לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83048,304 עוקבים אודות עסקים

פורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים  הבאים - פורום מקצועי חדש בתחום השמיעה ומכשירי שמיעה!

בפורום זה אשמח לענות לשאלות הגולשים בתחומים של בדיקות שמיעה וליקויי שמיעה הן אצל ילדים והן בקרב מבוגרים וזקנים, וכמובן בכל מה שקשור למכשירי שמיעה, שתל השבלול ואביזרי עזר לשמיעה.
המשך >>

לצפיה ב-'מבקשת המלצה לבדיקת שמיעה באופן פרטי לילד בן 5'
מבקשת המלצה לבדיקת שמיעה באופן פרטי לילד בן 5
12/03/2018 | 19:45
1
42
מבקשת בדחיפות המלצות לבדיקת שמיעה לילד בן 5 באופן פרטי
לצפיה ב-'המלצה לבדיקת שמיעה באופן פרטי לילד בן 5'
המלצה לבדיקת שמיעה באופן פרטי לילד בן 5
13/03/2018 | 21:15
57
שלום לך,
ישנם מכוני שמיעה רבים ומוכרים המבצעים בדיקות שמיעה לילדים בכל הגילאים, אותם תוכלי למצוא בחיפוש ברשת.
גילו המדויק של הילד רלוונטי במקרה זה, שכן מתחת לגיל 5 נדרשות שתי קלינאיות לצורך ביצוע הבדיקה והתורים עלולים להיות ארוכים יותר ומעל גיל 5 ניתן לבצע את הבדיקה עם קלינאית אחת.
איני יודעת מהי סיבת הדחיפות, אך בכל מקרה אני ממליצה לפנות לרופא א.א.ג. לפני ביצוע בדיקת השמיעה. הרופא מסתכל באוזניים ובודק האם קיימים ממצאים כלשהם העלולים להשפיע על הבדיקה. במתן הפניה, הרופא מאפשר לקלינאית לבצע בדיקת שמיעה מקיפה עם כל הידע המקדים הנחוץ.
אם את מעוניינת את מוזמנת ליצור קשר או להשאיר פרטים ונוכל לחזור אלייך בהקדם.
רק בריאות,
דורין

לצפיה ב-'בעיה בדיסקרימינציה'
בעיה בדיסקרימינציה
26/02/2018 | 14:53
1
63
שלום רב, אני לקויית שמיעה ומשתמשת במכשירים כ-3 שנים. המכשירים מגבירים את עצמת הקולות, מאפשרים לשמוע תדרים גבוהים, אך לא עוזרים להבין את הנכדים. הדיסקרימינציה באוזן שמאל85% ובאוזן ימין 65%. האם תוכלי להמליץ על מכשירים שעונים על צורך זה? (כל השאר פחות חשוב לי). תודה מראש
לצפיה ב-'בעיה בדיסקרימינציה'
בעיה בדיסקרימינציה
27/02/2018 | 22:57
70
שלום לך,
עלולות להיות מגוון סיבות לקושי זה ולכן קשה לתת פתרונות מבלי להבין עד הסוף ממה נובע הקושי שלך.
באופן כללי, מכשירים שמיעה מתקדמים ומשוכללים אכן מסייעים בשמיעה והבנת דיבור בצורה טובה יותר במגוון מצבים. כל היצרנים היום משתדלים לשים דגש בייצור טכנולוגית שונות שיסייעו להבנת הדיבוור, יחד עם זאת חשוב להבין שגם המכשיר המתקדם ביותר לא מסוגל לסייע בכל סיטואציה וייתכנו קשיים בהבנת דיבור גם כשמרכיבים מכשירי שמיעה.
אני ממליצה לך לפנות באופן מסודר לפגישת ייעוץ עם קלינאית תקשורת במכון שמיעה. בפגישה זו הקלינאית תוכל להמליץ איזה מכשירים עשויים להתאים לירידה בשמיעה הספציפית שלך.
כמובן תוכלי לקחת את המכשירים לתקופת ניסיון ולהתרשם מתרומתם בעצמך.

רק בריאות,
הדס. 
לצפיה ב-' החלפת מנהלת הפורום '
החלפת מנהלת הפורום
27/02/2018 | 16:28
76
אנו מברכים את דורין פנצק על כניסתה לתפקיד ומאחלים לה בהצלחה

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'מורה נהיגה ללקויי שמיעה'
מורה נהיגה ללקויי שמיעה
20/02/2018 | 09:32
4
56
שלום לכולם,

אני לקויית שמיעה המרכיבה מכשירי שמיעה בשתי האוזניים, אך איני זקוקה לשפת הסימנים כדי לתקשר עם הסביבה. אני מעוניינת להוציא רישיון נהיגה, והבנתי שיש מורי נהיגה שיש להם ניסיון עם לקויי שמיעה. אשמח מאוד אם מישהו מכם יודע על מורה נהיגה טוב באזור השפלה (אני מנס ציונה).
לצפיה ב-'מורה נהיגה ללקויי שמיעה'
מורה נהיגה ללקויי שמיעה
21/02/2018 | 21:32
3
58
מירי שלום,
ממליצה לפנות ולהתייעץ עם ארגוון בקול, אולי יוכלו לסייע.

הדס.
לצפיה ב-'כבר פניתי אליהם, והם הפנו אותי אליכם'
כבר פניתי אליהם, והם הפנו אותי אליכם
22/02/2018 | 08:48
2
26
כבר פניתי אליהם, והם הפנו אותי אליכם. האם ידוע לך על עוד מקום/ארגון שיכול להיות לו מידע כזה?
לצפיה ב-'כבר פניתי אליהם, והם הפנו אותי אליכם'
כבר פניתי אליהם, והם הפנו אותי אליכם
22/02/2018 | 09:27
1
35
אולי אפשר לנסות לפנות לשמע,

בהצלחה,
הדס.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה'
הבנתי, תודה רבה
22/02/2018 | 09:48
18
לצפיה ב-'התאמת מכשירי שמיעה'
התאמת מכשירי שמיעה
14/02/2018 | 20:55
1
181
שלום רב, יש לי שני מכשירי שמיעה של פונאק. אני מאוד מתקשה לשמעו במצבי רעש ובשיחות ועידה טלפוניות. המכשירים לא רק שלא עוזרים אלא מחמירים את המצב. במכון בו רכשתי את המכשירים לא מוצאים פתרון. אשמח לעצתך וגם להמלצה על קלינאי מוכשר בשטיינר שיוכל לסייע לי פתור את הבעיה.
לצפיה ב-'התאמת מכשירי שמיעה'
התאמת מכשירי שמיעה
15/02/2018 | 11:42
162
אמוץ שלום,
גם כאשר אדם לקוי שמיעה משתמש במכשירי השמיעה הדיגיטליים הטובים ביותר, קיימים מצבים בהם יתקשה לשמוע דברים מסויימים להבין את הנאמר. בעיה זו מוכרת גם לאנשים השומעים היטב, והיא באה לידי ביטוי ביתר שאת במצבים כגון:
שיחה במקום רועש, שיחה במקום עם הדהוד, שיחה במסעדה או בפגישה רבת משתתפים.
קושי זה נובע מכך שמכשירי השמיעה, ואפילו המשוכללים והמתוחכמים ביותר, אינם מצליחים להתגבר על שלוש בעיות: המרחק בין הדובר למאזין, רעשי הרקע, ותופעת ההדהוד. אם אתה בן אדם פעיל ונתקל הרבה בקשיים במצבים כאלה ייתכן וכדאי לך לשקול שימוש באביזר עזר נוסף, מערכת FM. תבקש לקבל מידע על מערכת כזו מהקלינאי המטפל בך.
לגבי שיחות הוועידה בטלפון, האם ניסית להשתמש בשלט שיעביר את שיחות הטלפון למכשירי השמיעה שלך?

כל טוב,
הדס.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מכשיר שמיעה שאבד'
שאלה לגבי מכשיר שמיעה שאבד
05/02/2018 | 19:22
1
158
שלום רב
בת 65-כמעט חירשת-סוף סוף אישרו לי מכשיר דרך הוועדה וכו'.
קבלתי את המכשיר כמעט לפני שנתיים-ולא הייתה מאושרת ממני.
המכשיר בהשתתפות הקופה על לי 3 וחצי אלף שח.

לצערי-המכשיר אבד לי,למי אפשר לפנות בבקשת עזרה למימון חלקי של מכשיר שמיעה?אני מתקיימת מפנסיה-וממש אבודה ללא המכשיר.
יבורך מי שירצה לעזור.
רות
לצפיה ב-'שאלה לגבי מכשיר שמיעה שאבד'
שאלה לגבי מכשיר שמיעה שאבד
06/02/2018 | 21:54
70
רות יקרה,
אכן סיטואציה לא פשוטה.
ממליצה לנסות להגיש בקשה להשתתפות ברכישת מכשיר חדש לוועדת חריגים של הקופה.

רק בריאות,
הדס.
לצפיה ב-'קניית מכשיר שמיעה באמזון'
קניית מכשיר שמיעה באמזון
31/01/2018 | 21:26
2
229
מה רע לקנות מכשיר שמיעה באמזון, ebay? מגוון גדול של מכשירים ומחיר משמעותית נמוך
לצפיה ב-'קניית מכשיר שמיעה באמזון'
קניית מכשיר שמיעה באמזון
05/02/2018 | 12:46
1
186
דני שלום,
אני מאוד לא ממליצה לרכוש מכשירי שמיעה בחו"ל.
ראשית, בארץ ישנה השתתפות מאוד משמעותית של קופות החולים ברכישת מכשירי שמיעה. כמו כן, במסגרת ההסדר עם קופות החולים המכונים מחויבים לתת תקופת ניסיון שבה תוכל לבחון עם המכשיר מסייע לך, דבר שלא יינתן לך ברכישת מכשיר שלא בארץ. 
שנית, המרכיב החשוב ביותר ברכישת מכשירי השמיעה הוא ההתאמה של מכשירי השמיעה ע"י איש מקצוע- קלינאי תקשורת מיומן, כמו כן, השירות והליווי המקצועי לאורך כל הדרך הם ללא עלות נוספת ברכישת מכשיר בארץ. 
במידה ותרכוש את המכשיר בחו"ל תצטרך לשלם סכום לא מבוטל עבור השירות. 
חבילת שירות לשנה בשטיינר לדוגמא עולה בין 900 ל1600 שקל כתלות ברמה של המכשיר. 
דבר נוסף שחשוב להתייחס אליו הוא האחריות, ברכישת מכשיר בחו"ל תינתן במקרה הטוב אחריות לשנה אחת על רכיבים אלקטרוניים, ברכישת מכשיר בארץ יש אחריות ל3.5 שנים.

הדס.

לצפיה ב-'קניית מכשיר שמיעה חדש'
קניית מכשיר שמיעה חדש
03/06/2018 | 13:45
81
שלום, הבוקר הייתי במכון שמיעה ושקלתי אפשרות קנייה של מכשיר חדש.
המחיר שהקלינאית אמרה נשמע מפלצתי.
לפני שנתיים קניתי מכשיר בדרגה הכי נמוכה של סינון רעשים עם השתתפות הקופה ב 1200 שח
היום בדרגה הכי נמוכה סינון רעשים נמוך יעלה עם הנחת מכבי 4600 שח.
דרגה אחת יותר טובה יעלה 9200 עם ההנחה של מכבי.
ואני שואלת מדוע? הרי מחירי המכשירים האלקטרוניים רק יורדים הכל יותר משוכלל ועולה פחות אז מדוע מכשירי שמיעה עולים כל כך הרבה זה שילש את המחיר תוך שנתיים.
כדאי אולי ללכת למכון אחר?

לצפיה ב-'אוזניות לסמארטפון ודומיו'
אוזניות לסמארטפון ודומיו
28/01/2018 | 15:03
1
64
שלום רב, אני מחפש אוזניות שניתן לחבר לסמארטפון בעלות כושר הגברה בנוסף לכושר ההגברה של הסמארטפון. באוזניות הרגילות שמתחברות לסמארטפון אינני מצליח לשמוע שיחות טלפון ורדיו גם כאשר המגבר של הסמארטפון נמצא על המקסימום ולכן אני זקוק לתיווך של הגברה נוספת.
אודה לפתרונות.
צביקה
לצפיה ב-'אוזניות לסמארטפון ודומיו'
אוזניות לסמארטפון ודומיו
31/01/2018 | 23:02
53
צביקה שלום,
לא ידוע לי על פתרון כזה. ישנם טלפונים מיוחדים שמספקים הגברה.
ייתכן וכדאי לך לשקול התאמה של מכשירי שמיעה שיוכלו לסייע לך לאורך היום יום וגם במצבים של שיחת טלפון.
לחברת פונאק יש מכשירי שמיעה חדשים שמתחברים ישירות לכל טלפון נייד ללא צורך בדיבורית.
מידע נוסף על המכשירים תוכל לקרוא באתר.
לצפיה ב-'מכשיר אוטיקון תמיכת אנדרואיד'
מכשיר אוטיקון תמיכת אנדרואיד
25/01/2018 | 07:40
1
209
שלום רכשתי 2 מכשירי אוטיקון opn1 אני די מרוצה מהם . אבל בכדי להתחבר לטלפון נייד הצטרכתי לעבור לאייפון שש ומעלה . יש למישהו מושג האם יש תמיכה גם באנדרואיד למכשרים אלו ? במקום הרכישה אין להם מושג , עזרתכם בבקשה
לצפיה ב-'מכשירים שמתחברים ישירות לסלולרי'
מכשירים שמתחברים ישירות לסלולרי
27/01/2018 | 20:07
102
דורון שלום,
למיטב ידיעתי החיבור הוא רק לאייפון.
החברה היחידה שמכשירי השמיעה שלה מתחברים לכל טלפון נייד היא חברת PHONAK, שאותה מייצגת בארץ חברת שטיינר.
מידע נוסף על המכשירים שמתחברים ישירות לטלפון, ללא צורך בשלט או מתאם תוכל לקרוא באתר.

כל טוב,
הדס.
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה אוטיקון OPN 1'
מכשיר שמיעה אוטיקון OPN 1
24/01/2018 | 21:10
1
154
שלום הדס
יש לי בעיות שמיעה שנים רבות והסתדרתי ללא מכשיר שמיעה
איכשהו לפני 3 חודשים במהלך עבודה עם פטיש קיבלתי צליל חזק
והיתה לי ירידה פתאומית בשמיעה הכול היה מבולבל ושמעתי קיטי מילים והרופא במיון אמר שזה יחזור תוך חודש אכן חזר חלקית
מאז אני סובל מטינטונים קבועים ושומע גרוע
עשיתי גם בדיקת שמיעה לשם קבלת אישור מכללית
במשך חודשיים ניתי כבר 2 מכשירים האחרון אוטיקון אמרו לי זה הכי טוב כבר חודש שהם עלי אבל זה יוצר לי ציפופים חזקים במשך כול היום שבלילה פוגע בתפקוד שלי הסברתי לאודיולוג אמר שזה יעבור ולא עבר וחלטתי להחזיר אותם
הבעיה שלי שאת הצללים חזקים אני שומע יותר חזק טואת הנמוכים בקושי שומע או ב כלל לא שומע
מאחר שבאוזן ימין השמיעה יותר גרועה משאל זה יוצר לי כאב ראש בדיבור וגם אפקט רמקול מהדיבור שלי
אודה אם תוכלי לעזור לי
אפי 0544339337
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה אוטיקון OPN 1'
מכשיר שמיעה אוטיקון OPN 1
27/01/2018 | 20:03
121
אפי שלום,
קשה לתת ייעוץ באינטרנט לגבי מצבך מבלי להכיר אותך ולהבין את מכלול הנתונים.
ממליצה לגשת באופן מסודר לרופא אא"ג.
כמובן אם לא הסתגלת למכשירי שמיעה בחברה אחת תמיד ניתן לנסות מכשירים של חברה אחרת וייתכן ותצטרך תוכנית ייעודית שתסייע לך להתמודד עם הטנטון.

רק בריאות,
הדס.
לצפיה ב-'איפה קונים טלפון לכבד שמיעה? '
איפה קונים טלפון לכבד שמיעה?
17/01/2018 | 17:24
1
49
האם יש דגם/יצרן מומלץ?
הבנתי שאדם כבד שמיעה זכאי להשתתפות במכשירים/אביזרים ייעודיים, איך מבררים את הנושא?
אודה לתשובות.
לצפיה ב-'איפה קונים טלפון לכבד שמיעה?'
איפה קונים טלפון לכבד שמיעה?
19/01/2018 | 00:28
43
שלום לך,
אדם עם ירידה בשמיעה זכאי להשתתפות ברכישת מכשירי שמיעה.
לגבי אביזרי עזר, ממליצה לבדוק האם קיימת השתתפות בקופת החולים שלך ובמידה וכן מיהם הספקים שניתן לרכוש דרכם טלפון לכבדי שמיעה.

בהצלחה,
הדס.
לצפיה ב-'סוללות למכשיר שמיעה'
סוללות למכשיר שמיעה
15/01/2018 | 18:35
1
100
האם יש השתתפות של קופ"ח על הסוללות.
לצפיה ב-'סוללות למכשיר שמיעה'
סוללות למכשיר שמיעה
17/01/2018 | 21:05
81
לא.

לצפיה ב-'resound'
resound
07/01/2018 | 13:00
1
109
קיבלתי המלצה על מכשיר מתוצרת resound אך לא מצאתי כל תגובות 
ברשת.

אודה לך על התיחסותך לחברה, ליבואן וכל טיפ אחר.
לצפיה ב-'resound'
resound
11/01/2018 | 12:10
87
שלום לך,
היבואן של חברת RESOUND זה אודיומדיק.
תוכל לחפש מידע באתר שלהם:
אם תרצה מידע על מכשירים נוספים מומלצים אשמח לסייע,

תודה רבה!
הדס.
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה'
מכשירי שמיעה
26/12/2017 | 11:13
1
182
רציתי לברר מה חשוב לפני הזמנת מכשירי שמיעה
האם כמה שיותר ערוצים יותר טוב?
מנגנון הפחתת רעשים - האם יש סוג טוב יותר או פחות טוב?
איזה עוד אלמנטים חשובים ויכולים לעזור?
תודה מראש
לצפיה ב-'מכשירי שמיעה'
מכשירי שמיעה
28/12/2017 | 22:49
297
טלי שלום,
בבחירת מכשיר שמיעה יש לקחת בחשבון מה הצרכים שלך, הגיל, ירידת השמיעה, אורך החיים שלך ומרכיבים נוספים שונים.
בגדול חשוב לבחון כמה תוכניות אוטומטיות יש במכשיר, האם יש לו מנגנוני הפחתת רעשים, מס' מיקרופונים במכשיר ועוד. 
ממליצה לך לגשת לפגישת ייעוץ מסודרת שם תוכלי לקבל את כל המידע בצורה מסודרת ע"י איש מקצוע- קלינאי תקשורת.

בהצלחה,
הדס.

לצפיה ב-'דרושים טיפים לפני פגישה במכון שמיעה'
דרושים טיפים לפני פגישה במכון שמיעה
25/12/2017 | 16:07
2
193
אלך בקרוב להתיעצות במכון. אני במכבי. מהם הדברים שעלי לשאול, לדעת בשיחתי במכון. הבנתי ממוקדנית במכבי שיש השתתפות עד 3550 ש"ח. מן הסתם במכון ירצו לתת לי מכשיר בעלות גבוהה יותר ? מה עושים .
איזה חברות מכשירי שמיעה לא מומלצות ?
האם ניתן לקחת מכשיר בהשאלה לבדיקה ומה התנאים ?
מעריכה את עזרתכם.
בילי
לצפיה ב-'אף אחד לא יגיד לך'
אף אחד לא יגיד לך
26/12/2017 | 09:28
222
איזה חברות לא מומלצות. יש מכוני שמיעה רבים ומוכרים שאפשר למצוא בחיפוש ברשת. חשוב לוודא שהמכון עובד עם מכבי ותקבלי מהם את ההנחה.
המכונים מאפשרים קבלת מכשיר לנסיון למספר ימים לבדיקת התאמה.
למכון הדים למשל יש סניפים רבים במקומות שונים בארץ. שווה בדיקה.
לצפיה ב-'דרושים טיפים לפני פגישה במכון שמיעה'
דרושים טיפים לפני פגישה במכון שמיעה
27/12/2017 | 23:18
163
בילי שלום,
לכל חברה יש מכשירים שונים ומגוונים עם טכנולוגיות מעט שונות.
ישנם מכשירים של חברה מסויימת שעשויים להתאים לאדם מסויים ולא יהיו טובים לאדם אחר, קשה לעשות הכללה, אבל תוכלי לקחת לניסיון מכשירים ממספר מכונים על מנת להשוות בין חברות שונות. 
לחברת פונאק לדוגמא יש טכנולוגיה חדשה שמשדרת את שיחת הטלפון, מכל טלפון נייד ישירות למכשירי השמיעה .
חשוב גם לזכור שהטכנולוגיה היא לא הכל. יש חשיבות עצומה למכון המטפל עצמו, לקלינאים העובדים בו, לאווירה, לנגישות, ולתחושה האישית שקיבלת בעת ביקורך במכון. אם הרגשת שאת בידיים טובות ומקצועיות, סמכי על הקלינאי המטפל שידע להציע לך את מגוון המכשירים והעזרים המתאימים לצרכים שלך. 
כמובן שניתן לקחת את המכשירים לתקופת ניסיון על מנת לבחון אותם, עליך לבדוק מול כל מכון מהם הנהלים שלו בלקיחת מכשירים לניסיון.
חשוב שתדעי כי הסתגלות למכשיר שמיעה היא עלולה להיות מאתגרת ולכן חשוב להתעזר בסבלנות ולדעת מראש שתהליך ההסתגלות הינו הדרגתי.

בהצלחה,
הדס.
לצפיה ב-'מעבר למכשירים של חברה אחרת'
מעבר למכשירים של חברה אחרת
20/12/2017 | 07:50
1
170
שלום,  אני בת 39 לקויית שמיעה מלידה בעקבות פגיעה עצבית,  רק בגיל 20 התחלתי להיעזר במכשירים - ההסתגלות הייתה מאתגרת אבל הרווח היה כל כך גדול עד כדי כך שהיום אני כמעט ולא מוציאה את המכשירים.  העניין הוא שאני צריכה להחליף מכשירים. עד היום השתמשתי במכשירים מסוג cic של חברת oticon ואחר כך של widex. אני מתנסה כרגע במכשירים פתוחים של חברת starky.  האמת שאני מאוד מתקשה להתרגל.  אני לא יודעת אם בגלל השינוי בסוג המכשירים או בגלל החברה. מרגישה שהצלילים מאוד מתכתיים, לא טבעיים. מצד שני האיוורור של האוזן הוא מבחינתי מתנה (סבלתי המון מפצעים באוזן כתוצאה מהמכשירים בתוך האוזן). די מתוסכלת ומנסה להבין איך להמשיך מכאן- האם לחזור למכשירים בתוך האוזן או שאולי השמיעה מאוד שונה בגלל שזו חברה אחרת? אשמח לעצה!!
לצפיה ב-'הסתגלות למכשירי שמיעה חדשים'
הסתגלות למכשירי שמיעה חדשים
20/12/2017 | 21:51
157
אורית שלום,
ההסתגלות למכשירים של חברה אחרת עלולה להיות מאתגרת.
קשה לתת לך "עצה" כי חסר המון מידע ואני לא יודעת כמה זמן את מנסה את המכשירים, מה הרמה הטכנולוגית שלהם והאם נעשו שינוים בכיוון על סמך תלונותייך. 
חשוב שתדעי כי ישנם דברים רבים שניתנים לכיוון, כמובן כתלות ברמה של המכשירים. לכן הייתי ממליצה לך לקבוע פגישת ביקורת עם קלינאית התקשורת שמטפלת בך ולעלות את הדברים שמפריעים לך, תופתעי לגלות שלעיתים יש פתרונות לתלונות מסויימות.
מכשירי שמיעה מצריכים הסתגלות ובדיוק בגלל זה ניתנת לך תקופת נסיון עם המכשירים שמהלכם חשוב להגיע למספר ביקורת במכון בו הותאמו לך המכשירים.

כל טוב,
הדס.
לצפיה ב-'סבי בן 96'
סבי בן 96
18/12/2017 | 15:30
1
58
מעוניין שנתקין לו הרחבה של ערוצי כבלים בגלל משחקי המונדיאל.
הוא יצפה בהם בווליום מאוד גבוה ללא "השגחה"...
זה עלול להזיק לו?
הוא אינו שם מכשיר שמיעה והוא בריא (יחסית)
אודה לעצתך
לצפיה ב-'האזנה לטלויזיה בעוצמה גבוהה'
האזנה לטלויזיה בעוצמה גבוהה
20/12/2017 | 09:59
71
אילון שלום,
האזנה לטלויזיה בעוצמה גבוהה במשך זמן רב עלולה להזיק לשמיעה.
ניתן לרכוש מערכת ייעודית לטלויזיה, המערכת מאפשרת האזנה לטלוויזיה בעוצמה הנוחה למאזין לקוי השמיעה ע"י כיוון גלגל העוצמה, ללא תלות בעוצמה בה מכוונת הטלוויזיה לנוחות שאר המאזינים בבית.

בהצלחה,

לצפיה ב-'מהו המכשיר המתפקד טוב ביותר בסביבה רועשת'
מהו המכשיר המתפקד טוב ביותר בסביבה רועשת
08/12/2017 | 12:14
1
206
כל הספקים אומרים שהמכשיר שלהם יודע להבחין בסביבה רועשת, ולהחליש אותה כדי לאפשר שמיעת אנשים מדברים.
האם קיים אחד מומלץ למשתמש שיכול להסתדר גם בלי מכשיר בסביבות שקטות, אבל לא שומע כמעט דיבור כשהו ברחוב או במקומות הומים מאנשים ורעש.
תודה.
אריאל
לצפיה ב-'מהו המכשיר המתפקד טוב ביותר בסביבה רועשת'
מהו המכשיר המתפקד טוב ביותר בסביבה רועשת
11/12/2017 | 22:31
215
אריאל שלום,
בהחלט נשמע מצב מאתגר.
באופן כללי, מכשירים שמיעה מתקדמים עם סינון רעשים מתקדם אכן מסייעים בשמיעה על רקע רעש וכל הספקים היום משתדלים לשים דגש בייצור טכנולוגית שונות שיסייעו למצבים בהם יש צורך בהבנת דיבור על רעש רקע, יחד עם זאת חשוב להבין שגם המכשיר המתקדם ביותר לא מסוגל לסייע בכל סיטואציה.
חשוב להבין שגם אנשים בעלי שמיעה תקינה מתקשים לשמוע על רקע רעש וכל שכן אנשים עם ירידה בשמיעה שזקוקים ליחס דיבור לרעש גבוה יותר על מנת לשמוע ולא לפספס מידע שמיעתי. 
בפונאק לדוגמא, במכשירים המתקדמים, יש תוכנית אוטומטית המסייעת להבנת דיבור על רקע רעש חזק ע"י פתיחת כיווניות כלפי הדובר שממול והנחתה של רעשי הרקע. 
תוכל לצפות בסרטון שמתאר זאת בקישור הבא:

האם ניסית בעבר מכשירי שמיעה? 
ממליצה לך לפנות לייעוץ מסודר אצל קלינאי/ת תקשורת במכון שמיעה ולקחת זוג מכשירי שמיעה לנסיון ולהתרשם בעצמך.

כל טוב,
הדס.

לצפיה ב-'המלצה על מכשיר לאבא'
המלצה על מכשיר לאבא
05/12/2017 | 15:27
1
115
מחפשת המלצה על מכשיר widex unique330 וגם על מכשיר PHONAK audeoB50-312. האם מכירים את המכשיר Carista5?

איזה מכשיר מומלץ? האם 3 המכשירים ברמה גבוהה (עלית?) מי מסנן רעשים טוב יותר?
תודה

לצפיה ב-'התלבטות בין סוגים שונים מכשירי שמיעה'
התלבטות בין סוגים שונים מכשירי שמיעה
07/12/2017 | 23:03
141
שלום לך,
המכשירים כולם בעלי מנגנונים שונים להחלשת רעשים או לתפקוד טוב יותר בתנאים אקוסטים מאתגרים אבל קשה מאוד להשוות בינהם כי לכל מכשיר יש תכונות ייחודית והטכנולוגיה משתנה בין מכשיר אחד לשני. 
אני ממליצה לנסות, ומעבר לכך כמובן  לדעת ולהבין שהסתתגלות למכשיר היא הדרגתית ולכן דורשת סבלנות והתמדה.
בכל מקרה חשוב מעבר לטכנולוגיה, לשים לב לרשת בה רוכשים את המכשירים – האם זוהי רשת אמינה עם פריסה טובה של סניפים למקרה של מעבר דירה למשל? האם זוהי רשת עם תמיכה טכנית, הנותנת אחריות ממושכת על המכשירים ושירות טכני זמין בעת הצורך?
האם יש "גב"  של חברה בינלאומית  - מה שמאפשר שירות גם במהלך טיול בחו"ל אם יש צורך?
כמו כן, ישנה חשיבות רבה גם למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. 

בהצלחה,
הדס.
לצפיה ב-'המלצות למכונים להתאמת מכשיר שמיעה בקריות למבוטחי הכללית'
המלצות למכונים להתאמת מכשיר שמיעה בקריות למבוטחי הכללית
03/12/2017 | 11:17
1
107
שלום,
אודה להמלצות למכונים להתאמת מכשיר שמיעה בקריות למבוטחי הכללית לאדם מבוגר בן 70. תודה רבה.
לצפיה ב-'המלצות למכונים להתאמת מכשיר שמיעה בקריות למבוטחי הכללית'
המלצות למכונים להתאמת מכשיר שמיעה בקריות למבוטחי הכללית
07/12/2017 | 23:14
112
שלום לך,
אני לא מכירה מכוני שמיעה באיזור הקריות באופן אישי.
באופן כללי, ישנה חשיבות מאוד גדולה למכון המטפל עצמו, לאווירה, לנגישות ולמקצועיות של הקלינאי המטפל. 
בנוסף, מכשירי שמיעה חשוב לקנות מתוצרת חברה טובה, מוכרת וגדולה אשר מספקת מכשירים שהם ״המילה האחרונה״ וזאת משום שהתחום הזה נמצא בפיתוח מתמיד ותמיד ישנם חידושים טכנולוגיים. 

בהצלחה,
הדס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמרית בן ציון, קלינאית תקשורת בוגרת אוניברסיטת חיפה. עובדת כאודיולוגית בחברת שטיינר מזה מספר שנים. בעלת ניסיון בכל סוגי בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי ש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שמרית בן ציון - מנהלת פורום מכשירי שמיעה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה