לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1225912,259 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'התלבטות של לימודי מנהל עסקים ואיזה התמחות ללמוד?'
התלבטות של לימודי מנהל עסקים ואיזה התמחות ללמוד?
04/03/2018 | 16:10
2
51
האם שווה לשלב עם התואר גם משהו פרקטי יותר? באיזה תחום השוק לא לגמרי מוצף עם בוגרים? כמו כן הבנתי שאת רוב המעסיקים מעניין הפרקטיקה ולא התאוריה כמו שבהרבה מוסדות לימוד מלמדים. איפה הכי כדאי ללמוד כדי להשתלב אח"כ בקלות בשוק העבודה? אשמח להמלצות מנסיונכם. 
לצפיה ב-'הסדר הנכון בבחירת התמחות במנהל עסקים'
הסדר הנכון בבחירת התמחות במנהל עסקים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 17:05
31

הי נוגה,
לא ברור לי משאלתך האם כבר התחלת ללמוד מנע"ס או שאת שוקלת אם ללמוד.
מחד את מדברת על התמחות שנבחרת בשלבים מתקדמים, ומאידך את שואלת איפה הכי כדאי ללמוד כדי להשתלב בשוק העבודה.

הנה כמה נקודות לקחת בחשבון:
  1. זה נכון שחשוב לשאול מה צריך בשוק, אך קודם לכן חיוני יותר להחליט במה את רוצה לעסוק. לא "מה ללמוד או במה להתמחות", אלא במה אני רוצה לעבוד, כולל בטווח הארוך. האם מעניין אותי לעסוק בניהול? במשאבי אנוש? בשיווק? במימון? וכד'. ככל שהגדרת העיסוק שלך תהיה קונקרטית יותר כך יקל עליך לבחור מה ללמוד ובוודאי גם במה להתמחות.
  2. שימי לב שמנהל עסקים הוא תואר כללי שלרוב לא מקנה ידע בעיסוק ספציפי. משכך, קשה יותר למצוא אחריו עבודה מאשר בלימודים שמכשירים לעיסוק ספציפי (כמו רו"ח, עו"ד, הנדסת תוכנה, וכדומה).
  3. רק אחרי שתחליטי במה את רוצה לעסוק שאלי את עצמך מה המצב בשוק ומה הנישה/התחום/הענף בעיסוק הזה בו יש הכי הרבה ביקוש לעובדים. זהו אחד השיקולים לקחת בחשבון, אך לא החשוב שבהם. כי אם תבחרי עיסוק שאת אוהבת אותו וטובה בו, תוכלי למצוא בו את מקומך גם בשוק רווי.
  4. ואז שאלי את עצמך "מה ללמוד כדי שהלימודים יכשירו אותי הכי טוב לעסוק בכך". ככל שהעיסוק יותר מוגדר ויותר ספציפי כך קל יותר למצוא מוסד לימודים שמוביל לשם.
  5. וכן, מעסיקים מחפשים אנשים שלמדו משהו פרקטי, ישים וברור שהם יכולים לחבר אותו לתפקיד שהם מציעים. כיום יש מסגרות לא אקדמאיות שמציעות הכשרות כאלו בטווחי זמן קצרים יחסית. ההחלטה על המוסד הפרקטי מומלץ שתהיה לאחר בירור בשוק, שיחות עם בוגרים וככל האפשר גם עם מעסיקים, כדי לברר איפה הכי כדאי ללמוד, כמובן בהתייחס לתחום העיסוק שבחרת בו.

שלך בידידות ובברכת הצלחה,
חגי
לצפיה ב-'קודם כל, לפני הכל, את חייבת'
קודם כל, לפני הכל, את חייבת
07/03/2018 | 19:47
19
להחליט איזה תחום יותר מעניין אותך ורק אחר כך אולי לבחון אפשרות לשלב עם תואר נוסף. קחי בחשבון שרוב המוסדות מלמדים בעיקר תאוריה ומעטים באמת שמים דגש על הפרקטיקה (יכול לציין לטובה את המרכז האקדמי למשפט ועסקים שמלמדים בשיטה של קייס סטאדיס), מה שאומר שגם בחירת מוסד לימודים היא החלטה לא פחות חשובה. בהצלחה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
5

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'[תוכן בחינם] מהו ה- Zone ולמה הוא חשוב להצלחה שלך בקריירה?'
[תוכן בחינם] מהו ה- Zone ולמה הוא חשוב להצלחה שלך בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2018 | 10:58
7
בעידן של שינויים כל כך תכופים חשוב לכל שכיר לזכור מה מניע אותו, מה חשוב לו בחיים ומהם העקרונות שעליהם הוא בונה את חייו. כל הגשמה מוצלחת נשענת על מרכיבים אלו. בפוסט זה אבחנה חשובה שתעזור לך להתחבר ליסודות ההגשמה שלך בקריירה.
תן כאן קליק על הלינק וגלה מהו ה- Zone ולמה הוא חשוב להצלחה שלך בקריירה
לצפיה ב-'עברתי מקום עבודה - הייתה קיימת לי תוכנית פנסייה'
עברתי מקום עבודה - הייתה קיימת לי תוכנית פנסייה
28/02/2018 | 21:50
3
41

שחלקה קצבה וחלקה ביטוח מנהלים 
אני רוצה לשמר את התנאים שהיו קיימים - האם יש חוק שלפיו ניתן לכפות על חברת הביטוח החדשה (שעובדת עם מקום העבודה) לשמר תנאים טובים שקיימים ?

תודה,

לצפיה ב-'הכוונה היא שמירה על תשלומי דמי ניהול וכדומה..'
הכוונה היא שמירה על תשלומי דמי ניהול וכדומה..
28/02/2018 | 22:04
11
לצפיה ב-'מעביד חייב להמשיך הסדר פנסיוני קודם של עובד חדש'
מעביד חייב להמשיך הסדר פנסיוני קודם של עובד חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2018 | 22:15
27
עובד שכבר היה לו ביטוח פנסיוני קודם, חייב המעסיק החדש לבצע עבורו הפרשות לפנסיה עבור כל תקופת עבודתו החל מיומו הראשון לעבודה, כאשר התשלום הראשון מועבר בפועל לאחר 3 חודשי עבודה רטרואקטיבית מיום העבודה הראשון.
על פי צו הרחבה בדבר פנסיה חובה, על העובד להודיע למעסיק על הגוף שבו הוא רוצה שינוהל הביטוח הפנסיוני שלו תוך 60 יום ממועד תחילת עבודתו אצל המעסיק.
משמע - העובד יכול לבקש את המעביד להפריש עבורו לקופת הפנסיה/ביטוח הקודמת, שהוא גורר מהמעביד הקודם. 
וגם
לצפיה ב-'אתה ממש לא חייב להעביר את הקרן שלך לקרן שמהעסיק מציע'
אתה ממש לא חייב להעביר את הקרן שלך לקרן שמהעסיק מציע
04/03/2018 | 16:04
14
אתה יכול לשמור על הקרן שלך והמעסיק יפפריש את התקבולים שלך לשם
לצפיה ב-'חיפוש עבודה - ייעוץ והכוונה'
חיפוש עבודה - ייעוץ והכוונה
28/02/2018 | 13:22
1
61
היי לכולם
אני מחפש עבודה כבר די הרבה זמן. מועסק כרגע בחברה מאוד נוחה אך עם שכר נמוך, 0 אפשרויות קידום ובעיקר אווירה ״רעילה״ בינאישית. 
קצת התפזרתי, התכנסתי, קראתי, הלכתי להרצאות ועשיתי  את כל הטיפים וההצעות שיש ברשת. יש לי מספר רב של קורות חיים, הפעלתי כבר את כל הקשרים מהיסודי ועד האוניברסיטה, שיפצרתי את הלינקדאין, הצטרפתי לכל הקבוצות בפייסבוק, ואפילו הצטרפתי לאולג'ובס VIP.
ואחרי כמעט שנה – חוץ מכמה ראיונות שלא הבשילו – כלום לא קורה.
אני מתחיל לחשוב שקורות החיים שלי לא מספיק טובים על אף שהשחזתי אותם באופן שוטף ואני מקפיד להתאים אותם ספציפית למשרות שאליהן אני שולח. 
אני כבר ממש מותש. 
האם זה משהו שאת יכולה לעזור בו?
חשוב לי לציין שאני לא בנוי כרגע לתהליך אימון ארוך, לא כלכלית ולא מבחינת פניות נפשית. 
אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'עשיתי כבר הכל ועדיין לא מצליח למצוא עבודה'
עשיתי כבר הכל ועדיין לא מצליח למצוא עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2018 | 17:48
53
שלום אורן,
מספר שאלות שמומלץ לך לשאול את עצמך:
  1. האם אתה מחפש עבודה בתחום הייעוד שלך? האם אתה אוהב את העבודה שלך? אם לא, או "לא כל כך...", קרוב לוודאי שאתה מביע את זה בצורה לא מודעת בראיונות העבודה ואפילו עוד קודם בפניות שלך, וזה פוגע ביכולתך להתקבל. במקרה כזה, מומלץ לך לגלות את הייעוד שלך ולמצוא עיסוק שיותר ממלא אותך.
  2. האם אתה מתראיין טוב מספיק? אין סיכוי שני לעשות רושם ראשון. לפעמים כל ההבדל בין שנה של חיפוש לבין מציאת עבודה חדשה במהירות הוא שהיית קצת יותר טוב מהאחרים שהתראיינו לאותה המשרה. במקרה כזה מומלץ לך לעבור הכנה לראיון עבודה עם יועץ/ת מתאימ/ה, כולל גם לדעת איך לדבר נכון בטלפון עם המעסיקים.
  3. האם ציפיות השכר שלך הן גבוהות מידי ביחס לשוק? ייתכן ודרישות שכר גבוהות מידי חוסמות אותך מתפקיד שאתה רוצה.
  4. אתה חוזר למקומות העבודה שהתראיינת בהם או אתה ממתין שייצרו איתך קשר? אני ממליץ – היה פרואקטיבי ואם לא חוזרים אליך התקשר אתה אליהם. אני מכיר יותר ממקרה אחד שיוזמה כזו קידמה את הקבלה לעבודה.
  5. בן כמה אתה? בגיל 40+ מתחיל להיות קשה למצוא עבודה כשכיר, לצערי. מכיוון שככל שמתבגרים זה נעשה אפילו קשה יותר, מומלץ לחשוב בגיל זה על אלטרנטיבה תעסוקתית כעצמאי / פרילנסר.
  6. האם עבדת במקום אחד יותר מ-3-4 שנים באותו התפקיד? זה מתפרש בשוק העבודה כחוסר שאפתנות/מוטיבציה ופוגע בסיכויי הקבלה.
  7. האם אתה מחפש שדרוג בתפקיד במקום החדש אל מול התפקיד הנוכחי? אם כן, זה גם גורם תוקע, כי מקומות עבודה חדשים מחפשים עובדים עם ניסיון קודם ולרוב לא מוכנים לקבל מועמד שלא התנסה בדיוק בתפקיד שהם מציעים.
  8. "מותש" זה לא מצב הוויה טוב להצליח בו בכלל, ובתהליך חיפוש עבודה בפרט. אני יודע שזה לא פשוט, אך עליך להיות אופטימיסט מושבע וחיוני ברמה גבוהה כדי להתקבל.  

אני יודע שחלק מהדברים כאן אינם פשוטים, בלשון המעטה. לכן שקול בכל זאת תהליך ייעוץ/אימון שעשוי להתברר כהשקעה הכי טובה שלך במציאת עבודה כלבבך.
אשמח לענות כאן לכל שאלה נוספת, גם בפניה אישית טלפונית למספר שלהלן.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'פוטרתם? 5 עצות שיסייעו לכם לעמוד על הרגליים | ניו-יורק טיימס'
פוטרתם? 5 עצות שיסייעו לכם לעמוד על הרגליים | ניו-יורק טיימס
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 13:50
24
פוטרתם? חמש עצות שיסייעו לכם לעמוד שוב על הרגליים
אנשים מוכשרים הולכים הרבה פעמים הביתה ■ דווקא התקופה שלאחר הפיטורים יכולה להיות הזדמנות לצמיחה ■ כתבה מהניו יורק טיימס
לצפיה ב-'התלבטות לעניין הסבה מאפס או המשך לתואר שני'
התלבטות לעניין הסבה מאפס או המשך לתואר שני
25/02/2018 | 15:13
3
90
היי,
סיימתי בשעה טובה תואר LLB. את התואר עשיתי בלב לא מאוד שלם; אמנם שנים עבדתי בתחום לפני ותו"כ התואר, והתעניינתי מאוד ברמה התאורטית והאקדמית, אך הלב תמיד משך אותי לתחום הרפואה (אני מגיעה ממשפחה שכולם בה, בגרעינית ובמורחבת, רופאים ואחיות - אני היחידה שהלכה לתחום אחר). חשוב לי לציין שהמשפחה שלי לא תמכה בך שגם אני בנוסף לשאר אשאר בתחום הרפואה ולכן על אחת כמה וכמה נתתי הזדמנות לעולם המשפטים.
עבדתי לפני התואר ובמהלכו, וגם עכשיו בהתמחות, במגוון רחב של תחומים בעולם הזה (כלומר, זה לא רק הענף המסוים שאני עוסקת בו עכשיו) ואני מבינה עם כל יום שעובר שהייעוד שלי בחיים הוא לא לשבת מול מסך מחשב במשך 10 שעות ולחתום על מסמכים אלא לעבוד עם אנשים (ו/או בע"ח) באופן ממשי, לעזור להם ולעשות שינוי בחייהם נטול אינטרטים מנהליים וכלכליים.
כמו כן, הרבה יותר חשובה לי תחושת הסיפוק והמימוש העצמית בקריירה שלי מאשר השכר הפוטנציאלי שאוכל להרוויח בתחום מסוים.
אני מתכוונת לסיים את ההכשרה (התמחות ומבחני לשכה) למרות הכל אבל בחודשים האחרונים התחלתי לחשוב על הסבה לסיעוד. עכשיו כשהגיע זמן האמת להחליט מה אני עושה (אהיה כמעט בת 30 בתום ההתמחות ולכן מעדיפה להתחיל ללמוד משהו כבר בשנת הלימודים הקרובה, במקביל לתום ההתמחות), אני מתחילה לחשוב על כך שאולי למרות הרצון העז לעסוק במשהו מסוים, עליי לחשוב יותר "חכם" ולנסות להרחיב את התואר שלי לתואר שני שיעזור לי להתעסק יותר עם אנשים במימד הציבורי והבריאותי. כלומר, לא להתחיל מאפס בגיל 30 ולזנוח לשווא תואר מועיל וחשוב, אלא להרחיב אותו לתחום שיותר קרוב ללבי.
הבעיה היא שהדבר היחיד שראיתי בתחום הסביבה/בע"ח/רפואה שרלוונטי לבעלי תואר ראשון מפקולטה שונה ממדעי הבריאות/חיים/סביבה הוא לימוד בריאות בתעסוקה באוני' ת"א - שממש, אבל ממש, לא מפתה אותי מתיאור התואר.
אני מרגישה נורא מבולבלת עכשיו. מצד אחד אומרת להפסיק עם השטויות, להמשיך לתואר שני במנע"ס, למשל, עם התמחות שמעניינת אותי ולהתפתח לשם לדברים מעניינים.
מצד שני, אומרת ללכת עם הלב גם אם זה אומר להתחיל מחדש ומאפס.
מצד שלישי, שוקלת להמשיך לעבוד כעורכת דין (למצוא לי משרה מעניינת עבורי) ולמלא את החסך בהתנדבות (כפי שעושה כיום) וללמוד אולי תואר נוסף לנפש ולהתעניינות מוחלטת, כמו ספרות או אמנות, ולתת למסלול החיים לעשות את שלהם.
חשוב לי לציין, סיימתי עם ממוצע בסה"כ בסדר (82) אז על תנאי הקבלה ברוב המסלולים שעניינו אותי, אני עונה.
כמו כן, אני חיה מגיל מאוד צעיר לבד מחוץ לבית, למדתי במכללה בלימודי ערב ללא מלגה, אני שוכרת דירה וסוחבת איתי הלוואות, וגם היום בהתמחות עובדת בשתי עבודות כדי לגרד קצת מעל המינימום - חלק משיקול ההתחלה מחדש הוא העובדה שאני במקום בחיים שזה יכול להיות מסובך לי לוגיסטית, והמחשבה על תואר שני כרגע ובהמשך, בעוד כשנתיים-שלוש, לעשות הסבה, מרגישה לי לא נכונה ואפילו מיותרת.

אשמח לאיזושהי עצה מקצועית וניטרלית, כל מי שסביבי לא אובייקטיבי (כמובן) ולא עוזר לי כשאומר "לכי עם הלב,, כי הלב מבולבל

תודה!
לצפיה ב-'מבולבלת בצומת דרכים בקריירה'
מבולבלת בצומת דרכים בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2018 | 20:58
2
66
שלום לך,

נשמע שבאמת התבלבלת כהוגן... 
חלק מהפתרונות שעולים במוחך הן פשרה, רק כדי לא להשליך את כל מה שעשית עד היום.
לדעתי זו לא הגישה הנכונה...

אמנם הקדשת כבר זמן, כסף ומאמץ לדרך מסוימת בקריירה שלך ו"חבל" לעזוב את הכל, אך בה בעת לאלץ עוד כ-40 שנות קריירה רק בגלל שהתחלת בדרך כלשהי זו טעות לדעתי.

המלצתי היא לעצור ולחשב מסלול מחדש.
לבדוק מה העיסוק שאת באמת רוצה ומתאים לך ללא קשר להשקעתך עד כה. תקראי לזה ללכת עם הלב, השם לא ממש חשוב.
אולי תתפלאי, אבל מניסיוני כנראה שתואר העו"ד כנראה לא יזרק לפח וקרוב לוודאי שהוא יסייע לך בדרך כזו או אחרת בהמשך הקריירה, גם אם לא תעסקי בו ישירות.

מכיוון ש"הלב מבולבל", יהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלי לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'המון תודה על המענה המהיר!!!'
המון תודה על המענה המהיר!!!
26/02/2018 | 09:55
1
28
לעניין התואר הקיים שלי, נכון שתואר משפטנית יכול לעזור ולפתוח דלתות, אבל הסמכה כעו"ד יכולה לעזור אפילו יותר (גם אם לא אעסוק בזה), ולכן על פניו עדיף לי עוד שנה אחת למשוך את זה ו"לסיים עם זה". אני די בטוחה לעניין ההתמחות ומבחני הלשכה, אני לא מרגישה שנכון לי לעצור עכשיו ולא לסיים את התהליך הזה, במיוחד שאת רובו הגדול כבר סיימתי.
לעניין הייעוץ, הייתי הרבה זמן באימון עם קואצ'רית, כך שאני מיישמת על עצמי את הכלים שלמדתי איתה בכדי להחליט באיזו דרך ללכת, ועדיין - אני מרגישה פתאום פחד משתק בברכיים לא לעשות החלטה שאתחרט עליו. כל דרך שאבחר בה נושאת איתה השלכות משמעותיות, וברור לי שבחיי אעסוק במה שטוב לי לנפש ואני שלמה איתו - השאלה היא האם נכון לי כרגע לעשות את זה, שוב להיכנס לשגרה תובענית וטובענית של לימודים, שבאה על חשבון עבודה (=משכורת=איכות חיים לחוצה) - או, שיהיה נכון לפחות בינתיים למשוך קצת את התואר הקיים, לעבוד בו, להתייצב, ולהתחיל בערך עוד שנתיים-שלוש עניין של הסבה או הרחבה אקדמית אחרת לנפש.
אני מודה שלהוציא את זה מהראש ולהעלות את זה על הכתב בפעם הראשונה - רק מדגיש לי את הבלבול שאני חווה
לצפיה ב-'שווה להשלים את קבלת רישיון עו"ד, אבל מעבר לזה...'
שווה להשלים את קבלת רישיון עו"ד, אבל מעבר לזה...
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 10:42
27
אני חושב שזה רעיון נבון למשוך עוד שנה של התמחות + בחינות כדי להיות "עו"ד".
לגבי שאר הדברים, יש לך כאן המון הנחות לגבי "שגרה תובענית וטובענית של לימודים, שבאה על חשבון עבודה (=משכורת=איכות חיים לחוצה)", שהיא אינה מבוססת כל עוד את לא מחליטה בבירור מה את רוצה לעשות "כשתהיי גדולה".

לכן, קודם כל להחליט מה הייעוד שלך ובמה את רוצה לעסוק, ואז לבדוק מה צריך כדי להגיע לשם. ייתכן ואלו לימודים תובעניים, וייתכן שלא...

בקשר לעיתוי, אחרי שאת יודעת מה הייעוד ובמה את רוצה לעסוק, לא הייתי דוחה את המימוש של זה בשנתיים-שלוש. כל דחייה תעמיד אותך במצב פוטנציאלי של סכנת ויתור ו/או מציאות חיים מורכבת יותר שמחד קשה לך להפסיק את מה שאת עושה וכנראה טובה בו, ומאידך מפתחת חיי משפחה, ילדים וכו', שמהווים רקע מורכב יותר לשינויים. ברגע שאת נכנסת לאזור הנוחות קשה לצאת ממנו!

אין זמן יותר טוב מעכשיו!
הסינים אומרים שהזמן הטוב ביותר לטעת עץ היה לפני מאה שנה, והזמן השני הכי טוב זה עכשיו!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'קריירה בחינוך או קריירה בהייטק?'
קריירה בחינוך או קריירה בהייטק?
24/02/2018 | 14:23
5
86
שלום לכולם,
אני עומדת בפני צומת משמעותית בחיי, ואודה לעזרה.
אני בת 30 ונמצאת בשלבי הסיום של התואר השני בייעוץ חינוכי. מאז שנות העשרים המוקדמות בחיי, הרגשתי בטוחה ויודעת שאני רוצה לעסוק בתחום הייעוץ החינוכי- האהבה לילדים, הרצון 'לראות' את הזולת ולהעצים אותו מהמקומות שלו והתשוקה להצליח לעורר ולו שינוי קטן בעולמנו, הובילו אותי ללמוד תואר אחר תואר כדי להגיע אל המטרה הנכספת שהצבתי לעצמי.
במהלך לימודי התואר השני שלי, נקרתה בדרכי ההזדמנות להתחיל ולעבוד בעולם משאבי האנוש והגיוס. לפני כשנתיים, התחלתי לעבוד בחברת סטארטאפ (אשר התפתחה וגדלה מאוד בשנתיים שעבדתי בה), בתפקיד זמני של כ-3 חודשים. בתום התקופה, הוצע לי להישאר בתפקיד קבוע תוך התחשבות בלימודי התואר השני והיקף המשרה אליה אוכל להתחייב.
אציין כי קודם לכן, לא היה לי רקע או ניסיון תעסוקתי במשאבי אנוש ובגיוס ולכן, הזדמנות זו הייתה עבורי בגדר "מתנה", שכן מהצוות שעובד איתי במשרד, הבנתי שהגעתי דרך "המסלול המהיר" למשרה זו.
אני נהנית מהעבודה, פוגשת אנשים חדשים מדי יום וזוכה להגשים במידה מסוימת את הצד "הייעוצי שבי".לצד זה, לעיתים עולות בי המחשבות על הפן השיפוטי שקיים בעבודה שלי כאשר אני ממליצה על בחירה/שלילה של מועמד/ת מסוים/ת למשרה זו או אחרת, מה המטרה 'הגדולה' שלי ושל החברה- התעשרות של בעל החברה? רווחים? מחשבות אלו, עומדות עבורי בסתירה עם הדברים שקיימים בתחום הייעוץ החינוכי.

כעת, עם סיום לימודי התואר שלי, אני צריכה להגיע להחלטה האם להישאר בחברה או להתחיל את דרכי בתחום הייעוץ החינוכי במסגרת משרד החינוך.

ההתבלטות קשה...
לצד המטרה הברורה שניצבת לנגד עיני והרצון להתחיל ולעסוק במה שחלמתי עליו, ניצב גם החשש.
הכותרות מהחודשים האחרונים על המערכת החינוכית מטרידות, השיחות שאני חשופה להן במסגרת קבוצות סגורות למורות בפייסבוק מורכבות, והשינוי בתנאי העבודה- סביבה דינמית, מכילה, מתקדמת וחוקרת שאני פוגשת בהיי טק, למול מערכת החינוך ששונה במידה מסוימת ממנה, מובילות אותי לחזור ולשקול את הדברים פעם אחר פעם.

אשמח לעצות ותובנות בנושא

לצפיה ב-'איך להכריע בהתלבטות בין 2 עיסוקים?'
איך להכריע בהתלבטות בין 2 עיסוקים?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2018 | 20:45
3
48
שלום לך,
אכן ההתלבטות קשה...

האם החלטת במה את רוצה לעסוק בתחום החינוכי? באיזה תפקיד ותחום משנה? האם את נדרשת להתמחות בתחום?
הרעיון האינטואיטיבי שעלה לי הוא שאולי תשלבי משרה חלקית בתחום החינוך עם העיסוק הנוכחי, שאני מבין שהוא מתחשב בהיותך סטודנטית ולכן הוא אינו מחייב משרה מלאה.
אולי תוכלי להמשיך בו בהיקף הנוכחי ולשלב במקביל עבודה חלקית בתחום החינוך?
כלומר, הרעיון הוא להתנסות בעבודה מקבילה ב-2 התחומים ולהחליט אז.

החשש שאת מתארת הוא נורמלי לגמרי. בכל שינוי, בכל יציאה מאזור הנוחות (שאני קורא לו גם האזור הנחות ואזור הנכות), בכל אי וודאות של יציאה מהמוכר והידוע, יש חששות. זה נכון כמעט לכל אדם. זאת, כיוון שאנו מיסודנו יצורים שסולדים משינוי. נראה שהחשש מעוות קצת את ראיית המציאות שלך (וגם זה טבעי). אני דווקא שומע דברים טובים על מערכת החינוך. זה לא שאין שם המון מה לעשות, אך שכר המורים ממשיך לעלות והכתובת של שינוי בגישה ובשיטות כבר חזק על הקיר. ואולי את בכלל לא הולכת להיות מורה ואז הבדיקה צ"ל לגבי שכר התפקיד שמתאים לך.

מעבר לכך, לא אוכל כמובן להגיד לך בשלט רחוק מה מתאים יותר עבורך.
אני מציע שתעשי לך טבלה השוואתית עם כל הפרמטרים החשובים בעינייך לגבי העיסוק שלך, ותדרגי את כל עיסוק ב- 1-5, כאשר 5 זה הכי טוב. בסוף סכמי את המספרים וראי לאיזה עיסוק יש דרוג גבוה יותר.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'ועוד משהו...'
ועוד משהו...
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2018 | 20:48
2
29
השיקול הנכון צ"ל שיקול של הטווח הארוך.
לאור העובדה שיש לך עוד כ-40 שנה לעבוד, שאלי את עצמך:
איפה אוהב להיות לאורך זמן ולפתח ולהתפתח בקריירה שיהיה לי בה הכי טוב???
לצפיה ב-'תודה על הטיפים :)'
תודה על הטיפים :)
25/02/2018 | 06:35
1
21
תודה רבה על המענה והטיפים :)
הצעת מספר הצעות שאכן יכולות לסייע לי לבחון את הדברים מחדש.
לגבי תחום החינוך, מדובר במשרה של יועצת חינוכית בבית הספר- תפקיד שמחד שייך למערכת החינוך, אך לצד זה מאפשר נקודת מבט שונה על בית-הספר, ותחומי העיסוק שונים במידה רבה מאלו של המורים.
יתכן והחשש באמת נסוב סביב הנושא של התחלה חדשה, ואולי גם החשש שלי באופן ספציפי להגיע למקום חדש, ללא ניסיון משמעותי בתחום ולשמש פונקציה יחידה במסגרת זו- האם אהיה מספיק טובה? האם אלמד מהר הכל? האם הצוות החינוכי יקבל אותי ואכן יוועץ עצמי?
לצפיה ב-'שמחתי לסייע. אכן החששות טבעיים והאתגר הוא להתמודד איתם...'
שמחתי לסייע. אכן החששות טבעיים והאתגר הוא להתמודד איתם...
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2018 | 06:53
18
!
לצפיה ב-'אין פה נכון או לא נכון'
אין פה נכון או לא נכון
04/03/2018 | 16:06
16
הסוד בעיניי הוא לעשות את מה שאת אוהבת. כרגע המשרה בהייטק קורצת לך או שאת עושה את זה מתוך פחד? תשאלי את עצמך ורק ככה תחליטי לדעתי
לצפיה ב-'[סרטון בחינם] הגורם מס' 1 שתוקע אנשים בקריירה '
[סרטון בחינם] הגורם מס' 1 שתוקע אנשים בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/02/2018 | 10:10
24
כולנו רוצים להגשים, לשגשג ולהצליח בקריירה. זהו חלק טבעי מהיותנו בני אדם. עם זאת, לכולנו יש הרגלים תוקעים, שמחבלים ומשבשים את ההצלחה שלנו. גם זה חלק מהיותנו בני אדם. הנה ההזדמנות שלך לגלות בסרטון קצר את המוקש הכי גדול שלך בדרך להצלחה בקריירה, בעסקים ובכלל.
תן כאן קליק על הלינק וגלה את הגורם מס' 1 שתוקע אנשים בקריירה 
לצפיה ב-'מה ללמוד'
מה ללמוד
20/02/2018 | 21:39
1
123
היי ,אני בת 24 ואני ממש מבולבלת לגבי מה אני רוצה ללמוד.
התחלתי כבר לפני שנה וחצי מסלול של הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה הפתוחה ופשוט לאחרונה הבנתי שזה לא בשבילי. אני מעולם לא הייתי בן אדם מתמטי ואני פשוט הלכתי ללמוד את זה בגלל השכר הגבוה. מעבר לזה בקורסים של מתמטיקה ופיזיקה פשוט נכשלתי ובמשך שנה וחצי עשיתי סהכ 5 קורסים.

החלטתי לעזוב את זה וכעת אני נורא מתלבטת בין נטיות הלב שלי לבין עבודה שבאמת תוכל לכלכל אותי.

עבודה סוציאלית זו עבודה שמבחינת האופי שלי ממש ממש מתאימה וממש מעניינת אותי,אבל מבדיקה שלי הבנתי שהמשכורת לא גבוהה בכלל .

חשבתי על כלכלה וניהול-אבל שוב , אני לא יודעת עד כמה מעניין אותי להתעסק עם מספרים כל הזמן . מה שכן יש יותר בטחון כלכלי בתחום זה.

משאבי אנוש היא גם אופציה שחשבתי עליה אבל גם בזה המשכורת לא ממש גבוהה.. 

מבחינת האופי שלי אני מאוד אוהבת לעזור לאנשים, להקשיב , לתת כתף . 

הייתי רוצה לדעת האם יש מקצוע שיוכל לספק אותי מבחינת שכר וכן מבחינת ההתאמה שלי ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'מה השאלה הנכונה במקום "מה ללמוד"'
מה השאלה הנכונה במקום "מה ללמוד"
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2018 | 11:33
59
הי אוראל ותודה על השאלה, כי היא מעסיקה רבים וטובים.
המצב שלך מאפיין הרבה אנשים בגילך.
בעוד שאינני יכול לתת לך עצות ספציפיות לגבי מה מתאים לך בשלט רחוק, כן אוכל לתת לך את העצות הבאות:

כן, יש מקצוע שיתאים לך ויוכל לספק אותך מבחינת שכר. קוראים לו "ייעוד".
לכל אדם יש ייעוד. זה לא רעיון שלי, אלא גדולים ממני אמרו זאת. זה כמו יהלום שחבוי בכל אחד מאיתנו, רק לרוב הוא לא מלוטש וחבוי עמוק בפנים. כאשר אנו מגיעים לגיל 20+ בו אנו בוחרים את הקריירה שלנו, רובינו עושים את הבחירה שלא לפי היהלום, אלא לפי אופנות, עצות מהמשפחה, שיקולים כספיים, מה "מכובד" וכדומה. ואז זה לא מדויק ובמוקדם או במאוחר מגיעים למצב שאת נמצאת בו כיום. מתברברים...

קודם כל השאלה הנכונה היא "במה אני רוצה לעסוק" ולא "מה ללמוד". רק אחרי שמגדירים את העיסוק, מפורט ככל האפשר, אפשר לפנות לשאלה הטכנית למדי "מה ללמוד כדי לעסוק במה שאני רוצה". אז לעיסוק הזה הנכסף אני קורא ייעוד, והפתרון הנכון והשלם הוא קודם כל למצוא את הייעוד שלך.
כי רק כשאת עוסקת בייעוד את קמה בבוקר בכיף, יש לך מוטיבציה, את מתמידה ולכן גם מתפתחת בעיסוק ומצליחה בו (כלומר, מרוויחה). בדרך זו, מן הייסוד והמקור, את גם חוסכת המון זמן, כסף ותסכול. אכן, לפעמים הדרך הקצרה היא הדרך הארוכה.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם וזה הרקע לצמיחת שוק הטיפול בעשור האחרון, לא רק בתחום העיסוק/קריירה. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

ואם את חיילת משוחררת תוכלי להיעזר בשרות המסובסד של הקרן להכוונת חיילים משוחררים.

גם אני נותן שרות כזה בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלי לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'פסיכולוגיה או עבו"ס'
פסיכולוגיה או עבו"ס
20/02/2018 | 11:18
1
33
אני מתלבטת האם ללמוד פסיכולוגיה או עבודה סוציאלית, כיון שמצד אחד פסיכולוגיה יותר מושך אותי, העניין הוא שתהליך הלמידה עד תחילת העבודה הוא ארוך מידיי, ואני עושה כרגע הסבה, כך שאני לא בתחילת הדרך.... שמתי לב גם שבעבודה סוציאלית ניתן לעסוק בתחומים שונים ומאוד מגוונים, מה שאומר שבכל מקרה אוכל לנסות להשתלב בתחום הקרוב לליבי.
אשמח מאוד לשמוע מה אתם אומרים. מי שמבין ויש לו נסיון.... תודה רבה 
לצפיה ב-'מה ללמוד: פסיכולוגיה או עבודה סוציאלית?'
מה ללמוד: פסיכולוגיה או עבודה סוציאלית?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2018 | 12:11
31

שלום לך,

השאלה הראשונה שאני ממליץ לשאול את עצמך היא: במה אני רוצה לעסוק? מהו העיסוק (לא רק התחום) הקרוב לליבך? לא "מה אני מעדיפה ללמוד". עשי את כל הבדיקות ובחרי לך עיסוק. רק אח"כ אני ממליץ לך לחשוב ולבדוק מה הדרך הכי טובה להגיע ולממש את העיסוק הזה, ובכלל זה מה עדיף ללמוד.

אכן, בעבודה סוציאלית ניתן לעסוק בתחומים שונים ומאוד מגוונים, אך השאלה היא האם מה שאת רוצה לעשות נכלל בתחומים הללו.
מעבר לכך, קחי בחשבון את מסלול ההכשרה הארוך יותר בפסיכולוגיה (אם לוקחים בחשבון תואר שני), את % הקבלה הנמוכים ואת האתגר למצוא מקומות להתמחות וכמה זמן אורכת ההתמחות, ותוכלי להגיע למסקנות הנכונות.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'[תוכן] להגדיל את הסיכויים שיזמנו אותך לראיון לפי קורות החיים'
[תוכן] להגדיל את הסיכויים שיזמנו אותך לראיון לפי קורות החיים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 12:24
73
מועמדים רבים חושבים שאם הם יציגו את עצמם בקורות החיים שלהם ובע"פ בצורה הרחבה ביותר האפשרית, כך הם יגדילו את הרלבנטיות שלהם ליותר מעסיקים וישפרו את סיכויי הקבלה שלהם. לצערי, זוהי אחת הטעויות השכיחות שעושים מועמדים! אני מזמין לקרוא כאן מדוע, ואיך להציג את עצמך בדרך שתגדיל את סיכויי הקבלה שלך.
לחץ כאן וגלה:
איך להגדיל את הסיכויים שיזמנו אותך לראיון לפי קורו... 
לצפיה ב-'שינוי מקצוע, האם כדאי'
שינוי מקצוע, האם כדאי
15/02/2018 | 11:16
3
105
שלום,

התחלתי עבודה חדשה (במקום חדש) בתפקיד שונה ממה שעסקתי בו ב-8 השנים האחרונות, לעבודה זו הגעתי לאחר כ-5 חודשי אבטלה ובעצם הסכמתי לעבודה זו רק בגלל שיש לי את הידע והכישורים ובמיוחד בגלל רצוני להיכנס כבר לעבודה, אני עובד כבר כמעט חודש.

בתפקיד הקודם שימשתי כמנהל ייצור כפוף למנכ"ל וכעת התפקיד החדש הינו בתחום ההנדסה כפוף למנהל הנדסה שכפוף למנכ"ל.

התפקיד החדש הרבה יותר קל ופשוט ומבחינת השכר אני דווקא מרוויח הרבה יותר ממה שהרווחתי קודם.
במקרה התפנה בחברה החדשה תפקיד ניהולי בייצור, האם כדאי שאציע את מועמדותי?
החשש שלי:
1. איך הגשת מועמדות תתפרש כלפי המנהל שלי?
2. במידה ואשאר בתפקיד הנוכחי, אם אצטרך למצוא עבודה חדשה איך אוכל להסביר שכביכול ירדתי במעמד ובחרתי לעבוד בתפקיד שונה?

לצפיה ב-'ירידה בתפקיד ואיך לעלות ממנה '
ירידה בתפקיד ואיך לעלות ממנה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 14:11
2
54

שלום לך,

אני מבין את המצב שאליו נקלעת בו נאלצת לרדת ברמת התפקיד (אם כי לא בשכר) כדי לצאת מאבטלה ולחזור לעבודה. אני גם מבין שאתה מודע לכך שהירידה לא נראית טוב בקורות החיים שלך ועלולה לפגוע במציאת תפקידים מתאימים בעתיד.
אוקי, זה כבר נעשה ואת הנעשה אי אפשר להשיב אז אתמקד בעתיד.

אני ממליץ לך להגיש מועמדות לתפקיד הניהולי שהתפנה ביצור. הדרך הכי טובה להתקדם היא בתוך הארגון שבו אתה עובד ואם נוצרה הזדמנות – קפוץ עליה. נכון שיש כאן נקודה עדינה עם המנהל הנוכחי שלך.  במקרה כזה, לא הייתי מציע את המועמדות לפני שאתה מדבר עם המנהל שלך.

יש כמה דרכים לעשות את השיחה הזאת. בכל מקרה, זה צ"ל בדרך של רתימה. הייתי מתחיל בלשתף אותו שטוב לך בעבודה, אך היא קלה ופשוטה לעומת הרמות שעבדת בהן בעבר ושאתה יכול ומסוגל ליותר, כולל לתרום יותר לחברה. מכאן, תאמר לו שאתה שוקל להגיש מועמדות לתפקיד שהתפנה, לא כי לא טוב לך, אלא כי זו הזדמנות מבחינתך. אך מכיוון שרק התחלת לעבוד בחברה, אתה לא רוצה לעשות זאת ללא התייעצות איתו (עם המנהל שלך). ואז שאל לדעתו.

יש סיכויים טובים שהוא יגיד לך "לך על זה" ואז אפילו תוכל לשאול אותו אם הוא יוכל לתמוך במועמדותך.
אם הוא ישלול את העניין, לא הייתי מוותר, אך ההתנהלות המועדפת חורגת מיכולתי להדריך אותך כאן בפורום זה.

לגבי שאלתך ה-2, זה אכן לא פשוט להסביר. מכיוון שזה כעת לא רלבנטי, אני מציע שלא תשבור את הראש על זה עכשיו אלא "כשתגיע לגשר". כי הנסיבות אז, אם בכלל זה יקרה, עשויות להיות שונות מאלו כרגע ואין טעם להתכונן לכך מעכשיו.
הייתי רק אומר שככלל, אני לא ממליץ לרדת בתפקיד בעת חיפוש עבודה ולנסות עד כמה שאפשר לא להתפשר, גם במחיר של אבטלה ארוכה וקושי כלכלי. זה פשוט הופך לכתם שמשפיע לרעה על כל המשך הקריירה.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תודה רבה, שאלה נוספת'
תודה רבה, שאלה נוספת
24/02/2018 | 08:50
1
17
אכן הבוס הבין והיה לארג ואפילו הבטיח לנסות לעזור לקדם אותי.

אבל בינתיים אני מבין את המשכורות בשוק והאמת היא שאני מרוויח גם בשכר וגם בתנאים מעל הממוצע בהשוואה לתפקיד הניהולי הספיציפי הזה.
אני לא אשקר הפיתוי הוא גדול מאוד להישאר בתפקיד הירוד הנוכחי (פחות כאבי ראש פחות אחריות ולהרוויח הרבה יותר ).

למרות זאת אני בכל זאת שואף לתפקיד הניהולי כהמשך ישיר למה שעסקתי בו בעיקר בשל הסטטוס ועל מנת לשמר רצף הגיוני בקורות חיים.

בכל מקרה אני לא חושב שכדאי להיות בתקופת אבטלה ארוכה (נניח יותר מחצי שנה) בכל מחיר!
האם יותר קל להסביר למעסיק למה לא עבדת תקופה ארוכה כי רצית לשמור על ה"יוקרה" או שיותר קל להסביר שבחרת זמנית לעבוד בעבודה ירודה בתנאי שהשכר יהיה שווה (או במקרה שלי יותר גבוה)?
יש אפשרות שמעסיק יעריך את השיקול דעת שלי בבחירה ה-2.
לצפיה ב-'איך להסביר למעסיק'
איך להסביר למעסיק
( לעמוד שלי בתפוז )
24/02/2018 | 09:52
12
לא כ"כ הבנתי את הרקע לשאלתך הנוספת.
אם אתה עובר לתפקיד הניהולי בתוך הארגון, אז אין לך בעיה "להסביר מדוע ירדת" כי אתה יכול לדלג בקורות החיים על כמה חודשים שבהם ירדת או להסביר שירדת כדי לעלות בתוך הארגון.

אם עוד לא קיבלת את התפקיד הניהולי, אני שוב מציע לא לדאוג עכשיו בשל משהו שאולי תצטרך להסביר בעתיד. דיה לצרה בשעתה ואינך יודע איך תתגלגל הקריירה שלך ואם בכלל תצטרך להסביר בעתיד את הירידה. 

בכל מקרה, לדעתי הסבר 2 אכן טוב יותר. אתה יכול גם להוסיף שזמנית יותר חשוב לך היה לעבוד ולפרנס את המשפחה גם בתפקיד נחות, מאשר להיכנס לקשיים כלכליים בשלב קריטי בחיים שלך. 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'התחלת עבודה חדשה בחברה במת"מ '
התחלת עבודה חדשה בחברה במת"מ
14/02/2018 | 20:29
1
44

לאחר חודש של עבודה בחברה חדש (הדרכות חפיפה וכו)
מתחיל סבב שיחות הכרות עם ממונים (מנהלים בכירים)

כיצד להגיע לשיחות אלו (איך להתכונן על מה לדבר וכו...)

(מדובר בחברת הייטק גדולה במת"מ)
תודה,

לצפיה ב-'סבב שיחות היכרות עם מנהלים בכירים'
סבב שיחות היכרות עם מנהלים בכירים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 09:23
28

שלום לך,
קודם כל, take it easy!
כבר התקבלת לעבודה, אף אחד לא יבקר או ישפוט אותך לפי שיחת היכרות כזו או אחרת ובוודאי שמעמדך בחברה אינו בסכנה. יש לך תקופה ארוכה להוכיח את יכולותיך ולכן שחרר כל לחץ או חשש.

בוא לפגישות ממצב משוחרר כזה ושאף ללמוד ככל יכולתך מבן השיח שלך. כל מנהל ותחומו, בקש ממנו לספר על עבודתו, על מה הוא אחראי, מהם הצרכים שלו וכדומה. התמקד בממשקי העבודה ביניכם.
שאלה חשובה לשאול: "איך אני ממקומי בחברה יכול לסייע לך ולצוות שלך לעשות את העבודה שלכם טוב יותר"? זו שאלת מפתח שתפתח לך דלתות, כי אף אחד לא שואל אותה והיא מעידה על שירותיות ונכונות להעניק.

מצד שני, הצג את עצמך, דבר מהלב, על מה שאתה אוהב בעבודה, על מה שמניע אותך, על שאיפותיך לעתיד. מנהלים אוהבים אנשים שאפתניים ושרותיים.
שים לב להיות ממוקד, תכליתי ורגיש לצרכי בן שיחך. למשל, שאל בהתחלה: כמה זמן יש לנו? ושים לב להשתמש בזמן ביעילות (למשל, לא להכביר במילים).

תוכל גם להתייעץ עם משאבי האנוש לגבי נהלי שיחות ההיכרות הללו, מה מטרתן ואיך מקובל לנהל אותן בחברה. אם זו חברה גדולה ומסודרת, ייתכן ויש גם נוהל בכתב.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'קריירה בתחום חשבי שכר'
קריירה בתחום חשבי שכר
13/02/2018 | 17:10
2
49
שלום לכל המומחים והחברים

אני עומד בפני צומת דרכים. מעוניין ללמוד מקצוע ומתלבט בין חשבי שכר לבין הנהלת חשבונות.
פניתי לגבי קורס חשבי שכר במכללת לימודית והתרשמתי מהם מאוד, אולם אשמח לדעת אם זהו צעד נבון ויש דרישה למקצוע זה והאם מישהו מכיר את המכללה הזו ויכול להמליץ לחיוב או לשלילה.
אני יודע שיש להם תעודות ממשרד הכלכלה ולכן חשבתי שכדאי ללמוד במוסד כזה

אשמח לעזרתכם בהקדם - ההרשמה מסתיימת
לצפיה ב-'מה עדיף כמקצוע - הנהלת חשבונות או חשבי שכר?'
מה עדיף כמקצוע - הנהלת חשבונות או חשבי שכר?
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 19:59
36

שלום עמיר,

אני מציע שתעשה את סקר השוק שלך לגבי אפשרויות תעסוקה וכמובן שאל את עצמך מה הכי מעניין אותי ויגשים את ייעודי. הקפד לשוחח עם אנשים שעובדים בתחום מחוג מכריך.

מעבר לכך, אוכל לתרום לך מניסיוני ומידיעותיי:
תחום חשבות השכר פותח יותר אפשרויות תעסוקה מהנהלת חשבונות. למיטב ידיעתי הוא גם יוקרתי יותר, השכר בו גבוה יותר והוא גם מורכב יותר.
לעניות דעתי תמיד יהיה ביקוש לחשבי שכר, בעוד שעם הזמן והמשך התרחבות האוטומציה בארגונים, הצורך במנהלי חשבונות יפחת.
יחד עם זאת, יש יותר משרות בהנה"ח כי על כל חשב שכר בארגונים יש כמה מנה"ח.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי  

לצפיה ב-'חשבת שכר נחשב מעמיק יותר מאשר הנהלת חשבונות'
חשבת שכר נחשב מעמיק יותר מאשר הנהלת חשבונות
04/03/2018 | 16:11
13
לצפיה ב-'קורס BI'
קורס BI
13/02/2018 | 18:12
1
62
מקומות מומלצים ללמוד BI
לצפיה ב-' אני מזמין את חברי הפורום לענות מניסיונם'
אני מזמין את חברי הפורום לענות מניסיונם
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 20:01
21
לצפיה ב-'למה חשוב שיהיה לך למה כדי להצליח בקריירה? '
למה חשוב שיהיה לך למה כדי להצליח בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2018 | 21:12
43
מה שכל כך מובן בארגונים, משום מה לא מיושם על ידי העובדים והמנהלים בארגונים ברמה האישית שלהם. לחץ כאן כדי ללמוד מה המרכיב החשוב בניהול קריירה שכדאי שכל שכיר ומנהל יגדיר - http://www.hagaishalev.com/blog/why/?rel=TP
לצפיה ב-'ביקוש מקצוע '
ביקוש מקצוע
08/02/2018 | 12:34
1
53
שלום , 
רציתי לדעת לגבי מקצוע מדעי המוח בשילוב עם פסיכולוגיה אם יש ביקוש בחוץ, כלומר אם אלמד את המקצוע כמה תארים עלי לעשות ומהן אפשרויות התעסוקה וטווח השכר 
לצפיה ב-'עיסוק בתחום מדעי המוח – איך לבדוק תחום עיסוק שמעניין אותי'
עיסוק בתחום מדעי המוח – איך לבדוק תחום עיסוק שמעניין אותי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 17:15
36

שלום לך,

בעוד שאין בידי מידע ספציפי על תחום מדעי המוח ולכן אינני יכול לענות ספציפית לשאלותיך, אני ממליץ לך על הדברים הבאים:

1. יש היום המון מידע באינטרנט. השקע את הזמן, חפש, קרא, צפה בסרטונים, זהה אנשים בתחום שמעוררים בך השראה ועקוב אחריהם. משם תאסוף המון מידע שלא יסולא בפז. בראש וראשונה בדוק אם הדברים שאתה קורא מעניינים אותך, מרתקים אותך ומלהיבים אותך. אם כן, בנה לך את הדימוי/הדמות העתידית שאתה שואף אליה.
  2. ממה שאני יודע על מדעי המוח, התחום עוד נמצא בחיתוליו. עוד רב הנסתר על הנגלה כאן ותיאוריות מחקריות משתנות לעיתים תכופות. ככלכלן, אני חושב שהתחום העוסק באיבר כל כך חיוני בגוף האדם יוסיף להתפתח. לדעתי, זה הפרמטר החשוב לבדוק, יותר מאפשרויות תעסוקה ורמות השכר. כי אם אתה אוהב את התחום, תוכל להיות בו טוב, ולכן גם למצוא את מקומך, להצליח וגם להרוויח. כי בכל תחום יש אנשים שמצליחים ומשתכרים כהלכה.
  3. אחרי שאתה מגדיר את הדימוי/הדמות העתידית שאתה רוצה להיות, בדוק במוסדות הלימוד השונים, קודם באינטרנט ואח"כ בייעוץ לימודים ספציפי במוסדות עצמם, מה מסלולי הלימוד ומה אפשרויות התעסוקה. בקש לדבר עם בוגרים שלהם ותחקר אותם, ואם אפשר גם מרצים בתחום. שאל על כנסים בתחום, לרוב במסגרת האוניברסיטאות, ולך אליהם.  
  4. חפש במודעות הדרושים עיסוקים בתחום, בעיקר בכיוון אליו אתה שואף בהתאם לאמור ב-1. זה ייתן לך מידע על רמות הביקוש.
  5. חפש אנשים שעובדים בתחום, בעיקר דרך קשרים אישיים ופגוש אותם. אם תנסח פניה אישית מעומק הלב גם לאדם בכיר בתחום, יש סיכויים טובים שהוא ישמח להיפגש איתך ולסייע. זו "חוצפה ישראלי" שהרבה פעמים נושאת פירות!

במאמר מוסגר אומר שמה שפירטתי לעיל זה מרשם שמתאים לבדיקת עיסוק בכל תחום ויכול לשרת כל אדם שמתלבט לגבי דרך מקצועית מסוימת.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'[תוכן] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה'
[תוכן] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2018 | 13:38
75
כשאנו רוצים להצליח בקריירה חשוב שנכיר את המעצור הגדול הזה, שתוקע כל התפתחות וצמיחה:
http://www.hagaishalev.com/blog/1-blocking-reason/?rel=TP

לצפיה ב-'התאמת עבודה למקרה שלי'
התאמת עבודה למקרה שלי
06/02/2018 | 17:29
1
61
שלום וערב טוב, 

רציתי לדעת אילו עבודות יכולות להתאים לי? אני מתקשה למצוא עבודה קבועה.
אני מאובחן כבעל הפרעת אישיות נמנעת. ואני לא כך מצליח להחזיק בעבודות משרדיות, במיוחד עם אופן ספייס ותפקידים שדורשים התנהלות מול לקוחות. שזה .. איך לומר בעדינות.. גיהינום בשבילי. 

תודה
לצפיה ב-'מתקשה למצוא עבודה קבועה עקב הפרעת אישיות'
מתקשה למצוא עבודה קבועה עקב הפרעת אישיות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 18:30
48

שלום לך,

אפשרויות העבודה בשוק הן אינסופיות ולכן לצערי לא אוכל לייעץ לך לפי כל כך מעט נתונים וללא שאני מכיר אותך ואת כישוריך.

אך כן הייתי ממליץ לך על הדברים הבאים:

1. אל תקבל שום הפרעת אישיות כעובדה שאיננה ניתנת לשינוי. על כל ליקוי, נרכש או מולד, אפשר לעבוד ולשפר. חפש איש מקצוע שיעזור לך להתמודד עם ההפרעה ולשפר את המיומנויות שבהן היא פוגעת. זו יכולה להיות אחת ההשקעות הטובות ביותר של חייך.
  2. כתבת במה אינך מצליח לעבוד. עכשיו התמקד במה כן, בכישורים, ביכולות ובחוזקות שלך: במה אתה טוב? מה אתה אוהב? באלו דברים הצלחת בעברך? מה יגרום לי סיפוק, הגשמה כיף והתפתחות? זה ייתן לך קצה חוט להתחבר לעיסוקים אפשריים שישתלמו לך.
  3. בחירת עיסוק היא אחת מההחלטות הכי משמעותיות בחיים. כל טעות כאן גוררת עלות כבדה של כסף וזמן, שאינו חוזר. לכן, שווה להשקיע באבחון תעסוקתי והכוונה מקצועית. יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. גם אני נותן שרות כזה ואשמח לתת לך יותר פרטים בשיחה טלפונית למספר שלהלן, או בלינק הבא – הסבה מקצועית והכוונה תעסוקתית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו