לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2606626,066 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה לספר בנושא פרשת השבוע ?'
המלצה לספר בנושא פרשת השבוע ?
30/07/2019 | 22:46
1
16
שלום, מחפש ספר בנושא פרשת השבוע שבו כתובה גם הפרשה וגם הפרשנות.
מחפש ספר שמנגיש בצורה פשוטה וגם קצת עמוקה את הדברים הכתובים.
אשמח להמלצה? מלבד הספר של סיון רהב מאיר. תודה!
לצפיה ב-'אני ממליץ שתבדוק'
אני ממליץ שתבדוק
04/08/2019 | 00:33
14
בבתי כנסת, ובחנויות ענק של ספרי קודש, כמו ספרי אור החיים, פלדהיים.
בהצלחה
לצפיה ב-'Dear'
Dear
27/07/2019 | 19:17
17
בחורה מטרידה שקוראים לה ששון איילת מבאר יעקב גרה הדרור 6 מתעללת ומאמללת חיי ילדים, מפתה אותם דרך הרשתות החברתיות והמדיה. מתחזה לאנשים ומפתתה ילדים דברים מתועדים זהרו!!! מאיימת ברצח על אנשים!!! איילת עברה הטרדה מינית קשה מוכרת לרשויות העסקים של עזרא ירקן בשוק הפדופלית אח ברק ששון הדרך הנכונה , נדל''ן
לצפיה ב-'המלצה לרב שמומחה בשמות'
המלצה לרב שמומחה בשמות
01/07/2019 | 12:35
4
43
בס"ד

שלום וברכה,
אשמח להמלצה לרב שמומחה בהוספת שמות. רצוי באזור המרכז

תודה
לצפיה ב-'לא מוסיפים שמות'
לא מוסיפים שמות
09/07/2019 | 19:30
23
בדרך כלל
לצפיה ב-'לידיעת Eטי. הרב שליטא SLOT MACHINE מלאס ווגאס '
לידיעת Eטי. הרב שליטא SLOT MACHINE מלאס ווגאס
14/07/2019 | 19:41
1
23
רותח מכעס. 
לתשומת ליבך.
לצפיה ב-'למה? הוא לא אוהב שמוחקים שרשורים ותגובות?'
למה? הוא לא אוהב שמוחקים שרשורים ותגובות?
17/07/2019 | 11:01
17
צנזורה?
לצפיה ב-'לא צריכים רב להוסיף שם. תכנס לבית כנסת עם מנין ותבקש מהחזן '
לא צריכים רב להוסיף שם. תכנס לבית כנסת עם מנין ותבקש מהחזן
13/08/2019 | 16:21
4
גבאי או תלמיד חכם להוסיף שם. הם קוראים כמה תהילים ומכריזים על השם החדש. 
לצפיה ב-'חומר למחשבה.'
חומר למחשבה.
18/06/2019 | 00:22
5
74
מה קורה אם נניח בעת סעודת שבת פרצה שריפה ואתה צריך להציל את אשתך, את אבא שלך ואת הרב שלך וכן סכום כסף שאתה יודע בבירור שאיתו אתה אמור להציל את חייה של אלמנה וששת ילדיה מחרפת רעב חמורה ואת האמא ממחלה סופנית. האב נמצא סמוך לדלת העולה באש ונוטה ליפול בכל רגע וקיים סיכוי שתוך דקה או שתיים אביך יהרג במפולת האש אם לא תדאג לפינוי מהיר שלו. שחרור האב מן הדלת הבוערת יתנו לך מרווח זמן להציל את האשה שלך ואת ארנק הכסף המונח קרוב ללהבות האש כמטרים ספורים לידה. אם תציל קודם את רבך. יש סיכוי שסכום הכסף יכלה בלהבות והאשה עלולה לסבול נזק משאיפת עשן והפינוי לבית החולים במקרה זה יגזול חלק מן הסכום הנועד לתרומות לצורך הטיפול באלמנה וששת יתומיה. הרב נמצא בחדר יחסית בטוח הנותן לך מרווח זמן תוך סיכוי לא גדול שהאש תתפשט לכיוונו ותגרום לו כוויות או תסכן את חייו.

בכל אופן. מה יקרה אם תיקח את כל אחד מן הנתונים האלו. שריפה, כסף שנועד להצלת חיים וכל אחד מן האנשים האלו אך הפעם האש תבער בצורה רנדומלית בכל בית באופן שונה ובעוצמת סכנה משתנה כאשר בחלק מן הפעמים יהיה נוכח גבר או אשה זרים בשעת הסכנה או שני בני אדם נוספים מכל מין שהוא.

מה יהיה אם בידך צוות כיבוי אש מיומן היודע לחשב בהסתברות של זמן אמת תוך שימוש במדען מומחה לוגיקה או ציוד ממוחשב מה יהיה הסדר הבטוח ביותר להציל את כל אחד מן הנמצאים בבית. ז"א בחלק מן הפעמים יהיה זה הגבר שאסטרטגית ימצא הכי בטוח להציל ופעמים זו דווקא אשה.

מה יהיה נכון לעשות בכל אחד מן המקרים הנתונים?

או במילים אחרות. מדוע כאשר אני מנסה לעזוב את העיסוק בתורה אפילו ליום אחד היא לא מניחה לי ורודפת אחרי ללא הפסק ומציקה לי ככה?
לצפיה ב-'התשובה הרי ברורה לחלוטין. '
התשובה הרי ברורה לחלוטין.
18/06/2019 | 09:11
24
ברור שלהציל את הכסף, אבל לא לתת לאף אחד אלא לשמור לעצמך, כי הרי ידוע שאת הדתיים מעניין רק הכסף ותו לא. 
לצפיה ב-'להפסיק לעבוד בשחור, לשים את הכסף בבנק'
להפסיק לעבוד בשחור, לשים את הכסף בבנק
18/06/2019 | 09:49
19
והנה כבר פתרתי לך חלק מהדילמה.
לצפיה ב-'סוגייה מעניינת העלית'
סוגייה מעניינת העלית
20/06/2019 | 19:40
30
אספר לך סיפוד מעניין מהחיים.

בעל חברת השקעות חיפש פקידה בכירה למשרדו.
אחרי סינון נמצאו שלוש בנות שמתאימות לתפקיד. הוא החליט לתת לכל אחת 1000$ ושתחזור לספר אחרי שבוע מה עשתה עם הכסף.

בתום שבוע הוא זימן את הבנות והחל לראיין אותן.

הראשונה סיפרה שהיא שמעה מיודעי דבר על מניה שאמורה לעלות בשיעור גבוהה. קנתה ב 1000$ את המניה על שם חברת ההשקעות  והיום היא שווה כ 1500$. 

השניה סיפרה שראתה בחנות שולחן מנהלים יפיפה ששויו 2000$ שהוצע במחיר מציאה של 1000$ , קנתה אותו עבורו ומחר יביאו אותו למשרד.

השלישית סיפרה שמצאה בחנות עתיקות שעמדה בפני פשיטת רגל, שעון מטוטלת גדול, ששוויו מוערך ב3000$. היא הציע לבעל החנות שהסכים לקבל 1000$ במזומן. השעון יגיע מחר למשרד. 

עכשו מר אדון יאיר ישראל חרעוץ , מי לדעתך זכתה במשרה הבכירה ?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

תשובה : הוא מחר את זו עם הצ.י.צ.י.ם הכי גדולים.
מסקנה, גם עיסוק ב צ.י.צ.י.ם לא תניח לך......

לצפיה ב-'רפואה שלימה. אמן'
רפואה שלימה. אמן
26/06/2019 | 22:06
4
לצפיה ב-'אין זמן למחשבה. אם פורץ שרפה תזמין מיד כוחות הצלה.'
אין זמן למחשבה. אם פורץ שרפה תזמין מיד כוחות הצלה.
06/08/2019 | 10:19
2
לצפיה ב-'חבר ושמירת נגיעה'
חבר ושמירת נגיעה
17/06/2019 | 16:07
7
80
היי כולם. אני גרה בצפון, בת 15 ושומרת נגיעה.
יש לי חבר כבר חודש(שהוא לא שומר נגיעה אבל אין לי בעיה עם זה כי הוא מכבד.) וכבר כמה פעמים היו לנו רגעים מיוחדים כאלה, לדוגמה- שכבנו במיטה זוגית(כמובן בשתי קצוות המיטה ובלי לגעת אחד בשני...) וצפינו בסרט ביחד והיה רגע רומנטי בסרט אז הסתכלנו אחד על השנייה וזה היה כל כך דורש לתת יד או להתחבק ואי אפשר כי אני שומרת נגיעה. מישהו נמצא או היה בסיטואציה הזאת ויכול לתאר את ההרגשה או ההתמודדות?
אני כל יום מחדש תוהה האם כדאי לי להמשיך לשמור נגיעה או שלא ומבחינתי להיפרד זו לא אופציה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'שלום...'
שלום...
18/06/2019 | 07:06
2
62
אני אתחיל בזה שאני חושב שזה מאוד חשוב לך, לחבר שלך, ולזוגיות שלכם שתמשיכי לשמור נגיעה.
ההרגשה שאת מתארת היא כל כך אמיתית ובריאה. היא קיימת בין כל זוג והיא מה שמעלה את הקשר מרמה של זוגיות של רצון ונוחות זמניים לרמה של שותפות לכל החיים.
זה הכי נוח וקל לא להתמודד. האתגר האמיתי זה מבחן הזמן כשפחות נוח וקל.
לכל זוגיות יש זמנים ואפילו תקופות שבהם לא קל (למשל תקופות של מבחנים ולחצים).
ההתמודדות עכשיו תכין אותך (ובע"ה גם אותו) לאותם זמנים ותקופות.
כך שאם כמו שאמרת, להיפרד זו לא אופציה, אז לברוח מההתמודדות הזו עכשיו זו גם לא אמורה להיות אופציה.
מאחל לכם להמשיך להנות ביחד ולהתמודד ביחד עוד זמן רב...
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
19/06/2019 | 21:25
1
29
תודה רבה. האמת היא שריגשת עם התשובה שלך. היא חיזקה אותי כל כך! 
לצפיה ב-'יישרכויח גדול ל ror שהצליח לפתור בעיה קשה במילים ספורות'
יישרכויח גדול ל ror שהצליח לפתור בעיה קשה במילים ספורות
30/06/2019 | 10:54
22
פשוט קוסם
לצפיה ב-'כדי לענות לשאלה שלך, אם כדאי לך להמשיך לשמור נגיעה'
כדי לענות לשאלה שלך, אם כדאי לך להמשיך לשמור נגיעה
18/06/2019 | 10:07
31
את צריכה להסביר מה המניע שלך לשמירת נגיעה.
לצפיה ב-'מוטב יהיה'
מוטב יהיה
26/06/2019 | 22:15
25
לא להגיע למצבים של גירויים מיותרים, זה לא מומלץ לפי התורה, לא לך, ולא לחבר, זה מתסכל /עמוק בפנים
לצפיה ב-'אין ברירה. אתם חייבים להתחתן בקרוב כדי להמנע מעברה.'
אין ברירה. אתם חייבים להתחתן בקרוב כדי להמנע מעברה.
06/08/2019 | 10:31
1
12
אני מאחל לכם מזל טוב ובהצלחה בשעה טובה. למרות שאת רק בת 15 תבקשו מההורים לגשת לעדה החרדית הקרובה שישתדלו לחתן אתכם. 
לצפיה ב-'חחחח היא כולה בת 15. בטח הילד גם בגיל הזה. אז בגלל '
חחחח היא כולה בת 15. בטח הילד גם בגיל הזה. אז בגלל
15/08/2019 | 19:46
7
שישנה אפשרות שהם יתחבקו ואפילו אולי יתנשקו צריך לחתן אותם ?
החלטת שהם נועדו זה לזו על סמך פוסט "מסכן" בפורום עלוב ?
ואללה, אני מאחל לך הרבה בריאות. אתה זקוק לכך בדחיפות.
לצפיה ב-'גידול זקן'
גידול זקן
17/06/2019 | 12:21
2
38
בישיבה שלמדתי לא התירו לבחורים רווקים לגדל זקן חוץ מלמדנים גדולים וחסידים. כל אחד אחר שגידל זקן היה נחשד בפריצות. מה זה המודה האחרון כל מיני בחורים רווקים מגדלים זקנים כמו גוים פרוצים מהרחוב?
לצפיה ב-'חחחחח כל זמן שתמשיך לכתוב שטויות בפורום אקטואליה'
חחחחח כל זמן שתמשיך לכתוב שטויות בפורום אקטואליה
20/06/2019 | 19:42
23
תחשד בפריצות....מסכן.
במקום להתבטל בישיבה , צא לעבוד !!
לצפיה ב-'אצלכם נהגו ככה'
אצלכם נהגו ככה
26/06/2019 | 22:01
10
והיום נוהגים להדר, הכל טוב, ברוך ה'
לצפיה ב-'מלך זקן וכסיל'
מלך זקן וכסיל
16/06/2019 | 02:52
35
"והנחש היה ערום מכל חית השדה"
מוקדש כחומר למחשבה מטעם אדוורטייז פליי.
לצפיה ב-'פרשה והפטרת בהעלתך'
פרשה והפטרת בהעלתך
14/06/2019 | 13:24
13
אפשר ללחוץ עם העכבר על כל מילה, לראות את הפרשנים על אותה מילה, ללחוץ על הפרשן ולראות את הפירוש.
שבת שלום
לצפיה ב-'ביטוח ספר תורה'
ביטוח ספר תורה
06/06/2019 | 10:40
16
הכנסנו בשעה טובה ספר תורה השבוע..גבאי בית הכנסת אמר חי שהוא מתנהל עם הסוכן לגבי הצעת מחיר כבור ביטוח הספר...אציין שלא חשבתי על זה כלל...מישהו מכיר את הפרוצדורה למה עליי לצפות..מחיר?
מודה מראש.
לצפיה ב-'שיעור תורה בבית ובמשרד בטכנולוגיה חדשה'
שיעור תורה בבית ובמשרד בטכנולוגיה חדשה
28/05/2019 | 16:35
17

בעל עסק, אתה רוצה ללמוד, ואין לך את הזמן והאפשרות ללכת לשיעור בבית הכנסת? אתה צמא לקצת לחלוחית? אתה רוצה לקבוע עיתים לתורה? עכשיו זה בידך, שיעור קבוע אצלך בבית או במשרד.
טכנלוגויה חדשנית המאפשרת לשמוע שיעור לייב במחשב, וגם להשתתף ולשאול שאלות, ולברר ספיקות.
הירשם עכשיו https://yoelbukshpan.ravpage.co.il/%D7%9E%D7%A2%D7...
לצפיה ב-'גיליתי שאשתי אינה יהודיה. מה לעשות?'
גיליתי שאשתי אינה יהודיה. מה לעשות?
22/05/2019 | 16:40
8
63
שלום

אני ואשתי שנולדה בישראל נשואים כבר 15 שנה. הוריה עלו מרוסיה, אבל עוד כאשר ההינו חברים, היה ברור שהם יהודים, אם כי חילוניים שאינם שומרים חגים או שבתות, ואוכלים טרף.

יש לנו בן שבעוד חודשיים אמור לחגוג בר מיצווה. השבוע נדהמתי כאשר היא ספרה לי שההורים שלה בכלל נוצרים שהתחזו ליהודים רק בכדי לעלות לישראל לאחר שאבא שלה הסתבך עם חובות בשוק שחור שם.

זה אומר שלפי הדת גם היא אינה יהודיה וגם הבן שלי לא. האם יש בכלל טעם לחגוג לו בר מיצווה? האם הוא צריך לעבור תהליך גיור?

אני לא אדם דתי, אבל כן משתדל לשמור על מסורת יהודית מינמאלית, כמו יום כיפור, סדר פסח, וכו'. אנו עושים זאת בבית, אבל מה כל זה שווה אם היא והילד אינם יהודים?

אני לא יכול לפנות לרבנות כי זה יביא לפירוק המשפחה. היא בקשה ממני שלא לספר זאת לאף אחד.

מה אתם ממליצים לעשות? להמשיך כרגיל? להתייעץ עם רב? אני חושש שהוא ידווח זאת למשרד הפנים ואז לא ברור מה יהיה.

תודה

לצפיה ב-'שלום...'
שלום...
23/05/2019 | 10:03
4
41
א. מבחינת משרד הפנים גם אשתך וגם הבן שלך ישראלים אם לא רק כי הם נולדו בישראל. יש להם אזרחות. נקודה. שום רב לא יכול לשנות את זה.

ב. לגבי הפן הדתי, אם התחתנת דרך הרבנות אז ברור שמבחינתם אשתך יהודיה. לא יודע איך עבר לכם הרישום לחתונה ברבנות ואילו נתונים היו והוצגו אבל שורה תחתונה זה המצב. אני בספק גדול אם בשלב כזה מאוחר זה ישנה משהו.
אגב, הרבנות לא יכולה ליצור או לפרק משפחה. זה בידי הזוג עצמו. המקסימום שיוכלו לעשות זה להטיל את החתונה שלכם בספק הלכתי וגם לזה הגיוני שיימצא פתרון פשוט במקרה הצורך. כך או כך, הרבנות לא יכולה להחליט לכם אם להיות משפחה או לא.

ג. אני רואה טעם לחגוג לכל נער בר מצוה, אם לא רק מהסיבה שהוא הבן שלך ונשמע שכן אכפת לך "לשמור על מסורת יהודית מינמאלית".

בקיצור, אם זה מפריע לך אז מציע שתפנה לרבנות כדי לברר אם יש צורך לעשות משהו בכלל. בכל מקרה, זה לא אמור להפריע למשפחה שלך ובטוח שלא ישנה את הסטטוס שלכם במשרד הפנים.

כמובן שאני מציע לך להסביר את זה לאשתך לפני שתלך לדבר על דברים שהיא ביקשה ממך לא לדבר עליהם...=)
לצפיה ב-'נכון שמבחינת הרבנות ומשרד הפנים שום דבר לא משתנה.'
נכון שמבחינת הרבנות ומשרד הפנים שום דבר לא משתנה.
23/05/2019 | 12:16
34
אבל הייתי ממליץ לבעל לשמור את זה רשום. הלוואי שימשיכו לחיות בשלום אבל הבעל צריך לדעת אם אשתו חס וחלילה תבגוד בו הילדים לא נחשבים ממזרים לפי ההלכה.  
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/05/2019 | 16:17
2
32
אכן התחתנו ברבנות והיא מבחינתם יהודיה. ממה שהיא ספרה לי זה שאבא שלה זייף את התעודות והשתמש בשמות ופרטים פיקטיביים, כולל תעודות רישום אזרחות ברוסיה (שיחד פקיד בכיר שם). אז הם עלו לכאן כיהודים (היא חושבת שהשמות שלהם נלקחו משמות של יהודים שנפטרו). 

למרות שאני חילוני, אני מודה שזה מאד מטריד אותי, גם העובדה שהיא הסתירה את זה הרבה זמן, אבל יותר בשביל הילד. כמובן שני לא אספר לו את זה. 

היא לא מוכנה לשתף גורם אחר שיצמיע מה ניתן לעשות. הילד כמובן גם עבר ברית מילה עי מוהל רב. נראה שאין לי ברירה אלא ללמוד לחיות עם זה. 

מעניין כמה עוד מקרים כאלו יש. אני עכשיו יותר מבין למה בש"ס מתעקשים על ביצוע בדיקות גנטיות לעולים מרוסיה ואוקראינה, מה שליברמן מתעקש לבטל. לפי המקרה הזה, או שהבדיקות לא נעשות לכולם, או שהן לא אמינות, כי עובדה שהם כן הצליחו לעבוד על המערכת כאן...
לצפיה ב-'למרות שכל הסיפור נקרא לי כ "חרטא די ל"ג בעומר", בעיקר בגלל '
למרות שכל הסיפור נקרא לי כ "חרטא די ל"ג בעומר", בעיקר בגלל
24/05/2019 | 12:15
32
הפסקה האחרונה.
אני אתרום את השנקל שלי  - לא לעשות שום דבר, נקודה.
גם לא ברור מדוע האישה פתאום החליטה להתוודות,
במידה והיא מקיימת את הנאמר ב "10 קבין שיחה ירדו משמים, תשעה נטלו נשים".
לודא ש"תסתום ת'פה שלה".
לצפיה ב-'אם היה אפשר לעשות בדיקות גנטיות ליהדות אנטישמים'
אם היה אפשר לעשות בדיקות גנטיות ליהדות אנטישמים
26/05/2019 | 12:28
19
וניאו נאצים היו משתמשים בהן.
הסיבה שיהודים רוצים לערוך בדיקות כאלה לאחרים היא בורות משולבת בגזענות.

לא נורא, בפעם הבאה שתרגיז אותה היא אולי תגיד לך שהילד שלך לא שלך,

שאלת מה אתה צריך לעשות? לדעתי אתה צריך לעשות שלום בית, לך תפתור את הבעיות בזוגיות שלך.
לצפיה ב-'קודם כל אתה צריך להחליט מה אתה רוצה'
קודם כל אתה צריך להחליט מה אתה רוצה
23/05/2019 | 16:16
21
אין טעם לדבר על ה"איך" לפני שהחלטת על ה"מה".
תזכור שלכל החלטה שלך יש מחיר.
אתה רוצה שהילד ואולי האישה יעברו גיור? יכול להיות שהם לא יסכימו, אבל אם הם יסכימו הם צריכים לעבור אותו בהצלחה והם ואתה תצטרכו לשמור על אורח חיים דתי לכל משך חייכם. מתאים לך?
שהילד לא יעשה בר מצווה? מצד אחד אתה לא רוצה לפרק משפחה מצד שני אין לך בעיה לפגוע בבשרך ועצמך? אתה רוצה לשמור על מסורת יהודית מינימלית? תלמד קצת יהדות ועל הלבנת פני אדם אחר ותחליט לעצמך מה נראה לך חשוב יותר.
כמו שאמרתי, תחליט קודם כל מה אתה רוצה ותזכור שמדובר בדיני נפשות של האנשים היקרים לך ביותר.

אגב מה גרם לאשתך פתאום להתוודות? יכול להיות שהרגזת אותה והיא הנפיצה לך סיפור שקרי כדי לזעזע אותך?
לצפיה ב-'היא שיקרה לך. '
היא שיקרה לך.
24/05/2019 | 06:49
8
לצפיה ב-'יש רק חודשיים לבר מצוה'
יש רק חודשיים לבר מצוה
26/05/2019 | 18:44
26
תעשה בר מצווה לילד.
אחרי זה תפעיל חוקר פרטי כדי לחקור האם אשתך יהודיה, אם היא לא יהודיה אז תפנה לרב, רב שבוודאי לא ילשין עליה, יתכן שהיא תירצה להתגייר, וזה יעבור בלי בעיה.
אם היא לא תרצה להתגייר, גם אז יתכן שלא חל עליך חובת הדיווח שהיא גויה, ותוכל מבחינתך (ומבחינת ההלכה) להמשיך לחיות איתה.
לגבי הבן, זה כבר סיפור לחוד, אולי תגלה לו את זה בגיל יותר מבוגר, שיבדוק מה מתאים לו, אדם שהתרגל לחיים בלי תורה ומצוות - יש צד להגיד שישאר גוי טוב וטוב לו, היות ויהיה לו קשה מאוד לשמור מצוות פתאום ולהתגייר, זה גם לא התפקיד שלו להתגייר.
חייבים רב שיהיה אותך.
אתה יכול במקביל להתחיל ללמוד תורה כדי להבין מה כל הבאלגן הזה, זה יעשה לך סדר בעניינים האלה, זה יתן לך כיון וכח.
בהצלחה
לצפיה ב-'אך לנהוג?'
אך לנהוג?
13/05/2019 | 18:24
2
56
היי  נפלו על עירי מעל ל50 טילים מצב לא נעים ,היו כמה חברי פייס ששלחו דרישת שלום ,לעומת זאת היו כמה שאני עזרתי תמכתי פירגנתי שיתפתי  פוסטים שלהם ותרמתי לקידום ברשת ,והייתי  אך אומרים החבר האיכפתי ששומר על קשר ללא סממן רומנטי ,חלקן תפוסות  ראוי לציין ,אכן יש פגיעה כזאת בהרגשה ,לעשות פרצוף של נפגע זה לא אני ,אבל זה מותיר משקע כלשהו כי אם היה נופל בעירם הייתי יוצר קשר ושואל מה צריך ותשמרו על עצמכם 

בגלל שזה נשים ולא גברים אשמח  לתובנות מעמיקות תודה
לצפיה ב-'תחזור בתשובה. '
תחזור בתשובה.
16/05/2019 | 12:11
49
או שתעזוב את הארץ. 
לצפיה ב-'הרב הבטיח ניסים גלויים ושלא יקרה לך כלום'
הרב הבטיח ניסים גלויים ושלא יקרה לך כלום
19/05/2019 | 13:25
30
אז הן לא דואגות, הכל בסדר, כשתתחזק לך האמונה גם אתה לא תדאג - תעשה תשובה
לצפיה ב-'האם מישהו עלה בדעתו לבדוק דתות אחרות '
האם מישהו עלה בדעתו לבדוק דתות אחרות
10/05/2019 | 14:16
9
60
כמו הנצרות או האיסלם או הבהאים או דתות אחרות. 
אולי האמת נמצאת אצלהם?

לצפיה ב-'~~ : " תתחיל לבדוק את דת '
~~ : " תתחיל לבדוק את דת
10/05/2019 | 15:30
44

האיסלם       " 

מבקשים מליון הרוגים מסוריה 
לצפיה ב-'כן. לא.'
כן. לא.
12/05/2019 | 04:44
10
לצפיה ב-'כן, שלדון'
כן, שלדון
12/05/2019 | 13:47
26
לצפיה ב-'אני בדקתי. '
אני בדקתי.
13/05/2019 | 14:43
26
האמת אכן נמצאת אצלם. 
לצפיה ב-'אנשים בדקו ומצאו '
אנשים בדקו ומצאו
04/06/2019 | 10:56
2
18
שהתורה אמת ואין בלתה.
יש על כך הרצאות מאלפות ביוטיוב של הרב חגי לונדין, והרבה חומר על כך מפי הרב מרדכי נויגרשל
לצפיה ב-'חחחח אין כמו העובדות המוצקות בפוסט שלך !!'
חחחח אין כמו העובדות המוצקות בפוסט שלך !!
04/06/2019 | 18:35
1
14
אם התורה אמת ואין בלתה, וחברך סמוטרי'ץ רוצה להחזירנו לתקופת דוד המלך אזי אני מוכן לקבל זאת בתנאי שאפשר יהיה לקיים י.ח.ס.י.ם. עם נשים נשואות ובמידת הצורך לשלוח את בעליהן למות בכדי לשחררן מעול הנישואין.
לידיעתך כל "התורות" הן המצאה מחוכמת לשליטה באנשים.
אינך צריך להיעזר ביוטיוב בכדי לאמת זאת. מספיק שאמר זאת "הרב" ABC. האמן לי שהוא אמין יותר מכל הרבנים שהזכרת.
לצפיה ב-''
05/06/2019 | 02:40
1
לצפיה ב-'קודם תבדוק אם אתה יהודי לפי ההלכה. מי שיהודי בכלל לא מעלה'
קודם תבדוק אם אתה יהודי לפי ההלכה. מי שיהודי בכלל לא מעלה
06/08/2019 | 10:44
3
בדעתו לבדוק דתות אחרות.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי רבנים בתמונה'
עזרה בזיהוי רבנים בתמונה
02/05/2019 | 16:01
1
45
שלום רב לכם
ברשותי שתי תמונות של רבנים מהדור הזה אך למרבית צערי איני יודע את זהותם.
אשמח מאוד אם אוכל לקבל עזרה בדבר.

דוד

לצפיה ב-'הראשון הוא כנראה'
הראשון הוא כנראה
08/05/2019 | 09:44
24
הרב גריינמן זצ"ל,
נדמה לי שהשני הוא הרב פוברסקי זצ"ל
לצפיה ב-'הכנסת ספר תורה'
הכנסת ספר תורה
01/05/2019 | 06:11
1
20
רציתי בבקשה להתייעץ מנסיונכם ותודה מראש.
אני מכניסה ספר תורה לבית כנסת ורוצה לערוך אירוע עם אוכל ל 120 איש. בית הכנסת יכול להכיל בפנים בשטח המיועד לאורחים עד 40 איש. אומנם יש חצר שאינו מטופח אך גם לא גדול שעל פי הערכתי יכול להכיל בצפיפות עד 70 איש.
כמה שאלות לי אליכם:
1. האם זה יפה שחלק ישבו בפנים וחלק בחוץ?
2. אם אבחר לערוך את האירוע באולם אירועים האם האנשים יגיעו לאחר התהלוכה עד לבית הכנסת, או שרצויי ועדיף או נהוג לערוך את כל החגיגה בבית הכנסת?
3. האם חובה לשכור תקליטן?
4. במידה והאירוע יתקיים באולם, האם רצויי להביא לשם את הספר תורה או להשאירו בבית הכנסת לאחר התהלוכה?
אשמח לתשובות ולפתרונות כלשהם...
לצפיה ב-'לעניות ידיעתי'
לעניות ידיעתי
08/05/2019 | 09:54
10
לא עושים סעודה, חבל על הכסף ועל המאמץ,
יהיה מצוה גדולה אם תתני את הכסף לעניים שבאמת צריכים את זה,
תחשבי מה היא דרך התורה, הלא פרוס לרעב לחמך..
כולם לוקחים מארגן ששם תזמורת וכולי.
אחרי או לפני החגיגה את נותנת כיבוד קל.
תבררי לגבי יום מתאים לזה, יש שמהדרים להכניס ספר תורה בערב חג שבועות.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'חברים, תצאו להצביע, בבקשה '
חברים, תצאו להצביע, בבקשה
07/04/2019 | 00:39
49
57
הפעם, אין ספק,
מצביעים למפלגה שתתמוך בנתניהו או לליכוד,
נתניהו, האיש שעובד קשה כדי שאנחנו נשן בשקט,
בן אדם גאון ומצביא ממולח ומבריק,
מנהיג בחסד עליון,
אפשר להצביע ; לאיחוד הדתי, לימין החדש, ליהדות התורה, או לשס,
לא בטוח כל כך שזהות כחלון ישראל ביתנו וגשר - יהיו נאמנים לימין ברגע...
המשך>>
הפעם, אין ספק,
מצביעים למפלגה שתתמוך בנתניהו או לליכוד,
נתניהו, האיש שעובד קשה כדי שאנחנו נשן בשקט,
בן אדם גאון ומצביא ממולח ומבריק,
מנהיג בחסד עליון,
אפשר להצביע ; לאיחוד הדתי, לימין החדש, ליהדות התורה, או לשס,
לא בטוח כל כך שזהות כחלון ישראל ביתנו וגשר - יהיו נאמנים לימין ברגע האמת, חלק ניכר מהם גם לא צפויים לעבור את אחוז החסימה.
שיהיה לנו בשורות מפתיעות במיוחד !
לצפיה ב-'פרשת השבוע - פרשת תזריע - שבת החודש'
פרשת השבוע - פרשת תזריע - שבת החודש
04/04/2019 | 00:06
1
14
מפטיר לפרשת החודש (שמות יב א-כ)
הפטרה לשבת החודש (אשכנזים: יחזקאל מה טז-מו יח, ספרדים: יחזקאל מה יח - מו טו)
כניסת שבת בירושלים: 18:25 יציאת שבת בירושלים: 19:38
כניסת שבת בתל אביב: 18:42 יציאת שבת בתל אביב: 19:40
לצפיה ב-'שכחת את ראש החודש'
שכחת את ראש החודש
05/04/2019 | 00:46
4
לצפיה ב-'מה אמר בבא סאלי לרב אמנון יצחק בפגישתם הנדירה??'
מה אמר בבא סאלי לרב אמנון יצחק בפגישתם הנדירה??
02/04/2019 | 18:59
21
לצפיה ב-'נוסח התפילה. '
נוסח התפילה.
28/03/2019 | 10:08
28
בחורף שעבר התפללתי בבית כנסת ספרדי בחו"ל. רוב הציבור הם אשכנזים מדרום אמריקא וילדיהם. רק הרב חזן וגבאים באים מהעדה הספרדית. הרב עצמו דובר אנגלית ורק קרובי משפחתו מטורקיה דוברי ספרדית. מעניין לשמוע עולים לתורה מברכים בהעברה אשכנזיס כמו בורכי אס אדונוי.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ