לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82768,276 עוקבים אודות עסקים

פורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תכנון עירוני וסביבתי

ברוכים הבאים לפורום תכנון עירוני, אזורי ותשתיות.

הפורום מאגד בתוכו מספר תחומים מרתקים הקשורים לפיתוח
ותכנון של ערים ואזורים וכן מתחומי הנדל"ן השונים (בדגש על התכנון), הוא עשוי לקרוץ לאנשים מתחום התכנון, ההנדסה, הבינוי והתשתיות, או כמובן לגולשים המתעניינים בתחומים
אלו.

תחת המטרייה של "תכנון עירוני, אזורי ותשתיות" נעסוק במגוון רחב של
נושאים, ביניהם: פתכנון ופיתוח פיזי, כלכלי וחברתי של ערים או אזורים;  
פיתוח תחבורתי; מרכז מול פריפריה; אוכלוסייה ומגורים;  פרויקטי
תשתיות עירוניים וארציים; תכניות מתאר; תשתית תיירות;  עיצוב
עירוני; שימושי קרקע;  וכל נושא נוסף שתמצאו לנכון לעסוק בו.
כמו-כן הפורום מסוגל לענות ולהתמודד עם סוגיות בנושא קניין במקרקעין, בדגש על רשות (מינהל) מקרקעי ישראל.

אני סבור שהתחום בו אנו עוסקים חשוב ביותר, מעצם העובדה שהוא
נוגע לכולנו, בצורה כזו או אחרת, בכל תחומי החיים, ויותר מזה - הוא
יקבע את פניה הפיזיים והחברתיים של ישראל בעתיד.

אני מזמין אתכם להשתתף בפורום באופן פעיל ולתרום לנו מהידע,
הדעות והמחשבות שלכם בנושא.

בברכה,
ש.
גאוגרף-מתכנן (M.A)

(ועם הרבה רגשי תודה והוקרה לקודמי בתפקיד מנהל הפורום: אלון גרינברג
מתכנן ערים ואזורים)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'ההתמודדות עם פסולת עירונית'
ההתמודדות עם פסולת עירונית
11/12/2019 | 09:51
4
15
צאו ולימדו מהיפנים! (ולא רק בנושא ההתמודדות עם פסולת, אבל בעיקר זה).
לצפיה ב-'עיר בסדר גודל כזה זה כבר דבר מגעיל בפני עצמו'
עיר בסדר גודל כזה זה כבר דבר מגעיל בפני עצמו
12/12/2019 | 00:01
3
9
לצפיה ב-'היית פעם בטוקיו?'
היית פעם בטוקיו?
12/12/2019 | 08:05
2
20
ת"א, בת-ים, חולון ואפילו קרית מוצקין לא מתקרבות לקרסוליה באיכות החיים, ביופי ובהנאה מספקת לתושביה ולמבקריה (ואת זה אני כותב, כשונא ערים מובהק!).

קח טעימה (הגנים המופלאים של טוקיו). אולי תבין עד כמה אתה טועה...
לצפיה ב-'לא הייתי. אתה היית ?'
לא הייתי. אתה היית ?
12/12/2019 | 09:41
1
21
אבל הייתי בערים האלה שאתה הזכרת
וראיתי את האדריכלות המהממת עם האיכות חיים שלהם.
ואני ממש לא שונא ערים ............
אני שונא ערים שלא לוקחות בחשבון שזה נועד עבור 
מיליון דברים מ-א' ועד ת'.
לצפיה ב-'כן. אני הייתי בכל המקומות הללו'
כן. אני הייתי בכל המקומות הללו
12/12/2019 | 13:29
17
אני גם לא נוהג להעביר ביקורת על דברים שאני לא מבין בהם או לא מכיר אותם. ואם מעביר ביקורת - אז רק אם היא מנומקת היטב ומגובה בהוכחות.

ותודה לך על הבדיחות המעולות שאתה מעלה לקראת סופ"ש. אני אוהב הומור מחודד...! ("האדריכלות המהממת עם האיכות חיים שלהם". אין ספק שהאדריכלות הבת-ימית עולה על זו של טוקיו. בזה אנו מסכימים!... אתה תותח)
לצפיה ב-'בנייה מתחשבת אקלים'
בנייה מתחשבת אקלים
10/12/2019 | 12:27
12
נושא ההשפעה ההדדית של הבניה והאקלים (בעיקר "מיקרו-אקלים") ידוע זה מכבר (ע"ע אי חום עירוני). מצ"ב כתבה מעוררת מחשבה בנושא השפעות סוג חומרי הבניה.
לצפיה ב-'ירוחם'
ירוחם
06/12/2019 | 18:27
9
40
ירוחם (כן, כן, "החור הנידח הזה, מהשיר של מאיר אריאל") משנה פניה, וממש לא כולם שמחים על כך...
לצפיה ב-'מחשבה יצירתית בריאה !'
מחשבה יצירתית בריאה !
07/12/2019 | 21:16
8
23
וכמו שאיזה מישהו כתב שם באחד הטוקבקים .....
אפשר גם להפוך שם ישוב נוסף -
עבור תיירות של יוגה וכל מיני דברים בסגנון הזה ..
לא גורדי שחקים ולא מפעלים מזהמים !!! 
יהפכו את המדבר למקום טוב יותר ..............
לצפיה ב-'שאלה קשה...'
שאלה קשה...
08/12/2019 | 08:21
7
18
תיירות בכלל ו-"תיירות בריאות" (שזה הכינוי של סוג התיירות עליו אתה מדבר) היא "רגישה מאוד" כלכלית. בעיקר לאור התחרותיות הקיימת באזור (ראה המבדדים, מצפה-רמון, שכבר מייצבת עצמה כפונה ליעד זה) ועוד. מצד שני, אני מסכים שהנגב בכלל, ואיזור ירוחם בפרט, הוא רגיש מאוד מבחינה סביבתית. דעתי היא שיש לבחון ברגישות רבה מספר נושאים (בהיבט תכניות הפיתוח של ירוחם):
  1. הבסיס הכלכלי העתידי.
  2. התדמית (שרוצה ליצור לעצמה).
  3. ההתפשטות הפיזית.
  4. קיבולת האוכלוסייה והיחס מ"ר לתעסוקה/מס' נפשות בשנת היעד.
  5. הבינוי.
  6. היבטי תחבורה ונגישות.
  7. היבטי אינטראקציה עם הסביבה ומקומה של ירוחם בסביבתה (כולל תחרותיות וחלוקת משאבים ומרכזיות שירותים).
על פניו, יש לי תחושה שהנושאים הללו לא נחבנו לעומק, או שחלק מהם לא זכו להתייחסות ראויה.
לצפיה ב-'רוב השטח של הנגב הוא שמורות טבע'
רוב השטח של הנגב הוא שמורות טבע
08/12/2019 | 22:08
6
18
רוב השטח של דרום הארץ זה בכלל " שמורות טבע " 
ש-על חלקן הוקמו בסיסים צבאיים. 
המחשבה של פינוי-בינוי בדרום היא גם מחשבה נכונה אבל לא בכיוון של
" בניינים גבוהים מידיי .......... " 
ירוחם בחלקה גם כן יושבת על שמורת טבע שהיא חלק מתוך 
המכתש הגדול.

רק חבל שלא דואגים גם למצפה-רמון שהיא אמורה להיות 
העיירה המרכזית שם באזור.

הנגב יכול להיות מקום נהדר עבור תיירות מדברית
בשילוב של תעשיית היי-טק נקייה
ביחד עם התרחבות של בנייה נמוכה,
ולא חסרים שם מקומות יפים.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
09/12/2019 | 07:41
5
15
רוב הנגב הוא שטחי אש ושטחים מופרים אחרים (גם בתחום "שמורות הטבע" מתקיימים שטחי אש רבים, שפוגמים בשימור וברעיון השימור).
ירוחם לא יושבת על שמורת המכתש (לפחות לא השטחים הבנויים שלה ולא שטח השיפוט), נכון שמדרום לה (אזור נחל עורבים) בהחלט יש שטחי שמורה קטנים, אך רובם שטחי אש.
ולגבי "פינוי-בינוי": אני לא מבין איך ולמה הגעת לרעיון שכזה. אני בטח שלא העליתי אותו. ובכל מקרה, היישום אינו כלכלי בנגב.
לצפיה ב-'ועוד נקודה חשובה מאוד: העיר הקרובה לירוחם היא דימונה'
ועוד נקודה חשובה מאוד: העיר הקרובה לירוחם היא דימונה
09/12/2019 | 08:03
2
14
ואחריה באר-שבע. ובהחלט לא מצפה-רמון...
לצפיה ב-'דימונה גם לא כזאת קרובה ( מזל שיש שם לפחות רכבת )'
דימונה גם לא כזאת קרובה ( מזל שיש שם לפחות רכבת )
09/12/2019 | 13:47
1
15
בסך הכל צריך רק להקים מסילה בין דימונה אל ירוחם
שהיא תגיע עד מצפה-רמון ובחזרה.
ועוד מסילה קטנה בין ערד לבין באר-שבע.
אבל כנראה שלא עושים את זה
כי רוצים שזה יתחבר אל המסילה העתידית של אילת.
לצפיה ב-'וואלה רחוקה. 3 שעות...'
וואלה רחוקה. 3 שעות...
10/12/2019 | 10:36
12
ברגל.
17 דקות ברכב (וגם זה רק כשיש פקק, בגלל גמל שחצה את הכביש).
לצפיה ב-'קראתי לא מזמן על הרעיון לבנות בתוך העיר במקום להתרחב'
קראתי לא מזמן על הרעיון לבנות בתוך העיר במקום להתרחב
09/12/2019 | 13:31
1
16
השבוע קראתי כתבה על הרעיון לעשות "פינוי -בינוי " 
לאחת השכונות שם ולהקים שם שכונה שהיא תתפקד 
כמו " שכונה סגורה קטנה " .......
במקום להתרחב ולהשאיר כל מיני " חורים באמצע " 
ולחכות מה לעשות עם המגרשים האלה.

זה אחד הרעיונות המעניינים והמבריקים ביותר שאני קראתי בנושא. 
אבל באופן אישי לא נראה לי שזה רעיון טוב בשביל מצפה רמון
שהיא רחוקה מבאר-שבע ( כמעט שעה נסיעה )
וצריכה לתת שירותים עבור כל מי שעובר שם בדרך אל אילת. 
לצפיה ב-'אל תאמין לכל מה שכתוב בעיתונים'
אל תאמין לכל מה שכתוב בעיתונים
10/12/2019 | 10:41
13
תחשוב. תחקור. תתעניין. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'אזהרה לגבי תכנון לקוי של רכבת קלה המסכן חיי אדם!!!'
אזהרה לגבי תכנון לקוי של רכבת קלה המסכן חיי אדם!!!
27/11/2019 | 18:00
2
78
רבותי, נאלץ אני להזהיר אתכם שברחוב ז'בוטינסקי בפתח תקווה ישנו קטע אשר רחוב כצנלסון ברל חוצה אותו ובו עבור עבודות רכבת קלה נחסם מעבר חציה להולכי רגל והקטע אשר נחסם אינו מאפשר שימוש ואינו כולל דרך לחצות את הכביש ואף נמחק על מנת שלא תתאפשר חציה אך ישנם אנשים אשר בעל כרחם עקב נכות ברגליהם או חולשה גופנית עקב זקנה או מצב של יגיעה נפשית, נאלצים להגיע למצב בו הם חוצים את אותו המעבר בו היו מורגלים בני אדם לחצות לצרכי מחיה יום יומית בעל כרחם תוך סכנה מיידית הנשקפת לחייהם. עבודות הכביש לבנית הרכבת הקלה מתעכבות זמן ארוך מן הדרוש, הוא מיותר וראיתי בעיני ממש ויוכח לכם אם תבדקו באותו קטע כביש כי האיזור מסוכן למעבר אך מאלץ את העוברים בו לסכן את חייהם! עבודת הרכבת הקלה אינה מטרד כי אם אסון המסכן מיידית חיי אדם!!!
לצפיה ב-'נשמע רע... '
נשמע רע...
02/12/2019 | 09:02
24
פנית עם הנושא למשרד התחבורה?
אם לא, אני מציע לך להתחיל במינהל תכנון ופיתוח התשתיות.
מצ"ב קישור לפניה בנושא תשתיות הכבישים.
בהצלחה (ונשמח לעידכונים).
לצפיה ב-'מהיכרות טובה עם הצומת - מחיקת המעברים מצילה חיים'
מהיכרות טובה עם הצומת - מחיקת המעברים מצילה חיים
05/12/2019 | 17:18
19
נכון שכל החוצה לוקח על עצמו את האחריות לחייו והמדינה פוטרת עצמה מכך אך המציאות היא שרוב הפגיעות בהולכי רגל על מעברי חציה מסומנים,
למשל לפני כ 20 שנה לא ראו מעברי חציה מסומנים בלוד ולהפלא ופלא היו פחות תאונות להולכי רגל - פשוט נזהרו יותר ונעלמה מהם האשליה שיש איזה שהיא תוספת בטיחות בציור פסים על הכביש שכמובן לא יכול לעצור רכב "בשביל לעצור צריך נהג זהיר" שכמובן לומד מהר שחוצים בכל מקום ונזהר תמיד בכל שטח העיר,
לצפיה ב-'בקשה למידע עובדתי שאולי תציעו פורום אחר: הקארפול בנתניה'
בקשה למידע עובדתי שאולי תציעו פורום אחר: הקארפול בנתניה
09/11/2019 | 18:31
4
42
השאלה היא: האם, ואילו, שינויים נעשו שם (נתניה)? האם בגלל השינויים הענין בנתיב המסוים שם ירד מסדר היום התקשורתי?
לא מצאתי בתפוז פורום מתאים יותר.
לצפיה ב-'אולי בפורום/קבוצה נתנייתית?'
אולי בפורום/קבוצה נתנייתית?
09/11/2019 | 21:54
2
19
לי לא ידוע כלום על הנושא ולא שמעתי עליו. אם לא יימצא כאן אף אחד שיודע, אני מציע לך לחפש קבוצת דיונים נתנייתית. מניח שיש ידעו יותר.
בהצלחה.

לצפיה ב-'אולי לא הצגתי אותו נכון. סבור שבפורום תכנון צריך לדעת'
אולי לא הצגתי אותו נכון. סבור שבפורום תכנון צריך לדעת
09/11/2019 | 22:33
1
35
אולי איני מבין את מטרות הפורום.
זה ענין של תחבורה, שימוש יעיל במכוניות. נכון שמדובר יותר בנושא ארצי מאשר מקומי. אך, נדמה לי שבלי להתכון, משרד התחבורה יצר בעיה בנתניה. שזה לכאורה ענין מקומי. בתקשורת, למשל, זה הוזכר ב https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100.... הכותרת היא: מנכ"לית משרד התחבורה עם מסקנות ראשוניות על הקארפול: "לא פוסלים הפקעת נתיב נוסף". מ 7.10.2019.
תודה על ההפניה.
לצפיה ב-'אין קשר ל-"מטרת הפורום"'
אין קשר ל-"מטרת הפורום"
09/11/2019 | 23:18
32
ביקשת עזרה ומידע וקיבלת מה שביקשת, בהיעדר מידע כזה בידי.
אבל נשמח אם תוכל להרחיב ולספר במה הדברים אמורים.
בהצלחה.
לצפיה ב-'קיים בתפוז פורום תחבורה'
קיים בתפוז פורום תחבורה
11/11/2019 | 09:28
17
לצפיה ב-'שאלה בחשבון'
שאלה בחשבון
31/10/2019 | 09:29
8
88
למה בתכנית לשכונת מגורים (63 ד', צפיפות ממוצעת כ-5.5 יח"ד לדונם נטו) במגזר הערבי ניתן להסתפק ב- 29% הפקעות לצרכי ציבור, ואילו במדינה "הכל כלול" דורשות הרשויות אפילו 50% הפקעה לפחות (וזה למרות שהחוק מאפשר רק עד 40% ללא פיצוי)??

העונה נכונה ימונה להיות אהוד יוסטמן הבא.

לצפיה ב-'אל תקנא במגזר הערבי'
אל תקנא במגזר הערבי
03/11/2019 | 08:29
7
40
שיושווה תחילה למגזר היהודי בכל .
אתה נתפס ל"פרוילגיה" קטנה בחוסר השוויון ואינך מתייחס לתמונה הכללית

לצפיה ב-'אין פה קינאה. זו שאלה מאוד מקצועית'
אין פה קינאה. זו שאלה מאוד מקצועית
03/11/2019 | 08:38
6
36
יש כאן שאלה מאוד מקצועית (אגב, הבאתי דוגמא מייצגת וספציפית. שכונה בת 221 יח"ד): מה מידת אחוזי ההפרשה לצורכי ציבור הנכונים/ראויים?
כי:
  1. אם אם העסק (החיים, התכנון) עובד ומתפקד היטב במגזר הערבי, זה אומר שבמגזר היהודי יש הפרשות-יתר. מה שאומר בתכלעס: בזבוז משאבי קרקע איומים ונטל כלכלי עצום הן על הרשויות והן על האזרחים.
  2. אם יתברר ש"העסק" לא עובד במגזר הערבי, וכתוצאה מכך נפגעת איכות החיים, נפגעת ההתפתחות הכלכלית ונפגעים החיים בישוב, אזי מדוע הרשויות ("הרשויות" זה הן מוסדות התכנון במדינה, אבל בעיקר הרשויות המקומיות ומוסדות התכנון המקומיים) נותנות לזה יד ותמיכה?

לצפיה ב-'אין להתייחס לנושא מקצועי ספציפי כאשר הוא מנותק מהמכלול'
אין להתייחס לנושא מקצועי ספציפי כאשר הוא מנותק מהמכלול
03/11/2019 | 11:15
5
34
אין צורך לנבור הרבה על מנת להווכח בשונות/בפער שבין המגזרים.
הסיבות לכך הן רבות ומגוונות החל מנושא הקצאת הקרקעות ובנית התשתיות ועד לנושא המסורות והשבטיות

לצפיה ב-'אתה נצמד לאג'נדה הפוליטית שלך'
אתה נצמד לאג'נדה הפוליטית שלך
03/11/2019 | 11:34
4
32
אם אתה רוצה לנהל דיון ענייני ומקצועי, כפי שאני מנסה, אז תשיב בבקשה לנקודות שהעליתי. לצערי אתה ממשיך לתת לאג'נדה הפוליטית שלך להשפיע על נקודות מבט מקצועיות ומתעלם תדיר מהיבטים מקצועיים טהורים (אולי מחוסר ידע בתחום).
במצב כזה אין מקום ליצירת הבנות. אנחנו לא פורום פוליטי ואין לי שום רצון וכוונה להיכנס לתחום הזה.

(למען שאר הקוראים: "מסורות שבטיות" וכו' זו נקודת מבט "חיצונית" ופטרנליסטית. בעיקר כאשר מגיע בצורה סיסמאתית וללא ביסוס מהשטח/מקצועי. כתבתי בעבר רבות על נושא התכנון והחברה הערבית בישראל. מי שרוצה יכול לעשות חיפוש בשרשורי עבר. אין לי כח וזמן לחזור ולדון בעניין. אלא אם יצוצו שאלות/סוגיות חדשות).
לצפיה ב-'אני מתייחס מבחינה אנושית שוויונית ולא לאגנדה פוליטית'
אני מתייחס מבחינה אנושית שוויונית ולא לאגנדה פוליטית
03/11/2019 | 14:12
3
20
ההתייחסות האנושית חייבת להיות חלק מהתכנון.
נכון שאין לי את הידע שלך בתכנון אבל הייתי מעורב מספיק בנושא בישובים היהודיים כמו גם בישובים הערביים. כך שכל התייחסויותי מבוססות על הראליתי בשטח.

לצפיה ב-'"מבחינה אנושית"'
"מבחינה אנושית"
03/11/2019 | 14:47
2
40
נכון, אתה צודק חלקית: למגזרים שונים (כולל בתוך החברה היהודית) יש מאפיינים שונים המשליכים על היבטים שונים בתכנון, בינהם נושא הקצאות הקרקע לצורכי ציבור. ומכיוון שכל תכנית מבוססת על פרוגרמות, יש צורך בבחינה אמפירית. וזה מה שכתבתי לעיל: אם אין בעיה בתפקוד העירוני הכללי של הישובים הערביים (מן הבחינה התכנונית), אז סבבה, סימן שהפרוגרמות נכונות ואפשר וצריך לפעול כך (26% הפרשות לצורכי ציבור) בכל מקום כמעט במגזר. אבל:
  1. יש תחומים בהם יש הקבלה (או לפחות שונות קטנה) בין המגזר היהודי (בהכללה...) לערבי ויתר על כך, כמי שמעורב עמוקות בתכנון במגזר הערבי, אני יודע שמבחינת מאפייני ההפרשות לצרכי ציבור, המגזר הערבי שואף ומתקרב ליהודי (למשל בנושא השימוש ברכב והניידות, דבר שמשליך למשל על כל התכנון התחבורתי). כך שכל תכנית צריכה לקחת בחשבון את הנושא ("ההסתכלות קדימה").
  2. אנו שומעים תדיר תלונות על "איכות חיים ירודה" במגזר הערבי. בעיקר על מחסור בשטחים פתוחים ובמוסדות חינוך וביטחון (תחנות משטרה למשל, בתי-חולים וכד'). אם זה נכון, פירושו של דבר שיש לוודא אחוזי הפרשות גבוהים יותר. אז כיצד זה אני מביא עכשיו דוגמא לתכנית עם אחוזי הפרשות כ"כ זניחים (אם תוריד את הכבישים, תמצא שאין בתכנית כמעט כל הפרשות לצרכי ציבור)?
  3. אם 26% הפרשות הינו מספר נכון ומוצדק, כיצד ומדוע אני - כמתכנן במגזר - שומע דרישות להפרשות גבוהות בהרבה (40%) במגזר, כאשר הקרקע הינה בבעלות מדינה ולא בבעלות פרטית? האם לתושבים (ערביים, לא יהודים!) המתגוררים על קרקעות מדינה בתחום הישובים הערביים "מאפיינים חברתיים" שונים מלאלו המתגוררים על קרקעות פרטיות באותו ישוב? שאלה ענקית ומאוד מעניינת...
  4. אם אין בעיה, והמרחב העירוני הערבי מתפקד היטב עם אחוזי הפרשות כ"כ קטנים, אזי אני קורא לכל מנהיגי ומתכנני המגזר הלא-ערבי לצאת וללמוד ממתכנני ומתושבי המגזר הערבי - כיצד ניתן לקיים חיים עירוניים משגשגים ואיכותיים עם הפרשות נמוכות (דבר חיוני ביותר במדינה המשוועת לקרקעות לפתרון מצוקות דיור וכלכלה).
לצפיה ב-'תודה עבור ההסבר המאלף וההסכמה החלקית'
תודה עבור ההסבר המאלף וההסכמה החלקית
03/11/2019 | 16:50
1
13
לצפיה ב-'|קידה|'
|קידה|
04/11/2019 | 13:09
10
לצפיה ב-'אלוהים מתווה גבולות לסביבות הגיאוגרפיות השונות'
אלוהים מתווה גבולות לסביבות הגיאוגרפיות השונות
01/11/2019 | 19:16
5
65
היום, אדבר על השאלה, כיצד חוקים מסוג זה, שאלוהים נותן לאנושות ולכל הישויות, מטפחים את האנושות. מהו אם כן הנושא הזה? הוא עוסק בדרך שבה חוקים מסוג זה, שאלוהים נתן לכל הישויות, מטפחים את האדם. זהו נושא עצום ממדים, ולכן אנו יכולים לחלקו לכמה חלקים ולדון בכל פעם באחד מהם כדי שיהיו מוגדרים לכם בבירור. כך יהיה לכם קל יותר לתפוש את הנושא ותוכלו להבינו בהדרגה.
לצפיה ב-'"אשרי המאמין" '
"אשרי המאמין"
03/11/2019 | 08:16
1
26
אבל מה הקשר לפורום הנכבד הזה.
אם אכן מצב העולם נשלט ע"י אל - ניתן לקבוע שהאל איכזב.

לצפיה ב-''
03/11/2019 | 08:30
19
גם זו אפשרות...
לצפיה ב-'אזהרה/הערה לחברים בפורום'
אזהרה/הערה לחברים בפורום
03/11/2019 | 08:22
36
מדובר כאן למעשה בטקסט שיווקי ולא ממש מדעי/מקצועי. זה טסקט המבוסס ומנסה לעשות נפשות לאמונה דתית מסויימת ולא ממש מדעית. אני לא מוחק, כי קטונתי מלקבוע ולהחליט מי צודק בסוגייה זו - המדע או האמונה. אז שכל אחד ואחת מכם יחליט לעצמו:
  1. האם להיכנס ולקרא את הטקסט.
  2. כיצד להתייחס אל תוכנו.
שבוע מלא טוב לכולם.
לצפיה ב-'האדם ברא את אלוהים'
האדם ברא את אלוהים
16/11/2019 | 14:40
1
11
רק ככה האדם יכול לשלוט באדם אחר
לצפיה ב-'כל הדתות הן ההמצאה הוירטואלית הראשונה במטרה לשלוט'
כל הדתות הן ההמצאה הוירטואלית הראשונה במטרה לשלוט
16/11/2019 | 23:52
8
לצפיה ב-'תביעת פיצויים בגין תכנית - מי נהנה?'
תביעת פיצויים בגין תכנית - מי נהנה?
30/10/2019 | 11:50
26
עיריית חולון תובעת את רש"ת בגין תכנית הרחבת נתב"ג (העילה, קרוב לוודאי: "ירידת ערך בגין תכנית", לפי ס' 197 לחוק).
במידה וזו אכן העילה (סביר להניח שרעש המטוסים מהווה פגיעה באיכות חיי התושבים וזו העילה לירידת הערך) - מי יהנה מהפיצוי? האם העירייה, התובעת, או התושבים, הנפגעים??

מעניין...
לצפיה ב-'כביש גישה חדש לנתב"ג - מחלף חב"ד. האם בביצוע?'
כביש גישה חדש לנתב"ג - מחלף חב"ד. האם בביצוע?
14/10/2019 | 13:54
1
104
הוועדה לתכנון ובניה אישרה את כביש הגישה החדש לנתב"ג כבר ביוני 2018. האם זה נכנס לביצוע?
הכביש אמור לחבר בין כביש מס' 1 לנתב"ג בנסיעה קצרה של קילומטר אחד במקום סיבוב של שמונה קילומטרים - ליסוע עוד על כביש 1 ואז בחזרה בתוך נתב"ג.
לצפיה ב-'אם זה בביצוע, הרי שהוא עדיין נסתר לחלוטין מהנוסעים '
אם זה בביצוע, הרי שהוא עדיין נסתר לחלוטין מהנוסעים
15/10/2019 | 09:21
96
בכביש 1 או ברכבת...
לצפיה ב-'כביש הערבה, הרחבה יטבתה-קטורה - האם מתקדם? מתי מסתיים?'
כביש הערבה, הרחבה יטבתה-קטורה - האם מתקדם? מתי מסתיים?
14/10/2019 | 13:59
3
64
ישראל כ"ץ לא קידם את כביש הערבה מאז ההרחבה עד יטבתה. 
אחר כך ראיתי שהוא זמם להעביר את העבודה ליזם פרטי ולבנות כביש אגרה...הזוי לחלוטין. 
בכל מקרה, ההרחבה מיטבתה לקטורה אמורה לקרות. זה קטע של פחות מעשרה קילומטרים. נדמה לי שמונה. במקור זה היה אמור להיות עד יהל בסיגמנט הזה, אבל קיצרו...כנראה עוד ממעללי השר כץ. 
האם ניזכה לראות בקרוב את הקטע הזה משופץ ומורחב? 
לצפיה ב-'בפעם האחרונה שראיתי (חצי שנה) זה היה בביצוע'
בפעם האחרונה שראיתי (חצי שנה) זה היה בביצוע
14/10/2019 | 18:43
72

לצפיה ב-'לפי התחושה שלי - יסתיים בעוד זמן לא רב'
לפי התחושה שלי - יסתיים בעוד זמן לא רב
28/10/2019 | 16:42
1
47
נראה לי שהמסלול עליו כעת נוסעים בשני הכיוונים (המזרחי) כבר שודרג, והמערבי סלול כולו, ייתכן שלא הונחה עדיין שכבת הרספלט האחרונה. עדיין חסרים הסימונים  על הכביש.
לצפיה ב-'תודה על העדכון והעידוד'
תודה על העדכון והעידוד
28/10/2019 | 23:04
14
לצפיה ב-'אבדן הקרקעות החקלאיות...'
אבדן הקרקעות החקלאיות...
03/09/2019 | 16:40
13
80
ופועלה של המדינה (בעיקר ותמ"ל ורמ"י) בתהליך...
לצפיה ב-'אני מכיר רק חלק קטן ממה שקורה באזור לכן רק קצת סוגיות'
אני מכיר רק חלק קטן ממה שקורה באזור לכן רק קצת סוגיות
04/09/2019 | 23:46
5
45
הישובים הגדלים בקצב גדול פורדיס וזרקא לוחצים על מעגן מיכאל משני הכיוונים כשבדרך יש אדמות חקלאיות של דור, נחשולים, מעין צבי ובית חנניה שכבר נלחץ מדרום ע"י אור עקיבא, כולם רוצים לגדול סביב כבישי 2 ו 4,
הפתרון של ותמ"ל כפתרון קבע במקום דיון רציני שנותן לכולם זמן להגיע לכלל תכנון אזורי ארוך טווח הוא רעה חולה המצטרפת לעוד אחרות שכמובן לא יעלו לדיון לקראת בחירות (רק הבטחות ללא כיסוי),
התוצאה כמובן משיכת זמן ע"י תביעות משפטיות מיותרות כדי בסוף להגיע לאיזה ממוצע שלא יתאים לאף אחד,
מי בכלל לא עולה לדיון לוויתור על שטח "רט"ג" שלה שטחים רבים בסביבה היכולים לשמש לבניה בלי לחלק את פורדיס ל 2, רט"ג גם סוגרת על זכרון מכל כיוון,
והכי חשוב עוד מעט תגיע לשם אסדת ההפקה של הגז (המנהלים כבר שוכרים דירות בישובי הסביבה),
לצפיה ב-'עם חלק מדבריך אני מסכים ויש חלקים בהם אתה טועה'
עם חלק מדבריך אני מסכים ויש חלקים בהם אתה טועה
05/09/2019 | 08:35
4
25
  1. אתה טועה לדעתי (אלא אם לא הבנתי נכון) בדבר "חלוקת פרדיס ל-2". על איזו חלוקה אתה מדבר?
  2. "שטחי רטג" כדבריך, הינם שטחים חיוניים לא פחות משטחים חקלאיים או שטחי בניה. חיוניים למערך החיים הכולל (כן, כולל האנושי), חיוניים למען הבריאות הנפשית והפיזית של האדם וחיוניים עבור אנשים רבים בארץ (אולי חוץ ממך...). החוכמה היא לתכנן נכון ולפגוע השטחים החיוניים רק כמוצא אחרון. כמי שמכיר מצויין את מערך שיקולים, ההחלטות והיזמות הממשלתית (בעיקר באזור זה), אני ערב לך שכל הנ"ל לא נעשה!
לצפיה ב-'אין לי כלום נגד רט"ג אלא נגד הותמ"ל שמפחד ממנה'
אין לי כלום נגד רט"ג אלא נגד הותמ"ל שמפחד ממנה
05/09/2019 | 09:47
3
24
פשוט לא מעלה את השטח שסומן לדיון כי "נגזול רק מהנגזלים", אם היה מתקיים דיון תחת "חוקה" גם שטחי רט"ג היו עולים לשולחן, והדיון היה מגיע לפתרון ענייני משותף וכולם היו נאלצים לוותר קצת (כולל בניה לגובה בכפרים),
לפרדיס יש אפשרות לצמוח למזרח וצפון אך כאן הוצע למערב מעבר לעורק תחבורה 4 שצריך להתרחב, בנוסף זה יאשרר את הבלגן שקורה שם היום,
לצפיה ב-'חבל שאתה כותב בלי להכיר את השטח והנתונים...'
חבל שאתה כותב בלי להכיר את השטח והנתונים...
05/09/2019 | 18:10
2
22
  1. אין שמורות טבע (רט"ג) וגם תמ"א 22 (קק"ל) לא מונעת תכנון במזרח פרדיס.
  2. פרדיס בהחלט מתפשטת ימה וקדמה, צפונה ונגבה (כרגע קיימות - בשיווק ובבניה - 2 שכונות ענק, חלקן בקרקעות מדינה וחלק קטן בקרקעות פרטיות, במזרח פרדיס, על ההר).
  3. השיווק במזרח פרדיס - על קרקעות המדינה - מתעכב לפי דרישת המועצה המקומית.
  4. בצפון מזרח פרדיס קיימת מגבלת בניה בשל מחצבת שפייה ג'.
  5. הבניה מערבה - מעבר לכביש 4 הקיים (והמתוכנן להסטה לכיוון מערב) הינה האתנן לבעלי הקרקעות הפרטיות (ללא צורך פרוגרמטי-תכנוני אמיתי)
לצפיה ב-'תכניות הותמ"ל עוקפות את כל הדברים שהזכרת'
תכניות הותמ"ל עוקפות את כל הדברים שהזכרת
08/09/2019 | 19:59
1
14
לותמ"ל יש סמכות גבוהה יותר מכל תכנית והכרזה שהיא למעט תמ"א 35 שגם את התמ"א הזו מצליחה לרמוס.
לצפיה ב-'נכון ולא נכון '
נכון ולא נכון
08/09/2019 | 21:34
17
  1. לא הזכרתי שום מגבלות שותמ"ל צריכה "לעקוף", כי למעט המחצבה לא הזכרתי שום מגבלה...
  2. גם ותמ"ל לא ממש עוקפת מגבלות של מחצבות/מגבלות בריאות.
לצפיה ב-'לעיתים אין ברירה - אלא לפגוע "בבשר החי" באדמות חקלאיות'
לעיתים אין ברירה - אלא לפגוע "בבשר החי" באדמות חקלאיות
05/09/2019 | 04:52
6
33
הדבר נעשה בכל אזורי הארץ ולא רק באזור חוף הכרמל.
פראדיס וג'אסר אל זרקא, מצויים במצוקת דיור גדולה ובחוסר פתוח עירוני בתחום היישוב. לא רבים מבקרים/בקרו בתוך היישובים וחשו את המצוקה ואת הבעיה שאין להם להיכן להתרחב. פראדיס "דבוקה לצלע ההר ובתיה ורחובותיה הצרים "יושבים" זה על גבי זה וג'אסר "תקועה" בין הים הנחל ( כמובן קיסריה המתנכרת ) וכביש מס' 2. שם הצפיפות גבוהה אף יותר.
הגיע הזמן שיוציאו אותם מה"בוץ" תרתי משמע.

לצפיה ב-'ג'סר - נכון. פרדיס - לא נכון.'
ג'סר - נכון. פרדיס - לא נכון.
05/09/2019 | 08:41
5
40
ולגבי ג'סר קיימות אפשרויות (גילוי נאות ומוגבל: "היו קיימות" אפשרויות מעולות, טובות, ישימות ונכונות לדעתי, שהוכשלו ע"י 2 מנהלי מחוז של רמ"י, בעיקר בשל שיקולי עצלות, טפשות וחולשות/אגו נפוח ).
לצפיה ב-'כאילו במקרה לוחצים את היריבים עם תיקון 116'
כאילו במקרה לוחצים את היריבים עם תיקון 116
05/09/2019 | 14:02
4
36

את הערבים ואת החקלאים כאשר הכי מסכנים הם אלו שגם וגם "חקלאי ערבי"

כך המדינה שמה רגל לכל תוכנית שהותמ"ל מתכננת:
נוסיף שטחי בניה לדיור ועד שיגיעו לכניסה לדירה נפנה את כולם ונחסל דיור חלופי/זמני בשני המגזרים - שילכו לים

נשמע שאני בעד בלגן בבניה - נהפוך הוא אני בעד שמירה על החוק אבל כשמונעים מישוב לפתח תב"ע במשך 70 שנה צומחים פתרונות שלא ניתן לסגור בשיטה הסינית (בתנך נכתב תבן אין ניתן,,,)
לכן אם רוצים לפנות בניה לא חוקית צריך קודם להציע אפשרות לבניה חוקית  ותמ"ל ותיקון 116 הנם עוקפי חוק שהיה קיים אך לא הופעל,
לצפיה ב-'אתה כותב דברים לגמרי לא מבוססים!'
אתה כותב דברים לגמרי לא מבוססים!
05/09/2019 | 15:56
2
25
אני לא יודע מה מידת ההיכרות שלך עם התכנון במגזר הערבי (לפי דבריך: אפס...). אני נמצא שם בערך מראשית שנות ה-2000. ובאחריות: אתה כותב דברים לחלוטין לא מבוססי מציאות ועובדות (בעיקר משתמש בססמאות בעלות גוון פוליטי).
תן דוגמא לישוב ש-"מנעו ממנו לפתח תב"ע במשך 70 שנה" (יודע מה, אעשה לך הנחה: 5 שנים...!). ברור שמצב התכנון במגזר הערבי מורכב ביותר אבל שימוש בססמאות לא מבוססות לא יעשה לו טוב יותר, אלא להיפך!

"הבניה הבלתי חוקית" לא צמחה ככה סתם. היא צמחה (למימדי ענק) בעיקר הודות לעצלות של מוסדות המדינה והתנהלות קלוקלת של הרשויות המקומיות. בבסיס עומד חוסר האכיפה (נכון, מקרים מסויימים, בישובים מסויימים, התכניות/המלאי התכנוני לא עמדו בצרכי הביקוש, אבל ב-25 השנים האחרונות זה כבר לא קיים והבניה הפרועה ממשיכה במלוא עוזה). אין לזה קשר להיעדר תכנון ואפילו לא לפוליטיקה, אלא בעיקר פשוט לאפשרות שניתנת לניצול - לבניה חינם, על הקרקע הפרטית...

לגבי הותמ"ל: אולי לא שמת לב, אבל המדינה היא הותמ"ל...
לצפיה ב-'המדינה הקימה את הותמ"ל כדי לעקוף את המדינה ואזרחיה'
המדינה הקימה את הותמ"ל כדי לעקוף את המדינה ואזרחיה
05/09/2019 | 18:22
1
23
בעיקר כדי לעבור בשלום בחירות אבל זה כבר מזמן נהפך כדבריך ל"המדינה" כי בעצם ביטל את כל "דרך הישר"
הכרתי היטב את התכנון בצפון (קלעג'י) טוב בעצם את קשיי התכנון כשהתושבים עברו בישובים הוותיקים וקנו את ה"צריף השבדי" ככסוי לבניה מבפנים וזאת בעיקר בגלל שקיבלו בכל פניה לרשויות תשובות שליליות
לצפיה ב-'הותמל'
הותמל
05/09/2019 | 18:35
21
את הותמ"ל הקים פוליטיקאי(ם) קטן(ים) והוא ממשיך להתקיים ולבעוט הודות לפקידים שהתאהבו במעמד ובכוח שקיבלו. אין לו שום הצדקה מעבר לזה.
אגב, אותו תהליך ורציונאל שעמד מאחורי הול"ל הכושל. מה שמראה ש"אין חדש תחת השמש" והאגו של הפוליטיקאים ושל פקידי הממסד הוא הכוח המניע הגדול ביותר של ההרס של חיינו.
לצפיה ב-'תיקון 116'
תיקון 116
05/09/2019 | 18:30
22
הוא אחד הדברים הטובים ביותר שעשתה איילת שקד במשרד המשפטים. הבעיה והנקודה היא שלא היה בו צורך, לו רשויות האכיפה והרשויות המקומיות היו מתפקדות. אתה (וכל השוללים את התיקון וגם אלו המצדדים בבניה הבלתי בלתי מתוכננת/בלתי חוקית) צריך להבין שחוק התכנון והבניה הוא לא "חוק נגטיבי", הוא חוק שביסודו נועד להיטיב עם האזרחים. החוק מבוסס לא על "צדק" ערטילאי כלשהו, אלא על תורת התכנון העירוני והאזורי, שנועדה לתת מענה אנושי ואיכותי לאוכלוסייה - הנוכחית והעתידית. ללא החוקים והתכנון הזה, לא תוכל לסלול כבישים שימלאו את תפקידם במערכת החיים והכלכלה, לא תוכל לספק לילדים, לנוער וגם לבוגרים שטחי ציבוריים נדרשים (גני שעשועים, מגרשי ספורט ציבוריים, מוסדות חינוך), לא תוכל לשמור על בריאות הציבור, לא תוכל לספק מגורים לדורות העתיד, לא תוכל לפתח את הכלכלה ואפילו לא לשמור על רמת החיים ואיכות החיים הנוכחיים.
כל פריצה של החוק פוגעת במטרות אלו, ובתכלעס פוגעת בכלל הציבור. כל פריצה של החוק נובעת - לרוב - משיקולי כלכליים צרים של בעלי עניין ומחוסר ראייה והבנה ארוכי טווח. ואת זה אני כותב לך כמושבניק דור 4! (ואין כאן שום שאלה של "ערבים יהודיים". לכן יש בי כעס עצום על אותם טיפשים מטומטמים - ואפשר בשקט להגיד - גזעניים - שמשתמשים בטענה זו כדי להתעשר!)
לצפיה ב-'פסיקה בנוגע לבעלות קרקעות כפר סירקין'
פסיקה בנוגע לבעלות קרקעות כפר סירקין
14/08/2019 | 14:57
9
73
הטענה של כפר-סירקין נשמעת מפי ישובים רבים במגזר החקלאי (למשל: מושב חרות, מושב צור-משה, קיבוץ גן-שמואל, קיבוץ עין-שמר ועוד), שעיקרה הוא הזכות הקניינית בקרקע, שנובעת מרכישתה טרום קום המדינה והעברתה לבעלות קק"ל ממניעי ציונות. מן הפסיקה עולה שביהמ"ש "לא התרשם" מהטענה והותיר את הבעלות/המצב הקניני על כנו...
לצפיה ב-'בעברית תקנית - שלטון הוגן כלפי עצמו'
בעברית תקנית - שלטון הוגן כלפי עצמו
14/08/2019 | 23:57
8
49
המדינה וקק"ל לא השקיעו בשטחים האלו כלום - רק גבוה מיסים ועכשי גם את הקרקע,  בתנ"ך יש על כך אי אלו פסוקים
אבל בעצם למה רק לחקלאים - כל נהג שנגנב רכבו יקנה חדש וישלם מס כפול בתור עונש על כך שגנבו לו את המס הקודם, פעם על גנבת מס תלו את הגנב היום קוראים לו שר אוצר,
לצפיה ב-'קק"ל הפכו לחבורת רודפי בצע '
קק"ל הפכו לחבורת רודפי בצע
15/08/2019 | 08:01
7
41
כנראה בהשראת הרוח הנושבת במסדרונות מוסדות המדינה...
יש לי על כך סיפור עדכני מאוד, שקשה לי לספר בגלל הטעם הרע שעדיין עומד לי בפה (הסיפור מאתמול) וגם בגלל המורכבות שלו. 
לצפיה ב-'אם אין מה לספר אז מדוע כותרת בומבסטית'
אם אין מה לספר אז מדוע כותרת בומבסטית
20/08/2019 | 09:50
6
25
אני מכיר מהעבר הרחוק אמנם, קרן קיימת אחרת.
קרן תורמת, קרן בונה, קרן משקמת, קרן מסייעת, קרן האחראית על מראה פני הארץ ( לטוב או לרע ), קרן העומדת תמיד לרשות הציבור בעתות אסונות ומצוקה.
אולי היום הכל השתנה ? חבל על דאבדין

לצפיה ב-'כנראה שהשתנה...'
כנראה שהשתנה...
20/08/2019 | 10:18
5
30
עכשיו אנסה לספר, בהשמטת פרטים מזהים...

ההתחלה ככל סיפור סביב המדורה: "מעשה שהיה כך היה" (רק שכאן הוא לא "היה", אלא מתרחש בימים אלו ממש)...
לפני ימים לא מעטים היה היה אדם בישראל, שהיה בעלים של  קרקע ומשק חקלאי פרטי במושב כל שהוא בארץ. אותו אדם, ממניעיו הוא, החליט לתרום לקק"ל מחצית מנחלתו, הצמודה לבית מגוריו. השטח החקלאי הועבר לקק"ל - ללא פרצלציה, אך בהחלט עם רישום בטאבו, כמושע - וזו מסרה אותו וצירפה אותו לנחלה חקלאית (אמרנו "מושב", נכון?...) ו-"עשתה בשטח מנהג בעלים", כמו שאומרים המשפטנים.
לאחר שנים רבות נפטר האיש ויורשיו ביקשו לממש את זכותם בנחלה ולרשום על שמם את חלקם בחלקה, תוך ביצוע הפרדת המושע (להזכיר: מחצית מהחלקה - זו שהוחזקה ע"י קק"ל - היתה ביעוד ושימוש חקלאי וזו שנשארה בידיים הפרטיות, המקוריות, היתה ביעוד מגורים ושימשה כבית המגורים של החקלאי הפרטי והנדיב). כאן באה קק"ל ודרשה את חלקה "בהשבחה"... כלומר: טענה שזכותה במקרקעין היא 50% במושע ולכן לטענתה יש לה זכות גם בשטח המגורים שבחלקה...!
אני מקווה שהדברים ברורים (אם לא, אנסה להבהיר במידה ויתעוררו שאלות).

ועכשיו אמור לי מה דעתך...
לצפיה ב-'אינני יכול להביע דעה כי נושאי הבעליות אינם בתחום התמחותי'
אינני יכול להביע דעה כי נושאי הבעליות אינם בתחום התמחותי
20/08/2019 | 18:57
4
13
לצפיה ב-'עדיין טוען ל"כותרת בומבסטית"?'
עדיין טוען ל"כותרת בומבסטית"?
21/08/2019 | 11:58
3
18
נושא הבעלויות הנו תחום שאני די מבין בו ועוסק בו ביומיום, אבל לא נדרשת כאן התמחות מיוחדת, רק הגיון בריא ויכולת ניתוח בסיסית (נראה לי שיש לך מהתכונות הללו...).
לצפיה ב-'טענתי לכותרת בומבסטית מאחר ולא היה אחריה ספור'
טענתי לכותרת בומבסטית מאחר ולא היה אחריה ספור
21/08/2019 | 15:48
2
15
גם היום לא ההיתי משתמש בבטוי החריף של "רודפי בצע"
אלא, על פי הניתוח שלך, בדרישה לא סבירה של הקק"ל.
בכל מקרה אני חושב שרק בית המשפט יכול לקבוע את זכויות הבעלות וכיצד הן מתחלקות. 
לצפיה ב-'אתה חמקן...'
אתה חמקן...
22/08/2019 | 08:17
1
20
נכון שבסופו של דבר "בית המשפט יקבע" (כמו בכל דבר...), אבל אני בטוח שאתה יודע שבית המשפט פועל עפ"י החוק ולא עפ"י הצדק. שאלתי אם לפי עיניך דרישת קק"ל היא בגדר "הצדק"? 
לצפיה ב-'אינני חמקן - אבל צדק הוא דבר סוביקטיבי.'
אינני חמקן - אבל צדק הוא דבר סוביקטיבי.
22/08/2019 | 14:25
18
לפיכך קיים החוק האמור להיות נטרלי ועניני.
אני מודע, שגם חוק עשוי להיות בעייתי ומושפע מאד מהמחוקק. גם לחוק קיימות פרשנויות התלויות בהרכב השופטים.
אין בעולמנו משהו מושלם ואין ברירה אלא לקבל זאת.

לצפיה ב-'גשר יהודית בת״א'
גשר יהודית בת״א
04/08/2019 | 14:05
1
155
מישהו יודע למה אין עבודות בכלל על גשר יהודית בת״א? זה בגלל השבת?
לא מצאתי שום אזכור על זה לא בעיתונות ולא בשום מקום?
לצפיה ב-'נכון לאפריל - העבודות ממשיכות'
נכון לאפריל - העבודות ממשיכות
04/08/2019 | 19:23
131
ראה כאן.
בנוסף, תחנת הרכבת השלום סגורה בימי שישי. נאמר לי שזה בשל העבודות על הגשר. גם אני אשמח לעדכון בנושא. 
לצפיה ב-'האצבע קלה על ההדק'
האצבע קלה על ההדק
01/08/2019 | 09:43
175
ככה זה במדינת הכותרות המהירות וה-"צלם ותפיץ לחבר'ה". בתחום התכנון זה מתנהל ככה כבר שנים ואת התוצאות אנו רואים (וסובלים) כבר שנים מול עינינו (ע"ע הפקקים, הפערים החברתיים והכלכליים ומה לא), אבל הדורות הבאים יסבלו מזה עשרות מונים. בקצרה: חוסר מחשבה מעמיקה טרם ביצוע. ירייה מהמותן ו"אצבע קלה על ההדק".
לצפיה ב-'בלחץ התושבים נדחתה תכנית פינוי-בינוי והתחדשות עירונית'
בלחץ התושבים נדחתה תכנית פינוי-בינוי והתחדשות עירונית
01/08/2019 | 08:46
100
עריית הרצליה דחתה תכנית בשכונת שביב, בלחץ התושבים...
מהלך חכם מאוד מצד העירייה.
לצפיה ב-'קצת היסטוריה ...'
קצת היסטוריה ...
31/07/2019 | 14:09
70
לימוד המקרקעין, ובעיקר נושא הבעלויות/הרישום, מגלה המון תהליכים ודפוסי התנהלות היסטוריים מרתקים המשולבים בתולדות הארץ הזו. ראו למשל את נושא בעלויות הקרקע בתחום "הגוש הגדול" בצפון ת"א...
לצפיה ב-'רשעות מקלקלי ישראל?'
רשעות מקלקלי ישראל?
31/07/2019 | 00:12
53
כך זה נראה... 
לצפיה ב-'שאלה נוספת ברשותך '
שאלה נוספת ברשותך
24/07/2019 | 21:23
14
93
האם ישנו " מקצוע שהוא חוקר את תכנון הערים " ? ..........
סתם בשביל הסקרנות.
חוץ מאשר היסטוריה אורבנית שזה נושא מרתק בפני עצמו
שהוא עדיין בחיתוליו כאן בארץ.
לצפיה ב-'בכל תואר מתקדם קיים מסלול מחקרי'
בכל תואר מתקדם קיים מסלול מחקרי
24/07/2019 | 23:55
13
23
לצפיה ב-'שוב פעם - סליחה שאני נודניק'
שוב פעם - סליחה שאני נודניק
26/07/2019 | 00:45
12
43
לא התכוונתי בתוך מסלול לימודי -
אלא אם ישנו מקצוע שהוא חוקר את הנושא כולו לעומק 
באופן מדעי ולא דרך תוכנית לימודים כלשהי

לצפיה ב-'כפי הניראה אינך מודע/מצוי בסקם של אנשי סגל באוניברסיטאות'
כפי הניראה אינך מודע/מצוי בסקם של אנשי סגל באוניברסיטאות
26/07/2019 | 11:39
11
39
חלק בלתי מבוטל של אנשי הסגל עוסקים במחקר בנושאי התמחותם. ההרצאות בפני הסטודנטים הוא בדרך כלל חלק קטן מעסוקם.
המחקר נעשה ע"י סטודנטים לתואר שני ושלישי בהנחיית הד"ר או הפרופ' האחראי על המחקר  או ע"י איש הסגל עצמו בשיתוף עם נוספים בהתאם לנושא המחקר ודרישותיו.
המחקר בדרך כלל ממומן על ידי גורמים שמחוץ לאוניברסיטה ו/או ע"י שתוף והסכמים עם גורמים בינלאומיים.

לצפיה ב-''
26/07/2019 | 19:03
7
לצפיה ב-'אתה חוזר על אותה התשובה של מנהל הפורום'
אתה חוזר על אותה התשובה של מנהל הפורום
26/07/2019 | 19:18
9
34
התכוונתי אל מקצוע מחקרי בזכות עצמו.
לא משהו שהוא חייב להיות בתוך מסלול לימודים כלשהו.
לצפיה ב-'אין "חיה" כזאת - מקצוע מחקרי'
אין "חיה" כזאת - מקצוע מחקרי
26/07/2019 | 22:50
8
33
כל מקצוע והמחקר שלו. המחקר יכול להערך ( בדרך כלל ) במסגרת האוניברסיטאות וגם במסגרות אחרות. מפעלים גדולים עורכים מחקרים משלהם, על מנת לשפר את מוצריהם, לחדש אותם ו/או לפתח מוצרים חדשים.
חזרתי או נכון יותר הרחבתי את תשובתו של מנהל הפורום, בתקווה שתבין את מהות המחקרים.
במילה אחת לשאלתך התשובה היא לא - אין מקצוע מחקרי העומד בזכות עצמו.
לצפיה ב-''
27/07/2019 | 19:15
5
לצפיה ב-'ואם אני אביא לך דוגמאות ? .............'
ואם אני אביא לך דוגמאות ? .............
28/07/2019 | 00:48
6
30
קרימינולוגיה ( חקר הפשיעה ) בתור דוגמא -
זה לא תחום מחקרי ? ..........................

גם " היסטוריה אורבנית "  זה תחום מחקרי בפני עצמו
למרות ש-בחלקו זה גם נועד עבור שימושים אחרים ..............
לצפיה ב-'דוגמא לא מוצלחת'
דוגמא לא מוצלחת
28/07/2019 | 07:44
28
בקרימינולוגיה - כמו בתחום תכנון ערים וכמו כל תחום אחר - אפשר לעסוק בתחומים שהם יותר יישומיים ויש אנשים שבוחרים בתחום המחקרי.
לצפיה ב-'האם אתה עקשן או עיקש ?'
האם אתה עקשן או עיקש ?
28/07/2019 | 12:29
4
25
קרימינולוגיה איננה תחום מחקרי למרות שגם בתחום זה קיימים מחקרים. כמו גם היסטוריה אורבנית. כמו שתאמר שעתונאות היא מקצוע מחקרי או עריכת דין הוא מקצוע מחקרי, מוזיקה, אומנות, מדעים מדוייקים ומה לא.
כפי שכבר ציינתי בכל תחום קיים גם מרכיב מחקרי

לצפיה ב-' (הוא בעיקר ניג'ס... )'
(הוא בעיקר ניג'ס... )
28/07/2019 | 15:10
3
29
מצד שני: "אם לא תשאל איך תלמד?" 
לצפיה ב-'באותו הנושא - אולי עכשיו אהיה יותר מובן ........'
באותו הנושא - אולי עכשיו אהיה יותר מובן ........
29/07/2019 | 20:43
2
33
אולי עכשיו אני אהיה יותר ברור ..................
אם כבר רוצים להשאיר אופציה להרחבת המע"ר
מדוע צריך להקים רחובות שאחרי זה צריכים לעבור 
" הסבה מסורבלת וארוכת שנים " ..................

הנה דוגמא מ-תל אביב ...........
מדברים כרגע על 
" הסבה של רחובות במרכז העיר "
מ- " בתי מגורים בלבד " אל בתי מגורים עם מסחר
לצורך הרחבת המע"ר .......
תהליך שהוא יקח הרבה הרבה זמן .............
תיקח למשל רק את רחוב ארלוזורוב
שיש שם בניינים שהם עומדים על " הגבהה " 
בקומה הראשונה
ש-יצטרכו כנראה לגרד אותה לגובה פני הרחוב 
כדי להוסיף לה מראה מסחרי ופעיל יותר ! 
ואחר כך להוסיף קירות בין עמודי-התמך
גם כדי " לחזק את הבניינים הישנים האלה  "
מפני רעידות אדמה.

קפיש ? ...............................
לצפיה ב-'אז מה ההצעה החכמה שלך?'
אז מה ההצעה החכמה שלך?
30/07/2019 | 09:35
1
47
בוא נניח שאתה (ככל הנראה היחיד בעולם, חוץ מאורי גלר...) יכול לחזות את מה שצפוי להתרחש בעוד 20-30 שנה, מה אתה מציע?
לשריין כבר עכשיו קומות מסחר בק.ק, שיעמדו ריקות 20-30 שנה, עד שתהיה הכדאיות/הרציונאל הכלכלי לאכלס אותן?

קאפיש??

הערה ועצה: תתחיל להיות מסודר יותר. הן בשאלות/ניסוחים שלך והן בהדבקת הפוסטים שלך בשרשורים המתאימים. אחרת תאבד קוראים וקשב (ותמצא עצמך לבד).
לצפיה ב-'אתה נורא נחמד - סוף שבוע מקסים !'
אתה נורא נחמד - סוף שבוע מקסים !
01/08/2019 | 07:31
9
לצפיה ב-'יש דירות ריקות במדינה!'
יש דירות ריקות במדינה!
25/07/2019 | 13:01
60
מתברר שיש מלאי של דירות ריקות בניהול המדינה ("האפוטרופוס הכללי" = רמ"י...), שמסיבות שונות לא יוצאות לציבור הנזקקים. אני לא ממהר להאשים ולצאת בהכרזות. אני יודע שבמקרים כאלו נדרשות פעולות (בעיקר משפטיות) רבות בטרם ניתן יהיה לאכלס אותן, אבל -בכ"ז - ראבק, שימו גז על הנושא! (חוץ מזה, מעניין אם הכמות הזו נכנסה לסקרים שעליהם מסתמך משב"ש ומינהל התכנון, בטענתו למחסור ביח"ד בארץ...)
לצפיה ב-'ראיון עם מנהל הביצוע עמית גלוזמן על פרויקט כביש 16 '
ראיון עם מנהל הביצוע עמית גלוזמן על פרויקט כביש 16
24/07/2019 | 16:57
132
היקף הפרויקט? "נאמד במיליארד שקל".
מנהור? "מנהור בשיטת כרייה של קידוח פיצוץ".
שיטת ביצוע? "PPP - הסכמים ארוכי טווח שבמסגרתם המגזר הציבורי מעביר למגזר הפרטי את האחריות לספק את התשתית, את המוצר או את השרות הציבורי, לרבות ההקמה, המימון, התפעול והתחזוקה"

ראיון עם מנהל הביצוע עמית גלוזמן על פרויקט כביש 16, שיספק גישה נוספת לעיר הבירה.

לקריאה >> http://bit.ly/2M8hGJF

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן ביוון
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה