לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
58955,895 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'בעיית הרטבה אצל ילד בן 6'
בעיית הרטבה אצל ילד בן 6
18/02/2018 | 18:40
1
7
שלום,
ילד בן 6 שכבר היה גמול וחזר להרטיב בשל מספר משברים שעברה המשפחה.
היכן אני מוצאת פרוטוקול טיפול?
עזרה לגבי הדרכת הורים בבניית טבלת מעקב שבנויה נכון
תודה, ענת
לצפיה ב-'הרטבת לילה'
הרטבת לילה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2018 | 20:31
תודה שפנית לפורום
אני פסיכיאטר מבוגרים ואין לי תשובה 
אבקש מחברי צוות מרפאת היבטים שעובדים עם ילדים שיתייחסו לשאלה
שוב תודה
לצפיה ב-' אירוח בנושא קניות באינטרנט '
אירוח בנושא קניות באינטרנט
20/02/2018 | 15:17

בזמן שרשתות אופנה בקניונים נקלעות לקשיים כלכליים, עולם הקניות ברשת לא מפסיק להתפתח!
לכן לא יכולנו שלא להביא לכם אירוח בנושא.
יש לכם שאלה על קניות באינטרנט? על האתרים השונים, הזמנות, מוצרים או רוצים טיפים לרכישה משתלמת? 

היכנסו עכשיו לשרשור האירוח
לצפיה ב-'אשמח להבדל בין nlp - אני מעט מבולבל'
אשמח להבדל בין nlp - אני מעט מבולבל
11/02/2018 | 12:19
2
8
לצפיה ב-'בהדל בין NLP לבים CBT'
בהדל בין NLP לבים CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 07:58
16
אני לא יכול לתת תשובה מלאה כי אינני מומחה ב- NLP. מהמעט שאני יודע, NLP משתמש בטכניקות מרובות השאולות מעולם ה- CBT ועולם ההיפנוזה (דמיון מודרך).
ההבדל העיקרי הוא בהכשרת המטפלים. NLP זאת אחד השיטות להפוך ל"מטפל" מבלי ללמוד.
קורסי NLP, למיטב ידיעתי, מכשירים אנשים להיות "מטפלים", ללא כל השכלה אקסמית ועם קורסים קצרים. לא הייתי ממליץ לאף אחד לסמוך על "מטפל" שאינו בעל השכלה אקדמית, רצוי תואר שני.
לצפיה ב-'NLP'
NLP
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 08:01
9
בהמשך לתשובתי הקודמת בדקתי דוגמא של קורס NLP ואין שם שום מילה על תנאי הקבלה או על צורך בתואר אקדמי טיפולי. כל פטפוטי ה"לא מודע" הם, לעניות דעתי, צ'רלטניות לשמה ואולי גם דבר מסוכן אם אדם שסובל ממחלה נפשית יפנה ל"מטפלים" כאלה.
לצפיה ב-'המלצה על הרחבת הידע בנושא CBT'
המלצה על הרחבת הידע בנושא CBT
26/01/2018 | 12:35
2
47

כנס ראשון של אגודת LI-CBT ישראל בנושא שיטת הטיפול li-CBT,

בסימן - CBT במעגלי החיים.

בכנס - הרצאות מרתקות בנושא שיטת הטיפול CBT והשפעתה על כל שלבי החיים - מחרדות אצל ילדים ומתבגרים, CBT במערכות יחסים וזוגיות, וטיפול קוגנטיבי התנהגותי אצל הגיל השלישי, בשילוב הגישה המוטיבציונית בטיפול- גרימת מוטיבציה לשינוי אצל המטופל. בנוסף, המשתתפים ייהנו מתערוכה מיוחדת במוזיאון, הדרכה ממומחים בפתיחת קליניקה עצמאית, דוכנים ספרים ומשחקים לילדים בנושא ה CBT, שיתופי פעולה בין מטפלים לעמותות וארגונים, כיבוד קל, ועוד....
למידע נוסף יש להיכנס לקישור הבא www.li-cbt.org.il/events/:

לצפיה ב-'מטפלי CBT לא מוסמכים'
מטפלי CBT לא מוסמכים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2018 | 15:44
1
46
הודעה פרסומית זאת נשלחה לפורום ללא אישורי. זאת הזדמנות חוזרת להזהיר את עוקבי הפורום בפני טיפול הקרוי  LICBT אנשים שעוסקים בטיפול זה עושים זאת ללא בדרך כלל ללא הסמכה מתאימה וללא הכשרה אקדמית טיפולית. זאת שיטה שעובדת היטב במדינות מסוימות בעולם כגון הממלכה המאוחדת, אך שם אותם המטפלים עובדים במסגרת הטיפול הציבורי, תוך השגחה ושיתוף פעולה עם מטפלים מוסמכים. בישראל מלמדים את השיטה (במקומות שלא הייתי ממליץ עליהם) ואחר כך אין להם מה לעשות עם מה שלמדו אז פותחים קליניקות לטיפול נפשי, ללא הכשרה. קוראים לעצמם LI, אך בעצם מציעים את השירות לכל הפרעה נפשית. לעניות דעתי אנשים אלו הם מסוכנים לבריאות הציבור וממליץ להתרחק מהם כמו מאש.
לפרטים נוספים אפשר לצפות בסרטון שהכנו בנושא.
לצפיה ב-'המון תודה על ההבהרה!'
המון תודה על ההבהרה!
04/02/2018 | 11:55
7
לצפיה ב-'אשמח לתשובך, מעט כללי '
אשמח לתשובך, מעט כללי
25/01/2018 | 10:02
1
27
היי,
לאילו אנשים מתאים טיפול cbt? 
לצפיה ב-'למי מתאים CBT?'
למי מתאים CBT?
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2018 | 15:39
32
CBT הוא אחד הטיפולים היעילים ביותר בכל הפרעה או בעיה נפשית. דהיינו CBT מתאים לכל האבחנות. 
השאלה הקשה יותר היא לאיזה אנשים מתאימה השיטה, ללא קשר בעייתם וכאן התשובה היא יותר סלקטיבית. CBT מתאים במיוחד למטופלים בעלי מוטיבציה ויכולת לעבודה עצמית
לצפיה ב-'מחשבות מילוליות טורדניות'
מחשבות מילוליות טורדניות
07/01/2018 | 18:55
6
79
אני סובל מבעיה שכל מלה שאני אומר או חושב אני מיד חושב בלי שליטה אלו מלים היא מזכירה בצליל, וזה מעמיס לי על המוח עוד ועוד מלים שאני לא יכול להתמודד אתן. איך אפשר לפתור את זה? זה מאד מפחיד.

לצפיה ב-' המשך'
המשך
08/01/2018 | 03:48
5
39
יש לי אוטיזם קל שגורם לי לניתוק מהמציאות ומהחברה, ולכן יש לי מחשבות מילוליות בלתי נשלטות שמציקות לי. איך אפשר לפתור זאת?

לצפיה ב-'OCD של מחשבות על מחשבות'
OCD של מחשבות על מחשבות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2018 | 07:52
4
59
לפילוסוף רוחני 33 תודה שפנית לפורום עם הבעיה הכואבת שלך.
אתה מציג בעיה לא פשוטה של ספק במחשבות ומחשבות על מחשבות. הדבר הוא לא פשוט לטיפול כי הכלי העיקרי של טיפול (המחשבה הנכונה) הוא עצמו "מקולקל".
העצה היחידה שאני יכול לתת לך במגבלות הפורום זה לפנות לפסיכיאטר ולעשות התצייעצות משמעותית אודות תכנית הטיפול . הכלים שיכולים לעזור, בשלב זה של התפתחות הרפואה, הן טיפול תרופתי וטיפול בשיחות מסוג "מטה-קוגניטיבי". טיפול שיכול ללמד להגיב אחרת על המחשבות. המחשבות עצמן הן לא מציקות, מה שמציק זה העיסוק בהן. אולי בטיפול "מטה-קוגניטיבי" תוכל ללמוד לא לעסוק במחשבות ולתת להן לזרום בתוך הראש מבלי לעשות שום דבר. הדבר לא פשוט.
יתכן שיש תכניות אחרות שיכולות לסייע כגון נוירופדבק או שיטות חדשות אחרות, אבל אני לא ממש מתמצא בהן.
טיפול תרופתי ניסית?
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/01/2018 | 18:17
3
30
אני מנסה תרופות ולא עוזר, ובזמן האחרון ניסיתי מדיטציה של מיינד פולנס וזה קצת עוזר. אבל התופעה מאד חזקה. אשמח לדעת מה זו השיטה המטה קוגנטיבית.

לצפיה ב-'גישה מטה-קוגניטיבית'
גישה מטה-קוגניטיבית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2018 | 08:14
2
33
זה ענף של ה- CBT, שפותח על ידי אדיראן וולס ושותפיו באוניברסיטת מנצ'סטר. הגישה הזאת עוסקת ב"ניהול" המחשבה ולא בתוכן שלה. כאשר מופיע מחשבה טורדנית, עומדת בפנינו הבחירה מה לעשות איתה. כאשר הבחירה היא לעסוק במחשבה זה גורם לבעיות וסבל, אם הבחירה היא לא להתייחס למחשבה, אלא לתת לה לחלוף כאל תופעה חשמלית במח, חסרת כל חשיבות, אז האנרגיות של המח (יחידות החישוב) יכולות להיות מופנות להפיקים מועילים יותר. האסכולה הזאת פתחה שורה של טכניקות לחיזוק הקשב ואחרות. יש להם נציגות בארץ. אפשר לקרוא עוד על כך בהרצאות של ד"ר מרצ'בסקי באתר של מרפאת היב...
לצפיה ב-'מרכז ישראלי לטיפול מטא-קוגניטיבי'
מרכז ישראלי לטיפול מטא-קוגניטיבי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2018 | 08:21
25
מצאתי את האתר של המרכז הישראלי לטיפול מטא-קוגניטיבי
לצפיה ב-'תודה אשמח להיעזר בזה'
תודה אשמח להיעזר בזה
10/01/2018 | 12:58
18
בינתיים אני עושה מיינד פולנס.

לצפיה ב-'בן 11 עם הפרעות טורדניות'
בן 11 עם הפרעות טורדניות
07/01/2018 | 16:10
1
54
בן 11 כבר כמה חודשים עם  כפייתיות טורדנית..זה מתבטא בזה שנוגע כמה פעמים במקומות..הסתכלות במראה כמה פעמים..פתיחת וסגירה של הדלת כמה פעמים...לבישה והורדה של בגדים כמה פעמים..לאיזה כיוון טיפול צריך ללכת?
לצפיה ב-'טיפול בOCD'
טיפול בOCD
08/01/2018 | 17:22
45
שלום ליהי ותודה על שאלתך,
מומלץ להגיע לאבחון ולטיפול בבעיה שתארת. הטיפול המומלץ כיום ל OCD הוא טיפול CBT. 
קיימת גם אופציה לטיפול תרופתי ולעתים משלבים בין השניים לקבלת תוצאות אופטימליות.
לצפיה ב-'דרוש: טיפול '
דרוש: טיפול
25/12/2017 | 13:43
2
97
דרישות התפקיד:
זמין (לקבוע תור לעוד שבועיים זה סביר; להמתין בין אינטייק לטיפול למעלה משנה זה בלתי סביר בעליל)
 זול או לכל הפחות לא יקר (יקר = מאות ש"ח לפגישה)
 מאפשר לי להמשיך ולהתנהל כרגיל בחיי, משמע: לא בשעות העבודה (17:30 וצפונה) ורצוי קרוב למקום מגוריי (איזור השרון)

ידע נדרש:
אנורקסיה, דיכאון, חרדה, OCD, יתרון למטפל/ת המתמצא גם בהיבטים של זוגיות בקונטקסט הנ"ל

יש חיה כזאת?? או שאני שוגה באשליות

אני חייבת לציין שאני נואשת מחיפושים כיוון שלטיפול בקהילה אני ממתינה כבר חצי שנה והתבשרתי שעליי להמתין עוד חודשים ארוכים (כלומר: לעולם לא...), טיפול במסגרת הקופה ("כללית", אגב) הוא בשעות הבוקר וטיפול זמין שמתאים לי במסגרת השעות עולה הון.

תשובות, תובנות והמלצות למטפלים/ות ספיציפיים יתקבלו בשמחה

לצפיה ב-'נטעלי'
נטעלי
26/12/2017 | 07:59
1
58
שלום,

מבינה אותך לגמרי, נטעלי טיפלה בי בצורה מקצועית ואפקטיבית.
מאוד נעימה. הקליניקה שלה בכפר יונה. שילמתי 250 ש"ח.
ממליצה בחום. הסלולרי שלה הוא 0525299479

לצפיה ב-'טיפול זמין'
טיפול זמין
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 14:26
64
תודה שפנית לפורום

אין לי מה להגיד להגנת המערכת. המצב באמת בלתי נסבל בשירות הציבורי

את יכולה לבדוק במרפאת היבטים (המרפאה שלי) המחיר לטיפול ב- 10 פגישות ראשונות הוא 280 ש"ח. הטיפול הוא CBT בכפר סבא, תל אביב,  נס ציונה או רחובות

נדמה לי שבבר אילן יש טיפול זמין ואולי אפילו ללא תשלום במסגרת מחקר על טיפול - נסי באתר של האוניברסיטה פקולטה לפסיכולוגיה

הטלפון הוא 036851551

בהצלחה
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
17/12/2017 | 10:53
3
73
יש לי ocd ויש לי שאלות בקשר לcbt.

אני עושה עכשיו חשיפה לעניין כלשהו,

1. כמה זמן צריך לבצע את החשיפה (דקות)  ?

2. האם יש מס׳ חשיפות ממוצע עד שהעניין ייפתר ?  
שמעתי מקרים על מספר בודד של חשיפות ושמעתי על חודשים ...

תודה

לצפיה ב-'CBT ב- OCD'
CBT ב- OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 19:37
2
79
קודם כל בצלחה!
הטיפול הוא טיפול עצמי או בעזרת מטפל.
אם זה בעזרת מטפל, חשוב שתשתף אותו בשאלות האלה כי יש דרכים שונות להנחות מטופלים בתרגילי חשיפה ומניעת תגובה
אם זה טיפול עצמי, הכללים המקובלים ביותר לטיפול חשיפה, זה אורך זמן של לא פחות מ- 40 דקות, או עד שהחרדה יורדת לפחות בחצי.
החשיפה עוזרת על ידי שינוי קוגניטיבי. המקרים שמגיבים מאד מהר הם האנשים שמסוגלים לשנות את האמונות שמזינות את ה- OCD, בעיקר הצורך בודאות, הפרפקציוניזם והאחריות המוחלטת על כל דבר. אם האדם עושה שינוי קוגניטיבי, בעקבות החשיפות, אז יכול להיות שכמה טיפולי חשיפה יביאו לשינוי משמעותי. אם לא, לא להתייאש, גם הדרך הארוכה היא יעילה למדי.

לצפיה ב-'Cbt'
Cbt
17/12/2017 | 19:55
1
37
תודה רבה דר מרצבסקי על התשובה המפורטת  !
אני עושה כעת טיפול עצמי .
אכן עשיתי כעת  שינוי קוגניטיבי לגבי העניין שמלווה אותי שנים.
ייתכן שאראה שינוי אחרי מספר שבועות למשל ?  
שאלה נוספת היא מדוע ה Cbt לפעמים לא עובד (70 אחוז הצלחה)  ?
לצפיה ב-'מדוע CBT לא עוזר'
מדוע CBT לא עוזר
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 20:21
70
CBT לפעמים לא עוזר כי אולי המרכיב ה"ביולוגי" של הבעיה הוא חזק מדי או כי האדם לא עושה את החשיפות בצורה נכונה. למשל חשיפות קצרות מדי, או תוך שימוש ב"התנהגויות בטיחות", או תוך שימוש בתרופות הרגעה, או שלא עושים תרגול בצורה מספקת.
במקרים כאלה, לאחר שנבדק ביצוע התרגול "כמו שצריך" אפשר להיעזר על ידי טיפול תרופתי שגם יכול לעזור
לצפיה ב-'ילדה בת 6 שסובל. מפוביה לבלונים'
ילדה בת 6 שסובל. מפוביה לבלונים
01/12/2017 | 18:46
3
46
שלום רב,
האם טיפול cbt לפוביה מבלונים מתאים לילדה בכיתה א'?

לצפיה ב-'טיפול בפוביה'
טיפול בפוביה
01/12/2017 | 23:32
47
בהחלט, טיפול CBT מאוד יכול לעזור במקרה כזה. זה יהיה טיפול  ממוקד סביב הפוביה. לרוב אלו לא טיפולים ארוכים במיוחד.
לצפיה ב-'אני חושבת שהיא פשוט צריכה להתמודד עם בלונים עד שתתרגל'
אני חושבת שהיא פשוט צריכה להתמודד עם בלונים עד שתתרגל
11/12/2017 | 10:20
1
15
לא?
לצפיה ב-'חשיפה הדרגתית'
חשיפה הדרגתית
11/12/2017 | 16:57
21
החשיפה לבלונים יכולה להעשות בשלבים ובאופן הדרגתי עד שלבסוף היא אכן תוכל להתרגל לנוכחות של בלונים ולא תמנע מלהמצא בסביבתם.
לצפיה ב-'כשהעבר לא מרפה'
כשהעבר לא מרפה
23/11/2017 | 14:02
1
82
אני לא בטוחה שזה המקום המתאים לשאול אבל אנסה את מזלי.
הייתי בטיפול CBT מוצלח שעזר לי מאוד בלפתור כמה בעיות שהפריעו לי מאוד בחיים. הפתרון אבל היה חלקי בעיני כי אני מרגישה שלא משנה כמה אני משתמשת בכלים שקיבלתי, משהו בי מחזיר אותי כל הזמן אחורה למקומות משמעותיים בעבר. העניין הזה לא מרפה ומפריע לי בעצם להמשיך קדימה עם החיים שלי. האם אני צריכה לחפש טיפול מסוג אחר?
לצפיה ב-'CBT טיפול שטחי או גם טיפול עמוק'
CBT טיפול שטחי או גם טיפול עמוק
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 14:20
85
למעיין שלום רב ותודה על השאלה המרתקת. במילים שלי הייתי מתרגם את שאלתך: האם CBT יכול לטפל בבעיות נפשיות "עמוקות" הקשורות לילדותנו?

ובכן התשובה התיאורטית היא כן בודאי. יחד עם זאת לטיפול CBT יש גם היבט של עזרה מיידית בתסמינים שמפריעים לנו בחיים. הטיפול בתסמינים, כמו דיכאון או חרדה, נעשה על ידי הפעלה של "טכניקות", של מתן "כלים" שמאד עוזרים, כפי שאת מספרת.
ל- CBT יש גם רובד עמוק שמתייחס למה שאנחנו קוריאם "סכמות", דהיינו האמונות שיש לנו על עצמנו, אל הסובבים, על החוקים שמנהלים את העולם. סכמות אלו קובעות את דרכי ההתמודדות שלנו בעולם, את האישיות שלנו.
אמונות אלו יכולות להתקשר גם במצבים או בתגובות "טוטאליות" שלנו באותם המצבים. מצבים שבהם אנו מגיבים כאילו שאנחנו ילדים קטנים, או שמגיבים כאילו שאנו מזדהים אם הורה ביקורתי או צורות אחרות של תגובה מוחלטת, אפילו יוצאת דופן שפתאום משתלטת עלינו. חוקר חשוב בשם ג'פרי יאנג קרה לאותם המצבים "modes" בעברית קוראים לזה "מצבי סכמה".
ה- CBT בהחלט אמור להתייחס לרובדים אלו של האדם. גם בגרסה ה"סטנדרטית" וגם בגרסאות "מתקתמות" כגון טיפול ממוקד סכמות. יתכן שבטיפול המוצלח שעברת נקבעו מטרות חלקיות, או שהמטפל/ת פחות מאומנ/ת לטפל ברובדים העמוקים יותר, או שמראש נקבע שזה יהיה טיפול מעשי קצר טווח. טיפול ברובדים העמוקים של האישיות לוקח יותר מזמן מאשר טיפול בבעיה התנהגותית כגון הימנעות כזאת או אחרת.
טיפול ברובדים האישיותיים עשוי לקחת בסביבות שנה של עבודה הכוללת שימוש בדמיון, טכניקות חוויתיות כמו כתיבת מכתבים וכדומה.
הייתי מציע שתתיעצי עם אותו/ה מטפל/ת שטיפל בך האם יש אפשרות להמשיך את הטיפול לכיוון הזה איתו/ה, או לקבל ממנו/ה המלצה למטפל CBT שעובד באותן הגישות המתקדמות, במיוחד טיפול ממוקד סכימות.
אל תוותרי לעצמך, נראה שיש משהו לא מספיק שלם בתוכך וחשוב להתעקשה לדבר על הדברים האלה.
לצפיה ב-'קבלת החלטות'
קבלת החלטות
23/11/2017 | 12:54
2
62
האם קושי בלקבל החלטות בנוגע לתעסוקה ולבני זוג זאת בעיה שניתנת לטיפול? 
לדעתי אני פשוט מתלבטת לגבי דברים מאוד קריטים ולכן זה כל כך קשה להחליט לכאן או לכאן. בסביבה שלי אומרים שאני מגזימה ומתלבטת יותר מדי ושכדאי שאפתור את זה כבר כי זה נמשך יותר מדי זמן. אשמח לעצתכם.
לצפיה ב-'קבלת החלטות ו- CBT'
קבלת החלטות ו- CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 14:11
1
59
למירב שלום
שאלתך מאד חשובה ומעניינת. קבלת החלטות תמיד נעשת במצב של חוסר ודאות. כל החלטה היא בעצם הימור מושכל.
חלק מהאנשים שמתקשים לקבל החלטות מתקשים כי מצפים שההחלטה שלהם תהיה תמיד קליעת בול ומתקשים לעמוד במשתנים של חוסר ודעות.
גורם אחר שעלול להפריע לתהליך של קבלת החלטות זה פרפקציוניזם, דהיינו לחשוב שהתוצאות של החלטותנו חייבות להיות מושלמות וידועות מראש.
השילוב של פרפקציוניזים עם קושי להתמודד עם חוסר ודאות יכול בהחלט להשפיע על קושי בקבלת החלטות.
אלו משתנים שניתנים לטיפול, בעיקר טיפול מסוג CBT, אשר בודק את האמונות שמנהלות אותנו ואת חיינו. על כך תוכלי ללמוד בסדרת הסרטונים בערוץ היוטיוב של מרפאת היבטים, בעיקר בסדרה "מרכזיותן של האמונות".
אם תרצי, אשמח להמשיך לדון בנושא דרך הפורום.
לצפיה ב-'פרפקציוניזם'
פרפקציוניזם
26/11/2017 | 13:39
29
תודה על התשובה. מודה שאני נוטה לעשות דברים ברמה הגבוהה ביותר שאני יכולה. לא קישרתי את זה  אף פעם  למקרה של בחירת בני הזוג והתעסוקה. חשבתי שזה פשוט סיכון גדול מדי להמר עליו ולקחת החלטה שאחר כך אשלם עליה. אבל כנראה, כפי שענית, אין החלטות נטולות סיכון או החלטות מושלמות. אבל בכל זאת, רק מלחשוב על להחליט משהו שאני לא שלמה איתו במאה אחוז, אני מתמלאת פחד על גבול האימה. איך מתגברים על זה?
לצפיה ב-'רוצה לדעת אם אפשר לקנות סבוטקס מחבר וש שזה '
רוצה לדעת אם אפשר לקנות סבוטקס מחבר וש שזה
18/11/2017 | 16:55
1
45
שלום לכם יש לי שעל אני מכור ויש לי חבר שמטמש בסבוטקס 8 מנגרם אני רוצה לדעת אם מותר לי גם שאני קונה ממנו זה עושה טוב אך אני יכול לקבל אם 
לצפיה ב-'סובוטקס'
סובוטקס
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 08:39
49
התשובה היא פשוטה: לא בשופ פנים באופן

אם מטופל שמקבל סובובטקס לצורך טיפול של עצמו נותן לך, אפילו בחינם, הוא מבצע עבירה פלילית חמורה של סחר בסמים אפלי אם זה לא למטרות רווח.
סובוטקס היא תרופה וטיפול רפואי לכל דבר והוא טיפולי אישי לכל אדם ואדם שזקוק לתרופה.
אין כל בעיה לקבל סובוטקס או סובוטקסון בישראל באופן חוקי. בשירות הציבורי התרופה ניתנת כמעט בחינם.
אנא פנה לרשימה של שירותים לטיפול ממושך בהתמכרויות ומהר לפנות לאחד מהם.
לצפיה ב-'בעיות במחשבות'
בעיות במחשבות
16/11/2017 | 10:52
1
65
שלום, אני שואל בשביל חבר קרוב שהסתבך עם עצמו בעקבות שימוש באקסטזי,האם יכולים להתרחש שינויים קוגניטיביים בעקבות השימוש , אפילו אחרי שהחומר מזמן כבר לא נמצא במערכת? אני מתכוון לשינוי באופן החשיבה וגם בתפיסות כלליות לגבי הרבה דברים בעולם. לפי איך שזה נראה לי, הוא פשוט בלחץ סביב הנושא וזה מה שמפריע לו, אבל הבטחתי לו שאנסה לברר בשבילו.
בנוסף, רציתי לשאול האם במצב כזה, טיפול קוגניטיבי יכול להועיל או שזה לא רלוונטי וצריך רק תרופות?
מודה לכם 
לצפיה ב-'שימוש באקסטזי'
שימוש באקסטזי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2017 | 06:57
37
לרומן שלום
שאלות מאתגרות.... הינה כמה תשובות
1) אקסטזי זה מותג רחוב לכדורים שמכילים כל מיני חומרים, במקור היו אלו כדורי MDMA, אך עם הזמן התחילו להכיל בעיקר "ספידים" (אמפטמינים). אז קשה לדעת מה החבר שלך לקח.
2) בהנחה שהוא קיבל MDMA. יתכן מאד שנוצר שינוי בתפיסות עולם. שינוים אלו מדווחים על ידי אנשים כחיוביים לרוב. יש הרבה סיפורים של אנשים שבעקבות טריפ של MDMA (בעיקר כאשר נעשה בהדרכה מתאימה) שינו את החיים שלהם לטובה.
3) אני אישית הייתי מעורב במחקר מאד גדול אשר חקר את השימוש ב- MDMA בטיפול בפוסטטראומה. יש סרט דוקומנטרי בנושא שנקרא "טריפ של חמלה". התוצאות היו חיוביות לרוב.
4) סמים פסיכדלים יכולים לעורר מחלת נפש סמויה ואנו רואים הרבה מקרים כאלה (אם כי לאחרונה פורסם מחקר סטטיסטי שלא תמך בקשר זה בין שימוש בסמים פסיכדלים לבין מחלת הסכיזופרניה). כל פסיכיאטר יודע מניסיונו שמחלות נפש לעיתים מתחילות אחרי שימוש בסמים מסוג זה, כולל MDMA. 
5) ברור שחומרים יכולים לפעמים לגרום לנזק מוחי של ממש, בעיקר בכמויות גדולות 
6) שאלתך האם CBT יכול להועיל. יתכן שכן, אך תלוי באבחנה ובסיבה הרפואית שבעתיה נגרמו השינויים במחשבות. אני הייתי פונה קודם להערכה פסיכיאטרית ומתייעץ עם פסיכיאטר מומחה לגבי האבחנה ודרכי טיפול מומלצות.

שיהיה בריא
לצפיה ב-'טיפול CBT במקום תרופות'
טיפול CBT במקום תרופות
14/11/2017 | 15:20
1
91
שלום, אני סובל במשך שנים מדיכאונות ובעבר גם אובחנתי ע"י פסיכיאטר אחד כסובל ממאניה דיפרסיה. לקחתי תרופות במשך תקופה אך לא חשתי שיפור משמעותי במצבי. בשנה האחרונה הפסקתי על דעת עצמי לקחת את התרופות ולא הרגשתי החמרה במצבי. בסה"כ אני עובד ומתפקד. יש לי זוגיות ותכניות לחיים.
השאלה שלי, האם טיפול מסוג זה יכול לעזור לי עם התחושה החוזרת של חוסר חשק לפעול.
תודה מראש
לצפיה ב-'טיפול CBT במקום תרופות'
טיפול CBT במקום תרופות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 16:10
88
לגיא שלום. אני שמח לקורא שאתה מרגיש טוב כבר שנה ומאחל לך שתמשיך להרגיש כך. ולגוף שאלתך:
הפרעה דו קוטבית הינה מחלה שמגיע ב"התקפות". בין ההתקופות האדם יכול להרגיש טוב לחלוטין למשך חודשים או אפילו שנים. כאשר אדם לא ב"התקף", אז הוא יכול בעצם להרגיש ולתפקד באופן רגיל. 
הטיפול התרופתי מיועד לטפל בהתקפות המאניות או הדיכאוניות מחד גיסא ולשמש טיפול מונע מאידך.
העובדה שאתה מרגיש טוב בלי תרופות, יכולה להצביע על כך שכאת אתה במצב של רמיסיה (לא במצב של התקף). מצב זה יכול להימשך גם הרבה זמן. טיפול תרופתי במצב זה תפקידו להפחית את הסיכוי הסטטיסטי של חזרה של גל מאני או דיכאוני או לחלופין, למתן את עוצמתו גם אם הוא יגיע.
טיפולים תרופתיים להפרעה ביפולארית רחוקים מלהיות פתרון מצוין לבעיה.
ברור שקיימת גם אפשרות שהייתה טעות באבחנה, על כך אינני יכול להתחייחס.
טיפול CBT יכול מאד לעזור לך לשפר את איכות החיים שלך כרגע, במידה שיש בעיות כלשהן שדורשות טיפול. יש תכניות טיפול CBT להפרעה ביפולרית, אך הם בעיקר מתייחסים במסירת מידע אודות התופעה וזיהוי של סימנים מוקדמים. הם לא מהווים פתרון או "ריפוי" לבעיה.
אז... תתיעץ עם פסיכיאטר, כאשר האופציות הן להמשיך בלי תרופות ולראות מה קורה או לחזור לטיפול מניעתי.
מבחינת ה- CBT, תפנה לטיפול אם אתה מרגיש צורך כעת, לא לשם מניעת המחלה כי הסיכוי שזה יעבוד כך, הוא לא גדול.

לצפיה ב-'אף אחד לא מאמין לי'
אף אחד לא מאמין לי
12/11/2017 | 07:30
1
76
אני חושבת שיש לי בעיה קשה במראה האף שלי. אני רואה שהוא לא לגמרי סימטרי ושזה נורא.
אני חובת שהמראה החיצוני זה כרטיס הביקור של כל אחד ועוד יותר של אישה צעירה כמוני.
אני מאד מאד רוצה לעשות ניתוח פלסטי לתקן את הסתייה של האף. למעשה כבר עשיתי שלושה ניתוחים פלסטים אחרים והם לא ממש עוזרו כי התוצאה לא הייתה מספיק טובה, אבל אני לא רואה שום אופציה אחרת.
המנתח הפלסטי דורש ממני לעבור הערכה פסיכיאטרית לפני ניתוח נוסף וההורים שלי מסרבים בכל תוקף, הם אומרים שאני יפה גם כך ושבכלל לא מבינים על איזה סטיה אני מדברת. הם לא מאמינים לי שמראה הפנים שלי מעוות לחלוטין. הם רוצים שאלך לפסיכיאטר או לפסיכולוג ואפילו אמרו שאני צריכה לקחת טיפול תרופתי.
איך אפשר להסביר להם שהבעיה היא באמת קשה ושהפתרון צריך להיות תיקון המום הנוראי בפנים שלי?
לצפיה ב-'טיפול CBT בבעיות דימוי גוף'
טיפול CBT בבעיות דימוי גוף
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 16:04
42
עוקבת יקרה: תודה על פנייתך הרגשית כל כך. אני בטוח שעוקבים רבים בפורום סובלים מבעיה דומה ומתביישים לפנות.
התאור שאת נותנת לבעיות שלך, מבלי לעשות אבחון מהיר, רומז על אפשרות של קיום תופעה נפשית מכונה (BDD (Body dismorphic disorder
אנשים הסובלים מבעיה כזאת הם מאד מודאגים מפגמים קוסמטיים מזעריים ונותנים להם משמעות מאד קשה, כאילו שכל חייהם תלויים בקיום של אותה הסטיה המינמאלית במראה, סטיות שלעיתים אף אחד אחר לא רואה פרט לאדם שטוען שהסטייה קיימת.
אנשים הסובלים מבעיה כזאת מחפשים ניתוחים פלסטיים חוזרים ואף פעם לא מרוצים מהתוצאה. תוארו מקרים של התפרצות התפרצויות פסיכוזה לאחר אכזבה מתוצאות תיקון פלאסתי. זאת הסיבה שמנתחים פלסטיים מבקשים אישור פסיכולוגי או פסיכיאטרי במקרים של אנשים המבקשים ניתוחים פלסטיים חוזרים.
לצערי אני חייב לאכזב אותך בתשובתי, כי ממה שאת כותבת נראה ששווה לבדוק האם את סובלת מבעיה כזאת. אם כן, הטיפול  המתים הוא לא ניתוח פלסטי נוסף, אלא טיפול CBT טיפול שגם הוא לא תמיד מצליח ונדרש שיתוף פעולה מהמטופל.
אני מציע לך שתפני לבדיקה של פסיכולוג או פסיכיאטר כפי שהמנתח הפלסטי המליץ ותפעלי על פי עצותיו של אותו איש המקצוע.
בהצלחה ונסי לקבל את עצמך איך שאת. אני בטוח שאחרים אוהבים אותך בדיוק איך שאת.
לצפיה ב-'כיצד יודעים מי זה מטפל/ת CBT מוסמך/ת'
כיצד יודעים מי זה מטפל/ת CBT מוסמך/ת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 21:26
106
בהמשך לשאלות שקבלנו בפורום, ערכנו סרטון בנושא ושמנו בערוץ סרטוני היוטיוב של מרפאת היבטים
מוגש כשירות נוסף לציבור
לצפיה ב-'אירוע שאלות ותשובות בנושא דיכאון'
אירוע שאלות ותשובות בנושא דיכאון
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 21:03
102
היום, 5 נובמבר 2017,  התארחתי בפייסבוק של חברת קצ"ט ועניתי על שאלות בנושא של דיכאון. אותה חברת התרופות משווקת בדיקה גנטית להתאמת טיפול תרופתי פסיכיאטרי. נושא מעניין בפני עצמו.
מזמין את כל העוקבים בפורום הזה להציץ בשאלות ותשובות בפייסבוק של קצ"ט.
https://www.facebook.com/CTS.pharma/?rc=p

לצפיה ב-'מתוסכל שנים !!'
מתוסכל שנים !!
02/11/2017 | 13:36
1
95
לאחר שנים של סבל לאחרונה אני מרגיש שאני מאבד שפיות וחייב עזרה!
לאחר אין ספור ניתוחים עצמיים של מה רוצה לשנות ולשפר הגעתי למסקנה שאני צריך עזרה אבל אין לי מושג למי לפנות בשל מספר רב של בעיות שקיימות אצלי.
כגון: רגישות יתר, דיכאון, חרדה חברתית, חרדה מינית, דימוי נמוך, חוסר בטחון, חסימה רגשית.

אני מעדיף את הלבד בדכ בגלל הרגישות שגורמת לי לשים לב לכל פרט ופרט סביבי  ואני מנתח כל דבר סביבי (מתיש) ,חושש להיות בחברת אנשים כי לא יודע איך להתנהג או מה לומר, חרד לאינטימיות/זוגיות מעצם היותי גבר רגיש מאד ונפגע בצורה מוגזמת (הייתי בזוגיות בעבר), לא מרגיש "שווה" "ראוי", מצבי רוח משתנים, אין לי חברים כלל אז די בודד בחיי, ו"לב קר" במצבים שבהם צריך רגש.
אני מרגיש שכל אלה מכרסמים אותי מבפנים ואני לא יודע למי לפנות ומי בעצם ידע לטפל באותם בעיות שלי. אין לי ניסיון פסיכולוגי קודם. 
והשאלה האם קיים מטפל או טיפול שידע לתת מענה על כל אותם בעיות?!
הבנתי כי תהליך פסיכולוגי cbt הוא תהליך ממוקד מקוצר ומעשי אך האם זה יתאים לי?
או שמה אצטרך לבחור בתהליך הפסיכולוגי הרגיל והארוך?
או משהו אחר?
לצפיה ב-'CBT של בעיות נפשיות מורכבות'
CBT של בעיות נפשיות מורכבות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 07:50
94
תוןדה ללאן3 על פנייתך המרגשת. היה מאד עצוב לקרוא את מידת הסבל שלך
אכן אין ספק שהינך זקוק לטיפול נפשי. CBT יכול להיות אופציה מצוינת, אך לאור מורכבות הבעיות שאתה מציג, על צתפה לטיפול קצר במיוחד. 
נראה שהבעיות המרובות שלך קשורות למחשבות ליבה שיש לך אודות עצמך. ב- CBT אנו קוראים לזה "סכמות". למשל אם אדם חושב שהוא "פגום" וחסר יכולת להשתפר, זה יכול להביא לשורה של תסמינים והתנהגויות שגורמות לסבל, או אם אדם חושב שהוא "חלש ופגיע" וחושב שהעולם הוא "מקום מאד אכזר ומסוכן", אז גם זה יכול להביא אותו לבחור באופן לא מודע בדפוסי התמודדות של המנעות במגוון תחומים.
ב- CBT "עמוק" חוטרים לגלות את אותן אמונות הליבה ואמונות היסוד ועובדים עליהן על ידיהעמדתן במבחן או עבודה על המקורות של אותן הסכמות בילדות המוקדמת. זאת באמצעות דמיון והתערבויות חוויתיות אחרות.
הטיפול היעיל ביותר מתוך תחום ה- CBT לבעיות מורכבות נקרא "טיפול ממוקד סכמות" ויש מטפלי CBT שהתמחו בטיפול מסוג זה בנוסף להכשרה שלהם ב- CBT "הרגיל".
גם במרפאתנו יש מטפלים מומחים בתחום זה של טיפול. באוניברסיטת בר אילן עורכים מחקרים בתחום הזה, פרופסור אשכול רפאלי וד"ר עופר פלד. 
זה תהליך לא ממש קצר, אך יש תקווה רבה לשינוי ולשיפור.

לצפיה ב-'נוירופידבק כטיפול משלים'
נוירופידבק כטיפול משלים
31/10/2017 | 18:39
2
41
שלום,
אני בטיפול CBT מספר חודשים וחל שיפור ניכר במצבי.
יחד עם זאת, חשבתי במקביל לנסות גם טיפול טבעי בנוירו-פידבק.
האם ידועה יעילות/אי יעילות של הנוירופידבק בOCD ?
תודה.
לצפיה ב-'שילוב של CBT עם נוירופדבק'
שילוב של CBT עם נוירופדבק
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2017 | 19:40
1
52
 לאלמוג שלום
שאלה מצוינת.לצערי התשובה שלי היא שאני לא יודע ולא רוצה סתם לענות.
הכתובת לשאול את השאלה הוא המטפל שעובד בנוירופדבק. זאת שיטה לא כל כך שכיחה עדיין והמטפלים שיודעים עליה הם המטפלים שעוסקים בה בפועל.
עקרונית לא נראה לי שזה יפריע, אך השאלה האם צריך את זה?
נראה לי הגיוני להתחיל ב- CBT ולראות מה השפעת הטיפול לפני שתשלב טיפול נוסף שדורש מאמץ רב מאד.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך הכנה'
תודה רבה על תשובתך הכנה
31/10/2017 | 20:35
24
לפי המטפל נוירופידבק- זה לא יפריע בשילוב CBT, אך יש לי שאלה נוספת- אני נוטל תרופת לוסטרל 200 מג ,דבר שלא יידעתי את אותו המטפל, האם זה הכרחי בעינייך?

כמובן שמטפל ה-CBT יודע על נטילת הכדורים והטיפול מולו מציל חיים.

תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו