לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70607,060 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/11/2019 | 13:13
2
11
הבנתי שcbt עובד עם חשיפה למקור הפחד כדי לשחרר אותו.
אם כך, איך יוצא שיש מקרים שאנשים חוו פאניקה או פחד והתמוטטו מדום לב?

מה בעצם ההבדל בין שני הדברים?
לצפיה ב-'טיפול בחשיפה'
טיפול בחשיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 20:28
1
6
GM1988 היקר, אני חולק על הנחת היסוד שלך. אני לא יודע אם מקרים כמו שאתה מתאר קרו במציאות או לא. יש הבדל מאד גדול בין לחוות פחד על רקע של אירוע טראומטי לבין התקף חרדה שמתרחש ללא סיבה וכעאשר החרדה היא כאילו מעצם קיום ההתקף.
גם אם אתה צודק והיו מקרים כאלה, אין להם כל משמעות סטיסטית. אנשים לצערנו נפטרים גם ממחלת לב קרדיאלית, אך לצד מקרים כאלה שהיו או לא היו יומיום מתצעים מיליוני תרגילי חשיפה ממטופלי CBT ברחבי העולם. אז... זהו הסיכון האמיתי, כמות מקרי המוות חלקי כמות החשיפות שמצבעות או שבוצעו. ובחישוב כזה של הסתברות המספר הוא או 0 או קרוב לכך.
אנשים עם חשיבה חרדתית חושבים על מקרים ש"יכולים לקרוא". אך מקרים אלו לא נמדדים ביתכנות התיארוטית או האנקדוטית שיקרו, אלא בסבירות הסטיסטית שזה יקרה.
אדם עם חרדת טיסה יגיד שיש 50% סיכוי שמטוס יפול, כי יש שתי אפשרויות: או שיפול, או שלא יפול. אך במציאות החישוב של סיכון נפילת המטוס זה כמות הנפילות של מטוסים, חלקי כמות הטיסות המתקיימות בפרק זמן שנבחר.
אז, מבלי לפגוע, השאלה היא מיותרת. אין דרך לענות על השאלה "מה ההבדל". אני מציע לך להחליף את השאלה בשאלה, מה השכיחות שמישהו ייפגע מביצוע תרגיל חשיפה והתשובה תהיה 0.000000000000 לך תדע כמה אפסים.
העולם אינו מקום בטוח, אך בבואנו לקבל החלטות על מה לעשות, יש לשקול את הסיכונים מול המחיר שנשלם אם נמנע מכל סיכון. כי אם נלך על 100% בטוח (כאילו שיש אפשרות כזאת), פשוט נחייה חיים שלא שווה לחיות אותם.
אז קדימה, אם יש פחד, להיחשף ולצאת ממנו (ואם יש סיכון של מחלת לב קרדיאלית, אז בצע בדיקות רפואיות ותתייעץ עם הפסיכותרפיסט שלך אדות עוצמת החשיפה שיש להיחשף אליה) 
לצפיה ב-'לא הבנת את השאלה'
לא הבנת את השאלה
15/11/2019 | 14:02
3
עניין אותי העניין הטכני.

תקח בנאדם שמפחד מהתרסקות מטוס וחווה פחד ומתמוטט, ואדם שחווה את הפחד בתרגיל חשיפה ומשתחרר ממנו - בשני המקרים נחווה אותו פחד לא?
אז למה באחד הבנאדם מתמוטט, ובשני משחרר את הפחד?

זו הייתה השאלה.
לצפיה ב-'האם מסגרת תמיכתית יכולה להתאים? '
האם מסגרת תמיכתית יכולה להתאים?
12/11/2019 | 12:52
1
19
שלום,
אחי סובל בשלושה חודשים האחרון מדיכאון שרק הולך ומחריף. רציתי לדעת אם יש אפשרות להפנות אותו למסגרת כלשהי שיכולה לעזור לו להתמודד עם מצב זה? אם כן? מתי אפשרי להתחיל ועם מי אפשר לדבר בבקשה בהקדם האפשרי.. תןדה רבה
קרן
לצפיה ב-'מסגרת תמיכתית יכולה להתאים '
מסגרת תמיכתית יכולה להתאים
12/11/2019 | 16:17
7
שלום קרן,
שמי אלינור, עובדת סוציאלית בצוות מרפאת היבטים, אשמח לשוחח ולתת לך את הפרטים והאפשרויות הקיימות אצלנו. ממה שתיארת נראה שיכול להתאים לאחיך להצטרף למסגרת תמיכתית יומית שפתחנו. התכנית מתקייימת בשעות הבוקר מהשעה 9:00 עד 14:00 מיום ראשון עד חמישי. מוזמנת להתקשר למספר: 036851551 ואתן פרטים נוספים.  
לצפיה ב-'טיפול אינרנטי בסיוע מטפל בדיכאון, חינם מטעם האוניברסיטה העבר'
טיפול אינרנטי בסיוע מטפל בדיכאון, חינם מטעם האוניברסיטה העבר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2019 | 10:15
10
לחברים ועוקבים היקרים בפורום.
קיימת אפשרות לקבל טיפול CBT חינם - הכוונה לטיפול אינטרנטי בסיוע מטפל. שיטה שיש לה הוכחות מחקריות רבות על יעולתה.

לפרטים ראה את הקובץ המצורף
לצפיה ב-'טיפול אינרנטי בסיוע מטפל בדיכאון, חינם מטעם האוניברסיטה העבר'
טיפול אינרנטי בסיוע מטפל בדיכאון, חינם מטעם האוניברסיטה העבר
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2019 | 10:14
12
לחברים ועוקבים היקרים בפורום.
קיימת אפשרות לקבל טיפול CBT חינם - הכוונה לטיפול אינטרנטי בסיוע מטפל. שיטה שיש לה הוכחות מחקריות רבות על יעולתה.

לפרטים ראה את הקובץ המצורף
לצפיה ב-'התקף חרדה פתאומי '
התקף חרדה פתאומי
07/11/2019 | 12:09
2
13
שלום רב,
לפני כיומיים חוויתי לראשונה התקף חרדה בעת נהיגה.
מאז אני מתקשה לנסוע לבד.
בצעתי בדיקות כלליות והן תקינות.
הרופאה נתנה לי כדור לשיאה פעם ביום.
חשוב לי לציין כי לא ברור לי מה היה הטריגר שגרם להתקף.
לא חוויתי שום דבר יוצא דופן בשבועות הקודמים.
האם טיפול cbt יכול לעזור או שמא עליי לפנות לפסיכולוג קליני.
אשמח מאד לעזרתך והארותיך בנושא.
תודה,
מירה
לצפיה ב-'התקף חרדה ראשון'
התקף חרדה ראשון
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2019 | 15:38
1
12
למירה שלום. המקרה שאת מביעה לפורום הוא קצת יוצא דופן. התקף ראשון של חרדה לרוב לא מאובחן כ"נפשי" כל כך מהר. הייתי מציע שבשלב זה תשלימי את הבדיקות הרפואיות שקרוב לודאי תקבלי.
על כל מקרה לאשיאה זאת תרופה נגד דאגנות, חרדה כללית. האם ההתקף הזה מלפני 4 ימים הופיע באופן פתאומי, ללא רקע, או שזה על רקע של נטייה לחרדה, דאגנות או בעיה רגשית אחרת.
אם מדובר על התקף בודד ראשון, הייתי ממתין עם הטיפול עד שיהיה ברור על מה מדובר. אלא אם יש סיבה קודמת שממלא חשבת להגיע לטיפול. במקרה כזה, נראה לי ש- CBT יכול להיות מתאים יותר
ללא קשר לסיבה של ההתקף, חשוב מאד שלא תתני לו לנהל את החיים שלך ולא תכנסי להתנהגויות של הימנעות משום דבר בעקבות ה"התקף".

לצפיה ב-'התקף חרדה ראשון'
התקף חרדה ראשון
10/11/2019 | 13:17
7
תודה רבה על תשובתך.
הבדיקות הושלמו- נמצאו תקינות לחלוטין.
ההתקף משבוע שעבר הופיע באופן פתאומי לחלוטין. אין לי רקע של חרדה , גם לא במשפחה..
יום לאחר ההתקף הרגשתי שהגוף לא מקשיב לי ושאינני יכולה לנסוע לעבודה.
בסופ"ש הצלחתי לנהוג עם חששות שהתפוגגו לאט בזכות מלווה שישב לידי..
היום כבר נהגתי לבד אך עם חששות גדולים מאד ועם מלווה ששוחח איתי טלפונית.
מעבר לנושא הנהיגה שהוא אקוטי מבחינתי ( פרנסה)- אני לא מרגישה מפוקסת. יש לי מין כבדות בראש וחוסר ריכוז תמידי. מרגישה מין סחרור מוזר וחוסר בהירות מחשבתית.
האם אלו תופעות נורמליות לאחר התקף?

אודה להתייחסותך,
מירה
לצפיה ב-'מסגרת תמיכתית נפשית'
מסגרת תמיכתית נפשית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2019 | 10:04
14
אנו שמחים לבשר לחברי הפורום שהיוזמה החדשה של מרפאת היבטים התחילה לעבוד בפועל.
מדובר על מסגרת תמיכתית יומית, שמאפשרת לאנשים הסובלים ממשבר נפשי חריף להימצא במסגרת תמיכתית, תוך כדי שממשיכים אם הטיפול הפסיכיאטרי והפסיכותרפי שהם בחרו בו. ההצטרפות היא על בסיס שבועי, עד שהאדם מרגיש שלא זקוק יותר למסגרת. הסבר מלא בסרטון הזה
לצפיה ב-'פתרון טיפולי לבעיות רעש'
פתרון טיפולי לבעיות רעש
28/10/2019 | 00:47
1
9
שלום רב
בשנות הארבעים, סובל מרעש משמעותי מהשכנים מלמעלה, הן בשעות היום והן בשעות המנוחה והלילה.
מה שגורם לתסכול, חוסר מנוחה נפשית, ובפרט הפרעות קשות בשינה (קשיי הירדמות, התעוררות בקלות, וערות בבוקר כנראה מתוך חשש מהרעש שיבוא).
מעבר לעצות של לדבר עם השכנים, לטפל בבעיות הבידוד (זה בנתיים לא עובד ובספק אם יעבוד). וכן אטמי אזניים וכדו' (דבר שלא עוזר במקרה הזה) האם יש דרך לגרום לכך שהרעש פחות ישפיע ולא יגרום לסבל והפרעות שינה?
שיטה טיפולית כלשהי שהוכחה כטובה לבעיה כזו?
טיפול אלטרנטיבי? פסיכולוגי? CBT?
והאם טיפול בהיפנוזה יכול לפתור את הבעיה?

תודה
לצפיה ב-'רגישות לרעש - פחד מרעש'
רגישות לרעש - פחד מרעש
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2019 | 10:01
9
ליאיר שלום ותודה שאתה מעלה בפורום נושא חשוב זה.
לצערי, אין לי ניסיון בנושא. ידוע לי קיימות תכניות CBT לטיפול בבעיה זאת, אך לא יודע מה היעליות שלהם.
יש גם שיטות טיפול המבוססות צלילים ורעשים, אך בסה"כ זאת בעיה שאין מענה מספיק טוב, עד כמה שידוע לי
אם ידוע לך על שיטות טיפול יעילות, נשמח שתשתף את החברי הפורום
לצפיה ב-'מסגרת חדשה לשעות הבוקר לאנשים במשבר נפשי חריף'
מסגרת חדשה לשעות הבוקר לאנשים במשבר נפשי חריף
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2019 | 08:59
3
23
מרפאת היביטים יחד עם מכון רוזן (ד"ר סילביו רוזנצוויג) שמחים להודיע על פתיחה של מסגרת יומית חדשה לשעות הבוקר לאנשים הנתונים למשבר נפשי חריף.
לצפיה ב-'מסגרת תמיכתית לאנשים הסובלים ממשבר נפשי חריף'
מסגרת תמיכתית לאנשים הסובלים ממשבר נפשי חריף
( לעמוד שלי בתפוז )
14/09/2019 | 20:18
16
בהמשך להודעה לציבור אודות השירות החדש של מרפאת היבטים ומכון רוזן בכפר סבא, פוסם סרטון שמסביר את עקרונות התכנית.
התכנית בא לשרת מטופלים, אך גם את המטפלים שלהם, שיכולים לספק למטופלים מסגרת תמיכתית בשעות הבוקר, לשלב המשברי הראשוני מבלי להפסיק את הטיפול בהם, תוך שמירה על רצף טיפולי מלא לאורך כל הזמן.
מודל זה הוא מאד שונה ממודל אשפוזי או מודל של טיפול יום שמביא לניתוק הקשר הטיפולי אם המטפל שאליו פנה המטופל לקבלת טיפול, גם הפסיכיאטר/ית וגם הפסיכותרפיסט/ית
לצפיה ב-'מסגרת חדשה לשעות הבוקר'
מסגרת חדשה לשעות הבוקר
15/09/2019 | 08:55
1
12
התכנית נשמעת מעניינת מאד.. אשמח לפרטים נוספים. 

לצפיה ב-'תכנית תמיכתית לאנשים במשבר נפשי חריף'
תכנית תמיכתית לאנשים במשבר נפשי חריף
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2019 | 07:51
8
התכנית מיועדת לאפשר לאנשים להמשיך טיפול אצל המטפלים שלהם, תוך כדי שהמטופל נמצא בשעות הבוקר בסביבה נעימה, תומכת וגם מקנה כלים טיפוליים ראשוניים כדוגמאת התמודדות עם מצבי לחץ, הפעלה גופנית ובהמשך גם טיפולים תומכים כדוגאמת גירוי חשמלי של המח (לא טיפול בנזעי חשמל, משהו אחר בלי תופעות לוואי).
ההשתתפות בתכנית מתחדשת על בסיס שבועי, לפי הצורך
את מכירה מישהו מסוים שהתכנית יכולה לסייע לו?
לצפיה ב-'סיוע לבן משפחה שנמצא במצב נפשי קשה '
סיוע לבן משפחה שנמצא במצב נפשי קשה
10/09/2019 | 15:56
5
30
שלום,
בן משפחה שלי נמצא במצב נפשי קשה בשבועות האחרונים. לא יוצא מהבית לעבודה וחרד להישאר לבדו בבית שאישתו יוצאת לעבודה. 
האם יש לך רעיון /פתרון למקרה זה? מקום כלשהו שיכול לתת מענה במצבים כאלו. תודה מראש,
מיכל

מסגרת תמיכתית נפשית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2019 | 16:26
4
26
למיכל שלום. הצטערתי לקרוא שבן המשפחה שלך נמצא במצב לא טוב. 
המלצותיי אליכם היא קודם כל לפנות לטיפול פסיכיאטרי בשילוב עם טיפול בשיחות באופן מיידי.
כדי להוציאו מהבדידות וחוסר התפקוד בבית קיימות שתי אפשרויות, או לפנות לטיפול יום בשירות הציבורי וכעת נפתחה אפשרות חדשה במרפאת היבטים: מסגרת יום תמיכתית שבה אנשים שנצאים בתחילת הטיפול הפסיכיאטרי והפסיכותרפי שלהם יכולים להגיע בשעות הבוקר, להיות במקום תומך עם פעילוליות מותאמות למצבי משבר. ההשתתפות היא מיידית ומתחדשת משבוע לשבוע לפי הצורך. 
פרטים באתר של מרפאת היבטים או ישירות עם אלינור זהבי דרך האתר של מרפאת היבטים. השירות הזה מתקיים בכפר סבא במקום עם נגישות רבה של תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך איך נכון להמשיך מכאן?'
תודה רבה על תגובתך איך נכון להמשיך מכאן?
10/09/2019 | 16:57
3
20
תודה רבה על תגובתך המהירה. 
עשיתי בדיקה עם בן המשפחה והוא כרגע לא מטופל בשום מקום וגם אין לו פסיכיאטר אבל כן הולך לשיחות אחת לשבוע ומבינה ממנו שהוא זקוק ליותר מזה. 
איך כדאי לנו להמשיך מכאן? 
מסגרת תמיכתית נפשית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2019 | 17:07
2
20
אם הוא נמצא בשיחות, כדאי לתאם את כל המהלכים דרך המטפל/ת האישי שלו. אם אדם נמצא בטיפול בשיחות אצל איש מקצוע והוא לא בקש שיפנה לפסיכיאטר, אז יתכן שהמצב לא כל כך חמור. אפשר להציע למטפל/ת שלו ליצור קשר עם מרפאת היבטים ולקבל פרטים אודות המסגרת החדשה.
הבקשה למסגרת בוקר בא ממנו או מבני המשפחה?
לצפיה ב-'בקשה למסגרת בוקר'
בקשה למסגרת בוקר
10/09/2019 | 22:58
1
15
הבקשה למסגרת בוקר מגיעה בעיקר מאישתו שמתקשה להשאיר אותו לבדו בזמן שהוא נמצא במצב נפשי מורכב.. אשתף את אישתו באפשרות לקבל מענה במסגרת בוקר, דבר שיכול מאד לסייע לו ולה והיא כבר תערב את המטפלת במה שצריך.
תודה רבה לך על המענה. אעביר לה את פרטי האתר להתקשרות.  
לצפיה ב-'מסגרת תמיכתית לשעות בוקר לאנשים במשבר נפשי קשה'
מסגרת תמיכתית לשעות בוקר לאנשים במשבר נפשי קשה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2019 | 09:04
11
למיכל שלום. הינה כתובת האתר שבו מסבירים על התכנית החדשה. אנא העבירי אותה למטפלים של בן המשפחה שלך

לצפיה ב-'סרנדה.....'
סרנדה.....
17/08/2019 | 21:46
1
28
שלום דוקטור קיבלתי סרנדה בגלל ה- ocd, קראתי שאחת מתופעות הלוואי שיכולות להיות זה דיסקניזיה  , והבנתי שאחת מההופעות של דיסקניזיה זה טיקים... לצערי יש לי לעיתים רחוקות טיקים שנובעים לדעתי מלחץ , האם אני נמצא בקבוצת סיכון גדולה יותר לקבל דיסקניזיה, והאם בכלל מדובר בדיסקניזיה מאוחרת שלא פוסקת?ובכלל עד כמה סרנדה יכולה לגרום לתופעה הזאת?
קיבלתי את התרופה ולא ציינתי זאת לרופא ואני חושש לקחת את התרופה בגלל התופעת לוואי הזאת, אשמח לעזרתך.תודה
לצפיה ב-'תופעות לוואי של סרטרלין'
תופעות לוואי של סרטרלין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2019 | 15:48
22
לפי השאלה עושה רושם שאת נוטה לקרוא על כל תרופה שאתה מקבל באופן די אובססיבי בפתקה ובאתרי אינטרנט ולחפש מתחת לבלטות מה תרופה יכולה לעשות.
אז יש לי סוד עבורך: יותר בריא לא לקחת תרופה מאשר לקחת תרופה.
אם כבר קבלתה המלצה לתרופה, כדאי שתקבל את ההנחיות של הרופא שרשם לך את התרופה. הוא יודע להבדיל בין עיקר וטפל לגבי סיכוים וסיכונים של מתן תרופה.
המלצתי החמה שתפסיק לקרוא אודות תרופות ותיתן לרופא להוביל את הטיפול

לצפיה ב-'קשב וריכוז ו-ocd'
קשב וריכוז ו-ocd
15/07/2019 | 16:35
5
33
קראתי באינטרנט שיכול להיות מצב ש-ocd מגיע על רקע של קשב וריכוז ,זאת אומרת שיש הפרעת קשב וריכוז וכתוצאה מכך יכול להיגרם ocd, ה-ocd בעצם מהווה כמנגנון פיצוי להפרעת קשב וריכוז, האם אתה מסכים לטענה זו?
ב) במידה שכן האם כאשר הפרעות אלה באות יחד ,אז ניתן להסיק שה-ocd בוודאות מנגון פיצוי להפרעת קשב או שרק יש סיכוי אבל לא בטוח??
לצפיה ב-'קשר בין OCD לבין ADHD'
קשר בין OCD לבין ADHD
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2019 | 19:26
4
41
תודה על פנייתך.
1) לא ידוע לי על שום קשר סיבתי בין הפרעת קשב וריכוז לבין OCD. 
2) התופעות יכולות לתרחש אצל אותו האדם. באופן כללי אנשים עם הפרעת קשב בריכוז סובלים מבעיות אחרות בשכיחות גבוה למדי (הפרעות חרדה, דיכאון, שימוש בחומרים וכדומה)
3) למיטב ידיעתי והבנתי שתי התופעות הן עצמאיות ולא קשורות אחד בשנייה.
4) אין לי כל מידע לגבי תיאוריית הפיצוי שאתה מציע בפוסט שלך. זה נשמע מעניין ונשמח לשמוע עליה עוד. אם יש לך ספרות בנושא, נשמח להמשיך את הדיון דרך הפורום. 
לצפיה ב-'קשב ו-ocd...............'
קשב ו-ocd...............
16/07/2019 | 23:47
3
22
זאת הכתבה שקראתי של אותו פסיכיאטר בסוף הכתבה הוא מזכיר זאת , 
אז לפי התשובות שלך אני מבין שככל הנראה זאת השערתו של אותו פסיכיאטר, ולא מבוסס מחקרים אחרת היית מודע לזה וזה מה שהיה חשוב לי לדעת.
לצפיה ב-'קשר בין OCD לבין ADHD'
קשר בין OCD לבין ADHD
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2019 | 18:42
2
18
אני מכיר את ד"ר פורבין. הוא איש מקצוע רציני, בוגר קורס CBT.
מה שהוא כותב במאמרו המעניין והמקיף זה
מנגנון נוסף "המשרת" את הסובל מהפרעת קשב וריכוז הוא החרדה. חרדה חברתית, חרדה כללית, חרדה ממבחנים, התקפי פאניקה, פובות ספציפיות, כל אלה נמצאים בשיעור כמעט כפול בקרב הסובלים מהפרעת קשב וריכוז. מצבי חרדה אלה מעלים את ייצור הדופמין והאדרנלין, ויתכן כי באמצעות מנגנון חרדה זה, גוף האדם מוצא בחוכמתו אפשרות לפצות על החסר הביולוגי ובכך לאפשר תפקוד התואם לצרכים בימינו.

אדם הסובל מחרדה אובססיבית קומפולסיבית ומחפש פתרון לבעיות אלה, לא יעלה על דעתו שיתכן וכי מדובר בכלל בניסיונות להתמודד עם קשיים בוויסות קשב, ריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות שאבחונם וטיפול בם יכול בחלק מהמקרים להפחית את אותם תסמינים נראים

לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי. 
לצפיה ב-'המשך....'
המשך....
17/08/2019 | 21:55
1
14
תודה, לא כל כך הבנתי מה התכוונת לזה שאתה כותב
"לא הייתי אומר שהוא מציג כאן תיאוריה ממשית, זה יותר ניסוח שוטף ספרותי "
מה כוונתך שוטף ספרותי? האם מדובר פה על משהו מדעי? כי לפני כן כתבת שאינך מכיר קשר בין האוסידי לבין קשיי קשב .
האם כל אדם שסובל מאוסידי שקודם יבדוק אם הוא סובל מקשיי קשב וריכוז בכלל ויטפל בהם קודם ?
לצפיה ב-'ADHD ו- OCD'
ADHD ו- OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2019 | 15:50
9
ממש לא.... אתה תופס אותו במילה על משפט חסר חשיבות מרובה. אם אתה באמת רוצה לדעת, שאל אותו, מי שכתב את המשפט הזה
לצפיה ב-'סרנדה 75 מ"ג'
סרנדה 75 מ"ג
09/07/2019 | 22:24
1
20
אני שותה סרנדה 75 מ"ג, האם אפשר לחלק ל- 3 פעמים ביום חצי כדור, או שעדיף כדור שלם בבוקר + חצי כדור בצהריים,

בתודה מראש,
לצפיה ב-'טיפול בסרטרלין'
טיפול בסרטרלין
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2019 | 18:19
23
עדיף לקחת פעם ביום
לצפיה ב-'טיקים'
טיקים
08/07/2019 | 00:00
1
26
שלום יש לי לעתים בעיקר בתקופות לחץ טיקים מאוד מציקים באזור השכמות והצוואר, הבנתי שניתן להעביר אותם באמצעות היפוך הרגל למקום אחר, אני משער שאני יודע איך עושים זאת אך לא סגור על כך.האם בכל פעם שאני מרגיש הרגשה של טיק באזור הצוואר אזי אני ילחץ על שריר בגוף במקום אחר שאני רוצה ,וכך הוא יעבור לשם?
2) האם זריקת בוטוקס יעילה לאזור הצוואר והשכמות , ואם כן למי אני אמור לפנות על מנת לקבל אותה?

לצפיה ב-'זריקת בוטוקס'
זריקת בוטוקס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/07/2019 | 18:18
23
מצטער אין לי ידע בנושא
לצפיה ב-'טיפול CBT באמצעות אינטרנט בסיוע מטפל'
טיפול CBT באמצעות אינטרנט בסיוע מטפל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2019 | 17:38
44
נא להכיר
האוניברסיטה העברית, פרופסור יהונתן הפרט והצוות שלו מפתחים אתר לטיפול עצמי באמצעות האינטרנט בסיוע מטפל.
זה מצרף את ישראל למהפכה העולמית של טיפול CBT דרך אינטרנט

https://www.iterapi.se/sites/icbt_israel/

לצפיה ב-'יש מסגרת זמן של 3 חודשים - האם כדאי לעשות טיפול CBT'
יש מסגרת זמן של 3 חודשים - האם כדאי לעשות טיפול CBT
20/06/2019 | 13:04
2
52
ממוקד טראומה לבחורה שעברה תקיפה מינית?
או שזו תקופת זמן קצרה מדי לטיפול כזה?
לצפיה ב-'טיפול בטראומה לטווח של שלושה חודשים'
טיפול בטראומה לטווח של שלושה חודשים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2019 | 17:28
1
49
מסגרת זמן של שלושה חודשים יכולה להספיק לטיפול בטראומה, בשלושה תנאים
1) קיימת מוכנות ומוטיבציה לטיפול
2) מדובר על מטפל מנוסה בטיפולים ספציפיים לפוסט-טראומה
3) קיימת אפשרות להמשך קשר דרך סקייפ או שיטה דומה של וידאו קונפרנס
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה!'
תודה רבה על התשובה!
26/06/2019 | 11:49
4
לצפיה ב-'כנסו בבקשה'
כנסו בבקשה
30/05/2019 | 19:38
1
41
מחפש המלצות על מטפלים ב cbt ,שמטפלים
גם בבעלי צרכים מיוחדים? והאם באמצעות שיטת
טיפול זו אפשר לטפל בגבר בעל דחפים מיניים מאוד חזקים
עד כדי אין שליטה,,
לצפיה ב-'דחפים מיניים מאד חזקים'
דחפים מיניים מאד חזקים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/06/2019 | 20:47
45
אני לא מכיר מטפל CBT שמתמחה בטיפול בבעלי צרכים מיוחדים, אך אפשר לעבור על המטלפלים באתר של איט"ה ולבדוק שם אחד אחד.
לגבי טיפול בדחפים מיניים מאד חזקים עד כדי אין שליטה. אני לא מכיר שקיימת תופעה כזאת. אם כן יש להתייעץ עם אנדוקרינולוג או אורולוג. הקביעה שאין שליטה יכולה להיות תחושה אבל לא עובדה. 
אצל "פדופילים" ניתן לטפל ביצר המיני על ידי סירוס כימי, אך אנשים עם התמכרות למיון או לאוננות, לרוב יכולים ללמוד דרכים לשליטה עצמית. אם המצב כל כך חמור הייתי מתייעץ עם רופאים כללים לפני טיפול פסיכולוגי בלבד.
לצפיה ב-'שאלה בנושה ECT'
שאלה בנושה ECT
15/05/2019 | 20:27
1
40
האם מישהו מכיר את הטיפול הנ"ל ואם מישהו/י עבר/ה את הטיפול וממליצה
זה טיפול חשמל
לצפיה ב-'טיפול ECT'
טיפול ECT
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2019 | 18:53
34
טיפול בנזעי חשמל (ECT) הוא טיפול יעיל, עם יחסית מעט תופעות לוואי שיכול לעזור מאד לאנשים הסובלים מדיכאון ואשר לא הגיבו לטיפולים אחרים.

לצפיה ב-'טיפול התנהגותי ב-OCD'
טיפול התנהגותי ב-OCD
05/05/2019 | 01:51
1
48
שלום רב,

קראתי בעבר במס' מקורות כמו ספרי עזרה עצמית וייתכן שגם מאמרים על אפשרות של דחיה של בביצוע הטקס אצל הסובלים באוסידי כשלב ביניים בדרך להתגברות מלאה על טקס ספציפי ב-OCD. למשל, אם כתוצאה מחשיפה מכוונת או אקראית לגירוי, הוא ידחה את ביצוע הטקס לטקס, למשל לעוד 15 דקות באמצעות שעון מעורר של טלפון סלולארי ולאחר 15 דקות ינסה שוב לדחות לעוד 15 דקות וכך הלאה עד שהדחף לבצע טקס דועך לחלוטין. לפי שיטה זו המטופל במשך הזמן יגדיל את כמות הזמן שהוא מצליח להתאפק בכל תרגול (למשל מ15 דקות יגדיל ל30 דקות ואז ל60 דקות) ולבסוף יצליח לבצע מניעת תגובה מלאה.
שאלתי היא האם הוכח במחקרים ששיטה זו (של דחיית הטקס בדרך למניעת תגובה מלאה עם הזמן) היא אפקטיבית? האם לא מדובר בעצם בסוג של התנהגות מרגיעה בה המטופל בעצם מרגיע את עצמו בכך שהוא עושה לעצמו תזכורת לביצוע הטקס מאוחר יותר (כמו לעוד 30 דקות למשל) ואז בעצם מחבל בטיפול של חשיפה ומניעת תגובה? כי במקרה כזה הוא לא לוקח את ה"סיכון" שישכח לבצע את הטקס...

ידוע לי שעשו מחקרים על חשיפה ומניעת תגובה מלאה אבל על דרך פעולה הנ"ל לא ידוע לי. אשמח לדעתך

בתודה
לצפיה ב-'חשיפה ומניעת תגובה'
חשיפה ומניעת תגובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/05/2019 | 15:55
36
השיטה של דחיית הטכס ל- 15 דקות נראית לי סבירה ביותר ואני אכן ממליץ כך לפעמים למטופלינו. זה מאפשר לאדם הסובל מ- OCD להעמיד במבחן את האמונה שאומרת ש"לא מסוגל לסבול את זה". בודאי שכמו כל דבר בטיפול ב- OCD האדם יכול להפוך את ההתרגיל הטיפולי לטכס בפני עצמו. זה לא ספציפי לשיטה זאת ויכול לקרות עם כל שיטה שנציע לאדם הסובל מ- OCD
לצפיה ב-'טיפול שיכול לעזור'
טיפול שיכול לעזור
05/03/2019 | 15:35
1
72
שלום רב,
הבן שלי סובל ממספר בעיות (מצבי רוח, התמכרות, פוסט טראומה) ולמעשה הטיפולים שניסינו עד עכשיו נתנו מענה חלקי בלבד ולא החזיקו לאורך זמן.
האם יש טיפול שיכול לתת באמת מענה לבן אדם שמתמודד עם הרבה בעיות?
לצפיה ב-'בעיות רגשיות מורכבות'
בעיות רגשיות מורכבות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2019 | 15:49
88
תודה שפנית לפורום בשאלה שבודאי מעניינת הרבה מחבי הפורום.
לפני שאנסה לענות על פנייתך, אשמח לקבל תשובה לכמה שאלות
איזה גיל (או טווח גיל) הבן שלך?
האם היו טיפולים קודמים בשיחות?
איך הוא הגיב?
האם הוא מעוניין לקבל עזרה, אפילו עזרה אינטנסיבית יותר?
האם הוא מקבל טיפול תרופתי?
אם קשה לך לענות בפורום הפתוח, את יכולה לשלוח הודעה "פרטית".

לצפיה ב-'כדור lasea'
כדור lasea
13/02/2019 | 00:30
1
116
שלום ד''ר, האם כדור לשיאה זה כדור ששותים אותו זמן מסויים עד שהיא מתחילה להשפיע? כמו תרופות ssri שלדוגמא שותים 3 שבועות עד שמקבלים את ההשפעה שלה, ואם כן אחרי כמה זמן לשיאה משפיעה? האם היא בטוחה לטווח ארוך? האם היא פוגעת בחשק מיני או בפוריות? תודה רבה. 
לצפיה ב-'לאשיה'
לאשיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 18:25
73
4-6 שבועות

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו