לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1167711,677 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ קריירה

ברוכים הבאים לפורום הקריירה של תפוז. 
מטרת הפורום הזה, היא לאפשר לכם לשאול שאלות, להתלבט ביחד, להעלות דילמות ולחפש פתרונות לאתגרים תעסוקתיים.
אנא קראו את נהלים הפורום, לפני כניסתכם
עולם העבודה המוכר לנו, הולך ומשתנה לנגד עיניינו ואנחנו, העובדים עשויים למצוא את עצמינו נדרשים לקבל החלטות בנוגע לקריירה שלנו.
במסגרת השינויים בעולם העבודה, מקצועות מסויימים הולכים ונעלמים, בעיקר בכוונה לעבודות כפיים ובמקביל, הולכת ועולה הדרישה לעובדי ידע.
עולמות תוכן של טיפול, הוראה, אימון וכ"ו עדיין ידרשו הרבה משאבי כ"א.
השאלה שלי אליכם, היכן תרצו להיות. 
האם תבחרו להיות פרואקטיביים בקשר לקריירה שלכם, לפתח אותה, לבנות מסלול, מותאם לכישורייכם ולדרישות השוק, או להיות ראקטיביים, להגיב לשוק ולקום בוקר אחד מופתעים שהעיסוק שלכם אינו רלוונטי יותר. 
.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 נהלי הפורום - נא לקרא את הנהלים לפני ההשתתפות בפורום.
 על מנת שנוכל לנהל ביחד שיחה מועילה ותרבותית, אני מבקש לקבוע מספר כללי התנהלות אלמנטריים, שיהוו בסיס להתנהלות של כולנו בפורום.

1. כל הנכתב בפורום על ידי מנהל הפורום ו/או הנהלת האתר מהווה ייעוץ  בלבד. אין בדברים הנכתבים משום הוראה מחייבת, המלצה מחייבת או אמירה לבצע משהו. הדברים נכתבים על בסיס הניסיון המקצועי של מנהל הפורום, כייעוץ בלבד וכל מי שבוחר להשתמש בעצה כזאת, או      אחרת, עושה זאת על אחריותו המלאה בלבד
2. הכותבים מוזמנים לשאול שאלות בכל תחומי התעסוקה, הכוונה ללימודים, התייעצות בנוגע להמשך עבודה במקום עבודה מסויים, או עזיבתו ועוד. על ההודעות להכתב בשפה נקייה, ללא שימוש בקללות, ביטויים פוגעניים, פגיעה על רקע מגדרי, גזעני, פוליטי, דתי וכדומה. 
    למען הסר ספק, הודעות בסגנון שאינו עולה בקנה אחד עם נהלי הפורום, תוסר ללא הודעה נוספת. 
3. כתיבה נוספת של הודעה בלשון בוטה  תגרור חסימת המשתמש בפורום.
4. אין להזכיר שמות של אנשים, חברות או עסקים, באופן שעשוי לפגוע בפרט או בארגון. הודעות כאלו, באופן מצער ימחקו מהפורום באופן מיידיץ
5. מפעם לפעם יועלו לאתר לינקים למאמרים מקצועיים או סרטונים שיש בהם, על דעת מנהל הפורום מסר, שעשויי לעניין את הקוראים. אתם מוזמנים להגיב ולהביע דעתם.
6. אני מזמין  אתכם להגיב להודעות של אנשים אחרים, אם אתם מרגישים שהנושא נוגע לכם, התנסתם בתחום, או אתם מכירים מישהו שעבר חוויה  רלוונטית.
7. מאחל לכולנו שנפיק את המקסימום מהפורום, נתרם ונתרום אחד לשני

בהצחלה 

המשך >>

לצפיה ב-'סיום תפקיד של מנהל פורום ייעוץ קריירה'
סיום תפקיד של מנהל פורום ייעוץ קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2017 | 13:17
4
שלום חברים, אני מתכבד לעדכן אתכם שמחר, 15 בדצמבר הוא היום האחרון שלי בתפקיד מנהל פורום ייעוץ קריירה של אתר תפוז. 
נהנתי מאוד לשרת אתכם ולענות לכם על שאלותיכם.
למדתי משאלותיכם המון.
אשמח לשמור אתכם על קשר דרך האתר שלי או טלפונית.
מאחל לכולכם המשך קריירה מהנה ומועילה.
מכל הלב ובהצלחה לכולכם
דובי
לצפיה ב-'מה ללבוש לראיון עבודה ?'
מה ללבוש לראיון עבודה ?
10/12/2017 | 11:17
1
21
שלום דובי,
ראשית אני רוצה להודות לך על המידע השוטף והפעיל בפורום, נעזרתי בו המון ואני עדיין לומד ממנו.
שאלה קטנה שהייתי רוצה לשאול :
מה כדאי ללבוש לראיון עבודה למשרת מהנדסי תכנה בחברות ההייטק?

בגדול לפי מה שאני מכיר ממכרים שהתחילו לעבוד, בחברות האלה פחות אכפת איך העובדים מגיעים וזה נע בין טרנינג , מכנס קצר וסנדלים, לבין ג'ינס וחולצה.
אבל ברור לי שבראיון עלי להגיע ייצוגי יותר.

גם ברור לי גם שלבוא בלבוש אלגנט יהיה "יותר מדי" ואפילו מגוחך.

ברור שצריך להגיע נקי, מסודר ומגולח.
מה לגבי קוד לבוש ?
האם ג'ינס וחולצה בצבע מסוים ?
עדיפות לחוצה מכופתרת ?

תודה דובי!

לצפיה ב-'מה ללבוש לראיון עבודה ?'
מה ללבוש לראיון עבודה ?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 14:18
16
ראשית מוטי,מודה לך על הפירגון...  תודה לך.
לגבי הלבוש בראיון עבודה, די ענית בעצמך. 
נראה לי שמכנס ג'ינס נקי, חולצת כפתורים בצבעים רכים, לא מקומטת מדי.
נעלים סגורות, לא בצבעים צועקים.. בהחלט יענו על הצורך בראיון מסוג זה.
המטרה להראות שאתה מסודר ונקי, כפי שכתבת, אין טעם ללבוש חליפת 3 חלקים, שכן אתה עשוי להעביר רושם מוטעה.
מאחל לך בהצלחה רבה בראיון 
לצפיה ב-'כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני'
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני
09/12/2017 | 14:25
1
17
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וניהול (ללא נסיון) לתפקיד פיתוח\ אפיון מערכות מידע?
לצפיה ב-'כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני'
כמה נהוג לשלם לשעה לסטודנט למערכות מידע \ תעשיה וני
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2017 | 16:16
19
שלום לך שמעון. שאלת שאלה מאוד רחבה וכללית. יש הבדל בין סטודנט בשנה הראשונה, שרק התחיל ללמוד, לבין סטודנט בשנה הרביעית, לקראת סיום תואר.
כמו כן, זה מאוד תלוי בארגון. אני מניח שהתשלום נע בין שכר מינימום, לבין 45 שקלים לשעה, בהתאם למצבך, לפרויקט, שעבורו גייסו אותך, לכמה עובדים נוספים מגייסים במקביל אלייך וכ"ו.
אני חושב שאם אתה מעוניין לעבוד בתחום שאתה לומד אותו, אתה עושה צעד מצוין, גם אם השכר נמוך, כי זאת הכנסת רגל לענף.... ובעתיד תוכל לכתוב שיש לך גם תעודה וגם ניסיון תעסוקתי.
אל תישבר כרגע משכר נמוך.... 
בהצלחה 
לצפיה ב-'שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון'
שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון
09/12/2017 | 09:33
1
16
למהנדסי תכנה :
מה נכון להגיד ומה לא נכון להגיד?
דוגמא: ברור שלא נכון להגיד לתכנות שאני לא דייקן.

איך נכון להציג ביקורתיות וחשדנות בתור תוכונת שליליות?

לצפיה ב-'שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון'
שאלה לגבי תכונות שלילות במכון מיון
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2017 | 16:13
17
שלום לך שמעון. 
אכן, לא הייתי אומר שאני לא דייקן, אבל ניתן כן להגיד שיש לי נטייה להסתכל על התמונה הגדולה, לעיתים על חשבון הפרטים הקטנים...  ואם שואלים אותך איך זה בא לידי ביטוי, הייתי אומר שאתה מסתכל על כל המערכת, או על כל מנת העבודה שקיבלת, על החיבור בין החלקים השונים ופחות על הצורה הספציפית של לחצן כזה או אחר.... וכמובן, אומר שאני מודע לזה ועובד על זה.
לגבי חשדנות - ניתן להגיד שלוקח לך קצת זמן להפתח לאנשים ולתת אמון, אולי כי נפגעת בעבר. 
ביקורתיות - היא תכונה לא פשוטה - הייתי אומר שיש לי ביקורת על עצמי ועל האחרים ואני עובד על למתן אותה. 
שוב, תחשוב על דוגמאות איך זה בא לידי ביטוי. כי אם תגיד, בטעות, שבביקורתיות שלך גרמת לראש הצוות להתפטר או לפטר אותך, זה לא ממש יישמע טוב....
ללא קשר, לגבי שתי התכונות שציינת, אני מניח שאתה סובל מהן, ומשלם עליהם מחירים. אני, במקומך, הייתי מחפש לפתןא אותן באופן יסודי יותר.
 בהצלחה  
לצפיה ב-'מה הקשר בין בריאות פיזית ונפשית ועצמאות?'
מה הקשר בין בריאות פיזית ונפשית ועצמאות?
04/12/2017 | 12:01
1
36
מאמר על הקשר בין עצמאות ובריאות. 
מה אתם חושבים?

לצפיה ב-'מה הקשר בין בריאות פיזית ונפשית ועצמאות?'
מה הקשר בין בריאות פיזית ונפשית ועצמאות?
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2017 | 11:03
17
יופי של מאמר, תודה רבה ששתפת איתנו
לצפיה ב-'שינוי בגיל 37'
שינוי בגיל 37
06/12/2017 | 00:26
1
38
שלום.
אני עובד כמנהל מכירות במשך 8 שנים,אני מרגיש די תקוע בתחום והחלטתי לעשות שינוי.
התחום שאני יותר מתחבר אליו זה שוק ההון והפיננסים.חשבתי להוציא רישיון של יועץ השקעות/משווק פנסיוני העיניין הוא שצריך לעשות התמחות במשך חצי שנה.
שאלתי האם זה ריאלי,האם אפשר למצוא התמוחות בגיל כזה? ולפתח קריירה בתחום?
לצפיה ב-'שינוי בגיל 37'
שינוי בגיל 37
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2017 | 09:01
28
היי אבי, שאלה מצוינת והתשובה שזה בהחלט אפשרי וראלי, בהנחה שתהיה מוכן לשלם את "דמי הלימוד", הכרוכים במעבר לתחום עיסוק חדש.
אחד המחסומים למעבר תחום הוא הצורך להתחיל בעבודה פשוטה, יחסית, בתחום החדש, עקב חוסר ניסיון מקצועי בו. משרות פשוטות בדרך כלל משולמות בשכר נמוך.  כחלק מ"דמי הלימוד" במעבר תחום צריך לקחת את זה בחשבון לתקופה של שנה ואפילו שנתיים. אחרי זה מתחילה הקפיצה בשכר, יחד עם ההתקדמות שלך במקצוע החדש והמעבר לתפקידים יותר מתקדמים בתחום.
לפניך כ 30 שנות עבודה, עד הפנסיה - אם אני במקומך, הייתי עושה את זה. יושב בבית עם האישה, עושה חישובים כלכליים על המשמעויות שיהיו לזה, אולי לוקח בתקופה הראשונה עוד עבודה נוספת, כמו חלוקת עיתונים בבוקר להשלמת הכנסה.
זה הרבה יותר שווה מלהתעורר עוד 30 שנה ולהצטער שלא עשית. בגיל 67 זה מעט מאוחר ....
מאחל לך הצלחה בקבלת ההחלטה.

לצפיה ב-'הסבת אקדמאים לסיעוד'
הסבת אקדמאים לסיעוד
29/11/2017 | 19:14
2
43
שלום דובי
אני בן 30 וחצי עם תואר שני במדע המדינה. 
שקלתי לעשות הסבה לסיעוד מהסיבה שזה מקצוע עם בטחון תעסוקתי וזה חשוב לי.
עם זאת, ידוע לי שזהו מקצוע של "נשים" יותר מאשר גברים, ואח מוסמך נתפס בהרמת גבה.
ישנם לא מעט תוכניות בבתי חולים ובאוניברסיטת תל אביב - מה ההבדל ביניהן? 
בהנחה ואלמד באיכילוב או אוניברסיטת תל אביב, האם התעודה עצמה תהייה אותו דבר? האם זה שווה ערך לתעודת BA רגיל כמי שעשה תואר ראשון בסיעוד?
מהי משכורת התחלתית לאח מוסמך עם תואר שני? 
עד כמה העבודה שוחקת? 
מה לגבי קביעות? האם נכון שלאחר שנתיים מקבלים קביעות ? 
לגבי מבחן ההסמכה של משרד הבריאות - האם הם יכולים למנוע הסמכה למי שהיה עם פרופיל נפשי בצבא על אישיות או נוטל ריטלין? כיצד ניתן לאשש את הנושא הזה?
לצפיה ב-'הסבת אקדמאים לסיעוד'
הסבת אקדמאים לסיעוד
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 09:20
1
32
היי שרון, שאלת הרבה שאלות מאוד ספציפיות, שלצערי אין לי תשובה עליהם.
ובכל זאת, אני שואל את עצמי, מה אומר עבורך ביטחון תעסוקתי, שאתה מוכן "לזרוק" את מה שעשית עד היום, ללמוד עיסוק חדש ולעבוד בו. 
אני לא יודע מהו שכרו של אח או של מטפל סיעודי, אבל בוא נניח שאלו אינן משכורות גבוהות במיוחד.
השאלה שאני מחזיר לך היא כזאת: האם אתה רואה את עצמך, לאחר הלימודים ובעבודה בתחום הפרה- רפואי, מאושר ומוגשם? אם התשובה היא כן, לך על זה. תברר את השאלות שלך מול אנשים שעובדים בענף, תבדוק היכן למדו, איזה בית ספר טוב יותר ומה השכר. 
אבל אם אתה מסתכל קדימה ואומר, כן, אומנם יש לי בטחון תעסוקתי, אך אני לא מאושר ולא מוגשם ואתה אפילו מגיע למצב שאתה לא תסבול את העבודה שלך, הייתי עוצר רגע ומחשב מסלול מחדש.
אם כבר ענית לעצמך על השאלה, אין צורך לדוש בה, תתקדם עם התוכניות שלך.
אם בכלל השאלה לא עלתה על דעתך, זה הזמן לשקול את זה.
ומילה לסיום בנוגע לקביעות ובטחון תעסוקתי. 
המושג של קביעות ובטחון תעסוקתי הוא יחסי וזמני. במאה ה 21, כאשר העולם שלנו נע כל כך מהר, מקצועות משתנים וטכנולוגיה מחליפה בהרבה מקומות את העובדים, לא הייתי נשען יותר מדי על המושג"ביטחון תעסוקתי".
כבר הוכח במדינתנו הקטנה שכאשר רוצים לפטר עובדים, גם הקביעות לא מגנה עליהם....
לשיקולך.....
המון הצלחה

לצפיה ב-'נקודה נוספת'
נקודה נוספת
01/12/2017 | 07:42
30
קח בחשבון שלימודי ההסבה הם רק הצעד הראשון להשתלבות בתחום. אם תרצה להתמקצע בתחום ספציפי תצטרך קורסים נוספים שהם השקעה בפני עצמה.
נקודה נוספת היא העבודה במשמרות, מתאים לך?
בעניין אח גבר במקצוע נשי, אז נתקלתי פה ושם, לא הרבה, בגברים במקצוע
ולא ראיתי הרמת גבה או תגובות חריגות.

לצפיה ב-'ראיון עבודה - בסיום ראיון העבודה נוהגים מראיינים לשאול את '
ראיון עבודה - בסיום ראיון העבודה נוהגים מראיינים לשאול את
29/11/2017 | 19:50
1
48
המראויין האם יש לך שאלות ?

מה נהוג לשאול במעמד זה? 

תודה,

לצפיה ב-'ראיון עבודה - בסיום ראיון העבודה נוהגים מראיינים לשאול את'
ראיון עבודה - בסיום ראיון העבודה נוהגים מראיינים לשאול את
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 09:11
40
היי אדם. אכן ישנם מצבים שבהם אתה נשאל לגבי שאלות נוספות. 
אתה לא חייב לשאול, אם אין לך מה לשאול. שאלות שאתה יכול לשאול יכולות להיות:
מה הצעד הבא בתהליך?
אתה יכול לשאול שאלות על הגדרת התפקיד שלך, על אופציות לקידום עתידי, מסלול קריירה שהארגון מאפשר וכ"ו.
זה כמובן, תלוי באווירה שנוצרה במהלך הראיון ועד כמה, להערכתך המראיין מולך פתוח לשאלות מאין אלו.
בהצלחה
לצפיה ב-'משרת בק אופיס'
משרת בק אופיס
27/11/2017 | 07:41
1
36

היי,
אני בוגר תואר בכלכלה וקיבלתי הצעת עבודה למשרת בק- אופיס בבית השקעות במחלקת הפנסיה.
רציתי לשאול האם יש פוטנציאל להתפתח ולהתקדם ממשרות בק אופיס למשרות כלכלן ואנליסט בבתי השקעות או שמדובר בתפקיד זוטר שנסיון בו לא באמת מקדם את סיכויי למשרות אלה?
הבנתי שבמהלך העבודה יש נגיעות באקסל ובמערכות הפנסיה אבל לא ברמת ההפקת דוחו"ת וכדומה.
אשמח לתשובה,
טל

לצפיה ב-'משרת בק אופיס'
משרת בק אופיס
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 08:39
34
היי טל, שאלה מצויינת. 
אומנם המשרה שהציעו לך אינה בדיוק בתחום כלכלה, אך היא מהווה כניסה לענף. האידיאל היה למצוא משרה ממש בתחום, אך קשה למצוא אותן, ללא ניסיון, לכן, אני הייתי בוחר את המשרה הזאת, בתקווה שבהמשך תוכל להתקדם באותו ארגון לתפקיד בכלכלה, או לעבור ארגון עם מעט ניסיון בתחום
כל ההתחלות קשות ויצליחו אלו שתהיה להם הסבלנות לעשות את הדרך.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'יעוץ לגבי בחירת כיוון'
יעוץ לגבי בחירת כיוון
26/11/2017 | 13:09
2
45
שלום
יש לי שאלה, יותר נכון דילמה כזאת
אני כרגע מתעסק בספורט ומאוד נהנה מזה ואוהב את זה ומקווה להמשיך כמה שיותר זמן (בן 25) אבל התחום הזה הוא לא מתגמל במיוחד וכו... אז אני רוצה במקביל לשלב לימודים כדי שתהיה לי איזה "רשת ביטחון" אפשר לומר, מקצוע מסויים שאני אוכל להיות קצת רגוע יותר לגבי העתיד
אני יודע שכנירא אני לא מעוניין בתואר באקדמיה אלא משהו קצת יותר "קליל"
עכשיו ההתלבטות היא בין לימודי ניהול חשבונות, כמובן קורס ראשון ואז קורסים מתקדמים יותר שזה יותן לי אופציה להמשיך להתאמן ולהתעסק בספורט בזמן הלימודים שנערכים פעם-פעמיים בשבוע
או לימודי הנדסאי חשמל שנערכים גם שנתיים-שלוש (מסלול ערב)
2 התחומים הם תחומים שאני יכול להתחבר אליהם ולהינות מהם ככה שעיקר ההתלבטות הוא בפוטנציאל ההשתכרות אפשרויות קידום ובטחון תעסוקתי
מה דעתכם?
תודה
לצפיה ב-'יעוץ לגבי בחירת כיוון'
יעוץ לגבי בחירת כיוון
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 14:47
1
26
שלום לך מתלבט. נראה לי שאתה בכיוון הנכון. 
לא כולם חייבים ללמוד באוניברסיטה ואפשר בהחלט לבחור מקצועות שעבורם נדרשת הכשרה קצרה יותר.
מה שכן הייתי הופך את סדר הדברים. במקום להתלבט בלימודים הייתי מתלבט מה אני רוצה לעשות בעוד 10 שנים - האם הספורט עדיין יהיה רלוונטי? האם אני רואה את עצמי בתחום חשבונאות או בתחום החשמל ואולי בתחום אחר לגמרי?
הייתי בוחר והולך ללימודים, במקביל לספורט, רק אחרי שעניתי לעצמי על השאלה. זה ימנע ממך את האפשרות להשקיע מלא זמן וכסף בלימודים ולגלות, לאחר זמן קצר שאתה לא אוהב את זה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'תגובה ותשובה'
תגובה ותשובה
26/11/2017 | 20:56
23
תודה על התגובה, בגדול כפי שכתבתי אם עדין תהיה לי אופציה להיות ספורטאי אז כמובן שזאת ההעדפה שלי
אבל כפי שכתבתי 2 התחומים שציינתי אלה דברים שאני יכול לראות את עצמי עוסק הם בעוד 10 שנים ונהנה (או לפחות לא סובל יותר מידי ;) ומתחבר אליהם
בגלל זה השיקולים והתלבטות שלי הם כאלו כמו שציינתי, שכר אפשרויות קידום, ביקוש בשוק העבודה וכו..
תודה =]
לצפיה ב-'מה לעשות כדי להצליח?'
מה לעשות כדי להצליח?
26/11/2017 | 11:22
1
50
מאמר מעולה על הדרכים להצלחה. 
לצפיה ב-'מה לעשות כדי להצליח?'
מה לעשות כדי להצליח?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 14:48
35
תודה לך נדב על פרסום לינק למאמר. 
כל דבר שיכול להרחיב את הידע של חברי הפורום, מבורך
בהצלחה

לצפיה ב-'קורות חיים בעייתיים'
קורות חיים בעייתיים
24/11/2017 | 12:52
2
52
אני בתחילת ה30 שלי וקורות החיים שלי בעייתים.  זה נבע מתוך הצורך שלי לטפל בהוריי המבוגרים ואימי החולה. המעסיקים לא פונים אליי בעקבות הקו"ח. 
אני בעל תואר שני מלגה מלאה מחו"ל (שבדיעבד היה טעות, הפסדתי שנתיים של עבודה, למדתי בחול) ולמדתי לתואר ראשון כ120 קמ מביתי מה שהצריך ממני לפקוד את ביתי באופן תדיר ולכן לא יכולתי למצוא עבודה והייתי צריך גמישות יתר - מה שהביא אותי לעבוד במקצועות כמו תחנות דלק או סופרים כשאני מגיע לבית - מה שכמובן אני לא רושם בקורות חיים.
אני כבר כחצי שנה ללא עבודה בבית. ללא הכנסה.
אני שוקל להוסיף למכתב שאני מצרף במייל מלל בסגנון : " בהערה אישית, אני יודע שקו"ח מעלים מספר תהיות, אך זה נובע מהאחריות שלי כבן יחיד לטפל בהוריי החולים. עם זאת, כרגע זה לא יהווה בעיה ואהיה מחוייב לעבודתי, אני מקווה שתוכלו לתת לי הזדמנות להיות מחברתכם."
מה דעתך דובי? 
לצפיה ב-'קורות חיים בעייתיים'
קורות חיים בעייתיים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2017 | 15:13
1
35
היי שי נראה לי שנקודת המבט שלך מעט חוסמת בפניך את מכלול האפשרויות. 
ראשית אתה רק בתחילת שנות השלושים לחייך, לפניך עוד כ 30 שנות עבודה לפנסיה. אתה בעל השכלה אקדמאית, אפילו תואר שני.
לא קורות החיים שלך הם הבעייתים. האם יש לך חזון תעסוקתי? כלומר, האם אתה יודע מה אתה רוצה לעשות לכשתהיה גדול? מה למדת? 
אם אתה רוצה להיות, למשל, כלכלן בכיר, המשרה שצריך לחפש היא משרה ראשונית בתחום, בשכר נמוך, רק בשביל להכניס רגל בענף.
ואז צריך לעדכן את קורות החיים בהתאם. 
האם עשית פעם SWOT אישי ורשמת את מכלול החוזקות והחולשות שלך? 
אם אתה לא מצליח לעשות את הדברים האלה לבד, תעזר באיש מקצוע.
הכל בסדר.
בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'כרגיל תודה דובי!'
כרגיל תודה דובי!
24/11/2017 | 16:26
30
שלחתי לך מסר פרטי
לצפיה ב-'התלבטות בין פסיכולוגיה קלינית לפסיכולוגיה חברתית '
התלבטות בין פסיכולוגיה קלינית לפסיכולוגיה חברתית
24/11/2017 | 14:55
1
28
היי לכולם,
אני סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה, ציון התואר שלי גבוה מאוד, אך ציון המתא"ם שלי ממוצע מינוס.
רציתי קודם כל לדעת האם יש לי סיכוי להתקבל לפסיכולוגיה קלינית בארץ, אפילו במכללות (כי אני יודעת שהסף בפועל אינו אותו דבר כמו הסף הרשמי), ושנית, אשמח לעזרה בהתלבטות בין פסיכולוגיה קלינית לפסיכולוגיה חברתית בתחום המחקר.
אני מודעת לכך שמדובר ב-2 תחומים שונים, אבל שניהם מעניינים אותי.
ישנו מבחן תעסוקתי שניתן לקחת על מנת להחליט בנושא? היבטים שאני צריכה לחשוב עליהם? תיאור סדר יום של פסיכולוג חברתי? פלוסים ומינוסים שאתם רואים ואני לא?

תודה רבה מראש! 
לצפיה ב-'התלבטות בין פסיכולוגיה קלינית לפסיכולוגיה חברתית '
התלבטות בין פסיכולוגיה קלינית לפסיכולוגיה חברתית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2017 | 15:19
22
שלום לך מתלבטת, מהכרותי עם תחום הפסיכולוגיה, על מנת להיות פסיכולוג קליני, על הסטודנט לעבור בחינה מקצועית, בסיום תואר ראשון, שרק אלו שעוברים אותה מתקבלים לתואר השני בתחום. וכמובן, לאחר מכן מתחיל הסטאג' שהוא לא קצר. ממה שהבנתי מאנשים שלמדו פסיכולוגיה, צריך לסיים תואר ראשון בציונים מאוד גבוהים, אז זה הזמן לשפר.
ההבדל המהותי, כפי שאני מבין בין שני התחומים שציינת הוא בכך שהפסיכולוגיה הקלינית היא פסיכולוגיה טיפולית של עבודה ישירה עם מטופלים והשניה  עוסקת יותר בפן של ההתנהגות האנושית, המחקר והסקת מסקנות.
יש מבחן כישורים שאני יכול להפנות אותך אליו, שיגדיר אם את יותר תתאימי לעבוד עם אנשים או במחקר..... אם זה עוזר לך ומעניין אותך, מוזמנת לפנות אלי במייל ואשמח להפנותך.
בהצלחה רבה 

לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
21/11/2017 | 17:54
1
43
כיום אין לי קרן פנסיה פעילה.
האם ניתן לפתוח קרן שבה אני מפקיד כסף ואותה קרן תחשב כקרן פנסיה פעילה, כלומר מעסיק יפריש לי אחרי שלושה חודשים מהיום הראשון ולא אחרי 6 חודשים מיום 181? 
לצפיה ב-'כיום אין לי קרן פנסיה פעילה.'
כיום אין לי קרן פנסיה פעילה.
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 09:04
25
בוקר טוב לך שאול
לא לגמרי הבנתי את שאלתך. האם אתה עובד חדש? ותיק?
אתה מבקש שהמעסיק יפתח לך קרן פנסיה חדשה? להמשיך להפריש לקיימת, מעבודה קודמת?
בכל אחת מהשאלות האלו, ההתייחסות היא שונה.
למשך, אם הגעת לעבודה חדשה וברשותך הסדר פנסיוני קיים, מעבודה קודמת, המעסיק חייב להתחיל להפריש לך לפנסיה, תוך 3 חודשים ולעשות זאת, רטרואקטיבית, ליום תחילת העבודה.
מודה שלא זוכר בעלפה, מה אומר החוק לגבי עובד חדש בנוגע לפנסיה. ניתן להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני, הם בוודאי מכירים איך זה עובד.
ניתן גם לשאול עורך דין שמתמחה בדיני עבודה.
בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'העלאה בשכר'
העלאה בשכר
19/11/2017 | 14:33
6
41
שלום דובי, אשמח לדעה שלך ושל יתר חברי הפורום אם ירצו...

אני נמצאת כרגע במקום העבודה השני שלי הרציני.
כלומר, תפקיד בהתאם לכישוריי, לאחר התואר הראשון ובמשרה מלאה.
מהעבודה הקודמת התפטרתי בטוב לאחר כמעט 4 שנים כי מיציתי.
סיימתי את התפקיד בשכר של 8000.
למקום העבודה הנוכחי הגעתי כאמור לאחר ניסיון קודם והתחלתי מאותה נקודה- שכר של 8000.
אני נמצאת במקום העבודה הנוכחי כ- 8 חודשים.
מבחינת שכר... אני מרגישה שאני תקועה במקום ואלו שנים קריטיות בשבילי של תחילת הקריירה, אני רוצה להתקדם בקצב יותר מהיר, להציב לעצמי רף שכר גבוה יותר, להתחיל לדרוש יותר.
מבחינתי אני כבר שנתיים מקבלת את אותה המשכורת... 

מה דעתך? האם כעת לאחר 8 חודשים הגיוני שאבקש העלאה או עליי לחכות כי זה מוקדם? האם יש חשיבות לעובדה שמדובר בתפקיד שני (ולא הגעתי ישר מהאוניברסיטה למקום הנוכחי)? 

אציין שכמובן אני מבצעת את תפקידי על הצד הטוב ביותר, עם מוטיבציה גבוהה ובאחריות וחריצות

לצפיה ב-'שלום דובי, אשמח לדעה שלך ושל יתר חברי הפורום אם ירצו...'
שלום דובי, אשמח לדעה שלך ושל יתר חברי הפורום אם ירצו...
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 09:01
5
40
היי דורינה. 
העיתוי הטוב ביותר לנהל משא ומתן על שכר, הוא לפני החתימה על ההסכם הראשוני, כלומר, בתהליך מעבר העבודה. אז ניתן להתווכח ואם הארגון מספיק רוצה אותך, תוכלי לדרוש שכר גבוה יותר. המספר 8,000 יכול היה להגיע לשולחן בשני מצבים:
הראשון, כששואלים את ציפיות השכר והמועמד עונה - כיום אני מרוויח 8,000 ואני מצפה להרוויח יותר.
השני, כאשר הארגון מגדיר שזה הסכום שהוא מוכן לשלם לעובדיו, עבור עיסוק זה.
שאלה, שלטעמי, לא פחות חשובה, ואולי אף יותר, כיצד העיסוק שאת עובדת בו כרגע מקדם אותך מקצועית?
האם העיסוק מורכב יותר מהעיסוק בארגון הקודם? או שמא, בחרת באותה רמת קושי? 
קידום בקריירה, הוא קודם כל קידום מקצועי, קידום השכר בא בעקבותיו, או בעת ניהול משא ומתן או בעת מעברי עבודה, כאמור לעיל.
לגבי עיתוי לניהול משא ומתן על שכר. אני כמעסיק, בעברי, לא ראיתי בעין טובה עובד שבא לבקש תוספת שכר בטרם מילא שנת עבודה ראשונה. כאשר את חותמת על הסכם העסקה, יש לקחת בחשבון שהשכר שהסכמתם עליו, הוא לפחות, לתקופה של שנה. ישנם שני מקרים, בהם כן אפשר לבקש תוספת שכר, במהלך השנה הראשונה: 
1. נוספו לך תפקידים נוספים, הוגדלה האחריות שלך או שינית תפקיד, לתפקיד מורכב יותר.
2. הארגון מוצא בך עילוי בדרך שבה את ממלאת את תפקידך, מעריך את עבודתך ואת התקדמותך ובעצם, פותח לך דלת לבקש תוספת כזאת.
המלצתי, להמתין לתום השנה הראשונה ולבקש מהמנהל שלך לקיים דיון שכר.
אם הארגון ייסרב לבקשתך, זכותך, כמובן לחפש עבודה בארגון אחר, בשכר גבוה יותר, אך יש לקחת בחשבון שכדי לקבל את הזכות לרשום תפקיד בקורות החיים, כדאי לעשות אותו במשך תקופה של כשנתיים, לכל הפחות.
מאחל לך המון הצלחה
לצפיה ב-'האמת שחידשת לי'
האמת שחידשת לי
20/11/2017 | 11:55
4
29
תודה רבה דובי!

קודם אציין שהמספר הגיע מצד מקום העבודה, זה היה השכר של המשרה ואני הסכמתי, כי רציתי את המשרה וכי זה לא פחות מהמקום הקודם.
העיסוק שונה ולא באותה רמת קושי, הוא מקדם אותי - גם לרוחב, הוא מעט שונה, אבל באותו התחום.
בתוך התפקיד החדש, ב- 8 חודשים האחרונים, לא היה שינוי או קידום פורמלי. ואין לנו עכשיו שיחת משא ומתן שזומנתי אליה וכו'.
אבל 
השאלה אם באמת לא נהוג לשבת לדיון שכר בטרם עברה שנה? אפשר לסכם בדיון שהשכר יעלה מחודש X ויתווספו לי ימי חופש או תנאים אחרים. לא חייבים לאשר לי העלאה החל מאותו רגע...
אני כרגע חושבת שהשכר שלי נמוך בהתחשב לניסיון שלי ולתפקיד...
האם אני מוכרחה לחכות שנה? 
לצפיה ב-'האמת שחידשת לי'
האמת שחידשת לי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 18:43
3
21
היי דורינה. 
אין חוק יבש שאומר שאסור לפנות. את יכולה בהחלט לגשש ולשאול את הבוס שלך, או קולגות לעבודה מה נהוג בארגון, וכן, אף אחד לא אומר שאת צריכה להיות כמו כולם, את בהחלט יכולה לפנות ולבקש. 
חשוב להבין שאסור לקשר בין הערכה של הארגון כלפיך, לבין שכר. לעיתים ארגון מאוד מעריך עובד אבל אין לו אפשרות לשלם תוספת שכר באותה עת.
איך תרגישי אם יגידו לך שלא ניתן כרגע? האם תוכלי להמשיך לעבוד כרגיל?
בהצלחה
לצפיה ב-'כן אמשיך לעבוד, אני מניחה שאסכם איתם מועד מתי כן ניתן '
כן אמשיך לעבוד, אני מניחה שאסכם איתם מועד מתי כן ניתן
21/11/2017 | 09:12
2
20
וכך אהיה רגועה...

תודה רבה לך על הכל!!! 
לצפיה ב-'כן אמשיך לעבוד, אני מניחה שאסכם איתם מועד מתי כן ניתן'
כן אמשיך לעבוד, אני מניחה שאסכם איתם מועד מתי כן ניתן
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 10:27
1
18
תמיד תוכלי לחזור אלינו, עם כל התלבטות  
בהצלחה רבה
לצפיה ב-' תודה רבה! אשמח'
תודה רבה! אשמח
21/11/2017 | 12:04
10
לצפיה ב-'איך להתקדם אחרי תואר ראשון בסיעוד?'
איך להתקדם אחרי תואר ראשון בסיעוד?
19/11/2017 | 18:07
8
44
שלום,
סיימתי תואר ראשון בסיעוד לאחרונה.
לאחר עבודה קצרה בבית חולים הבנתי שזהו מקצוע שלא מתאים לי.
הנקודות שלא אהבתי הן האחריות האישית לחיי החולים, עבודה במשמרות, והעובדה שמדובר בעבודה פיסית מאוד ומעייפת.

אני מחפשת שינוי כיוון.
האם יש תחום בו התואר הראשון שלי בסיעוד יכול לעזור לי?
אני מתכוונת למקום בו לא עובדים במשמרות, ולא עבודה בתור אחות (בגוון אחר  -כמו בבית ספר, או בקופות חולים).

אני מוכנה ומסוגלת לעשות עוד תואר, אך אני פשוט לא יודעת מה האופציות.
אשמח לעזרה\הכוונה.

תודה.
לצפיה ב-'במצבך כל האופציות פתוחות'
במצבך כל האופציות פתוחות
20/11/2017 | 04:12
28
תלוי מה מעניין אותך ובאיזה תחום נראה לך שתצליחי לבטא את הכישורים והיכולות שלך. תואר ראשון בכל תחום שהוא יכול לפתוח דלתות ולאפשר לימודים  אקדמיים
לתואר שני בהרבה תחומים נוספים.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 09:07
4
28
שלום לך. אתחיל בשאלה מה גרם לך ללכת ללמוד סיעוד? 
האם אהבה למקצוע? האם חבריך הלכו גם ללמוד? 
האם את רוצה לעזוב את התחום, בגלל הדברים שציינת, אבל עדיין, את אוהבת את הטיפול באנשים? אולי גילית שאת בכלל לא אוהבת את התחום.
לא הצלחתי להבין בדבריך, אם יש מעבר למה שכתבת.
אם התחום לא מתאים לך, תמיד תוכלי לעשות הסבה לתחום אחר. בהנחה שאת יודעת מה את אוהבת ומה מתאים לך. לא הייתי נרשם ללימודי תואר שני, לפני שהשאלה הזאת ברורה לי לחלוטין.
אם את רוצה להשאר בתחום הסיעוד, שוב - את אוהבת את התחום? או רק בגלל שלמדת?
כפי שאת רואה, ישנן הרבה שאלות שחסר לי בהם מידע, על מנת לכוון אותך. 
האם לך יש את המידע הזה? האם הדברים ברורים לך?
בהצלחה
20/11/2017 | 10:41
3
21
ראשית, תודה על ההתייחסות.
מה שגרם לי ללמוד סיעוד הוא בעיקר ביטחון תעסוקתי שיש בתחום. גיליתי בין היתר שאיני מתחברת למתן טיפול פיזי לאנשים, ולמעשה כמו שכתבת - גיליתי שאני בכלל לא אוהבת את התחום.
אני מחפשת כיוונים אחרים, לא בתחום הסיעוד ולא מקצועות רפואיים אחרים, ומנסה לבדוק איך התואר הראשון שכבר עשיתי יכול לשמש לי לטובה.

( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 11:03
2
23
אוקי, לא היה לגמרי ברור מהכתוב, תודה על ההבהרה. 
הדרך בה אני הייתי פועל, היא על ידי ניתוק בין מה שלמדתי ועשיתי עד היום, לבין מה שאני רוצה לעשות מחר.
קודם אני מחפש את התחום שלדעתי מתאים לי, אוהב לעבוד בו, מתאים לתנאים שאני רוצה (משמרות, שעות, שכר) בטווח הארוך.
רק אז ניגש לראות כיצד אני יכול לנצל את הניסיון שצברתי עד היום, כולל השכלה.
הסיבה לניתוק, שאני רוצה למצוא את מה שאני באמת רוצה לעשות, מבלי להגביל את עצמי, לפחות בהתחלת החיפוש. 
את ההשכלה והניסיון שצברת אף אחד לא יקח ממך. וייתכן ויהיה קשר בין התחום החדש לבין מה שעשית עד היום, ויתכן שגם לא יהיה. זה בסדר גמור, בתנאי שתבחרי לעשות את מה שאת באמת רוצה ואוהבת - אני לא הייתי מתפשר בשלב הזה על חיפוש שמגביל אותי לתחום שאני לא אוהב, או לא מתאים לי.
בהצלחה רבה 
22/11/2017 | 18:11
1
28
תודה על העצה. ניסיתי ליישם אותה ולחשוב על תחומים שמתאימים לי ובינתיים הגעתי למסקנה שייתכן ואתאים לתחום של ניהול חשבונות או ניהול משרדי לסוגיו..

קצת על עצמי.
מאז ומעולם אני טיפוס שאוהב לבצע מטלות שונות, לארגן ולסדר ניירת. אוהבת להקפיד על הפרטים הקטנים. אני טובה בזה ועוזרת לקרוביי הרבה בנושאים ביורוקרטיים שונים, בשיחות עם משרדי ממשלה, באיסוף מסמכים והגשתם, בווידוא הטיפול בפניות וכד' וכד'.
אני מלאת סיפוק כאשר פניה זו או אחרת מטופלת בהצלחה, ומגישה את עזרה מכל הלב.
גם, קראתי על תאוריית טיפוסי האישיות של הולנד ומצאתי מגדירה את עצמי כטיפוס מנהלי (Conventional)..
על אילו כיוונים נוספים אפשר לחשוב במצבי זה שעליהם לא חשבתי (בכל זאת, הכרותי עם המקצועות השונים הקיימים בשוק העבודה היא דלה ביותר).
תודה!
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 12:50
14
היי  תודה רבה על המשוב... 
זה בדיוק זה...
אם תצטרכי עזרה בהמשך, אני לשרותך
בהצלחה

לצפיה ב-'אולי עוזרת אישית למנכ"ל? '
אולי עוזרת אישית למנכ"ל?
24/11/2017 | 12:56
1
11
לצפיה ב-'אולי עוזרת אישית למנכ"ל?'
אולי עוזרת אישית למנכ"ל?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 09:37
13
היי, זה בהחלט אפשרי, הייתי מנסה לחשוב על מטרה לקריירה שלך. היכן את רואה את עצמך עוד 10 שנים מהיום? מבחינה תעסוקתית - אני מתכוון.
אם המשרה הנוכחית מקדמת אותך לכיוון שאליו את רוצה להגיע, זה מצויין. מקדם - יכול להיות משרה לא רלוונטית, אבל שבזמן הזה, את משלימה השכלה נדרשת, עבור הקריירה החדשה.
בהצלחה רבה 

לצפיה ב-'ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית'
ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית
14/11/2017 | 20:10
3
103
הייתי לפני כשבוע בראיון עבודה. באותו יום היו לי שלושה ראיונות משאבי אנוש, מנהל מחלקה, וסמנכל. הבטחון שלי היה בשמיים קיבלתי מחמאות מהמראיינים במיוחד מהסמנכל, והכל היה נהדר. ציפיות השכר שלי היו גבוהות בכאלפיים שקלים ממה שהם מוכנים לשלם. למחרת קיבלתי תשובה שלילית.
שאלתי על מה נפסלתי אך לא ענו לי.
מצד שני, הרגשתי שהיתה כימיה טובה ולכן הוספתי את אחד המראיינים ללינקדין שלי. עד היום אין תגובה אישר או דחה אותי.
אני ממש רוצה את העבודה ולכן אני מוכן לרדת במחיר.
במקביל ראיתי שהם עדיין מפרסמים את המשרה. מסתבר שנתקלתי תחת שם אחר באותה משרה ושלחתי שוב. 
אני מתפתה לשלוח מייל ישיר למראיין ולומר שאני מוכן לרדת בשכר.
מה דעתך?
לצפיה ב-'ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית'
ראיון עבודה שהלך טוב אבל תשובה שלילית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 10:46
2
48
בוקר טוב לך שלום. 
אם הארגון לא מסר לך על מה נפסלה מועמדותך, אתה ממש מגשש באפילה. יכולות להיות הרבה מאוד סיבות לכך. לדוגמא: ניסיון מקצועי לא מתאים, או חסר,  חוסר כימיה, תחושה של חוסר התאמה לצוות הקיים, עלות שכר ועוד.
אם המשרה חשובה לך, הייתי כותב לארגון מייל בסגנון הבא.
שמי שלום, הייתי אצלכם בראיון בתאריך XX למשרה YYY.
התרשמתי שהראיונות היו טובים והתנהלו בצורה טובה. בסופו של דבר, הודעתם לי שאני לא מתקבל. כיוון שאני מגדיר את עצמי כאדם פתוח ולומד, אשמח לדעת בקווים כלליים, מה גרם לכם לפסול אותי, כך שאוכל לשפר את עצמי להבא ובריאונות עבודה הבאים.
אגב, אם דרישת השכר שלי, היא זאת שפסלה את מועמדותי, חשוב לי שתדעו שאהיה מוכן להתגמש ולהגיע לעמק השווה.
תודה רבה 

מייל כזה מראה שאתה אדם רציני, שמפתח את עצמו .
מאחל לך בהצלחה רבה 

לצפיה ב-'היי דובי'
היי דובי
15/11/2017 | 11:32
1
41
האמת היא שכבר כתבתי להם את המייל מס' דק' אחרי התשובה השלילית שניתנה לפני כשבוע.
מאז כמו שכתבתי, הוספתי את המנהל בלינקדין, ללא תגובה מצידו.
עד כמה הודעה שנייה בנושא תראה שאני נואש לעבודה והדבר יוכל לפגןע בי באיזהשהו אופן?
לצפיה ב-'היי דובי'
היי דובי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2017 | 15:36
38
לטעמי האישי זה לא נכון לפנות שוב. אם הם ירצו את שירותיך, הם ידאגו לחזור אליך.
פניה שניה, עשויה להקרין לחץ או חוסר אונים.
מציע שבמקרה כזה, תמשיך הלאה בחייך.
יש עוד מקומות עבודה טובים בעולם
בהצלחה
לצפיה ב-'הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא'
הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא
11/11/2017 | 22:00
1
41
חזרה אלי עם תשובה - עברו כבר שובעיים מיום האבחון.
האם התהליך מבחנתי הסתיים - כלומר תשובה שלילית ?
או לחלופין שמו אותי ב Hold :)

תודה מראש,
נדב 
לצפיה ב-'הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא'
הייתי ביום אבחון מלא באחד המכונים - החברה המגייסת עדיין לא
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2017 | 10:05
33
בוקר טוב נדב. לא בהכרח שהתהליך הסתיים. לעיתים ישנם עיכובים פנימיים בארגון, עקב חופשות, מחלות שינויים ארגוניים וכ"ו.
החוק מחייב מגייס ליידע מועמדים שעברו תהליכי גיוס וראיונות, מהו הסטטוס שלהם - במידה ותהליך הגיוס עבורם הופסק.
לא זוכר כרגע עם תוך 60 יום מתחילת התהליך.
בכל מקרה, מציע שתמשיך לחפש במקומות נוספים, על מנת לא להיות תלוי בתשובה של ארגון, שאולי תגיע ואולי לא
בהצלחה
לצפיה ב-'מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה'
מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה
06/11/2017 | 18:38
4
81
בחברה יציבה ממשלתית 

1. האם כדאי לעבוד בגילאים אלו בהייטק ולהנות מהצופרים בידיעה שחברת ההיטק יכולה לקרוס כל יום (אין מה לעשות זה שוק ההיטק)

או לחילופין במידת האפשר 

2. לנסות להיכנס לחברות הממשלתיות\ ביטחונית ולקנות ביטחון תעוסוקתי ?

מה נכון בעידן שלנו ?

תודה,

לצפיה ב-'מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה'
מה עדיף "בעידן שלנו" לגילאי 35 -40 עבודה בהייטק או עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 15:37
3
60
היי גבי, השאלה שלך לא מנוסחת נכון, לטעמי.  הסיבה היא שאין נכון או לא נכון, יש מה נכון לי, לעומת מה נכון לאחרים.
לי למשל, מעולם לא היה רצון לעבוד במקום עם קביעות - עבורי זאת הייתה תחושת מוות. אני העדפתי לעבוד בחברות פרטיות , שאכן, לעיתים הן נסגרות או קורסות, מצד שני, תמיד יש עוד 10 אחרות שעשויות לרצות את שירותי.
בעידן שלנו יש מגמה של צמצום השירות הציבורי, ראה מה קרה בדואר ישראל וכמה עובדים עם קביעות נשלחו הביתה.
אני הייתי שואל מה מעניין אותי לעשות, מה אני רוצה לעשות כזאהיה גדול ואיך אני ממש את זה ויוצר תוכנית פעולה כך, שאמשיך להיות רלוונטי, גם אחרי גיל 45.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות'
תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות
07/11/2017 | 19:34
2
38
תודה,

לצפיה ב-'תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות'
תיקון לשאלה שלי - הכוונה היא בקביעות הייתה לחברות הבטיחוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2017 | 08:33
1
48
גבי בוקר טוב. זה לא ממש משנה את התשובה שלי... אין היום ממש ביטחון תעסוקתי בשום מקום, זאת אשליה.
נכון שבמקומות כאלה לא ממהרים לפטר, אך כשהצורך עולה, זה נעשה.
לצפיה ב-' שוכנעתי - נמשיך להיות עובד היי - טק '
שוכנעתי - נמשיך להיות עובד היי - טק
10/11/2017 | 13:39
37
ונצא ממרוץ  החיפושים :)

תודה,

לצפיה ב-'חוזקות וחולשות בראיון עבודה'
חוזקות וחולשות בראיון עבודה
06/11/2017 | 19:13
1
50
היי דובי
אני מנסה לחשוב על חוזקות וחולשות אבל אני לא מצליחה. כמישהו שהכין מאות ואלפים לראיונות, האם יש לך המלצות על מה ניתן לומר? איזו תשובה טובה ניתן לתת למראיין על מנת שזה יביא להעסקה?
שאלה נוספת לגבי טבלאות השכר, האם הם נכונות? 
ואיזה סוגים של מטלות כתיבה באנגלית בדר"כ נותנים במעמד הראיון? מדובר על פיתוח עסקי
לצפיה ב-'חוזקות וחולשות בראיון עבודה'
חוזקות וחולשות בראיון עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 15:29
35
היי נטלי. אנשים בדרך כלל מתקשים לענות על שאלות הקשורות לחוזקות ולחולשות שלהם, בעיקר, לגבי החולשות.  
תמיד טוב לדעת מה החוזקות ומה החולשות שלי ומה שאני עושה עם מאומנים, זה לבקש מהן לשבת בבית ולמלא דף A4 מלא בחוזקות בצד אחד וחןלשות בצידו השני.
חוזקות טובות יכולות להיות: יכולת קליטה מהירה, תפיסה טכנית, ראייה מערכתית, יכולת עבודה בצוות, כישורי מכירה טובים, יכולת הקשבה, יכולת הכלה וכ"ו.
חולשות - ההפך מכל החוזקות האלה, רק שאם תרשמי את חלקן, בסבירות גבוהה יוותרו על העסקתך. אנשים נוטים לענות שפרספקציוניזם הוא החולשה שלהם, לכאורה, זה טוב, מצד שני, מה קורה כשאת עובדת בצוות ולא יכולה לקבל את תוצרי עבודתם של הקולגות? או לחליפין, את עושה את העבודה שוב, עד שאת שבעת רצון עם התוצאה...
לגבי טבלאות שכר. הן מדברות על טווחי שכר ולכן, לא יכולות להיות מדויקות. הן משמשות כבסיס לחישוב, עבור המעסיק ועבור המועמד. אם את חושבת שאת טובה יותר, ויש לך גם ניסיון רלווני, את לא חייבת להתפשר על שכר שאת לא רוצה.

לגבי האנגלית, בסבירות גבוהה ינהלו איתך שיחה באנגלית, אולי זאת תהיה שיחת חולין ואולי כל הראיון יתנהל באנגלית. הם ירצו לדעת עד כמה את מתנהלת טוב באנגלית, ואת כמה את מבינה את השפה.
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי דובי צ'יזיק, בן 54, מחולון. אני יועץ קריירה ומאמן להגשמה. אני מתמקד בסיוע ללקוחותיי להשתחרר מפרדיגמות כובלות, איתור מסלול הקריירה הנכון להם, המש
עוד...

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דובי צ'יזיק- מנהל פורום ייעוץ קריירה
מנהל הפורום דובי צ'יזיק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו