לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98839,883 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'תיכף יומצמאות'
תיכף יומצמאות
11/04/2018 | 10:13
39
70
מה אתם מכינים?
לצפיה ב-'שכחתי את הססמא שלי! ולכן אני מכוכבת <תמר האחרת>'
שכחתי את הססמא שלי! ולכן אני מכוכבת <תמר האחרת>
11/04/2018 | 12:44
7
52
אצלנו יש גם מנהג של סעודת ערב יום השואה עם אלמנטים קולינריים מאוסטריה, אנגליה וישראל - בתנאי שיש משהו עם שוקולד לקינוח.
אז יש מרק גריסים תפ"א ופארסניפ (ייבוא מיוחד מאנגליה ), מאפה תרד בצורת שמש, כרובית מטוגנת עם פירורי לחם - עוד לא החלטתי איזה סלט ואם להוסיף תפ"א גם למנה העיקרית או שזו הגזמה... ולקינוח עוגות שוקולד אישיות במיקרו.

ליום העצמאות נראה לי שנישאר בפיתה-חומס-פלאפל-צ'יפס
פעם אהבתי לצפות בחידון התנ"ך אבל בשנים האחרונות הבדיחות חסרות הטעם של קור מוציאות לי את החשק... שלא לדבר על חלק מהנוכחים. 
ואני ממשיכה לקיים את מסורת "לא ראיתי את הסרט הלהקה אף פעם"

מה אצלכם?

לצפיה ב-'סיקרנת אותי עם המנהג הראשון'
סיקרנת אותי עם המנהג הראשון
12/04/2018 | 03:48
6
43
לגבי סעודת ערב יום השואה. אז רק מתוך סקרנות, העניין נובע מלחגוג את זה שעכשיו יש לנו מה לאכול?
לצפיה ב-'משהו כזה... והקטע של'
משהו כזה... והקטע של
12/04/2018 | 09:28
33
כל השנה אנחנו זוכרים את השואה, אז בואו בערב יום השואה נעשה משהו אחר....

חברה שלי כתבה על זה (בבלוג לא טבעוני!) כאן
לצפיה ב-'שאלונת חצי - מה קרה לשם המשתמש שלך?'
שאלונת חצי - מה קרה לשם המשתמש שלך?
12/04/2018 | 17:30
4
12
לצפיה ב-'בושה, שכחתי את הססמא! והתעצלתי'
בושה, שכחתי את הססמא! והתעצלתי
12/04/2018 | 19:56
3
31
לנסות לשחזר מהמחשב בעבודה
אולי היא כתובה לי איפשהו... אחפש!
לצפיה ב-'זה קורה. ושאלתי הופנתה לגידי...'
זה קורה. ושאלתי הופנתה לגידי...
13/04/2018 | 16:13
2
10
לצפיה ב-'אה, זה פשוט'
אה, זה פשוט
13/04/2018 | 18:43
1
27
השנה שנת 2018 ואחרי שהתנתקתי/נותקתי מתפוז והתבקשתי להקליד מחדש את הסיסמא, הוא סירב לקבל את הסיסמא והשם הישן. בצר לי ונוכח ההבנה שמהפכת האינטרנט פסחה על אנשי תפוז, פתחתי יוזרניים חדש
לצפיה ב-' זה באמת פשוט '
זה באמת פשוט
14/04/2018 | 10:49
8
לצפיה ב-'סדנת אוכל'
סדנת אוכל
12/04/2018 | 03:53
14
54
באופן פרטי ומשפחתי אין משהו מיוחד, אבל השנה אני בכל זאת עושה משהו לא שגרתי ומנחה סדנת בישול בקרב הסטודנטים לכבוד שבוע ישראל בקמפוס המקומי. התנדבתי לעשות סדנה להכנת פלאפל וחומוס אמיתי. נראה איך יילך. אני בדיוק מלמד בימים אלו במסגרת הקורס בפזיולוגיה על מערכת העיכול ותמיד משלב שם גם קצת תזונה, בישולים, ודיבור על תזונה טבעונית בין היתר (אתמול למדנו בדקדקנות על בי 12 ומסלולי הספיגה שלו), ובשלב מסוים, כדי להפגין את העניין שתזונה תופסת באורח החיים שלנו אני משלב תמונה אחת של אבי ז״ל עומל על ארוחת הערב שלו ואז אני מראה קולאז׳ דאאווין של מאכלים טבעונים תוצרת ידי. עכשיו צריך רק לא לפשל עם הפלאפל 
לצפיה ב-'מדהים! תצרף גם לנו תמונות ומתכונים!~'
מדהים! תצרף גם לנו תמונות ומתכונים!~
12/04/2018 | 09:30
13
28
בהצלחה עם הפלאפל. 
נראה לי שאתה מהמרצים הנהדרים שסטודנטים זוכרים אחר כך במשך שנים, שנים, שנים! (מכיוון שזכיתי בלא מעט כאלה גם בצעירותי וגם היום - אני יודעת איזה דבר נהדר זה!)
לצפיה ב-'תודה, ושאלה לציבור המומחיות והמומחים'
תודה, ושאלה לציבור המומחיות והמומחים
12/04/2018 | 14:05
12
49
אם כבר בענייני פלאפל עסקינן, אז שאלה. יש מספר אסכולות וברוב המקרים (אבל לא בכולם) אנשים אוהבים להוסיף משהו כמו כפית אבקת אפיה לתערובת (אני לא מדבר על להוסיף לגרגרי החומוס בזמן ההשרייה). יש אף כאלו שממליצים על הוספת קצת סודה לשתייה וגם אבקת אפייה לתערובת. אני מניח שהמטרה היא להפוך את הכדורים ליותר אווריריים.
אלא מה? בעוד בפעם-פעמיים זה הלך לי טוב, היו לי מספר פעמים שבהם הפלאפלים קיבלו טעם מריר-מתכתי. יכול להיות שמשהו ספציפי היה לא בסדר, אבל מאז, בכל פעם שאני מכין פלאפל אני עושה את זה בלי הסודה לשתיה או אבקת האפיה. בעצם, מעבר לתערובת הבסיסית של החומוס, כוסברה, שום ותבלינים, אני מוסיף רק 2 פרוסות לחם לבן סחוטות אחרי טבילה במים (או לחילופין- פירורי לחם)

החסרון- פה ושם יוצאים כדורים לא מושלמים. עכשיו השאלה- האם למישהו יש נסיון דומה? האם שווה בכל זאת להוסיף אבקת אפיה?
לצפיה ב-'מה זה כדורים לא מושלמים? וכן - תוסיף אבקת אפיה וסודה לשתיה.'
מה זה כדורים לא מושלמים? וכן - תוסיף אבקת אפיה וסודה לשתיה.
12/04/2018 | 17:36
44
בנסיונותי הגעתי למתכון "המושלם" ויש בו עוד רכיב סודי. גזר.
נדמה לי שפרסמתי אותו בעבר אבל אם תרצה אעלה אותו שוב.
לצפיה ב-'אני מכינה עם אבקת אפייה'
אני מכינה עם אבקת אפייה
12/04/2018 | 19:55
8
47
חצי כפית על חצי קילו גרגרים לפני השרייה. לא מוכרת לי התופעה שאתה מתאר
לצפיה ב-'יופי. תודה לשניכם!'
יופי. תודה לשניכם!
13/04/2018 | 00:57
5
לצפיה ב-'רגע, אז את לא מוסיפה לתערובת, אלא לפני ההשרייה'
רגע, אז את לא מוסיפה לתערובת, אלא לפני ההשרייה
13/04/2018 | 18:52
6
29
אני לא מדבר על השריה, אלא על התערובת הטחונה
לצפיה ב-'מנסה לעזור ולהבהיר ממה שאני מכיר'
מנסה לעזור ולהבהיר ממה שאני מכיר
14/04/2018 | 11:15
31
ראשית לענין המרירות: לעיתים, אם השום לא טחון היטב בתערובת, באופן שחתיכות שום גדולות יחסית באות במגע עם השמן הרותח בזמן הטיגון - זה גורם למרירות. לכן מומלץ תמיד לטחון את כל המרכיבים לפחות פעמיים ומומלץ לעשות זאת במטחנת בשר ולא במעבד מזון כפי שרבים נוהגים לעשות בעיקר מטעמי נוחות. נתקלתי גם בעוד דבר, שלעיתים יש מי שמשתמשים בשום כתוש קפוא קנוי כתחליף לשם נוחות - והשום הזה גורם למרירות. לא יודע אם זה הסיפור אצלך - אבל שווה לדעת.

לענין אבקת האפיה והסודה לשתיה: ואני מדבר על הוספתם לתערובת המוכנה ולא להשרייה - יש מי ששמים רק אבקת אפיה ויש מי ששמים גם סודה לשתיה, וישנם כאלה שלא שמים כלום, לא מזה ולא מזה. אני אישית שם כפית אבקת אפיה וכפית סודה לשתיה על תערובת מק"ג אחד של חומוס. אם נדרש איוורור נוסף לאחר בחינת טיגון מספר בודד של כדורים אני מוסיף לתערובת מעט מים (אגב, דבר שרבים עושים מראש בלי בדיקה). בדר"כ זה נע סביב כוס מים לתערובת בנתונים שהזכרתי.

מקווה שזה מועיל במשהו.
לצפיה ב-'חשיבותם של סימני הפיסוק!'
חשיבותם של סימני הפיסוק!
15/04/2018 | 08:13
4
31
סליחה! התכוונתי: אני מוסיפה *לעיסה* חצי כפית סודה לשתיה
על חצי קילו גרגרי חומוס (משקל לפני השריה)
לצפיה ב-'תודה. היום עשיתי ארוחת ערב לבנות '
תודה. היום עשיתי ארוחת ערב לבנות
15/04/2018 | 09:01
3
33
עם נסיון שכלל סודה לשתיה ואכן יצא משובח
לצפיה ב-'אתה טוחן במטחנת בשר או בבלנדר/מג'ימיקס?'
אתה טוחן במטחנת בשר או בבלנדר/מג'ימיקס?
15/04/2018 | 15:47
2
8
לצפיה ב-'מעבד מזון'
מעבד מזון
15/04/2018 | 18:54
1
24
הייתי בשמחה משתמש במטחנת בשר אבל אין לי ולא מרגיש צורך לקנות בשביל הפעמים הספורות שאנחנו עושים את זה
לצפיה ב-'אני קיבלתי מטחנה יחד עם המיקסר'
אני קיבלתי מטחנה יחד עם המיקסר
15/04/2018 | 19:12
27
אבל היא היתה מאופסנת ובפעם הראשונה שהכנתי פלאפל התעצלתי להוציא אותה. הפלאפל יצא במרקם לא משהו, קצת משחתי מידי מבפנים. אז בפעם הבאה השתמשתי במטחנת הבשר (שאצלי אפשר לקרוא לה מטחנת חומוס) והיה יותר טוב. אולי בגלל זה אני לא מרגישה צורך להוסיף סודה לשתיה?
לצפיה ב-'הממ אני לא מוסיפה'
הממ אני לא מוסיפה
13/04/2018 | 09:59
1
33
לא זה ולא זו וגם לא לחם כפי שאתה יודע
אבל בדומה לידידנו מעלי אני מוסיפה ירקות לריכוך גזר/ דלעת/ בצל/ קישוא...מה שיש
אני מכבירה בירוקים מאד ולעיתים מערבבת בקטניות אחרות שהן פחות יבשות באופיין, כמו מאש או עדשים

אז אצלנו יש פלאפלים שמבפנים הם כתומים, ירוקים, צהובים תלוי מי הקטניה ומי הירק השולט
לצפיה ב-'את יודעת ש...'
את יודעת ש...
13/04/2018 | 16:31
28
למי שהיו בין ראשוני הפלאפליסטים בתל אביב - שבשנות ה-50 היו להם דוכנים בפינת הרחובות פינסקר ובוגרשוב - היה פטנט להמיר רבע מכמות החומוס לפלאפל בעדשים ירוקות.
זה בדיוק הרעיון שגם את אימצת - והוא מבורך.
לצפיה ב-'בלי ל"חרב" שמחות - לפני זה: תכף יום הזיכרון...'
בלי ל"חרב" שמחות - לפני זה: תכף יום הזיכרון...
12/04/2018 | 17:28
3
19
לצפיה ב-'אתה צודק '
אתה צודק
13/04/2018 | 09:56
2
42
האם אתה מציע פעילות קולינרית לכבוד יום הזיכרון?
כשלעצמי אני מכבדת את מי שביום הזיכרון עצמו מתייחד וככה
אבל עבורי הקרובים לליבי וההתמודדות עם הנשארים מאחור
קורים כל השנה
(כמו גם העיסוק בלאן פנינו מועדות למען הדורות הבאים)
לעיתים יותר כמו בימי הולדת או בתאריך המוות או הולדת חברים חדשים במשפחה
ולעיתים פחות.

אחסוך את האג'נדה שלי ביחס לציניות הפוליטית  בישראל של 2018 כולל ניכוס הזיכרון.
לפחות למילה עצמאות עדיין יש הקשר מעצים שאפשר לשאוף אליו , בוודאי בהקשר של הפורום הזה.
לצפיה ב-'גם את צודקת.'
גם את צודקת.
13/04/2018 | 16:17
1
34
המילה "תיכף" צמודה אצלי לאיזה סדר כרונולוגי ולא לתוכן.
לצפיה ב-' '
13/04/2018 | 17:39
3
לצפיה ב-'אני הבטחתי לבן שלי פלאפל '
אני הבטחתי לבן שלי פלאפל
12/04/2018 | 17:57
11
44
ואכין כמות כפולה ואקפיא לפני טיגון, לפעמים הבאות שיתעורר בו החשק למאכל הזה.
לצפיה ב-'סביון, את מוזמנת לסדנה'
סביון, את מוזמנת לסדנה
13/04/2018 | 00:26
10
12
לצפיה ב-'תודה הסדנה תהיה כאן בפורום? '
תודה הסדנה תהיה כאן בפורום?
13/04/2018 | 12:23
9
19
אגב אני לא מוסיפה סודה לשתיה לשום קטניה.
לצפיה ב-'לא, היא תהיה באוניברסיטה שלי'
לא, היא תהיה באוניברסיטה שלי
13/04/2018 | 15:20
8
40
נסיעה קצרה לנתבג, עוד טיסה קצרה של 13 שעות ואת אצלנו. קפה- עלי
לצפיה ב-'יש מצב שהקורס שלך זמין אונליין?'
יש מצב שהקורס שלך זמין אונליין?
14/04/2018 | 00:48
6
31
אם לא, תוכל להמליץ על פלטפורמה אינטרנטית שניתן ללמוד דרכה פיזיולוגיה?

תודה, ובהצלחה בסדנה
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
14/04/2018 | 01:28
5
32
הקורסים שלי לא זמינים אונליין (אני מלמד מספר קורסים, לא רק פזיולוגיה, אבל כולם הם ב״כיתה״).

coursera מציעים קורסים לא רעים בכלל במגוון מקצועות. שווה לנסות שם
לצפיה ב-'הנה פה יש דוגמה'
הנה פה יש דוגמה
14/04/2018 | 01:32
4
34
לא מכיר את הקורס הספציפי הזה, אבל זו דוגמה למה שאת מחפשת:

מהאוניברסיטה השכנה לנו

עוד אפשרות חינמית, אם את מחפשת היכרות יותר כללית ופחות לעומק זה לחפש במקומות כמו khan academy ודומיהם
לצפיה ב-'תודה, אני אבדוק'
תודה, אני אבדוק
14/04/2018 | 03:14
2
21
בעבר למדתי די הרבה קורסים מהתחום המקצועי שלי בקורסרה, בשנים שהם היו חינמים לחלוטין עם גישה לכל החומרים. מאז הם קצת התקלקלו.
מצד שני זה רק לידע כללי אז רק לצפות בהרצאות יספיק.
תודה!
לצפיה ב-'שמח לשמוע. רק שתדעי שזה עלה לי בבריאות להמליץ על duke'
שמח לשמוע. רק שתדעי שזה עלה לי בבריאות להמליץ על duke
16/04/2018 | 08:14
1
20
אבל מה לא עושים בשביל חברים...
לצפיה ב-'אכן הופתעתי כשראיתי מטעם מי הקורס'
אכן הופתעתי כשראיתי מטעם מי הקורס
17/04/2018 | 03:24
19
מה שכן אני סוף סוף יודעת מה זה תאי שוון וגליה
מעריכה את ההקרבה, תודה
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה, בינתיים קורס מוצלח'
תודה על ההמלצה, בינתיים קורס מוצלח
16/04/2018 | 06:08
20
ומסתבר שיש שם חלקים שאפילו רלוונטיים לעבודה שלי, אז מה טוב.
לצפיה ב-' עכשיו ברור למה אתה מפזר הזמנות בכזאת קלות'
עכשיו ברור למה אתה מפזר הזמנות בכזאת קלות
14/04/2018 | 02:35
13
לצפיה ב-'זוגלובק משיקה מוצרים טבעוניים שחלקם גם ללא-גלוטן'
זוגלובק משיקה מוצרים טבעוניים שחלקם גם ללא-גלוטן
13/04/2018 | 16:51
10
331
לכל מי שלא שם לב. שווה לעקוב.

מה שנקרא גילוי נאות - אין לי שום קשר עם זוגלובק.
לצפיה ב-'וואו!! נקניקיות ושניצל תירס, איזה נוסטלגיה'
וואו!! נקניקיות ושניצל תירס, איזה נוסטלגיה
14/04/2018 | 03:12
1
50
ועוד שניצל תירס של זוגלובק, שהוא הרבה יותר טעים מזה של טבעול.

גילוי נאות, המשפחה של בעלי מנהריה...
לצפיה ב-''
14/04/2018 | 11:19
7
לצפיה ב-'ויותר מזה ברמה ההצהרתית'
ויותר מזה ברמה ההצהרתית
17/04/2018 | 14:25
1
44
לצפיה ב-'חשוב להזכיר וטוב שהזכרת.'
חשוב להזכיר וטוב שהזכרת.
20/04/2018 | 07:40
17
(אגב מדובר על זה בוידאו שהעליתי קודם).
לצפיה ב-'וגם תנובה ממשיכה לחדש'
וגם תנובה ממשיכה לחדש
17/04/2018 | 14:26
4
39
לצפיה ב-'ואיך אמר גנדי (המקורי)'
ואיך אמר גנדי (המקורי)
17/04/2018 | 14:29
1
29
או אומרים שאמר 

״קודם הם מתעלמים ממך, אחרי זה הם צוחקים ממך, אחרי זה הם נלחמים בך, אחרי זה אתה מנצח״ או בגרסה שלנו, אחרי זה החיות מנצחות.
לצפיה ב-''
20/04/2018 | 07:44
2
לצפיה ב-'יש כבר טופו אפוי של משק ויילר. תנובה נותנת פייט.'
יש כבר טופו אפוי של משק ויילר. תנובה נותנת פייט.
20/04/2018 | 07:44
1
21
קצת מוזר מה שנכתב ע"י כלכליסט ממנו משתמע שאי-אפשר לאכול טופו כפי שהוא - לא מבושל. זה כמובן אינו נכון.
לצפיה ב-'תחליף לבצל מטוגן'
תחליף לבצל מטוגן
12/04/2018 | 18:06
3
63
שלום,

רציתי לשאול האם לדעתכם במתכון הזה אפשר להחליף את הבצל המטוגן בבצל מיובש (לא מטוגן) שקונים מוכן פלוס מעט שמן זית ישר לתוך העיסה?

מקוה שלא תקראו לי עצלנית, אבל המתכון מורכב מידי לטעמי ומשתמשים בהמון כלים שאחר כך צריך לשטוף, אני מנסה לפשט. ואולי גם זה יותר בריא כי חוסכים את הטיגון
לצפיה ב-'לא נקרא לך עצלנית!'
לא נקרא לך עצלנית!
12/04/2018 | 20:00
1
48
אני הייתי מטגנת קצת את הבצל המיובש - אני הרבה פעמים עושה כך כשצריך בצל מטוגן.
זה חוסך לך את הקיצוץ אבל לא את הטיגון... בכל אופן אם את מטגנת - שימי לב שלא יישרף!
אם את משתמשת רק בבצל המיובש, שימי לב שהוא סופח נוזלים ויכול להשפיע על מרקם העיסה. לחלופין אולי אפשר פשוט לרכך את הבצל הקצוץ במיקרו? אבל אז לא חסכת את הקיצוץ... בקיצור יצאתי כבדה אבל לפחות לא קראתי לך עצלנית!
לצפיה ב-' הקיצוץ פחות מפריע לי, הטיגון יותר, כי אחר כך צריך לשטוף'
הקיצוץ פחות מפריע לי, הטיגון יותר, כי אחר כך צריך לשטוף
12/04/2018 | 20:36
37
את המחבת. אני מחשבת: קערה להשרית העדשים, מג'ימיקס בשביל לטחון, סיר ושושנה לאידוי הכרובית, ועוד מחבת לשטוף...
לצפיה ב-'אפשר להקפיא בצל מטוגן'
אפשר להקפיא בצל מטוגן
19/04/2018 | 01:47
9
אני מכינה כמות גדולה של בצל קצוץ מטוגן בלי שמן ומפשירה כל פעם מנה קטנה שמוסיפה למרינדה שבה משרה את הטופו.
וכדי לחסוך בכלים ובלגאנים בד"כ עושה את זה כשבמילא מתכוונת להכין תבשיל עם בצל, אז מטגנת כמות גדולה של בצל, מקפיאה את רובה וממשיכה את התבשיל באותו הסיר
לצפיה ב-'כמה עצוב כאן בפורום'
כמה עצוב כאן בפורום
07/04/2018 | 22:43
10
85
אצלנו גשום וריח נהדר באויר.
משאריות תבשיל חצילים ועגבניות אנחנו מכינים שקשוקה
יש מספיק מרק קרם כתומים כדי שיהיה לכל אחד מאיתנו
קניידלעך טבעוניים מטוגנים נהדרים בדיוק לפי מספר הסועדים
ככה אנחנו נפרדים מהפסח.
מימונה לא אצלנו בגלל הגלוטן אבל מוזמנים והנה הגשם. ויתרנו השנה.
ואצלכם?
לצפיה ב-'למה עצוב?'
למה עצוב?
07/04/2018 | 22:51
1
58
גם אצלנו בניכר יום גשום ומקסים. רגעים של אור רגוע ומלטף.

בתנור נחים להם כדורי ״בשר״ סויה ובתבנית נפרדת- פרחי כרובית וחצילים עם כרוב ניצנים עטופים ברוטב עגבניוטחינה. 
ברבר והאדג׳יו שלו מנגנים ברקע. הקומקום עם המים לקפה התורכי מבעבעים. 

למה עצוב?
לצפיה ב-'כי אין כמעט כותבים'
כי אין כמעט כותבים
11/04/2018 | 11:38
35
ואם מה שתמר כתבה נכון שיש יותר קוראים מכותבים באופן משמעותי
אזעודיותר חבל.
יש כאן תחושה של סתיו. של שלכת ואפרפר ורגע של לפני התכנסות לתרדמה ארוכה.
לצפיה ב-'למה עצוב? שבוע טוב '
למה עצוב? שבוע טוב
08/04/2018 | 10:45
50
כמה מהר עבר החג! השנה התחכמתי לו ונסעתי לסופ"ש הרחק מליל הסדר. היה מעולה. 
הפורום אמנם מצומצם אבל שימי לב שיש הרבה יותר צופים מאשר כותבים - אז אנחנו ממש מקיימים פה שליחות, להביא מתכונים טבעוניים גם לאלו שלא בפייסבוק! אני יודעת שרוב האנשים היום מסתובבים שם ומנדבים לצוקרברג את פרטיהם האישיים (גם אני... אני יודעת) - אבל יש מי שמעדיפים את הפורומים, למרות שהם מיום ליום פחות נוחים לשימוש. 
לצפיה ב-'נשמע טעים מאד'
נשמע טעים מאד
08/04/2018 | 14:22
6
51
אני מתכוננת לנסיעה שלי לרוד איילנד ביום ד׳ הקרוב, ל5 שבועות של פלושיפ בפרובידנס. אשמח להמלצות קולינריות בניו יורק ובוסטון , ואם יש במקרה ברוד איילנד הקטנטונת - מה טוב.
קראתי את המלצותיה של מיקי מהי משנה שעברה לגבי ניו יורק
לצפיה ב-'כשאני משוטטת בארה"ב אני תמיד נעזרת באתר של Happy Cow'
כשאני משוטטת בארה"ב אני תמיד נעזרת באתר של Happy Cow
08/04/2018 | 17:16
39
הנה המפה של פרובידנס:

בבוסטון לא הייתי כבר כמה שנים, אבל זכורה לי לטובה המסעדה הזו: http://mythaivegancafe.com
בכל מקרה באתר של Happy Cow תוכלי לראות הרבה אפשרויות:
בניו יורק יש המון אפשרויות. מקומות שזכורים לי לטובה זה קנדל קפה וקנדל 79, וגם קפה בלוסום. אבל באמת יש המון אפשרויות. הייתי מציעה לבקר גם במאפיות הטבעוניות למניהן.
איזה כיף לך, אני מקנאה
לצפיה ב-'ואו, נסיעה טובה שתהיה!'
ואו, נסיעה טובה שתהיה!
08/04/2018 | 19:57
4
40
נשמע מאתגר. מקווה שתמצאי מסעדות טעימות.
את נמצאת בפייסבוק? כי יש כל מיני קבוצות של טבעונים ברחבי העולם שאולי יוכלו לעזור. אם את לא בפייס, אשמח לשאול בשמך
לצפיה ב-'לא בפייסבוק אבל תודה לכל מי שהמליץ'
לא בפייסבוק אבל תודה לכל מי שהמליץ
09/04/2018 | 00:24
3
39
יש לי גם דירה מאובזרת לחלוטין עם מטבח וסניף של whole food קרוב , בו בטח אמצא לי מה לאכול ולהכין.
לצפיה ב-'אם תרצי המלצות לסופר, אשמח להמליץ'
אם תרצי המלצות לסופר, אשמח להמליץ
09/04/2018 | 00:34
2
15
לצפיה ב-'בטח, אשמח, תודה'
בטח, אשמח, תודה
09/04/2018 | 23:20
1
9
לצפיה ב-'מה לקנות בהול פודס'
מה לקנות בהול פודס
14/04/2018 | 01:45
27
להול פודס יש מבחר די מרשים של מוצרים טבעוניים, למרות שיש מוצרים מוצלחים שדוקא אין להם ויש בסופרים הרגילים כמו silk (לפחות בסביבתי).

מקררים:
יש להם מבחר לא רע של גבינות צהובות ולבנות. בצהובות אני אוהבת את Daiya יש להם פרוסות, גושים ומגורר בטעמים שונים. אני אוהבת את הצ'דר לכריכים ומוצרלה לפיצות וכד'.
יש גם גבינה לבנה משקדים שהמליצו לי עליה Kite hill אבל מעולם לא ניסיתי מפאת המחיר.
הנקניקים של Tofurky מעולים לכריכים, יש להם מבחר של טעמים ורובם מוצלחים (חוץ מה-Bologna).
המיונזים המוצלחים הם של vegenaise, earth balance ו- just mayo.
ל- vegenaise יש גם רטבים מוצלחים לסלטים
כל טופו שניסיתי בהול-פודס היה מוצלח, רק שימי לב שרוב הטופו בארה"ב הוא לא בווקים כמו בישראל אלא רך יותר ונח במים באריזה שלו. אני אוהבת לאפות או לקשקש אותם ולא להקפיץ. אם ברצונך להקפיץ לכי על הווקום.

יבשים:
יש מגוון של קטניות, ודגנים. בפסטות יש כל מיני פסטות שונות ומשונות, אני אישית מאוד אוהבת פסטות עדשים של modern table, מה שכן הם לא זולים במיוחד.
באיזור האסייתי יש רטבים מוצלחים וטופו משי וחלבי קוקוס באחוזי שומן שונים Thai kitchen חברה מוצלחת.
אם את בקטע של חטיפי אנרגיה הגעת למקום הנכון, יש שם מבחר אדיר. כמובן שלא הכל טבעוני אבל הרבה כן.
הלחמים שהם אופים במקום פשוט מעולים. אולי ביחס ללחמים שיש בארץ לא תפלי מהרגליים אבל לחמים בארה"ב לרוב לא מוצלחים ואצלם דווקא כן. מה שכן לקרוא תוויות או לשאול, באמריקה אוהבים להכניס מוצרי חלב ללחמים בלי סיבה מיוחדת, אז לבדוק.
באמריקה באופן כללי יש המון סוגי ארוחות מוכנות, בהול פודס יש לא מעט אפשרויות לטבעוניים. לא יודעת כמה זמן יהיה לך להכין אוכל, אבל אם את צריכה אוכל זריז יש למצוא שם מנות חמות, מרקים, מק אנד צ'יז וכד'.
יש כמובן גם חטיפים, שוקולדים ושטויות למכביר.

קפואים:
גם כאן יש המון ארוחות מוכנות, חלקן לא רעות. יש גם פיצות קפואות ותחליפי בשר. אני אוהבת כמעט כל מוצר של gardein וגם מוצרי הבית של הולפודס לרוב מוצלחים. שימי לב שיש חברות שעושות גם מוצרים צמחוניים אז לקרוא תוויות.
יש המון גלידות על בסיסי חלב סויה, שקדים, קוקוס וכו', והמון פירות קפואים.

איזור הפירות/ירקות מוצלח אבל יקר. מחירי ירקות בארה"ב ביחס לישראל בכל מקרה יקרים, אבל בהול פודס זה ממש יקר. אם יש ירקן באיזור או aldi או trader joe's שם הירקות במחירים סבירים יותר.

בכל הול פודס שהייתי בו ברחבי ארה"ב, העובדים שם נורא נחמדים ושמחים לעזור. אל תתביישי לשאול אם את צריכה.

אם יש לך שאלות ספציפיות שלא עניתי עליהן או שיצוצו בהמשך, אשמח לסייע.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מרק קרם סלק'
מרק קרם סלק
03/04/2018 | 17:43
7
49
לערב החג הכנתי את המרק הזה
הוא מפתיע
הוא אחר
לאוהבי תיבול הוא נהדר
אז מה היה לנו?
בסיר בישלתי 6-7 סלקים מקולפים וחצויים יחד עם 7 גזרים מקולפים,שני לימונים פרסיים, פלפלת חריפה טריה, שורש זנגויל בעך 3 ס"מ, כף זרעי כמון, כף שטוחה זרעי הל שלמים, שתי כפות זרעי כוסברה שבורים גס, מלח ומים. בישלתי עד שהסלק התרכך . סיננתי. את הסלקים הכנסתי עם הג'ינג'ר לבלנדר. הוספתי לזה זסט מתפוז אחד. טחנתי למרקם חלק. החזרתי לסיר עם הנוזלים המסוננים. את הגזרים שמרתי בצד. לסיר הוספתי שמנת סויה אחת, אפשר לחילופין להוסיף כוס חלב קוקוס. שתי כפות שמן זית. נתתי לזה לעבוד. תיקנתי מלח ומתיקות בעזרת סילן.

את הגזרים חציתי לאורך וקירמלתי במחבת עם סוכר חום, קינמון, הל ופלפל שחור. לפני ההגשה פיזרתי כוסברה טריה והנחתי בכל קערה רבע גזר מקורמל. זה תענוג קולינרי.
לצפיה ב-'מצרפת תמונות לא מאד מייצגות'
מצרפת תמונות לא מאד מייצגות
03/04/2018 | 17:48
1
61
אחת גם של גפילטע טבעוני שיצא מפתיע מאד
בעזרת אצות וואקמה , אגר אגר בציר הירקות והאצות וטיגון קל של קציצות שהתבססו על טופו מגורר הגעתי למרקם וארומה גפילטאית- לשוחרי הז'אנר
לצפיה ב-'הגפילטע נראה מעולה, אפשר מתכון?'
הגפילטע נראה מעולה, אפשר מתכון?
08/04/2018 | 18:08
5
לצפיה ב-'נשמע מעולה, בעיקר המרק!'
נשמע מעולה, בעיקר המרק!
03/04/2018 | 19:03
4
29
יש לי שני צרורות של סלק - צהוב ואדום, מפתה לנסות!
השנה כמעט ולא בישלתי, וכשכבר בישלתי - רק לעצמי. תבשיל תפ"א עם כרישה וכרוב ניצנים - עם חצי ראש שום טרי ומעט כוסברה - טעים מאד!
הערב אני עושה שידור חוזר, בתוספת עלי הסלק הצהוב ועלים של כרוב ניצנים. מקווה שיהיה טעים כמו אתמול!
לא יכול להיות שיעבור פסח בלי קניידלך, אז אולי לארוחת החג השני אכין
לצפיה ב-'יש סלק שהוא לא סגול ?'
יש סלק שהוא לא סגול ?
04/04/2018 | 11:14
3
26
הסלק שאני מכיר  צובע הכל בצבע סגול עז...  בגלל זה אני תמיד מבשל ואוכל אותו בנפרד מכל דבר אחר.

לצפיה ב-'יש סלק צהוב וסלק לבן ויש סלק עם פסים (כמו עיגולים בחיתוך)'
יש סלק צהוב וסלק לבן ויש סלק עם פסים (כמו עיגולים בחיתוך)
04/04/2018 | 12:38
1
26
אני קונה סלק צהוב דרך חביביאן, שמהם אני מקבלת ארגז שבועי/דו-שבועי
הסלק הצהוב מאד טעים - הוא מעולה כמו שהוא, חי, בסלט, וגם מבושל או אפוי בצורות שונות. מיקי מהי מכינה ממנו קציצות אם אני זוכרת נכון!
אני משתמשת גם בגבעולים ובעלים
לצפיה ב-'תודה, טוב לדעת. '
תודה, טוב לדעת.
08/04/2018 | 11:46
2
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
04/04/2018 | 15:07
31
ומכל מני בחינות הם עדיפים. צהוב אין לו ארומה של אדמה הוא עדין מהסגול.
יש לבן וכזה עם טבעות כמו שתמר כתבה וזה עונג לחיך
לצפיה ב-'רעיונות לארוחת בוקר בפסח'
רעיונות לארוחת בוקר בפסח
24/03/2018 | 23:55
14
65
הילדים אוכלים כל בוקר פירות טריים לצד מאפין/בייגל/כריך עם ריבה או אבוקדו/פנקייקס/דייסת שיבולת שועל.
בפסח הפירות הולכים סבבה אבל החלק המשביע יותר בעייתי. הרעיונות שיש לי עכשיו זה מצה עם אבוקדו/ריבה או מצה בריי טבעוני (אם הם יסכימו).
אשמח לרעיונות נוספים
לצפיה ב-'יש לי מאפינס'
יש לי מאפינס
25/03/2018 | 11:23
8
55
נטולי גלוטן מה שאומר שאינם חמץ
אם לא חשוב לך שיהיה כתוב על זה כשר לפסח אני יכולה לתת לך מתכון.
אני מצויידת בקמח טף, קמח סורגום, קמח אורז רגיל ומלא, קמח קינואה, כוסמת ירוקה שאני טוחנת בבלנדר לקמח

חוצמזה מצה בריי טבעוני הזכרת אבל אפשר לקחת לכיוון ה"חביתת ירק" עם כל מני קצוצים פנימה. ובכלל פשטידות מחבת מן שכאלה תראי למשל כאן https://vegansontop.co.il/vegan-mazze-pie/

פנקייקס שוב ממתכון נ"ג הוא לחלוטין ללא חשש חמץ אז אם את רוצה תגידי.

לביבות כוסמת

דייסת קינואה אפשר עם פרות ואפשר בלי

האשבראון מועשר בירקות או שלא על בסיס שמן זית ושומן קוקוס או רק שמן זית.

לצפיה ב-'אשמח למתכון לדייסת קינואה'
אשמח למתכון לדייסת קינואה
25/03/2018 | 15:44
7
38
שאר הרעיונות נהדרים אבל אנחנו לא אוכלים קטניות כך שקמח אורז/חומוס/תירס/כוסמת וכו' לא תופסים. גם קמח קינואה אין להשיג כשלפ באזורנו.
מצאתי מתכון למאפין שקדים, בתור מומחית בתחום, נראה לך שזה מתכון טוב אן שיש לך המלצות לשיפורים?
לצפיה ב-'קמח כשלפ ללא קטניות הכי ידידותי הוא שקדים טחונים'
קמח כשלפ ללא קטניות הכי ידידותי הוא שקדים טחונים
25/03/2018 | 22:31
3
37
מבחינת טעם, מחיר, זמינות. את יכולה להכין איתו עוגות/עוגיות/מאפינס/פנקייקס.
שתי אפשרויות - אחת היא לקחת מתכון טבעוני לא כשלפ שהכנת אותו מספר פעמים ואת יודעת איך אמור להראות מרקם הבצק, להמיר את כל הקמח לשקדים ולהוסיף קצת נוזלים במידת הצורך. השניה היא לקחת מתכון לא טבעוני שמכיל רק קמח שקדים ולהמיר את הביצה לתחליף טבעוני (בננה למשל).
אגב, במתכון שצירפת יש צ'יה שזה מרכיב שנוי במחלוקת לנמנעים מקטניות.
לצפיה ב-'קמח שקדים'
קמח שקדים
26/03/2018 | 12:43
1
37
מנסיוני הוא שומני יותר ורטוב יותר.
הוא מעולה כתוספת לתערובת קמח. כשאני רוצה בצק פריך אני משתמשת בו כעיקר ומוסיפה קצת קמח אחר.
גם מבחינה קלורית הוא הרבה הרבה יותר עשיר בקלוריות. למי שזה חשוב.
לצפיה ב-'מיקי איך עברת מאורחת לגלות ? '
מיקי איך עברת מאורחת לגלות ?
26/03/2018 | 18:20
36
מקווה שהכל בסדר!
לצפיה ב-'צ'יה זה אותו הדבר כמו קינואה'
צ'יה זה אותו הדבר כמו קינואה
27/03/2018 | 13:27
31
כיוון שקטניות הן לא חמץ אלא רק אסורות כמנהג, יש גישה שטועונת שמה שלא נהגו לאסור  בזמן תחילת המנהג (לפני כ800 שנה) הוא כלול ב"גזרה" אבל מה שלא נהגו אז לאסור אינו אסור כיום.
לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
26/03/2018 | 12:40
1
49
אינני מומחית אבל אני הייתי מוסיפה קמח מצה עדין כנראה כי זה נראה לי קצת לח וסיקי העסק הזה.הייתי מוסיפה על כוס קמח שקדים שליש כוס קמח או מצה או תפוחי אדמה ומעלה את אבקת האפיה לכפית בהריון.

את אומרת שכוסמת לא וקינואה כן? אה בצורת הזרעים
הנה אחד הרשת מלאה בהם אני תמיד עושה וריאציות לפי מצב הרוח והחשק מצד מה אני מוסיפה ואיך אני מבשלת את הקינואה אם לפני או יחד עם https://www.mako.co.il/food-recipes/recipes_column...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/03/2018 | 13:23
3
לצפיה ב-'באתר של אלפרו יש מתכון לעוגה שאפשר להפוך למאפינס'
באתר של אלפרו יש מתכון לעוגה שאפשר להפוך למאפינס
27/03/2018 | 21:41
26
לצפיה ב-'מה לגבי לחמניות מקמח מצה?'
מה לגבי לחמניות מקמח מצה?
25/03/2018 | 11:28
3
43
א. אפשר להכין אותן טעימות
ב. אבוקדו, פסטרמה עוף טוב, חביתה, חומוס...הכל עובד
ג. לא אומרים מצה-ברייט? או מצה-ברד? כאילו לחם מצה?? חחח
לצפיה ב-'אשמח למתכון טבעוני מוצלח ללחמניות לפסח'
אשמח למתכון טבעוני מוצלח ללחמניות לפסח
25/03/2018 | 15:47
2
42
פסטרמה וחביתה לא עובד כי אנחנו טבעונים. אבוקדו תמיד הולך.
לפי ויקיפדיה זה מצה בריי:
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
26/03/2018 | 16:43
1
59
מביאה לפנייך מתכון של לחמניות כשל"פ מעמילן טפיוקה. על פניו זה נראה חסר מוצא אבל אני ממירה את כ-ל המוצרים לטבעוניים ואיזה קטע- זה עובד.
טבלת ההמרה שלי

כוס חלב (כן, אפשר גם מים…) -ברור שבמקרה הזה מים ואפשר גם חלב שקדים
2 כוסות קמח טפיוקה 
חצי כוס שמן זית או  חמאה - נו ברור שמן זית את יכולה גם כף שומן קוקוס
בין חצי כוס לכוס של גבינה קשה אהובה (פרמז'ן, צהובה מגוררת, בולגרית)- חלופות הגבינה שיש לרכוש מצויינות הפרמז'ן מעולה אבל אם קשה לך או לא מתאים לכשרות שלכם את יכולה להכין גבינת שקדים אפויה ולהשתמש בה.
שתי ביצים- אבקת תחליף ביצים מומסת במים לפי ההוראות או שאם אין כשר אז כל אחת מחלופות ביצים שאת רגילה בהן
כפית מלח
שן שום קטנה (אופציונאלי)

לאוהבי הז'אנר

ברשת יש כל מני לחמניות פסח טבעוניות, אני לא מאוהבי החלופות האלה אבל תחפשי.

לצפיה ב-'אני אחפש קמח טפיוקה, תודה'
אני אחפש קמח טפיוקה, תודה
27/03/2018 | 13:29
5
לצפיה ב-'לביבות תפוחי אדמה '
לביבות תפוחי אדמה
28/03/2018 | 11:48
36
צריך לגרד חלק על הפומפיה הדקה כדי שידביק ,  וחלק על הגסה ולסחוט חזק ואז זה לא מתפרק בטיגון.
אפשר לערב בפנים עוד ירקות מגורדים , בטטה, בצל, גזר..  וכ"ד.
זה משהו שבטוח כשר למהדרים לפסח טבעוני ... וגם טעים לילדים.
לצפיה ב-'בואו נדבר על פסח במרוכז'
בואו נדבר על פסח במרוכז
22/03/2018 | 11:25
5
73
מה אצלכם על השולחן? רעיונות לחדש בהם תמיד מבורכים
בכל זאת חג האביב
אצלנו סדר קטן משפחתי מצומצם באופן מאד חריג
למחרתו אורחים מחוף אל חוף
נערכים בהתאמה
תפריט אחר כך
מה אצלכם?
לצפיה ב-'השנה אני מכינה רק לחג השני!'
השנה אני מכינה רק לחג השני!
22/03/2018 | 18:00
53
ומכיוון שיש עוד המון זמן.... עוד לא התחלתי לחשוב על זה! בהחלט יהיה משהו עם סלקים צהובים אם אשיג (הם מעולים גם חיים בסלט)
אני בדרך כלל אוהבת לשמור על אוכל מסורתי (כזה שאחר כך שואלת את עצמי - למה לא כל השנה?) כמו מרק צח עם קניידלך... מצות ממולאות, והמון ירקות בכל מיני צורות.
חדשים מהשנים האחרונות: ממרח מתחתיות ארטישוק צלויות עם ממרח שקדים
השנה אני רוצה לנסות שוב לעשות משהו שדומה ל lemon curd שאמא שלי היתה מכינה כל שנה, וזה כל כך טעים על מצה.
אני חושבת שאני שייכת למיעוט חובב המצות... כל כך אוהבת מצות! רק למה כ"כ הרבה קלוריות!

לצפיה ב-'אצלנו גם סדר מאד מצומצם'
אצלנו גם סדר מאד מצומצם
23/03/2018 | 16:05
48
רק אנחנו וההורים.
לא צמחוני/טבעוני לגמרי עקב המשתתפים אבל אני אחראית על מרבית הבישולים כך שהם יהיו בהתאם למה שאני רוצה.
הדרישות - כשר לפסח כולל קטניות.

משתדלת לא להשתגע - נוסעת כשבוע וחצי לאחר מכן ללימודים של 5 שבועות בארה״ב ... והמלאכה מרובה.

חושבת על מרק ירקות צח עם קניידלך. ממרח ״ כמו כבד״ טבעוני. תחתיות ארטישוק ממולאות אגוזים טחונים עם עוד כל מיני. סלט ירוק עם אגוזים וגרעינים . תפוחי אדמה בתנור. לזניה מצות שעשיתי בשנים קודמות. ניוקי פטריות ושמנת קשיו וערמונים שהיה להיט בשנה שעברה. אפשר לעשות מוקפץ אטריות אורז וירקות מוקפצים עם חלב קוקוס חמאת בוטנים , עם או בלי טופו,  בצל ירוק. קציצות עדשים וירקות. אולי שניצלוני טופו - לא ניסיתי לפסח, אחשוב איך עושים את זה טעים.
קינוח - תותים, מוס שוקולד טבעוני עם שמנת קוקוס (היה מאד טעים לפני שנתיים).

אשמח לרעיונות מעניינים אך בעלי פוטנציאל הצלחה אצל לא צמחונים ולא טבעונים וילדים.

חג אביב שמח לכולנו

לצפיה ב-'גם אצלנו יהיה סדר קטן'
גם אצלנו יהיה סדר קטן
24/03/2018 | 23:51
34
ובתפריט מתוכנן:
מרק עם קניידלך
לביבות כרישה
פלפלים ממולאים באגוזים
תפו"א בתנור
קינואה עם חמוציות ושקדים
פסטה כשל"פ ברוטב עגבניות
זוקיני ואספרגוס על מחבת פסים
סלט ירוק
לקינוח יהיו: כדורי תמרים ואגוזים, עוגיות אגוזים ופודינג וניל
לצפיה ב-'החלום של כולנו זה סדר מצומצם'
החלום של כולנו זה סדר מצומצם
25/03/2018 | 11:20
35
למרות שכיף גם כשכל המשפחה ביחד זה פשוט טונה עבודה
לצפיה ב-'אנחנו מתארחים אצל ההורים של בעלי'
אנחנו מתארחים אצל ההורים של בעלי
26/03/2018 | 17:45
37
יחד עם כמה מאחיותיו ומשפחותיהן.
ארוחת הסדר לא תהיה טבעונית, אבל יהיו כמה מנות טבעוניות כי מלבד הבן שלי יש עוד כמה טבעונים במשפחה.
אם זה היה תלוי בי, הייתי מביאה אורז עם פול ושמיר. אבל ביקשו ממני לא להכין כלום, חוץ ממנה טבעונית אחת. אני רוצה להכין ניוקי ברוטב עגבניות וקשיו, אבל מסתבר שהמתכון המנצח שיש לי מכיל פטריות, וכמוהו כל המתכונים באינטרנט. והבן שלי הרי לא אוכל פטריות. אז החלטתי שאכין רוטב מאולתר, עם בצל, עגבניות, עלי בזיליקום, שום, שמן זית וקשיו. מקוה שיצא טעים. את הניוקי קניתי מוכנים. אף פעם לא הכנתי ניוקי, וליל הסדר לא נראה לי זמן מתאים להשתלמויות
חג שמח!
לצפיה ב-'מנה חגיגית לסדר - רעיונות?'
מנה חגיגית לסדר - רעיונות?
18/03/2018 | 12:39
14
46
כמו בכל שנה כמעט אני מארחת. הסדר לא יהיה טבעוני, אבל אני כמובן לא מכינה את המנות הלא טבעוניות... מתוך 27 סועדים 5 יהיו טבעונים ועוד כמה צמחונים, השאר אוכלי כל אבל לאו דוקא תאבי בשר, ותמיד שמחים לאוכל שלי.
מה אני מכינה נכון לעכשיו?
מרק ירקות צח עם קניידלך
חריימה של אורי שביט
ארטישוק ממולא של תמר
אורז/תפוחי אדמה בתנור
וכמובן שלל סלטים וקינוח.
גם האורחים יתרמו משלהם, והרוב יהיה צמחוני לפחות (למעט מרק ומנה אחת)
אז מחפשת משהו מעולה ומרשים כמנה עיקרית. יש לכם רעיון?
אשמח לכל הצעה....
לצפיה ב-'אם אתם אוכלים אורז, מתבקש ממולאים'
אם אתם אוכלים אורז, מתבקש ממולאים
18/03/2018 | 18:50
1
71
אם לא, ואת מצליחה להשיג סלקים קטנים, אז סלקים ממולאים ב"גבינת" קשיו נראים מעולה וממה טעימים. אבל הרבה עבודה לכ"כ הרבה סועדים!
בעניין תפ"א - אני ממש ממליצה על תפוחי אדמה צלויים בתנור בצורת פרח, שמכינים בעזרת מפלח תפוחי עץ. הטעם הוא אותו הטעם אבל המראה - מצודד!
לצפיה ב-'כן, ראיתי אותם אצלך'
כן, ראיתי אותם אצלך
18/03/2018 | 21:43
40
ובהחלט תכננתי עליהם
לפני שנה עשיתי בצל ממולא ויצא חבל"ז, אולי באמת נלך לכיוון דומה גם הפעם...
לצפיה ב-'כמה הצעות'
כמה הצעות
20/03/2018 | 10:53
7
39
1. אם את רוצה לשדרג את האורז לאורז עם פול ושמיר אני יכולה לתת לך מתכון מהמטבח הפרסי מבית אמא שאצלנו להיט בקרב כל המשפחה המורחבת.
2. פעם הכנתי לערב סוכות קנלוני עם רוטב קשיו. זה היה להיט היסטרי שכולם טרפו, כולל הקרניבורים המושבעים. אני חושבת אפילו שקיבלתי פה אתהמתכון. אז קנלוני אמנם לא מתאים לסוכות, אבל אפשר למצוא פסטה כשרה לפסח בלי בעיה, או להכין עם ניוקי.
3. ועוד מהמטבח הפרסי - תבשיל במיה עם חצילים ופתיתי סויה (שמחליפים את הבשר במתכון המקורי) - זו מנה שאני מכינה ויכולה לתת לך מתכון אם את רוצה. אמנם זאת לא העונה של הבמיה, אבל חצילים יפים יש עכשיו ויש במיה קפואה. אני רק לא לגמרי בטוחה שפתיתי סויה הם כשרים לפסח. הולך מצוין עם אורז כי יש הרבה רוטב עגבניות.
4. יש מנה שנקראת "מינה - פסטל דה פסח". זה קצת דומה ללזניה, רק שבמקום עלי לזניה משתמשים במצות. ולמילוי טבעוני אפשר לשים פטריות ותרד. שוב - אם תרצי אתן לך מתכון.
לצפיה ב-'אשמח למתכון של הבמיה עם החצילים '
אשמח למתכון של הבמיה עם החצילים
26/03/2018 | 23:18
6
16
וגם אורז עם פול ושמיר נשמע מצוין! אז מתכון בבקשה...
לצפיה ב-'במיה עם חצילים'
במיה עם חצילים
27/03/2018 | 00:57
14
חציל אחד גדול
2 כוסות במיה
כוס פתיתי סויה (אלה בגודל הבינוני, כמו ניוקי בערך)
2 בצלים בינוניים
3 עגבניות גדולות בשלות
1 כף גדושה תרכיז עגבניות
כפית שטוחה זרעי כוזברה טחונים
רבע כפית כורכום
רבע כפית פלפל אנגלי
רבע כפית פלפל שחור
1 עלה דפנה
1 לימון יבש (לימון פרסי) - לא חובה
חצי לימון
כפית שטוחה מלח

1. משרים את פתיתי הסויה במים רותחים כרבע שעה, מסננים וסוחטים.
2. מקלפים ופורסים את החציל, המהדרין ממליחים ומשאירים להגיר נוזלים. אני מזמן מחפפת . מטגנים או משמנים וצולים בתנור. משאירים בצד את הפרוסות המטוגנות
3. מטגנים את הבצל עד שנעשה שקוף, מוסיפים את הסויה ומטגנים קלות עוד כמה דקות, תוך ערבוב מתמיד כי הסויה נוטה להדבק.
4.  מרסקים או קוצצים דק את העגבניות ומוסיפים לסיר יחד עם הרסק. מבשלים כעשר דקות בסיר מכוסה על אש נמוכה.מוסיפים את התבלינים ומים רותחים שיכסו הכל ומבשלים כחצי שעה.
5. כשהסויה מוכנה, מוסיפים את הבמיה ועליה זולפים את מיץ הלימון, ואז מוסיפים את פרוסות החציל - מסדרים אותן למעלה מעל הכל ועליהן זולפים עוד קצת מיץ לימון. מוסיפים מים רותחים אם חסר. הרוטב צריך להגיע עד החצילים, אם כי לא חייב לכסות אותם.
6. מבשלים עוד רבע שעה ומורידים מהאש.

לצפיה ב-'אורז עם פול ושמיר'
אורז עם פול ושמיר
27/03/2018 | 01:32
4
15
המתכון נשמע ארוך ומיגע, הוא באמת לא הכי קצר אבל גם לא כזה נורא כמו שעושה רושם

1 כוס פול - אפשר להכין עם פול טרי או פול יבש שהושרה ללילה.
1 כוס אורז בסמטי או פרסי (איכות האורז חשובה מאד לדעתי)
חצי צרור שמיר
מלח
שמן לטיגון
2-3 תפוחי אדמה

1. לשטוף את האורז היטב מעמילן ולהשרות אותו בקערה עם חצי כפית מלח.
2. לקלוף את הפול ולחצות לאורך
3. לשטוף וליבש ככל שניתן את השמיר (שמיר רטוב נוטה להשאר בגושים במקום להתפזר יפה על האורז). לקצוץ דק.
4. לקלוף ולפרוס את תפוחי האדמה בעובי קצת פחות מסנטימטר.
5. להרתיח ליטר מים בסיר. ברתיחה להוסיף חצי כפית מלח,ואז את הפול, להרתיח שוב ולהוסיף את האורז עם מי השריה ולחכות לעוד רתיחה. בערך דקה אחרי הרתיחה להסיר מהאש ולסנן במסננת פסטה עם חורים קטנים (שהאורז לא יעבור אותם). לפזר את השמיר על האורז במסננת ולערבב בעדינות כדי שלא לשבור את גרגרי האורז. האורז צריך להיות חצי מבושל בשלב הזה.
6. על להבה בינונית לחמם 3-4 כפות שמן בסיר רחב ושטוח ולהוסיף את הכורכום. לערבב כך שכל תחתית הסיר תצופה בשמן צהוב מכורכום. להניח את פרוסות תפוחי האדמה בצפיפות ככל שניתן ובמרוחים שבינהם להניח גרגרי כוזברה. לתת לפרוסות להיטגן קצת ולהזהיב ואז לשפוך מלמעלה את תערובת האורז. להנמיך ללהבה הכי נמוכה.
7. לטפטף עוד 2-3 כפות שמן מלמעלה על האורז. להפוך את הכף ועם הצד של הידית לעשות כמה חורים באורז לאיוורור (כמו בורות צרים ועמוקים).
8. לכסות את הסיר במגבת דקה או מגבת נייר (להזהר מהאש), ועל המגבת להדק היטב את המכסה.
9. להשאיר על אש נמוכה כארבעים דקות. אפשר להוסיף עוד מעט שמן זית לפני ההגשה.
לצפיה ב-'כמה זמן את משרה את האורז?'
כמה זמן את משרה את האורז?
27/03/2018 | 21:43
1
2
לצפיה ב-'מרגע שהתחלתי להכין ועד שהגיע תורו להכנס לסיר. '
מרגע שהתחלתי להכין ועד שהגיע תורו להכנס לסיר.
27/03/2018 | 22:16
13
זה לא מאד עקרוני. יותר חשובה השטיפה הראשונה מעמילן שתהיה יסודית.
אגב אני רואה ששכחתי לרשום ברשימת המצרכים את התבלינים - כורכום וכוזברה.

לצפיה ב-'עוד אפשרות'
עוד אפשרות
28/03/2018 | 11:27
1
17
זה פול קפוא של סנפרוסט
פשוט הארומה וגם הטקסטורה של פול יבש מושרה היא שונה להפליא מפול טרי שזו עונתו והוא מאכל קלאסי של פסח
לצפיה ב-'ניסיתי פעם להכין עם סנפרוסט ולא כ"כ אהבתי את התוצאה'
ניסיתי פעם להכין עם סנפרוסט ולא כ"כ אהבתי את התוצאה
28/03/2018 | 18:24
14
הפולים היו קטנים, צעירים מדי, אני אוהבת את הגדולים. אני מאד אוהבת על פול, טרי או יבש. את הטרי אני אוכלת גם מבושל ככה בלי כלום. אמא שלי כבר יודעת וכל שנה באביב במיוחד בשבילי קונה כמות מהשוק, מבשלת במי מלח כדי לפנק אותי כשאני באה.

לצפיה ב-'במסגרת אפשרות הממולאים'
במסגרת אפשרות הממולאים
20/03/2018 | 23:43
39
דלעת יפנית ממולאת או דלעות ערמונים. היפנית יוצאת מהממת ופרסים כמו עוגה. אני ממלאה עם שלל אגוזים שבורים סלק מרוסק גס, ירוקים מקוצצים דק ועגשים צהובים שבורים. את יכולה להוסיף חמוציות מקוצצות או ירקות נוספים. מתבלת היטב ואופה בסיר חרס מכוסה . ברוטב את יכולה להתפרע. הייתי מניחה בתוך הסיר שכבה של בצל מקוצץ ופרסה ואם יש אז שום ירוק. מכינה ציר ירקות ומעבה אותו בתפוח אדמה מגורד ומכבירה תבלינים צהובים ארומטיים. אפשר להוסיף גם חלב קוקוס. מגישים פרוס בשלולית מהרוטב.

קציצות פרסה. אם אתם אוכלים קטניות אז שבבי סויה יבשים מצויינים במקום בשר טחון ותיבול של כמון קינמון פלפל חריף...

פשטידת מחבת של כרוב ואורז או קוגל מאטריות אורז.

לצפיה ב-'אם את שמה ידך'
אם את שמה ידך
20/03/2018 | 23:51
2
42
על סלק צהוב אז קציצות ממנו מטוגנות ואחר כך אפויות ברוטב לימוני זה שוס!
גם סלק סגול יתאים הצהוב פשוט מושלם.

עבודת פרך בטעם גן עדן גזר ממולא / סלק ממולא  אורז בשני צבעים ירק רך מגורר נניח דלעת או קישואי ושבבי סויה או לחילופין אגוזים קצוצים  או פטריות מטוגנות וקצוצות. רוטב חלב קוקוס עם כוסברה שום בצל ירוק קצוץ ופלפל חריף.

פרוסות טופו מונחות על פרוסות בצל אפוי מלמעלה שופכים סויה נ"ג(אין בזה חיטה!) וסילן , פלפל שחור, אפשר להכניס גם חרדל שווה לחגיגה. אופים מכוסה ואם צריך משזפים לפני ההגשה.

אם זקוקה לעוד רעיונות תגידי
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
25/03/2018 | 10:12
1
18
קציצות סלק - איך את מכינה, ומה את שמה ברוטב הלימוני?
וגם לגבי רוטב חלב הקוקוס - נשמע לי טוב, אבל לא אכין גזר ממולא למעל 30 אורחים... מה עוד ניתן לשים ברוטב זה? בצל ממולא הולך לדעתך? במיולי אורז עם אחד הרעיונות שציינת
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
25/03/2018 | 11:47
26
את הסלק אני מעבירה מקולף ולא מבושל במעבד מזון. לעיתים מוסיפה שורש סלרי או בצל או ירוקים. קציצות את יודעת. מדביקה עם קמח עדשים כתומים ומעט מים למצב שאפשר להחזיק ביד ולעצב קציצה. לפעמים כשנחה עלי הרוח אני מוסיפה בטטה, ת"א או כוסמת ירוקה מושרית. מלח , חריף לפי הטעם שלכם, כמון...קציצות.
מטגנת בשמן זית, אפשר גם באחר. מסדרת בתבנית וזולפת מיץלימון סחוטרי מעורב בג'ינג'ר קצוץ דקדק או טיפה מלח , זסט מלימון אחד לפחות ו...זהו! משהו כמו כף לקציצה גדולה.

ברוטב הזה ניתן לבשל הכל- עגבניות ממולאות, חצאי דלעת ערמונים ממולאים, כמובן בצל ממולא קישואים עגולים ממולאים...השמיים הם הגבול.
לצפיה ב-'בוקר טוב ושבת שלום.'
בוקר טוב ושבת שלום.
17/03/2018 | 10:01
11
74
הבן שלי עולה הילוך מבחינת נטייתו לצמחונות ולכן אני מוצאת את עצמי פה שוב, עם הרבה שאלות.
אני יודעת שזה לא פורום מומחים (דהיינו אין פה דיאטניות) אבל בכל זאת נראה לי שיש פה מומחים לא קטנים. בכל מקרה אם יש פורום אחר יותר מתאים או כל פלטפורמה בה אפשר לשאול שאלות בנושאי תזונה צמחונית/טבעונית אשמח אם תפנו אותי.

אז ככה - רציתי לדעת
1. האם בטופו יש פיטואסטרוגן כמו במוצרים אחרים שמקורם בפולי סויה? וכנ"ל לגבי פתיתי סויה.

2. האם קינואה היא חלבון מלא או שצריך להוסיף לה עדשים כדי לקבל חלבון מלא?
אם צריך להוסיף עדשים, אשמח למתכון לקציצות קינואה ועדשים שילדים (מהסוג הבררני, כאלה שלא אוכלים פטרוזיליה וקשה להם עם מרקמים "מעניינים") יאהבו.

תודה!
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
18/03/2018 | 00:27
10
54
1. כן, אבל לא צריך לדאוג מהפיטואסטרוגן באף אחת מצורות הסויה (אלא אם יש לך ספציפית בעייה מסוימת)
2. קינואה מכילה פרופיל די טוב של חומצות האמינו. מה שכן, היא לא עשירה בחלבון באופן כללי. לא חייבים לשלב עדשים אבל שווה להרבות יותר בעדשים מאשר בקינואה. אם את צריכה להחליט בין השניים, אז עדיפים העדשים
לצפיה ב-'תודה. למה לא צריך לדאוג מהפיטואסטרוגן?'
תודה. למה לא צריך לדאוג מהפיטואסטרוגן?
18/03/2018 | 10:32
3
14
לצפיה ב-'קישור לנייר עמדה של משרד הבריאות'
קישור לנייר עמדה של משרד הבריאות
18/03/2018 | 12:47
2
32
ועמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל בנושא צריכת סויה והסיכונים שבה (יותר נכון העדר סיכון):

ואם את רוצה בצורה מפורטת יותר:

לצפיה ב-'מעניין מאד. תודה. משום מה הייתי בטוחה שמשרד הבריאות ממליץ'
מעניין מאד. תודה. משום מה הייתי בטוחה שמשרד הבריאות ממליץ
18/03/2018 | 13:20
1
24
להגביל צריכת סויה בגלל חשש מהפיטואסטרוגן. אולי זה באמת היה כך והם שינו את עמדתם.

אז אם יש לכם מתכונים עם טופו שיכולים להתאים לילד, אשמח לקבל. טופו מוקפץ עם ירקות הילד לא אוכל. משהו טחון, שמזכיר שניצל צמחי מעובד, יתקבל בברכה.
לצפיה ב-'למיטה ידיעתי פיטואסטרוגן דווקא טוב לבריאות'
למיטה ידיעתי פיטואסטרוגן דווקא טוב לבריאות
20/03/2018 | 13:08
85
למשל כאן:

גם בנייר העמדה הנ"ל  נראה שכל החששות מהסויה ומהפיטואסטרוגנים הופרכו ואין שום בעיה איתם.
בסויה יש גם ליצטין שהוא טוב לבריאות מוריד כולסטרול ...
לצפיה ב-'האם עדשים כתומות יכולות להחליף ביצה?'
האם עדשים כתומות יכולות להחליף ביצה?
18/03/2018 | 13:24
5
37
אני הולכת להכין לו את המתכון הזה. האם לדעתכם אפשר להחליף את הביצה בעדשים כתומות שהשריתי וטחנתי? ואם כן, מה כמות העדשים שתחליף ביצה אחת?
לצפיה ב-'אין את המתכון אבל...'
אין את המתכון אבל...
18/03/2018 | 15:27
4
46
עדשים לא מבושלות טחונות אכן מדביקות (כמו בפלאפל). עוד אפשרות היא להשתמש בקמח עדשים כתומות, שאין לו טעם לוואי בכלל (יש גם קמח חומוס, אבל יש לו טעם ייחודי יותר, לאו דוקא לא טעים) והוא מדביק מעולה במתכונים. שימי לב שכשמשתמשים בו כדאי להוסיף משהו "רטוב" לקציצה, כדי שלא תצא יבשה מדי. תוספת טעימה מאד (אם יש לילד התנגדות לירקות למשל) היא פטריות. קוצצים במעבד מזון ומטגנים קלות את הפטריות הטחונות לפני שמוסיפים לבלילה. זה נותן טעם כמעט בשרי, ועוד יותר אם מוסיפים קצת אגוזי מלך טחונים.
ומתכון לקציצות טופו מעולות, כאן ברוטב חריימה, אבל אפשר גם בלי רוטב בכלל, מזכירות קציצות עוף:
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
18/03/2018 | 15:36
24
לילד יש התנגדות לפטריות יותר מאשר לירקות
ירקות הוא לא אוהב בצורה מסוימת (מבושלים, שלמים או חתוכים) אבל אוהב מאד סלט ירקות ואוכל גם ירקות טחונים בלביבות וכיו"ב. הוא לא מחפש טעם של בשר ולא מרקם של בשר. מאז שהיה תינוק לא הסתדר עם זה.

אני מייד בודקת את המתכון של הקציצות טופו.  
לצפיה ב-'הנה המתכון'
הנה המתכון
18/03/2018 | 15:50
2
43

קמח עדשים כתומות התווסף לרשימת הקניות - לפעם הבאה.

אנסה את קציצות הטופו ברוטב. נראה מתאים לילד. אבל אם יש מתכון לנאגטס אפויים מטופו או כל חומר טבעוני עשיר בחלבון אחר, אשמח לקבל.

לצפיה ב-'טוב, יצא לא להיט הקציצות האלה. נראה לי שחסר תיבול כלשהוא'
טוב, יצא לא להיט הקציצות האלה. נראה לי שחסר תיבול כלשהוא
18/03/2018 | 18:36
1
27
בפעם הבאה אוסיף קצת רוטב טריאקי ושן שום כתושה. כל רעיון אחר לתיבול יתקבל בברכה. בנוסף, נראה לי שהחלפת הביצה בקמח עדשים תוסיף טעם וניפטר גם מהריח של הביצה שהיה קצת מגעיל..

ואף על פי כן, הילד אכל ואכל יפה. אני חושבת שהוא מתבגר, הוא מבין שאם הוא רוצה לוותר על בשר הוא חייב להפתח למאכלים חדשים, אי אפשר להסתפק באורז לבן ושעועית מקופסה שבעה ימים בשבוע.

מקוה שאני לא מגזימה בחפירות שלי. אני מבשלת כבר 25 שנה בערך, אבל עכשיו זה קצת כמו להתחיל מאלף.. ואין לי סבלנות לנסיונות סרק, מעדיפה לשאול פה לפני שעושה טעויות
לצפיה ב-'בגדול הכי כדאי למצוא מתכונים טבעוניים מלכתחילה'
בגדול הכי כדאי למצוא מתכונים טבעוניים מלכתחילה
18/03/2018 | 21:41
26
ולא לנסות להמציא את הגלגל כל פעם. הרשת מלאה במתכונים טובים:
חפשי את "טבעוניות נהנות יותר", "תיאבון בריא" (שמרכז מתכונים מאתרים שונים לפי נושאים), "דפי תמר", "נטלי הולדינג". כולם אתרים טובים
לצפיה ב-'פצפוצי אורז - אבל לא מתוק, יש דבר כזה? ומה עוד בבישולים?'
פצפוצי אורז - אבל לא מתוק, יש דבר כזה? ומה עוד בבישולים?
16/03/2018 | 07:51
1
38
יש לי חבילה כמעט שלמה של פצפוצי אורז, אין לי מושג למה קניתי ולמה השתמשתי, וממש מתחשק לי לשלב אותה במאכל שלא יהיה מתוק. 
בטח אפשר לשלב בקציצות, אבל אולי יש למישהו רעיון אחר?
אני עוברת על החמץ בארונות אז יהיה הרבה קוסקוס מסולת, שממנו אכין סוג של טאבולה. ויהיה תבשיל חיטה, וסוג של נזיד מגלוטן. ועוגת שמרים!
מה אצלכם?

לצפיה ב-'בבישול טבעוני בפייסבוק הפנו אותי לבלוג המגניב "משהו דב"'
בבישול טבעוני בפייסבוק הפנו אותי לבלוג המגניב "משהו דב"
16/03/2018 | 08:03
44
עם פשטידת כרובית שאפשר לשלב בה פצפוצי אורז
לצפיה ב-'פליז מנות חלבוניות לפסח ללא קטניות'
פליז מנות חלבוניות לפסח ללא קטניות
12/03/2018 | 20:45
10
30
לצפיה ב-'קינואה זה לא קטניות ולא דגן ומכיל חלבון מלא'
קינואה זה לא קטניות ולא דגן ומכיל חלבון מלא
13/03/2018 | 10:47
4
46
שייך למשפחה אחרת של צמחים - סלקיים או ירבוזים.. בכל אופן זה לא קטניה ולא דגן ...
אבל מבחינה דתית  כל הנושא זה עניין של מסורות ושגיונות של הרבנים האלה או האחרים     
בתורה כתוב רק "לא לאכול חמץ", (חמץ זה דגן מותסס)  אני לא מבין למה אשכנזים לא אוכלים קטניות מצד אחד ,  אבל כן אוכלים חיטה (מצות) מצד שני.
אני גם לא מבין למה יין שזה מוצר של תסיסה זה כשר,  ולמה אבקת כביסה וסבון כלים צריכים להיות כשרים לפסח...ואיך זה שישי חומץ כשר לפסח

לצפיה ב-'תשובה יותר מוסמכת מרב (מציע לקרא את השורה האחרונה בלבד):'
תשובה יותר מוסמכת מרב (מציע לקרא את השורה האחרונה בלבד):
13/03/2018 | 10:57
43
לצפיה ב-'מבחינה הלכתית זה קטניות'
מבחינה הלכתית זה קטניות
13/03/2018 | 12:48
2
44
אמרתי הלכתית ולא בוטנית כי מבחינה בוטנית גם קפה וקקאו זה קטניות אבל כן מותר אותם בפסח.

כשביקשתי הצעות למנות חלבוניות בלי קטניות התכוונתי כל מיני תבשילים עם אגוזים או שקדים. יש משהו כזה?
לצפיה ב-'אני מכינה בפסח פשטידה (יותר נכון פאי)'
אני מכינה בפסח פשטידה (יותר נכון פאי)
13/03/2018 | 13:29
45
שהתחתית היא בצק מקמח מצה, עליו יש ירק, והחלק העליון הוא רוטב מקשיו (שזה כמו שמנת מתוקה וביצים אצל הלא טבעונים). חוץ מזה ניתן להכין משקדים/קשיו גבינות ולאכול עם מצה.
לצפיה ב-'זה מסורת עדתית ולא הלכתית. ואין ספק שגם מסורת צריך לכבד '
זה מסורת עדתית ולא הלכתית. ואין ספק שגם מסורת צריך לכבד
15/03/2018 | 16:52
29
חוץ מזה שלא יקרה לך כלום שבוע אחד עם פחות  חלבונים (גם בירקות ובמצות יש חלבון).
אפשר לאכול "שאר ירקות" בכיף.
 לא מציע לך להחליף סויה באגוזים בגלל השומן, הנזק מעודף שומנים, מאגוזים ודברים משמינים אחרים, לדעתי יותר גרוע מקצת חוסר של חלבונים במשך שבוע .
לצפיה ב-'ירקות ממולאים בשקדים מרוסקים עם ירקות ות"א מגורד'
ירקות ממולאים בשקדים מרוסקים עם ירקות ות"א מגורד
13/03/2018 | 17:07
2
43
אם את לא משתמשת בקטניות ולא באורז אז אגוזים הם החלבון העיקרי שלך
אם את רוצה מתכונים תבקשי תני כיוון
אפשר קציצות, מאפים , ממולאים כמוזכר למעלה. הכל אפשרי

תגידי רק מה לא. האם תירס נחשב קטניות? אורז? קינואה? אולי יהיה יותר קל מה כן
לצפיה ב-'האם תירס נחשב קטניות? אורז? קינואה? - כן'
האם תירס נחשב קטניות? אורז? קינואה? - כן
13/03/2018 | 21:54
1
40
מה שלא נחשב זה רק אגוזים ושקדים (חוץ מבוטנים ושומשום)

קציצות נשמע מעניין. איך עושים את זה?
לצפיה ב-'ירקות'
ירקות
14/03/2018 | 15:03
41
לבחירתך- קישואים, סלק (מומלץ!), בצל, גזר, שורש סלרי...אחד או שילוב
לגרר היטב, לטחון במעבד מזון כוס קשיו / שקדים/ פקאנים/ אגוזי מלך או שילוב בינהם
מקצצים בסכין פטרוזיליה/ כוסברה/ עלי סלרי/ בזיליקום...אחד או יותר

מוסיפים חצי כוס עמילן תפוחי אדמה ורבע כוס מים. אפשר כפותיים שקדיה. מלח. פלפל שחור. אינני יודעת באלו תבלינים את משתמשת אבל גם ככה זה מספיק. לערבב היטב ולהדק. לצנן מעט. בכפות רטובות ליצר קציצות. אפשר לצפות אותן בקוקוס טחון או בשבבי תפוחי אדמה מעורבבים עם מעט אבקת מרק בטעם עוף בלי מונסודיום .
אפשר לרסק פטריות מיובשות ולצרף אותן או לתערובת עצמה או לציפוי. ואפשר גם בלי ציפוי.
אני מטגנת תמיד בשמן זית כתית מעולה.
אם אני מאדה אני מכינה סיר נמוך ורחב ועל קרקעיתו בצל קצוץ מעליו קוביות קטנות של סלק, גזר, שורשים. מלח פלפל. מניחה את הקציצות ונותנת להן להתבשל על האדים. אם נותנים להן טיגון קטן מראש- יותר טוב. לפעמים אני מוסיפה חלב קוקוס עם שורש כורכום מגורר על פומפיה. אם אסור כורכום אז אפשר פפריקה, עלים למינהם.

אם יש שאלות אשמח להרחיב
סלק הוא חומר גלם משובח לקציצות
לצפיה ב-'גם אני לא אוכלת קטניות בפסח'
גם אני לא אוכלת קטניות בפסח
14/03/2018 | 08:36
52
והשבוע של החג הוא חגיגה של טעמים ומאכלים נהדרים! 
אני מצרפת לך לינק לבלוג שלי שיש בו לכמה רעיונות. במתכון של תחתיות הארטישוק הממולאות יש מלית מפטריות ואגוזים שהשתמשתי בה גם לקציצות אפויות, למלא ירקות אחרים, לעשות מצה מגולגלת ואפויה (מרטיבים את המצות, ממלאים במלית, מגלגלים, משמנים ואופים. תענוג!). אפשר כמובן לשחק עם עשבי התיבול והאגוזים.
המתכון של ה"גפילטע פיש" אני חייבת לסייג... שממש אין לו טעם של גפילטע פיש (שאף פעם לא אהבתי) - הוא רק נראה ככה...

לצפיה ב-'מה דעתך לתגבר בירקות עליים וכרובית?'
מה דעתך לתגבר בירקות עליים וכרובית?
14/03/2018 | 21:17
41
פטרוזיליה, שמיר, תרד, מנגולד, כרובית, ברוקולי, חסה...
אמנם לא עשירים בחלבון פר גרם, אבל פר קלוריה היחס לא רע (עדיין פחות מחלק מהקטניות, אבל קצת יותר מאגוזים)
לצפיה ב-'שום ירוק '
שום ירוק
14/03/2018 | 20:54
1
47
לפני פסח מתחיל להגיע שום ירוק לשווקים, וזה הזמן להכין ממרח שום ולהקפיא! פשוט לטחון את הגבעולים הירוקים עם קצת שמן זית ומלח, ולהקפיא במנות. 
זה משדרג כל דבר! כף במרק, בתבשיל, ממרח על לחם (לתאם עמדות עם הנוכחים או לחלופין לאכול כשאין נוכחים ) וכן הלאה
היום הכנתי לבשיל מכל הירקות שנשארו בבית, ורק עשבי  תיבול לא היו. שלפתי ממרח שום ירוק מהפריזר: שתי כרישים, ארבעה שורשי פטרוזיליה, שלושה קולרבי, תפ"א קטן, שני באק צ'וי ושלוש עגבניות שמנות. הוספתי כוס עדשים ושלוש כוסות מים, שתי כפות גדושות של ממרח שום כנ"ל, פלפלצ'ומה - ושש דקות בסיר לחץ. יצא מעדן מעדן!

לצפיה ב-' יש לי בגינה עירית שומית - זאת עירית שהעלים שלה בטעם שום'
יש לי בגינה עירית שומית - זאת עירית שהעלים שלה בטעם שום
18/03/2018 | 11:39
20
ירוק והיא נותנת עלים כל השנה.
אפשר לגדל את זה בעציץ.

לצפיה ב-'ברזל מהצומח'
ברזל מהצומח
11/03/2018 | 23:36
5
63
מכיוון שהפורום המקצועי של הדיאטנות לא נראה פעיל אשאל ישר את הטבעונים:
חוץ מהפתרון הקל של תוספת ברזל לשתיה (הומלץ עי דיאטנית, ילדה לא אוהבת גם לא מעורבב במיץ) איך אתם מתמודדים עם הבעיה?
לפי הבנתי שהנושא מאד בעייתי.. למשל ירקות עשירעם חומר מעכב ספיגה, גם בדגני בוקר מעושרים בברזל+תחליף החלב הצמחי.
ובקשר לנטילה של תוסף ברזל עם מיץ: במיצים הקנוייים המועשרים בויטמין סי , בקבוק מיץ גדול אחרי הפתיחה במקרר. כמה זמן המיצים האלה רלבנטים לתוסף הברזל לפני שנשאר מיץ מתוק ללא ערך? המיצים לא זולים ואם אין להם ערך חבל על הכסף.

תודה
לצפיה ב-'טחינה, קיטניות, חלבה, בוטנים, ממרח בוטנים ,קקאו ושוקולד מריר'
טחינה, קיטניות, חלבה, בוטנים, ממרח בוטנים ,קקאו ושוקולד מריר
12/03/2018 | 15:42
1
44
ובטוח שחמאת בוטנים וממרח שוקולד,  כל הילדים אוהבים.  
לצפיה ב-'תודה רבה. טחינה וקופאין הבנתי בעייתי. אבדוק חמאת בוטנים..'
תודה רבה. טחינה וקופאין הבנתי בעייתי. אבדוק חמאת בוטנים..
12/03/2018 | 19:51
10
לצפיה ב-'איזה תוסף ברזל ניסית?'
איזה תוסף ברזל ניסית?
12/03/2018 | 22:59
1
27
הבת שלי (כבר לא ילדה, יש לציין...) לקחה פלורדיקס, תוסף טבעי נוזלי, ואמרה שהוא טעים. מבחינת תוצאה, הוא שיפר מהר ובצורה משמעותית את רמת הברזל שלה. קיבלתי עליו המלצה מרופאת משפחה שגם עוסקת (מחקרית) ברפואה אלטרנטיבית.
לצפיה ב-'תוסף ספטון רגיל (לא הירוק-תפוח) '
תוסף ספטון רגיל (לא הירוק-תפוח)
13/03/2018 | 09:10
8
לצפיה ב-'לא ידעתי שויטמין סי בורח מהשתייה '
לא ידעתי שויטמין סי בורח מהשתייה
25/03/2018 | 11:24
9
אם הוא סתם שוכב במקרר
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:13
7

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'מה אפשר לאכול כאשר נמצאים בתזונה ללא ויטמין K ? '
מה אפשר לאכול כאשר נמצאים בתזונה ללא ויטמין K ?
06/03/2018 | 07:18
1
48
כל הירוקים מכילים המון K, ואסור לי בגלל שאני לוקחת קומדין 

לצפיה ב-'זה לא נכון שאסור לך. הכל כתוב בעלון של התרופה '
זה לא נכון שאסור לך. הכל כתוב בעלון של התרופה
06/03/2018 | 12:40
59

"לשמור על תזונה רגילה ומאוזנת , להמנע מדיאטה, להתיעץ עם הרופא לפני שינוי תזונתי, לא לאכול כמות גדולה של ירקות עלים ירוקים ".. שימי לב שלא כתוב להימנע מירקות עלים ירוקים. הכוונה שאת צריכה להמשיך לאכול את כל מה שאכלת כשבדקו לך את הדם והחליטו על המינון.

לצפיה ב-'היתה שבת'
היתה שבת
04/03/2018 | 11:59
8
77
על שולחננו היו
פלאפלים של חומוס והמונמון פטרוזיליה

טחינה עם הרבה לימון

תבשיל חצילים, קישואים, בצל, סלרי ברוטב עגבניות סמיך מעט חריף

אורז בסמטי צהוב מתיבול אפוי

מאפה גזר לבן כתום וצהוב על מצע בצל ירוק ותפוח אדמה מגורר.

בצק פריך ממולא בשבבי סויה מתובלים היטב ,שבבי שקדים, בצל מטוגן ומלמעלה שכבת שמנת סויה מתובלת.

סלט עגבניות מגי עם פלפלת כתומה מתוקה במיוחד, מצלימון זסט לימון ג'ינג'ר טרי על זסטר שום כנ"ל מלח שמנזית

סלט כרוב ירוק, סגול, נבטי חמניה קוביות קטנטנות של גזר בשלושה צבעים, בצל ירוק מייפל שמן זית אזוב מיובש מלח פלפל שחור מצילימון סחוטרי

פלחי הדרים מפולטים:פומלה,מנדרינה, תפוז דם, לימון, בצל , זיתים שחורים כבושים בבית, מלח פלפלת חריפה שמן זית מיץ מחצי תפוז

קינוח מטופו קדיתא אפוי בשמנת אלפרו עם וניל וזסט לימון על מצע שקדים מלוחים ואגוזי פאקן מקורמלים ושכבת סוכר חום מרוקמלת מעל

לצפיה ב-'אצלכם תמיד מושקע וטעים!'
אצלכם תמיד מושקע וטעים!
07/03/2018 | 18:05
1
41
בשישי הכנתי לביבות כרוב ותפ"א - מאכל אירי של ניצול שאריות, שבדרך כלל מטגנים במחבת: שאריות פירה עם שאריות כרוב מבושל.
קוראים לזה bubble & squeak
מכיוון שלא היו לי שאריות, התחלתי מאל"ף: פירה טרי פלוס כרוב מאודה והרבה בצל ירוק. יצרתי לביבות ואפיתי. זו היתה הצלחה גדולה, ביחוד אצל פעוט הג'ינג'י שכמעט בן שלוש! איכשהו אני הכי מתלהבת כשפעוטים, ביחוד הפעוט הזה, אוהבים את האוכל שלי
לצפיה ב-'ברור! הכי שווה שקטנים אוהבים'
ברור! הכי שווה שקטנים אוהבים
08/03/2018 | 13:51
36
זה סוג של לנצח בענק לקלוע לטעמם וגם שזה יעבוד לפי הכללים שהגדרנו לעצמנו

בצל ירוק - חבר של כבוד אצלנו במטבח אני אוהבת מאד לשלב אותו בלביבות או בתחתית של פשטידות וכמובן בסלטים
לצפיה ב-'כבר עבר שבוע'
כבר עבר שבוע
08/03/2018 | 15:53
3
35
על הכיריים אצלנו מרק שעועית לבנה קטנה ושעועית אזוקי, עם שורש כורכום טרי מגורר, שום מגורר, חאוויג' חמרק, כוסברה מקוצצת ועגבניות מרוסקות בבלנדר.

זה כרגע
אחר כך נראה
השבת- יש אורחים...
לצפיה ב-'אצלנו מרק מינסטרונה עם פסטה קטנטנה בצורת כוכבים'
אצלנו מרק מינסטרונה עם פסטה קטנטנה בצורת כוכבים
09/03/2018 | 13:49
1
34
בצל, קוביות גזר, שעועית אדומה, זוקיני בשני צבעים וסלרי, מועשר בעדשים אדומות וכמובן רסק עגבניות
לצפיה ב-'וגם....'
וגם....
09/03/2018 | 21:29
31
ברוקולי ושעועית ירוקה וצהובה מוקפצים עם שמן שומשום ושומשום

פסטה עם 3 סוגי פטריות ושמנת קשיו

סלט בורגול חום וקינואה שלושה צבעים עם עדשים שחורות ומנומרות, רוטב שמן זית טחינה וסילאן עם קצת סומאק, מיץ לימון, שבבי שקדים וגרעיני דלעת מוקפצים

סלט ירוק עם עגבניות ורוטב עם חומץ בלסמי

סלט פירות
לצפיה ב-'אממ אז חוצמהמרק שיצא עשיר וממש מענג היו גם'
אממ אז חוצמהמרק שיצא עשיר וממש מענג היו גם
10/03/2018 | 18:27
28
קציצות מעדשים צהובים טחונים אחרי השריה יחד עם סלק צהוב ובצל. קמח עדשים כתומים ותבלינים כולל שורש כורכום טרי מגורר. אחרי טיגון קצר מונחות על צרור גדול של פטרוזיליה, בצל ואצבעות קישואים.רוטב חלב קוקוס פלפלת חריפה שום מלח פלפל

פלח דלעת אפוית עם פרוסות קוקוס מיובש, רוטב סויה סילן ומלח פלפל שחור.

אורז בסמטי אפוי עם קוביות גזר, בצל ירוק, קוביות טופו ותבלינים צהובים.

כרוב ממולא באורז עגול עם שבבי סיה מתובל בכמון חאוויג' קינמון מלח פלפל שחור. מונח על הרבה סלרי קצוץ, בצל. רוטב עגבניות סמיך ועשיר. פלפלת חריפה.

סלט עגבניות מגי חתוכות לפלחים בצל סגול חתוך לפרוסות דקדקות מיצלימון צלח פלפל

סלט קוביות שורשים- סלק צהוב, גזר, קולרבי, צנוניות, שומר, בצל ירוק, רוטב מיצלימון סחוטרי, פלפל שחור גרוס, מלח, שמן זית, מייפל אורגני

צלחת פרוסות אבוקדו עם מלח ומיצלימון

טחינה עם הרבה לימון

רצועות פלפלים קלויים בשלושה צבעים בתחמיץ שכולל גם סויה.

פרוסות חצילים מטוגנים בתחמיץ כולל חומץ אורז.

לחם שאור כהה וטעים

שלל עוגיות פריכות לקינוח.

לצפיה ב-'כאן אולתרו ברגע'
כאן אולתרו ברגע
11/03/2018 | 09:48
1
32
מרק מינסטרונה עשיר בירקות
מאפה שכבות שתחתיתו פרוסות חציל, עליו פירה כרובית, שכבת פטריות קצוצות מטוגנות עם בצל ואגוזים, פרוסות עגבניה ורוטב בשמל
טורטיות תירס ממולאות בממרח שעועית שחורה חריף, סלסה עגבניות, תרד מוקפץ וקוביות טופו מוקפצות בסויה כמון ופפריקה. טעיייים
אורז צהוב עם הרבה גזר וצנוברים
סלט סלק עם אגוזים ופטרוזיליה
ועוד כמה סלטים פשוטים
ולקינוח מאפינס שוקולד ופירות יער קטנטנים שאפתה הגדולה עם שני אחיה
לצפיה ב-'אצלך תמיד נקרא טעים ואסטטי'
אצלך תמיד נקרא טעים ואסטטי
11/03/2018 | 16:52
7
לצפיה ב-'ראיתי אתמול מעדני סויה בטעמים חדשים'
ראיתי אתמול מעדני סויה בטעמים חדשים
02/03/2018 | 07:48
6
151
וניל (לא טעמתי) ופירות יער (טעמתי, נחמד למי שחובב ז׳אנר מעדנים בטעם פירות). של תנובה ומצטרף לטעמי אפרסק שאני אוהבת ותות שפחות וכמובן הטעם הטבעי.נראה לי שעם הוניל אפשר להשתמש בעוגות בחושות, מאפינס וכו׳. אני אנסה.
משמח שמוסיפים גיוון רק למה זה היה חבוי מאחורי כל שאר המוצרים במקרר של הסופר? הייתי מצפה שמוצר חדש יובלט בקדמת המקרר עם פרסום כלשהו.
לצפיה ב-'תעדכני עם העוגות הבחושות?'
תעדכני עם העוגות הבחושות?
02/03/2018 | 12:30
5
52
בארוחה הטבעונית ש אל על לפני שבוע קיבלתי איזשהו יוגורט סויה עם פרי  שהיה לי ממש לא טעים. אבל גם לפני הטבעונות לא ככ אהבתי יוגורטים בטעמים.
באיזה מרקם זה? נוזלי מאד, או מוצק יותר? מדי פעם אני רואה מתכונים לעוגות שמבקשים יוגורט וניל , אולי סו״ס אנסה!
לצפיה ב-'תאמינו לי בבקשה! שאני לא כותבת בשורות מקוטעות!'
תאמינו לי בבקשה! שאני לא כותבת בשורות מקוטעות!
02/03/2018 | 12:33
41
זה כנראה האייפד שמתערב בחלוקת השורות!
לצפיה ב-'לא מתה על עוגות בחושות אבל אעדכן אם אנסה'
לא מתה על עוגות בחושות אבל אעדכן אם אנסה
02/03/2018 | 17:20
2
31
המרקם לא נוזלי, יותר סמיך.
לצפיה ב-'סליחה אבל העוגה '
סליחה אבל העוגה
02/03/2018 | 17:28
1
50
עם מיץ ההדרים היא אמא של הבחושות והיא די להיט אצלכם, לא?

לצפיה ב-'הו כן'
הו כן
02/03/2018 | 20:15
33
כפי שנאמר בבית המשפט - תנו לי לנסח מחדש... לא מתה על עוגות בחושות חוץ מהעוגה הלימונית של מיקי מהי שאני הולכת להכין לאורחים מאוסטרליה מחר
(ובמאמר מוסגר - לא מתה על עוגות בכלל, לא רק בחושות. עם זאת, שאר בני הבית אוהבים ואני מכינה).
לצפיה ב-'מרקם בדיוק'
מרקם בדיוק
08/03/2018 | 14:02
30
כמו דני וניל וגם אותו סוג של פיכסוש...
מתאים לאפיה
הכנתי עוגה בחושה בדגש וניל ושוקולד לבן עם זסט תפוז- לא הצלחתי להתאפק

יצאה סבבה לחלוטין יציבה, לחה מספיק אך לא רטובה...הוספתי שני מעדני וניל כאלה וחצי כוס מים.

לצפיה ב-'ביוטין'
ביוטין
01/03/2018 | 13:55
7
64
שלום,

התחלתי לצרוך ביוטין 600mg וMSM 500mg (נקרא HNS שמכיל עוד כמה דברים בנוסף) כתוספי מזון ורציתי לדעת כמה ביוטין אפשר וצריך לצרוך ביום?.
יש לציין שאני אוכל כל יום כ2 כפות זרעי פשתן וזרעי דלעת, כעשרה שקדים ואגוזים בכל יום (מהי צריכה טובה ובריאה למוצרים הללו?)

תודה רבה
לצפיה ב-'יש מצב שבפורום השכן ידעו יותר'
יש מצב שבפורום השכן ידעו יותר
02/03/2018 | 12:27
1
42
אם כי גם כאן מסתובבים ידענים
אישית - אין לי מושג
לצפיה ב-'היי'
היי
02/03/2018 | 13:15
24
הפורום השכן לא הכי פעיל כרגע לכן חשבתי שפה אולי מישהו ידע.
לצפיה ב-'גידי גידי האם שומע?'
גידי גידי האם שומע?
02/03/2018 | 17:29
12
לצפיה ב-'ביוטין קצובה מירבית 1000 מיקרוגרם ליום לפי משרד הבריאות '
ביוטין קצובה מירבית 1000 מיקרוגרם ליום לפי משרד הבריאות
05/03/2018 | 15:58
3
84
זרעי פשתן אוכלים בעיקר כדי לקבל אומגה 3  אבל יש בהם עוד דברים טובים .
זרעי דלעת עשירים במינרלים  במיוחד באבץ   גם שקדים ואגוזים  כנ"ל
זה בריא וטוב כל זמן שאתה לא עובר את מספר הקלוריות היומיות שאתה צריך כדי לשמור על המשקל אחרת זה משמין .
האגוזים והזרעים מכילים ברובם שמן ולכן זה נחשב כמנת שמן בדיאטה.
אני אוכל כ 30 גרם זרעי פשתן ביום , ועוד כחמישה עד עשרה אגוזים מסוגים שונים . אבל מצד שני אני לא אוכל שמן נוזלי בכלל , אז אצלי זה במקום השמן . אם אתה אוכל שמן נוזלי אז אתה זקוק לפחות אגוזים אחרת תעבור את כמות השמן המומלצת לאכילה.

( מספר הקלוריות ליום מחשבים לפי הגובה, וחוץ מזה אחוז הקלוריות שבאות משמן צריכות להיות לא יותר מ 30% מסה"כ קלוריות , כאשר בכל גרם שמן יש 9 קלוריות.)

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
06/03/2018 | 14:28
2
14
שביוטין, כמו ויטמין C, יוצא מהגוף דרך השתן, אזם אם שותים הרבה ביום כדאי לקחת מינון אפילו יותר גבוה?
לצפיה ב-'כל הויטמינים מקבוצה B יוצאים בשתן'
כל הויטמינים מקבוצה B יוצאים בשתן
07/03/2018 | 12:23
1
26
בטבלה של משרד הבריאות יש קצובה מומלצת שמתחת לזה יהיה חסר.
ויש קצובה  מקסימלית שיותר מזה מצאו שיכול להגרם נזק בריאותי . לא כדאי לקחת מעל זה כי זה יכול לגרום נזק - למשל נזק לכליות שצריכות לסנן את כל החומרים האלה או ההפך שהכליות כבר לא יהיו מסוגלות לסנן וזה יתחיל להצטבר בגוף.
המספרים של הקצובה המקסימלית מתיחסים רק לתוספי תזונה- כלומר רק למינון של הויטמין שאתה לוקח כתוסף תזונה בנוסף למה שיש במזון באופן טיבעי.
ולמה בכלל אתה לוקח דווקא ביוטין במינון כלכך גבוה , פי שש מהקצובה המומלצת ?

לצפיה ב-'תודה על ההשכלה ועל כל העזרה'
תודה על ההשכלה ועל כל העזרה
09/03/2018 | 10:59
7
לצפיה ב-'מה במרחשת היום?'
מה במרחשת היום?
28/02/2018 | 16:01
5
61
חצאי קישואים עגולים ממולאים בתערובת שקדים קשיו טחונים עם בצל ואחר כך הוספתי שבבי סויה. תיבול-כמון, מעט קינמון, מלח, פלפל שחור גרוס.
משאריות המלית הכנתי קציצות , הוספתי מעט קמח עדשים ומים עוד מעט מכל תבלין.

את כל אלה הנחתי על מצע קוביות קטנות של בצל גזר קולרבי וגבעולי סלרי ,מלח עלי אזוב מיובשים פלפל שחור שמן זית ומעט מים. הו שזה טעים וריחני
לצפיה ב-'מנסה תמונות'
מנסה תמונות
28/02/2018 | 16:03
66
לצפיה ב-'מעל זלפתי סילן בעדינות'
מעל זלפתי סילן בעדינות
28/02/2018 | 16:05
14
לצפיה ב-'המשלוחים חולקו'
המשלוחים חולקו
01/03/2018 | 11:23
2
34
נשאר עוד משלוח אחד...
השבוע קיבלתי משלוח של חושחשים מהגליל - מעולים! מיד הכנתי ריבה, שיצאה במשלוחים.
נשארו שלושה חושחשים שלא נכנסו לסיר, והשתמשתי במיץ שלהם לתיבול הסלט בצהריים - פשוט מעולה!
לצפיה ב-'לא הכנתי משלוחים'
לא הכנתי משלוחים
01/03/2018 | 15:52
1
37
אתמול הכנתי ריבת קומקווסט , נפלו לידי ארבעה ק"ג פרי
הוספתי פרוסות שורש ג'ינג'ר
קצת וניל ומיצלימון
יצא ריחני להפליא
חילקתי היום
אבל בכל מקרה הייתי מחלקת כי אצלנו רק אני צורכת ריבת הדרים

לצפיה ב-'אין על ריבות הדרים'
אין על ריבות הדרים
01/03/2018 | 18:42
26
ועם ג'ינג'ר... בכלל
למה את כאורחת? יש בעיות עם התפוז, או שסתם ענייני נוחות?
לצפיה ב-'פורים בפתח!'
פורים בפתח!
25/02/2018 | 09:54
3
45
מצד אחד, זה חג שאני לגמרי לא סובלת - החל מהסיפור המזעזע של המגילה והמשך בהתחפשויות... ומצד אחד - אין על אוזני המן! ואני אוהבת משלוחי מנות.

אוזני המן במשפחה שלנו - אך ורק עם פרג. אני אפילו לא חושבת על מלית אחרת, כדי שלא ינדו אותי.
לצפיה ב-'פרג זה הכי!'
פרג זה הכי!
25/02/2018 | 10:06
1
39
הילדים דוקא רוצים שוקולד, אבל אין כמו לכרסם בצק פריך דק וטעים ולהגיע לפרג שבפנים...
מזל שאמא שלי בת התשעים (טפו חמסה שתהיה בריאה ) עוד אופה לכל העולם ואישתו, והיא כבר תדאג לנו....
לצפיה ב-'חברה לימדה אותי פטנט על פרג'
חברה לימדה אותי פטנט על פרג
26/02/2018 | 07:47
57
לבקש שיטחנו אותו פעמיים. לא בכל מקום מסכימים - התוצאה מעולה!

זו המלית שאני מכינה:

מלית פרג
חשוב להכין את המלית מראש ולהשתמש בה כשהיא קרה, כדי שלא תקרע את הבצק העדין. 

רכיבים
¼ כוס חמאת קקאו (40 גרם)
1 כוס חלב שקדים
3 כוסות פרג טחון טרי (בערך 250 גרם)
¾ כוס סוכר (150 גרם)
¼ כפית ממרח וניל איכותי
גרידה מתפוז אחד

הכנה
בסיר בעל תחתית כבדה מחממים את משקה האגוזים עם חמאת הקקאו עד שהיא נמסה. מוסיפים את הווניל וגרידת התפוז.
מוסיפים פרג וסוכר ומערבבים היטב. מבשלים על להבה קטנה כחמש דקות בבחישה מתמדת. מצננים היטב, לפחות שעתיים במקרר. 
אפשר להכין עד שלושה ימים מראש, אפשר להקפיא.

לצפיה ב-'אצלנו משלוחי מנות'
אצלנו משלוחי מנות
26/02/2018 | 11:34
35
ממש מבצע משפחתי משולב.
זו הזדמנות מצויינת לכבד שכנים ומכרים בטעימות מהמטבח הטבעוני ולחבב עליהם את הרעיון.
טרם החלטנו מה השנה יהיה בסלים שלנו אבל אני משתדלת תמיד שיהיה ממרח, לפחות אחד, לחמניות תוצרת בית, לביבות או קציצות או פאים קטנים, ריבה או ממרח שוקולד תוצרת בית ועוגיות או עוגות אישיות.

לפעמים אני מעמידה כמה סירים וממלאה בכלים עד שנגמר. תלוי.
אזני המן זה לא הקטע שלי, אין לי סבלנות אף כי לרוב אני נשברת ומכינה. אצלנו מלית תמרים כמו מעמולים הולכת מעולה וכמובן שוקולד ופרג קצת פחות אם כי גם. אזני מכינה לפורים עוגת פרג בחושה עם זיגוג שוקולד שזה ממש אבל ממש שווה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום