לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606526,065 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'היכן מוזכר בתורה דת ?'
היכן מוזכר בתורה דת ?
09/08/2018 | 18:20
20
36
מה מקור הדת ישנה פרשה שלמה על דת 
לצפיה ב-'אתה מתכוון למילה "דת"?'
אתה מתכוון למילה "דת"?
09/08/2018 | 18:36
14
34
זו מילה שלא כתובה בתורה (אמנם יש "אשדת למו" שנקראת 'אש דת', אבל זו מילה אחרת וממקור אחר).

לצפיה ב-'מלבד אשדת ישנה פרשה שלמה עם עלילה ובשר וחלב גם'
מלבד אשדת ישנה פרשה שלמה עם עלילה ובשר וחלב גם
10/08/2018 | 12:14
13
20
אז באיזה פרשה מדובר?
לצפיה ב-'כאמור, המילה "דת" אינה נזכרת בחומשי התורה. בדוק והיווכח.'
כאמור, המילה "דת" אינה נזכרת בחומשי התורה. בדוק והיווכח.
10/08/2018 | 13:23
12
15
לצפיה ב-'אשמח למראה מקום לציטוטים שלך כי בצורה כזו נראה לי שנוצר סלט.'
אשמח למראה מקום לציטוטים שלך כי בצורה כזו נראה לי שנוצר סלט.
22/08/2018 | 00:45
6
20
או שסתם לא ברור לי איפה בציטוטים שלך יש הצהרה מפורשת על דת, או התייחסות לתפילת עמידה (שלא היתה קיימת בזמנו).
לצפיה ב-'תראה גם רבנים לא כתוב בתורה '
תראה גם רבנים לא כתוב בתורה
22/08/2018 | 15:09
5
54
וגם רב לא כתוב זה הכל רק בימינו 
איפה כתוב בתורה רב ?  שהוא כל כך נפוץ בימינו
באמת איזה תורה מטומטמת קיבלנו צריך להחליף את התורה הזאת 
ממש כלום לא כתוב בתורה הזאת לא רב ולא דת שום דבר כלום איזה פיספוס 
לצפיה ב-'אם רק תוכל להסגר על עצמך בנוגע למה שאתה שואל ומה אתה מצפה'
אם רק תוכל להסגר על עצמך בנוגע למה שאתה שואל ומה אתה מצפה
23/08/2018 | 03:44
4
15
שיגיבו לך אז אוכל בשמחה להגיב...
פשוט שאתה עושה את זה בלתי אפשרי להגיב לך לעניין.
בהצלחה.
לצפיה ב-'טוב אז אחרי שמצאנו שדת לא כתוב בתורה '
טוב אז אחרי שמצאנו שדת לא כתוב בתורה
23/08/2018 | 06:18
3
12
אשאל אחרת איפה כתוב בתורה רב? 
לצפיה ב-'עכשיו אני מתחיל להצטער שלא עניתי לך בציניות כמו שחשבתי לעשות'
עכשיו אני מתחיל להצטער שלא עניתי לך בציניות כמו שחשבתי לעשות
23/08/2018 | 06:57
2
12
בהתחלה...
למשל שתמצא את המילה "דת" בין המילה "פוליטיקה" ו"אמנסיפציה".

אם אתה מעוניין למצוא את כל המילים שבשימוש כיום בעברית ושאינן כתובות בתורה (עם אותה משמעות) אני יכול לחסוך לך ולי את המאמץ והשירשור הדי אינסופי... אכן יש המון כאלה. די בטוח ש"רב" במשמעות שלו כיום הוא אחד מהם.
לצפיה ב-'אין דבר שאינו כתוב בתורה '
אין דבר שאינו כתוב בתורה
23/08/2018 | 09:19
1
34
הכל כתוב בתורה כולל כל המשנה והגמרה וכל אלף הצדיקים כולם כתובים בתורה 
התורה לא פוסחת על שום דבר אשר קיים במציאות , אבל אם אתה אומר לא כתוב מי אני שיתווכח איתך 
לצפיה ב-'לא ברור עם מי אתה מתווכח באמת... לא נראה שהויכוח שלך קשור'
לא ברור עם מי אתה מתווכח באמת... לא נראה שהויכוח שלך קשור
24/08/2018 | 01:04
11
לשום דבר מהדברים שאמרתי...
לצפיה ב-'דת היא לא מילה בעברית'
דת היא לא מילה בעברית
10/08/2018 | 09:17
3
34
היא מילה פרסית שמשמעותה 'חוק'
לצפיה ב-' הרב אורי זוהר חושף איך מתי ולמה חזר בתשובה'
הרב אורי זוהר חושף איך מתי ולמה חזר בתשובה
02/08/2018 | 21:29
2
31
לצפיה ב-'ההימור של פסקל זה כל הסיפור'
ההימור של פסקל זה כל הסיפור
08/08/2018 | 06:11
1
27
השאלה היא למה אתה סבור שמי שחזר בתשובה בגלל ההימור של פסקל צודק בהכרח.
לצפיה ב-'אכן טיעון חלש'
אכן טיעון חלש
08/08/2018 | 20:45
8
לצפיה ב-'בעייה בקשר לשפה היפנית.'
בעייה בקשר לשפה היפנית.
31/07/2018 | 17:59
8
44
אני שואל את עצמי אם בכלל מותר ללמוד את השפה הזו על פי היהדות מפני שראיתי כמה וכמה פעמים שכאשר אני מנסה לדבר בשפה הזו אני אומר מילים וביטויים שליד יהודי מן המניין שאינו דובר יפנית הם ישמעו כמו לשון הרע וכן יש ביטויים שהם ממש עלבון כלפי בורא עולם...

למשל:
איתי - משמעותו כואב ביפנית ובעברית זה שם פרטי
קודאסאי - נשמע כמו קונדסאי
סאמוראי - שזה "משרת" ביפנית נשמע כמו אמוראי שזה "מפרש"
אדונאיקאנה - נשמע כמו ה' קנא, ז"א ה' אל קנא ונוקם
אטוראשי - שזה חדשני ביפנית נשמע כמו רש"י.

יש יותר מדי מקרים שניסיתי להתפאר בעבר בכך שאני יודע מילים ביפנית וסופו של דבר שנפלתי למבוכה גדולה מפני שרוב האנשים דתיים באיזור שלי וקיימים מבחר בתי כנסת שעקב נסיון להחזיר אותי בתשובה נכנסתי אליהם מדי פעם והמבוכה אף היתה גדולה, האם בכלל מותר ללמוד את השפה הזו? הייתי פעם "וויאבו" שמאד אהב את הנופך והגאות של סגנון האנימה ותרבות הפופ היפני, חשבתי שזה יהיה שימושי לדעת כמה מילים מפני שיצא לי לברך תאילנדי שפגשתי לילה מסויים בברכת לילה טוב והוא הבין את מה שאמרתי ובמקרה זה היה אדם נזקק שהיה צריך נדבה ולכן יכולתי לתת לו שטר, ידיעת שפה נוספת שבזמנו נהנתי ללמוד ולדבר היתה מאפשרת לי לעזור לכל מי שנזקק ודובר את השפה הזו או מכיר בה, הבעייה היא כל העניין של לשון הרע, מפני שהשפה הזו נשמעת יותר מדי כמו אראמית וגם כמו עברית, נבוכתי כמה פעמים כאשר דיברתי בה וגם ניסיתי לדבר לפני הבורא בשפה הזו מפני שבה הלב שלי נמשך בזמנו אליו אבל רק יצאתי נבוך בסופו של דבר, על פי ברסלב צריך לדבר אל ה' בשפה בה הלב נמשך ונכסף אליו, האם עשיתי נכון, זה מה שאני מבקש לדעת, וסתם רציתי לחלוק את החוויה שלי בקשר לשפה הזו.
לצפיה ב-'עשית נכון'
עשית נכון
31/07/2018 | 21:36
20
ואין מה לחשוש,
במקרה וזה נשמע זהה לשם ; "אדוני" אז תשנה ותגיד "אמוני" או משהו כזה.
באופן כללי רצוי מאוד להשקיע את הזמן בלימוד תורת ה', ועשיית חסד ממשי יותר מאשר הדוגמאות שציינת.
עכשיו שאתה כבר יודע את השפה הזאת, תוכל להמשיך ולעסוק בה, אולי יש לך תכלית חשובה בשפה הזאת.
בהצלחה
לצפיה ב-'דחוף לקחת עכשו את הכדור הירוק.'
דחוף לקחת עכשו את הכדור הירוק.
01/08/2018 | 18:57
7
לצפיה ב-'ומה יאמרו היהודים היפאנים הדוברים יפאנית מלידה?'
ומה יאמרו היהודים היפאנים הדוברים יפאנית מלידה?
08/08/2018 | 06:09
5
10
לצפיה ב-'ה' יסלח להם כי נולדו לתוך מציאות של דוברי יפנית.'
ה' יסלח להם כי נולדו לתוך מציאות של דוברי יפנית.
08/08/2018 | 10:03
4
12
או שמי שלימד אותי את הדת, לא לימד אותי בהגיון ורק הפחיד אותי והקפיד עלי לדקדק בקלה כבחמורה ועקב כך נשתטיתי... מתי שהוא הצליחו לגרום לדעת שלי לראות רק דרך כיוון אחד בלי יכולת לחשוב ולראות מחוץ למסגרת...

הנה מצורף סרטון יחיד בו הרב מדבר בצורה הגונה:
לא נתקלתי בכאלו דרשות עד עכשיו.
לצפיה ב-'בכל שפה יש מילים שדומות למילים בשפות אחרות'
בכל שפה יש מילים שדומות למילים בשפות אחרות
08/08/2018 | 15:04
3
18
סתם דוגמה (לדמיון למילים בעברית עם קונוטציה דתית), ספרדית:
אמור (אהבה) - אמוראי
סבוראר (טעם) - סבוראי
ראמבאם (צליל תיפוף) - רמב"ם
אדונדה (איפה) - אדוניי
קדוס (מחילות של חמוסים ונמיות) - קדוש

אולי תאסור גם על לימוד ספרדית?
לצפיה ב-'זה נכון.'
זה נכון.
08/08/2018 | 19:49
2
20
ויש לי בעיה גם עם צרפתית וספרדית בגלל הדת, אכן.
אם אתה זוכר את השיר הזה שהמילים שלו הן: "Miamor'a Miamor'e", חשבתי שלאנשים דתיים חובבי פרסום זו תהיה הזדמנות פז לשיר "מי המור ומי המורה, מי המר ומי הבורא"... זה היה מגוחך ואפילו מצחיק למדי אם אני בעצמי הייתי עושה לשיר הזה גירסה דתית... כן, בוודאות אני מתקשה עם ספרדית, יוונית, איטלקית, צרפתית ומגוון שפות אחרות מהסיבות האלו. ולכן, למעשה זה נכון מה שאמרת, לגבי ואם אני לא טועה ישנן אפילו הלכות שאוסרות למידת שפה נוספת או כך רבנים מסויימים דורשים ולא רק אלא שאותם טענו שלעתיד לבוא עברית תהיה השפה היחידה שנאמר: "אז אקרא שפה אחת לכולם"... לא שהייתי רוצה בזה, אני מעדיף ללמוד כל שפה שהיא כאשר אני משוחרר מכבלי הדת ולא צריך להיות נבוך, הייתי מרוצה מאד להצדיק אותך, צר לי על כבלי הדת.
לצפיה ב-'גם לא אהבתי אף פעם את כל הישראלים שבזו לי ולעגו לי כשהתחלתי'
גם לא אהבתי אף פעם את כל הישראלים שבזו לי ולעגו לי כשהתחלתי
08/08/2018 | 19:52
1
15
לדבר בשפה זרה, לעגו לי לשמי ולדרך בה אני מבטא את המילים, במקרה הזה שזה קרה לי, כשכואב לך כואב בוודאי גם לזה שהכאיב לך מלכתחילה.
לצפיה ב-'סלח לי שאני נשמע כל כך טיפש ואטום בשנים האחרונות...'
סלח לי שאני נשמע כל כך טיפש ואטום בשנים האחרונות...
08/08/2018 | 20:40
11
רציתי לכתוב זאת בנושא חדש, אבל אכתוב זאת כאן כתגובה כללית למתדיינים איתי שמכירים את הלצותי הנפלאות מן העבר... אם זה מעכיר את הדיון אתם יכולים למחוק את התגובה הזו גם ולהשאיר רק את הדיון לגבי שפות זרות

אם אני נשמע טיפש ואטום כל כך ולא שמח כלל
זה בגלל שנתתי לדת לכופף אותי לרמה כזו בה אני צריך להתמם כל כך בלי להתחכם בחוצפה ובעליצות שהתחלתי בה... אני מתנצל אם אני פוגע כך בדת אבל אני נשמע הרבה יותר מדוכא כאשר אני בשליטת ספרי דת והוראת רבנים מאשר כשאני מתלוצץ מדברים כאלו כשהדעת שלי ברשות עצמי ולא ברשות רב שמאמלל אותי. רק לאחרונה רבנים כמו חן שאולוב פחות או יותר התחילו לדרוש בהגיון ואינני יודע אם זה זמני אצלם... זה מתסכל שאחד רוצה לעשות את הקיום של האנשים כיף והדת מכופפת אותו לחוקים שהם אפילו לא חצי ממה שהוא יכול לתת.

זה בגלל שנתתי גם לרוע אנושי לכופף אותי והוא בא גם בשם הדת פעמים רבות, הוא מוטמע גם בדת.
כשאנשים כמו הרב ברלנד הם עלוקות לנפש של המאמין להם שאתה מנסה בכל כוח דעתך לקבל ולהבין ובסוף מסתבר שהם מרמים וסוחטים את דמך שנים כה רבות במסווה של קדושי עליון, לוקחים ממך את היכולת לאהוב כל אחד ומתגלים גם כאנשים שאין בהם אהבה ואין אהבה לקהל מאמינהם. את חלק מהאנשים שדרשו מוסר עבורי מצאתי מעשנים, שותים ומשתמשים בסמים שונים כאשר הם ביזו את דרכי האמונה שאני בחרתי עד שפגשתי בהם... כשאתה מגלה כמה מסריח בן אנוש יכול להיות וכמה נמוך הוא יכול לרדת אני שואל את עצמי אם אני אדם ולא שד או מזיק כלשהוא, כיצד טבע האדם יכול להיות כך שהשונאים של אישיות מושמצת בשם כריסטיאן צ'נדלר הוכיחו את עצמם גרועים ממשרתי השטן והשאול בסירחון שלהם כשיעצתי להם ללמד אותו שיטה מהסוג של EMDR כדי לעזור לו לצאת מהמצב בו הוא נטל על אנשים והתשובה המלגלגת שקיבלתי היא "למה שנרצה בכלל לעזור לו?", ובכן, במקרה הזה הם לא הפסיקו להאשים את הבן אדם הזה שהוא נטל וברשעות בלתי מוסברת הם עוד ממשיכים לשבור אותו ולהוריד אותו לרמה גרועה משל בהמה בידם השנייה... רק אדם יכול לעשות זאת, עכשיו אני יודע שהם אדם. הגיהנום יתבייש לקבל אותם אליו מרוב שרשעות אדם היא מסתבר גרועה משל תחתית עמקי השאול... איך אני יכול ליצור משהו מצחיק או מגניב ולדרוש עתיד טוב עבור אנשים שאין להם אפילו עבר? וכאן למשל אני מתכוון גם לפדופילים ושאר אכזרים ומושחתים באדם שירדו כל כך נמוך שאפילו עבר לא היה להם מעולם, כאלו יביאו לדרדר גם אותי וכאשר אני ארד נמוך כל כך אני אהיה מחוייב להבין אותם. אומרים, אל תדון אדם עד שתגיע למקומו... למה אני אמור להגיע למקומם של אנשים כאלו בכלל?! בסך הכל רציתי לעשות כיף, האמנתי באדם ובאנושות אבל אונס, רשעות, נבלות, שנאה, לשון הרע, גסות הרוח וזלזול הפכו להיות נחלתם של רבים מדי באנושות הזו שאני מרגיש פעמים רבות שהרשע שלהם בעולם הזה מכסה אותי ומטביע אותי, כאשר יצרתי את ההומור השמח שלי בגיל 20 או עשרים וחמש לא חשבתי שהאנושות מסוגלת להיות כזו... אם יש שיטה שאכן משחררת את הבן אדם ומחוללת פלאים בנפשו אני שואל את עצמי אם אדם כזה לא נלקח מן העולם הזה אחרי זמן קצת עקב חוסר התאמתו לנבלות, לסרחון ולרשעות של יותר מדי אנשים... לא פלא שאני חוזר ונהיה גועלי בעצמי כל פעם... אני עובד על האישיות שלי ומשחרר אותה רק כדי שבשר ודם אנושי יחזיר אותי אל עומק התהום המכוערת והרעה שלו... לא פגשתי עד עכשיו אחד שפותר ויפתור כל דבר באהבה אין סופית בלבד, לא שום בשר ודם ולא שום דמות שבשר ודם המציא. הבורא בעצמו מתואר כקנא ונוקם ואנטגוניסט שמחזיר לאדם את המנה בה הוא בחר מלכתחילה, אמרו פעמים רבות שיחס גורר יחס, מה שבא מסביב, בא מסביב... זה לא נכון, השיטה הזו אפילו לא פגומה, היא נבנתה ככה, מה לעזאזל אני עושה בעולם שאין בו אהבה אין סופית ללא תנאי?! ועוד בעולם שמוכיח שלא אמור להיות כזה דבר ולא מקבל את האפשרות לאהוב ללא תנאי? מי הכניס אותי לעולם בו ספר של תורה מלא בסיפורי שנאה ומריבה?! תראו כיצד הכניסו נפש עדינה יחסית כמו דוד המלך לתסבוכת, כיצד שאול מת משנאת האדם וכיצד רבו כל האנשים האלו, נפלו לזנות ולשחיתות, נפלו לרוע כללי וכיצד אני נופל לתוך זה ובסוף גם אותי הקיום בכל העולמות יאשים בסרחון הזה של נשמת בשר ודם רעה... למה? למה אינני מצליח להגיע איך שהוא לעולם של אהבה ללא תנאי ולאהוב בעולם שכזה ללא תנאי יחד עם כל האחרים שם שיאהבו ללא תנאי?
לצפיה ב-'תפילה לקבל בת'
תפילה לקבל בת
22/07/2018 | 09:01
1
37
שלום, קראתי שיש לנו יכולת להשיע על ימן העובר ב-40 הימים הראשונים על ידי אמירת תפילה מסוימת. אבל באף מקום לא כתוב איזו תפילה. למישהו יש את הנוסח?
לצפיה ב-'מין העובר נקבע גנטית בעת ההפריה ולא משתנה אחר כך.'
מין העובר נקבע גנטית בעת ההפריה ולא משתנה אחר כך.
22/07/2018 | 10:26
41
מלבד במקרים נדירים ביותר של איחוי עוברים (כימרה) וכן במקרים חריגים מסוימים של כשל בחלוקת התאים, שאת לא רוצה שיקרו אצל העובר שלך, כי יכולות להיות לכך השלכות שליליות על הבריאות הגופנית והמנטלית.
לכן הנכון, אחר תחילת ההיריון, הוא להתפלל שיתפתח בבריאות יהיה מינו אשר יהיה.
לצפיה ב-'שאלה די מתבקשת'
שאלה די מתבקשת
14/07/2018 | 23:05
80
124
קודם כל, חשוב מאוד לציין כדי להבהיר את העניין- אני לא מחפש את הדיון על האם אלוהים קיים או לא קיים. בסדר?
אני רק רוצה לשאול: איך אתם בטוחים שהאלוהים שכתוב בתנ"ך הוא למעשה אלוהים?
כתוב שם שהוא ברא את העולם, ברא את כל היצורים וכל זה, עשה ניסים, עזר לבני אדם וכו' אבל האם...
המשך>>
קודם כל, חשוב מאוד לציין כדי להבהיר את העניין- אני לא מחפש את הדיון על האם אלוהים קיים או לא קיים. בסדר?
אני רק רוצה לשאול: איך אתם בטוחים שהאלוהים שכתוב בתנ"ך הוא למעשה אלוהים?
כתוב שם שהוא ברא את העולם, ברא את כל היצורים וכל זה, עשה ניסים, עזר לבני אדם וכו' אבל האם כתוב בעצם מי זה? מאיפה הוא הגיע? איך אפשר להיות בטוחים שהוא אכן ישות עליונה וטובה ולא למשל שד שהתחזה לאלוהים או בן אדם שהתעסק במאגיה שחורה? מה אם בעצם כולם מתפללים למישהו שישלח את כולם לגיהינום בכוונה?
זה לא קצת מוזר שהאלוהים שבתנ"ך כל כך היה נחוש בדעתו להוכיח שהוא השולט בעולם והפציר שוב ושוב שצריך לציית אך ורק לו? זה לא נשמע כמו תסביך אלוהים וחוסר ביטחון עצמי שאופייניים יותר לבני אדם ולא לישות שאמורה להיות נשגבת?
ולמה הוא בחר להפגין את נוכחותו בצורה כה ניכרת בתחילת ההיסטוריה של האנושות אבל כיום הוא לא נוכח בכלל? זאת אומרת, אני לא זוכר שמישהו בעת המודרנית טען שהוא שומע את אלוהים או שאלוהים הפגין בפניו ניסים כמו שהיה פעם עם הסנה הבוער והעזרה בחציית ים סוף וכל מיני כאלה. למה הוא נעלם? מה ההסבר לזה? אף אחד כבר לא ראוי שהוא יציג את עצמו בפניו?
אז בגדול אני שואל איך אתם יכולים להיות בטוחים שאלוהים הוא ישות עליונה וטובה ששייכת לעולם הבא ולא חוצנים מכוכב אחר שיצרו את כדור הארץ ועזבו אותנו כי הניסוי שלהם נגמר מבחינתם? או לחילופין הם החליטו לעזוב ולחזור אחרי כמה שנים כדי לבדוק מה מתרחש כאן אחרי שהם הפסיקו להתערב בכל מעשי בני האדם כי זה חלק מהניסוי.
אני שואל ברצינות. אני רוצה לדעת איפה כתוב, תביאו ציטוט, שאלוהים הוא אלוהים ולא מישהו או משהו אחר, מאיפה הוא בא ואיך הוא נוצר.
לצפיה ב-'לכבוד הילולת האר"י - שער הגלגולים ושורש הנשמה -הרב שמעון דהן'
לכבוד הילולת האר"י - שער הגלגולים ושורש הנשמה -הרב שמעון דהן
17/07/2018 | 01:51
12
לקראת הסוף גם מדברים על גדולתו של האר"י ומי הוא היה
לצפיה ב-'ABCהשמיע קול יש אפשרות אחת'
ABCהשמיע קול יש אפשרות אחת
15/07/2018 | 13:39
50
92
 מן השתיים או שהחילוני צודק שיש אבדון ואין כלום אח''כ, או שהדתי צודק ויש המשך ואין אבדון. שניהם ביחד לא יכולים להיות צודקים,
רק אחד מהם. אבל כל אחד מאמין מאה אחוז שהוא צודק. בשביל להגיע לאיזה שהוא מצב של אפשרויות אנחנו עושים דבר פשוט. שניהם צודקים אי אפשר, האמת היא רק מאה...
המשך>>
 מן השתיים או שהחילוני צודק שיש אבדון ואין כלום אח''כ, או שהדתי צודק ויש המשך ואין אבדון. שניהם ביחד לא יכולים להיות צודקים,
רק אחד מהם. אבל כל אחד מאמין מאה אחוז שהוא צודק. בשביל להגיע לאיזה שהוא מצב של אפשרויות אנחנו עושים דבר פשוט. שניהם צודקים אי אפשר, האמת היא רק מאה אחוז היא לא מאתיים אחוז לכן שניהם לא יכולים להיות צודקים
אז כמה כל אחד יש לו סיכוי שהוא צודק? חמישים אחוז.
עכשיו בואו נראה אם החילוני צודק ויש אבדון מתים אין כלום לאחר המוות. אז יש לו חמישים אחוז שהוא הולך לאבדון
ואם הדתי צודק אז החילוני גם כן הולך בחמישים אחוז לאבדון הוא הולך לגהינום שזה יותר גרוע מאבדון
ז''א החילוני הולך מאה אחוז בליינד לאבדון. אם הוא צודק הוא באבדון ואם הוא לא צודק הוא באבדון.
לעומת זאת הדתי יש לו סיכוי חמישים אחוז שהוא יהיה בגן עדן. נו, מי החכם ומי הטיפש? אדם שנותנים לו חמישים אחוז סיכוי להגיע לחיי נצח במצב הטוב ביותר הולך ומשקיע באבדון? איך?
אם אתן לך הגרלה והגרלה אחת עם סבירות של אחד למליון שאפשר להרויח יש משהו שיקח את ההגרלה שהיא בלי רווח בכלל? והנה החילוני לוקח מאה אחוז אבדון ומשקיע בזה. והוא עוד שמח כאילו עובד על משהו.
לצפיה ב-'חשמל כשר'
חשמל כשר
15/07/2018 | 06:03
16
37

*6665 -> 1
03-3080800
קו קדושת השבת
לחשמל כשר בשבת

הרב בנימין חוטא , עשה עצומה (כנראה התייעץ עם עוד גדולי ישראל לגבי זה),
שבה אם יגיעו ל90 אלף אנשים,

במקום שבשבת יהיו יהודים , ישימו גויים, והיהודים יהיו בשאר ימי השבוע,
שלא נהנה בטעות בשבת על חשבון העבודה של יהודי אחר דרך החשמל (מה שנשאר דלוק לשבת)
[לא מדובר על הגנרטורים במקום חברת חשמל , זה משהו אחר]

מחייגים, כוכבית
6665
ואז 1 ,
זה לוקח פחות מ2 דקות להצתרף לזה:
אומרים שם שם משפחה
אומרים כתובת ועיר
מקלידים תז וטלפון/פלאפון

ואם יגיעו ל90 , חברת החשמל כנראה תאמץ את הרעיון

לצפיה ב-'יש שמועות הפוכות'
יש שמועות הפוכות
15/07/2018 | 22:19
15
23
וזה הגיוני שחברת החשמל לא מחוייבת לעצומה (של 90 אלף איש)
אנשים חותמים, ואחר כך הם נבהלים שהם מסרו שם וכתובת, אז זה לא חובה
לצפיה ב-'בינתיים'
בינתיים
30/07/2018 | 22:40
14
13
פורסם בשם רבנים שמבקשים מכל 1 שיחתום על העצומה, חתמו כבר למעלה מחצי מליון איש, ומקווים מאוד שחברת חשמל תעתר לפניה הזאת
לצפיה ב-'אתה רוצה לומר שבמדינת ישראל יש למעלה מחצי מיליון'
אתה רוצה לומר שבמדינת ישראל יש למעלה מחצי מיליון
05/08/2018 | 00:42
13
22
הזויים בוגרים ? ( או שההזויים הללו,  ממשיכים לשקר כפי שהם רגילים
 ומחתימים גם אנשים שהלכו לעולמם?).
אם זה נכון, זה למעשה התחלת הסוף שלנו.
לצפיה ב-'ממה שהבנתי עיקר הבעיה בזה'
ממה שהבנתי עיקר הבעיה בזה
05/08/2018 | 01:45
1
9
זה עניין של בטחון המדינה ,
הם לא מוכנים לשים גויים אחרים(בוודאי שלא ערבים) על החשמל של הארץ,
ולא רוצים להכשיר אנשים חדשים , כמו דרוזים , או רוסים או משהו...
כי כל אחד כזה זה 200 אלף שח הכשרה ומלא שנים,
לדעת מה הכפתורים עושים שמה

למרות שיש דעה נוספת שגם אם היהודים כן מייצרים שם את החשמל ,
החילול שבת שלהם הוא אולי בשוגג כי לא יודעים את ההלכה,
וגם החשמל מיוצר כפיקוח נפש , לבתי חולים וכל זה....
ככה שאולי זה פחות בעייתי,
יש כל מיני דעות בעניין
לצפיה ב-'ודאי שיש מקום לכתחילה'
ודאי שיש מקום לכתחילה
05/08/2018 | 23:19
5
שהיהודי ישבות והגוי יעבוד בחברת החשמל, ואין בזה שום בעיה ביטחונית, יש גוים שהם נאמנים, כשם שיש יהודים נאמנים
לצפיה ב-'מה סוף בזה? מה שונה? עדיין יהיה חשמל'
מה סוף בזה? מה שונה? עדיין יהיה חשמל
05/08/2018 | 01:46
6
לצפיה ב-'כל סוף הוא התחלה חדשה'
כל סוף הוא התחלה חדשה
05/08/2018 | 19:38
5
לצפיה ב-'להבין שיש או אין בורא לעולם'
להבין שיש או אין בורא לעולם
05/08/2018 | 23:20
8
9
זה לא קשור להזיות
לצפיה ב-'היכן התיחסתי לבונה עולם ?'
היכן התיחסתי לבונה עולם ?
06/08/2018 | 13:39
7
8
רק אנשים הזויים יברכו "כשעושים" עצומה לשימוש בחשמל  "במקום שבשבת יהיו יהודים , ישימו גויים, והיהודים יהיו בשאר ימי השבוע,שלא נהנה בטעות בשבת על חשבון העבודה של יהודי אחר דרך החשמל". 
כאשר ניתן פשוט להרים או להוריד מפסק חשמלי בבית בימי חול , בשבתות וחגים ללא כל מאמץ. המאמץ להכין את העצומה גדול עשרת מונים ולבטח הוא גולש גם לשבתות וחגים.
לצפיה ב-'לגבי השבת והחשמל'
לגבי השבת והחשמל
07/08/2018 | 04:51
6
12
חוץ מחשמל שאסור דאוריייתא שזה מכשירים עם חוט להט ,

בגלל שהבערת אש תולדה של מלאכת מבעיר , מעוררת דינים נוספים כי אש הוא ביטוי של דין בעולם הגשמי , וכך גם כעס ועצבות והקפדה ושנאה...,
(מתוך בראשית תמן:  דַּעֲלָהּ אִתְּמַר ‘לֹא תְבַעֲרוּ אֵשׁ בְּכֹל מוֹשְׁבוֹתֵיכֶם בְּיוֹם הַשַּׁבָּת’, וְהָכִי הוּא וַדַּאי דְּכָל מָאן דְּכָעִיס כְּאִלּוּ אוֹקִיד נוּרָא דְגֵיהִנָּם)
ביום שאמור להיות כולו חסד ושמחה,
לכן גם אין בית דין ודיני נפשות בשבת

מה זה מלאכה,
מלאכה היא אותיות מלאך,
כנגד ט"ל אורות יש ל"ט(לוט) מלאכות(של הייצר הרע/אגו)
בנוסף למלאכות יש תולדות,
וגם שבות(שביתה בשבת) שהם גדרות למלאכות והתולדות

שאר החשמל , שהוא דרבנן,(כנראה מותר במקרים של פיקוח נפש רק)
ברגע שסוגרים מעגל , זה תולדה של בונה כלי שמכיל אורות (חשמל בקבלים למשל),

ותולדה של מוליד ניצוצות חדשים של חשמל בזמן שבת, (אלא אם כן המכשיר היה דלוק לפני שבת)
שאותם ניצוצות לא היו בזמן בין השמשות לפני, (יש מצב גם שזה משתמש לזה גם במלאכים בזמן השבת,(יש מלאכים שנקראים חש"מל למשל) , במקום שיהיו בגן עדן(שמתכנס גם למעלה לגן עדן עליון) ושרים זמרה והלל לקב"ה בחומת לחש סתר המדרגה, זה עונג אדיר בשבילהם, ומטריח אותם לרדת לפה לעסוק בדברי חול, יכול להיות גם שלא , זה יכול להיות טעם , ויכול להיות גם דברים אחרים לגמרי , האמת שהטעם הפנימי בזה לא ידוע , אבל רמוז בדברי הראי"ה קוק שזה גם מבעיר אם אין חוט להט , כי חשמ"ל אותם מלאכים הם חיות אש ממללות , בנוסף לכך גם הדלקת אש כמו חוט להט יכולה להיעשות בשימוש על ידי מלאכים שנקראים אישים מלשון אש/דין)

(אז נכון , יש שעון שבת או אם משאירים דלוק לפני שבת , זה משהו אחר קצת , או אם מדליקים משהו דרך קלקול/בשינוי או גוי שעושה במקומך ברמז),

בנוסף יכול להיות בחלק תולדה של מכה בפטיש , בהתחלה יש מודולציה של חשמל,למשל פלורסט בזמן הדלקה מתכוונן לפעול , לפני שפועל רציף, בנוסף שינוי טמפרטורה במזגן,
בתנאים מסויימים יש היתר לשנות עוצמת זרם כשלא קשור לטמפרטורה(אבל מאוד נדיר)

בנוסף זה ,עובדין דחול / זילותא דשבת , שאולי לצורך מצווה מותר(לא יודע אם לתלמוד תורה או עונג שבת? או משהו זה לא בטוח, כנראה לפיקוח נפש יותר) , במקום שימוש חול

בנוסף זה מוקצה דרבנן (אלא אם כן זה מסכן אנשים בזמן שבת , אז אפשר לטלטל)

אומנם:
בשוגג(לא בטעות אבל בלי לדעת)/מתעסק(בטעות בלי לדעת), פחות חמורים מבמזיד(כלומר יודע את האיסור ועושה בכל זאת)
בכללי בפרהסיה(3 פעמים מול 10 איש) זה חמור יותר כלומר אין עולם הבא כנראה,
וגם אם מותר אסור בגלל מראית העין(לפני עיוור לא תיתן מכשול,והייתם נקיים מהשם ומישראל ) , ומה שאסור בגלל מראית עין, אפילו יותר אסור בחדרי חדרים כשאתה לבד,
כי הקירות רואים , ובבית דין של מעלה , הם יעידו מה עשית שם 60 שנה

אמירה לעכו"ם אסורה , האם אותו דין לאוטומציה של מכונות/ומחשות , כמו שעון שבת? דומה לעכו"ם? זה לא כזה פשוט , לרוב רק מכשירים כמו מיחם  מעלית-שבת תאורה פלטה מזגן מאורר מותרים בשעון שבת

וגם עם שעון שבת , לא אמור להפעיל משהו שעושה רעש חזק וחריג שמפריע לאנשים אחרים בשבת שלהם , כמו מערכת סטריאו

לגבי טלוויזיה , VOD שלא פועל על ידי יהודים כמו תוכניות רציפות,
פחות בעייתי ,אבל עדיין מעשה חול שמוזיל את השבת , ולכן אסור,
לא נראה לי שסיבת עונג שבת תופסת בזה,
כי עיקר עונג שבת זה לא עונג ממקור חול בשבת אלא עונג מהשבת עצמה

לגבי תנור אינדוקציה לא בטוח שנכלל במבעיר דאוראייתה , כי זה מחמם באופן מגנטי ולא חוט להט , אבל זה איסור מבחינת מבשל (עירוב תבשילין לא יעזור פה)

לגבי אינטרנט:
החברה לרוב מפעילה תמיכה טכנית בשבת על ידי יהודים,
אבל יש כאלה שמפעילים גוים בשבתות במקום

מבחינת נורות LED זה פחות חמור משאר הנורות , כי הם כימיות/סינטטיות , ואין בהם חוט להט כלל,

לגבי מחשב/פלאפון:
מדפיס על דף = מלאכת כותב/מוחק , זה דאורייתא
שימוש במקלדת (כנראה בונה כלי) , במקום , להקליד עם העכבר זה פחות חמור
בנוסף,
,כתיבה על דיסק(הארדדיסק) יש לחשוש לאיסור דאורייתא של בונה כי עושה בכך כלי,
(אז עדיף מחשב בלי הארדדיסק אלא SSD , שלא ייבנה כלי)
אבל כותב לRAM שאין זה נחשב לכתב המתקיים,
ומה שכתב זמני ונעשה בשינוי(יד שמאל במקום ימין בעכבר... למשל), ועושה ריסט למחשב במוצאי שבת כדי שהכתב יהיה זמני),
כמובן שלא לסיים פרוייקטים של עבודה(מכה בפטיש),להעמיס על המעבד(יכול להיות מבעיר) או לעסוק בדברים שקשורים לאגו ותאוות וחול,
וכמה שפחות להנות מהחילול , ולכמה שפחות זמן , רק מה שחייב,
זה טיפה פחות חמור מאיך שהרוב משתמשים במחשב, אבל עדיין אסור ,
כי זה מעשה חול(אולי חוץ ממקרים של פיקוח נפש)

לגבי מכונית חשמלית לגמרי כמו טסלה, אין איסור דאוראייתא של מבעיר לעומת מכונית רגילה,
אבל אסור לצאת איתה 1 קילומטר בערך מהעיר שאתה נמצא בה,
כדי לא לעסוק בדברי חול ולא להסתכן בדינים וסכנות אחרות בזמן שבת,

אז מה קורה בזמן בין השמשות:
מתחיל התכנסות העולמות כלפי מעלה,
מעל הקליפות, ואת החיצונים ונשמות עולם התהו
נועלים מחוץ להישג ידם של בני אדם , שהם לא יפריעו לאנשים בזמן השבת,
על ידי דינים וייצר הרע , ובמקומם מושפעים אורות חסדים שממתקים את הדינים,
זה למה יש הרגשה של רוממות בשבת ומתיקות , במיוחד מי שמקפיד על שמחה ואחדות בשבת, וכמובן שלמלא אותה באור התורה,
בנוסף לנשמות עולם התהו , גם נשמות כף הקלע שבחפצים , עולים לשורש בבין השמשות, ומוצאי שבת חוזרים לחפצים, אז לא מטלטלים אותם מאיפה שהיו, כדי לא לעקור אותו משורשו הרוחני,
(מתוך בראשית תמן: יְצִיאוֹת הַשַּׁבָּת שְׁתַּיִם’, אִינוּן עֲקִירָה וְהַנָּחָה, דְעָבִיד לוֹן בְּבַת אַחַת, מָאן דְּאַעֲקַר חֵפֶץ מֵאַתְרֵיהּ וְאַנַּח לֵיהּ לְבַר מֵאַתְרֵיהּ וּמֵרְשׁוּתֵיהּ, כְּאִלּוּ אַעֲקַר אִילָנָא דְחַיֵּי דְּאִיהוּ אוֹת בְּרִית, וְאַנַּח לֵיהּ בִּרְשׁוּ נוּכְרָאָה)
לצפיה ב-'בכל מקרה , חלק מזה'
בכל מקרה , חלק מזה
07/08/2018 | 05:04
1
12
זה ספקולציה , וממש לא דברי אלקים חיים,
כי הטעמים לזה נסתרים מידי, ואין לרובנו את הרוח הקודש הנדרשת,
כדי לברר את זה , בגלל ירידת הדורות,
וגם כדי שנוכל לקבל החלטות ולפסוק בתחום החשמל,
מה גם שהטכנולוגיה נעשית יותר מסובכת בשביל פסיקה חדשה,
ולהקל בזה זה בעייתי , בכלל להקל בהלכות זה די קשה,
(פֹרֵץ גָּדֵר יִשְּׁכֶנּוּ נָחָשׁ) , אלא להחמיר רק לרוב

גם עובר על דרבנן , עובר על מצוות דאוראייתה:
לֹ֣א תָס֗וּר מִן־הַדָּבָ֛ר אֲשֶׁר־יַגִּ֥ידֽוּ לְךָ֖ יָמִ֥ין וּשְׂמֹֽאל
(כמובן דרבנן של גמרא הרבה יותר חמור , אבל גם של היום , למרות שאין סנהדרין , יש מקום ראשי שפוסקים בו , בין אם ספרדי או אשכנזי , כלומר לכולם , כמו למשל גדול דור הרב קנייבסקי , או הראשון לציון..., וגם על זה לעבור זה לא תסור...),

וגם העובר על דברי חכמים חייב מיתה
(לא על החטא הספציפי שהוא חטאת כנראה , אלא בגלל שזה פתח להתחיל לבוז ולמרוד בשם , ומזה זה יגיע גם לחילול בפרהסיה , ואז מחוייב מיתה בידי שמיים , מות(בעולם הזה) יומת (בעולם הבא) )

לגבי עובדין דחול/זילותא דשבת ,
זה לא משום מצוות איסור דאורייתא  של עשיית מלאכה בשבת,
אלא משום מצוות נביאים של כבוד השבת
לצפיה ב-'כבוד השבת'
כבוד השבת
07/08/2018 | 05:22
5
אומנם מדברי נביאים(דברי קבלה),
אבל בגלל שהגיע מציווי של נביא ולא מסקנה מתוך סיפור שקרה,
זה נחשב כדאורייתא , כבוד השבת,
לפי הרמב"ן
לצפיה ב-'עוד על ל"ט מלאכות'
עוד על ל"ט מלאכות
07/08/2018 | 07:42
3
5
..., על ידי פעולותיו הגשמיות, הטהורות, הכשרות, בונה גם הוא משכן. "ועשו לי משכן ושכנתי בתוכם" כותבת התורה (שמות כ"ה פסוק ח'), בתוך כל אחד ואחד מישראל.
אז הופכות ל"ט מלאכות החולין שלו לט"ל אורות, להשראה אלוקית, לטל חיים.
אך אם אינו זוכה - הופך חלילה טל החיים לל"ט מלקות (כמבואר בהקדמת תיקוני הזוהר ובתיקון מ"ח[בראשית תמן]) ומלאכותיו הם בבחינת חורבן המשכן, שבירת הקשר האלוקי עם שוכני ארץ וניתוקו (על פי תורה י"א ב'ליקוטי מוהר"ן', סעיף ד').

"כי ל"ט מלאכות שהיו במשכן היו בבחינת ט"ל אורות וע"י ל"ט מלאכות המשכן נמתקו ונתבטלו כל הל"ט מלאכות שהם זוהמת הנחש", כותב רבי נתן (ליקוטי הלכות ציצית ג' סעיף ד').

בחטאם - הטיל הנחש זוהמה בבני האדם. זוהמה זו, קללה זו, הלא היא שורש וסיבת כל הדינים והייסורים, משתלשלת ובאה לעולם על ידי הל"ט מלאכות.
הן שמשליכות אותו להתבוסס בעולם החומר הגשמי.

עצם יצירת עולם החומר, שבו שולטים גבולות המקום והזמן, נוצר על ידי צמצום והסתרת אור ה'. וכפי שמבאר רבי נתן (ליקוטי הלכות ציצית ג' סעיף כ"א): "כי המקום שהוא בחינת עשייה, בחינת צמצום, בחינת חומר גשמי, זה בחינת קשר, שנתקשר הדבר ונצטמצם כל-כך עד שנעשה חומר גמור". הרי כך אנו רואים גם מעולם החומר עצמו - רבדים שונים של קשר וצמצום: החומר המוצק קשור ומצומצם יותר בין חלקיו, הנוזל מצומצם פחות ואילו הגז קשור עוד פחות והמרחק בין חלקיו גדול יותר.

אמנם כל עולם החומר, על כל רבדיו וחלקיו, נוצר על ידי הצמצום, על ידי ריבוי הקשרים בין חלקיו. ככל שהחומר 'צפוף' יותר - הוא גס וחומרי יותר. אך בין כך ובין כך, עצם מציאות החומר נובעת מ"צפיפות" וצמצום האור האלוקי.

וממשיך שם רבי נתן בביאור עמוק: "ועל כן חומר לשון קשר כמו שכתוב "רבי שמעון היה דורש מקרא זה כמין חומר" ופירש רש"י: "כמין קשר" כמובא, כי המקום הוא בבחינת קשר".

בתוך גבולות המקום והזמן, מרובי הקשרים והצמצומים, גדולה הסכנה האורבת לאדם – להסתבך בקשרי הגשמיות, להצטמצם כמותם ולהפוך גס ואטום כחומר מת ולמטה מזה.
"ומשם, מבחינת המקום בחינת צמצום בחינת קשר משם נמשכין כל הקשרים של הסיטרא אחרא, שמי שאינו נישמר מהם הוא נילכד חס ושלום בקשריהם אשר הם קושרים עליו בכל יום, בבחינת "וחבלים פרשו לי רשת" (תהילים ק"מ).

"כי ט"ל אורות בם בחינת קדושת שבת - היפך ל"ט מלאכות של ימי החול שהם זוהמת הנחש. ושבת היא בחינת למעלה מהמקום, ואז נתבטלין כל הל"ט מלאכות שהם בחינת קשרים בחינות צמצום בחינת גשמיות המקום".

וכמו כן שבת – למעלה מן המקום, למעלה מן הזמן, למעלה מעולם החומר וקשריו המאיימים. ועל כן אז (בשבת) נתבטלין כל הל"ט מלאכות לגמרי, כי אז מתקיים העולם רק ע"י תורה ותפילה, שנשלמין, ועולין אז בתכלית העלייה והשלמות. כי כל הל"ט מלאכות נתהוו רק מפגם חטא אדם הראשון...
אבל בשבת שאז הוא עליית התורה והתפילה בתכלית השלמות, על כן כל המלאכות בטלין בו לגמרי, כי שבת הוא עיקר התיקון של אדם הראשון, בבחינת "שבת אגן עלוהי" (שבת הגן עליו, כפי שמבואר בזוהר הקדוש) (ליקוטי הלכות עירובי תחומין ה' אות ל"ה).

בשבת נסגרים שערי הבירור. ממלכת האחד, יחידו של עולם, מתפשטת בעולם, ומבטלת את כוח "רשות הרבים", את השינויים והתמורות.
"כי על ידי המלאכות שעושין בחול - מבררין בירורים ובשבת השכינה שובתת, על כן אסור לעשות שום מלאכה בשבת, ועל כן התחיל התנא מסכת שבת באיסור הוצאה מרשות לרשות דווקא, כי כל איסור של הל"ט מלאכות הם בבחינת הוצאה מרשות לרשות, דהיינו מה שמבררין ונושאים הניצוצות מרשות הסיטרא אחרא והקליפות (היא רשות הרבים) לרשות הקדושה (היא 'רשות היחיד'), שזה נעשה על ידי כל המלאכות, שבשביל זה אסורים כל המלאכות בשבת
לצפיה ב-'עוד על טלטול מוקצה , הוצאה מרשות לרשות'
עוד על טלטול מוקצה , הוצאה מרשות לרשות
07/08/2018 | 07:47
2
12
כמו שאמרנו למעלה , על בין השמשות , שהנשמה שכלואה בחפץ מכף הקלע,
עולה לשורש,
וכשמוציאים מרשות , זה יכול לעקור את החפץ מהשורש, ברגע שתצא השבת , לא יהיה לו לאן לחזור, וייצתרך כנראה חפץ אחר או דין אחר

איך זה קורה , הרב יהודה פתיה מסביר , ברוחות מספרות,
ש לרוחות עולם התהו , בעונש שקיבלו , יש להם תחום עם גבול שבו הם יכולים לשוטט ,
וגם גובה מוגבל,
אז בעצם אם יוצאים מאותו גבול , זה בעייתי בשבילהם כנראה

חלקם זוכים לתחום שקרוב לקרובים שלהם והחברים וכל זה,
וחלקם בכלל נזרקים לתחום במדינה ועיר אחרים לגמרי שלא מכיר כלל
לצפיה ב-'ראה כמה אנרגיה הוצאת ולכמה התפלפלות נזקקת בכדי לנסות '
ראה כמה אנרגיה הוצאת ולכמה התפלפלות נזקקת בכדי לנסות
07/08/2018 | 18:25
14
ולנמק מדוע שלא תוכל להרים את המפסק בשבת.
אתה חושב שאתה מצליח לרמות את בונה עולם כאשר אתה מתקין שעון שבת ?

השבת נועדה למנוחה (פיזית ורוחנית)  ולהנאה (פיזית ורוחנית).
מנוחה פיזית - להשתזף בים על כיסא נוח, לאכול אבטיח קר.
מנוחה רוחנית - להמנע מכל התפלפלות שהיא.  אהובה.
הנאה פיזית - לטייל רגלית/אופניים/בנסיעה  במקומות קסומים.לאכול אוכל טעים ללא מגבלות של מה מותר ומה אסור.
הנאה רוחנית - לקרוא ספר טוב, לשמוע מוסיקה טובה.

השבת תיהיה מתוקה וקדושה אם תממש מה שכתבתי למעלה. בונה עולם לבטח יאשר זאת.

לצפיה ב-'כיצד מתקשרים כל האמירות שלך למציאות?'
כיצד מתקשרים כל האמירות שלך למציאות?
07/08/2018 | 19:40
12
על "הנשמה שכלואה בחפץ מכף הקלע"???
על הרב יהודה פתיה שמסביר, "ברוחות מספרות, שברוחות עולה התוהו"???
ועוד אמירות ללא היגיון וללא פשר... 
נראה שאת "דברי החוכמה" הללו העתקת מבלי להבין אפילו, שמשמעותם ריקים מתוכן. 
לצפיה ב-'שלום לכולם...'
שלום לכולם...
13/07/2018 | 17:56
2
52
במה אני יוכל להיעזר כאן  בפורום?
אני זקוק לאוזן קשבת ולהוציא מהלב לעיתים .
אך אין לי אדם שיהי  איתי 24-7 לשמוע אותי .
לעיתים מרגיש טוב ולעיתים פחות טוב . יש ימים שהכל  נפלא .
אומרים להתפלל ולדבר עם ה. .
מתמוד עם מליון דברים בחיים .
שבת שלום ומבורך לכולם ואשמח לקבל  תגובות .
תודה

לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
15/07/2018 | 10:06
41
במה נוכל לעזור?
לצפיה ב-'אין כמו חבר טוב'
אין כמו חבר טוב
31/07/2018 | 21:38
8
תמצא לך חבר.
כאן תוכל לעלות נושאים שמעניינים אותך.
בהצלחה
לצפיה ב-'הוי האומרים לטוב רע ולרע טוב.'
הוי האומרים לטוב רע ולרע טוב.
10/07/2018 | 16:55
3
31
עכשיו אני יודע מדוע חייתי בפחד כל אותן שנים, מדוע רצו לי בראש המחשבות שאפגע במישהו. תכניסו דברים לפרופורציה! משתמשים שונים בפורום הזה גינוי בפני ערכים כגון נתינת צדקה ואהבה לזולת ובו זמנית הצדיקו ערכים של פדופיליה וקטילת חיים! לעזאזל!!!

תחשבו היטב ותביטו היטב, אומרים על צדקה שהיא מצילה ממוות!!!כמה מקרים בהם נתינת צדקה הביאה לסבל ומוות של אדם שאתם מזדעזעים כל כך מזה שאני אוהב לתרום?! בכמה מקרים אהבת הזולת הרסה את העולם שאתם מצדיעים כל כך לשנאה ומזלזלים באהבה?! שאתם בוחרים לקנות אצל החנווני עם השנאה שלכם במקום שיהיה לכם ברור שנכתב בריש גלי "ואהבת לרעיך כמוך"?!

תשאלו את עצמכם כמה מקרים של רצח ופדופיליה הסתיימו בטוב?
אל מול צדקה שהצילה חיים של אנשים, על כמה מקרים של חיים שנהרסו עקב אונס יצא לכם לשמוע שאתם מעזים בכלל להצדיק שנאה ולגנות אהבה וחסד?! איך אני אמור לקבל את חלחלת נפשכם הפגיעה והזעזוע כשאני מגלה שאהבה ללא תנאי היא הפתרון, ושמחה היא הפתרון ואתם תגידו לי שזו דרך הולכי המקדשים הנעלמים אי שם במזרח, ומניפולציית הסיינטולוגיה ותאוות המורמון? כמה תירוצים יהיו לכם לגרום לי להשית עצות רעות בנפשי ואח"כ תזדעזו מזה שיש לי בעיה כי אני מלא שנאה ומרגיש דחף בלתי מוסבר לפגוע באלו שאני חי איתם?! ילדים, נשים, חולים ומבוגרים?

כאשר אתה מרוקן את הלב מדבר אחד אתה מכניס דבר אחר, למה אין לאחד מכם לרפואה שרבתי נגדו שום רצון לבוא באהבה ללא תנאי, אהבה שנקרעה מליבי באכזריות וייסורים וריב ומדון וויכוח, להפוך את ליבי לבור נשבר שלא יכילו המים, לרוקן את שפע החדווה, ההתלהבות והאהבה מהלב שלי ולמלא אותו בעקרבים ונחשים של פחד, חשש, שנאה, נקם ותאוות בשרים לאלו שהכי זקוקים להגנה ורחמים בעולם הזה? כיצד נלחמתם בי ככה וכמעט גרמתם לרגלי לנטות מכל דרך ישר וסיכנתם פוטנציאלית את הגוף והנפש שלי, הבאתם אותי כמעט להרקב בכלא עם גולגולת שבורה מן נקמה פוטנציאלית של עבריינים בי על כך שהייתי אונס ומכה? מהיכן החוצפה שלכם ללגלג ולבזות ולחכות שנים למשיח ועוד להקשות עליו לבוא בדרך הזו? או שאולי, אם זה לדבריכם המשיח שאמור לבוא בחר באטימות הזו לאהוב ללא תנאי והוא מחכה לזמנים עתידיים עדיף שלא אחכה לו?!

"You seem to me that you do not realise how many are lost in this world! There is no place for clarity near the stars above! Pass on the love!

So come go with me, love my way, I wanna show you love."

אבל במגע עם כולכם אתם מרגישים כאילו אתם רחוקים לחלוטין מהדברים האלו, אין לי את מי לאהוב, אבל לחלוטין אני יוצא מדעתי שהתאמצו בכל דרך לקרוע לי את הלב ולאבד לי את האהבה מהלב וגינו בפני עשיית חסד עם מגוון משלים ותירוצים שחלק מהם הם של רבנים ואנשי דת שאין בכלל אהבה בליבם מלבד תוכחה וזלזול... הם לא מרגישים לי כאילו הם אוהבים אותי, אנשים יגידו שהכל לטובה וישלימו עם הרג ועינויים של ילדים קטנים על ידי דאע"ש... אולי עשיתי את הדבר הטוב ביותר שהאזנתי בתור נער לכל שיר שרק מדבר על לאהוב ללא תנאי במקום לשמוע תוכחה וגערה של אנשים אותם אתם מחזיקים לבעלי חוכמה...

הוי אלו שגינו את הצדקה, האהבה והחסד, החלישו את כוחי מלעשות אותם והצדיקו את הביזוי המיני את הרצח ואת הגזלה. הכניסו לי תירוצים ללב ולדעת לבצע אותם כאילו העולם הזה מציע רק אותם ואותם בלבד!
לצפיה ב-'כמה הרעיון של חפיסת קלפים הוא עמוק.'
כמה הרעיון של חפיסת קלפים הוא עמוק.
10/07/2018 | 17:47
2
14
אס מכניע מלך ושתיים לב שהוא הקלף הכי חלש במשחק שמסמל ענווה מכניע אס... דמיין אס מקצועי שכמוך מכניע את מלך מלכי המלכים, ואיך ענווה היא זאת שמכניעה אותך כשאתה הראשון למלכות... ישתבך הבורא שכך הוא עשה לי.
לצפיה ב-'אני סולח לרב ברלנד.'
אני סולח לרב ברלנד.
10/07/2018 | 19:28
1
16
אני יודע כמה היצר שלי גדול אז אני לא יכול לשפוט את הרב ברלנד, מסתבר שיכול להיות רב גדול שגם נופל לתאווה ענקית וכבר אמרו שכל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו, זה לא אמור לקרות אבל זה בכל זאת קרה וגם לרב גדול, הוא רק ראוי לרחמים וזקוק לתיקון התאווה שלו, אני לא יכול ממש להאשים אותו אם העונש היחיד במדינה על עבירות מין כאלו הן כליאה, אין אפילו לאנשים שיטה לסלק את היצרים הנבזיים שלהם אחת ולתמיד, זה למה אנשים מעשנים ולא מצליחים להפסיק, לא נתנו להם אפילו דרך אחת שפועלת, אדם עסוק ברגשות אשם ולא מסוגל לשיר אפילו כדי לצאת מהצרה שלו כי איך יש לו זכות לשיר, זו לא זכות, הוא חייב לשיר, שירה היא אחד מהכלים לצאת מהמצב הזה, למעשה אדם חייב לשיר והשירה הזו עלולה אפילו להכניס אותו למצב עמוק יותר של זימה כי כאשר היצר הטוב מתגבר מסתבר שהיצר הרע מתגבר יחד איתו, שרתי בשיא העליצות וגיליתי שאכן זה כך, התאווה שלי רק התגברה יותר, אבל חייבים לשיר, ולא רק אלא שחייבים למצוא פתרון לכל הזימה האיומה הזו במדינה הזו כאשר הפתרון היחיד הוא לכלוא אדם ולהכות אותו על כך במעצר אני לא מתפלא למה כל יום הזימה מתגברת במדינה. הרב ברלנד ראוי לרחמי, אנחנו כולנו צריכים שיטה שתפתור זאת אחת ולתמיד, אתם יודעים שסטייה מינית ופדופיליה היא כבר בעיה לאומית, עולמית אפילו.
לצפיה ב-'אולי אני המתופף של דעא"ש, אולי אני זמר הליווי שלהם?'
אולי אני המתופף של דעא"ש, אולי אני זמר הליווי שלהם?
10/07/2018 | 19:33
13
תזרקו עלי את האבן הראשונה כשאתם מחסלים אותם, אני מאמין שאפילו להם יש פתרון, הם אנשים בדיוק כמוני, מחריד שאדם הגיע לזה, חייב להיות פתרון לכל שפיכות הדמים, הסטייה המינית, הגזל והאלימות... כולנו נמות טרם זמננו אם איש לא ישא לפחות תפילה שכל הסיוט הזה אליו נפלו בני האדם יגמר... בקשו גאולה או משהו או המציאו לפחות שיטה כלשהיא שתעזור לי לצאת מהתאוות שלי ולאחרים מתאוותיהם...
לצפיה ב-' אמונה בקיומו או אי קיומו של ישות עליונה'
אמונה בקיומו או אי קיומו של ישות עליונה
01/07/2018 | 23:59
128
210
אתאיסטים טוענים: "אלוהים לא קיים, כל זמן שלא הוכח אחרת"
מאמינים טוענים: "אלוהים קיים כל זמן, שלא הוכח אחרת" 
איזה היגיון יש - (או אין?) לדעתכם, בשתי עמדות מנוגדות הללו ?
המשך>>
אתאיסטים טוענים: "אלוהים לא קיים, כל זמן שלא הוכח אחרת"
מאמינים טוענים: "אלוהים קיים כל זמן, שלא הוכח אחרת" 
איזה היגיון יש - (או אין?) לדעתכם, בשתי עמדות מנוגדות הללו ?
לצפיה ב-'הרב רונן שאולוב בשיעור שהשאיר את בת ים בהלם - מי הנורמלי?'
הרב רונן שאולוב בשיעור שהשאיר את בת ים בהלם - מי הנורמלי?
03/07/2018 | 05:11
3
29
לצפיה ב-'האם אנחנו מכירים את עצמנו? - הרב דב קוק'
האם אנחנו מכירים את עצמנו? - הרב דב קוק
03/07/2018 | 05:09
2
18
תמליל:

יש תת-הכרה אלוהי באדם, ואנו מכירים את עצמנו עד גבול מסוים. הגבול שלנו שאנו מכירים את עצמנו הוא קטן מאוד.
אבל התת-הכרה שלנו הוא עמוק עמוק. אנחנו מכירים את עצמנו רק במעטפת החיצונית של הגוף.

כל אחד מאיתנו לא נולד לפני כך וכך שנים (כמספר ימיו חייו),
אנחנו כבר היינו במתן תורה! כל אחד מאיתנו שמע "נעשה ונשמע" וראה את מתן תורה בהר סיני!

כל אחד מאיתנו למד במעי אמו את כל התורה כולה! (עם מלאך)
כל אחד מאיתנו היה מעל ראשו נ"ר(נפש-רוח) דלוק והיה צופה מסוף העולם ועד סופו! (עוד על זה בקישור)

כל אחד מאיתנו זכה ל"גילוי אליהו" בשעת הברית! ואיפה אנחנו עכשיו?

אנחנו לא מכירים את עצמנו!
תסכתל עד וריד אחד שבך, ותחשוב: 'האם אני יודע כמה כדוריות יש בוריד הזה?'
ועל הכדוריות האלה אנחנו חיים! ואנחנו בכלל לא מכירים אותם.

וגם אם תעשה אולטרא-סאונד להכיר את עצמך לעומק, אולי תצליח מעט,

אבל לעשות אולטרא-סאונד לנשמה אי אפשר.
אבל דע לך: רוח-הקודש זה אולטרא-סאונד של הנשמה,

ומי שזוכה לרוח הקודש הוא רואה דברים אין סופיים!
וכל אחד מאיתנו הוא כזה –
רק העבודה שלנו היא לחזור לעצמנו, לחזור למקור ממנו חוצבנו!
לצפיה ב-'אותי לימד הבעל דבר. והוא הביא אותי להסכים שרק אהבה היא פתרון'
אותי לימד הבעל דבר. והוא הביא אותי להסכים שרק אהבה היא פתרון
10/07/2018 | 16:59
1
5
לצפיה ב-'אלוהים הראה לי בעצמו והשטן הציק והתגרה כל הזמן.'
אלוהים הראה לי בעצמו והשטן הציק והתגרה כל הזמן.
10/07/2018 | 17:04
9
And I am not waiting, waiting for the burning flame, I am not waiting, I got my own life and play my own game, I am not waiting, waiting for the burning flame.

I am not waiting, and everybody burn in flames.
לצפיה ב-'היזהרו מאתאיסטים שמציגים את העמדות הבאות:'
היזהרו מאתאיסטים שמציגים את העמדות הבאות:
30/06/2018 | 17:26
9
46
יש תופעה רחבה של ניסיון למצוא נקודות חולשה או תורפה בדת.
בדרך כלל, שאילת שאלות היא דבר נבון שמובילה לגילויים מעניינים ולהעמקת ההבנה, אבל אתאיסטים קיצוניים בדרך כלל לא באמת מתעניינים או מנסים למצוא תשובות בדת. הם מנסים להפעיל מניפולציות שונות במהלך דיון תמים (שלרוב יתפתח לויכוח גדול), במטרה להוביל את הצד השני למצב שאין לו תשובה.

בקישור המצורף מפורטות כל מיני טעויות שאתאיסטים עושים, ששווה לשים לב אליהן ולדעת לזהות ולהגיב לטענות מסוג זה. לא כולם חייבים להאמין ולא כולם חייבים לא להאמין, אבל כאשר מתבצע דיון כלשהו - הוא חייב להיות הוגן. ואתאיסטים רבים מנסים להוביל את השיחה אל פינות שהן פשוט לא הוגנות.

לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי בדיוק מה כתוב שם'
לא בטוח שהבנתי בדיוק מה כתוב שם
01/07/2018 | 18:06
22
הבנתי שמציגים טענות שאתאיסטים טוענים, אבל חלק מההסברים לא ממש ברורים...
לצפיה ב-'החליפי זאת במילה אנשים, המריבה היא בין טובים לרעים.'
החליפי זאת במילה אנשים, המריבה היא בין טובים לרעים.
10/07/2018 | 17:39
17
יש כופר שהוא מאמין ומאמין שהוא מין, רבי נחמן מברסלב אמר שכולם "אומן".
לא בטוח שאמרתי דרך אגב משהו שלא מצדיק את דברייך לחלוטין, המילים הן שונות!
לצפיה ב-' ל"אמונה" בקיומו של אלוהים, להאמין ב"כתובים" ודברי חז"ל , '
ל"אמונה" בקיומו של אלוהים, להאמין ב"כתובים" ודברי חז"ל ,
13/07/2018 | 01:52
6
22
אין שום בסיס הגיוני. 
לי ולאתאיסטים רבים אין הסבר מדעי  ל"מפץ הגדול" ולתופעות טבע שונות בעולם ובחלל החיצון - האם לכן צריך אני להאמין בקיומו של "בורא עולם"? 
רק אחרי קריאה בתורה שבה מסופר על הזוועות שאותו אלוהים גרם, גורם לי להסתייג מאותו אלוהים, שאתם מאריצים וסוגדים לו...
 מה מועילה לנו הדת? כמה שנאה והרג גרמו ועוד נגרמים לאנושות ע"י הדתות... אפילו בין "חצרות חסידים" וזרמים שונים ביהדות, לא תמיד יש רעות ושלום...
היום גם בלי דת, אנו יודעים מה הן הנורמות ליושר ולאנושיות וליחסים טובים בין בני אדם, ואפילו כלפי חיות וטבע... דווקה הדתיים הקיצוניים, אינם מודעים תמיד נורמות אלו... 
יש היום ביהדות, תופעה הולכת וגוברת , של "עבודת אלילים" שסימניה הערצה מוגזמת, הילולה והשתטחות על "קבר צדיקים" שבעיני מאוד דוחה...
לצפיה ב-'לא הבנתי אתה מאמין באלוקים או לא?'
לא הבנתי אתה מאמין באלוקים או לא?
15/07/2018 | 11:28
12
בוא נלך שלוו שלוו
לצפיה ב-'ועוד דבר '
ועוד דבר
15/07/2018 | 11:32
4
20
אני מכיר אותך עוד בעבר, עדין לא יצאתה מהבוע שלך? אתה עדיין מסתגר עם עצמך ותוהה על העולם מודע הקב''ה ברא אותך ואותנו ואת העולם כולו?
אתה באמת מחפש תשובות , או שאתה עומד כמו אותו הקוזק וצורח השכם וערב שגזלו אותו ללא מוצא?
לצפיה ב-'אם אני מבטא דעה שונה משלך, אני "צורח השקם והערב כמו קוזק" ?'
אם אני מבטא דעה שונה משלך, אני "צורח השקם והערב כמו קוזק" ?
23/07/2018 | 23:53
3
18
זאת ההערה "החכמה" היחידה שאת שאתה יכול להמציא?
 בבועה שאתה נמצא בה, הייתי גם אני, מניל ילדות, עד השואה.
המציאות שהתגלתה לי אז, גרמה לי לצאת ממנה. 
...ואתה ממשיך עם העולם הדמיוני שלך... 
לצפיה ב-'מדוע שלא תחיה את חייך בשקט?'
מדוע שלא תחיה את חייך בשקט?
25/07/2018 | 23:56
2
20
כי הרי שנינו יודעים שאף אחד בעצם אינו מפריע לך.
מה כן מפריע לך ידידי?
מה באמת מציק לך?
האם אתה זקוק לאישורים לדרך שבחרת?
מדוע אינך פשוט חי את חייך בשקט את השנים שנותרו לך?
תרצה או לא תרצה אחרי מותך הרי תגיע לתת את הדין על פשעיך , כמו שאני מכיר אותך למעלה מעשור אתה חוזר כל פעם על אותה מנטרה לא חבל?
לצפיה ב-'עוררת בי רחמים.כשכתבת :'
עוררת בי רחמים.כשכתבת :
28/07/2018 | 14:38
1
17
""אחרי מותך הרי תגיע לתת את הדין על פשעיך".
איזה פשעים חולל "מדור 26" כאשר הוא סה"כ חס עליך ועל כמותך ?
הוא [וגם אני] מצרים על טיפשותכם, שבחייכם לא עשיתם שום דבר פרקטי/מעשי שתורם לחברה.  על כך הוא יענש ? 
לצפיה ב-'וזאת משום שאתה שקרן ירונק'ה'
וזאת משום שאתה שקרן ירונק'ה
28/07/2018 | 22:55
22
אתה שקרן, אתה עוצם את העינים מלראות את האמת, נוח לך בהפקרות, אבל אתה תשלם על זה, 
אם היו מודיעים שהמים  מורעלים בשכונה, בסיכוי של עשרה אחוז, הייתם נותנים לילדים שלכם לשתות מים? לא. 
ואני מתפלא למה לא? הרי תשעים אחוז סיכוי שהמים לא יורעלו רק עשרה אחוז סיכוי שהורעלו, למה לא תתנו להם לשתות? לא לוקחים סיכון, אז איך אתה חי עם מאה אחוז סיכון, לא השארת לך אפילו סיכוי אחד, כשיש למעשה לפחות חמישים אחוז סיכוי, 
אתה שקרן אתה שקרן, אנשים חיים בשקר כן? אדם יודע כתוב בגמרא רשעים אפילו על פתחה של גיהנום לא חוזרים בתשובה, 
אדם שהושקע בשקר חי אותו אכל אותו טחן אותו נשם אותו קשה לו לחזור בתשובה הוא רגיל לשקר, 
הוא יודע שבצד שלו אין לו שום תשובה, הוא יודע שאין דרך לחילוניזם, אין לו תשובה הוא לא יודע למה הוא חי, הוא יודע שבצד השני יש תשובה, ואעפ``כ הוא בוחר בצד שאין תשובה, 
רגע, אם אתה בא וטוען על הדתיים תוכיח לי תוכיח לי, מי אמר, איפה זה כתוב? אני שואל שאלה אם אתה כל כך רוצה לדעת ולחקור אני מסכים כל הכבוד, אנשים חושבים אני רואה, אנשים שבודקים זה טוב? ככה צריך להיות בשביל זה קבלנו שכל, מה ההבדל בינינו לבין החתול? שקבלנו שכל לבדוק, זה ההבדל, אבל אם אתה עם השכל לא בודק אתה גרוע מחתול, אז יחשוב האדם אם אתה בודק אצל הדתיים כל דבר איפה זה כתוב ומי אמר למה לא עשית חקירה כזאת בצד שלך שאתה נמצא איפה זה כתוב ומי אמר?
לצפיה ב-'בקשה להסבר: בגמרא בבא בתרא פרק א דף טו עמ' ב כתוב'
בקשה להסבר: בגמרא בבא בתרא פרק א דף טו עמ' ב כתוב
19/06/2018 | 10:40
5
47
"אמר רב שמואל בר נחמני אמר רב יונתן כל האומר מלכת שבא אשה הייתה אינו אלא טועה מאי מלכת שבא מלכותא דשבא". כלומר, לפיו יש לקרוא לא מלכת שבא אלא מלכות שבא.
למה מלכות ולא מלכה?
תודה מראש

לצפיה ב-'ראה'
ראה
19/06/2018 | 11:49
2
40
ראה פירושו של מהרש״א על המקום, שהסביר שכוונת הגמרא לומר שמלכת שבא לא הייתה מלכה במשמעות של אשת המלך (כמו המלכה אסתר), אלא שהייתה מלכה מושלת (כמו המלכה אליזבת, רק עם סמכויות אמיתיות).

לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/06/2018 | 11:35
1
6
לצפיה ב-'בבקשה. אפשר אולי גם לפרש בכיוון שונה:'
בבקשה. אפשר אולי גם לפרש בכיוון שונה:
20/06/2018 | 11:59
26
בסוף הפרשה של מלכת שבא נכתב הפסוק העלום:
וְהַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה נָתַן לְמַלְכַּת שְׁבָא אֶת כָּל חֶפְצָהּ אֲשֶׁר שָׁאָלָה מִלְּבַד אֲשֶׁר נָתַן לָהּ כְּיַד הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה.
מה הוא "כָּל חֶפְצָהּ אֲשֶׁר שָׁאָלָה" לא נכתב, וזה נתן פתח להתפתחות אגדות מאוחרות מוכרות, המספרות על קשר אינטימי שנוצר בין המלך שלמה ומלכת שבא, ועל פיהן "כָּל חֶפְצָהּ" רומז להיריון ולבן משותף.
בא רב שמואל בשם ר' יונתן לשלול את האגדות האלו, ולומר שמלכת שבא לא הייתה כאן ביחידות עם המלך, ולא ביקרה כאן כאישה פרטית, אלא עמדה בראש משלחת מלכותית, ו"כָּל חֶפְצָהּ" הם האינטרסים של ממלכת שבא ולא הצרכים והרצונות הפרטיים של האישה מלכת שבא.
כל האומר מלכת שבא אישה הייתה - אישה פרטית שייצגה את העצמה - אינו אלא טועה. אלא מאי מלכת שבא? מלכותא דשבא - מהי מלכת שבא שבא המוזכרת כאן? היא ראש המשלחת המלכותית.
לצפיה ב-'לשבת'
לשבת
19/06/2018 | 18:13
1
19
יש מציאות כמו מלוכה, זה ההסבר לקשר בין שלמה המלך לשבת המלכה
לצפיה ב-'ממש לא הבנתי. אתה רוצה לומר שלא מלכת שבא באה אלא מלכות שבא'
ממש לא הבנתי. אתה רוצה לומר שלא מלכת שבא באה אלא מלכות שבא
20/06/2018 | 11:39
17
באה?
אבל כתוב:
וּמַלְכַּת שְׁבָא שֹׁמַעַת אֶת שֵׁמַע שְׁלֹמֹה לְשֵׁם יְהוָה וַתָּבֹא לְנַסֹּתוֹ בְּחִידוֹת
וַתֵּרֶא מַלְכַּת שְׁבָא אֵת כָּל חָכְמַת שְׁלֹמֹה וְהַבַּיִת אֲשֶׁר בָּנָה
וַתִּתֵּן לַמֶּלֶךְ מֵאָה וְעֶשְׂרִים כִּכַּר זָהָב וּבְשָׂמִים הַרְבֵּה מְאֹד וְאֶבֶן יְקָרָה לֹא בָא כַבֹּשֶׂם הַהוּא עוֹד לָרֹב אֲשֶׁר נָתְנָה מַלְכַּת שְׁבָא לַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה
וְהַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה נָתַן לְמַלְכַּת שְׁבָא אֶת כָּל חֶפְצָהּ אֲשֶׁר שָׁאָלָה
דהיינו, המקרא מדבר ממש על מלכה. אז אני לא מבין.
לצפיה ב-'חלום רוחני'
חלום רוחני
13/06/2018 | 00:55
7
41
היי, רציתי לשאול מה זה אומר, שקרה לי דבר כזה, שבו התעוררתי בחלום, ממש ככה
גיליתי בתוך החלום שאני חולם, ולא התעוררתי לחיי המציאות, אלא המשכתי בחלום.
והחלום הרגיש לגמרי כמו מציאות מוצקה, ולא היה הבדל בין החוויה שחוויתי שם, לחוויה
בזמן ערות. ובמובן מסוים אפשר לומר, שהחלום הרגיש אף יותר מציאותי מהמציאות.

ובחלום מצאתי את עצמי במערה עצומה מאבן, והיה במערה איש זקן עם גלימה, 
והוא ביקש ממני להביא מאזור מסוים במערה, והוא אמר לי שאנחנו הולכים להדליק
משהו שנקרא "אש תמיד". או "האש הנצחית". ופתאום ברגע שהוא הדליק את הלהבה
עלו בי תחושות (רגשות) שלא קיימים בזמן הערות ובעולם הזה שאני מכיר, תחושות שרק
אוכל לתאר כעליונות ורוחניות, שמלוות בכמו חזיונות על מראות של כל מיני נשמות 
ותחושות של עליונות ומלאכים. ולאחר מכן התעוררתי, ובדקתי מה זה המושג הזה אש תמיד
וגליתי שבאמת קיים דבר כזה ביהדות. ורציתי לשאול אתכם, האם ייתכן שהגלה אלי מלאך בחלום
והאם יתכן שמדובר ביותר מסתם חלום רגיל, להתחשב בכך שהתעוררתי בתוכו וחוויתי אותו 
כאילו אני ער ממש, ולהתחשב בכך שנחשף אלי שם המושג "אש תמיד" למרות שלא הכרתיהו לפניכן.
ולהתחשב בתחושות והרגשות הלא מוסברים והרוחניים כביכול שחוויתי שם, שלא אוכל לתאר במילים
לעולם, כי זה משהו לא מהעולם הזה בכלל. רגשות כאילו שונות מכל מה שאנחנו מכירים כאן.

אשמח לשמוע את דעתכם, תודה מראש!
לצפיה ב-'מה פתאום מלאך ...אלוהים בכבודו ועצמו התגלה לך.'
מה פתאום מלאך ...אלוהים בכבודו ועצמו התגלה לך.
13/06/2018 | 21:06
2
31
רק לידיעתך, אלוהים הוא איש צעיר וללא זקן. כנ"ל גם המלאכים.
יתכן שהיה BUG קטן בחלום שלך.
מעכשו בקש לקבל את הכבוד הראוי מכל מי שפונה אליך.
רצוי שתשכור אדם שיסנן את הפונים אליך בעתיד לצורך בקשת עצה, ברכה או נשיקה.
לצפיה ב-'אלוקים'
אלוקים
19/06/2018 | 18:15
1
13
הוא לא איש,
לא גוף,
ואין לו צורת הגוף
לצפיה ב-'כתוב במפורש :'
כתוב במפורש :
25/06/2018 | 13:08
20
"וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים נַעֲשֶׂה אָדָם בְּצַלְמֵנוּ כִּדְמוּתֵנוּ" (בראשית א, פסוק כו)
"וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ זָכָר וּנְקֵבָה בָּרָא אֹתָם" (בראשית א, פסוק כז)

הפירוש בעברית למילה "צלם" היא : מראה פנים או גוף של דמות.
התפלפלות על משמעות המילה "צלם" מיותרת. 
עכשו הסבר לי בבקשה איך זה שאלוהים הוא "לא איש,לא גוף, ואין לו צורת הגוף.                            

לצפיה ב-'בדרך כלל'
בדרך כלל
17/06/2018 | 00:43
1
25
חלומות שוא ידברו.
אם אתה צדיק אמיתי אז יכול להיות שאתה מקבל חזיונות משמיים, ואז יתכן גם שזה חזיונות שבאים לבלבל אותך.
מה שאתה יכול לעשות זה לרשום את החלום, ולנסות להבין מה הוא אומר.
החלום הזה זה כמו שהלכתי ברחוב וראיתי מה שראיתי, אין לזה משמעות, ובכל זאת אנחנו מנסים לצוד מסרים שמעניינים אותנו, נגיד פגשתי חבר והוא אמר לנו משהו, ואנחנו שוקלים בהגיון האם לנסוע איתו לטיול בצפון או לא.
תמיד יש את ההגיון, ואת האמונה שיש השגחה, ובורא עולם מסובב לנו מה שנכון עבורינו, וגם מסרים מסויימים
לצפיה ב-'לדעת רבי יהושע בן לוי'
לדעת רבי יהושע בן לוי
17/06/2018 | 02:27
24
התפילות נתקנו כנגד הקרבנות: 
תפילת שחרית נתקנה כנגד תמיד של שחר, 
ותפילת מנחה נתקנה כנגד תמיד של בין הערביים.

זה נקרא חלום צלול lucid dream,
אולי אומרים לך שתתחיל להתפלל שחרית ומנחה
בנוסף תלמוד תורה , כמו שנאמר:
אֵשׁ תָּמִיד תּוּקַד עַל הַמִּזְבֵּחַ לֹא תִכְבֶּה,
כלומר אש התמיד היא הנשמה האדם שמקבל הארה מתוך אור התורה

בנוסף לגבי הנשמות שראית, קשור אולי לזה:
חכמים אומרים במקום אחד כי צורת האש במזבח היתה לפעמים של אריה, 
ובמקום אחר אומרים שהיתה זו דמות של כלב. 
אולי הדבר מרמז על דרגות שונות בקבלת הקרבן.

יכול להיות שזה מרמז על זה שפתחו לך בחיים , תלמוד תורה עם הבנה מהירה ותפילות,
וששווה לך לעסוק בתורה ומצוות כדי שתגיע בחיי עולם הבא לאותה הרגשה שאי אפשר לתאר אותה בגשמיות שחווית
מי זה האיש הזקן תתאר אותו,
אם היה גבוה ממש נגיד 2 מטר ומעלה , יכול להיות מלאך,
זקן זה גם = ז-ה קנ-ה חכמה
אולי זה גילוי אליהו אם הייתה גלימה , לא ברור
לא כולם זוכים לזה

לצפיה ב-'חשוב לציין'
חשוב לציין
19/06/2018 | 18:04
16
שיש אנשים שיש להם יותר כוחות ""רוחניים"", יש עידות שהם יותר מיסטיים.. וזה לא קשור בהכרח לצדקות
לצפיה ב-'זה אכן היה האלוהים בכבודו ובעצמו,'
זה אכן היה האלוהים בכבודו ובעצמו,
10/07/2018 | 17:14
6
אני שמתי כמה שקלים בקופה למען הנזקקים רק כדי שדברים כאלו לא יקרו לי, שלא יהיה לי חלום כזה בלילה כי אני מעדיף מציאות שבה דאגתי שמי שאין לו יוכל לקנות לעצמו מזון מאשר חלום שהוא מציאות גם אם לפני או אחרי נתתי מטבעות כדי שמישהו יאכל.

ז"א, הייתי מעדיף פשוט להרגיש אהבה בלב ולהיות אדם טוב שעושה משהו בלי לראות דברים כאלו. אני מעדיף שאתה זה שתשאר גדול ממני במעלה, אבל אני לא אקבל שיאטמו את ליבי לשנוא עוד פעמים נוספות.
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם- איפה אוכל להכיר דתלשים?'
אשמח לעזרתכם- איפה אוכל להכיר דתלשים?
11/06/2018 | 13:36
1
39
שלום, לא בדיוק קשור לפורום, אבל כיוון שאני על הרצף הדתי, אשמח לעזרתכם.
אני דתלש בן 38 רווק. אני מאוד מעוניין  להכיר דתלשים נוספים מהחברה הדתית לאומית.
איפה יש מקומות מפגש לדתלשים?
איפה אפשר להכיר באינטרנט?
לא מצאתי שום קב' *פעילה* בפייסבוק.
תודה רבה
לצפיה ב-'הדתלשים'
הדתלשים
11/06/2018 | 15:15
44
מחפשים את זה בכלל ?
מה זה יתן לך להפגש עם דתלשים ?
לצפיה ב-'גילוח הזקן'
גילוח הזקן
10/06/2018 | 17:09
3
38
אני רואה בכולל שאני מתפלל שם כמה מהתלמידים תמיד הולכים לא מגולחים. אני מבין למה זה ככה בימי ספירת העומר ובין המיצרים.
אבל למה כל הזמן לא מגולחים? אם היה להם זקן רגיל בסדר גמור
אבל למה כל הזמן לא מגולחים? גם בשבת הם נראים ככה.
לצפיה ב-'אולי המראה עם הזיפים נאה בעיניהם.'
אולי המראה עם הזיפים נאה בעיניהם.
10/06/2018 | 19:27
6
לצפיה ב-'יש כאלה שמגלחים לא צמוד מדי'
יש כאלה שמגלחים לא צמוד מדי
11/06/2018 | 14:14
17
יש בזה עניין הלכתי. תשאל אותם
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
17/06/2018 | 02:36
15
הדינים מגיעים על השיער, זה חלק מהסיבה שעדיף שיער קצר וכיפה להגן מפני החיצוניים שבאים לאזור,
(אצל בנות זה קצת הפוך, כלומר עדיף שיער ארוך כי זה בחינת כתר, ולכן דואגות לשיער כל כך, כי מסמל את הכתר(הינומה) שתקבל בחופה ולכן הכל בחתונה לבן כי זה בחינת כתר, אחרי החתונה היא צריכה גם לשים כיסוי ראש שמעבר לצניעות זה כי הבעל והאישה הם לא גופא דפלגה אלא הם ניהיים נשמה אחת כלולה)

והזקן הוא בחינת חסדים, 
והוא הצינורות שפע של הנשמה של האדם
ככה שאדם לא טוב שיקצץ בצינורות שפע שלו

כלומר אין חיוב להאריך כמה שיותר , אלא העיקר שיהיה זיפים מסויימים ,
כנראה 0.5 ס"מ , שלא ייעקר מהשורש וגם לא לשרוט את העור

בנוסף הפאות מחברות את הדינים לחסדים שככה יוכלו להתמתק , זה למה לא להקיף פאת ראשכם , כי זה פוגע במנגנון מיתוק הדינים של האדם,
אז טוב שיהיה פאות , לא שפיץ , ככה אורך עד עצם הסנטר , קצת מתחת לאוזן, לא חייב עד הרצפה, זה יותר קשור לברסלב הפאות הארוכות כנראה

ולא טוב שישים את הפאות על הזקן אם הם ארוכות , כי זה מערבב דין עם חסד בלי המתקה ולכן מעורר דינים,
אלא לשים את הפאות מאחורי האוזן עדיף

וזקן גודל בגיל 13 , כי זה כנגד יג מידות רחמים , מה שאומרים בסליחות

לצפיה ב-'ברכת כהנים.'
ברכת כהנים.
03/06/2018 | 15:12
10
40
למה יש חלוקי דעות על ברכת כהנים בצפון הארץ ובאזור החוף בצפון,
מילא בימינו הכהנים לא יודעים איך לבטאות את שם השם כמו שעשו בבית המקדש.
לצפיה ב-'בכל מקרה'
בכל מקרה
05/06/2018 | 17:49
1
24
זה עדיין ברכת כהנים, וזה עדיין מצוה מהתורה, שנאמר ; כה תבורכו את בני ישראל וכו'
לצפיה ב-'ויש בזה חילוקי דיעות'
ויש בזה חילוקי דיעות
11/06/2018 | 15:12
8
מתי נושאים כפיים, איזור הצפון פסקו כמו מרן הבית יוסף, היות והבית יוסף היה הרב של צפת והגליל.
גם בחו"ל לא נושאים כפיים כל יום..
לצפיה ב-'גם הכהנים אז'
גם הכהנים אז
05/06/2018 | 18:48
7
30
לא ידעו לבטא את השם,
אלא שהם היו כל כך זכים וקדושים,
שהם היו צינור לשכינה, והשם המפורש,
יצא להם מהפה בניקוד הנכון ובהגייה הנכונה,
כמו שנביאים היו צריכים להיכנס למוזה של שמחה ולהתרוקן מעצמם לקבל הנבואה,
כך גם הכהנים , היו צריכים בתודעה לכוון באופן שההגיה הנכונה הייתה יורדת אליהם,
והיו אומרים אותה , לא מתוך ידיעה שכלית של עצמם שלמדו , אלא זה היה פשוט יוצא מהם שלא מתוך ידיעה שלהם, אלא מלמעלה

נסביר משהו מעניין על ברכת הכהנים בקרוב
לצפיה ב-'חולה עליך ועל התגובות שלך. אהבתי את "הצינור" לשכינה.'
חולה עליך ועל התגובות שלך. אהבתי את "הצינור" לשכינה.
05/06/2018 | 20:57
1
14
לצפיה ב-'לא טוב לחשוב מחשבות לא טהורות'
לא טוב לחשוב מחשבות לא טהורות
05/06/2018 | 21:21
20
קדושים תיהיו כי קדוש אני.... המבדיל בין קודש לחול...
לצפיה ב-'על ברכת כהנים'
על ברכת כהנים
09/06/2018 | 20:57
4
13

כהן שמברך באותו הרגע של הברכה , ניהיה מלאך השם צבאות, רק באותו רגע עד הסיום , הוא לא הוא, אלא הוא מרכבה לשכינה,
והשכינה שורה שם ולכן עומדים לכבודה , והיא שורה עליו וממלאה את ידיו באור מקיף (ל"מ מקיפי דצלם),
והשכינה היא חסד והוא בחינת חסיד: וחסידיך יברכוכה,
והקב"ה ליד מסכים ואומר אמן לכל ברכה שהכהן מוציא, (תראו כמה זה חשוב, הקב"ה מבטיח , ואני אברכם , בנוסף אני=בינה , אֲנִי בִינָה לִי גְבוּרָה ,במשלי)

אז לא לוותר על הברכה מי שיכול לברך או מי שיכול לשמוע
כל העולמות מתברכים מזה והשכינה מתעטרת בכתרים (בדומה לתיקון שבועות) ,

ויש י"ג פעמים אות י כנגד י"ג מידות דרחמים נשלמים ומאירים מאותה ברכה על ידי זיווג עם ז"א(זעיר אנפין) שנקרא גם ישראל,
והברכות יורדות מראש העולמות עד סוף המדרגות(נקרא גם כנסת ישראל), ככה שאין אפילו יתוש בעולם שלא מתברך מזה

סוד אמור(להם) הוא ברמ"ח, כמנין מורא (שמיים) , שהיא השכינה המקפת ראשו של אדם,
בנוסף כדי שייברכו בכוונת הלב

חשוב בברכה שהוא יאהב את ישראל ושגם ישראל יאהבו אותו בברכה, הכהן המברך בעין טובה ברכתו מתקיימת,
ושהכהן לא יהיה מחלל שבת בפרהסיה ולא בועל נידה(כי השכינה בורחת) ונקי מעריות בכללי, ובלי טומאת מת או רצח, ולא שיכור מיין (יין בחינת דינים, ומביא רוח שטות),
ויעשה נטילת ידיים לפני(אחרת אסור: רשום, שאו ידיכם קדש וברכו) , ויהיה לפחות בן 20
(שהנשמה והמקיפים שלה נשלמו בהתפתחות וגם הזקן, מסוד, עד שיפוח היום ונסו הצללים=צלמים)

לצפיה ב-'המשך'
המשך
3
9

אסור להרים את הידיים מעל הראש(כלומר התפילין),
אז כהנים שהגיעו למנורה בבית המקדש ולא היו גבוהים , היה להם מדרגה כדי שידיים יהיו בגובה הראש ולפחות מעל הכתפיים ,

בנוסף כשהידיים למעלה, הימנית כנגד חכמה שבדעת, והשמאלית כנגד בינה שבדעת, , והם גם כנגד אבא ואמא עילאין,
והאצבעות כלפי מעלה כדי שהחיצונים לא ייגדעו את השפע(בניגוד למים אחרונים שהם כלפי מטה), ואותן האורות שיצאו מסופי אצבעות, יחזרו למעלה,
בנוסף יד ימין ממש טיפה מעל שמאל (למתק את הגבורות),

בנוסף אז יש שלוש צורות שבהם עושים נשיאת כפיים, הרגילה V כזה באמצע, או 10 אצבעות מופרדות בשווה,
(חשוב לא להסתכל על הידיים שלו שהוא מברך, לשמור על העיניים, כי פעם כשהשכינה לא גלתה והיו מברכים בלי טלית מקדימה , היו אנשים יכולים להיות עוורים מזה , עכשיו זה לזכר זה),

לצפיה ב-'המשך'
המשך
2
5

יש 10 אצבעות כנגד 10 הדיברות ו10 הספירות
בשעה שנשא ידיו, כשהיו ישראל צדיקים והיו ראויים לברכה, ידיו היו נשואות בנשיאות בלי כבדות כלל,
והורמו בשמחה וברצון, אז השכינה שורה עליהם, והן נשאו מעצמן, ואז היה הכהן יודע, שישראל ראויים לברכה, וברך אותם ברצון הלב.
וכשידיו היו כבדות, וביגיעה רבה התנשאו, ולא היה יכול להרימן אלא ביגיעה מרובה, אז היה יודע שהשכינה אינה שורה על ידיו, ושישראל אינם ראויים לברכה.

בכל אחת מ3 פסוקים של הברכה, יש פעמיים שם י"ה,
בנוסף יוצא מהברכות שם קודש יי"י כנגד צורת נשיאת הכפיים של הכהנים ו ייי גם כנגד ז"א: 3 קווים של הנהגה,זה חסד שממתיק דין ויוצא רחמים

אז פסוק ראשון כנגד ישראל ,
שני כנגד לוי ,
שלישי כנגד כהנים
רשי תיבות: כלי

לצפיה ב-'המשך'
המשך
09/06/2018 | 20:58
1
4

והפסוקים הם גם כנגד תלת רישין עילאין(רדל"א [רישא דלא אתיידע], עתיקה קדישא,מוחא סתימאה ) ו3 ההויות כנגד 3 המוחין האלה

ושמו את שמי על בני ישראל , זה בחינת , וראו כל עמי הארץ (החיצונים) כי שם יהוה נקרא עליך ויראו ממך

בברכת כהנים , רמוזים
שיש 7 סוגים של עושר (לפי ספר יצירה ואבא של החיד"א) כנגד 7 ספירות ואותיות כפולות: בג"ד כפר"ת:
יברכך = חכמה לישראל
ישמרך = בנים לישראל
יאר = חיים/בריאות לישראל
יחנך = חן לישראל
ישא = עושר(הגנה מעבדות/יניקת הס"א) וממשלה(שליטה עצמית ולא של הס"א בנו) לישראל
(ישם)שלום = שלום לישראל , (גם מזכיר את ברכת שים שלום בתפילת 18 שבה מייחדים את כל העולמות)

זה חשוב לכוון גם הכהן וגם החזן וגם מי שמברכים אותו בסוגי העושר האלה בברכה
אם תזכרו משהו מכל זה , זה הכוונות של 7 סוגי עושר בברכת כהנים, חשוב מאוד
לצפיה ב-'המשך'
המשך
09/06/2018 | 20:58
4

בנוסף :הויה ראשונה וישמרך כנגד מלכות , יאר פניו כנגד תפארת (ו אספקלריא המאירה) , ישא הויה כנגד גבורה (למתק אותה)

3 תיבות בפסוק הראשון כנגד 3 אבות: אברהם יצחק ויעקב , (בנוסף ט"ו אותיות כנגד 15 צדיקים)
5 תיבות בפסוק השני כנגד 5 חומשי תורה
7 תיבות בפסוק השלישי כנגד 7 רקיעים , (וקשור ל: הנה מטתו שלשלמה ששים גבורים סביב לה , שהיה חקוק סביב למטתו ששים אות של ברכת כהנים)

שלוש ברכות בירך הקב"ה את עולמו, ברכה ראשונה לדגים, שנייה לאדם, שלישית לשבת, וכנגדן כהנים מברכין את ישראל,
הכהנים במקדש היו אומרים את השם ככתבו, והוא השם הנהגה מ יו"ד ה"א וא"ו ה"א (ניקוד נכון היה יוצא מעצמו רק אם ישראל היו ראויים כלומר לא ידעו בעצמם), וזה הוא השם המפורש האמור בכל מקום. ובמדינה אומרים אותו בכינויו והוא אדנות , שאין מזכירין את השם ככתבו אלא במקדש בלבד

הטבת חלום נסמכה לברכת הכהנים,
כי חלום הוא 1 חלקי ששים הנבואה ,
אבל ברכת כוהנים היא נבואה שלמה בגלל השכינה ששורה שם ,
ולכן מטיבה כי הברכה שלהם חזקה יותר לעומת מי שחלם את החלום
ואז זה ממתק אותו לגמרי, במיוחד בפסוק של וישם לך שלום , שמה כבר הוטב החלום,
לזה נאמר כ"ה (מלכות בבחינת דינים) תברכו (להמשיך חסד ולהטיב את החלום),
מסוד , וחסידך יבורכו כ"ה
לצפיה ב-'סרבני גט - למה אין פתרון הלכתי?'
סרבני גט - למה אין פתרון הלכתי?
31/05/2018 | 09:20
63
143
אתמול שוב שמעתי ברדיו ידיעה על סרבן גט עקשן, והפעם כזה ששללו לו רישיון כחלק מסנקציות לגרום לו לתת גט, ואז הוא נתפס נוהג ללא רישיון.

לפני זמן לא רב, קראתי על סרבן אחר, שהרבנות קבע שיש לעשות לו שיימינג פומבי, בניסיון לשכנעו לתת גט.

ואם אני לא טועה, יש אף סרבני גט שנכנסו לכלא.

כל זה...
המשך>>
אתמול שוב שמעתי ברדיו ידיעה על סרבן גט עקשן, והפעם כזה ששללו לו רישיון כחלק מסנקציות לגרום לו לתת גט, ואז הוא נתפס נוהג ללא רישיון.

לפני זמן לא רב, קראתי על סרבן אחר, שהרבנות קבע שיש לעשות לו שיימינג פומבי, בניסיון לשכנעו לתת גט.

ואם אני לא טועה, יש אף סרבני גט שנכנסו לכלא.

כל זה מעלה אצלי שאלה פשוטה: אפה המוסר בהלכה הזו?

אם הרבנות מוכנה להטיל עונשים חמורים עד כדי כלא כדי לגרום לאותו בעל לשחרר את אשתו, הרי וודאי ברור לדיינים שמדובר בנישואין שאין להצילם, ויש לסיימם.

אבל הרדיפה הזו אחרי סרבני גט גורמת רק צער ופגיעה:
האישה נותרת עגונה ונפגעת.
הסרבן מקבל בראש, והמדינה מבזבזת זמן וכסף על בירוקרטיה כדי לממש את העונשים על הסרבן.

וזה עוד לפני כל העמותות הפרטיות שקמו כדי לסייעה לעגונות.

מדוע אם כן לא יכולה רבנות פשוט להתיר את הנישואין ללא דבריו של הבעל במקרים חמורים שכאלה?

אני מודה - אני לא דתי. עזבתי את הדת מזמן.
אבל אני עדיין ממשיך לשמוע מדתיים פה ושם שההלכה היא התגלמות המוסר, כי אלוהים הוא התגלמות הטוב.

אז איך ייתכן שההלכה דורשת מצב לא מוסרי שכזה בו נפגעים כל הצדדים?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ