לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לשאלות כלליות בלבד ואין הוא עוסק בייעוצים אישיים בנוגע לתפריט היומי של הילד. לצורך יעוץ אישי מומלץ לפנות לדיאטנית ילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'דילמת אכילה בבוקר, משקל מעל העקומה'
דילמת אכילה בבוקר, משקל מעל העקומה
27/05/2015 | 22:03
1
49
שלום
בני בן שנה ושמונה חודשים, שוקל 14.5 שזה אומר שהוא מלא הרבה מעל הממוצע לגילו.
עד לפני חודש שגיליתי שהוא מעל עקומת המשקל הוא היה אוכל תמל בבוקר ובערב. מאז הורדתי בערב את התמל לגמרי ובבוקר צמצמתי כמות מ240 ל 90.  הוא לא אוהב את זה כלל וכלל.  
הוא קם בשש בבוקר, מןרעב וצועק המהמהמ, אולי בגלל הרגל. ארוחת הבוקר בגן מתבצעת בשעה 9 בערך ואני רוצה לשלוח אותו לגן כשהוא יחסית שבע.
מה ממליצים לי לעשות? להחזיר תמל ל240 כדי שהילד יהיה מבסוט? להישאר עם 90 ולהוסיף משהו? להוריד לגמרי ולתת משהו אחר?
מציין שחלב רגיל לא מעוניינים לתת בגלל חשש לרגישות.
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'משקל מעל העקומה'
משקל מעל העקומה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2015 | 12:58
30
היי,
לפי העקומות החדשות, בנך אכן נמצא מעל עקומות משקל לגילו. חשוב לציין שמעל גיל שנה, אין יתרון למתן תמ"ל, אם הילד אוכל מוצקים בצורה מאוזנת. אמליץ לוותר על מנת התמ"ל בבוקר בדיוק כפי שויתרת עליה בערב.
ניתן להציע ארוחה קלה לפני הגן- חצי כריך עם גבינה/אבוקדו/ביצה או יוגורט לא ממותק או דייסת שיבולת שועל בהכנה ביתית.
באופן כללי, יש להימנע ממתן שתיה מתוקה, חטיפים ומעדנים ממותקים.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הקאה בעקבות אכילת ביצה'
הקאה בעקבות אכילת ביצה
21/05/2015 | 06:59
1
33
בוקר טוב!  התינוק כמעט בן 8 חודשים- כשנתתי טעימות ביצה( רק את החלמון) אכל והכל היה בסדר, ונתתי לו כבר כמה פעמים. לפני שבוע הוא היה חולה(דלקת ריאות) ונתתי לו ביצה שלמה+ עגבניה לארוחת הערב והוא הקיא בערב מתוך שינה-חשבתי שזה בגלל שהוא חולה. אחרי כמה ימים נתתי ממש קצת ביצה- הוא לא רצה הרבה , אכל קצת והיה בסדר. אתמול שוב נתתי לו ביצה שלמה+עגבניה והוא הקיא שוב מתוך שינה. לפני כמה ימים נתתי עגבניה קטנה והוא לא הקיא אז יש מצב שהוא רגיש לביצים? 
תודה
לצפיה ב-'הקאה בעקבות אכילת ביצה'
הקאה בעקבות אכילת ביצה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2015 | 11:22
28
היי,
ציינת שבנך לא הרגיש טוב - ייתכן מאוד שזו הייתה הסיבה להקאה. גם ירידה בתיאבון מתאימה למצבי חולי.
אם בנך רגיש למזון- סביר להניח שהתגובה תהיה עקבית בכל פעם שנחשף לאותו המזון.
בכל אופן, בהצגת מזון חדש, מומלץ לחשוף בכמות קטנה במשך כמה ימים (בנפרד ממזונות אחרים) כדי לבחון את התגובה ולדעת האם היא ספציפית לאותו המזון.
בהצלחה!

לצפיה ב-'קפה לתינוקת'
קפה לתינוקת
20/05/2015 | 20:46
1
62
בתי בת שנה, 
אשתי נותנת לה לגימות קטנטנות מהקפה של הבוקר (סה"כ בערך כפית, כפית וחצי)
האם זה נורא?
לצפיה ב-'קפה לתינוקת'
קפה לתינוקת
27/05/2015 | 12:48
60
עדיף חלב חם או תה צמחים ללא קפאין .
לצפיה ב-'פעוטה שלא מסכימה לאכול כלום פרט לשניצל ופסטה'
פעוטה שלא מסכימה לאכול כלום פרט לשניצל ופסטה
20/05/2015 | 08:45
1
37
שלום,
בת השנה וחצי שלי לא אוכלת כלום פרט לפסטה (ברטבים שונים), אפונה, תירס ושניצל. (ועוד כמה דברים שהיא מסכימה לאכול בארוחת בוקר כמו דייסה.)
היא לא מוכנה לאכול בשום אופן: קציצות למינהן, עוף (פולקע), בשר, ביצים, בטטה, ירקות פרט למלפפון, פירות פרט לענבים ותותים, אורז, דג. לביבות שונות היא לפעמים מסכימה. אני חושבת שהיא פשוט לא אוהבת את הטעם של הבשר. פעם היא היתה אוכלת גם עדשים שחורות, אבל כבר לא. 
אם לא מגישים לה את אחד הדברים מהרשימה המצומצמת שהיא כן אוכלת, היא פשוט לא תאכל כלום בארוחה. 

בגן (שהיא התחילה לפני חודש) מגישים כל יום פסטה כלשהי (שאר התפריט משתנה מדי יום, פרט לפסטה שנשארת קבועה), ולכן היא פשוט אוכלת כל יום בצהרים פסטה. אנחנו כרגע מנסים לומר להם שיגישו לה פחות מהפסטה, או בכלל לא (שזה גם נראה לנו בעייתי כשתראה את הפסטה בצלחות של שאר הילדים).

ניסיתי עצות שונות שקיבלתי: לתת לה בולונז בפסטה כדי שתאכל בשר - לא הסכימה, לחתוך לה את האוכל בצורה אחרת, פשוט להכין את האוכל שאנחנו רוצים שהיא תאכל אבל עם משהו קטן שהיא כן מכירה ואוהבת - היא פשוט אוכלת את הדבר הקטן ולא נוגעת בשאר האוכל ואומרת שסיימה.

מה עוד אפשר לעשות? עם מי אפשר להתייעץ? 
אני לא רוצה לעשות פגישה עם תזונאית כי אני לא רוצה לבנות לה תפריט וכו׳, רק עצה טובה מה פרקטית לעשות.

תודה :(
לצפיה ב-'פעוטה בררנית'
פעוטה בררנית
27/05/2015 | 13:07
33
הי, לא ציינת האם בתך במשקל תקין והאם סובלת ממחסורים תזונתיים כלשהם.
לצערי אין קסמים בנושא ולא ניתן להכריח ילד לאכול כשהוא לא רוצה. מה שכן אפשר לעשות זה למסד ארוחות משפחתיות ולעודד אכילת מגוון מזונות דרך דוגמא אישית, לנסות לשלב מזונות אחרים עתירי ברזל כמו מוצרי טחינה למיניהם (כולל חלבה) ואפשר גם דייסות מועשרות בברזל. באופן כללי כדאי לחפש מוצרים מועשרים בברזל ישנם אפילו מוצרי חלב כאלה.
כדאי לשקול בירור לאנמיה.
במידה ואין שיפור, ניתן לפנות לייעוץ למרפאת הפרעות אכילה לגיל הרך.
בהצלחה,
לצפיה ב-'ילדה בת 4 '
ילדה בת 4
18/05/2015 | 14:34
2
41
אני חייבת עזרה!
ילדה בת 4 שוקלת 30 ק"ג וגובה 112 ס"מ.
הילדה שולקת המון ונראית מלאה,על גבול שמנה(מצרפת תמונה)
אני צריכה עזרה והכוונה.
היינו אצל דיאטנית לפני כחודשיים ובאמת שאני מקפידה על התזונה שלה.
אין לי שליטה על מה שהיא אוכלת בגן/צהרון
דיברנו עם הצוות וביקשנו להתחשב ולא להעמיס לה על הצלחת ולתת תוספת במסגרת הנורמלית.
היא הולכת פעם בשבוע לחוג מחול,אנחנו יוצאים לטייל באופניים .
מה אני עושה לא בסדר?
מה אני עוד צריכה לעשות?
כואב לי הלב לראות אותה ככה,
היא ילדה יפיפיה ואני רוצה שתהיה בריאה ומאושרת.ושלא תהיה עם משקל עודף.
הילדה בגיל 4 לא אמורה להראות ככה כמו בתמונה.

לצפיה ב-'לא מצליחה לצרף את התמונה'
לא מצליחה לצרף את התמונה
18/05/2015 | 14:42
9
לצפיה ב-'ילדה בת 4'
ילדה בת 4
27/05/2015 | 12:56
32
הי,
ילדים רבים אוכלים לא בגלל רעב אלא לרב בגלל שעמום, כעס, עצב וגם סתם כי מתחשק להם כשבאים חברים. תפקידנו כהורים לעזור לילדים לזהות סימני רעב ויחד עם זאת גם סימני שובע. נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא מאוד רגיש. ילדה בת 4 בעודף משקל זקוקה לתנועה (ספורט כלשהו), תזונה מאוזנת לפי המלצת פירמידת המזון לילדים, מתן דוגמה אישית של ההורים והקפדה על התזונה של כל בני הבית. תני לה לאכול כל פעם שמבקשת מאכלים מזינים ולא חטיפים או ממתקים. תגבילי את האכילה רק לפינת האוכל עם צלחת וללא מסיחי דעת כמו טליזיה.
בכל מקרה, חשוב לא לשדר ליד בתך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
אם את מרגישה שאין שיפור במצב, אני ממליצה לפנות להדרכה אישית ומסודרת מדיאטנית בקופ"ח.
בהצלחה,

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2015 | 16:12
3
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
לצפיה ב-'המשפיענים של אנשים'
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2015 | 12:39
7
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

לצפיה ב-'נפתח פורום לימודי תקשורת'
|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2015 | 11:48
1
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:

|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

לצפיה ב-'הפסקת הנקה בלילה'
הפסקת הנקה בלילה
04/05/2015 | 21:43
2
44
היי.
הבן שלי (שנה וחצי) יונק במהלך היום ובערב לפני השינה ובשעות הבוקר המוקדמים..הוא אוכל אוכל רגיל אבל מסתמך על ההנקה.. ולא מקבל מוצץ מה שאומר שהרגל השינה שלו הוא רק בהקה גם אם לא הייה רעב.. מנסה לתת לו חלב בבקבוק לא רוצה..אני רוצה להפחית הרגלי ההנקה שלא להיות המוצץ שלו במיוחד לפני השינה אלא רק להאכלה במהלך היום ..
מה עושים!��☺
לצפיה ב-'הפסקת הנקה בלילה'
הפסקת הנקה בלילה
10/05/2015 | 13:35
1
33
הי, אין ספק שבגילו לא זקוק תזונתית להנקות לילה, וצריך לשבוע מהאכילה ביום.
נסי לרווח בין ארוחת הביניים שלפני א.ערב - כך שיגיע רעב יותר לארוחת הערב. נסי לתת לו את כלל המגוון אך רק הוא יחליט לבדו כמה מוכן לאכול. בכל מקרה אם את מעוניינת- הפסיקי את ההנקה הלילית, כנראה שבגיל זה אינה "משביעה"יותר מדי אלא בעיקר הרגל ופינוק. נסי לתת מים או מוצץ במקום. לאט לאט יתרגל לאכול טוב יותר בא.ערב ואף בבוקר.
לעיתים תינוקות מתרגלים להשלמה של הנקה/ תמ"ל ואוכלים מלכתחילה פחות בארוחה. המטרה היא להמשיך ולחשוף למוצקים ולעודד ארוחות משפחתיות.
בהצלחה ולילות נינוחים,
מירב
לצפיה ב-'תודה.אבל'
תודה.אבל
12/05/2015 | 21:32
20
הבעיה היא לא האוכל אלא ההרגל להנקה .הוא לא מקבל מוצץ סר ב מההתחלה. כך שאני המוצץ לשינה .ניסיתי לתת לו חלב בבקבוק מס פעמים ולא קבל למרות ששותה מיים מהבקבוק.. הוא נרדם רק עליי ובשעה 4/5 בבוקר קם ומרדימה אותו בחזרה רק דרך ההנקה
לצפיה ב-'גיל שנה - לאכול כמו גדולים'
גיל שנה - לאכול כמו גדולים
02/05/2015 | 12:33
1
45
הייתי עם הקטנה בטיפת חלב ורופאת הילדים וקיבלתי הדרכה לתזונה.
התפריט עשיר וכולל פריטי מזון ממש כמו לגדולים.
אך בפועל לא הצלחתי עדיין לשכנע את הפצפונת לאכול גבינה (מחאת הקוטג') וירקות חיים חתוכים ואינני יודעת איך להרגיל אותה.לכל היותר היא מריחה,מכניסה לפה מוצצת ופולטת.
היא כן אוכלת ירקות מבושלים בשר עוף ביצים ופירות יחד איתנו אבל זה קצת ספורדי,לא שאני מסדרת לה מנה בצלחת מושיבה אותה בכסא והיא אוכלת בצורה מסודרת.
בנוסף,אולי רצוי בתקופת התנסות והתרגלות זו להמשיך עם תוספי ויטמינים למרות שבטיפת חלב נאמר כי לא צריך אחרי גיל שנה?

היא מתלהבת מבמבה!
לצפיה ב-'גיל שנה'
גיל שנה
03/05/2015 | 12:03
29
היי,בגיל שנה תזונת בתך למעשה צריכה להיות כמו שאר בני המשפחה (בכמויות קטנות יותר כמובן).
אם ברצונך להמשיך להיניק- כמובן שניתן, אך בתוספת תמ"ל- אין באמת צורך בגיל זה, אם בתך אוכלת תפריט מגוון. לגבי ויטמינים- אין המלצה חד משמעית. אם הילדה אוכלת מאוזן ומגוון- אין צורך.
כמו כן, חשוב שלפחות ארוחה אחת ביום תהיה עשירה בברזל, ועל כן הייתי ממליצה על ארוחה בשרית בצהריים או ארוחה המכילה קטניות, ירקות ומנת פחמימה.
באופן כללי בגיל זה כבר אמורה לאכול לפחות 3 ארוחות מוצקות ביום.
בכל מקרה יש להמשיך להגיש לשולחן מזונות שונים על מנת שתראה מה אוכלים ומה האפשרויות ושגם תלמד איך אוכלים (מחקרים מראים כי יש לחשוף ילד עד 20 פעמים לאותו המזון עד שיסכים לגעת בכלל במזון). בנוסף, רצוי  שתשבו לאכול ביחד-ארוחה משפחתית מאוד עוזרת לפתח הרגלים בריאים.
התפקיד שלך הוא להציע אוכל כל 2-3 שעות, היא תחליט לגבי הכמות. חשוב ביותר (!) לא להכריח או ללחוץ עליה לאכול.
בברכה,
מירב
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2015 | 10:58
5
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'הפסקת בקבוק ערב'
הפסקת בקבוק ערב
27/04/2015 | 10:20
1
34
רעות שלום,

יש לי שני בנים בני שנה וחודשיים. במהלך היום אוכלים יפה ומגוון ושוקלים 11.8 ו 11.1 ק"ג.
את ארוחת הערב מסיימים בסביבות 18:00 , משחקים, אמבטיה ולפני השינה, בסביבות 19:15 מקבלים בקבוק סימילאק שלב 2 (התנגדתי למעבר לשלב 3 בטעם וניל ממותק).
אחד אוכל 180 מ"ל ומוכן גם לאכול יותר, להרגשתי מתוך הרגל. השני מוכן גם לוותר על הבקבוק.

אני רוצה להפסיק את האכילה מהבקבוק כי אני חשה שהם כבר גדולים ולא צריכים להיות תלויים בו.
אחות טיפת חלב אמרה שאפשר להפסיק ולתת במקום כוס חלב פרה. אני לא כל כך רוצה לתת להם חלב בצורה הזאת. השאלה שלי אם בגיל שלהם אפשר להסתפק בארוחת ערב טובה שהמרכיב העיקרי שלה הוא חלבון והרבה סידן (טחינה, גבינה, חביתה) ואפשר לוותר על הבקבוק מבלי לפגוע להם בתזונה?
לצפיה ב-'הפסקת בקבוק ערב'
הפסקת בקבוק ערב
29/04/2015 | 11:17
23
הי,
תמ"ל לאחר גיל שנה לא הכרחי אך רוב התינוקות ממשיכים איתו בגלל הרגל ונוחות (פיתרון קל לארוחת בוקר/ביניים/לילה).  
הקפידי להציע להם מכל אבות המזון ולגוון בסוגי המזון (פירות וירקות שונים, סוגי בשר , דגים, דגנים, קטניות, ביצים וגבינות).
מגיל שנה אפשר לתת חלב פרה. יחד עם זה ניתן להתיחס לפורמולה כאל מזון מועשר. מכיון שתמהיל אבות המזון בו יותר מתאים לתינוקות ופעוטות עד גיל 3 שנים בשילוב עם תזונה נכונה.
התזונה המומלצת מעל גיל שנה היא בעיקר מזונות מתפריט המשפחה ובהתאם לפירמידת המזון לילדים, עם דגש על ארוחה אחת ביום עשירה / מועשרת בברזל (בשר בקר/הודו/ עוף/ דגים/ביצים/טחינה מלאה וכו'). כמובן שילוב של קטניות, ירקות שונים, פירות, מוצרי חלב לא ממותקים ועוד. ניתן לשלב תמ"ל או חלב פרה ואכן בגיל שנה הרבה ילדים עדיין צורכים כ1-2 ארוחות ביום של תמ"ל. במידה וילדיך אוכלים אוכל מוצק בהנאה ובגיוון ובכמות משביעה את הדעת,הייתי נותנת להם להתפתח מבחינת האכילה שלהם בקצב שלהם.
יום נעים,
מירב
לצפיה ב-'תזונת תינוק בגיל 7 חודשים'
תזונת תינוק בגיל 7 חודשים
23/04/2015 | 09:24
2
60
היי,
התינוקי כמעט בן 7 חודשים ואוכל 2 ארוחות מוצקים ביום והשאר הנקה מלאה.
עוד שבוע הוא יכנס לגן ואני אחזור לעבודה ואעדר 10 וחצי שעות.
את ארוחות המוצקים יתנו לו בגם ואני אנסה לשאוב לו ואני פוחדת שתפוקת החלב תרד.
האם בגיל 7 חודשים אפשר לתת לתינוק 3 ארוחות? שמתי לב שמאז שהוא אוכל מוצקים הוא לא מי יודע מה שבע מחלב אם על אחת כמה וכמה שאולי יהיה לו פחות בגלל שאתחיל לשאוב( זה כבר לא אותו הדבר)
ארוחה אחת זאת ארוחת פרי+קצת טחינה מלאה(הוא אוהב שאני מתבלת בטחינה לא יודעת למה-יותר טעים לו)+קצת קוואקר
ארוחה 2- מרק ירקות+הודו+עדשים
בגן זה בטח יהיה רק פרי ומרק ירקות.(לא מושקע כמו שלי )
יש אפשרות להוסיף לו בגיל 7 חודשים עוד ארוחת מוצקים אן שהוא חייב את ההנקה או תמל(אם לא יספיק)
הוא תמיד היה באחוזון ה30 מבחינת משקל ולאחרונה עלה לאחוזון ה40 ( נראה לי שהמוצקים נתנו לו פוש )
תודה
לצפיה ב-'אגב, אפשר כבר לתת עגבניה עם גרעינים? אני ממש מסתבכת וחצי '
אגב, אפשר כבר לתת עגבניה עם גרעינים? אני ממש מסתבכת וחצי
24/04/2015 | 09:30
85
עגבניה נזרקת לפח
לצפיה ב-'תזונת תינוק בגיל 7 חודשים'
תזונת תינוק בגיל 7 חודשים
29/04/2015 | 11:05
59
הי, בגיל 7 חודשים בהחלט ניתן כבר לתת 2 ארוחות מוצקים מלאות (כל אחת כ-150 מ"ל לפחות) ולהתחיל לבסס שלישית. את יכולה להתחיל לבסס ארוחת ערב כמובן שתלויה ברצון של בנך לאכול (בסביבות 19:00) של מוצקים כגון:פסטה ברוטב עגבניות, לחם, אבוקדו,טחינה וירקות ולפני השינה במידת הצורך לתת הנקה/בקבוק נוסף.
בנוסף, חשוב להקפיד על מרווח של 3-4 שעות בין ארוחת מוצקים להנקה.
בהצלחה,
מירב
לצפיה ב-'שאלה לי'
שאלה לי
19/04/2015 | 20:58
2
44
שלום רב..הבן שלי בן 4.8 תמיד מבקש אוכל.
מסיים ארוחה ומיד אומר "אני רעב"...מכל דבר רוצה הרבה ...אוכל מהר.אני מעירה לו הרבה וגם מסבירה ..אני נותנת הרבה פירות וירקות ומעט חטיפים.
הוא רזה אבל אני מפחדת שיפתח רעבתנות וכמיהה לאוכל בצורה קיצונית.
מה יכולות להיות הסיבות? כיצד למנוע "חיכוכים " בעניין אוכל??
אשמח לעצות
תודה
לצפיה ב-'אשמח לתגובה....אני עדיין מחכה ...תודה'
אשמח לתגובה....אני עדיין מחכה ...תודה
27/04/2015 | 12:30
4
לצפיה ב-'בן 5 שנים מבקש אוכל'
בן 5 שנים מבקש אוכל
29/04/2015 | 12:37
20
הי,
ילדים רבים אוכלים לא בגלל רעב אלא לרב בגלל שעמום, כעס, עצב וגם סתם כי מתחשק להם כשבאים חברים. תפקידנו כהורים לעזור לילדים לזהות סימני רעב ויחד עם זאת גם סימני שובע. כדאי להציע לו קודם כל לשתות מים ואחר כך לברר איתו אם הוא עדיין חש צורך לאכול.
נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא מאוד רגיש. ילד בן 5 במשקל תקין זקוק לתנועה (ספורט כלשהו), תזונה מאוזנת לפי המלצת פירמידת המזון לילדים, מתן דוגמה אישית של ההורים והקפדה על התזונה של כל בני הבית. בכל מקרה, חשוב לא לשדר ליד בנך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
אם את מרגישה שאין שיפור במצב, אני ממליצה לפנות להדרכה אישית ומסודרת מדיאטנית בקופ"ח.
בהצלחה,
לצפיה ב-'תינוק בן 4 וחצי חודשים'
תינוק בן 4 וחצי חודשים
16/04/2015 | 17:00
1
60
שלום רב, התינוק שלי בן ארבעה וחצי חודשים לאחרונה אוכל מעט מאוד (תמ"ל, איני מניקה). נולד במשקל 2685 וכיום הוא שוקל 5900 בלבד , אחוזון 4 (לציין כי הוא באחוזון 51 בגובה). יש לי תחושה שהוא כאילו לא רעב, לפעמים עוברות 4 או יותר שעות והוא אוכל מעט-לפעמים 60 מ"ל, לפעמים 90 מ"ל , במקרה הטוב 120 מ"ל.
רופאת הילדים הפנתה אותנו לבדיקת דם ושתן שיצאו תקינות.
אני כבר ממש אובדת עצות...למה הוא לא אוכל? אשמח לשמוע דעה בנושא...
תודה רבה.

לצפיה ב-'תינוק בן 4 וחצי חודשים'
תינוק בן 4 וחצי חודשים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2015 | 12:17
46
היי,
לפי הנתונים שציינתבנך נמצא על אותן עקומות גדילה מאז לידתו. תינוקות שגדלים על אותו אחוזון ככל הנראה מקבלים תזונה נאותה ומספקת לגילם. יש לוודא שאכן ממשיך לצמוח עלל אותן עקומות משקל, גובה והיקף ראש.
לעיתים ישנה ירידה בצריכת מזון סביב מחלה, רפלוקס גלוי או סמוי, צמיחת שיניים, חווית אכילה לא נעימה או  עקב שינויים סביבתיים כלשהם (מעבר דירה, חזרת אמא לעבודה וכו'). יש לציין כי בדרך כלל הירידה בצריכת המזון הינה זמנית ויש חזרה לכמויות גדולות יותר בהמשך.
אם המצב נמשך ואין שיפור בכמויות האכילה או שממשיך ירידה באחוזונים, אני ממליצה לך לפנות לדיאטנית ילדים בקהילה להערכת אנמנזה תזונתית מלאה ולקבלת ייעוץ מתאים.
לצפיה ב-'האם לתת דייסה?'
האם לתת דייסה?
15/04/2015 | 22:08
1
45
בתי בת 7.5 חודשים
החלה מרק ופירות כבר מגיל 4 חודשים
היום שתי ארוחות של פרי + מרק והשאר תמ"ל
האם יש צורך להוסיף דייסה בערב?
יש חשיבות תזונתית?

לצפיה ב-'דייסה לתינוקות'
דייסה לתינוקות
19/04/2015 | 11:48
39
הי,
בד"כ מוסיפים דייסה כשרוצים להוסיף קק"ל כמו למשל ברפלוקס או חוסר עליה מספקת במשקל . אני לא יודעת מה הייתה סיבתך אך אם לבתך אין בעיית משקל נמוך, ריפלוקס או קימה מרובה בלילה אז אין כ"כ צורך בהוספת הדייסה לתמ"ל .
כדאי לגוון בין הדייסות הקיימות - סולת/אורז/שבולת שועל/דגנים מעורבים וכו'.
אפשרות אחרת לשימוש בדייסה היא הכנת דייסה סמיכה ומתן שלה בתור ארוחה בפני עצמה , עם כפית , כמו ארוחת מוצקים.
צריך לזכור שתוספת דייסה היא תוספת של פחמימות בלבד, מה שמשנה את איזון אבות המזון בכלכלת התינוק.
יום נעים,
מירב
לצפיה ב-'דרושים תינוקות בני חודש עד חודשיים וחצי!'
דרושים תינוקות בני חודש עד חודשיים וחצי!
15/04/2015 | 19:17
33

אמא/אבא
מעוניינ/ת להרוויח 100 ₪ לשעה אחת
בלבד ולתרום למדע?
בימים אלו רץ ניסוי מעניין באוניברסיטת בר אילן, במעבדה של ד"ר רוני גבע בנושא התפתחות הקשר הרגשי בין הורה לתינוק.
ולכן אנו מחפשים אמא/אבא הורים לתינוקות:
תינוקות בני חודש וחצי עד חודשיים וחצי
נולדו לאחר שבוע 36
אמהות/אבות בגיל 18-40
הניסוי יערך בשתי פגישות קצרות (עד כשעה) באוניברסיטת בר אילן, הפגישה הראשונה תתקיים בסביבות גיל חודשיים והשנייה בגיל 9 חודשים. והניסוי אינו כולל סיכונים כלל ולכל אורכו ההורה והתינוק ישארו ביחד ולא יופרדו.
לאחר סיום הפגישה הראשונה כל משתתף יקבל 100 ₪ במזומן.       ובנוסף, יוגרלו בין המשתתפים תלושי קנייה לשילב בשווי 400 ו 200 ₪.
בסיום הפגישה השנייה כל משתתף יקבל דו"ח על התפתחות התינוק והסבר על הקשר הנוצר בין ההורה לתינוק.
לתאום טלפוני וקבלת פרטים נוספים:
דב שצברג   052-3493444  
dovrons@gmail.com                                 
לנוחיות המשתתפים בניסוי יינתן אישור חד פעמי לכניסה עם רכב לאוניברסיטת בר אילן
נודה לתרומתכם למדע! 
לצפיה ב-'תינוק בן עשרה חודשים האחוזון 3 '
תינוק בן עשרה חודשים האחוזון 3
12/04/2015 | 21:52
1
43
שלום,
בני בן 10 חודשים משקל לידה 2650 שבוע 37+ 4 אחוזון 8 . בהמשך עלה במשקל בתקופת ההנקה לאחוזות 12-13 ואז סביב חמישה חודשים חלה ירידה במשקל לאחוזון 3 אפילו טיפה מתחת. יש לציין שבאותה תקופה הפסיק לינוק והחל לאכול תחליפים מה שגרם לפליטות מרטבות וכאבי בטן  וגם החל ללכת לגן
וכתוצאה מכך נהיה חולה מה שפגע לו בתאבון. מאז הוא על אותה העקומה ( עולה כ300 גרם בחודש). מעבר לבדיקות שאנחנו בימים אלו מבצעים ולהעלאת הקלוריות אותה גם כן מבצעים, מה ניתן עוד לעשות, למשל לגבי אופן ההאכלה וכו. אוכל כ2-3 בקבוקים ביום והיתר ארוחות.
תודה
לצפיה ב-'תינוק בן עשרה חודשים אחוזון 3 '
תינוק בן עשרה חודשים אחוזון 3
19/04/2015 | 12:02
46
היי,
יש לציין שתינוקות חולים בד"כ אוכלים פחות טוב ותתכן עצירה/ירידה קלה במשקל. חשוב לוודא שבנך אכן ממשיך לעלות במשקל באותו אחוזון (גם אם הוא אחוזון שלוש..) ושאינו "שובר את העקומות". תינוקות קטנים שגדלים על אותה עקומה ככל הנראה מקבלים מספיק רכיבי תזונה לגדילה נאותה. עלייה של 300 גרם בחודש (10 גרם ליום) הינה תקינה בגיל 10 חודשים.
כדאי מאוד לשמור על מרווחים בין הארוחות וההנקות כדי שיגיע לארוחות המוצקים רעב.
במקביל כדאי גם "להעשיר" את הארוחות מבחינת קלוריות. למשל: להוסיף אבוקדו/טחינה לפירות, יוגורט עם כפית שמנת וכו'.
במידה והמצב אינו משתפר או שיורד במשקל, אציע לך להגיע לדיאטנית ילדים דרך קופת חולים לקבלת ייעוץ נוסף.
בהצלחה,
מירב
לצפיה ב-'עצירות אצל תינוק בן 4 חודשים'
עצירות אצל תינוק בן 4 חודשים
12/04/2015 | 14:57
1
34
שלום,
הבן שלי בן 4 חודשים, תאום שנולד בשבוע 37 סובל מזה כחודש מעצירות. הוא ינק הנקה מלאה עד גיל 3 חודשים ומאז אוכל גם סימילאק כ-2 בקבוקים ביום. יש לו יציאה אחת ל4-6 ימים ובין לבין סובל מגזים קשים.
חשוב לציין שעד שהתחיל לאכול סימילאק היו לו יציאות תקינות לחלוטין כל יום.
שאלותי:
1. האם כדאי לעבור למטרנה? ואם כן איך עושים את זה?
2. האם הוא אמור לאכול תחליף חלב של פגים, כמו מטרנה לפגים? כי זה מה שהוא אכל בבי"ח עד לשחרור (כשבוע), ואז כשבאנו הביתה הוא התחיל לאכול רק חלב אם.
לפני כחודש, בהיותו בן שלושה חודשים, התחלתי לתת לו סימילאק רגיל שלב 1 (קיבלתי המלצות על סימילאק דווקא שהוא דומה יותר לחלב אם).
אודה מאוד לתשובתך.
לצפיה ב-'עצירות בתינוק בן 4 חודשים'
עצירות בתינוק בן 4 חודשים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2015 | 12:05
111
היי,
עצירות מוגדרת כקושי במתן יציאה וירידה בתדירות היציאות. תינוקות יונקים סובלים פחות מעצירות,  אך עם זאת ייתכן מצב שבו לתינוקות יונקים יש יציאה פעם בחמישה ימים והמצב נחשב תקין.
עצירות עלולה להיגרם ממגוון של סיבות: חוסר סדר בארוחות, מיעוט באכילה, תמ"ל שאינו מתאים לתינוק וכו'.
הפורמולות הקיימות בשוק הן די דומות, אך ייתכן שמעבר לפורמולה אחרת ישפר את מצב היציאות. אפשר לנסות מעבר למטרנה/נוטרילון בהדרגה- יום אחד בקבוק אחד ולאחר מכן 2 בקבוקים. חשוב להכין את התמ"ל לפי הוראות היצרן: לשים את כמות המים המצוינת ולא פחות- כלומר, לא "להסמיך" את הפורמולה על דעת עצמך.  כמו כן, חשוב שיהיה סדר יום די קבוע ומרווחים שווים בין הארוחות.
בגיל 4 חודשים מתחילים לתת תוסף ברזל, אשר ייתכן שגם הוא עלול לגרום לעצירות. אפשר להתייעץ עם רוקח לגבי סוגי ברזל שאינם גורמים לעצירות.
יש לציין כי יש מקרים שבהם כדאי לפנות לרופא המשפחה: דם בצואה, חוסר מתן צואה כ 5 ימים ואי שקט, או אם הינך מתרשמת שבנך מאוד סובל בזמן מתן יציאה.
בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
12/04/2015 | 00:24
1
32
סיימנו עם שלב הטעימות
עד עתה עיקר התזונה התבססה על תמ"ל (בתוספת דייסה בגלל משקל נמוך) והנקה כפעם ביום (מיעוט בחלב)
אשמח לקבל דגשים כיצד לבנות את התפריט בשילוב המוצקים.
אני מעוניינת להמשך להניק (כתוספת בגלל הכמות)
האם לוותר על הדייסה?

לצפיה ב-'התחלת מוצקים'
התחלת מוצקים
12/04/2015 | 12:20
40
הי, מגיל 6 חודשים אפשר לתת מזונות שונים כתחליף לארוחה. כמות של מזון שמחליפה ארוחת חלב היא כחצי כוס עד כוס של מזון טחון. בכל מקרה כדאי לתת כל מזון חדש בנפרד ליום יומיים ואחר כך אפשר לשלב כמה מזונות יחד.ירקות בנפרד לא מהווים ארוחה חשוב להוסיף לירקות גם מרכיב חלבוני ועדיף בשר העשיר בברזל ומרכיב  עשיר בפחמימה כמו תפוח אדמה, אורז, אטריות וכו' - כמובן טחון או במרקם המתאים ליכולות הלעיסה והבליעה של הילד. בדרך כלל מתחילים מארוחת מוצקים אחת ביום של פרי או מרק בהמשך נותנים שתי ארוחות וכן הלאה. לרוב בין ארוחת מוצקים אחת לשניה נותנים ארוחת חלב. חשוב להקפיד על מרווחים של 2.5 עד 4 שעות בין הארוחות. מעבר למוצקים יכול לשנות את מרקם היציאות.
בנוסף, מגיל חצי שנה, עם המעבר למזון מוצק, זה הזמן להתחיל ליצור הרגלי אכילה. רצוי לתת את המרק/פירות וכו' כל יום באותה השעה, כדי להרגיל לשעת ארוחה. רצוי לצרף את התינוק לארוחות משפחתיות, ולתת לו לאכול בעצמו (כשניתן) בידיים או באמצעות כף פלסטיק.
אם קיימת סיבה להוספת דייסה כמו למשל רפלוקס או חוסר עליה מספקת במשקל הדייסות המתאימות מגיל 4 חודשים הן אורז וקורנפלור. צריך לזכור שתוספת דייסה היא תוספת של פחמימות בלבד, מה שמשנה את איזון אבות המזון בכלכלת התינוק.
יום נעים,
מירב

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות דחבש דיאטנית- מנהלת פורום תזונת תינוקות וילדים
פורום תזונת תינוקות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו