לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1214212,142 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:
 
1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!
   
בהצלחה! 
 
 
 
המשך >>

לצפיה ב-'קורס BI'
קורס BI
13/02/2018 | 18:12
1
60
מקומות מומלצים ללמוד BI
לצפיה ב-' אני מזמין את חברי הפורום לענות מניסיונם'
אני מזמין את חברי הפורום לענות מניסיונם
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 20:01
21
לצפיה ב-'למה חשוב שיהיה לך למה כדי להצליח בקריירה? '
למה חשוב שיהיה לך למה כדי להצליח בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2018 | 21:12
43
מה שכל כך מובן בארגונים, משום מה לא מיושם על ידי העובדים והמנהלים בארגונים ברמה האישית שלהם. לחץ כאן כדי ללמוד מה המרכיב החשוב בניהול קריירה שכדאי שכל שכיר ומנהל יגדיר - http://www.hagaishalev.com/blog/why/?rel=TP
לצפיה ב-'ביקוש מקצוע '
ביקוש מקצוע
08/02/2018 | 12:34
1
53
שלום , 
רציתי לדעת לגבי מקצוע מדעי המוח בשילוב עם פסיכולוגיה אם יש ביקוש בחוץ, כלומר אם אלמד את המקצוע כמה תארים עלי לעשות ומהן אפשרויות התעסוקה וטווח השכר 
לצפיה ב-'עיסוק בתחום מדעי המוח – איך לבדוק תחום עיסוק שמעניין אותי'
עיסוק בתחום מדעי המוח – איך לבדוק תחום עיסוק שמעניין אותי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 17:15
36

שלום לך,
 
בעוד שאין בידי מידע ספציפי על תחום מדעי המוח ולכן אינני יכול לענות ספציפית לשאלותיך, אני ממליץ לך על הדברים הבאים:
 
 1. יש היום המון מידע באינטרנט. השקע את הזמן, חפש, קרא, צפה בסרטונים, זהה אנשים בתחום שמעוררים בך השראה ועקוב אחריהם. משם תאסוף המון מידע שלא יסולא בפז. בראש וראשונה בדוק אם הדברים שאתה קורא מעניינים אותך, מרתקים אותך ומלהיבים אותך. אם כן, בנה לך את הדימוי/הדמות העתידית שאתה שואף אליה.
 2. ממה שאני יודע על מדעי המוח, התחום עוד נמצא בחיתוליו. עוד רב הנסתר על הנגלה כאן ותיאוריות מחקריות משתנות לעיתים תכופות. ככלכלן, אני חושב שהתחום העוסק באיבר כל כך חיוני בגוף האדם יוסיף להתפתח. לדעתי, זה הפרמטר החשוב לבדוק, יותר מאפשרויות תעסוקה ורמות השכר. כי אם אתה אוהב את התחום, תוכל להיות בו טוב, ולכן גם למצוא את מקומך, להצליח וגם להרוויח. כי בכל תחום יש אנשים שמצליחים ומשתכרים כהלכה.
 3. אחרי שאתה מגדיר את הדימוי/הדמות העתידית שאתה רוצה להיות, בדוק במוסדות הלימוד השונים, קודם באינטרנט ואח"כ בייעוץ לימודים ספציפי במוסדות עצמם, מה מסלולי הלימוד ומה אפשרויות התעסוקה. בקש לדבר עם בוגרים שלהם ותחקר אותם, ואם אפשר גם מרצים בתחום. שאל על כנסים בתחום, לרוב במסגרת האוניברסיטאות, ולך אליהם.  
 4. חפש במודעות הדרושים עיסוקים בתחום, בעיקר בכיוון אליו אתה שואף בהתאם לאמור ב-1. זה ייתן לך מידע על רמות הביקוש.
 5. חפש אנשים שעובדים בתחום, בעיקר דרך קשרים אישיים ופגוש אותם. אם תנסח פניה אישית מעומק הלב גם לאדם בכיר בתחום, יש סיכויים טובים שהוא ישמח להיפגש איתך ולסייע. זו "חוצפה ישראלי" שהרבה פעמים נושאת פירות!
 
 
במאמר מוסגר אומר שמה שפירטתי לעיל זה מרשם שמתאים לבדיקת עיסוק בכל תחום ויכול לשרת כל אדם שמתלבט לגבי דרך מקצועית מסוימת.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'[תוכן] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה'
[תוכן] סיבה אחת מרכזית שמונעת ממך להצליח בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2018 | 13:38
75
כשאנו רוצים להצליח בקריירה חשוב שנכיר את המעצור הגדול הזה, שתוקע כל התפתחות וצמיחה:
http://www.hagaishalev.com/blog/1-blocking-reason/?rel=TP

 
לצפיה ב-'התאמת עבודה למקרה שלי'
התאמת עבודה למקרה שלי
06/02/2018 | 17:29
1
61
שלום וערב טוב, 
 
רציתי לדעת אילו עבודות יכולות להתאים לי? אני מתקשה למצוא עבודה קבועה.
אני מאובחן כבעל הפרעת אישיות נמנעת. ואני לא כך מצליח להחזיק בעבודות משרדיות, במיוחד עם אופן ספייס ותפקידים שדורשים התנהלות מול לקוחות. שזה .. איך לומר בעדינות.. גיהינום בשבילי. 
 
תודה
לצפיה ב-'מתקשה למצוא עבודה קבועה עקב הפרעת אישיות'
מתקשה למצוא עבודה קבועה עקב הפרעת אישיות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 18:30
48

שלום לך,
 
אפשרויות העבודה בשוק הן אינסופיות ולכן לצערי לא אוכל לייעץ לך לפי כל כך מעט נתונים וללא שאני מכיר אותך ואת כישוריך.
 
אך כן הייתי ממליץ לך על הדברים הבאים:
 
 1. אל תקבל שום הפרעת אישיות כעובדה שאיננה ניתנת לשינוי. על כל ליקוי, נרכש או מולד, אפשר לעבוד ולשפר. חפש איש מקצוע שיעזור לך להתמודד עם ההפרעה ולשפר את המיומנויות שבהן היא פוגעת. זו יכולה להיות אחת ההשקעות הטובות ביותר של חייך.
 2. כתבת במה אינך מצליח לעבוד. עכשיו התמקד במה כן, בכישורים, ביכולות ובחוזקות שלך: במה אתה טוב? מה אתה אוהב? באלו דברים הצלחת בעברך? מה יגרום לי סיפוק, הגשמה כיף והתפתחות? זה ייתן לך קצה חוט להתחבר לעיסוקים אפשריים שישתלמו לך.
 3. בחירת עיסוק היא אחת מההחלטות הכי משמעותיות בחיים. כל טעות כאן גוררת עלות כבדה של כסף וזמן, שאינו חוזר. לכן, שווה להשקיע באבחון תעסוקתי והכוונה מקצועית. יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. גם אני נותן שרות כזה ואשמח לתת לך יותר פרטים בשיחה טלפונית למספר שלהלן, או בלינק הבא – הסבה מקצועית והכוונה תעסוקתית.
 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
 
לצפיה ב-'BI '
BI
04/02/2018 | 19:53
1
32
היי,
נתקלת בהרבה חברות השמה ל-BI ולא כל כך מעוניינת לעבוד בפרוייקטים... יש חיה כזאת לעבוד בחברה, לא בפרוייקט?
לצפיה ב-'מזמין חברים בפורום מתחום ה-BI לענות '
מזמין חברים בפורום מתחום ה-BI לענות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 21:35
37
לצערי אין לי ידע בתחום כדי לענות לשאלה...
לצפיה ב-'אחרי כמה חודשי עבודה זכאי עובד לקרן פנסייה ?'
אחרי כמה חודשי עבודה זכאי עובד לקרן פנסייה ?
04/02/2018 | 17:10
2
17
לצפיה ב-'מתי מעסיק חייב להתחיל להפריש פנסיה עבור עובד'
מתי מעסיק חייב להתחיל להפריש פנסיה עבור עובד
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 17:48
1
46
הנתונים הבאים נלקחו מאתר כל זכות:
http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%91%D...
 
"במקרה שהעובד היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה (והיה מבוטח בעת קבלתו לעבודה), הוא יהיה זכאי להפרשות לביטוח פנסיוני כבר מיומו הראשון בעבודה, כלומר לא תחול עליו תקופת המתנה כלשהי לפני שיבוטח על-ידי מעסיקו. ההפרשות יתבצעו רטרואקטיבית רק לאחר השלמת 3 חודשי עבודה אצל המעסיק, או בתום שנת המס (לפי המועד המוקדם מביניהם).
 
במקרה שהעובד לא היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני תחילת עבודתו, הוא יהיה זכאי לביטוח הפנסיוני רק לאחר שחלפו 6 חודשים מהיום שהתחיל את עבודתו (כלומר, הוא אינו זכאי להפרשות לביטוח פנסיוני בעבור 6 חודשי עבודתו הראשונים).
 
עובדים עשויים להיות זכאים לביטוח פנסיוני לפני המועד שנקבע בצו ההרחבה הכללי, אם נקבע כך בהסכם קיבוצי, בצו הרחבה או בחוזה אישי שחל עליהם."
 
לפרטים המלאים ולדוגמאות נא לבקר באתר כל זכות בלינק שלעיל. 
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
04/02/2018 | 17:56
1
לצפיה ב-'כל יום שישי – פוסט תוכן חינמי לקידום הקריירה שלך '
כל יום שישי – פוסט תוכן חינמי לקידום הקריירה שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2018 | 10:39
37
אני שמח לבשר שהחל ממחר, אני אעלה כאן בפורום מידי יום שישי
פוסט עם תוכן רלבנטי בתחומי הקריירה שיסייע לכם לנהל קריירה מצליחה יותר.
התוכן הוא חינמי וזמין לכל אחד.
אשמח אם תשתפו אותו ותגיבו.
כמובן, אפשר גם לשאול אותי כל שאלה ואשמח לענות.
להשתמע,
חגי
לצפיה ב-'קידום ופיתוח אתרים'
קידום ופיתוח אתרים
04/02/2018 | 09:10
1
15
שלום,
אני מסיים השנה את התואר שלי במנהל עסקים, יש לי ניסיון בבניית אתרים וחשבתי ללכת לכיון של בונה ומקדם אתרים או פיתוח אפליקציות,
האם יש למישהו ניסיון עם מוסד לימוד/חברת הייטק ופרסום מומלצת להכשרה איכותית?
מהם אפשרויות התעסוקה?
 ומהי המשכורת הממוצעת בתחום?
 
תודה מראש
לצפיה ב-'קידום ופיתוח אתרים/אפליקציות כעיסוק רלבנטי'
קידום ופיתוח אתרים/אפליקציות כעיסוק רלבנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 10:49
13
שלום לך,
בעוד שאינני יכול לייעץ לך בעניין גובה המשכורת או מוסד לימודים מועדף, אוכל כן לומר לך ככלכלן שלדעתי עיסוק זה עוד יילך ויתפתח בשנים הבאות ולכן מהבחינה הכלכלית נכון לבחור בו.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'בחירת מקצוע לימודי '
בחירת מקצוע לימודי
02/02/2018 | 17:17
1
52
היי, מילאתי לאחרונה שאלון של נטיות ויכולות בנוגע לבחירת מקצוע, ויצא לי מבחינת הציון הגבוה ביותר סה"כ טיפוס אומנותי (15) ולאחר מכן טיפוס חקרני, חברותי ומנהלי בציון זהה (13). מבחינת נטיות המקצוע הכי גבוה יצא חקרני (5) ולאחר מכן חברותי ואומנותי (4) ציון זהה. לעומת זאת מבחינת כישורים הציון הכי גבוה חברותי ומנהלי בציון זהה (6) ולאחר מכן אומנותי (5). אני בת 21 וחצי ואין לי ניסיון אומנותי מאז כתה ד, אבל הייתי מוכשרת מאוד. הייתי רוצה לעסוק בתחום אבל אני לא יודעת אם יש לי את היכולות. כמו כן בתיכון הייתי טובה בעיקר במקצועות הריאלים והעדפתי ביולוגיה ולאחר מכן כימיה אבל פיזיקה פחות. אהבתי שיעורי מעבדה אבל קשה לי לקבוע אם אוכל להיות שעות על גבי שעות במעבדה ולא להשתעמם כי לא מדובר באותה רמה כמו בתיכון. מקצועות מנהלתיים לא מעניינים אותי למרות שאני בן אדם מסודר. אני בן אדם חברותי אבל לא הייתי רוצה לעבוד עם אנשים, אם כי עבודה בצוות זה משהו שהייתי רוצה . איזה מקצועות הייתם מציעים לי על סמך מה שכתבתי ? 
נ.ב - חסר הפרמטר של פעילויות שאני אוהבת לעשות ביום יום ולכן הציון הגבוה ביותר יצא אומנותי 
לצפיה ב-'איזה מקצוע מתאים לי?'
איזה מקצוע מתאים לי?
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2018 | 18:15
44

שלום לך אנונימית,
 
לצערי, לא אוכל לייעץ לך ע"ס הנתונים שרשמת בלבד. כבני אדם אנו מאד מורכבים, וללא נתונים נוספים ושיחות אישיות אחטא אם אכוון אותך בנקודה כל כך קריטית בחייך.
 
כן הייתי ממליץ לך על הדברים הבאים:
 1. הרצון שלך לעסוק באומנות מלמד על יכולות שיש לך בתחום. לרוב, מה שאנו אוהבים לעשות אנו גם יודעים לעשות. הלב "יודע" יותר טוב מהשכל מה מתאים לך לעשות ומומלץ להקשיב לו.
 2. אם היית מוכשרת באומנות בכיתה ד', הכישרון הזה קיים גם היום. כישרון לא מתנדף עם השנים. צריך רק לעורר אותו ולתרגל אותו כדי שיבוא לידי ביטוי מלא גם בהווה.
 3. ההחלטה לפניה את ניצבת היא משמעותית מאד, בעיקר מבחינת השקעה של זמן וכסף שאת הולכת להקדיש לכך בשנים הקרובות, אך גם ביצירת הביטחון העצמי שלך בעולם העבודה. לכל טעות כאן יש עלות גבוהה (אם כי תמיד אפשר לתקן בחירה שגויה).
 
לכן, לא הייתי מסתפק בשאלון שמילאת, אלא גם נועץ עם איש מקצוע שיסייע לך בבחירה.
אם את חיילת משוחררת תוכלי למצוא הכוונה מקצועית, בחינם או מסובסדת, דרך "הקרן להכוונת חיילים משוחררים". חפשי בגוגל וגלי את כל הפרטים.
גם אני נותן שרות פרטי כזה בתשלום ותוכלי למצוא אותו כאן – הכוונה תעסוקתית לבחירת מקצוע.
 
אני לרשותך לכל שאלה והבהרות נוספות.
המון בהצלחה!
חגי
 
לצפיה ב-'חמישה טיפים (ועוד שניים) לשינוי קריירה מוצלח'
חמישה טיפים (ועוד שניים) לשינוי קריירה מוצלח
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2018 | 12:46
37
אבותינו עבדו במקום עבודה אחד כל החיים. אך הזמנים השתנו. כיום קצב השינויים גדל ואנשים לא מוכנים יותר להתפשר לגבי הקריירה שלהם. יותר ויותר אנשים בוחרים או נאלצים לשנות קריירה באמצע החיים. אם גם את/ה ביניהם, בוודאי עולות לך שאלות ותהיות: איך  עושים שינוי קריירה מוצלח? איך מתמודדים עם אילוצים של פרנסה ופחדים מפני השינוי? באיזה עיסוק חלופי לבחור? לחץ על הלינק וגלה איך לבצע שינוי קריירה מוצלח מניסיוני האישי ומליווי מאות אנשים בשינוי קריירה:
חמישה טיפים (ועוד שניים) לשינוי קריירה מוצלח
לצפיה ב-'מחפשת עבודה מהבית להשלמת הכנסה לא מכירות ושיווק'
מחפשת עבודה מהבית להשלמת הכנסה לא מכירות ושיווק
01/02/2018 | 13:50
2
38
היי, אני אקדמאית ועובדת במשרה חלקית באוניברסיטה. אני צריכה רעיונות למשרה חלקית שאפשר לעבוד בה גם מהבית. אני לא כל כך מוצאת משרות כאלה באתר דרושים והייתי שמחה לעזרתכם.
דברים כמו- ראיונות טלפוניים,תמלול,כתיבת דוחות,הזנת נתונים ועוד דברים כאלה דומים יכולים להתאים
לצפיה ב-'מה יתאים לי לעבודה מהבית?'
מה יתאים לי לעבודה מהבית?
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 14:26
1
45

שלום לך,
מגוון האפשרויות לעבודה מהבית הן אינסופיות.
בשנים האחרונות יש יותר ויותר פרילנסרים ודרישה לפרילנסרים, שלרוב לא מחייבת לבוא למקום העבודה.
לכן, לצערי, לא אוכל להתחיל ולפרט כאן את מגוון האפשרויות לעבודה מהבית.
 
יחד עם זאת, אוכל להשיא לך כמה עצות:
 1. קודם כל נסי יותר להתמקד. מה את אוהבת לעשות? במה את טובה? מהם תחומי הידע שלך? איפה יש לך יתרון יחסי? בהתאם לתשובות מצאי כמה עיסוקים שמתאימים לך ואז תוכלי לעשות חיפושים יותר ממוקדים. במאמר מוסגר אציין שלא מומלץ לקחת כל עבודה רק בשביל הכסף, כי אז היכולת להתמיד בה קטנה, השחיקה מגיעה מהר, ואז צריך לחפש מההתחלה. זה גם "לא בריא" לקורות החיים שמראות קפיצות רבות בין מקומות ותחומים שונים.
 2. אם טרם עשית זאת, חפשי "פרילנס" כמילת מפתח. הרבה הצעות עבודה מבקשות פרילנס והכוונה לרוב לעבודה מהבית.
 
המון בהצלחה!
חגי
 
לצפיה ב-'הרבה תודה :)'
הרבה תודה :)
01/02/2018 | 18:33
10
לצפיה ב-'מעוניין ללמוד קידום אתרים'
מעוניין ללמוד קידום אתרים
30/01/2018 | 15:25
3
33
שלום,
אני מעוניין ללמוד קידום אתרי אינטרנט ונתקלתי בחברה שדיי קרובה למקום מגוריי.
משהו מכיר אותם? למד שם? מישהו יכול להמליץ עליהם?
תודה רבה לעוזרים.
לצפיה ב-'מעוניין ללמוד קידום אתרים'
מעוניין ללמוד קידום אתרים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2018 | 16:09
22
לא מכיר אותם אז אני לא יכול להמליץ או לא להמליץ.
בכל מקרה, אני כן ממליץ לך ללכת אליהם פיזית, לקבוע פגישה, לדבר איתם ולהתרשם ממקור ראשון.
כמו כן, מומלץ לקחת טלפונים של כמה בוגרים ולהתקשר אליהם כדי להתרשם ישירות מהתלמידים שלהם. 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'קידום אתרים'
קידום אתרים
30/01/2018 | 18:30
1
24
אני למדתי בהאקריו ויכולה להמליץ לך בחום לבדוק שם
לצפיה ב-'תודה שימרית! '
תודה שימרית!
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 10:55
4
לצפיה ב-'תחום עיסוק '
תחום עיסוק
30/01/2018 | 02:09
1
27
באיזה תחום יכול לעסוק אדם בעל תואר ראשון במשפטים, היודע לקדם עניינים 
בירוקרטיים? 
לצפיה ב-'עיסוקים פוטנציאליים לבוגר משפטים'
עיסוקים פוטנציאליים לבוגר משפטים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/01/2018 | 07:31
25

שלום לך,
יש המון תחומי עיסוק שיכולים להתאים לך.

מבלי שאני נכנס לפרשנות יתרה של למה כוונתך "עניינים בירוקרטיים" (אני מזמין אותך לפרט בתשובה), הנה כמה רעיונות:
 • ניהול (אדמיניסטרטיבי, אנשים, פעילויות, פרויקטים, שרות לקוחות...)
 • שירותים משפטיים מול רשויות (טאבו, בתי המשפט, עיריות...)
 • כתיבה משפטית (מקצועית, תקציר פס"ד, מאמרים מקצועיים לאתרי עו"ד, ניוזלטרים ללקוחות, מחקר משפטי, כתבי טענות, כתבי ההגנה....)
 • יזמות, ארגון דיירים, השגת אישורים וכו' לתמ"א 38
 • שירותי משרד לעו"ד (ניהול לקוחות, הוצאת חשבונות, גיוס עובדים...)
 
כמובן, זה תלוי בכישורים ותכונות נוספות, כי האתגר לחבר את כולם ביחד ל"ייעוד" שלך = עיסוק שישלב את כל ה-DNA שלך ויהיה הכי מדויק לך.
אני מזמין את הקוראים להוסיף עוד רעיונות.
 
שלך בידידות,
חגי
 
לצפיה ב-'המלצה למכתב פרידה (לאחר הודעה על התפטרות) '
המלצה למכתב פרידה (לאחר הודעה על התפטרות)
28/01/2018 | 21:09
2
32
האם יש איזה נוסח מומלץ?
 
תודה,
 
לצפיה ב-'לא הבנתי למה הכוונה "מכתב פרידה"'
לא הבנתי למה הכוונה "מכתב פרידה"
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 08:21
1
75
אם כבר הודעת על ההתפטרות מה מטרת מכתב הפרידה?
אם זה כדי להודות, להלל וכו' אז אני לא מכיר נוהל של מכתב פרידה.
מה שנהוג לעשות זו "שתיה". קונים קצת כיבוד, מזמינים את החברים לעבודה לחדר הישיבות ואת הבוס, ואומרים מילות פרידה ותודה. 
זו דרך מצוינת להשאיר טעם טוב ולהיפרד כידידים.
אם תסביר יותר מה מטרת המכתב אוכל אולי להתייחס בצורה שתענה יותר בדיוק לכוונתך. 
לצפיה ב-'תודה - "שתיה" תסגור את הפינה.'
תודה - "שתיה" תסגור את הפינה.
29/01/2018 | 08:40
10
לצפיה ב-'התלבטות לגבי מסלול לימודים כדי להשתלב בשוק העבודה'
התלבטות לגבי מסלול לימודים כדי להשתלב בשוק העבודה
25/01/2018 | 14:09
1
59
היי, יש לי פרמטרים שונים שאמורים לתת לי זכאות לעזרה כספית בלימודים מטעם משרד העבודה (סבסוד מקסימלי של 4,900 שח מעלות הקורס) ואני מאד מתלבט מה יתאים לי ללמוד ואודה על כל עזרה. התכלית מבחינתי היא להשתלב בשוק העבודה. הדברים החשובים לי: 1. תחום עם ביקוש סביר בשוק העבודה. 2. ברמת קושי סבירה, ואם יש דרישות קבלה, אז נמוכות כי גם הציונים שלי נמוכים. 3. לימודים שלא עולים על שנה וחצי. 4. לימודים שיאפשרו לי לעבוד כשכיר, אני לא רוצה להיות עצמאי או פרילנסר. 5. המסגרת לא משנה לי, זה יכול להיות גם קורס. 6. לימודים לא יקרים מדי, עדיף עד 15,000 כי מצבי הכלכלי לא טוב. 
אשמח לכמה המלצות על מסלולים כי הבנתי שמומלץ שאגיש לוועדה מספר לימודים שמעניינים אותי.
בנוסף, רציתי לדעת את ההשפעה של "יוקרת" מוסד לימודים כמו מכללה על האפשרות להתקבל לעבודה?
מצטער על האריכות ושוב תודה על כל עזרה.
לצפיה ב-'מה יתאים לי ללמוד כדי להצליח בקריירה? '
מה יתאים לי ללמוד כדי להצליח בקריירה?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/01/2018 | 11:10
40

הי ספיידרמן,

נראה שאתה אדם מאד פרקטי ורציונאלי וזה מצוין.
אתחיל מהסוף: בעידן של אפשרויות תעסוקה אינסופיות, לא אוכל כאן במסגרת המצומצמת שעומדת לרשותי לשטוח בפניך את מגוון האפשרויות הקיימות בשוק. יש פה גם שאלה של מה מתאים לכישוריך ואופייך ולצערי אינני מכיר אותך כדי שאוכל לענות לך.
 
אבל, כן אוכל להשיא לך כמה עצות שיסייעו לך בבחירה:
 1. השאלה הרלבנטית איננה "מה יתאים לי ללמוד". השאלה הרלבנטית היא: "במה אני רוצה לעסוק". אין בהכרח זהות בתשובה ל-2 השאלות. אני פוגש המון אנשים שבחרו ללמוד משהו, רק כדי לגלות אח"כ שמה שלמדו כלל אינו מעניין אותם לעסוק בו. זה כמובן בזבוז של זמן וכסף משווע. כיום, יש המון עיסוקים מעניינים ומתגמלים שכלל אינם דורשים לימודים אקדמאים. אחרי שתחליט במה אתה רוצה לעסוק, תוכל לבחור מה ללמוד כדי לממש זאת, אם בכלל.
 2. חלק מ"התנאים" שהצבת מאד מגבילים. אני לא בטוח שנכון בגילך הצעיר (הנחה שלי) להגביל את העתיד התעסוקתי שלך לעשרות השנים הבאות רק מכיוון שהציונים שלך נמוכים או שאין לך זמן/סבלנות ללמוד יותר משנה וחצי, או שכרגע אין לך מספיק כסף. נקודות אלו ניתנות לפתרון וכאשר מדובר על החלטה לחיים, לא הייתי מתפשר עליהן.
 3. רוב התנאים שהצבת הם נכונים, אבל חסר כאן התנאי הכי חשוב לדעתי, שממנו ראוי ורצוי להתחיל: מה אני אוהב לעשות? במה אני טוב? מה ייתן לי סיפוק, הגשמה כיף והתפתחות? והיום רבים גם שואלים "מה הייעוד שלי?". עיסוק שמתחבר לערכים אלו גם יאפשר לך להתמיד בו לאורך זמן ולהצליח בו. אם אינך יודע לענות על השאלות הללו ולבחור בעזרת התשובות את העיסוק שלך, שווה לך קודם כל להשקיע בכך. יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. גם אני נותן שרות כזה ואשמח לתת לך יותר פרטים בשיחה טלפונית למספר שלהלן.
 

ולשאלתך האחרונה: ככל שמוסד הלימודים יוקרתי יותר, כך קל יותר להתקבל למקומות עבודה טובים יותר. חד וחלק.
 

אני מאחל לך המון בהצלחה!
חגי
 
לצפיה ב-'מה לדעתם עתיד חברת מלאנוקס - עקב כניסה של קרן סטארבורד'
מה לדעתם עתיד חברת מלאנוקס - עקב כניסה של קרן סטארבורד
20/01/2018 | 18:18
2
26
האם צפוי גל פיטורים ?
 
לצפיה ב-'הדיבורים על שינויים בדירקטוריון של מלאנוקס '
הדיבורים על שינויים בדירקטוריון של מלאנוקס
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 20:34
1
26
קודם כל, אין לי מידע פנים על הנעשה בחברה ואני ניזון מהעיתונות בדיוק כמו כל אחד.
בנוסף, אינני מומחה לחברה או בתחום שלה, כך שאין לראות בנאמר כאן כחוות דעת מומחה. 
למיטב הבנתי, קרן ההשקעות סטארבורד, שהיא בעלת מניות עיקרית במלאנוקס ומחזיקה כ-11% ממניותיה, פנתה לבעלי המניות האחרים בחברה כדי להחליף את 9 הדירקטורים שלה. זאת, על רקע חוסר שביעות רצונה מביצועי החסר של החברה. 
 
למיטב הבנתי, אין המצב נובע מקשיים עסקיים או פיננסים של מלאנוקס, אלא להיפך: הקרן חושבת שיש הזדמנות לשיפור הביצועים על רקע נתוני השוק הטובים. 
כלומר, סטארבורד מאמינה שעם ניהול טוב יותר, החברה יכולה להצליח יותר וביצועי המניה יהיו טובים יותר.
 
אז ראשית, סטארבורד צריכה לגייס רוב של בעלי המניות כדי אכן להחליף את הדירקטוריון. ושנית, גם אכן תבוצע ההחלפה, בהחלט ייתכן שהדירקטוריון החדש דווקא יורה על הגדלת ההשקעות ע"י החברה בכדי להרחיב את פעילותה.
 
בשורה התחתונה, לא נראה לי שיש בטווח הקצר איום או סכנה לפיטורים בחברה.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
21/01/2018 | 20:24
5
,
לצפיה ב-'הגורם החשוב ביותר להצלחה בקריירה בפרט ובחיים בכלל'
הגורם החשוב ביותר להצלחה בקריירה בפרט ובחיים בכלל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2018 | 23:33
3
308
אנו קמים כל בוקר לעבודה, עושים כמיטב יכולתנו להצליח, אבל לרוב מפספסים את העיקרון הפשוט הזה, הכל-כך חיוני להצלחה. ראו כאן שיחת טד TED על מהו הגורם החשוב ביותר להצלחה לפי מחקרים.

העולם שלנו הופך יותר דינמי ותחרותי מידי יום ויותר אנשים מחפשים בתוכו את משמעות החיים בעסקים או בקריירה. היכולת לממש את עצמך, לעזור לאחרים, ליצור משהו שגדול מעצמך, הופכת להיות מרכיב חשוב גם בהשגת אושר, שהוא משאת נפשו של כל אדם.
ויקטור פרנקל גם מצא שמשמעות מאפשרת חוסן מנטלי שמסייע לשרידות הפיזית שלנו.

לכן, בכל פעם שאני נתקל במחקרים על גורמי ההצלחה, אני לומד ומתעמק בהם כדי להבין מה באמת בונה הצלחה.
כזאת היא שיחת ה-TED של אנג'לה דקוורט, פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת פנסילבניה, שב-6:12 דקות בלבד מציגה בבהירות רבה את הגורם החשוב ביותר להצלחה לפי מחקריה.

אז תן כאן קליק לראות את הסרטון ואת הסיכום שלי בעקבותיו:
http://www.hagaishalev.com/blog/grit/?rel=TP
 
לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
21/01/2018 | 20:34
17
לצפיה ב-'נשמח שתגלה לנו בלי לצפות בסרטון '
נשמח שתגלה לנו בלי לצפות בסרטון
23/01/2018 | 11:01
1
15
לצפיה ב-'לאורחת - בלינק יש גם סיכום של הנאמר בסרטון, מתחת לסרטון'
לאורחת - בלינק יש גם סיכום של הנאמר בסרטון, מתחת לסרטון
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2018 | 11:46
19
לצפיה ב-'עבודה עם ילדים'
עבודה עם ילדים
17/01/2018 | 13:34
1
52
אני אדם צעיר ,בן 27, בעבר עבדתי עם ילדים והחלטתי שהלב רוצה להכנס לזה יותר לעומק בלי לימודים אקדמיים
יש לך מסגרות שאפשר לעבוד עם ילדים בגיל היסודי שאוכל להשתלב בהם- בהיקף משרה מלאה רצוי...
 
אני פנוי למשרה של בוקר / ערב אבל שתהיה עם ילדים ופחות משרדית ויותר מעניינת ומאתגרת את הנפש.
אשמח לעזרתכם.
 
המון תודה
ֹ
לצפיה ב-'עבודה עם ילדים'
עבודה עם ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 13:46
41
מצטער אבי, אך המדור הזה וגם אני בעצמי איננו עוסקים בהשמה
ואין לנו מאגר משרות.
אתה מוזמן לחפש משרות בדרכים המקובלות דרך האינטרנט.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'מתי לספר בעבודה?'
מתי לספר בעבודה?
17/01/2018 | 03:10
1
72
היי חגי,
אני אופטומטריסטית המבצעת בדיקות ראיה וליווי בתהליכי מכירה של משקפיים.
החלטתי לפתוח עסק עצמאי במקביל לעבודתי בעשיית בדיקות ראיה בביתי וכן מכירת משקפײַם.
מתי כדאי לספר לבוס בעבודה?
אומרים לי לא לספר בעבודה עדיין, אבל אני מרגישה שזה יהיה בהסתרה וכמובן שאם יגלו במקרה, תהיה שבירת אמון.
יש גם שאלה מוסרית אולי של האם זה עלול להתפרש כאילו אני מתחרה על אותם הלקוחות אותם אני משרתת בעבודתי השכרת ועלולים לפחד ש"אגנוב" לקוחות בעבודתי בשכר.
איך הכי נכון לגשת לעניין?
תודה מראש!
לצפיה ב-'פתיחת עסק עצמאי במקביל לעבודה כשכירה'
פתיחת עסק עצמאי במקביל לעבודה כשכירה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2018 | 09:53
48

היי שלי,
תבורכי על שאיפותייך לפתוח עסק, ותודה על ההתלבטות קול רם, שיכולה לעזור גם לאחרים במצב דומה.
תשובתי מורכבת מכמה חלקים:
 
 1. מה ההסכם העבודה שאת חתומה עליו? האם יש שם איסור תחרות? האם התחייבת שלא לעבוד בשום עבודה אחרת, בין כשכירה ובין כעצמאית, במקביל לעבודתך הנוכחית? הסכמי עבודה לרוב כוללים סעיפים כאלו. והיה וכן, פעולותיך לפתיחת עסק בביתך עלולות להוות הפרה של ההסכם.
   
 2. מה היקף המשרה שלך? מה מערכת היחסים שלך עם הבוס? עד כמה מרוצים ממך? האם הבעת באזניו בעבר את שאיפתך לפתוח עסק עצמאי? בסך הכל רצונותיך לפתיחת עסק הן לגיטימיות ושכיחות. לדעתי, אם מספרים עליהן בדרך נכונה ומערכת היחסים שלך בעבודה תקינה, רוב הבוסים יגלו הבנה וגמישות ועשויה להתאפשר לך דרך לפתוח את העסק, בתנאים שלא יפגעו בעבודתך הנוכחית.
   
 3. נשמע שהסתרת העניין פוגעת בערכייך ועלולה לגרום לך לדיסוננס שגם עלול לפגוע בהצלחתך בעסק החדש. זה סוג של עננה שמעיבה ומשפיעה לשלילה דרך המוח הלא-מודע. לכן, מומלץ לחפש דרך לתאם את הדבר עם הבוס.
   
 4. באשר לשיחה עם הבוס, יש כמה כללים איך לעשות אותה, שחורגים מיכולתי לפרטם כאן. אם תרצי, אשמח לשוחח איתך טלפונית דרך המספר שלהלן. אזכיר רק ששיחה עם הבוס כדאי שתתואם מראש עם מספיק זמן פנוי (ולא כשיחת מסדרון), תכלול גם הרבה פרגון לעבודה, נכונות לתאם ולסכם בדרך שלא תתחרה ולא תפגע בעבודתך, לדבר מהלב על עצמך, שאיפותיך וחלומותיך, וגם לחשוב על דרכים שזה יהיה כדאי לבוס. אם את עובדת טובה, יש סיכויים טובים שהוא ירצה לשמר אותך.

  כמובן, אם את מחליטה לדבר איתו, כדאי שתהיה לך תוכנית מגירה למקרה שהוא יסרב לאפשר לך.
  ואגב, כוונות לפתיחת עסק, גישושים, ואפילו 2-3 לקוחות ראשונים יכולים להיחשב כניסיון לפתיחת עסק עדיין ללא גמירות דעת. 
 
אין בתשובתי הנ"ל משום ייעוץ משפטי ומומלץ לקבל ייעוץ כזה לפני כל פעולה בנדון.
שלך בברכת בהצלחה,
חגי
 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ