לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98829,882 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'שוקלת לעבור לטבעונות ויש לי קצת שאלות בנושא'
שוקלת לעבור לטבעונות ויש לי קצת שאלות בנושא
20/09/2018 | 09:26
2
25
היי לכולם
כבר תקופה שהנושא עובר במוחי....אני חושבת שמתחיל להימאס לי התזונה שעליה גדלתי. המוסר מתחיל להציק לי ובקיצור, אני חושבת כבר כמה חודשים להפסיק חלב ובשר.
כמובן שבעלי לא מרוצה מהעניין. כבר בארוחת הכיפור האחרונה הוא התבאס עליי שהכנתי את ארוחת אחרי הצום מחלבית לטבעונית. חוץ מסלט יווני, שם שמתי גבינת פטה שאותה לא אכלתי.
מה שאני מנסה להגיד זה שבעלי לא כל כך מפרגן לי בנושא, אולי בצדק, אולי לא.
רציתי לשאול את דעתכם בנושא. האם נתקלתם במחלוקת דומה מבני המשפחה שלכם? האם הצלחתם למצוא פשרה? 
כי מצד אחד אני לא רוצה להכניס יותר מזון שאינו טבעוני הביתה שלי ומצד שני, אני לא רוצה לצער את בעלי. 
לצפיה ב-'כן אצלי זה ככה למרות שאני לא ממש טיבעוני אדוק'
כן אצלי זה ככה למרות שאני לא ממש טיבעוני אדוק
20/09/2018 | 12:47
24
לא רוצה להיכנס כאן ל"אג'נדה של התפריט" שלי כי זה עלול לגרור ויכוחי סרק, אבל יש הרבה דברים שאני לא אוכל ואישתי לא מוכנה לוותר עליהם.
אז יש הפרדה בכמה מאכלים ואני מבשל לעצמי את האוכל שלי ואשתי לעצמה את שלה ויש כמה שאנחנו אוכלים ביחד וחלק לא.
לדעתי לא שווה לקלקל יחסי משפחה ולכפות על המשפחה הגבלות בנושאי אוכל.
את יכולה לנסות לשכנע בדרך טובה, למשל להכין דברים טעימים לעצמך ולתת לו לטעום ( זה מה שאני עושה) ואלי לשכנע בדרך טובה אבל אם לא ילך אז למען שלום בית אני לא מציע להתעקש על זה, וגם לא לנדנד או "לחפור" .
לצפיה ב-'הי וברוכה הבאה לפורום'
הי וברוכה הבאה לפורום
22/09/2018 | 02:29
9
אני בעד ״חיה ותן לחיות״ ונגד מיסיונריות משום סוג או כפיה . לא תמיד הבחירה שלי היא הבחירה של אחרים במשפחתי , וכל אחד שם את הגבולות שלו היכן שמתאים לו (ראי דיונים קודמים פה לגבי אירוח של סועדים בני משפחה שאינם צמחונים או טבעונים.

אני ומאמינה שעם הזמן , ככל שתבשלי ותכיני אוכל טעים  בריא וטבעוני כך לאט לאט התזונה בבית תשתנה באופן טבעי.

לצפיה ב-'ערב שבת ומיד אחריו...חג!'
ערב שבת ומיד אחריו...חג!
21/09/2018 | 15:49
12
סוכות זו אהבה גדולה אצלנו
אנחנו הלכה למעשה עוברים לגור בחוץ. לא דתיים ולא קרובים לזה
פשוט העונה בשנה וההזדמנות לצאת להרגיש את החוץ במשך שבוע שלם.
עדיין אין לי מושג מה יוגש לשולחן בסוכה אבל היום צנוע יחסית, אורחים יגיעו בראשון...

בסיר לחץ נתחי סויה גדולים עם הרבה סוגי פטריות, בצל, גזר ותפוחי אדמה ביין לבן וציר פטריות עשיר בעשבי תיבול.

בסיר כבד אורז בסמטי אפוי עם הרבה ירוקים בדגש על שמיר.

בסיר נוסף סלט מבושל בהשראת מטבוחה אבל בתוספת מנגו חתוך זעיר וזסט לימון. בלי פלפלים מתקים רק חריף.

ערמת ירקות תמלא קערת סלט רב צבע ומרובה מרקמים

חומוסים מחכים להיטחן לממרח עתיר שום וכמון

טחינה גולמית תצטרף להרבה מיץ ליים

עוגת פרורים מוכנה מאתמול במקרר למיזוג מירבי של הבצק והקרם.

שתהיה לכולנו שבת רגועה ונעימה ואחריה חג שמח!

לצפיה ב-'עכשיו בתור יום הכיפורים'
עכשיו בתור יום הכיפורים
12/09/2018 | 16:53
11
60
אצלנו לא צמים ולא מתיחדים עם אלוהים
אבל מתענגים על השקט המופתי שיש בו
משהו כמו מייד כשיורד שלג
ומפאת שאנחנו משפחה שאוהבת לייחד ימים בשנה שיהיו אחרים מהשאר גם בערב יום כפור אנחנו אוכלים ארוחה ייצוגית

מה על שולחנכם בערב יום הכיפורים? לפני הצום למי שצם?

אצלנו לחמניות עגולות קטנות, ירקות טריים, מרק ירקות עם אטריות אורז רחבות ולילדים קניידלעך
קציצות טופו עם אצות כאילו גפילטע מבושלות בציר ירקות בדגש גזר וחזרת תוצרת בית
אורז לבן ואפונה ירוקה
עוגיות בצק אגוזים פריך עם ריבה ביתית

לצפיה ב-'אצלנו צמים ביום כיפור'
אצלנו צמים ביום כיפור
13/09/2018 | 20:03
1
50
לארוחה מפסקת בד׳״כ אני מכינה מרק עדשים כתומים טעים עם גזר מגורר, מאד טעים ומשביע . אורז עם שעועית ירוקה או אפונה ירוקה, משהו עם טופו
לצפיה ב-'כל שנה אני מתכננת ולפעמים גם מכינה מאכלים שווים לשבירת הצום'
כל שנה אני מתכננת ולפעמים גם מכינה מאכלים שווים לשבירת הצום
14/09/2018 | 08:56
46
ועוגה מושקעת, ובסוף הדבר היחיד שאני רוצה זה ענבים קרים מתוקים! וכוס תה עם סוכר (כל השנה אני לא יכולה לסבול סוכר במשקאות חמים!)
לארוחה מפסקת משהו עם פסטה והרבה ירקות
לצפיה ב-'היום דגמתי מוצר חדש של טבעול - נתחי ״עוף״ טבעוניים'
היום דגמתי מוצר חדש של טבעול - נתחי ״עוף״ טבעוניים
15/09/2018 | 14:45
8
39
נראה כמו חתיכות קפואות על בסיס סויה.
לדעתי אפשר להשרות בכל מרינדה ולהקפיץ בהתאם.
מקווה שלא תחשדו בי שאני מפרסמת אותם

אני עשיתי כך:
השריתי במרינדה של סילאן, רוטב סויה, שום כתוש, יין אדום לחצי שעה. סיננתי (לשמור את הנוזל ). הקפצתי במחבת חמה עד ששחום. אפשר לעצור כאן וזה כבר טעים.

השריתי צימוקים ביין אדום (עדיף מתקתק).
טיגנתי בצל קצוץ בשמן זית, הוספתי גזר מגורד גס, צימוקים מסוננים, כוס וחצי אורז בסמטי, מערבבים כמה דקות, מוסיפים תיבול (שמתי מלח , פלפל אנגלי, קינמון) ומערבבים, מוסיפים את נוזל ההשריה של נתחי ה״עוף״.
מוסיפים את נתחי ה״עוף״ המוקפצים ומערבבים. טועמים ומתקנים תיבול. מוסיפים מים רותחים (פי 2 מכמות האורז) מערבבים ומתקנים תיבול. סוגרים על אש קטנה  ל17-18 דקות. מכבים את האש ומערבבים .

יצא טעים, רך ועסיסי.
מעניין להכין את המוצר בתור מוקפץ סיני, בתור קארי , עם חמאת בוטנים או חלב קוקוס. אטלי אנסה בהמשך.
לצפיה ב-'צילום של מה שהכנתי'
צילום של מה שהכנתי
15/09/2018 | 14:48
7
38
לצפיה ב-'נראה מפתה מאוד. תודה על המתכון ועל ההערות בקשר למוצר.'
נראה מפתה מאוד. תודה על המתכון ועל ההערות בקשר למוצר.
15/09/2018 | 19:02
11
לצפיה ב-'יפה לך'
יפה לך
15/09/2018 | 20:13
8
לצפיה ב-'צילמתי את המוצר עצמו למעונינים'
צילמתי את המוצר עצמו למעונינים
18/09/2018 | 11:31
4
23
הרכיבים - מים, חלבון סויה (32%), שמן קנולה, חומץ, תמצית שמרים ומלח.

כך שמבחינת רכיבים לא נראה לי שיש כאן חומרים משמרים או לא רצויים והטעם נייטרלי שסופג הכל.

צום קל לצמים, מנוחה לנחים וגמר חתימה טובה לכולם!
לצפיה ב-'אמן!'
אמן!
18/09/2018 | 12:20
3
לצפיה ב-'אגב יום כיפורים - נתקלתי בקמפיין מבורך של משרד החקלאות'
אגב יום כיפורים - נתקלתי בקמפיין מבורך של משרד החקלאות
18/09/2018 | 16:08
2
26
נגד שימוש בתרנגולים למנהג הכפרות ועידוד מתן צדקה במקום.
לצפיה ב-'לא ברור איך כל הענין לא הוצא מחוץ לחוק...'
לא ברור איך כל הענין לא הוצא מחוץ לחוק...
18/09/2018 | 16:10
1
19
אבל גם זו התקדמות
לצפיה ב-'לדעתי זה אכזרי בדיוק כמו "שחיטה כשרה"'
לדעתי זה אכזרי בדיוק כמו "שחיטה כשרה"
18/09/2018 | 17:47
6
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכולנו'
שנה טובה ומתוקה לכולנו
09/09/2018 | 10:00
9
26
בריאות ונחת והרבה מאכלים טעימים 
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה!����'
שנה טובה ומתוקה!����
09/09/2018 | 21:10
25
איך היו מאכלי החג?

אצלנו היו כל כך הרבה מטעמים כולל סלט העדשים-אפונה בהשראת מיקי מהי ועוגת כמו-דבש שהיא וריאציה על כמה מתכונים ברשת, כולל שלך - תמר
אף אחד לא האמין שזו לא עוגת דבש.

לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
10/09/2018 | 13:25
6
32
אצלנו היו שינויים מהתכנון המקורי כמו תמיד
כולל חריימה טופו, צלי טופו עם תבליני בשר, כל מני שידרוגים ושינויים בסלטים
וטראפלס שוקולד עשירים ונימוחים שנוספו לעוגת דבש ועוגת קרם טופו פרורים
לצפיה ב-'נשמע טעים. איך הכנת צלי טופו?'
נשמע טעים. איך הכנת צלי טופו?
10/09/2018 | 16:45
5
13
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה:)'
מצטרפת לשאלה:)
10/09/2018 | 20:56
4
לצפיה ב-'בעזרת'
בעזרת
11/09/2018 | 15:27
3
34
בצל, יין אדום מיקב חרשים שהוא טבעוני, מעט פפריקה מעושנת , רסק פטריות וציר פטריות. מעט סילן .
פורסת את הטופו עבה יחסית ושטוח מורחת אותו בתבלינים עם שמן, בסיר מזהיבה עד משחימה בצל והרבה שום. מניחה את הטופו בזה והופכת כמה פעמים מוסיפה ציר פטריות ויין עם סילן , מלח פלפל לפי הריח. לא מטביעה בנוזלים משאירה בצד כדי להוסיף כמו בריזוטו. יוצאות פרוסות שחומות במעט רוטב סמיך.

לפעמים אני אופה. פרוסות עגבניה, בצל שמרי בירה מלח פלפל, על זה טופו בפרוסות אחרי שריה של לילה ביין סויה וממרח פטריות. על הטופו מורחת את המוצקים מהמשרה מזלפת סילן וזורה שמרי בירה. אופה עם מעט שמן עד שהירקות מתרככים מוסיפה חצי כוס יין ונותנת לה להתאדות דרך הטופו.

לצפיה ב-'תודה! זה נשמע עוד יותר טעים!בא לי להכין...'
תודה! זה נשמע עוד יותר טעים!בא לי להכין...
11/09/2018 | 23:35
2
25
מה זה ממרח פטריות - משהו שאת מכינה בעצמך או מוצר מוכן? (מהכרות איתך את בטח מכינה לבד וגם ציר פטריות...)
לצפיה ב-'מכינה לבד'
מכינה לבד
12/09/2018 | 09:15
19
אבל לא כזה מסובך, כמו ציר אחר, רק עתיר כל מני פטריות טריות ומיובשות ,עשבי תיבול כמו קורנית ואזוב ומצמצמת מאד. את המוצקים טוחנת -ע"ע ממרח ואת הנוזלים משתמשת ע"ע ציר
לצפיה ב-'ואפשר גם'
ואפשר גם
12/09/2018 | 09:18
19
סתם סויה עם סילן ותבלינים שאוהבים להשרות בזה כמה שעות ולאפות בזה . יוצא מצויין
לצפיה ב-'באיחור מה...שנה טובה ומאושרת וגם חתימה טובה לכולם '
באיחור מה...שנה טובה ומאושרת וגם חתימה טובה לכולם
12/09/2018 | 06:26
7
לצפיה ב-'מכירות/ים "סטייק" כרוב? '
מכירות/ים "סטייק" כרוב?
06/09/2018 | 19:59
12
612
חותכים פרוסות עבות של כרוב, מברישים במעט שמן זית, מתבלים במלח ופלפל שחור, ואופים בחום בינוני עד שמשחים  כארבעים דקות. לא ייאמן כמה שזה טעים! טעם עמוק, מתקתק...
ממש חבל שלא צילמתי. בפעם הבאה!
לצפיה ב-'כרוב לבן?'
כרוב לבן?
07/09/2018 | 15:37
5
85
בדיוק חשבתי להכין את המתכון הזה לראש השנה.
לצפיה ב-'כן, לבן - אני מאד ממליצה!'
כן, לבן - אני מאד ממליצה!
08/09/2018 | 22:30
4
81
אולי אנסה גם עם כרוב סגול.
לצפיה ב-'לא יצא לי טוב לא יודעת למה....'
לא יצא לי טוב לא יודעת למה....
10/09/2018 | 16:46
3
36
לצפיה ב-'הרעיון כאן הוא סוג של קירמול'
הרעיון כאן הוא סוג של קירמול
11/09/2018 | 15:30
97
יכוליות שהחום היה גבוה מדי? או שהכרוב לא היה טרי או שמשכת יותר מדי זמן. אפשר לצלות את הכרוב עם שמן ומלח. להפוך אחרי 20 דקות כזה להכין קרמל עם מלח ופלפל ולהוסיף עם מברשת.
לצפיה ב-'אי, חבל מאד! '
אי, חבל מאד!
11/09/2018 | 18:32
1
81
הסיבות יכולות להיות מה שמיקי כתבה. כשזה מצליח זה מעולה, אני מקווה שתהיה לכם חוויה מתקנת!
לצפיה ב-'לקחתי את הכרוב האחרון שנשאר אז אולי זו באמת הסיבה '
לקחתי את הכרוב האחרון שנשאר אז אולי זו באמת הסיבה
12/09/2018 | 18:06
74
מאילו שמיקי מהי כתבה.

דווקא שמתי חום לא גבוה מדי לזמן ארוך, היה לזה ריח טוב אבל הכרוב לא התרכך.

לפחות כפיצוי הכנתי מרק כרוב, גזר ובצל עם רסק עגבניות מעט חריף. יצא סבבה וגם דיאטטי לאחר החג
לצפיה ב-'מכירה את סטייק הכרובית שהוא חביב מאד (אם כי אצלנו מעדיפים את'
מכירה את סטייק הכרובית שהוא חביב מאד (אם כי אצלנו מעדיפים את
08/09/2018 | 02:59
107
הפרחים הקטנים והכי בטיגון) 
לצפיה ב-'ממשיכה בנושא הכרוב:'
ממשיכה בנושא הכרוב:
08/09/2018 | 03:03
2
109
קיבלתי מתכון משפחתי של כרוב בדבש (מוקפץ). אני מבינה שניתן להחליף את הדבש בסוכר חום.

מה יקרה לסוכר החום כשהתבשיל יתקרר, האם זה מתגבש למרקם גרגרי?

לצפיה ב-'לא, אל תדאגי. חוצמזה'
לא, אל תדאגי. חוצמזה
08/09/2018 | 13:07
1
86
את יכולה להשתמש בסילן שהוא פחות מתוק ויותר דומה לדבש מבחינת חמיצות וגפ מייפל יעשה עבודה טובה אבל זו ארומה אחרת.
לצפיה ב-'תודה וכן, בדיוק בגלל זה מעדיפה להשתמש במשהו יותר נייטרלי'
תודה וכן, בדיוק בגלל זה מעדיפה להשתמש במשהו יותר נייטרלי
09/09/2018 | 09:39
27
לצפיה ב-'מזכיר מאד'
מזכיר מאד
08/09/2018 | 13:11
89
צלי כרוב בסיר. אותו רעיון, יש בכרוב משהו מתקרמל כזה.
לצפיה ב-'מרוב שרשורי חגים אין תפריטים'
מרוב שרשורי חגים אין תפריטים
05/09/2018 | 00:26
8
44
מה אצלכם על השולחן?
מחר אחליט סופית מה יהיה אצלנו
שתפו ונועשר כולנו
לצפיה ב-'השנה ---'
השנה ---
05/09/2018 | 09:55
6
49
שמחה וששון,אני מוזמנת לארוחת החג  ורק אחרי התעקשויות קיבלתי אישור "להביא משהו" - זה יהיה חלות עגולות וקציצות פראסה. לדעתי שאר ארוחות החג יהיו סלטים מושקעים יותר ופחות.
כמה שאני אוהבת לתכנן, להכין מראש, לבשל ולאפות, יש משהו ממש כיפי בלהיות מוזמנת

לצפיה ב-'טוב, מיד מבקשת את קציצות הפראסה...'
טוב, מיד מבקשת את קציצות הפראסה...
05/09/2018 | 13:52
5
40
גם אצלי בתכנית. אני מארחת פעמיים, גם בערב חג וגם בחג ראשון, אז חלק מהדברים פשוט אכין כפול...
מכינה גם ראש כרובית בתנור
מרק עגבניות ופלפלים (לחג ראשון יהיה מרק עגבניות קר, כי זה אחה"צ, וחם...)
טבולה רימונים
סלט קינואה ותאנים
ירקות שורש צלויים (סלק וכו')
צריכה עדיין רעיון למנה עיקרית טובה, תבשיל או מאפה
וכמובן "פחמימות" - אורז, תפ"א
לקינוח עוגת שמרים תפוחים
וגם האורחים כמובן מכינים משלהם, סלטים, תבשיל עדשים, פאי פטריות ועוגה, לא הכל טבעוני, אפילו לא צמחוני (הגעתי כבר לשלב - הלא קל מבחינת המשפחה, הגרעינית וגם המורחבת - שאני לא מכינה בשר בשום מצב, נקודה. לא לילדים שלי, לא לאורחים - פשוט לא. אבל מכיוון שחוץ ממני ומהבת, שהיא צמחונית, כל השאר קרניבורים, אני לא מרגישה שאני יכולה להגיד שאין בשר בבית. אם מישהו רוצה בשר, הוא מכין לעצמו, או אוכל בחוץ. התוצאה היא שלמעט שניצל קפוא ל"מקרי חירום", אין בפועל בשר בבית ביום יום. אבל מה עושים עם גיסה שאומרת: "אני אדאג לאוכלי הבשר"?)

לצפיה ב-'אם זה אצלי בבית - לא נכנס בשר (+מתכון לביבות כרישה)'
אם זה אצלי בבית - לא נכנס בשר (+מתכון לביבות כרישה)
05/09/2018 | 15:10
4
164
בשום אופן, בכלל אין על מה לדבר, וזהו! זה כמו שיבקשו להכניס אוכל לא כשר למטבח כשר - לא אופציה!
אצל אחרים זה משהו אחר. אחותי צמחונית אבל כשהיא מארחת בדרך כלל הכול טבעוני, ואצל אחי, שגם הוא צמחוני, יש לפעמים דג אבל שוב - הרוב טבעוני.

המתכון לקציצות פראסה מהבלוג שלי - זו לא כמות גדולה. כשהכנתי בפעם הראשונה השתמשתי בכרישה קפואה קנויה, היום אני מנקה וקוצצת את הכרישה ומקפיאה אותה, כדי שתמיד יהיה זמין.

רכיבים
ל-24 לביבות קטנות

2  תפוחי אדמה בינוניים, קלופים וחתוכים לקוביות
500  גרם כרישה קפואה, מופשרת
2  כפות שמן זית
בצל קטן, קצוץ
 4  שיני שום כתושות
4  כפות קוואקר
⅛  כפית קורנית יבשה
1  כף מלח גס
½  כפית פפריקה מתוקה
3  כפות קמח תירס

שמן או ספריי שמן לשימון התבנית. קמח תירס לזרייה על הלביבות (שתיים-שלוש כפות)

הכנה
מכניסים את קוביות תפוחי האדמה לסיר בינוני, מכסים במים קרים ומביאים לרתיחה. מבשלים כעשר דקות, מוסיפים את הכרישה ומוסיפים לבשל כעשר דקות או עד שתפוחי האדמה והכרישה רכים. מסננים היטב.

במקביל, מטגנים בשמן הזית את הבצל הקצוץ.

טוחנים במעבד מזון את הקוואקר, מוסיפים למעבד את תפוחי האדמה והכרישה המסוננים, את הבצל המטוגן עם שמן הזית. מוסיפים שום כתוש, קורנית, מלח, פפריקה וקמח תירס. טוחנים בפולסים קצרים: העיסה צריכה להיות גושית מעט, לא חלקה.
מצננים את העיסה במקרר – לפחות חצי שעה.
מחממים תנור לחום בינוני (180 מעלות צלסיוס), מרפדים תבנית בנייר אפיה ומשמנים אותה. בצלחת שטוחה מכינים קמח תירס לטבילת הלביבות.
לוקחים כף עיסה, טובלים את העיסה בקמח תירס ומעצבים בזהירות לביבה עגולה. ממשיכים כך עד שנגמרת העיסה. מתיזים שמן על הלביבות, ומכניסים את התבנית לתנור לכחצי שעה, או עד שהלביבות הזהיבו. 

אפשרות קלה ומהירה יותר: משמנים היטב-היטב תבנית שקעים, זורים בכל שקע מעט קמח תירס ומנערים את התבנית כדי שהקמח יתפזר באחידות. ממלאים כל שקע בכף עיסה, מחליקים ומפזרים מעט קמח תירס מעל. מרססים בשמן ואופים. נותנים ללביבות להתקרר מעט לפני שמוציאים אותן מהתבנית.

לצפיה ב-'תראי, אצלנו זה אחרת'
תראי, אצלנו זה אחרת
05/09/2018 | 15:49
2
56
רוב חיי כאמא הכנתי בשר (וגם אכלתי). כשנהייתי צמחונית ואח"כ טבעונית, בהתחלה זה לא הגעיל אותי להתעסק בבשר, הייתי רגילה. הילדים היו צעירים יותר ולא היה מצב שיכינו לעצמם, ובכל אופן לא רציתי לכפות עליהם להיות טבעונים, בן הזוג לא טבעוני והילדים כבר היו גדולים מכדי להציב אותם בפני עובדה מוגמרת. בהתחלה הפחתתי את כמות הכנת הבשר למינימום, ואח"כ כבר הכנתי רק לפי בקשה ישירה של הילדים, שלא ביקשו הרבה פעמים. כולם התרגלו לאוכל הטבעוני ואין תלונות, ואני מצדי, פיתחתי עם הזמן סלידה מהכנת בשר, עד שהודעתי שאני יותר לא מכינה, בשום מקרה. מכיוון שלבני הבית לא בוער להכין לעצמם, אז פשוט אין, אבל עדיין לא הכרזתי על הבית כנטול בשר לחלוטין. לכאורה לפחות, גם מישהו מבני הבית יכול עדיין להחליט לקנות ולהכין לעצמו, אז קשה לי לאסור על גיסתי להביא... אני מניחה שתוך זמן מה גם זה יגיע (תאריך יעד אפשרי: פסח...)
אצלך אין אוכלי בשר/צמחונים בבית?
לצפיה ב-'אצלי כמו אצלך והתאור דומה'
אצלי כמו אצלך והתאור דומה
06/09/2018 | 14:39
1
38
רק שהגיסות שלי לא מביאות אלי בשר הביתה
מתוך התחשבות
אבל לפעמים אחי קונה לילדיו או מביא להם בכלי סגור "סודי" קציצות או שניצלים
כי הם לא אוכלים שומדבר אחר...

לצפיה ב-'אצלנו גם שילובים שונים במשפחה'
אצלנו גם שילובים שונים במשפחה
06/09/2018 | 18:33
41
של צמחונות/טבעונות וגם אוכלי בשר. הילדים הפכו צמחונים וכבר לא מבקשים שאכין שניצלים, האיש לא אוכל בשר בבית - רק בעבודה . הוא גם לא מבקש להכין. נהנה מאוכל צמחוני או טבעוני יחד עם הילדים.
עם זאת התזונה שלי והאמונות שלי הן שלי ואני לא מתכוונת לכפות אותה על משפחתי.  אני בוחרת לא לצרוך מוצרים מסוימים מהסיבות שלי ואני אשמח להסביר לא אבל זו לא הבחירה של כולם. אנו בד׳״כ מתארחים ומביאים איתנו הרבה אוכל טעים שאינו בשרי ובסוף מבקשים ממני את המתכון אך יש אנשים שכן אוכלים בשר בארוחה ואם אורחים ממשפחתי הקרובה בוחרים כך אני לא אגיד להם לא להגיע. זו בחירה שלהם, הם מכינים והם בוחרים. זה בכל מקרה לא מרכז הארוחה .

אני מקבלת באהבה וכבוד את העובדה שבכל משפחה /בית יש את הבחירות שלה, האמונות והערכים . העיקר שהכל בא בטוב ולא ברע או במריבות.

אני מארחת את ההורים אצלי כך שתהיה ארוחה קטנה ואני אכין כמעט את כל האוכל.

שנה טובה וחג שמח לכולם!
לצפיה ב-'נראה טעים מאד! עשית לי חשק לנסות'
נראה טעים מאד! עשית לי חשק לנסות
06/09/2018 | 18:37
12
לצפיה ב-'השנה '
השנה
06/09/2018 | 16:01
35
יש לנו טבעונים בעיקר שזה מאד מקל
ומה בתפריט לפי התכנון?

פתיחים וסלטים:
מרק בצל על בסיס פראסה עם אורגנו רוזמרין ויין לבן
ממרח בטעם כבד קצוץ
סלט טופו בסגנון סלט ביצים
סלט כרוב עם בצל ירוק והרבה פטרוזיליה
סלט דלעת חריף עם ג'ינג'ר טרי וזסט ליים
סלט קישואים עם נענע ושורש סלרי מגורר
סלט גזר עם כוברה וקוביות תפוחים
סלט חסה עם מנגו ואבוקדו

מנות חמות:
פרוסות טופו עבות אפויות ברוטב בצל וסילן
פשטידת אטריות אורז עם כרוב מקורמל
פטריות -אולי ריזוטו פטריות אולי משהו אחר
אורז לבן בשמתי אפוי
קציצות סלק מטוגנות
שעועית ירוקה מאודה עם זרעי כמון

לחמניות
לקינוח:
עוגת סילן
עוגת דבש ותבלינים (דבש מכוורת של חבר שרודה מעט מאד)

נראה מה בסוף

לצפיה ב-'אבל לפני החגים- שבת!'
אבל לפני החגים- שבת!
31/08/2018 | 09:07
13
47
מה אבשל לשבת?
צוחקים עלי בבית כאן שאני מתחילה כל ששי עם אותו פזמון- אין לימושג מה להכין...
אבל זו האמת
אין לי מושג כרגע
אני על זה אבל עוד לא יודעת
ואתם?
לצפיה ב-'אני קצת מתוסכלת לאחרונה'
אני קצת מתוסכלת לאחרונה
31/08/2018 | 15:30
2
47
מחוסרת רעיונות לחלוטין
בשבוע שעבר הכנתי לביבות עדשים אדומות וקינואה שיצאו טעימות מאד. חלק אפויות וחלק עם פירורי לחם ושומשום מטוגנות כ״שניצל״ וגם לביבות זוקיני-בטטה שהילדים אוהבים, סלט ירקות צבעוני ביותר עם גרגירי חומוס, מיליון ירוקים מסוגים שונים
שעועית ירוקה בתנור עם שמן זית ומלח גס - אחד המאכלים האהובים עלי

לצפיה ב-'עם זאת - קיבלתי נינג׳ה חדש לחג'
עם זאת - קיבלתי נינג׳ה חדש לחג
31/08/2018 | 15:33
1
38
שייקים ירוקים וסגולים רצים פה בטירוף. ממש נחמד מרענן ונוח להכנה.
לצפיה ב-'מתנה נהדרת!'
מתנה נהדרת!
31/08/2018 | 15:46
33
אצלנו הערב בקטנה אורז עם הרבה ירקות אפויים ומאודים (סוג של Buddha bowl) . אני רוצה לנסות (יש מצב שיחכה לשבוע הבא) קוביות טופו אפויות, מצופות בקמח תירס ותבלינים, שראיתי אצל ריצ'ה vegan richa
לכל השאר אין לי השראה וגם אין לי כוח אז סלטים או כלום... בתקווה שהשנה החדשה תתחיל עם יותר אנרגיות
לצפיה ב-'אוי, חשבתי שזה רק אני...'
אוי, חשבתי שזה רק אני...
01/09/2018 | 11:31
33
התייבש לי הראש, כל שבוע מחדש: מה אכין? נדמה לי שהכנתי כל מה שאני יודעת מליון פעם, ואין לי לאן לחדש...
אתמול הכנתי פשטידת בטטה עם חמאת שקדים, לא הספיקה להתייצב, אז יצאה קצת כמו פירה (אבל טעים)
וגם זוקיני/פטריות/טופו/בצל בסגנון שווארמה, עם פיתות כוסמין תוצרת בית קטנות וסלטים. דווקא יצא נחמד...
לצפיה ב-'מיובשת ככולכן ובכל זאת'
מיובשת ככולכן ובכל זאת
02/09/2018 | 14:26
8
45
מה היה לנו?
סלט מעדשים שחורים מונבטים ומאודים במים 10 דקות, אפונה זעירה שטופה בלבד, חצי צרור פטרוזיליה חצי צרור כוסברה קצוצות היטב, בצל סגול כנ"ל. קוביות קטנות תפוחי עץ גאלה. מלח שמן זית מיצליים פלפל שחור גרוס .

סלט קינואה לבנה מבושלת עם זרעי כמון , חמוציות במיץ תפוחים, ירוקים לרוב קצוצים היטב, בצל סגול גם, זרעי חמניה , קוביות גבינה טבעונית במרקם צפתית. מלח פלפל שחור גרוס מיצליים זסט ליים שמן זית. כפותיים סילן.

סלט ירקות רב צבע.

חומוס תוצרת בית טחינה גם.

פטריות שמפניון ופורטובלה צלויות במחבת עם בצל קצוץ.מלח פלפל שחור. מעליהן שמרי בירה ואז קוביות טופו שעורבבו עם תבלינים ירוקים וגבינת פרמז'ן מגוררת דק. מעל פטריות יפניות לבנות וחומות שסבבו במחבת מלוהטת עם מעט שמן ואחר כך שמנת סויה, כוס חלב קוקוס שמרי בירה מלח פלפל שחור. בתנור קצר הצלחה מסחררת ללא יוצאים מהכלל.

תפוחי אדמה מבושלים על פלחי דלעת ערמונים. מלח פלפל גרוס ומעט פפריקה מעושנת.

אצבעות קישואים מבושלות עם הרבה סלרי קצוץ ועם רוטב עגבניות עשיר.

אורז בסמטי לבן.

עוגת בננות עם חתיכות שוקולד מריר שווה

סלט פרות רב צבע

קצפת מחלב קוקוס שיצאה יציבה להפליא!

לצפיה ב-'ופשטידת אטריות אורז וכרוב'
ופשטידת אטריות אורז וכרוב
02/09/2018 | 14:29
27
שחומה להפליא וקרנצ'ית
לצפיה ב-'מדהימה....'
מדהימה....
02/09/2018 | 18:09
1
37
הכי לא ״ככולכן״ עם כל המטעמים האלה! סלט העדשים נשמע מעולה!
לצפיה ב-'יש לנו בעיות מספר'
יש לנו בעיות מספר
04/09/2018 | 07:19
23
ראשית יש צליאק מוריד את מרבית המקומות שאפשר לאכול בחוץ וגם לקנות מוכן וגם להתארח
שנית אנחנו בקצה הארץ מייד מצמצם עודיותר מקורות חיצוניים
שלישית לי נהיה מהר משעמם מאותו תבשיל אז...
אני אפילו לא יכולה להגיד להם תאכלו פיתה עם חומוס
לצפיה ב-'תבשיל הפטריות וסלט העדשים נשמעים נהדר'
תבשיל הפטריות וסלט העדשים נשמעים נהדר
02/09/2018 | 21:58
4
19
לצפיה ב-'המלצה מנסיון - העדשים הקטנות החומות יותר טעימות מהשחורות'
המלצה מנסיון - העדשים הקטנות החומות יותר טעימות מהשחורות
03/09/2018 | 12:46
3
31
אני אוכל כמעט כל ערב עדשים חומות מונבטות  עם פטריות ועשבי תיבול מהגינה מעורבבים עם אורז בסמטי חום מלא , הכל מבושל\מאודה קלות "אלדנטה".

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/09/2018 | 19:15
5
לצפיה ב-'שאלה של טעם אני מניחה שניהם עובדים בשבילנו'
שאלה של טעם אני מניחה שניהם עובדים בשבילנו
04/09/2018 | 07:20
1
26
ובבישול אני מעדיפה את השחורים ששומים על צבע וצורה
לצפיה ב-'גם אני מעדיפה את השחורים הקטנים בעיקר בסלטי עדשים'
גם אני מעדיפה את השחורים הקטנים בעיקר בסלטי עדשים
04/09/2018 | 23:34
10
לצפיה ב-'החגים בדרך '
החגים בדרך
22/08/2018 | 08:15
10
49
וכשהחגים "נופלים" באמצע השבוע, אין שמחה ממני! בלי קשר לאוכל חישבתי ומצאתי שבספטמבר יש לי תשעה ימי עבודה בלבד, אז ישר לקחתי עוד יום "גשר"... אח, שירבו כאלה ספטמברים (רלוונטי רק לשכירים...)

השנה אני מוזמנת לסעודת רה"ש אז בכלל החיים תותים. אני מחכה לשמוע מה להביא. אני אוהבת בראש השנה חלות עגולות, לביבות כרישה (השנה אני מתכוונת להכין מראש ולהקפיא) ועוגת סילאן. כל השאר בונוס.
לצפיה ב-'הו החגים!'
הו החגים!
23/08/2018 | 10:54
9
49
נושא אהוב מאד
אנחנו במשפחה אוהבים את ההכנות, את בניית התפריט, את הביחד שהחגים מביאים ואת שבירת השיגרה שכל כך סמוכה לתחילת שנת הלימודים וגם את העונה שבה הם חלים- הסתיו

אני אופה חלות או לחמניות תלוי מי משתתף איתי, חריימה טופו הפך בשנים האחרונות לחלק מתפריט החג , תמיד משהו עם  פראסה לפעמים קציצות לפעמים מרק לפעמים מאפה , תמיד משהו מכרוב בכל פעם משהו אחר בשנה שעברה היתה פשטידת כרוב ואטריות אורז, תמיד משהו עם שעועית ירוקה, משהו עם קישואים, משהו עם דלעת, משהו עם תמרים. עוגת תמרים או סילאן על פי רוב, אם כי בשנה שעברה קיבלנו צינצנת דבש מחבר שמגדל דבורים במטרה לתמוך באוכלוסיית הדבורים וככאלה הוא מתייחס אליהן ורודה דבש רק מעט מאד אז הכנתי עוגת דבש כמו שאני כל כך אוהבת.
ותפוחים יכולים להיות חלק מלביבות,  סלט או עוגה.

וואו ראש השנה זה חג אהוב אצלנו
השנה החיילת לא תהיה וגם אסור לבקר
נשמור לה מה שניתן  לשבת שאחרי מקווה שבחגים הסמוכים היא תגיע
לצפיה ב-'אפשר מתכון לפשטידת כרוב ואטריות אורז? תודה מראש.'
אפשר מתכון לפשטידת כרוב ואטריות אורז? תודה מראש.
25/08/2018 | 15:01
8
13
לצפיה ב-'היה ונשאר אילתור לשימוש בכרוב ישן'
היה ונשאר אילתור לשימוש בכרוב ישן
27/08/2018 | 20:23
7
34
כאשר ההשראה המאד כללית היא קוגל. לרוב היחס יהיה 400-500 גרם פסטה לחצי כרוב גדול או כרוב קטן שלם. אבל שוב זה מאד נזיל.
אני מבשלת אטריות אורז מסולסלות . מסננת מהנוזלים. ממליחה מעט.
בסיר מטגנת בצל וכרוב קצוץ קטן קטן, מלח פלפל שחור מוסיפה בערך חצי כוס סוכר חום מערבבת היטב מוסיפה לזה את הפסטה .מתקנת פלפל שחור ומלח משמנת היטב קערת אמייל בקוטר 40 ס"מ, מפזרץ מעם מלח וסוכר חום על השמן  טופחת קלות כך שיידבק במקומות שונים. מוסיפה לתערובת חצי כוס עמילן , מערבבת היטב. מחבירה את הכבודה לקערה. מהדקת את התערובת. יש לי מכסה שמתאים לקערה הזו. מכסה ואופה ב-150 מעלות בתנור חם ארבע שעות בערך. מסירה את המכסה ונותנת עוד רבע שעה לייבוש והשחמה . הופכת על צלחת הגשה.
לצפיה ב-'נשמע אחלה רעיון. אנסה את זה. תודה רבה! '
נשמע אחלה רעיון. אנסה את זה. תודה רבה!
28/08/2018 | 13:41
4
26
ושאלונת...כשאת אומרת אטריות אורז מסולסלות למה את מתכוונת?
לצפיה ב-'בקשר לשאלתי...אני כבר יודע מה זה. מצאתי. לא הכרתי קודם.'
בקשר לשאלתי...אני כבר יודע מה זה. מצאתי. לא הכרתי קודם.
28/08/2018 | 19:46
1
13
לצפיה ב-'לא הספיקותי להגיב...ספר איך יצא'
לא הספיקותי להגיב...ספר איך יצא
29/08/2018 | 11:56
5
לצפיה ב-'לגבי העמילן'
לגבי העמילן
29/08/2018 | 12:05
1
23
תרגיש את התערובת, כדי שהוא ידביק צריכים להיות נוזלים, לא הרבה אבל צריך. אם תראה שנשארת אבקה יבשה תוסיף מעט מים לספור הזה ואפשר גם לגוון שחמחם להוסיף רוטב סויה נ"ג. זה מתאים מאד.
לצפיה ב-'עוד לא יצא לי להכין...רשמתי לפני גם את התוספת. תודה.'
עוד לא יצא לי להכין...רשמתי לפני גם את התוספת. תודה.
30/08/2018 | 05:15
4
לצפיה ב-'מה הכוונה בעמילן? קורנפלאואר? תפוחי אדמה?'
מה הכוונה בעמילן? קורנפלאואר? תפוחי אדמה?
05/09/2018 | 03:12
1
4
לצפיה ב-'בדיוק וגם טפיוקה שמה ברשימה'
בדיוק וגם טפיוקה שמה ברשימה
06/09/2018 | 16:09
4
לצפיה ב-'שוק בקריות'
שוק בקריות
19/08/2018 | 23:45
79
האם משהו מכיר שוק בקרית חיים או בסביבה ובאילו ימים עובד?

תודה
לצפיה ב-'קוביות פלאפל אפויות'
קוביות פלאפל אפויות
19/08/2018 | 15:29
1
98
ה"השראה" מקרוטוני עדשים שטעמתי פעם בסלט של לנדוור.
אז הכנתי תערובת של פלאפל, בתוספת כף שמן זית, משוטחת בתבנית פיירקס. סימנתי (באמצעות מרית של מג'ימיקס) קוביות קטנות לפני האפייה, כדי שאוכל לחתוך בקלות.
אחרי קירור, ממש מוצלח כתוספת לסלט, אבל בטעם קצת יותר מדי פלאפלי. אנסה שוב בתבלון אחר! 
לצפיה ב-'הייתי שוקלת'
הייתי שוקלת
23/08/2018 | 11:58
36
להכין את התערובת מעדשים באמת ולא מחומוס ואולי בכלל ממאש ולהוסיף ירק טחון נניח דלעת או בצל ירוק בכמות או משהו שישנה את הכיוון וכמובן להוריד כמון
לצפיה ב-'בלנדר שייק'
בלנדר שייק
13/08/2018 | 23:49
6
63
אני עומדת לקבל מתנה "בלנדר שייק"- לא ידעתי שקיים שילוב כזה.. והאמת לא מבינה כל כך את ההבדל.. כלומר בלנדר לבדו לא עושה שייקים?
האם מכירים את חברתsamurai?
ספק ב1000w- זה נקרא מהירות טובה?
תודה(:
לצפיה ב-'1000W זה מנוע חזק מאד.'
1000W זה מנוע חזק מאד.
14/08/2018 | 12:59
5
46
יש בלנדר שטוב רק להכנת מזון לתינוקות וכ"ד כלומר לערבב פירות וירקות לא קשים מידי.
ויש בלנדר שיודע גם לכתוש קרח  והוא גם מהיר יותר ומתאים לשייקים.ולהכל - והיום רובם כאלה.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/08/2018 | 17:58
4
35
אם אטחן בו שקדים.. זה יטחן לפירורים או חלק?
לצפיה ב-'לא מכירה את זה, אבל בנינג'ה, קשיו מושרה הפך למשחה חלקה'
לא מכירה את זה, אבל בנינג'ה, קשיו מושרה הפך למשחה חלקה
16/08/2018 | 18:16
1
17
לצפיה ב-'מצוין. תודה'
מצוין. תודה
25/08/2018 | 20:30
4
לצפיה ב-'אם אני רוצה פרורים בגודל אחיד לעוגה וכ"ד אני קוצץ זמן קצר'
אם אני רוצה פרורים בגודל אחיד לעוגה וכ"ד אני קוצץ זמן קצר
19/08/2018 | 11:56
1
26
ומסנן\מנפה עם מסננת קטנה. ואת הגדולים אפשר להמשיך לטחון עוד קצת וחו"ח.

לצפיה ב-'הבנתי. תודה רבה(:'
הבנתי. תודה רבה(:
25/08/2018 | 20:31
6
לצפיה ב-'מעבד המזון שלי החזיר את נשמתו לבורא. המלצות?'
מעבד המזון שלי החזיר את נשמתו לבורא. המלצות?
11/08/2018 | 15:42
7
164
אחרי שגיליתי היום שמעבד המזון שלי שבק חיים, אשמח להמלצות למעבד מזון/בלנדר מוט איכותי וחזק, בעיקר לצורך הכנת קציצות, ממרחים או מרקים טחונים.
לצפיה ב-'אני משתמשת'
אני משתמשת
11/08/2018 | 22:32
44
במעבד מזון של מג'ימיקס .יש לי דגם ישן מעולה שמצאתי לו חלפים וכך חידשתי ימיו  ואני נהנית ממנו מאד.
בלנדר יש לי של קיצ'ן אייד ואני די מרוצה ממנו. קניתי גם את הסיני שמדמה את הלא סיני החזק שכולם סוגדים לו ואני לא נהנית ממנו בכלל. הוא מסורבל לי.

אין לי בלנדר מוט
לצפיה ב-'מעבד מזון ובלנדר מוט - שני דברים שונים'
מעבד מזון ובלנדר מוט - שני דברים שונים
12/08/2018 | 11:05
3
43
יש לי מג'ימיקס לקיצוץ, גירור, ערבול וכו (כולל כשאני מתעצלת להפעיל מיקסר, גם כמות קטנה של בצק ללחם). בלנדר מוט אני משתמשת בעיקר לטחינת מרק בסיר... יש לי של בראון. במקביל (לא נסחפתי באמת!) יש לי נינג'ה חדשה יחסית, שמעולה לשייקים ולממרחים.
אם הגירור והחיתוך חשובים לך, ומג'ימיקס יקר מדי, יש דגמים קטנים ומאד טובים של קנווד .
מג'ימיקס יש לי מאז 1980! ובכל פעם שרציתי דגם חדש, גדול יותר, העברתי הלאה לאחי או לאחותי את הדגם שהיה לי - וזאת כי הם (בעיקר הדגמים הישנים) ממש חזקים ולא מתקלקלים. 

לצפיה ב-'בדגש על הדגמים הישנים'
בדגש על הדגמים הישנים
12/08/2018 | 22:56
2
13
לצפיה ב-'נכון מאד! אין כמו הדגם של 1980 (פלוס מינוס?), הראשון'
נכון מאד! אין כמו הדגם של 1980 (פלוס מינוס?), הראשון
13/08/2018 | 08:57
1
24
שזכה לתמונה על שער של ניוזוויק (או טיים, אחד מהם)! נכון שבדגמים החדשים הפלסטיק פחות קשיח (להרגשתי) ויש יותר פחת כי איכשהו הקערות והסכינים לא מתואמים לגמרי. אבל בכ"ז, תענוג במטבח
לצפיה ב-'יש מצב שזה היה באמצע שנות השבעים בכלל...'
יש מצב שזה היה באמצע שנות השבעים בכלל...
13/08/2018 | 08:59
24
אני קיבלתי את המג'ימיקס הראשון שלי ב-1980 והוא שרד יותר מהרבה הרבה דברים אחרים בחיי!
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
12/08/2018 | 11:57
1
29
לא בטוחה שממש שווה לי להשקיע במעבד יקר כמו מג'ימיקס אם מעבד פשוט יותר גם יכול לענות על הצרכים לשימוש שאני לרוב עושה במעבד, שזה בעיקר הכנת קציצות וממרחים למיניהם (הבנתי שבלנדר מוט עדיף לממרחים, בייחוד אם אני רוצה להכין בכמות לא גדולה). אבל מכיוון שאין לי ניסיון עם בלנדר מוט, השאלה היא אם הוא יכול להחזיק לאורך זמן וגם להתמודד עם כמויות גדולות יחסית של טחינה (למשל כמות שנכנסת למעבד מזון רגיל).
לצפיה ב-'יש לנו פוד פרוססור מג'ימיקס ובלנדר כותש קרח קיצ'נאייד'
יש לנו פוד פרוססור מג'ימיקס ובלנדר כותש קרח קיצ'נאייד
12/08/2018 | 12:29
38
ושניהם עומדים כאבן שאין לה הופכין בארון המטבח עםכל החלקים הרבים שלהם כמעט חדשים  ותופסים המון מקום .
הפוד פרוססור משמש רק לחומוס .  
בצקים אנחנו לשים  בכף או פשוט בידיים, טחינה אני מערבב עם כף, להקצפה אישתי משתמשת במקציף חשמלי נייד פיליפס , סלטים אני חותך בסכין רגילה, לריסוק משתמש הרבה בפומפיה פשוטה ידנית.. יבשים ותבלנים כותש במכתש ואלי .
עם הזמן למדנו שהטירטור בלהרכיב לפרק ולנקות את המכשירים האלה לא שווה את המאמץ.
בלנדר מוט -  היו שניים נשברו ולא קנינו חדש כבר הרבה זמן. ומסתדרים בלי זה.

לצפיה ב-'מייבש מזון אקסקליבר 5 מגשים'
מייבש מזון אקסקליבר 5 מגשים
11/08/2018 | 13:10
29
שלום לכל החברים!

ברשותי מייבש מזון של חברת אקסקליבר, 5 מגשים

המעוניינים מוזמנים ליצור קשר במייל shico3@walla.co.il

לצפיה ב-'מה אכלנו אתמול?'
מה אכלנו אתמול?
09/08/2018 | 10:31
5
99
מלאי כופתה טבעוני ונהדר.
הקציצות עשויות מתערובת של תפוחי אדמה גזר ואפונה של סנפרוסט, כולם במים. מפוררים, הגזר על פומפיה, טופו קשה על פומפיה עדינה. קמח עדשים אדומים, מעט עמילן טפיוקה. תבלינים למכביר-
כורכום טרי על זסטר
קארי לרוב
פלפלת חריפה מקוצצת
כמון טחון
מלח לפי הטעם.

קציצות בכף יד רטובה שטוחות בתוכן הטמנתי פקאן מסוכר וגילגלתי. "קימחתי" בעמילן טפיוקה וטיגנתי שטוחות.
רוטב עשוי מבצל גדול מאודה מרוסק בבלנדר עם שום ושורש ג'ינג'ר טרי. במחבת עם מעט שמן מתובל באותם תבלינים שבתערובת. כמה דקות בעירבוב. חלב קוקוס סמיך. לערבב היטב להמליח לתת לזה לעבוד ולהסמיך לבחוש מדי פעם. לצנן מעט לשפוך על הקציצות ולפזר כוסברה טריה קצוצה דקדקדק .
לצפיה ב-'זה נראה מעולה!'
זה נראה מעולה!
09/08/2018 | 11:23
11
לצפיה ב-'ולשבת מה?'
ולשבת מה?
11/08/2018 | 09:49
3
48
ובכן היה לנו
סלט מנגו, קרמבולה, בצל סגול, כוסברה טריה, פילה ליים , מלח פלפל שחור שמן זית. עונג צרוף.

סלט עגבניות עם פלפלת חריפה בצל קצוץ ועלי אורגנו טריים. מלח שמן זית.

סלט תירס קלוי, שלל ירקות קלויים, כוסברה טריה זסט לימון שמן זית מלח פלפל שחור תערובת תבלינים הודית שנטחנו בבית. מאד אוהבים אצלנו.

סלט כרוב עם מגוון אגוזים חלקם קלויים חלקם לא. קצת פקאנים מקורמלים. בצל. שומשום שחור. מלח פלפל שחור מיצליים שמן זית

קציצות טופו מגורר גס, גזר כנל ,בצל ותפוחי אדמה בטחינה גסה. כמות מכובדת של עלים במעבד מזון- סלרי פטרוזיליה, קמח עדשים אדומים, מלח פלפל שחור שורש כורכום על זסטר. אחרי טיגון רוטב קר של מיצליים ג'ינג'ר טרי מרוסק שום וממש נגיעה של מייפל. שוס לקיץ.

דלעת יפנית ממולאה בתערובת אורז בסמטי ונתחוני סויה בתיבול כמון קינמון כורכום ופטרוזיליה קצוצה. אפויה בתוך רוטב על בסיס יין אדום מעולה, שזיפים טריים , מלח פלפל שחור כמון קינמון מעט הל קצת שמן זית ומעט סילן. ברוטב הזה בושלו קציצות משארית המלית בתוספת עמילן תפוחי אדמה למיצוק. ללא טיגון מוקדם ויצאו באותה צורה בה נכנסו רק צבע חום עשיר כאילו רוטב בשר ...

קוביות קטנות טופו קדיתא שהוספתי לרוטב מפטריות צלויות בתנור  על חלב קוקוס עם קוביות גבינה טבעונית, היה לי מיום קודם. רק לחמם.

אורז בסמטי אפוי עם כוסמת ירוקה ועדשים חומים.

טחינה כמובן.

סלט פרות גדול מפרות העונה עם טיפה מי זוהר.

עוגת חלווה ותבלינים בחושה, בעיקר בשבילי

לצפיה ב-'להמחשה'
להמחשה
11/08/2018 | 09:53
2
63
לצפיה ב-'נראה נפלא! '
נראה נפלא!
16/08/2018 | 08:12
1
5
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2018 | 22:48
3
לצפיה ב-'הראל זכאים פתח את "סולטנה" - שווארמיה טבעונית מפטריות'
הראל זכאים פתח את "סולטנה" - שווארמיה טבעונית מפטריות
05/08/2018 | 15:25
7
84
אני כבר משתוקקת לנסות את השווארמה הזו! אני אוהבת פטריות ואני אוהבת את הצ'יפס של זכאים, מה יכול להיות רע?

ציטוט מהכתבה בהארץ:

סולטנה: השווארמה הטבעונית שמשנה את חוקי המשחק
מאת רוני קשמין

השווארמה, הסלטים, העמבה הנושכת והפיתה הנוזלת: במקום החדש של השף הראל זכאים תמצאו את חוויית השווארמייה השלמה, רק מאה אחוז טבעונית
שף הראל זכאים שחלק בוודאי עוד זוכרים מהמסעדה הטבעונית "זכאים" חוזר בגדול, עם שווארמייה חדשה בתל אביב, כל כולה טבעונית, שמתכננת לשנות את חוקי המשחק באשר לכל מה שידענו עד כה בנוגע לשווארמות צמחו-טבעוניות. על מה המהומה? ובכן, אחרי חצי שנה של פיתוח ויחד עם שני שותפים - הבעלים של החתול הירוק והריינבו (הפיצרייה וההמבורגרייה הטבעוניות, בהתאמה), צפויה להיפתח היום בקול תרועה רמה שווארמייה ככל שווארמייה – על הסיחים, הסלטים הפשוטים והטחינה שנוזלת מהפיתה, אבל טבעונית וללא חשש סבל בעלי חיים. או כפי שמגדיר זאת זכאים: "העניין כאן הוא אחד לאחד חווית השווארמה המקורית, פשוט 100% טבעונית".
ברמה זו, הוא מבהיר, כי המוצר לא דומה לשווארמה הצמחונית מקינג ג'ורג', עליה השלום, כשמה שנשאר ממנה אפשר למצוא בגודנס, הדיינר המושחת-אך-טבעוני שמשובץ במרכז רחוב קינג ג'ורג'. 
שווארמה כמו שווארמה, פשוט 100% טבעוני
הדבר הראשון שמציין זכאים כתעודת היושר של המקום החדש הוא הכלים והתפאורה. "הקמנו כאן מתקן שווארמה - כמו שכולנו מכירים מכל שווארמייה; למעשה, הבאנו שני מתקנים עצומים מבחור בשם סובחי שעושה נירוסטה וייצר אותם במיוחד בשבילנו", הוא פוצח בגאון ובטון שמסגיר התרגשות אמיתית מפריצת דרך. "ככל הידוע לי, זו הולכת להיות השווארמה הטבעונית היחידה שלא מיוצרת מסייטן", הוא מוסיף על השווארמה שפיתח, שתהיה רובה ככולה עשויה מפטריות. "ואם מסעדת נומה, מהמסעדות הטובות בעולם, עשתה לאחרונה שווארמה שכולה מירקות שורש, אז לדעתי גם הציבור בישראל בשל לשווארמה מירקות, אבל השווארמה שלנו מדהימה יותר", הוא אומר.

בנוסף, על יד או יחד עם השווארמה, יציעו כאן קבב טבעוני, סיגר במילוי בשר פטריות ובהמשך גם צזיקי וגבינת לאבנה. על האחרונה מעיד זכאים בפה מלא כי "היא מדהימה ואין כמותה, עד כדי שאני גאה בה כמעט כמו שאני גאה בשווארמה" ואולי לא פחות חשוב מכך – אין בזו או בזה חשש מבשר וחלב, כך שטבעונים ושומרי כשרות כאחד יוכלו ליהנות משווארמה בסגנון טורקי. למי שדאגו או שומרים עוד אמונים לצ'יפס הקרוע ביד של "זכאים" אז אל חשש, גם אותו תוכלו למצוא פה, משובץ מלח ולימון פרסי לבן ומוגש עם מיונז ביתי וטבעוני (המחירים, אגב, הם: 35 שקלים לשווארמה או קבב בפיתה; 12 שקלים לסיגר פטריות; 17 שקלים לצ'יפס קרוע ביד).
[...]
כדי לשטוף שווארמה ושאר מטעמים, יגישו כאן גזוז פרסי – סקנג'מין, תמצית שמגדיר זכאים כ"פטל של הפרסים", מבוסס על חומץ, סוכר ונענע, ששותים באופן מסורתי בחגיגות, הילולות ובזמנים יפים ומגישים תכופות גם לילדים קטנים. "המבוגרים שותים את המשקה הזה בחגים", הוא אומר, "כשהייתי קטן, אחות של סבתי (דודה של אבא) הייתה משקה אותי במשקה המדהים והמיוחד הזה, והוא נראה לי גזוז מרענן ומאוד הולם גם לחום של היום". ומי שרוצים לשכוח מהיום, יוכלו לבקש תוספת ערק, וודקה או ג'ין לתוך הגזוז, וישר לראש. 
סולטנה, שווארמה טבעונית, אבן גבירול 52, תל אביב. שעות פעילות: א'-ה': 12:00-00:00. יום ו': 12:00-16:00. 

לצפיה ב-'אני משוגעת על ההמבורגר של הריינבו...הסולטנה זה שיתוף פעולה'
אני משוגעת על ההמבורגר של הריינבו...הסולטנה זה שיתוף פעולה
05/08/2018 | 16:29
52
שלהם..
אני מתכננת ללכת לשם השבוע...

מעולם לא אכלתי שווארמה אמיתית אז אני מריירת רק מהמחשבה לטעום את המנה הזאת :)
לצפיה ב-'לא הבנתי את הקטע עם גבינת לאבנה, זאת גבינה צמחונית ?'
לא הבנתי את הקטע עם גבינת לאבנה, זאת גבינה צמחונית ?
06/08/2018 | 12:33
4
22
לצפיה ב-'חס וחלילה צמחונית! טבעונית '
חס וחלילה צמחונית! טבעונית
06/08/2018 | 12:53
3
17
לצפיה ב-'הכוונה בטח ל"גבינה צמחית" '
הכוונה בטח ל"גבינה צמחית"
06/08/2018 | 20:04
2
14
לצפיה ב-' תודה לזה התכוונתי .'
תודה לזה התכוונתי .
07/08/2018 | 11:31
1
44
זה לא ברור מכתבה\פרסומת שלהם
לצפיה ב-''
08/08/2018 | 07:29
4
לצפיה ב-'כנראה אנסה אותה בשבוע הבא'
כנראה אנסה אותה בשבוע הבא
08/08/2018 | 08:08
40
כשאהיה בתל אביב.
דווקא הייתי שם ביום הפתיחה אבל בסוף לא אכלתי כי היה איזשהו עיכוב ולא בא לי לחכות.
במקום נאמר שהשווארמה עשויה מסויה ופטריות. עכשיו מסקרן אותי לדעת איך מכינים אותה.
לצפיה ב-'קשיו טבעי אל מול קשיו קלוי '
קשיו טבעי אל מול קשיו קלוי
03/08/2018 | 14:11
3
48
קראתי בזמנו שאכילת שקדים,קשיו,אגוזי מלך בקטנה, הם שומנים טובים לגוף .

כמובן , לא בגירסה הקלוייה שלהם בפיצוציות ...,אלא במצב הטבעי שלהם.

אז הלכתי לסופר וראיתי קשיו טבעי באריזה ........
וראיתי אריזה של קשיו קלויים ומומלחים (כמובן שהיותר טעים זה הקלויים )

אז התחלתי להשוות בין השניים——-וראיתי שלקשיו הטבעי ל 100 גרם זה 618 קלוריות
והקשיו הממולח ל 100 גרם זה 600 קלוריות!

אז איך זה הגיוני ,לעזאזל??

כמובן שהסתכלתי גם בנתרן, בסיבים , פחמימות וכו.........ובתכלס, אין כמעט שום הבדל מהותי בין שתי האריזות .

אז מדוע אומרים שהקשיו הטבעי פחות משמין ויותר בריא ??

חייב הסבר

תודה
לצפיה ב-'לא פחות משמין אבל יותר בריא'
לא פחות משמין אבל יותר בריא
03/08/2018 | 17:56
2
48
קשיו מומלח מכיל הרבה מלח וזה אף פעם לא בריא, כמו כן הקליה גורמת לאיבוד חלק מהמרכיבים התזונתיים הבריאים באגוז (לא רק קשיו).
אם לא אוכלים חבילה שלמה אלא במידה זה לא משמין אלא מזין.
אני אישית אוהבת את כל האגוזים בצורתם הלא קלויה.
אתה יכול גם לקנות לא קלויים, לקלות קלות ולהמליח קלות בעצמך ועדיין התוצאה תהיה בריאה יותר ממה שתקנה קלוי ומומלח בפיצוציה (שם בד׳״כ ממליחים בכמויות מטורפות של מלח).
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק הקטע '
אבל זה בדיוק הקטע
03/08/2018 | 18:02
1
49
אני הסתכלתי בפירוט מאחורה של הקשיו הקלוי אל מול הקשיו הטבעי...

אין בכלל הבדלים משמעותיים .

אז למה שלא אקנה את הקלויים כי הם פי 100 יותר טעימים.

תסתכלי או תסתכל ,בפעם הבאה שתהיה בסופר ......ותראה שאין הבדל ...
לא בנתרן ,לא בסיבים.....אפילו לא בפחמימות ...

ובסוף בסוף גם לא בקלוריות ...

להיפך——-הקלוריות של הטבעי הוא יותר מאשר בקלוי
לצפיה ב-'ההבדל המשמעותי הוא המלח'
ההבדל המשמעותי הוא המלח
06/08/2018 | 12:11
45
אם חשובה לך בריאותך כל כך אז רצוי שתקטין את צריכת  המלח. כי הנזק לבריאות מעודף מלח (=סודיום=נתרן) היא הרבה יותר גדולה מההבדלים שיכולים להיות בין סוגי הקשיו .

ציטוט ממאמר של פרופסור בן עמי סלע:  (ראה קישור)
"ללא כל קשר להשפעת נתרן על לחץ דם,  צריכה מוגברת שלו משפיעה באופן שלילי על היפרטרופיה של החדר השמאלי, לייפת של חדרי הלב, ותפקוד דיאסטולי לקוי.

כן גורמת צריכת נתרן מוגברת לנזק לכליות, סרטן קיבה, והפרעה למטבוליזם של מינראלים דוגמת הפרשה מוגברת של סידן בשתן העלולה לגרום לאוסטיאופורוזיס.

ידוע גם שהעמסת נתרן מביאה לדיכוי של הציר רנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון, על ידי עיכוב הפרשת רנין מהכליות. פחות ידועה העובדה שעודף נתרן מגביר את העקה (stress) החמצונית המשבשת את פעילות האנדותליום בדופן כלי הדם, גורמת ללייפת בלב, בכליות ובעורקים.         

צריכה מוגברת של נתרן, מקשיחה את דופן עורקים גדולים, ותופעה זו (stiffness) ניתנת להחלשה עם הורדת צריכת הנתרן במזון.

עודף נתרן מגביר את הנזק לכליות והוא משמעותי בחולי סוכרת או באלה עם גלומרולו-נפריטיס בהם נזק זה מתהווה מהסיבות האופייניות למפגעים אלה.

נמצא קשר ישיר בין צריכת נתרן והפרשה של החלבון אלבומין בשתן אף ללא קשר ללחץ דם, אך קשר זה מובהק יותר באלה עם לחץ דם מוגבר. נמצא במחקר של He וחבריו שהתפרסם ב-2009 ב-Hypertension שבמדגמים של לבנים, שחורים ואסייתים בארה"ב, הפחתת הצריכה של נתרן ממוצע יומי של 3,800 מיליגרם ל-2,500 מיליגרם, הפחיתה את ההפרשה של אלבומין בשתן, המהווה מדד מוקדם לנזק לכליות.

צריכה עודפת של נתרן מחלישה גם את ההשפעות המצופות של תרופות רבות להפחתת לחץ דם, ובמיוחד תרופות האמורות להילקח על ידי אלה עם תפקוד לקוי של הכליות.   "

לצפיה ב-'לפי מראה השמיים - סתיו, אבל הלחות לגמרי אוגוסט. מה מבשלים?'
לפי מראה השמיים - סתיו, אבל הלחות לגמרי אוגוסט. מה מבשלים?
03/08/2018 | 09:09
6
43
מזל שיש מה להוציא מהפריזר, שמתנהג כמו המזוודה של מרי פופינס! 
בתכנון סלט פסטה עם זיתי קלמטה, עגבניות ופסטו
חלה או לחמניות (המזגן פועל!)
משהו מדלעת ובטטה עם קטניות
ומשהו עם סלק

לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
03/08/2018 | 10:19
1
37
חצילים ועגבניות בקוביות עם בצל תועפות פטרוזיליה וכוסברה קצוצות דקדק ו...שמרי בירה! מוכן וטעים להפליא. חם או קר.

חוצמזה יש לי הרבה דלעת, גם דלורית וגם ערמונים. אולי פירה דלעת?

לחמניות בתכנון . לא ידוע אלו סוגי קמח יהיו בתערובת.

חוצמזה אינני יודעת. זורמת ונראה.
לצפיה ב-'אני חושבת על'
אני חושבת על
03/08/2018 | 10:29
34
סלט קוביות דלעת ותירס עם עשבי תיבול ופלפלים חריפים
ועל ממרח דלעת עם עשבי תיבול וניחוח מעושן
לאט לאט מחממת מנועים.
לצפיה ב-'הדלעות'
הדלעות
03/08/2018 | 13:31
32
הפכו ל
סלט קוביות דלורית אפויה(חציתי אפיתי ניקיתי מזרעים קילפתי חתכתי), קוביות בטטה סגולה אפויה(אפיתי שלמות קילפתי חתכתי), בצל ירוק מקוצץ יחד עם שתי כוסות תירס קפוא ופלפל חריף קצוץ- במחבת להקפצה. צרור גדול של סלרי קצוץ דקדקדק ופטרוזיליה כנ"ל. קארי. מלח. מיצלימון סחוטרי. חומץ בן יין במסורה.מעט שמן זית. צבעוני וטעים. חריף אפשר יותר ופחות לפי הטעם ואילו היתה לי כוסברה טריה הייתי משתמשת בה במקום שני הירוקים האחרים. חומץ בן יין רק אם יש מאיכות מעולה כלומר סמיך ומתקתק.

ממרח מדלעות ערמונים שנאפו חצויות , שום בנדיבות, עלי אזוב טריים, שמרי בירה, פלפל שחור גרוס, זסט משני לימונים, ארבע כפות שמן קוקוס , מלח הימליה. טעם גנעדן ממש.  חציתי אפיתי ניקיתי זרעים טחנתי עם כל השאר. נוספה גם חצי דלורית שנותרה מהסלט ללא שימוש.
לצפיה ב-'גם פה יש צורך למצוא פתרון לשלוש דלוריות גדולות'
גם פה יש צורך למצוא פתרון לשלוש דלוריות גדולות
03/08/2018 | 16:23
2
34
כנראה מאפינס דלורית, שעוד אין לי מושג איך אכין אותו, ואולי אתפוס טרמפ על הממרח שלך מיקי...
חוץ מזה הכל בקטנה - סלט כרוב, קישואים ופטריות בסגנון שווארמה ומרק מלוחיה (כי הגיעה בארגז...)
לצפיה ב-'שמעי'
שמעי
04/08/2018 | 19:42
1
32
הממרח היה כל כך מוצלח שלקחתי אותו ריסקתי גס לתוכו נתחוני סויה מילאתי בקלוני רוטב מגבינות טבעוניות בצל ושמנת סויה מלמעלה שמרי בירה

הו תענוג
ועוד נשאר קצת למרוח
נהדר

אני אוהבת סלט דלעת חריף בקוביות עם שמן שומשום ובצל ירוק, אפשר גם קוביות תפוח עץ פציחות ,עשבי תיבול החל בנענ וקורנית וכלה בפטרוזיליה וסלרי... מה שיש . זסט לימון תמיד מתאים בכאלה.  המתוק חריף מתובל הזה בא לי בטוב בקיץ
לצפיה ב-'ינוסה בהמשך'
ינוסה בהמשך
06/08/2018 | 20:16
16
בסוף עשיתי משהו מאולתר בין מאפינס לפשטידות אישיות קטנות: אפיתי בתנור, מעכתי, הוספתי קמח שקדים, קצת קמח רגיל, בצל מטוגן, שמרי בירה וטימין טרי מהאדנית. התחתית פירורי לחם. יצא פיצוץ, ונטרף מיד...
לצפיה ב-'הערב: שייק פירות יער, סלק ומנגו - עם ג'ינג'ר טרי'
הערב: שייק פירות יער, סלק ומנגו - עם ג'ינג'ר טרי
01/08/2018 | 18:43
2
36
וקצת מיץ תפוחים. טעים, מרענן והסלק נותן לו "עומק". תענוג.
למרות שהתכוונתי להכין מנה קטנה, נשאר די הרבה אז שמרתי למחר בתקווה שעדיין יהיה טעים! אפילו אם הוויטמינים כבר לא יהיו. 
איך קראו לסרט עם דני קיי שבו הוא נוזף בברמן על הוויטמין סי במיץ התפוזים הסחוט? למישהו יש מושג על מה אני מדברת?
לצפיה ב-'לא מכיר את הסרט עם דני קיי אבל הזכרת לי את הסרט של וודי אלן '
לא מכיר את הסרט עם דני קיי אבל הזכרת לי את הסרט של וודי אלן
02/08/2018 | 12:15
1
34
"ישנוני" שמוקפא בטעות וכשהוא מתעורר בעתיד ומבקש אוכל בריאות צימחוני והרופאים מסבירים שבתקופה שהוא חי  עדיין חשבו "בטעות " שאוכל כזה הוא בריא, "הם לא גילו עדיין את היתרונות הבריאותיים של בשר אדום בטיגון עמוק  וכ"ו ..."

לצפיה ב-''
02/08/2018 | 18:54
10
לצפיה ב-'מלח גס'
מלח גס
31/07/2018 | 13:35
5
47
קניתי בזמנו מלח הימלאיה ורוד לשימוש בעיקר לבישול. הבעיה איתו, שהמלח "מתובל" מעט בחול או מין אבקת אבנים ומרגישים את זה בשיניים כשאוכלים. עכשיו השקית הזאת עומדת להגמר ואני רוצה לקנות שוב מלח גס אבל בלי חול. לא חייב ורוד ולא חייב הימלאיה. העיקר שיהיה מלח טבעי ולא כזה שמיוצר במפעל (כלומר מלח ים או מלח הרים כלשהו) ושלא יחרוק בשיניים. מישהו מכיר?
לצפיה ב-'קני את הגירסה העדינה של המלח הוורוד'
קני את הגירסה העדינה של המלח הוורוד
31/07/2018 | 15:49
4
43
ויש גם מלח אטלנטי בגבישים לקנות
"מלח ים אטלנטי הוא הסוג המועדף על השפים הן בזכות טעמו העשיר והן בזכות היותו טבעי לחלוטין. המלח נאסף ללא מיכון אינטנסיבי וללא חציבה בהרים. הוא כלל אינו מעובד ועל כן יש בו ערך מוסף של בריאות וטעם. המלח בגוון אפור ולח מאוד (ואפשר למצוא אותו בחנויות שונות במחיר 20-30 שקלים ל-1 ק"ג). ההבדל בין מלח שולחן דק לבין זה האטלנטי הוא כמו ההבדל בין ירקות אורגניים שנקנו בשוק לבין כאלה שנשמרו משך זמן ארוך בקירור לפני שהגיעו למקרר בסופרמרקט. מלחי הים הנחשבים לטובים ביותר הם המלח ים הקלטי והצרפתי שנקרא: Fleur De Sel (פרח המלח)"

דרך אגב ההסבר הסביר לגריסיות בלעיסה היא שהמלח בגבישים נמס לאט יותר ממלח דק ולכן באכילה שלו בסלט מרגישים התנגדות בשיניים
לצפיה ב-'אם כבר מלח רצוי מלח ים שמכיל יוד '
אם כבר מלח רצוי מלח ים שמכיל יוד
31/07/2018 | 16:48
2
47
כי בגלל ההתפלה של המים בשנים האחרונות בישראל יש חוסר של יוד במזון , גם במים עצמם וגם בקרקעות ובצמחים .
חוסר יוד גורם לעיפות יתר, להתנפחות בלוטת התריס ...
המקור של היוד הוא בים ולכן במלח ים טיבעי אמור להיות יוד - אבל כדאי לבדוק שהיצרן ציין את זה על האריזה.
(מקור אלטרנטיבי טיבעוני זה אצות ים נורי או קאלפ וכ"ד)
לצפיה ב-'תודה. מטריד משהו הסיפור עם היוד'
תודה. מטריד משהו הסיפור עם היוד
31/07/2018 | 17:16
1
16
לצפיה ב-'נב- יש תוסף של אצות קאלפ שמכיל יוד בדיוק מה שהגוף צריך'
נב- יש תוסף של אצות קאלפ שמכיל יוד בדיוק מה שהגוף צריך
01/08/2018 | 10:51
41
וזה תוסף צמחוני וטיבעוני  למהדרין...
לדעתי כל טיבעוני (וגם כל מי שלא אוכל דגי ים) בישראל יכול לסבול מחוסר יוד ולכן מומלץ לקחת תוסף כזה. (יש להרבה חברות של תוספי התזונה , כולם אותו דבר )
לצפיה ב-'תודה. אנסה למצוא מלח ים אטלנטי'
תודה. אנסה למצוא מלח ים אטלנטי
31/07/2018 | 17:13
32
לגבי ההסבר - לא, זה לא זה. זה ממש חול. פעם לקחתי כוס מים רותחים והמסתי רבע כפית מלח גס וממש ראיתי משקע - קמצוץ חול ורוד שלא נמס בשום פנים ואופן.
חוץ מזה בסלט אני שמה מלח דק. זה מלח שאני שמה בתבשילים רטובים כמו מרקים ונזידים ורטבים, שאין בעיה של המסה.
לצפיה ב-' אירוח חדש: עושים סדר בתזונה '
אירוח חדש: עושים סדר בתזונה
31/07/2018 | 13:23
3
62

ביום ראשון יתארח בתפוז הנטורופת תומר דיין, אותו תוכלו לשאול שאלות בנושאי תזונה נכונה ובריאות, כדי לדעת אחת ולתמיד מה כדאי להכניס לגוף שלנו ומה ממש לא. 
היכנסו עכשיו לפרטים המלאים של האירוח וכתבו את השאלות שלכם

לצפיה ב-'אזהרת כניסה לפוסט הזה (אני חוסכת לכם!)'
אזהרת כניסה לפוסט הזה (אני חוסכת לכם!)
31/07/2018 | 13:51
2
72
יש בו תמונה של  בע"ח שנרצח (אני חושבת חזירון), על צלחת, ליד ירקות. הפעילו שיקול דעת.
לצפיה ב-'מענין מה יעשו בהנהלת תפוז'
מענין מה יעשו בהנהלת תפוז
31/07/2018 | 15:43
52
אם שומרי כשרות ימחו על הדבר הזה....כמה זמן ייקח עד שיוסר.
עיני לא צרה במי שבוחר לשמור כשרות רק בצביעות שבהנהלה של תפוז
לצפיה ב-'ממש תמונה שמתאימה לפורום פליאו '
ממש תמונה שמתאימה לפורום פליאו
31/07/2018 | 17:03
52
וחוץ מחוסר הרגישות לרגשות הטיבעונים,  מה בריא או נטורופאטי בשומן שרוף ?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום