לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97439,743 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'זרעי דלעת'
זרעי דלעת
19/07/2018 | 12:30
3
314
מה יותר טוב לצרוך?
זרעי דלעת לא קלויים או שמן זרעי דלעת, מה ההבדל?
לצפיה ב-'תלוי מה המטרה אבל עדיף בעיני זרעי דלעת'
תלוי מה המטרה אבל עדיף בעיני זרעי דלעת
20/07/2018 | 00:39
2
18
מכיוון שהם מכילים (בנוסף לחומרים הבריאים הקיימים גם בשמן) גם סיבים תזונתיים שעוזרים לעיכול ולמניעת מחלות , מה שהשמן אינו מכיל.
כתרופת סבתא גרעיני דלעת  נחשבים כעוזרים למניעת הדבקות חוזרת בתולעים - לא מכירה מחקר מדעי בנושא ולא ניסיתי...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/07/2018 | 09:59
1
13
צורך זרעי דלעת לא קלויים וזרעי פשתן שאני טוחן ומקפיא. פשוט ראיתי שמנים ותהיתי מה יותר טוב.
לצפיה ב-'היתרון הגדול בזרעי דלעת זה המינרל אבץ'
היתרון הגדול בזרעי דלעת זה המינרל אבץ
22/07/2018 | 12:12
1
החסרון זה חומצת השומן אומגה 6 (ח.לינולאית) שנמצאת בשמן שלהם  בכמות גדולה מידי  .
לכן עדיף תמיד לצרוך את הזרעים עצמם ולא את השמן.
רצוי לצרוך כמות זהה של זרעי פשתן או צ'יה כדי לאזן את האומגה 6 עם אומגה 3.
לצפיה ב-'מחפש בלנדר רב תכליתי מקצועי איך וויטמיקס?'
מחפש בלנדר רב תכליתי מקצועי איך וויטמיקס?
18/07/2018 | 18:14
10
11
המטרה לטחון קמח, תבלינים, שייקים   השילוב הזה זה מה שחשוב לי במיוחד דגש
אלו שלושת הדברים העיקרים ביותר בשבילי!
בהמשך מקווה שהמצא עוד דברים מעניינים לעשות איתו
אולי גלידות עוגות .. נסיתי להכין בעבר גלידה טבעונית לא יצא משהו כולכך משהו עם בננה.... אולי לא הכנתי בצורה נכונה.. אולי המצא דברים יותר מעניינים נראה... פשוט לא כזה מומחה בבישול אם יש לכם משהו בישראל שמכין הרבה מאוד מתכונים של עוגות גלידות שאפשר להכין לבד אשמח...רק דברים באמת טעימים 
****הבלנדר טוחן את כל סוגי התבלינים נכון כולל כורכום יבש (כי זה קשה מאוד) ? כי חשוב לי להכין הכל באופן עצמאי!!! פשוט לא רוצה לקנות כלום מוכן...

*****דבר נוסף הבנתי שבשביל לטחון קמח צריך מיכל נוספת זה חובה??
פשוט אני מגיע ביחד ל4000 שקל 3200 +800!! וואו

תודה!!!

לצפיה ב-'הוא נחשב לטוב מכולם והוא גם היקר מכולם'
הוא נחשב לטוב מכולם והוא גם היקר מכולם
19/07/2018 | 10:23
9
20
בסביבות תחילת השנה  (העברית) , נדמה לי, היו כא קישורים ודיונים על חיקוי סיני הרבה יותר זול שכנראה עושה את אותה העבודה.
היו לי תקופות שבהן מאד רציתי ויטמיקס, אבל עבר לי. בארץ הוא יקר מאד (יש רק משווק אחד ששולט בשוק, להבנתי) ואני לא יכולה להצדיק לעצמי קנייה של מכשיר חשמלי בנוסף למה שיש לי! אולי אם הייתי צעירה שרק מתחילה את דרכה במטבח, הייתי שוקלת את זה.
לטחינת תבלינים יש לי מכשיר מעולה שהגיע מאנגליה, שגם טוחן תבלינים לאבקה דקיקה וגם (בכלי קיבול נפרד) טוחן כמויות קטנות של עשבי תיבול או ירקות -- אני טוחנת בו שום, בצל וג'ינג'ר ביחד ומתקבלת משחה מעולה.
מקווה שיענו עוד אנשים בעלי ידע רב משלי!
לצפיה ב-'תמר המכשיר הסיני '
תמר המכשיר הסיני
19/07/2018 | 11:37
8
17
אבל לך תדעי אם באמת השיני הוא איכותי... אם הייתי רואה האינטרנט המון המלצות אמינות
הייתי קונה אבל לא יודע בספק... אין מספיק מידע...

לגביי המכשיר לתבלינים יש לנו פה שתיים קטנים ועבודה קשה מאוד עבודת נמלים ממש!
אני צריך מכשיר לתבלינים משהו רציני  בלי לעבוד שעות...
למשל פלפל אדום להכין כמות זה שעות על גבי שעות...
וכורכום אי אפשר כזה זה קשה... בגלל זה אני מחפש משהו איכותי

לצפיה ב-'נב- בקשר לכורכום - אני מגרד את השורש הטרי על פומפיה'
נב- בקשר לכורכום - אני מגרד את השורש הטרי על פומפיה
19/07/2018 | 11:57
7
18
הטעם נהדר והריח , ובכמה רמות מעל היבש . ג'ינג'ר כנ"ל.
ואני מגדל את הכורכום בגינה - אפשר גם בעציץ- הוא גודל כצמח מאד יפה מוציא פרח לבן גדול ויפה ובאדמה מסביבו מלא שורשים מעובים טעימים. ג'ינג'ר כנ"ל.
פלפל אדום- אני גם מגרד בפומפיה פלפל צ'ילי טרי יש מעל הסיר.
תבלינים קשים (פלפל שחור לבן , חרדל ,קינמון...)אני כותש בעלי ומכתש ומנפה עם מסננת קטנה ישר מעל הסיר.
חילבה מאד קשה לטחון במכתש ולכן אני משרה במים חמים ומועך לעיסה, או מוסיף אותם שלמים. או קולה אותם קצת ואז הם נטחנים בקלות.

עקרונית בתבלינים כדאי לטחון סמוך לשימוש כי אם טוחנים כמות ומאחסנים הריח מתנדף והטעם נחלש.

לצפיה ב-'להכין כמות של חודש ולעשים במקרר לא טוב?'
להכין כמות של חודש ולעשים במקרר לא טוב?
19/07/2018 | 12:05
4
14
להכין כמות של חודש ולעשים במקרר לא טוב? אולי רק דברים שהם פשוטים כמו לגרד ...
פשוט להתחיל כל היום להכין תבלינים וכל זה זה לא כזה קל  המון עבודה ולכלוך ונקיון
לגביי השורש הטרי של הכורכום זה רעיון טוב השאלה מאיפה משיגים שורש טרי..?
הבנתי שמוכרים אותו רק בחורף בבתי טבע...

לצפיה ב-'אני מעדיף לגרד ישר לתבשיל תוך כדי בישול .'
אני מעדיף לגרד ישר לתבשיל תוך כדי בישול .
19/07/2018 | 12:11
3
23
שורש כורכום טרי יש בכמעט כל סופר מרקט  חפש תוצרת חוות תקוע במדף לייד הפטריות והג'ינג'ר .
אפשר לקנות שורש כזה ולשתול בעציץ או בגינה - רצוי בתחילת הקייץ אבל גם עכשיו זה זמן מתאים . שנה הבאה אחרי שהעליןם יתייבשו תוציא את השורש מהאדמה את הפקעות הגדולות אתה לוקח ואת הקטנים אתה מחזיר חזרה לאדמה וכך זה מתחדש ומתרבה משנה לשנה .
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2018 | 12:24
2
6
לצפיה ב-'אבי משהו נוסף'
אבי משהו נוסף
19/07/2018 | 16:39
1
14
השורש כורכום הטרי אתה מגרד אותו ממש ממש לאבקה?
והאם זה ממש תחליף לכורכום ?
כי הכורכום מיוצלר מהצמח היבש לא?
לצפיה ב-'אני מגרד שורש חי רטוב בפומפיה לרסק לא לאבקה'
אני מגרד שורש חי רטוב בפומפיה לרסק לא לאבקה
22/07/2018 | 12:15
2
השורש הוא שורש  טרי ורטוב - קצת דומה לגינג'ר או לחזרת או לארטישוק ירושלמי אבל צהוב בתוכו..
הטעם והצבע הצהוב משתחררים ממנו לאוכל וגם ריח נהדר, הרבה יותר טוב מהאבקה.
לצפיה ב-'מגניב, לא ידעתי שאפשר לגדל כורכום'
מגניב, לא ידעתי שאפשר לגדל כורכום
19/07/2018 | 15:28
1
20
בעצם למה לא! אני שומרת את הטרי במקפיא , גם ג'ינג'ר
אולי אנסה לגדל אם כי כישורי הגננות שלי מאד מוגבלים
לצפיה ב-'הצמח מאד יפה העלים רחבים ויפים והפרח לבן גדול'
הצמח מאד יפה העלים רחבים ויפים והפרח לבן גדול
22/07/2018 | 12:16
3
בהצלחה.
לצפיה ב-'מתחילים לבשל לסופ"ש?'
מתחילים לבשל לסופ"ש?
12/07/2018 | 09:33
21
35
אתמול באה לביקור חברה והביאה סל של מטעמים!
מאפינס עם שוקולד ופטל מהבלוג של ריצ'ה  (השוקולד תוספת שלה)
מילון "ספרדי" (כך קראה לו, אני לא בטוחה מה זה כי עוד לא פתחתי אבל היא אומרת שמעולה)
וצנצנות של קטניות מבושלות (שעועית לבנה ועדשים ירוקות) -- וזה הגיע ממש בזמן כדי שאוכל להכין תבשיל מהיר בלי השריה ובישול. אצלנו במכולת אין כאלו דברים!
אז בהחלט בתכנון: תבשיל שעועית לבנה מהצנצנת - עם מנגולד, הרבה שום, ג'ינג'ר ואולי גם קוביות בטטה!
יש לי גם אבטיח 
כל השאר אפילו עוד לא בתכנונים
לצפיה ב-'שומושג'
שומושג
12/07/2018 | 10:20
2
12
לצפיה ב-'אוי! מקווה שיתממש משהו...'
אוי! מקווה שיתממש משהו...
12/07/2018 | 14:56
21
בדרך כלל את זו עם כל הרעיונות!
לצפיה ב-'לך אין מושג ולי אין שמץ'
לך אין מושג ולי אין שמץ
12/07/2018 | 20:19
6
לצפיה ב-'יש בסופר אצלנו קטניות מבושלות '
יש בסופר אצלנו קטניות מבושלות
12/07/2018 | 20:17
15
26
גם בצנצנות ארוכות וגם בשקיות (חומוס, שעועית אדומה מבושלת או קטניות חומות מבושלות).
זה בוודאות קיים בשופרסל.
לצפיה ב-'זה מעולה, השעועית הלבנה - שיחוק!'
זה מעולה, השעועית הלבנה - שיחוק!
12/07/2018 | 20:50
14
28
הכנתי תבשיל מנגולד עם שעועית לבנה:
אידיתי במעט שמן כרישה+המון שום+ג'ינג'ר (טחנתי אותם לעיסה דקה)
הוספתי את גבעולי המנגולד הקצוצים פלוס שתי כפות מים
ואז את העלים הקצוצים - הכול באידוי מכוסה על להבה קטנה
מעט מלח ים, כף רוטב סויה, כף רוטב סריראצ'ה
כשהמנגולד ממש התרכך הוספתי את השעועית. 
ממש מצוין. אילו היה לי תרד קפוא זה היה אפילו יותר מהר.
אכלתי עם אורז צהוב.

אני קונה בעיקר במכולת השכונתית הקטנה, כמעט ולא מגיעה לסופרסל, אבל אולי אעשה גיחה - יש לי תלושים עוד מהשי לחג של פסח שעוד לא השתמשתי בהם! נכון שלהשרות ולבשל לבד זה יותר חסכוני וכו, אבל הזמינות והמהירות של הקטניות בצנצנת קסמו לי מאד.
לצפיה ב-'מה הבעיה להשרות לבשל ולהקפיא במנות כמות גדולה'
מה הבעיה להשרות לבשל ולהקפיא במנות כמות גדולה
12/07/2018 | 22:25
13
22
ואז יש לך גם זמין וגם חסכוני
לצפיה ב-'אין בעייה, וזה מאד מומלץ'
אין בעייה, וזה מאד מומלץ
13/07/2018 | 07:07
12
28
אבל לפעמים נגמר המלאי במקפיא ואין כוח להתעסק במטבח, וצנצנת או שתיים עוזרות להכין ארוחה מהירה מאד.
אני מאד משתדלת שיהיו אצלי במקפיא קטניות מושרות, מבושלות, תבשילים, מרקים, ירקות קצוצים (למשל תערובת גזר בצל וסלרי) - ויש לי מקפיא ענק! ובכל זאת,לפעמים שוכחים לחדש את המלאי או שסתם רוצים דרך קיצור עוד יותר קצר.
ובעניין השעועית הלבנה - זו שבצנצנת נימוחה ומעולה, לי אף פעם לא יצאה כך בבישול ביתי!
לצפיה ב-'טיפ בענין "נימוחה ומעולה" '
טיפ בענין "נימוחה ומעולה"
13/07/2018 | 11:14
4
35
1. להשרות את השעועית לילה+יום. להחליף את מי ההשריה מספר פעמים.
2. לבשל בסיר לחץ (אצלי זה שעה...)
לצפיה ב-'תודה! אנסה'
תודה! אנסה
13/07/2018 | 12:25
7
לצפיה ב-'אני ניסיתי מספר פעמים'
אני ניסיתי מספר פעמים
14/07/2018 | 18:03
2
20
להשרות לילה שלם ולהחליף מידי פעם את מי ההשריה. אין לי סיר לחץ וגם אחרי 3 שעות  בבישול רגילהן סירבו להתרכך. אה וגם ניסיתי לשים אבקת סודה לצורך ריכוך אבל זה לא עזר.
לצפיה ב-'השלב החשוב במיוחד הוא ההשריה ל-24 שעות מינימום!'
השלב החשוב במיוחד הוא ההשריה ל-24 שעות מינימום!
15/07/2018 | 07:49
1
25
הבישול בסיר לחץ משפר תוצאות וללא-ספק מקצר תהליכים.
נושא אחר שעליו לא התעכבתי - זו טריות השעועית וסוג השעועית. זה הבסיס.
לצפיה ב-'שעועית לבנה לוקחת הכי הרבה זמן לדעתי..'
שעועית לבנה לוקחת הכי הרבה זמן לדעתי..
18/07/2018 | 17:07
4
לצפיה ב-'נכון!'
נכון!
14/07/2018 | 18:01
6
22
אף פעם לא יוצא לי בבישול שעועית לבנה רכה נימוחה..
לצפיה ב-'להשרות הרבה זמן ולבשל בהתחלה בלי מלח ועוד משהו חשוב'
להשרות הרבה זמן ולבשל בהתחלה בלי מלח ועוד משהו חשוב
15/07/2018 | 11:01
5
26
מרגע שהמים רותחים לא לשנות את הטמפרטורה - לא להוסיף מים קרים , ( אפשר להוסיף מים רותחים) מלח אחר שמתרכך .
זמן ההשריה לא לפי השעון אלא  עד שכשנוגסים בשעועית לא נשאר באמצע חלק קשה.

נב- אלה  עצות של אמא שלי שתהיה בריאה - לא בטוח שכולם מגובות  בניסוי מדעי אבל מניסיוני זה עובד.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/07/2018 | 17:04
4
7
אין צורך בהוספת סודה לשתייה בזמן ההשרייה.
לגבי המלח בבישול- מדוע לא להוסיף.. שהרי מלח גורם לריכוך לא?
כמה זמן בישול ?

לצפיה ב-'לפי אמא שלי מלח בהתחלת הבישול מפריע לריכוך'
לפי אמא שלי מלח בהתחלת הבישול מפריע לריכוך
19/07/2018 | 12:06
3
8
העיין של המלח לא נבדק מדעית
אני לא מוסיף סודה לשתיה בהשריה, אבל מחליף את המים כמה פעמים..
מבשלים עד שמתרכך ( צריך לטעום כל פעם )  אם מבשלים יותר מידי זמן מקבלים דייסה בצבע חום כמו בחמין \טשונד .
לצפיה ב-'רצית מדע? קיבלת!'
רצית מדע? קיבלת!
20/07/2018 | 12:23
1
10
הנה פה. כל תורת בישול הקטניות על רגל אחת.
חייבת לציין שגם לי היא חידשה כמה דברים. ושימו לב שהתשובה לשאלה תלוית מקרה, כדאי לקרוא עד הסוף! (או לפחות עד האמצע )
לצפיה ב-'תארתי לעצמי שזה "סיפורי סבתות" אז מי שרוצה מלח או סודה -סבבה'
תארתי לעצמי שזה "סיפורי סבתות" אז מי שרוצה מלח או סודה -סבבה
22/07/2018 | 12:20
1
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
20/07/2018 | 12:34
3
לצפיה ב-'אזבסוף'
אזבסוף
16/07/2018 | 12:50
1
28
היו לנו קציצות נוסח סבתא שלי שמשמעו קציצות משאריות. אצלי הן כללו אורז מבושל בן שלושה ימים, דלעת יפנית מרוסקת במעבד מזון, בצל קמח עדשים אדומים  ותבלינים. ערבבתי טיגנתי מעט, אפיתי והיגשתי עם רוטב מנקטרינו שניו חייבות לבוא לידי ביטוי כבר, פלפל חריף הרבה לימון מעט חומץ ושום.

סלקים ממולאים בפקאנים טחונים גס שורש סלרי טחון וטופו מרוסק. תיבול ועלים כל מני. בישלתי על מלית הסלק, הרבה בצל מעט מיים מעט שמן ופלפל חריף. יצא מענג.

נתחוני סויה מאודים ואחר כך שרויים עם הרבה הרבה תבלינים בסוף מבושלים ברוטב חלב קוקוס כוסברה וירקות - נשאר מזה הרבה רוטב נראה שאכניס קוביות טופו

חוצמזה סלט ירקות קצוץ דקדק, סלט תירס קלוי עם בצל ירוק גזר פלפל אדום וקישואים כולם קלויים ותיבול הודי בהכנה ביתית, חומוס טחינה , קוביות חצילים מוקפצות עם רוטב טחינה חמוצה,

עוגת תפוחים בחושה עם כיסוי אגוזים קלויים סוכר חום וקינמון
לצפיה ב-'יאם! עכשיו בא לי קציצות!'
יאם! עכשיו בא לי קציצות!
16/07/2018 | 18:12
16
נשאר לי רוטב סלק ורוד מהסופ"ש - שהכנתי מסלק טחון עם קשיו, שעועית לבנה (קצת), הרבה שום וג'ינג'ר וקצת, ממש קצת, רכז רימונים. לדעתי יצא מעולה, וזה מה שאקבל לארוחת ערב, עם פסטה
לצפיה ב-'שלום'
שלום
09/07/2018 | 08:14
1
18
האם מסתתרים ויטמינים מקבוצת B ב:
חופן אגוזי מלך, שקדים, אגוזי ברזיל, זרעי דלעת וזרעי פשתן.

תודה
לצפיה ב-'קניתי את הטופו החדש עם הבזיליקום '
קניתי את הטופו החדש עם הבזיליקום
06/07/2018 | 15:12
8
56
(של תנובה).

יש רעיונות? קצת משתעממת לאחרונה.
לצפיה ב-'אלינו למכולת לא הגיע (ככל הידוע לי)'
אלינו למכולת לא הגיע (ככל הידוע לי)
07/07/2018 | 10:10
2
37
אבל ראיתי שהרבה אנשים בפייסבוק קנו והקפיצו... את לא בפייסובק, נכון? אנסה לחפש לך
לצפיה ב-'בגדול, נראה שכולם פשוט הקפיצו'
בגדול, נראה שכולם פשוט הקפיצו
07/07/2018 | 11:12
34
והוסיפו לתבשילים. יש מצב שיש מתכון על העטיפה? 
יש מתכון של אורי שביט שהשתמשה באחד מסוגי הטופו של תנובה, פרסה מהם פרוסות והניחה בשכבות עם טירשי ופרוסות דקות של תפ"א ואפתה. היא כותבת שאפתה 45 דקות, אבל לי תמיד כשיש תפ"א ככה חיים במאפה לוקח יותר זמן - לשיקולך! המתכון שלה כאן
לצפיה ב-'נראה לי שרוב המתכונים הם מבלוגרים'
נראה לי שרוב המתכונים הם מבלוגרים
07/07/2018 | 11:17
34
שעשו שת"פ עם תנובה, כי אצל כולם מככבת העטיפה ברקע. כאן יש מתכון שנראה מגניב בבלוג (לא טבעוני, אבל המתכון הזה כן) "מתוקים שלי" 
לצפיה ב-'אין שום יחודיות בטופו החדש. כל מתכון מוכר יתאים.'
אין שום יחודיות בטופו החדש. כל מתכון מוכר יתאים.
07/07/2018 | 20:20
2
44
חרטה אחת גדולה של תנובה ותעלול שיווקי.
אני קניתי את זה עם הטעם הפיקנטי עאלק שמה שמוסף לו לכאורה זה שום וצ'ילי אבל חוץ מהמראה ה"מנוקד אדומות" בגוש הטופו - לא הרגשתי בו טעמים מוטמעים ממש.. אולי קצת. חתכתי לקוביות והקפצתי עם ירקות שונים שלהם הוספתי תיבול כזה שגם הייתי מוסיף לכל טופו אחר.
עוד דבר שחשוב לשים לב: מי שמייצר עבור תנובה את הטופו הזה זה חברת א.י.ן שעושה מגוון מוצרים, ביניהם "טופו יפני". לי היה בעבר נסיון לא טוב עם מוצרים של החברה (לא החזיקו מעמד עד מועד הפג תוקף שנרשם עליהם, המוצרים נפתחו מקולקלים כשהניילון שארז אותם התנפח וריחם היה סירחון אחד גדול). יתכן שמאז השתנו לטובה איכויות ובקרת הייצור שלהם אבל מאז לא קניתי אותם יותר. המוצר הנוכחי בלוגו של תנובה היה טרי לחלוטין.

* כהערה אוסיף: אין לי ולא היה לי קשר כלשהו לתנובה, א.י.ן או כל יצרן טופו אחר.
לצפיה ב-'אהבתי את הכינוי שלך'
אהבתי את הכינוי שלך
08/07/2018 | 12:24
1
8
לצפיה ב-' ענק! '
ענק!
08/07/2018 | 14:34
6
לצפיה ב-'אצלנו לאחרונה נראו המתכונים הבאים'
אצלנו לאחרונה נראו המתכונים הבאים
08/07/2018 | 10:37
1
41
ביום ששי קציצות שכללו טופו מגורר גס על פומפיה, בצל כנ"ל ,פטרוזיליה קצוצה היטב קמח עדשים מים ותבלינים לפי אהבתך. טיגנתי קלות כדי למצק. הכנסתי לסיר שטוח שבו התבשלו בצל מוזהב עם קוביות נקטרינה, פלפל חריף מלח וכורכום. יצא מעולה.

אתמול הוכנה פשטידת פטריות, בצק מאד פריך על בסיס טף וסורגום, בתערובת הפטריות והבצל הוכנס חצי קג טופו מגורר גס, אם הטופו מהזן היציב יותר גררי עדין. תבלינים וככה. מעט קמח עדשים . אם רוצה אפשר לעדן עם שמנת סויה אחת ובכל מקרה הרבה שמרי בירה. נראה לי שטופו עם גוון בזיליקום אם אכן יש לו את זה יתאים מעולה וככה לכל תבשיל.

ברוטב עגבניות עשיר עם קוביות קישואים, אפוי בפרוסות מרוח שמן זית שום , בקוביות עם בצל ירוק , זיתים שחורים ועגבניות שרי...
לצפיה ב-'תודה רעיונות מעולים'
תודה רעיונות מעולים
08/07/2018 | 12:50
19
חשבתי שאם אכן בעל אופי בזיליקום משמעותי - אולי גם כמלית לבורקס יחד עם עוד דברים או עם בצל פטריות מטוגנים ותרד כמלית לקנלוני אפוי ברוטב עגבניות
לצפיה ב-'נו אז מה במרחשת אמצע השבוע שלכם?'
נו אז מה במרחשת אמצע השבוע שלכם?
03/07/2018 | 14:37
12
52
אצלנו רצועות סויה מתובלות מאד אחרי הרתחה במים , יושבות ברוטב סמיך של תבלינים ובצל מוזהב

קציצות מפולי סויה ששרו יום ועוד אחד ואחר כך חוברו להרבה ירוקים ותיבול חאוויג'. טיגון קל לסגירה ורוטב עגבניות עם הרבה הרבה סלרי קצוץ. חריף.

אורז בסמטי תיבול עדין בלבד.

גרגרי תירס עם שום ושמן זית. מלח .
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
03/07/2018 | 14:43
4
54
לצפיה ב-'כמה זמן את מרתיחה במים? '
כמה זמן את מרתיחה במים?
03/07/2018 | 16:02
1
28
לא ייאמן כמה זמן יש אצלי כאלו רצועות סויה ועוד לא הזזתי את עצמי לנסות!
לצפיה ב-'15-20 דקות'
15-20 דקות
03/07/2018 | 17:33
24
מסננת היטב למעסה בתבלינים ושמן כדי שייספג. לרוב יש גם רוטב סויה וסילן בתערובת. הרוטב מימי מספיק כדי שחלקו ייספג ברצועות.
לצפיה ב-'נראה טעים'
נראה טעים
03/07/2018 | 22:37
1
25
אני מעולם לא הצלחתי להכין משהו טעים מנתחי סויה (רק מפתיתי סויה קטנטנים). לא משנה כמה אני מבשלת אותם, סוחטת, משרה במרינדות... בסוף יוצא מרקם קצת גומי ו/או טעם לוואי מעצבן.
מה אני עושה לא נכון?
לצפיה ב-'היתה תקופה שאמא שלי ממש התמחתה בבישול נתחי סויה '
היתה תקופה שאמא שלי ממש התמחתה בבישול נתחי סויה
04/07/2018 | 12:13
34
אז היא לימדה אותי שכדי להפטר מטעם הלואי צריך להשרות את הנתחונים (בדרך כלל היא השתמשה באלה שבגודל עגבנית צ'רי בערך), במים רותחים, לסחוט היטב והמהדרין חוזרים על הפעולה. היא לא היתה משרה במרינדות. אחרי הסחיטה - ישר לסיר. לגבי המרקם - לדעתי מרקם הגומי הוא לא משהו שאפשר לשנות. זה המרקם, שמחקה קצת מרקם של בשר.
לצפיה ב-'התגבורות מהמקפיא תיכף נגמרות'
התגבורות מהמקפיא תיכף נגמרות
03/07/2018 | 16:01
6
40
וטוב שהגיע ארגז ירקות! קיבלתי קישואים יפהפיים ונראה לי שפשוט אאדה אותם עם שום ובזיליקום. אולי עם גריסים. 
בימים האחרונים אני מכינה לעצמי שייקים מהממים בנינג'ה - שילובים שונים כולל נקטרינה, סלק, ג'ינג'ר ומיץ תפוזים... מעדן! לפעמים אני מוסיפה חופן קטן של פירות יער קפואים.
היו לי תכניות לעשות ניסויים של קציצות או "סטייק" עם גלוטן וסלק, מעניין מתי הן תתממשנה. אולי אחרי תקופת המבחנים

לצפיה ב-'קישואים'
קישואים
03/07/2018 | 17:36
5
38
אני אוהבת לקצץ בצל קטנקטן להזהיב להוסיף קישואים בקוביות קטנטנות, מלח פלפל וחבילת טופו מגוררת גס.שמרי בירה בנדיבות ממש בסוף .
אפשר לתבל כיד הדמיון עשבי תיבול או כיוונים אחרים או סתם ככה
זה על אורז/ פסטה/ פירה... מהמם
לצפיה ב-'אני עושה כנ״ל אבל עם פטריות'
אני עושה כנ״ל אבל עם פטריות
03/07/2018 | 22:30
4
32
בצל מוזהב, קוביות או פרוסות עגולות של קישואים, פטריות פרוסות ופעם או בלי טופו. מעולה על אורז.
לצפיה ב-'אתן מוסיפות מים/רוטב כלשהו? זה אמור לצאת עם רוטב או מטוגן?'
אתן מוסיפות מים/רוטב כלשהו? זה אמור לצאת עם רוטב או מטוגן?
04/07/2018 | 12:15
3
9
לצפיה ב-'אני מכינה לפעמים עם קישואים ולפעמים עם פטריות'
אני מכינה לפעמים עם קישואים ולפעמים עם פטריות
04/07/2018 | 12:56
25
אם את מכינה בסיר מכוסה, אין צורך להוסיף מים כי גם הפטריות וגם הקישואים מגירים הרבה נוזלים. 
בשנה שעברה כשהייתי ברוסיה, הכנתי לעצמי מעדן כזה משלל פטריות שהיו אז בשוק... ואכלתי עם  גריסים. תענוג
לצפיה ב-'אני לא מוסיפה מים , אין צורך'
אני לא מוסיפה מים , אין צורך
04/07/2018 | 18:56
1
21
הקישואים והפטריות  מפרישים נוזלים, זה לא דוחה ברוטב אבל יש נוזל טעים שמרטיב את האורז או התוספת בצורה מספקת.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/07/2018 | 13:07
2
לצפיה ב-'נראה לי שאני צריכה לנסות הימנעות מסולניים'
נראה לי שאני צריכה לנסות הימנעות מסולניים
30/06/2018 | 20:15
27
75
בגלל עניין בריאותי מעצבן, ומבחינתי זה הרבה הרבה הרבה יותר קשה מאשר לעבור לטבעונות! ממש קשה לי לתאר לעצמי חיים ללא חצילים, עגבניות ותפוחי אדמה. 
אני רוצה קבוצת תמיכה!

לצפיה ב-'גם פלפלים לא כנראה...הו'
גם פלפלים לא כנראה...הו
30/06/2018 | 23:33
3
48
סלק
ברוקולי
כרובית
כרב ירוק כרוב סגול
גזר
שורש סלרי שורש פטרוזיליה
מלפפון, קישוא בהיר, זוקיני
דלעת יפנית, דלורית דלעת ערמונים
פול
תירס
אפונה ירוקה שעועית ירוקה צהובה
חסה, תרד, קייל
פטריות למינהן
בטטה
עלים עלים עלים
בצל סגול ירוק לבן
אני כאן לשרותך תמיד
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
01/07/2018 | 08:20
2
39
גם מנסה להמנע מסולניים. להמנע לגמרי קשה לי מאד, מה גם שעגבניות מככבות אצלי ברטבים ואני לא רוצה לצמצם את התפריט של כל המשפחה בגללי. אבל לפחות בצורה הטריה, אני מנסה להמנע, או יותר נכון לצמצם. וגם אני חשבתי שיהיה לי קשה מאד, אבל למען האמת זה לא כ"כ נורא. וגם גיליתי ירקות שפעם בקושי נגעתי בהם ועכשיו אני אוכלת יותר, צנוניות למשל, וקולורבי.
לצפיה ב-'זה היה צריך להיות משורשר לתמר, כמובן '
זה היה צריך להיות משורשר לתמר, כמובן
01/07/2018 | 08:21
8
לצפיה ב-''
02/07/2018 | 08:53
2
לצפיה ב-'לדעתי את צריכה להחליף את הנטורופט שנתן לך הנחיה כזאת '
לדעתי את צריכה להחליף את הנטורופט שנתן לך הנחיה כזאת
01/07/2018 | 11:34
22
57
ברופא אמיתי.
למיטב ידיעתי  זה עוד קישקוש של נטורופטים חסר כל בסיס מדעי.

לצפיה ב-'פעם מזמן הסתכלתי על הבלגן בבית ואמרתי לבן שלי'
פעם מזמן הסתכלתי על הבלגן בבית ואמרתי לבן שלי
01/07/2018 | 19:16
56
"אי אפשר ככה, אני חייבת לפטר את המנקה!"
הוא הסתכל בי ושתק כמה דקות ובסוף אמר
"אבל אמא, את המנקה"

כנ"ל הקשקוש הנטורופטי... מזל שאף אחת/אחד לא יקפח פרנסה בגללי!
לצפיה ב-'הרי אינך יודע במי מדובר'
הרי אינך יודע במי מדובר
01/07/2018 | 20:13
35
אני מכירה לפחות נטורופט אחד שהיה שנים רופא והחליט להרחיב ולשנות.
קביעה קצת חריפה בהתחשב בחוסר הנתונים בידך
לצפיה ב-'והיכן ראית שהוזכר נטורופט?'
והיכן ראית שהוזכר נטורופט?
01/07/2018 | 20:14
19
33
או שעדות אשה על עצמה שירקות מסויימים לא מיטיבים איתה לא צריכה להחשב רק כי היא מצאה שכולם בני אותה משפחה?
לצפיה ב-'בגלל שזאת דעה מוכרת של נטורופטים שידוע שאין לה ביסוס מדעי '
בגלל שזאת דעה מוכרת של נטורופטים שידוע שאין לה ביסוס מדעי
02/07/2018 | 14:54
18
35
ואין לי שום דבר חלילה וחס נגד נטורופטים  ונאטורופטיה בכלל אני אפילו מאמין נלהב בעקרונות הבסיסיים של הנטורופטיה ומיישם אותה בעצמי , אבל זה לא אומר שכל מילה של נאטורופט קדושה בעיני , ולנושא הזה של ההפחדה מהעגבניה והפלפל  והחציל אני לא מסכים.

רופא הגון שמשתמש ברפואה אלטרנטיבית למען ההוגנות אמור להסביר לחולה מה רפואה מבוססת מדע ומה החלק של ההמלצות שלו שבא מרפואה אלטרנטיבית.
לסיפור של האלקלואידים  שמגבירים דלקות ומחלות אוטואימוניות , נחמד מאד, נשמע די אולי סיפור משכנע , אבל מחוות דעת שקראתי אין לזה שום ביסוס מדעי .
אם יתגלה כזה אשמח מאד לקרא וללמוד..
יש הרבה מקורות ברשת בעד ונגד אבל הנה אחד שמצאתי עכשיו בשלוף :
לדוגמה:

ציטוט : " מה אומרים הרופאים?

כנראה שאכן יש בסולניים חומרים אלקלואידיים, אבל האם הם גורמים נזק? "זה מעולם לא הוכח מחקרית", טוען פרופ' משה טישלר, ריאומטולוג ומנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי אסף הרופא, בצריפין.
"אני מכיר את הטענות של חולי דלקות מפרקים, לפיהם ירקות ממשפחת הסולניים קשורים למחלה. אבל אני לא ממש מבין מה רוצים מהסולניים האומללים", אומר פרופ' טישלר.
"הטענות לפיהן מזונות מסוימים גורמים לדלקות מעולם לא הוכחו מחקרית. אחד החוקרים שבדק את הנושא וכתב סידרה של מאמרים בנוגע לקשר בין מזונות ומחלות, היה ד"ר ריצ'רד פאנוש. הוא טען שייתכן שיש קשר בין אלרגיה לחלב והחמרה של דלקות מפרקים. אבל הוא לא מצא קשר למזונות סולניים".
לגבי פיברומיאלגיה, טוען פרופ' טישלר, שאי אפשר להתייחס למחלה כאל "דלקתית" ולכן היא אינה רלוונטית לנושא. מחלת גאוט, לעומת זאת, דווקא מושפעת ממזון, אבל מדובר בהשפעה שלילית שנגרמת מאכילת בשר ושתיית אלכוהול, בגלל עודף חומציות.

למטופליו ממליץ פרופ' טישלר "לאכול וליהנות", ומבקש ממי שטוענים "אבל אמרו לי שאסור סולניים", להביא בפניו את ההוכחות המחקריות לכך. "אם יש טענה, צריך להוכיח אותה. יש לא מעט מחקרים בלתי תלויים, שאינן ממומנים על ידי חברות התרופות, שבודקים צמחי מרפא, למשל. עד שהנושא לא יוכח מדעית, מבחינתי אין בזה דבר. מחלת דלקת מפרקים שגרונית RA  היא מחלה אוטואימונית, ולא יכול להיות שהיא נגרמת בגלל מזון כזה או אחר", הוא מסכם. "

לצפיה ב-'אבל תמר לא אמרה למה ומדוע היא רוצה לנסות להמנע מסולניים'
אבל תמר לא אמרה למה ומדוע היא רוצה לנסות להמנע מסולניים
02/07/2018 | 18:15
3
57
(זה גם לא ענייננו).
היא כתבה ״בגלל ענין רפואי מעצבן״.
לא אתה ולא אנחנו מתיימרים להכיר את תמר. מבחינתי - לא צריך להיות נטורופת או רופא בשביל לחשוד שמזון מסוים לא עושה לך טוב. אין צורך במחקרים כדי לנסות להמנע מהמזון החשוד לתקופה סבירה אם באופן אישי זה יכול להיות קשור. ואז לחדש אם זה לא שינה דבר בתלונות. נדמה לי שזה מה שתמר רוצה לעשות.

זה נכון שאין צורך , כמו בדוגמה שהבאת, להמנע מראש מסוגי מזון מסויימים, אלא אם יש תלונות שקשורות.
ף
לא תמיד המחקרים וקביעתם הנחרצת מחוברים למציאות של האדם הבודד הסובל מבעיה מסויימת.
לדוגמה - מטופלת עם כאבי בטן לאחר צריכת מוצרי חלב (את זה אני אומרת כרופאה ובלי קשר לפורום טבעונות ...). או לגלוטן. נניח שעשתה בדיקה שלא הוכיחה אי סבילות ללקטוז או לגלוטן ובכל זאת ביום יום שלה היא רואה את הקשר הישיר בין מזונות אלו לבין תלונותיה.
אני יכולה לבחור להגיד לה - אין לך כלום לפי הבדיקה. ואני יכולה להציע לפי שיקול דעתי וההגיון הבריא - אמנם הבדיקה לא הוכיחה אבל שווה לעשות נסיון של המנעות מגלוטן או ממוצרי חלב לתקופה מוגדרת ולראות איך את מרגישה. אם משתפר אז כנראה שבכל זאת יש אי סבילות כלשהי שאנחנו לא יודעים להדגים בבדיקה ספציפית זו ואם לא אז אין טעם להמשיך ולהימנע ממזון מבחינה רפואית.

פה ושם היו לי מטופלים שהדבר היחידי שעזר להם היה שינוי תזונתי (נטורופתיה או אחר) בהעדר הטבה כלשהי או ממצא כלשהו בבירור מעמיק אצלי. אני לא יודעת להסביר את זה אבל שמחה שהם החלימו ומכירה בכך שלא לכל דבר יש לי הסבר מדעי.

לצפיה ב-' מה שכתבת מוצא מאוד חן בעיני... '
מה שכתבת מוצא מאוד חן בעיני...
03/07/2018 | 00:55
8
לצפיה ב-'תודה רבה! רופאות כמוך'
תודה רבה! רופאות כמוך
03/07/2018 | 07:38
38
צריך לשכפל...  
נזכרתי איך בכל ספרי ההדרכה להורות היה כתוב (בזמני כאם צעירה וזה מזמן) שאין שום קשר בין צמיחת שיניים וחום או שלשולים. ואולי בספרים אין קשר אבל במציאות היה ועוד איך!

לצפיה ב-'טוב שבאת'
טוב שבאת
03/07/2018 | 10:37
28
וענית כדרכך מתוך רגישות מחשבה יידע ועדינות

את מהממת את
לצפיה ב-'הבן לא אבין מדוע'
הבן לא אבין מדוע
03/07/2018 | 10:42
13
34
דיון שבו אשה מבקשת תמיכה לתפריט אותו היא בחרה לעצמה
הפך למלחמה עם הנטורופטים

האמורה לא הזכירה נטורופט, לא אמרה מה גרם להחלטה שלה, לא אמרה כלום ביחס לכן או לא רופא או דיאטנית או כל בעל מקצוע שהוא

כל מה שכתב נאה ויכול לשמש קרקע לדיון בסוגיית הנטורופטיה מול רפואה/מחקר מערביים
לא יודעת אם זה הפורום המתאים אבל אפשרי

שום קשר לדיון הזה.
אפילו לא טרחת לשאול מדוע היא החלטיה מה שהחליטה
לצפיה ב-'זה בסדר! אני מודעת לכך שבאינטרנט'
זה בסדר! אני מודעת לכך שבאינטרנט
03/07/2018 | 10:46
46

"הכול צפוי והרשות נתונה"
לצפיה ב-'צודקת, מצטער על הנימה התוקפנית שלי '
צודקת, מצטער על הנימה התוקפנית שלי
03/07/2018 | 11:20
11
45
אבל ההשמצה של הסולניים הלא מבוססת הזאת  זה טרנד שנפוץ מאד ברחבי הרשת .
עגבניות פלפלים וחצילים זה נושא רגיש אצלי, אני לא יכול לסבול שמשמיצים אותם כל הזמן ברחבי הרשת.

לצפיה ב-'זה ברור מדבריך'
זה ברור מדבריך
03/07/2018 | 14:33
34
באופן כללי טרנדים זה דבר מאוס בעיני ואי התאמה אישית זה דבר גרוע.
פה פשוט זה לא מה שקרה
לצפיה ב-' מי שפוסל מראש בלי סיבה את השילוב הזה מפסיד...'
מי שפוסל מראש בלי סיבה את השילוב הזה מפסיד...
03/07/2018 | 22:34
9
36
אחלה שילוב - חצילים עם פלפלים ועגבניות
לצפיה ב-'כבר תוסיפי תפוחי אדמה ובכלל מעדן'
כבר תוסיפי תפוחי אדמה ובכלל מעדן
04/07/2018 | 12:50
8
35
אג'פסנדלי - מעדן קדרה גיאורגי! אני כבר מכינה אותו אחרת (באמת צריכה לעדכן בבלוג המיותם) - במקום לטגן, אני אופה גם את החצילים גם את התפ"א וגם את הפלפלים! רק את הבצל והשום אני מטגנת במעט מאד שמן, מוסיפה את העגבניות, תבלינים, כמעט כל עשבי התיבול, מבשלת על אש קטנה וכשהירקות בתנור מוכנים - מוסיפה אותם לסיר. לפני ההגשה מוסיפה את מה שנשאר מעשבי התיבול
לצפיה ב-'החמלי הזה עושה רושם של תערובת תבלינים מדהימה!'
החמלי הזה עושה רושם של תערובת תבלינים מדהימה!
06/07/2018 | 11:21
7
22
אבל תגידי, זרעי חילבה נטחנים לא קשים מידי לטחינה ביתית?
לצפיה ב-'נכון, זו תערובת תבלינים מצויינת'
נכון, זו תערובת תבלינים מצויינת
07/07/2018 | 19:41
6
15
בעניין החילבה - לא נתקלתי בבעיה, אבל באמת יש לי מטחנת תבלינים פשוט מעולה, טוחנת לאבקה כל דבר שניסיתי עד כה. 
אני מניחה שאפשר לקנות גם חילבה טחון - אני משתדלת להימנע מקניית תבלינים טחונים, כי ההבדל בטעם עצום.
לצפיה ב-'איזה תבלינים את טוחנת בעצמך?'
איזה תבלינים את טוחנת בעצמך?
07/07/2018 | 21:23
5
16
אצלי זה בעיקר קינמון כוזברה, ולעיתים רחוקות פלפל אנגלי ופלפל שחור (שאני משתמשת בהם במשורה). פעם הייתי טוחנת גם כמון, אבל נשברתי מלברור אותו, כי הזרעים זעירים והליכלוך מרובה... אמנם אני משערת שמה שטוחנים לי במפעל בטח כולל גם קצת אבנים וקש, הם לא בוררים טוב כמוני מן הסתם. אבל בכל זאת הפסקתי לטחון בעצמי. למרות שאכן ההבדל עצום. לפחות אני קונה טחון מחנות תבלינים במשקל ולא את האריזות שמוכרים בסופרמרקט שהן הסוג הכי נחות.
לצפיה ב-'כמעט את כל התבלינים'
כמעט את כל התבלינים
08/07/2018 | 07:32
4
20
מדי פעם אני קונה קינמון טחון, שיהיה לעוגות (אבל משתמשת בשלם לטחינת גארם מסאלה). פפריקה אני קונה טחונה.
לצפיה ב-'נב- פפריקה = סולניים. פלפל שחור לבן ירוק ואדמדם לא .'
נב- פפריקה = סולניים. פלפל שחור לבן ירוק ואדמדם לא .
15/07/2018 | 10:53
3
8
לצפיה ב-'מה זה פלפל אדמדם?'
מה זה פלפל אדמדם?
17/07/2018 | 16:16
2
3
לצפיה ב-'מהצמח שממנו מפיקים את הפלפל השחור מפיקים ארבעה צבעים'
מהצמח שממנו מפיקים את הפלפל השחור מפיקים ארבעה צבעים
19/07/2018 | 12:22
1
8
זה אותו פלפל רק שיטות העיבוד שלו "היבוש והקילוף.."  שונות,  ולכן גם הטעם קצת משתנה .
יש ארבעה צבעים : שחור, לבן, ירוק ואדמדם או וורוד.

נב- חוץ משם "פלפל" אין שום קשר בין הצמח הפלפל השחור, לצמח הפלפל הירוק הצ'ילי או הפפריקה .
הפלפל השחור זה צמח מטפס , והפלפל הרגיל זה צמח ממשפחת הסולניים משפחה בוטנית אחרת לגמרי (קרוב משפחה לעגבניה לחציל ולתפוח אדמה).
לצפיה ב-'תודה. אני מכירה הרבה תבלינים'
תודה. אני מכירה הרבה תבלינים
19/07/2018 | 15:51
5
אבל הפעם חידשת לי
לצפיה ב-'נחת של טבעונים'
נחת של טבעונים
27/06/2018 | 11:34
13
64
יצא לי בבדיקות דם המוגלובין ברמה מעולה! מצחיק כמה שזה משמח, וילדותי איך שאני אומרת בלב "נה נה נה לכל המקשקשים"
לצפיה ב-'אנצל"ש לענייני כרוב סגול: מה אתם הכי אוהבים/ות לעשות איתו?'
אנצל"ש לענייני כרוב סגול: מה אתם הכי אוהבים/ות לעשות איתו?
27/06/2018 | 11:36
5
40
מה לדעתכם/ן התיבול הכי מהמם לסלט כרוב סגול חי?
והאם אתם קוראים לו סגול או אדום?
או שאולי כדאי לעשות תבשיל בכלל
לצפיה ב-'כרוב סגול!'
כרוב סגול!
27/06/2018 | 14:40
1
51
אצלנו אוהבים מאד צלי שלו. בצל מוזהב כרוב קצוץ קטן, מעט שמן, מלח פלפל שחור. לעיתים זרעי כמון שלמים. לעיתים לוקחת לכיוון המתקתק עם קוביות תפוח/ חצאי מישמשים/ שזיפים עייפים.

חוצמזה אני הכי אוהבת סלט כרוב עם שמן מלח פלפל מיצלימון. לזה מתאים בצל מכל צבע, שומשום שחור או בהיר, קוביות גזר, גרעינים שונים ומשונים וירוקים בנדיבות.

בסופשבוע האחרון הכנתי חצי כרוב ירוק חצי כרוב סגול , סלק גדול טרי בקוביות בצל סגול זרעי חמניה ודלעת קלויים על מחבת. שמן זית, מלח הימליה גס, פלפל שחור גרוס, מיצלימון סחוטרי, פטרוזיליה קצוצה דקדקדק, מעט סילן. יצא מעולה. היתרון העצום של סלט כרוב שהוא עומד הוא משתבח.
תמיד אפשר להוסיף קוביות פרי ממה שיש בבית, עשבי תיבול לפי החשק, בצל ירוק הוא חבר יקר.

עוד סלט כרוב משמח זה עם שומשום שחור בצל ירוק רוטב סויה סילן ושמן. מפתיע ומשמח. אפשר לשלב גם אצות .
לצפיה ב-'מעולה, נראה לי שאלך על "בסופשבוע האחרון"'
מעולה, נראה לי שאלך על "בסופשבוע האחרון"
27/06/2018 | 15:17
22
אפילו שאין לי כל הרכיבים. גם בעיני זה פלוס גדול, העמידות במקרר!
לצפיה ב-'עם לימון סויה ושומשום קלוי'
עם לימון סויה ושומשום קלוי
27/06/2018 | 15:15
1
10
לצפיה ב-''
28/06/2018 | 10:09
לצפיה ב-'פעם הכנתי סלט כרוב סגול עם אשכוליות'
פעם הכנתי סלט כרוב סגול עם אשכוליות
28/06/2018 | 19:03
24
אבל זאת לא העונה..
לצפיה ב-'בתור אנמית שלוקחת תוסף'
בתור אנמית שלוקחת תוסף
12/07/2018 | 14:36
6
10
ועדיין הערכים נמוכים.. ספרי לי מה את עושה
לצפיה ב-'אני חושבת שאצל נשים'
אני חושבת שאצל נשים
13/07/2018 | 13:43
1
12
זה גם עניין של גיל - אצלי זה עזר
לצפיה ב-'הממ..מחכה בקוצר רוח להזדקנות'
הממ..מחכה בקוצר רוח להזדקנות
14/07/2018 | 17:59
3
לצפיה ב-'לנשים סיס זה יכול להיות בעייתי כי מחזור'
לנשים סיס זה יכול להיות בעייתי כי מחזור
14/07/2018 | 21:37
3
8
אפשר לנסות שייקים ירוקים (זו הדרך שלי לצרוך הרבה עלים)
ו/או לנסות שיטות שמורידות דימום (הדרך הלא טבעית עם תופעות לוואי היא גלולות, הדרך הטבעית אבל לא ידוע לי עד כמה היא יעילה היא לעבור לתחבושות רב פעמיות ולנסות לדמם בשירותים כשאפשרי לך. אמנם השיטה הזו היא זו שאני משתמשת בה כיום, והעובדה שאני יכולה לישון לילה שלם עם חתיכת בד ומתעוררת עם כתם שלא עבר את הבד הייעודי, לעומת שנים של שימוש בפד+טמפון, שניהם בספיגה מקסימלית ועדיין הייתי צריכה לקום באמצע הלילה להחליף אם לא הייתי רוצה להתעורר בבריכה היא ראיה תומכת, אבל זה בא אחרי שנים של ריווח מחזורים לפעם בחודשיים בשיטה הקודמת ויש מצב שזה השפיע, ואולי גם הגיל עושה את שלו, מה שמפחית את החוזק של הראיה)
לצפיה ב-'אני לא בטוחה עד כמה'
אני לא בטוחה עד כמה
14/07/2018 | 23:06
2
7
לעלים ירוקים יש כמות ברזל מספקת..
גם אני על גלולות וכמעט ואין לי דימום. יש חודשים שאין כלום.. ועדיין הברזל נמוך עם תוספת.
מכירה את עניין בריכת דימום.. אבל מאז הגלולות כאמור  לא נראה לי שזו הסיבה.
מה הכוונה ריווח מחזורים?

לצפיה ב-'תלוי איזה עלים ירוקים'
תלוי איזה עלים ירוקים
14/07/2018 | 23:29
1
10
בפטרוזיליה ושמיר למשל יש די הרבה

הכוונה בריווח מחזורים היא - לקחתי הורמונים (נובה רינג במקרה הספציפי) ברצף כך שהיה לי מחזור פעם בחודשיים שלושה (אם זה היה אפשרי הייתי מבטלת לגמרי את המטרד, רק שזה לא עבד אצלי ככה). אם אין לך דימום כמעט ואת בנוסף גם לוקחת תוסף, אז במקומך הייתי הולכת לרופא שיבדוק סיבות אחרות
לצפיה ב-'2 מחזורים לא קיבלתי'
2 מחזורים לא קיבלתי
20/07/2018 | 12:32
4
כנראה בגלל הגלולות.. שונאת הורמונים
אני גם צורכת שמיר ופטרוזילה.
צריכה לעשות בירור אבל זה דורש בדיקות פולשניות..

לצפיה ב-'למי שהתעניין בבישול דוחן...'
למי שהתעניין בבישול דוחן...
25/06/2018 | 21:25
6
38
הדרך הנכונה לקבל דוחן מבושל אחד אחד ולא עיסתי/דייסתי היא לשטוף אותו היטב קודם לבישול, אח"כ לסנן היטב ולטגנו דקה-שתיים במעט שמן. כשהוא משנה גוון לזהוב קלוי מוסיפים מים רותחים בכמות כפולה מכמות הדוחן, מוסיפים מלח + תבלינים (אני מוסיף פלפל שחור, מעט כורכום מעט פפריקה מתוקה ומעט אבקת מרק) מערבבים היטב ומבשלים 30 דקות על אש קטנה עם מכסה סגור.
זהו פחות מיותר.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
25/06/2018 | 21:33
2
32
מרירות נובעת בדר"כ מאי-טריות של הדוחן או שמירתו באויר החופשי בתנאים לא מתאימים. כשהוא מגיע ארוז בשקית - צריך להכניסו לקירור לאחר פתיחתה. אני לא נתקלתי בדוחן בתפזורת אבל אם האופציה הזו קיימת - נראה לי שעדיף לא להשתמש בה.
לצפיה ב-'יפה לך ההשקעה'
יפה לך ההשקעה
26/06/2018 | 16:27
7
לצפיה ב-'אופס.. לא ראיתי שכבר ענית על עניין המרירות'
אופס.. לא ראיתי שכבר ענית על עניין המרירות
12/07/2018 | 14:33
6
שאלתי נטורופתית והיא אמרה לי ש"זה הטעם של הדוחן"= מריר.  לדבריה רק תיבול יעזור ל"הוציא" את המרירות כמו הוספת עגבניה.. כורכום.. מלח פלפל בצל מטוגן..
אני את הדוחן שלי קניתי בשקית והכנתי מכל התכולה שלו.
לצפיה ב-'תודה לך יקירי'
תודה לך יקירי
12/07/2018 | 14:30
5
אבל... איך נפטרים מהטעם המר
לצפיה ב-'לדברי הנטורופטית אכן שמן גורם'
לדברי הנטורופטית אכן שמן גורם
12/07/2018 | 14:35
7
להפרדת הגרגירים
לצפיה ב-'שטפתי היטב מספר פעמים'
שטפתי היטב מספר פעמים
12/07/2018 | 14:40
7
בישלתי 20 דקות.. הוספתי מלח.. ועדיין יצא מריר. אי אפשר להגיד שזה לא היה טרי כי בכל המעט פעמים שיצא לי להכין דוחן זה יצא מריר.( זה היה בשקית)
לצפיה ב-'יום ששי את יודעת...'
יום ששי את יודעת...
21/06/2018 | 17:03
2
60
הנערה שבה הביתה מהערבה- עד הגיוס...
טבעונית הדגל ואני חוככת מה להכין לה
מזל שאצלנו לא חם מדי אז אפשר ממש לבשל.

אני חושבת על ממולאים כל שהם, קטנים. האמת יש לי עלי גפן אז אולי...
רעיונות שיתופים יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'בהצלחה לנערה!'
בהצלחה לנערה!
21/06/2018 | 17:36
40
ממולאים זה רעיון נהדר ועלי גפן - נהדר ביותר.
מה עם ארוחת ממולאים?
יש לי דלעת יפנית וקישואים ויש לי פגיעה בברכיים שחבל"ז אז אני מברכת בורא המיקרוגל והפריזר! יהיה ממש ממש בקטנה.
לצפיה ב-'בסוף עלי גפן'
בסוף עלי גפן
24/06/2018 | 11:36
25
מולאו באורז עגול ונתחוני סויה מתובלים היטב, אחר כך הונחו על עלי גפן וסלרי קצוץ למכביר, רוטב שכלל פלפל חריף מגידול עצמי, לימונים פרסיים, בשר לימונים טריים, מעט סילן, שמן זית, מלח , כמון. בבלנדר ואחר כך חמוציות.
מעל עלי הגפו הנחתי קציצות משארית המלית בתוספת סלק וגזר מגוררים .

טעמגנעדן

חומזה אורז בסמטי עם מלח פלפל שחור

קוביות קטנות של בטטה קישואים בשני צבעים ,תערובת תיבול הודי שהכנתי בבית, פלפל חריף, שמן זית מלח הימליה גס. הכל בתנור.

קוביות טופו עדין עם רוטב סויה שומשום שחור, מעט שמן זית, בצל ירוק קצוץ, מעט מירין.

כרוב ירוק כרוב סגול קוסיות סלק חי בצל סגול, זרעי דלעת וחמניה על מחבת, מלח פלפל מיצלימון שמן זית טיפטיפה סילן.

פרוסות פרות העונה,בצל חתוך עדין, כוסברה טריה ,מלח פלפל שחור, שמן זית במסורה, מיצלימון

טחינה עתירת שום

לחמניות קוואקר טחון בבית וקמח כוסמין מלא

סלט ירקות ישראלי

עוגת בננות בזיגוג שוקולד

לצפיה ב-'מתוך סקרנות..'
מתוך סקרנות..
21/06/2018 | 21:42
25
81
מי משלב בתזונה שלו אגוזים, שקדים, גרעינים וזרעים?
לצפיה ב-'אני, מה - לא כולם?'
אני, מה - לא כולם?
21/06/2018 | 23:01
3
51
למשל בתערובת לסלט - אנרגיה גרעינית טבעונית
לצפיה ב-'וגם ממרחי זרעים או קשיו'
וגם ממרחי זרעים או קשיו
22/06/2018 | 08:24
2
31
או קנויים או שאני מכינה לבד (מאז שקניתי לי נינג'ה קטנה, ובזכותה הממרחים ממש חלקים)
לצפיה ב-'איזו נינג׳ה את ממליצה?'
איזו נינג׳ה את ממליצה?
22/06/2018 | 20:25
1
7
לצפיה ב-'יש לי nutri ninja slim'
יש לי nutri ninja slim
23/06/2018 | 13:13
25
אני חושבת שזה הדגם הכי קטן (בחו"ל הוא מגיע עם שני מכלים לדעתי, בארץ רק עם אחד). אני משתמשת בו בעיקר למחיות - למשל, גבינת קשיו יוצאת ממש חלקה, תענוג! וגם לשייקים מדי פעם.
זה גדג'ט לא ממש הכרחי במטבח אבל מאד מפנק. קניתי אותו בדיוק שבוע אחרי שהחלטתי שאני לא מכניסה דברים חדשים הביתה!

לצפיה ב-'אנחנו והרבה'
אנחנו והרבה
21/06/2018 | 23:20
40
גם כרכיב עיקרי בעוגיות
גם כתוספת לסלטים ולתבשילים
גם חלק מקציצות
הרבה ומכל מני סוגים
לצפיה ב-'אני!'
אני!
22/06/2018 | 00:11
18
לפעמים כנשנוש, והרבה בבישול - בעיקר אגוזי מלך טחונים בקציצות ופשטידות, וכנ"ל בקמח שקדים. בנוסף חמניות וגרעיני דלעת בסלט מדי פעם. קצת פחות בקשיו ואחרים.
לצפיה ב-'אצלנו כל הזמן'
אצלנו כל הזמן
22/06/2018 | 07:37
15
34
גם בלי קשר לטבעונות/צמחונות - לילדים יש צנצנת גדולה עם שלל אגוזים ושקדים והם מנשנשים כאוות נפשם. כמובן משולבים בבישול. מכינה חמאות אגוזים או גרעינים למריחה על לחם.
לצפיה ב-'כל הכבוד! איך מרגילים ילדים..'
כל הכבוד! איך מרגילים ילדים..
24/06/2018 | 22:07
14
22
לאכול אגוזים ושקדים ולא  סוכריות מסטיקים שוקולדים? (באיזה גילאים הם?)
האם הם טבעונים?
לצפיה ב-'אצלנו ילדים שונים בעלי העדפות שונות'
אצלנו ילדים שונים בעלי העדפות שונות
25/06/2018 | 16:53
1
17
ולכן צריכת האגוזים והזרעים נעשית במגוון צורות.
יש אחת שבמיוחד מתקשה והיא צורכת אותם בעיקר קלויים. אני משתדלת לקלות קצר על מחבת חם ולהכניס לכל סלט שהיא אוכלת.
חוצמזה אני טוחנת אותם לתוך עוגיות, בצקי מאפים מלוחים, קציצות.
לעיתים אני מערבבת במחבת עם סוכר- שקדים או אגוזים והיא אוהבת גם את זה.

כל אוכל הוא ענין של חשיפה והרגל. במרק יוגורט אצלנו נכנסים שקדים חצויים או פרוסים. בתבשילי אורז אני מבשלת גם שקדים קלופים. בקיצור תפעילי את חוש היצירה . אני מכינה גבינת שקדים אפויה שהם אוהבים...
לצפיה ב-'שאפו לך'
שאפו לך
27/06/2018 | 20:39
9
מה זה מרק יוגורט? נשמע מעניין..
אני קונה גבינת שקדים אפויה מעלפת!
פעם ניסיתי להכין כזאת ויצא יבש ולא טעים. אשמח למתכון
לצפיה ב-'אני גיליתי שכשאנחנו יוצאים לטיול או פיקניק'
אני גיליתי שכשאנחנו יוצאים לטיול או פיקניק
26/06/2018 | 13:33
3
27
ואני מביאה קופסה עם אגוזים, שקדים ופירות יבשים, הכל מתחסל! כמובן שזה לא בנוסף לחטיפים אלא במקום.

אז זה אמנם לא צריכה יומיומית, אבל יותר טוב מכלום.. אם הייתי מגלה את הפטנט הזה כשהם היו צעירים יותר הייתי לוקחת קופסה כזאת גם לגינת המשחקים מידי פעם. בזמנו הייתי לוקחת בעיקר פירות טריים חתוכים.

לדעתי בגדול צריך להבין שהילדים, בעיקר בגילאים צעירים, אוכלים את מה שמציעים להם. לכן העקרון הוא - להציע לילדים בבית את מה שאת רוצה שיתרגלו לאכול, ולא לקנות את מה שאינך רוצה שיאכלו.
לצפיה ב-'פירות יבשים.. אני יכולה להבין'
פירות יבשים.. אני יכולה להבין
27/06/2018 | 20:43
2
14
כי זה מתוק... אבל אגוזים ושקדים זה לא מובן מאליו!
גיסתי מציעה לילדים שלה ירקות כל הזמן אבל  הם לא התרגלו לזה. הייתה תקופה שאחד מהם אהב עגבניות ופלפלים אבל זה עבר לו..
לדעתי קצת קשה להרגיל בבית  מה שאנחנו המבוגרים רוצים שהם יאכלו כי בחוץ הם נחשפים להרבה מאוד ג'אנק ומתרגלים אליו.
לצפיה ב-'הג'אנק בחוץ כבודו במקומו מונח אבל אם אין ג'אנק בבית מה יעשו '
הג'אנק בחוץ כבודו במקומו מונח אבל אם אין ג'אנק בבית מה יעשו
27/06/2018 | 23:12
1
19
הילדים? יאכלו מה שיש! פעם מישהו אמר לי שיש פתגם ברוסית "הרעב הוא התבלין הטוב ביותר". אני לא בעד להרעיב ילדים כמובן, אבל מי שמפמפם חטיפים, עוגיות ומעדנים לילדים כארוחות ביניים שלא יתפלא שהם מגיעים לארוחה הבריאה ומעקמים את האף.
אז כמו שכתבה לך הדר' וכמו שכתבתי למעלה, הדרך הנכונה, בגדול, היא להציע בבית אוכל בריא בלי אלטרנטיבות של ג'אנק.

ולגבי הגילאים - לדעתי, ככל שהילד צעיר יותר כך יותר קל להקנות לו הרגלי אכילה טובים. גם טכנית, ילד קטן האוכל שמוגש לו - זה הכל בידיים שלנו. אנחנו מגישים לו והוא בוחר ממה שיש על השולחן. אז דואגים להגיש לו רק אוכל בריא וזה הכל. לעומת זאת מתבגר כבר הרבה יותר עצמאי, אוכל בחוץ לפעמים, יודע להכין לעצמו ארוחות קלות כך שההשפעה שלנו פחותה. אבל כשהבסיס טוב אז אני מאמינה שגם אם הילד באיזשהוא שלב בגיל ההתבגרות משפיע על עצמו ג'אנק, הוא ידע לחזור מתישהו לאכול בריא. כי הוא יודע לאכול בריא, הוא מכיר את זה ויום אחד זה יחסר לו ואז הוא יחזור לזה. לעומת זאת ילד שכל חייו אכל ג'אנק, לבוא אליו בגיל ההתבגרות עם סיפורים על בריאות ותזונה ולדרוש ממנו לעשות מהפך, זה כבר הרבה יותר מסובך.
לצפיה ב-'אוקיי.. צודקת'
אוקיי.. צודקת
29/06/2018 | 23:08
8
אני  רואה את האחיינים שלי אוכלים פחות אוכל בריא כשיש ג'אנק בבית.
תודה!
לצפיה ב-'זה ענין של היצע'
זה ענין של היצע
26/06/2018 | 22:33
7
22
מה שמציעים - אוכלים.
הם לא טבעונים ורק לאחרונה כולם הפכו לצמחונים. בשנים האחרונות כולנו מקפידים יותר לאכול בריא.
אין אצלנו סוכריות.שוקולד מדי פעם או חטיפי אנרגיה.  מסטיקים יש ללא סוכר ולא בכמויות וגם לא חטיפים בדרך כלל. לא אוסרים לאכול אבל לא נמצא בסל הקניות הקבוע . יש היצע של פירות טריים ויבשים אגוזים ושקדים.
לפעמים אני מכינה חטיפי אנרגיה בריאים מפירות יבשים, גרנולה, סילאן ואגוזים, לפעמים מתמרים, חטיפי אנרגיה משומשום סילאן טחינה גולמית ופצפוצי אורז. הילדים מאד אוהבים.
ממרחי אגוזים כולל חמאת שמש מאד אהובים על בכורי, על לחם. פשוט להכין. אוהב גם חמאת בוטנים ושקדיה.
היום הם כבר בני נוער בגילאי 12.5, 15.5 שנים.
גם האיש אוהב אגוזים ובעיקר שקדים. כל אחד מהם מעדיף סוגים אחרים של אגוזים. הם מעדיפים קלוי. אני מעדיפה טבעי. הבעיה מבחינתי - הקלוריות... אז לא רוצה להגזים.
לילדים זה דווקא טוב
לצפיה ב-'איזה כיף(:'
איזה כיף(:
27/06/2018 | 20:50
6
17
אבל כפי שכתבתי  בתגובתי הקודמת  שנורא קשה להרגיל ילדים קטנים  לאכול אוכל בריא בגלל החשיפה לג'אנק בחוץ.. 
בגילאים של הילדים שלך נראה לי יותר קל להרגיל  אותם לתזונה בריאה. יש להם מודעות והבנה והרבה יותר יכולת שליטה על מה שהם מכניסים לפה.
אגב.. הבנתי שכל הממתקים ללא סוכר" יש אספרטיים ותחליפים לא בריאים לסוכר. נראה כבר שעדיף את הממתק הרגיל ורק לשלוט בכמויות.
לצפיה ב-'דווקא יותר קל להרגיל ילדים קטנים מאשר מתבגרים'
דווקא יותר קל להרגיל ילדים קטנים מאשר מתבגרים
28/06/2018 | 00:20
1
15
בכל מקרה המתבגרים שלי התרגלו כשהיו יותר קטנים.
אין לנו ממתקים ללא סוכר פרט למסטיק מנטה מדי פעם. זה אכן לא בריא לצרוך בכמויות גדולות.
זה לא שג׳אנק לא נכנס כלל הביתה אבל לא קונים באופן יזום. אני לא חושבת שקורה משהו אם פעם ב... הילדים אוכלים ג׳אנק, אך חשוב ללמד אותם להסתכל על התוויות, להבין במה יש הרבה מאד מלח או הרבה מאד סוכר, מה זה מזון מעובד ושעדיף להכין בעצמנו את האוכל כי אנחנו שולטים בתכולה.
לצפיה ב-'תודה ששיתפת(:'
תודה ששיתפת(:
29/06/2018 | 23:04
לצפיה ב-'זה לא בגלל מה שבחוץ'
זה לא בגלל מה שבחוץ
30/06/2018 | 23:43
3
20
אלא בגלל הבשלה של מערכת החושים.
ילדים מאד רגישים למרקמים ולחלקם קשה להתרגל. למזון יש הבטים של ריח, צבע ומגע ולכולם תפקיד בסוגיה הזו.
אצלנו תמיד כחוק יש שוקולד בבית.
אני לא מתערבת במתי וכמב הם צורכים והעובדה היא שתמיד כשעל השולחן מונחת צלחת ירקות חתוכים מונחים בצורה שקל לקחת ואטרקטיבית ויזואלית הם אוכלים, כולם , מאז ומתמיד.
יש לי אחת ששנים לא נגעה באבוקדו טחינה ופטריות וגם לא חובבת אגוזים גדולה. רק לאחרונה (היא בת 22) התחילה לאכול מכל אלה.

יש לי אחרת שלא יכלה עד גל ההתבגרות לערבב מזונות. אורז לבד. סלט לבד. קציצות לבד. רוטב לבד... היום היא בת 19 מערבבת אורז עם טחינה וסלט בשקיקה.

השיטה שלי היא לחתוך ולהניח במקום מרכזי. פרותף ירקות, פרות יבשים ואגוזים ...
כל אחד ואחת צורך לפי העדפות אישיות. אני לא מתערבת. מנסה לענין באופן הכנה או דרך הגשה. הם מבשילים לתוך מציאות התפריט המגוון שיש בו מהכל וכל אחד בזמנו מפנים. הגדולים לוקחים ממני מתכונים ומגיבים בהתלהבות לתמונות בווצאפ המשפחתי.

מסכימה איתך לגבי ממתיקים מלאכותיים ומוסיפה שכשאין בבית כחוק הם אוכלים במקומות אחרים...

לצפיה ב-'גיסתי ניסתה את השיטה'
גיסתי ניסתה את השיטה
01/07/2018 | 13:33
2
12
של לשים על השולחן ירקות ופירות חתוכים.. לא ממש עבד. אולי בגלל שזו הייתה תקופה ולא עושה את זה באופן קבוע. (הילדים  בגילאים קטנים)
מעניין מה שכתבת על ההבשלה של מערכת החושים.
לצפיה ב-'יש המון משתנים'
יש המון משתנים
01/07/2018 | 20:25
1
15
למשל דוגמא אישית של ההורים
למשל רגישות טקטילית או חושית אחרת
למשל נסיונות שכשלו בעבר
למשל שימוש במזון ככלי ניגוח/שליטה/ כוחנות
ועוד הרבה הרבה
"
במחקרים נמצא כי כאשר ילדים בגיל  4 - 7 בוחרים ומרכיבים ארוחה באופן עצמאי, המזונות שהם בוחרים הנם עשירים בקלוריות, בשומן רווי, בסוכרים ומלח. רבע מהקלוריות של המזונות שהילדים בחרו במחקר מקורם היה בסוכר המוסף למזון! 
לעומת זאת במחקר אחר שנערך בקרב תלמידי ביה"ס נמצא שהגדלת מגוון המזונות הבריאים להם נחשפו הילדים הביאה לעליה בצריכת ארוחות דלות שומן ועשירות בירקות וסיבים וזאת מבחירה חופשית, גם ללא קבלת הדרכה. כלומר,ניתן לשפר את תזונתם של ילדים פשוט ע"י הגדלת זמינותם של המזונות הבריאים."

פרסום מעט בעייתי כי אין מראה מקום למחקרים עליהם מתבססים הנתונים . בנוסף הם מדברים על פרקי זמן קצרים של שלושה ימים או ארוחה אחת, אני זוכרת מחקר שמדבר על שבוע  ובו נתונים אחרים

אבל המחשבה על הקשר בין חשיפה ודוגמה אישית נראית לי מציאותית

לצפיה ב-'אין ספק שזו עבודה קשה'
אין ספק שזו עבודה קשה
05/07/2018 | 23:00
9
ולמי יש סבלנות.. צריך להתמיד בזה, ולזכור שעד שהם יסגלו מזון בריא מסויים יעברו דרך הרבה סרבנות.
לצפיה ב-'יפה...'
יפה...
24/06/2018 | 22:05
2
22
אני מנסה בתקופה האחרונה להכניס את זה לתזונה כמה שיותר.
בנתיים לא מצליחה להתמיד.
לצפיה ב-'הדרך הכי קלה עבורי'
הדרך הכי קלה עבורי
25/06/2018 | 10:48
26
היא פשוט להוסיף אותם לסלט. ככה אני צורכת אותם על בסיס יום-יומי.
לצפיה ב-'ממרחים'
ממרחים
25/06/2018 | 18:23
19
קלויים מהיר לתוספת לסלט או סתם כמו חטיף
בתוך אורז, ברוטב לפסטה, בבולונז מהצומח...

לצפיה ב-'איך מבשלים דוחן?'
איך מבשלים דוחן?
16/06/2018 | 21:20
7
35
פעם יצא לי לטעום דוחן וזה היה מריר-איך נמנעים מהמרירות?
שאלה אחרונה- איך מגיעים לזה שהדוחן יצא "אחד אחד" ולא עיסתי?
תודה!
לצפיה ב-'אין לי מושג! מקפיצה לך'
אין לי מושג! מקפיצה לך
18/06/2018 | 10:33
6
35
אני חושבת שגם לא טעמתי דוחן
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/06/2018 | 12:52
4
4
לצפיה ב-'מצאתי ברשת כתבה על דוחן'
מצאתי ברשת כתבה על דוחן
19/06/2018 | 16:39
3
27
שבגדול מסכמת שאין חוקים ושאין דרך לדעת איך זה ייצא (אם הבנתי נכון), הנה הציטוט:

"איך מבשלים דוחן? כמו כל דגן יש כמה שיטות. וכמו כל דגן, ככל שמבשלים אותו יותר פעמים כך מגיעים באמצעות ניסוי וטעיה לתוצאות טובות יותר. יש מי שמשרים במים ומבשלים רק אחר כך. יש מי שמקדימים קלייה לשלב הבישול. יש מתכונים שבהם מבשלים עם מכסה וכאלה שבלי. יש מי שמבשלים 25 דקות ויש מי שרק עשר אבל משאירים מכוסה במגבת ובמכסה עוד 20 דקות. יש מי שמבשלים בפי 3 מים ואחרים בפי 2.5. יש שמוסיפים שמן ויש שלא.
השיטה שלי בכל הדגנים היא כמו בפסטה: מים רבים עד ריכוך ואז סינון. המרקם המתקבל הוא בהתאם לצורת הבישול שנבחרה: ממרקם יבש של קוסקוס שמתאים מאוד לסלטים (טאבולה למשל) דרך מרקם רך שמתאים לקציצות דוחן, ועד למרקם עיסתי שיוצר דייסה.
 הדוחן גמיש מאוד מבחינת שימושיו ולכן מתאים כתוספת לירקות טריים או מבושלים, ליצירת לביבות או פשטידות וגם כמלית לירקות. מתאים מאוד גם ליצירות תחתית בצק נטולת גלוטן למאפים מלוחים ומתוקים, באמצעות השטחתו על תבנית. וכמובן: דייסה. מצדדי הדוחן מונים, מעבר להיותו נטול גלוטן, עוד שני יתרונות מרכזיים: חיי מדף ארוכים ויצירת תחושת שובע נעימה.
עוד תכונה נעימה היא אפס טעויות: יותר מים, פחות מים, יותר בישול, פחות בישול, הדוחן נשאר אכיל ורק המרקם משתנה ומציע עוד חקירה של הדגן הזה. יצא עיסתי מכפי שתכננו? נסו להיזכר כמה פעמים בישלתם אורז עד שיצא כמו שאוהבים. ועדיין כדאי להיות מוכנים לתכונת העיסתיות שמאפיינת את הדוחן ואף מתחזקת לאחר ההתקררות. גם עליה ניתן להתגבר באמצעות מזלג: מפוררים את הדוחן תוך כדי בישול או אחריו.
באשר לטעם: ויכוח מר ניטש סביב בת־טעם של מרירות שמאפיינת אותו. יש מי שאוהבים אותה אבל אחרים סבורים שהיא מעידה פשוט על כך שהוא לא נשמר בתנאים ראויים. חוץ מאותה בת טעם, טעמו של הדוחן מתקתק תפל."

לא ממש עוזר לדעתי!
הכתבה השלמה כאן
לצפיה ב-'תודה יקרה'
תודה יקרה
20/06/2018 | 12:11
2
18
לכתבה  המלאה צריך שיהיה מנוי(:
לצפיה ב-'נכון, אבל הדבקתי לך את כל מה שרלוונטי'
נכון, אבל הדבקתי לך את כל מה שרלוונטי
21/06/2018 | 08:04
1
18
בתוך ההודעה שלי, השאר = קשקשת
לצפיה ב-''
21/06/2018 | 21:40
3
לצפיה ב-'אני בספק אם הקפצה תעזור. סביר שצריך גם לבשל קודם'
אני בספק אם הקפצה תעזור. סביר שצריך גם לבשל קודם
19/06/2018 | 15:27
9
לצפיה ב-'מאפי בצק עלים במאפיות - טבעוניים?'
מאפי בצק עלים במאפיות - טבעוניים?
11/06/2018 | 13:49
9
50
מכירים את המאפיות שמוכרות בורקס פושטי וכל מיני מאפים מתוקים ומלוחים? אז מאפי בצק העלים המתוקים שמוגדרים פרווה, למשל מאפה תפוחים או ווניל (לא עם גבינה) וכד', בעצם טבעוניים, לא?
כי הם לא חלביים, ואם אני לא טועה בבצק עלים אין ביצים בהגדרה, ולמיטב הבנתי כדי שיבריקו מורחים אותם במי סוכר, לא ביצים. נכון או לא?
לצפיה ב-'חייבים לשאול'
חייבים לשאול
11/06/2018 | 19:03
1
48
בשבוע שעבר שאלתי בבורקס התורכי בשוק הכרמל והמוכר אמר לי שהכול מרוח בביצה, ושאחשוב טוב-טוב לפני שאני מאמינה למי שאומרים לי שלא מורחים ביצה! הוא אמר את זה בידיעה שבתשובה זו הוא מפספס לקוחה פוטנציאלית.
לצפיה ב-'אם כולם משקרים אז לא עוזר לשאול '
אם כולם משקרים אז לא עוזר לשאול
12/06/2018 | 08:29
36
אני באמת אף פעם לא יודעת אם להאמין או לא, למרות שדוקא לא נראה לי סביר שירמו לכיוון הביצים, מי סוכר יותר זולים....
לצפיה ב-'אולי אם תצייני שיש אלרגיה לביצים'
אולי אם תצייני שיש אלרגיה לביצים
12/06/2018 | 12:38
3
40
יגידו את האמת?
לצפיה ב-''
12/06/2018 | 15:07
1
39
אם כי התרשמתי מרוב המוכרות /ים במקומות האלו שהן לא ממש מתמצאות ברכיבים השונים.

לצפיה ב-'אמת אבל'
אמת אבל
12/06/2018 | 16:01
43
בהרבה מהמקומות האופה מאחורי מחיצה או קיר או ככה ויכול לענות
לצפיה ב-'רעיון טוב! '
רעיון טוב!
12/06/2018 | 18:01
12
לצפיה ב-'אני תמיד שואלת על מרגרינה. לא בנוגע למאפי בצק עלים'
אני תמיד שואלת על מרגרינה. לא בנוגע למאפי בצק עלים
13/06/2018 | 14:10
2
45
(כי שם זה מובן מאליו שהם שמים מרגרינה במאפיות הפשוטות) אלא בשמרים ובבחושות בעיקר. הם תמיד אומרים את האמת (יש מרגרינה ) בלי שאאלץ להגיד שאני אלרגית למרגרינה או משהו כזה. בפעמים הנדירות שהיה שמן במקום מרגרינה, זה היה רשום על הקופסה של הטורט.
לצפיה ב-''
21/06/2018 | 16:55
1
20
יותר זול מרגרינה משמן?
למה להכניס שומן מוקשה לתערובת של עוגה בחושה?
לצפיה ב-'אין לי מושג מה יותר זול ומה השיקולים שלהם'
אין לי מושג מה יותר זול ומה השיקולים שלהם
21/06/2018 | 17:21
18
אני רק מספרת מה שעיני רואות ואזני שומעות. די קשה בימינו למצוא עוגות או עוגיות קנויות במאפיה או בסופר, ארוז או טרי שנאפה במקום, שלא מכיל מרגרינה. תבדקי ותראי. לפחות זה גורם לי לשנס מתניים ולהכין בבית
לצפיה ב-'רק סיימנו ושוב סופשבוע'
רק סיימנו ושוב סופשבוע
07/06/2018 | 12:18
6
89
האח הידד
אבל
מה נבשל?

אצלי בתנור עוד דלעת אחות להיא משבוע שעבר, אותו רעיוןם שינויים קלים לפי המצאי בבית.  חוצמזה מאפה של שכבת שבבי סויה מעורבבים עם תבלינים בצל ועלי תיבול ומעל שכבת אורז עם פטריות מתובל מעל לכל שמרי בירה. מנסיון ניתן בקלות לחתוך מנות מלבניות של שני צבעים.

עוגה תואמת עוגת גבינה אפויה עם שכבה שאפיתי חצי דרך, הוספתי מעל שכבת ממרח טופו מועשר בפודינג וניל לבישול ,סוכר ותועפות זסט לימון . אפיתי עם תבנית מים מלמטה עד להשחמה קלה. מרקם מעולה, טעם מענג, נ"ג.
לצפיה ב-'אנחנו חוגגים'
אנחנו חוגגים
08/06/2018 | 09:50
57
יום הולדת 88 לאמא שלי, עם פיצות, סלטים, קיש (אם אכין אותו כבר!), עוגת שוקולד ועוגת גבינה ופירות העונה.
הערב תבשיל עדשים דלעת ותרד ברוטב חמאת בוטנים של ריצ'ה מ vegan richa
בדרך כלל יש לי רשימות ארוכות, הפעם לא השקעתי ברשימות ואני מקווה שלא אשכח כלום!
בשבוע הבא נגמר הסמסטר ומתחילה עונת הבחינות, אולי אספיק לאפות כמה דברים לפריזר
לצפיה ב-'הסופשבוע שלנו מתחיל מחר'
הסופשבוע שלנו מתחיל מחר
12/06/2018 | 16:08
4
38
במסיבה של הצעיר עד אמצע הלילה כזותי, אני אמורה להביא חומוס ועוד ממרח. אמרו לי לבנה אמרתי צטערת טבעונית, אמרו טוב אז משו טבעוני מה שנראה לך. מה אני מבינה בכאלה ממרחים טבעוניים לאוכלי כל בינהם לא מעט ילדים... נראה.

למחרת נוסעים דרומה למסיבת סיום של זו שלפניו , נשארים לילה, בודקים דבר או שניים בבוקר ולקראת צהריים מתחילים את השיבה הביתה.

לפיכך מן הסתם בששי נאכל מה שנאכל היום.
מה זה?
אורז אפוי בתנור עם טופו מגורר שמן קוקוס ורוטב סויה.

פרוסות דלעת מונחות על פרוסות בצל שמונח על שכבת שמרי בירה ומעל שמן- מעל הכל רוטב כוסברה ,פלפל חריף וסילן. בתנור.

תבשיל ראש סלרי כולל הכל מקוצץ דק, כך וכך סלקים בקוביות קטנות, רבע ראש כרוב סגול מקוצץ דק, בצליים שניים גם. מלח גס. שמן זית פלפל שחור. יאמי.

סלטים נחתוך ככה במקום מהרגע להרגע.
לצפיה ב-'בתבשיל כרובסלק'
בתבשיל כרובסלק
12/06/2018 | 16:09
28
שכחתי לציין שהוספתי עדשים צהובים להעשיר בחלבון
לצפיה ב-'לא נשאר לי כמעט כלום'
לא נשאר לי כמעט כלום
13/06/2018 | 00:30
2
30
מחר בבוקר מהר מהר אכין מחדש
לצפיה ב-'את מבשלת טעים מדי אז הכל נגמר מהר'
את מבשלת טעים מדי אז הכל נגמר מהר
13/06/2018 | 16:04
1
7
לצפיה ב-'את סתם טובה אלי '
את סתם טובה אלי
21/06/2018 | 16:56
לצפיה ב-'היום אפיתי עוגה'
היום אפיתי עוגה
04/06/2018 | 17:10
2
64
טבעונית ללא טבעוניות

התפללתי שתצליח והיא אכן הצליחה!
עוגה בחושה בצק קמח מלא מעורב בקמח טף
הרבה הרבה אגוזי מקדמיה ופקנים שבורי ברמות שונות עם קינמון מלח זסט לימון וסוכר חום .
שימנתי את התבנית בשומן קוקוס עליו פיזרתי מתערובת האגוזים עירבבתתי מעט קורנפלור עם מים ושפכתי על זה, הנחתי 2/3 מהבצק מעל והידקתי אז הנחתי את שאר האגוזים גם כאן ממש מעט קורנפלור במים מעליהם הנחתי את שארית הבצק והידקתי. אפיתי.
נתתי לזה להצטנן והפכתי על צלחת- מהמם וטעים טעים.

כבוד לטבעונות
לצפיה ב-'תמונות להמחשה'
תמונות להמחשה
04/06/2018 | 17:20
68
לצפיה ב-'נראה נהדר!'
נראה נהדר!
04/06/2018 | 20:20
9
לצפיה ב-'שוב סופשבוע'
שוב סופשבוע
31/05/2018 | 22:22
14
47
מה אבשל לשבת?
אין לי שמץ
אבל יש לי דלעות יפניות יפיפיות שמזמינות להתמלא במשהו צבעוני
ויש לי הרבה עגבניות שרי בטעם מתוק להפליא, ממש מחשיד שהן לא ירקות
ויש לי תירסים לבנים מתוקי זרעים
וכמובן טופו

הלחמניות בדיוק נגמרו אז זה הזמן לאפות ולהקפיא
היום הכנתי קציצות מעדשים צהובים שקדים קלופים ובצל
שטיגנתי והושבתי בתוך רוטב רוזה מעגבניות טריות ושמנת סויה, פלפל חריף וכוסברה לעיטור.
לצד אורז לבן שבושל עם פטריות שצליתי מראש.
אם לא יהיו אורחים אולי אוסיף רק סלטים.

אתמול אפיתי עוגת בננות שאת תחתיתה ריצפתי באגוזי מלך מרוסקים סוכר חחום ומלח גס. התוצאה מענגת חיך ויותר מחצי כבר איננו.

נראה

מה אצלכם?
לצפיה ב-'חזרתי מהשוק ונזכרתי מה שכחתי...'
חזרתי מהשוק ונזכרתי מה שכחתי...
01/06/2018 | 10:10
3
51
אז אני צריכה לחזור למכולת, פחות כיף!

אני מכינה סלט תירס קלוי בתנור עם תבלינים הודיים - לפיקניק יומולדת משפחתי.
אני מקווה להכין גם עוגה - זה תלוי אם באמת יהיה לי כוח לחזור למכולת
הכנתי אתמול תבשיל מעולה מעדשים עם תפ"א, בטטה וקישואים, עם אורז. התכנית היא שזה יספיק עד אמצע השבוע לפחות פלוס קצת לפריזר!
מהסלק עדיין לא הכנתי כלום! אולי פשוט אבשל, אטחן ואקפיא.
תיכף נגמרת שנת הלימודים ויש לי עבודות ומבחנים - והם בעדיפות ראשונה לפני בישולים ואפייה. מזמן לא אפיתי לחם - זה הדבר הראשון שאעשה אחרי המבחנים.
לצפיה ב-'לגבי הסלק'
לגבי הסלק
01/06/2018 | 13:17
2
36
את יכולה לטחון/ לרסק טרי ולהקפיא אם הכוונה היא לקציצות. את יכולה חלק כך וחלק לבשל ולהקפיא או לאפות שלמים לקלף ולהקפיא. באפיה הטעם נהיה מרוכז יותר ואחרי הקפאה יש סיכוי שיהיה יותר דומיננטי מאשר אחרי בישול במים.

אפשר מתכון לסלט תירס הקלוי ,בבקשה?
לצפיה ב-'סלט תירס קלוי'
סלט תירס קלוי
01/06/2018 | 13:26
1
35
חבילה מופשרת של תירס קפוא (800 גרם) - עם מעט שמן זית, ולתנור בחום בינוני
במקביל: ירקות קצוצים: בצל, גזר, פלפל אדום, שום: גם הם עם שמן זית, מלח, בתבנית נפרדת בתנור. לבדוק כל הזמן, ולתת לתירס כמה סיבובים. שלא ייקלה מדי כי אז הגרעינים נהיים קשים ללעיסה.
כשהירקות  רכים עד שחומים והתירס בקצה התבנית מתחיל להשחים, מערבבים יחד בקערה, מתבלים לפי העטם (אני מוסיפה גארם מסאלה תוצרת בית פלוס או עירית או כוסברה - תלוי אם יש בקהל סרבני כוסברה או לא).
טעים חם או קר!
לצפיה ב-''
01/06/2018 | 17:21
2
לצפיה ב-'אני הכנתי קציצות מפולי סויה יבשים'
אני הכנתי קציצות מפולי סויה יבשים
01/06/2018 | 16:41
3
35
לפי המתכון הזה

הכנתי בתנור ולא בטיגון. הן יצאו קצת תפלות ודי יבשות. מה דעתכם? אם אוסיף טחינה לתערובת בפעם הבאה זה יעזור להתגבר על היובש? מצד אחד טחינה זה הרבה שמן, מצד שני טחינה 'שותה' מים.
לצפיה ב-'מה שאת צריכה שם'
מה שאת צריכה שם
01/06/2018 | 17:20
2
36
זה מים וירק נטראלי מגורר כמו למשל קישוא או דלעת. אלה ילחחו את העיסה
לצפיה ב-'תודה. אם כך נראה לי שאוסיף במקום 4 גבעולי כוזברה שבמתכון,'
תודה. אם כך נראה לי שאוסיף במקום 4 גבעולי כוזברה שבמתכון,
02/06/2018 | 00:59
1
25
צרור שלם של כוזברה שיתן לחות וגם קצת טעם של פלאפל.
לצפיה ב-'בהחלט וגם פטרוזיליה '
בהחלט וגם פטרוזיליה
03/06/2018 | 18:09
14
ותטחני את הירוקים המעבד מזון ולעיסה תוסיפי עוד מים. שתרגיש ביד יציבה אבל לא יבשה
לצפיה ב-'בינתיים תמונה של הדלעת היפנית'
בינתיים תמונה של הדלעת היפנית
01/06/2018 | 20:25
5
61
כי באמת ...
לצפיה ב-'מילאתי אותה'
מילאתי אותה
01/06/2018 | 22:26
2
42
באורז בסמטי עם פטריות שעירבבתי עם כוסברה ופטרוזיליה קצוצות, בכמות נדיבה.
300 גרם טופו מגורר גס.
את הדלעת עצמה עיסיתי בסילן מלח גס ופלפל שחור .
הנחתי בכלי חסין חום יחד עם הרבה בצל קישואים ועגבניות חתוכים, קרטון חלב קוקוס מלח פלפל כף שטוחה קורנפלור, עלי קורנית מיובשים. אפיתי עד שהדלעת נכנעה בקלילות למזלג בקליפה.זה ממש ממש וואו.

היו לי קציצות עדשים מאתמול ברוטב חריף
ולזה הוספתי
סלט גרגרי תירס וירקות נוספים(מקלוני גזר, רצועות פלפל צהוב,
בצל ירוק ) כולם צלויים בתנור
מתובל בסגנון הודי (הל, אגוז מוסקט, טיפה קינמון, פלפל שחור גרוס, כוסברה טריה קצוצה, פטרוזיליה טריה קצוצה)
מלח גס, הירקות ניקלו בשמן זית ככה שלא צריך להוסיף.
זה צבעוני וטעים להפליא. אפשר לאכול קר או חם.
רעיון למתכון באדיבות תמר האחרת .

חוצמזה ממרח טופו ואגוזים בסגנון כבד קצוץ.

סלט טופו מגורר עם מיונז סויה בסגנון סלט ביצים.

לחמניות חיטה וקוואקר.

לחם נטול גלוטן על בסיס טף.

פרוסות חציל וערמת עגבניות מקוצצות אפויות בתנור עם בצל מקוצץ והרבה שום , מלח פלפל שחור ושמן זית. זילופי טחינה מעל.

טחינה רבת לימון.

חסה עם קוביות אבוקדו וקוביות טופו קטנות מוקפצות עם שמרי בירה ומלח גס. רוטב מכל מני ירוקים,סילאן, מיצלימון, חומץ ,מלח פלפל בבלנדר.
.
כרוב ירוק עם חמוציות גרעיני דלעת ופרוסות שקדים קלויות

עוגת גזר עם זיגוג טופותי ואבקת סוכר
לצפיה ב-'יכולת האלתור שלך מדהימה אותי כל פעם מחדש'
יכולת האלתור שלך מדהימה אותי כל פעם מחדש
02/06/2018 | 01:02
1
27
והדלעת יפיפיה. בכלל לא ידעתי שיש דבר כזה דלעת יפנית. לנו יש דלוריות בשפע (מקבלים מהורי בעלי) אבל ברוב המקרים אנחנו סתם פורסים אותם וצולים בתנור עם מלח ושמן זית
לצפיה ב-'אני מאד אוהבת דלעות למינהן'
אני מאד אוהבת דלעות למינהן
03/06/2018 | 18:13
26
ככה כפי שתארת אפויות עם מלח ושמן זית.
מאידך הצורה שלך הדלעת היפנית כאילו מבקשת להפוך אותה לכלי קיבול- כמו מרקיה כזו או משהו שנית אחר כך לפרוס כמו עוגה ושהמלית תתגלה ועל זה לשפוך מן הרוטב.

אני מאלתרת כדי להישאר עם היכולת לאכול ממה שיש. זו הרגשה נוחה לדעת שאפשר להכין ממה שיש ולא חייבים להיצמד למתכון מסויים דווקא.

תודה על המחמאה
לצפיה ב-' הדלעת הזו יפיפיה, כמו יצירת אומנות'
הדלעת הזו יפיפיה, כמו יצירת אומנות
04/06/2018 | 20:21
1
9
לצפיה ב-''
04/06/2018 | 20:59
3
לצפיה ב-'קניית קילופי קוקוס'
קניית קילופי קוקוס
29/05/2018 | 14:26
5
47
היי, קניתי לפני פחות משבוע קילופי קוקוס בניצת הדובדבן וזה התגלה כחטיף מעולה, וגם בריא למדי.

המחיר שם הוא 4.90 למאה גרם.
ראיתי שיש להם שקיות גדולות שהם קונים בשוק סיטונאי שקצת רחוק ממני(אם כי נמצא באותה עיר).
תהיתי אם אפשר להזמין שקית גדולה כזו באינטרנט? מישהו יודע?
**הקילופים הם בלי סוכר נוסף**
לצפיה ב-'וכמובן שהמטרה היא לחסוך לעומת המחיר של החנות.'
וכמובן שהמטרה היא לחסוך לעומת המחיר של החנות.
29/05/2018 | 14:26
9
לצפיה ב-'מסתבר ש..'
מסתבר ש..
29/05/2018 | 16:34
32
המחיר אמור היה להיות 7.90 ובמקרה הייתה טעות שהרווחתי ממנה.
יש לי קילו במחיר 4.90 עד שאמצא אם יש מקום זול מ7.90 כולל משלוח.
לצפיה ב-'אני אפילו לא יודעת מה זה קילופי קוקוס!'
אני אפילו לא יודעת מה זה קילופי קוקוס!
29/05/2018 | 19:44
1
14
לצפיה ב-'כאלו..'
כאלו..
29/05/2018 | 22:51
46
לצפיה ב-'אני מתנזרת מאלה'
אני מתנזרת מאלה
30/05/2018 | 14:03
50
בגלל יותר מפעם אחת שרכשתי בכמיהה רבה וגיליתי טעם סבוני שמעיד על חוסר טריות.

לא עוד

לצפיה ב-'מה בישלתם לשבת?'
מה בישלתם לשבת?
25/05/2018 | 14:00
18
59
מרוב עניינים וסידורים ובילויים - פלוס החום ההזוי - לא בישלתי כלום!  עברתי באלגריה וקניתי כמה דברים - ואני אפילו לא זוכרת מה! בתקווה שיהיה טעים.... והגעתי הביתה למזגן המבורך.
היו לי תכניות, יחכו

ושאלה: יש לי סלק, ויש לי קשיו, ומתחשק לי פסטה בקרם סלק (לא להיום! היום אני לא מבשלת!)
למישהו/י יש ניסיון עם זה? אני מתלבטת אילו תבלינים או עשבי תיבול יתאימו. נראה לי שטרגון אבל אין לי.
לצפיה ב-'אני הכנתי בעבר את המתכון הזה של ״גאולה דרך החיטים״'
אני הכנתי בעבר את המתכון הזה של ״גאולה דרך החיטים״
25/05/2018 | 14:35
5
72
http://pormeleg.kitchen/creamy-beetroot-pasta/

יצא טעים
אבל הילדים לא מתים על סלק
לצפיה ב-'אצלנו סלק'
אצלנו סלק
25/05/2018 | 15:44
4
54
מגיע רק בליווי טעמים חזקים. הדרך האהובה היא קציצות. טוחנת במעבד מזון לא בלנדר את הסלק חי מקולף. מוסיפה קמח עדשים כתומים מלח כמון קארי חוואיג' ככה וככה. מטגנת קציצות חביבות. מניחה בתבנית וזולפת מעל רוטב ממיץ לימון ו...זהו בעיקרון. אם חסר מלח מוסיפה מלח ויכולה להוסיף עלי תיבול קצוצים או שום. תלוי מצב רוח. זה מנצח בענק.

למדו לאכול כאן סלק טרי מגורר דק יחד עם ערמת חסה ואגוזים קלויים, אפשר מקורמלים.

וגם סלט קלסי של קוביות סלק אפוי, עלי תיבול מקוצצים דק, יותר מסוג אחד, הרבה לימון שום שמן זית מלח פלפל שחור. אם הסלק במקרה לא מתוק אני מוסיפה נגיעה של סילן או מייפל.
לצפיה ב-'כמה סלק על כמה קמח עדשים בערך?'
כמה סלק על כמה קמח עדשים בערך?
27/05/2018 | 09:04
3
8
לצפיה ב-'זה מאד תלוי בסלק'
זה מאד תלוי בסלק
27/05/2018 | 15:10
2
19
יותר או פחות נוזלים
אבל באופן גס אני אגיד ששה סלקים סינוניים ובערך 1/3 כוס קמח עדשים כאשר את מנסה לייצר קציצה בכף ידך ומרגישה עם היא יציבה. לפעמים צריך להוסיף קצת מים כדי לייצר כמו דבק.
לצפיה ב-'תודה. ואת הסלק את מגררת במגררת של המעבד מזון או משתמשת בסכין'
תודה. ואת הסלק את מגררת במגררת של המעבד מזון או משתמשת בסכין
28/05/2018 | 10:50
1
15
הרגילה שממש טוחנת?
לצפיה ב-'ברגיל'
ברגיל
28/05/2018 | 17:14
8
לצפיה ב-'המממ'
המממ
25/05/2018 | 15:39
35
סלק מתאים עם כל עלי התיבול המקומיים כולל פטרוזליה, קורנית, אזוב, אורגנו. מצויין אפילו. דווקא טרגון הכי בקצה בעיני.

הכנתי נתחוני סויה קטנים מהיבשים במבשלים ברותחין ואחר כך מוסיפים? אז כאלה. הוספתי אותם למרחשת מלאה בקוביות סלק, קוביות קטנות של סלרי, בצל, ועלים שהיו לי- סלק, תרד. מקוצצים לרצועות. תיבלתי במלח פלפל שחור גרוס וזרעי כמון ובסוף הוספתי חלס קוקוס. זה אוכל חורפי אבל מהמם.

חוצמזה הכנתי מקוביות סלק תבשיל עם חומוסים מבושלים כבר, עלים מקוצצים כולל שורש פטרוזיליה, בצל ובסוף גם קוביות טופו. עלי קורנית וזסט לימון. טעים טעים .אפשר לאכול גם קר.

קשיו מכביד עלי הדבר היחיד שאני יכולה לחשוב עליו מקשיו בחום הזה הוא ממרח קר או כיכר אפויה וגם לאכול קר. סליחה שלא הייתי לעזר. אה אולי הייתי מוסיפה מהם קלויים לסלט שיש בו גם סלק...
לצפיה ב-'שאלה כאובה'
שאלה כאובה
25/05/2018 | 15:50
46
אתמול טרחתי והכנתי מבעוד חום מאפה שתחתיתו אטריות כוסמת שעברו במעבד מזון יחד עם שורש פטרוזיליה ושמרי בירה. מעל הנחתי תערובת נתחוני סויה עם הרבה תבלינים פפריקה, פלפל חריף מקוצץ, כמון, מלח,בצל מטוגן...ומעל זה שפכתי תערובת של עגבניות מרוסקות בבלנדר יחד עם שמנת סויה, שמרי בירה שום ומעט עמילן תירס.  יצא משובח אבל למרבה הצער שלושת רבעי נעלם עוד לפני צהרי היום.
גם הכמות המכובדת של פלפלים צהובים שהזדקנו בנחת במגרת הירקות וניקלו אתמול , קולפו ונכנסו לתחמיץ חביב- כמעט אזלו

אז כרגע הבית מוצף בריחן של לחמניות קוואקר וקמח חיטה, ומוחי המיובש לא מעלה עוד רעיונות.
למחר אנחנו מוזמנים לארוע משפחתי ומתכננת להכין טופו אפוי אחרי שריה בתבלינים בסגנון פסטרמה.

חוצמזה הקפאתי בננות שקנינו ירוקות והתבררו כסופר בשלות מתחת למעטה המטעה, נראה מה נעשה בהן
מסקנה- לא מכינים יום קודם אם אין מקום במקרר להחביא
לצפיה ב-'כל כך חם לי ועייף לי שאין לי כוח לעשות משהו'
כל כך חם לי ועייף לי שאין לי כוח לעשות משהו
25/05/2018 | 18:13
3
39
בטח סלט ודברים קרים
אתמול הכנתי שייקים ירוקים עם קרח וזה היה מעולה אבל זה לא אוכל
אין לי רעיונות, עדין בסוג של ג׳ט לג או עייפות
לצפיה ב-'ברוכה השבה! איך היה?'
ברוכה השבה! איך היה?
27/05/2018 | 08:11
2
18
איך הסתדרת עם האוכל?
לצפיה ב-'היה מעולה נהניתי מכל רגע'
היה מעולה נהניתי מכל רגע
29/05/2018 | 00:23
1
23
היה לי בית משלי עם מטבח מדוגם היטב וחדש לגמרי כך שיכולתי לבשל מה שרציתי. קניתי בwhole food market
מסעדות לא היו הרבה, אבל בפרובידנס עצמה היו שתי מסעדות צמחוניות טבעוניות, אחת בשם garden grill ואחת בשם the grange שהיו חביבות למדי. היתה ברחוב לידי מסעדה הודית (למעשה הבעלים מבנגלדש) עם אוכל טעים ולא יקר.
בניו יורק ממש מול המלון היתה את הקוריאנית שמיקי המליצה עליה
וממש ליד המלון סלטים וכריכים להרכבה עצמית במקום בשם speedy שאינו צמחוני או טבעוני אבל יש בו לא מעט אופציות כאלו. גורמה זה לא אבל ארוחת בוקר משביעה עם מיצים סחוטים טעימים זה כן.

לצפיה ב-'השילוב האולטימטיבי'
השילוב האולטימטיבי
29/05/2018 | 07:50
16
אני כ"כ אוהבת לבשל בחו"ל - גם לבקר במסעדות, אבל מטבח מדוגם ושוק ליד הבית לטעמי חלק נהדר מחווית החוצלארץ!
לצפיה ב-'זה בכללי מה שהכנו...'
זה בכללי מה שהכנו...
25/05/2018 | 19:33
4
83
- תבשיל חצילים, בצלים (סוגים שונים), פלפלים (צבעים שונים), חומוס ברוטב עגבניות.
- קציצות/לביבות אפויות של עדשים אדומות, בטטות, ג'ינג'ר וצ'ילי.
- סלט עגבניות שרי ולבבות דקל
- סלט סלק עם שום, חומץ ולימון וגם עשבי תיבול שונים.

שבת שלום!

לצפיה ב-'התבשיל נראה מהמם'
התבשיל נראה מהמם
25/05/2018 | 19:57
1
35
מתאים בתור עצמו וגם על ממרח חומוס , על אורז, על פסטה. יאמי
לצפיה ב-'תודה. הוא באמת מתאים להכל כמו שציינת וגם חם או קר.'
תודה. הוא באמת מתאים להכל כמו שציינת וגם חם או קר.
26/05/2018 | 04:10
4
לצפיה ב-'התבשיל נראה טעים מאד - תוכל לפרט כיצד הכנת?'
התבשיל נראה טעים מאד - תוכל לפרט כיצד הכנת?
25/05/2018 | 22:15
1
9
לצפיה ב-'בטח. ובכן...'
בטח. ובכן...
26/05/2018 | 04:36
40
הכל היה לפי העין ובשליפה. אבל בגדול חתכתי שני חצילים גדולים מאורכים לקוביות גדולות ועוד 3 בצלים שחתכתי לרבעים ועוד 3 פלפלים ירוקים ואדומים שחתכתי לחתיכות גדולות והכנסתי אותם בשתי תבניות לתנור ב 190 מעלות עם טורבו. לפני זה ריססתי עליהם שמן ופזרתי מעט מלח גס.
בינתיים הכנתי רוטב ותוספות. הכנסתי לסיר: 2-3 כפות שמן זית, 4 עגבניות גדולות ורכות קצוצות לקוביות קטנות, פלפל אדום ופלפל צהוב חתוכים לרצועות קצרות, 200 גרם רסק עגבניות (2 קופסאות קטנות), 4 שיני שום חתוכות לפרוסות + 4 שיני שום כתושות, 1/2 כפית מלח, 1/2 כפית פלפל שחור טחון, כפית סוכר וכוס מים (בתור התחלה). הבאתי לרתיחה ואח"כ הקטנתי את האש עם מכסה סגור.
כשהירקות בתנור נצרבו כהלכה ונראו כמתחילים להתייבש - צירפתי אותם לרוטב והוספתי גם משהו כמו 3 כוסות גרגרי חומוס מבושלים (אולי יותר?....) ערבבתי הכל, הבאתי לרתיחה שניה בדקתי ותיקנתי טעמים וכמות מים (נוזלים) ואח"כ המשכתי לבשל על אש קטנה עם מכסה סגור עוד כמה שעות.
לרוטב רציתי להוסיף גם בזיליקום אבל לא היה לי.
זהו.
לצפיה ב-'בסוף'
בסוף
26/05/2018 | 09:41
30
ליד הלחמניות
טחינה עשירה בשום ולימון

סלט כרוב קצוץ דק עם שמיר קצוץ פלחי תפוז מפולטים חמוציות ברכז תפוחים בצל קצוץ דק חצאי שקדים קלויים על מחבת, שמן זית מיצלימון מלח הימליה מעט פלפל שחור גרוס ומעט מייפל אורגני.

סלט מישמשים טריים עם בצל קצוץ,פטרוזיליה קצוצה אבוקדו, מיצלימון, שמן זית מלח הימליה פלפל שחור גרוס מעט מעט סוכר חום.

קוביות קטנות של טופו קדיתא ברוטב סויה, בצל ירוק קצוץ, שומשום שחור, טיפונת שמן זית, מעט מלח, פלפל שחור גרוס, מעט מעט סילן. טעם גנעדן.

אורז בסמטי אפוי עם הרבה עלי מנגולד חתוכים לרצועות. מלח פלפל כורכום שמן זית.

קנלוני ממולא בפטריות ששרו במרחשת עם בצל מטוגן ושלל תבלינים, מעט שמנת סויה שמרי בירה ומעט קמח ת"א. חבילת טופו קדיתא קטנה מגורדת דק. מלח פלפל שחור עלי אזוב טריים.  הושבתי אותם על מצע גבינת קשיו שאפיתי עם הרבה קורנית טחונה עם בצל ושמנת סויה. מעל טחנתי בבלנדר בטטה בצל וחלב סויה עם מעט קורנפלור ותבלינים ואפיתי. אין לתאר.

מאפה שכבות- שמן זית מעובב בשמרי בירה ,פרוסות טופו קדיתא דקות , מעל אותה תערובת פטריות כמו בקנלוני ומעל אותה תערובת גבינת קשיו כמו בקנלוני. טעם גנעדן.

עוגת שוקולד עשירה תפוחה ורכה עם זיגוג שוקולד . ללא גלוטן.

פרות העונה משמחים את ליבנו .

לארוע היום הכנתי סלט ענק ובו אפונה זעירה שטופה במסננת להפשרה, תירס, גזר גבעולי סלרי כרובית כרוב ירוק מלפפונים קישואים הכל קצוץ קטן קטן , חצאי שקדים קלויים ורוטב מהרבה מיצלימון סחוט, מלח הימליה, פלפל שחור גרוס, מייפל אורגני ושמן זית.

פרוסות אפויות של  טופו קשה ששרו לילה לפני האפיה במרינדה ובה פפריקה מתוקה פפריקה מעושנת, חרדל, סילן, פלפל שחור גרוס, חומץ אורז, מלח.

שבת שלום
לצפיה ב-'ניתנה תעודת כשרות לבשר טבעוני העשוי מחלבון פרה'
ניתנה תעודת כשרות לבשר טבעוני העשוי מחלבון פרה
23/05/2018 | 23:22
3
43
וגודל במעבדה.
מכיוון שמדובר בדיוק באאותו חלבון המעניק לבשר את טעמו - טוענים שטעמו זהה לבשר אמתי,
אבל ההמבורגר מוגדר ככשר פרווה.

זה נקרא Impossible Burger ,
וכיום נמכר ב16 דולר למנה.
עכשיו כשהוא כשר, יוכלו לייבא אותו לישראל
לצפיה ב-'מצאתי סרטון להמחשה -'
מצאתי סרטון להמחשה -
26/05/2018 | 23:19
24
לצפיה ב-'דברים שמיוצרים במעבדה לא כ"כ אטרקטיביים לי'
דברים שמיוצרים במעבדה לא כ"כ אטרקטיביים לי
27/05/2018 | 08:10
33
מעניין כמה זה "מנה" שעולה 16 דולר?
מעניין אם יהיה לזה קהל. לא אצלי
לצפיה ב-'לא יעזור לי'
לא יעזור לי
31/05/2018 | 16:46
20
אני מהצמחונים הנדירים שלא אוכלים בשר ודגים כי הטעם פשוט מגעיל אותם
לצפיה ב-'מחפשת מתכון לרוטב שום'
מחפשת מתכון לרוטב שום
18/05/2018 | 15:49
18
52
אני מבינה שבמקור  משלבים שום לימון ומיונז או שמנת צמחית האם יש תחליף למיונז? כלומר לא מיונז טבעוני. האם מספיק שום לימון ושמ"ז? וכשטוחנים האם זה לא משאיר חתיכות שום?
תודה(:
לצפיה ב-'התשובה נעוצה במרקם המבוקש'
התשובה נעוצה במרקם המבוקש
18/05/2018 | 16:40
17
40
ברור שאפשר
ואם את טוחנת בבלנדר או מגרדת את השום על זסטר או כותש ראוי- למה שתהיינה חתיכות?
שום לימון שמן זית בבלנדר ייתן לך נוזל לבנבן בארומה שומית מאד
מיונז טבעוני ייתן משהו הרבה יותר קרמי
לצפיה ב-'כי כשאני מכינה טחינה'
כי כשאני מכינה טחינה
18/05/2018 | 19:47
6
42
במעבד מזון בתוספת שום אז זה לא טוחן את זה במרקם חלק. נשארות חתיכות שום.
האם הנוזל הלבנבן מתאים לסלט ירקות? נראה לי נוזלי מידי ..

לצפיה ב-'את יכולה'
את יכולה
18/05/2018 | 20:24
1
36
להשתמש בבלנדר במקום מעבד מזון
או לגרר את השום באחת הדרכים שהצעתי
האם שמן מתאים לסלט ירקות? כנראה שכם כי זה הקלאסי...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/05/2018 | 21:15
21
לא התכוונתי אם ר השמן מתאים לסלט ירקות אלא השילוב..
תודה!
לצפיה ב-'גם אצלי זה קורה ולכן אני חותכת '
גם אצלי זה קורה ולכן אני חותכת
18/05/2018 | 20:41
3
34
כל שן שום לכמה חתיכות לפני שמכניסה למג'ימיקס
לצפיה ב-'תודה על הטיפ!'
תודה על הטיפ!
18/05/2018 | 21:13
2
6
לצפיה ב-'אני מגרד את השום על פומפיה דקה לפני הבלנדר.'
אני מגרד את השום על פומפיה דקה לפני הבלנדר.
21/05/2018 | 10:37
1
24
בכללי אני מגרד שום תמיד על פומפיה ולא בכותש.
אבל אפשר גם לרסק ת'שום במכשיר שנקרא "כותש שום" אבל את החתיכה שנשארת בפנים צריך לזרוק ולשים בטחינה רק את מה שיוצא מהחורים.

לצפיה ב-'תודה לך(:'
תודה לך(:
21/05/2018 | 21:44
4
לצפיה ב-'אז בכדי להוסיף'
אז בכדי להוסיף
18/05/2018 | 21:30
9
36
מרקם קרמי יש להוסיף מיונז - איך מכינים? 
לצפיה ב-'תשובה לכל שאלותיך'
תשובה לכל שאלותיך
19/05/2018 | 04:47
8
37
לצפיה ב-'הערה למתכון!'
הערה למתכון!
19/05/2018 | 09:58
2
38
מנסיוני דווקא הלימון חשוב מהתחלה כי הוא הוא שמאיץ בחלב סויה להתגבן יחד עם השמן ולקבל את הטקסטורה המוצקה.
עוד נקודה חשובה אפשר במקום לחימון להשתמש בחומץ, אני משתמשת בחומץ תפוחים. הטעם דומה יותר למה שאנחנו מכירים כמיונז.
לצפיה ב-'מנסה להמנע..'
מנסה להמנע..
21/05/2018 | 21:50
23
מכמה שפחות סויה למרות המלצת משרד הבריאות.(אני אוכלת מוצרי סויה אבל מנסה כמה שפחות)
מבינה שזה חובה סויה/שמנת במתכון לצורך מרקם מוצק?
ראיתי במתכונים אחרים שמשתמשים בחרדל במקום סויה/שמנת.. (לא אוהבת חרדל) 
אגב.. הערה קטנה... עד שלא בדקתי באינטרנט איך מכינים רוטב שום.. לא ידעתי שזה משולב עם מיונז! כמה תמים זה היה נראה לי...

לצפיה ב-' תודה יקרה!'
תודה יקרה!
03/06/2018 | 13:34
1
לצפיה ב-'חלב סויה...?'
חלב סויה...?
21/05/2018 | 21:45
4
26
הייתי שמחה לוותר על זה..
לצפיה ב-'אפשר במקום חל"ס להשתמש במי חומוס. מתכון מצורף.'
אפשר במקום חל"ס להשתמש במי חומוס. מתכון מצורף.
22/05/2018 | 03:33
2
24
לצפיה ב-'הכוונה לרוקן את המים'
הכוונה לרוקן את המים
03/06/2018 | 13:31
1
10
מקופסת שימורים של חומוס?
לצפיה ב-'כנראה שאפשר אבל'
כנראה שאפשר אבל
03/06/2018 | 18:16
12
לטעמי עדיף מי בישול של חומוס שבישלת בבית.
לצפיה ב-'חייב חלבון ליצרת התגובה'
חייב חלבון ליצרת התגובה
23/05/2018 | 13:29
26
המרקמית הרצויה. לא ניסיתי אם מי חומוס- יכוליות שזה יעבוד לך.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום