לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1309513,095 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
14/05/2019 | 04:22
1
3
לצפיה ב-'"עיר המראות" - ג'סטין קרונין.'
"עיר המראות" - ג'סטין קרונין.
18/05/2019 | 22:58
5
זה הספר שסוגר את טרילוגיית "המעבר" של קרונין והוא לא פחות ארוך מהקודמים לו. אולי אפילו יותר ארוך מהם. האם האורך היה מוצדק? לא. אבל כך גם הקודמים לו. הספר הרגיש קצת נמרח(טוב, לא קצת), אבל זה לא אומר לרגע שהספר לא היה טוב. בכלל כל הסדרה בסה"כ לטעמי הייתה די מוצלחת. אם היא הייתה פחות נמרחת וקצת יותר ממוקדת היא הייתה אפילו מעולה. יש בספר די הרבה דמויות, ולפעמים התבלבלתי ביניהן, אבל לאט לאט כמות הדמויות התחילה להצטמצם וזה היה פחות מבלבל.
בסה"כ, אם אהיה כנה, אני לא חושב שהדמויות היו עמוקות במיוחד, אבל הסיפור היה מאוד רחב יריעה והצליח להיות מרתק לרוב ומותח. בהחלט מותח. כמובן שגם בו היו רגעים שהרגישו כמו פילרים, אבל כבר כתבתי את זה קודם... הספר נמרח לא מעט.

השורה התחתונה -  זה אחד הספרים היותר מוצלחים שקראתי בחודשים האחרונים והוא היה סיום טוב לכל הסדרה.
לצפיה ב-'מנסה להיזכר בשם של ספר'
מנסה להיזכר בשם של ספר
12/05/2019 | 22:33
2
20
תורגם לעברית
על בחורה שמתחזה לגבר והולכת לאזור עיראק כקדוש מוסלמי.
זה משהו כמו "מחכים למוהג'יב" או משהו בסגנון.
נכתב ע"י סופרת
לצפיה ב-'"מחפשים את המהדי" מאת נ' ל' ווד'
"מחפשים את המהדי" מאת נ' ל' ווד
13/05/2019 | 00:27
1
14
יש על הספר גם ביקורת ב-"בלי פאניקה".
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/05/2019 | 10:45
2
28/04/2019 | 16:50
11
לצפיה ב-'בעקבות ספר של דן בראון'
בעקבות ספר של דן בראון
26/04/2019 | 16:44
1
27
**ספויילר**

בספר "המקור" של דן בראון הוא מתאר שהחיים נוצרו בעולם בגלל חוק פיסיקלי אונברסלי - העולם רוצה לפזר אנרגיה בצורה הכי יעילה.

יצורים חיים צורכים אנרגיה ומפזרים אותה בצורת אנרגיה חום.
ולכן נוצרו בע"ח.

זה די מסקרן. מישהו שמע על התיאוריה הזו?
ואיפה אפשר לשאול שאלות נוקבות לגביה?

(למה חוקי פיסיקה כאלה פעלו ספציפית על כדור הארץ? הרי יש כוכבים חמים אחרים שאם היו מצייתים לחוקי הפיסיקה הזו גם היו נוצרים צורות חיים כדי לפזר אנרגיה?

או למה ספציפית בכדור הארץ התאפשר ביצה מימית שבה מולקולות התאחדו ויצרו בעלי חיים?

ושאלות נוספות שעולות).

אשמח אם מישהו שמע על שם התיאוריה הזו או איפה אפשר לשאול עליה?
לצפיה ב-'בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעי'
בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעי
13/05/2019 | 22:15
8
בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעיים וכל אלו אכן אמיתיים. אז.... אני לא יודע עד כמה זה אמין למרות שאני איתך בזה שזה נורא נורא מסקרן ומעורר תהיות.
ויש לזכור, חוקי הפיזיקה חלים בכל היקום, לא רק בכדור הארץ.
כאן התפתחו חיים כי היו התנאים המתאימים לזה (ואנחנו לא שללנו אפשרות של חיים במקומות אחרים). אבל באופן כללי הידע לגבי היווצרות חיים הוא מגשש באפלה.
16/04/2019 | 22:43
1
8
לצפיה ב-'"מת ברובו" - מקס גלדסטון.'
"מת ברובו" - מקס גלדסטון.
24/04/2019 | 23:26
25
הנ"ל הוא עוד ספר שניסיתי לקרוא, אבל אחרי כמעט 200 עמ' התייאשתי. אם תנסו לבקש ממני לתאר לכם את הספר, אני אתקשה מאוד בזה כי...אני בעצמי לא הבנתי. בכנות הייתה לי הרגשה שכל העולם שגלדסטון בנה היה מורכב מדי בשבילי מכדי להבין אותו, ואולי בגלל זה הוא לא הצליח לגרום לי לדבוק בו.
הייתה לי הרגשה שהבנייה של העולם בספר הייתה סלט שלם בשבילי. הבנתי שמדובר בספר פנטסיה כבר מהתקציר, מהקריאה עצמה לא הבנתי איזה פנטסיה בדיוק. היו מעורבבים שם יותר מדי תת-ז'אנרים של פנטסיה שפשוט העמיסו עלי וגרמו לי די לאבד את הדרך בספר, אז...פרשתי.  
לצפיה ב-'רשת-עיתונות- בשם "בלוך" ((בברזיל))...'
רשת-עיתונות- בשם "בלוך" ((בברזיל))...
03/04/2019 | 14:40
28
אתם מאמינים שיש רשת עיתונות בשם כזה בברזיל?    למה זה לא-יאומן? כי המילים "בלוף" ו"בלוך" נכתבות כמעט באופן זהה.    רק בעברית. כלומר אם אתה רוצה לעשות קונספירציה ((בלוף))...אתה נעזר בתעתיק העברי של המילה "בלוך" שיש לה כבר טיהור קארמה  ((מאז אנטבה))
03/04/2019 | 00:39
12
לצפיה ב-'רצח משפחה ברחוב emden נשלט מ-nasa בחלל?'
רצח משפחה ברחוב emden נשלט מ-nasa בחלל?
01/04/2019 | 14:01
12
26-7-1999 אמנון כהן רוצח את 2 ילדיו..  ((ילדי כהן)) ואת רעייתו "לאה" ((תיקון לאה?))..ברחוב עמדן בתל-אביב. ובאותו זמן בחלל ....לך תדע...מה הקשר ....ואיך הקשר.....בין  המסר שקלט הכהן "מלמעלה"  ((ולא הבין שזה לא בדיוק אלוהים מדבר אליו...אלא ניסוי תקשורת))...
לצפיה ב-'הטריק של קפלן לטיהור-קארמה עובר במשרד הפנים...'
הטריק של קפלן לטיהור-קארמה עובר במשרד הפנים...
23/03/2019 | 09:38
5
31
בתעודת לידה שלי כתוב שנולדתי בקפלן.    כביכול טעות קטנטונת בגלל שנולדתי בעיר רחובות לפני היות שם בית החולים הזה.    לא טעות קטנה אלא מזימה גדולה.    אחריות השר כמובן
לצפיה ב-'טיהור קארמה של בתי החולים על חשבון האזרח הקטן...'
טיהור קארמה של בתי החולים על חשבון האזרח הקטן...
23/03/2019 | 09:41
14
שחוגגים על התמימות שלו ""השוטה""".    כמה עצוב שבא לבכות...
לצפיה ב-'חלל צה"ל משנת תש"ח גנצרסקי ישראל-שמואל הי"ד...'
חלל צה"ל משנת תש"ח גנצרסקי ישראל-שמואל הי"ד...
19/03/2019 | 10:04
3
22
אחד מארבעת אלפים שמות-הנספים בספר יזכור שהופק לאחר המלחמה = וכבר ידוע לי שזהותם של רבים מהנופלים ניתנה ל" XXXXX" על ידי שירותי הבטחון של "בן-מוקיון".   לגבי הטרגדיה של " 2 גנץ " שנהרגו באותו יום....מזמן כבר כתבתי על זה = והיום אוסיף את "גנצרסקי" הי"ד פשוט כתוב שהוא היה אחרון ממשפחתו....  (( ורק אוסיף לחובבי-הז"אנר....."2 גנץ שנהרגו ביום אחד 28.12.48" קבורים בנחלת יצחק.     גנצרסקי קבור בעפולה בקבר אחים צבאי.    כיוון שאני חסומה בפורום חוקרים פרטיים = אז ההודעה נוחתת כאן
לצפיה ב-''
19/03/2019 | 10:06
2
6
לצפיה ב-'לא יאומן = הטענות של "ארנסט-צינדל" ((עב"מים בקוטב הדרומי))'
לא יאומן = הטענות של "ארנסט-צינדל" ((עב"מים בקוטב הדרומי))
21/03/2019 | 09:28
1
17
לפני כשנה כתבתי לשר הבטחון דאז ליברמן על מידע ש"הועבר לי בתקשור" לגבי "1000 נעדרי צה"ל ממלחמת יום הכיפורים שכביכול הועברו למחקר רפואי בקוטב-הדרומי". זה היה בתאריך 8.10.17 = הנה אני מעתיקה ="לאחרונה ראש ממשלתנו ערך ביקור בארגנטינה יחד עם רעייתו...ביקורו בארגנטינה קשור למאות-החטופים-נעדרים מ-1973....יתכן שחלקם עודו בחיים.......האם תוכל לזמן ללשכתך גורמי צבא ארגנטינה למטרת "פיוס הסטורי"....(((((אני מקצרת)))))) בברכת-כהנים.....נרות-זהב (אתר "פרשן"-קצרים").... חג-פורים שמח.....אני מקווה ש"פוטינקה שלנו" יסייע
לצפיה ב-'נהרות בפולין...האם צוללות ב"ויסלה" שינעו העברת-ילדים בשואה.'
נהרות בפולין...האם צוללות ב"ויסלה" שינעו העברת-ילדים בשואה.
26/03/2019 | 10:55
8
מצד אחד יש לנו את הנושא החסוי עדיין של הצלת-ילדים-בשואה....(( לדוגמא מהעיר של השופטת נתניהו והשופט שמגר...עיר נמל בפולין))...מצד שני יש לנו את נושא הצוללות העכשוויות שרק ראש הממשלה יודע על פעילותן....(("טיסן-קרופ"....כאשר חברת "טיסן" שכנה עד לפני כמה שנים ב"אמדן" (("עמדן")) . ונשאלת השאלה....האם אפשר לקשר בין 2 הפרשות?
17/03/2019 | 00:09
1
8
לצפיה ב-'"אקדמיית המטריה" והספר "בני האלים" של ארצי ליסיה.'
"אקדמיית המטריה" והספר "בני האלים" של ארצי ליסיה.
23/03/2019 | 12:53
33
הראשון הוא סדרה של נטפליקס שסיימתי השבוע והשני הוא ספר כמובן.
את "אקדמיית המטרייה" די חיבבתי, למרות שלעתים הרגשתי שהעסק קצת נמתח והיו קצת יותר מדי פילרים בשביל אורך העונה. אני מניח שבהחלט אפשר להגיד שהסדרה הייתה צפויה לעיתים אבל עדיין די נהניתי ממנה בסה"כ. אני מחכה לעונה השנייה.

את הספר לעומת זאת... טוב, זה היה נורא, לטעמי. אני תולה את זה בעיקר בכך שהרגשתי שהכתיבה בספר ממש גרועה(וזה לא התרגום, כי מתברר שהמחבר הוא ישראלי). לא הצלחתי לשרוד מעבר ל- 50 העמ' הראשונים, למרות שממש רציתי לתת לספר 100 עמ' ראשונים של חסד.
04/03/2019 | 18:35
2
10
לצפיה ב-'Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה'
Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה
09/03/2019 | 11:32
36
הראשון סרט מד"ב חלל דל תקציב לא רע, השני סרט מד"ב פוסט אפוקליפטי עם תקציב ענק, גם הוא לא רע.
לצפיה ב-'"צל ועצם" - לי ברדוגו.'
"צל ועצם" - לי ברדוגו.
16/03/2019 | 23:01
25
זה הראשון בטרילוגיית פנטסיה לנוער שנכתב על ידי סופרת שהיא במקור מישראל, אבל כיום גרה בארה"ב. הוא נכתב באנגלית, כמובן.
הרבה אין לי מה להגיד עליו, כי....ובכן, אחרי בערך חצי ספר נטשתי אותו. זה לא שהוא היה גרוע, פשוט הרגשתי שהוא לא באמת מתקדם לשום מקום מהחלק שלו שכן קראתי, והוא לא היה מספיק מעניין ומרתק כדי לגרום לי לרצות להמשיך לקרוא בו ולראות איך הוא יתקדם הלאה. מה שגרם לי לההרים ידיים היה...הצד של "הפנטסיה לנוער" של הספר. באיזה שלב החלק הזה בספר פשוט הפך להיות בלתי נסבל, ולא הצלחתי לגרום לעצמי להתעלם מזה ולהמשיך הלאה.
חבל, דווקא. היה שם פוטנציאל, אני מרגיש.
לצפיה ב-'הארי פוטר'
הארי פוטר
02/03/2019 | 12:18
1
47
מכירים את החוק הזה במשרד הקסמים?
הזה שלילדים מתחת לגיל 17 אסור לעשות קסמים מחוץ לכותלי בית הספר?
איך זה שבסרט 2 כשהארי מגיע מהמחילה לסמטת דיאגון וכשהוא שם הוא רואה את הרמיוני והרמיוני עושה עליו קסם אוקיולוס ראפרו ולא מקבלת על זה עונש 
וזה בדיוק מה שקרה בסרט הראשון כשהיא נכנסה אליהם לקרון ורון עושה "קסם" שיהפוך את פטיגרו (סקאברס) לצהוב ואז הרמיוני מתקנת שוב את המשקפיים של הארי
זה פשוט לא הגיוני
לצפיה ב-'אתה מתאר קסמים שנעשו באזורים של קוסמים '
אתה מתאר קסמים שנעשו באזורים של קוסמים
30/04/2019 | 09:56
11
או שהחוק לא חל שם או שיש שם מספיק קסמים חוקיים שהסוו את הגילוי.
לצפיה ב-'שימוש ב"רצח פולחני" ל"יחסי-ציבור" = הממסד !!!!'
שימוש ב"רצח פולחני" ל"יחסי-ציבור" = הממסד !!!!
02/03/2019 | 11:48
1
35
על מנת להתמודד בהצלחה עם הביקורת-עליה.....יתכן שמערכת המשפט הצטרפה כקליינטית לגורמים פאגאנים...על מנת לטהר קארמה של השופטים "שעברו כבר כל גבול ברשעותם"...ולהפכם ל"חמודים". אחד מהמקרים שהכי  זכורים לי זה  "הרצח בחורשת אושיסקין" אבל יש בלי סוף דוגמאות - והרי מערכת המשפט "לא תשפוט את עצמה"...ובגלל שהעיתונות אצלנו כתובה בעברית אין סיכוי שמישהו שם בחוץ ידאג להפסיק את התופעה הזאת של "הרצח הפולחני" בייחוד כאשר  גם מקרים כאלה בצה"ל לא נחקרים על ידו  = אבל אולי ישראלים בחו"ל כן יכולים לסייע
לצפיה ב-'קצה קרחון = יום הולדת עברי של "השופט שמגר" חל ביום הפצצטונה.'
קצה קרחון = יום הולדת עברי של "השופט שמגר" חל ביום הפצצטונה.
26/03/2019 | 10:59
5
ב"צוק איתן".   כנראה שזקני-ציון מאמינים שלחסל תינוקות מביא אריכות ימים
לצפיה ב-'לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...'
לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...
21/02/2019 | 01:55
37
נסיעה טובה עם טל פרידמן :)

16/02/2019 | 16:54
3
10
לצפיה ב-'"בני אנאנסי" - ניל גיימן.'
"בני אנאנסי" - ניל גיימן.
19/02/2019 | 22:50
30
ככל שהתקדמתי בספר הוא הרגיש יותר ויותר כסוג של המשך או ספין-אוף של "אלים אמריקאיים" - הספר האחרון של גיימן שקראתי, לפני זה. להבדיל מ"אלים אמריקאיים", מהספר הזה נהניתי הרבה פחות. לטעמי הספר היה בלגן שלם. אני רגיל שהספרים של גיימן יכולים להיות הזויים, אבל הספר הזה היה אפילו הזוי מהרגיל. גם קיבלתי הרגשה מהקריאה שגיימן סתם זרק דברים לקלחת העלילה, בלי שנראה והם תורמים לה או משהו. בקטע הזה זה הזכיר לי קצת את הספר של נעמי נוביק - "עקורה", רק שהאחרון יותר מוצלח ממנו למרות כל זה. בקיצור אני מצאתי את הספר הזה של גיימו כאחד החלשים ביותר שלו שקראתי, אם לא החלש ביותר.  
לצפיה ב-'"אקדמיית המטרייה", דרמת אנסמבל איטית ומפוזרת לאורך ולרוחב'
"אקדמיית המטרייה", דרמת אנסמבל איטית ומפוזרת לאורך ולרוחב
24/02/2019 | 13:56
28
יש כאלה שמשווים אותה ללגיון, אבל אני חושב שההשוואה המתאימה יותר היא לטיטאנים. טיטאנים היא בסה"כ סדרה בינונית, אבל עדיין היא עושה הרבה יותר טוב את כל מה שאקדמיית המטרייה מנסה לעשות, וזה אומר הכל.
לצפיה ב-'"קשר המלאכים" - דניאל טרוסוני.'
"קשר המלאכים" - דניאל טרוסוני.
03/03/2019 | 22:21
16
בהתחלה כשנתקלתי בספר הייתי משוכנע שמדובר באיזה רומן פנטסיה(כמו הספרים של גיימן), אבל בחלק השני של הספר התחלתי לחשוד שזה לא ככה, ואז בדקתי את זה וגיליתי שצדקתי - מדובר בטרילוגיה. הגילוי הזה די סיים בי את הרצון לסיים את הספר.
למה? כי עד אותה נקודה הספר לא היה מרתק במיוחד, הוא הרגיש לי קצת שבלוני ו...מתארך יתר על המידה. גם אני חושב שהדמויות לא נבנו בצורה מעניינת מספיק והעלילה עצמה פשוט לא הצליחה לתפוס אותי.
אחרי בערך חצי ספר החלטתי לוותר ונטשתי אותו.
27/01/2019 | 09:52
6
13
לצפיה ב-'"יד הנחושת" - הולי בלק וקסנדרה בלייק.'
"יד הנחושת" - הולי בלק וקסנדרה בלייק.
01/02/2019 | 23:05
36
זה השני בסדרה "מגיסטריום" ו... הוא לטעמי הוא היה מאכזב מאוד. עד כדי כך שאפילו לא סיימתי אותו. בכנות באיזה שלב התחלתי לתהות איך בדיוק מתבצע השיתוף פעולה הזה בין 2 הסופרות בכתיבה של הספר. הן כותבות הכל ביחד? כל אחת כותבת לחוד חלקים ואז הן מאחדות את זה? אולי בכלל כל אחת כותבת כרך בסדרה? זה מסקרן אותי כי... ניסיתי בעבר לקרוא את הספר "עיר של עצמות" של קסנדרה קלייר והתוצאה הייתה בדיוק מה שהיה לי עם הספר הזה - נטשתי אותו לפני הסוף שלו.
בכל מקרה, לטעמי, העלילה הייתה הרבה פחות מעניינת. הספר די נכשל בשמירה על המתח במהלכו ובכנות הרגשתי שהכתיבה בספר הייתה הרבה פחות מוצלחת. הדמויות בספר ממשיכות לסבול מקלישאתיות יתר, העולם ממשיך להיות מאוד דל ובכנות - אני ממש הרגשתי ששום דבר לא באמת מתפתח.
בקיצור היה מאכזב.
לצפיה ב-'בובה רוסית (נטפליקס)'
בובה רוסית (נטפליקס)
05/02/2019 | 15:47
1
40
סיפור מאוד מוזר על אישה שמתה ביום שאחרי מסיבת יום הולדתה, ואז חוזרת לחיים באותה מסיבה, ואז שוב, ושוב, ושוב - כל פעם חוזרת לאותה נקודה בזמן - כמו "לקום אתמול בבוקר" רק שיש שם התפתחות עלילתית ורמזים למה זה קורה ואיך אפשר להפסיק את זה.
לצפיה ב-'מזכיר לי סרט שראיתי...'
מזכיר לי סרט שראיתי...
05/02/2019 | 23:11
36
קראו לו "לפני שאפול".
שם היה מדובר בנערה שנהרגה, ואז כל פעם מתעוררת מחדש באותו היום וחיה אותו מחדש.
לצפיה ב-'Roadside Picnic'
Roadside Picnic
07/02/2019 | 00:09
1
44
טיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינגטיזינג
חחח רק התחלתי אתמול אבל זה ספר זורם וקצר, אז אני ארשום עליו כשאסיים. יש אווירה Spookyית.

החוק הראשון - סיימתי את הטרילוגיה.
והתאכזבתי.
בחצי השני של הספר השלישי המחבר נזכר שיש הרבה קצוות לכרוך והביא את הכל לסיום, אבל לא מספק. זה היה עמוס מדי,  ואני בכלל לא מרוצה ממה שקרה שם.
אין לי הרבה צורך לפרט, רק לומר שזאת טרילוגיה סבירה, ספרי פנטזיה בינוניים.

סיפורי רובוטים - אסימוב
נגמר לי מה לקרוא, נזכרתי שיש את סדרת המוסד המהוללת של אסימוב, אמרו שכדאי לקרוא את סדרת הרובוטים לפני כן, ויש אוסף סיפורים.. זה שהתחלתי לקרוא.
מיושן.
בינתיים פרשתי, אולי אחזור לסיפורים בעתיד, אולי אדלג לסדרת הרובוטים עצמה.
לצפיה ב-'אולי תנסה את "מערות הפלדה" של אסימוב, אני ממליץ'
אולי תנסה את "מערות הפלדה" של אסימוב, אני ממליץ
10/02/2019 | 09:08
15
לצפיה ב-'"חתולה לבנה" - הולי בלאק.'
"חתולה לבנה" - הולי בלאק.
07/02/2019 | 23:50
32
להזכירכם הספר האחרון שקראתי, לפני זה, היה שיתוף פעולה של קסנדרה קלייר והולי בלאק. הראשון בסדרה המדוברת היה בסדר, אבל השני מאכזב מאוד. אז החלטתי שאת קסנדרה קלייר לבדה ניסיתי בעבר ולא התרשמתי, אז אני אנסה את הולי בלק, ונראה אם זה יעזור לי להבין למה הייתה כזאת נפילה בין הספר הראשון לשני בסדרה המשותפת שלהן...
זה לא באמת עזר.
הספר הנ"ל הוא גם חלק מסדרה. נראה לי טרילוגיה. הוא ספר פנטסיה שמתקיים, לכאורה, בעולם די זהה לשלנו, רק שההבדל הוא שיש אנשים....מחוננים, שיש להם כל מיני יכולות... מיסטיות - בתרגום של הסדרה זה נקרא "מפעילי קללות", אבל אני לא ארחיב על זה.
הספר בסה"כ הוא חביב. פה ושם גם הייתה כתיבה טובה מצידה של הולי. פה ושם גם היה מסקרן ויש שורשים טובים לדמויות, הייתי אומר, אבל התמונה הגדולה היא שהוא פשוט לא מספיק מעניין. העלילה מרגישה קצת עצלה. היא לעתים הרגישה די עומדת במקום ו...הספר פשוט לא הצליח לתפוס אותי, כדי לגרום לי לרצות לקרוא את ההמשך.
לצפיה ב-'מחפש שם ספר על ישות חכמה הסורקת אותנו ומתאהבת במוזיקה שלנו '
מחפש שם ספר על ישות חכמה הסורקת אותנו ומתאהבת במוזיקה שלנו
27/01/2019 | 00:02
50
ובזמן שהיא שואבת את קטעיי המוזיקה, היא מוכנה להעניק את הידע הרב שלה, אך אף אחד מהמדענים לא עומד בידע ,חוץ ממפגר שמוחו ריק..

13/01/2019 | 17:25
6
19
לצפיה ב-'ניסיתי להגיב באיזור שבו כתבו על הספר אבל המערכת'
ניסיתי להגיב באיזור שבו כתבו על הספר אבל המערכת
15/01/2019 | 16:04
1
49
לא קיבלה את התגובה

הספר המעבר גסטין קרונין
עשו סדרת טלויזיה
לצפיה ב-'אני מניח שניסית להגיב לשרשור ישן בארכיון, ובאמת אי אפשר'
אני מניח שניסית להגיב לשרשור ישן בארכיון, ובאמת אי אפשר
17/01/2019 | 06:07
13
לצפיה ב-'בניסיון שני אני צופה בסדרה ה-100. זו אמנם סדרת נוער בעיקר'
בניסיון שני אני צופה בסדרה ה-100. זו אמנם סדרת נוער בעיקר
17/01/2019 | 06:20
27
אבל מצליחה להציג סיפור פוסט אפוקליפטי אפי שלפחות בעונה השנייה הולך ומתרחב.
לצפיה ב-'"מבחן הברזל" - הולי בלק וקסנדרה קלייר.'
"מבחן הברזל" - הולי בלק וקסנדרה קלייר.
17/01/2019 | 22:33
36
זה הראשון בסדרה "מגיסטריום" שלהן. זאת עוד פנטסיה לנוער ברשימה ההולכת ומתארכת בסוג הזה מאז "הארי פוטר"(שאני מהמר גם שסדרת הארי פוטר שיחקה תפקיד גדול בהשראה לסדרה הזאת).
אם נתעלם מ- 30 העמודים האחרונים של הספר - היה ספר די מוצלח בסה"כ. העולם שהן בנו הוא כרגע מאוד...דל, אבל זאת סדרה של יותר מ- 4 ספרים, אז אולי כל שהסדרה מתקדמת העולם שלהן יהיה הרבה יותר... שופע. נראה. הדמויות בספר קצת קלישאתיות, והדמות הראשית בסדרה היא לא הכי מרתקת או מעניינת, כרגע(והאמת שהיא גם קצת מעצבנת, כרגע). העלילה די קלישאתית, אבל למרות זאת בסה"כ הספר היה מוצלח. מעניין לעיתים. מותח בנקודות מסויימות ובסה"כ הייתי אומר שזרם טוב, למרות סוף הספר שקצת הרס לי.
כנראה אנסה גם את הספר הבא בסדרה ונראה איך זה מתקדם.
לצפיה ב-'עידכון לגבי סידרת סיפרי "האקדמיה" של ג'ק מקדוויט '
עידכון לגבי סידרת סיפרי "האקדמיה" של ג'ק מקדוויט
21/01/2019 | 22:17
1
50

שהימלצתי עליה כאן בעבר. 

לדאבוני אני מתקדם לאט בקצב הקריאה שלי בגלל מחלת סרטן שפגעה בי, 
והטיפולים עושים אותי ישנוני שנרדם הרבה בעת הקריאה.... 
בגלל זה אני נמצא כרגע רק בספר הרביעי בסידרה. 

הספר השני, שנקרא Deepsix, קצת איכזב אותי. 
העלילה מעניינת ומאד אינטריגנטית, אבל הספר לוקה ביותר מדי ברברת 
מיותרת (לדעתי). אפשר היה לקצר אותו לפחות בשליש בלי לפגוע בשום דבר. 
(אני משוכנע שבהחלט ייתכן שיהיו שלא יסכימו איתי....). 

כדרכו (שקצת מעצבנת אותי) הסופר נוטה שלא לפתח אלמנטים מעניינים
בסיפוריו. הוא מעלה אירועים בעלי פוטנציאל בלתי רגיל, ונוטש אותם בלי
לפתח אותם (אולי הוא משאיר את זה לספרים בהמשך....). . 

למשל סיטואציה שבה דמויות המפתח לא נתקלות ביצורים תבוניים לכל אורך 
הספר, אבל לקראת סופו מתפתחת סיטואציה שבה נראה שמתרחש מגע מרחוק
עם יצורים כאלו, אבל זה מגע באמצעות חילופי היבהובי אורות שלא מוביל לשום דבר.... 

הספר השלישי שנקרא Chindi ממש מעולה. עומד בקנה מידה שאינו מבייש
בכלל עם "מיפגש עם רמה" של ארתור סי. קלארק. 

אני קורא עכשיו את הספר הרביעי, שנקרא Omega, שעוסק בתעלומה שמוזכרת
בספר הראשון (עם איזכורים אגביים קצרים בסיפרי ההמשך) ולא באה בו או
בסיפרי ההמשך לידי פיתרון כלשהו. הספר הרביעי הזה עוסק בה סוף סוף. 
עוד לא גמרתי את הספר הזה, אבל הוא פצצה שאני מקווה שהספרים הבאים בסידרה
לא יביישו אותה.... 

חוזר וממליץ על הסידרה הזאת בכל לב. 
מעניין אם, ומתי, יעשו על סידרת הספרים הזאת סידרת טלויזיה (שיכולה 
להיות אירוע בלתי רגיל אם תיפול בידיים הנכונות) או סידרת סירטי קולנוע 
שישימו בכיס אפילו את סירטי "סטאר טרק"..... 

לצפיה ב-' תחזיק מעמד ותמשיך לקרוא'
תחזיק מעמד ותמשיך לקרוא
24/01/2019 | 03:10
9
30/12/2018 | 12:11
2
6
לצפיה ב-'"בלגן" - כריס וודינג וכמה סדרות...'
"בלגן" - כריס וודינג וכמה סדרות...
01/01/2019 | 22:54
1
33
קודם כל התחלתי לצפות ב- 3 סדרות מד"ב בנטפליקס -"הנוסעים בזמן", "מושבה" ו"רצף הזמן". בינתיים אני ממשיך עם שלושתן.

וכעת הספר...
אם זה לא ברור זה ההמשך של "זדון", שכתבתי עליו לפני כמה שבועות. מה יש להגיד לגבי "בלגן"? ובכן קודם כל - עמודי הקומיקס נראו יותר טוב. זה כבר משהו. הספר עצמו לטעמי היה פחות טוב מהראשון. קודם כל היו בו, לטעמי, לא מעט בחורים בעלילה. דבר שני קיוויתי לקבל קצת יותר רקע ועומק לדמויות שוודינג הציג בפנינו בספר הראשון, אבל זה לא ממש קרה וחבל. גם לטעמי הספר היה פחות מותח ומרתק מהקודם לו, אבל עדיין הצליח להיות מותח. 
הבעיה הכי גדולה בספר, לטעמי, היתה שהוא סבל יותר מדי מהסממנים של פנטסיה לבני נוער. זה לא אומר שזה רע, אבל זה כן אומר שלעיתים הוא קצת נטה לילדותיות יתר ולקלישאות.

השורה התחתונה - בסה"כ הסדרה הזאת הייתה מעניינת מספיק, כדי להמליץ לתת לה הזדמנות.  
לצפיה ב-'ראיתי את שתי העונות הראשונות של רצף הזמן'
ראיתי את שתי העונות הראשונות של רצף הזמן
08/01/2019 | 16:03
34
אחרי הפרק הראשון של העונה השלישית פשוט לא עניין אותי להמשיך ומצאתי סדרות מד״ב אחרות.
לצפיה ב-'|*מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
|*מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
16/12/2018 | 04:56
4
9
לצפיה ב-'Edgedancer של ברנדון סנדרסון'
Edgedancer של ברנדון סנדרסון
16/12/2018 | 05:01
49
נובלה בין Words of Radiance ל-Oathbringer, הכרכים השני והשלישי בסדרת Stormligh Archive. נובלה נחמדה, אני מחבב את דמותה של Lift וה-Awesomeness שלה (מגניבות?). גם מערכת היחסים שלה עם ה-"רעים" של הסדרה היא משמחת. יהיו כאלה שיגידו שהיא קצת נאיבית, אבל אני אוהב את האופטימיות של סנדרסון.

עדיין לא החלטתי אם ומתי לקרוא את Oathbringer, לאור העובדה שדלינאר הוא דמות שלא מעניינת אותי, ויש לי גם ספק בנוגע לסיפור עצמו שנפתח בסוף הספר השני. אולי אני אדלג על הקטעים שלא כוללים את קאלאדין.
לצפיה ב-'"אלים אמריקאיים"- ניל גיימן.'
"אלים אמריקאיים"- ניל גיימן.
24/12/2018 | 23:02
2
39
זה הספר היחיד בעברית שלא יצא לי לקרוא כי לא מצאתי אותו בשום ספרייה שהייתי מנוי בה במהלך השנים, עד שהחלטתי לרכוש אותו בכנס "מאורות".
מה חשבתי על הספר? קשה לי מאוד להגיד. הרגשתי שהרמה שלו לא הייתה אחידה. אומנם לקראת האמצע שלו זה השתנה לטובה, אבל בסה"כ הרגשתי שהספר קצת מתארך ולעיתים גם נמרח. בכנות היה שלב ב- 200 העמ' הראשונים שלו שלא הייתי בטוח אם אני מרגיש צורך לסיים אותו, אבל אני שמח שהמשכתי בו, כי בסופו של דבר בסה"כ די נהניתי מהספר. פחות מספרים אחרים של גיימן, אבל יותר מלא מעט ספרים שקראתי בשנה האחרונה.
לצפיה ב-'קיימת סדרה המבוססת על הספר "אלים אמריקאים"'
קיימת סדרה המבוססת על הספר "אלים אמריקאים"
04/01/2019 | 15:33
1
40
עונה 1 ו-8 פרקים
לצפיה ב-'מודע אליה.'
מודע אליה.
04/01/2019 | 23:35
33
לא צפיתי בה, אבל אני מקווה שמישהו בארץ ירכוש אותה וישדר אותה בטלוויזיה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו