לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'מישהו יודע מי היבואן של Nutrisource ?'
מישהו יודע מי היבואן של Nutrisource ?
27/05/2017 | 16:53
2
8
לצפיה ב-'באופן רשמי? ביסקיס בע"מ, כוכב יאיר'
באופן רשמי? ביסקיס בע"מ, כוכב יאיר
27/05/2017 | 19:21
1
24
תורת החיפוש על רגל אחת:
כשלא מוצאים את ה"זנב" בארץ - מחפשים דרך הראש של בעל הזנב.
במלים אחרות: אתר היצרן איפה קונים דילרים בינ"ל "Israel".

במקרה הספציפי הזה:
בדף הבית של יצרן נוטריסורס: http://nutrisourcepetfoods.com/ יש 3 תמונות/אייקונים למעלה. כשמרחפים מעליהם עם הסמן, תמונת הדף מתחלפת. מרחפים מעל לימני ומגלים למטה מימין את ה-"Where to Buy" (המלבן הצהוב).
בדף המתקבל, מגלים בתוך המסגרת למעלה מימין את ה-"Our International Dealers".
בדף הסוכנים הבינ"ל מחפשים את "Israel".
לאימות: פותחים את אתר הדילר הישראלי הרשמי ומוודאים פרטים ואיש קשר
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת >^..^<'
תודה רבה על התשובה המפורטת >^..^<
27/05/2017 | 19:59
3
לצפיה ב-' מתקן האכלה'
מתקן האכלה
24/05/2017 | 16:00
10
64
בעקבות תשובתו של גורדיאן לרץ הסהרורי נזכרתי ברעיון ישן שהיה לי למתקן האכלה שימושי במיוחד לקיץ. ניסיתי בשעתי להניח קערת אוכל בתוך קערה גדולה יותר של מים אבל נימוסי השולחן המפוקפקים של החתולה שלי גרמו לחלק מהאוכל (היבש) למצוא את עצמו במים שבקערה התחתונה, והגי'פה המתקבלת הטרידה אותי כי היא חייבה  לשטוף את שתי הקערות כל יום (קערת האוכל מתלכלכת מצידה החיצוני, זה שטבול במים).

התמונה המצורפת מראה פתרון אפשרי שעלה בדעתי.

הסבר: קערת האוכל גדולה יותר מקערת המים, כך שהאוכל שנופל ממנה יגיע לרצפה או למשטח הייצוב, אבל לא למים. המשטח התחתון נחוץ ליציבות המתקן, וקערת המים מודבקת אליו. מאחר ומדובר באוכל יבש במרכז הקערה העליונה יש פשוט חור דרכו עובר החרוט התומך שמודבק לקערת המים, כך שקל להוציא אותה מהמתקן. למניעת אי הבנות: המים מיועדים לסוכך מפני נמלים וחרקים (יש איזה אצלי איזה זן של חיפושיות קטנות שמאד אוהב את האוכל) ואינם מי השתיה של הגברת; לזה יש לה קערה נפרדת.

לפני שאני נכנס לפרוייקט, מה דעתכם? אפשר פשוט לקנות משהו כזה (לא מצאתי)? יש איזו בעיה שנסתרת ממני? מה הגובה המכסימלי בו קערת האוכל יכולה להיות בלי שזה יפריע לחתולה (אני יכול כמובן לנסות ע"י הגבהה כלשהי, אבל מישהו כאן בטח יודע את התשובה ויכול לחסוך את זה ממני)?

לצפיה ב-'דעתי האישית - לא'
דעתי האישית - לא
24/05/2017 | 19:48
1
56
1. קערת מים קטנה מדי ולא נגישה
2. קערת אוכל גבוהה מעודדת חתול להוציא את האוכל החוצה ולאכול אותו מהרצפה
3. חתולים בפרוש מעדיפים שקערת מיים תהיה במקום אחר ולא ליד קערת אוכל. קראתי על זה מזמן ועשיתי מספר נסיונות וזה אכן המצב.

כפתרון אפשרי ל-2 הנקודות הראשונות אתה יכול לנסות לבנות מתקן מדורג.
לצפיה ב-'המים האלה אינם לשתיה'
המים האלה אינם לשתיה
25/05/2017 | 10:42
28
אבל תודה על הטיפ בעניין הרחקת קערת המים מהאוכל - לא ידעתי על כך, ואצלי הקערות קרובות.
לצפיה ב-'העיקרון מעולה, בפועל יש המון בעיות.'
העיקרון מעולה, בפועל יש המון בעיות.
25/05/2017 | 00:01
1
44
דרך אגב, כל יום ולפעמים יומיים אני מטפל ב-3 מערכות כאלה, אני לא טורח במיוחד לשטוף את קערת האוכל מצידה החיצוני, פשוט מחליף את המים ופעם בחודש מנקה את הכל באופן יסודי.
אז לבעיות:
א. נימוסי השולחן של החתולה שלך לא חריגים, והם לא סתם מפילים את האוכל אלא ממש מנפנפים אותו, המשמעות היא שהקערה העליונה צריכה להיות גדולה יותר או קרובה יותר לקערת המים כדי שזה יהיה אפקטיבי.
ב. מרכז כובד גבוה, גם עם הבסיס יש סיכוי גבוה להפלה אלא אם כן הבסיס ממש כבד. אם קערת האוכל תהיה גבוהה מידי החתולה תשעין את הרגליים הקדמיות עליה כדי להגיע לאוכל ואז נוסף על סכנת הנפילה יש את סעיף ג'.
ג. הבעיה העיקרית: קל יותר לשרטט מאשר לבנות משהו כזה שיהיה יציב מבחינה מבנית, כלומר שהקערה העליונה לא תתנדנד, שהמוט התומך לא יתנתק מקערת המים. לא רק זה אלא שהכל צריך להיות מתפרק בקלות בגלל סעיף ד'.
ד. בכל מקרה צריך להחליף את המים די בתכיפות בגלל זחלי יתושים ומפני שהחתול ישתה מהם אפילו אם יש לו קערה אחרת, אם הכל מחובר באופן קשיח תצטרך קודם לרוקן את האוכל מלמעלה ולסחוב את הכל עם הבסיס הכבד אל הברז.

מצד שני אל תתייאש, אולי שיפור התכנון יוביל למשהו שיהפוך ללהיט.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/05/2017 | 11:01
25
בינתיים עליתי בעצמי על בעיה שמסתתרת בתכנון הזה ומחייבת שינוי קטן: קערת האוכל לא יכולה להתחבר ע"י קדיחת חור כי בכל פעם שאנתק אותה שאריות האוכל יפלו אל המים מתחת, ויוצא שיצרתי בעיה גדולה יותר מזאת שבאתי לתקן... במקום זה יהיה צורך כנראה לחבר אליה צינור קטן שיתלבש על החרוט התומך (שעכשיו כבר לא יהיה חרוט אלא מוט פשוט).

אם הפרויקט ייצא לפועל (אבל זה "אם" גדול) אעלה צילום של המתקן וגם את חוות הדעת של החתולה על כל העסק. בשלב זה אני בודק אם מפריע לה לאכול מקערית מוגבהת.
לצפיה ב-'רעיון אחר: סלוטייפ דו-צדדי על צדי קערת האוכל'
רעיון אחר: סלוטייפ דו-צדדי על צדי קערת האוכל
25/05/2017 | 22:38
5
24
אם לא כוסה בחרקים אין מה להחליף, וגם אפשר להדביק כמה שכבות לפני שמקלפים ומתחילים מההתחלה.
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 08:06
4
8
לצפיה ב-'?'
?
26/05/2017 | 10:21
3
7
לצפיה ב-'נו, טוף...'
נו, טוף...
26/05/2017 | 12:28
2
29

א. אני לא אוהב את הרעיון של להדביק יצורים חיים לנייר דבק,
ב. לא נעים לטפל בג'וק גדול שיידבק לנייר,
ג. הנייר יאסוף גם אבק ושערות חתולים,
ד. מהר מאוד גם החתול יידבק לנייר,
ה. הנייר יקשה על ניקוי הקערה ועל הרמתה,
ו. נחיל נמלים מצוי יחצה את הנייר בקלות,
ז. מים זולים וזמינים הרבה יותר מאשר נייר דבק דו צדדי.
חוץ מזה, מרקיז, הכל בסדר.

לצפיה ב-'ח. כל התשובות נכונות'
ח. כל התשובות נכונות
26/05/2017 | 23:30
1
לצפיה ב-'על טעם ועל ריח...'
על טעם ועל ריח...
27/05/2017 | 03:35
28
הפרש העלויות הוא הנימוק המעשי היחיד. כל השאר; נחילי נמלים וג'וקים, דורשים טיפול שורש וזה לא כולל קערת מים. בכלל, צריך להודות לחתול שאוכל על הרצפה ומשמש גלאי לפולשים כאלה, במקום לגלות אותם על השיש. אולי נקיף גם את השיש בתעלות מים, כמו הטירות העתיקות... גורדיאן, אל תתחמם, אני משחרר את הדמיון
רעיון אחר למתקן, שלא ייראה כמו עוגת חתונה בקומות, זה פשוט לתלות את הקערה (פשוטה, עם שוליים עליונים, ובתוך טבעת), כמו עציץ, אבל נמוך, בגובה של יותר מנמלה מתמתחת. ג'וקים יכולים גם לעוף, אבל אפשר להגביה עוד טיפה. זה מתנדנד? יופי, זה יוסיף עניין. כמו קונג.
לצפיה ב-'עזרה בנוגע לאימוץ גור חתולים חמוד'
עזרה בנוגע לאימוץ גור חתולים חמוד
22/05/2017 | 16:25
21
69
היי כולם, אני וחברתי רוצים לאמץ גור חתולים קטן, הרקע הוא כזה : אמא חתולה ושלושת הגורים המתוקים שלה (בערך בני חודש, מעריך לפי
מחקר אינטרנטי שעשיתי על איבחון גילאים) הם גרים במחסן שממש צמוד לדירתנו. מאז שגילינו שהם שם אנחנו מאכילים אותה ואותם (שילוב של
אוכל רטוב ואוכל יבש איכותי) וסה"כ נראה שהם מסתדרים היטב, משחקים וגדלים מיום ליום. עם זאת המחסן הוא לא בית אידאלי ממספר סיבות. (הוא לא שלנו ויש שם הפרעות).
שאלות עיקריות :
1. מה הגיל האידאלי להכניס את הגור הביתה?
2. האם האמא תתגעגע אליו אם ניקח אותו? האם הוא יתגעגע אליה ואל אחיו?
3. במצב שבו אין מוערבות חיצונית של אנשים, עד איזה גיל הגורים יחיו בחוץ בצמוד לאמא  שלהם? אני מניח שבשלב מסויים הם נפרדים לחלוטין.
3.איך בדיוק כדאי לבצע את תהליך ההכנסה הביתה? על מה להקפיד וממה להמנע ביום שבו נכניס אותו?

נשמח לטיפים בנושא אימוץ גור אם יש לכם, מניח שיהיו לי עוד שאלות בימים הקרובים.
תודה מראש לעוזרים!
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
22/05/2017 | 20:57
3
55
1. בתנאים כאלה לדעתי כדאי לאמץ בגיל חודשיים לפחות
2. אני מאוד ממליץ לאמץ 2 גורים, זה הרבה יותר טוב מהרבה בחינות. בין היתר יהיה להם הרבה יותר קל להתרגל לבית. האמא כן "תתגעגע" אל הגור/ים ותחפש אותם.
3. זה מאוד תלוי בחתולה ובעונה. זה יכול לקרות גם בגיל 4 חודשים אבל גם בגיל 8 חודשים ויותר. זה יכול גם לא לקרות בכלל אם תעקר את החתולה ואת הגורים שזה מאוד מומלץ.
לצפיה ב-'תודה, הלינק שצירפת לא עובד, עוד כמה שאלות :'
תודה, הלינק שצירפת לא עובד, עוד כמה שאלות :
22/05/2017 | 21:51
2
32

שאלות המשך :

1.הדירה קטנה, האם אין סכנה של פגיעה בגורים (שיגדלו במהרה) בשל הצפיפות מכיוון שלא יהיה שטח נפרד לכל אחד מהם? להבנתי חתול לא ממש זקוק לחברה של חיות נוספות? אם תוכל לפרט את היתרונות של אימוץ שניים במקום אחד, כי זה די בעייתי עבורנו בדירה הנוכחית.

2. כמה קריטי לחכות עד גיל חודשיים? החשש העיקרי שלי הוא שהם או יטיילו ו"יאבדו" או שחלילה יפגעו מהכביש הסמוך (מאוד) או מסכנות אחרות. הם צריכים לברוח מהמחסן כמה פעמים ביום כשבעלים שלו נכנס אליו, כך שזה לא בית מאוד מגונן עבורם.

3. אם אפשר אשמח לקבל המלצה מפורטת על הפעולות והימים הראשונים עם הגור לאחר הכנסתו הביתה, מבחינת ציוד אנחנו מאורגנים אבל קראתי שרצוי לכלוא את הגור בחדר קטן בימים הראשונים ואין לנו חדר כזה, ניתן להשתמש בארגז גדול שישמש לו "מיני בית" ומקום מחבוא לימים הראשונים עד שירגע ויצא אלינו?

4. מה הפרוצדורה המומלצת לעיקור של האמא והגורים? אין לנו ניסיון עם חתולים ואני מאוד מעדיף להמנע ממלכודות, רדיפות, החזקה שלהם בכוח ודברים כאלה. יש גורם מיקצועי שאפשר להעזר בו?

חשוב להוסיף שאני כבר מרגיל את הגורים והאמא לנוכחותי, שניים מהם ליקקו את רגליי ומשחקים במרחק 2 מטרים ממני בלי חשש מיוחד, כשהאמא יושבת קרוב.

לצפיה ב-'עכשיו הקישור אמור לעבוד'
עכשיו הקישור אמור לעבוד
23/05/2017 | 00:46
1
30

1. זה נכון שחתולים לא חייבים חברה אבל הם יכולים להסתדר עם חיות אחרות ואפילו להנות מהחברה שלהם. ופה בדיוק נכנס היענין של לאמץ 2 גורים במיוחד אחים - הם לא צריכים להכיר ולהתרגל אחד לשני. ברוב המקרים הם ישארו חברים לכל החיים ויבלו הרבה זמן ביחד. ולדעתי האישית אין מראה יפה יותר מאשר שני חתולים מקורבלים.
לגורים ולחתולים צעירים יש הרבה אנרגיות שהם צריכים להוציא, כשהם 2 הם מעסיקים את עצמם לרוב, אחרת אתם תצטרכו לעשות את זה. כשהם 2 הם לומדים גבולות של כאב וכשהם ישיקו יתכם הם יעשו את זה יותר בעדינות.
גם בדירה קטנה אפשר ליצן סביבה מעניינת ומאתגרת. מתקני גירוד, מדפים על קירות, נקודות תצפית בגובה וליד חלונות, נקודות מסתור וכו'.
מה שחשוב יותר זה שהבית יהיה מוגן. אם יש סורגים על חלונות אז אפשר בקלות לחבר אליהם רשת צפופה, בכל מקרה אחר צריך לחשוב איך למגן חלונות.
עוד דבר אחד שחשוב לזכור - חתולים קופצים ומתפסים לכל מקום ו לכן צריך להערך בהתאם ולהוריד/להחביא את כל הדברים שהם יכולים להפיל.

2. אם אתם מאמצים 2 זה פחות קריטי, אם יש לכם סיבות לחשש על בטחונם זה פחות קריטי. העינין הוא שגורים צריכים לעבור תהליך של "סוציאליזציה", הם צריכים ללמוד איך חתול צריך להתנהג.

3. תיעזר בקישורים שנתתי. נכון שעדיף חדר נפרד אבל אפשר גם בלי. לדעתי עדיף לגדר איזן פינה, אפשר גם ע"י קרטונים, לזים בפנים כמה ארגזים קטנים כדי להסתתר, ארגז חול, אוכל ומים.

4. תלוי איפה אתם גרים, יש רשויות שעוזרןת בתהליך. אחרת צריך לעזות את זה באופן פרטי, כלומר להזמין לוכד ולקחת לוטרינר. יש וטרינרים פרטיים או גורמים אחרים שעושים את זה במחיר מסובסד.
לצפיה ב-'תודה על העזרה, שאלות נוספות כנראה יגיעו בימים הקרובים :)'
תודה על העזרה, שאלות נוספות כנראה יגיעו בימים הקרובים :)
23/05/2017 | 08:35
21

בינתיים המתוקים הקטנים משחקים ממש לידנו, מתרגלים מהר החמודים.
לצפיה ב-'שים לב!'
שים לב!
22/05/2017 | 21:15
9
47

אימהות 'מפזרות' את הגורים שלהן, לפעמים זה מתחיל כבר בערך בגיל חודשיים, הן לוקחות את הגורים לטיולים ארוכים וכל פעם הן חוזרות עם פחות גורים. אם אתם רואים שהגורים מתחילים לשוטט כדאי לאמץ אותם לפני שייעלמו.
כדאי שכבר עכשיו תתכוננו: ארגז חול + חול, כלי אוכל (קערת אוכל קטנה וכלי עם מים שקערת האוכל עומדת בתוכה כשהיא מוגנת מנמלים, בצע הרצה כדי לבדוק שזה עובד), וכלי שתיה. בחר וטרינר בסביבה וקנה ממנו תרסיס פרונטליין נגד פרעושים וכדורי תילוע, וברר באותה הזדמנות כמה יעלה לכם עיקור/סירוס + חיסונים.
וכמו שדימיטרי אמר, עדיף לאמץ שניים.

לצפיה ב-'איך אתה מגדיר "מתחילים לשוטט"?'
איך אתה מגדיר "מתחילים לשוטט"?
22/05/2017 | 21:55
8
38

בימים האחרונים הם קצת יוצאים לשטח שליד המחסן, משתובבים להם בצמוד אליו ולאט לאט מגדילים את הטווח שלהם.

דימטרי בתגובה מעלייך המליץ לחכות לפחות עוד חודש שלם לפני האימוץ - ההימור שלי שעוד חודש הם כבר יעשו טיולים הרבה יותר מרוחקים.

עוד שאלה - מה הסדר המומלץ בנוגע לעיקור וחיסון ואימוץ? על פניו נראה לי בעייתי לקחת את הגור הביתה וישר להפיל עליו חיסונים ונסיעה לוטרינר, הוא בטח יהיה מספיק לחוץ בימים הראשונים מעצם ההפרדה מאימו. איך נהוג לפעול?
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
22/05/2017 | 23:01
7
43

אם הם כבר בשלב בו הם אוכלים אוכל מוצק אז לפי תיאור המצב שלך עדיף לאמץ אותם מוקדם ככל האפשר, לפני שייעלמו או ייפגעו או שהאימא תחליט שההפרעות במחסן מצדיקות מעבר למקום אחר לגמרי.
אין דירה קטנה מידי לחתולים, הם לא צריכים שום שטח נפרד, הם גם לא צריכים כליאה בחדר נפרד ולא מיני-בית, כל אלו נועדו לחתולים בוגרים, גורים יסתגלו מהר ובקלות לחיים בבית, עליכם רק להיזהר מהשארת דלתות/חלונות פתוחים.
נראה לי שאתה קצת לחוץ בגלל חוסר ניסיון, אתה יכול להירגע, זה קל מאוד, הגור או הגורים קצת יסתתרו בהתחלה ואחר כך יסתקרנו ויצאו לבדוק את הסביבה ואתכם, אל תרדפו אחריהם, הם יבואו אליכם ומהר מאוד יתחילו להתרפק עליכם ולבקש ליטופים. נסו להימנע מתגובות מפחידות וקולות רמים במיוחד כאשר הם ינסו לטפס עליכם ויגרמו לשריטות, הם ילמדו עם הזמן לנהוג בכם כראוי.
אם יש להם פרעושים טפלו בזה בהקדם, כלומר בימים הראשונים, שבוע לאחר מכן תנו אוכל שימורים רטוב ובו כדור תילוע טחון כדי לטפל בתולעים שבאו מהפרעושים. חיסונים ועיקור יכולים לחכות עוד 4 חודשים לאחר מכן.
עוד ציוד ששכחתי לפרט: קונוס או מכשיר השחזת ציפורניים מקביל, ובשלב מאוחר יותר גם מנשא כדי לקחת אותם לווטרינר.

לצפיה ב-'תודה, כדאי לשים להם ארגז חול בחוץ ליד?'
תודה, כדאי לשים להם ארגז חול בחוץ ליד?
23/05/2017 | 08:32
6
32
בינתיים אנחנו שמים עליהם עין, מאכילים ומרגילים אותם אלינו לאט לאט, בתקווה לאמץ אחד או שניים עוד כמה שבועות, כדאי לשים להם ארגז עם חול מתגבש בחוץ ליד המחסן?

אני מקווה שזה ישיג 3 מטרות :

1. ירגיל אותם להשתמש בארגז, לקראת ההכנסה הביתה.
2. ישמור שהסביבה הקרובה שלהם לא תתלכלך מידי, יש שטח די קטן ליד המחסן שם הם משחקים ואתמול אחד מהם עשה שם צרכים.
3. ימנע מהם לעשות טיולים ארוכים מידי בשביל לחפש חול טיבעי - הסביבה של המחסן מוקפת בבטון והחול הכי קרוב נמצא במרחק שתי חצרות. לשם האמא הולכת כשהיא צריכה לשרותים להערכתי.

הגיוני לשים ארגז חול מתגבש בחוץ?
לצפיה ב-'רעיון מעולה.'
רעיון מעולה.
23/05/2017 | 08:52
4
8
לצפיה ב-'ואם הם לא יבינו מה עושים עם זה הנח מעט מהצרכים'
ואם הם לא יבינו מה עושים עם זה הנח מעט מהצרכים
24/05/2017 | 00:10
3
21
בארגז החול, הם יתפסו את הרעיון במהירות הבזק.

לצפיה ב-'אחלה, אנסה תארגז. שאלה לכולם לגבי שינה - '
אחלה, אנסה תארגז. שאלה לכולם לגבי שינה -
24/05/2017 | 12:27
2
17

האם חובה לאפשר לגור (או לחתול בוגר) לישון איתנו בחדר השינה? עד כמה זה יהיה חשוב עבורו? האם חתול יכול להסתדר גם אם לא יאפשרו לו לישון בצמוד לבעליו בלילה?

האם הוא יילל כל הלילה ליד דלת החדר כי יהיה משועמם לבדו?

החתולים שהכרתי אצל חברים כן ישנו עם הבעלים שלהם, אבל אנחנו עדיין לא בטוחים אם נרצה לאפשר את זה או לא.
לצפיה ב-'סוגיה בעייתית '
סוגיה בעייתית
24/05/2017 | 12:45
21
אפשר להתעקש ולראות מי נשבר ראשון...
החתולים באופן כללי שונאים דלתות סגורות. החתול הפרטי שלי שיגע אותי היום כי דרש שגם דלת ארון הבגדים תהיה פתוחה . אבל כשהדלת פתוחה - לא כל חתול ינצל את זה ויבוא לישון עם בעליו. אצלי לפעמים בא מישהו אחד, לפעמים שניהם, ולפעמים אף אחד, במיוחד לא בקיץ. לחתול הקודם שלנו לא איפשרנו להכנס לחדר שינה (בגלל האלרגיה), והוא לא התעקש. אבל הוא היה חתול נדיר...
לצפיה ב-'לא שווה להתאמץ ולחסום את חדר השינה בפניו,'
לא שווה להתאמץ ולחסום את חדר השינה בפניו,
24/05/2017 | 13:41
22
קודם כל כי הוא בעמדת יתרון, ומה שחשוב יותר זה שחתולים לא באמת מתלהבים משינה עם הבעלים - בקיץ חם מידי, בחורף קשה מתחת לשמיכה ומעל לשמיכה זה מבודד מידי מהבעלים, החתולים לומדים מהר כי הבעלים מתהפכים ונעים מתוך שינה בלי התחשבות בחתולים ומעדיפים להתרחק, בנוסף לכך שעות השינה של אנשים וחתולים לא חופפות ברובן וחוץ מזה אנשים ישנים זה משעמם, הרבה יותר מעניין ללכת ולצוד ג'וקים וחרקי לילה מעופפים.

לצפיה ב-'אתה יכול לנסות אך לא בטוח שהם יבינו מה עושים עם זה'
אתה יכול לנסות אך לא בטוח שהם יבינו מה עושים עם זה
23/05/2017 | 21:54
8
לצפיה ב-'זה הרבה פחות מסובך ממה שנראה לכם...'
זה הרבה פחות מסובך ממה שנראה לכם...
23/05/2017 | 10:36
6
32
כמו שכתבו לך, הגורים מסתגלים מהר. חשוב לדעתי לקפוץ עם הגור החדש לוטרינר - לבדיקה כללית, טיפול פרעושים וכו' (אסור אמפולות לגורים קטנים! לא זוכרת לגבי כדור תילוע, אבל בפירוש תלוי משקל החתול, אז חשוב להתייעץ עם וטרינר). לא מעקרים/מסרסים כל כך מוקדם.
מצטרפת להמלצה על אימוץ שניים. הם לא צריכים שטח נפרד. מן הסתם תצטרכו יותר אוכל וחול וכל הטיפולים כפולים, אבל גם השמחה בבית כפולה. השניים שלי ממש צמודים.
לצפיה ב-'אם מאמצים שניים, חייבים שני ארגזי חול ועמדות האכלה בדירה?'
אם מאמצים שניים, חייבים שני ארגזי חול ועמדות האכלה בדירה?
23/05/2017 | 16:25
5
12
לצפיה ב-'לא '
לא
23/05/2017 | 20:09
32
לנו יש ארגז חול אחד לשני חתולים גדולים. גם פינת האכלה אחת. יש שתי קערות אוכל ושתי קערות מים, בשורה. גם לא בטוח שחייבים. החתולים שלי קודם אוכלים יחד מאחת ואז יחד מאחרת... באופן כללי, חתולים ממש לא צריכים הרבה.  
לצפיה ב-'יש יתרון להאכלה וארגז נפרדים'
יש יתרון להאכלה וארגז נפרדים
24/05/2017 | 14:22
3
24
כאשר אחד החתולים חולה קל לעקוב אחר היציאות שלהם, ואם אחד צריך דיאטה שונה מהאחר, קל לשמור על התזונה.

לי יש שני חתולים שחולקים שני ארגזים וגם כלי אוכל.
כעת כשהחתול הגדול יותר פיתח בעית כליות, קשה לי לעקוב אחרי כמויות השתן שלו, והשניה נאלצת לאכול אוכל רפואי שגורם לה להשמין.

זה נראה רחוק ואולי לא שווה את ההשקעה, אבל שווה לנסות להפריד ולהרגיל כל אחד לארגז שלו ולכלי שלו (לנסות להעביר אותו לארגז/כלי אוכל "שלו" אם הוא הולך לשני.)
לצפיה ב-'זה נכון אך קשה מאוד ליישם, במיוחד עם מזונות שונים'
זה נכון אך קשה מאוד ליישם, במיוחד עם מזונות שונים
24/05/2017 | 19:31
2
22
אם חתולים באמת חייבים לקבל מזונות שונים אז עדיף להאכיל אותם בנפרד במנות קצובות. או להשמש במתקני האכלה מיוחדים שמגיבים לחיישן שנמצא על חתול.
לצפיה ב-'הקושי הוא לשנות אחרי שנים של הרגלים'
הקושי הוא לשנות אחרי שנים של הרגלים
25/05/2017 | 09:09
1
15
7 שנים הם אכלו יחד והיה להם אוכל נגיש כל העת.
להפריד פתאום, או להרגיל להאכלה בשעות קבועות זה לא קל, לכן אולי שווה לחשוב על העתיד ולהנחיל הרגלי הפרדה מראש.

על מתקני האכלה עם חיישנים לא שמעתי, אנסה לחפש למקרה שזה יהיה חיוני.

לצפיה ב-'ככה או ככה זה קשה אבל אם חתול חייב לאכול רק מזון מיוחד כמו'
ככה או ככה זה קשה אבל אם חתול חייב לאכול רק מזון מיוחד כמו
25/05/2017 | 20:00
12
במקרה של בעית כליות ויש חתול נוסף שאוכל מזון רגיל אז לא הייתי משאיר להם מזון נגיש חופשי וסומך על כך שכל אחד מהם לא יאוכל מהמזון שלא מיועד לו, גם אם הם בעיקרון רגילים לאכול כל אחד מהקערה שלו.
לצפיה ב-'מפייסבוק: ארטישוקית מתוקה מבאר שבע מחפשת בית או אומנה!..'
מפייסבוק: ארטישוקית מתוקה מבאר שבע מחפשת בית או אומנה!..
24/05/2017 | 22:26
36
לצפיה ב-'שלום בית הופר אחרי 7 שנים בגלל ביקור אצל הוטרינר'
שלום בית הופר אחרי 7 שנים בגלל ביקור אצל הוטרינר
23/05/2017 | 08:11
7
60
שלום,
מקווה להנות מהנסיון שלכם.

רקע:
יש לי שני חתולים, פרסי בן 15 ופחיסטית בת 7.
שניהם היו ביחסים נהדרים מהרגע הראשון (הפחיסטית הובאה בגיל של כחצי שנה אחרי שעברה כריתת רגל), הם משחקים ביחד, חולקים כלי אוכל וארגזי חול, אידיליה.

הוא חתול רגוע מאוד, חננה.
היא יותר חרדתית מזרים ורעשים, אבל לא ברמה קיצונית. היא תעדיף לברוח מאשר לתקוף.

השינוי:
אתמול הוא היה אצל הוטרינר לבדיקת דם (מעקב לבעית כליות). כשחזרנו החתולה החלה לרשוף עליו. היא ממש חוששת ממנו כשהוא מתקרב. והוא התעלם בהתחלה אבל כשהם נפגשים במקרה מקרוב ואין לו לאן ללכת הוא קופא ומתכווץ.

מצד אחד הניחוש שלי שזה קשור לריחות או אולי לגילוח הפרווה בצוואר. מצד שני זו לא הפעם הראושנה שהוא חוזר מהוטרינר בלעדיה ואחרי גילוח לבדיקה (אם כי הפעם גילחו קצת יותר, זה עדיין לא ממש משנה את המתאר הכללי שלו).

בלילה הפרדתי בינהם, וכך גם השארתי את המצב כשיצאתי לעבודה (אני רוב היום לא בבית והעדפתי לא לתת לדברים להתנהל בלי פיקוח).

האם להמשיך להפריד בינהם לתקופה? או דווקא להפגיש בינהם בכוונה? או לא להתערב בכלל? (לא רוצה ליצור מצב שמישהו ימצא עצמו בפינה מת מפחד).

אשמח לעיצות,
תודה מראש.
לצפיה ב-'אתה בכיוון הנכון,'
אתה בכיוון הנכון,
23/05/2017 | 08:55
46

לדעתי עדיף שתיתן לדברים להתנהל באופן טבעי אבל רק תחת השגחה.
סביר להניח שזה רק ענין של ריחות, במהרה הוא יספוג את ריחות הבית והחשש שלה יעבור.

לצפיה ב-'כנראה עדיף לא להפריד'
כנראה עדיף לא להפריד
23/05/2017 | 08:57
47
השינוי הוא באמת בגלל הביקור אצל הוטרינר - ריחות המרפאה + ריחות של פחד ולחץ ובאופן כללי שינוי משמעותי מבחינת החתול שהיה בבית.

הפרדה בין החתולים במצב כזה, יותר ממה שהיא תועיל - עלולה לקבע פחדים. כל זמן שהמרחב הוא כזה שמאפשר למי שפוחד לסגת וללכת לפינה אחרת אם הוא רוצה (אבל לא כי אתם התערבתם), ולא מגיעים למצב של תקיפה ישירה (עם דם והכל), אין סיבה להפריד. מי שפוחד - שיתגבר. פחד ברמת ה"הכרתי אותך כל כך טוב ועכשיו פתאום השתנית לי" לא אמור להיות ברמה שלא ניתן להתגבר עליה, בניגוד לחרדות עמוקות יותר ופחדים גדולים יותר שיכולים באמת להצדיק התערבות. גם כפכוף, קצת נהימות ורעשים וכו' לא מצדיקים התערבות שלכם, כי כאמור אם תתערבו בצורה מוגזמת יתכן שזה יחמיר את המצב ויקבע אותו.  
לצפיה ב-'תודה על התגובות, אנסה לתת לאינטראקציה לפתור את עצמה'
תודה על התגובות, אנסה לתת לאינטראקציה לפתור את עצמה
23/05/2017 | 13:33
4
6
לצפיה ב-'בהצלחה, ספר לנו אם הסתדר!'
בהצלחה, ספר לנו אם הסתדר!
23/05/2017 | 15:45
3
4
לצפיה ב-'תודה על העיצות! נראה שיש שיפור'
תודה על העיצות! נראה שיש שיפור
24/05/2017 | 08:26
2
31
אולי עזרה העובדה שליטפתי אותו עם גרביים מלוכלכים שלי שהיא אוהבת להתחכך בהן, ואחרי זה גם עם שקית שהיתה בה פסטרמה (כן, מגעיל).

היא עדיין רשפה עליו אתמול, אבל פחות. וכשהוא ישן אפילו התקרבה עד למרחק אפס כדי להריח אותו (מגעיל, אבל עובד). ונראה שגם כשהיא רושפת היא פחות לחוצה.

נקווה שהמגמה תמשיך.

שוב, תודה.
לצפיה ב-'גרביים ופסטרמה שילוב מנצח! '
גרביים ופסטרמה שילוב מנצח!
24/05/2017 | 11:29
1
7
לצפיה ב-'יחד זה בטח מריח להם כמו גבינה עם עובש....'
יחד זה בטח מריח להם כמו גבינה עם עובש....
24/05/2017 | 14:14
4
לצפיה ב-'אימוץ או אומנה דחופים למתוקים מההסגר בירושלים '
אימוץ או אומנה דחופים למתוקים מההסגר בירושלים
21/05/2017 | 18:42
3
267
פעם בכמה זמן אני עוזרת לפרסם את הגורים מההסגר בירושלים,
כרגע יש מספר גורים שחיבים לצאת משם בדחיפות לאימוץ או אומנה כדי שלא ירדימו אותם, שחורים, מנומרים, אפורים לבנים כולם כ"כ מתוקים, זו ממש הצלת חיים!

מעבר לזה יש שם כמה מתנדבים מסורים שעושים הכל כדי להציל חיים משם אבל זקוקים לעזרה כל הזמן, גם באומנות, גם בשיתופים קבועים של הפוסטים בפייסבוק או במקומות אחרים וגם בתרומות מטרנה להצלת יונקים,  אנא, עזרו לשתף את הפוסט, אם יש מי שיכול לעזור פנו במסר ואפנה אתכם למי שצריך..

כל עזרה מבורכת,
גם שיתופים, בפייסבוק או מחוץ לפייסבוק עוזרים מאוד!..

לצפיה ב-'בבקשה.. כל עזרה תבורך!..'
בבקשה.. כל עזרה תבורך!..
22/05/2017 | 16:03
18
אימוץ, אומנה, תרומות עבור מטרנות לגורים יונקים (ישירות לחנות חיות)
וגם פרסום בפייסבוק או באינטרנט.. זה ממש מציל חיים!..

לצפיה ב-'זה הכי דחוף שאפשר....'
זה הכי דחוף שאפשר....
24/05/2017 | 01:51
75

אני לא יודעת מה עלה בגורלם, אבל מצווה להוציא ולאמץ משם, וכל שיתוף יכול להציל חיים!..
לצפיה ב-'מחר יתכן שיהיו עבורם טרמפים לאיזור המרכז..'
מחר יתכן שיהיו עבורם טרמפים לאיזור המרכז..
25/05/2017 | 21:15
9
אם יש מי שיכול להיות אומנה אנא כתבו לי במסר ואעביר למי שמארגנת את זה..
לצפיה ב-'בעית פרעושים איומה'
בעית פרעושים איומה
22/05/2017 | 00:06
15
66
יש לי חתולה שאי אפשר לקחת לוטרינר. היא די קטנה אבל כשהיא שולפת ציפורניים זה סכנת נפשות. כשהיא נלחצת או מתנגדת היא אפילו לא עושה היסינג ולא תוקפנית במיוחד, אבל היא פשוט שולפת ציפורניים ובתוך שניה היא קורעת את כל מה שסביבה. לאחרונה יש אצלה פרעושים. ניסיתי לשים עליה אמפולות של פרונטליין אבל היא תמיד בורחת ומאות שקלים הולכים לפח. ניסיתי להתיז עליה עם ספריי של פרונטליין, והצלחתי מספר פעמים, אבל עכשיו היא ישנה עם עין פקוחה במקומות אסטרטגיים, וגם תרסיס אי אפשר לשים עליה. אני לעולם לא אצליח לשים עליה קולר. אני מצחצחת עכשיו את הבית כל יומיים עם אקונומיקה ושואב, אבל הפרעושים לא הולכים. היו כמה ימים שלא ראיתי אותם אבל עכשיו הם מעל העיניים שלה, והם מגיעים גם אלי. זה ממש נורא. בבקשה עזרה.
לצפיה ב-'אכן בעיה ידועה.'
אכן בעיה ידועה.
22/05/2017 | 00:40
3
60
אגב, למה אי אפשר לקחת לוטרינר (בלי קשר למה שאני אומר בהמשך)?

א. עזבי את האקונומיקה והשואב, הם לא יעזרו. יש לך ספריי של פרונטליין אז השתמשי בו, רססי אותו בפינות ובמקומות מועדים לפורענות וקטלי שם את הפרעושים.
ב. דרך אחת היא לפתות את הגברת לתוך המנשא, לסגור אותו ולרסס היטב דרך הדלת.
ג. דרך שניה, שלא בטוח שתעבוד אצלך, היא כזאת: יש חתולים שנעשים רגועים וכנועים (יחסית וזמנית) כאשר תופסים אותם כמו אימא, כלומר במין 'צביטה' (לא מהסוג הכואב) של העור בעורף, זה לא ירסן אותה במקרה של ריסוס אבל יכול להיות יעיל לשם טפטוף אמפולה על העורף (שם העור נחשף בשל האחיזה הזאת).
ד. אם כל האמצעים האלה לא פתרו את הבעיה ספרי לנו, גם תמונה של החתולה תעזור (עניין של כמות פרווה וכו').
ה. אם יש פרעושים יש גם תולעים, אם את לא יודעת אז גם נגד תולעים יש אמפולות, וגם כדורים.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה. הבעיה לא נפתרת'
תודה רבה. הבעיה לא נפתרת
22/05/2017 | 13:52
2
38
אני מרססת בפרונטליין גם בבית. אתמול בלילה ריססתי גם על הרגליים שלי. אני מקווה שזה לא מסוכן. למנשא היא לא מתקרבת, גם לא עם פיתויי מזון. קניתי עוד מנשא וגם אליו היא לא מתקרבת (אבל גם אם הייתי מצליחה לגרום לה להיכנס למנשא, ולא ברור לי איך, זה היה פתרון חד פעמי לגמרי). גם שיטת ההרמה בעורף לא עובדת. היו לי שתי חתולות בעבר והיה ניתן לטפל בהן בקלות רבה מאד, זו משהו אחר לגמרי. בעיקרון יש לה פרווה קצרה. אין מצב לרסס על מטלית כי ברגע שהיא מריחה יש לה 'טיקים' והיא נסה על נפשה בשבריר שניה.
תודה מראש על העזרה.
לצפיה ב-'אין דבר כזה כמו בעיה שאי אפשר לפתור.'
אין דבר כזה כמו בעיה שאי אפשר לפתור.
22/05/2017 | 18:47
1
29
השאלה היא עד כמה את מוכנה להשקיע בזה.
אגב, בת כמה החתולה?

לצפיה ב-'החתולה בת כשנה ותשעה חודשים'
החתולה בת כשנה ותשעה חודשים
23/05/2017 | 16:41
21

לצפיה ב-'הרגלה למנשא'
הרגלה למנשא
22/05/2017 | 12:37
3
52
מאחר שיוצא לי לבקר בבתים של חתולים (שמר-חתול), סיפור כמו שלך מוכר לי. בדרך כלל בבתים כאלה, תהליך ההרגלה למנשא לא התבצע מעולם ולפעמים גם אין מנשא - אם בכלל הגיעו לוטרינר, דחפו לאיזה תיק או סל כביסה. כמובן זה לא אומר שכך היה אצלכם, אבל בהחלט ברור שיש בעיה. לא רק דברים כמו ריסוס ואמפולות אלא גם חיסונים ובמקרה הצורך - טיפולים נוספים.

ריסוס בפרונטליין - לא מרססים ישירות על החתול! מרססים על מטלית נקייה, ואת המטלית מעבירים על פרוותו של החתול. אם החתולה מאפשרת ליטופים ומגע, זה דווקא יכול לעבוד - אם תרססי על המטלית במרחק ממנה, תניחי את הבקבוק ותגיעי עם המטלית בלבד אולי היא תשאר רגועה מספיק. מעבר לעובדה שהתזה ישירה היא מסוכנת, צליל ההתזה מפחיד ומרתיע עבור לא מעט חתולים.

הרגלה למנשא כדי שבאופן כללי בחיים תוכלו לקחת לטיפול - לא לשחק פה עם כל מיני תיקים ומיכלים וקופסאות. צריך משהו שיהיה נוח לחתול ויהיה מאובטח וסגור היטב: מנשא חתולים ייעודי. עדיף קשיח, שלא יתקפל על החתול כמו תיק ושלא ייקרע מהציפורניים. אם יש לכם מנשא וניסיתם לדחוף אותה בכוח לתוכו בעבר - כדאי להביא אחד אחר או לצפות לתהליך הרגלה הרבה יותר ארוך כי היא כבר יודעת שהמנשא ההוא "לא בסדר".

בתהליך הרגלה, אנו מדברים על חודש בערך. הרעיון הוא להגיע למצב שבו אפשר ללכת לוטרינר כשצריך.

1. מניחים את המנשא בפינה כלשהי על הרצפה, אחרי שמורידים ממנו את הדלת. אפשר להשאיר דלת פתוחה, אבל היא נוטה לזוז וזה מפחיד את החתול ולכן להתחלת התהליך עדיף בלי דלת. שמים בפנים משהו מרופד נעים וחטיף טעים במיוחד - ומתרחקים. אם החתולה תבוא ותתעניין, אל תמהרו להתקרב ואל תנסו להכניס אותה פנימה, כי במקרה כזה גם אם תצליחו פעם אחת, לא תוכלו לחזור על כך שוב.

2. מדי פעם מחדשים את החטיף בפנים, נניח פעם - פעמים ביום.

3. אחרי שעוברים כמה ימים שבהם החתולה נכנסת ויוצאת מבלי לחשוש, חברו את הדלת חזרה למנשא והשאירו פתוחה. חיזרו על הצעדים 1-2 ואל תתקרבו.

4. מדי פעם יושבים או עומדים ליד המנשא, מציעים לחתולה את החטיף שלה שמונח בפנים. לא נוגעים, לא סוגרים, לא מתערבים. מקסימום מלטפים את החתולה.

5. אחרי שעוברים איזה 3 ימים שבהם היא נכנסת ויוצאת - סוגרים דלת כשהיא בפנים, אבל פותחים אותה שוב כמעט מיד. חוזרים על כך כמה פעמים עד שהיא מבינה שאין צורך להבהל כשהדלת זזה.

6. בסוף התהליך הזה אפשר לסגור ולקחת לוטרינר. היא תבהל, אבל לא באותה מידה כמו כשפתאום דוחפים לאיזה משהו והולכים.

7. כשחוזרים, משאירים את המנשא פתוח על הרצפה באותו מקום, עם הריפוד והחטיף - כדאי מאוד להשאיר באופן קבוע, כי אז זה הופך להיות אחד ממקומות המרבץ ולא משהו מאיים שברגע שהוא מופיע סימן שצריך לברוח.

לצפיה ב-'קצת על פרונטליין וריסוסים.'
קצת על פרונטליין וריסוסים.
22/05/2017 | 13:34
33

השיטה האידיאלית היא לרסס ישירות על החתול ואז לעסות את הרסס לתוך הפרווה כדי שיתפזר בצורה שווה וגם לעומק הפרווה. העברת החומר דרך מטלית פירושה בזבוז של חלק מהחומר (שהוא די יקר) שנספג במטלית במקום בחתול, אבל כמובן שאם אין ברירה אז גם זאת שיטה די טובה.
מה שמרתיע את החתול זה לא רק הקול אלא בעיקר הריח, הם שונאים אותו מפני שהוא חריף.
אתמול גיליתי על החתולה פרעוש בודד, היא ישנה בשלווה בחדר העבודה ואני הלכתי למטבח, שפכתי על כף היד שלי מנה מתרסיס הפרונטליין והלכתי אליה, כבר במרחק שלושה מטר ממנה היא קלטה את הריח, התעוררה וברחה. הלכתי אחריה ומצאתי אותה גוהרת בפחד על השטיח, ויש לה שפת גוף מדהימה להפגין פחד כזה וגם להראות לי שהיא יודעת בדיוק מה אני רוצה לעשות ושהיא לא אוהבת את זה, אבל היא לא התנגדה כשתפסתי אותה בעורף ועיסיתי לה את החומר לתוך הפרווה. אכן מנסיון אני יודע שאם החומר לא היה על כף היד שלי אלא שהייתי מנסה לרסס אותו היא הייתה משתחררת מהתפיסה שלי ונמלטת, כך שגם קול ההתזה תורם לבהלה אבל הריח עצמו מספיק לעורר הרבה התנגדות.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/05/2017 | 13:53
9
לצפיה ב-'חתול מתרגל למנשא'
חתול מתרגל למנשא
22/05/2017 | 14:12
51

לצפיה ב-'החתולים שלי גם לא אוהבים את הפרוצדורה הזאת'
החתולים שלי גם לא אוהבים את הפרוצדורה הזאת
22/05/2017 | 20:24
6
34
לכן אני משתמש במזרק קטן ללא מחט - שופך את האמפולה לאיזה פקק קטן ושואף את החומר לתוך המזרק. תופס את החתול בעורף, דוחף את המזרק בין הפרווה עד לעור ו"משפריץ" את החומר. אם מתמזל מזלי והחתול לא מתנגד יתר מדי אז גם מורח את החומר בעזרת אותו המזרק שיהיה מפוזר קצת יותר. עם קצת תירגול אפשר ללמוד לבצע את שתי הפעולות בתנועה אחת.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
23/05/2017 | 16:49
5
20
אפשר גם לשאוב מתוך הבקבוק הגדול של התרסיס ? אתה יודע אולי כמה מ"ג ובאיזו תדירות ? כי בינתיים כבר הצלחתי לשים עליה אמפולה אחת (אחרי שלוש כשלונות) אבל עדיין יש עליה פרעושים. בעיקר מעל העיניים ומתחת לסנטר. תודה.
יש אולי מישהו שאפשר לשלם לו כדי שיבוא הביתה וישים עליה בכוח ?
וגם אם אני אצליח להביא אותה למרפאה וטרינרית ? מה הלאה ? אי אפשר יהיה לטפל בה, וגם לא ניתן יהיה להחזיר אותה למנשא.
תודה מראש
לצפיה ב-'אם אני לא טועה הריקוז בתרסיס נמוך יותר אז לא כדאי להשתמש בו'
אם אני לא טועה הריקוז בתרסיס נמוך יותר אז לא כדאי להשתמש בו
23/05/2017 | 21:53
1
17
בכל מקרה אסור לשים עוד חומר בשבועיים הקרובים.

יש וטרינרים שעושים ביקורי בית אך אני לא יודע כמה יעיל זה יהיה במקרה שלך.
לצפיה ב-'כל וטרינר טוב'
כל וטרינר טוב
23/05/2017 | 23:05
27
יכול לטפל גם בחתולים "קשים" אצלו במרפאה. יש להם את השיטות שלהם (למשל, כלוב "סקוויז" שאיתו מגבילים את היכולת של החתול להשתולל וכך מתאפשר למשל להזריק חיסון; או עבודה ביחד עם אסיסטנט מנוסה). חלק מהחתולים שעושים סצנות קשות בבית לא יעשו זאת אצל וטרינר כי חלקם "קופאים" מהבהלה במרפאה וכך מי שאלים בבית עשוי להיות שקט במרפאה.

במילים אחרות, וטרינר טוב כן יוכל לעזור בחיסונים וכו'.

להדברת פרעושים עדיף למצוא דרך לבצע בבית בעצמך כי מדובר בטיפולים חוזרים -אחת לחודש, נגיד. יש מוצרים שונים בתחום הזה, כולל מוצרים שהם לבליעה, למשל כדורי bravecto, אבל מבחינתי קשה יותר להכריח חתול לבלוע כדור מאשר לשים אמפולה. אולי אצלכם זה אחרת. יתכן שכן כדאי לך להתייעץ עם הוטרינר כדי שיציג בפנייך את כל האפשרויות ואז תחליטי איזו שיטה יש לה את הסיכוי הכי טוב אצלכם.

מה שכן, כמויות פרעושים כפי שתיארת זה אומר שיש מקור לפרעושים ממנו הם מגיעים אל החתולה. האם היא יוצאת? דבר כזה בדרך כלל דורש הדברה של כל השטח (בית+גינה אם יש). לזה כבר מביאים מדביר מקצועי לבית, בנפרד מטיפול הדברה לחתולה.
לצפיה ב-'כמה נקודות:'
כמה נקודות:
24/05/2017 | 00:05
2
23
יש עדיין פרעושים מפני שאמפולה פועלת באיטיות יחסית, החומר צריך לעבור דרך מחזור הדם כדי להגיע לפרעושים.
דימיטרי דיבר על שאיבה של אמפולה, זה אגב לא כל כך ברור לי כי לדעתי אין הבדל בין לטפטף על העור מאפולה או ממזרק. האמפולה אפילו קטנה יותר. חוץ מזה ניסיון להגניב כך תרסיס פרונטליין לפרווה של החתולה לא מעשי מפני שחומר התרסיס בעל ריח חזק בהרבה מזה של החומר באמפולה. החתולים שלי בכלל לא מרגישים כשאני שם להם אמפולות, אולי כדאי שתשתמשי בתרסיס רק להדברה סביבתית ובאמפולות לכל השאר, את צריכה להתאמן בלהסיח את דעת החתולה (וגם בלשים אמפולה ביד אחת).
בקשר לעזרה - היכן את גרה? (אזור, בערך, לא הכתובת)
בקשר לוטרינר - מהרגע בו הבאת אותה במנשא לוטרינר הוא כבר יודע לעשות הכל והוא גם יארוז חזרה את החתולה במנשא.

לצפיה ב-'ההבל הוא במהירות - עם מזרק זה 2 שניות ועם אמפולה זה 5 שניות'
ההבל הוא במהירות - עם מזרק זה 2 שניות ועם אמפולה זה 5 שניות
24/05/2017 | 01:01
1
25
וכשהחתול מתנגד וצריך ביד אחת להחזיק אותו ויש רק יד אחת פנויה אז עם מזרק זה הרבה יותר קל.
לצפיה ב-'OK'
OK
24/05/2017 | 01:24
25
רק לא הבנתי באיזו יד אתה מחזיק את השעון...
לצפיה ב-'מחפשת חתול'
מחפשת חתול
23/05/2017 | 15:24
1
52
מחפשת חתול מסוים מאוד. גינגי ולבן, אבל שהכתמים הג'ינגים מוגדרים כמו אצל פרה. שיהיה גור למעלה מחודשיים שלושה.
תודה רבה
לצפיה ב-'ראיתי בפייס גור דומה לתיאור של החתול שאת רוצה'
ראיתי בפייס גור דומה לתיאור של החתול שאת רוצה
24/05/2017 | 00:04
35
הגור בחלק התחתון של התמונה המצורפת, ששמו בלום.  הוא עצמאי, משחק, מקפץ והכול, ובעין שמאל הוא לא רואה, אבל זה לא באמת משנה, הוא רואה מצוין בימנית, ויהיה חתול לתפארת! (ואם כבר, מצווה גדולה יותר לאמץ אותו, כיוון שיותר קשה למצוא בית לחתולים שרואים רק בעין אחת, כמוהו). אם הוא מעניין אותך, אקשר ביניכן.
לצפיה ב-'רוקט מחפש בית'
רוקט מחפש בית
23/05/2017 | 13:29
1
43
רוקט בן קצת פחות משנה, מסורס וכו'
חתול אנרגטי מאוד (מאוד) חברותי באופן יוצא דופן. מתגרגר ומתלטף גם על זרים, אוהב לישון מכורבל ומגורגר צמוד צמוד למישהו. 

מסתדר עם חתולים אחרים **אבל** צריך חתולים אנרגטיים שרוצים לשחק. 
!! חתולים חרדתיים שקטים פחדנים או מבוגרים לא יתאימו.
אנחנו מוסרים אותו בעצב רב כיוון שגם אחרי המון נסיונות וטיפולים לא הצלחנו לגרום לחתולה החרדתית והמבוגרת יותר להתמודד איתו.
אגב הוא סופר פוטוגני ויש לו סיכוי טוב להפוך לאושיית אינסטגרם.
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
23/05/2017 | 13:30
37
לצפיה ב-'וואו, הגוזל בקע! איזה חמודמוד!'
וואו, הגוזל בקע! איזה חמודמוד!
22/05/2017 | 09:43
45

זהו:
שידור חי היישר מעולמם המרתק של טורפי-העל החיים במרחבים הפראיים של ישראל
מזל טוב! גוזל החיוויאים בקע...

לצפיה ב-'יריה באפלה'
יריה באפלה
21/05/2017 | 02:59
2
65
שלום לכולם
כתבתי כאן הרבה לפני הרבה שנים תחת השם sharonco
בתקופה ההיא הייתי סטודנטית בפקולטה לחקלאות ברחובות והתאהבתי בחתולה מדהימה בשם סופי.
סופי טופלה על ידי ברחבי הפקולטה ומיד עם סיום התואר טסתי לחו"ל ל- 4 שנים.
חברות המשיכו לטפל בה ולהאכיל אותה עד שביום בהיר אחד , 3 שנים לאחר מכן היא נעלמה.
מאז חלפו 8 שנים, לא יודעת איך לא עשיתי את זה עד היום, אבל החלטתי לנסות לחקור ואולי יתמזל המזל או הגורל ואדע מה עלה בגורלה.
היא היתה חתולה יפהיפיה בצורה בלתי רגילה.
התמונות יעידו.
אז אם מישהו מצליח לחבר בין הקצוות ויוכל לתת לי אינפורמציה כלשהי על אימוץ שאולי קרה בזמן ההוא באיזור ההוא, אשמח מאוד.
שרון
לצפיה ב-'העברתי למישהו בפקולטה ברחובות'
העברתי למישהו בפקולטה ברחובות
21/05/2017 | 11:42
1
51
אבל האמת? סיכוי טוב מאוד שלא היה שום אימוץ... אמנם החיים בפקולטה, אם יש מישהו שמאכיל ומטפל ואם אין פתאום "פרוייקטי העלמה", יכולים להיות די טובים - אך מדובר בחיי חוץ, על כל הסיכונים הנלווים.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
22/05/2017 | 02:25
5
לצפיה ב-''
15/05/2017 | 23:09
23
133
אלפי שקלים!!!!

אלפי שקלים השקעתי בגידור המרפסת במקום המגורים החדש שלנו, אליו עברנו במיוחד כי היתה מרפסת גדולה להנאת כולם. אולי לא הגידור הכי יפה והכי יקר, אבל עדיין הושקעו סכומים נכבדים

אז כמובן שחייב להיות חוכמולוג אחד (מתוך חמישה חתולים ושני כלבים) שמוצא את הדרך לעבור את הגדר. כל פעם - מרגלים אחריו, סותמים מעבר אחד - והוא מתארגן על מעבר אחר

מחר שוב ביקור בטמבוריה בנסיון לפתור את בעית הפרצה האחרונה... עכשיו כבר לא נשארו למנוול הקטן הרבה אפשרויות, אבל הוא מצא דרך לטפס על עמודי המתכת אליהם מוצמד הגידור, לאזן את עצמו בראש העמוד ולדלג לצד השני
לצפיה ב-'איזה באסה!'
איזה באסה!
15/05/2017 | 23:58
1
103
לצפיה ב-' '
16/05/2017 | 10:23
60
לגמרי הבריחה מקטלקטראז
לצפיה ב-'אין על חתולים! '
אין על חתולים!
16/05/2017 | 01:35
21
לצפיה ב-' חתול פארקור!'
חתול פארקור!
16/05/2017 | 11:34
14
לצפיה ב-'יש קזינו בישראל!'
יש קזינו בישראל!
18/05/2017 | 12:35
6
90
עמדת ההימורים נפתחת: נראה אם תצליחו לזהות מי "חתול הפארקור" שלנו: הסיכויים 5:1

לצפיה ב-'אני מהמר באחד ק"ט (קופסת טונה) על...'
אני מהמר באחד ק"ט (קופסת טונה) על...
18/05/2017 | 16:16
2
50
זה עם הזנב!
בחייך, יוקיטה, את רוצה לספר לי שהגדר הזאת מסוגלת לעצור חתול כלשהו? החתולים שלי אוכלים גדר כזאת בלי מלח.
פינת הקיביצר במוח שלי אומרת שאולי אם ראש הגדר היה פונה פנימה (כמו "ר") זה היה אולי עוצר אותם אבל אני לא בטוח גם בזה.

לצפיה ב-''
18/05/2017 | 17:21
1
34
רק אחד יוצא. הקזינו עדיין פתוח!
לצפיה ב-'אני שמה את הכסף על הקפטן'
אני שמה את הכסף על הקפטן
18/05/2017 | 18:40
9
לצפיה ב-'מה מקבלים? זה פטור ממס?'
מה מקבלים? זה פטור ממס?
18/05/2017 | 17:53
1
31
הימור שלי - השחור-לבן

לצפיה ב-'מקבלים מיליון דולר ואת ארמון בקינגהאם.'
מקבלים מיליון דולר ואת ארמון בקינגהאם.
18/05/2017 | 19:04
30
פנה כאן לקבלת הכתובת של הנסיך הניגרי שיתן לך את זה תמורת תרומה צנועה של כמה אלפי דולרים.

לצפיה ב-'עמדת ההימורים עדיין פתוחה '
עמדת ההימורים עדיין פתוחה
19/05/2017 | 08:48
9
לצפיה ב-'E.T נראה הכי תמים וכאילו לא בעניינים '
E.T נראה הכי תמים וכאילו לא בעניינים
19/05/2017 | 11:57
3
37
לי אין צורך בגדרות במקום בו אני חי אבל גם לי הגדר הזו נראית רק
מראית עיין
שבת שלום !!
עודד
לצפיה ב-' הוי אחיי קטני האמונה'
הוי אחיי קטני האמונה
19/05/2017 | 16:31
2
62
לא קלטתם כבר שהתמונות של החתולים הראו רק את גרסת הבטא של הגדר?

כיום הגדר נראית יותר כמו בתמונות כאן, פשוט אין מסדר פושעים בצילומים האלה...

למי שמתקשה לראות - יש מה שמכונה "רשת תוכים" אל-חלד (טוב, מן הסתם עוד עונת גשמים או שתיים נראה עד כמה זה הכון)
המגביהה עוד את הרשת המקורית, שלמרות שביקשתי הקבלן לא ממש הצליח לחבר את העמודים שלה כך שהחתולים לא יוכלו לטייל על המעקה באמצע הדרך.

כאמור, לא יפה במיוחד וממש לא מושלם, אבל לא אמור להיות כזה קל למעבר p-:
לצפיה ב-'אלקטרז!'
אלקטרז!
19/05/2017 | 23:41
1
6
לצפיה ב-'לא סתם יש cat באלקטרז'
לא סתם יש cat באלקטרז
20/05/2017 | 08:01
31
מה לעשות -

1. חתולים נופלים. יצא לי להכיר אישית חתולים (ברבים) שנותרו נכים ועברו שיקום קשה לאחר נפילה, ואחת שנהרגה כשהחליקה, נפלה, ושופדה על גדר הבנין למטה.

2. המרפסת אצלנו מתחברת לגג שעליו יש גם מרפסת של השכנים. כמובן אי אפשר להרשות ביקורי שכנים...

3. הברחן שלנו יצא כי הוא רצה לצוד לטאות. מקרה קלאסי של הלואות הירוקות יותר הדשא הסינתטי של השכן. בכל זאת, הלטאות לא אשמות - גם להן מגיע לחיות. חוץ מזה, הן אלו שאוכלות את היתושים!
לצפיה ב-'כרגיל בבתי הימורים...'
כרגיל בבתי הימורים...
19/05/2017 | 17:21
3
63
אין זוכים!

מעניין שאיש לא זיהה את הפושע האמיתי. באמת גם בדרך כלל נוטים להבחין בו פחות, אולי כי הוא נראה "רגיל" יותר... כמו בכל ספר מתח טוב, הפושע הוא אף פעם לא אחד מהנחשדים בעניין
לצפיה ב-'כרגע לא ברור לי'
כרגע לא ברור לי
19/05/2017 | 17:24
59
איך הוא יוצא. עד שסתמתי את הדרך, הוא עבר בעבר בטיפוס על קורת העץ בדיוק לפני תחילת הגדר, שם באמת פספסתי את נקודת התורפה.
לצפיה ב-'הוא נראה לי קצת מטושטש...'
הוא נראה לי קצת מטושטש...
19/05/2017 | 23:53
1
34

טוב, אולי זה בגלל שקשה לי לראות כשאני עומד על הראש.

לצפיה ב-'אין לי מושג למה עלה הפוך....'
אין לי מושג למה עלה הפוך....
20/05/2017 | 08:59
6
לצפיה ב-'בזאת כנראה'
בזאת כנראה
25/05/2017 | 18:14
3
19
נפתרה הבעיה לבינתיים ועד שימציא תעלול חדש. הפארקור שלנו כבר לא יכול לעבור לקצה העמוד ולדלג הלאה, ונאלץ לבלות, כמו דוקטור מכובד, במשרד...

לצפיה ב-'שעות קבלה'
שעות קבלה
25/05/2017 | 18:31
2
26
לצפיה ב-''
25/05/2017 | 23:15
2
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 08:04
לצפיה ב-'גור חתולים אחוז דיבוק '
גור חתולים אחוז דיבוק
17/05/2017 | 17:16
4
62
היי,
לפני כחודש אספנו מהרחוב שני גורים נטושים, שניהם זכרים, בני חודשיים כבר.
אחד הגורים (החזק יותר) כל הזמן תוקף את אחיו בנשיכות, לא משהו קריטי, אבל דיי מציק. הוא כל הזמן דרוך עם האזניים למעלה כאילו מחפש רעשים ומתחיל לרוץ על הספה כמו בדרך למצוד. אבל הוא סתם רודף אחרי שום דבר. בנוסף בימים האחרונים קשה ללטף אותו כי הוא ישר מנסה לתקוף את היד. כשהוא רוצה לישון הוא בא להתרפק אצלנו, והוא גם ישן עם הבת שלי במיטה בלילה, אבל במהלך היום הוא לא ממש נחמד וקוצי מוצי...
האם זה טבעי לגורים בגילו? האם יש בעיה עם גידול שני זכרים? מה לעשות כשהוא מנסה לתקוף אותנו (חוץ מלא ללטף ולקום מהספה ולהתרחק...)?
אשמח לתובנות.
לצפיה ב-'נגד הדיבוק אפשר להשתמש במים קדושים וקמעות.'
נגד הדיבוק אפשר להשתמש במים קדושים וקמעות.
17/05/2017 | 20:48
47
את יכולה להירגע, זה לא דיבוק. בגיל הזה הם עדיין עוברים תהליך של חיברות (סוציאליזציה, יעני) שזה בעצם לימוד של נימוסים והליכות בקשר עם הזולת. חוץ מזה הוא מלא מרץ ומתרוצץ כחלק מההתפתחות הגופנית שלו, אגב חשוב שיהיה לו מתקן גירוד כדי שיפרוק עליו חלק מהמרץ.
כחלק מהחינוך בתקופה הזאת חשוב במיוחד להוציא ממערכת היחסים ביניכם כל אלימות פיזית, כלומר בלי עונשים, כשהוא מנסה לתקוף צריך פשוט לומר לו 'לא!' בקול תקיף ולהרחיק את האבר המותקף, אפשר גם לגעור בו כשהוא מתקיף את אחיו ולהוסיף ליטופים למותקף, וכמובן כשהוא נחמד ומתרפק אפשר לפנק אותו במחמאות, ליטופים וגם חטיף קטן וטעים.
בקיצור צריך סבלנות, הוא יתפוס בסוף שהוא נמצא במקום נחמד ושיהיה לו הרבה יותר כיף אם יהיה נחמד בעצמו.

לצפיה ב-'מרבית הגורים'
מרבית הגורים
17/05/2017 | 23:29
2
52
נהיים הרבה יותר פרועים מתישהו בין חודשיים לשלושה חודשים. רמות האנרגיה עולות מאוד יחד עם קפיצה גדולה ביכולות הפיזיות: אם עד עכשיו לא ממש היו להם כישורי קפיצה, עכשיו הם מתחילים לקפוץ יותר וללמוד באמת לטפס לכל מקום. השימוש בציפורניים מאוד עולה (כפי שכבר גיליתם), העירנות עולה. מן הסתם גם הגור השני "יתעורר" בקרוב...

מדובר בשלב חולף, ואחת השאלות הנפוצות בפורום החוזרות מעת לעת היא בדיוק "הצילו, הגור שלי השתגע, מה עושים". צריך לזכור שבמצב טבעי, גור חתולים גדל עם אמא ושגר אחים. עם האחים הוא מתפרע ומשחק, ולומד כמו ילד בגן עד כמה נכון או כדאי להשתמש באמצעים פיזיים. גם אמא מחנכת ושומרת. אנחנו כמובן לא חתולים ורגישים יותר לציפורניים, אבל מבחינת הגור זה אותו רעיון: הוא מפתח את יכולותיו בעולם. עד כמה שתוכלו, שחקו איתו במשחקים התלויים על חוט (כדי שלא תישרטו) ולא בידיים. אל תתערבו בנשיכות ובקפיצות בין האחים: ככה חתולים משחקים. אם תראו פעם אחת מריבה אמיתית, מיד תדעו את ההבדל- אבל עד שתראו, המשחקים עשויים להיראות לכם מאוד אלימים. פשוט שימו לב שבדרך כלל אף אחד לא נפגע (למרות שלפני שנייה זה נראה אלים), ואף אחד לא מתחיל לפחד מהשני. אלו סימנים שהכל בסדר. אין שום בעיה עם שני זכרים ואלו לא מאבקי טריטוריה, שליטה או מין אלא יותר סוג של מחנה אימונים.

מתי הדיבוק ייצא? בדרך כלל אחרי גיל שנה חתולים נרגעים יותר... משתנה בהתאם לאישיות הפרטית.
לצפיה ב-'תודה על התשובות - ושאלה'
תודה על התשובות - ושאלה
18/05/2017 | 18:31
1
25
האם יש המלצה למתקן גירוד כזה שמטפסים עליו, משהו להוציא אנרגיה ולחדד ציפורניים?
לצפיה ב-'לי יש קונוס ואני מרוצה ממנו.'
לי יש קונוס ואני מרוצה ממנו.
18/05/2017 | 18:59
49
זול, נייד, יעיל, והכי חשוב - החומר שסופג את כוח ההרס (חבלים) אינו דומה לשום חומר ממנו עשויים רהיטים בבית, זה מלמד את החתול להשחיז ציפורניים רק על הקונוס.

לצפיה ב-'אוכל רטוב (שימורים)'
אוכל רטוב (שימורים)
16/05/2017 | 15:13
3
67
היי,

החתול שלי מקבל אוריג'ן עוף כמזון ראשי. אנחנו מדי פעם מקבלים שימורים מתנה מהחנות - Fancy Feast, Natural Balance בד"כ.

רציתי לשאול האם זה ג'אנד פוד? האם יש טבלה לשימורים בדומה לטבלה של דמיטרי למזון יבש?

תודה!
לצפיה ב-'אלה לא ג'אנק פוד ובמיוחד שזה לא המזון הראשי בכלל אין בעיה'
אלה לא ג'אנק פוד ובמיוחד שזה לא המזון הראשי בכלל אין בעיה
17/05/2017 | 06:31
2
51
לתת אותם לחתול. בין הסוגים הרבים של Fancy Feast יש יותר מוצלחים ויש פחות מוצלחים אבל עדיין זה לא רע.
לצפיה ב-'תודה דמיטרי'
תודה דמיטרי
17/05/2017 | 10:30
1
41
איך אפשר לדעת אם אוכל רטוב מסוים טוב או לא?
איזה אוכל רטוב כדאי לבקש/לקנות? Instinct, Go ? יש משהו זול יותר איכותי?
האם כדאי לתת נניח 3 פעמים בשבוע את האוכל הרטוב במקום היבש (אוריג'ן עוף)

תודה!
לצפיה ב-'יש כמה כללי אצבע'
יש כמה כללי אצבע
17/05/2017 | 15:47
55
מבחינת האנליזה התזונתית בגלל ששימורים מכילים כ-80% מים אז כל המספרים צריך להכפיל ב-5. אז מזון צריך להכיל:
חלבון - לא פחות מ-9%
שומן - לא יותר מ-4%
אפר - לא יותר מ-2%

מבחינת המרכיבים - לא צריך להיות שום דבר חשוד ולא מזוהה. אני אישית גם לא אוהב דברים אקזוטיים כמו בננה, אננס וכו' (כן יש מזונות שמכילים את זה).

לדעתי לא כדאי לתת שימורים במקום מזון יבש אלא בנוסף. רק צריך לוודא, וזה לא קל, שהחתול אוכל פחות מהמזון היבש כשהוא מקבל שימורים, אחרת זה יגרום להשמנה.

אני גיליתי שהחתולים שלי מאוד בררניים במזונות רטובים ואוהבים רק סוגים מסויימים. הבנתי גם שהם לא יוצאי דופן בעיניין הזה ולכן קשה לתת המלצות למזונות רטובים כי בסוף זה עיניין של טעם ולא רק איכות. אז פשוט כדאי לנסות כמה סוגים שנראים טוב ולראות מה חתול אוהב.
לצפיה ב-'האם אני האידיוט היחיד?'
האם אני האידיוט היחיד?
15/05/2017 | 14:47
7
97
קניתי פוינטר לייזר למשחק עם החתולה שלי. למרות שהיא נראית מרוצה בהחלט  מהמרדף שלה אחרי הנקודה האדומה, אני מרגיש לא נוח עם זה שאני בעצם "עובד" עליה עם נקודה מוארת שאינה ניתנת לתפיסה. למרות שאני מבין את הטמטום, ההבנה לא ממש עוזרת לי ואני ממשיך להרגיש לא נוח עם המשחק הזה.

מן הסתם אמצא איזה פתרון שיניח אץ דעתי  (למשל אני שוקל את האפשרות לתת לה צ'ופר קטן בסיום המשחק) אבל מעניין אותי אם אני היחיד שמרגיש כך.

לצפיה ב-'דבר ראשון, מצאה חן בעיני נקודת המבט '
דבר ראשון, מצאה חן בעיני נקודת המבט
15/05/2017 | 15:25
71
אני לא חושבת שהחתולה רואה בנקודה האדומה משהו שהיא עשויה לטרוף, כלומר, מהבחינה הזאת, לא נוצר תסכול. אבל יתכן שהיא מצפה לתפוס משהו פיזי. אני חושבת שגם כשהיא לא תופסת בסוף משהו פיזי, היא נהנית מזה בכל מקרה, לא? ואם כך, כולם מרוויחים, לא?
לצפיה ב-'זה לא שאתה אידיוט,'
זה לא שאתה אידיוט,
15/05/2017 | 16:54
78
זה שהמשחק הזה באמת אדיוטי. אף פעם לא חיבבתי את הרעיון לתזז את החתולים.
זרוק אותו לפח.

לצפיה ב-'זה נשמע שיש לך נקיפות מוסר חזקות...'
זה נשמע שיש לך נקיפות מוסר חזקות...
15/05/2017 | 19:56
19
לצפיה ב-'חתול על פי רוב לא יעשה מה שהוא לא רוצה'
חתול על פי רוב לא יעשה מה שהוא לא רוצה
15/05/2017 | 20:15
51
חתולים צעירים, דווקא אוהבים להתרוצץ וזה בהחלט בריא וטוב להם. עם הזמן, הם משמינים וגם נעשים עצלנים. חתולים שרגילים לשחק עם עצמם ועם בעליהם, ישמרו על הרצון לשחק. אין כל רע אם החתול מתרוצץ קצת ומתעייף, זה אפילו מפעיל לא רק את גופו, אלא גם את מוחו. הפעלה ומשחק עם החתול, גורם הנאה לחתול. קשה להכריח חתול לשחק, אם הוא לא רוצה בכך. מתן פרס לחתול, אולי עשוי לדרבן לשחק יותר זמן וזה מעולה. רוב החתולים, בעיקר חתולי בית לא צעירים, שלא יוצאים החוצה, לא יתרוצצו יותר מדקה או שתיים רצופות והם מתעייפים מהר.
החתול שלי הנוכחי וגם הקודמים, אהבו את הלייזר בצעירותם. היום החתול שלי בן 9 פחות נלהב מהלייזר והוא אוהב יותר את ההליכון...על פי רוב הוא מעדיף לצפות בסקרנות בנקודת האור האדומה ולא כל כך לרוץ אחריה. הסרטון המצורף הוא מהימים שהחתול היה צעיר ונלהב יותר.

לצפיה ב-'ההמלצה היא בסיום המשחק כן לתת לה משהו פיזי לתפוס'
ההמלצה היא בסיום המשחק כן לתת לה משהו פיזי לתפוס
16/05/2017 | 12:40
36
לכוון למשל את הלייזר אל צעצוע כלשהו, כדי שהיא כן תוכל "לתפוס" משהו ולא להרגיש תסכול (ומצד שני, יש כאלה שאומרים שגם בטבע הם לא תמיד מצליחים לתפוס את הטרף, ככה שלא צריך לרחם עליהם יותר מדי)

לצפיה ב-'בסוף המשחק נותנים חטיף או אוכל'
בסוף המשחק נותנים חטיף או אוכל
16/05/2017 | 14:04
1
36
המשחק מדמה ציד אחר טרף, וזה מפעיל גופנית את החתול ככה שהנושא מאוד חשוב.
יש צורך לשחק עם החתול מידי יום רבע שעה לפחות~

בסוף המשחק או כחלק ממנו מומלץ לתת לחתול חטיף או אוכל, וזה כדי לדמה את ההצלחה לתפוס את הטרף בסוף.
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
17/05/2017 | 12:23
30
בשמי, ובמיוחד בשם החתולה שלי שכבר מלקקת את השפתיים.
לצפיה ב-'אוספים חתימות להחמרת ענישה לשורפי בע"ח במדורות'
אוספים חתימות להחמרת ענישה לשורפי בע"ח במדורות
17/05/2017 | 09:31
1
41
לצפיה ב-''
17/05/2017 | 11:31
2
לצפיה ב-'המלצה לוטרינר בכפר סבא'
המלצה לוטרינר בכפר סבא
16/05/2017 | 16:05
1
17
למישהו יש?
תודה מראש.
לצפיה ב-'ד"ר אדר'
ד"ר אדר
16/05/2017 | 22:54
14
במרפאה של מושיק. לבקש רק אותה היא נפלאה.
לצפיה ב-'עצות לגבי אימוץ גור או שניים (לחתול קיים בבית בן 7)'
עצות לגבי אימוץ גור או שניים (לחתול קיים בבית בן 7)
15/05/2017 | 16:41
10
58
היי,

יש לנו חתול בן 7 שגדל איתנו מאז שהוא גור. הוא מאוד חברותי ואנחנו מאוד קשורים אליו.

אנחנו רוצים להביא עוד גור/ה ויש לנו אופציה להביא 2 אחיות חמודות במיוחד :)
רציתי לשאול האם מנסיונכם זה רעיון טוב להביא לחתול קיים 2 גורות? האם הן יתחברו אליו?

מה החוויה שלכם עם 3 חתולים (ביתיים, לא חתולי חצר)? בלאגן בבית או שלא מרגישים? 

בנוסף, האם העלויות רלטיביות לחלוטין בין 2 ל3 חתולים?

תודה!
לצפיה ב-'כמה נקודות למחשבה:'
כמה נקודות למחשבה:
15/05/2017 | 17:06
2
59
1. זה שהחתול חברותי כלפיכם לא אומר שהוא יהיה חברותי לחתולים אחרים.
2. חתולים בוגרים בדרך כלל לא נוטים לפגוע בגורים שהם קטנים וחלשים מכדי לאיים על הדומיננטיות שלהם.
3. שקט לא יהיה מפני שהקטנים יאמצו את הגדול ויציקו לו כדי שישחק איתם, אולי אם יהיו שניים מהם הם יעשו זאת פחות וישחקו אחד עם השני.
4. כאשר השניים יגדלו יהיו שם מאבקי כוח עד שכולם יגיעו להסכמה על דירוג חברתי, זה יתחיל כאשר הם יגיעו לגיל שנה בערך וימשיך כמה שבועות, גם לאחר מכן יהיו קצת קטטות אבל לא רציניות.
5. אל תתנו לסעיפים הנ"ל להפריע לאימוץ הזוג, שום דבר מזה לא חמור וחלק גדול מזה די משעשע.
6. כל חתול הוא הוצאה לעצמו: חול, אוכל, חיסונים, עיקור, אמפולות פרעוש ותילוע, אבל אם אתם יכולים לממן 2 חתולים אז 3 לא יהיו בעיה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה, כמה שאלות'
תודה על התגובה, כמה שאלות
15/05/2017 | 17:12
1
45
עוד גור אחד (2 חתולים בסה"כ בבית) אנחנו בטוח ניקח. השאלה היא בין 2 ל3.
אנחנו גרים בדירת 3 חדרים, מנסיונך ההבדל בבלאגן ובטיפול בין 2 ל3 הוא לא רלוונטי?

איכשהו שניים מרגיש לי מאוד טבעי אבל שלושה קצת מרתיע :) אבל אנחנו חושבים על זה ברצינות בגלל ההזדמנות לקחת זוג אחיות ממש חמודות (אנחנו יכולים לקחת גם רק אחת)

האם כל חתול יצטרך ארגז משלו?

תודה!
לצפיה ב-'כן, לעלות מ-2 ל-3 ההבדל בהשקעה לא כל כך גדול.'
כן, לעלות מ-2 ל-3 ההבדל בהשקעה לא כל כך גדול.
15/05/2017 | 18:30
52
אבל תוספת העיניין והשעשוע דווקא תהיה ניכרת מאוד, מפני שמדובר כאן על 3 אינטרקציות שונות - בין הגורים למבוגר ובין הגורים לעצמם - הפועלות במקביל, מומלץ להצטייד במסרטה טובה.
2 ארגזים יספיקו.

לצפיה ב-'אצלנו יש חמישה'
אצלנו יש חמישה
15/05/2017 | 19:51
1
59
שניים מהם אחים (שנאספו יחד עם אח שלישי, שאומץ מאז).

בדרך כלל, ותוך הבנה שאין כללי ברזל והדברים משתנים ברמה האינדיבידואלית, חתול בוגר לא יתלהב מתוספות חתוליות ויראה בכך פלישה לשטחו האישי. חלק יתעצבנו ממש וחלק סתם יהיו נרגנים, אבל אם לא נבהלים וכל זמן שלא מדובר בתגובות קיצוניות שמביאות לדם או להשתנה מתוך חרדה, הרוב מצליחים להסתגל ואפילו ליצור קשרי ידידות. מה שכן, זה עלול לקחת הרבה זמן: הממוצע עד ליצירת מצב קבוע של יחסים קרוב יותר לחצי שנה מאשר לכמה ימים - בדרך כלל.

לא ניתן לנבא מראש מי יסתדר עם מי. כבר היתה לי חתולה שפשוט לא היתה מוכנה לקבל גור מסוים (למרבה המזל מצאנו לו בית טוב והבעיה נפתרה) אבל את כל האחרים היא כן קיבלה, כלומר, לא התחרפנה מנוכחותם. המפתח הוא בדרך כלל לא למהר להתערב להפריד ולהרחיק, אלא לאפשר ליצור איזשהם יחסים שיוכלו להבשיל לסטטוס קוו שמתאים לכולם.

שני האחים אכן משחקים יחד וישנים יחד, גם כעת שהם בוגרים הם קשורים יותר האחד לשני מאשר לאחרים. מהבחינה הזו, שתי גורות אולי באמת יציקו פחות לחתול הבוגר ויהיו עסוקות זו בזו.

מבחינת עלויות- שקים גדולים יותר של אוכל בדרך כלל זולים יותר מבחינת המחיר לקילו משקים קטנים יותר, אז האוכל לא נורא. טיפולים וטרינריים וכו' כמובן מכפילים (או משלשים) את עצמם, אלא אם כן הוטרינר עושה לכם הנחה למשפחה מרובת זנבות.
לצפיה ב-'לגבי האוכל'
לגבי האוכל
15/05/2017 | 20:39
35
אנחנו קונים כרגע לחתול הנוכחי אוריג'ן בשק הגדול ביותר (6.8 קילו) וזה יוצא בערך 40 שקל לקילו. די יקר ואין אופציה לשק גדול יותר :\

תודה על כל התגובות!
לצפיה ב-'בעקרון, לא למהר עם החשיפה'
בעקרון, לא למהר עם החשיפה
15/05/2017 | 22:13
4
43
ככל שהחתולים יתרגלו אחד לשני עוד לפני שהם בעצם נחשפים פיזית אחד לשני, ככה הפגישה תהיה יותר מוצלחת עם פחות סיכויים למריבות

זה מתחיל עם ריחות, אולי רעשים, ככה שהחתולים צריכים להיות בחדרים נפרדים במשך כמה ימים.
אפשר אחרי זה לנסות לחשוף מעבר לקרטון או דלת, לשחק עם אחד החתולים, לתת להם לאכול איפה שהגבול

עם הזמן, כשהחתול הוותיק לא מופתע מהנוכחות של החתול החדש,
אז לראות שהוא נמצא בשטח שלו שקשה להגיע אליו בחדר מסוים (מקומות טיפוס בדרך כלל), 
ואז כשהחתול הוותיק מרגיש בטוח, אפשר להכניס בזהירות את החתול החדש ולהעסיק אותו / לשחק איתו ככה שלא יחשוש מהחתול הוותיק

ופשוט להמשיך ככה עד כמה שאפשר, שהם ירגישו בטוחים ולא שאחד יסכן את השני

הדגש הוא שלחתול הוותיק יהיה את המקום שלו, דרכים לטפס ולהסתכל על מה שקורה, להרגיש בבית
לצפיה ב-'זה לא ממש נחוץ, אלו רק גורים קטנים.'
זה לא ממש נחוץ, אלו רק גורים קטנים.
15/05/2017 | 22:29
3
37
אגב, Bartzy, בנות כמה הן?
לצפיה ב-'בנות חודש ושבועיים'
בנות חודש ושבועיים
16/05/2017 | 11:29
2
37
למה זה לא נחוץ להפריד בין הגורים לחתול הבוגר בימים הראשונים?
לצפיה ב-'הרעיון הוא '
הרעיון הוא
16/05/2017 | 11:43
41
שבוגרים לא מתייחסים לתינוקות, לגורים צעירים מאוד, כאל פולשים ולכן לא יגיבו אליהם בקשיחות יתר.

עם זאת, לגורים בגיל כל כך צעיר לא מומלץ להיות חופשיים בכל הבית. הם קטנים מדי ועלולים להתקע בכל מיני מקומות ולהסתבך. גם בטבע עם אמא הם לא נמצאים סתם ככה בחוץ בגילאים הללו, אלא רק מתחילים לאיטם גיחות מנקודת המסתור שאימם מצאה להם. לדעתי עדיף שיהיו בחדר אחד עם כל הדרוש להם לפחות בימים הראשונים, וכך גם תוכלו לוודא שהכל בסדר ולשים לב אם יש תופעות כלשהן הדורשות טיפול כמו פטריות עור או דלקות כלשהן (לא צריך להבהל, קל לטפל, וזה הרבה פעמים תוצאה של חולשה, תזונה גרועה ומצבי לחץ - ולכן מופיע הרבה בגורים שנאספו מבחוץ ועובר עם תזונה טובה וטיפול ראוי).
לצפיה ב-'פשוט מאוד,'
פשוט מאוד,
16/05/2017 | 11:46
42
תהליך הכרות בא ללמד את החתול הוותיק כי החדשים גם הם דיירים במקום בלי לתת לו הזדמנות לגרש אותם, מה שהוא ישאף לעשות כדי לשמור על הטריטוריה שלו. הנטיה הזאת לא קיימת במקרה של גורים בגיל חודש וחצי.
כמובן שאפשר לעבור תהליך הכרות הדרגתי, ובכל מקרה צריך להשגיח היטב על החבורה, אבל מהנסיון שלי לא צפויות צרות. גורים חדשים אצלי מוכנסים היישר למחיצתם של שני החתולים הגדולים ואלו מעולם לא התקיפו גורים צעירים.
אני מקווה שגם אצלכם זה יעבור בשקט.
לצפיה ב-'חתולה מורטת שיער'
חתולה מורטת שיער
15/05/2017 | 12:46
3
48
מזה כמה חודשים החתולה שלי מורטת את השיער מאזור הזנב, עד כדי קרחות.
החתולה בת שנה וחצי. סקוטית. לא מעוקרת. אין לה פרעושים.
אשמח לקבל עזרה בנושא.

לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם וטרינר'
כדאי להתייעץ עם וטרינר
15/05/2017 | 16:06
2
33
יכולות להיות מספר סיבות - בעיית עור כלשהי, אולי אלרגיה לסוג בשר או רכיב אחר במזון. לשלילת אלרגיה למזון אפשר לנסות להחליף סוג, למשל לכזה שמבוסס על דגים ולא על עוף/בקר (בתקופת הבדיקה לא כדאי לתת גם חטיפים ונשנושים אחרים). המעבר בין מזונות צריך להיות הדרגתי, למניעת תגובות לא רצויות של מערכת העיכול שזקוקה לזמן הסתגלות.
אם הצלחת לשלול את הפן הבריאותי, מדובר אולי בבעיה התנהגותית - אצל כלבים סטרס עלול לגרום לכרסום זנב, אולי גם אצל חתולים.

אגב, האם את בטוחה שאין לה פרעושים? לא תמיד רואים אותם בקלות. גם אם היא לא יוצאת, היא עלולה להדבק ממה שאנחנו מכניסים הביתה בסוליות נעלינו למשל.

דבר נוסף, מומלץ מאד לעקר את החתולה - גם מבחינה בריאותית וגם כדי למנוע הוספה של גורים לאוכלוסיית החתולים חסרי הבית העצומה בישראל.
לצפיה ב-'אני משערת שיש סיבה לכך שחתולה גזעית לא מעוקרת '
אני משערת שיש סיבה לכך שחתולה גזעית לא מעוקרת
15/05/2017 | 18:52
14
לצפיה ב-' וגם'
וגם
15/05/2017 | 19:40
31
יש בעצם שתי אפשרויות: סיבה בריאותית או סיבה התנהגותית.

תמיד רצוי קודם כל לשלול סיבות בריאותיות: טפילים (פרעושים, קרציות, סקביאס וכד'), עקיצות שונות, רגישויות (למזון, לקרדית האבק או למשהו אחר), פציעות נסתרות, דלקות ועוד. זה תפקידו של הוטרינר שלכם.

אחרי שעוברים ושוללים את כל האפשרויות הבריאותיות, מתחילים לבדוק כיוונים התנהגותיים. בדבר כזה, שיש לו אספקט פיזי של פגיעה עצמית, יתכן שעדיף לפנות ישירות לוטרינר התנהגותי (שזה וטרינר עם הכשרה רשמית מיוחדת נוסף על לימודי הוטרינריה הרגילים - המקבילה לפסיכיאטר לחיות מחמד). יש שתי וטרינריות כאלו עם הכשרה רשמית: ד"ר נעה הראל וד"ר עפרה גלילי. אפשרות נוספת זאת יועצת חתולים, שזה יותר כמו פסיכולוג מאשר פסיכיאטר, בד"כ אין הכשרה רשמית במסלול הזה ומסתמכים על מוניטין.
מדובר באנשים עם נסיון רב בחתולים, שגם לימדו את עצמם כמה שאפשר, וצברו הצלחות בתובנות לגבי זיהוי אלמנטים מלחיצים או מעוררי חרדה העלולים לגרום לתגובה התנהגותית מהסוג הזה.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה