לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1503615,036 עוקבים אודות עסקים

פורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית ? בואו לספר על החלום ואיך הוא הופך למציאות. זה המקום להתלבט איתנו בדילמות הקטנות והגדולות של הבניה ולעבור ביחד את הדרך הארוכה והמפרכת עד הרגע המיוחד בו תכנסו אל הבית שלכם. הפורום הוא פורום לתמיכה ולדיונים מקצועיים ואחרים. אנא הקפידו על חוקי הכתיבה בפורום אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. ברוכים הבאים ושהמסע יהיה מהנה לכולנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום
הנחיות בנוגע לפרסום בפורום

פורום שיפוץ ובניה
פורום אדריכלות

המידע והעיצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי.
המשך >>

לצפיה ב-'צינור הספקת מים ראשי '
צינור הספקת מים ראשי
16/06/2019 | 18:47
2
33
האם ניתן לחבר צינור בקוטר 25ממ  מהשעון מים    עד לדירה?
בבניין מגורים  .   היום הצינור הקיים הוא קוטר 20ממ
הקומה רביעית
לצפיה ב-'צינור אספקת מים ראשי '
צינור אספקת מים ראשי
16/06/2019 | 21:15
23
שלום אריה700 , 
לפי הל"ת (הוראות למתקני תברואה) , קוטר הצינור המינימלי נקבע על פי מספר נקודות המים שיש לספק לדירה. 
ע"פ טבלה 2.13.1.2 בהל"ת , אם בדירתך בין 4 ל - 9 נקודות לצריכת מים , אז צינור בקוטר של 25 מ"מ זה תקני. 
בהצלחה

לצפיה ב-'צנור אספקת מים ראשי לדירה צריך להיות 25מ"מ או 3/4"'
צנור אספקת מים ראשי לדירה צריך להיות 25מ"מ או 3/4"
17/06/2019 | 21:29
2
בעבר הקטרים היו קטנים יותר כי היו פחות צרכנים.
כיום ניתן ואף נדרש להחליף לצנרת בקוטר 25מ"מ (מידה לצנרת "פלסטית" מכל סוג) שעומדת בלחץ של 16 אטמוספרות כי תאגידי המים העלו ברוב המקומות את לחץ המים ל-10 אטמוספרות לפחות.
לצפיה ב-'נתון בית פרטי עם קיר אריחים'
נתון בית פרטי עם קיר אריחים
15/06/2019 | 22:15
1
43
אני רוצה להחליף את האריחים לאבן ירושלמי

למי לפנות?
לצפיה ב-'שכחת לציין באיזה מקום בארץ...'
שכחת לציין באיזה מקום בארץ...
17/06/2019 | 21:19
2
כדי שיהיה ניתן להמליץ לך למי לפנות ולא ציינת כמות משוערת במ"ר...
לצפיה ב-'ממה נובעת מגבלת המרחק המינימאלי מהחניה?'
ממה נובעת מגבלת המרחק המינימאלי מהחניה?
15/06/2019 | 07:41
7
56
שלום
אדריכל הפרויקט שלנו דורש מרחק מינימאלי של 120 סמ מהחניה המוגבהת אל הקיר החיצוני כדי לאפשר מעבר בחצר האחורית (מסומן בעיגול צהוב בשרטוט המצורף)
העניין מאוד מגביל את התכנון וכיוון שאנחנו בפרויקט קיבוצי ואין לנו ממש גישה ישירה לאדריכל, אשמח לסיוע פה.
האם המגבלה נכונה?
במידה וכן, האם ניתן להצמיד לגמרי את הקיר אל החניה, לחסום את המעבר ובכך להוריד את האילוץ?
תודה
לצפיה ב-'הבעיה שבתכנית שלך חסר מידות של רוח החניה '
הבעיה שבתכנית שלך חסר מידות של רוח החניה
15/06/2019 | 12:19
2
34
ללא רוח החניה בתכנית לא נין לתת תשובה מאחר ויש תקן לחניה שכבול בחוק החניה 
לצפיה ב-'אני מצרף את התוכנית המקורית, לא ברור לי למה הכוונה ברוח חניה'
אני מצרף את התוכנית המקורית, לא ברור לי למה הכוונה ברוח חניה
15/06/2019 | 16:33
1
39
התוכנית שצרפתי היא לפני השינויים בדגם.
המטרה היא להגדיל את הבית למקסימום והפיכת חדר שינה של ההורים וחדרי הילדים. אבל האילוץ של מרחק מינימלי מהחניה מאוד מגביל.

תודה!
לצפיה ב-'תודה על התגובה המנומקת וההבהרות'
תודה על התגובה המנומקת וההבהרות
15/06/2019 | 18:24
30
1. הקיבוץ מגביל ל160. הגודל הנוכחי הוא 140 ואני שואף להגדיל ל160 במידת האפשר.

2. האם המגבלה של 120 ס"מ היא המלצה או עפ"י תקן מחייב כלשהו?

3. הבעיה היא שאני מנסה "למשוך" את חדרי הילדים כלפי קו הבניין (סימנתי בחץ) כדי לייצר פינת משפחה גדולה ולהגדיל את חדר המקלחת. בצורה זו נוצרת לי בעית קרבה לחניה עם הפינה השמאלית של החדר השמאלי (מסומן בעיגול).

ושוב תודה!
לצפיה ב-'מגבלת המרחק נובעת מהחלטת האדריכל'
מגבלת המרחק נובעת מהחלטת האדריכל
15/06/2019 | 17:39
2
43
ראשית כמה הבהרות:
1. החניה נמצאת בחזית הרחוב, לכן השאלה היא לגבי החצר הקדמית ולא האחורית ;
2. קו הבנין שלכם (הקו המקווקוו האדום בתוכנית המקורית נקבע 3מ' מגבול המגרש בכל החזיתות וזה חריג משונה... כי התקנות קובעות 5מ' בחזית קדמית ואחורית...:
3. כתובצאה מכך, החניה הכפולה שעומקה 5מ', חודרת 2מ' לשטח המותר אצלכם לבניה ;
4. החניה גבוהה בממוצע כ-130ס"מ מגובה רצפת המבנה וזו הסיבה שהאדריכל קבע 120ס"מ מרווח בין המבנה לקיר התמך של החניה** ;
**מקובל ורצוי בגשמים חזקים, כדי למנוע הצפה של הבית הנמוך מהרחוב...
5. לא מבין מדוע אתה כותב שיש לך מגבלה בתכנון חדרי הילדים, היות וניתן להגדילם עד קו הבניה... יכול להיות שהקבוץ הגביל את שטח קומת הקרקע ל-140מ"ר, כפי שמקובל בקיבוצים רבים ו/או דרישת המנהל...? אם יש מגבלה כזאת, לאדריכל אסור לעבור עת מידות אלה ללא אשור חריגה (לנכה למשל).
לצפיה ב-'תודה על התשובה המנומקת וההבהרות.'
תודה על התשובה המנומקת וההבהרות.
15/06/2019 | 18:31
1
32
1. הקיבוץ מגביל ל160. הגודל הנוכחי הוא 140 ואני שואף להגדיל ל160 במידת האפשר.
2. האם המגבלה של 120 ס"מ היא המלצה או עפ"י תקן מחייב כלשהו?
3. הבעיה היא שאני מנסה "למשוך" את חדרי הילדים כלפי קו הבניין (סימנתי בחץ) כדי לייצר פינת משפחה גדולה ולהגדיל את חדר המקלחת. בצורה זו נוצרת לי בעית קרבה לחניה עם הפינה השמאלית של החדר השמאלי (מסומן בעיגול).
ושוב תודה!
לצפיה ב-'תוכל לבצע מה שאתה רוצה במגבלות הנתונות'
תוכל לבצע מה שאתה רוצה במגבלות הנתונות
17/06/2019 | 21:16
2
1.  המגבלה של 160מ"ר נועדה למי שבונה רק קומת קרקע ואז לא תביה לו יכולת להרחיב לגג בעתיד. אם אתה חסיד של גג שטוח ולא משופה, זו המגבלה ;
2.  הצורך שלך איננו תלוי ב-120ס"מ מרחק קיר החניה למטבח ולצד החניה אין מגבלה כזאת. נראה לי שיש לכם אי-הבנה או לאדריכל. המגבלה היא לקיר החזית של המבנה. אם היתה גם מגבלת צד, קו הבניה לא היה מסומן כפי שהוא. מי שפלש לתוך קו הבניה עם החניה, הוא האדריכל ואין חובה כזאת. קו הבניה קובע ולא קיר החניה ;
3.  לכן לא צריכה להיות לך בעיה לבצע מה שאתה רוצה והראית בשרטוט. אין בכך חריגה. עוד הסבר קצר בנושא המרחק מהחניה:
    המעבר בין קיר אחורי של החניה למבנה הוא מעבר הכרחי, אחרת לא תהיה יציאה מפינת הכביסה למתלה שמשום מה מחקתם...
    משיכת המבנה עד קו הבנין לא תאפשר לכם להגיע מדלת הכביסה לחלק הגינה בחזית ובצד המבנה, לכן הצעתי, אם אתה מושך עד לקו בנין, בטל את חדר הכביסה תוך הגדלת המטבח (אולי למזוה במקום חדר כביסה) והכנס את מכונות הכביסה והיבשן לחדר האמבטיה המורחבת עם דלת יציאה החוצה משם ומתלה כביסה בצד המבנה.

לצפיה ב-'הכניסה למגרש כל כך מנוכרת'
הכניסה למגרש כל כך מנוכרת
16/06/2019 | 16:01
24
כל שביל הכניסה, מדרגות הכניסה - לא רק שזה מתוכנן לא נכון, זה מנוכר. נכנסים בשביל שמנותק מהמגרש, בצד ימין קיר, בצד שמאל חניה,  ממשיכים ללכת צמוד לחומה בשמש קופחת (כי לא תהיה שום אפשרות לשתול עצים בין השביל לבית כי יהיה שם ביוב וקירות) ומזל שנכנסים בדלת ,
למה כל כך הרבה אדריכלים של הרחבות עושים את התכנון הזועתי הזה?!?!
בחיי שאפשר אחרת.

גם מיקום החניה כל כך שגוי... האם יש אפשרות להזיז אותה ימינה, אל מול חדר מס' 2?

בכל מקרה, המרווח של 120 ס"מ הוא הגיוני. לא הייתי מוותרת על זה. החסימה שם תהיה עוד טעות תכנונית בנוסף לכל שלל הטעויות שיש שם.  

הייתי גם רוצה לדעת אם אתם מודעים למה זה 3 מטר הקף למגרש,  הכוונה למודעות בפועל. לא על הנייר. האם אתם מודעים לכך שזו רצועה צרה? שאי אפשר לשתול שם עצים? שלא תהיה לכם מדשאה? שיהיו לכם 4 ערוגות מאורכות אבל לא תהיה לכם "גינה". אתם בסדר עם העובדה הזו?

לצפיה ב-'החלפת צנרת'
החלפת צנרת
14/06/2019 | 19:55
1
33
שלום לכל חברי
אני צריך להחליף צינורות בבית (4חדרים+חדר על הגג)
 הצנרת שקיימת צינור מגולוון.
איזה סוג צינורות קיים היום,מה ממומלץ?
איזה קטרים צריך? האם קוטר 26  ממ  הספקה מהמונה זה תקין?
לצפיה ב-'השאלה שלך לא מובנת... '
השאלה שלך לא מובנת...
15/06/2019 | 17:17
27
כתבת: 1.  "בכל החדרים"
כתבת: 2.  "צנור מגולוון"
כתבת: 3.  "קוטר 26מ"מ "
1.  אם בכל החדרים, הכוונה לצנרת חשמל? כי אין צנרת מים בכל החדרים...
2.  אם צנור מגולוון, זו צנרת מים וזו קיימת רק בשירותים...
3.  קוטר 26מ"מ יש רק בצנרת חשמל...
נא כתוב לאיזה סוג צנרת אתה מתכוון.
לצפיה ב-'החלפת צנרת'
החלפת צנרת
14/06/2019 | 19:54
4
21
שלום לכל חברי
אני צריך להחליף צינורות בבית (4חדרים+חדר על הגג)
 הצנרת שקיימת צינור מגולוון.
איזה סוג צינורות קיים היום,מה ממומלץ?
איזה קטרים צריך? האם קוטר 26  ממ  הספקה מהמונה זה תקין?
לצפיה ב-'שלחת פעמיים את אותו דבר... אפשר למחוק זאת...'
שלחת פעמיים את אותו דבר... אפשר למחוק זאת...
15/06/2019 | 17:41
1
11
לצפיה ב-'כן אפשר למחוק'
כן אפשר למחוק
16/06/2019 | 18:49
3
לצפיה ב-'כן מחוק'
כן מחוק
16/06/2019 | 19:12
1
3
לצפיה ב-'מחקת עם התשובה שלי...'
מחקת עם התשובה שלי...
17/06/2019 | 21:21
2
לצפיה ב-'הערכת מחיר לשיפוץ קטן'
הערכת מחיר לשיפוץ קטן
11/06/2019 | 17:42
5
49
שלום
מישהו יכול לתת לי הערכת מחיר כמה יעלה שיפוץ של:
יצירת נקודות חשמל לטובת 2-3 מזגנים
הפיכת נקודת חשמל למוגנת מים באמבטיה
התקנת מתג Wifi לדוד חשמל
העברת מנוע מזגן כ10 מטר ?
הכנסת 2 תעלות ניקוז של מזגן לקיר
יצירת תעלה לכבלים של טלויזיה בסלון
סתימת 2 חורים מעל דלתות (הכנה למיני מרכזי שאין בה צורך)
תיקוני צבע 
רשת נגד יונים במרפסת שירות
תיקון מתלה כביסה
פירוק והרכבת פרקט בחדר שינה
גלגלים לוטרינה
סידור תריסי גלילה
פרקט בחדר ילדים?
פרקט בממד?
תיקון ידית הממד
חיבור מחדש של תעלת ניקוז מזגן שנפלה בחוץ
איטום חורים וסדקים קטנים בחוץ
איטום חורים במטבח ובאמבטיה של רובה וסיליקון

צריך קבלן שיפוצים/שיפוצניק בשביל זה או שהנדימן מספיק?
לצפיה ב-'לגבי מה שקשור בחשמל - חייב להיות חשמלאי מורשה.'
לגבי מה שקשור בחשמל - חייב להיות חשמלאי מורשה.
11/06/2019 | 21:31
4
41
פרקט - בד"כ נראה לי נכון ללכת למי שמבין ועוסק ספציפית בפרקטים.
מה שקשור למזגנים - לא מבינה בזה אז לא בטוחה אם פשוט או לא וכמה קל להזיק - נסי לקבל תשובת יוסי זיו שמפציע כאן מדי פעם.
השאר נראה לי משימה לכל בר-דעת עם קצת נסיון בעבודות תחזוקה. אלו גם פרטים שניתן יותר בקלות לתקן אם יש טעויות בביצוע.
דווקא לא הייתי הולכת לקבלן כולל שיעשה הכל, כי אז את מפסידה את המקצועיות איפה שכן צריך..
לצפיה ב-'אני מפציע כאן ,תני יותר פרטים על'
אני מפציע כאן ,תני יותר פרטים על
11/06/2019 | 23:36
2
45
איזה מזגנים, בני כמה הם כדי לדעת איזה גז יש בהם ,איזה קומה ולאן ברצונך להעביר את היחידות כמו גם אפשרות גישה להתקנת מכסה לתעלה.
לצפיה ב-'עוד קצת פרטים (מה שיש לי.... )'
עוד קצת פרטים (מה שיש לי.... )
13/06/2019 | 21:14
1
30
תודה יוסי
מדובר על מזגן בן כ10 שנים, הדירה היא דירת גן וצריך להעביר את המזגנים ממקום מסויים בגינה למיקום אחר, כ5 מטרים ימינה, גישה נוחה, כרגע יש גם צינורות ניקוז של המזגן שנמצאים מחוץ לקירות הפנימיים של הדירה ואני רוצה להכניס אותם לתוך הקיר.
את המזגן לא בטוח שאזיז בשלב זה אבל את הצינורות ניקוז בטוח אכניס לקיר/אסתיר עם מחיצת גבס, לדעתך יש קשר בין הפעולות? אני יכולה קודם להכניס את הצינורות (שבתוך הדירה) ובהמשך רק להזיז את המזגן או שכדאי לעשות הכל יחד?

תודה רבה!
לצפיה ב-'את צנרת הניקוז אפשר להעביר לאן שתרצי כל עוד ישמר השיפוע '
את צנרת הניקוז אפשר להעביר לאן שתרצי כל עוד ישמר השיפוע
14/06/2019 | 19:41
23
של 2% מינימום לכל אורך הצינור.
את הצנרת של המעבה אפשר להעביר אבל הבעיה עם כבל החשמל שמקשר בין היחידות ,אותו למעשה אסור להאריך אבל מחוסר ברירה האפשרות היחידה היא להתקין קופסת חשמל תיקנית בקצה הכבל הקיים ושם על הטכנאי לבצע אינוך בדיל בין הכבלים ובשום פנים ואופן לא לחבר באמצעות מהדקי חוט (לוסטר קלמרות) זה מתכון בטוח לשריפת החיבורים.
לצפיה ב-'אבל אז אני צריכה לקבלן.....'
אבל אז אני צריכה לקבלן.....
13/06/2019 | 21:21
29
הי 
כמו שאני מבינה, אם לא אקח קבלן אז אני צריכה לקבלן
כלומר לתאם מתי יגיע החשמלאי, השיפוצניק, איש הפרקטים וכו'
יש לי חלון הזדמניות צר לביצוע השיפוץ ואני לא מבינה בזה דבר וחצי דבר לצערי....
לצפיה ב-'מוצרי חשמל'
מוצרי חשמל
13/06/2019 | 09:02
2
57
הי,
אנחנו שלב בחירת מוצרי החשמל למטבח - מעוניינים בסימנס לכלל המכשירים פרט לקולט האדים ובדקנו מחירים בחנויות שמוגדרות כ"מפיץ מורשה". יוצא שיש פער מחירים של בין 100 ש"ח ועד 700 ש"ח למכשיר בין אותן חנויות לעומת חנויות אינטרנטיות שכנראה מבצעות יבוא מקביל.
כמובן שמפיץ מורשה מפזר אזהרות לגבי הסיכונים ברכישה ביבוא מקביל. השאלה אם באמת יש בזה אמת או שהכל סיפורי סבתא של אנשי שיווק מיומנים?
למישהו יש ניסיון מעשי?

לצפיה ב-'אהיה ישר איתך - יש סכנה בהצמדות ליצרן אחד'
אהיה ישר איתך - יש סכנה בהצמדות ליצרן אחד
13/06/2019 | 10:27
54
יצרן פועל לפי קו עיצוב מסוים במשך כמה שנים ואחר-כך מחליף לכן בבוא היום להחליף מוצר במערכת שבנית לא תמצאי דגם תואם ותאלצי במקרה הטוב למצוא משהו משוכלל וטוב יותר אך בעיצוב שונה,
לכן כדאי לחשוב על מצב שהקו העיצובי אינו אחיד אך הכלים באיכות הטובה ביותר במחיר המתאים לך,
אצלי היתה כירת גז שהוחלפה לחשמל, תנור שהוחלף ליצרן אחר, ומדיח שהיה קטן ומוסתר בארון והוחלף לגדול שנדרש לפרק את דלת הארון ונוצרה דוגמת חזית נוספת - אגב כולם נקנו מיצרנים שונים תוך התחשבות במחיר ואיכות - הבחירה לא היתה לפי העיצוב,
לצפיה ב-'הכל סיפורי סבתא של אנשי שיווק ומכירות כמו שכתבת'
הכל סיפורי סבתא של אנשי שיווק ומכירות כמו שכתבת
13/06/2019 | 12:40
50
לא מכיר בעיה עם יצרן אחד ומצד שני ניתן לקבל הנחה גדולה, הובלה על חשבון הספק כולל פריקה וטכנאי להתקנה ללא תשלום נוסף והכי חשוב, אחריות ארוכת טווח.

לצפיה ב-'דוד אור'
דוד אור
10/06/2019 | 12:01
13
90
הי, יש למישהו ניסיון מעשי (התקין בפועל אצלו בבית) עם דודי אור?
אם כן אפשר לקבל המלצות/דיס המלצות?
תודה מראש
לצפיה ב-'ההגדרות שלך כל-כך רחבות שלא ניתן לענות - אנא פרטי '
ההגדרות שלך כל-כך רחבות שלא ניתן לענות - אנא פרטי
10/06/2019 | 16:12
6
62
איזה דוד
מי נותן אחריות
מי המתקין
רצוי עם קישור לאתר המשווק/יצרן
לצפיה ב-'השאלה הייתה כללית על המוצר'
השאלה הייתה כללית על המוצר
11/06/2019 | 10:44
5
58
שלום רשר,
האמת שהשאלה הייתה כללית על המוצר. כלומר האם הניסיון עם המוצר חיובי/שלילי ולא על מתקין ספציפי.
אבל אין בעיה לענות לפחות על חלק מהשאלות שלך:
קישור למוצר
מתקין - יש מתקין אחד באזור שלנו להבנתי - אמיר ג'ראר דודי אורי

ספציפית למשפחה שלנו כנראה שדוד 180ל' יספיק.
לצפיה ב-'לפני כ 3 שנים ראיתי אחד ברמה"ג, לא שמעתי תלונות'
לפני כ 3 שנים ראיתי אחד ברמה"ג, לא שמעתי תלונות
11/06/2019 | 12:33
25
לצפיה ב-'קראתי קצת מה שכתוב. '
קראתי קצת מה שכתוב.
11/06/2019 | 18:55
3
57
הדוד עובד עם מחליף חום, ונסתם פחות מאבנית. אבל, ההצהרה על כך ש"המים בבית הרבה יותר בריאים", היא מטעה בלשון המעטה. איכות המים בבית תלויה באספקת המים, ללא כל קשר לדוד. חברה שמצהירה הצהרות כל כך שקריות, אינה ראויה להתיחסות רצינית. זו הונאה לשמה. 
הם גם עושים שם חישובי נצילות של הקולטים, וטוענים שהקולטים שלהם יעילים יותר. הכל טוב ויפה, אבל הם לא כותבים מה העלות של המערכת שלהם לעומת מערכות אחרות באותו נפח מים חמים. וכמה עולה לנו בסופו של דבר כמות זהה של מים חמים.  החישוב הזה, שהם מתעלמים ממנו, הוא החישוב הנכון, ולא חישוב הניצולת. 
דודי נירוסטה כבר נוסו בארץ, והיו כישלון צורב. אולי יש להם סגסוגת חדישה שתחזיק מעמד, ואת זה אני לא יודע. 
הערה נוספת. בתקן ישראלי מספר 579 חלק 2, "מערכות סולאריות לחימום מים: אוגרי מים", (הכוונה לדוד עצמו) כתוב בפירוש: 
"צבעו החיצוני של האוגר יהיה לבן רחיץ אם לא יקבע אחרת על  ידי הרשות המקומית". זה אומר שצבע הדוד צריך להיות לבן, ואסור לו להיות בצבע נירוסטה אין לי מושג אם, איך ואיפה אוכפים את זה. 
לצפיה ב-'ככל שידוע לי הכשלון היה בגלל נירוסטה 304 שאינה עמיד לחלודה'
ככל שידוע לי הכשלון היה בגלל נירוסטה 304 שאינה עמיד לחלודה
11/06/2019 | 22:59
44
להפך היא מיועדת בעיקר לציוד עמיד קצת לחלודה ומבריק אך גם מגנטי,
ההבחנה לאדם המצוי פשוטה - הצמדת מגנט למתכת נדבק רמה נמוכה של ניקל, לא נדבק רמה גבוה ועמיד לרוב הקורוזית
לצפיה ב-'הצהרות'
הצהרות
12/06/2019 | 08:32
1
52
ההצהרה לגבי בריאות המים באמת נשמעת קצת מפוקפקת...
מה שכן, בדקתי עם משפחה שהתקינה אצלנו בהרחבה והם אומרים שבקיץ עם דוד 200ל' עם משפחה של 6 נפשות הם לא הדליקו בוילר בכלל.
המחיר אגב יקר משמעותית! דוד 200ל' יוצא 6,000 ש"ח כולל ההתקנה. אנחנו צריכים לבדוק' כמה יעלה 180ל' כי אנחנו משפחה קטנה יותר ו 180ל' אמור להספיק לנו מעל ומעבר.

אם כבר פתחתי את השרשור - איזו חלופה היית ממליץ למשפחה של 4 נפשות? כולל שמות חברות ספצפיות.
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
12/06/2019 | 08:49
47
אנחנו גם משפחה של 6 נפשות. ובזמנו, כשהילדים שלי עדיין היו בבית, היה לנו גם דוד שמש של 200 ליטר (מאז הוא הוחלף ל 170), וגם אנחנו כל הקיץ לא הדלקנו את החשמל של הדוד. הדוד אצלי הוא של כרומגן. 
אני יכול להמליץ לך על דוד של כרומגן או של נמרוד. גם להם יש מערכות חימות מים עם מחליף חום, שמונע סתימת הקולטים באבנית. 
לצפיה ב-'הייתי שואל את החברה אם אפשר לקנות רק קולט ואקום'
הייתי שואל את החברה אם אפשר לקנות רק קולט ואקום
12/06/2019 | 06:37
4
44
ואם אין בעית תאימות לדוד שמש כגון אמקור או כרומגן עם ציפוי אמייל פנימי.
אם ייצא לך לקבל מהם תשובה אני חושב שכולם בפורום ישמחו לדעת אותה.
לצפיה ב-'מה לגבי טמפרטורות מתחת לאפס ?'
מה לגבי טמפרטורות מתחת לאפס ?
13/06/2019 | 09:02
3
26
האם יש מערכות דודי / קולטי שמש שיכולים להמשיך לעבוד גם מתחת לאפס ללא סכנה של קיפאון ?
לצפיה ב-'יש פתרונות'
יש פתרונות
13/06/2019 | 11:56
2
26
הבעיה של קפיאה היא רק בקולטים, ולא בדוד. לכן למקומות בעלי פוטנציל של קפיאה, משתמשים בקולטים בעלי צנרת ברזל ולא נחושת.
אופציה נוספת היא להרכיב רכיב (לא זול) במקום פקק של הקולט, שהוא נפתח בטמפרטורה קפיאה ומאפשר טפטוף מים למניעת קפיאה. הוא מוגבל לטמפרטורה של כמה מעלות מתחת לאפס.
אופציה נוספת היא קולטים ודוד עם מחליף חום. זו מערכת עם הפרדה בין המים בקולטים לבין מי הצריכה. למים בקולטים מוסיפים חומר נגד קפיאה (מה שהחבר'ה קוראים לו אנטי פריז) וזה מונע קפיאה. הבעיה העיקרית היא חשש לחור במחליף החום בדוד, ומעבר של החומר הזה למי הצריכה. 
האגדה האורבנית לפתוח קצת את הברז של המים החמים בבית, היא לא עוזרת למניעת קפיאה בקולטים, אלא רק למניעת קפיאת המים בצנרת, וזו תופעה שאינה מתרחשת בארץ. 
לצפיה ב-'ממה שידוע לי .. הפתרון הקל זה לסגור את הקולטים בחורף ו ...'
ממה שידוע לי .. הפתרון הקל זה לסגור את הקולטים בחורף ו ...
13/06/2019 | 12:17
1
27
לפתוח מחדש עם בוא האביב..
מה הפיתרון היעיל ביותר ולא יקר כלכך מבחינת עלות ?

לצפיה ב-'הפתרון הזול'
הפתרון הזול
14/06/2019 | 06:59
21
הפתרון הכי זול (וזה אפשרי גם לבד) זה להרכיב 3 ברזים. שניים לניתוק הדוד מהקולטים, ואחד במקום אחד הפקקים, לריקון הקולטים. השאלה היא האם יש גישה נוחה לעלות לשם ולסגור או לפתוח אותם. 
לצפיה ב-'הניסיון עם מערכות כאלה קצר ואינו עולה על 3 שנים בארץ'
הניסיון עם מערכות כאלה קצר ואינו עולה על 3 שנים בארץ
13/06/2019 | 12:35
31
ללא ספק, השיטה הזאת מהפכנית ומתאימה לתנאי קיצון במזג אוויר ואצלנו לגליל העליון, רמת הגולן, המירון, ירושלים, השפלה, הערבה, ים המלח ואילת... רק כ03/4 מדינה...
הבעיה איננה בטיב המערכת וגם לא בכמות המים שבה (200ל' יותר טוב מ-180 ומ-150 בכל מקרה ולא משנה כמה נפשות יש בבית, מניסיוני ארוך השנים...
המערכת מצטיינת באופציית התקנה עם צללית נמוכה וזה יתרון גדול לאדריכלים, מעצבים וחובבי יופי ומראה נקי של בניה (לא מתאים בבני-ברק למשל...).
הבעיה היחידה של המערכת הזאת היא המחיר שאיננו משתלם במחירי השוק הקיימים ב-3 השנים האחרונות ותאמינו לי...בדקתי ועדיין בודק זאת...
המערכת עולה פי 2 ממערכת שוות-תפוקה של "כרומגן" שלה יש שירות בכל הארץ ונציגים מפוזרים בכל רחבי הארץ, כמו גם עוד חברות עם תו-תקן ישראלי.
מי שצריך מערכת שיש לה את היתרון היחסי שתמשיך לעבוד בחורף קפוא או בקיץ חם מאוד ויש לו תקציב לכך, המערכת תהיה לו טובה ל-20 שנה, משך קיומה של מערכת מקבילה של כרומגן, בתנאי שיש מסנן מפרק אבנית אחרי שעון המים של המבנה או הדירה.
לצפיה ב-'איטום מרתף'
איטום מרתף
10/06/2019 | 10:44
5
61
שלום,

במהלך ריצוף מחדש של מרתף גילינו כי יש בחול שמתחת לריצוף מעט לחות.
הקירות לא נראים כי נפגעו מרטיבות.
השאלה אם כדאי לבצע מהלכים לאיטום שלילי - רולקות ויריעות על הרצפה או פשוט להחליף חול ולרצף.

תודה,
ירון
לצפיה ב-'אם יש לחות סימן שחודרים מיפ, מה הטעם לרצף שוב?'
אם יש לחות סימן שחודרים מיפ, מה הטעם לרצף שוב?
10/06/2019 | 11:39
1
60
ברור בעליל שצריך לפנות את כל נחול, לנקות יסודי, ולאטום איטום שלילי כולל רולקות ו הכל.

לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
10/06/2019 | 14:29
11
לצפיה ב-'מעט רטיבות בחול מתחת לרצוף אינה נובעת מנזילה אלא משטיפת רצפה'
מעט רטיבות בחול מתחת לרצוף אינה נובעת מנזילה אלא משטיפת רצפה
10/06/2019 | 13:51
2
53
לאורך השנים.
איך מבדילים?
אם הייתה חדירת מים, החול היה ספוג מים ורטיבות הייתה נצפית על הקירות.
לא הבנתי למה נדרש לפרק רצוף ישן...
מדסיקים חדש על הישן וזהו...
יותר זול, יותר חזק, פחות פסולת...
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
10/06/2019 | 14:24
1
49
תודה.
אז ההמלצה היא לא לגעת?

החלטנו לא להדביק בגלל תקרה נמוכה בקומה הזו.

לצפיה ב-'אתה באמת מתכוון להסתמך על המלצה בהתכתבות מהפורום ? '
אתה באמת מתכוון להסתמך על המלצה בהתכתבות מהפורום ?
10/06/2019 | 19:15
45
ולרצף על גבי חול לח שאינך בטוח מאיפה הוא מגיע? ואם בהמשך תבחין ברטיבות, תפתח שוב את כל הריצוף, תוציא את החול ותאטום?

אם אתם שוטפים רצפה בהצפה מוגזמת, יתכן ויש ממש בהשערה. אבל השערה אחרת היא שהחורף המאד גשום החדיר רטיבות לאדמה מתחת לרצפה, ומשם לבטון, ומשם לחול.
מכאן אין לנו שום אפשרות לדעת.
ולכן אני אומרת שיש לך 2 אפשרויות סבירות:
1. להזמין מומחה שיבדוק את רמת הלחות, ואת מיקומה בתוך החול - ותין חוות דעת רצינית.
2. היות שממילא מרצפים מחדש - לעשות כבר איטום טוב ולהיות רגוע.

לצפיה ב-'למה בונים מרתף ? איזה יתרונות יש ?'
למה בונים מרתף ? איזה יתרונות יש ?
04/06/2019 | 12:58
5
107
אני תוהה למה אנשים בוחרים לבנות קומת מרתף, כשאפשר לבנות קומה עם חלונות, אוורור, ואור טבעי.
לא מצאתי שום יתרון לבניית מרתף שהרי זה יקר, לא נעים למגורים, ועוד חסרונות רבים.

אז מה הסיבה שאנשים בווחרים לבנות מרתף ? אם יש יתרונות, מה הם ?

תודה
לצפיה ב-'התשובה הכי נפוצה היא...כי ת.ב.ע. מאפשרת...'
התשובה הכי נפוצה היא...כי ת.ב.ע. מאפשרת...
04/06/2019 | 16:28
1
119
התשובה השניה תלויה בפנטזיות של כל בונה מתכנן, כמו ליצור מקור הכנסה ע"י השכרת השטח, או לשולחן ביליארד, בר אישי לארוח החבר'ה וכיו"ב...
יש כאלה שיסבירו שכשהם יהיו עצמאים ו/או יפרשו ו/או יוכלו לקבל לקוחות כהכנסה נוספת, הם חייבים מרתף ויש כאלה שיודעים שהשטח הזה יסדר להם עבודה מהבית אם הם עוסקים במקצוע המאפשר זאת...
יש כאלה שיסביר לך שרק קיר אחד הוא קיר לגובה מלא של מרתף, כי הם מתכננים על שיפוע כמו בכרמל, בגליל, ירושלים, אילת ועוד והקירות האחרים פונים לגינה ולנוף (מה שנכון כאילו קומת קרקע).
יהיו כאלו שיעדיפו מרתף מסיבות של חשש בטחוני, רוצחים, גנבים, פחדים לא מוסברים ואחרים ויהיו כאלה ששם הם יבנו את הממ"ד גם כדי שיהיה יותר מוגן וגם כדי שלא יפריע לתכנון של קומת סלון/מטבח/פינת אוכל/שירותי אורחים/חדר אורחים/עבודה/תחביב...
הכי חכמים ובעלי אמצעים, יחפרו למרתף חניה על כל שטח המגרש (כי קווי הבניה תקפים רק מהקרקע כלפי מעלה), עם מעלית לרכב שיורדת לתוך החניה הגדולה שתאפשר חניה גם של האורחים שלהם ומכוניות הילדים הבוגרים והמשפחה המורחבת...אם יזמינו אותם לביקור... ולמה "חכמים"?
כי רצפה של מרתף חניה על כל המגרש מאפשרת הכנסת הממ"ד לשם ללא קירות מיגון ותוך חיסכון בביסוס כלונסאות וקורות יסוד עם רצפה תלויה שמשום מה כל מהנדס מכניס ללקוחות שלו אם צריך או לא, כאשר במחיר של כל הביסוס המיותר למעלה בכל סוג של קרקע(!) ושלא יספרו לכם סיפורים, מבצעים קלונסאות דיפון סביב המגרש עם חיזוקים המהווים את קירות מרתף החניה, התוספת קירות פנימיים של הממ"ד כי אין קירות חיצוניים שלו, עם דלת וחלון שפונים לחניה (מותר) ורצפת המבנה היא גם תקרת החניה שיכולה להכיר גם שטח של בריכת השחיה...אם מישהו חושק בכזו מעל מכוניות החונות כי יש לכך מספיק גובה...
לצפיה ב-'אם המרתף כל-כך גדול עדיף שהברכה תהיה ליד המכונית במרתף'
אם המרתף כל-כך גדול עדיף שהברכה תהיה ליד המכונית במרתף
04/06/2019 | 23:21
95
יש גג וקירות - אפשר להתרחץ כל השנה!!
לצפיה ב-'רוב אלו שעשו זאת בשכנות אלי...'
רוב אלו שעשו זאת בשכנות אלי...
06/06/2019 | 11:17
1
100
עשו זאת למטרת השכרה.
הם בנו מרתף להשכרה ומעליו קומה אחת או שתיים למגורים שלהם.

אף פעם לא הבנתי למה אנשים רוצים לבנות בית פרטי ובנוסף להשכיר את חלקו...
הרי כל הענין של בית פרטי הוא פרטיות... שהולכת לאיבוד כשמשכירים חלק ממנו.

אבל כל אחד חושב אחרת...כנראה...
לצפיה ב-'מעבר לענין הפרטיות, חללי מרתף הרבה פחות אטרקטיביים'
מעבר לענין הפרטיות, חללי מרתף הרבה פחות אטרקטיביים
06/06/2019 | 17:33
95
אין בהם הרבה אור, אויר, ורוח. אין נוף. לפעמים יש צורך במשאבות לביוב.
בשל כל אלו מן הסתם שכירות החללים הללו זולה יותר וכך יוצר שההשקעה גבוהה יותר והתמורה נמוכה יותר מאשר חללים שמעל הקרקע.
לצפיה ב-'פרט להיבט הבטחוני במקומות מסויימים אין שום יתרון '
פרט להיבט הבטחוני במקומות מסויימים אין שום יתרון
08/06/2019 | 11:28
71
יקר ומיותר , 
יש רק מצב אחד שבו לאחר גמר הבניה ובתכנון מראש חופרים מתחת לבית 
בכדי לקבל יחידת דיור . 
לצפיה ב-'העתקת מזגן והכנסת צינורות ניקוז לתוך הקיר'
העתקת מזגן והכנסת צינורות ניקוז לתוך הקיר
06/06/2019 | 14:09
1
53
שלום
אני אני הולכת לשפץ דירה שאני נכנסת אליה ב2 שלבים
בשלב הראשון שיפוץ קטן בתוך הבית, הכולל את הכנסת צינורות המזגן לתוך הקירות.
שלב שני, מחוץ לבית הכולל את העברת המזגן כמה מטרים הצידה.
זה הגיוני לעבוד ככה? האם כשמזיזים מזגן חיצוני זה משנה לצינורות שנכנסים הביתה?

תודה
לצפיה ב-'משנה ועוד איך כי אסור לעשות חיבורים '
משנה ועוד איך כי אסור לעשות חיבורים
06/06/2019 | 14:39
55
בדרך
לצפיה ב-'דיס המלצה על רב בריח!'
דיס המלצה על רב בריח!
03/06/2019 | 13:03
3
93
קניתי אצלהם דלת כניסה "פרמיום" שעלותה 6.5 אלף שכללה את המערכת חשמלית 
תוך שנה וחצי נאלצתי להזמין פעמים פורץ 
פעם ראשונה נשברה הלשונית ותקענו בבית 
פעם שניה המערכת החשמלית התקלקה והפורץ של רב בריח ניתק את המערכת שעלתה 1800 שקל ושמסתבר היתה ללא אחריות
בשני המקרים - חייבו אותנו על הביקורים ועל התיקונים
עלק חברה הוגנת ואמינה..
לצפיה ב-'לא הבנתי...מי אמר לך שהחברה הזאת הוגנת ואמינה?'
לא הבנתי...מי אמר לך שהחברה הזאת הוגנת ואמינה?
04/06/2019 | 16:11
2
86
אם אתה מאמין לפרסומות זאת הבעיה...
סבא שלי היה אומר: "אם הם היו טובים כמו שהם מציגים את עצמם... הם לא היו צריכים פרסומות"... כמה שהוא צדק! עד היום אני מתגעגע לחכמתו ואני גם סבא כבר 16 שנים ומעלה...
יש חברה כמה חברות בשוק הזה וכולן עולות על החברה שהתאכזבת ממנה בכל פרמטר אפשרי לאורך שנים: הבנת הלקוח, שירות ואמינות, טיב מוצר, אחריות ושירות מקצועי בבית הלקוח...וזה בלי להזכיר שמות
לצפיה ב-'צודק לגמרי. זה היה טעות לקנות שם'
צודק לגמרי. זה היה טעות לקנות שם
05/06/2019 | 10:32
28
לצפיה ב-'סבא שלך לא הבין כלום בשיווק/פרסום !'
סבא שלך לא הבין כלום בשיווק/פרסום !
06/06/2019 | 11:19
77
אבל זה בסדר...בדורו אף אחד לא הבין בדברים כאלה.
לצפיה ב-'להניח שיש חדש על משטח עבודה קיים '
להניח שיש חדש על משטח עבודה קיים
05/06/2019 | 09:19
6
62
האם אפשר להניח משטח עבודה / שיש חדש על המשטח הקיים במטבח ? מה הדרך הנכונה לעשות זאת ?

תודה

לצפיה ב-'עקרונית ניתן להניח משטח חדש על הישן'
עקרונית ניתן להניח משטח חדש על הישן
05/06/2019 | 09:54
2
57
זה משנה את הגובה מהרצפה ולאדם נמוך זה עלול להיות לא נוח
יש צורך לתאם את הקצוות:
מסביב לכיור,
לברזים,
כיריים,
בהיקף המשטח עם הקיר,
בחזית ליצור קו מתאים שיראה נכון עם המשטח החדש ויסתיר אתת החיבור לישן,

משטח חדש לא חייב להיות מאותו החומר של הישן:
שיש
קוריאן
קרמיקה: צבע, אחיד, גודל פלטות,
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
05/06/2019 | 10:32
1
42
תודה על התגובה.
האם צריך להדביק את החלק התחתון של השיש החדש לחלק העליון של הישן או האם מספיק להדביק לקיר ? 
למה צריך לשים לב כשמבצעים את האיטום ?

האם זה זול יותר מאשר להסיר את הישן ולהתקין מחדש ?
לצפיה ב-'זול זו שאלה של מה עושים אצלך- חומר, מרכיב, מיקום הבית,'
זול זו שאלה של מה עושים אצלך- חומר, מרכיב, מיקום הבית,
05/06/2019 | 10:52
39
מדביקים אך בהתאם לסוג המשטח החדש אך בכל מקרה כדאי להדביק עם חומר שניתן להסרה
אפשר גם DIY עם קרמיקה או גרניט פורצלן שיכול להיות גם גדול מאוד במחיר של כ 120 ש"ח למ"ר ואחרי חיתוך והתקנה תהיה תוספת גדולה למחיר (להדביק רק עם סיליקון נטרלי, לגימור ופינות סיליקון בגוון מתאים לחומר)
לצפיה ב-'אם מדובר בשני סוגי שיש שונים '
אם מדובר בשני סוגי שיש שונים
05/06/2019 | 14:56
41
מציעה לבקש מהמתקין שינסר לכם את קצה השיש הקיים (הקצה שבולט מעבר לגוף הארונות) כמה שאפשר קרוב לארון. וככה כשתתקינו את השיש החדש לא תראו את שתי הדפנות השונות זו מעל זו. 

לצפיה ב-'בואי נתחיל מההתחלה - מה הסיבה שאת רוצה לעשו את זה?'
בואי נתחיל מההתחלה - מה הסיבה שאת רוצה לעשו את זה?
05/06/2019 | 21:48
15
לצפיה ב-'על השאלה הזאת יכול לענות איש שיש...'
על השאלה הזאת יכול לענות איש שיש...
06/06/2019 | 11:10
39
יש רבים כאלה. גשי לכמה מהם ותתיעצי.

בכל אופן זה לא אמור לעלות לך פחות ויתכן שאף יותר, מכיון שיש להתאים את החדש לישן ולא רק להניח על גבי הארון. צריך גם לבדוק אם ניתן יהיה להרכיב את הברז, שכן העובי עכשיו יהיה כפול !

מצד שני, ההחלפה של ישן בחדש גוררת בדרך כלל פגיעה בחיפוי (שכן בדרך כלל לא ניתן להוריד את השיש הישן מבלי לפגוע בחיפוי).

לכן, צריך להסתכל כאן על כל התמונה ולעשות חשבון כולל שיקיף את כלל האפשרויות !
לצפיה ב-'דלתות פרופיל בלגי'
דלתות פרופיל בלגי
04/06/2019 | 17:42
2
58
הי
מחפשת חברה לייצור דלתות פרופיל בלגי
יש למישהו המלצה על הסטודיו הזה?
לצפיה ב-'פרופיל בלגי מאלומיניום או פלדה? '
פרופיל בלגי מאלומיניום או פלדה?
04/06/2019 | 17:49
24
לצפיה ב-'השוו מחיר ואיכות מול אחרים'
השוו מחיר ואיכות מול אחרים
04/06/2019 | 19:53
45
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/05/2019 | 18:12
4
60
כאמור, התכנון שלי כרגע הוא באמת לעשות פרגולה, לא גגון.
אני כן רוצה להבין את המשמעויות אם בעתיד ארצה לעשות גגון.

האדריכלית כמובן בתמונה, אבל מבחינתה הבחירה בסוג הפרגולה היא עיצובית (כמובן שיש השלכות קונסטרוקטיביות לכל בחירה וכו').
לא שמעתי ממנה על הבעיות/מגבלות הנ"ל, ולכן רציתי להבין עד כמה הן נכונות.

זה מעניין, כי הרבה אנשים שמים לוחות סנטף על הפרגולה, אבל מעבר לבעיה החוקית לא שמעתי בעיות ניקוז ומשקלים. אני משער שרוב האנשים פשוט מתעלמים/לא מודעים
לצפיה ב-'אנשי עושים הרבה דברים, '
אנשי עושים הרבה דברים,
31/05/2019 | 18:53
1
70
ורק מדי פעם שומעים על איזה אסון שקרה כי אנשים עשו אילתורים.
לדוגמה בשלג לפני כמה שנים קרסו המון מבני חניה ומחסנים מהעומס של השלג המצטבר. מכירה גגונים שקיבלו בטן בגלל משקל של צמחיה שהצטברה עליהם.
פרגולה שמחוברת לבית (ובודאי גגון) הם בהחלט חלק מאחריות האדריכל לתכנן עד הסוף (מבחינה אדריכלית) ואחריות המהנדס לתכנן הנדסית.
לצפיה ב-'כמובן שהתכנון יתבצע על ידי האדריכל והמהנדס'
כמובן שהתכנון יתבצע על ידי האדריכל והמהנדס
02/06/2019 | 00:41
32
פשוט שמעתי טיעונים חדשים (שלא שמעתי קודם) לגבי בעיות אפשריות עם סוג מסוים של פרגולה, ורציתי לשמוע עוד חוות דעת.

אני סומך על האדריכלית שלי, אבל אף אחד לא יודע הכל.
תמיד שמח לשמוע עוד חוות דעת.
לצפיה ב-'תשלח לי סקיצה , אני אכוון אותך '
תשלח לי סקיצה , אני אכוון אותך
01/06/2019 | 17:34
1
48
למי שעובד בזה, זה ברור בדיוק מה נכון ומה לא 
לצפיה ב-'תודה, אבל אין פה ממש סקיצה'
תודה, אבל אין פה ממש סקיצה
02/06/2019 | 00:45
37
אנחנו מתכננים פרגולה, וצריך לבחור איזה סוג.
לצפיה ב-'עלויות בניית מרתף'
עלויות בניית מרתף
30/05/2019 | 09:34
3
117
היי, אני מתכנן לרכוש מגרש בקרוב ואני מתלבט אם לבנות מרתף או קומה שנייה. מישהו אמר לי שעלות בניית קומת הקרקע הינה כ-6000 ש"ח למ"ר, עלות הקומה השנייה 5000 ש"ח למ"ר ועלות מרתף 7000 ש"ח למ"ר. זאת אומרת מרתף בשטח 90 מ"ר יעלה 630,000 ש"ח.

עוד הוא אמר לי שאם אני בונה מרתף, עלות בניית קומת הקרקע יורדת מ-6000 ש"ח ל-5000 ש"ח למ"ר, כך שמדובר בחיסכון של 90,000 ש"ח עבור קומה בשטח 90 מ"ר. ובנוסף, אם אני בונה את הממ"ד במרתף עם חצר אנגלית קטנה אני חוסך עוד 25,000 ש"ח מכיוון שקירות המרתף כבר עשויים בטון.

זאת אומרת שבניית בית בשטח 180 מ"ר עם מרתף תעלה כ- 1,055,000 ש"ח. ובניית בית בשטח 180 מ"ר עם קומה שנייה תעלה כ-990,000 ש"ח.

האם זה חישוב נכון?
לצפיה ב-'אתה עושה סלט , אתה צריך להתיחס למחיר השלד בלבד '
אתה עושה סלט , אתה צריך להתיחס למחיר השלד בלבד
01/06/2019 | 19:02
70
מחיר הגמר נקבע על ידך בהתאם לרצונות שלך 
אז מחיר מרתף הוא 100 אחוז למ"ר כ 2000 ש"ח למ"ר .
מחיר קומה שניה הוא 50 אחוז מהמ"ר , כלומר מחשבים רק חצי 
כי יש כבר רצפה .  מחיר מ"ר הוא בערך 1700 ש"ח למ"ר
ממד במרתף זה דבר נבון , רק באיזה איזור אתה , בכדי לדעת כמה זמן יש לך לרדת 
לממ"ד .
במרתף אתה יכול לבנות יחידת דיור להשכרה = הפנסיה שלך .
לצפיה ב-'כל זה חישובים תיאורטיים'
כל זה חישובים תיאורטיים
02/06/2019 | 20:11
54
קודם אתה צריך לראות את התב"ע של אותו מגרש ולהבין מה מותר לך בכלל לבנות. אולי התב"ע מגביל את גודל המרתף? או את הגובה שלו? או בכלל אסור מרתף?
אחרי שיהיו לך הנתונים האלה, תוכל להתחיל להבין את הכיוון הנכון.
מרתף שמטרתו היא שאתם תגורו שם באופן קבוע- יצטרך להיות מתוכנן היטב, עם כמה שיותר חצרות אנגליות, אחרת ממש לא נעים לגור בו.
לצפיה ב-'החישוב נכון... המספרים מצוצים מהאצבע...'
החישוב נכון... המספרים מצוצים מהאצבע...
04/06/2019 | 16:36
51
עוד לא קנית מגרש, אינך יודע בכלל איפה תרכוש אותו, אינך יודע מה תקנות הבניה ודרישות הרשות המקומית למגרש כזה, והמחירים שמנית לקוחים מהפורומים של לפני כ-5 שנים...
היה עדיף שבמקום מחירים תדבר ב-% מהתקציב שנראה לך שיהיה לך למגרש עם כל האגרות וההיטלים, מיסים ובצ"מ (בלתי צפוי מראש שתמיד יש!) ולבניה כולל תכנון, אגרות, היטלים, מיסים ובצ"מ שבטוח יהיו לך בעוד 5 שנים כשתקבל את היתר הבניה... כי עוד לא רכשת שטח ואלה לא יודע היכןן תרכוש אותו...
לצפיה ב-'קופינג גג'
קופינג גג
30/05/2019 | 23:59
4
80
שלום רב
אני מתלבט האם לעשות קופינג מעקה גג
הבית בעיצוב מודרני לא תוכנן עם קופינג גג וזה מבחינה עיצובית פחות מתאים.
הבנתי שמתי שלא עושים קופינג גג עושים שיפוע קל לכיוון פנים הגג וכך המים לא נקווים על המעקה.
מצד שני הקופינג עם אף מים נותן הגנה לשליכט ומשפר את אטימות המבנה.
אשמח לתובנות בנושא ...

תודה
לצפיה ב-'אם לא מפריע לך לתקן את ציפוי הקיר כל 10 שנים וותר על הקופינג'
אם לא מפריע לך לתקן את ציפוי הקיר כל 10 שנים וותר על הקופינג
31/05/2019 | 01:08
2
66
רו השכנים שלי כבר השקיע לפחות פעם אחת ב 20 השנים האחרונות שיפוץ חיצוני ולרוב בגלל שאין קופינג אלא במקרה הטוב שיפוע פנימה שתאיכותו לתלויה ביד של הטייח,
הקופינג מגן על כל גובה הקיר אבל במיוחד על החלק העליון שלא יחדרו אליו מים
לצפיה ב-'אוקיי שוכנעתי'
אוקיי שוכנעתי
31/05/2019 | 04:07
1
54
תודה
לצפיה ב-'רציתי לצלם דוגמה הלכתי היום וגיליתי שבמסגרת שיפוץ'
רציתי לצלם דוגמה הלכתי היום וגיליתי שבמסגרת שיפוץ
31/05/2019 | 12:15
62
כיסו את העובש בטיח אקרילי חדש  והוסיפו קופינג, הפועל עדיין שם עם הפיגום,
לצפיה ב-'זה ממש לא בעיה לעשות שיפוע במעקה הגג '
זה ממש לא בעיה לעשות שיפוע במעקה הגג
01/06/2019 | 17:36
49
וגם אותו יש לכסות עם שליכטה . 
לא לשכוח לבצע אף מים שיריעות הזפת יכנסו לתוכו .
לצפיה ב-'רעיונות לניצול מקום בדירות קטנות, שיטות להמנע מדירה "חנוקה"'
רעיונות לניצול מקום בדירות קטנות, שיטות להמנע מדירה "חנוקה"
01/06/2019 | 11:46
1
68
למצב מרווח, רהיטים שלהם תפקוד כפול ועיתים משולש - תהנו.https://youtu.be/XYV0qATsyts

לצפיה ב-'תודה על השיתוף. יש פה דברים נחמדים. '
תודה על השיתוף. יש פה דברים נחמדים.
02/06/2019 | 10:04
10
לצפיה ב-'שיפוץ דירה - פעם ראשונה שלי'
שיפוץ דירה - פעם ראשונה שלי
31/05/2019 | 15:33
4
60
שלום 
אני לקראת שיפוץ של דירה שאני קונה (לא מקבלן)
ואני די אובדת עצות
הדברים שיש לעשות בשיפוץ הם: העתקת נקודות חשמל, העתקת מזגן למקום אחר, הכנסת צינורות מהמזגן לקיר, צביעה, פרקט באחד החדרים ושיפוצים קטנים של איטום וחיזוק דברים בבית
בחצר צריך לסדר שיפועים (אולי אפילו לצקת בטון מחדש), דשא סינטטי ואולי קידוח יהלום להוצאת המים מעבר לגדר
איך נגשים לפרוייקט כזה? קבלן שיפוצים אחד או שעדיף להביא לכל תחום איש שממש מתמחה בעבודה (לדוגמה, קבלן איטום, חשמלאי, מתקין מזגנים וכו')?
אחד החששות שלי הוא להשקיע הרבה עבודה באיטום ושיפועים בחצר (החצר מעל חניון) ואז שמהדשא הסינטטי יגידו שזה לא מתאים לדשא סינטטי או שהייתי יכולה לעשות פתרון פשוט 
לצפיה ב-'מתחילים עם חשמלאי שאת מעסיקה ישירות . '
מתחילים עם חשמלאי שאת מעסיקה ישירות .
31/05/2019 | 17:57
50
לפעמים זה בא עם מזגניסט אבל לא תמיד , אז גם מזגניסט בנפרד 
לאחר שאלו גומרים או אפילו במקביל עושים את העבודות האחרות .
כדאי גם לברר מה מצב הצנרת מים , הדוד שמש .
אני אישית מעדיף לרצף במקום כל השטויות של דשא ודק . 

לצפיה ב-'שיפוץ דורש תכנון טוב! המלצתי לא להתחיל כלום ללא תכנון מפורט!'
שיפוץ דורש תכנון טוב! המלצתי לא להתחיל כלום ללא תכנון מפורט!
04/06/2019 | 17:11
38
   רבים נפלו* עם שיפוצים, רק בגלל שחשבו שזה יותר "קל" מבניה חדשה וזה הכי לא נכון! 
  *הגיעו למחירים שלא עמדו בהם, קבלנים עזבו באמצע כי לא היה תכנון ולא קיבלו תשובות מקצועיות למה הם נדרשים לעשות ועוד ועוד סיבות שמביאות למפח נפש במקרה הטוב, לפשיטת רגל במקרה הבינוני ולאובדן משפחה במקרה הגרוע!
    שיפוץ הוא מבצע מסובך, גם לבעלי מקצוע שלא לדבר על מי ש"רק" רכש נכס לשיפוץ וזה "השיפוץ הראשון שלו".
    המלצתי החמה היא לבחור "מעצבת פנים" שהיא לפחות הנדסאית אדריכלות ו/או גם הנדסאית אדריכלות וגם קונסטרוקציה, להתכונן לשלם לא מעט על התכנון כדי לחסוך פי 10 ויותר בבצוע(!), להתכונן נפשית ללו"ז ארוך בהרבה ממה שחשבתם עליו מכל הסיבות הידועות והכי חשוב(!) לקחת מפקח מומחה בשיפוצים(!) לברר שמות של לקוחות עם הניידים שלהם ולברר איתם (אם ניתן והם באזור הקרוב, אפילו לבקר ולראות מה נהיה).
    אין הרבה מפקחים שמוכנים להיות מעורבים בשיפוץ ולכן ראוי לחפש ממליצים**
**אם תתני את העיר או האזור בארץ, יכול להיות שתקבלי המלצות במסר מהכותבים בפורום זה.
    טיפים והמלצות חמות:
1. להחליף את כל צנרת המים, הדלוחים והביוב בדירה, כולל כל אביזרי האינסטלציה, בלי לבדוק אותם בכלל...;
2. להחליף את כל מערכת החשמל כולל חיווט (החוטים שבתוך הקירות) ;
3. שני הסעיפים למעלה אינם מחייבים החלפת הרצוף המקורי, אם איננו שקוע* או חלקו בולט כלפי מעלה* ;
3.1. *ריצוף בולט כלפי מעלה מראה על בעיה של שורשים במידה וזו דירת קרקע.
3.2. *ריצוף שקוע בדרך כלל מראה על בעיה שקשורה ברטיבות או העדר בטון מתחת למרצפות אם בקומת קרקע ;
3.3. משקופים רקובים בחלקם התחתון מראים על בעיות רטיבות בסביבתם ;
3.4. קירות מתקלפים מעל הפנלים בחלקים שונים של הדירה ו/או ריח של טחב בארונות מכל סוג, מראים על בעיות רטיבות מלחות שלא אווררה לאורך שנים רבות ו/או בעיות מילוי החול שמתחת לריצוף (מה שאומר שנדרש להרים את כל הריצוף, ליבש את החול (לא להחליף...) ולהניח ריצוף חדש על החול היבש שיעורבב עם מלט יבש כבסיס לטיט לריצוף שהרצף יניח ;
3.5. התקלפות קירות ו/או נפיחויות צבע בתקרה מראות על חדירות רטיבות משכנים מלמעלה או בקירות חוץ מסדיקת קירות החוץ וציפוי חוץ שעבר זמנו ;
3.6. עובש שחור (סוג של פטריה) בתקרות וחלקי קירות עליונים מראים בעיה עם רטיבות קשה אצל השכנים מלמעלה שמחלחלת דרך התקרה ועשויה לנבוע מבעיית צנרת מכל סוג אצלם או משטיפה יומית בהצפה...
3.7. המקרים רבים, נדרש להוריד את כל השליכט והטיח המהווים את "משכנו" של העובש או "משכנם" של פגעי הרטיבות למיניהם, כדי להיפטר מבעיה חוזרת ולחפות את הקירות עם חומר מונע היווצרות עובש חוזרת, גבס או טיח ושליכט חדשים ופתרון לציפוי החיצוני חובה(!) במקרה כזה, לפני כן.
המלצתי המקצועית היא לא להצע שיפוץ ראשון לבד בשום אופן, למרות ש"כאילו" ניתן לחסוך כסף באי-העסקת מפקח שמבין בשיפוץ, כי המפקח, יחד עם התכנון הנכון, יעלו הרבה פחות מעלות השפוץ שתבצעו לבד... ראו...הוזהרתם... מהרבה ניסיון של מי שבודק את הצרות האלה לאחר בצוע כהכנה לתביעות בבתי משפט שרק עורכי הדין מרוויחים מהם ואתם לא מקבלים פיתרון לבעיות, אלא במקרה הטוב...רק קצת כסף...
4. חלונות עץ ניתן לחדש וכנ"ל תריסי עץ מכל סוג, אם אתם רוצים לשמור את הדירה עם חזות "מיושנת" אך משוחזרת ואיטום טוב ניתן להשיג בזול עם אטמים למיניהם שקיימים בשוק (חפשו בגוגל "סרטי אטימה" ואת המקום הקרוב לביתכם);
5. החלפת חלונות ודלת כניסה יעלו את המחיר השיפוץ מאוד.
לצפיה ב-'מה הסיבות בגללן את רוצה דשא סינטטי ?'
מה הסיבות בגללן את רוצה דשא סינטטי ?
05/06/2019 | 09:04
1
51
לצפיה ב-'יופי ופרקטיות'
יופי ופרקטיות
06/06/2019 | 16:10
24
היי
באופן כללי דשא סינטטי יפה בעיני
מה גם שאני עם שני ילדים קטנים ואני רוצה שיתרוצצו קצת בגינה ובמקרה של נפילות (והבן שלי מאד קלמזי) הרבה יותר נסבל לפול על דשא סינטטי (שמעל שכבת הגנה כלשהיא)
לצפיה ב-'אשמח לחוות דעת לגבי הסקיצה של הבית,'
אשמח לחוות דעת לגבי הסקיצה של הבית,
28/05/2019 | 22:44
12
158
אנחנו בשלבי סיום , אלה הן 2 הסקיצות הסופיות. נשמח לכל הערה/והארה. מה לשנות/לשפר

* יש לציין שויתרנו מראש על שירותי אורחים. יהיו רק 2 שירותים בבית.
:)
לצפיה ב-'כיוונים'
כיוונים
29/05/2019 | 11:42
70
היי אביב,
באיזה כיוון הצפון ?
לצפיה ב-'אם הילד צריך פ-פ- התגובה עוברת ל"...-מוסתר"'
אם הילד צריך פ-פ- התגובה עוברת ל"...-מוסתר"
29/05/2019 | 22:24
6
42
לצפיה ב-'וואלה? גוגל השתגע...'
וואלה? גוגל השתגע...
30/05/2019 | 12:20
5
34
לצפיה ב-'לגוגל הזה קוראים הנהלת תפוז...'
לגוגל הזה קוראים הנהלת תפוז...
30/05/2019 | 21:41
4
24
לצפיה ב-'נדייק - הנחיות גוגל לתפוז המיושמות ללא בקרת שטח'
נדייק - הנחיות גוגל לתפוז המיושמות ללא בקרת שטח
30/05/2019 | 23:06
3
20
לצפיה ב-'איך זה קשור לגוגל?'
איך זה קשור לגוגל?
31/05/2019 | 03:49
2
15
לצפיה ב-'גוגל ספק פרסומות שדורש שפה תקינה ומפוקחת'
גוגל ספק פרסומות שדורש שפה תקינה ומפוקחת
31/05/2019 | 09:25
1
57
לכן הופעלה בתפוז מערכת ניטור מילים פוגעניות,
אין רשימה כי היא משתנה לפי התפתחות המערכת שלומדת כל הזמן ומוסיפה/מורידה מלים,(במורידה טרם נתקלתי),
לפעמים חלקי מלים הכוללים את הרצף כדוגמת שמו של אירוע הזמר הגדול בעולם שאם אכתוב את שמו הרשימה שלי כאן תעוף החוצה,
לכן אל תבקש לכנס את כולנו לסימפו,,,, במו,,,, וכדומה,
לצפיה ב-''
01/06/2019 | 21:38
9
לצפיה ב-'העיקר שאביב, השואל, נעלם. '
העיקר שאביב, השואל, נעלם.
05/06/2019 | 15:00
2
13
לצפיה ב-'כנראה הבין כבר ורץ לאדריכל/ית'
כנראה הבין כבר ורץ לאדריכל/ית
05/06/2019 | 17:33
1
11
לצפיה ב-'אבל ככה אי אפשר לנהל דיון. לא ענה לשאלות, לא העלה מגרש...'
אבל ככה אי אפשר לנהל דיון. לא ענה לשאלות, לא העלה מגרש...
06/06/2019 | 17:39
24
מבחינתי חוות דעת היא לא נטילת אקמול, וזהו. יש צורך במשוב, בדיון.
שלא לדבר על סתם נימוס - להגיד תודה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אהוד המאירי ושות'
אהוד המאירי ושות'
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה