לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
90689,068 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונה טבעונית

ברוכים הבאים!
מטרת הפורום לשמש בית חם לכל מי שבוחר/ת בדרך התזונה הטבעונית על כל משמעויותיה, והשלכותיה.
הפורום פתוח לכולם, כל עוד שומרים על דיון תרבותי ומכבד. כל הודעה בגנות משתמש/ת ספציפי/ת ו/או בגנות דרך התזונה הטבעונית, תימחק והגולש יחסם.
כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו ונסיונו.
 נא לקרוא את תקנון הפורום שבמאמרים ואת תקנון הפורומים של תפוז בטרם הכתיבה בפורום.
נשמח שתישאר/י
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* יש לקרוא את תקנון הפורום (במאמרים) לפני כתיבת הודעות.
* במידת האפשר, נא לשרשר מודעות על אירועים (מפגשי צמחונים, פעילויות וכד') זו לזו.
* גם דגים הם בעלי חיים. לכן, נא לא לבקש מתכונים לדגים.
ברוכים הבאים!

הפורום עוסק באורח החיים הצמחוני והטבעוני; החל מהתזונה, הבריאות ואיכות הסביבה. זה המקום לבקש ולשתף מתכונים, לדבר על דיאטות ותפריטים, להביא ולדון במחקרים בתחום, לקבל המלצות וטיפים בנושא צמחונות וטבעונות, לשאול את כל השאלות המטופשות שבעולם, ולשתף במה שמתחשק. 

כולם מוזמנים להשתתף ולקרוא בפורום - בין אם הם צמחונים, טבעונים או רק מתעניינים, ובלבד שיכבדו את הפורום ויושביו ולא יעודדו שימוש במוצרי בשר, עוף ודגים. 

השאיפה היא ליצור מקום מזמין ונעים לדיון בצמחונות וטבעונות על כל גווניה ועל כל צורותיה, בלי שיפוט, הטפות, שכנוע ואלימות מילולית. כל מי שהנושא קרוב לליבו מוזמן להישאר ולהעשיר את הפורום בנוכחותו.

המשך >>

לצפיה ב-'הממרח דמוי גבינה החדש של תנובה דוחה! '
הממרח דמוי גבינה החדש של תנובה דוחה!
22/11/2017 | 06:51
6
28
למרות אי-הודאות לגבי מקורו של הויטמין D שנמצא בו ולמרות המחיר המוגזם החלטתי לנסות.
מבחינתי זה מקבל ציון נכשל ובגדול.
אז נכון שטעם זה ענין אישי אבל לפי מה שאני קורא, דעתם של אחרים דומה לא-מעט לדעתי. https://www.haaretz.co.il/food/food-news/.premium-1.4612152
שורה תחתונה - לא בבית ספרנו.
לצפיה ב-'למה טיבעונים מחפשים תחליפים למוצרי חלב ובשר ? '
למה טיבעונים מחפשים תחליפים למוצרי חלב ובשר ?
22/11/2017 | 11:38
3
29
יצרני מזון עושים שמיניות באוויר כדי ששניצל סויה או קציצת סויה תראה כמו בשר תריח שכמו בשר...  ולקחים חלבון ושומן צמחיים וגודשים אותו  בכימיקלים שנותנים טעם צבע וריח שיראה כאילו בשר או גבינה.
אני נכנסתי לכאן בטעות ואני מודה שאני לא טיבעוני,  אבל לדעתי אם אתה טיבעוני אמיתי אתה אמור להתרחק גם ממה שנראה כמו בשר או גבינה. (זה גם מאד לא בריא)
זה מזכיר לי את השרימפס הכשר- לא מבין למה שדתיים ירצו לאכול משהו שנראה כמו שרימפס ?
לצפיה ב-'"אמור זה שם של דג" '
"אמור זה שם של דג"
22/11/2017 | 13:21
18
טבעונים לא אוכלים דגים

לצפיה ב-'אתה כותב כאילו'
אתה כותב כאילו
22/11/2017 | 13:28
1
29
טבעונים הם מיקשה אחת וכולם אותו דבר ופועלים מאותם מניעים.
ובכן ידידי
אתה טועה.
מהסיבה הזו מחפשים יצרני המזון איך לפצח את הקודים של השוק הזה.
למה שטבעוני ירצה מאכלים כמו? אולי כי הוא אהב אותם וויתר מטעמי מצפון בלבד?
לגבי דתיים מי אני שאענה אבל מנחשת שגם שם יש תהליכים דומים כלומר מי שהחליט לאכול כשר ולא בגלל שלא טעימה לו הטרפה...

אני מציעה לא להתעסק בלמה אלא באיך להכין , מטרתו המוצהרת של הפורום
לצפיה ב-'אני חושב שאם היו מגישים לי אוכל בצורה של משהו שאני לא אוכל'
אני חושב שאם היו מגישים לי אוכל בצורה של משהו שאני לא אוכל
22/11/2017 | 15:18
17
מסיבה מצפונית לא הייתי אוכל את זה רק בגלל שזה נראה ככה .
אני לא יודע מה מטרת הפורום רציתי פורום "תזונה ודיאטות"   ונכנסתי לכאן במקרה והגבתי להודעה שעוסקת במאכל טיבעוני שנראה כאילו מוצר מחלב.
וכיוון שאני בעד אוכל טיבעי ואנטי אוכל מתועש אז דיגדג לי באצבעות .

כדי לפצות על ההודעה הנ"ל אז כמה דברים שמתאימים לטיבעונים שאני מכין :

אני מכין כל יום בסיר של הקוסקוס ירקות מאודים וזה יוצא מעולה.
הסיר של הקוסקוס זה סיר שני חלקים שהחלק העליון מין מסננת כזאת והחלק התחתון זה סיר רגיל.
אני מכניס לחלק העליון, ירקות שלמים עם הקליפה: דלורית, סלק שלם , בטטה שלמה, תפוח אדמה שלם בצל שלם גזר סלרי ברוקולי וכל ירק אחר ... ירקות שלמים רחוצים עם הקליפה .
יוצק על כל העסק מים רותחים מהקומקום , המים יורדים לחלק התחתון
ואז אני מדליק את האש מלמטה ומכסה .
האדים עלוים למעלה ומבשלים את הירקות באדים וכך כל הדברים הטובים שיש בהם כולל הטעמים נשארים בפנים.
אחרי כרבע- חצי שעה נועץ מזלג ואם המזלג חודר זה מוכן.
הטעם של הירקות האלה הרבה יותר טעים מאשר כשזה מבושל במים .
זה גם יותר בריא , כי כל המינרלים ויטמינים נשארים.

יש לי גם עדשים מונבטים שאני מבשל עם אורז ביחד... - כמו מג'דרה אבל בריא , אני מנביט עדשים ( אורגני )  ומרתיח אותם קצת במים ואחרי כן מערבב עם אורז מאודה\מבושל - זה טוב לטיבעונים\צמחונים כי זה מקור לחלבון מלא  (החלבון באורז משלים את החלבון בעדשים ומקבלים את כל חומצות האמינו ).

אז מקווה שפיציתי את הפורום על הכניסה שלי בטעות .
בתאבון.

לצפיה ב-'תודות על העידכון'
תודות על העידכון
22/11/2017 | 13:31
1
24
אמשיך לטחון טופו קדיתא עם כל מני
זה טעים ומספק את הצורך בממרחים מהז'אנר, גם לאפיה
לצפיה ב-' יש לי כבר טופו משי ואני אמשיך להכין לבד בבית. הכי טוב.'
יש לי כבר טופו משי ואני אמשיך להכין לבד בבית. הכי טוב.
22/11/2017 | 13:51
7
לצפיה ב-'שומשום טחון, מה אעשה אתו?'
שומשום טחון, מה אעשה אתו?
17/11/2017 | 14:43
3
37
היה לי שבוע עמוס, חזרתי הביתה היום נחושה לנצל כל רגע להכנות ובישולים. ובכלל לפעילות יעילה במטבח.
הכנתי מאפה פסטה עם עלי סלק... ומכיוון שצריך כף פשתן טחון מושרה במים, כבר טחנתי את כל שקית הפשתן, העברתי לצנצנת לפריזר וכתבתי באותיות נאות ״פשתן״
רק מה, הכף שהשריתי במים בכלל לא התנהגה כמו פשתן.... המים נשארו נוזליים ולא גילו שום סימן של ג׳ל.
בקיצור, ברור שטחנתי שומשום ולא פשתן.

אז אולי יש לכם  רעיונות, מה לעשות עם צנצנת מלאה שומשום טחון?

נ״ב במזל נשארה בפריזר קופסה קטנטנה שלא כתוב עליה כלום, ובה כף פשתן טחון.  אז המאפה מודבק היטב ונכנס לתנור
לצפיה ב-'טחינה'
טחינה
19/11/2017 | 16:22
2
24
זה אפשרי?
לצפיה ב-'נראה לי שכדי להכין טחינה צריך להשרות, לקלות'
נראה לי שכדי להכין טחינה צריך להשרות, לקלות
21/11/2017 | 07:52
1
15
ובעיקר צריך כמות גדולה יותר! בינתיים זה בפריזר, נראה לי שפשוט אוסיף לבצקים או לחמים. אדווח!
לצפיה ב-'נראה לי שבאמת הכי כדאי לשלב במאפים. אולי עוגיות כלשהן?'
נראה לי שבאמת הכי כדאי לשלב במאפים. אולי עוגיות כלשהן?
21/11/2017 | 13:41
8
לצפיה ב-'חומץ תפוחים'
חומץ תפוחים
19/11/2017 | 16:20
22
היי
שמעתי לפני כמה חודשים שיש יתרונות לחומץ תפוחים, ואני לא זוכרת אם זה בריא בשימוש קבוע ביום יום.
אשמח לשמוע...
תודה
לצפיה ב-'שוב שבת'
שוב שבת
18/11/2017 | 11:36
46
והשבוע
מרק קרם פטריות עם קוביות דלורית

סלט גפרורי סלק טרי עם פרוסות דקיקות של גזר ורוטב פלפל חריף מגידול עצמי ולימון

סלט כרוב לבן עם קוטביות גזר ואפרסמון, בצל קצוץ, מיונז טבעוני תוצרת בית, פלפל שחור גרוס...

סלט ישראלי רב צבע קצוץ קטן

טחינה

ממרח טופו שומשמיר בצל ירוק

לחמניות קוואקר וטף

מאפה פרוסות עגבניות מגי מעל אורז בסמטי ושבבי סויה מעל עוד שכבת עגבניות- תענוג

מאפה בצק שקדים פריך מעליו פרחי כרובית ומעל תערובת ממרח טופו קמח זרעי דלעת זוקיני ובצל. נ"ג

תפוחי אדמה קטנים שלמים ובצלים סגולים קטנים שלמים אפויים בשמן מתובל היטב עד לפריכות מבחוץ

עוגה בחושה עם שקדים טחונים וקוביות תפוחי עץ, נ"ג
לצפיה ב-'רעיון לקינוח שאפשר לקחת לנסיעה (לא עוגה)'
רעיון לקינוח שאפשר לקחת לנסיעה (לא עוגה)
17/11/2017 | 11:51
10
51
אנחנו מוזמנים לארוחת ערב והתבקשתי להכין קינוח, בלי בננות ורצוי לא עוגה. זה צריך להיות קינוח שיכול לשרוד 3 שעות נסיעה בלי קירור, כלומר מספיק יציב ובלי כלים אישיים שיתגלגלו באוטו.
אם לא תהיה ברירה אכין בראוניז, אבל מחפשת רעיונות יותר יצירתיים. תודה!
לצפיה ב-'הממ'
הממ
17/11/2017 | 12:12
31
פודינג שוקולד? אני מכינה על בסיס חלב סויה, קורנפלור, תמצית וניל ומוסיפה לא מעט שוקולד איכותי פנימה.

באותו כיוון פודינג תפוזים שם התערובת מבוססת על מיצתפוזים טרי סחוט, נגיעה של מי זוהר, סוכר ושוב עמילן מייצב. את זה ניתן להצנן בכלים אישיים כשלמטה בתחתית ולמעלה מפזרים פרות חתוכים בכל מני צבעים.

עוגת פרורים. רוב המלית היא מטופו מגובן למטה ולמעלה יש פרורים שסופגים את הלחות. מלית לא אפויה. באותו הקשר ניתן להכין גם שקדים ואגוזים מקורמלים ולהניח מלמעלה ומלמטה של קרם "גבינתי" מטופו משי

סלט פרות. את הרוטב להביא בכלי נפרד ולערבב לפני ההגשה.

כדורי תמרים וטחינה מגולגלים בקוקוס טחון

צריכה מתכון למשהו?
לצפיה ב-'חושבת עוד'
חושבת עוד
17/11/2017 | 12:18
5
30
כדורי רפאלו שעשויים משוקולד לבן עוגיות לוטוס וקוקוס טחון- שוס של שחיתות אבל תמיד גורף התלהבות

תפוחי עץ אפויים במלית קינמון סוכר שברי שקדים

לצפיה ב-'או, תפוחי עץ אפויים זה כיוון טוב!'
או, תפוחי עץ אפויים זה כיוון טוב!
17/11/2017 | 15:24
4
29
לגורלן של שאר ההצעות אני חוששת - פודינג עלול להישפך ועוגת פירורים היא יצור עדין, מה גם שאני מעדיפה כאמור לא להביא עוגה.
תודה רבה (:
לצפיה ב-'פודינג להישפך?'
פודינג להישפך?
17/11/2017 | 18:08
26
מה פתאום, זה כמו מוס מבחינת מרקם זה סמיך ויציב אבל תפוחים זה אחלה ואפשר גם אגסים

לצפיה ב-'מה בסוף? אני סקרנית'
מה בסוף? אני סקרנית
19/11/2017 | 18:53
2
5
לצפיה ב-'בסופו של דבר הכנתי מאפי תפוחים בבצק פריך'
בסופו של דבר הכנתי מאפי תפוחים בבצק פריך
21/11/2017 | 14:27
1
15
השתמשתי בבצק אגרול מוכן חתוך לשלישים ומילאתי בתפוחים מבושלים בקינמון, מוסקט וציפורן ומעט סוכר חום. את העלים משחתי בשמן קוקוס עם סוכר חום וקיפלתי למשולשים. הם היו צמודים בתוך קופסת פלסטיק והחזיקו בלי בעיה בנסיעה. כשהגענו לארוחה כל המשולשים נכנסו לתנור ויצאו משם פריכים וריחניים בזמן לקינוח. הגשנו עם גלידת וניל טבעונית (:
לצפיה ב-''
21/11/2017 | 16:34
3
לצפיה ב-'טובלרון טבעוני (מנסרות תמרים)'
טובלרון טבעוני (מנסרות תמרים)
17/11/2017 | 14:37
31
ישרדו נסיעה אבל בצידנית, תלוי מה מזג האוויר
מתכון
http://dapeitamar.blogspot.co.il/2014/04/blog-post...

הקינוח הכי משמח מבחינתי זה תמיד סלט פירות, או מגש פירות. אבל אם מכינים מראש ונוסעים צריך לחשוב מה מתאים ומה לא (לא בננה למשל)

לצפיה ב-'גם אני אשמח לדעת איך הסתדרת אישית אם זו לא עוגה'
גם אני אשמח לדעת איך הסתדרת אישית אם זו לא עוגה
21/11/2017 | 01:28
17
קשה לי לחשוב על קינוח בטמפ' החדר (או קר מאד או חם, בעונה הזו למשל מתאים לי קראמבל אבל לא ברור לי איך הוא עובר נסיעה ארוכה ברכב, גם עטוף היטב בשכבות. 
לצפיה ב-'תפוחי עץ אפויים נשמע הרעיון הכי מוצלח'
תפוחי עץ אפויים נשמע הרעיון הכי מוצלח
21/11/2017 | 07:53
17
אני הייתי הולכת על זה

לצפיה ב-'מפנים מקום לארגז החדש'
מפנים מקום לארגז החדש
16/11/2017 | 15:21
3
53
מה זה אומר?
ששלושה סלקים נטחנו עם צרור עייף של פטרוזליה ובצל אחד, חבילת טופו 300 גרם, שליש כוס טחינה גולמית ותבלינים.
התערובת מולאה בחצאי דלעות ערמונים ודלורית אחת שהונחו אחר כבוד בסיר שטוח על מצע של קוביות מכל הבא ליד- זוקיני צהוב,שומר, קלרבי, עלי תרד. מלח פלפל שחור זילופי שמן זית וסילן.
אידיתי.
הו
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
17/11/2017 | 14:11
2
לצפיה ב-'כמה שזה יפה! שילוב צבעים וצורות מהמם'
כמה שזה יפה! שילוב צבעים וצורות מהמם
17/11/2017 | 15:08
12
בטח גם טעים
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
18/11/2017 | 19:22
1
לצפיה ב-'מחפשת מתכון לריזוטו פטריות שנוסה בהצלחה'
מחפשת מתכון לריזוטו פטריות שנוסה בהצלחה
16/11/2017 | 11:35
5
27
הרשת אמנם מלאה במתכונים, אבל ההבדל ביניהם די גדול ומבלבל ומכיוון שזה יהיה הריזוטו הראשון שלי מזה עשור בערך, אשמח לקבל המלצות למתכון שעובד. תודה
לצפיה ב-'מתכון שעובד?'
מתכון שעובד?
16/11/2017 | 15:07
4
28
יש  מתכון שלרוב אני מכינה עם עגבניות וירוקים ולעת רצון מסבה לפטריות וירוקים בלי עגבניות
במרקם יוצא כמו ריזוטו
אין לי מושג מה נקרא ריזוטו כשמדובר בטבעוני אבל זה טעים
לצפיה ב-'כדי להפוך את זה לפטריות'
כדי להפוך את זה לפטריות
16/11/2017 | 15:15
3
27
אני מורידה בכמות הירוקים, לפי החשק, מוסיפה עלי תיבול טריים כמו קורנית, אזוב, אורגנו בנדיבות ובשלב הראשון מטגנת בצל ואז את הפטריות , הכמויות בעיני רלבנטיות לכמה חזק את מעונינת להרגיש בהן. במקום מיץ לימון ועגבניות אני מכניסה אבקת מרק פטריות אורגנית עם חלב סויה או מים ששריתי בהם פטריות מיובשות או סתם מים עם תבלינים, לפי מה שיש לי ואני לא מכניסה טופו.
לצפיה ב-'תודה! אעדכן בניסיונותי (: '
תודה! אעדכן בניסיונותי (:
16/11/2017 | 16:55
2
5
לצפיה ב-'ריזוטו פטריות שעבד טוב'
ריזוטו פטריות שעבד טוב
21/11/2017 | 14:32
1
13
ובכן, הריזוטו הראשון שלי הוכתר בהצלחה.
כנראה הסוד הוא בציר ירקות טוב. בישלתי ציר הרבה זמן עם ירקות שורש ארומטיים, פטרוזיליה וגם עם פטריות שיטאקה יבשות.
בסיר גדול ושטוח טיגנתי בצלצלי שאלוט עד הזהבה, הוספתי את האורז העגול (ארבוריו) וטיגנתי קלות לכיסוי בשמן.
הוספתי כוס וחצי יין לבן וערבבתי עד שהאלכוהול התאדה.
העמדתי את הסיר עם הציר המבעבע ליד סיר האורז והוספתי בהדרגה ציר תוך ערבוב מתמיד (מצקת או שתיים בכל פעם). כל המתכונים אומרים שהציר חייב להיות רותח.
בינתיים טיגנתי בכמות נאה של שמן זית כמה סוגים של פטריות עם מעט טימין, מלח ופלפל שחור גס. הפטריות היו במרקמים וגדלים שונים וזה תרם מאוד למרקם והעניין של המנה.
הוספתי חופן גדול של ערמונים לאורז שהיה כמעט מוכן.
כשהאורז היה נגיס, ערבבתי פנימה את הפטריות ובישלתי עוד טיפה עם עוד קצת ציר.
בסה"כ השתמשתי בערך ב-10 כוסות ציר, אם לא יותר. די מדהים כמה נוזלים האורז הזה סופח!
בסוף יצקתי עוד טיפה שמן זית.
יצא ממש ממש טעים.

הניסיון הבא: ריזוטו עם אספרגוס.
לצפיה ב-'מגניב'
מגניב
21/11/2017 | 16:36
4
לצפיה ב-'טעמתם כבר את הגבינות הלבנות הטבעוניות של תנובה? איך הן?'
טעמתם כבר את הגבינות הלבנות הטבעוניות של תנובה? איך הן?
15/11/2017 | 16:30
5
17
לצפיה ב-'למשל...'
למשל...
15/11/2017 | 16:36
38
לצפיה ב-'אני לא. זה גם לא משהו שאני ממש מתגעגעת אליו'
אני לא. זה גם לא משהו שאני ממש מתגעגעת אליו
15/11/2017 | 21:24
1
38
להבדיל מלאבאנה, שאני כן אוהבת, מטופו משי ולימון ושמן זית

אבל הבנתי שיש  הרבה תגובות נלהבות
טעמת?
לצפיה ב-'לא טעמתי. הרעיון נראה מפתה למי שאין לו זמן וחשק להכין בבית.'
לא טעמתי. הרעיון נראה מפתה למי שאין לו זמן וחשק להכין בבית.
16/11/2017 | 12:05
31
אבל יש עדין כמה סוגיות. ראשית, זה שתנובה (עם כל ה"אדום אדום" וכד') היא היצרנית. שנית, המחיר הגבוה יחסית (10.90 ש"ח לגביע בשופרסל) שהוא כפול ממה שעולה גבינה רגילה. ושלישית, ענין הויטמין D שמוסף שם (האם טבעוני או לא?).

לצפיה ב-'אצלנו בסופר אין'
אצלנו בסופר אין
16/11/2017 | 10:51
1
14
לצפיה ב-'ובכל מקרה'
ובכל מקרה
16/11/2017 | 10:54
32
אני מעדיפה להכין בבית מטופו זמן זית משובח טיפ טיפה לימון או חומץ ותוספות לפי החשק
לצפיה ב-'מה לשבת?'
מה לשבת?
10/11/2017 | 12:03
16
59
אצלנו מרק עדשים, צהובים וכתומים  עם גזר ופטריות ,ושלל עלים בעיקר חובזה קצוצים פנימה.

כרגע על הכיריים ירקות למקלובה-חציל,זוקיני,גזר, בצל, כרובית, בליתפוחי אדמה. הרבה תבלינים-פפריקה חריפה, כמון, כורכום בנדיבות זרעי כוסברה, קינמון. בצד מתרכך אורז אדום להשלמת התבשיל.

במקרר עוגת פרורים מתייצבת.

עגבניות בשלושה צבעים יהפכו לסלט עם כוסברה ופלפל חריף מגידולך עצמי.

כרוב יקצץ עם בצל ופטרוזיליה מיונז ביתי ומעט חומץ אורז. אולי זרעים כלשהם אולי אגוזים או שקדים וקוביות אפרסמון? אגס? תפוח? לפי מצב הרוח באותה עת.

עגבניות רכות יהפכו למטבוחה

למי שרוצה פשוט- פסטה עם רוטב פשוט של בזיליקום שמן זית ועגבניות שרי בשני צבעים.

טחינה תמיד יש ותיכף בצק ללחמניות.

מה אצלכם?
לצפיה ב-'נשמע מעולה!'
נשמע מעולה!
10/11/2017 | 12:30
1
38
אנחנו נאכל מרק כרובית וכרישה, פלפלים ממולאים באורז ואיזשהו סלט.
עדיין לא החלטתי מה תהיה הקטנייה הערב, אולי הסלט יהיה סלט עדשים שחורות עם הרבה ירוקים ועגבניות.
לצפיה ב-'קטניות '
קטניות
10/11/2017 | 14:22
31
מבקשות קציצות
וגם הסלט שתארת זה טעים טעים, אני מכינה אותו עם חומוס מבושל מאד וגם בצל סגול או ירוק.

קטניות טובות גם כממרח לצד סלט ירוק או עגבניות נניח ממרח עדשים (כמו ממרח חומוס) ועליו מונח סלט צבעוני כזה נהדר...

אני סתם רצה עם האסוציאציות שלילמה שכתבת
לצפיה ב-'הוספתי גם חומוס'
הוספתי גם חומוס
11/11/2017 | 15:29
9
30
תוצרת בית
גם ממרח טופו אגוזים ובצל מטוגן עם הרבה שמרי בירה
גם סלט חסה
ולצד הלחמניות מבצק קוואקר הוספתי לחם כוסמת עם שקדים ,ללא גלוטן
לצפיה ב-'הזכירי לנו במטותא מה זה בצק קוואקר ואיך את מכינה את הלחמניות'
הזכירי לנו במטותא מה זה בצק קוואקר ואיך את מכינה את הלחמניות
12/11/2017 | 06:47
8
23
מתכון מפורט יהיה טוב.
תודה מראש.
לצפיה ב-'בצק קוואקר זה'
בצק קוואקר זה
12/11/2017 | 10:20
7
49
פשוט בצק בו חלק מכמות הקמח הוא בקוואקר גס, חלק בעדין ,חלק בטחון לקמח בבלנדר הביתי וחלק קטן קמח סורגום. נניח 3/4 קוואקר לצורותיו השונות.
זה לחלוטין עם גלוטן.
מתכון מדוייק?
אממ, אין לי אבל קח כל מתכון לחם רגיל והמר כפי שכתבתי.
שמרים, רסק תפוחים כדי שיהיה מרקם רך של חלה, מים פושרים, שמן אני משתמשת בזית , מלח . מערבבים לשים היטב אם רטוב מוסיפים סורגום או חיטה כלשהו או טף בהיר, אם יבש מים בזהירות וטיפ טיפה שמן . מתפיחים. לשים שוב וקורמים לחמניות מקסימות עגלגלות
לצפיה ב-'התמונה משגעת ועושה חשק אבל לא כל כך הבנתי...'
התמונה משגעת ועושה חשק אבל לא כל כך הבנתי...
12/11/2017 | 13:01
6
36
הנה דוגמא מתוך מתכון של גלעד אילון:
חומרים (ל-5 לחמניות במשקל 90 גרם):
250 גרם קמח (2 כוסות פחות 3 כפות)
25 גרם שמרים טריים או 10 גרם שמרים יבשים אינסטנט (כף)
80 גרם מים (שליש כוס)
1 כפית שטוחה מלח
60 גרם רסק תפוחי עץ לא ממותק (תפוח בינוני = 3 כפות)
25 גרם שמן צמחי או שמן זית (2 כפות)

איך אני משנה אותו לבצק קוואקר? מה אני צריך בדיוק לעשות?
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
12/11/2017 | 17:19
5
28
את זה 250 גרם קמח (2 כוסות פחות 3 כפות) אתה ממיר בשתי כוסות קוואקר שחלקו טחון דק חלקו גס ואני הייתי מוסיפה לשתי הכוסות הללו שלא הייתי מחסרת מהן שלוש כפות גם ככה , שליש -רבע כוס קמח כלשהו כי אני אפעם לא עושה לחם בדיוק למתכון...ואם תצאנה לך יותר מחמש לחמניות אז תקפיא חלק...
לצפיה ב-'וכמו שכתבתי'
וכמו שכתבתי
12/11/2017 | 17:23
4
20
בבצק ללחם התחושה היא שחשובה אז אולי יהיו חסרים מעט מים- תוסיף עם רבעי כוס או אפילו פחות עד שיהיה לך נח לעבוד עם זה
לצפיה ב-' תודה.'
תודה.
12/11/2017 | 22:17
3
6
לצפיה ב-'מה קרה לשם משתמש שלך?'
מה קרה לשם משתמש שלך?
12/11/2017 | 23:19
2
10
לצפיה ב-'כשמתנתקים - בכוונה או בטעות'
כשמתנתקים - בכוונה או בטעות
13/11/2017 | 08:14
25
מתפוז... יש אפשרות להיכנס כאורח/ת
הכוכבית ליד השם מציינת אורח/ת בתפוז (לא משתמש/ת רשומ/ה)
גם לי זה קרה לפני שבוע. כתבתי הודעה ארוכה ופתאום שמתי לב שאני לא מחוברת (ולכן למטה יש הודעה ממני בתור תמר האחרת*)
לצפיה ב-'לא קרה כלום. נכנסתי כאורח מטעמי נוחות באותו רגע.'
לא קרה כלום. נכנסתי כאורח מטעמי נוחות באותו רגע.
13/11/2017 | 20:43
4
לצפיה ב-'שני דברים מוצלחים יצאו כאן לאחרונה'
שני דברים מוצלחים יצאו כאן לאחרונה
12/11/2017 | 14:02
2
33
האחד - רולדת בצק, שאני עושה לפי מתכון בצק המעמול של גלעד מ"בעיקר מתוק" של גלעד אילון, רק מחליפה חצי מהקמח בקמח כוסמין, את המרגרינה בשמן קוקוס, ומוסיפה כפית מלח - יוצא בצק טעים להפליא - ושמילאתי בהמון כרשה תרד ומנגולד מוקפצים לריכוך, בתוספת כוס אגוזי מלך טחונים. יצא חבל"ז.
השני תבשיל עדשים ירוקות ועגבניות בסגנון הודי, על מצע פולנטה מקמח תירס (כמובן...) שהכנתי על בסיס חלב קוקוס ושמן קוקוס. יצא מאמםםםם, כמו שאומר הנוער...
חוץ מזה מרק עשבים חמצמץ ולימון פרסי, תמיד טוב
לצפיה ב-'בא לי '
בא לי
12/11/2017 | 17:24
1
21
שתזמיני גם אותי לאכול מאלה
לצפיה ב-' מוזמנת '
מוזמנת
14/11/2017 | 12:47
1
לצפיה ב-'היום נקטפו'
היום נקטפו
13/11/2017 | 21:10
27
בגן הירק שלנו חצילים אחרונים
עגבניות מגי מקסימות
זוקיני כהים שניים ודלורית אחת
את כולם פלוס בצל קצצתי לקוביות בגדלים שונים את החצילים גם קילפתי, אידיתי עם מעט שמן זית מלח פילפל ותערובת תבלינים צהובה חריפה מעט.
הוספתי שורש סלרי בקוביות קטנות וצרור אחד של כוסברה שני של פטרוזיליה מקוצצים דקדק.

יצא נפלא. במהלך הבישול הוספתי מעט מים כי הירקות לא היו מימיים כלל.
הגשתי בערב לצד אורז בסמטי בלי כלום.

על יד היה סלט גדול של חסה ברצועות דקות, עוד מעגבניות הפלא כמה מלפפונים סוף הבצל הירוק מהארגז האורגני קלרבי אחד מתקתק ואבוקדו שלם בקוביות. פלפל אחרון גם הוא מגינה. חופן זרעי חמניה ודלעת ללא קליה והיה לנו נעים וטעים.
לצפיה ב-'עוגה נמוכה'
עוגה נמוכה
09/11/2017 | 10:36
10
58
לפני כמה חודשים מצאתי מתכון לעוגה בחושה בסיסית ופשוטה אבל היא יוצאת לי מאוד נמוכה. אני מוסיפה מעט יותר מים ממה שכתוב כי אחרת הבלילה נראית לי סמיכה מידי אבל אין לי מושג אם זה מה שמשנה את הגובה של העוגה (לא מבינה בכלל בבישול ואפייה). 
מה אפשר לעשות? 
לצפיה ב-'מעתיקה את המתכון לכאן: (עוגה עם חומץ+סודה)'
מעתיקה את המתכון לכאן: (עוגה עם חומץ+סודה)
09/11/2017 | 11:34
2
42
Ingredients
1 1/2 Cups flour (all-purpose)
3 Tbsp. cocoa (unsweetened)
1 Cup sugar (All purpose sugar - Granulated Pure Cane Sugar)
1 tsp. baking soda
1/2 tsp.  salt
1 tsp. white vinegar
1 tsp.  pure vanilla extract 
5 Tbsp. vegetable oil 
1 Cup water 

Directions (picture tutorial below)
Preheat oven to 350 degrees F.

Mix first 5 dry ingredients in a greased 8" square baking pan.  Make 3 depressions in dry ingredients - two small, one larger (see #3 in photo below). Pour vinegar in one depression, vanilla in the other and the vegetable oil in third larger depression. Pour water over all. Mix well until smooth.

Bake on middle rack of oven for 35 minutes. Check with toothpick to make sure it comes out clean. Cool. Top with your favorite frosting. Enjoy!

Note: Oven baking times may vary, be sure to check your cake to make sure you do not over bake.

לצפיה ב-''
09/11/2017 | 12:26
7
לצפיה ב-' זה אחלה מתכון'
זה אחלה מתכון
10/11/2017 | 10:42
5
לצפיה ב-'עוגת שוקולד'
עוגת שוקולד
09/11/2017 | 12:26
6
54
המקור לעוגות השוקולד הטבעוניות הוא מימי מלחמת העולם הראשונה - אז הכורח והמחסור גרם להמצאה הזו - שבה מתפיח את העוגה מפגש החומץ והסודה לשתיה.
אצלנו במשפחה יש גרסה דומה שמכינים בכל כל כל יום הולדת! אני רואה שהיחסים קצת שונים. הנה שלי
סיבות אפשריות לכך שהעוגה נשארה נמוכה:
אפייה בתבנית גדולה מדי לכמות העיסה
השהייה של העיסה לפני ההכנסה לתנור (בגלל אפקט החומץ-סודה לשתייה, צריך מייד לערבב ולאפות).
אלו הסיבות שאני יכולה לחשוב עליהן (אא"כ יש בעייה בתנור)

לצפיה ב-' וגם אבקת סודה ישנה\מאוכסנת בכלי לא מתאים ששומר על טריות'
וגם אבקת סודה ישנה\מאוכסנת בכלי לא מתאים ששומר על טריות
09/11/2017 | 15:13
1
27
מומלץ בכל סוג של אפיה , במיוחד אם לא אופים לעתים קרובות לרענן מדי פעם את מלאי החומרים היבשים.
לצפיה ב-'וואו, ממש לא חשבתי על זה'
וואו, ממש לא חשבתי על זה
10/11/2017 | 10:50
21
סיכוי טוב שלא אכסנתי כמו שצריך את היבשים
לצפיה ב-'ד"א תמר לגבי העוגה במאג בבלוגך- ניתן להחליף לקמח תופח?'
ד"א תמר לגבי העוגה במאג בבלוגך- ניתן להחליף לקמח תופח?
09/11/2017 | 15:15
1
11
לצפיה ב-'כן, אפשר'
כן, אפשר
09/11/2017 | 17:44
22
באמת מזמן לא הכנתי אותה
הנכד של אחותי התלהב ממנה - בעיקר מההכנה והתוצאה המיידית!
לצפיה ב-'הקישור שצירפת נהדר'
הקישור שצירפת נהדר
10/11/2017 | 10:48
1
29
מה שהייתי צריכה להוסיף להודעה זה שאני משתמשת בתבנית אינגליש קייק אבל אופה בטוסטר אובן כי אין לי תנור... אבל בטוסטר אני מפעילה בטמפ' מעט יותר נמוכה כדי לא לשרוף את העוגה.
לא חושבת שאני  ממתינה הרבה עד ההכנסה לתנור, אבל אני גם לא יודעת מה זה הרבה במקרה הזה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/11/2017 | 21:27
6
בעוגות של חומץ+סודה לשתייה - צריך להכניס מייד לתנור
בעניין טוסטר אובן אני באמת לא יודעת מה החוקים! לצערי הגדול אין לי מקום במטבח לטוסטר אובן!
לצפיה ב-'תשובה לשתי שאלות: מה עושים עם הלבן של המנגולד + תיקון קציצות'
תשובה לשתי שאלות: מה עושים עם הלבן של המנגולד + תיקון קציצות
06/11/2017 | 08:05
1
48
אפיתי קציצות חצילים ומשהו בטעם לא היה כל כך מוצלח. הרגשתי יותר מדי את טעם קמח החומוס, היה קצת יבשושי...

מה עשיתי?
אידיתי בסיר רחב מאד, מעט שמן זית שתי שני שום קצוצות + פרוסות דקות של הלבן של המנגולד. מכוסה. 
הוספתי מיץ מחצי לימון עסיסי (שתיים-שלוש כפות) וחצי כוס מים
כשרתח, העברתי ללהבה קטנטנה, הנחתי את הקציצות במעגל בסיר, פיזרתי מעל שתי כפות כוסברה קצוצה (לא חובה), כיסיתי.
אחרי חמש דקות הפכתי את הקציצות, שיספגו עוד נוזל. וכיביתי.

התוצאה - מעבר לתיקון! שדרוג מעולה. 
לדעתי, יתאים לכל קציצה אפויה.
לצפיה ב-''
06/11/2017 | 10:53
8
לצפיה ב-'שינוי שם הפורום - חבל מאד'
שינוי שם הפורום - חבל מאד
02/11/2017 | 23:37
9
89
שלום תמר ושלום לכולם,

רק היום שמתי לב ששונה שם הפורום, וצומצם ל"תזונה טבעונית".
זה מצער מאד.
ראשית, מן הראוי היה לפתוח את הסוגיה לדיון של הגולשים בפורום, כפי שראוי, נהוג ומקובל לעשות בעת קבלת החלטות עקרוניות הנוגעות לכל הגולשים בפורום ואשר משפיעות על טיבו ואופיו של הפורום.
שנית, יש בכך מסר לגולשים נאמנים של הפורום שאינם טבעונים על כך שאינם כל כך רצויים (אלא אם כן יקפידו על הודעות בעלות תוכן טבעוני "כשר").
ולבסוף, מקובל היה לאורך שנים על גולשי שני הפורומים הרלבנטיים - פורום טבעונות ופורום תזונה צמחונית וטבעונית - כי הראשון פונה אל הטבעונים, והשני אל הצמחונים והטבעונים. לעניות דעתי לא היתה כל הצדקה עניינית להפוך אף את הפורום הנוכחי לטבעוני.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'שינוי השם'
שינוי השם
03/11/2017 | 08:33
76
קודם כול, כולם רצויים וכולם ברוכים! 
בעבר, הרבה לפני זמני, היו פה דיונים על שם הפורום. עם הזמן - לפחות מאז שאני כאן - גדלה מאד אוכלוסית הטבעונים והטבעויות וכל המתכונים, גם אם לא כל הגולשים, הם על טהרת הטבעונות. אני לא זוכרת מתכון אחד לא-טבעוני מאז שביקשו ממני לנהל את הפורום.
היו אלי הרבה פניות מגולשות וגולשים במסרים לשנות את שם הפורום, ושמחתי מאד כשהנהלת הפורומים הסכימה.
הרציונל הוא, שמי שמעוניינים במתכונים עם רכיבים מהחי אבל ללא "בשר" יוכלו למצוא אותם בפורום בישול חלבי.

מקווה שתישאר/י בכל מקרה

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
03/11/2017 | 10:38
1
65
כשההנהלה בפורום כלבים התחלפה והוחלפו קודים של כתיבה ורוח המקום
קרה משהו לא פחות דרמטי נדמה לי שהרבה יותר, ושם הפורום שלא שונה לא העיד על כך כהוא זה כך שלא יכולת לדעת, לא כמו כאן.
גולשים וותיקים ומאד פעילים הפסיקו באחת לכתוב שם ולהשתתף כי רוח המקום רחקה מאד מאד ממה שהיתה לפני כן.
אז מה?
אז כלום
כאלה הם החיים מקומות משתנים ולפנינו תמיד הבחירה האם להיות שם או לא.
לצפיה ב-' בואו נישאר בטבעונות! '
בואו נישאר בטבעונות!
03/11/2017 | 10:44
58
ולא נדון בפורומים אחרים 

בכל אופן - הפורום שלנו הוא טבעוני וכך יישאר בינתיים
לצפיה ב-'לא הבנתי איך זה כל כך משפיע עליך? '
לא הבנתי איך זה כל כך משפיע עליך?
04/11/2017 | 13:37
59
איך אומר חכם ציון אחד: "מה קרה? לא קרה כלום ואם קרה אז מה כבר קרה?"

ובענין השימוש ב"חבל" - זכור את מה שנאמר כאן >> http://tinyurl.com/y8yarcyc

יום טוב לך.
לצפיה ב-'גם אני כמוך צמחונית ומודה ששינוי השם הפריע לי...'
גם אני כמוך צמחונית ומודה ששינוי השם הפריע לי...
05/11/2017 | 16:15
4
55
פרסמתי הודעה מאוד דומה לשלך (אף אחד לא הצטרף אלי..אולי הדברים היו שונים היום ואולי לא...), ותמר הגיבה באדיבות והבנתי שאני במיעוט ובאמת אין ביקוש בפורום הזה למתכונים צמחוניים אז הסכמתי ועזבתי את הנושא...

אני לא ממש מבינה מה ההבדל בין 2 הפורמים ולמה לא לאחד אבל זה כבר לא קשור אלי...
לצפיה ב-'ההבדל '
ההבדל
05/11/2017 | 16:36
1
57
כאן עיסוקי מזון מתכונים ומקסימום הרחבות שנוגעות בזה
שם טבעונות כאורח חיים נוגעת גם במלבושים, בהפגנת דעות, בהתארגנות למבצעים כאלה ואחרים ועוד.
כאן אוכל שם מעבר .
מן הסתם מעת לעת הם נושקים אבל כנראה שבעיני גולשים לא מעטים חשוב לשמור על אוירה נטראלית יחסית ועל יחס עניני לנושא התזונה הספציפית.
אני חושבת שאם יאוחדו אני לא אמשיך להשתתף. כותרת המזון חשובה לי.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר '
תודה רבה על ההסבר
05/11/2017 | 16:38
8
לצפיה ב-'הדברים לא כוונו כביקורת על תמר'
הדברים לא כוונו כביקורת על תמר
08/11/2017 | 11:09
1
41
שלום רוזי,

דבריי לא כוונו כביקורת על תמר כמנהלת.
הביקורת היא אך ורק על המהלך המסויים הזה, ועל התחושה הלא נעימה שהוא יצר אצלי.
שאלת הביקוש היא לדעתי בלתי רלבנטית. בפורום הזה פורסמו מאז ומתמיד מתכונים צמחוניים וטבעוניים גם יחד, וצילומים של תבשילים כאלה - ואם רוצים לשנות את זה (ורצון כזה הוא לגיטימי) - מן הראוי לשתף בהחלטה את כל חברי הפורום. כמי שכתב וכותב בלא מעט בפורומים בתפוז, אני זוכר מספר פעמים במספר פורומים שבהן לשינוי של שם הפורום או לשינוי במהותו של הפורום קדם דיון פומבי בין כל חברי הפורום וכן הצבעה של חברי הפורום.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'היי אורי, גם אני לא דיברתי על תפקודה של תמר אלא רק על ההחלטה'
היי אורי, גם אני לא דיברתי על תפקודה של תמר אלא רק על ההחלטה
08/11/2017 | 13:33
31
הזאת.

אני מסכימה איתך וכתבתי שזאת הרגשתי אבל אנחנו במיעוט ובתקופה האחרונה באמת כמעט ולא היה מתכונים צמחוניים אלא רק טבעוניים...
לכן, קיבלתי את "הגזרה" :)
לצפיה ב-'מבקש עזרה בפתרון תעלומה. מרירות בגבינת סויה.'
מבקש עזרה בפתרון תעלומה. מרירות בגבינת סויה.
04/11/2017 | 13:27
4
38
לא מצליח לפענח את הסיבה לכך שגבינת סויה שהכנתי קיבלה לאחר יום במקרר מרירות בולטת.
רקע: הכנתי אותה משילוב של חל"ס אלפרו אדום + חומץ תפוחים. הוספתי לה 2 כפות שמיר קצוץ, 1/2 כפית מלח, 2 כפות שמן זית ושן שום כתושה.
בתחילה היתה טעימה מאוד. וכאמור, לאחר יום במקרר הפכה מרירה.
מה לדעתכם הסיבה?
לצפיה ב-'שמן זית או חומץ שהפכו מרירים?'
שמן זית או חומץ שהפכו מרירים?
04/11/2017 | 18:23
3
7
לצפיה ב-'החומץ נעלם כמעט כולו לאחר גיבון החל"ס וסינון הנוזלים במהלך '
החומץ נעלם כמעט כולו לאחר גיבון החל"ס וסינון הנוזלים במהלך
05/11/2017 | 04:15
2
22
הכנת הגבינה הבסיסית. השמן עצמו בסדר גמור בבקבוקו ואני משתמש בו בלי בעיות לדברים אחרים. לאחר הכנת הגבינה עם כל התוספות היא היתה טעימה מאוד.

המרירות התגלתה לאחר פרק זמן שבו היא שהתה במקרר. כך שאני מניח שלגורם  הזמן ו/או לקירור יש תרומה למה שקרה. השאלה מה קרה ולמה? (אינטראקציה בין מרכיבים? מיצוי חומרי הדברה/מתכות שהיו בשום /ואו בשמיר? חימצון של השמן? וכד'......) או בקיצור: מהו אותו דבר שיכול (לפחות תיאורטית) לגרום למרירות?
לצפיה ב-'תוספת למתעניינים וכמה הערות חשובות'
תוספת למתעניינים וכמה הערות חשובות
05/11/2017 | 04:57
1
39
ראשית, דברים שמצאתי תוך כדי נסיון למצוא מענה. אולי זה יעניין מישהו.

והערות:
1. השום שהשתמשתי בו הוא מסין.
2. המרירות בגבינה שהכנתי אובחנה ע"י מספר אנשים ולא רק על ידי.
לצפיה ב-'ענין הצנוברים זכור לי מהעבר'
ענין הצנוברים זכור לי מהעבר
05/11/2017 | 14:11
20
היתה תקפה שבה הרבה אנשים התלוננו על מרירות בפה ובסוף התברר שהסיבה היא צנוברים מיצרן מסוים (אולי מסין... לא זוכרת).
לצפיה ב-'בישולים לשבת! ולכל השבוע '
בישולים לשבת! ולכל השבוע
03/11/2017 | 10:49
1
32
מרק ירקות עם הרבה ירקות פלוס גריסים ועדשים (=מרק של אמא)
קציצות חצילים שעוד לא הכנתי אבל תיכף אכין - מחצילים מאודים
פרוסות חצילים אפויות, שיהיה לכריכים ללימודים!
תוספת שתהיה לכל השבוע - אולי משהו עם בורגול
פסטו כוסברה עם שום ונענע (ג"כ שיהיה לכריכים)
אולי קראמבל למחר בבוקר, כי איכשהו הצטברו הרבה תפוחים

לצפיה ב-'היום'
היום
05/11/2017 | 13:52
25
הכנסתי לתנור כלי אמייל עם קישואים ועגבניות מגי ממולאים באורז בסמטי ושבבי סויה בתיבול שאוורמה.
קצת סילאן מזולף מעל, הרבה שום קצוץ וקוביות בצל, פרוסות עגבניה וזהו.

חוצמזה מרק תפוחי אדמה עם צרור פטרוזליה קצוץ דקדק וחבילת אפונה ירוקה עדינה.
לצפיה ב-'המלצות למתכוני ממרחים ללא אגוזים שמתאימים לילדים'
המלצות למתכוני ממרחים ללא אגוזים שמתאימים לילדים
02/11/2017 | 15:29
12
47
אני מחפשת ממרחים שמתאימים לכריכים לבית הספר (כלומר, לא נמרחים וגם לא נראים מוזר מדי).

האתגר הוא כזה:
- אסור להביא לביה"ס אגוזים.
- אין עכשיו אבוקדו.
- הבת שלי כבר לא אוהבת טחינה-סילאן וגם לא גבינות סויה קנויות ובטח שלא נקניקים קנויים.

כרגע יש לנו חומוס, פסטו, ממרח זיתים (ולפעמים ממרח עגבניות מיובשות) וריבה. זה די מעט. אנא הושיעו!
תודה

נ.ב - אני לא מחפשת הצעות למאכלים אחרים שאינם סנדוויצ'ים - כאלה כבר יש לי למכביר. (:
לצפיה ב-'יש לכם המון! '
יש לכם המון!
02/11/2017 | 18:23
4
59
סתם.... אני לא דוגמה. אני לוקחת כל יום כריך עם טחינה, עגבניה ומלפפון חמוץ...ולא משנה. לפעמים מתפרעת ומוסיפה קצת כוסברה לטחינה (ד"א פסטו מכוסברה יילך אצלכם? זה ממש טעים!)

אולי לגוון עם כל הנ"ל פלוס ירקות אפויים? למשל פרוסות חציל אפויות, פלפל קלוי? מלפפון חמוץ ביתי?

ממרח חצילים הולך? אני מכינה מחצילים אפויים - קרה שכבר קניתי מוכנים! - עם לימון כבוש ומלפפון חמוץ טחונים, פלוס מיץ לימון ושמן זית. אפשר גם עם טחינה ופטרוזיליה.
ממרח מקישואים אפויים + הרבה בצל מטוגן
אמרת לא גבינות סויה, זה כולל גם "לאבנה" מטופו משי? כי זה ממש טעים עם שמן זית וזעתר!

מקווה שיוסיפו לך עוד ממרחים

איזה רעיונות יש לך לאוכל שאינו כריכים לבית ספר? שתפי כאן או בשרשור הסטודנטים

לצפיה ב-' זו באמת אני... ברגע של אתגר טכנולוגי'
זו באמת אני... ברגע של אתגר טכנולוגי
02/11/2017 | 18:27
3
9
לצפיה ב-'זה פטנט לא רע לעצלנים (ניסיתי בעצמי לפני כמה ימים...) '
זה פטנט לא רע לעצלנים (ניסיתי בעצמי לפני כמה ימים...)
05/11/2017 | 04:28
2
36
או סתם למי שנעלמה לו או לא בא לו להשקיע בכתיבת סיסמה....
מצד שני, זה פתח לכניסת טרולים לפורום. אבל לאור מצב הפורומים בתפוז, למי איכפת.
לצפיה ב-' '
13/11/2017 | 08:15
לצפיה ב-'מצב הפורומים?'
מצב הפורומים?
13/11/2017 | 21:12
8
אני לא נכנסת שנים לפורומים אחרים
במה עסקינן?
לצפיה ב-'ממרח שוקולד'
ממרח שוקולד
02/11/2017 | 21:55
41
תוצרת בית, אני מכינה משוקולד מריר מומס במיקרו עם מעט חלב סויה מורחת כשחם .
אוהבים את זה פה מאד.

גבינת סויה לא קנויה הולך? טופו טחון עם מעט שמן זית מיצלימון מלח שמרי בירה עד שנהיה חלק חלק, ניתן להוסיף לזה שום/ עשבי תיבול או כלום. מתאים עם ירקות קלויים, ירקות טריים, זיתים, וגם לבד.

פרוסות טופו אפויות כמו פסטרמה בכריך עם מיונז טבעוני שעשוי מחלב סויה שמן מעט חרדל מעט חומץ ומלח.

סלט "ביצים" מטופו מיונז טבעוני מלח הימליה ומלפפון חמוץ קצוץ דקדק

קישואים מבושלים עם תועפות בצל מטוגן מסוננים מעודף נוזלים וטחונים בבלנדר.

להוסיף לחומוס רסק עגבניות בכלי קטן שתוסיף או תטבול ממש כשאוכלת

חביתת קמח עדשים ועשבי תיבול או פטריות או שניהם, אצלנו הצעיר אוהב כריך כזה  מאד

לצפיה ב-'תודה ודוגמאות למאכלי בי"ס שאינם כריכים'
תודה ודוגמאות למאכלי בי"ס שאינם כריכים
03/11/2017 | 11:08
2
46
תודה רבה על ההצעות!
* לצערי בנוסף לכל המגבלות, הילדה גם לא אוהבת חצילים וגם לא טחינה-עם-כלום. (איך?!!!)
* אני מכינה בבית גבינות טופו, אבל הן לרוב יוצאות קצת רכות מדי ועלולות לנזול בדרך לבי"ס, ובכל מקרה עדיין לא מצאתי מתכון שיהיה מספיק אטרקטיבי בשבילה, כי היא לא ממש טיפוס של גבינה רכה.
* ממרח השוקולד נשמע טעים, אבל לא מתאים לחוקי הבריאות הנוקשים שלי (כשפעם בחודש היא מקבלת סנדויץ' עם ריבה זה אירוע).

אנסה לעניין אותה בממרחי ירקות, אבל יש לי תחושה שהיא תגיד שגם ככה היא יוצאת דופן עם הקופסה הטבעונית שלה וממרחים חריגים מדי יעמידו אותה במצב מביך מדי.

בנוגע למאכלים שאינם סנדויצ'ים שאפשר לשלוח לבי"ס - ובכן, יש לנו תפריט דו-שבועי (!!) שמתאים ליום הלימודים הארוך של הבת שלי. הוא כולל:
- ספרינג רולז (דפי אורז עם ירקות)
- סושי
- כדורי פירה
- אפונה
- תירס (אורגני) מקופסה
- פסטה ברוטב עגבניות
- ירקות חתוכים (בעיקר מלפפונים, גזרים ועגבניות שרי) ופירות (בעיקר תפוחים אבל גם בננות, שזיפים, תותים, מנגו, גרגרי רימון...)
- כדורי אנרגיה מתמרים, שיבולת שועל ואבקת קקאו

החוליה החלשה היא הסנדוויצ'ים, כי היא התרגלה לא לאכול כל הזמן אותו דבר (לעומת זאת אני כילדה אכלתי בכל שנות בית הספר סנדוויץ' זהה: גבינה לבנה עם זיתים ירוקים).
לצפיה ב-'איזו אמא משקיעה!'
איזו אמא משקיעה!
03/11/2017 | 11:15
1
34
אכן קשה בלי טחינה וחצילים!
אוטוטו מתחילה עונת האבוקדו, זו נחמה פורתא
בקשר לגבינות טופו - אם מוסיפים שמן זית לממרח הטופו (וגם זיתים!) הוא מתקשה ומתגבש יותר, ופחות נוזל.
גם אצלי כריך גבינה לבנה וזיתים היה קבוע לבי"ס
לעתים נדירות גם היה פינוק: כריך עם מרגרינה וחלווה! (על לחם קימל של פעם... יאמי)
תודה על הרעיונות! 
לצפיה ב-'גבינות טופו מתקשות טוב גם עם מערבבים אותן עם שמן קוקוס'
גבינות טופו מתקשות טוב גם עם מערבבים אותן עם שמן קוקוס
03/11/2017 | 12:51
32
תודה על המחמאה 
בתחום הגבינות הביתיות, הכי טעים והכי יציב לדעתי זה לערבב גבינה ביתית שמכינים מחלב סויה ולימון עם אגוזי קשיו טחונים היטב, קצת שמן קוקוס ותיבול לפי הטעם. אבל את זה אסור להביא לביה"ס בגלל ילדים שאלרגיים לאגוזים.
לצפיה ב-'חרובים\תמרים? ואם אני זוכרת נכון איפה את- ממרח שמרים?'
חרובים\תמרים? ואם אני זוכרת נכון איפה את- ממרח שמרים?
03/11/2017 | 19:10
2
41
יש ילדים מקומיים שמאד אוהבים את זה וזה מועשר בדברים טובים.
לצפיה ב-'הא! כל הכבוד על הזיהוי'
הא! כל הכבוד על הזיהוי
03/11/2017 | 21:19
1
40
מרמייט הוא כמו גויאבה וכוסברה: או ששונאים או שאוהבים. אצלנו בבית בן זוגי אוהב וכולנו מתחלחלים (אם כי לפעמים אני מתבלת במרמייט תבשילי קדרה בלי שאף אחד רואה...).
ממרח תמרים - רעיון מעניין, אנסה לעשות משהו עם סילאן שאינו על בסיס טחינה.
לצפיה ב-' הו חשבתי על ממרח קנוי.. את ממש חרוצה '
הו חשבתי על ממרח קנוי.. את ממש חרוצה
04/11/2017 | 21:14
11
לצפיה ב-'אלפרו וניל בעוגות, אפשר תזכורת?'
אלפרו וניל בעוגות, אפשר תזכורת?
02/11/2017 | 21:53
2
36
ביצה אחת=1 אלפרו? ואם יש במתכון 40 ג' מרגרינה אין צורך להפחית\להוסיף בעקבות השינוי?

לצפיה ב-'נדמה לי שזו ההמרה המקובלת'
נדמה לי שזו ההמרה המקובלת
03/11/2017 | 08:36
1
30
אבל אני הייתי נזהרת עם טבלאות ההמרות האלה... ומחפשת מתכון טבעוני מראש! פעמיים ניסיתי לעשות המרה ובסוף היה בכי (שלי!) 

לצפיה ב-'תודה תמר, במקרה הזה ההמרה לא באה מהכיוון הטבעוני'
תודה תמר, במקרה הזה ההמרה לא באה מהכיוון הטבעוני
03/11/2017 | 19:07
24
יש לי מיקס של עוגה מוכנה ואין חומרים אחרים בבית (ערכה של קאפקייקס להלואין, ואת המנז'טים והקישוטים המאגניבים לקחה גיסתי).
לצפיה ב-'קנינו קופון למסעדות מוניקה הטבעונית'
קנינו קופון למסעדות מוניקה הטבעונית
01/11/2017 | 16:45
2
46
אמרו לנו להזמין מקום, הזמנו, אמרו וביקשו מאיתנו לדייק, דהיינו, מה אגיד ומה אומר , הגענו לפני הזמן מספר דקות ומזל שכך, מה מה מה, המסעדה היתה ריקה מאדם, 3 זוגות היו ואנחנו הזוג הרביעי כך עד שהלכנו הביתה.

האוכל זוועתי עולם,  והמחיר בשמיים.

אין לי אומץ לנסות עוד מסעדה טבעונית, באשר נפלנו נפלנו, למה ליפול עוד פעם.
לצפיה ב-'לא שמעתי על המסעדה הזו'
לא שמעתי על המסעדה הזו
01/11/2017 | 17:55
29
איפה היא? מה אכלתם ומה היו המחירים?

לצפיה ב-'מצטרפת לשלאלותיה של תמר....כמו במסעדות רגילות, יש גם מסעדות'
מצטרפת לשלאלותיה של תמר....כמו במסעדות רגילות, יש גם מסעדות
03/11/2017 | 15:39
28
טבעוניות יכולות להיות לא משהו...

מאיזה איזור את?...יש הרבה מסעדות טבעוניות מעולות וגם ויגן פרנדלי אם זה רלוונטי....
לצפיה ב-'האם ממרח הכמהין שלי מקולקל?'
האם ממרח הכמהין שלי מקולקל?
02/11/2017 | 01:11
1
32
שלום! אבא שלי הביא לי ממרח כמהין מאיטליה, בצבע שחור כזה. אחרי זמן-מה, הממרח התחיל להתכסות במעין צבע לבן, דומה לעובש, למרות ששמרתי מאוד על הניקיון של הצנצנת והקפדתי לא לטבול בה כלים מלוכלכים מכל סוג.
מישהו יכול לומר לי אם החומר הזה (בתמונה) הוא באמת עובש, או שסתם תופעה נפוצה בממרח כמהין?
תודה!
לצפיה ב-'ממש קשה לומר דרך תמונה...'
ממש קשה לומר דרך תמונה...
03/11/2017 | 15:26
20
תלוי בריח ובטעם. בכל מקרה מתבאסת בשבילך
לצפיה ב-'עוגות של חורף'
עוגות של חורף
30/10/2017 | 18:29
14
79
הכוכבת הגדולה אצלנו היא בחושה תפוזים עם שוקולד לבן

אחריה מגיעה עוגת שמרים עם שלל מילויים -קרם שוקולד עם שוקולד ממש,תפוחים עם קינמון וקרם וניל, "גבינה", אגוזים קינמון וסוכר, ריבת פרות יער...

וכמובן שלל השוקולדיות כולל בראוניז עם "גבינה" , שוקולד שקדים עמוסה בשלוש מאות גרם שוקולד ושקדים טחונים גס, סתם שוקולד, שוקולד בניחוח אספרסו עוד.

חוץ מהשמרים כל העוגות אצלנו נטולות גלוטן
לצפיה ב-'הוסיפו מאצלכם וכולנו נשמין מנחת'
הוסיפו מאצלכם וכולנו נשמין מנחת
30/10/2017 | 18:47
6
15
לצפיה ב-'עוגת קראנץ' שמרים של גלעד אילון'
עוגת קראנץ' שמרים של גלעד אילון
31/10/2017 | 19:16
5
39
אני מוסיף לה גם שברי אגוזים.
לצפיה ב-'עוגות שמרים ראויות'
עוגות שמרים ראויות
01/11/2017 | 08:36
1
24
זה תענוג שקשה להתחרות בו בפרט כשהן חמימות וטריות
לצפיה ב-''
01/11/2017 | 14:45
לצפיה ב-'אוי, זאת באמת מעולה'
אוי, זאת באמת מעולה
01/11/2017 | 12:42
18
אני עושה אותה כל פעם כשצריך להביא עוגה לארוע ולעשות רושם על הקרניבורים, וכולם בהלם - מה, זאת עוגה טבעונית???
לצפיה ב-'״בעיקר מתוק״ של גלעד איילון'
״בעיקר מתוק״ של גלעד איילון
01/11/2017 | 18:07
1
22
עזר לי כל כך בתחילת דרכי הטבעונית! אתר מעולה מהולה!
לצפיה ב-'עיקר שכחתי! קישור ל״בעיקר מתוק״'
עיקר שכחתי! קישור ל״בעיקר מתוק״
01/11/2017 | 18:09
21
לצפיה ב-'ויש לי גם עוגת גזר נהדרת'
ויש לי גם עוגת גזר נהדרת
01/11/2017 | 12:43
30
לא זוכרת כבר מאיפה היא, אבל היא מעולה ואני כל פעם חוזרת אליה
לצפיה ב-' ממש מזמן לא אפיתי עוגות'
ממש מזמן לא אפיתי עוגות
01/11/2017 | 14:08
27
עשית לי חשק לעוגת שמרים! את זו, עם המרציפן, אני הכי אוהבת.
וגם לעוגת גזר עם שוקולד.

לצפיה ב-'בהחלט עוגות שמרים, במיוחד במילוי פרג (יש לי שאלות בנושא...)'
בהחלט עוגות שמרים, במיוחד במילוי פרג (יש לי שאלות בנושא...)
02/11/2017 | 21:52
3
2
לצפיה ב-'מלית פרג של אוזני המן - גם לעוגות שמרים'
מלית פרג של אוזני המן - גם לעוגות שמרים
03/11/2017 | 09:30
2
13
זו המלית הקבועה שלי

רכיבים
¼ כוס חמאת קקאו (40 גרם)
1 כוס חלב שקדים
3 כוסות פרג טחון טרי (בערך 250 גרם)
¾ כוס סוכר (150 גרם)
¼ כפית ממרח וניל איכותי
גרידה מתפוז אחד

הכנה
בסיר בעל תחתית כבדה מחממים את משקה האגוזים עם חמאת הקקאו עד שהיא נמסה. מוסיפים את הווניל וגרידת התפוז.
מוסיפים פרג וסוכר ומערבבים היטב. מבשלים על להבה קטנה כחמש דקות בבחישה מתמדת. מצננים היטב, לפחות שעתיים במקרר. 
אפשר להכין עד שלושה ימים מראש, אפשר להקפיא.

לצפיה ב-' במתכון המשפחתי שלנו: קליפת לימון,יין, מרגרינה ודבש. '
במתכון המשפחתי שלנו: קליפת לימון,יין, מרגרינה ודבש.
03/11/2017 | 19:18
1
3
לצפיה ב-'אולי אתפשר על מחית תמרים מתובלת, למרות שפרג אוהבים יותר'
אולי אתפשר על מחית תמרים מתובלת, למרות שפרג אוהבים יותר
03/11/2017 | 19:20
1
לצפיה ב-'היום הניב התנור כאן'
היום הניב התנור כאן
03/11/2017 | 10:18
18
עוגת תפוזים בחושה בתוספת פרות מיובשים חתוכים קטנקטן והרבה זסט-משלושה תפוזים!
עוגיות נטולות גלוטן עם שתי כוסות מקדמיה קלויים טחונים גס,כוס וחצי קמח טף בהיר, חצי כוס עמילן ת"א, קצה כפית קסנטן גאם, שליש כוס שמן ,כוס סוכר זהוב וחלב סויה קר לאט לאט רק כדי שהתערובת תתגבש לכדור כשלוחצים בכף היד. יצאו נפלאות ממש

עוגיות מהגרנולה של מירב במליחות עדינה, כוס מייפל אורגני, כוס וחצי גרנולה כזותי, כוס וחצי קמח רגיל, ארבע כפות רסק תפוחים, אבקת אפיה, שליש כוס שמן וחצי כוס חמאת בוטנים ללא תוספות.  יצאו רכות ונהדרות.
לצפיה ב-'לא בישול, מסעדה (זכאים )'
לא בישול, מסעדה (זכאים )
25/10/2017 | 14:25
3
89
אתמול סוף-סוף הגעתי למסעדה "זכאים" בבית השואבה-פינת אלנבי (תל אביב), ומה אגיד לכם - מסעדה נהדרת עם אוכל מעולה שבמעולים! היינו שלוש סועדות וחלקנו שלוש מנות ראשונות ושלוש עיקריות - שפתיים יישקו (ובגדים יתפוצצו! כי המנות גם טעימות כל כך וגם נדיבות מאד) - התפריט כאן
למנה ראשונה לקחנו טחינה חלומית שהגיעה עם חלה נהדרת וממרחים חריפים
תפ"א קרועים והורסים
אמפנדס מנגולד (נדמה לי שלא מופיע באינטרנט) עם שמנת חמוצה מסויה + סלט עגבניות
לעיקריות:
קוסקוס
"גונדי כרובית צלויה בתנור, עטופה בצזיקי, שמן אריסה, חומוס קלוי ולימון פרסי מגורד. מוגש על וופל חומוס" (שזה בעצם סוג של פפדאם הודי)
"ניסואז תפוחי אדמה חרוכים, שעועית ירוקה, זיתי קלמטה, בצל, איולי שום אמיתי ושמן אריסה" - חלומי! 
לא היה לנו מקום לקינוחים אז שתינו תה נענע עם מרווה.
הכול היה נהדר, ציון אוהב ומעריץ במיוחד לתפוחי האדמה הקרועים - אפויים בתנור לוהט ואז מטוגנים קצת. מה יכול להיות רע? תענוג.
גם האווירה במקום מאד נעימה והשירות סופר-נעים.
שימו לב, שבאתר באליגם יש קופונים מאד משתלמים למסעדה, והם בתוקף עד תחילת או אמצע נובמבר. ממליצה מאד מאד, מחכה כבר לחזור לשם!

כמו שאבא שלי נהג לומר Beats cooking!

לצפיה ב-'"תפס" לי את העין האיולי ה*אמיתי* , אחפש בגוגל..'
"תפס" לי את העין האיולי ה*אמיתי* , אחפש בגוגל..
25/10/2017 | 16:30
1
17
לצפיה ב-'וואלה , האיולי המקורי עשוי משמן +שום, ללא שום מרכיב מן החי'
וואלה , האיולי המקורי עשוי משמן +שום, ללא שום מרכיב מן החי
25/10/2017 | 16:34
13
לצפיה ב-''
28/10/2017 | 18:47
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה