לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1001910,019 עוקבים אודות עסקים

פורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תזונת תינוקות וילדים

"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

עוד על מנהלות הפורום:
הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום נועד לשאלות כלליות בלבד ואין הוא עוסק בייעוצים אישיים בנוגע לתפריט היומי של הילד. לצורך יעוץ אישי מומלץ לפנות לדיאטנית ילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'דייסות על בסיס חלב'
דייסות על בסיס חלב
02/11/2016 | 13:50
1
39
שלום ,הבנתי שאסור לתת לתינוק עד גיל שנה חלב. השאלה אם מותר להשתמש בחלב כבסיס לארוחה,לדוגמא חביתה על בסיס חלב או דייסה על בסיס חלב במקום מים. כמובן שהחלב לא מחליף שתיה או ארוחה. בת 8 חודשים .
לצפיה ב-'חלב מתחת לגיל שנה'
חלב מתחת לגיל שנה
03/01/2017 | 08:48
36
שלום,
בעבר הומלץ על דחיית חשיפה למוצרי חלב לגיל 9 חודשים. הסיבה העיקרית לכך הינה שחלב מהווה מקור דל לברזל.
כיום, ההמלצה היא שניתן לחשוף תינוקות למוצרי חלב שאינם ממותקים כבר בשלב הטעימות בגיל חצי שנה. מוצרים אלו הינם למשל: גבינות, יוגורט, לבן וכו'.
עדיין, חשוב להקפיד שמוצרי החלב לא יהוו מרכיב מרכזי בתזונת התינוק.
חלב ניגר אינו מומלץ מתחת לגיל שנה. ניתן להוסיף כמות קטנה מאוד ממנו כחלק ממאכלים אחרים כמו: פשטידות, מרקים, רטבים, לביבות, אך לא כבסיס לארוחה כפי שציינת בשאלתך.
בנוגע לדייסות- עדיף להשתמש בדייסות ייעודיות לתינוקות אשר עשירות בברזל.
בהצלחה!

לצפיה ב-'איכות-המים שמוסיפים לאבקת-חלב....'
איכות-המים שמוסיפים לאבקת-חלב....
22/10/2016 | 13:39
51
יש מחקרים?
לצפיה ב-'דגים'
דגים
19/10/2016 | 17:11
1
26
שלום רב, 
בתי בת 5 די בררנית באוכל, לא רוצה לאכול בשר אבל בדר"כ שמחה לאכול דגים בצורות שונות. 
לגן מבקשת תמיד כריך עם טונה, חוץ מזה מאוד אוהבת דג סלמון בתנור ודגים מעושנים (מלוחים). 
נכון לעכשיו אני מנסה שלא תהיה יותר מארוחה אחת ביום עם דג כלשהו, וכריך טונה לגן לא יותר מפעמיים בשבוע. 
מעבר לעניין הצורך בגיוון, האם יש צורך להגביל את כמות הדגים שהיא צורכת? 
אני מתכוונת מסיבות כגון כספית וכדומה. 

תודה מראש על המענה. 
לצפיה ב-'דגים'
דגים
23/10/2016 | 10:19
17
הי,
דגים אחרי גיל שנה הם אפשרות גיוון מצוינת למנה בשרית, דלי שומן, ומכילים ח"ש אומגה 3. אפשר לתת פעמיים בשבוע מנה של כ100 גרם דג.
כמובן שעדיף דג לא משומר. הדגים העשירים באומגה שלוש הם דגי ים המכילים כמות יחסית גדולה של שומן כמו סלמון, מקרל. בכמות זו אין סכנת זהום מכספית.

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:33
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'גמילה מדיסה'
גמילה מדיסה
26/09/2016 | 19:34
1
39
בת 2.4 שותה דיסה מבקבוק
לא מוכנה להכניס שום מזון אחר לפה
כל נסיון מביא להקאה
כיום בגן מעון יש נסיון להושיב אותה עם עוד 7 פעוטות אך היא משחקת עם האוכל לבסוף עוזבת את המקום וכמה
גם בוקר וגם צהרים
לפני השינה מחכה במזרן לדיסה
יש לציין שאמרו במרכז להפרעות אכילה כי על הבת להפסיק לאכול דיסה תוך שבועיים
אך דבר שכבר שלושה שבועות שלא צולח הצלחה
בגן הסייעות עובדות איתה בצבעי ידיים ובעוד חומרים שונים
הילדה נרתעת ונגעלת אך ממשיכים
אודה לתשובה בהקדם האפשרי
לצפיה ב-'גמילה מדייסה'
גמילה מדייסה
16/10/2016 | 12:08
25
היי,
לפי תיאורך, נשמע שאכן מדובר בהפרעת אכילה של הגיל הרך. 
במקרים אלו, כדאי מאוד להמשיך טיפול של מרפאת אכילה אשר כולל צוות רב מקצועי של רופא, דיאטנית ילדים, מרפאה בעיסוק, פסיכולוגית, וקלינאית תקשורת.
הפרעת אכילה של הגיל הרך נפוצה בגילאים אלו.
חשוב במצבים אלו להיות מאוד עקביים בטיפול: לשמור על מרווחים קבועים בין הארוחות, לא להכריח אותה לאכול, אלא להקפיד לאכול ארוחות משפחתיות סביב שולחן הכוללות מזונות חדשים ולנסות ולתת את הדייסה בכפית ולא מבקבוק.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בת 7 עם השמנת יתר'
בת 7 עם השמנת יתר
21/09/2016 | 11:58
2
37
שלום. בתי בת ה7 גבוהה לגילה אך סובלת מעודף משקל המתרכז בבטן בעיקר. לכאורה הבית שלנו מנוהל באופן בריא-מזון בריא,ירקות ופירות. ממעטים בחטיפים אך לא מתנזרים.
למרות זאת הילדה אוכלת כמויות גדולות ממה שמוגש ומסרבת לגעת בירקות. לבית הספר היא מבקשת לחמניה ולא סוג אחר של לחמים ובנוסף דגנים בשקית ופירות(כל זה עד 2:30). כשהיא מגיעה הביתה היא מקבלת ארוחה חמה שאני מכינה אבל שוב-מוותרת על ירקות, ולוקחת עוד מהתוספת וגם מהחלבון..אני מיואשת לראות את הכמויות הגדולות שהיא מכניסה. פעמים רבות היא אומרת שהיא כבר מתפוצצת.. לאחרונה התחילה להבחין בגודל בטנה לעומת חברותיה ואמרה לי שזה מפריע לה. לא ידעתי כיצד להגיב ורק אמרתי שצריך לשים לב כששבעים כי אם ממשיכים לאכול-הקיבה גודלת וכך הבטן גודלת גם...
בקיצור ממש אודה להכוונה כי מצד אחד אני לא רוצה לפגוע בדימוי העצמי שלה ומצד שני המצב לא יכול להימשך ככה.
לצפיה ב-'בת 7 עם השמנת יתר '
בת 7 עם השמנת יתר
09/10/2016 | 12:10
1
33
הי,
ילדים רבים אוכלים לא בגלל רעב אלא לרב בגלל שעמום, כעס, עצב וגם סתם כי מתחשק להם כשבאים חברים. תפקידנו כהורים לעזור לילדים לזהות סימני רעב ויחד עם זאת גם סימני שובע. נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא מאוד רגיש. ילדה בת 7 בעודף משקל זקוקה לתנועה (ספורט כלשהו), תזונה מאוזנת לפי המלצת פירמידת המזון לילדים, מתן דוגמה אישית של ההורים והקפדה על התזונה של כל בני הבית. תני לה לאכול כל פעם שמבקשת מאכלים מזינים ולא חטיפים או ממתקים. תגבילי את האכילה רק לפינת האוכל עם צלחת וללא מסיחי דעת כמו טליזיה.
בכל מקרה, חשוב לא לשדר ליד בתך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
לפעמים צריך להמשיך כך ובעדינות, תוך צמצום ריבים וויכוחים, עד אשר תתקבל בגרות ותובנה מצד הילדה. אם את מרגישה שאין שיפור במצב, אני ממליצה לפנות להדרכה אישית ומסודרת מדיאטנית בקופ"ח.
בהצלחה,
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
10/10/2016 | 11:54
5
לצפיה ב-'ממתי להתחיל טעימות? ובאותו עניין המלצה לבלנדר...מג'יק בולט .'
ממתי להתחיל טעימות? ובאותו עניין המלצה לבלנדר...מג'יק בולט .
18/09/2016 | 22:10
2
36
(לא ברור למה הוא עולה בארץ כל כך יקר בסביבות 400ש"ח שבארצות הברית הוא עולה כ40דולר)
הבנתי מחברים שקיטשן אייד מצויין.(סביבות 900ש"ח)
מבינהם יש מומלץ יותר?
לחילופין
פתוחה להמלצה על בלנדר אמין וטוב וזול יותר אחר
לצפיה ב-'טעימות '
טעימות
09/10/2016 | 12:34
1
37
הי,
לגבי טעימות מגיל 4 חודשים. הכוונה היא 1-2 כפיות לא יותר מפעמיים ביום. אפשר לתת טעימות של בקר, הודו, עוף, דגים, ביצים, טחינה, קטניות, דייסות לתינוקות מועשרות בברזל, ירקות, פירות. לרוב, בגיל חצי שנה מגיעים לשתי ארוחות של כ- 150 מ"ל אך זה לא מחייב ומאוד משתנה מילד לילד. החשוב הוא להקשיב לו ולהתקדם בהתאם ליכולותיו ולמוכנות שלו. חשוב לציין כי לא כל התינוקות מוכנים לשלב הטעימות כבר בגיל 4 חודשים. ועל כן, ניתן להתחיל גם מאוחר יותר.
סימני המוכנות למוצקים הם בד"כ: יכולת התינוק להחזיק בצורה יציבה את ראשו, יכולת תיאום בין ידיים, עיניים ופה ועוד. אם התינוק דוחה עם הלשון את המזון המוצע, או מזיז את הראש- ככל הנראה אינו מוכן עדיין ומוטב לחכות מעט. מאוד לא מומלץ להאכיל בכח.
בהצלחה,
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
14/10/2016 | 18:55
4
לצפיה ב-'עזרה דחופה - בנות שנתיים'
עזרה דחופה - בנות שנתיים
11/09/2016 | 22:15
1
38
הבנות שלי (שנה ו11 חודש) התחילו גן החודש אחרי כמעט שנתיים עם מטפלת. עד כה תמיד אכלו מעולה, מגוון ובכמויות גדולות. מאז שהתחילו את הגן כל אחת מהם שינתה התנהגות:
אחת - הורידה משמעותית מאוד את הכמות שהיא אוכלת, גם בגן וגם בבית. לא מוכנה להכניס לפה גם מאכלים שהיא תמיד היתה טורפת. בלי קשר לאוכל, גם מתנגדת להמון דברים וישר אומרת ״לא״, בנוסף רוצה הרבה ידיים. 
השניה - הורידה משמעותית מאוד את הכמות שהיא אוכלת בגן, בבית המצב יחסית סבבה מבחינת האוכל. בנוסף צריכה יותר חיבוקים ותשומת לב. 
אני משתדלת שלא לעשות עניין מכך, ופשוט להציע מאכלים אהובים, אבל בינתיים אין שינוי במצב המתסכל. 
מה עושים?
לצפיה ב-'בנות שנתיים'
בנות שנתיים
16/10/2016 | 12:25
15
היי,
ישנם הרבה שינויים סביב אוכל הקשורים בשינויים סביבתיים כמו: כניסה לגן, מעבר דירה, לידה של אח/אחות חדשים ועוד.
יש לתת לבנות את הזמן להתאקלם בגן ולתשאל את הצוות לגבי האכילה בגן. 
בדרך כלל, המצב משתפר עם הזמן והאכילה החברתית בגן אפילו משפרת את כמויות האכילה.
חשוב לשים לב שאין שינויים במצב הבריאותי כמו שינויים ביציאות, במתן שתן, מצב רוח כללי, אשר מחייבים בדיקת רופא ילדים.
בבית כדאי להמשיך על ארוחות משפחתיות ומגוונות, בזמנים קבועים ובאוירה נינוחה ולהימנע מלהכריח את הבנות לאכול. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'תפריט אוכל בגן (גילאי 3+-)'
תפריט אוכל בגן (גילאי 3+-)
03/09/2016 | 16:02
1
46
שלום,
מצורף התפריט בגן הילדים של הבת שלי. אני לא מאוד מרוצה ממנו. 
מה אתם אומרים? מה הייתם רוצים לשנות בתפריט, ומה הייתם אומרים לצוות בנוגע לזה?

תודה. 

ראשון
ארוחת בוקר - לחם, ירקות, זיתים גבינה וטחינה. 
ארוחת עשר - פרי
ארוחת צהרים - קציצות הודו ברוטב עגבניות, פתיתים ותירס.
ארוחת ארבע - כריך עם חומוס

שני
בוקר - לחם, ירקות, גבינה וטונה. 
עשר - פרי
צהרים - קציצות בקר ברוטב עגבניות, אורז ואפונה. 
ארבע - כריך טחינה. 

שלישי 
בוקר - לחם, ירקות, גבינה וביצה קשה
עשר - פרי
צהרים - קציצות עוף ברוטב עגבניות, פסטה וגזר. 
ארבע - כריך עם שוקולד

רביעי 
בוקר - לחם, ירקות, גבינה וחומוס
עשר - פרי
צהרים - עוף, קוסקוס וירקות
ארבע - כריך עם גבינה

חמישי
בוקר - לחם, ירקות, גבינה וגבינה צהובה
עשר - פרי
צהרים - קציצות בקר אפויות, תפוחי אשמה ברוטב וגזר. 
ארבע - כריך עם ריבה. 

שישי
בוקר - קורנפלקס וחלב
צהרים - בורקסים/פיתה עם חומוס/פיצה וחלת שבת

לצפיה ב-'תפריט אוכל בגן'
תפריט אוכל בגן
09/10/2016 | 12:18
17
שלום,
בשירותי המזון והתזונה של משרד הבריאות והדיאטניות בלשכות הבריאות קיים תדריך "לאכול ולגדול" לכל המסגרות החינוכיות, עם הנחיות מפורטות למתן תפריט עשיר בברזל הכולל ירקות, פירות ודגנים מלאים תוך שילוב פעילות גופנית. המדריך מפרט את סוגי המזון שיש להגיש לילדים ואת גודל המנות המומלצות לכל גיל, בכל ארוחה.
ניתן לתת המלצות אלו לצוות הגן.
בהצלחה,

לצפיה ב-'עזרה עם האכלת בן 1.3 שנים '
עזרה עם האכלת בן 1.3 שנים
01/09/2016 | 06:39
1
39
עקב מחלות חוזרות ונשנות יש פגיעה באוכל ומשקל נמוך (בדיקות דם והתפתחות תקינות). כמו כן חזר להתעורר בלילה (או ב-3 או ב-5) לאכול בקבוק (הפסיק לינוק לפני חודש). 

עד לפני שבועיים אכל כך- 7:00 דייסת שיבולת שועל עם פירות ושקדייה, 9:30 ארוחת ביניים כמו טוסט או לחם וגבינה עם ירקות, 12:30 קערת מרק גדולה עם בשר, קטניות, ירקות, תוספת שמן, 15:30 יוגורט עם פרי ושקדיה, 18:30 חביתה, סלט סלק, פסטה... ובקבוק תמ"ל 180 לפני השינה עם 2 כפות דייסה (מסיים כ-160).

בשבועיים האחרונים - טירוף. לוקח 7-8 כפיות ומסרב לאכול, דורש צעצוע בכדי להמשיך לאכול. תמיד מתיישבים לאכול כשהוא אומר שרעב ולרוב אחרי שעוברות 3-4 שעות מארוחה קודמת. חשבנו שאולי לא רוצה יותר מרקים אז כבר 3 ימים נותנים ארוחת צהריים רגילה (למשל קציצה ונודלס עם ירקות). אוכל קציצה וחצי (אולי 50 גרם), מעט נודלס. מנסה להשלים עם מרק אך עייף ונרדם. כשמתעורר יכול  לאכול כשליש מרק וזהו. גם ארוחת ביניים בבוקר אוכל לא טוב - יכול לאכול כ-10 כפיות גבינה לבנה \ טחינה \ אחר ו-רבע לחמניה וקצת ירקות וזהו. עכשיו גם חזר להתעורר בלילה לאכול (דבר שלא היה אצלו כבר כמה חודשים טובים).

אני לא רוצה "לדחוף" או לשכנע או לרדוף - אבל המשקל שלו נמוך מאוד בגלל שחולה הרבה והוא חייב לאכול וגם חייב את התוספות הקלוריות.
 גם חזר להתעורר בלילה לאכול (שוקלת לתת בקבוק יזום ב-22:30 כדי לא לפגוע בשינה שלו לפנות בוקר).

אובדת עצות :( 
לצפיה ב-'בן 1.3 שנים'
בן 1.3 שנים
16/10/2016 | 12:16
18
היי,
בזמן מחלה של ילד יש לעיתים אובדן תיאבון והעדפה של בקבוק על ארוחות מוצקות.
ברגע שמטפלים במחלה, בדרך כלל חוסר התיאבון חולף. 
נשמע שבנך מתעורר יותר בלילה כדי "להשלים" את הקלוריות החסרות במהלך היום.
במצבים כאלו חשוב להמשיך ולנסות לתת מזון מוצק, אך לא להכריח את הילד לאכול.
התפריט היומי שבנך אוכל נשמע טוב ומגוון. 
במידה וחוסר תיאבון ממשיך גם כאשר אינו תחת מחלה, ממליצה להיוועץ בדיאטנית ילדים בקהילה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תזונה לבת 6'
תזונה לבת 6
21/08/2016 | 13:19
1
33

היי,
בתי בת 6 ועולה לכיתה א'. קיים אצלנו יום לימודים ארוך והיא תגיע הביתה רק בשעה 15:30. בבית תמיד יש ארוחת צהריים מוכנה ומזינה.
בבוקר לפני שיוצאת היא לא מסכימה לאכול כלום מלבד שוקו (על בסיס מים) ועוגיה.
שאלתי היא כמה כריכים היא אמורה לאכול בבית הספר? 4 פרוסות לחם נשמע לי המון אך כמובן שאני לא רוצה שתהיה רעבה. מצד שני אני לא רוצה שהיא תחזור הביתה שבעה מכריכים ותוותר על ארוחת הצהריים המזינה.
ברצוני לציין שהיא אמנם לא בעודף משקל אך בהחלט צריך לשים לב למה שהיא אוכלת כי היא קצת גבולית.
תודה לעונים.

לצפיה ב-'תזונה לבת 6'
תזונה לבת 6
09/10/2016 | 11:58
13
שלום,
לפני הבית ספר, ניתן לתת ארוחה קלה כגון פרוסת לחם/ 2 קרקרים + ממרח או יוגורט + גרנולה או דייסת קוואקר .
דוגמאות לארוחת עשר לבית ספר:
כריך מלחם חיטה מלאה/שיפון + גבינה/ טחינה/חומוס/אבוקדו/ביצה/טונה + ירקות חתוכים + פרי או טורטייה + ממרח + ירקות חתוכים +פרי או סלט + פסטה עם גבינה וזיתים + פרי או מאפינס גבינה וירקות + יוגורט ביו + פרי.
ביום לימודים ארוך, ניתן לתת כריך נוסף בהתאם למידת הרעב של הילד.
בכל מקרה, נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא רגיש. חשוב לא לשדר ליד בתך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
בהצלחה,
לצפיה ב-'מאמרים בתחום החינוך לילדים | דרושים בחינוך'
מאמרים בתחום החינוך לילדים | דרושים בחינוך
18/08/2016 | 12:32
3
היי
יש אתר חדש שנקרא דרושים בחינוך
יש באתר דרושים בחינוך מאמרים בתחום החינוך, עם התייחסות לתינוקות וילדים.
בנוסף לוח חיפוש עבודה וגם לוח דרושים.
האתר הוא מיזם חברתי - והוא בחינם לחלוטין.
מוזמנים להכנס.
לצפיה ב-'משקל עודף ילדה בת 5 '
משקל עודף ילדה בת 5
14/08/2016 | 08:15
1
51
בוקר טוב
אני מיואשת.הילדה בת 5 עם משקל של 35 קג וגובה 130 .כל הזמן מחפשת מה לאכול.כל הזמן אומרת שהיא רעבה.מלחמה יום יומית מה לתת לארוחת בוקר/ערב וכו'.
אנחנו במעקב אצל תזונאית אבל זה לא ממש עוזר.
הוצאתי את כל החטיפים מהבית.יש אוכל בריא אך כל האופציות שאני מציעה לה לאכול היא מסרבת.
מה עושים?
איך גורמים לה לאכול נכון ובריא?
לצפיה ב-'עודף משקל בת 5 שנים'
עודף משקל בת 5 שנים
17/08/2016 | 12:11
41
הי,
ילדים רבים אוכלים לא בגלל רעב אלא לרב בגלל שעמום, כעס, עצב וגם סתם כי מתחשק להם כשבאים חברים. תפקידנו כהורים לעזור לילדים לזהות סימני רעב ויחד עם זאת גם סימני שובע. נושא המשקל אצל ילדים הוא נושא מאוד רגיש. ילדה בת 5 בעודף משקל זקוקה לתנועה (ספורט כלשהו), תזונה מאוזנת לפי המלצת פירמידת המזון לילדים, מתן דוגמה אישית של ההורים והקפדה על התזונה של כל בני הבית. תני לה לאכול כל פעם שמבקשת מאכלים מזינים ולא חטיפים או ממתקים. תגבילי את האכילה רק לפינת האוכל עם צלחת וללא מסיחי דעת כמו טליזיה.
בכל מקרה, חשוב לא לשדר ליד בתך לחץ או חרדה סביב הנושא, אלא להמשיך ולהציע מזונות בריאים ומומלץ ביותר לעשות זאת במסגרת ארוחות משפחתיות.
אם את מרגישה שאין שיפור במצב, אני ממליצה לפנות להדרכה אישית ומסודרת מדיאטנית בקופ"ח.
בהצלחה,
לצפיה ב-'בת חודשיים וחצי לא אוכלת'
בת חודשיים וחצי לא אוכלת
24/07/2016 | 16:58
1
82
שלום,
תינוקת בת חודשיים וחצי לא מוכנה לאכול (האכלה בתמ"ל בלבד).
נולדה במשקל 3 קילו ובחודשיים וחצי משקלה 4.2.
יש לה ריפלוקס סמוי קל מקבלת omeprazile בבוקר 2 מ"מ.
לפני שבוע הפסיקה לקחת בקבוק בכלל אלא רק מתוך שינה.
ברגע שאני שמה אותה בתנוחת האכלה ישר מתחילות צעקות והתפתלויות ודוחפת את הפתמה מהפה, מוצץ לוקחת בלי בעיה. זה קורה גם כשהיא מראה סימני רעב.
ניסיתי להחליף סוגי בקבוקים, סוגי תמ"ל, ותנחות האכלה וכלום לא עוזר,
רק במצב של שינה אוכלת (לא מנה מלאה אבל אוכלת)
יציאות רטובות יש תקין יציאות קקי פעם ביומיים יציאה.
הילדה חיונית מגיבה ומחייכת.
הייתי אצל רופא ילדים ורופא גסטרו והם לא רואים שום בעיה עם התינוקת.
אשמח לעזרתכם איך מתמודדים או מה עושים כי אני כבר עובדת עצות
תודה מראש
לצפיה ב-'בת חודשיים וחצי'
בת חודשיים וחצי
09/08/2016 | 11:48
29
היי,
לפי מה שאת מתארת, בתך שברה את אחוזוני הגדילה ונמצאת כרגע באחוזון נמוך מ3%.
בהחלט נראה כי יש בעיה סביב ההאכלה ויתכן באמת שהענין נובע מהרפלוקס שתיארת.
העובדה שבתך אוכלת רק מתוך שינה מצביעה גם היא על מצב שאינו תקין.
אני מאוד ממליצה לך לבקש הפניה לדיאטנית ילדים בקופת החולים כדי לקבל ייעוץ אישי שכולל הערכה מדויקת של התנהגות אכילה, כמויות שאוכלת ליום וכו'.
ייתכן והעניין יכול להיפתר בהחלפת פורמולה לכזו שמתאימה למצבי רפלוקס, שינוי תנוחת האכלה או אפילו שינוי שעות ההאכלה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תזונה "מאוזנת"'
תזונה "מאוזנת"
21/07/2016 | 14:50
1
47
בתי בת שנה וארבעה חודשים לא אוהבת שום דבר מהתוספות  אורז, פתיתים, קוסקוס, פסטה, ירקות מבושלים... לעיתים רחוקות מוכנה לאכול כפית או שתיים פירה או פרח ברוקולי. בארוחת צהריים היא אוכלת (די יפה) רק את הבשר. בקציצות אני מכניסה ירקות טחונים ופרורי לחם אבל לא כל יום יש קציצות, כמובן...
בשאר הארוחות היא אוכלת לחם, ביצים, מוצרי חלב, פירות, מעט ירקות טריים ולביבות של ירקות מבושלים עם קמח. לא מקבלת חטיפים/ממתקים למעט פתי בר.
יונקת פעם אחת ביום ומקבלת שני בקבוקי תמ"ל 150 מ"ל.
אפשר לוותר לה על הפחמימה בצהריים?
לצפיה ב-'תזונה מאוזנת '
תזונה מאוזנת
09/08/2016 | 11:30
18
היי,
בתך לא חייבת לאכול פחמימה בכל ארוחה. נשמע שמקבלת פחמימות בארוחות אחרות: פירות, לחם, בתמ"ל ובהנקה.
נסי לגוון בצהריים ולהגיש ליד המנה בשרית ירקות מבושלים או קטניות (עדשים, אפונה, שעועית).
חשוב להמשיך ולנסות לחשוף בארוחות משפחתיות  לפחמימות מגוונות: בורגול, קוסקוס, מנת פסטה רכה, פירה או תפו"א.
בהצלחה!

לצפיה ב-'סדנת ליווי התפתחות תינוקות'
סדנת ליווי התפתחות תינוקות
04/07/2016 | 08:29
14
נותרו מקומות אחרונים בסדנה לליווי התפתחות תינוקות.
הסדנה תפתח ב 27.7 בשעה 10:30 במועדון היולדות מאמי ליס ומיועדת לתינוקות בני 5 שבועות עד 3 חודשים
לפרטים נוספים והרשמה http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages/...

לצפיה ב-'תינוק בן 10 חודשים- לא עלה במשקל 4 חודשים'
תינוק בן 10 חודשים- לא עלה במשקל 4 חודשים
20/06/2016 | 18:09
2
68
היה במשקל תקין בגיל חצי שנה
ואז נכנס לגן- 
הנקה 3 פעמים (בוקר, לפני שינה, בחצות)
בגן אוכל מוצקים- לדעתנו לא מאכילים אותו כמו שצריך
בשישי/שבת אוכל מוצקים ומרקים בתאבון רב.
היום בטיפת חלב הסתבר שהוא לא עלה במשקל 4 חודשים וגם לא גובהה (עקב כך כנראה)
מה עושים?
לצפיה ב-'תינוק בן 10 חודשים - חוסר עלייה במשקל '
תינוק בן 10 חודשים - חוסר עלייה במשקל
22/06/2016 | 11:39
1
57
על פניו נשמע שאוכל טוב אך החוסר עלייה במשקל מדאיגה.
יתכן שכדאי להוסיף ארוחת מוצקים נוספת - למשל דייסה על בסיס תמ"ל.
ממליצה שתפני לייעוץ דיאטנית בקהילה שתבחן את התפריט באופן מפורט ותציע פתרונות, כדאי להגיע לייעוץ מצוידים ביומן אכילה.
לצפיה ב-' תודה רבה על התשובה, בטח שנפנה לדיאטנית (דרך הכללית נראה'
תודה רבה על התשובה, בטח שנפנה לדיאטנית (דרך הכללית נראה
22/06/2016 | 16:05
21
לי שיש לתינוקות)
אבל 2 שאלות בבקשה:
1. הרופא ילדים שלו אמר שבגיל 10 חודשים ההנקות זה כמו מים בשבילו ואין להן ערך תזונתי כמעט וגם הוא המליץ על דייסות- האם זה נכון שכמעט ואין להן ערך תזונתי? 
2. התינוק שלנו סולד  מתמ"ל, מה האופציות שלנו לתגבור הארוחות / להכנה של הדייסות?
תודה רבה!
לצפיה ב-'תחליף חלב'
תחליף חלב
21/06/2016 | 11:46
52
היי,
קראתי את המאמר של סימילאק על שימוש בתחליף חלב.
האם ישנן עוד דרכים כדי להרגיל את התינוקת לתמ"ל באופן אחר(פרט לניסיונות).

תודה על הייעוץ
לצפיה ב-'התינוקת לא שותה'
התינוקת לא שותה
20/06/2016 | 13:50
1
36
שלום רב,
יש לנו תינוקת מקסימה חייכנית וחיונית בת 9 חודשים. 
מאז שחזרתי לעבודה, בגיל 5 חודשים, היא סרבה לשתות מבקבוק (חלב שאוב, מטרנה וכל דבר אחר). 
במהלך החודשים אצל המטפלת- היו ימים ששתתה 50 cc ליום וימים שהצליחה לשתות 150 cc ליום, אבל בד"כ לא עברה בממוצע את ה-80 cc ליום. 
היא יונקת ואוכלת בבית לפני ואחרי המטפלת. 
לאחרונה ירד לה התיאבון באופן כללי וגם בבית היא דוחה הצעות לאוכל ויניקה כשנחא בבית אתי- ממש לא מעוניינת, שותה ואוכלת מעט וצריך להשקיע שעות בשכנוע שלה. אצל המטפלת לחלוטין מסרבת לגעת בחלב השאוב, ובכל נוזל אחר שמוצע לה. אוכלת מוצקים בסדר. 
אשמח לדעת: 
1. מה המינימום שצריכה לשתות ואיך אדע שהיא לא סובלת מתת תזונה בעקבות ההרגלים האלו (היא באחוזון 24 נכון לשקילה האחרונה). 
2. איך אפשר להתגבר על הסרבנות שלה (לתחושתי זו סרבנות/חוסר תיאבון, ולא משהו שנובע מקושי/בעייה טכנית או אחרת). 

תודה, רווית 

לצפיה ב-'סרבנות לבקבוק'
סרבנות לבקבוק
03/07/2016 | 12:40
16
היי רוית,
יש לוודא שבתך אכן מקבלת את דרישות האנרגיה, נוזלים וחלבון שזקוקה להן לצורך גדילה.
אחת הדרכים לוודא  את העניין היא להסתכל על עקומת הגדילה שלה. ציינת שהיא נמצאת באחוזון 24, לפי שקילה אחרונה, אך השאלה היא מה היו האחוזונים בשקילות הקודמות? האם היתה באחוזונים גבוהים יותר? כלומר, האם  "שברה" את העקומות שלה בתקופה האחרונה או שומרת על אותם אחוזונים.
אם אכן אוכלת טוב מוצקים, כפי שציינת, ניתן להסתפק ב2 מנות תמ"ל/הנקה ליום.
האינדקציה הטובה ביותר לדעת אם מקבלת די נוזלים היא מעקב אחר כמות השתן. תינוק השותה כמות מספקת ירטיב כ-4-6 חיתולים ביממה. יש לשים לב לצבע השתן, שתן צהוב/כהה יכול להעיד על כך שהיא לא שותה מספיק במהלך היום.
כדי להתגבר על הבררנות לבקבוק כדאי להמשיך בניסיונות. ניתן לנסות לשנות את סוג הבקבוק. יש תינוקות שמעדיפים בקבוקים בעלי פטמות רכות יותר.
כמו כן, חשוב מאוד לא להכריח בשום פנים ואופן את בתך לאכול מבקבוק אם היא מסרבת. יצירת מאבקים סביב האכלה עלולה רק להחמיר את המצב.
אם המצב לא משתפר כדאי מאוד ללכת לדיאטנית ילדים דרך הקופה עם רישומי אכילה מדויקים של מספר ימים לצורך הערכת מצב תזונתי וקבלת ייעוץ פרטי.
בהצלחה!!

לצפיה ב-'זיתים לילד בן 2-3'
זיתים לילד בן 2-3
18/06/2016 | 10:59
1
39
האם יש ערך תזונתי חיובי לזיתים עבור ילד בן 2-3 ?

אני מדבר על זיתים מקופסאת שימורים.
לצפיה ב-'זיתים לילד בן 2-3 '
זיתים לילד בן 2-3
03/07/2016 | 11:46
43
שילוב זיתים בתפריט לילדים שאינם מוגבלים במלח, יכולה אף להיות מועילה בשל תכולת שומן מסוג חד בלתי רווי. בין זיתים לשמן זית, עדיף שמן זית בכל מקרה, בשל הרכבו השונה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ