לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82648,264 עוקבים אודות עסקים

פורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי תרשים של תכנון עירוני'
שאלה לגבי תרשים של תכנון עירוני
01/07/2019 | 20:31
11
61
האם התרשימים של תכנון עירוני/אדריכלי 
כוללים גם סימני מקרא בינלאומיים מוסכמים ? .....

לצפיה ב-'לא תשובה ישירה אך אולי עזרה'
לא תשובה ישירה אך אולי עזרה
02/07/2019 | 22:24
1
23
לצפיה ב-'תודה רבה על כל המאמר המעניין'
תודה רבה על כל המאמר המעניין
03/07/2019 | 00:19
14
אבל השאלה הייתה די פשוטה ..................
" האם ישנו " תרשים מיוחד עבור מתכנני ערים 
בדיוק כמו שיש תרשים עבור אדריכלים - 
שבו ישנו גם " סימני מקרא מוסכמים " 
שבהם ניתן לקרוא את התרשים ..................

רק רוצה לדעת אם ישנו תרשים כזה.
לצפיה ב-'מה זה תרשים תכנון עירוני/אדירכלי?'
מה זה תרשים תכנון עירוני/אדירכלי?
03/07/2019 | 16:05
8
18
זה יכול
להיות תכנית בנין עיר, תשריט בינוי, מפת מדידה...
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
05/07/2019 | 18:40
7
19
תרשים לתכנון עירוני / אזורי 
לצפיה ב-'תב"ע'
תב"ע
11/07/2019 | 15:40
6
14
ככל הידוע לי - לא. בדיוק כםי שאין מקרא אחיד מחייב למפות טופוגרפיות. יש סימנים מסויימים שמקובלים. אבל אני מניח שאין חובה.
לצפיה ב-'בדרך כלל בתרשים אדריכלי יש סימנים מוסכמים'
בדרך כלל בתרשים אדריכלי יש סימנים מוסכמים
12/07/2019 | 00:12
5
17
השאלה היתה אם אותו הדבר גם כאן. 

ואגב - 
שאלה נוספת ..................
האם ישנו ניסיון בשנים האחרונות " קוד אורבני מוסכם " 
לגבי תכנון של מגרשים .
לצפיה ב-'לא מבין את הכוונה'
לא מבין את הכוונה
14/07/2019 | 09:11
4
15
למה אתה מתכוון בשימוש במונח "קוד אורבני"?
ולגבי סימנים מוסכמים בתכניות בניין עיר, התשובה היא "לא". אולי יש - פה ושם - דמיון (מבחינת חלוקה ל-"איזור"/zoning), אבל לא ידוע לי על אחידות/סימנים מוסכמים.
לצפיה ב-'התכונתי ש-כמו שיש " מקרא " במפה גיאוגרפית'
התכונתי ש-כמו שיש " מקרא " במפה גיאוגרפית
14/07/2019 | 22:34
3
13
אז אם יש " מפה תכנונית " ...............
אם יש " מקרא " של מתכנני ערים
לצפיה ב-'לא'
לא
15/07/2019 | 00:16
2
5
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון - עדיף שלא יהיה מקרא תקני'
אם הבנתי נכון - עדיף שלא יהיה מקרא תקני
15/07/2019 | 00:36
1
19
כי יוצר מגבלות על המתכנן,
מכניס אותו ל"סד מחשבתי" 
בולם יצירתיות,
מקשה על העתקה בלי צבע,

כל-כך פשוט ורגיל לקרוא בכל תוכנית מקרא סימנים, צבעים,,, 
לצפיה ב-'לא ממש...'
לא ממש...
15/07/2019 | 11:49
14
בארץ דווקא הכניסו בשנים האחרונות "נוהל אחיד להגשת תכניות" (המבא"ת). הנוהל אינו נוגע ב-"יצירתיות המחשבתית", אלא רק בסימנים המוסכמים ובהאחדת פורמט ההגשה/המסמכים.
לצפיה ב-'זן חדש של רחובות '
זן חדש של רחובות
30/06/2019 | 21:32
5
93
מה דעתכם ? - 
ש-כמו שיש " אופנה / סגנון עיצובי " בעולם האדריכלות אז גם בעולם של " תכנון ערים " יהיו אופנות/סגנון עיצובי ? .....
ולמה אני מעלה את השאלה הזאת ..........
קראתי ש-בתקופת " ברית המועצות " הרוסים פיתחו זן חדש של רחוב שנקרא אצלהם: " PROSPECT " שזה סוג של רחוב להולכי רגל משולב עם תחבורה כלשהי בחלקו העליון או התחתון. 
ובכלל ...... 
שאני מסתכל על תמונות ישנות ברוסיה אני שמתי לב שהם ניצלו כל מבנה ציבורי שהוא יהיה : " רב-שימושים " ולא בעל שימוש בדבר אחד.
לצפיה ב-'תוכל להביא תמונות ?'
תוכל להביא תמונות ?
01/07/2019 | 20:00
1
11
לצפיה ב-'אין לי דרך להביא המחשה - אבל אני בטוח שיש משהו'
אין לי דרך להביא המחשה - אבל אני בטוח שיש משהו
03/07/2019 | 00:13
14
לצפיה ב-'לדעתי אתה מדבר כאן על 2 נושאים'
לדעתי אתה מדבר כאן על 2 נושאים
15/07/2019 | 11:57
2
17
  1. רחובות רב-מפלסיים.
  2. "עירוב שימושים" בתכנון.
אין כאן "זן חדש" (לא ברור לי המונח הזה...), אלא תפיסות תכנוניות שחלקן חדשות, ונובעות מחידושים טכנולוגיים ואחרים וחלקן "חזרה לתפיסות קודמות", לאחר שהובן והוכח שהתפיסות "החדישות" ("zonning"/"איזור") נכשלו...
לצפיה ב-'התכוונתי ש- ....................'
התכוונתי ש- ....................
15/07/2019 | 22:30
1
22
כמו בעולם האדריכלי שיש כל הזמן
" אופנות ברוח הזמן/עיצובים בסיגנון חדש "
מדוע אין משהו מקביל בעולם של מתכנני הערים
לצפיה ב-'מי אמר שאין?'
מי אמר שאין?
16/07/2019 | 10:22
17
אבל אני לא אוהב את המילה "אופנות" בהקשר הזה (של תכנון הערים). מכיוון שהעולם שלנו נתון בשינויים תמידיים ואין-סופיים, ובעיקר נוכח גידול האוכלוסין המאסיבי, שינויי האקלים והחידושים הטכנולוגיים הרבים, אני סבור שהגדרה נכונה וטובה יותר היא: "חיפוש ולימוד תוך כדי עשייה". לפעמים יש טעויות, שמתבררות לאחר מעשה, ולכן לעיתים יש גם ראיה פרספקטיבית לאחור, והבנה שתהליכים וצורת חשיבה קודמת היתה נכונה ומתאימה למצב הנוכחי. ככה זה בחיים - לימוד מטעויות...
לצפיה ב-'עבודות בכביש 4 ממורשה לרעננה מרכז'
עבודות בכביש 4 ממורשה לרעננה מרכז
26/06/2019 | 10:51
116
בכביש 4 צפון מכוון מורשה לצומת רעננה הסיטו את כל הנתיבים שמאלה והחלו עבודות הצד הימני. האם מתוכננת הוספת נתיב? אולי לתחבורה ציבורית?
לצפיה ב-'מחפש את התוכנית של הכביש שיחבר את הרב מכר לגליל ים'
מחפש את התוכנית של הכביש שיחבר את הרב מכר לגליל ים
24/06/2019 | 15:34
1
71
הכביש שיגיע מכיוון דרום לתוך שכונת גליל ים שבה מקימים את תוכניות מחיר למשתכן.

תודה!
לצפיה ב-'אם תתן גוש וחלקה רלוונטיים זה יכול לעזור'
אם תתן גוש וחלקה רלוונטיים זה יכול לעזור
30/07/2019 | 19:19
4
לצפיה ב-'הדרך מאילת לתל אביב'
הדרך מאילת לתל אביב
17/06/2019 | 16:00
9
132
האים לדעתכם האילתים צודקים בדרישתם לביטול בגירת שדה דוב

זאת בשעה שבאילת הוציאו אל מחוץ לעיר את שדה התעופה המקומי????
לצפיה ב-'משרדי התחבורה והאוצר דואגים לתחבורה ציבורית רעה ככל האפשר'
משרדי התחבורה והאוצר דואגים לתחבורה ציבורית רעה ככל האפשר
17/06/2019 | 16:21
94
גם אם יוצרים שיפור מיד מרעים את השימוש בו:
דוגמה קצרה "רב קו" שהוא בעצם כרטיס אשראי לשימוש בתחבורה כשבעצם יש לרוב האוכלוסיה כרטיס אשראי,,,
גנבו לאדם רכב - גנבו חצי מכונית ואת כל המס עליה, יקנה חדשה יקנה גם מס,
המטרה כמובן - הכנסת כסף ממסוי רכב פרטי

מצחיקה הטענה שיש לחצים מצד בעלי מגרשים בחלק משטח שדה דב, אם הממשלה רוצה להשתמש בשטח שתשלם לבעליו וימשכו הטיסות משם, אז חפש את ה"קומבינה" בעניין, זה בטח לא שקט לדירים בסביבה ובוודאי לא "צדק"

לצפיה ב-'לא, הם לא צודקים.'
לא, הם לא צודקים.
17/06/2019 | 18:37
92
כמובן שמבחינה כספית עדיף לסגור את שדה דב. אבל לא רק, הרווח הוא גם לשכנים שלא יסבלו מהרעש גם לכלכלה שיתווסף לה שטח בתל אביב וגם לאיכות הסביבה שהרי מטוסים זה מזהם.
לצפיה ב-'אין כאן עניין של "צדק"'
אין כאן עניין של "צדק"
24/06/2019 | 07:29
6
66
לתחושתם (הסובייקטיבית) - מצבם מורע כתוצאה מההחלטה. מבחינת המדינה - ההחלטה מוצדקת.
קשה לי לחוות דיעה מבלי ללמוד הטב את כל הנתונים, אבל אין ספק שככל שההחלטה תגרום להרעת הנגישות ונוחיות השימוש, יש לכרוך אותה ביצירת אמצעים-משלימים (למשל: תח"צ איכותי, נגישות טובה יותר וכיו"ב).
לצפיה ב-'אינני בטוח שמצבם הורע'
אינני בטוח שמצבם הורע
29/06/2019 | 08:03
5
41
יתכן שעבור מקרים לא מעטים, מטופלי תל השומר ובילינסון ) אפילו המצב הוטב.
מה שכן חייבים לייצר נגישות מעולה לשדות התעופה ה"חדשים" ולזרז את הליכי קליטת הנוסעים לאילת וממנה.
קיימת תוכנית הנדסית מאושרת (?) עבור קאע רכבת מאילת לשדה רמון וגם לגבי הנגישות לנתבג וממנו ניתן למצוא דרכים "יצירתיות" - אולי אך ורק ל"טסי אילת"

לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
10/07/2019 | 23:42
4
17
אתה טוען שקיימת תכנית לרכבת משדה"ת רמון לאילת??
אם כן, זו תכנית דמיונית לחלוטין מבחינה כלכלית ולא ברור לי מי המטורף שאישר את בזבוז הכספים העצום הזה, ללא בדיקת פרוגרמה כלכלית.
לצפיה ב-'הקטע הנדון הוא חלק מתוכנית הרכבת לאילת'
הקטע הנדון הוא חלק מתוכנית הרכבת לאילת
11/07/2019 | 19:41
3
22
עד כה קיימת תוכנית כללית. אין תוכנית מפורטת ולא אושר כל תקציב לבצוע.
לאור תענת האילתיים על הסבל הנורא שהם סובלים - ניתן לדעתי ל"הכהות" את סבלם בקטע הרכבת שבין רמון לאילת. אם קיים פתרון עדיף שייוסם.

לצפיה ב-'במקום מסילה ורכבת כשהכביש בפועל פנוי רוב בזמן'
במקום מסילה ורכבת כשהכביש בפועל פנוי רוב בזמן
12/07/2019 | 22:06
2
29
אין כל מניע להפעיל קו אוטובוסים נמוכים חשמליים שגם יעשו סיבוב בין המלונות כך שהנוסע יקבל שרות נוח ויעיל מהשדה למלון וחזרה במחיר של פחות מ 1 ק"מ מסילה כבדה,
את נהגי המוניות שחוששים מהירידה בהכנסה אפשר לשדרג לנהגים באוטובוסים,
לצפיה ב-'גם זה אפשרי'
גם זה אפשרי
13/07/2019 | 04:01
19
העיק שיעשו משהו שיל על הטסים ויצר את כלל משך הזמן הנדרש להגיע מאילת ואליה.מוהו גם"מהצד השני" - התל אביבי. 
לצפיה ב-''
15/07/2019 | 12:13
4
לצפיה ב-'מי תוקע את הבניה במגזר הכפרי?'
מי תוקע את הבניה במגזר הכפרי?
05/06/2019 | 22:20
9
42
עפ"י הסקר של מש' החקלאות (ומהיכרות עם השטח, אני נוטה לקבל את הנתון) כ-150 אלף יח"ד מאושרות ולא ממומשות במגזר. למה? (לא, לא דווקא רמ"י...) - בג"צ! בג"צ שהחליט שישוב כפרי קטן ומשפחתי, בו כל אחד מכיר את ריח הגרביים של שכנו, אינו רשאי להחליט על תנאי הקבלה ואינו רשאי לברור את מי הוא מכניס לביתו. אז יש תכניות מאושרות, אבל הישובים (בעיקר קיבוצים) עושים "חישוב מסלול מחדש" ולא ממהרים לממש... לדעתי הם יממשו הסופו של דבר, בדרך יצירתית, עד אשר רמ"י יחסום גם אותה. ואז שוב תהיה תקיעה.  ככה זה... 
לצפיה ב-'"לא דווקא רמ"י.." אם לא! אז למה הם באים לדיוני הבג"צ ?'
"לא דווקא רמ"י.." אם לא! אז למה הם באים לדיוני הבג"צ ?
06/06/2019 | 00:10
3
34
משלמים הון על חשבוננו לעו"דים כדי למנוע את התקדמות הישובים החקלאיים למצב של החלפת פרנסה עקב ירידת הערך הכלכלי של התפוקה החקלאית (שחלק לא קטן ממנה נובע מהממשלה) אכן רוב הקיבוצים ה"עשירים והמאוזנים" עברו כבר לפני יותר מ 40 שנה לעיסוקים אחרים כמקור פרנסה עיקרי בעוד מהמושבים נמעת כל אפשרות של עיסוק חלופי חוקי ע"י "רמ"י", סיפורי הבן הממשיך היחיד מתוך פחד שמא יפוצלו החלקות כמו באירופה לפני 500 שנים כבר לא באמת מפחידים כי ממילא ה"בן-ממשיך" מתפרנס מהכל חוץ מאשר מהמשק החקלאי ולכן מוטב שיתירו לו לבנות יחידות נוספות על המגרש לאחיו הרבים, אין בדברי למנוע הטלת מגבלות תכנון וכמות תושבים אבל המגבלה שרמ"י בשיתוף הקשת על 400 יחידות שמעבר לכך אין יותר ועדת קליטה תיצור לבסוף התכנסות ועצירה עם החבאת תושבים ע"י רישום כוזב (כבר היה מול הבריטים),
לסיכום - רמ"י ממשיך להתנהג כ"עריץ זר" במקום כנציג האזרחים של ארצנו לתכנון ארצי הגיוני,
לדוגמה רמ"י מונע כבר כ 10 שנים החלטות על מגרש, ועכשיו דורש מחיר ממגרש נחות בישוב צפוני כמחיר קרקע עידית לבניה במרכז הארץ, על המגרש יש בית בן 60 שנה במצב רע אך מתגורר בו בעל הזכויות שנרכשו כבר כחוק לפני כ 80 שנה אדם בן 96 החי מפנסיה וקצבה,
לצפיה ב-'יש הרבה צדק ואמת בדבריך'
יש הרבה צדק ואמת בדבריך
06/06/2019 | 11:19
2
22
אבל "לא דווקא", כי במקרה זה (וועדות הקבלה) מקור הרוע הוא בג"צ דווקא...
ואגב, "לשם האיזון", במגזר הערבי המצב דומה מאוד. שם - בעקבות תביעה של עו"ד מהמגזר ("שמו שמור במערכת" ) ופסיקה של בהימ"ש המחוזי (בחיפה) - הפסיק רמ"י את נוהל "שיווק לבני מקום", ולכן ראשי הרשויות עצרו כמעט לחלוטין את השיווקים בקרקעות המדינה/רמ"י ברשויות במגזר.
לצפיה ב-'ועדת קבלה יש גם בעיר כמו שפרעם,,, רק שהן לא רשמיות ומוכרות'
ועדת קבלה יש גם בעיר כמו שפרעם,,, רק שהן לא רשמיות ומוכרות
06/06/2019 | 13:20
1
26
אך בפועל הן מרשות לכל היותר שכירת דירה אך לא קניה,
כנ"ל שכונות בתל אביב בהן לא תוכל לקנות ללא אישור הועד,
לכן שרמ"י ימחל על כבודו המפוקפק ויעזוב לחלוטין את התערבותו בנושא, מי שרוצה הנחה בתשלום שזה מקור הכוח האמיתי של רמ"י יטרח ויבקש על פי החוק ולא יאלץ להתמודד עם "רשעים", כל העומד בסעיפי החוק יקבל מיד, לא עומד שינסה את מזלו בדין, ורמ"י אינו צד שאמור להתעסק במצב החברתי של ישוב ולתקוע את התפתחותו,
לצפיה ב-'מה לא היה מובן במה שכתבתי?'
מה לא היה מובן במה שכתבתי?
06/06/2019 | 13:51
26
נושא וועדות הקבלה במושבים ובקיבוצים הוכתב לרמ"י ע"י בג"ץ והממשלה. בעקבות תביעות "עמותת שיח חדש" וחבריהם.
* להבהרה וליתר דיוק: בג"צ והממשלה (ב-"חוק וועדות הקבלה") לא פסל את וועדות הקבלה, אבל הוציא אותן למעשה מידי האגודות (המושבים והקיבוצים) ועיקר אותן מתוכן.
לצפיה ב-'ועדות קבלה'
ועדות קבלה
07/06/2019 | 10:46
4
26
אם אינני טועה,חוקק בכנסת חוק שאישר קיום ועדות קבלה ליישובים בנגב ובגליל של עד 400 משפחות. על פי החוק, ועדת הקבלה מורכבת מנציגי היישוב, התנועה שהיישוב חבר בה, נציג הסוכנות ונציג המועצה האזורית. כן קובע החוק שניתן לערער על החלטת ועדת הקליטה בפני ועדת השגות שחברים בה נציגים שלא מן היישוב[7]. החוק אושר בכנסת כתיקון לפקודת האגודות השיתופיות בתחילת 2011[7], ונודע בשם "חוק ועדות הקבלה". המתנגדים לחוק רואים בו פתח לאפליה[8], אך עתירתם לבג"ץ בדרישה לבטל את החוק נדחה ברוב דעות[9].  
לצפיה ב-'נכון, כי רוב המתנגדים לועדות לא חוו מחייהם '
נכון, כי רוב המתנגדים לועדות לא חוו מחייהם
07/06/2019 | 11:49
31
ישוב קטן שרוצה לגדול אך - בזהירות,
התוצאה נראית גרוע ודוגמאות לא חסרות כמו תחילת חייה הצולעים של חריש כישוב קטן והתאמת תכנון מחודש לעיר שנעשתה לקבוצת דרישות דיור מיוחדות (דת, רמת שרות,,) אך בפתיחת השיווק לכל נוצרה עיר מוזרה עם רמת שרות 1 ותושבים שדורשים רמת שרות 10, עוד נראה את ההתמודדות מול תוצאות הבחירות הראשונות בתום תקופת הועדה הממונה,

שאלו את תושבי דימונה מה היו עושים אם היתה שם ועדה כשהגיעו ה"עבריים"
מישהו הזכיר את יבנאל?
קו ה 400 נקבע כי ברוב הישובים הקטנים היו פחות מכך אך אין זו חשיבה אמיתית לעתיד אלא קיבוע מציאות ברף נמוך מהצורך האמיתי של אגודות לקבוע מי יתקבל אליהן למען שמירת האגודה מכניסה עוינת,

חשוב לזכור למה יש למדינה זכות להתערב בחיי האגודות - הנחה בתשלומי מס שלא פעם מיותרת לאגודה אבל מאפשרת לשלטון לשלוט,

ודוגמה מעולם העמותות שגם כשאין כל סיבה והצורך להרשם כעמותה נובע מחוק שלא מן העניין, נוצר מוקד כוח כמו רשם העמותות, להקת עו"דים סביבו יחד עם השלטון המקומי, - רוצים לתת לקבוצה פעילה - תנו עפ"י קרטריונים ברורים ואל תתערבו במערכת הפנימית (ציירים, צלמים, רקדנים, פסלים,,,), כן העיריה רוצה תרבות אבל יותר מכך כוח ומקום לנאומי כבוד!!!
לצפיה ב-'נכון, אבל לאחר ההרחבה רוב הישובים ההלו עוברים את המגבלה'
נכון, אבל לאחר ההרחבה רוב הישובים ההלו עוברים את המגבלה
12/06/2019 | 15:37
2
10
לצפיה ב-'ההנחה בחוק היא שישוב עם מעל ל 400 משפחות יכול לעמוד'
ההנחה בחוק היא שישוב עם מעל ל 400 משפחות יכול לעמוד
12/06/2019 | 23:42
1
18
מול כיבוש ע"י גורם זר ולכן כבר לא זקוק לועדת קבלה,
זו הטעות הגדולה שעדויות לה יש באי אלו ישובים בארץ,
הטענה שלי היא שהגבול לביטול הועדות אינו כמות אלא סגנון ותרבות חיים של ישוב,
כשם שאני רוצה זאת לקיבוץ / מושב אני רוצה זאת לקרית ספר, אלעד, וחבל על הנפילה של חריש במפלה הזו, יש צורך בתחימת קבלה בהתאם לאופי ולא כמות,

להזכיר נשכחות - רמת גן לא רצתה לקבל את שכונת בורכוב והצמודות אליה כי אופי "שכונות הפועלים" לא התאים לעיר המתפתחת ולכן לבסוף הן התאחדו לגבעתיים מה שנראה כיום כשני יצורים מלאכותיים ליד תל אביב
לצפיה ב-'אני לא יודע מה היתה כוונת המחוקק'
אני לא יודע מה היתה כוונת המחוקק
13/06/2019 | 07:10
16
אבל אני מסכים איתך חלקית בכל השאר. ההסתייגויות שלי הינן:
  1. ישוב הטרוגני הנו חזק יותר - חברתית וכלכלית מישוב הומוגני (לעניין הכלכלי, ראה למשל את החוסן הכלכלי של הערים החרדיות והישובים הערביים. בנוגע להיבט החברתי אני כותב מתוך הכרה מעמיקה של ישובים ההומוגניים שונים. אם כי - כמובן - יש הבדלים התלויים הגודל ובאוכלוסייה).
  2. מבחינה חברתית - של יצירה חברה חזקה ו-"חברית/תומכת" (להבדיל מממגזרית-מפוצלת) יש חשיבות קריטית בהטרוגניות.
  3. יש דרכים תכנוניות לאפשר ישוב מעורב ועם זאת המאפשר חיים חסרי חיכוך ותוך שמירת מאפיינים ייחודיים לכל חברה החיה בו, וזה ללא סתירה ואולי אף תוך הכוונה ועידוד לסעיפים הקודמים שכתבתי.
לצפיה ב-'תמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית כוללנית משולבת'
תמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית כוללנית משולבת
05/06/2019 | 08:21
16
67
התכנית, המשלבת ומאחדת את כל התמ"אות הנושאיות (המצב שהיה עד כה) אושרה אתמול במועצה הארצית לתו"ב. היא תקבל תוקף חוקי רק לאחר (ובמידה ו...) שתאושר בממשלה.
לצפיה ב-'תמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית נוסח מאוחד, עוד קצת מידע'
תמ"א 1 - תכנית מתאר ארצית נוסח מאוחד, עוד קצת מידע
05/06/2019 | 20:22
1
52
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/06/2019 | 22:23
11
לצפיה ב-'עדיין יש דברים לא מובנים לי '
עדיין יש דברים לא מובנים לי
06/06/2019 | 23:24
13
39
מה לגבי תוכנית על שימור אתרים היסטוריים/ארכיאולוגיים ?
או לגבי דרכים/רחובות היסטוריים שראויים גם כן לשימור.

ועדיין לא קם בארץ איזה גוף אקדמאי שהוא יכול לתת יעוץ מקצועי
בכל הקשור לפיתוח ותכנון נכון מבלי התערבות של כרישי נדל"ן
לצפיה ב-'"גוף נייטראלי"'
"גוף נייטראלי"
13/06/2019 | 07:23
12
24
הגוף הנייטראלי (שעובדיו הינם תמיד אקדמאים/בוגרי אקדמיה) הינו לשכות התכנון של הוועדות המחוזיות, היושב תחת מינהל התכנון. לשמחתנו אנו חיים במדינה דמוקרטית, כך שכל אדם וכל גוף יכול להביע את דעתו בפני כל מוסד. גם "כרישי הנדל"ן" הינם (פעם הייתי מוסיף "לצערי", אבל היום אני כבר יותר מבין שהם איבר חיוני במסגרת המערכת הכלכלית והמערכת החברתית של המדינה והעולם) חלק ממרכיבי החברה וגם להם זכות לייצג את עצמם הפני מוסדות התכנון. הבעיה מתחילה כאשר הם מפעילים השפעות "אלימות" (למשל באמצעות לחצים פוליטיים, הנוסבעים ממערכות קשרים בין הון לשלטון, ולא מקצועיים) ןפליליות להשפיע על עמדות וועדות התכנון.
לצפיה ב-'להם יש " לוביסטים " - לציבור אין לוביסטים'
להם יש " לוביסטים " - לציבור אין לוביסטים
14/06/2019 | 01:00
11
18
להם יש סוללה של עורכי-דין מה שאין לציבור.
זה עדיין לא סיבה להפריט כל דבר גם אם מדובר על מבנה/מרחב לשימור
לצפיה ב-'"הלובי הציבורי"'
"הלובי הציבורי"
15/07/2019 | 12:59
10
7
גם לציבור יש "לוביסטים" ונציגים חזקים מאוד (ע"ע כל גופי ה-NGO למיניהם) וכש"הציבור" רוצה, הוא יודע יפה מאוד לייצג את עצמו ואף לנצח את "כרישי הנדל"ן והעסקים" הגדולים. ועדיין, לא מצאתי איך הגעת פתאום לנושא "הפרטת מרחבי שימור" (מה פירוש המושג הזה בכלל? למה אתה מתכוון כאן?)
לצפיה ב-'הפרטת רחובות'
הפרטת רחובות
15/07/2019 | 22:43
9
13
לפני כמה שנים קראתי שיש תופעה חדשה בארצות-הברית של 
הפרטת רחובות עבור חברות פרטיות
וכל מה שקורה בתוך הרחובות האלה מחוייב בתשלום עבור הכניסה 
וכל שירותי התחזוקה שלהם.

הרי היה פעם בתל-אביב מישהו שהוא החזיק 
רחוב פרטי עבור עצמו - מה שקרוי :
" סימטה אלמונית/סימטה פלונית " 
לצפיה ב-'לא שמעתי על דבר כזה'
לא שמעתי על דבר כזה
16/07/2019 | 10:31
8
10
בטח לא בת"א (אני מכיר את רחוב "סמטה פלונית אלמונית" והיא לחלוטין רחוב ככל הרחובות).
יכול להיות שהמידע שהגיע אליך קצת מעוות: יש קניונים/מרכזים מסחריים שמעוצבים בצורת "רחובות עירוניים" (ראה למשל המסדרונות הרחבים שתחומי הקניונים הגדולים). ייתכן ולזה היתה הכוונה. אבל מבנה זה שונה תהומית מ-"רחוב מופרט"...
לצפיה ב-'קפיטליזם'
קפיטליזם
17/07/2019 | 23:37
7
13
אז אני קראתי שיש דבר כזה והמטרה 
להסיר אחריות של הרשויות מניהול המרחב הציבורי.
לצפיה ב-'תביא קישור למקרה'
תביא קישור למקרה
18/07/2019 | 12:25
6
6
בלי קישור/הבאת נתונים על המקרה אי-אפשר להתייחס (ודבריך הינם בגדר "שמועה בלתי מבוססת"). 
לצפיה ב-'קישור'
קישור
18/07/2019 | 21:35
5
12
לא זוכר בדיוק היכן זה הופיע לפני כמה שנים ,
אבל נדמה לי שיש לזה איזכור כאן => https://www.stlanguage.com/%D7%A0%D7%99%D7%90%D7%9...
לצפיה ב-'וואו.. בהחלט נושא מרתק!'
וואו.. בהחלט נושא מרתק!
21/07/2019 | 09:46
4
9
אבל אני חייב לכתוב כבר בהתחלה: ההגדרה הראשונית שלך ("הפרטת הרחובות") די מבלבלת ומטעה.

הנושא (שמובא בכתבה ושאליו אולי התכוונת) הנו מאוד מורכב (ומרתק) מהמון בחינות. אבל אם אתמקד בהיבט הצר של מתן תשובה לתהייתך, אז הדוגמא הבולטת היא "מתחם שרונה" בת"א: הרשות נתנה ליזם פרטי לפתח את השכונה, כולל השטחים הציבוריים, אבל - להבדיל מההנחה שלך - השטחים הציבוריים עברו לבעלות הרשות המקומית (בהתאם לחוק...) לאחר פיתוחם.
לצפיה ב-'SARONA - גני שרונה'
SARONA - גני שרונה
21/07/2019 | 19:07
3
11
שהחלו לפתח את המתחם לפני 10 שנים בערך 
הרעיון היה להשאיר את הכבישים אבל לפתח אותו כמו שהוא היום
ביחד עם " מורי דרך שהם יציגו את המקום בתור שחקנים ".
אחר כך שינו מהר מאוד את התוכניות והפכו את כל המקום 
לשטח ענק של הולכי רגל עם " מדריכי טיולים רגילים " .
לצפיה ב-'הגיוני... (וברור) '
הגיוני... (וברור)
22/07/2019 | 16:19
2
7
אני לא יודע של מי היה "הרעיון", אבל אין לי ספק שזה היה תרגיל שיווקי ויחצ"ני של היזמים. כל בר-דעת (בתחום התכנון והכלכלה העירונית) היה מבין זאת מלכתחילה.
  1. אין לזה ישימות והצדקה כלכלית (לאיזה גוף ציבורי היה אינטרס לממן דבר כזה??).
  2. זה מיזם שהשוק הפרטי (ע"ע "מדריכי תיירים") יודעים ויכולים לעשות ביתר יעילות ואיכות ומקצועיות.
  3. אי-אפשר לעגן רעיון שכזה בתב"ע (ולכן אין אפשרות לאכוף אותו סטטוטורית).
לצפיה ב-'הרעיון של מדריכי הטיולים מיושם בחלקו'
הרעיון של מדריכי הטיולים מיושם בחלקו
22/07/2019 | 23:07
1
8
הרעיון להביא מדריכי תיירות בדמות שחקנים 
מיושם היום ביחד עם מורי דרך.
בסוף מישהו החליט לשלב את הרעיון יחדיו.
לצפיה ב-''
23/07/2019 | 09:27
3
לצפיה ב-'תכנון תיירות: "כושר נשיאה"'
תכנון תיירות: "כושר נשיאה"
16/05/2019 | 09:47
2
79
משום-מה, נראה שיש חוסר ידיעה וחוסר הבנה בציבור (הישראלי?) לנושא התיירות, ובארץ רואים בתחום כמקור קסם כלכלי, בדומה לכל תחום כלכלי-תעשייתי. מתברר שזה ממש לא כך (למעשה, אם נחפור קצת לעומק, נראה שבשום תחום אסור ליצור הישענות-יתר על תחום כלכלי אחד, אבל השפעת התיירות על הסביבה ועל התושבים חורגת בהרבה ולמעשה די דומה ל-"תעשיה מזהמת"... לכן - חשוב מאוד לתכנן ברגישות ובמחשבה ובעיקר להיותר מודעים לסיכונים ולמגרעות!
לצפיה ב-'בעית התיירות בערים ה"מתנגדות" היא תיירות אניות פאר'
בעית התיירות בערים ה"מתנגדות" היא תיירות אניות פאר
17/05/2019 | 10:01
54
למזלנו אנחנו רחוקים מסוג זה של תיירות.
תיירות אניות הפאר כמעט ואינה תורמת לעיר המתויירת. למעט, מזכרות ובמידה מסויימת למוניות ולמדריכי תיירות.
בתיירות אניות הפאר - הלינה באניה; הארוחות (יותר מדי למי שמתפטה) באניה; הטיולים מאורגנים ע"י האניה.
האניה עוגנת בנמל ו"ברגע אחד" העיר מוצפת באלפי תיירים למשך זמן קצר יחסית. לערים המתויירות באות בו זמנית 3 או אפילו 4 אניות וחוזר חלילה. במצב זה אין לתושבי המקום "חיים".

לצפיה ב-'בינתיים אנו רחוקים מהבעיה בזכות משרדי הדתות והפנים'
בינתיים אנו רחוקים מהבעיה בזכות משרדי הדתות והפנים
17/05/2019 | 18:19
51
שעושים ככל יכולתם לדחות תירות "לא יהודית" בלי להבין שאת היהודית כבר מיצו מבחינת כמות לשנה ויותר זה לא יגדל,
בנוסף בגלל רמת החיים של תושבי ישראל המחיר לתייר יקר מדי בהבא בחשבון את הארצות האחרות סביב ים תיכון עם אוצרות אמנות ועתיקות בתוספת חופי רחצה בהקף ענק לעומת ישראל לדוגמה עירה נידחת בספרד "קמברילס" עם יותר חדרי מלון מתל אביב, קרובה לשדה תעופה מת"א, קרובה לאתר שעשועים נוסך דיסני, ורק 100 ק"מ מדרום לברצלונה https://www.tripadvisor.co.il/Hotels-g580328-Cambr...

לצפיה ב-'כביש 722: שינמוך בלתי אחראי'
כביש 722: שינמוך בלתי אחראי
06/05/2019 | 00:24
2
146
אני מאד אודה אם מישהו יוכל להסביר את ההחלטות שמתקבלות במשרד התחבורה או בנתיבי ישראל.
כביש 722 היה עד לפני מספר חודשים כביש חדיש, בטוח ורחב. כעת, 3 קילומטרים ממנו, בין כפר יהושע לשדה יעקב וצומת השומרים נהרסו בכוונת מכוון, הוצרו לכדי כביש עם נתיב אחד לכל כיוון, עם פס לבן וללא כל הפרדה.
נפח התחבורה אמנם הועבר רובו ל 77 החדש שנסלל לידו, אך עדיין יש תנועה רבה, גם של משאיות ואוטובוסים ב 722 . כרגע הכביש הזה הוא ממש כביש אדום בפוטנציה, ולא ברור מה עומד מאחורי ההרס וההצרה שלו.
לצפיה ב-'לכך תוסיף את הכיכרות החדשות שאינן מתאימות לתנועת רכב גדול'
לכך תוסיף את הכיכרות החדשות שאינן מתאימות לתנועת רכב גדול
07/05/2019 | 18:21
1
101
כל אוטובוס רגיל חייב לעלות על השוליים, משאית עם גרור או סמיטרילר כבר בכלל דורסים הכל,
אם לבנות כיכר לשילוב תנועה לכביש ראשי צריך להביא בחשבון את התנועה הצפויה, זה שונה מכיכר פנים שכונתית לבלימת מהירות התנועה,

ולבסוף יש גם כיכר שאף אחד לא מבין למה ביצעו אותה
לצפיה ב-'אכן. אבל איך לכל הרוחות הגיעו להחלטות האלו?'
אכן. אבל איך לכל הרוחות הגיעו להחלטות האלו?
07/05/2019 | 21:41
101
גולש בפורום הביא כאן לא מזמן את התוכניות של הכביש.

יש מישהו שיוכל להאיר את עינינו בעניין קבלת ההחלטות ההזויות הללו?
לצפיה ב-'צלילת מחירי החשמל הסולארי. '
צלילת מחירי החשמל הסולארי.
01/05/2019 | 18:01
2
99
כתבה מאירת עיניים על מחירי החשמל הסולרי שירדו אל מתחת ל15 אגורות לקוט"ש לעומת גז שעולה 27 אגורות לקוט"ש.
לצפיה ב-'דלק'
דלק
15/05/2019 | 21:16
1
51
איך זה מסתדר עם העובדה שבשנה האחרונה התחילו להזרים כמויות אדירות של גז ממאגר לוויתן?
לצפיה ב-'הסיבה הראשונה היא אגירה'
הסיבה הראשונה היא אגירה
16/05/2019 | 19:17
49
זאת גם הסיבה הכי נורמלית.  השמש לא מאירה כל הזמן לכן צריך לאגור את החשמל ועדיין אין שיטה כלכלית לעשות את זה.

סיבה שנייה היא שטחים. לפי הכתבה משרד האוצר רוצה להקים שדות סולאריים בשטחים חקלאיים אולם משרד המשפטים בהסתמך על בגץ מונע ממנו.  כנראה שבגלל שבגץ בירושליים הם לא פוחדים מעליית פני הים.

הסיבה האחרונה וזאת כבר דעתי, היא  שבארץ שלנו לוקח זמן לשנות דברים.  
לצפיה ב-'מצרים בונה עיר בירה חדשה.'
מצרים בונה עיר בירה חדשה.
25/04/2019 | 10:37
10
274
עקב הצפיפות הגוברת בקהיר, ורצונה של מצרים לחזור
להיות מדינה מובילה בעולם הערבי,
ממשל סיסי החליט לבנות עיר בירה חדשה מאפס,
40 קילומטר מזרחית לקהיר.
מידע בלינקים.

העיר מתוכננת להכיל לפחות 5 מיליון תושבים בתקווה ליותר,
יהיה בה גורד שחקים הגבוה באפריקה, בית האופרה הגדול
ביותר מחוץ לאירופה, פארק מרכזי גדול מהסנטרל פארק
ועוד כמה הגדולים ביותר.
העיר תחולק לרובעים/מחוזות, יהיה רובע של בנייני ממשלה,
כמה רובעי מגורים, רובע עסקי ועוד רובעים.
כל הטוב הזה יעלה 45 מיליארד דולר, מחיר התחלתי.
העיר צפויה להתחיל להתאכלס השנה והשאלה היא
מה יהיה גורלה ?
האם יהיה כמו ערי הלווין, שמצרים בנתה בעשורים האחרונים, במדבר
ולא  משכו את מספר התושבים שהממשלה ציפתה,
או שמא הפעם מצרים תצליח במטרתה ?
אני הייתי הולך על האפשרות הראשונה,
לרוב המצרים אין את היכולת הכלכלית לגור בעיר כזו.
העיר הזאת מזכירה את הערים שנבנו במדינות המפרץ,
כמו דובאי, אבו דאבי, אבל להם יש עושר רב המאפשר להם לקיים
את הערים הללו.
התל"ג של מצרים הוא בערך כמו זה של ישראל,
אבל האוכלוסייה קרובה למאה מיליון איש, רבים אינם יודעי קרוא וכתוב.
אם הפרוייקט ייכשל הוא עלול לגרור את מצרים לתהום כלכלית,
ואם מצרים תקרוס משבר הפליטים שייגרם מכך
ייגמד את זה שייצא מסוריה.

לצפיה ב-' תודה רבה. גם מרתק וגם חדש לי. '
תודה רבה. גם מרתק וגם חדש לי.
25/04/2019 | 12:01
30
לצפיה ב-'כדאי מאוד לפתוח עיניים לסביבה שלנו - גוגל מפות לווין'
כדאי מאוד לפתוח עיניים לסביבה שלנו - גוגל מפות לווין
25/04/2019 | 21:35
110
להתחיל מקהיר מערב/צפון, לעבור לקהיר מזרח,
להמשיך דרומה לאורך החוף המערבי של ים סוף עם ערי הנופש ושדות תעופה,
לחצות את ים סוף לערב הסעודית ואף להכנס ליבשת פנימה לראות את שדות החקלאות הענקיים בהשקיה וטיפול מודרניים
אלו כבר מזה כ 20 שנה לא תוכניות אלא ביצוע בקצב מוגבר
הרעיון ברור - תבנה עיר איכותית והיא תפרנס את כל הסביבה

לצפיה ב-'תודה! מעניין!'
תודה! מעניין!
28/04/2019 | 14:27
18
לצפיה ב-'הפרוייקט הוא לא בדיוק חדש, בעיקר שיווק מחודש של המגהפוליס'
הפרוייקט הוא לא בדיוק חדש, בעיקר שיווק מחודש של המגהפוליס
29/04/2019 | 09:55
77
המטרה להקים מגהפוליס מקהיר מזרחה.
יש בעיה גדולה במצריים של פער מעמדות שהולך וצובר תאוצה.
מצד אחד המדינה מתקדמת מהר מאד עם פרוייקטים שאפתניים של תשתיות חשמל, כבישים, חקלאות ותעשיה.
מצד שני רוב העם עדיין עני ולא זוכה להנות מכל הקידמה.
אני אישית חושב שאם התכנון יהיה נכון ויוסיפו הפרטה של הרבה תחומים אז מצריים תוכל באמת לקדם את רוב המדינה קדימה או שזה בעצם פצצת זמן עד שהרוב העני יתמרד כנגד המיעוט העשיר.
לצפיה ב-'האם הבעיות מתחילות?'
האם הבעיות מתחילות?
17/05/2019 | 20:04
43
מתברר שהממשלה המצרית מתקשה להשיג מימון לפרויקט.
לצפיה ב-'משהו לא מובן לי .... '
משהו לא מובן לי ....
02/06/2019 | 00:51
4
36
קודם כל ישנו כבר אזור שהוא נקרא בשם: 
New Cairo
דבר שני - 
מדוע הם טורחים להרחיב את העיר
" מזרחה - אל כיוון תעלת סואץ "
ולא " לספח את גיזה עם הפירמידות הגדולות - מערבה "
אל כיוון המדבר הגדול .......................
לצפיה ב-'שוב נא לפתוח גוגל מפות לווין ולראות גם במערב'
שוב נא לפתוח גוגל מפות לווין ולראות גם במערב
02/06/2019 | 22:36
1
31
עיר - ששה באוקטובר
עיר - שייך זוויד
צא משם קצת לצפון מערב על כביש 75 - אל-סאדת שרק מתחילה לצמוח,
לצפיה ב-'שם יפה - 6 באוקטובר'
שם יפה - 6 באוקטובר
03/06/2019 | 15:48
26
יכלו גם לספח אל קהיר את כל השמות שאתה הזכרת כאן
לצפיה ב-'new cairo זה פרבר שנבנה בשנות האלפיים'
new cairo זה פרבר שנבנה בשנות האלפיים
03/06/2019 | 21:27
1
34
מזרחית לקהיר.
כיום בונים את הבירה המנהלית החדשה מזרחית לפרבר זה.
כרגע השם הרשמי של הפרוייקט שבונים הוא
"הבירה המנהלית החדשה",
השם הלא רשמי הוא קהיר החדשה ומכאן הבלבול בין הפרוייקטים.
לצפיה ב-'בתקופה של מורסי היה ראיון דומה לזה של אוסמן'
בתקופה של מורסי היה ראיון דומה לזה של אוסמן
06/06/2019 | 23:13
23
בתקופה של לפני סיסי היה רעיון לחצוב שדרה
ממרכז קהיר לכיוון הפירמידות הגדולות בתוך העיר.
לצפיה ב-'נמל תעופה משלים, תכנון תשתיות אוויריות וקרקעיות.'
נמל תעופה משלים, תכנון תשתיות אוויריות וקרקעיות.
12/04/2019 | 14:00
5
285
מוזמנים לקרוא את המצגת בלינק הבא.

הדו"ח מציג תכנון של תשתיות אוויריות וקרקעיות
לנמל תעופה בינ"ל ברמת דוד ונבטים.

ניתן לומר שהאופציה היחידה האפשרית,
לנמל תעופה משלים לנתב"ג, היא ברמת דוד.

בנוסף לכך בכנס מציעים של נתיבי ישראל
הוצג לוח זמנים לבניית השדה ברמת דוד.
על פי מה שידוע לי, לא הוצג לוח זמנים לבניית שדה בנבטים.
לצפיה ב-'הגיע הזמן ו2023 זה אמנם קצת רחוק אבל יפה שכבר מתחילים'
הגיע הזמן ו2023 זה אמנם קצת רחוק אבל יפה שכבר מתחילים
29/04/2019 | 09:59
45
לצפיה ב-'כ"ץ: "אני מעדיף את חלופת נבטים - אבל מערכת הביטחון מתנגדת"'
כ"ץ: "אני מעדיף את חלופת נבטים - אבל מערכת הביטחון מתנגדת"
03/06/2019 | 19:38
3
58
או במילים אחרות: השדה יקום ברמת דוד,
לכו תציקו לחיל האוויר.
לצפיה ב-'אז מה זה נבטים ? ..... '
אז מה זה נבטים ? .....
17/06/2019 | 01:47
2
36
דווקא באזור באר-שבע זה הרבה יותר רצוי
לצפיה ב-'נבטים קרובה מאוד לב"ש...'
נבטים קרובה מאוד לב"ש...
21/07/2019 | 09:39
1
8
לצפיה ב-' גם במצפה-רמון לא יזיק את שדה קטן'
גם במצפה-רמון לא יזיק את שדה קטן
21/07/2019 | 19:39
11
שדה תעופה קטן על יד מצפה-רמון באמת היה מפתח את המקום.

לצפיה ב-'תכנית פינוי-בינוי מפרץ חיפה'
תכנית פינוי-בינוי מפרץ חיפה
05/04/2019 | 01:00
13
641
כתבה מצויינת! (וכן, משרד יעקב וטלי יער הוא פשוט טוב!)
לצפיה ב-'עצוב מה שקרה לחיפה.'
עצוב מה שקרה לחיפה.
05/04/2019 | 15:31
9
148
פעם, בשנות העשרים והשלושים, חשבו שהיא תהיה
המטרופולין הראשי של ישראל, היום אם מישהו יאמר דבר כזה
יחשבו שיש דליפה של חומ"ס מבז"ן.
התכנית מאוד מעודדת אבל האזורים האלו הם ברובם
האזורים הפרבריים של המטרופולין.
המרכז של מטרופולין חיפה זה אזור הנמל, תחנת הכוח ועוד כמה מתקנים שם.
אבל אזורים אלו לא מתפנים בזמן הקרוב.
לצפיה ב-'אתה מסתכל אחורה...'
אתה מסתכל אחורה...
05/04/2019 | 16:32
8
148
  1. "עצוב" - נכון, אם מסתכלים על העבר (עיקר "התקופה העצובה", לדעתי היא מאמצע שנות ה-90 ועד לתחילת הקדנציה של יונה יהב כראש עיר). לדעתי יונה יהב הכניס רוח שינוי ענקית בעיר, רוח שנמצאת רק בתחילת הדרך, אבל עדות לכך ניתן לראות בכל מה שמתרחש בתחתית הכרמל - הדר, המושבה הגרמנית ואזור רחוב הנמל. נראה לי שמחליפתו תחזק את המגמה, שלמעשה פירושה הוא שינוי הבסיס הכלכלי של העיר ושינוי המוקד החברתי-תרבותי. אגב, הבעיה היום היא שיונה פעל להורדת הבסיס העירוני למורדות הכרמל ובכך נפגעה מאוד העירוניות של הכרמל. האתגר היום - של קליש - הוא למעשה לבנות מוקד עירוני נוסף ועצמאי גם בראש הכרמל. אתגר מאוד לא פשוט...
  2. מדבריך נראה שאתה מתייחס לקריות כגוש/עיר אחרת ולא כך הדבר. הקריות הן חלק בלתי נפרד מחיפה. דבר שיחוזק ע"י התכנית החדשה (ומין הראוי שתוקם סוף סוף רשות אחת! בדוואי לכל הקריות ביחד...). מכיוון שכך, התכנית החדשה נמצאת ממש בלב המטרופולין.
לצפיה ב-'מקבל גם מטרופולין חיפה-קריות.'
מקבל גם מטרופולין חיפה-קריות.
08/04/2019 | 17:36
5
104
אם כי יש חור שחור בין הקריות לחיפה, התכנית הזאת פותרת אותו חלקית.
אבל בו זמנית מעמיקים את הפער בין חיפה לקריות,
בונים את נמל המפרץ ומרחיבים את שדה התעופה,
ובאותו זמן יש תכנון לנמל תעופה בינלאומי ברמת דוד.
כל אחד מושך לכיוון אחר.

כתבת לגבי המוקד העירוני על הכרמל,
כבודו במקומו מונח ואני מקווה שהוא ישגשג,
אבל הוא אינו מהווה מוקד ארצי ובספק אפילו מוקד לקריות.
למטרופולין חיפה-קריות יש (או היה) פוטנציאל להיות הרבה יותר
גדול מהיותו כרגע, הן באוכלוסייה והן בכלכלה,
אך, לדעתי, בכדי לממש אותו יש לפנות את כל השטחים
בין חיפה לקריות, מערבית לכביש 4.
לצפיה ב-'לאאאא'
לאאאא
08/04/2019 | 23:31
4
96
שדה התעופה (הבינ"ל) שמקדמת קליש-רותם בחיפה יבוא במקום זה המקודם ברמת דוד.
המוקד העירוני על הכרמל לא אמור להיות "מוקד ארצי", אלא מוקד עירוני-מקומי. לדעתי יש צורך במוקד כזה לאור המבנה (הטופוגרפיה) של העיר חיפה, והוא חייב לקום כדי למנוע יצירת "חור שחור" וקריסה חברתית-כלכלית של הכרמל.
לצפיה ב-'אתה וקליש תוכלו להטיס שם עפיפונים '
אתה וקליש תוכלו להטיס שם עפיפונים
10/04/2019 | 17:38
3
25
לצפיה ב-'לא אם קליש ורמ"י יצליחו לכופף את חח"י'
לא אם קליש ורמ"י יצליחו לכופף את חח"י
11/04/2019 | 18:07
2
64
ואז ניתן יהיה להאריך את המסלול...
לצפיה ב-'ואת רת"א'
ואת רת"א
11/04/2019 | 21:02
1
109
בנוסף לכך שדה משלים בחיפה
יבטל את התכנית שהבאת בכתבה.
לצפיה ב-'יש במסמך של רתא אי דיוקים'
יש במסמך של רתא אי דיוקים
12/04/2019 | 19:25
68
רכס בכרמל שנמצא מדרום למסלול המתוכן, ופסגותיו לא לא עוברות את 1300 רגל והמרחק הוא של 10 ק"מ מהמסלול. אין שם שום מגבלה..
לא לוקחים בחשבון שבעמק יש ערפל לפחות בשליש מהלילות, דבר שיביא לביטול טיסות נרחב עד שעות הבוקר המאוחרות אם יקום שם שדה..
מדוע נדרש אורך מסלול של 3300 מטר למטוסי 737 או 320?? הם נוחתים ב2 ק"מ בקלות בשאר העולם.. 3300 מטר זה למטוסים רחבי גוף..
נראה שגם רתא משנה את הנתונים בשביל שלא יקום בחיפה שדה חליפי..
לצפיה ב-'אז זהו שלא, היום הקריות הם גוש נפרד מחיפה'
אז זהו שלא, היום הקריות הם גוש נפרד מחיפה
29/04/2019 | 10:14
1
50
זה קרה בתקופת מצנע שהעיר חיפה ירדה מחשיבותה ובקריות צצו תחליפים לכל מה שהיה פעם בחיפה.
היום הקריות הן עצמאיות לחלוטין ומתפקדות כגוש אחד.
יש 2 ערים חזקות, מוצקין וביאליק, וקריית ים, חיים(חיפה) ואתא עובדות בשיתוף פעולה.
זה נשמע כאילו יש פה חזקים וחלשים אבל זה לא כך, לא שאין אגו אבל הרשויות משתפות פעולה פחות או יותר עם יצירת מרכזי עסקים חדשים תח"צ וכו... 
זה לא מבטל את חיפה כעיר הגדולה.
לצפיה ב-'כן, מצנע... הרעה החולה שעברה על חיפה... '
כן, מצנע... הרעה החולה שעברה על חיפה...
30/04/2019 | 08:31
49
לפחות המדינה ניצלה.
לצפיה ב-'לא ישים - גם הארכת שה"ת'
לא ישים - גם הארכת שה"ת
18/08/2019 | 15:58
2
7
מה שנראה לי כישים הוא תיירות וחקלאות ימית.
לצפיה ב-'חקלאות ימית...'
חקלאות ימית...
19/08/2019 | 08:02
1
9
אני ממש לא מבין בזה הרבה, אבל קצת מביט סביב - בעיקר על "החקלאות היבשתית" וכל היבטי החיים "היבשתיים" שלנו, וגם לי נראה שחובה עלינו להתחיל לחפש אפיקי מזון ימיים (מה שנקרא "חקלאות ימית"). יחד עם זאת, אני יודע שהדבר ממש לא פשוט כ"כ. יש כמה בעיות בנושא:
  1. מחלות (כן. בהחלט! מחלות של דגים ויצורי ים. אני לא יודע הרבה בנושא, אבל זה קיים).
  2. זיהום הים - כתוצאה ממעשי ידי האדם.
  3. זיהום וישינוי אקולוגי של המרחב הימי (והחופים) כתוצאה מהחקלאות הימית.
  4. סכנות לחקלאות הימית (ע"ע המדוזות החדשות החודרות למרחב הים התיכון).
אבל אני בטוח שניתן יהיה להתגבר על הדברים הללו - בעזרת מימון ומחקרים.
בעשר לעליית מפלס מי הים: נו, שויין... יש תחזיות שמדברות על הצפת חצי ממדינת ישראל. אז מה נעשה? נבנה רק ביו"ש?? ויש תחזיות על היפרדות השבר הסורי-אפריקאי, אז מה נעשה? נברח מהבקעה ומאילת?? אני אומר: בינתיים אנחנו פה, אז נחייה עם מה שיש ונתמודד עם כל צרה בשעתה (ברור שיש לחשוב ולבחון את הדברים ומשמעויותיהם, אבל אין לנו את הפריבילגיה לוותר על בניה ושטחים בגלל תחזיות לעוד 10,000 שנה...
לצפיה ב-'לא ראיתי תחזיות על הצפת חצי מדינת ישראל'
לא ראיתי תחזיות על הצפת חצי מדינת ישראל
01/09/2019 | 14:04
4
יותר על מה יקרה אם מי הים יעלו במטר אחד או שלושה. ששני אלה יותר סבירים. קשה לחזות מה יקרה.
בכל הקשור לתכנון צריך לעבוד עם מגוון הדברים השונים.
למשל, שהכניסו את התקן לרעידות אדמה בסוף שנות השבעים.
עכשיו ידוע שמי הים יכסו חלק מהשטח שבין קיבוץ יגור לשפר הקישון והצפות מעבר לזה. לכן, צריך להערך לזה.
זה דומה מאוד לזה שהגעתון עולה על גדותיו מדי שנה.
לצפיה ב-'ככה זה עובד...'
ככה זה עובד...
01/04/2019 | 11:25
1
1100
ככה עובדת מערכת ההטעייה: מציגים לכם מצגת של "דמוקרטיה ושקיפות", אבל הכל למעשה "חליפות תפורות". ככה המדינה מרמה אותנו.
לצפיה ב-'מה חדש? אנחנו על פרוייקט קטן של שיפוץ בניין עברנו את זה'
מה חדש? אנחנו על פרוייקט קטן של שיפוץ בניין עברנו את זה
29/04/2019 | 10:02
28
כשניסו למנות כל מני אנשים לתפקידים.
מזל שלא אישרו בסוף אנחנו מתקדמים. 
לצפיה ב-'מה היא "עיר ירוקה"?'
מה היא "עיר ירוקה"?
01/04/2019 | 08:39
42
השימוש במונח הפך להיות מאוד נפוץ ו-"מושך/מפתה" בשנים האחרונות, וישובים (וממתגי-ערים) רבים ממהרים להתהדר בו. אז לטובת אלו שרוצים קצת לרדת לעומק, מעבר לשיחות-הסלון, מצ"ב מאמר מאיר עיניין בנושא.
לצפיה ב-'מה חדש בפרויקט הסעת ההמונים במטרופולין גוש דן ?'
מה חדש בפרויקט הסעת ההמונים במטרופולין גוש דן ?
31/03/2019 | 21:08
1
205
ראיון ייחודי שערכנו עם ניר קוגל, סמנכ"ל תכנון בנת"ע, ועם קרן זוהר, סמנכ"ל ביצוע בחברה, על האתגרים בתכנון ובביצוע תחנות המעבר בפרויקט הרכבת הקלה ��, על העבודה עם אנשי מקצוע זרים ועל הלקחים מתכנון וביצוע הקו האדום��.
קראו, כאן >> http://bit.ly/2FOy26F
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
01/04/2019 | 08:57
15
לצפיה ב-'כשההיצע עולה על הביקוש'
כשההיצע עולה על הביקוש
31/03/2019 | 13:15
58
יש לזה רק הגדרה אחת: כשל תכנוני!
מוקדש לכל הצועקים ל-"מחסור ביחידות דיור"...
הפתרון אינו "לייצר/להפשיר יותר", אלא - לתכנן נכון יותר!
לצפיה ב-'שובר את הראש על השאלה הזאת כבר שנים'
שובר את הראש על השאלה הזאת כבר שנים
29/03/2019 | 20:58
11
149
מאז שעליתי לישראל אני לא מצליח להבין משהו
למה אין פה תשתיות גז ומים חמים???
למה אנשים משלמים פי 5 על דירה מהמחירים באירופה ומקבלים חצי ממה שמקבלים ברכישת בקטה מעץ באיזה חור באירופה?
מאיפה שבאתי, כאשר אני מספר להם שאצלי בדירה המים מחוממים מהשמש ושהגז מגיעה מבלוני גז אנשים מסתכלים עלי כאילו נפלתי מהירח...
שואלים אותי איך זה ולמה ככה, וואלה לא יודע מה להגיד

לצפיה ב-'עלויות'
עלויות
30/03/2019 | 01:08
87
שאלה: וכי איך אתה רוצה שיחוממו המים בדירה שלך (אם לא באמצעות השמש)?
לצפיה ב-'הסטוריה של התפתחות מהירה בתנאי מחסור בכל'
הסטוריה של התפתחות מהירה בתנאי מחסור בכל
03/04/2019 | 13:07
8
68
כסף, מדינה עניה שקמה ממלחמה נוראית באיבוד מיטב הכוחות הצעירים והיוזמים
חומרי גלם, הכל מיובא כשאין כסף לשלם עד לתחילת השילומים מגרמניה,
דלק, היה עד 48 בשפע מבתי הזיקוק שזיקקו נפטא מעירק אך עם סיום המלחמה הביאו נפטא באוניות,
גז, בתי הזיקוק מיצרים מוצר עודף שבחלק מהעולם פשוט נשרף בארובה אך כאן אספו כגז לבישול, זה גז שונה מהטבעי בעל ערך קלורי גבוה יותר וכמות קטנה מכדי שיפרסו צנרת בכל הארץ כמו ברומניה (צינור צהוב בכל כפרון),
דיור, תמיד היתה בעיה בשל קצב רבוי האוכלוסיה ועלית רמת החיים, תוסיף על זה ממשלה שבאמת משתדלת לא לספק דיור במחיר סביר (מעלים שכר שמשלם הקבלן בלי לממן זאת) והנה עלית מחיר, אתה משווה לאירופה עם קצב רבוי שללי?
לצפיה ב-'מסכים בהכל חוץ מנושא מחירי הדיור'
מסכים בהכל חוץ מנושא מחירי הדיור
05/04/2019 | 17:01
7
47
להלן דעתי בעניין הסיבות למחירי הדיור בארץ.
  1. ריבוי/גידול אוכלוסיה, כפי שציינת.
  2. הקטנת/הפחתת שטחי הקרקע למגורים: בשל מלחמות, "הסדרי שלום", התרחבות אזורי העימות, שטחי צבא/אימונים וכד'.
  3. מחסור בכוח-אדם: עד שנות ה-90 ועד להסכמי אוסלו היו שפע של עובדים זולים - מהגדה ומקרב ערביי ישראל, אך בקרב ערביי ישראל חלה "ישראליזציה" והם החלו להידמות ליהודים יותר ויותר. דבר שבא לידי ביטוי גם בנושא התעסוקה ומקצועות העיסוק ואילו הפיגועים שבאו בעקבות הסכמי אוסלו סגרו את השער בפני כוח העבודה הרב והזול שהגיע מהגדה המערבית ומעזה.
  4. פיתוח תשתיות שגוי (לחלוטין!): תוך העדפת הרכב הפרטי על פני תחבורה רבת-קיבולת וכזו בעלת "טביעת גלגל נמוכה".
  5. עלויות התשומות: עם הגידול בצפיפות והצורך לעלות לגובה, נדרשו שינויים בחומרים ובשיטות הבניה. דבר שתרם גם הוא את מחירו (כמובן שזה בא לצד הצורך בעובדים מתמחים יותר, שמתומחרים בהתאם).
  6. הגדלת צפיפויות דרשה פיתוח סביבתי מושקע יותר = עוד כסף (נכון שהוא נופל על כתפיים רבות יותר, אבל עדיין היחס אינו יחס ישר).
לצפיה ב-'מטרת הממשלה למנוע ירידת מחירי דיור שתגרור הפלת הממשלה'
מטרת הממשלה למנוע ירידת מחירי דיור שתגרור הפלת הממשלה
05/04/2019 | 19:06
6
40
לכן היא פותחת במאמץ מיוחד למנוע ירידת מחיר (בדוק מתי מדד מחירי הדיור התחיל לקפוץ באמת - מדד דיור עלה ב 10 שנים ב 88% נטו)
1הריבוי לא השתנה
2 אין פחות שטח אלא רק עצירת מסירת שטחים ע"י רמ"י
3 מחסור כ"א נגרם ע"י הממשלה לטובת חברות לאספקתו ועלית מחיר דיור
4 רכב פרטי זו מגמה מתוכננת היטב למען המרוויחים מכך כולל מס נוסף מכל גניבת רכב
5 עלית גובה מורידה מחירים - לכן כל קבלן מעכב בניה כשלא מאשרים לו תוספת 2 קומות
6 צפיפות = עוד מסים והרבה מאוד מזה

מ,ש,ל,

נותר רק לדון מה רצוי ולמי
לצפיה ב-'אני ממש לא מסכים עם הניתוח שלך'
אני ממש לא מסכים עם הניתוח שלך
07/04/2019 | 08:27
5
36
מסופקתני אם "מטרת הממשלה למנוע ירידת מחירי דיור שתגרור הפלת הממשלה".
נתוני בסיס:
א. "לציבור זיכרון קצר"...
ב. הציבור לא רוצה בהורדת מחירים. נהפוך הוא! מי שאחראי - במידה רבה מאוד - לעליית מחירי הדיור הוא "הציבור", שרוצה "להרוויח ממכירת הדירה" (תראה לי אדם אחד שמוכן להפסיד כסף, כדי "להוריד את מחירי הדיור" ).
ג. נכון שיש הטוענים ש-"יש לעצור את עליית המחירים", אבל מנגד יש את האינטרסנטים (בעיקר אילי ההון והנדל"ן, שמפמפמים ומתחזקים את עיתוני ועיתונאי-החצר) שדוחפים להעלאות מחירים (והם עושים זאת בעיקר ע"י העלאת והפרחת "פתרונות" שסופם יוביל דווקא להעלאות מחירים מסחררות. ע"ע "אילי נדל"ן" ו-"ביקוש מול היצע") והם גם המקורבים לשלטון...
ד. היחידים להם כואב מחירי הדיור הם אלו שעדיין אין ברשותם דירה פרטית "כפי שהם רוצים".
ה. רוב אנשים במדינה בעיקר "רוצים יותר". זו הסיבה העיקרית לדעתי לרוב תחלואי המדינה. לו יפסיקו את המרדף המטורף אחרי "היותר" החומרי, לו ילמדו להנות ולהעריך את מה שיש במקום לרדוף אחרי "הדשא של השכן", מצבנו הכללי היה הרבה יותר טוב. אבל כאן אני גם גולש מגבול הגזרה של נושאי הפורום, אז אעצור כאן.

ולשאר טענותיך:
  1. אנחנו כנראה מדברים על פרקי-זמן שונים... הריבוי עלה - באמצע שנות ה-90 - כתוצאה מהעלייה מרוסיה. מראשית שנות ה-2000 (ואולי לפני כן) אכן יש "התכנסות לנורמאליות", אבל גם היא נמצאת בתנודתיות לא ברורה (עליית האנטישמיות באירופה, למשל - ע"ע צרפת - גורמת מידי פעם לגלי-עלייה קצרים, המשנים את גרף הריבוי הטבעי).
  2. "עצירת מסירת שטחים ע"י רמ"י"... סליחה על ההתבטאות, אבל הטענה הזו - הפופוליסטית והרדודה (המפומפמת לציבור ע"י עיתונאים וגופי תשקורת רדודים, שמשרתים אינטרסים עלומים. או לא כל כך עלומים. ראה ס' ג' לעיל...) - היא שטות מוחלטת! רמ"י הוא גוף ביצועי בלבד, המבצע את מדיניות הממשלה/השר העומד בראשו ולא גוף מחליט. (ובפירוט רב יותר: א. רמ"י כפוף להליכי התכנון החוקיים, המנוהלים "י מוסדות התכנון. ב. רמ"י לא יכול לשווק קרקע ללא פיתוח מלא. הפיתוח נמצא במידה רבה בשליטת הרשויות המקומיות. ג. על רמ"י מופעלים לחצים כבדים מן הממשלה/השר הממונה לשווק קרקעות - בהתאם למדיניות הממשלה. ד. כל מקרה לגופו, אבל ברוב מקרי הפשרות/קידומי תכנון קרקע לשיווק ע"י רמ"י, מדובר על קרקעות שיש לפדות מחוכרים ומחזיקים קודמים. הליך פדיון הקרקע הוא ארוך מאוד, ולרוב גם נגרר לבתי משפט. דבר שמאט מאוד ומעכב מאוד את שיווק הקרקע).
  3. נכון. המרוויח העיקרי מן הרכב הפרטי והעדפתו על-פני תחבורה נכונה ומתאימה, היא המממשלה וגורמים כלכליים נוספים (דבר העומד כמובן בסתירה עם הטענה כי "לממשלה יש אינטרס בהורדת מחירים" ואפילו מחזק את טענתי שהממשלות בארץ מעודדות את עליית מחירי דיור).
  4. "עלית גובה מורידה מחירים". עוד מסקנה מוטעית לחלוטין. הקבלנים עוצרים בנייה ומשתוללים כדי להוסיף קומות/יח"ד עמ"נ להרוויח יותר כסף. עוד קומות = עוד יחידות דיור = עוד רווח כספי ליזם! אודה אם תוכל להסביר לי למה התכוונת בסעיף זה ואיך המסקנה מובילה לכך ש-"עצירת בניה תורמת להורדת מחירי הדיור" (ממש לא הבנתי איך הגעת למסקנה ש-"מטרת הקבלנים היא הורדת מחירים, על ידי תוספת בניה". אני לא מכיר גוף כלכלי המונע מאינטרסים פילנטרופיים...).
  5. מה הקשר בין צפיפות למיסים??? ומה הקשר בין אמירה זו לבין העלייה במחירי הדיור? אודה לך אם תסביר.
לצפיה ב-'אנסה בקצרה'
אנסה בקצרה
07/04/2019 | 11:51
4
29
רמ"י רק מבצע אבל החלטות כבר כתבתי באות מלמעלה לגרום לצריכת בירוקרטיה מוגדלת כך שכל שקל נגמר בשופט עליון ולא במסירת שטח לפני 10 שנים, בעצם מה זה "פדיון קרקע" אם לא בירוקרטיה? מדוע שיפדו במקום לאשר בניה בשטח במצבו ורק להציב תנאים לטובת הציבור ולגבות מס,
דוגמה קטנה מה שהם עושים בישובים החקלאיים מושבים וקיבוצים שהם מתערבים בסוגית השיתופיות שאינה כלל מעניין המדינה פרט למיסוי שניתן לשינוי
קל בלי לעצור בניה מעל ל 10 שנים - מה אכפת למדינה אם הקיבוץ שיתופי או מופרט? רק תרוץ לבצע עוד הליכי בירוקרטיה כולל דיונים בבג"צ שנים ארוכות,

עלית גובה מחלקת את הקרקע לעוד יחידות ולכן מורידה מחיר כל יחידה אלא אם לממשלה יש מדיניות שמבטלת את היתרון ומעבירה את ההפרש לקבלן ולמס במקום לדייר, צפיפות מוסיפה נישומים ליחידת קרקע ומורידה עלויות תפעול לעיריה, אבל מי שקובע את הגובה זו לא העיריה ומוסדותיה אלא תב"ע שנכפת על העיריה ותושביה, שכונות שלמות ממתינות שנים כי מאלצים קבלן להפסיד בגלל גובה מוגבל - באבן גבירול אפשר להסתפק ב 9 קומות בגלל המחיר ליחידה אבל בעצם 26 יהיה יעיל בהרבה, אבל אם יהיו עוד דירות במקום המחיר ליחידה ירד חלילה וחס,
לצפיה ב-'יש לך המון טעויות'
יש לך המון טעויות
07/04/2019 | 23:52
3
24
אני מבין שאתה איש "ההתיישבות העובדת" (ולצערי, היום היא כבר "אובדת"), ומבין (ומצדיק) את כאבך על התייחסות רמ"י להתיישבות אבל לצד זאת, תקצר היריעה מללמד ולהסביר כאן את כל הטעויות שבדבריך.
מציע שתתחיל בהבנת תורת התכנון העירוני (תתחיל ב: עומסים על תשתיות, נושא הקצאות קרקע למטרות ציבור, חישובים ופרוגרמות בנושא תחבורה) ותמשיך למבנה מערכת התכנון. אחר כך עוד יש הרבה חומרים נוספים, אבל לא אפיל עליך הכל במכה אחת 
לצפיה ב-'במקום ללמד אותי למד צדק ויושר את מי שמחליט ומאשר'
במקום ללמד אותי למד צדק ויושר את מי שמחליט ומאשר
08/04/2019 | 16:42
2
22
עסקתי בתחום מספיק זמן כולל לימודים שכיום לא יהיה לי תועלת בלימוד נוסף - כבר לא יעסיקו אותי בתחום, מזל שיש עוד מי שמעסיק את הבן שלי,
לצפיה ב-'פירוט...'
פירוט...
09/04/2019 | 00:13
1
19
  1. "רמ"י רק מבצע אבל החלטות כבר כתבתי באות מלמעלה לגרום לצריכת בירוקרטיה מוגדלת כך שכל שקל נגמר בשופט עליון ולא במסירת שטח לפני 10 שנים": לא הבנתי למה אתה מתכוון ומה אתה מציע (הניסוח ממש לא ברור). מה האלטרנטיבה?
  2. "בעצם מה זה "פדיון קרקע" אם לא בירוקרטיה? מדוע שיפדו במקום לאשר בניה בשטח במצבו": גם כאן הניסוח לא ברור כל כך. אבל אם הבנתי נכון (ברשותך...) אני מניח שהתכוונת שיש לאפשר לקיבוצים, למושבים ולחוכרים החקלאיים ליזום ולממש את הבניה בקרקע אותה הם חוכרים. האמנם?
  3. "מה אכפת למדינה אם הקיבוץ שיתופי או מופרט?": "למדינה" לא אכפת אבל לבתי-המשפט אכפת גם איכפת (סוגיה של מהות ותוכן חוזי החכירה). מה לעשות שהמדינה לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה, ושבתי-המשפט נמצא מעל לכולם? (שאל את איילת שקד...).
  4. "עלית גובה מחלקת את הקרקע לעוד יחידות ולכן מורידה מחיר": מורידה מחיר הקרקע ליחידה. לא בהכרח מורידה את מחירי הדירות. אבל לא זו הנקודה. הנקודה היא שגם אם אתה צודק, והעלאת הצפיפויות תוזיל את מחירי הדיור, אתה עדיין לא יכול להעלות צפיפויות בכל מקום וללא הגבלה (ראה ס' 8 להלן).
  5. "אלא אם לממשלה יש מדיניות שמבטלת את היתרון ומעבירה את ההפרש לקבלן ולמס במקום לדייר": לא הבנתי למה אתה מתכוון בדברים ואיך לדעתך זה אמור להשפיע על מחירי הדיור.
  6. "צפיפות מוסיפה נישומים ליחידת קרקע ומורידה עלויות תפעול לעיריה": נכון (למרות שהניסוח מטעה. צ"ל: הצפיפות מעלה את מספר הצרכנים למטר תשתית ובכך מקטינה עלויות הקמה ותחזוקת תשתיות).
  7. "מי שקובע את הגובה זו לא העיריה ומוסדותיה אלא תב"ע שנכפת על העיריה ותושביה": וואו... כמה רחוק מהמציאות! את התב"ע יכולים ליזום מספר גופים: מוסד ממשלתי רלוונטי (למשל: משב"ש או רמ"י, או מינהל התכנון), בעל אינטרס בקרקע (בעל/חוכר הקרקע) או הרשות המקומית. נכון שיש מקרים לא מעטים שהעירייה מתנגדת לתב"ע שיזם אחד מהגופים האחרים, אבל - במקרים של מוסדות ממשלתיים (רמ"י/משב"ש) הם כמעט תמיד אינם פועלים בניגוד לעמדת הרשות המקומית. ובכל מקרה, כאשר התכנית מגיעה לוועדה המקומית (בה שולטת העירייה) וזו מגישה המלצה שלילית למחוזית - יש לדבר משקל רב מאוד. ככה ששום דבר לא "נכפה", כפי שאתה כותב... (ובכל מקרה, בהליכי התכנון כל צד משמיע את עמדתו ומוסד התכנון הרלוונטי הוא המחליט החלטה מקצועית ודמוקרטית, ככל האפשר). אבל - השאלה העיקרית היא - מה לטענה זו (גם אם היא היתה נכונה) ולעליית מחירי הדיור??
  8. "שכונות שלמות ממתינות שנים כי מאלצים קבלן להפסיד בגלל גובה מוגבל - באבן גבירול אפשר להסתפק ב 9 קומות בגלל המחיר ליחידה אבל בעצם 26 יהיה יעיל בהרבה": גם כאן נדרש היה מאמץ רב להבין את כוונתך (הניסוח שוב לא ברור), אז סליחה אם טעיתי בהבנה. אי-אפשר להגביה/לצופף "בלי חשבון"! יש מגבלות תכנון: החל מנושא הקצאות קרקע למוסדות ושטחי ציבור ועד לנושא תשתיות בכלל ותשתיות תחבורה בפרט. בין לבין יש להוסיף כמובן: התאמה לבינוי הקיים בסביבה ("שיקולי תכנון"), נושא הצללות, משטרי רוחות (נושאי איכ"ס) ועוד.
  9. "אבל אם יהיו עוד דירות במקום המחיר ליחידה ירד חלילה וחס": לא הבנתי את הכוונה/ניסוח.

לצפיה ב-'הסבר לפירוט'
הסבר לפירוט
09/04/2019 | 22:34
12

1 אין בינינו ויכוח על תפקיד רמ"י אלא על ההוראות שקיבל לכן הטענות שלי על רמ"י הן לא אישיות לעובדיו אלא למנחיו,
הצעה פשוטה שלכן לא תתקבל – יש חוכר לקרקע שהשביח אותה עשרות מונים עם הזמן ולכן מגיע לו זכויות שהוכרו כבר, אין כל סיבה שהוא יעביר את הקרקע לאחר (דרך פדיון לרמ"י) והאחר יבצע את ההשבחה הנוספת וירוויח ממנה נוסף על ה"רווח" שהוכר כבר, ברור שלמדינה מגיע מס על כל העסקה אך למה לבזבז זמן לפחות 10 שנים בדיונים במקום להשביח מייד ולהגיע להסכם כמו בין כל מוכר וקונה, כיום המדינה מאלצת כל אדם שרכושו/הכנסתו נפגע מהחלטותיה להגיע לדיוני משפט רק במטרה להתיש את כולם (ראה הקיוסק בצומת הטכני ומה זה גרם לגשרים ולתחבורה בסביבה),

2 ראה תשובה 1 אכן זו הכוונה ואין כאן כל יתרון לחקלאים על פני אחרים כמו זוכי דירות מלפני 15-20 שנים במרכז הארץ במחיר של שכר מינימום של 2 חודשים,
החקלאים ישלמו מס בדיוק כפי שיוטל עליהם, יעלם מהנוסחה "פדיון – מכירה לאחר – מכירה לקבלן הבונה" אלא החוכר יבנה וימכור לדייר, ואז ממ"י יעביר את זכויות החכירה ישר לדייר,
נראה מכתיבתך המודגשת שאתה מתנגד לזכויות החקלאים – אני מכיר את הבעיה אבל זכויות נשללו מחקלאים כדי שהישוב שלי יוכל לקום (ניתנו להם זכויות קדימות בהגרלות הראשונות המוזלות ובזה הסתימו זכויותים, החכירה שלי המתינה ב"פדיון אצל רמ"י" קרוב ל 15 שנה כי לא סימו את דיוני החוכר הקודם),

3 הממשלה/כנסת חוקקה ובית המשפט שופט על פי החוק לכן אם המדינה רוצה אחרת היא יכולה לחוקק אחרת, אכן אכפת לה מאוד לכן לא מחוקקת פגיעה בזכויות שהמדינה נתנה לקבוצות שיתופיות כמקובל בעולם ולא רק לחקלאים,
להזכירך טענות הליכוד בתחילת שלטונו נגד מס על השיתוף ואיך זה נגמר, לא צריך כתחליף לגרור דיון כלכלי מסחרי על קרקע 10-20 שנה בבתי משפט למען אולי יותש כוחו של החוכר,
7 אני נתקל בבעיה הזו בכל ישוב – פ"ת, לוד, רמלה, ראשל"ץ, בית שמש, רחובות, ראה כאן דיון על חיפה,,,
8 אין כל מניעה לבנות במתחם המתוכנן כעת בת"א X5 דירות כולל הקצאת כל הצרכים הציבוריים של כל הדירים והסביבה באותו השטח – דוגמאות יש בכל העולם, ואפילו בארץ
9 שפע דירות יוריד מחיר ומבחינת בעלי הדירות כיום זה בהחלט "חס וחלילה"

אני מקווה שמצינו

לצפיה ב-'דוגמא... (מחירי החשמל)'
דוגמא... (מחירי החשמל)
14/04/2019 | 16:08
29
אמנם הנושא שייך יותר לתחום האנרגיה והכללה ופחות ל-"תכנון ערים", אבל אני מקווה שיעזור לך להעמיק בחשיבה.

לצפיה ב-'ישראל 2048 - מסמך מרתק!'
ישראל 2048 - מסמך מרתק!
21/03/2019 | 08:37
1
156
ארוך, מעמיק ובהחלט שווה קריאה.
ואם אתם רוצים בפורמט נוסף/אחר, אז יש גם בדה-מרקר...

תהנו.
לצפיה ב-'ויש אירגון!'
ויש אירגון!
24/03/2019 | 16:45
76
מסתבר שמאחורי המסמך עומד ארגון/קבוצה. כך ייצרו את "ישראל 2020", ממנו יצאה תמ"א 35 וכל מדיניות התכנון הנוכחית...
לצפיה ב-'דחוף ! חובת התקנת מאחזי יד בדרך ציבורית בכל קטע משופע??'
דחוף ! חובת התקנת מאחזי יד בדרך ציבורית בכל קטע משופע??
16/03/2019 | 15:51
3
61
שלום,

חיייבים לדעת לפגישה עם העיריה שנקבעה בהתראה קצרה, ליום ראשון 17.3.19
בצהריים. 
1.  האם יש תקן המחייב מעקות/מאחזי יד  בחלקים משופעים במעבר ציבורי בכל מקרה? 

2. ואם כן, לפי איזה קריטרוניים או חישוב נקבע היכן יונחו מאחזי יד : לפי אחוזי  שיפוע?

3.  אם הרחוב צר ויש קירות בניינים משני צדדיו: האם  מותר להתקין   מאחז יד רק  בצד הירידה, ולא בצד העליה שממילא צמודה לקיר בנין ?? 

4. בהמשך לשאלה הקודמת:  האם התקן מחייב התקנת שני מאחזי יד משני הצדדים באותו מקטע משופע בכל מקרה ומקרה ??

5. האם ניתן להתנגד להתקנת מעקה/מאחז יד של העירייה בדרך ציבורית בצמוד  לצידי דלת הכניסה לבית פרטי צמוד קרקע? 

הלואי ואיענה עד מחר, יום ראשון 17.3.19 לפני הצהריים , כך שנוכל  להיעזר במידע מקצועי. הלואי !! 

המון תודה לכל סיוע  !!!
המון תודה לכל סיוע !!!
לצפיה ב-'יש להתייעץ עם "מומחה נגישות"'
יש להתייעץ עם "מומחה נגישות"
17/03/2019 | 11:04
2
26
לרוב - אדריכל שזה תחום התמחותו. מדובר בתקנים שמופיעים בתקנות התכנון והבניה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'אין מומחה טוב יותר מאדם עם מוגבלויות'
אין מומחה טוב יותר מאדם עם מוגבלויות
18/03/2019 | 12:58
1
25
לדעתי מבלי להכיר את התקנות, חובה לכלול בהן, שבכל מקום בו קיימות מדרגות בדרך/שביל עירוני מחוייב במעקה, לפחות בצד אחד. אם קיים רווח מספיק ניתן להתקינו במרכז הדרך ואם לא ניתן יש להתקינו בצמוד לגדר/קיר המבנה. 
לצפיה ב-'הוא שאל על "חובה" (חקיקה...)'
הוא שאל על "חובה" (חקיקה...)
19/03/2019 | 08:37
9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?
שחר לרום-השקעות נדל
שחר לרום
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה