לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1240812,408 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'התלבטות..'
התלבטות..
13/07/2018 | 01:56
3
53
בת 24. לומדת כבר 4 סמסטרים מדעי המחשב (מבחירה) בפתוחה. מתחילה לחשוב שאולי זה לא בשבילי ושוקלת לעשות שינוי של 180 מעלות ולעבור ללימודי תיאטרון. אני זוכרת שנהנתי מתיאטרון כשהייתי יותר צעירה ואני אדם שצריך סביבת עבודה אינטסיבית, אבל מרגישה שזה כבר יחסית מאוחר לזה (3 שנות לימוד) וגם חוששת מתגובות של הסביבה ומחוסר היציבות שבא עם המקצוע.
לא יודעת כבר מה לעשות.
לצפיה ב-'גיל 24 הוא גיל מושלם לבחירת קריירה'
גיל 24 הוא גיל מושלם לבחירת קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/07/2018 | 08:30
50
שלום לך,
מאוחר? בגיל 24? כל החיים לפניך!
זה ממש לא מאוחר לעשות שינוי כעת.
רק חשוב שתעשי בחירה מושכלת שהיא בהלימה לייעוד האמיתי שלך.
כי את לא רוצה לבחור במשהו שבסופו של דבר שוב יתברר כלא מתאים.
אם את חיילת משוחררת תוכלי לקבל הכוונה תעסוקתית מסובסדת בקרן להכוונת חיילים משוחררים.
אני ממליץ לך גם לקרוא את התשובה שלי כאן היום תחת הכותרת "איך לצאת מתקיעות בקריירה בגיל 37".
זה יעזור לך להיכנס לפרופורציות בקשר לגילך.

באשר ל"חוששת מתגובות של הסביבה" – זה אנושי ונורמלי. אך אלו החיים שלך וחשוב שכבר מגילך הצעיר לא תרצי אף אחד מסביבך אלא רק את רצונותיך.
לגבי "חוסר היציבות שבא עם מקצוע התיאטרון", זה כבר מורכב יותר. אומר רק שאם זה הייעוד שלך ותפעלי בנחישות ובהתמדה כדי לממש אותו, תוכלי גם להצליח בו. כי בכל תחום, קשה ו"לא יציב" ככל שיהיה, יש אנשים שמצליחים בו וממשים את עצמם בצורה מיטבית.
ויכול להיות שבשלב מימוש העיסוק תוכלי לשקול לקבל סיוע במיצוי היכולות שלך והגשמת הקריירה שלך בצורה מיטבית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'יש לי קרוב משפחה שבגיל 40 החליט ללמוד תיאטרון.'
יש לי קרוב משפחה שבגיל 40 החליט ללמוד תיאטרון.
28/07/2018 | 13:48
1
21
עלה וחי בישראל מספר שנים ירד לקנדה ואחרי שנים של עבודה בהייטק בשיווק. (במקור היה מתמטיקאי תואר שני).
זה קרה לפני כ-25 שנים. כיום הוא שחקן תיאטרון במשרה מלאה בטורונטו ומידי פעם משחק בסרטים בהוליווד בתפקידים זוטרים. ככה שזה אפשרי.
לצפיה ב-'דוגמה מצוינת! '
דוגמה מצוינת!
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 22:06
12
לצפיה ב-'מבחני אדם מילא'
מבחני אדם מילא
08/07/2018 | 17:15
3
41
שלום, לא ממש ידעתי איפה עוד לשאול את השאלה הזאת, אז החלטתי שפה יהיה רעיון טוב.
עברתי כרגע אבחון תעסוקתי של אדם מילא. הם מתשמשים בסולם של 1-9, כך ש 9 זה 2 אחוז בערך מהאוכלוסיה. עכשיו הבעיה מתחילה עם התהייה שלי על האמינות שלהם, והמבחנים שלהם, מצד אחד, קיבלתי 9 ביכולות הקוגנטיביות, מצד שני הפסיכומטרי שלי עומד על 570, שזה לא ציון רע בפני עצמו, אבל הפער הוא גדול מדיי, אז זה מעורר בי חשד.
אני יודע שאדם מילא ממינים לחברות, וטחברות מסתמכוצ עליהם שיהיה הבן אדם המתאים לעבודה, אז להסיק שהם שרלטרלנים מוחלטים אני בינתיים לא יכול. אמשח אם מישהו יוכל להעיר אור על העניין, ולסתור/לאשש את החששות שלי. תודה.
לצפיה ב-'אין לי תשובה לשאלתך אז אשמח לתשובות מחברי הפורום'
אין לי תשובה לשאלתך אז אשמח לתשובות מחברי הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 17:52
17
לצפיה ב-'לשאול את אדם-מילוא'
לשאול את אדם-מילוא
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 18:27
31
אני מבין ששילמת להם על אבחון תעסוקתי. 
לכן, תוכל להפנות אליהם שאלה זו ולבקש מהם להסביר את הפער. 
ייתכן ויש להם תשובה.
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'מבחנים מסוגים שונים'
מבחנים מסוגים שונים
12/07/2018 | 13:21
26
מתבססים על פרמטרים שונים. אם ניקח לדוגמה את עולם המתמטיקה, מישהו יכול להיות חזק מאוד בגיאומטריה, אבל להתקשות יותר באלגברה. אדם מילא הם חלק מהעולם העסקי, את ההסתמכות עליהם אפשר להקביל לעסקה רבת-שנים עם ספק מסוים, על כל החוזים הכובלים, השיווק המתמשך והמסורת ארוכת הטווח של לשלוח מועמדים למבחנים כאלה או אחרים. בתור מישהי שמכירה קצת את מאחורי הקלעים של משאבי אנוש בארגונים גדולים, אני יכולה להגיד שלדעתי זה לא הכרחי שמועמד בסיכון גבוה עם נתוני אדם מילא נמוכים לא יצליח לאורך זמן, כמו שזה לא הכרחי שמועמד עם נתוני אדם מילא גבוהים יצליח. קיימים מחקרים באשר לאמינותם של מכוני הערכה למיניהם, גם בהם אפשר לעיין. 
לצפיה ב-'ראיית חשבון(שנת השלמה בחשבונאות) בגיל 46 האם יש טעם לכך ?'
ראיית חשבון(שנת השלמה בחשבונאות) בגיל 46 האם יש טעם לכך ?
05/07/2018 | 16:21
1
32
היי
אני בן 46 עם תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה, ולא עוסק כלל בתחום
השאלה שלי לבעלי נסיון / בעלי מקצוע
האם יש הצדקה לעשות שנת השלמה בחשבונאות+התמחות כדי לקבל רשיון רו"ח ?
אני יודע שזה לא קל
אשמח מאוד לתשובה 
כמו"כ אשמח להיות בקשר עם בעל נסיון בנ"ל 
המון תודה
לצפיה ב-'להתחיל מקצוע חדש גיל 46 – השלבים בשינוי קריירה'
להתחיל מקצוע חדש גיל 46 – השלבים בשינוי קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 23:09
104
שלום לך,
השאלה שלך מאד מעניינת, כי אני בעצמי עשיתי שינוי הפוך, עזבתי את מקצוע ראיית החשבון בדיוק בגילך, בגיל 46...
לדעתי ומניסיוני, כל שינוי מקצועי אפשרי בגיל זה ואף בגיל יותר מבוגר.
אתייחס רגע לשינוי קריירה בכלל ואח"כ ספציפית לעיסוקך.

כל שינוי קריירה צריך לקחת בחשבון את הדברים הבאים:
  1. מה מידת שביעות הרצון מהעיסוק הנוכחי
  2. בהנחה שאתה לא שבע רצון מעיסוקך הנוכחי, האם אתה אוהב את העיסוק החדש, במקרה שלך – רו"ח? האם את רואה בו את הייעוד שלך? אני לא ממליץ על בחירה באף עיסוק חלופי אם אתה לא מחובר אליו, אינך אוהב אותו ואין לו כל משמעות בעינך פרט להכנסת כסף. מניסיוני, בטווח הארוך זה לא עובד.
  3. בהנחה שהתשובה ל-2 היא חיובית, מה אפשרויות הפרנסה בעיסוק החדש? האם השכר ראוי? מה משך זמן ההכשרה והאם אתה מוכן להשקיע בו?
  4. אם החלטת לבצע את השינוי, אני ממליץ לעשות את המעבר במקביל ובהדרגה.

במקרה הספציפי שלך:
  1. מדוע אתה חושב לעשות את ההסבה המקצועית? ברור שרו"ח זה שדרוג מקצועי מבחינת האפשרויות, אך האם אתה אוהב את העיסוק וחשוב לך להשתדרג?
  2. האם אתה מוכן להשקעת הזמן והמאמץ בלימודים, בבחינות ובהתמחות?
  3. האם יש לך איפה להתמחות ובשכר ראוי? כי כיום יותר ויותר קשה למצוא התמחות טובה ושכר המתמחים הוא מינימלי.

כל אלו הן שאלות מאד סובייקטיביות שרק אתה יכול לענות עליהן.
כל העצות שתקבל כאן מאחרים נשענות על הפרדיגמות והאמונות שלהם ואינן בהכרח משקפות את אלו שלך. בהתאם, אמנע מלומר לך את עמדתי האישית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'[תוכן] לאן הולך עולם העבודה ומהם המקצועות הנדרשים?'
[תוכן] לאן הולך עולם העבודה ומהם המקצועות הנדרשים?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/07/2018 | 14:42
40
מאמר חשוב לכל אדם עובד.
וגם, מהם המקצועות הנדרשים ביותר?
לחץ כאן וקרא:
לצפיה ב-'אפשרויות הסבה/ התפתחות לבכירים'
אפשרויות הסבה/ התפתחות לבכירים
29/06/2018 | 11:38
1
40
שלום,
אני בעלת תואר ראשון במשפטים, תואר שני במדעי המדינה, תעודת ניהול ועוד. בעלת ניסיון רב כעורכת דין. אני מעוניינת לעשות תפנית, כאשר תפקידי ניהול מתאימים לי . אני מתעניינת בעולם הסחר הבינ"ל אך לא רק. 
אינני יודעת לאן לכוון עצמי, כדי שלא אתחיל לגמרי "מלמטה". הניסיון בעריכת דין איננו בתחום העסקי מסחרי אך אני בעלת ניסיון ניהולי רב.
זקוקה מאוד לרעיונות, מידע והכוונה.
תודה מראש
לצפיה ב-'לחשב מסלול מחדש בקריירה'
לחשב מסלול מחדש בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2018 | 12:49
46
הי אלה,
לצערי אינני יכול לסייע לך בשלט רחוק.
מגוון האפשרויות עבורך הוא כמעט אינסופי.
לא פחות חשוב מהאפשרויות, היא השאלה מה מתאיך לך, מה את אוהבת, מה נותן לך משמעות, מה מרומם אותך. 
כי צריך להיות חיבור חזק שלך לעיסוק כדי שהוא לא יהיה "עוד עבודה". 
וזה כמובן מאד אישי וספציפי ואי אפשר לעשות זאת בצורה רצינית מבלי להכיר אותך. 
לכן אשמח לשוחח איתך ולסייע עוד, ואת מוזמנת להתקשר אלי לטלפון האישי שלי ב- 054-4877725.
שלך בידידות ובברכת הצלחה,
חגי

לצפיה ב-'לימודי ספורטתרפיה או רפואה משלימה'
לימודי ספורטתרפיה או רפואה משלימה
29/06/2018 | 09:13
2
26
שלום ליועצי הפורום,הנני 13 שנים אח מוסמך,התמחיתי בתחום הטיפול בפצעים מורכבים קשיי ריפוי .לאחרונה גובר בי הרצון ללמוד תחום מתוך הרפואה המשלימה ולשלב אותו עם עבודתי כאח ,באחוז משרה מסויים. ראיתי כתבה בחדשות על תחום הספורטתרפיה וזה מאוד מעניין אותי ומסקרן אותי . השאלה היא האם יש ביקוש לתחום? והאם יש עבודה כשכיר או רק כעצמאי? מה משך הלימודים?
שאלה נוספת: במידה ואני לומד תחום אחר מתוך הרפואה המשלימה(דיקור,עיסוי,סוג'וק,שיאצו, וכו'..) ,האם כל המטפלים עובדים כעצמאים בעלי קליניקות?
כי משום מה נותר בי הרושם,שכל המטפלים ברפואה משלימה עובדים כעצמאים בלבד...
לצפיה ב-'עבודה בטיפול וברפואה משלימה'
עבודה בטיפול וברפואה משלימה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2018 | 09:53
1
29
שלום לך,
הספורטתרפיה הוא תחום מתפתח.
ראה מה קורה סביבתך בתחום הספורט: יותר ויותר אנשים עוסקים בספורט והמספרים עוד יעלו.
כי אנשים מבינים שכדי להיות בריאים צריכים להתנהל בצורה בריאה, וספורט הוא חלק בלתי נפרד מכך.
וכשאנשים מתאמנים (לצערי) הם גם נפצעים וזקוקים לטיפול ייעודי. חוויתי זאת גם על בשרי.
וכאן לרוע המזל הרפואה המסורתית לא יודעת לתת פיתרון. מתן כדורים או ניתוחים הם לעיתים פעולות נדרשות, אך לרוב אינן פותרות את הפציעה מהמקור שלה. וכאן נכנסת המומחיות בספורטתרפיה שמביאה מזור ומרפא בצורה אופטימלית.
לכן, לדעתי, העבודה בתחום עוד תגדל ותתעצם.
באשר למקומות לימוד ומקומות עבודה, אין לי מידע מיוחד ואני ממליץ לך לחרוש את האינטרנט בנושא ולהתייעץ עם אנשים שעובדים בתחום.
באשר למטפלים כשכירים / עצמאים, אזי קופות החולים ממשכיות להיכנס לתחום ומעסיקות שכירים, כמו גם מרפאות פרטיות שגדלות ומתפתחות. גם כאן, לדעתי האישית התחום עוד לא מיצה את עצמו.
ואם עוסקים ברפואה משלימה, אז האופציה כעצמאי לדעתי מאד קורצת ובהחלט שווה לפתח את עצמך לשם. כי זה מאפשר שכר גבוה ביחד עם אוטונומיה מלאה לבחירת התחום, הלקוחות, שעות העבודה, וכו'. ואפשר גם לשלב עבודה של שכיר עם עצמאי.
ב ה צ ל ח ה,
חגי

לצפיה ב-'תודה לך על התשובה המהירה והמפורטת'
תודה לך על התשובה המהירה והמפורטת
29/06/2018 | 10:43
5
לצפיה ב-'דו חוגי פסיכולוגיה ומנע"ס, או עבודה סוציאלית'
דו חוגי פסיכולוגיה ומנע"ס, או עבודה סוציאלית
24/06/2018 | 05:47
11
88
היי לכולם, נעים מאוד

אולי קצת ארוך...

אבל אשמח מאוד מאוד בבקשה לקבל את עצתכם הכנה כמומחים ומנוסים בתחום ובשוק העבודה.

לפני כמה שנים סיימתי את תפקידי כקצינה בצהל (התעסקתי בעיקר בתקציבי המרחב, הזמנה וניהול אספקה בכל מיני תחומים, ארגון ארועים וימי גיבוש וכו...)

וניגשתי להכוון תעסוקתי במכון מוכר.
בסיומו של הליך היועצת התעסוקתית אמרה לי שהיות ובמרבית החלקים הלוגים יצא לי מעל 7 , אז כדאי לי ללמוד הנדסה כלשהי.
ואכן, הקשבתי לה והתחלתי ללמוד הנדסת תעשייה וניהול.

הלימודים היו לי יחסית קלים, הציונים יחסית גבוהים.
היצע נרחב של עבודות טובות עם תנאים ראויים.
"דרך סלולה" כי היה לי קצת ניסיון מהצבא (קבע) ומהאזרחות...
מה שניקרא מוש-לם.

אבל בכל זאת, הרגשתי שמשהו חסר לי.
משהו שהוא פחות מכונות על סוגיהם אלא יותר אנושי.
אינטראקציה, תנועה, עומק בן אישי, סיפוק, יצירה, להביא את עצמי לידי ביטוי...

ולכן, פניתי ליועצת לימודים.
היא הציעה לי להסב את הקורסים שעשיתי בתעו"נ לכלכלה/מנהל עסקים... ולזה להוסיף את פסיכולוגיה. דו חוגי.
כך מצד אחד לא אאבד את מה שכבר למדתי (מס' קורסים שעלו בזמן וכסף רב).
ומצד שני גם אוסיף את המימד ה'אנושי' שיותר מעניין אותי הן בתאוריה והן במעשי.
(אף על פי שברמת הלמידה הרבה הרבה יותר קשה לי ללמוד דברים הומניים).

בשלב הראשוני -  של לאחר התואר,
אני מחפשת מקום תעסוקה שיאתגר את המוח החקרני שלי.
שיהיה מגוון וורסטילי לא מונוטוני ומשעמם.
מקום שמאפשר לעובד עצמאות וחופש פעולה להביא את עצמו לידי ביטוי וליצור בדרך שלו.
מקום עם אופציות קידום ותנאים ראויים.

דרך אגב, אני דיי אוטודידקטית. לומדת באוניברסיטה הפתוחה.
סקרנית מאוד ואוהבת ללמוד הכל מהכל
(זה גם מה שהקשה עלי להתמקד בבחירה אחת...כי אם הייתי בוחרת א' זה היה מרגיש כאילו ביטלתי את עצמי ולא מימשתי את היכולות האחרות שלי ב ב'...)

בהמשך הקריירה -
אני רואה את עצמי משלבת גם את התשוקה והחלום שלי - כמטפלת עם מיינדפולנס, חיות, טבע, תנועה...
ומעבירה סדנאות להורים וילדים.

החששות העיקרים שלי הם -

א. היות ואני יותר ריאלית הציונים שלי יהיו פחות טובים בתחומים ההומניים. האם תהיה לכך (לציונים) השפעה מכרעת בעתיד?

ב. חשש עיקרי -כלכלי.
בכל זאת, גם צריך להביא לחם הבייתה בסוף יום.

ולכן, רציתי בבקשה לדעת, מניסיונכם והכרותכם את השוק ואת התחום :

* האם התואר הזה יכול לספק לי את מה שתיארתי?

* איזה מסלול הייתם מציעים לי לבנות על מנת לממש את זה?

* במה בכלל ניתן לעבוד עם תואר ראשון בשילוב שכזה?

חברים ייעצו לי לעבור לעבודה סוציאלית.
כיוון שבתחום זה ישנו מקצוע ועבודה החל כבר מהתואר הראשון.
כמו כן קל וקצר יותר להמשיך לתואר שני.
( ועוס קליני מורשה לפתוח קליניקת טיפולים)...
תחום העשייה והפעילות נרחב ומגוון...
כך שברמה הפרקטית זה דיי קורץ לי.
אולם ברמה התיאורטית, הסילבוס נראה לי פחות מרתק מאשר הפסיכולוגיה והמנהל עסקים.

אשמח בבקשה לשמוע - מה דעתכם? המלצתכם מהיכרות התחום והשוק?

המון תודה והערכה [❤]  ושבוע טוב !

לצפיה ב-'ללכת אחרי הלב בקריירה'
ללכת אחרי הלב בקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 07:38
10
36
שלום נוף,

אם אני מבין נכון, התחלת ללמוד הנדסת תעשייה וניהול וכעת את שוקלת לשנות מסלול לימודים כאמור בדבריך.
נדמה לי שאת ממוקדת יותר מדי במה ללמוד ופחות מידי במה את רוצה לעסוק.
כתבת:
"בהמשך הקריירה, אני רואה את עצמי משלבת גם את התשוקה והחלום שלי - כמטפלת עם מיינדפולנס, חיות, טבע, תנועה... ומעבירה סדנאות להורים וילדים."
בהתאם, אני חושב שכדאי לך להגדיר טוב יותר את "המשך הקריירה" שלך, ושאלי את עצמך מה יכשיר אותי הכי טוב לעסוק בכך. זאת, במקום לחפש לעשות תואר במשהו שלא כ"כ קשור ולחפש תעסוקת ביניים.
מנהל עסקים? לא כל כך קשור... פסיכולוגיה? אולי, ברמה מסוימת, אך כדי להיות פסיכולוגית מורשת צריך תואר שני, והתמחות...

השאלה הרלבנטית ביותר עבורך היא:
מה יכשיר אותי להיות מטפלת בתחומים שמעניינים אותי?
כדאי לך לבדוק לימודים, לא בהכרח תואר, במקצועות טיפוליים, בעיקר במכללות ובבתי ספר לא אקדמאיים.
שימי לב לירידת קרנן של האוניברסיטאות בשנים האחרונות, בעיקר מכיוון שהלימודים בהן פחות ופחות פרקטיים ואינם מכינים מספיק לעבודה בפועל.
כמטפלת, קרוב לוודאי שהכי נכון לך להיות עצמאית. חשבי גם בכיוון הזה. כאן פחות חשוב אם יש לך הכשרה אקדמאית או אחרת.
בית ספר שכדאי לך לבחון הוא מכון אדלר, בצד בתי ספר לא אקדמאים אחרים שמלמדים לטפל במגוון שיטות וטכניקות. ואולי בכלל להתחיל מלימודי אימון כלליים, ומשם לבחור לך התמחות.
אלו רעיונות קצת מחוץ לקופסה של המסלול הרגיל של לימודים באקדמיה.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'היי חגי, '
היי חגי,
24/06/2018 | 15:10
9
25
תודה על זמנך ועל התייחסותך.

ראשית, באופן כללי -
אני אישית מסכימה איתך שהאוניברסיטאות אבד עליהן הקלח. הן בזבוז זמן וכסף שיכל היה להיות מנותב להכשרה יותר מעשית, פרקטית, קצרה וממוקדת.

אולם לצערי הרב, רוב השוק לא חושב כך.
כך שאם ברצוני למצוא עבודה בשוק, עלי להתאים את עצמי לשוק.
כי ככה זה כשיש "עודף אקדמאים חכמים" שעל כל משרה מתמודדים אלף. אז המעסיק יכול להרשות לעצמו להעלות את רף הקבלה.
כמו שניתן לראות -
היום אפילו למשרת מזכירה במשרד פרטי וקטן, בדרישות רשום - תואר ראשון חובה.
אפילו לא משנה איזה תואר, העיקר שיהיה.
כי לטענתם עצם העובדה שהאדם סיים לימודי תואר (ולא משנה איזה) העיקר שסיים, זה מעיד עליו שהוא בעל יכולות למידה, הישגי, עומד ביעדים ומטלות גם בתנאי עומס ולחץ... וכו.

ולכן לדעתי, עם כמה שהאקדמיה אנכרוניסטית, היא עדין חשובה. גם אם הייתי רוצה להיות רק מזכירה.

ובאופן יותר ספציפי לתחום הטיפולי - אם אני רוצה לעבוד עם קופות חולים, בתי ספר, בתי אבות וכו... אני חייבת רישיון.

שאר טיפולי הקורסים למיניהם מאוד פרקטים ומעניינים...
אך בלי רישיון נחשבים ל"מטפל שרלטן"...
מה גם שללא רישיון זה מצמצם את קהל הלקוחות...

ולכן ההתלבטות הייתה אם ללכת עם הלב למה שמעניין אותי (פסיכולוגיה ומנע"ס)...
או ללכת עם הפרקטיקה (עו"ס) שפחות מעניין אותי הסילבוס התאורטי אך המסלול לרישיון מטפל יותר קצר וקל...

ויכול להיות שאני טועה... ואתה כבעל ניסיון יותר חכם ומכיר את השוק ממני...

כי עם כל הכבוד לעיניין והסיפוק, חשובה לי גם יציבות ואיתנות פיננסית.
כך שאני כן רואה את עצמי משלבת ומאזנת (לפחות בהתחלה עד שאצבור מוניטין ולקוחות) בין עבודה מסגרתית מכניסה ויציבה בשעות היום. וטיפולים אישיים אחהצ.

שוב המון תודה!
ושבוע טוב.
לצפיה ב-'עבודה בטיפול '
עבודה בטיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 17:14
8
22
הי נוף,
נכונה גישתך, "אני רואה את עצמי משלבת ומאזנת (לפחות בהתחלה עד שאצבור מוניטין ולקוחות) בין עבודה מסגרתית מכניסה ויציבה בשעות היום וטיפולים אישיים אחהצ".
רק לא הייתי:
1. בונה על עבודה בטיפול במסגרת ציבורית, שלצערי איננה מכניסה
2. משקיע יותר מידי זמן בהכשרה ל"עבודה מכניסה ויציבה בשעות היום" כי "צריך תואר כדי לקבל עבודה כזאת". 
הייתי כן מתמקד ביצירת הכנסה משמעותית מטיפול מוקדם ככל האפשר.
ובשביל זה לא צריך תואר, כי עדיף לך לעבוד כעצמאית בטיפול ולא שכירה, ושם התואר פחות חשוב. 
יש לי לקוחה בת 29 שלמדה כמה שנים טיפול במוח 1 וכיום מתמקדת בהקמת עסק. תוך פחות משנה יש לה כבר 7 מטופלים והיא מאושרת.
במקביל, היא עובדת ומשלימה הכנסה מעבודות מזדמנות, ויש לא מעט כאלו שמאפשרות הכנסה סבירה גם בלי להשקיע 3 ש' בתואר (למשל - מלצרות).
ההתכווננות ל-2 מקצועות לפי דרכך היא לדעתי בזבוז של משאבים וחוסר פוקוס, שעלול לפגוע בהצלחתך.
גם זווית הראיה שמטפל ללא תואר הוא שרלטן הולכת ונעלמת.
בסופו של דבר מטפל נמדד לפי לקוחותיו המרוצים והתועלת שהוא נותן להם, בין אם יש לו תואר או אין לו תואר.
אגב, אפשר למצוא גם עו"ד ורו"ח שרלטנים, על אף שיש להם תואר מכובד מאד. 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'שילוב'
שילוב
25/06/2018 | 04:11
7
12
היי חגי,

אני לא רואה את עצמי עושה עבודה נוספת בתור מלצרית, מכמה סיבות...
גיל, איזור בארץ, משכנתא, מצב גופני וכו וכו...

אני מחפשת עבודה נוספת שמלבד הכנסה ותנאים ראויים, יציבות ואיתנות פיננסית, יש בה גם סיפוק והנאה.
להרגיש שאני ממצה את הפוטנציאל והיכולות שלי.

ולצערי הרב, ברוב העבודות מהסוג הזה דורשים תואר ראשון כלשהו.

לגבי הפן הטיפולי, מהכרותי (ואולי אני לא ממש מכירה וטועה):
אנשים מבוגרים (שאחראים לעצמם) ורוחניקים למינהם...
פונים לרוב לטיפולי מיינדפולנס, nlp, קאוצ'ינג, תטא הילינג... וכו

אבל הורים ומשפחות פונים לרוב לבקשת יעוץ/עזרה/הדרכה מהמערכת החינוכית/רפואית- והם מפנים לרשימת מטפלים מורשים שבהסדר.

כך שאכן, הכל אפשרי! והשמיים הם הגבול! והכל תלוי במטפל...
אבל כנקודת התחלה - זה מצמצם את טווח קהל הלקוחות.

גם אם לכאורה הגישה הולכת ומשתנה...

אבל שוב, אין חכם כבעל ניסיון. ויכול להיות שאני טועה.

בכל מקרה,
על איזה קורסים טיפוליים היית ממליץ?
והיכן?
על וינגט שמעת?

שוב המון תודה
לצפיה ב-'טיפול בילדים'
טיפול בילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 07:03
6
18
קודם כל מלצרות הייתה רק דוגמה.
דוגמה אחרת היא אבטחה, מה שאולי מתאים יותר לגברים. לאחר קורס קצר אפשר להרוויח משכורת מעל הממוצע עם עבודת משמרות נוחה שמאפשרת גם ללמוד. ויש גם דוגמאות אחרות, מהן תוכלי לבחור לך.
הרעיון הוא שעבודה נוספת זו תהיה זמנית, אפילו זמנית מאד, כי מהר מאד תתחילי לטפל במקביל. לכן החשיבות של המשמעות בה פחותה ולא הייתי משקיע בה 3 שנות לימודים (שבמהלכן בין כה וכה תעבדי בעבודות זמניות). 

כתבת מוקדם יותר שאת רוצה לטפל בילדים, או ביחסי הורים וילדים.
יש מערכת מתפתחת שלמה של טיפול בילדים שאיננה אקדמאית.
ואלו אנשים רציניים שעוזרים ומביאים המון תועלת.
למשל, אימון בקשיי קשב וריכוז.
אני לא מתמחה בתחום ולא מתיימר להכיר את המוסדות.
אבל הפניתי אותך קודם למכון אדלר. זה בהחלט מוסד רציני שמכשיר מטפלים בתחום ושווה לבדוק את הלימודים שהוא מציע.

נוף, את נראית לי מאד יסודית ורצינית, וכך את לוקחת את עניין התעסוקה שלך.
זה כמובן מצוין. יחד עם זאת, נראה שאת שבויה בפרדיגמות שאינן משרתות אותך ומתכננת מסלול מורכב, כפול (ולא משולב כמו שאת קוראת לו), שיוציא אתך מהפוקוס על טיפול. פרפקציוניזם בגישה הזו לא ישרת אותך.
מה לעשות שהעולם שלנו מוגבל במשאבים ומורכב, כך שגם מימוש קריירה אחת כרוך בלא מעט זמן ומשאבים.
לכן המלצתי להתמקד במה שאת באמת רוצה ולקדם את זה כנתיב עיקרי.
כל השאר צ"ל רק כדי לתמוך במימוש הכי מהיר ואפקטיבי של הנתיב הראשי.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'אם הבנתי נכון...'
אם הבנתי נכון...
03/07/2018 | 17:24
5
12
היי חגי,

תודה רבה על התיחסותך וזמנך.

אז אם הבנתי נכון, משתמע מדבריך שהעולם במגמת שינוי.
כלומר בסוג של אובדן ערך לאוניברסיטה ותאריה?

אז אם כך,

א. למה כדי להתקבל לקורס קאוצ'רים יש תנאי קבלה של תואר ראשון כלשהו?

ב. למה כל הקאוצרים ואנשים עצמאיים בכלל, תמיד תולים על הקיר את כל התעודות של התארים וההכשרות שלהם?
וגם טורחים לציין זאת אודותם באתרי בית/פרופילים שלהם?

זה לא אומר שיש לתואר איזשהי השפעה? אזשהו תוקף של סמכות? של אסמכתא? שאנשים מתגאים בה ולכן גם דואגים להדגיש ולציינה?

ג. ומעבר לכך, זה לא מעשיר אותך בידע וכלים נוספים בהתאם לאותו התחום?

המון תודה

ודרך אגב, האם לדעתך כל המטפלים ההוליסטיים למיניהם (קורסים של nlp מיינדפולנס וכו'...)
יקבלו מתישהו "אישור" כלשהו? ויכנסו גם ל"סל" הטיפולים במסגרת הרפואה המשלימה?

שוב, המון תודה והערכה!
לצפיה ב-'כל מה שכתבת בוודאי מוסיף, אבל...'
כל מה שכתבת בוודאי מוסיף, אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 17:50
4
14
כל מה שכתבת בוודאי מוסיף, אבל זה ממש לא תנאי הכרחי. 
הכל עניין של עלות מול תועלת.
עלות של תואר לא כ"כ רלבנטי כדי לעבוד בינתיים במקצוע לא קשור "ולהתפרנס" זו השקעה לא נכונה לדעתי כאשר בעצם את רוצה לטפל. 
וכן, העולם משתנה והאוניברסיטאות לא משתנות מספיק מהר במקביל, לכן שיעורי ההרשמות אליהן בירידה כבר כמה שנים. כנ"ל גם לגבי המכללות. 

וגם, לשאלותיך:
א. לא לכל קורסי המאמנים דרוש תואר. לא יודע מאיפה הסקת זאת. 
ב. אני לא תולה את התעודות שלי במשרד שלי. כשהתחלתי לפני 12 בקושי היו לי תעודות. יש לי לקוחה בת 29 שמטפלת אחרי שלמדה מוח 1 ואין לה תואר. יש לה בקושי תעודה אחת.
שוב, את עושה פה הכללות לא נכונות.
ג. בהחלט מעשיר בידע וחשוב ללמוד ולהתפתח. אך שוב, לא הייתי לומד משהו לא קשור ישירות לטיפול, כי בעולם המורכב שלנו שבו אנשים מתמחים במה שהם עושים, חשוב קודם כל לרכוש ידע רלבנטי, ויש בלי סוף רק ממנו.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'היי'
היי
03/07/2018 | 18:15
3
14
זה מה שהיה רשום באתר של cti ... בתנאי קבלה ללימודים.

ולגבי החוסר מיקוד על תחום אחד ספציפי - זו לא המגמה?
כי בניגוד לפעם ש 3 שנות לימוד היו דבקים רק בתחום הספציפי...
נראה שעכשיו דווקא האוניברסיטאות מנסות לשלב כמה שיותר חוגים ותחומי ידע בתואר אחד...
בשביל להעשיר את התלמיד מכל מיני כיוונים... ולהעניק ידע וכלים בכל מיני תחומים... לבל ישאר לא רלוונטי בגלל השינויים התכופים והתחרות...
שיהיו לו אחרי התואר יותר אופציות תעסוקה ודלתות פתוחות.

גם בתחום הטיפול אגב... יכול להיות שאחרי 3 שנים בן אדם יחליט לעשות הסבה ולקחת את זה למקום אחר...

אז תואר משולב יכול להיות לו פתח לדברים אחרים שאחכ...

אני חלילה לא באה להתנגח.
פשוט באמת באמת חשוב לי להבין את הלך הרוח והמגמה לעומק...
לא בא לי שוב להתחיל תואר ולהפסיקו באמצע...
אבל מצד שני גם ממש בא לי כבר להתחיל לבנות את עצמי ואת הקריירה שלי...
הגיע הזמן בגיל 30 לממש את הפוטנציאל שלי... ולהתחיל להתקדם
לצפיה ב-'כמו למשל...'
כמו למשל...
03/07/2018 | 19:51
2
10
סתם דוגמא לצורך המחשה של השאלה שלי -
אם פעם בן אדם עשה תואר 3 שנים בו למד רק תחום אחד. נניח להפעיל מכונה x....
ואז העולם השתנה... התקדם...
באה טכנולוגיה חדשה והחליפה גם אותו וגם את המכונה...

אז הוא כבר נישאר לא רלוונטי.

אבל אם לעומת זאת, לא היה שם את כל הביצים שלו על סל של תחום אחד... אלא משלב עוד תחומים שמעניינים אותו...
אז הוא יכל היה לעבור לתחום האחר אותו שילב...

הרי העולם והעבודות כל הזמן משתנות ומתחלפות... עבודות מתות וחדשות קמות במקומן...

גם בתחום הטיפול.
ללמוד גישה/שיטה אחת... ואחרי כמה שנים נכנס טרנד של "הצעקה החדשה" בתחום... אז כדי להישאר רלוונטים צריך פתאום ללמוד גם אותה...
לצפיה ב-'לכל כבר התייחסתי בתשובות הקודמות...'
לכל כבר התייחסתי בתשובות הקודמות...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/07/2018 | 20:15
1
10
ואין טעם לחזור על הדברים.
אם תרצי, אשמח להרחיב טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי לטלפון האישי שלי 054-4877725.
לפעמים בכמה דקות של שיחה אפשר לחסוך ים של מילים.  
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
03/07/2018 | 20:37
6
לצפיה ב-'ייעוץ בנושא קריירה לבוגר כלכלה וניהול'
ייעוץ בנושא קריירה לבוגר כלכלה וניהול
22/06/2018 | 22:38
1
34

לום,

אני מתעניין בגישור כקריירה בעיקר בנושאי משא ומתן ועזרה לאנשים.
אני כבר 5 שנים עובד במסעדה ומרגיש תקוע כרגע.

כבוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול בן 30 איזה ניסיון עלי לדרוש אם אני נהנה בעבודה עם אנשים ומעניין בתחום הגישור ואף במשפטים לאחרונה הגשתי קורות חיים לחברת דיבייט העוסקת בהדרכות לבני נוער אך המהלך טרם הניב פרי.

לצפיה ב-'מעוניין בגישור ו/או במשפטים '
מעוניין בגישור ו/או במשפטים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/06/2018 | 11:00
20
הי גיא,
לא בטוח שהבנתי את שאלתך. 
שאלת "איזה ניסיון עלי לדרוש". אולי התכוונת לרשום "לרכוש"?
כדי לעסוק בתחום מסוים אתה קודם כל צריך לרכוש בו השכלה רלבנטית.
אז אם אתה מתעניין בגישור ו/או במשפטים לך למד את זה.
ומשם תוכל להתחיל לחפש עבודה.
אם לא הבנתי נכון את שאלתך אז אתה מוזמן להבהיר את עצמך יותר בשרשור.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'לא רוצה לעבוד עוד לעולם'
לא רוצה לעבוד עוד לעולם
21/06/2018 | 09:46
1
86
הסתיימה לי עבודה פרויקטורלית שנועדה כדי להתגבר על פיטורים קודמים, עכשיו התחלתי שוב להדיר את רגליי בין מקומות שונים ופשוט נמאס. לא מעניין אותי אימון אישי, לא מאמינה בדברים האלה, מניסיוני פשוט מתאים לי לחיות על חשבון מישהו ולעבוד אולי מדי פעם. הדיכאון פשוט הורג אותי, פונה שוב ושוב למקומות גם זמניים וגם קבועים כי קצבאות במדינה הזאת לא מאפשרות להתקיים. לגמרי בפאניקה וחרדות, נמאס כבר לחיות ככהת הצעד הבא יהיה לפנות לאלכוהול - העיקר שהסביבה מעירה עד כמה אני לא לוקחת את עצמי בידיים כשבפועל היא זאת שדוחה אותי. אנשים צבועים, מדינה אוכלת יושביה
לצפיה ב-'עדיף לקבץ נדבות מאשר לחיות בתת תעסוקה'
עדיף לקבץ נדבות מאשר לחיות בתת תעסוקה
21/06/2018 | 09:52
35
לצפיה ב-'מציאת עבודה'
מציאת עבודה
19/06/2018 | 16:14
1
57
שלום,
מישהו מכיר רשתות חברתיות נוספות מלבד לינקדאין לחיפוש עבודה?

תודה לעוזרים,
יום נפלא ובהצלחה בחיפושים ��

לצפיה ב-'מציאת עבודה בעזרת קשרים '
מציאת עבודה בעזרת קשרים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 17:17
39
הי שיר,
ככלל, כל רשת חברתית יכולה להיות בסיס למציאת עבודה.
רק שבמקום לחפש מודעות דרושים של מעסיקים ולענות עליהן, אני ממליץ לפרסם בעצמך מה את מחפשת, ולבקש מחברייך הפניות מתאימות. 
כי המקור הכי טוב למציאת עבודה היה ועודנו רשת הקשרים הקרובה אליך.
ב ה צ ל ח ה !
חגי
לצפיה ב-'אחיין שלי מאוד מתלבט בין לימודי מדעי המחשב'
אחיין שלי מאוד מתלבט בין לימודי מדעי המחשב
19/06/2018 | 14:39
1
65
לבין לימודי BSC  בניהול מערכות מידע. מישהו יודע להמליץ? מה יותר מומלץ מבחינת ביקוש, שכר וכו?
אני עניתי לו ממה שאני יודעת אבל עדיין לא בטוח
לצפיה ב-'ממה שלי הסבירו'
ממה שלי הסבירו
26/06/2018 | 23:02
38
הלימודים במדעי המחשב הם מאוד תאורטיים ואילו במערכות מידע שמים דגש גדול יותר על הפרקטיקה וגם אפשרויות התעסוקה מגוונות יותר. שיקפוץ לכמה מקומות וישמע לעומק על תוכנית הלימודים. אני יודע שבמרכז האקדמי בר"ג פתחו מסלול של מערכות מידע והסטודנטים יפתחו פרויקטים במסגרת חממת סטארטאפים, שווה לקפוץ להתרשם.

לצפיה ב-'מה כדאי לעשות?'
מה כדאי לעשות?
19/06/2018 | 08:15
5
59
שלום,
התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש.
מהרגע שהתחלתי לעבוד שם אני כל הזמן מזכירה למנהלת שאני צריכה למלא טפסים כמו טופס 101 והיא כל הזמן מתרצת לי תירוצים: שחכתי, אין לי זמן, תזכירי לי שוב..
אם המצב הזה ממשיך מה כדאי לי לעשות?
אני מרגישה לא נעים להזכיר לה כל הזמן ומצד שני זה מתחיל לעצבן אותי ואני מפחדת שבסוף היא לא תשלם לי משכורת (זה קרה לי בעבר).

תודה למי שמגיב! 
לצפיה ב-'מילוי טפסים בכניסה למקום עבודה'
מילוי טפסים בכניסה למקום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:29
4
42
הי ליה,
מתי התחלת לעבוד שם?
אם עוד לא הגיע זמן קבלת המשכורת הראשונה, אני מניח שאין לך אלא לחכות, ולצפות לטוב.
אם כבר לא קיבלת משכורת אחת לפחות, תני אולטימטום לקבלת המשכורת ומעבר לכך אל תגיעי לעבודה. וכמובן, מצי את הדין ותבעי את המעסיק. 
אם את מקבלת משכורות בזמן ובתנאים המתאימים, וודאי רק שהמעסיק עומד בדרישות החוק וההסכם ביניכם - ואם יש טופס 101 או אין - זה יותר בעייה של המעסיק מאשר שלך.
את יכולה גם לתזכר את מנהלת שלך בדרך יותר ברורה וישירה, כמו לשים לה פתק על השולחן או לשלוח אליה מייל. זה הרבה יותר אפקטיבי מאזכור בשיחת מסדרון.
לבסוף, תמיד את יכולה גם לפנות לגורמים אחרים במקום העבודה, כמו הממונה של המנהלת הישירה או אגף משאבי אנוש. 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
19/06/2018 | 08:44
24
זה משרד קטן ופרטי עם 6 עובדים ולצערי אין שם מחלקת משאבי אנוש. 
בגלל שהמנהלת לא נתנה לי טפסים למלא היא אפילו לא יודעת את פרטיי חשבון הבנק ולכן אני חוששת מחוסר תשלום המשכורת... 
התחלתי לעבוד שם לפניי מספר ימים בודדים. 
בגלל שנפגעתי בעבר ממעסיקים קודמים אני מאוד מאוד חרדה לזכויות שלי. 
כמה זמן לדעתך כדאי לי לחכות עד שזה יהפוך להיות משהו אקוטי?

שוב תודה רבה!

לצפיה ב-'שאלה נוספת בעקבות משהו שכתבת'
שאלה נוספת בעקבות משהו שכתבת
19/06/2018 | 08:50
2
19
כתבת בתגובה "וודאי רק שהמעסיק עומד בדרישות החוק וההסכם ביניכם - ואם יש טופס 101 או אין - זה יותר בעייה של המעסיק מאשר שלך".
שאלתי היא: על פי חוק צריך למלא טופס 101 + טפסים להפרשת פנסיה, אז למה הבעיה היא של המעסיק ופחות בעיה שלי? 
תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'תשובה נוספת'
תשובה נוספת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:55
1
20
נראה לי ליה שכדאי לך לשחרר. מעבר לתזכר את המנהלת שלך בצורה יותר ברורה אין לי עוד רעיונות נוספים ומה שנותר לך זה רק לחכות.
מניסיוני, ככל שאת לחוצה יותר כך את משיגה פחות. 
לכן "לשחרר" זו העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך כאן. 

לגבי שאלתך האחרונה, את צריכה לוודא שאת מקבלת את מה שמגיע לך.
אם המעסיק נותן לך משכורת (יכול להיות גם בשק או במזומן) ומפריש לך את מה שצריך למוסדות (לוודא בתלוש), אז כל השאר זה יותר בעיה שלו. זה הוא שלא עומד בדרישות החוק ולא את. 
לצפיה ב-'לגמרי הייתי משחררת. תאמיני לי כשהיא תצטרך טופס 101 למשכורת '
לגמרי הייתי משחררת. תאמיני לי כשהיא תצטרך טופס 101 למשכורת
19/06/2018 | 14:36
17
היא תרדוף אחרייך. זה אכן האחריות של המעסיק לא של העובד כי הוא חייב את זה לתשלום השכר. לא הייתי דואגת ואם את רואה שלא שולם המשכורת אז שווה להתחיל לשאול ולחקור יותר
לצפיה ב-'שאלה לגבי הנדסאים'
שאלה לגבי הנדסאים
19/06/2018 | 07:20
1
36
שלום לכם
רציתי להתיעץ, אחרי מחשבה והתלבטות מכל מיני סיבות החלטתי להתחיל לימודי הנדסאים השנה (עדין קצת מתלבט בין חשמל ל תעו"נ)
עכשיו קראתי קצת וחקרתי באינטרנט ומצד אחד בכל האתרים שעוסקים בלימודים מדגישים כמה שאלה מקצועות עם דרישה ולימודים שמכשירים ישר להיכנס לשוק העבודה וכו.. מצד שני אני רק שומע מאנשים כמה קשה למצוא עבודה להנדסאים בלי נסיון, ושאין לאן להתקדם וקשה להתפרנס.. ובקיצור שזה לא שווה..
השאלה שלי היא מי דובר אמת? האם באמת זה ביזבוז זמן או שכן אפשר ללמוד את זה ולפתח מזה קריירה לצבור נסיון (אולי אפילו להמשיך ללמוד בהמשך)ולהתקדם?
לצפיה ב-'אתגר במציאת עבודה ללא ניסיון'
אתגר במציאת עבודה ללא ניסיון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 08:23
39
הי רומן,
כמו ברוב הדברים בחיים, זה לא שחור ולבן. אין כאן אמת אחת.
יש מקומות עבודה שיותר נוטים לקבל עובדים ללא ניסיון קודם, וכאלו שלא.
יש אנשים שיותר קל להם למצוא מקום עבודה ללא ניסיון, וכאלו שלא.
יש עיסוקים שיותר מתגמלים, וכאלו שלא.
וכדומה... יש כן המון פרמטרים שמשפיעים. חלקם תלויים בך וחלקם לא.

בכל מה שתלוי בך, אני ממליץ:
  1. לוודא שאתה לומד מקצוע שנכון לך, שמעניין אותך, שאתה אוהב, שיש לך תשוקה אליו. קוראים לזה "ייעוד". כשאתה עוסק בייעוד שלך היכולת שלך למכור את עצמך גדלה פי כמה מונים.
  2. להצליח בלימודים ורצוי גם להצטיין. מעסיקים לרוב מעדיפים להעסיק בוגרים מצטיינים.
  3. לפנות בעיקר למקומות עבודה שהכי מתאימים לך ולכישוריך. התאם את קורות החיים שאתה שולח למשרות כאלו כך שהם יענו בדיוק על דרישות המשרה.
  4. להתכונן לפני כל ראיון בפרט, ולבצע הכנה לראיון עבודה בכלל.
  5. שפר את קורות החיים שלך בעזרת ייעוץ מקצועי.
  6. אל תסתמך רק על מודעות דרושים. הפעל את רשת הקשרים שלך כדי למצוא את מקום העבודה הראשון בפרט, וכל מקום עבודה בכלל. מעסיקים מאד אוהבים את השיטה של "חבר מביר חבר".

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'על חשיבות העבודה לאושר וחשיבות המשמעות להצלחה בעבודה'
על חשיבות העבודה לאושר וחשיבות המשמעות להצלחה בעבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 13:55
23
לצפיה ב-'שלב הממליצים'
שלב הממליצים
17/06/2018 | 21:46
1
33
היי.
הגעתי לשלב די אחרון בתהליך קבלה לעבודה- שלב הממליצים.
מלחיץ אותי מאוד שאין לי שליטה בשלב זה והכל תלוי בממליצים ואיני יודע איך השיחה תתנהל.
אשמח לדעת, עד כמה שלב זה קריטי להמשך התהליך ולקבלת החלטה מצד המעסיק? האם מדובר בשלב "חקירתי" אשר בודק לעומק את ההיסטוריה של המועמד במקום העבודה ואת תחומי האחריות שלו או שלב שרק בא לאשר שהמועמד לא משוגע ויודע לעבוד עם אנשים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'איך מתנהל שלב הממליצים לאחר ראיון מוצלח'
איך מתנהל שלב הממליצים לאחר ראיון מוצלח
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 06:46
34
הי דביר,
קשה לומר שיש כאן כללים קבועים.
כל מראיין ושיטותיו הוא. היסודיים יותר, יודעים לשאול שאלות יותר חודרניות, שהרי חלק גדול מהנשאלים יעדיפו להציג בעיקר את הצדדים החיוביים של המועמד.
יש מקומות ששלב הממליצים הוא קריטי, ויש כאלו שעושים אותו לפרוטוקול, או אפילו מדלגים עליו. ככלל, הייתי אומר שזה לא השלב החשוב ביותר בתהליך. לרוב, יותר חשובים הראיונות שעברת והתאמתך לתפקיד.
נכון - זה מלחיץ, ונכון – אינך יודע איך השיחה תתנהל. ולכן, הכי טוב בשלב הזה להרפות, לשחרר ולקבל. כמו שאינך יודע מה ילד יום...
חשוב גם לעשות כאן עבודת הכנה טובה שתסייע לך:
לבחור ממליצים בקפידה ולבדוק איתם שאכן ימליצו, וגם להכין אותם לקראת כל טלפון ואם צריך לתת להם דגשים, בהתאם לנקודות החשובות למראיין כפי שעלו בראיון.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'קורס חשב שכר בכיר'
קורס חשב שכר בכיר
14/06/2018 | 23:04
1
21
שלום
למדתי בעבר קורס הנהלת חשבונות סוג 2 ואני מתלבט אם לעשות קורס של חשב שכר בכיר. יש לי כמה שאלות אם מישהו פה יודע:
עד כמה יש ביקוש לעבודה בתחום הזה לבוגרי קורס ללא ניסיון?
דבר שני הבנתי שכל שנה צריך לעבור השתלמות כדי לשמור על התוקף של התעודה וההשתלמות מאוד יקרה. בדרך כלל חשבי שכר ניגשים לזה על חשבון מקום העבודה? ונגיד אני לא מוצא בזה עבודה ואני לא עושה את ההשתלמות אז בעצם צריך לעשות את המבחן של מועצת רו"ח מחדש?
תודה על העזרה.
לצפיה ב-'פרטים על עבודה אחרי קורס חשבי שכר בכירים'
פרטים על עבודה אחרי קורס חשבי שכר בכירים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 07:14
21
שלום לך,
בעוד שאינני מכיר את התחום כך שלא אוכל לענות לשאלותיך, כן אוכל להמליץ לך על הצעדים הבאים כדי למצוא תשובות:
  1. צור קשר עם מוסדות הלימוד ושאל אותם את השאלות הללו. במידת הצורך לך אפילו לפגישת ייעוץ. רק זכור שמטרתם למכור לך ולכן קח את מה שאומרים לך בערבון מוגבל.
  2. בקש מהם טלפונים של בוגרים שלהם לצורך קבלת משוב. אלו יוכלו לתת לך תמונה הכי מדויקת של מה שקורה בשוק.
  3. חפש חשבי שכר בסביבתך, דרך מכרים, משפחה וחברים. כמעט לכל אחד יש במקום העבודה חשב שכר, כך שזה לא יהיה קשה מידי לאתר כמה. ואז דבר או אפילו היפגש איתם ושאל את כל השאלות.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תשובה לאחר ראיון עבודה'
תשובה לאחר ראיון עבודה
14/06/2018 | 18:45
2
40
היי.
סיימתי לפני 4 ימים סדרת ראיונות לאחת החברות במשק לתפקיד של אנליסטית פיננסית, הראיונות התחלקו לשני ימים כאשר ביום הראשון ביצעתי ראיון מקצועי עם המנהל המגייס וישר לאחריו ביצעתי ראיון עם חשב המשרד, יום לאחר מכן התקשרו לזמן אותי לראיון hr וראיון עם הסמנכל כספים.  ביצעתי את הראיונות האלה לפני 4 ימים.
תוך כמה זמן בדרך כלל מחזירים תשובה?
(שכחתי לשאול את ה hr מה טווח הזמנים לתשובה מהם) והאם כדאי ליצור איתם קשר ולברר מה מצבי?
תודה.
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי ראיון עבודה '
מה לעשות אחרי ראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2018 | 19:02
30
הי מורן,
ראי בבקשה כאן בפורום את תשובתה של אסנת שלו "מה לעשות אחרי ראיון עבודה" מיום 29/5/18, כולל תשובת ההמשך בשרשור. 
בכל מקרה, ממליץ לך להיות פרואקטיבית ואחרי כשבוע להתקשר ולברר.
הזהרי רק לא להישמע להוטה יותר מידי ובטח שלא "נואשת". 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'הייתי מנסה לחכות עוד כמה ימים'
הייתי מנסה לחכות עוד כמה ימים
26/06/2018 | 23:04
11
ואם לא חוזרים אז יוזם בעצמי. בכל אופן, ממליץ להמשיך להתראיין במקומות אחרים ולא לעצור במקום ולחכות לתשובה שאולי גם לא תגיע.
לצפיה ב-'בקשת עזרה ממנויי אולג'ובס'
בקשת עזרה ממנויי אולג'ובס
12/06/2018 | 00:06
2
97
האם יש פה אדם שיש לו מנוי לאתר אולג'ובס?
אני יותר מאשמח !!! מלקבל את עזרתכם במציאת פרטי קשר של המשרה הזו אפילו שם חברה יעזור.

מלא תודות מראש!
לצפיה ב-'בבקשה- אני כבר שנה מובטל וזה יכול לעזור לי מאד'
בבקשה- אני כבר שנה מובטל וזה יכול לעזור לי מאד
12/06/2018 | 09:32
1
21
לצפיה ב-'שי, תתקשר אלי ואבדוק איך אוכל לעזור'
שי, תתקשר אלי ואבדוק איך אוכל לעזור
( לעמוד שלי בתפוז )
12/06/2018 | 10:23
21
לצפיה ב-'צרות של עשירים'
צרות של עשירים
11/06/2018 | 16:33
2
64
שלום.
התחלתי תהליך של חיפוש עבודה והתראיינתי בשני מקומות עבודה.
ממקום העבודה הראשון שהתראיינתי אליו אני מחכה לתשובה לגבי המשך התהליך (אמרו שיזמנו אותי לראון HR- עברתי כבר ראיון מקצועי עם המנהל המיועד)
ובמקום העבודה השני שאליו התראיינתי הודיעו לי שהתקבלתי ורוצים לסגור חוזה.
הבעיה, מקום העבודה הראשון נראה לי הרבה יותר טוב עם תפקיד יותר מעניין, קרוב יותר לבית, ותנאים יותר טובים (חברת הייטק גדולה).
לעומת זאת התפקיד במקום העבודה השני הוא עם תנאים פחות טובים ויותר רחוק מהבית (חברה גדולה ומוכרת מתחום המשקאות והמזון).
השאלה שלי היא כזו, האם כדאי לקחת את הסיכון ולדחות את ההצעה מחברה 2 ולקוות לטוב לגבי המשך התהליך עם חברה 1, או שעדיף להתפשר על התפקיד ולקבל את ההצעה מחברה 2?
אני יודע שהתשובה היא דיי אינדווידואלית, אבל בכל זאת אשמח לשמוע דעה מקצועית.
תודה רבה.
*התפקיד בשני המקומות הוא תפקיד של כלכלן.

לצפיה ב-'מתלבט בין 2 מקומות עבודה '
מתלבט בין 2 מקומות עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2018 | 17:16
1
43
שלום אלכס,
אכן, זה עניין אישי ולא אוכל להמליץ לך.
ככלל, אני רק יכול להגיד שלרוב אני ממליץ לא להתפשר. אם אתה רואה הזדמנויות בשוק, שקול לחכות בסבלנות להזדמנות הטובה ביותר.
לגבי הדילמה, אתה יכול לנהוג בשקיפות כלפי המקום הראשון.
לומר שיש לך הצעה אחרת, אך אתה מעדיף אותם, ושאל לגבי הלו"ז של המשך התהליך.
אם הלו"ז סביר (שבוע עד 10 ימים), דחה בינתיים את ההצעה מהמקום השני בנימוק שאתה עוד מתלבט, רוצה להתייעץ על החוזה וכדומה.
הם בטח יגבילו אותך בזמן ואולי תספיק בינתיים למצות את התהליך עם החברה הראשונה.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לגמרי מה שחגי כתב.. לא הייתי מתפשרת וגם הכי כנה איתם'
לגמרי מה שחגי כתב.. לא הייתי מתפשרת וגם הכי כנה איתם
19/06/2018 | 14:40
10
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לייעוץ קריירה יעיל וטוב לאשה בשנות ה-40'
מחפשת המלצות לייעוץ קריירה יעיל וטוב לאשה בשנות ה-40
10/06/2018 | 13:07
1
33
בעלת משרה קבועה במגזר הציבורי, ומעוניינת לבצע אבחון מה מתאים לי מבחינת בחירת עיסוק, וגם בייעוץ והכוונה אם וכיצד לבצע את השינוי. 
אשמח להמלצות מכאלה שהתנסו, או שמעו על..
בתודה רבה מראש!

לצפיה ב-'אבחון תעסוקתי לשינוי קריירה '
אבחון תעסוקתי לשינוי קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 14:43
32
הי דינה,
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו