לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64376,437 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה. מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'איך CBT עובד בפועל'
איך CBT עובד בפועל
18/09/2018 | 12:22
2
4
רוצה מאוד להבין  את החוכמה...
בספר כיצד להרגיש טוב מדברים בדיוק על CBT?
אשמח לדעת איך הכלי הזה עובד להבין את החוכמה שעובדת מאחריו לשינוי המחשבות שלנו....
למשל NLP עובד דרך שפה ודמיון
איך CBT עובד?

לצפיה ב-'איך עובד CBT'
איך עובד CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2018 | 16:42
1
2
הספר "בוחרים להרגיש טוב" של דייוויד בורנס הוא אכן ספר קלאסי על CBT.

טיפול זה עובד על ידי הגברת המודעות שלנו את המחשבות שלנו. המחשבות שלנו משפיעות מאד על הרגשות שלנו ועל ההתנהגויות שלנו. לעיתים קרובות מחשבות לוקות בחוסר הגיון וב"עיוותי חשיבה". הגברת המודעות אודות מחשבות, הטעויות שלהן, ההשפעה על הרגש ועל ההתנהגות, מאשפרת לנו לווסת את עצמנו בצורה יעילה יותר.
לפרטים נוספים עיין בסרטני הסבר בערוץ הסרטונים ביוטיוב של מרפאת היבטים
לצפיה ב-'ערוץ היבטים ביויטיוב'
ערוץ היבטים ביויטיוב
( לעמוד שלי בתפוז )
23/09/2018 | 16:44
4
זה כנרארה הקישור הנכון
לצפיה ב-'אודה מאוד להסבר על הגישה ההתנהגותית '
אודה מאוד להסבר על הגישה ההתנהגותית
05/09/2018 | 11:21
1
11
אודה מאוד לקצת הסבר בגובה העיניים על השיטה (בכל הקשור לטיפול בבעיות של היום יום והמודדות איתן) 
לצפיה ב-'הסבר על CBT'
הסבר על CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 20:11
18
מזמין אתך לערוץ היוטיוב שלנו
וגם לקרוא מסמך זה
לצפיה ב-'לוסטרל ולשיאה'
לוסטרל ולשיאה
23/08/2018 | 13:12
3
56
הי,
אני מטופלת בלוסטרל מספר שבועות לאחר תקופה של התקפי חרדה. בימים אלה אני מתחילה להרגיש יותר טוב.
לאחרונה שמעתי על תרופה טבעית בשם לשיאה, והייתי שמחה לשמוע האם אפשר לשלב בין התרופות? כלומר לקחת גם וגם?
אני לקוחת לוסטרל בבוקר ולפעמים במהלך היום מרגישה שיש לי צורך בחיזוק התחושה הנינוחה. האם לשיאה יכולה לעזור במקרה הזה?
האם ניתן להשתמש בלשיאה במקום קלונקס למשל? מדי פעם כשיש צורך ובמקביל להמשיך עם הלוסטרל.
בעתיד אשקול להחליף לגמרי את הלוסטרל בלשיאה, אבל כרגע זה לא המצב.
תודה
לצפיה ב-'lasea'
lasea
( לעמוד שלי בתפוז )
26/08/2018 | 09:29
2
36
תודה על השאלה
תכשיר ה- LASEA הינו תכשיר טבעי על בסיס שמן לונדר שנבדק ונמצא יעיל לטיפול בחרדה כללית תת סיפית. הוא פועל על בסיס חסימה של תעלות סידן ואינו פועל באופן מיידי כמו תרופות מסוג של קלונקס. התכשיר פועל רק לאחר 4 עד 6 שבועות. הוא יכול להשפיע לטובה על החרדה הכללית (נטייה לדאגנות ומחשבות בלתי פוסקות בראש) וגם על מרכיב של דיכאון שהוא תוצאה של חרדה כללית.
התכשיר יכול להוות תחליף ללוסטראל, בתנאי שהאינדיקציה הייתה "חרדה כללית", אך אינו מהוותה תחליף לקלונקס, כי אינו פועל לטווח קצר או מיידי.
לצפיה ב-'lasea'
lasea
26/08/2018 | 15:44
1
24
תודה רבה!
לצפיה ב-'Lasea'
Lasea
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2018 | 16:19
23
חן חן
לצפיה ב-'כדור לשיאה לבנדר '
כדור לשיאה לבנדר
19/08/2018 | 14:21
1
40
היי האם מותר לקחת ויטמינים אחרי הכדור ? כי אני זקוקה לקחת גם ויטמינים וגם כדור ברזל תודה

לצפיה ב-'LASEA'
LASEA
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 16:04
38
לא מצאתי בהתווית התרופה כל איסור לקחת אותה עם חומרים אחרים
בדקתי באלון לרופא של משרד הבריאות ואין כל הזהרה. בסעיף 4.5 של העלון כתוב
4.5. Interactions with other medicinal products and other forms ofinteraction None known 
אז אני חושב שאין כל סיבה להניח שקיימת מגבלה כלשהי
לצפיה ב-'חרדות מג'וקים'
חרדות מג'וקים
12/08/2018 | 22:10
3
19
היי!
יש לילפוביה מטורפת,אם אני רואה מקק אני יכולה להתחיל לבכות,לרעוד,לנשום בכבדות,לצרוח,לברוח-גם אם הוא מת!
לא שולטת בזה וזה ממש משפיע לי על החיים בצורה איומה-טיפול cbt יכול לפתור לי את הבעיה?
לצפיה ב-'CBT לפחד ממקקים (ג'וקים)'
CBT לפחד ממקקים (ג'וקים)
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 18:10
35
ליהלי שלום
תודה שפנית לפרום בשאלה חשובה זאת. 
יש אנשים רבים שהחיים שלהם עם איכות חיים ירוד בגלל פחדים, כביכול "קלים". אך לפעמים פחד ממקקים או מנחשים או מבעלי חיים יכול לגרום לקשיים מרחיקי לכת בחיים שלהם, עקב ההימנעויות הרבות שאנשים מסגלים לעצמם כדי להתגונן בפני אובייקט הפחד שלהם.
ל- CBT בהחלט יש פתרון יעיל לבעיה כזאת, אם כי הטיפול עובר דרך חשיפה לאובייקט הפחד. במקרה שלך מקקים. אפשר לעשות את זה בצורה הדרגתית כדי להקל על המטופל. שילוב של טיפול בחשיפה יחד עם טיפול קוגניטיבי בהחלט יכול לעזור לבעיה כמו שלך.
פני לטיפול ויפה שעה אחת קודם!!
לצפיה ב-'לרוב הבעיה בתגובה, על זה צריך לעבוד ולטפל'
לרוב הבעיה בתגובה, על זה צריך לעבוד ולטפל
19/08/2018 | 12:58
1
16
מותר לפחד מדברים כמה שאת רוצה...
אבל אפשר לפחד באופן מסוים ולא אחר, כלומר, להגיב או להראות את הפחד הקיים באופן שבו יש שליטה- 
אפשר לפחד בלי לצרוח, בלי לברוח, בלי לבכות, בלי לרעוד, בלי דרמות.... אלו באמת ניתנים לשליטה והם מיותרים וסביר להניח שאלו תגובותייך המוגזמות בעוד סיטואציות לא?
אפשר לפחד מ-א-ו-ד גם בלי לצרוח אלא לפחד באיפוק ושליטה
לצפיה ב-'פחדים'
פחדים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/08/2018 | 09:32
15
תודה ל"אורחת" על התותספת שלך לדיון
חשוב לציין שהבעיה העיקרית בפוביות היא התוצאה המעשית השלילית של "הימנעות" הפוביה מתחילה להיות בעיה כאשר ההימנעות הנובעת ממנה פוגעת בחיי היומיום. למשם אם אני מפחד לצאת מהבית שמא אפגוש נחש בדרך, אז מתחיל להיות בעיה.
הבעיה המרכזית היא ההימנעות ולכן הטיפול מיועד לטפל בה על ידי חשיפה. שינוי המחשבות אודות אובייקט הפחד, היא תוצאה משנית מהחשיפה לאובייקט שממנו מפחדים.
לצפיה ב-'האם יש כלים לטיפול עצמי במקרה שלי?'
האם יש כלים לטיפול עצמי במקרה שלי?
12/08/2018 | 12:20
1
37
שלום שלום...
יש לי משקעים, דכאונות וכעסים מהעבר המשפחתי שלי... אינטריגות שליליות, יחס רע שקיבלתי, פגיעה בביטחון העצמי שלי.
כעת אני מקים משפחה, משפחתי עדיין בקשר סביר (סוג של "מחוסר ברירה"), אני מעוניין להגיע לפגישות משפחתיות שאני רגוע, חיובי, חם, לשכוח מהעבר, ליצור מציאות חדשה, להיות נקי מול המשפחה שאני מקים, ולהחזיר לעצמי ביטחון עצמי לא רק במשפחה אלא בעבודה וכל ההשלכות שהיו בעבר....
איך עושים את הצעד? מנתחים את העבר אבל משאירים אותו מאחורה? מקווה שכאן המקום להתייעץ
לצפיה ב-'טיפול CBT עצמי'
טיפול CBT עצמי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 17:28
48
תודה על פנייתך לפורום
מטבע הדברים, פורום זה לא חלופה לטיפול נפשי.
קיימת בהחלט אפשרות של טיפול CBT כטיפול עצמי, הדרך לנסות לעשות זאת זה באמצעות ספרים או אתרי אינטרנט מקצועיים לטיפול עצמי או עם תמיכה מקצועית מועטה. אתרים אלו הן לרוב באנגלית. דוגמא מצויינת היא אתר אוסטראלי מקצועי מאד

בין הספרים המומלצים לניסיון של טיפול עצמי נמצא הספר "בוחרים להרגיש טוב" של דיייד בורנס. יש ספרות רבה של עזרה עצמית שתוכל למצוא בחנויות ספרים.

בהצלחה
לצפיה ב-'OCD'
OCD
23/07/2018 | 09:37
1
50
בתי סובלת מסינדרום OCD קשה שקשור לרעש ומלווה בחרדה מאד גדולה שמא שמיעתה תיפגע.כל התרופות הפסיכיאטריות שנטלה גרמו לא לתופעות לוואי קשות מה גם שלא הועילו. האם קנאביס יכול לעזור במקרה זה?
תודה על מענה
לצפיה ב-'טיפול בקנאביס ב- OCD'
טיפול בקנאביס ב- OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2018 | 18:17
62
לא יכול לענות על שאלתך כי לצערי אין כמעט מחקרים שבדקו את הטיפול ב- OCD קשה על ידי קנאביס. מבחינת רשיון של משרד הבריאות - אין התוויה כזאת . אולי כדאי שתפני למשרד הבריאות עצמו (היחידה לקנאביס רפואי) או לפורומים מתאימים כגון אתר קנאביס
את יכולה להתייעץ גם במרכז "תיקון עולם" שהם גוף מייצר וחוקר את הקנאביס הרפואי
לצפיה ב-'cbt או act'
cbt או act
16/07/2018 | 17:11
3
58
שלום אני מתמודד עם ocd כבר שנים, ואכן אני מצליח לעזור לעצמי בעיקר באופן עצמאי אם כי קיבלתי קצת גם ייעוץ מקצועי, אני מעוניין ללכת למטפל על מנת לשדרג את הכלים שברשותי, שמעתי על שיטה חדשה שנקראת act  שזה הגל השלישי של cbt ,מה שכן אין הרבה מטפלים שמתמחים בact,ואין אותם דרך קופות החולים מה שגורם לזה להיות קצת יקר, שאלתי היא האם act זה עדיין בחיתולים , ולא בטוח שהוא יעיל לocd ,וללכת למטפל cbt  או שכדאי להשקיע וזה שידרוג רציני לcbt הקלאסי?
לצפיה ב-'ACT for OCD'
ACT for OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 17:17
2
85
טיפול ACT הוא פיתוח מה- CBT. לרוב לא מהווה התמחות בפני עצמה, אלא שמטפלי CBT לומדים גם כלים של ACT. הגישה הזאת נחקרה ויש עדיויות ליעילותה.
מצאתי בשבילך מאמר שבודק מחקרים השוואתיים בין ACT לבין CBT. מאמר שפורסם ב- 2014. ניתן למצוא אותו בקישור  הזה המסקנות שלו באנגלית הן:\
Abstract
Acceptance and Commitment therapy (ACT) has attracted a lot of interest during the last 10-15 years with a strong increase of the number of randomized controlled trials (RCTs). The present review and meta-analysis includes 60 RCTs (4234 participants) on psychiatric disorders, somatic disorders, and stress at work. The mean effect size across all comparisons was small (0.42). Compared to the Öst (2008) meta-analysis there was no significant improvement in methodological quality and deterioration in effect size (from 0.68). When ACT was compared to various forms of cognitive or behavioral treatments a small and non-significant effect size of 0.16 was obtained. An evidence-base evaluation showed that ACT is not yet well-established for any disorder. It is probably efficacious for chronic pain and tinnitus, possibly efficacious for depression, psychotic symptoms, OCD, mixed anxiety, drug abuse, and stress at work, and experimental for the remaining disorders.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
16/07/2018 | 17:39
1
31
האם זה אומר אז שכל פסיכוולוג מומחה cbt למד את הכלים של act? כי אני מעוניין להיעזר בפסיכולוג מומחה cbt וגם act.
בנוסף תודה על המסקנות של המחקר אך לצערי אין באפשרותי לתרגם זאת ,אשמח אם מישהו מהפורום יוכל לתרגם.

לצפיה ב-'ACT'
ACT
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 19:43
28
לא כל פסיכותרפיסט CBT למד ACT, אך רוב המטפלים שלמדו ACT, למדו קודם CBT
ACT הוא התפתחות של ה- CBT. פשוט תשאל מטפל האם הוא למד ACT באופן מפורש והאם הוא עובד לפי שיטה זאת כשיטה עיקרית.
לצפיה ב-'חשיפה ומניעת תגובה'
חשיפה ומניעת תגובה
18/07/2018 | 15:53
1
47
שלום לגבי טכניקת החשיפה, קראתי ברחבי האינטרנט לא אחת, שיש לבצע דמיון לאחר החשיפה ,או בכלל לעשות דמיון במקום החשיפה כאשר החשיפה היא אינה אפשרית.עד אתמול שקראתי באינטרנט הייתי בטוח שמספיק להיחשף להתנייה המותנית (למשל כסא מלוכלך) כאשר יש פחד מזיהום, וככל שאחשף אליו כך הפחד ידעך ויתחלף .אך קראתי במקומות מסוימים שלא מספיק רק להיחשף אלא גם לדמיין את התוצאות השליליות שיכולות לקרות ,למשל לדמיין שאני מקבל זיהום ,לדמיין את הסבל תוך כדי ,ולמות .הרי זה דבר שנוגד את ההיגיון,כי הרי גם אדם נורמטיבי ללא ocd יחשוש ממצב שכזה, אז שאלתי היא האם צריך באמת לדמיין את התוצאות ההרסניות או שלא? כמובן אני לא מדבר על זה שאם מחשבות כאלה או אחרות עולות תוך כדי ,כמובן שאסור להתנגד להם אלא לקבל אותם ולקחת את הסיכון שהם יקרו,אבל מפה ועד לדמיין את התוצאות קורות זה הרי נוגד כל היגיון.אשמח לתשובה תודה
לצפיה ב-'חשיפה ומניעת תגובה'
חשיפה ומניעת תגובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 19:41
27
לצערי לא הבנתי מה השאלה
 אולי תוכל לחזור בתמצית ובאופן מפורש מה השאלה?
לצפיה ב-'כדורים לשינה'
כדורים לשינה
18/07/2018 | 10:11
1
34
שלום,אני לוקחת מעל 10 שנים מירו ןלוריוון לפני השינה,לאחרונה הם לא עוזרים לי,כדורים נוספים שקבלתי לא 
עזרו,מה ניתן לעשות?האם הטיפול
בהתמכרויות יכול להתאים לי?
לצפיה ב-'כדורי שינה'
כדורי שינה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 19:39
32
לקיחת כדורים לשינה במינון נורמטיבי לא בהכרח קשור להתמכרות. התמכרות זאת התנהגות הרבה יותר רחבה מאשר לקחת כדור כזה או אחר. אדם סובל מהתמכרות כאשר השגת ושימוש בחומר הופך למרכז חייו ומוותר על דברים נוספים מרובים כדי להשתמש בסם.
מהתרופות שאתה לוקח, המירו בודאי שלא גורם להתמכרות, הלוריבן עלול לגרום לתופעות גמילה שמפסיקים אותו.
זאת תופעה שכיחה למדי שהשפעת כדורים יורדת עם הזמן
הייתי מציע שתתיעץ עם פסיכיאטר או עם מומחה לשינה לשקול את המשך הטיפול, האופציה של טיפול בהתמכרויות על פניה לא נראית נחוצה במקרה שלך.
איזה מינון אתה לוקח מכל אחת משתי התרופות?

לצפיה ב-'הפרעת אישיות סכיזואידית'
הפרעת אישיות סכיזואידית
17/07/2018 | 13:55
1
32
האם CBT עוזר לטפל בהפרעה הזאת?
הבנתי שזה הפרעה די קשה והיא לכל החיים ולא פשוט לטפל בה, האם הטיפול CBT יכול לעזור?
לצפיה ב-'CBT בהפרעת אישיות'
CBT בהפרעת אישיות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 19:35
33
תודה על שאלתך המאתגרת.
לא ידוע לי על מחקרים ספציפיים להפרעת אישיות סכיזואידית. לא נראה לי שה- CBT יעזור הרבה כנגד תסמיני הליבה של הפרעה זאת, אך יכול לעזור לתסמינים נוספים כגון חרדה חברתית או קשיים לנהל עימותים עם אנשים או תופעות נלוות מסוימות. אולי גם טכניקות של שיפור התקשורת הבין אישית או של אימון לאמפטיה יכולות לעזור.
לצפיה ב-'טיפול התנהגותי ב-OCD ושינוי תפקוד המוח'
טיפול התנהגותי ב-OCD ושינוי תפקוד המוח
14/07/2018 | 22:47
3
56
שלום רב,

נאמר שטיפול התנהגותי מוצלח ב-OCD (חשיפה ומניעת תגובה) מביא לנרמול אזורים במוח שקשורים ב-OCD ומפחית פעילות יתר באזורים אלו.

שאלתי היא- במידה ולחולה OCD יש מספר סוגים כמו טקסי ניקיון וטקסי בדיקה, האם הכחדת סוג אחד של אוסידי כמו טקסי ניקיון יביא גם לשיפור בתחום אחר של אוסידי למשל טקסי בדיקה אצל אותו האדם מאחר ומתבצע הפחתת פעילות יתר באזור המוח שאחראי על אוסידי? 
מצד שני הבנתי שלפי התאוריה ההתנהגותית כל תחום של אוסידי אצל אותו אדם זה בעצם התניה אחרת...וחשיפה ישירה עם מניעת תגובה לאותו תחום של אוסידי יביא לשיפור רק בתחום בו מתבצעות החשיפות.

אשמח לדעתך

בתודה
לצפיה ב-'טיפול CBT בתסמיני OCD מרובים'
טיפול CBT בתסמיני OCD מרובים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 08:57
2
94
ל-gameboy4 תודה על שאלתך החשובה והמאתגרת.
אחלק את תשובתי לשני חלקים.
1) לגבי השפעת הטיפול הקוגניטיבי התנהגות על מבנה המח. יש כל מיני ממצאים ותאירויות, אך אני בין הספקנים שכל המידע הרב הזה רלוונטי ותקף כאשר מדובר על מקרה בודד. היום אופנתי לייחס כל "ידע" לתפקוד המח ולתבל כל מאמר אם תמונות יפות וצבעוניות. לצערי המח האנושי הוא מאד מאד מורכב ועדיין רב הנסתר על הנגלה. אם או בלי ממצאים מוחיים, טיפול CBT ב- OCD הוא יעיל בחלק של המקרים.
2) האם טיפול באובססיה או בקומפולסיה אחת תביא לשיפור יתר הקומפולסיות או האובססיות. קרוב לודאי שלא. ההשפעה היא חלקית מעצם היכירות עם המודל והגברת האמונה במודל והגברת תחושת מסוגלות עצמית לגבי היכולת להתגבר על הבעיות. אך נדרשת חשיפה ספציפית לכל אובססיה או קומפולסיה. גם בזמן הטיפול עצמו וגם לאורך כל החיים. לצערי אינני מאמין שאנו "מרפאים" OCD ולכן ימשיכו ויתעוררו תופעות חדשות לאורך השנים. תופעות שידרשו חשיפות נוספות.
החשיפה ומניעת תגובה צריכה להיות דרך חיים של אדם הסובל מ- OCD כדי "להרוג אותם כאשר הם קטנים", כמו שמסופר בבדיחה.
לצפיה ב-'כלומר?'
כלומר?
15/07/2018 | 18:49
1
19
כלומר מניסיונך אין השפעה ישירה של הכחדת אובססיה אחת על הכחדת אובססיה אחרת? אלא פשוט מדובר בכך שהמטופל לומד ליישם את אותם כללים של מניעת תגובה על כל סוגי האובססיות שהוא סובל מהן?

בנוסף, מניסיונך בטיפול באוסידי אתה רואה הצלחות בטווח הארוך במקרים קשים? מניסיונך המטופלים באוסידי נזקקים לטיפול תרופתי קבוע לטווח הארוך גם לאחר טיפול התנהגותי?

בתודה
לצפיה ב-'cbt - ocd'
cbt - ocd
( לעמוד שלי בתפוז )
16/07/2018 | 17:13
14
שאלה ראשונה: אכן יש השפעה מועטה. ההשפעה היא כללית בכך שהאדם מתחיל להבין את המודל הטיפולי וסומך עליו ככלי לשיפור עצמי, אך מקובל שכל חרדה דורשת השקעה ספציפית של חשיפה ומניעת תגובה.
שאלה מס' 2 אכן, CBT מתבסס על למידה. מטופלים (ויתכן המח של המטופלים) לומדים ליישם את הכלים יותר ויותר יעיל ומהר ככל שחולף הזמן. 
שאלה מס' 3. מניסיוני ומהספרות קיימות הצלחות בטווח ארוך במקרים קשים.
שאלה מס' 4 מניסיוני מקרים קשים של OCD רצוי שיקבלו גם טיפול תרופתי, אך יתכן שזה תוצאה של השפעות של תהליך הלמידה שלי כפסיכיאטר במהלך ההתמחות ולאחריה.
לצפיה ב-'טיפול CBT בצפון'
טיפול CBT בצפון
06/07/2018 | 04:46
1
44
אנחנו חיפשנו עבור הילד הקטן שלנו טיפול רגשי לילדים בחיפה
ומצאנו את מרכז CBT- קליניקת מומחים לטיפול פסיכולוגי בחיפה
והם איבחנו את הבעיה הרגשית של הילד ובעזרת המון סבלנות ומיומנות של הצוות יש שיפור ממש משמעותי ומועיל ביותר.
לצפיה ב-'המלצה לטיפול CBT רגשי בחיפה'
המלצה לטיפול CBT רגשי בחיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 10:47
34
תודה על המידע שאת מוסרת לחברי הפורום, נשמח לקבל פרטים נוספים אודות אותו המרכז לידיעת חברי הפורום.

לצפיה ב-'המלצות למטפלת'
המלצות למטפלת
02/07/2018 | 10:15
1
69
מחפשת מטפלת (בדגש על אישה) מומלצת מאזור השפלה-דרום (יבנה,רחובות,אשדוד, אשקלון)
לטיפול בחרדות קשות עקב התעלפויות חוזרות
אשמח לעזרתכם. 
לצפיה ב-'מטפל CBT ביבנה'
מטפל CBT ביבנה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 13:50
49
תודה על פנייתך לאתר. ממליץ על תמר פלתיאל בנס ציונה, באופן פרטי או המרפאה לבריאות הנפש ביבנה, באופן ציבורי. במרפאה זאת מתקיים טיפול CBT ללא תשלום

לצפיה ב-'טיפול CBT'
טיפול CBT
19/06/2018 | 13:24
1
94

האם ידוע למי מגיע דרך המושלם (בתעריף של הקופה)את הזכות לטיפול CBT רק לילדים עד 18 או לכל מבוטח?
לצפיה ב-'טיפול CBT בקופות החולים'
טיפול CBT בקופות החולים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 17:47
99
לדפי שלום
תודה על שאלתך החשובה
קופות החולים לא מספקות אישור נפרד לטיפול CBT. טיפול CBT הוא סוג של טיפול נפשי - פסיכותרפיה. מי שקובע את סוג הטיפול הוא הגורם המטפל.
קופות החולים מספקות שירות למבוטחיה דרך מרפאות ציבוריות ללא תשלום או דרך מטפלים שבהסדר שבכל קופה יש רשימה.
אז למעשה את צריכה לקבל הפניה לפסיכותרפיה למרפאה ציבורית (תור המתנה לפעמים של כמה חודשים) או לעשות שופינג בין המטפלים שבהסדר של הקופות ולברר למי יש הסמכה לטיפול CBT. 

בהצלחה
לצפיה ב-'המלצות למטפלת במרכז'
המלצות למטפלת במרכז
18/06/2018 | 08:51
1
84
שלום רב,מחפשת המלצה למטפלת CBT לבחור בן 30 באזור רמת גן

לצפיה ב-'מטפל CBT'
מטפל CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 17:49
81
לדפי שלום, תודה על שאלתך

אפשר למצוא רשימה של המטפלים המסומכים ל- CBT באתר של האיגוד לטיפול התנהגותי קוגניטיבי 
למרפאת היבטים יש את סניף הראשי מול שרונה בל אביב, ליד בית קלקא, קרוב לעזריאלי, זה לא רחוק מרמת גן.

בהצלחה
לצפיה ב-'טיפול לילדה בת 8'
טיפול לילדה בת 8
17/06/2018 | 08:14
1
44
שלום
אני מנסה לבדוק בשלב הראשון האם זה סוג טיפול שמתאים לה, ביטחון עצמי נמוך, התקפי זעם, ילדת שחור לבן..
ואם כן איך אני מוצאת מטפלים באיזור משגב? 
תודה
לצפיה ב-'טיפול בCBT לילדים'
טיפול בCBT לילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 11:55
38
שלום לילי ותודה על פנייתך לפורום.
יפול CBT בהחלט יכול להתאים לילדה בת 8. הטיפול הוא מובנה ומותאם לעבודה עם ילדים. את יכולה לחפש באלפון של איט"ה למצוא מטפלי CBT באזור משגב.
בהצלחה
לצפיה ב-'לימודי cbt בוינגייט'
לימודי cbt בוינגייט
13/06/2018 | 16:15
1
29
היי, 
מישהו מכיר או שמע על הקורס ויודע להגיד אם הוא רציני?
לצפיה ב-'קורס LICBT'
קורס LICBT
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 14:05
38
השאלה מה כוונתך ב"לימודי CBT".
הקורס בווינגייט מיועד ללמד אנשים ללא רקע או תעודות מקצועיות שיטה של טיפול CBT בכוחות עצמם. זאת שיטה שמקובלת בארצות מסוימות בחו"ל. במרפאות ציבוריות גדולות מעסיקים אנשים שלמדו קורס כזה של CBT בעצימות נמוכה כחלק מצוות העובדים של המרפאה ותחת פקוח של אנשי המקצוע. זה סוג של "עוזר CBT" או :"כח עזר ב- CBT". כל המחקרים מראים ש- CBT יכול להיות מאד יעל כטיפול עצמי. בישראל משרד הבריאות או קופות החולים לא השכילו לעבוד בצורה רציונאלית וממלא אין להם כח אדם ולא ידע של ממש, אז שיטות טיפול מסוג זה לא מופעלות.
בוינגייט ועוד אוזה מכללה או שתיים החליטו ללמד בכל זאת CBT לאנשים לא מקצועים ולתת תעודה של כביכול CBT בעצימות נמוכה. המטרה האמיתית היא למכור את הקורס לאנשים שרוצים להיות מטפלים אך לא למדו באוניברסיטאות. זה קורה כי אין בישראל חוק לפסיכותרפיה.
אז... אם את/ה איש מקצוע שלמד מקצוע טיפולי באוניברסיטה, הקורס הזה הוא ממש לא רציני וכדאי לך לפנות לאחד הקורסים המאושרים על ידי האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. אם את/ה לא מה שמכונה "איש מקוצע" עם תעודות אקדמיות, מציע ללכת ללמוד באוניברסיטה קודם ולא ללמוד בווינגייט. אם את/ה מתעניין ב- CBT להשכלה כללית, אז אולי שווה לך.
אני באופן אישי מאד מאד מתנגד לעתם הקיום של הקורס הזה כי זה פתח לזילות ה- CBT ולהכשרת אנשים לטיפול בהפרעות נפש קשות, מבלי שיש כל בסיס או ידע מתאימים. את יכולה לראות סרטון בנושא באתר היויוב של היבטים.
לצפיה ב-'יעוץ ליעילות cbt לחרדה חברתית קשה'
יעוץ ליעילות cbt לחרדה חברתית קשה
12/06/2018 | 03:51
1
99

שלום אני בן 24. מגיל 15 אני סובל מחרדה חברתית שהלכה והחריפה והיום אני במצב שלא יוצא מהבית כמעט וישן רוב היום.אני יודע שהטיפול cbt אמור להיות הכי יעיל לפתרון הבעיה, רק שאני מאוד מאוד מסופק אם אפשרי בכלל לשנות צורת חשיבה של 9 שנים מחיי הבוגרים בטיפול של כמה חודשים.אני מרגיש שאם אני ישנה את צורת החשיבה הרגילה שלי אז אני בעצם "לא חושב נכון" ומוריד מעצמי מנגנון הגנה שיכולים לתחמן אותי ולדפוק אותי אם אני לא יחשוב בצורה ההגנתית והשלילית שאני רגיל לחשוב. אני מרגיש שזה חזק ממני ואני בספק גדול אם הטיפול יצליח.

אשמח ממשהוא שהיה במצב שלי ועבר טיפול cbt לדעת אם זה הצליח לו ואם הוא יצא מהבעיה לגמרי לחיים חופשיים ומאושרים.

גם אשמח לשמוע חוות דעת של המטפל שאחראי לפורום הזה.

תודה רבה

לצפיה ב-'הטיפול לא יעזור/לא יכול לעזור'
הטיפול לא יעזור/לא יכול לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2018 | 13:53
93
תודה שפנית לפורום
נקווה שתקבל התייחסויות מעוקבי הפורום עם בעיה דומה.
לצפיה ב-'איך מטפלים? '
איך מטפלים?
11/06/2018 | 15:00
3
83
שלום, אני מניחה שהשאלה נשאלה כבר בעבר, אבל אני מודה שאני מתעצלת לחפש...
רציתי לדעת איך מתבצע הטיפול? האם זה דומה לפגישות עם "קואוצ'ר" שנותן לי תרגילים (למשל- לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמי שאני יפה ומוצלחת)?
אני הולכת כבר שנה בערך לטיפול רגיל (פסיכודינאמי ?) ותהיתי ביחד עם הפסיכולוגית אם לא יתאים לי סוג אחר של טיפול. 
אובחנתי עם דיסתימיה אבל אני חושבת שהדיכאון שלי נובע מהערכה עצמית נמוכה ולא להיפך כפי שהדיסתימיה מציעה. אני לוקחת כרגע פרוזאק, במינון של 40 מ"ג בימים האחרונים. לא מורגש שינוי כלשהו. 

לצפיה ב-'טיפול CBT'
טיפול CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 17:09
2
95
תודה על הפנייה. את לא צריכה לחפש רחוק, צפי בסרטון שמופיע בפורום הזה.
קאוצ'רים אינם מטפלים. הם משתמשים בכלים מה- CBT, אך אינם אמורים לטפל באנשים עם בעיות רגשיות, בטח שלא עם דיכאון. אם הם עושים זאת זה מאד לא ראוי.
CBT הינו צורה של טיפול נפשי שמבוצע על ידי מטפלים מוסמכים שלמדו את הנושא לאחר סיום לימודים אמקדמים במקצוע טיפולי, לרוב בתואר שני. הטיפול מתקיים על ידי פגישות שבועיות שבהם מנסים להבין את בעיות המטופל בשלב ראשון ובשלב שני עובדים על שינוי אמונותיו וההרגלים ההתנהגותיים שלו. הטיפול אכן דורש תרגול בין הפגישות, אך לא תרגילים מהסוג שאת מזכירה. התרגול נובע מתוך הבנת הבעיה וקביעת הדרכים לבדיקת מידת האמת של האמונות שלנו על עצמנו ועל העולם. בטיפול בדיכאון יש לרוב גם מרכיב התנהגותי של בניית תכנית של הגברת הפעילות באופן כללי.
פרטים נוספים בסרטונים שבערוץ היוטיוב שלנו בסרט הסבר על CBT המופיע בפורום הנוכחי.
ניתן לנסות לבצע טיפול בעזרת ספרים או אתרים לטיפול עצמי. בין הספרים המומלצים ביותר נמצא הספר "בוחרים להרגיש טוב" של דיוויד בורנס.
בהצלחה
לצפיה ב-'אני אחפש את הסרטונים'
אני אחפש את הסרטונים
12/06/2018 | 14:53
1
22
תודה על התגובה
לצפיה ב-'ערוץ יוטיוב של מרפאת היבטים'
ערוץ יוטיוב של מרפאת היבטים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 14:07
36
נשמח לקבל משוב על הסרטונים השונים.

תודה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו