לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70577,057 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'איך מייעלים'
איך מייעלים
22/04/2007 | 23:46
2
24
האם אפשר להירדם עם אוזניות שמשמיעות שיעור שהוקלט ואז להתעורר ולדעת את חומר הלימוד?
הייתי בכיתה, הקלטתי את המורה, אח"כ באתי הביתה ובמשך שבועיים כל לילה נירדמתי כשברקע המורה מדברת (בהקלטה ששמעתי עם האוזניות מורכבות על האוזניים שלי ביזמן שינה), ובימים הראשונים חלמתי חלומות שקשורים קצת.
אני זוכרת שחלמתי שאני מסבירה לחברה שלי משהו ובעצם חלמתי שאני מדברת (כשבמציאות המורה דיברה בהקלטה) ומסבירה לה.
איך מייעלים את זה כך שזה יעזור ללימודים?
האם אפשר לנתב חלום כך שאם ארדם כדי שאוכל לכוון את החלום  שיעזור לי להבין את מה שאני שומעת ולזכור את זה ?

לצפיה ב-'שינה ולימוד'
שינה ולימוד
23/04/2007 | 16:35
10
ככל הידוע לי, אין שום דרך לעשות זאת.

יורם
לצפיה ב-'שינה ולמידה'
שינה ולמידה
26/04/2007 | 22:25
9
שלום רב,
כיום מניחים כי בשעת השינה המוח מעבד את הנתונים ואת המראות וחוויות שעברנו במשך היום. לגבי שאלתך האם שמיעה תוך כדי שינה תשפר את הלמידה, סביר להניח כי מוחך יקלוט אי אילו דברים ממה שמושמע שם, וייתכן וייקשר איזה קשר של למידה אבל מצד שני, השינה קיימת בכדי לנוח ולתת למוח לעשות את העיבודים שלו לגבי מה שהיה באותו יום, ובכך שאת כופה עליו להקשיב לגירויים חיצוניים, ייתכן ואת פוגמת בתהליך הטבעי שהמוח צריך לעשות. ייתכן גם כי המוח - ואת - לא נחים כמו שצריך.
הייתי ממליץ לך ללמוד בשעות הערנות ובשעות השינה, לישון.

בברכה

פביאן ברויטמן - מנהל הפורום
לצפיה ב-'ליקוי בעצב הפנים'
ליקוי בעצב הפנים
19/04/2007 | 21:41
2
12
אני מכיר מישהו שכשהיה תינוק בן חודשים ספורים, קיבל מינון יתר של תחליף מזון שגרם לו להרעלה. כתוצאה מההרעלה נוצר אצלו ליקוי בחלק שמאל של עצב הפנים שגרם לעווית בעין (כשהוא צוחק או מדבר) ואיבוד השמיעה באוזן שמאל.

איך קוראים למצב כזה והאם יש דרכים לרפא אותו?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/04/2007 | 16:33
10
שלום,

אני לא רופא, אבל אפשרות אחת היא נוירופתיה (Neuropathy), זו משפחה של הפרעות בעצבי-עצב שיכולה לכלול פגיעה בחלקי הנוירון השונים- אקסונים, שכבת המיילין (שכבת שומן שמהווה חלק מהנוירון) או שניהם.
קשה לי לתת לך מידע נוסף, אבל אולי זה יעזור לך בחיפוש. כמובן, שכל נוירולוג יוכל לענות על השאלה.
חג שמח
יורם
לצפיה ב-'חולייה ראשונה בעמוד השידרה. כל מה שציינת יש שם. כירופרקט.'
חולייה ראשונה בעמוד השידרה. כל מה שציינת יש שם. כירופרקט.
20/11/2015 | 19:26
2
לצפיה ב-'האם לגודלו של איבר המין הגברי יש השפעה על'
האם לגודלו של איבר המין הגברי יש השפעה על
12/04/2007 | 17:05
1
38
הדימוי העצמי של הגבר ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/04/2007 | 22:00
32
למרות שאין זהו הנושא לפורום הזה, אבל היות והשאלה נוגעת בתחום הפסיכולוגיה, אשיב לך שאין חוק מוחלט בעניינים האלה, ושגודלו של איבר המין זהו רק משתנה אחד בפסיפס שנבנה בין שני אנשים בקשר. בקשרים מזדמנים, זה בהחלט יכול להוות חלק חשוב ועל כן להשפיע על דימויו העצמי של הגבר בצורה משמעותית.

בברכה

לצפיה ב-'יכולת לציית לפקודה תנועתית'
יכולת לציית לפקודה תנועתית
13/04/2007 | 15:16
2
13
האם אדם שהורדם בחומר הרדמה לפני ניתוח, יכול לנוע ? או שהוא רק שוכח מה שקורה סביבו ושוכח מה הוא מרגיש מבלי יוכל לנוע?
האם יכולת התנועה נשללת ממנו או שבנוסף לזה שהוא שוכח לחוש את הכאב הוא גם יכול לנוע לפי פקודות? [למשל; תרים יד, תרים רגל וכו'] ?
אם זה תלוי בסוג חומר ההרדמה אז אשמח לקבל פרטים עליהם ועל התשובות לשאלותיי...
תודה
לצפיה ב-'אחד מחומרי ההרדמה'
אחד מחומרי ההרדמה
13/04/2007 | 22:25
7
הוא חומר שמשתק תנועת שרירים.  סיפורי הזוועה של אנשים שהתעוררו בניתוח אך היו משותקים ולא יכלו להגיד כלום או לאותת לאף אחד שהם מרגישים ושומעים מה שקורה להם - הוא בשל העובדה שהחומר משכך הכאבים לא פעל, אבל החומר המשתק כן.

אחת המטלות העיקריות של רופא מרדים הוא לפקח על המטופל, לראות שכל החומרים נמצאים ברמה נאותה וכו' במשך הניתוח.
לצפיה ב-'הרדמה'
הרדמה
14/04/2007 | 21:56
3
אינני מומחה לעניין הרדמות, אבל בהרדמה מלאה האדם לא יכול לנוע, יכולת התנועה נשללת ממנו. אם ההרדמה היא חלקית,הסיפור אחר. מעניין מדוע אתה שואל את שאלותיך אלה.

בברכה

לצפיה ב-'צריכה ייעוץ בבקשה'
צריכה ייעוץ בבקשה
03/04/2007 | 23:24
5
56
בשבועות האחרונים אני שמה לב שאני מתקשה בדיבור - הדיבור לא רהוט כבעבר, אני מגמגמת, מתבלבלות לי מילים, נבלעות לי מילים והכי גרוע - אני מרגישה שאני שוכחת מילים, מרגישה שהמילה עומדת לי על קצה הלשון אבל אני לא מצליחה להיזכר בה.

אני מדברת עם אנשים ומרגישה קושי רב בצורת ההתבטאות שלי למרות שבדרך כלל הדיבור שלי רהוט וברור.

בתחילה חשבתי שהכל קורה בגלל עומס רגשי ופיזי אבל העומס הזה קיים אצלי כבר שנתיים ורק בשבועות האחרונים אני מרגישה את הבעיות בדיבור.

בנוסף - בחודשים האחרונים אני נתקלת בבעייה מוזרה - כאשר אני עוצמת עיניים, קשה לי לפתוח אותן. לוקח לי כמה שניות טובות עד שאני מצליחה.

אני בריאה בדרך כלל והנתונים שרשמתי למעלה מתחילים להדאיג אותי ואני רק בת 37.

האם כדאי ללכת לייעוץ רפואי בנושא או שבאמת הכל יכול לנבוע מעומס?
לצפיה ב-'ייעוץ'
ייעוץ
05/04/2007 | 00:13
2
29
ללא ספק, את צריכה לפנות לייעוץ אצל רופא נוירולוג שיבחן במה מדובר. במידה ומדובר בתהליך של התדרדרות במהלך שבועיים הדבר מצריך התייחסות דחופה ואין לדחות את הנושא.
אשמח לשמוע עדכונים בהמשך לאחר הבירור הרפואי.
יורם
לצפיה ב-'תודה, הזמנתי תור'
תודה, הזמנתי תור
05/04/2007 | 11:33
1
12
אבל צערי למרות שרופא המשפחה ביקש שהתור יהיה בהקדם האפשרי - קיבלתי רק לעוד חודש. אני מקווה שאצליח להקדים.

בינתיים קיבלתי הפנייה לבדיקות נוספות.

האמת היא שעד עכשיו לא נלחצתי מהעניין כי הייתי בטוחה שזה כלום והכל נובע מעומס אבל אחרי שקיבלתי הפניות ורופא המשפחה היה חמור סבר כשהייתי אצלו - אני לחוצה ודואגת מאוד.
לצפיה ב-'מצויין'
מצויין
06/04/2007 | 20:50
10
אני שמח לשמוע שאת לוקחת את הנושא ברצינות. מדובר בנושאים שאין לדחות.

יורם
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/04/2007 | 22:03
20
יעל, כמו שיורם כתב, לכי דחוף לייעוץ של רופא משפחה קודם ואז תדרשי להישלח לייעוץ של רופא נוירולוג, כולל צילומים כגון CT ו- MRI. ובכל זאת, האם קרה משהו לאחרונה, אירוע קיצוני, משהו שהגבת אליו בצורה קשה?

אשמח להתעדכן

תודה

לצפיה ב-'יש לי בדיוק את אותה בעיה'
יש לי בדיוק את אותה בעיה
11/05/2007 | 00:53
20
ואני בן 35  
בזמן האחרון אוצר המילים שלי שואף לאפס
אני שוכח המון ,נהייתי ממש סנילי

אבל אין לי בעיה עם העיניים

בכל אופן מה כבר הרופא יכול לעשות במקרה כזה ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו