לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'חתול שוייצרי מציל מטיילים שהלכו לאיבוד '
חתול שוייצרי מציל מטיילים שהלכו לאיבוד
31/08/2016 | 17:47
4
לצפיה ב-'שאלה בקשר לחתול ולכלב'
שאלה בקשר לחתול ולכלב
30/08/2016 | 21:33
1
29
שלום,יש לי בעיה בקשר לחתול שפלש לי לחצר ולתוך הבית, אני לא רוצה לפגוע או להרגיז אוהבי חתולים, גם אני אוהב חתולים, אבל אני פשוט חסר אונים, הסיפור שלי כזה אני אוהב חיות גם כלבים וגם חתולים. יש לי כלב קטן (פקינז) ולשכן שלי יש חתול. החתול שלו נכנס דרך קבע לחצר שלי וגם לתוך הבית שלי, עושה צרכיו בעציצים והופך אותם, מיילל בלילות ומנסה לאכול מהאוכל של הכלב שלי. כל זה לא הפריע לי עד עכשיו כי אני אוהב חיות, הבעיה שכשזה קורה הכלב שלי נובח ועכשיו השכנים מתלוננים צועקים וכועסים עליי בגלל הנביחות שהכלב שלי נובח על החתול הזה... אז אין לי ברירה אני חייב למצוא פתרון קיוויתי שהכלב יחיה בשלום עם החתול וגם ניסיתי לחנך אותו לזה אבל כנראה שזה אבוד. הכלב שלי רוב היום בתוך הבית לפעמים יוצא קצת לחצר אבל לא יוצא ממנה לרחוב או לשכנים כי יש גדר גבוהה. החתול מטפס בקלות על הגדר הזו ומגיע לבית שלי. השאלה שלי האם יש דרך הומנית כלשהי להרחיק את החתול של השכן מהבית שלי מבלי שהחתול או הכלב יפגעו?
לצפיה ב-'לדבר עם השכן שיגדר את החצר שלו בצורה יותר הרמטית'
לדבר עם השכן שיגדר את החצר שלו בצורה יותר הרמטית
31/08/2016 | 14:17
4
במקביל אתה יכול לקנות שפריצר מים ולהשפריץ על החתול.יש גם מתקנים אוטומטיים שרגישים לתנועה ומשפריצים מים.
לצפיה ב-'צרכים - הפתרון האולטימטיבי?'
צרכים - הפתרון האולטימטיבי?
30/08/2016 | 13:32
3
42
(מקווה שאני לא חופר)

פרסמתי בתחילת החודש שרשור ובו אני מביע את מצוקתי הקשה סביב הניחוחות שהחתולה שלי מוסיפה לי לדירה...

עכשיו ראיתי שמישהו הגיב בסוף השרשור והציע לי לרכוש את המוצר הבא (אף ציין שזה "פתרון עצום ואין יותר ריח בבית")
http://www.ebay.com/itm/New-Portable-Pet-Cat-Kitty...
לכאורה, נראה מבטיח. מישהו ניסה? האם לא יהיה חסר לחתולה העיסוק של חפירת החול? איך מרגילים אותה למתקן הזה?

אני אחרי ניסיון לא טוב עם החול של: קנדה ליטר ו-קלאסיק,
אני שוקל גם לנסות : אברקלין, קטס בסט (הגרסה המתגבשת) ו-פיור קט. אחד מהם חייב להיות מוצלח (עם או בלי תוסף פחם פעיל של fresh cat).

אני לוקח בחשבון שיכול להיות שזה בגלל הקיץ והבית לא הכי מאוורר (אם כי יש חלון גדול פתוח בחדר של הארגז), ויכול להיות שזה גם השפיע על היעילות של החול. מה גם, שאני מסנן את החול רק פעם ביומיים. אם כי סינון של פעם ביומיים הייתי עושה עם הגרסה הקודמת של קנדה ליטר ולא היה מסריח בכלל.

נ.ב.
קישור לשרשור המדובר:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/16/181098751...
לצפיה ב-'אני לא ניסיתי '
אני לא ניסיתי
30/08/2016 | 21:16
1
25
כי נראה לי לא טבעי ולא בטיחותי, וגם אומר שאם יעבוד - לא תראה אחד מהאינדיקטורים לבריאות טובה שזה צרכים תקינים. גם לא מוכר לי מישהו שניסה זאת בביתו, אז אין לי שום אפשרות להעיד לא מיד ראשונה ולא מיד שניה...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
31/08/2016 | 09:39
2
לצפיה ב-'כדאי לך לקרוא את המאמר הזה'
כדאי לך לקרוא את המאמר הזה
31/08/2016 | 14:05
8
לצפיה ב-'צריכה עזרה להחליט'
צריכה עזרה להחליט
31/08/2016 | 07:51
11
29
שלום לכולם, יש לי חתול בן 7 שאימצתי בגיל כמה ימים, הוא חתול בייתי לגמרי ולא יוצא מהבית. רוב שעות היום אני עובדת והוא נשאר לבדו בבית, ואז כשאני חוזרת מאוחר בערב הוא רוצה לשחק ולי כבר אין כוח. אני מרגישה שהוא מאוד משועמם ומרגישה מאוד רע שמשאירה אותו לבד ככ הרבה שעות אך לא רואה ברירה אחרת. לאחרונה התחלתי לחשוב שאולי אני עושה לו עוול ועדיף לו להיות עם עוד חתולים שישחק איתם ולא ירגיש ככ מתוסכל, אך הרעיון למסור אותו קשה לי. האם תוכלי להמליץ לי לאן עדיף למסור? עמותה? האם זה נכון שחתול משועמם שלבדו בבית זה יותר גרוע מלהיות בעמותה? לא יודעת מה לעשות...
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
31/08/2016 | 08:01
10
30
קודם כל, את משליכה על החתול את המחשבות שלך. הוא לא חושב כמוך ולא מרגיש כמוך לגבי הזמן שלו לבד בבית.

חתול בוגר (ודאי בן 7) מרגיש מצוין בבית משלו ובאופן נורמלי לחלוטין פשוט ישן רוב היום. תעשי לו עוול גדול במסירתו, ודאי ובודאי במסירה לעמותה, לתנאים-לא-תנאים שבהם אין מקום, יש יותר מדי חתולים ואין די אנשים שיטפלו בהם והסיכוי לבית בעתיד הוא כמעט אפס. החתול שלך אוהב אותך ולא מעוניין להחליף בית או חיים.

אם באמת את דואגת שהוא משועמם, את יכולה להוסיף עניין לחייו באמצעות הכנסת דברים כמו מדפי תצפית ומשחקים אינטראקטיביים, וגם באמצעות אימוץ חתול נוסף. אם למעשה פשוט נמאס לך ממנו וזו הסיבה שאת שואלת ברצינות לאן כדאי לך למסור אותו, הרי שום עצה שניתן כאן לא תועיל.
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
31/08/2016 | 08:21
9
23
תודה על התגובה. חשבתי שהוא משועמם כי התייעצתי לגבי התנהגויות שלו ונאמר לי שזה בגלל שהוא לבד המון שעות. הוא תוקפני לאנשים שבאים אליי הביתה, בלי שום סיבה יכול לתקוף כאילו מסמן טריטוריה, וכל בוקר בארבע או חמש בבוקר מילל בקולי קולות, ניסיתי לשחק איתו ולתת לו אוכל לפני השינה וזה לא עוזר, כך שכל בוקר יש לי השקמה מוקדמת גם בימי חופש. אני מאוד לא רוצה למסור אותו למקום שאין בו תנאים טובים עבורו אך מרגישה שאיכות החיים שלי נפגמת וזה מביא לתיסכול רב.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
31/08/2016 | 11:06
19
לפחות עכשיו אנחנו מדברים על הסיבה האמיתית לשאלה על מסירה - לא החשש שהחתול משתעמם, אלא התחושה של פגיעה ממשית באיכות החיים שלך. זה טוב, כי כשמדברים על הסיבה האמיתית, יש גם אפשרות לראות איך ניתן להגיע לפתרון, אז כל הכבוד לך על הכנות ועל הנכונות לדון בעניין בצורה פתוחה. בהחלט מגיעה לך איכות חיים, ומה שצריך כרגע זה להסתכל על המציאות ולראות איך ניתן לפתור את הבעיות. אני מקווה שכותבים אחרים בפורום יתגייסו גם הם עם רעיונות והצעות.

האם תוכלי לומר לנו מה פירוש "התייעצתי לגבי התנהגויות שלו"? עם מי התייעצת, האם מישהו כמו יועצת חתולים באה אלייך הביתה כדי לבנות עבורך תכנית לשיפור איכות החיים שלך יחד עם החתול? דבר כזה בהחלט יכול לעזור. עולה כסף, אבל זה כסף שמטרתו שיפור איכות החיים שלך, לא סתם הוצאה לבטלה. אציין גם שאם אכן יש בעיה של תוקפנות, חשוב מאוד להיעזר בייעוץ מקצועי (ולא ייעוץ סתמי של "נשמות טובות"). תוקפנות זה אומר שיש פגיעה פיזית, וזה כמובן אינו רצוי ואינו טוב לאף אחד.

ממה שכתבת, עדיין לא ברור הרקע לתוקפנות מצד החתול. אנשים באים אלייך הביתה, ו...? הם מנסים לגעת בו והוא תוקף? הם לא מתייחסים אליו בכלל והוא תוקף? מה קורה בדיוק?

באשר להשכמה המוקדמת בארבע-חמש בבוקר, לזה אין שום קשר לסימוני טריטוריה וגם לא באמת לשעמום. זו פשוט "שיטת מצליח". חתולים אינם טפשים, ואם יש משהו שמצליח להם - הם יעשו אותו. הדרך להתמודד עם זה היא די פשוטה, גם אם לא קלה כל כך: קני אטמי אזניים, דאגי לפני השינה שיש לחתול כל מה שצריך מחוץ לחדר השינה שלך (ארגז חול, אוכל, מים, וצעצוע או שניים), וסגרי את הדלת. אם תצליחי להחזיק מעמד ולא להכנע לרעש שהוא עושה, אחרי כמה ימים הוא פשוט יבין שזה לא עובד ויפסיק. אולי יבין אחרי לילה אחד, אולי יבין אחרי שבוע - אבל יבין. הוא עושה זאת כי זה עובד. עלייך רק לוודא שאין לו שום סיבה אמיתית לבכות בבוקר - ולהתעלם. זה לא שונה מהפעוטות שהורסים לכל המשפחה את הלילה כי הם לא הולכים לישון בשעת השינה. בשני המקרים "הורות תקיפה", כלומר, הצבת הגבול ועמידה בו (לא אלימות חס וחלילה), זה מה שעובד.  
לצפיה ב-'האם מדובר על תופעות חדשות?'
האם מדובר על תופעות חדשות?
31/08/2016 | 11:28
7
30
החתול חי איתך 7 שנים. אני משערת שלא תמיד הוא התנהג ככה, אחרת היית נשברת מזמן... אם זה אכן חדש - הייתי בודקת שאין בעיה רפואית. היה לנו חתול שהתחיל להעיר אותנו בשעות לא שעות כשחלה...
גם עכשיו יש לנו חתול שמעיר את כל הבית בבוקר. הוא סתם נודניק . עוד לא התייאשנו לחנך אותו. אם מתעלמים כמה דקות, הוא מפסיק והולך, אלא אם שמע שעון מעורר שאז זה כבר ממש שערוריה בעיניו שלא קמים והוא פותח בכאלה צרחות שכל השכונה מתעוררת. אבל מדובר על חתול צעיר ודברן וככה הוא תמיד, לא משהו חריג או מדאיג.
לצפיה ב-'נקודה חשובה! '
נקודה חשובה!
31/08/2016 | 12:08
6
17
טאניוש צודקת - אם מדובר בתופעות שהתחילו בנקודה מוגדרת בזמן, למשל לפני שנה או שנתיים או חצי שנה או מתי שזה לא יהיה, ולפני כן לא היתה בעיה, יתכן שמדובר במשהו רפואי!

לדוגמא, כאבי שיניים. אלה יכולים לגרום לכל אחד (ולא רק חתולים...) להיות תוקפניים, או לעשות רעש בזמנים מסויימים. האם החתול נבדק פיזית אצל וטרינר לבדוק שהוא לא תוקפני בגלל כאבים?
לצפיה ב-'מאז ומתמיד'
מאז ומתמיד
31/08/2016 | 12:57
5
13
אז ככה, מאז שהוא קטן הוא היה דומיננטי וקולני מאוד, בחמש שנים הראשונות לחייו גרתי בדירת סטודיו קטנה שזה חלל אחד והיה מאוד קשה לשים גבולות, לא היו דלתות אז הוא הסתובב בכל מקום כמה שבא לו וגם אז היה מיילל בבקרים בלילות , בשנתיים האחרונות עברתי לבית גדול יותר עם חדרים ודלתות ומאז ניסיתי כמה שיטות-אטמי אזניים, לסגור אותו באחד החדרים עם אוכל וארגז כמובן, וניסיתי גם להתעלם אבל זה פשוט לא עובד, הוא יכול ליילל בקולי קולות עד שהשכנים מתלוננים כ50 דקות ולפעמים שעה ואז אני כבר לא עומדת בזה ויוצאת מהחדר. הוא תוקפני לאחרים גם כשהם מנסים לגעת בו ולפעמים כשהם לא מתיחסים אליו הוא ניגש ומרחרח אותם ואז פתאום תוקף בלי אזהרה מוקדמת. אני מבינה שזאת התנהגות חתולית והוא לא עושה בכוונה אבל לאחרונה אני מאוד מיואשת, כל בן זוג שהיה לי לא הסתדר איתו כי זה בלתי אפשרי, חשוב לציין שבשאר הזמן הוא חמוד ולא נראה במצוקה כלשהי. לפני שבועיים חזרתי מחופשה ומי שהגיעה לשמור עליו אמרה שהוא תקף גם אותה והיא ממש פחדה להגיע ולהאכיל אותו.
לצפיה ב-'במצב הזה'
במצב הזה
31/08/2016 | 13:04
1
10
לגמרי ממליצה על יועצת חתולים. את צריכה עזרה פרטנית, כי נתקעת במצב הזה זמן ארוך מדי ונוצרו דפוסים שקשה גם לך וגם לחתול לצאת מהם.

אפשר לחפש בגוגל את היועצות הבאות: אורלי זכאי, מרתה אסטרקין, איילה נאור, הן הוזכרו בפורום בעבר ויש להן מוניטין טובים.
לצפיה ב-'אוסיף עוד משהו'
אוסיף עוד משהו
31/08/2016 | 13:35
11
וזו לא אפשרות שאני חושבת עליה בדרך כלל, כי היא לא מומלצת.

בתלות מאוד גדולה בסביבת המגורים שלך ובמה שתהיי מוכנה לעשות בעתיד, יש לך גם את האפשרות לאפשר לחתול שלך לצאת החוצה (ולחזור פנימה, כרצונו). אם את חיה במקום שבו יש לך אפשרות לסדר לחתול גישה החוצה שלא תסכן אותו ותסבך אותך בצרות (כלומר, עדיף לא דרך חדר מדרגות משותף, לדוגמא) ואת לא גרה ליד כביש סואן אלא הסביבה מספיק שקטה וכוללת בעיקר חצרות וגינות, יתכן שזו אופציה. לדעתי, לפני שאת עושה דבר כזה, הרימי טלפון לאחת מיועצות החתולים כדי לבדוק את האופציות ולשמוע רעיונות. אם אכן תלכי על אפשרות כזו, עלייך להיות מודעת שזו עלייה גדולה בסיכונים לחתול (דריסה, כלבים, בני אדם רעים, וכו' וכו') וגם שצריך לעשות את התהליך הזה נכון (לא להרים ולקחת החוצה. ליצור פתח מתאים, אולי אפילו לשים דלת חתולים, ולאפשר לו לגלות את הדרך החוצה בעצמו כך שיידע גם את הדרך פנימה).

לרוב החתולים יכולת מצויינת לחיות חיי פנים כל חייהם באושר ובשמחה. יש מיעוט שזה פשוט לא מתאים להם - ובמקרים כאלו, לפעמים האפשרות לצאת החוצה משפרת גם את ההתנהגות שלהם בפנים כי זה עונה להם על צורך. על פי רוב אני לא ממליצה על האפשרות כי זו לא אפשרות טובה כאשר אנחנו חיים בעיר, ותצטרכי להביא בחשבון שזה אומר שבכל מעבר דירה בעתיד צריך מקום שמתאים גם לאפשר לחתול לצאת החוצה ותהליך הרגלה מחדש לטריטוריה חדשה. אבל - אם אכן הגעתם למקום שבו האופציה היחידה האחרת שאת חושבת עליה היא מסירה לעמותה, זו אפשרות הרבה יותר טובה לחתול שעשויה גם לעזור לאיכות החיים שלך.
לצפיה ב-'זאת לא התנהגות חתולית'
זאת לא התנהגות חתולית
31/08/2016 | 13:35
2
11
את (ואנשים אחרים) לא אמורים לפחד מהחתול שלך.
מסכים לגמרי עם יוקיטה שהתפתחו דפוסים בעייתיים, ושבשלב הזה דרושה עזרה מקצועית.
נשמח לעדכונים בנושא!
לצפיה ב-'עוד מכשול'
עוד מכשול
31/08/2016 | 13:58
1
13
ראשית כל תודה על העצות. אני גרה במקום שלא מאפשר לחתול לצאת ולהכנס בחופשיות, יש הרבה חתולי רחוב באיזור וכביש עם תנוע הרבה ואני חוששת לחייו, חוץ מזה עקב עבודתי אצטרך לנסוע לחול לעיתים תכופות בעתיד הקרוב ואני ממש לא יודעת מה לעשות, בפעם האחרונה כפי שציינתי היה קשה למי שטיפלה בו וגם אחרי שחזרתי החתול התנהג בצורה מוזרה למשל עד עכשיו(עברו שבועיים) הוא לא מוכן לאכול את האוכל היבש שתמיד אכל, כשאני נותנת לו אוכל רטוב הוא כמובן מתענג עליו למרות שעד עכשיו הוא אכל רק אוכל יבש ומידי פעם כפינוק קיבל אוכל שימורים. כך שאני לא יודעת מה לעשות כרגע,יש יותר מידי דברים לעבוד עליהם והם בטח צריכים רצף ועיקביות ובעתיד הקרוב לא אוכל להשקיע בזה. לכן חשבתי שבצער רב אאלץ למסור אותו, זה מאוד קשה לי.. לא יודעת מה יהיה הכי נכון עבורו ועבורי
לצפיה ב-'למה שלא תתחילי מטלפון ליועצת?'
למה שלא תתחילי מטלפון ליועצת?
31/08/2016 | 14:01
10
אם המצב באמת כל כך נוראי, גם היא תמליץ לך למסור.

לדעתי, הכל פתיר. צריך פשוט לפרק את העניין לצעדים פשוטים במקום להבהל מכל השק הגדול של כל הבעיות ביחד. בנוסף, זה לא שמחכה בית אחר לחתול "בעייתי" בן שבע ובעמותות שיסכימו לקבל חתול כזה, ברוב המקרים ימיתו כבר באותו יום.
לצפיה ב-'מסירת גור - איך מוודאים שיגיע לידיים טובות?'
מסירת גור - איך מוודאים שיגיע לידיים טובות?
29/08/2016 | 17:02
1
39
אני מטפלת כבר שבוע בגור בן שלושה שבועות. הנערה שמצאה את הגור ברחוב והביאה אותו אלי פרסמה מודעה באתר אגורה ויש מישהו שמתעניין בו. איזה שאלות יש לשאול את המתעניין ואיך מוודאים שהגור יגיע לידיים טובות?
לצפיה ב-'עדיף למסור דרך עמותה'
עדיף למסור דרך עמותה
29/08/2016 | 23:49
33
באגורה המסירה היא חינם, והגור עלול להגיע לידיים לא רציניות!
אם עדיין אין לך נסיון בסינון מאמצים, הייתי ממליצה לך להגיע לימי אימוץ בסופה"ש, של אס או אס למשל.
שם המאמצים משלמים תרומה ופקדון המבטיח סירוס הגור בעתיד.
ואולי תצברי נסיון של איך מסננים באופן פרטי, בעזרת המוסרים במקום...
בכל מקרה- מסוכן למסור לכל דורש, בלי בדיקת התאמת המאמצים,!!

לצפיה ב-'מחפשת מאכיל/ת חתולי רחוב ברמת גן'
מחפשת מאכיל/ת חתולי רחוב ברמת גן
29/08/2016 | 02:49
38
אני מאכילה חתולי רחוב ברמת גן בשעות הלילה.  אני רוצה לצאת לחופשה ומחפשת מישהו שיחליף אותי - מדובר בשני לילות בעוד כשבועיים, תמורת תשלום. פרטים נוספים במסר. תודה
לצפיה ב-'הקאות'
הקאות
28/08/2016 | 10:25
6
45
בבוקר לחתולה לא היה תאבון - מה שחריג ביותר אצל החתולים שלי... בשלב כלשהו ניגשה לקערה ואכלה כמה גרגרים. אחרי דקות ספורות הקיאה את מה שאכלה, האוכל לא הספיק להגיע רחוק, הקיאה את הגרגרים. נתתי לה קצת יוגורט (היא מאד אוהבת), אכלה בתאבון. אחר כך אכלה גם קצת מהאוכל שלה. 
יש לציין שזאת כבר פעם שניה שזה קורה, לפני כשבועיים גיליתי בבוקר שמישהו מהחתולים הקיא - בדיוק אותו דבר, גרגרים שלמים. רק שאז לא ידעתי מי מהם. 
החתולה מתנהגת רגיל, סקרנית ועירנית. אין לה עצירות. לא מדובר בכדורי שיער. הדבר היחיד הלא תקין ששמתי לב אליו עד כה - אזניים מלוכלכות. הוטרינר אמר שאין דלקת, רק לכלוך, להקפיד לנקות וזהו. 
מישהו נתקל בתופעה כזו? מה זה יכול להיות? מצריך ביקור דחוף אצל וטרינר?
לצפיה ב-' קשה לומר'
קשה לומר
28/08/2016 | 11:40
5
37
לא כל הקאה היא מקרה חירום, מצד שני כל דבר שהוא שונה ויוצא דופן הוא סיבה לעירנות כי חתולים לא נוטים להפגין חולשה בקלות (מה שאומר שעד שכבר רואים משהו, לפעמים המצב כבר חמור).

אני חושבת שאם החתולה הזו וגם האחרים כולם נראים טוב, עירניים ובעלי תיאבון, הייתי מחכה עוד קצת. אם תקיא שוב - אז אולי כדאי לחשוב על בדיקה. אפשר גם להתקשר לוטרינר לשאול אותו לדעתו בעניין זה. אני די סומכת על הוטרינר שלנו, והוא אכן מייעץ בחלק מהמקרים פשוט לחכות ולראות, תלוי מה הוא מבין מהסימפטומים שתיארתי לו.
לצפיה ב-'לפי הדיווחים מהבית, היא שמחה ועליזה'
לפי הדיווחים מהבית, היא שמחה ועליזה
28/08/2016 | 11:54
4
32
מן בחילת בוקר כזאת (ולא, היא ממש לא בהריון...)
החתול הנוסף בסדר גמור (טפו חמסה)
הווטרינר יהיה רק בערב. אם מדובר על חרום צריך ללכת לווטרינר אחר. אבל על פניו לא נראה חרום, נכון?
לצפיה ב-'בינתיים זה לא נשמע חירום'
בינתיים זה לא נשמע חירום
28/08/2016 | 12:01
3
31
אתם שם במרחב האמיתי יודעים יותר טוב מאיתנו כאן במרחב הוירטואלי

גם בערב יתכן שלא צריך לרוץ לוטרינר, הצעתי בשלב ראשוני ואם בכל זאת מודאגים פשוט לשאול אותו בטלפון מה דעתו, האם לחכות או לבדוק. לפי התיאור שלך של המצב, כנראה גם לוטרינר לא יהיה הרבה מה לראות אלא אם כן תחליטו על כל מיני בדיקות שאני לא חושבת שבשלב מוקדם בו עדיין יתכן שסתם מדובר בהקאה קצת אקראית הן כל כך רצויות או מועילות.

שימו לב אם יש משהו בקיא חוץ מאוכל. הגברת לא לעסה איזה צמח או משהו?
לצפיה ב-'לא היה כלום חוץ מאוכל'
לא היה כלום חוץ מאוכל
28/08/2016 | 12:14
29
לא היה לה תאבון, והיא בכל זאת אכלה קצת, ואז הקיאה. היא כן שתתה אחר כך, וגם אכלה אחרי שהקיאה וזה עבר בשלום.
מדובר על חתולה דובונת שצריכה דיאטה... לכן זה מאד חריג ומטריד.
לצפיה ב-'דיברתי עם וטרינר'
דיברתי עם וטרינר
28/08/2016 | 17:41
1
34
לדבריו הקאה פעם בשבועיים זה לא משהו לדאוג לגביו. אז בשלב זה התבקשנו רק לעקוב...
תודה
לצפיה ב-''
28/08/2016 | 17:51
1
לצפיה ב-'גור מתוק ועיוור'
גור מתוק ועיוור
26/08/2016 | 15:19
3
69
הי הי
אתמול בערב מצאתי גור בריא בחצר שלי - וכבר מצאתי לו מאמץ מקרב בני משפחתי שיקח אותו הלילה. קפצתי לחסן את הגורון היום והוטרינר הפציר בי לקחת לפחות לכמה ימים גור מתוק מתוק מתוק שהינו עיוור בשתי עיניו. הגור הובא למרפאה בתחילת השבוע והוטרינרים פרסמו אותו בפייסבוק וכו - אך לא רצו ולא התקשרו. הוטרינר ממש חשש להשאירו בסופש במרפאה והפציר בי לקחת אותו ולו לכמה ימים. הוא מתוק אך החמולה הגינגית שלי כבר הראתה ניתני תוקפנות פלוס יש לנו חצר ענקית שאינה סגורה - החתולים יוצאים ונכנסים אך העיוור לא יוכל להיות בחוץ - אני מניחה...
בכל מקרה מצרפת תמונה של המתוק
למי שרוצה / חושק ויעשה מצווה
הוא מתלטף ללא הרף, מגרגר, תוך שניה מצא היכן האוכל, ארגז החול והמים ומחפש בית שיאהב אותו לנצח
הוא הכי מתוק בעולם - מצ״ב תמונה שלו
אנחנו באיזור עמק חפר / כרכור וכו...
אפשר לשלוח אלי מסר פרטי למי שמתעניין
שבת שלום
אנחנו
לצפיה ב-''
27/08/2016 | 22:37
11
מקפיצה
לצפיה ב-'לא קל'
לא קל
28/08/2016 | 00:06
1
44
לא קל למצוא בתים גם בלי בעית העוורון... אולי קרובי משפחתך יסכימו לאמץ יחד עם הגור האחר? למי ששואל, אני ופפינה שלי, שהיא עיוורת, עדות שעיוורים מסתדרים בבית מצוין. הבעיה היחידה שלהם היא בני האדם שמתקשים להתגבר על עניין העוורון.
לצפיה ב-'הוא מתוק'
הוא מתוק
28/08/2016 | 07:37
37
ואנחנו מתים עליו
הבעיה היא שהוא לא נותן לנו לישון כבר יומיים....אז עברנו לישון בסלון והוא מהלך כל הלילה במיטה ומרחרח .....

לצפיה ב-'גמילה מאוכל רטוב'
גמילה מאוכל רטוב
27/08/2016 | 17:26
10
48
שלום לכולם. איך אפשר לגמול חתול מאוכל רטוב שאוכל רק מספר ימים? תודה
לצפיה ב-'בן כמה החתול?'
בן כמה החתול?
27/08/2016 | 19:56
9
16
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/08/2016 | 21:39
8
29
בן שנה וחצי. היה 3 ימים בחוץ וחזר. לא רצה לאכול אוכל יבש ורטוב מעורבב ולא יבש לבד, רצה רק רטוב. אוכל 3 ימים רק רטוב. אני מאוד רוצה לגמול. איךעושים? הרטוב נדבק ליבש ומתקשה. בקערות נפרדות אוכל רק רטוב. מה לעשות?? תודה לעונים.
לצפיה ב-'איזה אוכל יבש את מנסה לתת לו? (שם מותג)'
איזה אוכל יבש את מנסה לתת לו? (שם מותג)
27/08/2016 | 22:08
7
30
חסרים קצת פרטים. האם מדובר בחתול בייתי שלא רגיל לצאת שברח?
האם רגיל לצאת?
מה הוא אכל עד לפני 3 ימים?
למה התחלת לתת לו אוכל רטוב אחרי שחזר?
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
27/08/2016 | 22:42
6
32
כן זה חתול ביתי שלא רגיל לצאת וברח
אכל רויל קנין פיט, ולפני כן רויאל קנין קיטן . אכל מצויין.
כבר 12 ימים בבית
אחרי שחזר לא רצה בכלל לאכול אוכל יבש, צם. עירבבתי יבש עם כפית של הילס , אכל מעט מאוד. ניסיתי לתת רק יבש- לא אכל בכלל. אמרו לי לתת לו שימורים.
3 ימים אוכל שימורים- פנסי פיסט והילס, התאושש , אוכל מצויין.
רוצה לחזור ליבש
תודה על העזרה
לצפיה ב-'יתכן שספג איזו פגיעה בחוץ'
יתכן שספג איזו פגיעה בחוץ
28/08/2016 | 00:03
28
האם היה עליו איזשהו סימן כשחזר? השיניים בסדר?

אם הוא נראה לך לגמרי בסדר, אפשר לנסות לשים קערה של אוכל יבש ולחכות לראות אם יאכל. לא צריך לצפות שייגש מיד ויאכל, אלא צריך להמתין שיהיה קצת רעב. אוכל רטוב טעים בהרבה מאוכל יבש, כך שחלק מהעניין הוא פשוט הציפייה למשהו טעים.

אם יש סיכוי שקיבל איזו מכה בשיניים או בלסת או שפיתח איזה זיהום בפה, צריך קודם כל בדיקת וטרינר ואז נוהגים על פי התוצאות.
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
28/08/2016 | 00:13
4
30
כל הכבוד לך שחשבת מחוץ לקופסא ושינית את התזונה שלו לשימורים ולא נתת לו להמשיך לצום. חתול שמפסיק לאכול במשך כמה ימים מפתח כבד שומני, שעלול להיות קטלני. החוכמה עם חתולים זה לעבוד איתם ולא נגדם.

אתחיל בלומר שבאופן כללי מזון רטוב הוא מזון טבעי יותר ובריא יותר לחתול מאשר מזון יבש. החתול שלך מדגים אינסטינקטים בריאים.

רויאל קנין נחשב למזון בעל טעימות גבוהה. הייתי ממשיך לנסות עוד כמה ימים. המזון היבש צריך להיות זמין תמיד, ותרדי בהדרגה בכמות המזון הרטוב. אם יש לך משקל למטבח, תוכלי לשקול את המזון היבש בתחילת היום ובסופו כדי לוודא שהוא אוכל ממנו. הייתי ממליץ להמשיך לתת לפחות מנת מזון רטוב ביום, למען בריאותו.

למרות הטעימות הגבוהה של רויאל קנין, הוא לאו דווקא מזון ברמה גבוהה. כדאי לנצל את ההזדמנות שהוא משבית את המזון היבש כדי לנסות להחליף אותו. תוכלי למצוא תחליפים ראויים יותר באותו מחיר. להלן מסמך השוואת המזונות היבשים של דימיטרי (לחצי על הקישור הראשון בשני הדפים).

תוכלי לבקש דוגמיות מכמה מזונות מובחרים בחנות החיות, ולראות איזה הוא מעדיף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2016 | 00:57
16
1. הייתי אצל וטרינרית שבדקה את הפה הכל בסדר.
2. תודה על הרעיונות אנסה
צריכה לקרוא את המסמך המצורף

לצפיה ב-'הקישור לא נפתח'
הקישור לא נפתח
28/08/2016 | 01:05
2
24
האם יש אוכל יבש טעים יותר?
אקאנה? אוריגן? מאטיס?
תודה
לצפיה ב-'גירסא וובית של המסמך'
גירסא וובית של המסמך
28/08/2016 | 02:06
1
23

אם דימיטרי לא מאשר את השיתוף, אסיר אותו.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/08/2016 | 22:35
4
לצפיה ב-'גור עם אובססיית אוכל'
גור עם אובססיית אוכל
25/08/2016 | 03:03
4
77
שלום
רציתי להתייעץ אתכם בעניין גור החדש שלי , אספנו אותו לפני כמה ימים מהרחוב והוא מתאקלם מצויין בביתנו הוא משחק מתלטף ואפילו מסתדר יפה עם החתול שלנו. אבל שהוא מזהה אוכל בכל צורה שהיא הוא נכנס לאטרף ולא נרגע גם אחרי שהוא מקבל את האוכל היבש/רטוב שלו הוא ממשיך לחפש , שיושבים לאכול על השולחן הוא גם באטרף רץ לאוכל ומפריע. ככ"הנ נצתרך לסגור אותו בחדר שאנחנו אוכלים אבל מה עם בישולים  כל פעם נצתרך לסגור אותו? אשמח לשמוע ועצתכם בעניין אולי יש דרך אחרת להתמודד עם הסיטואציה. תודה

לצפיה ב-'מזל טוב על האימוץ!'
מזל טוב על האימוץ!
25/08/2016 | 08:21
62
בקשר לאוכל, כתבתם "גם אחרי שהוא מקבל את האוכל". האם זה אומר שהאוכל שלו מחולק למנות? באופן רגיל עם חתולים, ודאי גורים, ההמלצה היא להשאיר להם תמיד אוכל בקערה. רובם מנשנשים כל היום ולא אוכלים בבת אחת ארוחה גדולה. רק במקרים מיוחדים, מסיבות בריאות אם אם במקרה דווקא מדובר באכלן כפייתי (רואים כשהם מתחילים להשמין ממש), מחלקים לארוחות. גורים צריכים לאכול כי הם גדלים מהר ושורפים הרבה אנרגיה, כך שרצוי שהאוכל היבש ומים טריים יהיו תמיד זמינים.

באשר לעודף העניין באוכל שלכם, זה די מוכר. אפשר להוריד מרמת האטרף באמצעות בניית הרגלים רצויים יותר. הגישה המועדפת עליי לא מתמקדת רק בחינוך "קשה" אלא משלבת גם תגמול עבור התנהגות רצויה: בדיוק לפני שאתם אוכלים, הכינו מנה קטנה של אוכל רטוב או משהו שהגור ממש אוהב בקערה קטנה שלו, קראו לו, הראו לו שיש לכם משהו עבורו, ושימו את הקערה בחדר אחר מזה בו אתם אוכלים. אם רוצים, אפשר גם לסגור דלת. אחרי פעמיים שלוש, הוא יבין- וכשיראה את הקערה ירוץ כבר לפינת האוכל הנבחרת לקבל אותה, הוא ילמד שיש מסגרת לקבלת אוכל ושלא מקבלים על השיש או בהדחפות בעת ההכנה.

במקביל, זה בסדר גמור להוריד אותו מהשולחן או השיש כשאוכלים (צרפו מילה ברורה כמו "רד" ואמרו אותה ברור אך בלי לצרוח, פשוט להיות אסרטיביים, לא עצבניים). זה גם בסדר לסגור בחדר אחר אם ממש מפריע, למרות שאם יש לכם את הסבלנות לעבור את התקופה הראשונית הקשה בחינוך, המצב ישתפר ולא תצטרכו לפתח תלות בסגירת דלתות.
לצפיה ב-'יש לנו בבית (בין השאר...) שני חתולים בני שנתיים'
יש לנו בבית (בין השאר...) שני חתולים בני שנתיים
25/08/2016 | 15:46
58
כשהיו קטנים יותר זה היה בלתי אפשרי לאכול- הילדים היו עסוקים בזמן האוכל בהגנה על הצלחת שלהם בגופם שלא יגנבו להם, הם היו גונבים הכל, גם דברים שלא אהבו לאכול (כמה פעמים אחד מהם גנב בננה שמצאתי אח"כ זרוקה במחבוא שלו...).
שמחה לספר שככל שהם גדלים ומתבגרים ההתנהגות המעצבנת הזו שלהם הולכת ומצטמצמת וכבר אפשר להתמקד בארוחה יותר באכילה ופחות בשמירה על הצלחת 
לצפיה ב-'(אפשר למחוק)'
(אפשר למחוק)
26/08/2016 | 01:40
12
לצפיה ב-'תשאירו לו אוכל חופשי..'
תשאירו לו אוכל חופשי..
28/08/2016 | 00:22
30
חתולים אמורים לאכול מספר פעמים ביום, לא רק פעם או פעמיים..
פשוט תשאירו לו קערה עם אוכל..  נשמע שהיה רעב הרבה זמן.. הוא משלים פערים :)
לצפיה ב-'מתוק ומתלטף נמצא לבד באיזור שאין בו חתולים נוספים'
מתוק ומתלטף נמצא לבד באיזור שאין בו חתולים נוספים
26/08/2016 | 12:21
2
72
גור מתוק עדין ומתלטף בן כ 4 חודשים, נמצא לבד באיזור די נגיש ומרכזי ברמת גן
אבל מקום שאין בו חתולים נוספים..

חברתי מאכילה אותו שם יום יום בשעות הבוקר המוקדמות, כבר כחודש בערך, לא ברור איך הגיע לשם, אולי בכלל ננטש, הוא כנראה לחלוטין חתול של בית..

בקרוב חברתי נוסעת לחופש ולא יהיה מי שיאכיל אותו שם, לא בטוח שיצליח לשרוד, גם אין כל כך מקורות מזון בסביבה..

מחפשים עבורו בית חם, או אומנה, או בלית ברירה אפילו רק מי שיאכיל בשעות הבוקר המוקדמות למשך שבוע..

לפרטים במסרים..

לצפיה ב-'תמונה נוספת '
תמונה נוספת
26/08/2016 | 12:27
39
לצפיה ב-'לצערי הבנתי שהוא נעלם..'
לצערי הבנתי שהוא נעלם..
28/08/2016 | 00:18
30
כאב לב.. 
לצפיה ב-'החתולה רובצת במנח חדש ומעט משונה'
החתולה רובצת במנח חדש ומעט משונה
26/08/2016 | 22:09
4
104
היא תוחבת את רגליה הקדמיות מתחת בטנה בצורת לב. זה נוח? זה צריך להיות עניין מבחניתי? ראו תמונה מצורפת
תודה
לצפיה ב-'תנוחה מקובלת לגמרי בחתולים'
תנוחה מקובלת לגמרי בחתולים
26/08/2016 | 23:09
1
65
העיקר נראית כזו יפה עם חלוקת הצבעים בפנים שלה
לצפיה ב-'תודה , גם בשמה '
תודה , גם בשמה
27/08/2016 | 18:15
7
לצפיה ב-'זאת תנוחה רגועה'
זאת תנוחה רגועה
26/08/2016 | 23:34
1
56
כלומר היא מרגישה בטוחה בסביבתך.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/08/2016 | 18:16
4
לצפיה ב-'כרגע בערוץ 1 בחדשות "מר תשע נשמות"'
כרגע בערוץ 1 בחדשות "מר תשע נשמות"
26/08/2016 | 21:28
50
כתבה על חתולים. גם הגזעיים בתערוכות, וגם חתולי הרחוב.
לצפיה ב-'חתולה גורה מכרסמת את הזנב שלה'
חתולה גורה מכרסמת את הזנב שלה
25/08/2016 | 20:49
5
83
היי לכולם, 
לפני כמה זמן שאלתי פה בפורום לגבי אימוץ חתול ולפני יומיים באמת אימצתי חתולה גורה מהממת. שמתי לב שהיא מדי פעם רודפת אחרי הזנב שלה ולפעמים גם בזמן שהיא קצת יותר מתעייפת ובאה להתלטף, ברגע שהיא שמה לב לזנב שלה היא מתחילה לכרסם\ללעוס אותו (ברמת העקרון יכול להיות שהיא סתם מוצצת אותו אבל זה ממש לא נראה כאילו היא מנקה את עצמה). האם זה משהו נורמאלי? האם מישהו נתקל בהתנהגות כזו בעבר? אשמח לקצת ייעוץ..
לצפיה ב-'מה שמוצג בתמונה בהחלט לא תקין'
מה שמוצג בתמונה בהחלט לא תקין
26/08/2016 | 00:53
1
48
זנב צריך להיות מכוסה כולו בפרווה.
הסיבות לאכילת הזנב שונות ומשונות, לכן כדאי לקחת אותה לבדיקה רפואית כדי לשמוע חוות דעת מוטרינר.
לצפיה ב-'הזנב פשוט רטוב'
הזנב פשוט רטוב
26/08/2016 | 02:09
43
הזנב שלה פשוט רטוב ובגלל זה הוא נראה ככה.. אם אני לא נותן לה לאכול אותו הוא נראה רגיל
לצפיה ב-'הזנב אכן רק רטוב'
הזנב אכן רק רטוב
26/08/2016 | 09:34
2
50
לפי התמונה לא מדובר בכרסום (שיכול להגיע לפגיעה משמעותית בעור), אלא ביניקה.

זו תופעה מוכרת למדי. יש הטוענים שזה מופיע במקרים של הפרדה מוקדמת מהאם. תהיה הסיבה אשר תהיה, סביבה מוגנת ובטוחה ובניית בטחון עצמי יכולים לעזור. כל עוד הזנב רק רטוב ואין פגיעה עצמית, אפשר לבחור אם להתעלם או למסות להפסיק את הגורה כל פעם שהיא מתחילה עם זה. לדעתי, התערבות סתמית לא תועיל הרבה,היא עושה זאת מתוךאיזה צורך נפשי. בהחלט כדאי לעבוד קצת על הבטחון העצמי שלה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/08/2016 | 10:53
1
53
אחלה תודה רבה על התגובה.. היא באמת מאוד חוששת ומפחדת אבל לאט לאט יוצאת מזה.. צירפתי תמונה שתראו כמה היא חמודה :)
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 16:06
3
לצפיה ב-'אוכל רפואי לחתולה מבוגרת '
אוכל רפואי לחתולה מבוגרת
24/08/2016 | 09:41
8
50
היי!
יש לי חתולה מהממת ומבוגרת בת 15, שלפני שנה בערך התגלו אצלה בעיות כליות.
מאז שגילינו עברתי לאוכל רפואי, הומלץ לי על Farmina - וט לייף - רנל (הירוק). מאז שהתחילה, המדדים מעט השתפרו...
הבעיה היא שהאוכל הזה חסר עכשיו אצל הספק, ואני צריכה לקנות לה אוכל חדש, המליצו לי בחום להתרחק מרויאל קנין/הילס ואני תוהה אם מישהו כאן מכיר את "טרו וט"?
הוא קצת יותר יקר אבל אם הוא איכותי כמו Farmina אז אין לי בעיה להשקיע, פשוט לא רוצה אוכל שיעשה לה רע...
תודה!
לצפיה ב-'אני דווקא ממליץ לך על הילס. גם הנוסחאות של המזונות האלה די'
אני דווקא ממליץ לך על הילס. גם הנוסחאות של המזונות האלה די
24/08/2016 | 13:01
38
דומות וגם החברה הזאת משקיעה חברה מחקר במזונות רפואיים שלה.
לצפיה ב-'מי המליץ לך על Farmina ומי המליץ לך להתרחק מרויאל קנין/הילס?'
מי המליץ לך על Farmina ומי המליץ לך להתרחק מרויאל קנין/הילס?
24/08/2016 | 13:05
5
18
לצפיה ב-'בכל מקרה למחלת כליות עדיף מזון רפואי רטוב מאשר יבש'
בכל מקרה למחלת כליות עדיף מזון רפואי רטוב מאשר יבש
24/08/2016 | 13:33
2
50
חושבים שאחד הגורמים למחלה הוא מחסור מתמשך בנוזלים, וקושי של הכליות לפרק מזון יבש. גוף החתול בנוי להסתמך על הנוזלים הטבעיים במזון לצורך פירוקו בכליות. בתהליך ייצור מזון יבש, 90% מהנוזלים הטבעיים מוצאים ממנו, כך שהכליות צריכות להתאמץ כדי לפרק אותו. הטענה היא שעם השנים, הכליות מתעייפות ותפקודן נפגע.
לצפיה ב-'יש המלצה למזון רפואי רטוב ספציפי?'
יש המלצה למזון רפואי רטוב ספציפי?
25/08/2016 | 11:52
1
26
וכמה פעמים ביום להאכיל אותה?
היום האוכל שלה פשוט בקערה והיא אוכלת כמה שבא לה ומתי שבא לה...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/08/2016 | 23:40
28
קודם כל לא אמרתי לקחת את האוכל היבש. אוכל יבש יכול וצריך להיות זמין כל הזמן. חתול כלייתי חייב לאכול אחרת המצב מתדרדר.

לגבי אוכל רטוב, כמה שהיא תסכים לאכול. פעמיים-שלוש ביום נשמע לי הגיוני, בנוסף לאוכל יבש זמין תמיד. שני סוגי המזון (היבש והרטוב) צריכים להיות רפואיים למחלת כליות.

לגבי המלצה על חברה, זאת שאלה שבלתי אפשרי לענות עליה. לפי הידוע לי, K/D של הילס הוא המזון הרפואי הראשון שיצא למחלת כליות, והוא גם היחיד שנבדק מחקרית והוכח כמאריך חיים בחתולים כלייתיים. את המחקר ביצעה חברת הילס עצמה, ולגבי איך הוא בוצע בפועל אין לנו מידע.

בעיקרון מזונות למחלת כליה דלים בחלבונים, ולכן מקריבים מסת שריר ואיברים נוספים לטובת האטת קצב התדרדרות הכליות. במילים אחרות, לבחור במזון רפואי זה לבחור ברע במיעוטו. הכליות ימשיכו להתדרדר, אך בתקווה בקצב איטי יותר, והחתול יאבד ממשקלו עקב איבוד מסת שריר. בסופו של דבר הוא עשוי למות מסיבות אחרות שאינן קשורות לכליות. במצב כזה אפשר להגיד שהטיפול במחלת הכליות "הצליח".

כדי להקשות עוד יותר את העניינים, ישנו מאמר דעה של וטרינרית שמתנגדת לכל מזון יבש בכלל ובמצב של מחלת כליות בפרט, גם (ו/או בעיקר) רפואי (קישור).

אני ממליץ לקרוא עוד מידע באתר המקיף: http://www.felinecrf.org
ייקח לך מספר ימים או אפילו שבועות להשתלט על כל החומר, אך זה שווה את זה.
תתחילי בקפיצה ישירה לנושאים שמעניינים אותך ורלוונטיים לגביך.
לצפיה ב-'וטרינרית שהתייעצתי איתה. למה?'
וטרינרית שהתייעצתי איתה. למה?
25/08/2016 | 11:51
1
7
לצפיה ב-'האם היא במקרה מוכרת Farmina בקליניקה שלה?'
האם היא במקרה מוכרת Farmina בקליניקה שלה?
25/08/2016 | 23:21
6
לצפיה ב-'היה לי חתול עם כשל כליות'
היה לי חתול עם כשל כליות
26/08/2016 | 10:13
27
שניזון מ-K/D של הילס.
גילינו את המחלה כשהיה בערך בן 14 ובעזרת האוכל הרפואי הצלחנו לעצור את העליה בקראטנין.
את האוכל הרטוב שלהם הוא לא אהב.
בסופו של דבר הוא נפטר בן כמעט 18 עם המחלה ולא בגלל המחלה (נוספה לו בעיית לב שהרגה אותו בסופו של דבר והזיקנה כמובן...).

לצפיה ב-'האם מישהו נתקל בזה?'
האם מישהו נתקל בזה?
23/08/2016 | 12:24
8
120
יש לנו חתולת חצר (לא קבועה, באה לאכול, נעלמת לשבוע וחצי שבועיים ואז שוב חוזרת לאכול) שבפעם האחרונה שבאה לאכול אצלנו ראיתי שהיא הולכת ונופלת הצידה שוב ושוב.
הייתי בטוחה שחטפה מכה ממכונית.
לקחתי אותה לוטרינר ואחרי בדיקה שכללה גם בדיקת דם (מכיוון שהיתה נורא רזה למרות שכשהיא פה היא אוכלת המון) וצילומים נמצאה דלקת באוזן שבהחלט יכולה להסביר את עניין חוסר שיווי המשקל (היא גם מטה את הראש הצידה כל הזמן).
היא קיבלה אנטיביוטיקה שעזרה לאוזן באופן חלקי אבל לא לשיווי המשקל.
הוטרינרים החליפו לה את האנטיביוטיקה והוסיפו גם סטרואידים.
היא קיבלה במשך שבוע שני סוגי אנטיביוטיקה ועכשיו, אחרי ביקור נוסף אצל הוטרינר, הוחלט להמשיך עם חלק מהתרופות (אנטי'+סטרואידים) שבועיים נוספים מכיוון שיש דלקות (אוזניים ואולי אפילו משהו דמוי דלקת קרום המוח) שנדרשות להן תקופות ארוכות יותר כדי שיעזרו (למרות שהאוזן כבר נראית בסדר גמור אבל אולי יש משהו פנימי יותר).
האם מישהו נתקל בבעיה כזו של שיווי משקל שנפגע?
אני ממש חוששת שהבעיה לא תיפתר. אי אפשר לשחרר אותה ככה (היא כרגע בכלוב אישפוז בחניה), הביתה לא ניתן להכניסה (יש לנו חמישה חתולים ביתיים שמאוד לא אמפתים למוגבלות של אחרים...) והיא גם לא במצב להרדים אותה (מתלטפת, מגרגרת, נהנית מאוד מאוכל והיום גם ראיתי אותה לראשונה מתנקה).
מישהו?
לצפיה ב-'עד שמישהו מהכותבים אולי יכתוב מנסיונו '
עד שמישהו מהכותבים אולי יכתוב מנסיונו
23/08/2016 | 14:45
1
62
דבר ראשון, כל הכבוד על ההשקעה והטיפול בחתולת חצר - לא כולם היו עושים זאת, ואתם ראויים להערכה!

דבר שני, אם אף אחד לא יוכל לספר מנסיונו על תופעות של איבוד שיווי משקל בחתולים, אולי כדאי לפנות לאחד המרכזים הרפואיים הגדולים - לא בהכרח ישירות לטיפול, אפילו רק להתייעצות. המרכזים הגדולים כמו בית החולים הוטרינרי בבית דגן או חוות דעת בבית ברל ואחרים כמוהם פשוט נתקלים במגוון גדול של מקרים, לא תמיד עם נסיבות מובנות מאליהן. אמנם ממש להגיד לך מה הבעיה לא יוכלו בלי בדיקות, אבל אולי יוכלו להעלות כמה השערות כדי שתוכלו לדבר עליהן עם הוטרינר שלכם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/08/2016 | 15:28
18
הוטרינר אמר שהשלב הבא זה התייעצות עם נוירולוג אבל אז כנראה ידרש MRI, בדיקת נוזל חוט שידרה ועוד בדיקות יקרות וכרגע זה קצת גדול עלינו.
היום היא ניערה פעמיים את הראש בלי ליפול הצידה אז אני ממש מקווה שזה סימן טוב ולא מקרי.
לצפיה ב-'ייתכן שעברה אירוע מוחי'
ייתכן שעברה אירוע מוחי
24/08/2016 | 08:39
3
38
הטיית הראש אופיינית לאירוע מוחי. לוקח זמן עד שזה משתפר, אבל זה בד"כ משתפר. 
לצפיה ב-'תודה. האפשרות הזו לא הועלתה בפנינו'
תודה. האפשרות הזו לא הועלתה בפנינו
25/08/2016 | 15:29
26
כמה זה "זמן"? שבועות? חודשים? יותר?
לצפיה ב-'עכשיו אני נזכרת שהוטרינר בדק את האישונים שלה וציין משהו לגבי'
עכשיו אני נזכרת שהוטרינר בדק את האישונים שלה וציין משהו לגבי
25/08/2016 | 15:50
1
38
אישונים מרצדים בפגיעה מוחית או משהו כזה, משהו שלא קיים אצלה (האישונים שלה לא מרצדים, שווים בגודלם ומגיבים לאור).
לצפיה ב-'להבנתי עניין האישונים תופס לגבי עיתוי מיידי'
להבנתי עניין האישונים תופס לגבי עיתוי מיידי
26/08/2016 | 01:51
23
אחרי האירוע ולא כשהחתולה כבר התאוששה וחזרה להסתובב לאכול ולשתות.
הטיית הראש יכולה להימשך שבועות וזה אינדיבידואלי לגבי כל מקרה. יש כאלה שזה נעלם וחוזרים לתפקוד רגיל בלי שום סימן ויש שיישארו עם פגיעה.
לצפיה ב-'אין לי נסיון עם מצב כזה אבל רציתי לציין שכדאי להתיעץ עם'
אין לי נסיון עם מצב כזה אבל רציתי לציין שכדאי להתיעץ עם
24/08/2016 | 13:05
1
41
הוטרינר לגבי מתן פרוביוטיקה כי אנטיביוטיקה לתקופה כזאת ארוכה בטוח תשמיד את כל החיידקים הטובים במערכת העיכול של החתולה.
לצפיה ב-'צודק. אשאל את הוטרינר לגבי זה'
צודק. אשאל את הוטרינר לגבי זה
25/08/2016 | 15:31
23
היא באמת התחילה לשלשל קצת ובעצת הוטרינר החלפנו את ה-AD שאיתו היא מקבלת את התרופה ב- ID אבל אולי היה צריך להוסיף לה באמת גם פרוביוטיקה.
לצפיה ב-'מתוסכלת...'
מתוסכלת...
25/08/2016 | 09:32
9
74
החתול שלי בן 15...
לקחנו אותו לוטרינר לפני כמה חודשים, כי ראינו שהוא אוכל המון, מרזה ומקיא בערך כל דבר שנכנס ... גילינו שיש לו בעיית עיכול כרונית ששכחתי את שמה ...
הוא נתן לו אוכל רפואי, נתן בזמנו אנטיביוטיקה (רק לתקופה של שבועיים) ואנחנו צריכים לתת לו פרוביוטיקה פעם ביום.
הבעיה היא שהקופסאות שימורים של האוכל הרפואי מאוד קטנות וכנראה גם לא משביעות. הוא אוכל 40 קופסאות שימורים בחודש! זה המון! ומצד שני אם לא נותנים לו הוא פשוט בוכה ומיילל וסובל... ברגע שאני מביאה לו אוכל הוא הולך לישון לכמה שעות עד הפעם הבאה שהוא רעב.
ושלא נדבר על הארגז חול שלו שאני צריכה להחליף פעם ביומיים כי המצב שם על הפנים.
אני מרגישה מתוסכלת... לא יודעת מתי הזמן הנכון להרדים (מרגיש לי שעכשיו זה עוד לא הזמן כי הוא לא נראה סובל יותר מדי), ומצד שני כבר אין כסף לכל ההוצאות האלה, ובאופן כללי הסדר יום שלו מתסכל (אוכל-שינה-אוכל-אוכל-שינה) 
ובעיקר כבר אין לי כוח��
לצפיה ב-' לא פשוט... '
לא פשוט...
25/08/2016 | 10:04
8
48
אם תוכלי להזכר בשם של הבעיה הרפואית שהגדירו עבור החבר השעיר שלכם, זה מאוד יעזור לאנשים פה לחשוב על הצעות משלהם. יש פה אנשים שעברו כל מיני דברים עם חתולים שלהם, ולפעמים יש להם תובנות או עצות איך לטפל בדברים פרקטיים מסויימים.

יתכן גם שמישהו כאן יוכל להציע פתרון מוצלח יותר בעניין האוכל, אם תוכלי לציין איזה סוג אוכל רפואי התבקשתם לתת לחתול שלכם (משהו כמו a/d אולי?). מה כתוב על האוכל לגבי עבור מה הוא מיועד? אולי מישהו יוכל להמליץ על יצרן אחר שמייצר קופסאות יותר גדולות או יותר זולות שעדיין ימלאו את הדרישות הרפואיות? צריך פשוט לדעת קצת יותר טוב מה דרוש לכם כדי להמליץ על הדבר הנכון.

זקנה היא אכן לא דבר קל, לא אצלנו ולא אצל חברינו השעירים. למזלו, לחתול שלכם יש ליווי אוהב. אם אינו סובל, כנראה אכן עדיין לא הזמן להרדימו אם כי ברור התסכול הקשה שבלראות אותו שונה ממה שהיה מבחינת פעילות וודאי שלא קל להתמודד עם הוצאות. לגבי ארגז החול, האם תוכלי להסביר את השגרה הקודמת שלכם של טיפול בארגז? לא ברור כל כך מה זה "להחליף כל יומיים", באופן רגיל, עם חתולים לא קשישים במצב בריא, כל יום צריך לפנות תוצרת מהארגז. חול איכותי, ולפעמים חול בכמות גדולה יותר מלכתחילה, יכולים גם קצת לעזור במקרים שבהם יש הרבה יותר תוצרת. כנראה כאן יש הרבה יותר תוצרת גם מפני שאין כל כך מוצקים באוכל - כל האוכל רטוב, אבל התמונה תהיה ברורה יותר אם תרדי לפרטים. כולנו כאן נשמח לייעץ כמידת יכלתנו!

ובינתיים הרשי לתמוך בך ולומר שלגמרי מבינים את הקושי, את הרצון לעזור מצד אחד ואת התסכול מצד שני. אל תתני לזה שהוא כבר לא פעיל כמו בעבר להוריד אותך יותר מדי, הוא פשוט קשיש וכעת זקוק בעיקר שתאהבו אותו ותתנו לו את הסביבה התומכת הנדרשת. לעתים, בעיקר אם מצליחים לאבחן במדויק את מקור הבעיה, משתפרים וחוזרים למצב בריאותי טוב יותר (כן, גם בגיל 15) אבל זה נכון שגם יכול להיות שזו התקופה שלכם להיות יחד לפני פרידה אחרונה. כך או אחרת, הוא צריך אתכם וממשיך לאהוב אתכם.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה!'
תודה על התגובה המהירה!
25/08/2016 | 11:43
7
46
אז ככה, שם המחלה שלו זה IBD - זה קיצור ל- feline inflammatory bowel disease.

לגבי האוכל - הוא אוכל אוכל רטוב של a/d וגם אוכל יבש (מאז ומתמיד העדיף רטוב אז הוא אוכל ממנו פחות).

לגבי הארגז חול - בעבר הייתי מנקה את החול פעם ביום, ומחליפה לגמרי את הקריסטלים פעם בשבוע. היום אני מנקה את הארגז מספר פעמים ביום, ומחליפה לגמרי את הקריסטלים פעם ביומיים (הוא עושה המון פיפי בגלל בעיה בכליות). כשהקריסטלים מלאים בשתן הוא מסרב לעשות בארגז צרכים ועושה אותם בחוץ, ככה שאין לי ברירה אלא להחליף את החול בארגז. (ואני גם רוצה כמובן שיהיה לו נעים... למרות הטרחה שלי)

אשמח לפתרונות בעיקר בעניין האוכל - אם למישהו יש המלצה על חברה טובה עם קופסאות שימורים גדולות יותר, אשמח

לגבי המחלה שלו... אשמח לעצות איך להתמודד עם כל הבעיות האלה... כל שאר בני הבית התייאשו ממנו, ועכשיו גם מתייאשים קצת כלכלית ואני ממש רוצה להקל על המצב ולהשאיר אותו מרוצה על הדרך....(:
לצפיה ב-'את בטוחה שהמזון הוא a/d? כי זה מזון שלא מתאים לו.'
את בטוחה שהמזון הוא a/d? כי זה מזון שלא מתאים לו.
25/08/2016 | 12:29
6
42
אולי זה i/d? ולכליות הוא לא מקבל מזון מיוחד? נשמע לי מצב די מורכב. מה הוטרינר אומ על זה?

לגבי חול - ניסית לעבור לחול מגבש?
לצפיה ב-'סליחה, זה w/d'
סליחה, זה w/d
25/08/2016 | 12:56
5
42
לכליות הוא לא מקבל כלום חוץ מהרבה מאוד מים שהוא שותה ....

ולגבי החול, חול מגבש זה יותר טוב באיזשהי צורה? כי בקריסטלים הוא משתמש מאז שהוא קטן ודווקא היה מעולה עד עכשיו

המצב באמת מאוד מורכב ומתיש...
לצפיה ב-'והאמת שהוטרינר לא ממש עוזר'
והאמת שהוטרינר לא ממש עוזר
25/08/2016 | 12:57
41
הוא נחמד מאוד אבל היה נראה לא אופטימי במיוחד... ואני מעדיפה להוציא כסף על תרופות שיעזרו לו או משהו, מאשר על כ״כ הרבה אוכל
לצפיה ב-'w/d ממש לא מתאים לחתול שלך! יש בו הרבה חלבון וזרחן וזה פוגע'
w/d ממש לא מתאים לחתול שלך! יש בו הרבה חלבון וזרחן וזה פוגע
25/08/2016 | 13:44
3
53
בכליות!

לפי מה שאני קורא על המחלה הזאת הרופאים ממליצים להתחיל ממזון היפואלרגני שזה z/d של הילס או מזונות מקביליים של חברות אחרות. אבל לדעתי אין למזון הזה גירסת שימורים.

אני ממליץ לך לנסות חול מתגבש. תצטרכי לנקות אותו באותה תדירות כמו היום אבל אני מניח שלא תצטרכי להחליף את כל החול כל יומיים.

ואני מציע לך לפנות לוטרינר אחר אם את לא מרוצה מהוטרינר הנוחכי. אם תכתבי מאיפה את אולי נוכל להמליץ לך על וטרינר.
לצפיה ב-'אני מר״ג'
אני מר״ג
25/08/2016 | 13:56
2
39
אני אשמח לעצה מוטרינר אחר, יש לנו את כל תוצאות הבדיקות
אבל ממש לא רוצה לקחת אותו לבדיקות נוספות! לקחתי אותו פעמים, וההרדמה גרמה לו לכאבי בטן נוראיים, הקאות ושלשולים למשך יומיים ):
לצפיה ב-'לא נראה לי שצריך לחזור על אותן בדיקות שוב'
לא נראה לי שצריך לחזור על אותן בדיקות שוב
25/08/2016 | 14:03
39
אפשר לגשת עם תוצאות הבדיקות להערכת מצב אצל וטרינר אחר.

כמובן, אתם אלו שצריכים להחליט אם הוטרינר הזה או אחר נשמעים לכם מקצועיים ואמינים. בסופו של דבר ההחלטה היא שלנו.
לצפיה ב-'יש פה שרשור על וטרינרים מומלצים לפי ערים. הוא אמנם ישן אבל'
יש פה שרשור על וטרינרים מומלצים לפי ערים. הוא אמנם ישן אבל
25/08/2016 | 15:22
35
לא ניראה ליש שהרבה דברים השתנו.
בנוסף שמעתי גם המלצות חמות על מרפאה של ד"ר שרון רגב שניהל עד לאחרונה פורום רפואת חיות מחמד http://www.regevet.com

אגב איך ומתי החתול אובחן כחולה מחלת כליות? כי אם זה בא יחד עם IBD יכול להיות שההתייבשות שלו גורמת למדדים גבוהים כמו במחלת כליות אבל בפועל זו לא מחלה.
לצפיה ב-'מתקן גירוד מומלץ? (הצילו)'
מתקן גירוד מומלץ? (הצילו)
22/08/2016 | 20:47
6
74
הי,
אימצנו לפני יומיים חתול בוגר (בן 9) של חברים שעוברים לגור במקום שלא מאפשר להם לגדל אותו.
ההסתגלות עוברת יחסית בקלות, חוץ מגירודים... הוא מגרד את מזרן הפעילות של התינוקת (מילא) ועכשיו את הספה האהובה שלנו - כבר רואים סימנים וחוטים פרומים

הבנתי שמומלץ לקנות קיר גירוד - אני מחפשת אחד בתקציב נורמלי שבשאיפה באמת יעניין אותו ולא סתם יהיה בבית ללא שימוש וללא עזרה.
מלבד זאת, האם מישהו השתמש בספריי מרחיק על ספות?

יש לציין שאצל החברים היה מגרד ספה מסוימת כשהיה קטן וכשהחליפו ספות הפסיק, ומעולם לא היה לו קיר גירוד.

תודה!
לצפיה ב-'מומלץ? חובה!!!'
מומלץ? חובה!!!
22/08/2016 | 21:18
4
68
אני לא מבין איך מסרו לכם חתול בלי מתקן הגירוד שלו, או לחילופין איך גידלו אותו בלי מתקן גירוד.
שיוף ציפורניים אינו מותרות, אלא צורך בסיסי אצל חתולים, ממש כמו אוכל ומים.

בגדול ישנם 3 סוגים של מתקני גירוד: אופקיים, אנכיים, ואלכסוניים.
כל חתול עם ההעדפה שלו.
פשוט תקנו סוג אחד ותראו אם הוא אוהב.
אני ממליץ להתחיל עם הקונוס, עולה בסביבות ה-70-90 ש"ח, ואפשר לחדש בעצמכם כשהוא נשחק.

כדי לשמור על השפיות הנפשית שלו, אל תתחילו לאסור עליו דברים, אלא פשוט ספקו לו את צרכיו והוא יעזוב את הספות שלכם בשקט.
לצפיה ב-'כאמור, גדל בלי...'
כאמור, גדל בלי...
22/08/2016 | 21:43
3
52
בשאלה בכותרת אגב, לא התכוונתי להאם המתקן מומלץ אלא איזה...
אקנה קונוס. תודה!
לצפיה ב-'ייתכן שהיתה לו גישה לחצר, ואז הוא שייף ציפורניים על עצים'
ייתכן שהיתה לו גישה לחצר, ואז הוא שייף ציפורניים על עצים
22/08/2016 | 21:51
44
בכותרת עניתי למשפט "הבנתי שמומלץ לקנות קיר גירוד"

אם הוא גדל בלי מתקן גירוד, ייתכן שתצטרכו לעודד אותו להשתמש בו.
תתחילו בלשים את הקונוס במקום מרכזי בבית (רק בימים הראשונים).

תגובתכם חשובה להמשך השימוש שלו במתקן.
אם אתם כועסים/צועקים כשהוא מגרד על הספות, אז התגובה שלכם כשהוא יגרד על המתקן צריכה להיות התעלמות מוחלטת. לא לטובה ולא לרעה. כאילו הוא עושה משהו שגרתי שלא מצריך תגובה מיוחדת מצידכם.

מצד שני, אם אתם מתעלמים מהגירוד על הספות, אז התגובה לגירוד במתקן צריכה להיות התלהבות וחיבה. לשבח אותו בקול גבוה ומפנק, אולי אפילו לתת לו צ'ופר שהוא אוהב מיד באותו רגע.

אם הוא לא יקלוט שבכלל אפשר לגרד את המתקן, תראו לו שאתם משייפים עליו את הציפורניים שלכם, וזה עושה רעש נעים ומגרה.

בכל מקרה לא להרים אותו ולשים אותו ליד המתקן או להחזיק לו את היד ולגרד איתה. זה צריך לבוא לגמרי ממנו, והפעולות הנ"ל יגרמו לו לסגת ולקשר את המתקן עם חוויה שלילית. פשוט חכו בסבלנות עד שהוא יתקרב למתקן בעצמו.

גם אין טעם לכעוס עליו כשהוא מגרד את הספות, עם הזמן הוא יבין שיותר כיף לגרד את המתקן הייעודי.

במקרה שהמתקן לא "ייקלט", אז נסו מתקן אופקי, שיותר מזכיר את הגירוד הנוכחי שלו על הספות (במקרה שהוא מגרד אופקית את הספות).

שיהיה בהצלחה ואשמח לעדכון!
לצפיה ב-'יש מגוון רחב של דברים שאפשר לנסות'
יש מגוון רחב של דברים שאפשר לנסות
23/08/2016 | 09:27
46
בבתים שונים - דברים שונים, כל חתול ו(בשוליים - הבעלים) וההעדפות שלו...

בתור שמר-חתול, בביקורים בבתים ראיתי, לדוגמא -

1. משטח קרטון גלי מהסוג הנמכר כמשטח גירוד לחתולים בחנויות לציוד בע"ח. מתאים למי שלא כואב לו מדי לנקות את כל חתיכות הקרטון הקטנות אחר כך.

2. מתקנים עם חבל סיסל מהודק סביבם בצורה כזו או אחרת - קונוסים, עמודים, משטחים עטופים עם מתלה שתולים על קיר או על רהיט, וכיו"ב

3. סוגים שונים של מה שאפשר לכנות found materials - בבית אחד זה קופסת קרטון פשוטה שהחתול או החתולים אוהבים להתעלק עליה ומוחלפת באחרת כשהיא מחוסלת, בבית אחר זה משהו מעניין למדי - גזע עץ שהביאו מעץ שנכרת ונוסר, כלומר קטע גזע טבעי עם הקליפה (במקרה זה - עץ אורן).

4. עצי חתולים - מתקנים בני קומה אחת או יותר הכוללים משטחי מרבץ וגירוד. זה מה שיש אצלנו בבית, החתולים שלי מאוד אוהבים לעבור בין הקומות של המתקן (4 קומות אצלנו) והקומה התחתונה היא גם מאורה ששמתי בה כרית וישנים בה הרבה.

בקיצור, הרבה אופציות. מבחינתי, אופציה 4 היא המומלצת ביותר, גם אם עולה קצת כסף, כי אצלנו אף אחד לא התעניין בדברים כמו קונוסים ועמודים, ואילו קרטונים פורקו לקונפטי בכל הבית בצורה שפשוט הוציאה אותי מדעתי.
לצפיה ב-'קנו משהו פשוט בהתחלה'
קנו משהו פשוט בהתחלה
23/08/2016 | 22:22
67
כל חתול אוהב לשייף את ציפורניו ובכל זאת לא כל חתול מוכן לשייף את ציפורניו בכל מתקן גרוד ( חוץ מספות שאותן כל חתול אוהב לגרד!!..) היה לי חתול שהעדיף לשרוט קרטונים של קופסאות סופר. הייתי מביאה לו קרטון קופסאות שטוח והוא היה מאד מבסוט ( רק עושה המון לכלוך) חתול אחר אהב את מתקן הגרוד שעשוי מקרטון דחוס בצורת קופסה לא גבוהה , אבל לא מתקן עשוי חבל. בקיצור- צריך לקנות משהו לא יקר ולבדוק אם החתול אוהב את המתקן. יכול להיות שיעבור זמן עד שהחתול יחליט לשרוט אותו. כשהמתקן חדש, יש לו לפעמים ריח שלא אהוד על החתול וזה יכול להרתיע.  גם מקום המתקן בבית, יכול לעזור. החתולים שלי שאהבו מתקנים קטנים או קרטונים , היו יושבים עליהם וגם שורטים אותם כשהם היו מונחים מתחת לשולחן האוכל ולא במקום אחר... החתול הנוכחי שלי, לא מתייחס לשום מתקן גרוד, קטן מהסוג שאהבו החתולים הקודמים. הוא שורט ספות מקצועי ולכן אני פשוט קוצצת לו את קצות הציפורניים וזה עוזר. אבל קיצוץ ציפורניים קשה מאד וכמעט בלתי אפשרי בחתול בוגר ולמי שאינו מיומן בזה. הרגלתי את החתול מגיל חודשיים לקיצוץ וזה השתלם.
יוקיטה המליצה על מגוון מתקנים. היתה גם המלצה על קונוס . מניסיוני - אי אפשר לדעת מראש. אין לכם ברירה אלא לנסות ולקוות שהחתול יאהב משהו. אני ממליצה לנסות תחילה סתם קרטון של קופסאות. אחר כך לעבור הלאה אם צריך. בסוף תמצאו משהו.
והערה נוספת - המתקן לא ימנע מהחתול לגרד את הספות! אבל יפחית את מספר הגרודים. כמו כן יש לנזוף בחתול כשהוא מגרד את הספות. בקול אסרטיבי ולסלק אותו משם, בנחישות אך לא באלימות. החתול צריך לדעת מה אסור. יכול להיות שזה לא יעזור, אבל אם כן מה טוב. החינוך לוקח שנים, מה לעשות ככה זה עם חתולים...
בעתיד תוכלו לקנות מתקן טיפוס לחתולים שהוא מאוד יקר, אבל קשה להאמין שחתול לא יטפס עליו וישרוט אותו.  כמו בתמונה הזו.
לצפיה ב-'תודה לכולם!'
תודה לכולם!
24/08/2016 | 20:08
31
קנינו קונוס, וקטניפ לשים עליו. מקווה לטוב...
לצפיה ב-'קטנטנים בכלביית אשקלון זקוקים לאומנות! '
קטנטנים בכלביית אשקלון זקוקים לאומנות!
22/08/2016 | 17:23
2
76
כלביה זה לא מקום לגורים..

גם שיתופים עוזרים! 

לצפיה ב-'המנומר הקטן כבר חלש וזקוק להצלה!..'
המנומר הקטן כבר חלש וזקוק להצלה!..
24/08/2016 | 14:06
1
26
בבקשה, עזרו, גם בשיתופים!
הוא היחיד שנשאר מבין כל האחים שלו..

לצפיה ב-'הגור עבר לאומנה ומחפש בית!..'
הגור עבר לאומנה ומחפש בית!..
26/08/2016 | 11:46
9
אך עדיין יש שם שני גורים נוספים שזקוקים לאומנה או בית..

גם שיתופים עוזרים..

לצפיה ב-'פיפי של חתול זכר מסורס'
פיפי של חתול זכר מסורס
23/08/2016 | 12:42
5
50
שלום.
תולי שלי מידי פעם מוצא לו פינה להשפריץ או להשתין בכל מיני מקומות.ניילונים עיתונים מסמכים.השבוע שהחלפתי מצעים גיליתי כתם של שתן על המזרן למרות ששמתי מראש מגן מזרן. מה הסיבה? איך מנקים את המזרן?
תודה
לצפיה ב-'החתול שלך מסמן את הטריטוריה שלו'
החתול שלך מסמן את הטריטוריה שלו
23/08/2016 | 12:59
1
33
הוא לא מסורס, נכון? אם לא, כדאי לעשות זאת במהרה לפני שהסימון הופך להרגל.
אם הוא כן מסורס ומשתין בכל מיני מקומות כדאי לשלול בעיה רפואית כמו דלקת בדרכי השתן.
ואין לי מושג איך מנקים מהמזרון...
לצפיה ב-'סליחה, עכשיו ראיתי שהוא מסורס'
סליחה, עכשיו ראיתי שהוא מסורס
23/08/2016 | 13:02
29
כדאי ללכת לוטינר לשלול בעיה רפואית.
לי יש חתול מסורס בן 16 וחצי שאוהב לסמן כבר שנים למרות שאינו סובל משום בעיה.
יש גם כאלה...
לצפיה ב-'גם זכר מסורס יכול לסמן'
גם זכר מסורס יכול לסמן
23/08/2016 | 14:37
2
37
אם הוא עומד, מרעיד את הזנב ומשפריץ ככה ישר על משטח מאחוריו - הוא מסמן.

אם הוא לא עומד אלא כורע כמו בארגז חול, הוא לא מסמן אלא משתין. אם הוא משתין - וזה לא במקום הרגיל שלו שהוא בדרך כלל משתין בו - יש בהחלט סיכוי משמעותי שמדובר בבעיה בריאותית. אין 100% בחיים, ולכן גם כאן לא כל המקרים הם מסיבות בריאותיות, אבל אחוז כל כך גבוה כן שכדאי בהחלט לבדוק אם אין דלקת בדרכי השתן או בעיה אחרת שגורמת להשתנה במקומות לא מתאימים.

אם הוא מסמן, קשה יותר לפתור את זה. חתולים מסמנים מסיבות שהן התנהגותיות ומיניות. בדרך כלל סירוס בגיל מתאים מונע תופעה של סימון בהגעה לבגרות מלאה, אך מצבי לחץ מסוגים שונים יכולים לדחוף חתול לסמן. חתול שסורס רק אחרי שהתחיל לסמן והוא פשוט ממשיך בסימון - ההרגל נטבע בו וקשה מאוד למחוק את הדפוס הזה, אם בכלל.

כתמים על בד כדאי לנקות עם מים שבהם מהלו אבקת כביסה ביו. זה בדרך כלל הכי יעיל. אקונומיקות למיניהן בדרך כלל אינן יעילות, כי כנראה יש בהן אלמנט המושך את החתול לחזור ולהשתין במקום.  
לצפיה ב-'השתנה'
השתנה
23/08/2016 | 17:59
1
39
תודה רבה למשיבים.
תולי בן ארבע.סורס בגיל חצי שנה.עבר טראוומה של תקיפת עי חתול בוגר.חיי עם שתי נקבות.יש ארגז חול.חופשי לצאת לגינת הבית.פשוט מטריף שמשתין בכל מקום במיוחד על ניירות עיתונים וניילון. תפסתי אותו לקחתי למקום שהשתין במקלחת על הרצפה נגעתי עם פיו ואפו בשתן וכעסתי עליו. מקווה שזה ימנע קצת.הנקבות לא עושות בבית.או בארגז או בחוץ.
הוא היה עולה לשיש ומזליף מהצד של מטהר המים אן על דלתות המטבח.
זה מתחיל להציק לי.לא תמיד אני נמצא בבית ולחזור ולגלות.או גילוי מאוחר.לא נעים לי בלשון המעטה...אנסה לשתף את הווטרינר.
תודה ויום טוב

לצפיה ב-'לא לחזור'
לא לחזור
23/08/2016 | 22:40
33
לא לחזור על עניין התפיסה ודחיפת האף והפה לשתן. את החתול זה לא מלמד כלום, זה רק נותן לך עצמך איזו תחושה שעשית משהו להוציא כעס אישי שלך. אותו זה לא מלמד דבר וסתם מהווה פגיעה בו.

אמנם מאוד מתסכל לחיות עם מסמן בבית, אך תגובות אגרסיביות כאלה פשוט לא יפתרו את הבעיה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חי טוב- מזון וציוד לחיות מחמד
מחפש את הטוב ביותר עבור
פורום תזונת כלבים
איזה מזון מתאים לכלבך?
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה