לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1276312,763 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ייעוץ קריירה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:
 
1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!
   
בהצלחה! 
 
 
 
המשך >>

לצפיה ב-'מענה לקורות חיים'
מענה לקורות חיים
04/06/2018 | 12:18
2
53
היי.
התחלתי לחפש עבודה ואני כבר שלושה שבועות שולחת קורות חיים וטרם חזרו אליי (אפילו לא ממקום אחד), לא חושבת שיש בעיה בקורות חיים שלי (עברו עליהם מספר אנשים אשר חלקם עוסקים בתחום הגיוס) ולכן שאלתי היא כזו:
1.כמה זמן בדרך כלל לוקח לחברה לחזור לאדם ששלח קו"ח לצורך ראיון טלפוני?
2. אם לא חזרו אליי לאחר 3 שבועות עליי להסיק שפסלו את קורות החיים שלי?
תודה רבה!
לצפיה ב-'למה לא עונים לי לקורות חיים'
למה לא עונים לי לקורות חיים
04/06/2018 | 18:16
49
היי סתיו
1. קשה לומר. לכל חברה יש את לוחות הזמנים שלה. וייתכן שגייסו בלי לקרוא בכלל קורות חיים אלא דרך חברת השמה או דרך חבר מביא חבר או דרך לינקדאין או כל מדיה אחרת.
2. הרבה יותר סביר שלא קראו כלל את קורות היחיים שלך. אחוז קורות החיים שנקראים הוא מועט ביותר והסיכוי שבכלל הגיעו אליו הוא נמוך, ולכן הדרך הטובה יותר למצוא עבודה היא דרך קשרים ודרך חבר מביא חבר. את הקשרים צריך בראש ובראשונה על מנת לוודא שקורות החיים יגיעו לידי המגייסים ויקראו. או אם זה אפשרי להגיע פיזית לארגון אליו מיועדים קורות החיים (אם במקרה את יודעת מהו)ולמסור את קורות החיים לידי מי שמגייסאו לפחות לפקיד/ת הקבלה.
3. ויתכן שקורות החיים לא מספקים ושווה לשקול פניה לאיש מקצוע. אבל לפני זה הדבר החשוב ביותר שחשוב שתבדקי זה האם את עונה על דרישות המשרה, ואם כן האם זה בולט וברור אפילו מעיון מהיר בקורות החיים. אם זה לא כך או לא כתוב מספיק ברור קורות החיים לא יענו.
בהצלחה
 
לצפיה ב-'אם לא חזרו כדי להמשיך ולשלוח'
אם לא חזרו כדי להמשיך ולשלוח
26/06/2018 | 23:06
6
שמעתי כבר על מעט חברות שחזרו אחרי חודש וחודשיים. זה לא דבר שכיח, אבל עדיין קורה מדי פעם.
לצפיה ב-'לימודי עו"ס במכללת רמת גן '
לימודי עו"ס במכללת רמת גן
04/06/2018 | 16:32
22
היי 
אני רוצה ללמוד עבודה סוציאלית 
שמעתי שבמככלת רמת גן יש מסלול של שנת לימודים אצלם ואז מעבר לאונ חיפה 
מישהו שעשה את המסלול הזה ? או שבכלל לומד שמה ויכול להגיד איך הקמפוס והמרצים ? 
תודה לעונים 
לצפיה ב-'הוצאת קיטור על ראיון עבודה!'
הוצאת קיטור על ראיון עבודה!
29/05/2018 | 19:52
5
161
כולי עצבים. היה לי ראיון עבודה היום בתפקיד שאני ממש רוצה בחברת הייטק. נסעתי כשעה כיוון, ישבתי יומיים למדתי את כל החברה, כולל מהם המוצרים  ומיהם המתחרים ברחבי העולם ואני אפילו זוכר איזה מוצר יש לכל חברה איפה היא יושבת ואיך המוצר נראה.
הראיון  היה עם VP מכירות ומנהלת כ"א. הראיון התחיל עם מנהל המכירות והתנהל בצורה נעימה מאד ואף הפגנתי ידע ויזמות בנושא המוצר של החברה.
לאחר כ10 דק נכנסה מנהלת כ"א, וישבה בשקט כל הראיון מלבד שאלה אחת ששאלה אותי לגבי השכלה בכלכלה שהבהרתי לה שאין לי אלא מדובר על תחום אחר (שמכיל בתוכו את המילה כלכלה, והVP מעודכן לגבי ההשכלה שלי) לאחר מכן שאלה אותי איך הידע הזה יעזור לי בתפקיד (חייב לציין שזה הרגיש לי כמו סוג של עוינות כל בצורת השאלה שלה) מנהל המכירות לקח את השליטה על הראיון בחזרה והמשכנו לשוחח כשהיא יושבת בשקט ולא מפגינה כל עניין.
הם לא הציגו לי את שעות העבודה בארגון, ואף לא דיברנו על שכר. ויותר מזה גם לא נשאלתי אילו שאלות על "חוזק/חולשה/כשלון" או כל שאלה בסגנון הזה.
הרגשתי שזה היה פושר מאד. וזה הכעיס אותי נורא (בכל זאת השקעתי המון אנרגיה בתפקיד)
בסוף הראיון מנהל המכירות אמר לי משהו בסגנון של אל תתבאס אנחנו בתחילת הדרך ואהבתי כמה נק' אצלך והוא מחפש מישהו צעיר (השאלות ששאלתי הפגינו ידע במוצר ובפיתוחים עתידיים של החברה, ואף הוא הצהיר שהשאלות ממש טובות)
וזהו. מכן נפרדנו.לאחר ששאל כמה זמן לקח לי להגיע.
נצא מתוך הנחה שלא התנהלתי כשורה מול משאבי אנוש, אך מנהל המכירות ראה את התשוקה שלי והרצון שלי, האם הוא יכול לקבל אותי אף על פי שמנהל כ"א לא מעוניין?
לפני 3 שעות לערך ראיתי שפירסמו שוב את המשרה בפיסבוק.
האם להמשיך הלאה או שזה לא אומר כלום?
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה'
מה לעשות אחרי ראיון עבודה
29/05/2018 | 22:03
4
77
שלום רפאל
כידוע לכולנו חיפוש עבודה אינו תהליך קל בכלל. אנחנו עומדים בו לבחינה ולביקורת שוב ושוב וצריכים להוכיח את עצמנו בפני אנשים שלא מכירים אותנו, לעיתים נדחים וזה בהחלט לא נעים ולעיתים גם נתקלים במראיינים ומגייסים לא הכי נחמדים או לא מקצועיים (לעיתים גם וגם). ולכן הקיטור שלך מובן וברור מאליו במיוחד לנוכח הרצינות והמקצועיות שאתה מפגין.
אז קודם כל חשוב לי לומר שתמשיך ככה, אתה עושה טוב, אתה מתכונן נכון ואל תפסיק את זה. זה שבמקום מסויים אולי לא קיבלת על זה את מלוא ההערכה זה לא אומר שצריך להפסיק את זה. ואגב אנחנו עדין לא יודעים בכלל מה חשבו על כך מראיינך.
בעניין השכר והשעות זה עדין מוקדם מאד. מדובר בתחילת תהליך ועדין אין מה לדבר על תנאים. זה גישוש ראשוני. וטוב שלא שאלת. שאלות על תנאים ושכר צריכות להגיע בשלב יותר מאוחר כאשר בשלב הראשוני צריכים לדבר ולשאול על נושאים מקצועיים. וזה בדיוק מה שעשית וטוב עשית.
ממה שכתבת אין לי שום אינדיקציה שהתנהלת לא נכון מול משאבי אנוש ולשאלתך בוודאי ובוודאי שה- VP יכול לקבל אותך גם אם מנהל משאבי אנוש לא מעוניין. בכל ארגון הדברים מתנהלים אחרת, יש ארגונים בהם למנהלי משאבי אנוש יש יותר השפעה ויש כאלה שבהם יש להם פחות. אנחנו לא יודעים מה קורה פה, אבל בהחלט יש מצב שמי שמחליט זה הוא ולכן היה יותר דומיננטי בראיון.
זה שפרסמו זה אומר שהם רוצים לראות עוד מועמדים אבל לא בהכרח אומר שהם קיבלו החלטה שלילית לגבייך.
אתה צריך לחכות לתשובה כשבוע בערך ואז ליצור איתם קשר, ותוך כדי להמשיך לחפש.
אגב בכללי אני ממליצה לך לשאול בסוף כל ראיון מתי הם צפויים לקבל החלטה, וכך תוכל לעקוב ותדע מתי אתה אמור להתחיל לבדוק את מצבך.
על כל מה ששאלת ועוד יש מאמרים בבלוג שבאתר שלי שמרחיבים בכל נושא, ואני ממליצה לך להכנס ולקרוא:
 
בהצלחה
אסנת שלו, יועצת בהכנה לראיון עבודה
לצפיה ב-'האם להמשיך ולחפש אחרי ראיון עבודה מוצלח?'
האם להמשיך ולחפש אחרי ראיון עבודה מוצלח?
29/05/2018 | 22:11
39
בכל מקרה, גם אם הראיון היה סופר מוצלח, עצתי לך - אל תפסיק לחפש!
זה לא גמור עד שזה לא גמור.
לעיתים קרובות מידי אני רואה אנשים שמחכים, לעיתים חודשים, לתשובה לאחר ראיון, ובינתיים עוצרים את החיפושים, מרוטים מעצבים ובסוף גם צריכים להתניע הכל מהתחלה.
ולכן, להמשיך להתראיין ולחפש גם אם נראה לך שיש סיכוי טוב שתתקבל.
כמובן שככל שתתראיין יותר גם תשתפשף יותר, תראה יותר הזדמנויות ותוכל להשוות ביניהן ולדייק את בחירתך.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה על התשובות שלכם'
תודה על התשובות שלכם
31/05/2018 | 13:15
2
35
לא נאמר לי לגבי מתי תינתן תשובה אלא רק שהם בחילת התהליך והם מראיינים עוד אנשים.
האם כדאי לשלוח מייל כעבור יומיים למנהל בשביל לדעת מה קורה עם המועמדות שלי? ואם כדאי לשלוח במייל הודעה נוספת שבה אני מוכר את עצמי?
איך זה יכול להיתפס על ידו? כלהט שלי או להפך?
לצפיה ב-'ודרך אגב,'
ודרך אגב,
31/05/2018 | 14:03
32
לא יצא לי לראות את פרופיל הלינקדין שלו, בעיקר מהסיבה שרואים מי מציץ.
האם זה בכל זאת סביר לשלוח לו בקשת הצטרפות? ראיתי שחלק לא ממליצים, ושהוא לא חבר שלי. אבל מצד שני זה לא יכול להראות מוטיבציה ולהראות לו"הנה אני פה"?
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה'
מה לעשות אחרי ראיון עבודה
31/05/2018 | 20:24
38
היי רפאל
תבדוק אחרי שבוע לא אחרי יומיים. במיוחד אם אמרו לך שהם בתחילת התהליך, יומייים זה מעט מידי. ולא במייל אלא בטלפון. ממייל קל להתעלם. פשוט תתקשר ותגיד שאתה רוצה לברר איפה התהליך עומד ותוסיף בקצרה שאתה מתעניין כי התפקיד חשוב לך ושאתה רואה את עצמך מתאים ובעל יכול לתרום לארגון.
לא! זה לא נדנוד. זה מראה על להט ועל רצינות כוונותיך ועל רצינות בכלל וארגונים בהחלט רוצים אנשים שרוצים אותם (בדיוק כמו ביחסים בין אנשים).
בקשר ללינקדאין לדעתי זה לא הזמן המתאים לשלוח לו בקשת הצטרפות. חכה עם זה עד לסיום התהליך. כדי להראות נוכחות וענין תעשה את מה שהצעתי למעלה.
ושוב רוצה להזכיר: 
"בסיום הריאיון לא לעזוב לפני שמבררים מתי בערך יסתיים שלב הראיונות, זמן משוער לקבלת תשובה, האם יש שלבי מיון נוספים ומהם, ושם ופרטי התקשרות של איש קשר אליו אתם יכולים לפנות במידה והתשובה מתמהמהת. על פי התשובות שתקבלו תחליטו מתי הזמן הנכון לחזור לאותו איש קשר ולברר מה מצבכם במקרה והארגון לא חזר אליכם. חשוב לא ללחוץ אבל מאידך בהחלט לא להרפות לגמרי. לחכות יומיים שלושה לאחר המועד המשוער שקבלתם לסיום הראיונות, ואז ליצור קשר תוך אמירה שהתפקיד חשוב לכם ואמירה חוזרת שאתם רואים עצמכם מתאימים ובעלי יכולת לתרום לארגון." (מתוך מאמר בבלוג שלי באתר)
מוזמן להכנס ולקרוא
בהצלחה
לצפיה ב-'חוזקות וחולשות'
חוזקות וחולשות
28/05/2018 | 20:06
3
272
שלום חגי
 
יש לי ראיון עבודה בעוד יומיים לתפקיד פיתוח עסקי ואני מנסה להתכונן לשאלה של חוזקות וחולשות.
החוזקות בסדר. אבל אני לא יודע מה לומר בנוגע לחולשות.
האם מתכוונים רק לנושא של תעסוקה? האם ניתן לתת חולשות "אישיות"?
אשמח לקבל הצעות ל2 חולשות שיכולות להתאים לפיתוח עסקי.
האם תשובה של אני לא מתפשר, בצורה שזה גם יכול לפגוע בי בחיפוש אחר המשרה המושלמת בעיניי וגורמת לי לאבטלה יכולה להיות טוב?
אשמח לתשובות נוספות
 
לצפיה ב-'חוזקות וחולשות בראיון עבודה'
חוזקות וחולשות בראיון עבודה
29/05/2018 | 07:21
82
שלום לך,
בשלב ראשון אני מפנה אותך לבלוג של אסנת שלו שבו יש הרבה מאמרים ותוכל שם להבין טוב יותר מה לומר ומה לא לומר בראיון העבודה:
אני גם אבקש מאסנת שתענה לך כאן יותר ספציפית.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'אייך לענות על שאלת החולשות/חסרונות בראיון'
אייך לענות על שאלת החולשות/חסרונות בראיון
29/05/2018 | 12:50
71
קודם כל על מה אני לא ממליצה:
1. מתן תכונה שהיא גם חיובית וגם שלילית בו זמנית, אצל מראיינים מקצועיים תשובה כזאת לא עוברת, וגם עלולה לפגוע בתדמית של המרואיין.
2. מתן תכונה שלילית "אמיתית", אבל כזאת שאינה קשורה לתפקיד. זה גם לא יתקבל כי כששואלים על חסרונות מתכוונים לדברים שעלולים להקשות בביצוע התפקיד.
3. ואחרון, גם התחמקות ממתן תשובה לא כדאית. במקרה הטוב המראיין יתעקש על תשובה, ובמקרה הפחות טוב הוא יאבד את האמון בך ועלול לחשוב שאתה מסתיר בגלל שאתה יודע שהחסרונות שלך משמעותיים מאד ושאם יתגלו לא תתקבל לתפקיד.
לכולנו יתרונות וחסרונות. כשאנחנו מודעים להם ואף מנסים לשפר אותן, אין עם זה שום בעיה וזה לא הגורם לאי קבלה לתפקיד. אם אנחנו מנסים להעמיד פנים שאין לנו חסרונות, אנחנו נתפסים כלא אמינים ולא רציניים. 
ההמלצה שלי היא לשתף בכנות, בתכונה שקימת בך באמת, באופן הבא: 
תכנן מראש באיזה חסרון/תכונה לשתף, כאשר אם יש לך חיסרון בולט שידוע לך מניסיון עבר שאנשים מבחינים בו מיד, כזה שיש סיכוי גבוה שיתגלה בראיון ממילא אז כדאי לבחור בו. אם לא, בחר אחר (אמיתי כמובן).
את החיסרון שבחרת הצג בצרוף סיפור של התגברות, שיפור, למידה או פיצוי על החסר באמצעות יכולות קיימות.
לדוגמה: אין לי זיכרון טוב אבל סיגלתי לעצמי הרגל של לרשום כל מה שאומרים לי ואת כל הפגישות שלי ולא לשמור כלום בראש (פיצוי). או: בבסיס אני אדם קצת רגיש ובעבר נטיתי להיעלב מכעס או ביקורת אבל במהלך שנות עבודתי התחסנתי וזה כבר קורה הרבה פחות(התגברות).
ואם אתה יכול לצרף דוגמה מניסיון עבר בכלל הכי טוב. אם תנהג כך, גם הצגת את עצמך כמועמד כן ואותנטי, וגם הקושי נתפס כפחות חמור מאחר שזו בעיה שאתה מודע לה וכבר התגברת עליה לפחות חלקית.
 לתשובה מורחבת בנושא ולעוד מאמרים על ראיון עבודה אתה מוזמן להכנס לבלוג באתר שלי 
בהצלחה
אסנת שלו -הכנה לראיון עבודה

 
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
31/05/2018 | 17:33
38
אם האוכלוסייה בארץ הייתה מאוזנת או מדוללת, אז לא היה כל צורך בשאלות מפגרות למיניהן.
פשוט מעסיקים היו רודפים בעצמם אחרי מועמדים ואף מתחננים אליהם בכדי שיבואו לעבוד אצלם.
לצפיה ב-'פיצוץ אוכלוסין'
פיצוץ אוכלוסין
30/05/2018 | 08:14
43
חובה לצמצם את אוכלוסיית ישראל מ-9 מיליון ל-90 אלף בלבד, כך שבמקום 100 קופצים על כל משרה ( בעיקר בהייטק ), יהיה רק קופץ 1 על כל משרה.
לצפיה ב-'תכנון קריירה על פי משרה ראשונה'
תכנון קריירה על פי משרה ראשונה
29/05/2018 | 12:02
2
56
היי, ראיתי ששאלו כבר שאלה דומה על חשיבות משרה ראשונה ואשמח לשאול משהו דומה.
אני מחפש עבודה בתחום הרכש כאשר השאיפה היא לעבוד באחת מחברות ההייטק הגדולות.
מה יראה יותר טוב בקורות חיים, עבודה בחברת סטארטאפ קטנה (הייטק) או עבודה בחברה גדולה מתחום אחר (למשל, מסחר, שירותים, תעשייה וכו)?
תודה.
לצפיה ב-'איך לתכנן את המשרה הראשונה בקריירה'
איך לתכנן את המשרה הראשונה בקריירה
29/05/2018 | 14:32
34
הי מיכאל,
אז כמו שעניתי כאן לתום ב-18/5/18 "איפה כדאי להתחיל לעבוד במשרה הראשונה", הדבר הכי חשוב זה ללכת אחרי הלב שלך, ולפי הלב לקבוע את מקום העבודה הראשון באבן דרך ראשונה בכל הקריירה. לאן אתה רוצה להגיע? איפה אתה רוצה להיות בעוד 5 או 10 שנים? ומה השלב הראשון שהכי יקרב אותך לשם?
אתה לא בונה קריירה כדי שתיראה טוב בקורות החיים. אתה בונה קריירה כדי להגשים ולממש את עצמך.
 
ולכן, לגופו של עניין:
אם אתה רואה את עתידך בתחום הרכש בהייטק, חפש עבודה בתחום ההייטק. חברה קטנה או גדולה בתחום, זה לא כ"כ משנה.
אם אתה רוצה להתפתח ברכש בתחום המסחר (רכבים למשל), חפש עבודה בחברת רכבים.
ואז קורות החיים שלך יתאימו לך בהמשך דרכך בקריירה.
קורות החיים לא "נראים טוב" סתם ככה. הם נראים טוב בהקשר לתפקיד שאתה מחפש ולתחום של הארגון.
לכן, עבודה סקסית בהייטק לא תהיה רלבנטית אם אתה מחפש להתפתח בתחום המסחר.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'מה לבחור כתפקיד ראשון'
מה לבחור כתפקיד ראשון
29/05/2018 | 22:26
25
היי מיכאל
בגדול אפשר לחלק את שוק העבודה ל-3 מגזרים שבנויים כפירמידה. כשבתחתית נמצא המגזר הציבורי, באמצע התעשיות המסורתיות (LOW TECH) ולמעלה  ההיי-טק. הטיפוס במעלה הפירמידה הוא קשה מאד והופך כמעט בילתי אפשרי למי שעבד בלואו טק ורוצה להכנס להייטק. גם בתוך המגזרים יש דרוג כאשר חברות גלובליות למשל מדורגות גבוה ממקומיות. ובנוסף רוב הקידומים נעשים בתוך הארגון וקשה יותר להתקדם במעבר בין אירגונים, בוודאי אם המועמד בא עם ניסיון מחברה שפעילותה שונה מהותית מזו של החברה אליה רוצה להתקבל. ולכן אם היעד שלך הוא חברות הייטק גדולות נסה למצוא תפקיד בדיוק בחברות כאלה.
בהצלחה
אסנת שלו, יועצת לראיון עבודה 
לצפיה ב-'פנייה בלינקדאין'
פנייה בלינקדאין
29/05/2018 | 12:17
1
48
היי, מקווה שהשאלה קשורה לפורום.
האם מקובל לפנות לאדם שלא מכירים בלינקדאין אשר עובד במחלקה ובארגון בו רוצים לעבוד ולבקש שיעביר את הקורות חיים שלי לגורם הרלוונטי (על מנת לעקוף תוכנות סינון קו"ח למינהם)?
תודה!
לצפיה ב-'להעביר קורות חיים דרך לינקדאין'
להעביר קורות חיים דרך לינקדאין
29/05/2018 | 13:01
43
הי אורן,
אם אין לך שום קשר לאותו אדם זה לא מקובל, ורוב הסיכויים שלא יעביר הלאה.
אך אם אתה יכול להיות מתוחכם יותר:
למצוא איש קשר שלך שהוא משותף לאותו גורם בחברה ולבקש ממנו להעביר לגורם.
אפשר לעשות זאת דרך המערכת של לינקדאין שמאד תומכת בכך.
אם אין לך איש קשר משותף כאמור (חבר שלך שהוא גם חבר של הגורם), מצא כזה, תתחבר אליו (תציע לו חברות) ואחרי כמה ימים תבקש להעביר. 
מניסיון, 50% מהצעות החברות לזרים בלינקדאין נענים.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'עבודה בתחום כלכלה וחשבונאות'
עבודה בתחום כלכלה וחשבונאות
28/05/2018 | 04:46
1
27
שלום רב לכם
אני שוקל ללמוד כלכלה וחשבונאות תואר ראשון. 
השאלה שלי היא כזאת: האם כדאי ללמוד תחום כזה או שאולי השוק אמוס. 
אמנם התואר הוא משולב, כלומר גם כלכלה וגם חשבונאות, אך נא להתייחס למצב השוק בכל תחום בנפרד. תודה. 
לצפיה ב-'האם ללמוד תחום שהוא רווי ועמוס בעובדים?'
האם ללמוד תחום שהוא רווי ועמוס בעובדים?
28/05/2018 | 07:16
31
שלום אנדריי,
לפני שאני מתייחס ספציפית לשאלותיך, הרשה לי לומר את הדבר הבא:
כל החלטה על לימודים צ"ל לפי השלבים הבאים, ובסדר הזה:
 1. האם זה מה שאתה רוצה גם לעסוק בו? האם קודם החלטת מה ללמוד ואח"כ לשקול אם לעסוק בו (טעות), או קודם החלטת במה אתה רוצה לעסוק ורק אח"כ מה ללמוד כדי לממש זאת (מומלץ)?
 2. אם אכן הלכת ללמוד כלכלה וחשבונאות (או כל תחום אחר) כי בכך חשקה נפשך, זה פחות חשוב אם התחום עמוס ורווי או לא. כי בכל תחום, גם אם הוא עמוס ורווי, יש אנשים שמצליחים ואלו הם לרוב האנשים שמחוברים לתחום, אוהבים אותו ומתאימים אליו. השוק גדול וענק ותמיד אפשר להצליח בו, בהתקיים התנאים הנ"ל.
 3. רק אח"כ לבדוק אם אכן התחום רווי. אם כן, אפשר לחפש בו נישות פחות רוויות ולכוון את הקריירה אליהן.
 
ועכשיו ספציפית לשאלותיך:
לגבי תחום הכלכלה, בדיוק התפרסמה עליו סדרת כתבות בדה-מרקר שמדברת בעד עצמה:
https://www.themarker.com/news/education/1.6034558
ממליץ לך לקרוא גם את הכתבות הקשורות.
לגבי שוק הרו"ח, אכן התחום עמוס.
בשנים האחרונות כמויות הבוגרים גדלו מאד והענף מתחיל לדמות לשוק עו"ד. צריך לקחת בחשבון שקשה להתקבל לביג 4, אלא אם יש לך ציונים טובים מאד בלימודים.
עלול גם להיות קשה למצוא התמחות, השכר נמוך ושעות העבודה מרובות.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'תואר בינתחומי (B.A כללי)'
תואר בינתחומי (B.A כללי)
24/05/2018 | 23:55
2
46
שלום חגי
אני בחור צעיר והתואר הראשון, "רב תחומי" של מדעי הרוח - מרתק בעיניי, מה שאינני יכול להגיד עם רוב התארים באוניברסיטה.
מעבר לצד המשמעותי של הלימודים, כלומר מה שהם יתנו לי לחיים.
שואל ברצינות, מניסיונך וחוכמתך; האם, ובמה - ניתן לעבוד עם הדיפלומה הנ"ל?
הדעה הרווחת בקרב הציבור היא שזה תואר מיותר, בזבוז זמן וכסף (האם אתה מסכים איתה?)
חשוב להדגיש שבאישיותי אינני ציפור דרור אלא מאמין שארצה לעבוד בסביבה יציבה, ככל הנראה כשכיר.
אשמח למילים טובות.
מתי
לצפיה ב-'תואר BA כללי – האם כדאי?'
תואר BA כללי – האם כדאי?
25/05/2018 | 10:20
1
54
שלום מתי.
אם אתה רוצה ללמוד כדי להעשיר את עצמך, להתפתח וליהנות, לך תלמד מה שבא לך, תואר "מרתק".
אבל אם אתה רוצה ללמוד כדי לפתוח לך דרך בשוק העבודה, נכון לך לדעתי לחפש תחום לימודים יותר ספציפי.
העולם שלנו הופך ליותר ויותר מורכב ולכן גם יותר ויותר עולם של התמחויות.
מקומות עבודה מחפשים מומחים בתחומים שונים.
לצערי, לרוב, תואר כללי לא עונה על הדרישות הללו.
 
מעבר לכך, כאדם צעיר שמחפש לסלול לעצמו דרך בשוק העבודה, תואר כללי פוסח על כל הסעיפים.
זה נראה כסוג של פשרה, מכיוון ששום תואר אחר לא מרתק אותך.
הפיתרון – עשה שעורי בית.
וותר על השאלה "מה ללמוד". היא איננה השאלה הנכונה.
השאלה הנכונה היא: "במה אני רוצה לעסוק"?
איזה עיסוק מלהיב אותי, מרתק אותי ונותן לי משמעות.
ולאחר שתחליט זאת, ייגזרו משם דרישות הלימודים. 
 
אם אינך יודע במה אתה רוצה לעסוק, זה הזמן לחפש את התשובה.
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 
 
לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.
 
יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
 1. פסיכולוגים תעסוקתיים
 2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.
 
עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:
 
http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead
 
גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה רבה, חגי'
תודה רבה, חגי
25/05/2018 | 11:52
10
לצפיה ב-'שפת קורות חיים'
שפת קורות חיים
23/05/2018 | 11:48
1
39
היי.
אני לקראת סיום תואר במשאבי אנוש ומחפשת עבודה בתחום (כ -HR) בחברות הייטק. באיזו שפה עליי לשלוח את קורות החיים? האם לשלוח את קורות החיים על פי שפת המודעה (מודעה באנגלית= קו"ח באנגלית)? 
תודה
לצפיה ב-'באיזו שפה לשלוח קורות חיים?'
באיזו שפה לשלוח קורות חיים?
23/05/2018 | 13:58
42
שלום יערה,
ככלל, בהייטק מקובל לשלוח קו"ח באנגלית. אך זה בעיקר רלבנטי למשרות טכניות (מתכנתים וכד').
אני ממליץ:
אם המודעה באנגלית, שלחי קו"ח באנגלית.
אם המודעה בעברית, שלחי גם כן באנגלית, אלא אם איכות קו"ח שלך באנגלית נחותה ואז שלחי בעברית.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'רוצה להחליף עבודה מיד לאחר חופשת הלידה'
רוצה להחליף עבודה מיד לאחר חופשת הלידה
17/05/2018 | 08:54
1
52
היי, אני אילנה בהריון ראשון. בת 30 ובספטמבר אמורה ללדת ולצאת לחל"ד.
בעבודה הנוכחית שלי אני משתכרת בשכר מאוד נמוך ואין בה אפשרות להתקדם.
אני מתכוונת לא לחזור לעבודה לאחר החופשת לידה למרות שאני מסתירה את זה כרגע מהבוסית, כיוון שאני לא יכולה להיות באמת בטוחה שאמצא עבודה אחרת עד אז. השאלה היא עד כמה זה משהו שכדאי מבחינתי? לחזור לעבודה חדשה מיד לאחר חופשת לידה עם ילד ראשון..אני עוד לא יודעת איך אתמודד ואיך זה יהיה. מצד שאני אם אחזור לעבודה הנוכחית יצטרכו לפטר את העובדת המחליפה שלי ואז לאחר זמן קצר שוב יצטרכו לגייס מישהי כשאעזוב לטובת עבודה אחרת..אני מתלבטת. יש פה שתי דילמות. האם יש פה משהו שאני לא לוקחת בחשבון?
תודה
לצפיה ב-'לחזור או לחזור לעבודה אחרי חופשת לידה?'
לחזור או לחזור לעבודה אחרי חופשת לידה?
17/05/2018 | 10:15
42
הי אילנה,
ראשית, אני מאמין שכל אדם ראוי לשכר הוגן בתפקיד שהוא אוהב ומאפשר לו התקדמות, אם בכך חשקה נפשו. מניסיוני לכל אדם יש עיסוק כזה. לעיתים עליו לחפש אותו דרך מציאת הייעוד שלו.
לכן, בבוא הזמן, כדאי לך להתחיל ולחפש עיסוק מתאים יותר לפי שאיפותיך.
לפי תוצאות החיפושים תחליטי מה לעשות. כעת זה מעורפל, אך כשתגיעי לגשר, תחצי אותו, כמו רבות וטובות שמנצלות חופשת לידה כדי לעשות שינוי תעסוקתי.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'חשיבות משרה ראשונה'
חשיבות משרה ראשונה
17/05/2018 | 19:19
1
56
היי.
אני שומע מהרבה אנשים על החשיבות של משרה ראשונה, ושהמשרה הראשונה סוללת את המשך הקריירה.
אני מסיים עוד מעט תואר ראשון בכלכלה והתחלתי להסתכל על מודעות דרושים ואני רואה שיש משרות שנראות יחסית מעניינות בחברות סטארטאפ שונות (במחלקות הפיננסיות).
השאלה היא האם כדאי להתחיל את הקריירה בחברה קטנה (סטארטאפ במקרה הזה) ולפעמים לא כל כך מוכרת או לכוון דווקא לחברות הגדולות והמוכרות יותר?
המון תודה על כל העזרה בפורום!
לצפיה ב-'איפה כדאי להתחיל לעבוד במשרה הראשונה'
איפה כדאי להתחיל לעבוד במשרה הראשונה
18/05/2018 | 07:45
48
שלום תום,
אני לא בטוח אם יש העדפה לחברה גדולה או קטנה.
זה מאד תלוי בסביבת העבודה, בממונה, בשכר, בעניין שלך במקום ובאפשרות הקידום.
הנה מגוון השיקולים שהייתי לוקח בחשבון בבחירת מקום העבודה הראשון:
 • במה אני רוצה לעסוק, מה מעניין אותי, איפה אני רוצה להיות "כשאהיה גדול" ומה הדרך הכי טובה להגיע לשם - זה הכי חשוב!
 • מה השכר
 • מרחק הנסיעה, זמן ודרך ההגעה
 • האווירה בחברה, החיבור לממונה הישיר, הקולגות
 • שעות העבודה
 • אפשרויות התפתחות בתפקיד וקידום
מומלץ להעריך את האלטרנטיבות בהתאם לקריטריונים אלו וכך לדרג ןלתעדף את אפשרויות התעסוקה.
לעיתים, בחברות הקטנות יותר יש דינמיות רבה יותר, מה שמאפשר התפתחות וצמיחה עם התפקיד.
וזה בהחלט יתרון.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-' אירוח בנושא הכנה לראיון עבודה '
אירוח בנושא הכנה לראיון עבודה
09/05/2018 | 12:29
27
11339
 
 
ביום רביעי 16/5, בשעה 20:30, תתארח בפורום אסנת שלו, מומחית בהכנה לראיון עבודה, בנושא הכנה לראיון, מבחני התאמה ומכוני מיון.

על האירוח
 
מחפשים עבודה? סיכויי הקבלה שלכם תלויים בכישורי ההתראיינות שלכם. 
בואו לשאול כל שאלה לגבי ראיונות עבודה ולשפר את סיכוייכם לעבור ראיון בהצלחה ולהתקבל!
מה להגיד ומה לא להגיד? מה לענות לשאלה "ספר לי על עצמך"? איך להפוך חיסרון ליתרון? איך להימנע מטעויות נפוצות? מה לשאול בעצמך? ועוד ועוד. 
 
על אסנת שלו 

ב-8 השנים האחרונות אסנת שלו מכינה מועמדים לראיונות עבודה ועוזרת להם להתקבל לתפקיד שהם רוצים. בעלת ניסיון קודם של 20 שנה במכון פילת בתפקידי אבחון שונים, עד דרגה של כותבת חוות דעת למעסיקים. בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בהתנהגות ארגונית בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב.  http://osnatshalev.wixsite.com/avoda.
 

 מוזמנים לכתוב את שאלותיכם בשרשור האירוח כבר עכשיו!
 
לצפיה ב-'ראיון אחרי לידה ראשונה'
ראיון אחרי לידה ראשונה
10/05/2018 | 10:37
1
121
שמי שרית ואני בת 32 עם ילד אחד בן שנה.
הוא נכנס למשפחתון לפני חצי שנה ואני חזרתי לעבודה שלי לאחר חופשת הלידה. הבנתי שחסר לי עוד זמן לעצמי (חופשת הלידה לא באמת היתה חופשה) ואני רוצה להיות עוד בבית לבד, וגם המון דברים השתנו מאז שיצאתי לחופשת לידה ולא היה לי טוב. עזבתי את מקום העבודה ואחר כך גם הוצאתי את התינוק מהמשפחתון וחזרתי לסוג של המשך חופשת לידה.
עכשיו בגיל שנה הוא נכנס לגן באופן סופי, ואני צריכה לחפש עבודה באופן סופי.
אני לא מעוניינת להמשיך בכלל בתחום שהייתי בו.
כיצד אני צולחת ראיון בתחום חדש שמעניין אותי, לאחר שאני מספרת ששנה שלמה לא עבדתי בכלל ובלי המלצות מהמקום האחרון?
כיצד אני מונעת מהם לחשוב שבקרוב ארצה עוד ילד או ששוב אקח חופשה שנה בעקבות הריון?
מרגישה שהנתונים לא לטובתי
 
לצפיה ב-' ראיון אחרי לידה ראשונה'
ראיון אחרי לידה ראשונה
16/05/2018 | 20:28
47
היי שרית
ראשית נשאלת השאלה האם יש לך ניסיון ורקורד מקצועי בתחום החדש שבו את רוצה לעבוד. בשוק העבודה מחפשים עובדים בעלי ידע וניסיון מוכחים, מועמדים עם רקורד התואם עד כמה שאפשר את הדרישות ומאפייני תפקיד המטרה. לכן  מאד קשה במעבר בין אירגונים לעשות הסבה מקצועית כי האירגון אינו מעוניין ברוב המקרים להשקיע בללמד את העובד. אם בכל זאת זה מה שחשוב לך חשוב שתדעי שהחיפוש כנראה יהיה ממושך ומן הסתם תתחילי מלמטה ובשכר נמוך.
באשר להמלצות- אם מדובר בתחום עיסוק אחר שבו לא עסקת בתפקיד האחרון שלך ממילא אין להמלצות המעסיק שום משמעות.
ואחרון- נושא ההורות. ככלל שנה ללא עבודה בגלל חופשת לידה זה לגיטימי (וגם די נפוץ) והסבר ש"היה חשוב לי להיות עם הילד שלי בראשית חייו הוא סופר לגיטימי. לא צריך להתנצל על זה. אבל ככלל, כאשר יש בעיה/"נקודת חולשה" כלשהי (אמיתית או כמו במקרה זה מדומה. ולכולם יש) ככל שהתגובה בעניינה ארוכה ומפותלת יותר כך מעצימים את העניין ונותנים לו יותר מקום ועניין שולי הופך לעיקר, ובעיקר זה גורם למראיין לחשוב שגם את, כמוהו רואה בעיה באותו נושא. תני תשובה קצרה ועניינית, וזה יבהיר להם שרק הם רואים חסרון או בעיה ושהיא למעשה לא קיימת. אז אל תנסי לשכנע יותר מידי. מוטב שתתני תשובה קצרה וקורקטית ותתמקדי יותר בהצגת יתרונותייך השגייך וניסיונך.
בעניין השאלה בדבר תוכניות להריון נוסף. במידה והשאלה בדבר מועד כניסה עתידי להריון תשאל (אגב רק שתדעי שאסור למראיין לשאול על הריון או תוכניות לכניסה להריון),אם את רוצה שתפי אותם בתוכניותייך, אבל כמובן שאינך חייבת. הכי טוב לענות משהו עמום כמו "רק עכשיו ילדתי, כרגע ממוקדת בקריירה או לא חשבתי על זה בכלל עדין" כל דבר עמום.
בהצלחה
 
לצפיה ב-'פחד מראיונות'
פחד מראיונות
13/05/2018 | 10:35
1
123
שלום,
 אני בן 40 לשמחתי עד היום עבדתי באותה עבודה בהייטק מזה כ 12 שנים . מיד לאחר הלימודים התקבלתי לעבודה שבה עשיתי את ההתמחות שלי.
 עזבתי את העבודה מרצון כי הרגשתי מיצוי.
 אין לי מושג איך מתנהגים בראיון עבודהנ היות ומעולם לא נידרשתי לכך.
 אני פוחד שגם הגיל שלי וגם התרגשות יובילו אותי לכישלון בראיון. 
אני בטוח ביכולות שלי ויעידו מעסיקיי , אשמח מאד להדרכה איך ניגשים בכלל לראיון , מה מומלץ להגיד ומה לא .
תודה 
לצפיה ב-'אייך להתגבר על הפחד מראיון עבודה'
אייך להתגבר על הפחד מראיון עבודה
16/05/2018 | 20:31
52
היי מישל
ראשית, בכל פרמטר הגיל שלך לא מהווה בעיה או מכשול. נושא הגיל נופח מעבר לכל פרופורציה ובמקרים רבים הקושי למצוא עבודה לא קשור לגיל, אלא למה שעשית או לא עשית במהלך שנות עבודתך ולאייך שאתה מציג את ניסיונך וכישוריך. מומלץ לנסות ולבדוק איזה פרופיל של ניסיון וכישורים מחפשים לתפקיד, וזה בדיוק מה שאתה אמור להציג בראיון, כאשר הדרך המועדפת והמשכנעת היא דרך דוגמאות קונקרטיות מתפקידך שממחישות את ניסיונך ויתרונותייך. הכן מראש ובצורה מפורטת דוגמאות לפרויקטים בהם השתתפת, הצלחות, הישגים שדרכן תוכל להראות כיצד אתה פועל, חושב, מתכנן, מתארגן, פרוייקטים שימחישו את ההישגים וההתמודדות עם מגוון האתגרים בכל תפקיד, מהן תשלוף בראיון את מה שרלוונטי. בחר בפרוייקטים המציגים יכולות שונות שלך הנדרשות לתפקיד (אסטרטגיות / ניהוליות / מקצועיות / בינאישיות, עמידה ביעדים / בלוחות-זמנים, התמודדות עם קונפליקטים / ממונים, קולגות, כפיפים) לפני שאת עונה תחליט מראש מה המסר שאתה רוצה להעביר, ובחר את הדוגמא המתאימה. בנה כל דוגמה כך: ראשית,  מה היתה בעיה, מה עשית, מה היתה התוצאה.
לסיום, מאחר ועברו כבר שנים רבות מאז שחיפשת עבודה ואתה מדווח על חששות ומתח סביב העניין ממליצה לך לעבור הכנה לא רק בנושא הראיון אלא גם על תהליך החיפוש שהשתנה דרמטית מאז שחיפשת לאחרונה. ומזמינה אותך להכנס לבלוג באתר שלי למאמרים שירחיבו את ידיעותייך בנושא הראיון.
כתובת האתר:
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog
בהצלחה
 
לצפיה ב-'מידע על שכר'
מידע על שכר
13/05/2018 | 14:13
1
107
במהלכו של הראיון השני רציתי לברר מה השכר המדובר ופשוט שאלתי זאת לקראת סופו...
אמרו לי משהו בסגנון "נגיע לזה בהמשך".
האם זה לגיטימי שהכדור אצלם והם מחזיקים במידע הזה עדיין?
בעיקרון אין לי מה להפסיד אלא להיות במיטבי בראיון, אבל הגיוני שאני מתאמצת להתקבל למשרה שלא בטוח שהשכר בא מספק אותי בכלל?
זה לא משנה שציינתי ציפיות שכר, זה מידע שאני צריכה לקבל בראיון שני ולעשות את השיקולים שלי
 
לצפיה ב-'מתי כדאי לשאול על שכר'
מתי כדאי לשאול על שכר
16/05/2018 | 20:33
42
היי קרן
ככלל לא מומלץ לשאול בשלבי המיון הראשונים שאלות "תועלת אישית": תנאי ההעסקה, גובה השכר וכו,. אין ספק שזה לגיטימי לשים את תנאי ההעסקה כתנאי ראשון ואף בלעדי לקבלת המשרה אבל מעסיקים נוטים לתייג את המועמדים ששואלים את זה מוקדם מידי כתועלתנים, ככאלה שבאים קודם כל כדי לקחת ופחות כדי לתת. זה עלול לפגוע בסיכויים שלך לקבל את התפקיד. ואגב, ככל שנושא השכר עולה מאוחר יותר בתהליך המיון סימן שמצבך טוב יותר, ושאת עדיין בתהליך. עם זאת, אם אכן גובה השכר הוא הקריטריון החשוב ביותר שיקבע אם תרצי במשרה או לא וחבל לך לבזבז זמן פשוט עמדי על שלך בנימוס אך בתקיפות ונסי שוב לשאול.
בהצלחה
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה על עבודה בגיל 46'
בהמשך לשאלה על עבודה בגיל 46
14/05/2018 | 11:45
1
96
נודה לעצות לראיון בגיל הזה,אני אפילו יותר מ-46
רב תודות.
 
לצפיה ב-'ראיון עבודה בגיל 46'
ראיון עבודה בגיל 46
16/05/2018 | 20:35
61
אם זומנת לראיון, גילך כבר אינו מהווה מחסום שהרי הם יודעים את גילך. אם בנית לך זהות מקצועית ברורה ומומחיות בתחום מסויים שוק העבודה לא יוותר עלייך כל כך בקלות. ומכאן ההמלצות ככלל דומות למה שמומלץ לכולם. ראה תשובתי למישל.
לסיום, מאחר שאתה מדווח על חוסר בטחון מסויים סביב נושא חיפוש העבודה בגילך ממליצה לך לעבור הכנה לא רק בנושא הראיון אלא גם על תהליך החיפוש שמשתנה ומתעדכן כל הזמן. ומזמינה אותך להיכנס לבלוג באתר שלי למאמרים שירחיבו את ידיעותייך בנושא הראיון וחיפוש עבודה ככלל.
כתובת האתר:
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה לגבי מכוני אבחון - למה צריך את זה והאם יש סוד הצלחה?'
שאלה לגבי מכוני אבחון - למה צריך את זה והאם יש סוד הצלחה?
14/05/2018 | 12:20
1
71
במספר מקרים בהם ניסיתי להתקבל לתפקידים, בעיקר בחברות גדולות במשק, נשלחתי למכון אבחון. מאוד קשה לי "לשחקאת המשחק" ולהרגיש שאני תחת עין בוחנת. המכונים האלה לא מוציאים ממני את המיטב אבל אני מבינה שעליי להתגמש כדי לקבל את התפקיד. השאלה שלי היא מה ימי האבחון האלה באמת בודקים? האם יש חוקים או קודים מסוימים שכדאי לדעת לפני יום אבחון? איך צולחים את היום הארוך והמביך הזה?
תודה
 
לצפיה ב-'מה בודקים במכוני המיון'
מה בודקים במכוני המיון
16/05/2018 | 20:36
46

היי בלונדי
ככלל כמעסיקים, לכל תפקיד בארגון יש "פרופיל תפקיד" שמגדיר לנו בעצם מהו המועמד האידיאלי לתפקיד זה. ומהם הניסיון,התכונות והכישורים שנחפש אצל המועמדים. וזה מה שמחפשים. בין אם זה נעשה על ידי ראיון אחד או מספר ראיונות בתוך הארגון, ובין אם זה נבדק על ידי כלי בדיקה נוספים כמו דינמיקה קבוצתית, מבחני מחשב וכו, במכונים. אין צורך לשחק וזה גם קשה מאד. אלא פשוט להראות מי את ובמה את מתאימה. זאת בהנחה שאת פונה לתפקידים שמתאימים לניסיונך וכישורייך. עדיין יש אפשרות להתכונן ולהתאמן ובכך לשפר את יכולת ההצגה העצמית שלך. את מוזמנת לעיין בבלוג באתר שלי ובו מאמרים המסייעים להתכונן לראיון ולדינמיקה הקבוצתית, ובמכוני ההכנה הגדולים תוכלי לרכוש מבחנים רלוונטיים ולהתאמן עליהם.
אם תרצי לבדוק אפשרות להתכונן בצורה מקצועית ליום האבחון, את מוזמנת להיות איתי בקשר דרך האתר שלי:
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda
בהצלחה
לצפיה ב-'נשים'
נשים
14/05/2018 | 18:02
1
71
למה נותנים לנשים לראיין מועמדים, ועוד לקבוע מי יתקבל ומי לא, וכל זאת על סמך גחמות רגעיות שלא קשורות לעולם ?
למה לא נותנים לגברים לעשות את העבודה הזאת, אם ידוע שהם הרבה יותר טובים ?
למה בכלל מחלקות משאבי האנוש הן לא על טהרת הגברים ?
לצפיה ב-'גברים או נשים, מה עדיף?'
גברים או נשים, מה עדיף?
16/05/2018 | 20:38
34
היי ניק
מודה שלא מצוי בידי מידע מבוסס שתומך בהצהרתך שגברים יותר טובים. מן הסתם אם יותר גברים ירצו לעסוק בתחום אני מניחה שהם גם יתקבלו לעבודה ואז נראה יותר מהם במחלקות למשאבי אנוש.
 
לצפיה ב-'מה שאלות המכשילות'
מה שאלות המכשילות
15/05/2018 | 10:35
2
69
שלום אסנת,
אני לקראת ראיון עבודה בשבוע הבא ורציתי  לדעת מה הן השאלות המכשילות ששואלים? 
האם ניתן להתכונן אליהן מבלי שהמעסיק ישים לב שעשיתי שעורי בית? 
ובכלל מה הטיפ הטוב ביותר שאת יכולה לתת כדי להגיד וואלה עברתי את הראיון בהצלחה .
לצפיה ב-'אין דבר כזה שאלות מכשילות בראיון עבודה'
אין דבר כזה שאלות מכשילות בראיון עבודה
16/05/2018 | 20:40
49
היי יונית
ראיון עבודה אינו נועד להכשיל אלא לקבוע את התאמתך לתפקיד כפי שמגדירים אותו מציעי העבודה. לפיכך גם אין שאלות מכשילות אלא רק כאלה שנועדו לברר האם את מתאימה לפרופיל התפקיד או לא. למרות זאת אני מרבה לשמוע מלקוחותי  כי השאלה בדבר "תכונות שליליות" נתפסת כמכשילה. ובעניין זה אני מפנה אותך לבלוג באתר שלי שבו אחד המאמרים עוסק בעניין זה וככלל כל המאמרים שם יוכלו לתרום לך. בהצלחה 
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog
בהצלחה
לצפיה ב-' ליונית ולכל מי שמתראיין- תקליטי מראש את הראיון כולו!'
ליונית ולכל מי שמתראיין- תקליטי מראש את הראיון כולו!
16/05/2018 | 23:04
18
לצפיה ב-'תודה רבה - השאלה שלי '
תודה רבה - השאלה שלי
15/05/2018 | 11:34
1
53
האם להשקיע בבירור למה לא התקבלתי כי אני יכול ללמוד מזה או זה נראה לא טוב ועדיף לשמור על פאסון לכל מקרה שיהיה? 
לצפיה ב-'לא התקבלת? שאל מדוע'
לא התקבלת? שאל מדוע
16/05/2018 | 20:41
41
היי ערן
שאלה מצוינת וחשובה. בהחלט להשקיע בברור למה לא עברת. זו ההמלצה הגורפת שלי לכל לקוחותי. אמנם לרוב המגייסים לא ששים לומר, הם לא כל כך אוהבים לתת תשובות לא נעימות שקשורות למשל לתכונות אישיות , ואז אולי ינסו להתחמק. במקרה של סירוב, אין מה לעשות. לפחות ניסית. אבל לעיתים במיוחד כשמדובר במשהו אובייקטיבי (ופחות פוגעני) כמו חוסר ניסיון למשל יש סיכוי גבוה יותר שתקבל תשובה אמינה.
רק בשביל הסיכוי שבכל זאת יאמרו משהו זה שווה. פה ושם מגיעים אלי לקוחות שנאמר להם שהם לא התראיינו טוב וזה מאד עזר להם. דבר נוסף שמשיגים פה והוא לא פחות חשוב ואולי אף יותר זה שהמעסיק רואה עד כמה המשרה היתה חשובה לך ועד כמה אתה רציני ומשקיע בתהליך חיפוש העבודה. והרצון והמוטיבציה לתפקיד הם משתנה לא פחות חשוב בעיני המגייס מההתאמה אליו. בעניין זה אמנם לא שאלת אבל אני רוצה להוסיף שמאד חשוב לומר בראיון, רצוי בסופו עד כמה אתה רוצה בתפקיד (במידה כמובן שאתה אכן רוצה בו).
בהצלחה
לצפיה ב-'ראיונות עבודה לפני הריון '
ראיונות עבודה לפני הריון
15/05/2018 | 14:56
1
47
מבחינה חוקית (וגם מוסרית) האם בראיון עבודה מציינים רצון להיות בהריון או מצב של תחילת הריון?
עד איזה חודש אפשר לא להגיד כלום? 
לצפיה ב-'האם לגלות בראיון שאני בהריון'
האם לגלות בראיון שאני בהריון
16/05/2018 | 20:43
30

היי יעל
זו שאלה משפטית ורצוי בנוסף להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדיני עבודה. אומר כאן את מה שאני יודעת בנושא אבל חשוב ליתר בטחון לוודא את זה.
חוקית אפשר לא להגיד כלום או לשקר בכל שלב. על פי החוק את לא  מחויבת לספר על היותך בהריון או על רצון להיכנס להריון. אם את נשאלת על ידי המעביד ו/או המראיין האם את בהריון או האם בכוונתך להיכנס להריון (שאלות שהחוק אוסר לשאול), את רשאית לענות בשלילה, גם כאשר התשובה חיובית או לסרב לענות. ברור שחשיפת ההיריון בשלב זה יכולה להביא להפחתה משמעותית של הסיכויים שלך להתקבל לעבודה (אבל אם את מרגישה שלא קיבלו אותך לעבודה בגלל ההיריון את יכולה להגיש תביעה כנגד המעסיק על אפליה ועל המעסיק מוטל נטל ההוכחה) ומצד שני גילוי על ההיריון בשלב מאוחר יותר עלול ליצור אי נעימות ומצב של חוסר אמון בינך לבין המעסיק.
"הלכה פסוקה היא כי אישה רשאית שלא לפרט בדבר ההיריון במהלך ראיון עבודה. עניין זה אינו עולה כדי התנהגות בחוסר תום לב מבחינתה. להפך, מעביד אשר ימנע מלקבל אישה לעבודה מחמת הריונה, יהיה ניתן לראותו כמעביד אשר פיטר עובדת במהלך הריון בחוסר תום לב. יצוין כי על פי החוק אסור למעביד לשאול בנוגע להריון במהלך ראיון עבודה" (מתוך "פורטל העובדים").
זה בהיבט החוקי. בהיבט המוסרי זה לא מקומי ותפקידי לייעץ. כל אחד ואמות המוסר שלו
בהצלחה
לצפיה ב-'מה חשוב יותר באבחון הראיון עם הפסיכולוג? או המבחנים?'
מה חשוב יותר באבחון הראיון עם הפסיכולוג? או המבחנים?
16/05/2018 | 10:49
1
36
אני הבנתי ש90% מההצלחה בראיון מתבססים על הראיון ובמבחן רוב האנשים מוצאים את אותה ההצעה. זה נכון?
והבנתי שיש טריקים לגרום למראיין לחבב יותר את המרואיין ולהשפיע עליו, זה נכון? תוכלו לרום כמה טיפים. בבקשה, יש לי מבחן וראיון ביום שני 
 
לצפיה ב-'מה חשוב יותר מבחני המחשב או הראיון'
מה חשוב יותר מבחני המחשב או הראיון
16/05/2018 | 20:48
22

היי נורית
ראשית אני ממליצה לך לא להסתמך על שמועות ודעות של אנשים אינם אנשי מקצוע. הנושא חשוב ורציני מידי וזה עלול להכשיל אותך. כמות הדיסאינפורמציה בנושא האבחון התעסוקתי היא אדירה ורק אנשי מקצוע יוכלו לתת לך מידע מוסמך. החלוקה בגדול היא בסביבות 50% הראיון וכל השאר ובתוך זה מבחני הכישורים והאישיות והדינמיקה הקבוצתית. זה בגדול כאשר זה משתנה ממכון למכון וגם בתוך המכונים בין אנשי המקצוע השונים, ששמים הדגשים שונים. וכמובן שברור שלא כולם מקבלים את אותה תוצאה במבחני הכישורים, שכן כידוע אנשים הם בעלי יכולות, חוזקות וכישורים שונים.
ובעניין הראיון: אין פה טריקים, מן הסתם אדם סימפטי ונעים מתחבב יותר ממשהו שהוא פחות כזה. אבל יותר חשוב זה שיתוף הפעולה. מרואיין שמתנהג בצורה אותנטית וטבעית ולא משוחקת ומספר על עצמו בפתיחות (בצורה מותאמת לראיון עבודה, שכן זה ראיון עבודה ולא אינטייק פסיכולוגי) יזכה בלי ספק לאהדת המראיין ואף יצליח לשכנע אותו יותר.
מה שיכול עוד לעזור זה שתדעי לעומק מה מחפשים. נסי לברר על המשרה, על הארגון ועל מה בדיוק הם מחפשים, ואז תוכלי לספק מידע רלוונטי על עצמך ולהוכיח התאמה למשרה. ראיון עבודה נועד להכיר אותך רק בהקשר למשרה שאליה את מתראיינת.
אני ממליצה לך להכנס לבלוג באתר שלי ולקרוא את מאמרי על ראיון. שניים ספציפיים יותר למה ששאלת הם:
3 טעויות נפוצות בראיון עבודה
ו- איסוף מידע- כך תעזור להם לקבל אותך
כתובת האתר:
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog
בהצלחה
 
לצפיה ב-'שפת גוף'
שפת גוף
16/05/2018 | 12:17
1
35
שלום,
 אני אמורה להתחיל לעבוד במקצוע אותו למדתי. 
זו תהיה עבודתי הראשונה כאשת מקצוע. 
שאלתי א- עד כמה התרגשות בראיון משפיעה על המראיין?
ב- האם שפת הגוך מכריעה בשיקול דעתו של המראיין?
ג- האם יש שליטה על שפת גוף? 
לצפיה ב-'שפת גוף בראיון עבודה'
שפת גוף בראיון עבודה
16/05/2018 | 20:52
42
היי אביגיל
מראיין מנוסה מבחין כאשר המרואיין מתרגש מאד. יש אפילו שאומרים למרואיין שידוע להם שהוא מתרגש ושזה כמובן סביר ואנושי, ושיחה קצרה על זה עוזרת למרואיין בהמשך. זה לא משפיע על קבלה או אי קבלה. אם המראיין לא התייחס לזה אני ממליצה למרואיינים לומר את זה למראיין בתחילת הראיון, פשוט לפרוק את זה, זה מוריד את הלחץ, ומתקבל בהבנה מלאה.
התרגשות בראיון אינה קשורה להתאמתו או אי התאמתו של מועמד לתפקיד.
בעניין שפת גוף-  המראיין אינו מומחה לשפת גוף אבל באופן טיבעי כמו בכל מפגש בינאישי וכמו שקורה לכולנו (במודע או שלא) המראיין מתרשם לא רק מהאינפורמציה שאת מוסרת אלא גם מהתנהגותך  ה"לא מילולית" במהלך הריאיון, אותה הוא "מצליב" עם המידע המילולי שאת מוסרת. כך לדוגמה, המראיין יכול להבחין בכך שמרואיין שמעיד על עצמו שהוא בעל בטחון עצמי- בפועל משדר בהתנהגותו הלא מילולית (שפת גוף)  חוסר בטחון ותחושת לחץ. כאמור, מראיין מנוסה יבחין בקלות בחוסר ההתאמה שבין המסרים המילוליים של המרואיין לבין המסרים הלא מילוליים. אז ניתן לומר ששפת הגוף או המסר הלא מילולי נלקח בחשבון אבל אינו המכריע, שכן אם יש חוסר התאמה כמו זה שעליו דיברתי, המראיין (במידה והוא מקצועי ורציני מספיק) ינסה לבדוק מה קורה כאן ואפילו ינסה לדון בכך ישירות עם המרואיין. מפני שלחוסר ההלימה הזאת יכולים להיות הסברים רבים ולאו דווקא אי התאמה לתפקיד (אולי שפת הגוף מושפעת למשל מהתרגשות שעליה דברת קודם). מן הסתם לא יתנו לשפת הגוף לקבוע באופן בלעדי.
אני מאמינה שיש אפשרות לשלוט במידה מסוימת על שפת הגוף אם מתאמנים על כך עם איש מקצוע. אבל אם לא רכשת מיומנות בזה מומלץ שלא תנסי לעשות זאת בראיון. במקום זאת נסי להיות אותנטית ככל האפשר. אז שפת הגוף שלך תתמוך במה שאת אומרת.
ולסיום ממליצה לך אביגיל להכנס לבלוג באתר שלי ולקבל עוד עצות רבות בנושא ראיון עבודה
כתובת האתר:
http://osnatshalev.wixsite.com/avoda/blog

 
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
16/05/2018 | 12:42
1
51
למה בתחילת כל ראיון, המראיין או המראיינת, שואלים את המרואיין לשלומו ?
לא מספיק שהם לא מכירים אותו ורק עכשיו נודע להם איך הוא נראה, מה אכפת להם ? למה הם שואלים משהו שלא באמת מעניין אותם ?
למה לא פשוט ניגשים ישר לעניין וזהו ?
ככה עושים ברוב העולם.
לצפיה ב-'אדיבות בין המראיין למרואיין בראיון עבודה'
אדיבות בין המראיין למרואיין בראיון עבודה
16/05/2018 | 20:54
28

היי ניק
יתכן שהמראיין באמת מתעניין באדם שפגש זה עתה. יתכן שהוא רוצה לבדוק אם המועמד מתרגש ולנסות להקל עליו או שהוא פשוט סתם מנומס. זה נהוג בארץ וגם בחלק מהעולם.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה קובעים המבחנים הממחושבים במחני מיון ?'
מה קובעים המבחנים הממחושבים במחני מיון ?
16/05/2018 | 19:54
1
19
ומה משקלם בקבלה לעבודה?
 
תודה,
 
לצפיה ב-'מה קובעים המבחנים ומה משקלם בהחלטה על קבלה לעבודה'
מה קובעים המבחנים ומה משקלם בהחלטה על קבלה לעבודה
16/05/2018 | 20:56
25

כל המבחנים (מבחני מחשב, מבחני אישיות, שאלוני אישיות שונים, דינמיקה קבוצתית, וועדה ראיון)שעובר מועמד לעבודה בין אם על ידי הארגון אליו הוא מועמד ובין אם על ידי מכון מיון נועדו לבדוק את התאמתו לסט של פרמטרים כמו: כישורים, תכונות אישיות, דפוסי התנהגות, סגנון עבודה  וכיוב שהארגון החליט שהם קריטיים לביצוע מוצלח של התפקיד, ולכן מחפש אותם אצל המעמדים לתפקיד. למשל: כאשר ארגון כלשהו מחפש כלכלן סביר שהוא יחפש אדם דייקן, מסודר בעל יכולות גבוהות לנתח נתונים כמותיים ובעל יכולת לעבוד טוב בצוות (אם נדרש לעבוד בצוות) וכו וכו. המבחנים הממוחשבים לרוב בודקים את החלק של כישורים שכליים וסגנון עבודה, שוב, כאלה שנדרשים לתפקיד. את המשקל שנותנים לכל מרכיב באבחון קובע הארגון או המכון. במכונים החלוקה בגדול היא בסביבות 50% הראיון וכל השאר ובתוך זה מבחני הכישורים והאישיות והדינמיקה הקבוצתית. זה בגדול כאשר זה משתנה ממכון למכון וגם בתוך המכונים בין אנשי המקצוע השונים, ששמים הדגשים שונים.
בהצלחה
לצפיה ב-'שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים'
שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים
13/05/2018 | 22:54
1
80
שלום ,

אשמח  לעצתכם ולרעיונות  לכיוונים  חדשים. אני  גיל  בן  46. אומרים שאני תותח  שיווק וניהול ועם כל הצניעות, כנראה  שיש  בזה  משהו...

מזה למעלה  מ-20  שנים  אני  מנהל חברות  מתחום  הקמעונאות  עם  אתגרים  גדולים  ומספר  גדול  של  עובדים, בשוק  תחרותי  ואינטנסיבי.

מטפל  ומנהל  את  נושאי  השיווק, כ"א , מו"מ  עם  מרכזים מסחריים, פרסום  בתחומים  השונים לרבות  מדיה  דיגיטאלית, מלאי  ולוגיסטיקה ועוד  ועוד  תחומי ניהול.

לאחרונה  אני  משתוקק  לשנות כיוון  קצת. מאסתי קצת  בניהול  של  עובדים  בהיקפים  גדולים (500-1000  עובדים).
מחפש  רעיונות  לכיוון  אחרים, מעט  יותר  רגועים  מצד אחד  אך  מתאגרים  מצד  שני.

אני  באמת חושב  שעם  הידע  והניסיון שצברתי, יש  ביכולתי  להזיז  הרים  גם  בקצב  עבודה שפוי  יותר.

כיוונים  אפשריים?  לקחת מוצר  ולהיות  מפיץ  בלעדי  שלו.
להעיף  אותו  למעלה.
לא  למעלה...
ממש  ממש  לשמיים!

להנות  מיצירתיות, מאנרגיות  חדשות. מאתגרים  חדשים.

אם  יש  רעיונות , אשמח מאוד  לשמוע.

תודה  מראש :)
לצפיה ב-'הדבר הבא בשבילי בגיל 46'
הדבר הבא בשבילי בגיל 46
14/05/2018 | 07:13
61
הי גיל,
לצערי אינני יכול לסייע לך בשלט רחוק.
מגוון האפשרויות עבורך הוא כמעט אינסופי.
לא פחות חשוב מהאפשרויות, היא השאלה מה מתאיך לך, מה אתה אוהב, מה נותן לך משמעות, מה מרומם אותך
כי צריך להיות חיבור חזק שלך לעיסוק כדי שהוא לא יהיה "עוד עבודה". 
וזה כמובן מאד אישי וספציפי ואי אפשר לעשות זאת בצורה רצינית מבלי להכיר אותך. 
לכן אשמח לשוחח איתך ולסייע עוד, ואתה מוזמן להתקשר אלי לטלפון האישי שלי ב- 054-4877725.
אומר עוד שמניסיוני, קרוב לוודאי שהכיוון החדש עבורך הוא כעצמאי. 
לדוגמה, יש לי לקוח בסביבות גילך עם פרופיל תעסוקתי דומה שפתח לאחרונה מעדניה בזיכיון, והוא מאושר עד הגג. 
שלך בידידות ובברכת הצלחה,
חגי
לצפיה ב-'עבודה ראויה'
עבודה ראויה
11/05/2018 | 12:19
66
מהי עבודה ראויה? כזאת שמתחשבת בלימודים קודמים? ניסיון?
 
במסגרת מחקר בנילאומי שנערך במעבדה להתפתחות קריירה של אוניברסיטת תל אביב אנו בודקים מהי עבודה ראויה
 
אנא הקדישו 2 דקות למענה על השאלון הבא:
 
לצפיה ב-'עבודה בתחום ייבוא יצוא ללא ניסיון '
עבודה בתחום ייבוא יצוא ללא ניסיון
09/05/2018 | 10:14
1
54
שלום רב, 
ברצוני להשתלב בתחום ייבוא יצוא. אין לי ניסיון בתחום. האם כדי לי קודם ללמוד קורס יבוא יצוא? האם זה יעזור לי למצוא עבודה? חשבתי גם לנסות למצוא משרות ללא נסיון אך זה רק משרה מלאה ואני לומדת פעם בשבוע... אודה לכם מאוד על ההמלצות!
לצפיה ב-'למצוא עבודה כשאין ניסיון קודם'
למצוא עבודה כשאין ניסיון קודם
09/05/2018 | 10:44
55
שלום מריה,
 
בעוד שאין בידי מידע ספציפי עבורך על התחום יבוא-יצוא, כן אוכל להמליץ לך על הדברים הכלליים הבאים, שנכונים לכל מצב דומה בכל תחום:
 
 1. מעסיקים מעדיפים לקבל עובדים שיש להם ידע בתחום העבודה וניסיון קודם. לפיכך, לימוד התחום יכול לסייע לך להתקבל לעבודה. יתרה מכך, הלימודים גם יאפשרו לך לכוון את עצמך לעבודה בתחומי משנה שמעניינים אותך יותר.
 2. כשאין ניסיון קודם, מומלץ לחפש עבודה דרך קרובים/מכרים/משפחה. לעיתים המלצה אישית ממישהו שמכיר אותך יפתחו לך את הדלת במקום שאין לך ניסיון קודם.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם'
100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם
06/05/2018 | 19:33
3
87
ועוד נתונים מעניינים על העדפות העובד הישראלי.
בין היתר - 26% מהעובדים שוקלים הסבה מקצועית!
לצפיה ב-'תרשה לי לתקן אלו החברות שהציבור הכי רוצה לעבוד בהן'
תרשה לי לתקן אלו החברות שהציבור הכי רוצה לעבוד בהן
06/05/2018 | 23:59
2
57
זה סקר שמבוסס על תדמית של חברות, ולא בהכרח במתאם ישיר לכמה שבאמת כדאי לעבוד בהן או לכמה שבאמת טוב למי שעובד בהן.
 
בכלל סקרים כאלו די חסרי משמעות בעיני.
חברה שטוב לעבוד בה בתפקיד מסויים יכולה להיות חברה שנוראי לעבוד בה בתפקיד אחר.
מקום שטוב בו לאחד יכול להיות רע לאחר.
אפילו באותו תפקיד אבל בצוות אחר יכול להיות הבדל עצום.
אפילו באותו תפקיד ובאותו צוות - לאדם אחד זה בדיוק יתאים ולאדם אחר יהיה סבל!
אפילו לאותו אדם - תחת מנהל אחד יהיה נהדר, וחצי שנה אח"כ המנהל שלו יוחלף באחר שימרר את חייו... או הפוך...
סתם דוגמאות.
המסר שלי הוא שאני לא חושבת שסקר דעת קהל רלוונטי במשהו לבחירה נכונה של מקום עבודה.
לכן זה אולי נחמד לקרוא, אבל לחלוטין חסר תועלת (אולי אפילו מזיק לפעמים).
ברור למה החברות שבראש הרשימה נמצאות שם - כולם יודעים שבחברת חשמל מקבלים חשמל חינם וקביעות, ושבגוגל יש גלידה חינם מתי שרוצים ועוד פינוקים מסוג זה.
אבל אני יודעת מידע אישי שלא מעט מהנדסים עוזבים את גוגל מרצונם, כי פינוקים זה נחמד אבל יש דברים יותר חשובים, למשל חלקם תקועים בפרוייקטים משעממים ולחלקם לא מתאימה התרבות הארגונית ושיטות הניהול הלא שגרתיות (לטוב ולרע), אבל לציבור הרחב שמסנוור מהשם "גוגל" אין מושג מכאלו דברים.
 
 
לצפיה ב-'יכולה גם לספר שעבדתי באחת החברות'
יכולה גם לספר שעבדתי באחת החברות
07/05/2018 | 00:07
1
63
שאי שם ב-20 העליונים ברשימה.
היה בה חדר כושר לרווחת העובדים, חדר גיימינג, חדר אוכל עם ארוחת צהריים מגוונת ומלאה + קינוח יומי, שוקולדים ועוגות בלי סוף לעובדים בכל חג, סופ"ש וסתם שני וחמישי... ימי כיף מטורפים, הרצאות ופעילויות לפחות פעם בשבוע...
לא גוגל, אבל עדיין תנאים מפנקים שאי אפשר להתלונן.
עזבתי אחרי שנה בדיוק.
העבודה היתה משעממת.
אז... אל תסתנוורו משטויות. שום פינוק לא מפצה על שעמום.
לצפיה ב-'הכל נכון מה שכתבת, אבל...'
הכל נכון מה שכתבת, אבל...
07/05/2018 | 06:54
82
קודם כל יש את הממוצע, או הרוב, או הכלל.
לא בכדי יש מדע שלם בשם סטטיסטיקה שנותן לציבור מידע רב תועלת.
ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ואין מה שנאמר כאן נכון לכולם.
ועדיין, להסיק מהפרט על הכלל זה פחות מועיל לדעתי מאשר לקבל נתונים שנדגמו על אוכלוסיה גדולה.
מעבר לכך, יש בכתבה הרבה נתונים מועילים על העדפותיו של העובד הישראלי הממוצע. למשל, ש-26% מהעובדים שוקלים הסבת מקצועית. אני חושב שלעובד שאינו מרוצה מעיסוקו ושוקל הסבה מקצועית, טוב לדעת שאינו חריג ויש עוד רבים וטובים כמוהו. זה בהחלט יכול לעודד אותו ולהניע אותו לפעולה. 
כך שללא קשר לדרוג 100 מקומות העבודה, אני מאמין שכל עובד יפיק תועלת מהמידע הרב הנמצא בכתבה. 
לצפיה ב-'מבולבל מאוד בחיפוש עבודה וקורות חיים - אשמח לעזרה'
מבולבל מאוד בחיפוש עבודה וקורות חיים - אשמח לעזרה
05/05/2018 | 11:42
1
71
בן 35, עוסק בתחום השיווק הדיגטלי (מנהל קמפיינים PPCׂׂ), בעל כ 3.5 שנות ניסיון נכנסתי לתחום בגיל 31 לאחר לימודי תואר במנהל עסקים התמחות במערכות מידע, וקורס מקצועי בתחום (נעשה בשנת 2014). עברתי משרת התמחות זמנית (4 חודשים) לאחר מכן עבדתי שנה במקום מסויים ולאחר מכון עוד שנתיים במקום נוסף 2015-2017. בחודש ינואר האחרון התחלתי עבודה חדשה בתחום בתור מנהל קמפיינים PPC בחברת פורקס, לפני שנכנסתי הייתי בטוח שמצאתי את המקום בשבילי וכי הוא עונה לי על הציפיות והקרטיריונים השונים, אך לא כך הדברים לצערי ומתברר שבפועל זה רחוק מאוד ממה שציפיתי. לאור כך החלטתי לחפש עבודה. כרגע בקורות חיים רשום 2015-2017 משרה אחרונה,
ובשנת 2018 לא מצויין כלום, מי שרואה את הקורות חיים יכול לחשוב מה זה חצי שנה (5חודשים) הוא לא עובד ומחוץ לשוק העבודה, ויש לאנשים וחברות משאבי אנוש בארץ סטיגמות מהירות ומחשבות קלות, ובפועל זה לא נכון אני כן עובד.
אני לא יודע מה לעשות, האם להכניס את המקום הנוכחי, או שלא , איך להסביר למה עוזב במידה ואני מכניס. מאוד מובלבל ו"אוכל כאפות" ? אשמח לעזרה 
 
לצפיה ב-'האם להשמיט את המשרה האחרונה הקצרה מקורות החיים?'
האם להשמיט את המשרה האחרונה הקצרה מקורות החיים?
05/05/2018 | 12:07
69
שלום אריאל,

עצה כללית לחיים: תמיד תעדיף את האמת על השקר. יש לזה השלכות עצומות עליך, על היכולות שלך ועל מה שאתה משדר. עובדה – לפחות חלק מהבלבול שלך נובע מכך שאתה מסתיר פרט מהותי בקורות החיים ומרגיש לא נוח עם זה.
שים לב, יש לך "הוכחה" בקורות החיים שאתה יודע גם להתמיד, כאשר התנאים מתאימים לכך. אני מתכוון לתקופת השנתיים בהן עבדת במקום אחד.
לא תמיד עובדים מצליחים בבחירתם, ולעיתים יש נסיבות שלא קשורות אליהם שגורמות להם לרצות לעזוב. זה אחד מהמאפיינים של התקופה וכיום ניידות העובדים, ובעיקר הטובים שבהם, היא גבוהה.
לא כתבת מדוע אינך מרוצה במקום החדש, אך כל עוד אינך מאשים אחרים, כל סיבה היא לגיטימית.
לכן, מצא לך את הנימוקים המתאימים (ושווה להתייעץ על כך עם מומחה בתחום) ואני ממליץ שכן תציג את התפקיד האחרון בקורות החיים שלך.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'חברות השמה בIT'
חברות השמה בIT
02/05/2018 | 11:11
3
66
אז עד שאני אלך אחרי החלום שלי.. מהודעה קודמת ששלחתי כאן..

פניתי לחברת קבלן של IT שמספקת עובדי IT לחברות.. מניח שכולם מכירים מה זה..

רצו שאהיה באיזה מקום בתפקיד ניהולי משהו, אבל לא יכול להתחייב על הגעה בזמן בגלל המרחק, אז הציעו משהו יותר קרוב כהלפדסק בלבד..עובד יחידי בIT.. ושכר של 6,500 בערך.. שזה יותר ממה שהציעו לי במקומות אחרים.. למרות שהתפקיד שרציתי אותו בקיבוץ.. לחזור לתפקיד שהייתי בו לפני שנה וקצת אך בתור המנהל.. הינו פי שניים מזה בשכר. אגב.. בתפקיד הראשון שהציעה לי אותו חברת השמה (מניח שזו חברה כזו) השכר היה 60% ממה שמקבל מנהל בעבודה הקודמת שלי.

האם החברות האלו גוזרות קופונים על העובדים? האם עובדים יכולים לקבל יותר אם יפנו לבד לחברות שונות לעבודות הלפדסק וכדומה?


ככה זה עם חברות השמה? יש לי יותר מ-10 שנות ניסיון בהלפדסק בקיבוץ, כולל תשתיות אינטרנט וקצת ידע ניהול רשתות. אני מחפש משהו בין חיפה לנתניה או בסמוך לרכבת בתל אביב רמת גן. מיקום שלא ידרוש עמידה בפקקים. ושכר הוגן..
לצפיה ב-'איך חברות השמה פועלות וממה הן מרוויחות'
איך חברות השמה פועלות וממה הן מרוויחות
02/05/2018 | 20:45
2
54
שלום לך,
 
חברות השמה לא גוזרות קופונים על העובדים, לפחות לא ישירות. לכן, לרוב לא תוכל לקבל שכר גבוה יותר בפניה ישירה לחברה.
הן בוודאי מתפרנסות ויפה, אך את שכרן הן מקבלות מהמעסיקים על השמה מוצלחת, קרי – קבלה של עובד שהציעו לעבודה.
העמלה של חברות ההשמה היא פונקציה של שכר המועמד שהן משימות, לרוב בגובה של שכר חודשי, או מעט פחות (בעיקר במשרות בשכר גבוה). שכרן ניתן בעיקר על פרסום מודעת הדרושים, ריכוז הפניות של העובדים ועריכת מיון ראשוני שלהן. לרובם יש גם מאגרי עובדים שלעיתים מאפשרות להימנע מהפרסום. בכך הן חוסכות למעסיק הרבה כאב ראש ואדמיניסטרציה.
 
חשוב לדעת שחברות ההשמה הן לרוב רק מתווכות, בין מעסיקים למועסקים, בדר"כ ללא ערך מוסף משמעותי. הן מרכזות "כוח קנייה" גדול של מעסיקים, מאד טובות להציע לעובדים עבודות שקשורות לתחום שבו הם עסקו בעבר ולניסיונם הקודם, ופחות טובות בלהציע לעובדים קידום או תחומי עבודה חדשים.
 
בהתאם, חשוב לכייל את הציפיות מחברות ההשמה ולא לוותר על פנייה ישירה למעסיקים. יחד עם זאת, מומלץ לא להסתפק במשלוח קורות חיים (שלרוב נכנסים לערימה ענקית והסיכוי שדווקא קורות החיים שלך יזכו לתשומת לב ולזימון הם קלושים), אלא בעיקר להפעיל קשרים אישיים כדי לזכות בהעדפה אצל המעסיקים.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'נראה לי שהכותב התכוון לחברה קבלנית'
נראה לי שהכותב התכוון לחברה קבלנית
02/05/2018 | 21:44
1
26
אאוטסורסינג
והן בהחלט גוזרות קופון גדול ושמן מקבלות מה שיותר מהמעסיק
ורובן רוצות לשלם כמה שפחות לעובד.
כדאי לך לשאול את השאלה בפורום עבודה בהייטק
 
לצפיה ב-'צודק ירון, אם אכן מדובר במעסיק...'
צודק ירון, אם אכן מדובר במעסיק...
03/05/2018 | 07:09
22
שהוא קבלן, הוא אכן גוזר קופון.
במקרה כזה זה גם אינטרס של מקום העבודה לעבוד דרך הקבלן, כדי לא ליצור מחויבות ישירה כלפי העובדים, שבאה לידי ביטוי בתנאים סוציאליים שהולכים וגדלים עם הוותק. 
לכן לרוב לא יהיה טעם לפנות ישירות למקום העבודה כדי לעקוף את הקבלן. 
לצפיה ב-'מה העובדים רוצים?סקרים מה חשוב לעובדים היום'
מה העובדים רוצים?סקרים מה חשוב לעובדים היום
02/05/2018 | 20:48
25

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ