לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

שאלה למי שיש לו שלושה חתולים :
09/02/2016 | 18:07
9
כמה ארגזי חול יש לכם? אחד או שניים?
כשהגיע עוד תינוק למשפחה אני קניתי ארגז הכי ענקי שמצאתי בחנויות , הוא לא רק יקר הוא עצום ממדים. ועדיין הוא דורש נקוי פעמיים ביום . אם אוסיף עוד ארגז זה יעזור ? נוכל לחזור לניקוי פעם ביום?
האם הם יילכו לשני ארגזים או שימשיכו להשתמש באותו אחד?
מה אתם ממליצים - אחד או שני ארגזים?
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:38
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

איקלום חתול חצר בבית חדש
08/02/2016 | 09:53
1
35
שלום לכולם,
אשמח לעצותיכם הטובות!
אני עוברת דירה ויש לי חתול חצר שאני לא רוצה להשאיר אותו מאחור כי הוא רגיל אלי ולא יהיה מי שיאכיל אותו אז למרות שזה לא מומלץ להעביר חתול חצר נראה לי שאין הרבה ברירות.
מתייעצת לגבי איקלום- (בשלב הראשון הוא יהיה בחדר גדול סגור):
האם עדיף בכלוב איקלום או גדר גורים גבוהה עם בד קשור מלמעלה (כי אז יהיה לו יותר מקום?).
המטרה הסופית היא שיתאקלם בחצר החדשה (זה בית פרטי) כי בתוך הבית הוא לא יוכל להיות משוחרר (יש כלבה שלא מסתדרת עם חתולים בשום אופן)- האם צריך לשים אותו גם בחצר בתוך כלוב שיתאקלם או פשוט להוציא אותו אחרי חודש בבית בהשגחה לזמנים קצרים עד שיתאקלם?
מצרפת תמונה של החתיך :)

המון תודה מראש !

אם בחודש האיקלום
09/02/2016 | 10:18
16
הוא בתוך חדר בבית, מקום סגור ללא יציאה החוצה, אז אין צורך לא בגדר ולא בכלוב. כלוב נשיאה צריך רק למעבר עצמו. חדר סגור, עם ארגז חול בפינה אחת, אוכל ומים בפינה אחרת ומקומות מרבץ ומסתור יהיה טוב.

אם המטרה היא שייצא לחצר, אז אחרי חודש בערך סוגרים או קושרים את הכלבה כדי שלא תפריע, ופותחים לחתול את הדלת או את החלון (אם היציאה משם בטוחה). הכי טוב זה כשנותנים לצאת לבד. עדיף לפחות בהתחלה לאפשר גם לחזור לחדר, כי בתחילה הוא עדיין מסתגל לחצר וצריך לתת קצת זמן כדי לפתח תחושת בטחון.
חתול חצר נכה שנעלם
08/02/2016 | 22:04
3
42
ערב נעים..
קצת מודאגים... לפני כשנה וחצי אימץ אותנו חתול חצר חירש לגמרי ועם עין אחת שמתפקדת, פלוס נזק מוחי מסוים (ראש מוטה הצידה ולפעמים הוא כושל ברגליו).
יום אחד הוא צץ והאכלנו אותו ומאז הוא גר בקופסא חמימה בחצר מתחת למחסה ואכל כל יום.. מתחמם בשמש ומדי פעם נכנס פנימה.
מאז שבת לא ראינו אותו כלל. הוא בד״כ לא מתרחק יותר מ-10 מטרים מהבית כי כאמור הוא חירש לגמרי ובד״כ לא זז מהרדיוס שלו. כמו כן חתול חצר אחר שחור אימץ אותו גם והם ישנו כל לילה כפיות בקופסא בחוץ והלכנו בזוג.
החתול השחור בא כל יום לקבל את מנת האוכל היבש שלו בחוץ אבל החתול שתום העין הנכה איננו באיזור כלל. חיפשנו בשדות ובבתים ליד (גרים במושב) ואין קול ואין עונה, אנחנו ממש מודאגים. בן זוגי אומר שכנראה הוא מת.... איך מוצאים חתול חצר כזה? הוא לא משתמש בחול לצרכים או משהו, אין לי מושג איך להתחיל לחפש!!!!
מהדואגים לשתום העין...

לא בהכרח מת
09/02/2016 | 08:52
2
19
אבל יתכן שנפצע, אולי ממכונית או מחיה אחרת או מאדם. במקרה כזה, יתכן שהוא הצליח להתחבא עם הפציעה שלו, זה מה שעושות חיות פצועות: מתחבאות. אם יש להן מזל, המנוחה במסתור מאפשרת להחלים ואם אין מזל - מתים. מכאן המיתוס על החיות שהולכות למקום אחר כדי למות.

בהחלט רצוי לחפש בכל מקום שיש בו מסתור: מקלטים, מאחורי בלוני גז, מתחת לשיחים וכדומה. קשה מאוד למצוא חתול שהחליט להתחבא, אבל אולי תצליחו.

אפשרויות נוספות: נבהל מאוד ממשהו והתחבא, או נכנס לאיזה מקום ממנו אינו מצליח לצאת: מחסן כלשהו, גג, עץ ...

האפשרות הרעה ביותר היא כמובן שנהרג ממשהו כמו מכונית וגופתו כבר הועלמה על ידי מישהו. אבל זו אק אחת האפשרויות. כדאי עוד קצת לפקוח עין ולחפש לפני שמוותרים.
הוא חזר הבוקר
09/02/2016 | 09:18
1
32
אבל עם עינו העיוורת מודלקת... ניקח לוטרינר היום!
הוטרינר אמר בזמנו שניתן לטבע לעשות את שלו ולא נרדים (לא שרצינו להרדים, אבל ביררנו מה אפשר לעשות עם זה שנופל ונתקל בדברים, בגלל הפגיעה המוחית שלו).... שמחים שהוא חזר לפתע - מורעב ביותר -  אך הוא אף משתזף בחוץ..
תודה!
איזה יופי!!!
09/02/2016 | 10:00
21
טוב לשמוע שחזר!! אולי הרגיש לא טוב ולכן הלך לאיזו פינה. טוב שאתם שם ודואגים לו, הוא בר מזל שגם אתם וגם הוטרינר תומכים בו! כל הכבוד לכם
איך אני גורם לחתול שעושה קולות ייחום מחוץ לחלון שלי להתרחק ?
06/02/2016 | 11:21
16
35
הרעש הזה מחרפן אותי. אני מנחש שזה מיאו של ייחום וזה מאוד מרגיז
תסרס אותו
06/02/2016 | 13:34
15
31
צור קשר עם עמותה שפועלת באיזור מגוריך כדי שיסייעו לך לסרס אותו.
סבבה. כל עוד אני לא צריך לנסות לתפוס אותו או משהו
06/02/2016 | 14:57
11
לא נעים לומר... אך אני לא חושב שזו סיבה לסירוס
06/02/2016 | 17:14
13
43
אם אנשים מחליטים לעקר/לסרס חתולים מסיבה כה שרירותית- "מיאו מאוד מרגיז"... מהו השלב הבא במידה וזה לא יפסיק את מטרד הרעש?

ומהו דינם של חתולים שעושים רעשים בזמן קרבות? לעניות דעתי מרגיזים הרבה יותר.

אין קשר
06/02/2016 | 17:23
12
34
חתולי רחוב צריכים להיות מסורסים לטובתם האישית, למען בריאותם ואריכות חייהם.
אם על הדרך זה יביא להפסקת היללות, מה טוב.
בכלל לא משנה לי מה סיבת הסירוס, אפילו אם חייזרים הופיעו לך בחלום ואמרו לך לסרס זה בסדר מבחינתי.
אני חושב שזו חשיבה לא אחראית
06/02/2016 | 17:33
11
30
אתה מציין שעבורך הסיבה שחתולי רחוב צריכים להיות מסורסים- היא טובתם האישית. אך אתה נותן זאת ככלי כדי לפתור בעיה אחרת לגמרי- "מיאו מאוד מרגיז".

אני חושב שהלגיטימציה לעשות שימוש בכלי הזה, כדי לפתור בעיה כה שרירותית, היא לא אחראית.

לא הבנת
06/02/2016 | 17:47
10
25
קרא שוב את ההודעה הראשונה. החתול עושה קולות ייחום. חתול מסורס לא עושה קולות כאלה. לכן סירוס יפתור את הבעיה. מה לא אחראי בזה?
לצערי אני חושב שדווקא כן הבנתי
06/02/2016 | 18:10
9
28
לצערי אני חושב שדווקא כן הבנתי,

אז דבר ראשון, ובמקרה- אחד החתולים בחצר שלי עושה קולות שמישהו מטעם עמותה מקומית פירש כקולות ייחום, אך הוא מסורס. אז או שקשה לזהות קולות ייחום- או שגם חתולים מסורסים עושים קולות דומים.

בכל מקרה, גם אם החתול אינו מסורס, וגם אם הקולות הם אכן קולות של ייחום, וגם אם הסירוס תטיב עם החתול הספציפי הזה, זה בלתי אחראי לתת לגיטימציה לעשות שימוש בכלי שכזה, כדי לפתור בעיה של רעש.

יכולתי למנות מספר דרכים 'חוקיות' כדי 'לטפל' בחתולי רחוב, ויכולתי גם למנות מספר דרכים נפוצות, אך שאינן חוקיות כדי 'לטפל' בחתולי רחוב, שלפי דעתי- אין שום הבדל מוסרי בין השימוש בכלי העיקור/סירוס כדי לפתור מטרד רעש, לבין השימוש בדרכים ה-"לא מוסריות" כדי לפתור מטרדים אחרים.

כמובן שאני לא אפרט את הדרכים הללו מאחר שאני חושב שזה לא אחראי לתת במה לדרכים הללו, בדיוק כפי שאני חושב שזה לא לגיטימי להציע שימוש בעיקור/סירוס ככלי להשתקת חתולים.

אנחנו יכולים ללמוד על הרוח שעומדת מאחורי תקנון הפורום- איסור על עצות כיצד ללכוד חתולים, לא בגלל שעצם הלכידה הוא דבר שלילי- לכידת חתול פצוע היא דבר חיובי. אותו דבר לגבי ציון מיקומים של חתולים, ציון מיקומים של פינות האכלה, עצות העלולות לפגוע בחתולים, מספרי טלפונים של לוכדים, וכו'.

ועל כן טרחתי לציין שאני חושב שזה לא אחראי לתת לגיטימציה לעשות שימוש בכלים כגון עיקור/סירוס, כדי להשתיק חתולים. אני אפילו לא חושב שזה עניין של "מדרון חלקלק"... מבחינתי השימוש בכלי הזה למטרה הזו- אינו מוסרי, לא פחות משימוש בכלים לא-מוסריים אחרים.

אני רוצה לרזות
06/02/2016 | 20:00
1
27
האם נראה לך לגיטימי להשתמש בכלי שנקרא "פעילות גופנית" לצורך מטרה זו?
פעילות גופנית גם משפרת את הכושר הכללי, מעלה את מסת השריר, משפרת את השינה ואת הריכוז, ותורמת בעוד דרכים מלבד הרזיה.
האם בגלל שפעילות גופנית מעניקה הטבות נוספות - זה לא אחראי לעשות אותה רק לצורך הרזיה?

ההודעות שלך פילוסופיות בעיקרן. פותח השרשור ביקש פיתרון פרקטי לבעיה אקוטית. הפיתרון שניתן לו טוב לעוד דברים, ולכן הוא אפילו מומלץ יותר, לא פחות לשיטתך.
אני מעדיף להשאיר את הבמה פתוחה
06/02/2016 | 20:58
16
אני מעדיף שלא לענות על השאלה, אני חושב שעדיף להשאיר את הבמה פתוחה- אולי מישהו אחר יבחר לענות על השאלה.
סירוס ועיקור
07/02/2016 | 00:00
6
36
סירוס ועיקור הם בגדר פעולות רצויות כשמדובר בחתולים. מדוע?

1. הריבוי הטבעי של החתולים פועל לרעתם במידה כזו, שאם לא נעודד סירוס ועיקור יתגברו הקולות (שגם כך חזקים) הקוראים להשמדה ישירה.

2. כל צעד אחר ל"השתקת" חתול מיוחם יפעל לרעתו בצורה הרבה יותר בולטת ומובחנת מסירוס. גירוש מטריטוריה, פגיעה ישירה וכו' - כל אלו יזיקו לו, ואילו סירוס יאפשר לו להצשיך לחיות את חייו בטריטוריה שלו, ועוד ישפר את סיכוייו לתוחלת חיים ארוכה באיכות טובה.

ישנם מתנגדים לסירוס ועיקור. בדרך כלל מאחד מהטעמים הבאים:

1. דת - ישנן דרכים לפעול לסירוס ועיקור גם במסגרת ההלכתית, כך שאין טעם להתווכח על כך.

2. האנשה - טענה שסירוס ועיקור מפריעים לחתולים כפי שהיו מפריעים לבני אדם. טענה זו מתעלמת מההבדל במודעות, שהרי חתול אינו יושב ובוכה על איזשהו אבדן. במקרה הזה, התועלת הממשית עבורו רבה מכל נזק מדומיין. עם כל הכבוד לטיעונים פסאודו-מוסריים, הברירות האחרות כל כך הרבה יותר גרועות שאין טעם להתייחס לסירוס ועיקור חתולים כמו לסירוס ועיקור בני אדם. אלה אינם אלה וההשוואה אינה עובדת. הרוגז על "סירוס כשיטה להשתקה" הוא בגדר התעלמות ממצב החתולים ברחוב וקישור לרגשות פרטיים כבן אדם. אין בזה טעם.

כמובן, ישנן עמדות שונות ודיעות מגוונות בעניין, גם פה בפורום. במקרה הספציפי הזה, סירוס הוא אכן בגדר הצעה שעשויה לעזור, אם כי עדיף לו פותח השירשור היה מוכן לשים לב ולוודא שמתייחסים לחתול כראוי ומחזירים אותו לשטח לאחר מכן.

אם אפשר לבקש הבהרה לדבריך
07/02/2016 | 01:17
3
33
1. האם את טוענת שמבחינתך, עיקור וסירוס חתולים זה כלי לגיטימי כדי להתמודד עם מטרד רעש כזה או אחר?

2. האם עמדתך היא כמנהלת בפורום?

אני חושב שמיותר לציין שאם התשובות עבור שתי השאלות הללו הן חיוביות- אפשר לראות בהודעה הזו כהודעתי האחרונה בפורום הזה.

ברור שאם אני מעלה פוסט לפורום
07/02/2016 | 02:14
36
הרי העובדה שאני אחת משני המנהלים היא חלק מהעניין.

באשר ל"מטרד רעש כזה או אחר" -  ברור שיש קשר בין הרעש לבין הפתרון המוצע. אתה מתעקש לחשוב שאין קשר. בהחלט יתכן בסבירות גבוהה שאלו יללות ייחום, ואז סירוס הוא תשובה שמקפלת בתוכה גם הרבה יתרונות נוספים לחתול. כפי שכבר כתבתי, פתרונות אחרים יכללו השמדה או גירוש - ואלו בודאות לא טובים עבור החתול.
המטרד היחיד שקיים הוא המטרד
09/02/2016 | 00:32
1
23
שנקרא - בני האדם.
השאלה שצריכה להישאל זה מה החתולים צריכים לעשות עם מטרד של אלפי בני אדם
שמסתובבים סביבם בכל רגע נתון.
בני האדם הם המטרד האמיתי . ולא צריך להיות פרופסור בהווארד כדי להבין את זה.
אז מציע לך להיכנס לכלוב אריות
09/02/2016 | 09:40
7
מסכים עם יוקיטה
07/02/2016 | 01:56
33
בורכנו במנהלים כמו יוקיטה ודימיטרי.
בפורום כלבים המנהלים התחלפו לאחרונה והפורום נהרס לדעתי.
יישר כוח!

תודה. וכן ודאי ארצה שיחזור לאיזור שלו.
07/02/2016 | 08:04
8
מזון לבוגרים וגורים
07/02/2016 | 13:44
4
38
איך יודעים עם מזון מסויים מתאים גם לבוגרים וגם לגורים??(מלבד זה שכתוב עליו?)האם פלין קוויאר הוא כזה?

שואלים פה בפורום את דימיטרי
08/02/2016 | 13:37
12
מבחינת דרישות מינימליות קשה היום למצוא מזון שלא יתאים לגורים
08/02/2016 | 14:34
2
25
אם כי לא תמצאי פירוט כזה של חומצות אמינו ואפילו ויטמינים ברוב המזונות. גם איכות המרכיבים בכל מזון שונה וקשה לעמוד אותה. לכן רצוי מאוד לא לסמוך בצורה עיוורת על מה שהיצרנים כותבים ואני מדבר על כל יצרן בלי יוצא דופן. לדוגמה אם כתוב שבמזון מסויים יש %X חלבון יש להניח שחלק מסויים מהחלבון הזה אינו ניתן לעיכול. כלומר לצורך העיניין המזון הזה מחיל פחות מ-%X חלבון. לכן אם אנחנו יודעים שגור זקוק ל-30% חלבון מינימום כל מזון שמכיל 30% חלבון לא כ"כ יתאים. גם מזון שמכיל 32% חלבון הוא במקרה הטוב רק מספק את המינימום הנדרש.

לכן אני ממליץ להאכיל (ולא רק גורים) במזונות שמכילים לפחות 40% חלבון. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שאנחנו מספקים להם את מה שהם צריכים. כמובן שיש עוד גורמים נוספים כמו שומן, ויטמינים ומינרלים אבל כפי שאת רואה בקישור למעלה כמות מינימלית של שומן עומדת על 9% וברוב המזונות לחתולי בית יש הרבה יותר כך שקשה להגיע לחוסר שומן. אבל גם פה צריך לוודא שהשומן מגיע בעיקר משומן עופות, שפר גם דגים. כל שומן אחר הא פחות טוב אבל שוב קשה לי להאמים שאפשר להגיע לחוסר שומן. עיניין וויטמינים ומינרלים הוא עוד יותר מסובך ויש רק לקוות שהיצרנים שמים מספיק למזונות שלהם.

לשאלה הספציפית שלך אכן פלין קוויאר מוגדר כמזון לגורים ובוגרים. אבל מהסיבה שפירטתי למעלה לא הייתי ממךיץ עליו כמזון לגורים.
שאלה שקשורה.
09/02/2016 | 00:24
1
16
קניתי לפני מספר ימים שק של ג"ורג"י ואני ממש מריח ריח של שוקולד מהגרגירים ומהשק.
אני רק מדמיין או שזה קשור לשינוי הרכיבים שנעשה במזון בזמן האחרון ?
מה דעתך ?
אני לא קונה ג'ורג'י כך שאין לי מושג
09/02/2016 | 10:14
4
התייעצות
08/02/2016 | 21:43
23
שלום (:
החתולון הדביל החליט לשגע אותי (שוב)
מאז שהוא קטנצ׳יק היו לו קצת בעיות עיכול ... ואנחנו מביאים לו אוכל sensitive של sanabelle מגיל ממש צעיר ...
והוא כמובן לא מסתפק בזה והוא גם רוצה אוכל רטוב (שמאז ומתמיד קצת התקשה לעכל)
בהתחלה הבאנו לו טונה שהוא הקיא, ובסוף התפשרנו כולנו על פריסקיס וככה זה המשיך בערך ב-7 שנים האחרונות .... לאחרונה הוא החליט שהוא לא אוהב פריסקיס יותר .... וניסינו לחפש חלופות (הכוונה לשימורים) , אבל לצערי בפריס קיס הוא כבר לא נוגע , ושימורים אחרים הוא פשוט מקיא או שהצרכים שלו נהיים זוועה...
אני די בטוחה שאין לו בעיה כי הוא שמנמן ויש לו תיאבון בריא הוא פשוט רוצה אוכל אחר שפשוט לא טוב לו...

בכל אופן, בשורה התחתונה.... היפיוף כבר בן 13, רוצה לאכול 24/7 עושה לי צרות ואין לי מושג מה לתת לו !!
השאלות שלי הן...

האם האוכל היבש שאנחנו מביאים לו נחשב איכותי ? או שכדאי כבר להחליף לו למזון אחר? יש המלצות?

השאלה השנייה והכי חשובה, האם יש אוכל רטוב (שימורים) שמיועדים לחתולים מבוגרים ?? אני לא יודעת מה לתת לו , כרגע אני מביאה לו משהו שנקרא ׳טוני-קט׳ ... הוא חולה על זה, אבל הבטן שלו לא!
חתולה פרסית גזעית מחפשת בית
07/02/2016 | 19:13
50
מחפשת בית מבין ואוהב לחתולה פרסית אפורה, חמודה ומיוחדת.

קצת על שולה החתולה..מצאתי אותה לפני כשנתיים במצב קשה מאד באיזור התעשיה באשקלון, להערכתי נזרקה שם. חיפשתי את בעליה ולא מצאתי..בינתיים לקחתי אותה הביתה והיא השתקמה יפה תוך זמן קצר יחסית.

שולה נמצאת אצלי מאז באומנה והגיע הזמן למצוא לה בית.

שולה היא חתולה מיוחדת..וחשוב להבין זאת.. להערכתי עברה בעבר התעללות ולכן מאד לא בוטחת באנשים, פחדנית ומתגוננת. צריך להיות מאד עדינים ומבינים איתה.

לא מתאימה לבית עם בע"ח נוספים ולא לילדים.

מצב בריאותי תקין, עברה את כל החיסונים.

זקוקה להמלצה
07/02/2016 | 10:32
2
40
שלום לכולם!
יש לי שירותי חתולים סגורים עם מכסה.

נשברה לי הדלת של המכסה.

זקוקה לעצה-איפה אפשר למצוא רק את הקלת הזאת?

אולי מישהו זורק שירותים ישנים ?
תמיד מבאס כשזה קורה
07/02/2016 | 10:55
1
37
קודם כל, תבדקי אם הדלת היא מהסוג שאפשר לשים ולהוריד או שהיא מהסוג שמקובע למקום. את הסוג השני כמובן אין אפשרות להחליף (כי לא תוכלי לתלות דלת חדשה).
אם אפשר בכלל להתקין דלת חדשה, דברי קודם כל עם חנויות באזורך שמחזיקות את הדגם שיש לך. לפעמים הן מחזיקות דלתות ספייר או יכולות להזמין מהיבואן.
במידה שצריך להחליף את כל המכסה כמקשה אחת, או שאין לחנויות דלתות להחלפה, צלמי את הארגז ופרסמי פה ובפייסבוק עד שתמצאי מכסה מתאים למסירה

או פשוט לקנות ארגז חדש

אני אציין על הדרך שאני מוכרת ארגזים סגורים XL משומשים במצב מצויין, ב- 70 ש"ח ליחידה (יש לי שניים). מאזור בנימינה.
הדלת ניתנת בהחלט להורדה
07/02/2016 | 11:48
17
תודה על הרעיון - אני אבדוק עם החנות שקניתי ממנו
איך מכניסים לצוואה?
04/02/2016 | 19:39
2
95
יש לי חתולה מקסימה ואני רוצה לדאוג לה במקרה וחלילה יקרה לי משהו. אין בעיה לנצל חלק מהירושה לטיפול בה, אבל הבעיה היא שאין לי למי למסור אותה במקרה כזה.

מישהו יכול לייעץ אילו סידורים קיימים או מה כדאי לכתוב בצוואה כך שידאגו לה לאחר מותי? (לא שצפוי משהו, אבל צוואה נועדה הרי ללא נודע).

בנוסף, האם לזיהוי שלה מספיק לצרף לצוואה תמונה, או שצריך להשתיל לה שבב?

הערה: השאלה אינה "איך כותבים צוואה? " אלא "אילו סידורים וסעיפים ניתן להכניס ע"מ לדאוג לחתולה, בלי שמישהו פשוט יחלוב את הכסף"
אבל אם אין לך למי למסור אותה אז זה בעיה
04/02/2016 | 20:07
76
אם באמת אין לך אף בן אדם (לא חייב להיות קרוב משפחה) שאתה יכול לסמוך עליו שיקח את החתולה אליו אז הדרך היחידה שאני יכול לחשוב זה להשאיר סכום מכובד לעמותה שתקח את החתולה.
לגבי כל השאר כדאי לשאול עורך דין. אני חושב שיש בתפוז פורום כזה, כדאי לנסות לשאול שם.
הכנסת החתולה לצוואה
07/02/2016 | 11:08
40
הנאמר מבוסס על נסיוני האישי - אין לי ידע במשפטים.

הצוואות שלי ושל בן זוגי כוללות הנחיות לטיפול בכל ה"להקה" שלנו. לכל אחד מבעלי החיים יש בית שהתחיב לקחת אותו במקרה ששנינו נפרד מהעולם במפתיע, ביחד.
לכל חיה מוצמד סכום כסף בגודל שנראה לנו סביר, שמיועד לכיסוי ההוצאות השוטפות לפרק זמן של מספר שנים.

החיות מזוהות בצוואה בשמן. הכלבים מזוהים גם במספרי השבב שלהם. המאמצים מזוהים בשמם ובמספר תעודת הזהות שלהם, כנדרש (בנוסף מצויינים פרטי ההתקשרות איתם כדי להקל על איתורם בבוא העת. זה נכון לכלל הסעיפים בצוואה)

לא קיבלנו שום דרישה לתמונות/מערך זיהוי ספציפי לבע"ח. הם נחשבים כרכוש לכל דבר ועניין ולכן אין הבדל בין לצוות את הספה שלך למישהו לבין לצוות לאותו אדם חתול או כלב (או צב). מספיק לציין באיזו חיה מדובר, כמו שתצייני שהכורסה הכתומה הולכת למשה והירוקה לשרה.
אני מניחה שתעודת פטירה חתומה מתפקדת כויתור בעלות למטרת העברת השבב על שם הבעלים החדשים. לא חשבתי על זה עד עכשיו, ואני אברר ואוודה את העניין בהזדמנות מול העו"ד שלי
חתול רחוב פצוע (תל אביב)
04/02/2016 | 07:07
5
58
בוקר טוב, בשכונה שלנו יש חתול רחוב שתמיד רוצה לשחק איתנו, מידי פעם אנו מאכילים אותו.
כבר יומיים שהוא לא הולך על רגל קדמית,
יש גוף שמטפל בחתולי רחוב? למי מומלץ לפנות כדי להעביר את החתול לטיפול.
תודה
תשובה
04/02/2016 | 09:16
3
50
כל הכבוד ששמתם לב לחתול ואתם רוצים לעזור לו. בואו נסתכל רגע על האופציות (שהן לא רבות...):

1. האופציה הכי טובה, הכי מקצועית, הכי מהירה - קחו את החתול בעצמכם לוטרינר פרטי. כן, זה יהיה על חשבונכם. מצד שני, החתול יקבל טיפול מיידי, אתם תדעו איפה הוא נמצא ותוכלו לוודא שלא עושים לו שום דבר רע.

2. אופציה אחרת - פנייה לרשות העירונית. אם אתם בתל אביב, אז יחסית למקומות אחרים אתם במקום שבו יש שירותי וטרינריה עירונית יחסית רחומים. אתם יכולים לפנות אליהם, אבל אם ברצונכם לוודא שהחתול אכן מקבל טיפול ולא מומת מיידית, רצוי מאוד שתלוו את כל התהליך ותוודאו שהוא מוחזר אחר כך למקום מגוריו הנוכחי. אין שום דרך לוודא שתוצאות פנייה כזאת יהיו לטובת החתול, כי אתם מדווחים עליו כחתול רחוב וככזה - הוא נתון לחסדי הרשויות (במקומות רבים בארץ יש סיכוי גדול שהחתול יסיים את חייו בנסיבות כאלה).

3. אופציה שלא ברור עד כמה היא זמינה או אם תעבוד לטובה: לקחת את החתול לעמותה. יש הבדל גדול בין העמותות השונות מהבחינה הזו. אם תקחו חתול פצוע כפי שתיארתם לצער בעלי חיים ת"א, הוא יומת מיד לאחר שיסגרו אחריכם את הדלת. אם יסכימו לקבל אותו בעמותת צער בעלי חיים רמת גן (עמותה שונה לחלוטין למרות השם הדומה, אין שום קשר בין שתי העמותות) לא ימיתו אותו, אבל גם יכולים מראש לא לקבל אותו כי בכל זאת המקום אצלם מוגבל. גם אם יקבלו אותו ויתנו לו טיפול מיידי, באים מעט מאוד אנשים לאמץ חתולים בעמותות (הרבה פחות משבאים לאמץ כלבים), אז לא ברור איזה עתיד יהיה לחתול "שלכם".

4. אופציה שהיא סוג של ביניים בין 1 ל-2 שהוזכרו לעיל היא לקחת אותו לוטרינר בעצמכם, אבל לא לוטרינר פרטי רגיל אלא למרפאה של עמותה. זה אומר שאתם לוקחים, משלמים ומחזירים למקום לאחר טיפול, אבל כנראה זה יעלה הרבה פחות. מבחינת איכות טיפול, אין מה להשוות בין וטרינר פרטי טוב לבין מרפאת עמותה. אמנם בכל אחד מהם עשוי להיות רופא טוב ורחום (שזה הדבר החשוב ביותר) אבל - ההבדל במשאבים והיכולת עושה את שלו.

כאמור, היעיל, המהיר והטוב ביותר לחתול זה וטרינר טוב שאתם בוחרים. אפשר לבקש המלצות לוטרינר באזור שלכם. השאלה היא אם אתם מוכנים לעשות את המאמץ.

לגבי אופציה 3 וצער בעלי חיים ת"א. אני חושב שבמקרה שלא
04/02/2016 | 18:47
2
26
משאירים בעל חיים אצלם אלא מביאים אותו לטיפול הם יטפלו בו, בתשלום כמובן. כלומר האופציה הזאת שקולה לאופציה 4. כמובן צריך לוודא את זה וכמו כן להשוות גם את המחירים. וגם להחליט אם רוצים לממן את העמותה הזאת.
אכן כך
04/02/2016 | 19:33
1
24
אך באופציה 3 התכוונתי םמצב של מסירה לעמותה, לעומת אופציה 4 שאיננה מסירה והשארה בעמותה אלא טיפול במרפאה של עמותה. אם כבר פונים לעמותה, לא משנה באיזו אופציה, אכן כדאי לשים לב לאיזו עמותה פונים.
סליחה, הבנתי לא נכון את המשפט "לקחת את החתול לעמותה"
04/02/2016 | 20:01
10
אם תוכל לתאר את המצב
04/02/2016 | 11:50
34
אם תוכל לתאר את המצב עם יותר פרטים, ותשתף עם גורם מקצועי, אולי יוכלו לתת חוות דעת כלשהי בנוגע לחומרת המצב. (צריך לזכור שגם אם המצב שלו חמור, לא בטוח שתצליחו ללכוד אותו). בכל אופן עכשיו כשהוא פצוע- לכל הפחות זה יהיה נחמד לו אם תוכלו לדאוג לו למזון בתדירות גבוהה.

האם הוא עושה שימוש כלשהו ברגל, או שהוא נמנע מלדרוך עליה באופן מוחלט?
האם הוא מצליח לרוץ? הוא מצליח לקפוץ?
האם ביומיים הללו אתם רואים שיפור כלשהו? החמרה?

יש גם את פורום רפואת חיות מחמד, אולי עם תיאור ו/או תמונה יוכלו לנחש את רמת הדחיפות.
2 חתולים בעוינות קשה ומסוכנת בבית
04/02/2016 | 11:06
1
51
יש לי חתולה מתכרבלת ונעימה בת 1.7 שנה מעוקרת ולפני כמעט שבועיים היא קבלה "חבר", חתולון בן חצי שנה מסורס.

קיימת שנאה קשה ומסוכנת! אחרי שהחתול היה בהפרדה הוצאתי אותו בהדרגה ומיד החתולה חשפה שיניים,נהמה,יום למחרת היא החלה לתקוף אגרסיבית אותו ולמזלי הצלחתי לתפוס אותו בזמן לפני שהיא נעצה בו את שיניה.הוא אגב אדיש.

במהלך השבוע היא תקפה גם אותי וננשכתי עלה ידה כמו כן היא תוקפת את שנינו, הכל מסתיים ברגע שאני סוגר אותו בחדר ואז כמו מסטר ג'קל והייד היא הופכת להיות נעימה ומתלטפת,עדיין קצת נוהמת אבל יותר רגועה.

כולם אומרים,הם צריכים זמן בלה בלה בלה, זה נראה כאילו היא לא מסוגלת לחיות לצד חתול אחר למרות שהיא במקור מהרחוב.
גם כשאני נותן לה גרב עם הריח שלו זה לא עוזר.
האם יש כאן מקום להתערבות מטפלת התנהגותית? מה עושים?

תודה רבה

רז
בהחלט אפשר להיעזר ביועצת התנהגות חתולים
04/02/2016 | 11:26
31
לפי התיאור שלך, ומבלי להכיר בצורה אישית את החתולים בהם מדובר, יש סיכוי מסויים שהתערבת מהר מדי. עם זאת, מאחר שאיננו שם ואיננו רואים במה מדובר - אולי הצדק עימך והעוינות היא אכן מסוכנת.

יועצת התנהגות חתולים תוכל להבהיר את הנקודה הזו ולעזור לכם לפתור את הבעיה (במקרים הנדירים שזה באמת משהו מסוכן, ויש פה חתולה שלא מסוגלת לקבל חתול נוסף בטריטוריה שלה, היועצת תאבחן זאת. בניגוד למה שאפשר לחשוב מהמופע הססגוני ברוב המפגשים הראשוניים בין חתולים, מצב שבו לא ניתן להגיע בכלל לפתרון הוא לא כזה נפוץ).

יועצות חתולים שהוזכרו בפורום הזה כוללות את: אורלי זכאי, מרתה אסטרקין, איילה נאור. נדמה לי שכל אחת מהן עובדת באזור גיאוגרפי קצת שונה, אבל את כולן ניתן למצוא בגוגל, להתקשר ולקבל מושג לגבי מה הן מציעות.
מחפשת חתול לאימוץ
03/02/2016 | 21:23
3
55
מחפשת חתולה קטנה לאימוץ עבור הבן שלי באזור עמק חפר
אולי כדאי לספר קצת על הבית המיועד
03/02/2016 | 22:03
2
47
אצלנו יש שני גורים זכרים בני 4 חודשים (אחים, נאספו יחד עם אח שלישי שכבר מצא בית). מיועדים אך ורק לחיי בית, לא לחיי חצר.

כדאי לספר על הבית המיועד, כדי שיהיה אפשר להתאים ולדעת מה נכון לכם.לנסיבות שונות מתאימים דברים שונים. האם כבר גידלו חתול בעבר?
תשובה
03/02/2016 | 23:46
1
60
הבן שלי גידל חתולה מגיל מאד צעיר וכעת הוא כבר 10 חודשים גר בשכירות, החתולה נשארה אצלנו כיון שבעלי הבית לא הרשו לו להכניסה לדירה. לפני שבוע הוא עבר לדירה חדשה ושם יש כלבה, ועל כן החתולה שלו מפחדת מאד ולא מעזה לצאת החוצה. על כן אנו מחפשים חתול קטן, שילמד לחיות לצד הכלבה, ויוכל להיות גם בחוץ וגם בפנים כפי שחתולים אוהבים.
אם זה המצב
04/02/2016 | 06:54
57
אזי יש לעבוד על הקשר בין החתולה הקיימת לכלבה (אלא אם כן אתם, ההורים, אוהבים אותה ורוצים שתשאר אצלכם). זה לוקח זמן ודורש מעורבות משני הצדדים (בעלי החתולה ובעלי הכלבה) אך אפשרי לחלוטין. לא מדובר בהכרח ביצירת אהבה גדולה ביניהם, אך בהחלט אפשר וניתן להגיע למצב שבו לא מפחדים כל הזמן וחיים כראוי.

באשר ל"לצאת כמו שחתולים אוהבים" זה נושא מאוד, מאוד שנוי במחלוקת. הגורים אצלי רגילים לכלבים (יש לנו שניים משלנו) אך הם לא יימסרו לבית שבו רוצים להוציא אותם החוצה, לכל הפחות לא בחצי השנה הראשונה. הם נאספו מלכתחילה כי החוץ לא עשה להם טוב ולכן הוצאה החוצה לא צריכה להיות כי "זה מה שחתולים אוהבים" אלא כי החתול הספציפי הזה במקום פיזי מבחינת מגורים ובריאותי מבחינת חיסונים והסטוריה שהופכים זאת לדבר טוב. בהרבה סביבות מגורים זה לא רעיון טוב להוציא החוצה ולכן צריך להיות סלקטיביים בהחלטה הזו, היא לא צריכה להיות אוטומטית.

כם אם תאמצו, ואכן יש חתולים שיתאימו לחיים כאלה, חתול חדש חייב להיות סגור בבית לפחות חודש כדי ללמוד שזה ביתו ולהרגיש בטחון לחזור אליו אם יתנו לו לצאת. על אחת כמה וכמה אם יש שם גורם מפחיד מראש כמו כלב. גם חתול שרגיל לכלבים לא מכיר את הכלב הספציפי וצריך יהיה לאפשר לו להתרגל לכלב לפני שמרשים לצאת.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:11
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

בעיה בשילוב חתול חדש עם קיים
03/02/2016 | 00:49
1
34
יש לי חתולה מקסימה כחודש וחצי שהגיעה מהרחוב, רגועה, מגרגרת ומשעשעת.

היום אימצתי לה חבר חדש בן חצי שנה.שניהם באזורים נפרדים בדירה, החתול החדש הצליח לפתוח פתח בדלת הזזה ואז לפתע החתולה חשפה שיניים והיתה בעמדת כוננות, מאותו רגע היא הפכה את עורה ולפני דקה החליוטה לתקוף גם אותי. מה דעתכם?
את מדברת על גורה בת חודש וחצי? או שהיא חתולה בוגרת שנמצאת
03/02/2016 | 10:44
31
אצלך חודש וחצי?

בכל מקרה יום אחד (או יותר נכון מספר שעות) זה כלום והתגובה שלה טבעית לגמרי. תמשיכי להפריד ביניהם ולהכיר ביניהם בהדרגה ורוב הסיכויים שהכל יסתדר. מצרף לך מאמר של מרתה אסטרקין על הכרות הדגרתית בין חתולים
האם נוטריסורס מומלץ?
02/02/2016 | 09:40
7
42
בוקר טוב,
יש לי שני חתולים גורים בני 8 חודשים בערך, ועוד חתולה בת שנתיים בערך. (אמא משותפת.. אבל הם לא שמחים מזה... P: )

קניתי להם שק של 3 או 4 קילו של nutrisource הם די אהבו את זה, כמו לה קט... אבל זה יותר בריא להם, אבל גם ממש יקר... 

והייתי רוצה לחפש שק אוכל איכותי ופחות יקר... שטוב לגורים, וגם לחתולה בוגרת.

וגם כמה להאכיל אותם? אחד הגורים מתחיל להשמין..
על פי הדירוג של דימיטריגו...
02/02/2016 | 11:48
6
44
לא ציינת את השם המלא של המוצר, אז אני מנחש שמדובר ב-"טעם עוף" ובעלות של כ-30 שקלים לק"ג. (תתקן אותי אם אני טועה)

על פי הדירוג של דימיטריגו: www.catfood.co.il ... למזון הזה יש ציון גבוה: 74.

אם אתה מעוניין באלטרנטיבות כדאיות יותר, תצטרך לרכוש מוצרים עם כמות גדולה של מזון.

וטס' צ'ויס - 16 ק"ג - מחיר של 22.5 שקלים לק"ג - דירוג 76
ריגל - 20 ק"ג - מחיר של 15 שקלים לק"ג - דירוג 61

אני לא בטוח לגבי הזמינות של המוצרים הללו כרגע.
nutrisource 3kg chicken and rice
02/02/2016 | 13:17
5
19
לחתול ולגור

מה זה ריגל? 61 זה בינוני? לא? 

וטס צויס נשמע טוב.
לשם השוואה...
02/02/2016 | 13:28
2
22
מוצרים עם דירוגים נמוכים במיוחד:
ג'ורג'י - 27
מיי קט - 26
ג'וסי קט - 26

מוצרים עם דירוגים נמוכים, אך משתלמים, בעיקר לחתולי רחוב:
אולטרה קט - 43
בוני קט - 43
בלו קט - 43

אישית, אני חושב שהציון של ריגל גבוה - 61... במיוחד בהתאם למחיר המשתלם שלו.

אם יש באפשרותך/רצונך לשלם יותר עבור מצורים עם דירוג קצת גבוה יותר- זה תמיד טוב יותר. אך אם המחיר מהווה שיקול, אני לא הייתי רואה בריגל מוצר בינוני.
תודה רבה
02/02/2016 | 13:39
1
20
עיינתי וראיתי את הציונים...

מה עם סאנאבל?

האם מומלץ להקציב להם כמות יומית?
לא ציינת מוצר ספציפי
02/02/2016 | 13:51
28
לגבי סנאבל, לא ציינת מוצר ספציפי, הדירוגים של המוצרים שלהם באופן כללי טובים- אך אני לא חושב שהם יותר משתלמים מהמוצרים שציינתי.

יש צורך להשוות את המחיר לק"ג, ולראות את ההפרש בדירוגים.
קודם כל ל-3 חתולים אתה יכול לקנות שק יותר גדול של נוטריסורס
02/02/2016 | 18:58
1
31
(7.3 ק"ג אם אני לא טועה) וכך יצא יותר זול פר קילו.
וטס צ'ויס כניראה כבר לא נמכר לצערנו.
אפשרות נוספות קצת יותר זולה - נוטרה גולד לחתולים בררניים https://www.mikmik.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%9...

קניתי "ליאונרדו"
04/02/2016 | 10:25
5
חתולה עם גידול בלסת - דילמה.
30/01/2016 | 22:15
46
144

לחתולה שלי (בת 14 וכמה חודשים) התחילה נפיחות בלסת התחתונה.
לקחנו אותה לוטרינר ולאחר צילום של הפה הוא אמר שזה גידול אלים ושלדעתו אין מה לעשות (הוא לא בדק אם יש גרורות כי אמר שזה כבר לא רלוונטי כי אין ממש מה לעשות פרט להוצאה של כל הלסת ולדעתו לא כדאי לעשות את זה).

הוא אמר שלדעתו...
המשך>>

לחתולה שלי (בת 14 וכמה חודשים) התחילה נפיחות בלסת התחתונה.
לקחנו אותה לוטרינר ולאחר צילום של הפה הוא אמר שזה גידול אלים ושלדעתו אין מה לעשות (הוא לא בדק אם יש גרורות כי אמר שזה כבר לא רלוונטי כי אין ממש מה לעשות פרט להוצאה של כל הלסת ולדעתו לא כדאי לעשות את זה).

הוא אמר שלדעתו נשאיר אותה ככה כל עוד היא אוכלת וכשהיא תפסיק לא תהיה ברירה אלא להרדים אותה.
כששאלתי אם אין שום דבר שניתן לעשות הוא אמר שלא וכששאלתי על כל מיני מומחים לסרטן בבע"ח הוא אמר שמה שיעשו זה להוציא לה את כל הלסת (וזה במקרה שאין גרורות מסביב) ושזה יהיה סבל לחתולה.

אני דיי אובד עצות (יש לי את הצילומים למקרה שיש פה מישהו שיכול לחוות דעה מקצועית).

אחד הגורים מבריח חתולים בוגרים זרים
30/01/2016 | 21:06
6
60
הגיעו ימות המשיח, עד כה דאגתי שחתולים בוגרים זרים יבריחו את הגורים- ועכשיו אחד הגורים (בן 9 חודשים בערך) מבריח חתולים בוגרים זרים.

טכנית, אני לא חושב שהוא תוקף אותם, הוא 'מתעמת' איתם כשהם רוצים לאכול, וכתוצאה מכך או שהם עסוקים בלהתעמת איתו, או שאני נאלץ לצאת החוצה כדי להרגיע את הגור- והם בורחים. התוצאה בשני המקרים היא שהם לא אוכלים.

זה קורה גם כשיש אוכל זמין במשך שעות במשך היממה, וזה קורה גם כשאני מפזר צלחות אוכל בכל מקום.

החתולים הזרים הללו אינם זרים לגמרי- הם זרים רק לחצר שלי, הם מכירים ומסתדרים עם החתולים הבוגרים 'הקבועים' כאן.

אני מחפש הצעות/פתרונות למצב הזה. בלית ברירה אני אאלץ לגרש את הגור מהחצר. עכשיו כשהוא גדול ומתעמת עם חתולים אחרים, אין שום סיבה שהוא יקבל יחס מועדף על חשבון חתולים אחרים.

* כל החתולים מעוקרים ומסורסים
למה לגרש?
31/01/2016 | 15:38
1
45
אז עדיף שהוא לא יאכל? לא ברור.

תן להם "לשבור את הראש" לבד. חתולים הם לא מטומטמים. 
למה הוא עדיף על אחרים?
31/01/2016 | 18:24
39
כשהגורים היו קטנים והיו תוקפים אותם, דאגתי להם. עכשיו כשאחד הגורים לא מאפשר לחתולים אחרים לאכול- למה הוא צריך לקבל יחס מועדף?

כרגע ישנם שני חתולים שאני 'מכיר' שהוא לא מאפשר להם לאכול, אני מנסה להזמין  אותם מחצר של אחד השכנים, שנפטר. מדוע החתול שלא מאפשר להם לאכול עדיף על שני חתולים שלא מפריעים לאף אחד?

אז נכון לעכשיו מדובר בשני חתולים, שבוע הבא אני ארצה להאכיל עוד חתול בחצר- אני אצטרך לבדוק אם הוא מאשר או לא מאשר?

מה יקרה כשהוא ישנה את דעתו בנוגע לחתולים שכבר מגיעים לאכול, ויחליט להתעמת גם איתם? ... מה יקרה כשהוא יעבור מאיומים למעשים- ויתחיל לתקוף חתולים?

בכל אופן, גירוש מהחצר לא ימנע ממנו לאכול, יותר סביר שזה פשוט יפחית את הזמן שהוא ישהה בחצר, וכל עוד זה יאפשר לחתולים שלא עשו כלום- לאכול בשקט, המטרה הושגה.

ואני עדיין פתוח להצעות/רעיונות כיצד לפתור את הבעיה.
הגיע הזמן לחשוב בקול:
02/02/2016 | 14:08
3
34
הגיע הזמן לחשוב בקול:

1. אופציית הגירוש... זה יאפשר לגור לשהות בחצרות הסמוכים, זה יאפשר לגור לשחק עם החברים שלו, וזה ישאיר אותו בטריטוריה הידועה לו... זה אפילו יאפשר לו לאכול, בתנאי שזה לא מפריע לחתולים אחרים לאכול. ... ובנוסף: יכול להיות שלאחר שבוע-שבועיים, החתולים החדשים לא יפחדו ממני, ואז גם במידה והוא ינסה להתעמת איתם, אני אוכל להרגיע אותו מבלי שהם יברחו.

2. אופציית אימוץ... לפי דעתי זו הברירה הכי גרועה, והכי לא מציאותית... הוא לא יפה במיוחד, הוא לא ידידותי כלפי זרים, הוא לא יהיה יותר בטריטוריה שהוא הכיר כל חייו, הוא לא יהיה בקשר עם החברים שלו.

3. אופציית רובה מים... תיאורטית זה יכול לאפשר להבריח אותו מרחוק, אבל מעשית הרובה מים לא יהיה מדוייק, אז יותר הגיוני שזה יבריח גם את החתולים שהוא מתעמת איתם. מעבר לכך כשמזג האוויר קר לא יהיה לי לב לגרש אותו עם מים.

4. אופציית רובה כדורי ספוג... תיאורטית זה מושלם, זה לא ירטיב אותו ולא יכאיב לו... אבל במרחק של 15 מטרים, זה לא יהיה מדויק, אז זה גם יכול לפגוע בחתולים החדשים וזה יבריח אותם.

5. כלוב זהב. להכין כלוב גדול ליד האוכל... וכשאני רואה את החתולים החדשים באזור... לכלוא את הגור הבעייתי בכלוב, ולפזר אוכל. כך יכול להיות שהוא ילמד להכיר אותם, ויותר חשוב שהם ילמדו להכיר אותי, ואז אני אוכל להרגיע אותו מבלי שהם יברחו.

...

והמנצח הוא... כלוב זהב?
אימוץ
02/02/2016 | 16:26
2
21
לא מבין מה הקשר ליופי שלו... לא כל החתולים החיים בבית הם דוגמני מסלול.

דווקא בגלל שהוא גור, זאת נשמעת לי האופציה הכי טובה. הלוואי ותוכל לשדך לו בית אוהב. זה וודאי עדיף על חיי רחוב.

לגבי השימוש באקדח מים/כדורי ספוג - נשמע לי נורא וגם לא מעט מטפלים בהתנהגות חתולים סולדים משימוש באמצעים הללו.

הכלוב גם כן בעייתי, בעיקר בגלל הקושי ליישם את זה.

אולי אפשר לפזר אוכל במקום אחר? (בשבילו או בשביל ה"מגורשים")?

אנשים נותנים חשיבות לאופי וליופי של חיות המחמד שלהם
02/02/2016 | 16:45
1
32
אנשים נותנים חשיבות לאופי וליופי של חיות המחמד שלהם... הוא לא נראה טוב, הוא לא ידידותי כלפי זרים, והנזקים שהגורים עשו לי בחצר... אני מרחם על מי שיכניס אותם לביתו.

בכל אופן, לחתולים כאן אין חיי רחוב 'טיפוסיים', יש להם גישה לחצרות משותפות, וכל עוד הם הולכים לכיוון של החלק הפנימי של השכונה, תנועת הרכבים דלה-לא קיימת, יש גם חורשה גדולה, אך עושה רושם שהחתולים מעדיפים את חצרות הבתים... שלא נדבר על החצר שלי... יש להם משחקים ואטרקטציות, טרמפולינה, מגלשה, הם רובצים בחצר, במרפסות ובגג, יש יותר תאי מלונות מחתולים, הגנה מלאה משמש ורוח, וכמובן- חימום אקטיבי.  אה כן, והם אוכלים גם יותר טוב ממני... אז בבקשה לא לרחם עליהם! :)

האם אתה מכיר חלופות לאביזרים כגון רובי מים/כדורי ספוג, כדי להבריח חתולים מרחוק?

ולמה הכלוב בעייתי? עכשיו עשיתי את הניסוי הראשון, שמתי לו את הצלחת אוכל בכלוב, והכנסתי אותו פנימה, הוא היה עסוק מדי באוכל כדי להבין שהוא בתוך הכלוב.

לצערי הפעם החתולים הזרים לא באו, נמשיך במתכונת הזו ונראה אם זה עובד.

לגבי פיזור האוכל- ניסיתי לפזר צלחות אוכל בכל החצר... כשהם באו לאכול הוא התעמת איתם. אני לא חושב שזה קשור לאוכל, לפי דעתי הוא היה מתעמת איתם גם אם רק היו רוצים לרבוץ בחצר.
אחת החתולות החדשות אכלה היום!
03/02/2016 | 17:00
16
ראיתי אותה באזור, הכנסתי את הבעייתי לכלוב, הוצאתי צלחות אוכל... והיא אכלה!

הבעייתי התחיל לבכות, אז שמתי לו צלחת אוכל בכלוב, הוא אכל והמשיך לבכות. איזה מוזר זה לראות חתול אוכל ובוכה בו זמנית?

נמשיך עם זה עוד יום-יומיים ונראה אם משהו ישתנה בהתנהגות שלו
מחפשת פנסיון לחתול שלי
31/01/2016 | 14:39
2
44
מי מכיר ? מי שמע?
דרוש בדחיפות ל - 5 ימים פנסיון ביתי לחתול מפונק ,( לא יחד עם עוד חתולים) .
ל-5 ימים בד"כ לא מוציאים חתול מהטריטוריה שלו אלא מוצאים
31/01/2016 | 15:41
46
מישהו שבא לטפל בחתול בבית שלכם. האם אין לכם קרובי משפחה, חברים או שכנים שיכולים לבוא אליכם פעם ביום לטפל בחתול? יש גם קטסיטרים שעושים את זה בתשלום.
מאיזה איזור אתם?
ממליץ בחום על בית הדקל במושב גאליה
01/02/2016 | 22:37
39
לקחנו לשם את החתולה שלנו בת 5 חודשים. מכיוון שהיא עדיין לא מעוקרת היא קיבלה תא פרטי. לקחנו לשם ציוד שהיא מכירה מהבית (שמיכה, ארגז החול וכו'). הטיפול בה היה מדהים ויניב בעל המקום הוא מקסים. 050-5377030
דילמות של הורים לחתולה
01/02/2016 | 11:48
4
98
שלום,
אני וחברתי אימצנו לפני כחצי שנה גורה שחורה, לוציף, ומאז חוץ מלהתאהב בה עלו שתי דילמות (קשורות אחת לשניה קצת):
1. החתולה לא יוצאת מהבית בכלל. עד גיל 3 חודשים היא גרה באומנה כיפית שם הסתובבה בעיקר בחוץ בחצר גדולה בין עצים, שיחים, ציפורים וגם חתולים. מאז שהיא אצלנו היא לא יוצאת מהדירה, בעיקר משלוש סיבות:
א. היא לא נותנת לנו לשים לה קולר ובטח שלא ריתמה (קנינו מיוחדת לחתולים) בשום אופן. פעם אחת הצלחתי לחבר לה אותו והיא התחרפנה בבית מרוב לחץ והתנגשה ברהיטים. אז מרגישים לא נח לתת לה לצאת בלי סימן זיהוי.
ב. אנחנו גרים בבניין בקומה שניה והדרך היחידה לצאת היא מהדלת... אז נפתח לה וכשהיא תחזור (אם תחזור) היא תיילל ונכניס אותה?...
ג. אמנם אין כביש סואן בקרבת מקום, אבל יש פח זבל די מגעיל עם עשרה חתולים קבועים סביבו, גם הם לא הכי מטופחים. היא מעוקרת ואנחנו פחות חוששים מתגרות עם חתולים אחרים (ולפרעושים נשים אמפולה) אבל מההיכרות שלנו איתה, יש סיכוי גדול שהיא תחטט בזבל, לא חשוב כמה טוב היא אוכלת בבית... ואז, חתולה שהיתה בתוך הפח המגעיל הזה ורגילה לישון איתנו/לקפוץ על השולחן והשיש...בעיה.
יצויין שיש חלון גדול בסלון והיא משקיפה ממנו כמה שעות ביום וסופגת קצת אוויר ושמש, אבל זו רק טעימה...
אז - האם יש לכם הצעות/פתרונות לשלושת הבעיות שלנו בעניין הזה?

2. הדילמה השניה היא לגבי הבאת "אח קטן" ללוציף. חוץ מזה שבא לנו ממש, קראתי פה קצת ונשמע שזה יכול לעשות טוב, להכניס עניין לחייה ולהפיג את הבדידות, וגם יהיה פרטנר למשחק ולהוצאת האנרגיות (המכאיבות), ולנו, בתקווה, זה לא יהיה הרבה יותר מסובך או יקר.
ההתלבטות היא לגבי מה לאמץ: זכר/נקבה/לא משנה? (כמובן שיעוקר/יסורס). וגור או בוגר? אם אנחנו מביאים גור/ה, זה מגדיל את הסיכויים שהיא תקבל אותו בצורה חיובית ולעומת זאת בוגר/ת זה יותר הימור?

סליחה על החפירה ותודה לאמיצים שיקראו הכל וינדבו מחכמתם
כבר כתבתי פעמים רבות על הנושא
01/02/2016 | 12:51
3
73
ואפשר לחפש את הפוסטים בפורום

לעת עתה רק אומר שאצלנו יש 3 חתולים שלנו ו-2 גורים בני ארבעה חודשים שמחפשים בית, ו-2 כלבים גדולים, ואף אחד מהחתולים לא יוצא מהבית (כי זה בית דירות, כי זו סביבה עירונית גם אם לא מרכז העיר, וכי עם חתולים לא יוצאים עם רתמה - לא ייגמר בטוב) וכולנו בסדר גמור
קראתי קצת ממה שכתבת
01/02/2016 | 14:43
2
54
ואני מקבל את הגישה הזאת, אבל אני רוצה להשאיר סיכוי לאופציה של טיולים בחוץ. אני מאמין שזה ישפר את איכות החיים שלה (ושלנו).

אם מישהו יכול לחלוק איתי רעיונות מניסיון חיובי בנושא אני אשמח.

ולא לשכוח את השאלה לגבי האח החדש (=
טוב
01/02/2016 | 22:35
1
69
מאחר שכנראה יקח זמן עד שאחרים יענו, אוסיף:

1. יציאה החוצה: בעקרון, או שיוצאים, או שלא- אבל אין "טיולים בחוץ". כלב הולך רק על הקרקע ודפוס ההתנהלות שלו מספיק דומה לשלנו על מנת שנוכל להוציא אותו לטיולים. חתול מתנהל במפלסי גובה משתנים, אינו נוטה ללכת בהתמדה לאורך זמן בכיוון אחד כמונו, ומאוים הרבה יותר מכלב מכל דבר שעלול לצוץ בדרך (כלב, אדם וכו'). אמנם יש רתמות לחתולים, אך הן לא באמת מתאימות להם. אם הייתם גרים בקומת קרקע במקום לא עירוני, אפשר היה לפתוח חלון או להתקין דלת חתולים. בחדר מדרגות בבית משותף, יציאה דרך הדלת היא מתכון לצרות מהרבה בחינות, לא רק לחתול אלא גם לכם (שכנים...).

2. חבר חתול - זה יכול לעבוד יופי, כי מקור התעסוקה המוצלח ביותר לחתול הוא באמת חתול אחר. מאחר שלוציפ שלכם אינה גורה צעירה, אם הבנתי נכון, יתכן שהיא לא תגלה שמחה לנוכח התוספת ותצטרכו להתאזר בסבלנות בתקופת ההסתגלות שעשויה להיות קצרה או ארוכה, בהתאם לאופי החתולה שלכם. אופי ידידותי לבני אדם אענו מעיד דבר לגבי תגובה לחתולים אחרים. מאחר שהיא מעוקרת, לא משנה אם מדובר בזכר או נקבה. בממוצע, לחתול בוגר קל יותר לקבל גור (אבל גם זה משתנה ואין זאת אומרת שבוגר לא ייקלט בהצלחה).

ברוב המקרים, ניתן להוסיף חתול נוסף למשפחה ולעבור את תקופת ההסתגלות בשלום, כשהתוצאה יכולה להיות שלום קר או ידידות עמוקה. בחלק הקטן יותר של המקרים יכול גם לא להצליח, אבל זה נדיר יותר. בדרך כלל אם מבינים שהסתגלות היא פעמים רבות לא רק כמה ימים, אלא יכולה להיות ארוכה יותר במידה ניכרת, עוברים את זה בשלום. שלושת חתולי הבית ושני הגורים שלהם אני מחפשת בתים מסתדרים כולם זה עם זה, כל אחד לפי אפיו: נוניו ידידותי אל הגורים מאוד, אי.טי. ידידותי אליהם לפעמים, ופפינה מעדיפה להתעלם מנוכחותם.
תודה רבה על הפירוט
04/02/2016 | 16:39
18
לגבי האקלום של חתול חדש - מה ההמלצות? לסגור את החדש בחדר נפרד כמה ימים?
צריך ארגזי חול נפרדים? קערות מזון נפרדות?
איך לחשוף אותם בהדרגה?
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום טיולים ביפן
פורום טיולים ביפן
פורום טיולים בסין
פורום טיולים בסין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה