לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1251612,516 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
15/07/2018 | 03:41
1
7
לצפיה ב-'"קרניים" - ג'ו היל'
"קרניים" - ג'ו היל
15/07/2018 | 23:10
22
זה ספר שגם קיבל גירסא קולנועית, לפני כמה שנים שלא ראיתי, אבל אני מקווה שהוא יותר מוצלח מהספר, כי הספר... הספר היה לא משהו בלשון המעטה. אפילו לא הצלחתי לגרום לעצמי לסיים אותו. הרגשתי שהוא היה מאוד קלישאתי. הסופר ניסה ליצור אנטי-גיבור שהקורא אמור לחבב, נראה לי, אבל הוא לא ממש הצליח בזאת. "הנבל" היה קצת "over the top" וגם לא אמין במיוחד. בנאלי מאוד, אם נהיה כנים.  .בנוסף אני חייב להגיד היו המון חלקים בספר שבעיקר גרמו לי להרגיש אי נוחות ומבוכה. נראה לי שהספר היה אמור להיות גם הומוריסטי, אבל אם לזה הכותב קורא הומור - שיבושם לו. עלי זה ממש לא עבד.
בקיצור... בזבוז של זמן.
02/07/2018 | 18:42
5
12
לצפיה ב-'Ready Player One הסרט'
Ready Player One הסרט
04/07/2018 | 14:25
1
40
בסה"כ התאכזבתי, זה לא מה שהורגלתי לצפות ממנו אצל ספילברג. נכון שרבים חשבו שיהיה קשה לתרגם את הספר לסרט, וכנראה שהם צדקו. בנוסף, נראה שספילברג החליט לקחת ספר שמיועד למבוגרים ולהפוך אותו לסרט נוער, והתוצאה בהתאם.
לצפיה ב-'אני דווקא אהבתי'
אני דווקא אהבתי
12/07/2018 | 08:16
22
אני חושב הפוך ממך...זה סרט שעובד דיי הרבה על נוסטלגיה...לא הרבה בני נוער בימינו יבינו את כל הרפרנסים הממש "עתיקים" שיש שם והסצנה בספר ה"ניצוץ"

לצפיה ב-''
11/07/2018 | 09:42
2
31
בינג' של STRANGER THINGS SE1-2
התחלתי לקרוא את THE TRIELS OF APOLO
ANT MAN AND THE WASP

לצפיה ב-'איך העונה השנייה של stranger things? כדאי לראות?'
איך העונה השנייה של stranger things? כדאי לראות?
12/07/2018 | 01:05
1
14
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
12/07/2018 | 08:12
28
כן
יש התפתחויות מענינות
דמויות חדשות ומערכות יחסים חדשות\ישנות
כוחות על \מפלצות\סוף העולם
שוב לדעתי הסדרה הזאת היא ז'אנר היבריד של אימה לאבקראפטית\סרטי נוער מד"ב משנות ה80 וטיפה X MEN...וזה שילוב לא רע בכלל
א-ב-ל רק הזהרה לאוהבי חתולים...בתור מי שיש לו 2 חתולות מושלמות בכל צורה(לא מתרברב,רק אומר), היתה סצנה שהעברתי דיי מהר, אז...כן
17/06/2018 | 23:07
3
9
לצפיה ב-'"הנוסע" - ג'ון טוולף הוקס.'
"הנוסע" - ג'ון טוולף הוקס.
18/06/2018 | 22:02
43
כשקראתי את התקציר הייתי בטוח שמדובר בספר אחד, אבל לא...מתברר שגם פה מדובר בטרילוגיה שרק הספר הראשון בה תורגם בארץ(לפני יותר מ- 10 שנים). בכל מקרה אני חצוי לגבי הספר. מצד אחד הוא היה די מותח והיה לו רעיון טוב וסה"כ הייתה קריאה מהנה בעיקר, אבל מצד שני יש לי בעיות רציניות עם הדמויות בספר. הן מרגישות מאוד חד ממדיות והפעולות שלהם לעיתים קרובות מדי חסרות היגיון. נראה שבכוונה הסופר בחר לעשות כמה מהגיבורים שלו... לא חכמים במיוחד.
גם העלילה של הספר קצת לוקה בחסר ולעיתים מרגישה קצת איטית מדי. בכל מקרה הייתי שמח לקרוא את הספר הבא בסדרה, אבל אני לא בטוח שאני רוצה לנסות למצוא באנגלית בגלל כל הדברים השליליים בו.
לצפיה ב-'Takeshi Kovacs #3 & more'
Takeshi Kovacs #3 & more
21/06/2018 | 04:13
38
TK # 3

טוב, לפחות זה היה יותר טוב מהספר השני.
נסיון לדחוס יותר מדי בספר אחד ולסיים את הטרילוגיה בסוף טוב הכל טוב, כשהיו לפחות שני רגעים בהם הכל היה אמור די להתחרבן לגמרי.
אני לא מאוכזב, רק מרגיש שזה לא הכי אמין.
דירוג שלי של הסדרה - 1>3>2

Who Rules The World - Noam Chomsky (audiobook)
האזנתי לשעה וחצי בערך. הרעפת מידע שאני צריך לחפש הלאה אם הוא נכון או לא, מה האינטרס של נועם (כי הוזהרתי מפניו, גם לגבי זה שהוא אנטי-ישראל).
אז אני צריך לעשות מחקר משלי. הוא מוסר את השקפת עולמו, נראה לי? אני לא מומחה בספרים כאלה, אני לא קורא פוליטיקה או היסטוריה.. אולי זה נעשה קל יותר אחרי שיודעים קצת יותר על הנושאים בהם מדובר, כמו שאי אפשר להחליט על דעה פוליטית רק אחרי שלוש שעות של ספיגת מידע על הפוליטיקה בישראל בכל החיים.

בכל מקרה אני מתעניין בנושאים של אנטי ממשלה, אנרכיזם לסוגיו ושיטות ממשל חלופיות, אם יש המלצות.

Mistborn #4 Alloy of law
35% in
קל לקריאה כמו הספרים הקודמים, זה אחלה. עוד שבוע אני אוכל לטפוח לעצמי על השכם שסיימתי ספר בפחות משבועיים כשהממוצע שלי הוא חודש או יותר. שכחתי קצת לגבי מערכת הקסם שם אבל לא נורא. סצנות אקשן טובות, דינמיקה טובה בין דמויות, ספר סבבה.

לצפיה ב-'"אש" - קריסטין קאשור'
"אש" - קריסטין קאשור
01/07/2018 | 01:49
30
לנ"ל יש סדרת פנטסיה בשם "שבע הממלכות" ונראה שלפחות הספרים הראשונים בסדרה עומדים בפני עצמם. למה? כי אני די משוכנע שהנ"ל הוא השני בסדרה, אבל לא הרגשתי שחסר לי מידע או שפספסתי משהו. לספר הייתה התחלה, אמצע וסוף סגור. הספר עצמו היה מוצלח בסה"כ, אבל גם הרגשתי שהוא מאוד נמרח, ובסוף הוא גם הפך להיות קצת  קלישאתי ובנאלי. נראה שהמחברת ניסתה לתת לגיבורה שלה עומק, אבל אני לא בטוח שהיא כל כך הצליחה, כי... ובכן הרגשתי שהיו יותר מדי חזרות ב...עולם הפנימי של הגיבורה, ולא הרגשתי שהיא הייתה מאוד מורכבת. בנוסף הייתה קצת תחושה שהמחברת ניסתה לתבל את הספר בכל מיני השקפות פוליטיות, אבל זה הרבה פחות הפריע לי. בסה"כ הספר נתן לי רצון לנסות נוספים בסדרה, וזה הכי חשוב.
03/06/2018 | 22:30
4
14
לצפיה ב-'התחלתי את סדרת הטלוויזיה "האורוויל".'
התחלתי את סדרת הטלוויזיה "האורוויל".
06/06/2018 | 23:05
55
הסדרה של סת' מקפרלן ששואבת השראה מ"מסע בין כוכבים".
היא בינתיים יותר משעשעת מהרבה סיטקומים שניסיתי, אבל היא גם מגוחכת מדי לעיתים. פרק 3 איכזב, אבל ה- 2 הראשונים היו לא רעים. נראה איך זה יימשך.
לצפיה ב-'הסרט Anon של אנדרו ניקול'
הסרט Anon של אנדרו ניקול
08/06/2018 | 20:14
2
57
ראיתי כמעט את כל הסרטים של ניקול ואהבתי את רובם (ובראשם, כמובן, גטקה). הפעם הוא נאלץ להסתפק בתקציב נמוך ללא אפקטים והתוצאה היא סרט מד"ב בלשי לא רע, שמבוסס על הרעיון שבעתיד הלא רחוק לכולנו יהיה איזה שתל מוחי שמקליט את כל מה שאנחנו רואים ושומעים ומחובר לאינטרנט (האמת שזה לא כל כך רחוק ממה שמשקפיים חכמות מאפשרות כבר היום) וגם מאפשר להציג לכל אדם מציאות רבודה עם נתונים על מה שהוא רואה באותו רגע.

מה שלא אהבתי בסרט זה שלא ניתן שום הסבר מינימלי לגבי השתל הזה, ולמעשה אפילו לא נאמר שזה שתל אלא זו ספקולציה שלי (תיאורטית, יכול להיות שזה גם עדשות מגע חכמות ואיזשהו התקן חכם באוזניים, אבל כנראה שלא). פשוט מראים לנו איך החיים נראים מנקודת מבט של אדם כזה. יתרה מזאת, ומבלי לתת פה ספוילר, המרכז של הסרט עוסק בכל מיני בעיות שהשתל הזה יכול לגרום לאנשים. ולמרות זאת, לא רק שלא נאמר לגביו דבר אלא גם לא נאמר אף פעם אם אי אפשר לשלוף אותו או לנתק אותו. פשוט כלום. אז אפשר לנחש פה שמדובר אולי בשתל מוחי שמותקן אצל תינוקות ולא ניתן לנתן או לכבות אותו בגיל מבוגר.

כמובן שהסרט מנסה לקדם כביכול איזושהי אמירה בזכות פרטיות ונגד עולם כזה. גם כאן לא מוצגים נימוקים ונתונים. למשל, ב-"דו"ח מיוחד" של שפילברג הטיעון כבד המשקל שמוצג בעד הטכנולוגיה הדיסטופית זה שהיא חיסלה לגמרי את מקרי הרצח. כאן, לעומת זאת, לא נאמר שהטכנולוגיה חיסלה לגמרי את הפשע, אלא רק נרמז שהיא מקלה על עבודה המשטרה.
לצפיה ב-'לא היה כבר במראה שחורה?'
לא היה כבר במראה שחורה?
12/06/2018 | 00:21
1
36
היו כמה פרקים שעסקו בזה בצורות שונות.
לצפיה ב-'אולי זה מסביר חלק מחוסר ההצלחה של הסרט הזה'
אולי זה מסביר חלק מחוסר ההצלחה של הסרט הזה
15/06/2018 | 09:35
29
הוא לא נראה יותר טוב מפרק במראה שחורה, אולי פחות.
לצפיה ב-'האם מישהו קרא את הספר ארטמיס?'
האם מישהו קרא את הספר ארטמיס?
27/05/2018 | 23:58
1
80
במקרה נתקלתי בשם הזה היום
ולסופר אנדי ווינר יש קרדיט גבוה על איש המאדים.
הבעיה היא שאין לספר תרגום בעברית קריאה באנגלית היא פרויקט עבורי, שאני מעדיף לא להכנס אליו אם הספר הוא רע.

לצפיה ב-'איזה תזמון מצויין'
איזה תזמון מצויין
30/05/2018 | 20:54
70
ג'ף ביזס, נשיא אמזון והאיש העשיר ביותר עלי האדמות חשף אתמול
את התוכניות שלו להקמת מושבה על הירח.
המדע הבדיוני של היום הוא המציאות של המחר.
כנראה שאתן בכל זאת צ'אנס לארטמיס.
(של אנדי ווייר כמובן ולא ווינר שגיאת השלמה אוטומטית)  
21/05/2018 | 07:18
7
16
לצפיה ב-'דדפול 2 איזה סרט כיפי! מטופש, אבל כיפי'
דדפול 2 איזה סרט כיפי! מטופש, אבל כיפי
21/05/2018 | 12:03
16
לצפיה ב-'פרסי ג'קסון וגנב הברק של ריק ריירדן.'
פרסי ג'קסון וגנב הברק של ריק ריירדן.
28/05/2018 | 23:48
2
48
יש מחסור בספרי פנטסיה לקהל יותר בוגר בספריה שלי, אז לקחתי את זה במקום ו...היה נורא! דווקא התחיל טוב, אבל באיזה שלב זה הפך להיות מגוחך מדי וכל המבנה של הספר,ש"אין רגע דל אחד" ממש לא דיבר אלי.
אני יכול להבין למה הוא כל כך פופולארי אצל ילדים ונוער, אבל אני כקורא יותר מבוגר(ובוגר?) לא ממש התחברתי.
מי שקרא...בספרים הבאים הסגנון יהפוך להיות קצת יותר...בוגר?  
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
29/05/2018 | 15:24
1
43
בדומה להארי פוטר הסדרה מתבגרת עם התבגרות הגיבור. גם חלק מסדרות ההמשך וסדרות הצד (במיוחד גיבורי האולימפוס) בוגרות יותר.
העניין שהגדרת כ„אין רגע דל” מאפיין כמעט את כל הסדרות של ריירדן. תמיד צריך לרוץ לאיזה מקום ולהילחם בכל המיתולוגיה היוונית/הרומית/הנורדית/המצרית.
לצפיה ב-'תודה לך. חסכת לי.'
תודה לך. חסכת לי.
29/05/2018 | 22:02
9
לצפיה ב-'אימת המתים המהלכים, עונה 4, ששת הפרקים הראשונים'
אימת המתים המהלכים, עונה 4, ששת הפרקים הראשונים
02/06/2018 | 11:11
2
18
קודם כל, אני מתעב פלאשבקים ולצערי חצי מזמן המסך עד כה בעונה מוקדש לפלאשבקים. נראה שזה נובע מכך שבזמן העבר הרכש החדש מורגן ג'ונס (לני ג'יימס) לא קיים, ולכן כדי לשלב אותו מהפרק הראשון ולהשתמש בצילומים שנעשו בלעדיו יצרו לנו את כל הפלאשבקים האלה. בקיצור, זה נראה כמו ניסיון לתקן בעריכה את מה שצריך היה לעשות בצילומים מחדש. וגם לא ברור איך הגענו לזה, למה ג'יימס נפל על הסדרה באיחור כזה כך שלא היה זמן לשלב אותו בצילומים. ואכן מבדיקה שעשיתי באינטרנט ראיתי דיווח שכבר ב-15 בנובמבר נערכו צילומים במסגרת קו הזמן של העבר, בעוד שצירופו של לני ג'יימס לסדרה פורסם רק ב-27 בנובמבר, כלומר אחרי שהצילומים של העונה הנוכחית כבר החלו.

בכל אופן, קו הזמן של העבר בעונה החדשה הוא המשך כמעט ישיר של העונה שעברה ובנוי כמו העונות הקודמות, שמי שאהב אותן יאהב גם אותו. הבעיה היא שהוא בעבר, כפלאשבקים ארוכים, ובפועל מהרגע הראשון של העונה אנחנו יודעים מקו הזמן של ההווה פחות או יותר איך הוא יסתיים, וזה בעיני הורס את ההנאה ממנו.

קו הזמן הנוכחי, לעומת זאת, מהווה תפנית חדה ביחס לעונות הקודמות ולקו הזמן הישן. היוצרים החדשים טוענים שזה סוג של מערבון, ואכן אחת מהדמויות החדשות שמופיעה בפרק הראשון נראית כלקוחה כביכול מהמערב הפרוע. קו הזמן הזה מתאפיין בתנועה לא ברורה כל הזמן לשום מקום ושימוש רב וחסר הבחנה בנשק לתכלית לא ברורה, כולל אבידות בנפש.

יש בעיות נוספות, אבל קשה לדון בהן ללא ספוילרים.

לכאורה, במבחן התוצאה, נכון לעכשיו לעונה הנוכחית יש רייטינג קצת יותר טוב מהעונה הקודמת, והביקורות גם כן יותר טובות מהעונה הקודמת. אז אם התפנית הזו היא מה שיציל את הסדרה, אולי זה הרע במיעוטו.
לצפיה ב-'בקושי שרדתי את העונה האחרונה של המתים המהלכים'
בקושי שרדתי את העונה האחרונה של המתים המהלכים
03/06/2018 | 15:55
1
17
לצפות גם ב„אימת” נראה לי משימה רצינית.
לצפיה ב-'האמת שאני לא שרדתי את העונה האחרונה של המתים המהלכים'
האמת שאני לא שרדתי את העונה האחרונה של המתים המהלכים
03/06/2018 | 22:28
16
אני תקוע בתחילתה וככל שעובר הזמן החשק לא מתגבר לי להמשיך. אבל "אימת" הייתה משהו אחר, בעיני היא הייתה יותר טובה מאחותה הגדולה. כנראה שזה כבר לא נכון.
לצפיה ב-'איך אתם קוראים, בצרורות או בבודדת?'
איך אתם קוראים, בצרורות או בבודדת?
11/05/2018 | 20:56
3
63
תמיד נהנתי לקרוא סדרות בצורה רציפה. בעבר, קראתי בעיקר בעברית כך שסדרות היו קצרות יותר וגם הודפסו בצורה מקוטעת. אבל היום, תודות לקורא האלקטרוני ולגוגל, ניתן למצוא ולקרוא סדרות ארוכות ברצף (האחרונה למשל, Vlad Taltos של סטפן ברסט מכילה 14 ספרים) ואני גומר את כל הסדרה לפני שאני עובר לספר אחר.
הבת שלי להבדיל, גם קוראת סדרות אבל כמעט תמיד היא עוברת באמצע לסדרות/ספרים אחרים. 

איך אתם קוראים?
לצפיה ב-'תלוי בזמינות.ובעניין.'
תלוי בזמינות.ובעניין.
11/05/2018 | 22:42
46
אם יש לי סדרה של כמה ספרים ויש לי גישה לכל הספרים, והיא מעניינת אותי, אז אני אעדיף קודם לסיים אותה.
אם משהו מהנ"ל לא מתקיים, אז אני עובר בין ספרים.
לצפיה ב-'צריך להבחין בין סיפור אחד שנפרס על פני כמה כרכים'
צריך להבחין בין סיפור אחד שנפרס על פני כמה כרכים
12/05/2018 | 14:39
47
לבין סדרת סיפורים נפרדים. ברור שאת הראשון הנטייה תהיה לקרוא בבת אחת, אם הוא טוב ושומר על רמתו, בעוד שבנוגע לשני לא בהכרח. הקושי הוא כמובן במקרים שבהם ההבחנה מיטשטשת, יש סופרים שמצד אחד מנסים לשמור על סיפור אחד גדול ומצד שני לדאוג שכל כרך יכלול התחלה אמצע וסוף מספק, ואז הדילמה לא פשוטה.
לצפיה ב-'בצורה רציפה'
בצורה רציפה
11/07/2018 | 09:35
6
אם אני יכול להשיג את כל הספרים\סרטים\פרקים...אם לא, אז מחכים
06/05/2018 | 00:47
6
16
לצפיה ב-'שתי סדרות מצויינות - אבודים בחלל ו-האורוויל'
שתי סדרות מצויינות - אבודים בחלל ו-האורוויל
07/05/2018 | 08:29
3
64
אבודים בחלל זו גרסה מחודשת לסדרה משנות השישים, בהפקת נטפליקס. אלא שהפעם יש כמה שינויים משמעותיים: בעוד שבסדרה המקורית מי שהוביל את המשפחה היה האב האסטרופיזיקאי והאמא הביוכימאית בעקרון עבדה במטבח (והבנות גם לא היו מיוחדות), הפעם האמא היא האסטרופיזיקאית/מהנדסת שגם תכננה את החללית והיא בבירור המנהיגה. אה, והמשפחה עמדה על סף גירושין לפני המסע. הבת הגדולה היא רופאה. במקום ד"ר סמית, הרופא שחיבל בחללית ובגד במשפחה, יש לנו מישהי שמתחזה לד"ר סמית עם כישרון למניפולציות על אנשים לעשות מה שהיא רוצה.
ובמקום שהמשפחה תהיה לבד, הפעם יש קבוצה של מתיישבים שמתרסקים על כוכב לכת זר.
רוב העלילה של העונה הראשונה עוסקת בנסיון שלהם להמריא מכוכב הלכת, תוך כדי המניפולציות של ד"ר סמית ועוד תעלומה שאופפת רובוט חייזרי שהתרסק גם הוא על כוכב הלכת.

האורוויל זו סדרה של סת' מקפארלן ("איש משפחה", "טד" ועוד) ובהתחלה זה נראה קצת כמו סתם פארודיה על סטאר טרק. סת מקפארלן משחק את הקפטן. גרושתו (שבגדה בו עם חייזר כחול-עור) היא הקצינה הראשונה, אז כמובן שהסדרה עוסקת לא מעט ביחסים ביניהם. ויש כמובן קצינים חייזריים שונים.
יש אמנם בדיחות פלוצים וכדומה, אבל זו בעצם סדרה ממש רצינית ואני נתפסתי בפרק 3. בפרק הזה, לאחד הקצינים בספינה נולדה תינוקת. הוא חייזר שבו כל הפרטים הם זכרים (והוא גר עם בן-זוגו על הספינה) ונקבות הן מאוד מאוד נדירות. הנוהג הוא לבצע ניתוח המרה מנקבה לזכר, אבל רופאת הספינה האנושית מסרבת מטעמי אתיקה. כל הפרק סובב סביב השאלה האם מותר להורים לבצע הליכים רפואיים על ילדיהם - האם זה תלוי תרבות, האם זה נחשב פגם או לא? גם ברית מילה נכנסת לדיון. למרות הבדיחות וההומור, מקפארלן לא מפחד להכנס לעובי הקורה, לשאול שאלות קשות ולהעלות טענות נגד ובעד.
לצפיה ב-'גם אני התחלתי לצפות ב„האורוויל”'
גם אני התחלתי לצפות ב„האורוויל”
08/05/2018 | 15:48
1
52
בהחלה פחדתי שהיא קומית מדי אבל יש מספיק קטעים רציניים.
דווקא את פרק 3 לא אהבתי. הוא יותר מותחן משפטי מאשר מד״ב.

עדיין מפריעה לי האמריקאיות של הסדרה. כולם מדברים אנגלית כולל החייזרים שמועלם לא פגשו אדם. הבדיחות הן על תרבות פופולרית של המאה ה־20. והערכים של כולם הם אמריקאיים, כולל רוב החייזרים. אפילו במסע בין כוכבים אין כזאת אמריקאיות.
את פרק 6 בכלל עבדתי קשה לסספנד.

ולמה תמיד לשלוח את הקצינים הבכירים לכל המשימות המסוכנות. אין לכם אנשי צוות זוטרים בחללית?

למרות רשימת התלונות הזו אני נהנה וכנראה אסיים לפחות את העונה הזו.
לצפיה ב-'דיבור אנגלית זו מוסכמה של הז'אנר שמקפרלן מקצין כמובן'
דיבור אנגלית זו מוסכמה של הז'אנר שמקפרלן מקצין כמובן
09/05/2018 | 20:06
43

הכנסת רפרנסים לתרבות הפופולרית של המאה ה-20/21 - נו זו המומחיות של מקפרלן ואני חושב שהוא דווקא עושה את זה אחלה בסדרה. זה משתלב טוב, אין עומס וצריך לזכור שהקהל של הסדרה הוא אנשים שחיים בתחילת המאה ה-21 ולא במאה ה-26 או מה שלא תהיה השנה שם.

לצפיה ב-'ראיתי בינתיים 4 פרקים של אבודים בחלל, והיא נחמדה אבל'
ראיתי בינתיים 4 פרקים של אבודים בחלל, והיא נחמדה אבל
09/05/2018 | 14:31
52
במיוחד בפרק האחרון שראיתי ניכרה חולשה רצינית של התסריט, שנובעת בין היתר מהמגבלה שזו סדרה לכל המשפחה אבל בכל זאת רוצים להכניס לנו קצת מתח וסכנה. אז התוצאה קצת מביכה. מה שכן, רמת ההפקה בהחלט גבוהה והסדרה נעימה מאוד לעין מבחינה ויזואלית.
לצפיה ב-'התחלתי לצפות ב"מסע בין כוכבים:דיסקברי."'
התחלתי לצפות ב"מסע בין כוכבים:דיסקברי."
07/05/2018 | 21:37
1
60
התחלתי ממש להנות רק מפרק 3.

לצפיה ב-'העונה הבאה תצא רק בשנה הבאה וכנראה תתחיל סיפור חדש'
העונה הבאה תצא רק בשנה הבאה וכנראה תתחיל סיפור חדש
12/05/2018 | 14:40
20
לצפיה ב-'שאלון מעניין - נשמח לעזרה!'
שאלון מעניין - נשמח לעזרה!
07/05/2018 | 20:44
26
אם אתם בני 14-18 או מכירים כאלה,
אשמח להיעזר בכם למחקר סמינריון שאני עושה בתואר עבודה סוציאלית, בתקווה שתוצאותיו יעזרו לשיפור מענים חינוכיים לבני נוער.
השאלון אנונימי לחלוטין. שימו לב לאישור הורים. אפשר מהטלפון בכמה דקות!
תודה!

23/04/2018 | 18:13
9
17
לצפיה ב-'The Young World by Chris Weitz'
The Young World by Chris Weitz
23/04/2018 | 18:23
48
YA דיסטופיה על וירוס שמחק את המבוגרים והילדים והותיר רק את בני הנוער (שמתים בגיל 18) שמתארגנים בשבטים (כן...) ומנהלים ביניהם קרבות טריטוריה, כשהגיבורים שלנו כמובן חותרים למצוא את החיסון.

מה שלא אהבתי בספר זה שבדומה לאותה סדרת "בלוגרים נגד זומבים" גם כאן ישנו מסר פוליטי אקטואלי מאוד ברור ("הרעים" הם שבט גלוחי ראש לבנים). בנוסף, הכותב נורא מתאמץ להראות שהוא משכיל וכל הזמן זורק מושגים כמו סימולקרום ומרקנטיליזם ואז גם דואג להסביר את משמעותם, באופן שכמובן פוגם בשטף הסיפור.

עם זאת, הספר קריא והעלילה מתקדמת בקצב טוב כך שבהחלט אפשר להעביר איתו את הזמן ולשקול להמשיך לכרך הבא בטרילוגיה.
לצפיה ב-'לגיון חזרה לעונה שניה'
לגיון חזרה לעונה שניה
23/04/2018 | 23:49
3
55
וממשיכה להיות הדבר הכי מוזר ומרהיב שאפשר לראות על המסך.
לצפיה ב-'לדעתי כל הבלגן וההזיות הם בסה"כ הסחת דעת של כותבים שנגמרו'
לדעתי כל הבלגן וההזיות הם בסה"כ הסחת דעת של כותבים שנגמרו
24/04/2018 | 14:18
2
59
להם הרעיונות כיצד להניע קדימה את הסיפור.
לצפיה ב-'או של כותבים שמבינים שצורת הסיפור יותר חשובה ממה שקורה'
או של כותבים שמבינים שצורת הסיפור יותר חשובה ממה שקורה
24/04/2018 | 15:31
1
49
למרות שאני חושב שיש בעונה התפתחויות מעניינות ואני לא מרחיב מחשש לספוילרים.
לצפיה ב-'הנה גם ניר הדס מהארץ קוטל את הסדרה:'
הנה גם ניר הדס מהארץ קוטל את הסדרה:
26/04/2018 | 13:04
44
לצפיה ב-'Bimonthly update (חפירה) '
Bimonthly update (חפירה)
26/04/2018 | 00:17
1
57
הספר השלישי בסדרת הצל של אנדר - dropped
אני חושב שהצלחתי להגיע אפילו עד השליש.
שמאלץ רומנטי דביק ולא נעים. תפיסות דתיות נוצריות שאין להן מקום אצל מישהו חכם כמו בין. הוא אמור להיות אחד מבני האנוש הכי חכמים על פני כדור הארץ. אין לו סיבה להאמין באלוהים בלי ראיות או לקרב אל ליבו כל מיני ציטוטים ופרקים שהנזירה קרלוטה לימדה אותו. 
ו..שעמום. 
הספר הראשון בסדרה היה נחמד אבל חזר על אותה עלילה פחות או יותר כמו הצל של אנדר. הספר השני היה נחמד פחות ועסק באסטרטגיה\ צבא \ עלילה פוליטית חובקת עולם. קצת אקשן, קצת פוליטיקה, קצת דרמה.. בסדר.
השלישי עלה לי על העצבים. לא קרה שם כלום שאני יכול לציין, ממש כלום.. עד השליש!! איזה עלילת ריגול פרווה שעמום.

חזרתי לסדרת Takeshi Kovacs.
את הספר הראשון סיימתי לפני שיצאה הסדרה בנטפליקס שבה עדיין לא צפיתי, אבל מתכנן. אין הרבה תוכן סייברפאנק וזה ז'אנר שהתחלתי מאוד לאהוב!
את השני קראתי בשבועיים האחרונים בערך.

נדמה לי שאוקטן גבוה זה ביטוי שמתאר קצב, אקשן, מתח. אז הספר הראשון אוקטן גבוה, השני הרבה פחות.
יש את צוות יוצאי הצבא שהקדישו לכל אחד מהם פסקה ויותר, אני עברתי על זה בלי לשים יותר מדי לב, מה שהעלה לי דגל אדום בראש(היי, הם הולכים להיות חשובים, כדאי שתזכור מי היה כל אחד מהם), שלא התייחסתי אליו עד סוף הספר. עצלן שכזה. טוב, הבנתי את רוב העניין.
שוב, אני אוהב את בניית העולם של הסופר. יש פלנטה חדשה ש..ברובה דומה למדבר ארצי לדעתי, לפחות איפה שהספר מבקר. אבל יש חול בצבע טורכיז והסברים מדעיים על ישוב הפלנטות שהגענו אליהן, מה שאהבתי.
זה ספר טוב אבל הרבה פחות מהראשון. עדיין, טוב בזכות עצמו. אין פה אקשן כמו בראשון ברוב הספר, אבל יש עולם מעניין ועלילה מושכת. 
הפסקה הבאה היא ספוילר ובצבע לבן.
(יש תוכן שהוא לא ספוילר בהמשך)

פתאום כך החליט הסופר להרחיב את היריעה באופן עצום על החייזרים שבזכותם יש לנו את הטכנולוגיה המתקדמת, ושהוזכרו במשפט או שניים לכל היותר בספר הראשון, זה מציק במקצת, אבל אני משער שהוא לא חשב קדימה מהספר הראשון.
מה שבאמת מציק זה סוף הספר.
אופס, לא אכפת לנו בעצם ממתיאס האנד, נתעלם ממנו. וטאקשי הוא בעצם חלק מקבוצת הקווליסטים שיש להם איזו מטרה לעצב את החיים של בני האנוש ואולי להפיל את ה(protectorate, however that translates). הידד! בחייך. זה לא טוויסט של סוף סיפור, זה פצצה אטומית בסוף סיפור. סצנת האקשן בסוף, של חיסול קבוצה גדולה של מעל 100 חיילים הייתה נהדרת כל כך. וקרב חלל בתלת מימד עם טכנולוגיה מתקדמת, מזכיר quake קצת.. חשבתי על זה רק עכשיו.

אני בתחילת הספר השלישי שמסיים את הטרילוגיה להבנתי.
Harlan World! woohoo~~
the japanese geek in me screams hurray.

Megalo Box
אנימה חדשה שיוצאת בעונה הזאת כדי לחגוג 50 שנים ל Ashita No Joe 
(מנגת איגרוף, אולי אנימה, לא יודע)

קלאסיקה מפרק 1.
תחושה קלאסית של האנימות האיכותיות - Cowboy Bebop, Samurai Champloo.
אנימציה איכותית, גיבור אנדרדוג שרוצה לטפס למעלה. אמרו אחרים - הסיפור הקלאסי והמוכר אבל עשוי טוב. מאוד. אקשן כמו שאני אוהב. נדמה לי שאהבתי את הפסקול אבל אני לא סגור על זה. 
יצאו שלושה פרקים בינתיים שנשארו איכותיים. אני מצפה לשאר העונה.

לצפיה ב-'צפיתי בטריילר של Megalo Box ואני מוכרח לומר'
צפיתי בטריילר של Megalo Box ואני מוכרח לומר
26/04/2018 | 13:17
38
שבאופן אישי אני לא אוהב את סגנון הציור ה-"קלאסי" הזה של תווי פנים נורא מודגשים ועבים. ובאופן כללי מה שאתה מזהה כ-"קלאסי" בעיני נראה פשוט כאיכות נמוכה יותר שהייתה כורח המציאות לפני 20 ו-30 שנה, אבל היום אני מצפה להרבה יותר מאנימות איכותיות. אולי זה מסביר למה לא אהבתי גם את Cowboy Bebop.
לצפיה ב-'The Terror - דרמת אימה תקופתית בכיכובו של קירן היינדס'
The Terror - דרמת אימה תקופתית בכיכובו של קירן היינדס
29/04/2018 | 21:25
33
לא רק הינדס (יוליוס קיסר ב-"רומא" של HBO) משחק בסדרה אלא גם חברו לסדרה שגילם את ברוטוס משחק בתפקיד סגנו. מה שקצת מאכזב זה שהינדס לוהק לתפקיד הקפטן הטיפש מבין השניים שמובילים את המשלחת ההרפתקנית-קצת-יותר-מדי לאוקיינוס הארקטי במאה ה-19. ודווקא הקפטן החכם, של הספינה השנייה, מגולם ע"י ג'ארד האריס (פרינג') שהתפקידים שלו בד"כ שלילי. זה חבל, הייתי שמח אם הם היו מתחלפים בתפקידים.

אני לא חובב גדול של ז'אנר האימה, ואם לא היה מדובר בקיירן היינדס ובספינות מפרש (עם מנוע קיטור קטן ובעייתי) אני לא חושב שהייתי מתחיל לצפות בה. וגם כך, אני לא מבטיח שלא לנטוש אותה ברגע שהיא תהפוך למפחידה או מגעילה מדי או ברגע שתפקידו של היינדס בה יסתיים (כבר בסצינת הפתיחה נרמז שהוא לא יאריך ימים).
לצפיה ב-'"14" - פיטר קליינס.'
"14" - פיטר קליינס.
03/05/2018 | 22:18
44
זה ספר שמהתקציר שלו ציפיתי למשהו אחד, אבל קיבלתי משהו אחר. הבעיה היא שהספר נמרח יותר מדי, ובשום שלב לא הצליח להבריק. לקראת הסוף פשוט נשברתי והפסקתי את הקריאה בו. המריחה פשוט הייתה נוראית והעלילה, האמת, הייתה די דלה ולא מעניינת במיוחד.
לצפיה ב-'רעיון מעניין'
רעיון מעניין
21/04/2018 | 21:57
55
חשבתי על כך שבעתיד האינטרנט יהיה מלא במסמכים עם חורים, והתלמידים יאלצו להשלים את המידע בעצמו.
האם יש ברעיון שלי הגיון?
למישהו יש רעיונות נוספים בסגנון?
תודה, אם וכאשר תענו...
08/04/2018 | 21:55
1
19
לצפיה ב-'התחלתי את "ברק שחור".'
התחלתי את "ברק שחור".
10/04/2018 | 21:07
55
סדרה נוספת ביקום DC של ה- CW. בינתיים ראיתי 2 פרקים. הפיילוט היה טוב בסה"כ. הפרק השני...קצת פחות.
לצפיה ב-'שאלה בקשר למטריקס... אם ניאו '
שאלה בקשר למטריקס... אם ניאו
09/04/2018 | 15:34
2
88
הוא האחד באמת, מדוע הנביאה אמרה לו שהוא לא, האם היא שיקרה, האם היא אמרה אמת? אשמח אם תשיבו ותסבירו. תודה

לצפיה ב-'כנראה שמה שהיא אמרה זה'
כנראה שמה שהיא אמרה זה
15/04/2018 | 09:33
61
שבאותו שלב הוא עוד לא היה האחד.
לצפיה ב-'אני הבנתי זאת כפסיכולוגיה הפוכה אבל לא הקדשתי לכך מחשבה יתרה'
אני הבנתי זאת כפסיכולוגיה הפוכה אבל לא הקדשתי לכך מחשבה יתרה
26/04/2018 | 00:14
18
לצפיה ב-'סידרת מד"ב מרשימה בשם Counterparts'
סידרת מד"ב מרשימה בשם Counterparts
04/04/2018 | 13:20
5
106

בימים אלו הסתיימה העונה הראשונה של סידרת המד"ב Counterparts 
ששודרה בארה"ב בערוץ Starz. 

הסידרה האמורה אינה עוסקת בטיסות חלל וגילויי כוכבים. 
בסידרה התחוללה תופעה מוזרה ולא הכי מוסברת, אשר גרמה 
לעולם להתפצל לשניים - ולא סתם אלא לכל אורך הדרך כולל כל
התושבים. 
כתוצאה יש לנו שני עולמות מקבילים, כאשר לכל אחד ואחת
בעולם אחד יש כפיל מקביל(ה) בעולם השני. 

אחד העולמות מנהל אורח חיים (ומשטר) מערבי, בעוד שהעולם השני 
מנהל אורח חיים (ומשטר) שמזכירים מאד את ברית המועצות בתקופת
סטאלין.... 

חוץ מזה, מהבחינה הפיזית, שני העולמות זהים לחלוטין. 

כמובן שהשוני במשטרים ביניהם מהווה נקודת חיכוך, במיוחד לאור העובדה 
שבעולם ה"סובייטי" פגעה איזשהי מגיפה שחיסלה בו חלק ניכר מהאוכלוסיה. 

אנשי ה-"נ.ק.וו.ד" של העולם הסובייטי משוכנעים שהמגיפה הושתלה
אצלהם ע"י העולם ה"מערבי" והם רוקחים פעולת נקמה ארוכת טווח. 

סביב כל זה מתרחשים אירועים מותחים ומעניינים ביותר ביחסים
בין שני העולמות, עם תככים ואינטריגות מפותלות ומסובכות לעילא
ולעילא - ממש ללקק את האצבעות.... 

הסידרה מאד מושקעת בכל הבחינות האפשריות, וסיפור העלילה 
מעניין ומותח ביותר - עד כדי כך שהצופה מתעלם בכלל מהאספקט
המד"בי של כל הסיטואציה. 
זה הופך למעין סיפור דמיוני של מערכת יחסים ותככים מותחת ומעניינת
בין ארה"ב לרוסיה (למשל...), כאשר אלמנט העולמות הכפולים רק מוסיף
לסיפור נופך של מיסתורין. 

מומלץ ביותר למי שאוהב סיפורים על תככים פוליטיים מתוחכמים ומפותלים, 
בלי שום קשר לפן המד"בי - שלפחות בשלב הנוכחי אינו דומינאנטי במיוחד. 

האם הסידרה כבר הגיעה לארץ? 

לצפיה ב-'משודרת ביס.'
משודרת ביס.
04/04/2018 | 22:18
21
לצפיה ב-'תודה על הספוילר!!'
תודה על הספוילר!!
06/04/2018 | 20:53
2
22
לצפיה ב-'אם תיענה להמלצה ותחליט לצפות בסידרה'
אם תיענה להמלצה ותחליט לצפות בסידרה
06/04/2018 | 23:12
1
58

יתברר לך מהר מאד עד כמה זה לא ספויילר בכלל....! 

לא נגעתי בכלל במה שהולך שם בכל פרק..... 

לצפיה ב-'אבל אני רואה את הסדרה! וכן, ספיילרת.'
אבל אני רואה את הסדרה! וכן, ספיילרת.
09/04/2018 | 22:33
60
ראיתי חמישה פרקים כבר אז הנחתי שבטוח לקרוא המלצה, וספיילרת על זה שהצד השני חושב שהעולם שלנו יצר את המגפה שלהם ומנסה לנקום, אני לא יודע באיזה פרק זה מופיע אבל לא בחמישה הראשונים. בכלל קיומה של המגפה מתגלה רק בפרק השני או השלישי.
לצפיה ב-'אם היית מדפדף קצת היית רואה שכבר הזכירו אותה'
אם היית מדפדף קצת היית רואה שכבר הזכירו אותה
15/04/2018 | 18:19
39
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/161/18299873...מדע_בדיוני_ופנטזיה/מדע_בדיוני_ופנטזיה
לצפיה ב-'MY NEW BOOK : THE ASTRAL CREDO'
MY NEW BOOK : THE ASTRAL CREDO
29/03/2018 | 21:52
2
69
How do Ex-Terrestrials view us? THE ASTRAL CREDO by Robert Bettelheim reveals Interstellar romance, adventure, and the significance of life, which powerfully emerge as advanced and socially responsible Ex-Terrestrials contact Earth, despite the resistance of authority. Could you check out my new book; The ASTRAL CREDO on Amazon {Sci. Fi. and Romance} on this subject. I would really appreciate a short review. The work is a novel about the first contact with Ex-Terrestrials who have a superior civilization, and have come to warn us of our ways and turn us from self-destruction. They face fierce resistance from the authorities and a conflict results with an assassination, a bombing and a kidnapping.
לצפיה ב-'פרסומת מעניינת'
פרסומת מעניינת
30/03/2018 | 21:19
44
אני תוהה אם הוא יודע עברית, ואם לא, למה ואיך הגיע לכאן.
לצפיה ב-'תקציר כמעט מדוייק של סיפור הסרט'
תקציר כמעט מדוייק של סיפור הסרט
04/04/2018 | 17:09
49

"יום בו עמדה הארץ"..... 
(The Day the Earth Stood Still) 
משנת 1951..... 

"The work is a novel about the first contact with Ex-Terrestrials who have a superior civilization, and have come to warn us of our ways and turn us from self-destruction. They face fierce resistance from the authorities and a conflict results with an assassination, a bombing and "a kidnapping.

Bull's Eye!! 

זו איננה ביקורת - רק התרשמות מתוכן הדברים. 

26/03/2018 | 04:50
6
25
לצפיה ב-'עונה 2 של ג'סיקה ג'ונס.'
עונה 2 של ג'סיקה ג'ונס.
27/03/2018 | 22:19
1
44
חתיכת נפילה מהעונה הראשונה של הסדרה שממש אהבתי.
היו כמה פרקים טובים שהזכירו את העונה הראשונה, אבל הרוב...לא ממש.
אכזבה.
לצפיה ב-'התחלתי לראות, רק 2 פרקים כרגע..אין לי עדיין דעה'
התחלתי לראות, רק 2 פרקים כרגע..אין לי עדיין דעה
28/03/2018 | 18:52
7
לצפיה ב-'סדרת הצל של אנדר (באנגלית)'
סדרת הצל של אנדר (באנגלית)
30/03/2018 | 21:36
3
44
אני בספר השני(הצל של ההגמון)
את המשחק של אנדר קראתי כמה פעמים אבל לא לפני תחילת הקריאה הזאת, ואת הספר השני בסדרה (משהו עם המתים) לא צלחתי בגיל 14\15 ומאז לא ניסיתי שוב.

זאת קריאה שניה כשהראשונה הייתה בגיל 14\15.
בין יוצר את הקונפליקטים שלו בעצמו במקום שהם יונחתו עליו מבחוץ, זה מעניין במיוחד בגלל שהוא קטן בגודל.
אני מחבב את פנטזיית המוח (בהקבלה לפנטזיית הכוח המתקבלת בכל מיני יצירות אחרות) שבה בין הוא הכי חכם על פני כדור הארץ ומערים על כל אחד. self insert מסוג אחר.

מחכה לזוג של בין ופטרה. 
מוזר במקצת לקרוא על רשת האינטרנט הבסיסית שמתוארת.

קראתי מנגה פסיכודלית מטורפת שהיא ממש חובה לחובבים - Ultra Heaven.
היא הצליחה להערים עלי בקלות ולגרום לי לא להבין אם מדובר בהווה, עבר, זיכרון, הזיה, חלום או כוחות פסיכוקינטיים.
משער לעצמי שאני אחזור אליה עוד מספר פעמים.

Berserk הגיעה לפרק המיוחל זה 20 שנים, וקאסקה קיבלה את המוח שלה בחזרה, מה שנקרא בעגה הלועגת she got un-retarded.
היה מרגש וכיפי =)
לצפיה ב-'ממליצה לא לפתח ציפיות... בעיניי היא הידרדרה גרוע יותר מהמקור'
ממליצה לא לפתח ציפיות... בעיניי היא הידרדרה גרוע יותר מהמקור
06/04/2018 | 04:39
2
48
דווקא את "קול למתים" אהבתי מאוד; אף שהוא שונה מאוד מ"המשחק של אנדר" הוא בשל ומעניין ואני ממליצה לתת לו הזדמנות נוספת. הוא אומנם לא ממשיך עם רוב הדמויות המוכרות, אבל הוא הרבה יותר מעניין ומקורי מ"הצל של ההגמון", והאופן שבו המשיכו הדמויות שחיבבתי ב"משחק" לא מלבב... (מצד שני, זה נכון גם לסדרה המקורית... ).

כשקראתי את "המשחק" הייתה רק הרביעייה המקורית; הוא עוד לא התחיל עם סדרת הצללים כך שלא הייתה אפשרות לדלג אליה, ואני די מרוצה מזה, כי קראתי את הספרים בסדר שבו נכתבו (אני לא מרוצה מהשלישי ובעיקר לא מהרביעי).

כשיצאה סדרת הצללים זה היה מרגש, כי פתאום הייתה הזדמנות "לתקן" את הרושם הרע שהשאיר בי סוף הסדרה המקורית. את "הצל של אנדר" (שרבים אהבו) חיבבתי, קשה שלא; הוא מִחזר ברובו את המקור (מהזווית של בין) אם כי היה בזה משהו קצת חנפני (וגם הניסיון להוציא את בין טוב יותר ואת אנדר פחות די עצבן אותי... זה נעשה גם בסרט). זה היה החלק הקל.

אבל אז הוא נדרש להמציא עלילות חדשות לחלוטין, ולצערי קארד מוכיח שוב ושוב שהוא יודע להתחיל טוב אבל מסיים בצליעה. את "הצל של ההגמון" אהבתי עוד פחות; הוא גם לא ממש מד"בי, יותר פוליטי (מתח/ריגול). מישהו טען פעם שהוא בסגנון טום קלנסי (לא יודעת, לא קראתי). מכיוון שקראתי אותו בזמן אמת (עוד לפני שתורגם לעברית למעשה) האינטרנט נראה הגיוני יותר... (מלבד העובדה שהסיפור מתרחש בעתיד ולא בסוף שנות התשעים).

אם אתה מחכה לזוג של בין ופטרה אולי תאהב במיוחד את "בובות צללים", השלישי בסדרה. אצלי הוא בעיקר עורר את רפלקס ההקאה . בהרצאתו באייקון 2003 טען קארד שהוא לא נותן למורמוניות שלו להשפיעה על הכתיבה . אז אמר.

התחלתי לקרוא את "הצל של הענק" (הרביעי) מתוך גישה (שהחזקתי בה בעבר) של true fans go all the way, אבל אחרי כמה עמודים פשוט נשברתי. נגמר לי הסוס.

בדיעבד אני יודעת קצת על אירועים שקרו בהמשך, כי קראתי את "אנדר בגלות", ספר שכתב קארד כדי לגשר בין "המשחק" ל"קול למתים". דווקא לא רע, החזיר אותי לתקופה הטובה . בשעה שאנדר דילג לו על פני השנים במסעות חלל, סדרת הצללים המשיכה בזמן רגיל בכדוה"א ולכן יש קצת אזכורים (ספוילרים קלים) לאירועים שקרו בה (ולא הגעתי אליהם). אם אהבת את אנדר אולי זה הספר הבא שאתה צריך לקרוא.

אגב, בשבוע הספר קניתי את טרילוגיית הפריקוולים, אבל עוד לא נגעתי בהם...
לצפיה ב-'פריקוולים?'
פריקוולים?
25/04/2018 | 23:38
1
24
לא הייתי מודע.

בנוגע למורמוניזם \ דת, צודקת ביותר. פרשתי, אני כותב על זה הודעה נפרדת.
לצפיה ב-'כן כן. גם אני לא הייתי מודעת, המליצו לי המוכרים בדוכן'
כן כן. גם אני לא הייתי מודעת, המליצו לי המוכרים בדוכן
26/04/2018 | 00:11
20
והם נשבעו שהיא באמת באמת טובה ולא מעצבנת כמו ההמשכים. אז קניתי, אבל טרם קראתי...
13/03/2018 | 19:21
4
10
לצפיה ב-'ספרים ופסח מתקרב'
ספרים ופסח מתקרב
16/03/2018 | 18:33
69
למעטים שלא יודעים בספריות הציבוריות קיים מקום מיוחד אשר בו מרכזים ספרים 
 שבוע לפני שמפנים אותם לגריסה בנוסף אנשים תורמים ספרים לספריות הציבוריות ולעיתים קרובות הספרים נמצאים כבר בספריה אז ספרים חדשים עוברים להשמדה
 וניתן לקחת אותם בחינם.(לשאול את הספרניות)
 בכל שכונה קימות כמה פינות אשר בהן אנשים שמים ספרים מיותרים בעקר לפני פסח !
 אנשים בעקר לפני פסח תורמים ספרים חדשים לויצו וויצו מוכרת את הספרים האלה ב-10 שקלים לספר !
 פסוקאים וחרקים אחרים (חרקים קטנים שניזונים מהדבק שבספרים ניתן להשמיד על ידי הכנסת הספרים לפריזר ליומים שלוש ..עטופים בשקית ניילון)
לצפיה ב-'התחלתי לראות את The Ministry of Time הספרדית'
התחלתי לראות את The Ministry of Time הספרדית
17/03/2018 | 21:16
63
עם כתוביות באנגלית , נראה איך זה.

לצפיה ב-'"כישרון למלחמה" - ג'ק מקדוויט.'
"כישרון למלחמה" - ג'ק מקדוויט.
18/03/2018 | 22:18
1
49
לקחתי את הספר הנ"ל לקריאה, אחרי תקופה ארוכה שלא יצא לי לקרוא ספרי מד"ב ו...לצערי הוא לא החדיר בי את הרצון לקרוא עוד ספרי מד"ב, כרגע. פשוט לא הצלחתי להתחבר לספר. הרגשתי שמה שיש שם זאת פילוסופיה ו"היסטוריה" יותר מעלילה וזה פשוט לא תפס אותי, אז נטשתי אחרי 170 עמ' לערך.,
לצפיה ב-'לא קראתי את הספר הזה שלו, '
לא קראתי את הספר הזה שלו,
23/03/2018 | 20:05
39

ובכלל - "גיליתי" את הסופר הזה רק לפני מספר חודשים לא רבים במיוחד. 

מציע לך לקרוא את סידרת ה"אקדמיה" שלו עם הגיבורה פטרישיה 
האצ'ינסון (האטש). 
מאחר ולא קראתי עדיין את הספר שציינת, אין באפשרותי לערוך השוואה. 
אבל בלי שום קשר מובטחת לך חוויה כבר מהספר הראשון בסידרה 
The Engines Of God..... 
יש לו 8 ספרים בסידרה הזאת. אני נמצא כרגע בשלישי שנקרא Chindi. 
הייתי מקצר אותו קצת, אבל הוא מרשים ומותח ביותר. אני ממש בולע אותו
בכדי להגיע בהקדם להמשך ולראות לאן הדברים מתפתחים. 

ככל שידוע לי הסידרה הזאת עדיין לא תורגמה לעברית.... 

וד"א, מעניין לראות כמה זמן (ואם בכלל) מישהו יהפוך את 
סידרת הספרים הזאת לסידרה טלויזיונית, או לסידרת סירטי
קולנוע מרשימים. הסיפור של סידרת הספרים הזאת ממש
מתאים למסכים (הגדולים ו/או הקטנים). 

28/02/2018 | 01:16
20
16
לצפיה ב-'שני ספרים...יער אפל ומתחת ליער אפל'
שני ספרים...יער אפל ומתחת ליער אפל
04/03/2018 | 19:21
2
48
סיפורים לילדים מתבגרים,ולפעמים משחרר את המחשבה ..
נחמד לקרוא
לצפיה ב-'אתה מתכוון ל"יער פרא" ו"מתחת ליער פרא"?'
אתה מתכוון ל"יער פרא" ו"מתחת ליער פרא"?
05/03/2018 | 21:53
1
12
לצפיה ב-'כן כמובן. הזכרון כבר לא מה שהיה פעם ..תודה '
כן כמובן. הזכרון כבר לא מה שהיה פעם ..תודה
06/03/2018 | 21:16
6
לצפיה ב-'ניסיתי את "החור שברעש" מסדרת "כאוס מהלך" של פטריק נס.'
ניסיתי את "החור שברעש" מסדרת "כאוס מהלך" של פטריק נס.
06/03/2018 | 22:31
2
36
אחרי 250 עמ' פרשתי. לא יכולתי יותר.
לטעמי הכתיבה(או שזה התרגום) פשוט הייתה נוראה והספר פשוט לא היה מעניין מספיק, כדי לגרום לי לרצות להגיע לסוף. וניסיתי להכריח את עצמי.
לצפיה ב-'אני קראתי אותו באנגלית וגם אני נטשתי באמצע'
אני קראתי אותו באנגלית וגם אני נטשתי באמצע
07/03/2018 | 05:02
28
העלילה הייתה ילדותית בעיני מבחינתי. את More Than This שלו יותר אהבתי, למרות שזה ספר לא פשוט.
לצפיה ב-'אני דווקא מאוד אהבתי'
אני דווקא מאוד אהבתי
07/03/2018 | 15:40
30
הספר הראשון מסקרן ושני הספרים הבאים טובים יותר וצוללים לעומק העולם והמוסר.
לצפיה ב-'הסדרה Counterpart של Starz בכיכובו של J.K. Simmons'
הסדרה Counterpart של Starz בכיכובו של J.K. Simmons
07/03/2018 | 05:17
3
50
אני מעריך את סימונס ואין חולק שההופעה שלו בתפקיד כפול (עם הרבה אינטראקציה בין שתי הדמויות) בסדרה היא מרשימה, אך למרבה הצער מצפייה בשני הפרקים הראשונים עולה שהתסריט של הסדרה חלש. בינתיים אני לא נוטש, אני מקווה שזה ישתפר.
לצפיה ב-'התסריט הוא מתח סטנדרטי בדרך כלל'
התסריט הוא מתח סטנדרטי בדרך כלל
07/03/2018 | 15:38
2
50
אבל הדמויות מעניינות ויש גם תפניות בעלילה.
חבל רק על ריבוי העירום המיותר.
לצפיה ב-'אכן , נטשתי אחרי פרק 7'
אכן , נטשתי אחרי פרק 7
09/03/2018 | 15:17
1
39
כי אני משתדל לתת הזדמנויות כמה שיותר  , בייחוד כשאני לא מוצא סדרות אחרות.
לצפיה ב-'התסריט ממשיך להיות זוועתי עם חורי עלילה ענקיים בכל פרק'
התסריט ממשיך להיות זוועתי עם חורי עלילה ענקיים בכל פרק
09/03/2018 | 23:31
33
כמובן שקשה מאוד לדעת אם הבעיה היא בתסריט או בעריכה יצירתית.

למשל, יש סצינה שבה צריך להעביר אסיר מאוד חשוב שידוע כמאוד מסוכן ושגם אנשים אחרים מוכנים לעשות הרבה מאוד כדי לשחרר אותו. ואיך הוא מועבר? ברכב אחד עם שלושה אנשים שלא כולם חמושים. וכמובן שהרכב מותקף והאסיר משוחרר בקלות.

אז יכול להיות שבתסריט המקורי היה איזה הסבר מצוין למה האסיר מועבר בצורה רשלנית כזאת, אבל הבמאי החליט לא לצלם את הסצינה או שהיא נפלה בחדר העריכה.
לצפיה ב-'לפני כמה חודשים המלצתי כאן על הספר The Engines of God '
לפני כמה חודשים המלצתי כאן על הספר The Engines of God
07/03/2018 | 18:10
9
66

של הסופר המצויין Jack McDevitt. 

מאז המשכתי לקרוא את ספריו הנוספים בסידרה הזאת 
(The Academy Series) ואני מרגיש חובה לחזור ולהמליץ 
בכל לב על ספריו של הסופר הזה, שמעולם לא שמעתי עליו
עד לפני כמה חודשים ומסתבר שעבודתו עשירה ורבת ספרים
באופן יוצא מן הכלל. 

הסופר הזה עוסק בנישה של המד"ב שלא ידוע לי על אף סופר אחר 
בז'אנר שעוסק בה - ארכיאולוגיה גלקטית, או ארכיאולוגיה מד"בית.... 

הדמיון של הסופר הזה אינו יודע גבולות, והוא מטבל את סיפוריו 
לא רק באלמנטים אנושיים מעניינים, אלא גם בסיטואציות מדעיות 
שמעוגנות במיטב המחקרים והמימצאים האחרונים בתחום הטיסה בחלל. 

אין לי מושג אם איזשהו מספריו תורגמו לעברית, ואם עדיין לא אז 
ממש מומלץ ללחוץ על מי שצריך בכדי שזה יקרה. 
בינתיים מומלץ ביותר לשולטים באנגלית להתלבש על ספריו. מובטחת 
לכם הנאה צרופה. 

לצפיה ב-'אם תרגמתי נכון את השם יש לו מתורגמים 2 ספרים'
אם תרגמתי נכון את השם יש לו מתורגמים 2 ספרים
08/03/2018 | 21:13
8
54
כשרון למלחמה
ונוסעים בזמן אינם מתים

לצפיה ב-'הנוסעים בזמן אינםן מתים הוא ספר בפני עצמו.'
הנוסעים בזמן אינםן מתים הוא ספר בפני עצמו.
08/03/2018 | 23:36
7
59

כישרון למלחמה הוא הספר הראשון בסידרה של אלכס בנדיקט. 

את שניהם עדיין לא קראתי כך שאינני יכול להתייחס אליהם. 

אני התייחסתי בהודעותי לסידרת הספרים שכתב תחת הכותר 
"סידרת האקדמיה - קורותיה של פריסילה האצ'ינס" שממש 
פוצצו לי את השכל כשקראתי כבר את הראשון שבהם.... 

בהחלט ייתכן שספריו האחרים לא עוסקים בהכרח בארכיאולוגיה קוסמית, 
ואולי הם גם לא פופולאריים כמו סידרת האקדמיה. 

אבל אם ספריו האחרים משקפים מעוף ודמיון כמו סידרת האקדמיה,
אז בהחלט כדאי לקרוא כל ספר שכתב. 

לצפיה ב-'איתגרתי את הזכרון שלי ,למצוא אם יצאו לו ספרים בשפת עבר'
איתגרתי את הזכרון שלי ,למצוא אם יצאו לו ספרים בשפת עבר
10/03/2018 | 09:05
6
48
ולכן הלכתי לחפש ,והנה שוב קורא את כשרון למלחמה.

לצפיה ב-'אז כשתגמור, '
אז כשתגמור,
10/03/2018 | 16:45
5
45

תספר לנו איך הוא.... 

לצפיה ב-'זהו נגמר הספר , מצאתי קצת פערי הגיון ובכללי'
זהו נגמר הספר , מצאתי קצת פערי הגיון ובכללי
20/03/2018 | 10:33
4
34
נחמד אבל לא יותר מזה.
לא נחזור לפעם שלישית
לצפיה ב-'זה יותר מדי שטחי....'
זה יותר מדי שטחי....
20/03/2018 | 14:39
3
31

אנא פרט יותר. 

לצפיה ב-'אחרי שאחלים'
אחרי שאחלים
20/03/2018 | 16:39
2
33
לצפיה ב-'רפואה שלימה. '
רפואה שלימה.
21/03/2018 | 02:02
1
29

ממה אתה מחלים ככה לפתע פתאום?.... 

לצפיה ב-'שפעת עם סיבוכים '
שפעת עם סיבוכים
21/03/2018 | 08:08
18
לצפיה ב-'חחחח שמתם לב tapuz=אשפוז'
חחחח שמתם לב tapuz=אשפוז
25/02/2018 | 18:11
64
בטח בעל האתר חשב הרבה על אשפוז 
לצפיה ב-'שלום! מי זוכר אותי?'
שלום! מי זוכר אותי?
16/02/2018 | 09:20
2
151
אני חתול השיממון ופעם הייתי פעילה פה המון!
קצת עזבתי את הפורום כי...טוב, האמת שבעיקר עצבנו אותי הפרסומות והסרטונים של תפוז שקופצים בכל מקום, אבל גם כי הוא קצת כמש וגם כי כבר אין לי זמן פנוי כמו פעם אבל זה לא באמת חשוב עכשיו.
רציתי לספר לכם שאהבתי לקריאה ולחפירה אודות ספרים שקראתי לא אבדה, ולכן פתחתי דף פייסבוק של ביקורות ספרים, ואני מזמינה אתכם לעקוב! אני קוראת בעיקר פנטזיה ודיסטופיה YA אבל לאחרונה קראתי 4 ספרי מבוגרים ברצף הנה דוגמאות לכמה ביקורות מהדף:
טרילוגיית הגרישה 1: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...
טרילוגיית הגרישה 2:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...
טרילוגיית הגרישה 3 (ספר יחסית חדש! בן חודשיים ככה):

מגנס צ'ייס 1:
מגנס צ'ייס 2:
מגנס צ'ייס 3 (ספר חדש!):

המנבאים 1:
המנבאים 2 (ספר חדש!):

ספר השקרים (החדש של טרי טרי!):

ויש עוד מלא. מקווה שתבקרו ותמצאו את הביקורות מהנות ומבדרות!
שלכמתמיד,
חתול
לצפיה ב-'מקווים שתחזרי למלא פה את הפורום בהודעות עמוסות אמוטיקונים'
מקווים שתחזרי למלא פה את הפורום בהודעות עמוסות אמוטיקונים
18/02/2018 | 05:50
16
לצפיה ב-' ברוכה השבה'
ברוכה השבה
22/02/2018 | 20:35
9

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ