לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1356513,565 עוקבים אודות עסקים

פורום תיאטרון

ברוכים הבאים לפורום תאטרון!
פורום תאטרון הוא בית לאוהבי תרבות התאטרון - אם כחלק מהפקה ואם כצופים.

ראיתם הצגה טובה? מופע חדש? משהו שאתם חייבים לשתף? הכנסו לפורום ונשמח לשמוע אתכם.

נשמח לשמוע אתכם כאן בפורום בכל הקשור לעולם התאטרון - ביקורת או חוות דעת על מופע טוב או לא כל כך;  דיונים על נושאים הקשורים בהצגות, בחזרות ובכלל - בכייף שלכם.

הפורום לא עוסק באודישנים למינהם.

מקווים שתהנו (ותשברו רגל),
פרובוקטור ו-Cabaret

אודות הפורום תיאטרון

ברוכים הבאים לפורום תאטרון!
פורום תאטרון הוא בית לאוהבי תרבות התאטרון - אם כחלק מהפקה ואם כצופים.

ראיתם הצגה טובה? מופע חדש? משהו שאתם חייבים לשתף? הכנסו לפורום ונשמח לשמוע אתכם.

נשמח לשמוע אתכם כאן בפורום בכל הקשור לעולם התאטרון - ביקורת או חוות דעת על מופע טוב או לא כל כך;  דיונים על נושאים הקשורים בהצגות, בחזרות ובכלל - בכייף שלכם.

הפורום לא עוסק באודישנים למינהם.

מקווים שתהנו (ותשברו רגל),
פרובוקטור ו-Cabaret
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עזרה בחוזה בין יוצר לבין משרד הפקות'
עזרה בחוזה בין יוצר לבין משרד הפקות
16/01/2011 | 08:57
1
11
אשמח לקבל עזרה ודעה , כתבתי יצירה המתאימה להצגת ילדים, ברצוני לפנות למשרדי הפקות ולהציע את היצירה, אשמח לקבל תובנות, הערות, המלצות, מה לעשות ומה לא, כמו כן מעוניינת לדעת איך הולך נושא התמלוגים  - האם מחיר פר כיסא או על הצגה מוזמנת? אני רוצה לבוא מוכנה לפגישה, ולדעת למה לצפות.
תודה.
לצפיה ב-'אני לא ממש מבין בזה'
אני לא ממש מבין בזה
16/01/2011 | 10:55
4
אבל אם מדובר בעניין רציני שאת מתכוונת לעסוק בו לאורך זמן ואף להתפרנס ממנו, שווה להיעזר בעורך דין שמתמחה בחוזים. זה יעזור לך המון מבחינת המשא ומתן מול חברת ההפקות, זה יעזור לך מאוד, כי תיהי בטוחה שהם נעזרים במשרד עורכי דין שיכניסו לחוזה סעיפים שלא תזהי שהם לרעתך.
לצפיה ב-'towards a poor theatre'
towards a poor theatre
15/01/2011 | 14:28
2
18
מי רוצה את הספר של גרוטובסקי  "Towards a poor theatre" (מצולם)

אשמח לתת אותו למי שחפץ.

לצפיה ב-'אני אשמח לקבל את הספר'
אני אשמח לקבל את הספר
15/01/2011 | 21:30
1
6
היי גלית ,
אני אשמח לקבל את הספר
זה המייל שלי: taleden11@gmail.com
אשמח שתיצרי קשר
תודה
טל עדן
לצפיה ב-'שלחתי לך מייל'
שלחתי לך מייל
16/01/2011 | 08:11
6
לצפיה ב-'764מרוב אהבה-ביקורת-שירים ומערכונים של יוסי ב'
764מרוב אהבה-ביקורת-שירים ומערכונים של יוסי ב
15/01/2011 | 17:50
7
764מרוב אהבה-שירים ומערכונים של יוסי בנאי
צילומים-אלי ליאון

עוד לא הסתימה ההצלחה הכבירה של הצגת המחזמר "סיפור הפרברים"בתיאטרון בית צבי והנה הצלחה רודפת הצלחה עם העלאת "מרוב אהבה"שירי ומערכוני יוסי בנאי שהתאטרון מעלה כעת.

אלה שירים ומערכונים שלא נס חינם.הפעם הם מוגשים בתזמור אחר,בצורה אחרת,בביצועים אחרים,בהעמדה אחרת וברצף ההופכים את ההופעה למוצלחת ומעולה ביותר.
לא אטעה אם אומר כי לשירים שבוצעו בזמנו ע"י יוסי בנאי היה חן מיוחד,סיגנון מיוחד אך גם למופע כעת שיש לו אופי אחר,סיגנון אחר,ביצוע אחר, חן מסוג אחר וקשה בחלק גדול מהשירים להחליט איזה ביצוע עדיף.

הפעם הקולות של המבצעים היו נהדרים,ההעמדה מצויינת,התיזמור השונה חידש את השירים, ריענן אותם,הוסיף להם ברק מסויים,צורה אחרת  ומשיכה מסוג אחר.
אנו נזכרים ונזכר תמיד בנוסטלגיה לשירים שביצע יוסי בנאי אך הביצוע הנוכחי הוא ריאלי, עכשוי ולא נוסטלגי והוא היה מעולה.

הבמאי עידו רוזנברג בעצמו בוגר בית צבי וכעת שחקן תיאטרון הקאמרי, בחר שירים מפורסמים משפע המפורסמים של בנאי ובחירתו היתה מעולה.
הוא שיתף בהם מיטב הכוחות שעמדו לרשותו ממחזור זה של בית צבי והבחירה היתה נהדרת.
הרצף בו הושמעו כל השירים יצר מהמופע חטיבה אחת מקסימה מלאת רעננות,קצב וענין.
רוזנברג בחר לרוב בשירים שמחים ונתן להם גוון שונה מהמוכר, פנים ותיזמור חדשים וזאת מבלי להשכיח את הביצוע המקורי החרוט היטב בזכרון.

שותפים לעשיה היו רמי אוסרווסר שהיה אחראי על הנהול המוסיקלי והעיבודים וכן ניגן על גיטרה,מיטל דמארי שעיצבה את הכוריאוגרפיה מגוונת ויפה,מעצב התפאורה הצנועה אך הנאה מאוד והשימושית - אבי שכווי,ומעצבת התלבושות הנאות והטובות מאוד ענבר שפירא והתאורה- יניר ליברמן שהכניסה אותנו בכל שיר לאוירה המתאימה והנכונה.בתזמורת החיה השתתפו עוד דניאל עבר-הדני בפסנתר,שחר רצנברג בתופים,ניצן קאנטי בכינור ועמית שטריקר בבס.
להדרכה הקולית המעולה היתה אחראית דוקי עצמון.

בוצעו ללא הפסקה 25 שירים ומערכונים כשלכולם מחנה משותף והוא יוסי בנאי ככותב המילים,כמבצע בעצמו או בהרכבים השונים בהם השתתף.  
היתה לי הזדמנות לשמוע עוד בשנה שעברה בתחרות מסויימת בבית צבי בשם"תחרות שיר ופזמון עברי" את קולותיהם של רוב המשתתפים וידעתי שבמחזור שיסיים השנה ישנם כוחות מעולים הן בשטח השירה והן בהגשת שיר או מערכון ובכל זאת הופתעתי משפע הכישרונות.
שירתם היתה מלווה לא רק במקצועיות מרשימה אלא גם בחן נעורים,ענין ורצון להצליח.

אינני יכול להזכיר את כל המשתתפים,אם כי כולם היו ראויים לאיזכור ובכל זאת אזכיר כמה מבלי לפגוע באלו שלא הוזכרו.
רן גוזי היה מעולה ביחד עם ימית אטיאס בהגשת השיר-מערכון"יש חור בדלי"וב"הצ'ופצ'יק של הקומקום" ו"אף אחד לא קם"ביחד עם עמר זמרי ועדי שיר.שלושתם שרו בקול אחד בתאום מצויין ושילוב קולות נהדר.גוזי מתגלה גם כמגיש קטעי הומור בצורה נפלאה.

ניצן ינקלוביץ היה מקסים בביצוע המרגש של"אנאבל לי"ו"אל תלכי מכאן".
נועה כרמל ויעל נחום היו נהדרות ב"את הלילה שלך מרגיעים"ובשירים האחרים ששרו בהרכבים אחרים.
דוד אוחיון ועומר זמרי הרשימו ב"יוסי ויונה"וב"יום שבו הטנגו יחזור".

ראיתי את "מרוב אהבה".היה שם לא רק רוב אהבה אלא רוב הנאה,רוב כישרון,רוב קולות טובים,רוב בימוי טוב,בקיצור שפע של הכל.

לראות או לא לראות:לכו,רוצו כל עוד השפע הזה מוצג.הנאה שלמה מובטחת לכל אלו שאהבו או לא אהבו את יוסי בנאי.מופע מרשים.
נכתב על ידי elybikoret-אלי ליאון , 14/1/2011 16:31

הרוצה לראות תמונות מההצגות מוזמן להכנס לאתרי www.elybikoret.022.co.il
אני מזמין אתכם להכנס לאתרי החדש בו ריכזתי ביקורות שכתבתי מ1.6.10 והתפרסמו באתרי אינטרנט שונים בכל שטחי האמנות,חיבורים שכתב פרופ'יוסי גמזו וחומר אחר.
ביקורות שהתפרסמו לפני 1.6.10 אפשר לראות רק באתר שבו פורסמו
הכתובת www.elybikoret.022.co.il

לצפיה ב-'763הקמצן-ביקורת-מולייר-תיאטרון בית צבי'
763הקמצן-ביקורת-מולייר-תיאטרון בית צבי
15/01/2011 | 08:01
38
763הקמצן-מולייר-תיאטרון בית צבי
צילומים-אלי ליאון

מולייר ששמו האמיתי ז'אן בטיסט פוקלן היה מחזאי,במאי ושחקן צרפתי שהתפרסם בעולם עם הקומדיות העוקצניות והסרקסטיות שלו.
את הקומדיה הקלאסית "הקמצן"כתב ב1668.
מולייר התמוטט על הבמה בשחקו במחזה שלו "החולה המדומה"ונפטר באותו היום.

רבות ההפקות שהוצגו בארץ של מחזה זה.רוב התיאטראות הציגו אותו לפחות פעם אחת.מחזה זה נחשב לקומדיה הקלאסית שלו והיא עוסקת באב קמצן שהכסף עבורו הנו מעל הכל ומעל לאשרם של ילדיו.
הכסף הוא בעצם המניע את המחזה.הוא הגורם למצבים הקומיים.הוא המקדם את העלילה .הוא הגורם שכולם מושפעים ממנו.

הרפגון-הקמצן הדמות הראשית במחזה הוא קמצן פסיכותי. הקמצנות שלו עוברת כל גבול. היא פרנואידית והוא רואה בכל אדם רמאי וגנב.אין הוא הגיוני במעשיו. הכסף עבורו זה הכל. לא אושר ילדיו,לא הנאות מהחיים.הכל אצלו כסף,כסף,כסף וצבירתו.
הפעם מוצג המחזה בתיאטרון בית צבי בבימויו של גילי אמיתי ובנוסח העברי של נתן אלתרמן.
אמיתי החליט מראש להציג את המחזה בצורה שונה וכמחזה מודרני עכשוי .הוא התעלם ממולייר הקלאסי והידוע וכפי שהוצג ברוב ההפקות עד כה.
טוב עשה הבמאי שהחליט כך ביודעו ששחקניו כולם אנשים צעירים וקל להם יותר לשחק קומדיה עכשוית בה הם יכולים לשחק בעצם את עצמם.
בנוסף טוב ורצוי לחדש ולרענן את המחזות הקלאסיים ולתת להם גוון ומיקום אחר.

הבימוי ,בהתחשב בנאמר, טוב מאוד.ההצגה רעננה,מלאת מצבים קומיים הרודפים אחד את השני,קולחת,יש בה קצב ורצף עלילתי והקהל צוחק.
נראה לי שרצף זה נפגם במקצת עקב פתיחת וסגירת לעתים קרובות,יתר על המידה, של הדלתות האוטומטיות משני צידי הבמה ברעש מסויים.
אמנם אמיתי הגיש לנו הפקה מודרנית אך יש בה גם כמה אנכרוניזמים שנשארו מהמקור.אינני מתיחס לשימוש בתרגום הישן והטוב של אלתרמן.לדוגמה הרפגון מחזיק אצלו כרכרה וסוסים ולא מכונית.יתכן וזה נובע מקמצנותו ויתכן וזה מאפשר עוד כמה מצבים קומיים. ישנם עוד  אנכרוניזמים כאלו לצד ההמצאות החדישות ביותר אך אלו אינם מפריעים כלל וכלל אלא להפך מגבירים את הצחוק והחיוך.

עיצוב התפאורה והתלבושות נעשו ע"י עלי וילדמן קפלן בחן .התאורה היפה עוצבה ע"י דולב ציגל.
חמישה עשר הן הנפשות הפועלות במחזה.
חלקם בתפקידים ראשיים וחלקם בקטעים אפיזודיים קצרים.
כולם עיצבו את הדמויות ששיחקו בצורה טובה מאוד.

הדמות הראשית היא הקמצן-אפי מרדכי-הרפגון.הוא חשדן,מרושל ונראה בהפקה זו כפושט רגל.הוא המחזיק את ההצגה.הוא המניע את העלילה.משחקו טוב מאוד.הוא משתמש בכל רמ"ח איבריו .כל חלק מגופו פועל היטב.הן הדיבור,הן הבעת פניו והן תנועותיו שיש בהן מהחיוך והחמלה שאנו חשים כלפיו.
דיבורו בהצגה שנוכחתי היה רם ביותר דבר שלדעתי יש להמנע ממנו.

קליאנט בנו של הרפגון-אבירם קליך הוא הבזבזן,הגנדרן.הוא מעצב דמות אוהבת ואהודה בצורה טובה מאוד.הכסף עבורו הוא רק אמצעי לתענוגות והנאות רגעיות ולא מטרה.
אליז-טליה בן מזי"א-הבת -דומה לאחיה ומגלמת את תפקידה על הצד הטוב ביותר.שקטה,מתחשבת עם מבט חודר.
ולר-אביאל שיליאן המשרת האישי הנו זריז,חנפן ומבצע היטב את תפקידו.
פרוזין-גיתית פישר-שדכנית טיפוסית מיפה הכל והדואגת בעצם לעצמה.ביצוע נהדר של התפקיד.

מר ז'אק-דניאל סטופין שחקן אופי מצויין.תענוג היה לראותו מחליף תפקידים במהירות הבזק.
יוחנן משעלי ויהודה אברון מעולים בתפקידם האפיזודי הקצר כזוג משרתים גולמניים.
השתתפו עוד בהצגה שראיתי שלי קירה,אבי גבריאלוב,זוהר גילבוע,פז לזר,יפעת מאור,מתנאל בראשי והראל אלקלעי.

לראות או לא לראות-קומדיה קלאסית שהפכה בהצלחה לקומדיה מודרנית בזכות הבמאי והביצוע הטוב.
נכתב על ידי elybikoret -אלי ליאון, 12/1/2011 10:11

הרוצה לראות תמונות מההצגות מוזמן להכנס לאתרי www.elybikoret.022.co.il
אני מזמין אתכם להכנס לאתרי החדש בו ריכזתי ביקורות שכתבתי מ1.6.10 והתפרסמו באתרי אינטרנט שונים בכל שטחי האמנות,חיבורים שכתב פרופ'יוסי גמזו וחומר אחר.
ביקורות שהתפרסמו לפני 1.6.10 אפשר לראות רק באתר שבו פורסמו
הכתובת www.elybikoret.022.co.il

לצפיה ב-'לא בטוחה שזה קשור לכאן אבל...'
לא בטוחה שזה קשור לכאן אבל...
09/01/2011 | 22:48
8
65
אני רוצה ללמוד משחק . כרגע אני בשלב הגישושים וכמובן שבתי הספר המוכרים מושכים מאוד.
בין הגישושים מצאתי בית ספר שנקרא "אימפרו" . מכירים? ממליצים? נכון ללמוד משחק
בלי ללמוד תיאטרון ?
לצפיה ב-'אימפרו'
אימפרו
09/01/2011 | 22:59
6
56
אימפרו מיועד ספציפית ללימודי משחק מול מצלמה, אף כי לומדים שם גם לימודים עיוניים ופיתוח קול+תנועה הנכונים לכל שחקן (אבל רק במסלול המלא).
היתרון באימפרו הוא שאת יכולה לקחת קורס קצר-מועד של ארבעה חודשים, פעם בשבוע, ולראות האם התחום בכלל מדבר אליך.
היתרון הנ"ל הוא גם חיסרון, שכן לא באמת מצליחים ללמוד ככה לעומק.
באופן אישי, אני לא מרגישה שהקורס תרם לי יותר מדי, והייתי מעדיפה ללכת ללמוד במכינה של ניסן נתיב במקום (שגם היא נערכת פעם בשבוע, אך יותר שעות בכל פעם, והשמועה אומרת שהיא תובענית בהרבה).

בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/01/2011 | 00:00
5
35
תודה על התשובה המהירה. אני באמת מתלבטת בין זה לבין ניסן נתיב (אם אני אתקבל כמובן)

אם למדת שם את זוכרת מה היו המחירים?
לצפיה ב-'6000 ש"ח לקורס אימפרו 1'
6000 ש"ח לקורס אימפרו 1
10/01/2011 | 01:35
4
75
לא זול...
המכינה של ניסן עולה בסביבות ה-8,000 ש"ח אם אינני טועה, והיא נערכת במשך כל השנה, כך שזה גם יוצא משתלם יותר.
לצפיה ב-'בהחלט לא זול'
בהחלט לא זול
11/01/2011 | 20:21
3
38
קצת מפתיע שהם ממלאים כיתות של קורס כזה צר וקצר, במחיר כזה.
לצפיה ב-'ההפך'
ההפך
11/01/2011 | 21:20
2
40
אני חושבת שדווקא העובדה שהקורס לא תובעני מדי מושכת אנשים רבים להגיע - אנשים עובדים/לומדים שבא להם להתנסות במשחק, אנשים שסיימו לימודי משחק במקום אחר ורוצים להתמקצע ספציפית במשחק מול מצלמה וגם סתם אנשים עם פנטזיות ש"יגלו" אותם בלי שום יומרות ללמוד משהו באמת.

הגימיק של מנהל ביה"ס, אבי מלכה, הוא שלומדים "טכניקת משחק", שהעיקרון הבסיסי בה הוא עבודה טכנית לחלוטין על הטקסט (עם המניפולציות הטכניות הנדרשות בכדי שהביצוע יהיה עמוק ואמין), בניגוד לדיבורים בסגנון של להתחבר לדמות/לעצמך ולעשות עבודה מעין פסיכולוגית בטרם ניגשים למלאכת המשחק (כפי שמקובל בבתי-ספר אחרים). מלכה טוען שהדרך שבתי הספר האחרים מלמדים היא פסולה בעיניו, כי המורים שם אוהבים להיכנס לקישקע של התלמידים ולעשות להם פסיכולוגיה בגרוש, מה שגורם לפעמים לטראומות רציניות.

מבחינת המחיר, זה המחיר המקובל בשוק, גם לקורסים קצרים (ענת ברזילי לדוגמה, שגם מאפשרים לימודים של פעם בשבוע לאנשים עסוקים, לוקחים 10,000 ש"ח אם אינני טועה, שלא לדבר על סדנאות במה, אם כי הן מיועדות לשחקנים מקצועיים).
לצפיה ב-'את צודקת לגבי התועלות שלקורס קצר ולא מחייב'
את צודקת לגבי התועלות שלקורס קצר ולא מחייב
12/01/2011 | 13:54
1
31
אבל מצד שני, אני חושב שביחס למה שמושקע בכזה קורס, המחירים קצת גבוהים. אפשר להכפיל את המחיר במספר התלמידים בקורס כדי להבין את סדרי הגודל. ברגע שיש גוף כמו ניסן, שמציע קורס במחיר זול יותר (באופן יחסי) - זה מראה שמישהו פה מגזים.

תחשבי על זה גם מהזווית הזאת - אם מישהו לא מתכוון לעסוק בתאטרון אלא רק מתנסה בשביל החוויה, המחיר הזה מאוד מוגזם. הרי זו לא "השקעה" (שתחזיר את עצמה), אלא פשוט "חוג".
לצפיה ב-'לא טענתי אחרת'
לא טענתי אחרת
12/01/2011 | 19:40
29
אכן המחירים גבוהים, ואכן מישהו פה מגזים, אבל כל עוד יש פראיירים (אני?) שישלמו, כוחות הביקוש וההיצע מוכיחים את עצמם היטב.

לגבי "השקעה" שתחזיר את עצמה, זה לא מדויק, כי הקורס בכל זאת מתיימר להיות יותר מסתם "חוג". ראיתי קו"ח של לא מעט שחקנים בוגרי בית צבי/ניסן נתיב/בתי-ספר בחו"ל שציינו גם את אימפרו כחלק מההכשרה שלהם. מלבד זה, אחרי קורס אימפרו 1 אפשר להמשיך למסלול המלא ולקבל "תעודה" (שככל הנראה יהיה לה מקום של כבוד בחדר השירותים).
לצפיה ב-'הדרך מהתאטרון הפיזי לפלייבק '
הדרך מהתאטרון הפיזי לפלייבק
12/01/2011 | 17:16
37
שלום דנדינואית

נפתח קורס בסוף החודש במרכז ביכורי העתים בתל אביב
ואנחנו מזמנים אותך לשיעור נסיון שיהיה ב24.1

אשמח לדבר איתך בטלפון או במייל להבין יותר טוב מה הכיוון אבל נראה לי שאת יכולה לקבל המון מהקורס הזה

אשמח לענות על כל שאלה

דורון אמיתי
מנהל עסקי
אנסמבל הפלייבק הישראלי
0523664301

doron@playback.co.il
www.facebook.com/israelplayback
לצפיה ב-'מחפשת מחזה קומי לבימוי בנות בכיתה י"א'
מחפשת מחזה קומי לבימוי בנות בכיתה י"א
12/01/2011 | 11:27
3
55
מחפשת מחזה קומי לבימוי בנות בכיתה י"א , ההצגה אמורה לעלות בפורים - אשמח ממש אם תוכלו להפנות אותי למחזות מתאימים,

תודה רבה !
לצפיה ב-'יש לי!'
יש לי!
20/01/2011 | 22:51
2
49
תעלו את שידוכין של גוגול!
הבנות ישחקו את הגברים המכוערים והשמנים וכל דימוי מלוכלך שהוא
אחת הבנות תשחק את גברת פיקולה איבונובה ואת טיכונובה
אני חושבת שזה מאוד יעבוד ויוסיף גימיקים ויותר מזה- הבנות ישברו את הנשיות ואת התשוקה לשחק את העלמה יוליה או משהו חחח
לצפיה ב-'אחלה רעיון'
אחלה רעיון
21/01/2011 | 12:13
28
ההצעה ממש מעניינת. הייתי רוצה לראות הפקה כזו!
לצפיה ב-'פשוט רונן - תודה רבה !'
פשוט רונן - תודה רבה !
23/01/2011 | 00:52
27

תודה רבה לך !

יום מצוין
לצפיה ב-'פרסומות מודעות ודרושים-דרושות'
פרסומות מודעות ודרושים-דרושות
10/01/2011 | 14:19
12
11
שרשרו לכאן הודעות מסוגים אלו - למען סדר הטוב וכדי לרכז את כל ההודעות במקום שקל למצוא אותן.
הודעות שלא ישרשרו לכאן - ימחקו.

תודה!
לצפייה - מוסתר
10/01/2011 | 12:27
לצפיה ב-'פוסט מומלץ למחזאים/תסריטאים (גם בפוטנציה)'
פוסט מומלץ למחזאים/תסריטאים (גם בפוטנציה)
09/01/2011 | 22:20
5
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דרוש שחקן/מפעיל להפעלת ילדים. עבודה אנרגטית '
דרוש שחקן/מפעיל להפעלת ילדים. עבודה אנרגטית
09/01/2011 | 20:44
1
12
דרוש שחקן/מפעיל להפעלת ילדים. עבודה אנרגטית ותוססת ליצור קשר עם שני 054.4782532
אפשר ליצור קשר עד חצות

לצפיה ב-'באיזה איזור?'
באיזה איזור?
09/01/2011 | 22:50
10
לצפיה ב-'סדנת משחק מול מצלמה לשחקנים מתחילים'
סדנת משחק מול מצלמה לשחקנים מתחילים
09/01/2011 | 11:10
35
נפתחת קבוצה נוספת בפברואר של סדנת משחק מול מצלמה לשחקנים מתחילים.
קבוצה קטנה ואינטימית המאפשרת עבודה אמיתית ואישית.
הסדנה היא חד שבועית, 16 מפגשים והיא מתקיימת בדיזנגוף בתל אביב.
מצורף קובץ עם הסבר על הסדנה.
לפרטים נוספים וקביעת פגישת הכרות ללא התחיבות
taleden11@gmail.com
יום טוב
טל עדן
לצפיה ב-'אנסמבל תיאטרון קהילתי נפתח בנתניה'
אנסמבל תיאטרון קהילתי נפתח בנתניה
09/01/2011 | 10:45
38
נותרו 5 מקומות לקבוצת תיאטרון למבוגרים שנפתחה בנתניה.

פרטים נוספים בקישור המצורף -

אנסמבל תיאטרון למבוגרים
לצפיה ב-'תרגילים למשחק ותיאטרון'
תרגילים למשחק ותיאטרון
10/01/2011 | 23:30
60
"מי שמעוניין לרכוש חוברות תרגילים לחוגי דרמה או הוראת תיאטרון , מוזמן לצור קשר איתי. .אספתי תרגילי משחק רבים (כ-400 תרגילים) והם מסודרים לפי נושאי עבודה של השחקן על עצמו.      אילן זיו זונטג  
ilanziv@017.net.il

לצפיה ב-' הכנה לאודישנים לכל מטרה'
הכנה לאודישנים לכל מטרה
11/01/2011 | 09:37
7
במאי /שחקן עם הרבה מאוד ניסיון, בוגר ביה"ס למשחק ובוגר ביה"ס להנחיית מורים ובמאים,יכין אתכם לאודישן לקראת קבלה לבתי ספר למשחק השונים או לכל מטרה.

עזרה בבחירת מונולוגים מתאימים, עבודה על דמות, ניתוח טקסט, דמיון, קול ,תנועה, העמדת שיר ועוד ועוד..
מפגש ראשון חינם וללא התחייבות.

לפרטים נוספים ניתן להתקשר ל-054-4559761 למוטי.
בפניות בדוא"ל אנא ציינו: "עבור אודישנים".
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זוכים בחופה מעוצבת אישית ב-'
זוכים בחופה מעוצבת אישית ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2011 | 12:25
4

חלמת שהגעת עירומה לחופה?...
לכל כלה יש חלומות מפחידים והזויים אשר מציפים אותה לקראת היום הגדול. חלק חולמות שהשמלה לא מוכנה, אחרות שהן מגיעות ערומות לחופה ויש בנות שחולמות כי על ההזמנות רשום דווקא השם של האקס.
אנחנו מזמינים אתכן לספר בפורום חתונות על החלום הכי מוזר שהיה לכן בהקשר לחתונה המתקרבת – ואולי לזכות בחופה מעוצבת אישית, מתנת My-Guy:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

איך בחרתם את שם הילד?
ההתלבטות בבחירת שם לתינוק, מתחילה עוד בראשית ההריון ומגיעה לשיאה עם הגילוי של מין העובר. יש זוגות שמתלבטים בשקט, בינם לבין עצמם, ויש כאלו המשתפים משפחה וחברים בכל התהליך. בסופה של התקופה, נבחר השם הנכסף והילד גדל איתו כל חייו.
פורום הורים לפעוטות מזמין אתכם לספר כיצד בחרתם שם לילדכם ואולי לזכות בספר מקסים, שנערך במיוחד לפי אותיות שם הילד!

רוצים קורס לצביעה וחידוש רהיטים בחינם?
פורום נגרות ואומנויות בעץ, בשיתוף "ראש בקיר" מזמינים אתכם להשתתף בתחרות נושאת פרסים ואולי לזכות בקורס נגר ליום אחד.
העלו בפורום נגרות ואומנויות בעץ תמונה של רהיט חדש שבניתם או של רהיט קיים ששיפצתם.
שלושה גולשים יזכו בקורס מעשי בסיסי לעבודות שיפוץ ותחזוקה, קורס צביעה אמנותית וחידוש רהיטים או עבודה עם מדריך צמוד על פרויקט אישי:

לתכנן את עתידה של המדינה
מה צריך לעשות כדי שב-2021 מדינת ישראל תהייה קרובה הרבה יותר לאיך שהיינו רוצים שהיא תהיה?
בכנס ביוזמת TheMarker ומכון ראוּת תושק יוזמה חדשה - "ישראל 2021", שמטרתה לעודד את השיח הציבורי ארוך-הטווח בנושאים כלכליים-חברתיים במדינת ישראל.
התוצר הסופי של הדיונים סביב השולחנות יתורגם למסמך כוונות שיימסר לראש הממשלה.
שימו : נשארו כרטיסים ספורים בלבד לכנס!
כל המעוניין בכרטיס מוזמן לפנות למייל forums@tapuz.co.il בצירוף שם פרטי + משפחה, טלפון נייד וכתובת מייל זמינה.
לפרטים נוספים:
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...
לצפיה ב-'משדרגים את הארוחות ב-'
משדרגים את הארוחות ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2011 | 13:20
4

כמה פעמים רציתם להכין משהו טעים, פתחתם את המקרר ולא ממש הצלחתם לחבר בין המרכיבים?
כמה פעמים רציתם לשדרג את השניצל, הפסטה או האורז, להפוך אותם לטעימים יותר ובריאים יותר, ולא ידעתם איך?
עכשיו תוכלו להתייעץ על כל הדברים האלה ועוד!
שף יאיר פיינברג - השף של מסעדת Chez Eugene במצפה רמון והבעלים של חברת Fein Cook, יגיע לפורום אוכל חלבי בין השעות 19:00-21:00 כדי להשיב על שאלותיכם ולתת לכם טיפים לבישול ואפיה.
אל תהססו, הכנסו והעלו שאלות:

שירת הלאדינו מגיעה לתפוז
בשעה 20:00 תגיע זמרת הלאדינו ניצה טרמין לפורום תרבות הלאדינו - כדי להשיב על כל שאלותיכם אליה בנושאי לאדינו, זמרת לאדינו ותרבות הלאדינו.
מה תרצו לשאול אותה?

נמאס לכם למצוא מיטה מלאה בשיער של הכלב?
חשבתם שבחורף אין בעיות עם הפרווה, לא צריך לספר את הכלב ונוכל לשכוח מהנשירה? אז חשבתם.
בין השעות 20:00-22:00 יתארח בפורום כלבים ספר הכלבים יותם דרי - בעליה של "האמבטיה- מספרה ניידת לכלבים" וישיב על שאלות בנושא טיפוח הפרווה בכלל וטיפוח הפרווה בחורף בפרט:

אישה - קחי עצמאות כלכלית!
רותי שרון - מומחית לכלכלת המשפחה, תתארח בפורום ניהול כלכלת המשפחה בין השעות 20:30 - 22:30.
רותי שרון טוענת שבעולם המודרני של היום, חשוב שכל אישה תבין ותיקח חלק בניהול כספי המשפחה, למען עצמאותה האישית, דוגמא אישית לילדיה וחיים טובים למשפחתה בכלל.
פורום ניהול כלכלת משפחה מזמין אתכם לשאול שאלות בנושאי כלכלת המשפחה מהזווית הנשית:

אוטיזם: אל תתמודדו עם זה לבד
בשעה 20:30 בערב יתקיים בפורום אוטיזם אירוח מיוחד בנושאי ההתמודדות הזוגית והמשפחה לנוכח האוטיזם שבמשפחה.
חמדה קליין - MSW, יעוץ והדרכת הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, הקימה וניהלה את "בית לורן " - המרכז למשפחה המתמודדת עם אוטיזם במשך 5 שנים.
גניה ביאלר - MS, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מנהלת את קהילת הידע של משרד הרווחה לאנשי מקצוע בתחום האוטיזם.
כולם מוזמנים להעלות להן שאלות בנושאים אלו:

רוצים להעניק לילד שלכם שינה נעימה ומפנקת?
אין הורה שלא עצר פעם ליד מיטת ילדו והתענג על האופן המשעשע שבו הוא ישן...
פורום הורים לתינוקות מזמין אתכם להעלות תמונת שינה משעשעת במיוחד של הילד שלכם – ואולי לזכות בסט מצעים נפלא ומפנק לתינוק, מתנת לורה סוויסרה:
לצפיה ב-'תיאטרון רחוב'
תיאטרון רחוב
15/01/2011 | 21:28
22
בחודשים האחרונים אני חושבת ארוכות לגבי הקמת קבוצת תיאטרון רחוב, קטנה יחסית אך מלאת אהבה לתיאטרון וליצירה. אני חיפאית, תלמידת משחק בסמינר הקיבוצים, ואם אתם מאיזור חיפה, בני 17 עד 25 שרוצים להתנסות ביצירה מסוג קצת אחר (בעיקר פיסית ופוליטית) שלא למטרות רווח, פנו אלי במסרים של תפוז או בדוא"ל KatelynFin@gmail.com

לצפיה ב-'רינת ושירן גיטר מגיעות ל-'
רינת ושירן גיטר מגיעות ל-
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2011 | 12:36
5

רינת ושירן גיטר מגיעות לתפוז!
ביום שבת האחרון הודחו בזו אחר זו התאומות רינת ושירן גיטר מבית האח הגדול.
בשעה 16:00 שתיהן יגיעו לפורום הרשמי בתפוז כדי להשיב לשאלות הגולשים.
אתם מוזמנים להעלות שאלות אליהן כבר עכשיו!
לאירוח של שירן:
לאירוח של רינת:

רוצים לראות את אסף אמדורסקי בהופעה?
ספרו לנו בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה על מטרה קשה ונעלה שהצבתם לעצמכם והצלחתם לעמוד בה בגבורה.
15 גולשים יזכו בכרטיס זוגי למופע ההשקה החגיגי של האלבום החדש של אסף אמדורסקי!

האם חוויתם אהבה אסורה?
אהבה אסורה מתנדנדת תמיד על הגבול שבין משיכה לאיסור וברוב המקרים סוחפת אותנו למעגל מסוכן של קסם וחורבן.
פורום בינו לבינה מזמין אתכם לספר על אהבה אסורה שחוויתם ואולי לזכות בספר "אהבות אסורות" מאת אמנון רובינשטיין ובהוצאת זמורה ביתן:

לעצב את הבית בסטייל ועם תקציב הגיוני
הילה ברונשטיין, העוסקת בתחום העיצוב מזה כ-10 שנים, תתארח בפורום הורות מאוחרת ותענה על שאלות בנושא מציאת פתרונות והתחשבות בצרכי הילדים במשפחה כגון: פתרונות אחסון לצעצועים, עיצוב החלל הביתי תוך התחשבות ב "בלגן" הביתי שהחיים הדינמיים המשפחתיים מייצרים ועוד.
האירוח יתקיים מחר, החל מ 10:00 בבוקר:

מיקי שמו מכניס חיים לפירות היבשים
מיקי שמו - אחד הקונדיטורים המפורסמים והמשפיעים בתחום האוכל בישראל, יגיע מחר ב-14:00 להתארח בפורום קינוחים ומנות אחרונות וייתן טיפים על אפייה וקינוחים שמתאימים לט"ו בשבט:

מה היה האירוע הברזילאי הכי חשוב השנה עבורכם?
פורום תרבות ומוזיקה ברזילאית מזמין אתכם לספר על האירוע הכי חשוב שקרה בתרבות הברזילאית בשנה החולפת.
חמישה גולשים יזכו בדיסק החדש 'הצבעים שלי', של היוצרת הישראלית ברזילאית - אליזט:

רוצים להעניק לילד שלכם שינה נעימה ומפנקת?
אין הורה שלא עצר פעם ליד מיטת ילדו והתענג על האופן המשעשע שבו הוא ישן...
פורום הורים לתינוקות מזמין אתכם להעלות תמונת שינה משעשעת במיוחד של הילד שלכם – ואולי לזכות בסט מצעים נפלא ומפנק לתינוק, מתנת לורה סוויסרה:
לצפיה ב-'"האריסטוקרטים" בקאמרי מישהו ראה?'
"האריסטוקרטים" בקאמרי מישהו ראה?
06/01/2011 | 19:22
4
12
ראיתי ומעוניין להחליף דעות.
לצפיה ב-'לא ראיתי, אבל מסקרן לשמוע מה דעתך...'
לא ראיתי, אבל מסקרן לשמוע מה דעתך...
07/01/2011 | 10:28
5
לצפיה ב-'היה מעולה!'
היה מעולה!
09/01/2011 | 15:03
2
13
אשמח להחליף דעות, אבל אני מניחה שאפשר לתאר מה אני הולכת להגיד...
לצפיה ב-'עכשיו סיקרת אותי'
עכשיו סיקרת אותי
11/01/2011 | 20:24
1
8
ספרי לנו...
לצפיה ב-'לאחרונה נכחתי בהרבה מאוד הצגות'
לאחרונה נכחתי בהרבה מאוד הצגות
12/01/2011 | 14:08
9
ופיתחתי ציניות כלבי רבות מהן. שונאת הצגות רדודות, בשביל זה יש לי טלויזיה, אני חייבת לצאת מהצגה ולהרגיש ערך מוסף.

באריסטוקרטים הרגשתי שאני גם נהנית, כי ההצגה אומנם מוגדרת כדרמה אבל מלאה ברגעים קומיים, וגם יוצאת עם ערך מוסך ומחשבה על הציונות למול הפרט ועל דאגה לחברה למול דאגה לפרט.
קצת על המחזה: http://www.cameri.co.il/index.php?page_id=2105

המחזה מדויק, הבימוי עוד יותר. התאהבתי לחלטין ביחזקל לזרוב שמשחק נפלא, ובכלל כל השחקנים מעולים [הלנה ירלובה בכלל ]

הבימוי והתפאורה משחקים אחד עם השני ובאלמטים פשוטים יחסית מצליחים להעביר כל כך הרבה מסרים בלי להעמיס על הבמה.

בעיני- הצגה מעולה, מהטובות שראיתי בשנים האחרונות, אין מישהו בקהל שלא זיהה מעט ממשפחתו בתבנית היחסים של המשפחה הזו..
לצפיה ב-'למי שמכיר הצגות שרצות בניו יורק'
למי שמכיר הצגות שרצות בניו יורק
09/01/2011 | 10:04
10
נוסעת במאי לניו יורק וצריכה המלצות להצגות טובות, לא הצגות ברודווי, אלא תיאטרון אמיתי ואיכותי. תודה!
לצפיה ב-'מבקשת המלצות'
מבקשת המלצות
06/01/2011 | 06:33
5
32
להצגות בתיאטרון הסמטה.
יש לי כרטיסיה שאני יכולה לנצל לעוד 3 הצגות. עד עכשיו הייתי שם רק במופעי פלייבק אבל לאחרונה אני לא מוצאת זמן להגיע במוצ"ש (שאז מתקיימים בדר"כ מופעי הפלייבק). אשמח להמלצות על עוד הצגות טובות שמתקיימות בסמטה.
לצפיה ב-'הסמטה - שלוש המלצות'
הסמטה - שלוש המלצות
09/01/2011 | 04:19
4
9

1. המהגרים \ תאטרון מלנקי
2. אורפיאוס במטרו \ גם כן מלנקי
3. הכלב היהודי

את שלושתן ראיתי ואהבתי.
לצפיה ב-'המהגרים, זאת לא הצגה ברוסית?'
המהגרים, זאת לא הצגה ברוסית?
09/01/2011 | 06:43
1
11
לצפיה ב-'גם.'
גם.
10/01/2011 | 01:43
5
כשזה ברוסית מציינים את זה במיוחד. לרוב בעברית.
לצפיה ב-'ממליץ על אורפיאוס'
ממליץ על אורפיאוס
09/01/2011 | 13:43
1
9
ובאופן כללי על מלינקי, שעושים תאטרון מאתגר, מינימליסטי ומאוד איכותי לדעתי.
לצפיה ב-'מלנקי מעולים'
מלנקי מעולים
10/01/2011 | 01:47
4
גם לדעתי.
וממש עכשיו קיבלו סופסוף בית קבוע במרכז הגאה בגן מאיר.
מיקום מצויין ועל הדרך גם יעודד מפגש בלתי אמצעי עם הקהילה הגאה.
מעניין אותי איך הם מרגישים שם...
לצפיה ב-'עזרה בבקשה - "מי תהום" של הלל מיטלפונקט'
עזרה בבקשה - "מי תהום" של הלל מיטלפונקט
07/01/2011 | 09:11
2
36
שלום לכל חברי הפורום,

האם ידוע לכם היכן ניתן להשיג את המחזה של הלל מיטלפונקט "מי תהום"?
באילו חנויות ספרים בת"א אפשר למצוא מחזות?
אני צריך אותו עבור מונולוג לשיעורי משחק.

תודה רבה על כל עזרה,
סוסעץ
לצפיה ב-'שלום סוס עץ'
שלום סוס עץ
07/01/2011 | 09:36
1
18
החנויות המומלצות הן פרוזה ברחוב דיזינגוף וצומת ספרים בדיזינגוף סנטר.
בוסף שווה לחפש בבית אריאלה, בארכיון הקאמרי ובספריות של מוסדות אקדמיים (בעיקר אוניברסיטאות עם חוג לתיאטרון).
לצפיה ב-'תודה רבה פרובוקטור :)'
תודה רבה פרובוקטור :)
07/01/2011 | 09:56
6
לצפיה ב-'עזרה - מציאת מונולוג קומי טוב'
עזרה - מציאת מונולוג קומי טוב
04/01/2011 | 18:45
1
91
היי,

מחפשת (כמה שיותר בקרוב) מונולוג קומי טוב...
משהו שיהיה מצחיק ויביע את מה שצריך, משהו שעובד..

יש הצעות?!?

=]
לצפיה ב-'מחזה "המתאבד" של ארדמן'
מחזה "המתאבד" של ארדמן
06/01/2011 | 16:11
231
יש שם את מונולוג קומי של קלאופטרה מקסימובנה. על בחורה שמנסה לשכנע מישהו להתאבד בשבילה.
לצפיה ב-'הו, הו יוליה! '
הו, הו יוליה!
06/01/2011 | 00:00
1
28
שלום לכולם!
אני מחפשת גרסה כתובה/מצולמת של המחזה מ1972 של אפרים קישון "הו, הו יוליה!"
למישהו יש מושג איפה אני אוכל למצוא?

תודה רבה!
לצפיה ב-'אני די בטוח'
אני די בטוח
06/01/2011 | 10:44
16
שגרסה כתובה אפשר למצוא בארכיון הקאמרי, ברחוב דה וינצ'י בת"א.
צילום של ההפקה זה יותר קשה - גם באופן כללי וגם בגלל שההפקה הספציפית די ישנה (אז צילמו פחות ולאורך הזמן דברים הולכים לאיבוד).
לצפיה ב-'היי מחפשת מונולוג בנושא מסוים...'
היי מחפשת מונולוג בנושא מסוים...
06/01/2011 | 01:02
305
אני מחפשת מונולוג לבחורה/אישה בנושא חריגים בחברה או מחזאות בנושא יהודים.

אשמח להמלצות !
תודה.
לצפיה ב-'מחפשת משפט מגן הדבדבנים של צכוב'
מחפשת משפט מגן הדבדבנים של צכוב
04/01/2011 | 19:49
2
16
הי
ראיתי את המחזה המקסים של החאן של גן הדובדבנים של צכוב, ואני מחפשת ציטוט מדויק משם:
בשלב מסוים די מוקדם בהצגה אמרה אחת הנשים, שאינני זוכרת מי זאת הייתה:

"גברים חכמים הם הכי טפשים"
משפט מבריק, אין מה להגיד... אבל אני מחפשת את הציטוט המדויק שלו ואת התרגום שלו לאנגלית הכי נכון.
מישהו יוכל לעזור לי?
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'תלוי באיזה תרגום'
תלוי באיזה תרגום
05/01/2011 | 23:26
1
9
בזה שיש לי כתוב "אתה איש חכם מאוד ואיום מאוד; הנשים, ודאי, אוהבות אותך עד שיגעון. (הולכת) החכמנים הללו - כולם טיפשים כל כך, אין לי עם מי לחטוף שיחה..." (שארלוטה)

אין לי מושג איך לתרגם "חכמנים", אני מניחה שהכוונה לחכמולוגים.
לצפיה ב-'מעניין...אני תוהה איך זה באנגלית'
מעניין...אני תוהה איך זה באנגלית
08/01/2011 | 12:57
20
לצפיה ב-'צריכה עזרה'
צריכה עזרה
03/01/2011 | 20:58
14
מישהו פה יכול לעזור לי למצוא מונולוג קומי אבל לא חנוך לוין או משהו בסגנונו
אני צריכה הצעות כמה שיותר מהר.
תודה מראש!
לצפיה ב-'לשחק את המין הגברי'
לשחק את המין הגברי
31/12/2010 | 13:22
7
31
להפקת תאטרון אנחנו צריכות למצוא דרך לשטח את החזה בשביל לשחק גברים.
יש למישהו/מישהי רעיונות לדרך כלשהי לשטח את החזה?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
31/12/2010 | 15:58
21
יש את הדרך הקלאסית פשוט ללפף חזק מסביב לחזה תחבושת אלסטית ואז הכל יותר נמחץ.
אבל אני לא חושבת שצריך ללכת כל כך נכון.
בהצגה יש גם ככה הסכמה מיהו גבר ומיהי אישה על הבמה.
פשוט חולצה גדולה יותר, בגדים גבריים.
או גופייה צמודה מאוד מתחת לבגדים....
לצפיה ב-'תלוי בגודל'
תלוי בגודל
01/01/2011 | 16:16
5
19
אם למי שמשחקת גבר יש חזה יחסית גדול אפשר כמו שכבר הציעו ללפף תחבושת אלסטית רחבה ואז גם שולטים בכמה זה לוחץ (קחו שבחשבון שזה לא נוח ודי חונק).
אפשר גם לכרוך חגורת גב ששמים כשנתפס הגב.

אם החזה קטן יחסית אפשר ללבוש גופיית ספורט או גופיה רגילה במידה קטנה יותר.
לפעמים גם מספיק לא ללבוש חזיה אם החולצה הגברית גדולה ולא צמודה על הגוף.
לצפיה ב-' אצלנו תמיד משתמשים בחזיות ספורט וכאלה'
אצלנו תמיד משתמשים בחזיות ספורט וכאלה
01/01/2011 | 22:37
4
16
כי תמיד יש במגמות תאטרון יותר בנות מבנים.
לצפיה ב-'בכל מסגרת תיאטרונית'
בכל מסגרת תיאטרונית
01/01/2011 | 23:30
3
12
שאני הייתי בה היו פחות בנים...
אבל תמיד מסתדרים
לצפיה ב-'אני חושב שזה נכון עד לתאטראות רפורטואריים'
אני חושב שזה נכון עד לתאטראות רפורטואריים
02/01/2011 | 13:35
2
12
שם המצב מתאזן ואני חושב שהגברים אפילו הופכים לרוב.
לצפיה ב-'כן הגיוני....'
כן הגיוני....
02/01/2011 | 19:12
1
10
בסופו של דבר מסתדרים על מה שיש.
ואיך ראש החוג שלי אומרת?
אני מסרבת להעלות רק מחזות של נשים בגלל שרובינו נשים. אם יהייה צורך, נעשה ורסיה של מחזה.
לצפיה ב-'נשמע לי הגיוני'
נשמע לי הגיוני
02/01/2011 | 19:21
8
זה מאוד מצמצמם.
אגב, אם תחשבי על זה יש לא מעט מחזות שכל הדמויות בהן הם גברים (או שאפשר לוותר בקלות על דמויות הנשים), אבל מחזות נשיים זה ז'אנר די צר.
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
31/12/2010 | 13:46
6
32
היי שלום,
אני מחפשת כרגע מונולוג קומי לאישה. מצאתי כבר כמה אבל אני מחפשת עוד אחד.
הוא חייב להיות קומי ורצוי לא קלאסי ( כמו שייקספיר, גולדוני, מולייר)
כדי להקל עליכם אז אלו שכבר מצאתי הם: ליסיסטרטה, יעקובי ולדיינטל, לדבר עם. אז חוץ מאלה בבקשה תעזרו לי ותציעו הצעות.

דרך אגב במהלך חיפושי לאורך השנים אחר מונולוג כל פעם מחדש, שמתי לב שמונולוג קומי הוא מעט יותר קשה לחיפוש מאשר מונולוג דרמטי. ובד"כ אני מתחילה מחיפוש באינטרנט ואח"כ פונה לספריות.
אז אם אתם מכירים אתר באינטרנט טוב שיש בו מונולוגים או אפילו רק שמות של מחזות קומיים?? (חוץ מהאתר של בית צבי הידוע).  

תודה רבה רבה לכל מי שיעזור.
לצפיה ב-'חנוך לוין גם הולך?'
חנוך לוין גם הולך?
31/12/2010 | 15:55
12
לצפיה ב-'מקווה שזה יעזור:'
מקווה שזה יעזור:
31/12/2010 | 16:20
22
מניפתה של ליידי ונידרמיר של אוסקר וויל. כדאי לקרוא

סוחרי גומי של חנוך לוין. מחזה מעולה! הועלתה גם הצגה נהדרת. שווה לקרוא אם אפשר גם לצפות בהצגה. הדמות של ברלו שם היא דמות נשית קומית נהדרת. מומלץ מאוד

ואיך שכחתי- חפץ של חנוך לוין! 2 דמויות נשים קומיות. בטוח תמצאי מונולוגים טובים!
לצפיה ב-'חנוך לוין זו קלאסיקה?'
חנוך לוין זו קלאסיקה?
01/01/2011 | 22:36
3
16
לצפיה ב-'היא אמרה שרצוי לא קלאסיקה '
היא אמרה שרצוי לא קלאסיקה
01/01/2011 | 23:31
1
33
לצפיה ב-'טעות שלי (:'
טעות שלי (:
02/01/2011 | 13:42
14
עכשיו צריך לחזור על זה מחדש..
לצפיה ב-'אז אני..'
אז אני..
02/01/2011 | 15:05
16
אני כרגע במאמצי לחפש את המחזות שהוצעו לי כבר. אז אם למישהו יש עוד רעיונות אשמח מאוד.
חוץ מזה חנוך לוין כן נחשב, אבל אני מכירה כמעט כל מה שיציעו לי שלו. אם יש רעיונות אחרים, של מחזות לא שלו גם אשמח.

לצפיה ב-'קודם כל היי:)'
קודם כל היי:)
30/12/2010 | 23:34
13
33
אני מגיבה פה כבר זמן מה, ומשום מה לא יצא לי להציג את עצמי. אז אני סטודנטית לתיאטרון חברתי טיפולי באוניברסיטת חיפה, שנה ראשונה.
אני עובדת עצות לגבי משהו שאני מקווה מאוד שפה אוכל למצוא את מנוחתי:)
לעבודת גמר של קורס משחק אצלנו, אני צריכה להעלות קטע של כ-3 דקות.
אני החלטתי לבנות דמות של אישה החולה בסכיזופרניה.
עכשיו למה שנוגע לעבודה שלכם יקיר- הידוע לכם על מחזה מובהק של אישה החולה בסכיזופרניה?
אני פשוט רוצה להשכיל ולהבין יותר את ההבעה של המחלה בלי לשחק אותה.(את המחלה)
תודה על כל פנים, גם אם לא יניב אשכולות עסיסיים:)
סופ"ש מהנה..
ותחילת שנה חדשה שמחה למי שחוגג.
רותם.
לצפיה ב-'הי קרמבה (:'
הי קרמבה (:
03/01/2011 | 00:51
12
15
שאלת הבהרה - כשאת כותבת "סכיזופרניה", את מתכוונת לחוסר יכולת להבחין בין דמיון למציאות או לפיצול אישיות?
לצפיה ב-'חוסר יכולת להבחין בין דמיון למציאות :)'
חוסר יכולת להבחין בין דמיון למציאות :)
03/01/2011 | 07:09
11
13
לצפיה ב-'המממ'
המממ
04/01/2011 | 11:24
10
9
זה יותר מדויק מבחינה פסיכולוגית, אבל יותר קשה...
אני מחפש לך.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה רבה!!!!'
תודה רבה רבה רבה!!!!
04/01/2011 | 17:09
9
6
לצפיה ב-'ממצאי ביניים'
ממצאי ביניים
05/01/2011 | 00:53
8
12
לצערי (ובהמשך לשיחה שלנו מהשרשור הקודם) אני מוצא רק מחזות על גברים:
הימים של עאדל\ אורי ניצן.
רחביה\ יוסי יזראלי.
לצפיה ב-'קודם כל- תודה על המאמץ!'
קודם כל- תודה על המאמץ!
05/01/2011 | 08:39
7
12
שנית כל,
אכן, גם אני מצאתי רק על גברים. ויש הבדל עצום בין סכיזופרניה גברית וסכיזופרניה נשית.....
מה שכן- הימים של עדאל- מומךץ בחום!!!!!
ושוב- תודה מקרב לב
לצפיה ב-'תוצאות...'
תוצאות...
08/01/2011 | 20:45
6
7
מצטער, לא מצאתי מחזות של נשים.
אני יודע שזאת לא האופציה המועדפת, אבל מה לגבי להמיר את הדמויות במחזות הללו לדמויות של גברים.
לצפיה ב-'אמממ האופציה לא אפשרית'
אמממ האופציה לא אפשרית
08/01/2011 | 22:57
5
8
פשוט כי הסכיזופרניה שונה אצל האחר.
אבל אין לך מושג כמה אני מעריכה את המאמץ!
בסוף בניתי דמות ךבד, חיברתי כמה דברים לבד.
את הצפייה שלי עשיתי בסרטים, ישנים לרוב.
אבלך שוב-
תודה מקרב לב
לצפיה ב-'בשמחה, עוד מחשבה'
בשמחה, עוד מחשבה
10/01/2011 | 14:25
4
11
ראיתי אותו ממש מזמן, אבל יש את הסרט עם ג' ניקולסון - קן הקוקיה.
אני לא זוכר את הדמויות, אבל יכול להיות שיש שם משהו שיעזור לך.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
11/01/2011 | 15:23
5
היום העיליתי את התרגיל סיום שלי. את הסכיזופרנית שלי.
היה נהדר. בחיי שלא האמנתי שזה אפשרי מה שהלך לי בפנים כשהצגתי במזדרון האפל והאפרפר הזה.
בכל אופן,
רוב תודות
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!!!!'
תודה רבה רבה!!!!
11/01/2011 | 15:25
2
7
היום בשעה טובה העליתי את קטע הסיום שלי, בתור מרגרט הסכיזופרנית.
הדמות שאני המצאתי.
היה נהדר.
תודה!
לצפיה ב-''
11/01/2011 | 20:14
1
7
אני שמח לשמוע שהיה מוצלח ושנהנת.
איך זה לשחק סכיזופרנית? זו בטח חוויה יותר עמוקה כשאת כותבת את הטקסט בעצמך
לצפיה ב-'וואו חוויה שפשוט אי אפשר להסביר במילים...'
וואו חוויה שפשוט אי אפשר להסביר במילים...
11/01/2011 | 23:14
9
קודם כל, יש לפתוח בכך שאני מבסיסי בחורה פחדנית מאוד. אז להזות דברים היה עניין של מה בכך.
אבל ה-"להיות" כאן ועכשיו, מכניס למצב שונה. מצב של תזזיות אל מול קיפאון...
האמת שהמון טקסט לא היה. אני חושבת שלא יאה לפחד שיסבירו אותו במילים.
אני אישית מעדיפה לדבר פחות ולהיות יותר. אבל שוב, זאת רק אני.
חוויה מדהימה שמומלצת לכל שחקן בהתהוותו.
תודה
לצפיה ב-'צריכה ערה דחוף!'
צריכה ערה דחוף!
30/12/2010 | 15:26
2
24
לצפיה ב-'צריכה עזרה דחוף!'
צריכה עזרה דחוף!
30/12/2010 | 15:27
1
23
מישהו יכול לעזור לי למצוא דיאלוג כתוב מביבר הזכוכית?
לצפיה ב-'קשה מאוד למצוא באינטרנט, אם שם חיפשת'
קשה מאוד למצוא באינטרנט, אם שם חיפשת
30/12/2010 | 17:50
12
כמו סרטים וספרים מדובר ביצירות המוגנות בזכויות יוצרים ולכן כמעט ואינן מתפרסמות.
חיפשתי קצת ונראה שיש בעיקר מונולוגים, כי הם משמשים לאודשנים. לכן אני ממליץ לך לפנות לספריה, לארכיון או לחנות ספרים. זה מחזה מאוד מוכר ונפוץ ואני בטוח שתמצאי אותו שם.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ