לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1240812,408 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'ראיונות ויום מיונים.'
ראיונות ויום מיונים.
26/10/2017 | 20:45
4
70
כשמבקשים "ספר לי על עצמך".
איך יש לענות, מה יש לענות, להתייחס למה?
ומה עונים כשאין נסיון תעסוקתי
אם בדינמיקה קבוצתית, מומלץ לענות ראשונים?
בנוסף- מה יש בדינמיקה קבוצתית?
ראיונות ויום מיונים.
27/10/2017 | 09:36
2
40
שלום לך אשמח להכיר לך מושג שנקרא "פרזנטציית מעליות".
הרעיון מגיע מהעולם העסקי, בו מצפים להעביר מסרים ברורים וחדים בדקה אחת. נגיד שאתה פוגש את האדם שאתה הכי רוצה לפגוש בחיים שלך עולה איתך במעלית בבניין רב קומות. לרשותכם כדקה, עד שהוא יוצא ואתה תאבד את ההזדמנות שלי, אולי לנצח.
איך תבחר להציג את עצמך ואת הרעיון שלך בדקה. אתגר לא פשוט.
מה שאני אומר למתאמנים שלי הוא דבר פשוט: 20 שניות ראשונות אתה מציג את הפרטים הדמוגרפיים שלך: שמי משה זוכמיר, בן 25, משוי לאילנה ואב לנוי ולחציל.
40 השניות הבאות הן תמצית העשיה המקצועית שלך וההשכלה הפורמאלית 
המצגת יכולה להיות דקה, דקה וחצי, אבל לא יותר. אתה צריך ללמוד אותה בעלפה ולהיות מסוגל להעביר אותה, גם אם מעירים אותך ב 2 בבוקר. - דורש אימון ודיוק. שווה להתאמן מול בני משפחה בבית ולקבל מהם משוב. להבין שהמסר עובר בצורה מדויקת ומקצועית.

לגבי דינמיקה קבוצתית - היא בדרך כלל מתבצעת בשני מקרים. הראשון לתפקידים בהם צריך למיין הרבה מועמדים ומהר: למשל מוקדני שירות. הקבוצה מקבלת משימה ועליה לנסות לסיים אותה. מה שבוחנים זה את רמת המעורבות, יכולת עבודת הצוות, האינטראקציה שלך עם האחרים, היכולת להקשיב ולהשתלב בצוות וכ"ו. 
לעתים משתמשים בדינמיקה קבוצתית בתפקידים בהם רוצים לבחון כישורי מנהיגות, הובלה, כמו תפקידי מכירות, מנהלים וכ"ו.

לצפיה ב-'תודה רבה דובי'
תודה רבה דובי
27/10/2017 | 15:33
1
19
אז ההצגה העצמית תקח חלק מדינמיקה קבוצתית ולא מראיון אישי בהכרח?
לגבי חסרונות וחוזקות- מה מומלץ לענות? אני מנסה לחשוב על זה אבל לא מצליח למצוא תשובה טובה
לצפיה ב-'תודה רבה דובי'
תודה רבה דובי
29/10/2017 | 08:40
13
מודה שלא הצלחתי להבין את כוונתך בנושא ההצגה העצמית כחלק מהדינמקיה - נסה להסביר שוב, בבקשה את כוונתך.
חוזקות  - במה אתה טוב באופן מיוחד שעשוי לתרום לתפקיד שאתה הולך לעשות. ניסיון רב, ידע ייחודי, יכולת עבודה בצוות וכ"ו.
חסרונות  - מה הם הדברים שהם הפחות חזקים אצלך. לדוגמא: מתקשה לעבוד במחשב, מוגבל בהרמת משאות כבדים, קושי בעבודה בלחץ, נטיה לפרפקציוניזם  וכ"ו.
בהצלחה
ראיונות ויום מיונים.
29/10/2017 | 15:16
14
שלום לך.
בימים האחרונים היו בפורום הרבה מאוד שאלות ותשובות בתחומים אלו.
מציע שתעיין כאן בעמוד הראשון של הפורום, סביר להניח שתמצא את מרבית התשובות שאתה מחפש.
אם אחרי זה ישארו לך שאלות פתוחות, אתה מוזמן להעלות אותם שוב כאן
בהצלחה
לצפיה ב-'היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים '
היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים
28/10/2017 | 20:09
1
46
שלך ישמרו במערכת  - סימנתי כן ממחשבה שזה עלול להכשיל אותי.

האם אני יכול לפנות למכון בבקשה למחוק את הפרטים שלי מהמערכת?

תודה,

לצפיה ב-'היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים'
היום במבחני מיון - נשאלה שאלה האם אתה מוכן שהפרטים
29/10/2017 | 08:33
28
בוקר טוב אבי, לדעתי אין מניעה לפנות למכון אבחון ולבקש למחוק את פרטיך.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
27/10/2017 | 17:59
3
66
מה עושים כאשר אין ממליצים שיכולים להמליץ עליך?
האם זה אומר שאין לי סיכוי להתקבל לללא ממליצים?

יש אדם מסויים שאני חושב לפנות אליו. עם זאת אני לא בטוח מה באמת תהיה ההמלצה שלו . אם חיובית או שלא.  האם מומלץ להסתכן?
הוא היה מנהל מרכז, אך המנהל האקדמי של המרכז ואני מסוכסכים. שניהם חברים. ואני חושש שהוא יעדכן אותו במצבי וזה יהיה לעוכרי. 

לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
27/10/2017 | 18:07
1
33
מה קורה אם מקום העבודה האחרון שלי היה לפני כ4 שנים? האם זה הגיוני למסור טלפון של ממליץ מאז?

האם המלצות ממרצים יכולים לבוא במקום? אם מוסרים מכתבי המלצה, האם נעשה גם כן קשר על  מנת לאמת את המכתב ?
לצפיה ב-'דרך אגב,'
דרך אגב,
28/10/2017 | 17:42
31
אם אין לך ממליצים יותר עדכניים, בהחלט תוכל לתת ממליצים מלפני 4 שנים.
מרצה יכול לבוא כהמלצה נוספת, לא במקום.
מה קורה עם אדם שעובד 10 שנים במקום עבודה ולא יכול לתת ממליץ, כי לא רוצה שידעו שעוזב? נותן ממליצים ממקומות עבודה קודמים..
בהצלחה

לצפיה ב-'ממליצים'
ממליצים
28/10/2017 | 17:40
28
היי. ממליצים זה דבר חשוב ביותר. לכן אני תמיד אומר שחשוב לסיים טוב עם האנשים במקום עבודה, כי אף פעם לא תדע מתי תצטרך את המלצתם.
אם אין לך ממליצים, אתה יכול לבקש מקולגה שימליץ, לקוח שלך שנתת לו שירות, מנהל מקביל שמכיר אותך וכ"ו.
אומרים שלפעמים,  "השקר" הכי טוב היא "האמת" . פשוט להגיד שלא סיימת טוב על רקע אישי ולקוות.
חשוב שלהבא, תקפיד לשמור על היחסים עם הקולגות לעבודה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים'
היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים
26/10/2017 | 17:16
8
93
היי, היום הייתי במרכז הערכה שם ואני רוצה לתת לכם כמה טיפים..
קודם כל הדברים שאין במבחנים שם: סדרות, שברים, אנלוגיות מילוליות,לוגיקה, ציור עץ/בית /איש.
הדברים שיש במבחן: צורות, הבנת הנקרא, זריזות ודיוק, הסקה כמותית עם מחשבון בנושא של אחוזים בעיקר, אנסין באנגלית, השלמת משפטים, כתיבת סיפור קצר, כתיבה של קורות החיים ופירוט לפי שנים וזהו בערך.

היה לי ככה ככה..לא הכי מעולה. אני מאוד ממליצה להביא אוכל..כריך, פירות אגוזים חטיפי אנרגיה ולבוא עם המון סבלנות.
לצפיה ב-'היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים'
היום הייתי במרכז הערכה במכון פילת ואני רוצה לתת טיפים
26/10/2017 | 18:10
54
תודה רבה לך על הטיפים לחברים בפורום..
לצפיה ב-'גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי '
גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי
26/10/2017 | 19:07
1
57
"לאחר קריאה של איך להתנהג ואיך לא להתנהג..."

"בדינמקיה לדבר ראשון ולא אחרון"

תיהיו אתם

אני טעיתי כשניסתי להרשים להציג משהו שאני לא דבר שגרם נזק יותר מאשר תועלת

בדיעבד הניסיון הזה להציג חזות אחרת ישר בולט לעין הבוחנים  

זו דעתי

לצפיה ב-'גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי'
גם אני במכון השבוע - ההצעה הכי טובה שלי
27/10/2017 | 09:25
36
היי רם, אני מסכים איתך לחלוטין. מתוך אלפים של מרואיינים שפגשתי ב18 השנה האחרונות, אלו שבוחרים להציג מצג שווא, בדרך כלל עולים עליהם מהר מאוד, והם לא אלו שמתקבלים, בדרך כלל למשרה.

לצפיה ב-'האם היה מבחן IQ? '
האם היה מבחן IQ?
26/10/2017 | 23:04
4
45
אם כן, האם הותר שימוש במחשבון במבחן מסוג זה?
השלמת המשפטים היא כמו בפסיכומטרי? בעברית?אנגלית?
ומה לגבי הסיפור הקצר? היה באנגלית ? עברית? 
לצפיה ב-'לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25'
לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25
27/10/2017 | 00:14
3
60
יושבת ורשומת על אדם עשיר ניסיון שיכול להיות אבא שלה 
חוות דעת שהוא לא מתאים לתפקיד מסויים

אין מילים אין מילים 

לצפיה ב-'לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25'
לא מצליח להרדם - פשוט לא מאמין שפסיכלוגית בת 23 -25
27/10/2017 | 09:40
2
54
היי. אין קשר בין כסף או גיל להתאמה לתפקיד. אני בהחלט יכול להבין את התחושה לראות בחורה/ בחור צעירים ממך בעשרות שנים שמקבלים החלטות הרות גורל, מבחינתך. 
אבל אם נסתכל על זה מהצד, נבין שמדובר באנשים שהוכשרו על מנת לקבל, בדיוק, את ההחלטות האלו. 
לעיתים, עקב היותם אנושיים הם עשויים לטעות, ליפול להטיות שונות וכ"ו. 

לצפיה ב-'דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)'
דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)
27/10/2017 | 12:01
1
39
תודה,

לצפיה ב-'דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)'
דרך אגב איזה הסמכה צריך כדי להיות מאבחן (לעבוד במכון מיון)
27/10/2017 | 12:39
42
בדרך כלל אנשים שעוסקים באבחון בסגנון הזה, באים מעולם התוכן של הפסיכולוגיה.
ליתר דיוק פסיכולוגיה תעסוקתית.
אני יודע שהצבא מכשיר מאבחנות פסיכוטניות בקורס שהוא פיתח לעצמו.
ייתכן שיש מסגרות נוספות שאיני מכיר

לצפיה ב-'ורציתי להוסיף משהו נוסף'
ורציתי להוסיף משהו נוסף
26/10/2017 | 14:17
1
51
בצירוף קורות החיים האם כדאי לרשום ציפיות שכר בסכום של ברוטו או נטו?

תודה רבה!!!
לצפיה ב-'ורציתי להוסיף משהו נוסף'
ורציתי להוסיף משהו נוסף
26/10/2017 | 16:21
41
שכר במדינת ישראל מתנהל על בסיס נטו. את יכולה להכנס לאתרים כגון חיל"ן ולבדוק באפליקציה שלהם: ברוטו לנטו, כמה את צריכה לבקש ברוטו, על מנת שיהיה לך נטו מסויים.
את חייבת לדעת את כל הנתונים שלך: זכאות לנקודות זיכוי, פטור ממס, אם יש, הפרשה לסוציאליות ועוד.
בהצלחה 
אגב, במשכורות נמוכות, ההפרש לא מאוד גדול 
לצפיה ב-'שאלת ציפיות שכר'
שאלת ציפיות שכר
26/10/2017 | 13:13
1
64
שלום,
אני ליה בת 29. 
לצערי הרב אין לי ניסיון תעסוקתי רב בגלל בעיות בריאותיות שהיו לי בעבר ומנעו ממני לעבוד.
כיום אני בריאה ומנסה את מזלי להשתלב בשוק העבודה אך לצערי הוא אכזרי ביותר... בייחוד כמו למישהי כמוני חסרת ניסיון. 

ראיתי משרה שמצאה חן בעיניי בתחום הטלוויזיה ומה שמשך את תשובת ליבי שהיה כתוב במשרה "אפשרי גם ללא ניסיון בתחום". 
ראיתי בכך אולי סופסוף הזדמנות טובה עבורי!
שאלתי היא - אני חסרת ניסיון אבל ביקשו בנוסף לשליחת קורות החיים לציין ציפיות שכר. מה כדאי לכתוב?
לכתוב סכום נמוך/גבוה זה לא טוב. אז מה כן כדאי לעשות כשאין לי ניסיון ואני מנסה ורוצה להשתלב?

תודה רבה על המענה!!! 

לצפיה ב-'שאלת ציפיות שכר'
שאלת ציפיות שכר
26/10/2017 | 16:18
51
היי ליה. שאלה נהדרת. קודם כל הרבה בריאות..
ציפיות השכר צריכות לא להיות גבוהות, כיוון שבאמת, אין לך ניסיון בתחום. עצם העובדה שאת תוכלי, אולי להכניס רגל לתחום מסויים, שווה את השכר הנמוך בתחילת הדרך.
אחרי כשנה, שנתיים תוכלי לבקש תוספת שכר ואם יהיו מרוצים, סביר שיסכימו להעלות לך אותו.
אני, במקומך, הייתי כותב שכר מצופה 6,500 ברוטו, בתוספת נסיעות, סוציאלייות ושעות נוספות.
שווה לנסות... לא?
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'כיצד מומלץ להגיע לראיון עבודה מבחינת לבוש?'
כיצד מומלץ להגיע לראיון עבודה מבחינת לבוש?
25/10/2017 | 13:51
3
39
האם חליפה תהיה מגוחכת?
מדובר על מיון לתפקיד ממשלתי.
לצפיה ב-'איזה תפקיד ?'
איזה תפקיד ?
25/10/2017 | 20:34
2
14
לצפיה ב-'פיתוח עסקי'
פיתוח עסקי
25/10/2017 | 21:36
1
20
לצפיה ב-'פיתוח עסקי'
פיתוח עסקי
26/10/2017 | 08:46
58
מצהיי שי, טוב שאתה שואל לגבי הלבוש בראיון. הייתי מנסה לראות מה האנשים במשרד הממשלתי הזה לובשים ומתלבש כמוהם. 
אין ספק שאם תבוא עם חליפה והם עם ג'ינס וטישרט, תראה לא שייך. 
מצד שני, אם אתה תבוא בג'ינס וטישרט והם חנוטים בחליפות, אתה שוב, לא שייך.
אני לא מומחה בלבוש, אבל נראה לי שמראה של ספורט אלגנט תמיד עובד.
שים לב לבוא נקי, מקולח, בושם, מגולח וכ"ו. 
וכמובן, שים לב לשפת הגוף שלך בראיון. הדרך בה אתה נכנס לחדר, הדרך בה אתה מתיישב, שב זקוף, תביט למראיינים בעיינים, בעיקר כשאתה עונה להם.
בהצלחה 
לצפיה ב-'ראיון עבודה'
ראיון עבודה
25/10/2017 | 21:39
1
25
איך מתנהל ראיון עבודה באנגלית? על מה לשים לב?
אם יש דגש רב על רמת האנגלית, סביר שכל הראיון יתנהל באנגלית או שחלקו?
מה יכולים לשאול? 
כיצד להתנהג? ואיך להתנהל באופן כללי?
לצפיה ב-'ראיון עבודה'
ראיון עבודה
26/10/2017 | 08:41
22
בוקר טוב שי. קח בחשבון שראיון עבודה באנגלית מתנהל, בדיוק כמו ראיון עבודה בעברית, רק שחוץ מההתנהלות הרגילה בראיון, אתה צריך לנסות לחשוב באנגלית ולענות באנגלית - אם זאת לא שפת האם שלך, אחת ממטרות המראיין היא לראות את היכולת שלך לנהל שיחה שוטפת וקולחת, את השליטה שלך בשפה וההבנה הכללית.
כמו כן, שים לב מי מראיין אותך. ישראלי שדובר אנגלית או דובר אנגלית, שזאת שפת האם שלו. ההבדל יכול להיות הבדל תרבותי. גם לזה תתכונן. 
יתר השאלות הן רגילות, לטעמי
בהצלחה רבה בראיון
לצפיה ב-'מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN'
מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN
24/10/2017 | 21:12
2
28
שלום רציתי לדעת האם מישהו מכיר את החברה הזו? מישהו התנסה בתהליך הגיוס שלהם?
איך התהליך עובד? מה בודקים ? מה בוחנים?
לצפיה ב-'מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN'
מיון והשמה באמצעות חברת U-MAN
25/10/2017 | 08:14
1
22
היי בוקר טוב, מודה שלא שמעתי על החברה הזאת ואני לא מכיר את התהליך הספציפי אצלה. אני יכול להגיד לך בגדול איך חברות השמה עובדות, בדרך כלל.
הן מקבלות משרות מלקוחות שיש להם איתם, הסכם לאספקת משאבי אנוש, על פי משרות. 
הם מפרסמים את המשרה במנועי החיפוש למיניהם, באתרים שלהם.
עושים חיפוש במאגרי קורות החיים שלהם למועמדים ששלחו להם קורות חיים בתקופה האחרונה שעשויים להתאים להם. 
ראיון ראשוני יתקיים, בדרך כלל בטלפון.
אם מדובר במשרה בכירה, יש מצב שיזמנו את המועמד למשרדים שלהם, על מנת להכיר אותו ולראיין אותו יותר לעומק.
אם היוזמה להעביר לחברה ההשמה קורות חיים היא שלך, ללא קשר למשרה, בדרך כלל, קורות החיים יוכנסו למאגר, ייתכן ותקבל מייל אוטומוטי, שאומר שכרגע אין להם מה להציע לך, אך הם שומרים את הזכות לפנות אליך בעתיד.
לא סביר שיראיינו מועמדים, אם אין להם מה להציע להם ברגע נתון.
מקווה שסייעתי לך במקצת
מזמין את החברים בפורום, שמכירים את חברת ההשמה הזאת, לתאר את התהליך הספציפי שלהם
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה דובי. חברים! אשמח לכל עזרה בנושא! זה חשוב לי מאד מאד'
תודה דובי. חברים! אשמח לכל עזרה בנושא! זה חשוב לי מאד מאד
25/10/2017 | 13:30
15
ויש לי פגישה ביום שלישי.

לצפיה ב-'כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?'
כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?
24/10/2017 | 21:37
1
36
האם זו מילה מקבילה לבנאדם רזה ו"חתיך"? האם זה אומר שפוסלים אוטומטית אדם שהוא שמן?
לצפיה ב-'כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?'
כשכותבים "ייצוגיות" בדרישות קבלה, למה מתכוונים?
25/10/2017 | 08:09
41
בוקר טוב מאור. לא נראה לי שהכוונה היא לאנשים רזים וחתיכים. וגם לא נראה לי שהכוונה לפסול אנשים שמנים, נמוכים או מכוערים.
הכוונה היא לנוכחות שאתה מביא איתך. סגנון לבוש - לא סנדלים וג'ינס קרוע, לא זיפי זקן לא מגולחים, שער מסודר, שהאדם נותן תחושה שהוא נקי  ולא מריח, חלילה, לא טוב, ששפת הגוף שלו מראה אדם עם בטחון עצמי ולא שפוף. שהוא נעים הליכות ולא מנבל את הפה.
נראה לי שאלו הכוונות מאחורי הופעה ייצוגית. אל תעצור את מועמדותך למשרה שאתה רוצה בגלל המספר שמציג המשקל. 
בהצלחה 
לצפיה ב-'בחירת לימודים לקריירה'
בחירת לימודים לקריירה
24/10/2017 | 16:21
1
139
שלום לך 
אני בן 52 עסקתי כל חיי בחינוך הבלתי פורמלי בעיקר עם בני נוער תרבות וקהילה.
כיום מיציתי את עצמי והחלטתי לעזוב את התחום בבת אחת אני כרגע חי מדמי אבטלה ובודק אפשרויות לפתוח עסק או ללמוד משהו בנושא יזמות, נדלן, או מסחר באינטרנט , אני משוטט כבר שבועות באינטרנט מדבר עם  המון יוצים, מכללות, מכללות לנדלן שמבטיחות זכיינות רק שארשם לקורסים שלהם, אפשר לומר שאני מפוצץ בהצעות וכל יום עולה רעיון אחר , הפייסבוק גם מפציץ בהזדמנויות השקעה .
ואני כבר לא יודע מה להחליט , 
יש מכללה בשם אר אי אס בנדלן, ויש את פסגות ויש את איי סי נכסים, ויש את ג'ון ברייס ויש את לשכות המסחר ועוד ועוד ...
לא יודע מה להחליט משום מה כולם נראים שהם רוצים את כספי ובגלל זה הם מתקשרים חזור וחזור.
האם אפשר לקבל ייעוץ או עצה או כיוון , ואיזו מכללה באמת מהימנה .
בברכה
אבידן
לצפיה ב-'בחירת לימודים לקריירה'
בחירת לימודים לקריירה
25/10/2017 | 08:05
33
בוקר טוב לך. אני מנסה לראות עצמי בנעליך, להרגיש עד כמה יכולה עבודה להמאס על בן אדם, עד כדי לעזוב אותה בבת אחת ללא הכנה מוקדמת.... מניח שלא פשוט לך.
לגבי לימודים. זה ידוע שחל מהמכללות דואגות יותר למילוי הכיתה בתלמידים משלמים, מאשר לכך שבאמת תוכל לעבוד בעיסוק הזה בפועל. 
אני אישית לא מכיר מכללות בתחום הספציפי, אבל יש כאן כמה שמות בהחלט מוכרים. למשל, חברת פסגות היא בית השקעות מצליח, אחד הגדולים - הייתי מנסה לבחון האם ישנה אפשרות השתלבות בעבודה, אצלם, בתום הלימודים, בהנחה שאתה מסיים אותם בהצלחה. ג'ון ברייס, שהיא מכללה מאוד ותיקה, יש לה מוניטין מצויין בכל עולמות התוכן של הוראת המחשב וכן בית ספר לניהול, באמצעות המי"ל. אישית, לא מכיר את ההתמחות שלהם בשוק ההון. 
הייתי מנסה לשאול כאן ובפייסבוק איפה אנשים שעובדים בתחום למדו, ועל מה הם ממליצים. אין טוב מהמלצה של מי שהיה שם.
מאחל לך הצלחה בדרכך החדשה. זה מרגש להתחיל מחדש... ואתה מוכיח שאין לכך גיל.
כל הכבוד
לצפיה ב-'התלבטות בבחירת דרך בקריירה'
התלבטות בבחירת דרך בקריירה
23/10/2017 | 18:11
5
77
שלום רב

קוראים לי אסף בן 29 נשוי בלי ילדים :)
אני רוקח במקצוע מזה 3 שנים ומרגיש מאוד לא מסופק מהעבודה שלי, למרות זאת אני עושה את העבודה שלי בנאמנות ומסירות רבה.

בתקופה האחרונה אני מתחיל לחשוב על לימודי רפואה במסלול ה 4 שנתי זה מה שרציתי מההתחלה ולא הלכתי על זה.
מצד שני אני מאוד מוערך במקום העבודה שלי והולך להזדמן לי משרה ניהולית בתקופה הקרובה (ניהול בית מרקחת) ואולי בעתיד הרחוק תפקיד יותר בכיר במערכת (לא מובטח בכלל צריך לעבוד קשה כולל תואר שני ) מבחינת משכורת לא יהיה הרבה שונה מהמשכורת שאני מקבל כרגע וגם מבחינת סיפוק אישי בעבודה היומיומית בניהול לא מעניין אותי בכלל אבל המסלול הזה מאוד בטוח וקל ונותן לי יציבות כלכלית .
ההתלבטות שלי היא האם ללכת עם הלב ולהתחילבמסלול הרפואה שהוא מסלול יותר קשה ודורש ממני הרבה השקעה וויתורים או להשאר במקצוע הנוכחי שלי ולהתקדם למשרה יותר ניהולית???

מודה להתייחסותך
לצפיה ב-'התלבטות בבחירת דרך בקריירה'
התלבטות בבחירת דרך בקריירה
24/10/2017 | 07:57
4
52
בוקר טוב אסף. אתה מעלה דילמה מאוד מוכרת ואולי, הכי חשובה בהתלבויות בתחום הקריירה.
ברור לי שאתה רוקח טוב, ברור לי שאתה גם תהיה מנהל טוב. אבל משהו בנשמה שלך רוצה לעשות משהו אחר. ללמוד רפואה זאת שליחות. זה לא עוד מקום עבודה.
העצה שלי אליך, אם יש לך את האפשרות לעמוד בזה מבחינה כלכלית וזוגית, לך על החלום שלך. אתה יכול לעשות תרגיל קצר, לדמיין את עצמך יושב על כורסה בביתך בגיל 67, זה עתה יצאת לפנסיה. החלטת במהלך חייך להשאר בעולם הרוקחות. האם אתה מצטער בדיעבד על הבחירות שלך או אתה שלם איתם.
סביר להניח שיהיה בך צער וכאב. 
אמר פעם מישהו חכם, שאנשים מצטערים, לא על דברים שכשלו בהם, אלה על חלומות שלא הגשימו.
תבדוק את כל המשמעויות המתלוות להליכה עם החלום, מכל ההיבטים האפשריים ולך על החלום...
מאחל לך בהצלחה רבה...
לצפיה ב-'נראה לי זה מה שאני הולך לעשות'
נראה לי זה מה שאני הולך לעשות
24/10/2017 | 08:53
3
38
אבל גם התגמול הכספי חשוב בשבילי, לפי דעתך המשכורת מתגמלת ?
האם זאת דרך לאנשים שרוצים להרוויח הרבה כסף (שואל באופן כללי לא למקרה שלי) אם לא אז איזה כיוון אתה ממליץ לאנשים שחשוב להם מקצוע רווחי מאוד?

תודה רבה רבה
לצפיה ב-'נראה לי זה מה שאני הולך לעשות'
נראה לי זה מה שאני הולך לעשות
24/10/2017 | 13:57
2
28
יש כמובן דרכים יותר קלות לעשות הרבה כסף, מאשר ברפואה.
אבל בהחלט רופא טוב, שמפתח מומחיות לתחום ספציפי, יכול גם להרוויח הרבה כסף בהמשך הקריירה שלו וזה לגיטימי לחלוטין.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר'
תודה רבה על המענה המהיר
24/10/2017 | 15:16
1
27
אתה יכול להרחיב טיפה בפורום הזה ? אלו מקצועות יכולים להניב תגמול כלכלי בתקופה של 5-10 שנים מהיום ?

אודה לך אם תאיר את עיניי.

תודה רבה על המענה המהיר
24/10/2017 | 15:36
22
היי השאלה קצת רחבה, אתן לך מענה, כפי שאני מבין אותה.
השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול, מה מכל המקצועות שקיימים היום, בכלל יהיה רלוונטי בעוד 10 שנים. הרבה עיסוקים פשוטים שנעשים היום על ידי אנשים, יבוצעו בעתיד על ידי רובוטים ומכונות, יותר מהירות ומדויקות מאתנו. 
כן יצרו שני סוגי עובדים, בהכללה רחבה:
עובדי ידע - מהנדסים, מהנדסי תוכנה, חוקרים וכ"ו - שאלו גם מקצועות שיכניסו, כמו היום שכר גבוה, לאחר מספר שנות נסיון. תחום נוסף הוא תחום המומחים למיניהם, בהם אנשים רפואה, עורכי דין, רואי חשבון - שגם אותם יצטרכו - וגם לטובים ביניהם יהיה שכר גבוה.
התחום הנוסף שבו יצטרכו עדיין הרבה עובדים הוא התחומים של טיפול, פסיכולוגיה, אימון, הוראה עבודה סוציאלית וכ"ו - אלו, ברובם לא תחומים בהם השכר יהיה גבוה, כפי שהוא לא גבוה גם כיום.
הרבה עבודת כפיים תעלם מהעולם והרבה אנשים יצטרכו להמציא את עצמם מחדש, אחת לכמה שנים, על מנת לעמוד בקצת השינויים האדיר, שרק הולך ומתפתח.
בהצלחה
לצפיה ב-'שלום למנהל הפורום-אתה נותן ייעוץ פרונטלי? אפילו קבוצה'
שלום למנהל הפורום-אתה נותן ייעוץ פרונטלי? אפילו קבוצה
24/10/2017 | 11:04
1
17
ממש ייעוץ פרטני, שכל אחד יכול לשתף לעומק את הדילמה, הסיטואציה, הרקע שלו
לצפיה ב-'שלום למנהל הפורום-אתה נותן ייעוץ פרונטלי? אפילו קבוצה'
שלום למנהל הפורום-אתה נותן ייעוץ פרונטלי? אפילו קבוצה
24/10/2017 | 14:39
21
שלום רב. מטרת הפורום היא לאפשר לכל מי שיש לו התלבטות בתכנון הקריירה, במעברי עבודה, וכ"ו להעלות את הלבטים ולקבל תשובות. התשובות יכולות להיות שלי ויכולות להיות של כל אחד מ 11 אלף החברים הרשומים בפורום.
במסגרת הפורום זה השירות שאני מספק והוא ללא תשלום.
לשירותים אחרים, אפשר לפנות אלי דרך הכרטיס שלי, או דרך הטלפון ואשמח לנסות לסייע.
לצפיה ב-'עזיבת מקום עבודה לאחר חל"ד'
עזיבת מקום עבודה לאחר חל"ד
23/10/2017 | 11:51
4
32
שלום, הנני עובדת בנק מזה כ5 שנים, וכעת הנני בהריון שני ואני ממש שוקלת ברצינות להתפטר לאחר חל"ד ובהמשך לחפש מקום עבודה אחר.
אני רוצה לציין שאני עובדת בסניף כבנקאית, אין תחושת הערכה, השכר לא משקף את עומס העבודה הבלתי הגיוני שיש שם והדרישות רק עולות משנה לשנה, זה מגיע למצב שהעומס עולה לי בבריאות ויש תחושת סטרס תמידית ואני בדיכאון מלעבוד שם ביום ביום, בסוף יום עבודה אני מגיעה הביתה למשפחתי בתחושת ריקנות ובלי כוחות נפשית.
ניסיתי להגיש למשרות שהן מחוץ לסניף, בתפקידי מטה אך הרושם הוא שזה משחק מכור מראש, ולא מעט אמרו לי שמי שמתקבל זה ע"י קשרים ופרוטקציות.
אני בוגרת תואר ראשון בכלכלה ובעלת תעודה של חשב שכר, ולמען האמת, לאחר כשנתיים בערך כבר הבנתי  שאני לא מעוניינת לעבוד בבנק בתור בנקאית.
הייתי שמחה לקבל הכוונה איך אני יכולה לכוון את עצמי למציאת עבודה שאני יאהב ללכת אליה  וארגיש מסופקת במה שאני עוסקת.
תודה רבה

לצפיה ב-'עזיבת מקום עבודה לאחר חל"ד'
עזיבת מקום עבודה לאחר חל"ד
23/10/2017 | 15:34
3
180
היי הילית, שאלה נהדרת - תודה לך.
שאלה לי אלייך - האם את רואה את עצמך בענף הפיננסי בטווח הארוך? בעולם הכלכלי / פיננסי?
כי אם כן, השאלה שאני הייתי שואל כעת, היא לא מה העבודה שכדאי לחפש, על מנת שאהיה מוגשמת, אלא מה העבודות שכדאי לי לחפש, כך שבעוד 5 שנים אהיה - נגיד, מנהלת תיקי לקוחות בכירה בבית השקעות (סתם משרה שעלתה לי בראש)  ואז  מתחילים לפרק את זה לאחור, איזה משרות עלי לעשות כדי להגיע לשם. 5 שנים זה מעל ומעבר לזמן הנדרש בשביל משרת Entry level בענף - (משרה ראשונה). מציע, במידה ורלוונטי, חפשי לך את המשרה הבאה בנחת, גם אם היא עדיין זוטרה, אבל כזאת שמקדמת אותך, אל עבר החזון התעסוקתי שלך.
להתפטר יש לך מספיק זמן... ולאחר לידה התפטרות דינה כפיטורין.. אין לך מה למהר בנושא.
בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'תודה רבה על'
תודה רבה על
24/10/2017 | 11:13
2
16
המענה המהיר.
לא כ"כ מובן לי המשפט האחרון שכתבת, אני בעז"ה צפוייה ללדת בפברואר ואני יודעת שאם אני מתפטרת לצורך טיפול בתינוק אז אני זכאית לפיצויים.
ובנוגע לעיניין איפה אני רואה את עצמי בטווח הארוך, זאת השאלה שהכי קשה לי לענות עליה..אני יותר יכולה לומר שאני רואה את עצמי בתפקיד בק אופיס/משרדי-ללא לקוחות, שעות יותר נוחות מאשר העבודה בבנק (ללא פיצולים-עבודה עד שבע בערב פעמיים בשבוע, ערבי חג וכו), מה שכן אני חושבת שהייתי רוצה להיות חשבת שכר אך תמיד דורשים שנתיים ניסיון ואין לי.
בגדול אני בן אדם ריאלי וקשה לי לחשוב שאעשה ממש שינוי בכיוון התעסוקתי למשהו אחר...
תודה רבה על המענה המהיר
24/10/2017 | 14:05
1
11
הילית, זה לגיטימי לחלוטין מה שאת אומרת, ואני מבטיח לך שברגע שתחבקי את התינוק שלך בידיים, כל תפיסת העולם תשתנה לך כמה פעמים.
מה שניסיתי לכוון אותך, זה שאם את יודעת באיזה סוג עיסוק את רואה את עצמך עוסקת בטווח הארוך, קל יותר לבנות את מסלול הקריירה.
לגיטימי גם להגיד שבשנים הקרובות, עדיף לך להתמקד בגידול הילדים ובהמשך, כשהם יגדלו, תתפני לפיתוח הקריירה... 
לגבי חשבות שכר, בכל עיסוק שבו אדם מתחיל לעבוד, אין לו בהתחלה ניסיון. 
השאלה אם יש לך את הנכונות "לשלם דמי לימוד" - הכוונה אינה לעלות ההכשרה בלבד, אלה לכך שעבור פתיחת דלת וכניסה לענף חדש, שבו איך לך ניסיון, תסכימי לקבל בשנה/ שנתיים הראשונות שכר נמוך, שישתפר בהמשך, ככל שהנסיון שלך בתחום עולה. השכר עשוי להשתפר באותו ארגון, או בארגון אחר, תוך מעבר עבודה. 
מכיר הרבה אנשים שלומדים מקצוע, לצורך הסבה מקצועית, אבל לא מוכנים לרדת בשכר שלהם, ולכן מפספסים את ההזדמנות להכנס לענף והלימודים הולכים לאיבוד.
מה שלא תבחרי, שיהיה לך המון בהצלחה והרבה מזל טוב ללידה הקרובה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/10/2017 | 14:07
6
לצפיה ב-'שאלה: אם איזה אנשים קשה לך להסתדר\ לעבוד ?'
שאלה: אם איזה אנשים קשה לך להסתדר\ לעבוד ?
23/10/2017 | 20:06
2
64
מה נכון לענות לשאלה זו שנשאלת ע"י פסיכול תעסוקתי

(לי קשה להתמודד עם אנשים סוציופתים, אגואיסטים, אנשים שתמיד מרכלים - אך ברור לי שאני לא יכול לתת תשובה כזו לפסיכולוג)

תודה,

לצפיה ב-'אנשים שחושבים שהם יודעים הכל'
אנשים שחושבים שהם יודעים הכל
23/10/2017 | 21:14
21
לצפיה ב-'שאלה: אם איזה אנשים קשה לך להסתדר\ לעבוד ?'
שאלה: אם איזה אנשים קשה לך להסתדר\ לעבוד ?
24/10/2017 | 07:59
47
בוקר טוב לך אביב. אתה יכול לעדן את התשובה ולענות שאתה מתקשה לעבוד בסביבה שאינה מעודדת את עבודת הצוות ובה איש, איש לנפשו. 
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה לגבי יום מיון לעבודה - "השלמת משפטים"'
שאלה לגבי יום מיון לעבודה - "השלמת משפטים"
24/10/2017 | 07:00
22
במבחן נדרשים להשלים משפטים:

איזה השלמת משפטים כדאי לרשום 

"הפחד הגדול שלו היה"....

ומה מבחן זה בודק ?

תודה,

לצפיה ב-'איזה תשובה מומלצת לשאלה:'
איזה תשובה מומלצת לשאלה:
21/10/2017 | 11:43
2
65
איך אתה מתכונן לעבודה בחברה החדשה ? ומול איזה אתגרים את החושב שתעמוד שם ?

(שאלה של מאבחן \ פסיכולוג תעסוקתי )

תודה,

לצפיה ב-'איזה תשובה מומלצת לשאלה:'
איזה תשובה מומלצת לשאלה:
22/10/2017 | 22:42
1
36
שאלה לגיטימית לחלוטין 
האתגרים שאני הייתי מצפה לפגוש הם האתגר של השתלבות בארגון, בתרבות הארגונית.  שהתפקיד שאני מקבל יהיה מאתגר, אך לא בלתי אפשרי, שאצליח לעשות אותו. 
ההכנה שאני הייתי עושה זה ללמוד על הארגון כמה שיותר, הן מהחומרים הגלויים, כמו אתר אינטרנט ופרסומים והן על ידי פגישות עם אנשים שאעבוד איתם, עד כמה שזה אפשרי, להכיר אותם.

לצפיה ב-'תודה רבה ! '
תודה רבה !
24/10/2017 | 06:58
6
לצפיה ב-'משרד התעסוקה'
משרד התעסוקה
22/10/2017 | 14:42
1
33
איזה אופי של משרות יש במשרד התעסוקה?
אני עם תואר שני. 
האם שווה להיכנס למערכת של ביטוח לאומי / משרד התעסוקה. כמישהו שאין לו הכנסות ולא זכאי לאבטלה?

לצפיה ב-'משרד התעסוקה'
משרד התעסוקה
22/10/2017 | 22:34
21
שלום לך.
משרד התעסוקה מאוד פיתח את התחום. 
למיטב ידיעתי יש לו שיתוף פעולה עם הרבה מאוד מעסיקים.
מזמין אותך להכנס לאתר שלהם, שהוא די חדש ומזמין ופשוט לראות את המשרות המפורסמות שם.
להערכתי, מבלי שבדקתי, רוב המשרות הן המשרות היותר פשוטות לאיוש, משרות מורכבות יותר, בדרך כלל, מגוייסות בדרכים אחרות.
בהצלחה
לצפיה ב-'ראיון עבודה - מה נכון לענות בשאלה ספר על כישלון שלך ?'
ראיון עבודה - מה נכון לענות בשאלה ספר על כישלון שלך ?
22/10/2017 | 07:08
1
29
לצפיה ב-'ראיון עבודה - מה נכון לענות בשאלה ספר על כישלון שלך ?'
ראיון עבודה - מה נכון לענות בשאלה ספר על כישלון שלך ?
22/10/2017 | 12:36
38
היי אביב, זאת שאלה מאוד רחבה... זה תלוי אם אתה נשאל באופו כללי, או ספציפית לעבודה מסוימת...
אני דוגל שאין מה להתבייש בכשלונות. מכשלונות אנחנו מתחזקים ולומדים.
נהפוך הוא, אם נפחד מכשלונות, לא יהיה לנו האומץ לעשות ואז נהיה תקועים ולא נתקדם.
מצא איזה דבר שנכשלת בו - אגב  - לא שאתה כישלון - משהו שבו נכשלת, ספר עליו וספר איך מזה למדת והתפתחת ובפעם הבאה כבר ידעת מה לעשות
בהצלחה 

לצפיה ב-'מכוני מיון - לא מצליח לעבור את הסינון שאלות '
מכוני מיון - לא מצליח לעבור את הסינון שאלות
20/10/2017 | 13:53
3
37
אני עובד הייטק כ 15 שנה ניסון הצלחות וכו...

אני מנסה להיכנס "למקומות" עם קביעות וכל פעם התהליך מופסק לאחר המבחנים במכוני מיון

איפה יש מדריך מה להגיד להם כדי שיסמנו V במקום X 

תודה,

לצפיה ב-'מכוני מיון - לא מצליח לעבור את הסינון שאלות'
מכוני מיון - לא מצליח לעבור את הסינון שאלות
20/10/2017 | 14:21
2
39
היי רם תוכל לפרט ספציפית את התהליך שאתה עושה שם?  
ככה אולי נצליח לענות על הבעיה שלך
לצפיה ב-'צריך לעבור מבחנים לתעשייה אווירית '
צריך לעבור מבחנים לתעשייה אווירית
20/10/2017 | 16:03
1
32
מבחנים בקינן שפי 

לצפיה ב-'צריך לעבור מבחנים לתעשייה אווירית'
צריך לעבור מבחנים לתעשייה אווירית
20/10/2017 | 16:27
30
היי. בהנחה שלא מדובר בפסילה על רקע בטחוני, יש מצב שאתה לא עובר בחינות ממוחשבות או שיחה עם פסיכולוג.
אני לא ממש יכול לתת לך טיפים איך לעקוף את המערכת. אני כן יכול להגיד לך שאם מדובר במבחנים של ידע, שווה לך להתכונן ולעבור עליהם. אתה יכול לנסות עם ספרים של הכנה לבחינה פסיכומטרית.
שים לב, בפגישה עם הפסיכולגית להגיע בזמן, אפילו לפני הזמן, שים לב ללבוש, להיגיינה האישית, לשפת הגוף, לדרך שאתה מדבר/ לא מדבר. לדוגמא, האם אתה מיישיר מבט בראיון, או שמא משפיל מבטך לרצפה.
אתה גם יכול לנסות לקחת פגישה עם יועץ קריירה שיסייע לך להתכונן, קצת יותר טוב. 
בהצלחה רבה

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו