לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1300413,004 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'חלל צה"ל משנת תש"ח גנצרסקי ישראל-שמואל הי"ד...'
חלל צה"ל משנת תש"ח גנצרסקי ישראל-שמואל הי"ד...
19/03/2019 | 10:04
1
8
אחד מארבעת אלפים שמות-הנספים בספר יזכור שהופק לאחר המלחמה = וכבר ידוע לי שזהותם של רבים מהנופלים ניתנה ל" XXXXX" על ידי שירותי הבטחון של "בן-מוקיון".   לגבי הטרגדיה של " 2 גנץ " שנהרגו באותו יום....מזמן כבר כתבתי על זה = והיום אוסיף את "גנצרסקי" הי"ד פשוט כתוב שהוא היה אחרון ממשפחתו....  (( ורק אוסיף לחובבי-הז"אנר....."2 גנץ שנהרגו ביום אחד 28.12.48" קבורים בנחלת יצחק.     גנצרסקי קבור בעפולה בקבר אחים צבאי.    כיוון שאני חסומה בפורום חוקרים פרטיים = אז ההודעה נוחתת כאן
לצפיה ב-''
19/03/2019 | 10:06
2
לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
17/03/2019 | 00:09
3
04/03/2019 | 18:35
2
10
לצפיה ב-'Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה'
Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה
09/03/2019 | 11:32
20
הראשון סרט מד"ב חלל דל תקציב לא רע, השני סרט מד"ב פוסט אפוקליפטי עם תקציב ענק, גם הוא לא רע.
לצפיה ב-'"צל ועצם" - לי ברדוגו.'
"צל ועצם" - לי ברדוגו.
16/03/2019 | 23:01
9
זה הראשון בטרילוגיית פנטסיה לנוער שנכתב על ידי סופרת שהיא במקור מישראל, אבל כיום גרה בארה"ב. הוא נכתב באנגלית, כמובן.
הרבה אין לי מה להגיד עליו, כי....ובכן, אחרי בערך חצי ספר נטשתי אותו. זה לא שהוא היה גרוע, פשוט הרגשתי שהוא לא באמת מתקדם לשום מקום מהחלק שלו שכן קראתי, והוא לא היה מספיק מעניין ומרתק כדי לגרום לי לרצות להמשיך לקרוא בו ולראות איך הוא יתקדם הלאה. מה שגרם לי לההרים ידיים היה...הצד של "הפנטסיה לנוער" של הספר. באיזה שלב החלק הזה בספר פשוט הפך להיות בלתי נסבל, ולא הצלחתי לגרום לעצמי להתעלם מזה ולהמשיך הלאה.
חבל, דווקא. היה שם פוטנציאל, אני מרגיש.
לצפיה ב-'הארי פוטר'
הארי פוטר
02/03/2019 | 12:18
31
מכירים את החוק הזה במשרד הקסמים?
הזה שלילדים מתחת לגיל 17 אסור לעשות קסמים מחוץ לכותלי בית הספר?
איך זה שבסרט 2 כשהארי מגיע מהמחילה לסמטת דיאגון וכשהוא שם הוא רואה את הרמיוני והרמיוני עושה עליו קסם אוקיולוס ראפרו ולא מקבלת על זה עונש 
וזה בדיוק מה שקרה בסרט הראשון כשהיא נכנסה אליהם לקרון ורון עושה "קסם" שיהפוך את פטיגרו (סקאברס) לצהוב ואז הרמיוני מתקנת שוב את המשקפיים של הארי
זה פשוט לא הגיוני
לצפיה ב-'שימוש ב"רצח פולחני" ל"יחסי-ציבור" = הממסד !!!!'
שימוש ב"רצח פולחני" ל"יחסי-ציבור" = הממסד !!!!
02/03/2019 | 11:48
25
על מנת להתמודד בהצלחה עם הביקורת-עליה.....יתכן שמערכת המשפט הצטרפה כקליינטית לגורמים פאגאנים...על מנת לטהר קארמה של השופטים "שעברו כבר כל גבול ברשעותם"...ולהפכם ל"חמודים". אחד מהמקרים שהכי  זכורים לי זה  "הרצח בחורשת אושיסקין" אבל יש בלי סוף דוגמאות - והרי מערכת המשפט "לא תשפוט את עצמה"...ובגלל שהעיתונות אצלנו כתובה בעברית אין סיכוי שמישהו שם בחוץ ידאג להפסיק את התופעה הזאת של "הרצח הפולחני" בייחוד כאשר  גם מקרים כאלה בצה"ל לא נחקרים על ידו  = אבל אולי ישראלים בחו"ל כן יכולים לסייע
לצפיה ב-'לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...'
לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...
21/02/2019 | 01:55
30
נסיעה טובה עם טל פרידמן :)

16/02/2019 | 16:54
3
10
לצפיה ב-'"בני אנאנסי" - ניל גיימן.'
"בני אנאנסי" - ניל גיימן.
19/02/2019 | 22:50
22
ככל שהתקדמתי בספר הוא הרגיש יותר ויותר כסוג של המשך או ספין-אוף של "אלים אמריקאיים" - הספר האחרון של גיימן שקראתי, לפני זה. להבדיל מ"אלים אמריקאיים", מהספר הזה נהניתי הרבה פחות. לטעמי הספר היה בלגן שלם. אני רגיל שהספרים של גיימן יכולים להיות הזויים, אבל הספר הזה היה אפילו הזוי מהרגיל. גם קיבלתי הרגשה מהקריאה שגיימן סתם זרק דברים לקלחת העלילה, בלי שנראה והם תורמים לה או משהו. בקטע הזה זה הזכיר לי קצת את הספר של נעמי נוביק - "עקורה", רק שהאחרון יותר מוצלח ממנו למרות כל זה. בקיצור אני מצאתי את הספר הזה של גיימו כאחד החלשים ביותר שלו שקראתי, אם לא החלש ביותר.  
לצפיה ב-'"אקדמיית המטרייה", דרמת אנסמבל איטית ומפוזרת לאורך ולרוחב'
"אקדמיית המטרייה", דרמת אנסמבל איטית ומפוזרת לאורך ולרוחב
24/02/2019 | 13:56
20
יש כאלה שמשווים אותה ללגיון, אבל אני חושב שההשוואה המתאימה יותר היא לטיטאנים. טיטאנים היא בסה"כ סדרה בינונית, אבל עדיין היא עושה הרבה יותר טוב את כל מה שאקדמיית המטרייה מנסה לעשות, וזה אומר הכל.
לצפיה ב-'"קשר המלאכים" - דניאל טרוסוני.'
"קשר המלאכים" - דניאל טרוסוני.
03/03/2019 | 22:21
12
בהתחלה כשנתקלתי בספר הייתי משוכנע שמדובר באיזה רומן פנטסיה(כמו הספרים של גיימן), אבל בחלק השני של הספר התחלתי לחשוד שזה לא ככה, ואז בדקתי את זה וגיליתי שצדקתי - מדובר בטרילוגיה. הגילוי הזה די סיים בי את הרצון לסיים את הספר.
למה? כי עד אותה נקודה הספר לא היה מרתק במיוחד, הוא הרגיש לי קצת שבלוני ו...מתארך יתר על המידה. גם אני חושב שהדמויות לא נבנו בצורה מעניינת מספיק והעלילה עצמה פשוט לא הצליחה לתפוס אותי.
אחרי בערך חצי ספר החלטתי לוותר ונטשתי אותו.
27/01/2019 | 09:52
6
13
לצפיה ב-'"יד הנחושת" - הולי בלק וקסנדרה בלייק.'
"יד הנחושת" - הולי בלק וקסנדרה בלייק.
01/02/2019 | 23:05
32
זה השני בסדרה "מגיסטריום" ו... הוא לטעמי הוא היה מאכזב מאוד. עד כדי כך שאפילו לא סיימתי אותו. בכנות באיזה שלב התחלתי לתהות איך בדיוק מתבצע השיתוף פעולה הזה בין 2 הסופרות בכתיבה של הספר. הן כותבות הכל ביחד? כל אחת כותבת לחוד חלקים ואז הן מאחדות את זה? אולי בכלל כל אחת כותבת כרך בסדרה? זה מסקרן אותי כי... ניסיתי בעבר לקרוא את הספר "עיר של עצמות" של קסנדרה קלייר והתוצאה הייתה בדיוק מה שהיה לי עם הספר הזה - נטשתי אותו לפני הסוף שלו.
בכל מקרה, לטעמי, העלילה הייתה הרבה פחות מעניינת. הספר די נכשל בשמירה על המתח במהלכו ובכנות הרגשתי שהכתיבה בספר הייתה הרבה פחות מוצלחת. הדמויות בספר ממשיכות לסבול מקלישאתיות יתר, העולם ממשיך להיות מאוד דל ובכנות - אני ממש הרגשתי ששום דבר לא באמת מתפתח.
בקיצור היה מאכזב.
לצפיה ב-'בובה רוסית (נטפליקס)'
בובה רוסית (נטפליקס)
05/02/2019 | 15:47
1
33
סיפור מאוד מוזר על אישה שמתה ביום שאחרי מסיבת יום הולדתה, ואז חוזרת לחיים באותה מסיבה, ואז שוב, ושוב, ושוב - כל פעם חוזרת לאותה נקודה בזמן - כמו "לקום אתמול בבוקר" רק שיש שם התפתחות עלילתית ורמזים למה זה קורה ואיך אפשר להפסיק את זה.
לצפיה ב-'מזכיר לי סרט שראיתי...'
מזכיר לי סרט שראיתי...
05/02/2019 | 23:11
31
קראו לו "לפני שאפול".
שם היה מדובר בנערה שנהרגה, ואז כל פעם מתעוררת מחדש באותו היום וחיה אותו מחדש.
לצפיה ב-'Roadside Picnic'
Roadside Picnic
07/02/2019 | 00:09
1
36
טיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינג
חחח רק התחלתי אתמול אבל זה ספר זורם וקצר, אז אני ארשום עליו כשאסיים. יש אווירה Spookyית.

החוק הראשון - סיימתי את הטרילוגיה.
והתאכזבתי.
בחצי השני של הספר השלישי המחבר נזכר שיש הרבה קצוות לכרוך והביא את הכל לסיום, אבל לא מספק. זה היה עמוס מדי,  ואני בכלל לא מרוצה ממה שקרה שם.
אין לי הרבה צורך לפרט, רק לומר שזאת טרילוגיה סבירה, ספרי פנטזיה בינוניים.

סיפורי רובוטים - אסימוב
נגמר לי מה לקרוא, נזכרתי שיש את סדרת המוסד המהוללת של אסימוב, אמרו שכדאי לקרוא את סדרת הרובוטים לפני כן, ויש אוסף סיפורים.. זה שהתחלתי לקרוא.
מיושן.
בינתיים פרשתי, אולי אחזור לסיפורים בעתיד, אולי אדלג לסדרת הרובוטים עצמה.
לצפיה ב-'אולי תנסה את "מערות הפלדה" של אסימוב, אני ממליץ'
אולי תנסה את "מערות הפלדה" של אסימוב, אני ממליץ
10/02/2019 | 09:08
12
לצפיה ב-'"חתולה לבנה" - הולי בלאק.'
"חתולה לבנה" - הולי בלאק.
07/02/2019 | 23:50
27
להזכירכם הספר האחרון שקראתי, לפני זה, היה שיתוף פעולה של קסנדרה קלייר והולי בלאק. הראשון בסדרה המדוברת היה בסדר, אבל השני מאכזב מאוד. אז החלטתי שאת קסנדרה קלייר לבדה ניסיתי בעבר ולא התרשמתי, אז אני אנסה את הולי בלק, ונראה אם זה יעזור לי להבין למה הייתה כזאת נפילה בין הספר הראשון לשני בסדרה המשותפת שלהן...
זה לא באמת עזר.
הספר הנ"ל הוא גם חלק מסדרה. נראה לי טרילוגיה. הוא ספר פנטסיה שמתקיים, לכאורה, בעולם די זהה לשלנו, רק שההבדל הוא שיש אנשים....מחוננים, שיש להם כל מיני יכולות... מיסטיות - בתרגום של הסדרה זה נקרא "מפעילי קללות", אבל אני לא ארחיב על זה.
הספר בסה"כ הוא חביב. פה ושם גם הייתה כתיבה טובה מצידה של הולי. פה ושם גם היה מסקרן ויש שורשים טובים לדמויות, הייתי אומר, אבל התמונה הגדולה היא שהוא פשוט לא מספיק מעניין. העלילה מרגישה קצת עצלה. היא לעתים הרגישה די עומדת במקום ו...הספר פשוט לא הצליח לתפוס אותי, כדי לגרום לי לרצות לקרוא את ההמשך.
לצפיה ב-'מחפש שם ספר על ישות חכמה הסורקת אותנו ומתאהבת במוזיקה שלנו '
מחפש שם ספר על ישות חכמה הסורקת אותנו ומתאהבת במוזיקה שלנו
27/01/2019 | 00:02
43
ובזמן שהיא שואבת את קטעיי המוזיקה, היא מוכנה להעניק את הידע הרב שלה, אך אף אחד מהמדענים לא עומד בידע ,חוץ ממפגר שמוחו ריק..

13/01/2019 | 17:25
6
19
לצפיה ב-'ניסיתי להגיב באיזור שבו כתבו על הספר אבל המערכת'
ניסיתי להגיב באיזור שבו כתבו על הספר אבל המערכת
15/01/2019 | 16:04
1
42
לא קיבלה את התגובה

הספר המעבר גסטין קרונין
עשו סדרת טלויזיה
לצפיה ב-'אני מניח שניסית להגיב לשרשור ישן בארכיון, ובאמת אי אפשר'
אני מניח שניסית להגיב לשרשור ישן בארכיון, ובאמת אי אפשר
17/01/2019 | 06:07
12
לצפיה ב-'בניסיון שני אני צופה בסדרה ה-100. זו אמנם סדרת נוער בעיקר'
בניסיון שני אני צופה בסדרה ה-100. זו אמנם סדרת נוער בעיקר
17/01/2019 | 06:20
23
אבל מצליחה להציג סיפור פוסט אפוקליפטי אפי שלפחות בעונה השנייה הולך ומתרחב.
לצפיה ב-'"מבחן הברזל" - הולי בלק וקסנדרה קלייר.'
"מבחן הברזל" - הולי בלק וקסנדרה קלייר.
17/01/2019 | 22:33
30
זה הראשון בסדרה "מגיסטריום" שלהן. זאת עוד פנטסיה לנוער ברשימה ההולכת ומתארכת בסוג הזה מאז "הארי פוטר"(שאני מהמר גם שסדרת הארי פוטר שיחקה תפקיד גדול בהשראה לסדרה הזאת).
אם נתעלם מ- 30 העמודים האחרונים של הספר - היה ספר די מוצלח בסה"כ. העולם שהן בנו הוא כרגע מאוד...דל, אבל זאת סדרה של יותר מ- 4 ספרים, אז אולי כל שהסדרה מתקדמת העולם שלהן יהיה הרבה יותר... שופע. נראה. הדמויות בספר קצת קלישאתיות, והדמות הראשית בסדרה היא לא הכי מרתקת או מעניינת, כרגע(והאמת שהיא גם קצת מעצבנת, כרגע). העלילה די קלישאתית, אבל למרות זאת בסה"כ הספר היה מוצלח. מעניין לעיתים. מותח בנקודות מסויימות ובסה"כ הייתי אומר שזרם טוב, למרות סוף הספר שקצת הרס לי.
כנראה אנסה גם את הספר הבא בסדרה ונראה איך זה מתקדם.
לצפיה ב-'עידכון לגבי סידרת סיפרי "האקדמיה" של ג'ק מקדוויט '
עידכון לגבי סידרת סיפרי "האקדמיה" של ג'ק מקדוויט
21/01/2019 | 22:17
1
39

שהימלצתי עליה כאן בעבר. 

לדאבוני אני מתקדם לאט בקצב הקריאה שלי בגלל מחלת סרטן שפגעה בי, 
והטיפולים עושים אותי ישנוני שנרדם הרבה בעת הקריאה.... 
בגלל זה אני נמצא כרגע רק בספר הרביעי בסידרה. 

הספר השני, שנקרא Deepsix, קצת איכזב אותי. 
העלילה מעניינת ומאד אינטריגנטית, אבל הספר לוקה ביותר מדי ברברת 
מיותרת (לדעתי). אפשר היה לקצר אותו לפחות בשליש בלי לפגוע בשום דבר. 
(אני משוכנע שבהחלט ייתכן שיהיו שלא יסכימו איתי....). 

כדרכו (שקצת מעצבנת אותי) הסופר נוטה שלא לפתח אלמנטים מעניינים
בסיפוריו. הוא מעלה אירועים בעלי פוטנציאל בלתי רגיל, ונוטש אותם בלי
לפתח אותם (אולי הוא משאיר את זה לספרים בהמשך....). . 

למשל סיטואציה שבה דמויות המפתח לא נתקלות ביצורים תבוניים לכל אורך 
הספר, אבל לקראת סופו מתפתחת סיטואציה שבה נראה שמתרחש מגע מרחוק
עם יצורים כאלו, אבל זה מגע באמצעות חילופי היבהובי אורות שלא מוביל לשום דבר.... 

הספר השלישי שנקרא Chindi ממש מעולה. עומד בקנה מידה שאינו מבייש
בכלל עם "מיפגש עם רמה" של ארתור סי. קלארק. 

אני קורא עכשיו את הספר הרביעי, שנקרא Omega, שעוסק בתעלומה שמוזכרת
בספר הראשון (עם איזכורים אגביים קצרים בסיפרי ההמשך) ולא באה בו או
בסיפרי ההמשך לידי פיתרון כלשהו. הספר הרביעי הזה עוסק בה סוף סוף. 
עוד לא גמרתי את הספר הזה, אבל הוא פצצה שאני מקווה שהספרים הבאים בסידרה
לא יביישו אותה.... 

חוזר וממליץ על הסידרה הזאת בכל לב. 
מעניין אם, ומתי, יעשו על סידרת הספרים הזאת סידרת טלויזיה (שיכולה 
להיות אירוע בלתי רגיל אם תיפול בידיים הנכונות) או סידרת סירטי קולנוע 
שישימו בכיס אפילו את סירטי "סטאר טרק"..... 

לצפיה ב-' תחזיק מעמד ותמשיך לקרוא'
תחזיק מעמד ותמשיך לקרוא
24/01/2019 | 03:10
6
30/12/2018 | 12:11
2
6
לצפיה ב-'"בלגן" - כריס וודינג וכמה סדרות...'
"בלגן" - כריס וודינג וכמה סדרות...
01/01/2019 | 22:54
1
29
קודם כל התחלתי לצפות ב- 3 סדרות מד"ב בנטפליקס -"הנוסעים בזמן", "מושבה" ו"רצף הזמן". בינתיים אני ממשיך עם שלושתן.

וכעת הספר...
אם זה לא ברור זה ההמשך של "זדון", שכתבתי עליו לפני כמה שבועות. מה יש להגיד לגבי "בלגן"? ובכן קודם כל - עמודי הקומיקס נראו יותר טוב. זה כבר משהו. הספר עצמו לטעמי היה פחות טוב מהראשון. קודם כל היו בו, לטעמי, לא מעט בחורים בעלילה. דבר שני קיוויתי לקבל קצת יותר רקע ועומק לדמויות שוודינג הציג בפנינו בספר הראשון, אבל זה לא ממש קרה וחבל. גם לטעמי הספר היה פחות מותח ומרתק מהקודם לו, אבל עדיין הצליח להיות מותח. 
הבעיה הכי גדולה בספר, לטעמי, היתה שהוא סבל יותר מדי מהסממנים של פנטסיה לבני נוער. זה לא אומר שזה רע, אבל זה כן אומר שלעיתים הוא קצת נטה לילדותיות יתר ולקלישאות.

השורה התחתונה - בסה"כ הסדרה הזאת הייתה מעניינת מספיק, כדי להמליץ לתת לה הזדמנות.  
לצפיה ב-'ראיתי את שתי העונות הראשונות של רצף הזמן'
ראיתי את שתי העונות הראשונות של רצף הזמן
08/01/2019 | 16:03
30
אחרי הפרק הראשון של העונה השלישית פשוט לא עניין אותי להמשיך ומצאתי סדרות מד״ב אחרות.
לצפיה ב-'|*מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
|*מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
16/12/2018 | 04:56
4
9
לצפיה ב-'Edgedancer של ברנדון סנדרסון'
Edgedancer של ברנדון סנדרסון
16/12/2018 | 05:01
46
נובלה בין Words of Radiance ל-Oathbringer, הכרכים השני והשלישי בסדרת Stormligh Archive. נובלה נחמדה, אני מחבב את דמותה של Lift וה-Awesomeness שלה (מגניבות?). גם מערכת היחסים שלה עם ה-"רעים" של הסדרה היא משמחת. יהיו כאלה שיגידו שהיא קצת נאיבית, אבל אני אוהב את האופטימיות של סנדרסון.

עדיין לא החלטתי אם ומתי לקרוא את Oathbringer, לאור העובדה שדלינאר הוא דמות שלא מעניינת אותי, ויש לי גם ספק בנוגע לסיפור עצמו שנפתח בסוף הספר השני. אולי אני אדלג על הקטעים שלא כוללים את קאלאדין.
לצפיה ב-'"אלים אמריקאיים"- ניל גיימן.'
"אלים אמריקאיים"- ניל גיימן.
24/12/2018 | 23:02
2
37
זה הספר היחיד בעברית שלא יצא לי לקרוא כי לא מצאתי אותו בשום ספרייה שהייתי מנוי בה במהלך השנים, עד שהחלטתי לרכוש אותו בכנס "מאורות".
מה חשבתי על הספר? קשה לי מאוד להגיד. הרגשתי שהרמה שלו לא הייתה אחידה. אומנם לקראת האמצע שלו זה השתנה לטובה, אבל בסה"כ הרגשתי שהספר קצת מתארך ולעיתים גם נמרח. בכנות היה שלב ב- 200 העמ' הראשונים שלו שלא הייתי בטוח אם אני מרגיש צורך לסיים אותו, אבל אני שמח שהמשכתי בו, כי בסופו של דבר בסה"כ די נהניתי מהספר. פחות מספרים אחרים של גיימן, אבל יותר מלא מעט ספרים שקראתי בשנה האחרונה.
לצפיה ב-'קיימת סדרה המבוססת על הספר "אלים אמריקאים"'
קיימת סדרה המבוססת על הספר "אלים אמריקאים"
04/01/2019 | 15:33
1
35
עונה 1 ו-8 פרקים
לצפיה ב-'מודע אליה.'
מודע אליה.
04/01/2019 | 23:35
31
לא צפיתי בה, אבל אני מקווה שמישהו בארץ ירכוש אותה וישדר אותה בטלוויזיה.
04/12/2018 | 21:14
10
9
לצפיה ב-'התחלתי לצפות ב"תולדות השאנארה" דרך נטפליקס.'
התחלתי לצפות ב"תולדות השאנארה" דרך נטפליקס.
04/12/2018 | 22:27
5
52
סדרה שמבוססת על סדרת הספרים של טרי ברוקס.
בינתיים הגעתי לפרק 7 בעונה 1 שלה(יש לה 2 עונות) ו... סה"כ אני מתרשם לטובה, אם נתעלם מהסממנים הסבוניים שלה.
לצפיה ב-'חבל לבזבז עליה זמן.....'
חבל לבזבז עליה זמן.....
21/01/2019 | 21:36
4
19

הסידראה בוטלה אחרי העונה השניה ברוב ארוגנטיות ושרירות לב
של ערוץ MTV בארה"ב, שהיה כנראה המממן העיקרי שלה. 

הסידרה היתה לא רעה, אבל לא הצליחה לבסס את עצמה והרייטינג שלה
היה נמוך. 
הבעיה הכי גדולה היתה בעונה השניה, שהיתה די מהוססת וגרמה לעוד 
צופים לנטוש אותה. 

מפיקי הסידרה ניסו למצוא לה מממנים אחרים, אבל כנראה שלא הצליחו. 

לצפיה ב-'העונה השנייה הסתיימה עם סוף פתוח או סגור?'
העונה השנייה הסתיימה עם סוף פתוח או סגור?
21/01/2019 | 22:34
3
6
לצפיה ב-'ככל שזכור לי זה היה סוף פתוח מאד.... '
ככל שזכור לי זה היה סוף פתוח מאד....
21/01/2019 | 23:19
2
17

הסידרה נגמרת עם טעם חזק של עוד - שלעולם לא יגיע. 

לצפיה ב-'רגע אז העונה הסתיימה בקליף האנגר או לא?'
רגע אז העונה הסתיימה בקליף האנגר או לא?
22/01/2019 | 22:58
1
19
ואני מתכוון לקליף האנגר רציני, לא משהו סגור יחסית.

בכל מקרה ממה שאתה כותב דווקא נקרא שנהנית מהסדרה ואתה אפילו היית ממליץ עליה אם הייתה עונה שלישית.
לצפיה ב-'כן, אני די נהניתי ממנה.'
כן, אני די נהניתי ממנה.
22/01/2019 | 23:07
17

פנטזיה חביבה, מבדרת, ודי טפשית שלא צריך להתעמק יותר מדי במה שהיא
מעבירה לצופה.... 

וכן, אם זכור לי טוב אז היה שם קליף האנגר - לא זוכר אם כזה רציני או לא,
אבל היה למה לחכות להמשך שכמובן מעולם לא הגיע. 

לצפיה ב-'ארטמיס / אנדי וייר'
ארטמיס / אנדי וייר
13/12/2018 | 08:42
40
אנדי וייר מוכר כסופר של "לבד על מאדים" (שעובד לסרט עם מאט דיימון שתורגם בעברים כ-"להציל את מארק וואטני").
ארטמניס הוא ספר מוצלח באותה מידה, לדעתי.
הפעם עלילת הספר מתרחשת על מושבת הירח ארטמיס - מושבה שנוסדה ע"י קניה ומהווה אתר תיירות לעשירים ולעשירים פחות. גיבורת הספר היא ג'אזמין, מבריחה צעירה שמסתבכת בקנוניה שמערבת אלומיניום וחמצן, עבודות ריתוך בואקום, מיליארדים של דולרים, ורצח. כמו "מאדים", גם הספר הזה שומר על דיוק מדעי גבוה, הומור ציני, דמויות ססגוניות בנות לאומים ותרבויות שונות ועלילה מותחת.
קראתי בשקיקה.
לצפיה ב-'"זדון" - כריס וודינג'
"זדון" - כריס וודינג
15/12/2018 | 23:09
2
35
זה חלק אחד משניים של סדרה בת 2 ספרים של וודינג שמשתייכת לז'אנר הפנטסיה לנוער. זאת סדרה שמערבבת קומיקס וספר רגיל, משמע זה רומן, אבל פה ושם יש כמה עמודים שהם בעצם קומיקס שממשיך את העלילה כתובה של העמוד שקדם לו וכשהעמודים האלה מסתיימים העלילה הכתובה ממשיכה משם.
מה חשבתי על הספר? את עמודי הקומיקס פחות אהבתי כי, לטעמי, היה מאוד קשה לראות או להבין מה הולך שם - האיורים לא היה ברורים במיוחד, לטעמי.  הספר עצמו היה די מותח והדמויות לא רעות, אבל אני חייב להודות שלפעמים הרגשתי שהעלילה קצת נמרחת. העלילה לא מיוחדת או מפתיעה, אבל היו פעמים שהייתה לי תחושה ש"נכנסתי" לחור רציני בעלילה. גם העולם הפנטסטי שקיים בספר היה מאוד לא ברור או מובן, אבל אולי בספר השני זה קצת יתבהר יותר.
בכל מקרה זאת הייתה קריאה מהנה בעיקר והספר השני בה כבר אצלי.
לצפיה ב-'הסופר גם אייר את הקומיקס?'
הסופר גם אייר את הקומיקס?
16/12/2018 | 05:02
1
7
לצפיה ב-'לא. יש מאייר.'
לא. יש מאייר.
16/12/2018 | 22:55
8
לצפיה ב-'האם השפה האנגלית השתנתה ב 50 שנה האחרונות?'
האם השפה האנגלית השתנתה ב 50 שנה האחרונות?
03/12/2018 | 19:35
3
54

אני קורא כרגע בקינדל את אוסף מועמדי/זוכי פרסי הוגו בשנים 1946 - 2006, חלק מהספרים אינם בפורמט הקינדל (MOBI) כך שאני משתמש ב calibre כדי להמיר אותם לפורמט הנדרש. ב calibre ניתן גם לראות את הספר בעורך טקסט אשר מסמן שגיאות כתיב.
עכשיו השאלה... ראיתי מילים שה calibre מזהה כשגיאת איות ומציע תיקון. בחלק מהמקרים מדובר בצמדי מילים מחוברים והתיקון הוא הוספת '-' ובחלק מהמקרים הוא מתעקש כי המילה אינה מאויתת כראוי. אני מניח כי הבדיקת איות תקינה (אחרת היו עולים על זה מזמן) כך שהמסקנה היא כי האיות השתנה ומה שהיה נכון בשנות ה 40 אינו נכון היום.
האם זה נכון? האם האיות באנגלית השתנה ב 50 שנה האחרונות?

לצפיה ב-'תבדוק דוגמאות ספציפיות ואז תוכל להבין אם הסיבה לסימונים האלה'
תבדוק דוגמאות ספציפיות ואז תוכל להבין אם הסיבה לסימונים האלה
04/12/2018 | 21:16
2
46
היא שינויים בשפה או סיבה אחרת. בכל מקרה ברור שכל שפה משתנה בתקופת זמן כזאת במידת מה.
לצפיה ב-'realised ו realized '
realised ו realized
13/12/2018 | 20:12
1
38
אני קורא את Man In His Time של Brian Aldiss ובבדיקה עם מאיית של אופיס המילה realised צריכה להיות מוחלפת ב realized (ד"א, גם התיקון שגיאות של פיירפוקס...)
לפי המילון של גוגל שתי המילים נכתבות נכון ומשמעותן היא 'הבין'.

אז להבנתי האיות באנגלית שונה בחמישים שנה האחרונות. בצעירותי קראתי את ה"טכנאי הצעיר" שהודפס בסוף שנות החמישים וזכור לי כי 'פירוסקופ' אויית כ'פירוסקוף' במספר מקומות. (נחשב לי כשגיאת כתיב באחד מהחיבורים בשיעורי בית שלי והייתי צריך להביא את הספר לכיתה ולהראות למורה...)

לצפיה ב-'לא כל כך שינוי במרוצת הזמן כמו שינוי באיות באזורים שונים '
לא כל כך שינוי במרוצת הזמן כמו שינוי באיות באזורים שונים
14/12/2018 | 07:34
41
במרחב דובר האנגלית. גיגול פשוט תביא תמיד המון אתרים שמסבירים את השוני באיות של מילים שונות באנגלית (וגם בעברית). הפסקה הראשונה (מתוך חמש) באתר הראשון בגוגל שעוסק בכך טוענת ש:

Realise and realize are different spellings of the same word, and both are used to varying degrees throughout the English-speaking world. Realize is the preferred spelling in American and Canadian English, and realise is preferred outside North America. The spelling distinction extends to all derivatives of the verb, including realised/realized, realising/realizing, and realisation/realization.

אכן "הטכנאי הצעיר" זכור לי בהחלט לטובה, ואת נטייתו לאיית מילים לועזיות עם "ף" כמו הדווחים שלו על ה"טלסקוף בן המאה אנטשים על הר וילסון". רק מאחר יותר הוחלט שמכיוון שאין אפשרות להפוך "ף" לדגושה, יש לכתוב את המילים הללו עם "פ". גם ה"צ'" הומצא מאוחר יותר, וכך גם ה"ג'", ובהחלט זכור לי הספר "תום סאוייר" שבו הדמויות נקראו "י'ים" (לעבד השחור) ו"י'ו הרפר" אחד החברים של תום, עם הסבר בעמוד השני שיש לקרוא את זה כ"דזשים הרפר".

לצפיה ב-'מחוננת- קריסטין קאשור -להתרחק'
מחוננת- קריסטין קאשור -להתרחק
29/11/2018 | 17:09
2
62
אני לא נוהג לנטוש ספרים, אבל כאן זה היה יותר מדי. חוסר האמינות והרמה הירודה לבד כבר הצדיקו נטישה, אבל עוד הייתי יכול להמשיך בגלל אהבתי לסביבה של ספרי הפנטזיה, ימי-ביניימית וטבעית. אבל ככל שקראתי הבנתי שהכותבת היא חולת נפש שונאת גברים, נראה שמה שהניע אותה ליצור זה הפנטזיות שלה להתעללות אלימה ולהשפלתם של גברים. לצערי זאת תופעה די נפוצה בתרבות המודרנית בגלל ההסתה הבלתי-פוסקת שיש כנגד גברים. ביום האישה ועוד כל מיני ימי שנאה, והאירועים שהתקשורת מוציאה את ההמונים להפגין בכיכרות.
נטשתי בעמוד 100. קניתי את "מחוננת" ואת ספר ההמשך "אש" ביריד ספרים משומשים ב-10 ש"ח לכל ספר במצב מצוין, ועדיין זה בזבוז של כסף. את מחוננת מסרתי למחסן ספרים משומשים, כבר הוא נלקח משם ועתיד לייגע את בעליו החדשים. אש עדיין אצלי, אני מוכן למסור אותו בחינם, אבל לא ממליץ לאיש לקחת. קוראים לו "אש" - בקרוב אני יכול להשתמש בו כחומר להצתת האח, כי זה השימוש הכי טוב לספרים כאלה. כן הנאצים שרפו וכל זה...לא משנה. יש ספרים שגורמים נזק לאנשים ומוטב להשליכם אל האש.
לצפיה ב-'במקרה...'
במקרה...
29/11/2018 | 23:24
1
59
קראתי את כל הטרילוגיה לפני כמה חודשים. "מחוננת" ללא ספק היה הגרוע מביניהם, אבל "אש" ו"ביטרבלו" היו הרבה יותר מוצלחים. "בעיקר "אש", שאומנם הוא השני בטרילוגיה, אבל קראתי אותו ראשון, כי לא הייתי מודע לסדר הספרים. אם הייתי קורא את "מחוננת"(הראשון בטרילוגיה) ראשון, סביר להניח שהייתי פועל בדיוק כמוך.
בכל מקרה, "אש" ו"ביטרבלו" אומנם עומדים בפני עצמם מהרבה בחינות, אבל יש קשר ביניהם ל"מחוננת" ככה שיש שם קו מקשר.
לצפיה ב-'כן, ניתקלתי בתגובה שלך עוד לפני שכתבתי את הודעתי'
כן, ניתקלתי בתגובה שלך עוד לפני שכתבתי את הודעתי
30/11/2018 | 08:11
44
גם בעוד מקום ראיתי שהשני נחשב לטוב יותר, אבל הראשון כבר הספיק לי. אם ארצה לשמוע סיפורים של חולי נפש אני יכול ללכת למוסד שלהם בשביל זה, לא צריך לקרוא ספר שהם כותבים. מסכנה הכותבת הזאת יש לה המון בעיות...

אם הצלחת ליהנות מזה, בסדר..
נמשיך לחפש ספרי פנטזיה טובים :)
לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע? '
18/11/2018 | 21:59
3
10
לצפיה ב-'Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis'
Legend of the Galactic Heroes: The New Thesis
25/11/2018 | 16:41
30
זו עונה ראשונה של אנימה חדשה בת 12 פרקים שמהווה עיבוד מחודש לספרו של יושיקי טאנאקה מ-1982 שכבר זכה בעבר לאנימה מאוד מצליחה ששודרה בשנים 1988-1997 ונחשבת לאחת מהקלאסיקות של האנימה. אני לא ראיתי את הסדרה הישנה.

זו סדרה מעניינת מספיק כי עובדה שצלחתי אותה ואני אחד שלא מהסס לזנוח. הגרפיקה לא מאכזבת (אם כי טענות כלפי ה-CG של ספינות הקרב), והמוזיקה מרשימה. אבל בכל זאת במבט לאחור אפשר לומר שהז'אנר שלה הוא יותר דוקומנטרי (של היסטוריה עתידית אלטרנטיבית או ספקולטיבית) מאשר ז'אנר טיפוסי של מלחמה, מתח או אקשן ואפילו דרמה פוליטית. ואני לא חובב גדול של דוקומנטרים.

בסופו של דבר יצירה טובה בעיני היא יצירה שמצליחה להפעיל אצלך איזה רגש חזק, והסדרה הזו למרבה הצער לא מצליחה לעשות זאת. לפחות לא בינתיים, אבל אני חושש שגם לא בעתיד. היא מרוחקת מדי, מנותקת מדי. אפשר אולי להשוות אותה למערכת היחסים בין שתי דמויות מרכזיות, רודולף וזיגפריד, שכביכול אמורים להיות החברים הכי טובים מגיל קטן (ויש רמזים שאף מעבר לזה) אבל בכל זאת גם כשנמצאים ביחידות הם שומרים ביניהם על דיסטנס צבאי. זה לא מעורר גיחוך, אבל זה גם ממש לא עוזר לך להיקשר לדמויות האלה. דמות מרכזית אחרת חווה שכול של חבר קרוב, אבל אנחנו הצופים לא חווים את זה בכלל והעלילה ממש מדלגת על זה ואנחנו לא רואים את הדמות אפילו מזילה דמעה אחת.

בנוסף, למרות שללא ספק הנושא המרכזי של הסדרה הוא מלחמה וכל הדמויות המרכזיות הם אנשי מלחמה, עדיין המלחמה עצמה מקבלת זמן מסך מאוד מצומצם בסדרה ומוצגת גם היא בצורה מרוחקת, עם גרפיקה של איזה משחק מחשב ישן. רק בפרק האחרון אנחנו רואים בפעם היחידה לכמה דקות איזשהו קרב מקרוב, ולא רק מרחוק מהמסכים של המצביאים מרחוק. ולמרות שחלק ניכר מהסדרה מתרחש בתוך ספינות חלל, אנחנו כמעט שלא זוכים לראות אותן אלא במקום זה רואים שוב ושוב רק את גשר הפיקוד של הספינה. בכל זאת, אני מצפה מז'אנר כזה לחוות קצת את הסביבה בחלל ובספינת חלל ואת אורח החיים המיוחד שם, ואין מזה כלום לצערי. גם הווי צבאי אין.

כך שאני נותר עם תחושת החמצה.
לצפיה ב-'שירה ונסיכות הכוח וההרפתקאות המצמררות של סברינה.'
שירה ונסיכות הכוח וההרפתקאות המצמררות של סברינה.
25/11/2018 | 22:21
32
שתיהן סדרות של נטפליקס ואת שתיהן נטשתי אחרי 6 פרקים בערך. שירה דווקא סדרה חמודה, אבל גם משעממת מדי לגילי, אני חושש.
סברינה... היא פשוט לא עבדה בשבילי. אני מופתע שבכלל הצלחתי לשרוד 6 פרקים.
לצפיה ב-'"לוחמת עלומה" - כריס וודינג.'
"לוחמת עלומה" - כריס וודינג.
27/11/2018 | 22:56
27
סיימתי את הספר הנ"ל שהוא ספר מז'אנר המד"ב. בסך הכל הייתה קריאה מעניינת. לא הייתי מתנגד לקבל הסבר יותר ברור על העולם שהספר מתרחש בו ועל הגזעים האנושיים בו, אבל בסופו של דבר זה ממש לא פגם לי בקריאה בספר ובטוח לו בהנאה שלי ממנו. הוא אפילו השאיר בי רצון לקבל המשך לספר(לא שיש אחד כזה) וללמוד עוד קצת על העולם ב.
שורה תחתונה - אין בי טיפת חרטה על הקריאה בו. היה מהנה.
04/11/2018 | 02:19
3
11
לצפיה ב-'The First Law'
The First Law
09/11/2018 | 21:58
38
אחלה ספר.
החבורה הצפונית פחות מעניינת לרוב - לוגן דמות מעניינת במיוחד, אני מת על "אני עדיין בחיים".
כרגע בספר השני.

Tongari Booshi No Atorie
מנגה מדהימה, ממש ככה.
עולם שיש בו מעט קוסמים והרבה אנשים רגילים. יש גם faction של קוסמים שסרחו(הרעים)..
קוסם לוקח ילדה רגילה(הדמות הראשית) להיות שוליה, אחרי מאורע כלשהו בפרק הראשון.
אמנות יפיפיה, עיצוב עולם נהדר ששואב לתוכו. מערכת קסם מעניינת שלא ראיתי לפני כן(אבל אני לא מכיר הרבה). הייתי מת למשחקים שמשתמשים במערכת הקסם, וויקי אונליין עם התיעוד ואנשים שבינם לבין עצמם יוצרים עלילות, משחקי תפקידים.. זה פשוט נהדר.
מיד כשהתחלתי התאהבתי והמנגה ישר קפצה להיות מהאהובות ביותר עלי. מומלץ מאוד.

Your Name(Kimi No Na Wa)
צפיה שניה.
סרט נהדר אבל אני עדיין מעדיף את המסע המופלא בתור סרט האנימה הכי-הכי..
אבל אני שבוי בגלל שזה גם היה סרט האנימה הראשון שלי וגם צפיתי בו בתור ילד.
לצפיה ב-'A Discovery of Witches עונה ראשונה'
A Discovery of Witches עונה ראשונה
14/11/2018 | 19:24
27
מדובר בסוג של חיקוי של "דמדומים" (חוץ מערפדים יש גם מכשפחות ושדים), אבל למבוגרים יותר דווקא, הגיבורים בני 40 בערך, ועם יותר רקע היסטורי ופוליטיקה. עם זאת, עדיין יש לא מעט רומנטיקה עבור אלה שזה חשוב להם. לדעתי, הפרק הראשון הוא דווקא הכי פחות טוב והסדרה משתפרת אחר כך.
לצפיה ב-'"אשתו של הנוסע בזמן" - אודרי ניפנגר'
"אשתו של הנוסע בזמן" - אודרי ניפנגר
15/11/2018 | 23:26
31
לפני הרבה זמן ראיתי את הסרט ואני לא זוכר כלום לגביו, כמעט, מה שאומר לי שהסרט לא הצליח ממש להרשים אותי כנראה, ואז במקרה נתקלתי בספר הזה בספרייה אז לקחתי אותו ו... גם הוא לא ממש הרשים אותי. היו לו חלקים טובים, אבל גם חלקים הרבה הרבה פחות טובים. היו דפים בספר שפשוט רפרפתי עליהם, כי זה היה כל כך לא מעניין. הספר, לטעמי, סבל מלא מעט קלישאות. גם היו חלקים ממש בנאליים בו, אבל מצד שני היו בו גם דברים טובים. הסיפור היה מסקרן בבסיסו, אבל אני מרגיש שהמחברת מרחה אותו לא מעט. יותר מדי אפילו. בכנות כשהגעתי לסוף של הספר הרגשתי שהחלק הקטן של הבת של הדמויות - אלבה היה יותר מעניין ממה שהיה בספר עד כה.
בכל מקרה - זה היה ספר לא רע בסה"כ, אבל הוא סבל מהמון בעיות, לטעמי והמון חורים בעלילה.
לצפיה ב-'למי שלא מצליח להגיב בפורום: תנקו את כל הקוקיז בדפדפן'
למי שלא מצליח להגיב בפורום: תנקו את כל הקוקיז בדפדפן
24/10/2018 | 23:56
21
21/10/2018 | 19:24
4
8
לצפיה ב-'ראיתי את הסרט Apostle בכיכובו של דן סטיבנס (מתיו מדאונטון)'
ראיתי את הסרט Apostle בכיכובו של דן סטיבנס (מתיו מדאונטון)
22/10/2018 | 16:54
43
אני כמעט שלא רואה כבר סרטי אימה, אבל הרעיון והרקע של הסרט הזה נראה לי מספיק מעניין. זה שראיתי עד הסוף אומר שהסרט הוא לא רע, כי לי אין בעיה להפסיק באמצע אם הסרט גרוע בעיני, אני ממש לא מאלה שמכריחים את עצמם להמשיך. יחד עם זאת, הכתיבה לא משהו ותפניות העלילה המרכזיות פשוט לא הגיוניות (פתאום איזו דמות מחליטה שהיא יודעת משהו, שאין שום דרך שהיא אמורה לדעת את זה). אבל עדיין הרקע והאווירה נחמדים, מבחינתי, והאימה לא כל כך נוראה.
לצפיה ב-'סיימתי את סדרת "פיץ והליצן" של רובין הוב.'
סיימתי את סדרת "פיץ והליצן" של רובין הוב.
03/11/2018 | 22:19
2
32
סיימתי ממש היום את הספר האחרון בטרילוגיה(למרות שבארץ חילקו את הספר השלישי ל-2) והיה...מייגע. מעניין ברובו, אבל מייגע. יש לרובין הוב טבע בעייתי למרוח את הספרים שלה בסדרות שסובבות סביב פיץ' והליצן. אני חייב להגיד שמאוד לא הערכתי את כל דרך החתחתים שהוב העבירה את דבורה בספר. בכנות לא ברור לי למה היה צורך למרוח את הדרך הזאת כל כך. היו רגעים שהרגשתי שפשוט הוב שמה לה למטרה בכל ספר וספר שלה להעביר לפחות דמות אחת בסדרה המון... עינויים ולפרט על כך, והפעם היא פשוט בחרה לעשות את זה לילדה קטנה. זה מאוד פגם בהתרשמות הכללית שלי מהסדרה. מה שכן הסדרה הזאת קשרה לא מעט קצוות בעלילות של 6 הדוכסיות ואפילו חיברה בין עלילותיו של פיץ לעלילה שהוב יצרה בטרילוגיית הספינות החיות. את זה מאוד הערכתי.
בסה"כ התרשמתי לטובה מהטרילוגיה, אבל אני מקווה ליום שהוב תפסיק למרוח כל כך.
לצפיה ב-'אמרת הוב אמרת מריחות'
אמרת הוב אמרת מריחות
04/11/2018 | 02:17
1
33
האמת היא שאני כבר לא בטוח שאני מסוגל לצלוח את המריחות שלה, בניגוד לעבר.

מצד שני, אני מוכרח לומר שיש לי חיבה מסויימת לעלילה ארוכה ומיוסרת, במיוחד אם היא כתובה היטב ויש לה סוף טוב.

אגב, הוב ממשיכה לרמוז בטרילוגיה הזו, כמו שעשתה הקודמת, לאיזשהו קשר רומנטי בין פיץ והליצן?
לצפיה ב-'כן ולא.'
כן ולא.
04/11/2018 | 23:12
31
אבל עדיין קשה להגיד מה הכוונה שלה.
לצפיה ב-'צריכה עזרה באיתור'
צריכה עזרה באיתור
09/10/2018 | 12:22
59
ספר ישראלי שהגיבורה שלו בת ויש בו בי"ס לקוסמים או משהו כזה (דומה להארי פוטר רק ישראלי).

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו