לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3371833,718 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'טוב, אז הודות לדיון בפייס גיליתי תשובה לשאלה האם חתולים באמת'
טוב, אז הודות לדיון בפייס גיליתי תשובה לשאלה האם חתולים באמת
20/06/2018 | 16:27
2
16
זקוקים לשמש. מתסבר שלא, כי הגוף שלהם לא מייצר מספיק ויטמין D אם בכלל:
https://pets.thenest.com/cats-absorbing-vitamin-d-...

זו לא כתבה מדעית אבל היא מסכמת את העובדות בצורה יפה.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
20/06/2018 | 17:02
1
14
גם אם אין צורך בשמש עבור ויטמין די בחתולים זה לא מוציא מכלל אפשרות צורך בשמש עבור דברים אחרים. (למשל נפשיים. אנשים נוטים להתאבד יותר ללא חשיפה לשמש/אור טבעי.)  
אי אפשר לקבוע שהם לא זקוקים לשמש רק בגלל הויטמין די.

לצפיה ב-'מקבל את ההערה למרות שלא נראה לי שאי פעם נדע את הצרכים'
מקבל את ההערה למרות שלא נראה לי שאי פעם נדע את הצרכים
20/06/2018 | 17:28
8
הנפשיים של חתולים ברמה כזו.
לצפיה ב-'אוכל ברמה ובמחיר של ריגל'
אוכל ברמה ובמחיר של ריגל
20/06/2018 | 12:48
1
14
שלום רב,

איזה אוכל יש ברמה של ריגל יש בימים אלה לקנות.  אני לא מוצאת ריגל בזמן האחרון.

אני מעדיפה שקים של עד 9 קילו.

בתודה מראש,
גלי
לצפיה ב-'ברית פרימיום עוף, 8 ק"ג 180 ש"ח'
ברית פרימיום עוף, 8 ק"ג 180 ש"ח
20/06/2018 | 15:10
8
לצפיה ב-'פשוט מזעזע - תחקיר של עמותת Sentient במרפאה של ד״ר דושניק'
פשוט מזעזע - תחקיר של עמותת Sentient במרפאה של ד״ר דושניק
19/06/2018 | 21:31
5
49
לצפיה ב-'מזעזע ומכעיס ברמות על!'
מזעזע ומכעיס ברמות על!
20/06/2018 | 00:11
32
כבר שנתיים בערך שלא שלחתי חתולים לעיקור דרך העירייה כי שמעתי שמועות וידעתי שעובדים אתו לא רציתי לקחת סיכון..
לצפיה ב-'נורא נורא מסכנים החתולים האומללים '
נורא נורא מסכנים החתולים האומללים
20/06/2018 | 01:32
24
לצפיה ב-'איום ונורא, אבל ללא ענישה מחמירה הפושעים רק יתחלפו'
איום ונורא, אבל ללא ענישה מחמירה הפושעים רק יתחלפו
20/06/2018 | 01:47
20
חוסר הפיקוח על אופן השימוש בכספי הציבור מהווה פרצה קוראת לגנב,
וכמו שאמרו הגששים: "גנב כשקוראים לו הוא בא".
אם ד"ר דושניק ימשיך לעסוק ברפואת בעח"י, למרות הרשלנות, הזלזול והסבל הרב
שגרם לעשרות חתולים חסרי ישע, ואם הווטרינר המחוזי, שאישר את תקינות
מרפאתו של דושניק, למרות כל הכשלים, ימשיך להחזיק במשרתו -
הרי שלא נעשה דבר לטובת ההרתעה.
אני פסימי בקשר לסיכויי הענישה המרתיעה, במקומותינו, בכל הנוגע לצער בעח"י.

עם זאת,
אני מציע לנעוץ את הפוסט הפותח, בבחינת המלצה/הזהרה לציבור בעלי החתולים
והכלבים; מאיזה וטרינר כדאי להתרחק. ממש כמו שממליצים כאן על וטרינרים טובים.
לצפיה ב-'השלמה: "הפרויקט של נועה בשיתוף עמותת סנטיאנט"'
השלמה: "הפרויקט של נועה בשיתוף עמותת סנטיאנט"
20/06/2018 | 03:22
24
לצפיה ב-'חתולה עם התכווצויות / רעד במרכז הגוף'
חתולה עם התכווצויות / רעד במרכז הגוף
19/06/2018 | 14:06
4
20
מדובר בחתולה שכונתית שסרבה להתביית
אבל היית מאכיל ליד הבית ונעלמה לשנה וקצת
כרגע חזרה והכירה אותי או את החצר בייללות והתרגשות
אלא שהיא נראית פחות בריאה עם פחות תאבון
ובעיקר מטריד ערד במרכז הגוף או עווית לא רצוני
האם יתכן ולקתה בתולעים או טפיל מסוכן לה / לסביבה?
לצפיה ב-'עווית לא רצונית'
עווית לא רצונית
19/06/2018 | 14:20
2
19
היתה פעם גם אצלנו. התברר שזה היה תגובה לרסוס. אצלנו עבר אחרי כמה ימים.
לצפיה ב-'יתכן מאוד כי השכן בינינו עוסק בריסוס '
יתכן מאוד כי השכן בינינו עוסק בריסוס
19/06/2018 | 15:12
1
7
לצפיה ב-'אם זה הדבר, זו הרעלה'
אם זה הדבר, זו הרעלה
19/06/2018 | 15:29
18
ודברים כאלה לא בהכרח עוברים לבד. אם יש לך אפשרות, עדיף שוטרינר יבדוק.
לצפיה ב-'שכחת לציין בת כמה החתולה ?'
שכחת לציין בת כמה החתולה ?
19/06/2018 | 19:39
12
חתולים זקנים לוקים באפילפסיה

לצפיה ב-'לא יודע מי מקוראי הפורום זוכר או יודע על עמותת גירגורים'
לא יודע מי מקוראי הפורום זוכר או יודע על עמותת גירגורים
18/06/2018 | 15:58
11
50
בכל אופן אתמול בית המחסה נסגר ופעילות העמותה תיפסק.
40 חתולים אחרונים שנוטרו שם לקחו לטיפול וטרינרי ולא ברור מה יהיה גורלם.
אני עדיין מנסה להבין מה קרה עם שאר החתולים שהיו שם.
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע מה קרה למאות חתולים אחרים שהיו שם '
אף אחד לא יודע מה קרה למאות חתולים אחרים שהיו שם
18/06/2018 | 19:08
2
14
לצפיה ב-'מתו כולם'
מתו כולם
19/06/2018 | 13:30
1
29
החתולים בגירגורים מתו, היו להם מאות, בתנאים קשים של הזנחה ומחלות.
הם לא נתנו לאף אחד להיכנס, לאמץ או לעזור.  זה הוידאו המזעזע שצולם לפני כמה ימים.

כמה תרמתי להם, זאת התמורה.  

גלי

לצפיה ב-'נורא ואיום! שמעתי את כל הסיפורים האלה ולא רציתי להאמין בהם'
נורא ואיום! שמעתי את כל הסיפורים האלה ולא רציתי להאמין בהם
19/06/2018 | 15:44
7
לצפיה ב-'לא ידעתי כלל שהולך להסגר : - ('
לא ידעתי כלל שהולך להסגר : - (
18/06/2018 | 19:41
5
11
לצפיה ב-'הבנתי שהיה שם מצב באמת על הפנים לאחרונה, הם באיזשהו שלב'
הבנתי שהיה שם מצב באמת על הפנים לאחרונה, הם באיזשהו שלב
18/06/2018 | 20:10
4
35
נתנו חסות גם לכלבים מוזנחים ונכים ולא הצליחו להתשלט על המצב.
אז לא מזמן החרימו מהם את הכלבים האלה וכניראה תוך כדי הבינו שהמצב שם על הפנים. אז עכשיו משרד ההקלאות סגר אותם.

אבל לא ברור מה קרה למאות חתולים שהיו שם.
לצפיה ב-'קראתי איזו כתבה'
קראתי איזו כתבה
18/06/2018 | 21:18
3
29
אבל הזכירו רק החרמת כלבים, לא אמרו מילה על חתולים, ולא הזכירו את שם העמותה. אם הבנתי נכון, הכלבים הגיעו לתל"ל. אולי אפשר לברר מולם מה בקשר לחתולים. או שסגרו רק את החלק של הכלבים? כל העניין מאוד לא ברור.
לצפיה ב-'סגרו את הכל. תל"ל לא יודעים מה קרה לכל החתולים '
סגרו את הכל. תל"ל לא יודעים מה קרה לכל החתולים
18/06/2018 | 22:08
2
14
לצפיה ב-'הפעילים לא כתבו כלום בפייסבוק? '
הפעילים לא כתבו כלום בפייסבוק?
19/06/2018 | 08:20
1
27
זו עמותה ידועה. איך יכול להיות שאין שום פרסום?
לצפיה ב-'יש פירסומים וזה מה שכתוב בדף הרשמי של העמותה'
יש פירסומים וזה מה שכתוב בדף הרשמי של העמותה
19/06/2018 | 10:46
22
שבית המחסה נסגר ופעילות העמותה תיפסק.
היו כל מני שמעות על 40 החתולים שנוטרו שם והוחרמו ותל"ל הסבירו שהם לקחו אותם תחת חסותם. אבל הגורל של שאר החתולים שהיו שם אינו ידוע.
לצפיה ב-'לדעתי ממשרד החקלאות שהפקיע אותם- יוצאים רק בשקיות שחורות...'
לדעתי ממשרד החקלאות שהפקיע אותם- יוצאים רק בשקיות שחורות...
19/06/2018 | 18:21
1
18
2 חתולי רחוב שהגיעו אליהם בעבר- כך נודע לי רק בדיעבד- כמה התחננתי שיוציאו אותם אליי!! לא הגיבו בכלל!!
אפילו עצרנו אצלם פעם כשהיינו בצפון לתרום מצעים.
לא נתנו להיכנס. אמרו שצריך לתאם מראש...

לצפיה ב-'כל החתולים שנלקחו משם נמצאים תחת חסותו של תל"ל'
כל החתולים שנלקחו משם נמצאים תחת חסותו של תל"ל
19/06/2018 | 18:51
9
לצפיה ב-'עזרה בתרומות מזון לגורים שנמצאים באומנה'
עזרה בתרומות מזון לגורים שנמצאים באומנה
18/06/2018 | 16:15
1
10
אנא עזרו לגורים שהוצאו מההסגר בירושלים נמצאים באומנות וזקוקים לתרומות מזון!..
לצפיה ב-'גם גורה עיוורת זקוקה לתרומות להמשך טיפול!..'
גם גורה עיוורת זקוקה לתרומות להמשך טיפול!..
19/06/2018 | 14:31
7

גם שיתופים עבור שני המקרים יעזרו מאוד!
לצפיה ב-'עזרה דחוףףףףף -חתולה שהפכה לתוקפנית'
עזרה דחוףףףףף -חתולה שהפכה לתוקפנית
18/06/2018 | 11:42
9
56
אולי תוכלו לסייע לנו. יש לנו חתולה בת שנתיים. נמצאת אצלנו בערך מגיל חודשיים. לפני כשנה וחצי אימצנו ילד, כאשר הוא הפך להיות יותר נייד ולנסוע בבימבה היא החלה לתקוף אותו. ארבה לו במסדרונות וממש תקפה ללא סיבה...כחודש אחר כך הוא עבר ניתוח ובילה כחודשיים בגבס כלומר לא זז והיא נירגעה וככה ניגמרה האפיזודה הקודמת.
לפני כמה ימים היא ישנה במיטה של הבת הגדולה שלי, הבת שלי נכנסה לחדר שלה עם חברה חיבקה ונישקה את החתולה. החתולה התמתחה קפצה מהמיטה ופתאום כאילו נכנס בה שד. התחילה לתקוף את החברה של הבת שלי, נעצה בה ציפורניים (בנות 13). הבנות צרחו את נפשן...בעלי רץ לחדר וניסה להוציא את החתולה ששרטה אותו בידיים וברגליים בסוף לקח מגבת והצליף בה והסיט אותה לחדר.
מאותו היום החתולה תוקפת אותו בטירוף... לא כל הזמן, יכולה להתחכך בו ולבקש אוכל ו 10 דקות אחרי לארוב לו ולתקוף עם יללות קרב. אנחנו חסרי אונים כבר שבוע. לא יודעים מה לעשות כי ברגע שנכנסת לאמוק יכולה להרוג אותנו.
האם למישהו פיתרון עיצה?
תודה רבה, סיגל
לצפיה ב-'וטרינר התנהגותי'
וטרינר התנהגותי
18/06/2018 | 12:55
1
36
וטרינר התנהגותי אינו וטרינר רגיל - זה וטרינר שבנוסף להכשרה הפיזית יש לו הכשרה מיוחדת לטיפול פסיכיאטרי. אמנם החוק מתיר לכל וטרינר לרשום תרופות פסיכיאטריות, אך זו התמחות שדורשת ידע ולכן לא כדאי להעזר במי שאין לו את הידע הזה.

בארץ יש שתי וטרינריות התנהגותיות שידוע לי שקיבלו הכשרה פורמלית בתחום הזה (על אחרים לא ידוע לי מה ההכשרה שלהם ולכן איני מפנה אליהם ישירות):
נעה הראל http://clinic.haktovet.co.il/ בלינק הזה ישנם כל הפרטים של המרפאה שלה. היא נמצאת באזור המרכז.
עפרה גלילי - נמצאת בירושלים, אך לא ידוע לי אם יש לה מרפאת-אם. יש לה קשה לביה"ח הוטרינרי בית דגן, והיא גרה בירושלים.

בשלב זה אמליץ להרים טלפון לנעה הראל ומבררת בקשר לקביעת תור, כי הזמינות נראית לי ברורה יותר. יש לציין שטיפול פסיכיאטרי אין פירושו לסמם את החתולה למצב סמרטוט רדום, אלא לנסות לגלות את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש. במהלך העניין, גם מבצעים בדיקה גופנית מקיפה, כי תוקפנות יכולה לנבוע גם מזה שפשוט מאוד כואב לה משהו וברגע שנוגעים בה או היא חושבת שהולכים לנגוע בה בדרכים מסויימות, זה גורם לתוקפנות.

חשוב גם לומר שאין לעודד ילדים לבוא עם חברים אל כלב או חתול ולחבק אותם. חברים הם לא חלק מהמשפחה, וגם עם חיה ידידותית זה יוצר מצב מלחיץ - ומי שאינו מאוד מאוד סובלני וידידותי מטבעו בהחלט עלול להתפרץ, ובמקרים היותר קיצוניים כמו אצלכם זה יכול להוביל לבעיות לטווח ארוך. במקרה הכי גרוע, הוטרינרית ההתנהגותית יאמרו לכם שעדיף בית אחר (וזה לא פשוט בנסיבות הללו). עם זאת, לא צריך ישר לקפוץ למסקנה הזו: לכו לבדוק את העניין מול הוטרינרית ואחרי זה קבלו את ההחלטות.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המושקעת!!!! אתקשר לנועה הראל '
תודה רבה על התשובה המושקעת!!!! אתקשר לנועה הראל
18/06/2018 | 14:52
24
משום מה חשבתי שהפיתרון פשוט ויקח לחתולה כמה ימים להירגע.
וחייבת לציין אולי משהו שלא היה ברור, אף אחת מהחברות של הבת שלי לא ניגשת מחבקת ומרימה את החתולה. את החברה היא תקפה בלי שהנ"ל בכלל התקרבה אליה.

ושוב תודה,
סיגל
לצפיה ב-'וואו איזה מוזר'
וואו איזה מוזר
18/06/2018 | 17:31
3
28
אני לא מבין בזה כלום ומאחל שתפתרו את זה,
אני משער שאתם מתייחסים אילה באהבה אבל אולי להראות לה זמנית  יותר יחס ואהבה מהרגיל נראה שהיא בסטרס כלשהוא
לצפיה ב-'למרות שזה מאוד קשה שהיא תוקפת לא להגיב בחזרה'
למרות שזה מאוד קשה שהיא תוקפת לא להגיב בחזרה
18/06/2018 | 19:21
2
23
כמה שאפשר כמובן
יש מצבים שממש קשה ואני לא מקנא בכם אז אבל גם אז בעיקר להסיט אותה ופחות להגיב באלימות
לצפיה ב-'הכי יעיל אצלי לפחות שהגורה שלי משתובבת ונושכת לי את האצבעות '
הכי יעיל אצלי לפחות שהגורה שלי משתובבת ונושכת לי את האצבעות
19/06/2018 | 07:58
1
18
אני אומר לא בקול רם ואז שם אותה בעדינות מחוץ לחדר וסוגר את הדלת ל 5 דק
ואז שאני פותח נראה שהיא מבינה ובאה בשקט להתכרבל
אבל אצלכם זה נשמע יותר כמו תקיפה אז שהיא תוקפת אולי רק לשים אותה אולי בחדר מבודד ל רבע שעה שתירגע
לצפיה ב-'אגב מי שזוכר שאלתי כאן מה אפשר לתת לחתולה לנשוך'
אגב מי שזוכר שאלתי כאן מה אפשר לתת לחתולה לנשוך
19/06/2018 | 09:29
16
הציעו לי צעצוע מחנות והחתולה לא התלהבה מזה
בסוף נתתי לה סתם גרביים מגולגלות לכדור ושידלתי אותה לתפוס ולנעוץ בהם חזק שיניים וציפורניים והיא מאושרת מאוד מהסידור
זה גם מאוד מרגיע אותה אז אולי שחתול נימצא בסטראס לתת לו כדור גרבים כזה  כזה שיוכל להוציא עליו את העצבים במקום עלינו

לצפיה ב-'יש משהו שאתם חייבים להבין:'
יש משהו שאתם חייבים להבין:
18/06/2018 | 18:36
1
40
לחתולים יש להתייחס בעדינות וברגישות רבה, ומה שקרה לכם מדגים את זה היטב.
במקרה השני החתולה מצאה עצמה עם גורם זר בחדר, החברה, ומבחינתה כל זר הוא איום וסכנה אפשרית, היה זה רעיון גרוע מאוד לנסות לחבק ולנשק חתולה בסיטואציה כזאת אפילו אם היא רגילה למעשים כאלה בדרך כלל ועוד יותר גרוע אם היא לא, כשחתולים רוצים חיבוקים הם באים ומבקשים, עדיף שלא לעשות זאת בלי הודעה מצדם ובטח לא כשהם עסוקים בשינה.
מה שבעלך עשה היה גרוע מאוד, הוא הכניס גורם של אלימות פיזית למערכת היחסים בינו ובין החתולה, עכשיו היא לא בוטחת בו ורואה בו גורם מאיים ואלים.
אני מציע שתקחו פרק זמן בו תהיו זהירים מאוד ביחס שלכם אליה, עליכם להרבות בפינוקים ומטעמים וליטופים (זהירים!) כדי להרגיע אותה ולהשכיח ממנה את חווית האלימות וכדי לבנות מחדש את האמון שלה בכם.
חוץ מזה אני מציע להוריד את מינון הדרמה, החתולה לא נכנסת לשום 'אמוק', החתולה לא יכולה להרוג אתכם כי זה חתול בית ולא טיגריס. מדובר בחתולה קטנה ומפוחדת הנמצאת מבחינתה בסביבה מסוכנת והיא מתוחה ועצבנית, זה הכל.

לצפיה ב-''
19/06/2018 | 06:10
2
לצפיה ב-'לגבי הבימבה '
לגבי הבימבה
19/06/2018 | 12:50
21
אם תקפה רק שהילד נסע על הבימבה אז כן יש סיבה וכנראה הבימבה הפחידה אותה

לצפיה ב-'האם לקחת לעקר אמא עם גורים גדולים?'
האם לקחת לעקר אמא עם גורים גדולים?
19/06/2018 | 08:13
1
17
היי,
יש לנו חתולה בגינה שנכנסת להריון באופן תקופתי, ובערך אחת לכל 4 המלטות שלה מצליחים לשרוד יותר מחודש. החתולה נראת ממש עומללה ולא עובר יותר מחודש וחצי בין המלטה להריון חדש. עכשיו יש לה גורים בני 3-4 חודשים כבר דיי עצמאיים ונראה שהיא עדיין לא נכנסה להריון חדש. האם כדאי שאני אקח אותה עכשיו לעיקור למרות שהם עדיין מסתובבים בקירבתה? הפחד שלי שאם אני אחכה שהם יעזבו היא שוב תיהיה בהריון (אני לא מעקרת אף חייה כשהיא הריונית, עשו את זה לכלבה שלי לפני שקיבלנו אותה וזה צילק אותה נפשית).
תודה לעונים.
לצפיה ב-'כן. לעקר. הגורים כבר גדולים. '
כן. לעקר. הגורים כבר גדולים.
19/06/2018 | 08:22
8
לצפיה ב-'תאמינו או לא, נחסמתי ליממה בקבוצת וטרינרים בפייסבוק'
תאמינו או לא, נחסמתי ליממה בקבוצת וטרינרים בפייסבוק
17/06/2018 | 19:56
15
62
מן הסתם על רקע סכסוך על תזונה. וזה לא שאני מתערב שם יותר מדי, אלא ממש להפך. אבל לפעמים אני לא מצליח להתעפק. כי אני לא מצליח להבין את ראש שלהם. הפעם זו היתה שאלה האם מותר להאכיל גורים במזונות לכל הגילאים. התשובה של הוטרינרים הייתה שממש לא, שהמזונuת האלה לא טובים לגורים ושאין בהם מספיק מינרלים לגדילת הגורים. וגם פה לא התערבתי ולא ביקרתי את התשובה. אלא בשרשור אחר כדיון צדדי עלתה אותה השאלה ועניתי שאפשר להאכיל במזון לכל הגילאים. קיבלתי בתגובה את הקישור לתשובה הזאת של וטרינרים ואז בתגובה הבאתי קישור שמסביר מה זה מזונות לכל הגילאים, שזו קטגוריית מזונות שהוגדרה ע"י אירגון AAFCO שמגדיר הרבה דברים שקשורים למזונות לבעלי חיים, ומה הדרישות למזונות כאלה (והדרישות מאוד מחמירות). הינה הקישור:
https://www.petmd.com/cat/centers/nutrition/cat-food-label-lessons-what-is-an-aafco-statement

אז על זה נחסמתי. טוב, לא נורא.
עכשיו הייתי מבין אם הוטרינרים היו מסתייגים ממזונות האלה, היו מביעים חשש לגבי האכלה במזונות כאלה בגילאם מבוגרים וכו'. אבל לפסול מזונות כאלה ולהגיד שהם לא מתאימים לגורים בניגוד להגדרה הרשמית שהלם?
לצפיה ב-'דבר נוסף - הם כולם פה אחד מתנגדים למה שהם קוראים טרנד חדש של'
דבר נוסף - הם כולם פה אחד מתנגדים למה שהם קוראים טרנד חדש של
17/06/2018 | 20:15
2
51
מזונות נטולי דגנים. ולא עוזר כלום - הם מביאים כל מני מאמרים מפוקפקים ותאוריות קוספירציה וכו'.
היום נשאלה השאלה על המזון הזה לכלבים
כמובן שהמזון מיד קיבל ביקורת שלילית על היותו נטול דגנים. כשנשאלה השאלה למה זה לא טוב נאמר בתשובה שדגנים מכילים סיבים תזונתיים, הסיבים מאוד חשובים לבריאות הכלבים ושבמקרה אותו וטרינר נתקל יותר ויותר בבעיות של שקים אנליים אצל כלבים ולהערכתו זה קשור לטרנד הזה נטול דגנים. עד כאן זה נשמע בסדר.

עכשיו במזון הזה באמת אין דגנים אבל יש בו לפחות 4 מקורות אחרים של סיבים וסה"כ יש בו 3% סיבים תזונתיים. מכיון שאני לא מבין הרבה במזונות לכלבים הלכתי לבדוק מה קורה בחברה גדולה שמייצרת מזונות לכלבים ובחרתי מזון דומה
ומה אני רואה? נכון שהמזון הזה מפוצץ בדגנים אבל יש בו רק 1.3% סיבים.

עכשיו ייתכן והסיבים ברויאל קנין יותר טובים אבל אני בספק. הנקודה היא שהוטרינרים אפילו לא מסתכלים על המרכיבים וערכים תזונתיים של המזונות של החברות הגדולות שהם מקדמים וממליצים עליהם. הם כניראה עושים את זה בצורה עיוורת כי הם סומכים על ההחברות האלה.
לצפיה ב-'ממש מגוחך. ומעצבן לשמוע'
ממש מגוחך. ומעצבן לשמוע
17/06/2018 | 21:42
1
29
כי ברור שהכלבים והחתולים מאד מותאמים לאכילת דגנים בטבע... WTF??

עכשיו צריך לפתח תיאוריית קונספירציה שתסביר את השרלטנות הזו של הוטרינרים הנ"ל
לצפיה ב-'קודם כל רובם לא עושים הפרדה בין חתולים וכלבים, הרבה מאמרים'
קודם כל רובם לא עושים הפרדה בין חתולים וכלבים, הרבה מאמרים
17/06/2018 | 21:57
22
כביכול מדברים על התזונה של כלבים וחתולים אבל מהר מאוד מתעלמים מחתולים.
דבר שני - גם לדעתי לפחות במזונות לחתולים מקור הפחמימות הוא באמת פחות חשוב. מה שחשוב שיהיה מעט פחמימות כי חתולים לא צורכים הרבה מחמימות בטבע.
במזונות לכלבים זה שונה, יש בהם בד"כ הרבה פחמימות ולכן אנשים התחילו לתהות לגבי מקורן ולהעדיף פחמימות יותר "איכותיות" על פני דגנים זולים. ייתכן ובאמת אין לזה שום בסיס אבל לא הוכח חד משמעית מה יותר טוב.
ההתנגדות של הוטרינרים נובעת לדעתי מהעובדה שהחברות הגדולות ממשיכות להתשמש רק בדגנים ובגלל זה אנשים מחליטים לקנות מזונות אחרים.
לצפיה ב-'והינה אחד מהמאמרים המגמתיים שהם הביאו על מזונות נטולי דגנים'
והינה אחד מהמאמרים המגמתיים שהם הביאו על מזונות נטולי דגנים
17/06/2018 | 20:56
2
29

בנוסף לחוסר יכולת לקשר בין יא שימוש בדגנים למחלת לב יש עוד נקודות מענינות במאמר הזה. הינה ציטוט
And do yourself a favor –  stop reading the ingredient list!  Although this is the most common way owners select their pets’ food, it is the least reliable way to do so.

יש שם גם קישור למאר אחר שמסביר איך לבחור חברה שמייצרת מזון לבעלי חיים. כמובן שלפי הקריטריונים שלהם כניראה שאף חברה אחרת חוץ מאלה שמייצרות מזונות רפואיים לא ראויה לייצר מזון לחיות המחמד שלנו.

המאמרים האלה נכתבו ע"י תזונאיים והדבר המרכזי שמשתמע מהם הוא שאנחנו יכולים לסמוך אך ורק על החברות הגדולות וזה לא משנה מה הן דוחפות למזון שלהם וכמה פעמים במהלך השנים אחרונות הן שינו את המזונות שלהם (לרעה לדעתי האישית) - זה עדיין הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לתת לחיות המחמד שלנו.
לצפיה ב-'יש מקום להעמיד בסימן שאלה את העמדות האלה במאמר'
יש מקום להעמיד בסימן שאלה את העמדות האלה במאמר
17/06/2018 | 22:08
1
25
באמת נשמע מוזר ולא אמין שאומרים לא להסתכל על רשימת המרכיבים.

אין לי מושג אם נטול דגנים זה "טרנד". הכלבים שלי אוכלים נטול דגנים, בין השאר כי השתכנעתי שהדגנים במזונות האלה ברובם זבל מילוי, ומפני שאם מסתכלים על מה בני משפחת הכלביים אוכלים באופן טבעי (כלומר, לא המבוייתים), הדגנים באמת אינם חלק מהתזונה שלהם. יש רבים שמגדירים את הכלבים אוכלי-כל, אך ההגדרה הזו בעייתית מאוד ולא באמת תואמת את המציאות ואת המבנה שלהם מבחינה פיזיולוגית-זואולוגית, לפחות לדעתי.
לצפיה ב-'כל המאמר הזה הוא בסימן שאלה גדול. התזונאית הזאת הזכירה 100'
כל המאמר הזה הוא בסימן שאלה גדול. התזונאית הזאת הזכירה 100
17/06/2018 | 22:20
27
פעמים את המושג "נטול דגנים" כאשר לא נעשה נסיון כלשהו לשער איך אי שימוש בדגנים יכול להביא לחוסר טאורין שזו אחת הסיבות המשוערות למחלת לב שהם גילו. יותר מזה, באמצע המאמר היא כתבה בעצמה:
It’s not yet clear if diet is causing this issue.

ובהמשך כן מדובר על סיבות אפשריות לחוסר טאורין שאף אחת מהן לא קשורה לדגנים.

לצפיה ב-'אני מאמין'
אני מאמין
17/06/2018 | 21:50
4
33
הקבוצתות האלו לא בדיוק פתוחות לגמריי בד"כ יש דעות שמקובלות על הפעילים בקבוצה ודעות שמנוגדות להן יוצרות התנגדות
לצפיה ב-'יש שם כללים מסויימים ולפיהם אסור לפקפק בתשובות שהוטרנרים'
יש שם כללים מסויימים ולפיהם אסור לפקפק בתשובות שהוטרנרים
17/06/2018 | 22:10
3
32
נותנים שם וגם כיבדתי את זה ולא התווכחתי ישירות עם הוטרינרים.

החסימה שלי לא מפריעה לי וגם הסיבות שלה לא מטרידות אותי. מה שכן מטריד אותי זה הרושם שלחלק גדול מוטרינרים פשוט לא מכירים ולא רוצים להכיר שום דבר מעבר למה שהחברות הגדולות מייצרות.
לצפיה ב-'ברב הקבוצות בתחומים שונים שנתקלתי בהן יש דעות מקובעות'
ברב הקבוצות בתחומים שונים שנתקלתי בהן יש דעות מקובעות
17/06/2018 | 22:19
25
למרות שהקבוצות נראות כלפיי חוץ פתוחות
לצפיה ב-'סלח נא לי על הציניות, דימיטרי,'
סלח נא לי על הציניות, דימיטרי,
18/06/2018 | 14:38
1
25
אולם נראה לי שהתעלמת מהקשר, שבין וטרינרים מסוימים, לבין היצרנים, שאת
מוצריהם הם מקדמים. כשוטרינר ממליץ על (וגם פתאום יש לו למכירה) מזון של
יצרן-X - דבריו מתקבלים כתורת משה מסיני. הרי "הרופא אמר"!
ראינו לאחרונה את הקשר הלא בריא שבין רופאים ליצרני תרופות לבני אדם. אתה
יכול לחשוב על איזושהי סיבה, מדוע שלא יהיה קשר כזה גם בין יצרני מזון לרופאים
של חיות מחמד?
יש, כמובן, וטרינרים רבים וטובים שמחפשים את הטוב והמתאים ביותר לפציינטים
שלהם. את אלה לא תמצא מקוששים לקוחות באינטרנט וסותמים פיות, של מי
שעלולים, חו"ח, לחבל במטרה הקדושה הזאת. ההמלצות על הטובים עוברות מפה
לאוזן, ואם יש לך אחד כזה, אתה יודע שהוא שווה את משקלו בזהב.
מה שאני מבקש לאמר בזה, הוא שאת כל הפורומים שמנוהלים ו/או נשלטים ע"י
מומחים - יש לקחת בערבון מוגבל. תחשוב רק איזה נזק (או הפסד רווח) עלולה
היתה התגובה שלך לגרום למומחה, "חביב ההנהלה" התורן, ותגיד תודה על
שנחסמת ל-24 שעות בלבד.
לצפיה ב-'זה לא כ"כ חד משמעי. לדעתי אין הרבה וטרינרים שמוכרים מזונות'
זה לא כ"כ חד משמעי. לדעתי אין הרבה וטרינרים שמוכרים מזונות
18/06/2018 | 16:36
20
רגילים. מזונות רפואים זה סיפור אחר ואין לי בעיה מיוחדת עם זה שרוב הוטרינרים עובדים מול חברה מסויימת שמייצרת מזונות כאלה, זה קורה בהרבה תחומים. וגם אם אותו וטרינר כן מוכר מזונות רגילים של אותה החברה זה לא בעיה רצינית מבחינתי.

לצפיה ב-'בלי להכנס לנושא הדיון שהיה שם'
בלי להכנס לנושא הדיון שהיה שם
17/06/2018 | 23:49
1
30
( כי אני לא מבינה בזה כלום) אני חושבת שזו חוצפה וגסות רוח לחסום משתתף בפורום רק בגלל דעותיו. פתרון החסימה נועג למקרים קיצוניים בלבד.
ואם כבר : אני קונה לטומי מזון יבש לגורים מתוצרת גרמניה.  בשם josera. זה נחשב מזון איכותי?
גם הכלבות אוכלות ממנו מדי פעם. זה מתאים גם להן?
לצפיה ב-'יש כללים ומי שמפר אותם נענש, אין לי בעיה עם זה. הבעיה שלי'
יש כללים ומי שמפר אותם נענש, אין לי בעיה עם זה. הבעיה שלי
18/06/2018 | 14:21
20
היא הגישה האטומה של חלק גדול מוטרינרים לתזונה.

josera לגורים זה מזון בסדר גמור. לכלבות הוא לא מתאים בכלל כי הוא מכיל הרבה מאוד שומן.
לצפיה ב-'לדעתי הם חסמו אותך, כי אתה פוגע להם באינטרסים, הם '
לדעתי הם חסמו אותך, כי אתה פוגע להם באינטרסים, הם
18/06/2018 | 22:31
1
15
מוכרים מוצרים של חברות מסויימות וממליצים בקבוצה על מזונות רפואיים שלהם כדי לייצר ליד למכירה. זה כמו שאתה עכשיו נמצא אצל וטרינרית בדלפק ויש אנשים בקבלה ואתה אמפולה שאתה מכיר ואתה אומר בקול שקנית את זה במחיר זול, ואנשים שומעים, ואתה פוגע במכירות. אז אני מניח שנתנו לך, מין אזהרה כזו של יממה. 
לצפיה ב-'לא, חסמו אותי כי התערבתי כביכול בתשובה שניתנה ע"י וטרינרים'
לא, חסמו אותי כי התערבתי כביכול בתשובה שניתנה ע"י וטרינרים
18/06/2018 | 22:37
9
לצפיה ב-'מחפשת אומנה (בתשלום) / פנסיון לחתול שלי לשלושה חודשים בערך '
מחפשת אומנה (בתשלום) / פנסיון לחתול שלי לשלושה חודשים בערך
17/06/2018 | 17:52
6
34
שלום קהילה, 
מקווה שתוכלו לעזור.. הסיפור ארוך ולכן אציג רק את השורה התחתונה.. 

אנחנו בתקופה של שינויים רבים.. בחודש וחצי האחרון פינו אותנו מהבית, סטיבי עבר לגור אצל זוג חברים (שלא יכולים להמשיך לשמור עליו) ואני עוברת מסבלט לסבלט ובעוד כחודש אעבור לארה"ב לתקופה של שנה +. 
אני רוצה לקחת את סטיבי איתי, אבל קודם צריכה להתמקם שם כדי לא להעביר אותו טלטלות נוספות. 
אשמח למצוא לסטיבי בית ל -3 חודשים בערך.. זה יכול להיות אומנה בתשלום, פנסיון טוב וגדול (לא כלוב) ובכלל - אני פתוחה לכל רעיון!

**קצת על סטיבי: הוא טיפה עיוור, אוהב לבלות, לשחק, להתחבק ולהתלטף ולהיות על הידיים. הוא גם אוהב להשמיע את קולו הערב... והוא ממש חכם וסקרן.. 

אשמח לשמוע הצעות מכם, 
ולענות לכל שאלה שתהיה :)

לצפיה ב-'במושב משמר השבעה יש פנסיון לחתולים עם חדרים גדולים'
במושב משמר השבעה יש פנסיון לחתולים עם חדרים גדולים
17/06/2018 | 21:07
5
15
לצפיה ב-'תודה, יש לך פרטים אולי? אתר? טלפון או שם?'
תודה, יש לך פרטים אולי? אתר? טלפון או שם?
17/06/2018 | 23:07
4
10
לצפיה ב-'סליחה, לא ראיתי לפני זה, הינה הקישור'
סליחה, לא ראיתי לפני זה, הינה הקישור
18/06/2018 | 19:11
3
15
לצפיה ב-'תודה רבה!!! אפשר לשאול אם התנסת בשירותים שלהם?'
תודה רבה!!! אפשר לשאול אם התנסת בשירותים שלהם?
18/06/2018 | 22:29
2
10
ההמלצה מניסיון?
לצפיה ב-'לא, רק ביקרתי שם והתרשמתי מהתנאיים שלהם'
לא, רק ביקרתי שם והתרשמתי מהתנאיים שלהם
18/06/2018 | 22:33
1
8
לצפיה ב-'אחלה, תודה אבדוק!'
אחלה, תודה אבדוק!
19/06/2018 | 10:02
2
לצפיה ב-'מסירת חתולים'
מסירת חתולים
18/06/2018 | 21:41
21
3 חתולים בין חודש מחקים לבית חם.אוהבים לשחק עם אנשים.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי אוכל לחתול תוצרת איטליה. '
התייעצות לגבי אוכל לחתול תוצרת איטליה.
15/06/2018 | 22:00
13
45
שלום. הרכיבים של האוכל:
בשר(מינ' 32%, בשר טרי מעוף והודו לפחות 7%),דגנים(אורז מינ 4%), חלבון ממקור צמחי, שומן, זרעים(פולי סויה שלמים, מינ 4%), מינרלים. לא מפורט איזה מינרלים ואם יש ויטמינים לא כתוב. 

חלבון- 34. שומן- 16, תאית - 2, אפר-8, רטיבות -8, סידן- 1.50, זרחן-1.10, מלח- 0.30. 
המחיר ל 30 קילו - 360 שקל. 
אשמח לשמוע את דעתך על האוכל הזה. לי זה מרגיש שלא שווה את הכסף, לא הבנתי למה ערבבו ברכיב אחד גם עוף וגם הודו, בדרך כלל רכיב אחד עוף, ואז רכיב שני הודו, והלאה שאר הרכיבים, ואיזה בשר טרי ? בשר טרי, זה לא בשר עוף שעכשיו בושל ונתנים ישר לחתול.. ? אני חושב שהחבלון מן החי הוא 32 אחוז , וגם חלק ממנו זה צמחי כמו שכתוב. נשמע לי אוכל בינוני שתפרו לו שהוא איכותי, אבל לא נראה לי. חוץ מזה אשמח לשמוע, על אלטרנטיבות, של שקים גדולים, 15 ו 20 שיש כל הויטמנים והמינרלים שצריך וחלבון כמו שצריך, שרובו איכותי מן החי ושיהיה מחיר נורמלי פחות או יותר  ושיספיק לי לחודש.  אם אפשר מכמה סוגים של בשר, (30 אחוז ומעלה, כרגע אני מאכיל ב 28 אחוז חלבון, רכיב ראשון קמח בשר, אוכל זול מספרד, 150 שקל , אבל מגיעים 3 פעמים ויותר לאכול ביום וזה מוזר, כי האוכל שהאכלתי לפניכן מתוצרת אחרת קצת יותר יקר 179, גם מרכיב ראשון בשרי, 28 אחוז חלבון, אבל הצלחתי שיגיעו פעמיים ביום בוקר וערב). אז אשמח להמלצות, תודה. 
לצפיה ב-'והאוכל שהוצע לי, 30 קילו 360 שקל. זה של חברת לייקה, ראיתי '
והאוכל שהוצע לי, 30 קילו 360 שקל. זה של חברת לייקה, ראיתי
16/06/2018 | 03:19
9
42
שהיו פרסומים על חברת לייקה פה, אבל על מוצרים יותר יקרים, אז בגלל זה כתבתי את רשימת הרכיבים. לי זה מרגיש אוכל לא משהו, ומחיר גבוה, לדעתי כבר עדיף את הבריט שק מגדלים, או ריגל 20 קילו, או מאטיס על פני האוכל שפירטתי של לייקה. כרגע אני מאכיל בסביקאן תוצרת ספרד, מרכיב ראשון קמח בשר, 20 קילו, 150 שקל. 
לצפיה ב-'מה השם של המזון? שלח קישור...'
מה השם של המזון? שלח קישור...
16/06/2018 | 18:38
1
22
לצפיה ב-'לא מכיר את המזון הספרדי הזה. יש לך קישור?'
לא מכיר את המזון הספרדי הזה. יש לך קישור?
17/06/2018 | 17:46
6
8
לצפיה ב-'האוכל הספרדי שכרגע אני מאכיל, 20 קילו ב150, מרכיב ראשון קמח '
האוכל הספרדי שכרגע אני מאכיל, 20 קילו ב150, מרכיב ראשון קמח
17/06/2018 | 23:26
5
17
בשר, הוא לא נמכר בשום חנות גדולה. אלא רק אצל חנות אחת בעיר שלי, כל שאר החנויות לא מוכרות אותו. גם חיפשתי את השם שלו בעברית בגוגל ולא מצאתי. אז אין לי קישור להביא. אבל צילמתיhttp://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/16/%D7%91%... את הפרטים שלו ושם רשום את הרכיבים.
לצפיה ב-'המזון הזה לא איכותי, גם הרמות הגבוהות של סידן וזרחן אינן'
המזון הזה לא איכותי, גם הרמות הגבוהות של סידן וזרחן אינן
18/06/2018 | 18:25
59
בריאות.
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על הפירוט התזונתי באחוזים, אז '
אם כבר מדברים על הפירוט התזונתי באחוזים, אז
18/06/2018 | 22:06
3
9
כבנאדם שרוצה להבין מה קונה, ולמה לשים לב- אז חלבון אני מניח שרצוי שיהיה כמה שיותר גבוה לחתול 30% ומעלה(ועדיף חלבון מן החי, אבל אני לא יודע איך לחשב כמ המן החי וכמה מהגלוטן של התירס, הם לא מסבירים). שומן - אם חתול שמן אז נמוך, אם חתול רזה, אז יותר. מה זה תאית ? צריך שיהיה נמוך או גבוה? למה סידן וזרחן צריך שיהיו נמוכים ? ומלח אני יודע שלא בריא- עדיף כמה שפחות. 0.30 מומלץ. ויטמינים ומינרלים מה מומלץ שיהיה ? ורטיבות ? יש לזה חשיבות ?  יש עוד משהו חשוב שצריך לשים לב בתווית מאחורה ?
לצפיה ב-'תאית זה סיבים תזונתיים. במזונות רגילים יש בין 1.5% ל-3.5%'
תאית זה סיבים תזונתיים. במזונות רגילים יש בין 1.5% ל-3.5%
18/06/2018 | 22:32
2
26
במזונות דיאטטיים יש הרבה יותר כי הם מנפחים את המזון ובצורה כזאת אמורים לגרום לתחושת שובע. במזונות נגד כדורי שער גם יש כמות גבוהה יותר מהרגיל כי סיבים אמורים לגרום לתנועתיות מעיים וזה עוזר לגוף להפטר משער שנבלע.
סידן וזרחן צריכים להיות במינון נכון, לא נמוך ולא גבוה. גם היחס ביניהם חשוב. יותר מדי זרחן עלול לפגוע בכליות.
מלח זה משהו פחות ברור. מצד אחד הוא משפר טעם וגם גורם לחתולים לשתות יותר. מצד שני טוענים שהוא עלול לפגוע בחתולים ויכמויות ממש גדולות הוא גורם אפילו להרעלה.
ויטמינים ומינרלים זה עוד יותר מסובך כי הנעכלות שלהם מאוד משתנה ממזון למזון ולא הייתי מתייחס לזה בכלל. היוצא מן הכלל בנוסף לסידן וזרחן הוא מגנזיום שגורם להווצרות קריסטלים ובעיות בדרכי השתן ורצוי שהכמות שלו ההיה לא יותר גבוהה מ-0.1%.
לרטיבות במזון יבש אין יותר מדי חשיבות תזונתית כי הבדלים של 2-3% אינם משמעותיים.
נתון נוסף שאפשר להתייחס אליו זה אפר, כמות גדולה שלו מעידה בד"כ על שימוש בחומרי גלם לא איכותיים, כאלב שיש בהם הרבה עצמות למשל.
לצפיה ב-'פירוט תזונתי '
פירוט תזונתי
20/06/2018 | 13:06
1
4
ראיתי גם בכל מיני שקים באינטרנט שכתוב אשלגן. למה זה מיועד? וכמות קטנה או גדולה צריך מזה ? וראיתי שיש כאלה שבכלל לא כותבים פירוט על סיבים, ויש כאלה שרושמים או סיבים או סיבים מסיסים, 2.5%, או 3% , הכי הרבה נדמה לי שראיתי 6%, אני מניח שכמה שיותר גבוה יותר משביע לאורך זמן כמו אצל לחם אצל בנאדם וכו', לא ? ולגבי ph - איך אני מחשב ורואה בשק בפירוט ? אני מניח שכמה שיותר נמוך יותר טוב, לא ?
לצפיה ב-'אשלגן זה אחד המינרלים שגוף צריך, לא תמיד מפרטים אותו'
אשלגן זה אחד המינרלים שגוף צריך, לא תמיד מפרטים אותו
20/06/2018 | 13:38
3
צריך להות לא פחות מ-0.6%
הסיבים יכולים להיות גם 10%, תלוי במזון. יורת מדי סיבים פוגע בנעכלות של חלבון.
PH אתה לא יכול לחשב בעצמך.
לצפיה ב-'אתה מדבר על מזון KEKE FRESH? מאיפה השגת את רשימת המרכיבים?'
אתה מדבר על מזון KEKE FRESH? מאיפה השגת את רשימת המרכיבים?
17/06/2018 | 17:41
1
11
לצפיה ב-'את הרשימת רכיבים שלו, השגתי מהאתר שלהם. '
את הרשימת רכיבים שלו, השגתי מהאתר שלהם.
17/06/2018 | 23:28
13
אבל לא מפורט שם, לגבי ויטמינים ומינרלים, פירוט חלקי יש שם
לצפיה ב-'זה מזון באיכות סבירה בזכות כמויות די גדולות של חלבון ושומן'
זה מזון באיכות סבירה בזכות כמויות די גדולות של חלבון ושומן
18/06/2018 | 18:12
11
הבעיה היא שלפי שיטה אירטפאית הם לא מפרטים את המרכיבים ולכן קשה להעריך את האיכות שלהם.
לכן אני עדיין הייתי מעדיף את בריט בשק גדול עם כי הוא יותר יקר.
לצפיה ב-'השארת חתול בבית לסופ"ש קצר'
השארת חתול בבית לסופ"ש קצר
18/06/2018 | 14:52
2
21
אני יוצא חודש הבא לסופ"ש חמישי שישי שבת
חמישי בבוקר עדיין בבית וחוזר מוצ"ש בלילה
אפשר להשאיר רק הרבה אוכל ומים או שאני חייב שמישהוא יטפל ?
זה רק יום אחד בשישי תהיה לגמריי לבד כל היום
ואין לי  מישהוא שאני סומך עליו כרגע שגר קרוב אליי וסומך שיסתובב לי בבית
לצפיה ב-'בעקרון אפשרי'
בעקרון אפשרי
18/06/2018 | 15:02
1
24
למעשה תלוי בחתול. גורים, למשל, משתוללים ומתרוצצים ויכולים יותר להסתבך בצרות ולכן כדאי שמישהו ייכנס לבדוק שלא קרה כלום. חולים וקשישים הם כמובן סיפור בפני עצמו. בוגר בריא בדרך כלל אפשר, אבל כדאי לבדוק היטב שלא משאירים פתח לתאונות מטופשות: דלתות או סגורות או מקובעות היטב במקומן וכו'. כל הקטע הוא להקטין כמה שאפשר את ההסתברות לאיזה בלת"מ. אם אין ברירה, זה מה שעושים. כמובן שאם יש חבר שמוכן להעיף מבט זה עדיף.
לצפיה ב-'גורה היא תהיה בת 3 וחצי חודשים במועד הסופ"ש'
גורה היא תהיה בת 3 וחצי חודשים במועד הסופ"ש
18/06/2018 | 16:44
18
אני משאיר רק חריץ בחלון לכניסת אוויר
כך שאין סכנה שתיפול מחלון או מרפסת
היא דיי רגילה להישאר לבד כל יום מ 8 עד 17:00 - 19:00 היא לבד בבית
לצפיה ב-'סתם חולקת. שני גורים נוספו לנו בעונת החורף הנוכחית'
סתם חולקת. שני גורים נוספו לנו בעונת החורף הנוכחית
18/06/2018 | 13:11
2
35
רוחי - לבן עם כתמים בלתי אפשריים, שובב אבל בעל נשמה טובה, רך ומתלטף. 
ובלה-שושקה, מפופספת עם זנב פלפי לגמרי. שובבונת, פיצקונת דעתנית.
לקח בערך שבועיים עד שרוחי הבין את היתרונות בלהיות אח גדול, והבית נמלא ריצות תופסת ומחבואים.
בתמונה, בלה שושקה מתכננת ביסבוס עדין בזנב של רוחי שמנסה לישון קצת, שלאחריו מגיעה התלונה המתממת שלה על ההתנגדות שלו להיות מבוסבס
לצפיה ב-'איזה כיף לכם!'
איזה כיף לכם!
18/06/2018 | 14:16
2
לצפיה ב-'חמודים: -) '
חמודים: -)
18/06/2018 | 18:00
4
לצפיה ב-'מזון לחתולה בת 15'
מזון לחתולה בת 15
17/06/2018 | 09:38
5
27
שלום! רק כעת הובא לתשומת לבי שיש דבר כזה מזון לחתולות בוגרות - סניור...
מה הכי טוב שיש?
קניתי כבר לפי המלצת מיקמיק את הסניור אנג'ל של בריט קר, (שקיבל אצל דימיטרי ציון 69) האם זה הכי משובח שיש? או לפחות בין הכי טובים לחתולה בגיל הזה?
(אכלה פריסקיס עד עכשיו)
לצפיה ב-'הי. ממה שקראתי חתולים מבוגרים מתקשים בעיכול של חלבון ושומן'
הי. ממה שקראתי חתולים מבוגרים מתקשים בעיכול של חלבון ושומן
17/06/2018 | 13:44
4
17
ובגלל זה הכמויות של חלבון ושומן במזון שלהם צריכים להיות יחסית גבוהות כדי לפצות על בעיות עיכול.
אנג'ל של בריט קר זה מזון טו אבל יש בו רק 12% שומן וזה יכול להיות לא מספיק.

אם את מעטוניינת במזון שמיועד ספציפי לחתולי מבוגרים אז יש NOW ,Equilibrio, Nutram.
מזונות נוספים שיכולים לדעתי להתאים הם Nutrisource Pure Vita ו-NOW לבוגרים
לצפיה ב-'תודה! במקור רציתי לקנות את הסניור של NOW, אך המוכר במיקמיק '
תודה! במקור רציתי לקנות את הסניור של NOW, אך המוכר במיקמיק
17/06/2018 | 18:55
3
13
טען שזה יהיה מזון עשיר מדי עבורה והמליץ על הבריט קר.
איך אפשר לדעת מה נכון??
לצפיה ב-'אנחנו מדברים על הבדל של 2% שומן לטובת NOW ו-3% חלבון לטובת'
אנחנו מדברים על הבדל של 2% שומן לטובת NOW ו-3% חלבון לטובת
17/06/2018 | 19:27
2
12
בריט.
לא יודע עד כמה זו הוכחה טובה אבל הינה ברויאל קנין לחתולים מבוגרים ומסורסים יש 30% חלבון ו-15% שומן, כלומר 1% יותר ממה שיש ב-NOW
במזון דומה של הילס שלא נמכר בארץ משום מה יש 31.3% חלבון ו-17.4% שומן
לצפיה ב-'אוקיי אז נשמע שהבריט דווקא יותר סבבה'
אוקיי אז נשמע שהבריט דווקא יותר סבבה
17/06/2018 | 20:05
1
10
כי יש בו קצת יותר חלבון - שזה העיקר, לא? ומעט פחות שומן.
והאם הרבה שומן  הכרחי כל כך בארץ חמה כשלנו?

אגב, רויאל קיינן לא נחשב רמה מתחת לבריט קר ונאו וכל אלו? (אני עוד מנסה לעשות סדר בדירוג המזונות...)
תודה רבה על המענה והטרחה!

לצפיה ב-'מבחינתי רויאל קינן הרבה פחות טוב מבריט קאר אבל הבאתי אותו'
מבחינתי רויאל קינן הרבה פחות טוב מבריט קאר אבל הבאתי אותו
17/06/2018 | 20:19
18
והילס כהוכחה לטענה שחתולים מבוגרים זקוקים לאחוזים יחסית גבוהים של שומן. 12% בבריט ניראה לי קצת נמוך מדי.
לצפיה ב-'חתולי רחוב לאימוץ מחיפה'
חתולי רחוב לאימוץ מחיפה
16/06/2018 | 19:36
1
38
בחיפה אין עיקורים וסירוסים...
אינני תושבת חיפה.
אנא אמצו או הפיצו ועזרו להציל חיים!

-גורונים כחושים כבני חודש וחצי.
-חתול פרוותי מפואר, נטוש.
*עבור בית טוב יגיעו גם לשרון/מרכז*
בינתיים מבין כל המניקות באזור,
נותרה אמא מניקה עם גודש בעטינים, אחרי שנעלמו 2 מחמשת גוריה ששרדו...
לצפיה ב-'אין מי שיכול לעזור להם לשרוד?? אני מהשרון- והקטנטנים בחיפה..'
אין מי שיכול לעזור להם לשרוד?? אני מהשרון- והקטנטנים בחיפה..
19/06/2018 | 18:22
1
לצפיה ב-'חתולה שנעלמה 9 ימים לאחר עיקור עי הערייה'
חתולה שנעלמה 9 ימים לאחר עיקור עי הערייה
16/06/2018 | 09:35
2
44
מיצייה בת השנתיים וחצי עוקרה נאמר לי מפי המנתח שהיא שוחררה לסביבה שלה
בריאה לאחר יום זוהי חתולת רחוב לאחר המלטה לפני 9 שבועות
לא חזרה אני מאוד מודאגת חיפשתי בכל הסביבה
אני מאוד קשורה אליה תודה רחלי

לצפיה ב-'בטוח ששיחררו במקום הנכון? '
בטוח ששיחררו במקום הנכון?
16/06/2018 | 15:44
30
כבר קרה ששיחררו במקום אחר בטעות. לאחרונה נתקלתי במשהו כזה שחתול שנאבד נמצא בשכונה אחרת אחרי שכנראה נלכד ושוחרר למקום הלא נכון, אולי עם חתולים של מאכיל ולכן למזלו הגיע לפינת האכלה.
לצפיה ב-'לא נשמע טוב! אולי נפתחו לה התפרים??'
לא נשמע טוב! אולי נפתחו לה התפרים??
17/06/2018 | 15:14
8
לצפיה ב-'מה דעתכם על TOMI שימורים לחתולים?'
מה דעתכם על TOMI שימורים לחתולים?
13/06/2018 | 17:56
15
33
הייתי רוצה לקנות שימורים קצת יותר איכותיים לחתולים וזה נראה לי מתאים. מישהו מכיר? תוצרת גרמניה.
לצפיה ב-'אחרי שפעם אחרונה קיבלתי במתנה פאוץ' שלהם של עוף ברוטב'
אחרי שפעם אחרונה קיבלתי במתנה פאוץ' שלהם של עוף ברוטב
13/06/2018 | 18:06
7
57
אגבניות אני בספק שהחברה הזאת יודעת בכלל איך לייצר מזון לחתולים.

אם אתה מדבר על השימורים בקופסאות גדולות אז הם לא נראים לי איכותיים במיוחד וגם לרוב קשה לצפות לאיכות גבוהה משימורים שעולים 5 ש"ח.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/06/2018 | 19:05
6
31
זה דווקא היה נראה לי איכותי.. אני יודע שיש שימורים שעולים גם 9 ו-12 שקלים אבל זה יקר מדי.. אני אשקיע יותר במזון יבש איכותי.
לצפיה ב-'יש שימורים של ד"ר פט גולד, הם כולם על בסיס טונה אדומה עם או'
יש שימורים של ד"ר פט גולד, הם כולם על בסיס טונה אדומה עם או
13/06/2018 | 20:44
5
35
בלי תוספות. הם מכילים גם ג'לטין והוא בדרך כלל מצטבר או למעלה או למטה ואז אפשר להוציא אותו ונשארים רק עם טונה. אלה שימורים יחסית איכותיים למחירם.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה'
תודה רבה על ההמלצה
13/06/2018 | 21:34
5
לצפיה ב-'אני מאכיל בהם חתולי רחוב, במיוחד זה של דג אוקיאנוס'
אני מאכיל בהם חתולי רחוב, במיוחד זה של דג אוקיאנוס
15/06/2018 | 08:28
1
27
פחית כתומה, יש בזה חתיכות סרדינים שלמות והם מתים על זה
לצפיה ב-'שימורים ד"ר פט'
שימורים ד"ר פט
16/06/2018 | 03:28
20
לימבו, איפה אתה קונה בב"ש ? וכמה אתה משלם על הטונה אדומה ? כי אצלי נגמר בשכונה איפה שקניתי. תודה.
לצפיה ב-'שימורים ד"ר פט '
שימורים ד"ר פט
16/06/2018 | 03:27
1
21
כן, השימורים ממש טובים של ד"ר פט. יותר טובים מסימבה, קניתי במכולת השכונתית ב 3.90 ויש להם הרבה מבחר של סוגים. קניתי ב 3.90, נגמר במכולת ואז הם הביאו משהו אחר, ממש על הפנים, ביקשתי שיביאו עוד. חיפשתי בגוגל ויש כל מיני אתרים שמוכרים בסביבות 3.33 אם קונים הרבה, נראה לי. צריך לחפש מבצעים. אבל טונה אדומה והמיוחדים קלמרי, יותר יקרים.
לצפיה ב-'אני מניח שאתה מדבר על שימורים רגילים של ד"ר פט. אני כתבתי על'
אני מניח שאתה מדבר על שימורים רגילים של ד"ר פט. אני כתבתי על
17/06/2018 | 14:57
18
ד"ר פט גולד, אלה שימורים אחרים לגמרי והם יותר איכותיים ויקרים.
לצפיה ב-'היי דימיטרי אתה ממליץ על שימורים של'
היי דימיטרי אתה ממליץ על שימורים של
13/06/2018 | 19:13
2
40
שזיר או נטורל בלאנס או משהו אחר? איזה שימורים נחשבים טובים?
לצפיה ב-'הכי טובים לדעתי הם לאונרדו וקארני, הם עולים כ-12 ש"ח עבור'
הכי טובים לדעתי הם לאונרדו וקארני, הם עולים כ-12 ש"ח עבור
13/06/2018 | 20:46
1
45
פחית של 400 ג'.
יש כמובן עוד שימורים של GO ושל אינסטינקט אבלאפילו לא הסתכתלי לכיוון שלהם כי הם יקרים מאוד.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
13/06/2018 | 21:45
7
לצפיה ב-'אני קונה tomi'
אני קונה tomi
15/06/2018 | 07:02
3
35
ולפעמים גם simba (שזה אפילו זול יותר. 3 בעשר)..
Tomi זה השימורים שהתחלנו בהאכלת הגורה בזמנו והמשכנו גם עם טומי (בשילוב אוכל יבש כמובן)
גם ככה שימורים זה מזון משלים. טומי מנשנש מהם אבל הרבה פעמים מעדיף אוכל יבש.
הכלבות שלי מאד אוהבות את השימורים....
בכל מקרה כיון שמדובר במזון משלים לח נראה לי יקר מאד הקופסאות האיכותיות. ב-10 שקל אני קונה קילו של כנפי עוף, מבשלת ויש להם כמות גדולה של מאה אחוז בשר..tomi וsimba זולים יחסית וזה סוג של פינוק בצד האוכל היבש.
לצפיה ב-'השימורים של לאונרדו וקארני שהזכרתי הם מזון מלא ומאוזן'
השימורים של לאונרדו וקארני שהזכרתי הם מזון מלא ומאוזן
15/06/2018 | 19:07
2
12
לצפיה ב-'דמיטרי מה דעתך על שימורים האלו?'
דמיטרי מה דעתך על שימורים האלו?
19/06/2018 | 19:13
1
8
עולים סביב 3-5 שח ל 85 גרם
לצפיה ב-'לא רשום האם זה מזון מלא או לא, יותר מדי שומן לדעתי, חלבון'
לא רשום האם זה מזון מלא או לא, יותר מדי שומן לדעתי, חלבון
19/06/2018 | 19:33
13
היה יכול להיות גבוה יותר. מה שטוב כניראה אין בהם פחמימות בכלל.
יש להם גם כאלה, עליהם כן רשום שזה מזון מלא ויש בהם יותר חלבון, אבל עדיין הרבה שומן:

אם אתה מחפש משהו סגנון הזה אז יש את אלה
לצפיה ב-'אימוץ חתול רחוב'
אימוץ חתול רחוב
13/06/2018 | 00:05
19
171
יש חתולה שהתחלתי להאכיל בזמן האחרון והיא מאוד אוהבת אותי, איך שהיא רואה אותי מתקרב היא רצה אליי ומתחככת בי ונותנת לי ללטף חופשי.
האם זה יכול להיות רעיון רע לאמץ אותה? היא רגילה לחיות בפארק גדול עם הרבה מרחב ודשא, ואצלי היא לא תוכל לצאת מהדירה כי אני גר בבניין. 
מצד שני לפי איך שהיא מייללת כשהיא רואה אותי ולפי איך שהיא מחסלת בשניות את האוכל שאני מביא לה, החיים שם לא הכי קלים לה.
לצפיה ב-'זה רעיון נהדר לאמץ אותה,'
זה רעיון נהדר לאמץ אותה,
13/06/2018 | 01:59
1
52
טוב בשבילך ונהדר בשבילה, אבל קודם כל תברר את כל הפרטים על מה שחתולה שגרה בבית צריכה (אוכל, מים, חול, עיקור, חיסונים, פירעוש ותילוע).
זה קצת השקעה אבל בתמורה מקבלים הרבה אהבה.

לצפיה ב-'אם היא הולכת איתך לוטרינר ונכנסת למנשא, אז זה נראה לי סימן '
אם היא הולכת איתך לוטרינר ונכנסת למנשא, אז זה נראה לי סימן
16/06/2018 | 03:41
17
חיובי. כי כתבת שנלקחה כמה פעמים לוטרינר, אם אני לא טועה. בכל מקרה תנסה להכניס אותה למנשא, ואז תעביר אותה לבית, לכלוב אילוף של כלב(נראה לי יספיק 76 או פחות ס"מ ותשים לה שם קערה קטנה לאוכל ולמים ולאט לאט תתן לה להסתובב בבית.. 250 שקל נראה לי כלוב אילוף. והמעבר מבחוץ לבפנים, יש מצב שהיא תתנהג אחרת בבית ותשרוט אותך, זה ייקח זמן להתרגל. יש חתולים שלא ישתפו פעולה וברגע שתיקח ותרגיש מאויימת אז לא תשתף פעולה, תלוי בנכונות שלה, אז תנסה עם מנשא. מלכודת גם אפשר, אבל יקר 400 ויפחיד אותה. רק תדע למה אתה נכנס כלכלית כפי שכתבו לך על ההוצאות, בעיות רפאויות, טפילים, ניתוחים וכו', אנטיביוטיקה ואז חיסון ועוד... רק אחרי ששתאקלם תקנה תילוע ואמפולה, ככה אני חושב. קודם שתהיה מוגנת בבית ותירגע ואח"כ תתחיל לטפל בהנחה שיילך חלק והיא תתאקלם בצורה חיובית. 
לצפיה ב-'זו שאלה מאוד קשה והתשובה תלויה בסביבה של החתולה'
זו שאלה מאוד קשה והתשובה תלויה בסביבה של החתולה
13/06/2018 | 14:43
50
אם הסביבה היא בטוחה יחסית ואתה יכול להמשיך לדאוג לצרכים הבסיסיים של החתולה אז לדעתי עדיף להשאיר אותה בפארק. כמובן צריך לדאוג לעקר אותה אן היא עוד לא מעוקרת.

מאוד קשה להרגיל חתולים שהתרגלו לחיים בחוץ לחיים רק בתוך הבית. זה לא בלתי אפשרי וזה תלוי בחתול אבל לרבו זה מאוד קשה.
ומצד שני יש כ"כ הרבה גורים שזקוקים לבית שאם אתה רוצה לאמץ חתול ולתת לו בית חם אז אפשר לאמץ גור או אפילו יותר טוב 2.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/06/2018 | 20:21
1
42
קצת בעייתי להמשיך להאכיל אותה בחוץ, כי היא בפארק שנמצא ליד המכללה שאני לומד בה, ועכשיו נגמר הסמסטר מה שאומר שאני לא אראה אותה כמה חודשים (וגם בזמן סמסטר יוצא לי להאכיל אותה רק פעם-פעמיים בשבוע).
הדבר שאני חושש ממנו זה שאני אשקיע בלקנות כל מה שצריך ולקחת אותה לטיפול וחיסונים בווטרינר, ואז אביא אותה הביתה והיא לא תסתגל.
ואני די בטוח שהיא מעוקרת, האוזן שלה חתוכה וממה שהבנתי זה הסימן.
לצפיה ב-'ההשקעה הכי גדולה בציוד זה מנשא, כל השאר אפשר לאלתר'
ההשקעה הכי גדולה בציוד זה מנשא, כל השאר אפשר לאלתר
13/06/2018 | 20:59
40
או לקנות יחסית בזול. אם היא מעוקרת וניראית בריאה אתה לא חייב למהר לקחת אותה לוטרינר.
אבל תקח בחשבון שהדירה שלך צריכה להיות מאובטחת, זה אומר רשתות על כל החלונות והמרפסת. כי אחרת היא עלולה ליפול או לברוח.
לצפיה ב-'חשבתי בתור התחלה להביא אותה ליום יומים ולראות איך היא מסתדרת'
חשבתי בתור התחלה להביא אותה ליום יומים ולראות איך היא מסתדרת
14/06/2018 | 00:03
12
34
ובינתיים לאלתר עד שאני רואה שהכל בסדר ואז לקנות הכל ולקחת אותה לוטרינר
אפשר במקום מנשא לשים אותה בקרטון?(עם חורים כמובן)
קרטון אחר בתור ארגז חול?
ומה עם חול? אפשר לאלתר איכשהו? או שאולי יש אריזות קטנות שאפשר לקנות?
לצפיה ב-'תשכח מזה. יום יומים לא יגידו לך כלום. וגם שבוע שלם לא. זה'
תשכח מזה. יום יומים לא יגידו לך כלום. וגם שבוע שלם לא. זה
14/06/2018 | 00:57
10
46
תהליך ארוך שיכול לקחת חודשים.
לצפיה ב-' בקשר לחיתוך אוזן'
בקשר לחיתוך אוזן
15/06/2018 | 07:23
9
34
הגורה שלי עוד חודשיים וחצי אמורה לעבור עיקור
האם מומלץ לעשות לה חיתוך באוזן ?
אם הוורטינר מתעקש ואני לא רוצה ? או להיפך ?

לצפיה ב-'היא יוצאת מהבית באזור עם הרבה חתולי רחוב שיש מי שדואג לעקר?'
היא יוצאת מהבית באזור עם הרבה חתולי רחוב שיש מי שדואג לעקר?
15/06/2018 | 09:36
8
34
באופן כללי אין סיבה לסמן חתול בית לאחר סירוס\עיקור, אף וטרינר לא יאלץ אותך לעשות זאת.
אבל אם החתולה יוצאת לרחובות, ואם מדובר באזור בו יש אוכלוסיית חתולי רחוב שיש מי שדואג לסרסם ולעקרם, יש סיכון שיאספו את חתולתך לשם עיקור אם היא לא מסומנת, ירדימו וינתחו אותה, ואז יגלו שהיא מעוקרת - ויסמנו אותה כדי שלא תיאסף שוב בטעות.
זה קרה לחתולה של אחותי.
את החתולים שלי סירסו בתנו לחיות לחיות זמן מה לאחר שאימצתי אותם. ביקשתי במפורש שלא יסומנו (הם מוגנים בביתי) - אחרת היו קוטמים להם אוזן. וטרינר פרטי לא יסמן חתול אלא אם תבקשי במפורש - בקשה כזו מוצדקת אם מתקיימות הנסיבות שתיארתי כאן.
לצפיה ב-'היא חתולת בית כל היום בבית קומה שלישית'
היא חתולת בית כל היום בבית קומה שלישית
15/06/2018 | 11:49
7
35
אולי פעם בחודש אני יוציא אותה לסיבוב קצרצר עם קולר לפנות בבוקר, היא מאוד אקטיבית וסקרנית ורוצה לצאת, מתנהגת כמו כלבלב
לצפיה ב-'אם אתה מעקר אותה כחתולת בית אף וטרינר לא יכול לאלץ אותך לסמן'
אם אתה מעקר אותה כחתולת בית אף וטרינר לא יכול לאלץ אותך לסמן
15/06/2018 | 19:05
6
28
לה את האוזן. זו החלטה אך ורק שלך.
לצפיה ב-'האם בד"כ מקובל לחתולי בית שלא יוצאים לחתוך ?'
האם בד"כ מקובל לחתולי בית שלא יוצאים לחתוך ?
16/06/2018 | 19:24
5
16
אז מעדיף שלא  ראיתי תמונות בגוגל דיי רואים אוזן דיי חתוכה,
אם החתולה הייתה בחצר ויכולה לברוח הייתי עושה,
אבל זו חתולת בית קומות סגור שלא תצא לחצר
לצפיה ב-'כמו שכתבתי בתגובתי הקודמת - וטרינר פרטי (לא עמותה) לא מסמן'
כמו שכתבתי בתגובתי הקודמת - וטרינר פרטי (לא עמותה) לא מסמן
16/06/2018 | 20:09
2
16
זו ברירת המחדל.
אם אתה עדיין חושש, פשוט ציין לפני העיקור שאתה לא רוצה שיקטמו את האוזן.
לצפיה ב-'במקרה שלי זו כן עמותת תנו לחיות לחיות'
במקרה שלי זו כן עמותת תנו לחיות לחיות
16/06/2018 | 20:47
1
16
אציין להם לא לעשות
לצפיה ב-'גם במקרה שלך '
גם במקרה שלך
16/06/2018 | 20:59
16
יש אפשרות לדבר איתם קודם ולבקש שלא יסמנו את האוזן כי זו חתולת בית שלא תצא מהבית.
לצפיה ב-'לא'
לא
16/06/2018 | 20:58
1
12
עד כמה שידוע לי, בכל מקרה שמבקשים מקשיבים לבקשה.

כחתולת בית, היא גם תטופל כנראה בידי וטרינר פרטי ואז כמעט אף פעם לא מסמנים את האוזן אלא אם מבקשים במיוחד. ניתן לבדוק מראש, כמובן.
לצפיה ב-'היא מטופלת עיי תנו לחיות חיות'
היא מטופלת עיי תנו לחיות חיות
17/06/2018 | 13:53
13
הצלתי אותה הייתה גורה בת חודש בחנייה לייד הפח זבל עם דלקת עיניים קשה בקושי ראתה משהוא, חודש שמתי לה משחת עיניים
לצפיה ב-'אני קניתי לא מזמן מנשא ב 60 שקל. מחיר רגיל זה 90'
אני קניתי לא מזמן מנשא ב 60 שקל. מחיר רגיל זה 90
16/06/2018 | 04:06
16
אין לזה צורה, לקחת לוטרינר בקרטון, וגם לא לבית שלך ככה. תקנה מנשא, הכי טוב זה המנשא אם הקליפסים שלא מתפרקים, 2 מכל צד. פרפלסט זה סיוט, איבדתי חלק ואי אפשר בכלוב שלהם לסגור עם אזיקון. אם אתה רוצה כלוב משומש, אז אני יכול לתת לך אחד. רק חסר לו סוגר אחד מתוך 4. אבל זה לא הוצאה גדולה. המינמלי ביותר כרגע זה מנשא. עזוב כלוב אילוף. אם הבית שלך קרוב למכללה ללא כבישים אז תנסה למשוך אותה עם האוכל שתבוא אחריך ואולי תזרום. חול בדרך כלל נמכר ב10 קילו לאריזה(עדיף מתגבש). בסביבות 50 שקל. מצאתי גם ב25 ל 10 קילו. אבל זה ניסוי וטעייה, כי יש כאלה טובים ויש פחות. מבחינת התגבשות וספיגת ריחות. לא חייב חול בהתחלה, אתה יכול לשים עיתונים ולהרגיל אותה או לקנות שירותים פתוחים לחתול. קניתי ב 35 שקל. שזה זול. ואתה יכול למלא חול משקים שמשאירים ברחוב אחרי שמסיימים בנייה , שיפוץ. אין פה עניין של יום יומיים. אם היא בוגרת ועקשנית, אז זה יכול לקחת חודשיים שתהיה סגורה בבית, זה לא הולך להכניס אותה יומיים ואז להוציא אחרי יום. מה זה ייתן לך, היא בטוח לא תחזור אחרי יומיים שוב לבית ותתנגד להיכנס למנשא. תשים לה לאט לאט אוכל במנשא וכשהיא תיכנס תסגור עליה ותכניס הביתה. הרצון שלך טוב, אבל זה לא פיקניק, וזה לא יום יומיים. ויש מלא הוצאות מסביב ואהבה מצידה. קרטון זה לא בטיחותי ויכול לצאת בזמן שאתה עובר איתה במעבר חציה ולהידרס או בזמן שאתה לוקח לוטרינר. לדעתי מנשא אתה צריך בשלבים הראשון ובשביל נוחות בשלב יותר מתקדם, שירותים פתוחים וחול. קודם עדיף עיתונים ולעשות לה פינה עם פלסטיק לשתיה ולאוכל ולהרגיל אותה. אחרי שתרגיש שמראה התקדמות תקנה חול, ושירותים פתוחים. מנשא חייב. זה לא הוצאה גדולה. מנשא- 89, חול בסביבות 50 גג. ושירותים 35. אפשר בהתחלה להסתדר בלי שירותים ובלי חול ולהסתדר בלי. רק יש המון הוצאות כלכליות מעבר לזה. תהיה מודע לזה. בהצלחה
לצפיה ב-'תאמץ רק אם אתה בטוח ב 100% שזה יסתדר'
תאמץ רק אם אתה בטוח ב 100% שזה יסתדר
17/06/2018 | 07:27
17
אתה מוציא אותה מהסביבה הטבעית שלה
יהיה לה קשה מאוד לחזור אם זה לא יילך
כבר ראיתי גור שנלקח והוחזר ואיבד את שמחת החיים שלו

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה