לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
62886,288 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הפרעת אישיות סכיזואידית'
הפרעת אישיות סכיזואידית
17/07/2018 | 13:55
4
האם CBT עוזר לטפל בהפרעה הזאת?
הבנתי שזה הפרעה די קשה והיא לכל החיים ולא פשוט לטפל בה, האם הטיפול CBT יכול לעזור?
לצפיה ב-'cbt או act'
cbt או act
16/07/2018 | 17:11
2
7
שלום אני מתמודד עם ocd כבר שנים, ואכן אני מצליח לעזור לעצמי בעיקר באופן עצמאי אם כי קיבלתי קצת גם ייעוץ מקצועי, אני מעוניין ללכת למטפל על מנת לשדרג את הכלים שברשותי, שמעתי על שיטה חדשה שנקראת act  שזה הגל השלישי של cbt ,מה שכן אין הרבה מטפלים שמתמחים בact,ואין אותם דרך קופות החולים מה שגורם לזה להיות קצת יקר, שאלתי היא האם act זה עדיין בחיתולים , ולא בטוח שהוא יעיל לocd ,וללכת למטפל cbt  או שכדאי להשקיע וזה שידרוג רציני לcbt הקלאסי?
לצפיה ב-'ACT for OCD'
ACT for OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 17:17
1
6
טיפול ACT הוא פיתוח מה- CBT. לרוב לא מהווה התמחות בפני עצמה, אלא שמטפלי CBT לומדים גם כלים של ACT. הגישה הזאת נחקרה ויש עדיויות ליעילותה.
מצאתי בשבילך מאמר שבודק מחקרים השוואתיים בין ACT לבין CBT. מאמר שפורסם ב- 2014. ניתן למצוא אותו בקישור  הזה המסקנות שלו באנגלית הן:\
Abstract
Acceptance and Commitment therapy (ACT) has attracted a lot of interest during the last 10-15 years with a strong increase of the number of randomized controlled trials (RCTs). The present review and meta-analysis includes 60 RCTs (4234 participants) on psychiatric disorders, somatic disorders, and stress at work. The mean effect size across all comparisons was small (0.42). Compared to the Öst (2008) meta-analysis there was no significant improvement in methodological quality and deterioration in effect size (from 0.68). When ACT was compared to various forms of cognitive or behavioral treatments a small and non-significant effect size of 0.16 was obtained. An evidence-base evaluation showed that ACT is not yet well-established for any disorder. It is probably efficacious for chronic pain and tinnitus, possibly efficacious for depression, psychotic symptoms, OCD, mixed anxiety, drug abuse, and stress at work, and experimental for the remaining disorders.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
16/07/2018 | 17:39
4
האם זה אומר אז שכל פסיכוולוג מומחה cbt למד את הכלים של act? כי אני מעוניין להיעזר בפסיכולוג מומחה cbt וגם act.
בנוסף תודה על המסקנות של המחקר אך לצערי אין באפשרותי לתרגם זאת ,אשמח אם מישהו מהפורום יוכל לתרגם.

לצפיה ב-'טיפול התנהגותי ב-OCD ושינוי תפקוד המוח'
טיפול התנהגותי ב-OCD ושינוי תפקוד המוח
14/07/2018 | 22:47
3
13
שלום רב,

נאמר שטיפול התנהגותי מוצלח ב-OCD (חשיפה ומניעת תגובה) מביא לנרמול אזורים במוח שקשורים ב-OCD ומפחית פעילות יתר באזורים אלו.

שאלתי היא- במידה ולחולה OCD יש מספר סוגים כמו טקסי ניקיון וטקסי בדיקה, האם הכחדת סוג אחד של אוסידי כמו טקסי ניקיון יביא גם לשיפור בתחום אחר של אוסידי למשל טקסי בדיקה אצל אותו האדם מאחר ומתבצע הפחתת פעילות יתר באזור המוח שאחראי על אוסידי? 
מצד שני הבנתי שלפי התאוריה ההתנהגותית כל תחום של אוסידי אצל אותו אדם זה בעצם התניה אחרת...וחשיפה ישירה עם מניעת תגובה לאותו תחום של אוסידי יביא לשיפור רק בתחום בו מתבצעות החשיפות.

אשמח לדעתך

בתודה
לצפיה ב-'טיפול CBT בתסמיני OCD מרובים'
טיפול CBT בתסמיני OCD מרובים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 08:57
2
51
ל-gameboy4 תודה על שאלתך החשובה והמאתגרת.
אחלק את תשובתי לשני חלקים.
1) לגבי השפעת הטיפול הקוגניטיבי התנהגות על מבנה המח. יש כל מיני ממצאים ותאירויות, אך אני בין הספקנים שכל המידע הרב הזה רלוונטי ותקף כאשר מדובר על מקרה בודד. היום אופנתי לייחס כל "ידע" לתפקוד המח ולתבל כל מאמר אם תמונות יפות וצבעוניות. לצערי המח האנושי הוא מאד מאד מורכב ועדיין רב הנסתר על הנגלה. אם או בלי ממצאים מוחיים, טיפול CBT ב- OCD הוא יעיל בחלק של המקרים.
2) האם טיפול באובססיה או בקומפולסיה אחת תביא לשיפור יתר הקומפולסיות או האובססיות. קרוב לודאי שלא. ההשפעה היא חלקית מעצם היכירות עם המודל והגברת האמונה במודל והגברת תחושת מסוגלות עצמית לגבי היכולת להתגבר על הבעיות. אך נדרשת חשיפה ספציפית לכל אובססיה או קומפולסיה. גם בזמן הטיפול עצמו וגם לאורך כל החיים. לצערי אינני מאמין שאנו "מרפאים" OCD ולכן ימשיכו ויתעוררו תופעות חדשות לאורך השנים. תופעות שידרשו חשיפות נוספות.
החשיפה ומניעת תגובה צריכה להיות דרך חיים של אדם הסובל מ- OCD כדי "להרוג אותם כאשר הם קטנים", כמו שמסופר בבדיחה.
לצפיה ב-'כלומר?'
כלומר?
15/07/2018 | 18:49
1
9
כלומר מניסיונך אין השפעה ישירה של הכחדת אובססיה אחת על הכחדת אובססיה אחרת? אלא פשוט מדובר בכך שהמטופל לומד ליישם את אותם כללים של מניעת תגובה על כל סוגי האובססיות שהוא סובל מהן?

בנוסף, מניסיונך בטיפול באוסידי אתה רואה הצלחות בטווח הארוך במקרים קשים? מניסיונך המטופלים באוסידי נזקקים לטיפול תרופתי קבוע לטווח הארוך גם לאחר טיפול התנהגותי?

בתודה
לצפיה ב-'cbt - ocd'
cbt - ocd
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 17:13
5
שאלה ראשונה: אכן יש השפעה מועטה. ההשפעה היא כללית בכך שהאדם מתחיל להבין את המודל הטיפולי וסומך עליו ככלי לשיפור עצמי, אך מקובל שכל חרדה דורשת השקעה ספציפית של חשיפה ומניעת תגובה.
שאלה מס' 2 אכן, CBT מתבסס על למידה. מטופלים (ויתכן המח של המטופלים) לומדים ליישם את הכלים יותר ויותר יעיל ומהר ככל שחולף הזמן. 
שאלה מס' 3. מניסיוני ומהספרות קיימות הצלחות בטווח ארוך במקרים קשים.
שאלה מס' 4 מניסיוני מקרים קשים של OCD רצוי שיקבלו גם טיפול תרופתי, אך יתכן שזה תוצאה של השפעות של תהליך הלמידה שלי כפסיכיאטר במהלך ההתמחות ולאחריה.
לצפיה ב-'טיפול CBT בצפון'
טיפול CBT בצפון
06/07/2018 | 04:46
1
19
אנחנו חיפשנו עבור הילד הקטן שלנו טיפול רגשי לילדים בחיפה
ומצאנו את מרכז CBT- קליניקת מומחים לטיפול פסיכולוגי בחיפה
והם איבחנו את הבעיה הרגשית של הילד ובעזרת המון סבלנות ומיומנות של הצוות יש שיפור ממש משמעותי ומועיל ביותר.
לצפיה ב-'המלצה לטיפול CBT רגשי בחיפה'
המלצה לטיפול CBT רגשי בחיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 10:47
13
תודה על המידע שאת מוסרת לחברי הפורום, נשמח לקבל פרטים נוספים אודות אותו המרכז לידיעת חברי הפורום.

לצפיה ב-'המלצות למטפלת'
המלצות למטפלת
02/07/2018 | 10:15
1
28
מחפשת מטפלת (בדגש על אישה) מומלצת מאזור השפלה-דרום (יבנה,רחובות,אשדוד, אשקלון)
לטיפול בחרדות קשות עקב התעלפויות חוזרות
אשמח לעזרתכם. 
לצפיה ב-'מטפל CBT ביבנה'
מטפל CBT ביבנה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 13:50
20
תודה על פנייתך לאתר. ממליץ על תמר פלתיאל בנס ציונה, באופן פרטי או המרפאה לבריאות הנפש ביבנה, באופן ציבורי. במרפאה זאת מתקיים טיפול CBT ללא תשלום

לצפיה ב-'טיפול CBT'
טיפול CBT
19/06/2018 | 13:24
1
55

האם ידוע למי מגיע דרך המושלם (בתעריף של הקופה)את הזכות לטיפול CBT רק לילדים עד 18 או לכל מבוטח?
לצפיה ב-'טיפול CBT בקופות החולים'
טיפול CBT בקופות החולים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 17:47
42
לדפי שלום
תודה על שאלתך החשובה
קופות החולים לא מספקות אישור נפרד לטיפול CBT. טיפול CBT הוא סוג של טיפול נפשי - פסיכותרפיה. מי שקובע את סוג הטיפול הוא הגורם המטפל.
קופות החולים מספקות שירות למבוטחיה דרך מרפאות ציבוריות ללא תשלום או דרך מטפלים שבהסדר שבכל קופה יש רשימה.
אז למעשה את צריכה לקבל הפניה לפסיכותרפיה למרפאה ציבורית (תור המתנה לפעמים של כמה חודשים) או לעשות שופינג בין המטפלים שבהסדר של הקופות ולברר למי יש הסמכה לטיפול CBT. 

בהצלחה
לצפיה ב-'המלצות למטפלת במרכז'
המלצות למטפלת במרכז
18/06/2018 | 08:51
1
50
שלום רב,מחפשת המלצה למטפלת CBT לבחור בן 30 באזור רמת גן

לצפיה ב-'מטפל CBT'
מטפל CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 17:49
34
לדפי שלום, תודה על שאלתך

אפשר למצוא רשימה של המטפלים המסומכים ל- CBT באתר של האיגוד לטיפול התנהגותי קוגניטיבי 
למרפאת היבטים יש את סניף הראשי מול שרונה בל אביב, ליד בית קלקא, קרוב לעזריאלי, זה לא רחוק מרמת גן.

בהצלחה
לצפיה ב-'טיפול לילדה בת 8'
טיפול לילדה בת 8
17/06/2018 | 08:14
1
22
שלום
אני מנסה לבדוק בשלב הראשון האם זה סוג טיפול שמתאים לה, ביטחון עצמי נמוך, התקפי זעם, ילדת שחור לבן..
ואם כן איך אני מוצאת מטפלים באיזור משגב? 
תודה
לצפיה ב-'טיפול בCBT לילדים'
טיפול בCBT לילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 11:55
19
שלום לילי ותודה על פנייתך לפורום.
יפול CBT בהחלט יכול להתאים לילדה בת 8. הטיפול הוא מובנה ומותאם לעבודה עם ילדים. את יכולה לחפש באלפון של איט"ה למצוא מטפלי CBT באזור משגב.
בהצלחה
לצפיה ב-'לימודי cbt בוינגייט'
לימודי cbt בוינגייט
13/06/2018 | 16:15
1
17
היי, 
מישהו מכיר או שמע על הקורס ויודע להגיד אם הוא רציני?
לצפיה ב-'קורס LICBT'
קורס LICBT
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 14:05
19
השאלה מה כוונתך ב"לימודי CBT".
הקורס בווינגייט מיועד ללמד אנשים ללא רקע או תעודות מקצועיות שיטה של טיפול CBT בכוחות עצמם. זאת שיטה שמקובלת בארצות מסוימות בחו"ל. במרפאות ציבוריות גדולות מעסיקים אנשים שלמדו קורס כזה של CBT בעצימות נמוכה כחלק מצוות העובדים של המרפאה ותחת פקוח של אנשי המקצוע. זה סוג של "עוזר CBT" או :"כח עזר ב- CBT". כל המחקרים מראים ש- CBT יכול להיות מאד יעל כטיפול עצמי. בישראל משרד הבריאות או קופות החולים לא השכילו לעבוד בצורה רציונאלית וממלא אין להם כח אדם ולא ידע של ממש, אז שיטות טיפול מסוג זה לא מופעלות.
בוינגייט ועוד אוזה מכללה או שתיים החליטו ללמד בכל זאת CBT לאנשים לא מקצועים ולתת תעודה של כביכול CBT בעצימות נמוכה. המטרה האמיתית היא למכור את הקורס לאנשים שרוצים להיות מטפלים אך לא למדו באוניברסיטאות. זה קורה כי אין בישראל חוק לפסיכותרפיה.
אז... אם את/ה איש מקצוע שלמד מקצוע טיפולי באוניברסיטה, הקורס הזה הוא ממש לא רציני וכדאי לך לפנות לאחד הקורסים המאושרים על ידי האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. אם את/ה לא מה שמכונה "איש מקוצע" עם תעודות אקדמיות, מציע ללכת ללמוד באוניברסיטה קודם ולא ללמוד בווינגייט. אם את/ה מתעניין ב- CBT להשכלה כללית, אז אולי שווה לך.
אני באופן אישי מאד מאד מתנגד לעתם הקיום של הקורס הזה כי זה פתח לזילות ה- CBT ולהכשרת אנשים לטיפול בהפרעות נפש קשות, מבלי שיש כל בסיס או ידע מתאימים. את יכולה לראות סרטון בנושא באתר היויוב של היבטים.
לצפיה ב-'יעוץ ליעילות cbt לחרדה חברתית קשה'
יעוץ ליעילות cbt לחרדה חברתית קשה
12/06/2018 | 03:51
1
57

שלום אני בן 24. מגיל 15 אני סובל מחרדה חברתית שהלכה והחריפה והיום אני במצב שלא יוצא מהבית כמעט וישן רוב היום.אני יודע שהטיפול cbt אמור להיות הכי יעיל לפתרון הבעיה, רק שאני מאוד מאוד מסופק אם אפשרי בכלל לשנות צורת חשיבה של 9 שנים מחיי הבוגרים בטיפול של כמה חודשים.אני מרגיש שאם אני ישנה את צורת החשיבה הרגילה שלי אז אני בעצם "לא חושב נכון" ומוריד מעצמי מנגנון הגנה שיכולים לתחמן אותי ולדפוק אותי אם אני לא יחשוב בצורה ההגנתית והשלילית שאני רגיל לחשוב. אני מרגיש שזה חזק ממני ואני בספק גדול אם הטיפול יצליח.

אשמח ממשהוא שהיה במצב שלי ועבר טיפול cbt לדעת אם זה הצליח לו ואם הוא יצא מהבעיה לגמרי לחיים חופשיים ומאושרים.

גם אשמח לשמוע חוות דעת של המטפל שאחראי לפורום הזה.

תודה רבה

לצפיה ב-'הטיפול לא יעזור/לא יכול לעזור'
הטיפול לא יעזור/לא יכול לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 13:53
52
תודה שפנית לפורום
נקווה שתקבל התייחסויות מעוקבי הפורום עם בעיה דומה.
לצפיה ב-'איך מטפלים? '
איך מטפלים?
11/06/2018 | 15:00
3
49
שלום, אני מניחה שהשאלה נשאלה כבר בעבר, אבל אני מודה שאני מתעצלת לחפש...
רציתי לדעת איך מתבצע הטיפול? האם זה דומה לפגישות עם "קואוצ'ר" שנותן לי תרגילים (למשל- לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמי שאני יפה ומוצלחת)?
אני הולכת כבר שנה בערך לטיפול רגיל (פסיכודינאמי ?) ותהיתי ביחד עם הפסיכולוגית אם לא יתאים לי סוג אחר של טיפול. 
אובחנתי עם דיסתימיה אבל אני חושבת שהדיכאון שלי נובע מהערכה עצמית נמוכה ולא להיפך כפי שהדיסתימיה מציעה. אני לוקחת כרגע פרוזאק, במינון של 40 מ"ג בימים האחרונים. לא מורגש שינוי כלשהו. 

לצפיה ב-'טיפול CBT'
טיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 17:09
2
54
תודה על הפנייה. את לא צריכה לחפש רחוק, צפי בסרטון שמופיע בפורום הזה.
קאוצ'רים אינם מטפלים. הם משתמשים בכלים מה- CBT, אך אינם אמורים לטפל באנשים עם בעיות רגשיות, בטח שלא עם דיכאון. אם הם עושים זאת זה מאד לא ראוי.
CBT הינו צורה של טיפול נפשי שמבוצע על ידי מטפלים מוסמכים שלמדו את הנושא לאחר סיום לימודים אמקדמים במקצוע טיפולי, לרוב בתואר שני. הטיפול מתקיים על ידי פגישות שבועיות שבהם מנסים להבין את בעיות המטופל בשלב ראשון ובשלב שני עובדים על שינוי אמונותיו וההרגלים ההתנהגותיים שלו. הטיפול אכן דורש תרגול בין הפגישות, אך לא תרגילים מהסוג שאת מזכירה. התרגול נובע מתוך הבנת הבעיה וקביעת הדרכים לבדיקת מידת האמת של האמונות שלנו על עצמנו ועל העולם. בטיפול בדיכאון יש לרוב גם מרכיב התנהגותי של בניית תכנית של הגברת הפעילות באופן כללי.
פרטים נוספים בסרטונים שבערוץ היוטיוב שלנו בסרט הסבר על CBT המופיע בפורום הנוכחי.
ניתן לנסות לבצע טיפול בעזרת ספרים או אתרים לטיפול עצמי. בין הספרים המומלצים ביותר נמצא הספר "בוחרים להרגיש טוב" של דיוויד בורנס.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני אחפש את הסרטונים'
אני אחפש את הסרטונים
12/06/2018 | 14:53
1
11
תודה על התגובה
לצפיה ב-'ערוץ יוטיוב של מרפאת היבטים'
ערוץ יוטיוב של מרפאת היבטים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 14:07
15
נשמח לקבל משוב על הסרטונים השונים.

תודה

לצפיה ב-'חיפוש אחר מטפל '
חיפוש אחר מטפל
09/06/2018 | 18:41
1
52
מחפש הדרכה פרטנית למיינדפולנס. סובל מהפרעת חרדה קשה , דכאון ואו סידי מחשבתי . אני במצוקה גדולה שמחייבת עוד כיוון טיפולי. נא להשאיר הודעה בפרטי

תודה
לצפיה ב-'מחפש מטפל'
מחפש מטפל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 21:01
42
באיזה איר אתה מחפש? במרכז הארץ?
לצפיה ב-'אספרגרית ואוסידי'
אספרגרית ואוסידי
03/06/2018 | 17:19
1
35
היי אני בעצמי מתחום הטיפולי, תואר ראשון בשירותי אנוש ופסיכולוגיה, שני בחינוך ותעודת אימון אישי. אני מאמנת מטופלות פריון וחולות אנדו, ובעצמי מטופלת בcbt עקב אספרגר שאובחן רשמית בגיל מאוחר , לפני כן אובחן ocd. לאחרונה קרו הרבה שינויים דראסטיים שהחמירו את בOCD והרגשתי שאני מפחדת לצאת מהבית. חידשתי את הcbt וכמובן שזה עולם אחר מבחינת ההרגשה .. עדיין יש פחד אבל כבר אין טקסים נילווים ומצאנו דרכים יחד דרך לווסת את החושים כי במקביל אני מנהלת תכנית קהילתית ואני מן הסתם מול ועם אנשים. אני מרגישה דיסוננס שאני גם מאמנת וגם יוצרת קהילות ומצד שני איפשהו על הספקטרום. מצד אחד מרגישה גאווה ושאני מצליחה לשנות את דרכי החברה ומצד שני אני תוהה אם היותי כזאת לא משפיע על המקצועיות. המטפל שלי צחק ואמר לי שרופאים ופסיכולוגים בעצמם מטופלים אצל פסיכולוג ואני יכולה להיות רגועה ודווקא הראייה האחרת שלי משחקת לטובתי. מה אתה חושב?
לצפיה ב-'מטפלים כמטופלי CBT'
מטפלים כמטופלי CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2018 | 17:54
25
תודה רבה רבה על ששיתפת אותנו בסיפורך. יש לי רק דבר אחד קטן להגיד לך. המטפל שלך צודק באלף אחוז.
בזמנו היה אפילו חובה שכל פסיכותרפיסטי יעבור טיפול בעצמו. וגם אם זה לא חובה יהיה ממש נדיר למצוא מטפל שלא היה מטופל, או שאפילו נמצא בטיפול אישי באופן קבוע.
את יכולה רק להתגאות בעצמך ובעבודתך הברוכה!!!

זה כבוד גדול להיות מודע שיש בעיה ושזקוקים לעזרה, ללכת לעזרה וכמו במקרה שלך גם לנצל את הטיפול על ידי עבודה עצמית קשה ופוריה. פשוט כל הכבוד!
לצפיה ב-'טיפול cbt למי שמאבחן עם סכיזופרניה ו גם ocd'
טיפול cbt למי שמאבחן עם סכיזופרניה ו גם ocd
28/05/2018 | 06:26
1
81
שמעתי מפסיכאטרים שטיפול cbt אינו יעיל למי שמתמדד עם סכיזופרניה וocd ביחד.
האם זה נכון ואם כן איזה טיפול ממלץ למי שמאבחן עם שתי האבחנות יחדיו?
לצפיה ב-'טיפול ב- OCD יחד עם סכיזופרניה'
טיפול ב- OCD יחד עם סכיזופרניה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2018 | 19:09
56
אכן מקרים כאלה הם קשים לטיפול, אך אפשר לנסות, יש מקרים שאולי קצת עוזר. 

אפשר לנסות את הטיפול במסגרת של טיפול יום במסגרות ציבוריות ואולי שם הטיפול יכול להיות יותר שלם

לצפיה ב-'הדגמת טיפול CBT - הטיפול של הדס מתקדם'
הדגמת טיפול CBT - הטיפול של הדס מתקדם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 11:51
93
עקבו אחרי סדרת "מתחברת" שמאר הדגמת טיפול CBT דרך סיפורה של הדס, אישה צעירה השרויה בדיכאון לאחר לידת ילד (לא דיכאון אחרי לידה)
לצפיה ב-'טיפול CBT להשמנה -המלצה'
טיפול CBT להשמנה -המלצה
22/04/2018 | 11:38
3
50

כל ילדותי נחשבתי ילדה שמנמנה, מכיתה א' אני זוכרת את עצמי מרגישה שמנה ולא כמו כולם, מעדיפה לשבת על הספסל בהפסקות, להתנדב ולהיות הילדה שעומדת ומגלגלת בחבל ובכללי שנאתי משחקי חברה עם פעילות גופנית, העדפתי לקרוא ספרים, ללמוד ואכן הייתי ילדה חרוצה ומקובלת אבל "פדלאה".
בגיל 17 הגעתי למשקל גבוהה של 105 קילו "תפסתי את עצמי בידיים"  וירדתי 40 קילו. מאז ועד היום (בת  28 ללא לידות או שינויים הורמונליים קיצוניים) עליתי את כולם, ירדתי שוב, עליתי שוב וירדתי שוב. בקיצור מי שסובל מעודף משקל מכיר את ההרגשה, "יו-יו" , נסיתי דיאטות טובות ומאוזנות יותר  כאלה ופחות. (דיאטן של קופ"ח, קבוצת חלי ממן, קבוצת שומרי משקל, 17 הימים) אני מצליחה לרדת מספר גדול של קילוגרמים נכנסת לכושר אבל לאחר שנה – שנתיים נשברת ומתחילה לעלות שוב, וחוזר חלילה...אני יודעת שאני רק גורמת נזקים לגוף עם השינויים האלה, חילוף החומרים שלי נפגע ומדיאטה לדיאטה הכל קשה יותר.
אוכל- הפך אצלי לדבר כ"כ אהוב ואוייב באותו נשימה, יחסי האהבה שנאה שלי אליו מתחלפים כל כמה ימים, אין יום שעובר בלי המצפון שמהדהד לי בנפש, בתקופות של עליה במשקל אני נופלת לתחושות של חוסר אונים, יאוש, האשמה עצמית, תחושות שליליות בקשר לעצמי. אני  יודעת שמשקל לא מגדיר את האישיות והבנאדם. התחושות נובעות בעיקר מהדרך במבט מלמעלה שאני לא מצליחה. אני לא מצליחה לעלות על דרך המלך לתקופה ארוכה (בדגש על תקופה ארוכה) בכל מה שנוגע לתזונה ומשקל.
הראיה שלי בקשר למראה ולמשקל מאוד ביקורתית , מאמרות ששמעתי בילדות ומאמא שהיתה ביקורתית לנושא (היום אני מבינה כמה היא דאגה לי מצד אחד ומצד שני הרסה בי חלקים (היא אמא מדהימה!!!! זה לא סותר))
אפשר לומר שנושא המשקל והאוכל מעסיקים אותי הרבה ומשפיעים עליי על המצב רוח, על הערך העצמי שלי ועל דפוסי ההתנהגות שלי, מגיל קטן אני מרגישה שמנה גם שאני מרזה והמח לא מצליח לעשות שינוי תפסיה אמיתי מבפנים , החלום להיות רזה קיים מכיתה א' ועד היום ולא מתגשם לצערי.
החלטתי אחת ולתמיד לנסות לפתור את הבעיה מהעומק, ולנסות טיפול קבוצתי או אישי בשיטת   טיפול קוגנטיבי התנהגותי   CBT להבין את המניעים והתחושות הפסיכולוגיות מאחורי כל הנושא הזה.
במקביל התחלתי בדיקות איזון הורמנלי וחילוף חומרים ע"י אנדרקולוגית.

אשמח להמלצה על קבוצה/מטפל/ת מומלץ (עדיף עם הסדר קופ"ח מכבי)

לצפיה ב-'אכילה רגשית CBT'
אכילה רגשית CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 18:59
1
44
ליעל שלום
תודה על פנייתך לפורום
אבקש מגילה פז, המומחית שלנו לאכילה רגשית שתענה על פנייתך

תודה
לצפיה ב-'האם היא ענתה לה? נשמח לראות את העצה שלה '
האם היא ענתה לה? נשמח לראות את העצה שלה
03/05/2018 | 11:39
15
לצפיה ב-'טיפול CBT להשמנה'
טיפול CBT להשמנה
05/05/2018 | 00:21
41
יעל שבת שלום, ראשית אני מברכת אתך על הפנייה אלינו ועל השיתוף הכנה. נראה כי אוכל מנהל את חייך, לאורך שנים וזה אומר כי למדת , לאורך השנים, שאוכל הוא "תרופה" טובה למצבים רגשיים לא נעימים. כלומר בכל עוררות רגשית לא נעימה, כתוצאה מאירוע מסויים,  פנית לאוכל ואז הייתה הרגעה זמנית. המח למד לקשר בין אכילה לעוררות רגשית. לרוב אחרי אכילה מרובה, ישנה שוב עוררות רגשית והפעם היא קשורה לאכילה - אשמה, בושה. רגשות אלו, אשר לרוב קשים להכלה שוב מקבלים כיסוי מלאכותי, בצורת אוכל. וכך חוזר חלילה. כך נוצר "פלונטר" שבו עוררות רגשית מובילה לאכילה והאכילה בעצמה, מובילה שוב לעוררות רגשית וחוזר חלילה. מאחר ואוכל הוא חלק מחיינו, ואין לנו שום אפשרות להימנע מלאכול, חשוב  ללמוד איך לנתק את הקשר בין אכילה לרגשות. זה אומר, ללמוד לחזור למצב הקישור הנכון שבו תחושת רעב מעוררת פנייה לאוכל ואילו רגשות לא נעימים המתעוררים ממחשבות או אמונות שגויות, כתוצאה מאירועים שאת חווה, יקבלו טיפול אחר ולא אוכל.  זה מדבר אלייך? 
לצפיה ב-'"מתחברת", סדרת הדגמת טיפול CBT'
"מתחברת", סדרת הדגמת טיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 19:38
1
52
מרפאת היבטים משיקה בשבועות אחרונים סדרת הדגמה של טיפול CBT במקרה של דיכאון.
מדובר על "הדס" שבחודשים אחרונים חשה דיכאון. בתחילת הסדרה היא מספרת על בעיותיה ועל פחדיה לפנות לטיפול. בהמשך היא מנסה לעזור לעצמה על ידי עצות שקוראת בכל מיני מגזינים ותכניות ארוח. בפרק שלוש היא מתקשרת לבדוק אפשרות של פניה לטיפול 
בפרקים הבאים תתחיל את הטיפול, נערוך ישיבות צוות על בעיותיה ונלווה את התהליך מתחילתו עד סופו.
שווה לעקוב אחרי הסדרה, גם ליהנות מהמשחק הנהדר של ענת דובוסרסקי וגם לקבל "טעימה" מטיפול CBT כפי שמתקיים בחדר הטיפולים הסגור.
אפשר לעקוב אחרי הסדרה בעמוד הפייסבוק של היבטים או דרך ערוץ הסרטונים של היבטים ביוטיוב
לצפיה ב-'הדס הגיעה לטיפול CBT אחרי כל ההתלבטויות'
הדס הגיעה לטיפול CBT אחרי כל ההתלבטויות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 13:36
45
חדשות טובות להדס. לאחר כל ההתלבטויות היא הגיע לפגישת CBT הראשונה. יובל זכה לכבוד לטפל בה.
לצפיה ב-'איך מתעלמים מהסובב אותך ?'
איך מתעלמים מהסובב אותך ?
05/04/2018 | 22:20
3
95
רקע קצר -
יש לי תסמונת טוראט ברמה בינונית/קשה, שמלווה בסימפטומים של קולות מאד מאד חזקים/צעקות.
לפעמים מאד קשה להתמודד עם זה בחברה, ואנשים זורקים מבטים...
גם הליכה ברחוב היא לא דבר פשוט עבורי. 
עשיתי וניסיתי את כל הטיפולים האפשריים ללא הצלחה בשיפור הסימפטומים. 
אני מנסה לסגל לעצמי גישה של (סליחה על הבוטות) "על הזין הכל" וקרקוע עצמי חזק.  שלא משנה מה קורה או מה תהיה תגובת הסביבה אני מקורקע, יש לי קרקע יציבה מתחת לרגליים ולא משנה מה יגידו...  לא משנה מה קורה בחוץ מה שממשנה הוא מה שקורה בפנים בתוך הראש.  אני בשלי...
אשמח לשמוע עצות איך אפשר להתמודד עם זה בצורה טובה יותר. 
לצפיה ב-'תסמונת טוראט'
תסמונת טוראט
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 17:25
46
תסצמונת טוראט מטופלת לרוב על ידי נוירולוגיים באופן תרופתי. אני מניח שניסית טיפולים ולא עזרו, לכן החלטתה לתת דרור לצורך הקשור בהפרעה.
מבחינת CBT אין יותר מידי  מה לעשות. הטיפול יכול לעזור להתמודדות עם הבעיה כמו להתמודדות עם כל בעיה. מה הרגשות שזה מעורר, מה המחשבות שיש לאדם על עצמו וכדומה. טיפול לא ספציפי.
בנוסף לכך טסמונת טוראט לעיתים קרובות מלווה בתופעות OCD. כאן ה- CBT יכול לעזור באופן ספציפי.
אז... אינני איש בשורה עבורך. אני בטוח שאתה עושה את הכי טוב שאתה יכול. אם לא ניסית עד כה טיפולים פסיכוכולוגיים כדוגמאת CBT, זה יכול לעזור קצת, כמפורט לעיל.
בהצלחה

לצפיה ב-'טיפול התנהגותי לטיקים'
טיפול התנהגותי לטיקים
09/04/2018 | 17:43
33
שלום רב, מלבד הטיפול הקוגניטיבי שאתה מבצע - שינוי התפיסות לגבי הטיקים או שינוי ההתיחסות לחשיבות שאחרים מייחסים לטיקים, האם ניסית טיפול התנהגותי ספציפי לטיקים?
קיימים מספר פרוטוקולים שעובדים לפיהם במרפאות טיקים. אולי שווה לך לבדוק.
לצפיה ב-'יכול להיות שמדובר בעבודה עצמית ופשוט מאוד- תרגול'
יכול להיות שמדובר בעבודה עצמית ופשוט מאוד- תרגול
10/04/2018 | 11:22
39
לאחר שטיפולים לא עזרו, הגישה שאתה מסגל לעצמך היא מצוינת!
היא עניין של עבודה עצמית, תרגול, משוב על עצמך.
איך?
תעבור מבעוד מועד בראשך או אפילו בכתיבה על הסיטואציות הצפויות להיות שאתה יוצא למקום מסוים
תכין את התגובות הפנימיות שלך את המחשבות שלך ואיך אתה מתכוון להתמודד
תחזור על המסרים של ביטחון עצמי וקרקע יציבה כמה פעמים בראש ובכתב.
תחזור הביתה ותעבור על הסיטואציות, תכתוב איך הגבת ומה אתה צריך לשפר.
תחזור על המסרים ותתכונן לפני הפעם הבאה.
תתן משובים לעצמך, ממש תרגול.
תקרא חומר על הגישה כדי שיחלחל בהדרגה ותשנה את התודעה המחשבתית ואת ההרגלים
יש אתר מומלץ שיכול לעזור, מעדיפה לא לשים לינק,
נקרא כך lifehacks
תחפש בו הדרכה טובה
לצפיה ב-'חיפוש מטפל ל- cbt המתמחה. באכילה רגשית'
חיפוש מטפל ל- cbt המתמחה. באכילה רגשית
07/04/2018 | 01:07
1
36
שלום, 
כיצד ניתן לאתר מטפל/ת חזק/ה ומקצועי/ת אזור השרון? 

תודה 
לצפיה ב-'מטפלת באכילה רגשית באזור השרון'
מטפלת באכילה רגשית באזור השרון
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 10:13
37
שלום ותודה על פנייתך,

גילה פז מטפלת שמתמחה בנושא ועובדת בכפר סבא. http://www.hebetim.co.il/caretakers-staff/%D7%92%D...

לצפיה ב-'CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי'
CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי
21/03/2018 | 16:18
1
132
CBT נתפסת כגישה טיפולית יעילה וקצרת מועד הנותנת מענה מהיר ואפקטיבי לבעיות פסיכולוגיות שונות. עם זאת, הניסיון הקליני מראה כי אימוץ גישה זו בצורה פשטנית וכפתרון קסם לבעיות עלולה להכזיב. מטרת שורות אלו לסקור את הגישה הטיפולית הקוגניטיבית-התנהגותית על יתרונותיה ומגבלותיה.
CBT טיפול קוגנטיבי התנהגותי הינו טיפול פסיכולוגי בעל שיטות טיפוליות המתבססות על הגישה כי מקורן של בעיות פסיכולוגיות רבות הוא ב"למידה התנהגותית" ותהליכי חשיבה שגויים. CBT הינה גישה המתמקדת בטיפול עצמו ומדגישה את הדרכים לפתרון ההפרעה ולא את מקורותיה. הפתרון מתבסס בד"כ על שינוי בחשיבה ובהתנהגות המוביל גם לשינוי בהרגשה וברגשות.
לצפיה ב-'טיפול CBT'
טיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 16:22
76
תודה לויטלי על תרומתך לפורום אני מסכים אתך במאה אחוז

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו