לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
0
המשך >>

לצפיה ב-'אוכל מוצק'
אוכל מוצק
24/07/2016 | 18:04
1
תינוק בן שמונה חודשיםאוכל אוכל רך , באיזה גיל ניתן ממש לתת לו אוכל מוצק כמו לחם ביסקויט קציצה ליד

לצפיה ב-' דואג לעסק שלך'
דואג לעסק שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/07/2016 | 11:54
1
 האם אתה כבעל עסק מכיר את כל הכלים השיווקים שעומדים לרשותך לצורך קידום העסק שלך? 
היום נארח בפורום ייעוץ עסקי את אריה טוקר, מומחה לשיווק שישיב על שאלותיכם מהתחום ויציג בפניכם את כללי הזהב שיעזרו לכם להרוויח יותר!

היכנסו כבר עכשיו
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1950/181017470

לצפיה ב-'תינוק בן שמונה חודשים '
תינוק בן שמונה חודשים
22/07/2016 | 20:40
9
התינוק זוחל מתהפך משחק מחייך מנסה לשבת , אך כשקוראים בשמו אינו מסתובב לעבר הקריאה האם יש חשש לדאגה ?

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:00
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'החלפת תמ"ל'
החלפת תמ"ל
17/07/2016 | 17:15
11
שלום לכן.

לפני שבוע הרופאת משפחה החליפה לתינוק שלי בן 5 חודשים ממטרנה חלבית למטרנה צמחית כי כנראה שהוא אלרגי ומאז הוא עושה בעיות עם הבקבוק. לא מוכן לשתות בקבוק ואם כן זה לוקח שעות, עד שהחלפנו מטרנה הוא שתה בלי בעיות 180 מ"ל והגיע ל240 מ"ל ועכשיו עושה טובה שגומר בקבוק של 120 מ"ל, ולפעמים שהוא רעב מגיע 180 מ"ל וזה בגלל שהוא לא מכיר את טעם של המטרנה הצמחית וגם כנראה שיש לו עצירות כי הקקי שלו קשה. היום למשל בקושי אכל במעון 120 מ"ל. מה עושים?? רק שהוא רעב הוא שותה בקבוק. ואני לא רוצה להרעיב אותו. חוץ מזה שהוא שמח ועליז כרגע וגם במעון יש לו מצב רוח טוב. אבל שהוא קיבל מטרנה חלבית הוא שתה בלי שום בעיה עברנו לצמחית יש בעיות. כנראה שהוא צריך להתרגיל למטרנה צמחית וחשבו להתחיל לתת לו טעימות אבל בניתים נחכה כי כנראה שיש לו אלרגיות....

אז מה אני עושה עם שביתת הבקבוקים??

תודה לכל התובונות.
לצפיה ב-'שנה ו 7 חודשים'
שנה ו 7 חודשים
15/07/2016 | 15:46
15
בת שנה ושבעה חודשים .. צעדה איזשו 7 צעדים . מדי יום היא צועדת 5 צעדים וזהו ..
יש סיבה לדאוג לעיכוב.  לפי דעתי היא עדיין אוזרת ביטחון . אם כבר צעדה כמה צעדים יש סיבה לדאוג להליכה ? או שפשוט להניח לדאגות .
תודה
לצפיה ב-'התהפכות בטן לגב'
התהפכות בטן לגב
13/07/2016 | 22:13
26
היי
הבת שלי בת 3 חודשים כרונולוגי , 6 שבועות מתוקן (נולדה בשבוע 34), סך הכל מחזיקה ראש יפה על הבטםן אך בימים האחרונים אחרי דקה שתיים מתהפכת מהבטן לגב... מה עליי לעשות? תודה
לצפיה ב-'הבן שלי לא משחק עם אחרים'
הבן שלי לא משחק עם אחרים
12/07/2016 | 10:44
2
45
הבן שלי ילד מקסים וחייכן כמעט בן שנתיים אנחנו כל יום יוצאים מטיילים בגינה ואני הרבה פעמים שמה לב שהוא לא נקשר עם ילדים אחרים ולא משחק איתם ואני חושבת שאולי אני מוביל לזה כי אני מאוד דאגנית שיקרה לו משהו שירביצו לו או ידחפו זה מדאיג אותי.. איך אני יכולה לעזור לו בלבנות קשרים ?
לצפיה ב-'הי '
הי
13/07/2016 | 12:29
1
36
אני מציעה להזמין ילדים
לחייך אליהם  כשהם פונים או מתבוננים או מתקרבים אליכם.
ילדים מתעניינים מאד בפעוטות ואוהבים לשחק איתם כי זה מקנה להם תחושה של בגרות
אם ילד גדול יותר מתקרב לבן שלך ורוצה לשחק איתו את יכולה לומר לו מה הבן שלך אוהב

אני גם מציעה לתפוס קצת מרחק ולהשגיח קצת  מרחוק כדי לאפשר אינטראקציה עם ילדים אחרים גם ללא התינווך שלך
לצפיה ב-'תודה שענית אבל ...'
תודה שענית אבל ...
13/07/2016 | 14:50
18
קראתי פעם בספר להורות שעדיף שילדים ישחקו עם פעוטות בני גילם כדי לא  לאפשר תחרות מיותרת שבהם רק צד אחד מרוויח כמו שילד גדול תמיד יקח את הצעצועים של הקטן ממנו ..  ולגבי אינטרקציה את צודקת אני באמת צריכה לאפשר אינטרקציה אבל קשה לי שלחרר כי הוא מאוד עדין ..ואני מרגישה שאני חייבת להיות לידו ...
לצפיה ב-'מעקב עניים אחרי חפצים'
מעקב עניים אחרי חפצים
13/07/2016 | 09:54
2
31
שלום. אשמח לעזרה וקצת הרגעה.
הבן שלי בן 3 חודשים.
מגיל 8 שבועות התחיל לחייך וליצור קשר עיין.
הוא עוקב עם המבט אחרי פרצופים אבל לא עוקב אחרי משחקים גם אם הם צבעוניים או עושים רעש.
לא מפנה את הראש או מסתכל שמדברים אליו.
מגיל קטן מאוד מחזיק את הראש לבד וגם מרים אותו שהוא שוכב כל הבטן.
היינו אצל הרופאה ואמרה שיש לו טונוס מאוד גובה.
וגם רוב היום מרבה לישון.

האם תקין שיעקוב אחרי העיניים שלי או של בעלי אבל לא משחקים?
האם המתואר מדובר על הנורמה התקינה??
תודה רבה
לצפיה ב-'הי'
הי
13/07/2016 | 12:26
1
13
כנראה שאתם יותר מעניינים אותו מהצעצועים ןזה נורמלי

\בבקשה שימו לב שהוא מפנה את הראש ולא רק את העיניים

לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/07/2016 | 07:17
3
קודם כל תודה על התשובה המקיפה שלך.
הוא אלינו כן מפנה את הראש כדי לחפש אותנו. אבל נגיד אם נירא לו בשם או נעשה רעש רוה הסיכויים שלא יפנה הראש.
תודה

לצפיה ב-'שחייה'
שחייה
12/07/2016 | 12:44
1
20
מה דעתך על חוג שחייה לפעוטות (גילאי שנה וחצי עד 3)?
לצפיה ב-'פעילות נעימה וכייפית '
פעילות נעימה וכייפית
13/07/2016 | 12:25
14
מחזקת  ומפעילה את הגוף וגם מהווה שעת איכות להורה ולילד
לצפיה ב-'ילד בן שנה וחצי התנהגות'
ילד בן שנה וחצי התנהגות
10/07/2016 | 10:21
1
47
שלום , בני בן השנה וחצי חווה בשבוע האחרון התקפי זעם הוא לא מקשיב לי ולא מוכן להתארגן בבוקר , כשאני כבר ממש מוותרת אני מסבירה לו שאני יוצאת מהחדר ואני אחזור כשהוא יקשיב , אני יוצאת ומשאירה אותו בחדר הוא מתחיל לבכות ואחר דקה אני חוזרת והוא ממש משתף פעולה , השאלה אם זה בסדר להתנהג ככה אני לא מוצאת עוד דרך אחרת שבה הוא מקשיב לי . ועוד דבר התקפי בכי שאנחנו מטיילים הוא רואה בימבה של ילד אחר אני מבקשת ממנו לא לגעת כי זה שייך למישהו אחר הוא בכל זאת עולה אני מנסה להסביר שוב ושוב ואז אני מרימה אותו ולוקחת אותו מהמקום זה יוצר בכי מטורף והוא ממש בועט בי מה עושים ??? אני כבר מותשת ומפחדת כבר לצאת איתו . תןדה
לצפיה ב-'ילד בן שנה וחצי התנהגות'
ילד בן שנה וחצי התנהגות
11/07/2016 | 11:18
22
הי מירי.
התנהגותו של בנך אופיינית לפעוטות רבים. מבלי להכנס להסברים התפתחותיים (עליהם תוכלי לקרוא בארכיון הפורום), חשוב להבין שזוהי התנהגות תקינה לגילו.
בשלב זה, יש משמעות רבה למעשיך, יותר מאשר להסברים מילוליים. לכן אני מציעה להמעיט בהסברים ולהתמקד בפעולות. אם הוא רוצה משהו שאינו יכול לקבל,גלי אמפתיה "אני מבינה שאתה רוצה..." ומצד שני הציבי גבול "אבל אי אפשר לקחת, זה לא שלנו". לפעמים הסחת דעת יכולה להקל במצבים אלה - להציע משהו אחר במקום - במידה ולא, התרחקות מהמקום מבהירה לו באופן ברור את המצב. קבלי בהבנה את אכזבתו ותסכולו - תגובה טבעית למצב, במפגש בין האגוצנטריות שלו להתנהגות חברתית מקובלת. אני מציעה שתנסי לראות בכך, למרות אי הנעימות שאת חווה,הזדמנות חשובה ללמידה עבור בנך: התנהגות חברתית, התמודדות עם תסכולים וכו'.
יתכן שאם תביני שהכעס שלו לא הופך את הסיטואציה לבעיה, אלא מהווה תגובה טבעית לסיטואציה, יהיה לך קל יותר להתמודד.
לגבי ההתארגנות בבוקר - הקפידי לא להכנס למאבקי כח ולהסברים מיותרים. אם יציאתך מהחדר לזמן קצר מבהירה לו שאינך משתתפת במשחקי הכח שלו, איני רואה בעיה כלשהי.והכי חשוב: המשיכי להיות קשובה לעצמך ולאינטואיציות שלך.
בהצלחה!
יפעת
לצפיה ב-'בן חצי שנה'
בן חצי שנה
10/07/2016 | 21:20
21
שלום רב,
בני בן החצי שנה , מתקשר יפה כשהוא מונח על סלקל, טרמפולינה, לול וכו.
מסתכל, מחייך, יוצר קשר עין, נרגש מבקבוק וממלמל.
העניין שקצת מטריד אותי הוא, שכשאני מרימה אותו על הידים, הוא לא מוכן ליצור קשר עין כמעט לחלוטין, הוא מסיט את מבטו תמיד לצדדים ומסתכל על הכל חוץ מעליי, גם כשאני מנסה לדבר, להצחיק וכו הוא יצחק אבל ללא קשר עין... מול המראה הוא מתבוננן מעט, מחייך ומיד מסובב את ראשו, כאילו ממבוכה... האם עליי לבדוק את העניין לעומק? תודה.
לצפיה ב-'פעוט בן שנה וחצי- השכבה ארוכה מידי'
פעוט בן שנה וחצי- השכבה ארוכה מידי
07/07/2016 | 22:26
1
20
שלום,

אני אמא לשלושה ילדים, הקטן בן שנה וחצי.
לפני כחודש וחצי העברנו אותו למיטת מעבר מכיוון שטיפס לצאת ממיטת התינוק שלו.

עד אז, כל עוד הוא היה במיטת תינוק, ההשכבות שלו היו קלות מאוד.
היה טקס קבוע ובסופו הכנסתי אותו למיטה ויצאתי מהחדר. כמעט ולא הייתי צריכה לשוב לחדר.
בלילות הוא לפעמים התעורר ולפעמים לא (אם אכל טוב ולא היה מצונן ישן לילה שלם).

מרגע שהעברנו אותו למיטת מעבר מרגע ההשכבה ועד שנרדם לוקח כשעתיים ולפעמים אף יותר.
הוא כל הזמן יוצא מהמיטה והפך את היציאה מהמיטה למשחק.
ניסיתי כמה ערבים לשבת בצמוד אליו ובכל פעם שהוא נעמד או יוצא להשכיב אותו. זה לקח שעות ולא עזר, הוא כל הזמן צחק וחייך.
בשבועיים האחרונים בן זוגי ישב ליד הדלת ובכל פעם שהוא יצא מהמיטה הוא החזיר אותו. זה קיצר את זמן ההרדמות לתקופה (לחצי שעה עד שעה) אבל בימים האחרונים זה חזר לקחת שעות.

יש לציין שהוא ישן בגן כל יום מאחת עד שלוש.
והחל משש וחצי שבע מראה סימני עייפות.

את האמבטיה אני עושה לו כשמתחיל להיות עייף, משם מיד לחדר, מלבישה אותו בחדר ונותנת לו בקבוק בחדר. לאחר מכן הוא נשכב במיטה מרצונו (וכל פעם מחדש אני חושבת שהנה היום הוא יירדם מהר) אבל אז לאחר כמה דקות הוא קם ומתחיל את המשחק.

מה עושים?

אשמח לעצה, תודה מראש,
עינב

לצפיה ב-'להתמיד'
להתמיד
11/07/2016 | 10:58
12
הי.
בגיל שנה וחצי פעוטות נוטים לבדוק את יכולותיהם ולבחון את הגבולות המוצבים להם, בדרך לגיבוש עצמאותם. הביטוי לכך ועוצמתו משתנים מילד לילד.
בד"כ, הילד ימשיך לבדוק עד שיהיה בטוח מהו הגבול.
לפי התיאור שלך נראה שאתם בכיוון הנכון. חשוב להקפיד לא ליצור איתו קשר עין(קראו עיתון ואל תתנו לו למשוך את תשומת לבכם), לא לדבר ולא ליצור כל אינטראקציה מלבד החזרתו למיטה. המשיכו והתמידו בתגובה בעקביות, בלי כעס, מתוך הבנה שזוהי למידה חשובה עבורו וחלק מהתפתחותו התקינה (למרות שעבורכם זה בוודאי מתיש...).
בהצלחה!
לצפיה ב-'תינוקת בת 7 חודשים. נעמדת על הברכיים '
תינוקת בת 7 חודשים. נעמדת על הברכיים
07/07/2016 | 12:18
1
26
שלום
תינוקת בת 7 חודשים. התחילה לזחול לפני שבועיים בערך. כעת היא נאחזת בלול ובמגן ראש שמקיף אותו ועומדת על הברכיים. נראה כאילו מנסה לעמוד.
האם זה תקין בגיל כזה? כלומר שמעתי שיש שלבים שאם מדלגים עליהם זה יכול לגרום לפגיעה בגב\ עמוד שדרה. האם זה המקרה? 
לצפיה ב-'נשמע מצוין ותקין'
נשמע מצוין ותקין
13/07/2016 | 12:34
10
העמידה באה אחרי זחילה :)
יש לה עוד מספיק זמן לתרגל זחילות עד שהיא תלך ללא תמיכה בכלל
לצפיה ב-'הרדמות עצמאית'
הרדמות עצמאית
06/07/2016 | 08:11
22
קטני בן חודשיים וחצי, נרדם רק על הידיים וישם רק על הבטן. הוא מסוגל להרדם על הגב בעגלה או באוניברסיטה ממש ל20-30 דקות, לא מעבר. קופץ בידיים וברגליים המון וזה מעיר אותו.
מכיון שקטני כבר מתחיל להיות כבד, דיי נמאס להרדים אותו על הידיים. במיוחד שהוא תלוי בזה גם בלילה וקשה להחזיר אותו לישון ב3 כשמתעורר לאכול. אז אני רוצה להתחיל ללמד אותו להרדם לבד. הוא לא ממש לוקח מוצץ, מחזיק אותו איכשהו בעזרת חיתול אבל נופל לו.
איך אפשר ללמד אותו להירדם לבד בכל זאת?
לצפיה ב-'עמידה עצמאית '
עמידה עצמאית
30/06/2016 | 21:57
2
33
שלום, בת שנה, עומדת רק באמצעות רהיטים, לא עומדת עדיין לבד בלי שום תמיכה, היא התחילה ללכת מהשולחן לספה שצמודים אחד לשני הולכת קצת מסביב לשולחן, אבל עדיין לא נעמדת לבד בלי עזרה, בנוסף עדיין לא באמת מדברת רק מקשקשת, אומרת בא לאבא אומרת מא לאמא, המ המ זה אוכל, עדיין לא יודעת לעשות קולות של חיות רק של ברווז ופרה, האם זה תקין? תמיד אחרה לעשות דברים אבל האם זה לא כבר איחור משמעותי שלא עומדת לבד? יש לך אולי טיפים לעמידה עצמאית?
לצפיה ב-'נשמע לי לגמרי תקין ומתאים לגיל'
נשמע לי לגמרי תקין ומתאים לגיל
13/07/2016 | 12:35
11
הליכה עצמאית נרכשת לרב עד גיל שנה וחצי ואני מניחה שהיא תלך עוד קודם
לצפיה ב-'ברור שזה תקין '
ברור שזה תקין
13/07/2016 | 14:58
4
ילדים לא אמורים לדבר בגיל כזה עדיין רכישת השפה מתחילה רק באזור הגיל שנה וחצי ואפילו יותר .. הכי חשוב שלא תאיצי בה את ההתקדמות שלה כי תינוקות אמורים להחליט לבד מתי הם רוצים ללכת  ולהיעמד ולדבר..  וגם עם הם יעשו זאת בגיל מאוחר זה לא יעיד על שום דבר  לא על האינטלגנציה ולא על חוכמה ולא על כלום .. אז מקווה שעזרתי :)
לצפיה ב-'יקיצה קבועה ב00: 4 בבוקר אצל תינוק בן שנה'
יקיצה קבועה ב00: 4 בבוקר אצל תינוק בן שנה
29/06/2016 | 14:10
27
תינוק בן שנה שיונק ולא לוקח בקבוק. נרדם ב00: 20 ומתעורר קבוע ב00: 4 בבוקר ולא רוצה לחזור לישון. הרגלנו אותו לא לינוק בלילה, כשהוא מתעורר ב00: 4 ולא מוכן לחזור לישון אני מניקה אותו. מה עושים כדי לדחות את היקיצה??  
לצפיה ב-'תינוקת בת 16 חודשים שיכולה ללכת אבל לא רוצה'
תינוקת בת 16 חודשים שיכולה ללכת אבל לא רוצה
29/06/2016 | 11:10
1
27
היי!
התינוקת שלנו בת 16 חודשים כמעט (עוד שבוע)
כבר לפני חודשיים התחילה ללכת בעזרת רהיטים (אפילו גוררת כיסא קטן כמו הליכון על מנת להתנייד) ולפני חודש התחילה לעשות מספר צעדים לבד ואז בהדרגה התחילה ללכת יותר (לבד, 20 צעדים +)
ובכל זאת היא מעדיפה לזחול, רוב ההתניידות שלה היא בזיחלה והיא נמנעת מללכת! רוב הזמן היא כן רוצה ללכת אבל רק בעזרת יד שלנו או כיסא שהיא גוררת, לפעמים היא כן נעמדת ומתחילה ללכת בכוחות עצמה, מחכה שנמחא לה כפיים ואז יורדת לרצפה ומתחילה לזחול.
היא התיישבה לבד בגיל 6 חודשים והתחילה לזחול בגיל 7 חודשים.
האם אני צריכה להיות מודאגת? למה היא לא רוצה ללכת בכוחות עצמה? הרי היא יכולה כשהיא רוצה!
תודה מראש!
לצפיה ב-'לא '
לא
13/07/2016 | 12:38
13
לדאוג ראיתי פעוטות רבים שאחרי הצעדים הראשונים עושים הפסקה של עד חודש כדי לצבור ביטחון
ראיתם כבר שהיא יכולה ללכת ולכן אין צורך לדאוג עכשיו זה רק עניין של צבירת ביטחון וזה עשוי לקחת כמה שבועות

לצפיה ב-'שילוב ידיים זו בזו'
שילוב ידיים זו בזו
27/06/2016 | 11:08
25
שלום
ביתי בת 9.5 חודשים מטופלת בפיזיוטרפיה ובמעקב אורטופד עקב רצועות פאבליק שהיו לה עד 3.5 חודשים. מתקדמת עם זחילה עדיין לא על 6. במפגש האחרון פיזיוטרפיסטית הפנתה אותי לרופא התפתחותי כי הבחינה שביתי משלבת את ידיה זו בזו כדבר שמגביל את תנועתה. יש לציין שהיא לוקחת צעצועים ומשחקת יפה. על מה הדבר יכול להעיד? ...הכניסה אותי ללחץ.
תודה מראש

לצפיה ב-'תינוקת ושדיים'
תינוקת ושדיים
25/06/2016 | 05:33
1
46
היי,  
התינוקת שלנו בת שנה וחצי. 
בכל פעם שהיא בסטרס או זקוקה להרגעה על הידיים בין אם האכלת תמל או כל נסיבות אחרות, היא דוחפת יד לשדיים שלנו דרך החןלצה ולא מוכנה אחרת. ההרגשה לא נעימה, וכשאנו מנסים להוציא את הידיים שלה היא כועסת ורוטנת.
לצפיה ב-'הי גד'
הי גד
28/06/2016 | 11:22
25
אם ההרגשה לא נעימה אז פשוט אל תתנו לה לעשות את זה.
אחזו ביד שלה והזיזו אותה למקום אחר נוח

אני תמיד אומרת שחינוך מתחיל בדוגמה אישית
במקרה הזה אתם מדגימים איך לא מאפשרים למישהו לגעת בכם בצורה שאינה נעימה לכם.
מעבר לכך שתציבו לה גבול אגם תלמדו אותה איך להתמודד בעתיד עם סיטואציה דומה.

פשוט לא להסכים למגע שאינו נעים גם אם הצד השני מוחה ורוטן

מקווה שעזרתי ונתתי עוד נקודה למחשבה

כל טוב
ענת

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום שיקום הפה
פורום שיקום הפה
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה