לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1002010,020 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לשאלות כלליות בלבד ואין הוא עוסק בייעוצים אישיים בנוגע לתפריט היומי של הילד. לצורך יעוץ אישי מומלץ לפנות לדיאטנית ילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'זיתים לילד בן 2-3'
זיתים לילד בן 2-3
18/06/2016 | 10:59
1
39
האם יש ערך תזונתי חיובי לזיתים עבור ילד בן 2-3 ?

אני מדבר על זיתים מקופסאת שימורים.
לצפיה ב-'זיתים לילד בן 2-3 '
זיתים לילד בן 2-3
03/07/2016 | 11:46
43
שילוב זיתים בתפריט לילדים שאינם מוגבלים במלח, יכולה אף להיות מועילה בשל תכולת שומן מסוג חד בלתי רווי. בין זיתים לשמן זית, עדיף שמן זית בכל מקרה, בשל הרכבו השונה.

לצפיה ב-'בן 8 חודשים מסרב למוצקים '
בן 8 חודשים מסרב למוצקים
11/06/2016 | 16:17
1
47
 שלום
בני בן 8 חודשים, יונק. התחלנו טעימות בגיל 4 חודשים ומגיל חצי שנה התחלתי לתת לו פירות בבלנדר כארוחה. 
כיום מה שהוא אוכל זה את הפירות ובנוסף קצת דייסה עם פרי, וזהו לא מוכן לאכול מרק ירקות, קציצות בשר, הודו וכל שאר הדברים שנתתי לו. לעיתים קרובות גם כשמאכילה אותו את הפירות והדייסה זה מרגיש כמו דו קרב, לא תמיד פותח פה, לפעמים מתחיל לבכות באמצע.
ניסיתי לתת לו גם חתיכות של אוכל שיאכל לבד- בעיקר משחק עם זה, מכניס לפה, טועם, אבל כמות של גרגיר.
דבר נוסף שיש לציין- מגיל 7 חודשים הפסיק לקחת בקבוק לפני השינה (היה מקבל מטרנה פעם ביום, בערב, כי לא עלה במשקל טוב). כשרואה את הבקבוק בוכה ודוחף אותו

השאלה היא מה עוד אפשר לנסות כדי שיאכל דברים נוספים מלבד הפירות? (אין לו עדיין שיניים) האם זה צפוי לעבור לו מתישהו?
תודה
לצפיה ב-'בן 8 חודשים מסרב למוצקים'
בן 8 חודשים מסרב למוצקים
15/06/2016 | 12:40
36
הי ,
אני נוטה לחשוב שבנך חש את החרדה שאת מתארת ומגיב אליה בהתנגדות שלו. מציעה בחום להפחית את הסטרס סביב ההאכלה שלו ולהמשיך להציע מזונות חדשים מבלי להתאכזב/להלחץ אם מסרב לטעום. יש חשיבות עליונה להצעות חוזרות ונשנות של מזונות חדשים (וכן, זה יכול לקחת 10-15 פעמים עד שהילד יסכים) ולאווירה נינוחה.
אל דאגה, כנראה שלא מוכן עדיין לטקסטורה מתקדמת יותר. מצד אחד הייתי נותנת לו מזון מחיתי מרוסק בבלנדר מצד שני מדי פעם הייתי מועכת דבר כלשהו במזלג ומנסה לתת לו אפילו רק כפית כדי שיתנסה במרקם גס יותר. להמשיך להציע תמיד מרק או כל דבר אחר,  גם אם זה כפית אחת העיקר שיחשף גם לדברים אחרים. יש פעוטות שלא קל להם עם טעמים מסוימים אבל ככל שחושפים אותם שוב ושוב הם מגלים התעניינות. לכן אל תתייאשי ואל תשווי אותו לילדים אחרים בני גילו. בנוסף, כדי להעלות את הכמות הניתנת בארוחה יש לדאוג שהקטנים יגיעו רעבים לארוחה אך לא מורעבים וחסרי סבלנות וכמובן לא להשלים להם בבקבוק במידה ואינם אכלו טוב. כלומר יש לבסס ארוחות בשעות די קבועות- בהם תקבעי אילו מהארוחות יהיו מוצקים.
דגש על אכילה עצמאית, לתת לו לשחק ולמשש את האוכל.
חשוב גם לבדוק מה מצב המשקל שלו ובמקרה הצורך לפנות לדיאטנית שתתאים העשרות. וכמובן שאם את עדיין לא רגועה, שווה להתייעץ עם קלינאית תקשורת ולבדוק אם יש צורך לעזור לו להתקדם עם מוטוריקה של לעיסה/בליעה.
יום נעים,
מירב

מירב
לצפיה ב-'מיץ ירקות - מקישוא ודלעת (לשאול רופא)...'
מיץ ירקות - מקישוא ודלעת (לשאול רופא)...
03/06/2016 | 08:52
22
בעקבות מחלה נחשפתי לזרם הטבעונות ונדהמתי ((אבל שתיתי)) ירקות שאנחנו מכירים אותם במרק.       מעניין מה דעתו של רופא הילדים.   (( אולי לבשל שניה או להרתיח שניה ))
לצפיה ב-'דיאטה לבת חמש'
דיאטה לבת חמש
01/06/2016 | 13:04
1
27
בבדיקה האחרונה אצל רופאת המשפחה עלתה העובדה שביתי סובלת מעודף משקל קל. מאחר והייתי עם שלושה ילדים שם לא רציתי לפתוח את הדיון מול הרופאה.
הבת שלי מעולם לא היתה מהרזים, יש לה מבנה גוף חסון, אך זו הפעם הראשונה שהעירו לי שזה מעל מה שנקרא נורמלי.
בחצי השנה האחרונה עקב שמירת הריון כל נושא התזונה הוזנח בבית ואני מניחה שזה מה שהוביל להשמנה.
עכשיו אני חזרתי לתפקד ולהנהיג משטר אכילה בריא יותר בבית. השאלה היא האם זה יספיק כדי לאפשר לה לרדת במשקל?
בבוקר היא לרוב מקבלת כריך (שתי פרוסות), לרוב עם שוקולד. זה פתוח לדיון...
ארוחת בוקר בגן - לחמניה עם גבינה לבנה וזיתים, מלפפון חתוך ועגבניות שרי.
ארוחת פרי - מנת פרי לבחירתה: תפוח, ענבים, אבטיח.. מה שיש בבית.
ארוחת צהריים - מהצהרון.
ארוחת ארבע - גם בצהרון אך לאחר דיון עם המפעילה, הילדה מוגבלת לפירות וכריך אחד. היה ארוע שאכלה שלושה כריכים ואז לא רצתה ארוחת ערב והתעוררה מורעבת למחרת.
אחה"צ - רק פירות.
ארוחת ערב - לרוב ארוחה חמה, מבושלת. בעיקר קטניות, ירקות.
בנוסף לילדה יש חוג התעמלות פעמים בשבוע אחרי הגן.
ממתקים כבר כמעט ואין. אם הם מבקשים אני משתדלת לדחות את רגע מתן הממתק ולרוב הם שוכחים מזה. אם לא יש הגבלה של משהו קטן ורק אחד. בסופ"ש הם מקבלים ממתק אצל הסבים. לרוב חטיף שוקולד סטייל מקופלת. לפעמים גלידה קרח בטיול.

אני מודעת לכך שהיא צריכה לרזות אך לא רוצה שהיא תדע את זה. היא רק בת חמש ואני לא רוצה להתחיל לדבר איתה על הרזייה. ההגבלות שאני אוכפת כרגע הן תחת "בריאות" והן נאכפות גם לאחיה שאין לו בעיית השמנה.
אודה להתייחסותכן
לצפיה ב-'דיאטה לבת חמש'
דיאטה לבת חמש
15/06/2016 | 12:35
27
הי,
ילדים רבים אוכלים לא בגלל רעב אלא לרב בגלל שעמום, כעס, עצב וגם סתם כי מתחשק להם כשבאים חברים. תפקידנו כהורים לעזור לילדים לזהות סימני רעב ויחד עם זאת גם סימני שובע. נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא מאוד רגיש. ילדה בת 5 בעודף משקל זקוקה לתנועה (ספורט כלשהו), תזונה מאוזנת לפי המלצת פירמידת המזון לילדים, מתן דוגמה אישית של ההורים והקפדה על התזונה של כל בני הבית. תני לה לאכול כל פעם שמבקשת מאכלים מזינים ולא חטיפים או ממתקים. תגבילי את האכילה רק לפינת האוכל עם צלחת וללא מסיחי דעת כמו טליזיה.
בכל מקרה, חשוב לא לשדר ליד בתך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
אם את מרגישה שאין שיפור במצב, אני ממליצה לפנות להדרכה אישית ומסודרת מדיאטנית בקופ"ח.
בהצלחה

בהצלחה,
לצפיה ב-'תינוקת בת 10 ימים - איך להניק לשאוב ולהצליח לאכול/לישון?'
תינוקת בת 10 ימים - איך להניק לשאוב ולהצליח לאכול/לישון?
31/05/2016 | 10:14
18
אובדת עיצות
כדי לשמור על השפיות?
נולדה לי תינוקת מקסימה שבלילה בעיקר היניקה לוקחת זמן (מעבר בין ציצי לציצי וחוזר חלילה עד שאני מוסיפה סימילק ואז יש בכי של התכווצויות מגזים שעובר ואז גיהוקים שנפסקים...) אני כמעט לא ישנה. אני רוצה להניק אני לא מגיעה כמעט לשאוב (שאבתי פעם אחת 30cc) יועצת הנקה מטעם מכבי אמרה שאני מבצעת הנקה נכון ולא זיהתה מחסןר בחלב. באופן מפתיע ליד יועצת ההנקה - ההנקה היתה קצרה והילדה נרדמה...

לצפיה ב-'בן שנה ו- 3 חודשים'
בן שנה ו- 3 חודשים
29/05/2016 | 06:41
1
42
היי,

קודם כל, שמחה לגלות שיש את הפורום הזה. אני שוברת את הראש מה להכין כבר הרבה זמן ופתאום לגלות שיש מקום שכזה, כיך גדול :)

בני בן שנה ו- 3 חודשים, אוכל כמעט הכל (בבית לא מוכן לאכול ירקות וביצים,אבל הבנתי שבמעון כן אוכל).

בעיקרו ןאני די אובדת עצות ממה להכין לו. אני מבשלת פעמיים בשבוע כדי שיהיה לו אוכל למשך השבוע (אוכל במשך יומיים את מה שבישלתי בערב, לדוגמא, מבשלת בראשון לשני ושלישי, מבשלת בשלישי לרביעי וחמישי).
זה הלו"ז שלו:
6:00 תמ"ל (בקבוק של 240 לא מסיים את כולו)
8:30 ארוחת בוקר במעון
11:30 ארוחת צהריים במעון (ללא בשר)
15:30 כריך במעון
16:15 פירות מרוסקים עם יוגורט בבית (מטורף על כל סוגי הפירות)
18:30 ארוחת ערב כולל קציצת בשר (שוב לא כולל ירקות וביצים שמסרב לאכול בבת)
19:30 תמ"ל

האם הלו"ז הגיוני וסביר? הגעתי אליו אחרי כמה ניסיונות שבהם ראיתי שלמשל ב- 16 אחרי המעון מסרב לאכול ארוחה מלאה וכו'.
מה אני יכולה להכין לארוחת ה- 18:30?  אוכל פסטה, קוסקוס, בורגול, קציצות בשר, מרק ירקות, שקשוקה, פשטידות, פתיתים (כן, יודעת שזה לא להיט) עם ירקות מבושלים.
וזהו , נגמרו לי הרעיונות. אשמח לעוד תודה :)

לצפיה ב-'בן שנה ו-3 חודשים'
בן שנה ו-3 חודשים
03/07/2016 | 12:08
13
הי,
נשמע שבנך אוהב מגוון של מזונות מוצקים והמטרה היא להמשיך ולחשוף למוצקים ולעודד ארוחות משפחתיות. ילדים נוטים להענות למה שמוצע להם סביב הפעם ה-20 בה הם רואים מזון מסוים על השולחן. להורים יש תפקיד מפתח בעניין הזה, והוא לשמש לו דוגמה לאכילה מאוזנת ומגוונת. מומלץ  לשבת לארוחות משפחתיות ליד שולחן (גם הורה אחד זה טוב מספיק), להניח ירקות על השולחן וקודם כל לאכול וליהנות מהם בעצמכם. חלילה לא ללחוץ או להכריח אותו לאכול מהם, חכו שהוא יזום וירצה בעצמו. ברמה הפרקטית חשוב להיות יצירתיים. לילדים חשובה האסטטיקה והצבעים ולכן חשוב שהמזונות יראו להם טוב בצלחת.
רעיונות  נוספים לארוחת ערב: ניוקי/ רביולי, סלט טונה, מרק קטניות/ עוף, שקשוקה/ פיצה על טורטיה/ לזנייה.
שיהיה בהצלחה ושבוע טוב!
מירב

לצפיה ב-'אפונה בחיתול'
אפונה בחיתול
20/05/2016 | 11:48
1
55
יום לאחר שבני בן 11 חודשים אכל אפונה ירוקה (שבושלה משקית של אפונה קפואה), ראיתי את קליפות האפונה ביציאות שלו. רציתי לשאול אם זה תקין?
תודה.

לצפיה ב-'אפונה בחיתול'
אפונה בחיתול
15/06/2016 | 12:16
35
תקין
לצפיה ב-'בן שנתיים - סיום ארוחה'
בן שנתיים - סיום ארוחה
16/05/2016 | 13:31
1
39
שלום,
בני בן שנתיים ומאז ומתמיד היו לו קשיים עם האוכל.
חלק מהבעיות נפתרו וחלק מלוות אותו עדיין.
כאשר מחליט לסיים את הארוחה משאיר את האוכל הלעוס בתוך הפה ומנסה לפלוט אותו החוצה. לעיתים כאילו נחנק, לעיתים מגיע למצב של הקאה, בוכה..... מדובר באוכל מוכר ואוכל שלועס היטב ובולע.
מה לעשות?
תודה, ס
לצפיה ב-'קשיים באכילה של הגיל הרך'
קשיים באכילה של הגיל הרך
29/05/2016 | 12:15
20
היי,
מתיאורך נשמע כי יש מקום לבירור מעמיק יותר במרפאת אכילה של הגיל הרך.
חלק מהבעיות באכילה בגיל הרך מאופיינות באגירת מזון בפה ואפילו השתנקות וניסונות להקאה במהלך האוכל.
חשוב לא להכריח את בנך לאכול ולא לדחוף לו מזון לפה אם מסרב לאכול.
יחד עם זאת, חשוב מאוד לפתור את הבעיה, ועל כן, ממליצה לך בחום לבקש מרופא המשפחה הפנייה למרפאת אכילה לקבלת ייעוץ מפורט יותר. 

בהצלחה!

לצפיה ב-'תינוק בן 8 חודשים סרבן מרקים /מוצקים'
תינוק בן 8 חודשים סרבן מרקים /מוצקים
28/04/2016 | 12:56
1
64
היי
הבו שלי ב8 חודשים מסרב בכל תוקף להכניס לפה משהו שהוא לא חלב (הבקבוק שלו) , כבר מנסה כמה חודשים לתת לו מגוון מאכלים במרקמים שונים ולא זורם בשום צורה האכלה הופעת למרק מסרב בכל תוקף מעיף לי את היד נועל את פיו ובמידה ומרגיש טעם אחר בפה עושה קולות הקאה ופרצוף מקיא ממש סובל .. אני כבר מיואשת לא יודעת מה לעשות או מה אני עושה לא בסדר ...

לצפיה ב-'תינוק בן '
תינוק בן
01/05/2016 | 12:09
41
היי,
מתיאורך אכן נשמע שבנך פיתח סוג של הפרעת אכילה.
חשוב מאוד לא להכריח אותו לאכול ולא לדחוף לו מזונות לפה בכח, היות והאכלה בכח בדרך כלל רק תחמיר את המצב.
אני ממליצה בחום בשלב זה לבקש מרופא המשפחה הפנייה לדיאטנית ואולי אפילו למרפאת אכילה של הגיל הרך המורכבת מצוות רב מקצועי אשר מטפל במצבים אלו.
בינתיים, נסו לעשות הפסקה מניסיונות ההאכלה של מרקמים שונים.
בהמשך, להמשיך חשיפה למזונות חדשים, לנסות לשבת יחד עם המשפחה, לאכול בעצמינו, לתת לו להתנסות במרקמים שונים ולאפשר לו לשחק עם האוכל.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תזונה של תינוק בן שנה ו8 חודשים עם הפסקת הבקבוק '
תזונה של תינוק בן שנה ו8 חודשים עם הפסקת הבקבוק
27/04/2016 | 20:50
1
33
היי ,
אשמח להכוונה , יש לי תינוק בן שנה ו8 חודשים, לאחרונה שמתי לב כי אינו מסיים את הבקבוק של הבוקר או הלילה (240 מל) ומשאיר המון מטרנה בו.
חשבתי להפסיק לו את נושא הבקבוק . איזה פיתרון אני יכולה לתת בבוקר שיהיה קליל ולא יגרור עימו התעסקות רבה .
יש לציין שאוכל מעדן בארוחת הגן ב3 .
ממש זקוקה לעזרה !!
לצפיה ב-'תזונה של תינוק בן שנה ו-8 חודשים'
תזונה של תינוק בן שנה ו-8 חודשים
01/05/2016 | 12:00
24
היי יסמין,
את צודקת. בשלב זה אין  לתינוקות כל צורך בתמ"ל ולמעשה הם יכולים ליהנות מהתפריט היומי של כל בני המשפחה.
אם מקבל ארוחת בוקר בגן, חשוב לשמור על מרווח של כשעתיים ממנה (כדי שלא יהיה מלא מדי , ועדיין יישב ויאכל יפה עם שאר בני גילו).
דוגמאות לארוחה כזו: יוגורט לבן (לא ממותק)/פרוסה אחת של לחם+גבינה/קוטג או ביצה קשה עם מעט טחינה/אבוקדו.
בהצלחה!
רעות
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:53
2
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'בדיקת זכאות לייעוץ והדרכה בתחום ההנקה - השוואת בין כל הקופות'
בדיקת זכאות לייעוץ והדרכה בתחום ההנקה - השוואת בין כל הקופות
17/04/2016 | 12:56
1
32
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות, קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות רפואיות, ביניהם גם ייעוץ והדרכה בנושא הנקה. הקליקו לבדיקת זכאות בקופה שלכן, כולל השוואה לקופות האחרות. 

***חשוב***
תוכלו  להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. (המכתב מודפס עם חותמת רישמית של משרד הבריאות).

בהצלחה...ובתיאבון!

לצפיה ב-'הדפסת מכתב רשמי של משרד הבריאות בנושא זכאות רפואית:'
הדפסת מכתב רשמי של משרד הבריאות בנושא זכאות רפואית:
19/04/2016 | 15:08
10
1. היכנסו לאתר כל הבריאות 
2. הקלידו את הערך המבוקש (מתוך 8,000 ערכים!), למשל: ייעוץ והדרכה בנושא הנקה.
3. הקלידו על "הדפס" בצד שמאל למעלה במסך.
4. תקבלו מכתב רשמי עם סימן מים של משרד הבריאות, מה שאומר - מכתב רשמי בנושא הזכאות שבחרתם.
5. בהצלחה!
לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:22
3
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'בן שנה ותשעה חודשים'
בן שנה ותשעה חודשים
12/04/2016 | 00:51
1
115
שלום
בן שנה ותשעה חודשים, בבדיקת טיפת חלב בגיל שנה וחצי היה במשקל 10.800 וגובה 80 , אינו שובר עקומות.
מגיל שנה ושלושה חודשים דואגת לתת לו שני בקבוקים עם חלב פרה אחד בבוקר ואחד בערב, לציין נמצא במסגרת גן שם אוכל ארוחת בוקר וצהרים ןבבית כשחוזר אוכל פרי, ארוחה חמה אורז/ מרק/ בשר/ עוף . הייתי רוצה לדעת אם בגילו צריך  לשתות חלב
כמה כוסות ליום.
כי כרגע ביטלתי את בקבוק החלב לקראת השינה, והוא אוכל ביצה ארוחת ערב עושה מקלחת והולך לישון.וחושבת לבטל את בקבוק הבוקר לנסות ארוחת בוקר במקום.
אם במהלך היום הוא שותה כוס חלב בבוקר ואוכל חצי קופסת גבינה לבנה, אפשר לוותר על כוס החלב
אז שתי בקשות מה ההמלצה לגבי שתית כוסות חלב, ואודה לתפריט דוגמה המתאים לגילו.
לצפיה ב-'בן שנה ותשעה חודשים'
בן שנה ותשעה חודשים
24/04/2016 | 13:18
22
הי, נשמע שבנך שומר על עקומות הגדילה שלו מהלידה.
ברמת העיקרון, מעל גיל שנה, הילד אמור לאכול מתפריט המשפחה ואין צורך בתמ"ל.
אם התפריט אינו מגוון, או שיש בעיה בעלייה במשקל, או סירוב למזונות מוצקים- מוטב להמשיך ולתת תמ"ל.בנוגע לחלב פרה - ניתן לשלב בתפריט היומי מגיל שנה.
התזונה המומלצת מעל גיל שנה היא בעיקר מזונות מתפריט המשפחה ובהתאם לפירמידת המזון לילדים, עם דגש על ארוחה אחת ביום עשירה / מועשרת בברזל (בשר בקר/הודו/ עוף/ דגים/ביצים/טחינה מלאה וכו'). כמובן שילוב של קטניות, ירקות שונים, פירות, מוצרי חלב לא ממותקים ועוד. מומלץ לצרוך לפחות 2 מנות של מוצרי חלב ביום.
מומלץ לצרוך את מוצרי החלב הלא ממותקים – חלב, גבינה ויוגורט, אצבעות גבינה או עיגולי גבינה. במידה והילד אינו אוכל מוצרי חלב, יש לדאוג לצריכה מספקת של סידן בתפריט היומי.
במידה ובנך אוכל אוכל מוצק בהנאה ובגיוון ובכמות משביעה את הדעת,הייתי נותנת לו להתפתח מבחינת האכילה שלו בקצב שלו.
יום נעים,
מירב
לצפיה ב-'תזונה בגיל 3.5 חודשים'
תזונה בגיל 3.5 חודשים
30/03/2016 | 12:17
1
69
שלום רב בתי בת 3.5 חודשים, שוקלת כמעט 7 קילו. עד לפני שבוע אכלה 150 cc פורמולה 5 פעמים ביום, לפי המלצה של אחות בטיפת חלב עקב השמנה . בשבוע אחרון התחילה להתעורר בלילות ולאכול עוד 150. השאלה שלי היאם להמשיך ככה או לעלות לה את הכמות של הפורמולה. כמובן שהדאגה שלי היא מהשמנה תודה מראש
לצפיה ב-'תזונה בגיל 3.5 חודשים'
תזונה בגיל 3.5 חודשים
20/04/2016 | 15:16
23
היי מיה,
בגילאים אלו, מאוד חשוב לשמור על מנגנון הרעב והשובע של תינוקות.
עלינו לסמוך עליהם שיאכלו לפי הכמות הנדרשת ויפסיקו לאכול כאשר הם שבעים.
איננו עושים "דיאטות" לתינוקות ומאוד לא מומלץ לנסות ולשלוט בכמויות שלהם.
כמו כן, הכמות שהמליצו לך עליה, אינה מספקת לביתך די קלוריות וחלבון, ולכן, היא מתעוררת בלילה כדי להשלים את החסר..
אני מבינה את החשש שלך, אך ממליצה לך לשמור על מרווחים בין הארוחות, לתת ארוחות מסודרות ולהניח לה לאכול לפי רצונה.
לצורך ייעוץ פרטני יותר, תוכלי להתייעץ עם דיאטנית ילדים דרך קופת החולים.
בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלון להורים בנושא בעיות אכילה בילדים ובנושא ממתקים לילדים'
שאלון להורים בנושא בעיות אכילה בילדים ובנושא ממתקים לילדים
25/03/2016 | 15:27
48
האם תזונת ילדכם מטרידה אתכם?
או היעדר אלטרנטיבה בריאה ואטרקטיבית לממתקים?

שלום הורים לילדים לא ממש אכלנים\ בררנים\ מתקשים בתחום האוכל מסיבות שונות.
או הורים שמחפשים תחליפים בריאים לממתקים הקיימים בשוק.
אני עושה מחקר בנושא לשם פיתוח מוצרים עבור הקשיים הללו.

באמצעות מילוי השאלון תעזרו לי בהתאמת המוצר לצרכים האמיתיים שלכם ושל ילדכם.

המון תודה!

השאלון בקישור הבא:

לצפיה ב-'בת 7 חודשים'
בת 7 חודשים
17/03/2016 | 18:44
1
61
ערב טוב
אני מתחילה לבשל מרק לנכדה בת 7 חודשים, שמתי גזר קישוא דלעת שוק עוף חצי תפ"א ופטרוזיליה. מה עוד ניתן להוסיף לטעם וכיצד לטבל או לא?
אין לה עדיין שיניים ויונקת אבל לדעתי לא מספיק. פעם קודמת טעמה כמה כפיות מרק וזהו. בתי נותנת גרבר וגם לא מסיימת צנצנת קטנה. שוקלת 7 ק"ג . אנהי שומעת אותה בוכה הרבה לדעתי רעבה. לא לקחה אף פעם בקבוק. אשמח לתשובה.הסבר.עצות תודה
לצפיה ב-'בת 7 חודשים'
בת 7 חודשים
20/04/2016 | 14:58
27
היי יהודית,
בגיל כזה ניתן למעשה לשים במרק את כל סוגי הירקות.
חשוב מאוד שאם לא נחשפה בעבר לירק מסוים (בשלב הטעימות), יש לתת אותו קודם כל בנפרד ורק אחר כך להוסיף למרק.
אותו דבר לגבי פחמימות: בטטה, תפו"א, אורז, איטריות וכו'. לגבי העוף- בהחלט ניתן לגוון עם הודו או אפילו בקר.
לא מומלץ בשלב זה לבשל עם מלח או אבקות מרק.
לגבי משקל הילדה- המשקל תקין לגיל שלה, אך כדי להסיק האם הגדילה תקינה- יש להסתכל על כל עקומת הגדילה (לא ניתן לדעת על סמך מדידה אחת בלבד).
אם בתך בכל זאת מודאגת, הייתי ממליצה לגשת לדיאטנית דרך קופת החולים, לייעוץ מקצועי לאחר בחינה של עקומות הגדילה המלאות והערכה של התפריט היומי המדויק של נכדתך.
בהצלחה!

לצפיה ב-'מה עדיף אחרי גיל שנה וחצי:'
מה עדיף אחרי גיל שנה וחצי:
16/03/2016 | 12:10
1
36
מה עדיף אחרי גיל שנה וחצי:
חלב פרה/עיזים וכו'  או  תמ"ל?

לצפיה ב-'חלב פרה מול תמ"ל'
חלב פרה מול תמ"ל
27/03/2016 | 12:59
38
היי,
ברמת העיקרון, מעל גיל שנה, הילד אמור לאכול מתפריט המשפחה ואין צורך בתמ"ל.
אם התפריט אינו מגוון, או שיש בעיה בעלייה במשקל, או סירוב למזונות מוצקים- מוטב להמשיך ולתת תמ"ל.
בנוגע לחלב פרה - ניתן לשלב בתפריט היומי מגיל שנה. בנוגע לחלב עיזים- גם אותו ניתן לשלב מגיל שנה, אך הוא דל יותר בחומצה פולית ובויטמין D.
בהצלחה!

לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:29
2
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'תזונת תינוקת בת 8 חודשים'
תזונת תינוקת בת 8 חודשים
08/03/2016 | 14:58
1
60
שלום רב,
ביתי בת 8 חודשים ניזונה מהנקה, חלב שאוב ושתי ארוחות מוצקים ביום. בבוקר יונקת, לאחר מכן אצל המטפלת אוכלת מנה של פירות, שוב חלב שאוב, בצהריים מנת ירקות עם הודו ושוב חלב. כאשר היא איתי החל מאחר הצהריים היא יונקת כשחוזרת מהמטפלת ושוב אחרי המקלחת.
בשבוע האחרון ירדה כמות החלב השאוב שאוכלת אצל המטפלת בצורה משמעותית, אך כמות המוצקים שאוכלת לא עלתה. חשוב לי לציין שבלילה מתועררת בין פעמיים לשלוש לינוק.
במה ניתן להחליף את החלב אצל המטפלת במידה ולא מעוניינת בו יותר?
בנוסף, האם הגיוני שמתעוררת כל שלוש שעות בלילה לאכול? אני מניחה שזה בעיקר בגלל שלא אוכלת טוב במהלך היום (כשרעבה בלילה היא מסרבת למוצץ ודורשת אוכל).
תודה רבה.
לצפיה ב-'תזונה בת 8 חודשים '
תזונה בת 8 חודשים
13/03/2016 | 12:06
34
הי, לא ציינת מהו המשקל של בתך והאם היא יציבה באחוזונים בעקומות גדילה.
בגיל 8 חודשים, מומלץ לאכול 2-3 ארוחות מוצקים ו3-4 ארוחות הנקה/תמ"ל.
בהחלט ניתן כבר לתת 2 ארוחות מוצקים מלאות (כל אחת כ-150 מ"ל לפחות) ולהתחיל לבסס שלישית. את יכולה להתחיל לבסס ארוחת ערב כמובן שתלויה ברצון של בתך לאכול (בסביבות 19:00) של מוצקים כגון:דייסה על בסיס חלב אם, פסטה ברוטב עגבניות, לחם, אבוקדו,טחינה וירקות ולפני השינה במידת הצורך לתת הנקה/בקבוק נוסף.
לגבי שילוב ביניהם, אם את נותנת ארוחת מוצקים, התחילי בה ולאחר 2-3 שעות אפשר להציע הנקה. המטרה היא להגדיל בהדרגה את נפח ארוחת המוצקים ושתגיע רעבה לארוחות. חשוב לציין שעם הזמן חלב האם אינו מספק את כלל הדרישה התזונתית לגיל ולכן חשוב לעודד את צריכת המוצקים. דגש על ארוחה אחת ביום לפחות עשירה בברזל .
אין ספק שבגילה לא זקוקה תזונתית להנקות לילה, וצריכה לשבוע מהאכילה ביום.
בהצלחה,

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ