לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1318813,188 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ייעוץ קריירה

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:
 
1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!
   
בהצלחה! 
 
 
 
המשך >>

לצפיה ב-'תואר שני במכללה לבוגר אוניברסיטה עם ממוצע סיום תואר נמוך'
תואר שני במכללה לבוגר אוניברסיטה עם ממוצע סיום תואר נמוך
24/10/2018 | 15:57
56
מתנצל מראש על טון שחצני.
הנני בוגר תואר בהנדסה מאוניברסיטה, עם ממוצע סיום בציון 75. הנני עובד בתחום בפיתוח מעל 5 שנים ומעוניין ללמוד לתואר שני בהנדסה או מדעים מדויקים במכללה, מכיוון שממוצע סיום התואר שלי, נמוך יחסית. נראה כי במכללות מציבים תנאי קבלה זהים לאוניברסיטאות - ממוצע מעל 80.
האם ניתן להתקבל ללימודים מבלי "לשפר" (אין מה להשוות בין רמות המבחנים של אוניברסיטאות למכללות) קורסים לתואר ראשון באותם מכללות?
לצפיה ב-'רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד? '
רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד?
19/10/2018 | 12:42
1
217
רוצה ללמוד ומתקשה לבחור מה ללמוד? הנה כמה קווים מנחים העשויים לסייע לך בקבלת ההחלטה:

אני מקבל הרבה פניות מחבר'ה צעירים אחרי צבא ששואלים: "מה כדאי לי ללמוד?".
הנה תשובתי:
בעידן של אפשרויות לימוד אינסופיות, קצרה היריעה כאן לשטוח בפניך את מגוון אפשרויות הלימודים הקיימות בשוק ומה עדיף. לצד זאת כמובן קיימת השאלה מה מתאים לאישיותך ולכישוריך, דבר אשר רק אתה יכול להעיד על עצמך באופן מלא ומקיף ואין לי אפשרות לאבחן זאת בשלט רחוק.
 
אולם, הינה מספר עצות העשויות לסייע לך בתהליך הבחירה של קריירה אידאלית:
 
 1. השאלה הרלוונטית איננה "מה יתאים לי ללמוד". השאלה הרלוונטית היא: "במה אני רוצה לעסוק?". אין בהכרח זהות בתשובה ל-2 השאלות. אני פוגש המון אנשים שבחרו ללמוד משהו, רק כדי לגלות אח"כ שכלל לא מעניין אותם לעסוק במה שלמדו. וזה כמובן בזבוז של זמן וכסף משווע. ובכלל, כיום יש המון עיסוקים מעניינים ומתגמלים שכלל אינם דורשים לימודים אקדמאים. למען האמת כמות הנרשמים לאוניברסיטאות ולמכללות בירידה כבר כמה שנים. זאת, מכיוון שבעוד האוניברסיטאות נשארו ברובן שבויות בקונספטים עיוניים תאורטיים, התלמידים היום מחפשים לימודים יותר פרקטיים. גם חשיבות התואר רק "שיהיה קל יותר למצוא עבודה" הולכת ופוחתת. 
  לסיכום חלק זה, רק לאחר  שתחליט במה אתה רוצה לעסוק, תוכל לבחור מה ללמוד כדי לממש זאת (אם בכלל).
   
 2.  השתדל להימנע מהנחות על עצמך ומהצבת מגבלות (אינני תלמיד טוב, אינני יודע להיבחן, אינני מרוכז בעבודה, וכדומה...). במקום זאת, הקפד לשמור על ״ראש פתוח״ ולא לתת לקשיים שבדרך למנוע ממך לרדוף אחר הייעוד שלך. כי אף אדם לא נולד מושלם וכל מי שהצליח יצא מאזור הנוחות והשקיע כדי לקצור תוצאות. בכלל, המהות שלנו בעולם היא של צמיחה והתפתחות. כמו שאני נוהג לומר: "בני האדם, בכל מין וצבע, הם כמו כל דבר אחר בטבע. כל מה שלא צומח וגדל, קמל ונובל". לכן, כל מגבלה, אובייקטיבית וסובייקטיבית, שיש לך בדרך למימוש עצמי מיטבי ניתנת לשינוי ולשיפור. וזו אחת ההשקעות הטובות ביותר שתוכל לעשות בחייך - לגדול ולהתפתח. יש אינספור דוגמאות לכך. למשל, מייקל ג'ורדן נזרק מנבחרת התיכון מכיוון שלא היה מספיק טוב וכולם יודעים לאילו שיאים מדהימים הוא הגיע בהמשך הקריירה שלו.
   
 3. לצד התנאים שאל לך להציב לעצמך לגבי עתידך, קיים בכל זאת תנאי אחד חשוב ואפילו קריטי, שממנו ראוי ורצוי להתחיל כל תהליך מציאת או שינוי קריירה: מה אני אוהב לעשות? במה אני טוב? מה ייתן לי סיפוק, הגשמה, כיף והתפתחות? או בפשטות: "מה הייעוד שלי?". עיסוק שמתחבר לערכים אלו גם יאפשר לך התמדה לאורך זמן והצלחה. במידה וקיים קושי במציאת מענה על שאלות אלו, אני ממליץ קודם כל להיעזר בסיוע חיצוני כדי למצוא את הייעוד שלך.
  חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות. לחיילים משוחררים מומלץ לפנות לקרן להכוונת חיילים משוחררים.
   
 4. יש הרבה פרדיגמות בשוק על תחומי עיסוק מסוימים. למשל, שתחום אלמוני הוא צפוף וממוצה, או שתחום פלוני אינו מתגמל. אז כמובן שרמת השכר היא פרמטר חשוב בבחירה, אך אל תיתן לפרמטר זה להוביל ולהפוך להיות השיקול העיקרי. כי פגשתי בחיי הרבה אנשי הייטק מרוקנים, ללא משמעות בחייהם, מתוסכלים ולעיתים גם אומללים. לקח להם 3-4 שנות לימודים וכמספר הזה (לפחות) שנות עבודה כדי להגיע לשנות ה-30 (או אפילו ה-40) של חייהם, להרוויח כסף רב, אבל אז לחפש לעשות הסבה מקצועית. כי הגיעו לגביהם מים עד נפש והם אינם מסוגלים יותר ללכת לעבודה בה הם סובלים. ערן שטרן קורא לזה קל"ב - קשה לקום בבוקר.

  ובכל זאת בוודאי תשאל: חגי, אז מה אתה מציע, לעבוד בעיסוק שאני אוהב ולהיות עני מרוד כל חיי? ללא ולא, אני עונה. אם תבחר לעסוק בייעוד שלך, אם אכן תאהב את עבודתך, אם עבודתך היא בהלימה לכישורים וליכולות שלך, תהיה לך מוטיבציה להשקיע בה, לצמוח ולהתקדם בעבודה וכך גם להגדיל את שכרך. כי בכל תחום, צפוף ולא מתגמל ככל שיהיה, יש אנשים שמשתכרים הרבה מעבר לממוצע, ואלו האנשים שעוסקים בייעוד שלהם.
 
לסיכום, במקום לשאול "מה כדאי לי ללמוד" או אפילו "מה יתאים ללמוד", שאל: "במה אני רוצה לעסוק"? ואם אינך יודע קבל הכוונה תעסוקתית ומצא את הייעוד שלך. בנוסף, אל תגביל את עצמך מראש בגלל יכולות או אי יכולות כאלו או אחרות. ראה את הקריירה שלך כנתיב התפתחות אחד ארוך והאמן בעצמך. לבסוף, אם תלמד ותעסוק בייעוד שלך, תוכל להצליח בכל תחום. במידת הצורך, אל תהסס לקחת סיוע בעזרת אימון עסקי או אימון לשינוי קריירה מתאים.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה
לצפיה ב-'אני כל החיים ידעתי פחות או יותר במה ארצה לעסוק'
אני כל החיים ידעתי פחות או יותר במה ארצה לעסוק
23/10/2018 | 17:10
67
אבל לצורך כך הייתי אמורה להיות בעלת ממון או לפחות בעלת השפעה ואני לא. עכשיו רק נשאר לשתות, לברוח ולהרוס את עצמי. נשבר מהכל, אבל בעיקר מהממסד שלא נתן לי להתפתח ואפילו לנשום. עוד מעט הבקבוק יהפוך לחיי. אין מפלט אחר מהכאב הזה.
לצפיה ב-'חיפוש משרה'
חיפוש משרה
18/10/2018 | 14:00
2
86
שלום,אני בוגרת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני.עשיתי סוג של הסבה מתחום אחר(עדיין בו).אין נסיון בייעוץ חוץ מפרקטיקום שעשיתי במהלך התואר.
כרגע מנסה להתברג לאיזה חברת ייעוץ בתור סטאג'רית (ללא משכורת)-ולא הולך.
למשרה רגילה רוצים ניסיון ואין לי.
מה כדאי לי לעשות? מרגישה קצת מיואשת.
לצפיה ב-'איך להגדיל סיכויים להתקבל למשרה ראשונה ללא ניסיון'
איך להגדיל סיכויים להתקבל למשרה ראשונה ללא ניסיון
19/10/2018 | 12:20
1
77
שלום לך,
 
אכן, התופעה ידועה וכואבת. כולם רוצים עובדים עם ניסיון.
יחד עם זאת, כמאמר הביטוי:
Every master was once a disaster…
בכל זאת, לאורך כל ההיסטוריה יש אנשים שהתקבלו למשרות ראשונות גם ללא ניסיון...
ולכן, אל תוותרי! כי התמדה ונחישות בסוף יניבו לך הצלחה.
כל ההתחלות קשות וכל הסיומות מרגשות, בעיקר כשהן מצליחות!
 
כמה עצות פרקטיות:
 1. אל תסתפקי במשלוח קורות חיים. זו הדרך הכי פחות טובה לחפש עבודה. בעיקר חפשי עבודה דרך נטוורקינג, דרך אנשים מסביבך בכל הכיוונים והממדים. כולל להיות "חצופה" ולפנות לאנשים שאת לא מכירה אישית. יש דרכים אינטליגנטיות לעשות זאת, אך קצרה היריעה כאן...
 2. האם חוזרים אליך? אם לא, שדרגי את קורות החיים שלך תוך קבלת סיוע מקצועי. חפשי דרכים בלתי שגרתיות להציג קורות חיים בדרך שתעורר תשומת לב וסקרנות.
 3. האם את מגיעה לראיונות? כל ראיון הוא הזדמנות ולכן מומלץ לשפר את סיכויי הקבלה שלך באמצעות הכנה מקצועית לראיון עבודה.
 4. חפשי אפשרות לעבוד בארגון מתאים אך בתפקיד נחות. אפילו כמזכירה. אם תעשי את עבודתך נאמנה יש סיכויים טובים שתוכלי להתקדם בארגון לתחום המתאים לך.
 5. לכי לכנסים מקצועיים, הכירי אנשים בתחום ופתחי איתם יחסים שיאפשרו לך לשמוע על משרות וגם להתקבל אליהן.
 6. היעזרי בלינקדאין לשם כך. הזמיני את אנשי המפתח בתחום להיות חברים שלך (50% נענים!), פרסמי פוסטים ואפילו מאמרים מקצועיים, כדי לבלוט ולהיות מוכרת בתחום, גם ללא ניסיון. היום מעסיקים יותר ויותר עושים גוגל על מועמדים, ולכן כל זיקה מקצועית תשדר את הרצינות והמצוינות שלך כלפי המעסיקים.
 7. הכיני סקר מקצועי (כחלק מהלימודים ואפילו לא כחלק מהם) על נושא שמעניין את גופי הייעוץ ופני אליהם לראיין אותם תוך הבטחה לשלוח אליהם את תוצאות הסקר. כך תוכלי לשריין לך "דריסת רגל" בגופים שאת מעוניינת לעבוד בהם, להכיר את הנפשות הפועלות ומשם גם לחפש בהם עבודה בצורה שתבלוט משאר המחפשים.
 
מילת המפתח היא יצירתיות! אם תהיי מוכנה לעשות דברים שרוב המועמדים לידך אינם מוכנים לעשותם, תזכי בעדיפות ובסיכויי קבלה גבוהים יותר!
 
שלך ובשבילך,
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה
 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/10/2018 | 15:23
14
לצפיה ב-'[תוכן בחינם] מה מניע אותנו להשיג תוצאות'
[תוכן בחינם] מה מניע אותנו להשיג תוצאות
12/10/2018 | 17:23
46
ההנחה המקובלת היא שכשנותנים לעובדים יותר כסף מניעים אותם טוב יותר להשיג יעדים. ובכן, מחקרים מראים שהנחה זו שגויה. קרא כאן מדוע ומה באמת מניע עובדים.
אם אתה מנהל, תדע טוב יותר איך להניע את העובדים שלך.
ואם אתה עובד, תבין טוב יותר מה מניע אותך ואיך למצוא עבודה כלבבך.
הנה כאן בקליק על הלינק תוצאות מחקר בנושא שנערך ב-M....
ב ה צ ל ח ה !
חגי שלו, מאמן לשינוי קריירה ולהסבת מקצוע 
לצפיה ב-'מעוניין בעוד הכנסה ורציתי לשאול לגבי קורס'
מעוניין בעוד הכנסה ורציתי לשאול לגבי קורס
10/10/2018 | 00:30
1
100
ראיתי את המודעה הזאת באינטרנט וררציתי לדעת אם זה כדאי ומשתלם באמת....או שמא עבודה בעיניים.
אשמח לייעוץ והאם באמת יש בזה כסף עד כדי עסק עצמאי
לצפיה ב-'לצערי אינני מכיר את התחום ולכן לא אוכל לסייע...'
לצערי אינני מכיר את התחום ולכן לא אוכל לסייע...
10/10/2018 | 10:17
45
אני מזמין את חברי הפורום לענות...
ובכל זאת, אני ממליץ לך לברר בחוג מכריך אם יש מנעולן,
ואז לשוחח איתו, לראיין אותו ולקבל את המידע שחסר לך.
ואגב, לא הייתי הולך לעסוק בזה רק בגלל הכסף, כי אם זה לא הייעוד שלך במוקדם ובמאוחר תמאס בעבודה ותחפש לעשות הסבה מקצועית.  
לצפיה ב-'מה בחרו הסטודנטים בישראל ללמוד? '
מה בחרו הסטודנטים בישראל ללמוד?
04/10/2018 | 13:19
1
49
היי-טקיסט במקום עו"ד: צניחה בלימודי משפטים ומינהל עסקים, זינוק במדעי המחשב ובהנדסה
לראשונה בישראל: התחום הנלמד ביותר באקדמיה - הנדסה ■ 18.5% מהסטודנטים לתואר ראשון למדו מקצועות הנדסה, ועקפו את מספר הלומדים במדעי החברה ■ מספר הסטודנטים לתואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים צלל ב–20%, בעוד מספר הלומדים מחשבים וחינוך זינק.
לצפיה ב-'איך להמשיך מתחום ההנדסה'
איך להמשיך מתחום ההנדסה
24/07/2019 | 09:57
7
היי, יש תחום טכנולוגי שנקרא הנדסת מערכות מידע.. מישהו יודע ממקור ראשון כמה כדאי להמשיך לתחום הזה? מגיע מרקע הנדסי ומתמטי. מחפש משהו כמה שיותר רווחי. 
לצפיה ב-'קורס בתיקון טלפונים ניידים'
קורס בתיקון טלפונים ניידים
02/10/2018 | 18:49
3
70
מצאתי קורס טכנאי סלולרי שעולה 3800 שקל. 30 מפגשים של 3 שעות כל אחד.
בסוף הקורס לא מובטחת לי עבודה וגם נראה לי שהשוק גם ככה מוצף בטכנאי סלולר. מה דעתכם? זה משתלם? 
לצפיה ב-'האומנם השוק מוצף?'
האומנם השוק מוצף?
02/10/2018 | 21:40
59
שלום לך,
בעולם שבו לכל ילד יש סלולר והמכשירים רק נעשים מתוחכמים ומורכבים יותר, קשה לי להאמין שהשוק מוצף.
זה כמו שתגיד שהשוק מוצף ברופאים: כל אדם זקוק לרופא וזה משהו שלא ישתנה, אלא יגבר.
השאלה החשובה יותר היא אם אתה אוהב/נדלק/מתחבר/מוכשר לעסוק בתחום הזה.
אם כן, אפילו בשוק מוצף תוכל להצליח.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'אתה חייב להתייעץ עם המומחים בתחום'
אתה חייב להתייעץ עם המומחים בתחום
03/10/2018 | 14:18
41
אולי פורומים של טכנאים, אולי קבוצות בפייסבוק אם יש לך, אולי ללכת לאיזושהי חנות של ניידים ולברר מולם מה אפשרי או כדאי עבורך. 
לצפיה ב-'גם אם השוק מוצף'
גם אם השוק מוצף
03/10/2018 | 23:13
41
במציאות בה משפחה ממוצעת מחזיקה לפחות שלושה מכשירים - לכולם תהיה עבודה. גם לך וגם לכל מי שיסיים את הקורס. השאלה לאן תיקח את זה...
לצפיה ב-'[תוכן בחינם] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה '
[תוכן בחינם] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה
01/10/2018 | 18:19
1
46
כשאנו רוצים להצליח בקריירה חשוב שנכיר את המעצור הגדול הזה, שתוקע התפתחות וצמיחה בכל תחום, ובקריירה בפרט. תן כאן קליק על הלינק וגלה מהו המעצור ואיך להתגבר עליו - https://www.hagaishalev.com/blog/1-blocking-reason...
לצפיה ב-'אם כבר עדיף את ברנדינג 10 הם עושים עיצוב גרפי וכרטיסי ביקור'
אם כבר עדיף את ברנדינג 10 הם עושים עיצוב גרפי וכרטיסי ביקור
13/04/2019 | 23:23
2
דפי נחיתה, עיצוב אתרים, עיצוב לוגו, במחירים זולים ביותר 399 שקל בלבד ואחלה עבודות http://branding10.com/
לצפיה ב-'פסיכולוגיה חברתית- אפשרויות תעסוקה'
פסיכולוגיה חברתית- אפשרויות תעסוקה
30/09/2018 | 12:27
2
50
שלום,
מה ניתן לעשות עם פסיכולוגיה חברתית?
לימודים ללא הכוונה מעשית אלא מחקרית.
למי שלא מעוניין במחקר.
תודה
לצפיה ב-'אפשרויות תעסוקה בפסיכולוגיה חברתית '
אפשרויות תעסוקה בפסיכולוגיה חברתית
30/09/2018 | 14:11
52
שלום לך,
לא הבנתי משאלתך האם כבר למדת פסיכולוגיה חברתית או שאתה שוקל ללמוד ומתעניין באפשרויות תעסוקה.
כמובן שהאפשרות השנייה עדיפה: ללמוד תחום רק לאחר שבדקת את אפשרויות התעסוקה בו, בחרת בתחום עיסוק שמתאים לך, והלכת ללמוד את מה שישרת אותך הכי טוב להגיע לעיסוק הזה.
 
אם אתה עומד לסיים את לימודיך בפסיכולוגיה חברתית ומתעניין באפשרויות תעסוקה, לצערי לא אוכל לסייע לך בהכוונה ספציפית מכיוון שאינני מכיר מספיק את התחום.
הנה כמה לינקים שמצאתי באינטרנט בקשר לכך:
https://www.universities-colleges.org.il/forum/pri...
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1410/1605221...
https://www.drtal.co.il/%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D...
 
אך גם כאן, מן הראוי קודם כל לבחון את שאיפותיך ונטיות ליבך, ורק אז לבדוק איך תוכל להגיע לכך.
אני מזמין אותך לקרוא את תשובתי לשאלה שממש מתחת לשאלתך, תחת הכותרת: "הסדר הנכון בבחירת עיסוק לבוגר אוניברסיטה".
 
שלך ובשבילך,
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה
 
 
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת, רוב האנשים שלמדו את התחום '
עד כמה שאני יודעת, רוב האנשים שלמדו את התחום
03/10/2018 | 23:15
32
עוסקים היום במחקר או בהוראה.
לא מכירה תפקידים ייעודיים אחרים, אבל תחפש. אולי אני טועה.
לצפיה ב-'איזה אפשרויות תעסוקה עומדות בפני בוגרי תואר ראשון במנע"ס?'
איזה אפשרויות תעסוקה עומדות בפני בוגרי תואר ראשון במנע"ס?
29/09/2018 | 21:19
2
73
והאם יש עוד רישום לשנת הלימודים הקרובה?
לצפיה ב-'הסדר הנכון בבחירת עיסוק לבוגר אוניברסיטה'
הסדר הנכון בבחירת עיסוק לבוגר אוניברסיטה
30/09/2018 | 07:57
68

שלום לך,
נתחיל מהסוף: אני לא יודע לומר לך אם הרישום לשנת הלימודים הקרובה עוד פתוח. אני מציע שתבדוק מול המוסדות. אני מניח שיש מוסדות/חוגים שעדיין אפשר להירשם.
 
לשאלתך הראשונה:
לנסות לסקור את כל אפשרויות התעסוקה שיתאימו למה שלמדת ומשם לנסות ולהתאים לעצמך עיסוק היא משימה כמעט בלתי אפשרית. כמו לחפש מחט בערימת שחת. כי שוק העבודה לבוגר מנע"ס הוא כמעט אינסופי ובניסוי וטעיה אחוז ההצלחה שלך יהיה נמוך מאד. לכן, אני מציע לך לוותר על השאלה "איזה אפשרויות תעסוקה עומדות בפני".
 
אז מה כן לעשות?
נכון, לחשוב הפוך: במה אני רוצה לעסוק? מה מעניין אותי? מה נועדתי בשבילו? איפה אני רוצה להיות בעוד 5, 10, וגם 20 שנה? כל אלו הם שיקוף של היהלום שיש בתוכך. אולי יש לך תשובות לשאלות אלו ומשם תוכל להגדיר תחום עיסוק מתאים. אם אין לך תשובות, אני ממליץ לך לחפש אותן, להוציא את היהלום שבך החוצה.
קוראים לזה הייעוד שלך.
 
לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.
 
אני ממליץ לך לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול, בלבול וסבל.
 
יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
 1. פסיכולוגים תעסוקתיים
 2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.
 
עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:
 
https://www.hagaishalev.com/blog/motivation1/?rel=...
https://www.hagaishalev.com/blog/why/?rel=TP
https://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead/?rel...
https://www.hagaishalev.com/blog/purpose-and-goals...
https://www.hagaishalev.com/blog/zone/?rel=TP  
 
או בלינקים כאן משמאל ב"הודעות נבחרות".
 
גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע ולשינוי קריירה
 
לצפיה ב-'תואר במנע"ס נוגע בהמון תחומים ולכן גם'
תואר במנע"ס נוגע בהמון תחומים ולכן גם
03/10/2018 | 23:18
35
מציע לא מעט אפשרויות תעסוקה. קח בחשבון שהלימודים מאוד תיאורטיים ולכן הרבה בוחרים לשלב עם תואר ראשון נוסף או לימודי תעודה בתחום שהם רוצים להשתלב בו. מציעה לחפש מכללות שמציעות מסלולים ששמים דגש גדול יותר על הפרקטיקה ויודעת שבמרכז האקדמי למשפט עסקים לדוג' יש התמחות ביזמות הכוללת לימודים מעשיים בחממת סטארטאפים. בהצלחה :)
לצפיה ב-'ארגונים לא ממשלתיים ופתוח בינלאומי'
ארגונים לא ממשלתיים ופתוח בינלאומי
23/09/2018 | 19:10
3
41
אני מחפש תעסוקה בשדה תעסוקתיהזה. איך ניתן למצוא משרות רלונטיות?
לצפיה ב-'מייקל, תן בבקשה עוד פרטים'
מייקל, תן בבקשה עוד פרטים
23/09/2018 | 19:16
2
24
פיתוח בינלאומי במה?
באלו תחומים?
"ארגונים לא ממשלתיים" זה מרבית הסקטור העסקי. אתה יכול להיות יותר ספציפי?
לצפיה ב-'NGO; מדינות מתפתחות'
NGO; מדינות מתפתחות
23/09/2018 | 19:41
1
22
באפריקה/ אסיה
לצפיה ב-'זה עדיין לא נותן לי מספיק מידע, אבל...'
זה עדיין לא נותן לי מספיק מידע, אבל...
23/09/2018 | 21:22
20
כמו בכל תחום, מציאת עבודה אפקטיבית אל לה להיסמך רק על משלוח קורות חיים, מה שרוב מחפשי העבודה מסתפקים בו.
אלא בעיקר דרך:
 1. מיצוי קשרים אישיים ב-360 מעלות: חברים, משפחה, שכנים, מכרים וכו', מכל מעגלי החיים. 
 2. זיהוי ארגונים ספציפיים שאתה רוצה לעבוד בהם באמצעות חיפוש באינטרנט ופניה ממוקדת אליהם, רצוי דרך הפניות. לינקדאין יכול להיות כלי מצוין לכך.
 3. קורות החיים צ"ל מותאמות אישית לכל משרה פוטנציאלית שאתה פונה אליה.
 4. הדהנטרים שמתמחים בתחום שלך.
 5. ביקור באירועים של התחום/התעשייה
 6. קריאת מאמרים ומידע אחר בתחום כדי להעשיר את ידיעותיך וזיהוי אנשי מפתח שיכולים לסייע לך.
ב ה צ ל ח ה !

חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה.
 
לצפיה ב-'עבודה חדשה וחיפוש עבודה'
עבודה חדשה וחיפוש עבודה
23/09/2018 | 13:25
2
74
התחלתי לפני כחודשיים עבודה חדשה לאחר תקופה ארוכה שלא עבדתי.
אני לא מרוצה מהמקום עבודה הנוכחי שלי ואף ההדרכה בעיני הייתה גרועה ולכן אני מתחיל לפזול למקומות חדשים.
מה לכתוב בקורות חיים? האם לשים את השורה שבה אני עובד כרגע?
אם כן, האם לרשום את שם החברה? אני מעדיף לשמור על דיסקרטיות. ובהנחה ולא ארשום את שם החברה, ואגיע לראיון וידרשו ממליצים, אני לא יכול לספק ממליצים מהמקום הנוכחי מכיוון שאין לי.
אשמח להמלצות לאיך לפעול.
לצפיה ב-'האם לכלול בקורות החיים עבודה קצרה'
האם לכלול בקורות החיים עבודה קצרה
23/09/2018 | 15:55
1
59
שלום לך,
לגיטימי לא לכלול בקורות החיים עבודות קצרות טווח.
אתה כותב שלא עבדת תקופה ארוכה. מן הסתם יש לך הסבר לזה. תאריך את ההסבר הזה לתקופת העבודה האחרונה.
אלטרנטיבית, לגיטימי גם להגיד משהו בסגנון:
לאחרונה עבדתי בעבוד/ות זמנית כדי להתפרנס/כסטודנט/לזמן ביניים עד שאחליט במה לעבוד/אסיים ללמוד/אסיים לטפל באבי החולה/אעזור לאשתי בבית עם הילד החדש שנולד וכדומה. כמובן שכל הסיבות הללו צריכות להיות אמיתיות.
במקביל, אם אתה נשאל על ממליצים מעבודה זו, תגיד: מכיוון שזה היה זמני אני מעדיף להפנות לממליצים מעבודות קודמות.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה.
 
לצפיה ב-'מעסיקים בואו לגייס עובדים - דרושים עובדים'
מעסיקים בואו לגייס עובדים - דרושים עובדים
27/11/2019 | 13:07
2
 
דרושים עובדים למגוון משרות באזור המרכז 
לצפיה ב-'כימיה תרופתית'
כימיה תרופתית
16/09/2018 | 14:17
1
84
שלום לכם. אני בת 51 ועולם התרופות סקרן אותי מאז ומתמיד. חשבתי ללמוד נושא כימיה תרופתית (לא רוקחות). האם מישהו מכיר אפשרויות תעסוקה? האם כדאי בגילי לפנות לתחום זה? תודה
לצפיה ב-'שינוי תעסוקתי בגיל 50'
שינוי תעסוקתי בגיל 50
16/09/2018 | 19:25
329
שלום אושרית,
 
תשובתי נחלקת לכמה חלקים:
 
ראשית, כדאי שתהיה לך יותר מסקרנות כדי להחליט שאת הולכת על התחום. אני מציע לך לעשות בדיקות באינטרנט על התחום, לדבר עם אנשים שעוסקים בתחום, לברר במחלקות הייעוץ של המוסדות שמלמדים את המקצוע, ולאסוף כל מידע אפשרי בכל דרך שיעזור לך להפוך את הסקרנות ליעד ברור.
וב"יעד ברור" אני מתכוון גם לעיסוק ברור בתחום.
ככלל, מניסיוני, לכל אדם יש ייעוד. ולפני החלטה משמעותית בקריירה כדאי לוודא שהוא מתכוון לעסוק בייעוד האמיתי שלו. זו המשימה שלך בחלק זה.
 
שנית, לאחר שבחרת בעיסוק והגדרת אותו, חשוב לבדוק את תהליך ההכשרה – הלימודים.
האם הכרחי לרכוש תואר אקדמאי? אולי אפילו תואר שני? ואולי בכלל יש לימודים לא אקדמאים שיכשירו אותך בצורה פרקטית? ולאיזה היקף לימודים את מוכנה להתחייב?
ברור שככל שהלימודים אורכים יותר זמן הסיכון התעסוקתי גדל.
 
שלישית, בהקשר לסיכון התעסוקתי, האם אפשרויות העבודה הן כשכירה בלבד?
לצערי, יש תופעה בשוק העבודה לאחר גיל 40, שלרוב סיכויי הקבלה לעבודה יורדים עם התקדמות הגיל.
לכן, נדרשת ממך בדיקה זהירה לגבי אפשרויות התעסוקה שלך בתחום כשכירה בשנות ה-50 לחייך.
הכי טוב כאן זה למצוא מעסיק, אולי אפילו מישהו שמכיר אותך, שיוכל לומר לך: "כן אושרית, לאחר שתסיימי את לימודיך אשמח להעסיק אותך".
 
ומשפט אופטימי לסיום:
למרות שזו עשויה להיות משימה מאד מאתגרת, אני מאמין שכל אדם שהולך אחר הלב ואחר הייעוד שלו יכול להצליח בכל גיל. העולם מלא אנשים רגילים שעשו דברים בלתי רגילים.
לכן, גם את יכולה! תשוקה בוערת, אמונה ביכולתך, התמדה, נחישות, תעוזה ועוד כמה מרכיבים יוכלו להביא אותך לייעדך.
ואם אין לך חלק מהמרכיבים הללו, אפשר לרכוש אותם בתהליכי שינוי של אימון עסקי או אימון לשינוי קריירה.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה.
 
לצפיה ב-'על סף קריסה'
על סף קריסה
14/09/2018 | 11:08
135
כבר שנים אני בוכה ובדיכאון על רקע חוסר מימוש עצמי, לאחרונה עברתי איבחון והוא לא הפתיע אותי, אבל אין לי היום כבר דרך למטרה עקב מחסור באמצעים, גם במקומות העבודה הכי פשוטים והכי פרימיטיביים שלא סבלתי הייתה לי בעיה עם קבלת מרות עד למצב שבו הייתי צועקת על הממונים ויורקת להם בפנים. אני לא מאמינה שאותה הילדה שכמעט הצטיינה בלימודים במהלך התיכון פשוט לגמרי נמחקת בעבודות שלא תואמות את כישוריה, מסתגרת בזמנה הפנוי בבית ורואה סרטים רק בשביל לברוח מכל הזבל שאופף אותה. שוקלת כבר לשכוח מהכל ולקבל ב.ל. כי מקומות העבודה שהייתי מרוצה בהם לא מעוניינים להעסיק אותי באופן קבוע, אלא באופן זמני בלבד, וזה לא מספיק לפרנסה. וגם שוק העבודה בארץ נורא מצומצם, לא רואה שום אופק, למרות שפיתחתי אסטרטגיה איך להתקבל למקומות עבודה טובים עבורי. הבעיה היא שאני גם לא מאמינה שאימון אישי יכול לעזור כי יש לי בעיה קשה עם ביטחון עצמי וקבלה עצמית גם כשאני מגיעה להישגים גבוהים. יש לציין גם שאני לא בן אדם של טווח ארוך, היו הרבה ימים שפשוט אהבתי לחיות את החיים ולבלות, ואיזשהו חלום מרוחק או תכנון לטווח של כמה שנים לא ישאיר אותי במקום עבודה מגעיל, אברח בכל מחיר. 
לצפיה ב-'המלצה על לימודי קורס ניהול פרוייקטים '
המלצה על לימודי קורס ניהול פרוייקטים
13/09/2018 | 10:36
1
62
שלום האם יש פה מישהו שיודע לייעץ לימודי קורס PMO ושמסמיכים לבחינת PMP?
שמעתי על RBS ועל P.M TEAM
 
האם מישהו פה למד או יודע להמליץ? תודה
לצפיה ב-'במרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג יש'
במרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג יש
29/09/2018 | 22:42
19
קורס לניהול פרויקטים עם הסמכה בינלאומית ל PMP ו CAPM, שכולל גם הכנה לבחינות ההסמכה של ה PMI.
לצפיה ב-'עמודה או לימודים'
עמודה או לימודים
12/09/2018 | 19:23
1
90
נרשמתי מזמן רב לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, תחום שבאמת מעניין אותי ויש לי שאיפה לחצלחה שם, מ 10 חודשים כבר אני עובד בחברה שמתעסקת בהשקעות הון, לפני חודשיים בלבד התחלתי להגיע למשכורות גבוהות, (החודש הזה הגעתי ל 15000₪) יש לי גם את הפוטנצל להגיע למשכורות גבוהות יותר, אז התחלתי בחודש האחרון לחשוב על דחיית הלימודים ולהשקיע עוד זמן ומאמץ בעבודה ולנסות לעסות משכורות גבוהות יותר, *העבודה כמו שהזכרתי לחוצה מאוד, דומה למכירות אבל עם הרבה יותר שעות ביום כמעת 12 שעות, *גם אין בטחון כלכלי כי זו עבודה בבורסה.
*עבודה שורפת עצבים וכושר גופני.
החלום שלי מילדות הוא להיות יזם מהמוצלחים בעולם גם חשבתי שכדאי להזכיר, ואני רק בן 20 עכשיו.
"יש לי פטור מצבא"
תודה :)
לצפיה ב-'לדחות לימודים בשביל עבודה מכניסה?'
לדחות לימודים בשביל עבודה מכניסה?
13/09/2018 | 09:31
61
שלום טארק,
 
לפני בחירת תחום לימודים רצוי שתהיה לך בראש תמונה של איפה אתה רוצה להיות בעוד 5, 10 וגם 20 שנה. בהתאם, ורק אחרי שהתמונה הזו ברורה, בחר לך את נתיב הלימודים ומסלול הקריירה שיביאו אותך הכי מהר לשם.
 
לגבי העבודה הנוכחית שלך, לא ציינת אם אתה אוהב את העבודה. ככל שיש בה בשבילך יותר מאשר הכנסה טובה, כך כדאי להישאר, להתפתח ולרכוש ניסיון תעסוקתי חשוב.
 
מעבר לכך, ההחלטה אם לעזוב את העבודה וללכת ללמוד או להמשיך לעבוד ולדחות את הלימודים היא מאד אישית וקשה לי לשים עצמי בנעליך ולייעץ לך.
בגדול זה תלוי בכמה חשוב לך לעשות כסף בעבודה שאני מבין שאינה "כוס התה" שלך, אל מול מימוש מהיר יותר של הקריירה שאתה רוצה. בגילך הצעיר כנראה שאין דחיפות להתחיל ללמוד.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
 
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה. 
לצפיה ב-'תואר שני או תעודה'
תואר שני או תעודה
11/09/2018 | 13:05
1
64
היי אני עם תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים . סיימתי לפני שנה. התקבלתי ללימודי תואר שני בכלכלה מימון ובנקאות ואני מתלבטת בין תואר שני ללימודי תעודה(לא תואר) של ראיית חשבון . מה ייתן לי יותר אופציות של תעסוקה . אני אוהבת את 2 התחומים.
לצפיה ב-'תואר 2 בכלכלה או רו"ח?'
תואר 2 בכלכלה או רו"ח?
11/09/2018 | 15:24
60
שלום נועה,
 
התשובה היא מאד אישית. לא מספיק שאת אוהבת את 2 התחומים, אלא כדאי לברר איזה תחום ישתלב הכי טוב עם שאיפותיך לעתיד?
שאלי את עצמך: איפה אני רוצה להיות בעוד 5 שנים, 10 שנים, 20 שנה?
אם את מתעניינת למשל במחקר באקדמיה, אז תואר 2 בכלכלה עדיף, כמו גם אם את רוצה לעבוד בבנק ישראל או במוסד כלכלי אחר.
לעומת זאת, כדאי לבחור בלימודי ראיית חשבון (כולל הוצאת רישיון רו"ח) אם את רואה עצמך בתפקיד ניהול כספים בפירמה, ובטח אם מושך אותך להגיע לדרגה בכירה, אפילו שותפה, במשרד רו"ח, או לפתוח משרד רו"ח משל עצמך.
 
אם אינך יודעת את התשובות לשאלות הללו – מה הייעוד שלך – אז כדאי לך לברר זאת עם עצמך, או להיעזר בייעוץ קריירה חיצוני. דרך טובה היא לשוחח עם אנשים שעובדים בתחומים הללו ולאסוף מידע לגבי עבודתם.
 
מבחינה אובייקטיבית לגמרי, נדמה לי שיש יותר אפשרויות תעסוקה כרו"ח והמקצוע פרקטי יותר, אם כי יש צפיפות רבה בדרגות הנמוכות והמשכורות ההתחלתיות נמוכות.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ושינוי קריירה. 
 
לצפיה ב-'מזה "אבחון מקצועי ייחודי"?'
מזה "אבחון מקצועי ייחודי"?
06/09/2018 | 11:08
1
65
זימנו אותי למכון אדם מילא "לאבחון מקצועי ייחודי", מזה אומר? אפשר להתכונן לזה?
זה למשרה ממשלתית.... מישהו מכיר?
(זה לאחר שעברתי את המבחנים הקוגנטיביים שלקחו יום שלם)
תודה!
לצפיה ב-'לא יודע לענות לך, אבל:'
לא יודע לענות לך, אבל:
06/09/2018 | 11:29
53
1. תבדוק באתר של אדם מילוא או אפילו תתקשר לשאול. 
2. בדוק באינטרנט באופן כללי
 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'עזרה בניסוח תפקיד בקו"ח'
עזרה בניסוח תפקיד בקו"ח
06/09/2018 | 06:42
1
58

כיצד לנסח נכון את התפקיד הבא:
1. מהדנס אלקטרוניקה במעבדת פיתוח חומרה -  בקבוצת board design.

 במסגרת התפקיד ביצוע בדיקת אלקטרוניות היתכנות עמידה ב Speck
ביצוע בדיקות EVT & DVT
בדיקות DC -DC, Dynamoc Load, Step reesponce, I2C,
בדיקות רכבי VHDL
בדיקת על קווי התקשורת את הכרטיס גם של ה chip
למעשה בדיקות אלקטוניות מקיפות של הכרטיסים בשלב הפיתוח על אישורו לייצור מלא

כיצד לנסח את זה בקורות חיים ?
תודה,
 
לצפיה ב-'ניסוח קורות חיים'
ניסוח קורות חיים
06/09/2018 | 08:08
44
פחות או יותר כמו שניסחת.
ניסוח קורות חיים צ"ל אישי ומותאם ספציפית לתפקיד שאליו אתה מיועד.
זה לא משהו שאפשר לעשות ללא היכרות איתך והתאמה אישית.
אני ממליץ לך לקבל סיוע מקצועי כאן.
ההשקעה תהיה שווה לך כל גרוש.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'כיצד מבצעים תרגול לדבר מול קהל '
כיצד מבצעים תרגול לדבר מול קהל
06/09/2018 | 06:44
2
26
לצפיה ב-'תרגול הופעה בפני קהל'
תרגול הופעה בפני קהל
06/09/2018 | 07:56
39
מתרגלים את ההופעה בפני חבר טוב שמבין עניין, או איש מקצוע, מקבלים משוב ומשפרים בהתאם. 
לצפיה ב-'יש גם הרבה מרכזים שממש מלמדים את זה'
יש גם הרבה מרכזים שממש מלמדים את זה
03/10/2018 | 23:19
13
ומאפשרים לתרגל תוך כדי הקורס.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ