לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1241312,413 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'בחרתי במקצוע הנכון? כך נראית השנה הראשונה שאחרי התואר'
בחרתי במקצוע הנכון? כך נראית השנה הראשונה שאחרי התואר
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 12:17
3
106
אחרי בית הספר, והצבא, והאוניברסיטה - מגיע הזמן להצטרף סוף סוף לעולם של הגדולים. דווקא בנקודת הזמן המבלבלת הזו, נשים צעירות מסתכלות ימינה ושמאלה, מחפשות עזרה, ולא מוצאות אף אחד.
כתבה מעניינת בדה-מרקר שמסייעת להתמודד עם חוסר הוודאות לאחר סיום הלימודים. לא לנשים בלבד:
לצפיה ב-'אני 10 שנים אחרי הצבא ועדיין מבולבלת'
אני 10 שנים אחרי הצבא ועדיין מבולבלת
04/04/2018 | 10:08
1
37
לצפיה ב-'יש לך שאלה ספציפית אלי נוגה?'
יש לך שאלה ספציפית אלי נוגה?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/04/2018 | 11:08
20
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
25/04/2018 | 11:44
14
נושא חשוב
לצפיה ב-'משכורת של מנהל פיתוח עסקי'
משכורת של מנהל פיתוח עסקי
27/03/2018 | 14:45
1
39
מה השכר המוצע למנהל פיתוח עסקי במשרד עו"ד? ניסיתי לחפש טבלאות באינטרנט אך לא הצלחתי למצוא. הבנתי שזה בתחום שמתפתח ליגל מרקטינג. 
מה השכר לבלי נסיון? ומה השכר לבעלי נסיון של שנתיים בשיווק?
אשמח לתובנות
לצפיה ב-'נסה לחפש תשובות בחברת קודקס'
נסה לחפש תשובות בחברת קודקס
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 16:33
26
הנה לינק עם המון פרטים על שכר במשרדי עו"ד, נסה לראות אם יש שם מידע:
אם לא תמצא, נסה למצוא שכר לפיתוח עסקי בתחומי שירותים אחרים, ומשם להשליך. לא ברור לי אם התפקיד מחייב רשיון עו"ד. אם כן, אז לטבלאות השכר לעו"ד יש לדעתי השלכה על הנתון שאתה מחפש. 
נסה גם למצוא קשר אישי לאחד המשרדים הגדולים ומשם לברר.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'התלבטות לגבי עבודה בשרותי ענן'
התלבטות לגבי עבודה בשרותי ענן
26/03/2018 | 20:04
3
43
שלום,

הציעו לי עבודה בתמיכה של שרותי ענן. אני מגיע לתחום הזה ללא יותר מדי ניסיון על אף שעשיתי בעבר קורס MCSE ויצא לי קצת לעבוד עם התחום הזה בעמדה של איש תמיכה בין החברה שהציעה לי את העבודה ללקוחות.

העבודה היא בשכר נמוך ממש, כמעט מינימום. אני כבר אוטוטו בן 40 לאחרונה איבדתי את העבודה שלי בתחום הCRM, ומאז לא מצליח למצוא עבודה בתחום טכנאות PC, רשתות ואינטרנט.

אני די חושש שהשכר הנמוך במיוחד יפגע במוטיבציה לאורך זמן אם לד די מהר. מה גם שאני חושש שהעבודה לא תהיה מספיק מעניינת... מה שהיה בCRM וגרם לי לכמה דברים.. חוסר מוטיבציה, וקושי להבין את התחום בגלל היעדר מוטיבציה.

לתחום הזה אני מחובר יותר, אבל עדיין השכר ממש מפריע לי. עוד יותר מכך מפריע לאשתי שחושבת שאני מסוגל ליותר.

חשבנו על הסבות מקצועיות לתחום של בדיקות תוכנה QA. אבל אין לי מושג גורף לגבי עניין ושכר.

אני גם לומד באו"פ במסלול דו חוגי של פסיכולוגיה וניהול. חשבתי לנסות להיות מדריך בכל מיני מוסדות שיתנו לי קצת ניסיון עמוק יותר בתחום הפסיכולוגי. המשכורות, לדעתי הגסה, אפילו נמוכות יותר מאלו שהציעו לי עכשיו.

לצפיה ב-'זה הזמן לתכנן את המשך הקריירה'
זה הזמן לתכנן את המשך הקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2018 | 08:18
2
35
שלום לך,

נשמע שלי שעד כה עסקת במגוון תחומים רחב. כמו כן נראה שלא בחרת לך קו אחד להתפתח בו ודי התפזרת. עצם העובדה שאתה כעת בגילך מועמד לתפקיד בכמעט שכר מינימום מעידה על כך.
זה הזמן לחשוב קדימה ולתכנן את המשך הקריירה.
ככל שתתבגר כך יועם זוהרך בשוק העבודה.
לכן, מומלץ לבחור בקו מקצועי אחד ברור שתוכל להתמיד בו, להתפתח ולהיות רלבנטי בשוק העבודה גם בגיל מבוגר יותר.
מה התחום הזה – אינני יכול לומר לך כי זה מאד אישי וגם אינני מכיר מספיק את התחומים שאתה עוסק בהם.
אני כן ממליץ שתבדוק עמוק פנימה מה מעניין ומלהיב אותך, ואיזה תחום טכנולוגי עתיד להתפתח בשנים הקרובות כך שיהיה בו ביקוש רב לעובדים בתחום.
במידת הצורך מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום ההכוונה התעסוקתית ובתחום הטכנולוגי.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/04/2018 | 10:41
1
10
השבתי להם שאינני מעוניין, אבל הם לא מוותרים... אם לא כתבתי, אני מכיר את החברה ומנהליה וחלק מעובדיה שנים ארוכות, חלק גם למעלה משני עשורים. 

זה תחום שניתן להתפתח בו, אני מניח בהתאם לרצון שלי. הבעיה שלי זה למצוא את המוטיבציה. 

החלום שלי זה בכלל לפתוח בית מחסה לילדים במרכז אסיה. משהו שנחשפתי אליו בטיול שלי למרכז אסיה לפני מספר שנים. אבל אין לי מושג איך להתחיל :)

לצפיה ב-'אז לך אחרי החלום שלך!'
אז לך אחרי החלום שלך!
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 11:06
9
אני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן כדי שאראה לך מאיפה להתחיל.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
26/03/2018 | 15:12
3
56
מה עושים כשאין המלצות לתת למעסיקים?
אני לא מצליח לעבור את הבעיה הזאת :(
לצפיה ב-'מה עושים כשאין המלצות לתת למעסיקים?'
מה עושים כשאין המלצות לתת למעסיקים?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2018 | 15:54
2
51
הי שי,
השאלה היא מדוע אין לך המלצות.
  1. האם זו המשרה הראשונה שלך?
  2. האם סיימת מקומות עבודה קודמים "לא יפה" ולכן אין מי שימליץ?

אם התשובה היא 1, אז זה בסדר גמור שאין לך המלצות קודמות ממקומות עבודה. יחד עם זאת, יש לך אנשים שאתה מכיר שאינם מעסיקים. נכון שזה פחות חזק, אך מורה מהתיכון, מפקד מהצבא, חונך, מדריך מתנועת נוער, ידיד של המשפחה שמכיר אותך מילדות, וכדומה, הם פתרונות סבירים, כעין "עדי אופי".

אם התשובה היא 2, שווה לך ליישב את ההדורים. כדאי ליצור קשר עם הממונה לשעבר, להתנצל אם צריך ולחדש את היחסים. זה משהו שנכון לעשות ללא קשר לצורך בהמלצתו. אם זה לא אפשרי, אז למצוא קולגה במקום העבודה הקודם שיכול להמליץ. לשאלה שאתה עלול להישאל בדבר המלצה של ממונה, תוכל להפטיר משהו בסגנון שאבד לך הקשר איתו ושהוא כנראה לא בארץ.

ואחרון חביב ומובן מאיליו: בכל מקום עבודה לזכור שאתה עוד תצטרך את האנשים שם ולכן, למרות שיש אולי נסיבות סיום לא נוחות, תמיד תמיד תמיד לסיים יפה!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'שלום'
שלום
26/03/2018 | 20:19
1
35
לא חייתי בארץ 3 שנים. הייתי גם סטודנט בחו"ל והמעסיק האחרון שהיה לי הוא מלפני אולי 5 שנים.
אין לי אף קשר איתם :( ואני פשוט לא יודע מה לעשות כרגע.. קיבלתי מעין מכתב המלצה (או אישור שהעסיקו אותי) בסגנון של הוא עבד אצלנו בתפקיד X הוא רציני אחראי מסור וכו'. מאחלים לו בהצלחה. וזהו. בלי טלפון או מייל ליצירת קשר. די מביך לתת דבר כזה.
לצפיה ב-'יש לך הסבר מספיק טוב להיעדר המלצות'
יש לך הסבר מספיק טוב להיעדר המלצות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2018 | 22:15
24
מה שיש לך ביד זה מספיק טוב, בהתחשב בנסיבות שתיארת.
אם אתה תחשוב שזה "לא בסדר" או "לא מספיק טוב" או "מביך" זה יכשיל אותך.
מכתב ביד זה לא רע ויש רבים גם בלי זה.
לא כל המעסיקים בודקים המלצות טלפוניות, תלוי בתפקיד שאתה מועמד אליו.
בקיצור, לך עם שיש לך ושיהיה לך המון בהצלחה!
חגי
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למיזם שלי'
שאלה בנוגע למיזם שלי
25/03/2018 | 14:36
2
36
שלום, התחלתי לאחרונה לגלגל מיזם שיכול להפוך לאתר ו/או לאפליקציה. אני לא מכיר אנשים שעוסקים בתחום. לאור זאת, איך לארגן את הפנייה למעצבי האתר ו/או מפתחי האפליקציות (ולמי לפנות) ? בנוסף, לנוכח העובדה שהמיזם הוא שלי (רק בפרטי אספר מהו, שלא יגנבו לי רעיונות), כמה אחוזים מהרווחים  (אם יהיו, בתקווה) צריכים להיות שלי? דגש- אין לי הרבה כסף להשקיע כרגע, אם בכלל. רק רעיון. תודה. 
לצפיה ב-'חסר המון מידע בשאלה שלך'
חסר המון מידע בשאלה שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 16:50
1
25
וכדי שזה לא יהפוך פינג פונג מייגע אני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן ואסייע בשמחה.

אוכל להתייחס כאן בקצרה לחלק השני של השאלה שלך:
לשווי של רעיון יש מנעד רחב מאד של מחירים. הכלל אומר שככל שהרעיון בשל יותר ומפותח יותר, כך השווי עולה. לרעיון בוסר יש לכן שווי נמוך ואפילו סכנה שאי אפשר יהיה לגייס לו כסף כלל.
לכן, אם הפרוטה אינה מצויה בכיסך, מומלץ למצוא שותף או שניים, מתכנת אפליקציות ומעצב אפליקציות, ולפתח ביחד איתם לפחות את השלב הראשוני שיאפשר להוכיח את הייתכנות, וכך להגדיל את הסיכוי לגייס כסף ולהעלות את שווי הרעיון. השותפים שלך למיזם ישקיעו את זמנם ללא קבלת תמורה, אלא תמורת אחוזים במיזם. כמובן שזה יבוא על חשבון האחוזים שלך.

דרך אחרת היא לפנות לקרוב משפחה/מכר/חבר בעל אמצעים, שמכיר אותך ומעריך אותך, ולגייס ממנו לפחות את הכספים הראשונים לקידום המיזם.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לא מבינה אם אני רוצה לעזור ואל'
לא מבינה אם אני רוצה לעזור ואל
25/03/2018 | 00:36
1
58
שלום,
ניסיתי לשאול את עצמי כמה שאלות על מנת להבין אם עבודה עם אנשים ואנשים במצוקה בפרט זה משהו שאני באמת רוצה ואני לא מצליחה לענות על השאלה. כששואלים אותי "את אוהבת לעזור לאנשים?" אני אף פעם לא יודעת איך להתייחס או לענות על זה.
אני רוצה להאמין שכולנו כבני אדם אוהבים ורוצים לעזור, יש אנשים שיותר ויש אנשים שפחות, יש לי רגישות לאוכלסיות חלשות יותר ויש בי איזשהו רצון לעזור. להגיד שזה יסב לי הנאה? אני לא חושבת. לא יודעת אם יש אנשים שעובדים כעובדים סוציאלים וזה מסב להם הנאה. יש דבר כזה?
לגבי סיפוק, ניסיתי להתנדב עם נשים בזנות והיה בסדר, שמחתי לעזור אבל לא עפתי בשמים. מצד שני אני בטבעי לא בן אדם שמתלהב בקלות או מתפעל בקלות.
בקיצור לא מצליחה להחליט ולהבין אם העזרה לאנשים זה משהו שאני רוצה כמקצוע או רק כהתנדבות של פעם ב...או שאולי בכלל תשובה אחרת.
לצפיה ב-'איך לדעת אם לעזור לאנשים בהתנדבות או כמקצוע?'
איך לדעת אם לעזור לאנשים בהתנדבות או כמקצוע?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 07:48
30
שלום לך,

אני מבין שאת אוהבת לעזור לאנשים, לפחות לרוב (אם כי גם בדר"כ לא עפה על זה). אני גם מבין שאת מתלבטת בקשר למקצוע, למרות שלא ציינת זאת במפורש (רואה את זה בשאלה קודמת שלך כאן בפורום).
לכן, נראה לי שהשאלה הראשונה שנכון לך לשאול את עצמך היא: במה אני רוצה לעסוק?
אני חושב שמתוך התשובה לשאלה זו יתברר לך הקשר בין תשוקה ומשמעות בעיסוק לבין הרצון שלך לעזור לאנשים. לרוב אנו נהנים יותר לעסוק בדברים שמחוברים ל-DNA שלנו ונותנים לנו משמעות.
הניחוש שלי הוא שבעיסוק שתבחרי, העזרה לאנשים תיתפש בעינייך ברמה גבוהה יותר של סיפוק והנאה מאשר בהתנדבויות שעסקת בהם עד כה.

אם קשה למצוא לבד במה לעסוק מומלץ להיעזר באיש מקצוע ולמצוא מה הייעוד שלך.
מכיוון שכבר התייחסתי לנושא בלא מעט פוסטים כאן בפורום, במקום לחזור על הדברים, נא עייני כאן למטה בפוסט התשובה שלי שהכותרת שלו היא: "כבר כמה שנים מתלבטת מה ללמוד או במה לעסוק".

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לימודי אנגלית מדוברת'
לימודי אנגלית מדוברת
19/03/2018 | 18:07
1
46
היי,
משהו שמע על וול סטריט, ברלינגטון או ברליץ?
האנגלית שלי ברמה ממש נמוכה ואני חייבת לשפר אותה,
הבעיה היא שכל הקורסים האלה ממש ממש יקרים,
אין לי בעיה להשקיע את הכסף במידה ובאמת יהיה שיפור מהותי,
משהו ממליץ?
לצפיה ב-'כמו בכל דבר האם יהיה שיפור מהותי זה שאלה של כמה מי שלומד'
כמו בכל דבר האם יהיה שיפור מהותי זה שאלה של כמה מי שלומד
20/03/2018 | 17:27
34
באמת משקיע ומנצל את כל מה שמציעים במסגרת הקורס. אישית אני יודעת שהקוס בוול סטריט מציע לימוד שמקיף את כל התחומים של הלימוד- תרגולי מולטימדיה, פגישה עם מנחה בקבוצות קטנות לתרגול מיומנות נוספות כמו כתיבת מיילים, דיבור נכון וכו, מפגשים חברתיים בנושאים שונים כמו אקטואליה, פוליטיקה.. בקיצור השקעה מאוד גדולה אבל מי שחושב שרק לשבת בכיתה זה יספיק אז לא.. צריך להשקיע.
לצפיה ב-'מכונים לייעוץ תעסוקתי'
מכונים לייעוץ תעסוקתי
19/03/2018 | 18:01
1
34
היי,
משהו שמע על מכון טוב לייעוץ תעסוקתי?
יש המלצות?
לצפיה ב-'איזה סוג ייעוץ תעסוקתי את מחפשת?'
איזה סוג ייעוץ תעסוקתי את מחפשת?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2018 | 22:13
18
לצפיה ב-'הסבה מקצועית'
הסבה מקצועית
17/03/2018 | 22:52
1
59
במקצועי אני מורה בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח, ותואר שני בלימודי דמוקרטיה בין תחומיים וכמובן יש לי תעודת הוראה. עובדת בתחום כ-15 שנה, ודי נמאס לי מהמשכורת המאוד נמוכה שלא עולה למרות שאני עושה השתלמויות...
אני מאוד מעוניינת לעשות הסבה מקצועית ללימודי הנדסאית בתחום המכשור הרפואי. האם לימודי תעודה יספיקו לי כדי להיכנס לתחום זה או שעלי ללמוד שוב פעם לתארים ראשון ושני?
תודה
לצפיה ב-'הסבה להנדסאית בתחום המחשוב הרפואי'
הסבה להנדסאית בתחום המחשוב הרפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
18/03/2018 | 07:03
48
שלום לך,
אני לא מכיר באופן מפורט את מסגרות הלימודים האפשריות להנדסאית.
אני מציע לך לחפש באינטרנט מוסדות לימוד מתאימים וללכת אליהם לייעוץ.
היום יש בתחומים רבים גם מוסדות שמציעים מסלולי לימודים מקוצרים שאינם מחייבים לימודי תארים.
לכל המוסדות יש יועצי לימודים שיוכלו להציע לך את המסלול שלהם להסבה, מהם תוכלי לבחור את מה שמתאים לך.
אם יש ביקוש לעובדים בתחום זה, אז יש סיכויים טובים שיקבלו אותך לעבודה גם ללא תואר. כדאי לך לבדוק גם את זה.
שווה גם לבדוק אם המדינה מציעה מסלול הסבה בתחום זה, מה שלעיתים מאפשר לימודים תוך קבלת מימון מהמדינה.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'[תוכן] מה באמת נדרש כדי להצליח בקריירה '
[תוכן] מה באמת נדרש כדי להצליח בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2018 | 13:53
39
מגיל מאד צעיר מלמדים אותנו: "תחשוב, תעשה, תלמד ותעבוד". כל אלו, כמובן, הן הנחיות מבורכות, שכן אנו חיים בעולם פיזי, אבל זה בדר"כ לא מספיק כדי להגשים ולהצליח. עובדה: כמה אנשים חרוצים ושקדנים אתה מכיר שלא ממצים הפוטנציאל שלהם ולא מצליחים בקריירה?
קרא כאן מדוע ומה נדרש כדי להצליח באמת - מה באמת נדרש כדי להצליח בקריירה ובעצם בכל תחום בחיים. 
לצפיה ב-'התלבטות בקשר להמשך קריירה'
התלבטות בקשר להמשך קריירה
16/03/2018 | 19:33
2
83
שלום וערב טוב, אשמח להתייעץ, אני בעלת תואר שני ו 20 שנה עבדתי בתחום ודי נמאס. הייתי רוצה ללמוד תחום חדש, אני הומניסטית, ככה שכל העולם של היטק לא בשבילי. מבחינתי הכל פתוח, חשוב לי שיהיה מעניין וגם תהיה אפשרות למצוא עבודה טובה ולהרוויח לפחות 10 אלף. אשמח להצעות.
לצפיה ב-'מה מתאים לעשות להומניסטית'
מה מתאים לעשות להומניסטית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2018 | 19:50
60
שלום לך,
מאד קשה ככה בשלוף להתחיל ולדלות אפשרויות לעבודה עבורך מתוך אינסוף אפשרויות תעסוקה בעולם המורכב שלנו, ללא הבנה יותר טובה של ה-DNA התעסוקתי שלך.
מכיוון שעניין רציני עומד על פתחך שישפיע מאד על חייך, מומלץ לך לא להתייחס לנושא בקלות ראש אלא לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית. זו עשויה להיות ההשקעה הכי טובה שתוכלי לעשות בעתידך!
הדרך להבהיר את תמונת התעסוקה העתידית שלך היא קודם כל לברר במה את רוצה ויכולה לעסוק.
מה הייעוד שלך?
מכיוון שכבר התייחסתי לנושא בלא מעט פוסטים כאן בפורום, במקום לחזור על הדברים, נא עייני כאן למטה בפוסט תשובתי שהכותרת שלו היא: "כבר כמה שנים מתלבטת מה ללמוד או במה לעסוק".

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'זה קצת קשה לענות על שאלה כזאת ובטל שכל מקצוע חדש'
זה קצת קשה לענות על שאלה כזאת ובטל שכל מקצוע חדש
20/03/2018 | 17:22
26
דורש בהתחלה עבןדה קשה בשכר יחסית נמוך. יש הרבה אפשרויות כמו דיקור, שיאצו לימודי אימון כושר.. קיצר יכלה להשתולל השאלה מה התחום שאת אוהבת ומתחברת אליו משם כדאי להתחיל לדעתי
לצפיה ב-'מצאתי סוף סוף את היעוד(כשרון) שלי- צריך עזרה'
מצאתי סוף סוף את היעוד(כשרון) שלי- צריך עזרה
16/03/2018 | 18:11
1
90
שלום רב: הייתי בטיפול בכדי למצוא את היעוד שלי, זאת אומרת את הכשרון שלי
וסוף סוף אחרי שנים באמת גם הסכמתי שזה באמת הכשרון שבי.
הכשרון שנמצא אצלי ושתמיד ידעתי אבל לא מימשתי אותו הוא.
אני יודע לזהות אנשים תוך שניה של שיחה, אני יכול בשניה לזהות בני אדם 
במה הם חזקים ובמה הם חלשים. 
בנוסף יש לי יכולת לשבץ אנשים לתפקידים.
זאת אומרת
ניקח קבוצת כדורגל אני יודע במה כל אדם צריך להיות בתפקידו.
כמו מפיק כזה.
היעוד שלי הוא " שיבוץ אנשים למיקומם"
בנוסף יש לי יכולת לבצע משימות במהירות  וביעילות ביחס לאנשים אחרים.
מה לדעתכם אוכל לפתח עם הכשרון הזה?????????

לצפיה ב-'מה לעשות עם הכישרון שלי לזהות אנשים?'
מה לעשות עם הכישרון שלי לזהות אנשים?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2018 | 18:37
54
שלום לך,

לפי המידע החלקי שסיפקת, הנה מגוון רעיונות לעיסוקים פוטנציאליים.
כמובן שאין לראות בייעוץ זה משום ניתוח מעמיק וכולל של יכולותיך, אלא רק אפשרויות שיש עוד לבחון ולבדוק את התאמתם האישית אליך:
  • תפקידי טיפול ואימון בתחום הקריירה, הכוונה תעסוקתית ומקצועית, מציאת הייעוד וכד'
  • תפקידי כ"א הקשורים בגיוס עובדים, מיונם, השמה ובהתאמה מקצועית
  • ניהול משאבי אנוש
  • ניהול פרויקטי הקמה בהם נדרש להקים צוות ולחבר בין חבריו
  • אולי בלשות בקשר לזיהוי אנשים, במשטרה או במשרד חקירות פרטי

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'עזרה נואשת.'
עזרה נואשת.
14/03/2018 | 18:21
4
241
יש לי בעיה של אי יציבות במקום עבודה. בהתחלה קשה לי להתחיל לעבוד במקום עבודה חדש (מדובר במקומות עבודה פשוטים לרוב)
אני הולך לראיון עבודה ושם כבר אני נסוג אחורה שאני רק רואה את סביבת העבודה והמעסיקים מזהים את זה ולא מקבלים אותי.

לרוב מדובר במקומות עבודה לא אטרקטיביים ולכן זה עושה עליי רושם רע ולכן אני משדר חוסר רצון לעבוד שם.
לעיתים איך שהוא אני מתחיל לעבוד במקומות עבודה אחרי אין סוף של לבטים (לבטים זה חלק בלתי נפרד ממני, מתקשה לקבל החלטות בצורה קשה, אני יכול לא לקבל החלטה בנושא מסויים במשך שבועות שלמים ) ואחרי זה אני מוצא סיבות לומר לעצמי שהעבודה הזו לא מתאימה לי ואני פורש ואז שוב נכנס לאותו מעגל של חיפוש עבודה ולבטים. ואז אני מצטער שעזבתי את מקום העבודה שהיה לי לפני כן, וחוזר חלילה. סובל מזה ולא יודע מה לעשות. קשה לי להתמקד בתחום מסויים ולהתמיד.
לצפיה ב-'תוספת מידע.'
תוספת מידע.
14/03/2018 | 18:37
1
102
אני מעדיף לעשות עבודות לבד וכמה שפחות אנשים סביבי. מעדיף עיסוק שלא מצריך יותר מדי אינטרקציה עם אנשים או עבודת צוות. אני עובד יסודי עם משמעת עצמית
ולא אוהב אנשים שלא נותנים את חלקם בעבודות צוות (הייתי כבר במקומות כאלה) ולכן מעדיף לעבוד לבד. ויש עוד סיבות אחרות.
לצפיה ב-'מה עושים עם אי יציבות במקומות עבודה בגיל 39 '
מה עושים עם אי יציבות במקומות עבודה בגיל 39
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 21:28
134
שלום אודי,
נראה כי אתה בתוך לופ שמורכב מהשלבים הבאים:
"אני לא יודע במה אני רוצה ויכול לעסוק" ואז "אני משדר חוסר חשק בראיונות עבודה ולא מתקבל", או "אני מתקבל לעבודה במקומות לא אטרקטיביים" ואז "אני מתפטר כי המקום לא אטרקטיבי", וחוזר חלילה.

הדרך לצאת מהלופ הזה היא קודם כל לברר במה אתה רוצה ויכול לעסוק.
מה הייעוד שלך?
עיין כאן בכמה מתשובותיי למטה ותראה פרוט של זה.
למשל, בתשובתי: "כבר כמה שנים מתלבטת מה ללמוד או במה לעסוק".

אני מבין שאתה בן 39 והגיע הזמן להתכוונן על תעסוקה שגם תוכל להתקדם ולהתפתח בה, לפני שאתה "מזדקן" עבור שוק העבודה.
ברגע שתחפש עבודה בתחום שמעניין אותך ואתה מוכשר אליו, תצליח יותר לעבור ראיונות בהצלחה, להתקבל מקומות אטרקטיביים ומורכבים יותר, למצוא עניין בעבודה וגם כמובן להתמיד ולהתקדם.
כך תשבור את הלופ שבו אתה נמצא כיום.

מעבר לכך, לגבי קשיים הקשורים בעבודה בחברת אנשים (לא הייתי מתפשר על "לעבוד לבד" כי זה מאד מגביל אותך בעולם העבודה), קשיים בקבלת החלטות, להתמקד ולהתמיד, אני ממליץ לך לעבור תהליך אימון שיאפשר לך להיפטר מהרגלים תוקעים אלו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תוספת .'
תוספת .
15/03/2018 | 16:59
1
98
שאני מתחיל לעבוד במקום עבודה אני מרגיש כלוא ומחוייב לאותו מקום. מנטלית קשה לי לחשוב שאני אהיה תקוע באותו מקום שנים ולכן אני פורש. שאני נכנס למקום עבודה או מועמד למקום עבודה מסויים עוברות לי מחשבות שליליות. העובדה שאני צריך להתחייב למקום העבודה גורמת לי לפרוש לפני שהתחלתי לעבוד. ושאני לא עובד יש לי מועקות על זה שאני לא עושה כלום. כלומר התחייבות למקום עבודה לוקח ממני את החופש שיש לי. ככה אני מרגיש.
מזל שאני לא מפרנס משפחה אחרת המצב היה חמור יותר.
לצפיה ב-'אודי, כדאי לך לטפל בזה... '
אודי, כדאי לך לטפל בזה...
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2018 | 18:00
78
כנראה שאימון יוכל לעזור לך לצאת מהמילכוד הזה שאתה מדבר אליו.
לפרטים נוספים מוזמן להתקשר אלי לפי המספר שלהלן.
לצפיה ב-'סטודנט שנה ב להנדסת חשמל מתוסכל'
סטודנט שנה ב להנדסת חשמל מתוסכל
15/03/2018 | 16:13
2
65
שלום חברים.
אני נמצא בסמסטר ב בשנה שנייה מתוך 4 בלימודי הנדסת חשמל.
כבר שנתיים ( מאז תחילת הלימודים ) שאני מיתחבט בזה - האם זה מה שאני רוצה לעשות בחיים?! לעשות משהו טכני וללא משמעות?
אני אהיה כנה: 
לא מעניין אותי איך עובד חשמל ולא כל התהליכים שקשורים אליו.
אני תמיד אהבתי לעזור לאנשים אחרים ומזה אני שואב הכי הרבה סיפוק ומשמעות.
לפני תחילת הלימודים מאוד רציתי ללמוד פסיכולוגיה
אבל - בלחץ של ההורים והסביבה מזה שפסיכולגיה "זה לא תואר פרקטי" ו-"7 שנים לא כולל התמחות" 
נרשמתי ללימודי הנדסת חשמל מתוך מחשבה לרכוש מקצוע שיוכל לפרנס אותי בעתיד בכבוד.
אני כאמור לא רואה משמעות בהנדסת חשמל וזה נתפס אצלי כמשהו טכני בלבד.
השאלה שלי ופה אני אשמח לעצות: 
האם זה הגיוני להתחיל וללמוד משנה הבאה דרך האוניברסיטה הפתוחה קורסים בפסיכולוגיה?
(זאת במקביל ללימודי ההנדסה)
או שזה סתם בריחה מקבלת החלטה בקשר לעתיד שלי?
בשביל להבהיר את הדברים אני חושב שכמהנדס חשמל אני ירוויח כנראה משכורת מכובדת שזה דבר חשוב אבל משמעות אין לי שם. 
הגיוני לשלב פסיכולוגיה בצורה איטית?
או שזה סתם לרקוד על שתי החתונות, להחזיק את החבל משתי צדדיו וכו'
אשמח לעצות מלומדות מכולם. 
תודה רבה מראש אתם תעזרו לי מאוד!

לצפיה ב-'ללכת אחרי הכסףאו ללכת אחרי הלב?'
ללכת אחרי הכסףאו ללכת אחרי הלב?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2018 | 17:52
63
שלום אביעד,
אני אתן לך כאן את דעתי בלבד, ממרום 58 שנות חיי, וכמישהו שעבד 22 שנה ב"מקצוע פרקטי" ועבר בגיל 45 למקצוע טיפולי. ואגב, הייתי עונה לך את אותה התשובה אם היית הבן שלי.

לצערי, פגשתי יותר מדי אנשים בסוף שנות ה-20 ותחילת ה-30 שלמדו "מקצוע פרקטי" שלא אהבו, סבלו בעבודתם, ובסופו של דבר עברו לעסוק במה שהם אוהבים.
בהתאם, עצתי לך – לך אחרי הלב שלך. אל תרקוד על 2 חתונות, כי זו בריחה מפתרון הדילמה. תחליט מה אתה מעדיף: הכנסה גבוהה ומכובדת ביחד עם (קרוב לוודאי) חוסר משמעות ואולי גם סבל, או ללכת אחרי הלב שלך ולעשות משהו שאתה אוהב ונותן לך משמעות?
אני הייתי בוחר באופציה השנייה. והזמן לבחור הוא עכשיו, לא אחרי סיום התואר, כי אז בזבזת זמן, מאמצים וכסף.

וזה לא חייב להיות פסיכולוגיה. יש היום הרבה מקצועות טיפוליים שבהם עוזרים לאנשים, שמצריכים הרבה פחות לימוד והשקעה מפסיכולוגיה, והשכר בצידם רב יותר. חשוב שתבדוק יותר לעומק את האפשרויות ולמה אתה מתחבר. לרוב, כשאנו עובדים במה שאנו אוהבים, שנותן לנו משמעות, המוטיבציה שלנו מקסימלית, הביצועים שלנו במיטבם, ולכן אנו מביאים המון תועלת לאנשים אחרים וגם מתפרנסים היטב.
כי כסף הוא לעולם לא המטרה, אלא תמיד התוצאה של עבודה שקדנית ומתמידה, שיש בה משמעות עבורינו, במוטיבציה גבוהה ובאיכות מעולה. ואפשר לעשות כסף בכל תחום. עובדה – בכל תחום תוכל למצוא אנשים שמתפרנסים היטב.

תוכל לקרוא על זה עוד כאן - http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1/?rel=TP

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'מה שחגי אמר- בדיוק!'
מה שחגי אמר- בדיוק!
20/03/2018 | 17:24
19
לצפיה ב-'שוק העבודה'
שוק העבודה
12/03/2018 | 23:09
5
92
שלום לכולם,
אני כבר כמ שנים מתלבטת מה ללמוד או במה בכלל ארצה לעסוק, יש לי תואר ראשון כללי. לפני שאקבל החלטה, איך אפשר לקבל מידע על שוק העבודה? על סוגי העבודה הקיימים? משכורות? 
מאוד מבולבלת בנוגע להמשך המסלול בחיים שלי
לצפיה ב-'כבר כמה שנים מתלבטת מה ללמוד או במה לעסוק'
כבר כמה שנים מתלבטת מה ללמוד או במה לעסוק
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2018 | 08:11
2
79
שלום לך,
אכן, בלבול כמו שלך הוא שכיח בגיל הצעיר, ולעיתים גם בגילאים מתקדמים, גם לאנשים שכבר עסקו במשהו אך פוטרו, הקריירה שלהם נתקעה, או הם קצו בעבודתם ולא יכולים/רוצים להמשיך בה.

הסיבה העיקרית לבלבול שלך היא שאינך יודעת מהו היהלום החבוי בך, מה נועדת לעשות.

מניסיון עם כ-1,000 איש ב-12 שנה נוכחתי שלכל אדם יש ייעוד. זה לא רעיון שלי, גדולים ממני אמרו זאת. הבעיה של מרבית האנשים היא שהיהלום הזה חבוי עמוק בפנים ולא מלוטש.
לכן, רצוי לקבל עזרה של איש מקצוע כדי להוציא את היהלום הזה החוצה.

אז ראשית, עזבי את השאלה "מה ללמוד" והתמקדי בשאלה "במה בכלל ארצה לעסוק". זו השאלה החשובה ביותר ולאחר שתעני עליה צרכי הלימודים יהיו ברורים יותר. עצם ההתמקדות בשאלה הנכונה תסיר חלק מהבלבול שלך.

שנית, לנסות לקבל מידע על שוק העבודה ומשם לנסות ולהתאים לעצמך עיסוק היא משימה כמעט בלתי אפשרית. כמו לחפש מחט בערימת שחת. כי שוק העבודה הוא כמעט אינסופי ובניסוי וטעיה אחוז ההצלחה שלך יהיה נמוך מאד. לכן, ותרי גם על השאלה "איך אפשר לקבל מידע על שוק העבודה".

אז מה כן לעשות?
נכון, לחפש איך להוציא את היהלום שבך החוצה.
לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

אני ממליץ לך לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול, בלבול וסבל.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלי לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'גם אותי זה מעניין'
גם אותי זה מעניין
14/03/2018 | 22:46
1
40
יש באמת דרך להחשף לעבודות שונות מלבד מה שמוכר לנו? להכיר תפקידים אולי חדשים שלא בהכרח אפילו מצריכים לימודים(מבחינתי)
לדעת גם מה המשכורות 
לצפיה ב-'מחט בערימת שחת'
מחט בערימת שחת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2018 | 07:32
41
תמיד את יכולה לחרוש את האינטרנט דרך מאגרי מידע של חברות כ"א, השמה, מודעות דרושים וכו' ולאסוף מידע על שוק העבודה. 

יחד עם זאת, כמו שכבר כתבתי, לחפש מה מתאים לי דרך לימוד של שוק העבודה זו לא הדרך המומלצת. גם אם תצליחי לאתר את המשרות העיקריות, קרוב לוודאי שהבחירה שלך תהיה ניסוי ותטעיה, ומחיר הטעות הוא יקר.
לכן, מומלץ ללכת הפוך:
למצוא למה אני מתאימה, מה אני אוהבת ויודעת לעשות, מה התשוקה שלי ומה נותן לי משמעות ועניין - מה הייעוד שלי
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'אכן מבלבל.'
אכן מבלבל.
15/03/2018 | 14:40
1
27
הגשתי מועמדות לתפקיד מסויים במשרה ממשלתית וחשבתי שיש משכורת סבירה שם.
עשיתי מבדקים, איבחונים שונים שנמשכו שבועות ונסיעות ממקום למקום.  בסוף בראיון עבודה נודע לי שהשכר הוא מינימום. ואז הלך לי החשק.

לצפיה ב-'זה בסדר לשאול כבר בהתחלה מה רמת השכר!'
זה בסדר לשאול כבר בהתחלה מה רמת השכר!
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2018 | 17:56
10
לצפיה ב-'התלבטות לימודים וקריריה'
התלבטות לימודים וקריריה
11/03/2018 | 20:17
1
64
שלום רב, :)
אני בן 24 , כרגע עובד יציב כמוכר מחשבים, אך אני רוצה ללמוד ולפתח קריירה, בגדול מה שמעניין אותי מבחינה לימודית מאוד זה פסיכולוגיה, אבל לעסוק כפסיכולוג או במשאבי אנוש וייעוץ ארגוני - כל אלה לא מדברים אליי .. השאלה מה אני אוכל לעשות כי הרבה תארים הם כלליים ואני רוצה לבחור בסופו של דבר אפיק מקצועי.. מה לעשות? 

2. בימים האחרונים סתם בספונטיות חשבתי אולי ללמוד לימודי סינית ולעשות סתם תואר כלשהו שמעניין אותי ואולי אחרי זה אוכל להתקבל לתפקידים בכירים באיזשהו אירגון או עבודה מניבה אחרת? 
העניין הוא שלא מצאתי עיסוק שממש יעניין אותי לעסוק בו כקריירה , אשמח לעצה תודה רבה מראש :)
לצפיה ב-'איך לבחור עיסוק שמעניין אותי'
איך לבחור עיסוק שמעניין אותי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 08:18
36
שלום דן,
המלצתי החמה היא לא ללכת ללמוד שום דבר לפני שאתה מחליט במה אתה רוצה לעסוק.
השאלה שהנכונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא לא "מה ללמוד", אלא "מה עיסוק שאני רוצה לעסוק בו" ומשם יגזרו צרכי הלימודים, אם בכלל.

ראיתי יותר מידי אנשים טובים ומוכשרים שהלכו ללמוד "סתם תואר כלשהו שמעניין אותם" וכך בזבזו המון זמן וכסף, נקלעו לקריירה שלא ממש רצו, ובשלב די מאוחר חישבו את מסלול הקריירה שלהם מחדש.

אם אינך יודע במה אתה רוצה לעסוק, זה הזמן לחפש את התשובה.
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'החלפת מקום עבודה'
החלפת מקום עבודה
05/03/2018 | 20:17
5
101
כיום עובדת כספרנית/מידענית. מאוד מרוצה מתוכן המשרה, מחופש הפעולה שיש לי בתפקיד, ומהמיקום (חצי שעה נסיעה ללא פקקים), אך לא מרוצה כלל מתנאי השכר.
כרגע הוצעה לי משרה אחרת לגמרי - גם במקצוע שלי אך בחברה גלובלית עם שכר נאה וכל הכרוך בכך, אך מיקום העבודה רחוק יותר מהבית ומצריך שעות עבודה יותר רבות ונסיעה בפקקים של שעה לכל כיוון, לפחות.
אני אם לשני ילדים בגילאים שעדיין צריכים את נוכחותי אחה"צ.
מה דעתכם? מה הייתם מחליטים לו הייתם במקומי? כסף לעומת נוחות יחסית.
המון תודה
לצפיה ב-'יותר כסף או יותר פנאי – מה עדיף?'
יותר כסף או יותר פנאי – מה עדיף?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 23:15
2
71

שלום אלינה,
קודם כל אומר שזו החלטה סובייקטיבית לגמרי ואינני יכול לשים את עצמי בנעליך ולייעץ לך במה לבחור.
זה קשור לסולם הערכים וסדרי העדיפות האישיים שלך, ולא נכון להלביש עליהם סט של אדם אחר.
מה שנכון לך לעשות זה לקחת את כל מגוון הפרמטרים ולשים אותם בטבלה, תוך דרוג 2 האלטרנטיבות בערכים 1-5 וסיכום התוצאות של כל אחת מהן.

אני מציע לך לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:
  1. האם את יכולה לשפר את השכר במקום הקיים? ככל שיותר מרוצים ממך כך ייאותו אולי לעשות זאת, עם או בלי ציון האלטרנטיבה. כאקט במו"מ זה עשוי להיות נכון מצידך להציג את האלטרנטיבה, או "מחיר השוק" שלך.
  2. מה התוכניות שלך קדימה? לאן את רוצה להתפתח ואיזו עבודה יותר תקדם אותך לשם?
  3. איזה מקום עבודה יציב יותר בשיקול הטווח הארוך?
  4. בני כמה הילדים שלך ועוד כמה זמן הם יצטרכו את נוכחותך אחה"צ?
  5. האם יש אלטרנטיבות לילדים? בן הזוג? האם תוכלי להגביל את השעות במקום החדש? על כמה "שעות ילדים" את מוכנה לוותר?
  6. איזו עבודה תספק אותך יותר?

ועוד כהנה וכהנה פרמטרים שחשובים לך.
האלטרנטיבה עם סכום הניקוד הכי גבוה היא הזוכה!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'האמת- שאלה קשה'
האמת- שאלה קשה
06/03/2018 | 12:41
1
62
אני מתמודדת עם זה גם.
תראי- זמן שווה כסף, זמן הוא חשוב מאוד, הוא קשור לכסף, הוא קשור לאושר, לבריאות, הוא קשור לשלווה שלך. בעוד זמן אפשר לחשוב, ליצור, אולי לעשות עוד כסף, לעשות עוד דברים שאוהבים, לגלות דברים, לא לרוץ ממקום למקום...
זמן זה איכות חיים.
את צריכה באמת להסתכל תכלס כמה משכורת מוסיפים לך, יתר התנאים זה פחות חשוב, המשכורת היא החשובה. 
אם זה משמעותי ושווה את הזמן, תעזבי עבודה.
אם זה זניח, תישארי בעבודה קרובה לבית.
ואופציה נוספת מעולה-  תחשבי רגע איך את מנצלת את זמן הנסיעה ואולי תגלי שזה משתלם. 
למשל, ללמוד אנגלית, להאזין לתחומים שמפתחים אותך וכמובן להכניס את כל הסידורים לנסיעה: בנק, ספקים, ארגונים, שיחות עם משפחה ועוד...
כך שאת  חוזרת הביתה לילדים מהפקקים אז את יודעת שאת יכולה לשים את הנייד בצד. 
לצפיה ב-' תודה רבה אור! נתת טיפים מצוינים!'
תודה רבה אור! נתת טיפים מצוינים!
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 13:49
9
לצפיה ב-'נסי לשפר את השכר שלך במקום העבודה הנוכחי'
נסי לשפר את השכר שלך במקום העבודה הנוכחי
07/03/2018 | 19:49
30
ואז תוכלי ליהנות מכל העולמות. מעסיק שיודע להעריך את העובדים שלו לא יהסס לפרגן בהעלאה, בטח אם לא באת בדרישה דומה בעבר.
לצפיה ב-'אם אין לך עזרה עם הילדים בכל צורה שהיא עם הבעל או עזרה '
אם אין לך עזרה עם הילדים בכל צורה שהיא עם הבעל או עזרה
20/03/2018 | 17:29
15
בתשלום לדעתי זה לא יהיה פרקטי
לצפיה ב-'איך למצוא פרוטקציה/כיסוי לאבטלה?'
איך למצוא פרוטקציה/כיסוי לאבטלה?
04/03/2018 | 18:13
7
89
לפני כחצי שנה פוטרתי ע"י חברה קבלנית עקב חוק ה-9 חודשים מארגון ציבורי גדול, כשבפועל שהותי בתפקיד חרגה מתשעת החודשים. על אף שלא אהבתי את מקום העבודה/יעודי לא היה שם, החזקתי מעמד בזכות הערכה רבה שקיבלתי מעובדים אחרים במעמד עובדי הארגון. יש לציין שהגעתי לארגון באופן מזדמן ללא מעבר ראיון עבודה לתקופה קצובה של מספר ימים בלבד, וכשהתוודאו לכישוריי העולים על המשרה שאיישתי נשארתי לאורך כל התקופה בגלל תנאי עבודה נאותים וסבירים יחסית, אווירה נחמדה בצוות ותחושת יאוש מוחלטת שהביאה אותי לשם מלכתחילה. לאחר סיום תקופת ההעסקה עבר עליי דיכאון שהתגברתי עליו בעיקר בזכות מעבר למקום עבודה אחר שגם לא מבטיח יציבות ומיצוי כישורים. אין לי כיוון בחיים מבחינת יעוד אני בת 30 פלוס, רק תחביבים שקשורים בקריאה וכתיבת שירה (הציעו לי לעבוד בחנות ספרים, אך רשתות כמו סטימצקי מציעות שכר מינימום ועבודת משמרות שלא מתאימה לי). מבחינת תעסוקתית יש לי ערך מוסף שאוכל בהחלט להציע, אך אני חוששת שיסגרו בפניי את כל הדלתות - איך בן אדם אמור לשדר מוטיבציה כשאין לו מוטיבציה בכלל?!
לצפיה ב-'למצוא כיוון תעסוקתי בשנות ה-30'
למצוא כיוון תעסוקתי בשנות ה-30
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 19:22
6
82

שלום לך,
בכל גיל, על אחת כמה וכמה בשנות ה-30, לא מאוחר למצוא את הייעוד שלך.
הדשדוש שלך בקריירה, חוסר המוטיבציה והיעדר המיצוי העצמי נובעים מכך שעדיין לא מצאת את העיסוק המתאים לך, ליכולותיך ולכישוריך.
לא פחות חשוב, הייעוד הוא עיסוק שתאהבי, תוכלי לבצעו היטב ולכן גם להתקדם, להצליח וגם להרוויח.
עיסוק כזה קיים, ועליך פשוט למצוא אותו!

המלצתי לך היא לעצור ולחשב מסלול מחדש.
לבדוק מה העיסוק שאת באמת רוצה ומתאים לך ללא קשר להשקעתך בקריירה עד כה.
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

תוכלי לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'עשיתי המון טעויות בחיים'
עשיתי המון טעויות בחיים
05/03/2018 | 18:15
5
59
בגלל חוסר ביטחון עצמי וגם בגלל רצון עז לשנות דברים שאינם בשליטתי. לא יודעת לאן אגיע אם בכלל עם אימון לקריירה, עצם העובדה שהצלחתי להתגבר חלקית על הפגיעה מפיטורים ולהגיע למקום עבודה חדש זה גם הישג מבחינתי. השארת המון מקום למחשבה באמצעות התכנים שמופיעים אצלך בבלוג והמון תודה על כך. 
לצפיה ב-'חוסר ביטחון עצמי יושב בבסיס של כל עשייה ופוגע בהצלחה'
חוסר ביטחון עצמי יושב בבסיס של כל עשייה ופוגע בהצלחה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 18:28
4
55
שמחתי לעזור.
מצוין שהצלחת להתגבר על הפגיעה מהפיטורים ולהגיע למקום חדש.
יחד עם זאת, ללא טיפול שורש בצד המנטלי, יש חשש שטעויות שעשית תחזורנה, גם אם בצורה אחרת.
עזבי את טעויות העבר והתמקדי בהווה.
בגלל שיש לך עוד כ-40 שנות עבודה, כל השקעה שתעשי עכשיו בשינוי מנטלי ובחיזוק הביטחון העצמי תשתלם לך ביג טיים!
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'איזה טיפול שורש?'
איזה טיפול שורש?
14/03/2018 | 17:08
3
26
כבר מזמן הציעו לי לעבור טיפול פסיכיאטרי כולל תרופות, אולי גם טיפול קוגניטיבי, אבל אין לי רצון לעבור את הטיפול הזה - אני מעדיפה להעביר את שעות הפנאי בהליכות, טיולים, קריאה, ספורט. גם חשבתי איך החיים שלי היו יכולים להיראות ללא צורך בפרנסה, קראתי לאחרונה את אובלומוב וחשתי הזדהות עמו
לצפיה ב-'אני מתכוון לאימון, לא לטיפול פסיכולוגי'
אני מתכוון לאימון, לא לטיפול פסיכולוגי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 18:08
2
28
בקשר לפיתוח ביטחון עצמי, יש שיטות אימוניות שיכולות להשיג תוצאות טובות יותר ובהרבה פחות זמן.
לצפיה ב-'במקרה שלי האימון אינו נגיש בשלב זה '
במקרה שלי האימון אינו נגיש בשלב זה
28/03/2018 | 16:58
36
וגם אם היו בידי האמצעים לגשת לאימון, אין רצון. פשוט אין. יש רגעים שבהם אני יושבת משותקת, מחוברת למחשב, לרשתות, לכל החדשות מכל העולם ואישתו, העיקר להתנתק מעצמי, ומה שהכי עצוב, אין לי כרגע אף בן אדם קרוב שאפשר לסמוך עליו (אם זה חבר/ה, קרוב משפחה - מה שהכי קריטי בשבילי כרגע), כולם מסביב רק מדברים על כמה אני לא מוכנה לקחת את עצמי בידיים וזהו, בעיקר כשזה מגיע לקולגות במקום עבודה. וגם המון דיכאון. והדיכאון הזה לא נמשך מאתמול - ייתכן שהוא בהחלט מצריך התערבות רפואית, אך אני לא רוצה לפנות גם לשם((
לצפיה ב-'גופים עסקיים ציבוריים'
גופים עסקיים ציבוריים
28/03/2018 | 17:30
30
דורשים היום 700 תארים בשביל תפקיד קטן ודיבילי שהיה קטן עליי אפילו (אני עם בגרות מלאה), וכל כך חלמתי כבר על קרקע מתחת לרגליים, אף אחד לא דרש ממני לעמוד ביעדים מטורפים ולקחו אפילו את זה ממני?! איך אני אמורה להרגיש?! ללכת לאימונים? לפסיכולוגים? לפסיכיאטרים? לא בא לי טוב! וגם ממקום עבודה נוכחי סביר שאלך עוד מעט. אפילו בתחילת השבוע הזה רציתי ללכת. בקיצור שוק העבודה תובעני מידיי בעיניי, חבל שלא הלכתי לקבל קצבה בתחילת חיי הבוגרים. אבל עכשיו כבר מאוחר מדי. 
לצפיה ב-'התלבטות של לימודי מנהל עסקים ואיזה התמחות ללמוד?'
התלבטות של לימודי מנהל עסקים ואיזה התמחות ללמוד?
04/03/2018 | 16:10
2
51
האם שווה לשלב עם התואר גם משהו פרקטי יותר? באיזה תחום השוק לא לגמרי מוצף עם בוגרים? כמו כן הבנתי שאת רוב המעסיקים מעניין הפרקטיקה ולא התאוריה כמו שבהרבה מוסדות לימוד מלמדים. איפה הכי כדאי ללמוד כדי להשתלב אח"כ בקלות בשוק העבודה? אשמח להמלצות מנסיונכם. 
לצפיה ב-'הסדר הנכון בבחירת התמחות במנהל עסקים'
הסדר הנכון בבחירת התמחות במנהל עסקים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 17:05
31

הי נוגה,
לא ברור לי משאלתך האם כבר התחלת ללמוד מנע"ס או שאת שוקלת אם ללמוד.
מחד את מדברת על התמחות שנבחרת בשלבים מתקדמים, ומאידך את שואלת איפה הכי כדאי ללמוד כדי להשתלב בשוק העבודה.

הנה כמה נקודות לקחת בחשבון:
  1. זה נכון שחשוב לשאול מה צריך בשוק, אך קודם לכן חיוני יותר להחליט במה את רוצה לעסוק. לא "מה ללמוד או במה להתמחות", אלא במה אני רוצה לעבוד, כולל בטווח הארוך. האם מעניין אותי לעסוק בניהול? במשאבי אנוש? בשיווק? במימון? וכד'. ככל שהגדרת העיסוק שלך תהיה קונקרטית יותר כך יקל עליך לבחור מה ללמוד ובוודאי גם במה להתמחות.
  2. שימי לב שמנהל עסקים הוא תואר כללי שלרוב לא מקנה ידע בעיסוק ספציפי. משכך, קשה יותר למצוא אחריו עבודה מאשר בלימודים שמכשירים לעיסוק ספציפי (כמו רו"ח, עו"ד, הנדסת תוכנה, וכדומה).
  3. רק אחרי שתחליטי במה את רוצה לעסוק שאלי את עצמך מה המצב בשוק ומה הנישה/התחום/הענף בעיסוק הזה בו יש הכי הרבה ביקוש לעובדים. זהו אחד השיקולים לקחת בחשבון, אך לא החשוב שבהם. כי אם תבחרי עיסוק שאת אוהבת אותו וטובה בו, תוכלי למצוא בו את מקומך גם בשוק רווי.
  4. ואז שאלי את עצמך "מה ללמוד כדי שהלימודים יכשירו אותי הכי טוב לעסוק בכך". ככל שהעיסוק יותר מוגדר ויותר ספציפי כך קל יותר למצוא מוסד לימודים שמוביל לשם.
  5. וכן, מעסיקים מחפשים אנשים שלמדו משהו פרקטי, ישים וברור שהם יכולים לחבר אותו לתפקיד שהם מציעים. כיום יש מסגרות לא אקדמאיות שמציעות הכשרות כאלו בטווחי זמן קצרים יחסית. ההחלטה על המוסד הפרקטי מומלץ שתהיה לאחר בירור בשוק, שיחות עם בוגרים וככל האפשר גם עם מעסיקים, כדי לברר איפה הכי כדאי ללמוד, כמובן בהתייחס לתחום העיסוק שבחרת בו.

שלך בידידות ובברכת הצלחה,
חגי
לצפיה ב-'קודם כל, לפני הכל, את חייבת'
קודם כל, לפני הכל, את חייבת
07/03/2018 | 19:47
19
להחליט איזה תחום יותר מעניין אותך ורק אחר כך אולי לבחון אפשרות לשלב עם תואר נוסף. קחי בחשבון שרוב המוסדות מלמדים בעיקר תאוריה ומעטים באמת שמים דגש על הפרקטיקה (יכול לציין לטובה את המרכז האקדמי למשפט ועסקים שמלמדים בשיטה של קייס סטאדיס), מה שאומר שגם בחירת מוסד לימודים היא החלטה לא פחות חשובה. בהצלחה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
5

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו