לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1214212,142 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'מה לעשות אחרי התואר?'
מה לעשות אחרי התואר?
02/08/2017 | 03:35
1
100
סיימתי שבוע שעבר תואר ראשון במתמטיקה עיונית (בתל אביב) ואני לא ממש בטוח בהמשך.
קצת רקע: אני עובד כבר 8 שנים בשיעורים פרטיים,וב3 שנים האחרונות אני עובד במרכז למידה פרטי.
בשנתיים האחרונות עושה גם שיעורים פרטיים לסטודנטים והאמת יותר נהנה ללמד חומר אקדמאי.
יש לי עבודה קבועה במרכז לימוד אבל כל הבוקר שלי פנוי ואני רוצה לנצל את זה לעבודה נוספת.
אני מודע לכך שאפשרויות התעסוקה עם התואר הזה הן לא רבות,
להייטק למשל אני פחות מתחבר וממילא דורשים ידע וניסיון רב בתכנות,שאין לי. (רק קורס בסיסי בפייתון)
הכיוון היחיד שיש לי כרגע הוא לחפש משרת מתרגל במכללה כלשהי אבל אני לא יודע מה באמת הדרישות ועם מי לדבר.
ברמה האישית אני נהנה מההוראה,זה מקצוע שנותן לי המון.
אשמח לקבל הצעות\רעיונות
תודה!
לצפיה ב-'מה לעשות אחרי התואר?'
מה לעשות אחרי התואר?
03/08/2017 | 16:22
52
קודם כל שיהיה לך בשעה טובה.... סיימת תואר מכובד ביותר.
הייתי מנסה לפנות למכללות ולאוניברסיטאות, להציע את שירותיך.
ישנן המון מכללות נוספות, כגון השלמת בגרויות והכנה לפסיכומטרי שאתה יכול לפנות ולנסות את מזלך.
כל זה, לטווח המיידי. לטווח הארוך, שווה לחשוב היכן אתה רוצה לראות את עצמך מבחינה תעסוקתית, בעוד 5 שנים מהיום. זה יעזור לך להיות יותר מכוון מטרה.
שיהיה לך המון בהצלחה
לצפיה ב-'מערכות מידע'
מערכות מידע
01/08/2017 | 11:06
3
83
שלום,
אני בעל תואר ראשון מדעי ורוצה לעשות תואר שני במערכות מידע. מה הסיכוי שלי למצוא עבודה עם רק תואר שני רלוונטי? האם הסיכוי גדול יותר עם תואר ראשון בתחום?
לצפיה ב-'מערכות מידע'
מערכות מידע
01/08/2017 | 17:49
2
63
היי מנגו. אני חושב שהשאלה שלך תלויה במה אתה עוסק כרגע.
אם אתה בעל תואר בתחום מדעי, אבל עוסק בתחום מערכות מידע בפועל, התואר השני בא רק להשלמת יידע וקבלת "תעודה מתאימה". אם אתה עוסק בתחום אחר ולא עסקת עד היום במערכות מידע, אתה מדבר על הסבה מקצועית. התואר השני בהחלט חשוב, אבל לא רק. הרבה יקבע על ידי הנכונות שלך להתחיל במשרות התחלתיות בתחום, (בהנחה שאין לך ניסיון מקצועי בתחום מערכות מידע).
מדובר על תהליך הסבה מלא, על כל המשתמע מכך.
לא נראה לי שמישהו שאין לו שום ניסיון בתחום מערכות מידע יזכה, מיד לאחר סיום ההסבה, לעבוד ולהשתכר במשכורת גבוהה, כבר מהיום הראשון שלו בתחום.
אם תשובתי חלקית, אתה מוזמן להאיר את עיני ולהציע פרטים נוספים עליך, על מנת שאוכל להתייחס יותר ספציפית
בהצלחה
לצפיה ב-'מערכות מידע'
מערכות מידע
02/08/2017 | 10:57
1
30
הי דובי
אני כרגע לא עוסק בתחום ולא יצא לי לעסוק במערכות מידע עד כה.
אני מודע לחלוטין שבהתחלה אצטרך לעבוד במשרות התחלתיות כדי לצבור ניסיון.
השאלה שלי היא האם בהמשך, העובדה שיש לי תואר שני בתחום ולא תואר ראשון תשנה בסיכוי במציאת עבודה טובה.
או שהניסיון יותר קריטי מהעובדה שאין לי תואר ראשון בתחום.

תודה
לצפיה ב-'מערכות מידע'
מערכות מידע
02/08/2017 | 15:09
25
היי שוב, לדעתי, הניסיון בתחום הזה בהחלט יותר חשוב. אם לא היה לך תואר בכלל, הייתי אומר שאתה צריך להשלים לימודים. במצבך, סביר שאדם יעשה שינוי קריירה והשלמת לימודים. לא הייתי מתרגש מזה שהתואר הראשון שלך בתחום אחר 
בהצלחה
דובי
לצפיה ב-'קורסים אונליין'
קורסים אונליין
01/08/2017 | 15:44
1
86
שלום למדתי הנדסאי תקשוב (רשתות ואבטחת מידע ) ccna +ccnp +בסיס תיכנות ...
לא מוציא עבודה באזור צפון 
מה דעתכם הקורסים הכי טובים וכדאי לעשות אונליין לשילוב עם התחום שלי .
(כדי למצוא עבודה).

לצפיה ב-'קורסים אונליין'
קורסים אונליין
01/08/2017 | 17:59
62
שלום רב לך. חסר לי מידע מדבריך אם רק למדת את הקורסים , או שבפועל יש לך ניסיון תעסוקתי בתחום.
יש הבדל משמעותי בין בעל ניסיון ויידע שמתקשה למצוא עבודה בצפון, ממישהו שהוא בוגר קורסים, אך בפועל לא עבד בנושא.
אצא מתוך נקודת הנחה שאתה לא בעל נסיון בתחום, יהיה עליך להיות מוכן לשלם "דמי לימוד" כדי להכנס לענף: 
נכונות להתחיל במשרה התחלתית בתחום - אולי אפילו בתמיכת לקוחות.
ונכונות לקבל שכר חודשי לא גבוה, בשנתיים הקרובות, עד שתתפוס ניסיון.
ייתכן ואתה מנסה למשרות שדורשות יותר נסיון ממה שבפועל יש לך.
לכן, לפני שאתה נרשם לעוד קורס, חשוב, ככל שיהיה ותורם, ככל שיהיה, שווה לבדוק את המשפט: אין עבודה בתחום בצפון. 
אם פספסתי, ואתה בעל נסיון, התמונה אחרת לחלוטין. אז, שווה לבדוק במודעות דרשים מה מחפשים בצפון בתחום התקשורת, אבטחת מידע - אולי שווה לך להתמקד בתחום הסייבר שהדרישות עבורו רק הולכות ועולות.
בהצלחה 
לצפיה ב-'ביקוש למקצועות'
ביקוש למקצועות
30/07/2017 | 17:10
1
106
שלום
האם יש דרך לגלות לגבי מקצועות מסויימים מה רמת הביקוש שלהם בשוק?  למשל אתר אינטרנט שעושה כתבות בנושא, כי אנ למשל ממש רוצה ללמוד כלכלה והבנתי שהרבה לומדים את זה ואין ביקוש כל כך גבוה בשוק, איך יודעים אם יש או אין ביקוש?
לצפיה ב-'ביקוש למקצועות'
ביקוש למקצועות
30/07/2017 | 18:18
94
היי שחר שלמה.  
אני לא מכיר אתר שמדבר על ביקוש למקצועות אבל.
יש שני כיוונים שאני יכול להציע לך:
1. לבדוק באתרי דרושים כמה משרות מתפרסמות בתחום הכלכלה, שאתה רוצה ללמוד.
2. יש אתרים שמציגים את השכר במגזרים במשק ובמשרות. שם תוכל לראות אם השכר המשולם עבור כלכלנים הוא גבוה או נמוך. בשוק הפרטי, השכר הוא נגזרת של היצע וביקוש.
אם יש למשתתפים נוספים בבלוג רעיונות חדשים, אנא שתפו גם בבקשה
דובי
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
29/07/2017 | 18:21
4
140
כשמעסיק מזמן אותי ולמעשה אומר לי לאחר שניסיתי לשכנע אותו מדוע כדאי לו לשכור את שירותיי, שאין לו משרה בשבילי, מדוע עשה זאת? האם זה לא בזבוז זמן מבחינתי (ולא פחות חשוב מבחינתו), להגיד את זה? האם אי אפשר להגיד את אותו הדבר במייל או בטלפון? מאוד לא מובן לי. 
לצפיה ב-'קיימים הרבה טיפוסים הזויים במשק...'
קיימים הרבה טיפוסים הזויים במשק...
29/07/2017 | 20:09
99
הוא בהחלט בזבז את זמנך... שכח אותו והתקדם הלאה! בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
30/07/2017 | 08:43
2
79
היי דורי. אני רוצה להציע נקודת מבט נוספת לארוע שאתה מתאר.
מעסיק,  החליט לזמן אותך לראיון, על בסיס קורות חיים או המלצה. 
יכול להיות שתוך כדי הראיון הוא החליט שאתה לא מתאים למה שהוא מחפש. יכול להיות שתוך כדי הראיונות הוא מנסה להבין, מה הוא בדיוק מחפש.
ויכול להיות שלא הייתה לו משרה ספציפית, אבל התרשם מקורות החיים שלך ורצה לבחון אפשרות לשלב אותך בעסק.
אי אפשר לדעת אם לא יתקשר אליך עוד כמה שבועות או חודשים ויציע לך משרה, בהנחה שהשארת רושם חיובי בפגישה.
כל ראיון עבודה הוא הזדמנות לחדד את ההצגה העצמית שלך, להתאמן על איך להתראיין, על איך "למכור את עצמך" ולכן, אני לא רואה בזה ממש בזבוז.
לכן הייתי מציע לא לקחת ללב ולא להתעצבן. 
תבחן מה לקחת לעצמך במהלך המפגש איתו ואם יש משהו שתוכל לשפר בראיון הבא, בזכות מפגש זה.
בהצלחה

לצפיה ב-'חס וחלילה, למה שאתעצבן?'
חס וחלילה, למה שאתעצבן?
30/07/2017 | 09:52
1
58
המשכתי לחפש דברים אחרים. לדעתי הייתי מאוד משכנע, אבל דעתי לא קובעת. הוא דיבר על תקנים מלאים, אילוץ שכנראה משאיר הרבה אנשים מוכשרים (וייתכן שאף יותר ממני), מחוץ למערכת. 
לצפיה ב-'חס וחלילה, למה שאתעצבן?'
חס וחלילה, למה שאתעצבן?
30/07/2017 | 11:34
48
היי דורי. הרבה פעמים יש פער בין מעסיק שרוצה להעסיק עובד בהיקף העסקה מסויים, לבין העובד שרוצה היקף שונה. בעיה ידועה
אני בדרך כלל מציע לעובד להתחיל לעבוד, להוכיח את עצמו בארגון ואז, אחרי שכבר "צריכים" אותו, הוא יכול לבקש שינויים בהיקף ההעסקה.
אם מראש, אין דרך לעבוד במשרה מלאה, אכן, לא רלוונטי
לגבי עד כמה היית משכנע, ייתכן שבהחלט היית משכנע והדבר פשוט לא הסתייע. ראיון אחד, אינו אומר עליך כלום.
אם תתראיין בעשרות מקומות וחס וחלילה בכולם לא תתקבל, שווה בהחלט לבדוק מה אתה אומר ואיך אתה מציג את עצמך. לא נראה לי שבשלב זה, זאת הבעיה
בהצלחה
דובי
לצפיה ב-'תפקיד מקצועי ראשון'
תפקיד מקצועי ראשון
30/07/2017 | 10:31
3
122
היי,
אני עובד בתפקיד מקצועי ראשון לאחר הלימודים מזה כחצי שנה.
המשרה תורמת לנסיון התעסוקתי שלי באופן שיעזור לי להתקדם למשרות אטרקטיביות בתחום במקומות אחרים.
יחד עם זאת, מצאתי עצמי מועסק בחברה אשר דורסת ורומסת כמעט כל חוק בדיני העבודה והכל בקלות בלתי נסבלת.
העסקה שם מבוססת בעיקר על בסיס של ניצול ציני קר ומחושב היטב "תהיה יעיל ותשתוק" (לא חושב שיש צורך לפרט).
הצעד הראשון של שיחה עם הממונה בחברה בנושא.
עמדתי ודרשתי את הזכויות המגיעות לי, פניתי באופן אישי ואפילו העליתי את הדברים על הכתב - אך לא קבלתי כל התייחסות.
הנושא של יציבות תעסוקתית, במיוחד כשמדובר בתפקיד ראשון, נורא חשוב לי.
סיכמתי לעצמי את השיקולים בעד ונגד התפטרות, וניתחתי את המשמעויות הנובעות מכל אחת מההחלטות שהייתי מקבל - ועדיין לא הצלחתי לגבש עמדה מוחלטת.
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תפקיד מקצועי ראשון'
תפקיד מקצועי ראשון
30/07/2017 | 11:28
64
בוקר טוב לך ותודה על שאלה מצויינת.  השאלה מצויינת לא כי את/ה עובד בתנאי העסקה פוגעניים, חלילה, אלא כי היא נוגעת לסוגיה שהרבה אנשים מתלבטים בה ולא מצליחים להגיע לבד להחלטה "הנכונה להם".
כניסה לענף בתפקיד ראשון בעבודה שמקדמת אותך מקצועית, מאוד לא מובן מאליו. קשה, בדרך כלל לפתוח דלת ולהכניס רגל לתחום חדש. אם בתחום שבו אתה עוסק, קל למצוא עבודה אחרת, קום ולך היום! . אני מניח שזה לא כך.
לצערי, כמנכ"ל חברה לשעבר שנתן שירותים להרבה מאוד חברות גדולות במשק, נתקלתי לא פעם בחברות שפוגעות בעובדים, רומסות את הזכויות שלהם ואף גורמים להם, לעיתים, לנזק נפשי קשה, שאת תוצאותיו רואים עליהם שנים אחר כך.
לטעמי, הכל עניין של מה ההקשר שאתה עובד במקום העבודה שלך.
אתן לך דוגמא: קוקה קולה הוא משקה שכאשר חושבים עליו, בדרך כלל ההקשר הוא צעירים מצליחים, יפים, זוגיות, ים, בילויים וכ"ו. אם היית חושב על קוקה קולה ברמת התוכן, לא בטוח שהיית קונה בקבוק כזה לשתות. הוא המותג הכי מצליח בעולם, מפני שהם מצליחים לייצר לקהל היעד את ההקשר החיובי בראש.
בחזרה לעולם התוכן שלך: ההקשר שאני היייתי בוחר במקומך: הוא הקשר אנוכי של "ניצול העבודה הנוכחית" כדי ללמוד ולהכניס רגל לענף. הם לא מעניינים יותר מדי ולא צריך להתחייס אליהם ברצינות רבה מדי. אם ההקשר היחיד ממנו אתה קם בבוקר ובא לעבודה שם : " אני מפתח את הקריירה שלי ופועל להצלחה האישית שלי בעתיד", אתה תצליח לעשות את זה. לעבוד שם כשנה וחצי שנתיים, לחפש את מקום העבודה הבא, הפעם, מתוך ניסיון תעסוקתי ושכר יותר טוב, ולהגיד להם ביי, ביי. 
אם אתה לא מצליח לייצר לעצמך את ההקשר הזה בראש ולשים בצד את הזכויות שלך ואת ההעסקה הפוגענית ואתה מרגיש שאתה ניזוק באופן כזה, שאתה לא יכול להשלים עם זה - תעזוב את העבודה - לא שווה את הנזר.
אתה תמיד יכול לפנות לאיש מקצוע בתחום הקרייירה / או האימון שיסייע לך ליצור את ההקשר הזה, כך שיחזיק מעמד ויחזק אותך.
שיהיה לך בהצלחה רבה
אני כאן לשאלות נוספות
דובי
לצפיה ב-'במקומך הייתי מתחילה לחפש עבודה אחרת בדיסקרטיות'
במקומך הייתי מתחילה לחפש עבודה אחרת בדיסקרטיות
09/08/2017 | 21:59
1
32
אבל בלי להתפטר עד שיש לי חוזה במקום חדש.
אלא אם כן רע לך שם מאוד, אם זה המצב בעיני עדיף לא לסבול את זה, אבל אינני יודעת באיזה תחום אתה ועד כמה קל או קשה למצוא בו עבודה ומה מצבך הכלכלי... אלו כבר שיקולים אישיים שלך.
אבל אני לא רואה סיבה לא לחפש ולראות אם אתה כן יכול כבר עכשיו למצוא מקום טוב יותר.

לצפיה ב-'במקומך הייתי מתחילה לחפש עבודה אחרת בדיסקרטיות'
במקומך הייתי מתחילה לחפש עבודה אחרת בדיסקרטיות
09/08/2017 | 22:31
23
היי תודה רבה על תגובתך. המלצתך היא בהחלט אפשרות ראלית שראוי לשקול, יחד עם הרצון לצבור מספיק ניסיון במשרה ראשונה במקצוע חדש.
אין ספק שאם הסבל בלתי נסבל, הצעתך בהחלט נכונה
תודה שוב
דובי
לצפיה ב-'צומת דרכים'
צומת דרכים
27/07/2017 | 23:08
10
151
שלום, 
אני בת 32, בעלת תואר בכלכלה וניהול והתמחות בביטוח ומערכות מידע. 
אוטוטו חוגגת 6 שנים בתפקיד של רפרנטית ביטוח. כשסיימתי את התואר החלטתי שאני הולכת לתחום הביטוח ובהתחלה הייתי שלמה עם התפקיד כי הוא נתן לי ידע ונסיון שאף תפקיד אחר לא היה נותן. זה תפקיד ממש טוב למי שרוצה להיכנס לתחום הביטוח. אך כיום אחרי כמעט 6 שנים ממש נמאס לי ואני לא יודעת לאן להמשיך. נראה שהקידום היחיד שאפשרי זה להיות ראש צוות - מה שאני לא רוצה. בגלל שנמאס לי מהתפקיד ואני לא יודעת לאן להתקדם אני מרגישה שאולי בחרתי בתחום הלא נכון. 
נראה לי מוזר להסיק את המסקנה הזאת הרי שלא הייתי "נתקעת" 6 שנים בתחום שאני לא מתחברת אליו וגם כי אין לי אלטרנטיבה אחרת . 
אני יודעת בוודאות שאני אוהבת לקבל אחריות, לנהל אנשים ולהתעסק בניהול כספים. אם אפשר על הדרך שיכלול שימוש באקסל והתנהלות מול גורמים בכירים. עולים לי מספר רעיונות כמו ניהול צוות גביה, תכנות, אנליסטית דאטה או יועצת פרישה פנסיונית. תפקידים המצריכים חשיבה לוגית שאני מאוד אוהבת. למי שנמצא בתחום הביטוח .
האם יש תפקיד המתאים לנתונים שציינתי?
סליחה מראש על הטחינה.. ותודה על העזרה ��
דורית 
לצפיה ב-'צומת דרכים'
צומת דרכים
28/07/2017 | 09:07
2
94
היי דורית את לא צריכה להתנצל ואת גם לא טוחנת לנו את הראש. הפורום הזה נועד בדיוק להתלבטויות האלו ולעצם העניין:
את במקום מצוין. למה אני טוען כך? כי חלק גדול מהאנשים שמגיעים אלי לייעוץ, לאחר תקופת עבודה, לא ממש יודעים מה הם רוצים לעשות ואין להם כיוון. הם חשים, לעיתים אבודים לגמרי. 
לך יש כיוון די ברור. מה שצריך לעשות זה לחפש משרות שיש בהן את תחומי העשיה שאת פרטת, ללכת להתראיין, להשתפשף בראיונות ולהתרשם. כרגע את עובדת. את יכולה לעשות את התהליך בנחת, יש לך משכורת. 
עוד עצה שהייתי נותן לך זה שתחשבי על תפקיד אותו תרצי לעשות בעוד 5 עד 10 שנים מהיום, גם אם אין לך עדיין את כל הכישורים או הניסיון הנדרש. לשים מטרה קדימה תמיד נותן כיוון מצוין לקריירה.
מקווה שמעט כיוונתי אותך.
הכל בסדר דורית.... מצבך מעולה
שבת שלום 
דובי
לצפיה ב-'תודה דובי ��'
תודה דובי ��
29/07/2017 | 22:58
1
39
עודדת אותי מאוד.
שבוע טוב
לצפיה ב-'תודה דובי ��'
תודה דובי ��
30/07/2017 | 08:45
32
בשמחה, מקווה שתמצאי את דרכך החדשה במהירות
בהצלחה!
לצפיה ב-'היי דורית'
היי דורית
29/07/2017 | 20:18
2
64
גם אני חושב שמצבך מצויין במיוחד לאור ההשכלה שלך.
כיוון שתחום הביטוח הוא תחום דיי מפותח וכולל תפקדים רבים: שיווקיים,תפעוליים, ניהוליים, וטכנולוגים ההשכלה שלך והידע שצברת בתחום הביטוח נותנים לך פוזיצייה מצויינת להשתלב כמנהלת פרוייקטים. ידוע לי על בחור שעבד בעברו בתחום הביטוח כרפרנט תקופה קצרה והתקבל לעבודה כמנהל פרוייקטים טכנולוגים. אם תעשי קורס מתקדם יותר של ניתוח מערכות (אולי בכדי לרענן את הידע שלך במערכות מידע) תוכלי להתקדם לתפקידי ניתוח מערכות ביטוחיות  יש לזה דרישה היום. אבל אני באמת חושב שמצבך מצויין. קטן עלייך תפקיד של רפרנטית ביטוח.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על הפירגון'
תודה על הפירגון
29/07/2017 | 23:00
1
41
הי, 
התפקיד ניתוח מערכות מידע נשמע לי מעניין. 
אברר עליו יותר. 
תודה ושבוע מצויין ��
לצפיה ב-'תודה על הפירגון'
תודה על הפירגון
29/07/2017 | 23:18
25
אכן ניתוח מערכות זאת אפשרות נהדרת, אחת, מיני רבות שעומדות בפניך.
בהצלחה רבה ותודה לניני10 על תרומתך
דובי
לצפיה ב-'היי��'
היי��
13/08/2017 | 18:16
3
39
היי��
לאחר ברור על תפקיד ניתוח מערכות מידע, מצאתי שיש ביקוש רב לתחום וכנראה שאלך על תחום זה. 
מאחר ואני לא יודעת איך נראה יום עבודה של מנתח מערכות, הייתי שמחה אם יש פה מישהו שהינו מנתח מערכות מידע /מנתח מערכות ביטוח (יותר טוב) שיתאר כיצד יום בתפקיד זה מתנהל, כמה זמן הוא בתחום ומה אפיקי הקידום בתחום זה.
בנוסף, אני שוקלת לפני כניסתי לתחום לקחת קורס בניתוח מערכות מידע ושמי לב שיש מגוון רחב של מכללות המלמדות קורס זה. כל אחת דורשת מחיר שונה ולא ברור למה. אשמח לקבל תשובה לגבי 2 שאלות הבאות:
1. האם כדאי ללמוד לפני כניסה לתחום או להיכנס לתפקיד התחלתי ותוך כדי ללמוד? מזכירה שיש לי תואר בהתמחות של ביטוח ומערכות מידע. תואר שעשיתי אותו לפני מספר שנים כך שאני צריכה רענון מהבסיס . ויש לי נסיון של קרוב ל שש שנים כרפרנטית בתחום ביטוחי חיים. 
2. האם יש מכללה מומלצת לקורס זה?  
לצפיה ב-'מרגיש גאה '
מרגיש גאה
14/08/2017 | 15:43
1
30
היי דורית,
ראשית אני רוצה לומר שאני גאה בתרומה שלי לכיוון ההתפתחות שלך..
לגבי סדר יום של מנתח מערכות זה תלוי לאיזה ארגון את נכנסת ומהם המשימות היעודיות של התפקיד. אם מדובר באפיון מערכת חדשה אזי התפקיד דורש כתיבה של מסמך אפיון  מפורט בנוהל כזה או אחר (דוגמת נוהל מפת"ח) אשר דורש התמודדות עם תרשימי UML
ERD. שנית כמנתחת מערכות תתבקשי לתצפת על משתמשי המערכת העתידית ובעקבות כך לאפיין את המערכת העתידית בצורה  שתהיה הכי קלה וטובה למימוש עבורם. אם את נכנסת לארגון עם מערכת קיימת תצטרכי ללמוד ממסמכי האפיון הקיימים (לא תמיד יש) ולאפיין לוגיקה מתאימה יותר. התפקיד דורש התמקצעות לא מבוטלת שיכולה להגיע מתפקידים התחלתיים בתחומים אלה.
לגבי ריענונים בסיסיים באתר  https://www.udemy.com יש קורסים אינטרנטיים גם  בתחום זה כמו גם באתר www.lynda.com. תוכלי לפשפש גם קצת ביוטיוב לקבל עוד שיעורים חינמיים. לגבי קורסים אני הייתי הולך על ג'ון ברייס יש להם קורס ניתוח מערכות UML   אבל זה רק אם את בטוחה במאת האחוזים שזה הכיוון שלך. זה הרבה כסף!!
בכל מקרה
שיהיה לך בהצלחה!
ניני10
לצפיה ב-'מרגיש גאה'
מרגיש גאה
14/08/2017 | 20:50
22
יש לך בהחלט על מה להרגיש גאה. זאת בדיוק מטרת הפורום הזה, להעשיר את החברים ששואלים שאלות בניסיון האישי שלכם.
לגבי תפקידי מנתח המערכות, אכן זה תלוי בארגון, כפי שכתבת, אבל גם באופי הפרויקט שמבצעים אני העסקתי מנתחי מערכות שעשו תפקידים שונים לגמרי אחד מהשני.

לצפיה ב-'היי��'
היי��
14/08/2017 | 20:47
11
היי לך את עושה החלטה מצויינת לדעתי, מכיר מלא מנתחי מערכות. אני בטוח שחלקם יהיו מוכנים לשתף אותך בסדר היום שלהם. למרות שלא כולם עושים את אותו הדבר.
לגבי לימודים לפני או תוך כדי, למרות שאני בעד לימודים, מציע, במקרה שלך, לדעת קודם מה התחום המדויק שאת הולכת לעסוק בו, ואחרי זה לבחור את הקורס המתאים ביותר לצרכים שלך.
שווה לפנות לחברות הדרכת התוכנה כמו ג'ון ברייס, כרמל הדרכה וכ"ו וללמוד מהם איזה קורסים זמינים עבורך.
שווה לעשות סקר מכללות, אחרי זה תוכלי להתייעץ כאן עם החברים, על המכללה המתאימה ביותר, מתוך התנסותם.
את יכולה להשאיר לי בפרטי את הטלפון שלך ואשמח לקשר אותך למנתח מערכות או שניים שיסכימו לשתף אותך. 
המון הצלחה לך בהמשך הדרך.
דובי
לצפיה ב-'מעוניין לעבוד מהבית ולהרוויח כסף'
מעוניין לעבוד מהבית ולהרוויח כסף
29/07/2017 | 23:40
6
95
אני מעוניין ללמוד לסחור מהבית ולהרוויח כסף.
שמעתי על קבוצת ביג שוט (כתבה מצורפת ) וקיבלתי המלצות.
מה דעתכם?
http://bigshot.myplatform.co.il/transitions/83?ap_...
לצפיה ב-'מעוניין לעבוד מהבית ולהרוויח כסף'
מעוניין לעבוד מהבית ולהרוויח כסף
30/07/2017 | 08:32
2
91
בוקר טוב לך. עבודה מהבית בהחלט מתאימה למי שמחפש להשלים הכנסה, או שפשוט נח לו לעבוד לבד, לא במקום עבודה מסודר. 
אני לא מכיר אישית את הקבוצה הזאת ואין לי יכולת להמליץ עליה. אבל אני יכול בהחלט להגיד שאני מכיר לא מעט אנשים שהם בעלי חנויות אינטרנטיות ועובדים מהבית. מסתבר שהעסק הזה, אם לוקחים אותו ברצינות, יכול לספק מספיק פרנסה, בהשקעה נמוכה ובסיכון נמוך, יחסית. 
יש לא מעט קורסים כיום שמלמדים היום כיצד לפתוח חנות וירטואלית וכיצד להצליח בתחום הזה.
לגבי החברה שדיברת עליה, אני מניח שיש חברות נוספות ושווה לבדוק בכמה חברות, לפני שתקבל החלטה.
בהצלחה
לצפיה ב-'בחירת תחום לעבודה בבית מהאינטרנט'
בחירת תחום לעבודה בבית מהאינטרנט
02/08/2017 | 21:56
1
53
תודה.  אכן יש מספר גופים שמלמדים את שוק ההון ומסחר בבורסה מהבית.
אסור להתיאש.  יש כאלה שנופלים וקמים כמו גניה קוניקוב למשל.
אבדוק מספר אפשרויות, כולל מסחר באמזון.

במסחר בבורסה יש כאלה שנופלים 

לצפיה ב-'בחירת תחום לעבודה בבית מהאינטרנט'
בחירת תחום לעבודה בבית מהאינטרנט
03/08/2017 | 16:24
34
אגב, אני בטוח שישנם תחומים רבים נוספים, שלא חשבת עליהם.
הייתי מנסה חיפוש בגוגל: "עבודה מהבית" אולי יעלו רעיונות מעניינים, שניתן לשלב אותם עם העשייה שלך.
בהצלחה 
לצפיה ב-'זהירות! כותרת המשנה של ה"כתבה" אומרת הכל'
זהירות! כותרת המשנה של ה"כתבה" אומרת הכל
12/08/2017 | 13:21
2
45
"הם קמצוץ (4%) מתוך 200,000 איש שניסו גם ולא הצליחו"

אם לא הבנת או לא קראת: 96% מפסידים את כספם!!

אמנם ה"מתראיין" טוען שבשיטה *שלו* בניגוד למתחריו מצליחים 90%... רק שאותו הדבר טוענים גם כל המתחרים שלו בכל השיטות להתעשרות מהירה...

כולם טוענים שמצאו את השיטה להרוויח מיליונים מהספה בלי לסכן כלום ובלי להשקיע כלום.
אין דבר כזה בחיים. מדובר בהימורים בסיכון גבוה. אחוז קטן יתמזל מזלו ויהפוך למיליונרים. רוב מוחלט של המנסים רק יפסידו. באותה מידה אתה יכול ללכת לקזינו ולהמר ברולטה. זכותך, אבל עבודה זה לא וחכם זה לא.

ולמה "כתבה" ו"מתראיין" במרכאות?

כיוון שיש 2 מילים בקטן מתחת לכותרת שאומרות "כתבה פרסומית".

בקיצור לחצת על פרסומת לכל דבר (נותנת לך להינות מהספק שאתה לא מפרסם שלהם בעצמך).

לצפיה ב-'זהירות! כותרת המשנה של ה"כתבה" אומרת הכל'
זהירות! כותרת המשנה של ה"כתבה" אומרת הכל
12/08/2017 | 15:14
1
34
היי לך. אני לא אגן על כתבה או על שיטת תעסוקה מסויימת, רק אגיד שהרעיון זה לפתוח את הראש ולקיים דיון פתוח על האפשרויות, גם אם הן נראות לא רלוונטיות או לא אמיתיות.
אוכל להגיד לך שכל שנה מסיימים כ 4,000 סטודנטים לימודי משפטים במדינה, שגם כך, יש בה יותר מדי עורכי דין ומרביתם לא ימצאו בתחום עבודה, או אפילו מקום לעשות התמחות.
מי שטוב ומוכן לעבוד קשה ולהלחם יש לו בהחלט סיכוי להצליח, הן בעבודה מהבית והן בעבודה בענף שמוצף בתחרות.
השאלה, עד כמה האדם נחוש, עד כמה הוא מוכן להילחם, קודם כל, בפרדיגמות של עצמו. באותם משפטים שעוצרים את רוב האנשים: אין סיכוי, זה לא יצליח, זאת רמאות, וכ"ו.
לא מתייחס ספציפית לכתבה עצמה, אבל מציע לבחון את הנושא בראש פתוח ולראות אם הרעיון של עבודה מהבית יכולה להוות פתרון תעסוקתי הולם לחלקים באוכלוסיה.
רק עוד נקודת מבט
בהצלחה

לצפיה ב-'תמיד יש סיכוי להצליח, גם ברולטה בקזינו'
תמיד יש סיכוי להצליח, גם ברולטה בקזינו
12/08/2017 | 17:41
27
אבל אני בטוחה שלא היית מעודד אנשים להפוך את ההימורים בקזינו לקריירה שלהם.

אינני יודעת מה מצב שוק העבודה עבור משפטנים כיום, אבל אם היית אומר לי שרק 4% מתוכם מוצאים עבודה, לא הייתי ממליצה לאף אחד לבחור בזה כמסלול קריירה. אני מניחה שהנתונים הרבה יותר גבוהים מזה.

אגב, הבעיה היא לא בכך שהעבודה היא מהבית, יש הרבה עבודות מהבית שהן אמיתיות ולא בעסקי "מכירת אוויר". הבעיה היא שמוכרים פה אשליות לאנשים.
אני רק חושבת שראוי להזהיר מכאלה

לצפיה ב-'מקצועות תעודה שלא דורשים שפה?'
מקצועות תעודה שלא דורשים שפה?
26/07/2017 | 23:03
1
63
אני מעוניינת ללמוד מקצוע תעודה, שנדרש בשוק התעסוקה. ושאינו דורש שפה.  (כלומר ניתן לעבוד איתו בכל מדינה בעולם, מבלי לדעת את שפת המקום).
חשבתי על בישול.
מה עדיף ללמוד? קונדיטאות או בישול?

והאם יש עוד מקצועות תעודה שאינם דורשים שפה?

תודה רבה
לצפיה ב-'מקצועות תעודה שלא דורשים שפה?'
מקצועות תעודה שלא דורשים שפה?
27/07/2017 | 13:09
49
היי 
תודה על שאלה מאתגרת. אכן מקצועות של עבודת ידיים פחות דורשים את השפה. אך אי אפשר להתעלם שחלק גדול מהעבודה שאנחנו עושים היא באמצעות תקשורת עם אנשים ובני אדם. אני לא ממש מכיר עבודה שאדם עובד ללא אינטראקציה עם אנשים, כולל במטבח כטבח או שף. אפשר להיות מתכנת ולתכנת בשפות תכנות, עדיין תדרש אינטראקציה עם האנשים בצוות והמנהל.
אולי לחברים בפורום יעלה רעיון שלא חשבתי עליו.. אשמח ...
לצפיה ב-'שלום , דרושים עובדים/ות בכל התחומים'
שלום , דרושים עובדים/ות בכל התחומים
27/07/2017 | 10:07
1
79
הי ,
כנסו ללינק ושלחו לי את קורות החיים .

http://www.cvking.co.il/candidate

תודה
לצפיה ב-'שלום , דרושים עובדים/ות בכל התחומים'
שלום , דרושים עובדים/ות בכל התחומים
27/07/2017 | 11:45
57
שלום לך - הפורום אינו מיועד לפרסומים מסוג זה.
המטרה להעלות שאלות הנוגעות להתלבטויות בעבודה, בקריירה ובלימודים
אנא מצא מקומות אחרים לפרסומים כאלו.
תודה רבה
דובי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו