לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3398633,986 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בנוגע למיקום ארגז חול לחתול '
שאלה בנוגע למיקום ארגז חול לחתול
17/10/2018 | 16:56
38
50
שלום לכולם , 
ראשית אציין שאני מעולם לא גידלתי חתול בעצמי ככה שמה שאני יודע זה רק ממה שראיתי אצל אנשים אחרים.
אני עתיד לקבל גור זכר - בריטי .
יש לי דירה דיי קטנה 40 מ"ר עם מקלחת קטנה מאוד כך שלא אוכל למקם שם את הארגז .
אין לי מרפסת או חדר שירות אלא חדר שינה וסלון יחסית סבבה בגודל + מטבח מחובר .
האופציה היחידה שאני רואה זה לשים ארגז צרכים סגור בפינה של הסלון מתחת לויטרינות , השאלה שלי היא האם יהיה לי ריח בדירה? אני לא חפיפנית ואם צריך לנקות גם 4 פעמים ביום אין לי בעיה עם זה .. הבנתי שיש כל מני סוגים של חול שסופגים את הריח ופילטרים למיניהם .. אשמח לשמוע לפי הנסיון שלכם מה עובד / מה לא עובד .. תודה!
לצפיה ב-'אם תשים חול איכותי אין ריח'
אם תשים חול איכותי אין ריח
17/10/2018 | 23:14
2
30
והארגז שיהיה מדגם סגור
לצפיה ב-'יש ארגזים סגורים מעוצבים שהם כמו רהיט'
יש ארגזים סגורים מעוצבים שהם כמו רהיט
18/10/2018 | 07:40
1
25
אפשר לשים אותם אפילו בסלון
עולים בערך 100 - 150 ש"ח

לצפיה ב-'אכן יש ברשת כל מיני'
אכן יש ברשת כל מיני
18/10/2018 | 14:09
39
ארונות כאלה להחביא בתוכם ארגז חול

לצפיה ב-'חול וארגז'
חול וארגז
18/10/2018 | 08:10
15
49
מה שבאמת חשוב בסיפור הוא החול בארגז. ארגז יכול להיות סגור או פתוח, בדרך כלל מתחילים מפתוח ומוסיפים את הגג אחרי שברור שהחתול יודע ומבין ומרגיש בנוח. בשלב ראשוני הרבה פעמים שמים את הגג בלי הדלת, ומוסיפים את הדלת אחרי ששוב רואים שימוש טוב ונוח בארגז. חתול שמעולם לא נדרש לעבור בדלת חתולים עשוי קצת להזדקק להסתגלות כי בשנייה הראשונה זה עשוי להיראות מפחיד.

כאמור מה שבאמת משנה זה החול בארגז. שלוש הקטגוריות הכלליות הן: מתגבש, קריסטלי ו"טבעי". מתגבש = יוצר "עוגות" סביב נוזלים, אותן מפנים מהארגז מדי יום וכך שומרים על נקיון גם מבחינת ריחות. קריסטלי = משנה צבע עם השימוש, אך לא סופח נוזלים ולכן לדעתי נוטה להסריח יותר ויש גם הטוענים שהקריסטלים הקשים לא נעימים למגע לחתול שצריך לדרוך עליהם. טבעי = עשוי מחומרים כמו נסורת שבבי עץ, דוגמא מוכרת מאוד היא הקט-בסט (האדום, זה שמיועד לחתולים, לא זה שעשוי משבבים כל כך קטנים שהם מסוכנים לחתול). אישית, ובתור שמר-חתול, הרושם שלי הוא שהחול המתגבש הוא היעיל ביותר. בקטגוריה הזו יש המון מוצרים, חלקם נחותים וחלקם הרבה יותר איכותיים, כלומר מתגבשים טוב יותר ומסריחים פחות. בפורום הזה כל אחד משץמש בתוצרת המועדפת עליו. הרוב מסכימים שever clean איכותי אך מאוד יקר, ןיש חולות דומים לו אך זולים בהרבה. אצלנו כרגע משתמשים בקלאסיק.

אוסיף גם שמאוד מצער לשמוע על עוד אחד שקונה חתול במקום לאמץ. כתבת שאץה עומד לקבל גור בריטי. קודם כל, להרבעת חתולים אין שום ערך מוסף לחתולים עצמם; המאגר הגנטי המצומצם יותר מגביר נטייה למחלות תורשתיות קשות ולמבנה שלד לא טוב, ןבנוסף - מרביעים רבים אינם נוהגים התחשבות, הם רוצים כסף ומרביעים חתולות מבלי להתחשב בבריאותן ולא מספקים תנאי גידול נאותים, ואז גם נותנים הוראות גידול רעות לקונים. אם נוראמתעקשים לקנות, לפחות חייבים לקנות רק ממגדל מורשה שלכל הגורים אצלו יש תעודות גזע (לא פנקס חיסונים! זה משהו אחר), כי אז לפחות יש איזו יומרה לנהוג לפי כללים ולנסות להסתכל יותר על הבריאות והתורשה. גם אז, לא מגובר ביותר משוק בשר במובן המכוער ביותר. עדיף מוסרית וגם מבחינות אחרות לאמץ חתול מבין הרבים המשוועים לבית. הם לא גזעיים - ולכן גם לא הורבעו במכוון מתוך מאגר גנטי קטן על סמך מראה בלבד, מה שמשפר סיכויים לבריאות. גורים מתים בהסגרים העירוניים בגלל הצפיפות (שמפיצה מהר מחלות) ומההזנחה, וברחוב ישנם רבים רבים המתים כי לא מעקרים ומסרסים מספיק. גור מבית אומנה, עמותה או הרחוב אולי יסבול לעתים בתחילה מדלקת עיניים או דברים אחרים - ברוב המקרים הדברים הללו מטופלים בקלות והם גדלים להיות יפים וטובי לב. הרבעות גזעיות מכוונות למראה בלבד, ואינן מהוות ערובה לאופי, בבתים רבים בם ביקרתי מצהירים בפניי שהחתול הגזעי בבית הוא הרבה פחות נעים מזג מהשני בבית, שאומץ מהרחוב. למה  לתת יד ולשלם כסף לתעשיית ההרבעות כאשר האלטרנטיבה כל כך קלה, זמינה וראויה?

לצפיה ב-'תודה על התגובה האינפורמטיבית והמועילה '
תודה על התגובה האינפורמטיבית והמועילה
18/10/2018 | 14:59
14
39
אני מבין שהנושא קרוב לליבך .
כל הנושא של קניה/אימוץ נמצא תמיד תחת וויכוחים אידיאולוגים כאלה ואחרים ,
מצד אחד יש כל כך הרבה חיות לאמץ אבל מצד שני מישהוא צריך לגדל גם את החיות שמוכרים.. מעדיף לא להיכנס לוויכוח הזה מראש אבל כן אגיד שאני מכבד את דעתך בנושא  ושבדקתי את המגדלים ככל יכולתי ומההתרשמות שלי מדובר על אנשים מאוד רציניים שמאוד אוהבים מכבדים את החיות , כמובן שיש גם תעודות , אשמח אפילו ליצור איתך קשר באופן פרטי ולשמוע את דעתך לגבי בית הגידול הזה אם אתה מכיר , ושוב, תודה על התגובה.
לצפיה ב-'כתבת את המילים הבאות'
כתבת את המילים הבאות
18/10/2018 | 15:26
6
44
"מישהוא צריך לגדל גם את החיות שמוכרים"

למה?

אם לא יהיה להם ביקוש, לא ימכרו אותם. הם נמכרים אך ורק מפני שיש מי שקונה. לא יקנו - לא ירביעו. כל מי שקונה מחזק וממשיך את המצב הקיים. צריך שמרביעים ייתקעו עם השגרים הקיימים כדי שלא ייצרו עוד ועוד שגרים נוספים.

חבל. זו לא סיבה טובה לקנות, וכאמור קל מאוד לא לבחור באופציה הזאת.  
לצפיה ב-'אולי כדאי לכם לשנות את ההודעה למעלה'
אולי כדאי לכם לשנות את ההודעה למעלה
18/10/2018 | 18:08
5
31
"הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד"

אני מבינה את הכאב.  רוב המינים הם המצאות חדשות, ועוד ממשיכים להמציא מינים חדשים בעוד חתולים שלא שפר עליהם גורלם מתים ברחובות.  לפחות הבריטי זה מין שמבוסס על החתול הבריטי המקורי, ולא הגיע מהרבעה של אמא עם ילדיה במשך כמה דורות.
לצפיה ב-'הבריטי כיום מגיע מהרבעות כמו כל השאר'
הבריטי כיום מגיע מהרבעות כמו כל השאר
18/10/2018 | 18:37
32
מבחינת המציאות בבית המגדל אין שום הבדל.

לא עם החתולים יש בעיה, אלא עם האנשים. אנשים צריכים להסתכל למציאות בעיניים. פיצוץ האוכלוסין בארצנו נמדד לא במאות, לא באלפים ולא בעשרות אלפים אלא במליונים. במצב הזה, הרבעות הן פשוט פשע.
לצפיה ב-'גם מי שקנה חתול גזעי יקבל פה כל עזרה שבאפשרותנו לספק'
גם מי שקנה חתול גזעי יקבל פה כל עזרה שבאפשרותנו לספק
18/10/2018 | 18:42
3
38
השורה שציטטת לא מחייבת אותנו לתמוך בהרביית חתולים בכלל וגזעים בפרט.

לגבי חתולים בריטיים - אני לא בקי בגזע הזה אך אני יודע שהיו מעורכבים בו אפילו חתולים פרסיים (המקוריים, לא פחוסים). ולזיווג של קרובי משפחה קרובים יש מטרות מאוד ברורות כמו שימור של תכונות מסויימות שבית גידול רוצה לטפח. כך שגם בגזעים ותיקים זה בהחלט אפשרי ומקובל.
לצפיה ב-'היא לא מחייבת לתמוך'
היא לא מחייבת לתמוך
18/10/2018 | 21:26
2
26
אבל הפורום לא באמת במה פתוחה למי שמתעניין בחתולים גזעיים, אז למה להגיד שכן?

הפורום לא באמת מסביר פנים לאנשים, וזה חבל לי כי יש לי שאלות, ואני לא שואלת מחשש שירדו עלי.  וגם השואל המקורי במקרה הזה, אתם חושבים שהוא באמת יחזור וישאל שאלות?  מצד אחד מתלוננים שאין לגורים הרבה סיכוי למצוא מאמץ, מצד שני פה בפורום אין תמיכה באנשים שמאמצים גורים אם הם אומרים דברים שלא מתקבלים, למשל לגבי סירוס, למשל לגבי חתולים בחצר.  אם הייתי באה פה לפורום לפני שאימצתי את הגורות שלי, היו משכנעים אותי פה שזה צער בעלי חיים.  למזלי ולמזלם, גיליתי את הפורום מאוחר יותר.  
לצפיה ב-'בנוגע לסירוס'
בנוגע לסירוס
18/10/2018 | 22:39
23
זה די דומה לעניין ההרבעות הגזעיות (או לא גזעיות): יש השלכות מעשיות לאי-סירוס ואי-עיקור במצב העניינים הקיים. זה עולה בחיים בקנה מידה רחב, לא רק של אחד או שניים.

באשר לכל נושא אחר, אינדיבידואלי יותר מבחינת היקפי נזק אפשריים, זה פורום. כל אחד כותב את דעתו. כזכור לי באותו שרשור היו כותבים שונים וכל אחד מהם טען מה שטען. כרגיל בפורומים, אין שום התחייבות לתת את התגובות שברצון פותח השרשור לשמוע.
לצפיה ב-'ואם מישהו יבוא לפורום לשאול איך להרוג חתול אנחנו נצטרך לקבל'
ואם מישהו יבוא לפורום לשאול איך להרוג חתול אנחנו נצטרך לקבל
18/10/2018 | 22:48
23
אותו בחיבוק כי הוא מתעניין בחתולים?

לי אישית אין מספיק ידע בחתולים גזעים כך שאני לא אדע לעזור בשאלות ספציפיות. פעם הייתה בתפוז קומונה לחתולים גזעים והפנתי לשם אנשים שהתעניינו בחתולים גזעים מבחינת אופי, דרישות מיוחדות ושחיפשו בתי גידול. היום הכל עבר לפייסבוק.

לא ראיתי שמישהו ירד במיוחד על השואל המקורי. והבחורה שאת רומזת עליה שכן ירדו עליה דווקא חוזרת לפה.

יש לנו דעות מסויימות וקווי מנחה. יש פורומים בהם תומכים בסירוס ועיקור בצורה מוחלטת ושבכלל אסור לעלות שם סוגיה של סירוס ועיקור. אנחנו כן מוכנים לדבר על זה ולהסביר. לא תמיד זה אפשרי או יעיל כי עם הלכה אי אפשר להתווכח.

לגבי גידול חתולים בחצר גם אפשר לנהל דיון. סה"כ כתבתי בשרשור ההוא שיש המון אנשים שמתנגדים לרעיון הזה ולא יהיו מוכנים למסור את הגורים שלהם לתנאים כאלה. לא כתבתי שזה צער בעלי חיים ושלא מוסרי לגדל ככה חתולים.
לצפיה ב-'המגדלים האלה אוהבים רק כסף ומכבדים רק את חשבון הבנק שלהם.'
המגדלים האלה אוהבים רק כסף ומכבדים רק את חשבון הבנק שלהם.
18/10/2018 | 15:51
27
אין שום ויכוח אידיאולוגי בנושא הזה, יש רק שני צדדים: האחד מיוצג במה שיוקיטה כתבה והשני הוא תהליך הביקוש-וההיצע שבו חוברים אנשים תאבי-בצע שלא איכפת להם מסבל החיות אל נובורישים שחשוב להם חתול גזעי 'עם תעודות' (בדרך כלל מזויפות) ולא מבינים שצבע/גזע החתול אינם הדברים החשובים שהופכים אותו למה שהוא באמת.

לצפיה ב-'יש מגדלים ויש מגדלים'
יש מגדלים ויש מגדלים
18/10/2018 | 19:28
5
22
בלי להכנס לעינין העקורני יש הבדל גדול בין הכלאות פירטיות לבין מגדלים רצינים שעושים בדיקות גנטיות לא מרבים בצורה מבוקרת וכדומה. יש גם מרבעים פירטים. שאין תעודות הכלב או החתול לא נחשב גזעי. בזמנו, היתה בפורום מישהי שהיה לה בית גידול לסקוטיש פילד והיא היתה מאוד אחראית. לכן, לדעתי , אם מישהו כבר רוצה לקנות שיקנה רק מבית גידול מוכר ואחרי ולא מהכלאות פירטיות מיד 2.
לצפיה ב-'זה נכון אבל'
זה נכון אבל
18/10/2018 | 21:02
4
29
גם המגדל הכי אחראי מייצר גורים שלא צריך למצב של פיצוץ אוכלוסין, גורים שלוקחים מקום שלא הם צריכים למלא. במצב הזה, אף מגדל אינו אוהב חתולים. מגדלים הם חובבי גזעים, לא חתולים (או כלבים). מי שבאמת מסתכל על טובת החתולים או הכלבים לא ירבה אותם כלל.

זה לא סתם הבדל עקרוני, ההשלכות הן מעשיות. זה כמו לטעון שמי שמחזיק עבדים זכאי להחזיק באידיאולוגיה משלו (וזה גם נטען בפועל בתקופות הרלבנטיות).
לצפיה ב-'אותי לא צריך לשכנע'
אותי לא צריך לשכנע
18/10/2018 | 21:10
3
19
תמיד היו לי רק חתולים מעורבים שהגיעו מהרחוב. אבל כן הכרתי אנשים שהיו להם כלבים/ חתולים שהצילו אבל היה להם פטיש לגזע מסויים. הכרתי בחורה שהיו לה 3 חתולים שהצילה והרבעי שלה היה מיקון שקנתה ב 5000 שח. היא פשוט אהבה את הגזע הזה. אני רק אומרת שאם כבר מישהו ממש רוצה גזע מסוים אז שיקנה מבית גידול רשום ואחרי ולא מאיזה זיווג שעושים אנשים פרטים מוכרים ביד 2
לצפיה ב-'כן'
כן
18/10/2018 | 23:03
2
23
זה עצוב שאנשים לא מתבגרים וממשיכים עם ה"כי מתחשק לי" גם כשהם יודעים שזה גורם נזק ותופס מקום של אפשרות לעשות משהו חיובי (יחיד או נוסף). בבתים שאליהם הגעתי עד כה כשמר חתול יש כמובן מכל הסוגים. בכולם טיפלתי, גם במיין קון. מהיכרות מיד ראשונה - אין ממה להתלהב.

אגב, המיין-קון בארץ ידוע אצל הוטרינרים כגזע חולה. שכנים קנו גור מיין קון גזעי, ועם הזמן גילו שהוא חולה במחלה גנטית קשה שפוגעת בעצמות, סבל מטורף. הם סיפרו למגדלת... שהציעה להם גור נוסף כפיצוי פראיירים לא מתים ולא לומדים. אפילו אחרי שראו מקרוב מה קורה בהרבעות הגזעיות (במקרה זה עם תעודות והכל), עדיין קפצו על ה"מציאה".
לצפיה ב-'רוב האנשים לא יקנו'
רוב האנשים לא יקנו
18/10/2018 | 23:30
1
17
כלב או חתול ב 5000 שח. אבל כן הרבה יקנו ב 1000-1500 לכן לדעתי, בתי הגידול המוכרים פונים לקהל מצומצם יחסית אבל כל ההרבעות הלא מובוקרות בין חתולים או כלבים שנראים גזעים אל הם לא( אם אין תעודות ממש לא גזעים) הם הבעיה המרכזית. תציצי תראי מה קורה ביד 2 למשל, כמה אנשים מוכרים גורים באזור ה 1000 שח. כמה אנשים פרטים מחפשים זיווג לחתולה שלהם. זאת מסחרה לא נורמלית. ונתח המכירות הרבה יותר גדול מבעלי הגידול המוכרים שדורשים מחיר שהרוב לא מוכנים להוציא( אגב, חלקם הגדול מוכר עם התחייבות לעיקור וסרוס כנראה לא ליצור גם תחרות). גילוי נאות, בחיים לא קניתי כלב/ חתול גזעי( בעני גם חינוכי לילדים) אבל יש כאלו שמרגישים אחרת.
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
19/10/2018 | 08:20
16
וזו סיבה מרכזית מדוע גם כתבתי לפותח השרשור דאם הוא כל כך "חייב" אז רק מבית גידול עם תעודות.

עם זאת, כש הצליבור הזה, גם מהגזעיים וגם מהזיופים, כולם קונים מאותה סיבה: כולם מחפשים תיק גוצ'י, נעלי ג'ימי צ'ו, ולא משנה מה הנזק הנגרם למליוני(!) יצורים חיים בדרך. מה שמגוחך הוא שכל אותם קונים רוצים "משהו מיוחד" - ובמקום להסתכל על יצירה חד-פעמית של הטבע הם קונים בכסף שכפול מהונדס. מאחר שהשינוי לא יבוא סתם מתוך טוב ליבם של אותם אנשים, צריך להסביר מפורשות. הדרישה להיות "מקבלים ומכילים" במקרים אלו אינו דרישה לגיטימית לכבד את השונה אלא לקבל את מי שפוגע וגורם נזק, לעזור לו להרגיש טוב עם הבעיות שהוא גורם.
לצפיה ב-'אצלנו יש ארגז פתוח'
אצלנו יש ארגז פתוח
18/10/2018 | 23:47
18
23
חול מתגבש. אין ריח בכלל (מנקה כל בקר. עניין של חצי דקה).
אותי מעניין איך משאלה פשוטה על ארגז חול שוב פעם משך/ה מי שמשך/ה לביקורת על עצם החתול שהחלטתם לגדל....
לצפיה ב-'תודה ! '
תודה !
19/10/2018 | 03:48
17
36
אני מבין שאנשים פה רגישים לנושא אבל אי אפשר לשנות את העולם, אני גם כמובן נגד פגיעה בבעלי חיים ולכן בדקתי בWCF אם מדובר בבית גידול רשום ומסודר והוא אכן רשום שם , אני רוצה לתת לחתול את הטיפול המיטבי ביותר שאוכל לתת וחבל שחברי הפורום הזה מבריחים מפה מגדלים לגיטימיים , גם לכלבים וחתולים גזעיים יש מקום בעולם בין אם זה לדעתכם או שלא. 
לצפיה ב-'השינוי בא מכל אחד ואחד מאיתנו'
השינוי בא מכל אחד ואחד מאיתנו
19/10/2018 | 08:28
16
27
ודאי כשמדובר בשאלה את מי ומה נכניס הביתה.

הכותבת החביבה שמסמפטת אותך כל כך הכניסה הביתה אך ורק כלבים וחתולים מהרבעות ביתיות ללא תעודות, וגם ניסתה בפורום כלבים לעודד אנשים לקנות ממקומות כאלו. כאן פשוט לא מאפשרים לה. היא לא מעקרת ולא מסרסת, ומתנגדת לכך בחתולי רחוב, וכאשר נשאלה איך זה מתיישב עם המוסר (כי לא היתה לה אף הצדקה ממשית לכך) פנתה לאיזה רב, או שמא יש לומר "רב", שיאשר לה שהיא לא מחוייבת לדאוג לשלומם של בעלי חיים. חשוב להבין ממי אתה מקבל תמיכה.

פניה לאיגוד המגדלים לא מחייבת אותך לקנות. העמותות, ההסגרים, בתי האומנה והרחוב מלאים במועמדים שרק מחכים לך.
לצפיה ב-'מסיונריות, קנאות "דתית" או כל שם אחר'
מסיונריות, קנאות "דתית" או כל שם אחר
19/10/2018 | 09:14
15
14
יתאים לתסביך הזה.
מספיק לנסות ל"תקן" את הציבור ןלנסות להחליט עבורו מה לגדל בבית, איך לגדל וכו'.
אם היה משתתף מעלה שאלה האם לרכוש חתחל בריטי או אחר היה מקום להופות הצדקניות האלה. אבל השאלה היתה לגבי ארגז חול לחתול.  הוא כבר אמור לקבל חתול מגזע מסויים שהוא בחר ומי את שתתערבי ותיתני ציונים?!
אני למשל חושבת שעיקור וסירוס זה מעשה נוראי ולא מוסרי. וכשעולה שאלה איך ומתי לעקר אני לא מתחילה עם "למה לעקר בכלל?". אני מתאפקת.
כי בניגוד אלייך אין לי את ה"מסיונריות וההטפה" של כל מה שאני מאמינה בהם. ואני לא מנסה לחנך ציבור. קטונתי.
זכותו של כל אדם לגדל או לא לגדל חתול. זכותו להחליט מאיזה גזענאם בכלל לגדל וזכותו להחליט מאיפה לקבל את החתול.
האג'אנדה שלך של לדחוף חתולי רחוב לכל בית כי "חתול זה חתול" אינה נכונה.
מספיק עם משטרת המחשבות והנסיון לקבוע מה מותר ומה אסור לכתוב.
אני לא מעקרת את הכלבות ולא מסרסת את טומי.
זה עניין פרטי שלי.
אני שמחה שקניתי את הפודליות דמסבים לנו הרבה שמחה וצחוק. אין בעיה עם ייחומים ואת יודעת מה? אני לא זיווגתי אותם כי הסיכון והבלאגן סביב זה לא מתאים לי. אבל אם הייתי מחליטה לזווג אחת מהן - זה היה ענייני הפרטי.
טומי לא מסורס. הוא בן 8 חודשים עוד מעט. בינתיים אין סימונים אין בריחות ואין בלאגן (ואיך החלטת שהוא גזעי וגם לא מתועד?!)
את רוצה לגדל חתולי רחוב? בבקשה. בא לך להאכיל חתולי רחוב? מצויין.  בא לך לסרס ולעקר את שלך? בעייתי אבל אני לא מתערבת.
(ואגב, בפורום כלבים לא שכנעתי אף אחד לקנות גורים גזעיים. הצבתי אופציה בנוסף לאופציה השלטת. וכל אדם חכם בעיני ומכיר את עצמו ויחליט בעצמו.
(אגב, לאמץ מעמותה זה לא כזה פשוט. מחליטים בשבילך אם אתה ראוי בכלל ויש חוזים וקשקושים...).

לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
19/10/2018 | 09:53
14
18
הדרך הקלה: אין לך הצדקה מוסרית למעשייך ולכן פשוט תגידי "זה סתם ססססססמולני, מקבל תרומות מהקרן החדשה" (בניסוח שלך במקרה זה: מסיונר, קנאות דתית).

ברור שאינך אחראית לדבר: קנית כלבות מזיווגים ביתיים בלתי מתועדים, הדבר שכפי שציינה כותבת אחרת בשרשור הזה ציינה הוא גורם הנזק הגדול ביותר, אבל אינך אחראית. רק נתת כסף למי שעושה זאת ועודדת אותו בקנייתך להמשיך לעשות זאת.

לקחת חתול מהמלטה ביתית כלשהי. גם אם היתה איזו יומרה (כמו במקרה של הכלבות) להדביק לו באופן שקרי את התואר "גזעי" וגם אם לא, עשית זאת אחרי שכבר למדת בעצמך מנסיון אישי איזה שטויות יספרו לך אותם מרביעים ומגדלים, וכאשר ידעת שעומדות בפנייך אופציות אחרות, אבל.... נו... את "לא אחראית".

כל אדם ואדם אחראי למעשיו. אחד מהדברים שמלמדים לגבי חברה ראויה היא שחברה כזו תאפשר לאדם לעשות כראות עיניו *כל עוד אינו גורם נזק לאחרים*. מאות האלפים ויותר של יצורים חיים ומרגישים שמתים בגלל אנשים שלא רק מתעלמים ממצוקתם אלא גם עושים הכל להנציח את מצבם הרע, הם בבחינת נזק שאסור לגרום.
לצפיה ב-'לכל אחד יש את תפיסותיו'
לכל אחד יש את תפיסותיו
19/10/2018 | 10:20
13
12
אדם שכלבתו המליטה גורים,גזעיים או לא, מחוייב להם לחלוטין (שזה אומר שחייב למצוא להם בית עם העברת בעלות שבב מסודרת או להשאירם לגידולו הפרטי).
אדם שלא מוצא בית לכלב ורוצה לשים בעמותה/כלביה - מבחינתי יש לחייבו על האפסון שלהם עד שיימצא להם בית.
אבל אם אדם יבחר לקחת גור מגידול ביתי או מסחרי זה כבר החלטה שלו.
לחתולים זה הרבה יותר פשוט. רב הגורים שמגדלים מהרחוב ניתן להחזיר לרחוב. בנערותי גידלתי גורה מגיל אפס (עם חלב פרה אגב. לא היתה מודעות אז. והאכלתי בשקית ניילון מאולתרת). והיא שנים הסתובבה כאן בשכונה. וידעה להתנהל עם חתולים אחרים וידעה להתקרב טלי ולברוח מאחרים. לא כל חתול צריך בית.   האדם זקוק לחתול יותר משהחתול זקוק לאדם.
אני שמה את האדם במרכס.
בעיני פורומים נועדו לבני אדם. במקרה הזה פורום לבני אדם המתעניינים בחתולים.
לכן יש לכבד בני אדם, זכותו של כל אדם לגדל מה שבא לו בלי שיאשימו אותו בכל המטרות שמישהו אחר הציב לעצמו ולא הצליח להשיג.
אף אחד לא צריך לנתנצל אם הוא קנה גור סיאמי, פרסי, רגדולי, בריטי,מייןקוני או כל גזע שהוא.  לא סתם יש גזעים בכלבים וחתולים. וטוב שאדם יגדל מה שהוא רוצה ולא יתפשר על משהו אחר.  כי קשה לתחזק פשרה.
לצפיה ב-'במקרה של פותח השרשור'
במקרה של פותח השרשור
19/10/2018 | 10:30
12
20
"מה שהוא רוצה" הרבה יותר יקר וקשה לתחזוק ממה שאת מכנה פשרה.

לכל אדם יש את תפיסותיו, אך אדם אינו מורשה לפעול באופן חפשי לפי כל תפיסה שלו. פדופילים מרגישים שמתאנים להם, אך כמובן לא נרשה להם לפעול על פי תפיסותיהם - זה גורם כאב ונזק למישהו אחר. זה שלא מחילים קנה מידה דומה לגבי בעלי חיים לא אומר שכך צריך להיות: פעם ראו בעבדות דבר לגיטימי שלגביו לכל אדם יש את תפיסותיו והיו רבים שהכריזו בדיוק במילים שלך ש"זכותו של כל אדם לגדל מה שבא לו בלי שיאשימו אותו". אין עוררין שזו היתה טענה שגויה למרות שהיתה אז מאוד מקובלת. ההבנה שזה שגוי לא באה לבד. הדרשה הרבה עבודה לשם כך.

הפורומים מיועדים לבני אדם, חתולים לא יודעים לקרוא. הם לא צריכים ולא אמורים לשמש לצורך מתן הרגשה טובה ותחושת לגיטימיות למי שגורם נזק. היתה כתבה מתישהו באחד העיתונים המקוונים על איך פורומים באינטרנט הביאו בעלייה בתחושות הלגיטימיות של פדופילים לגבי עצמם, כיון שהיו בפורומים שקיבלו אותם ואף תמכו בהם. פורום חתולים אינו קיים לצורך חיזוק ומתן לגיטימציה בפוגעים. הוא קיים כדי להצביע על טובת החתולים.
לצפיה ב-'הלכת מה זה רחוק...(פדופילים?! באמת?!)'
הלכת מה זה רחוק...(פדופילים?! באמת?!)
19/10/2018 | 11:02
11
15
ברור שכחברה יש אסור ומותר. ויש קודים חברתיים ויש מכנה משותף שאומר : אדם לא יזיק לאחר בניגוד להסכמתו (בגופו, ממונו וברגשותיו) ושקטין אינו בר דעת לתת הסכמה כזו מראש.זה לא אומר שצריך להרחיב את זה לכל תפיסה שהיא. בטח בנוגע לבע"ח.ץ. אני חושבת שחילול שבת בידי יהודים גורם סכנה לעם ולעולם. אס מה?! זה אומר שכל אדם שמספר שהוא נסע בשבת לאן שהוא יש לי זכות לגנות אותו בפומבי?! איפה הגבול?!
אני יכולה לומר על עצמי שאם לא היו לי את הפודליות לא הייתי מגדלת גסע אחר. (אולי שיצו. אבל אז זו היתה פשרה מצידי).
פותח השרשור לא שאל אם לגדל בריטי. הוא כבר קנה/הזמין אחד. הוא מנסה לברר על דרך גידול.
וכשכתבתי על פשרה זה בכלל לא פשרה על רקע כלכלי. כשאתה רוצה משהו ומתפשר - אתה עלול להיפטר מהפשרה כשאתה משיג את הדבר "האמיתי" שרצית. (לפני שבועיים דברתי עם משפחה שרצתה למסור את הכלבה שלהם בת השנה. כלבה ממש מתוקה ורגועה. ולמה? מסתבר שלפני 3 שנים היה להם כלב שחור קטן. פינצר מעורב כזה. שחור. הוא נדרס והם מצאו גורה לבנה מגזע קטן. אבל מה שהם בעצם רצו זה כלב זכר שחור וקטן... עכשיו הם מצאו כלב דומה למה שהיה להם. הביאו אותו הביתה והכלבה הפכה להיות "פשרה" שמראש לא רצו).
.
אם אתה רוצה סתם חתול ולא משנה צבע וגזע -אז באמת המקורות רבים.
אבל אם אתה רוצה ונעול על גזע מסויים : אין סיבה שתתפשר.
חתולי רחוב, מה שנקרא, יכולים לחיות ברחוב ובמידה מסויימת יכולים להיות מאושרים יותר מחתולי בית.
אנחנו מגדלים חתולים וכלבים להנאתנו.
ואני חושבת שזה לא הוגן שמנסים לתת הרגשת חוסר נעימות לאנשים שלא עיקרו או שקנו גזעי או אפילו זיווגו את בע"ח שלהם.
הם מוסריים והם בסדר ושכל אחד יחיה את חייו בלי לנסות לחנך אף אחד.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
19/10/2018 | 11:34
10
18
שאת חושבת "שזה לא הוגן שמנסים לתת הרגשת חוסר נעימות לאנשים שלא עיקרו או שקנו גזעי או אפילו זיווגו את בע"ח שלהם" כי את עצמך שייכת לקבוצת האנשים הזו, ולמעשה ידוע לך שעשית נעשה לא מוסרי. לכן לא הוגן בעינייך ולא נעים לך. לכן אינך רוצה שירחיבו לתחומים שיסמנו אותך. ברור.

זו בדיוק הסיבה שנורמות החברה לא צריכות להיקבע על ידי הפדופיל, בעל העבדים, או כל טיפוס אחר שפוגע באחרים. הם יזדרזו לקבוע שמעשיהם מוסריים וראויים.

לצפיה ב-'אין לך מושג מה שאת כותבת'
אין לך מושג מה שאת כותבת
19/10/2018 | 15:49
9
9
אם הייתי מרגישה חוסר נעימות או חושבת שיש קמצוץ של חוסר מוסריות (מוסר של מי?) בקניית כלבים גזעיים - לא הייתי כותבת.
אם הייתי מזווגת את כלבתי והיו לה גורים - לא הייתי מהססת לשתף את הפורום המתאים. היי בטוחה בכך.
אני מדברת בשמם של אחרים שמרגישים צורך להתגונן ולהסביר... למי,! על מה?! או במקרה הרע - פשוט שותקים.
לי אין בעיה מוסרית עם זיווג והמלטה. לא של כלבים ובטח לא של חתולים.
יש לי בעיה מוסרית עם פגיעה בבעלי חיים וזה כולל : חיתוך זנב, עקירת צפורניים, סירוס, עיקור וקיצוץ אוזנ/יים.
המוסר שלך ושלי שונה כנראה.
זהו פורום כללי עם נושא כללי.
ותחת המטריה של "חתולים" יש מקום לכולם.

לצפיה ב-'תחת המטריה חתולים'
תחת המטריה חתולים
19/10/2018 | 16:16
8
13
יש מקום למי שרוצים בטובתם של חתולים, לא מי שמתייחסים אליהם כאל רכוש חומרי ומוציאים אותם מתחום החלת המוסר, מוסר שקובע שלא נכון לייצר מצבים שגורמים סבל ליצורים חיים. אין "מקום לכולם" - יש מקום לבעלי כוונות טובות שאכן רוצים להפחית כאב וסבל.

מרביעים ומזווגים לא רוצים בטובתם של חתולים, בטח לא במציאות הקיימת. גם לא של כלבים. מתנגדים לסירוס ועיקור לא רוצים בטובתם של חתולים וכלבים במציאות הקיימת - בודאי בישראל, על המליונים ברחובות והסבל הרב בכל פינה. במקרה שלך, מי שרוצה יכול לעבור על הפוסטים שכתבת עד כה ולגלות בעצמו עד כמה ההתנגדות שלך נובעת מדברים שאין בהם שום צל של רצון להיטיב עם חתולים (או כלבים). רק אנוכיות, רק "כי בא לי".  "בא לי" מעולם לא נחשב בשום תחום לטיעון בעל משקל  מוסרי. קוני חיות גזעיות או מהרבעות פיראטיות אכן ירגישו איתך מצוין. את תטפחי להם ולעצמך על השכם, בדיוק שפדופיל אחד טופח על שכמו של השני בפורומים מסוימים ברשתות. זה לא תפקידו של הפורום הזה. הפורום הזה מכוון לטובת החתולים, לא לניפוח האגו של המתעלמים מטובתם.

לצפיה ב-'את טועה'
את טועה
19/10/2018 | 16:29
7
6
פורום חתולים נועד ליצור שיח בין אנשים שהמשותף להם זו ההתעניינות שלהם בחתולים.
לא נועד כדי לטפל בחתולי העולם. ממש לא.
חתול הוא בעל חיים. לא בן אדם. בדיוק כמו שכלב ועכבר וכבש וגמל הם חיות.
בני האדם גידלו ומגדלים בעלי חיים שונים להנאתם. חלק למען ייצור מזון וחלק לשעשוע.
אנשים גם מוכרים בעלי חיים עודפים או נצרכים. כך זה היה מעולם ואין בכך רע.
בעל חיים הוא אכן רכוש האדם שקנה אותו. זה מוכר גם חוקית.
אס מספיק עם הבריונות וסתימת הפיות.
כל מי שמגדל חתול מוזמן לשאול ולהתייעץ ולפרסם תמונות ומה שבא לו כל עוד מדוגר בחתול.

לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
19/10/2018 | 16:46
6
12
אחרי שהסברת בדיוק את הראיה שלך את בעלי החיים כרכוש, ביכלתך ללכת ולהקים מרחב וירטואלי משלך שבו יהללו את כל המזיקים למיניהם. לפורום בזה, שאינו בניהולך, יש מטרה ברורה: להיות למען החתולים, שהם יצורים חיים ומרגישים, שבני האדם צריכים להיות מודעים למציאות הקשה שהם יצרו עבורם בישראל ולהשתדל להמנע ממה שמגדיל, מרחיב ומעמיק את הסבל הזה. זאת גם הסיבה שיכולים לקבל כאן עצות מועילות: כי הן מכוונות לטובת החתולים ולא להרגעת המצפון של מי שפוגע בהם.

מי שרואה בחתולים רכוש - זה לא המקום בשבילו. זה מקום למי שאוהבים חתולים, לא למי שמתנהגים כאילו מדובר ברהיט. את עצמך כאן לא מכוונות טובות, אבל זה על המצפון שלך. כאדם דתי את אמורה לדעת שבוחן כליות ולב יודע בדיוק מה כוונותייך, ושומע היטב את המטבע המקרקשת בכלי הריק.
לצפיה ב-'בעל חיים הוא בהחלט רכוש. גם לפי החוק.'
בעל חיים הוא בהחלט רכוש. גם לפי החוק.
19/10/2018 | 17:38
5
7
אם קניתי כלב, חתול או כבש - הם שלי ע"פ חוק.
הפורום נועד לאנשים שרוצים לנהל שיח בנושא חתולים. מהיבטים שונים. ולא רק מהיבט צר.
זוהי לא פחטפורמה אישית שלך. זהו פורום שפתוח לציבור הרחב. ואם חלק מהציבור ירצה לדבר על הפרסי החדש שהוא רנה אז זו זכותו בלי שיאשימו אותו בכל תלאות חתולי הרחוב )שאצלנו בכל אופן חיים מעולה).
לצפיה ב-'יש לך טעות בהגדרת הפורום'
יש לך טעות בהגדרת הפורום
19/10/2018 | 18:26
4
20
פעם היו חוקים שהסדירו בעלות על עבדים. גם החוקים המגדירים בעלי חיים כרכוש גרידא הולכם ומשתנים, עדות לכך חוק צער בע"ח. ככל שהמודעות הציבורית לעוולות המוסריות תעלה, השינויים ימשיכו לקרות. החוק כיום אינו מספק הצדקה מוסרית להתנהלותך.

באשר לפורום, הוא במה ציבורית - עם הגבלות. זה פורום עם תקנון, אג'נדה ומנהלים. מאחר שאני בצוות הניהול, אכן יש כאן במידה מסוימת פלטפורמה שלי כי בכל פורום המנהלים קובעים מה מותר ומה אסור. בהתאם, אין למי שקנה חתול שום זכויות יתר מיוחדות שמתירות לו לכתוב פוסטים שאינם תואמים את תקנון הפורום, כלומר, לא יוכל לפרסם את בית הגידול ולא לעודד קניית חתולים או כל דבר בסגנון. מאחר שמעבר לכך הפורום אכן ציבורי, זכותו של כל כותב אחר בפורום להבהיר לאותו אדם את ההשלכות, הן המעשיות בשטח (שהרי, בניגוד למה שחושב פותח השרשור, לא מדובר באיזו "רגישות" או דעה שונה גרידא. מדובר במעשים המשפיעים הן ישירות והן בעקיפין על מצבם של החתולים בישראל) והן המוסריות, גם אם זה לא נעים לאותו כותב שהחליט שחתול הוא רהיט.
לצפיה ב-'טהרנות מעצבנת... '
טהרנות מעצבנת...
19/10/2018 | 20:06
3
16
את כל מה שאמרת אפשר להגיד גם על בני אדם, למה להביא ילדים לעולם שאפשר לאמץ ילדים מסכנים מבית יתומים?  או למה זוג שלא יכול להביא ילדים לעולם יאמץ ולא יביא ילדים בפונדקאות, או למה אישה חד הורית הולכת לקבל תרומות זרע (כמובן שהיא תבחר בזרע המשובח ביותר עם המאפיינים הטובים ביותר שאפשר) אבל לא תאמץ ילד מסכן ? אפשר להשליך את זה לכל אספקט אחר בחיים , פורום תפוז זה לא המקום היחידי בראש שאפשר למצוא בו מידע , הזמנים של פעם השתנו , אתם יכולים להמשיך עם הדיונים הפילוסופים בשקל שלכם עד מחר.. העיקר שאתם מרגישים עליונות מוסרית מזוייפת כי אתם מגדלים רק חיות מסכנות מהרחוב..
לצפיה ב-'מעבר לעובדה'
מעבר לעובדה
19/10/2018 | 20:35
21
שיש אנשים שבאמת מקדישים מחשבה לנושאים שהעלית, התשובה הפשוטה היא: ילדים אינם מוגדרים כרכוש. יש חוקים רבים המיועדים למנוע סחר בילדים, והחברה נזעקת כנגד התיחסות אל ילדים כאל רכוש ורואה פגמים מוסריים בנסיונות להתנהל כאילו הם רכוש (זו אחת הסיבות שדברים כמו פונדקאות אינם מקבלים חד משמעית גושפנקא חיובית, כי יש בעיות של סחר בילדים ובנשים). ילדים גם אינם מומתים בחלוף עשרה ימים בבית המחסה, ועוד כהנה וכ נה דוגמאות המבהירות שאין מה להשוות.

אתה מתרגז כי לא מקבלים בחיוב את התיחסותך לחתול כאל מוצר צריכה. למרות שכרגע החוק מאפשר לך, ויש בתי גידול, בקניה לא מדובר ביחס לחתול כאל יצור חי, מרגיש ורגיש, וגם מתעלמים מההשפעות על שאר החתולים (ויש השפעות. כל קניה פוגעת).

דווקא במקרה של חתול בריטי, מדובר במראה נפוץ למדי ברחוב הישראלי, יש לפחות שלושה חתולי רחוב בצבע הכסף-כחול הזה רק בקטע הרחוב הצמוד לבית שלי. לא קשה למצוא את המראה הזה בין "חיות מסכנות מהרחוב" שהזכרת בכזו נימת זלזול, ומכאן שמי שקונה אותו מראה בדיוק באלפי שקלים  לא יוצא רק מישהו ששוכח שלא מדובר ברהיט, אלא גם מה שישראלים כל כך שונאים להיות - פראייר.

חבל שאתה כל כך נעול על קנייה. אתה יכול לקבל בדיוק מה שאתה רוצה גם בדרך חיובית ותורמת, ולא בדרך בלתי מוסרית.
לצפיה ב-'בכל מקרה'
בכל מקרה
19/10/2018 | 20:56
1
23
אם ברצונך במידע אמיתי, מבוסס מציאות, ולא במידע שמיועד רק לעזור לך להרגיש טוב עם בחירה בעייתית, אנחנו כאן. כן, עם העליונות המוסרית הכביכול-מזויפת.... כי אכפת לנו מחתולים, לא מגזעים.

מי שבודק ברצינות את נושא הגזעים, מוצא שאין בהם שום דבר מועיל או טוב, לא לחתולים ולא לכלבים. הם מבוססים לחלוטין על העדר התיחסות לחתול או לכלב או לכל חיה נוגעת בדבר כאל ישות שצריך להתחשב בה. כל תועלת היא אך ורק לצד אחד, וזה לא הכלב או החתול - שנושאים בכל הנזקים הרבים שההרבעה לגזעים הביאו עימם, הן לגזעיים והן ללא-גזעיים, מבחינת בריאות, אורך חיים וכל פרמטר אחר. אכן לא ניתן לייחס שום ערך מוסרי משום כיוון לתחום הזה.

אה כן, נקודה נוספת, דווקא די חשובה - כתבת שאנו מנהלים דיון פילוסופי. לו אכן היה מדובר בפילוסופיה בלבד, לא היה צורך בדיון. הבחירה שלך אינה פילוסופית, ומה שקורה בבתי גידול וכתוצאה מקיומם, מה שקורה במציאות של ישראל אינו תיאורטי. חשוב מאוד לזכור את זה, כי זה מה שבאמת משנה, מבחן המציאות.
לצפיה ב-'למקרא ההודעה שכותרתה "אצלנו יש ארגז פתוח" - דגדג לי להגיב, '
למקרא ההודעה שכותרתה "אצלנו יש ארגז פתוח" - דגדג לי להגיב,
20/10/2018 | 04:09
12
אבל זכרתי את הדוגמה שנהג אבי לתת במקרים כמו הצדקנות העקשת של אניאורחת. וזה הולך ככה: ברחוב עוברים סוס ועגלה (אני מדבר על תל אביב של שנות ה-50-60'). הסוס מרים את זנבו, מסיט אותו הצידה ומוריד לכביש "עוגה" מהבילה ומסריחה. עכשו קיץ, השמש קופחת, הכביש חם, וה"עוגה" מתכסה בשכבה קרושה, שבולמת את התפשטות הסירחון. אבל!!! אם תיגע בה, באצבע או במקל, תישבר השכבה הקרושה והסירחון ישוב ויתפשט לכל עבר. הימצאותה שם אינה אסטתית ומרמזת על דברים לא נעימים, אבל - אלא אם כן תטרח לאסוף אותה ולסלקה אל פח האשפה ותשטוף היטב את הכביש - מן הראוי שפשוט תתעלם ממנה. היא שם, היא נושאת את פוטנציאל הסירחון, אבל אינה מפיצה אותו לכל עבר.
אם יש עדיין מישהו, שסבור שיוכל לגרום לגברת להבין שהעולם הוא כדורי ולא שטוח - שייבושם לו. לגבי כל השאר, הייתי ממליץ: לא באצבע ולא במקל.
לצפיה ב-'עזרה אנשים'
עזרה אנשים
19/10/2018 | 21:15
2
15
בשכונה שלי יש עוד פעם המלטה, היללות של החתלתולים משגעות אותי, גם זה רעש מטריד וגם הלב נקרע. לפני כחצי שנה אימצתי גור נטוש ומאז אני עוד יותר רגישה ליצורים הקטנים והמתוקים האלה ואני לא ממש יודעת מה לעשות. האם יש משהו לעשות ברגע הזה כדי להרגיע את היללות, לתת להם, לאמא, משהו? התעניינתי בעבר בעירייה מה צריך לעשות כדי לעקר חתולת רחוב. זה חייב להיות הכיוון כנראה אבל זה לא פשוט. אבל מה עושים כרגע? תודה מראש לעונים המרגיעים :(
לצפיה ב-'אם האמא שם'
אם האמא שם
19/10/2018 | 21:38
1
18
אזי אין לך הרבה מה לעשות, היללות מכוונות לקרוא לה ואם היא הלכה לחפש לעצמה אוכל היא תחזור. במקרה הזה, אולי יש רק דבר אחד לעשות, אם ידוע לך מי ואיפה, וזה לשים קצת אוכל ומים לאמא כדי שהיא לא תתרחק להרבה זמן מהגורים והם יבכו פחות.

הבעיה האמיתית כמובן מתחילה אם האמא לא חוזרת. אז יש גורים שבוכים עד שמצילים אותם או עד מותם, מה שבא קודם. לצערי, במציאות הקיימת קשה לתת עצה יותר טובה בשלב זה מאשר להמתין לדעת אם האמא חוזרת.

אם הרשות העירונית באזורך אכן מעקרת ומסרסת, זה אכן יכול לעזור בטווח הארוך. אכן מדובר לעתים קרובות בהליך מסורבל כי הוא תלוי הן ברצון הטוב של האנשים נושאי התפקידים והן בתקציבים המועברים. השר הנוכחי הממונה על הנושא לא עוזר כי הוא מתנגד לעיקור וסירוס מסיבות דתיות. אם ביכלתך לצלוח את התהליך, ולשים לב שמחזירים את החתולה הזו ואחרים למקום הנכון, זה בהחלט יכול לעזור.

לצפיה ב-'תודה יוקיטה. מחר בבוקר אבדוק מה קורה שם,'
תודה יוקיטה. מחר בבוקר אבדוק מה קורה שם,
19/10/2018 | 22:45
11
מי האמא ואם אפשר לשים לה אוכל וכו'.
בקשר לעיקור/סירוס, אני גרה בבאר שבע ודווקא מינו כאן "מתאמת לרווחת בעלי חיים" ודיברתי איתה לפני כמה חודשים ומתברר שיש אפשרות שהעירייה תעקר אבל כדי שזה יקרה מתישהו באלף הנוכחי אני צריכה ללכוד את החתולה בעצמי ומתברר שזה לא פשוט בכלל. קודם מחכים שהגורים יגדלו... אח"כ פתאום כבר לא רואים אותה, ואם היא או אחרת מופיעה אז קשה מאוד להתקרב אליהן בכלל. קשה קשה
לצפיה ב-'הצלת 2 גורי חתולים...'
הצלת 2 גורי חתולים...
19/10/2018 | 10:59
1
12
היי.
לפני 3חודשים התחלתי להאכיל 2 גורי חתולים בחצר ומאז הם תלויים רק באוכל שלי.
הם לא יודעים לחפש אוכל לבד.
אני נוסע עוד חודש דרך העבודה לחול לשליחות לשנה.
מחפש מישהו שיכול לקחת אותם אליו אפילו לחצר כי לדעתי הם ימותו.
הם לא יועים להסתדר לבד.הם בני 5 חודשים לדעתי.
מ שיכול תבוא עליו הברכה.
אפשר ליצור איתי קשר אייל-0507594240
לצפיה ב-'הסיכוי יעלה אם תצלם תמונות טובות שלהם'
הסיכוי יעלה אם תצלם תמונות טובות שלהם
19/10/2018 | 11:40
14
האם ניסית לאתר מאכילים ברחובות באזור שלך, שאולי יוכלו לצרף את השניים לפינת ההאכלה שלהם? כמובן ראוי מאוד להציע תמורה כלשהי, שקי מזון למשל. זב נראה כיוון ריאלי יחסית, כי קשה למצוא בתים אמינים במצב שבו יש עודף ענק של חתולים. בשל העודף עליך לחשוב על יצירת פרסום אטרקטיבי ככל האפשר, גם בפייסבוק, גם ביד 2, עם תמונות.
לצפיה ב-'זוכרים את צמד הגורים שאספתי מהרחוב לפני חודש? פרח ופיץ'..'
זוכרים את צמד הגורים שאספתי מהרחוב לפני חודש? פרח ופיץ'..
18/10/2018 | 10:45
5
41
הקיצר בימים האחרונים הם מתחילים להסתובב בבית אחרי שהיו סגורים בחדר משלהם וככה והם גילו את השטיח במטבח.
גילו והתאהבו..
מי שעושה גילגולים של שמחה בתחילת הסירטון זו פרח , מזכיר שלפרח יש בקע והיא תצטרך לעבור ניתוח בהמשך.
זה היה חודש קשה שעברתי איתם, התמודדנו עם כל מיני בעיות בריאות אבל כרגע המצב טוב והם מאוד שמחים כמו שאפשר לראות.
הם מחפשים בית ואשמח לתת אותם כזוג, אם מישהו מעוניין, שידבר איתי
לצפיה ב-'יפהפיים! '
יפהפיים!
18/10/2018 | 21:04
1
14
וראויים לבית!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/10/2018 | 11:05
3
לצפיה ב-'עוד תמונות של פרח ופיץ' שמחפשים בית'
עוד תמונות של פרח ופיץ' שמחפשים בית
19/10/2018 | 10:58
19
זו פרח 
לצפיה ב-'ןזה פיץ''
ןזה פיץ'
19/10/2018 | 10:59
15
לצפיה ב-'ממש מתאימים לשטיח (ומתוקי על)'
ממש מתאימים לשטיח (ומתוקי על)
19/10/2018 | 21:25
4
לצפיה ב-'גורה בת חודשיים, עיוורת, מהממת ומלאת אהבה!! מחפשת בית'
גורה בת חודשיים, עיוורת, מהממת ומלאת אהבה!! מחפשת בית
17/10/2018 | 09:45
5
44
הסיפור המלא בסירטון
לצפיה ב-'היא חמודה, בהצלחה במציאת הבית.'
היא חמודה, בהצלחה במציאת הבית.
17/10/2018 | 15:41
4
לצפיה ב-'אתה יודע מה היתה הבעיה שלי עם הסרטונים שלך? '
אתה יודע מה היתה הבעיה שלי עם הסרטונים שלך?
17/10/2018 | 18:15
3
47
התוכן כל כך מושך והכתוביות כל כך לא מפריעות לתמונה, שלקח לי כמה הקרנות
לתפוס שהן בכלל קיימות. אבל אל תשנה דבר, בסוף כולם לומדים

לצפיה ב-'הכתוביות לא בולטות מספיק וזה כי אני לא עורך וידאו משוכלל '
הכתוביות לא בולטות מספיק וזה כי אני לא עורך וידאו משוכלל
18/10/2018 | 08:17
2
33
במיוחד וגם משתמש באיזו אפליקציה בסיסית לעריכה.אז זה נראה חובבני אבל המסר עובר
לצפיה ב-'כתבתי כשבח, לא כביקורת'
כתבתי כשבח, לא כביקורת
18/10/2018 | 13:05
1
27
ישנם סרטוני מומחים שבהם הטקסט מתבלט, פולש לתמונה ומסתיר חלקים ממנה.
האותיות האדומות שלך גדולות, דקות ומשתלבות יופי. תאווה לעיניים.
לצפיה ב-'כן, הבנתי שזו מחמאה פשוט אני קצת מתבעס'
כן, הבנתי שזו מחמאה פשוט אני קצת מתבעס
18/10/2018 | 13:38
22
מאיך שהסירטונים שלי יוצאים אבל אין לי כוח לייצר משהו משופר כרגע (מבחינה טכנית).בכל מקרה תודה רבה!
לצפיה ב-'טומי כבר בן 7-8 חודשים'
טומי כבר בן 7-8 חודשים
15/10/2018 | 22:18
6
59
איך שהזמן טס...הוא חתול מדהים ויפייפה ונח לכולם. (בגרות מינית זה בגיל 8-10 חודשים? מחכה לראות אם יהיה שינוי התנהגותי).
הוא השתלב מאד יפה עם שתי הכלבות. הולך בהליכה נמרית בבית ואוהב רק אוכל יבש (לא עוף ולא שימורים וממש לא נקניק...)
בניגוד לכלבות, כשאנחנו הולכים והוא יושב/שוכב בדרך לא עולה על דעתו לזוז כדי שנעבור. מצידו שנעקוף אותו או נדלג עליו או נדרוך עליו.הוא לא זז.
וכשאני נחה במיטה הוא קופץ לידי לקבל ליטוף ואז הוא מתמתח ומתכרבל על הכרית ואני מוצאת את עצמי זזה לקצה המיטה כדי שהוא יתרווח ויהיו לו מקום...(עד שאני קולטת את הגיחוך ומורידה אותו מהמיטה).
בקיצור, ההחלטה להביא חתול בבית למרות החשש וזה שאני טיפוס של כלבים לגמרי הוכחה כהחלטה מעולה.

לצפיה ב-'הכנסת חתול הביתה'
הכנסת חתול הביתה
17/10/2018 | 11:08
5
39
כל הכבוד .תמשיכי להנות ממנו .מה אם תמונה שנקנא קצת 
לצפיה ב-'רואים שלא קראת הודעות קודמות של הגברת '
רואים שלא קראת הודעות קודמות של הגברת
17/10/2018 | 13:09
3
14
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
17/10/2018 | 14:35
2
38
זה לא מזיק גם אם לא קראתי  לראות תמונה שוב
לצפיה ב-'הכוונה היתה אחרת'
הכוונה היתה אחרת
17/10/2018 | 14:40
1
42
מדובר בסוג של פרובוקטורית. אין לה שום כוונות טובות.
לצפיה ב-'זו כבר הוצאת דיבה'
זו כבר הוצאת דיבה
17/10/2018 | 15:51
34
שלא הייתי מצפה לקרוא ממנהלת פורום.
אני לא חייבת להסכים איתך בכלום.
זהו פורום חתולים ואני מגדלת חתול כבר חצי שנה ומאד מאד נהנית ממנו.
זכותי לשתף ולכתוב מה שאני רוצה בנושא של חתולים.
כן. גם אם אני לא מסכימה לשום דבר שאת אומרת או עושה.
לצפיה ב-'ניסיתי ביבר להילות תמונה ולא מצליח לי משום מה'
ניסיתי ביבר להילות תמונה ולא מצליח לי משום מה
17/10/2018 | 15:53
26
הוא משהו באמת מדהים. יצור נינוח ורגוע. מבתדר עם שתי הכלבות.
בזה הרגע הוא ישן לידי על המיטה.
לצפיה ב-'שירותים אוטומטיים?'
שירותים אוטומטיים?
17/10/2018 | 11:35
2
24
הי לכולם,
החתול החמוד שלנו, בן כ-8 חודשים, מסורס, אוכל טוב (קונים אוכל שמכיל הרבה בשר). נמצא רק בבית.
עושה צרכים בארגז חול סגור, אנחנו מנקים כל יום, שומרים על האיזור נקי, שמנו סודה לשתיה ומרססים בחומר מיוחד... ועדיין יש גלים של ריח חזק בבית, לא יודעים האם של שתן או צואה.
אני בתחילת היריון והריח לאחרונה פשוט בלתי נסבל עבורי. נכנסת הביתה ועולה בי גל של בחילה. 
חשבנו לקנות שירותים אוטומטיים/מתנקים לבד - למישהו יש ניסיון עם זה? האם זה יכול לעזור? 
תודה..
לצפיה ב-'אם נניח שאותם 'גלים' באים אך ורק מארגז החול,'
אם נניח שאותם 'גלים' באים אך ורק מארגז החול,
17/10/2018 | 13:18
24
לא מזה שהוא עשה את צרכיו במקום אחר בבית, אז נראה לי שמדובר ברגישות לריחות בשל תחילת ההריון שלך ולא בשל בעיה אמיתית. עד כמה שידוע לי זאת בעיה שכיחה.
מצד שני אם גם שאר בני הבית חושבים שיש ריח חריג אולי יש בעיה במערכת העיכול של החתול ושווה לבדוק את זה אצל ווטרינר.
שירותים אוטומטיים הם דבר לא שכיח במיוחד ומסיבות טובות: יקרים, מסובכים ודורשים תשומת לב לא פחות מאשר דורש ארגז חול רגיל.
דרך אגב, באיזה 'חומר מיוחד' אתם מרססים?

לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות גם'
בהחלט יכול להיות גם
17/10/2018 | 14:24
22
שהחול פשוט לא מסוג מתאים. יש המון מוצרים של חול לארגז חתולים, חלקם נחותים ויוצרים מפגעי ריח, חלקם טובים יותר. יש גם סוגים שונים (בהכללה גסה, שלוש קטגוריות-על: חול מתגבש, חול קריסטלי וחול "טבעי" מחומרים כגון נסורת המותאמים לשימוש חתולים). איזה חול בדיוק מצוי בארגז החול אצלכם?

שירותים אוטומטיים - כשמר-חתול, ראיתי כמה סוגים של כאלה בבתים שונים. יש את הסוג שבעצם רק גורף את התוצרים בתוך חול (קריסטלי במקרה שראיתי) לתוך מן ארגז תחתון שאותו זורקים בסוף ומחליפים בחדש שיש בו כבר את החול. בבית עם הסוג הזה מרוצים וממשיכים להשתמש בו, אבל ראיתי שזה נתקע מפעם לפעם והמסרק שגורף את התוצרת יכול להתמלא בגושי צואה כך שאישית לא התלהבתי.

יש את הסוג שמתחבר לצנרת, עם שטיפה אוטומטית. בבית שבו ראיתי את זה החליטו באיזה שלב להפסיק את השימוש עקב סתימות חוזרות של הצנרת ובעיות טכניות שונות.

בשורה תחתונה, נראה שככל שהארגז משוכלל וממוכן יותר, כך גם יש בו יותר נטיה לתקלות. מעבר לזה, בארגזי שטיפה שעובדים כמו שצריך גם לא תראו את מה שיכול להראות לכם אם משהו בבריאות החתול אינו תקין - שלשול, דם בצואה וכדומה. לכן לדעתי עדיף להשאר עם הlow tech, שהוא גם הזול יותר לשימוש.

סיבה נוספת למפגע ריח רציני, במיוחד אם החול בארגז כן איכותי וכן עושה את העבודה בגדול, היא אוכל שאינו מתאים לחתול. כמו בבני אדם, מה שאוכלים משפיע על מה שיוצא בקצה השני, הן מבחינת מרקמים וצבעים והן מבחינת ריחות. אוכל לא מתאים יכול לגרום ליציאות מאוד מאוד מסריחות. קרה אצלנו עם אוכל דווקא מאוד איכותי, אבל דירוג איכותי באוכל לא בהכרח אומר שמתאים לחתול הספציפי. במקרה כזה מחליפים בהדרגה למזון אחר (משתדלים עד כמה שאפשר שגם הוא יהיה איכותי) ובוחנים אם זה משפר את המצב.
לצפיה ב-'משלם בכאב על הצלת החתולים '
משלם בכאב על הצלת החתולים
14/10/2018 | 09:22
18
102
חושב שהרוב כבר מכירים אותי פה, אני מציל המון חתולי רחוב בבאר שבע, עושה את זה כבר המון שנים.
ישבתי עכשיו מול המחשב שומע מוסיקה ופתאום צץ לי בראש גור שאספתי מהרחוב לפני איזה שבוע וחצי ולא שרד.
הפרצוף שלו עדיין טרי אצלי בראש, יכול ממש לראות אותו, וזה פשוט מכאיב, מכאיב הרבה, בטח לאדם כמוני שלקרוא לי אוהב חתולים זה תהיה מילה קטנה, אני נותן להם את החיים שלי.
הוא לא היה אצלי, שמתי אותו באומנה, הוא היה בסדר גמור ואפילו התאושש, ראיתי אותו במרפאה אנרגטי ומאושש, לא יודע למה הלך, דיברתי עם הוטרינרית שזרקה כל מיני ניחושים, אין טעם לעסוק בזה האמת.
הוא היה מאוד צעיר מאוד קטן ומאוד חולה.
אבל באמת שזה שורף אותי ואני אעשה איתו מה שעושה עם שאר הזכרונות הכואבים שלי וזה לדחוף למגירת ההדחקה.

בחודש וחצי האחרון הוצאתי מהרחוב חמישה גורים,
שני ג'ינג'ים שנמצאים אצלי בבית (פרח ופיץ', פרח הנקבה עם בקע וצפויה לעבור בהמשך ניתוח).
גור עם רגל לא מתפקדת שיעבור כנראה כריתה בהמשך.
גורה עיוורת שנמצאת כרגע באומנה ואני מחפש לה בית.
והגור שלא שרד.
אני אוסף בעיקר את החולים הגוססים וחסרי הסיכוי
יש לי הוצאות גדולות מהרגיל במרפאה הוטרינרית שלי, אם מישהו רוצה לעזור לי 
אשמח שיתרמו שם.
אומרים שהתרומה לעודד הכטמן, נותנים אשראי בטלפון בסכום שתבחרו.
הטלפון שלהם 08-6421848

לצפיה ב-''
14/10/2018 | 19:48
8
לצפיה ב-'תראו את הנסיכה העיוורת שהוצאתי מהרחוב'
תראו את הנסיכה העיוורת שהוצאתי מהרחוב
15/10/2018 | 07:47
51
לראות אותה משחקת זה ממש מחמם את הלב, היא לא רואה כלום כן?..
לצפיה ב-'סירטון של שני הגורים שאצלי'
סירטון של שני הגורים שאצלי
15/10/2018 | 08:14
39
פרח (הנקבה) ופיץ'.צולם לפני כמה ימים
לצפיה ב-'אתה עושה פה דבר לא תקין מהרבה בחינות'
אתה עושה פה דבר לא תקין מהרבה בחינות
15/10/2018 | 12:05
14
80
נתחיל מהסוף: אתה מוציא חשבוניות? אם לא אתה מסתבך עם הרשויות.
לתאר מצוקה רגשית ואז לבקש כסף. זה מעשה מאד לא לעניין.

אני מניחה שאתה פועל בתמימות אבל זה היה מגעיל מאד לגלות בסוף הפוסט שלך שזה מה שאתה מבקש.

ולבסיום אני מניחה שכמעט כל מי שנמצא פה מוציא הרבה כסף על הצלת חתולים. ולבקש מאנשים כאלה שגם ככה משקיעים משאבים וקשה להם לעמוד מנגד. זה לא יפה בכלל.

מציעה לך לפנות להנהלת הפורומים להסיר את זה, בדרך יפה. ולא על ידי ביקור של מס הכנסה.
ולהעלות פוסט על הקושי הרגשי שלך.

אם אתה רוצה לגייס כספים תצטרך לעשות את זה בפלטפורמה אחרת.
דרך עמותה. שתעביר את הכסף לוטרינר שיוציא חשבונית, עם פירוט על מה החיוב.
חשבוניות שישלחו לתורמים.
לצפיה ב-'בנאדם מציל עשרות אם לא יותר חתולים בשנה וזה מה שיש לך להגיד?'
בנאדם מציל עשרות אם לא יותר חתולים בשנה וזה מה שיש לך להגיד?
15/10/2018 | 12:12
1
50
תתבייש.
לצפיה ב-'מילים כדורבנות, גאה בתגובתך.'
מילים כדורבנות, גאה בתגובתך.
15/10/2018 | 19:16
10
לצפיה ב-'את סתם מקשקשת שטויות.'
את סתם מקשקשת שטויות.
15/10/2018 | 13:55
1
56
הוא לא מבקש שיתרמו לו כסף אלא שיעבירו כסף לחנות המוכרת מזון חתולים ולווטרינר, מכיוון שאינו מקבל כסף הוא אינו צריך להוציא חשבונית.
אם את חושדת שמדובר בנוכל את יכולה להתקשר לחנות ולווטרינר שהוא נותן את מספרי הטלפון שלהם ולבדוק אם הכסף אכן משמש לטיפול בחתולי רחוב. כשאני תרמתי לו החלפתי כמה מילים עם צוות המרפאה והתברר לי שהוא אכן טיפוס מוכר שם, שזאת אכן מרפאה ושהכסף משמש לטיפול בחתולי רחוב. אז להיות קצת חשדן זה תמיד טוב, אבל לפסול את פעילותו המבורכת על הסף ולפזר איומים מטופשים זה מעשה לא יפה.

לצפיה ב-'כל הכבוד לך על התגובה. '
כל הכבוד לך על התגובה.
15/10/2018 | 19:22
32
מחמם את הלב שעוד אנשים מעריכים את פועלו תרומתו והשקעתו של עודד
לעניין חתולי הרחוב.
לצפיה ב-'תסלחו לי אם לא אגיב לגברת הזו שצצה פה בהודעה ראשונה'
תסלחו לי אם לא אגיב לגברת הזו שצצה פה בהודעה ראשונה
15/10/2018 | 14:04
4
55
אחת ההודעות ההזויות שמישהו הפנה אליי אין ספק.ולא ממש שווה תגובה

לצפיה ב-'כל הכבוד לך על מה שאתה עושה '
כל הכבוד לך על מה שאתה עושה
15/10/2018 | 21:55
3
36
דרוש חוסן מנטלי לטפל בככ הרבה מקרים קשים. לא הייתי עומדת בזה , אני בפאניקה מכל שריטה קטנה או עין עצומה של אחד החתולים שאני מאכילה.
מקווה שיכסו לך את כל החובות ויהיו אימוצים מהירים והרבה סיפוק
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
16/10/2018 | 10:14
2
8
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
16/10/2018 | 13:42
1
31
אל תתיחס לשטויות שאנשים כותבים נגדך בפורום, אתה צדיק ,תמשיך לעשות את מלאכתך בנאמנה ,גם אני מאכילה חתולי חצר באיזור מאד עויין גם אני מקבלת מלא רקושטים מאנשים חסרי לב,צריך ללמוד להתעלם
לצפיה ב-'תודה, ראית שהתעלמתי ולא ממש הגבתי, למרות שקצת דיגדג לי..'
תודה, ראית שהתעלמתי ולא ממש הגבתי, למרות שקצת דיגדג לי..
17/10/2018 | 07:50
6
לצפיה ב-'ההודעה של פותח השירשור תקינה בהחלט'
ההודעה של פותח השירשור תקינה בהחלט
15/10/2018 | 14:49
2
56
אכן לא מבקשים להעביר כסף לגורם פרטי אלא למרפאה וטרינרית, שהיא כמובן מחוייבת לעבוד בצורה תקינה מול מס הכנסה כעסק פעיל. כל תורם יכול לקבל מהם קבלה על כל סכום שנתרם.

ראוי באמת להקדיש מחשבה על מה מעבירים ביקורת ועל מה מנסים לדווח כאילו מדובר במשהו לא תקין.
לצפיה ב-'תודה יוקיטה על תגובה "תקינה בהחלט"'
תודה יוקיטה על תגובה "תקינה בהחלט"
15/10/2018 | 19:26
10
לצפיה ב-'הייתי ממליץ לכם מנהלי הפורום לחסום את גברת ויויאן טאץווד'
הייתי ממליץ לכם מנהלי הפורום לחסום את גברת ויויאן טאץווד
16/10/2018 | 19:55
30
שעל פניו נשמעת כמו טרול שלא תוכל לפרסם את הרעל שלה כאן יותר.
ולך עודד המשך בפועלך המבורך מזמן כבר נגמרו לי המילים.
עודד צור
לצפיה ב-'תגידי את אמיתית???'
תגידי את אמיתית???
16/10/2018 | 10:24
1
46
הבן אדם נותן את כל כולו וזה מה שיש לך להגיד לו??
אני חושבת שזכותו המלאה לבקש עזרה. זה לא רק כסף שהוא משקיע, זה זמן, קושי נפשי ומה לא?? תחשבי על זה: להוציא גורים חולים מהרחוב,לשקם,לטפל חלקם מתים, אלו ששורדים ומשוקמים (לפעמים אחרי ניתוחים והוצאות כבדות) צריך למצוא להם בית טוב.
תחשבי על העומס הנפשי. אז לבוא עם יציאה כזאת ממש לא ברור לי איך מכל מה שהבן אדם עושה לזה את נתפשת.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
17/10/2018 | 07:52
22
בהנחה שלא מדובר בהטרלה (אין לניק הזה עוד הודעות בקבוצה), אז אני לא חושב שהיא מבינה בכלל מה אני עושה ובאיזה סדר גודל
לצפיה ב-'גור חתולים פלג'יל'
גור חתולים פלג'יל
16/10/2018 | 15:27
11
46
סליחה שזה ארוך
לפני שבועיים וחצי קנינו חתול בריטי בן 3 חודשים שעבר 2 חיסונים וחיסון כלבת וגם תילוע ואמפולה וגם המגדלת נתנה לנו וויטמינים שנתנו לו במשך 4 ימיים ראשנים שהיה אצלינו (לא יודעת איזה בדיוק)
ויום אחרי שהוא הגיע אלינו הוא התחיל לשלשל (בערך 2-3 יציאות ביום ממש מימיות)
אחרי בערך יומיים הזמנו ווטרינר והוא נתן שימורי ID ליומיים וסירופ נגד טפילם ליומיים ובזמן הזה היתה יציאה אחת טובה  והשאר עדיין רך..
אחרי עוד יומיים שלא היה שיפור קנינו שימורי ID לשבוע שאיתם הייתה בערך יציאה אחת טובה ביום ועוד 2-4 רכות או מימיות
אחרי בערך שבוע (ביום שבת) חזרנו לווטרינר והוא נתן כדור נגד תולעים, זריקת אנטיביוטיקה ועוד זריקה (לא זוכרת של מה) וגם אמר להמשיך עם ID יבש
בנוסף, אמר שאם לא יעבור תוך יום יומיים להתחיל לתת FLAGYL

אז זה לא עבר בנתיים ולא השתפר וקניתי פלג'יל שנתחיל היום אבל אני ממש בלחץ שזה כל כך הרבה זמן (כבר יותר משבועיים) והוא ממש קטן ומקבל מלא תורופות בזמן כל כך קצר ואני לא יודעת אם התרופות לא יעשו גם נזק
וגם ראיתי שבפלג'יל יש אלכוהול ואני יודעת שלחתולים אסור אלכוהול
לצפיה ב-'לדעתי כדאי מאוד לקבל חוות דעת שניה מוטרינר אחר'
לדעתי כדאי מאוד לקבל חוות דעת שניה מוטרינר אחר
16/10/2018 | 16:05
10
28
איפה אתם גרים? אולי נוכל להמליץ על וטרינר טוב.
לצפיה ב-'גרים במגדל העמק'
גרים במגדל העמק
16/10/2018 | 16:09
9
21
התקשרתי למרפאה ווטרינרית נוספת וסיפרתי להם את המקרה (בתקווה שלא החסרתי פרטים חשובים) והם אמרו לתת את הפלג'יל ואם אין שיפור להגיע עם החתול וגם לשלוח בדיקת צואה או לחלופין להגיע איתו לחוות דעת נוספת כבר היום.. הבעיה שרק ביום שבת נסענו איתו לווטרינר הקודם וחתולים לא ממש שמחים מנסיעות מה שיכול להחמיר את המצב גם כן..

אני ממש לחוצה מכמות התרופות שהוא מקבל בזמן כל כך קצר, במיוחד שהוא עדין גור קטן.

אני גרה במגדל העמק- מאיזה סיבה עדיף עוד יעוץ?
לצפיה ב-'במגדל העמק יש ד"ר אייל סורס'
במגדל העמק יש ד"ר אייל סורס
16/10/2018 | 16:40
8
25
בעפולה יש ד"ר פביאן טרומפר
אני יכול לנסות לברר על עוד וטרינרים.

הסיבה לחוות דעת שניה היא עובדה פשוטה שהטיפול שהגור קיבל עד עכשיו לא עזר.
שליחת צואה לבדיקה נשמע לי הצד המתבקש בשלב הזה כפי שכבר כתבתי לך. אולי אפשר להביא למרפאה רק צואה ולא לקחת את הגור למרות שנראה לי שזה לא כ"כ בעייתי לגור קטן. זה לא אותו דבר כמו חתול בוגר.

אגב אם הוא קיבל רק כדור אחד נגד תולעים אז הוא צריך לקבל את הכדור השני 10-12 יומים אחרי הכדור הראשון.
לצפיה ב-'הרופא לא אמר כלום על כדור נוסף בעוד 10 ימים'
הרופא לא אמר כלום על כדור נוסף בעוד 10 ימים
16/10/2018 | 16:54
7
27
וגם המגדלת אמרה שהוא קיבל טיפול מלא לתולעים לפני מספר שבועות גם כן.

עדיף לחכות עם הפלג'יל ולנסות לשלוח בדיקת צואה קודם או לקחת אותו למרפאה נוספת? 

והמליצו לי על המרפאה הווטרינרית בעמק שממוקמת ברמת ישי- שמעת עלייה? הבנתי ששם יש גם אולטרסאונד וכדו' אז אולי זה עדיף
מפחדת גם שבמעבר בין רופאים משהו ישכח ויתנו לו כפול ממשהו וזה יפגע בו
לצפיה ב-'מגדלים הם לא אנשים אמינים'
מגדלים הם לא אנשים אמינים
16/10/2018 | 17:22
3
29
תצטרכו לקוות שהיא אמרה את האמת. באופן כללי עדיף לא לקנות ממגדלים אף פעם, יש עודף אדיר של חתולים לאימוץ ובטוח שיכלתם למצוא בצבעי כסף אם זה היה כל כך חשוב לכם.

קנייה של חתול או כלב זו תרומה למסחרה מהסוג שהכי מזיק להם. אין בהרבעה שום דבר שמיטיב איתם, וזה נכון בעיקר בחתולים לעומת כלבים. אם בכלבים לפחות מתיימרים להשיג תכונות עבודה (וגם זה פעמים רבות לא מדויק ורחוק מלשקף מה קורה בהרבעות), בחתולים זה רק מראה חיצוני. בגדול, הגזעיים פחות בריאים, ומפני שהמיקוד הוא מראה חיצוני אין שום הבטחה לאופי טוב. יוצא שמדובר בהוצאה חסרת תכלית שגורמת נזק אדיר לחתולים.
לצפיה ב-'מתקשה לענות על כך כי החתול כבר איתנו'
מתקשה לענות על כך כי החתול כבר איתנו
16/10/2018 | 17:30
2
27
אני מאוד רציתי לקחת חתול מאימוץ ובעלי רצה לקנות ושכנע אותי שחתולים גזעים עוברים בדיקות למחלות גנטיות ושזה גזע מאוד בריא והשתכנעתי (וגם לא רציתי לריב עם בעלי)
החתול כבר אצלינו ועכשיו והכי חשוב שיחלים ואנחנו נותנים לו בית חם ואוהב בלי קשר לגזע שלו!!!

מאמינה שאם ניקח לחתול שלנו חבר זה יהיה מאימוץ

לגבי זה שמגדלים הם לא אמינים, מאיזה בחינה? 
לצפיה ב-'בדרך כלל קשה להאמין להרבה מגדלים'
בדרך כלל קשה להאמין להרבה מגדלים
16/10/2018 | 18:06
1
22
אין סנקציות על מי שיעשה משהו לא בסדר. זה כמו שבהתאחדות לכלבנות יש תקנון, שבו מפרטים כל מיני תנאים לגידול ולהרבעה - אבל מגדל שאינו עומד בתקנון עדיין יכול לזכות בפרסים בתצוגות ולכן התקנון הוא נייר טואלט. גם הרעיון שמגדלים מבצעים בדיקות גנטיות הוא בעיקר רעיון, מגדל מקצועי ואכפתי אולי יעשה משהו בכיוון אבל אלא אם כן ראיתם במו עיניכם את הבדיקות ואתם יודעים להבין מה כתוב בהן לעולם לא תדעו מה קורה באמת. בסופו של דבר אין מגדלים אכפתיים: מי שאכפת לו לא מרביע ולא מגדל, בטח לא כשהמציאות הקיימת כאן מסביבנו כל כך קשה.

מגדלים רבים גם לא אמינים מבחינת המלצות גידול. למשל היה את מגדל הכלבים הזה שהמליץ לסגור גורי יורקשייר בארגז סגור ולא לצאת איתם בכלל בחודשי חייהם הראשונים. זו התעללות, אבל הטפשים שקונים ממנו מאמינים לו ש"כך צריך".

כמובן שכעת צריך לטפל בגור שאצלכם כדי שיבריא. אמנם חבל שנוצר מלכתחילה כחלק מהרבעה מכוונת בבית גידול, טבל טוב שאכפת לכם ואתם מטפלים בו. אם התרופות לא עוזרות, באיזה שלב הוטרינר אמור להמליץ על בדיקות נוספות ולא סתם להלעיט בעוד ןעוד תרופות: בדרך כלל מתחילים עם בדיקת דם.

לצפיה ב-'אצלו אין בדיקות במקום'
אצלו אין בדיקות במקום
16/10/2018 | 18:54
21
הוא אמר להתחיל עם הפלג'ל והמליץ לעשות בדיקות בבית חולים ווטרינרי בחיפה שעושים בדיקות צואה וכדו אם אנחנו לא רואים שיפור..

אם רמת הלחץ שלי אני יכולה לתת עוד יום ולראות אם מתחיל שיפור ואם לא ניסע למראת שגם נסיעות זה לא כיף לו במיוחד
לצפיה ב-'כן, שמעתי גם על המרפאה ברמת ישי. אני לא מהאיזור ולא יודע מה '
כן, שמעתי גם על המרפאה ברמת ישי. אני לא מהאיזור ולא יודע מה
16/10/2018 | 18:41
2
23
יותר נוח לך, אבל גם זאת מרפאה טובה.

קצת קשה לי להמליץ לך בדיוק על סדר הפעולות. אני רואה 2 אפשרויות:
1) אם הגור מרגיש טוב סה"כ ולא מיובש אז אפשר לנסות לתת לו פלג'יל יום-יומיים ולראות האם זה עוזר.
2) לא לתת לגור שום תרופה נוספת, להגיע איתו לבדיקה מסודרת לוטרינר החדש ואז הוא כבר יחליט איך להמשיך. כדאי לקחת איתך שמות של כל התרופות שהגור כבר קיבל, מעבר לזה לא נעשה הרבה כך שאין חשש ממשי שמשהו ישכח.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/10/2018 | 18:51
1
17
כרגע התחלנו עם הפלג'ל (שהוא ממש לא אהב) אם תוך יום-יומיים לא יתחיל שיפור או שתהיה תגובה כולשהי כנראה ניקח אותו לבית חולים ווטרינרי בחיפה שנקרא מדי ווט כי לפי מה שהבנתי שם יכולים במקום לעשות כל מיני בדיקות שלא ניתן לעשות בכל מרפאה

מעבר לזה אין לי את השמות של כל התרופות שכבר קיבל אבל אם נחליט לנסוע למרפאה אחרת או לבית החולים אתעקש שהווטרינר יתן לי

כל כך מקווה שיחלים כבר ושהתרופות לא יעשו שום נזק בעצמן
לצפיה ב-'מדי ווט זה מקום טוב. בהצלחה ורפואה שלמה לגור!'
מדי ווט זה מקום טוב. בהצלחה ורפואה שלמה לגור!
16/10/2018 | 19:11
11
לצפיה ב-'זוכרים את הגור עם הרגל השבורה שהצלתי לפני מספר שבועות?'
זוכרים את הגור עם הרגל השבורה שהצלתי לפני מספר שבועות?
16/10/2018 | 10:12
2
46
אז נכון שהוא יצטרך ניתוח כריתה של אותה רגל בעייתית שהתבררה בהמשך בבדיקה כרגל עם בעיה נוירולוגית..
(הוא הולך על האמה וזה יוצר פצעים) אבל הוא מרגיש טוב וכמו שאתם רואים בסירטון מקבל הרבה פינוקים מהאמא המאמצת שלו
לצפיה ב-'וככה הוא נראה פעם, גוסס בשיחים'
וככה הוא נראה פעם, גוסס בשיחים
16/10/2018 | 10:13
24
לצפיה ב-'ואפרופו הגור הזה, מישהו מכיר מרפאה מומלצת בכפר יונה והאזור?'
ואפרופו הגור הזה, מישהו מכיר מרפאה מומלצת בכפר יונה והאזור?
17/10/2018 | 07:54
6
לצפיה ב-'איך לדעת אם חתולה שמצאנו ברחוב מעוקרת? יש לה חתך באוזן ימין'
איך לדעת אם חתולה שמצאנו ברחוב מעוקרת? יש לה חתך באוזן ימין
14/10/2018 | 10:41
6
17
לצפיה ב-'אם אוזן אחת עם קצה חתוך בקו ישר'
אם אוזן אחת עם קצה חתוך בקו ישר
14/10/2018 | 10:47
5
62
כך שהקצה איננו, אז כנראה היא מעוקרת. אם לא, רוב הסיכויים הם שלא.
לצפיה ב-'אבל עושים את החתך באוזן שמאל '
אבל עושים את החתך באוזן שמאל
14/10/2018 | 23:06
4
31
מוזר שמימין
ולמה אין תמונה ?
לצפיה ב-'לא בטוח שמקפידים על שמאל/ימין... '
לא בטוח שמקפידים על שמאל/ימין...
15/10/2018 | 07:36
6
לצפיה ב-'לחתולי רחוב עושים גם חיסון נגד כלבת ולכן מסמנים באוזן ימנית'
לחתולי רחוב עושים גם חיסון נגד כלבת ולכן מסמנים באוזן ימנית
15/10/2018 | 15:31
2
9
לצפיה ב-'לחתולה שלי עשו באוזן שמאל ולא עשו לה כלבת'
לחתולה שלי עשו באוזן שמאל ולא עשו לה כלבת
16/10/2018 | 00:29
1
19
אז מי שמימין בטוח גם חיסון כלבת ? ומי שמשמאל לא קיבל ?
כתוב בויקי שעושים באוזן שמאל
לצפיה ב-'אין חוק איזה אוזן לסמן, זה מה שנהוג לעשות. אבל זה לא 100%'
אין חוק איזה אוזן לסמן, זה מה שנהוג לעשות. אבל זה לא 100%
16/10/2018 | 00:58
6
לצפיה ב-'אז חזרתי מיוון'
אז חזרתי מיוון
12/10/2018 | 21:45
8
83
פתגם ברוסית אומר שביוון יש הכל. אין לי מושג לגבי "הכל" אבל מה שבטוח לא חסר שם אלה חתולי רחוב. המצב שלהם דומה למה שיש לנו בארץ - הם רבים ולא כולם מסורסים/מעוקרות. לא הייתה לי מטרה לתעד את חייהם, אך מול שלושת החתולים האלה לא יכולתי לעבור בלי לצלם.
אז, לחתול הראשון יש תפקיד חשוב מאוד: הוא מגן על פרתנון. יותר נכון, הוא עוזר לפקידת משרד התרבות היווני לבצע את התפקיד הזה.
החתולה השניה פוגשת איפשהו בחצי הדרך את התיירים העייפים שמטפסים על החורבות הבילתי נגישות של דלפי. פה היא נותנת להם את ההזדמנות לשכוח מהחורבות האלה, ללטף את עצמה ולהרגיע את נשמותיהם.
החתולה השלישית אינה מבצעת שום תפקיד. אני פשוט נתקלתי בה במהלך השיטוטים ברחובות האחוריים של סלוניקי. אבל היא דומה מאוד לחתולה שהיתה לי בעבר הרחוק, וכ"כ רצתה שאלטף אותה, שלא יכולתי לסרב לה.
לצפיה ב-'כולם יפים אבל'
כולם יפים אבל
12/10/2018 | 22:41
1
68
אני עם הפרתנון

איפה שהייתי לא היו חתולים אבל פגשתי גמלים
לצפיה ב-'ורק אני ישבתי בבית בחושך ולבד... '
ורק אני ישבתי בבית בחושך ולבד...
12/10/2018 | 23:07
38
טוב, היו כאן את האישה, 3 חתולים וכמה חברים, אבל זה לא נחשב.

לצפיה ב-'אמנם עבר כחודש אבל גם אנחנו + חברים היינו ביוון בכל מקום '
אמנם עבר כחודש אבל גם אנחנו + חברים היינו ביוון בכל מקום
13/10/2018 | 10:47
47
חתולים שעל פניו נראו במצב גופני טוב כולל חתולי הרחוב . התברר לי שהתיירים נותנים לחתולים אוכל במסעדות ואיך לא גם אני נהגתי כך למרות המבטים המשתאים של החברים שהיו איתנו שלא הבינו איך אני נותן להם אוכל ממני .
בצילום גורי חתולים עם אמם ב "מטאורה"  כלי המים שלהם היה ריק ואני דאגתי למלא אותו מהבקבוק שלנו .
עודד
לצפיה ב-'הטאבי מהממת, באיזה נוף היא בחרה להיות '
הטאבי מהממת, באיזה נוף היא בחרה להיות
15/10/2018 | 21:37
4
16
הם נראים טוב , החתולים שצילמת , לי תמיד נראה שמצב החתולים כאן הוא מזעזע.
לצפיה ב-'הזה באקרופוליס כניראה מואכל ע"י השומרת, הם בטוח ידידים'
הזה באקרופוליס כניראה מואכל ע"י השומרת, הם בטוח ידידים
16/10/2018 | 01:14
3
25
הטאבי נראית טוב, יכול להיות שהשומרות שם מאכילות אותה.
לגבי טריקולורית אין לי מושג אבל באופן כללי ניראה לי שבסולניקי המצב של חתולי רחוב יותר טוב. ראיתי מזון יבש בכמה מקומות והחתולים שפגשתי היו לרוב מסורסים ומעוקרות.
באתונה המצב יותר גרוע. יש הרבה חתולים רעבים.

אגב בסלוניקי ראיתי גם כלבים משוטטים. כלומר תרתי משמע משוטטים לאורך כל מרכז העיר ומדובר בכלבים גדולים בגודל רועה גרמני ויותר. זה היה די מוזר לראות אותם אבל כניראה זה מה שנהוג שם.
לצפיה ב-'מקווה שמאכילים אותה '
מקווה שמאכילים אותה
16/10/2018 | 20:55
2
12
התמונות עם הטאבי מעולות ;) דוגמנית נוף
הגיוני מאוד שהמצב רע כמו כאן .. קראתי איפשהוא שגם כאן בכל עיר היו כלבים משוטטים עד שנהיו הסגרים , ( לא שהסגרים זה חיובי )
לצפיה ב-'אין לי פרטים כמובן אבל ההרגשה שלי לגבי הכלבים היא שהם פשוט'
אין לי פרטים כמובן אבל ההרגשה שלי לגבי הכלבים היא שהם פשוט
16/10/2018 | 21:43
1
19
חיים שם ככה. אולי לא הייתי ברור מספיק, מדובר בכלבים בודדים - 2-3, לפחות זה מה שראיתי.
בכלל בסלוניקי כניראה מתייחסים לבעלי חיים בצורה מאוד חיובית. יש שם די הרבה חנויות למזון וציוד לבעלי חיים, אפילו באחת הכיכרות המרכזיות בעיר יש חנות גדולה. וגם כל בתי מלון שבדקתי כשחיפשתי מקום ללון בו מאפשרים הכנסת בעלי חיים.
לצפיה ב-'לא הבנתי נכון ...;) נשמע שנחמד בסלוניקי'
לא הבנתי נכון ...;) נשמע שנחמד בסלוניקי
17/10/2018 | 01:56
4
לצפיה ב-'עיקור לחתולה'
עיקור לחתולה
15/10/2018 | 01:42
3
41
האם שמעקרים את החתולה חובה לחתוך לה את האוזן?

לצפיה ב-'לא, אבל'
לא, אבל
15/10/2018 | 07:35
2
33
אם היא חתולת חוץ, הסימון הזה עשוי למנוע איסוף וניתוח חוזר בטעות בעתיד.
לצפיה ב-'מה לגבי זכר? אם הוא מסורס אפשר לדעת בבדיקה חיצונית, נכון? '
מה לגבי זכר? אם הוא מסורס אפשר לדעת בבדיקה חיצונית, נכון?
19/10/2018 | 23:22
1
2
לצפיה ב-'כן, אמור להיות אפשרי לשער'
כן, אמור להיות אפשרי לשער
19/10/2018 | 23:36
2
לא תמיד קל להיות בטוחים ב100%. בגלל זה בדרך כלל במבצעי ע/ס לרחוב יסמנו גם זכרים (גם כי בחתולי רחוב אין כל כך לוקסוס של אפשרות לבדיקה חיצונית נינוחה אם הם לא נמצאים כבר בקשר איתך).
לצפיה ב-'מבקשת המלצות לפנסיון חתולים ברמת גן (3ימים ) '
מבקשת המלצות לפנסיון חתולים ברמת גן (3ימים )
14/10/2018 | 10:08
3
17
לצפיה ב-'לשלושה ימים'
לשלושה ימים
14/10/2018 | 10:49
2
40
לחלוטין עדיף להשאיר בבית עם ביקור של קט-סיטר (אלא אם כן מדובר בנסיבות מיוחדות). חתולים מאוד נלחצים ממעברים ושלושה ימים בדרך כלל יפחידו מאוד חתול בוגר.
לצפיה ב-'כן מסכימה לחלותין ...אבל '
כן מסכימה לחלותין ...אבל
14/10/2018 | 11:45
1
39
הסבאים מגעים לשמור על הילדים וביקשו למצאו פיטרון לחתול ...האפשרות השניה שהילדים ילכו לסבאים ...מטלבטים מה הכי טוב 
לצפיה ב-'שילדים ילכו לסבאים והחתולים ישארו בטריטוריה שלהם.'
שילדים ילכו לסבאים והחתולים ישארו בטריטוריה שלהם.
14/10/2018 | 14:40
34
להוציא אותם ל-3 ימים זה סתם לגרום להם סטרס מיותר.
בכל מקרה במרפאה של שרון רגב יש פנסיון נחמד.
לצפיה ב-'האם אוכל לחתול של חברת NOW הוא טוב או מומלץ? '
האם אוכל לחתול של חברת NOW הוא טוב או מומלץ?
14/10/2018 | 11:50
3
21
לצפיה ב-'זה מזון טוב אך קצת יקר בהשוואה לתמורה שלו'
זה מזון טוב אך קצת יקר בהשוואה לתמורה שלו
14/10/2018 | 14:32
12
לצפיה ב-'אוכל לחתולים '
אוכל לחתולים
14/10/2018 | 11:47
1
43
שאלה בקשר לאוכל לחתולים של חברת NOW . האם הוא טוב או מומלץ ? ואיך יודעים שאוכל לחתול באמת טוב , מאזין ואיכותי 
לצפיה ב-'קשה לדעת האם אוכל באמת טוב , מאזין ואיכותי בלי לנסות אותו על'
קשה לדעת האם אוכל באמת טוב , מאזין ואיכותי בלי לנסות אותו על
14/10/2018 | 14:38
33
חתול ספציפי. אפשר לנסות לנתח את המרכיבים וערכים תזונתיים ולהבין בערך את טיב המזון. זה עדיין לא נותן אינדיקציה האם המזון הזה הוא באמת טוב לחתול ספציפי.
NOW כאמור מזון טוב אך לטעמי יש בו מט מדי חלבון ולחילופין יותר מדי פחמימות. חתול הוא טורף והוא בנוי להפיק את כל מה שהגוף שלו זקוק מחלבון ושומן, והוא לא זקוק לפחמימות, לפחות לא כמויות כאלה שנמצאים במזונות יבשים לחתולים.
לצפיה ב-'עוד בושם שאומרים עליו שחתולים אוהבים'
עוד בושם שאומרים עליו שחתולים אוהבים
12/10/2018 | 00:05
1
58
עד היום שמעתי ששמן אתרי פאצ'ולי מושך חתולים וכלבים.
ניסיתי, אבל ג'יני עליה השלום לא התרשמה מזה. מה שכן, היא לא נבחה על זה, כמו שנהגה לנבוח על וודקה.
אז הנה הכתבה: "בושם של קלווין קליין ילכוד טיגריסית קטלנית?
" https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5368528,0...
והנה הבושם, במחיר של צעצועים לחתול ל- ...3 חודשים, נגיד?
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=884901
מי שיינסה שיידווח
לצפיה ב-'בעניין ריחות חביבים על חתולים'
בעניין ריחות חביבים על חתולים
13/10/2018 | 16:33
37
לא כל החתולים מתרשמים מהריח של הצמח נפית החתולים ( ממשפחת השפתניים) וזה כנראה תלוי גנטית.  רוב החתולים שגידלתי, לא התייחסו לזה. החתול הנוכחי אוהבת לאכול את הצמח המיובש ( אבל הוא יכול לחדור לקנה הנשימה וזה מסוכן, לכן אני לא נותנת לו) , חתול אחד ממוצא פרסי, אהב והשתגע על זה וכל השאר היו אדישים.
חתולים אוהבים ריחות זעה גבריים כעיקר מבית השחי וריחות של נעליים! ואת זה ראיתי על כולם. ןא פעם הם נוטים להתמרח את הנעלים הללו ועל האנשים שלא שמים דאודורנט.
החתול שלי אוהב את הריח של הכדורים להצמחת שיער,   Roots  HR  ונמשך אליהם כמגנט. ראו סרטון!
הם שונאים ריחות של קליפות הדרים.
לצפיה ב-'צריכה עזרה'
צריכה עזרה
12/10/2018 | 20:57
2
40
הבאתי לחתולה שלי עוד חתולה היום שתיהן בנות 4 חודשים,החתולה שלי מאוד תוקפנית כלפיה ועצבנית והשניה מתחבאת ולא רוצה לצאת מהמחבוא,מה עושים שהן יסתדרו ביניהן?
לצפיה ב-'יש תהליך מסודר של הכרות בין חתולים, אבל לדעתי זה מיותר'
יש תהליך מסודר של הכרות בין חתולים, אבל לדעתי זה מיותר
12/10/2018 | 21:50
1
47
כשמדובר בגורים כ"כ קטנים.
תנסי לשחק עם שתיהן ביחד ולתת חטיפים ביחד. קצת בסבלנות והכל יסתדר.
לצפיה ב-'אוקיי תודה'
אוקיי תודה
12/10/2018 | 22:16
10
לצפיה ב-'התייעצות דחופה על חתול עם חסימה'
התייעצות דחופה על חתול עם חסימה
12/10/2018 | 00:59
1
49
 החתול המהמם שלי בן חמש עם חסימות ודלקות שחוזרות, והנה הגיע שעת הדלקת התקופתית. רצתי לוטרינר שנתן פנוקסיבנזין 1/2 כדור ביום, סינולוקס 1/4 כדור פעמיים ביום, וציטופן 2 קפסולות ביום.

היה לי פנוקסיבנזין בבית ומשום שסבל מאוד נתתי לו חצי כדור בחמש ומאוחר יותר קיבל גם את השאר אחרי הביקור אצל הוטרינר. עכשיו 12:15 בלילה אחרי שישן טוב כמה שעות, הוא הלך לעשות פיפי וסבל כל כך... יללות שלא שמענו הרבה זמן... להקל עליו הייתי חייבת לתת לו משכך ונתתי לו רבע מהפנוקסיבנזין ומקווה שעשיתי טוב. הוא נרגע עכשיו ומנסה לישון... השאלה שלי זה בסדר, ואם כן אז האם במקרים כאלה אני יכולה גם לתת חצי כדור? עברו יותר משש שעות מהמנה הקודמת? ומה עוד אני יכולה לעשות לעזור לו?

קראתי איפשהו שאפשר לתת לחתולים עם חסימות חומץ תפוחים מדולל במים, מישהו מכיר? יש לו נוסחה שלא מסכנת חתול?

תודה למשיבים.
לצפיה ב-'לא לתת עוד 7עוד צרופות'
לא לתת עוד 7עוד צרופות
12/10/2018 | 09:17
34
לרוץ לטיפול חירום!
לצפיה ב-'אוכל לגורים'
אוכל לגורים
10/10/2018 | 08:50
1
47
היי,
האם מזון וירבק לגורים נחשב איכותי?
האם יותר טוב מרויאל קאנין?
תודה
לצפיה ב-'ניראה לי וירבק יותר טוב מרויאל קנין אבל אני אישית לא אוהב'
ניראה לי וירבק יותר טוב מרויאל קנין אבל אני אישית לא אוהב
11/10/2018 | 19:27
35
מזונות כאלה ההמרכיב הבשרי בהם נקרא "חלבון" ולא בשר כלשהו או לפחות קמח בשר כלשהו.
לצפיה ב-'עיקור , לגורה שלי כבת חצי שנה מחר בבוקר'
עיקור , לגורה שלי כבת חצי שנה מחר בבוקר
09/10/2018 | 21:13
6
45
הגורה שלי תעבור מחר עיקור בבוקר במרפאה פרטית רציתי לדעת כמה דברים 
1 , כמה ימים לוקח עד שמחלימים מהניתוח ותחזור לעצמה 
2, האם היא תכעס עלי כשתחזור הביתה שנתתי לה לעבור את הניתוח , היא חתולה מאוד נבונה שמבינה הכל ממש כמו ילד 
3, מה צריכים לעשות כשתחזור הביתה להקל עליה וכל זה ?
לצפיה ב-'בדיוק אני עשיתי לגורה שלי עיקור בשבוע שעבר'
בדיוק אני עשיתי לגורה שלי עיקור בשבוע שעבר
09/10/2018 | 22:49
43
הבאתי אותה ב 8 בבוקר ואמרו לי להשאיר  ולקחת ב 14:00
חתכו לה גם את האוזן השמאלית לסימון שהיא עברה עיקור (מומלץ)
היא לא כעסה וכבר הייתה בהכרה שאספתי אותה ולא היה תופעות לוואי
הבטן שלה הייתה מגולחת והיו תפרים ואמרו לי שהם יתמוססו לבד
ישר בבית התחילה ללכת בבית והיה לה תאבון מומלץ לתת לה אוכל שהכי אוהבת במקרה שלי בשר
ומתנהגת מאז אותו דבר כמו לפניי העיקור
מזכיר לא לתת לה לאכול 8 שעות לפניי העיקור (בגלל ההרדמה)
לא לתת לשתות שעתיים לפניי העיקור (שלא יהיה לה פיפי)
לצפיה ב-'פיצית הגורה כבר בבית מהצהריים'
פיצית הגורה כבר בבית מהצהריים
10/10/2018 | 19:58
4
34
פיצית הגורה שלי כבר מ3 וחצי בבית , נתנו לי לתת לה תרופה הרגעה לשבועיים אנטיביוטיקה כי היה לה גם קצת דלקת בחניכיים זה גילו בבדיקת דם אבל זה לא הפריע לעיקור , היא התאוששה מהר וטוב והניתוח עצמו עבר בסדר, יש לה תפרים פנימיים שיתמוססו לבד , אמרו לי שיומיים תהיה במנוחה , סך הכל בסדר טפו טפו �� 
לצפיה ב-'הגורה שלי לא קיבלה הביתה תרופת הרגעה'
הגורה שלי לא קיבלה הביתה תרופת הרגעה
10/10/2018 | 20:14
1
31
שים לב שהיא לא מתעסקת יותר מידיי בתפרים
לצפיה ב-'עשו לה תפרים פנימיים'
עשו לה תפרים פנימיים
10/10/2018 | 21:03
31
עשו לה תפרים פנימיים אז פחות מציק לה והאנטיביוטיקה זה כי יש לה קצת דלקת חניכיים אז זה לזה אבל לא משהו חמור וההרגעה זה שלא יכאב לה  
לצפיה ב-'האם התחלפו לה כבר שיניים? אם לא זו יכולה להיות סיבה לדלקת '
האם התחלפו לה כבר שיניים? אם לא זו יכולה להיות סיבה לדלקת
11/10/2018 | 18:54
1
24
בחניכיים. אחרת זה קצת חשוד בגורה כ"כ צעירה.
לצפיה ב-'עדיין לא התחלפו לה השיניים '
עדיין לא התחלפו לה השיניים
11/10/2018 | 19:13
20
עדיין לא התחלפו לה השיניים,

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה