לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516225,162 עוקבים אודות עסקים

פורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דתיים

בס"ד
ברוכים הבאים לפורום "דתיים" של תפוז

אתם מוזמנים לכתוב כל הודעה העולה על דעתכם הקשורה לנושא שלשמו התכנסנו ובלבד שישמרו התנאים הבאים:
 נא לא לכתוב בשבתות ובחגים (זמני כניסה ויציאת שבת / חג בישראל מופיעים בלוח השנה).
 נא לשמור על שפה נקיה מקללות, דיבורים וכינויים לא הולמים.
 דברי כפירה בה' יתברך ובתורתו, אין מקומם בפורום שלנו.
 פגיעה ברבנים לא מקובלת בפורום שלנו.
 יש לך בעיה עם אחד ממנהלי הפורום - לא מעל גבי הפורום! שלח לו אי-מייל או כתוב לו לתיבת המסרים.
 אין לפרסם מוצרים, חנויות, עסקים, אתרי אינטרנט או קישורים (שאין נחיצותם לצורך הדיון) ללא בקשת רשות מההנהלה (באמצעות המסרים).
 אין לפרסם מספרי טלפון בפורום. המעוניין להעביר מספר יעשה זאת דרך המסרים!   
 אין לפרסם מודעות שידוכים / חיפוש שידוכים / הכרויות בשביל זה יש פורום הכרויות או צ'אטים.  
 אין לכתוב הודעות הפוגעות במי מחברי הפורום, גם לא כתגובה להודעה קודמת של מי מחברי הפורום. אין לזלזל בדיעות השונות מדעותיך, ואין לסגור חשבונות מעולמות וירטואליים או אמיתיים מעל דפי הפורום.

הודעות שלא יענו על התנאים הבאים יימחקו ובמידת הצורך הכותב יחסם ללא התרעה מוקדמת.
חוץ מזה, תשתוללו, תעשו חיים - הרי לשם כך התכנסנו, לא?
התפרממות בנעימים לכולם
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום דתיים :)
מספר נקודות חשובות בכניסתכם הראשונה לפורום - 

* יש להסתכל בתקנון הפורום (המופיע תחת "אודות הפורום והנהלתו") על מנת למנוע אי הבנה.

* נבקש להמנע מכתיבת הודעות בפורום בשבתות ובמועדי ישראל.

* אין לפרסם בפורום מוצרים, עסקים או קישורים ללא אישור הנהלת הפורומים. לחילופין, ניתן לפרסם בלוחות הפורום או בחתימתכם האישית.

* המענה לשאלות הלכה הינו בגדר מענה על פי ידע אישי ולא מהווה פסיקת הלכה, למעט מיקי* (המנהל) אשר הינו רב מוסמך  (ניתן לפנות אליו דרך המסרים).

גלישה מהנה והשתלבות נעימה בפורומינו!
המשך >>

לצפיה ב-'אזהרת טריגר- השתתפות במחקר'
אזהרת טריגר- השתתפות במחקר
22/05/2018 | 12:39
6

שלום לכן.ם
במסגרת לימודי התואר השני בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית,
אני עורכת מחקר בנושא-
"חוויית האימהות של נשים מרקע דתי וחרדי נפגעות גילוי עריות"

בשנה שעברה, במהלך הכשרתי במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, נחשפתי להתמודדויות השונות העומדות בפני האם שנפגעה אל מול ילדיה. לכן, אני רואה במחקר כלי חשוב למתן קול לאימהות אלו, וכולי תקווה שבהמשך יגובשו באמצעותו תכניות שונות שיענו על הצרכים שהן יעלו.

לכן, אני פונה אליכן-
אימהות המגיעות מרקע דתי או חרדי
(היום יכולות להשתייך גם לזרם אחר, חילוני למשל),
שעברו גילוי עריות ושרוצות לספר לי את סיפורן.

ההשתתפות במחקר כוללת ראיון שייערך עמי למשך כשלוש שעות,
במקום שעליו תחליט המשתתפת.
מובטחות רגישות וסודיות.

אשמח שתשתפו את הפוסט בכדי שיגיע אל מי שזה עשוי לעניין אותה.

להשתתפות ולשאלות נוספות ניתן לפנות אליי ב-
בכתובת המייל- Hadas.barraby@mail.huji.ac.il
בפייסבוק בהודעה פרטית
או בפלאפון באמצעות הוואטסאפ/ הודעה רגילה או בשיחה למספר-
052-4877046
תודה לכולן.ם,
      הדס

לצפיה ב-'תיקון לאחר קרי / פגם הברית'
תיקון לאחר קרי / פגם הברית
14/05/2018 | 06:19
13
39

1) חרטה , תשובה , חזרה לשמחה בלי ייאוש כלל

2) טבילה במקווה(או תקנת עזרא , שזה מקלחת נראה לי 3-15 דקות כל הגוף) , ואז לב טהור ברא לי...(7 פעם את הפסוק)

3) בערב של אותו יום תקרא קריאת שמע שעל המיטה (כולל אנא בכח , בידך אפקיד רוחי,וידוי,יעלוזו חסידים...הנה מטתו שלשלמה, תהילים צ"א, נפשי אויתיך )
כי בתוכם יש כוונות שקשורות לעניינים של קרי , שאין בשמע המקוצר
(בנוסף כדאי להתפנות לפני השינה, ונטילת ידיים בלי ברכה או מקלחת לפני שינה ,לישון בטהרה )

4) לקרוא תיקון הכללי עם לשם ייחוד והסיום של התפילה (יש בו הרבה שמות קודש שקשורים לאיסוף הניצוצות חזרה לקדושה, למשל ילי / חבו / וול בראשי/סופי תיבות בפסוקים שם)

5) לעשות תפילת עמידה (18) ,
במיוחד תקע בשופר(אבל אי אפשר להתחיל מהברכה הזאת ישר , צריך להתחיל מההתחלה של שחרית/מנחה/ערבית , מה שמהם קרוב יותר לשעה),
וגם בתפילת 18 יש את תפילה:
וּבָא לְצִיּוֹן גּוֹאֵל וּלְשָׁבֵי פֶשַׁע בְּיַעֲקֹב נְאֻם יְהֹוָה
(שחרית/מנחה) שגם קשור לעניין של ניצוצות הקרי

6) להשתדל בשמירת העיניים/נגיעה ,ולא להיות לבד יותר מידי במהלך היום

7) צדקה ח"י(18) שקלים , או זיכוי הרבים/גמילות חסדים כל שהוא

8) לקרוא בראשית תמן
http://www.toratemetfreeware.com/online/f_01781_part_49.html

9) אפשר לצום בימי השובבי"ם = לגבי פ"ד תעניות(זה תענית שלמה אם לא עושים תשובה מאהבה , אם זה מאהבה תשובה אמיתית , אז אפשר פחות , גם זה לא מותאם לדור שלנו)

10) ותלמוד תורה, כמו פרק תניא למשל , גריסת זוהר , או כל דבר אחר , במיוחד אחרי חצות הלילה זה עוצמתי

11) לא לשכוח לגבי תפילין של יד , להניח, ואם מניחים כבר, לוודא שממוקם נכון

12) יש כל מיני קמיעות שאפשר לשים ליד המיטה(קרוב , אבל לא מתחת לכרית או משהו) בהקשר הזה של הקרי וחלומות כאלה ,
כמו בספר רזיאל המלאך ,קמיע ליולדת... , וגם לעבור על החדר לראות שנקי מדברים טמאים, בנוסף בדיקת מזוזות לפעמים כדאי גם
לצפיה ב-'אין מה לתקן את מה שלא מקולקל'
אין מה לתקן את מה שלא מקולקל
14/05/2018 | 22:21
12
23
קרי לילה זו תופעה טבעית ואין מה להתחרט עליה. היא לא קשורה בשמירת עיניים. למעשה כל מי שלא פולט זרע באופן יזום (יחסי מין/ אוננות) יהיה לו קרי לילה אחת לכמה זמן - זה בלתי נמנע.

לצפיה ב-'רצוי שתדגיש'
רצוי שתדגיש
15/05/2018 | 02:19
11
24
שמה שכתבת, שלמחשבות מיניות ולחשיפה לסיטואציות מיניות בזמן עירות אין כל השפעה על שכיחות קרי-לילה ("היא לא קשורה בשמירת עיניים"), היא השערה-קביעה שלך ולא איזו עובדה מבוססת.
לצפיה ב-'הפוך גוטה'
הפוך גוטה
15/05/2018 | 07:58
10
19
מי שרוצה לטעון טענה לקשר בין גורם א' לגורם ב' הוא זה שצריך להביא ראיות לטענתו. שהרי אני יכול לגרום לטעון אינסוף טענות הזויות ולומר שהן  נכונות עד שיוכח אחרת. שזה כשלעצמו דבר פרסדוקסלי משום שאנשים שונים יכולים להביא טענות סותרות.
וזה שפליטת זרע תתרחש לכל אדם בריא (אני לא מדבר מצבי אזוספרמיה או פתולוגיות שונות) שאינו פולט זרע באופן יזום (אוננות או יחסי מין) - זוהי עובדה.

לצפיה ב-'זה לא משנה את העובדה'
זה לא משנה את העובדה
15/05/2018 | 09:33
21
שאתה רק משער שאין קשר בין הדברים בלי שבדקת את זה ובלי שקראת מחקרים שבדקו את זה. אחרים יכולים להעלות השערות הפוכות (שגם הן זוקקות מחקר אמפירי). נכון שאתה יכול לטעון ״אין סוף טענות הזויות״ כדבריך, אבל אפשר גם לטעון  טענות לא הזויות שיש היגיון תאורטי מאחוריהן. (במקרה הנוכחי לדוגמה, אפשר להעלות על הדעת שמכיוון שיש ראיות המצביעות על כך שלרמות הטסטוסטרון יש השפעה על שכיחות קרי לילה, וגם מוכח מחקרית שלעוררות מינית יש השפעה על רמות הטסטוסטרון אז הגיוני לעשות 1 + 1).  כדי להכריע בין התיאוריה שלך לתאוריה ההפוכה יש צורך במחקר, בלעדיו אין עדיפות להשערה שלך על פני השערות סבירות אחרות (וגם אם לדעתך ההשערה של הגיונית יותר, נכון להדגיש שהיא השערה בלבד).
לצפיה ב-'שניכם צודקים במקביל'
שניכם צודקים במקביל
16/05/2018 | 22:11
8
12
נסביר
בכל מקרה לא משנה מה יהיה , אם מישהו יישמור על ברית מספיק , יהיה קרי,
ברגע שזה ייתמלא מספיק , זה פה נופלים רוב המקרים של הקרי

אבל , ככל שמישהו לא שומר על העיניים והמחשבות , זה מאותת למוח, לייצר עוד ועוד זרע,ומאיץ את התהליך,
ולכן זה מתמלא יותר מהר , ואפילו באותו יום יכול להיות לו קרי מזה,

ולכן במקרים כאלה שמישהו ממש לא שמר על העיניים שלו באותו יום, ובדיוק אותו לילה היה לו קרי ,
לעומת ימים אחרים שכן שומר עיניים וברית ונגיעה ומחשבות....
אז אפשר להגיד שזה גרם לקרי,

זה לעומת קרי שהוא אנוס בו , ולא גרם לו במזיד
זה שאתה אנוס במשהו ברור שזה לא באשמתך ,
הבעיה זה לפגום במזיד,

בכל מקרה ברגע שיצא הזרע , בין אם זה מקרי או פגם הברית ,
מבחינת הדין הסברנו ,
אבל מבחינה רוחנית זה לא משנה, כי הזרע הוא לבן ולכן הוא בחינת חסדים בדומה לחלב,
אז ברגע שיצאו החסדים והזרע שהוא קדוש כי יש בו כח חיים , אז החיצונים יונקים ממנו את הניצוצות ומורידים אותם מהר לקליפה ואז זה ניהיה טומאת קרי, וזה מוריד רוחנית(כמובן שבמזיד מוריד משמעותית יותר) ,אבל גם אם לא נעשה במזיד,לא סתם אדם מרגיש תחושת ריקונות ועייפות אחרי זה,אז טוב לעשות את התיקון , לא בגלל הדין, כי אם היית אנוס , אז אין דין, אלא כדי להישמר שוב מהייצר הרע ,
ולהיות שוב בטהרה, לחזור מהר מהנפילה לקדושה ישר, מהר מהר

לצפיה ב-'לכך התכוונתי:'
לכך התכוונתי:
16/05/2018 | 23:20
7
15
שיש מקום לשער שיש גורמים שונים המשפיעים על שכיחות קרי לילה, חלקם נשלטים וחלקם לא (כמובן שזה בגדר השערה כל עוד אין ראיות מוכחות).

אבל לגבי הפסקה האחרונה המעורפלת והמיסטית -
נראה לי שאתה מערבב בין דברים האסורים לדברים המותרים.
טומאת קרי קיימת גם ביחסים מותרים, שהם מצווה מהתורה (עונה, פרו ורבו).
כי "טומאת קרי" היא מציאות הלכתית המתקיימת בכל מצב של יציאת זרע, בין בהיתר בין באיסור, ולאו דווקא קרי לילה (המונח "טומאת קרי" קצת מבלבל. אני יודע).
הפסקה האחרונה מערבבת את הדברים ולא מפרידה בין טומאה לאיסור, ובין מעשה של קדושה למעשה שאין בו קדושה (קדושה וטומאה יכולים לבוא ביחד, גם מצווה וטומאה באים יחדיו).
ובכלל הייתי ממליץ לך להניח את סתרי התורה ליחידים, ולעסוק בגופי תורה, הוויות דאביי ורבא שהם גופי תורה. שכן עסק בנסתרות למי שלא מילא כרסו בש"ס ופוסקים תחילה, ובלי בסיס מוצק זה מזיק יותר מאשר מועיל (וראה בהודעה הפותחת הזכרת את ספר רזיאל המלאך, כנראה בלי בכלל לדעת שספר רזיאל המלאך המצוי בימינו הוא ספר שהתערבו בו דברי מינות ועבודת אלילים לכל דבר, ויש בו פולחן לשמש ושימוש בצלבים, ואפשר שהמכניסו לתוך ביתו עובר על "ולא תביא תועבה אל ביתך" וכבר יצאו נגדו גדולים וטובים).
לצפיה ב-'נכון'
נכון
17/05/2018 | 04:02
6
13
מה שהתכוונתי ,
זה שעם זה יוצא , באופן שקשור לקדושה,
אין דין , ולכן אין חובה לעשות את התיקון , כמו לקרוא תיקון הכללי וכל זה,
אלא זה הידור , מי שרוצה

כן , צודק , על ההבדל בין קרי לילה לטומאת קרי

לגבי ספר רזיאל המלאך,
ברור שידעתי, רק לא התכוונתי שיישתמשו בו לקריאה או למעשה,
זה לא כזה נכון מה שאמרת,נדייק כמה דברים,
אומנם זה לא ספר רזיאל המלאך המקורי,
כי הספר(המלבוש) שרזיאל המלאך הביא לאדם ראשון,
הוא ספר של אורות , תודעה , לא משהו מודפס,
ועבר בין הדורות,

הספר הזה שנקרא רזיאל המלאך, מחולק לכמה ספרים שחיברו יחד:

*    ספר המלבוש (דפים ב-ז) , זה החלק היחידי שקשור למקור (השאר מקודד בתוך הזוהר על פי הרשב"י)

*  ספר "סודי רזיא" של רבי אלעזר מוורמייזא הרוקח (דפים ז-כד)(מהרוקח לקוח השם של הספר הזה: רזי-אל(עזר) )

* פירוש שם המפורש (דפים כד-לג)

*   ליקוט מספר הרזים (דפים לד-לה) (אלה השבעות מלאכים ששומשו בדור אנוש והפלגה , כלומר ברגע שהקב"ה בלל את השפות של כולם , גם השמות של המלאכים התחלפו, אז מה שרשום שם כבר לא תקף לדורות שלנו, אלא עכשיו זה שמות מלאכים אחרים)

*   ספר מעשה בראשית וספר שיעור קומה (דפים לה-מ) (על שיעור קומה, רבי עקיבא ורבי ישמעאל כהן גדול ,אמרו: אני ורבי עקיבא ערבים בדבר זה, שכל מי שהוא יודע שיעור זה של יוצרנו ושבחו של הקב"ה מובטח לו שהוא בן העולם הבא)

*   קמיעות והשבעות (דפים מ- עד הסוף)(פה אולי גם יש סכנה בקריאה אם לקורא יש אגו ותאוות , כנל לגבי ספר הרזים)

לגבי פולחן לשמש וצלבים , אין שם ,
זה ספר יהודי, לגמרי,
יכול להיות שמה שאתה התכוונת לצלבים זה חותמות שלמה(שזה ספר אחר, ושמה באמת יש כאלה שהנצרות השתמשה בשיטה הזאת, גם נראה לי שחלק מהידע הועבר למלכת שבא ,ומשם אולי התפשט לנצרות , ככה שחצי שם נכונים וחצי עם פסוקים מהברית החדשה , ולכן צריך לדעת מה משם לא נכון , מה גם שהספר לא בדיוק רשום בעברית אלא כתב יד מוצפן, שרק שם רשום איך משתמשים בהם, בכל מקרה זה לא דברים שאנחנו צריכים לדור שלנו)
אומנם
מסופר שם ברזיאל המלאך, על אסטרולוגיה(אברהם אבינו ידע הכל, הוא הביא לבני הפילגשים מתנות כמו הידע הזה) ואיזה מלאכים קשורים לאיזה כוכבים וכל זה,
וזה ספר קבלה מעשית(מעשה,וגם מלשון עולם עשיה), עם השבעות מלאכים וקמיעות,
מי שלא השיג דרגה של , נשמה דקדושה או מעל, ברמה שהוא כבר בבא סאלי או הרב כדורי,
אין לו מה להתעסק בדברים כאלה, כי אפשר להינזק ממש
לעומת קבלה עיונית, אלה דברים מסוכנים לשימוש

אבל לגבי דבר אחד צדקת , זה ספר עם מלכודות ,
בכוונה , זה אחד ההגנות שלו,
מי שלא בא לספר הזה טהור ובקדושה,
ייפול בכל המלכודות והקמיעות הלא רלוונטים ויכול להינזק,
מי שכן בא לזה נכון , פשוט ידלג על הדברים האלה

עכשיו , בספר הזה יש הרבה שמות קודש להגנה ולכן שמים אותו בבתים,
ולכן לא קוראים בו או משתמשים , רק שמים בבית , וזהו , לא נוגעים,
בטח שלא קוראים בו
לצפיה ב-'כבר'
כבר
17/05/2018 | 10:47
5
19
כתבו החיד"א ואחרונים אחרים שנכנסו בספר הזה הרבה דברי מינות ועבודה זרה.
ומהרח"ו בשם האר"י כתב שכולו טעויות.

ותמה אני עליך, ולו יהי שאפשר לתרץ הדברים בדרך זו או אחרת, אחרי שהזהירה התורה פעמים רבות כל כך לרחוק מעבודה זרה ומשמץ מינות ושלא ידבק בידך מאומה מן החרם, איך תהין להביא ספר זה אל ביתך ולו מחמת הספק.
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחח אני מאחל לכולכם חג שבועות שמח.'
חחחחחחחחחחחחח אני מאחל לכולכם חג שבועות שמח.
18/05/2018 | 18:02
4
21
מצחיק אותי כמה אנרגיה אתם יכולים להוציא ואיזה רצון אדיר יש לכם להתפלפל ולהתפתל, להביא אסמכתאות ומה לא, בכדי להסביר מבחינה הלכתית מה מותר ומה אסור בהקשר לקרי לילה.....
ואת שלמה אשאל בכדי שלא ישתעמם בשבת ובחג , קרי לילה יכול להתרחש גם בבגין חלום ארוטי...מה דינו של החולם ? מה דינו של הקרי ? ומה דינו של אבר המין הסורר?
לצפיה ב-'ואחר כך'
ואחר כך
21/05/2018 | 05:51
3
15
 ואחר כך אתה מתלונן שהמנהל מוחק הודעות שלך. מה אתה מצפה? זה לא שכתבת כאן איזו הערה שתורמת לדיון. לא הבעת את דעתך, לא הארת כיוון חדש ולא הוספת כלום. רק הטרלה לגלגנית וסרת טעם. אז מה אתה מצפה?
לצפיה ב-'אנסה להסביר לך לאט מדוע התגובה שלי תורמת הרבה'
אנסה להסביר לך לאט מדוע התגובה שלי תורמת הרבה
21/05/2018 | 11:53
2
11
יותר מהערה שלך.
1. כתבתי מפורשות שזה בזבוז זמן להתפלפל על תופעה טבעית לחלוטין. כל מי שיקבל דעה זו ינצל את הזמן (כולי תיקווה...) למשהו פרודוקטיבי, והנה תרמתי פעם ראשונה.
2. מאחר ושלמה בודאי ובודאי מעוניין להמשיך ולהתפלפל, פניתי אליו בשאלות שקשורות בהחלט לנושא הפתיל הנוכחי. עצם השאלות והצורך למצוא להן פתרון, אמור להגביר את יכולת ההתפלפלות שלו , כך שגם עשיתי מצווה.
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
21/05/2018 | 13:34
1
12
אז על מה כן צריך להתפלפל? רק על תופעה אל-טבעית? מה רע בדיון על תופעה ״טבעית לחלוטין״? אנחנו חיים בתוך הטבע אז ברור שדיון בתופעות טבעיות רלוונטי לנו. דנו כאן בגורמים לתופעה הטבעית הזו. זה לא נשמע לי בזבוז זמן (אולי לא מעניין אותך מה הגורמים לתופעה הפיזיולוגית, וזה לגיטימי, אדם לא חייב להתעניין בכל תחום. אבל זה לא אומר שכולם משתעממים מהנושא).
לצפיה ב-'להתפלפל זה נהדר, ברצינות.'
להתפלפל זה נהדר, ברצינות.
21/05/2018 | 14:36
8
אבל "התפלפלות" מהסוג הזה :
אינה התפלפלות אלא רשימה מגוחכת (כמובן שלדעתי...), של ראה, קדש ועשה.
ולכן זו השחתת זמן לחינם.
לצפיה ב-'איך קוראים למהנדס בעברית?'
איך קוראים למהנדס בעברית?
15/05/2018 | 05:19
2
15
מהנדס זאת לא מילה עברית זאת מילה שמקורה בפרסית
איך יש לומר מהנדס בעברית?
לצפיה ב-'אם אתה מתכוון לעברית התנ"כית אז נראה לי "אומן".'
אם אתה מתכוון לעברית התנ"כית אז נראה לי "אומן".
16/05/2018 | 06:59
1
12
כיום יש הבדל בין המהנדס שיש לו התמחות טכנית לבין אומן שיש לו יכולת יצירתית לתכנן וליצור דברים.
יש המון מילים בעברית של ימינו שמקורם בשפות אחרות. זה קורה בכל שפה עם הזמן וק"ו בשפה שתקופה מסויימת לא היתה בשימוש והיה צריך סוג של ליצור אותה מחדש.
לצפיה ב-'בקובוץ, כמובן'
בקובוץ, כמובן
17/05/2018 | 01:13
4
לצפיה ב-'מודה ועוזב ירוחם?'
מודה ועוזב ירוחם?
07/05/2018 | 03:52
12
47
אני לא מפסיק להודות על הפשעים שלי לאלוהים ולחברים הקרובים שלי, אבל כמה שאני מודה ומנסה... ממש מנסה לעזוב את החטא ואת העוון, הוא חוזר ונדבק בי כמו דבק לסוליה של נעל!!! למה החטא לא עוזב אותי! אני הודאתי! חטאתי! יש לי תאווה! תאווה מינית חמורה ואני ל-א ר-ו-צ-ה אותה כי יש לי דברים אחרים שאני רוצה לעשות בחיים!!! תעזבי אותי!!! אומרים מודה ועוזב ירוחם, אני מודה, אני רוצה לעזוב את החטא, את התאווה, למה לעזאזל היא חוזרת ונדבקת בי?! אני יודע היטב היטב שיש לי משהו יותר טוב לעשות בחיים שלי!!!
לצפיה ב-'רציתי להפנות אותך לבלוג שלך לשיחות עם עצמך אבל אחרי שראיתי'
רציתי להפנות אותך לבלוג שלך לשיחות עם עצמך אבל אחרי שראיתי
08/05/2018 | 10:50
6
28
אותו וגיליתי עד כמה הדברים שם חמורים יותר, אני חושב שעדיף שתדלג על הבלוג ותפנה ישירות לעזרה מקצועית...
אני לא בא לזלזל או ח"ו לצחוק עליך אלא ברצינות מודאג.
כך או כך, אני לא חושב שפורום דתיים הוא המקום לבירורים עצמיים שכאלה.
לצפיה ב-'פתרתי חלק מזה בעזרת ספורט.'
פתרתי חלק מזה בעזרת ספורט.
08/05/2018 | 17:36
9
לצפיה ב-'סליחה, אתה צודק.'
סליחה, אתה צודק.
08/05/2018 | 17:38
22
אני לא יודע כיצד הפכתי לדבר כזה. לקחתי שנים רבות מחיי תרופת הרגעה שמעולם לא עזרה לי. אני מצטער שהפכתי לכזה או שנולדתי ככה.
לצפיה ב-'העזרה ה"מקצועית" שקיבלתי הרסה את חיי.'
העזרה ה"מקצועית" שקיבלתי הרסה את חיי.
08/05/2018 | 17:39
3
8
לצפיה ב-'מחק את הפוסט הזה, אני חושש שהוא מפריע לכם.'
מחק את הפוסט הזה, אני חושש שהוא מפריע לכם.
08/05/2018 | 17:40
4
לצפיה ב-'אני מצטער לשמוע. פשוט לצערי אני לא האדם המתאים לעזור לך אז'
אני מצטער לשמוע. פשוט לצערי אני לא האדם המתאים לעזור לך אז
08/05/2018 | 23:35
1
18
חשבתי שהדבר הכי טוב שאני יכול לעשות זה להפנות לקבלת עזרה.
לא יודע איזו עזרה מקצועית קיבלת ואיך היא הרסה את חייך אבל אני חושב שאם העזרה הספציפית שקיבלת לא עזרה אולי כדאי לברר על עזרה מסוג אחר שכן תעזור.
לצפיה ב-'מבטלים אותנו מאומנות!!!'
מבטלים אותנו מאומנות!!!
09/05/2018 | 17:03
14
אתה לא יכול לרקוד במדינה הזו מחשש שתעשה תנועה שנחשבת מינית ואנשים יענישו אותך על זה. לא תוכל להביע כל דעה כי היא תחשב כמטרד. יש דברים שתעשה אותם ותצא משוגע. האם אתה יודע כמה פעמים השלטון עצר אותי על דברים שעשיתי בכיף כי מישהו הלשין עלי? אדם בא ומספר עלי שעשיתי כך וכך ואז השוטרים יבואו ויתעסקו איתי, יגידו שאסור זה ואסור כך. זו פאקינג אומנות! למה זה אסור? כמה האופקים של האנשים צרים? אפשר להאנח כחלק מעשיית אומנות, זה רק מעצים את הפאטוס של השירה... שנים אני מתאמן לשיר, לרקוד, ליצור אנימציה. מה שחוסם אותי זה דיכוי, בוז, לעג, אנשים שמשתמשים בכח שלהם לגרום לי להפסיק, אנשים ששונאים כל דבר שמח, אנשים שבאים בשם הדת... אח"כ גם אי אפשר לשיר עבור הבורא שאתה אוהב כל כך, כי החיים שלך הם ביד האויב שיכול לרצוח אותך אם עשית לא כרצונו ואז אתה חי בחברה שהיא מדוכאת... אנשים בוחרים להשתכר, לעשן להגיע להפקרות כי זה מותר! מתי בפעם האחרונה הרגשתם חיים בעולם הזה? כל כך כיף לרקוד! אבל אסור לכם בשעת עבודה, פאקינג סוף דבר הכל נשמע! האלוהים אוהב שאדם עושה טוב לאחרים, אבל הכל רע בעיני האדם. הוא מתחיל לחשוש ולפחוד ולשים דברים בקטלוג כרעים. הדבר הכי גרוע הוא רצח ואונס ברוטלי אחריו. לא למדנו לחלוק, לפעמים אני לוקח מאדם דבר ולפעמים לא... האלוהים ציווה לעשות טוב לאחרים ובשמחה ובשיר, וגם בשקט, לך נאה דומיה תהילה, אבל שניהם מעולים עבור ה'! חשוב כמה חיים הצלתי כי עשיתי משהו שהמשטרה לא מרשה! הפסיכיאטר שלי הציל יותר, נכון, כי הוא דיכה את האנשים, כל הכבוד לו, אני מנחש שהחיים הלא נעימים שאני חייתי היו תלויים בו.
לצפיה ב-'תזהרו מישיבות של שקר!'
תזהרו מישיבות של שקר!
08/05/2018 | 17:36
17
אני חושד שיש מקומות בארץ שמעמידים פנים שהם ישיבות ומנוהלים על ידי מין שיש בידו ספרי מינות והם מחנכים תלמידי חכמים רשעים אשר לא לומדים לכבד אלו את אלו ולצערי עלולים ליפול לתוכם גם צדיקים גדולים שמתייסרים בחברת אותם רשעים ונאלצים ללמוד חומר שמייסר את ליבם והם לא שלמים איתו.
לצפיה ב-'התרחק מן הכיעור ומכל מה שדומה לו.'
התרחק מן הכיעור ומכל מה שדומה לו.
07/05/2018 | 13:18
26
לדאבוני, אני מוצא את הכיפה על ראשם של אנשים ואת הזקן הלא אסטתי כדבר מכוער למראה אצל אנשים רבים. אני מתחרט על כל אותם שנים בהם הייתי לבוש כל כולי כחסיד, מכוסה לגמרי. הייתי מחוייב בכיסוי ראש על פי הדת וכיפה סטנדרטית היתה מכערת אותי מאד. לכן שמתי כובע גרב שנים רבות. עדיין נראיתי מחריד. אני הולך בראש גלוי כדי להראות אסטתי בעיני הבריות, לעיתים אני אשים כובע, אבל הגעתי למסקנה שגם הוא מכער אותי... ישנם חסידים שגם עם זקן יש בהם אסטתיקה, ישנם חילונים שגם עם זקן, הם נראים מאד לא נעימים למראה. מצער אותי שגבר ואשה יצטרכו להחליף את לבושם על פי הדת לבגד שינבל את המראה שלהם. אתם תמצאו לפעמים אדם שהיה דתי וחזר בשאלה ופעמים רבות אני רואה עליו שהוא הרבה יותר נאה למראה ואסתטי בתור חילוני... זו הסיבה שלא אדון תמיד מה שמכנים חילוני, חוזר בשאלה.

רציתי תמיד לנהוג בנקיות גדולה, להראות נקי ואסתטי ולבוש בבגדים חלקים ויפים. הדת גרמה לי לשנות בלבוש שלי. הייתי מחוייב פעמים רבות כדי שקליפה כלשהיא תעזוב אותי לנפשי ואוכל להתנהג בנקיות לרדת לרמת הכיעור שלה. לדבר בח' וע', להנמיך או להגביה את קולי לרמה מביכה ומזלזלת, עשיתי זאת בכוונה בסרטונים מצויירים שלי. אמרתי שאצור משהו מגוחך רק כדי להפטר מהרעיון בראש שלי ולהרשות לעצמי גישה נקייה סוף סוף, אני יודע שזה מכובד מאד פעמים רבות ללבוש בגד מזרחי, לדבר בהטעמה של עדות המזרח, זה מכובד מאד אבל עלי זה נראה ונשמע מגוחך. יש אנשים שהטעמה כזו מכובדת יותר אצלם. היא לא מכוערת בעיני.

אני מדבר עם האלוהים גם באנגלית לפעמים, מפני שיש דברים שנשמעים לי נקי יותר כאשר הם נאמרים באנגלית, זה אכן עושה אצלי רושם של גזען ולא פלורליסט במיוחד.זו הצביעות הזו שתגידו שיש לאנשים נקיי כפיים. שהם לא יכולים לרדת לרמה של לכלוך שאנשים אחרים בוססים בו ביומם... גם כשאני ממחזר בקבוקים ומנקה אשפה מגינות אני עושה זאת בסטייל של מעצב.... יאמרו ויגידו שאני זה שעושה זאת בצורה מכוערת... זה מפני שעד עכשיו לא ליטשתי את עצמי מספיק לא לעבוד בתנועות ריקוד מתנשאות. יגידו לי שהנקיות הזו שאני נוהג בה היא התנשאות על האחרים, היא מעליבה ופוגעת בעצם מפני שאם אחר ברמה מלוכלכת יותר אז לא ראוי שאתנהג מעליו. הרי ביקשו לא להתנשא על הבריות ולא לראות את עצמי טוב מהם אבל כשאני נוטל גינונים מסויימים, אני מכער את עצמי. אני לא נאה לבריות ולעצמי כשאני מדבר בח' ובע' את הטעמות התהילים ואומר אותן בניגון מזרחי נניח. אני שר אותם בניצחון בד"כ, ותמיד הייתי רוצה לשיר אותם בניגון של ניצחון. כזה שיש במשחקי מחשב שנמכרים באמריקה... גם כל אות בפרק קיט בתהילים נאמרת בניגון שונה.

אני מצר על כל הפעמים בחיי שדיברתי בזלזול מוחלט וחסר רסן. מחצתי בעלי חיים בילדותי מספר פעמים ודיברתי בנוכחותם כמו האדם הזול שאף פעם לא רציתי להיות. עשיתי זאת בטעות במידת מה גם כלפי חברי ילדות ואני מצר על כך. הכבוד לא היה שווה זאת. זו לא חרטה עבור ה', אלא חרטה על כך שהפסדתי את המראה הנקי כל כך שרציתי.

אני מתנצל על כל שגיאת כתיב שהיתה לי בפוסט הזה. חוויתי הרבה הערות והאשמות בחיי מצד אנשים ומצד הכתוב בספרים שקראתי עד כדי כך שאיבדתי חלק מן המושלמות בהגיית הכתוב... אני עשוי לכתוב ואז להחמיץ אות ולהחליף ע' בא'. אני יודע היכן צריך להשתמש באות א' או באות ע' ועדיין לשגות כי כתבתי מהר כל כך ולא שמתי לב לדבר.

יכולים להאשים אותי בעולם הבא שגילוח הזקן שלי והעובדה שאיני שם כיפה הוא מגאווה והתנשאות. זה אכן כך. אבל באמת רציתי להיות אסטתי בעיני הבריות ולא להיות מכוער במראה שלי עבורם. כשאני מתנשא על אדם אני בכלל משתמש ברגש הזה על מנת לעשות עבודה באופן יותר יעיל. כשאין לאדם גאווה הוא לא תמיד יעבוד מהיר כמו כאשר אחזיק מעצמי, אבל ראיתי אנשים שבענווה עשו עבודה טובה יותר ממה שאני עושה... נער דתי ואסטתי שבענוונותו ניקה גינה באופן יסודי יותר משאני מסוגל לעשות כאשר אני מוסיף לגלולה המרה הזו סוכר של התנשאות והתעלות מעל אחרים. ראיתי גם גבר מבוגר בעל חנות שלא היה צריך גאווה כדי לנקות את פתח החנות שלו. עם פחות איבחות מטטא, הוא ניקה טוב יותר ממני. היתה שם גם אשה מבוגרת שעזרה גם היא וניקתה באותה רמה. הם כולם היו בעלי ענווה ומוסר עבודה וערכי מאמץ.

כשאני מנקה זה תמיד בחדווה גדולה ומתנשאת. אנשים מסויימים יזלזלו, לאנשים מסויימים לא יהיה נעים, לאנשים מסויימים זה יהיה מכוער. אני יכול ללטש יותר את היהלום להיות יפה ונאה ולא מכוסה בכתמי כיעור, אפילו של סטייל. סטייל כזה שיחשב גס. מקווה שאינני טועה מפני שאני רוצה מראה נקי.
לצפיה ב-'אהבת דויד ויהונתן לא היתה אירוטית.'
אהבת דויד ויהונתן לא היתה אירוטית.
07/05/2018 | 12:37
18
אם נשווה את שני המקרים בין אהבת אמנון ותמר לאהבת דויד ויהונתן, תמצאו שאהבת אמנון לתמר כן כללה משיכה מינית שנאמר במדרש:
איזו היא האהבה התלויה בדבר: זו אהבת אמנון לתמר, ושאינה תלויה בדבר היא אהבת דויד ויהונתן.

מין הוא דבר. תאוות אמנון לתמר היא דבר. לאחר שבא על סיפוקו איבד את אהבתו אליה.

רציתי בזמנו לאהוב אנשים ללא תנאי, הבעיה היא שנפשית כן יש לי תנאים. זה תלוי ברגש שהאדם מרגיש באותו רגע... אני לא מצליח לחדור בד"כ דרך חומות של שנאה ובוז ועוינות של הרוב... לכן אני לא אוהב גם אנשים שהם נלהבים ומלאי אמפתיה. אם אתה לא יכול לאהוב אחד, אתה לא תאהב אחר.

יגידו לי שאהבת דויד ליהונתן כן היתה אירוטית אך הם לא היו צריכים להיות תלויים ביחסי מין כדי לאהוב, הם יכלו לאהוב זה את זה גם אם הם היו מתנזרים ממין. ז"א, אם תהיה בי אהבה מוחלטת לכל אדם אני גם ארצה לשכב איתו, אני אוהב אותו גם לאחר חדירה, אני אחדור לתוכו כדי לשמח אותו, כדי שיהיה לו אכפת... אני לא חושב שבמצב שלי הייתי רוצה שיחדרו אל תוכי כך, גבר זר מבחוץ, פשוט יחדור. יש השלכות למעשים ואני יודע אותן. אני גם לא הייתי נהנה. כשחושבים על זה, גם אם הייתי חודר אל חברי הטובים ביותר הייתי מתחרט לחלוטין לאחר מכן וזה היה פוגע ביכולתי לאהוב. הייתי מרגיש חרטה בליבי שהיתה תופסת את מקום האהבה.

הרבה פעמים יאשימו חסיד ברמאות או טפשות או צביעות. אני מדבר על כך שגם לדוד המלך היו אויבים ושונאים שהעלילו עליו. דוד המלך
נקרא חסיד.

מטריד אותי שאנשים מסויימים יכולים לשיר בלעג מים לדוד המלך, ואח"כ כשאני ארצה לשבת מול ספר דת אני אהיה מיוסר... מטריד אותי נניח שאני אוהב לשחק במשחק מחשב אבל הוא יכלול לעג כזה... הפריזנטציה תהיה גאונית מלבד דבר קטן כזה שיהרוס לי את כל החויה... דיברתי על המשחקים של פליפליין סטודיו אבל גם במשחקים כמו גראדיוס או סוניק יש את הדבר הקטן הזה שהורס וזו המנגינה הלא נעימה לי לשמיעה כשהמשחק נגמר... זו היתה חלק ממפלתה של סגה בהמשך. הם לא היו אמורים לעשות את הדמות שלהם דומה למתחרה שלהם, מריו... כשאתה מאבד את כל הפסילות במשחק אתה מציג ביזוי של השחקן בערך כמו ששיגירו מיאמוטו גורם לשחקן עם הדמות של מריו.

אני מתבייש בעצמי כשאני נותן דימויים מתוך משהו שהוא רחוק כל כך מן היהדות. העולם לוקחים פעמים רבות דבר מתוך הכתובים ומיישם אותם במשלים שלהם... שאלתי את האלוהים אם זה שטיילס רודף תמיד אחרי סוניק זו טענה שעלי לא להנהיג את עצמי בהתנשאות כמוהו כך שאחרים יבואו אחרי אבל הבנתי מה' שלסוניק יש אמונה במלאך והוא רודף אחרי מטרה גדולה יותר בעצמו, זה לא אומר שזה שטיילס רודף אחריו תמיד בכל המשחקים זה שיש פסול בהתנהגות שמבוססת על גיבור מסדרת משחקי מחשב... טיילס ד"א היה אמור להיות סוג של כלב מזן יפני במקור בשם Tanuki. היוצרים החליטו לשנות אותו בתוצאה הסופית.
לצפיה ב-'האם זה בסדר להשביח רכוש של מישהו בלי שביקש זאת?'
האם זה בסדר להשביח רכוש של מישהו בלי שביקש זאת?
01/05/2018 | 19:22
1
29
האם זה בסדר להשביח רכוש של מישהו בלי שביקש זאת, במיוחד אם הרכוש שלו עומד במקום ציבורי ונמצא ברשות הרבים?

אני מאמין שאני צריך להתייחס לרכוש של אחרים כמו שאני מתייחס לרכוש שלי. לכן אני עושה מגוון מעשים בחינם כדי לשפר את הסביבה בה אני חי, גם אם לא ביקשו זאת ממני.

נמאס לי לחיות בפחד על המעשים האלו רק כי אנשים רבים לא למדו לחלוק ולחשוב מחוץ לד' אמותיהם וכי דין תורה מגנה את מעשי... העולם היה יפה יותר עבורי אם אנשים היו פועלים יחדיו לשפר גם את מה שמחוץ לחדרם הפרטי, אפילו בלי לבקש על כך דבר בתמורה.
לצפיה ב-'אם אתה באמת משביח'
אם אתה באמת משביח
11/05/2018 | 14:03
12
דבר שנמצא ברשות הרבים, אשריך
לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
01/05/2018 | 19:29
13
61
אני עובד במשרד ממשלתי והאחראית הישירה עליי היא דתיה
אני נמצא איתה בקשר מעולה , ממש כמו משפחה אבל היא לא מחבקת לפי טענתה מסיבה דתית וכיבדתי את זה
אבל כבר כמה פעמים אני רואה אותה מחבקת גבר אחר (דתי בעצמו) ואיתי כלום
לצפיה ב-'ויש לציין'
ויש לציין
01/05/2018 | 19:31
1
34
שהוא עובד גם איתנו במשרד
לצפיה ב-'אם הוא לא בעלה מדובר בצביעות...'
אם הוא לא בעלה מדובר בצביעות...
01/05/2018 | 19:37
39
או שיש סיבה שלא הצלחתי להבחין בה. אם זה נעשה מצביעות אז זה ממש מכעיס אותי.
לצפיה ב-'אתה מקנא? '
אתה מקנא?
03/05/2018 | 07:16
9
33
אותו היא אוהבת, ואותך היא לא סובלת. 
תתגבר. 
לצפיה ב-'אין פה סינון תגובות ? '
אין פה סינון תגובות ?
03/05/2018 | 08:34
8
11
לצפיה ב-'תתעורר , זכותה לחבק את מי שהיא רוצה'
תתעורר , זכותה לחבק את מי שהיא רוצה
03/05/2018 | 10:33
7
33
ודווקא זה נראה שהמגיב מעליך קלע בול.
היא לא חייבת לחבק אותך. יכולות להיות אלף סיבות לכך. אולי הוא חתיך ואתה לא משהו. אולי יש ממך ריח לא נעים, אולי היא מרגישה יותר קרובה אליו, ואולי אתה לא בא לה טוב.

זה בכלל לא שייך לענייני דת.
אתה חושב שאם בחורה היא חילונית, אז היא בהכרח מתחבקת עם כל אחד?
לצפיה ב-'רפי '
רפי
03/05/2018 | 11:33
6
21
למגיב מעליי וגם לך , אם אין לכם משהו חכם להגיד , סייג לחוכמה שתיקה
פשוט חוסר הבנת הנקרא 

לצפיה ב-'אתה מסוגל להתייחס עניינית?'
אתה מסוגל להתייחס עניינית?
03/05/2018 | 13:01
5
26
תסביר  בבקשה למה הבוסית שלך חייבת להתחבק איתך (דבר שבאופן כללי לא מקובל בין בוסית לעובד שלה).
תסביר בבקשה למה אם הבוסית שלך אינה מעוניינת להתחבק איתך, היא צריכה לתת לך דין וחשבון מפורט, ולא להסתפק בתרוץ מנומס כדי לא לפגוע.
תסביר בבקשה למה זה שייך בכלל לעניין דת (זה שהיא אמרה לך שהיא לא מחבקת מטעמי דת , כאמור, יכול להיות דרך אלגנטית לסגור את העניין).
תסביר בבקשה למה אם בחורה כלשהי (ואפילו לאו דווקא הבוסית שלך) בוחרת להתחבק עם מישהו אחר, זה אומר שהיא צריכה להתחבק גם איתך.

לי אין בעיה בהבנת הנקרא, אבל זה נראה שלך יש בעיה לא קטנה בהבנת המציאות.

לצפיה ב-'שהתגובות הם'
שהתגובות הם
03/05/2018 | 14:52
4
19

"אתה מקנא , אותך היא לא סובלת" "אולי אתה לא בא לה טוב" וכו
, זה לא נראה כמו תגובות ענייניות , ולגופו של עניין , אין לי שום בעיה עם הבנת המציאות , לך שוב פעם יש בעיה בהבנת הנקרא , איפה ראית שכתבתי שהיא חייבת לחבק אותי ? 
להיפך כתבתי שאני מכבד את הבחירה שלה לא לחבק 
ושוב אני אומר , הקשר בינינו הוא לא סתם של עובד ומעביד , 
זה קשר כמו משפחה כמו שרשמתי , אני חושב שזה מסביר טוב מאוד את טיב הקשר המיוחד שלנו
לצפיה ב-'באמת מגיע לך צל"ש שאתה מכבד את הבחירה של הבוסית לא לחבק אותך'
באמת מגיע לך צל"ש שאתה מכבד את הבחירה של הבוסית לא לחבק אותך
03/05/2018 | 15:04
3
23
מי ישמע שהיא חייבת לך משהו.

מעניין שלא התייחסת לאף אחת מהשאלות שלי ואתה מתחמק.
עצם העובדה שציינת שמפריע לך שהיא מחבקת עובד אחר אבל לא אותך - זה אכן נשמע כמו קנאה.
קח בחשבון את האפשרות שאתה תופס את הקשר ביניכם ליותר אינטימי ממה שהוא באמת.
זה ממש תמוה שאתה בכלל מביא את זה לדיון. אולי כדאי שתבדוק עם עצמך למה מפריע לך שהיא לא מחבקת אותך, ובמיוחד את העובדה שמפריע לך שהיא מחבקת מישהו אחר. האם אתה מאוהב בה? כי אחרת, זה לא אמור להזיז לך.

וממש לא הבנתי למה זה בכלל קשור לפורום דתיים. זה שהיא אמרה לך שהיא לא עושה את זה מסיבות של דת, ממש לא אומר שזו הסיבה.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
03/05/2018 | 15:53
2
20
במקום לשמוע עוד שטויות מהפה שלך העדפתי כבר ללבן את זה איתה, אני מניח ממה שכתבתי שלא היה לך קשר כזה וגם ממה שנראה בחיים לא יהיה לך , יום טוב
לצפיה ב-'שיהיה לך בהצלחה'
שיהיה לך בהצלחה
03/05/2018 | 16:36
1
25
יש לי יחסים מצויינים עם הממונים עלי, ואני אף שומר על קשר עם חלק מהממונים מעבר. את החיבוקים והנשיקות אני שומר לאשתי ולבנות שלי.

לא מפתיע שהחלטת לא להשיב על השאלות.

ואני עדיין ממליץ לך לפנות לטיפול כדי לבדוק מדוע העניין הזה עורר בך רגשות כאלה

לצפיה ב-'גם אני ממליץ בחום'
גם אני ממליץ בחום
03/05/2018 | 17:04
29
לחזור לבית ספר , ילדים בכיתה א מבינים יותר ממך הבנת הנקרא , עניתי לך בבירור היא לא חייבת לי כלום , היא בחורה דתיה אז זה קשור לפורום מן הסתם ואם היא אומרת שזה מבחינה דתית אז זה מבחינה דתית ולא שום סיבה אחרת , היא גם אמרה לי שההוא שהתחבק אותה היא לא תבייש אותו או כל אחד אחר שרגיל לחיבוקים 

לצפיה ב-'איזה באסה :('
איזה באסה :(
11/05/2018 | 13:45
4
לצפיה ב-'פסוקים על גמול לצדיקים'
פסוקים על גמול לצדיקים
02/05/2018 | 18:50
8
26
מחפש פסוקים מעוררי השראה שמדברים על כך שהקב"ה גומל לאנשים טובים/צדיקים בחייהם (לא פסוקים שמדברים על גמול בעולם הבא).
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
02/05/2018 | 21:06
2
26
פרשת בחוקותי
אם בחקתי תלכו ואת מצותי תשמרו ועשיתם אתם
ונתתי גשמיכם בעתם ונתנה הארץ יבולה ועץ השדה יתן פריו
והשיג לכם דיש את בציר ובציר ישיג את זרע ואכלתם לחמכם לשבע וישבתם לבטח בארצכם
ונתתי שלום בארץ ושכבתם ואין מחריד והשבתי חיה רעה מן הארץ וחרב לא תעבר בארצכם
ורדפתם את איביכם ונפלו לפניכם לחרב
ורדפו מכם חמשה מאה ומאה מכם רבבה ירדפו ונפלו איביכם לפניכם לחרב
ופניתי אליכם והפריתי אתכם והרביתי אתכם והקימתי את בריתי אתכם
ואכלתם ישן נושן וישן מפני חדש תוציאו
ונתתי משכני בתוככם ולא תגעל נפשי אתכם
והתהלכתי בתוככם והייתי לכם לאלהים ואתם תהיו לי לעם
אני יהוה אלהיכם אשר הוצאתי אתכם מארץ מצרים מהית להם עבדים ואשבר מטת עלכם ואולך אתכם קוממיות

פרשת כי תבוא
והיה אם שמוע תשמע בקול יהוה אלהיך לשמר לעשות את כל מצותיו אשר אנכי מצוך היום ונתנך יהוה אלהיך עליון על כל גויי הארץ
ובאו עליך כל הברכות האלה והשיגך כי תשמע בקול יהוה אלהיך
ברוך אתה בעיר וברוך אתה בשדה
ברוך פרי בטנך ופרי אדמתך ופרי בהמתך שגר אלפיך ועשתרות צאנך
ברוך טנאך ומשארתך
ברוך אתה בבאך וברוך אתה בצאתך
יתן יהוה את איביך הקמים עליך נגפים לפניך בדרך אחד יצאו אליך ובשבעה דרכים ינוסו לפניך
יצו יהוה אתך את הברכה באסמיך ובכל משלח ידך וברכך בארץ אשר יהוה אלהיך נתן לך
יקימך יהוה לו לעם קדוש כאשר נשבע לך כי תשמר את מצות יהוה אלהיך והלכת בדרכיו
וראו כל עמי הארץ כי שם יהוה נקרא עליך ויראו ממך
והותרך יהוה לטובה בפרי בטנך ובפרי בהמתך ובפרי אדמתך על האדמה אשר נשבע יהוה לאבתיך לתת לך
יפתח יהוה לך את אוצרו הטוב את השמים לתת מטר ארצך בעתו ולברך את כל מעשה ידך והלוית גוים רבים ואתה לא תלוה
ונתנך יהוה לראש ולא לזנב והיית רק למעלה ולא תהיה למטה כי תשמע אל מצות יהוה אלהיך אשר אנכי מצוך היום לשמר ולעשות

תהילים קכח
א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו. ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ. ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ. ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה. ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלָ‍ִם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל.
לצפיה ב-'תודה, מחפש משהו קצת יותר חיובי'
תודה, מחפש משהו קצת יותר חיובי
02/05/2018 | 21:31
1
17
וקצר יותר, כמו בדוגמה השלישית.
למשל בפסוק הראשון: "רדפתם את איביכם ונפלו לפניכם לחרב"
או בשני: "יתן יהוה את איביך הקמים עליך נגפים לפניך בדרך אחד יצאו אליך ובשבעה דרכים ינוסו לפניך"

מחפש משהו קצר יותר, מעורר השראה, ופחות על אויבים וכד'..
לצפיה ב-'בדוק בספר דברים'
בדוק בספר דברים
09/05/2018 | 15:05
6
וכן בתפילת ויתן לך שאומרים במוצאי שבת, וכן בברכת כוהנים ובקריאת שמע
לצפיה ב-'עולם הבא לא מופיע בתורה שבכתב'
עולם הבא לא מופיע בתורה שבכתב
02/05/2018 | 21:06
8
לצפיה ב-'עולם הבא מופיע בתורה שבכתב'
עולם הבא מופיע בתורה שבכתב
11/05/2018 | 13:43
3
16
בפרשת בראשית, ובעוד מקומות
לצפיה ב-'תוכל לצטט ?'
תוכל לצטט ?
13/05/2018 | 15:05
2
12
ואולי להסביר למה הראשונים אמרו שלא מופיע בתורה.
"ואמנם מענה השאלה השנית, והיא האומרת למה לא נזכרה תחיית המתים בתורה. המענה עליה מה שאומר לך." (רמב"ם, מאמר תחיית המתים)
"ורבינו האי ז"ל אמר כי לא הוצרך הכתוב לפרש דבר העוה"ב..." (אבן עזרא, דברים לב, לט)
ורבינו בחיי (ויקרא כו,ט) ורס"ג (אמונות ודעות ט) ועוד ...
לצפיה ב-'מופיע עולם הבא'
מופיע עולם הבא
21/05/2018 | 13:08
1
3
למשל להט החרב המתהפכת ששומרת על הגן, וכל הפרשה של גן עדן והנחש ועץ הדעת ועץ החיים ואלוקים מתהלך בגן וכו',
לא מופיע בתורה במפורש ; שכר ועונש בעולם הבא, זה מופיע בצורה נסתרת יותר, למשל אריכות ימים למי שמכבד את הוריו, כשברור שהכוונה לעתיד לבוא, ועוד ועוד, ויש פסוקים בנ"ך על הדין שיהיה לעתיד לבוא ותחיית המתים וכו'
לצפיה ב-'פרשת בראשית לא עוסקת בעולם הבא'
פרשת בראשית לא עוסקת בעולם הבא
21/05/2018 | 19:58
1
להיפך - היא עוסקת ב'עולם היה'.
"להט החרב המתהפכת" - פסוק סתום. ודאי שסודות תורה טמונים בו - אבל שום דבר לא מפורש.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם.'
שבוע טוב לכולם.
28/04/2018 | 13:13
50
81
אני מניח שהקוראים הדתיים יקראו את הפוסט הזה רק בצאת השבת.
כפי שניתן להבין, אני חילוני שכותב כאן מידי פעם תחת השמות הזמניים שמצוינים למעלה.
אני גם אודה, שמידי פעם אני מעלה נושא פרובוקטיבי כזה או אחר.. הסיבות לכך אינן חשובות כרגע.
מה שאני רוצה וחייב לציין הוא שלמרות...
המשך>>
אני מניח שהקוראים הדתיים יקראו את הפוסט הזה רק בצאת השבת.
כפי שניתן להבין, אני חילוני שכותב כאן מידי פעם תחת השמות הזמניים שמצוינים למעלה.
אני גם אודה, שמידי פעם אני מעלה נושא פרובוקטיבי כזה או אחר.. הסיבות לכך אינן חשובות כרגע.
מה שאני רוצה וחייב לציין הוא שלמרות הפרובוקציות הברורות הן בפוסטים שלי והן בפוסטים שמעלים אחרים התגובות של N.S , THE ROR וגם של עונים דתיים אחרים הן תמיד  עיניניות, מרגיעות, אינן נגררות "לאלימות" מילולית וסובלניות.
מה שחבל הוא שהדתיים שמנהלים את הפורום הזה הינם מיעוט שאינו מייצג את הכלל. באמת חבל.

לצפיה ב-'משהו מדהים על רבי מאיר בעל הנס'
משהו מדהים על רבי מאיר בעל הנס
29/04/2018 | 00:08
3
31
מה מקור הבקשה "אלהא דמאיר ענני" - ולמה רק אצל רבי מאיר אנחנו יכולים לומר את זה?? 

קטע תורני מדהים לכל אוהבי התורה

לצפיה ב-'מסכת עבודה זרה יח.'
מסכת עבודה זרה יח.
29/04/2018 | 10:00
8
לצפיה ב-'אולי יש גם משהו מדהים על יהודה לייב הלוי אשלג בעל הסולם ?'
אולי יש גם משהו מדהים על יהודה לייב הלוי אשלג בעל הסולם ?
30/04/2018 | 18:34
18
רבאק, הרבנים הללו לוקחים את הכל אין אפס....
לצפיה ב-'סוד השיחה בין רשב"י רבי יהודה ורבי יוסי'
סוד השיחה בין רשב"י רבי יהודה ורבי יוסי
02/05/2018 | 18:41
18
מעניין מאד. עמוק להבנה.

לצפיה ב-'בקשר למעשה מבעל תפילה של רבי נחמן מברסלב.'
בקשר למעשה מבעל תפילה של רבי נחמן מברסלב.
30/04/2018 | 16:12
1
18
הרב שלכם לא ציין בסיפור הזה פסיכופתים בתור כת משל עצמם. הוא משום מה טוען שבעלי הממון הם הגרועים ביותר אבל שכח לציין אדם כמוני למשל. התכלית שלי בעולם מבוססת על שנאת האחרים בניגוד לשאר הכתות שציין שמחפשות שמחה או כבוד, או רציחה, חכמה או ליישב את העולם... משום מה הרב שלכם, נחמן מברסלב שכח לציין או שלא הזכיר במכוון במעשה שלו את הכת הזו שכל תכליתה היא לשנוא... או לפחות אותי, אם אין באמת כת כזו שכל תכליתה היא פסיכופטית. יצא לי לשמוע את המעשה הזה אצל הגויים ואצלם במעשה קיימת כת נוספת שהיא מהסוג של נניח אילומינטי, בונים חופשיים או כל מה שתוכל לציין כשנאת אדם ופסיכופטיה, משום מה הרב שלכם, רבי נחמן מברסלב לא הזכיר פסיכופטים בתור כת...

יש אנשים שישנים את חייהם, אני מנחש שאם אני ישן אז ה' לפחות צריך לדאוג במצבי שהשינה הזו תהיה מלווה בסיוטים.
לצפיה ב-'סלחו לי על הבוטות.'
סלחו לי על הבוטות.
30/04/2018 | 16:13
22
בואו לא נדבר עלי, מתנצל.
יש בעקרון עוד כת שהרב שכח לציין בסיפור שלו ואלו הפסיכופטים.
אותם הוא לא ציין, אבל אומות העולם כן ציינו ויצא לי גם לראות זאת.
לצפיה ב-'בגדים שחורים. חילול ה' ?'
בגדים שחורים. חילול ה' ?
25/04/2018 | 03:14
24
48
מה זה השגעון של בגדים שחורים? גברים עם בגדים שחורים נראים כמו כמרים. נשים נראות כמו נזירות נוצריות. לדעתי זה חילול ה'.
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
25/04/2018 | 05:50
3
29
הבגדים הרגילים של התורה הם לבנים הכל מכנס וחולצה הכל לבן נקי טהור
חוץ מיום כיפור שאז מי שצם ועושה את זה כמו שצריך באותו יום בחינת מלאך ולכן לבוש גם לבן

זה תלוי גם בשורש נשמה ותיקון המידות של האדם

אבל לובשים שחור, בגלל צניעות, כלומר
גם לבן זה צנוע רק שלבן גם זה טהרה, 
ומישהו שעוד לא השיג כזה זיכוך בנשמה שלו
סתם יגיע לגאווה מיותרת
כי אז כל אחד יחשוב שהוא הבבא מוריס
ולכן אמרו שחור שזה גדר לא להיכנס לגאווה
מהלבוש אפילו שזה נראה צבע של אבלות

כידוע תלמיד חכם לא אמור ללבוש מותגים
ולא להתגאות בשום דבר במיוחד לא משהו גשמי
לצפיה ב-''
25/04/2018 | 08:22
5
לצפיה ב-'האם :'
האם :
27/04/2018 | 10:50
1
15
האם תלמיד טיפש רשאי ללבוש מותגים ?
האם מ י שלובש מותגים הוא תלמיד טיפש ?
לצפיה ב-'מי שמעדיף דווקא מותגים ללא קשר לאיכות, יש בו אספקט של טפשות.'
מי שמעדיף דווקא מותגים ללא קשר לאיכות, יש בו אספקט של טפשות.
27/04/2018 | 13:39
19
הוא יכול להיות חכם בתחומים שונים, אבל ההיגררות שלו אחר מותג ריק, כותרת שאין בה כלום, היא טיפשית.
לצפיה ב-'זה גם נורא חם ..'
זה גם נורא חם ..
25/04/2018 | 11:23
1
10
לצפיה ב-'לא "גם נורא חם" אלא "רק נורא חם".'
לא "גם נורא חם" אלא "רק נורא חם".
25/04/2018 | 13:57
17
.
לצפיה ב-'נראה לי שאתה לא יודע מה משמעות "חילול השם".'
נראה לי שאתה לא יודע מה משמעות "חילול השם".
25/04/2018 | 13:59
12
29
זה אולי חם, אבל אין בזה שום רע כשלעצמו, ולכן זה לא חילול השם.
חילול השם זה רק מעשים רעים/מעשים מעוררי חשד/התנהגות בזויה.
בגדים שחורים (או בכל צבע שהוא) לא מחללים את שם השם.
זה בסדר גמור ללבוש שחור ללבוש שחור.

(אגב, הביטוי הוא "חילול השם", לא "חילול ה' ").

לצפיה ב-'ליהודי להתלבש כמו כומר זה בהחלט חילול השם.'
ליהודי להתלבש כמו כומר זה בהחלט חילול השם.
25/04/2018 | 14:02
3
8
לצפיה ב-'מי דיבר על בגדי כמורה? הדיון היה על חליפה שחורה סטנדרטית.'
מי דיבר על בגדי כמורה? הדיון היה על חליפה שחורה סטנדרטית.
25/04/2018 | 14:13
2
8
לצפיה ב-'רוב הכמרים לובשים חליפות שחורות סטנדרטיות. יהודים עם כאלה'
רוב הכמרים לובשים חליפות שחורות סטנדרטיות. יהודים עם כאלה
25/04/2018 | 15:17
1
18
חליפות נראים כמו כמרים במיוחד באיזורים שרק כמרים מתלבשים ככה.
לצפיה ב-'האם זה מזכיר לך כומר?'
האם זה מזכיר לך כומר?
25/04/2018 | 15:54
21

אם כן, זו בעיה שלך.
ובכל מקרה כל עוד המטרה אינה לחקות את הכמרים, אין בכך כל בעיה.
עניין ניטרלי של אופנה.

לצפיה ב-'האם זריקת אבנים '
האם זריקת אבנים
27/04/2018 | 10:58
7
31
על חיילי צה"ל הינה מעשה רע ?
האם זריקת חיתולים מלוכלכים על שוטרים הינה מעשה רע ?
האם חסימת כבישים בגין הצורך לבצע נתיחה שלאחר המוות של התינוק שהוטבע בג'קוזי הינה מעשה רע?
האם להכות ולהשמיץ חרד"לים הינה מעשה רע ?
לצפיה ב-'ודאי'
ודאי
27/04/2018 | 13:32
2
3
לצפיה ב-'ומהו העונש על המעשים הללו ?'
ומהו העונש על המעשים הללו ?
28/04/2018 | 12:36
1
8
לצפיה ב-'ענישה בחוק האזרחי?'
ענישה בחוק האזרחי?
28/04/2018 | 20:50
19
אם כוונתך לענישה בחוק האזרחי, על כל מעשה מאלה שפירטת יש עונש מקסימום שונה כפי המפורט בספר החוקים.

אם כוונתך לענישה בידי בית דין על פי דין התורה - הרי שהלכות חובל ומזיק ברורות ומפורטות, ויש בהן חיוב חמישה תשלומים: נזק, צער (=כאב), ריפוי, שבת (=תשלומים על היעדרות מעבודה בעקבות פציעה)  ובושת.

אם כוונתך לענישה בידי שמים, על החטא כנגד מצוות התורה ועל חילול השם הנלווה, אין אנו יודעים מהו מתן שכרן של מצוות ולא מתן עונשן של עברות, וגם לא מה שבליבם של בני אדם, אך לפני הבוחן כליות ולב גלוי וידוע.
לצפיה ב-'בטח שזה מעשה רע מאוד'
בטח שזה מעשה רע מאוד
30/04/2018 | 04:53
3
12
אדם מתוקן שיש בו דעת וריק מאגו,

בחיים לא יעשה שטויות כאלה , אלא ייתעסק בללמוד תורה ולעשות מצוות,
ולא בשטויות כאלה ופרובוקציות למיניהם,

ובטח לא יבזבז שניה מהחיים שלו על שנאה

מי שם אותם לדיינים, לעשות סקילה באחרים, הרי כבר אין סנהדרין
אלא הם מגלגלים על עצמם חובה, ומה לעשות ,
הבא להיטמא פותחין לו

פשוט אתה מסתכל על החיצוניות,
אבל לא כל דתי הוא אדם מתוקן לגמרי,
כמו שלא כל חילוני,
פשוט אנשים חושבים שאדם חזר הרגע בתשובה,
אז זהו איך ששם עליו כיפה הוא צדיק יסוד עולם,
זה לא עובד ככה, אדם צריך לעבוד על עצמו לתקן את המידות,
ולהתקדש, אחרת זה רק לבושים של קדושה, אבל מה לעשות, צריך גם פנימיות,
זה לא קורה תוך לילה רק בגלל ששם כיפה פעם ראשונה בחיים,
וזה גם לא החליפה שעושה את הצדיק,
וגם לא האורך של הזקן והפאות, זה לא משנה אם זה מטר או 2 מטר,
פשוט אנשים נותנים יותר מידי חשיבות על החיצוניות,
אבל הפנימיות זה החשוב, המידות שלו בפנים, והנפש,
זה מה שעושה את הצדיק , לא הלבושים החיצוניים שלו,
אתה יכול לשים גם 30 כיפות על הראש, זה לא יתקן אותך בדקה,
אלא כל דבר צריך קודם לבוא מהפנימיות ואז להתבטא החוצה,
אם מישהו יבצע את החיצוניות של זה קודם , זה לא ייבצע את החלק הפנימי בתהליך , אלא סתם דילג , מה לעשות דברים כאלה לוקחים זמן

לצפיה ב-'יפה כתבת.'
יפה כתבת.
30/04/2018 | 18:45
2
15
"אדם מתוקן שיש בו דעת וריק מאגו, בחיים לא יעשה שטויות כאלה , אלא ייתעסק בללמוד תורה ולעשות מצוות, ולא בשטויות כאלה ופרובוקציות למיניהם"
עכשו צא וחשוב כיצד ניתן לממש את מה שכתבת אחרת אין משמעות למילים היפות הללו.
למשל : אני חייב ליסוע בשבת בכביש שעובר ממש לייד הישיבה שבה הוא לומד. מדוע שיאסר עלי ליסוע שם ?
קניתי חנות שנמצאת לייד הישיבה. היום החופשי של העובדים לפי החלטתי הוא יום שלישי (ולא שבת) , מדוע שלא אוכל לפתוח את החנות בשבת ?
בנוסף, אני מאוד אוהב בשר שאינו כשר, מדוע שלא אוכל למכור אותו באותה חנות ?

נ.ב השאלות מופנות לשלמה 888 ואני לא מצפה לתגובות מ Eטי למשל שתגובותיו צפויות כמו שהיום יום שני בשבוע. 

לצפיה ב-'מה זאת אומרת'
מה זאת אומרת
01/05/2018 | 01:29
1
14
כל התורה מדברת על איך לעשות את זה
וגם החסידויות למיניהם... כמו חב"ד , ברסלב , אשלג,הבעל שם טוב,
וכל הקבלה(האר"י , הרמח"ל...) והזוהר מדברים על העניין הזה
אולי לא קראת את התורה , אבל המהות של התורה היא ממש לא ספר של סיפורים ומעשיות וממש לא ספר היסטוריה ,
כלומר הפשט והלבושים שלה הם לא התורה ממש, על זה אמר דוד המלך,
גל עיני ואביטה נפלאות מתורתך(כלומר מתוך/מתחת ללבושים של התורה),
אלה עיקרה הוא ספר(החומש הכוונה) שכל הפסוקים בה הם דברים עליונים וסודות עליונים שלא מדברים בכלל על הגשמיות אלא על עניינים רוחניים
וכל ענייני המצוות הם בעיקר רוחניים , אין הרבה קשר לגשמיות,
תפריד בין החומש לשאר הספרים(שאלה שלא מוצפנים ,כן יכולים לדבר על היסטוריה , החומש הוא לא נכתב מתוך שכל אנושי ולכן לא מתעסק בכלל בדברים האלה)

אם לא קיבלת על עצמך עול מלכות שמיים, אז אתה לא חייב כלום (מבחינתי תעשה מה שאתה רוצה, אתה לא חייב לי דין וחשבון , אני לא הבורא),
אי אפשר לכפות על מישהו יהדות , זה משהו שהוא צריך לקבל על עצמו תורה ומצוות,
רשום: דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום

לגבי השבת התבלבלת , המהות שלה היא לא יום חופש רגיל,
כמו שאר ימי השבוע,
אי אפשר לעשות כמו הנוצרים שהעבירו את המנוחה ליום אחר,
השבת וספציפית רק השבת ,אין מה להשוות (וטיפה ראשי חודש וימים טובים/חגים מסויימים , אבל עדיין לא כמו השבת), ובמיוחד בחלק של רעוא דרעוין בשבת(זמן רצון הרצונות , שבה השבת היא בשיא עוצמתה , בזמן המנחה וסעודה שלישית של שבת)

תיסע ותפתח חנות מתי שבא לך , ותאכל איזה בשר שבא לך,
זה פיספוס שלך , אף אחד לא מחייב אותך,אתה פשוט לא מבין את הטעמים מאחורי העניינים האלו אז זה נראה לך פרימיטיבי , כי זה מעל ההיגיון השכלי,

אתה יכול לעבוד בשבת , ולא בשלישי,
ואתה יכול ההיפך כלומר לעבוד בשלישי ולא בשבת, ואתה יכול כל השבוע לעבוד,
בכל מקרה הסכום שתקבל יהיה אותו דבר(המתמטיקה פה נכונה, לא התבלבלתי)
כלומר תעבוד בשבת אז תפספס את הייתרונות שלה,
ואם עבדת בערב שישי-יום שבת , אז סתם עבדת יותר , הסכום יהיה בסופו של דבר השנה , אותו סכום, למרות שזה לא נראה הגיוני,
אבל יש מה שנקרא כסף בלי ברכה, ויש כסף עם ברכה

למה לא להיות עם המשפחה בזמן הזה?
לשמוח ביחד ,לאכול טוב
אני לא אכפת לי גם אם תלך לים , רק שואל למה לא לנצל את היום הזה בשביל להיות עם המשפחה

מה זה חייב ליסוע , מה מחייב אותך?
ולמה אתה חייב לראות את אותו בן אדם,
פשוט תשמרו מרחק אחד מהשני אם אתם לא מסתדרים ביחד
למה ליסוע דרך הישיבה שלו? האם אתה עושה את זה במטרה לעצבן אותם וליצור פרובוקציות?  או כי באמת אין אופציה אחרת?

לגבי השבת אתה מפספס את האורות חסדים שיש בשבת , וכל עניין התכנסות העולמות כלפי מעלה ביום הזה(גם מה שבגן עדן עולה לגן עדן עליון) שאנחנו יותר קרובים לאור אין סוף של הבורא, ושאין ביום הזה אין דינים ואחיזת הקליפות (ולכן משתדלים גם לא לעורר דינים בשבת כי זה כאילו הדליק אש הגהינום , שזה עיקר ה"לא לבשל") , כל העניין זה לשמוח ולהתרחק משליליות כמו כעס ודיכאון ולא לריב ולא להעניש... זה העיקר ,אלא לשמוח חזק על בריאת העולם לקבל את המאור של יום השבת לנפש, להיות ביחד עם המשפחה באחדות ואהבה, לאכול טוב להנות שרים שירי קודש,  להזדכך עם התורה שלומדים בשולחן שבת ,להיטהר מהטבילה של שבת , בשבת מקבלים נשמה יתירה , זה יום שעוסקים בעיקר ברוחניות ולא בחול ותאוות וייצרים אלא יום נטו לנפש, וכל מצווה ביום הזה שווה פי אלף מביום רגיל של חול,ובשבת דברי תורה שהם מוצפנים פתאום נפתחים לך בתודעה ,וגם ייתרונות בקשר להתבודדויות ,אז שבת אם שומרים אותה נכון היא 1/60 טעם עולם הבא , ממש לא סיגופים ודיכאון כמו שנראה

הרבה חושבים שהטעם של השבת זה:
מנוחה מעבודה,
אין קניות וכסף , אין חשמל(מחשב וטלוויזיה) , אין אוטו וטיולים , אין ים,אין בישול,
וזה בכלל לא הטעם של השבת , היא הרבה יותר ממנוחה ואיסורים,
חבל שהקטינו אותה למשהו כזה , פשוט ככה זה נראה לחילונים, ששבת זה לקבל על עצמך סיגופים והגבלות , וזה בכלל לא העניין מאחורי השבת,
כשתטעם שבת אמיתית , אתה כבר לבד תרצה לשמור

מה זה אומר בשר לא כשר? בשר בלי שחיטה כשרה? מערבים/שטחים? או בשר עם שחיטה כשרה אבל בלי מלח שגם ככה מיועד לעל האש?
או שאתה מדבר בכלל על חזיר/שרימפס/צדפות/לובסטר/סנפיר של כריש/שיפוד חרגולים/זנב זאבים?
לאוכל שאוכלים יש השפעה על המידות מתוך מה שמגולגל באותה חיה ומהטבע שלה,
וכשהמידות מתקלקלות קשה לתורה להיכנס לנפש כי היא מתכסה במלא קליפות שיונקים ממנה שפע, ואז הסיכוי להיות צדיק או להיות בקדושה יורד דראסטית,
גם פה לא המטרה לסבול וסיגופים ושהאוכל יהיה מגעיל,
אלא לשמור על המידות של הבן אדם, ולנסות לא להידבק מידי לתאוות גשמיות וחומר(הנפש יכולה בגלל זה בזמן בחירת הדין שלה במקום לעלות לגן עדן,לחזור לעולם הזה שוב בגלגול מרוב שהיא דבוקה בהנאות העולם הזה) , זה כדי שזה לא ייעכב את ההתפתחות הרוחנית, ולעזור להאיץ את תיקון וזיכוך הנפש,
ככה שזה עיקר עניין האכילה הכשרה , בכלל לא עניינים שקשורים לבריאות גשמית כמו שנראה(מה לעשות יש הרבה שחושבים שהטעם מאחורי לא לאכול חלב אחרי בשר , זה בריאות, אבל אין הרבה קשר, זה בכלל לא הטעם מאחורי זה),

וגם הברכות הנהנין שמברכים על אוכל הם הרבה מעבר למילים להודות לבורא על הארוחה,
ברכה מסוגלת לשינוי המבנה המולקולרי במים למשל, כי מים מושפעים מתודעה וכוונות,
אז כמובן שעדיף לשתות מים מבורכים מאז רגילים ובטח שלא מים מקוללים ממישהו שכעס חח,
בנוסף לזה כשמברכים על האוכל וברכת המזון, זה לברר את הניצוצות קדושה של מה שמגולגל באוכל ולעלות אותם באופן רוחני אל הקדושה ,בדומה לזה שקוראים קדיש על מישהו כדי שיעלה יותר גבוה לגן עדן... כנל לגבי ברכת האילנות(למרות שזה גם קשור מעבר למה שמגולגל בעצים , לנשמות עולם התהו, כף הקלע וכל זה , להרים אותם משם ולהמתיק להם את הדין), מה לעשות , ברכה של יהודי זה לא סתם מילים באויר, הרי, חיים והמות ביד הלשון ,... צדיק גוזר הקב"ה מקיים

לצפיה ב-'אמ.לק את הרוב.'
אמ.לק את הרוב.
01/05/2018 | 15:48
11
אתה יכול לפרש את התורה כרצונך. אני קורא אותה כפי שהיא. זו הפרשנות הטובה ביותר, כי היא לא ניתנת לויכוח. כל אלו שמנסים לפשוט או לדרוש או למצוא רמזים וסודות , לבריאות להם. אין הבדל בין המיתולוגיה היוונית וסיפורי האיליאדה והאודיסאה לבין התנ"ך.
שניהם נכתבו על ידי בני אדם !! מה מוצלח יותר או פחות נקבע לפי אחוזי המכירה והתנ"ך מנצח בנוקאאוט....
לצפיה ב-'זה לא, אלוהים לא נתן הוראות לבוש'
זה לא, אלוהים לא נתן הוראות לבוש
25/04/2018 | 17:35
20
מי שרוצה ללבוש שחור שילבש שחור, מי שרוצה ללבוש צבעים אחרים שילבש צבעים אחרים. לא תוסף ולא תגרע, להזכירך.
לצפיה ב-'מה רע בללבוש בגדים שחורים ואפילו מותגים?!'
מה רע בללבוש בגדים שחורים ואפילו מותגים?!
27/04/2018 | 14:37
12
בגד שחור הוא שימושי מאד ובגד ממותג הוא עדיין בגד. למעשה נראה שזו לפעמים גאווה מיותרת לא ללבוש בגד כי יש עליו סמל ממותג. בגד הוא דבר שימושי ואדם לא אמור לבזות את בגדיו. זכרו שיש אנשים אפילו במדינה הזו שיהיה קשה להם להשיג בגדים בגלל המצב שלהם וגם בגד ממותג שאפשר לתת לאדם כזה הוא דבר מוצלח מאד עבורו! זו ענווה גדולה אם אדם מסוגל ללבוש מכנסיים ממותגות ועדיין להיות אכפתי ונדיב ואוהב את הבריות ללא קשר לבגד עצמו. זה דבר גדול שאדם לובש כל בגד אבל עדיין מכבד אחרים ומתייחס אליהם בכבוד ובאמפתיה ובאהבה. צריך ללבוש את מה שבהישג יד! הדבר היחיד שלא הגון עם מותגים הוא המחיר האיום לפעמים שצריך לשלם על חולצה שכאשר היא לא ממותגת היא יכולה לעלות אפילו עשירית ממחיר של חולצה ממותגת. הבעיה תהיה רק כאן, כאשר בד זול ימכר ביוקר רק בגלל שהוא מותג, וזה באמת בזבוז כסף שהיה יכול ללכת למקום שימושי יותר לאנשים! הסמל על הבגד לא אמור להלקח בצורה הקשה הזו! זה רק סמל! אנשים לא חייבים לתת לו תמיד משמעות של יוקרה או מיתוג!
לצפיה ב-'כל מנהג ישראל'
כל מנהג ישראל
11/05/2018 | 13:53
2
11
יש לו חשיבות רבה, ואפילו לדבר באידיש, ואפילו בגדים לבנים/שחורים/חומים
לצפיה ב-'אין שום חשיבות בדיבור ביידיש.'
אין שום חשיבות בדיבור ביידיש.
13/05/2018 | 14:37
10
אלה שטויות. השפה העברית היא שפת הקודש, בה ניתנה תורה, היא הייתה שפת העם היהודי בהיותו על אדמתו, ואילו יידיש היא דיאלקט של גרמנית מימי הביניים.
מותר כמובן לדבר בשפות זרות אם רוצים. אפילו מעניין להכיר שפות נוספות. אבל אין לכך "חשיבות רבה".
לצפיה ב-'לא רואה יהודים משמרים מנהג אבותם'
לא רואה יהודים משמרים מנהג אבותם
13/05/2018 | 15:07
6
והולכים עם גלימה ומצנפת כמנהג עדות המזרח בכל תפוצות ישראל.
למה תלמידים בישיבות ספרדיות לא שומרים על המנהגים האלו ?
לצפיה ב-'רבותי, האם אני עושה נכון כשאני אומר תהילים כאשר ילד בוכה?'
רבותי, האם אני עושה נכון כשאני אומר תהילים כאשר ילד בוכה?
27/04/2018 | 14:30
3
24
הרבה פעמים יוצא לי לשמוע את הילדים של השכנים שלי בוכים מסיבה כלשהיא, נניח, מכה שהם קיבלו או צער כלשהוא או כאב. האם זה נכון לקרוא על ילד כזה תהילים מתוך ביתי בלי לצאת כדי שכח התפילה יקל על מצבו?
לצפיה ב-'ובסוף הוא הפסיק לבכות - הוכחה שהתפילה עזרה'
ובסוף הוא הפסיק לבכות - הוכחה שהתפילה עזרה
01/05/2018 | 11:05
1
5
לצפיה ב-'זה מהלוגיקה של Eטי ?....'
זה מהלוגיקה של Eטי ?....
01/05/2018 | 15:51
18
ואם לא היה מפסיק לבכות אז בטח בגלל שהתינוק/הוריו  אשמים. 
לצפיה ב-'אשריך'
אשריך
11/05/2018 | 13:49
4
שיש לך רחמנות,
או שמא הבכי מפריע לך ?....
מומלץ שתכוון על כל המסכנים ועל הגאולה השלימה.
להתפלל רק על ילד שבוכה, ויש לו הורים אוהבים ומסורים, אולי זה טוב שהילד יבכה קצת, זה בריא לבכות
לצפיה ב-'בטבע אין הפרדה'
בטבע אין הפרדה
23/04/2018 | 13:39
15
108
בין זכרים לנקבות
בנים ובנות צריכים ללמוד ולחיות ביחד
ברגע שיוצרים הפרדה נוצרים כל מיני סוטים
וחולי מין כתוצאה מהפרדה לא רצויה
אלוהים לא יצר אותנו שנחיה בניפרד
לצפיה ב-'בעלי חיים הם חיות, האדם בצלם אלוהים.'
בעלי חיים הם חיות, האדם בצלם אלוהים.
23/04/2018 | 16:50
32
כך שהלימוד מהתנהגות הקופים בג'ונגל אינו רלוונטי.
אפשר להזכיר כאן דוגמאות נוספות של שלל התנהגויות שלא היית רוצה לאמץ מחיי הטבע.
אבל נכון שלא טוב להיות לבד. "ודבק באשתו והיו לבשר אחד". התורה לא דוגלת בפרישות, אלא ההפך בחיי זוגיות: רְאֵה חַיִּים עִם אִשָּׁה אֲשֶׁר אָהַבְתָּ כָּל יְמֵי חַיֵּי הֶבְלֶךָ אֲשֶׁר נָתַן לְךָ תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ כֹּל יְמֵי הֶבְלֶךָ כִּי הוּא חֶלְקְךָ בַּחַיִּים וּבַעֲמָלְךָ אֲשֶׁר אַתָּה עָמֵל תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ.

אלא שכדי ליוצר זוגיות נכונה וטהורה, נכון לאדם להגביל במידה מסוימת את התנהגותו מחוץ למסגרת הקשר. עד כמה, איך ומתי, זה שאלה אחרת. אבל ברור שלא מהחיות ולא מהטבע נלמד איך להתנהג.
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
23/04/2018 | 23:57
5
24
בעיקרון צודק ,
אבל נסביר מה העניין מאחורי ההפרדה בין גברים ונשים בבית כנסת ותלמוד תורה,

בעקרון זה נראה הכי יעיל שכל חברותא של לימוד תורה , יהיה בין גבר לאישה,
כי גבר הוא בחינת משפיע , הוא מקבל אור על מנת להשפיע אותו לאחרים,
ואישה היא בחינת כלי שמכיל ומקבל את השפע,
כי גבר שיילמד תורה, ולא ישפיע אותה החוצה לאחרים ירגיש לא טוב עם זה שהוא רק מקבל ומקבל לעצמו בלי להשפיע, ומנסה להחזיק בתוכו אורות אין סופיים בלי יכולת להכיל אותם , כי הטבע שלו זה להשפיע, אז הוא חייב סירקולציה של האורות , ולא להשאיר אותם בתוכו

אז בעצם שמחברים גבר ואישה, יוצא בתלמוד תורה, שהגבר מוריד אורות ומשפיע אותם בלימוד ואז האישה מקבלת אותם ומכילה אותם, וככה יש סגירת מעגל מאוד מאוד יעילה

אבל הבעיה שבדורות שלנו , לרוב , אנחנו חלשים מול התאוות הייצר והאגו והרצון לקבל,
וענייני הברית,
אז ייקרה בעצם משהו יותר מסוכן , כי אי אפשר לערבב קדושה וטומאה ביחד,
ולכן אם גבר יילמד עם אישה, והתאוות שניה ייכנסו לו לראש בזמן שהוא בקדושה ומוריד אורות גבוההים , אותם אורות במקום שישפיע אותם לאישה , קורה שהוא מזין את הטומאה איתם , החיצונים יינקו ממנו שפע, ואז היה עדיף לעומת זה שלא היה מוריד את האורות מלכתחילה אם זה הולך ל"פח" , כי זה כמו שישראל תייצר נשק הרבה דברים חדשים ואז תמכור את זה לאוייבים שלה שישתמשו בזה כנגדה, ולכן
יש הפרדה, כדי שלא ייצא מצב שבאמצע הקדושה יצוצו לאדם מחשבות טמאות , ואז זה יזין את הטומאה, ולכן החברותא היא בין גברים בעיקר,
ורק כשגבר נשוי , אז כבר בשולחן שבת בסעודה יכול להשפיע תורה על אשתו והילדים כל מה שלמד באותו שבוע , וככה יש סירקולציה של אורות

דבר אחר לגבי זה, צודק, לגבי ההתנזרות מניסיונות, כשאדם נועל את עצמו בבית, במקום להתמודד עם החיים והנסיונות , הוא רק עוצר את ההתפתחות שלו,
אלא אנחנו גם צריכים לעשות את ההשתדלות שלנו להתגבר על הייצר והתאוות והטבע שלנו, הכוונה בסיטואציות נורמאליות של החיים , ורק איפה שאנחנו באמת באמת חלשים שיש מקרים מיוחדים וקשים שמה לא לקחת צאנ'ס ,זה נובע אבל מתוך הכרה פנימית של עצמנו למה אנחנו מסוגלים, אבל מפה ועד לגמרי להתנזר מהעולם הזה, אז באמת קורה מה שאמרת , כי כשאדם יינעל את עצמו 20 שנה בבית  ולא ייצא מהמערה , איך שייצא בכל זאת ייתפוס אותו הניסיון כי הבריחה מהשיעור, לא מלמדת את השיעור, כמובן שהכוונה זה לא ליפול בייצר, ולא להתחיל לחפש לעצמך ניסיונות מיותרים,או שאם אתה לא תבוא איפה שהניסיון , גם אם אתה נעול בבית הניסיון יבוא אליך ויידפוק בדלת ,  אבל אם כבר בא לך ניסיון זה בתחשיבי שמיים שכנראה אתה מסוגל וגם הכי מתאים להתמודד עם אותו ניסיון , אז תשתמש בו כדי להתגבר על הטבע שלך ולהתפתח , אל תתנזר לגמרי , צריך לשלב תורה עם דרך ארץ , וצריך איזון בחיים, לא להקצין מידי לכל כיוון שהוא,
וגם עניין שמירת הברית , לעשות מתוך רצון להתקדש , לא מתוך רצון לא לקבל עונש, אלא מתוך זה שמבינים מה המשמעויות של זה
לצפיה ב-'האם אפשר לקבל הבהרה בקשר ל "אורות" ?'
האם אפשר לקבל הבהרה בקשר ל "אורות" ?
27/04/2018 | 11:10
4
10
לאיזה "אורות" אתה בדיוק מתכוון ? 
ואיך ה"אורות" יכולים לעשות "סירקולציה" ? 

לצפיה ב-'"אורות" הוא מושג מושאל לתחום הקבלה'
"אורות" הוא מושג מושאל לתחום הקבלה
27/04/2018 | 11:23
17
לא שאני מבין בזה משהו. אבל אין הכוונה לפוטונים של אור.
לצפיה ב-'אור אין סוף'
אור אין סוף
30/04/2018 | 04:44
2
8
לגבי סירקולציה:
קיבלת אורות,
אז , משפיע אותם לאחרים,
ואז מקבל אורות מחדש,

כלומר לא נשאר איתם בלי להשפיע, צריך לסגור מעגל,
מה שאני מתכוון זה לא גשמי , כלומר בלהשפיע אורות , אני לא מתכוון ללזרוק פלורסנט על אחרים , או לכוון עליהם לייזרים חח

כלומר למדת שיעור תורה,
אז תלמד חלקים ממנו קצת לאחרים,קצת תזכה אחרים בתורה,
אל תשאיר את הלימוד רק לעצמך ותאגור עוד ועוד,
ואז אחרי זה , שהשפעת על אחרים מאור התורה,  תלמד עוד ממנה
כי גם ככה זה הטבע של הגבר, הוא בחינת משפיע, והוא מקבל על מנת להשפיע

ברובד של הפשט ודרש ,
זה עוד פחות נורא העיניין הזה של לאגור אורות עוד ועוד,
אבל רובד של טעמי תורה וסוד , זה כבר אורות חזקים,
אז שמה היותר דגש בזה, אחרת זה בעייתי ,
אז זה טוב לעשות את זה מתוך אהבת ישראל

לצפיה ב-'אינני יודע בדיוק איזה אור מוקרן מקריאת התורה.'
אינני יודע בדיוק איזה אור מוקרן מקריאת התורה.
30/04/2018 | 18:58
1
10
הנה ישבתי וקראתי את המצורף (ספר שופטים) :
" כב הֵמָּה מֵיטִיבִים אֶת לִבָּם וְהִנֵּה אַנְשֵׁי הָעִיר אַנְשֵׁי בְנֵי בְלִיַּעַל נָסַבּוּ אֶת הַבַּיִת מִתְדַּפְּקִים עַל הַדָּלֶת וַיֹּאמְרוּ אֶל הָאִישׁ בַּעַל הַבַּיִת הַזָּקֵן לֵאמֹר הוֹצֵא אֶת הָאִישׁ אֲשֶׁר בָּא אֶל בֵּיתְךָ וְנֵדָעֶנּוּ. כג וַיֵּצֵא אֲלֵיהֶם הָאִישׁ בַּעַל הַבַּיִת וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם אַל אַחַי אַל תָּרֵעוּ נָא אַחֲרֵי אֲשֶׁר בָּא הָאִישׁ הַזֶּה אַל בֵּיתִי אַל תַּעֲשׂוּ אֶת הַנְּבָלָה הַזֹּאת. כד הִנֵּה בִתִּי הַבְּתוּלָה וּפִילַגְשֵׁהוּ אוֹצִיאָה נָּא אוֹתָם וְעַנּוּ אוֹתָם וַעֲשׂוּ לָהֶם הַטּוֹב בְּעֵינֵיכֶם וְלָאִישׁ הַזֶּה לֹא תַעֲשׂוּ דְּבַר הַנְּבָלָה הַזֹּאת. כה וְלֹא אָבוּ הָאֲנָשִׁים לִשְׁמֹעַ לוֹ וַיַּחֲזֵק הָאִישׁ בְּפִילַגְשׁוֹ וַיֹּצֵא אֲלֵיהֶם הַחוּץ וַיֵּדְעוּ אוֹתָהּ וַיִּתְעַלְּלוּ בָהּ כָּל הַלַּיְלָה עַד הַבֹּקֶר וַיְשַׁלְּחוּהָ בעלות [כַּעֲלוֹת] הַשָּׁחַר. כו וַתָּבֹא הָאִשָּׁה לִפְנוֹת הַבֹּקֶר וַתִּפֹּל פֶּתַח בֵּית הָאִישׁ אֲשֶׁר אֲדוֹנֶיהָ שָּׁם עַד הָאוֹר. כז וַיָּקָם אֲדֹנֶיהָ בַּבֹּקֶר וַיִּפְתַּח דַּלְתוֹת הַבַּיִת וַיֵּצֵא לָלֶכֶת לְדַרְכּוֹ וְהִנֵּה הָאִשָּׁה פִילַגְשׁוֹ נֹפֶלֶת פֶּתַח הַבַּיִת וְיָדֶיהָ עַל הַסַּף. כח וַיֹּאמֶר אֵלֶיהָ קוּמִי וְנֵלֵכָה וְאֵין עֹנֶה וַיִּקָּחֶהָ עַל הַחֲמוֹר וַיָּקָם הָאִישׁ וַיֵּלֶךְ לִמְקֹמוֹ. כט וַיָּבֹא אֶל בֵּיתוֹ וַיִּקַּח אֶת הַמַּאֲכֶלֶת וַיַּחֲזֵק בְּפִילַגְשׁוֹ וַיְנַתְּחֶהָ לַעֲצָמֶיהָ לִשְׁנֵים עָשָׂר נְתָחִים וַיְשַׁלְּחֶהָ בְּכֹל גְּבוּל יִשְׂרָאֵל. ל וְהָיָה כָל הָרֹאֶה וְאָמַר לֹא נִהְיְתָה וְלֹא נִרְאֲתָה כָּזֹאת לְמִיּוֹם עֲלוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם עַד הַיּוֹם הַזֶּה "

למי לדעתך כדאי לי להעביר הלאה את האור הזה?
לצפיה ב-'תעביר למי שאתה אוהב , בכל מקרה דיברתי רק על החומש ,זה שופטים'
תעביר למי שאתה אוהב , בכל מקרה דיברתי רק על החומש ,זה שופטים
02/05/2018 | 19:55
7
אין קשר בכלל
תבדיל בין החומש לבין שאר הספרים,

כשאומרים תורה מדברים בדרך כלל על החומש ,
כשאומרים תנ"ך אז מדובר על כולם
לצפיה ב-'הטבע צריך תיקון - אלוקים ברא אותנו כדי שנתקן'
הטבע צריך תיקון - אלוקים ברא אותנו כדי שנתקן
24/04/2018 | 09:36
6
23
"צריך אדם להתרחק מהנשים מאד מאד. ואסור לקרוץ בידיו או ברגליו ולרמוז בעיניו לאחד מהעריות. ואסור לשחוק עמה, להקל ראשו כנגדה או להביט ביופיה. ואפילו להריח בבשמים שעליה אסור. ואסור להסתכל בנשים שעומדות על הכביסה. ואסור להסתכל בבגדי צבעונים של אשה שהוא מכירה, אפילו אינם עליה, שמא יבא להרהר בה. פגע אשה בשוק, אסור להלך אחריה, אלא רץ ומסלקה לצדדין או לאחריו. ולא יעבור בפתח אשה זונה, אפילו ברחוק ארבע אמות. והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אשה ונתכוין ליהנות ממנה, כאלו נסתכל בבית התורף (פי' ערוה) שלה. ואסור לשמוע קול ערוה או לראות שערה. והמתכוין לאחד מאלו הדברים, מכין אותו מכת מרדות. ואלו הדברים אסורים גם בחייבי לאוין."
שולחן ערוך אבן העזר כא א
לצפיה ב-'צריך חינוך לחיים משותפים'
צריך חינוך לחיים משותפים
24/04/2018 | 13:43
5
24
מי שמנסה לעצור את הדחף המיני של בני אדם בכוח האיסורים והחוקים
מקבל הרבה סוטי מין ויוצר חטאים מיותרים
בחברה שהוא חי בה
חיים משותפים ולא ערמה של איסורים מטופשים
לצפיה ב-'לא שמתי לב'
לא שמתי לב
24/04/2018 | 19:51
23
לא שמתי לב שבחברה שלא שמה לעצמה סייגים אין "חטאים מיותרים" (אגב, המילה "מיותרים" מיותרת כאן).
גם לא ידוע לי שבחברה המעורבת, חסרת הסייגים, יש מיעוט יחסי של סטיות.
נדמה לי שיצרת לעצמך תיאוריה חסרת ביסוס אמפירי, שאפשר לפקפק בה.
לצפיה ב-'צריך חינוך לתורה ומצוות'
צריך חינוך לתורה ומצוות
24/04/2018 | 20:05
2
20
הטענה על דחף מודחק שיוצר התפרצות היא טענה פרוידיאנית שאין לה שום הוכחה וגם אין בה שום היגיון.
חינוך לשליטה בדחפים מביא לחברה טובה ובריאה יותר.
לצפיה ב-'צריך חינוך לתורה ומצוות'
צריך חינוך לתורה ומצוות
27/04/2018 | 11:17
1
13
ובמקביל כדאי להשתתף באורגיה המונית.
יוצאים נשכרים מכל הכיוונים.
לצפיה ב-'בעייתי'
בעייתי
30/04/2018 | 04:59
12
אדם שלמד תורה, ואז הולך לעשות חטאים בדיוק אחרי זה,
היה עדיף שהיה עושה את החטאים בלי ללמוד תורה קודם,

למה בלימוד תורה , הוריד אורות,
ועכשיו, במקום שהם יישארו ככה, בשביל הקדושה,
פתאום מזינים את החיצונים והמקטרגים ושאר כוחות הס"א והטומאה בהם,
והם גודעים את כל השפע שהוריד, והטומאה מתגברת ומתחזקת מזה,
היה עדיף שלא היה מזין אותם ככה

זה כמו שנפתח נשק למשל ,מתקדם מאוד בארץ ואז נמכור אותו לאוייבים שיישתמשו בו נגדנו,
ככה שברור שאין היגיון בזה,

ככה זה מי שחוטא בדיוק אחרי שיעור תורה
(בחוטא לא מתכוון לשכר ועונש והלכות ודינים,
אלא מזין את האגו שלו ועושה את זה מתוך רצון לקבל לעצמו בלבד , ולא מתגבר על זה ועושה משהו לטובת הכלל במקום)
צריך להבין, אנחנו לא פה בשביל עצמנו ולא פה לנוח רגל על רגל לשבת,
אלא פה בשביל לתקן את עצמנו ולעזור לאחרים , חבל לבזבז זמן יקר על תאוות גשמיות כשאפשר לעשות מצוות לטובת הכלל במקום זה
לצפיה ב-'אתה מסתכל על'
אתה מסתכל על
24/04/2018 | 23:00
19
אנשים שנראים דתיים , אבל לפעמים זה תחפושת,זה חיצוניות , וההנהגות שהם חיים בפועל לפיהם הם לא אורח חיים דתי, והולכים לשיעורים אבל לא לומדים בהם כלום, נכנס מאוזן אחת ויוצא מאוזן שניה

אבל תסתכל על גדולי דור באמת איך מתנהגים, כאלה שהם באמת בתורה והיא כל חייהם,
לא על אנשים מחופשים ברחוב וחברי כנסת שרודפים לפעמים אחרי כבוד וכדומה,
ותבין שזה לא ייקרה ,
אלא זה ייקרה רק למי שחלוק בעצמו ולא סגור על עצמו, כלומר מצד אחד רוצה להראות לאחרים שהוא דתי ,ומצד שני לא באמת מקיים אורח חיים כזה(מבחינה פנימית, שוב , לא מדבר על חיצוניות) ,

ולכן, נאמר,
משביעו רעב , מרעיבו שבע,
כי מי שבתורה, האור של התורה ממלא את אותו בן אדם,
ככה שהרצונות הגשמיים שלו כמעט בטלים כבר,
וכשאדם מלא באורות, וכולו ברוחניות,
אין לייצר הרע , איך לשחד אותך, בנהירו דקיק שלו, האושר הרגעי מתאווה גשמית שגם ככה נעלם אחרי שניה,
אז כשאדם כולו נמצא בקדושה, הייצר לא יימצא בו איזהשהוא חיסרון גשמי לנצל,
כי האדם כבר מלא באורות , כלומר התאווה למין, התחלפה במילוי אחר לזה שהוא לא גשמי , ואז היא בטלה,
ואז אין מצב שאותו אדם ניהיה סוטה כמו שאמרת
לצפיה ב-'טיעון חלש'
טיעון חלש
25/04/2018 | 17:33
19
סוטים יש בכל חברה, אחרת לא היה קיים גם המושג "נורמלי".

גם סמים הם טבעיים, לא כל מה שטבעי הוא טוב.

מה שחשוב הוא שאנשים יוכלו לבחור בחברה שמתאימה להם ולא יכפו עליהם לחיות בחברה שאינה מתאימה להם. מי שרוצים לחיות בחברה מופרדת זכותם ומי שרוצים לחיות בחברה מעורבת זכותם. זה לא עניין של נכון או לא נכון, זה עניין של השקפה ו(רצוי גם) בחירה.
לצפיה ב-'משפטים פסוקים ופתגמים יפים מהתורה , כנסו'
משפטים פסוקים ופתגמים יפים מהתורה , כנסו
24/04/2018 | 01:15
19
37
טוב להגיד את המשפטים האלה ,
זה עובר על הרבה מקומות וחלקים , זה תיקון טוב במיוחד לקרוא בשבתות(כל אות זה כאילו עשית אלף פעם מצוות תלמוד תורה , ביום שבת) ,במיוחד למי שלא למד עדיין הרבה/בכלל תורה , אולי יהיה מזה תיקון בחלוקא דרבנן אצלו , בנוסף חלק מהפסוקים פה הם סגולות ושמות קודש יוצאים מהם,
אז פשוט לקרוא את הכל למטה רצוף

ממליץ ללחוץ על כפתור RAW TEXT
ולהדביק בword או פנקס רשימות/notepad++
שיהיה נוח לקרוא , ויהיה מיושר לימין

כנסו , פשוט הטקסט גדול מידי לפוסט פה , כי הוא עם ניקוד וטעמים , שלא ייחתך הטקסט

אל תדאגו הקישור בטוח , זה מציג טקסט , צירפתי סריקה של האתר

זה גם קישור לטקסט אם האתר ההוא לא זמין:

לצפיה ב-'הלוחש על המכה וכו''
הלוחש על המכה וכו'
24/04/2018 | 01:52
4
21
למה סדר הפסוקים? מהם הקטעים שאינם פסוקים?
לצפיה ב-'חומש, משניות , גמרא, נביאים, כתובים... ועוד...'
חומש, משניות , גמרא, נביאים, כתובים... ועוד...
24/04/2018 | 02:07
3
23
לגבי הפסוקים , חוברו פסוקים שיש קשר בינהם

הלוחש על המכה ...
אין פה כוחות אחרים, כל התורה זה השמות של הקב"ה,
אין מישהו אחר להתפלל אליו חוץ ממנו , כי אין עוד מלבדו
"אבל הבריא, שקרא פסוקין ומזמור מתהילים כדי שתגן עליו זכות קריאתן וינצל מצרות ומנזקים, הרי זה מותר"
הרמב"ם רושם..
כלומר הכוונה בשמות הקודש והסגולות פה מהפסוקים בחומש,תהילים וכן הלאה..
הם לא למשהו גשמי בכלל

לצפיה ב-'עוד שימוש'
עוד שימוש
24/04/2018 | 02:25
12
זה למשל, אם מישהו למשל עכשיו בדאון נכנס לדיכאון או ירדה לו המוטיבציה,
וכל מיני מצבים כאלה,

יכול להשתמש בזה , להרחיק את אחיזת החיצונים והמקטרגים ,ולהוריד אורות מקיפים שהתורה תגן בעדך מה שנקרא(לא כי יש מכה, כמו שהרמב"ם אמר , כשאתה בריא, אל תיזכר בקב"ה רק כשאתה בצרה)

זה בדומה לפרקי שירה של שירת הבריאה , עקרון דומה , או קריאת תהילים...
לצפיה ב-'באמת? הקטעים שאינם פסוקים הם מהחומש?'
באמת? הקטעים שאינם פסוקים הם מהחומש?
24/04/2018 | 12:35
1
14
כזכור, המשנה מחמירה מאוד על הקורא בספרים חיצוניים.
אולי זה בסדר לקרוא לפי תומך, אבל נראה לי פשוט שאסור לחלוטין להציג טקסטים מספרים חיצוניים (למשל, ספר חנוך) כאילו הם מהתנ"ך.
לצפיה ב-'ניסחתי לא נכון , התכוונתי משפטים מהתורה וכאלה שקשורים לתורה '
ניסחתי לא נכון , התכוונתי משפטים מהתורה וכאלה שקשורים לתורה
24/04/2018 | 17:38
12
זה לא ספרים חיצוניים , כמו מדע ושל גויים וכאלה
זה ספרים של תנאים רבנים והאבות, למשל
וכולם נכתבו , מאותו מאור של התורה,
כי , רוח אלוקים מרחפת על פני המים, והתורה משולה למים,
אומנם לא כולם שם זה משה כמו שכתב את ספר דברים מפי השכינה הקדושה,
אבל הם עדיין הבינו משהו מהחיים שלהם,
לא ניסיתי להציג את זה כאילו זה חלק מהחומש ,
זה פשוט היו משפטים שקשורים לפסוקים האלה

למשל חלק מהספרים חיצוניים משם, אני ייפרט:

זוהר - רבי שמעון בר יוחאי (שהוא חלק מספר המלבוש שניתן לאדם ראשון על ידי רזיאל המלאך,ונכתב באופן מוצפן, היום יש לזה פירוש בעל הסולם מתורגם לעברית)

היכלות רבתי - רבי ישמעאל כהן גדול(קיבל מפי מטט**"ן ומרבי נחוניה בן הקנה)

אנא בכח , זה בעצם בנוי מבראשית א

פרקי דרבי אליעזר - מדרשי אגדה של רבי אליעזר בן הורקנוס

פירוש רב האי גאון על 4 שנכנסו לפרדס  - ספר אוצר הגאונים

מדרשים ואמרות של רבי עקיבא - כמו למשל מדרש אותיות דרבי עקיבא

ליקוטי מוהר"ן - רבי נחמן מברסלב

יש שם משפטים של שלמה, ודוד המלך

תניא - האדמו"ר הזקן

ספר יצירה - (מיוחס לאברהם אבינו)

ספר החשמ"ל - רבי יוסף ג'יקטיליה (תלמידו של רבי אברהם אבולעפיה)

ספר עץ חיים - רבי חיים ויטאל / האר"י הקדוש

אז שילבתי מאלה טיפה , ליד הפסוקים הרלוונטים,
מהחומש , נביאים כתובים , משניות ופרקי אבות , גמרא

לגבי ספר חנוך , זה לא מתוך ספר חנוך של הנוצרים או משהו , זה פרקי היכלות רבתי של רבי ישמעאל כהן גדול

יש לך מקור להחמרה של המשנה , לגבי קריאה בספרים חיצונים? האם זוהר נחשב לספר חיצוני? לפי זה
לצפיה ב-'הוספתי עוד כמה משפטים , יש פה גרסה עדכנית של הקישור'
הוספתי עוד כמה משפטים , יש פה גרסה עדכנית של הקישור
24/04/2018 | 04:29
25
לצפיה ב-'נראה לי שעניתם לי על התשובה בקשר לאמירת תהילים על ילד בוכה..'
נראה לי שעניתם לי על התשובה בקשר לאמירת תהילים על ילד בוכה..
27/04/2018 | 14:41
4
11
פעם הבאה אני חושב שאני פשוט אשמור איזה וופל או ממתק בצד ואם יצא לי אני אתן לו אחד כזה אם אראה אותו בצער...
לצפיה ב-'יש מקרה הפוך , לגבי תינוק שצוחק באמצע השינה'
יש מקרה הפוך , לגבי תינוק שצוחק באמצע השינה
30/04/2018 | 04:35
2
11
וכל מה שקשור למוות בעריסה , שלא נדע,

אותה אחת שקשורה לקרי לילה,
ה,ליל*-"ת
גם קשורה לזה,

אז תינוק שצוחק ללא הכרה, באמצע השינה ,
זה אולי בעייתי יותר

ולזה יש מצב שקריאת תהילים ושמות הקודש היוצאים מהם יכולים לעזור להגנה,
יש קמע ידוע כזה , קמע לתינוק וליולדת,
עם , שיר למעלות אשא עניי אל ההרים מאין יבוא עזרי...
אז טוב לקרוא לילד שמע ישראל, ושיר למעלות... כל לילה לפני השינה שלו,
ושייגדל גם יילמד להגיד לעצמו ואחרי זה כל נוסח קריאת שמע שעל המיטה יידע

וגם לבדוק מזוזות בחדר , ולראות שאין שם דברים טמאים,
שהחדר נקי מכל זה... ושהילד הולך לישון אחרי שכבר עשה באותו יום מקלחת, כתקנת עזרא,שזה נראה לי 4-15 דקות,
כלומר המים עטפו אותו בחסדים, כמו במקווה,
וזה עוזר להגן ממנה שהתינוק יישן

לצפיה ב-'צחוק הוא דבר יעיל מפני שההרגשה הטובה שאדם מקבל מאפשרת חסד.'
צחוק הוא דבר יעיל מפני שההרגשה הטובה שאדם מקבל מאפשרת חסד.
30/04/2018 | 12:50
1
6
ההרגשה הטובה שצחוק נותן לאדם מאפשרת לו לתת למען האחר יותר בקלות ולעשות למענו יותר. להיות רציני כל הזמן לא בהכרח חייב להיות הדרך של אנשים כדי להקים חברה שהם רואים כמתוקנת. לצחוק יש הרבה כח, צחוק נותן הרבה כח לאדם והרבה אנרגיה ובאנרגיה הזו הוא יכול לעשות הרבה מאד טוב לאנשים אחרים.

אני הייתי קורא על תינוק כזה שצוחק בשנתו "אשרי תמימי דרך".
לצפיה ב-'לא דיברתי על צחוק בכללי'
לא דיברתי על צחוק בכללי
01/05/2018 | 00:36
6
אלא ספיציפית על תינוק רק בזמן שיושן עמוק
לצפיה ב-'אתה בטוח? '
אתה בטוח?
03/05/2018 | 07:29
9
אם אני אראה איש זר מציע ממתק לילד, אני לא אזמין משטרה, אלא אני אזמין לו אמבולנס שיפנה אותו אחרי שאטפל בו.
אתה פשוט לא שפוי. 
לצפיה ב-'גילוי נורא מהמקובל על השלטונות במדינת ישראל'
גילוי נורא מהמקובל על השלטונות במדינת ישראל
18/04/2018 | 13:59
5
21
לצפיה ב-'גילוי נורא ואיום ואיסור חמור על הרב פרויכמן'
גילוי נורא ואיום ואיסור חמור על הרב פרויכמן
02/05/2018 | 18:57
4
10
לצפיה ב-'אוי זה שטויות'
אוי זה שטויות
02/05/2018 | 20:14
3
12
לא רשום שום דבר כזה בזוהר

לא יודע מי זה הרב הזה,
או מי הכתב שאולי הבין לא נכון בכוונה את מה שנאמר בזוהר

לא ראיתי מישהו שסימני פיסוק החטיאו אותו

בכל מקרה , תבדיל בין הלכות שנכתבו עד שנת 300 לספירה(שזה חלק מהגמרא גם),
מתקופות שהיו תנאים ועדיין היה גילוי של בת קול,וכן הלאה....

לבין מה שאחרי זה , ובמיוחד הלכות מה100 שנה האחרונות של הדור שלנו,
הם לא באותה השיטה שאז היו קובעים הלכות,
זה לא איזה אדם אחד שקובע מה שבא לו כמו היום

לא נראה לי שתנא כמו רבי עקיבא היה מוציא הלכה שלנשים אסור לכתוב כל מיני סימנים ואותיות , או שאסור לכתוב בצבע מסוים

מה גם שרשום בספרי הסוד זכר/נקבה או אישה/גבר
זה פחות מדבר על אישה גשמית,
אלא מדבר בכלל, על רצון להשפיע/רצון לקבל,
בחינת משפיע/בחינת כלי , או חסד/גבורה,
יסוד לעומת מלכות

בכלל כל הפירוש של ברוך שלא עשני אישה,
לא מדבר על מה שלרוב חושבים שהוא מדבר,
אבל מה לעשות , מי שמחפש להתעצבן ממשהו , ימצא את מה שהוא מחפש גם איפה שאין , ויעשה פרובוקציות

זה בכלל לא מדבר כפשוטו על אישה גשמית,
כמו שאבא ואמא שרשום שם , לא מדבר על אבא ואמא , אלא על ספירות/פרצופים בקשר לדברים רוחניים
לצפיה ב-'חח תרגע. בודאי שלא רב כתב את זה. '
חח תרגע. בודאי שלא רב כתב את זה.
02/05/2018 | 21:29
13
"הרב פרויכמן", הינו פיקציה, שמעלה מידי פעם פנינים מהסוג הזה כסארקזם על החוקים והציוויים שבתורה.
לצפיה ב-'אני חייב לשאול אותך עוד שאלה.'
אני חייב לשאול אותך עוד שאלה.
03/05/2018 | 13:36
1
12
הדתיים מצווים על תפילת "ברכת השחר" מהתלמוד. 
בתפילה כתוב בצורה הברורה ביותר :
הגבר אומר - ברוך שלא עשני אישה.
והאישה אומרת - ברוך שעשני כרצונו.
מדוע בכלל צריך פירוש למה שכתוב כל כך בירור ? לא אישה גשמית ? אולי בובת פלסטיק ? 
מי שמחפש להתעצבן הוא מי שמחפש כל מיני פרשנויות הזויות למה שכתוב כל כך בבירור.
לצפיה ב-'כל היהודים מצווים'
כל היהודים מצווים
11/05/2018 | 14:06
3
בתפילת שחרית, ובחקר האמת באמת
לצפיה ב-'אמונה על פי הרמח"ל - דרך ה' לרמח"ל'
אמונה על פי הרמח"ל - דרך ה' לרמח"ל
11/04/2018 | 18:40
25
https://www.facebook.com/369312100252053/videos/37...

שיעור מעניין, כנסו

לצפיה ב-'מנהג הדלקות מדורות בל"ג בעומר.'
מנהג הדלקות מדורות בל"ג בעומר.
19/04/2018 | 10:50
2
25
קראתי באיזה מקור שציטט מספר הזוהר שמנהג המדורות התחיל
משהיית השמש לשקוע בערב פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי ז"ל.
לא ראיתי זה בשום מקור אחר. האם מישהו אחר ראה את זה?
לצפיה ב-'אדרא זוטא (האסיפה הקטנה) בזוהר'
אדרא זוטא (האסיפה הקטנה) בזוהר
22/04/2018 | 15:17
20
פרשת האזינו 
עמוד 88-89
סימן קצו-רא
http://www.ashlagbaroch.org/Zohar/Haazino.pdf
פירוש בעל הסולם

לצפיה ב-'מדורות בל"ג בעומר'
מדורות בל"ג בעומר
24/04/2018 | 22:48
8
בגלל הסיפור על עזיבת הרשב"י במיטה שעפה אל מירון בלהבות אש, אומרים בנוסף שאותו יום התורה שהתגלתה אליו הייתה כמו אש: "כֹ֧ה דְבָרִ֛י כָּאֵ֖שׁ נְאֻם־יְהֹוָ֑ה",
בנוסף חל מפנה לטובת צבאו של בר כוכבא במרד מול הרומאים והושאו משואות אש לבשר את הניצחון,
בנוסף אומרים שאותו יום נפסק מותם של תלמידי רבי עקיבא מובא בספר ישן שהם מתו עד פרוס(אמצע) עצרת (ולא עצרת כמו שרשום בגמרא) ,
בנוסף, מנהג מדורה כדי לשרוף ולבער בה את הרע: "וּבִֽעַרְתָּ֥ הָרָ֖ע מִקִּרְבֶּֽךָ"
לצפיה ב-'שאלה לי אליכם בנושא הילכתי.'
שאלה לי אליכם בנושא הילכתי.
16/04/2018 | 13:08
15
36
ביום שתהה מכונית אוטונומית 100%. ביום שישי תתוכנת כתובת בית הכנסת הקרוב.
האם בעל הרכב יוכל ביום שבת, לצאת  מביתו למכוניתו אשר תתופעל בצורה אוטונומית מלאה, הדלת תיפתח, הנ"ל יתיישב והמכונית תסיע אותו לבית הכנסת הקרוב. וגם תחזירו בשעה שיקבע. ?

לצפיה ב-'מעשית'
מעשית
16/04/2018 | 14:21
14
20
מכונית כזו תהיה מלאה בחיישנים, שיוודאו נוכחות נוסעים, מספר נוסעים, משקל, חגירת חגורות בטיחות, סגירת דלתות (וכנראה גם ניתוח פקודות קוליות ועוד).
 אז יש כאן הפעלה אקטיבית של מכשור חשמלי בשבת שאסורה על פי פוסקי ההלכה (וזה עוד בלי לדון בהיבט הכללי של מה יהיו ההשלכות של זה על צורת השבת).

לצפיה ב-'זה משנה אם היא מלאה בחיישנים ?'
זה משנה אם היא מלאה בחיישנים ?
16/04/2018 | 18:18
13
17
גם במעלית של שבת יש חיישנים .
לצפיה ב-'יש הבדלים משמעותיים'
יש הבדלים משמעותיים
16/04/2018 | 19:56
12
29
במעלית שבת, יש אמנם חיישן משקל, אבל אתה לא עושה פעולה מלבד להיכנס פנימה, וגם התוצאה של חישת המשקל אינה מורגשת. במעלית שבת יש גם חיישן בדלת, אבל כל עוד אינך חוסם את החיישן הזה בזמן המיועד לסגירת הדלת, כלום לא קורה.
במכונית אוטומטית לעומת זאת, יש פעולות ישירות, כמו חגירה וסגירת דלת, ויש תוצאה מורגשת: התחלת נסיעה, כיבוי נורות חיווי ועוד.
לצפיה ב-'או קי, אני אשלים את אנלוגיית המכונית בדיוק לזו של המעלית.'
או קי, אני אשלים את אנלוגיית המכונית בדיוק לזו של המעלית.
16/04/2018 | 20:16
11
20
שים בבקשה לב :
המכונית מתוכנתת כך :
ביום שבת בשעה 08:00 דלת המכונית נפתחת. עד לשעה 08:05.
במקביל מנוע המכונית מונע.
בשעה 08:05 הדלת נסגרת חגורות בטיחות נמתכחות, והמכונית האוטונומית יוצאת לדרך לבית הכנסת.
מחנה את הרכב. הדלת נפתחת למשך 5:00 דקות. לאחר מכן הדלת נסגרת והמכונית יוצאת שוב לדרכה חזרה לנקודת היציאה.
שים לב שהמכונית אינה בודקת כלל אם יש נוסע או אין נוסע. כל הפעולות שציינתי מתבצעות באופן אוטומטי בין אם יש נוסע או בין אם אין.
האם זה תואם להלכה ?
לצפיה ב-'לצורך'
לצורך
16/04/2018 | 23:51
10
23
(לצורך הדיון התיאורטי, נניח בצד את העובדה שכנראה העולם לא הולך לכיוון הזה [אלא לכיוונים של מערכות רגישות שמגיבות מיד והיטב לפעולות של האנשים ולמצבם] ונניח בצד את הבעיות הבטיחותיות שיש במערכת אוטומטית שמתחילה לנסוע בלי להתחשב במצב הנוסעים.)

נראה לכאורה שאין בכך איסור מלאכה וגם לא דין "מוליד".
ומכיוון שאין כאן איסור מלאכה, כשנגיע למציאות הזו, יהיה מוטל על חכמי התורה שבאותו הדור לבחון את המציאות ולראות אם יש בהיתר נסיעה פגיעה בשבת ובייחודה לעומת ימי החול.
כדברי הרמב"ם בפרק עשרים וארבע מהלכות שבת: "יש דברים שהן אסורין בשבת, אף על פי שאינם דומין למלאכה ואינם מביאין לידי מלאכה, ומפני מה נאסרו?
משום שנאמר: 'אם תשיב משבת רגלך עשות חפציך ביום קדשי ונאמר וכבדתו מעשות דרכיך ממצוא חפצך ודבר דבר'...הזהירו נביאים וצוו שלא יהיה הילוכך בשבת כהילוכך בחול, ולא שיחת השבת כשיחת החול שנאמר: ודבר דבר, קל וחומר שלא יהיה טלטול בשבת כטלטול בחול, כדי שלא יהיה כיום חול בעיניו ויבוא להגביה ולתקן כלים מפינה לפינה או מבית לבית, או להצניע אבנים וכיוצא בהן. שהרי הוא בטל, ויושב בביתו ויבקש דבר שיתעסק בו, ונמצא שלא שבת ובטל הטעם, שנאמר בתורה: למען ינוח".
ועל פי ניתוח המציאות שייעשה על ידי חכמי ישראל שבאותו הדור כך יפסקו. אם יראו ששימוש באוטומציה עושה את השבת כחול - הרי שהדבר אסור, ואם יגיעו למסקנה שלא תהיה בכך פגיעה בייחודיות של השבת ובמנוחתה - יתירו. וייתכן שיחלקו בין זקנים וחולים ובין בריאים וצעירים.

לצפיה ב-'האם ניתן להבין מדבריך שחכמי ישראל בתקופה'
האם ניתן להבין מדבריך שחכמי ישראל בתקופה
17/04/2018 | 17:14
9
16
שבה יהיו מכוניות אוטונומיות יצטרכו להתחשב במה שאמר הרמב"ם במאה ה 12 ? האם חכמי ישראל בעת הזאת אינם חכמים דיים , לפחות כמו הרמב"ם ? 
לצפיה ב-'העיקרון'
העיקרון
17/04/2018 | 18:56
8
17
העיקרון שציין כאן הרמב"ם (ואחרים לפניו) נכון ואמיתי ומבוסס היטב, במאה שלנו כמו במאה ה-12, ולכן אנשים חכמים דיים יתחשבו בעיקרון הזה.
לצפיה ב-'ראה, מצוות שבת הינה הדיבר "זכור/שמור את יום השבת לקודשו"'
ראה, מצוות שבת הינה הדיבר "זכור/שמור את יום השבת לקודשו"
17/04/2018 | 21:00
7
14
מצווה זו ניתנה למשה ע"י אלוהים.
אני רואה בדיבר הזה משהו בסיגנון התשובות שנתן האורקול מדלפי - כלומר, דיבר שכל אחד ואחת יכול לפרשו כרצונו.
הפירוש הראשוני שניתן לפסוק הזה הינו "פירוש סוציאלי" שמקובל גם עלי. כנראה שהיה גם מקובל על אלוהים.....ד"א גם בחוקי חמורבי יש התיחסות דומה .
אנשים עבדו בפרך בכדי לקיים את עצמם ונידרש יום אחד למנוחה בכדי שהגוף לא יתמוטט ומכאן ניתנה השבת למנוחה.(מנ שהיום כבר ממש לא נידרש....)
בכל מקרה בשני המקומות שקיימת היתיחסות לדיבר הזה (בספר שמות ודברים)  הכוונה היא סוציאלית - כלומר להימנע מעבודה פיזית קשה.
על סמך מה מבוסס לדעתך הדרישה של הרמבם "ללכת בשונה מיום חול, לדבר בשונה מיום חול ,  ביום השבת" ?
האם אלוהים נגלה אליו ?
ומה יקרה אם חכמי דור המכוניות האוטונומיות יגידו - מותרת הנסיעה ?
האם כולם יקבלו את הקביעה הזו ? האם בכלל ישנם חכמי דור שכל מי שמוגדר כדתי יקבל את קביעתם ?
מאחר ושנינו יודעים את התשובה, ומאחר ויש רק אלוהים אחד (בין עם גשמי ובין עם רוחני) שיש לו רק דיעה אחת , ומאחר ולא כולם יקבלו את פסיקתם של חכמי הדור , יתברר שלפחות חלק מאותם דתיים אינם מקיימים את מצוות אלוהים.
ד"א הלוגיקה הזו פועלת על כל אחד ואחד מחוקי/מצוות הדת.

לצפיה ב-'שאלת על מה מבוססים דברי הרמב"ם'
שאלת על מה מבוססים דברי הרמב"ם
17/04/2018 | 22:26
6
14
הרמב"ם התבסס על התלמוד שהתבסס על דברי הביא ישעיהו:
"אִם תָּשִׁיב מִשַּׁבָּת רַגְלֶךָ עֲשׂוֹת חֲפָצֶיךָ בְּיוֹם קָדְשִׁי וְקָרָאתָ לַשַּׁבָּת עֹנֶג לִקְדוֹשׁ ה' מְכֻבָּד וְכִבַּדְתּוֹ מֵעֲשׂוֹת דְּרָכֶיךָ מִמְּצוֹא חֶפְצְךָ וְדַבֵּר דָּבָר. אָז תִּתְעַנַּג עַל ה' וְהִרְכַּבְתִּיךָ עַל בָּמֳותֵי אָרֶץ וְהַאֲכַלְתִּיךָ נַחֲלַת יַעֲקֹב אָבִיךָ כִּי פִּי ה' דִּבֵּר" (הדגשתי את המילים שמלמדות ש'לא יהיה הילוכך בשבת כהילוכך בחול, ולא שיחת השבת כשיחת החול'). 

ולנבואתו זו של ישעיהו יש שורש בתורת משה עצמה.
עם יסודות השבת שבתורה נמנים:
  • הימנעות ממלאכה: לֹא תַעֲשֶׂה כָל מְלָאכָה
  • מנוחה לכל: לְמַעַן יָנוּחַ שׁוֹרְךָ וַחֲמֹרֶךָ וְיִנָּפֵשׁ בֶּן אֲמָתְךָ וְהַגֵּר
  • אות וברית בין ישראל לה': אוֹת הִוא בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם לְדֹרֹתֵיכֶם לָדַעַת כִּי אֲנִי ה' מְקַדִּשְׁכֶם;  לַעֲשׂוֹת אֶתהַשַּׁבָּת לְדֹרֹתָם בְּרִית עוֹלָם
  • מקודשת לה': קֹדֶשׁ לה'
  • זמן היאספות לתורה ולתפילה : מִקְרָא קֹדֶשׁ (מקרא בלשון התנ"ך פירושו עצרת, התכנסות).
  • זכר ליציאת מצרים (דברים ה טו)
  • אַל יֵצֵא אִישׁ מִמְּקֹמוֹ בַּיּוֹם הַשְּׁבִיעִי
אתה יכול ללמוד מכאן, שלא רק נימוקים סוציאליים עומדים ביסוד השבת אלא היותה קודש לה' וברית בין ישראל לה', שמוקדשת לקשר בין ישראל לקב"ה, שבה לא יוצאים החוצה ללקט, אלא היא זמן שונה, עם התנהגות שונה מבימי החול.

על חכמי הדור מוטלת המשימה, לבחון את המציאות ולראות האם פעולה מסוימת, גם אם אינה מלאכה, עוקרת את היסודות הנ"ל, ולכן אסורה, או שאינה עוקרת ומותרת. מוטל עליהם לעשות משמרת לתורה שלא ייעקרו המצוות ממקומן וזו חלק ממצוות שמירת משמרת התורה שנצטוונו עליה בתורה.
ואם יהיו צדדים לכאן ולכאן, זו תהיה מחלוקת לשם שמים ככל המחלוקות, המאירות את הצדדים השונים במציאות באור התורה.

לצפיה ב-'אתה מציין "ברית בין ישראל ואלוהים."'
אתה מציין "ברית בין ישראל ואלוהים."
18/04/2018 | 18:09
5
17
האם ניתן לעשות ברית עם משהו שאינו גשמי ?
ונניח שחכמי הדור יחליטו שמותר ליסוע ברכב אוטונומי, במה שונה פסיקתם מזו של ישעיהו ? מדוע ישעיהו יותר אמין מהם ?
האם לא נראה לך שעצם העובדה שיש מחלוקת בין חכמי הדור היא שאלוהים מדבר באופן שהאורקול מדלפי דיבר? 
בכל מקרה אני מודה לך על שיתוף הפעולה. בהחלט גם למדתי דבר אחד או שניים למען השכלתי הכללית.
יום עצמאות שמח ומוצלח לך.
לצפיה ב-'א. ניתן. אין צורך בהגשמה כדי לכרות ברית.'
א. ניתן. אין צורך בהגשמה כדי לכרות ברית.
18/04/2018 | 19:03
4
13
ב. לא הבנתי את השאלה על האמינות.
ג. "בעלי אסופות" אלו תלמידי חכמים שיושבין אסופות אסופות ועוסקין בתורה, הללו מטמאין והללו מטהרין, הללו אוסרין והללו מתירין, הללו פוסלין והללו מכשירין. שמא יאמר אדם היאך אני למד תורה מעתה? תלמוד לומר: כולם "נתנו מרועה אחד" אל אחד נתנן פרנס אחד אמרן מפי אדון כל המעשים ברוך הוא (תלמוד בבלי, חגיגה ג, ב).

יום עצמאות שמח גם לך
לצפיה ב-'א. לא ברור לי איך, אבל ניחא.'
א. לא ברור לי איך, אבל ניחא.
18/04/2018 | 20:11
3
35
ב. נדלג בשלב הזה.
ג. מחזק את טענתי שדברי אלוהים כדברי האורקול מדלפי. 
נתנו מרועה אחד - ואילו תלמידי חכמים על הדברים שניתנו , חלקם מטמאין וחלקם מטהרין, הללו אוסרים והללו מתירין וכך הלאה....
כלומר הרועה אינו נותן דברים ברורים ולכן המחלוקות.
היתכן שאולי הרועה אינו יודע ? או אולי שאין בכלל רועה ? 
לצפיה ב-'הרועה'
הרועה
18/04/2018 | 21:25
2
12
נתן דברים המאירים בכיוונים רבים ושונים.
והאריך בכך רבנו מהר"ל מפראג. ומפאת חשיבות הדברים אצטט כאן מקצת דבריו:
...כי אי אפשר שיהיה דעת החכמים על דרך אחד, ואי אפשר שלא יהיה חלוק ביניהם כפי מה שהם מחולקים בשכלם. כי כל דבר ודבר אי אפשר שלא יהא בחינה יותר מאחת לדבר אחד. שאף אם הדבר טמא, אי אפשר שלא יהיה לו צד בחינה אל טהרה של מה, וכן אם הדבר טהור, אי אפשר שלא יהיה לו בחינה מה של טומאה. ובני אדם מחולקים בשכל ואי אפשר שיהיו כל שכלי בני אדם על דרך אחד כמו שיתבאר, ולכך כל אחד ואחד מקבל בחינה אחת כפי חלק שכלו.... כי ה' יתברך כאשר נתן תורה לישראל נתן כל דבר ודבר בתורה כפי מה שהוא. ואמר שדין זה יש בו בחינה לזכות ויש בו בחינה לחובה, ודין של איסור והיתר יש בדין זה בחינה להיתר ויש כאן בחינה לאסור, וכן כשר ופסול יש בחינה אחת הפך האחרת. כמו שבעולם נמצא דבר מורכב מהפכים... וכן בתורה אין דבר אחד טמא לגמרי שלא יהיה בו צד טהרה, ויש בו צד טומאה גם כן. וכאשר אחד למד על דבר אחד טהור ונתן טעמו ושכלו לטהרה, הרי אמר בחינה אחת כפי מה שהוא, והאומר טמא ואמר טעמו זה אמר גם כן בחינה אחת: היינו דאמר שכולם הם מפי אדון המעשים, ולמה הוצרך לומר כאן מפי אדון כל המעשים ומה ענינו לכאן? אלא רוצה לומר כמו שה' יתברך אדון כל המעשים וממנו נמצא עולם המורכב שיש בו דברים מתחלפים ויש אחד הפך השני, וכך הוא דבר זה שכל דבר יש לו בחינות מתחלפות, שאין העולם פשוט שלא יהיה בו חילוף בחינות, אם כן המטמא והמטהר זה למד תורה כמו השני כי לכל אחד ואחד יש לו בחינה בפני עצמו, והש"י ברא את הכל והוא ברא הדבר שיש בו שתי בחינות. רק לענין הלכה למעשה אין ספק שהאחד יותר עיקר מן השני, כמעשה ה' אף כי הדבר הוא מורכב, מכל מקום אין זה כמו זה רק האחד יותר עיקר... ולפעמים הבחינות שוים לגמרי בצד עצמו ואז שניהם מן ה' יתברךי בשוה ואין מכריע. וזהו מחלוקת הלל ושמאי שיצא בת קול אלו ואלו דברי אלהים חיים, ר"ל ששניהם שוים בבחינות שזה כזה, וכיון שהבחינות שוה - שניהם דברי אלהים חיים. כי הש"י נתן התורה וציוה הכל לפי הבחינה, שאם הבחינה לטהרה ציוה עליו טהור, והפך זה גם כן אם הבחינה לטומאה ציוה עליו טמא, וכאשר הבחינות שוים על זה אמר אלו ואלו דברי אלהים חיים, כי המטהר דבריו דברי אלהים שהוא יתברך מטהר מצד בחינה של טהרה זאת, וכן המטמא גם כן דבריו דברי אלהים שהוא יתברך מטמא לפי בחינה של טומאה.. (מהר"ל, באר הגולה א. עיין שם באריכות).

וכך היא התורה, לא מנותקת מבני האדם ("לא בשמים היא") אלא ניתנה לבני האדם לעיבוד ולשמירה, לדרוש את התורה, ולתקן תקנות ולעשות משמרת למשמרתי. וחכמי ישראל, הלומדים תורה לשם שמים במסירות ומקדישים את  חייהם להגדיל תורה ולהאדירה, וחותרים אל האמת גם כשהיא לא נוחה, הם אלה המעמידים את התורה ומדייקים אותה לפי המצב והמציאות.
לצפיה ב-'ההסבר שהבאת מהמהר"ל מפראג זהה לחלוטין למה שעשה'
ההסבר שהבאת מהמהר"ל מפראג זהה לחלוטין למה שעשה
18/04/2018 | 22:27
1
14
האורקול מדלפי.
פיתיה, שהאלים דיברו מפיה בדלפי הינה בעלת האוב כפי שמופיעה בתנך.
קרא כאן :
לצפיה ב-'לא רואה דמיון.'
לא רואה דמיון.
18/04/2018 | 23:10
19
  1. לא רואה דמיון בין דברי מהר"ל לאורקל.
  2. פיתיה אינה בעלת האוב. פיתיה דיברה בשם אפולון, מאלילי יוון, ואילו בעלת האוב דיברה בשם המתים.
לצפיה ב-'בקשת ייעוץ לאדם לועג,מזלזל בי'
בקשת ייעוץ לאדם לועג,מזלזל בי
16/04/2018 | 18:02
20
36
במקום עבודתי ישנו בחור בכל פעם שפנינו נפגשים יש מצידו לעג וזילזול כלפי ומשפיל אותי במילים זולות  אני בחור דתי מובהק והוא נמוך ביחס לדת. אני מאוד רגיש ונפגע בקלות מגיע הביתה עם הרגשה איומה ממה שעובר עלי , בחושבי על כך  מרגיש שהדם שלי קופץ במהירות לראש ואין לי מושג איך  להתמודד עם מצב זה !
יש מישהוא שמבין ויכול לתרגם לי איך להתמודד איתו?
תיזכו למצוות
לצפיה ב-'אני יכולה להבין אותך'
אני יכולה להבין אותך
17/04/2018 | 08:38
1
24
במידה וכלב עזוב היה נובח אחריך, היית נפגע ונעלב?
תנסה לחשוב איך אתה מתעלה ועובד על המידות שלך, ככה שזה לא יציק לך...
לצפיה ב-'המשוואה ביחס לכלב אינה נכונה'
המשוואה ביחס לכלב אינה נכונה
17/04/2018 | 15:52
22
בנגע למידות אין בהכרך לנקוט אצבע מאשימה לכך
זה יכול לקרות לכל בעל מידות !
יכול להיות גם מקנאה שרכש לי עקב אמצעי הגשמיים...
לצפיה ב-'תענה לו. '
תענה לו.
17/04/2018 | 13:56
1
22
תגיד לו שאלוהים יעניש אותו. 
לצפיה ב-'סתם , אני מדבר שטויות'
סתם , אני מדבר שטויות
17/04/2018 | 15:37
4
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
17/04/2018 | 16:06
2
26
זה בשביל תיקון המידות ,
זה נסיונות, הבורא עושה איתך חסד,
הוא רוצה לעזור לך לשבר את האגו,
כדי שתתקרב אליו יותר,
ולמרק לך עוונות ככה בעולם הזה , על ידי הבזיונות,
כדי שבעולם הבא יהיה לך רק טוב,
מה שצריך לעשות זה: תֹּ֥לֶה אֶ֗֝רֶץ עַל־בְּלִי־מָֽה,
כלומר: הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים, עושים מאהבה ושמחים בייסורים,
כלומר,
כשמישהו מבזה אותך ואתה סותם, על זה העולם עומד עדיין,
וזה עת רצון גדולה להתפלל על משהו/מישהו

בכל מקרה , כל העניין פה זה תיקון ועבודת מידות,
אז זה גם מדוייק ששניכם דווקא עושים בירור בעניין הזה , בעבודה,
לא סתם שתיכם שם, לך תדע מה היה בין שניכם בגלגולים קודמים,
בכל מקרה למרות שהכל זה שיא הדיוק והשלמות כל רגע ורגע בחיים,
הכל גם לטובה, וצריך לראות את זה ככה , זה הכל תלוי איך מסתכלים על הסיטואציה, כל העניין בבזיונות זה כדי לעזור לך להסיר את הקליפות ולשבר את האגו, כמו שמשה אמר: וְנַחְנוּ מָה,
וצריך אדם להגיע לענוה ולהיות ריק מעצמו, כי אם אדם נעלב זה רק כי הוא מחזיק מעצמו משהו, ולכן צריך להשתחרר מזה, להתרוקן מעצמנו, וככה יהיה:
וְעָשׂוּ לִי מִקְדָּשׁ וְשָׁכַנְתִּי בְּתוֹכָם,
אלא תסתכל על זה כהזדמנות , ביחד עם אותו בחור,
לנסות לקיים ואהבת לרעך כמוך  , ותנסה להבין גם את המקום שלו,
שהוא עכשיו בהסתרים והס"א והלבושים והקליפות שסובבות אותו יונקות ממנו שפע וגורמות לו להישאר בטומאה , זה לא בהכרח אשמתו שאין לו מודעות לזה,
גם הוא צריך לעבוד על המידות ולתקן,
בכל מקרה הניסיון שלך זה תוך כדי שהוא מעליב אותך, אז לא להיעלב , אלא להתחזק מזה ולהישאר בשמחה , ולא לכעוס בכלל למה הוא גם אנוס בלהגיב אליך ככה , הוא כנראה לא מודע למצב שלו בכלל, ומגלגלים חובה בחייב,
הרי בבוקר אומרים אלהי נשמה שנתת בי טהורה , כלומר אצל כולם ,
הנשמה טהורה  , אלא שהלבושים שעליה גורמים לה לחטוא,
כמו שאמרה ברוריה:  כי כתוב "יתמו חטאים" ולא חוטאים, ו"רשעים עוד אינם" מכיוון שחזרו בתשובה,
אז תתחזק באהבת ישראל למרות הקושי , אל תנסה להחזיר אותו בתשובה בדרך העונשים , אלא, התורה , דְּרָכֶ֥יהָ דַרְכֵי־נֹ֑עַם וְֽכׇל־נְתִ֖יבוֹתֶ֣יהָ שָׁלֽוֹם, אז תראה לו את הצד הזה של התורה, לאט לאט,
וכל פעם שאתה נפגע, זה בגלל גאווה כלשהי במשהו , אז צריך להשתחרר מכל גאווה ואגו על ידי בירורים וחשבון נפש והתבודדויות ,לא להתרגש מזה, ומאוד חשוב
לא להקפיד עליו ,תראה לו שאתה יותר בוגר ממנו ,
כי מי שמקפיד על אחרים מקפידים עליו,
אלא להבין , שהוא שיקוף של הפנימיות שלך , ובא לעזור לך לברר מעצמך משהו בתודעה ,ניצוצות , כדי שזה יעזור לך להתקדש יותר , על ידי שמשתחררת אחיזת הקליפות והאור נכנס,
ממליץ על לקרוא איגרת הרמב"ן פעם ביום למשך חודש,
זה התיקון של הדור האיגרת הזאת,
בכל מקרה אין עוד מלבדו, כלומר, זה רק אתה והבורא,
שהבורא עוזר לך בתיקון המידות וההתפתחות והתקדשות,
הכל לטובה בסופו של דבר,

יכול להיות שהוא מזלזל בך , כי אתה מזלזל בו?
כל עוד אתה לא בנעליים שלו, תנסה לא לשפוט גם,
כי גם אם הוא הכי רשע, יש קונה עולמו בשעה אחת,
למשל, אלעזר הניח ראשו בין ברכיו וגעה בבכיה עד שיצתה נשמתו.
יצתה בת קול ואמרה: רבי אלעזר בן דורדיא מזומן לחיי העולם הבא,
ווי , מה זה רבי, לפני יום היה הפושע הכי טמא שיש, 50 שערי טומאה,
ופתאום בסוף היום, רבי? יש קונה עולמו בשעה אחת,  אז ככה שתדע, לא באנו לפה לשפוט אף אחד, וגם לא הוא צריך לשפוט אותך, כי כל אחד ואחד פה הפוטנציאל שלו הוא אין סופי ממש,
ואנחנו לא רואים את הנולד ולא את התמונה הגדולה , אז דע שהכל לטובה , בהצלחה :)

לצפיה ב-'מקובלים דברייך עלי'
מקובלים דברייך עלי
18/04/2018 | 07:32
1
15
כתבתי זאת קודם שהתייעצתי עם רב גדול בירושלים ונאמר לי על ידו שבמידה והעניין מייסר אותי אז אפנה למנהל המקום ואדווח לו על כך ! אמרתי לרב שאין בכך ע"מ לנקות אותי וכדאי לוותר?  ושוב הדגיש שבמידה ואני מתייסר עלי לדווח .
מאידך יש לי כאן דעה מכובדת שלך שהיא גם חשובה ומעניינת ולכן חשבתי שעדיף אולי לוותר ולספוג זאת ולקבל תוצאות רוחניות טובות יותר ממצבי כעת !
יישר כוחך
לצפיה ב-'אם תדווח על כך'
אם תדווח על כך
18/04/2018 | 11:07
16
אתה לא יכול לדעת מה יהיה התוצאות.. יתכן שההצקות שלו יתגברו מאוד מתי שהוא ישמע שהלכת להלשין עליו
לצפיה ב-'אולי תנסה ככה'
אולי תנסה ככה
18/04/2018 | 11:04
11
19
לראות את הצדדים היפים שבו בתור אדם, ולהבין את זה שזה הטבע שלו,
ובעיקר להבין שהוא לא נגדך, הוא הולך בעקבות הדחפים שלו,
ואז תן חיוך
והבט לאירוע בשעשוע,
תיהיה כאילו מהצד ותהנה מההברקה שלו.

כדי להמשיך ולהשתחרר, אתה יכול לתת נשימות ארוכות אחרי זה, ולהודות לבורא עולם מעומק הלב שזכית לספוג בזיונות שמטהר אותך ומביא לך מזל טוב, בכלל הודיה לבורא עולם מביא לנו השגחה פרטית מיוחדת, וזו הדרך לכל הישועות.

אם אתה יודע לענות ולצחוק איתו אז מעולה, ואם לא אז המשך הלאה בחיוך ובביטחון עצמי,
אנשים פוגעים יותר בחסרי ביטחון, אז תוכל גם לחזק את הביטחון העצמי שלך, נו טוב, זו כבר משימה
לצפיה ב-'כבודו צודק'
כבודו צודק
18/04/2018 | 15:43
9
19
אני באמת רואה השגחה מיוחדת לאחר השפלות. כנראה שהתרגלתי להם מידי..והיתי זקוק לחיזוק נוסף ע"מ להבהיר לי עמדה זו !
שמעתי פעם : אילו יהודי היה יודע כמה ישועות יש מהשפלות היה מחפש בשווקים  
וככל שהוא נמצא במקום נמוך יש לו יותר שפע !
אקח בחשבון
תיזכה למצוות 
ו
לצפיה ב-'אהבתי !!!'
אהבתי !!!
20/04/2018 | 07:13
8
20
ציטוט: "ככל שהוא נמצא במקום נמוך יש לו יותר שפע !"
מעניין שה"רבנים" שלכם לא חושבים ככה. הם רק משדרים את זה לכם, על מנת שתיתנו להם את המעט שיש לכם. הרי ככל שהרבנים גדולים יותר, הם גוזלים יותר. יותר שוחד (יונה מצגד), יותר שחיתות (אריה דרעי), יותר ניצול מיני (אליעזר ברלנד, ויש עוד הרבה. כמה רבנים נתפסו שהם נותנים תעודת הכשר למקומות לא כשרים תמורת שוחד? כמה רבנים נשפטו לאחר שניצלו מינית נשים קשות יום שנזקקו לעזרה? 
בושה וחרפה לעומדים בראש הפירמידה שלכם. איך אומרים? הדג מסריח מהראש. 
לצפיה ב-'רשמו כבר חכמים: '
רשמו כבר חכמים:
24/04/2018 | 01:32
6
22
"אל תבקש גדולה לעצמך ואל תחמוד כבוד. יותר מלמודך עשה. ואל תתאווה לשולחנם של מלכים, ששולחנך גדול משולחנם,וכתרך גדול מכתרם"

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה - הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת וגרם רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

"כל הגדול מחבירו יצרו גדול הימנו"
ובהקשר לזה:
"יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום ומבקש להמיתו שנאמר
(תהלים לז, לב) צופה רשע לצדיק ומבקש להמיתו ואלמלא הקב"ה שעוזר לו אינו יכול לו"
ועליו נאמר , "בא להורגך השכם להורגו" (כלומר לא מדובר על בני אדם , אלא על הייצר הרע שכל יום מבקש להמיתך, במקום זה רוב האנשים מביאים לייצר מזון שייתגבר עלינו יותר וישים לנו רגלים)

ואיך הורגים את הייצר הבא להורגך?
על ידי התקדשות , כי "אין אני והוא יכולים לדור במדור אחד"
איפה שיש קדושה אין טומאה , היא בורחת,
אז על ידי תפילות , תלמוד תורה , מצוות , גמילות חסדים , ועבודת מידות ... הורגים את הייצר והאגו , ומשילים את הקליפות ואחיזת החיצונים
לצפיה ב-'אני מת על התגובות שלך. '
אני מת על התגובות שלך.
24/04/2018 | 22:56
5
15
אתה כותב שטויות שלא קשורות בכלל למה שנכתב לפני כן. הרי רוב מנהיגי בדתיים הם שרלטנים, רודפי שררה, רודפי בצע, והורסים כל חלקה טובה שיש בה תקשורת בין דתיים לחילונים. כל מקום עם קשר טוב כזה, באים הרבנים שלכם ומנסים לנתק את הקשר בגלל ה"חשש" שהחילונים ימשכו את הדתיים לצד השפוי. אבל, האמת היא אחרת. הם (הרבנים) רוצים לשלוט בצאן מרעיתם (המילה צאן מתאימה כאן מאד), רק בשביל לגזול מהם עוד ועוד על "הצלת נשמתם". 
רוב המלחמות ורוב ההרוגים והנספים בהן היו על רקע של דת ואמונה. ואתם עוד אומרים "אלוהים רחום וחנון". נו, באמת. עם אלוהים כזה, מי צריך אויבים? 
לצפיה ב-'בעיקרון פוליטיקה פחות מעניינת אותי'
בעיקרון פוליטיקה פחות מעניינת אותי
24/04/2018 | 23:12
4
12
מבחינתי פוליטיקה זה מקור כל הרוע, ויש שם כמות רחבה של אנשים שעוסקים במניפולציות וחיפוש כבוד, בשבילי זה נטו בזבוז זמן להסתכל על זה , כשבאותו זמן יכול ללמוד תורה,
אבל מפה ועד להכליל שכולם כאלה, ובמיוחד רבנים שיש בהם תורה,
רשום: וֶהֱוֵי זָהִיר בְּגַחַלְתָּן שֶׁלֹּא תִכָּוֶה, שֶׁנְּשִׁיכָתָן נְשִׁיכַת שׁוּעָל, וַעֲקִיצָתָן עֲקִיצַת עַקְרָב, וּלְחִישָׁתָן לְחִישַׁת שָׂרָף,
גם אם הם לא מקפידים, התורה והאותיות של התורה שהם מולבשים בה , יכולה להגן עליהם , גם אם אתה צודק, אין טעם ללשון הרע , צריך לחפש את הטוב שבכל אחד ולהאיר ולהגביר את הטוב הזה

כמובן לא מצדיק את מי שבאמת לובש לבוש דתי, ומתנהג באופן אחר לגמרי ממה שרשום בתורה,
וגם לא כאלה שעושים הפגנות סתם, וחוסמים כבישים ועושים עוגמת נפש לאחרים, כשבאותו זמן יכלו ללמוד תורה

רוב המלחמות לא על רקע דת ואמונה בשורשם, אלא מתוך האגו , וכל מה שהתורה אומרת זה דווקא איך לבטל את האגו הזה שלא יהיו מלחמות, פשוט אנחנו לא מקשיבים למה שהיא באמת אומרת , זה שאנשים עושים כל מיני דברים אגואיסטים שפוגעים באחרים בשם התורה או בשם הבורא , זה לא אומר שהבורא כזה, אלא רק שאותם אנשים פירשו לא נכון את התורה ואת מי שהם נלחמים בו,כי אין להם דעת, החוסר דעת , והכניעה לאגו, זה הגורם לזה,שאנשים נהיים מרכבה לס"א ,
הרי רשום שחור על גבי לבן, ואהבת לרעך כמוך, רשום אל תרצח , גם לנו וגם לבני נח,
אז איפה פה יש מקום למלחמה, פירוד זה קודים של הס"א , הבורא בכלל, פועל בקודים של אחדות גמורה של כל המציאות והזמנים,
אלא שפשוט אנשים בא להם מלחמה, והם תולים את זה על התורה שיהיה תירוץ,
אבל הם לא עובדים בזה את הבורא אלא עובדים אלוהים אחרים ומאשימים את הבורא בהרוגים,
אבל אם היו מעיינים בה , היו רואים שאין טעם במלחמות כלל

לצפיה ב-'אתה כמו גמל. '
אתה כמו גמל.
25/04/2018 | 11:25
3
11
גמל לא רואה את הדבשת של עצמו. תבדוק בהיסטוריה ותראה על מה היו רוב המלחמות. גם התנ"ך מלא במלחמות. ועל מה? על "קידוש השם". זו לא דת? על מה היטלר השמיד 6 מיליון יהודים? אגו? לא, אלא בגלל שהם יהודים. 
לצפיה ב-'כן בסופו של דבר זה נובע מאגו'
כן בסופו של דבר זה נובע מאגו
25/04/2018 | 18:11
2
13
היטלר השמיד יהודים , גם בגלל האגו, היה לו רגשי נחיתות, אז כדי לחפות על זה השתמש בתורת הגזע להרים לגרמנים את האגו לעומת היהודים ,
בסוף כל המלחמות , למרות הסיבות החיצוניות שאתה חושב עליהם, הכל מתכנס לאגו וחוסר דעת ,בעיקר שילוב שלהם

אדם בלי אגו שפועל מתוך דעת ומתגבר על הס"א והוא כולו אהבת חינם ללא תנאי של כלל הבריות והמציאות , אין סיכוי שייבחר במלחמה והרג של אנשים ,
בשבילו זה יהיה כאילו הוא נלחם והורג את עצמו , ומבין שאין בזה היגיון
לצפיה ב-'נכון. אתה צודק. '
נכון. אתה צודק.
26/04/2018 | 11:47
1
15
אתה לא צודק, אבל אתה נעול על הדת ועל אלוהים כמו כספת, ואין לי סבלנות לדתיים. 
לצפיה ב-'אם אין לך סבלנות לדתיים, מה אתה עושה בפורום דתיים?'
אם אין לך סבלנות לדתיים, מה אתה עושה בפורום דתיים?
27/04/2018 | 13:36
17
לי למשל אין סבלנות ללימודי משפטים, לכן אני לא קורא ולא מגיב בפורום 'חוק ומשפט'.
לצפיה ב-'התורה יכולה לכוון'
התורה יכולה לכוון
09/05/2018 | 15:12
4
ואז יש בחירה לכל אדם, אם להיות צדיק כמשה רבינו, או להיות רשע כירבעם בן נבט.
מי שהולך לפי הדרכת התורה ובוחר בטוב אז הוא עולה ומתעלה, אתה יכול לראות אצל דתיים יותר אהבת חסד ואנשים טובים של פעם, אשריך שאתה מוסרי ואיכפת לך
לצפיה ב-'זה לא הטבע שלו! אנשים הופכים לכאלו בחיהם והם יכולים להשתנות!'
זה לא הטבע שלו! אנשים הופכים לכאלו בחיהם והם יכולים להשתנות!
01/05/2018 | 19:28
4
לצפיה ב-'כנראה הוא רואה בך קורבן קל'
כנראה הוא רואה בך קורבן קל
25/04/2018 | 17:37
12
במקום לספוג להיעלב ענה לו באותה מטבע ואמור לו שאם הוא מצפה לכבוד ממך עליו לכבד אותך. לא חייבים להסכים על שום דבר אבל חייבים לכבד זה את זה.
לצפיה ב-'איפה זה כתוב? "כשכוחות רוסים יהיו בגבול ישראל'
איפה זה כתוב? "כשכוחות רוסים יהיו בגבול ישראל
17/04/2018 | 09:15
4
33
זה אומר שהמשיח ממש קרוב."
לצפיה ב-'זה כתוב בהודעה שלך (משפט מקורי שלך)'
זה כתוב בהודעה שלך (משפט מקורי שלך)
17/04/2018 | 13:11
2
7
לצפיה ב-'כאן תגובה 5'
כאן תגובה 5
17/04/2018 | 13:42
1
30
לצפיה ב-'אז משפט מקורי של מגיב 5 (ואולי קדמו לו טוקבקיסטים אחרים)'
אז משפט מקורי של מגיב 5 (ואולי קדמו לו טוקבקיסטים אחרים)
17/04/2018 | 15:42
7
לצפיה ב-'בטוקבקים של מטומטמים'
בטוקבקים של מטומטמים
25/04/2018 | 17:38
3
לצפיה ב-'מה דעתכם על מעשה הנס הזה של כבוד אליעזר ברלנד?'
מה דעתכם על מעשה הנס הזה של כבוד אליעזר ברלנד?
09/04/2018 | 22:23
5
39
האם זה אמיתי? וכיצד? התגובות עבור הסרטון מושבתות ולא מאפשרות דיון אגב.
לצפיה ב-'אמר'
אמר
09/04/2018 | 23:03
1
37
אמר ליה: זונין רבה לרבי עקיבא:
לבי ולבך ידעי בעבודת אלילים דליה בה מששא, והא קא חזינן דאזלי, ביה תבירי ואתו כי מצמדי (= לבי ולבך יודעין שעבודה זרה אין בה ממש, והרי אנחנו רואים שאנשים נכנסים אליה שבורים, חולים, ויצאים שלמים)?
א"ל: אמשול לך משל למה הדבר דומה?
לאדם נאמן שהיה בעולם וכל בני עירו היו מפקידין אצלו שלא בעדים, ובא אדם אחד והפקיד אצלו בעדים. פעם אחת שכח והפקיד אצלו שלא בעדים.
אמרה לו אשתו: בוא ונכפרנו
אמר לה: וכי מפני שוטה זה שעשה כן, נאבד את אמונתנו?
אף כך יסורין, בשעה שמשגרין אותן על בני אדם משביעין אותן שלא ילכו אלא ביום פלוני על ידי פלוני ועל ידי סם פלוני, כיון שהגיע זמנו לצאת הולך לבית פסלו.
אומרים יסורין: דין הוא שלא נצא.
חוזרין ואומרים: וכי מפני שוטה זה שעשה שלא כהוגן, אנו נתיר את שבועתנו?

וד"ל

לצפיה ב-''
09/04/2018 | 23:21
5
לצפיה ב-'ראיתי איש מספר סיפור, הוא לא הוכיח שהסיפור התרחש'
ראיתי איש מספר סיפור, הוא לא הוכיח שהסיפור התרחש
10/04/2018 | 04:17
1
22
אם אתה רוצה גם אתה יכול לעשות כל יום נס.

הוראות (לפעם אחת):
פתח קופסת נס (קפה)
מלא כפית באבקת נס
רוקן את תוכן הכפית לכוס
הרתח מים
הוסף סוכר לפי הטעם
אחרי שהמים רתחו שפוך מים לתוך הכוס והשאר מקום לחלב על פי טעמך
הוסף חלב
שתה. 
לצפיה ב-'הנס שלי כולל בד"כ גם תשלום סכום קטן לאדם נזקק קודם...'
הנס שלי כולל בד"כ גם תשלום סכום קטן לאדם נזקק קודם...
10/04/2018 | 11:20
5
לצפיה ב-'מה דעתי? '
מה דעתי?
12/04/2018 | 20:42
26
שהוא פושע מין, מקומו בכלא לשנים רבות קדימה, ולאחר מכן סקילה. אני מתנדב לזרוק את האבן הראשונה. 
לצפיה ב-'מה אתם חושבים על הסרטים האלה לעומת מה שבתורה?'
מה אתם חושבים על הסרטים האלה לעומת מה שבתורה?
09/04/2018 | 21:51
4
36
מבחינה פילוסופית וכל מה שמעבר לזה הכוונה:

המטריקס matrix

tron טרון

watchmen השומרים

הרוח שבמעטפת ghost in the shell

הלבוי hellboy 2

התחלה inception

dr strange ד"ר סטריינג'

לצפיה ב-'שחכתי גם את זה'
שחכתי גם את זה
09/04/2018 | 21:54
17
מתוך ghost in the shell
לצפיה ב-'מה אתה חושב על סדרות אנימה כמו Devil Man?'
מה אתה חושב על סדרות אנימה כמו Devil Man?
09/04/2018 | 22:22
7
לצפיה ב-'שלא ממליץ לאדם דתי לצפות ב"השומרים".'
שלא ממליץ לאדם דתי לצפות ב"השומרים".
10/04/2018 | 06:55
1
24
לא זכור לי עימות רציני בין מה שבסרטים הללו (לפחות אלו מתוכם שיצא לי לצפות בהם) עם משהו מהתורה.
הדגש כמובן הוא על המילה "רציני" כי ברור לך שמדובר במדע בדיוני, כן?
לצפיה ב-'התכוונתי שלמשל ב'
התכוונתי שלמשל ב
11/04/2018 | 23:20
40
בשומרים למשל , ד"ר מנהטן , שמנברא , ניהיה סוג של בורא בעצמו ,
ומובדל לגמרי מכוחות הטבע והזמן-מרחב, דיברתי על התודעה שבה הוא חווה את המציאות,שככה צריכה להיות המודעות אצלנו החוייה  , כל העניין הזה של שויתי יהוה לנגדי תמיד

או למשל במטריקס:
של העניין שמה של העולם והמציאות בתוך סימולציה במורכבת מאותיות גם בסרט טרון tron רואים את העניין הזה של עולם בתוך עולם מציאות ההסתרים ואיך נברא עולם מאותיות, ושיש במטריקס בורא/ארכיטקט שצופה בכל המציאות, ושהם התחילו אחרי השמיטה ה6  נכשלו שש פעמים ועכשיו אנחנו בנסיון ה7 לתקן, וניאו שהוא בתפקיד המשיח שמה  , ואיך שהסוכנים/ס"א מתלבשים פתאום בתוך האנשים,או באים לנו נסיונות כמו האישה באדום,
זה ברור שהם לקחו את זה מהתורה/קבלה , והשראה מהסרט הרוח שבמעטפת  ghost in the shell  שגם הוא מדבר על כמה הרוח מובדלת ממציאות הגוף וכל ענייני הגלגולים הקודמים של הרוח ואיך זה מתבטא במציאות של אותה הויה עכשיו
ואיך אותה תודעה של הרוח מקודדת על ידי אותיות(לשון הקודש) ואיך עשו Ghost hacking

ולגבי הלבוי , על כל ענייני הפולקלור המיתולוגיה, והאפלה שממנה הגיע האנושות בהתחלה(דור המבול והפלגה ... ומה שאחרי זה) , שהיו יצורים כמו בנות ים וקונטאורים כי בדורות האלו אנשים היו משמשים גם עם חיות , וכמה זה מושרש בתת מודע שלנו , וכל ההפרדה וההסתרים שיש לנו ממציאות הקליפות והחיצונים, שבסרט הזה הם מוצגים כמפלצות וטרולים , שאפשר לראות את המקטרגים רק במשקפת מיוחדת,(אני חושב שהקדושים של פעם יכלו גם לראות אותם במציאות) בגמרא מסופר איך לעשות את זה בעזרת חתול..., ואיך אותם קליפות משפיעות לנו על התת מודע ועל החיים, ומקשות עלינו להתפתח,
ובכלל היה שם סצנה על מלאך המוות

ו inception ,ודר סטריינג',
איך הם מושפעים מעולם החלום והתת מודע ,
לקחו את זה מZhuangzi ,
ששאל את השאלה:
Have you ever had a dream, Neo, that you were so sure was real? What if you were unable to wake from that dream? How would you know the difference between the dream world and the real world?
ודר סטריינג' והמטריקס מדברים על כל חכמת המזרח הרחוק והזן, שבסופו של דבר הגיע מאברהם אבינו שהביא את מתנות בני הפלגשים לארץ קדם,
כל ענייני המדיטציות והכוונות רוחניות ואיך זה משפיע על המציאות החיצונית,
דברים כמו קפיצת הדרך,והשתחררות מהמגבלות הפיזיות לתודעה לא מוגבלת ואין סופית ביכולת שלה, כמו העיקום כפית של ניאו , או שקפץ בין הבניינים,
כמו שמורפיוס אמר לו: you think that's air you're breathing?
ושאר המגבלות של המהירות, או ד"ר סטריינג' שבעזרת השתחררות ממגבלות התודעה ריפה את עצמו  , אנשים לא נותנים מספיק קרדיט לכח המדמה שבהם הדמיון שפועל את הכוונות שבתפילות , לא מבינים כמה הדברים האלה משפיעים על המציאות, וגם זה והמטריקס מדברים על הבחירה החופשית: i can only show you the door  , מדובר בשניהם גם על ענייני המיסטיקה ומה שנסתר מעינינו,
שניהם מדברים על חקר המציאות והתודעה והאלוקות כדי להגיע לאמת הגבוהה יותר , למה שהם קוראים לו נירונה , אנחנו קוראים לזה הארה , מוחין דגדלות והתקדשות מהחומר

גם תשים לב לסרט thor ,
תור בתפקיד ייצר הטוב,  לוקי בתפקיד הס"א , ייצורי הקרח כחיילות הס"א המקטרגים , אסגרד כאילו גן עדן , והעץ שלהם עשו כנגד הספירות , ואבני האין סוף שכל אחד מהם זה יסוד שממנו מושתתת המציאות , כמו אויר אש(גבריאל) ומים(מיכאל) ועפר(שהוא שילוב של השלוש הקודמים),
וגם הראגנארוק וענייני הגאולה,
תשימו לב מאז 2008-9 , שעשו את הסרט 2012 על הטעות בלוח שנה של המאיה , וגם הסרט The Day the Earth Stood Still ,
התחילו לצאת מלא סרטים על סוף העולם  , פתאום חדר לתודעה העניין הזה , ועכשיו כמעט כל סרט מדבר על משהו בהקשר הזה , או הקשר של אחרי מלחמת עולם 3 , לפני 2008 , רק אולי הסרט האלמנט החמישי(1997) טיפטף משהו לגבי זה בתודעה

לצפיה ב-'לתלות בכל בית מידרש וישיבה'
לתלות בכל בית מידרש וישיבה
04/04/2018 | 10:55
16
57
הרמב"ם, ב"משנה תורה", פרק ג', הלכה י': "וְכָל תּוֹרָה שְׁאֵין עִמָּהּ מְלָאכָה, סוֹפָהּ בְּטֵלָה; וְסוֹף אָדָם זֶה, שֶׁיְּהֶא מְלַסְטֵם אֶת בְּרִיּוֹת".
לצפיה ב-'הרמב"ם גם מדבר במקרה'
הרמב"ם גם מדבר במקרה
04/04/2018 | 12:22
1
38
שהאישה עובדת ?
או במקרה שמקבלים מילגה מהישיבה ?
אתה בא להתריס,
ולא לשאול
לצפיה ב-' לנצל את האשה '
לנצל את האשה
04/04/2018 | 12:32
35
זה לא מוסיף כבוד לתורה
לצפיה ב-'מלסטם את הבריות'
מלסטם את הבריות
04/04/2018 | 12:35
10
34
זה אחד שמקבל מילגה
לצפיה ב-'אני קיבלתי מלגה כשהייתי סטודנט לתואר שני ולא לסטמתי אף אחד.'
אני קיבלתי מלגה כשהייתי סטודנט לתואר שני ולא לסטמתי אף אחד.
04/04/2018 | 13:04
9
7
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
04/04/2018 | 18:27
8
27
המלגה היא כסף שקיבלת מבלי לתת תמורה עבורו, לקחת כסף שלא נתת תמורה בעבורו זה גם ללסטם, ההבדל בין לסטום כעין זה ללסטום רגיל הוא במקרה של מלגה נותנה הסכים להיגזל (להיגזל משום שלא קיבל תמורה לכספו) ובלסטום רגיל אין הסכמה ויש לקיחה בכוח או במרמה. לכן, זה לסטום חמור פחות אבל עדיין לסטום.
לצפיה ב-'לא נראה לי שהמילה ליסטים אומרת מה שאתה חושב שהיא אומרת.'
לא נראה לי שהמילה ליסטים אומרת מה שאתה חושב שהיא אומרת.
04/04/2018 | 21:46
7
26
חוץ מזה שסטודנטים לתארים מתקדמים נותנים בתמורה את פירות מחקרם ואת זכויות הקניין הרוחני שלהם.
הסיבה שזה מוגדר כמלגה ולא כמשכורת היא מטעמים פרוצדורליים - זכויות עובד, ותק ומיסים.

לצפיה ב-'מלסטם'
מלסטם
06/04/2018 | 15:15
6
24
לשון חז"ל שודד דרכים, אדם הגונב מן הזולת תוך שימוש באיומים או בכוח פיזי ואני מוסיף
או בכוח פוליטי כמו גנבי הכנסת
לצפיה ב-'בכך אתה טועה (או שאתה עצמך ליסטים)'
בכך אתה טועה (או שאתה עצמך ליסטים)
07/04/2018 | 21:16
5
26
כאזרחי המדינה מדינה כולנו מקבלים הרבה בזכות כוח פוליטי.
ואין אפילו אזרח אחד שלא נהנה מהתוצאות של חוקים שנקבעו בכוח פוליטי.
כוח פוליטי זו החלטה דמוקרטית ברוב קולות של נבחרי הציבור, ולכן אין לה דבר עם שוד ואלימות.
אני לא אומר שאין בעיתיות במלגה נצחית, אבל הבעיה אינה שוד.
לצפיה ב-'כאשר ציבור של אנשים טובים'
כאשר ציבור של אנשים טובים
08/04/2018 | 06:54
4
25
מונע בכוח של קמעות ופסיקות הלכה בעיתיות חלקם מאמינים וחלקם סתם מפוחדים בוחר לכנסת אנשים שלא מתאימים לתפקידם נוצרים גנבי הכנסת
שכולנו מכירים
לצפיה ב-'פטרונות מיותרת'
פטרונות מיותרת
08/04/2018 | 09:21
2
25
אנשים בוחרים על פי רצונם החופשי, הערכים שמאמינים בהם ועל פי האידאולוגיה שלהם.

לצפיה ב-'או '
או
08/04/2018 | 15:59
1
25
לפי מה שהרב אומר מחליט פוסק
יש מי שחושב בשבילי הרב שלי ))
לצפיה ב-' אפשר לטעון זאת כלפי כל ציבור בוחרים מכל סקטור'
אפשר לטעון זאת כלפי כל ציבור בוחרים מכל סקטור
08/04/2018 | 18:02
26
הם בוחרים לפי מה שנותני הטון קבעו... לפי מה שבאופנה... לפי מה שפוליטקל קורקט... לפי מה שמאפיין את קבוצת השיוך החברתי...לפי מה שמקובל במילייה...לפי מה שקבעה התקשורת ששטפה את מוחם...
עם טיעונים כאלה לא נגיע רחוק. טיעונים כאלה טענו הפילוספים היוונים שיצאו נגד רעיון הדמוקרטיה: אלה אספסוף, אין להם דעה עצמאית. רק הפילוספים צריכים לקבוע.
אבל מי שדוגל בדמוקרטיה, סבור שלאנשים בוגרים יש יכולת וזכות להחליט בעצמם מה נראה להם נכון ומה מתאים לערכיהם ולאמונתם.
לצפיה ב-'כאשר ציבור של אנשים טובים'
כאשר ציבור של אנשים טובים
08/04/2018 | 10:37
20
מונע בכוח דעות קדומות, שטחיות ופחד מהשונה נוצרת תפיסה מעוותת של המציאות
לצפיה ב-'ציטוט חלקי מאוד'
ציטוט חלקי מאוד
05/04/2018 | 01:22
25
אם אתה מצטט ממשנה תורה ראוי שתכתוב גם באיזה חלק.
המקור לציטוט החלקי שהבאת הוא משנה תורה, הלכות תלמוד תורה פרק ג הלכה י.
כדאי שתקרא את כל הפרק, אולי תלמד כמה הלכות.
לצפיה ב-'֍ כמו מי רחצה לליבי הדואב. ֍'
֍ כמו מי רחצה לליבי הדואב. ֍
09/04/2018 | 22:25
1
לצפיה ב-'יש יראי שמיים'
יש יראי שמיים
11/04/2018 | 00:50
14
שמפרשים את הרמב"ם אחרת ממך, זכור לי שברמב"ם עצמו מופיע 2 גישות למי שמתפרנס מהצדקה, יש אצלו גישה המצדיקה זאת, וגישה השוללת את זאת,
ומכל מקום - לא תמיד פוסקים כפי הרמב"ם

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

איריס לרר רשף - מטפלת זוגית
איריס לרר רשף–מטפלת זוגית
פורום אימון למציאת זוגיות
מתייעצים בפורום
אימון למציאת זוגיות - ויקי שלום
מפסיקים לחפש ומוצאים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה