה יקרה. שאלה קשה. מקובל לחשוב שהצפנה מקטינה את ההסתברות, כלומר מעלה את הבטיחות.
גם להצפין לפני השליחה היא אמירה לא מוצלחת. לפני זה צריך לסכם על כך עם הצד השני. ולפני ששואלים איך, צריך לדעת לאילו הצפנות הצד השני יסכים, או ערוך. ומכאן יגזר האיך.
למה הכוונה הצד השני?
06/04/2016 | 20:34
2
26
האם פורץ יכול "ללכוד" נתונים שאני מעבירה ברמת התעבורה, שהנתונים שאני מעבירה נמצאים כרגע בכבל רשת או ברשת האלחוטית? האם בטווח זמן זה הוא יכול "ללכוד" סיסמה שאינה מוצפנת/מוצפנת. 

הצפנה מעלה את הבטיחות במידה והיא חד כיוונית, כלומר שהפורץ לא יכול לחלץ את ההצפנה ולהוציא ממנה סיסמה לדוגמא. 
הוא גם לא יודע - מה שנקרא 'או שלושתם'...
07/04/2016 | 13:28
14
הכונה בצד השני היא מה שקראת המחשב האחר
07/04/2016 | 20:09
14
השאלה היתה עליך ועל המחשב האחר. זה יצר שני צדדים. או שני משוחחים. או שני מחשבים. איך שרוצים להסתכל על כך. אם לא ברור למה הכונה בצד שני, תרשמי המחשב האחר בכל מקום שרשום צד שני.
יכול. כל מה שלא מוצפן - פגיע. השאלה עד כמה
07/04/2016 | 13:27
4
24
באלחוט יותר מאשר בכבל.

אם החיבור האלחוטי מוצפן (בפרוטוקול WPA למשל) אז הסיכוי לדלות משהו אפסי.
WPA2 ניתן לפריצה
20/04/2016 | 10:04
3
10
במיוחד אם הסיסמה חלשה. ולפעמים לא צריך בכלל לפרוץ את ההצפנה, מספיק לפרוץ את הראוטר כדי להשיג את הסיסמה ולפענח את התעבורה הלא מוצפנת.
רק במקרה שיש מפתח משותף
22/04/2016 | 14:31
2
15

- אופציה שניתן תמיד לבטל. אם אין אז הוא חסין.

את הנתב ניתן לפרוץ רק בחיבור פיזי. עניין אחר.
מה לבטל?
22/04/2016 | 15:27
1
9
גם השיטות האחרות ניתנות לפריצה.
ולא צריך חיבור פיזי כדי לפרוץ נתב אלחוטי.
את ה'shared key'. אני מציע שתביא תימוכין לטענות
03/05/2016 | 18:06
9
אחרת חבל להתווכח.

חסרים פרטים
20/04/2016 | 10:09
8
אם מדובר ברשת אלחוטית שכל אחד יכול להתחבר אליה בלי סיסמא, אז ברור שכל אחד יכול לקרוא את הנתונים שנשלחים.
אם זאת רשת אלחוטית עם סיסמא אבל הנתונים לא מוצפנים, אז רק לאחר פריצת הסיסמא ניתן יהיה לפענח את הנתונים.
תמיד אפשר לקרוא נתונים ברשת אלחוטית, הבעיה היא לפענח אותם.
פריצה למכשיר הנייד??
06/04/2016 | 21:20
4
41

שלום,
אתמול, באמצע היום, בעודי מתעסק בנייד שלי, שמעתי קול בוקע מהרמקול שלו "check, check one two".
יכול להיות שפרצו לי לפלאפון??
במכשיר יש מערכת אנדרויד ולא התקנתי אנטי וירוסים.
דרך אגב, אני יודע שהמקרה נשמע מוזר, אבל השאלה אמיתית לחלוטין.

אולי. כדאי לבדוק.
07/04/2016 | 13:26
3
16
ברור שכדאי לבדוק. אבל איך לבדוק??
09/04/2016 | 20:09
2
10
יש אנטי וירוס לניידים (אנדרואיד, אני מניח)
10/04/2016 | 18:35
1
16
ועוד אפליקציות אבטחה שידווחו אם יש משהו.
עוד כלי מעניין, של LOOKOUT -
18/04/2016 | 16:56
10
שלום, הופניתי לכאן בגלל שאלה ששאלתי בפורום חלונות.
31/03/2016 | 23:54
17
51
אשמח אם תוכלו לענות לי באופן פשוט ומעשי, כי אני לא מומחית למחשבים. 
קיבלתי הערב אזהרה חשובה ממשרד עורכי דין, וכך כתוב בה:

"לתשומת ליבכם - נא לקרוא היטב:
בתאריכים 1-7 אפריל מתוכננת תקיפה גדולה ומרוכזת על מרחב הסייבר בישראל תחת השם # OpIsrael
המתקפה מאופיינת בניסיונות תקיפה כגון מניעת שירות על אתרים המשרתים את הציבור, השחתה והפצת אידאולוגית באתרים גדולים ומוכרים בישראל ופגיעה בשירותים קריטיים של המדינה.

על מנת להימנע מהדבקה בתוכנת כופר יש לשים לב לדברים הבאים:
1.     לא לפתוח מיילים מגורמים שאינם מוכרים
2.      לא ללחוץ על לינקים בתוך מיילים מגורמים לא מוכרים
3.      אין לפתוח/להריץ קבצים מגורמים לא מוכרים
4.      אין ללחוץ על באנרים וחלונות קופצים בגלישה באינטרנט
5.      חשוב מאד לוודא שמסמכים אינם שמורים על שולחן העבודה והדיסק המקומי 
6.      אין לבצע התקנה של תוכנות או תוספות כאלה ואחרות 
7.      הכנסת קבצים לארגון אך ורק באישור מנהל המערכת"

בפורום חלונות שאלתי כך:
יש לי שאלות לגבי הסעיף החמישי.
1. מה זה דיסק מקומי? 
2. מה זאת אומרת שמסמכים אינם שמורים על שולחן העבודה? האם כדאי להכניס טופסי וורד שנמצאים על שולחן העבודה, אל תוך תיקיות? והאם גם התיקיות שנמצאות על השולחן נמצאות בסכנה? אז איך שומרים אותן?

אני עדיין מתקשה להאמין שכל זה נכון. אבל אם כן, איך הייתם אתם נוהגים עם המחשבים שלכם? הרי לא נסגור אותם לשבוע שלם.

ומה קורה עם האינטרנט שבטלפונים הסלולריים?

בתודה רבה מראש,
מיכל.
מבוטל. תודה רבה, לא צריך. כבר הסתדרתי לבד!
01/04/2016 | 10:15
13
דיסק מקומי אומר הכונן הקשיח שלך + הוירטואליים
03/04/2016 | 12:34
15
18
שולחן העבודה, זה מה שמופיע לך על המסך

בשורה תחתונה, הכוונה לכל מקום על המחשב שלך ואם אתה רוצה להיות צדיק, תעביר את הקבצים החשובים לך לכונן נשלף.
תודה. אבל במיוחד חתמתי בשמי הפרטי בהודעה לעיל, כדי שאף אחד
03/04/2016 | 13:36
19
לא יִפנה אלי בלשון זכר. מסתבר שזה לא עזר, וגם הכרטיס האישי שלי לא הועיל...

ולא, אין לי שום כוונה להיות צדיקה, מה הקשר? אלא רק רציתי להגן על מה שיש לי במחשב. בינתיים הצלחתי לגבות את הכל, ולכן כתבתי הודעת ביטול.
בכל אופן, תודה על כך שחזרת אלי. (:
לכונן נשלף, ותשלפי אותו
03/04/2016 | 20:52
13
14
רוב הזמן הכונן הנשלף צריך להיות מנותק מהמחשב. למעשה, יש לחבר אותו רק כאשר מורידים אליו קבצים. לפני שמעלים ממנו קבצים צריך לודא שהמחשב לא מודבק. אפשר לראות כאן הודעות שאומרות שהגיבוי היה בכונן נשלף, שהיה מחובר דרך קבע, ולכן נפגע כמו שאר המערכת.
תודה אני מקווה שלמרות שאתה אורח, תוכל לראות את תגובתי,
04/04/2016 | 01:53
12
16
ותוכל גם לענות לי.
כונן נשלף זה מה שנקרא גם זיכרון חיצוני?
אם כן, אצלי הוא בכלל לא בסביבה של המחשב, ואפילו לא הייתי חושבת להשאיר אותו מחובר אל המחשב כשאני לא מגבה אליו. הוא נמצא אצלי במגירה בתוך ארון. (:

אבל למה לפני שמעלים ממנו קבצים, צריך לוודא שהמחשב לא מודבק (בוירוסים?)?
זה יכול להדביק באותה הזדמנות גם את הכונן הנשלף, אפילו שהכיוון הוא ממנו אל המחשב?

בתודה, מיכל.
את רוצה להגיד שהכביש חד סיטרי אצלך?
22/05/2016 | 01:59
11
6
זה אומר שאת אף פעם לא מגבה את הכונן הנשלף מהתוכן מהמחשב שלך?
לא, שום דבר לא חד סיטרי. כבר הבנתי, אני חושבת, שאפשר
22/05/2016 | 13:21
10
8
להעביר מהמחשב אל הכונן, וגם מהכונן אל המחשב. 

אבל את השאלה שלך באמת לא הבנתי. אני משתמשת בכונן הנשלף (זיכרון חיצוני, לא?) כדי לגבות אליו את המחשב. אני לא מגבה את הכונן החיצוני עצמו. הרי הוא הגיבוי, לא?

אף פעם לא מזיק אחד נוסף...
23/05/2016 | 00:31
1
10
ועדיף אונליין.
היי יובל.
23/05/2016 | 10:09
6
מה אחד נוסף? לקנות עוד  כונן חיצוני??

ומה פירוש "אונליין"? אתה מתכוון שוב לאותו ענן?
זה בתנאי שאת לא משתמשת איתו גם במקום אחר, למשל בעבודה
23/05/2016 | 00:57
7
4
חוץ מזה, עדיף תמיד עוד אחד כפי ש-Y. Welis כתב לך, כי זמן החיים של הכוננים האלו הוא קצר ואת עשוייה להישאר ללא המידע.
כל כך הופתעתי אתמול, כשראיתי שהֵגבת
23/05/2016 | 10:16
6
8
על שאלה שלי מלפני כמעט חודשיים. לא הבנתי איך הגעת אליה בכלל, כי היא בטח נמצאת המון דפים אחורנית. כשראיתי שגם יובל כאן, עוד יותר התפלאתי, וחזרתי אל הפורום עצמו. אז מסתבר שאנחנו עדיין באותו דף. וואלה הפתעה. (:

תודה על התשובה שלך. אני משתמשת בכונן החיצוני אך ורק בבית.

ועכשיו באמת הבהלת אותי: האם הכונן החיצוני סתם כך מתקלקל פתאום או נמחק? קניתי אותו בסך הכל לפני כעשרה חודשים, והוא עלה די הרבה כסף, ובסופו של דבר הוא כאילו "חד-פעמי"??

ואם כך, אז מה יעזור לי אחד נוסף? הרי יכול לקרות לו בדיוק אותו דבר.

הכל יכול ליפול. אין ודאות בדבר. לכן צריך יתירות
23/05/2016 | 19:14
5
9
כלומר שמירה בכמה שיותר 'אתרים' (כוננים ואונלין).

יש דיסקים חיצוניים (ופנימיים) שאמינים יותר מאחרים, אבל כולם פגיעים בסופו של דבר (גם ה-DOK המוצקים לא חסינים לעד - אבל מנסיוני אלה של סאנדיסק טובים מהרוב - יש לי כאלה שעובדים כבר יותר מ-7 שנים).   

הגיבוי אונליין הוא הבטוח ביותר, כי הוא לא פגיע לבעיות מקומיות (חשמל, שיטפון, גניבה).
האם DOK הוא שם של חברה? על הכונן החיצוני שלי
23/05/2016 | 19:35
4
5
כתוב: WD
My Passport
Ultra
מקווה שהוא טוב.
אני לא יודעת מה זה דיסק פנימי, ולא - מה זה גיבוי אונליין. זה הגיבוי דרך ה"ענן"?

תודה!!
DOK הוא דיסק און קי. מה שיש לך זה דיסק מכאני
23/05/2016 | 19:37
3
5
מסוג שאני אישית לא מחבב (עברו אצלי לא מעטים כאלה עם תקלות), כי הוא מאוד פגיע לנפילות וטילטולים (אלא אם תקבעי אותו למקום בשולחן).

אונליין = לענן.
תודה, יובל
23/05/2016 | 20:05
2
4
אם אלה כל הבעיות של הכונן שלי, אז מבחינתי אין בעיה. כי אפילו בלי לדעת זאת, אני שומרת עליו מאד מפני נפילה, וגם לא מטלטלת אותו.
מקווה שהוא לא "רואה" כטלטלה את זה שפעם ב-, אני לוקחת אותו ממקומו בארון בחדר, אל המחשב שנמצא בפינה במטבח, ובחזרה. ומחזיקה אותו בעדינות, בלי "להציק" לו.
זה עדיף מאשר על השולחן, כי אין לי שולחן מחשב, אלא סתם שולחן של לוח עם ארבע רגליים. ואת מה שיש עליו, ועל שולחנות אחרים בבית, אני כל הזמן מזיזה. אז כאן לא תהיה לכונן מנוחה. (: 

מקוה שיחזיק. ממליץ לבדוק אותו מדי 3-4 חודשים עם SPEEDFAN
23/05/2016 | 22:13
1
4
או תוכנת איבחון אחרת (הזכרת 'אסטרה 32' בפורום חלונות) שיודעת לגשת לנתוני ה-SMART של הדיסק. הם יכולים לתת אינדיקציה ל'בריאות' שלו.

SPEEDFAN נוחה כי היא מראה את הנתונים באחוזים.
יובל, כל הזמן אתה מסבך אותי יותר ויותר עם דברים שלא שמעתי
24/05/2016 | 01:30
2
עליהם. אני יודעת שאתה רוצה רק לעזור לי, אבל חוסר הידע כבר מייאש אותי, כי ממש אין לי מושג מה לעשות.
סריקת מחשב למזיקים
29/03/2016 | 21:26
2
25
האם יש דרך לסרוק את המחשב ולהיות בטוח בסבירות גבוהה שהמחשב לא נגוע?
לאחרונה אחד המחשבים מתנתק ו/או איטי בלי סיבה נראית לעין.... סרקתי עם NOD32, SAS ו- MALLWAREBYTES ללא ממצאים מיוחדים (רק קוקיז)
האם יש סריקות נוספות שאפשר לעשות?
אפשר לבצע Boot מכלי חיצוני
30/03/2016 | 13:05
1
56
כמו Kaspersky Rescue Disk או Trend Micro Rescue Disk
מאפשר לסרוק את הדיסקים של המחשב "נטו" ללע עליית מערכת ההפעלה שיכולה להיות נגועה במזיק המוסתר בתוכה
תודה, אני אנסה
30/03/2016 | 18:35
5
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
אפיקי חכמה בע
אפיקי חכמה בע"מ
פורום מערכות אבטחה
פורום מערכות אבטחה
יחודי - גאג'טים ומוצרי ריגול ואבטחה
יחודי - גאג'טים ומוצרי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום