לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1269912,699 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ייעוץ קריירה

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום ולקיים אותם.
אני מזמין אתכם לקיים דיונים פתוחים, מאפשרים והוגנים!
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום:

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסוים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להיכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת ואם תחזור על עצמה תגרום לחסימת המשתמש. 
3. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. אין להשתמש בפורום לצרכי פרסומת מכל סוג שהיא. הודעות כאלו ימחקו מהפורום באופן מיידי.
4. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.
5. אני מזמין אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים ולשתף מניסיונכם ומידיעותיכם. אני מעודד אתכם להביע כל דעה שמכבדת אתכם ואת שאר המשתתפים. 
6. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני!

בהצלחה! 

המשך >>

לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות בראיון עבודה - הצעות'
יתרונות וחסרונות בראיון עבודה - הצעות
04/02/2019 | 14:09
3
89
אשמח להצעות של יתרונות וחסרונות לתפקידי מכירות, פיתוח עסקי, שיווק

אני מוצא את עצמי מתקשה לענות על השאלה הזאת במעמד הראיון וזה פוגע בי לאחר תקופה ארוכה מאוד שאני ללא עבודה.

לצפיה ב-'מה אתה עונה לשאלות האלו כששואלים אותך?'
מה אתה עונה לשאלות האלו כששואלים אותך?
11/02/2019 | 13:40
2
21
ומהם החסרונות והיתרונות האמיתיים שלך לדעתך?
תחשוב טיפה לעומק על עצמך, על הניסיון שלך, מהם הדברים שהולכים לך בקלות יותר והדברים שבהם אתה מתקשה יותר?

נסה לתת לנו פה את התשובה האמיתית - לא בהכרח זאת שהיית אומר בראיון, ונראה אם אפשר לזקק מזה תשובה שמתאימה לראיון.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/02/2019 | 20:59
1
5
אני מכוון בעיקר לשווקים בינלאומיים אז אני אומר שיש לי הבנה תרבותית טובה ואני רב תרבותי (לימודים ומגורים בחו"ך), אמפתי, יכולת הקשבה טובה. סובלני. מקבל ביקורת.
לגבי השלילי- אני אומר שקשה לי להתחיל משימה, כלומר לוקח לי זמן לחשוב על האסטרטגיה שתהיה נכונה ומתאימה ללקוח. שאני יכול להתפזר.

לצפיה ב-'באופן כללי, אלו לא בהכרח תשובות לא טובות'
באופן כללי, אלו לא בהכרח תשובות לא טובות
13/02/2019 | 00:25
6
אולי כדאי להתייעץ ספציפית עם מישהו מהתחום שלך כדי לקבל עליהן חוות דעת, למשל יתכן שלתפקיד מכירות, הדבר השלילי שכתבת הוא בעייתי.
מן הסתם זה תלוי בתפקיד המדויק: איש מכירות שמדבר פנים אל פנים או טלפונית צריך לקלוט מהר ועל המקום את הלקוח ולהתאים לו את האסטרטגיה הנכונה, ואיטיות היא בעיה, בעוד שתפקיד של שיווק ופיתוח עסקי זה עניין יותר מתוכנן מראש ויש בו את הזמן לחשוב ולחקור...
כך נראה לי כמי שלא מהתחום, אתה בוודאי יודע עד כמה זה מדויק או לא, ומה רלוונטי אליך.
כשמדברים על החסרונות שלך - להסביר גם איך אתה מתמודד איתם ומה אתה עושה בשביל להשתפר או איך אתה מפצה על זה.

לצפיה ב-'עבודה טובה- חיים טובים?'
עבודה טובה- חיים טובים?
04/02/2019 | 09:59
1
51
היי לכולם,

לפני כמה שנים התקבלתי לעבודה שאז הייתי אומרת שהיא עבודת חלומותיי. עבודה בהייטק, שאפשרה לי מעבר למרכז. לאחר שנה וקצת אני יכולה להגיד שאני דיי איבדתי את עצמי. אני עובדת בסביבות ה 10 שעות ביום. ואני מרגישה איך כל המימדים האחרים בחיים שלי דיי נעלמים- בהתחלה עוד יצאתי בערב אבל זה הפסיק. אני לא מתראה עם חברות וחברים, לא רואה את ההורים, לא יוצאת לדייטים.... החלק הנורא באמת שבגלל שאני יחסית חדשה אני גם לא אומרת לא לפרוייקטים נוספים ולא תמיד יודעת איך להתמודד עם עומס העבודה.....
אני מרגישה שהמונולוג הפנימי שלי הפך להשוואה מתמדת של "אבל החיים שלך!" לבין "אבל הכסף, העבודה השווה, כמה עבדת כדי להגיע לזה!"... זה הפך לבדיקה מתמדת- אני רואה מישהי בבוקר שהולכת עם הכלב בנינוחות וחושבת "זו הייתי יכולה להיות אני".
מצד שני אני בהחלט זקוקה לכסף והשקעתי שנים של לימודים (וכסף) כדי להגיע לאיפה שאני....

ואחרי זה אני פשוט מרגישה שאני לא מעריכה מספיק את מה שיש לי.

מישהו אחר מזדהה?.... :(
לצפיה ב-'למה את קוראת יחסית חדשה?'
למה את קוראת יחסית חדשה?
11/02/2019 | 14:07
16
כתבת שהתקבלת לפני כמה שנים. בעיני זה לא נקרא "חדשה".
אני גם בהיי טק (לא כתבת מה בדיוק את עושה ואולי זה משנה. אני בפיתוח).
בעבודה חדשה גם לי תמיד יש את הצורך להפגין משקיענות יתר ולתת הרבה שעות.
בשנים הראשונות שלי באמת הייתי עובדת 10-11 שעות ביום.
זה עבר לי.
מי שחשוב לו גם חיים פרטיים צריך להגדיר לעצמו את האיזון ולעמוד בזה.
ברוב המקומות בהיי טק יש תקופות של לחץ שבהם מצפים ממך לתת כמה שצריך, ויש תקופות רגועות יותר.
ברוב המקומות אפשר להיות עובד מוערך ומתוגמל היטב, גם בלי לעבוד בשגרה 10 שעות ביום. ברוב המקרים זה תלוי בעיקר בך.
יתכן שאת חושבת שאם תצאי אחרי 9 שעות יסתכלו עלייך עקום.
ויתכן שאת צודקת, אבל רוב הסיכויים שאת טועה וזה בראש שלך.
אם לא תנסי כלום לא ישתנה.
תלוי בך.

את מפחדת להגיד לא לפרויקטים נוספים, ולא יודעת איך להתמודד עם העומס -
שוב - השינוי יכול וצריך לבוא ממך.
איך את מנהלת את הזמן שלך? מי קובע לך את הערכות הזמנים והלו"ז לכל פרויקט?
בצוות מסודר עם מנהל נורמלי, הדברים לא מונחתים עליך סתם ככה.

אמורה להיות לך "רשימה" של משימות שמחכות לטיפולך.
לכל משימה צריכה להיות הערכת זמנים. ההערכה הזאת צריכה להיות ריאלית, ולהקבע על ידך ובהסכמה עם המנהל/ת הישיר שלך.
בין המשימות אמור להיות סדר עדיפויות שיקבע את הסדר שבו את עובדת עליהן.
- כל זה מגדיר את הלו"ז שלך.
אם מבקשים ממך משימה חדשה - צריך לתת לה הערכת זמנים ועדיפות ביחס למשימות האחרות - ובהתאם לזה להכנס או לא להכנס לרשימה.

את יכולה למצוא איפה הבעיה בתהליך אצלכם?
האם הערכות הזמנים אינן ריאליות? האם הן לוקחות בחשבון יום עבודה של 10 שעות נטו או 8-8.5 שעות (9 שעות מינוס ארוחת צהריים)?
האם הן לוקחות בחשבון בלת"מים וטעויות בהערכת הזמנים?
אולי אין סדר עדיפויות מוגדר?

בקיצור, לפני שמוותרים על "עבודת החלומות"... יש דברים שאפשר לעשות בשביל לשפר את המצב, ורובם תלויים בך (כמובן שגם במנהל/ת שלך).

לצפיה ב-'עזרה מקצועית'
עזרה מקצועית
02/02/2019 | 17:12
21
היי, אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ועם ניסיון בניהול משרד בחברות היי טק. כרגע אני בהריון ולא עובדת. אשמח לקבל המלצות על מה כדאי לי אולי ללמוד או להרחיב את הידע כדי שייתן לי רובד נוסף. אולי חשבות שכר? אשמח לקבל המלצות על דברים שכדאי לי ללמוד בתקופה הזו כדי שיעזור לי לא להישאר רק בתחום המזכירות.
לצפיה ב-'מכירות ומשאבי אנוש'
מכירות ומשאבי אנוש
15/01/2019 | 14:46
37
היי, אשמח לייעוץ/ המלצה למי עוד פונים בנושא?!
בת 24, סיימתי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ..
ללא ניסיון בתחום חיפשתי את עצמי..הגשתי מועמדות למשרות של רכזות גיוס גם לארגונים וגם לחברות השמה
מה שקרה שלא קיבלו אותי באיזה 3..4 מקומות( בארגונים וגם בחברת השמה)
בסוף התקבלתי באחת חברות ההשמה
עבדתי 4 חודש
וגם שם פטרו אותי כי לדעתכם לא עמדתי מספיק ביעדים..
(לא ישקר- גם לי לא היה קל כי מה שדורשים בחברת השמה זה יכולת מכירה!)

מה אני עושה עם עצמי עכשיו?
אני לא מכירתית , אין לי את ה"חוצפה חיובית" ובטחון עצמי "עובר"
האם זה אומר שאני לא מתאימה לתחום של משאבי אנוש..?
אני לגמרי מיואשת ופוחדת שצריכה לחפש קריירה בתחום אחר... (אחרי שזה התחום שרציני ובזבזתי אליו 3 שנים מהחיים(תואר) והרבה כסף..)
אני יודעת שניסיון מחברת השמה הוא הכרחי לתחום
אבל האם ניסיון של 4 חודש יספיק בכדי להתקבל לעבוד בארגון?
והאם בארגונים גם מחפשים את המכירתיות, יכולת שכנוע והחוצפה החיובית כמו בחברות השמה? או שעבודה בארגונים שונה מעבודה בחברות השמה?
תודה!
לצפיה ב-'תקוע'
תקוע
10/01/2019 | 13:09
102
אני הנדסאי מכטרוניקה, עם שנתיים ניסיון באבטחת איכות במסגרת הצבא - אבל מחפש להשתלב בתחום התכן המכאני והתלת מימד. אני עומד לסיים קורס solidworks ברופין ששילמתי עליו מכיסי שלי, ובנוסף לומד AutoCad באופן פרטני באינטרנט. במסגרת הצבא עברתי קורס אבטחת איכות ISO 9000 ובלי קשר למדתי כבונוס ניהול רשתות תקשורת כחלק ממענק להנדסאים משתחררים.
כל יום אני מקבל ממיליון הצעות עבודה במייל שאינן קשורות לתחום שאליו אני מכוון, ואם הן כן - חסר לי ניסיון / הכשרה / השלם את החסר. בינתיים אני מעסיק את עצמי בחלטורות כמו עבודה בארומה, חלוקת פלאיירים ועוד דברים זמניים.
אני יכול ללמוד 1001 קורסים חדשים כל יום, אבל בסופו של דבר אני לא מרגיש התקדמות. ממש פול גז על ניוטרל. 
מה אני עושה לא נכון?
לצפיה ב-'משוב שנתי לעובד '
משוב שנתי לעובד
10/01/2019 | 06:00
35
באיזה משפטים מילות מפתח כדאי להשתמש בכתיבת המשוב?
  (המשוב בעברית)

האם יש דוגמאות למשוב שנתי

למהנדס אלקטוריניקה ?
הנדסאי אלקטרוניקה?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:07
10

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'עבודה לא מתאימה'
עבודה לא מתאימה
19/12/2018 | 16:00
96

עבדתי במקום עבודה נוח ומסודר במשך 3 השנים האחרונות. הבוס אחלה, יש לי שם חברים טובים ובסך הכל נחמד ונוח לי שם, גם אם אני לא ממש אוהב את התפקיד.
לאחרונה קיבלתי הצעת עבודה עם תנאים הרבה יותר טובים מאשר במקום הנוכחי. מהרגע שקיבלתי את ההצעה, התחילו הדילמות וההתחבטויות... האם להישאר בעבודה הנוחה והמוכרת שמעריכים אותי בה ושאני כבר מכיר בה את כולם, או שלקחת את הסיכון ולעבור לעבודה החדשה. לרוב אני שונא סיכונים ולכן ממש היה לי קונפליקט במה לבחור.
מכיוון שבעבודה החדשה לחצו עליי להחזיר תשובה מהר כי הם צריכים כבר לאייש את התפקיד כמה שיותר מהר, זה ממש הכניס אותי ללחץ, ומתוך כל סערת הרגשות קיבלתי החלטה קרה בדקה ה 90 בלי לחשוב בהיגיון והתפטרתי מהעבודה הנוכחית.
שתי העבודות הן באותו תפקיד, וחשוב לציין שאני לא אוהב את התפקיד הזה ולא מתחבר עליו. אז למה אני הולך אליו שוב? כנראה כוחו של הרגל של שנים של לעבוד באותו תפקיד. ולכן אני כל כך כועס על עצמי... כי שוב התפתיתי לעבוד במשהו שאני לא אוהב ושאני יודע שלא מתאים לי, וכבר אני מרגיש שלא בא לי לעבוד שם עוד לפני שהתחלתי למרות השיפור בתנאים. ואני גם ממש חושש שבמקום החדש לא יהיה לי את הבוס הנוח והמעריך מהעבודה הקודמת ואת החברים הטובים, ושיהיה לי בוס קשה ושאני אתגעגע למקום הקודם... אני מרגיש ממש חזק שהייתי צריך להישאר בעבודה הנוחה ולחשוב שם במה בדיוק אני רוצה לעבוד ולפעול למען זה במקום לקפוץ מעבודה לעבודה, מה גם שזה לא נראה טוב בקורות חיים...
הבעיה היא שאני כבר לא ילד, ככל שעובר הזמן אני יותר ויותר נשאב לתחום הזה ואני מפחד שבהמשך יהיה לי הרבה יותר קשה לצאת ממנו, כי זה תפקיד מאוד ספציפי ויש לי ניסיון מקצועי רק בו.
אני יודע שיש אנשים שיגידו שאלו "צרות של עשירים" כי התנאים בעבודה החדשה טובים הרבה יותר, אבל עדיין.. אני כועס על עצמי על שאני קופץ מעבודה לעבודה כל שנתיים - שלוש בלי לעשות את מה שבאמת מתאים לי ואת מה שאני רוצה, ועוד מעט אני כבר בן 40 :/ למה אני לא מצליח לצאת מהלופ הזה? אני ממש מתוסכל ומרגיש שעשיתי טעות גדולה שהתפטרתי, וההרגשה הרעה הזאת לא מרפה ממני...

לצפיה ב-'יעוץ בנושא קריירה להיי טק'
יעוץ בנושא קריירה להיי טק
16/12/2018 | 14:47
59
שלום. אני ניר ואני בן 44. בוגר תואר ראשון במחשבים מהטכניון.
יש לי 8 שנות ניסיון אבל למרות זאת אני מחפש שנה עבודה ב-C++ ללא הצלחה.
האם כדאי לעשות הסבה ל- JAVA FULL STACK שתיקח חצי שנה ו-20000 שקל?

תודה מראש,

ניר
לצפיה ב-'עבודה טיפולית'
עבודה טיפולית
12/12/2018 | 08:14
48
אני עובד מזה שנה בעובדה טיפולית חונך חבר'ה אוטיסטים, ילדים
וחשבתי ללמוד ולעשות להם טוב -  ברכיבה טיפולית, מי למד או למדה
מעבר לתחום החינוך הלא פורמלי [חינוך],  שראיתי שלא ממוקד מספיק ומצריך תואר ראשון, החלטתי לנסות ללמוד את התחום של הרכיבה כי הוא לדעתי יותר ממוקד ומעשי מאשר לימודי תואר בחינוך וגם אני מאוד אוהב את העבודה בחניכה ולעשות לילדים טוב, אז חשבתי מה יכול לעזור וגם לתת אתגר וסיפוק אם אל רכיבה שתהיה גם בעתיד ורובוט לא יחליף אדם לרכב על הסוס, חחח
אשמח לשמוע איפה כדאי ללמוד ואיפה יש קורסים לשנת 2019,
תודה רבה לעונים,
יום טוב!
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:54
7

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:20
3
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מה דעתכם על קורס טכנאי טלפונים?'
מה דעתכם על קורס טכנאי טלפונים?
04/12/2018 | 14:59
35
הציעו לי קורס טכנאי טלפונים ב-4000 ש"ח.
השאלה היא אם מובטחת לי עבודה, לכן פניתי אליכם.
תהיה לי עבודה בזה?
לצפיה ב-'מי כאן עובד בשיווק?'
מי כאן עובד בשיווק?
03/12/2018 | 23:07
2
62
איזה תפקיד יכול להתאים לבן אדם שלא אוהב לעמוד מול קהל, להציג פרזנטציות וכו׳?
הבנתי שיש מגוון רחב של תפקידים בתחום השיווק...
מאיפה מתחילים?
איך יודעים למה אתה מתאים?
תודה
לצפיה ב-'איזה עיסוק מתאים לי?'
איזה עיסוק מתאים לי?
04/12/2018 | 06:56
49
ראי את תשובתי כאן בדף כמה שורות מתחת תחת הכותרת:
"איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצועי".
התשובה הזו נכונה גם לשאלתך, בשינויים המחויבים.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'אשמח לעזור '
אשמח לעזור
21/01/2019 | 18:19
6
אהלן אחי,
אני מתעסק כבר זמן מה בתחום השיווק באינטרנט קניתי כבר 5 קורסים בנושא הזה
כי זה ממש מלהיב אותי,
אני מכיר כמה קורסים לא יקרים שרכשתי בעצמי, של אנשים מאוד מקצועיים 
אתה יכול רק לקרוא רק את דף המכירה שלהם וכבר להבין את הנושא הרבה יותר טוב
הנה מדריך מעולה שרכשתי בעצמי! שיווק שותפים למתחילים
לצפיה ב-'הצגת תקופת אבטלה בריאיון אבטלה'
הצגת תקופת אבטלה בריאיון אבטלה
01/12/2018 | 17:02
1
55
הי. יש לי "חור" בקורות החיים שלי - שנתיים בהם לא עבדתי או שעבדתי במקומות עבודה זמן קצר ולכן לא ציינתי אותם בקו"ח.
איך אני מסבירה אותם בקורות חיים ובריאיון?
תודה
לצפיה ב-'איך להסביר "חור" בקורות החיים'
איך להסביר "חור" בקורות החיים
01/12/2018 | 18:23
75
שלום מרים,

הדרך הכי טובה להסביר כל דבר היא דרך אמירת האמת. כי האמינות של מועמד לעבודה היא אחד הפרמטרים החשובים שמעסיקים בודקים ושקרים הרבה פעמים צפים.
לכן, השאלה הנגדית שלי אליך היא: מדוע יש לך חור בקורות החיים? מדוע לא עבדת ומה עשית באותו הזמן?
אם עבדת ברציפות לאורך שנים אין חשש שחור שיש לו סיבה יעיד על משהו שלילי. לגיטימי לקחת פסק זמן מהעבודה לעיתים בשל: לידת ילדים, טיפול בבן משפחה חולה, כדי ללמוד (ובתקופה זו אפשר פשוט להגיד שעבדת "בעבודות מזדמנות" שלא ציינת בקורות החיים), ואפילו למען חופשה ארוכה.
כך שקודם כל אני ממליץ לומר את האמת ולהסביר את הסיבה האמיתית.
באמירת האמת, גם אם היא לא נוחה, תצברי נקודות זכות על האמינות שלך, בוודאי אם לקחת את הזמן לעזור למישהו או להשקיע בעתיד התעסוקתי שלך.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
מאמן עסקי ומאמן להסבת מקצוע, הכוונה תעסוקתית ולשינוי קריירה

לצפיה ב-'[תוכן] מה חשוב בעבודה לבני דור המילניום'
[תוכן] מה חשוב בעבודה לבני דור המילניום
21/11/2018 | 20:26
2
52
נולדתם בשנות ה-80 וה-90?
אתם דור מיוחד. ערכי העבודה שלכם שונים מהותית מאלו של הוריכם.
ונכון, מרבית המעסיקים שלכם עדיין לא מבינים אתכם.
קראו כאן מדוע ומה מאפיין את הדור שלכם:
שלכם ובשבילכם,

לצפיה ב-'למה כ״כ חשוב לנו לממש את עצמנו?'
למה כ״כ חשוב לנו לממש את עצמנו?
03/12/2018 | 23:06
1
23
איך מסבירים את זה להורים או אפילו לסבים?
אני מרגישה מפונקת...
לצפיה ב-'למה צריך להסביר להורים ולהצדיק את עצמי?'
למה צריך להסביר להורים ולהצדיק את עצמי?
04/12/2018 | 06:49
24
אני לא יודע בת כמה את, אבל מי אמר שאת צריכה להסביר?
תהיי את עצמך! האמיתית! כפי שאת רוצה!
לכל אורך שנות ההיסטוריה היה קיים פער בין הדורות.
תני לפער הזה להיות. אל תתעמתי עם משפחתך, אל תתווכחי (זה לא יעזור...),
אך לכי בדרך שאת מאמינה בה. אלו החיים שלך!
ב ה צ ל ח ה!!!
לצפיה ב-'[תוכן] עולם העבודה משתנה... איך להמשיך להיות רלבנטי?'
[תוכן] עולם העבודה משתנה... איך להמשיך להיות רלבנטי?
08/11/2018 | 10:16
80
זה היה מפגש במסגרת פעילות שעוזרת לבני הדור שלי [גילאי 40+] למצוא עבודה. אנחנו, הדור שהבטיחו לו שאם רק נלמד מקצוע טוב ונתברג בחברה טובה, נטפס בסולם ונגיע למקום הזה, באמצע החיים, שבו אנחנו מומחים או מנהלים, ומשם נשייט אל הפנסיה.
אנחנו הדור שלא מבין איך זה קרה לו שעכשיו, בשלב הזה, פתאום אומרים לנו שחלק מהניסיון שלנו לא רלוונטי, לא נחשב. אף אחד לא הזהיר אותנו שנצטרך להישאר רלוונטיים, שהידע שלנו יתיישן, שצריך לחזור ללמוד. בשבילנו, ללמוד היה מייל מהארגון שהזמין אותנו לקורס עם מרצה ובורקס. ואם המייל לא הגיע, הלכנו לעבודה בבוקר, חזרנו בערב וחוזר חלילה. ולא, לא הבנו שאנחנו מתיישנים...
קרא עוד - https://niritcohen.com/2018/11/08/ways/

לצפיה ב-'כיוון לעבודה חדשה'
כיוון לעבודה חדשה
07/11/2018 | 08:55
3
101
בעלי היה מספר שנים טבח. עקב שחיקה ובעיות בריאותיות נאלץ לצאת מהמקצוע.
כרגע עובד כנהג מונית. אך זה בא על חשבון המשפחה, וכמעט ולא נמצא עם הילדים שמרגישים בחסרונו.
אולי למישהו יש כיוון לתחום או משרה שיכולה להתאים לאדם שלא יכול לשבת (מה שמוריד את כל תפקידי המשרד). אין לו תואר, רק ניסיון במטבח
לצפיה ב-'איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצוע'
איך למצוא כיוון לעבודה חדשה דרך הסבת מקצוע
07/11/2018 | 10:01
77
שלום לך,
אני לא ממליץ ללכת בכיוון של חיפוש משהו שיתאים לבעלך. זה חיפוש של מחט בערימת שחת והסיכוי לטעות כאן ולבזבז זמן וכסף הוא גדול.
אני ממליץ לו קודם כל לבחון מה מתאים לו, מה הוא אוהב לעשות, מה הוא מוכשר לעשות, מה הייעוד שלו.

לרוב האנשים זה בלתי אפשרי למצוא את הייעוד שלהם לבדם. לאיש מקצוע קל יותר למצוא את היהלום בתוכך, שלרוב נסתר לך או לא ברור.
לכן, כנראה שיהיה לו נכון בנקודה זו לקבל עזרה מאיש מקצוע שיסייע לו להסיר את הערפל ולהחליט על הייעוד האמיתי שלו. זו השקעה לא קטנה, אך היא תניב לו תשואה ענקית, בחיסכון בזמן וכסף, שלא לדבר על תסכול וסבל. 

יש כל מיני גופים ויועצים שיוכלו לסייע לו. חפשו בגוגל: הסבה מקצועית, ייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית ותגיע לשלל האפשרויות.
בגדול, השירותים מתחלקים ל-2 סוגים:
  1. פסיכולוגים תעסוקתיים
  2. מאמנים לקריירה
ההבדל בגדול הוא שהראשונים עושים זאת ממקום ייעוצי, על בסיס מבחנים, כאשר הם לרוב מציעים מגוון אפשרויות שעליך לבחור מבינם.
המאמנים מצד שני נוקטים בדרך אימונית, שכוללת יותר דיאלוג וסיוע לך למצוא את התשובות בתוכך. תהליכים אלו הם לרוב ארוכים יותר אך הפתרון הוא ייחודי, ברור, מוגדר ותואם את רצונותיך.

עוד על כל הנושא הזה של ייעוד ומשמעות בקריירה תוכלו לקרוא בפוסטים הבאים:

http://www.hagaishalev.com/blog/motivation1
http://www.hagaishalev.com/blog/why
http://www.hagaishalev.com/blog/walking-dead

גם אני נותן שרות למציאת הייעוד בשיטה אימונית שאני פיתחתי שנקראת "מצא את ייעודך".
תוכלו לקרוא על השרות בקליק כאן על הלינק.
מעבר לכך, אשמח גם לסייע לך טלפונית ואני מזמין אותך להתקשר אלי למספר שלהלן, או להמשיך ולשאול בשרשור לתגובה זו.

ב ה צ ל ח ה !!!
חגי שלו
לצפיה ב-'איך הוא יושב במונית?'
איך הוא יושב במונית?
03/12/2018 | 23:08
1
27
אני מניחה שיש לו בעיות בגב? ניסיתם כירופרקט? 
לצפיה ב-'מונית יש תנועה'
מונית יש תנועה
09/12/2018 | 08:21
14
יש לו בעיות בפלג גוף עליון (ידיים וכתפיים) שמפריע בעיקר במאמץ. להחזיק הגה, אין בזה מאמץ גופני קשה מידי.

במונית יש לו תנועה, אנשים מתחלפים אז אין לו בעיה לשבת
לצפיה ב-'מצאתי נושא שמעניין אותי'
מצאתי נושא שמעניין אותי
06/11/2018 | 20:03
1
79
לא למען פיתוח קריירה.. אני פשוט רוצה ללמוד.

מטאפיזיקה.
איפה אפשר ללמוד (אם באוניברסיטה או סתם קורסים למען למידה)?
לצפיה ב-'אין לי ידע בתחום, מזמין את חברי הפורום לענות...'
אין לי ידע בתחום, מזמין את חברי הפורום לענות...
07/11/2018 | 06:43
16
לצפיה ב-'פיטורין בגיל 49 וחודשיים ללא עבודה מה לעשות?'
פיטורין בגיל 49 וחודשיים ללא עבודה מה לעשות?
01/11/2018 | 12:38
2
99
שלום רב
מזה שנים רבות איני מצליח למצוא מקום עבודה קבוע.בדר"כ זה היה בין 3-5 שנים ולא יותר.מאז 2103 לא עבדתי קבוע ארבע שנים למעט פרוייקטים זמניים.במהלך 2017 מצאתי עבודה איכותית ופןטרתי עקב מגמת חברה לפטר הרבה עובדים בכל הזדמנות ופוטרתי.[בחברה כ 100 עובדים מהם בתקופתי תוך 9 חודשים פוטרו למעלה מ 15 איש].פיטרו אותי בתקופת חגי ישראל.ועכשיו איני מוצא עבודה.בעבר חשבתי על כיוון של עצמאי\יזם עשיתי מס פעולות מצומצם ולאחר כמה חודשים הפסקתי מה מומלץ לעשות? אני כבר בן 49 ולא מתקשרים אליי הרבה מעסיקים יש לי משפחה ואשה אמנם אין לחץ בבית,אבל עדיין חשוב שאעבוד לי ולכולם כמובן.מה עוד מומלץ לעשת חוץ מלשלוח המון קוח לכל אתרי הדרושים שכמעט ואין תגובה,והאם כדאי לפתח בלי קשר לאט לאט קריירה של יזם או עצמאי?
בתודה רוני 
לצפיה ב-'מציאת עבודה בגיל 49'
מציאת עבודה בגיל 49
01/11/2018 | 14:36
96
שלום רוני וצר לי לראות אותך במשבר תעסוקתי.
אכן, יש קושי בשוק העבודה בגילאים הללו שהוא קושי אובייקטיבי. השאלה המרכזית היא מה אתה יכול לעשות כדי להתמודד עם זה. לעשות כל הזמן אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות לרוב לא עובד...

להלן כמה רעיונות:
  1. נסה לחשוב מחוץ לקופסה ולקחת יוזמה לשינוי. קח בחשבון שיש לך עוד כ-20+ שנות עבודה וקרוב לוודאי שגם אם תמצא עבודה, תופעות כמו עכשיו עלולות לחזור בעתיד ובעוצמה רבה יותר. אני אומר זאת לא כדי לרפות ידיך. נהפוך הוא, כדי לחזק בך את האחריות למצבך ולהניע אותך לשינוי.
  2. בהקשר זה, חשוב על אפשרויות תעסוקה אחרות, כעצמאי למשל. ייתכן וזה יהיה קשה לך. אם כך, אל תחשוש לקבל סיוע. לשם כך, גם פתח את עצמך לעסוק בהתפתחות אישית. קרא מאמרים וראה סרטונים שיחזקו אותך ואת הביטחון העצמי שלך.
  3. אם בכל זאת תבחר להמשיך ולחפש עבודה כשכיר, הנה כמה טיפים:
  • שפר את קורות החיים שלך.
  • שפר את יכולות ההתראיינות שלך, כדי שכאשר אתה כבר מגיע לראיון, תגדיל את סיכוייך לעבור אותו בהצלחה. בשני סעיפים אלו תוכל להיעזר במגוון יועצים שיש בשוק כאשר העלות היא לא גבוהה. הנה כאן סיוע בקורות חיים והכנה מצוינת לראיון עבודה (גילוי נאות, זאת אשתי האלופה).
  • עבוד עם רשת הקשרים שלך וחפש עבודה בעיקר דרך אנשים שאתה מכיר. דבר עם כל מי שאפשר בקשר לכך. משלוח קורות חיים ללא קשר אישי עובד הרבה פחות טוב מחיפוש עבודה דרך קשרים.
  • חפש אגודות וארגונים שמסייעים במציאת עבודה בגילאים שלך. השתתף באירועים שלהם וקבל כלים איך להתמודד עם המצב.
  • אם אתה לא אוהב את העבודה/מקצוע שלך זו יכולה להיות הזדמנות לעשות הסבה מקצועית. יש גם גופים ציבורים וממשלתיים שתומכים בכך ותוכל להיעזר בהם.

אני מאחל לך בהצלחה!
חגי שלו

לצפיה ב-'שיווק שותפים '
שיווק שותפים
02/01/2019 | 12:19
6
היי בוא תנסה את מזלך בשיווק שותפים. עבודה בזמנך החופשי, ללא בוס, גובה הכנסה בהתאם להשקעה שלך. שווה בדיקה בלינק https://bit.ly/2GSE0Ws
בהצלחה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ