לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

להרדים את החתולה או לתת לה להגיע למוות טבעי?
30/04/2016 | 09:48
5
192
היי החתולה שלי חולה וכבר זקנה בת 16 וחצי. היא פיתחה גידול בעטין ומאז תוך חודש וחצי ירדה מאד במשקל ולא אוכלת כבר אבל עדיין שותה מים קצת ומגרגרת מתי שאני מלטפת אותה . אני יודעת שהפרידה קרובה אבל היא תמיד שנאה שלוכדים אותה כדי ללכת לוטרינר ואני לא רוצה לכלוא אותה שוב ככה אם לא חייב, עכשיו היא בבית איפה שמוכר לה ... והיא מגרגרת מליטופים. לא יודעת מה לעשות . להרדים או להניח לה למות מוות טבעי? קשה לי להפרד ככה בהמתה יזומה :(
עצוב לשמוע
30/04/2016 | 11:45
60
אם היא לא סובלת, אולי עדיף לתת לה ללכת לבד
מלבד זה ייתכן ויש אפשרות של המתה בבית (אם זה לא טראומתי מדי לשאר בני הבית)
ממליץ להתייעץ עם וטרינר לגבי האפשרות הזו.
איש לא יכול לענות מלבדך, אבל
30/04/2016 | 13:10
64
בפורום רפואת חיות מחמד הוטרינרים המנהלים הזכירו את הנושא של מדד איכות חיים. דברים לפיהם מנסים לשפוט מתי איכות החיים נפגמת עד כדי כך שיש סיבה לשקול ברצינות התערבות.

על פניו, נראה שהחתולה שלך אינה סובלת. את יכולה להתייעץ עם הוטרינר שלך לגבי השאלה עד כמה לדעתכם יתכן שיש כאב בתמונה. אם לא כואב לה, והיא רק אוכלת פחות וזזה פחות, השאלה היא יותר עד כמה אתם יכולים לעמוד בזה. אבל אנחנו כאן איננו שם ואיננו יודעים מה מצבה של החתולה.
זה באמת לא קל..
01/05/2016 | 00:59
55
מצטרפת למה שכתבו לפני, את כבר תדעי מתי זה נכון, אם היא עדיין מגרגרת, שותה וקצת אוכלת, תני לה להמשיך לחיות.. אני מניחה שאת מכירה אותה כבר מספיק טוב כדי לדעת מתי היא סובלת באמת ואז לא לאפשר לה לסבול יותר, אני כותבת מתוך הזדהות ונסיון, עם הכלבה שלי ז"ל שהיתה כבר בת למעלה מ17.. :( זה לא פשוט, לכי עם הלב והמצפון שלך, את זו שמכירה אותה יותר מכולם, מחזקת אותך!..
היי סנונית
01/05/2016 | 16:16
25
מצטערת לשמוע, זו באמת התמודדות לא קלה.
אני חושבת שצריך להתייעץ עם וטרינר
בנוגע לחוסר תיאבון - האם הסיבה שהחתולה לא אוכלת היא חוסר תיאבון או קושי באכילה? האם ניסית כמה סוגי מזון ?
יש מזון שאפשר לקנות מוטרינר, שמיוחד לחתולים שלוקים במחלה, המזון בעל טעימות מאוד גבוהה, ויגדיל את הסיכוי שהיא תאכל....אפשר גם לעזור לה לאכול, לקרב את האוכל אליה לפה, לתת לה לטעום קצת מהאצבע שלך ואז להנחות אותה לקופסה....
ממליצה לך לנסות כמה סוגי מזון ולראות אם מדובר בחוסר תיאבון או קושי ללעוס / לבלוע.
מניסיון אישי- להרדים, עם כל הכאב שבזה
01/05/2016 | 21:31
5
היה לי חתול מגיל 6 ועל 24 (כלומר, הוא נפטר בגיל 18). מאוד לא רציתי שהוא ימות, אך בעצה אחת עם הוטרינר (שבעבר טיפל גם בשני כלבים של אבא שלי) ועם בנו וממשיך דרכו, החלטנו פה אחד שעדיף למנוע ממנו את המשך הסבל. 11 שנים אחרי ואני מאוד מתגעגע אליו. 
מחפשים חתול לאימוץ
29/04/2016 | 18:02
1
38
אני ובת זוגי מחפשים חתול לאימוץ.
אני מאד אוהב חתולים והייתי שמח לאמץ חתול מעורב מאחת העמותות, אבל למרבה הצער אני אלרגי ולכן החתול צריך להיות מגזעים מסוימים שלא גורמים אלרגיה, ואני מעריך שלא ניתן יהיה למצוא חתול כזה בעמותות השונות.
חשבנו על חתול סיאמי אבל הבנו שעלולה להיות בעיה להשאיר אותו לבד בבית ברוב שעות היום.
אשמח אם תוכלו להכווין אותי לחתול המתאים שירגיש בנוח אצלנו בבית :)

תודה!
האם אתה יודע בדיוק מה גורם לך לאלרגיה? כי לרוב האלרגיה
01/05/2016 | 15:30
14
היא לחלבון שחתולים מפרישים ויש רק גזע אחד - סיבירי - שנחשב להיפואלרגני במקרה הזה. וגם זה מאוד תלוי בחתול ובבן אדם. לצערנו לא מגדלים חתולים כאלה בארץ.

אם אתה אלרגי לפרווה אז חתולים סיאמיים אינם היפתרון במקרה הזה. יש כמה גזעים ללא פרווה שיכולים לעזור. קיימת טענה יש גזעים עם נשירה מופחתת שגם גורמים לפחות תופעות אלרגיה אבל גם פה כניראה זה מאוד אינדיווידואלי.

התייעצות, חתול בן 10 עם המון בעיות
30/04/2016 | 12:25
5
62
שלום, יש לי חתול בן 10 וקצת, החתול אובחן כלייתי לפני שנה, מאז הוא בדיאטה של K/D של hills וtrovet renal הוא אוכל בעיקר שימורים, המצב שלו היה ברובו יציב אך חווה כמה נפילות שבו היינו צריכים לתת לו מעודדי תיאבון ועזרה באכילה במהלך השנה, שלאחר מספר נפילות רשמו לו פאמוטידין (1 ביום) נגד כיבי קיבה, החתול גם התעוור כתוצאה מלחץ דם גבוה לפני כחודשיים עקב לחץ דם גבוה בעין, בעקבות זאת רשמו לו אמלודיפין פעמיים ביום, המשקל שלו בתקופה סבב סביב 2.9 ל-3.8 כאשר לפני חודשיים הווטרינר שם לב לבטן נפוחה, הנוזל יחסית צלול, בוצעו אולטרה סאונדים ולא נמצאה סיבה, בוצע גם אולטרה סאונד ללב ולא נמצא כי הלב הוא הגורם להצטברות הנוזלים, עקב כך הומלץ לנו לקבוע אולטרה סאונד מומחה בחוות דעת בית ברל או בבית דגן, יש לו מחר אולטרה סאונד מומחה, האולטרה סאונדים היו בשבועיים האחרונים כאשר האחרון ללב היה השבוע ומאז הוא איבד תיאבון, ההידרדרות מהירה, הבטן נפוחה מאוד והחתול מצליח בקושי רב לעמוד על הרגליים האחוריות וגורר אותם עקב כך הוא גם עושה צרכיו במקום שבו הוא נח, אמרו לי לתת לו לאכול מה שירצה אבל גם פסטרמה וגם A/D הוא מלקלק ולא ממש אוכל, הוא מנסה אותם כי זה חדש לו אבל בפעם הבאה שנותנים לו הוא לא מוכן ואף מסית את הראש והגוף מהאוכל (אותה תגובה לכל אוכל, בכל צורה, גם הילס בצורת מרק, חם / קר, לא משנה מה) והרבה מים, בדמות של עירוי תת עורי (שנמנעו מלהמליץ עקב צבר הנוזלים בבטן), אתמול היה לו עווית / פירכוס מאוד מלחיץ שבעקבותיו לקחתי אותו לווטרינר, לא מצאו כלום בכימיה, נתנו לי וואליום לתת במקרה וחוזר, היום התעוררתי מהשינה למצוא אותו בעווית נוסף, הווליום עזר.

כעת אני אובד עצות, אני שוקל לאשפז אותו עד האולטרה סאונד מומחה מחר אבל אינני אופטימי לגבי האם בעקבות האולטרה סאונד יימצא מזור לבעיות הללו, ניתוח לא יבצעו שכן סבירות גבוהה שלא יתאושש מההרדמה, קשה לראות אותו במצב הזה, קשה להאכיל אותו ולהזריק לו את התרופות יום-יום ולדעת שבזמן שאני בעבודה סיכוי רב שהוא לא אוכל.

מה לדעתכם עליי לעשות? האם אני מפספס משהו? מרפאה אחרת?
משהו??

תודה
מצבים של מחלת כליות אינם מוכרים לי אישית
30/04/2016 | 13:20
31
יש בפורום הזה אנשים שכן התמודדו עם הנושא, ואני מקווה שיירתמו לכתוב לך מנסיונם.

בינתיים אוכל רק לומר שנראה כי אתם מתמודדים עם מצב לא פשוט כבר תקופה ארוכה ומשתדלים לעשות הכל כדי לסייע לבחור השעיר שלכם. זה לא דבר מובן מאליו בעולמנו, ניכר שהוא מאוד אהוב. כל הכבוד לך על האהבה, המאמץ, הרצון.

כתבת שניתוח לא יבצעו עקב מצבו המדורדר. האם איבחנו מצב שאפשר, בנסיבות המתאימות, לשפר במידה משמעותית בניתוח? מה הכוונה - ניקוז נוזלים? משהו אחר? אולטרסאונד הוא בעצמו כלי איבחון, נראה כי עדיין יש כאן דברים לא ברורים. קשה לדעת מה לייעץ במצב כזה קשה. מה בעצם הצפי הוטרינרי, האם יש מקום להתאוששות משמעותית?
נשמע מצב לא פשוט
30/04/2016 | 15:39
31
אני לא וטרינר, אבל התמודדתי עם חתול כלייתי שבערוב ימיו גם היו לו פרכוסים.
עם מחלת הכליה התמודדנו בצורה טובה, מדדי הכליה החמירו רק במקצת לאורך מספר שנים, ובסופו של דבר זה לא מה שהרג אותו.
לאחר הרבה בדיקות, גילינו שהפרכוסים נגרמים בגלל גידול בראש.
הוא עבר ניתוח להוצאת הגידול, התעורר מהניתוח, אך משם חלה התדרדרות קבועה עד שלבסוף החלטתי להרדים אותו.

יצאתי מהסיפור הזה עם המסקנות הבאות:

1. הרופאים תמיד ידחפו וימליצו על עוד ועוד בדיקות וטיפולים. נתתי להם יד חופשית כי רציתי את הטוב ביותר בשבילו, ועשינו לו MRI ועוד מלא בדיקות שונות ומגוונות ממיטב המומחים הפרטיים ובבית ברל. ככל שההוצאות תפחו, כך מצבו הלך והתדרדר.

2. למרות שלכל אורך הדרך הרופאים לא הבטיחו כלום, הם ידעו לשחק עם המילים כדי לתת לי תקווה להמשיך. ואני כמובן העדפתי להיאחז בתקווה קלושה ככל שתהיה מאשר לראות את המציאות. ההיגיון היה שאם הוא הולך למות בכל מקרה, אז לפחות ננסה הכל. זה היגיון קר, שלא מתחשב ברגשות ובתחושות של החתול. הצלחנו למשוך אותו עוד שבוע ועוד שבוע באמצעים מלאכותיים (אשפוזים ואינפוזיות), אבל ללא איכות חיים.

3. משהו בו כבה, ובאיזשהו שלב הרגשתי שהחתול שאני מנסה להציל כבר לא שם. כלומר הגוף שלו כן, אבל הוא כבר לא היה עצמו. הוא כנראה סבל, אבל מטבע הדברים קשה מאוד לדעת כי חתולים טובים מאוד בלהסתיר מחלות וסבל. בשלב הזה החלטתי חד-צדדית (כלומר בניגוד להמלצת הרופאים) שהגיע הזמן לשחרר אותו. שהמטרה שלי בחיים היתה להעניק לו את החיים הטובים ביותר שניתן, ושעכשיו הוא סובל וכבר לא חי חיים טובים. עם כל הצער שבדבר, זאת לא היתה החלטה קלה בכלל, אבל רציתי למזער את הסבל שלו. אחרי שהורדם, הוטרינרית אמרה לי שבאופן אישי היא חושבת שעשיתי את המעשה הנכון. וזאת היתה אותה וטרינרית שרק לפני זמן קצר ניסתה לשכנע אותי לאשפז אותו שוב...

לגבי החתול שלך, אתה צריך לאסוף את כל החומר ולהחליט, לבד או בהתייעצות, אם ישנו סיכוי שהחתול שלך יתאושש מכל התחלואות שלו ויחזור לחיים איכותיים, ואם כן מהו אותו סיכוי. גם אם הסיכוי קיים אך הוא קטן, תשקול אותו מול הסבל שהחתול צריך לעבור בתהליך והאם תוכל לחיות עם עצמך כשתראה אותו סובל.

תזכור שהמתת חסד היא פריבילגיה ששמורה לבעלי החיים שלנו, שלא מתאפשרת לנו בני האדם. אני שלם לגמרי עם ההחלטה שלי להרדים אותו, ולמעשה אם אני מתחרט על משהו זה שלא עשיתי זאת קודם. עם זאת למדתי לקחים מאוד חשובים מהסיפור הזה, והמרכזי שבהם הוא שאני שם את איכות החיים של החתולים שלי מעל הכל, כלומר גם אם הם יהיו קצרים, לפחות הם לא יחוו סבל. אמרתי חצי בצחוק לאחת הוטרינריות שעכשיו אפילו אם רק אראה פרעושים, אני ישר ארדים. אני כמובן לא מתכוון לזה, אבל המשפט הזה ממחיש כמה איכות חיים חשובה יותר מאריכות חיים לדעתי. כמובן שאם אפשר ששניהם יתקיימו, זה עדיף, אבל זה לא תלוי בנו.

מקווה שעזרתי ולו במעט... ומחזיק אצבעות לחתול שלך. עצם זה שהחלטת לבוא לפורום ולהתייעץ גם איתנו מראה כמה הוא חשוב לך.
תודה
01/05/2016 | 10:35
2
19
תודה על העצות, המחשבות, והשיתוף בנסיון ובתחושות.
אשפזתי את החתול אתמול וכעת אנחנו באולטרה סאונד במרכז חוות דעת, אני כל הזמן שוקל את המצב ומחשב מסלול ואני מקווה שלאחר האולטרה סאונד אדע יותר כדי לקבל החלטה הטובה ביותר עבורו.
מחזיקים אצבעות עבורכם
01/05/2016 | 11:18
6
הבנתי שנוזלים בבטן מצטברים או עקב בעית לב או עקב בעית כבד
01/05/2016 | 14:46
9
אני מניח שעשו לו בדיקות דם ושללו את בעית הכבד.

אני רוצה להגיד לכם כל הכבוד, ניראה שאתם עושם בשבילו את כל מה שניתן אבל באמת חשוב מאוד לדעת מתי לעצור. וזה לא קל במיוחד שהחתול שלכם עוד לא כזה מבוגר. הייתי בסיפור דומה לפני פחות מחודשיים, החתול שלי היה בן 20.5 עם בעית לב ואני לא בטוח שהייתי צריך לגרור אותו לכל הבדיקות בימים האחרונים שלו. ומצד שני לא הייתי סולח לעצמי אם לא הייתי עושה את זה.

מחזיק לו אצבעות.
11 גורים זקוקים לעזרה דחופה!
01/05/2016 | 01:15
2
43
11 גורים 'נפלו' על בחורה אחת, מחר ישארו רוב היום לבד, אנא עזרו, בשיתופים, אומנות או תרומות מטרנה, זאת כמות עצומה של מטרנה..

הגורים בדימונה, פנו אל: Moria Nagauker

האם יש אפשרות
01/05/2016 | 09:16
1
72
שבתור מי שראתה וקראה את המסר בפייסבוק, תוכלי לברר ערוצי תרומה עבור הבחורה - נניח חנות ציוד עם אספקת תחליף חלב לגורים באזור שלה - שחסרי הפייסבוק (כן, עדיין יש כאלה...) יוכלו לתרום לה שם?
כן, אנסה לברר..
01/05/2016 | 14:11
5
צרידות
30/04/2016 | 20:05
1
33
אני חושב שהנשיפות על הגור החדש גרמו לחתולה לצרידות.
הקול שלה חלש ושבור, שונה לחלוטין מבעבר.
יש קשר?
יש מה לעשות כדי להשיב את הקול?
נראה לי
01/05/2016 | 08:13
19
שזו שאלה שבשבילה כדאי להרים טלפון לוטרינר, שייתן מושג ראשוני לגבי התשובה לשאלה...

לא נראה לי סביר שנשיפות מרובות יגרמו לצרידות- אבל, עם או בלי קשר, גם לחתולים יכולות להיות דלקות גרון וכמעט כל דבר שבני אדם יכולים לסבול ממנו בעצמם. יעיד אחד הגורים אצלי ששמענו אותו מחרחר בנשימה ובניתוח הסירוס לפני 3 ימים בדקו לעומק והוציאו לו מאחת מתעלות האוויר מעל החך פוליפ שפשוט הפריע לו לנשום.

אז לשאול, לתאר את המצב ולברר אם יש עילה לבדיקה - בהחלט כן.
עדכון התאקלמות
29/04/2016 | 20:20
1
68

יאייי! התקדמתם
29/04/2016 | 21:00
13
יש פה כמה הברקות!
29/04/2016 | 00:53
2
72
10 פרסומות החתולים הטובות ביותר מה הכי אהבתם?

https://m.youtube.com/watch?v=8XWZZsGhz4Q
יש לי כל כך מה להגיד על כל פרסומת
29/04/2016 | 03:14
1
45
1. לא אהבתי כי היא מעודדת תזונה לא בריאה, גם לחתול וגם לאדם. הם מציגים חתול וברקע משמיעים נהימה של כלב כאילו החתול משמיע אותה, ומיד מפסידים את כל בעלי החתולים על סעיף אמינות. ואז מתחילה אנימציית מחשב שאמורה להצחיק, אבל בפועל החתולים נראים כמו פוחלצים מתים שמוזזים באופן מלאכותי.

2. פחות התחברתי לסיפור (רעיית חתולים) בגלל אלמנטים של ניצול בעלי חיים לצרכי האדם, אבל אהבתי את הניואנסים: שריטות חתולים, יד שבורה, ליפוף כדור צמר, ניקוי שיער מהבגדים עם רולר דביק, התעטשויות. בסופו של דבר, לא הבנתי בכלל מה הם מפרסמים.

3. אהבתי מאוד! אמין מבחינת התנהגות חתולים, מצחיק, לא מזיק, מעביר את המסר בצורה חלקה.

4. חמוד, משקף התנהגות של הרבה בעלי חתולים. רק חבל שמעודד צריכת מזון לא הכי בריא.

5. מאוווד אהבתי! על ההתחלה יש צילומים בהילוך איטי של נחיתות חתולים, מאוד אינפורמטיבי ומדויק. כבר מקבלים ערך מצפיה בפרסומת הזאת. ואז הם מתחילים להתרבות, ואני מתחיל לתהות איך הם לא איבדו חלק מהם ברחבי החנות... פחות אהבתי שהחתולים לא מסורסים. השתעשעתי לראות את האיברים החמים כשחתול (ספויילר: זכר) צולם במצלמת אינפרא-אדום. התנהגות חתולים אמינה, נעימת רקע נעימה, קניתי.

6. מתחיל טוב, חתול עם התנהגות חתולית אדישה טיפוסית מקריין את עצמו, ואז משום מקום הוא מחליט להיות יותר... כלב? אין ספק שהחתול השחקן מוכשר מאוד. מעבר לזה לא הבנתי מה מפרסמים.

7. שימוש במיניות נשית לפרסום מזון לחתולים? באמת?

8. חמוד לאוהבי ילדים. החתול ממוחשב לחלוטין ולא משחק תפקיד משמעותי בפרסומת. אין לי מושג מה מפרסמים בה.

9. אדיר! פשוט אדיר. למרות שראיתי אותה ממש מזמן, זה הצחיק אותי מחדש. התנהגות חתולית טיפוסית ואמינה. מצדיק את כל המיקס לדעתי. קיבל מקום ראשון אצלי!

10. סתמי. החתול משמש כרהיט.
הרי לך עוד כמה פרסומות
29/04/2016 | 16:10
31
השתיים הראשונות כבר ראיתם במקבץ הקודם, אך יש את הפרסומת עם הגברים החתולים ומספר פרסומות של בתי מחסה לחתולים. מה אתם אומרים?

שאלה חשובה
28/04/2016 | 23:14
1
38
ערב טוב.
כרגע גיליתי שכלב מסוג זאב שהסתובב עם בעליו במושב שלי נכנס לחצר של אבי ורצח שם את החתולה שלי מזה 14 שנים. אחי שהיה בבית באותו זמן יצא וראה את החתולה בפה של הכלב כשהוא מנענע אותה מצד לצד, הוא נתן לכלב מכה והכלב ברח. הוא ניסה לדבר עם הבעלים של הכלב שפשוט התעלמה ממנו והמשיכה ללכת מהמקום.
אין לתאר את הכאב והזעם שעובר לי בגוף. אני רוצה לדעת מה ניתן לעשות ובאיזו צורה ניתן לתבוע את בעלי הכלב שגרמה לכך שהחתולה שלי לא תהיה איתי יותר ולמנוע ממקרה זה להישנות בעתיד.
אשמח אם מישהו מבין בתביעות הללו ומה ניתן לעשות כדי שבעלי הכלב תוענש על זה שהחיים הללו נלקחו ממני, והכלב שלה ממשיך להסתובב חופשי והיא מתירה לו לבצע את הפעולות הללו.
תודה מראש
עו"ד סיון זבולון-נוה מטפלת בזכויות בעלי חיים
28/04/2016 | 23:50
28
CatVidFest Marathon - סרטוני חתולים ישמחו לבב אנוש
28/04/2016 | 20:26
3
43
בואו לשכוח את הצרות ולצלול יחד איתנו אל תוך עולמם המופלא של אדוני-הרשת. הקרנת פסטיבל סרטוני חתולים בפעם  ה א ח ר ו נ ה  בבר-קיימא!

דרמה, מתח, קומדיה, דוקו, מיוזיקל, אנימציה, הרפתקאות... חמש שעות של אסקפיזם* מזוקק.

הפעם נקרין ברצף את פסטיבל סרטוני החתולים הטובים ביותר באינטרנט לארבעת השנים האחרונות, מאז הושק פסטיבל סרטוני החתולים, בהפקת מרכז ווקר לאמנות במיניאפוליס, מיניסוטה.

הסרטונים נבחרו בקפידה ע"י צוות שופטים מסור והוקרנו בפני קהל נלהב של יותר מ-10,000 משוגעים לדבר על מסך ענק באויר הפתוח, קיץ אחרי קיץ. בשבת הקרובה 30.4.16, נצפה בהם שוב על המסך הצנוע של מקום לשבט, הגלרייה של הבר-קיימא ונתמוגג בצוותא :)

ניתן להעלות אוכל ושתייה מהמסעדה לגלרייה.
ההקרנה תתקיים במעמד חתול הבר, קשיו**.

CATVIDFEST 2012 בשעה 18:00
CATVIDFEST 2013 בשעה 19:30
CATVIDFEST 2014 בשעה 20:45
CATVIDFEST 2015 בשעה 22:00

לאתר הרשמי של הפסטיבל:
http://www.walkerart.org/internet-cat-video-festiv...

*ברחנות.

**אם יבוא לו.

~~הכניסה חופשית אך נשמח לתרומות בתיבת הקסמים עבור מקום לשבט~~

>>>>אלה הימים האחרונים של הבר קיימא.
בינתיים אנחנו עוד פה ואתם מוזמנים ומוזמנות לבוא, לשתות לאכול ולהנות!

יום שבת 30.4.16 החל מהשעה 18:00, הבר-קיימא, המשביר 22 ת"א.
לדף הארוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/164929263904183/
מה קרה לבר קיימא?
28/04/2016 | 20:32
2
33
למה ימים אחרונים?
סוגרים :(
28/04/2016 | 21:34
1
29
חברים, חברות, לקוחות, עובדים ועובדות לשעבר, וכל מי שקורא/ת את זה-
לפני 4 שנים החלטנו להקים עסק שישנה את העולם. התאגדנו ביחד, מאות נשים ואנשים, ובנינו - פיזית ורעיונית - מקום שהוא קואופרטיב, טבעוני, אקולוגי, מקום שמארח הרצאות וירידים לקהילה, מקום שיותר מכל דבר אחר - הוא בית.
במשך השנים הקהילה שלנו גדלה, פעילות האגודה התרחבה לקייטרינג טבעוני, לחנות שתומכת ביצרנים קטנים, לגג ירוק ונפלא שהוא מרכז לחקלאות עירונית, ולהוסטל מקסים שמארח תיירים ומתנדבים מכל העולם.
אנחנו נמצאים היום במצב שאנחנו כבר לא יכולים לעמוד בעול הכלכלי של החזקת הבר-קיימא. ולכן, לאחר הרבה דיונים, התחבטויות וניסיונות לשנות החלטנו שבקרוב נתחיל בתהליך שבסופו נסגור את שערינו.
אז אנחנו רוצים להגיד תודה.
עמידה מול המערכת כעסק מצליח היא דבר כמעט בלתי אפשרי בתל אביב. במיוחד עסק כמו שלנו שהוא יצור כלאיים של כל כך הרבה יוזמות ופרוייקטים. ואנחנו רוצים להגיד לכם שלא היינו מחזיקים כל כך הרבה זמן בלעדיכם.
לכל מי שקורא/ת את זה, בין אם אתם חברי אגודה, עובדות לשעבר, ספקים, יועצים מקצועיים, לקוחות קבועים, נכנסתם לבר קיימא פעם אחת בחייכם, באתן להופיע אצלנו, להרצות, לשמוע הרצאות, להשתתף בקורסים, לעבוד על הגג, להתארח או להתנדב בהוסטל, לקנות שוקולד טבעוני או אוכל לכלבה, שיתפתם פוסט שלנו בפייסבוק, דיברתן עלינו עם חברים או חשבתם על הבר קיימא - אתם יצרתם אותנו. ואנחנו רוצים להגיד תודה לכל אחד ואחת מכם.
אנחנו רוצים להגיד תודה לחברים ולחברות שנתנו הלוואות מעבר לתשלום דמי המניה מניות שלהם, ולכל הגופים והאנשים שתמכו בנו שתמכו בנו במענקים, הלוואות וייעוץ.
המקום הפיזי שנקרא "הבר-קיימא" אמנם מגיע לסופו, אבל הרעיונות בשמם הוא קם עודם חיים וקיימים. התנועה הקואופרטיבית המתחדשת בישראל עולה כפורחת ועוד ועוד קואופרטיבים קמים במגוון תחומים עסקיים ובכל רחבי הארץ. כמות המסעדות הטבעוניות שנפתחו בשנים האחרונות מראה כמה מדהים השינוי הטבעוני שקורה פה וחייהם של אלפי בעלי חיים ניצלו בזכותם. עסקים נוספים בעיר מתחילים להאמין וליישם את הקונספט של גגות ירוקים, רעיון הקיימות בעסקים הולך ותופס תאוצה ואפילו עיריית תל אביב-יפו משיקה את "תו ירוק" לעסקים שמובילים ערכי קיימות בפעילותם.
מאבקים חברתיים וסביבתיים ויוזמות חברתיות וסביבתיות שהתגבשו וקיבלו כנפיים דרך הבר קיימא חיים וקיימים היום בפני עצמם.
ואנחנו גאים להגיד תודה על כך שגם לנו היה מקום חשוב ביצירת כל השינויים האלה.
עשינו טעויות. הרבה מהן. אבל אפשר ללמוד המון מהטעויות שלנו. לייצר מודל טוב יותר של היצירה שלנו. אנחנו מזמינים את כל מי שקורא/ת את הפוסט הזה לנסות ולהגשים את החלומות שלכם, וליצור את הפלטפורמות הבאות שיהפכו את העולם הזה לטוב יותר.
יש לנו הרבה עבודה לעשות לקראת הסגירה, והרבה כסף לגייס כדי להפחית את החובות שצברנו. אבל בינתיים אנחנו ממשיכים לפעול (כמעט) כרגיל. המסעדה פתוחה, המטבח פועל, הופעות ואירועים שנקבעו במקום לשבט יתקיימו כמתוכנן. אנחנו מזמינים את כולכם לבוא אלינו כמה שיותר עד הסגירה - ליהנות מהאוכל, מהמוזיקה, מהאווירה, מההרצאות ומכל מה שיש לנו להציע. וכמובן ממסיבת הסגירה שעליה נודיע בהמשך.
אז לא שינינו את כל העולם, אבל אנחנו מרגישים שבהחלט תרמנו את חלקנו לשינוי.
והיה לנו מדהים להיות חתיכה בפאזל :)
אוהבים ואוהבות אתכםן.
ומודים לכםן על כל יום שהייתםן איתנו.
צוות (משפחת) הבר-קיימא
מצטער לשמוע
28/04/2016 | 23:47
21
אהבתי את הקונספט שלכם, הייתי אצלכם במסעדה ובהרצאות, ואפילו חגגתי אצלכם את יום הולדתי כדי להביע את תמיכתי בכם.
חבל שלא שרדתם...
אבל רק לידיעתכם, יש חיים מחוץ לתל אביב. וכן, גם טבעונים. אפילו כאלה שיעדיפו לא לנסוע ולהיכנס לתל אביב כדי לאכול...
חתול בן 13 שהחל להרזות
28/04/2016 | 09:28
5
46
שלום לכולם, יש לי חתול בן 13, הוא מאז ומתמיד אכל רויאל קנין פיט32. הוא היה חתול שמנמן וחמוד. אני מגדל אותו מגיל שבוע והוא אהוב עלי מאד. שמתי לב שבחודשים האחרונים, הוא ירד קצת במשקל. הוא אוכל ושותה כרגיל, בדיקות דם שלו תקינות. הוא במצב רוח טוב כמו שתמיד היה לו. אני יודע שהוא מזדקן ואני רוצה לתת לו חיים הכי טובים שאפשר. אני מעוניין לשדרג לו את האוכל בהדרגה, עצוב לי לראות אותו מרזה הוא לא רזה מאד שלא תבינו לא נכון, אבל הוא לא שמנמן כמו פעם. איך אני יכול לתת לו אוכל עתיר קלוריות כדי שישמין קצת ויזכיר את מה שהוא היה פעם. תודה, ערן

אין לו תולעים, הוא מקבל טיפול מונע בצורה קבועה.
אני יודע שהשמנה זה לא בריא לחתול, אני רק רוצה שיזכיר את עצמו בימי הזוהר שלו
וכן אני יודע שהוא מזדקן ואי אפשר להלחם בזקנה...
מאוד חשוב
28/04/2016 | 11:57
1
37
לקחת לווטרינר לבדיקה מקיפה.
לבדוק תפקודי כליות.
הרבה בריאות
בדיקות הדם שלו מעולות
28/04/2016 | 13:10
12
יש לציין שהרבה חתולים מבוגרים יורדים במשקל
28/04/2016 | 12:34
2
39
לעתים זה פשוט מפני שהחלו לאכול פחות. עם זאת, אכן חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה כדי לדעת אם אין קשר לבעית כליות או בעיה אחרת.

כמה החתול שוקל כיום? כמה שקל בעבר? האם הוא גדול, קטן, בגודל רגיל יחסית למרבית החתולים שרואים? אם נדע קצת על זה, אולי נבין יותר איך לייעץ לך
הוא שוקל 5.5 ק"ג,ב שיאו הוא
28/04/2016 | 13:13
1
37
בדרך כלל היה סביב ה6.5.
שוב הוא לא חתול רזה, אבל יחסית בשבילו זה שינוי ורואים עליו את הזקנה

בכלפן יש לו מבנה גוף גדול הוא מסורס , תמיד היה בריא לעולם לא היה חולה
אצלי בבית מגיל שבוע כבר 13 שנים
5.5 קילו זה בתחום הנורמה
28/04/2016 | 14:33
41
כמובן הכל יחסי למבנה גוף. אם איבד קילו שלם במהירות (נניח תוך חודש עד חודשיים) זה קצת מדאיג, אם איבד לאטובהדרגה זה יכול להיות שילוב של שינויים בכמות אכילה עקב הגיל ושינויים עקב עונתיות (אוכלים פחות כשחם).

אפשר, אם רוצים, להציע תוספות: אצלנו כל חתול מקבל פעם ביום מנה (לא גדולה, זו תוספת ולא בא במקום אוכל יבש איכותי) של שימורים לחתולים. יש שימורים איכותיים יותר ופחות, במקרה שלכם אולי תרצו לבדוק תוספת איכותית.  יש מי שנותנים תוספות כמו בשר טחון. זה לא רק משמש תוסף תזונה, אלא גם מעין נורית חיווי: כאשר חתול שבאופן רגיל אוהב את התוספת ומתלהב ממנה פתאום לא כל כך מתעניין, זה נותן מושג מהיר יחסית לגבי איך הוא מרגיש. האם כיום יש אצלכם איזה משהו בסגנון?
המלצה לאוכל לחתולי רחוב?
27/04/2016 | 00:05
4
52
אז כך, איכשהו 2 או 3 חתולים אמיצים החליטו שהם צמאים לקחו סיכון וגילו שהכלב שלי לא רודף שהם נכנסים לחצר לשתות ומאז הם חולקים איתו את קערת המים.
(מאז שגיליתי אני גם מחליף יותר את המים כי מבחינתי זה מבורך ואני יודע שחתולים מעדיפים מים טריים יותר)

עכשיו לפחות אחד מהם גם הבין שחתולים אחרים מפחדים מהכלב אז עושה לעצמו חיים קלים והחליט לחיות כל היום בחצר היכן שחתולים אחרים לא מפריעים לו.

ומשום שעכשיו החתול רשמית אימץ את הכלב ואת החצר, אני לא יכול להשאיר אותו רעב, והמלצות למזון חתולים לחתולי רחוב יתקבלו בברכה.

כמו כן אשמח לקבל המלצה על חומר נגד פרעושים, בהנחה ובהמשך אצליח להתחבב על החתול מספיק כדי שיאפשר לי לשים אשמח שלא ידביק לי את הכלבים.
הייתי משתמש במה שמשתמש לכלבה הקטנה (ששוקלת כמו חתול) אבל אם אני זוכר נכון על התווית רשום שזה לא מיועד לחתולים.

כמו כן אין בעיה שיתרגל לאכול בחצר כאן, יש לפחות עוד 2 שכנים שמאכילים חתולים ברחוב וגם אם מחר אעזוב את הדירה רעב הוא לא ישאר.

תודה.
תשובות
27/04/2016 | 00:22
3
39
ברכות על האימוץ (גם אם הכפוי)

אם מדובר במספר קטן של חתולים (נניח עד שלושה), הייתי ממליץ על מזון שנקרא ריגל Regal. הוא נותן את התמורה התזונתית הטובה ביותר למחיר.

מצד שני, אם אתה כבר מתחיל להאכיל חתולי רחוב, תוכל לרכוש שק גדול יותר ולפנק גם אותם. במקרה הזה ישנם מזונות שבחנויות לבעלי חיים מייעדים אותם לחתולי רחוב כי הם הכי גרועים מבחינה תזונתית, אבל גם הכי זולים ואז מאפשרים לנו להאכיל כמות גדולה יותר של חתולים (מגיעים בגדלים של 17-20 ק"ג).

מומלץ לא להשתמש בחומר הדברה לכלבים בחתולים, במיוחד אם התכשיר הוא Advantix. אפילו יותר מזה, אם הכלב בא במגע עם חתולים, אין להשתמש ב-Advantix על הכלב. במקום זה תוכל לרכוש Advantage או Revolution, שאינם רעילים לחתולים. ה-Revolution הוא המקביל ל-Advantix מבחינת סוגי הטפילים שהוא משמיד.
תודה
27/04/2016 | 00:35
2
33
בנוגע לחתולים, יש אחד שבפועל גר בחצר, שני שמגיע הרבה, ושלישי שחשוד, משום ששכנים מאכילים ברור לי לחלוטין שברגע שאשים אוכל מספר החתולים שיגיעו אליו יהיה 6 במקום 3 וזה במקרה הטוב.

עכשיו נשאר לי רק לחשוב איך אני ממקם את האוכל כך שהכלב שלי לא יגיע לזה.

בנוגע לפרעושים, ניחשתי שצריך חומר אחר, הכלב שלי לא מגיב טוב ל Revolution אבל כנראה שאין בעיה, הסתכלתי והדבר האחרון שהשתמשתי בו ועבד טוב היה Advantage

יש להם גם משהו לחתולים?

עוד עצות למי שהחצר שלו הפכה לבית לחתולים?
כמו כן יש ווטרינר שמעקר/מסרס במחיר סביר בנתניה? השכנים המאכילים כאן הם אחלה, אבל לפי מספר הגורים שראיתי השנה הם מסתפקים בלהאכיל ואם אני כבר נכנס לזה מעדיף שלא לעשות רק חצי עבודה.
אתה בחור חכם
27/04/2016 | 01:30
38
כל הכבוד על הרצון לבצע עיקורים וסירוסים, זו פעולה שמחזירה את עצמה אלפי מונים בטווח הארוך. איכות החיים של חתולים מעוקרים ומסורסים משתפרת בצורה דרסטית, וזה ניכר במראה החיצוני שלהם, בהיעדר פציעות ובחיים ארוכים יותר.

לגבי מחירים, הכי טוב לפנות לעמותות שפועלות באיזור. למשל, בכפר סבא ורעננה פועלת עמותה שמבצעת עיקורים וסירוסים בחינם לחתולי רחוב (תושבי העיר בלבד). ייתכן שגם בעירך פועלת עמותה דומה. בצער בעלי חיים ניתן לעקר ולסרס חתולים במחירים מוזלים (לא יודע אם הקישור עוד בתוקף), וישנן עוד עמותות שמסבסדות עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב.

את האוכל תוכל למקם על מדף גבוה, לחתולים לא תהיה בעיה להגיע אליו.

Advantage קיים לכלבים, חתולים ואפילו ארנבים
תבדוק מול העיריה, מדי פעם יש מבצעי עיקורים בחינם
27/04/2016 | 15:08
27
חוץ מזה היתה בזמנו מרפאה במרכז העיר שהציעה עיקורים מוזלים, אבל עברו כמה שנים ואיבדתי את הפרטים
נסה ליצור קשר עם ד"ר אבן חן  ממרפאת "כלב ים" (לשעבר מנהל פורום רפואת בע"ח), אולי הוא יידע לכוון אותך. אם לא, אז בעמותת "נתניה אוהבת חיות" בוודאי יוכלו לעזור במידע
מנסה לשוב ולהיות אתכם...
27/04/2016 | 12:26
1
75
אתמול משום מה לא הצלחתי להעלות הודעות - בואו נראה מה יקרה היום

אתמול ניסיתי להעלות למשהו לטובת כל מעריצי GoT - הרי התחילה עונה חדשה של משחקי הכס! אישית, ראיתי רק את העונה הראשונה ודי נשבר לי במהלך השניה, אבל כל אחד וטעמו. והרי חתולי משחקי הכס:

1. לו השחקנים היו חתולים...
http://www.gq.com/gallery/game-of-thrones-cats-pho...
(בעצם, מי צריך את השחקנים???!? שיישארו עם החתולים)

2. שיר הפתיחה בביצוע חתולי במיוחד -
https://www.youtube.com/watch?v=vEg4SEch27w

3. ולרציניים שבינינו - חתולים בשבע הממלכות:
http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Cats

27/04/2016 | 18:43
3
ברשותכם אפתח שירשור חדש בנושא מתקן הגירוד
24/04/2016 | 16:39
9
115
שכן, בין התמונות של החתולים המדהימים, זה הולך לאיבוד...

מיה קיבלה מתקן גירוד חדש, כי הישן התחיל להתפורר. במקרה, הוא הגיע בדיוק ליום ההולדת שלה, כמה שעות לפני...
המתקן החדש של ליאור הגיע עם 3 חורים במקום של החיבור עם הברגים. גם במשטח העליון. סימנתי אותם, ואני שואלת את מי שקנה מתקנים אצל ליאור, האם גם להם מקום הברגים חשוף.
בשיחה איתו הוא אמר לי שזה ככה, לי זה לא נראה. גם באתר שלו לפי התמונות זה לא אמור להיות כך.
אילו הוא לא היה רחוק ממני, הייתי מבקשת החלפה או תיקון.
תודה וחג שמח.

בבקשה, לפחות מישהו אחד שיש לו מתקן גירוד של ליאור
25/04/2016 | 10:40
8
49
יספיק לי.
הכרתי את המתקנים של ליאור כאן בפורום, מהמלצות חמות של החברים שקנו אותו. והמתקנים אכן מעולים ויפים. פרט לבעיה של חורי הברגים. רציתי לדעת אם גם אצלם זה כך.
אז לבטח יש מישהו שיכול להאיר את עייניי בנושא.
תודה.
אצלי כבר קשה לראות
25/04/2016 | 11:57
7
52
עליי לדאוג לחידוש הציפוי, אחרי כמה שנים הח'ברה מרטו וממשיכים למרוט אותו כהוגן... אבל יש לפחות שניים כאלה של ברגים גם אצלנו. לא נראה שזה גורם לבעיה כלשהי, הם משוקעים היטב ואין בהם סכנה.
תודה על התגובה
25/04/2016 | 12:24
6
62
נכון, הברגים משוקעים, אבל מעבר לפגיעה במראה, אני פוחדת שהחורים יתחילו להקרע, או שהלבד יתחיל להתרומם ולהתקלף באזור. הרי לחתולים יש תכונה לפשפש  במקומות כאלה, פתח להשחתה...
אני לא מבינה למה אי אפשר לשים את הלבד כשהוא שלם על המשטח. מה בדיוק נותנים הפתחים האלה.
זה ממש מפריע לי בעיניים, וגם קיבלתי הערות ושאלות על כך מאורחיי.

ומה שמעניין, בתמונות מהאתר שלו, משטחי הלבד נראים שלמים, בשני המשטחים.
דוגמה מהאתר שלו, שגם הגדלה בכמה דרגות לא חושפת חורים.
האם הלבד מכסה את כל החלק התחתון של המדף או רק בשוליים
25/04/2016 | 14:42
5
15
הלבד מכסה את שלושת המשטחים והעמוד התומך לחלוטין
25/04/2016 | 15:53
29
פרט ל 3 חורים במקום החיבור עם הברגים, במשטח האמצעי והעליון.
תוכל לראות במדוייק בתמונה שצרפתי בשירשור הפותח. (במשטח האמצעי סימנתי בעיגול כחול, ובמשטח העליון הוא מוסתר ע"י מיה שיושבת שם)
אני חושבת שרק עכשיו ירדתי לסוף דעתך
25/04/2016 | 15:56
35
החלק התחתון של המדפים  מכוסה רק בשוליים.
מה הקשר לכיסוי החלק התחתון וחורי הברגים בחלק העליון?
25/04/2016 | 16:55
2
11
כי אם הכל היה מכוסה בלבד הייתי איכשהו מבין למה צריך חורים
25/04/2016 | 19:58
1
33
לברגים. אני חושב שאת יכולה לבקש מליאור לתקן את זה כי על התמונות מהאתר שלו  באמת לא רואים ברגים. או לשלוח לך בדואר פיסת לבד שתדביקי לבד מעל הברגים.
באמת חשבתי לבקש ממנו שישלח לי פיסות לבד
25/04/2016 | 21:35
32
כדי להדביק על החורים. כי ככה זה ממש מכוער.
תודה.
"אנמיה מדבקת" אצל חתולים (""""מדבקת""""!!!!!!!!!!!!
23/04/2016 | 15:44
4
75
כבר הרבה שנים אני דואגת  למלא מים במיכל לחתולי רחוב.   לפני כמה חודשים התגלתה אצלי אנמיה  "סוררת" די-קבועה למרות טיפול בברזל. פתאום ירד לי האסימון .... האם יתכן שפשוט מדובר במחלה-מדבקת ספציפית  שצריך לטפל באנטיביוטיקה ספציפית ל"מיקופלסמה המופליס" (המברטונלה). כיוון שמדובר במחלה נפוצה אצל תינוקות כדאי לרדת לשורש הענין ופשוט לטפל בזה כמו שמטפלים ב"בריאות הציבור" - ולרפא  את כל הנדבקים בבום אחד
..וחג שמח...
23/04/2016 | 15:46
11
המובורטלנה אינה מחלה מדבקת לאנשים.
24/04/2016 | 10:50
2
49
ממליצה שתדרשי מהרופא שלך בדיקות מקיפות לבעיות רפואיות אחרות כמו צליאק ושאוהבות להסתתר מאחורי "אנמיה" למרות כדורים.
"גשש-בלש"...לא כל כך פשוט....
24/04/2016 | 22:24
1
46
למדתי משהו  ( בדרך הקשה ) על מחלות שאינן עוברות לבני אדם אלא.... אם אדם סופג קרינה אלקטרומגנטית  (( נניח אם הוא גר על טרנספורמטור ))   או אם אדם נמצא בסביבה רדיואקטיבית   (( נניח באיזור פיצוץ של מפעל נשק לפני עשרות שנים )).... וכמובן יש לו  בגלל זה בעיות בבלוטת המגן... - מחלה שאיננה עוברת לבני אדם רגילים כן יכולה לעבור למי שיש לו מערכת חיסון "מאותגרת". עוד משהו שלמדתי זה שלאוגרים יש חלק גוף שאין לאחרים  "כיס בלחיים" אז הוא לא יכול להעביר לאדם מחלה כזאת כי לאדם אין "כיסים בלחיים" אבל אם אדם יחלה באבצ"ס בלחי אז יתכן שנדבק מאוגר למרות ש"אין חיה כזאת". מצב שלאדם חסר יוד בגלל "בעיה סביבתית"  (("סודית")) חושף אותו לדעתי-הפרטית למחלות שאינן מועברות בדרך כלל בין אדם לחיה. כדאי לשלול הכל אבל "זיהומולוגים" במערכת הבריאות שומרים על שלווה .
25/04/2016 | 09:48
10
חתולה חדשה בבית
21/04/2016 | 07:43
4
83
היום אני מביאה חתולה חדשה הבייתה, היא כבת 5 ובעליה מוסרים אותה עקב בעיית אלרגייה. הם כבר ניסו למסור אותה לבית אחר אך היא הוחזרה מאחר והיא כל הזמן ייללה(כנראה התגעגעה לבית הקודם)
אשמח לעצות שיעזרו לה להיקלטות מהירה.
כמו כן אשמח להמלצות על ווטרינר טוב ומקצועי בפ"ת
מה אפשר לעשות
21/04/2016 | 13:13
1
51
קודם כל, כל הכבוד לך על הרצון לאמץ חתולה בוגרת הזקוקה לבית. מסירה עקב אלרגיה היא באמת סיפור די עצוב שקורה לא מעט. מאחר שהנסיבות המדויקות לא ברורות, קשה לדעת אם הבעלים אולי צריכים מידע נוסף לגבי התמודדות עם אלרגיה - למשל, אם מדובר בבוגר במשפחה (עם תינוקות בדרך כלל קשה יותר לתת המלצות), הם צריכים לדעת שלא מספיק לקבל אמירה של רופא שכדאי להעיף את החתול, אלא צריך להיות בקשר עם אלרגולוג מומחה, לאבחן את הסיבה המדויקת לאלרגיה (יש סיבות שונות לאלרגיה לחתולים). לפחות בחלק מהמקרים, ניתן לטפל בבעיה אחרי שמזהים אותה ולהגיע למצב משופר ללא מסירת החתול. מפתיע כל פעם מחדש עד כמה אנשים אינם מודעים לאפשרויות ועד כמה לא איבחנו את האלרגיה שהם בעצמם סובלים ממנה.

וניגש לשאלתך: נקודת ההתחלה הטובה ביותר היא לערוך בירור לעומק עם המשפחה המוסרת לגבי הדברים שהחתולה אוהבת או לא אוהבת. מה הדברים שנותנים לה בטחון, איך החיים שלה התנהלו בבית הקודם - האם היה לה מרבץ מועדף? אולי אפשר לקבל את הדבר שעליו היא הכי אהבה לרבוץ? האם היא אוהבת מקומות מחבוא, או לעלות לגובה? אם כן, אפשר לסדר עבורה משהו בסגנון גם בבית החדש.

בכל מקרה, יש לזכור שחתולים נקשרים לאנשים שלהם מאוד מאוד. ברור שהיא תיילל ויהיה לה קשה, צריך לתת לה תקופת הסתגלות. כשמדברים על תקופת הסתגלות לא מדברים על יום או יומיים אלא על תקופה הרבה יותר ארוכה - יותר כמו חודש, חודשיים. היא צריכה לא רק להתגבר על ההלם שלה מהנחתה במקום זר, אלא גם על זה שכל מי שהיא מכירה כבר לא נמצא איתה. תוכל לנסות לבנות איתה קשר אישי באמצעות דברים כמו להציע לה משהו טעים במיוחד בכף ידך או על קצות אצבעותיך כדי שהיא תלקק (למשל שימורי חתולים, או טונה, או יוגורט - שאל את הבעלים הקודמים מה היא הכי אוהבת). אפשר לשחק איתה במשחקי חכה (משחקים תלויים על חוט). חלק מהנקודה היא לתת לה כמה ימים להתרגל למקום החדש ואז, כשרואים שהיא לא מפחדת, להציע לה פעילות, להיות אינטראקטיביים (לא רק ללטף). אולי זה יעזור לה לפתח קשר איתך וכך גם לקבל בטחון ולהרגיש טוב ולהרגע יותר.
לינקים "בניית אמון ביני לבין החתול שלי"
21/04/2016 | 13:23
39
להלן מספר לינקים בנושא בניית יחסים טובים עם החתול. כמו בכל לינק באינטרנט, צריך לקרוא בצורה ביקורתית ולדעת מה לבחור שמתאים לך, אבל בגדול - יש שם כמה עצות טובות, ואם תראה מה חוזר על עצמו תבין את הכללים הבסיסיים.

חתול שמעבירים אותו לטריטוריה חדשה נמצא בסטרס, תוסיפי לזה
21/04/2016 | 17:33
1
42
ניתוק מהבעלים הקודמים שלו תקבלי סטרס כפול.

דבר ראשון שצריך לעשות במקום חדש זה להכין לחתולה חדר משלה. לשים בחדר הזה כל מה שהיא צריכה: אוכל, מים וארגז חול מרוחק כמה שיותר מאוכל ומים. צריך שבחדר הזה יהיו כמה מקומות מסתור בהם החתולה יכולה להתחבא. החלונות בחדר חייבים להיות סגורים כדי שהחתולה לא תברח. אסור אפילו לסמוך על תריסי שלבים כי חתולים יכולים לשבור אותן בנסיון לברוח. רק אם יש על החלונות סורגים אפשר לחבר אליהם רשת יותר צפופה ואז להשאיר חלונות פתוחים. זה נכון אגב לא רק לחדר הזה ולא רק לתקופת ההסתגלות של החתולה. בנוסף אם יש אפשרות כדאי להביא מהבית הנוכחי של החתולה את חפצים שלה וגם כמה כאלה שיש עליהם ריח שלה ושל הבעלים שלה.

בימים ראשונים צריך לסגור את החתולה בחדר הזה ולתת לה להתרגל למקום החדש בקצב שלה. אפשר להכנס לחדר הזה מדי פעם ולשבת בו בשקט או לדבר אם החתולה בקול רגוע. אם החתולה לא מתחבאת אפשר לנסות לתת לה צ'ופרים ולשחק איתה כמו ש-YUKITA כתבה. ההסתגלות לחדר אחד עשויה לקחת מספר ימים ואחרי זה החתולה בעצמה תראה סימנים שהיא רוצה לצאת ממנו ולחקור את שאר הסביבה. אז אפשר לפתוח לה את הדלת ולאפשר להסתובב בשאר חלקי הבית אבל צריך להשאיר עדיין את כל הסידור בחדר הזה ולוודא שתמיד תהיה לה גישה ודרך חזרה אליו. רק אחרי שהיא תתרגל לכל בדירה אפשר להעביר את כל החפצים שלה למקומות הקבועים שלהם.
תודה על העצות
21/04/2016 | 23:29
31
אני אכן יישמתי את מה שכתבתם, החתולה סגורה בחדר , היא מעדיפה לשהות בכלוב שלה, אבל כשאיני נמצאת היא יוצאת מימנו (מצאתי אותה על המיטה)
הבאתי לה קצת טונה ואני מקווה שהיא תתרצה ותאכל מימנה.
קבורת חתול
21/04/2016 | 19:54
1
92
היי יש לי חתולה זקנה ולא כ"כ בריאה. אני מתחילה לחשוב על הפרידה שתגיע. אם היא תסבול שוקלת להרדים אצל וטרינר כדי להקל עליה אבל אני גם רוצה לקבור אותה בעצמי ליד המקום שמצאתי אותה לפני 16 שנה. אם ארדים אותה אצל וטרינר האם יאפשרו לי לקחת את גופתה כדי לקבור או יקחו אותה ממני?
מה אפשר לעשות? אשמח לשמוע
כמובן שיאפשרו לך
21/04/2016 | 20:21
71
כל אופציה אחרת כרוכה בתשלום.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:39
9
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
מניעת פיזור חול מהארגז
20/04/2016 | 16:21
50
לחתולה ארגז פתוח, הוא על 2 שטיחונים צמודים זה לזה. לעיתים מתפזר חול גם מחוץ לטווח השטיחים. אני חושב להוסיף 2 שטיחים נוספים שיקלטו את החול שמועף מהארגז. אלא אם יש פתרון אחר.
תודה
אופן הוספת עשב חיטה לחתול
20/04/2016 | 13:27
1
50
האם צריך לתת לחתולים עצמם לגשת אל הנבטוטיה ולכרסם, או שצריך לקצור את העשב ולהוסיף לאוכל הרגיל שלהם? אני חוששת שהם יהרסו את הנבטוטיה.
לקצור את העשב, לשטוף ולהגיש בנפרד
20/04/2016 | 14:02
18
תוכי חדש בבית
19/04/2016 | 12:03
1
58
יש לי חתול בן 3 מסורס ואני רוצה להביא תוכי. זה חתול חברותי מאוד שקל להרגיל אותו לחיות אחרות ואנשים (יש לי גם כלב קטן והם חברים ממש טובים) אבל מכיוון שחתול הוא חיית טרף אני רוצה לוודא שכלום לא יקרה לתוכי שלי. איך מרגילים אותם לחיות יחד בשלום?
לא משחררים את התוכי ללא השגחה צמודה שלכם
20/04/2016 | 08:56
43
פשוט לא נוטלים סיכונים. צריך לעבור זמן רב (לפחות כמה חודשים) שבהם אתם רואים 100% התנהגות רצויה ואדישות של החתול כלפי התוכי לפני שתוותרו על השגחה אפילו לשניה אחת.

אמנם הכל עשוי להיות אפשרי, אבל אם זה לא יעבוד - מישהו ישלם את המחיר, ולכן מומלץ לא לשחק פה במשחקי אמון.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מנגו - סוכנות לביטוח בע
מנגו סוכנות לביטוח בע"מ
חי טוב- מזון וציוד לחיות מחמד
מחפש את הטוב ביותר עבור
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה