לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1234912,349 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. מטרת הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים. אנא קראו את נהלי הפורום וקיימו אותם.
עולם העבודה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות, ואם ברצוננו להצליח בו, עלינו לשנות את עצמנו במקביל אליו. לשם כך, אני מזמין אתכם להיות פרואקטיביים, גמישים, פתוחים ודינמיים. אל תקפאו על השמרים, חפשו להתפתח, להתחבר לערכים ולייעוד שלכם, לתכנן את הקריירה שלכם ולפעול בעוצמה כדי להגשים ולשגשג.
אני כאן כדי לסייע לכם בכך.
בהצלחה רבה,
חגי שלו

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'הסבה מקצועית לאחר דוקטורט'
הסבה מקצועית לאחר דוקטורט
16/08/2018 | 17:49
2
21
שלומות,

אני בשלבי סיום דוקטורט במדעי הרוח, ולאחרונה הבנתי שסיכויי למצוא עבודה בתחום נמוכים. לאור זאת אני חושב לעשות הסבה מקצועית, אבל אני ממש לא יודע לאיזה כיוון לפנות.
חוץ משלושה תארים שסיימתי בהצטיינות (השלישי בדרך לסיום...), למדתי תכנות, למדתי עריכת וידאו ואנימציה, למדתי הדרכת טיולים ועוד כמה דברים, אבל אני באמת לא סגור מה יתאים לי. עבדתי בכל מיני עבודות שלא מצאתי בהם עניין, ואני חושש שיש לי דפקט בעניין התעסוקתי.

אני לא בטוח שכאן המקום לפרט את הדילמות שלי. השאלה אם מקומות שנותנים יעוץ תעסוקתי, ידעו להתמודד עם דוקטור שלא סגור על עצמו, או שיגידו לי את מה שאני יודע מראש, כלומר יכול להתאים לך ככה ויכול ככה. אני צריך מעבר. יש דבר כזה?

לצפיה ב-'ייעוץ מקצועי והכוונה תעסוקתית'
ייעוץ מקצועי והכוונה תעסוקתית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 19:30
1
19
הי אבנר,

מניסיוני וידיעותיי, בהחלט תוכל לקבל סיוע בדילמה התעסוקתית שלך. 
כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
פסיכולוגים תעסוקתיים
מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכל לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'תודה רבה חגי'
תודה רבה חגי
19/08/2018 | 10:36
7
עברתי על הקישורים ששלחת, ולמרות שאני חושש שאני אתגר רציני, באמת נתת לי אמון שיש אפשרות לשינוי ולמציאת עיסוק שיהלום את כישוריי ובעיקר ייתן לי סיפוק.

אני עוד רוצה לבחון את הדברים, ואפשר ואצור איתך קשר בקרוב.
תודה רבה על התגובה הנעימה והמפורטת

לצפיה ב-'עבודה חינוכית'
עבודה חינוכית
13/08/2018 | 13:05
4
23

שלום מנהל יקר, 
אני בן 28 עובד כבר קרוב לשנה עם אוטיסטים מטעם הרווחה בחניכה, אני רוצה ומחפש הכשרה בתחום חינוכי כלשהו שקשור לנפש, ליצן רפואי או משו בסגנון רק שיש לי פחד קשה ממחטים וכו' ולכן מחפש תחום שאוכל לשמח ילדים ונוער שהם במצב לא סימפתי ולא במסגרת של משרד החינוך - תלמיד ומורה.

טעמתי בעבר עבודה של מכירות והרגשתי שהלב שלי רוצה לעשות אנשים שמחים ומאושרים כמובן במסגרת עבודה כשכיר בשלב זה כי אני לא אפתח חברה בתחום.

בעבר גם עבדתי וחשוב לי לעסוק בתחום שיהיה לשמח אנשים שזקוקים לעזרתי ולעשות אותם שמחים זה משו שאני רוצה יותר מעבודות משרדיות ועבודות מכירתיות.

אני ניסתי להתקבל למסגרות שיקומיות, אבל יש לי רתיעה מהקטע השיקומי לגעת בגוף זר וכל הכרוך בזה.

כמובן שחשוב לי שהתחום החינוכי המחשוב והטכנולוגיה לא יקחו אותו - כי אין לי הרבה כישורים טכניים גבוהים - ואני מרגיש שאם כל יום אצליח לשמח נוער או ילד גם אם זה כרוך בהכשרה אני אשמח רק שמכשירים רפואים ומחטים זה לא הצד החזק שלי ,  ולא יודע האם העבודה היא יומיומית בתחום הזה - וכמה שעות נדרש כי זה לא עבודה שכל אדם עוסק בו - כמו למשל עבודה משרדית ופיקדותית שידוע מה השעות עבודה, אם הבנת את כוונתי.

אני גם מתחבר לתחום הדיאטות והתזונה - אבל מרגיש שהתחום הזה האפלקציות בטלפון יקחו אבל גם לעזור לאנשים לבנות תפריט מאוזן מה לאכול ומה לא ולבדוק את התוצאת בדיקת דם ולפענח גם משו שקשור בעזרה.

המון תודה :)

לצפיה ב-'מה שאלתך אלי פלוני?'
מה שאלתך אלי פלוני?
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 16:39
3
9
לצפיה ב-'אשאל אותך, אם התייחסת להודעתי,'
אשאל אותך, אם התייחסת להודעתי,
13/08/2018 | 17:53
2
18
ידוע לך על משרה שאני מחפש שלא מערבת שיקום אבל כן עושה טוב לאנשים ולחבר'ה צעירים, לא במסגרת פורמלית [מורה תלמיד] אלא משו שנותן את הלב ורצוי עבודה עם קבוצה קטנה ולא כמו במערכת החינוך 30 חברס.

אני רוצה אבל לא מוצא משרה קבועה של קורס בישול לחבר'ה עם צרכים מיוחדים אבל חשוב לי שתהיה משרה קבועה שתהיה לי הכנסה קבועה.

גם ליצן מקצועי מה דעתך, לא רפואי, אבל שכן עושה טוב לאנשים, אבל במסגרת עבודה שכיר- לא עסק עצמאי שאין לי כסף לעשות זאת בהוצאות הכרוכות.
לצפיה ב-'בתשובה לשאלותיך'
בתשובה לשאלותיך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 08:17
1
15
שלום לך,
לא ידועות לי משרות ספציפיות שאתה שואל לגביהן.
אך אוכל לתת לך את הטיפים הבאים:
  1. מסגרת של עמותות נראית רלבנטית לך ולכן הייתי עושה חיפוש לגבי משרות בעמותות.
  2. ייתכן וכדאי יהיה להתחיל גם בהתנדבות בעמותה בהיקף זמן חלקי ומשם לעבור למשרה בשכר.
  3. לפעמים הדרך למשרה קבועה מתחילה במשרה לא קבועה. שקול גם את זה. 
  4. הדרך הכי טובה למצוא עבודה איננה דרך מודעות הדרושים, אלא דרך קרובים וחברים. שם הייתי משקיע את מירב מאמצי החיפוש.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-' היי, סעיף 4 , לדעתי סעיף'
היי, סעיף 4 , לדעתי סעיף
14/08/2018 | 12:35
11
אני לא ארחיב אבל מכיר אנשים בתפקידים בחברות חזקות שלא מצאו וחברים ומכרים - יקחו את הקורות חיים שלי וישימו אותם בפח או שמעתי משפט כזה ,אני לא לשכת הסעד שלך תודה ולהתראות
לכן, סעיף 4, מבחינתי, לא פרקטי
מעטים האנשים שבאמת יעזרו וגם היום אדם לאדם זאב.
תודה בכל מקרה,
יום טוב
לצפיה ב-'הסבה לפיתוח'
הסבה לפיתוח
13/08/2018 | 18:36
1
34
היי,
אני בוגרת תואר ראשון BA. סיימתי את התואר עם התמחות במערכות מידע. נכנסתי לעולם ה-BI. אחרי מספר חודשים הבנתי שאני לא מתחברת לאופי של התחום הזה בנוסף לתחושת חוסר אתגר מקצועי. עברתי לתכנות לטובת מערכת מידע באותה החברה. המעבר לא התנהל בצורה חלקה כמו שחשבתי. לא מצאו או לא רצו למצוא מי שיאייש את התפקיד הקודם שלי, ולכן אני מאיישת שני תפקידים. בתכנות לא קיבלתי כל כך עבודה. החברה היא חברת פרוייקטים וככל הנראה לא נכנסים פרוייקטים כבר תקופה. בנוסף להרגשת בזבוז הזמן שאני מרגישה בעבודה, אני לא רואה את עצמי נשארת בנישה של מערכות מידע. מעוניינת בהסבה לפיתוח. נשאלת השאלה איך לעשות את המעבר בהנתן האילוצים:
1. אני רוצה למצוא עבודה במהירות יחסית (מרגישה תחושת בזבוז מטורפת בעבודה).
2. אני לא יכולה ללמוד תואר נוסף באוניברסיטה רגילה (אני מממנת את עצמי ועתידה לעבור לגור עם בן הזוג).

מולי עומדות האופציות הבאות:
- בוטקאמפ בתשלום (18K+).
- בוטקאמפ ללא תשלום, בלי אופציה לעבוד 6 חודשים והתחייבות לשנתיים. קנס יציאה של 50K בשכר של 10K-12K בשנתיים הללו.
- תואר נוסף בפתוחה. 
- חוג בפתוחה (תעודה של חוג במדמ"ח).

מה הדרך הכי טובה לבצע את ההסבה? האם יש לי איזשהו יתרון יחסי (עבודה עם דאטה בייסים) ותכנות גם אם בנישה אחרת?
לצפיה ב-'הסבה מהירה לפיתוח'
הסבה מהירה לפיתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2018 | 08:24
19
שלום לך,
בעוד שאינני בקיא בכל התפקידים והאפשרויות בתחום שלך וגם לא מבין למה כוונתך ב-בוטקאמפ, אפנה את תשומת ליבך להרבה מוסדות לא אקדמאים טובים שעושים קורסים קצרי מועד, מרוכזים ומעשיים, שיוכלו לפתוח לך את השער לפיתוח תוכנה.
לדעתי, בהחלט אין צורך בתואר נוסף.
חיפוש באינטרנט יניב לך את שלל האפשרויות בתחום. במקרה הצורך תוכלי גם ללכת לייעוץ לימודים במוסד אחד או יותר.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'לימודי ui ux '
לימודי ui ux
13/08/2018 | 11:48
1
12
בן 35 עוסק בתחום האוןליין,
בוחן לימודי ui ux, הבנתי שרצוי ללמוד עם זה יחד עיצוב,
האם יש ביקוש לחסרי ניסיון בשוק העבודה ?
איפה מומלץ ללמוד?

לצפיה ב-'אני מזמין את חברי הפורום שמכירים את התחום לענות'
אני מזמין את חברי הפורום שמכירים את התחום לענות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 12:01
12
כי אין לי מידע ספציפי על התחום.
אומר רק שלהערכתי בכל תחום, אם אתה אוהב אותו, הוא מתאים לכישורים וליכולות שלך ואתה מוכן להשקיע בו, אפשר למצוא בו עבודה ובטווח הארוך גם להצליח בו. 
ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'קורס עיצוב גרפי'
קורס עיצוב גרפי
10/08/2018 | 17:18
1
29
שלום,

אני בת 24, עובדת במשרד ממשלתי ובעלת תואר במדעי החברה.
לאחרונה התחלתי לחשוב לשנות כיוון, ולהכנס לתחום העיצוב הגרפי.

אני מאוד נמשכת לעולם הזה, וזה תמיד היה איפשהו במחשבות שלי, במיוחד כי אני מאוד אומנותית, אוהבת לצייר וגם מאוד אוהבת טכנולוגיה ומחשבים ואפילו לא איכפת לי ללמוד קצת תכנות אם צריך.

אני חיה עם בן זוגי בדירה שכורה ואין לי אפשרות ללמוד לתואר עמוס, וכיוון שהייתה לי היכרות עם האקדמיה, ואני אחרי תואר - החלטתי לא לפנות לכיוון הזה.

האם זו החלטה שגויה? האם כדאי לי להתחיל מ-0 ולפנות ללימודי תואר?

חשבתי ללמוד בשנקר או בבית ספר "חשיפה" קורס שנמשך כשנה +- , ולהכשיר את עצמי לתחום, בצורה קצת יותר פרקטית.

האם לבוגרי קורסים עם תיק עבודות מכובד יש אפשרויות תעסוקה?
לצפיה ב-'לימודים אקדמאיים או קורס ייעודי?'
לימודים אקדמאיים או קורס ייעודי?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2018 | 19:52
29
שלום לך,

אני חושב שמחשבותיך הן בגדול בכיוון הנכון, ויש להן תימוכין גם בעובדות, לפיהן ההרשמות לאוניברסיטאות ולמכללות נמצאות בירידה כבר מספר שנים, בארץ ובעולם.
זה לא שאנשים לומדים פחות, אלא שקורסים ומסגרות הכשרה קצרות ופרקטיות מחליפות בהדרגה את המוסדות האקדמאיים שקצת נתקעו בגישה מיושנת של תיאוריה והשכלה, בעוד הדור הצעיר דורש ידע פרקטי ויישומי.

בנוסף, בהיעדר וודאות מוחלטת אם זה אכן השינוי המתאים לך, נכון להתנסות בכך בדרך של קורס ותיק עבודות לפני ההחלטה שזה אכן הייעוד האמיתי שלך וזו הקריירה שאת רוצה לבנות.

לגבי שאלתך אם כדאי לך להתחיל מאפס, המלצתי היא חד משמעית – בוודאי! אני התחלתי מקרוב לאפס בגיל 45 וכיום בגיל 58 אני מודה לעצמי בכל רגע על כך. לא כל שכן בגילך הצעיר בו כל הקריירה שלך עוד לפנייך!

באשר לאפשרויות התעסוקה לאחר קורס בהשוואה לתואר, כאן אהיה יותר מסויג מפני שאין לי מידע ספציפי על כך. אומר רק שלדעתי, בתהליכי קבלה לעבודה, מעסיקים מחפשים כיום עובדות לגבי יכולות המועמדים, הן בצורה של תיק עבודות, והן מתוך ההתרשמות של גורמי אישיות שתופסים היום מקום מרכזי יותר בשיקולי הקבלה לעבודה: עד כמה מועמד מחובר רגשית למקצועו, המוטיבציה שלו, שקדנות ויסודיות, פתיחות ונכונות ללמוד ולהתפתח, יחסי האנוש, מחויבות לעבודה, וכדומה.

ואם לאחר הקורס יתברר לך שזה אכן הייעוד שלך אך נדרש תואר למימושו בקריירה מצליחה בתחום העיצוב, תמיד תוכלי להשלים תואר אקדמאי, וזו קרוב לוודאי תהיה ההשקעה הכי טובה שתוכלי לעשות לטובת הקריירה המצליחה שלך!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'חזרה למעגל העבודה'
חזרה למעגל העבודה
08/08/2018 | 21:21
1
42
שלום,

אני כותבת במטרה לנסות לסייע לקרובת משפחה בגילאי ה-40 שיצאה ממעגל העבודה לפני כ-20 שנה ומאז עקרת בית. יש ברשותה תעודת בגרות ואין לה נסיון תעסוקתי משמעותי. 

* כיצד ניתן להשיב את מוסר העבודה עם הקושי שבעניין?
* נקודת התחלה כלשהי שתוכל לרומם את מצב רוחה מבחינה תעסוקתית? 
* האם מעסיקים נרתעים באופן גורף ממועמדים כאלו?
* רעיונות איך להשתלב חזרה במעגל העבודה בתפקיד שיכול להיות מעניין ומספק  
  בימינו.

אודה לכם על כל מידע רלוונטי שקיים.

לצפיה ב-'השלבים הראשונים בחיפוש עבודה בגיל 40 ללא ניסיון קודם'
השלבים הראשונים בחיפוש עבודה בגיל 40 ללא ניסיון קודם
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 07:12
40

שלום רוני,

אני מניח שקרובתך רוצה לחזור למעגל העבודה ומחויבת להתאמץ בשביל זה. אחרת לדעתי אין טעם להתחיל.
בהתאם, אין צורך "להשיב את מוסר העבודה". יש צורך להתחבר לרצון העמוק ולהיות מחויבים לממש אותו. משם יגיע גם מוסר העבודה.

נקודת ההתחלה צ"ל שזה אפשרי. העולם מלא סיפורים על אנשים שעשו זאת, ובגדול. קראי למשל את הסיפור של סוזן בויל.
בנוסף, בתשובה גם לשאלתך האחרונה, אני לא ממליץ לחפש "סתם עבודה". כי מסתם עבודה אפשר לנשור מהר מאד ואז חיפוש מחדש הופך להיות מאתגר יותר. בנוסף, יש אינספור עיסוקים בשוק, והתחלת חיפוש ללא התכווננות מוקדמת משולה לחיפוש מחט בערימת שחת.

אז מה הפיתרון להתחלת חיפוש מדוייקת? קודם כל למצוא את הייעוד.

לבסוף, בקשר לשאלה ה-3, גיל והיעדר ניסיון קודם בהחלט פוגעים בסיכויי הקבלה לעבודה. לכן, אני ממליץ לאחר מציאת הייעוד על חיפוש עבודה דרך קרובים ומכרים, וכן לבחון את האפשרות להיות עצמאית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'שינוי קריירה ועבודה - "חזרה לתחום המקור" '
שינוי קריירה ועבודה - "חזרה לתחום המקור"
08/08/2018 | 13:19
1
23
אני בוגר תואר ראשון במנהל עסקים התמחות במערכות מידע (מקביל להנדסה תעשייה וניהול ב 4 שנים האחרונות אני מנהל קמפיינים בגוגל (PPCׂ). 
בחצי שנה האחרונה אני עובד במקום בתחום הפורקס ולא מרוצה, החלטתי מקום חדש. לאחרונה אני שמתי לב (וגם קולגות שלי) שהמשרות בניהול קמפיינים השתנו מחפשים יותר תחומי אחריות שלו דווקא קשורים לתפקיד, ומציעים שכר נמוך, ועד שיש מקום טוב יש עיו הרבה מתחרים, כמו כן נפתו מלא מקומות ללימוד המקצוע ככה שגם יש יותר תחרות וגם יש הרבה שמוכנים לקבל הרבה פחות ואף הרמה יורדת. 
לאור כך התחלתי לחשוב לחפש עבודה במה שלמדתי בתואר (שזה תחום רחב) בעיקר במשרות כגון מנהל פרוקייטים (יש דימיון קל ביני לבין מנהל פרויקטים), איש מערכות מידע, אולי מיישם וכו, הבעיה שלי שאני לא יודע איך לעשות את ההסבה הזו הן מבחינת הקורות חיים שלי והן מבחינת אפילו ההתמודדות בראיון עבודה, שלחתי קצת קורות חיים למשרות מנהל פרויקטים ולא יצרו עימי קשר אפילו,
אני מרגיש ממש תקוע, לא רואה כרגע עתיד בתחום שלי יותר מידי, ויותר מתסכל אותי עוד כמה זמן אוכל למשוך במקום הנוכחי שאני לא מרוצה בו בעליל. 

לצפיה ב-'התאמת קורות החיים וראיון העבודה לתחום אחר'
התאמת קורות החיים וראיון העבודה לתחום אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 13:37
17
הי אריאל,
לצערי לא אוכל לעזור לך בשלט רחוק.
אתה זקוק לייעוץ אישי ספציפי.
אני ממליץ לך לקבל ייעוץ מקצועי לשדרוג קורות החיים 
והכנה לראיון עבודה לתפקיד החדש שאתה מחפש.
ממליץ לך על אסנת שלו, לה יש כמעט 30 שנות עבודה בתחום וניסיון רב.
גילוי נאות, אסנת היא אשתי.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'Job Title'
Job Title
08/08/2018 | 10:29
1
17
Hey, what is the differences between Sales Manager, and Sales development Representative?
In my contract says: Sales Manager. 
לצפיה ב-'תארים שונים לתפקידי מכירות'
תארים שונים לתפקידי מכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 10:59
14
הי גרשון,
אני לא בטוח מה ההבדל.
אני לא בטוח שיש הגדרה ברורה להבדלים.
נדמה לי שכל מקום עבודה מגדיר תפקידים קצת שונה.
בכל מקרה, התואר פחות חשוב (רק לרזומה) ומה שיותר חשוב זה אופי התפקיד ותכולת העבודה. 
על זה הייתי שם את הדגש בהתקשרות בהסכם עבודה. 
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'ייעוץ חינוכי'
ייעוץ חינוכי
08/08/2018 | 01:07
1
15
שלום,
ברשותי תואר ראשון בחינוך + תעודת הוראה, אך לא סיימתי את הסטאז' ולכן אין בידי רשיון הוראה. אני מעוניינת ללמוד תואר שני בייעוץ חינוכי. הבנתי שללימודים כנראה אוכל להתקבל עם הנתונים שבידיי, אך השאלה היא לגבי העבודה שתחל לאחר הלימודים: האם העובדה שאין לי רישיון הוראה יכולה למנוע ממני לעסוק בתחום?  
אודה לתשובתכם.
לצפיה ב-'עיסוק בהוראה לאחר תואר שני ללא תעודת הוראה'
עיסוק בהוראה לאחר תואר שני ללא תעודת הוראה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2018 | 07:02
15
שלום אלגרה,
לצערי אין לי מידע על אפשרויות התעסוקה במקרה שציינת.
אני מזמין את חברי הפורום לענות לך. 
כדאי לך לבדוק במשרד החינוך או באגפי החינוך ברשויות העירוניות. 
כמו כן, נסי לבדוק באינטרנט, ובעיקר באתר של משרד החינוך.
ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'ציפיות שכר נמוכות'
ציפיות שכר נמוכות
05/08/2018 | 19:57
2
52
שלום 
הייתי בראיון עבודה ונשאלתי בנוגע לציפיות שכר. השכר שאמרתי הוא כ10K+נסיעות+בונוסים- בשאלון שמילאתי לפני הראיון כתבתי 11K(שכחתי שזה השכר שנתתי)
לאחר מכן בדקתי בטבלאות שכר וראיתי את טווח השכר ונדהמתי והתאכזבתי!
טווח השכר הוא 15-20K לתפקיד ראשון.
נגיד ובאמת השכר הזה הוא גבוה בכ2-3 K, עדיין "הפסדתי " כאלפיים שקל כל חודש.
התפקיד הוא במכירות בינלאומיות.
אני אובד עצות ולא יודע כיצד לתקן את זה. שכן לא משנה מה אומר אראה חמדן.
לא יודע מה קרה לי שהתבלבלתי ככה. כל הראיון הלך מעולה.
איך ניתן לדבר על השכר שוב פעם לאחר נתינת שכר בראיון? 
לצפיה ב-'איך לתקן בקשת שכר נמוכה מידי?'
איך לתקן בקשת שכר נמוכה מידי?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 20:54
1
35
הי שרון,
ראשית, ייתכן ולא תוכל לתקן... ואז לא תקבל את המשרה...
אבל לפחות למדת משהו, ולא תחזור על הטעות שוב!
שנית, הדרך הכי טובה לתקן טעות היא לומר את האמת:
"לא בדקתי והתברר לי שביקשתי שכר נמוך בהרבה לעומת השוק. אני מתנצל על הטעות ומבקש לתקן את ציפיות השכר שלי".
להתקשר לאיש הקשר ולומר זאת. כמה שיותר מהר.
ייתכן וזה יגרע ממניותיך ולא תתקבל בגלל זה, ואז שוב - למדת משהו.
וייתכן שהפוך. דווקא בגלל הכנות והתעוזה לבקש תיקון, בגלל שאתה רוצה לקבל את מה שאתה שווה, דווקא בגלל זה תתקבל.
בכל מקרה, אינך חמדן, זו הפרדיגמה שלך.
ואגב, לפעמים שכר נמוך מידי דווקא פוגע בסיכויי הקבלה. המראיין שואל את עצמו:
"מה פספסתי במועמד שהמחיר שלו כ"כ נמוך"? בטח הוא לא טוב כמו שנראה לי. 
מחיר זול נתפס הרבה פעמים כסימן לאיכות ירודה, בכל תחומי החיים.
ב ה צ ל ח ה !
חגי
לצפיה ב-'חגי שלום, נא ראה הודעה פרטית. תודה'
חגי שלום, נא ראה הודעה פרטית. תודה
05/08/2018 | 21:51
9
לצפיה ב-'הסבה בגיל 40 - ורלוונטיות לשוק העבודה.'
הסבה בגיל 40 - ורלוונטיות לשוק העבודה.
02/08/2018 | 13:38
1
73
שלום, 
אני בן 40 ועובד במחשבים כל חיי.
כבר הרבה שנים אני מרגיש שזה פחות מספק אותי למרות התפקידים וההתקדמות שעשיתי.
בעבר לקחתי פה ושם קורסים להעשרה חשבתי שזה יספק אותי אבל לאחר כמה שנים של מחשבות, החלטתי סופית - שנה הבאה אני רוצה לעשות צעד ראשון וללמוד משהו שבאמת בהמשך תוך כמה שנים אוכל לעסוק בו.
עשיתי כמה וכמה וכמה וכמה מבחני אישיות ולימודים כאלו אונליין בארץ ואפילו כמה בחו"ל.
קראתי וחקרתי והתעניינתי וראיתי שאני מאד קרוב לתחום טיפולי על שלל האפשרויות שלו. פסיכולוגיה זה באמת שכבר לפני 5 שנים חשבתי עליו כמשהו שהייתי צריך לנסות ללמוד במקום מחשבים אז זה יסתדר לי בראש.
גם לפני 5 שנים ובטח היום, מרגיש לי שלעשות תואר בפסיכולוגיה כעת כדי מתישהו לעסוק בזה זה רחוק במיוחד.
התגלגלתי לכל מיני תוכניות פסיכותרפיה שמאד משכו אותי גם מבחינת העבודה עצמה, כלומר במחשבה לעסוק בזה - מאד מדבר אליי.
וגם בתחומי הלימוד הספציפיים.
מאחר ואני מאד זהיר וספציפי ובאופן מאד הגיוני חרד לכל סמסטר שעובר (מפאת גילי) התעמקתי יותר ויותר במחשבה לגבי באמת האם אפשר יהיה למצוא תעסוקה.
בעתיד אני נחוש לא לשבת במשרד ליד מחשב או לדבר על טכנולוגיה, כל השבוע (כמו שאני עושה עד היום).
התעניינתי והבנתי שלמגזר ציבורי גם עם לימודי תעודה של פסיכותרפיה, יהיה לי קשה להגיע וזה קצת גרם לי לשאלות.
אני לא חושב שאני אדם שמסוגל לעסוק בשיווק עצמי וקידום עצמי כדי להגיע למצב שיש לי לקוחות באופן פרטי.
ברור שאי אפשר לדעת מה יהיה עוד כמה שנים ותמיד צריך לצאת מאיזור הנוחות במידה מסוימת, אבל עדיין משהו בזה עוצר אותי.
יש משהו במחשבה הזו שאני צריך לגרום לכך שאני גורם ללקוח להגיע ל X מפגשים כאלו ואחרים ועל בסיס זה אני מתפרנס, קצת עוצר אותי.
קשה לי להסביר מעבר לזה.
המשכתי לחקור ולהסתובב בתוך האיזורים והתחומים האלו והגעתי לעבודה סוציאלית.
אני יודע שהתעסוקה הזו היא סופר קשה ורגשית, ולא בהכרח מתגמלת כספית (בטח לא כמו במחשבים איפה שאני כעת),
אבל מה שקסם לי במחשבה הזו, מעבר לתחושת הסיפוק ועניין, והמגע עם האנשים וכל הכרוך בעבודה עצמה,
מה שקסם לי שראיתי שבמסלולי הלימוד לעו"ס וגם בהסבה , מהשנה הראשונה עוסקים בעבודה מעשית לצד ליווי - שזה אגב לדעתי דבר הכרחי וראוי כמעט לכל מקצוע באשר הוא!
זה משהו שמאד מושך אותי אולי מרגיע אותי, שלא בצדק אולי. אבל זו האמת.
אני מסתכל על מכלול הסיבות לבחירת לימודים: 
כן סוג של מקור פרנסה (אפילו אם זה לא כמו בהיייטק)
כן אפשרות ללמוד נגיד מקסימום 3-4 שנים ולאחרי לעסוק בתחום בפועל
כן עבודה עם אנשים אולי אפילו לומר לקהילה, משהו שהוא עזרה לאנשים, משהו חם, רך, לא בהכרח טכנולוגי. משהו קצת יותר הומני ולנשמה.
ומצליח לחשוב רק על עבודה סוציאלית.
היו כאלו שהציעו לי ללמוד אימון - זה אצלי נוגע בצורה חזקה בנושא הזה שאני צריך לקדם את עצמי ולשווק את עצמי, כדי בפועל להשיג עבודה - וזה אפילו עוד יותר קשה לי לחשוב על זה מאשר פסיכותרפיסט. לא יודע להסביר למה.

מה גם שאני שם את הגיל שליד בצד ואפילו לא שואל על זה. כי אני מעריך מקווה שלא בשגגה (האמנם?), שבתחומים האלו שאני מדבר עליהם (באופן כללי כאלו שלא מעניקים משכורת גבוהה), לגיל יש פחות משמעות.

מה דעתכם בעניין?
האם יש עוד תחומי עניין ועבודה כאלו ואחרים שבמסלול הלימודים שלהם באמת יש כבר סוג של השתלבות בעבודה,
שיכול לעניין אותי?
אני מודע לזה שעו"ס היא עבודה קשה. קשה מאד. בשלב הזה של הצעד הראשון ללימודים, אני כן מאמין שאוכל למצוא את הנישה שיותר תתאים לי 
שאני מרגיש איתה יותר נח (למשל, לעבוד עם מוגבלים או קשישים אני חושב שאני פחות יכול לתרום ופחות ארגיש נח, נגיד מאשר לעבוד עם משפחות במצוקה מסוגים מסויימים או נוער וכד')

מה אתם אומרים?
תודה!
לצפיה ב-'הסבה מקצועית בגיל 40+'
הסבה מקצועית בגיל 40+
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 14:34
59

שלום לך ותודה על שאלתך שמעסיקה רבים וטובים.

אני עונה לך מניסיון אישי, כי גם אני עזבתי תחום ריאלי ורציונלי (רו"ח בהייטק) בגיל 45 (!!) לטובת מקצוע טיפולי כמאמן עסקי ולשינוי קריירה.
מאז עברו 12+ שנים. ואני מודה כל רגע על השינוי הזה. הוא שינה ובעצם הציל את חיי.
זה לא היה פשוט וקל, אבל מאתגר, מרתק ובסופו של דבר גם משתלם מאד, מכל הבחינות.
גם אני לא ידעתי איך לשווק ולמכור. אבל למדתי ולמדתי עד שתפסתי את זה.
היום אני אפילו נהנה משיווק ומכירות.
ועוד משפט על הדרך – אקדמיה אינה הדרך הנכונה בעיניי. היא לוקחת המון זמן ולא ממש מכשירה אותך לטפל ולהשתכר שכר ראוי. אני בעד לימוד בתחומים אלטרנטיביים שהם מהירים יותר וגם פרקטיים יותר. כמובן שאחרי הכשרה הראשונית אפשר ורצוי להמשיך ללמוד ולהתפתח. אני לומד כבר 12 שנה מאז השינוי שעשיתי, דרך 30 קורסים ואלפי שעות למידה עצמית, וזה מרתק.

המסר שלי אליך הוא פשוט:
אם אתה יודע מה אתה רוצה – לך על זה בכל הכוח.
אל תתפשר בגלל "מגבלות" כאלו או אחרות.
אפשרויות התעסוקה במקצוע טיפולי כשכיר הן מוגבלות והשכר נמוך.
בגילך, לדעתי, אין מנוס מלהיות עצמאי ולהשלים בידע ומיומנויות את כל מה שחסר לך בקשר להקמה וניהול של עסק.
ואין אדם שלא חסר לו משהו. על זה מבוססת כל הצמיחה של מקצועות האימון והטיפול בעשור האחרון.
ולדעתי זה רק קצה הקרחון. כי החיים נעשים מורכבים יותר ויותר ומרבית האנשים לא יודעים איך להתמודד עם מורכבות זו ועם הצורך התדיר לשנות ולהשתנות.

אני סייעתי למאות אנשים להתמודד עם אתגרים כאלו, של שינו....
סיפורי ההצלחה שראיתי יכולים למלא ספר.
אני בטוח שגם אתה יכול להצליח והשאלה העיקרית היא עד כמה אתה מוכן לצאת מאזור הנוחות שלך, להעז ולהיות מחויב לתהליך השינוי, כולל להתמודד עם מה שעוצר אותך. אני מדבר על שינוי מנטלי באמונות, בהרגלים ובניהול הרגשי שלך. זו צמיחה אמיתית.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
נ.ב. - מוזמן להתקשר אלי לפי הטלפון להלן ואשמח להעשיר אותך בעוד מידע טלפונית. 

לצפיה ב-' אירוח בנושא שילוב אימהות וקריירה '
אירוח בנושא שילוב אימהות וקריירה
24/07/2018 | 12:48
28
1557

ביום ד', 1.8, בשעה 20:00, נארח בפורום את ענת מישר, מאמנת אישית ויועצת עסקית, בנושא שילוב אימהות וקריירה.

על האירוח

לידה של תינוק זה ארוע משמח ומרגש ובמקביל טורף את הקלפים ומשנה חיים. האימהות תופסת מקום ענק בלב ובנשמה ומשפיעה על סדר היום כולו.
עבודה עד שעות מאוחרות ושכר נמוך הופכים לדבר בלתי נסבל כשהמשמעות היא להשאיר את התינוק הקטן בבית. במקביל תחושת ה"לא מספיק" מול המעסיק מאוד חזקה, ומלווה ברגשי אשמה.
אבל הבעיה הגדולה של אמהות היא שהן משתפות פעולה עם הנחות יסוד מזיקות כמו: "אני לא יכולה לתת את מה שנתתי לפני הלידה", "מה פתאום לבקש העלאה בשכר?!", "בחיים אני לא אמצא עבודה חדשה". המלכודת היא כשהמעסיק שואל את האשה על שעות ומסנן נשים כבר בראיון טלפוני על בסיס האימהות.
אז מה לעשות? איך להתמודד? ומה הדרך הטובה ביותר שאישה יכולה להמציא את עצמה מחדש בלי לוותר על להיות אמא נוכחת?
כאן באירוח תוכלו לשאול שאלות שקשורות לקונפליקטים ולאתגרים כאימהות עובדות. 

על המתארח

ענת מישר, מאמנת אישית, יועצת עסקית ומלווה נשים בצומת של הריון ולידה בשימור ופיתוח הקריירה או העסק. אמא לשלושה בנים כאשר כל הריון הביא איתו אתגר אחר: "את הראשון גיליתי במעבר בין עבודות ונשארתי מובטלת, השני היה ברילוקישן, והשלישי הגיע כשהקליניקה שלי כמאמנת הייתה מלאה. לא נערכתי  והעסק לא שרד".
הבנתי שזו בעיה של המון נשים, ושיש לי את הניסיון, הידע והכלים לסייע להן לפתור אותה: לדעת איך לשמר את הקריירה או העסק בנקודות שינוי במשפחה, הריון, לידה, גירושין, רילוקישן, או כל שינוי משפחתי אחר.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו! 
לצפיה ב-'בעלי לוחץ עליי (ככה בקטנה) לעזוב את מקום העבודה'
בעלי לוחץ עליי (ככה בקטנה) לעזוב את מקום העבודה
25/07/2018 | 00:19
2
169
הי ענת,

יופי של ארוח ברוכה הבאה!
אני אמא לשניים בת 9 ובן 7. אני אשת קריירה, אוהבת לעבוד ורצה לעבודה בבוקר בשמחה וכייף.
הבעייה היא שהבן שלנו היפר אקטיבי עם בעיות התנהגות - בכיתה טיפולית ובמעון טיפולי אחרי הלימודים ובסך הכל יש הטבה הדרגתית במצבו. אני רואה שכל שנה הוא מתבגר ומתגבר.
בעלי אומר לי: עדיף שתעבדי חצי משרה או שאעזוב ואתרכז בגידול הילדים אבל בשבילי זה עגום. כבר התנסתי בלהיות אמא בבית והייתי מדוכאת. שנאתי לקום בבוקר, הייתי עצובה וחסרת חיות. גם בעלי התנהג אליי לא יפה באותה תקופה ואני משייכת את זה לכך שלא הייתי עצמאית כלכלית והוא הרשה לעצמו להתנהג אליי בחוסר כבוד.

אז אני ממשיכה לעבוד. יש לי רגשות אשם שאני לא משקיעה יותר שעות בילדים. אולי היו מגיעים רחוק יותר? אולי היו להם יותר חברים, יותר תחביבים, שמחים יותר...
אבל מצד שני יש בי פחד גדול מלאבד את העצמאות הכלכלית שלי. זה חשוב לי מאוד לדעת שאני מסוגלת בכייף להסתדר לבד כלכלית גם בלי בעל.
איך מיישבים את הרגשות הקשים? ודרך אגב, לשנינו אין משפחה קרובה. אין סבים וסבתות שעוזרים לנו בכלום.

לצפיה ב-'רגשות אשם לא נעלמים לבד '
רגשות אשם לא נעלמים לבד
01/08/2018 | 20:03
58
הי ותודה על קבלת הפנים, מאוד שמחה להתארח כאן!
את מתארת מצב שמוכר לי מאוד מהעבודה עם אמהות. השאלה שלך מתייחסת לרגשות האשמה ולכן אתחיל בזה.
האימהות מגיעה (כמעט) תמיד עם תחושת האשמה, יש שיגידו "עם התינוק את יולדת את רגשי האשמה" ולא במקרה. זו תופעה שנשענת על הצורך "להיות האמא הכי טובה", לתת יותר, לפתח אותם, לאפשר להם, אבל בעיקר לדאוג לכל צרכיהם. כל ההגדרות האלה, ובפרט אלה שמכילות את המילה "כל" או "הכי" הן מקור הבעיה והרי זו הגדרה אינסופית.
אחרי הרבה שנים של עבודה עם אמהות אני יכולה לומר שאם יש מטרה אחת עיקרית ומרכזית לאמא שרוצה בטובת ילדיה זה להרגיש טוב עם עצמה, להיות שמחה, מרוצה, בריאה ונינוחה. ולשמחתי המחקרים כבר תומכים בהשפעה שיש לרגשות ולמחשבות על כל תחומי החיים, החל ממהירות ואיכות הלמידה, התפתחות, ואפילו משפיעים על הבריאות.
מה שאני אומרת כאן זה שהדרך המהירה ביותר להיות "אמא טובה" עוברת בהכרח דרך הפחתת, עקיפת או הנמכת הווליום של רגשי האשמה. חשוב להגיד שאין מקום לצפות שרגשי אשמה ייעלמו ברגע שאת מחליטה למזער אותם, מדובר בתהליך עם תרגול והפנמה תוך כדי תנועה.
ועכשיו לדרך שלך:
"בעלי לוחץ בקטנה" הייתי בודקת איתו מה הקושי שלו, מה מפריע לו, והרי הבקשה שתהיי נוכחת יותר בגידול הילדים אמורה לתת פתרון למשהו נכון? אז בואי נזוז מהשיחה על הפתרון שהוא מציע אל עבר הבעיה שהוא מזהה. אולי הוא מרגיש שהילדים צריכים לקבל יותר נוכחות הורית והנוכחות שלך תתן לו מענה? אולי גם הוא מרגיש אשמה ואם את תהיי נוכחת יותר זה יקל עליו? בכל מקרה חייבים לרדת לבסיס הצורך שלו.
כי על הפרק עומדים מכלול הצרכים וגם הרצונות של כל בני המשפחה, ואתם צריכים התגייסות לחשיבה על פתרונות יצירתיים. כל עוד נושא השיחה הוא האם תעזבי את העבודה למען הילדים, או תישארי בה למען עצמך – את מזינה את רגשות האשם שלך ואת העובדה שזה מצב של אפס / אחת. כלומר , את עוזבת = פתרון בעיות הילדים, את נשארת = החרפת בעיות הילדים. לא רק שזה מחמיר את הבעיה שלך זה גם לא באמת משרת את הצורך של המשפחה בראיה מערכתית.
ובנימה אישית כאמא לילדים מאתגרים, מה שיכריע את קצב השיפור זה ה"מצב" שלך ושל בעלך באופן גורף וביחס לבעיות שלהם בפרט. הביטחון שלכם ביכולותיהם זה אחד המנועים העיקריים שיש לילדים בהתבגרות ובהתגברות. אז גם כשהמצב מאתגר – הפתרונות הטובים ביותר הם אלה שנותנים מקום למכלול הצרכים והרצונות, כולל אלה שלך כאמא.  

לצפיה ב-'אני בעד לחלק את רגשות האשמה לשניים'
אני בעד לחלק את רגשות האשמה לשניים
02/08/2018 | 08:42
22
אחרת מה הטעם בזוגיות?
תלחצי על בעלך (ככה בקטנה) שיישאר עם הילד בבית. למשל, תסבירי לו שהילד זקוק לדמות אב נוכח ומשפיע, שיקבל אותו כשהוא מגיע הביתה מבית ספר.
לצפיה ב-'איך לחלק את הזמן?'
איך לחלק את הזמן?
26/07/2018 | 14:33
1
128
לפני האמהות היו לי 24 שעות ביממה
היה לי קשה להספיק - עבודה משרה מלאה כמעט עד הערב, בית ובישולים, זוגיות, משפחות, חברות, תחביבים, וכדומה... אני הרגשתי שאני לא נחה ונשאבת לדברים שכמובן מבחירה, אבל רוצה גם לנוח יותר ולהספיק יותר. אני לא עושה דברים שהייתי רוצה כי אין לי זמן.
אני בהריון ראשון יהיה לי ילד ועדיין יהיו לי רק 24 שעות ביממה
ומוטרדת יותר מהכל מעניין הזמן. איך אספיק הכל, איך אשלב, איך לא יהיה במרוץ מטורף שאני מאוד לא אוהבת. 
אני לא רואה ברירה אלא לעבוד פחות
לא בגלל יחסים עם הבוס או מה יגידו בעבודה
אלא כי איך אפשר להכניס הכל בזמן שיש לי?

לצפיה ב-'לפעול מתוך בחירה'
לפעול מתוך בחירה
01/08/2018 | 21:10
36
הי,
אין לי זמן זה מסוג הדברים שהוא תמיד יחסי.
כלומר 
אין לי זמן למשהו אחד אומר שבחרתי במשהו אחר.
וכאן זה מתחבר לי עם האמירות של "מרוץ מטורף" ו"אין לי ברירה" שכתבת בשאלה. 
יכול להיות שאת צריכה לעצור ולעשות בחירה מחדש של הפעילויות שלך?
מה את אוהבת, מה את רוצה, מה חשוב לך, על מה את מוכנה לוותר ועל מה שווה להילחם? 

וחשוב מאוד לעשות את הסדר הזה עכשיו, לפני שהתינוק יגיע, כדי שהבחירות שלך ייתקשרו להחלטות שלך ולא לוויתור שאת עושה בשביל התינוק.
ואז אפשר יהיה לבחון גם את שעות העבודה שלך מחדש ומה את רוצה בהקשר הזה.

לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
26/07/2018 | 15:57
1
109
שלוםענת,
 אני כרגע בחופשת לידה שהארכתי אותה מ3 חודשים לחצי שנה כרגע התינוק בן5 חודשים וב1/9 אני אמורה לחזור לעבודה. אנחנו מתגוררים בירושלים והעבודה שלי כמנהלת פרוייקט היא ברמת גן. 
התינוק אמור להיות במשפחתון בירושלים ואני מלאת חששות מה יקרה במידה ומשהו לא תקין והמטפלת קוראת לי לבוא לקחת את הילד ? עלי לציין שגם בעלי עובד מחוץ לעיר (אומנם קרוב יותר ממני )  מצד אחד אני מאד שמחה לחזור לעבודה ומצד שני המחשבה על ההתנתקות מהתינוק לכ"כ הרבה שעות מטרידה אותי מאד. 
אשמח לשמע ממך עצות מועילות 

לצפיה ב-'הליבה של הקונפליקט '
הליבה של הקונפליקט
01/08/2018 | 20:06
38
הי דניאלה 
ההתנתקות מהתינוק כמעט תמיד מעוררת רגשות מורכבים (מי יותר מי פחות)  בדיוק כפי שתיארת.
מצד אחד הרצון והשמחה להחזיר חלקים שאת אוהבת לחיים שלך- העבודה, ומצד שני ההתנתקות, והמרחק מהתינוק שהיא חוויה שלא דומה לשום דבר אחר שעשית בעבר.
זו היא בעצם הליבה של הקונפליקט של אמהות שרוצות לשמור על הקריירה או על העסק שלהן, והרי אין אישה שיכולה להיות גם בבית עם התינוק וגם בחוץ במקום העבודה.
התחושה הזו  שאת מרגישה, של אי נוחות לקראת צעד כל כך משמעותי, היא נורמלית בסך הכל. אז קודם כל אני מציעה לך להכיר בקונפליקט ולתת לו מקום, להבין שככל שיעבור הזמן את תראי את הדברים קצת אחרת, לטובה, והכי חשוב זה לזכור שהילדים שלנו צריכים אותנו שמחות, מסופקות ובמצב רוח טוב וזה נכון בכל גיל.
העצות שלי אלייך הן לעשות את ההערכות המיטבית שניתן כדי שאת, ובעלך תדעו מי אחראי להגיע בכל יום במידת הצורך. אם העבודה שלכם היא עקבית תחליטו מראש, אם העבודה שלכם משתנה, אז שבו שתי דקות בכל מוצ"ש לגבי השבוע הקרוב.
עדכנו את המטפלת ואולי אפילו תכינו לה טבלה קטנה לתלות על המקרר כדי שגם לה יהיה נוח.
אם יש עוד בני משפחה שמסכימים להיות כתובת מעבר, כלומר עד שאת או בעלך מגיעים, נהדר, גם את זה תעשו מסודר, ותעדכנו את המטפלת.
אם אין משפחה להישען עליה ואת מעורה בקהילה בה את גרה, אולי את יכולה לגייס 2 או 3 נשים שאת סומכת עליהן ושלא עובדות ולהסכים איתן על "התגייסות להקפצות" אפילו בתשלום לפי הצורך עבור הזמן שייקח לכם להגיע.
במקביל, אולי יש אפשרות לעבודה מהבית במקום העבודה שלך? הייתי שוקלת את הבירור הזה בצורה מתוכננת מראש, כדי להקל עלייך לפחות בחלק מהימים.
אם הסדרים כאלה לא מקובלים בארגון בו את עובדת, עדיין יש מה לעשות אבל כאן כבר נדרשת הערכות יסודית לקראת שיחה עם המנהלים.
ואם זה לא ישתפר ולא תרגישי טוב יותר עם הסידור, אז צריך לפתוח את הסוגיה מחדש ולחשוב לכיוונים אחרים. 

לצפיה ב-'קריירה שמתאימה לנשים יותר'
קריירה שמתאימה לנשים יותר
28/07/2018 | 04:15
1
102
הי ענת, 
מנסיונך, איזה קריירה מתאימה יותר לנשים עם ילדים?
אני בהייטק מרגישה שבגלל שאני אמא אני עובדת פחות שעות מהגברים בקבוצה שלי ומרגישה שדברים קורים בלעדיי. 
לצפיה ב-'קריירה מתאימה לאמהות'
קריירה מתאימה לאמהות
01/08/2018 | 20:11
45
הי גליה, 
אני מניחה שאת מתכוונת לתפקידים בהם לא מצופה מהעובדים להישאר שעות ללא גבול, ואני מכירה מאוד טוב את התמונה שאת מתארת עם הפער שנוצר בינך ובין גברים בקבוצה.
בנוסף על תחום החינוך, גם בנקאות וביטוח נחשבים יותר נוחים לאמהות, אבל אני פחות מאמינה בחלוקה כזו.
הרבה אמהות מגיעות לתהליך עם בעיה טכנית של שעות / שכר / תחושות לא טובות מהמנהלים ואני תמיד מתחילה את הברור בשאלה – אם לא הייתה המגבלה הזו – היית מרוצה שם?
אם התשובה היא לא - לא מרוצה / לא אוהבת את העבודה / לא נהנית אז בהחלט יש מקום לתהליך של חיפוש תפקיד, ארגון, או מקצוע אחר. וגם אז אני ממליצה בחום להתחיל מברור של מה את אוהבת / טובה / וחשוב לך ומשם הדרך תהיה הרבה יותר קלה.
אם התשובה היא כן – כן אוהבת / כן מרוצה / כן רוצה להישאר אז  אני מתחילה את הבירור ממקומות אחרים שקשורים לחוויה הסובייקטיבית, כמו תסכול, אשמה, יחסים, תקשורת.
והכי חשוב להבין שלאנשים באופן כללי, לאימהות בפרט, ובעולם ההייטק אפילו יותר  – יש חשיבות עליונה לאופן שבו אישה מציגה את עצמה לעולם. בכל פעם שאישה מחליטה לחשוב על הדברים קצת אחרת וכפועל יוצא מכך גם אותם בשונה מהאופן שהציגה אותם קודם – משהו משתנה בסביבת העבודה שלה.
התוצאות הטובות ביותר, גם בשילוב של אימהות וקריירה מגיעות מבהירות במה שאת רוצה, אח"כ מה את צריכה ובשלב השלישי - איך את מגיעה לזה.
זה עונה לך על השאלה?
לצפיה ב-'כמו שכתבת. איך מתגברים על רגשות האשמה הקשים'
כמו שכתבת. איך מתגברים על רגשות האשמה הקשים
29/07/2018 | 06:07
2
83

יוצא שאני צריכה לנסוע לחול ליומיים שלושה כל חודש, ובזמן הזה הילדים עם אבא/סבא/מעון. אתמול דיברתי עם כמה חבר'ה שעובדים איתי ונכנסו אליי למשרד. ואחת מהן שאלה אותי איך אני מסתדרת עם הילדים כשאני לא בבית.
ממש הרגשתי איך שהפנים שלי מאדימות והתחלתי להזיע. הרגשתי מותקפת. וככה עניתי לה שמסתדרים.. את יודעת. אבא, מעון, בייביסטריות. סבא מגיע לפעמים.
אבל אני עד עכשיו מרגישה מותקפת. אני יודעת שהבחורה הזאת ששאלה אותי, היא סתם שאלה ולה אין ילדים. אבל החבר'ה האחרים שעמדו איתנו הסתכלו עליי ככה. הרגשתי מושפלת שהם שופטים אותי. אומרים בלב שאני אמא רעה. 
היה מן רגע של שקט ואז העברתי נושא אבל אני מרגישה ממש רע עם השיחה הזאת אתמול ומנסה להתגבר על הרגשת השפלה.
לצפיה ב-'אף אמא לא צריכה להרגיש ככה '
אף אמא לא צריכה להרגיש ככה
01/08/2018 | 20:18
33
הי,
קודם כל אני חייבת לומר שאני מורידה את הכובע, כל הכבוד לך!!! על האומץ, התפקיד, החריצות, המחוייבות על הכל !!
אבל את כנראה לא חיה בשלום עם בחירה שלך.

האם את אוהבת את העבודה שלך? אם לא היה העניין הזה עם ההשלכות על הבית והילדים היית מרוצה בתפקיד?
בהנחה שכן, אני ממליצה להיכנס לתהליך שבו תוכלי למצוא את הדרך שלך לחיות בשלום עם הבחירות שלך.
בעיני למשל אבא סבא ומעון זה פתרון נהדר, זמן איכות עם אנשים קרובים ואוהבים לא? 
רגשי האשמה הם ללא ספק העניין (ראי את התשובה הארוכה שכתבתי לשאלה הראשונה בנושא) והם לא יעלמו לבד, זה עלול להחמיר, ונראה שהמחיר שאת משלמת הוא גבוה מדי כבר עכשיו.
אני ממליצה לך בחום לעשות מעשה, ומוטב שעה אחת קודם, בגלל העוצמות של הקושי הרגשי שלך. ההקלה יכולה להגיע תוך חודשיים, את תרגישי שחגורת החנק ירדה מהצוואר ואת שוב נושמת.
את משלמת מחיר גבוה מאוד וחבל.

לצפיה ב-'אני אמנם לא נוסעת כל חודש, אבל יצא לי לנסוע לשבוע וחצי לחו״ל'
אני אמנם לא נוסעת כל חודש, אבל יצא לי לנסוע לשבוע וחצי לחו״ל
02/08/2018 | 20:05
15
מהעבודה והתשובה שלי כששאלו אותי מה עם הילדים ואיך השארתי אותם בלעדי (בחיי שזה מה שמישהו/י שאל/ה), עניתי - הילדים נשארו עם אבא שלהם, זה האבא שלהם והוא יודע להסתדר והם נהנים איתו ואפילו מבלים יותר כשאני לא נמצאת.
מי שצריכה להרגיש רע עם עצמה זו זו ששאלה אותך את השאלה. את אלופה שמצליחה לשלב קריירה עם אמהות ואם את נהנית מהעבודה שלך ואוהבת אותה זה מאוד חשוב לדעתי.

לצפיה ב-'הדילמה הגדולה-האם נוח להיות עצמאית או שכירה בתור אמא טרייה'
הדילמה הגדולה-האם נוח להיות עצמאית או שכירה בתור אמא טרייה
29/07/2018 | 16:51
1
67
יש לי תיאומים בני חודשיים כך שאני עמוק בחופשת הלידה.
יש לי תעודה שמאפשרת לי לפתח קריירה כעצמאית, בניהול עצמי, בשעות הנוחות לי, אותה עשיתי בשלב יחסית מאוחר בחיי.
ויש את תחום עיסוקי שלמדתי ועבדתי בו ואני יכולה להמשיך כשכירה.
מתלבטת מה נכון לי כאמא לעתיד של משפחתי מבחינת נוכחות בבית וגם כספית...
מה ידרוש ממני יותר משאבים, אני גם רוצה להיות רגועה סך הכל.
נמצאת בצומת דרכים גדולה...
שכירה או עצמאית? רוצה לבחור דרך, להיות שלמה וללכת עד הסוף.
לצפיה ב-'להקם עסק אחרי לידה'
להקם עסק אחרי לידה
01/08/2018 | 20:23
30
הי,
מכיוון שאני מבינה שמבחינת העיסוק את מדברת על אותו תחום והשאלה הנשאלת היא על מסגרת, האם להמשיך כשכירה או להתחיל כעצמאית.
את המסלול של שכירה את מכירה, אז אני ממליצה לך לאסוף מידע על מסלול העצמאות.
מה תצטרכי ללמוד – שיווק, ניהול וכד , איזה תכונות נדרשות – משמעת עצמית למשל, כמה יעלה להקים עסק בתחום שאת עוסקת בו, ומה נדרש כדי להתחיל לייצר הכנסות.
שתפי את בן הזוג בכל המידע שאת אוספת, תחשבו על זה יחד, מה זה אומר מבחינה כלכלית, האם הוא מתגייס לפרוייקט? את תצטרכי את הגב שלו ואולי של עוד כמה בני משפחה.
מבחינת גידול הילדים – הרבה עצמאיות התחילו את העסק כדי להיות בבית עם הילדים.
וזה אחד הפרדוקסים הכי גדולים של העצמאות – כי בפועל, אם הילדים בבית ואת המטפלת היחידה, את לא תוכלי לעבוד. ובמיוחד כשמדובר בתאומים.
מה שאנ אומרת זה שלהיות עצמאית בבית לא בהכרח מאפשר לך להימנע מלקבל עזרה בטיפול הבילדים, וגם את זה כדאי לקחת בחשבון.
ממליצה להתייעץ בצורה מסודרת ואולי אפילו להתנסות אם יש לך גמישות בחזרה לעבודה ורק אח"כ להחליט.
כמובן שאם אדע יותר פרטים אוכל לענות בצורה יותר קונקרטית 

לצפיה ב-'האומץ להחליט ולפעול '
האומץ להחליט ולפעול
29/07/2018 | 17:22
1
81
חווית האמהות לצד הביטוי האישי שיש בו גם פוטנציאל לשינוי המציאות ע"י הגדרתה מחדש. אכן אפשר להבין טוב יותר את מקומן של האמהות בעולמן של נשים 
כל הכבוד על היוזמה ! 
לצפיה ב-''
01/08/2018 | 21:28
22
לצפיה ב-'רוצה לתת 100% בכל התחומים- איך משלבים?'
רוצה לתת 100% בכל התחומים- איך משלבים?
30/07/2018 | 09:22
1
61
הי
ילדתי לא מזמן את בני הבכור, אני מאוד רוצה להיות אימא מעורבת, נוכחת, להוציא אותו מהגן יום יום ולא לשלם למטפלת שתגדל אותו. בעלי ואני עשינו החלטה שזה אורח החיים בו אנו רוצים לגדל את ילדינו ובעלי מוכן לקחת על עצמו את עול הפרנסה כך שהאישיו הוא לא כלכלי. הבעיה היא שאני הייתי רגילה לתחזק קריירה ואני פוחדת שאם אקדיש את השנים הבאות לגידול ילדים אשאר "מחוץ ללופ" או חלילה אהפוך ללא רלוונטית. מאוד חשוב לי להישאר "בעניינים". מה היית מייעצת לי לעשות?
לצפיה ב-'להישאר רלוונטית בשוק העבודה'
להישאר רלוונטית בשוק העבודה
01/08/2018 | 20:32
35
הי,
אני מסכימה  עם החששות שאת מעלה. אני מאמינה שאישה שתחזקה קריירה, עלולה לשלם מחירים  בכך שהיא מוציאה את עצמה מהעולם הזה לכמה שנים.

עכשיו מה עושים?
בהנחה שאת שלמה עם ההחלטה לקחת על עצמך את גידול הילדים הייתי מחפשת דרך להישאר רלוונטית. מכיוון שאני לא יודעת במה עסקת אני לא יכולה להיות קונקרטית אבל תמיד יש דרך לשמר את המסוגלות שלך בעולם העבודה ואת הרלוונטיות שלך. ה"עולם החדש" מביא איתו כל כך הרבה אופציות חדשניות ויצירתיות, שקשה לי להאמין שלא תמצאי דרך לקדם את עצמך במידה מסוימת בזמן המדובר.
בנוסף מכיוון שנדמה לי שאת לא שלמה כל כך עם ההחלטה הזו כרגע, אני מציעה שתגדירו "נקודות יציאה". כלומר ההחלטה הזו שאת תגדלי את הילדים היא נכונה לכם כרגע, תסכמו שכל שישה חודשים או לכל היותר שנה את בודקת עם עצמך איך את מרגישה. אם הבחירה הזו תיצור אצלך תיסכול – כל המשפחה תפסיד ביחד. 
ואת היחידה שיכולה להצהיר אם הסידוק הזה לא מתאים לך יותר.

כל עוד את בבית, מה שיגשר בין שני הצרכים האלה - להיות 100% אמא ולשמור על הרלוונטיות, זה מסלול של עבודה חלקית, לימודים, עשיה פרו בונו, בתחום שלך גם אם זה  ללא תמורה

לצפיה ב-'למצוא בעל שיפרנס'
למצוא בעל שיפרנס
31/07/2018 | 15:07
2
81
זה הפיתרון היחיד עבורי אם ארצה ילד, לא אוכל לעולם לשלב אימהות עם קריירה. שיסלחו לי הפמיניסטיות.
לצפיה ב-'אולי את בכל זאת פמיניסטית '
אולי את בכל זאת פמיניסטית
01/08/2018 | 20:34
1
49
אני מבינה את עמדתך, אגב הפמיניזם במובן העמוק שלו דוגל בזכות האישה לבחור,  כך שבראיה פמיניסטית בחירה בוויתור על קריירה מתוך מודעות והבנה של ההשלכות היא פמיניסטית בדיוק כמו בחירה לשמור ולקדם קריירה מתוך מודעות.

בהצלחה :) 
לצפיה ב-'האם קיים וטו על בחירה?'
האם קיים וטו על בחירה?
02/08/2018 | 09:32
27
ולדעתי הוא קיים בהמון היבטים - אני מכירה לא מעט נשים אנרגטיות, אמביציוזיות שמפגינות המון כוח ויוזמה מגילאי הילדות, מכירה גם גיקיות שלא יכלו לחיות בלי מחשב ובאופן טבעי הגיעו לענף ההיי טק המתגמל בו לא יוותרו על קריירה לצד אימהות. כל אדם נולד עם יכולות ושאיפות שונות, לתוך סביבה שונה. אז עניין הבחירה כאן מאוד גבולי ומעורר מחלוקת. 
לצפיה ב-'שאומרים אימהות... השאלה למי ולכמה.'
שאומרים אימהות... השאלה למי ולכמה.
31/07/2018 | 16:02
1
79
אני קרייריסטית שמתכננת להביא ילד בקרוב.
ששואלים אותי כמה ילדים ארצה- תשובתי היא 2.
כן, ילד זה משאבים מטורפים, המשאב גדול הוא גם זמן, זמן פנוי או חוסר זמן משליכים על כ"כ הרבה הבטים בחיים- כסף, הצלחה, זוגיות, בריאות נפשית ופיזית. להיות לחוץ בזמן תמיד, לא להספיק, או לישון מעט זה דבר רע. 
אז זה עניין של סדר עדיפויות, אי אפשר הכל!
שני ילדים בהחלט מאפשרים עוד זמן לדברים אחרים, שלושה ילדים כבר פחות... וכן הלאה.
לא ככה? 
אם אביא שני ילדים יחסית רצוף, "אתפנה" מהר יותר תוך שנים ספורות.
לצפיה ב-'את המחליטה'
את המחליטה
01/08/2018 | 20:36
37
הי קרן, 
מסכימה איתך לגמרי שכל ילד זה עולם ומלואו שזקוק לטיפול וטיפוח, ולכן נכון לקחת בחשבון את המשאבים השונים, הרצונות והצרכים שלך ושל בן הזוג בנוגע למספר הילדים.
לגבי לידות צפופות - יש הרבה שיקולים בעד ויש נגד. זה תלוי באמא, בילד, בנסיבות ובעוד הרבה גורמים צפויים וגם בלתי צפויים.

אני מציעה לך להיות ערנית לאחר הלידה וקשובה לעצמך בגידול התינוק, ולתת מקום למה שתרגישי. אולי התוכנית שלך תתאים גם אחרי הלידה ואולי לא...

לצפיה ב-'אמהות וקריירה'
אמהות וקריירה
01/08/2018 | 10:53
1
63
שלום ענת,
 אני אמא ל 10 ילדים (שיהיו בריאים ) גילאים בין 20-5) חלקם כאמור בוגרים . עובדת מעל 20 שנה ומתקדמת גם בלימודים לתואר שלישי וגם בעבודה . התחלתי בהוראה בבית ספר יסודי, לאחר מכן בחטיבה תיכון . וכרגע עובדת כמפקחת מיותר לציין שאני נקרעת בין מחוייבותי לבית ולילדים  מצד שני להשלמת תואר הדוקורט  והעבודה . כמובן שזה בא על חשבון הילדים שלעיתים סבלנותי פוקעת  ואומרת דברים שלאחר מכן מתחרטת עליהם. כמובן שבעלי שבעצמו איש קרייריסט ולא נימצא הרבה בבית עוזר כמה שיכול אבל אני מרגישה שאולי אני מפספסת משהו ומתחילה לחשוב אולי אני מקריבה קורבן קשה . אני ממש מתלבטת האם להפסיק את העבודה ולהתמקד רק בסיום  הדוקטורט ? לא מן הנמנע שיהיה קשה מבחינה כלכלית.. אנא עצתך  הטובה 
לצפיה ב-'מה את באמת צריכה?'
מה את באמת צריכה?
01/08/2018 | 20:39
37
לאה יקרה,
וואוו!! כבשת אותי כבר ב"אני אמא ל 10 ילדים" :) 
אני לא יכולה לומר שאני יודעת מה זה לגדל עשרה ילדים, אבל מנקודת המבט שלי כאמא לשלושה, אני לא יכולה לדמיין שזה קל, או שאפשרי מבלי שהסבלנות פוקעת. מאידך, את חווה את זה ממש לא טוב, ומדברת על "דברים שאומרת שלאחר מכן מתחרטת.." ומכיוון שגם הסוגיה הכלכלית היא לא פשוטה כשיש כל כך הרבה פיות להאכיל,  אני מסכימה איתך שהרבה מונח על הכף.
אבל אולי ההחלטה כאן לא צריכה להיות בין להמשיך להתקדם עם העבודה-לימודים- בית וילדים כפי שזה עכשיו ובין להתפטר?
אולי יש עוד פתרונות?
אולי אפשר לגייס את המשפחה לעזרה? יש לך ילדים בגילאים שיכולים לסייע.
האם זה יכול לעשות הבדל?
אם תאספי את כל בני הבית ותשתפי אותם בתחושות הקשות ואולי אף בלבטים שלך ייתכן  שהם יתגייסו לעזרתך?
אולי אם ישמעו שאת שוקלת להתפטר והמשמעות היא הידוק החגורה, יהיה לך יותר שיתוף פעולה מהם?
אולי מה שיעשה את ההבדל הוא ההחלטה לעשות תהליך בתוך הבית, שקשור ליחסים בתוך המשפחה?
התשובה שלי אלייך היא בשאלה:
את מדברת על הקרבת קורבן - האם הפסקת העבודה תעשה את ההבדל בעניין הזה? האם תחווי מימוש במה שאת מפספסת אם תפסיקי לעבוד?
אם התשובה היא לא, או לא יודעת – זה הבירור הנדרש – מה יהיה הדבר שיעשה את ההבדל בחוויה שלך.
אם התשובה היא כן אז התפטרות  יכולה לענות על הצורך שלך. אבל אל תשכחי לעדכן את בני הבית על השינוי ועל ההשלכות הכלכליות שיהיו עליכם כמשפחה ועל כל אחד מהם בנפרד.
בהצלחה !!

לצפיה ב-'אשמח לדעת האם לשתף את הבוס...'
אשמח לדעת האם לשתף את הבוס...
01/08/2018 | 14:05
1
61
היי לענת וכולן. בעבודה אני משתפת בנות שעובדות איתי בנושא הילדים, כל מיני קשיים מולם, מה קורה בגן וכאלה... הרבה דברים שגם קצת מוציאים אותי מפוקוס או שיחות טלפון עם הילד באמצע היום. לפעמים ה"אימהות" מפריעה בעבודה..
אני מנסה להסתיר את הדברים האלו מהבוס אבל אני אמא וזה חלק ממני וזה כבר קשה. אני תוהה אם הבוס לא ידע לעשות הפרדה או חוששת שהוא יעריך אותי פחות ויחשוב שאם אני מדברת על הילדים אני פחות טובה במקצוע (זה לא נכון בכלל).
החששות שלי נכונים?זה גם אצלכן? או שכן אשתף אותו מידי פעם באופן טבעי? 
לצפיה ב-'הפרדה '
הפרדה
01/08/2018 | 20:53
38
הי גלית,
המצב בו את מסתירה את השיחות שלך הוא בוודאות לא טוב לאף אחד.
אני מעריכה שאת לא מצליחה באמת להסתיר, אולי חלקית ואולי בכלל לא.
זה יוצר אצלך מתח, ואי וודאות וגם חששות על מקומך.
אני משוכנעת שאת סופר מקצועית וזה לא בהכרח קשור. 
אני מכירה מנהלים שאין להם שום בעיה עם הערבוב הזה ואני מכירה מנהים שזה ממש מפריע להם.
אני מאמינה שיש מקום לשיחה בנושא ויחד עם זאת כשאת פותחת את העניין את צריכה לקחת בחשבון שאולי תשמעי שהוא לא מרוצה מזה ושתידרשי להקטין את השיחות עם הילדים. 

יש תקופות סוערות יותר עם הילדים ויש תקופות שפחות. בשיחה פתוחה וישירה את יכולה להגדיר ביחד עם הבוס מה מפריע ומה לא, להגדיר תוצאות שאת אמורה לעמוד בהן ושיכירו באיכות העבודה שלך. 
בעיני זה הצעד הנכון, וכדאי להתכונן אליו בצורה מסודרת.

לצפיה ב-'רוצות לשמור על קשר עם ענת '
רוצות לשמור על קשר עם ענת
05/08/2018 | 10:02
8
כדי לשמור על קשר עם ענת מישר ולקבל עוד מידע בנושא החשוב הזה תוכלו להיכנס לאתר

המשך גלישה נעימה 

לצפיה ב-'התייעצות לגבי הגדרת תפקיד בהסכם עבודה '
התייעצות לגבי הגדרת תפקיד בהסכם עבודה
01/08/2018 | 12:53
1
22
הי, אני עתידה לחתום על הסכם עבודה בימים אלה. הגדרת התפקיד היא מנהלת מחלקה. בשיחה בע"פ עם המעסיק הוא הסביר לי שבתחילה אעבור חפיפה של כמה חודשים ובתוך חודשים ספורים אתחיל לנהל בפועל. אני ביקשתי שהדברים יהיו מוגדרים בצורה ברורה בחוזה. בחוזה הוא כתב רק הגדרות תפקיד מנהלת מחלקה  ושסמכויות ותפקיד העובד תהיינה בהתאם להנחיות המעסיק שינתנו לו מדי פעם. האם יש טעם בחוזה להכניס סעיף שיגדיר שאני עוברת חפיפה שלא תעלה על 3 חודשים ואז אתחיל לנהל בפועל או שעדיף להשאיר זאת כפי כתוב כעת.?
תודה.
לצפיה ב-'פרוט הגדרת התפקיד בהסכם עבודה'
פרוט הגדרת התפקיד בהסכם עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2018 | 13:33
17
שלום לך,
זו שאלה משפטית ולכן אני ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד. 
יחד עם זאת, מבלי לראות בתשובתי עצה משפטית, אשמח לחוות את דעתי למיטב שיקול דעתי וניסיוני:
  1. אם תפרטו בהסכם את בקשתך, יש כאן כעין הודאה שאינך כשירה כעת לנהל את המחלקה בעצמך (ללא החפיפה) ואם החפיפה לא תניח את דעת המעסיק, הוא יכול להשתמש בכך כדי להפחית מסמכויותיך.
  2. אם לא תפרטו, הוא עלול להאריך את תקופת החפיפה מעבר ל-3 חודשים. כך שיש כאן שיקולים לכאן או לכאן. 
  3. בכל מקרה, יש לו את הסמכות להורות לך איך לפעול בעבודתך, כמו גם הזכות לפטר אותך.
  4. במקביל, לך יש את הזכות להתפטר אם אינך שבעת רצון מעבודתך ומיחס מעסיקך אליך. 
בשורה התחתונה, את יכולה לבקש להגדיר את החפיפה בהסכם, או לא.
לא נראה שיש כאן הבדל משמעותי בהשלכות העניין על עתיד תעסוקתך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'בעייה שחוזרת על עצמה שוב ושוב... לא יודעת במה כדאי לי לעבוד'
בעייה שחוזרת על עצמה שוב ושוב... לא יודעת במה כדאי לי לעבוד
30/07/2018 | 07:44
2
77

שלום, 
אני בת 30 ובעברי עשיתי לימודי תעודה (כמעט 3 שנים) בעיצוב גרפי. ניסיתי לעבוד תקופה במקצוע וראיתי שאני לא מתחברת לזה.

הבעיה שיש לי שחוזרת על עצמה שוב ושוב - שמאז שאני קטנה, יש לי בעיית איטיות. 
זה אומר שלוקח לי זמן לחשוב ולבצע דברים לעומת אנשים אחרים. 
ואילו כשאני מסתכלת על עצמי, אני מרגישה ״שיוצא לי עשן מהאוזניים״ ושאני משקיעה מעל ומעבר בריכוז שלי ובהספק שלי - אבל התוצאות לא משביעות רצון את המעסיקים שאני מגיעה אליהם. 
ואז מגיעה השיחה שהם מאיימים עליי בפיטורים לאחר כמה ימים או שבוע, ואני עושה עם עצמי חושבים בכל פעם מחדש, אפילו טעיתי ואיך אני יכולה להשתפר? 
ואני מגיעה למסקנה שאני באמת עושה את המיטב שלי ושאין טעם להישאר בסביבת עבודה לחוצה כשאני לא עומדת בהספק - שזה יוצר אצלי מצב של תיסכול וחוסר אמונה בעצמי... 

בתקופת התיכון אובחנתי בADD והוצעה לי טיפול בעזרת רטלין. ניסיתי, לא גרם לי להרגיש טוב - גרם לי לסיחרור, על האף שהתוצאות של המבדקים שעשיתי הראו שיפור רב בתוצאות של המבדקים. 
לא הסכמתי להמשיך להשתמש ברטלין ומאז אני מנסה ומשקיעה מאמצים גדולים בריכוז שלי ובלתת תוצאות טובות במקומות עבודה.. כיום אני לא מעוניינת לקחת תרופה כמו רטלין או דומים לה, בגלל בעיות בריאותיות שאני סובלת מהם... 

הגעתי למצב כיום שאני מתחילה בכל פעם מחדש מקום חדש, ואז כעבור חודש או אולי חודשיים אומרים לי שאני לא מתאימה כי אני יותר מידיי איטית בעינהם... 
רציתי להתייעץ - לדעתכם אילי מקומות עבודה או מקצועות יכולים להיות רגועים יחסית ולהתאים לי? מקום שלא מודד את ההספק יום יום או שבוע שבוע.. 
אשמח לשמוע מכם רעיונות! 
תודה רבה למי שמגיב!!!! 
לצפיה ב-'מפוטרת שוב ושוב בגלל ADD – מה לעשות?'
מפוטרת שוב ושוב בגלל ADD – מה לעשות?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2018 | 10:53
43
שלום לך,

אולי תופתעי מהתשובה שלי, אבל אני לא ממליץ להתפשר על חיי התעסוקה שלך רק בגלל ADD. יש לך עוד המון שנים לעבוד וחיפוש המקומות "הרגועים" (יש כאלו?) יכול לגזור עליך בינוניות לכל החיים.

לכן, אני ממליץ לך להתמודד עם ה-ADD, ללמוד איך להתנהל איתו טוב יותר ואיך דווקא למנף אותו לעיסוקים שבהם הוא יתרון. כל זאת בלי תרופות למיניהן, אלא דרך אימון מתאים.
מניסיוני, המוח שלנו גמיש מאד וכל אחד יכול לשנות הרגלים ואפילו תכונות דרך אימון. קראי למשל מה המדען ד"ר ברוס ליפטון אומר על זה. בעזרת אימון מתאים תוכלי להשתפר מאד ולבנות לך חיי תעסוקה מספקים ומתגמלים.
אני ממליץ על שוש מעוז אריה, מאמנת לטיפול בקשב ובריכוז, אך יש גם רבים וטובים אחרים. חפשי באינטרנט ותוכלי לבחור ממגוון המאמנים בתחום.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
לצפיה ב-'אני עם בעיה דומה'
אני עם בעיה דומה
31/07/2018 | 10:35
32
אמנם עם ליקוי נוירולוגי אחר, אבל המציאות בשוק היא כזאת שבמידה ואת מתקבלת למקום עבודה טוב ללא קשרים אישיים מצפים ממך מראש שאת יודעת הכל או לחלופין שאת סופרוומן שחייבת ללמוד מהר את העבודה. מהניסיון שלי - אולי כדאי לך לפנות למקום עבודה שמראש הוגדר כזמני (אבל אז ייתכן ותצטרכי להתמודד עם חברות כא למיניהן או מיקור חוץ), מצד שני המקום הזמני נותן לך אפשרות לנשום, לחשוב אולי על עוד אפשרויות שלא חשבת עליהן יום לפני, פיתוח קשרים חדשים - אם יש לך יכולות חברתיות טובות, זה מעולה
לצפיה ב-'הכוונה אישית ללימודים'
הכוונה אישית ללימודים
30/07/2018 | 17:02
1
37
שלום לכם
ביתי מתלבטת מאוד לגבי לימודים. היא חיילת משוחררת, לאחר הטיול הגדול. היא היתה במכון אדם מילוא שלא ממש הגיעה להחלטה על כיוון בלימודים. אני מחפש הכוונה אישית (לא מכון גדול), כמו פסיכולוג/ית תעסוקתי . האם יש המלצות?
תודה
רן
לצפיה ב-'מה ללמוד זו אינה השאלה הנכונה'
מה ללמוד זו אינה השאלה הנכונה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2018 | 19:12
29
שלום רן ותודה על שאלתך.
השאלה הנכונה היא לא "מה ללמוד" אלא "במה אני רוצה לעסוק".
מתוך הגדרת העיסוק העתידי ייגזרו דרישות הלימודים.
עצם ההתמקדות בשאלה הנכונה תסיר חלק מהבלבול של ביתך.
מכיוון שכבר עניתי בהרחבה על כך כאן בפורום כמה וכמה פעמים,
הנה לינק לתשובה רלבנטית כאן בקליק על הלינק

אציין עוד שכוונתך נכונה, כי המכונים הגדולים נמנעים לרוב מהמלצה ישירה וחד משמעית, אלא מעדיפים לתת ספקטרום רחב של אפשרויות התאמה שלרוב דווקא מבלבלים את החבר'ה הצעירים.
אני נוהג בהכוונה שאני נותן להצביע על כיוון אחד חד-משמעי, כאשר ההכוונה נעשית בדיאלוג ובהסכמה עם הלקוח.
פרטים נוספים על ההכוונה התעסוקתית שאני נותן אפשר למצוא כאן בקליק ע....

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'חיפוש אחר משרד מתאים'
חיפוש אחר משרד מתאים
30/07/2018 | 17:54
1
28
שלום רב,
אני עורכת דין צעירה. הוסכמתי ממש לפני חודש. אני בוגרת אוניברסיטה איכותית בארץ. לא מצאתי עבודה חודשיים. אני מתעקשת לעבוד במשרד מוביל, בעל שם ואיכותי.
אני בעלת נתונים טובים ואיכותיים. השאלה היא אם אני עושה חכם שאני מתעקשת על משרד טוב ובעל שם, כי עד עתה כל הקורות חיים שלי היו יפים ומרשימים וחשוב לי להתפתח במקום איכותי ולהיות חלק ממנו.
אשמח לדעת עד מתי למתוח את החבל ולא לעבוד והאם זה תקין שאני פועלת כך.
אשמח למסור מידע נוסף ככל וצריך. תודה
לצפיה ב-'איך להגדיל את סיכויי הקבלה למקום עבודה איכותי'
איך להגדיל את סיכויי הקבלה למקום עבודה איכותי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/07/2018 | 18:52
25
שלום אביב ותודה על שאלתך החשובה.

המלצתי היא להמשיך ולחפש כל עוד את יכולה להרשות לעצמך מבחינה כלכלית שלא לעבוד. אבל בזמן הזה "תעבדי" בחיפוש המקום המתאים לך ועל להתקבל אליו.
בעוד שזו לא בעיה להסביר בקורות החיים "חור" שלא עבדת פרק זמן מסוים אחרי ההסמכה (חיפושים, קיץ, חופש אחרי תקופת הלימודים, וכדומה), חשוב מאד שמקום העבודה הראשון שלך יהיה משרד טוב ובעל שם.
זה יוצר תשתית ובסיס טובים להמשך הקריירה שלך בהצלחה מקסימלית.
שניים ממרכיבי ההצלחה החשובים הם התמדה ונחישות. אם תממשי אותם בסופו של דבר גם תצליחי.  

במקביל, שאלי את עצמך מה את יכולה לעשות כדי להגדיל את סיכויי קבלתך למשרד ברמה שאת רוצה.
הנה כמה עצות בנושא:
  • האם את מפעילה ומנצלת קשרים אישיים (ושל ההורים) לכך? אין תחליף להמלצה אישית כדי להגדיל את סיכויי הקבלה, במקום שקורות החיים שלך ייערמו ביחד עם עוד מאות אחרים בתגובה למודעה כזו או אחרת.
  • האם את מגיעה למספיק ראיונות במשרדים הנחשבים? אם לא, היעזרי בייעוץ כדי לשפר את קורות החיים שלך.
  • בדומה, האם את מתראיינת היטב כשאת כבר מגיעה לראיון מתאים? כדאי להגדיל את סיכויי הקבלה באמצעות הכנה מקצועית לראיון עבודה.
  • האם את משתמשת בלינקדאין כדי ליצור קשר אישי עם גורמי הגיוס?

ב ה צ ל ח ה !
חגי

לצפיה ב-'תחביב או ייעוד'
תחביב או ייעוד
29/07/2018 | 16:32
6
44
היי.. אשמח לעזרתך

איך אפשר לדעת אם מה שאני אוהבת הוא הייעוד שלי או ישאר בגדר תחביב?
שאלה נוספת- תמיד אהבתי לצלם בוידאו(באירועים משפחתיים) צילום בסטילס (ללא נסיון) ממש "לתפוס את האוירה", בגדול הייתי רוצה לעסוק במשהו שקשור בסרטונים, אפקטים, תמונות (לא פוטושופ) אוליי קצת עריכה- אף פעם לא ערכתי, הקלטות, משהו שקשור ליצירה בויזואל.. לא יודעת לשים את האצבע מה בדיוק. כלומר זה לא עריכה בפני עצמה, לא צילום בפני עצמו אלא משהו כולל. זה משהו שתמיד עניין אותי אבל לא יודעת להגיד מה הייעוד שלי. אני בת41 ועבדתי בעבודות מזמנות חוץ מבשנתיים האחרונות שלי כאחראית גבייה( נושא רחוק ממני שנות אור)  אני לא אוהבת עבודות בתחת לחץ. צריכה שיתנו לי משימה ואני אעשה אותה בלי שישבו לי על הראש. מקווה שאני מצליחה להסביר את עצמי. אשמח אם תוכל למקד אותי. תודה(:
לצפיה ב-'איך אני יודעת אם זה הייעוד שלי או תחביב?'
איך אני יודעת אם זה הייעוד שלי או תחביב?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 18:48
5
34
שלום לולי ותודה על פנייתך.

קונפוציוס אמר: "קח את התחביב שלך, הפוך אותו למקצוע, ולא תצטרך לעבוד יום נוסף בחיים שלך".

מהו בעצם הייעוד?
עיסוק, שאת אוהבת אותו, שאת רוצה לעסוק בו, שמעניין אותך ומושך אותך, שאת יכולה להשקיע בו שעות ולא מסתכלת על השעון, שממלא אותך, שנותן לך משמעות, תוכן ואתגר, שאת מביאה בו תועלת לאנשים אחרים, ושכמובן מתאים לכישורים וליכולות שלך, כלומר – את יכולה לעשות אותו על הצד הטוב ביותר.

ומה ההגדרה של תחביב? מאד דומה...
מכאן אפשר בקלות להתחבר לאמרה של קונפוציוס.
כלומר, כל תחביב אפשר להפוך למקצוע. צריך רק למצוא את הדרך הנכונה ביותר לממש אותו הלכה למעשה.

באשר לשאלתך הנוספת לגבי צילום:
רשמי לך כמה מילות מפתח מתוך המחשבות והרצונות שלך על צילום והקישי בגוגל.
למשל: אפקטים של סרטונים, יצירה או עיצוב בוויז'ואל, הפקת סרטונים וכדומה.
ובדקי 2 סוגים של אתרים:
  1. נותני שירותים בתחום, תוך חיפוש אתר שאת מתחברת אליו ועוזר לך לחדד את רצונותיך
  2. מסגרות לימודים, תוך חיפוש מסגרת שמתאימה למה שאת רוצה

מכאן תוכלי להתגבש יותר ולהתחיל לחשוב איך תהפכי את התחביב שלך למקצוע.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'שלום חגי'
שלום חגי
29/07/2018 | 19:11
4
14
תודה על התייחסותך(:

מסכימה איתך לגבי ייעוד ותחביב אבל עם הסתייגות קלה- אולי כל מה שאני אוהבת כתחביב לעשות לא אוהב לעשות  תחת לחץ, תחת דד ליין? אולי היצירתיות שלי וההשראה שלי זקוקים למרחב חופשי? אולי לא מתאים לי לעבוד שעות ארוכות
אבל במה שאני רוצה לעסוק זה תנאי הכרחי?
לגבי העיצה  הקודמת שלך לגבי לימודים- בדקתי בעבר וטרם מצאתי משהו שיגבש את הכל.
האם מכיר אתר של נותני שירותים בסביבות התחום שאני אוהבת?
לצפיה ב-'עוד על תחביב כייעוד'
עוד על תחביב כייעוד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 20:59
3
16
מדוע את חושבת על עבודה תחת לחץ ודדליין?
למה לא בכיף, בהנאה, בשלווה ובאפקטיביות זורמת?
מי אמר שאי אפשר לעבוד ולהביא את היצירתיות וההשראה שלך לידי ביטוי מיטבי?
לדוגמה, כל אלו הם סממנים בעבודה שלי, לא בתחביב שלי...

יש לך לולי הרבה פרדיגמות מגבילות בקשר לתפישת העבודה שלך. 
אלו לא עובדות, אלא משקפיים סובייקטיביות שאת מרכיבה שמעוותות את תפישת המציאות שלך. 
תחליפי את המשקפיים ותפישת המציאות שלך תשתנה!

ואם דווקא זו הנורמה השלילית בשוק, חפשי מקומות אחרים לעבוד בהם, שבהם תפישת העבודה שונה.
ואם אין ברירה אחרת, תהיי עצמאית ותקבעי בעצמך את אופי העבודה שלך.
ואם זה מפחיד/מרתיע/מאיים עליך להיות עצמאית, יש לך בהחלט מקום לעשות עבודת התפתחות אישית כדי להתגבר על מעצורים אלו. 

בשורה התחתונה לולי - אין שום סיבה בעולם שתמנע ממך להפוך את תחביב שלך למקצוע, להתחבר לייעוד שלך, לשגשג ולהיות מרוצה ומאושרת!
את זה אני אומר לך מהניסיון האישי שלי ומניסיון של עבודה עם 1,000 איש ביותר מ- 10,000 שעות ב-12 השנים האחרונות. 

ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'כי צריך להפגיש בין רצון למציאות'
כי צריך להפגיש בין רצון למציאות
29/07/2018 | 21:52
2
14
הלוואי ויכולתי לעבוד בתנאים שכתבת.. אבל לצערי למשל במשרדי פרסום זה הקצב.. זהלא בגלל פרדיגמות מגבילות.
אם אני רוצה להתנסות בזה קודם כל אז אני לא יכולה ישר להפוך לעצמאית.
אבל הבנתי את רוח הדברים שלך
תודה רבה!
לצפיה ב-'אז אל תעבדי במשרד פרסום!'
אז אל תעבדי במשרד פרסום!
( לעמוד שלי בתפוז )
29/07/2018 | 22:03
1
18
תגדירי מה את רוצה וחפשי את זה. יש לך יכולת ליצור את המציאות שאת רוצה. 
אולי זה לא יהיה פשוט למצוא, אבל אם תתמידי ותהיי נחושה גם תמצאי!
אני מכיר מעצב דיגיטל שבגיל 28 החליט לפתוח עסק בשנה ה-3 ללימודי העיצוב. דילג על עבודה במשרדים, שבר את הפרדימה הזו.  
לצפיה ב-'תודה על המשך התייחסות'
תודה על המשך התייחסות
29/07/2018 | 22:13
11
משמח אותי לשמוע סיפורים כמו על  המעצב דיגיטלי. זה נותן לי תקווה אבל.. זה לא מתאים לכל אחד..
ובטח לא בתור משהיא שעוד לא התנסתה והחליטה שזה מתאים לה( השאלה עדיין מה זה "זה"?)
חבל שאני לא מכירה משהוא מהתחום שיכול לנווט אותי בתור התחלה.
תודה על העידוד!

לצפיה ב-'הכוונה עסקית'
הכוונה עסקית
29/07/2018 | 20:54
1
24
שלום לכולם. אני מחפש עסק שיכול להתאים לי. אני מאוד אנרגטי ודינאמי אבל לא פיזי בכלל, אני לא מתחבר לטכנולוגיה אבל אוהב מכניקה, הכישרון הכי בולט שלי הוא סדר ארגון ייעול ותיעול חוץ מיזה אני סקרן ופתוח לכל מקצוע שיתאים לכישרון שלי והיכולות שלי מאוד גבוהות ברוך השם. אני לא בנוי ליהיות שכיר גם היום שאני שכיר זה ניהול פלאפל משפחתי, אני צריך מקצוע או תחום שאוכל לעשות בעצמי שיש לו פוטנציאל לגדול ולצמוח בהתאם להשקעה. סתם לדוגמא למדתי הנדסאי תעשייה וניהול אבל זוהי קרייירה שכירה במשכורות נמוכות, למדתי רישיון למונית ניסיתי את כל הווריאציות שלה ובוודאות שהרף שכר מאוד נמוך למרות השקעה מקסימלית ואפשרויות צמיחה נדירות וקשות. תודה רבה לכולם
לצפיה ב-'במקום להמשיך לעשות ניסוי וטעייה... '
במקום להמשיך לעשות ניסוי וטעייה...
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 14:45
12
ולעבור מעסק לעסק, כדאי לך לעשות בדיקה יסודית ולמצוא את הייעוד שלך

כנראה שיהיה לך נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לך להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלך. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לך תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפשי בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכל לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'אינני מרוצה מעיסוקי, האם ניתן וכדאי לשנות עיסוק לאחר גיל 30?'
אינני מרוצה מעיסוקי, האם ניתן וכדאי לשנות עיסוק לאחר גיל 30?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 13:16
3
964
פעמים רבות אני נתקל בשאלה: האם אפשר וכדאי להחליף עיסוק באמצע החיים, בגיל 30 ואפילו 40+? האם כדאי "בגילי" להתחיל מחדש ולהשקיע כסף וזמן נוסף ברכישת מקצוע חדש ואחר? בפוסט הבא אנסה לענות על שאלות אלו מתוך סיפורי האישי ומניסיוני המקצועי כמלווה שינויים כאלו.

טעות של מתחילים

מדובר במצב מאוד שכיח, רבים מקבלים החלטות על הקריירה שלהם בגיל צעיר (שנות ה-20), לעיתים בעקבות לחץ מההורים, לפי מה שמכובד, אופנות, תקוות וכדומה. כמובן, בגיל צעיר זה עוד לא מכירים מספיק את עולם העבודה, עוד לא צברנו מספיק ניסיון חיים ואנו מאד מושפעים מהסביבה. כל אלו מקשים על בחירה מדויקת של הקריירה לחיים ומהווים מקור לטעויות בבחירת העיסוק. וכשהבחירה אינה מדויקת רבים מוצאים עצמם בהמשך הדרך מבזבזים המון זמן וכסף תוך תחושת תסכול וחוסר משמעות במקום העבודה, לעיתים במשך שנים. לצערנו, לא ניתן להחזיר את הזמן לאחור ולחשב מסלול מחדש רטרואקטיבית .

בדרך כלל במצבים אלו עולה השאלה: "האם בגילי אפשר וכדאי להתחיל מחדש?" והתשובה הקצרה היא כן, בהחלט! חשבו על כל השנים שנותרו לכם לעבוד. האם באמת תרצו לבלות את שארית חייכם בתחושת תסכול, החמצה וחוסר סיפוק? ואם התגברתם על החשש משינוי, קופץ הספק והמצפון: "אבל כבר השקעתי הון של כסף וים של זמן ברכישת המקצוע. מה, אזרוק עכשיו את כל זה לפח???".
מייד אתן את התשובה המלאה. רק לפני כן אציין שאני עשיתי שינוי קריירה בגיל 46 וכיום, בגיל 59, אני מודה על כך בכל רגע. כי  מהי השקעה של כמה שנים לעומת שארית חיי?

החלטה כלכלית

בכלכלה קיים המושג ״עלות שקועה״, אשר משמעותו "לשים כסף טוב אחרי כסף רע". הכוונה כאן להשקיע עוד זמן וכסף, כולל כסף שאנו לא מרוויחים בגלל התקיעות, בהישארות בעיסוק שאיננו אוהבים, רק בגלל שכבר למדנו אותו וצברנו בו ניסיון. כלל יסוד הוא בכלכלה ובבחינת כדאיות השקעות חדשות, שכל מה שהשקענו עד כה אינו רלבנטי לקבלת החלטות על השקעות עתידיות נוספות. "עלות שקועה", כבר אמרנו? בנוסף, אף כי קשה לוותר על מקצוע בו השקעת שנים מחייך, שינוי מקצוע לא בהכרח אומר ״לזרוק״ את כל הידע והיכולות שרכשת במסגרת העיסוק הישן. למען הדיוק, במרבית המקרים אני נוכח שמשני קריירה דווקא כן משתמשים בעיסוק החדש במרבית הניסיון והידע שצברו עד נקודת השינוי.

ואם כבר החלטת לעשות הסבה מקצועית, עדיף לא לטעות שוב ולבחור בעוד עיסוק שלא ממש מתאים לך ואינך מרוצה ממנו ב-100%, רק בגלל התקווה שאולי הפעם זה יפגע בול. ניסוי וטעיה עלול לעלות מאד ביוקר כאן, וכאמור, השנים אינן חוזרות... ואז נשאלת השאלה: האם יש בכלל עיסוק כזה שאוהב, שמתאים לכישורים וליכולות שלי, ושאוכל להצליח בו ולהתמיד בו לאורך זמן?
מניסיוני האישי ומעבודה עם 1,000 איש התשובה היא: כן, בהחלט!

לעיסוק הזה קוראים הייעוד שלך.

מה הייעוד שלך?

כן, יש מקצוע שיתאים לך ויוכל לספק אותך מבחינת שכר לאורך זמן. קוראים לו "ייעוד".
לכל אדם יש ייעוד. זה לא רעיון שלי, אלא גדולים ממני אמרו זאת. זה כמו יהלום שחבוי בכל אחד מאיתנו, רק לרוב הוא לא מלוטש וחבוי עמוק בפנים. לכן, כאשר אנו מגיעים לגיל 20+ בו אנו בוחרים את הקריירה שלנו, רובינו עושים את הבחירה שלא לפי היהלום, ואז בחירת העיסוק אינה מדוייקת ובמוקדם או במאוחר מגיעים לתקיעות בקריירה…

כי רק כשאתה מחפש, מוצא ועוסק בייעוד שלך, אתה קם בבוקר בכיף, יש לך מוטיבציה, אתה מתמיד ולכן גם מתפתח בעיסוק ומצליח בו (כלומר - מרוויח). בדרך זו, מן הייסוד והמקור, אתה גם חוסך המון זמן, כסף ותסכול. אכן, לפעמים הדרך הקצרה היא הדרך הארוכה.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם וזה הרקע לצמיחת שוק הטיפול בעשור האחרון, לא רק בתחום העיסוק/קריירה. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך.

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לך. חפש בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות. לחיילים משוחררים מומלץ לפנות לקרן להכוונת חיילים משוחררים.
בגדול, השירותים בתחום מציאת הייעוד מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת לרוב  ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים  בסוף התהליך מגוון אפשרויות שעליך לבחור ביניהם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים ויקרים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר, תואם את רצונותיך, ומאפשר לך לצאת לדרך הקריירה החדשה מחר בבוקר.

גם אני נותן שרות כזה בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
אפשר לקרוא על התהליך בקליק כאן על הלינק.

לסיכום: אפשר ומומלץ לעשות שינוי תעסוקתי גם בגיל מבוגר יחסית. היום אנשים עובדים גם אחרי גיל 70 ובעתיד, עם התארכות תוחלת החיים, גם מעבר לכך. אז מהו גיל 30 או 40 ביחס לכך? אפילו לא אמצע הקריירה! במקרה של הסבה תעסוקתית כדאי להיות בטוחים בכיוון החדש על מנת לא לטעות שנית, או בפעם החמישית . למי שהעתיד התעסוקתי החדש אינו ברור לו, מומלץ להיעזר בשרות למציאת הייעוד. אף כי מדובר לעיתים בהשקעה כספית לא מבוטלת, היא תתגלה לרוב כהשקעה הכי טובה שעשית בחייך. כי השקעה בעצמך לא תסולא בפז!

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי
<><><><><><><><><><>
חגי שלו, מומחה לשינויים בקריירה
לצפיה ב-'נגיד ואני מרגישה מה הייעוד שלי'
נגיד ואני מרגישה מה הייעוד שלי
26/07/2018 | 14:42
1
81
איך אני יודעת שאני אצליח בו? כלומר אם אני אצליח במידה רבה שתיהיה שווה את כל הדרך שאני עוברת אליו? אולי לא משתלם.....
וגם האם יכולים שיהיו לי שני ייעודים? יש באישיות של כולנו כמה צדדים. 
אני בת 34.

זה מעניין ומלא השראה
תודה!

לצפיה ב-'עוד פרטים על הייעוד'
עוד פרטים על הייעוד
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2018 | 15:04
65
הי סיגלית ותודה על המשוב.
מעצם ההגדרה של המילה "ייעוד" זה אומר שאת תוכלי להצליח בו.
זה מה שנועדת לו והוא נועד לך. אני לא רוצה להיות יותר מדי מיסטי אבל הגישה שאנו נולדים לתוך מסלול חיים שמתאים לנו כמו כפפה ליד, ואנו רק צריכים לבחור בו, חובקת דתות ואמונות רבות.
זה לא אומר שמימוש המסלול יהיה קל וחלק... אבל זה בהחלט אומר שההשקעה תהיה שווה את המאמץ. על זה אני יכול להעיד גם באופן אישי.
לדעתי האישית אין 2 ייעודים. יש ייעוד אחד שיש לו כמה פנים, צורות יישומים.
חשוב להבין שהייעוד כולל בחובו נתיב התפתחות. כך שהיום יש לו ביטוי א' ומחר יש לו ביטוי ב'. אם נדמה שיש 2 ייעודים, קרוב לוודאי שיש דרך לחבר ביניהם.
לצפיה ב-'אפשר לעשות הסבה אם עושים זאת נכון'
אפשר לעשות הסבה אם עושים זאת נכון
30/07/2018 | 07:44
23
אני חושב שבגיל 30 פלוס אכן ניתן לעשות הסבה אך עם זאת אני מוסיף סייג אחד: צריך לבצע את התהליך נכון!
ישנם חברות כדוגמת אקספריס תוכנה לבוגרים (לאו דווקא במקצועות ההייטק) שהמודל שלהן בנוי על ההכרח למצוא לך עבודה שאם לא כן - לא ירוויחו שום דבר אלא יפסידו את זמן ההכשרה של הבוגר, שזה שכלעצמו מאלץ את החברה ומבטיח להכשיר את הבוגר באופן ראוי ויסודי, הבוגר הוא המוצר. 

לצפיה ב-'הסבה להייטק בגיל 30+ - האם זה ריאלי?'
הסבה להייטק בגיל 30+ - האם זה ריאלי?
18/07/2018 | 12:16
4
115
אני אשמח לשמוע את הדעות או העצות שלכם,
אני רוצה לעשות הסבה כי אני לא מרוצה מהמקצוע וגם לא מהשכר הנוכחי שלי.
האם זה ריאלי ״להתחיל מהתחלה״?

תודה מראש!!!
לצפיה ב-'הסבה תעסוקתית – האם זה מאוחר מידי?'
הסבה תעסוקתית – האם זה מאוחר מידי?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 14:00
1
75
שלום לך,

התשובה הקצרה – אם אתה לא מרוצה מהעבודה שלך לעולם זה לא מאוחר לעשות הסבה מקצועית לעיסוק אחר שאתה אוהב ורוצה. אני עשיתי זאת בגיל 46 ומודה לעצמי על כך בכל יום.

את התשובה הארוכה רשמתי כבר כאן בפורום בכמה הזדמנויות.
מוזמן לקרוא את השאלות ותשובותיי כמה פוסטים כאן למטה, תחת הכותרות:
  1. גיל 24 הוא גיל מושלם לבחירת קריירה
  2. איך לצאת מתקיעות בקריירה בגיל 37

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי

לצפיה ב-'לדעתי צריך להתחיל בדיוק מה מעניין אותך ומה את רוצה ללמוד'
לדעתי צריך להתחיל בדיוק מה מעניין אותך ומה את רוצה ללמוד
19/07/2018 | 10:34
1
98
ןאז להתחיל עם סקירה של מוסדות לימוד מתאימים. את יכולה בהתחלה כדי שהשינוי לא יהיה דרסטי מידי לשלב את הלימודים עם העבודה, יש מקומות עם מסלולים לאנשים עובדים של יום בשבוע אחה"צ ועוד פעם אחת ביום שישי, אחרי שתביני מה את רוצה תוכלי לדעתי להחליט איזה מוסד מתאים לך. 
לצפיה ב-'אני גם מכירה מסלולים שמתאימים לאנשים עובדים'
אני גם מכירה מסלולים שמתאימים לאנשים עובדים
23/07/2018 | 22:29
41
אני יודעת שיש מסלול כזה (יום בשבוע אחה״צ ובשישי כמו שמינה ציינה) למדמ״ח במכללה למנהל בראשל״צ, ובמערכות מידע במרכז האקדמי בר״ג. את יכולה להתחיל ולבדוק איתם

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני חגי שלו המשלב. באמצעות שילוב בין רציונליות למודעות ובין חומר לרוח, הצלחתי להתגבר על משבר בקריירה שלי, עשיתי שינוי גדול בעצמי ופתחתי עסק מצליח. ביצ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חגי שלו - מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום חגי שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו