לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3421334,213 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'היי, אשמח לחיזוק ועידוד'
היי, אשמח לחיזוק ועידוד
22/02/2019 | 11:20
6
49
קצת רקע: מזמן לא כתבתי כאן כיון שתכלס החיים היו על מי מנוחות (פחות או יותר) עם ציונה החתולה (כרגע בת 8.5). עברנו דירה לפני שנה והיא החליטה שדי לה להסתובב ברחובות והיא הפכה תושבת בית.
אה מה מה... באמצע דצמבר אושפזתי בבית חולים עם לוקמיה. כיון שאני אם יחדנית הבת שלי עברה לגור אצל אחותי וציונה נשארה בבית (נכנסו לתת לה אוכל ומים ולנקות את הארגז).
אחרי6 שבועות בבידוד שוחררתי הביתה ונאמר לי שיש להוציא את החתולה כי מערכת החיסון שלי מאוד פגיעה. אחרי ימים של בכי וכאב לב, הבנתי שאין מנוס והיא עברה (זמנית!) לפנסיון (יער הפרא בדרום מי שמכיר). משיחה איתם הבנתי שהיא אוכלת (לא הרבה, תחזור חטובה) ושותה, לא ממש נותנת שילטפו אותה (גם בבית היא לא היתה הכי חברותית) וקצת נושפת.
אין לי מושג איך היא תחזור, אני רק מקווה שהיא תזכור אותי. היא תזכור לדעתכם?
למישהו היה מקרה שהחתול.ה היו מחוץ לבית כמה חודשים?
קיצר, כל מילות עידוד יתקבלו בברכה
תודה ורק בריאות!
לצפיה ב-'אין לך מה לדאוג.'
אין לך מה לדאוג.
22/02/2019 | 12:26
31
היא תזכור אותך, אפילו אם היא לא תגיד את זה, ותזכור את הבית גם אם זה לא יופיע בביוגרפיה שהיא תכתוב, ובכל מקרה מה שחשוב הוא שהיא תהיה בבית ולא בפנסיון, עם מי שאוהבת אותה ודואגת לה וזה העיקר.

לצפיה ב-'חתולים לא שוכחים'
חתולים לא שוכחים
22/02/2019 | 14:25
40
מי שאומרים זאת אינם מכירים חתולים. ציונה בפירוש ובלי שום ספק לא תשכח אותך, ורק מחכה שתבריאי ותחזרי למצב שתוכלו לחלוק שוב את חייכן יחד.

אין לי מידע בפרטי המצב הרפואי, אין ספק שנשמע מאוד חמור, ודאי כשצריך בידוד. לא ידוע לי אם באמת היה צוריך להוציא את החתולה המחוסנת והמטופלת מהבית או שמדובר בעיקר בחשש של רופאים, אבל זה לא משנה. הנקודה היא שיש לכן עתיד ביחד, ועלייך להשקיע את מירב האנרגיות בהחלמה - גם שאר המרכיבים השונים בחיים שלך וגם ציונה מחכים לחזרתך אל קו הבריאות. אם היא אוכלת ושותה ומטפלים בה, בקשי מדי פעם עדכונים והתרכזי בהחלמה : -)
לצפיה ב-'הם לא שוכחים, זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך. הרבה בריאות!'
הם לא שוכחים, זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך. הרבה בריאות!
22/02/2019 | 14:54
11
לצפיה ב-'ברור שהיא תזכור אותך'
ברור שהיא תזכור אותך
22/02/2019 | 18:14
1
28
היא כל הזמן חושבת עליך
לחתולים יש רגשות ומחשבות והם נקשרים מאוד לבעלים שלהם
החתולה שלי כל כך מתרגשת שאני בא הביתה
לצפיה ב-'לחתולים יש זיכרון מעולה'
לחתולים יש זיכרון מעולה
23/02/2019 | 10:11
19
הם זוכרים אותנו היטב גם לאחר פרדה ממושכת, זוכרים בעלי חיים אחרים ודברים רבים החשובים למחייתם
לצפיה ב-'תודה לכולם! ריגשתם אותי'
תודה לכולם! ריגשתם אותי
23/02/2019 | 22:22
6
אין ספק שאני והבת שלי מחכות כבר לחזרתה הביתה
(הבת שלי היום רצתה לשים לה בלון בחדר שלה)
לצפיה ב-'עקור חתולה שכונתית'
עקור חתולה שכונתית
23/02/2019 | 15:49
2
14
אני וחברה רוצות לעקר פרטי את החתולה 
היא כרגע לאחר המלטה לפני שבוע
מתי אפשר לעשות זאת
היא בת 3 לערך האם זה לא מאוחר מידי
תודה רבה

לצפיה ב-'גיל 3 אינו בעיה'
גיל 3 אינו בעיה
23/02/2019 | 17:41
1
14
הבעיה היא שכעת יש לה גורים יונקים. תצטרכו לחכות מעט כי כדי לעקר, צריך להפריד בין האם לגורים לפחות ליום שלם ואפילו יומיים, שהרי היא צריכה לעבור ניתוח וגם להתאושש ממנו: לה יכאב שהם ילושו אותה בבטן כמו שגורים יונקים עושים, והם לא יקבלו את האוכל שבשלב זה קריטי להם. או שמעקרים לפני (או בעת) ההריון, או שמחכים עד שבגורים מתחילים לאכול לבד ואינם תלויים לגמרי בחלב אימם.
לצפיה ב-'חייבים לחכות עד שהגורים נגמלו, ועדיף לחכות גם'
חייבים לחכות עד שהגורים נגמלו, ועדיף לחכות גם
23/02/2019 | 18:40
6
עוד תקופה כלשהי.
ביצוע עיקור בוודאות יגרום לאם לנטוש את הגורים. מניסיון.

לצפיה ב-'מצאתי שן/ציפורן בקערת אוכל'
מצאתי שן/ציפורן בקערת אוכל
22/02/2019 | 13:10
3
31
אני לא בטוח אם זה שן או ציפורן אבל זה היה בקערת אוכל של החתול שלי (בן חצי שנה)
העלתי תמונה אולי תוכלו לזהות
הייתי בודק את הפה וכפות הרגליים שלו בשביל לראות אם משהו חסר אבל זאת תהיה משימת התאבדות..
ההיגיון אומר שאם זה בקערת אוכל אז כנראה שזאת שן, אבל לעין הבלתי מקצועית בעליל שלי זה נראה יותר כמו ציפורן, וגם בשבוע האחרון שמתי לב שהוא משחיז את הציפורניים קצת יותר מהרגיל (לא באופן אובססיבי אבל נגיד 3-4 פעמים ביום לעומת פעם-פעמיים ביום)
חוץ מזה הוא אוכל ומשחק כרגיל
דעתכם?
לצפיה ב-'התמונה לא מספיק ברורה אבל'
התמונה לא מספיק ברורה אבל
22/02/2019 | 14:28
26
לי זה נראה כמו שן. בהחלט גם מתאימה העובדה שגיל חתולך תואם גיל החלפת שיניים.
לצפיה ב-'לדעתי שן, בגיל הזה הם בדיוק מחליפים שיניים'
לדעתי שן, בגיל הזה הם בדיוק מחליפים שיניים
22/02/2019 | 14:44
10
לצפיה ב-'לא ידעתי שבגיל הזה חתולים עדיין מחליפים שיניים'
לא ידעתי שבגיל הזה חתולים עדיין מחליפים שיניים
22/02/2019 | 15:33
17
תודה רבה, הרגעתם אותי
לצפיה ב-'מה עושים עם חתול זללן?'
מה עושים עם חתול זללן?
22/02/2019 | 09:05
3
33
יש לי חתול בן שנתיים. הבעיה שהוא ממש זללן, ווכל פעם שמומציאים כל מזון מהמקרר הוא מתחיל להתחרפן. יש לי בעיה רצינית להזמין אורחים, כי אם אני מוציאה אוכל החוצה הוא מנסה לזלול את הכל.  גם בזמן ארוחות משפחתיות הוא מנסה לעלות על הזולחן ולזלול גם אם אני שמה לו אוכל שהוא אוהב בצלחת שלו. 
מה עושים?? תודה
לצפיה ב-'ככה זה עם חתולים.'
ככה זה עם חתולים.
22/02/2019 | 11:07
29
הסיכוי לטעום משהו חדש משגע אותם.
שיטה אחת היא שיטת הרס"ר - למנוע, לנזוף וכו' וכו', זה לא ממש עובד.
השיטה שאני משתמש בה היא לתת חתיכה קטנה מהאוכל, החתול אוכל את זה (או לא) ושמח בחלקו (או שהריח בפה שלו מפריע לו להבחין בשאר האוכל) ומפסיק לנדנד.

לצפיה ב-'זה קצת קיצוני'
זה קצת קיצוני
22/02/2019 | 14:33
25
יתכן שכדאי לבדוק מול הוטרינר אם חתולכם אינו סובל מתולעים או ממשהו אחר שגורם לו להיות רעב כל הזמן במידה כזו קיצונית (בהנחה שהתיאור שלך מדויק).

באופן רגיל, חתולים הם סקרנים מאוד, וכן, עדיף לא להשאיר בחוץ דברים שלא רוצים שהחתול יחטט בהם. בדרך כלל זה לא נובע מרעב אלא מסקרנות, כאשר בחלק מהמקרים הם כלל לא אוכלים את ה"מציאה" אלא מעיפים ומפרקים במשחק. מצב שבו ממש מנסים לזלול כל פירור כל הזמן, ודאי אם מקבלים די אוכל ייעודי לחתולים, מדליק איזושהי נורה ולכן כדאי לבדוק רפואית לפני שקובעים שמדובר במשהו התנהגותי.
לצפיה ב-'פשוט לסגור אותו בחדר אחר בזמן שאתם אוכלים. בחדר הזה'
פשוט לסגור אותו בחדר אחר בזמן שאתם אוכלים. בחדר הזה
22/02/2019 | 15:00
19
צריכים להיות משחקים שלו ואפילו אפשר לנסות משחקי אוכל, כלומר צעצעוים ששמים בתוכם מזון יבש או חטיפים והחתול לצריך להצאמץ כדי להוציא את האוכל.
אף פעם אל תתני לא צ'ופרים במזן שאת מכינה את האוכל או אוכלת.
לצפיה ב-'תילוע בכדורים'
תילוע בכדורים
21/02/2019 | 19:14
4
21
יש לי שני חתולים שני 4 ובד"כ אנחנו נותנים להם כדור נגד תולעים כל 4 חודשים כבדגרה.
הם לא הכי מרוצים בלשון המעטה אבל בדרך כלל מסתדרים עם מזרק לכדורים מיוחד.
עכשיו יש לנו בעיה עם אחד החתולים - לא מצליחים לתת לו כדור במזרק הוא שורט ומצליח להימלט וככה כבר לא צלחנו כמה ניסיונות והתייאשנו.
יש פתרון יצירתי למישהו?
לא כל כך מעוניינת ללכת לזריקה לוטרינר - הוטרינר שלנו עושה רק בזריקה נגד כל סוגי התולעים וזה עולה 150 שח.
שמעתי משהו על כפסולות?
לצפיה ב-' כל כמה זמן צריך לעושת תילוע ?'
כל כמה זמן צריך לעושת תילוע ?
21/02/2019 | 19:19
1
19
חשבתי שזה חד פעמי עיי זריקה
לצפיה ב-'זה חד פעמי - עד שנדבקים מחדש...'
זה חד פעמי - עד שנדבקים מחדש...
21/02/2019 | 22:36
19
אם יש פרעושים, יש סיכוי טוב ש"באשמתם" יהיו גם תולעים - אפשר להדבק ע"י בליעת פרעוש שנגוע בביצי תולעים
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
21/02/2019 | 23:02
19
כל 4 חודשים זה מינון מתאים לעונות החמות יותר, בחורף אם אין פרעושים גם אין תולעים ואפשר לרווח את זה ל-6 חודשים.
יש אמפולות בשם דרונציט שיעילות נגד תולעים, שמים את זה על העורף של החתול וחוסכים את מלחמת העולם הכרוכה בהאכלה בכדור.
זה ניתן לרכישה אצל וטרינר בלבד.
לצפיה ב-'יש אמפולות ברודליין שמיועדות גם נגד פרעושים וגם נגד תולעים'
יש אמפולות ברודליין שמיועדות גם נגד פרעושים וגם נגד תולעים
22/02/2019 | 14:47
10
אבל לא הייתי מתשמש בהן כל חודש.
חוץ מזה אני אישית נותן תילוע רק כשאני רואה תולעי סרט בצואה של החתולים שלי וזה קורה לעיתים רחוקות מאוד.
לצפיה ב-'המשך סיפור הוספת גור נוסף'
המשך סיפור הוספת גור נוסף
18/02/2019 | 19:41
6
42
לפניי שבועיים הוספתי גור בן 4 חודש לגורה הגדול בת 9 חודש ~
להזכירכם בהתחלה שמתי 2 ארגזיי חול במיקומים שונים
לאחר שכל חתול עשה בכוונה צרכים אצל השני השארתי רק ארגז אחד
מסתבר שבעלת הבית הגדולה פעם בכמה זמן (3 פעמים עד כה) עושה  בדיוק במיקום שהיה הארגז חול של הגור הקטן
זה קרה פעם אחת שבוע שעבר והיום זה קרה פעמיים רצוף ?
לצפיה ב-'תוסיפי עוד ארגז'
תוסיפי עוד ארגז
18/02/2019 | 20:01
4
29
איפה שהיא עושה. ואין טעם לעקוב מי עושה ואיפה. העיקר שעושים בארגז.
לצפיה ב-'הם כבר מסתדרים עם ארגז אחד'
הם כבר מסתדרים עם ארגז אחד
21/02/2019 | 19:21
3
18
2 ארגזים זה עוד מקום ועבודה

לצפיה ב-'אם היא עושה על הריצפה'
אם היא עושה על הריצפה
21/02/2019 | 20:38
2
19
במיקום של הארגז שהיה : אולי היא זקוקה לארגז משלה.   בד"כ אומרים שלכל חתול צריך ארגז משלו. הם מעדיפים לעשות במקום  "שלהם".
לצפיה ב-'אני בגישה לאחד הכל זה לא נוח שהכל כפול'
אני בגישה לאחד הכל זה לא נוח שהכל כפול
23/02/2019 | 10:08
1
8
רב המקומות שראיתי שיש מעל חתול אחד הכל במקום אחד
נדיר ששניהם צריכים ביחד וגם אז הם עושים דקה ומפנים
גם את האוכל החבש איחדתי להם הריי הוא זמין כל היום גם אם אחד אוכל שהשני מחכה דקה
רק את הרטוב אני מגיש בנפרד אחרת זה מלחמת עולם
לצפיה ב-'לנו יש (בינתיים) רק חתול אחד'
לנו יש (בינתיים) רק חתול אחד
23/02/2019 | 18:52
4
אבל יש לי חברה עם 4 חתולים בבית והיא שמה ארבע ארגזי חול בבית ..במקומות שונים.
לגבי אוכל : לנו יש כלבות. אני שמה אוכל יבש לכלבים וחתולים בשתי צלחות קרובות. לכולם אוכלים משל כולם. אם אני מביאה אוכל רטוב - אז לחתול אני שמה על השולחן .כי עד שהוא אוכל חתיכה הכלבות כבר מחסלות הכל.

לצפיה ב-'אני שמתי גיגית (!) אחת גדולה לשניהם'
אני שמתי גיגית (!) אחת גדולה לשניהם
20/02/2019 | 10:47
10
לצפיה ב-'אני פוגש עוד אדם לא נהדר'
אני פוגש עוד אדם לא נהדר
21/02/2019 | 12:19
2
44
מאירועי שלשום..
אני מאכיל חתולי רחוב כבר המון שנים וכבר קיבלתי את כל ההערות שאפשר, לפעמים זה גם כמעט גולש לאלימות.
ואללה מזמן אני כבר לא סופר אותם אבל לצערי תמיד מאוד מאוד מתעצבן, הדם ממש מבעבע.
היום הייתי כרגיל בסירחון של העיר העתיקה (באר שבע).
אני כבר ארבע שנים שם, מאכיל שם קבוצה של חתולים ומי שבעיקר גורמת לי להגיע למקום הארור הזה זו חתולה עיוורת שהשקעתי בה את הנשמה, ארבע שנים שאני נגמר שם במקום הזה יחד איתה, מאכיל אותה שימורים עם כף לפה, כמו תינוקת.
והיום צץ מולי איזה אחד, אדם בוגר, אומר לי, אתה יודע שזה לא חוקי להאכיל פה חתולים.
הסתכלתי עליו, חייכתי ואמרתי לו שאנשום עמוק ואגייס את כל הסבלנות שלי כדי לענות (לאנשים סבירים אני בדרך כלל עונה בנחמדות ומסביר מה אני עושה, מטומטמים אני פשוט מנפנף).
אמרתי לו שזה חוקי לגמרי (מקום ציבורי וכו) לא זוכר מה הוא ענה ולי נגמרה הסבלנות אז איחלתי לו שיגדל לב ומצפון וגם הוספתי שהוא נראה מאוד שבע אבל החתולים ממש לא.
הוא קיפל רגליים והלך משם.
ואללה מצא לעצמו למי לפנות הטיפשון הזה, ועוד במקום בו נמצאת הילדה העיוורת שלי.
לא הוא ולא עוד אלף כמוהו יזיזו אותי מילימטר מחתולים שרוצה להאכיל.
טיפשון אטום לב שכזה.
והנה תמונות מהאכלת ערב (לא המקום שהזכרתי)
לצפיה ב-'אתה גדול מהחיים! '
אתה גדול מהחיים!
21/02/2019 | 14:02
1
27
תמשיך ככה, יש הרבה שיודעים להעריך את מעשיך כראוי.

לצפיה ב-'מצטרף לגורדיאן רק בבקשה שלא יגלוש לאלימות שמור על עצמך למען '
מצטרף לגורדיאן רק בבקשה שלא יגלוש לאלימות שמור על עצמך למען
21/02/2019 | 17:28
18
החתולים .
עודד
לצפיה ב-'שני גורים פשוט מושלמים מחפשים בית אוהב!'
שני גורים פשוט מושלמים מחפשים בית אוהב!
21/02/2019 | 12:24
24
פרח ופיץ', אח ואחות יפהפייים ומתוקים במיוחד, מחפשים בית.
הם אצלי מגיל חודש, כיום בני כמעט שישה חודשים.
מטופלים ומושקעים, קיבלו טיפול לפרעושים, תולעים, שני חיסונים, פרח מעוקרת, פיץ' מסורס.
שניהם עדינים, מאוד חברותיים ואוהבי אדם!
הם צמודים אלינו, נותנים ים של אהבה!
ישנים איתנו, מתלטפים ומתחבקים, כיף איתם בטירוף!
הם פשוט אוצר, אין לי מספיק מילים לתאר עד כמה הם
מושלמים!
הם מאוד קשורים אחד לשני אז רוצה לתת אותם ביחד.
אתן אותם לבית שלא מאפשר יציאה החוצה.
אנחנו נמצאים בבאר שבע.
לצפיה ב-'בירור בקשר לאולטרה קט'
בירור בקשר לאולטרה קט
19/02/2019 | 14:53
2
29
שלום דימיטרי

קיימים שני סוגים. המיקס, תמיד קיבל ממך ציון פחות טוב מהעוף. בקובץ החדש אתה לא מפריד. האם שני הסוגים, כרגע, הם ברמה שווה?
תודה

לצפיה ב-'המיקס חזר למדפים רק לפני זמן קצר והציון בקובץ מתייחס לגירסת'
המיקס חזר למדפים רק לפני זמן קצר והציון בקובץ מתייחס לגירסת
19/02/2019 | 19:55
1
27
עוף. לפי רשימות המרכיבים הגרסאות זהות אבל אני לא יודע האם גירסת המיקס היא צבעונית או לא. במידה והיא כן צבעונית זה מוריד 2 נקודות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/02/2019 | 13:56
4
לצפיה ב-'החתול אינו רוצה שאצא מהבית!!'
החתול אינו רוצה שאצא מהבית!!
16/02/2019 | 19:45
1
63
החתול שלי, לפעמים מאוד אומלל וכועס כשאני יוצאת מהבית.
תראו בסרטון (להפעיל רמקולים) , איך הוא מנסה למנוע את יציאתי: מילל, מתפרע מכפכף את הדלת שלא תיסגר ( מדהים כמה חזק!) ומיילל אחרי שאני יוצאת.
עד שהגעתי למטה, שמעתי את יללות השבר שלו, שהלכו והתגברו.
הנה ההוכחה, שחתולים נקשרים לבני אדם ואוהבים אותם ( בדרך שלהם)
לצפיה ב-'הגורה שלי מחכה לי על הארון לייד הדלת כל פעם שאני חוזר הביתה'
הגורה שלי מחכה לי על הארון לייד הדלת כל פעם שאני חוזר הביתה
16/02/2019 | 20:48
47
גם שאני יוצא היא מסתכלת עליי לאן אני הולך
לצפיה ב-'חתולה מסוג טורטית'
חתולה מסוג טורטית
17/02/2019 | 10:16
7
63
היי..קבלתי לאומנת יונקים טורטית קטנטנה..איך הסוג הזה?
לצפיה ב-'סוג חמוד '
סוג חמוד
17/02/2019 | 10:23
1
55
כמו כל החתולים טורטיות מקסימות בעיניי. עם זאת, בדיוק כפי שג'ינג'י, שחור-לבן, מנומר אפור או כל צבע אחר אינו ייחודי לעומת האחרים מבחינות האחרות מעבר לעובדה שהוא בצבע X והם בצבע Y, אין משהו נוסף יחיד ומיוחד - רק האופי, שהוא יחיד ומיוחד לכל פרט ופרט
לצפיה ב-'אופי החתול'
אופי החתול
17/02/2019 | 10:26
34
אמרו לי שלטורטית יש אופי ייחודי
לצפיה ב-'בואו נסגור נושא אחד באופן סופי: לכל החתולים יש אותו צבע.'
בואו נסגור נושא אחד באופן סופי: לכל החתולים יש אותו צבע.
17/02/2019 | 12:17
4
52
וזה צבע וורוד.
לפרווה יש צבעים שונים, אבל העור של כל החתולים הוא וורוד.
לכן גם כל החתולים אותו דבר, זה שיש לחתול פרווה אפורה או לבנה או טריקולורית לא הופכת אותם למשהו שונה משאר החתולים.

לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:36
2
49
...אבל בעיקרון, מסכימה שצבע עור או פרווה זה צבע וזה הכל. אם כי שמעתי שחתולים שחורים מתוקים במיוחד :)
לצפיה ב-'החתול הזה מזכיר לי קריקטורה'
החתול הזה מזכיר לי קריקטורה
17/02/2019 | 19:04
1
52
לצפיה ב-'זה פורנו זה?'
זה פורנו זה?
17/02/2019 | 22:29
48
אם אתה רוצה פורנו קרא את אניאורחת, כידוע 'קול באישה ערווה' (או 'קול בערווה אישה?' - אני לא ממש זוכר, אולי זה בכלל 'בערווה קול אישה') וכאשר היא נושאת את קולה זאת אורגיה שלמה, לפחות מבחינה כמותית.
התייעצתי עם הרב שלי (רב סמל) והוא טוען כי מבחינה הלכתית לא ייתכן שאישה מאמינה תשתתף בפורומים של אוכלי טרפות (כלומר חתולים), וכי הקול קול עשיו אבל הידיים ידי יעקוב, רחמנא ליצלן, בסיעתא דשמיה, וכל הפוגש בכתביה ירקוק ג' פעמים ויגיד 'ברוך שלא עשני טרול נודניק'.

לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:59
9
לצפיה ב-'שן חסרה '
שן חסרה
18/02/2019 | 23:39
1
27
היי. 

היום החתולה בת השנתיים שלי פיהקה וראיתי שחסר לה אחד הניבים התחתונים. האם יש סיבה לדאגה ? מדוע כבר בגיל כזה היא איבדה שן ? עליי ללכת לוטרינר ? 
לצפיה ב-'יכולות להיות כמה סיבות לאיבוד שן'
יכולות להיות כמה סיבות לאיבוד שן
19/02/2019 | 14:21
26
חלקן בהחלט מצדיקות בדיקה ולעתים טיפול וטרינרי, למשל שבר. כשלאחד הכלבים שלי נשברה שן הוטרינר בדק האם יש סיכוי לזיהום עקב חשיפת התעלה הפנימית, ובמקרה שלנו החליט שכן ועקר את מה שנשאר מהשן וסגר את הפתח.

כמובן לא כל מקרה הוא כזה, אבל אם אינך בטוחה וזה נראה לך חדש, התייעצי עם הוטרינר.
לצפיה ב-'חתולה בת 19 הפסיקה לאכול'
חתולה בת 19 הפסיקה לאכול
16/02/2019 | 17:46
20
57
היי, אני הייתי פעילה פה לפני כמה שנים (אולי זוכרים).
עם אותה חתולה, שהיום היא בת 19.
הפסיקה לאכול בימים האחרונים (מים רביעי) 
רזה, כחושה, חלשה כל כך.
קניתי לה תנור שהיא צמודה אליו ושקית עירוי- בנתיים נותנת לה 60 מל ביום (התחלתי לתת אתמול)

אני לא מצליחה להכריח אותה לאגול, גם האכלה בכפייה (עם מזרק) בלתי אפשרי.
אני מבינה שהיא בערוב ימיה ורק רוצה שהיא תסיים בנחת, בחום ואהבה.

אני לא (!) מעוניינת להוביל אותה סדרת טיפולים אצל וטרינר מחוץ לבית. מדובר בחתולה זעפנית, פחדנית (לא יוצאת מהבית) ודעתנית. אנחנו רק נוגעים בה והיא רוטנת.

שוקלת להביא וטרינר הביתה לתת זריקה להמתת חסד. 
קשה לי לדעת אם היא סובלת או לא כי כל היום ישנה מול התמור או על אמא שלי.

שוב, היא לא אוכלת ככל, בקושי שותה, ובת 19.

פשוט הצילו.
לצפיה ב-'מנסיוני הדל בחתול גוסס'
מנסיוני הדל בחתול גוסס
16/02/2019 | 19:36
4
41
קודם כל, כל הכבוד לך על הטיפול בחתולה עד גיל שיבה מופלג.  אצלי היו חתולי בית חוץ והם סיימו את חייהם בחוץ , לצערי ולא ידעתי מתי והיכן. החתול הקודם, היה חתול בית והוא היה חולה ארבע וחצי שנים , והיה קשה ביותר לטפל בו, הוא גם לא שלט על הצרכים והפסיק כמעט לאכול. בסוף ימיו שקל כמו גור בן שלושה חודשים. אני הרצתי אותו לווטרינר כל שבוע באוטובוס, לערוי לטיפולים ומה לא. לא יכולתי להחליט את ההחלטה הגורלית הנוראה מכל , בליבי - ידעתי דבר אחד, שיבוא יום ואני ארגיש הרגשה ברורה שהוא רוצה להפרד מהחיים ללא סבל. וכך היה. יום אחד הרגשתי שזה היום המיועד וצריך לגמור את הסאגה הזאת.

גם את תרגישי זאת  ביאזה שהוא שלב קרוב ואני ממליצה להרדים אותה, כדי שלא תסבול בשעותיה האחרונות. והמלצה שלי, ברשותף - להביא חתול חדש כמה שיותר מהר. הוא יסיח את דעתך מהאבל. את תהיי זקוקה להסחת הדעת הזאת!!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/02/2019 | 16:14
3
28
הדבר האחרון שאני רוצה הוא לטרטר אותה במצבה לוטרינר שיתחיל בסדרת טיפולים שבעיני תהיה כמו כוסות רוח למת.

לדעתי היא כבר שוקלת פחות מקילו, המצב הדרדר ממש בימים האחרונים.
היום זה היום השלישי שאני נותנת לה עירוי (60-70 מ''ל כל יום). אני דואגת לשמור על חום גופה ונותנת להורי הוראות ברורות.

אני לא גרה בבית ההורים, והחתולה הזו מלווה אותי מהיותי בת 9. היום אני בת 28 ויש לי עוד שני פשושים בבית שלי לדאוג להם. אני יוצאת באמצע העבודה לראות לשלומה, להחליף את המים בבקבוק החם.

היא הולכת (מדדה יותר נכון) לארגז חול שלה ונותנת שתן שם (כלומר, שולטת על צרכים).

הפסיקה לנקות את עצמה ממזמן, והפסיקה לאכול כבר מיום שלישי.

היום הצלחתי לתת לה טיפה טיפה עם המזרק - בכוחותיה האחרונים היא נלחמת בי ואני ממש לא רוצה להכריח אותה או להכעיס אותה.

אני כל כך בדילמה מה לעשות. לתת הרדמה או לא.

קשה לי לדעת באופן וודאי אם היא סובלת, כי היא ישנה רוב הזמן. כשהיא ערה היא צולעת ומדדה למקומות שהיא רוצה.

בהחלטה גורלית כזו עוד לא עמדתי מעולם.
פשוט מצב כל כך קשה.
לצפיה ב-''
17/02/2019 | 18:04
2
27
בגיל כזה יש בעיה - יתכן שזה אכן הסוף, ובמקרה זה הרדמה יכולה להיות חסד. עם זאת, במידה וכן היה פה משהו בר טיפול, צריך וטרינר ואז כל עיכוב רק מקטין את האפשרות לעזור ולצלוח את המצב.

כל אחד מחליט בעצמו, אישית כנראה כן היה מוכנס וטרינר לתמונה, בגלל שלבד אי אפזר לפתור הכל, ולעתים הוטרינר הוא זה שיאמר שזהו זה. וטרינר טוב עושה כן. אם ךך קשה מדי, אולי לפחות להתייעץ בטלפון.

בכל מקרה, ממש קשה וליבי איתך.
לצפיה ב-'עדין לא הצלחתי להחליט. היא באותו המצב.'
עדין לא הצלחתי להחליט. היא באותו המצב.
18/02/2019 | 17:16
1
23
אני פשוט לא מסוגלת לקחת את ההחלטה האם להמית או לא. כל כך קשה לי.
היא כל היום ישנה מול התנור שלה או עם בקבוק חימום... אני מתפללת בשבילה שתלך לעולם החתולים כשהיא ישנה מכורבלת בעצמה כשחם לה ונעים לה...

כל כך כל כך כואב לי אלוהים. איך אני אדע אם היא סובלת?
היא לא בוכה או משהו. כשאני מחדירה את המחט של העירוי לעורף היא נותנת יללה אז אומר שכואב לה קצת... אבל ברגיל היא לא מייללת. 
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
18/02/2019 | 17:29
21
הרשי להזדהות איתך. באמת נורא קשה... לא פשוט להיות בכזו צומת של החלטות

אם נראה לך שלא כואב לה והיא לא סובלת, בסדר, אבל... אולי כדאי שתגדירי לעצמך, אולי בשיחה טלפונית עם הוטרינר, מהם הקריטריונים לקבלת החלטה?
לצפיה ב-'החתולה צריכה להבדק ע"י וטרינר, רק הוא יוכל להחליט האם זה'
החתולה צריכה להבדק ע"י וטרינר, רק הוא יוכל להחליט האם זה
16/02/2019 | 21:37
14
37
הסוף או שאולי עוד יש מה לעשות.
לצפיה ב-'לא תמיד הם ממליצים!'
לא תמיד הם ממליצים!
16/02/2019 | 23:52
40
ווטרינרים לא מעוניינים להמליץ על המתת חסד, כי הם המתפרנסים יפה מחתולים חולים ! הם מרדימים את הקליינט...
לצפיה ב-'לא זה אבוד... כבר מרגע שהפסיקה לאכול ידעתי'
לא זה אבוד... כבר מרגע שהפסיקה לאכול ידעתי
19/02/2019 | 10:58
12
35
היא בת 19. לפחות הדבר היחידי שעמדתי וידעתי שאני לא מוכנה לעשות זה להעביר אותה סדרת טיפולים אצל וטרינר או להתחיל מתן תרופות רק בכדי אולי להאריך את חייה בכמה חודשים (אם בכלל)- זה אגואיסטי.

בשנה האחרונה היא הלכה והזדקנה וכבר ראו זאת עלייה.
ידעתי שהיום הזה יגיע, עוד מגיל 9 כשקיבלתי אותה. 

אהבתי אותה כל כך, והייתי פעילה פה בפורום המון שנים על בסיס יומ-יומי.

בגיל 14 היא עברה נפילה מקומה חמישית.. ברגע אחד של חוסר תשומת לב זה קרה דווקא לה. כשלא הייתי בבית באותו היום בכדי להשגיח. אני הייתי מהאנשים שהגיבו בזעם על תמונות של אנשים שהיו מצלמים את החתולים שלהם על המעקה במרפסת או בחלון, אני הייתי באה ונותנת ביקורת וזה קרה דווקא לחתולה שלי.

אני לא יודעת אם אתה זוכר את הסיפור, אבל כתבתי פה עליו הרבה בפורום. 
היא נפלה, והיתה באישפוז. היא חזרה להיות היא לאחר כחודש שלם של טיפול אינטנסיבי.

היא האריכה את חייה לאחר המקרה הנורא עד היום, עד גיל 19 בשיבה טובה במשפחה אוהבת.

היום הייתי אצלה בבוקר, ראיתי את כאבה, היא יללה יללות שלא הכרתי לראשונה. הבנתי שאני חייבת לגאול אותה. היא שוכבת ללא תזוזה וללא יכולה לעמוד בכלל... כל כך כואב לראות את זה ואת החוסר אונים הזה.

אם בתחילת השבוע היא עוד היתה מדדה באיטיות בבית, עכשיו היא כבר לא מסוגלת לעשות זאת.

אם בתחילת השבוע עוד ניסיתי "להילחם" להאכיל אותה, והיא סרבה בתוקף... היום אני כבר לא יכולה.

יגיע אלינו הביתה היום וטרינר שיתן המתת חסד. בצער רב, כינסתי את משפחתי. אני עוד מפללת בליבי שהיא תעזוב תוך כידי שינה היום במהלך היום....כמו שקיוויתי עבורה כל השבוע הזה. ללא כאב וסבל.

כואב לי כל כך... כל כך..

לצפיה ב-'עשית בשבילה כל כך הרבה'
עשית בשבילה כל כך הרבה
19/02/2019 | 11:47
11
25
וגם כעת את עושה בשבילה את הטוב ביותר שיש באפשרותך לעשות.

היא אהובה והרגישה זאת מאז הגיעה  אליכם
לצפיה ב-'לא חשבתי שיהיה לי כל כך כל כך קשה'
לא חשבתי שיהיה לי כל כך כל כך קשה
19/02/2019 | 13:52
10
26
אני במשרד, מנסה לעבוד... לא מסוגלת לחשוב על זה.
עלייה. מנסה למצא נחמה בכל דבר...
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 14:48
4
לצפיה ב-'טוב שהחלטת!'
טוב שהחלטת!
19/02/2019 | 20:01
8
16
היי שלמה עם החלטתך. תשתדלי להיות עסוקה, כמה שיותר. ותתאבלי במידה. תחליטי עם עצמך, כמה זמן  ( סמני תאריך בלוח השנה!!) "מותר" לך להתאבל, בלי שזה יפגע בחייך. עם הזמן, הלב מתרפא והפצע מגליד.
אימוץ גור חדש, יהיה צעד נבון מאוד בשלב זה, אם את יכולה ואם יש גור שתוכלי לאהוב מייד ( לא קל, אני מודה.  אחרי שהחתול הקודם שלי הורדם, לקח לי זמן להתחיל לאהוב את השובב הקטן בן החצי שנה שאימצתי עוד קודם) 
לצפיה ב-'היא הלכה לעולמה. בכבוד. בחום. בחיק המשפחה.'
היא הלכה לעולמה. בכבוד. בחום. בחיק המשפחה.
20/02/2019 | 09:39
7
41
אתמול יצאתי מהעבודה מוקדם, היא היתה מוטלת באותה תנוחה שבה עזבתי אותה.
נושמת אך לא זזה או מגיבה. מידי פעם יללה קטנה וגם זה בקושי.

הייתי איתה שעתיים עוד לפני שהגיעו הורי ובעלי. ליטפתי אותה ונפרדתי ממנה.
הוטרינר הגיע בערב, כולנו נפרדנו ממנה. הוא הסביר את התהליך בשלווה וברוגע.
נתן זריקת טשטוש ואז את ההרדמה לוריד.

נפרדנו ממנה בליטופים וחיבוקים, מול התנור החם, בבית שלה שהיא מכירה וגדלה בו כל חייה.

לאחר מכן, נסענו לקבורה. חפרתי את הבור ביזע עם אבי ובעלי. הכנסנו את הקופסא שבה שמנו אותה. 

היא נפטרה בגיל 19
ביום 19.02.19 בשעה 19:20.
טיימינג זה בהחלט שלה.

אני גרתי איתה כל חיי, לפני שנה וחצי עזבתי את הבית ואימצתי שני חתולים (אחד בן שנתיים אוטוטו ואחת בת חצי שנה)

למזלי אני כבר לא גרה בבית בה היא נפטרה (בבית הורי), כך שיהיה לי "קל" יותר להתמודד עם האובדן.

החתול הגדול שלי, רגיש כל כך, ואולי אני סתם מדמיינת אבל הוא הרגיש את העצב....ובא אלי להתלטף ולגרגר...מה שלא הכי אופנייני לו.

מגיל 9 ידעתי שיום אחד אצטרך להתמודד עם האובדן שלה. היום הזה הגיע.
אני שמחה שהיא עזבה אותנו בכבוד גדול, לא חולה, לא במרפאה. אלא בבית שלה, בחום ואהבה.
זכתה לקבורה מכובדת.

לצפיה ב-'איזו יפהפייה היא היתה! '
איזו יפהפייה היא היתה!
20/02/2019 | 10:19
11
לצפיה ב-''
20/02/2019 | 15:09
4
לצפיה ב-'פטירת חתולה'
פטירת חתולה
20/02/2019 | 15:38
22
כואב ועצוב
מזל שאמצת חתולים חדשים
לצפיה ב-'איזה מכתב מרגש כתבת לנו בפורום!!'
איזה מכתב מרגש כתבת לנו בפורום!!
20/02/2019 | 16:43
16
מכתבך היה מאוד מרגש והעלה דמעות בעיני. היו ליפהפיה שלך, חיים ארוכים וטובים ומוות מהיר ללא סבל, בזמן הנכון. אפשר בהחלט להתנחם בעובדה זו!
יופי שיש לך עוד שני חתולים שמשמחים את ליבך.
שלחי תמונות לפורום.
תנחומי!!
לצפיה ב-'תודה לכולם, הפורום הוא הבית'
תודה לכולם, הפורום הוא הבית
20/02/2019 | 18:15
1
19
אפילו שלא הייתי פעילה פה בשנים האחרונות, הרגשתי את הצורך לשתף דווקא את הפורום הזה.

קראתי הודעות ישנות שלי פה בפורום... בהחלט היתה לי צביטה בלב.

זה הבית שלי לפנות אליו בעניין כזה רגיש. שלא כולם מסביבי מבינים את העצב שלי.

תודה לכולכם. תודה שאתם בית.

לצפיה ב-''
20/02/2019 | 22:24
3
לצפיה ב-'משתתף בצערך'
משתתף בצערך
21/02/2019 | 01:12
6
לצפיה ב-'פרח ופיץ' אצלי באומנה כבר חמישה חודשים.מה השתנה?'
פרח ופיץ' אצלי באומנה כבר חמישה חודשים.מה השתנה?
18/02/2019 | 06:38
2
37
והם עדיין מחפשים בית אוהב.
שני גורים מדהימים, גושים של אהבה
לצפיה ב-'סרטון מעולה!'
סרטון מעולה!
18/02/2019 | 13:37
1
21
זה משגע אותי שהם עדיין לא אומצו...

לצפיה ב-'תודה.יש לי פניות לגביהם'
תודה.יש לי פניות לגביהם
18/02/2019 | 15:03
26
אבל אתן אותם רק לבית שירגיש לי לגמרי נכון ובטוח.
למרות שמסרתי עשרות חתולים זה רק נהיה יותר קשה, ההחלטה הזו איפה הם הולכים
לבלות את שארית חייהם.
לא פשוטה בכלל המשימה הזו.
לצפיה ב-'חתול שני עדיף אותו מין או שונה'
חתול שני עדיף אותו מין או שונה
15/02/2019 | 15:59
14
52
יש לנו גורה חתולים מסוג בריטני היא בת 3 חודשים . 
אנחנו רוצים לקחת לה אח או אחות מאותו סוג היה אצלהם הפרש של 3 חודשים  

השאלה מה עדיף לקחת חתול שני או חתולה. 

בהמשך שניהם יעברו סטריליזציה במקרה הזה לא משנה מין. 

אמרו לנו שחתולה מסוג בריטני שהיא תגדל תהיה מקסימום 4 קילו.

חתול מסוג זה שהוא יגדל יהיה מקסימום 8 קילו. 

נקבות יותר שובבות וזכרים יותר רגועים.

המתרה בלקחת  �� שני שיהיה חבר או חברה לחתולה שיש לנו עכשיו ושהם ישחקו והסתדרו בניהם. 
השאלה לכל מבנים בעיניין מה עדיף חתול או חתולה ? 

תודה

לצפיה ב-'מה שעדיף'
מה שעדיף
15/02/2019 | 16:58
1
48
זה לא לקנות מבית גידול או מהמלטה ביתית בכלל. אם יש לכם מקום, תנו אותו למי שבאמת צריך אותו ולא לתוצר של שוק בשר מהסוג המכוער ביותר. לחתולים בריטיים אין כל יתרון על אחרים. אם אין תעודות זה גם לא בריטי או שום גזע אחר (וגם אם יש תעודות, מדובר בשוק, ייצור לצורך ממכר ורווח באופן שלא מיטיב עם אף חתול).
לצפיה ב-''
15/02/2019 | 23:01
2
לצפיה ב-'נקבות בריטיות יכולות להגיע ל-6 ק"ג'
נקבות בריטיות יכולות להגיע ל-6 ק"ג
15/02/2019 | 22:35
37
בגדול הגזע הזה אינו חברותי במיוחד אז אני לא יודע אם זה רעיון טוב לקחת עוד גור מהגזע הזה.
למה שלא תתנו בית חם לגור מעורב?
לצפיה ב-'לדעתי זכר ונקבה אידאלי'
לדעתי זכר ונקבה אידאלי
16/02/2019 | 08:56
29
ככה הם משלימים אחד את השני
במקרה שלי הזכר יותר שובב ומשגע את הנקבה
לצפיה ב-'אני לא מכירה בכלל חתולים בריטיים'
אני לא מכירה בכלל חתולים בריטיים
17/02/2019 | 08:33
9
27
(חוץ מאיך שהם נראים בתמונות וסרטונים). אם בוודאות את רוצה רק בריטי ולא גזע אחר או חתול מעורב/רחוב : אני הייתי הולכת על אותו מין. גם כדי שהגודל יהיה דומה וגם אם נקבות באמת שובבות יותר - ניראה לי שיהיה להן נחמד להשתולל יחד (הרי זה הרעיון בלהוסיף חתול אחר. שתהיה חברה לחתול השני. נכון?)
לצפיה ב-'מאותו מין אפשר לקחת גם חתול מעורב '
מאותו מין אפשר לקחת גם חתול מעורב
17/02/2019 | 09:14
8
9
לצפיה ב-'אני מסכימה לגמרי'
אני מסכימה לגמרי
17/02/2019 | 09:59
7
34
לא מכירה בריטים ולא יודעת כלום על הגודל שלהם ועל האופי שלהם. (באמת זכר פי 2 מהרבה בגודל?!)
אם זה רק עניין של צבע מניחה שאפשר למצוא צבעים יפים גם המעורבים.
אבל מי שמחליט מה הוא רוצה לגדל זה בני האדם. 
לצפיה ב-'אמת '
אמת
17/02/2019 | 10:26
6
44
ועל האדם, בתור בעל מודעות והכרה, מוטלת אחריות מוסרית. העובדה שאינך מכירה באחריות המוסרית היא בעיקר פגם במוסר האישי שלך (וזה של הרב שלך, שלדברייך אמר לך שאין לאדם אחריות מוסרית כלפי בעלי חיים).

בכך נגמר הדיון - מי שרוצה להתעמק בדיונים איתך יכול לקרוא את כל 1001 השירשורים האחרים שבהם כל היבטי הנושא הוסברו.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שתתבגרי ותתיחסי לתוכן הנאמר'
הגיע הזמן שתתבגרי ותתיחסי לתוכן הנאמר
17/02/2019 | 17:48
24
ולא למי שאומר.
וכדאי גם להבין שהאנושות היא פסיפס עם דעות ותכונות שונות ואי אפשר שכולם יחשבו כמוך.
לצפיה ב-'הגיע הזמן שכולנו נתבגר ונפסיק לענות לה.'
הגיע הזמן שכולנו נתבגר ונפסיק לענות לה.
17/02/2019 | 18:09
4
27
שתדבר עם הקיר.
לצפיה ב-'אתם באמת לא צריכים לענות לי'
אתם באמת לא צריכים לענות לי
17/02/2019 | 18:17
1
28
אני עניתי למישהי שהוצגה כ"מינה" ששאלה שאלה לגיטימית וקיבל ממני תשובה לגיטימית.
בעולם שבו יש רק דעה אחת נכונה והדרך הדי ביריונית שבה חלק קטן מחברי הפורום הזה מתנהל : זה לא העולם שלי... וצר לי שיש אנשים, שאני מניחה שהם מעל 18(למרות שבף האישי של מנהלת הפורום זה לא כזה ברור) - שמגיבחל כמו ילדים קטנטנים.
לצפיה ב-'אז זהו, שכן חייבים והסברתי מדוע בפוסט בשורה אחת למטה'
אז זהו, שכן חייבים והסברתי מדוע בפוסט בשורה אחת למטה
17/02/2019 | 18:47
7
לצפיה ב-'בלי התגובה של יוקיטה - היתה בעיה, כי'
בלי התגובה של יוקיטה - היתה בעיה, כי
17/02/2019 | 18:42
1
55
הפורום הזה אינו מועדון סגור של חברים קבועים. גולשים מזדמנים, רבים, שמחפשים פתרון לבעיה חתולית, נכנסים וקוראים. הללו עלולים לקבל את הרושם, שה"קונטרות" של אניאורחת, שוות ערך להדרכות של מגדלי חתולים עטירי ניסיון. אני סבור שתגובתה של יוקיטה - קצרה וקולעת - מנעה את הסיכוי לכך.
ועכשו אפשר להתחיל להתבגר
לצפיה ב-'מעבר לעובדה שדגלמנגה צודק באמרו'
מעבר לעובדה שדגלמנגה צודק באמרו
17/02/2019 | 19:32
51
שנכנסים לכאן אנשים שונים שעלולים לקבל רושם מוטעה כאילו קיבלו עצה טובה כאשר למעשה מדובר בעצת אחיתופל ממישהי שאין לה מושג ירוק והיא מייעצת מתוך רצון מודע להתנגח בכללי הפורום, העניין הפשוט הוא - יש לפורום חוקים. על פי חוקי הפורום, חתול איננו חפץ ולכן לא סוחרים בו, ודאי לא כאשר מדובר בתעשיה שגורמת לחתולים (ולכלבים) נזק אדיר ולא נותנת להם כלום.

חוקי הפורום הוסברו לגברת יותר מפעם אחת. כאשר עוברים על חוקי הפורום, אנו המנהלים נתערב. בדרך כלל, אנו נמנעים מיד קשה ומסתפקים בהסבר מתוך אמונה שרוב האנשים הם בעלי כוונות טובות ולא עוברים על חוקי הפורום בכוונה, והם גם אוהבי חתולים. אם נתקלנו במקרה שונה, נגיב בהתאם.
לצפיה ב-'חתולה בעייתית'
חתולה בעייתית
16/02/2019 | 10:39
8
52
אתחיל בזה שכל חיי גידלתי חתולים, אימצתי גורה מהרחוב, טריקולורית, קיבלה את כל הטיפולים ועוקרה. אני גרה בדירת חדר, והחתולה אנרגטית במיוחד.היא כבר שברה לי את כל מה שאפשר לשבור, היא מעירה אותי באמצע הלילה בנשיכות ושריטות, היא כל הזמן תוקפת, מורידה תמונות מהקירות, נכנסת לאסלה ומרטיבה את כל הבית, נכנסת למקרר כשהדלת נפתחת ומסרבת לצאת, אוכלת את העציצים, משמידה עבודות אומנות שלי , כמעט ולא ישנה, כל הזמן מחפשת מה עוד לא השמידה...והפכה את חיי לגיהנום ברור לי שאף אחד לא ירצה לאמץ אותה ואני אובדת עצות... מרגישה שחיי התהפכו ולא מסוגלת להמשיך איתה. מה עושים????
לצפיה ב-'נשמע אינטנסיבי '
נשמע אינטנסיבי
16/02/2019 | 17:02
3
41
ברור שלא קל לך

בת כמה החתולה? בדרך כלל יש שלב מופרע שעובר עם הגיל, אם כי אצלך באמת קצת קיצוני אם כל מה שאת מתארת נכון. יש כמה דברים שניתן לעשות גם בדירת חדר כדי להעסיק בצורה חיובית, אם כי לרמת אנרגיה כזו בדרך כלל הפתרון הוא גור נוסף בגיל דומה, שיתישו האחד את השני. מן הסתם הרעיון נשמע לך מפחיד כרגע עם כל המאמץ והבלגן, אבל זה באמת יכול לעזור.

דרך אחרת היא להזמין יועצת חתולם שתעזור לך למצוא דרכים להתנהל כך שאיכות החיים שלך ושל המשופמת תשתפר. יועצת טובה תעזור לסדר כל מיני דברים קטנים בבית כך שהחתולה תקבל תעסוקה חיובית יותר בלי לשגע אותך ככה. שוב, יש פה שאלה של גיל, לא ראיתי גיל בפוסט שלך.
לצפיה ב-'החתולה כבר בת שנה וחצי'
החתולה כבר בת שנה וחצי
16/02/2019 | 18:02
2
35
כל הבית מלא במתקנים שבניתי לה. איזורי גירוד, משחקים צעצועים ומה לא, יש לה עץ עם מדפים  בגובה שתי קומות, ומסלולים ליד התיקרות. צעצועים תלויים וחבלים, גן עדן לחתולים. נוסף לכל גם לא חברותית. לא אוהבת להתפנק או להתלטף. מגרגרת בלי הפסקה לעצמה  ולא נותנת לי כמעט לגעת בה. רק נושכת אותי ומתנפלת לי על הרגליים כשאני זזה... תופעה שלא נתקלתי בה
לצפיה ב-'מאד קיצוני! העצה שלי'
מאד קיצוני! העצה שלי
16/02/2019 | 19:26
36
מה שאת מספרת זה ממש נורא! חתולים נועדו לשמח את הבעלים שלהם ולא להתעלל בהם!!!
החתולה מופרעת ברמות על. אני יודעת שכאן יתנפלו עלי אנשי הפורום, אבל אני חושבת ואומרת את דעתי, שכדאי לך להתייעץ עם הווטרינר לטיפול תרופתי. תרופת הרגעה מתאימה, תשמח לא רק אותך, אלא גם את החתולה. לדעתי היא סובלת ממצבה כמעט כמוך. היא ממש לא רגועה ומגיבה מתוך חרדה.
כל הכבוד לך על שאימצת חתולת רחוב, שהיתה לך הסבלנות האין סופית עבורה ועל כל מה שעשית למענה - מעל ומעבר!! איני יודעת אם מישהו אחר, היה יכול להחזיק מעמד כמוך. עם כל הכבוד לחתולים והאהבה שלנו אליהם - הבעלים חשובים יותר!!

לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
16/02/2019 | 20:29
32
בהחלט לא מצב שגרתי. כפי שאני רואה זאת, ותוך תלות בסביבה שלכם ובך עצמך, עומדות בפנייך שתי אפשרויות (או שילוב שלהן):

1. אכן כמו שכבר הוצע לך - משהו בכיוון התרופתי, אבל לא אצל הוטרינר הרגיל. מאוד חשוב להבין שזה טיפול פסיכיאטרי לכל דבר ואין מטרתו לסמם ולהרדים, אלא לעזור למי שבלחץ ובחרדה למצוא דרך החוצה מהתחושות הללו. זה די תלוי אם החתולה סובלת או לא. איני שם והתיאור שנתת אינו מספיק על מנת לקבוע אם החתולה סובלת וחרדה, או שהיא די מרוצה (אבל את לא, שזה כמובן לא טוב). וטרינר התנהגותי מקצועי, כזה שהמשיך מעבר ללימודי הוטרינריה במסלול מיוחד לפסיכיאטריה של בע"ח, מה שמכונה וטרינר התנהגותי (ולא רק מי שמכנה עצמו ככזה) אמור להיות מסוגל לאבחן ולדעת אם יש טעם לטיפול כזה. רשום בפרטים שלך ת" א והמרכז. אם זה האסןר שלך במציאות, ד"ר נעה הראל היא הכתובת בשבילך. יש לה את ההכשרה הרשמית הנוספת.

2. אם הסביבה מתאימה, לא מסוכנת מדי, אפשר לחשוב על הפיכת החתולה לחתולת חוץ-פנים, כזו שמוציאה אנרגיות בחוץ ובאה הביתה בעיקר כדי להירגע. זו לא דרך שאמליץ עליה בדרך כלל, כי היא כרוכה בסיכון גבוה: אחוז גבוה מאוד של חתולים בחוץ אינם מסיימים את חייהם בצורה טבעית. במקרה שבוחרים בדרך הזו, אם היא אפשרית בכלל בתנאים שלכם, יש לזכור את הסיכון. אם בוחרים בכך, לא לוקחים את החתולה החוצה, אלא מאפשרים לה לצאת מפתח מתאים שגם יאפשר לה לחזור. יתכן שכדאי להתייעץ עם וטרינר התנהגותי קודם.
לצפיה ב-'היא כבר עברה בדיקה מעמיקה של וטרינר?'
היא כבר עברה בדיקה מעמיקה של וטרינר?
17/02/2019 | 10:05
2
22

אולי היא סובלת מכאבים כלשהם וזה מה שגורם להתנהגות הזאת?

לצפיה ב-'בריאה לחלוטין'
בריאה לחלוטין
17/02/2019 | 14:51
1
18
במסגרת התנהגותה המופרעת, אכלה לפני חודש קש של מטאטא, ועברה ניתוח חסימת מעיים בעלות של 3500 שח,,, בהזדמנות זו עברה את כל הבדיקות האפשריות ולא נמצאו שום בעיות פיזיות.
לצפיה ב-'ניסית לדבר עם '
ניסית לדבר עם
17/02/2019 | 15:37
18
ד"ר נעה הראל?
לצפיה ב-'ברצינות? נקבות הן פייטריות גם אחרי עיקור.'
ברצינות? נקבות הן פייטריות גם אחרי עיקור.
19/02/2019 | 18:25
5
לצפיה ב-'חתולה שלי פחות חברותית אליי מחתולי רחוב'
חתולה שלי פחות חברותית אליי מחתולי רחוב
15/02/2019 | 00:36
3
51
היי 
יש לי חתולה בת 5 חודשים שהוצאתי מהרחוב בגיל 6 שבועות בערך
לא הייתי אומר שהיא מפחדת ממני אבל היא גם לא בדיוק חברותית אליי:

כשהיא באה אליי ומתיישבת לי על הברכיים אני יכול ללטף אותה בראש, אבל לא בגב/בצדדים (אחרת היא מתחילה לכשכש בזנב ואם אני ממשיך אז היא הולכת).
לפעמים היא גם ישנה איתי במיטה בלילה
היא גם מתחככת לי ברגליים פה ושם (בעיקר כשהיא מריחה אוכל אבל גם כשאני מגיע הביתה), אבל חוץ מזה כלום:

כשהיא סתם עומדת על הרצפה ליידי, כבר ברגע שאני מתחיל להתכופף ולהושיט אלייה יד בשביל ללטף היא ישר מתרחקת ממני
או כשאני מרים אותה היא מתחילה לעשות קולות של כעס
לפעמים גם כשהיא על הרצפה ואני הולך לקראתה היא ישר הולכת כמה מטרים הצידה

לעומת זאת חתולי רחוב שאני מאכיל פה ושם נותנים לי ללטף חופשי בראש ובגב, אפילו עוצמים עיניים ומגרגרים או מרימים את הישבן

חשבתי שזה יעבור לה בשלב מסויים אבל כבר 4 חודשים שהיא אצלי ואין שינוי..
יש משהו שאפשר לעשות?
לצפיה ב-'היא מנסה להסביר לך מה לא נעים לה ואתה לא מקשיב'
היא מנסה להסביר לך מה לא נעים לה ואתה לא מקשיב
15/02/2019 | 11:34
1
40
כמו שלאנשים שונים סוגי מגע שונים יכולים להחוות באופן שונה - לאחד נעים מגע מסויים באזור כלשהו ולאחר לא - כך גם לחתולים. היא משדרת לך בשפת גוף חתולית ברורה ואף עדינה (כשכושי זנב שמביעים מתח או אי נוחות, נהמות כעס והתרחקות ממך כשכל זה לא עוזר) כשאתה עושה משהו שלא נעים לה.הרבה חתולים לא אוהבים שמרימים אותם. הרבה חתולים לא אוהבים מגע בבטן, חלק לא אוהבים מגע בגב. אם תהיה קשוב אליה ותכבד את העדפות המגע שלה, היא תשמח להתקרב אליך יותר - גם אתה היית מתרחק ממי שאתה יודע בסבירות גבוהה שעומד לגעת בך באופן שאינו נעים לך.

במקביל, אתה מתאר גילויי קרבה מצידה - היא יושבת עליך, ישנה איתך, מתחככת ובאופן כללי רוצה בקרבתך. שמח בכך והערך את זה. שוב, כמו שלא כל אדם נוטה לחבק את אוהביו, גם לחתולים שונים רמות שונות של נוחות מול קרבה פיזית.
מתאורך היא בבירור אוהבת אותך (תחשוב על זה - היא מחפשת את קרבתך ל-מ-ר-ו-ת שהיא יודעת שהיא כנראה עומדת "לזכות" לחוות מגע לא נעים!). הערך זאת וכבד את המסרים שהיא משדרת אליך לגבי מה פחות נעים לה.

בתקופה הקרובה אני מציעה שתתן לה לקבוע את הקצב, אל תיגש אליה אלא תן לה להתקרב כשהיא רוצה. המנע ממגע שלמדת שהיא מגיבה אליו בסימני אי נוחות. בסוף היא תראה שאתה כבר לא נוגע בה באופן שגורם לה אי נוחות, היא תסמוך עליך יותר ותאפשר לך גם להתקרב מיוזמתך בלי להירתע.

אתה יכול לחזק את הקשר איתה גם באמצעות משחק משותף בחכה או כל משחק אחר שאהוב עליה.
לצפיה ב-'כל מילה בסלע ותוספת קטנה:'
כל מילה בסלע ותוספת קטנה:
15/02/2019 | 13:03
34
היא תשמח לבוא אליך יותר אם לפעמים תיתן לה באופן ספונטני פינוקים קטנים שאתה יודע שהיא אוהבת, כמו חתיכה קטנה של נקניק/פסטרמה/דג וכו'. זה יבנה לה בתודעה את המשוואה אתה=פינוק.

לצפיה ב-'מה יש לווטראן דייר רחוב להפסיד.'
מה יש לווטראן דייר רחוב להפסיד.
19/02/2019 | 18:39
17
כשכל מה שאתה רואה הוא רק מלחמה בחייך ומאבק ממושך אתה יושב וחושב לעצמך אם הדרך הזו אכן היתה נכונה, שאולי העולם אכזרי מדי בשביל שימשיכו לנשוך זנבות ולעקור לאחרים את העין הימנית... אז אתה מגלה שאתה פייטר... באמת... אתה מגיע למסקנה הסופית. שימוש בנשק להשמדה המונית כדוגמת טרור גרעיני בוודאי היה גורם תוצאה דומה על הנותרים מן המין האנושי, אלא אם מדובר בישראלים, או בי. בחיים לא אסלח לך על הנזק שתעשה לבונקר התת קרקעי שלי ולמבצר הצבאי...

חקר ביולוגיה ימית היא פתרון נהדר כמובן. יש דברים שאפשר ללמוד רק מהפצצת האנושות באטום, זה מאד Zen.

*אל תעשה זאת*, אנו באמצע ניסוי של נשק חדש ואנחנו חושבים להשתמש בו עליכם, אנושות.
לצפיה ב-'הכנסת חתול נוסף הביתה '
הכנסת חתול נוסף הביתה
14/02/2019 | 13:49
3
39
יש לי חתול בריטי בן שנה עם אופי מדהים ונוח מאוד ואני רוצה להביא לו חברה .
האם נכון להכניס הביתה גור/ה ?
והאם גור/ה עדיף על בוגר יותר ?
אשמח לעזרה

לצפיה ב-'יש לפחות'
יש לפחות
14/02/2019 | 19:59
33
שני שרשורים אחרים קצת יותר למטה שהחלו פחות או יותר מהשאלה הזו (אחד כבר שרשור של אחרי אימוץ). בכל אופן:

א. אין שום חשיבות לגזע. חתול גזעי (באמת או בזיוף, כלומר ללא תעודות שאז אינו גזעי) אינו מיוחד בשום דבר לעומת חתול לא-גזעי, ודאי לא בשאלות כמו זו ששאלת.

ב. הגיל הוא הפקטור שמשנה. חתולים בוגרים בדרך כלל לא מתים על תוספת חדשה לבית ועשויים להיות עוינים לפחות בתחילה. לפעמים יש מזל וזה לא כך, אבל בדרך כלל הותיק יראה בחדש פולש לטריטוריה וממש לא יודה לך.

ג. אין זאת אומרת שלא יתידדו בסוף, אבל אין הבטחות. יכולים להתיידד או לחיות בשלום קר, ובמקרים מיוחדים יכולים גם באמת לא להסתדר ולהשאר עוינים. ההתחלה בדרך כלל לא מעידה על ההמשך. מה שקשה לרוב האנשים הוא להמנע מכניסה ללחץ שמובילה לקביעה שלא עובד כאשר למעשה מדובר בתהליך רגיל לחלוטין. לבוגר, גיל שנה זה כבר בוגר, יכול לקחת הרבה זמן.

ד. בגדול, אימוץ חתול נוסף הוא מעשה נהדר, אבל הסיבה לא צריכה להיות "כי הותיק שלי בודד" כי הוא לא. אולי הפעם תרצה לשקול אימוץ ולא קניה, כך שתקבל חתול מקסים ויפה שבאמת זקוק לעזרתך, ולא תתרום לשוק בשר מכוער שאין בו אפילו דבר אחד טוב לבעלי החיים.

לצפיה ב-'אני בדיוק מתנסה עכשיו '
אני בדיוק מתנסה עכשיו
14/02/2019 | 20:44
1
26
בהתחלה בעלת הבית הייתה עויינת  ולאט לאט הם מתחברים
לפי מה שהבנתי זה תהליך שנימשך כמה שבועות
עכשיו הם מסתובבים אחד לייד השני דיי קרוב בנתיים בלי מגע
אתה אמור לראות שלאט לאט הם יותר מתקרבים אפילו אם נוהמים
לצפיה ב-'אני חייב לציין ש'
אני חייב לציין ש
14/02/2019 | 20:56
28
זה ממש תענוג 2 חתולים
החתולה שלי מתה משיעמום עד היום שהייתה לבד
כל היום רק אכלה וישנה בקושי עשתה משהוא
ועכשיו יש לה פעילות בלי הפסקה
לצפיה ב-'אתמול גור האומנה שלי פיץ' עבר סירוס'
אתמול גור האומנה שלי פיץ' עבר סירוס
12/02/2019 | 19:04
6
61
ואני איבדתי שנת חיים מהלחץ (כל הליך שמעורבת בו הרדמה מלחיץ אותי לאללה),
אבל היום הוא כבר חזר לעצמו ומדגמן בשיא הכושר (מזכיר שהוא ואחותו עדיין מחפשים בית)
לצפיה ב-'מישהי פירסמה כאן לא מזמן שמחפשת גור מעוקר'
מישהי פירסמה כאן לא מזמן שמחפשת גור מעוקר
12/02/2019 | 20:28
14
לצפיה ב-'משמח לשמוע שהכל טוב! '
משמח לשמוע שהכל טוב!
12/02/2019 | 22:53
2
14
לצפיה ב-'כמה דאגתי את לא מבינה'
כמה דאגתי את לא מבינה
13/02/2019 | 17:23
1
34
אני אוהב אותו מאוד מאוד
לצפיה ב-''
13/02/2019 | 22:36
3
לצפיה ב-'כמה שהוא יפה!!!! מדהים'
כמה שהוא יפה!!!! מדהים
13/02/2019 | 09:12
1
11
לצפיה ב-'הכי יפה שהיה אצלי'
הכי יפה שהיה אצלי
13/02/2019 | 17:23
11
לצפיה ב-'אנא שתפו אותי בחויה שלכם מהוספת חתול שני'
אנא שתפו אותי בחויה שלכם מהוספת חתול שני
10/02/2019 | 18:26
6
48
אני מאוד מתלבט לגבי חתול נוסף וזקוק לניסיונכם הכנה.
ברור שכאוהבי חתולים אנחנו רוצים למצוא בית לכמה שיותר חתולים, יחד עם זאת אימוץ הוא פעולה חיובית רק אם הוא מצליח - כך שאין טעם לצייר איזו אופוריה אלא רק לשקף את המציאות שחלקה מין הסתם גם פחות חיובי.
מהם היתרונות והחסרונות של 2 חתולים לעומת אחד?

לצפיה ב-'כאן יש 5 חתולים'
כאן יש 5 חתולים
10/02/2019 | 19:56
106
(ו-2 כלבים). החוויה היא בעיקרה חיובית. לרוב, מה שקשה לאנשים הוא השלב ההתחלתי, כאשר החתול הותיק עשוי להתייחס לחדש כאל פולש ולהגיב במידה כזו או אחרת בעוינות. אם שני החתולים עדיין גורים, יתכן שיהיה אפשר לעבור את השלב הזה בלי שום גילויי עוינות או עם עוינות קצרת מועד בלבד. עם בוגר אחד או יותר העניין עשוי לקחת יותר זמן, לפעמים הרבה זמן, אבל הנסיון לימד אותי שממש לא צריך להתרגש מדי (מלבד במקרים ממש קיצוניים) ושהכל עובר. המפתח, לדעתי, הוא בלסדר לכל אחד מקומות אליהם הוא יכול לטפס, או להתחבא בהם, או להתכרבל. כאשר לכל אחד יש מקום מועדף משלו, הדבר תורם לרגיעה ומסייע לעוינות לחלוף.

מבחינת משחקים וחברה, חתולים מספקים האחד לשני יותר ממה שכל אדם יוכל לתת: קשר טבעי, לעתים חם מאוד ולעתים לא, אבל קשר עם עניין ופעילות. המינוסים הם יותר בכיוון של הוצאות וטרינריות (כפול חיסונים....). האוכל לא יוצא כפול אבל כמובן גם ההוצאה הזו עולה.
לצפיה ב-'היתרון במקרה שהם מסתדרים הוא שיותר כיף להם ביחד'
היתרון במקרה שהם מסתדרים הוא שיותר כיף להם ביחד
11/02/2019 | 19:13
61
הם משחקים, מוציאים אנרגיה, מתכרבלים ואפילו מתלקקים.
יש דרכים להפגיש חתולים ולהכיר ביניהם וכך לצמצם מתח וסטרס. אבל זה לא מפתיח שהם באמת יסתדרו.
לצפיה ב-'ומה לגבי יחס ותשומת לב?'
ומה לגבי יחס ותשומת לב?
12/02/2019 | 00:20
2
30
איך זה היה אצלכם כשהוספתם חתול שני?
הרגשתם שהם זקוקים לפחות תשומת לב כי הם מעסיקים אחד את השני או ליותר תשומת לב כי כל פעם מתוק אחר קופץ על השולחן? (:
לצפיה ב-'כל אחד והקטע שלו'
כל אחד והקטע שלו
12/02/2019 | 08:16
108
אמנם יש פה 5 חתולים, אבל הם לא דומים זה לזה - לכל אחת ואחת מהם אישיות שונה. בהתאם, ניכרות העדפות שונות. זה אוהב להתעלק עליי על הספה בסלון, זאת מעדיפה לא לשבת על הספה אבל כן לישון במיטה בלילה וכך הלאה. הם בונים את העדפותיהם בתוך שלל סיבות, שיכולות לכלול בין השאר גם מה דעתם על האחרים. זאת שלא באה לספה בסלון לא מחבבת את זה שכן, אבל במקום לבזבז אנרגיות במריבות היא פשוט בחרה לה דרך אחרת.

מי שכן מחבבים ואף אוהבים זה את זה יושבים יחד ומתכרבלים יחד, וזה חמוד מאוד

בעקרון פשוט לא צריך לבנות ציפיות מוגדרות מדי. לזרום עם מה שבא ולתת לאבק החידוש לשקוע. ודאי ראית את השרשור של sharonei1 על הגור החדש בבית והחתולה הותיקה יותר. אין כאן שום הפתעות, ונראה שאצלם מתקדם בסדר גמור למרות איך שזה יכול להשמע או להיראות לחסרי הנסיון. בהחלט יתכן שבהמשך הדרך תהיה ידידות קרובה, ויתכן גם שלא - זה לא משהו שאפשר לקבוע מראש. אינטראקציה, מכל מקום, יש.

לצפיה ב-'פחות תשומת לב'
פחות תשומת לב
15/02/2019 | 23:11
16
הם מעסיקים אחד את השני
רודפים אחד אח השני בכל הבית
לצפיה ב-'אתה יכול לקרוא את השרשור הפעיל שלי אני בדיוק באמצע תהליך'
אתה יכול לקרוא את השרשור הפעיל שלי אני בדיוק באמצע תהליך
13/02/2019 | 07:51
28
קצת מעל מעל או מתחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום