לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התפתחות תינוקות ופעוטות

הורים יקריםמזל טוב, אתם חובקים תינוק בזרועותיכם.ברגע זה מתחילות אינסוף תהיות ושאלות לגבי תקינות התפתחותו:* מתי מגיע החיוך הראשון?* באיזה גיל אמור תינוק להתהפך?* מתי מקובל להתחיל מתן מזונות מוצקים? ועודפורום זה הוקם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה להתפתחות תינוקכם/ילדכם, מגיל 0 ועד 4 שנים.פורום זה מנוהל גם על ידי מומחים מתחום ההתפתחות והמוטוריקה, וכן יקחו בו חלק מומחים נוספים מתחומים שונים כגון תזונה, פסיכולוגיה ועוד.זה המקום לשאול שאלות המטרידות אתכם בכל הקשור להתפתחותו של ילדיכם, ולקבל תשובות.שימו לב כי במידת הצורך תקבלו המלצה לפנות לבעלי מקצוע *אמיתיים*, וכי יש בעיות שאינן יכולות להיות מאובחנות מעל גבי האינטרנט.בברכת התפתחות תקינה, והורות מאושרת
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת
http://www.mamay.co.il/Hebrew
0
המשך >>

לצפיה ב-'ילדה בת שנה '
ילדה בת שנה
27/08/2016 | 21:57
3
בתי בת שנה רציתי לדעת איזה דברים היא צריכה לעשות וכמה טיפים איך אני יכולה לקדם אותה, היא לא בונה מגדל של שתי קוביות היא יודעת לעשות כפיים
לצפיה ב-'התייעצות - בת 7 חודשים'
התייעצות - בת 7 חודשים
27/08/2016 | 10:50
6
בוקר טוב! 
התינוקת שלי בת כמעט שמונה חודשים. חייכנית, פעילה ומאוד אנרגטית. מתהפכת חופשי לכל הכיוונים ומסתובבת סביב עצמה. מניחים בקצה אחד של המיטה ואחרי רגע היא כבר במקום אחר. משחקת בשמחה עם צעצועים (ובעיקר עם פלאפונים ושלטים). אבל אני מודאגת- היא לא זוחלת עדיין ולא יושבת. היא זזה אחורנית אז אנחנו מניחים יד כדי שתדחוף את היד ותזוז קדימה. זה עובד קצת. בגלל שהיא נורא אנרגטית ושובבה ומממממש מתעניינת בכל מה שקורה מסביב אני חוששת שזה מוזר שהיא לא זוחלת. היא נעמדה על 6 בשבוע האחרון אבל כל פעם מרימה את הטוסיק, נעמדת על 6 ויורדת שוב. יש מקום לדאגה? יש משהו שכדאי לעשות כרגע? תודה. 
לצפיה ב-'ישן עם ראש מתוח אחורנית'
ישן עם ראש מתוח אחורנית
26/08/2016 | 20:36
16
בני בן שבעה חודשים וחצי, זוחל מגיל חמישה חודשים, מתחיל לעלות לזחילת שש. צוחק, מוציא הברות נראה שמתפתח יפה למעט דבר אחד ששמתי לב אליו עוד מגיל שבועיים. כשהוא ישן על הגב בסלקל או על הצד, ראשו מוטה מאוד אחורנית. אם מנסה "לישר" אותו בקו אחד עם הגב הוא מייד חוזר למנח זה. האם יש תינוקות שיש להם העדפה כזו (לא ראיתי זאת בשתי אחיותיו) או שעליי לפנות ליעוץ רפואי? 
מצרפת תמונה, האיכות נמוכה עקב החושך (לא מעירים תינוק ישן:) )
תודה.
לצפיה ב-'תינוק בן חודשיים שלא מחייך ומרים ראש'
תינוק בן חודשיים שלא מחייך ומרים ראש
24/08/2016 | 16:31
26
שלום רב,
בני בן חודשיים, היום בדיוק. נולד בשבוע 36.
הייתי איתו אתמול בטיפת חלב והרופאה אמרה שהוא לא מרים ראש, לא מחייך ולא יוצר קשר עין.
מאתמול אני מנסה לגרום לו ליצור איתי קשר עין, והוא כל הזמן מסתכל למעלה. כמובן שהוא לא מחייך לי.
אני בעצבות גדולה ולא יודעת מה לעשות.
מה זה יכול להיות? האם זה יסתדר? האם בגלל שהוא נחשב פג צריכים לתת לזה עוד זמן? הרופאה בטיפת חלב אמרה לי לחזור בעוד שבועיים במידה והוא לא יעשה את הדברים הנ"ל עד אז..
לצפיה ב-'יוזמה חדשה בישראל- טיפולים אצלכם בבית- מטפלים מקופות החול'
יוזמה חדשה בישראל- טיפולים אצלכם בבית- מטפלים מקופות החול
20/08/2016 | 22:04
6
הורים שלום, שמחה לבשר על יוזמה חדשה 'טיפול-לי': כל הטיפולים לילד -בבית שלכם.
ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאי תקשורת, טיפול ריגשי בלי התור הארוך של קופות החולים והכי חשוב: בסביבה הטבעית והבטוחה של הילד. הקשרות מהירה, טיפול שמאפשר במידה מקסימלית המשך תרגול גם כשהמטפל עוזב.
כל המטפלים שלנו עובדים בקופות החולים ו/או במסגרות חינוך מיוחד ואוחזים ברישיונות משרד הבריאות (במקצועות בהם משרד הבריאות מנפיק רישיונות) ותעודות מתאימות. מרגע הקמה (לפני חודשיים) הצטרפו מטפלים רבים , אנו מסוגלים להתאים את הטיפול והמטפלת הנדרשת-לילד.
אתם מוזמנים להכנס לאתר האינטרנט שלנו www.tipul-li.com
לצפיה ב-'תינוק שאינו חובט בידיו בצעצועים'
תינוק שאינו חובט בידיו בצעצועים
14/08/2016 | 20:42
22
שלום,

התינוק שלי בן 3 חודשים, נולד בשבוע 37, בלידת ואקום.
- קשר עין מצויין, מרבה לחייך (מגיל חודש ושבוע), בעל מזג רגוע (למרות שבמשך חודש ושלושה שבועות סבל מגזים והיה חסר שקט), אך יחסית פעלתן ומרבה להזיז את גפיו.
-עוקב עם עיניו אחרי צעצועים ומזיז את ראשו בהתאם, אוהב להסתכל על תמונות (מגיל חודשיים, בערך).
-מרבה לדבר ב"שפת התינוקות" ("אגו" "הא-רי" ,"רו" ,"ה-או", "ק-האו"), מגיל חודשיים.
-מרים היטב את ראשו בשכיבה על הבטן, מצליח אפילו לזחול בעזרת תנופה, כמעט ומבצע היפוך מהבטן לגב (גם עם עזרה).
- כששמים לו רעשן ביד- הוא מסוגל להחזיק אותו במשך 10 דק' (ביד ימין, ביד שמאל-3 דק')
-בגיל חודשיים היה בטיפת חלב, ואמרו שכל בדיקות ההתפתחות תקינות.

דבר אחד מטריד אותי: בני לא מנסה כלל לחבוט בידיו בצעצועים שתלויים מעליו, גם אם הם קרובים. לעיתים הוא חובט בהם אך תנועותיו לא רצוניות. הוא מאוד אוהב צעצועים, מתעניין בהם, בוהה בהם הרבה, מחייך ומדבר אליהם לעיתים.
האם זה תקין, יחסית לגילו, שהוא עדיין לא חובט בצעצועים?
שמתי לב, בנוסף, שהוא לא מביא את ידיו לקו האמצע (למרות שאני עובדת על זה איתו).

מה עלי לעשות כדי לשפר תיאום עין-יד?

לצפיה ב-'חך גבוה?'
חך גבוה?
13/08/2016 | 19:32
15
בן שלושה חודשים וחצי.
לאחרונה שמתי לב שיש לו חיך צר וגבוה. שמתי לב לזה בגלל שמוזר לי שהוא לא מצליח להחזיק מוצץ ליותר מ5 שניות וזה למרות שהוא כן אוהב ונרדם איתו בתמיכה של חיתול. חוצמזה שהוא אוכל מבקבוק הוא לא עושה מציצות חזקות של הפיה ובגלל זה ההאכלה לוקחת דיי הרבה זמן.
יש קשר בין כל התופעות שציינתי לדעתכם, או שאני ממציאה משהו חחח?
לצפיה ב-'לא מתהפך'
לא מתהפך
08/08/2016 | 20:32
33
הקטן שלי בן חמישה חודשים.
היתה תקופה בגיל חודשיים-שלוש שהוא היה מתהפך מהבטן לגב וזה הפסיק.
כמו כן לפני שלושה שבועות היו כמה ימים שהוא התהפך מלא מהגב לבטן - אבל גם זה הפסיק לחלוטין!
היום אין מה לדבר איתו על התהפכות, גם כשאני עושה לו תרגילים לעידוד התהפכות הוא לא משתף פעולה.
יש לציין שלעומת זאת הוא כבר מסתובב במקום כשהוא על הבטן.
האם המצב הזה תקין?
תודה.
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:17
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'בן חמישה שבועות נרגע רק בהנקה'
בן חמישה שבועות נרגע רק בהנקה
31/07/2016 | 21:29
1
37
בשעות הערב והצהריים ככל הנראה סובל מגזים ונרגע רק בהנקה (מוצץ, החזקה על הידיים ושינוי תנוחות בקושי עוזרים). בלילה מתעורר רק לאכול וחוזר לישון. התינוק עלה במשקל מעל הממוצע וזה נראה בגופו (בגלל ההנקות התכופות?). מה ניתן לעשות? האם זה מצב בעייתי?
לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:25
21
ראשית ברצוני להרגיע
זה מצב נורמלי
יניקה מנחמת...

אפשר ומומלץ להשתמש בתנוחת ערסול במנשא להרגעה ולהקלה על כאבי גזים
כשלומדים לערסל במנשא זה עובד כמו קסם.

נסו להרגיל למוצץ בתנוחת ערסול כשזרועות התינוק אסופות לקו האמצע של הגוף
אחרי שהוא יתרגל להרגע עם מוצץ יהיה קל יותר

כל טוב
ענת

לצפיה ב-'תינוקת חדשה - כמה שאלות'
תינוקת חדשה - כמה שאלות
30/07/2016 | 18:05
3
73
שלום ענת,

ילדתי בת קטנטנה לפני 10 ימים ופתאום הבנתי ששכחתי הרבה פרטים הקשורים להתפתחות תינוקות...
סייעת לי מאד בשאלות שונות עם הבת הבכורה, ואשמח מאד אם תוכלי לרענן את זכרוני ולהשיב למספר שאלות:

- מתי תינוק אמור ליצור קשר עין עם האם?
- מאיזה גיל להשכיב על הבטן ועל הצדדים?
- מתי אפשר וכדאי לעשות עיסוי לתינוקת?
- מתי להשכיב באוניברסיטה?

תודה רבה ושבוע טוב!

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
31/07/2016 | 11:36
42
לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:29
1
30
מזל טוב לרגל הרחבת המשפחה
אפשר כבר עכשיו להשכיב על גב ובטן
על הצדדים השכיבי רק אם את בטוחה שאין בעיה במפרקי הירכיים ( במידה והופנית לאולטרסאונד אז חכי לאישור אחרי הבדיקה)
עיסוי אפשר לעשות כבר עכשיו
יש תינוקות שמעדיפים להיות עטופים ולכן בשלב זה מעדיפים עיסוי מעל לבגדים או לחילופין לעסות על העור ולכסות את האזורים שאינך מעסה באותו רגע

האוניברסיטה רלוונטית החל מגיל חודש

כל טוב
ענת
לצפיה ב-'תודה רבה ענת!'
תודה רבה ענת!
10/08/2016 | 10:52
3
לצפיה ב-'זחילה על 6 '
זחילה על 6
28/07/2016 | 08:41
1
50
שלום,

בני בן 8 חודשים, זוחל כחודש.

הוא עולה על שש, דוחף בעיקר את רגל שמאל פנימה ואז זורק את שאר הגוף קדימה מבלי להזיז את הידיים (נוחת על הבטן ורק אז מזיז את הידיים). בימים האחרונים משלב זחילת גחון לעיתים, אך שוב, ללא הצלבה.

האם ישנם תרגילים לעודד אותו להצליב יד ורגל ?

האם מומלץ ללכת לפיזיותרפיה או ליווי התפתחותי?

אשמח להמלצות.

תודה מראש!
לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:31
14
אני ממליצה בשלב זה לעודד מעבר מכשולים וטיפוס על מדרגות
התחילי עם מכשולים קטנים כמו כרית נחש , רגל שלך, חבילת חיתולים,

בהמשך תתקדמו לטיפוס במדרגות

זה יחזק את הגוף ויחייב להפעיל עוד חלקים בוגף

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 12:01
1
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'ידיים תקועות במעבר לשכיבה על הבטן'
ידיים תקועות במעבר לשכיבה על הבטן
25/07/2016 | 23:53
1
24
הקטרקט שלנו בן חודשיים ושלושה שבועות.
נולד בתחילת 37, בניתוח קיסרי בשל מצג עכוז ומיעוט מים.
ישן לצערי רק על הבטן.
הוא מרים את הטוסיק על והרגליים, מחייך ועוקב במבט.
כאשר שוכב על הבטן מרים ראש וחזה לפרקי זמן ממש קצרים 1-2 דק
התחלתי לעשות איתו את התרגיל של חצי גלגול לשכיבה על הצד ואז לבטן. כאשר מגיע לבטן היד נשארת תקועה מתחת לגוף והוא אינו מצליח לשחררה כמו כן לא מעביר את היד השניה קדימה.
האם לשחרר עבורו האם יש דרך ללמד אותו לעשות זאת בעצמו?
ושאלה נוספת - באיזה גיל הוא אמור לשלוח ידיים קדימה ולשחק בחופשיות בשכיבה על הבטן ?

תודה

לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:34
8
משחק חופשי בשכיבה על הבטן צפוי בסביבות גיל 5 חודשים

לגבי שחרור היד
אם הוא מתנסה לומד ובמצב רוח טוב אז תני לו להתמודד
אפשר לעסות את הזרוע או לדגדג אותה כדי לרמוז לו מה לעשות
אפשר גם לכופף את הברך באותו צד כדי להרים מעט את האגן ולאפשר לו לשחרר את היד בעצמו

במידה והוא עייף עצבני או בוכה אז כדאי לעזור לו

כלומר:
אין תשובה קבועה ונוהגים בהתאם לסיטואציה על מנת לאפשר למידה בהנאה

כל טוב
ענת
לצפיה ב-'פיצפונת עם מגבלה בפיסוק'
פיצפונת עם מגבלה בפיסוק
25/07/2016 | 22:58
1
20
שלום,
הקטנה שלנו בת 5 ימים. בזמן השחרור מביה"ח הרופא כתב שיש לה מגבלה קלה בפיסוק ושלח אותנו לאולטרסאונד של מפרקי הירך בעוד 6 שבועות. הבנתי מהאחות שזה יכול לקרות בגלל תנוחה לא טובה ברחם ולהסתדר לבד.
האם יש תרגילים מסוימים שאפשר לעשות טרם הבדיקה? דברים שיכולים לשפר את המצב או למנוע קיבוע של הירכיים?
לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:36
8
ניתן לחתל בהחתלה כפולה או משולשת ( 2-3 חיתולים) כדי לשמור על פישוק  כבר עכשיו

כל טוב
ענת
לצפיה ב-'עידוד הליכה לתינוק בן שנה ושלושה חודשים'
עידוד הליכה לתינוק בן שנה ושלושה חודשים
25/07/2016 | 14:15
1
31
שלום,
בני בן שנה ושלושה חודשים, התחיל לזחול גחון בגיל 8 חודשים ונעמד בגיל 11 חודשים, הוא הולך סביב רהיטים ומדי פעם עומד לבד אבל לא מנסה לצעוד, איך אפשר לעודד אותו לצעוד? (ניסיתי להעמיד עם הגב לקיר אבל הוא לא התקדם אלי בהליכה אלא ירד לזחילה והתקדם).

לצפיה ב-'הי'
הי
07/08/2016 | 06:38
12
יתכן שהוא עוד צריך זמן
בינתיים ניתן להוליך אותו בתמיכת יד אחת ובכל פעם להחליף יש
אפשר גם לתת לו לעבור בין שני רהיטים קרובים יחסית ( מרחק צעד אחד)

סביר להניח שהוא זקוק לעוד זמן חיזוק וזה בסדר
לצפיה ב-'אוכל מוצק'
אוכל מוצק
24/07/2016 | 18:04
1
37
תינוק בן שמונה חודשיםאוכל אוכל רך , באיזה גיל ניתן ממש לתת לו אוכל מוצק כמו לחם ביסקויט קציצה ליד

לצפיה ב-'אפשר כבר עכשיו'
אפשר כבר עכשיו
07/08/2016 | 06:40
10
בסקוויט לתינוקות שנמס בפה או קשה של לחם שימצוץ
קציצה צריכה להיות רכה מאד  בחתיכות קטנות
לצפיה ב-'תינוק בן שמונה חודשים '
תינוק בן שמונה חודשים
22/07/2016 | 20:40
1
42
התינוק זוחל מתהפך משחק מחייך מנסה לשבת , אך כשקוראים בשמו אינו מסתובב לעבר הקריאה האם יש חשש לדאגה ?

לצפיה ב-'איך התגובה לקולות אחרים?האם מגיב כשמדברים אליו?'
איך התגובה לקולות אחרים?האם מגיב כשמדברים אליו?
07/08/2016 | 06:43
11
האם מנסה לחקות קולות?
האם ממלמל?

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 10:00
2
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'החלפת תמ"ל'
החלפת תמ"ל
17/07/2016 | 17:15
27
שלום לכן.

לפני שבוע הרופאת משפחה החליפה לתינוק שלי בן 5 חודשים ממטרנה חלבית למטרנה צמחית כי כנראה שהוא אלרגי ומאז הוא עושה בעיות עם הבקבוק. לא מוכן לשתות בקבוק ואם כן זה לוקח שעות, עד שהחלפנו מטרנה הוא שתה בלי בעיות 180 מ"ל והגיע ל240 מ"ל ועכשיו עושה טובה שגומר בקבוק של 120 מ"ל, ולפעמים שהוא רעב מגיע 180 מ"ל וזה בגלל שהוא לא מכיר את טעם של המטרנה הצמחית וגם כנראה שיש לו עצירות כי הקקי שלו קשה. היום למשל בקושי אכל במעון 120 מ"ל. מה עושים?? רק שהוא רעב הוא שותה בקבוק. ואני לא רוצה להרעיב אותו. חוץ מזה שהוא שמח ועליז כרגע וגם במעון יש לו מצב רוח טוב. אבל שהוא קיבל מטרנה חלבית הוא שתה בלי שום בעיה עברנו לצמחית יש בעיות. כנראה שהוא צריך להתרגיל למטרנה צמחית וחשבו להתחיל לתת לו טעימות אבל בניתים נחכה כי כנראה שיש לו אלרגיות....

אז מה אני עושה עם שביתת הבקבוקים??

תודה לכל התובונות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום שיקום הפה
פורום שיקום הפה
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה