לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3458634,586 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'הסיפור של סמיר וחלקי'
הסיפור של סמיר וחלקי
16/09/2019 | 12:37
52
הסיפור של סמיר (לשעבר שעירי) וחלקי.
מגיע למקום מסריח בו נוהג להאכיל חתולי רחוב.
רואה קרטון על הכביש במגרש חנייה, ליד פחי זבל, כבר מתחיל לשקשק.
כל פעיל למען חתולים משקשק מקרטונים במיוחד אם הם מונחים באזור הפחים כי הרבה פעמים יש בהם גורים.
מציץ לקרטון, רואה ארבעה גורים קטנטנים בני שבועיים, מתחיל לחשוב מה לעשות.
באותה תקופה כבר הייתה לי בבית גורה שהצלתי מהרחוב והיו לה בעיות בריאותיות קשות (קראו לה ומפירה/ערפדינה, אולי אספר עלייה פעם).
התחלתי לפרסם אותם בתקווה שמישהו יקח ובמקביל חזרתי למקום
עם בקבוק ותחליף חלב.
אשכרה הנקתי אותם ברחוב, אנשים שם הסתכלו עליי בתדהמה.
שיחק לי המזל ומצאתי מישהי שרצתה לאמץ את הגור הלבן, הוא אומץ ישירות מהרחוב.
כשראיתי שאני לא מוצא פיתרון לשלושה שנשארו לקחתי אותם אליי הביתה.
בגלל שהייתה אצלי גורה חולה נאלצתי לעשות הפרדה בינה לבין הגורים הקטנים , שלא ידבקו ממנה.
היא הייתה סגורה בחדר אחד והם בשני.
אחרי שהגורה החולה הסתובבה בבית קירצפתי אותו מהפחד שהם יידבקו איכשהו, ככה כל יום, זה היה מתיש.
בהמשך מצאתי בית לנקבה.
לסמיר וחלקי לא מצאתי למרות שפירסמתי בטירוף.
זה הסיפור ממש בקצרה, זו התמונה הראשונה שצילמתי אותם.
סמיר וחלקי בצד העליון השמאלי, כבר אז היו צמודים.
הנקבה לימינם (קיבלתי תמונה שלה בתור בוגרת, היא דומה לסמיר).
לצפיה ב-'שתי גורות טריקולור מתוקות ידידותיות מאוד לאימוץ בבית חם'
שתי גורות טריקולור מתוקות ידידותיות מאוד לאימוץ בבית חם
13/09/2019 | 13:42
3
50
שתי תאומות (כך הן נראות) טריו שחור-ערמוני-קצת קרם. פנתרות קטנות, מאוד שמחות ומתוקות, חברות טובות, גרגרניות וטובות מחפשות בית חם ואוהב.
לצפיה ב-'תמונות של התאומות'
תמונות של התאומות
13/09/2019 | 13:45
2
70
לצפיה ב-'טלפון שלי לאימוץ הגורות 054-5632413'
טלפון שלי לאימוץ הגורות 054-5632413
13/09/2019 | 13:57
9
לצפיה ב-'אוי! איזה ממושיות! '
אוי! איזה ממושיות!
13/09/2019 | 19:52
17
לצפיה ב-'עזרה בתרומות של מטרנה עבור גורים יונקים!..'
עזרה בתרומות של מטרנה עבור גורים יונקים!..
12/09/2019 | 17:50
2
79
אנא עזרו בתרומות של מטרנה עבור 15 גורים יונקים! 

לצפיה ב-'תרמתי לחנות. אין לי פיס אז לא יכולה לעדכן שם'
תרמתי לחנות. אין לי פיס אז לא יכולה לעדכן שם
15/09/2019 | 13:39
1
82
לצפיה ב-'רוןרי תבורכי! '
רוןרי תבורכי!
21/09/2019 | 20:52
14
רק היום ראיתי.. תודה ענקית! 
לצפיה ב-'חתול האומנה שלי פיץ', הבדל של שנה'
חתול האומנה שלי פיץ', הבדל של שנה
09/09/2019 | 11:35
5
88
הרבה עבודה ומאמץ השקעתי בפרוייקט שלו ושל אחותו, זה לא פשוט תאמינו לי.
(וזה לא נגמר, עדיין מחפש להם בית)
לצפיה ב-'פיץ' המהודר - חתול "עין הנחושת" '
פיץ' המהודר - חתול "עין הנחושת"
10/09/2019 | 12:50
2
53
פשוט תסתכלו לו בעיניים:
וצבע המתכת המזוקקת היום
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D...
לצפיה ב-'זה באמת נחושת, יש אנשים שלא יודעים'
זה באמת נחושת, יש אנשים שלא יודעים
12/09/2019 | 09:52
39
שעיניים של חתולים משתנות עם הזמן, גורים מתחלים עם עיניים כחולות וברוב המקרים זה משתנה
לצפיה ב-'ליוקיטה שלום כאן יעל אופיר בעלת צ׳רלי. הוא חי בחוץ ליד הבית '
ליוקיטה שלום כאן יעל אופיר בעלת צ׳רלי. הוא חי בחוץ ליד הבית
26/09/2019 | 02:25
13
מבסוט מאד ומגיע לארוחת רטובות פעם בכמה ימים. בחורף הוא בא יותר אבל מוכן לרדת לא משנה מזג האויר. זוכרת אותו?
לצפיה ב-'היה יפיוף קטן ועכשיו יפיוף גדול '
היה יפיוף קטן ועכשיו יפיוף גדול
12/09/2019 | 16:54
13
לצפיה ב-'וואו! כל הכבוד'
וואו! כל הכבוד
13/09/2019 | 14:21
4
לצפיה ב-'חתולת רחוב אימצה אותי'
חתולת רחוב אימצה אותי
07/09/2019 | 11:17
2
99
חתולת רחוב מבלה בגינה שלי, מדי פעם אני מאכילה אותה ומשחקת איתה. היא מאד חברותית ואוהבת ליטופים.
האם אפשר לקלח אותה? והאם כדאי לקחת לוטרינר לביצוע חיסונים ועיקור ?
לצפיה ב-'לקלח אין שום סיבה וגם עלול להיות מסוכן עבורך '
לקלח אין שום סיבה וגם עלול להיות מסוכן עבורך
07/09/2019 | 13:04
63
לקחת לוטרינר לבדיקה, עיקור וחיסון בוודאי שכן מאוד רצוי.
לצפיה ב-'אני רוחצת את החתול שלי וגם את הקודמים אבל...'
אני רוחצת את החתול שלי וגם את הקודמים אבל...
08/09/2019 | 16:09
65
החתול חיה נקיה. הוא מנקה את עצמו היטב, בעיקר כשהוא בריא ושבע. אז יש לו זמן וראש לטיפוח עצמי. אבל לי זה לא מספיק. חתול עולה על המיטה על השיש והוא מבקר גם בחול שלו , שזה לא מי יודע נקי, גם אחרי שמנקים... אז מאז ומעולם הרגלתי את החתולים מגיל צעיר למקלחת. אם החתול היה מתחת לגיל חודשים, החתול התרגל ללא קושי למקלחת. מעולם לא היתה לחתול בעיה עם זה. חתולים הם חיות חסונות ו"בטבע" כלומר ברחוב... הם חשופים לפגעים הרבה יותר חמורים מאשר גשם זלעפות או אדמה בוצית, וגם אם אין להם מסתור מפני הגשם.
 אני רוחצת בכיור, עם שמפו חתולים. ללא קושי.
. אני יודעת שהרבה אנשים וגם וטרינרים, אינם בעד רחצת חתול. אני חושבת ההפך. ניסיוני הרב, מצדיק את דעתי זאת.  אבל -
חתולים שאינם רגילים למים זורמים, אכן יכולים לסכן אותך!! אז אני מציעה שאם החתולה תאומץ כחתולת בית ואת מאוד רוצה לקלח אותה, אז נסי תחילנ לנקות אותה במגבת רטובה היטב. היא תלקק את עצמה ותתנקה. כמובן שזו רק "חצי רחצה". אם היא מגיבה היטב לרחצה זו, ואת רוצה רחצה יותר יסודית, יש ביו- טיוב, סרטים מעולים, איך מרגילים חתול בוגר לרחצה!! עם גיגית מים רדודים ומגבת על רצפת הגיגית, למניעה החלקה,  ובעזרת חטיף טעים. שלב אחר שלב. הם מתרגלים ואפילו נהנים.
אם החתולה תישאר חתולת חצר, אז אין טעם לקלח אותה. הבעיה העיקרית היא הפרעושים. הם מתרבים באדמה ומשם הם עולים עליה וגם יכולים לעלות (מהאדמה) אליך. מנסיון רב בעניין הזה, העקיצות מאוד מגרדות. טיפול למניעה פרעושים, חשוב יותר מרחצה.
לצפיה ב-'כרס זו שמחה!'
כרס זו שמחה!
07/09/2019 | 09:20
1
88
הילדה העיוורת שלי בפינת האכלה (האפורה שאוכלת) גידלה כרס קטנה וזה עושה אותי מאוד שמח!
לא יודע כמה זה עובר בסירטון, מצליחים לראות שיש לה קצת עובי?
צריך לעמוד לידה ולשמור עלייה אחרת האחרים מגרשים אותה, היא חששנית ועדינה.
ולא לדאוג כל האחרים שם מקבלים פינוקים לא פחות ממנה
לצפיה ב-''
07/09/2019 | 23:19
3
לצפיה ב-'למסירה2 גורי חתולים'
למסירה2 גורי חתולים
06/09/2019 | 11:34
1
61
מצאתי 2 גורי חתולים על הכביש ,בין גלגלי המכוניות.
הם בני חודשיים בערך,מקסימים,אך אין לי אפשרות לאמץ אותם.
מי שרוצה לאמץ אותם מוזמן ליצור איתי קשר 0542255583
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההירתמות'
כל הכבוד על ההירתמות
06/09/2019 | 14:40
40
לאור התחרות בתחום, בכל פרסום צריך וכדאי לשים תמונות, כמה שיותר מחמיאות.
לצפיה ב-'תמונות המציגות את בוני, שלושה ימים לאחר שנאספה וטופלה.'
תמונות המציגות את בוני, שלושה ימים לאחר שנאספה וטופלה.
04/09/2019 | 09:13
3
104
לצפיה ב-'אימוץ חתולה'
אימוץ חתולה
04/09/2019 | 08:53
1
105
בן 66 חולה במחלה שאין לה מרפא והיא בשלב מתקדם ,  מחפש בית לחתולה שלי. כיום בת שלוש שנים, נאספה פצועה מהרחוב בעודה גורה כבת 4 חוד', ללא כף רגל אחורית וללא זנב. כיום מחוסנת ומעוקרת ועוד. רהיטים אלו ועוד ינתנו למי שיסכים לאמצה בתוך בית ולא בחצר.
בוני החתולה לא אוכלת עוף ובשר על כל חלקיהם כולל  דגים, רק
מזון יבש.  נוהגת להסתתר כשנכנס זר לבית, מה שמעלה חשד שעברה התעללות. 
פרטים  נוספים ימסרו למעוניינ/ת.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
05/09/2019 | 16:21
60
שלא יובן חלילה שאני מונע מבוני מזון רטוב או  אחר כלשהוא. ניסיתי ועדיין ממשיך לחפש לגוון לה את התפריט, מזון שבסופו  עובר לכיבות החתולים שמאכיל בחצר הבניין.
שאלתי את הויטרינר לתופעה וזה השיב שהיא מאופיינת אצל אחדים מהחתולים ואינה זרה לו.
לצפיה ב-'נראית מקסימה'
נראית מקסימה
05/09/2019 | 13:13
44
הלוואי ויימצא לה בית טוב!
לצפיה ב-'פרח ופיץ', אח ואחות מהממים מחפשים בית אוהב'
פרח ופיץ', אח ואחות מהממים מחפשים בית אוהב
04/09/2019 | 15:27
3
52
הם בני שנה, אצלי מאז שהיו גורים קטנטנים.
הם שניהם חלום של חתולים, כל מה שאפשר לרצות בחתול קיים בהם.
הם עדינים, מתלטפים, אוהבי אדם, מתים על יחס וליטופים וחיבוקים.
פשוט נותנים ים של אהבה ואי אפשר שלא להתאהב בהם ברבע שנייה.
הם פשוט אוצר, באמת שקשה לתאר במילים עד כמה הם טובים ומצחיקים, פשוט כיף איתם.
מטופלים ומושקעים, קיבלו טיפול לפרעושים, תולעים, שני חיסונים, פרח מעוקרת, פיץ' מסורס.
הם מאוד קשורים אחד לשני אז רוצה לתת אותם ביחד.
אתן אותם לבית שלא מאפשר יציאה החוצה.
אם אתם גרים בקומות אני צריך שהחלונות יהיו מרושתים והמרפסת בטוחה.
הם מאוד יקרים לי ולא יכול לקחת סיכון שמשהו רע יקרה להם.
אנחנו נמצאים בבאר שבע.
לצפיה ב-'בהודעה למעלה זה פיץ', הנה פרח'
בהודעה למעלה זה פיץ', הנה פרח
04/09/2019 | 15:28
34
לצפיה ב-'ושניהם ביחד'
ושניהם ביחד
04/09/2019 | 15:31
34
לצפיה ב-'ועוד ביחד '
ועוד ביחד
04/09/2019 | 15:33
29
לצפיה ב-'האם יש צורך לחדש אמפולה גם אם אין פרעושים? '
האם יש צורך לחדש אמפולה גם אם אין פרעושים?
04/09/2019 | 01:20
1
28
נתתי לחתולה שלי אמפולה לפני כחצי שנה ובינתיים היא עדיין נקיה. האם יש צורך לחדש או רק כשיופיעו פרעושים? 
לצפיה ב-'כל עוד היא נקייה אין צורך'
כל עוד היא נקייה אין צורך
04/09/2019 | 15:21
9
לצפיה ב-'מי יכו לתת בית חם לפצפונצ'יק הזה ולהציל אותו מההסגר?'
מי יכו לתת בית חם לפצפונצ'יק הזה ולהציל אותו מההסגר?
03/09/2019 | 16:32
51
שני אחיו כבר מתו שם והוא נאבק על חייו,
האם יש כאן מישהו שיכול לפתוח את הלב עבורו?

לצפיה ב-'האם יש רשימת מזון מעודכנת של דימיטרי?'
האם יש רשימת מזון מעודכנת של דימיטרי?
01/09/2019 | 14:56
4
54
הציעו לי בחנות אדוונס חתול בוגר סטרלייז 3 ק"ג Advance adult sterilized
ואני לא מוצאת ברשימה שאצלי.
תודה!
לצפיה ב-'פשוט להוריד מהאתר '
פשוט להוריד מהאתר
01/09/2019 | 17:16
1
53
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/09/2019 | 09:26
11
לצפיה ב-'זה נקרא Affinity Advance'
זה נקרא Affinity Advance
02/09/2019 | 21:58
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/09/2019 | 13:04
21
רואה שלא ממש כדאי...
אחזור לנטורל בלנס לייט...
לצפיה ב-'איפה ליאור?'
איפה ליאור?
03/09/2019 | 11:21
1
60
אני רוצה להזמין מתקן חדש לחתולים, ליאור לא עונה לי כבר שבועיים.

מישהו הזמין אצלו בזמן האחרון משהו?

בתודה,
גלי
לצפיה ב-'הבנתי שהם לא עושים יותר'
הבנתי שהם לא עושים יותר
03/09/2019 | 14:43
22
לצפיה ב-'חייבת עיצה דחופה - חתולה עושה פיפי לא רק בארגז'
חייבת עיצה דחופה - חתולה עושה פיפי לא רק בארגז
03/09/2019 | 00:23
1
73
יש לי 6 חתולים, 3 בנות ו-3 בנים, ו-8 ארגזי חול שאני מנקה כל יום. לכל חתול יש מקום להתכרבל שהוא מעדיף, והרבה כווני אוויר, ויצא שכל ה-6 מחבבים זה את זה (פחות או יותר).
אבל כל פעם אני מוצאת פיפי במקומות שונים בבית. בדרך כלל על ערמת כביסה שהשארתי לקיפול על המיטה ולא קפלתי מייד לארון, לפעמים על ספרים שהשארתי על השולחן. היום חזרתי והיה פיפי על הרציפה ליד האמבטיה ובתוך האמבטיה.
אני בטוחה שאני יודעת מי עושה את צרכיה על הדברים שלי, כי תפסתי אותה על חם כמה פעמים. זו חתולה צעירה שאספתי לפני שנה מאיזו אגודה, היא צריכה להיות בת שנתיים כזה.
אם לפני שבועיים היו שואלים אותי מי מהחתולים אשם בתאונות האלה, אז מירי היא האחרונה שהייתי מאשימה אותה, כי תמיד טענתי בצחוק שמירי החתולה הכי שפוייה מכל ה-6.
יש לי 2 שאלות:
1. קניתי כל מני תכשירים לניקוי הפיפי וכלום לא ממש עובד ב-100%. אני חייבת משהו שנותן מכת קראטה למרכיבים שיש בשתן שלה ובתקווה שהריח של התכשיר ידחה אותה מלעשות את צרכיה שם שוב
2. מה אפשר לעשות כדי שתפסיק? הבית מסריח משתן

מוסיפה - מירי לא מסתדרת ב-100 אחוז עם חתולה אחרת, מבוגרת יותר. החתולה המבוגרת (בון בון) היא החתולה הראשונה שאספתי וכמה שנים היא היתה חתולה יחידה שלי עד שהגיעו האחרים. בון בון ומירי נוהמות אחת על השנייה אבל רק לפעמים, וזה מסתיים רק בנהמות. הן לא רבות פיזית ושתיהן מקבלות המון יחס וליטופים.
יש עוד חתולה נקבה בבית, אבל היא צעירה מאוד, בת חצי שנה, ושתי האחרות לא מתייחסות אליה בדרך כלל.
לצפיה ב-'הדבר הראשון שצריך לעשות '
הדבר הראשון שצריך לעשות
03/09/2019 | 10:32
45
הוא להמנע מתיאוריות התנהגותיות וקודם כל לוודא שאין פה בעיה רפואית.

אם את יודעת בוודאות איזה מהשישה הוא/היא ה"פושע/ת" - לוטרינר, עם בקשה לבדוק אפשרויות כגון דלקת בדרכי השתן. דבר כזה וגם סיבות בריאותיות אחרות למתן שתן במקומות הלא-נכונים יכולים להופיע בכל גיל, ולכן לא צריך להניח שאם חתול הוא צעיר זה לא יכול להיות.

אחרי ששוללים סיבות בריאותיות, אפשר להתחיל להסתכל על הסיבות ההתנהגותיות. חבורה של שישה זה באמת לא מעט (אצלי יש חמישה... פלוס שני כלבים) ויש כל מיני אינטראקצות שיכולות להוביל לכל מיני דברים. כאמור, קודם כל לשלול בעיות רפואיות, גם אצלנו כשדברים צצו היה קל מדי לקפוץ לכל מיני תיאוריות על מתחים ולחצים ומריבות אבל לא מעט פעמים התברר שהסיבה היתה בכלל רפואית וברת טיפול פשוט למדי.

באשר לניקוי, לא לנקות עם אקונומיקה. מבחינתי אם זה על הרצפה אז מעט חומץ במים עושים את העבודה. אם זה על רהיטים, ריפוד, יתכן שמעט אבקת כביסה ביו מהולה היטב במים פושרים יעבדו. באקונומיקה יש מרכיב שלפחות בתיאוריה מושך את החתולים חזרה למקום. יש לציין שמלכתחילה מקום נבחר כי יש בו משהו שמושך את החתול, ולעתים מה שצריך לעשות זה לחסום גישה למקום כדי שלא יחזרו אליו, בנוסף לבדיקה של ארגזי החול - למשל  אם כולם סגורים, אולי לשקול להפוך אחד לפתוח וכו'.
לצפיה ב-'חתולה שלא מניקה|'
חתולה שלא מניקה|
31/08/2019 | 07:50
1
47
נתתי לה אוכל שהמלצת 
היא מתחבאה כל היום במחסן השכונתי יוצאת לאכול לא יודעת אם הפעם היא מניקה
את הגורים לא שמעתי  יללות אני לא פותחת את המחסן לא מתקרבת לשם
היא מבקשת אוכל פעמיים ביום באה לחלון שלי.
האם היא מסתירה את הגורים
האם כדאי לי לפתוח את המחסן?

לצפיה ב-'תפתחי את המחסן ותראי אם הגורים שם'
תפתחי את המחסן ותראי אם הגורים שם
02/09/2019 | 10:23
36

לצפיה ב-' פעילות יתר של בלוטת התריס ודלקת מפרקים'
פעילות יתר של בלוטת התריס ודלקת מפרקים
31/08/2019 | 22:00
4
39
בבדיקה שנתית שגרתית, התגלה אצל החתול שלי(11), פעילות יתר של בלוטת התריס וגם רגישות במפרקים. לאחרונה שמתי לב שהוא מלחית כמו כלבלב מדי פעם, אבל ייחסתי את זה לגילו ולמשקלו ( 5.800 ק"ג).

הוא יצטרך לעבור בדיקות מקיפות יותר לגבי שתי המחלות. הטיפול בבלוטת התריס, אם אכן יתגלה סופית שיש עודף T4 על ידי מזון רפואי נטול יוד. טיפול ביוד רדיואקטיבי, כפי שעושים לבני אדם
( ואני עצמי עברתי אותו), אינו מקובל , כי אי אפשר לאחסן את החומר במרפאה.  לגבי דלקת מפרקים, הוא יעבור ברור בצילום רנטגן בהרדמה, ואז יתנו לי המלצות.
שאלתי - למי שיודע, מה מניסיונכם עוזר? אולי יש לכם טיפים או המלצות, עד הברור המקיף, או אחריו. הרופא אמר לי לחכות כמה שבועות לצורך הברור, אבל החגים מתקרבים וזה עלול להידחות אפילו יותר מדי. האם כדאי להקדים את הברור, או לא? בינתיים - החתול לא נורא סובל. הוא רק מיילל בסלון, כמו חתול מיוחם מדי פעם, (ואף מעיר אותי בלילה ביללות הללו), כאילו הוא סובל, אבל איני בטוחה שהוא באמת סובל.
לצפיה ב-'לי אישית אין הרבה מידע בעניין'
לי אישית אין הרבה מידע בעניין
01/09/2019 | 14:09
1
24
אוכל רק לומר שמאחר שחתולים בדרך כלל טובים מאוד בהסתרת מכאובים, יללות רמות צורמניות כמו שתיארת כנראה כן משקפות כאבים. זה לא משהו שרואים (או שומעים...) הרבה בשגרה.

אפשר לנסות להתכתב או לדבר בטלפון עם ביה"ס הוטרינרי כדי ללמוד ממומחים על האפשרויות במקרים כאלה. בעיה אפשרית במקרה זה עלולה להיות שלא ירצו לדון בלי לבדוק אישית כי יש בייעוץ משום התחייבות ואחריות אישית, אבל לעתים אפשר לשוחח או להעביר בדיקות קיימות כדי לקבל חוות דעת נוספת.  

לצפיה ב-'תודה יוקיטה. אשמח לתגובות נוספות ממי שיש לו ניסיון'
תודה יוקיטה. אשמח לתגובות נוספות ממי שיש לו ניסיון
01/09/2019 | 14:57
7
לצפיה ב-'בעניין המפרקים ובעניין הכאבים'
בעניין המפרקים ובעניין הכאבים
01/09/2019 | 19:06
1
23
בעניין המפרקים - תוודאי שהחתול אינו סובל מעודף משקל, זה מעיק על המפרקים, ואם יש דלקת זה מחמיר במאוד את הכאבים. גם ג'קסון גלקסי מחבר משקל עודף, אצל חתולים, להתפתחות בעיות במפרקים.
בעניין הכאבים - כשכלבים וחתולים משמיעים נאקות כאב, תהיי בטוחה שבני אדם, במצב הזה, כבר מזמן היו מתעלפים, או צורחים במלא גרון (דברים אלה אמרה לי הווטרינרית שהצילה לי את ג'יני מהפרוו-וירוס).
שאלה: מז'תומרת לחכות כמה שבועות וחגים? כאילו מזה, קופת חולים?! וטרינריה זו רפואה פרטית. אם הוטרינר שלך עובד במתכונת קופ"ח - תמצאי אחר, רגיש יותר לסבלם של מטופליו.
לצפיה ב-'הוא אינו מיילל מכאבים! '
הוא אינו מיילל מכאבים!
01/09/2019 | 20:49
33
אל דאגה. יש לי ניסיון של 40 שנות טיפול בחתולים.
אכן יש לו קצת משקל עודף אבל לא נורא ביחס לחתולי בית. 5.600 קג ( ירידה של 100 גרם בשנה האחרונה). איני יכולה לעשות לו דיאטה. הוא נכנס ללחץ כשהצלחת ריקה. תאמין לי שאני אקח אותו לווטרינר. הוא רוצה הבדל בזמן בין שתי הבדיקות, כדי לראות שזה לא מקרי. הוא נורא נלחץ מנסיעות במכונית או באוטובוס. למרפאה הווטרינרית, יש אינטרס לבדוק כמה שיותר מהר, תאמין לי. הם לא דוחים בדיקה סתם!! חותולים זקנים - זו פרנסה מצויינת לווטרינרים!!

אגב למרות הכל החתול, הוא חתול ספורטיבי. למד בכוחות עצמו ללכת על ההליכון. עד לפני חצי שנה, התאמן מדי ערב.  היום בגלל גילו , מצבו ובגלל שחם לו, הוא הולך פחות מבעבר. ראו סרטון ויש עוד סרטונים שלו ביו טיוב, חפשו מיש מיש החתול.

אשמח לעצות נוספות ממי שיש לו ניסיון.
לצפיה ב-'עיקור בתקופת ייחום '
עיקור בתקופת ייחום
30/08/2019 | 09:36
1
30
היי, 
רציתי לדעת האם אפשר לקחת חתולה לעיקור בזמן שהיא בתקופת הייחום, או שזה לא משנה? 
לצפיה ב-'זה קצת משנה אבל לא כמו אצל כלבות. אבל את השאלה הזאת'
זה קצת משנה אבל לא כמו אצל כלבות. אבל את השאלה הזאת
30/08/2019 | 11:36
34
צריך להפנות לוטרינר שיעשה את הניתוח כי הוא זה שמחליט בסופו של דבר.
לצפיה ב-'אוכל מומלץ לחתול מסורס'
אוכל מומלץ לחתול מסורס
27/08/2019 | 17:01
12
33
שלום,
יש לי חתול כמעט בן שנתיים. חתול בריטי שעבר סירוס. 
עד היום האכלתי אותו ברויאל קאנין (Royal Canin) שמיועד לחתולים מסרוסים. עשיתי את זה כי הוטרניר אמר לי שחייב לתת לחתול מסרוס רק אוכל מיוחד, אחרת יש בעיות בשתן והשמנת יתר. 
אבל התחלתי לשמוע דברים לא טובים על חהברה, וגם החתול שלי נהיה די שמן.
אז קניתי אוכל בשם ACANA, שהוא לא לחתולים מסרוסים, אבל נאמר לי שכל עניין האוכל מיוחד הוא שטות ופשוט צריך להקפיד כמה אוכל נותנים ואיזה איכות. 
וכן, החתול שלי אוכל קצת הרבה מדי. 
השאלה שלי היא כזאת:
האם העניין של אוכל למסורסים או אוכל רגיל קריטי? ואם לא קריטי, האם ACANA זה אוכל מומלץ לחתול? או שיש אוכל הרבה יותר איכותי שכדאי לתת לחתול. 
נאמר לי גם לשקול לקחת אוכל רטוב כי הוא עוזר בשמירת המשקל טוב יותר.
ואיך באמת לשמור על המשקל, אני כן מקפיד לשחק איתו, ועכשיו יש לי חתול נוסף בבית לחודש, אז הוא הרבה יותר פעיל. 

תודה. 

לצפיה ב-'אקאנה זה מזון מעולה אך הוא פחות מתאים לחתולים מסורסים כי יש '
אקאנה זה מזון מעולה אך הוא פחות מתאים לחתולים מסורסים כי יש
27/08/2019 | 17:38
11
56
הרבה שומן. מצרף לך קישור לתשובה שלי לגבי מזונות לחתולים מסורסים וגם המוזן הספציפי שעליו נשאלה השאלה יכול להתאים לחתול שלך
לצפיה ב-'יש המלצה על סוג אחר של אוכל? '
יש המלצה על סוג אחר של אוכל?
27/08/2019 | 19:25
3
41
אם אקאנה לא מומלץ למסורסים, יש אוכל אחר שכדאי? 
קיבלתי המלצה על אוכל בשם "Brit Care Missy" ו"nature's protection"
לצפיה ב-'קראת את מה שכתבתי בשרשור ההוא?'
קראת את מה שכתבתי בשרשור ההוא?
27/08/2019 | 19:28
2
39
N&D למסורסים לדעתי מצויין. גם Brit Care Missy הו טוב מאוד.
לצפיה ב-'כן כמובן...'
כן כמובן...
27/08/2019 | 19:34
1
26
אני פשוט לא מבין כדול בנושא הזה ורוצה לקחת את האוכל הכי נכון.
ה-נטורל אנד דלישס זה אוכל שרשום עליו "sterilized" או אוכל רגיל.
כי ה-Brit Care שהציאו לי רשום עליו sterilized, והרבה אומרים לי שזה סתם שטות ועדיף ללכת כל האוכל הכי איכותי. 
לצפיה ב-'Brit Care Missy זה גם מזון לחתולים מסורסים, הוא קצת פחות טוב'
Brit Care Missy זה גם מזון לחתולים מסורסים, הוא קצת פחות טוב
28/08/2019 | 17:56
32
מנטורל אנד דלישס לחתולים מסורסים אבל עדיין בסדר גמור.
נכון שבגדול מזון איכותי מתאים גם לחתולים מסורסים. אני אישית מאכיל את החתולים שלי באוריג'ן שזה אותו היצרן כמו אקאנה רק רמה יותר גבוהה. הוא מכיל אותה כמות של שומן כמו אקאנה אבל יותר חלבון.
ה"בעיה" היא שהחתול שלך רגיל למזון עם פחות שומן ולכן אני קצת מהסס להמליץ לך על אוריג'ן למשל ובמקום זה ממליץ לך על מזונות איכותיים לחתולים מסורסים.

לצפיה ב-'החתולים שלי אוכלים אקנה והם מסורסים'
החתולים שלי אוכלים אקנה והם מסורסים
28/08/2019 | 08:10
6
40
האם לערבב להם 50% את האקנה עם אוכל יותר דיאטטי ?
הם באמת התחילו להשמין
עם מה מומלץ לערבב להם ?

לצפיה ב-'לביאנקה החתולה יש ממש כרס למטה'
לביאנקה החתולה יש ממש כרס למטה
28/08/2019 | 10:40
33
כרס קטנה אבל מתנדנדת כזה כמו עטין של פרה
לצפיה ב-'טורל אנד דלישס לחתולים מסורסים'
טורל אנד דלישס לחתולים מסורסים
28/08/2019 | 17:57
4
23
לצפיה ב-'תודה אגב שאלה שקשורה בעקיפין'
תודה אגב שאלה שקשורה בעקיפין
29/08/2019 | 09:11
3
33
למה מזון לכלבים הרבה יותר זול ?
אפילו מאותו חברה באותו טעם למשל N&D לחתולים 5 קילו עולה כימעט כמו N&D לכלבים 7 קילו
גם באקנה זה ככה שם שק 11 קילו לקילו עולה קצת יותר  משק 5 קילו לחתול
לצפיה ב-'כי במזון לכלבים יש בד"כ פחות בשר מאשר במזון לחתולים של אותה '
כי במזון לכלבים יש בד"כ פחות בשר מאשר במזון לחתולים של אותה
29/08/2019 | 09:39
2
24
החברה
לצפיה ב-'האם זה גם מתאים להחליף לדיאטטי ?'
האם זה גם מתאים להחליף לדיאטטי ?
30/08/2019 | 08:45
1
25
במקום ה N&D יש לי כבר באופן קבוע מזון יבש שזוגתי מאכילה איתו חתולי רחוב
Leonardo adult lamb
ולערבב את הלאונרדו  50% עם אקנה עוף \ דגים
לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה. בכל מקרה לאונרדו זה לא מזון דיאטטי'
לא הבנתי את השאלה. בכל מקרה לאונרדו זה לא מזון דיאטטי
30/08/2019 | 11:33
27
יש בו 20% שומן כמו באקאנה אבל פחות חלבון.
לצפיה ב-' לחתול '
לחתול
30/08/2019 | 08:06
3
55
האם כדאי לתת לחתול מים מינרלים \ מסוננים ממתקן \ מהברז ?
שמתי היום לחתולים שלי פעם ראשונה מים מינרלים ונראה שהתלהבו יותר לשתות
לצפיה ב-'תן להם מים בדיוק כמו שאתה אוהב לשתות'
תן להם מים בדיוק כמו שאתה אוהב לשתות
30/08/2019 | 10:45
51
בלי הכלור וטעם הברזל מהצנרת העירונית.
כך נהגתי אני כלפי כל חיה, שנתתי לה מים. גם מתקני השתיה, אלה שאני מציב בקיץ בחצר שלי, לציפורים ולחתולים מזדמנים, מכילים מים כאלה שאני שותה. הקעריות מינימליות בגודל, אבל המיכל הצמוד "דואג" למלא אותן לכמות המתוכננת.

לצפיה ב-'אני נותן מים מסוננים בבריטה (וגם אני בעצמי שותה את זה)'
אני נותן מים מסוננים בבריטה (וגם אני בעצמי שותה את זה)
30/08/2019 | 11:42
12
לצפיה ב-'אצלנו שותים מים מהברז'
אצלנו שותים מים מהברז
02/09/2019 | 12:06
21
גם בני האדם, וגם הכלבים, החתולים, הארנבונים והדגים....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ