לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1225912,259 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים'
שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים
13/05/2018 | 22:54
1
69
שלום ,

אשמח  לעצתכם ולרעיונות  לכיוונים  חדשים. אני  גיל  בן  46. אומרים שאני תותח  שיווק וניהול ועם כל הצניעות, כנראה  שיש  בזה  משהו...

מזה למעלה  מ-20  שנים  אני  מנהל חברות  מתחום  הקמעונאות  עם  אתגרים  גדולים  ומספר  גדול  של  עובדים, בשוק  תחרותי  ואינטנסיבי.

מטפל  ומנהל  את  נושאי  השיווק, כ"א , מו"מ  עם  מרכזים מסחריים, פרסום  בתחומים  השונים לרבות  מדיה  דיגיטאלית, מלאי  ולוגיסטיקה ועוד  ועוד  תחומי ניהול.

לאחרונה  אני  משתוקק  לשנות כיוון  קצת. מאסתי קצת  בניהול  של  עובדים  בהיקפים  גדולים (500-1000  עובדים).
מחפש  רעיונות  לכיוון  אחרים, מעט  יותר  רגועים  מצד אחד  אך  מתאגרים  מצד  שני.

אני  באמת חושב  שעם  הידע  והניסיון שצברתי, יש  ביכולתי  להזיז  הרים  גם  בקצב  עבודה שפוי  יותר.

כיוונים  אפשריים?  לקחת מוצר  ולהיות  מפיץ  בלעדי  שלו.
להעיף  אותו  למעלה.
לא  למעלה...
ממש  ממש  לשמיים!

להנות  מיצירתיות, מאנרגיות  חדשות. מאתגרים  חדשים.

אם  יש  רעיונות , אשמח מאוד  לשמוע.

תודה  מראש :)
לצפיה ב-'הדבר הבא בשבילי בגיל 46'
הדבר הבא בשבילי בגיל 46
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2018 | 07:13
54
הי גיל,
לצערי אינני יכול לסייע לך בשלט רחוק.
מגוון האפשרויות עבורך הוא כמעט אינסופי.
לא פחות חשוב מהאפשרויות, היא השאלה מה מתאיך לך, מה אתה אוהב, מה נותן לך משמעות, מה מרומם אותך
כי צריך להיות חיבור חזק שלך לעיסוק כדי שהוא לא יהיה "עוד עבודה". 
וזה כמובן מאד אישי וספציפי ואי אפשר לעשות זאת בצורה רצינית מבלי להכיר אותך. 
לכן אשמח לשוחח איתך ולסייע עוד, ואתה מוזמן להתקשר אלי לטלפון האישי שלי ב- 054-4877725.
אומר עוד שמניסיוני, קרוב לוודאי שהכיוון החדש עבורך הוא כעצמאי. 
לדוגמה, יש לי לקוח בסביבות גילך עם פרופיל תעסוקתי דומה שפתח לאחרונה מעדניה בזיכיון, והוא מאושר עד הגג. 
שלך בידידות ובברכת הצלחה,
חגי
לצפיה ב-'עבודה ראויה'
עבודה ראויה
11/05/2018 | 12:19
60
מהי עבודה ראויה? כזאת שמתחשבת בלימודים קודמים? ניסיון?

במסגרת מחקר בנילאומי שנערך במעבדה להתפתחות קריירה של אוניברסיטת תל אביב אנו בודקים מהי עבודה ראויה

אנא הקדישו 2 דקות למענה על השאלון הבא:

לצפיה ב-'עבודה בתחום ייבוא יצוא ללא ניסיון '
עבודה בתחום ייבוא יצוא ללא ניסיון
09/05/2018 | 10:14
1
44
שלום רב, 
ברצוני להשתלב בתחום ייבוא יצוא. אין לי ניסיון בתחום. האם כדי לי קודם ללמוד קורס יבוא יצוא? האם זה יעזור לי למצוא עבודה? חשבתי גם לנסות למצוא משרות ללא נסיון אך זה רק משרה מלאה ואני לומדת פעם בשבוע... אודה לכם מאוד על ההמלצות!
לצפיה ב-'למצוא עבודה כשאין ניסיון קודם'
למצוא עבודה כשאין ניסיון קודם
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 10:44
48
שלום מריה,

בעוד שאין בידי מידע ספציפי עבורך על התחום יבוא-יצוא, כן אוכל להמליץ לך על הדברים הכלליים הבאים, שנכונים לכל מצב דומה בכל תחום:

1. מעסיקים מעדיפים לקבל עובדים שיש להם ידע בתחום העבודה וניסיון קודם. לפיכך, לימוד התחום יכול לסייע לך להתקבל לעבודה. יתרה מכך, הלימודים גם יאפשרו לך לכוון את עצמך לעבודה בתחומי משנה שמעניינים אותך יותר.
  2. כשאין ניסיון קודם, מומלץ לחפש עבודה דרך קרובים/מכרים/משפחה. לעיתים המלצה אישית ממישהו שמכיר אותך יפתחו לך את הדלת במקום שאין לך ניסיון קודם.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם'
100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם
( לעמוד שלי בתפוז )
06/05/2018 | 19:33
3
69
ועוד נתונים מעניינים על העדפות העובד הישראלי.
בין היתר - 26% מהעובדים שוקלים הסבה מקצועית!
לצפיה ב-'תרשה לי לתקן אלו החברות שהציבור הכי רוצה לעבוד בהן'
תרשה לי לתקן אלו החברות שהציבור הכי רוצה לעבוד בהן
06/05/2018 | 23:59
2
50
זה סקר שמבוסס על תדמית של חברות, ולא בהכרח במתאם ישיר לכמה שבאמת כדאי לעבוד בהן או לכמה שבאמת טוב למי שעובד בהן.

בכלל סקרים כאלו די חסרי משמעות בעיני.
חברה שטוב לעבוד בה בתפקיד מסויים יכולה להיות חברה שנוראי לעבוד בה בתפקיד אחר.
מקום שטוב בו לאחד יכול להיות רע לאחר.
אפילו באותו תפקיד אבל בצוות אחר יכול להיות הבדל עצום.
אפילו באותו תפקיד ובאותו צוות - לאדם אחד זה בדיוק יתאים ולאדם אחר יהיה סבל!
אפילו לאותו אדם - תחת מנהל אחד יהיה נהדר, וחצי שנה אח"כ המנהל שלו יוחלף באחר שימרר את חייו... או הפוך...
סתם דוגמאות.
המסר שלי הוא שאני לא חושבת שסקר דעת קהל רלוונטי במשהו לבחירה נכונה של מקום עבודה.
לכן זה אולי נחמד לקרוא, אבל לחלוטין חסר תועלת (אולי אפילו מזיק לפעמים).
ברור למה החברות שבראש הרשימה נמצאות שם - כולם יודעים שבחברת חשמל מקבלים חשמל חינם וקביעות, ושבגוגל יש גלידה חינם מתי שרוצים ועוד פינוקים מסוג זה.
אבל אני יודעת מידע אישי שלא מעט מהנדסים עוזבים את גוגל מרצונם, כי פינוקים זה נחמד אבל יש דברים יותר חשובים, למשל חלקם תקועים בפרוייקטים משעממים ולחלקם לא מתאימה התרבות הארגונית ושיטות הניהול הלא שגרתיות (לטוב ולרע), אבל לציבור הרחב שמסנוור מהשם "גוגל" אין מושג מכאלו דברים.

לצפיה ב-'יכולה גם לספר שעבדתי באחת החברות'
יכולה גם לספר שעבדתי באחת החברות
07/05/2018 | 00:07
1
54
שאי שם ב-20 העליונים ברשימה.
היה בה חדר כושר לרווחת העובדים, חדר גיימינג, חדר אוכל עם ארוחת צהריים מגוונת ומלאה + קינוח יומי, שוקולדים ועוגות בלי סוף לעובדים בכל חג, סופ"ש וסתם שני וחמישי... ימי כיף מטורפים, הרצאות ופעילויות לפחות פעם בשבוע...
לא גוגל, אבל עדיין תנאים מפנקים שאי אפשר להתלונן.
עזבתי אחרי שנה בדיוק.
העבודה היתה משעממת.
אז... אל תסתנוורו משטויות. שום פינוק לא מפצה על שעמום.
לצפיה ב-'הכל נכון מה שכתבת, אבל...'
הכל נכון מה שכתבת, אבל...
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 06:54
74
קודם כל יש את הממוצע, או הרוב, או הכלל.
לא בכדי יש מדע שלם בשם סטטיסטיקה שנותן לציבור מידע רב תועלת.
ברור שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ואין מה שנאמר כאן נכון לכולם.
ועדיין, להסיק מהפרט על הכלל זה פחות מועיל לדעתי מאשר לקבל נתונים שנדגמו על אוכלוסיה גדולה.
מעבר לכך, יש בכתבה הרבה נתונים מועילים על העדפותיו של העובד הישראלי הממוצע. למשל, ש-26% מהעובדים שוקלים הסבת מקצועית. אני חושב שלעובד שאינו מרוצה מעיסוקו ושוקל הסבה מקצועית, טוב לדעת שאינו חריג ויש עוד רבים וטובים כמוהו. זה בהחלט יכול לעודד אותו ולהניע אותו לפעולה. 
כך שללא קשר לדרוג 100 מקומות העבודה, אני מאמין שכל עובד יפיק תועלת מהמידע הרב הנמצא בכתבה. 
לצפיה ב-'מבולבל מאוד בחיפוש עבודה וקורות חיים - אשמח לעזרה'
מבולבל מאוד בחיפוש עבודה וקורות חיים - אשמח לעזרה
05/05/2018 | 11:42
1
65
בן 35, עוסק בתחום השיווק הדיגטלי (מנהל קמפיינים PPCׂׂ), בעל כ 3.5 שנות ניסיון נכנסתי לתחום בגיל 31 לאחר לימודי תואר במנהל עסקים התמחות במערכות מידע, וקורס מקצועי בתחום (נעשה בשנת 2014). עברתי משרת התמחות זמנית (4 חודשים) לאחר מכן עבדתי שנה במקום מסויים ולאחר מכון עוד שנתיים במקום נוסף 2015-2017. בחודש ינואר האחרון התחלתי עבודה חדשה בתחום בתור מנהל קמפיינים PPC בחברת פורקס, לפני שנכנסתי הייתי בטוח שמצאתי את המקום בשבילי וכי הוא עונה לי על הציפיות והקרטיריונים השונים, אך לא כך הדברים לצערי ומתברר שבפועל זה רחוק מאוד ממה שציפיתי. לאור כך החלטתי לחפש עבודה. כרגע בקורות חיים רשום 2015-2017 משרה אחרונה,
ובשנת 2018 לא מצויין כלום, מי שרואה את הקורות חיים יכול לחשוב מה זה חצי שנה (5חודשים) הוא לא עובד ומחוץ לשוק העבודה, ויש לאנשים וחברות משאבי אנוש בארץ סטיגמות מהירות ומחשבות קלות, ובפועל זה לא נכון אני כן עובד.
אני לא יודע מה לעשות, האם להכניס את המקום הנוכחי, או שלא , איך להסביר למה עוזב במידה ואני מכניס. מאוד מובלבל ו"אוכל כאפות" ? אשמח לעזרה 

לצפיה ב-'האם להשמיט את המשרה האחרונה הקצרה מקורות החיים?'
האם להשמיט את המשרה האחרונה הקצרה מקורות החיים?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2018 | 12:07
64
שלום אריאל,

עצה כללית לחיים: תמיד תעדיף את האמת על השקר. יש לזה השלכות עצומות עליך, על היכולות שלך ועל מה שאתה משדר. עובדה – לפחות חלק מהבלבול שלך נובע מכך שאתה מסתיר פרט מהותי בקורות החיים ומרגיש לא נוח עם זה.
שים לב, יש לך "הוכחה" בקורות החיים שאתה יודע גם להתמיד, כאשר התנאים מתאימים לכך. אני מתכוון לתקופת השנתיים בהן עבדת במקום אחד.
לא תמיד עובדים מצליחים בבחירתם, ולעיתים יש נסיבות שלא קשורות אליהם שגורמות להם לרצות לעזוב. זה אחד מהמאפיינים של התקופה וכיום ניידות העובדים, ובעיקר הטובים שבהם, היא גבוהה.
לא כתבת מדוע אינך מרוצה במקום החדש, אך כל עוד אינך מאשים אחרים, כל סיבה היא לגיטימית.
לכן, מצא לך את הנימוקים המתאימים (ושווה להתייעץ על כך עם מומחה בתחום) ואני ממליץ שכן תציג את התפקיד האחרון בקורות החיים שלך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'חברות השמה בIT'
חברות השמה בIT
02/05/2018 | 11:11
3
55
אז עד שאני אלך אחרי החלום שלי.. מהודעה קודמת ששלחתי כאן..

פניתי לחברת קבלן של IT שמספקת עובדי IT לחברות.. מניח שכולם מכירים מה זה..

רצו שאהיה באיזה מקום בתפקיד ניהולי משהו, אבל לא יכול להתחייב על הגעה בזמן בגלל המרחק, אז הציעו משהו יותר קרוב כהלפדסק בלבד..עובד יחידי בIT.. ושכר של 6,500 בערך.. שזה יותר ממה שהציעו לי במקומות אחרים.. למרות שהתפקיד שרציתי אותו בקיבוץ.. לחזור לתפקיד שהייתי בו לפני שנה וקצת אך בתור המנהל.. הינו פי שניים מזה בשכר. אגב.. בתפקיד הראשון שהציעה לי אותו חברת השמה (מניח שזו חברה כזו) השכר היה 60% ממה שמקבל מנהל בעבודה הקודמת שלי.

האם החברות האלו גוזרות קופונים על העובדים? האם עובדים יכולים לקבל יותר אם יפנו לבד לחברות שונות לעבודות הלפדסק וכדומה?

ככה זה עם חברות השמה? יש לי יותר מ-10 שנות ניסיון בהלפדסק בקיבוץ, כולל תשתיות אינטרנט וקצת ידע ניהול רשתות. אני מחפש משהו בין חיפה לנתניה או בסמוך לרכבת בתל אביב רמת גן. מיקום שלא ידרוש עמידה בפקקים. ושכר הוגן..
לצפיה ב-'איך חברות השמה פועלות וממה הן מרוויחות'
איך חברות השמה פועלות וממה הן מרוויחות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 20:45
2
38
שלום לך,

חברות השמה לא גוזרות קופונים על העובדים, לפחות לא ישירות. לכן, לרוב לא תוכל לקבל שכר גבוה יותר בפניה ישירה לחברה.
הן בוודאי מתפרנסות ויפה, אך את שכרן הן מקבלות מהמעסיקים על השמה מוצלחת, קרי – קבלה של עובד שהציעו לעבודה.
העמלה של חברות ההשמה היא פונקציה של שכר המועמד שהן משימות, לרוב בגובה של שכר חודשי, או מעט פחות (בעיקר במשרות בשכר גבוה). שכרן ניתן בעיקר על פרסום מודעת הדרושים, ריכוז הפניות של העובדים ועריכת מיון ראשוני שלהן. לרובם יש גם מאגרי עובדים שלעיתים מאפשרות להימנע מהפרסום. בכך הן חוסכות למעסיק הרבה כאב ראש ואדמיניסטרציה.

חשוב לדעת שחברות ההשמה הן לרוב רק מתווכות, בין מעסיקים למועסקים, בדר"כ ללא ערך מוסף משמעותי. הן מרכזות "כוח קנייה" גדול של מעסיקים, מאד טובות להציע לעובדים עבודות שקשורות לתחום שבו הם עסקו בעבר ולניסיונם הקודם, ופחות טובות בלהציע לעובדים קידום או תחומי עבודה חדשים.

בהתאם, חשוב לכייל את הציפיות מחברות ההשמה ולא לוותר על פנייה ישירה למעסיקים. יחד עם זאת, מומלץ לא להסתפק במשלוח קורות חיים (שלרוב נכנסים לערימה ענקית והסיכוי שדווקא קורות החיים שלך יזכו לתשומת לב ולזימון הם קלושים), אלא בעיקר להפעיל קשרים אישיים כדי לזכות בהעדפה אצל המעסיקים.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'נראה לי שהכותב התכוון לחברה קבלנית'
נראה לי שהכותב התכוון לחברה קבלנית
02/05/2018 | 21:44
1
22
אאוטסורסינג
והן בהחלט גוזרות קופון גדול ושמן מקבלות מה שיותר מהמעסיק
ורובן רוצות לשלם כמה שפחות לעובד.
כדאי לך לשאול את השאלה בפורום עבודה בהייטק

לצפיה ב-'צודק ירון, אם אכן מדובר במעסיק...'
צודק ירון, אם אכן מדובר במעסיק...
( לעמוד שלי בתפוז )
03/05/2018 | 07:09
20
שהוא קבלן, הוא אכן גוזר קופון.
במקרה כזה זה גם אינטרס של מקום העבודה לעבוד דרך הקבלן, כדי לא ליצור מחויבות ישירה כלפי העובדים, שבאה לידי ביטוי בתנאים סוציאליים שהולכים וגדלים עם הוותק. 
לכן לרוב לא יהיה טעם לפנות ישירות למקום העבודה כדי לעקוף את הקבלן. 
לצפיה ב-'תקווה לכל המבוגרים שמתקשים למצוא עבודה'
תקווה לכל המבוגרים שמתקשים למצוא עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 20:47
60
לצפיה ב-'תחילת חיפוש עבודה'
תחילת חיפוש עבודה
29/04/2018 | 22:27
1
61
היי. 
אני מסיימת באמצע יולי לימודי תואר ראשון (B.A) בכלכלה ומנהל עסקים. 
השאלה שלי היא מתי כדאי להתחיל לחפש עבודה ולשלוח קורות חיים? 
מצד אחד שמעתי על אנשים שחיפשו עבודה 3-4 חודשים ומצד שני אני לא יכולה להתחיל לעבוד עכשיו (מחויבות לעבודה נוכחית ולימודים) אלא רק בסוף התואר. 
אז הייתי שמחה לדעת, האם כדאי להתחיל עכשיו לשלוח קורות חיים או לחכות לחודש לפני סוף הלימודים? 
תודה רבה.
לצפיה ב-'כדאי כבר עכשיו להתחיל ולחפש עבודה'
כדאי כבר עכשיו להתחיל ולחפש עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 08:06
44
הי מיכל,
שוק העבודה הוא עולם חדש ומורכב למי שמתנסה בכך לראשונה.
כמו בכל דבר, יש עקומת למידה וזה לפעמים לוקח זמן. גם תהליכי הקבלה במקומות עבודה לרוב לוקחים זמן.
יש גם הכנות מסוימות שכדאי לעשות, כמו בדיקת התחום הספציפי שבו ברצונך לעסוק, הכנת קורות חיים ואולי גם הכנה לראיון עבודה.
לכן, כדאי להתחיל כבר, להשתפשף ולצבור ניסיון.
במקרה "הגרוע" ביותר תתקבלי קודם לאמצע יולי ותבקשי מהמעסיק לחכות לך. או שיסכים, או שלא יסכים, ואז תהיי מנוסה יותר בחיפוש המקום הבא.
ואגב, תוכלי לציין בפנייתך שאת מתפנה להתחיל באמצע יולי וכך המעסיקים יוכלו לקדם איתך את תהליך הקבלה רק אם זה מתאים ללו"ז שלהם.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'היי אני לומדת תקשורת וניהול'
היי אני לומדת תקשורת וניהול
29/04/2018 | 20:50
2
59
עוד מעט מסיימת.
אני קצת לא יודעת מה לעשות... מאיפה להתחיל.
מישהו כאן בקיא בעולם השיווק?
איזה אופציות יש?
הבנתי שיש הרבה אופציות ולכל משרה דרישות שונות לגמרי ותכונות אופי שונות שמתאימות לה.
אשמח לעזרה!!!
לצפיה ב-'מהי השאלה הנכונה במקום "מה אפשרויות התעסוקה שלי"'
מהי השאלה הנכונה במקום "מה אפשרויות התעסוקה שלי"
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 07:54
28
שלום לך ותודה על השאלה, כי היא מעסיקה רבים וטובים, כמעט בכל תחום עיסוק שלמדו.
בעוד שאינני יכול לתת לך כאן את כל אפשרויות התעסוקה בעולם השיווק, כן אוכל לתת לך את העצות הבאות:

השאלה הנכונה היא "במה אני רוצה לעסוק" ולא "איזה אופציות תעסוקה יש לי". אפשרויות התעסוקה בכל תחום הן אינסופיות, והסיכוי שתצליחי לבחון את כולם ומשם למצוא את שחשקה נפשך הוא קלוש.
רק אחרי שתגדירי את העיסוק המתאים לך, מפורט ככל האפשר, אפשר לפנות לשאלה הטכנית למדי "איך אני אממש את רצוני לעבוד בעיסוק הזה".
לעיסוק הזה המבוקש אני קורא ייעוד, והפתרון הנכון והשלם הוא קודם כל למצוא את הייעוד שלך.
כי רק כשאת עוסקת בייעוד את קמה בבוקר בכיף, יש לך מוטיבציה, את מתמידה ולכן גם מתפתחת בעיסוק ומצליחה בו (כלומר, מרוויחה). בדרך זו, בדיקה מן הייסוד והמקור, את גם חוסכת המון זמן, כסף ותסכול במקום ניסוי וטעיה ונדידה בין עיסוקים שונים שלא מתאימים לך.
אכן, לפעמים הדרך הקצרה היא הדרך הארוכה.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם וזה הרקע לצמיחת שוק הטיפול בעשור האחרון, לא רק בתחום העיסוק/קריירה. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך.

ראי כאן בתשובתי למטה תחת הכותרת "איך להתחיל את הקריירה" פרטים נוספים על איך תוכלי למצוא את הייעוד שלך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'את מתעניינת במחקרי שוק?'
את מתעניינת במחקרי שוק?
21/06/2018 | 13:35
6
חברות כמו מכון לגיאוקרטוגרפיה, GFK, אולי לבדוק באתרים של חברות היי טק אם יש לך שליטה טובה באנגלית
השאלה גם אם היו קורסים ספציפיים שהלכו לך בקלות במהלך הלימודים
אפשר להזין באופן אינסטינקטיבי מילות מפתח בתחום שמעניין אותך, כמו מנהלת מוצרת אפילו אם את נכנסת לקבוצת דרושים כלשהי בפייסבוק יש לך אפשרות להזין את מילת החיפוש
את מוזמנת גם לכתוב לי בפרטי אם את רוצה
לצפיה ב-'אני לא יודעת מאיפה להתחיל'
אני לא יודעת מאיפה להתחיל
29/04/2018 | 12:43
1
63
היי, אני בת 23. כל החיים שלי הייתי כזאת שמרצה, הלכתי לבית הספר שאליו ההורים שלי רשמו אותי (מן הסתם), בית ספר דתי עם מלא בנות בו שאין יחס אישי. היו לי שם חברות אבל מאחר והייתי מאוד חסרת בטחון החברות שלי היו כאלה שהתחברו אליי, אני הייתי פאסיבית בהיכרות. ואלה לאו דווקא חברות שהייתי בוחרת אם הייתי בוחרת.
תמיד הייתי עושה הכל ברגע האחרון כי לא באמת היה לי חשק ותשוקה למחרשת הציונים שנקראת בית הספר. הייתי תלמידה טובה בסך הכל על הדף. הבאתי ציונים טובים. ממוצע בגרות גבוה. אבל הריטואל היה שאני דוחה את הלמידה תמיד ללילה לפני המבחן ואז ביום המבחן "מקיאה" כל מה שאני יודעת ואחר כך שוכחת הכל (בטוחה שהרבה  יכולים להזדהות איתי בזה), עבודות הגשתי גם ברגע האחרון, לפעמים הייתי עושה שליפים במקצועות שלא באו לי באופן טבעי כדי להוציא ציון טוב ו"לצאת בסדר" עם מה שצריך. אף פעם לא באמת השקעתי ממש במשהו. השתתפתי בחוג ריקוד ביסודי כמה שנים אבל לא באמת התחברתי לאווירה.. הכל כזה בא לי בקלות יחסית, כי יש לי קליטה די טובה. וכך גם היה ביסודי. במה שהשקעתי בכל זאת זה בעיקר במה שנהנתי ממנו, בלצלם סרטונים בהפסקות, בלהמציא משחקים, בלכתוב כל מיני בדיחות, בלצאת עם בנים מהפייסבוק שהרטיטו את ליבי. אבל אלה היו סיפורי פנטזיה ותמיד רחוקים מהמציאות האמיתית כביכול. כאילו היו לי מעין חיים כפולים שלפעמים אני הילדה הטובה שעושה מה שצריך אבל לא מדברת. ומאחורי הגב אני מתנסה בכל מיני חוויות מיניות מסקרנות עם בנים. אחרי שנות בית הספר הלכתי לעשות שירות לאומי, ישירות הלכתי לתפקיד של חינוך כי רובן הגדול של הבנות הדתיות בוחרות בזה אז זו הייתה לי בחירה טבעית (לא חשבתי על צבא כי לא דיברו איתי על זה, לא בבית הספר ולא ההורים). יש לציין בכללי שההורים שלי הם לא אנשים דברנים במיוחד, הם כאלה של "תעשי מה שצריך, תלמדי , תתחתני, תסתדרי", כשלא הבינו אותי (והם גם לא באמת ניסו) הייתי בוכה ונסגרת. הם לא כאלה הורים שמחנכים לערכים או שיש להם אג'נדה מסוימת לחינוך. הם מסוג ההורים שלא יפעלו עד שתקרה איזושהי קטסטרופה. 
עשיתי שנתיים של שירות שבמהלכן למדתי על עצמי והשתפשפתי , אבל כהרגלי לא השקעתי יותר מדי. כשהיה לי קשה מצאתי דרכי קיצור ולעתים גם התחמקתי מלהגיע לפעילויות שלא היה לי נעים להגיע אליהן ולא סיפרתי לאחראית עליי בשירות , פחדתי מלהתעמת. ואני רגילה גם שפשוט רוצים שאעשה מה שצריך ושלא באמת משנה ממש איך אני מרגישה בתוך המסגרת.  מאוחר יותר טסתי לטיול ארוך בח"ול, לבד. כי הרגשתי צורך בלהתנתק מהכל ולנסות את מזלי לבד. במהלך הטיול גיליתי שאני נשענת על אנשים. בקטע לא טוב, בקטע של אני נצמדת לאחרים וחושבת שהם אלו שאמורים לסדר לי את החיים. לא מקבלת החלטות בעצמי. החיים שלי תמיד כלפי חוץ נראים בסדר כאלה, אני נראית יחסית טוב,אני מגיעה מבית שהמצב הכלכלי בו באמת בסדר, יש לי ראש טוב, עד עכשיו בנים רצו אותי אבל בנים כאלה שאני לא צריכה להתאמץ בשבילם ולכן גם הקשרים שהיו לי נגמרו מהר ומהצד שלי כי לא הערכתי את מי שאני איתו, כרגע אני גם לא חברה של שתי בנות שהיו איתי בתיכון ואחרי התיכון המון שנים, כי אני קולטת שאני לא מעריכה אותן. . 
וכרגע אני בת 23  וצריכה לבחור לי דרך. ובעצם מה? אף פעם לא באמת השקעתי ממש למען משהו. כשהיה לי קשה עזבתי. אני לא מומחית בכלום כי עשיתי דברים כלפי חוץ ולא באמת התאבדתי על משהו. כן יש לי תחביבים מסוימים, שאני אוהבת לכתוב שירים וסיפורים קצרים. אבל עם שירים לא הולכים לסופר. 
אני לא יודעת מהמקום שאני נמצאת בו להחליט מה אני רוצה. חשבתי לעסוק בתחום הטיפול כי אני יודעת להקשיב טוב. אבל זה מרגיש לי שוב כמו ויתור על עצמי, לשים את עצמי במקום השני ולהיות למען מישהו אחר, להקשיב לו ולשים את עצמי בצד. אני משתוקקת להגשמה עצמית, שומעת את כל האנשים האלה שעבדו קשה עד הדרך להצלחה. וחושבת לעצמי על מה *אני* אעבוד קשה? אני לא מרגישה שיש לי את ה-משהו הזה ששווה לעבוד קשה בשבילו, אני כל כך רגילה להיות בדרך הזאת, של עושה מה שצריך שאני אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל.... אני צמאה לשינוי. אשמח לכל עצה שתאיר לי את הדרך  
לצפיה ב-'איך להתחיל את הקריירה'
איך להתחיל את הקריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 14:11
40
שלום לך,

אכן, בלבול כמו שלך הוא שכיח בגיל הצעיר, ולעיתים גם בגילאים מתקדמים, גם לאנשים שכבר עסקו במשהו אך פוטרו, הקריירה שלהם נתקעה, או הם קצו בעבודתם ולא יכולים/רוצים להמשיך בה.
הסיבה העיקרית לבלבול שלך היא שאינך יודעת מהו היהלום החבוי בך, מה נועדת לעשות.
מניסיון עם כ-1,000 איש ב-12 שנה נוכחתי שלכל אדם יש ייעוד. זה לא רעיון שלי, גדולים ממני אמרו זאת. הבעיה של מרבית האנשים היא שהיהלום הזה חבוי עמוק בפנים ולא מלוטש.
לכן, רצוי לקבל עזרה של איש מקצוע כדי להוציא את היהלום הזה החוצה.
לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

אני ממליץ לך לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול, בלבול וסבל.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. אם עשית שרות לאומי, חפשי את הקרן להכוונת חיילים משוחררים.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלי לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלי לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'התלבטות אם ללכת ללמוד קורס חשב שכר או יועץ מס'
התלבטות אם ללכת ללמוד קורס חשב שכר או יועץ מס
28/04/2018 | 22:04
1
24
שלום
אני בן 34 ויש לי תעודה בהנהלת חשבונות סוג 2. לצערי לא יוצא לי  לעבוד בתחום. אני לפעמים עושה בדיקה של החשבוניות אצלנו בחברה ובקרה עליהן אבל זה לא ממש הנהלת חשבונות. רציתי לשאול אם כדאי להשקיע זמן וכסף וללכת ללמוד קורס של חשבי שכר או ייעוץ מס? אם יש בכלל דרישה לזה?
לצפיה ב-'על הנהלת חשבונות, חשבות שכר וייעוץ מס'
על הנהלת חשבונות, חשבות שכר וייעוץ מס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 07:13
28
שלום לך,

השאלות הראשונות שנכון לך לשאול את עצמך לדעתי הן במה אני רוצה לעסוק? מה מעניין אותי? מה מלהיב ומרתק אותי? מה אני אוהב לעשות?
אם תגיע לכל עיסוק שהוא מהמניעים הללו תוכל גם להצליח בו.
נכון להסתכל גם על השוק, על רמות השכר, על הביקוש למקצוע וכו', אך אלו שאלות שבאות אח"כ.

ואז, בהנחה שאתה רוצה לעסוק בהנה"ח, הייתי שואל את עצמי לגבי הנה"ח: מדוע "לא יוצא לי לעבוד בתחום"? ויותר חשוב, איך אוכל לעבוד בתחום ולהתפתח בו? האם יש משהו בי שעוצר/מעכב/תוקע אותי מלעסוק בהנהלת חשבונות?
שאלות אלו הן חשובות כי אם לא התנסית מספיק בהנה"ח חבל לך להשקיע עוד ועוד בתחומים נלווים ודומים ללא הניסיון האישי שזה אכן מה שאתה רוצה. וכן, אם משהו תוקע אותך מלעסוק בהנה"ח, סביר שהוא יתקע אותך גם באחרים.
כי חשבות שכר וייעוץ מס, הם עיסוקים מפותחים ומתקדמים יותר מאשר הנה"ח, שהיא הבסיס לשניהם.

ולבסוף, מניסיוני יש ביקוש לחשבי שכר ופחות ליועצי מס, זאת מכיוון שהשוק מוצף ברו"ח, שהם מתחרים ישירים ליועצי המס.
יש כאן עוד שאלות ובראשם מה סביבת העבודה שמתאימה לך? במשרדים נותני שירות או במחלקות הכספים של חברות עסקיות? כי לייעוץ מס אין ביקוש בחברות עסקיות.

בכל מקרה, כדאי לך לעשות עוד בדיקות בשוק ובעיקר לדבר עם אנשים שעוסקים בתפקידים אליהם אתה רוצה להגיע. 

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'מה ההבדל בין לימודי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה '
מה ההבדל בין לימודי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה
23/04/2018 | 22:04
4
83
וניהול מערכות מידע? תסבירו לאט ואבין מהר :)
שאלת בונוס - מי מהם יאפשר השתלבות קלה יותר בשוק העבודה?
לצפיה ב-'הנה מראה מקום עם התשובה'
הנה מראה מקום עם התשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 07:52
42
ויש ברשת עוד אי אלו אתרים שיספקו לך את התשובה.
ואם זה לא יספק, כדאי ללכת לאחד המוסדות לייעוץ לימודים ולקבל את התשובה.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'מסבירה לאט '
מסבירה לאט
25/04/2018 | 11:48
41
בטוחה שתביני מהר... בגדול מדעי המחשב והנדסת תוכנה הם דומים, אפילו מאוד. ההבדל שבהנדסת תוכנה לומדים גם קורסים בפיזיקה וגם הלימודים יותר מעשיים. לגבי ניהול מערכות מידע כולל גם לימודי תוכנה, מערכות מידע וקורסים מעשיים בעצם בתוך מנע"ס. זה תחום בצמיחה כיום ואם את שואלת אותי זה מה שכדאי להעדיף
לצפיה ב-'בגדול כמו שנוני אמרה ניהול מערכות מידע זה תואר יותר פרקטי'
בגדול כמו שנוני אמרה ניהול מערכות מידע זה תואר יותר פרקטי
26/04/2018 | 01:13
41
שיכול לפתוח הרבה אפיקים מבחינת קריירה וגם מבחינת פוטנציאל שכר. אם את הולכת בכ"ז על מדעי המחשב עדיף באונ' אבל את עושה ניהול מערכות מידע לדעתי עדיף במכללה כי שם הם שמים יותר דגש על הפרקטיקה כמו שהרבה מעסקים בסופו של דבר רוצים. אני יודעת שבמרכז האקדמי ברג יש מסלול כזה וגם חממת סטארטפים שפתחו שם לאחרונה, שווה לבדוק את האפשרות 
לצפיה ב-'מדעי המחשב והנדסת תוכנה הם התארים המתאימים אם אתה'
מדעי המחשב והנדסת תוכנה הם התארים המתאימים אם אתה
26/04/2018 | 14:21
41
שואף להיות מפתח תוכנה (= מתכנת = מהנדס תוכנה, הכל שמות לאותו דבר).
אין הבדל מבחינת יכולת ההשתלבות בשוק העבודה.
לבוגרי אוניברסיטה יש עדיפות ע"פ בוגרי מכללות.

ניהול מערכות מידע הוא תחום שונה, שיכוון אותך למשרות של... ניהול מערכות מידע.
לכן ההשוואה בינו לבין שני הקודמים אינה רלוונטית.
אתה צריך להחליט אם אתה רוצה לפתח תוכנות או לנהל מערכות מידע. זה שני דברים שונים לחלוטין.

* הכותבת היא מפתחת תוכנה 12 שנה בהיי טק, עם תואר במדעי המחשב.

לצפיה ב-'עולם העבודה משתנה, לא חייבים ללמוד באקדמיה...'
עולם העבודה משתנה, לא חייבים ללמוד באקדמיה...
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 10:57
48
ממליץ לכולם לקרוא את הכתבה החשובה הזו:
הנה ציטוט מהכתבה:
"האקדמיה במגדל השן שלה הפכה ללא רלוונטית".

לצפיה ב-'האם לדעתכם מאוחר להתחיל ללמוד פסיכולוגיה בגיל 45?'
האם לדעתכם מאוחר להתחיל ללמוד פסיכולוגיה בגיל 45?
19/04/2018 | 23:06
7
246
האם ניתן יהיה להשתלב בתחום? מגיע מרקע שונה לגמרי?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'זה אפשרי! להתחיל עיסוק חדש באמצע החיים!'
זה אפשרי! להתחיל עיסוק חדש באמצע החיים!
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2018 | 07:58
2
150
שלום לך,

קודם כל, לדעתי זה אף פעם לא מאוחר להתחיל עיסוק חדש!
יש לך עוד קרוב ל-30 שנות עבודה ועוד לא הגעת אפילו לאמצע הקריירה.
בטח אם אינך מרוצה בעיסוקך הנוכחי, האם תוכל להעלות בדעתך עוד 30 שנה כאלו?
אני עשיתי שינוי תעסוקתי דרסטי בדיוק בגילך.
נכון, זה לא היה פשוט! זה לקח כמה שנים טובות עד שהצלחתי לעמוד בחזרה על הרגליים... אבל כיום, 13 שנה אחרי, אני מודה על השינוי הזה כל יום!
אם פסיכולוגיה זה מה שאתה רוצה, לך על זה בכל מאודך, תתמודד עם הקשיים ותוכל גם להצליח, על אף גילך והרקע השונה.

ועכשיו, אני מזמין אותך לעצור רגע ולחשוב:
  1. בכל זאת מדובר פה על הכשרה ארוכה ותנאי קבלה מאתגרים (כולל תואר שני), האם אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה?
  2. ואם כן, מה בדיוק מושך אותך בזה?
  3. אם תרשום לך את הסיבות בפירוט, אולי תוכל למצוא אלטרנטיבה שמשך ההכשרה שלה קצר יותר ואפקטיבי יותר (בהיבט הפרקטי של הלימודים). יש היום אינספור מקצועות טיפוליים ושיטות טיפול מעולות שמהוות אלטרנטיבה מצוינת לפסיכולוגיה הקלאסית. נדמה לי גם שיש הגירה מאסיבית של מטופלים מהפסיכולוגיה הקלאסית לשיטות החדשות, בעיקר בגלל משך זמן הטיפול הקצר יותר שהן מאפשרות.
  4. שווה לך לבדוק את כל אלו טרם לקבלת ההחלטה.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תודה על התגובה המעודדת'
תודה על התגובה המעודדת
20/04/2018 | 15:48
1
97

זה תחום שעניין אותי ומעניין,וגם לדעתי אחד התחומים שהגיל רק מועיל לעומת כמעט רוב המקצועות שהגיל רק סוגר דלתות בהם.
אני עדיין רק שוקל את זה.  אני נמצא כרגע בתחום עיסוק עם רקע שונה ב 180 מעלות מהתחום הזה.

לצפיה ב-'יופי, בהצלחה לך!'
יופי, בהצלחה לך!
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2018 | 16:51
28
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להיות פסיכולוג קליני זה לא לגמרי ריאלי'
אם אתה רוצה להיות פסיכולוג קליני זה לא לגמרי ריאלי
22/04/2018 | 17:55
107
צריך ממוצע מאוד גבוה להמשיך לתואר שני
וגם אח"כ יש צורך בהתמחות ארוכה
יש קבוצות בפייסבוק של פסיכולוגים שיענו לך תשובות פרקטיות
אולי יש מסלולים עוקפים
לצפיה ב-'מכירה אנשים שהלכו ללמוד משפטים אחרי גיל 60'
מכירה אנשים שהלכו ללמוד משפטים אחרי גיל 60
23/04/2018 | 21:59
58
אין דבר העומד בפני הרצון ואף פעם לא מאוחר ללמוד עוד ועוד.
לצפיה ב-'מצטרפת לתגובות המעודדות'
מצטרפת לתגובות המעודדות
25/04/2018 | 11:41
42
וגם אני חושבת שזה ריאלי ואפשר לחשוב על מסלולים אפילו כדאי לחשוב מה רוצים לעשות עם הלימודים. כדאי לבדוק על מוסדות ולראות איך מתקדמים
לצפיה ב-'אני מאמינה שתמיד אפשר.. במשרד של חברה שלי יש בחורה שעבדה שני'
אני מאמינה שתמיד אפשר.. במשרד של חברה שלי יש בחורה שעבדה שני
26/04/2018 | 01:08
49
במשרד ממשלת עד שבגיל 50 היא החליטה שהיא שהיא יוצאת ללימודי עריכת דין וזה מה שהיא עושה עד היום.. הייתה מתמחה כמו כולם ואז עורכת דין.. נשמע לי מהמם
לצפיה ב-'האם כדאי ללמוד מדייה דיגיטלית?'
האם כדאי ללמוד מדייה דיגיטלית?
20/04/2018 | 20:53
3
28
שלום רב
לפני כשנה התעניינתי בלימודי מדיה דיגיטלית ניגשתי לבחינות של מכללה העובדת עם משרד הכלכלה המסייעת בלימודים מסובסדים בתחום בעלות נמוכה
זה תחום שמאד מעניין אותי,בעבר עבדתי בתחום יחצ ומדייה.
היו בחינות לא קלות כולל כל מיני מבחני מטריצות אותם לא הצלחתי לעבור.בעקרון אני יכול לגשת שוב למבחנים האלו אבל לא בטוח שאעבור אותם.בחוץ הקורס גם יקר ולא בטוח שיעזרו לי במציאת עבודה.רציתי לדעת מה ההבדל בין קניין מדייה,לבית מנהל מדייה חברתית? איזה דרישות נדרשות כיום בתחום מדייה דיגיטלית? האם יש מכללות או מקומות בהם ניתן ללמוד מדיה דיגיטלית?בתודה רוני
לצפיה ב-'לימודים ועבודה בתחום של מדיה דיגיטלית'
לימודים ועבודה בתחום של מדיה דיגיטלית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 10:22
25
שלום רוני,
מדיה דיגיטלית הוא תחום רחב מאד.
הוא כולל, בין היתר, עיצובים לאינטרנט, וידאו, אודיו, ניהול רשתות חברתיות, פרסום באינטרנט, כתיבה שיווקית, פיתוחים למובייל, איקומרס, ועוד.
חשוב שתתכוון מה מעניין אותך במגוון הרחב הזה ובמה ברצונך לעסוק.
אם חסר לך מידע, הוא קיים בשפע באינטרנט ואני מציע לך לעשות מחקר.
אחרי שתחליט על הענף במדיה הדיגיטלית בו ברצונך להתמחות, תוכל לחפש את מוסד הלימודים המתאים.
תמצא באינטרנט אינספור מוסדות שמלמדים מדיה דיגיטלית, החל במוסדות המקנים תואר אקדמאי (כמו HIT) וכלה בקורסים קצרי מועד. במידת הצורך אני מציע לך ללכת לייעוץ והכוונת לימודים בכמה מוסדות.

לשאלותיך:
קניין מדיה אחראי על רכישת מדיה ושטחי פרסום, בהתאם לצורך של הלקוח המפרסם, קהל היעד אליו הוא פונה ותכנון הקמפיין. קניין המדיה בעולם הפרסום אונליין פונה אל בעלי אתרים שמוכרים שטחי פרסום ומנהל עמם משא ומתן על מחירים ומיקומים באתר.
תפקידו העיקרי של מנהל מדיה חברתית הוא לרתום את האנשים ברשת החברתית, אם זה פייסבוק, טוויטר, פינטרסט ועוד, כדי לשווק את המוצרים שהוא מקדם. הוא צריך ליצור שיחה או להיכנס לשיחה שקשורה לתחום של המוצר שהוא מייצג וכך לשחק פינג פונג עם הלקוחות הפוטנציאלים על מנת לגרום להם לקנות את המוצר.

ומילה לגבי אי הצלחתך בבחינות לאותה מכללה מסובסדת שהתעניינת בה: אם שם אתה חפץ ללמוד, אל תוותר! בדוק איך תוכל להתכונן שוב לבחינה. בין היתר, בדוק במכללה עצמה וחפש באינטרנט. סביר שתוכל למצוא מסגרת שתסייע לך להתכונן לבחינות.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'ממה שאני יודעת'
ממה שאני יודעת
23/04/2018 | 22:01
24
קניין מדיה רוכש שטחי פרסום ברשת, בעוד מנהל מדיה משמש כסוג של קופירייטר ואחראי על תפעול ועדכון בשוטף של הנכסים הדיגיטליים של הלקוח (עמוד פייסבוק, אינסטגרם וכו')
לצפיה ב-'לא כזה בקיאה ושווה לקרוא מה שחגי כתב אבל יודעת'
לא כזה בקיאה ושווה לקרוא מה שחגי כתב אבל יודעת
26/04/2018 | 01:15
7
מחברים שזה תחום מתפתח מאוד אבל לא קל להתחיל בו.. בד"כ ישר רוצים אנשים עם ניסיון
לצפיה ב-'איך להתחיל שינוי קריירה שקשה לך לעשות?'
איך להתחיל שינוי קריירה שקשה לך לעשות?
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2018 | 08:11
29
פוסט זה רלבנטי לכל מי שרוצה לעשות שינוי בקריירה, או להקים עסק, ומתקשה להתחיל לבצע את השינוי... הוא מתבסס על ניסיוני האישי בשינוי תעסוקתי בו הפכתי מסמנכ"ל כספים בהייטק לעצמאי, מאיש של מספרים לאיש של אנשים.
לצפיה ב-'תואר ראשון במדעי ההתנהגות, עבודה בבית חולים?'
תואר ראשון במדעי ההתנהגות, עבודה בבית חולים?
14/04/2018 | 18:07
2
40
היי,
אני עתיד בחודשים הקרובים לסיים תואר ראשון במדעי ההתנהגות (מה שלא מקנה לי את התואר "פסיכולוג"!).
לאחרונה אני מתעניין בעבודה בבית חולים וטרם עשיתי בירורים.
השאלי שלי היא מה ניתן - אם בכלל - לעשות עם תואר ראשון במדעי החברה בעבודה בבית חולים, ובכל זאת לממש את ההכשרה האקדמית שעברתי (כלומר, לא לעבוד כסניטר שזו ברירת המחדל לכל מי שאין לו הכשרה רלוונטית).
אציין שאת התואר במדעי ההתנהגות עשיתי במוקד מדעי המוח - כלומר הייתי שמח להתעסק בעשיה רפואית שקשורה לחקר המוח / טיפול באנשים בהקשר הזה. וכן לממש בין היתר כישורים בין אישיים שהשתפרתי בהם בעקבות הלימודים.
האם יש לכם עצה בשבילי?
תודה, אלון
לצפיה ב-'כדי לעסוק בעשייה רפואית וטיפול באנשים'
כדי לעסוק בעשייה רפואית וטיפול באנשים
14/04/2018 | 22:28
33
בתחום חקר המוח יש צורך בתואר שני לפחות או Phd.
לצפיה ב-'עבודה בחקר המוח'
עבודה בחקר המוח
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2018 | 22:41
30
הי אלון,
אני לא מכיר את אפשרויות העבודה בבית חולים כך שלא אוכל לסייע.
יחד עם זאת, אם תחום מדעי המוח מעניין אותך ולא תצליח למצוא משרה מתאימה בבית חולים, אולי כדאי לך לשקול אחד או שילוב של 2 הדברים הבאים:
  1. להמשיך באקדמיה ללמוד את מדעי המוח ומשם לעסוק בחקר המוח
  2. לחפש לעבוד בתחום בחברת סטארט-אפ שחוקרת את התחום ולאו דווקא בבית חולים.
בהמשך כנראה שתוכל משם לדייק את רצונותיך לכיוון בית חולים, אם זו אכן המטרה שלך.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'זומנתי לבירור במשרדי המעסיק'
זומנתי לבירור במשרדי המעסיק
09/04/2018 | 00:35
1
70
(יכול להיות ששאלתי אינה מתאימה לפורום, אך זה הפורום הקרוב ביותר לנושא).

בכל אופן אני "עובד קבלן" וזומנתי (מהיום למחר), ללא כל הסבר למשרדי הקבלן המעסיק (אני מניח שלצורך ברור או נזיפה), עקב חילוקי דיעות בענייני עבודה.
העניין הוא שהדבר כרוך בנסיעה של 40 ק"מ (כשעה לכל כיוון),
על כן שאלתי, האם אני זכאי להחזר הוצאות נסיעה ?
ומה לגבי הזמן שאני נדרש להשקיע (הערכתי שעה נסיעה לכלל כיוו ועוד כחצי שעה עד שעה הבירור)?
* בהתחשב שביום הברור, אני אמור להיות ביום חופשי.

תודה מראש לעונים ולמתייחסים,
אלעד.
לצפיה ב-'זו שאלה בדיני עבודה'
זו שאלה בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 07:10
38
שלום אלעד,
מכיוון שזו שאלה בדיני עבודה, רצוי שעל שאלה כזו יענה עו"ד שבקי בדיני העבודה.
בכל מקרה, אני מניח שיש בחברה מחלקת משאבי אנוש וממונה שאליו אתה מזומן.
לכן לא הייתי מתבייש ושואל אותם שאלות אלו.
מניסיוני, תמיד רצוי וראוי לשאול קודם כל בחברה, כי רוב האחראים על הנושא יעדיפו להקפיד על החוק, שיכול להיות שכלל אינם מודעים לו. מבחינת מי שלא שואל לא מקבל. 
כך שעצם שאלתך תעורר אותם לבדיקה ואם אכן אתה זכאי רוב הסיכויים שהם יעניקו לך את זכויותיך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'ייעוץ מכון תעסוקתי'
ייעוץ מכון תעסוקתי
08/04/2018 | 00:38
39
שלום, 
אני חיילת משוחררת 
הבנתי שיש הנחה מהאגף והקרן לחיילים משוחררים למכון שנותן ייעוץ תעסוקתי.
משהו מכיר את אחד המכונים הבאים?
משהו עשה וממליץ???
אלו המכונים שנותנים הנחה מהאגף והקרן
מיכל פלג​ ​
אדם מילוא​ ​
ארנון לרנר שרית​
מכון קינן שפי בע"מ​ ​
פילת מקבוצת היי-קפיטל​​
המכללה למנהל מיסודה של הסתדרות הפקידים* ​ ​
אוניברסיטת אריאל בשומרון - מכון עתיד*​
מכון רום פסיכולוגיה יישומית ​
מכון הדס​
מכון איי.קיי.טי דרום 

אשמח להמלצות מאנשים שעשו או שמכירים אנשים שעשו.
תודה רבה

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו