לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1154711,547 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'Downsizing לחיות בקטן'
Downsizing לחיות בקטן
21/09/2017 | 12:25
16
בסרט שאמור לצאת בקרוב, טכנולוגיה חדשה מסוגלת למזער בני אדם למימדים של ס"מ בודדים, דבר שאמור לפתור בעיות של משאבים ושפע.
הון ורכוש שאדם ממוצע צבר בחייו יהיו שקולים לעשאות מיליוני דולרים בערים ממוזערות. הרעיון נשמע מעניין
אבל השאלות שלי נוגעות יותר לחלק המדעי בעיניין.
מה יהיו השפעות התנאים החדשים על גוף האדם?
אני מניח שהוא יחיה בכוכב שבו כח המשיכה חזק עשרות מונים צפיפות העצם תגדל מסת השריר תתעצם האם גם יהיו לכך השלכות מרחיקות לכת על תחושת הזמן?
האם בכלל בני אדם בגודל סנטימטר יהיו מסוגלים להתרומם מהאדמה ?
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:13
4

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'עזרה עם GetBooks לקריאת "המועמדים לפרס גפן 2017"'
עזרה עם GetBooks לקריאת "המועמדים לפרס גפן 2017"
16/09/2017 | 11:23
22
האם ניתן להוריד את הספר כקובץ EPUB או MOBI? ממש לא בא לי להתקין תוכנה יחודית כדי לקרוא ספר אחד (יש לי ניסיון מאוד מר עם ה"עברית"...)
אאל"ט, בעבר היה ניתן להוריד את הסיפורים ישר מאתר האגודה כקובץ PDF

לצפיה ב-'סיוע באחזור שם ספר'
סיוע באחזור שם ספר
16/09/2017 | 10:24
2
30
הי לכם
בשבוע האחרו אני מנסה להזכר בשם של ספר שקראתי לפני איזה 30 שנה.
יש לי כמה פרטים מעורפלים, ואולי זה לא מספיק, אבל חשבתי לנסות :
הספר (אולי זו היתה נובלה) עוסקת בעולם חי-למחצה, אולי קראו לו גאיה.
הגיבור או הגיבורה עוברים בעולם ונפגשים עם יצורים, כמו חצאי-אלים,
שלכל אחד מהם יש שם ואופי משלו, ויש להם מערכת יחסים מורכבת בינם ללבין עצמם ובינם לבין גאיה. נדמה לי שלאחד מהם קראו נוקס. יש לי זכרון מעורפל שהגיבור או הגיבורה אוכלים/שותים משהו שהוא כמו חלב-האדמה, משהו שמופרש על יד גאיה למען בניה, ובכל מקום היה לו טעם אחר. כמו כן יתכן שהגיבורה הוא מישהו שהוא/היא מחפים היה קוסמת, ואולי היא בעצמה היתה קוסמת..
יש סיכוי שכל זה זכרון מדומה, ואולי מיש-מש של כמה דברים, אבל אני מנסה..
תודה מראש
לצפיה ב-'אולי הקוסמת או טיטן , נכתבו על ידי גון ווארלי'
אולי הקוסמת או טיטן , נכתבו על ידי גון ווארלי
16/09/2017 | 11:30
1
9
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
16/09/2017 | 12:04
10
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:56
6

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
10/09/2017 | 09:32
1
7
לצפיה ב-'"בת העשן והעצם" - לייני טיילור.'
"בת העשן והעצם" - לייני טיילור.
10/09/2017 | 21:58
26
אני בערך בנקודת האמצע של הספר. נראה איך זה יתפתח הלאה.
לצפיה ב-'מתלבט על כדאיות של דוכן באייקון'
מתלבט על כדאיות של דוכן באייקון
03/09/2017 | 15:57
4
61
אז יש לי דוכן, או לייתר דיוק, יכול להיות לי דוכן, 
באייקון השנה, 
שבו אני מכין שרביטים ושיקויים, ומוכר אותם.
השרביטים שלי אני מצרף תמונות.
עכשיו אמרו לי שאני יוכל למקור את השרביטים האלה בדוכן בבערך 70-90 שקלים כי יותר מזה אני לא אצליח למכור שם כלום, ככה אמרו לי אנשים ...
שזה די באסה
כי רק הקריסטלים שאני שם בהם עולים לי 30-40 שקלים לקריסטל.. אז זה יהיה רווח שלא יודע אם הוא יצדיק את המחיר של הדוכן.
גם השיקויים (אני מצרף גם תמונה לזה)
אני יוכל למקור אותם אמרו לי בעד 35 שקל,
שזה גם באסה כי לי לעשות אותם עולה בערך 15....
אז נגיד אני זורק
אני ימכור 10 שרביטים ביום ? ועוד 10 שיקויים כאלה ? ועוד כל מני 10 דברים אחרים שאני עושה ...
זה רווח של בערך 200 - 300 שקלים... ליום. 
ואם נוריד מזה את המחיר של דוכן, ומחיר של מישהי שתעזור לי במשרה חלקית שם. 
אז זהו, מגיעים די לאפס.

בקיצור.. כדי שאני ירוויח מזה משהו צריך למכור איזור ה30 שרביטים ביום, וזה לא ריאלי שאני אצליח למכור כל כך הרבה...

מה אתם הייתם עושים ? 
מה אתם חושבים על זה ?

אני שואל פה כי זה פורום שקשור למדע בדיוני ופנטיזה וזה נראה לי הנושא שמצאתי שהכי קשור לזה

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי סיכויי המכירה שלך'
לא יודעת לגבי סיכויי המכירה שלך
04/09/2017 | 20:17
1
56
אני יודעת שאני תמיד קונה לפחות דבר מיותר אחד באייקון, פשוט מתוך חדווה כי יש לפתע כ"כ הרבה דוכני תחביב שלי מרוכזים באותו מקום. אם כולם כמוני אתה עשוי לצאת ברווח.
אתה יכול לפרט קצת לגבי השיקויים שלך? מה הם וממה אתה עושה אותם?

לצפיה ב-'אני לא יודע כמה אני אמשיך עם השיקויים'
אני לא יודע כמה אני אמשיך עם השיקויים
04/09/2017 | 22:00
44
זה פשוט המון עבודה לעשות אותם
אבל זה מצבעי מאכל, בושם, מים, דבק חם, פקקי שעם, הבקבוקים האלה, נצנצים, ג'לטין, ועוד כל אחד יש לו כל מני שטויות בפנים.
אבל השיקויים זה מאחוריהים לעשות שיקויי אהבה, שיקוי דם, שיקוי מאנה, שיקוי דם חדי קרן כל נמני כאלה בהמשך.
ואני גם יכול להכין למישהו מה שהוא רוצה כמובן אם יש לו ספקס.

לצפיה ב-' למה שלא תמכור באי ביי?'
למה שלא תמכור באי ביי?
12/09/2017 | 19:51
1
10
לצפיה ב-'כבר ירדתי מהרעיון ... אני מנסה פשוט למכור אותם לכל מי שרוצה'
כבר ירדתי מהרעיון ... אני מנסה פשוט למכור אותם לכל מי שרוצה
12/09/2017 | 20:24
27
כבר הכנתי 30 שרביטים כאלה.. אני פשוט מוכר אותם ב80 שקלים עכשיו לכל מי שפונה אלי וזהו... אני כבר לא עושה עוד כאלה..
ירדתי מהרעיון של לפתוח חנות
זה פשוט מתיש בארץ...

27/08/2017 | 20:12
6
14
לצפיה ב-'מספר דברים'
מספר דברים
28/08/2017 | 19:09
1
47
אבל פרוס על פני חודשים.
JoJo's Bizzare Adventure - אני בחלק 2 וזה נעשה מגניב וממכר, חבל קצת שצחקתי על זה שנים בטענה שזה גיי. האומנות מצחיקה בקטע גרוע לפעמים.

The Science Of Evil - הגעתי לשליש וזה נעשה מדעי מדי עבורי. אני לא חוקר מוח אחרי הכל והפוקוס על חלקי המוח הוא משמעותי. עדיין נהניתי קצת להכיר על טיפוסים חסרי אמפתיה.

Altered Carbon - סיימתי, ספר מד"ב סייברפאנק מהנה. כיף להיכנס לעולם מדומיין כזה(סייברפאנק באופן כללי), אולי בגלל שבעתיד אני צפוי לחיות בחברה דומה לזה במקצת מבחינה טכנולוגית.. עם מציאות וירטואלית, גיבוי הכרה, ממשק מוח-מחשב.

Neal Stephenson - Diamond Age
היה איטי בעיני ופרשתי ממנו.. אולי יכולים להמליץ לי לדבוק בו. מצאתי ברשימת 'ספרי סייברפאנק הטובים ביותר'.

קורא כרגע - The Blind Watchmaker

צפיתי -
Space Dandy - אנימה מגניבה, משוגעת, מושקעת.. מהטובות שצפיתי בהן בשנים האחרונות ונכנסת לפנתיאון 'הטוב ביותר' שאני צפיתי בו לפחות.
זה בחור דנדי בחלל, הרפתקאות מטורפות עם חייזר חתול ורובוט שואב אבק. הם רודפים אחרי חייזרים במטרה לרשום אותם תמורת עמלה אבל בעיקר נקלעים לצרות והרפתקאות מסוגים רבים.

Made In Abyss - ההתחלה הייתה יותר מבטיחה. זאת אנימה עם הרפתקאות ומעט מסתורין בכיכוב שני ילדים. 4 פרקים מעניינים, 4 משעממים כמעט לחלוטין.

Predestination - סרט מיינדפאק עם Plotholes out your ass and all around
אבל עדיין שווה לגמרי.

עונה 3 של ריק ומורטי עד עתה.
מאכזבת במקצת. בוא נאמר שהטריילר לעונה 3 היה יותר מדליק.

לצפיה ב-'את תור היהלום קראתי מזמן'
את תור היהלום קראתי מזמן
29/08/2017 | 11:37
34
אבל ממה שאני זוכר (ויש כמה קטעים שאני זוכר טוב) הוא מפורסם בזכות האווירה ורעיונות פורצי דרך כמו ננו רובוטים וחינוך ממוחשב ופחות בגלל העלילה.
לצפיה ב-'קורא מחדש את סדרת "המגדל האפל".'
קורא מחדש את סדרת "המגדל האפל".
28/08/2017 | 22:02
39
פחות טובה ממה שאני זוכר. הספרים היותר מתקדמים בסדרה מזכירים לי את הסגנון של קינג בשנים האחרונות - מריחה אינסופית.
לצפיה ב-'המגינים'
המגינים
29/08/2017 | 11:39
42
סדרת האיחוד של כל גיבורי מארוול בנטפליקס.
כרגע הסדרה עשויה היטב והשילוב בין כל הדמויות מוצלח ומאוזן אבל אין את הערך המוסף שהיה בדרדוויל ובג׳סיקה ג׳ונס (ושניסו להוסיף ללוק קייג׳).

לצפיה ב-'הרוצח של הליצן- החדש של רובין הוב- מעולה!'
הרוצח של הליצן- החדש של רובין הוב- מעולה!
30/08/2017 | 13:40
36
השאלתי את הספר בחשש מסוים, כי בשנים האחרונות פחות מתחברת לזאנר הפנטזיה
אבל פשוט נהנתי מכל מילה
הכותבת מצאה קו חדש ומעניין לעלילה, התחברתי מאוד
בכלל אני מאוד אוהבת את סגנון הכתיבה של הוב. היא יודעת היטב איך להכניס אותך בדיוק לתקופה והלך הרוח של הדמויות
מחכה כבר לספר הבא.
לצפיה ב-'ולריאן ועיר אלף הכוכבים'
ולריאן ועיר אלף הכוכבים
30/08/2017 | 19:41
48
סרט ברמת הפקה גבוהה, אבל תסריט מזעזע ובנלי, וגם קצת פוגעני בעיני.
לצפיה ב-'כאשר מסע בזמן\מרחב הוא מעבר בין יקומים'
כאשר מסע בזמן\מרחב הוא מעבר בין יקומים
24/08/2017 | 23:28
39
זה התיאור. בעיקרון שמסע בחלל (Warp\משהו דומה) או מסע בזמן הם בעצם מעבר בין קוי זמן \ יקומים (מהשימוש כאן מישהו הולך להבין )
זה trope מעניין שהנה, חוויתי עכשיו שוב ובא לי לצרוך עוד מדיה כזאת, או לפחות לדעת לעתיד.
מכיוון שעצם הידיעה של העניין הזה עשוי להוות ספוילר די משמעותי, אני משער שהגיוני לשוחח על העניין באופן כללי בפתיחות ולסמן בספוילרים לפני הרחבה על מדיה ספציפית וציון שמה בכלל. (אני חלוד בזה)
 ספוילרים בהמשך!

זה בעקבות צפיה שנגמרה היום ב Space Dandy
יצא די עצוב העניין הזה של מעבר בין יקומים. הוא נמנע מ Warp בחלל כדי להישאר הוא ביקום שלו עם האנשים האמיתיים שהוא מתחבר אליהם.

יצירות נוספות:
Steins;Gate
Old Man War's
Fine Structure - Sam Hugues
Hyperion(???)
לצפיה ב-'שאלה שמקורה בסטאר טרק, אך זה דיון קיומי'
שאלה שמקורה בסטאר טרק, אך זה דיון קיומי
22/08/2017 | 15:43
3
58
יש את השאלה... שרצים עליה מאות אם לא אלפי דיונים ברשת
שקשורה לסטאר טרק
זה קשור לטרנספורטר שלהם, (beam me up scotty)
השאלה היא אם הטרנספורטר, הופך את הגוף שלך לאנרגיה, זוכר אותה ובונה אותה מחדש במקום אחר, 
ואז השאלה אי אם הגוף המקורי חי או בעצם מת (מהנקודה שלו)
כלומר האם כל מי שמשתמש בטרנספורטר כזה מת או לא.
זה ברור שזה שאלה מאוד מעניינת, כי זה מעלה מאות שאלות...
כן ברור שאם הוא מפרק אותנו לאטומים זוכר את האנפורמציה בונה אותנו במקום אחר ופשוט מפזר את האנרגיה הזאתי שהוא פירק, וזה סביר להניח מה שהטרנספורטר עושה אז כן כל מי שישתמש בזה ימות. ויבנה פשוט אחד כמוהו חדש.
מה שעוד יותר מעניין
זה אפילו אם הוא מפרק את הגוף לחלקיקים קטנים, ומשגר את החלקיקים האלה, למקום אחר, ומרכיב אותם מחדש, את אותם חלקיקים (משהו שלא ריאלי בעליל...),
אז גם אז האם הבן אדם מת כי הוא התפרק לחלקים, או שהתודעה נשארת
וגם מה זה בכלל אומר שהוא מת, כי הרי התודעה זה בדיוק לפי אטומים אותה תודעה... ואיך אנחנו בכלל יודעים שמה שאנחנו עכשיו זה אותו אחד שהיינו קודם או שזה רק הזכרון שלו.

כמו שאתם מבינים יש פה מאות שאלות
ולא נראה לי שזה משהו שיפתח בפוסט אחד פה.
השאלה שלי היא אחרת.

איך הייתם בודקים את זה ?

כי הרי אם תשאלו את הבן אדם האחר זה פשוט אותו בן אדם שנעלמו לו 8 שניות אין ממש דרך לדעת אם הוא עבר עם התודעה שלו, או שזה אחד שנבנה חדש עם אותה תודעה.

אתם חושבים שיש דרך לבדוק את זה ?

ולפי דעתי אגב, 
אם יום אחד יצליחו באמת להעביר את התודעה שלנו לגוף אחר, איזה גוף רובוטים או משהו, זה גם יהיה כזה שיהרוג לנו את התודעה, כי זה פשוט יעתיק את כל המחשבות שלנו והאופי שלנו לתוך משהו רובוטי, ולא באמת יעביר פיזית את האטומים שמרכיבים אותנו.

אז מה חושבים ?

לצפיה ב-'בעיני זה מוות.'
בעיני זה מוות.
03/09/2017 | 14:38
1
20
אתה אתה-עצמך בגוף הזה. ברגע שפורקת.. ולא משנה אם התודעה שלך הושתלה בגוף אחר, או שנבנית מחדש בטרנספורטר, או עברת בשער בין עולמות (היפריון)
בעיני מתת.

לא נראה לי שאלו היו חורי תולעת בהיפריון, לכן אני חושב ככה. חור תולעת מקשר את המקומות במרחב, לא הורס ובונה.

כמובן שהאדם החדש יהיה אתה, זהה לך בכל מובן.. אבל עדיין, האתה שהיה מת, ויש אתה חדש.

ככה זה נראה בעיני, בעיני איש המאה ה21 שמרמה טכנולוגית כזאת בטח נראית כמו ימי הביניים.

בעולמות הספרותיים שבהם הטכנולוגיה קיימת אנשים משתמשים בה והמחשבה על 'האם אני מת?' לא בהכרח כתובה בספר.
זה עניין טריוויאלי.
לצפיה ב-'לא. מבחינת ההיגיון במדע של המדע הבדיוני..'
לא. מבחינת ההיגיון במדע של המדע הבדיוני..
10/09/2017 | 21:58
22
בשיגור אתה למעשה מועבר כמו שאתה למקום אחר.  זה משהו קוואנטי.  הוא לא מפרק אותך לאטומים ואז מחבר,  כי אז היית מת.  הוא מפרק אותך ברמה התת אטומית ומעביר אותך.  למעשה זה כאילו פרקו אותך וחיברו, אבל למעשה זה בתוצאה זה רק העביר אותך למקום אחר בדיוק כמו שאתה בלי לפרק כלום,  כולל כל חיידקים והנגיפים שהיו בך.

לצפיה ב-'לא תשובה, אבל משהו שכנראה יעניין אותך:'
לא תשובה, אבל משהו שכנראה יעניין אותך:
10/09/2017 | 22:31
16
שאלון שמציב מספר דילמות במטרה לבחון איך אתה מגדיר "מוות" בהקשר של טרנספורטר.
לצפיה ב-'המלצה על ספר'
המלצה על ספר
21/08/2017 | 09:11
54
קראתי  ספר  Carry On -Rainbow Rowell   
הספר באנגלית ומספר את סיפורו של סיימון קוסם צעיר רב עוצמה שתפקידו להציל את עולם הקוסמים.הסיפור מסופר מזווית ראיה של הדמויות השונות וגם מזווית הראיה של סיימון.
הספר מזכיר מעט את הארי פוטר (בית ספר לקוסמים וילד נבחר)
בנוסף ישנה מערכת יחסים בין בני אותו המין  הנכתבה במפורש מה שלדעתי יוצר יותר עומק בספר ושינוי  לטובה שלא רואים כמעט.
החסרון היחידי שעלה בדעתי היה מספר קללות שנאמרו בסיפור קללות זה בהחלט מוריד בשבילי ולכן הספר הזה מקבל 4 כוכבים מתוך 5 
ולסיום אשמח להמלצות על ספרים דומים שמכילים קוסמים פנטזיה מערכת יחסים בני אותו מין או מערכת יחסים בוגרת וכמובן באנגלית :)

14/08/2017 | 14:57
2
17
לצפיה ב-'הקסם של ג'ינקס - סייג' בלקווד.'
הקסם של ג'ינקס - סייג' בלקווד.
16/08/2017 | 21:54
39
רק התחלתי את הספר השני בסדרה הזאת של בלקווד, אז הרבה להגיד עליו כרגע אין לי.
לצפיה ב-'השבוע חוזרת להוט הסדרה המדהימה קמים לתחייה'
השבוע חוזרת להוט הסדרה המדהימה קמים לתחייה
20/08/2017 | 21:27
35
העונה הראשונה מאוד הרשימה וריגשה אותי, אני רק לא בטוח שהעונה השנייה תוכל לשמור על הרמה, נחכה ונראה.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:56
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'בפורום משחקי הכס מחכים לכם!'
בפורום משחקי הכס מחכים לכם!
02/08/2017 | 15:56
27

פורום משחקי הכס חזר לפעילות לרגל העונה ה- 7 שכבר נמצאת בעיצומה  והגולשים מחכים לשמוע ממכם! 
הכנסו עכשיו להגיד את דעתכם על הפרקים והדמויות של סדרת הפטנזיה המצליחה 
30/07/2017 | 07:46
3
20
לצפיה ב-'הדיקטטור מאת רוברט האריס'
הדיקטטור מאת רוברט האריס
31/07/2017 | 21:42
65
לדעתי הזאנר הכי קרוב למדע דמיוני הוא הזאנר של רומנים היסטוריים .
 ברומנים היסטוריים אנחנו נתקלים באנשים בסביבה חברתית שונה משלנו 
 אשר להם מערכת אמונות וידע שונה מאשר בחברה המודרנית.
 הדיקטטור הוא ספר מרתק אשר מתאר את הפוליטיקה ברומא העתיקה בתקופה של יוליוס קיסר .
 לפי דעתו של קיקרו גיבור הרומן פוליטיקה היא העיסוק הכי מרתק אשר האדם יכול  לעסוק בו ולכן זה מרתק לנבור בפוליטיקה של רומא העתיקה וכך ללמוד גם אלינו
 (אין הרבה הבדל)
 והנה כמה דברים פיקנטים שלומדים מהספר...תשכחו מה שלמדתם בתיכון  המציאות של התקופה ההיא היתה שונה (קלאופטרה פיתתה גברים כבר שהיתה ילדה בת 12..)...
 למשל כאשר רוצחים את יוליוס קיסר בסאנט הוא לא אמר "הגם אתה ברוטוס" ?
 (תחשבו זה מאוד מגוחך להגיד את זה..) מה שיוליוס קיסר הספיק להגיד זה "מה אתם עושים" ??.
 אצל הנצרות ואצל היהדות יש העתקה של טקסי אירוסין וטקסי החתונה אשר נוצרו ברומא (כלה לבושה בלבן עם הינומה אשר אבא שלה מוביל אותה אל החתן )
 ההבדל היחיד בין רומא ליהודים ולנוצרים זה שאצל הרומאים במקום רבי וכומר
 אשר מקשרים את החתונה לכוח העליון ברומא היה חוזה עתידות אשר היה בוחש בקורבן שהקריבו לאלים והיה מודיע שהאלים מאוד מרוצים מהזיווג.
 טקסי האירוסין ברומא התרכזו בחתן שהעניק לכלה טבעת אירוסין על הקמיצה
 לדעת הרומאים קיים עצב מהקמיצה ללב ומאז הנשים עונדות טבעת בקמיצה.
 אוגוסטוס (קיסר רומא)בשנת 27 לספירה חוקק חוק שגברים מגיל 25 ונשים מגיל 20 חיבים להתחתן אחרת יוטלו עליהם עונשים כדי לעקוף את החוק הזה הצעירים היו מתארסים ולפעמים היו מתארסים עם כמה נשים.
 גירושין ברומא היו פשוטים ...מספיק שהאשה או הגבר היו אומרים "קח את הדברים שלך ותסתלק מהבית" והגירושין היו נכנסים לתוקף... בגירושין הגבר היה חייב להחזיר לאישה את הרכוש שהביאה ולכן הגברים לא מהרו להתגרש.
 אישה גרושה לפי החוק הרומאי היתה חייבת להתחתן תוך 6 חודשים מהגירושין...
למי שרוצה להבין את התככים בפוליטיקה חובה לקרוא את הדיקטטור
 הדיקטטור הוא ספר אחרון בטרילוגיה אבל ניתן לקרוא אותו ללא קריאת 2 הספרים הראשונים
לצפיה ב-'"כוחה של מספר שש" - פיטקוס לור.'
"כוחה של מספר שש" - פיטקוס לור.
01/08/2017 | 22:56
49
זה ההמשך ל"אני מספר 4", אם זה לא ברור ו...גם הספר הזה היה מותח בסה"כ, אבל בספר הקודם היו יותר סממנים שגאלו אותו מהדברים בספר הראשון שלא אהבתי. הספר הזה פשוט הפך את הדברים האלה לבדיחה. היו לי הרבה יותר מידי רגעי במהלך הקריאה בספר הזה. הספר השני בסופו של דבר הרגיש לי הרבה יותר מגוחך, מופרך ו...בסופו של דבר אפשר להגיד שהוא היה אפילו פחות מעניין מהקודם לו.
בכל מקרה, כרגע, אני ממש לא בטוח שיש לי חשק להמשיך גם לספר הבא בסדרה.
לצפיה ב-'מכסחי השדים מ1984'
מכסחי השדים מ1984
02/08/2017 | 13:47
39
עדיין מצחיק.
האפקטים מיושנים אבל זה דווקא מתאים לסרט. מרגישים שהתקציב היה קטן.
לצפיה ב-'סקר נוער וילדים'
סקר נוער וילדים
21/07/2017 | 21:54
1
67
שלום לכולם הרשו לי להציג לפניכם את עצמי ,שמי רועי בן 30 מאור יהודה,אוהב את תחום הקולנוע והטלוויזיה ,בימים אלה אנו חושבים לביים ולצלם סרט נעורים ישראלי לטלוויזיה ,אשמח אם תכתבו לי את הדעתכם בהודעה הנוכחית הזאת

סקר:
1.דרמה
2.אהבה
3.אקשן
4.מדע בדיוני ופנטזיות
5. דרמה מוזיקלי
6.קומדיה
7.אחר: נא לפרט
נשתמע
רועי

לצפיה ב-'בכל זאת, פורום מדע בדיוני'
בכל זאת, פורום מדע בדיוני
29/07/2017 | 06:08
18
16/07/2017 | 09:22
5
11
לצפיה ב-'בעיקר את העונה השלישית של איי זומבי'
בעיקר את העונה השלישית של איי זומבי
16/07/2017 | 15:13
39
סוף סוף נטפליקס הוסיפו לה כתוביות בעברית ויש עונה שלמה לצפות.

אחרי הרבה המלצות התחלתי גם את הנותרים וזה יכול להתפתח טוב.
לצפיה ב-'אני מספר ארבע - פיטקוס לור.'
אני מספר ארבע - פיטקוס לור.
16/07/2017 | 21:57
2
56
סיימתי את הספר לא מזמן ו...סה"כ היה בסדר. מותח לפרקים, מעניין לפרקים. דביק מדי לפרקים, קלישאתי לפרקים. אבל בסה"כ אני מתכנן לקרוא גם את הספר הבא בסדרה.
לצפיה ב-'הסרט היה גרוע למדי'
הסרט היה גרוע למדי
30/07/2017 | 07:47
1
19
לצפיה ב-'כך שמעתי. האמת...לא מתפלא.'
כך שמעתי. האמת...לא מתפלא.
30/07/2017 | 22:08
28
הספר שהוא בוסס עליו היה מותח, אבל ברור לי שהמון קטעים שהפכו אותו לנסבל בקריאה שלי בו היה העובדה שמדובר בספר. קשה לי לראות איך היו מצליחים להעביר את זה כמו שצריך למסך הגדול.
לצפיה ב-'מתברר ש-SNK חזרה עם 12 פרקים חדשים'
מתברר ש-SNK חזרה עם 12 פרקים חדשים
29/07/2017 | 06:08
53
אמנם מי שמכיר את המאנגה כבר יודע מה הולך לקרות, אבל עדיין הגרפיקה פשוט מדהימה.
לצפיה ב-'אוהבים לקרוא קומיקסים? הגעתם למקום הנכון'
אוהבים לקרוא קומיקסים? הגעתם למקום הנכון
23/07/2017 | 14:52
32
פורום קומיקס בתפוז מחכה לכם
02/07/2017 | 12:28
4
16
לצפיה ב-'"שסועה" - א.ג. הוורד.'
"שסועה" - א.ג. הוורד.
02/07/2017 | 23:42
55
ניסיתי לקרוא את הספר הזה שהוא משתמש בסיפור של "אליס בארץ הפלאות" כביכול וממשיך אותו רק בזווית הרבה יותר אפלה וממש לא "פלאית". במרכזו עומדת כביכול בת משפחה עתידית של אליס, שחוזרת לארץ הפלאות כדי לשחרר את הנשים בשושלת של אליס מ"קללה" שאליס המקורית החזירה איתה לעולם האמיתי בשושלת שלה. כמובן שכל הדמויות בארץ הפלאות הן בבואה אפלה ודי שונה של כל הדמויות מ"אליס בארץ הפלאות".
בקיצור דווקא מהתקציר זה נשמע מעניין, אבל הספר עצמו... נורא! זה רומן נעורים למתבגרות שכתוב בצורה גרועה(לטעמי) שמסווה כספר פנטסיה לנוער. ממש לא אהבתי.

לצפיה ב-'התחילה עונה שניה של פריצ'ר. לא לבעלי קיבה רגישה!'
התחילה עונה שניה של פריצ'ר. לא לבעלי קיבה רגישה!
03/07/2017 | 10:16
1
25
לצפיה ב-'כמה דם'
כמה דם
03/07/2017 | 14:57
56
חשבתי שהיה מספיק בעונה הקודמת.
לצפיה ב-'אימת המתים המהלכים '
אימת המתים המהלכים
04/07/2017 | 10:30
55
לא ברור מה מדיסון מנסה לעשות כשהיא מחזקת דווקא את האח המשוגע טרוי ומסייעת לו להשתלט על המתחם. אולי היא מתכוונת לתקוע לו סכין בגב?
לצפיה ב-'כתוביות בעברית לסדרה The.Expanse עונה 2 ?'
כתוביות בעברית לסדרה The.Expanse עונה 2 ?
30/06/2017 | 21:21
2
68
מישהי מישהו  ,מכיר יודע יכול לעזור
לצפיה ב-'אסור לדבר על דברים כאלה בפורום'
אסור לדבר על דברים כאלה בפורום
01/07/2017 | 11:51
26
לצפיה ב-'יש באינטרנט עד פרק 6'
יש באינטרנט עד פרק 6
02/07/2017 | 13:43
55
לא קשה למצוא.

אני מחכה שהעונה תגיע כבר לנטפליקס כמו שהם מבטיחים הרבה זמן.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ