לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1322013,220 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
11/08/2019 | 11:13
1
2
לצפיה ב-'"חיים אחרים".'
"חיים אחרים".
12/08/2019 | 22:31
16
צפיתי בעונה הראשונה של הסדרה הנ"ל בנטפליקס. הסדרה סובבת סביב מפגש ראשון של המין האנושי עם מין חייזרי, אבל לא בדיוק. למה לא בדיוק? כי 90% מהעונה התרכזה במסע של חללית מכדוה"א לכיוון כוכב ממנו נשלח אות לארץ בדמות של מבנה חייזרי שנחת על אדמת כדוה"א, והניסיון לחקור את המבנה כל כדור הארץ, רק ש...גם המסע וגם המחקר כל הזמן נקלע לתאונות ואירועים מסוכנים. כלום לא עבר חלק ו...זה בהחלט גרע מאוד מהסדרה לטעמי. נראה שמה שבעיקר מעניין את כותבי הסדרה ואת המריץ שלה זה להערים קשיים על כולם, להרוג דמויות ומדי פעם להכניס כמה פילרים מיותרים.
בקיצור הסדרה סבלה מחוסר אמינות מוחלט והכתיבה בה לא הייתה משהו ולא התרשמתי ממנה בכלל. אם תהיה עוד עונה נראה לי שאוותר.   
24/07/2019 | 07:37
1
5
לצפיה ב-'חייו של טאו - ווסלי צ'ו'
חייו של טאו - ווסלי צ'ו
07/08/2019 | 11:47
15
הנ"ל הוא ראשון מטרילוגיה(שבעברית ספרי ההמשך שלה כנראה כבר לא ייראו אור) על גזע חייזרי שנחת על כדור הארץ לפני מיליוני שנים ושרד על ידי כך שהוא השתמש ביצורים חיים כפונדקאים שלו(מדובר בגזע חייזרי עשוי גז, כך נקרא) והיה בעל השפעה רבה על כל ההיסטוריה האנושית לאורך השנים, והשתמש בפונדקאיים אנושיים כדי להשפיע עליה. הסדרה נפתחת כשאחד מהם נכנס לגוף אנושי חדש, אחרי שהאחרון שלו מת.
הרעיון בבסיס הסדרה נשמע לי מעניין כשקראתי את התקציר מאחור, אבל בסופו של דבר הספר היה בינוני משהו. הוא היה מותח, הקצב שלו היה מהיר ולעיתים היה מוצלח ומעניין, אבל בסופו של יום הוא היה מאוד קלישאתי, ואני מרגיש שהדמויות שהוצגו בספר היו רדודות מדי ולא מספיק מעניינות. אולי זה יישתנה בספרי ההמשך, אבל בכנות הוא לא גרם לי לרצות מאוד לקרוא את ספרי ההמשך.
11/07/2019 | 23:38
6
11
לצפיה ב-'"לבד על מאדים" - אנדי וייר.'
"לבד על מאדים" - אנדי וייר.
13/07/2019 | 00:12
2
39
זה הספר עליו בוסס הסרט עם מאט דיימון, ובכנות אני מצטער שלא הסתפקתי בסרט. למה?
כי הספר היה די גרוע, לטעמי, והוא סבל בדיוק מאותה בעיה של הספר הקודם של הנ"ל שקראתי, וגם ממנו לא נהניתי במיוחד, ככה שלא ברור לי למה בכל זאת קראתי את הספר, אחרי האכזבה שלי מהראשון של וייר.
אז מה הבעיה הזאת שאני מדבר עליה? הדמות הראשית. גם בספר הזה הדמות הראשית הייתה בלתי נסבלת, לטעמי רק שהפעם אחרי 200 וקצת עמודים - נטשתי את הספר, ולא רק בגלל שראיתי את הסרט.
מה היה בדמות של מארק וואטני בספר שהיה כל כך בלתי נסבל , לטעמי? מאוד פשוט - הוא ההגדרה הטהורה למה שקוראים באנגלית "a-hole" או "a dick". ניסיתי למצוא מילה בעברית שתתאר את זה, אבל לא מצאתי משהו מספיק ראוי. בדיוק כמו הדמות הראשית בספר הקודם של וייר שקראתי ואף כתבתי עליו פה - "ארטמיס". 2 ספרים ובשניהם ככה המחבר בחר לבנות את הדמות הראשית שלו וזה גורם לי לתהות האם זאת האישיות של המחבר, שפשוט אימץ אותה לדמויות הראשיות שלו.
בכל מקרה, אני כן אציין שבקטעים שמארק וואטני לא היה חלק מהם, דווקא הספר היה בסדר גמור, אבל הבעיה היא שהוא הדמות הראשית, משמע 80% מהספר סובב סביבו, ובאיזה שלב פשוט הרמתי ידיים ונטשתי את הספר.
נראה לי שאחרי 2 הספרים האלה של וייר הגעתי למסקנה על עצמי כקורא - הדמות(דמויות) הראשית בספר מאוד משפיעה על ההנאה שלי מהקריאה. אם אני אמצא אותה בלתי נסבלת - הספר יאבד אותי מהר מאוד וסביר להניח שיינטש.
לצפיה ב-'אני אהבתי הרבה יותר את הספר'
אני אהבתי הרבה יותר את הספר
14/07/2019 | 23:26
24
הסרט היה נחמד אבל לא מעביר את הסגנון המדעי הקשה והציני של הספר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/07/2019 | 15:27
13
בדיוק מהדברים האלה פחדתי ועכשיו יש לי עוד סיבה להעדיף משהו אחר.
לצפיה ב-'אני רוצה להמליץ על סדרת פנטזיה מדהימה '
אני רוצה להמליץ על סדרת פנטזיה מדהימה
13/07/2019 | 17:44
1
58
הכי טובה שקראתי מימי. "הבלגריאד"-5 ספרים.
יש חמישיית המשך "המלוריאן".
ובנוסף 3 ספרים: "קורות בלגראת הקוסם", "קורות פולגרה הקוסמת" ו"הקודקס הריבאני".
לקרוא לפי הסדר שרשמתי.
לצפיה ב-'סדרה עתיקה וקלאסית'
סדרה עתיקה וקלאסית
14/07/2019 | 23:26
36
קראתי אותה המון פעמים וכל פעם ממש נהניתי.
לצפיה ב-'"סירת מבטחים" - פיליפ פולמן(ספר 1 בסדרת "ספר האבק")'
"סירת מבטחים" - פיליפ פולמן(ספר 1 בסדרת "ספר האבק")
23/07/2019 | 23:10
20
לא אתם לא טועים, אכן מדובר בסדרה שקשורה לסדרה "חומריו האפלים" של פולמן שהיא בעצם פריקוול לסדרה המפורסמת הנ"ל שלו(שתעלה כעיבוד טלוויזיוני ב- HBO ו-BBC בקרוב, אם לא ידעתם)
ואם תהיתם, אז כן... ליירה היא גם חלק חשוב בסדרה הזאת וגם לא מעט מהדמויות של הסדרה המקורית חזרו בספר הזה.
עד 100 העמ' האחרונים של הספר הייתי אומר לכם שסוף סוף סוף קראתי ספר שממש נהניתי ממנו מזה תקופה ארוכה, אבל לצערי אני יכול רק להגיד שהספר היה מוצלח, אבל בעייתי. מה הייתה הבעיה? קודם כל הרגשתי שהוא נמרח קצת יותר מדי לקראת הסוף ושנית בשלב הנ"ל במקום להמשיך בקו הבוגר שלו עד כה, הרגיש לי שהוא הפך ילדותי מדי וגם משהו בכתיבה של הספר והשתלשלות העלילה הרגישה לי כ...קלישאתית מדי ו...ילדותית, אבל אני כן חייב להודות שהעמודים האחרונים של הספר גרמו לי לתהות אם זה היה מכוון מצידו של פולמן בהתחשב בגיבורים שלו בספר.
בכל מקרה הייתה קריאה מוצלחת בסה"כ, ואני ממתין לספר הבא.   
לצפיה ב-'קלנועית'
קלנועית
07/07/2019 | 18:40
30
לא קולנוע אלא קלנועית
לצפיה ב-'מי שזוכר את המלצותי על סידרת סיפרי המד"ב '
מי שזוכר את המלצותי על סידרת סיפרי המד"ב
02/07/2019 | 23:26
2
53

שמתחילה עם הספר "מנועי האל", או באנגלית The Engines of God, 
מאת הסופר ג'ק מקדוויט, חשבתי לנכון לציין שהספר השלישי בסידרה,
שנקרא Chindi, נראה לי שתפור ממש על המימצא האמיתי הזה!!! 

הספר האמור מרתק ביותר בדמיונו השלוח, שמתברר בעיקבות הכתבה
המקושרת שאינו לגמרי דמיוני.... 

לפני שחורצים שהאסטרואיד הזה הוא לא איזשהי חללית שנשלחה ע"י 
תרבות זרה, הייתי מציע שישלחו אליו איזשהי גשושית שתקדח לתוכו בכדי 
לגלות ולוודא האם זה באמת כך או לא..... 

ניתן לקרוא את הספר הזה בפני עצמו, אם כי מפספסים אז כמה ניואנסים 
שלא יהיו מובנים לגמרי בלי קריאת הספרים שלפניו, אבל אלו הם מעטים
ולא פוגעים באימפקט הכללי של העלילה. 

ממש דמיון אדיר ש"מפרשן" את המציאות..... 

מומלץ -- במיוחד לאור הכתבה המקושרת. 

לצפיה ב-'אמממ... מפגש עם ראמא - ארתור סי קלארק'
אמממ... מפגש עם ראמא - ארתור סי קלארק
07/07/2019 | 17:25
1
35
יצא לאור לפני כמעט 50 שנה
לצפיה ב-'ממממ.... כמעט, אבל לא בדיוק..... '
ממממ.... כמעט, אבל לא בדיוק.....
08/07/2019 | 20:42
30

במפגש עם ראמא מדובר על צילינדר שבמפורש נראה כמו איזשהי חללית, 
עם עולם שלם בתוכו. 

בספר Chindi שאני מדבר עליו מדובר בדיוק על אסטרואיד ענק שנראה, כמתואר 
בספר, בדיוק כמו האסטרואיד שבתמונה בכתבה, שנראה מבחוץ כמו גרם שמימי
טבעי ורק במיקרה מושך תשומת לב כמשהו לא טבעי, שמסתבר שבתוכו יש משהו
חייזרי.... 

אבל אתה צודק -- כל השאר מעבר לכך די דומה, אם כי בכיוון אחר לגמרי..... 

24/06/2019 | 01:27
1
12
לצפיה ב-'"יפיפיות נמות" - סטיבן ואוון קינג.'
"יפיפיות נמות" - סטיבן ואוון קינג.
04/07/2019 | 23:00
26
אם תהיתם מי זה אוון הזה שנמצא ליד השם סטיבן, אז מדובר בבן של סטיבן קינג. את הספר הם כתבו ביחד. הסגנון של הספר מאוד מזכיר את הסגנון של קינג, אז אני לא בטוח אם זה אומר שהסגנון של הבן מאוד מזכיר את זה של האב, או שמא סטיבן כתב את כל הספר ואוון תרם פה ושם. זה לא באמת משנה, אבל חשבתי לציין את זה.

הספר עצמו... ארוך מדי יותר מדי. הייתה לאורך כל הספר תחושה שהספר מאוד נמרח. כעת אני חייב להתוודות שתקציר העלילה מאחור לא ממש קסם לי, כשקראתי אותו. העובדה שהספר נכתב על ידי האב והבן, ושהשם של הבן היה הראשון...גם גרמה לי לשקול מחדש, אם אני רוצה לקרוא את הספר, כי היה לי חשש שהבן כתב את הספר, והאבא רק נתן את השם שלו, כדי למכור אותו, והפעם האחרונה שלקחתי לקריאה ספר של בן של קינג("קרניים" של ג'ו היל) אחרי 200 עמ' נטשתי אותו כי...הוא פשוט היה גרוע, לטעמי, אז העובדה שהשם של הבן הופיע ראשון בכריכה בהחלט לא קרצה לי. בסופו של דבר, אחרי שקראתי את הספר, אני יכול להגיד לכם שהחשש שלי קצת התממש, כי הספר לא היה מוצלח במיוחד. מצד שני יצא לי לקרוא ספרים של סטיבן קינג מהשנים האחרונות, והם בעיקר אכזבו אותי, כך שזה לא חיזק את התחושה שהספר נכתב על ידי הבן בעיקר. שוב, כמו שאמרתי, הסגנון מאוד הזכיר את של סטיבן קינג, ככה שאני חושב שיש סיכוי גבוה שהיה שם שיתוף פעולה, אבל שסטיבן בעיקר היה אחראי על כתיבת הספר. מי יודע אולי אני טועה.
השורה התחתונה היא - הייתי יכול לוותר על הספר.
לצפיה ב-'חיפוש שם ספר'
חיפוש שם ספר
18/06/2019 | 14:15
50
סידרה של 3 ספרים שנכתבו ע"י סופרים שונים.
בסידרה מסופר על ציירים החברים בגילדת ציירים וע"י ציור באמצעות הוספת הדם שלהם לצבעים מסוגלים לשנות קרבות וארועים במציאות.
הסדרה מתרחשת בתקופת הרנסנס אולי כאשר הציירים היו שייכים לאציל מסויים.
מישהו מכיר ? זוכר ? יודע ?
09/06/2019 | 13:27
2
11
לצפיה ב-'Broken Angels ספר המשך לפחמן משודרג של ריצ'רד מורגן '
Broken Angels ספר המשך לפחמן משודרג של ריצ'רד מורגן
18/06/2019 | 12:21
30
הגיבור טקאשי קובאץ' חוזר כאן ב-"שרוול" אחר, בעולם אחר ובעלילה אחרת - הפעם רודף אחרי ספינת חלל מאדימאית עתיקה.
החצי הראשון של הספר מתנהל בעצלתיים וכמעט נשברתי אבל מאמצע הספר מתחיל להיות ממש מרתק 
קיוויתי ללמוד יותר על הטכנולוגיה שמאפשרת העברת אישיות מגוף לגוף, יש מזה קצת הרחבה בספר אבל הגילוי האמיתי הוא השפעת הטכנולוגיה ממאדים על המין האנושי
לא נראה לי שהספר תורגם לעברית כך שהוא מומלץ למי שמסוגל לקרוא אנגלית שוטפת.
לצפיה ב-'חוט של כסף/נעמי נוביק'
חוט של כסף/נעמי נוביק
20/06/2019 | 00:32
27
עוד ספר מצוין של נוביק בסגנון של עקורה. הפעם הגיבורה היא יהודיה שצריכה להתמודד מול שדים שונים ומול הגויים ששונאים אותה.
27/05/2019 | 04:04
4
16
לצפיה ב-'סיפורי חייך ואחרים של טד צ׳יאנג'
סיפורי חייך ואחרים של טד צ׳יאנג
28/05/2019 | 18:19
1
43
אוסף של סיפורי מד״ב קצרים שונים אחד מאוד מהשני. בדרך כלל הם עוסקים במה אם פרט אחד בעולם היה שונה ולא בעתיד.
הטוב ביותר ללא ספק הוא „סיפור חייך” שעוסק בבלשנית שנקראת לתקשר עם חייזרים שנחתו בכדור הארץ וכיצד השיחה איתם משנה לגמרי את כל תפיסת המציאות שלה. הסיפור עובד לסרט המוצלח „המפגש”.
לצפיה ב-'צ'יאנג בדיוק פרסם מאמר במסגרת פרויקט של ניו יורק טיימס:'
צ'יאנג בדיוק פרסם מאמר במסגרת פרויקט של ניו יורק טיימס:
29/05/2019 | 17:33
43
לצפיה ב-'"ארטמיס" - אנדי וייר.'
"ארטמיס" - אנדי וייר.
28/05/2019 | 22:53
43
הנ"ל הוא ספר מד"ב שמתרחש במושבה אנושית בירח. הוא סובב סביב מבריחה שמסתבכת בניסיון השתלטות של העולם התחתון על המושבה בירח. הספר התחיל רע, השתפר לקראת האמצע חושוב התדרדר בסוף. בכנות אני עדיין לא מאמין שהצלחתי לסיים אותו. לטעמי הבעיה הכי גדולה של הספר הייתה ה... קול של המחבר בספר. כן, קראתם נכון. כל סגנון הכתיבה של הספר היה קצת מעיק. הסופר בחר לקחת את מסלול "המחבר הגיבור" בספר, רק שהגיבור שלו היא אישה והסופר הוא גבר ובכנות - מרגישים את זה. לא רק זה כל הסגנון של הכתיבה שלו גרם לקול של הגיבורה שלו להיות די מעצבן. הוא הפך אותה ליותר מדי מתחכמת, מתנשאת ו...מעצבנת. העלילה עצמה הייתה די בנאלית והזרימה שלה גם לא הייתה משהו, לטעמי, אבל הספר כן הצליח להיות מותח. עדיין - לא נהניתי.    
לצפיה ב-'"הרץ" - פטריק לי '
"הרץ" - פטריק לי
07/06/2019 | 22:53
27
הנ"ל הוא מותחן עם סממנים של מד"ב. כשנתקלתי בו לראשונה מהתקציר שלו לרגע לא חשדתי שמדובר בספר שאפשר לשייך לז'אנר המד"ב, אבל די מהר אחרי שהתחלתי לקרוא אותו גיליתי שיש בו סממנים מאוד עמוקים של מד"ב. כמו שאמרתי מדובר במותחן, וכמותחן הקצב של הספר מאוד מהיר והוא שומר על מתח, אבל הוא גם קצת בנאלי וקלישאתי. העלילה עצמה אומנם הייתה מותחת למדי, אבל היא לא הייתה מספיק שונה או מעניינת מדברים אחרים דומים שקראתי ונהניתי מהם יותר. מצד שני היו הרבה ספרים דומים שנהניתי מהם פחות משנהניתי מהספר הזה, אז השורה התחתונה היא שבסה"כ הייתה לי קריאה מהנה.  
לצפיה ב-'ספרי מד"ב לקניה'
ספרי מד"ב לקניה
29/05/2019 | 10:25
47
שלום,
אני חדש בתפוז.
מחפש ספרי מד"ב לקניה.
אודה אם תפנו אותי לפורום המתאים.
תודה.
14/05/2019 | 04:22
1
11
לצפיה ב-'"עיר המראות" - ג'סטין קרונין.'
"עיר המראות" - ג'סטין קרונין.
18/05/2019 | 22:58
42
זה הספר שסוגר את טרילוגיית "המעבר" של קרונין והוא לא פחות ארוך מהקודמים לו. אולי אפילו יותר ארוך מהם. האם האורך היה מוצדק? לא. אבל כך גם הקודמים לו. הספר הרגיש קצת נמרח(טוב, לא קצת), אבל זה לא אומר לרגע שהספר לא היה טוב. בכלל כל הסדרה בסה"כ לטעמי הייתה די מוצלחת. אם היא הייתה פחות נמרחת וקצת יותר ממוקדת היא הייתה אפילו מעולה. יש בספר די הרבה דמויות, ולפעמים התבלבלתי ביניהן, אבל לאט לאט כמות הדמויות התחילה להצטמצם וזה היה פחות מבלבל.
בסה"כ, אם אהיה כנה, אני לא חושב שהדמויות היו עמוקות במיוחד, אבל הסיפור היה מאוד רחב יריעה והצליח להיות מרתק לרוב ומותח. בהחלט מותח. כמובן שגם בו היו רגעים שהרגישו כמו פילרים, אבל כבר כתבתי את זה קודם... הספר נמרח לא מעט.

השורה התחתונה -  זה אחד הספרים היותר מוצלחים שקראתי בחודשים האחרונים והוא היה סיום טוב לכל הסדרה.
לצפיה ב-'מנסה להיזכר בשם של ספר'
מנסה להיזכר בשם של ספר
12/05/2019 | 22:33
2
55
תורגם לעברית
על בחורה שמתחזה לגבר והולכת לאזור עיראק כקדוש מוסלמי.
זה משהו כמו "מחכים למוהג'יב" או משהו בסגנון.
נכתב ע"י סופרת
לצפיה ב-'"מחפשים את המהדי" מאת נ' ל' ווד'
"מחפשים את המהדי" מאת נ' ל' ווד
13/05/2019 | 00:27
1
43
יש על הספר גם ביקורת ב-"בלי פאניקה".
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/05/2019 | 10:45
7
28/04/2019 | 16:50
14
לצפיה ב-'בעקבות ספר של דן בראון'
בעקבות ספר של דן בראון
26/04/2019 | 16:44
1
54
**ספויילר**

בספר "המקור" של דן בראון הוא מתאר שהחיים נוצרו בעולם בגלל חוק פיסיקלי אונברסלי - העולם רוצה לפזר אנרגיה בצורה הכי יעילה.

יצורים חיים צורכים אנרגיה ומפזרים אותה בצורת אנרגיה חום.
ולכן נוצרו בע"ח.

זה די מסקרן. מישהו שמע על התיאוריה הזו?
ואיפה אפשר לשאול שאלות נוקבות לגביה?

(למה חוקי פיסיקה כאלה פעלו ספציפית על כדור הארץ? הרי יש כוכבים חמים אחרים שאם היו מצייתים לחוקי הפיסיקה הזו גם היו נוצרים צורות חיים כדי לפזר אנרגיה?

או למה ספציפית בכדור הארץ התאפשר ביצה מימית שבה מולקולות התאחדו ויצרו בעלי חיים?

ושאלות נוספות שעולות).

אשמח אם מישהו שמע על שם התיאוריה הזו או איפה אפשר לשאול עליה?
לצפיה ב-'בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעי'
בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעי
13/05/2019 | 22:15
37
בתחילת כל ספר הוא כותב שכל התיאורים ההיסטורים הניסויים המדעיים וכל אלו אכן אמיתיים. אז.... אני לא יודע עד כמה זה אמין למרות שאני איתך בזה שזה נורא נורא מסקרן ומעורר תהיות.
ויש לזכור, חוקי הפיזיקה חלים בכל היקום, לא רק בכדור הארץ.
כאן התפתחו חיים כי היו התנאים המתאימים לזה (ואנחנו לא שללנו אפשרות של חיים במקומות אחרים). אבל באופן כללי הידע לגבי היווצרות חיים הוא מגשש באפלה.
16/04/2019 | 22:43
1
8
לצפיה ב-'"מת ברובו" - מקס גלדסטון.'
"מת ברובו" - מקס גלדסטון.
24/04/2019 | 23:26
39
הנ"ל הוא עוד ספר שניסיתי לקרוא, אבל אחרי כמעט 200 עמ' התייאשתי. אם תנסו לבקש ממני לתאר לכם את הספר, אני אתקשה מאוד בזה כי...אני בעצמי לא הבנתי. בכנות הייתה לי הרגשה שכל העולם שגלדסטון בנה היה מורכב מדי בשבילי מכדי להבין אותו, ואולי בגלל זה הוא לא הצליח לגרום לי לדבוק בו.
הייתה לי הרגשה שהבנייה של העולם בספר הייתה סלט שלם בשבילי. הבנתי שמדובר בספר פנטסיה כבר מהתקציר, מהקריאה עצמה לא הבנתי איזה פנטסיה בדיוק. היו מעורבבים שם יותר מדי תת-ז'אנרים של פנטסיה שפשוט העמיסו עלי וגרמו לי די לאבד את הדרך בספר, אז...פרשתי.  
03/04/2019 | 00:39
15
17/03/2019 | 00:09
1
9
לצפיה ב-'"אקדמיית המטריה" והספר "בני האלים" של ארצי ליסיה.'
"אקדמיית המטריה" והספר "בני האלים" של ארצי ליסיה.
23/03/2019 | 12:53
44
הראשון הוא סדרה של נטפליקס שסיימתי השבוע והשני הוא ספר כמובן.
את "אקדמיית המטרייה" די חיבבתי, למרות שלעתים הרגשתי שהעסק קצת נמתח והיו קצת יותר מדי פילרים בשביל אורך העונה. אני מניח שבהחלט אפשר להגיד שהסדרה הייתה צפויה לעיתים אבל עדיין די נהניתי ממנה בסה"כ. אני מחכה לעונה השנייה.

את הספר לעומת זאת... טוב, זה היה נורא, לטעמי. אני תולה את זה בעיקר בכך שהרגשתי שהכתיבה בספר ממש גרועה(וזה לא התרגום, כי מתברר שהמחבר הוא ישראלי). לא הצלחתי לשרוד מעבר ל- 50 העמ' הראשונים, למרות שממש רציתי לתת לספר 100 עמ' ראשונים של חסד.
04/03/2019 | 18:35
2
10
לצפיה ב-'Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה'
Prospect ו-Mortal Engines, שני סרטי מד"ב ופנטזיה
09/03/2019 | 11:32
42
הראשון סרט מד"ב חלל דל תקציב לא רע, השני סרט מד"ב פוסט אפוקליפטי עם תקציב ענק, גם הוא לא רע.
לצפיה ב-'"צל ועצם" - לי ברדוגו.'
"צל ועצם" - לי ברדוגו.
16/03/2019 | 23:01
33
זה הראשון בטרילוגיית פנטסיה לנוער שנכתב על ידי סופרת שהיא במקור מישראל, אבל כיום גרה בארה"ב. הוא נכתב באנגלית, כמובן.
הרבה אין לי מה להגיד עליו, כי....ובכן, אחרי בערך חצי ספר נטשתי אותו. זה לא שהוא היה גרוע, פשוט הרגשתי שהוא לא באמת מתקדם לשום מקום מהחלק שלו שכן קראתי, והוא לא היה מספיק מעניין ומרתק כדי לגרום לי לרצות להמשיך לקרוא בו ולראות איך הוא יתקדם הלאה. מה שגרם לי לההרים ידיים היה...הצד של "הפנטסיה לנוער" של הספר. באיזה שלב החלק הזה בספר פשוט הפך להיות בלתי נסבל, ולא הצלחתי לגרום לעצמי להתעלם מזה ולהמשיך הלאה.
חבל, דווקא. היה שם פוטנציאל, אני מרגיש.
לצפיה ב-'הארי פוטר'
הארי פוטר
02/03/2019 | 12:18
1
64
מכירים את החוק הזה במשרד הקסמים?
הזה שלילדים מתחת לגיל 17 אסור לעשות קסמים מחוץ לכותלי בית הספר?
איך זה שבסרט 2 כשהארי מגיע מהמחילה לסמטת דיאגון וכשהוא שם הוא רואה את הרמיוני והרמיוני עושה עליו קסם אוקיולוס ראפרו ולא מקבלת על זה עונש 
וזה בדיוק מה שקרה בסרט הראשון כשהיא נכנסה אליהם לקרון ורון עושה "קסם" שיהפוך את פטיגרו (סקאברס) לצהוב ואז הרמיוני מתקנת שוב את המשקפיים של הארי
זה פשוט לא הגיוני
לצפיה ב-'אתה מתאר קסמים שנעשו באזורים של קוסמים '
אתה מתאר קסמים שנעשו באזורים של קוסמים
30/04/2019 | 09:56
32
או שהחוק לא חל שם או שיש שם מספיק קסמים חוקיים שהסוו את הגילוי.
לצפיה ב-'לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...'
לרגל שילוח החללית הישראלית הראשונה לירח...
21/02/2019 | 01:55
41
נסיעה טובה עם טל פרידמן :)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ