לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1239812,398 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'כימיה תרופתית'
כימיה תרופתית
16/09/2018 | 14:17
1
15
שלום לכם. אני בת 51 ועולם התרופות סקרן אותי מאז ומתמיד. חשבתי ללמוד נושא כימיה תרופתית (לא רוקחות). האם מישהו מכיר אפשרויות תעסוקה? האם כדאי בגילי לפנות לתחום זה? תודה
לצפיה ב-'שינוי תעסוקתי בגיל 50'
שינוי תעסוקתי בגיל 50
( לעמוד שלי בתפוז )
16/09/2018 | 19:25
8
שלום אושרית,

תשובתי נחלקת לכמה חלקים:

ראשית, כדאי שתהיה לך יותר מסקרנות כדי להחליט שאת הולכת על התחום. אני מציע לך לעשות בדיקות באינטרנט על התחום, לדבר עם אנשים שעוסקים בתחום, לברר במחלקות הייעוץ של המוסדות שמלמדים את המקצוע, ולאסוף כל מידע אפשרי בכל דרך שיעזור לך להפוך את הסקרנות ליעד ברור.
וב"יעד ברור" אני מתכוון גם לעיסוק ברור בתחום.
ככלל, מניסיוני, לכל אדם יש ייעוד. ולפני החלטה משמעותית בקריירה כדאי לוודא שהוא מתכוון לעסוק בייעוד האמיתי שלו. זו המשימה שלך בחלק זה.

שנית, לאחר שבחרת בעיסוק והגדרת אותו, חשוב לבדוק את תהליך ההכשרה – הלימודים.
האם הכרחי לרכוש תואר אקדמאי? אולי אפילו תואר שני? ואולי בכלל יש לימודים לא אקדמאים שיכשירו אותך בצורה פרקטית? ולאיזה היקף לימודים את מוכנה להתחייב?
ברור שככל שהלימודים אורכים יותר זמן הסיכון התעסוקתי גדל.

שלישית, בהקשר לסיכון התעסוקתי, האם אפשרויות העבודה הן כשכירה בלבד?
לצערי, יש תופעה בשוק העבודה לאחר גיל 40, שלרוב סיכויי הקבלה לעבודה יורדים עם התקדמות הגיל.
לכן, נדרשת ממך בדיקה זהירה לגבי אפשרויות התעסוקה שלך בתחום כשכירה בשנות ה-50 לחייך.
הכי טוב כאן זה למצוא מעסיק, אולי אפילו מישהו שמכיר אותך, שיוכל לומר לך: "כן אושרית, לאחר שתסיימי את לימודיך אשמח להעסיק אותך".

ומשפט אופטימי לסיום:
למרות שזו עשויה להיות משימה מאד מאתגרת, אני מאמין שכל אדם שהולך אחר הלב ואחר הייעוד שלו יכול להצליח בכל גיל. העולם מלא אנשים רגילים שעשו דברים בלתי רגילים.
לכן, גם את יכולה! תשוקה בוערת, אמונה ביכולתך, התמדה, נחישות, תעוזה ועוד כמה מרכיבים יוכלו להביא אותך לייעדך.
ואם אין לך חלק מהמרכיבים הללו, אפשר לרכוש אותם בתהליכי שינוי של אימון עסקי או אימון לשינוי קריירה.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה.

לצפיה ב-'על סף קריסה'
על סף קריסה
14/09/2018 | 11:08
32
כבר שנים אני בוכה ובדיכאון על רקע חוסר מימוש עצמי, לאחרונה עברתי איבחון והוא לא הפתיע אותי, אבל אין לי היום כבר דרך למטרה עקב מחסור באמצעים, גם במקומות העבודה הכי פשוטים והכי פרימיטיביים שלא סבלתי הייתה לי בעיה עם קבלת מרות עד למצב שבו הייתי צועקת על הממונים ויורקת להם בפנים. אני לא מאמינה שאותה הילדה שכמעט הצטיינה בלימודים במהלך התיכון פשוט לגמרי נמחקת בעבודות שלא תואמות את כישוריה, מסתגרת בזמנה הפנוי בבית ורואה סרטים רק בשביל לברוח מכל הזבל שאופף אותה. שוקלת כבר לשכוח מהכל ולקבל ב.ל. כי מקומות העבודה שהייתי מרוצה בהם לא מעוניינים להעסיק אותי באופן קבוע, אלא באופן זמני בלבד, וזה לא מספיק לפרנסה. וגם שוק העבודה בארץ נורא מצומצם, לא רואה שום אופק, למרות שפיתחתי אסטרטגיה איך להתקבל למקומות עבודה טובים עבורי. הבעיה היא שאני גם לא מאמינה שאימון אישי יכול לעזור כי יש לי בעיה קשה עם ביטחון עצמי וקבלה עצמית גם כשאני מגיעה להישגים גבוהים. יש לציין גם שאני לא בן אדם של טווח ארוך, היו הרבה ימים שפשוט אהבתי לחיות את החיים ולבלות, ואיזשהו חלום מרוחק או תכנון לטווח של כמה שנים לא ישאיר אותי במקום עבודה מגעיל, אברח בכל מחיר. 
לצפיה ב-'המלצה על לימודי קורס ניהול פרוייקטים '
המלצה על לימודי קורס ניהול פרוייקטים
13/09/2018 | 10:36
11
שלום האם יש פה מישהו שיודע לייעץ לימודי קורס PMO ושמסמיכים לבחינת PMP?
שמעתי על RBS ועל P.M TEAM

האם מישהו פה למד או יודע להמליץ? תודה
לצפיה ב-'עמודה או לימודים'
עמודה או לימודים
12/09/2018 | 19:23
1
38
נרשמתי מזמן רב לתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית, תחום שבאמת מעניין אותי ויש לי שאיפה לחצלחה שם, מ 10 חודשים כבר אני עובד בחברה שמתעסקת בהשקעות הון, לפני חודשיים בלבד התחלתי להגיע למשכורות גבוהות, (החודש הזה הגעתי ל 15000₪) יש לי גם את הפוטנצל להגיע למשכורות גבוהות יותר, אז התחלתי בחודש האחרון לחשוב על דחיית הלימודים ולהשקיע עוד זמן ומאמץ בעבודה ולנסות לעסות משכורות גבוהות יותר, *העבודה כמו שהזכרתי לחוצה מאוד, דומה למכירות אבל עם הרבה יותר שעות ביום כמעת 12 שעות, *גם אין בטחון כלכלי כי זו עבודה בבורסה.
*עבודה שורפת עצבים וכושר גופני.
החלום שלי מילדות הוא להיות יזם מהמוצלחים בעולם גם חשבתי שכדאי להזכיר, ואני רק בן 20 עכשיו.
"יש לי פטור מצבא"
תודה :)
לצפיה ב-'לדחות לימודים בשביל עבודה מכניסה?'
לדחות לימודים בשביל עבודה מכניסה?
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 09:31
21
שלום טארק,

לפני בחירת תחום לימודים רצוי שתהיה לך בראש תמונה של איפה אתה רוצה להיות בעוד 5, 10 וגם 20 שנה. בהתאם, ורק אחרי שהתמונה הזו ברורה, בחר לך את נתיב הלימודים ומסלול הקריירה שיביאו אותך הכי מהר לשם.

לגבי העבודה הנוכחית שלך, לא ציינת אם אתה אוהב את העבודה. ככל שיש בה בשבילך יותר מאשר הכנסה טובה, כך כדאי להישאר, להתפתח ולרכוש ניסיון תעסוקתי חשוב.

מעבר לכך, ההחלטה אם לעזוב את העבודה וללכת ללמוד או להמשיך לעבוד ולדחות את הלימודים היא מאד אישית וקשה לי לשים עצמי בנעליך ולייעץ לך.
בגדול זה תלוי בכמה חשוב לך לעשות כסף בעבודה שאני מבין שאינה "כוס התה" שלך, אל מול מימוש מהיר יותר של הקריירה שאתה רוצה. בגילך הצעיר כנראה שאין דחיפות להתחיל ללמוד.

ב ה צ ל ח ה !!!

חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ולשינוי קריירה. 
לצפיה ב-'תואר שני או תעודה'
תואר שני או תעודה
11/09/2018 | 13:05
1
20
היי אני עם תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים . סיימתי לפני שנה. התקבלתי ללימודי תואר שני בכלכלה מימון ובנקאות ואני מתלבטת בין תואר שני ללימודי תעודה(לא תואר) של ראיית חשבון . מה ייתן לי יותר אופציות של תעסוקה . אני אוהבת את 2 התחומים.
לצפיה ב-'תואר 2 בכלכלה או רו"ח?'
תואר 2 בכלכלה או רו"ח?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 15:24
24
שלום נועה,

התשובה היא מאד אישית. לא מספיק שאת אוהבת את 2 התחומים, אלא כדאי לברר איזה תחום ישתלב הכי טוב עם שאיפותיך לעתיד?
שאלי את עצמך: איפה אני רוצה להיות בעוד 5 שנים, 10 שנים, 20 שנה?
אם את מתעניינת למשל במחקר באקדמיה, אז תואר 2 בכלכלה עדיף, כמו גם אם את רוצה לעבוד בבנק ישראל או במוסד כלכלי אחר.
לעומת זאת, כדאי לבחור בלימודי ראיית חשבון (כולל הוצאת רישיון רו"ח) אם את רואה עצמך בתפקיד ניהול כספים בפירמה, ובטח אם מושך אותך להגיע לדרגה בכירה, אפילו שותפה, במשרד רו"ח, או לפתוח משרד רו"ח משל עצמך.

אם אינך יודעת את התשובות לשאלות הללו – מה הייעוד שלך – אז כדאי לך לברר זאת עם עצמך, או להיעזר בייעוץ קריירה חיצוני. דרך טובה היא לשוחח עם אנשים שעובדים בתחומים הללו ולאסוף מידע לגבי עבודתם.

מבחינה אובייקטיבית לגמרי, נדמה לי שיש יותר אפשרויות תעסוקה כרו"ח והמקצוע פרקטי יותר, אם כי יש צפיפות רבה בדרגות הנמוכות והמשכורות ההתחלתיות נמוכות.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
מאמן עסקי ומאמן להגדרה ושינוי קריירה. 

לצפיה ב-'מזה "אבחון מקצועי ייחודי"?'
מזה "אבחון מקצועי ייחודי"?
06/09/2018 | 11:08
1
24
זימנו אותי למכון אדם מילא "לאבחון מקצועי ייחודי", מזה אומר? אפשר להתכונן לזה?
זה למשרה ממשלתית.... מישהו מכיר?
(זה לאחר שעברתי את המבחנים הקוגנטיביים שלקחו יום שלם)
תודה!
לצפיה ב-'לא יודע לענות לך, אבל:'
לא יודע לענות לך, אבל:
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 11:29
25
1. תבדוק באתר של אדם מילוא או אפילו תתקשר לשאול. 
2. בדוק באינטרנט באופן כללי

ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'עזרה בניסוח תפקיד בקו"ח'
עזרה בניסוח תפקיד בקו"ח
06/09/2018 | 06:42
1
18

כיצד לנסח נכון את התפקיד הבא:
1. מהדנס אלקטרוניקה במעבדת פיתוח חומרה -  בקבוצת board design.

במסגרת התפקיד ביצוע בדיקת אלקטרוניות היתכנות עמידה ב Speck
ביצוע בדיקות EVT & DVT
בדיקות DC -DC, Dynamoc Load, Step reesponce, I2C,
בדיקות רכבי VHDL
בדיקת על קווי התקשורת את הכרטיס גם של ה chip
למעשה בדיקות אלקטוניות מקיפות של הכרטיסים בשלב הפיתוח על אישורו לייצור מלא

כיצד לנסח את זה בקורות חיים ?
תודה,

לצפיה ב-'ניסוח קורות חיים'
ניסוח קורות חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 08:08
16
פחות או יותר כמו שניסחת.
ניסוח קורות חיים צ"ל אישי ומותאם ספציפית לתפקיד שאליו אתה מיועד.
זה לא משהו שאפשר לעשות ללא היכרות איתך והתאמה אישית.
אני ממליץ לך לקבל סיוע מקצועי כאן.
ההשקעה תהיה שווה לך כל גרוש.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'כיצד מבצעים תרגול לדבר מול קהל '
כיצד מבצעים תרגול לדבר מול קהל
06/09/2018 | 06:44
1
11
לצפיה ב-'תרגול הופעה בפני קהל'
תרגול הופעה בפני קהל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 07:56
18
מתרגלים את ההופעה בפני חבר טוב שמבין עניין, או איש מקצוע, מקבלים משוב ומשפרים בהתאם. 
לצפיה ב-'יום אבחון מכון מיון'
יום אבחון מכון מיון
03/09/2018 | 17:47
5
25
יום אבחון מכון מיון - שיחת משוב.              לפני שבוע הייתי ביום אבחון.                   אני מעוניין לגשת למשוב.                       מה כדאי לקחת מהשיחת משוב?  על איזה נקודות כדאי לשים דגש?                     לעבודה לא התקבלתי לאחר היום אבחון :)
לצפיה ב-'משוב יום אבחון'
משוב יום אבחון
03/09/2018 | 19:27
1
20
ום אבחון מכון מיון - שיחת משוב.       
לפני שבוע הייתי ביום אבחון.         
אני מעוניין לגשת למשוב.             
 מה כדאי לקחת מהשיחת משוב?  על איזה נקודות כדאי לשים דגש?   

לעבודה לא התקבלתי לאחר היום אבחון :)
לצפיה ב-'משוב מכון אבחון'
משוב מכון אבחון
04/09/2018 | 11:32
12
גם למי שהתקבל ובוודאי למי שלא כדאי לבקש משוב ממכון האבחון. למי שהתקבל זה יכול לסייע בהמשך כאשר יחפש שוב עבודה ויתבקש להבחן שוב. אם התוצאות טובות יתכן ויוכל להפנות את המעסיק למבחנים שכבר עשה ויחסך לו יום אבחון. במידה וזה לא אפשרי לפחות ידע שהוא יכול להצליח במבחנים מסוג זה ויגיע עם פחות חשש והתרגשות. הוא ידע כבר פחות או יותר למה מצפים ומה נדרש ממנו. 
ולמי שלא התקבל בוודאי כדאי לבקש משוב. קודם כל כי הוא יכול להווכח להפתעתו שגם הוא עבר בהצלחה מכון מיון וכך לשקם את בטחונו שנפגע עקב אי הקבלה.  ולהמשיך ביתר בטחון את החיפוש. לא תמיד הסיבה היא התוצאות במכון. מהמשוב יוכל להבין טוב יותר כדי לנהוג בעתיד וכיצד הוא נתפס על ידי המראיין והבוחנים שזה מידע שתמיד תורם לשיפור בהמשך. וזה בנוסף למה שחגי כבר כתב על הנקודות שכדאי לשים לב אליהן.
בהצלחה 
לצפיה ב-'שיחת משוב על יום מבחנים'
שיחת משוב על יום מבחנים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 06:43
2
18
הי אביב,
הדבר הכי חשוב זה לברר איך התוצאות שלך נראות בעיני מעסיק פוטנציאלי. 
דוגרי - למה הוא לא קיבל אותך? מה טעון שיפור?
ואז - איך אני יכול לשפר את התוצאות האלו?
כי הרי המטרה שלך היא להיראות הכי טוב שאתה יכול בעיני המעסיק הבא.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'דרך אגב - בקשת משוב לאחר קבלה לעבודה - לא יכולה להזיק לעבוד'
דרך אגב - בקשת משוב לאחר קבלה לעבודה - לא יכולה להזיק לעבוד
04/09/2018 | 23:07
1
7
האם הארגון יכול להסתכל על זה בצורה "עקומה" כלפי העובד ?

לצפיה ב-'בקשת משוב לאחר קבלה לעבודה'
בקשת משוב לאחר קבלה לעבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 06:29
8
קודם כל, ואפשר לברר את זה עם המכון הבודק, אני לא חושב שהם מודיעים על זה לחברה. זה עניין פרטי שלך (בתשלום) ולא מעניינו של המעסיק.
שנית, כמעסיק, אני הייתי רואה זאת דווקא בחיוב, עובד שפתוח לפידבק ומוכן ללמוד ממנו. 
לצפיה ב-'יום אבחון משוב'
יום אבחון משוב
04/09/2018 | 07:59
1
18
במידה ומתקבלים לעבודה.                        האם יש טעם לשיחת משוב לצורך מינוף עתידי?
לצפיה ב-'בוודאי! '
בוודאי!
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 09:35
6
הקריירה שלך היא מרתון וכל ניסיון ומשוב עוזרים בהמשך. 
לצפיה ב-'הסבה להייטק'
הסבה להייטק
29/08/2018 | 10:59
1
34
היי,

בן 30, תואר ראשון ושני בכלכלה. (שנתיים ניסיון בתחום).
מאוד מחובר לתחום של ניתוח והסקת מסקנות.
מעוניין לעשות הסבה לתחום מפתח בינה עסקית BI.
דרך הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ. אם מישהו מכיר/ שמע? האם לתחום יש ביקוש?

תודה

לצפיה ב-'לימודי BI בטכניון'
לימודי BI בטכניון
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2018 | 17:20
27
חוץ מזה שהטכניון הוא כנראה מקום טוב ונחשב ללמוד בו, אין לי מידע ספציפי על הלימודים או על התחום, ואני מזמין את שאר חברי הפורום לשתף מניסיונם.
"בסקר בינלאומי שפורסם במגזין Times Higher Education הגיע הטכניון בחיפה למקום הראשון בעולם בהקניית כישורים דיגיטליים לבוגרים ובהכשרתם ל"מהפכה הדיגיטלית". הטכניון הקדים את הקולג' האוניברסיטאי של לונדון (UCL) ואת המכון הקוריאני למדע וטכנולוגיה (KAIST), שהגיעו למקומות השני והשלישי בהתאמה. הנציגות האמריקאית היחידה בין 10 המובילות היא MIT, שדורגה במקום השישי."
לצפיה ב-'קריירה roadmap'
קריירה roadmap
26/08/2018 | 11:04
1
36
או- הגיע הזמן לתכנן את כיוון הקפיצה הבא של הכדור.
שלום רב.
זקוק להתייעצות או לתבונה של אנשים מהתחום.
אני בעל תואר ראשון בהנדסה כימית ותואר שני של ניהול טכנולוגי.
עוסק כיום בתחום איכות הסביבה בחברת תרופות גדולה סה"כ הכל מרוצה, שכר מצוין וקיים שילוב טוב של משפחה ועבודה.
אני מסתכל על התפתחות העולם ומעוניין להתחיל לשלב תחומים טכנולוגים בארסנל הכלים שלרשותי, כאשר קיימות שתי מטרות עיקריות:
1- להסית את התעסוקה שלי גם לעולם טכנולוגי, קרי הייטק, נגיעה לתוכנות, להתחיל התממשק עם עולם המחשבים וכד'.
2- לרכוש ידע, ניסיון ויכולת  בראיה עתידית לאפיק הכנסה נוסף, גם במקביל לתעסוקה היומיומית.
לראייתי העולם הטכנולוגי הוא כמו ים של הזדמנויות ואפשרויות ואני אובד עצות בתוך כל התחום בסימון המטרה הבאה שלי. חשבתי על ניתוח נתונים ומערכות מידע,חשבתי על תכנות,  פייתון, .NET וכד'
אני בעל יכולת למידה עצמית גבוה וצפיתי בהמון הרצאות בתחומים שציינתי אך זה קצת ספורדי מידי,
לכן אני צריך עצה חכמה, מעין מגדלור מסוים שיוכל להראות לי היכן לסמן את המטרה,
אילו שאלות אני צריך לשאול את עצמי כדי להתמקד?
אילו תחומים רכים או אפליקטיביים קיימים בעולמות התוכן השונים?
מהי האסטרטגיה הנכונה בשבילי על מנת להתחיל להתמצא , תואר במחשבים אני לא אעשה, מה כדאי לי להתחיל ללמוד כדי שיתן לי את הבסיס הנדרש?
הצעה לתוכנית פעולה A-Z לבניית היסודות והתפתחות בתהליך.

מידע יבש נוסף- אני בן 40 (לא שזה פרמטר כלשהוא מבחינת, אלא אם יאמר לי אחרת) סטטוס- נשוי פלוס 2 , שזה שיקול, האידיאל זה לפתח פלטפורה של הכנסה נוספת מהבית, השקעה בשעות הערב, כדי לכסות על הפער בשכר במידה ואכן אבצע הסבה מקצועית ,
תודה רבה לכל העונים, אני אשמח לשמוע כל דעה , תובנה, הגיג, או טיפ של אלופים.

לצפיה ב-'איך לפתח את הקריירה שלי בכיוון חדש'
איך לפתח את הקריירה שלי בכיוון חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
26/08/2018 | 18:31
21
שלום לך,

מחשבותיך הן מאד חיוביות ואני מעודד אותך לא לקפוא על השמרים אלא להמשיך ולפתח את עצמך ואת הקריירה שלך. התפתחות בכיוון הטכנולוגי אף היא מבורכת, כי העולם הולך לשם, ללא ספק.
יחד עם זאת, גם בהינתן הנתונים שספקת, אפשרויות העבודה בשוק הן רבות ומרובות, ולכן לצערי לא אוכל לייעץ לך ללא שאני מכיר אותך ואת כישוריך יותר לעומק.

אך כן הייתי ממליץ לך על הדברים הבאים:
  1. יותר מהשאלה איפה יש אפשרויות תעסוקה ראוי שתשאל את עצמך: מה מעניין אותי? מה מסקרן אותי? מה מלהיב אותי? מה מעורר בי תשוקה לפעול עבורו? במה אני טוב? מהן החוזקות שלי? מה נותן לי משמעות? המכנה המשותף של כל התשובות יחדד אותך לכיוון המתאים לך, שיש הקוראים לו הייעוד שלך. אני לא ממליץ לך ללכת על משהו שאינך מתחבר אליו, ורצוי חיבור חזק ככל האפשר.
  2. שאלה נוספת היא לאן העולם שאתה מתמחה בו הולך? מה כיווני ההתפתחות שלו? מה הדבר החם הבא?
  3. חקור יותר לעומק את עולמות הידע שלך. חפש באינטרנט מודל(ים) שאתה מתחבר אליהם. זה ייתן לך השראה וכיוון ללכת בו.
  4. השאלה הנכונה בשלב זה היא לא מה אני רוצה ללמוד, אלא במה אני רוצה לעסוק. משם כבר ייגזרו צרכי הלימודים.
  5. לבסוף, בחירת כיוון התפתחות בקריירה היא אחת מההחלטות הכי משמעותיות בחיים. כל טעות כאן גוררת עלות כבדה של כסף וזמן, שאינו חוזר. לכן, שווה להשקיע באבחון תעסוקתי והכוונה מקצועית. יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיעי לשלל האפשרויות. גם אני נותן שרות כזה ואשמח לתת לך יותר פרטים בשיחה טלפונית למספר שלהלן, או בלינק הבא – הסבה מקצועית והכוונה תעסוקתית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'[תוכן] חברות בעולם מתחילות לקבל עובדים גם ללא תואר'
[תוכן] חברות בעולם מתחילות לקבל עובדים גם ללא תואר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2018 | 11:36
25
רוצה לעבוד באפל, גוגל או יבמ? כבר לא צריך תואר אקדמי
גם חברות כמו בנק אוף אמריקה וארנסט אנד יאנג הפסיקו לדרוש תואר כתנאי סף הכרחי ממועמדים לעבודה, ובמקום זאת מעניקות משקל רב לכשרון, ניסיון, מוסר עבודה ויכולת לעמוד בלחצים.
https://www.themarker.com/wallstreet/1.6411526
התופעה המתרחבת של חברות שאינן דורשות תואר אקדמי כתנאי קבלה לעבודה מהווה תפנית לעומת המקובל בשוק התעסוקה בעבר, אז חברות רבות התנו את הקבלה לעבודה של מועמדים בכך שיהיו בעלי תואר אקדמי, גם כשהתואר לא היה קשור למשרה או חיוני לה.
כנראה שבקרוב זה יהיה גם אצלנו בארץ...
לצפיה ב-'[תוכן] כמה מרוויחים בוגרי מוסדות הלימוד השונים?'
[תוכן] כמה מרוויחים בוגרי מוסדות הלימוד השונים?
( לעמוד שלי בתפוז )
23/08/2018 | 10:37
30
כתבה חשובה לכל מי שמתכנן ללמוד:
לצפיה ב-'הסבה מקצועית לאחר דוקטורט'
הסבה מקצועית לאחר דוקטורט
16/08/2018 | 17:49
2
45
שלומות,

אני בשלבי סיום דוקטורט במדעי הרוח, ולאחרונה הבנתי שסיכויי למצוא עבודה בתחום נמוכים. לאור זאת אני חושב לעשות הסבה מקצועית, אבל אני ממש לא יודע לאיזה כיוון לפנות.
חוץ משלושה תארים שסיימתי בהצטיינות (השלישי בדרך לסיום...), למדתי תכנות, למדתי עריכת וידאו ואנימציה, למדתי הדרכת טיולים ועוד כמה דברים, אבל אני באמת לא סגור מה יתאים לי. עבדתי בכל מיני עבודות שלא מצאתי בהם עניין, ואני חושש שיש לי דפקט בעניין התעסוקתי.

אני לא בטוח שכאן המקום לפרט את הדילמות שלי. השאלה אם מקומות שנותנים יעוץ תעסוקתי, ידעו להתמודד עם דוקטור שלא סגור על עצמו, או שיגידו לי את מה שאני יודע מראש, כלומר יכול להתאים לך ככה ויכול ככה. אני צריך מעבר. יש דבר כזה?

לצפיה ב-'ייעוץ מקצועי והכוונה תעסוקתית'
ייעוץ מקצועי והכוונה תעסוקתית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 19:30
1
38
הי אבנר,

מניסיוני וידיעותיי, בהחלט תוכל לקבל סיוע בדילמה התעסוקתית שלך. 
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
פסיכולוגים תעסוקתיים
מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תודה רבה חגי'
תודה רבה חגי
19/08/2018 | 10:36
24
עברתי על הקישורים ששלחת, ולמרות שאני חושש שאני אתגר רציני, באמת נתת לי אמון שיש אפשרות לשינוי ולמציאת עיסוק שיהלום את כישוריי ובעיקר ייתן לי סיפוק.

אני עוד רוצה לבחון את הדברים, ואפשר ואצור איתך קשר בקרוב.
תודה רבה על התגובה הנעימה והמפורטת

לצפיה ב-'עבודה חינוכית'
עבודה חינוכית
13/08/2018 | 13:05
4
37

שלום מנהל יקר, 
אני בן 28 עובד כבר קרוב לשנה עם אוטיסטים מטעם הרווחה בחניכה, אני רוצה ומחפש הכשרה בתחום חינוכי כלשהו שקשור לנפש, ליצן רפואי או משו בסגנון רק שיש לי פחד קשה ממחטים וכו' ולכן מחפש תחום שאוכל לשמח ילדים ונוער שהם במצב לא סימפתי ולא במסגרת של משרד החינוך - תלמיד ומורה.

טעמתי בעבר עבודה של מכירות והרגשתי שהלב שלי רוצה לעשות אנשים שמחים ומאושרים כמובן במסגרת עבודה כשכיר בשלב זה כי אני לא אפתח חברה בתחום.

בעבר גם עבדתי וחשוב לי לעסוק בתחום שיהיה לשמח אנשים שזקוקים לעזרתי ולעשות אותם שמחים זה משו שאני רוצה יותר מעבודות משרדיות ועבודות מכירתיות.

אני ניסתי להתקבל למסגרות שיקומיות, אבל יש לי רתיעה מהקטע השיקומי לגעת בגוף זר וכל הכרוך בזה.

כמובן שחשוב לי שהתחום החינוכי המחשוב והטכנולוגיה לא יקחו אותו - כי אין לי הרבה כישורים טכניים גבוהים - ואני מרגיש שאם כל יום אצליח לשמח נוער או ילד גם אם זה כרוך בהכשרה אני אשמח רק שמכשירים רפואים ומחטים זה לא הצד החזק שלי ,  ולא יודע האם העבודה היא יומיומית בתחום הזה - וכמה שעות נדרש כי זה לא עבודה שכל אדם עוסק בו - כמו למשל עבודה משרדית ופיקדותית שידוע מה השעות עבודה, אם הבנת את כוונתי.

אני גם מתחבר לתחום הדיאטות והתזונה - אבל מרגיש שהתחום הזה האפלקציות בטלפון יקחו אבל גם לעזור לאנשים לבנות תפריט מאוזן מה לאכול ומה לא ולבדוק את התוצאת בדיקת דם ולפענח גם משו שקשור בעזרה.

המון תודה :)

לצפיה ב-'מה שאלתך אלי פלוני?'
מה שאלתך אלי פלוני?
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 16:39
3
13
לצפיה ב-'אשאל אותך, אם התייחסת להודעתי,'
אשאל אותך, אם התייחסת להודעתי,
13/08/2018 | 17:53
2
27
ידוע לך על משרה שאני מחפש שלא מערבת שיקום אבל כן עושה טוב לאנשים ולחבר'ה צעירים, לא במסגרת פורמלית [מורה תלמיד] אלא משו שנותן את הלב ורצוי עבודה עם קבוצה קטנה ולא כמו במערכת החינוך 30 חברס.

אני רוצה אבל לא מוצא משרה קבועה של קורס בישול לחבר'ה עם צרכים מיוחדים אבל חשוב לי שתהיה משרה קבועה שתהיה לי הכנסה קבועה.

גם ליצן מקצועי מה דעתך, לא רפואי, אבל שכן עושה טוב לאנשים, אבל במסגרת עבודה שכיר- לא עסק עצמאי שאין לי כסף לעשות זאת בהוצאות הכרוכות.
לצפיה ב-'בתשובה לשאלותיך'
בתשובה לשאלותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 08:17
1
23
שלום לך,
לא ידועות לי משרות ספציפיות שאתה שואל לגביהן.
אך אוכל לתת לך את הטיפים הבאים:
  1. מסגרת של עמותות נראית רלבנטית לך ולכן הייתי עושה חיפוש לגבי משרות בעמותות.
  2. ייתכן וכדאי יהיה להתחיל גם בהתנדבות בעמותה בהיקף זמן חלקי ומשם לעבור למשרה בשכר.
  3. לפעמים הדרך למשרה קבועה מתחילה במשרה לא קבועה. שקול גם את זה. 
  4. הדרך הכי טובה למצוא עבודה איננה דרך מודעות הדרושים, אלא דרך קרובים וחברים. שם הייתי משקיע את מירב מאמצי החיפוש.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-' היי, סעיף 4 , לדעתי סעיף'
היי, סעיף 4 , לדעתי סעיף
14/08/2018 | 12:35
18
אני לא ארחיב אבל מכיר אנשים בתפקידים בחברות חזקות שלא מצאו וחברים ומכרים - יקחו את הקורות חיים שלי וישימו אותם בפח או שמעתי משפט כזה ,אני לא לשכת הסעד שלך תודה ולהתראות
לכן, סעיף 4, מבחינתי, לא פרקטי
מעטים האנשים שבאמת יעזרו וגם היום אדם לאדם זאב.
תודה בכל מקרה,
יום טוב
לצפיה ב-'הסבה לפיתוח'
הסבה לפיתוח
13/08/2018 | 18:36
1
54
היי,
אני בוגרת תואר ראשון BA. סיימתי את התואר עם התמחות במערכות מידע. נכנסתי לעולם ה-BI. אחרי מספר חודשים הבנתי שאני לא מתחברת לאופי של התחום הזה בנוסף לתחושת חוסר אתגר מקצועי. עברתי לתכנות לטובת מערכת מידע באותה החברה. המעבר לא התנהל בצורה חלקה כמו שחשבתי. לא מצאו או לא רצו למצוא מי שיאייש את התפקיד הקודם שלי, ולכן אני מאיישת שני תפקידים. בתכנות לא קיבלתי כל כך עבודה. החברה היא חברת פרוייקטים וככל הנראה לא נכנסים פרוייקטים כבר תקופה. בנוסף להרגשת בזבוז הזמן שאני מרגישה בעבודה, אני לא רואה את עצמי נשארת בנישה של מערכות מידע. מעוניינת בהסבה לפיתוח. נשאלת השאלה איך לעשות את המעבר בהנתן האילוצים:
1. אני רוצה למצוא עבודה במהירות יחסית (מרגישה תחושת בזבוז מטורפת בעבודה).
2. אני לא יכולה ללמוד תואר נוסף באוניברסיטה רגילה (אני מממנת את עצמי ועתידה לעבור לגור עם בן הזוג).

מולי עומדות האופציות הבאות:
- בוטקאמפ בתשלום (18K+).
- בוטקאמפ ללא תשלום, בלי אופציה לעבוד 6 חודשים והתחייבות לשנתיים. קנס יציאה של 50K בשכר של 10K-12K בשנתיים הללו.
- תואר נוסף בפתוחה. 
- חוג בפתוחה (תעודה של חוג במדמ"ח).

מה הדרך הכי טובה לבצע את ההסבה? האם יש לי איזשהו יתרון יחסי (עבודה עם דאטה בייסים) ותכנות גם אם בנישה אחרת?
לצפיה ב-'הסבה מהירה לפיתוח'
הסבה מהירה לפיתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 08:24
33
שלום לך,
בעוד שאינני בקיא בכל התפקידים והאפשרויות בתחום שלך וגם לא מבין למה כוונתך ב-בוטקאמפ, אפנה את תשומת ליבך להרבה מוסדות לא אקדמאים טובים שעושים קורסים קצרי מועד, מרוכזים ומעשיים, שיוכלו לפתוח לך את השער לפיתוח תוכנה.
לדעתי, בהחלט אין צורך בתואר נוסף.
חיפוש באינטרנט יניב לך את שלל האפשרויות בתחום. במקרה הצורך תוכלי גם ללכת לייעוץ לימודים במוסד אחד או יותר.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'לימודי ui ux '
לימודי ui ux
13/08/2018 | 11:48
1
20
בן 35 עוסק בתחום האוןליין,
בוחן לימודי ui ux, הבנתי שרצוי ללמוד עם זה יחד עיצוב,
האם יש ביקוש לחסרי ניסיון בשוק העבודה ?
איפה מומלץ ללמוד?

לצפיה ב-'אני מזמין את חברי הפורום שמכירים את התחום לענות'
אני מזמין את חברי הפורום שמכירים את התחום לענות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 12:01
15
כי אין לי מידע ספציפי על התחום.
אומר רק שלהערכתי בכל תחום, אם אתה אוהב אותו, הוא מתאים לכישורים וליכולות שלך ואתה מוכן להשקיע בו, אפשר למצוא בו עבודה ובטווח הארוך גם להצליח בו. 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'קורס עיצוב גרפי'
קורס עיצוב גרפי
10/08/2018 | 17:18
1
37
שלום,

אני בת 24, עובדת במשרד ממשלתי ובעלת תואר במדעי החברה.
לאחרונה התחלתי לחשוב לשנות כיוון, ולהכנס לתחום העיצוב הגרפי.

אני מאוד נמשכת לעולם הזה, וזה תמיד היה איפשהו במחשבות שלי, במיוחד כי אני מאוד אומנותית, אוהבת לצייר וגם מאוד אוהבת טכנולוגיה ומחשבים ואפילו לא איכפת לי ללמוד קצת תכנות אם צריך.

אני חיה עם בן זוגי בדירה שכורה ואין לי אפשרות ללמוד לתואר עמוס, וכיוון שהייתה לי היכרות עם האקדמיה, ואני אחרי תואר - החלטתי לא לפנות לכיוון הזה.

האם זו החלטה שגויה? האם כדאי לי להתחיל מ-0 ולפנות ללימודי תואר?

חשבתי ללמוד בשנקר או בבית ספר "חשיפה" קורס שנמשך כשנה +- , ולהכשיר את עצמי לתחום, בצורה קצת יותר פרקטית.

האם לבוגרי קורסים עם תיק עבודות מכובד יש אפשרויות תעסוקה?
לצפיה ב-'לימודים אקדמאיים או קורס ייעודי?'
לימודים אקדמאיים או קורס ייעודי?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2018 | 19:52
39
שלום לך,

אני חושב שמחשבותיך הן בגדול בכיוון הנכון, ויש להן תימוכין גם בעובדות, לפיהן ההרשמות לאוניברסיטאות ולמכללות נמצאות בירידה כבר מספר שנים, בארץ ובעולם.
זה לא שאנשים לומדים פחות, אלא שקורסים ומסגרות הכשרה קצרות ופרקטיות מחליפות בהדרגה את המוסדות האקדמאיים שקצת נתקעו בגישה מיושנת של תיאוריה והשכלה, בעוד הדור הצעיר דורש ידע פרקטי ויישומי.

בנוסף, בהיעדר וודאות מוחלטת אם זה אכן השינוי המתאים לך, נכון להתנסות בכך בדרך של קורס ותיק עבודות לפני ההחלטה שזה אכן הייעוד האמיתי שלך וזו הקריירה שאת רוצה לבנות.

לגבי שאלתך אם כדאי לך להתחיל מאפס, המלצתי היא חד משמעית – בוודאי! אני התחלתי מקרוב לאפס בגיל 45 וכיום בגיל 58 אני מודה לעצמי בכל רגע על כך. לא כל שכן בגילך הצעיר בו כל הקריירה שלך עוד לפנייך!

באשר לאפשרויות התעסוקה לאחר קורס בהשוואה לתואר, כאן אהיה יותר מסויג מפני שאין לי מידע ספציפי על כך. אומר רק שלדעתי, בתהליכי קבלה לעבודה, מעסיקים מחפשים כיום עובדות לגבי יכולות המועמדים, הן בצורה של תיק עבודות, והן מתוך ההתרשמות של גורמי אישיות שתופסים היום מקום מרכזי יותר בשיקולי הקבלה לעבודה: עד כמה מועמד מחובר רגשית למקצועו, המוטיבציה שלו, שקדנות ויסודיות, פתיחות ונכונות ללמוד ולהתפתח, יחסי האנוש, מחויבות לעבודה, וכדומה.

ואם לאחר הקורס יתברר לך שזה אכן הייעוד שלך אך נדרש תואר למימושו בקריירה מצליחה בתחום העיצוב, תמיד תוכלי להשלים תואר אקדמאי, וזו קרוב לוודאי תהיה ההשקעה הכי טובה שתוכלי לעשות לטובת הקריירה המצליחה שלך!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'חזרה למעגל העבודה'
חזרה למעגל העבודה
08/08/2018 | 21:21
1
65
שלום,

אני כותבת במטרה לנסות לסייע לקרובת משפחה בגילאי ה-40 שיצאה ממעגל העבודה לפני כ-20 שנה ומאז עקרת בית. יש ברשותה תעודת בגרות ואין לה נסיון תעסוקתי משמעותי. 

* כיצד ניתן להשיב את מוסר העבודה עם הקושי שבעניין?
* נקודת התחלה כלשהי שתוכל לרומם את מצב רוחה מבחינה תעסוקתית? 
* האם מעסיקים נרתעים באופן גורף ממועמדים כאלו?
* רעיונות איך להשתלב חזרה במעגל העבודה בתפקיד שיכול להיות מעניין ומספק  
  בימינו.

אודה לכם על כל מידע רלוונטי שקיים.

לצפיה ב-'השלבים הראשונים בחיפוש עבודה בגיל 40 ללא ניסיון קודם'
השלבים הראשונים בחיפוש עבודה בגיל 40 ללא ניסיון קודם
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 07:12
60

שלום רוני,

אני מניח שקרובתך רוצה לחזור למעגל העבודה ומחויבת להתאמץ בשביל זה. אחרת לדעתי אין טעם להתחיל.
בהתאם, אין צורך "להשיב את מוסר העבודה". יש צורך להתחבר לרצון העמוק ולהיות מחויבים לממש אותו. משם יגיע גם מוסר העבודה.

נקודת ההתחלה צ"ל שזה אפשרי. העולם מלא סיפורים על אנשים שעשו זאת, ובגדול. קראי למשל את הסיפור של סוזן בויל.
בנוסף, בתשובה גם לשאלתך האחרונה, אני לא ממליץ לחפש "סתם עבודה". כי מסתם עבודה אפשר לנשור מהר מאד ואז חיפוש מחדש הופך להיות מאתגר יותר. בנוסף, יש אינספור עיסוקים בשוק, והתחלת חיפוש ללא התכווננות מוקדמת משולה לחיפוש מחט בערימת שחת.

אז מה הפיתרון להתחלת חיפוש מדוייקת? קודם כל למצוא את הייעוד.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:
http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

לבסוף, בקשר לשאלה ה-3, גיל והיעדר ניסיון קודם בהחלט פוגעים בסיכויי הקבלה לעבודה. לכן, אני ממליץ לאחר מציאת הייעוד על חיפוש עבודה דרך קרובים ומכרים, וכן לבחון את האפשרות להיות עצמאית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו