לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
53885,388 עוקבים אודות עסקים

פורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית.גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה.מצפים לכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיפול CBT

בפורום הזה נעסוק בכל הנושאים הקשורים לעולם הנפש באמצעות הגישה החשובה ביותר היום בעולם התיאוריה והטיפול בבעיות נפשיות במובן הרחב ביותר: הגישה הקוגניטיבית התנהגותית.גישה זאת נותנת מענה רחב ביותר למגוון בעיות המעסיקות את כולנו. אפשר להפנות שאלות והערות בתחום בריאות הנפש במובן הרחב ביותר, בעיות זוגיות, בעיות חינוכיות, התלבטויות אישיות בנוגע להחלטות בחיי או כל נושא אחר המזוהה עם "נפש" במובן הרחב ביותר של המילה.מצפים לכם!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'תודה רבה ושנה טובה! '
תודה רבה ושנה טובה!
19/09/2017 | 10:29
1
9
לצפיה ב-'lasea'
lasea
( לעמוד שלי בתפוז )
19/09/2017 | 16:07
7
שנה טובה גם לך ולכל המשפחה
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:22

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה שנשאלה פה'
בהמשך לשאלה שנשאלה פה
05/09/2017 | 10:04
2
28
אשמח לפרטים את תרופה טבעית Lasea

לצפיה ב-'*על תרופה'
*על תרופה
05/09/2017 | 10:04
1
17
לצפיה ב-'טיפול תרופתי ב- Lasea'
טיפול תרופתי ב- Lasea
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 16:00
17
לשיר שלום, תודה שפנית לפורום
תרופת ה- Lasea הינה תרופה טבעית - שמן מסוג מסוים של פרחי לבנדר. החומר הפעיל בתרופה נקרא Silexan והיא נחקרה ונמצאה יעילה לטיפול בחרדה כללית, כולל דיכאון הקשור לחרדה כללית והפרעות שינה הקשורות לחרדה כללית.

התרופה נמצאה יעילה כמו לוריבן (תרופת הרגעה) או סרוקסט (תרופה חזקה נגד דיכאן).

התרופה עובדת על תעלות הסידן שבקצה התא הקדם סינפטי ומווסת את שחרור חומרים כגון גלוטמאט ונוראדרלין, חומרים שהקשר בינם לבין הפרעות החרדה ידוע. 
התרופה היא כמעט נטולת תופעות לוואי, לא ממכרת, לא משנה את פעילות גלולות נגד הריון וכמעט ולא משפיעה על תרופות אחרות.
זאת תרופה נוחה, יעילה למדי ושווה לנסות אותה, בהתייעצות עם רופא, בעקר בגלל העדר השפעה ממכרת ותופעות לוואי בניגוד לתרופות "כימיות" כמו בנזו או SSRI
התרופה ניתנת במרשם רופא בלבד

לצפיה ב-'שלום האם ואיפה יש המלצות על ד"ר מרצ'בסקי?'
שלום האם ואיפה יש המלצות על ד"ר מרצ'בסקי?
22/08/2017 | 11:06
1
36
לצפיה ב-'הרופאים הטובים בישראל 2017'
הרופאים הטובים בישראל 2017
22/08/2017 | 11:18
53
שלום,
צירפתי קובץ מרשימת פורבס של הרופאים הטובים בישראל, בה ד"ר מרצ'בסקי מופיע.
לצפיה ב-'שלום, האם יש מרפאה בר"ג/גבעתיים/ת"א?'
שלום, האם יש מרפאה בר"ג/גבעתיים/ת"א?
08/08/2017 | 10:34
1
22
לצפיה ב-'מרפאה בתל אביב'
מרפאה בתל אביב
08/08/2017 | 10:42
36
שלום, יש מרפאה בתל אביב , שדרות יהודית 8
לצפיה ב-'ד"ר ניצה נקש'
ד"ר ניצה נקש
23/07/2017 | 14:36
1
74
שלום לכולם, אמנם אני מתעניינת בשיטת PE ולא בCBT כטיפול בPTSD
אבל רציתי לבדוק איתכם  אם אולי יש למישהו פרטים ליצירת קשר ישיר עם ד"R ניצה נקש. הפרטים בגוגל מאפשרים לי ליצור קשר עם מזכירויות של מרפאות שונות ולא איתה. האם למישהו יש מייל? נייד? תודה רבה:)
לצפיה ב-'ד"ר ניצה נקש'
ד"ר ניצה נקש
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:06
49
היא מנהלת המרפאה / חטיבה הפסיכיאטרית של מרכז לבריאות הנפש על שם בריל ברחוב הצבי 9 ברמת חן
המרפאה שייכת לקופת חולים כללית
לצפיה ב-'למי אפשר לפנות?'
למי אפשר לפנות?
18/07/2017 | 11:23
1
72
היי, אני גולן בן 22. גר ברמת גן.

אני מוכר למערכת בריאות הנפש ויש לי אחוזי נכות ואני גר בדיור מוגן מטעם סל שיקום.

הסיפור שלי הוא שאני מגיע במקור ממשפחה דתית-לאומית. אני הבן הבכור במשפחה, ועוד מהילדות האופי שלי הוא של ילד טוב וחמוד, תמים, רגיש וביישן.

מאז הגן ועד סיום יב' סבלתי מהצקות (בעיקר מילוליות) מקרב ילדים בגן/בכיתה. מה שמאד פגע בי והשאיר בי צלקת. הייתי שמן מאד וזה רק החריף את ההצקות.

בגלל שהייתי דתי, אז בנוסף לכל זה אני חרד מאד מבנות, אין לי מושג מה עושים עם "היצורים" האלה, ואיך לתקשר איתן.

אבא שלי במשך תקופה היה כועס עליי הרבה כשלא הסכמתי איתו ולא עושה בדיוק מה שהוא אומר, ומשפיל אותי מילולית. מה שהשפיע עליי מאד.

אני כרגע נמצא במצב שאני לא מתפקד ואני צריך לטפל בכל הבעיות שלי במקביל. אני גם סובל מ-OCD שגורם לי למחשבות אובססיביות ולטקסים, כולל הימנעות מהמון פעולות. גם סובל מחרדות רבות שמקשות עליי לתפקד וגורמות להתקפי חרדה. גם סובל מחרדה חברתית ודימוי עצמי (ומסוגלות עצמית) נמוך ביותר. כמובן דיכאון שנובע מהכל.

הייתי מטופל בכל מיני מרפאות לבריאות הנפש, כבר מגיל 12. המקום האחרון שהייתי בו זה מרפאת רמת חן, ועכשיו אני נמצא במכון לטיפול בהפרעות אכילה בתל אביב.

מה שקורה זה שהמחשבות של הצוות פה הן שההפרעת האכילה היא משנית מאד ולא חמורה (אני במשקל תקין אבל אובססיבי לגבי אוכל ומשקל), ושמה שצריך לקבל פוקוס וטיפול רציני זה שאר הדברים הגדולים יותר. אני צריך מקום שיהיה בו גם מעקב פסיכיאטרי, וגם טיפול נפשי בדברים שמפריעים לי מאד בחיים וכבר כמה שנים מונעים ממני לתפקד: חרדה חברתית ודימוי עצמי נמוך, OCD קשה עם הרבה מחשבות אובססיביות וטקסים, חרדות כלליות עם הרבה התקפי חרדה, ודיכאון.

מצד אחד אני יכול לחזור למרפאת רמת חן אבל אני לא יודע כמה הם יכולים לעזור לי. בנוסף מהחוויה שלי זה סיוט לתפוס את הפסיכיאטר בטלפון מחוץ לתור הקבוע שלי.

בנוסף יש עוד כל כך הרבה מקומות ואני לא יודע איפה עדיף. יש את המרפאה למבוגרים בגהה, יש תל השומר, יש מרפאת בארי בבני ברק.

ואני גם לא יודע מה הצפי של התורים בכל מקום ומקום. הבנתי שאפשר לחכות גם חצי שנה.

והבנתי שיש גם מקומות פרטיים.

בקיצור אני מבולבל לגמרי ומתוסכל.

לאיפה הכי כדאי?? :(

תודה.
לצפיה ב-'כיצד לבחור מסגרת טיפולית נפשית'
כיצד לבחור מסגרת טיפולית נפשית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2017 | 15:48
59
לגולן שלום, תודה ששיתפת את הפורום בבעיות שלך ובשאלות וההתלבטויות החשובות.
מה שבולט מהדווח שלך הוא שמחד גיסא יש לך מודעות עצמית גבוהה והרבה ניסיון טיפולי, אך מאידך זה לא עוזר כל כך לטווח ארוך.

לאור ריבוי הבעיות, מורכבותם והקושי שלך לעשות שיוניים, הייתי מציע לך לחשוב במונחים של סוג שירות שמתאים לך ולא רק איזה מרפאה. אני הייתה מציע לך לחשוב על אפשרות של טיפול ביחידה לטיפול יום. שם תוכל לקב טיפול יומיומי ואולי להתחיל להתגבר על הבעיות אחת אחת. יש הרבה מסגרות טובות של טיפול יום בארץ, כולל במרפאת רמת חן .התייעץ עם רופא המשפחה ושקול אשרות של הפניה ליחידה לטיפול יום, טיפול יומיומי
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 13:01
6

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שלום איך מתמודדים עם עייפות נפשית?'
שלום איך מתמודדים עם עייפות נפשית?
27/06/2017 | 11:00
2
84
לא פיזית, אלא מוח טרוד שחושב ופועל ללא הרף
לצפיה ב-'דאגנות יתר, מחשבות טורדניות'
דאגנות יתר, מחשבות טורדניות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2017 | 08:41
1
106
תודה שפנית אלינו בשאלה חשובה זאת.
מחשבות חוזרות, בעיקר כאשר מדובר על דאגנות, הינן תופעה מוכרת בעולם הטיפול. יש שיטות שונות שיכולות לעזור מול תופעה כזאת:
CBT בהחלט יכול ללמד לארגן את שעות הדאגה כדי להפוך את הדאגה לפעולה מוצלחת
טיפולים מבוססי מיינדפולנס יכולים מאד מאד לעזור
יש גם טיפולים תרופתיים, כולל תרופה טבעית (Lasea) שגם יכולים לעזור
חשוב שתפני לטיפול ולא תמשיכי לסבול מתופעה קשה זאת, שכללת לרוב הפרעות שינה וירידה בתחושה של רווחה אישית. היא בודאי גם לא בריאה מבחינה גופנית.

לצפיה ב-'מודה מקרב לב !'
מודה מקרב לב !
11/07/2017 | 10:11
20
לצפיה ב-'מידע על טיפול CBT משופר/אינסטנטיבי-יומיומי לכמה שבועות+ '
מידע על טיפול CBT משופר/אינסטנטיבי-יומיומי לכמה שבועות+
26/06/2017 | 22:02
1
108
שלום
אני במצב קשה עם הOCD ועוד דברים בעיות בחיים שאולי עומדות כבר בפני עצמן (דיכאון,דחיינות,חוסר אנרגיה מוחלט ועוד) המליצו לי על טיפול מסוים במכון פסגות.
אני לא יודע בדיוק שם הטיפול או השיטה, מדובר על CBT טיפול כל יום כמה שעות למשך כמה שבועות+ מישהו/י עבר דבר כזה?  (שם או במקום אחר).

תודה רבה
לצפיה ב-'טיפול אינטנסיבי ב- OCD'
טיפול אינטנסיבי ב- OCD
( לעמוד שלי בתפוז )
02/07/2017 | 08:37
74
תודה שפנית לפורום שלנו. אני לא יודע בדיוק מה מציעים במכון פסגות, אך זהו מכון רציני ביותר של אנשי מקצוע מוסמכים. טיפול אינטנסיבי ב- OCD, אם המטופל מוכן לשתף פעולה בהחלט יכול לעזור יותר מטיפול של פעם בשבוע

לפרטים נוספים, פנה למכון פסגות.

בהצלחה
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:17
11
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'טיפול במודיעין או ירושלים'
טיפול במודיעין או ירושלים
25/05/2017 | 17:47
1
52
שלום

היכן קיים טיפול DBT (לא CBT) באזור ירושלים או מודיעין? (עדיפות למקום פרטי)

תודה
לצפיה ב-'מציאת מטפל CBT'
מציאת מטפל CBT
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2017 | 07:50
99
אפשר למצוא מטפלים מוסמכים ברשימת מטפלים באתר של האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בישראל
לצפיה ב-'מתי אני יודע שבעיות בזוגיות '
מתי אני יודע שבעיות בזוגיות
22/05/2017 | 10:41
1
68
הן כבר קיצוניות ומצביעות על בעיה נפשית/ תסבוכת
שלי עם עצמי?
איפה עובר הקו? 
האם לשתף את בת הזוג או שזה "יבריח" אותה?
לצפיה ב-'בעיות זוגיות או אישיות?'
בעיות זוגיות או אישיות?
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 17:14
45
לאורחים שלום.
תודה על שאלתך המעניינת, לצערי את/ה נותן/ת מעט מדי נתונים כדי להתחיל לנסח תשובה או כיוון של תשובה
אולי הכי טוב שתבדק על ישי איש מקצוע (או אפילו תתיעץ בשלב ראשון עם רופא המשפחה) ותוכל לפרט מה הם הסימנים שמפריעים לך ועל פי זה לנסו לכוון אותך לטיפול הנכון
לצפיה ב-'רישום גלי מוח '
רישום גלי מוח
10/05/2017 | 17:50
1
52
שלום,  רציתי לברר על בדיקה שמראה מה קורה במח בזמן אמת,  ולא ע"י השערה של נוירולוג / פסיכיאטר. אני בת 26 מאובחנת עם פוסט טראומה כבר לפחות 9 שנים + הפרעת קשב.  ובגדול אני מרגישה ירידה קוגנטיבית מגיל 17, 18.. שיחות לא תורמות לי...  ואני מחפשת בדיקה שתראה לי מה בידיוק קורה לי במח ולתקן את זה,  היכן אפשר לבצע בדיקה כזאת?  ואיך התחום נקרא? האם אצלכם במרפאה? איך נקרא הבדיקה,ולמי אני יכולה לפנות? (eeg,qeek)??  תודה מראש!
לצפיה ב-'רישום פעילות מוחית'
רישום פעילות מוחית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/05/2017 | 10:41
53
תודה שפנית אלינו בשאלה מעניינת כל כך, למרות שאנחנו "רק" פורום של CBT, שזאת צורה של טיפול נפשי.
בדיקה כמו שתה מתעניין בה קיימת ושמה FMRI. יש מחקר רב בנושא. אני מפנה אותך למאמר סקירה בנושא.

בארץ עושים בדיקה כזאת בבית חולים איכילוב, אינני יודע אם ברמה קלינית או מסחרית, או רק ברמה המחקרית.

לצפיה ב-'מיואשת '
מיואשת
07/05/2017 | 14:52
1
154
שלום
אני מיה ואחרי המון שנים של סבל החלטתי לחפש טיפול שיתאים לי.
יש לי מלא חרדות ופחדים זה ממש מפריע לי למצוא עבודה וזה ממש מתסכל כי יש משרות שאני יוידעת שאני בול מה שהם מחפשים אבל אני לא מצליחה לדבר כמעט בראיון ומי ירצה עובדת שלא מסוגלת לתקשר.
שמעתי קצת על CBT אבל אני לא בטוחה שזה בכלל סוג הטיפול שמתאים לי. שמעתי על מישהי בשם אור שגב זה האתר שנתנו לי-
www.orsegev.com, מישהו היה אצלה ויכול להמליץ? או שאולי יש לכם המלצות על מטפלים טובים אחרים? עדיפות למטפלת ולא מטפל. נראה לי שארגיש יותר בנוח.
אני ממש מפחדת להתחיל בכלל מפחדת שזה לא יצליח .
אשמח ממש ממש ממש לעזרה.
לצפיה ב-'מציאת מטפל CBT מקצועי ואמין'
מציאת מטפל CBT מקצועי ואמין
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2017 | 08:01
161
למיה שלום, אני מברך אתך על ההחלטה לטפל בבעיותיה. CBT אכן הוא הטיפול היעיל והמוכח לטיפול בהפרעות חרדה. אולי השיעור הראשון ב- CBT הוא בניסוח הגדרת הבעיה מ"יש לי מלא חרדות" ל- "אני נוטה להגיב ברגש של פחד, למצבים שהם לא מהווים סכנה כלל וכלל". תופעת החרדה היא הפעלתו של רגש הפחד כאשר אין סכנה בסביבה. אותה הפעלת רגש הפחד נוצרת בעקבות תפיסה לא נכונה של המציאות כפי שהיא. 
למשל אם אני חושב שקבלת ביקורת זה "דבר בלתי נסבל", אז כל פעם שאני מזהה ביקורת, רגש הפחד מופעל אצלי כי אני כביכול עומד מול "דבר בלתי נסבל". אילו הייתי תופס ביקורת כ"דבר שיש מה ללמוד ממנו", אז במקום פחד הייתה מרגיש מאותגר ונתרם מול ביקורת.
אז .... לכי על CBT על כל גרסותיו: CBT קלאסי, טיפול ממוקד סכמות, ACT או גרסאות אחרות. שלבי בטיפול אימון במדיטציה וקשיבות, זה מאד יתרום. אני יכול להציע בצניעות עיון בספרי "רגשות מערכת הפעלה" כמקום להתחיל בו את הבודה העצמית.
לגבי מציאת מטפל מתאים: זאת שאלה חשובה, אך לא מרכזית כי CBT הוא בעצם טיפול עצמי. אותה אשת מקצועה העומדת מאחורי האתר שציינת הינה יועצת חינוכית במקצועה שלמדה קורס CBT באוניברסיטת בר אילן, קורס שמיועד ליועצות חינוכיות ושלמיטב ידיעתי מתמקד בעבודה חינוכית בבתי ספר. חלק מהתלמידות באותו הקורס (ובקורסים דוים אחרים) השתמשה בידע שקבלה שם כבסיס להסבה מקצועית מיעוץ חינוכי לטיפול בהפרעות נפשיות. אני מקווה שהיא עשתה את ההשלמות הנדרשות (לא על פי חוק, אל על פי צורך מקצועי אמיתי) ועבדה במערכת בריאות נפש כלשהי, או שקבלה הדרכות מתאימות מאנשי בריאות הנפש.
אם את רוצה מטפל "מוסמך" עליך לחפש ברשימת המטפלים המוסמכים "מומחים" או "חברים" באתר של האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי". יש שם רשימה של מטפלים מומחים, מדריכים וחברים עם פרוט של הכישורים. המינוס של אותה הרשימה היא שמופיעים בה רק המטפלים המוסמכים שמשלמים דמי חבר (סמליים) לאגודה, שהיא אגודה וולונטארית המייצגת את ה- CBT בישראל ושייכת לרגונים בין לאומיים אירופיים וכלל עולמים. 
ללא קשר לבחירת מטפל (שממלא את יכולה להחליף אחרי כמה פגישות), חשוב שתראי ב"מטפל" רק יועץ לעבודה עצמית שלך עם עצמך.
בהצלחה !!!!
לצפיה ב-'מחפש קצה חוט '
מחפש קצה חוט
04/05/2017 | 23:21
1
73

שלום
אני לא יודע אם זה קשור לפורום הזה אבל אני אנסה בכל זאת..
אני בן 28. כבר תקופה ארוכה מאוד (מגיל הבגרות) שאני מרגיש שאני לא יודע לבטא את עצמי.
כתוצאה מכך, אני מניח, מופיעות התפרצויות זעם אחת לשבוע בערך. התחושה ברגעים האלה היא שאני מגיע למבוי סתום בלי יכולת "לברוח" מהסיטואציה. למשל אם אני נשאל שאלה נוקבת או שאלה שדורשת ממני להסביר את עצמי, מאוד קשה לי לתת תשובה מספקת ואז אני פשוט מתפוצץ.
החלק הכי כואב בסיפור הזה הוא שהזוגיות שלי נפגעת מאוד. קשה לי לקיים שיחת עומק מבלי לגרום לאשתי לפחד מהתפרצות זעם שעלולה להתפתח בכל רגע.
בנוסף, יש תסמינים נוספים שאני לא יודע לחבר את כולם אחד לשני. יש לי אינטליגנציה רגשית ירודה, אני סובל מתלישת שיער (בלי לשים לב בדרך כלל) ואני מרגיש מאוד לחוץ ביום- יום, גם כשאין שום סיבה מוצדקת.
אשמח לכיוון/ עזרה כלשהיא... מה עושים במצב כזה?

תודה רבה.

לצפיה ב-' קשיים בתקשורת בין אישית'
קשיים בתקשורת בין אישית
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2017 | 07:47
50
לידיד שלום. תודה על השיתוף שלך ועל הנושא המאתגר שאתה מעלה לפורום.
לדעתי טיפול CBT הוא בהחלט הכתובת הטיפולית לעבודה על בעיות כפי שאתה מעלה.
בעצם אתה מעלה בעיה של תקשורת בין אישית, שמתחילה כבר בפירושים שאתה נותן לסיטואציות חברתיות ובין אישיות. טיפול CBT יכול מאד לעזור לך על ידי פריסת התהליך לשלבים והבנה הקשיים שמתעוררים בכל שלב ושלב.
השלבים הם בעצם- הבנת הסיטואציה החברתית, כולל קשיים בהתמודות מות ביקורת (אני מנחש).פירוש המצב מעורר תגובה רגשית שמשפיעה מאד על המשך ההתנהגות שלך. השלב השני הוא ארגון המסרים שברצונך להעביר, מסר זה קשור לא לסיטואציה כפי שהיא, אלא הסיטואציה כפי שאתה תופס אותה וכולל בתוכו אסטרטגיות התמודדות עם אותם המרכיבים של הסיטואציה. קרוב לודאי שה"ידיעה" שלך ש"אני לא יודע להתנסח מספיק טוב" משבשת מאד את יכולתך לארגן מסר ברור. בשלב השלישי המסר מועבר באמצעות מיומנויות תקשורת שכנראה הן לא מן המשובכות אצלך.
כאשר האדם השני מגיב, זה גורם למעגל לא יעל נוסף וחוזר חלילה.
ה- CBT יכול מאד למקד את רצף התקלות בפירוש המציאות ובתקשורת וגם לעזור לך לזהות את המקורות בילדות שגרמו, אולי, לרגישות לביקורת, או לדימוי עצמי נמוך (לפחות בהקשר התקשותי).
האם היית בטיפול בעבר? איזה סוג של טיפול?

לצפיה ב-'טיפול בדרמטילומניה (חיטוט כפייתי בעור)'
טיפול בדרמטילומניה (חיטוט כפייתי בעור)
29/04/2017 | 11:37
1
47
גיליתי לאחרונה שהבעיה שאני סובל ממנה לא ייחודית לי ויש לה אפילו שם. דרמטילומניה (חיטוט כפייתי בעור) ואצלי זה מתבטא בקילוף העור בשתי האגודלים בכפות הידיים. מהם דרכי הטיפול המומלצות?

בלי קשר אני מטופל אצל פסיכולוגית קלינית מעל לשנה עם שיפור ניכר ברוב תחומי החיים.

תודה :)
לצפיה ב-'חיטוט בעור'
חיטוט בעור
( לעמוד שלי בתפוז )
01/05/2017 | 16:26
48
תודה שפנית אלינו בשאלה כל כך חשובה. אכן קיימת תסמונת כזאת, שהיא קרובה מאד לתסמונת של מריטת שערות (טריכוטילומאניה).
זאת תופעה ידועה שלמעשה היא תופעה התנהגותית, לעיתים קרובות מדובר על תופעה אוטומטית שהאדם אפילו לא שם לב שהוא מבצע. לפעמים היא תגובה למצבים רגשיים קשים כי התופעה מרגיעה.
יש להתייחס לתופעה לגופו של עניין, לבצע אבחון מתאים של איזה סוב של תופעה מודבר ולהתאים את הטיפול לאבחון. במקרים האוטומטיים, שהאדם לא שם לב שהוא עושה את זה, הטיפול הוא "היפוך הרגל". יוצרים הרגל חלופי חדש שבהמשך קל יותר להתפטר ממנו, למשל למרוט שערות מכדור טניס במקום לחטט בעור.
טיפולי CBT יכולים בהחלט להועיל, במידה שהאדם משתף פעולה בתרגילים שנקבעים עם המטפל.
בהצלחה
לצפיה ב-'אובססיבית עדיין ומקנאהה'
אובססיבית עדיין ומקנאהה
20/04/2017 | 00:20
1
69
חזרתי לפני כשעה מנופש של כמה ימים מאילת עם חברה שאני מקנאה בה.
כל הכסף אזל לי תוך שבוע עם קבלת המשכורת.
רציתי להתחיל תהליך כלשהו , אך שוב נאלצת לחכות עם זה עד המשכורת הבאה..

סיפרתי פה שאני וחברה שלי שתינו שמנמנות , אך למרות שגם היא  שמנמנה הולך לה עם גברים יותר ממה שהלך לי אי פעם בחיים גם שהייתי רזה ונראתי טוב.

באמת לקחתי לתשומת ליבי שאולי היא משדרת משהו שמושך גברים, בלי קשר למראה חיצוני אם היא יותר יפה או לא בגלל ביטחון עצמי

אך לצערי קשה לי מאוד לראות במו עיניי איך עפים עליה
גם נשים וגם גברים מול הפרצוף שלי
באילת יצא לי להיות מאופרת ועדיין בתמונות ראיתי שהידיים שלי יותר שמנות משלה ושאני נראית בת 30-40 אז מה הפלא שרק מבוגרים מגלים בי עניין..? אחרי שהצטלמתי איתה נגעלי מעצמי

אני מסתכלת עליה ולפעמים קשה לי שרצה לי המחשבה "היא נראית יותר יפה ממני"
נשים שנתקלו בה אמרו לה איזה היא היא -בובה , או שחבר שלה זכה בבחורה יפה כזאת שיש מה לתפוס..
או ראיתי מבט של מישהו שסובב אחריה את הראש ליד המגורים שלנו ליד חבר שלה.

הייתכן שהמראה שהיא יצרה עם הפסים והעדשות הכחולות-שהפכו אותה ממרוקאית במקור לרוסייה?
ואני יש לי מראה מזרחי

למה לי אף אחיד לא אומר איזה בובה יפה אני וזה..
הכי הרגו אותי התמונות שאני נראית בת 40 לידה
,אני ממש נגעלת מעצמי
אני רוצה לרדת במשקל אבל יודעת שזה לא מספיק..זה יפה כנקודת פתיחה , בשביל ההרגשה הטובה אך לא מעבר
לי כנראה אף פעם לא יהיה מזל כמו שלה יש

לצפיה ב-'מקנה בחברה'
מקנה בחברה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2017 | 18:06
46
תודה על גילוי הלב הנדיר וששיתפת את חברי הפורום בקשיים שלך.
זהו פורום של טיפול CBT והטענה מרכזית של גישה טיפולית זאת היא שאנו לא מושפעים מהמציאות כפי שהיא, אלא כפי שאנו תופסים אותה. 
אילו היית מעלה נושאים כאלה בטיפול, המטפל היה בודאי שואל אותך, מה המשמעות שאת נותנת לעובדה שהחברה שלה מצליחה יותר עם בנים ושהיא מקבלת יותר מחמאות ממך. ובנוסף מה המשעות שאת נותנת למראה שלך. יתכן שיש מחשבות או אמונות שמקשות עליך להקדיש את המאמץ לעצמך, לרבות שיפור מהראה (אם את אכן זקוקה לשיפור כזה) ולרכישת מיומנויות של קשר עם גברים. אם תקבלי את עצמך כפי שאת, ללא השוואות, אולי תוכלי להשתמש בחברה כמנוף ללמידת מיומנויות, במקום למידת ייאוש.
מעניין האם יש קשר בין הרגשות שלך כלפי החברה לבין אירועים בעבר, למשל עם אחיות, אימא או קרובים אחרים.
אם הבעיה מאד מציקה לך, הייתי מציע שתשקלי את האפשרות של טיפול מקצועי, עדיף CBT.
בהצלחה
לצפיה ב-'חרדה חברתית'
חרדה חברתית
18/04/2017 | 17:58
1
87
לכל מי שמחפש טיפול בחרדה חברתית בחיפה
אז טוב לדעת שגם שם יש מרכז cbt שמטפל במיוחד בנושאים כאלו במקצועניות רבה.
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2017 | 18:00
25
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:03
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר מרצ'בסקי הוא הבעלים והמנהל המקצועי של מרפאת היבטים. הוא אחראי על הצוות המקצועי במרפאה וכן מלווה את המטופלים במעקב פסיכיאטרי ותרופתי במקרה הצורך, ה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דר סרג'יו מרצ'בסקי- מנהל פורום טיפול CBT
מנהל פורום טיפול CBT,

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו