לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83058,305 עוקבים אודות עסקים

פורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכשירי שמיעה

בפורום זה תוכלו לקבל מענה  לשאלות מצוות קלינאי התקשורת הבכיר של "שטיינר מכשירי שמיעה" במגוון נושאים הקשור לשמיעה ושיקום שמיעה: שיקום שמיעה אצל תינוקות , ילדים ומבוגרים, בדיקות השמיעה השונות, חידושים במכשירי שמיעה, שתל השבלול, שימוש באביזרי עזר לשמיעה, זכויות אנשים עם ליקוי שמיעה ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים  הבאים - פורום מקצועי חדש בתחום השמיעה ומכשירי שמיעה!

בפורום זה אשמח לענות לשאלות הגולשים בתחומים של בדיקות שמיעה וליקויי שמיעה הן אצל ילדים והן בקרב מבוגרים וזקנים, וכמובן בכל מה שקשור למכשירי שמיעה, שתל השבלול ואביזרי עזר לשמיעה.
המשך >>

לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
17/10/2018 | 03:10
1
111
שלום רב
ראיתי שכתבת שתחת כל קופה ניתנת תקופת נסיון
אבי רכש מכשיר שמיעה מסוג sound 312 economy 3 בחברת גל מכשירי שמיעה לאחר שהופנה מהקופה, בגל ביצעו בדיקה ומכירה באותו מעמד ללא תקופת נסיון למרות בקשתו של אבי לתקופת נסיון בחברת גל סירבו לבקשה זו,אבי לא הצליח להתרגל למכשיר שישב מעל האוזן ולאחר בקשות הסכימו בחברת גל לשנות את המכשיר לתוך האוזן לטענתם לא ניתן להוסיף כפתור לווליום ואבי נאלץ לגשת לחברת גל לעיתים תקופות כדיי לכוונו.
השאלה האם מחובתה של חברת גל לתת תקופת נסיון  על פי חוק כמו שכתבת  והאם ישנה אפשרות לדעתך להוסיף למכשיר זה כפתור ווליום.אשמח גם לקבל חוות דעת על המכשיר.
תודה
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה'
מכשיר שמיעה
18/10/2018 | 21:22
71
שלום לך,
האם חברת גל נמצאת תחת הסכם עם קופת החולים שלכם או שמדובר ברכישה פרטית. באם מדובר ברכישה פרטית, כל חברה רשאית להחליט האם ניתנת תקופת נסיון ומהי התקופה. 
במקרה בו מדובר ברכישה דרך הקופה, כלומר למכון יש הסכם עם הקופה, בדרך כלל יש דרישה של הקופה לתקופת נסיון. 
בנוגע להוספת כפתור ווליום, עליך לבדוק מול החברה עצמה, אין באפשרותי לדעת מהן המגבלות הטכניות במכשיר הספציפי המדובר.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'דיסקרימינציה'
דיסקרימינציה
10/10/2018 | 11:11
3
80
אני עוקבת אחרי תשובותיך בפורום ורואה שאת נמנעת מלתת ייעוץ ספציפי לגבי מכשיר שמיעה מומלץ. בכל זאת אולי הפעם אקבל תשובה.
אני משתמשת במכשירי שמיעה מזה שלוש וחצי שנים. יש לי פגיעה עצבית מילדות,  וחלה הרעה בגלל הגיל (69). בשנה האחרונה חלה הדרדרות בשמיעה בתחום הדיסקרימנציה. שומעת שהמילים נכנסות אחת לשניה ומאבדות את החדות. במכון בו אני מטופלת הציעו לי מכשירים שונים בדרגות איכות גבוהות. אבל אף מכשיר לא שיפר את השמיעה (יחסית למכשירים שיש לי- בלטון רמה בינונית). האם יש בשוק מכשיר שמצטיין בתחום זה?
לצפיה ב-'דיסקרימינציה'
דיסקרימינציה
12/10/2018 | 12:32
2
71
שלום לך,
ראשית, חשוב לציין כי אני עובדת בחברת שטיינר המוכרת מכשירי שמיעה ועל כן, נמנעת, כפי שכתבת, מלתת ייעוץ למכשירים ספציפים.
יתר על כן, אני מאמינה כי לכל אדם ליקוי שמיעה שונה וצרכים שונים וכל התאמת מכשיר שמיעה היא סובייקטיבית ואישית. מה שיתאים לאדם אחד לא בהכרח יתאים לאחר. לכן, אני מדגישה שוב ושוב את חשיבותה של תקופת הנסיון עם מכשיר השמיעה לצורך מציאת המכשיר הספציפי אשר יכול לספק מענה מיטבי.
בנוגע לשאלתך האישית, חשוב שתדעי שמכשיר שמיעה אינו משפר דיסקרימינציה. האחוזים המתקבלים בבדיקת הדיסקרימינציה מבטאים יכולת הבנה של מילים בתנאים אידאלים של חדר בדיקות אטום ודיבור איטי של קלינאי התקשורת. הם אינם מייצגים את אחוזי הבנת הדיבור בתנאי היומיום. מטרתו של מכשיר השמיעה היא להביא את יכולת הבנת המילים למיצויה בסביבות היומיום המורכבות יותר. לדוגמא, אם בבדיקה אחוזי הדיסקרימינציה הם 80% בחדר שקט הרי שבהכרח בתנאי היומיום הם נמוכים יותר ומכשיר השמיעה תפקידו לקרב אותנו כמיטב יכולתו ל80% הבנה גם בתנאי היומיום. הוא אינו מביא אותנו ל100% הבנה. סביר להניח שככל שתנסי מכשיר שמיעה ברמה טכנולוגית מתקדמת יותר, הוא יוכל לבצע זאת באופן טוב יותר. על כן, אני ממליצה להמשיך לנסות מכשירי שמיעה מחברות שונות ברמות הטכנולוגיות הגבוהות ולראות האם ישנו מכשיר שמיעה שמשפר את תפקודך בחיי היומיום.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/10/2018 | 16:13
1
26
הבהרת לי את המצב. כנראה שאצטרך להתמודד עם הקשיים
אולי אחכה לדור הבא של המכשירים. (חייבת להשאיר פתח תקווה...)
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
15/10/2018 | 13:18
17
בהחלט יש מקום לתקווה, עולם מכשירי השמיעה מתחדש בכל רגע, ואני ממליצה בחום להמשיך ולנסות מכשירים ממגוון חברות מבלי להתייאש.
המון בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'מכשיר שמיעה + בלוטוס'
מכשיר שמיעה + בלוטוס
11/10/2018 | 12:41
1
105
האם יש מכשיר שמיעה עם בלוטוס מובנה בתוכו ?
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה עם בלוטוס'
מכשיר שמיעה עם בלוטוס
12/10/2018 | 12:39
84
שלום לך,
אכן ישנם כיום בשוק מספר מכשירי שמיעה עם בלוטוס מובנה בתוכם. חשוב לבדוק האם המכשיר עובד עם מערכת ההפעלה במכשיר הטלפון שלך.
לפרטים נוספים בנושא, תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'בדיקת יעילות מכשיר שמיעה לאוזן שמאל'
בדיקת יעילות מכשיר שמיעה לאוזן שמאל
05/10/2018 | 15:49
1
67
אודה להתייחסותך לבדיקות המצורפות האם מכשיר שמיעה לאוזן שמאל עם הנתונים המצורפים יכול להיות יעיל. אני עובד בסביבה  מרובת פגישות עם אנשים , שמתי לב לאחרונה שאיני מצליח לקלוט את השיחות  בצורה חדה כמו בעבר עקב ירידת השמיעה באוזן שמאל. בבדיקה במכון השמיעה התקשיתי להבין את המילים באוזן שמאל ,נשמעו לי לא ברורות. לציין שירידת השמיעה הדרסטית קרתה לפני כשבועיים
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה לאוזן שמאל'
מכשיר שמיעה לאוזן שמאל
07/10/2018 | 12:22
65
שלום לך,
ראשית, מכיוון שאתה מדווח על ירידת שמיעה דרסטית שהתרחשה לפני כשבועיים אני ממליצה לך להמשיך להגיע לרופא א.א.ג (ראיתי לפי הבדיקה שקיבלת טיפול) אך יש להמשיך מעקב וכן לבצע מעקב שמיעתי תדיר לפחות בתקופת הטיפול.
על פי בדיקת השמיעה המצורפת אין מניעה משימוש במכשיר שמיעה באוזן שמאל וכן סביר להניח כי תוכל להשיג תועלת רבה משימוש במכשיר באוזן זו. 
עם זאת, כפי שרשמתי קודם לכן, לכשתסיים את הטיפול, כדאי לבצע בדיקת שמיעה נוספת על מנת לבדוק שנית את מצב השמיעה באוזן שמאל ורק לאחר מכן להתחיל תהליך למכשיר שמיעה. 
רק בריאות,
דורין
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
03/10/2018 | 17:42
1
27
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
07/10/2018 | 12:15
7
לצפיה ב-'תקופת הסתגלות-אשמח להרחבה'
תקופת הסתגלות-אשמח להרחבה
01/10/2018 | 20:35
3
100
שלום דורין,

מבקש התייחסותך לתקופת ההסתגלות למכשיר וההחזרים במידה והמכשיר שנוסה לא מתאים לאחריה/במהלכה.
1. כמה זמן תקופת ההתנסות עם המכשיר?
2. מה התנאים למעבר מספק אחד למשנהו?
3. אם המכשיר לא מתאים וקיימת זכאות למימון חלקי מקופת החולים/משרד הבריאות  (בהנחה שקונים את המכשירים האיכותיים יותר) :
א. האם גם אז מקבלים החזר על מה ששולם? האם ההחזר מלא? האם חלקי?
ב. במקרה כזה מה הדין לגבי גובה ההשתפות האם היא עוברת אוטומטית איתנו ?

תודה
לצפיה ב-'תקופת הסתגלות - הרחבה'
תקופת הסתגלות - הרחבה
02/10/2018 | 21:06
2
93
שלום לך,
תקופת ההתנסות עם המכשיר משתנה מקופה לקופה וממכון למכון ונעה לרוב בין חודש נסיון ועד חודשיים נסיון. 
באם ניסית מכשיר שמיעה והחלטת שלא לרכוש אותו עליך להחזיר את המכשיר למכון ולקבל בחזרה את הטפסים שהשארת לפי קופת החולים - התחייבות בקופות מאוחדת ולאומית, טופס זכאות בקופת חולים כללית וטפסי בדיקת שמיעה והמלצת א.א.ג בקופת חולים מכבי. חשוב לקבל חזרה צ'ק פיקדון או פרטי כרטיס אשראי במדיה והשארת כאלה. עם הטפסים שקיבלת בחזרה אתה רשאי לגשת לכל מכון אחר הנמצא בהסכם עם קופת החולים שלך ולהתחיל תהליך נסיון נוסף. 
לגבי השאלה השלישית ששאלת, האם התכוונת מה קורה במידה ומחליטים לרכוש מכשירים במכון לו אין הסכם עם קופת החולים?
לצפיה ב-'כוונתי היתה'
כוונתי היתה
03/10/2018 | 06:49
1
49
אם המכשיר שבדקנו לא מתאים והחלטנו לעבור למכון אחר שגם בהסדר
האם גם אז הכל עובר איתנו?
האם ההחזר מלא/חלקי, האם יש תשלום  קנס כלפי המכון הראשון, או שאנו כלל לא מחוייבים להם?
האם במעבר כזה נשמרת  זכאותנו או שיש פגיעה  בזכאותנו להשתתפות מקופת החולים?

תודה

לצפיה ב-'תקופת הסתגלות'
תקופת הסתגלות
03/10/2018 | 12:58
54
אם אתם עוברים למכון אחר שהוא גם בהסדר, אתם מעבירים את כל המידע והמסמכים באופן עצמאי. במידה ולא חרגתם מתקופת הנסיון ולא אישרתם רכישה, אינכם מחויבים למכון הראשון כלל. אין קנס!
לעיתים, תלוי קופה ותלוי מכון, על מנת להתאים מכשיר שמיעה לנסיון יש לבנות מבנה מותאם אישית לאוזן/ אוזניה ואלו עולים כסף מראש. בחלק מהמקרים תשלום זה אינו מוחזר, אך תוכלו לברר זאת לפני שתתחילו בהליך. ישנה אפשרות להתאמה של מבנה סטנדטי שאינה עולה כסף בנוסף.
כל עוד לא בוצעה הרכישה במכון, לא ממומשת זכאותכם מהקופה ולכן אין בה שום פגיעה. במידה ורכשתם את המכשיר, גם אם מדובר במכשיר ללא השתתפות עצמית, אתם מנצלים את הזכאות וזו תתחדש לאחר שלוש וחצי שנים מיום הרכישה.
המון בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'שבת שלום וחג שמח'
שבת שלום וחג שמח
28/09/2018 | 13:38
31
אחזור לתת מענה בפורום ביום שלישי ה2/10.
דורין
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה beltone'
מכשיר שמיעה beltone
24/09/2018 | 09:49
1
151
קיבלתי זכאות למכשיר שמיעה,במכון של הכללית מציעים את המכשירים של beltone
האם למשהו יש נסיון איתם ויכול להמליץ עליהם.
ואם לא מהם המכשירים המומלצים?
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה בלטון'
מכשיר שמיעה בלטון
26/09/2018 | 20:48
182
שלום לך,
בלטון היא חברת מכשירי שמיעה ולה מגוון מכשירי שמיעה. חשוב להבין איזה מכשיר שמיעה הוצע לך, מהם המאפיינים הטכנולוגיים שלו ומהם הצרכים שלך.
בנוסף, חשוב לדעת כי לפני כל רכישת מכשיר שמיעה ותחת כל קופה ישנה תקופה המוגדרת כתקופת ניסיון. תקופה זו קריטית ומשמעותית לצורך שימוש במכשירים, הסתגלות אליהם וכך מאפשרת לדעת האם מכשירים אלה מסייעים לשמיעה שלך או לא. במידה ולא, אינך חייב ברכישת המכשיר ויש באפשרותך לנסות מכשיר אחר או מכון שמיעה אחר. 
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'גמר חתימה טובה'
גמר חתימה טובה
18/09/2018 | 14:04
17
גמר חתימה טובה לכולם,
אחזור לתת מענה בפורום ביום חמישי ה20/09 לאחר יום כיפור,
דורין

לצפיה ב-'המלצה לשעון מעורר '
המלצה לשעון מעורר
17/09/2018 | 15:44
1
31
תוכלו להמליץ לי בבקשה על שעון מעורר עבור אימא שלי ועל חנות רצינית שמוכרת באזור ירושלים/מעלה אדומים או שמגיעים לבית?

- שעון עם רטט לא מעיר אותה.
- עם טלפון נייד היא לא מסתדרת.
- הצליל היחד שהיא שומעת (ובטח לא מפעם הראשונה) הוא הצליל של הטלפון שיש לה מ"יד שרה". כך שאחרי שקנינו הרבה שעונים עם צלילים חזקים, עדיין צריכים להתקשר אליה כל בוקר כדי להעיר אותה.
תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'המלצה לשעון מעורר'
המלצה לשעון מעורר
18/09/2018 | 14:02
25
שלום לך,
האם ניסיתם שעון מעורר המחובר לכרית רטט? זוהי כרית אותה מניחים מתחת לכרית הרגילה והרטט שלה בדרך כלל מאוד משמעותי, ועל כן מקשה על המשך השינה.
אופציה נוספת שכדאי לבדוק, ישנם שעונים מעוררים אשר בנוסף לצליל המוגבר שלהם מהבהבים באור חזק מאוד, שגם הוא מפריע לשינה. 
בכל מקרה אני ממליצה לך להתייעץ עם קלינאי/ת תקשורת במכון שמיעה מסודר אשר יוכל לתת לך מידע מקיף ומקצועי בנוגע לאביזרי עזר כגון שעון מעורר. חשוב לרכוש שעון מעורר המיועד לאנשים עם ליקוי שמיעה.
במידה ותרצה פרטים נוספים בנוגע לשעונים שציינתי, צור איתנו קשר או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין 
לצפיה ב-'המלצה למכשיר שמיעה'
המלצה למכשיר שמיעה
14/09/2018 | 13:19
1
127
ניסיתי סימנס וויסטה  ברמה בינונית ולא הייתי מרוצה אבקש המלצה למכשיר שמיעה .
לצפיה ב-'המלצה למכשיר שמיעה'
המלצה למכשיר שמיעה
18/09/2018 | 13:52
115
שלום לך,
על מנת שאוכל לתת לך המלצה מקצועית ורלוונטית למכשיר שמיעה עליי לדעת פרטים עליך: גיל, ליקוי שמיעה, האם השתמשת בעבר במכשירי שמיעה והכי חשוב מה הצורך שלך במכשיר שמיעה ומהו אורח החיים שלך. 
בנוסף, חשוב לדעת מה בדיוק לא נתן לך מענה במכשירי השמיעה שניסית? מה היו שעות השימוש שלך בהם, והאם הצלחת להסתגל אליהם? מה הפריע לך? הצורה שלהם? ההגברה לא הייתה מספקת? ישנם מגוון גורמים שהיו יכולים להשפיע על החוויה שלך עם מכשירי השמיעה ורק אם אדע אותם, אוכל להמליץ לך כיצד להתגבר עליהם.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'בחירת מכשיר שמיעה לאימי המבוגרת '
בחירת מכשיר שמיעה לאימי המבוגרת
13/09/2018 | 20:33
1
76
שלום רב, 
אמי בת כ 70- לאחר אבחון נקבע שהיא צריכה מכשיר שמיעה.

מבדיקת שוק ראשונית שביצענו עלות המכשירים פשוט מטורפת
נאמר על אחד המכשירים  שהם בדקו (מכשיר של סימנס כנראה אחד הטובים) כי לאחר ניכוי השתתפותיות למינהן העלות עליה תהיה כ 17 אלף ש"ח  (לי זה נראה ממש כמו ארגון פשע מאורגן בגיבוי המימשל ) 
מיד ביקשתי להקפיא הרכישה וברצוני להיכנס לתמונה

אבקש לדעת  איפה ניתן להתייעץ אובייקטיבית
מה הפרמטרים החשובים בקנית מכשיר
מה המחירים
איזו תחזוקה יש למכשיר
אחת השאלות שראיתי כאן קשורה להפרשות מהאזניים, והיה ותופיעה בעיה דומה- זה גם אמור להשפיע על סוג המכשיר?לא?
האם כדאי להזמין מכשיר מחו"ל מאתרי החברות (גם ללא אחריות קונים 2 במחיר אחד ועוד עשוי להישאר עודף ).
אשמח גם אם בעלי נסיון בפורום יתיחסו

תודה ושנה טובה

לצפיה ב-'בחירת מכשיר שמיעה לאימי המבוגרת'
בחירת מכשיר שמיעה לאימי המבוגרת
18/09/2018 | 13:31
69
שלום לך,
על מנת לייעץ לך בתחום העלויות במכשירי השמיעה אזדקק למידע נוסף. באיזו קופת חולים חברה אימך? האם היא זכאית להשתתפות מהקופה (כלומר, לא רכשה מכשירים בהשתתפות הקופה בשלוש וחצי השנים האחרונות)? ואיזה ביטוח יש לה בקופה (זהב, כסף, מושלם ועוד)?
כל אלו יאפשרו לי לדעת מה הזכאות של אימך ומהן אפשרויות הרכישה שלה.
בבואך לבחור מכשיר שמיעה עבור אימך יש לקחת בחשבון את הצרכים שלה: גיל, ליקוי השמיעה, אורח החיים ומרכיבים נוספים כמו יכולות מוטוריות ועוד. במידה והאוזניים נוטות להפרשות גם דבר זה משפיע על סוג המכשיר אותו נבחר וצורתו.
באופן כללי, עלות המכשיר קשורה ישירות ביכולות הטכנולוגיות שלו וככל שהמכשיר מתקדם יותר הוא יעלה יותר. טווח המחירים הוא רחב מאוד החל ממכשירים שעולים כמה מאות שקלים (בחלק מקופות החולים ישנם גם מכשירי שמיעה שניתנים ללא השתתפות עצמית של המבוטח) ועד מכשירים שעולים כמה אלפים. חשוב לציין, כי על מנת להתאים מכשיר שמיעה עבור אימך חשוב להתייחס לאורח החיים ולצרכים שלה. לא מחייב שאימך זקוקה למכשיר המתקדם ביותר שקיים. עוד אציין, שלפני כל רכישת מכשיר שמיעה ותחת כל קופה, ישנה תקופה המוגדרת כתקופת ניסיון. תקופה זו קריטית ומשמעותית לצורך שימוש במכשירים, הסתגלות אליהם וכך מאפשרת לדעת האם מכשירים אלה מסייעים לשמיעה של אימך או לא. במידה ולא, אינכם חייבים ברכישת המכשיר ויש באפשרותכם לנסות מכשיר אחר או מכון שמיעה אחר. 
בנוסף, לפני ההחלטה היכן כדאי לרכוש מכשיר שמיעה יש לבדוק מהו טיב השירות שחברת מכשירי השמיעה מציעה, האם השירות זמין? האם עולה כסף? מה כוללת האחריות על מכשירי השמיעה ולכמה זמן היא תקפה? בעיניי, הליווי במהלך תהליך הניסיון והרכישה הוא משמעותי ביותר והוא עיקרי בהחלטה היכן לרכוש את מכשירי השמיעה. כדאי לכם למצוא מכון ובו קלינאי/ת אשר יוכלו ללוות אותכם בתהליך, לפגוש את אימך ככל שיידרש ולתת לה מענה מקצועי ומותאם עבורה באופן אישי.
כל אלה הם יתרונות עליהם אתה מוותר ברכישת מכשיר בחו"ל. יתר על כן, ברוב המקרים שירות למכשיר הנקנה בחו"ל עולה סכום לא מבוטל וגם האחריות ניתנת במקרה הטוב לזמן קצר על רכיבים אלקטרוניים בלבד. 
לשאלות נוספות תוכל לפנות אלינו או להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'מכשירי שמיעה'
מכשירי שמיעה
13/09/2018 | 13:50
2
100
שלום,
אני מעוניינת לברר לגבי שלושה מכשירי שמיעה עבור אימא, אישה כבדת שמיעה בת 89.

1.    Oticon nera  
      מחירו 8500 ש"ח עבור זוג.
2.   Oticon alta 
      מחירו 13000 ש"ח עבור זוג.
      המחירים הם לאחר הנחת אזרח וותיק.
      שניהם של חברת מדטון.
3.   Widex evoke 440           
      מחירו 21000 ש"ח עבור זוג. 
      ללא הנחה.

אשמח לקבל המלצות או הכוונה לגבי איכות המכשירים.

רב תודות :)
נטע 

לצפיה ב-'מכשירי שמיעה'
מכשירי שמיעה
17/09/2018 | 22:00
83
שלום נטע,
ראשית, לפי מה שרשמת בנוגע להנחת אזרח וותיק ובנוגע למכשירים ללא הנחה, אני נוטה להניח כי פניתן למכונים אשר אינם נמצאים בהסכם עם קופת החולים של אימך. האם כך הדבר?
חשוב לציין, כי לכל קופת חולים הסכם עם מגוון מכוני שמיעה העובדים עם מגוון חברות מכשירי שמיעה. ברכישת מכשירים דרך מכון אשר נמצא בהסכם עם קופת החולים ובתנאי שאימך זכאית (כלומר לא רכשה מכשירי שמיעה דרך קופת החולים בשלוש וחצי השנים האחרונות), תוכלו לקבל השתתפות משמעותית במחיר המכשירים מהקופה. ההשתתפות מורכבת משני חלקים: האחד, סל הבריאות אשר נקבע לפי גיל (בין גילאי 18 ל50 ומעל גיל 65, השתתפות גבוהה יותר). השני השתתפות נוספת של הקופה לפי הביטוח שיש לאימך בקופה (מושלם, זהב וכו'). 
שנית, על מנת לקבל מידע על המכשירים שרשמת את יכולה להיכנס לאתר האינטרנט של אותה החברה, או לחילופין לאתר האינטרנט של מכון השמיעה אשר הציע לך את המכשירים ולקבל שם מידע טכני ומפורט על המכשירים. דרך נוספת היא ללכת לפגישת ייעוץ עם קלינאי תקשורת, במכון בו היית, שיוכל לתת לך הסברים מפורטים ומידע בנוגע לכל מכשיר ובנוגע להבדלים ביניהם. 
במידה ואת צריכה עזרה נוספת באיתור המידע, רשמי לי ואנסה לעזור.
בהצלחה וחתימה טובה,
דורין
לצפיה ב-'אזרח ותיק'
אזרח ותיק
17/09/2018 | 22:02
51
אין הנחת אזרח ותיק.
ישנה השתתפות קופת חולים ומגיל 65 השתתפות גם של משרד הבריאות.
מה שמוזיל מאוד את העלות. השתתפות קופת חולים היא אחת לשלוש שנים.
כדאי מאוד לעשות השוואת מחירים חוסך אלפי שקלים.
אני לקחתי את אימי למכון הראשון בתל אביב שם רצו מחיר כפול מהמכון השני שבסופו של דבר היא קנתה.
נ"ב חשוב מאוד.
קנתה ולא משתמשת בכלל, חבל על הכסף.
המחירים בארץ פשוט שערוריה. באמזון מכשיר משוכלל עם מסנן רעשים שלוש דרגות עולה כ 450 $ 1600 שח וזה היקר ביותר.הזולים מתחילים ב 150$
הצרה שאין להם תמיכה בארץ וצריך מדי פעם לנקות,לכוון.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה לגבי מכשירי עזר?'
מה לגבי מכשירי עזר?
12/09/2018 | 13:56
2
41
היי,

אובחנתי לאחרונה עם ירידה בשמיעה. לא גדולה מידי ולא חדה מידי בשביל מכשיר שמיעה (זה בא בגלים, ומאוד תלוי בסיטואציה שאני נמצאת בה) אבל כן בשביל להזדקק למכשור. שמעתי שיש חברות שמוכרות כל מיני אוזניות ומשדרים. מישהו יכול להמליץ? 
לצפיה ב-'יש את 'מהלב''
יש את 'מהלב'
12/09/2018 | 14:02
42
לא בטוח איך זה עובד אבל שמעתי עליהם דברים טובים.
מצאתי גם את האתר שלהם אם זה עוזר http://www.mehalev.com/

בהצלחה!
לצפיה ב-'אביזרי עזר לשמיעה'
אביזרי עזר לשמיעה
12/09/2018 | 15:37
45
שלום לך,
על מנת לייעץ ולהמליץ לך על אביזר עזר מתאים עבורך אצטרך לדעת מהו הצורך שלך. ישנו מגוון רחב ומקיף של אביזרי עזר - מערכות שמע לטלוויזיה, מגברים אישיים, טלפונים מוגברים, שעונים מעוררים, דיבוריות, אוזניות, סטרימרים ועוד.
על מנת לבחור את האביזר המתאים, חשבי באילו סיטואציות בעיקר את מרגישה קושי. האם קיים קושי לשמוע את הטלוויזיה? האם הקושי הוא בסביבות רועשות או מרובות דוברים? האם הקושי הוא ממרחק, למשל כמו בהרצאות? האם קיים קושי לדבר בטלפון?
בכל מקרה, אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ ללא עלות עם קלינאי תקשורת מקצועי שיוכל לתת לך מענה מדויק ומקיף בתחום אביזירי העזר.
בהצלחה,
דורין

לצפיה ב-'זקוקה למכשיר אנלוגי מהדור הקודם'
זקוקה למכשיר אנלוגי מהדור הקודם
08/09/2018 | 21:31
3
42

שלום.
בת דודתי בת כ 68 כבדת שמיעה וראייה. שנים רבות שהיא משתמשת אך ורק במכשיר אנלוגי של אוטיקון הנישא על החגורה (לא בתוך\מאחורי האזניים). היא אינה יכולה ואינה מוכנה לשנות את המכשיר המשמש אותה למרות שהוא כבר לא כל כך תקין, והיא די נואשת.
חיפשתי רבות ברחבי הרשת (בארץ ובחו"ל) מכשיר כזה או דומה, אפילו משומש במצב תקין, יכול להיות גם מתוצרת אחרת. אך לשווא.
האם יש אפשרות לסייע לה ?
תודה, חג שמח ושנה טובה .
ישראל אלידע  0528340365
ielyada@gmail.com

לצפיה ב-'מכשיר אנלוגי מהדור הקודם'
מכשיר אנלוגי מהדור הקודם
12/09/2018 | 15:24
2
40
שלום ישראל,
לצערי, מכשירי שמיעה הנישאים על הגוף הם מכשירים ישנים מאוד ולפי מיטב ידיעתי אינם מיוצרים יותר.
אם בת דודתך אינה יכולה להשתמש במכשיר שמיעה קונבנציונאלי המונח על האוזן ניתן לשקול אפשרות של שימוש באביזרי עזר אחרים. פתרון אפשרי הוא אוזניות אלחוטיות לטלוויזיה המכילות בתוכן מגבר אישי מובנה, Introson 2.4GHz, כך שהן מגבירות גם את הסביבה וגם משדרות את צלילי הטלוויזיה. זהו מגבר אנלוגי והאוזניות עצמן נתלות על הצוואר עם חלק שיושב באוזן.
במידה וגם זה אינו פתרון אפשרי עבורה, אמליץ לכם לחפש מכוני שמיעה בהם ניתן לרכוש עדיין מכשירים אנלוגיים אך חשוב לציין כי מכשירים אלו יהיו בתוך או מאחורי האוזן.
בהצלחה,
חג שמח ושנה טובה,
דורין
מכשיר אנלוגי מהדור הקודם
12/09/2018 | 17:58
1
25
שלום דורין.
תודה.
הלוואי ויכולתי לשכנע אותה להסתגל לדור החדש :(  ניסיתי, ולצערי אין מצב.
התיפקוד העיקרי שחסר לה במכשיר שישן שלה (אוטיקון) הוא שמיעה ממכשיר הטלפון הקווי שלה.
אין לה (ולא יהיה לה סלולארי).
לא איכפת לה לקבל\לרכוש משומש תקין.
רכשתי לה מכשיר  PANASONIC יפני אנלוגי חדש, אך היא טוענת שהוא לא תקין. היא נואשת ואני מנסה לעזור לה ככל יכולתי.

מכשיר אנלוגי מהדור הקודם
17/09/2018 | 21:37
24
שלום ישראל,
אם עיקר הקושי הוא שמיעה במכשיר הטלפון הקווי חשוב שתדע שישנם מכשירי טלפון קווי, נייחים או אלחוטיים, המיועדים ספציפית לאנשים עם ליקוי שמיעה והם בעלי יכולת הגברה משמעותית. קופות החולים משתתפות בדרך כלל ברכישה של מכשיר כזה, במכון איתו יש לקופה הסדר. 
האם ניסיתם להשתמש במכשיר כזה? 
במידה ואתה מעוניין בפרטים נוספים בנוגע לסוגים של אביזרי עזר או בנוגע לתהליך קבלת ההשתתפות מהקופה, רשום לי באיזו קופת חולים היא ואנסה לעזור. תוכל גם להשאיר פרטים וניצור איתך קשר.
חתימה טובה,
דורין
לצפיה ב-'נתונים טכניים של מכשיר שמיעה'
נתונים טכניים של מכשיר שמיעה
07/09/2018 | 17:24
1
64
אני מתעניין במכשיר שמיעה ואני מקבל מהמכונים טבלה עם נתונים טכניים של המכשירים כמו למשל : max.noise removal, balancing power effect, fitting bandwidth, wind noise managment, fitting bands וכו'.
הנתונים שונים מדגם לדגם אבל אני לא יודע מי מהנתונים חשוב לי ואיזה ערכים הם טובים או פחות טובים.
אשמח אם תעזרו לי לעשות סדר בנושא.
לצפיה ב-'נתונים טכניים של מכשיר שמיעה'
נתונים טכניים של מכשיר שמיעה
12/09/2018 | 15:13
57
שלום לך,
אתחיל ואציין כי לפני כל רכישת מכשיר שמיעה ותחת כל קופה, ישנה תקופה המוגדרת כתקופת ניסיון. תקופה זו קריטית ומשמעותית לצורך שימוש במכשירים, הסתגלות אליהם וכך מאפשרת לדעת האם מכשירים אלה מסייעים לשמיעה שלך או לא. במידה ולא, אינך חייב ברכישת המכשיר ויש באפשרותך לנסות מכשיר אחר או מכון שמיעה אחר. 
בבואך לבחור מכשיר שמיעה יש לקחת בחשבון את הצרכים שלך: גיל, ליקוי השמיעה, אורח החיים ומרכיבים נוספים כמו יכולות מוטוריות ועוד. בעיניי, מאפיין משמעותי בבחירת המכשיר (מתוך שלל הנתונים הטכניים של המכשיר), הוא כמות סביבות השמיעה האוטומטיות הקיימות במכשיר. למשל, אדם פעיל, שהולך להצגות, נפגש עם חברים בבתי קפה, עובד בסביבה בה יש פגישות אחד על אחד ובקבוצות זקוק למכשיר אוטומטי בעל מספר גבוה של סביבות שמיעה על מנת שיוכל לענות על צרכי היומיום שלו. לעומתו, אדם אשר נמצא בביתו, ובעיקר בסביבות שקטות אינו זקוק למגוון רחב של סביבות שמיעה.
בנוסף, לפני ההחלטה היכן כדאי לרכוש מכשיר שמיעה יש לבדוק מהו טיב השירות שחברת מכשירי השמיעה מציעה, האם השירות זמין? האם עולה כסף? מה כוללת האחריות על מכשירי השמיעה ולכמה זמן היא תקפה? בעיניי, הליווי במהלך תהליך הניסיון והרכישה הוא משמעותי ביותר והוא עיקרי בהחלטה היכן לרכוש את מכשירי השמיעה. כדאי למצוא מכון ובו קלינאי/ת אשר יוכלו ללוות אותך בתהליך, לפגוש אותך ככל שיידרש ולתת לך מענה מקצועי ומותאם עבורך באופן אישי.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה phonak novo forte e3 '
מכשיר שמיעה phonak novo forte e3
06/09/2018 | 11:31
1
69
שלום
אני כבדת שמיעה מלידה
מגיל 15 היה לי את המכשיר שמיעה הישן של E3 של פונק. היה מצויין!!!
קניתי לפני 5 שנים דיגיטלי של סימנס-זוועה!!! לא התרגלתי לדיגיטלי, לא מסתדרת עם זה מידי חלש בשבילי (ואם זה חזק אז זה מצפצף גם עם אוזניה ענקית ומכוערת...)  לכן חזרתי לפונק הטוב שלי. עד עכשין (32!! כן החזיקו לי 17 שנה)
עכשיו הם נשברו לי שתיהם ואני עם הדיגיטליים-שוב כבדת שמיעה מסכנה שלא שומעת כלום, פשוט לא בשבילי....
השאלה, איך אני יכולה להשיג שוב E3 האם יש סיכוי באיזשהו מקום?? או כל רעיון אחר??
תודה
זאת תהיה ישועה עבורי...
לצפיה ב-'מכשיר שמיעה Phonak novo forte e3'
מכשיר שמיעה Phonak novo forte e3
12/09/2018 | 15:00
68
שלום לך,
לצערי אלו אכן מכשירים ישנים והם אינם מיוצרים או משווקים כיום.
אם את מתקשה עם מכשירים דיגיטליים אוכל רק להמליץ לך לבדוק בין מכוני השמיעה האם קיים מכון שעדיין משווק מכשירים אנלוגיים.
בהצלחה,
דורין
לצפיה ב-'למי פונים?'
למי פונים?
05/09/2018 | 11:30
1
39
שלום...
למי פונים כאשר מקום ציבורי ומתוקצב אינו מונגש?
אודה לעצה, כרמי
לצפיה ב-'הנגשת מקום ציבורי'
הנגשת מקום ציבורי
12/09/2018 | 10:48
20
שלום לך,
האם ניסית לפנות להנהלת המקום?
האם מדובר בהנגשה באופן כללי? או הנגשה ספציפית לאנשים עם ליקוי שמיעה?
דורין
לצפיה ב-'הפורום עוזר מאוד ואנו מודים לך.... '
הפורום עוזר מאוד ואנו מודים לך....
27/08/2018 | 12:18
1
41
תודה דורין על הייעוץ
לצפיה ב-'הפורום עוזר מאוד ואנו מודים לך.... '
הפורום עוזר מאוד ואנו מודים לך....
29/08/2018 | 10:38
33
בשמחה,
דורין

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמרית בן ציון, קלינאית תקשורת בוגרת אוניברסיטת חיפה. עובדת כאודיולוגית בחברת שטיינר מזה מספר שנים. בעלת ניסיון בכל סוגי בדיקות השמיעה והתאמת מכשירי ש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

שמרית בן ציון - מנהלת פורום מכשירי שמיעה
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה