לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
56225,622 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'רוצה לדעת אם אפשר לקנות סבוטקס מחבר וש שזה '
רוצה לדעת אם אפשר לקנות סבוטקס מחבר וש שזה
18/11/2017 | 16:55
1
שלום לכם יש לי שעל אני מכור ויש לי חבר שמטמש בסבוטקס 8 מנגרם אני רוצה לדעת אם מותר לי גם שאני קונה ממנו זה עושה טוב אך אני יכול לקבל אם 
לצפיה ב-'בעיות במחשבות'
בעיות במחשבות
16/11/2017 | 10:52
1
6
שלום, אני שואל בשביל חבר קרוב שהסתבך עם עצמו בעקבות שימוש באקסטזי,האם יכולים להתרחש שינויים קוגניטיביים בעקבות השימוש , אפילו אחרי שהחומר מזמן כבר לא נמצא במערכת? אני מתכוון לשינוי באופן החשיבה וגם בתפיסות כלליות לגבי הרבה דברים בעולם. לפי איך שזה נראה לי, הוא פשוט בלחץ סביב הנושא וזה מה שמפריע לו, אבל הבטחתי לו שאנסה לברר בשבילו.
בנוסף, רציתי לשאול האם במצב כזה, טיפול קוגניטיבי יכול להועיל או שזה לא רלוונטי וצריך רק תרופות?
מודה לכם 
לצפיה ב-'שימוש באקסטזי'
שימוש באקסטזי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2017 | 06:57
3
לרומן שלום
שאלות מאתגרות.... הינה כמה תשובות
1) אקסטזי זה מותג רחוב לכדורים שמכילים כל מיני חומרים, במקור היו אלו כדורי MDMA, אך עם הזמן התחילו להכיל בעיקר "ספידים" (אמפטמינים). אז קשה לדעת מה החבר שלך לקח.
2) בהנחה שהוא קיבל MDMA. יתכן מאד שנוצר שינוי בתפיסות עולם. שינוים אלו מדווחים על ידי אנשים כחיוביים לרוב. יש הרבה סיפורים של אנשים שבעקבות טריפ של MDMA (בעיקר כאשר נעשה בהדרכה מתאימה) שינו את החיים שלהם לטובה.
3) אני אישית הייתי מעורב במחקר מאד גדול אשר חקר את השימוש ב- MDMA בטיפול בפוסטטראומה. יש סרט דוקומנטרי בנושא שנקרא "טריפ של חמלה". התוצאות היו חיוביות לרוב.
4) סמים פסיכדלים יכולים לעורר מחלת נפש סמויה ואנו רואים הרבה מקרים כאלה (אם כי לאחרונה פורסם מחקר סטטיסטי שלא תמך בקשר זה בין שימוש בסמים פסיכדלים לבין מחלת הסכיזופרניה). כל פסיכיאטר יודע מניסיונו שמחלות נפש לעיתים מתחילות אחרי שימוש בסמים מסוג זה, כולל MDMA. 
5) ברור שחומרים יכולים לפעמים לגרום לנזק מוחי של ממש, בעיקר בכמויות גדולות 
6) שאלתך האם CBT יכול להועיל. יתכן שכן, אך תלוי באבחנה ובסיבה הרפואית שבעתיה נגרמו השינויים במחשבות. אני הייתי פונה קודם להערכה פסיכיאטרית ומתייעץ עם פסיכיאטר מומחה לגבי האבחנה ודרכי טיפול מומלצות.

שיהיה בריא
לצפיה ב-'טיפול CBT במקום תרופות'
טיפול CBT במקום תרופות
14/11/2017 | 15:20
1
14
שלום, אני סובל במשך שנים מדיכאונות ובעבר גם אובחנתי ע"י פסיכיאטר אחד כסובל ממאניה דיפרסיה. לקחתי תרופות במשך תקופה אך לא חשתי שיפור משמעותי במצבי. בשנה האחרונה הפסקתי על דעת עצמי לקחת את התרופות ולא הרגשתי החמרה במצבי. בסה"כ אני עובד ומתפקד. יש לי זוגיות ותכניות לחיים.
השאלה שלי, האם טיפול מסוג זה יכול לעזור לי עם התחושה החוזרת של חוסר חשק לפעול.
תודה מראש
לצפיה ב-'טיפול CBT במקום תרופות'
טיפול CBT במקום תרופות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 16:10
11
לגיא שלום. אני שמח לקורא שאתה מרגיש טוב כבר שנה ומאחל לך שתמשיך להרגיש כך. ולגוף שאלתך:
הפרעה דו קוטבית הינה מחלה שמגיע ב"התקפות". בין ההתקופות האדם יכול להרגיש טוב לחלוטין למשך חודשים או אפילו שנים. כאשר אדם לא ב"התקף", אז הוא יכול בעצם להרגיש ולתפקד באופן רגיל. 
הטיפול התרופתי מיועד לטפל בהתקפות המאניות או הדיכאוניות מחד גיסא ולשמש טיפול מונע מאידך.
העובדה שאתה מרגיש טוב בלי תרופות, יכולה להצביע על כך שכאת אתה במצב של רמיסיה (לא במצב של התקף). מצב זה יכול להימשך גם הרבה זמן. טיפול תרופתי במצב זה תפקידו להפחית את הסיכוי הסטטיסטי של חזרה של גל מאני או דיכאוני או לחלופין, למתן את עוצמתו גם אם הוא יגיע.
טיפולים תרופתיים להפרעה ביפולארית רחוקים מלהיות פתרון מצוין לבעיה.
ברור שקיימת גם אפשרות שהייתה טעות באבחנה, על כך אינני יכול להתחייחס.
טיפול CBT יכול מאד לעזור לך לשפר את איכות החיים שלך כרגע, במידה שיש בעיות כלשהן שדורשות טיפול. יש תכניות טיפול CBT להפרעה ביפולרית, אך הם בעיקר מתייחסים במסירת מידע אודות התופעה וזיהוי של סימנים מוקדמים. הם לא מהווים פתרון או "ריפוי" לבעיה.
אז... תתיעץ עם פסיכיאטר, כאשר האופציות הן להמשיך בלי תרופות ולראות מה קורה או לחזור לטיפול מניעתי.
מבחינת ה- CBT, תפנה לטיפול אם אתה מרגיש צורך כעת, לא לשם מניעת המחלה כי הסיכוי שזה יעבוד כך, הוא לא גדול.

לצפיה ב-'אף אחד לא מאמין לי'
אף אחד לא מאמין לי
12/11/2017 | 07:30
1
14
אני חושבת שיש לי בעיה קשה במראה האף שלי. אני רואה שהוא לא לגמרי סימטרי ושזה נורא.
אני חובת שהמראה החיצוני זה כרטיס הביקור של כל אחד ועוד יותר של אישה צעירה כמוני.
אני מאד מאד רוצה לעשות ניתוח פלסטי לתקן את הסתייה של האף. למעשה כבר עשיתי שלושה ניתוחים פלסטים אחרים והם לא ממש עוזרו כי התוצאה לא הייתה מספיק טובה, אבל אני לא רואה שום אופציה אחרת.
המנתח הפלסטי דורש ממני לעבור הערכה פסיכיאטרית לפני ניתוח נוסף וההורים שלי מסרבים בכל תוקף, הם אומרים שאני יפה גם כך ושבכלל לא מבינים על איזה סטיה אני מדברת. הם לא מאמינים לי שמראה הפנים שלי מעוות לחלוטין. הם רוצים שאלך לפסיכיאטר או לפסיכולוג ואפילו אמרו שאני צריכה לקחת טיפול תרופתי.
איך אפשר להסביר להם שהבעיה היא באמת קשה ושהפתרון צריך להיות תיקון המום הנוראי בפנים שלי?
לצפיה ב-'טיפול CBT בבעיות דימוי גוף'
טיפול CBT בבעיות דימוי גוף
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 16:04
7
עוקבת יקרה: תודה על פנייתך הרגשית כל כך. אני בטוח שעוקבים רבים בפורום סובלים מבעיה דומה ומתביישים לפנות.
התאור שאת נותנת לבעיות שלך, מבלי לעשות אבחון מהיר, רומז על אפשרות של קיום תופעה נפשית מכונה (BDD (Body dismorphic disorder
אנשים הסובלים מבעיה כזאת הם מאד מודאגים מפגמים קוסמטיים מזעריים ונותנים להם משמעות מאד קשה, כאילו שכל חייהם תלויים בקיום של אותה הסטיה המינמאלית במראה, סטיות שלעיתים אף אחד אחר לא רואה פרט לאדם שטוען שהסטייה קיימת.
אנשים הסובלים מבעיה כזאת מחפשים ניתוחים פלסטיים חוזרים ואף פעם לא מרוצים מהתוצאה. תוארו מקרים של התפרצות התפרצויות פסיכוזה לאחר אכזבה מתוצאות תיקון פלאסתי. זאת הסיבה שמנתחים פלסטיים מבקשים אישור פסיכולוגי או פסיכיאטרי במקרים של אנשים המבקשים ניתוחים פלסטיים חוזרים.
לצערי אני חייב לאכזב אותך בתשובתי, כי ממה שאת כותבת נראה ששווה לבדוק האם את סובלת מבעיה כזאת. אם כן, הטיפול  המתים הוא לא ניתוח פלסטי נוסף, אלא טיפול CBT טיפול שגם הוא לא תמיד מצליח ונדרש שיתוף פעולה מהמטופל.
אני מציע לך שתפני לבדיקה של פסיכולוג או פסיכיאטר כפי שהמנתח הפלסטי המליץ ותפעלי על פי עצותיו של אותו איש המקצוע.
בהצלחה ונסי לקבל את עצמך איך שאת. אני בטוח שאחרים אוהבים אותך בדיוק איך שאת.
לצפיה ב-'כיצד יודעים מי זה מטפל/ת CBT מוסמך/ת'
כיצד יודעים מי זה מטפל/ת CBT מוסמך/ת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 21:26
36
בהמשך לשאלות שקבלנו בפורום, ערכנו סרטון בנושא ושמנו בערוץ סרטוני היוטיוב של מרפאת היבטים
מוגש כשירות נוסף לציבור
לצפיה ב-'אירוע שאלות ותשובות בנושא דיכאון'
אירוע שאלות ותשובות בנושא דיכאון
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 21:03
71
היום, 5 נובמבר 2017,  התארחתי בפייסבוק של חברת קצ"ט ועניתי על שאלות בנושא של דיכאון. אותה חברת התרופות משווקת בדיקה גנטית להתאמת טיפול תרופתי פסיכיאטרי. נושא מעניין בפני עצמו.
מזמין את כל העוקבים בפורום הזה להציץ בשאלות ותשובות בפייסבוק של קצ"ט.
https://www.facebook.com/CTS.pharma/?rc=p

לצפיה ב-'מתוסכל שנים !!'
מתוסכל שנים !!
02/11/2017 | 13:36
1
40
לאחר שנים של סבל לאחרונה אני מרגיש שאני מאבד שפיות וחייב עזרה!
לאחר אין ספור ניתוחים עצמיים של מה רוצה לשנות ולשפר הגעתי למסקנה שאני צריך עזרה אבל אין לי מושג למי לפנות בשל מספר רב של בעיות שקיימות אצלי.
כגון: רגישות יתר, דיכאון, חרדה חברתית, חרדה מינית, דימוי נמוך, חוסר בטחון, חסימה רגשית.

אני מעדיף את הלבד בדכ בגלל הרגישות שגורמת לי לשים לב לכל פרט ופרט סביבי  ואני מנתח כל דבר סביבי (מתיש) ,חושש להיות בחברת אנשים כי לא יודע איך להתנהג או מה לומר, חרד לאינטימיות/זוגיות מעצם היותי גבר רגיש מאד ונפגע בצורה מוגזמת (הייתי בזוגיות בעבר), לא מרגיש "שווה" "ראוי", מצבי רוח משתנים, אין לי חברים כלל אז די בודד בחיי, ו"לב קר" במצבים שבהם צריך רגש.
אני מרגיש שכל אלה מכרסמים אותי מבפנים ואני לא יודע למי לפנות ומי בעצם ידע לטפל באותם בעיות שלי. אין לי ניסיון פסיכולוגי קודם. 
והשאלה האם קיים מטפל או טיפול שידע לתת מענה על כל אותם בעיות?!
הבנתי כי תהליך פסיכולוגי cbt הוא תהליך ממוקד מקוצר ומעשי אך האם זה יתאים לי?
או שמה אצטרך לבחור בתהליך הפסיכולוגי הרגיל והארוך?
או משהו אחר?
לצפיה ב-'CBT של בעיות נפשיות מורכבות'
CBT של בעיות נפשיות מורכבות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 07:50
37
תוןדה ללאן3 על פנייתך המרגשת. היה מאד עצוב לקרוא את מידת הסבל שלך
אכן אין ספק שהינך זקוק לטיפול נפשי. CBT יכול להיות אופציה מצוינת, אך לאור מורכבות הבעיות שאתה מציג, על צתפה לטיפול קצר במיוחד. 
נראה שהבעיות המרובות שלך קשורות למחשבות ליבה שיש לך אודות עצמך. ב- CBT אנו קוראים לזה "סכמות". למשל אם אדם חושב שהוא "פגום" וחסר יכולת להשתפר, זה יכול להביא לשורה של תסמינים והתנהגויות שגורמות לסבל, או אם אדם חושב שהוא "חלש ופגיע" וחושב שהעולם הוא "מקום מאד אכזר ומסוכן", אז גם זה יכול להביא אותו לבחור באופן לא מודע בדפוסי התמודדות של המנעות במגוון תחומים.
ב- CBT "עמוק" חוטרים לגלות את אותן אמונות הליבה ואמונות היסוד ועובדים עליהן על ידיהעמדתן במבחן או עבודה על המקורות של אותן הסכמות בילדות המוקדמת. זאת באמצעות דמיון והתערבויות חוויתיות אחרות.
הטיפול היעיל ביותר מתוך תחום ה- CBT לבעיות מורכבות נקרא "טיפול ממוקד סכמות" ויש מטפלי CBT שהתמחו בטיפול מסוג זה בנוסף להכשרה שלהם ב- CBT "הרגיל".
גם במרפאתנו יש מטפלים מומחים בתחום זה של טיפול. באוניברסיטת בר אילן עורכים מחקרים בתחום הזה, פרופסור אשכול רפאלי וד"ר עופר פלד. 
זה תהליך לא ממש קצר, אך יש תקווה רבה לשינוי ולשיפור.

לצפיה ב-'נוירופידבק כטיפול משלים'
נוירופידבק כטיפול משלים
31/10/2017 | 18:39
2
18
שלום,
אני בטיפול CBT מספר חודשים וחל שיפור ניכר במצבי.
יחד עם זאת, חשבתי במקביל לנסות גם טיפול טבעי בנוירו-פידבק.
האם ידועה יעילות/אי יעילות של הנוירופידבק בOCD ?
תודה.
לצפיה ב-'שילוב של CBT עם נוירופדבק'
שילוב של CBT עם נוירופדבק
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 19:40
1
17
 לאלמוג שלום
שאלה מצוינת.לצערי התשובה שלי היא שאני לא יודע ולא רוצה סתם לענות.
הכתובת לשאול את השאלה הוא המטפל שעובד בנוירופדבק. זאת שיטה לא כל כך שכיחה עדיין והמטפלים שיודעים עליה הם המטפלים שעוסקים בה בפועל.
עקרונית לא נראה לי שזה יפריע, אך השאלה האם צריך את זה?
נראה לי הגיוני להתחיל ב- CBT ולראות מה השפעת הטיפול לפני שתשלב טיפול נוסף שדורש מאמץ רב מאד.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך הכנה'
תודה רבה על תשובתך הכנה
31/10/2017 | 20:35
8
לפי המטפל נוירופידבק- זה לא יפריע בשילוב CBT, אך יש לי שאלה נוספת- אני נוטל תרופת לוסטרל 200 מג ,דבר שלא יידעתי את אותו המטפל, האם זה הכרחי בעינייך?

כמובן שמטפל ה-CBT יודע על נטילת הכדורים והטיפול מולו מציל חיים.

תודה

לצפיה ב-'הצלחה בטיפול'
הצלחה בטיפול
30/10/2017 | 15:56
1
24
מעניין אותי לשאול, לא יודע אם זה המקום הנכון אבל אנסה בכל זאת, האם אפשר לשמר שינויים שמשיגים בטיפול  לאורך זמן או שכל פעם למשל כמו בחרדה, צריך להתחיל מחדש כשיש איזה נפילה?
לצפיה ב-'שמירת הישיגים בטיפול CBT'
שמירת הישיגים בטיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 17:33
14
למאיר שלום, תודה על שאלתך החשובה.
התשובה היא כדלקמן:
טיפול CBT הוא לא טיפול שמתקיים רק בזמן ש"מטפלים". במהלך הפגישות הטיפוליות מקבלים כלים שאמורים להמשיך ולהשתמש לשמך כל החיים. אם יש חזרה של מצב, זה יכול להצביע על כך שפחות השתמשת בכלים הטיפוליים. על כל מקרה אם היה בעבר טיפול שעזר ויש חזרה מסוימת של התסמינים, לרוב אין צורך לחזור על כל הטיפול, לעיתים קרובות מספיקות כמה פגישות טיפוליות לריענון השימוש בכלים, או לבדיקה איפה הכלים לא עבדו בין הטיפולים.
חשוב גם להיעזר חומרי קריאה וסרטונים לטיפול עצמי לאחר סיום הטיפול. 
אז... אל תתיאש, חזור לשימוש בכלים, חזור לכמה פגישות טיפוליות אצל אותו המטפל/ת ויש סיכוי סביר שתחזור להרגיש טוב כמו בסיום הטיפול הקודם
יישר כח
לצפיה ב-'הפרעת אישיות גבולית'
הפרעת אישיות גבולית
26/10/2017 | 14:44
1
18
קיבלתי המלצות על טיפול דיאלקטי עבור הפרעת אישיות גבולית. במהלך החיפושים   הגעתי  ל CBT . קראתי קצת על CBT אבל לא הבנתי  האם זה גם טיפול שיכול להתאים להפרעת אישיות???
לצפיה ב-'טיפול CBT בהפרעת אישיות גבולית'
טיפול CBT בהפרעת אישיות גבולית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2017 | 14:18
13
לרוני, תודה שפנית לפורום בשאלה כל כך חשובה.
התשובה היא פשוטה. קבלת אמלצה מצוינת. רק שבבואך למטפל שמגדיר את עצמו כבעל כישורים בטיפול DBT, כדאי, כמו בכל מקרה אחר, לשאול אודות דרכי ההכשרה שלו/ה.
לגופו של עניין, טיפול CBT יכול לטפל בהפרעת אישיות גבולית, במידה שהמטופל משתף פעולה עם הטיפול (כמו בכל דרך אחרת של טיפול CBT). יש כמה שיטות טיפול שיעילותם הוכיחה את עמצמה במחקרים, שלוש מתוך אותן השיטות הן בעלות זיקה לגישת ה- CBT. 
אפשר לטפל בהפרעת אישיות בטיפול CBT "רגיל", במידה שלמטפל יש את הכישורים ואת הניסיון לכך. שיטה זאת לא נבדקה, למיטב ידיעתי במחקרים ספציפיים.
דרך שנייה ששייכת לגישת ה- CBT הינה גישה שקוראים לה טיפול ממוקד סכמות. שיטה זאת הוכיחה את עצמה במחקרים אחדים, בעיקר במחקר גדול בהולנד מול הגישה הפסיכואנליטית בגרסה של אוטו קרנברג (טיפול ממוקד העברה)
הגישה השלישית שיש לה זיקה ל- CBT ושיעילותה הוכחה באופן חלקי, בעיקר בכל הנוגע להתנהגות של פגיעה עצמית, היא ה- DBT. 
כל אחד מהשיטות האלה, ובודאי ה- DBT, יכולה מאד לעזור למטופל שמוכן לשתף פעולה ולעזור לעצמו.
קישרתי את התשובה לשלושה מאמרים שבדקו את היעילות של טיפול ממוקד סכמה ושל DBT
בהצלחה
לצפיה ב-'משבר'
משבר
25/10/2017 | 11:03
1
21
שלום, רציתי לשאול האם טיפול CBT יכול להתאים למצבי משבר בחיים כמו אובדן או פרידות.
אם לא, איזה כיוון טיפולי הייתם ממליצים?
תודה
לצפיה ב-'טיפול CBT במשברי חיים'
טיפול CBT במשברי חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 19:56
14
לסמדר שלום, תודה שפנית לפורום והעלית שאלה כל כך חשובה.
התשובה היא כן רבתי!!!
משבר חיים זה אירוע שמתחרש. דבר אובייקטיבי. המצב המשברי הנפשי שלנו הוא התגובה שלנו למצב המשברי האובייקטיבי. התגובה הנפשית שלנו למתרחש קובעת את עוצמת השבר הרגשי והנפשי. 
אם התגובה למשבר האובייקטיבי היא תגובה נורמטיבית. אז אין צורך בטיפול בכלל או ב- CBT. אם התגובה הנפשית גורמת לסבל רב, לקשיים משמעותיים בתפקוד, הם מוגזמים לכל הדעות, פוגעת בקשרים הבין אישיים וכדומה... אז כנראה שיש מה לעשות בנוגע לתגובה לאירוע המשברי. 
כאן CBT זה הטיפול העדיף לכל הדאות.
כדאי לך לצפות בסרטון המצורף לפורום זה שמסביר מהו CBT.
בהצלחה
לצפיה ב-'אין יודעים מיהו מטפל CBT מוסמך?'
אין יודעים מיהו מטפל CBT מוסמך?
23/10/2017 | 18:13
2
33

יש לי בעיות של חרדה שמפריעות לי בחיים, אני לא חושב שהבעיות שלי הן קשות מדי. חפשתי באינטרנט איך לעזור לעצמי וכל האתרים ממליצים על טיפול CBT. אז ... קבלתי את ההמלצה וחיפשתי מטפל CBT מוסמך. הגעתי לאין סוף אתרים מושקעים יותר ומושקעים פחות. מטפלים שקוראים לעצמם מטפלים קוגניטיביים ואחרים שקוראים לעצמם מטפלים מומחים, אחרים משהו כמו LI, שלא הבנתי מה זה. חלק מהאתרים עשו לי רושם לא טוב כי נראים מסחריים מאד. קראתי באתר שלכם במרפאת היבטים והוא מצא חן בעיניי, אך אני גר בצפון הארץ ולא יכול להגיע אליכם.
אז אנא מכם, תעזרו לי לעשות סדר בבלגן או שתמליצו לי על מטפל טוב ומוסמך באזור של סביבות נהריה.
תודה

לצפיה ב-'מטפל CBT מוסמך'
מטפל CBT מוסמך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2017 | 16:57
1
32
תודה מר מבולבל לחלוטין
ראשית כל עלי לציין שאתה כזה בצדק כי המציאות אכן מבלבלת. שאלת המטפל המוסמך הינה חשובה ביותר לאור השוק הפרוע והבלתי מוסדר של הפסיכותרפיה בישראל.הנושא כבר עלה בפורום וחשוב שיעלה שוב ושוב.
ובכן המצב הוא כזה: מטפל CBT מוסמך אמור להיות אדם בעל תעודה בתחום טיפולי (לרוב תואר שני - MA) כמקצוע בסיסי. עובדים סוציאלים, לפעמים עובדים גם כמטפלים בשירות הציבורי, אך הרוב המכריע של מטפלים מוסמכים הם בעלי תואר שני או תואר ד"ר במקצועי טיפולי.
בנוסף לתואר אוניברסיטאי אנשים אמורים לעשות קורס של שנתיים, קורס שמתנהל על פי קני מידה של איגוד הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי האירופאי. קורס של כ- 300 שעות לימוד, על פי תכנית סטנדרטית, כאשר המרצים באותם הקורסים הם כולם מדריכים מוסמכים ב- CBT, או לפחות חברים מומחים באיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי.
האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (איט"ה) הוא הגוף הולונטארי המקצועי שמרכז את כל נושא ההסמכה והסמכה להדרכה למטפלים מוסמכים.
במהלך הקורסים המוכרים על ידי איט"ה, התלמידים מטלפים תחת הדרכה במטופלים וקבלים מינימום 50 שעות הדרכה. כדי להתקבל כחברים באיגוד נדרשים עוד 50 שעות הדרכה, בסה"כ 100 שעות הדרכה בנוסף להרבה שעות טיפול אצל הרבה מטופלים.
בסופו של דבר עם האדם שעבר את כל המסלול המפורט הזה בוחר להירשם באיגוד הנ"ל, הוא מופיע באלפון של מטפלים מוסמכים. יש מטפלים מוסמכים שלא רשומים באתר של האיגוד כי לא משלמים דמי חבר או כי התעצלו להתמודד עם ה"ביורקראטיה" של האיגוד. אבל עברו את כל ההכשרות הנדרשות.
עד כאן התשובה הפשוטה:
אדם מוסמך לטפל CBT הוא בעל מקצוע אוניברסיטאי טיפולי, תואר שני, אשר עבר קורס מוכר של שנתיים וקיבל 50 עד 100 שעות הדרכה ויש לו ניסיון טיפולי בפועל.
אבל עם זה כל כך פשוט, למה זה כל כך מסובך. 
אמשיך את התשובה בתשובה נפרדת בגלל מגבלות מקום- המשך יבוא

לצפיה ב-'המשך תגובה - מטפל CBT מוסמך'
המשך תגובה - מטפל CBT מוסמך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 19:52
20
בהמשך לתשובתי הקודמת, אז... מה הבעיה? הבעיה היא שבישראל אין חוק שמסדיר את העיסוק בפסיכותרפיה ולכן כל אדם (פרט לפסיכולוג, שלגביהם יש חוק הפסיכולוגיה) יכול להכריז על עצמו כעוסק ב"פסיכותרפיה" וזה לעשה חוקי. 
בעקבות זאת יש המון אנשים שמגדירים את עצמם כ"מטפלי CBT" כי יודעים שהשיטה פופולארית ויעילה. אנשים שקרו ספר בעצמם, או שהיו בטיפול בעצמם, או שעברו כל מיני קורסים שונים ומשונים. הגדילו לעשות בכיוון זה אנשים שלמדו, או שאומרים שלמדו LiCBT זה למעשה CBT בטיפול עצמי. בארצות שונות בעולם פתחו מקצוע של "עוזר מטפל" או משהו כזה. אנשים שעובדים במרפאות ציבוריות ועוזרים למטופלים, תחת הנחיית מטפלים מוסמכים או פסיכיאטרים או פסיכולוגיים קליניים, לאנשים עם בעיות קלות לעשות טיפול עצמי. הטיפול העצמי נעשה באמצעות חוברות, ספרים, אתרי אינטרנט או תוכנות מחשב. אותם האנשים שאינם בעלי תארים אוניברסיטאים טיפוליים, עושים קורסים ועובדים תחת הדרכה והשגחה של המערכת הציבורית, כמו כח עזר בבית חולים או כדומה.
בישראל יש שני קורסים כאלה שמקבלים אנשים ללא השכלה אקדמית טיפולית ולעיתים ללא השכלה אקדמית בכלל ומלמדים את אותה השיטה של טיפול עצמי. בוגרי אותם הקורסים פותחים קליניקה ועובדים עצמאית עם אנשים בעלי פתולוגיות נפשיות מורכבות והם מהווים, לעניות דעתי, סכנה של ממש לבריאות הציבור.
אז בקיצור, בבואך לבחור מטפל CBT, בדוק באתר של איט"ה האם אותו מטפל הוא רשום שם באלפון. אם כן, אתה יכול להיות שקט. אם לא שאל את המטפל שבחרת מה השכלתו, מה התואר האקדמי, איפה הוא למד ואיפו הוא למד CBT ומדוע הוא לא חבר באיט"ה.

בהצלחה
לצפיה ב-'מפחד פחד מוות '
מפחד פחד מוות
24/10/2017 | 15:11
3
22
שלום, יש לי הרבה דאגות לגבי כסף. אני מוצא את עצמי נתקף פחדים שיחסר לי או שאשאר חסר כל. אני עובד והכל אבל עדיין אני מאמין שאם יגיע היום שבו לא יהיה לי איך לשלם את החשבונות, אני לא אעמוד בזה. אני פשוט אמות. אני לא מעז לעשות שינויים שלא יקרה מצב חס וחלילה שאני נשאר בלי כלום. אני רואה חברים מחליפים עבודות כמו גרביים ואני נשאר באותה עבודה, מת מפחד שלא אמצא משהו אחר במקום. זה נורמלי? חברה שלי אומרת לי שזה הכל בראש שלי אבל אני לא מצליח לשלוט בזה. מה עושים?
לצפיה ב-'דאגנות'
דאגנות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2017 | 16:46
2
11
לרון שלום
תודה על פנייתך לפורום עם שאלתך החשובה.
כדי לענות לשאלתך יש לדעת האם הבעיה היא "אובייקטיבית" או סובייקטיבית. אם הבעיה היא בעיה אמיתית של חוסר במשאבים כספיים, הפתרון צריך להגיע מהגברת ההכנסות או הורדת ההוצאות. אם הבעיה היא דאגנות יתר, ללא בסיס מציאותי מוצק, אז התשובה לשאלה היא טיפול נפשי ו/או תרופתי.

מה דעתך, אל איזה סוג של בעיה אנחנו מדברים?
לצפיה ב-'חרדה כלכלית'
חרדה כלכלית
24/10/2017 | 17:19
1
17
תודה דוקטור, בוא נגיד ככה, אני לא רעב ללחם אבל לא יכול להרשות לעצמי לא לעבוד עכשיו שנתיים.  איך מחליטים אם זה אובייקטיבי או סובייקטיבי?
לצפיה ב-'חרדה כללית'
חרדה כללית
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2017 | 19:45
8
אני לא חושב שיש דרך חד משמעית. מה שעוזר זה לנתייעץ עם קרובי משפחה שיכולים לעשות הערכה אובייקטיבית
על כל פנים אם אתה מעריך שיש מרכיב של דאגנות יתר, זאת תופעה שניתן לטפל בה גם תרופתית, עם תרופות נוגדות דיכאון ויש גם תרופה טבעית שעשויה להיות יעילה בשם Lasea
ברמת הטיפול נפשי טיפול CBT מאד יכול לעזור לך, בטיפול זה בעצם ילמדו אותך לדאוג, להבדיל בין דאגנות יתר לדאגה ותוכל ללמוד לדאוג בצורה יעילה.
פרטים נוספים תוכל לקרוא בחוברת הזאת שבאתר מרפאת היבטים
לצפיה ב-'תודה רבה לפורום ועל הייעוץ שלך'
תודה רבה לפורום ועל הייעוץ שלך
18/10/2017 | 10:16
1
20
לצפיה ב-'המלצות פורום טיפול CBT'
המלצות פורום טיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2017 | 09:14
15
תודה רבה על המשוב החשוב.
האם תוכלי לפרט מה עזר לך?

לצפיה ב-'מתקפת חרדות'
מתקפת חרדות
17/10/2017 | 10:50
1
31
שלום, בתקופה האחרונה אני חווה ממש מתקפה של חרדות. זה בא לידי ביטוי בהתקפים של חרדה שאני לא ממש יודעת מה לעשות איתם. אני נעזרת בתרופות הרגעה אבל המליצו לי לנסות גם טיפול פסיכולוגי. 
שמעתי מצד אחד ש CBT מתאים אבל שמעתי גם מנגד שחשוב להבין את שורשי החרדה ולכן טיפול ממוקד לא יעזור לי בטווח הארוך. כאילו זה רק פלסטר כזה.
מתקשה להחליט איזה טיפול יכול להתאים למצבי. 
לצפיה ב-'טיפול CBT בחרדה'
טיפול CBT בחרדה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 17:26
32
לדנה שלום ותודה שפנית לפורום בשאלה חשובה זאת.
אכן התקפי חרדה הן תופעה שמגיבה היטב לטיפול CBT. הסיבה לכך היא שהתקפי חרדה הן לא תופעה "אמיתית", אלא שנוצרים כאשר האדם מייחס לתחושות הגופניות שלו מעמד של סכנה. האדם מרגיש תחושה כלשהי ואומר לעצמו, זה סימן שאני אקבל התקף חרדה. אז הוא מבהיל את עצמו והגוף מגיב בפחד.
בטיפול לומדים להכיר מחדש את שפת הגוף
אפשר לקרוא על זה כאן
או לצפות בסדרת סרטונים בנושא כאן
לצפיה ב-'אני בדיכאון ואנשים לא מבינים אותי'
אני בדיכאון ואנשים לא מבינים אותי
11/10/2017 | 19:22
3
37
אני סובלת מדיכאון כרוני, כבר שנים אני בקושי מתפקדת, הפסקתי לעבוד, הייתי אצל כל הפסיכיאטריים וקבלתי הרבה תרופות, בסוף הציעו לי טיפול במכות חשמל, אבל סרבתי.
עד כמה שנשמע מוזר, אני כבר התרגלתי להיות בדיכאון, מה שהכי מפריע לי זה שאנשים שהיו אמורים להבין אותי ולתמוך בי ממשיכים להאשים אותי ולהגיד לי שאני לא רוצה לצאת מזה. מציעים לי כל יום הצעות לעשות ככה או ככה והם פשוט לא מבינים שאני לא מסוגלת!!!!!!
איך אני יכולה להסביר להם כדי שהם יבינו אותי ויעזבו אותי בשקט?
הם לא מבינים שדיכאון היא מחלה מוחית, שהיא מחלה אמיתית לא פחות אמיתית מכל מחלה אחרת ולא מבינים שמי שסובל מדיכאון איננו מסוגל בכלל לעזור לעצמו כי הוא חולה!. כל הפסיכיאטרים הסבירו לי שזה בכלל לא תלוי בי שעד שהתרופות ישפיעו, אני לא יכולה בכלל לעשות משהו.
בבקשה ממך תענה לי איך אני יכולה לשכנע את הקרובים שלי שאני באמת לא יכולה וזה לא שאני לא רוצה.
לצפיה ב-'האם יש שליטה על דיכאון, או שזאת "רק" מחלה מוחית'
האם יש שליטה על דיכאון, או שזאת "רק" מחלה מוחית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2017 | 17:12
2
35
ל"חסרת אונים"ים
תודה שפנית לפורום עם מכתב כל כך נוקב וחשוב.וארמתי שהאמת על בעיות נפשיות היא חד מימדית. כאילו רק מוחית או ביולוגית. אני מקווה שרוב הפסיכיאטריים גם רואים את זה כך. לפחות בכל הזדמנות, בכל כנס ובודאי בהוראה ובמבחנים, אנו מדגישים שוב ושוב המודל הביו-פסיכו-סוציאלי. דהיינו לכל בעיה נפשית גורמים גופניים, נפשיים (בחירת האדם) וחברתיים. לכן אני חייב לאכזב אותך ואינני יכול לקבוע בפשטנות שאכן "זה לחלוטין לא תלוי בך". האמת מורכבת יותר
לפני שנמשיך לפתח את הנושא האם תהיה מוכנה לפרט האם היית בטיפול נפשי, מאיזה סוג, כמה זמן ומה היו התוצאות, או שמא היית מטופלת רק במישור הביולוגי ה"פסיכיאטרי" (במובן הלא טוב של המילה)?
לצפיה ב-'טיפול בדיכאון'
טיפול בדיכאון
14/10/2017 | 19:40
1
16
הגאני לא אוהבת לאיזה כיוון הולכת התגובה שלך. בסה"כ בקשתי שתתמוך בעובדה פשוטה וברורה, שאדם שחולה בדיכאון, הוא לא יכול לעזור לעצמו, הוא לא יכול לרפא את עצמו.
בתשובה לשאלתך הייתי כמה פעמים בטיפולים נפשיים וזה בכלל לא עזר לי. הייתי פעמים או שלוש, מטפלת אחד הייתה נחמדה ואמרה לי שהיא מבינה אותי, אבל אחרי 10 פגישות לא ראיתי כל תועלת בהמשך השיחות. מטפלת שנייה כמעט ולא דברה, הסבירה לי שהטיפול הוא תהליך שלוקח הרבה זמן וכל פעם שהתלוננתי על הסבל שלי היא אמרה משהו בסגנון, "חשוב לך שאני אראה עד כמה את סובלת". זה היה מעצבן מאד. יצאתי יותר מדוכאת ממנה אחרי כל פגישה.
המטפלת השלישית אמרה שהיא עושה CBT או משהו כזה, אבל היא לא אשת מקצוע רגילה. היא אמרה לי לעשות פעילות גופנית ולחשוב חיובי. זאת הייתה חוויה נוראית, כאילו שאני עומדת מול רובוט שמדקלם כמה משפטים שלמדה באיזה קורס.

אז התשובה היא כן, אבל אני לא מאמינה בטיפול בדיבורים כאשר המחלה היא מחלה שנמצאת במח, כמו כל מחלה גופנית.
לצפיה ב-'טיפול CBT בדיכאון'
טיפול CBT בדיכאון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 17:18
17
הרשי לי בפתח תשובתי המפורטת להציע לך שם משתמש אחר ובכך להתחיל איזה שהוא שינוי. הרשי לי במחילה ממך לקרוא לך "חושבת, או מרגישה חסרת אונים"
ובכן, את מציגה בעייתיות בנויה בגישה הקוגניטיבית ההתנהגותית. גישה זאת חושבת וגם הוכיחה במחקרים מרובים מאד, שמצבי דיכאון מאד קשורים לדרכי החשיבה של אדם, גם ביומיום וגם לאמונות העמוקות שיש לו על עצמו ועל העולם. כ"כ הגישה הקוגניטיבית התנהגותית הוכיחה שהפחתה בפעילות היומיומית מחזקת את הדיכאון. למעשה דיכאון כמו כל הפרעה נפשית אחרת, מחזקת את עצמה. אני לא עושה כי אני בדיכאון וזה מוכיח שאני לא יכול לעשות כי אני בדיכאון.
האדם בדיכאון לא עושה את עצמו, לא "משחק אותה" והוא באמת משוכנע ב- 100% שהוא/היא חסרי אונים ולכן מתנהגים בהתאם לאמונה ולהרגשה. 
אך מתברר שהעובדה שיש לנו מחשבה או אמונה לא בהכרח אומרת שהמחשבה או האמונה נכונות. גם אם יש רקע ביולוגי לדיכאון, המנגנון שדרכו הוא משפיע על קורבנותיו הוא דרך דרכי החשיבה וההתנהגות. 
בטיפול CBT נכון (ולצערי יש לא מעט "מטפלי CBT שהקשר בינם לבים המקצוע מקרי בלבד) האדם מתחיל להבין שהתמונה היא לא שחור לבן, או שזאת מחלה או שזה תלוי בו. האמת היא מורכבת יותר. אם האדם מוכן לבדוק את נבכי נפשו, הוא יכול לגלות, לשמחתו, שהוא הרבה פחות חסר אונים ממה שחשב. 
אני מזמין אותך לצפות בסרטונים שלנו ביוטיוב ובעיקר בסרטון הזה
את יכולה לקרוא על כל אלה בספר נפלא שנקרא "בוחרם להרגיש טוב"
בהצלחה
לצפיה ב-'התפרצויות זעם'
התפרצויות זעם
10/10/2017 | 19:55
1
25
אי סובל מהתפרצויות זעם בלתי נשלטות וכעת אני במערכת יחסים חדשה עם אישה שאני מאד אוהב, אבל מפחד לאבד
האם יש מה לעשות?
עזרו לי בבקשה
לצפיה ב-'טיפול CBT להתפרצויות זעם'
טיפול CBT להתפרצויות זעם
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2017 | 19:34
36
תודה שהעלית את הנושא החשוב הזה לפורום שלנו.
התשובה הקצרה היא שקיימים טיפולים יעילים למדי לטיפול בהתפרצויות זעם, גם תרופתיים וגם טיפול התנהגותי קוגניטיבי שברוב המקרים הוא יותר יעיל מטיפול תרופתי כי טיפול תרופתי לא משנה שום דבר בבסיס, אלא שרק מפחית התפרצויות כל עת שלוקחים אותו, על חשבון תופעות לוואי.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לעזור לאדם לאמן את עצמו להגיב אחרת לנטיה האישית להגיב לגירוים מסוימים בזעם.
המפתח לטיפול הוא, כמו בכל טיפול, המוטיבציה הכנה של האדם לעבוד על עצמו, להכיר בעובדה שיש מה לתקן בעצמו וליקחת אחריות על תהליך השינוי. בלי מוטיבציה שבא מבפנים, אין טיפול קוגניטיבי התנהגותי.
מטפלים יכולים וחייבים לבדוק את המוטיבציה לפני כל צעד טיפולי מתקדם.
אם יש מוטיבציה וגם "רצינות" בביצוע, אז הטיפול מאד יכול לעזור. הטיפול מתבסס על הבנת מנגנון הכעס. כל טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתחיל מלהבין כיצד הבעיה פועלת כדי להתערב בדרך הפעולה של התופעה.
התקפי זעם מתחילים מגירוי שמעורר מערכת של אמונות על עצמנו ועל העולם. האמונות הטיפוסיות שגורמות לזעם הן אמונות של "צריך". לאדם הזועם יש דעות נחרצות על דרכי העולם, כיצד אנשים "צריכים" להתנהג וכאשר אנשים לא הולמים את המודל של האדם הזועם, אז הוא מגדיר אותם כ"לא בסדר" ופועל בהתאם. הפעלת האמונות המוחלטות מביא לעוררות רגשית ופיזיולוגית שמפורשת אצל האדם כ"כעס" וזה לפעמים מפעיל אמונות משניות על כ ש"הם לא היו צריכים לגרום לי לכעוס". בהמשך האדם מתחיל להזין את הכעס עם מחשבות מעגליות על כמה שהם לא בסדר ועל כך שאי אפשר לעבור על סדר היום מה שמגביר את העוררות הרגשית ובסוף מביא להתפרקות של התקף זעם. התהליך הזה הוא מהיר מאד וקרוב לודאי שיש לו סיבות גם ביולוגיות, גנטיבות. 
על סמך הבנת מנגנון הכעס בונים כלים כדי לקלל את המנגנון. זה על רגל אחת
האם הייתה פעם בטיפול נפשי פרטני או קבוצתי , האם שמעת על טיפולים לגברים אלימים?

לצפיה ב-'מעשן מגיל 16'
מעשן מגיל 16
10/10/2017 | 11:47
4
18
שלום, רציתי לבדוק האם יש דרך להפסיק לעשן גראס שהיא לא דרך כפר איזון או מקום סגור כלשהו. אני בסך הכל אדם די מתפקד אבל העניין הזה של העישון תוקע אותי היום בחיים יותר ממה שזה מהנה. ניסיתי בכוחות עצמי אבל אני לא ממש מצליח וכל הזמן חוזר לזה. שמעתי שיש טיפול התנהגותי לזה. האם זה אפשרי ומהניסיון שלכם כמה זה באמת עוזר אם בכלל.
תודה מראש
לצפיה ב-'טיפול CBT בהתמכרויות'
טיפול CBT בהתמכרויות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 14:23
3
24
לאדם מן הישוב, שלום ותודה ששיתפת את הפורום בשאלה כל כך חשובה.
עישון קנביס, כמו כל התמכרות אחרת, זאת בעיה התנהגותית. אנו יודעים היום שיש לכל התמכרות גם מרכיב ביולוגי/מוחי, אך פרט זה לא משנה העובדה שהבעיה היא התנהגות.
אז אם אני מתרגם את השאלה שלך לשפה של טיפול קוגניטיבי התנהגותי היא לא האם "יש לך" התמכרות ש"צריכה טיפול במקום סגור", אלא אני מתנהג בצורה מסוימת וכיצד אני יכול לשנות את התנהגותי, לבחור בהתנהגות חלופית. במקום לעשן, לבחור בהתנהגות להימנע מאישון.
התשובה לשאלה היא שבודאי שכן. זה תלוי בהחלטה שלך לעבוד על הנושא (עם כל הקשיים שכרוכים בזה) עד להצלחת התהליך. הגמילה במקום סגור הינה הטיפול העדיף לטיפול בהתמכרות, גם שנגמלים במקום סגור, זה לא מחזיק מעמד לאחר שמשתחררים. החשוב זאת ההחלטה של האדם, בדיקת מקורות המוטיבציה, לקבל את העובדה שיש סבל ושהאדם מוכן לשאת את הסבל ולהקריב אי נוחות לטווח קצר תמורת נחות לטווח ארוך. התהליך אפשרי טיפול CBT יכול לעזור ולתמוך, אך השחקן הראשי זה האדם והבחירות שלו
נשמח להמשיך לשוחח על כך
אם תחליט לנסות לטפל בעצמך תוכל למצוא מידע בנושא באתר של מרפאת היבטים ובערוץ היוטיוב של המרפאה
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
10/10/2017 | 16:52
2
8
נשמע לא פשוט ושהרבה אחריות נופלת עלי. יש לי חברים שהחליפו את זה בהתמכרות אחרת כמו אלכוהול או קלונקסים.   מפחד להגיע למשהו גרוע יותר.
לצפיה ב-'CBT להתמכרויות'
CBT להתמכרויות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 19:15
12
אתה עסוק יותר מדי בהערכת הקושי, עוד לפני שאתה מתחיל טיפול. סלח לי שאני כותב לך בגלוי, אך זה נשמע כתירוץ כדי לא להתחיל טיפול. תפסיק לעשות חישובים כמה יהיה קשה, קבע פגישות לטיפול, התחל לבקר גם בקבוצות של מכורים אנונימיים וצא לדרך, יתכן שיהיו גם מעידות וזה לא יילך חלק, זה בסדר גמור, רק תתחיל והפסק לעשות חישובים כאלה או אחרים.

אי אפשר לדעת אם טיפול יצליח או לא יצליח. עצם הניסיון זה כבר הצלחה שיכולה להצטבר עם הזמן עד שתפסיק
יהללה..... קפוץ לבריכה!
לצפיה ב-'לא תענוג גדול לעשות שינוי'
לא תענוג גדול לעשות שינוי
10/10/2017 | 22:38
12
שלא תטעה, זה ממש לא ללקק דבש וכל הדברים שאתה חושש מהם אכן יכולים לקרות. אני כותב מניסיון בתור אחד שעבר משהו דומה.
בעיני, הכי גרוע זה זה להשאיר את זה כמו שזה מבלי לנסות אפילו לשנות. גם אם זה אומר לעבור תקופה לא פשוטה בהתחלה של כמה חודשים או יותר. אחר כך זה ממש שווה את זה. מבחינתי לפחות.
בהצלחה עם מה שתחליט בסוף.
לצפיה ב-'ADHD'
ADHD
10/10/2017 | 11:53
3
16
שלום, אני סובל מהפרעת קשב שנים. ניסיתי את כל הריטלנים למיניהם אבל לא מרגיש שזה הטיפול האולטימטיבי עבורי.
קראתי קצת שטיפול CBT יכול לעזור אבל לא ממש מבין איך בדיוק.כלומר, זה טיפול חד פעמי שמעביר את זה/משפר את היכולות שלי או משהו אחר?
אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור  בנושא

לצפיה ב-'טיפול CBT בהפרעת קשב וריכוז'
טיפול CBT בהפרעת קשב וריכוז
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 14:29
2
26
לרועי שלום
אני מצטער לקרוא שטיפול תרופתי לא עזר לך נגד הפרעת הקשב והריכוז.
לצערי לטיפול CBT אין בשורה גדולה בנושא והוא נחשב לטיפול טוב ויעיל בנוסף לטיפול התרופתי ולא במקומו.
הייתי מציע לבדוק את ה"עובדה" ש"ניסית את כל הריטלינים". כדאי אולי לפנות לנוירולוג או פסיכיאטר שמתמחים בטיפול בבעיה כי יש היום מגוון של אפשרויות התרופתיות.
מעבר לכך טיפול CBT יכול לעזור במרכיב של ארגון סביבת העבודה, ניהול זמן ועבודה על החלקים הרגשיים של הפרעת הקשב שלפעמים מכבידים עוד יותר על התופעה, כדוגמאת מצבי דיכאון, דימוי עצמי נמוך, התמכרות לחמורים או אלכוהול וכדומה.
ה- CBT לא מטפל בהפרעת הקשב עצמה, אלא שעוזרת לחיות יותר טוב איתה ובעיקר מטפלת בסיבוכים הרגשיים שההפרעה יוצרת.
פרטים נוספים על טיפול ב- CBT תוכל למצוא באתרנו

לצפיה ב-'סיבוכים רגשיים'
סיבוכים רגשיים
10/10/2017 | 14:51
1
15
תודה על התשובה. אם אני מבין נכון, יכול להיות שיש קשר בין הפרעת הקשב שלי למצבי דיכאון או חרדות שחוויתי בעבר וחלקם עדיין קיימים היום?
לצפיה ב-'CBT בהפרעות קשב וריכוז'
CBT בהפרעות קשב וריכוז
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 19:21
11
הקשר הוא סטטיסטי. אנשים הסובלים מ- ADHD, בעיקר אם לא טופלו מגיל צעיר (לפני גיל 9) סובלים באופן סטטיסטי מבעיות נפשיות ומהתמכרויות.
יתכן שהקשר קשור לירידה בדימוי העצמי או לתחושות כישלון שהסובלים מ- ADHD נושאים בליבם. 
ה- CBT יכול לעזור לטפל בבעיות הרגשיות של אותם האנשים
לצפיה ב-'אגרנות'
אגרנות
01/10/2017 | 10:40
5
36
שלום, האם יש אפשרות טיפול באגרנות ללא תרופות?
זה ממש משפיע על החיים שלי.
כל דבר אפילו הכי מזערי אני נקשרת אליו סנטימנטלית ורוצה לשמור אותו.
זה מפריע ממש למהלך החיים התקין שלי מאחר ואני כל הזמן עסוקה במחשבות איפה כל דבר נמצא ובמידה ואני לא יודעת איפה נמצא חפץ כלשהו אני יכולה לחפש אותו במשך שעות עד להתשה מוחלטת.
אני בת 25 עם עבר של כפייתיות מגיל צעיר שכל כמה שנים משנה צורה להפרעה שונה.
לצפיה ב-'טיפול באגרנות'
טיפול באגרנות
01/10/2017 | 10:51
4
27
שלום אנה ותודה על פנייתך לפורום זה.

טיפול CBT מהווה כיום  את האופציה הטיפולית המומלצת (ללא תרופות) לבעיות מתחום ה OCD. לאור מה שציינת, האם ניסית בעבר טיפול CBT לבעיות הכפייתיות השונות?
לצפיה ב-'לא טופלתי בעבר'
לא טופלתי בעבר
02/10/2017 | 15:14
3
15
לצפיה ב-' טיפול באגרנות כפייתית'
טיפול באגרנות כפייתית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2017 | 16:04
2
26
שוב תודה שפנית לפורום
אני מחזק את דברי יובל, אגרנות כפייתית היא סוג של OCD (הפרעה כפייתית) ובהחלט יכולה להגיב לטיפול CBT ברור שכמו בכל טיפול מסוג זה המפתח להצלחה הוא שתוף הפעולה של המטופל, אך קשר טיפולי טוב וקבלת כלים ממטפל CBT, בהחלט יכולים לסייע לאדם לשנות את ההתנהגות שלו ולהתחיל להיפטר מדברים.
אם תחפשי ביוטיוב תוכלי למצוא סרטונים רבים המתארים את הטיפול במקרים כאלה.
בזמנו שודרה בערוץ BIO סידרה ששמה "אובססיה אהובתי" שתארה טיפול CBT במקרים של אגרנות.  יש גם סדרה שלמה של ה- BBC שמתעדת טיפולים במקרים כאלה.
במקרים קיצוניים במסגרת הטיפול ורק בהסכמת המטופל, אפשר להיעזר בחברות פינוי בתים ובאמצעים אחרים. דוגמא של סרטון
אנו מחזקים את ידיך לפנות עוד היום לטיפול CBT!!
לצפיה ב-'רק הבהרה'
רק הבהרה
03/10/2017 | 13:11
1
14
זה לא ברמה מוגזמת כזו של פינוי בית אבל זה ממש מפריע למהלך החיים.
ביוטיוב לא מצאתי מידע על ההפרעה, אששמח להכוונה.
תודה
לצפיה ב-'אגרנות'
אגרנות
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2017 | 14:14
14
אם הבעיה היא לא חמורה, את יכולה לקבוע תכנית לזריקת דברים, למשל על ידי חלוקת הבית לאזורים שונים.
אם את מצליחה לעמוד ביעדים שאת קובעת לעצמך, אז מצוין, אם לא, אז כדאי שתפני לטיפול CBT כדי שיעזרו לך להבין איפה החסימות לפעולת הפינוי/היפטרות מחפצים

בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו