לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3420734,207 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'בירור בקשר לאולטרה קט'
בירור בקשר לאולטרה קט
19/02/2019 | 14:53
1
16
שלום דימיטרי

קיימים שני סוגים. המיקס, תמיד קיבל ממך ציון פחות טוב מהעוף. בקובץ החדש אתה לא מפריד. האם שני הסוגים, כרגע, הם ברמה שווה?
תודה

לצפיה ב-'המיקס חזר למדפים רק לפני זמן קצר והציון בקובץ מתייחס לגירסת'
המיקס חזר למדפים רק לפני זמן קצר והציון בקובץ מתייחס לגירסת
19/02/2019 | 19:55
10
עוף. לפי רשימות המרכיבים הגרסאות זהות אבל אני לא יודע האם גירסת המיקס היא צבעונית או לא. במידה והיא כן צבעונית זה מוריד 2 נקודות.
לצפיה ב-'החתול אינו רוצה שאצא מהבית!!'
החתול אינו רוצה שאצא מהבית!!
16/02/2019 | 19:45
1
40
החתול שלי, לפעמים מאוד אומלל וכועס כשאני יוצאת מהבית.
תראו בסרטון (להפעיל רמקולים) , איך הוא מנסה למנוע את יציאתי: מילל, מתפרע מכפכף את הדלת שלא תיסגר ( מדהים כמה חזק!) ומיילל אחרי שאני יוצאת.
עד שהגעתי למטה, שמעתי את יללות השבר שלו, שהלכו והתגברו.
הנה ההוכחה, שחתולים נקשרים לבני אדם ואוהבים אותם ( בדרך שלהם)
לצפיה ב-'הגורה שלי מחכה לי על הארון לייד הדלת כל פעם שאני חוזר הביתה'
הגורה שלי מחכה לי על הארון לייד הדלת כל פעם שאני חוזר הביתה
16/02/2019 | 20:48
33
גם שאני יוצא היא מסתכלת עליי לאן אני הולך
לצפיה ב-'חתולה מסוג טורטית'
חתולה מסוג טורטית
17/02/2019 | 10:16
7
47
היי..קבלתי לאומנת יונקים טורטית קטנטנה..איך הסוג הזה?
לצפיה ב-'סוג חמוד '
סוג חמוד
17/02/2019 | 10:23
1
43
כמו כל החתולים טורטיות מקסימות בעיניי. עם זאת, בדיוק כפי שג'ינג'י, שחור-לבן, מנומר אפור או כל צבע אחר אינו ייחודי לעומת האחרים מבחינות האחרות מעבר לעובדה שהוא בצבע X והם בצבע Y, אין משהו נוסף יחיד ומיוחד - רק האופי, שהוא יחיד ומיוחד לכל פרט ופרט
לצפיה ב-'אופי החתול'
אופי החתול
17/02/2019 | 10:26
26
אמרו לי שלטורטית יש אופי ייחודי
לצפיה ב-'בואו נסגור נושא אחד באופן סופי: לכל החתולים יש אותו צבע.'
בואו נסגור נושא אחד באופן סופי: לכל החתולים יש אותו צבע.
17/02/2019 | 12:17
4
38
וזה צבע וורוד.
לפרווה יש צבעים שונים, אבל העור של כל החתולים הוא וורוד.
לכן גם כל החתולים אותו דבר, זה שיש לחתול פרווה אפורה או לבנה או טריקולורית לא הופכת אותם למשהו שונה משאר החתולים.

לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:36
2
34
...אבל בעיקרון, מסכימה שצבע עור או פרווה זה צבע וזה הכל. אם כי שמעתי שחתולים שחורים מתוקים במיוחד :)
לצפיה ב-'החתול הזה מזכיר לי קריקטורה'
החתול הזה מזכיר לי קריקטורה
17/02/2019 | 19:04
1
35
לצפיה ב-'זה פורנו זה?'
זה פורנו זה?
17/02/2019 | 22:29
33
אם אתה רוצה פורנו קרא את אניאורחת, כידוע 'קול באישה ערווה' (או 'קול בערווה אישה?' - אני לא ממש זוכר, אולי זה בכלל 'בערווה קול אישה') וכאשר היא נושאת את קולה זאת אורגיה שלמה, לפחות מבחינה כמותית.
התייעצתי עם הרב שלי (רב סמל) והוא טוען כי מבחינה הלכתית לא ייתכן שאישה מאמינה תשתתף בפורומים של אוכלי טרפות (כלומר חתולים), וכי הקול קול עשיו אבל הידיים ידי יעקוב, רחמנא ליצלן, בסיעתא דשמיה, וכל הפוגש בכתביה ירקוק ג' פעמים ויגיד 'ברוך שלא עשני טרול נודניק'.

לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:59
6
לצפיה ב-'שן חסרה '
שן חסרה
18/02/2019 | 23:39
1
21
היי. 

היום החתולה בת השנתיים שלי פיהקה וראיתי שחסר לה אחד הניבים התחתונים. האם יש סיבה לדאגה ? מדוע כבר בגיל כזה היא איבדה שן ? עליי ללכת לוטרינר ? 
לצפיה ב-'יכולות להיות כמה סיבות לאיבוד שן'
יכולות להיות כמה סיבות לאיבוד שן
19/02/2019 | 14:21
15
חלקן בהחלט מצדיקות בדיקה ולעתים טיפול וטרינרי, למשל שבר. כשלאחד הכלבים שלי נשברה שן הוטרינר בדק האם יש סיכוי לזיהום עקב חשיפת התעלה הפנימית, ובמקרה שלנו החליט שכן ועקר את מה שנשאר מהשן וסגר את הפתח.

כמובן לא כל מקרה הוא כזה, אבל אם אינך בטוחה וזה נראה לך חדש, התייעצי עם הוטרינר.
לצפיה ב-'חתולה בת 19 הפסיקה לאכול'
חתולה בת 19 הפסיקה לאכול
16/02/2019 | 17:46
12
47
היי, אני הייתי פעילה פה לפני כמה שנים (אולי זוכרים).
עם אותה חתולה, שהיום היא בת 19.
הפסיקה לאכול בימים האחרונים (מים רביעי) 
רזה, כחושה, חלשה כל כך.
קניתי לה תנור שהיא צמודה אליו ושקית עירוי- בנתיים נותנת לה 60 מל ביום (התחלתי לתת אתמול)

אני לא מצליחה להכריח אותה לאגול, גם האכלה בכפייה (עם מזרק) בלתי אפשרי.
אני מבינה שהיא בערוב ימיה ורק רוצה שהיא תסיים בנחת, בחום ואהבה.

אני לא (!) מעוניינת להוביל אותה סדרת טיפולים אצל וטרינר מחוץ לבית. מדובר בחתולה זעפנית, פחדנית (לא יוצאת מהבית) ודעתנית. אנחנו רק נוגעים בה והיא רוטנת.

שוקלת להביא וטרינר הביתה לתת זריקה להמתת חסד. 
קשה לי לדעת אם היא סובלת או לא כי כל היום ישנה מול התמור או על אמא שלי.

שוב, היא לא אוכלת ככל, בקושי שותה, ובת 19.

פשוט הצילו.
לצפיה ב-'מנסיוני הדל בחתול גוסס'
מנסיוני הדל בחתול גוסס
16/02/2019 | 19:36
4
29
קודם כל, כל הכבוד לך על הטיפול בחתולה עד גיל שיבה מופלג.  אצלי היו חתולי בית חוץ והם סיימו את חייהם בחוץ , לצערי ולא ידעתי מתי והיכן. החתול הקודם, היה חתול בית והוא היה חולה ארבע וחצי שנים , והיה קשה ביותר לטפל בו, הוא גם לא שלט על הצרכים והפסיק כמעט לאכול. בסוף ימיו שקל כמו גור בן שלושה חודשים. אני הרצתי אותו לווטרינר כל שבוע באוטובוס, לערוי לטיפולים ומה לא. לא יכולתי להחליט את ההחלטה הגורלית הנוראה מכל , בליבי - ידעתי דבר אחד, שיבוא יום ואני ארגיש הרגשה ברורה שהוא רוצה להפרד מהחיים ללא סבל. וכך היה. יום אחד הרגשתי שזה היום המיועד וצריך לגמור את הסאגה הזאת.

גם את תרגישי זאת  ביאזה שהוא שלב קרוב ואני ממליצה להרדים אותה, כדי שלא תסבול בשעותיה האחרונות. והמלצה שלי, ברשותף - להביא חתול חדש כמה שיותר מהר. הוא יסיח את דעתך מהאבל. את תהיי זקוקה להסחת הדעת הזאת!!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/02/2019 | 16:14
3
23
הדבר האחרון שאני רוצה הוא לטרטר אותה במצבה לוטרינר שיתחיל בסדרת טיפולים שבעיני תהיה כמו כוסות רוח למת.

לדעתי היא כבר שוקלת פחות מקילו, המצב הדרדר ממש בימים האחרונים.
היום זה היום השלישי שאני נותנת לה עירוי (60-70 מ''ל כל יום). אני דואגת לשמור על חום גופה ונותנת להורי הוראות ברורות.

אני לא גרה בבית ההורים, והחתולה הזו מלווה אותי מהיותי בת 9. היום אני בת 28 ויש לי עוד שני פשושים בבית שלי לדאוג להם. אני יוצאת באמצע העבודה לראות לשלומה, להחליף את המים בבקבוק החם.

היא הולכת (מדדה יותר נכון) לארגז חול שלה ונותנת שתן שם (כלומר, שולטת על צרכים).

הפסיקה לנקות את עצמה ממזמן, והפסיקה לאכול כבר מיום שלישי.

היום הצלחתי לתת לה טיפה טיפה עם המזרק - בכוחותיה האחרונים היא נלחמת בי ואני ממש לא רוצה להכריח אותה או להכעיס אותה.

אני כל כך בדילמה מה לעשות. לתת הרדמה או לא.

קשה לי לדעת באופן וודאי אם היא סובלת, כי היא ישנה רוב הזמן. כשהיא ערה היא צולעת ומדדה למקומות שהיא רוצה.

בהחלטה גורלית כזו עוד לא עמדתי מעולם.
פשוט מצב כל כך קשה.
לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:04
2
22
בגיל כזה יש בעיה - יתכן שזה אכן הסוף, ובמקרה זה הרדמה יכולה להיות חסד. עם זאת, במידה וכן היה פה משהו בר טיפול, צריך וטרינר ואז כל עיכוב רק מקטין את האפשרות לעזור ולצלוח את המצב.

כל אחד מחליט בעצמו, אישית כנראה כן היה מוכנס וטרינר לתמונה, בגלל שלבד אי אפזר לפתור הכל, ולעתים הוטרינר הוא זה שיאמר שזהו זה. וטרינר טוב עושה כן. אם ךך קשה מדי, אולי לפחות להתייעץ בטלפון.

בכל מקרה, ממש קשה וליבי איתך.
לצפיה ב-'עדין לא הצלחתי להחליט. היא באותו המצב.'
עדין לא הצלחתי להחליט. היא באותו המצב.
18/02/2019 | 17:16
1
17
אני פשוט לא מסוגלת לקחת את ההחלטה האם להמית או לא. כל כך קשה לי.
היא כל היום ישנה מול התנור שלה או עם בקבוק חימום... אני מתפללת בשבילה שתלך לעולם החתולים כשהיא ישנה מכורבלת בעצמה כשחם לה ונעים לה...

כל כך כל כך כואב לי אלוהים. איך אני אדע אם היא סובלת?
היא לא בוכה או משהו. כשאני מחדירה את המחט של העירוי לעורף היא נותנת יללה אז אומר שכואב לה קצת... אבל ברגיל היא לא מייללת. 
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
18/02/2019 | 17:29
16
הרשי להזדהות איתך. באמת נורא קשה... לא פשוט להיות בכזו צומת של החלטות

אם נראה לך שלא כואב לה והיא לא סובלת, בסדר, אבל... אולי כדאי שתגדירי לעצמך, אולי בשיחה טלפונית עם הוטרינר, מהם הקריטריונים לקבלת החלטה?
לצפיה ב-'החתולה צריכה להבדק ע"י וטרינר, רק הוא יוכל להחליט האם זה'
החתולה צריכה להבדק ע"י וטרינר, רק הוא יוכל להחליט האם זה
16/02/2019 | 21:37
6
30
הסוף או שאולי עוד יש מה לעשות.
לצפיה ב-'לא תמיד הם ממליצים!'
לא תמיד הם ממליצים!
16/02/2019 | 23:52
34
ווטרינרים לא מעוניינים להמליץ על המתת חסד, כי הם המתפרנסים יפה מחתולים חולים ! הם מרדימים את הקליינט...
לצפיה ב-'לא זה אבוד... כבר מרגע שהפסיקה לאכול ידעתי'
לא זה אבוד... כבר מרגע שהפסיקה לאכול ידעתי
19/02/2019 | 10:58
4
22
היא בת 19. לפחות הדבר היחידי שעמדתי וידעתי שאני לא מוכנה לעשות זה להעביר אותה סדרת טיפולים אצל וטרינר או להתחיל מתן תרופות רק בכדי אולי להאריך את חייה בכמה חודשים (אם בכלל)- זה אגואיסטי.

בשנה האחרונה היא הלכה והזדקנה וכבר ראו זאת עלייה.
ידעתי שהיום הזה יגיע, עוד מגיל 9 כשקיבלתי אותה. 

אהבתי אותה כל כך, והייתי פעילה פה בפורום המון שנים על בסיס יומ-יומי.

בגיל 14 היא עברה נפילה מקומה חמישית.. ברגע אחד של חוסר תשומת לב זה קרה דווקא לה. כשלא הייתי בבית באותו היום בכדי להשגיח. אני הייתי מהאנשים שהגיבו בזעם על תמונות של אנשים שהיו מצלמים את החתולים שלהם על המעקה במרפסת או בחלון, אני הייתי באה ונותנת ביקורת וזה קרה דווקא לחתולה שלי.

אני לא יודעת אם אתה זוכר את הסיפור, אבל כתבתי פה עליו הרבה בפורום. 
היא נפלה, והיתה באישפוז. היא חזרה להיות היא לאחר כחודש שלם של טיפול אינטנסיבי.

היא האריכה את חייה לאחר המקרה הנורא עד היום, עד גיל 19 בשיבה טובה במשפחה אוהבת.

היום הייתי אצלה בבוקר, ראיתי את כאבה, היא יללה יללות שלא הכרתי לראשונה. הבנתי שאני חייבת לגאול אותה. היא שוכבת ללא תזוזה וללא יכולה לעמוד בכלל... כל כך כואב לראות את זה ואת החוסר אונים הזה.

אם בתחילת השבוע היא עוד היתה מדדה באיטיות בבית, עכשיו היא כבר לא מסוגלת לעשות זאת.

אם בתחילת השבוע עוד ניסיתי "להילחם" להאכיל אותה, והיא סרבה בתוקף... היום אני כבר לא יכולה.

יגיע אלינו הביתה היום וטרינר שיתן המתת חסד. בצער רב, כינסתי את משפחתי. אני עוד מפללת בליבי שהיא תעזוב תוך כידי שינה היום במהלך היום....כמו שקיוויתי עבורה כל השבוע הזה. ללא כאב וסבל.

כואב לי כל כך... כל כך..

לצפיה ב-'עשית בשבילה כל כך הרבה'
עשית בשבילה כל כך הרבה
19/02/2019 | 11:47
3
16
וגם כעת את עושה בשבילה את הטוב ביותר שיש באפשרותך לעשות.

היא אהובה והרגישה זאת מאז הגיעה  אליכם
לצפיה ב-'לא חשבתי שיהיה לי כל כך כל כך קשה'
לא חשבתי שיהיה לי כל כך כל כך קשה
19/02/2019 | 13:52
2
15
אני במשרד, מנסה לעבוד... לא מסוגלת לחשוב על זה.
עלייה. מנסה למצא נחמה בכל דבר...
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 14:48
2
לצפיה ב-'טוב שהחלטת!'
טוב שהחלטת!
19/02/2019 | 20:01
6
היי שלמה עם החלטתך. תשתדלי להיות עסוקה, כמה שיותר. ותתאבלי במידה. תחליטי עם עצמך, כמה זמן  ( סמני תאריך בלוח השנה!!) "מותר" לך להתאבל, בלי שזה יפגע בחייך. עם הזמן, הלב מתרפא והפצע מגליד.
אימוץ גור חדש, יהיה צעד נבון מאוד בשלב זה, אם את יכולה ואם יש גור שתוכלי לאהוב מייד ( לא קל, אני מודה.  אחרי שהחתול הקודם שלי הורדם, לקח לי זמן להתחיל לאהוב את השובב הקטן בן החצי שנה שאימצתי עוד קודם) 
לצפיה ב-'המשך סיפור הוספת גור נוסף'
המשך סיפור הוספת גור נוסף
18/02/2019 | 19:41
1
24
לפניי שבועיים הוספתי גור בן 4 חודש לגורה הגדול בת 9 חודש ~
להזכירכם בהתחלה שמתי 2 ארגזיי חול במיקומים שונים
לאחר שכל חתול עשה בכוונה צרכים אצל השני השארתי רק ארגז אחד
מסתבר שבעלת הבית הגדולה פעם בכמה זמן (3 פעמים עד כה) עושה  בדיוק במיקום שהיה הארגז חול של הגור הקטן
זה קרה פעם אחת שבוע שעבר והיום זה קרה פעמיים רצוף ?
לצפיה ב-'תוסיפי עוד ארגז'
תוסיפי עוד ארגז
18/02/2019 | 20:01
21
איפה שהיא עושה. ואין טעם לעקוב מי עושה ואיפה. העיקר שעושים בארגז.
לצפיה ב-'פרח ופיץ' אצלי באומנה כבר חמישה חודשים.מה השתנה?'
פרח ופיץ' אצלי באומנה כבר חמישה חודשים.מה השתנה?
18/02/2019 | 06:38
2
28
והם עדיין מחפשים בית אוהב.
שני גורים מדהימים, גושים של אהבה
לצפיה ב-'סרטון מעולה!'
סרטון מעולה!
18/02/2019 | 13:37
1
18
זה משגע אותי שהם עדיין לא אומצו...

לצפיה ב-'תודה.יש לי פניות לגביהם'
תודה.יש לי פניות לגביהם
18/02/2019 | 15:03
20
אבל אתן אותם רק לבית שירגיש לי לגמרי נכון ובטוח.
למרות שמסרתי עשרות חתולים זה רק נהיה יותר קשה, ההחלטה הזו איפה הם הולכים
לבלות את שארית חייהם.
לא פשוטה בכלל המשימה הזו.
לצפיה ב-'חתול שני עדיף אותו מין או שונה'
חתול שני עדיף אותו מין או שונה
15/02/2019 | 15:59
14
45
יש לנו גורה חתולים מסוג בריטני היא בת 3 חודשים . 
אנחנו רוצים לקחת לה אח או אחות מאותו סוג היה אצלהם הפרש של 3 חודשים  

השאלה מה עדיף לקחת חתול שני או חתולה. 

בהמשך שניהם יעברו סטריליזציה במקרה הזה לא משנה מין. 

אמרו לנו שחתולה מסוג בריטני שהיא תגדל תהיה מקסימום 4 קילו.

חתול מסוג זה שהוא יגדל יהיה מקסימום 8 קילו. 

נקבות יותר שובבות וזכרים יותר רגועים.

המתרה בלקחת  �� שני שיהיה חבר או חברה לחתולה שיש לנו עכשיו ושהם ישחקו והסתדרו בניהם. 
השאלה לכל מבנים בעיניין מה עדיף חתול או חתולה ? 

תודה

לצפיה ב-'מה שעדיף'
מה שעדיף
15/02/2019 | 16:58
1
41
זה לא לקנות מבית גידול או מהמלטה ביתית בכלל. אם יש לכם מקום, תנו אותו למי שבאמת צריך אותו ולא לתוצר של שוק בשר מהסוג המכוער ביותר. לחתולים בריטיים אין כל יתרון על אחרים. אם אין תעודות זה גם לא בריטי או שום גזע אחר (וגם אם יש תעודות, מדובר בשוק, ייצור לצורך ממכר ורווח באופן שלא מיטיב עם אף חתול).
לצפיה ב-''
15/02/2019 | 23:01
2
לצפיה ב-'נקבות בריטיות יכולות להגיע ל-6 ק"ג'
נקבות בריטיות יכולות להגיע ל-6 ק"ג
15/02/2019 | 22:35
34
בגדול הגזע הזה אינו חברותי במיוחד אז אני לא יודע אם זה רעיון טוב לקחת עוד גור מהגזע הזה.
למה שלא תתנו בית חם לגור מעורב?
לצפיה ב-'לדעתי זכר ונקבה אידאלי'
לדעתי זכר ונקבה אידאלי
16/02/2019 | 08:56
28
ככה הם משלימים אחד את השני
במקרה שלי הזכר יותר שובב ומשגע את הנקבה
לצפיה ב-'אני לא מכירה בכלל חתולים בריטיים'
אני לא מכירה בכלל חתולים בריטיים
17/02/2019 | 08:33
9
22
(חוץ מאיך שהם נראים בתמונות וסרטונים). אם בוודאות את רוצה רק בריטי ולא גזע אחר או חתול מעורב/רחוב : אני הייתי הולכת על אותו מין. גם כדי שהגודל יהיה דומה וגם אם נקבות באמת שובבות יותר - ניראה לי שיהיה להן נחמד להשתולל יחד (הרי זה הרעיון בלהוסיף חתול אחר. שתהיה חברה לחתול השני. נכון?)
לצפיה ב-'מאותו מין אפשר לקחת גם חתול מעורב '
מאותו מין אפשר לקחת גם חתול מעורב
17/02/2019 | 09:14
8
8
לצפיה ב-'אני מסכימה לגמרי'
אני מסכימה לגמרי
17/02/2019 | 09:59
7
30
לא מכירה בריטים ולא יודעת כלום על הגודל שלהם ועל האופי שלהם. (באמת זכר פי 2 מהרבה בגודל?!)
אם זה רק עניין של צבע מניחה שאפשר למצוא צבעים יפים גם המעורבים.
אבל מי שמחליט מה הוא רוצה לגדל זה בני האדם. 
לצפיה ב-'אמת '
אמת
17/02/2019 | 10:26
6
40
ועל האדם, בתור בעל מודעות והכרה, מוטלת אחריות מוסרית. העובדה שאינך מכירה באחריות המוסרית היא בעיקר פגם במוסר האישי שלך (וזה של הרב שלך, שלדברייך אמר לך שאין לאדם אחריות מוסרית כלפי בעלי חיים).

בכך נגמר הדיון - מי שרוצה להתעמק בדיונים איתך יכול לקרוא את כל 1001 השירשורים האחרים שבהם כל היבטי הנושא הוסברו.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שתתבגרי ותתיחסי לתוכן הנאמר'
הגיע הזמן שתתבגרי ותתיחסי לתוכן הנאמר
17/02/2019 | 17:48
19
ולא למי שאומר.
וכדאי גם להבין שהאנושות היא פסיפס עם דעות ותכונות שונות ואי אפשר שכולם יחשבו כמוך.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שכולנו נתבגר ונפסיק לענות לה.'
הגיע הזמן שכולנו נתבגר ונפסיק לענות לה.
17/02/2019 | 18:09
4
23
שתדבר עם הקיר.
לצפיה ב-'אתם באמת לא צריכים לענות לי'
אתם באמת לא צריכים לענות לי
17/02/2019 | 18:17
1
24
אני עניתי למישהי שהוצגה כ"מינה" ששאלה שאלה לגיטימית וקיבל ממני תשובה לגיטימית.
בעולם שבו יש רק דעה אחת נכונה והדרך הדי ביריונית שבה חלק קטן מחברי הפורום הזה מתנהל : זה לא העולם שלי... וצר לי שיש אנשים, שאני מניחה שהם מעל 18(למרות שבף האישי של מנהלת הפורום זה לא כזה ברור) - שמגיבחל כמו ילדים קטנטנים.
לצפיה ב-'אז זהו, שכן חייבים והסברתי מדוע בפוסט בשורה אחת למטה'
אז זהו, שכן חייבים והסברתי מדוע בפוסט בשורה אחת למטה
17/02/2019 | 18:47
6
לצפיה ב-'בלי התגובה של יוקיטה - היתה בעיה, כי'
בלי התגובה של יוקיטה - היתה בעיה, כי
17/02/2019 | 18:42
1
46
הפורום הזה אינו מועדון סגור של חברים קבועים. גולשים מזדמנים, רבים, שמחפשים פתרון לבעיה חתולית, נכנסים וקוראים. הללו עלולים לקבל את הרושם, שה"קונטרות" של אניאורחת, שוות ערך להדרכות של מגדלי חתולים עטירי ניסיון. אני סבור שתגובתה של יוקיטה - קצרה וקולעת - מנעה את הסיכוי לכך.
ועכשו אפשר להתחיל להתבגר
לצפיה ב-'מעבר לעובדה שדגלמנגה צודק באמרו'
מעבר לעובדה שדגלמנגה צודק באמרו
17/02/2019 | 19:32
43
שנכנסים לכאן אנשים שונים שעלולים לקבל רושם מוטעה כאילו קיבלו עצה טובה כאשר למעשה מדובר בעצת אחיתופל ממישהי שאין לה מושג ירוק והיא מייעצת מתוך רצון מודע להתנגח בכללי הפורום, העניין הפשוט הוא - יש לפורום חוקים. על פי חוקי הפורום, חתול איננו חפץ ולכן לא סוחרים בו, ודאי לא כאשר מדובר בתעשיה שגורמת לחתולים (ולכלבים) נזק אדיר ולא נותנת להם כלום.

חוקי הפורום הוסברו לגברת יותר מפעם אחת. כאשר עוברים על חוקי הפורום, אנו המנהלים נתערב. בדרך כלל, אנו נמנעים מיד קשה ומסתפקים בהסבר מתוך אמונה שרוב האנשים הם בעלי כוונות טובות ולא עוברים על חוקי הפורום בכוונה, והם גם אוהבי חתולים. אם נתקלנו במקרה שונה, נגיב בהתאם.
לצפיה ב-'חתולה בעייתית'
חתולה בעייתית
16/02/2019 | 10:39
8
47
אתחיל בזה שכל חיי גידלתי חתולים, אימצתי גורה מהרחוב, טריקולורית, קיבלה את כל הטיפולים ועוקרה. אני גרה בדירת חדר, והחתולה אנרגטית במיוחד.היא כבר שברה לי את כל מה שאפשר לשבור, היא מעירה אותי באמצע הלילה בנשיכות ושריטות, היא כל הזמן תוקפת, מורידה תמונות מהקירות, נכנסת לאסלה ומרטיבה את כל הבית, נכנסת למקרר כשהדלת נפתחת ומסרבת לצאת, אוכלת את העציצים, משמידה עבודות אומנות שלי , כמעט ולא ישנה, כל הזמן מחפשת מה עוד לא השמידה...והפכה את חיי לגיהנום ברור לי שאף אחד לא ירצה לאמץ אותה ואני אובדת עצות... מרגישה שחיי התהפכו ולא מסוגלת להמשיך איתה. מה עושים????
לצפיה ב-'נשמע אינטנסיבי '
נשמע אינטנסיבי
16/02/2019 | 17:02
3
37
ברור שלא קל לך

בת כמה החתולה? בדרך כלל יש שלב מופרע שעובר עם הגיל, אם כי אצלך באמת קצת קיצוני אם כל מה שאת מתארת נכון. יש כמה דברים שניתן לעשות גם בדירת חדר כדי להעסיק בצורה חיובית, אם כי לרמת אנרגיה כזו בדרך כלל הפתרון הוא גור נוסף בגיל דומה, שיתישו האחד את השני. מן הסתם הרעיון נשמע לך מפחיד כרגע עם כל המאמץ והבלגן, אבל זה באמת יכול לעזור.

דרך אחרת היא להזמין יועצת חתולם שתעזור לך למצוא דרכים להתנהל כך שאיכות החיים שלך ושל המשופמת תשתפר. יועצת טובה תעזור לסדר כל מיני דברים קטנים בבית כך שהחתולה תקבל תעסוקה חיובית יותר בלי לשגע אותך ככה. שוב, יש פה שאלה של גיל, לא ראיתי גיל בפוסט שלך.
לצפיה ב-'החתולה כבר בת שנה וחצי'
החתולה כבר בת שנה וחצי
16/02/2019 | 18:02
2
31
כל הבית מלא במתקנים שבניתי לה. איזורי גירוד, משחקים צעצועים ומה לא, יש לה עץ עם מדפים  בגובה שתי קומות, ומסלולים ליד התיקרות. צעצועים תלויים וחבלים, גן עדן לחתולים. נוסף לכל גם לא חברותית. לא אוהבת להתפנק או להתלטף. מגרגרת בלי הפסקה לעצמה  ולא נותנת לי כמעט לגעת בה. רק נושכת אותי ומתנפלת לי על הרגליים כשאני זזה... תופעה שלא נתקלתי בה
לצפיה ב-'מאד קיצוני! העצה שלי'
מאד קיצוני! העצה שלי
16/02/2019 | 19:26
31
מה שאת מספרת זה ממש נורא! חתולים נועדו לשמח את הבעלים שלהם ולא להתעלל בהם!!!
החתולה מופרעת ברמות על. אני יודעת שכאן יתנפלו עלי אנשי הפורום, אבל אני חושבת ואומרת את דעתי, שכדאי לך להתייעץ עם הווטרינר לטיפול תרופתי. תרופת הרגעה מתאימה, תשמח לא רק אותך, אלא גם את החתולה. לדעתי היא סובלת ממצבה כמעט כמוך. היא ממש לא רגועה ומגיבה מתוך חרדה.
כל הכבוד לך על שאימצת חתולת רחוב, שהיתה לך הסבלנות האין סופית עבורה ועל כל מה שעשית למענה - מעל ומעבר!! איני יודעת אם מישהו אחר, היה יכול להחזיק מעמד כמוך. עם כל הכבוד לחתולים והאהבה שלנו אליהם - הבעלים חשובים יותר!!

לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
16/02/2019 | 20:29
29
בהחלט לא מצב שגרתי. כפי שאני רואה זאת, ותוך תלות בסביבה שלכם ובך עצמך, עומדות בפנייך שתי אפשרויות (או שילוב שלהן):

1. אכן כמו שכבר הוצע לך - משהו בכיוון התרופתי, אבל לא אצל הוטרינר הרגיל. מאוד חשוב להבין שזה טיפול פסיכיאטרי לכל דבר ואין מטרתו לסמם ולהרדים, אלא לעזור למי שבלחץ ובחרדה למצוא דרך החוצה מהתחושות הללו. זה די תלוי אם החתולה סובלת או לא. איני שם והתיאור שנתת אינו מספיק על מנת לקבוע אם החתולה סובלת וחרדה, או שהיא די מרוצה (אבל את לא, שזה כמובן לא טוב). וטרינר התנהגותי מקצועי, כזה שהמשיך מעבר ללימודי הוטרינריה במסלול מיוחד לפסיכיאטריה של בע"ח, מה שמכונה וטרינר התנהגותי (ולא רק מי שמכנה עצמו ככזה) אמור להיות מסוגל לאבחן ולדעת אם יש טעם לטיפול כזה. רשום בפרטים שלך ת" א והמרכז. אם זה האסןר שלך במציאות, ד"ר נעה הראל היא הכתובת בשבילך. יש לה את ההכשרה הרשמית הנוספת.

2. אם הסביבה מתאימה, לא מסוכנת מדי, אפשר לחשוב על הפיכת החתולה לחתולת חוץ-פנים, כזו שמוציאה אנרגיות בחוץ ובאה הביתה בעיקר כדי להירגע. זו לא דרך שאמליץ עליה בדרך כלל, כי היא כרוכה בסיכון גבוה: אחוז גבוה מאוד של חתולים בחוץ אינם מסיימים את חייהם בצורה טבעית. במקרה שבוחרים בדרך הזו, אם היא אפשרית בכלל בתנאים שלכם, יש לזכור את הסיכון. אם בוחרים בכך, לא לוקחים את החתולה החוצה, אלא מאפשרים לה לצאת מפתח מתאים שגם יאפשר לה לחזור. יתכן שכדאי להתייעץ עם וטרינר התנהגותי קודם.
לצפיה ב-'היא כבר עברה בדיקה מעמיקה של וטרינר?'
היא כבר עברה בדיקה מעמיקה של וטרינר?
17/02/2019 | 10:05
2
20

אולי היא סובלת מכאבים כלשהם וזה מה שגורם להתנהגות הזאת?

לצפיה ב-'בריאה לחלוטין'
בריאה לחלוטין
17/02/2019 | 14:51
1
15
במסגרת התנהגותה המופרעת, אכלה לפני חודש קש של מטאטא, ועברה ניתוח חסימת מעיים בעלות של 3500 שח,,, בהזדמנות זו עברה את כל הבדיקות האפשריות ולא נמצאו שום בעיות פיזיות.
לצפיה ב-'ניסית לדבר עם '
ניסית לדבר עם
17/02/2019 | 15:37
15
ד"ר נעה הראל?
לצפיה ב-'ברצינות? נקבות הן פייטריות גם אחרי עיקור.'
ברצינות? נקבות הן פייטריות גם אחרי עיקור.
19/02/2019 | 18:25
2
לצפיה ב-'חתולה שלי פחות חברותית אליי מחתולי רחוב'
חתולה שלי פחות חברותית אליי מחתולי רחוב
15/02/2019 | 00:36
3
46
היי 
יש לי חתולה בת 5 חודשים שהוצאתי מהרחוב בגיל 6 שבועות בערך
לא הייתי אומר שהיא מפחדת ממני אבל היא גם לא בדיוק חברותית אליי:

כשהיא באה אליי ומתיישבת לי על הברכיים אני יכול ללטף אותה בראש, אבל לא בגב/בצדדים (אחרת היא מתחילה לכשכש בזנב ואם אני ממשיך אז היא הולכת).
לפעמים היא גם ישנה איתי במיטה בלילה
היא גם מתחככת לי ברגליים פה ושם (בעיקר כשהיא מריחה אוכל אבל גם כשאני מגיע הביתה), אבל חוץ מזה כלום:

כשהיא סתם עומדת על הרצפה ליידי, כבר ברגע שאני מתחיל להתכופף ולהושיט אלייה יד בשביל ללטף היא ישר מתרחקת ממני
או כשאני מרים אותה היא מתחילה לעשות קולות של כעס
לפעמים גם כשהיא על הרצפה ואני הולך לקראתה היא ישר הולכת כמה מטרים הצידה

לעומת זאת חתולי רחוב שאני מאכיל פה ושם נותנים לי ללטף חופשי בראש ובגב, אפילו עוצמים עיניים ומגרגרים או מרימים את הישבן

חשבתי שזה יעבור לה בשלב מסויים אבל כבר 4 חודשים שהיא אצלי ואין שינוי..
יש משהו שאפשר לעשות?
לצפיה ב-'היא מנסה להסביר לך מה לא נעים לה ואתה לא מקשיב'
היא מנסה להסביר לך מה לא נעים לה ואתה לא מקשיב
15/02/2019 | 11:34
1
38
כמו שלאנשים שונים סוגי מגע שונים יכולים להחוות באופן שונה - לאחד נעים מגע מסויים באזור כלשהו ולאחר לא - כך גם לחתולים. היא משדרת לך בשפת גוף חתולית ברורה ואף עדינה (כשכושי זנב שמביעים מתח או אי נוחות, נהמות כעס והתרחקות ממך כשכל זה לא עוזר) כשאתה עושה משהו שלא נעים לה.הרבה חתולים לא אוהבים שמרימים אותם. הרבה חתולים לא אוהבים מגע בבטן, חלק לא אוהבים מגע בגב. אם תהיה קשוב אליה ותכבד את העדפות המגע שלה, היא תשמח להתקרב אליך יותר - גם אתה היית מתרחק ממי שאתה יודע בסבירות גבוהה שעומד לגעת בך באופן שאינו נעים לך.

במקביל, אתה מתאר גילויי קרבה מצידה - היא יושבת עליך, ישנה איתך, מתחככת ובאופן כללי רוצה בקרבתך. שמח בכך והערך את זה. שוב, כמו שלא כל אדם נוטה לחבק את אוהביו, גם לחתולים שונים רמות שונות של נוחות מול קרבה פיזית.
מתאורך היא בבירור אוהבת אותך (תחשוב על זה - היא מחפשת את קרבתך ל-מ-ר-ו-ת שהיא יודעת שהיא כנראה עומדת "לזכות" לחוות מגע לא נעים!). הערך זאת וכבד את המסרים שהיא משדרת אליך לגבי מה פחות נעים לה.

בתקופה הקרובה אני מציעה שתתן לה לקבוע את הקצב, אל תיגש אליה אלא תן לה להתקרב כשהיא רוצה. המנע ממגע שלמדת שהיא מגיבה אליו בסימני אי נוחות. בסוף היא תראה שאתה כבר לא נוגע בה באופן שגורם לה אי נוחות, היא תסמוך עליך יותר ותאפשר לך גם להתקרב מיוזמתך בלי להירתע.

אתה יכול לחזק את הקשר איתה גם באמצעות משחק משותף בחכה או כל משחק אחר שאהוב עליה.
לצפיה ב-'כל מילה בסלע ותוספת קטנה:'
כל מילה בסלע ותוספת קטנה:
15/02/2019 | 13:03
32
היא תשמח לבוא אליך יותר אם לפעמים תיתן לה באופן ספונטני פינוקים קטנים שאתה יודע שהיא אוהבת, כמו חתיכה קטנה של נקניק/פסטרמה/דג וכו'. זה יבנה לה בתודעה את המשוואה אתה=פינוק.

לצפיה ב-'מה יש לווטראן דייר רחוב להפסיד.'
מה יש לווטראן דייר רחוב להפסיד.
19/02/2019 | 18:39
7
כשכל מה שאתה רואה הוא רק מלחמה בחייך ומאבק ממושך אתה יושב וחושב לעצמך אם הדרך הזו אכן היתה נכונה, שאולי העולם אכזרי מדי בשביל שימשיכו לנשוך זנבות ולעקור לאחרים את העין הימנית... אז אתה מגלה שאתה פייטר... באמת... אתה מגיע למסקנה הסופית. שימוש בנשק להשמדה המונית כדוגמת טרור גרעיני בוודאי היה גורם תוצאה דומה על הנותרים מן המין האנושי, אלא אם מדובר בישראלים, או בי. בחיים לא אסלח לך על הנזק שתעשה לבונקר התת קרקעי שלי ולמבצר הצבאי...

חקר ביולוגיה ימית היא פתרון נהדר כמובן. יש דברים שאפשר ללמוד רק מהפצצת האנושות באטום, זה מאד Zen.

*אל תעשה זאת*, אנו באמצע ניסוי של נשק חדש ואנחנו חושבים להשתמש בו עליכם, אנושות.
לצפיה ב-'הכנסת חתול נוסף הביתה '
הכנסת חתול נוסף הביתה
14/02/2019 | 13:49
3
38
יש לי חתול בריטי בן שנה עם אופי מדהים ונוח מאוד ואני רוצה להביא לו חברה .
האם נכון להכניס הביתה גור/ה ?
והאם גור/ה עדיף על בוגר יותר ?
אשמח לעזרה

לצפיה ב-'יש לפחות'
יש לפחות
14/02/2019 | 19:59
33
שני שרשורים אחרים קצת יותר למטה שהחלו פחות או יותר מהשאלה הזו (אחד כבר שרשור של אחרי אימוץ). בכל אופן:

א. אין שום חשיבות לגזע. חתול גזעי (באמת או בזיוף, כלומר ללא תעודות שאז אינו גזעי) אינו מיוחד בשום דבר לעומת חתול לא-גזעי, ודאי לא בשאלות כמו זו ששאלת.

ב. הגיל הוא הפקטור שמשנה. חתולים בוגרים בדרך כלל לא מתים על תוספת חדשה לבית ועשויים להיות עוינים לפחות בתחילה. לפעמים יש מזל וזה לא כך, אבל בדרך כלל הותיק יראה בחדש פולש לטריטוריה וממש לא יודה לך.

ג. אין זאת אומרת שלא יתידדו בסוף, אבל אין הבטחות. יכולים להתיידד או לחיות בשלום קר, ובמקרים מיוחדים יכולים גם באמת לא להסתדר ולהשאר עוינים. ההתחלה בדרך כלל לא מעידה על ההמשך. מה שקשה לרוב האנשים הוא להמנע מכניסה ללחץ שמובילה לקביעה שלא עובד כאשר למעשה מדובר בתהליך רגיל לחלוטין. לבוגר, גיל שנה זה כבר בוגר, יכול לקחת הרבה זמן.

ד. בגדול, אימוץ חתול נוסף הוא מעשה נהדר, אבל הסיבה לא צריכה להיות "כי הותיק שלי בודד" כי הוא לא. אולי הפעם תרצה לשקול אימוץ ולא קניה, כך שתקבל חתול מקסים ויפה שבאמת זקוק לעזרתך, ולא תתרום לשוק בשר מכוער שאין בו אפילו דבר אחד טוב לבעלי החיים.

לצפיה ב-'אני בדיוק מתנסה עכשיו '
אני בדיוק מתנסה עכשיו
14/02/2019 | 20:44
1
24
בהתחלה בעלת הבית הייתה עויינת  ולאט לאט הם מתחברים
לפי מה שהבנתי זה תהליך שנימשך כמה שבועות
עכשיו הם מסתובבים אחד לייד השני דיי קרוב בנתיים בלי מגע
אתה אמור לראות שלאט לאט הם יותר מתקרבים אפילו אם נוהמים
לצפיה ב-'אני חייב לציין ש'
אני חייב לציין ש
14/02/2019 | 20:56
27
זה ממש תענוג 2 חתולים
החתולה שלי מתה משיעמום עד היום שהייתה לבד
כל היום רק אכלה וישנה בקושי עשתה משהוא
ועכשיו יש לה פעילות בלי הפסקה
לצפיה ב-'אתמול גור האומנה שלי פיץ' עבר סירוס'
אתמול גור האומנה שלי פיץ' עבר סירוס
12/02/2019 | 19:04
6
57
ואני איבדתי שנת חיים מהלחץ (כל הליך שמעורבת בו הרדמה מלחיץ אותי לאללה),
אבל היום הוא כבר חזר לעצמו ומדגמן בשיא הכושר (מזכיר שהוא ואחותו עדיין מחפשים בית)
לצפיה ב-'מישהי פירסמה כאן לא מזמן שמחפשת גור מעוקר'
מישהי פירסמה כאן לא מזמן שמחפשת גור מעוקר
12/02/2019 | 20:28
12
לצפיה ב-'משמח לשמוע שהכל טוב! '
משמח לשמוע שהכל טוב!
12/02/2019 | 22:53
2
13
לצפיה ב-'כמה דאגתי את לא מבינה'
כמה דאגתי את לא מבינה
13/02/2019 | 17:23
1
32
אני אוהב אותו מאוד מאוד
לצפיה ב-''
13/02/2019 | 22:36
2
לצפיה ב-'כמה שהוא יפה!!!! מדהים'
כמה שהוא יפה!!!! מדהים
13/02/2019 | 09:12
1
10
לצפיה ב-'הכי יפה שהיה אצלי'
הכי יפה שהיה אצלי
13/02/2019 | 17:23
10
לצפיה ב-'אנא שתפו אותי בחויה שלכם מהוספת חתול שני'
אנא שתפו אותי בחויה שלכם מהוספת חתול שני
10/02/2019 | 18:26
6
47
אני מאוד מתלבט לגבי חתול נוסף וזקוק לניסיונכם הכנה.
ברור שכאוהבי חתולים אנחנו רוצים למצוא בית לכמה שיותר חתולים, יחד עם זאת אימוץ הוא פעולה חיובית רק אם הוא מצליח - כך שאין טעם לצייר איזו אופוריה אלא רק לשקף את המציאות שחלקה מין הסתם גם פחות חיובי.
מהם היתרונות והחסרונות של 2 חתולים לעומת אחד?

לצפיה ב-'כאן יש 5 חתולים'
כאן יש 5 חתולים
10/02/2019 | 19:56
105
(ו-2 כלבים). החוויה היא בעיקרה חיובית. לרוב, מה שקשה לאנשים הוא השלב ההתחלתי, כאשר החתול הותיק עשוי להתייחס לחדש כאל פולש ולהגיב במידה כזו או אחרת בעוינות. אם שני החתולים עדיין גורים, יתכן שיהיה אפשר לעבור את השלב הזה בלי שום גילויי עוינות או עם עוינות קצרת מועד בלבד. עם בוגר אחד או יותר העניין עשוי לקחת יותר זמן, לפעמים הרבה זמן, אבל הנסיון לימד אותי שממש לא צריך להתרגש מדי (מלבד במקרים ממש קיצוניים) ושהכל עובר. המפתח, לדעתי, הוא בלסדר לכל אחד מקומות אליהם הוא יכול לטפס, או להתחבא בהם, או להתכרבל. כאשר לכל אחד יש מקום מועדף משלו, הדבר תורם לרגיעה ומסייע לעוינות לחלוף.

מבחינת משחקים וחברה, חתולים מספקים האחד לשני יותר ממה שכל אדם יוכל לתת: קשר טבעי, לעתים חם מאוד ולעתים לא, אבל קשר עם עניין ופעילות. המינוסים הם יותר בכיוון של הוצאות וטרינריות (כפול חיסונים....). האוכל לא יוצא כפול אבל כמובן גם ההוצאה הזו עולה.
לצפיה ב-'היתרון במקרה שהם מסתדרים הוא שיותר כיף להם ביחד'
היתרון במקרה שהם מסתדרים הוא שיותר כיף להם ביחד
11/02/2019 | 19:13
60
הם משחקים, מוציאים אנרגיה, מתכרבלים ואפילו מתלקקים.
יש דרכים להפגיש חתולים ולהכיר ביניהם וכך לצמצם מתח וסטרס. אבל זה לא מפתיח שהם באמת יסתדרו.
לצפיה ב-'ומה לגבי יחס ותשומת לב?'
ומה לגבי יחס ותשומת לב?
12/02/2019 | 00:20
2
29
איך זה היה אצלכם כשהוספתם חתול שני?
הרגשתם שהם זקוקים לפחות תשומת לב כי הם מעסיקים אחד את השני או ליותר תשומת לב כי כל פעם מתוק אחר קופץ על השולחן? (:
לצפיה ב-'כל אחד והקטע שלו'
כל אחד והקטע שלו
12/02/2019 | 08:16
106
אמנם יש פה 5 חתולים, אבל הם לא דומים זה לזה - לכל אחת ואחת מהם אישיות שונה. בהתאם, ניכרות העדפות שונות. זה אוהב להתעלק עליי על הספה בסלון, זאת מעדיפה לא לשבת על הספה אבל כן לישון במיטה בלילה וכך הלאה. הם בונים את העדפותיהם בתוך שלל סיבות, שיכולות לכלול בין השאר גם מה דעתם על האחרים. זאת שלא באה לספה בסלון לא מחבבת את זה שכן, אבל במקום לבזבז אנרגיות במריבות היא פשוט בחרה לה דרך אחרת.

מי שכן מחבבים ואף אוהבים זה את זה יושבים יחד ומתכרבלים יחד, וזה חמוד מאוד

בעקרון פשוט לא צריך לבנות ציפיות מוגדרות מדי. לזרום עם מה שבא ולתת לאבק החידוש לשקוע. ודאי ראית את השרשור של sharonei1 על הגור החדש בבית והחתולה הותיקה יותר. אין כאן שום הפתעות, ונראה שאצלם מתקדם בסדר גמור למרות איך שזה יכול להשמע או להיראות לחסרי הנסיון. בהחלט יתכן שבהמשך הדרך תהיה ידידות קרובה, ויתכן גם שלא - זה לא משהו שאפשר לקבוע מראש. אינטראקציה, מכל מקום, יש.

לצפיה ב-'פחות תשומת לב'
פחות תשומת לב
15/02/2019 | 23:11
16
הם מעסיקים אחד את השני
רודפים אחד אח השני בכל הבית
לצפיה ב-'אתה יכול לקרוא את השרשור הפעיל שלי אני בדיוק באמצע תהליך'
אתה יכול לקרוא את השרשור הפעיל שלי אני בדיוק באמצע תהליך
13/02/2019 | 07:51
28
קצת מעל מעל או מתחת
לצפיה ב-'כתבה על האכלת חתולי רחוב'
כתבה על האכלת חתולי רחוב
11/02/2019 | 17:56
15
55
תהנו.
לצפיה ב-'ממש נהניתי.'
ממש נהניתי.
11/02/2019 | 19:32
19
לצפיה ב-'הנה הקישור....'
הנה הקישור....
11/02/2019 | 19:51
13
41
לצפיה ב-'סיפור קטן על מאכילי חתולים:'
סיפור קטן על מאכילי חתולים:
11/02/2019 | 23:27
12
61
ליד עבודתי יש סופרמרקט ובו עובד אדם מבוגר בשם ויטלי בתור 'סדרן-עגלות', שזאת עבודה לא קלה במשכורת מינימום, אני בטוח שלא קל לו מבחינה כלכלית אבל כל יום הוא קונה בסופרמרקט קופסה של שימורי חתולים ונותן אותה לחבורת חתולי הרחוב שחיים בסביבה.
זה לא חדש שיוצאי רוסיה הם חובבי חיות, כלומר כלבים וחתולים, ובכלל ככל שאוכלוסיה היא תרבותית, משכילה וחילונית יותר כך יש גם יחס טוב יותר לחיות (וגם לנקיון הסביבה וכך הלאה), וכמובן שגם ההפך נכון.

לצפיה ב-'אצלנו בשכונה יש אנשים'
אצלנו בשכונה יש אנשים
12/02/2019 | 08:49
11
45
שמחטטים כל יום בפח שליד בית הספר. מוציאים את שאריות ארוחות הצהריים של הילדים, ממיינים אותם ומביאים לחתולים.
יש תפיסה כזו שאומרת שיוצרים רוסיה יותר פרו בעלי חיים. קשה לי להכליל. יש לי חברה מרוסיה שיש לה חתול והיא לא סובלת כלבים. ושני אנשים מיוצאי רוסיה שעובדים איתי שבכלל לא מתעניינים ולא מעוניינים בכלב או חתול.
לי גם קשה עם המילה "מתורבתית" ו"משכילים" ו"חילוניים". לא בהקשר לחתולים אלא בכללי. הרי ברור שאדם חרדי למשל הוא יותר משכיל בספרות היהודית מחילוני ממוצע והוא יותר אוחז בתרבות היהודית המסורתית מחילוני ממוצע.    לכן המילה "משכיל" ו"תרבותי" הן בעייתיות. אבל זה כבר לא ממש קשור לחתולים.
לצפיה ב-'נחמד, אבל לא קשור למציאות'
נחמד, אבל לא קשור למציאות
12/02/2019 | 10:34
10
49
זאת כבר היתממות. עם כל הכבוד לזריקת משפטים בנושאי צער בעלי חיים, החינוך הדתי נגד בעלי חיים בקהילות לא מעטות בולט מאוד לעין. כל בעל כלב בישראל נתקל בנערות הדתיות שצורחות ומזנקות לכביש סואן רק כי עובר על פניהן כלב (שקט לחלוטין!) קשור ברצועה, כמו שנתקל גם בהבדל העצום בין ילדים דתיים לילדים חפשיים בתגובות לנוכחות בעלי חיים. חפשיים - זאת המילה המסורתית לאנשים שאינם דתיים, המילה "חילוני" נכנסה לשימוש בעיקר (אם כי לא רק) משנות ה-60-70 ואילך באופן מכוון כמילה עם הקשר שלילי ("חול = חלל") אך לפני כן השתמשו במילה "חפשיים" - חפשיים מכבלים.

גם המילה "השכלה" במידה רבה כבר מאות שנים מתייחסת בעיקר ללימודים כלליים, בימינו בעיקר באופן ספציפי בהקשר של הלימודים שקודמו על ידי תנועת ההשכלה באירופה, אבל לפני זה - בהקשר של לימודים כלליים, למשל של כתבי יוון העתיקה. רבנים רבים נלחמו במגמת ההשכלה, ואפשר למצוא מידע על כל מיני החלטות נגד השכלה בלימודי חול או לימודים כללים, מהרשב"א ועד הרב הקוק. זאת לעומת אחרים, כמו הרמב"ם - שבכתביו מופיעות פסקאות שלמות שתורגמו למשל מאריסטו אבל למרות החשיבות המיוחסת לו הוא כיום נחשב למי שהפסיד במערכה אל מול המתנגדים לרציונליות ולכן במידה רבה גם ללימודים כלליים. לאור ההסטוריה הזו אפשר להיות מלומד - בתלמוד ובגמרא וכיוב' - אך לא משכיל - לא לדעת כלום מתחומים שאינם לימודי דת. למרבה הצער יש היום קבוצות שלמות באוכלוסיה שהן אכן חסרות השכלה, מסיבות דתיות. בקבוצות הללו הרבה פעמים כאמור בולט מאוד לעין החינוך של הילדים להירתע מבעלי חיים ואף לפגוע בהם למרות כל הדיבורים על המושג צער בעלי חיים.

אין צורך בידע מיוחד בשביל כל זה - מספיק פשוט ללכת ברחובות ירושלים ומקומות אחרים בישראל. לצערנו. העובדה שבמגזרים הדתי או הערבי כן יש אנשים שחובבים בעלי חיים אינה הופכת את המגמה הכללית של הקבוצות הללו.
לצפיה ב-'אלו שני נושאים'
אלו שני נושאים
12/02/2019 | 12:41
9
40
לא קשור לדתי או לא. ברגע שאין חשיפה לבעלי חיים אז באמת הפחד (אגב, את הכלבה הראשונה שלי לקחתי לגדל רק כי שתי הבנות הקטנות שלי פחדו מאד מכלבים).
עניין של חשיפה.
נכון שהרבה משפחות דתיות, חרדיות בעיקר, נרתעות מגידול בעיקר כלבים ויש לזה שורשים בהסטוריה של העם היהודי במקומות שונים.  ההלכה היהודית אוסרת לצער בעלי חיים ואני מכירה גם לא מעט ספרות חרדית לילדים שמנסה לחנך לאי פגיעה בבעלי חיים.   
לגבי ההשכלה : זהו מונח. השכלה כללית אולי אין ללומדים הגמרא אבל הגמרא מבוססת על כל כך הרבה ידע כללי וגם בהלכות שנפסקות חייבות להתבסס על ידע כללי למדעי.   אז אין לי"דתיים" השכלה כללית ותרבות לא יהודית .או קי. עם הדיוק הזה אני יכולה לחיות.....
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
12/02/2019 | 15:05
8
38
"הגמרא מבוססת על כל כך הרבה ידע כללי" שהוא שיא הקדמה והמדע -
...נכון לתקופה שבה נכתבה הגמרא. ועם הדיוק הזה גם אני יכולה לחיות.
לצפיה ב-'בגמרא מוזכרים דברים'
בגמרא מוזכרים דברים
12/02/2019 | 16:17
7
31
שנבדקו והוכחו מדעית רק אחרי הרבה מאד שנים.
יש איזו התנשאות לעיתים מצד "המשכילים הכלליים" כלפי לומדי הגמרא. אבל מי שלמד קצת גמרא (ואני טעמתי קצת פה ושם) רואה ומרגיש איזה ים של מידע זה ואיזו לוגיקה מדהימה ומאתגרת. גם רב פוסק הלכה צריך להיות מעורה בהרבה מאד תחומים. ברפואה ובמדע כדי לדעת לפסוק נכון.
אנשים חרדים לומדים מגיל שלוש ובגיל בוגר יותר לומדים מהבקר ועד שבע בערב. ההשכלה שלהם מבוססת על אוצרות יהודיים ופיתוח החשיבה שלהם הרבה יותר רחב משל ילד ממוצע.
אבל באמת שזה לא קשור בכלל לחתולים.....

לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
12/02/2019 | 17:14
38

חלק מה"מדע" הזה אפשר לראות באתר "דעת אמת", תחת: כישוף ורפואות חז״ל
http://daatemet.org.il/he/%d7%aa%d7%95%d7%a8%d7%94...
התנשאות, אגב, יש לא מעט, דווקא מצד המשכילים הלא כלליים, כמו  למשל, דעתך הנחרצת על פיתוח החשיבה.
ואת יודעת מה? את צודקת, זה באמת לא קשור לחתולים. סתם, בקטע של מושגים שאפשר לחיות אתם.

לצפיה ב-'ועוד איך זה קשור לחתולים.'
ועוד איך זה קשור לחתולים.
12/02/2019 | 18:05
5
43
"ים המידע המדהים" הזה מוביל לשכונות מוזנחות ומלוכלכות, ילודה חסרת רסן, בטלנות על חשבון הציבור, צרות אופקים, שנאה לכל מי שלא לבוש כמוהם (גם בין החרדים ובין עצמם) בסגנון המאה ה-15, בורות, עבריינות ופשע מכל סוג ומין.
על כל זה הייתי אומר נו טוב, דעתם כבודם, אבל היחס שלהם לבעלי חיים זאת לא דיעה, זה הלב, והאנשים האלה נקיים מכל שמץ של רחמים ואהבה לזולת או לבעלי החיים.

לצפיה ב-'אויש. כמה בורות וכמה הכללות'
אויש. כמה בורות וכמה הכללות
12/02/2019 | 18:18
4
39
אי אפשר אפילו להתחיל לענות על זה.  רק נקודה למחשבה : כמה ארגוני חסד חרדיים קיימים שמספקים עזרה לכולם?! כמה תורמי כליות חיים שעוברים ניתוח להסרת כליה כדי לתרום אותה לאדם לא מוכר להם - אתה מכיר?! 
לצפיה ב-'היה לי ברור שתעלי את נושא ארגוני החסד.'
היה לי ברור שתעלי את נושא ארגוני החסד.
12/02/2019 | 18:25
2
39
אלו שתורמים להם לא עושים זאת מרצונם אלא בשל לחץ חברתי.
והחרדים לא תורמים אברים אבל מקבלים תרומות, חפשי בגוגל 'תרומת איברים אצל חרדים' ותקבלי מספיק מידע שיוכיח ששיקרו לך או שאת משקרת לנו.

וזאת הייתה התגובה האחרונה למה שאת כותבת. את יכולה לשקר באופן חופשי בלי שאפריע לך.

לצפיה ב-'לחץ חברתי של מי?! של חרדים אחרים?!'
לחץ חברתי של מי?! של חרדים אחרים?!
12/02/2019 | 23:53
1
23
אחת מההלכות היא נתינת מעשר. מה שאומר שמעל הכנסה צריכים לתת חלק לצדקה. בד"כ זה עשירית מההכנסה. 
יש בעיה עם תרומת איברים מהמת. בעיקר של חב' כיון שצריך להוציא כשהוא עוד פועם ורק המח מת.  אבל יש ארגונים שלמים של דתיים יורדים שתורמים עליות, בעודם בחיים, לכל מיני אנשים שהם בכלל לא מכירים.
לי קשה עם ההכללות באופן כללי.  "חרדים" אינם מיקשה אחת בדיוק כמו ש"דתיים" ו"חילוניים" אינם זהים.  וגם אני מפסיקה כאן את הדיון כי הוא לא קשור לפורום וכבר שנים שאני נמנעת מלהשתתף בפורומים בנושאים אקטואליים שכאלה.
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
16/02/2019 | 04:53
20

אנשים בחברה החרדית, שהיא חברה סגורה, מוחזקים כ"לא מספיק דתיים", אם הם עומדים בקריטריונים של נדבנות ונמנעים מהתשלום שקבעו הרבנים בהלכה. חרדים כאלה מסומנים כמורדים בסמכות הרבנים ונמצאים בחצי הדרך לנידוי. זה האבא של הלחץ החברתי וכל חרדי שטוען אחרת, או שאינו מבין מהו שלטון רבנים, או שמיתמם.

קצירת אברים להשתלה, מתבצעת אחרי שנקבע מוות קליני, ע"י רופאים בעלי השכלה מדעית. לחרדים יש הגדרה אחרת למוות, כמו שיש להם כישופים ושדים ורפואת חז"ל. הסיפורים על תורמי אברים אנונימיים, מרצונם, לכל דורש (גם לגוי, ר"ל?!), הם אגדות אורבניות, שהומצאו ע"י החרדים עצמם, לצורך האדרת הגזע, בעיני ילדים ואהבלים (בבחינת: "שינוי דברים לצורך ראוי אינו מגונה ואינו הופך את אומרם לדובר שקר". וגם: "כל שקר הוא רע, אבל כל שקר לשם התורה הוא טוב"). איש לא שמע עליהם מחוץ לחברה החרדית, וגם איזה יופי שהם "יורדים", כך שאין טעם אפילו לנסות לחפש אותם. שום חרדי בוגר אינו מאמין בהם, אבל אינו מחמיץ אף הזדמנות למכור אותם לחילוניים, כדי שיידעו שכל מה שנחשב לטוב - החרדים לא רק מקיימים אותו, אלא גם מתעלים בו על כל חילוני.

זהו, כאן גם אני פורש. את רשאית להמשיך לטוות סיפורי האדרה. לרגע הצלחת להרגיז אותי, בלאט! (סמני אצלך ✔) אבל גורדיאן ושרית הגדירו אותך היטב.

לצפיה ב-'לא יכול להיות אדם כל כך טיפש ובור כמוך, את בוודאות טרול'
לא יכול להיות אדם כל כך טיפש ובור כמוך, את בוודאות טרול
12/02/2019 | 18:45
42
כל מה שאת כותבת הפוך מכל עובדה, ידע והיגיון
את חייבת להיות טרול שרק רוצה לריב עם כולם
לצפיה ב-'גור חדש בבית'
גור חדש בבית
09/02/2019 | 22:12
24
60
קיבלתי היום  גור חתולים בן 3 חודשים
הגורה בת ה 8 חודשים שלי שלי בנתיים רק מסתכלת ונוהמת עליו ושהוא מנסה להתקרב אילה נוהמת והולכת לאחור

לצפיה ב-'טבעי למדי'
טבעי למדי
09/02/2019 | 23:08
48
מבחינתה מדובר בפולש. סבלנות....
לצפיה ב-'לתת לגורה לקבוע את לוח הזמנים שלה'
לתת לגורה לקבוע את לוח הזמנים שלה
10/02/2019 | 16:06
22
36
לתת לה להסתקן ולרצות לחקור אתכם ואת הבית. לא לעשות תנועות חדות ורעשים, הם עלולים לגרום לפחד שאולי לא יעבור לה כל החיים ( מניסיון). להתקרב אליה לפעמים, באקראי ובעדינות, רק כשהיא רגועה. לאט לאט היא תתרגל לרעשי הבית, לנוכחות שלכם ולמזון ותתרגל. עם הזמן- ללטף אותה , רק כשהיא רגועה. זה חשוב, כי ליטופים הם השכר שלה, להתנהגות טובה. כך תלמדו אותה להתנהג. כשהיא נוהמת, או מתרחקת, או בוודאי שורטת - לא ללטף! לא להאכיל ואפילו לא לדבר איתה. כל הפעולות החיוביות, ייעשו רק כשהיא רגועה. כדאי לתת לה קופסת קרטון להתחבא בה, או פינה בארון (אם לא אכפת לכם) שתהיה לה לבריחה ולגיחה. הרגלים שאתם מקנים לה עכשו - ילוו אותה כל החיים. גיל שלושה חודשים הוא גיל אולי צעיר, אבל לחתול בגיל זה, כבר יש הרגלים ( היא פחדנית) ולכן ייקח לה ייקח זמן להתרגל.
לצפיה ב-'זה גור לא גורה והוא בדיוק ההיפך מפחדן..'
זה גור לא גורה והוא בדיוק ההיפך מפחדן..
10/02/2019 | 20:38
21
30
מסתובב בכל הבית , זו הגורה הגדולה שעד היום הייתה בעלת הבית מפחדת ונוהמת למרות שהיא פי 2 מהגודל שלו
הגור החדש בא כל הזמן להתלטף ולהתחבר ומנסה לגעת ולשחק גם בגורה שעד היום הייתה בעלת הבית ולא יודעת מהיכן הוא נפל עליה
הם נותנים אחד לשני מכות עם הידיים והגורה הגדולה נוהמת
לצפיה ב-'היום בעלת הבית עשתה צרכים בארגז חול של הגור הקטן'
היום בעלת הבית עשתה צרכים בארגז חול של הגור הקטן
11/02/2019 | 07:47
20
28
נראה שהם יותר מתקרבים למרות שמנסים לתת כאפות אחד לשני
לצפיה ב-''
11/02/2019 | 08:49
19
59
זה בסדר גמור. הם כנראה לא ישמרו על חלוקת רכוש מסודרת, והארגזים הנפרדים נועדו בעיקר לא ליצור מצב של "פקק" עצבני.

באשר לכאפות, עדיף לא להתערב. כל אחד יסדר לעצמו יפה את מקומו והשני או השניה יסתגלו בהתאם. התערבות יתר יכולה רק לסבך את התהליך.
לצפיה ב-'היום הם יותר התקרבו אבל עדיין'
היום הם יותר התקרבו אבל עדיין
11/02/2019 | 21:14
18
22
בעלת הבית עושה נהמות שמנסה לגעת בה
יש בינהם תקשורת כל היום הם מסתכלים אחד על השני
הקטן יותר מנסה לגעת ובעלת הבית יותר נזהרת ונוהמת
הקטן ממש לפעמים רודף אחריה ובעלת הבית בורחת ממנו ונוהמת
לצפיה ב-'לפעמים נראה שבעלת הבית מפחדת מהגור הקטן'
לפעמים נראה שבעלת הבית מפחדת מהגור הקטן
11/02/2019 | 21:52
17
22
מגיל חודש בערך גדלה אצלי בלי להכיר עוד חתולים בכלל

לצפיה ב-'משהוא מוזר קרה עם ארגזי החול היום'
משהוא מוזר קרה עם ארגזי החול היום
12/02/2019 | 20:26
16
21
ארגז החול של בעלת הבית נקי לגמריי בערב (בוצע פינוי רק בבוקר)
וארז החול של הגור החדש דיי מלא
וברגע זה  הגור הלך לחול של בעלת הבית וזה עיצבן אותה מאוד
לצפיה ב-'מה שהחתולה עשתה'
מה שהחתולה עשתה
12/02/2019 | 21:54
15
29
זה בעצם להשתלט על הטריטוריה של הגור הפולש. במלים אחרות; לבצע את סימון הטריטוריה שלה, על גבי הסימון שלו. כל מי שיצא לו לטייל עם כלב, מכיר את התופעה. הכלב מרחרח, מוצא סימונים זרים ומסמן עליהם, כי מבחינתו הטיולים הם סיורים בטריטוריה שלו. להערכתי, בשלב הבא תמהר החתולה לסמן על גבי הצרכים של הגור גם בארגז שלה. העיקרון הוא מה שיותר טרי מריח יותר חזק ולכן יותר תקף.
המרוץ הזה, של החתולה, ימשך ויגבר ככל שהגור מתפתח מבחינה מינית. אחרי שיתרגלו יותר זל"ז ואחרי שהגור יסורס השיגעון הזה ילך וישכך. יתכן שימשיכו לחלוק בארגזים, כמו שיוקיטה אומרת, אבל מתוך הרגל וללא טינה.
לצפיה ב-'הגור גם סימן טריטוריה על בעלת הבית'
הגור גם סימן טריטוריה על בעלת הבית
12/02/2019 | 22:42
13
23
הדביק אותה בפרעושים
לצפיה ב-'איזו חוצפה מצד הגור!'
איזו חוצפה מצד הגור!
12/02/2019 | 23:03
12
23
אין ספק שהגור היה צריך לבדוק את עצמו, לזהות את הפרעושים, לקנות אמצעי הדברה (לאחר התייעצות בפורום, כמובן), ולטפל בבעיה בכוחות עצמו!

נ.ב. - אם יש פרעושים יש גם תולעים. קנו גם אמפולות לתילוע.

לצפיה ב-'אני מסיר את הפרעושים עם מסרק פרעושים תופס אותם על המסרק'
אני מסיר את הפרעושים עם מסרק פרעושים תופס אותם על המסרק
13/02/2019 | 07:44
11
19
ומכניס את המסרק ביחד איתם לקערה מטביע אותם שיטה שפיתחתי ? או שגם אחרים עושים ככה ?
אתמול הסרתי משניהם 10 פרעושים בערך
בעלת הבית עושה עכשיו צרכים רק בארגז חול של הגור
הארגז שלה נטוש מנקה רק את הארגז המאולתר של הקטן
לצפיה ב-'הסתכלתי עכשיו בבטן של הגור'
הסתכלתי עכשיו בבטן של הגור
13/02/2019 | 08:19
10
16
נראה שזו גורה
יש כמה פיטמות
לצפיה ב-'שני דברים:'
שני דברים:
13/02/2019 | 08:38
9
20
א. גם לבנים יש פטמות

ב. מסרק זה ממש לא מספיק לחיסול פרעושים. לחתולה שהיא כבר גדולה אפשר לשים אמפולה (במיוחד אם היא במשקל נורמטיבי - מעל 3.5 ק"ג). לגור אפשר לשים תרסיס פרונטליין, שזה מוצר עבור גורים ומה שעושים איתו זה לרסס על מטלית או על כפפה חד פעמית המולבשת על היד שלך ולהעביר היטב בכל הפרווה בכל הגוף. אחרי כמה שעות אפשר גם לסרק. צריך לחזור על הטיפול פעמיים-שלוש, לא מיד אלא אחרי כמה ימים, כדי לתפוס את כל מחזור החיים של הפרעושים ולוודא שכולם יצאו.

אמפולה מוכרת לך? האמפולה עבור הגברת הגדולה אמורה להיות ספציפית עבור חתולים (יש כאלו שהם לכלבים והם רעילים לחתולים). האמפולה באה במיכל פלסטיק קטן שפותחים בקצה ומוציאים ממנו את החומר ישירות אל העור של העורף, בין הכתפיים, איפה שהגברת לא תוכל ללקק. צריך להפריד קודם באצבעות את הפרווה כדי שהעור שם ייחשף והחומר יגיע לעור. החומר נכנס למחזור הדם דרך העור וכך מגיע אל כל הגוף. גם כאן למחרת או 48 שעות לאחר מכן אפשר לסרק.
לצפיה ב-'אפשר את שתיהם בפרונטליין ?'
אפשר את שתיהם בפרונטליין ?
13/02/2019 | 08:45
6
15
היא יותר גדולה אבל עדיין נחשבת גורה לא ?
אגב הפרעושים עברו קצת גם אליי אני חופף בשמפו נגד כינים בגלל זה כרגע
אם גם לזכרים יש פיטמות אז ניראה לי שזה גור יש לו 2גם  כדורים קטנים מאחור

לצפיה ב-'ואל תשכח אמפולות תילוע!'
ואל תשכח אמפולות תילוע!
13/02/2019 | 13:01
3
28
קוראים לזה דרונציט. יקר אבל חובה.
יש גם כדורים נגד תולעים, יותר זול אבל יותר קשה לתת את זה לחתול.

שמפו נגד כינים לא עוזר נגד פרעושים כי הם לא יושבים על הראש, למעשה הם באים, עוקצים ויורדים ממך כי הם לא אוהבים בני אדם, אלו טפילים של חתולים וכלבים ולא של אנשים.
בקשר לזכר/נקבה - בגיל חצי שנה קח אותו/אותה לוטרינר לסירוס/עיקור בלי קשר למין שלו/שלה. חובה!

לצפיה ב-'הגור לקח בעבר תרופה נגד תולעים עי הבעלים הקודם'
הגור לקח בעבר תרופה נגד תולעים עי הבעלים הקודם
15/02/2019 | 07:43
2
10
יש לי רק צילום חלקי של הבקבוק רשום
yiosine
אולי יש עוד אותיות לפניי
לצפיה ב-'זה לא רולוונטי.'
זה לא רולוונטי.
15/02/2019 | 12:59
1
11
תרופה נגד תולעים זה לא חיסון.
אם עכשיו יש פרעושים אז עכשיו יש תולעים.
ותשכח מה עשה הבעלים הקודם, אני לא מכיר אותו ולא יודע מה הוא עשה.
וטרינר יכול לתת לך דרונציט או כדורים לתילוע, חבל שהחתול יסבול מתולעים שזה אומר כאבי בטן ותת תזונה וצרות נוספות.

לצפיה ב-'התרופה הזו הייתה נגדר בעייה בעיכול כנראה לא נגד תולעים'
התרופה הזו הייתה נגדר בעייה בעיכול כנראה לא נגד תולעים
15/02/2019 | 23:09
7
אבקש מהווטרינר נגד תולעים וגם נגד עיכול
לצפיה ב-'אפשר '
אפשר
14/02/2019 | 08:42
1
14
בדרך כלל מעדיפים אמפולות אם הגיל מתאים, כי אז זה מחזיק מעמד יותר זמן - אמפולה שעובדת אמורה לכסות יפה פרק זמן של חודש בערך. פרונטליין בתרסיס הוא בעיקרון רק לכאן ועכשיו.

יש גם מי שאמרו שאצלם פרונטליין לא היה כל כך יעיל, אבל אצלנו עבד יפה על גורים כשהיה צריך. כשגדלו, עברנו לאמפולות, בדרך כלל של רבולושן על תקן משהו שמכסה מגוון רחב יותר של טפילים.
לצפיה ב-'התנסיתי כבר בפרונטליין בעבר'
התנסיתי כבר בפרונטליין בעבר
14/02/2019 | 20:32
13
הוא דיי יעיל אם מלווים את הטיפול עם מסרק פרעושים ושמים אם צריך עוד לאחר שבוע \ שבועיים
הוא גם יקר 120 ומשהוא ש"ח כך שחוסך לי כסף לקנות רק אותו במקרה שיש לי גם גור קטן
לצפיה ב-'אני רואה שיש לו 2 פונפונים מאחור'
אני רואה שיש לו 2 פונפונים מאחור
15/02/2019 | 07:46
1
13
כנראה הוא זכר

לצפיה ב-'הגור החדש הפך אותח ל '
הגור החדש הפך אותח ל
16/02/2019 | 09:04
12
נידבק אליי בכל מקום ומתחיל למצוץ בליווי קולות מציצה

לצפיה ב-'איחדתי להם את הארגזי חול כי'
איחדתי להם את הארגזי חול כי
15/02/2019 | 07:48
11
במילא שניהם עשו רק בארגז שלו
והוא היה מאולתר מקרטון שהתחיל להתפרק
לא נראה שמפריע להם שיש רק ארגז אחד

לצפיה ב-'חתולה מרעישה בלילה'
חתולה מרעישה בלילה
11/02/2019 | 02:29
2
68
יש לי גורה בת 4 חודשים
בערב תמיד אני מעיר אותה כמה שעות לפני שאני הולך לישון בשביל שהיא תהיה עייפה בלילה. בגדול זה עוזר כי בדרך כלל היא הולכת לישון יחד איתי או מקסימום קצת אחרי, הבעיה שאחרי 4-5 שעות היא מתעוררת ומתחילה לרוץ בכל הבית ולעשות רעש
התחלתי לקחת בלילה את כל הצעצועים המרעישים ולהשאיר רק את השקטים יותר וזה עוזר קצת, אבל עדיין אני מתעורר כמעט כל לילה..
חשבתי לקחת את כל הצעצועים בלילה, אולי ככה היא תשתעמם ותחזור לישון, זה רעיון טוב? אני מפחד שאולי היא תשתעמם אבל במקום לחזור לישון היא "תמציא" צעצועים חדשים שלא אמורים להיות צעצועים..
לצפיה ב-'זאת בעיה בלתי פתירה. באופן זמני.'
זאת בעיה בלתי פתירה. באופן זמני.
11/02/2019 | 11:58
37
מה שעשית עד עכשיו מצוין, לא צריך לעשות יותר חוץ מאשר לגייס סבלנות עד שהיא תגדל ותבין שלהעיר אותך בלילה לא עוזר לה, אתה לא תקום ותתחיל לשחק איתה.
כרגע מבחינתה אתה משהו מוזר שמעדיף לישון בשעות הפעילות (כלומר בלילה), גם בעתיד היא תחשוב כך אבל תלמד לקבל אותך כמו שאתה.

לצפיה ב-'א) אטמי אוזניים. ב) תדאג שלא יהיה שום דבר שאינו משחק אבל'
א) אטמי אוזניים. ב) תדאג שלא יהיה שום דבר שאינו משחק אבל
11/02/2019 | 19:16
26
שיכול לשמש כמשחק עבור הגורה
לצפיה ב-'החתול ״שלנו״ הפך את גינת השכנים לשירותים'
החתול ״שלנו״ הפך את גינת השכנים לשירותים
07/02/2019 | 17:58
12
74
שלום,
אנחנו גרים בבית פרטי עם גינה.
לפני מספר שנים אימץ אותנו חתול רחוב בהיותו גור. 
מאז החתול חי ברחוב, ומתייצב פעמיים ביום לביקור בביתנו, מקבל אוכל, מסתובב קצת בבית ובחצר, ויוצא לדרכו. 
החתול מסורס, מחוסן ומטופל וטרינרית על ידינו. 
לאחרונה התברר לנו שככל הנראה החתול הפך את גינת השכנים לשירותים שלו, מה שגורם להם לאי נוחות גדולה ולנו לאי נעימות. 
אציין שהוא לא החתול היחיד בסביבה, וכנראה לא היחיד שעושה שם את צרכיו, אבל הוא היחיד שיש לנו איזו שהיא אחריות לגביו. 
מה ניתן לעשות ???
לצפיה ב-'מצרף לך מאמר שאולי יעזור קצת להתמודד עם הבעיה אבל הפתרון'
מצרף לך מאמר שאולי יעזור קצת להתמודד עם הבעיה אבל הפתרון
07/02/2019 | 19:15
38
הנכון הוא לגדר את הגינה של השכנים כך שאף חתול לא יוכל להכנס לשם.
לצפיה ב-'לא חושבת שיש לכם אחריות לגבי צרכי'
לא חושבת שיש לכם אחריות לגבי צרכי
08/02/2019 | 11:43
8
30
החתול.
(הדבר היחיד שחולף בראשי זה אולי להניח עבורו בגינתכם ארגז עם חול חתולים. אולי הוא יעדיף אותו).
אבל אם הוא חתול שחי ברחוב כמו עשרות חתולים אחרים לשכנים אין מה להתלונן. אם זה לא החתול שלכם אז יכנס חתול אחר.
הדרך של השכנים למנוע זה באמת לגדר בצורה כזו שחתולים לא יוכלו להיכנס.
לצפיה ב-'כבר היה כאן פעם ויכוח בנושא: האם בעלי חתול אחראים על מעשיו,'
כבר היה כאן פעם ויכוח בנושא: האם בעלי חתול אחראים על מעשיו,
08/02/2019 | 13:41
7
39
כשהם גורמים נזק או אי נעימות לשכנים. בשפה המשפטית קוראים לזה למנוע ממישהו ליהנות מנכסיו. יכול להיות שחתולים נוספים ("עשרות"?!) שותפים לפרישת שדות המוקשים בגינת השכנים, אבל נראה שהחתול המדובר הוא זה שאובחן עושה זאת ומכיוון שיש לו בעלים, הרי שיש להם אחריות על מעשיו, מעצם הבעלות.

גידור הגינה, כמו גם פתרונות נוספים, שמוצעים במאמר שנתן דימיטרי, עשויים לפתור את הבעיה, אך יש כאן גם עניין של עלויות והתעסקויות מיוחדות שאין להתעלם מהן, ואשר מוטלות כולן על כתפיהם של הניזוקים.

אני ממליץ לך להביא בחשבון את כל הנתונים, לפני שאת ממליצה למישהו להתנער מאחריות, שמוטלת עליו.
את יודעת, הרבה ילדים סוחבים אסקדיניות, אבל אם רק הילד שלך נצפה ליד עץ השסק - את תהיי זו שתיתבע על הנזק ואת תהיי זו שתצטרך להוכיח מעורבות של "עשרות" ילדים אחרים, כדי להקטין את עלויותייך.
לצפיה ב-'אבל זה לא החתול שלהם'
אבל זה לא החתול שלהם
08/02/2019 | 15:01
6
33
זה חתול רחוב שהם נותנים לו אוכל. יש הבדל בין גידול כלב, כשאתה רשום כבעלים ולכן חייב בכל נזק שהוא עושה, לבין גידול חתול רחוב שאינך אותך.
לשירותך, כל מאכילים את חתולי הרחוב ואפילו דואגים שהם יחוסנו ויסורסו - חייבים לשאת בכל נזק שהחתול עשה?! לא ניראה לי.
אם זה היה חתול שהם בחרו בו והביאו אותו מרצונם אליהם וטיפלו בו עד לבגרות והניחו לו להזיק לשכנים : יש משהו במה שאתה אומר.
אבל זה לא המצב כאן.זה חתול שאימץ אנשים. הוא חתול רחוב כמו עשרות החתולים ש בוודאי מסתובבים באותו רחוב.
לצפיה ב-'הם בחרו בו: להאכיל קבוע, להכניס הביתה קבוע, לטפל רפואית קבוע'
הם בחרו בו: להאכיל קבוע, להכניס הביתה קבוע, לטפל רפואית קבוע
08/02/2019 | 16:33
5
47
החתול לא "בחר" בהם ולא כפה עליהם שומדבר. מספיק עם ההתממות של "אכלו לי שתו לי". הם בפירוש אספו חתול מהרחוב והם מגדלים אותו בסגנון של "חתול שיוצא החוצה". מדובר בחתול בודד, לא תחנת האכלה של 20-30 חתולים. אילולי בחרו לא היה נמצא שם. אילו מנעו ממנו אוכל ובית אצלם בבית לא היה נשאר להסתובב שם, וממילא לא היה מסמן את חצר בעליו כביתו ואת חצר השכנים כמחראתו. בפרסום של אחת העמותות, הוזכר חתול שאומץ והוחזר לעמותה מהסיבה הזאת בדיוק; הוא הפך את חצר השכנים לבית השימוש שלו.
לצפיה ב-'למה אדון מתרגזת, בלאט?'
למה אדון מתרגזת, בלאט?
08/02/2019 | 23:02
10
לצפיה ב-'ואם זה היה פחות חד משמעי שזה חתל שלהם? אם זה היה אחד '
ואם זה היה פחות חד משמעי שזה חתל שלהם? אם זה היה אחד
08/02/2019 | 23:07
3
32
מחתולי רחוב שפשוט בחר לעקוב אחרי מי שמאכיל אותו ולעשות צרכים בכל סביבה כולל החצר של השכנים? או שזה סתם חתול שדומה לחתול שלהם?
לצפיה ב-'הוא לא סתם "עוקב", הוא מבלה אצלם בתוך הבית. מה יותר חד-משמעי'
הוא לא סתם "עוקב", הוא מבלה אצלם בתוך הבית. מה יותר חד-משמעי
10/02/2019 | 06:06
2
33
מזה אתה מחפש, שיבוב ורישום? אלה מהווים התחיבות להתמיד ולהם, כנראה, נוח בלי. אבל הם לא מאכילים אותו ברחוב, כחתול רחוב, הם מכניסים אותו אליהם הביתה כחתול מאומץ וגם דואגים לו לטיפול וטרינרי (שמצוין בנוסף לסירוס). בתכלס, הם מבצעים את כל סימני האימוץ והם גם הסיבה שהוא נמצא שם בקביעות; מסמן את החצר שלהם כטריטוריה שלו ואת חצר השכנים כשטח הפקר.
לצפיה ב-'באמת למה אתה מתרגז? לגבי החתול הספציפי הזה ברור'
באמת למה אתה מתרגז? לגבי החתול הספציפי הזה ברור
11/02/2019 | 19:05
1
14
אני שואל לגבי מצבים אחרים, פחות ברורים. כי יש גם מקרים כאלה וקשה לנו כמאכילים לשלוט בהם.
לצפיה ב-'דיברנו על החתול הזה'
דיברנו על החתול הזה
13/02/2019 | 20:35
19
ואני מרגיש חופשי להתקומם ולהוקיע מיתממים למיניהם, שכותבים על חתול: "שלנו", במרכאות, כאילו אינו שלהם, כשהוא גורם להם צרות עם השכנים. היתממות כזאת יכולה בקלות להפוך להתנכרות, כמו עם אותו חתול שאומץ מהעמותה, רק שלחתול המסוים הזה אין עמותה לחזור אליה וסופו, מן הסתם, לחזור אל הרחוב. חוסר השיבוב והרישום מעידים על מגמה אפשרית כזאת. אינני חושב שבמקרה הנדון יש מקום לתגובות מבודחות בפורום. הנושא רציני מכדי להקל בו ראש. חתול רחוב אינו צעצוע, שמוצאים, משתמשים וזורקים כשהוא מתקלקל.

לגבי חתולים אחרים, מתחנת האכלה, אם בוחרים שלא לאמץ, פשוט לא מאכילים בבית ולידו, לא מכניסים הביתה ובכלל מתעלמים מהנוכחות ליד הבית. בדיוק כמו בהרגלת חתול בית שלא להעיר עם שחר, כשמתחשק לו לקבל צומי. אם צריך, אז גם מפזרים חומר בעל ריח דוחה חתולים. בסופו של דבר, אנחנו, בני האדם, בוחרים במידת הקרבה הרצויה לנו, אל חתולי הרחוב. יכול להיות שצריך להרחיב את ההתעלמות גם לנקודת ההאכלה (מלבד ההאכלה עצמה). זה קשה לנו, כי הם חמודים לאללה ומחמיא לנו שהם נותנים בנו אמון, אבל המטרה קובעת את הדרך והם יתרגלו בסופו של דבר. והחתול הפרטי שלנו ישמח לנחם אותנו בשעת פינוק נוספת.
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
08/02/2019 | 13:02
1
47

תבקשו מהם תשלום על תוספת הזבל האורגני לגינה שמספק להם החתול שלכם. אין ספק שזה יפסיק את התלונות.

לצפיה ב-'זה גם עלול להוביל להרעלת החתול, במקרה שה"תוספת" מאוסה'
זה גם עלול להוביל להרעלת החתול, במקרה שה"תוספת" מאוסה
08/02/2019 | 13:47
45
 בעיניהם.
ואז - אין ספק שזה יפסיק את התלונות.
לצפיה ב-'רוצה שהחתולה שלי תהיה יותר פעילה - יש משחקים מתאימים?'
רוצה שהחתולה שלי תהיה יותר פעילה - יש משחקים מתאימים?
07/02/2019 | 12:29
8
38
אני רוצה משהו שיגרום לה לסקרנות לזוז להתרוצץ בבית, גם כשאני עסוק במחשב ולא מתפנה לשחק איתה. יש למישהו רעיון שעובד לו?
לא אכפת לי אפילו להשקיע או לבנות לה משהו.
לצפיה ב-'אין לך זמן ¼ שעה בבוקר ו-¼ שעה בערב? קנה לה עכבר'
אין לך זמן ¼ שעה בבוקר ו-¼ שעה בערב? קנה לה עכבר
07/02/2019 | 13:05
40
אמיתי!
זה בטוח יזיז אותה
לצפיה ב-'כן, יש הרבה.'
כן, יש הרבה.
07/02/2019 | 13:12
35

חתולים מתרוצצים ופעילים גם בלי משחקים, אם הם לא עושים את זה הם סובלים מבעיה בריאותית.
כמעט כל דבר הוא משחק עבור חתולים, אבל נמאס להם מהר מאוד מכל דבר והם עוברים לדבר הבא. יחד עם זאת משחק אידיאלי מבחינתם הוא משהו עגול שאפשר לרדוף אחריו ולנעוץ בו את הציפרניים בקלות. לכן לא כדאי להשאיר גלילי נייר טואלט בסביבה שלהם, והכי קלאסי זה כדורי ספוג או סתם ספוג לרחצה.
וכמובן יש הרבה צעצועים בחנויות לחיות, אבל הם יותר יקרים ופחות טובים מכל סתם ספוג.

לצפיה ב-'משחקים'
משחקים
07/02/2019 | 13:53
2
32
לרוב, כדי שמשחקים יעניינו את החתול יותר מכמה דקות, צריך לשחק איתו. מרבית החתולים לא מתעניינים במשהו "מת" שלא זז. דברים שזזים כן מעניינים אותם, ולכן משחקים כמו כדור (אצלנו תקופה ארוכה כדורי גומי עשויים עם בליטות כך שקפצו לכל מיני כיוונים בלתי צפויים היו להיט) מעניינים כל זמן שאתה תשחק יחד עם החתולה, תזרוק לה את הכדור, תקפיץ אותו וכו'. אותו דבר לגבי חוטים ושאר דברים שזזים.

כיוון אחר הוא לעודד תנועה באמצעות טפוס: לשים מדפים או מדרגות במקומות מעניינים ליד נקודות תצפית טובות כך שהחתולה תרצה לטפס, לעלות ולרדת.

אצלנו בבית יש מה שמכונה "עץ חתולים" - מתקן גדול עם משקל משמעותי (כך שלא מתהפך או זז מהמקום) שיש בו אלמנטים כגון מדפים, מקום מסתור, עמודי גירוד וצעצועים תלויים. החתולים אצלנו כולם אוהבים את המתקן ונהנים ממנו. יש כל מיני דגמים של מתקנים כאלו, בגדלים שונים ובצורות שונות. מתקנים קטנים ללא משקל עצמי מספק להשאר במקום גם כשקופצים עליהם לא עניינו את החתולים שלי במיוחד.

לא מעט חתולים אוהבים לחקור קופסאות קרטון, כך שאפשר להביא קופסאות כאלה ולתת לחתולה לחקור, לצאת ולהכנס. מתישהו גם העלו פה איזה סרטון של מישהו שחיבר קופסאות קרטון ויצר ביניהן מעברים כך שנוצר מעין מבוך יצירתי עבור החתול שלו לשחק בו. יש מלא קישורים באינטרנט איך לייצר כל מיני צעצועים ומחבואים מקרטון, למשל בקישור הזה (גלול למטה בדף למצוא את המשחקים, אחרי כמה הצעות למאורות ובתים):

לצפיה ב-'תודה רבה!! מה לגבי קרש נדנדה'
תודה רבה!! מה לגבי קרש נדנדה
07/02/2019 | 16:06
1
23
הם נוטים להתעניין רק בטיפוס על משהו יציב או גם אפקט של קרש קרנדה ואתגרים שצריך לטפס מהר לפני שירד יכול לעבוד? 
(סטייל האתגרים בתוכנית הזאת של הנינג'ות עם הנפילות רק ביותר עדין)
לצפיה ב-'יש להניח שזה תלוי בחתול'
יש להניח שזה תלוי בחתול
07/02/2019 | 16:10
32
לנסות תמיד אפשר, לא בטוח שהחתולה שלך תשתף פעולה עם ההתלהבות מאתגרי נינג'ה...
לצפיה ב-'זהו בערך הדבר היחידי שהמציאו עד כה שאיכשהו מעניין את החתולים'
זהו בערך הדבר היחידי שהמציאו עד כה שאיכשהו מעניין את החתולים
07/02/2019 | 19:20
82
לצפיה ב-'להביא לה עוד חתול'
להביא לה עוד חתול
09/02/2019 | 22:05
1
86
לצפיה ב-'תודה רבה (: אין עליכם!'
תודה רבה (: אין עליכם!
10/02/2019 | 18:57
8
לצפיה ב-'חתולים והריון'
חתולים והריון
07/02/2019 | 13:41
6
47
הי כולם,
אני מגדלת בבית גורת חתולים מזה ככמה חודשים. (הראשונה שלי)
לאחרונה גיליתי שאני בהריון ואני מתלבטת מה לעשות אותה.
מכרים הפחידו אותי בנוגע לעניין של טוקופלסמה
כמה נכון זה?
האם כדאי להוציא אותה מהבית? ממש נקשרתי אליה. מאידך, אני מפחדת על העובר.
אני יכולה לבקש מבעלי שינקה את ארגז החול אבל אני מפחדת כי כבר ניקיתי לה אותו הרבה פעמים. (אני בשבוע 8 כנראה)
לצפיה ב-'קודם כל '
קודם כל
07/02/2019 | 14:13
4
47
בואי נתייחס לאמירה "ניקיתי כבר הרבה פעמים" -

מה שאת יכולה לעשות זה לבצע בדיקת דם לטוקסופלזמה. אם יש לך את זה כבר (אולי בכלל מלפני שהחתולה נכנסה אליכם הביתה), אז עכשיו כבר לא משנה.

אם אין לך - זה לא אומר שצריך להכנס לפאניקה ולזרוק את החתולה מהבית, כי האמת היא שחתול אינו המקור הראשון ואפילו לא השני או השלישי לטוקסופלזמה. ירקות בלתי שטופים, למשל, הם מקור הרבה יותר נפוץ, וכן בשר שלא בושל עד הסוף. אם אכלת בשר רייר, מדיום רייר - זה מקור הדבקה אפשרי הרבה יותר סביר מהחתול. הידעת שבצרפת, איפה שמאוד מקובל לאכול בשר נא או נא חלקית, אחוז הטוקסופלזמה באוכלוסיה האנושית עולה על 50% ממהאוכלוסיה?

למעשה, כדי שתידבקי מהחתול, לא מספיק שהחתול יהיה בבית. את כנראה יכולה אפילו להמשיך לנקות את הארגז, כי צריך שייכנס לך לפה - האם יהיה נכון להניח שאת שוטפת היטב ידיים לאחר הטיפול בארגז ולא מכניסה אצבעות לפה? כמובן לא חייבים דווקא לקחת סיכונים. אם בעלך מוכן לקחת עליו את המשימה לתקופת ההריון זה בהחלט יקל עלייך מאוד.

ניתן גם לקרוא בכמה לינקים על הטוקסו:

עמוד 2 במידע בלינק הזה: https://pets.webmd.com/cats/toxoplasmosis-cats#2

והעתק-הדבק מהאתר של משרד הבריאות הישראלי: שימי לב איך המשפט קופץ פתאום בין ירקות ובשר לחתולים:
<font>"מחלת הטוקסופלסמוזיס נגרמת ע"י טפיל חד תאי Toxoplasma gondii. במרבית המקרים ההדבקה היא תוצאה של  אכילת בשר נא מזוהם בציסטות או בליעת אואוציסטים המופרשים בצואת חתולים (אכילת ירקות לא רחוצים)." </font>אפילו באתר הזה מציינים בפירוש שאת צריכה לבלוע קקי של חתול. נראה לי שרובנו לא נוטים לתבל את הסלט שלנו בצואת חתולים, אז אם את שומרת על היגיינה בסיסית (שטיפת ידיים וכו') החתול פחות מסוכן מירק או בשר.

שימי לב שלהדבקה מחתול צריכים להתקיים כמה תנאים. החתול צריך להיות נשא,  וגם אז ההדבקה מתרחשת (אם בכלל) רק כאשר הטפיל מופרש בצואה - 14-21 יום בערך פעם אחת בכל מהלך חיי החתול. גם אז, הטפיל צריך לשבת בצואה 1-5 ימים, כלומר אם אתם מנקים את הארגז כל יום - הסיכוי להדבקה מאוד יורד. עם זאת, בהחלט לא רעיון רע שהבעל יעשה את העבודה.

יש לציין שלמרות הבהלה הגדולה בנושא, נראה שאחוז ההדבקה בבני אדם בישראל נמוך. המידע מגיע ברובו ממקומות כמו צרפת ובלגיה. בארה"ב בדקו וטרינרים ומצאו שאחוז הוטרינרים נשאי הטפיל שווה לאחוז האוכלוסיה הכללית נשאית הטפיל, כלומר הוטרינרים, שכל הזמן באים במגע ישיר עם חתולים ועם הפרשות שלהם, לא נדבקו יותר מאחרים.

מכל מקום, אפשר גם לבדוק אם החתול שלכם בכלל נשא. חתולים נדבקים כמו אנשים - כי הם אוכלים אוכל מזוהם או שותים מים מזוהמים בטפיל. אז אם החתול שלכם לא נשא, ואתם לא מאפשרים לו לצאת לצוד, והמים הם אותם מים שאתם בעצמכם שותים מהברז, הסיכון די נמוך.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המפורטת. העניין הוא כזה'
תודה רבה על התגובה המפורטת. העניין הוא כזה
07/02/2019 | 14:44
3
34
אנחנו גרים בבית צמוד קרקע, לכן החתולה יוצאת גם לחצר. רוב היום היא בבית, אבל נניח ששעתיים היא מסתובבת בחוץ.
מה שלא ברור לי זה איך עצם העובדה שבעלי יתעסק עם ארגז החול תמנע ממני הדבקה?
הרי מספיק שהיא מבלה בארגז חול שלה ונדבק לה קצת קקי לרגל והיא עלתה על המיטה ונגעתי בזה בטעותתתת ואחכ אכלתי משהו אני יכולה להידבק לא?? או שהיא מטיילת על השיש (כמו שהיא מרבה לעשות) והיא לא נקייה 100% מצואה ואז שמתי ירק על השיש והיא נגעה בו ואכלתי אותו...
בקיצור יש אינספור דרכים להידבק מבלי להכניס קקי ישירות לפה. כך נראה לי ומאוד מקווה שאני טועה אני עוקבת אחריה באובססיביות בעניין הניקיון אבל זה מתחיל להיות מעייף.
לעניין שטיפת הידיים לאחר טיפול בארגז החול - וודאי שאני שוטפת ידיים ואני אף משתמשת בכפפות שאני מנקה אותו.(אני מנקה כל יום - גג יומיים אבל מה עם הפירורים הקטנים של הקקי שנשארים ולא מתגבשים??)
העניין הגדול הוא שממש נקשרתי אליה )-: היא מהממת והילדים שלי מאוד אוהבים אותה.
מקווה לקבל החלטה נכונה ומושכלת.
תודה רבה רבה על התשובה
לצפיה ב-'עדיין החתולה היא לא מקור סיכון ראשי'
עדיין החתולה היא לא מקור סיכון ראשי
07/02/2019 | 14:55
2
37
אם יש לכם גינה, מספיק שאת עובדת קצת בגינה, שותלת משהו, את כבר חשופה יותר רק מזה שהתעסקת באדמה (בלי קשר לחתולה). גם הירקות שאת אוכלת יכולים להיות מקור סיכון יותר גדול מהחתולה.

אפילו במצבים שתיארת, את עדיין צריכה לבלוע צואה של חתול. כל הפירורים הקטנים האלה - את לא מכניסה אותם לפה. אם פשוט תעבירי מטלית על השיש במטבח לפני שאת עובדת עליו - פתרת את הבעיה שם. את הדלת לחדר השינה את יכולה לסגור, זה לא כזה נורא. גם כשאת יושבת על הספה, זה לא אומר שאת בולעת שום דבר - לא מספיק לשבת בסביבה, צריך שייכנס לך לפה.

הנה עוד לינק שמתייחס ישירות לפחדים שלך ולטענת "אני בהריון וצריכה למסור את החתול":

וכאן גם לינק מפורום של רופאים, שם אומרים בפירוש "הריון אינו סיבה להיפטר מהחתול המהווה חלק מן המשפחה ואשר אליו היא מחויבת. למעט במקרים חריגים, אין צורך להוציא את החתול מן הבית, למסור אותו או להרדימו. עם זאת, כדאי לנקוט כללי זהירות במהלך ההריון ולקראת הלידה להיערך לבואו של התינוק החדש". https://www.doctors.co.il/medical-articles/198307/

ממש לא חובה למסור את החתולה. אם תבחרי להתעקש על הנקודה הזו, זו לגמרי החלטה שלך, לא משהו שכיום מקובל להמליץ לעשות.
לצפיה ב-'עם כל החשש אני ממש לא חושבת למסור אותה'
עם כל החשש אני ממש לא חושבת למסור אותה
07/02/2019 | 17:07
1
28
היא מתוקה אמיתית.
תודה רבה לך על כל המידה וההתייחסות. החכמתי (:
לצפיה ב-'פשוט חזרת על זה עד שחשבתי '
פשוט חזרת על זה עד שחשבתי
07/02/2019 | 18:15
32
שכבר קיבלת החלטה.

החששות שלך לגיטימיים, כולם שואפים לבריאת שלמה לילדיהם. אם יניח את דעתך, תוכלי לבדוק אם החתולה בכלל נשאית.
לצפיה ב-'בכל שלושת ההריונות שלי היו חתולים'
בכל שלושת ההריונות שלי היו חתולים
11/02/2019 | 16:02
12
בבית. באותה תקופה בקשתי מבעלי לנקות ארגז חול ולפעמים שיצא אני ניקיתי ושטפתי טוב ידיים. היו לי חתולים גם בילדות ואני שלילית לטוקסופלזמה. השם שיצא לטוקסופלזמה בהקשר של חתולים קצת מוגזם לדעתי.ורק לשם הבנה: שתי חברות שלי נמצאו חיוביות עם נוגדנים לטוקסופלזמה (כלומר חלו בעבר)  מעולם לא גידלו חתולים וגם לא ממש ליטפו אבל אכלו הרבה סטייקים לא עשויים דים. הסכנה להדבקות היא באכילת בשר לא מוכן מספיק.בזה כדי להזהר.
בהצלחה
והמשך הריון קל,ארוך ומשעמם.
לצפיה ב-'מחפש גורה מעוקרת לאימוץ'
מחפש גורה מעוקרת לאימוץ
04/02/2019 | 21:07
8
51
יש לי כבר חתולה  בת 8 חודשים ומרגיש לי שהיא בודדה קצת כשאני יוצא מהבית. אם יש משהו רלונטי אשמח לתמונה אפשר גם בפרטי
לצפיה ב-'בהחלט כדאי לגשת '
בהחלט כדאי לגשת
05/02/2019 | 08:03
36
לעמותות או ההסגרים הקרובים אליך. מעט מדי מאמצים חתולים מהעמותות, ובהסגרים כמעט בכלל לא מפרסמים אותם כך שהם מומתים בלי לקבל צ'אנס אפילו.
לצפיה ב-'בצער בעלי חיים רחובות'
בצער בעלי חיים רחובות
05/02/2019 | 13:22
105
ישנם חתולים שזקוקים מאוד לבית.
הייתי שם לאחרונה והם מקסימים ביותר.
והם בוגרים , לא גורים.
לצפיה ב-'גם בפייסבוק יש מלא ואני יודע שאשנים מפרסמים גם ביד2'
גם בפייסבוק יש מלא ואני יודע שאשנים מפרסמים גם ביד2
05/02/2019 | 20:21
4
13
לצפיה ב-'איך לחפש בפייסבוק?'
איך לחפש בפייסבוק?
05/02/2019 | 20:27
2
24
יש איזו קבוצה או משהו? 
אלך גם לצער בעלי חיים למרות שבטח אצא משם עם יותר צער מבעלי חיים
לצפיה ב-'אם אתה מאזור ת"א'
אם אתה מאזור ת"א
05/02/2019 | 21:36
60
כפי שכתוב בכרטיס שלך, אולי כדאי לדבר עם צער בעלי חיים רמת גן. עמותה טובה, שכמו עמותות אחרות מן הסתם מקושרת גם למשפחות אומנה לחתולים.
לצפיה ב-'יש פייסבוק ויש מכלאות / עמותות -'
יש פייסבוק ויש מכלאות / עמותות -
06/02/2019 | 08:23
322
בפייסבוק החתולים כבר בידיים טובות בדרך כלל ופשוט מחפשים להם המשכיות כלומר בית קבוע להמשך החיים .
לעומת זאת חתולים במכלאות של העמותות וההסגרים הם חתולים של אף אחד וזקוקים לחילוץ מהמקום הקשה ומהתנאים הקשים שבו הם נמצאים.
צריך להמליץ לאנשים ללכת לכלביות / עמותות / מכלאות.
את הפייסבוק להשאיר בעדיפות שנייה לגמרי.
לצפיה ב-'ביד 2 יש הרבה גורים שמפרסמים אנשים'
ביד 2 יש הרבה גורים שמפרסמים אנשים
06/02/2019 | 10:51
22
שמוצאים ומצילים אותם. כך מצאנו את החתולה שלנו ולקחנו מבחורה שמצילה עשרות חתולים בשנה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום