לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

בשעה טובה חנכתי פינת ההאכלה במוצ"ש
30/05/2016 | 21:40
6
לקח לי קצת זמן להתארגן, בחנות ליד הבית לחתולי רחוב הם מוכרים איזה אוכל בשם GEORGY ואמרתי לעצמי שאם לא יהיה טוב מקסימום אחליף בשק הבא.

המקום שבחרתי לי היה על החומה של החצר (המקום היחיד שהכלב לא מגיע בחצר)
מס' החתולים השונים שנצפו עד היום 4, אבל משום שבלילה האוכל נגמר אני מעריך שיש לפחות עוד 2.

2 סבבי האכלה, אחד בלילה ואחת מוקדם בבוקר.
כל סיבוב אני ממלא את כוס המדידה מהאוכל של הכלב, אם וכאשר אראה יותר חתולים בו זמנית אבין שצריך להגדיל הכמות.

עם המים קצת יותר קשה משום שאי אפשר על החומה, וזה בתוך החצר מתחת החלון, מהכלב לפחות חלק מהחתולים בוודאות לא מפחדים, ממני קצת מפחדים בינתיים אז באים יותר שהחלון סגור (אני שומע אותם שותים דרך החלון).

בטח בסופש יהיה לי זמן ואצלם את החתולים אוכלים על החומה.
הצעות / הערות יתקבלו בברכה.
היי חברים. זקוקה לעזרה.
30/05/2016 | 13:45
6
32
שלום לכולם.
לפני כשלושה שבועות, החתולה שלנו בחצר המליטה (לפי מה שנראה לי, זו ההמלטה הראשונה שלה) במקום מסתור רחוק. אחרי כמה ימים היא הגיעה למרפסת פתאום, עם הגור בפה, הניחה אותו על המדרכה מולנו והתחילה ללקק אותו. לא התקרבנו לא נגענו. הייתי בטוחה שהיא בעיצומו של ׳מעבר דירה׳ קטן ומעבירה אותם אחד אחד, רק שבטעות הגיעה קרוב אלינו. היא לקחה אותו אל מתחת אחד העצים והשאירה אותו שם.
יום אחרי, היא מצאה איזה קרטון והניחה אותו בתוכו. הבנתי שיש כנראה רק גור אחד בעסק. אבל ברגע שהוכנס לקרטון היא הפסיקה להתייחס אליו. החלטתי לחכות כמה שעות ולא להחליט ישר שהיא נוטשת.
שוב, לא העזתי לגעת.
במשך יום וחצי הוא צרח ובכה בתוך הקרטון בלי שום טיפת יחס ממנה.
אבל כבר לא הצלחתי להישאר אדישה, כי היה ברור לי שאם היא תמשיך ככה הוא ימות ולא הצלחתי לקרוא אותה כל כך, מה היא מתכוונת לעשות. ואז קלטתי פצע מאוד גדול ופתוח בצד הראש שלה, היא נפצעה ממשהו, הנחתי שהיא מבולבלת או לא מעוניינת או אפילו לא יכולה והחלטתי שאטפל בו כמה שאפשר.
הלכתי לקנות מטרנה לגורים ולקחתי אותו אליי. בהתחלה היה קשה, הוא לא בדיוק הבין איך לינוק מבקבוק אחרי שאמא נטשה ככה, אבל בסוף הצלחתי. הוא התרגל אליי ולבקבוק, נתן התרעה כל שעתיים בערך, וקיבל מה שצריך.
אני צמודה אליו כבר שבוע. והוא כבר הפך לתינוק קטן ומפונק. בוכה בוכה... עד שמרימה ומחממת אותו בידיים והוא נרגע.
לפני יומיים האמא התקרבה והיה נראה שהיא מזהה אותו. היא ייללה בכל פעם שהוא צעק קצת. בהתחלה פחדתי לתת לה, שלא תחשוב שהוא זר (כי הריח שלי נמצא עליו) ואולי תפגע בו. אבל אתמול ניסיתי... הנחתי אותו קרוב אליה, היא הריחה אותו קצת והרימה בפה ונתנה ריצה. אני נבהלתי והיא גם והוא נפל לה בדרך. היא הסתכלה עליי מוזר ואני לקחתי אותו בחזרה בלי לחשוב (גם היה לי קצת מוזר שהיא לא תקפה אותי אפילו). אני חושבת שפחדתי עליו יותר מדי, שלא יקרה לו שום דבר רע, למרות שהיא האמא!! אבל היא מתנהגת מוזר.
לפי מה שקראתי והבנתי כל הזמן, אחרי שבני אדם ״מתעסקים״ להן בגורים הן לא אמורות לחזור ולקבל אותם. אני אשמח אם היא תקבל אותו ותגדל אותו כמובן, אצלה יהיה לו הכי טוב. אבל אם לא? אם הפציעה שלה תשפיע שוב? אם היא שוב תתבלבל? אם באמת הריח שלי יפריע לה והיא תנטוש שוב והפעם במקום רחוק ולא אראה והוא ימות?
השאלה אם כדאי לתת לה ולתת לטבע לעשות את שלו. ספרו לי איך אתם חושבים שכדאי לפעול. האם מישהו כאן נתקל פעם בסיטואציה הזו?
תשובתי
30/05/2016 | 17:25
2
17
קודם כל קחי את החתולה לטיפול רפואי. איך ייתכן שראית שהיא סובלת מפצע פתוח בראש והתעלמת?

לאחר טיפול רפואי והתאוששות, אם היא תרצה לקחת את הגור שלה, זו זכותה המלאה כי הוא שלה, ואצלה הוא יגדל הכי טוב עם חלב אם אמיתי שמותאם בדיוק לצרכים ההתפתחותיים שלו. בכל מקרה זה לא שאת זונחת אותו לגמרי, מדובר בחתולה שמתגוררת בחצר שלכם, וסביר ששניהם יהיו נגישים אליכם בהמשך.

כמובן שבסיום ההנקנה תעקרו את החתולה כדי להעניק לה חיים טובים יותר.
לא ציינתי כמה פרטים, שכנראה חשובים
30/05/2016 | 17:46
1
18
היא לא חתולה שאפשר פשוט ״לקחת לוטרינר ולטפל בה״.
היא חתולת רחוב, מאוד פחדנית, שלא הסכימה לנו לגעת בה אפילו פעם אחת, היא תמיד בורחת. כך שאין לי אפשרות ׳ללכוד׳ אותה ולהסיע לוטרינר, עם כל הצער שבדבר.
היא נמצאת אצלנו בחצר הבית, כי היא מקבלת מאיתנו אוכל על בסיס קבוע.
אז במקרה שמתי לב לכל התרחיש עם הגור, האמור כאן למעלה..

ולעניין הראשון - כמובן שטוב ועדיף יהיה לגור לגדול בחיק אימו, זה בדיוק מה שאמרתי. לא התכוונתי לרגע לגזול אותו ממנה, רק לעזור לו לחיות.
השאלה שלי היא כזאת: האם היא עלולה לפגוע בו? או שאתן פשוט לטבע לעשות את שלו. בגלל זה שאלתי אם מישהו נתקל בסיטואציה דומה.. 
(התשובה שלך היתה כללית מאוד, ואלה לא הבעיות שהצפתי כאן בכלל)
תנסי לפחות לצלם את הפצע ולהעלות תמונה גם פה וגם בפורום
30/05/2016 | 19:38
17
רפואת חיות מחמד. יכול להיות שהיא צריכה לקבל לפחות אנטיביוטיקה ואז תוכלי לתת לה עם מזון.

אי אפשר לדעת האם החתולה תקבל את הגור בחזרה. גם אם מישהו היה במצב דומה זה לא מבטיח שבמקרה שלך הדברים יתנהלו בצורה זהה.
מצב לא חד משמעי
30/05/2016 | 18:38
2
23
קשה לומר בדיוק מה לעשות, אך יתכן מאוד שבמצב הנוכחי, כשלא ברור מה מצבה של האם, אין טעם לנסות להחזיר את הגור אליה. ברור שמה שמתרחש הוא מאוד מוזר ולא ברור. אם אפשר להזמין לוכד ולקחת את האם לוטרינר כדי לבדוק מה מצבה הבריאותי ולטפל, זה יהיה נפלא - אם כי יתכן שאינכם מחוייבים אליה עד כדי כך. זו הוצאה, אם כי יש לציין שבמקרה כזה יתכן שזו הוצאה שתחסוך סיבוכים בהמשך כי אם היא תקבל טיפול, היא תוכל לטפל בגור שלה.

קשה מאוד לדעת מהנסיבות אם באמת אין עוד גורים באיזו פינה, אם כי יתכן שאתם צודקים וגם אם היו גורים הם לא שרדו. לעניות דעתי אם אתם יכולים, המשיכו לטפל בגור. תוכלו לראות בהמשך אם היא תסכים לקבל אותו, אך אם היא נפגעה איכשהו (נשמע מאוד כמו פגיעה מתאונה, אך אין לדעת) יתכן מאוד שזה לא יהיה לטובתו.

באשר לעניין מגע יד אדם - בגדול זה נכון. חתולות הפוחדות מאוד מבני אדם, שלמדו לראות בהם איום, בהחלט לא ימהרו לקחת חזרה גור שאנשים נגעו בו. עם זאת, לפחות עד למידה מסוימת הן כן מזהות את הגור שלהן והן עשויות להתגבר על הפחד ולקחת אותו חזרה. בסך הכל עשיתם דבר נכון, כי הגור כנראה לא היה מחזיר מעמד את הזמן שלקח לאמא שלו להתאושש מעט מהפגיעה הזו שכנראה ספגה.
טוב, נראה לי שיש לי בשורה משמחת.
30/05/2016 | 19:52
1
18
ביומיים האחרונים (מהרגע שהאמא זיהתה אותו), היא לא התרחקה ממני. ישבה מולי, בכל פעם שישבתי להאכיל אותו או לחמם. ונראה שהיא התאוששה קצת.
כתבתי את השאלה כאן בפורום כי רציתי מאוד לתת לה אותו, היא שידרה סימנים מסויימים, רק שלא הייתי בטוחה. כאילו חיכתה לקבלו בחזרה.
מקודם נתתי לה לאכול ואחרי זה הנחתי אותו לידה. היא לקחה אותו בלי היסוסים, בטבעיות. עקבתי אחריה במבט כדי להבין קצת מה קורה. 
היא התיישבה מתחת לעץ שהענפים שלו מגיעים עד לרצפה ומכסה אותה היטב, שם היא ליקקה אותו (ועדיין מלקקת, כבר שעתיים בערך) והניקה ונראתה רגועה. רק לפעמים מסתכלת עליי מרחוק במבט מוזר, אולי חושדת שאקח אותו שוב. אבל אני לא מתכוונת, ולא אתקרב עוד, כדי שתרגיש בטוחה. זו היתה המטרה שלי מלכתחילה, שיהיו יחד. לקחתי סיכון, והתוצאה ריגשה אותי.
תודה לכולם על העזרה והתגובות. 
מעולה!
30/05/2016 | 20:05
13
טוב של9עמים יש מזל וקורה הדבר הנכון

אבל המשיכו לעקוב. ההצעה לצלם את הפצע של האם יכולה להיות שימושית - כך מקבלים איזשהו מושג לגבי חומרת הבעיה. בהחלט להמשיך לעקוב, למקרה שלמרות הכל האם מתקשה לטפל כי אולי מצבה הרפואי לא די טוב.
גור חתולים בן חודש וחצי
30/05/2016 | 12:37
9
30
שלום,
מצאתי גור חתולים בן כחודש וחצי במצב רע.
יש לו דלקת עיניים חריפה, נזלת ופצעים בפה. הוא קיבל טיפול רפואי (אנטיביוטיקה בזריקה ואינפוזיה) ועכשיו הוא אצלי באומנה.
הפעם האחרונה שטיפלתי בגור היתה מזמן... אז צריכה תזכורת.
ברור לי שהוא מסוגל לאכול לבד, הוא כבר בגיל המתאים, אבל בגלל המצב הרפואי שלו הוא לא אוכל. הוא גם לא מריח את האוכל וגם הפצעים שלו מפריעים לו לאכול.
אז התחלתי לתת לו מטרנה כי לא רואה פתרון אחר, נותנת לו כל 3-4 שעות. השאלה שלי היא, כמה טפטפות צריך לתת לו? אני כבר לא זוכרת, ואני חוששת שאני נותנת מעט מידי  או הרבה מידי.
אשמח לייעוץ.
תודה
עוד רעיון
30/05/2016 | 12:42
1
16
אפשר לתת לו מזון שנקרא I/D של חברת Hill's (קישור).
אפשר גם ללכת על A/D (קישור), אולם הוא יותר שומני וכנראה יגרום לשלשול.
מדובר במזונות טעימים במיוחד, ובהחלט ניתן לתת אותם בזמן התאוששות ממחלה.
ניסינו, הוא לא אוכל
30/05/2016 | 12:46
3
אולי עדיף במקום טפטפות להשתמש בבקבוק?
30/05/2016 | 12:46
6
11
שיינק. הכוונה כמובן לא לבקבוק של תינוקות אדם אלא לבקבוק המיועד לגורי חתולים. בדרך כלל צריך לחתוך קצת את הפטמה כדי שיעבור מספיק מזון, אבל אחרי שעושים את זה, היניקה קלה למדי. אפשר גם להציע לו במקביל אוכל רטוב (שיש לו ריח חזק ומרקם הרבה יותר מושך וקל לאכילה מהאוכל היבש, שמה לעשות - הוא יבש ולא כזה טעים). בקבוק מאפשר להציע כמות גדולה יותר.

הכמות היא בעקרון בהתאם למשקל, מאחר שמדובר בגיל קצת מאוחר יחסית אולי כדאי לך להתייעץ עם הוטרינר שלכם. כדאי בהחלט במצב כזה להציע כל מיני דברים טעימים, העיקר שיאכל: פסטרמה, טונה במים, אוכל יבש מרוכך במים פושרים, אוכל רטוב (שימורים לחתולים - יש כמה שבכמות נכונה יחסית למשקל מהווים "מזון מלא" והשאר הם רק "מזון משלים" - צריך לקרוא אם כתוב מלא או משלים על המוצר). אם יתפתה לאכול משהו שאינו מטרנה זה טוב כי ככל שיחלים ויתאושש יצטרך יותר אוכל המתאים לגילו.  
תודה, ניסיתי את כל זה
30/05/2016 | 12:48
5
9
כנראה כואב לו והוא לא מסוגל עדיין.
ניסיתי גם להאכיל בבקבוק והוא מתנגד. עם טפטפת מצליח לי. אני רק לא יודעת אם אני נותנת כמות מתאימה. 
בן כמה הוא בערך וכמה הוא שוקל?
30/05/2016 | 12:50
4
11
כמות מטרנה זה בדרך כלל יחסית למשקל הגוף. עם יונקים צעירים צריך להזהר לא לתת יותר מדי אוכל, אבל עם גור שהוא בעצם כבר בגיל שמעבר לגמילה ואוכל ככה מטעמים רפואיים יתכן שאפשר פשוט להמשיך לתת לו עד שלא ירצה יותר. כאמור, בהחלט כדאי לתאם עמדות עם הוטרינר, שיגיד אם יש איזו בעיה עם האכלה עד שהגור יסרב לקבל עוד.
הוא שוקל 450 גרם
30/05/2016 | 13:07
3
14
קשה לי לדעת כמה הוא רוצה / לא רוצה, כי הוא אף פעם לא רוצה. מידי שלוש שעות אני מצליחה לטפטף לו שלוש-ארבע טפטפות, אני לא יודעת אם זה הרבה מידי או מעט מידי. הוא רוב הזמן רוצה לישון, קם רק פעם אחת מאז מצאתי אותו. לרוב ישן במנשא שלו עם הכרית החמה שאני שמה לו שם. אני אצלצל לוטרינר להתייעץ...
הוטרינרית אומרת לטחון את האוכל הרטוב עם הרבה מים
30/05/2016 | 13:11
2
20
ולנסות לטפטף את זה במזרק. אני אנסה תודה!
דווחי איך הולך
30/05/2016 | 13:27
1
15
הרבה בהצלחה - וכל הכבוד לך על המאמץ ועל ההירתמות!!!
זה לא הצליח... אבל לשמחתי הרבה הוא פשוט התחיל לאכול
30/05/2016 | 19:52
15
רגיל
מקווה שיתאושש במהרה.
הוטרינרים אומרים שאין הרבה סיכוי שיחזור לראות. אבל הבנתי שחתולים עיוורים מסתדרים נהדר, אז מקווה שאצליח למצוא לו בית חם.
ברגע שייראה קצת יותר בריא, חזק וחמוד, אפרסם אותו כאן. תודה!
חתול עצבני, כנראה מקנאה
30/05/2016 | 12:48
1
17
לפני כשנה וחצי אימצתי חתול בוגר מהרחוב.
לפני כשנה עברנו יחד לדירה חדשה. הכל היה בסדר, מהר מאד הוא למד להכיר את הטריטוריה שלו, היה יוצא וחוזר.
בסביבת הדירה שלי, יש מס' רב של חתולי חצר שכל יום מישהי מגיעה להאכיל אותם. עד לפני כשבוע הכל היה בסדר, אך פתאום החתול מסרב להיכנס הביתה, הוא כל הזמן הולך ויושב כמה בניינים מהדירה שלי.

אני מנסה לפתות אותו עם פסטרמה או עם האוכל שלו והוא עדיין מסרב להיכנס ואפילו מעדיף להישאר בלילה בחוץ, למרות שעד לפני שבוע הוא ידע שבלילה הוא ישן בדירה. אני קצת חוששת שהוא מקנא בגורי חתולים שמסתובבים סביב הדירה וחלקם אף נכנסים אלי. אני באמת זקוקה לפתרון, כי הוא מאד עצבני, הוא נוהם עלי ועל שאר החתולים ותוקף אותם.

מה עושים?
לדעתי צריך ללכוד אותו, להכניס הביתה ולא לאפשר לצאת, לפחות
30/05/2016 | 19:27
6
תקופה מסויימת. וכמובן לא לאפשר לחתולים זרים להכנס הביתה.
חתולת רחוב עם בעיה רפואית, ואין לי כסף לטפל בה.
30/05/2016 | 11:45
1
20
היא ועוד חתול נכנסים אלי הביתה (קומת קרקע) כי הם מריחים את האוכל של החתולה שלי. אז אני מאכילה אותם כדי שלא יהיו רעבים.

עכשיו החתולה השחורה לא רוצה לאכול, ואני חושבת שיש לה בעיה רפואית כלשהי, ואין לי כסף לקחת אותה לוטרינר. האם יש מקלט לחתולים שבו אפשר לשים אותה בחינם, שם לא הורגים ולא שמים בכלובים? ושם יטפלו בה? עיר פתח תקווה, אבל אני יכולה לנסוע גם לעיר אחרת אם צריך. בהנחה שאצליח להכניס אותה לכלוב. היא תוקפנית מאוד, ולא יודעת מה הגיל שלה.
בר"ג יש מרפאה של עמותה תנו לחיות לחיות, שם ניתן לטפל
30/05/2016 | 19:25
4
במחירים מסובסדים. השאלה אם תצליחי ללכוד אותה.
שמירה על חתול
30/05/2016 | 16:13
1
10
מחפשים משהו/ שישמרו על החתולה שלנו באוגוסט
למשהו יש רעיון?
לפרסם מאיזה אזור בארץ אתם
30/05/2016 | 18:42
9
ולהתחיל לשאול סביב - בחלק מהאזורים יש קט-סיטרים מוכרים שאפשר להמליץ עליהם, ברוב המקרים צריך לחפש מישהו ולשאול אותו הרבה שאלות כדי לוודא שהוא או היא מהימנים. לפי הכרטיס שלכם אתם מאזור ת"א והמרכז. יתכן שכדאי להתקשר לעמותות כמו רמת גן אוהבת חיות ולשאול אם בין המתנדבים שלהם יש קט-סיטרים או מתנדב/ת מתאימ/ה שירצו לבוא ולטפל באהבה תמורת תשלום.

אפשר גם לגשת למקומות כמו קמפוס האוניברסיטה ולשים מודעות, אולי סטודנט או סטודנטית חובבי חתולים עשויים להיות הפתרון המתאים. שוב, צריך לשאול את כל השאלות ולהיות ברורים בנוגע למה שברצונכם שיהיה מבחינת טיפול וגו'.
גורה עיוורת
30/05/2016 | 09:46
2
22
יש לי מתחת לבניין גורה כבת חודש וחצי עיוורת לחלוטין. היא עדיין עם האמא, אבל מאוד קטנה ושקטה. כמעט כל היום יושבת איפשהו בשיח. אני מאכילה את האמא פעמיים ביום ולגורה שטפתי את העיניים בתה ומרחתי משחת סינטומיצין פעמיים ביום. אבל כאמור כבר היום התשיעי היום והיא לא רואה דבר. מתלבטת מה הכי טוב לעשות.
לגשת לוטרינר
30/05/2016 | 10:25
1
23
משחת סינטומיצין אינה תמיד המענה הנכון - דלקות עיניים ובעיות עיניים שונות אינן נובעות תמיד מאותה סיבה, ולכן הנטייה לראות בסינטומי ין משחת פלאים ולשים אותה אוטומטית לעתים מוביל לבזבוז זמן יקר. רוצי מהר לוטקינר, אולי עדיין יש סיכוי. כעיוורת, הגורה תוכל לחיות בהצלחה בבית, אך כנראה לא תשרוד הרבה בחוץ.

לי יש חתולה עיוורץ והיא בבית מסתדרת מצוין (כולל עליה על השיש במטבח...). אז כמועמדת לאימוץ, לגורה הזאת יש סיכוי גם אם יתברר שאי אפשר להציל את העיניים.
מסכים ורוצה להוסיף
30/05/2016 | 16:05
9
שלחתולים עדיף למרוח טרמיצין במקום סינטומיצין, כי טרמיצין מכסה טווח רחב יותר של חיידקים וגם נותן מענה (אם כי חלקי מאוד) להרפס.
עושים לכם סדר בפנסיה!
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 13:08
2
אילו פתרונות קיימים עבור חיסכון פנסיוני ומה ההבדל ביניהם?
איך מטפלים בנושא דמי הניהול?
איזה תוכנית פנסיה מתאימה לחוסך בשנות ה-30 עם ילדים? ואיך נשפר את התנאים של הפנסיה שלנו?

המומחים של IBI באים לעשות לכם סדר!
בואו לשאול את כל מה שרציתם לדעת על הפנסיה שלכם:
חשופיות באוכל של החתולה
30/05/2016 | 11:25
4
26
היי,
בלילות האחרונים שמתי לב שחשופיות נכנסות לקערת האוכל של החתולה, וכנראה אוכלות ממנו (?).
רציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה.
ויותר חשוב - האם הנוכחות של החשופיות על האוכל יכול לפגוע בחתולה? נגיד אם הריר של החשופית ישאר על האוכל ואז היא תאכל אותו.

תודה!
חשופיות
30/05/2016 | 12:38
23
חשופיות באמת אוהבות אוכל של חתולים, ומלבד למקם את האוכל בצורה כזאת שחשופיות לא יוכלו להגיע אליו פיזית, אני לא מכיר דרך לעצור אותן מבלי לפגוע בהן.

עם זאת, אין חשש שהחתולה שלך תאכל אחרי שחשופיות בילו בכלי אוכל שלה. הריח והמרקם של השובל שלהן מרתיע חתולים.
למיטב זכרוני הריר של החשופיות רעיל לחתולים ומסיבה זו
30/05/2016 | 12:41
2
29
אם חשופיות מסתובבות מסביב לכיל האוכל של החתולה היא לא תתקרב, וחשופיות אוהבות אוכל חתולים.
אנחנו מנקים את אזור ההאכלה מהריר של החשופיות, וכשזה יבש מפרזים מלח. חשופיות לא אוהבות מלח ולא מתקרבות. עם זאת מספיק מעט מלח כדי שלא יהיה לא נעים לחתולים
השאלה אם המלח לא גורם נזק לחשופיות
30/05/2016 | 12:44
1
21
גם להן יש זכות לחיות
בטח גורם נזק בגלל זה הן לא מתקרבות. אם זה לא היה מזיק להן לא
30/05/2016 | 12:50
18
היה אכפת להן שיש מלח. זה לא שמוצאים גופות של חשופיות. פשוט איפה שמפזרים את המלח אתה רואה שאין יותר ריר של החשופיות. כלומר הן הריחו שיש מלח ולא התקרבו
גור חתולים תקוע
30/05/2016 | 00:59
1
29
שלום לכם,
אני בסאגה של שבוע כבר עם גור חתולים שנפל לתוך חניון תת קרקעי והיה כלוא שם כמה ימים, לקח זמן עד שהצלחתי להשיג את אחד השכנים שיפתחו לי את החניון.. ואז בחניון עצמו החתול נפל לתוך מתקן תת קרקעי כזה של רכב, שבתיאוריה היה אפשר להרים אותו כי זה חשמלי, רק שהספציפי הזה לא פעיל.
אתמול היינו בסיפור עם מכבה אש שניסו לחלץ אותו ולא הצליחו, כי הוא מפחד מבני אדם וכל הזמן בורח מתחת לרצפה של המתקן הזה כי יש שם רווח קטן בין המשטח של הרכב לרצפה.
בקיצור השארנו לו שם אוכל ומים והיום ראינו שהוא אכן אכל, וגם הצלחתי לראות אותו וגם לרדת אליו לתוך המתקן הזה, רק שהוא שוב ברח ממני בשניה שהגעתי אליו, אפילו שעשיתי את זה מאוד לאט ועם חתיכה של ממתק חתולים.
אני לא בטוח מה מצבו הבריאותי, נראה לי הוא בקטע של לגסוס כי הוא כבר לא מיילל כמו בימים הראשונים וממעט בתנועה.
בקיצור אני דיי אובד עיצות לגבי מה לעשות ולמי לפנות? פשוט לתת לו למות?
אשמח לרעיונות..
צריך לפנות ללוכד חתולים
30/05/2016 | 07:25
17
עדיף אחד בעל נסיון עם מצבים קשים, כמו אבי קוזי. חפש אותו בגוגל.
דווקא בפורום אחר
30/05/2016 | 00:39
29
פרסמו 12 יתרונות לגידול חתולים....

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/102/18081100...
שלום. נדרשת הסעה לחתול.
29/05/2016 | 17:49
3
44
שלום.
השבוע אני רוצה להעביר חתול מקסים מהביניין שלנו עם בעיה רפואית מבת ים למרפאת תנו לחיות לחיות ברמת גן כדי שהוא יקבל שם טיפול רפואי. האם מישהו יכול להסיע אותנו לשם כי בימים אלה אין לי רכב.
זה ממש יעזור לחתול שסובל מאוד כבר הרבה מאוד זמן.
הטלפון שלי הוא - 055-8982412. תודה.
הנה החתול המקסים.
29/05/2016 | 17:51
2
39
קוראים לו ג"ינג"י. מקווה שהתמונה תעלה.
הוא באמת נראה חמוד
30/05/2016 | 00:07
1
19
נקווה שתמצא לו הסעה. אני לא באזור הנכון, לצערי. האם פניתם לעמותות בסביבה, בתקוה שאיזה מתנדב שלהם יוכל להסיע? במקרה הכי גרוע, האם לא ניתן לנסוע עם מנשא בתחבורה הציבורית? אמנם לא רצוי, אבל אם המצוי זה מה שיש...

מה עם לפרסם באיזה קמפוס - אולי סטודנט או סטודנטית יסכימו להירתם לטובת העניין?
תודה על העצות.
30/05/2016 | 00:24
19
נתת לי רעיון לפנות לעמותה כלשהי.
בקשר לאוטובוס - בדקתי ויש לי קו לרמת גן אבל זה קו בעייתי ואני מעריך את הנסיעה ביותר משעה ולנסוע באוטובוס עם החתול עם כל הרעשים , הטלטולים והאנשים זה לא נעים בכלל לחתול . הוא לא כל כך בריא באופן כללי ( מעבר לבעיה הספציפית שיש לו )
ואני לא רוצה לגרום לו מתחים ולחצים .
לכידת גור חתולים
29/05/2016 | 10:48
1
48

שלום לכולם, 
הבנתי ששאלות מסוג זה נענות אך ורק בפרטי, אז אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי. 
אני עובדת בחוף ראשון, במסעדה וישנה גורת חתולים שנמצאת בסביבת המסעדה כבר 4 ימים ולפעמים נכנסת למסעדה ומתחבאת. 
אני חשבתי על לקחת אותה למישהי שתטפל בה ותמצא לה מקום, אך הבעיה היא שאיני יודעת איך לתפוס אותה, היא מפוחדת ואני לא רוצה להבהיל אותה. 
לא ניתן להשאיר אותה במסעדה עקב סיבות ברורות והבעלים רוצה אותה בחוץ.
האם יש דרך שבה ניתן ללכוד את הגורה? אני לא יכולה להשאיר אותה שם, גם בגלל הבעלים וגם מטעמי מצפון.

תודה.

29/05/2016 | 13:12
26
דחוף בירושלים טלביה רחביה גור מיילל ללא הפסקה
29/05/2016 | 05:20
6
35
הייתי בביקור בירושלים וכבר יומיים שלמים גור מיילל ללא הפסקה, בוקר ולילה. חשבתי שהוא הפסיק אבל הוא מיילל ומיילל, נשמע קטן ויונק. אתמול לא ראיתי אותו והלילה הוא ממשיך ליילל ללא הפסקה, אף אחד לא עשה כלום למרות שבטח שמעו אותו. אעזוב הבוקר מוקדם ולכן זה ממש ממש חשוב - האם מישהו מירושלים ויכול לבדוק אם אפשר לעזור לו? הוא זקוק לעזרה בדחיפות רבה מאוד, ייתכן שלא אכל כבר יומיים והוא מאבד כוחות. 
האם לכתוב את המיקום כאן?

הסיכוי הטוב ביותר של הגור
29/05/2016 | 07:09
5
30
הוא את. אם את מוכנה לבדוק, לתת לו אוכל ולקחת אותו לאומנה, במידה ואינל יכולה או רוצה לאמץ - לפרסם ולחפש לו בית, זה הסיכוי עבורו. לרבים מאיתנו יש כבר בית מלא - אצלי למשל יש כרגע 7 חיות בבית.
מישהו/י מירושלים?
29/05/2016 | 08:17
4
24
שיכול ללכת לבדוק אם הגור עדיין חי ואפשר לעזור לו?
אם את שם, לכי ובדקי כצעד חירום
29/05/2016 | 08:49
3
22
אחרי זה מחפשים פתרונות. את שם, את יודעת איפה הוא, לכי, בדקי, תני טיפול אם צריך - ואז נרוויח קצת זמן למצוא פתרונות (אם יש).
איני שם :(
29/05/2016 | 08:58
2
20
לכן כתבתי הבוקר מוקדם לפני שיצאתי ושאלתי אם יש מישהו/י מירושלים שיכול לסייע לגור שלא הפסיק לבכות כל הלילה. לא ידעתי אם אפשר לתת כתובת מדויקת במקום שבו שהיתי ושמעתי את הגור. אם כן, אכתוב אותה.
את יכולה לנסות לכתוב פה כתובת
29/05/2016 | 10:08
1
15
אבל הסיכויים שמישהו יוכל פשוט לרוץ לחפש הם לא גבוהים במיוחד. למרבה הצער, עם כל הכוונות הטובות, הדרך היחידה לוודא שמשהו נעשה היא לעשות...
המיקום
29/05/2016 | 10:18
24
הגור ילל ללא הפסקה ברחוב וושינגטון, בין וושינגטון 21 ל-25, בגינה מאחור.
לא הצלחתי לראות אותו ממש, אבל היללות שלו הגיעו מהאיזור ההוא.
אתר חדשות חרדי פירסם הצלה מדהימה של חתול
28/05/2016 | 21:30
33

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

חתולים וברווזים (או אווזים)
28/05/2016 | 09:05
3
48
שלום לעולם,
יש לנו בחצר כ- 8 חתולים שאנחנו מאכילים. הם לא חתולים שלנו וגם לא נותנים לנו לגעת בהם (זה משהו שעבר מהאמהות לגורים...) ורק מתפרנסים אצלנו. לעתים החתולים גם טורפים צפורים בחצר ולפני שנה טרפו גורי ארנבות שברחו מהשכנים. אבל הם לא טרפו שתי תרנגולות שברחו מחצר השכנים ומתגוררות בחצר שלנו....
שאלתי: האם לדעתכם יהיה בטוח (מפני החתולים) להביא לחצר ברווזים או אווזים? אנו מעוניינים בהם בשל הכמות הרבה של החשופיות והשבלולים בגינה.
לדעתי זה עניין של שני גורמים
28/05/2016 | 16:23
30
ראשית עניין של גודל. אני מכיר חצר שבה גרו במשך תקופה ארוכה חתולים וארנבים. הארנבים היו בוגרים ובגודל של חתול, והחתולים "נתנו להם כבוד" ולא הציקו להם, להיפך - דווקא הארנבים היו מציקים לחתולים.

גורם נוסף שיכול להשפיע הוא אם בעל החיים בורח מהחתולים. לחתולים אינסטינקט רדיפה (צייד) מפותח, וכשמישהו בורח מהם, אינסטינקטיבית הם רודפים אחריו.
אם תביא אווזים אז תצטרכו לדאוג דווקא לחתולים
28/05/2016 | 19:29
1
39
זו ציפור גדולה וחזקה וגם אמיצה שיכולה להבריח אפילו כלבים גדולים.
ברווזים לדעתי מספיק גדולים כדי שחתולים שבעים לא יצודו אותם.
או קי. ננסה
28/05/2016 | 20:16
4
עצוב לי
28/05/2016 | 16:37
1
58
עדכון לא משמח לגבי הגור. הוא כבר הפך לבלתי נסבל בבית ופיתח אופי פראי, ומכיוון שלא היה לי למי למסור אותו, החלטתי לנסות לאקלם אותו בחצר, בה מתגוררים מספר חתולים ואני ולפחות עוד שכנה מאכילים אותם.

מאז שהוא למטה החיים בבית חזרו להיות תקינים. החתולה שלי כבר לא חיה בפחדים, ואולי אפילו תעלה בחזרה במשקל. אני כבר לא סובל מנשיכות ולא צריך למגן כל חפץ בבית מחבלה.

ביום הראשון הורדתי אותו למספר שעות. הוא התמקם בשיח גדול, ויצא רק כשבאתי לאסוף אותו. ביום השני הוא כבר נפגש עם מספר חתולים, והסתדר איתם יפה. בלילה הוא כבר טייל בחניה, ואפילו קפץ על מכונית. נראה שהוא שמח להיות בחוץ. ביום השלישי להתאקלמות כבר לא החזרתי אותו הביתה, ובבוקר למחרת הוא עדיין היה באיזור השיח.

אולם מאז אני לא מוצא אותו. חיפשתי בכל השיחים, שאלתי שכנים, אפילו הסתכלתי במצלמות האבטחה של הבניין, אבל לא ראיתי אותו או מישהו שלקח אותו (המצלמות לא מכסות את כל השטח).

אני לא מאמין שהוא "יצא לטייל" מיוזמתו. הוא הרגיש בטוח בשיח, היה לו שם אוכל ומים, והוא עדיין לא בגיל של טיול אחרי צבא. החשש שלי הוא שמישהו לקח אותו. במקרה כזה ייתכן שהוא יזכה לבית וזה דווקא טוב, אבל הסיכוי לכך נמוך לדעתי. יותר סביר שילדים לקחו אותו והשתעשעו איתו קצת. אני ממש מודאג ואוכל את עצמי שהורדתי אותו למטה.

תמשיך לחפש אותו, אולי חתולים בוגרים הבריחו אותו
28/05/2016 | 19:35
17
מי חשב שלחתול יש כל כך הרבה שיניים?
25/05/2016 | 11:32
6
101
גזר, הידוע כגיזי, או כחדי (כי יש לו רק עין אחת וגם היא מכוסה באיזה מום מולד או שאריות של כיב מהילדות או גם וגם), הוא חתול עם בעיות עיכול מהרגע שמצאנו אותו. לכו תדעו למה. בשנתיים האחרונות הגענו לעמק השווה ויש לנו רווחה - הוא אוכל רויאל קנין אוכל גורים קטנים, ואת זה הוא לא מקיא. אוכל כל פעם ממש קצת, וטוב לו בבטן. אז אולי זה לא בריא אבל זה מה יש. כי להקיא כל היום זה גם לא בריא
מצב השיניים שלו לא היה משהו מאז ומעולם, אבל הלך והתדרדר. אתמול הוא הגיע לוטרינר לטיפול, וכבר מהצצה לפה עוד לפני ההרדמה היה ברור שזה לא יגמר בניקוי אבן בלבד.
התוצאה: 11 שיניים נעקרו. נשארנו עם טוחנות בצד אחד, וכמה חותכות פיציות בחזית הפה.
אבל, לא לדאוג, איך שהוא הגיע הביתה הוא זלל מהאוכל היבש שלו, ואפילו העז לבקש וגם קיבל כמה חתיכות של חזה עוף לעידוד.
אז עכשיו, לכבוד האירוע, נוסף לו גם השם חסי (מלשון חסר שיניים)
אז מה מצב החסה?
27/05/2016 | 20:29
1
40
או הגזר

ידוע שבמקרים מסוימים, אם המצב ממש גרוע, יש גם עקירה של כל השיניים - ועדיין החתול יכול לאכול אוכל יבש כרגיל.בהיותם 100% טורפים, חתולים לא ממש לועסים (טוחנים) את מזונם, ולכן אוכל עובר יפה, כל זמן שהחתיכות מספיק קטנות. איך גיזי מסתדר כעת?
הגזר מרגיש מצויין. אוכל יבש בלי בעיה, חזר לקטר כמו
29/05/2016 | 11:24
17
קודם (כנראה שהטאוריה שהוא מקטר בגלל השיניים לא נכונה והוא באמת פשוט חתול קוטר) וכצפוי מסרב לקבל את האנטיביוטיקה.

הילדים החליטו שהשם חסה או חסי או חסרי לא משהו והוחלט להשאיר לו את השם המקורי. 
מהמם ומטופח!! רק בריאות
27/05/2016 | 22:04
1
9
תודה. זה לא מפסיק להדהים אותנו מחדש כל פעם איך הוא יצא
29/05/2016 | 11:26
15
חתול מפואר מהגור המסכן, מורעב, מפורעש וחולה שהוא היה כשמצאנו אותו.
ברוך השם. איזה יופי.
28/05/2016 | 21:32
1
21
תודה להשם.
ד"ש לחסי ממני עוז. לא לשכוח למסור.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

תודה עוז
29/05/2016 | 11:26
9
אוכל לגורים בני 5-6 שבועות, שחיים בחצר
27/05/2016 | 00:36
3
38
הגורים מאוד אוהבים דגים. שימורי טונה או סלמון של טוניקט או טכניקל. 
הם מעדיפים בבירור את הדגים על הדייסה שלהם (דייסת גבינה/ביצה/חלב/סוכר/שמן). 
אפשר לתת להם כמה שהם רוצים?
מתי אפשר לתת להם אוכל מוצק? 
אפשר לתת להם אוכל מוצק של חתולים בוגרים מורטב במים?

מתי גורים עוברים לאוכל מוצק
27/05/2016 | 17:32
2
28
בדרך כלל, בסביבות גיל חודש עוברים לאוכל מוצק. מהרגע שגורים מסוגלים לאכול שלא דרך הנקה מבקבוק, מציעים להם אוכל מוצק. בתחילה הם עשויים לא להבין מה זה, ולכן הרבה פעמים בהתחלה מרככים את הכופתיות המוצקות במים פושרים.

מרבית המזונות בקופסאות השימורים אינם מהווים מזון מלא (=מזון המכיל את כל הדרוש לתחזוקה תקינה של גוף החתול) אלא רק מזון משלים. גם הדייסה איננה מזון מלא, צירופי דייסה כאלו בדרך כלל מהווים תגובת חירום להנקת גורים יונקים. לכן כדאי בהחלט להוסיף מזון יבש לחתולים, אולי מעורבב עם השימורים בתחילה או מרוכך במים, ולעזור לגורים לעבור לאכול מזון מלא יבש. כמובן לדאוג שתמיד יהיו מים לשתייה בסביבה.
אוקי, מצוין. תודה. אז מהיום נעבור לכופתיות מרוככות + שימורים
27/05/2016 | 18:06
1
10
בהצלחה
27/05/2016 | 18:15
23
יתכן שתהליך המעבר יהיה הדרגתי, הגורים צריכים להסתגל למרקם חדש ומרכיבים חדשים
איך עושים החייאה לחתול או לכלב?
27/05/2016 | 00:59
42

"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ביטוחי דירות רכבים
מנגו - סוכנות לביטוח בע
מנגו סוכנות לביטוח בע"מ
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה