לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1300113,001 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ייעוץ קריירה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'בוגרת בתואר בכלכלה'
בוגרת בתואר בכלכלה
16/12/2017 | 19:10
4
101
שלום רב,
אני כבר שנה אחרי התואר הראשון בכלכלה עובדת בחברת ביטוח והגעתי לשלב של מיצוי בתפקיד. אני נמצאת תקופה של בילבול מבחינה מקצועית ולא יודעת איך הלתקדם. להיכנס לתפקיד של כלכלן מתחיל ממש קשה. האם יש לך דרך לנסות לעזור או למקד אותי בעולם הפיננסי?
לצפיה ב-'לאן את רוצה להגיע בקריירה?'
לאן את רוצה להגיע בקריירה?
17/12/2017 | 20:49
3
67
הי נופר,
סוף מעשה במחשבה תחילה.
קודם כל, כדאי לך לחשוב לאן את רוצה להגיע בקריירה: בעוד שנה, 3 שנים וגם 5 ו-10 שנים. מה את אוהבת לעשות? אלו תחומים בעבודת הכלכלן מעניינים אותך? מה החלום שלך בקריירה?
ומשם, תוכלי להתחיל ולבנות אסטרטגיה להתפתחות שלך לכיוון היעדים שלך, או במילים אחרות, לתכנן את הדרך להגיע לשם.
לצפיה ב-'תמיד אומרים את זה אבל בימינו '
תמיד אומרים את זה אבל בימינו
19/12/2017 | 18:27
2
69
להרבה אנשים אין מושג איפה הם רוצים להיות בעוד 5 או 10 שנים, כי לאף אחד אין בכלל מושג מה יהיה קיים בעוד כל כך הרבה שנים וגם לא לכולם יש את החלום הזה מגיל 0 שהם רודפים אחריו כל החיים.
איך אנשים כאלה אמורים למצוא את הכיוון שלהם בחיים בלי סתם להתגלגל ?
לצפיה ב-'איך להחליט איפה אני רוצה להיות בקריירה בעוד 5 או 10 שנים'
איך להחליט איפה אני רוצה להיות בקריירה בעוד 5 או 10 שנים
19/12/2017 | 19:18
1
58
צודק פוטומאקי בדבריך. לרוב האנשים אכן אין מושג ואז הם תקועים. 
זה כמו עסק שלא יודע לאן הוא רוצה להגיע ולכן לא מתכנן. סיכויי ההישרדות של עסק כזה קלושים, ולכן עסקים משקיעים בחזון ובתכנון העתיד, גם אם הוא לוט בערפל.
כנ"ל לגבי אנשים פרטיים בקריירה. אני מציע לכל אחד לאמץ את התפישה שהוא כמו עסק: מכניס הכנסות ומוציא הוצאות, כאשר  ההישרדות שלו תלויה ביכולתו להיות רווחי.
בהתאם, מי שלא יודע לאן פניו מועדות צריך להיעזר בגורמים שיכולים לסייע לו בכך. זה קריטי לחיים בדיוק כמו שתכנון קריטי לעסקים. חפש בגוגל: הכוונה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או מה הייעוד שלי. יש מגוון גדול של יועצים שיכולים לסייע בכך.
גם לי יש תוכנית כזו והפרטים עליה הם כאן - http://www.hagaishalev.com/purpose
לצפיה ב-'נוטה להסכים עם פוטומאקי וחגי'
נוטה להסכים עם פוטומאקי וחגי
24/12/2017 | 12:27
32
יודעת שגם אדם מילא יכולים לעזור בהכוונה וייעוץ תעסוקתי והתפתחותי, שווה לבדוק מולם. מעבר לזה, אם תואר נוסף זאת אופציה שאת חושבת עליה, שווה לבדוק על לימודי ניהול שיכולים לפתוח הרבה דלתות ולקחת את הקריירה לכיוונים שלא חשבת עליהם. אם זה רלוונטי - במרכז האקדמי בר"ג כבר פתחו את הרשמה לסמסטר חורף.
לצפיה ב-'הסבה מקצועית לעורכת דין'
הסבה מקצועית לעורכת דין
18/12/2017 | 15:13
3
102
שלום חגי ובהצלחה. אני בת 32, עו"ד במקצועי, נ+1. לאחר 5 שנים במקצוע ברור לי לחלוטין שזה לא המקצוע המתאים לי. פשוט, למרות שכבר עברתי כמה מקומות עבודה, בכל מקום זו אותה תחושה של חוסר משמעות,חוסר עניין ותסכול עמוק. אני אובדת עצות לגבי המשך הקריירה שלי...האם בגילי אפשר וכדאי להתחיל מחדש?? שוב להשקיע כמה שנים וים של כסף ברכישת עיסוק אחר? ואם כן מהו? ואיך אדע שגם הפעם אינני מפספסת?אני מאד מבולבלת ואודה לכל עצה. תודה רבה!
לצפיה ב-'אפשר ורצוי להסב מקצוע בכל גיל!'
אפשר ורצוי להסב מקצוע בכל גיל!
18/12/2017 | 19:05
2
88
הי גליה ותודה על המשוב הפתוח והכן.
רק לידיעה, המצב שלך די שכיח ויש לא מעט אנשים שמקבלים החלטות לגבי הקריירה בגיל צעיר על בסיס תחושות, אופנות, חוות דעת (ולעיתים גם לחצים) של בני משפחה וכדומה. וכשהבחירה אינה מדויקת, מגיעים למצבים כמו שלך וכמו שאני חוויתי בגיל 46. 
את שואלת "האם בגילי אפשר וכדאי להתחיל מחדש" והתשובה היא כן, בהחלט! חשבי על זה שיש לך עוד כ-40 שנות עבודה! האם את יכולה להעלות בדעתך להמשיך במצב הנוכחי עוד 40 שנה???
אני עשיתי שינוי קריירה בגיל 46 ואני מודה על כך כל רגע. 
מהי השקעה של כמה שנים לעומת אותם 40 שנה?
נכון, לא פשוט לוותר על כל השנים שכבר השקעת במקצוע, אבל: 1) לא בהכרח תזרקי אותם לטמיון בעיסוק חדש ו-2) בכלכלה קוראים לכך "עלות שקועה" שלא נכון לקבל לפיה החלטה. בעולם העסקים קוראים למצב שבו ממשיכים משהו שלא עובד "לשים כסף טוב אחרי כסף רע". 
יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות.
גם אני נותן שרות כזה שנקרא "מצא את ייעודך". 
תוכלי לקרוא על השרות כאן - http://www.hagaishalev.com/purpose.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואת מוזמנת להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו. 
שלך בידידות,
חגי
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה.'
מסכימה עם כל מילה.
24/12/2017 | 12:30
1
22
עדיף "מאוחר" מאשר אף פעם (וכתבתי מאוחר במרכאות כי אף פעם לא מאוחר לעשות שינוי קריירה).
שיהיה המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה לך על התגובה!'
תודה לך על התגובה!
26/12/2017 | 11:05
4
לצפיה ב-'יציאה לאזרחות ולינקדאין'
יציאה לאזרחות ולינקדאין
16/12/2017 | 16:39
1
77
היי
מקווה שזה הפורום הנכון...
בעלי יוצא אוטוטו לאזרחות...החליט לפתוח לינקדאין לקידום הרשת המקצועית.
נתקלנו בקושי לתרגם את התפקידים האחרונים שביצע בצבא:
1. כיצד לתרגם "קצין טכני וסגן מפקד מדור"?
2.כיצד כדאי לתרגם "ראש צוות"?
3.כיצד לתרגם "הנדסאי מערכות"?

אודה לעזרה:)

לצפיה ב-'תרגום לאנגלית בלינקדאין'
תרגום לאנגלית בלינקדאין
17/12/2017 | 20:52
52
שלום לך,
אם את מתכוונת לביטויים הנ"ל באנגלית לצערי אין לי את הידע לסייע לך.
יחד עם זאת, דעי לך שאפשר גם לבנות פרופיל בלינקדאין בעברית, ואם בעלך מכוון לתפקיד בארץ כדאי לבנות את הפרופיל גם בעברית.
לצפיה ב-' החלפת מנהל הפורום '
החלפת מנהל הפורום
17/12/2017 | 12:56
100

אנו מודים לדובי צ'יזיק על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך.

אנו מברכים את חגי שלו על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'סיום תפקיד של מנהל פורום ייעוץ קריירה'
סיום תפקיד של מנהל פורום ייעוץ קריירה
14/12/2017 | 13:17
1
69
שלום חברים, אני מתכבד לעדכן אתכם שמחר, 15 בדצמבר הוא היום האחרון שלי בתפקיד מנהל פורום ייעוץ קריירה של אתר תפוז. 
נהנתי מאוד לשרת אתכם ולענות לכם על שאלותיכם.
למדתי משאלותיכם המון.
אשמח לשמור אתכם על קשר דרך האתר שלי או טלפונית.
מאחל לכולכם המשך קריירה מהנה ומועילה.
מכל הלב ובהצלחה לכולכם
דובי
לצפיה ב-'תודה רבה דובי!'
תודה רבה דובי!
17/12/2017 | 20:27
31
תודה רבה על פועלך!
אני נרגש להחליף אותך כמנהל הפורום והמון בהצלחה!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עסקים '
מחכים לכם בפורום עסקים
17/12/2017 | 12:07
2

אם אתם מקימים עסק או מיזם, נותנים שירות או משווקים מוצרים,
אמיר לניאדו הגיע לפורום עסקים כדי לתת לכם הנחיה ראשונית לפיתוח העסק שלכם, לגיוס הכספים ולפיתוח המוצר שלכם.
היכנסו להתייעץ איתו עכשיו בפורום עסקים!
לצפיה ב-'מה ללבוש לראיון עבודה ?'
מה ללבוש לראיון עבודה ?
10/12/2017 | 11:17
1
67
שלום דובי,
ראשית אני רוצה להודות לך על המידע השוטף והפעיל בפורום, נעזרתי בו המון ואני עדיין לומד ממנו.
שאלה קטנה שהייתי רוצה לשאול :
מה כדאי ללבוש לראיון עבודה למשרת מהנדסי תכנה בחברות ההייטק?

בגדול לפי מה שאני מכיר ממכרים שהתחילו לעבוד, בחברות האלה פחות אכפת איך העובדים מגיעים וזה נע בין טרנינג , מכנס קצר וסנדלים, לבין ג'ינס וחולצה.
אבל ברור לי שבראיון עלי להגיע ייצוגי יותר.

גם ברור לי גם שלבוא בלבוש אלגנט יהיה "יותר מדי" ואפילו מגוחך.

ברור שצריך להגיע נקי, מסודר ומגולח.
מה לגבי קוד לבוש ?
האם ג'ינס וחולצה בצבע מסוים ?
עדיפות לחוצה מכופתרת ?

תודה דובי!

לצפיה ב-'מה ללבוש לראיון עבודה ?'
מה ללבוש לראיון עבודה ?
10/12/2017 | 14:18
73
ראשית מוטי,מודה לך על הפירגון...  תודה לך.
לגבי הלבוש בראיון עבודה, די ענית בעצמך. 
נראה לי שמכנס ג'ינס נקי, חולצת כפתורים בצבעים רכים, לא מקומטת מדי.
נעלים סגורות, לא בצבעים צועקים.. בהחלט יענו על הצורך בראיון מסוג זה.
המטרה להראות שאתה מסודר ונקי, כפי שכתבת, אין טעם ללבוש חליפת 3 חלקים, שכן אתה עשוי להעביר רושם מוטעה.
מאחל לך בהצלחה רבה בראיון 
לצפיה ב-'כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני'
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני
09/12/2017 | 14:25
1
40
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וניהול (ללא נסיון) לתפקיד פיתוח\ אפיון מערכות מידע?
לצפיה ב-'כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני'
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני
09/12/2017 | 16:16
67
שלום לך שמעון. שאלת שאלה מאוד רחבה וכללית. יש הבדל בין סטודנט בשנה הראשונה, שרק התחיל ללמוד, לבין סטודנט בשנה הרביעית, לקראת סיום תואר.
כמו כן, זה מאוד תלוי בארגון. אני מניח שהתשלום נע בין שכר מינימום, לבין 45 שקלים לשעה, בהתאם למצבך, לפרויקט, שעבורו גייסו אותך, לכמה עובדים נוספים מגייסים במקביל אלייך וכ"ו.
אני חושב שאם אתה מעוניין לעבוד בתחום שאתה לומד אותו, אתה עושה צעד מצוין, גם אם השכר נמוך, כי זאת הכנסת רגל לענף.... ובעתיד תוכל לכתוב שיש לך גם תעודה וגם ניסיון תעסוקתי.
אל תישבר כרגע משכר נמוך.... 
בהצלחה 
לצפיה ב-'שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון'
שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון
09/12/2017 | 09:33
1
52
למהנדסי תכנה :
מה נכון להגיד ומה לא נכון להגיד?
דוגמא: ברור שלא נכון להגיד לתכנות שאני לא דייקן.

איך נכון להציג ביקורתיות וחשדנות בתור תוכונת שליליות?

לצפיה ב-'שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון'
שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון
09/12/2017 | 16:13
50
שלום לך שמעון. 
אכן, לא הייתי אומר שאני לא דייקן, אבל ניתן כן להגיד שיש לי נטייה להסתכל על התמונה הגדולה, לעיתים על חשבון הפרטים הקטנים...  ואם שואלים אותך איך זה בא לידי ביטוי, הייתי אומר שאתה מסתכל על כל המערכת, או על כל מנת העבודה שקיבלת, על החיבור בין החלקים השונים ופחות על הצורה הספציפית של לחצן כזה או אחר.... וכמובן, אומר שאני מודע לזה ועובד על זה.
לגבי חשדנות - ניתן להגיד שלוקח לך קצת זמן להפתח לאנשים ולתת אמון, אולי כי נפגעת בעבר. 
ביקורתיות - היא תכונה לא פשוטה - הייתי אומר שיש לי ביקורת על עצמי ועל האחרים ואני עובד על למתן אותה. 
שוב, תחשוב על דוגמאות איך זה בא לידי ביטוי. כי אם תגיד, בטעות, שבביקורתיות שלך גרמת לראש הצוות להתפטר או לפטר אותך, זה לא ממש יישמע טוב....
ללא קשר, לגבי שתי התכונות שציינת, אני מניח שאתה סובל מהן, ומשלם עליהם מחירים. אני, במקומך, הייתי מחפש לפתןא אותן באופן יסודי יותר.
 בהצלחה  

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ