לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
0
המשך >>

לצפיה ב-'שינת תינוק'
שינת תינוק
08/12/2016 | 10:24
1
שלום
בני בן שלושה שבועות, הולך לישון ב9 אחרי מקלחת והנקה, מתעורר בסביבות 2-3 להנקה נוספת ומאז קשה לו להרדם בעריסה שלו, או שלא נרדם או שמתעורר כל שעה, אבל אם עובר למיטה שלנו ממשיך לישון עד הבוקר, 
מצד אחד אני צריכה את השעות האלה שהוא ישן, מצד שני אני מפחדת שאצטער על ההרגל הזה לישון איתנו במיטה. האם בגיל הזה זה עוד בסדר או שעלי להתעקש איתו לישון במיטה שלו?
ואיך הכי נכון לעשות זאת? לציין שבחצי השני של הלילה ההתעוררות כנראה לא נובעת מרעב אלה מרצון להיות קרוב..
תודה!
לצפיה ב-'אפליקצית חיות לילדים 0-4 התורמת להתפתחות הילד ! '
אפליקצית חיות לילדים 0-4 התורמת להתפתחות הילד !
02/12/2016 | 09:53
7
שלום לכל האימהות היקרות שפה !
אחי פיתח אפליקציה לילדים שמלמדת,
איך כלב נובח ?
איך רושמים כלב?
איך אומרים את המילה כלב?
יש כמובן עוד הרבה חיות , בליוי אנימציות בכל עמוד.
לא יודעת אם זה המקום אבל אני ממליצה לכן להוריד, ולתת לילדים משהו חינוכי.

Zoo Animals - Interactive learning for kids - FREE

קישור הורדה לחנות של אפסטור :

https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=1125358824&mt=8

לצפיה ב-'ירידה בתאבון- תינוק בן 3 חודשים'
ירידה בתאבון- תינוק בן 3 חודשים
01/12/2016 | 01:28
9
שלום רב, 
אשמח לקבל חוות דעתכם..
בני בן 3 חודשים ושבוע. לפני 3 שבועות עשינו חיסון גיל חודשיים, יום למחרת התחלתי להרגיש ירידה בתיאבון שלו עד היום. אוכל 6 ארוחות ביום בממוצע 100 סיסי. 600-630 ליום.
היינו אצל 3 רופאים, 2 מהם אומרים שהחניכיים נפוכות וזה שיניים. נראה שיש קצת יותר רוק ומכניס אגרופים לפה. שבוע שעבר היה יומיים עם חום ואי שקט. חום מקסימלי 39.6. האם ייתכן שזה שיניים? לא נראה שמבצבץ משהו בחניכיים. כמה זמן עד שבוקעות? מדובר בזמן רק שלא אוכל כנדרש למשקלו (6.400 ק״ג) והאם כדאי להחליף לו פורמולה? כרגע אוכל סימילאק. תודה רבה, 
לצפיה ב-'שאלה לגבי האכלת תינוק'
שאלה לגבי האכלת תינוק
22/11/2016 | 14:55
1
21
אשמח אם תענו, רק שאלה אחת
https://goo.gl/forms/tSkhdZIeZBsGR0YC2
לצפיה ב-'הסבר קצר'
הסבר קצר
23/11/2016 | 10:47
14
אני מנסה לבדוק כמה הורים מחממים את החלב לתינוק, ולעומת זאת כמה משאירים בטמפרטורת החדר. בניתי סקר באפליקציה חינמית של גוגל, מקליקים את התשובה, ואז זה מציג את ההתפלגות באחוזים. אגב מי שעונה יכול לראות איפה הוא ביחס לאחרים.
תודה מראש למי שיעזור....
יום טוב!
לצפיה ב-'מיקוד מבט בת חודשיים וחצי '
מיקוד מבט בת חודשיים וחצי
22/11/2016 | 06:24
33
היי סימון,
בתי בת חודשיים וחצי נולדה בזירוז, ואקום  בשבוע 36 - 37 ( מחלוקת בין הרופאים) וזאת עקב לידה קודמת iufd בשבוע 35. 
אינה ממקדת מבט, לסירוגין יוצרת קשר עין לרוב כשהיא אסופה בטרמפולינה או על רגליי.
 כשאני מחתלת ושרה לה בפינת ההחתלה ראשה תמיד זז לצדדים כאילו נמנעת בכוונה מקשר עין איתי, גם כשאני מרימה אותה מבטה פונה  לצדדים..מחייכת לפעמים וגם בקמצנות רבה.כן עוקבת אחר חפצים. בדיקת עיניים תקינה.
עדיין לא מרימה ראש בשכיבה על הבטן יותר משלוש דקות. 
בבדיקה התפתחות בטיפת חלב הרופאה אמרה ששרירי הצוואר וחגורת הכתפיים עדיין לא חזקים וכשהיא מושיבה אותה ראשה עדיין נוטה לאחור, אמרה לי לשוב  עוד חודש וחצי . ממש מודאגת .  יש תרגילים שאני יכולה לעשות לגרום לה למקד מבט לאורך זמן.? בנוסף, לא ממלמלת , לא צוחקת בקול . 

לצפיה ב-'עם הלידה התינוק מקבל "מספר זהות"...'
עם הלידה התינוק מקבל "מספר זהות"...
21/11/2016 | 09:43
27
האם תורת-ישראל איננה אוסרת על "מיספור" בני אדם וספירתם מחשש לעין הרע?     האם המדינה נותרת בכוונה מספר "גרוע" למתנגדיה?  ((במטרה של מאגיה-שחורה)). טוענים שמדובר ב"מדינה יהודית"  -איך מתיישב מתן מספר לאזרח...החשש= לא יהודים אלא כת-מתחזים.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/11/2016 | 10:14
21
מה דעתך על חוג התעמלות/ספורט לגיל שנתיים?
נאמר לי שייתכן שתהיה פגיעה בצמיחה.  יתכן?

לצפיה ב-'תינוק שמתקשה להרדם בצהרים .....'
תינוק שמתקשה להרדם בצהרים .....
11/11/2016 | 14:20
2
29
אינני יודעת מדוע נרצח ד"ר יאנוש קורצ"ק  הי"ד אבל כנראה שמלחמת העולם השניה הכילה סכסוכי משנה - בחלקם גם  בתחום החינוך.     איך נבטיח שרוצחי ד"ר יאנוש קורצ"ק הי"ד לא יתעסקו ברפואת ילדים מיילדות חינוך והנהלת מוסדות חינוך
לצפיה ב-'עלו לארץ בזהויות בדויות של ניצולי שואה..'
עלו לארץ בזהויות בדויות של ניצולי שואה..
11/11/2016 | 14:26
1
16
ושל חללי צה"ל מתש"ח. עלינו לדרוש משגרירויות מדינות האיחוד האירופי = ומהפרלמנט שלהם בשטרסבורג-צרפת לעשות "גילוי  נאות ושקיפות".  תחשבו על תרחיש שבו הנהלות מעונות נמצאים בידי "אשכנאצים ואשכנאציות" מתחזים ו"בנים ממשיכים".
לצפיה ב-'מנהלת הפורום- אנא מחקי ההודעות המוזרות...'
מנהלת הפורום- אנא מחקי ההודעות המוזרות...
16/11/2016 | 14:35
5
לצפיה ב-'סרבן עגלות וסלקלים '
סרבן עגלות וסלקלים
10/11/2016 | 11:25
21
שלום, הקטן בן 3.5 חודשים, אפשר לומר שמגיל לידה שונא מאוד עגלה (אמבטיה) וגם סלקלים. ניסינו הרבה דברים, שום דבר לא עוזר.
מחפשת עצה ומוצא... איך כל התינוקות בסדר עם זה, ורק הוא ממש ממש שונא?
לצפיה ב-'אבחון קשב וריכוז בגיל שנה - שנתיים'
אבחון קשב וריכוז בגיל שנה - שנתיים
07/11/2016 | 09:23
29
אני לא ידעתי שאפשר לעשות אבחון בגיל הזה
קראתי כתבה מצוינת אז אני רוצה שכולם ידעו
מדהים שאפשר לעשות את זה בגיל הזה
אחרי אבחון אפשר לדעת איפה אנחנו עומדים והאם אפשר לעזור לתינוקי הקטן
לצפיה ב-'בת 3 חודשים עם טונוס אקסטנסורי'
בת 3 חודשים עם טונוס אקסטנסורי
04/11/2016 | 13:19
1
50
שלום,
הקטנטונת מתוקה ועירנית.
מאז גיל חודשיים, כשבמקביל התחלתי לעודד לשכב על הבטן ולהרים ראש,
היא מיישרת את כל הגוף וקצת גם מתקמרת לאחור
(כמובן שבמיוחד כשלא רגועה, אבל גם סתם ככה לא נוח לה למשל שמרימים אותה על הכתף אז היא "נזרקת" לאחור,
ומעדיפה תנוחות שבהן היא ישרה, או שוכבת בעגלה).

האם זה עלול להקשות על משהו בהמשך, ואם כן, האם יש תרגילים שכדאי לעשות ?
תודה !
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
05/11/2016 | 22:11
22
בשכיבה על הבטן מרימה ראש (מתחילה להתלונן אחרי 2 דק)
אבל כששוכת על הגב ו"מושכים" אותה למעלה עם הידיים -
הראש נופל אחורה.
לצפיה ב-'אתם הורים מעשנים?המחקר הזה בשבילכם!-קבלו 250 שייח!'
אתם הורים מעשנים?המחקר הזה בשבילכם!-קבלו 250 שייח!
04/11/2016 | 16:13
11
שלום רב,
אתם מוזמנים להיכנס לאתר:R4you.co.il
ולהשתתף במחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים"
ותיזכו תמורה: 250 שייח תווי קניה!!!
הכנסו דרך הלינק הבא:
https://www.r4you.co.il/?s=%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%9...
הורים לקטנטנים ומעשנים
לצפיה ב-'העצות החשובות לשמור על שפיות ולגדל פעוטות מאושרים'
העצות החשובות לשמור על שפיות ולגדל פעוטות מאושרים
30/10/2016 | 19:25
36
האמת אני רק רוצה להמליץ על כתבה טובה שקראתי
אני ממליצה
דנה.
לצפיה ב-'metatarsus adductus'
metatarsus adductus
30/10/2016 | 09:03
1
31
היי
אני מנסה שאלה מקצועית כאן, אשמח אם מישהו מכיר או יכול להפנות אותי למישהו מקצועי
אז ככה, הבת שלי בת שנתיים כיום. מיום שנולדה הולכת יחפה (כמו שאר האחים שלה)
אבל אצלה הבעיה אחרת כמו שאתם רואים בתמונה (בשפה המקצועית זה נקרא metatarsus adductus)
ניסינו מספר פתרונות קונבנציונאליות כגון
1. גבס שכל פעם הורדנו אותו אחרי מספר שבועות (בפעם השלישית כבר הבנו שלא יהיה שינוי והעדפנו שתתחיל ללכת מאשר לזחול) היא היתה בת 8 חודש
2.נעלי UNFO, אבל הם מתאימות עד גיל חצי שנה ואנחנו התחילנו בגיל חצי שנה + ,אבל למעשה זה לא היה אפקטיבי.
אתמול בשבת הלכה עם נעליים , ופתאום שמתי לב עד כמה המצב יותר חמור כך שיש רווח ביןהחלק הפנימי של הנעל והפנימי של הרגל
נשמח לעזרה/ייעוץ
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
30/10/2016 | 09:05
23
לצפיה ב-'בן 6 וחצי חודשים אינו מתהפך'
בן 6 וחצי חודשים אינו מתהפך
24/10/2016 | 13:09
46
בן שני, נולד בקיסרי בשל מצג עכוז.
עולה יםה במשקל, מחייך, צוחק, שוכב על הבטן כחצי שעה/45 דק׳ ברצף. מרים ראש וחזה, נשען על האמות ומנתק יד אחת בשביל לשחק ללא קושי. על המזרן נע על הבטן בחופשיות (שמש מלאה לכל הכיוונים). יודע ללחוץעל מכשירים, למתוח חבל בכדי להפעיל צעצועים.
אבל מעולם לא התהפך לשום כיוון.
כאשר שוכב על הגב יודע להגיע לצדדים אך לא מרבה לעשות זאת.
על הגב גם מרים רגליים ותופס ברכיים/קרסוליים.
בהשוואה לאחיו הגדול,הוא פחות אוהב להיות בתנוחת ערסול, הרבה פעמים מתקשח ומעדיף תנוחות זקופות.
לאחרונה החל לדחוף את החזה וליישר ידיים ולהרים ישבן, אבל עדיין לא עומד על שש.

אני תוהה אם זה תקין, האם התהפכות חיונית.

לצפיה ב-'משהו מוזר אצל בת שנתיים בלילה'
משהו מוזר אצל בת שנתיים בלילה
20/10/2016 | 09:56
74
היי, הבת שלי ישנה יחסית בסדר בלילה (מתעוררת פעם אחת בלילה למים או למוצץ). אבל לפעמים כשאני עוברת ליד החדר שלה בשעות הלילה או בבוקר אני רואה אותה פשוט יושבת על המיטה ובוהה ואחרי איזה חצי שעה חוזרת לישון. האם זה תקין? אם לא, כיצד ניתן לטפל בזה? תודה!
לצפיה ב-'מחיאת כפיים'
מחיאת כפיים
19/10/2016 | 10:11
63
הי, הקטן שלי בן שנה וחודשיים.
פעיל, נמרץ ומבסוט מהחיים. יש לו סבא וסבתא מאוד פעילים ומעורבים, בנוסף לנו ההורים. כל הזמן כולנו שרים שירים ויש מוסיקה ומגיל 7 חודשים כבר מוחא כפיים. שמתי לב לאחרונה שהוא מוחא כפיים לפעמים בהזדמנויות שגם אין שירים ברקע - למשל כשמנסה להרדים את עצמו בלילה וגם בגן, הוא ישב בחצר וראיתי שהוא לשנייה מחא כפיים כשלא היה שיר. כאילו בתחושה שלי זה מרגיע אותו.  האם זה נורמלי? יוצר קשר עין, צוחק, מתקשר בהברות, נותן נשיקות. אך עדיין לא אומר מלים ברורות.
לצפיה ב-'זכאויות בתחום התפתחות הילד - מה כל קופה נותנת?'
זכאויות בתחום התפתחות הילד - מה כל קופה נותנת?
13/10/2016 | 12:02
35
* חשוב שנהיה מודעים לגבי עלויות השירותים והזכאויות שמעניקה קופת החולים שלנו בהשואה לקופות האחרות (השתתפויות עצמיות, החזרים ופטורים).
* מומלץ להיכנס לאתר כל הבריאות (מטעם משרד הבריאות)- יש שם אלפי נושאים להשוואה ומידע שיכול לחסוך המון כסף.
* מכל ערך/זכאות, ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהציגו במידת הצורך לקופה. הכניסה חינמית.
לצפיה ב-'הרדמות בת 4 חודשים'
הרדמות בת 4 חודשים
10/10/2016 | 12:47
1
76
היי,
התינוקת שלי בגיל חודשיים בערך התחילה לישון ממש טוב - ישנה מ8 בערב עד 3 או 4 לפנות בוקר, התעוררה להנקה וקמה שוב ב 8...
כיום, בת 4 וחצי חודשים נרדמת בסביבות 7 וחצי וישנה עד 1, ומתעוררת שוב להנקב ב 4 או ב 5 ואז שוב ב 6 וחצי :(.
ניסיתי להניק שוב בשעה 10 בלילה אך ההתעוררויות נשארות פחות או יותר אותו דבר.
היא ישנה בחדר שלנו, ואם אני קמהב וסתם מנסה לתת מוצץ זה לא עוזר. 
אני מרגישה שהיא כבר הייתה במצב מצוין שצריך היה לפחות להשאר כמו שהוא ואף להשתפר.
מה אני עושה לא נכון? האם 7 זה מוקדם לשנת לילה?  
תודה.
לצפיה ב-'התאור הזה נשמע לי נורמלי מאד'
התאור הזה נשמע לי נורמלי מאד
13/10/2016 | 15:16
40
לתינוקת בגיל זה.
נכון שזה פחות נוח ממה שהיה אבל זה בהחלט תואם את הגיל
אני לא רואה סיבה לשנות.

את יכולה לנסות הנקת חלום לפני שאת הולכת לישון ולראות אם זה עוזר.

לצפיה ב-'פעוט עם בעיות הרדמה והתעוררות בלילה'
פעוט עם בעיות הרדמה והתעוררות בלילה
09/10/2016 | 23:29
1
57
שלום,
בני בן שנה ו5. 
אינו מצליח להרדם ללא המצאות אחד ההורים בחדר. 
הבעיה היותר קשה היא ההתעוררות כל מספר שעות לאחר מספר מועט של מחזורי שינה. הוא מתחיל לקרוא אמא בואי אמא בואי ועד שלא עומדים ליידו, לא מוכן לחזור לישון. ברגע שמישהו יוצא, גם בשיא השקט שבעולם, הוא מיד מרגיש קם וחוזר חלילה בבכי שהולך ומתגבר. ואפילו זורק את המוצץ כהפגנה.
הוא יודע ומבין הכל.  מרגיש שנוטשים ואפילו מחכה לזה!  כדי לעמוד שוב ולהתריע ! שלא יעזבו!
אנחנו שנינו מותשים זה תקופה ארוכה, הולכים לעבודה חסרי כח וכמעט ולא ישנים
בכל לילה. 
מה עושים?
אגב, אישתי ניסתה גם שינה על רצפת החדר שלו על שמיכות והוא עדיין קורא לה בואי בואי עד שתקום. 
כלומר, זה לא עוזר גם הנוכחות בחדר
הצילו?

לצפיה ב-'מציבים גבולות'
מציבים גבולות
13/10/2016 | 15:14
35
אם אשתך ישנה איתו בחדר ואתם בטוחים שהוא לא נטוש אז אין שום סיבה לאפשר לו להעסיק אותה ולגרום לה לעמוד.
הוא ממשיך להעסיק אתכם כי זה עובד לו :)
אם זה לא יעבוד ולא תקומו הוא יפסיק.

אני מציעה להתחיל שוב עם השינה בחדר על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאין כאן נטישה אבל להודיע לו אחרי טקס השינה שעכשיו ישנים ולא לשתף פעולה עם משחקים בעמידה.
הוא ימחה, יצעק, יבכה .. אבל כאן מגיע התפקיד שלכם להציב גבול ולהראות לו שהדרך הזו לא עובדת יותר

אמא שומרת עליו בתוך החדר והיא לא צריכה לעמוד

כשהוא מתעורר בלילה תוכלו לומר לו "אמא כאן  בחדר ... שששש... לישון.."

אחרי 3-4 שבועות תוכלו לצאת מהחדר אחרי ההרדמות כי הוא כבר יוכל לישון רצוף יותר ולא יתעורר כל רגע כדי לבדוק מה קורה איתכם או להעסיק אתכם

כל טוב

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה