לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5206052,060 עוקבים אודות עסקים

פורום מתגייסים

ברוכים הבאים לפורום מתגייסים!

אין מי שלא זוכר את היום הגדול שבו הגיעה לתיבת הדואר שלו המעטפה האגדית עם חותמתו המשולשת של צה"ל, בתוכה צו ההתייצבות הראשון. באותו יום מתסווף לך תואר חדש: מועמד לשירות ביטחון, והספירה לאחור מתחילה: הנה מגיע הגיוס...
אז בין אם קיבלתם את אותו צו לפני שלושה ימים ואתם עוד מלש"בים, בין אם אתם חיילים סדירים ובין אם אתם מהתקופה בה הצווים היו נתלים על לוחות המודעות הגדולים בערים... זה בדיוק הפורום לשאול בו שאלות, להניח, להתייעץ, לתהות וכמובן אם גם מתאפשר לכם- לענות ולעזור.
שימו לב לכך שמתן פרטים על יחידות מסווגות וחשיפת כל מידע מסווג שהוא או מידע שעלול לפגוע בבטחון המדינה, מהווה עברה על החוק ועלול להוביל לצעד משמעתי. המנעו מהעברת פרטים חסויים.

גיוס קל ונעים!

אודות הפורום מתגייסים

ברוכים הבאים לפורום מתגייסים!

אין מי שלא זוכר את היום הגדול שבו הגיעה לתיבת הדואר שלו המעטפה האגדית עם חותמתו המשולשת של צה"ל, בתוכה צו ההתייצבות הראשון. באותו יום מתסווף לך תואר חדש: מועמד לשירות ביטחון, והספירה לאחור מתחילה: הנה מגיע הגיוס...
אז בין אם קיבלתם את אותו צו לפני שלושה ימים ואתם עוד מלש"בים, בין אם אתם חיילים סדירים ובין אם אתם מהתקופה בה הצווים היו נתלים על לוחות המודעות הגדולים בערים... זה בדיוק הפורום לשאול בו שאלות, להניח, להתייעץ, לתהות וכמובן אם גם מתאפשר לכם- לענות ולעזור.
שימו לב לכך שמתן פרטים על יחידות מסווגות וחשיפת כל מידע מסווג שהוא או מידע שעלול לפגוע בבטחון המדינה, מהווה עברה על החוק ועלול להוביל לצעד משמעתי. המנעו מהעברת פרטים חסויים.

גיוס קל ונעים!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב: העברת כל מידע מסווג במסגרת הפורום מהווה עבירה על החוק, ועלול להוביל לצעדי משמעת.
באתר  פז"ם כבר ביקרתם? :)

המשך >>

לצפיה ב-'חובש מוטס'
חובש מוטס
05/04/2018 | 06:23
7
שלום לכולם
כיצד מגיעים לתפקיד חובש מוטס? ואיך התפקיד באופן כללי?
תודה.
לצפיה ב-'אשמח לדבר עם עתודאי למשפטים/ לימודי מזרח תיכון'
אשמח לדבר עם עתודאי למשפטים/ לימודי מזרח תיכון
02/04/2018 | 20:38
1
היי, אני ממש ממש צריכה לדבר עם עתודאי למשפטים/ לימודי מזרח תיכון בשביל לקבל החלטה אם ללכת על מסלול העתודה
לצפיה ב-'רמת סיווג בטחוני מראיינת פסיכוטכנית'
רמת סיווג בטחוני מראיינת פסיכוטכנית
02/04/2018 | 20:36
18
היי, שובצתי כמראיינת פסיכוטכנית ורציתי לדעת מה רמת הסיווג בתפקיד?
תודה רבה!! 
לצפיה ב-'צבא'
צבא
14/03/2018 | 21:35
16
היי רציתי לשאול אם מומלץ ללכת למיזם אלקטרוניקה בחיל האוויר????
אשמח אם תענו
לצפיה ב-'לפני גיוס'
לפני גיוס
13/03/2018 | 08:48
19
שלום,
אחיין שלי עומד להתגייס באוגוסט. בצבא כנראה לא קלטו או לא מודעים לזה שהוא על ספקטרום האוטיזם ומצבו הפסיכולוגי לא הכי יציב. הפסיכולוגית שלו חושבת שהוא דו קוטבי.
אנחנו מאוד מודאגים מזה שבמיונים ובמבחנים שעבר לא קלטו שהוא אינו מתפקד מבחינה חברתית כראוי. הוא אפילו לא עולה על אוטובוס לבד... אין לי מושג איך הוא יעלה לאוטובוס בבקום.
למי אנחנו יכולים לפנות ע"מ שיוכלו באמת להבין לאן הוא מתאים ואיך אפשר להקל עליו.
הוא רוצה להתגייס וזה חשוב לנו שיעשה זאת. רק היינו רוצים שיהיה במקום שמתאים לו.
נשמח להכוונה,
תודה
לצפיה ב-'מיונים'
מיונים
10/03/2018 | 15:31
23
אשמח לעזרה 
1) אם קיבלתי במנילה תפקידים כמו קצונה ותפקידים בחיל האוויר אני צריכה לבקש מיונים או שולחים לי?
2) בנוסף דירגתי את האשכול של תפקידי אבחון וכוח אדם 6 וקיבלתי זימון למאבחנת פסיכוטכנית האם זה אומר שלא אקבל זימון לתפקידים שדירגתי גבוה יותר?
3) ואם אלך לזימון אמשיך לקבל מיונים? 
תודה

לצפיה ב-'לחימה או מדריכה'
לחימה או מדריכה
08/03/2018 | 16:06
13
הי,
אני חייבת עזרה בלהחליט!
אני מתמיינת כרגע ללוחמה ודירגתי את 1.לוחמת תותחנים 
2.לוחמת חי״ר גבולות
3. לוחמת חילוץ והצלה
בנוסף יש לי את האפשרות להיות מדריכת מורן או מדריכת שיריון.
אני כבר ממש מבולבלת כי אני לא יודעת מה כדאי לי.
כבר הרבה זמן שרציתי להיות לוחמת בתותחנים ופתאום נפתחו בפני האפשרויות הנוספות של ההדרכה ועירערו אותי..
ובנוסף רציתי לשאול ואשמח אם תענו לי תכלס.. יש הרבה שמירות בלחימה?
לצפיה ב-'צו לפני מאסר'
צו לפני מאסר
01/03/2018 | 10:04
25
שלום! הייתי אמורה להגיע היום לצו לפני מאסר אך נפצעתי וכעת איני יכולה להגיע. מה לעשות?? במתגייסים לא עונים לי...
לצפיה ב-'דרכים אלטרנטיביות להתכונן לשרות'
דרכים אלטרנטיביות להתכונן לשרות
05/02/2018 | 04:15
50

אז............
איך רוב החבר'ה שאתם מכירים מתכוננים לשרות?

מצטרפים לקבוצת כושר קרבי? כל הכבוד. גם אני עשיתי את זה. והיה איכותי ומועיל.
בהמשך כשהייתי במכינה קדם צבאית ובשרות עצמו הבנתי שבכושר קרבי יש כמה דברים בעייתים.

לפעמים נדמה לאנשים בקבוצות האלה שהמטרה של הצבא או של יחידה מסויימת זה לרוץ 2000 בפחות מ-7 דקות או לעשות X שכיבות סמיכה.

אז זהו שלא. 

כושר גופני זה מרכיב אחד מהיכולות של לוחם. זה בעצם הבסיס, היכולת של החייל לנוע במרחב עם הציוד שיעזור לו לבצע את המשימה.
להלן 2 דברים קריטיים שהם חובה לכל לוחם שבקושי נוגעים בהם בכושר קרבי:

אגרסיביות 
מלחמה זה עסק מלוכלך. יש בנאדם מולך, לשניכם רצונות ותפיסת עולם שונה, כנראה שבשלב מסויים זה יעבור לצורה הכי בסיסית בה אנשים וחיות פתרו מחלוקות מאז ומעולם בטבע.

אלימות.

אלימות זה אומר כל דבר פיזי מלעצור את הבנאדם בידיים, להכניס לו אגרוף ועד ללירות \ לפוצץ \ לדרוס ומה שלא תהיה הדרך המבצעית הכי טובה לפתור את העניין.

מה הפרדוקס? 
שמגיל קטן חונכת שאלימות זה רע. בחבר'ה המערבית כבר בכלל אין מכות.
 רוב האנשים שאני מכיר, אחרי חטיבת הביניים כבר לא היו מעורבים בתגרות או מכות. אם אתה שואף לשרות משמעותי בצה"ל כנראה שאתה מסתובב עם חבר'ה יותר איכותיים ואלימות זה משהו נדיר בסביבה שלך..

עכשיו שלא תבין, זה מעולה. זה אומר שאנחנו כחברה צועדים למקום יותר טוב שקט ובטוח. בישראל אתה יכול ללכת בשקט ברחוב בלילה בלי לדאוג שמישהו ישדוד אותך או סתם יתחיל איתך מכות ( כמובן שיש מקרים חריגים)
למה זה לא טוב? כי ברגע האמת כשתקלע למצב כזה אתה תחזור להרגלים שלך מאירועים דומים שהם כנראה ה"מכות" שהיית הולך עם אחים שלך בגיל 12.

חלק ברגע האמת פשוט יקפאו או עצם העובדה שהם צריכים להפעיל אלימות תגרום להם לקפוא.

הצבא מבין שרובנו לא גדלנו בשכונות פשע ועוני. אז איך הוא הופך חבר'ה איכותיים וטובים לכאלה שמגלים את הצד ה"חייתי" שבהם?

קרב מגע

אם אתם חושבים שהמטרה של הקרב מגע בצבא זה להפוך אותכם לברוס לי אתם טועים בגדול. הקרב מגע בצבא לא מלמד אותכם ללכת מכות.
מה שבעיקר עובדים עליו זה לפתח את האגרסיביות ולהוציא את החיה שקבורה עמוק בפנים תחת המון שכבות הגנה והתניות של החברה המערבית המודרנית.

וזה חרא. ממש חרא. 
שיעורי קרב מגע זה בין הדברים הכי קשים מנטלית ופיזית בצבא. פתאום לעמוד מול בנאדם, לתת מכות, לקבל מכות, זה כואב ואתה לא רגיל...
אני מכיר כמה וכמה אנשים שעפו ממסלולים של יחידות בגלל חוסר אגרסיביות.
(שוב אני מזכיר, להתקבל ליחידה זה חלק קטן, לסיים את המסלול זה החלק הקשה באמת!)

קבל הצצה. אמנם היום זה כבר פחות משוגע בגלל כל התחקירים האלה, אבל עדיין:

https://www.youtube.com/watch?v=968ZQ-O4fkk

יש לי חבר שהיה בכושר מטורף, התחיל מסלול בשייטת ואחרי המכין לא עמד בעומס המנטלי של הקרב מגע ובחר לפרוש. והוא היה השחיין והרץ הכי טוב בצוות. אני מכיר אנשים שלא עברו קורסים של השב"כ אחרי הצבא בגלל חוסר אגרסיביות.

אז איך מתרגלים את העניין?

מתאמנים באומנויות לחימה. לא משנה מה, כל עוד זה נכנס תחת ההגדרה הפשוטה של "מותר אגרופים בפנים".
התאמנתי בכמה מקומות ועד שאתה לא מקבל אגרופים לפנים אתה לא מבין כמה זה משמעותי מבחינת הפחד, כאב וההתנהגות שלך בקרב.
ברור שאמליץ על מקום שגם משלב הפלות והיאבקות כמו ג'יו ג'יטסו ברזילאי ולחימה משולבת, MMA.

מה עוד יתרון ענק של אמנויות לחימה? זה נותן לכם מודעות ושליטה בגוף שלכם והופך אותכם ל"חתוליים" יותר. כשתצטרכו לתרגל תנועות קרב, תרגולות עם נשק, לטפס על דברים או לקפוץ אתם פשוט תהיו יותר טובים בזה.
אין לכם מושג כמה תרגול סדרות של תנועות באמנויות לחימה דומה לתפעול נשק על פי תרגולות. מי שמתאמן באמנויות לחימה ויש לו מודעות לגוף יהיה טוב בזה פי כמה. וגם כאן אתן דוגמאות לאנשים בכושר מעולה שנראים מגושמים בתפעול הנשק וביציבה שלהם ובסוף חיילים פחות טובים.

- דרך אגב, גם רקדנים הם בעלי מודעות לגוף ו"חתוליות"....

שדאות ושטח
בסופו של דבר בתור חייל ובמיוחד חייל ביחידה מיוחדת, אתה תהיה המווווון זמן בשטח.
ושוב, מה לעשות, רובנו חיים בסביבה עירונית ונוחה וכנראה לא עובדים בשטח.

הרבה אנשים מגיעים פתאום למצב שהם ישנים בשטח, חיים ואוכלים בשטח וזה מאוד מרתיע, מוזר ושונה להם.
יותר קל כשאתה כבר מרגיש בבית בשטח.
מזה להרגיש בבית בשטח?
להרגיש נח וטבעי בשטח, להרגיש בסדר עם להיות מלוכלך, חוש התמצאות מפותח, יכולת אלתור של דברים והכרת הצומח, הבנה של איך שטח "בנוי" מזה נחל, שלוחה, כיפה (מתקשר לניווט שזה נושא בפני עצמו) להרגיש בנוח כשאתה הולך עם נעל כבדה בשטח כשאתה כבר יודע איך להניח את הרגל, איך לשמור על קצב בעלייה ואיך ללכת על בולדרים או דרדרות ועוד.

איך נהיים אנשי שטח?

פשוט מאוד ואפילו כייף!
יוצאים לטייל! (אם אתה חושב שלטייל בשטח זה לא כיף, אולי כדי שתחשוב שוב על איפה אתה רוצה לשרת...)
זוכרים איך מאיר הר-ציון נהיה לאדם המיוחד שהוא היה ? 

אפשר מלהתחיל בקטנה ולנסות ללכת ברגל למקום קרוב בסביבה שלכם. מעיר שכנה ללטפס לראש הר סמוך או ללכת לאורך החוף עד לחוף של העיר השכנה וחזרה.

בהמשך תתחילו לעשות מסלולי טיול של יום. תלמדו לקרוא מפות סימון שבילים, תלמדו למצוא את הצפון וכמובן לשפר את חוש ההתמצאות ע"י המנעות בשימוש באפליקציות....

בהמשך כשכבר תרגישו בנח עם טיולי יום אפשר לעבור לטיולים של כמה ימים כשלוקחים תרמיל מקצועי עם ציוד לכמה ימים.

קבלו דוגמא לאחד הטיולים הכי קשים אבל הכי יפים בארץ. יומיים עם 25 קילו:

https://www.youtube.com/watch?v=HLnqFb8igso

אם מעניין אותך לקרוא עוד מאמרים דומים אתה יכול להרשם כאן:

https://lp.vp4.me/g97w

אני אולי מקרה חריג אבל עשיתי את שביל ישראל.... לפני הצבא.

לצפיה ב-'משקית חינוך '
משקית חינוך
31/01/2018 | 20:52
21
אשמח לשאול האם המיונים הם גם למשקית חינוך.
לצפיה ב-'פלוגה ירוקה מודיעין'
פלוגה ירוקה מודיעין
31/01/2018 | 11:57
18
שלום. רציתי לדעת איזה תפקידים יש בפלוגה ירוקה מודיעין
לצפיה ב-'קצין תקשוב מבצעי - יתרונות וחסרונות לעומת מת"מ'
קצין תקשוב מבצעי - יתרונות וחסרונות לעומת מת"מ
15/01/2018 | 23:25
35
שלום, הבן שלי בקורס מת"מ והציעו לו לעבור לקורס קצינים יעודי במסלול תקשוב מבצעי. מה היתרונות והחסרונות לעומת הקורס בו הוא נמצא? אודה לתשובות מבעלי נסיון. תודה רבה
לצפיה ב-'מסלול גוונים - כימיה'
מסלול גוונים - כימיה
12/01/2018 | 15:57
93
אני כרגע בי''ב ובימים הקרובים אני אמור לקבל זימון מחמ''ן.
אם אני מעוניין במסלול גוונים, כיצד המיונים מתקדמים?
הבנתי שמבחן הראשון הוא מבחן כללי (כלל חמ''ן), ולאחר מכן מתחילים המיונים.
אשמח לדעת ממי שכבר נמצא במסלול\מכיר מישהו שבמסלול.
במידה ואני אתקבל, האם אתם בוחרים באיזה תפקיד תרצו לעסוק? האם השירות בגוונים הוא על בסיס יומיות? 
וארצה לדעת עד כמה קשה להתקבל למסלול (אשמח לשמוע אם מישהו מכיר כאלו שניסו להתקבל ובשלב מסוים המיון שלהם הסתיים).
לצפיה ב-'ראיון שחקים'
ראיון שחקים
11/01/2018 | 12:07
43
היי,
בעוד כשבועיים יש לי ראיון לשחקים אחם,
מישהו יודע מה יהיה לי שם?
ככל הנראה זה ראיון מקצועי
לצפיה ב-'מתלבט לגבי אפשרויות תפקידים בצבא'
מתלבט לגבי אפשרויות תפקידים בצבא
26/12/2017 | 12:26
31
פרופיל 82 קב"א 54
לא מכיר מספיק את האפשרויות לתפקידים מעניינים בצבא. בינתיים מנסה עתודה או מטום טכנולוגי חמ"ן.
המלצות לתפקידים מעניינים?
לצפיה ב-'מידע בנוגע לתפקיד קשל"ט בחייל האוויר'
מידע בנוגע לתפקיד קשל"ט בחייל האוויר
28/11/2017 | 20:05
45
תפקיד הקשל"ט כולל הפעלתם והזנקתם של טייסות וכן גורמים שונים למשימות מבצעיות .
ביום יום הם מפקחים על תיאום כלל הפעולות המידיות של הטייסת ומשמשים גורם מנהל להפעלת הטייסת באירועים מבצעים  בארץ ומחוצה   
ונמצאים בכוננות תמידית להזנקות ואירועים.
התפקיד כקשל"ט מצריך סיווג בטחוני מתאים לאור החשיפה למידע סודי ביותר.
הכשרת הקשל"ט לאחר טירונות 02 מתבצעת בשלבים 
התפקיד איננו דורש חתימה קבע ומאפשר יציאה לקורס קצינים
השלב הראשון מתבצע בבסיס הטכני של חיל האוויר ואורך כ 3 שבועות 
בקורס לומדים להפעיל מערכות מידע ונערכים בו לא מעט מבחנים על החומר הנלמד
בזמן הקורס היציאות הם יומיות לגרים קרוב משעה 08:00 ועד 17:00 ללא תורניות שמירות ושבתות
לאחר הקורס במתבצעת הכשרה נוספת של מספר חודשים בטייסת עצמה הכוללת לימוד מעשי של התפקיד.
התפקיד דורש מידת דיוק ,ריכוז גבוה מאוד , קבלת החלטות בזמן אמת .
תנאי השירות בטייסות הם מצוינים וכוללים מגורים נפרדים 2  בחדר, מטבח מצויד המתאים לבישול אישי
כמו כן ניתן להשתמש בכול שירותי הבסיס כגון חדר אוכל (קייטרינג חיצוני) חדר קושר , בריכה , אירועים מסיבות ,קולנוע , שקם משפחות, פיצרייה.......
הלבוש בזמן המשמרת הוא מדי עבודה, מכנס כחול ללא גומיות וחולצת דרייפיט כחולה של היחידה
מהשעה 17:00 ניתן להסתובב על אזרחי בכול תחומי הבסיס במידה ולא מאישים משמרת .
בתנאים מסוימים ניתן לשרת ברמה של יציאות יומיות (ת"ש)
העבודה מתבצעת בחמ"ל 24.שעות 7 ימים בשבוע כולל חגים ושבתות
המשמרות הם כ 8 שעות ביום בחלקן עמוסות באירועים וחלקן פחות
היציאות הם ביום חמישי בצו הורים  שבת אחת ל 6 ללא שמירות ותורניות מטבח 
אנשי הצוות הם בנות ובנים בעלי נתונים גבוהים מאוד בדרך כלל נפלי טייס 
האווירה של צוות מגובש היות והעבודה מתבצעת בצוות קטן הדורש יכולת  תפיסה ולמידה גבוה מאוד
מבחינת משמעת יש לזכור שמדובר בחיל האוויר ולכן אין הנכות יציאה מהבסיס מדוגמת כולל גלח"צ  וכן לבנים תספורת צבאית קצרה
המשכורת החודשית בתפקיד היא 1000 ש"ח לחודש
כול התיאור של התפקיד מתייחס לשירות בטייסות ולא בקריה 
מדובר בתפקיד מאתגר מעניין ומענה שלא לדבר על הניסיון לתפקידים לאחר השירות הצבאי והמבין יבין
לצפיה ב-'הכנה לצו ראשון'
הכנה לצו ראשון
07/11/2017 | 18:32
2
95
בני לומד במסגרת ביתית. איפה אפשר לעשות הכנה לצו ראשון?
לצפיה ב-'הכנה למבחני המיון '
הכנה למבחני המיון
08/11/2017 | 14:50
27
היי 
שמי רן, אני מאמן במתגייס, אולי כדאי שתבקר באתר. אם תרצה תוכל ליצור איתי קשר. 
בהצלחה
לצפיה ב-'הכנה לצו ראשון'
הכנה לצו ראשון
23/11/2017 | 12:29
13
שלום,
ניתן להתכונן לקראת מבחן הדפ"ר וכן לקראת הראיון האישי במכון נועם:
לתשומת לבך, שהציון של הדפ"ר +התרשמות מהראיון הנם רכיבים משמעותיים בקביעת ציון הקב"א- הקובע את אופי התפקידים בהם יוכל מלש"ב לשרת.
לצפיה ב-'זימון לשחקים'
זימון לשחקים
17/10/2017 | 22:22
551
היי יש סיכוי לקבל זימון לשחקים גם אם יש לי דפ״ר 70 וקב״א 54 וצריך מינימום דפ״ר 80? אני לומדת 10 יח מחשבים ויש לי ציונים טובים
ואם יש סיכוי , איך מגישים בקשה ?
לצפיה ב-'קבלתי זימון למסלול אופק '
קבלתי זימון למסלול אופק
30/09/2017 | 18:54
147
קבלתי זימון למסלול אופק ואני נגשת בקרוב לראיון הראשוני. האם מישהו יכול לומר לי מה שואלים בריאיון?

לצפיה ב-'צבא '
צבא
25/09/2017 | 10:07
54
היי אני מאוד רציתי להתגייס להו"ד אבל לא קיבלתי מיונים ויצא שבסוף אני בשירות לאומי 
אבל עדיין רוצה להתגייס להו"ד.. יש אפשרות לבקש מיונים או משהו בסגנון?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ