לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3310033,100 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'גור ניצול מנוע- לאימוץ!'
גור ניצול מנוע- לאימוץ!
24/11/2017 | 23:05
1
11
עוד חילוץ שוחק של גור ממנוע...
צפוף אצלי כבר, אז הוא בכלוב, בחנות חיות במהלך השבוע.
מתפללת  שיאומץ ולא יחזור אל הרחוב, כמו קודמתו, גורה שחורה-לבנה שנמסרה למשפ. כחתולת חצר...

לצפיה ב-'איזה חמודון! '
איזה חמודון!
24/11/2017 | 23:59
2
לצפיה ב-'שלום לכולם-שאלה-אני מאכילה קבוצת חתולים מאחורי הבית שלי '
שלום לכולם-שאלה-אני מאכילה קבוצת חתולים מאחורי הבית שלי
24/11/2017 | 12:00
8
41
בינהם יש גור כבן חודשיים-אולי קצת פחות..
אתמול שמתי לב למרבה הזעזוע ,שחלק מהלחי הימנית שלו אכולה לגמרי ונידבקים אליה זבובים-
עד אתמול לא ראיתי את זה- כי הוא מאוד חששן והיה מתקרב אל האוכל רק כשאני הייתי מסיימת לפזר אותו והולכת משם..
ממש נבהלתי כרשראיתי את הפנים שלו מקרוב-
ניסיתי אתמול לתפוס אותו מס' פעמים ולא הצלחתי לצערי..
היום כשנתתי לו אוכל בחצר, הוא היה שקוע באכילה,ניכר עליו שהאכילה מאוד מכאיבה לו- בכלל,כואב הלב מאוד לחשוב על הסבל שהוא עבר ועובר בכל דקה ודקה...
בזמן שהוא אכל זרקתי עליו את הטריינינג שלי והצלחתי לתפוס אותו-הכנסתי אותו לבית שלי ובשעה שתיים אקח אותו לווטרינר-
אני מאוד מקווה שקיים טיפול לכך ושהווטרינר לא ימליץ להרדים אותו-
יש לי שתי שאלות-
1.כשתפסתי אותו הוא נשך אותי (מתוך בהלה) נשיכה די חזקה באצבע- האם באיזשהו אופן זה עלול להיות מסוכן? (כלבת וכו'?)
2. האם למישהו יש מושג מה יכול להיות לו?
המחזה ממש מחריד-הלחי שלו נראית פשוט אכולה, אם אתם מבינים למה אני מתכוונת. 
לצפיה ב-'כל הכבוד לך! מקווה שהוטרינר יצליח לטפל בגור והוא יבריא'
כל הכבוד לך! מקווה שהוטרינר יצליח לטפל בגור והוא יבריא
24/11/2017 | 12:40
3
18
לגבי הנשיכה זה מורכב ותלוי את מי שואלים. איפה את גרה? ברוב איזורי הארץ אין מה לחשוש מכלבת. בנוסף חתולים וביוחד גורים לרוב לא שורדים את הנשיכות של חיות בר נגועות בכלבת אבל זה לא מדע מדויק. לדעתי האישית חוץ מזיהום מהנשיכה אין לך מה לחשוש אבל תמיד כדאי לעקוב אחרי בעל חיים במקרים כאלה. אני מניח שגם כך תצטרכי בינתיים לטפל בו אצלך בבית אז תוכלי לעקוב אחריו.
לצפיה ב-'ראשית-תודה רבה על תשובתך...מה שאני עושה זה'
ראשית-תודה רבה על תשובתך...מה שאני עושה זה
24/11/2017 | 12:50
2
29
טיפה בים לצערי,
יש רבים שעושים יותר ממני
הלוואי שיכולתי לעשות יותר.
אני גרה ביהוד, די קרוב לתל אביב-
האמת היא שיש לי עוד 3 גורים בבית-שניים בגיל שישה חודשים
ואחד בגיל חודשיים-את שלושתם אספתי בגיל כמה ימים -בגלל שהיו נטושים ולא בגלל כמיהה לגדל חתולים...(-:
אני מקווה שמה שיש לו-זה לא מדבק כי לא אוכל להשאירו בביתי עם עוד 3 גורים..
בקשר לכלבת-אשאל את הוטרינר אם יש סיבה לחשוש..

לצפיה ב-'אני מקווה שזה לא איזו מחלה אלא "רק" פצע ושהוא יחלים'
אני מקווה שזה לא איזו מחלה אלא "רק" פצע ושהוא יחלים
24/11/2017 | 13:51
18
מחכים לעדכון.
לצפיה ב-'אני ננשכתי אין ספור'
אני ננשכתי אין ספור
24/11/2017 | 14:47
20
פעמים מחתולי רחוב בהם אני מטפלת. אם היתה לגור כלבת הוא לא היה שורד. מה שאני כן עושה  כשגרה זה לקבל חיסון אנטיטטנוס אחת ל6 שנים זה נגד זיהומים. אני לא אומרת שאני מכירה את החתול כדי שלא יקחו אותו להסגר ושם חלילה ימות  ממחלה שיתפוס שם או ימיתו.
לצפיה ב-'עם כל הצער בדבר, מומלץ להרדים אותו.'
עם כל הצער בדבר, מומלץ להרדים אותו.
24/11/2017 | 15:01
3
37

הוא סובל וסיכויי ההחלמה שלו נמוכים מאוד ללא טיפול רפואי ארוך, יקר וקשה.

כמובן שכל זאת בכפוף להמלצת הווטרינר עצמו, למקרה שמדובר במצב שרק נראה (לך) קשה אבל למעשה הוא משהו חיצוני, אבל אם התיאור שלך מדויק עדיף לחסוך לו את הסבל ולהשקיע את המשאבים שלך בפעילות המבורכת של טיפול בשאר החתולים.

לצפיה ב-'לצערי הרב צדקת-הוטרינר אמר שאין מה לעשות'
לצערי הרב צדקת-הוטרינר אמר שאין מה לעשות
24/11/2017 | 17:14
2
33
שהוא מאוד סובל ושמומלץ להרדים אותו.
אמרתי שאני אשלם תמורת כל טיפול שייצטרך -אבל הוא אמר שאין מה לעשות.
עד עכשיו אני דומעת..
הוא שלח אותי עם גופת החתול לבית חולים הוטרינרי לבצע בדיקת כלבת.
ביום ראשון תהיה תשובה.
גם הוטרינר וגם הרופא התורן בבית דגן אמרו שהסיכויים לכלבת אפסיים-אבל שאני חייבת לבצע את הבדיקה.
הוטרינר לא חייב אותי אפילו על זריקת ההרדמה-ומראש הייתי מוכנה להוציא סכום גדול בהרבה עבורו-למרות שאם לומר בעדינות-אני לא טובעת בכסף..
עצוב מאוד,כואב-אבל אלה החיים...
אנשים אומרים לי שיש דברים יותר גרועים ולמה אני בוכה (זאת לא הפעם הראשונה שמת לי גור)...
כאילו שאני לא יודעת את זה-אבל זה לא משנה את הכאב...
זהו זה..
תודה לכם על העזרה.. 
לצפיה ב-'לנו ברור למה את בוכה '
לנו ברור למה את בוכה
24/11/2017 | 20:04
15
לצפיה ב-''
24/11/2017 | 23:56
3
לצפיה ב-'החתולות שלי שורפות את עצמן?'
החתולות שלי שורפות את עצמן?
23/11/2017 | 16:44
1
42
החורף הגיע והחלטתי להדליק בפעם הראשונה את הקמין שלי, תמיד ידעתי שחתולין אוהבים לשבת ליד הקמין או האח ולהנות מהחום הנעים, אז לא דאגתי בהתחלה. אבל החתולות שלי יושבות לידו מאוד קרוב למשך זמן רב וכשאני באה ללטף אותן ולראות אם הן בסדר הפרווה שלהן כל כך חמה שאפילו חם מידי בשביל לגעת בהן. מיד הרחקתי אותן ודאגתי שהן לא מתחממות מידי. 
זה נורמלי? האם החתול יודע להבדיל ולהתרחק כשחם לו מידי? חשבתי לעצמי שאולי חתולים פחות רגישים לחום אבל זה לא ממש הגיוני.. כדאי לי לסמוך על החתולות שלי שהן יתרחקו לבד? או לשים עליהן עין ולהרחיק כשהן חמות מידי?
תודה!
לצפיה ב-'טמפרטורת הגוף (הטבעית) של חתולים גבוהה מזאת של בני האדם,'
טמפרטורת הגוף (הטבעית) של חתולים גבוהה מזאת של בני האדם,
24/11/2017 | 00:30
32
מה שחם בשבילך לא בהכרח חם בשבילם. וכן, הם מבודדים יותר מהאדם ע"י פרווה עבה ועור עבה יותר מזה של האדם. זה לא אומר שהם רגישים פחות אלא שהם פגיעים פחות.
חתולים יודעים טוב מאוד מתי חם להם מידי, אין צורך לדאוג ולהרחיק אותם, חוץ מזה להרחיק חתול מקמין זה כמו לאסור עליו לטייל על השולחן, הוא פשוט יעשה את זה כשאת לא משגיחה.

לצפיה ב-'אבוד עצות לגבי חתולי רחוב'
אבוד עצות לגבי חתולי רחוב
23/11/2017 | 05:37
6
44
שלום לכולם. אשמח לעזרה עם דעות לגבי כמה דברים.
1 יש לי 2 גורי חתול בגינה שאני מביא להם אוכל על בסיס יומי כבר חודשים( בני 4 חודשים בערך) ולדעתי 1 מהם ממש מסתמך עלי. אבל לא נותנים לי להתקרב ולגעת. האם אני יכול להפסיק להאכיל אותם על בסיס יומי(פעמיים ביום) קניתי להם אוכל לגורים,חלב ושאריות עוף וכו..והאם הם יסתדרו להשיג אוכל לבד כבר? הם לא כל היום בגינה שלי ומסתובבים אבל הרבה אצלי. במיוחד 1 שפינקתי כי כנראה הוא ננטש.
2 .בעבודה יש אמא עם 3 גורים בני חודש בערך. האמא מאוד חברותית כבר מלא זמן ואני מאכיל אותה כבר שנה+. התחלתי גם להאכיל את הגורים שלה בימים שאני עובד השבוע(כל יומיים עובד) זה פוגע ביכולת ההישרדות שלהם לבד? אני חושש שאני מרגיל אותם כמו החתולים בבית אבל הם ממש מורעבים. האמא ממש מתחככחת בי כדי שהגורים יבינו שאני בסדר ואחרי יומיים הם כבר התחילו להתקרב ולתת לי לגעת בהם בזמן שאני מאכיל אותם.(האמא לא נוטשת אותם עקב זה כי היא רגילה אלי.
3.מתי אפשרי וכגאי ךקחת 1 מהן אלי לבית מבלי שהאמא תתקוף אותי שאני לוקח אותו? אם זה אפשרי בכלל... אני רוצה להכניס אותו ממש אלי לדירה ולהפוך אותו לשלי.

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
23/11/2017 | 08:03
2
36
קודם כל, כל הכבוד לך שאיכפת לך, זה לא מובן מאליו.
1. חתולי הרחוב, ובאזורים העירוניים בעיקר, רובם תלויים במאכילים כמוך.
הגורים בגינה שלך כבר מספיק גדולים כדי להסתדר לבד, לכאורה,
אבל רק לכאורה. כי אם אתה מפסיק להאכיל אותם הם צריכים לצאת בחיפושים אחרי פינת האכלה אחרת. ובדרך חוצים כבישים, נתקלים בחתולים אחרים שלעיתים שומרים על טריטיוריה שלהם - וזה יוצר מריבות עד כדי פציעות.
אבל מעבר לבעיית השגת האוכל, יש בעיה יותר גדולה.
הנקבה מתייחמת, ויכולה כבר בגיל חמישה חודשים להיכנס להריון ולהמליט. ואז יש לך עוד כמה גורים רעבים ברחוב. 
הזכר הצעיר גם יכול להסתבך בחיזורים אחרי נקבות מיוחמות ובמלחמות עד פציעות קשות עם זכרים אחרים.
ולכן,
אחד מהדברים החשובים והמועילים ביותר שאתה יכול לעשות למען חתולי הרחוב זה לעקר ולסרס את אותם החתולים שאתה מאכיל.
2. אותו כנ"ל לגבי החתולה וגוריה במקום עבודתך. עיקור האם ימנע את היוולדות הגורים שנידונים מראש לחיי הרחוב הקשים.
3. אם אתה רוצה לאמץ לביתך את אחד הגורים כדאי לחכות עוד קצת כל זמן שהאמא בסביבה ועדיין מניקה. תאכיל טוב טוב את האמא ותלמד בינתיים גם את הגורים למזון מוצק. ואז התאקלמות הגור שתקח תהיה יותר קלה.
(רק קח בחשבון שחתולי רחוב נמצאים במקומם הקבוע ופתאום נעלמים מכל מני סיבות)
אם תרצה להפסיק להאכיל אותם
תתחיל מלרדת להאכלה פעם ביום,
אחרי יומיים תרד להאכלה פעם ביומיים אחר כך רק פעמיים בשבוע, פעם בשבוע, פעם בשבועיים וכך עד שתפסיק.
מאוד קשה להפסיק להאכיל את אותם החתולים שהתרגלו למנת מזון קבועה.
והערה אחרונה. אל תתן להם חלב. חתולים לא מעכלים טוב את החלב והדבר עלול לגרום להם לשלשולים התייבשות ועד מוות בעיקר אצל הגורים.
שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/11/2017 | 08:29
1
22
מזל שאתה אומר לגבי החלב כי אני נותן להם.. עיקור וסירוס לחתולים אצלי הגעתי למסקנה שזה באמת חובה. ובכל מקרה נשאר לי עוד שק של 3 וחצי קילו אז אני אסיים אותו בהדרגה איתם בתקוןה שיגדלו להיות עצמאיים.ובכל מקרה שאריות של מזון תמיד יש ובשפע.. אני גר במןשב בצפון אז יש להם יותר סיכוי להסתדר ופחות להידרס..בכל מקרה תודה רבה סידרת לי קצת איך אני צריך לפעול לגבי הכל.
לצפיה ב-'למה להפסיק להאכילם?'
למה להפסיק להאכילם?
23/11/2017 | 12:52
19
זו מצווה. היום הפחים סגורים ואין להם מקורות מזון.
לצפיה ב-'בנוסף לעצות המעולות שקיבלת הייתי ממליץ לך לשקול לאמץ שני'
בנוסף לעצות המעולות שקיבלת הייתי ממליץ לך לשקול לאמץ שני
23/11/2017 | 13:07
2
28
גורים ביחד. זה הרבה יותר נוח כי הם משחקים ביחד ומעסיקים אחד את השני ופחות דורשים התייחסות מצדך (זה לא אומר שלא יתחברו אליך).

לגבי ההאכלה - אם בעבודה שלך אתה יכול להמשיך להאכיל כל יומיים כפי שאתה עושה עכשיו אז זה לא יצור תלות מוחלטת בך, הם עדיין יחפשו מקורות נוספים של המזון אבל אתה תעזור להם לשרוד אם תמשיך להאכיל.

אותו דבר לגבי החתולים אצלך בגינה. אם תמשיך להאכיל אותם מדי פעם אתה תעזור להם לשרוד. אם אתה לא רוצה למהשיך להאכיל בגינה שלך אתה יכול להרגיל אותם לאיזה שהוא מקום אחר ושם להשאיר להם מזון מדי פעם. יש שקים גדולים של משון לחתולי רחוב במשקל 18 ק"ג במחיר בסביבות 150 ש"ח לשק, זה יוצא לא כזה יקר במיוחד אם תאכיל מדי פעם.
לצפיה ב-'גבינות '
גבינות
23/11/2017 | 15:22
1
17
נאמר לי למעלה שהם אלרגים לחלב? זה לכל מוצרי החלב? גבינה צהובה ולבנה וכדומנ?
לצפיה ב-'חתולים אינם אלרגיים לחלב'
חתולים אינם אלרגיים לחלב
23/11/2017 | 15:52
20
הם פשוט מתקשים לעכל לקטוז. בחלב טרי זה יכול להיות בעייתי, במוצרים מוחמצים (יוגורט או גבינה לבנה) פחות מקבלים את האפקט. עם זאת, עדיף להמנע מהתבססות על מוצרי חלב לצורך תזונה: חתולים צריכים מרכיבי תזונה מסויימים, וחלב אינו אחד מהם. מזון יבש לחתולים אמור להכיל את חומרי התזונה הנדרשים ובהאכלה ברחוב - גם פחות מלכלך ולכן פחות מעורר עוינות ציבורית.
לצפיה ב-'עוד חתול לאוסף… '
עוד חתול לאוסף…
20/11/2017 | 20:07
12
69
יצאה לי חפירה מצטערת מראש. 

נראה לי שאכלתי אותה… מצטערת אם זה נשמע רע. 
תקציר הפרקים הקודמים: 
* היו לי 2 חתולים שהגיעו ביחד וחיו איתי ואחד עם השני באושר. בשלב מסויים אספתי גם חתולה זקנה אבל לצערי היא מתה אחרי כשנה. 
* עברתי דירה וכאן אחד החתולים שינה התנהגות והפסיק להיכנס הביתה. דרך אגב- כשהוא רואה אותי בחוץ הוא בא אלי עם זנב מורם. מידי פעם נכנס הביתה לזמן קצר אבל ההתנהגות שלו ממש השתנתה. נהיה חסר סבלנות ועצבני. 
* לפני כחודש אספתי גורה. אותה גורה שתוקפת לי את היד אבל היא מתוקה שזה משהו.. 
* כבר שבועיים שאני שומעת יללות של גורים בחצר הבית. שבוע שעבר הם התחילו להתקרב אלי מעט כי אני שמה אוכל לחתולי החצר. בסופ"ש אחד מהם נכנס הביתה ודי מהר הרגיש נוח. נשכב עלי והביט בי בעיניים מאוהבות- ממיס. הסלולרי היה רחוק ממני אז לא יכולתי לצלם… בקיצור, בלילות הראשונים ברגע שהוא יצא, סגרתי את הדלת. שלשום הוא פשוט לא יצא ובעצם מאז הוא נשאר אצלי. 
* הגור הנוסף שהיה בחצר, כנראה נקבה, ממשיך לילל. נכנסת אלי הביתה לאכול אבל בורחת כשאני מתקרבת אליה. היא נראית בריאה יחסית אבל אומללה. רוצה יחס אבל פוחדת. 

הבעיות שצצו מזה: החתול הותיק שלי, שלא עשה בעיות, פוחד להיכנס הביתה מאז שנכנסו גורים. החתול הותיק השני רושף וצווח כל פעם שהם ואני מתקרבים אליו. הוא לא נותן לי לגעת בו במצב כזה וחושף שיניים כלפיי. בעבר הוא ממש לא היה ככה. מצד שני, מאחר שכבר שנה לפחות הוא בקושי נכנס הביתה, אולי אני צריכה לעזוב את זה. קצת קשה לי לשחרר אותו. 

השורה התחתונה: יש לי שני גורים חדשים, אולי גם הגורה הנוספת בסוף תיכנס. חתול אחד שנטש אותי וחתול אחר שלא מוצא כרגע את מקומו. אם אני אצליח להחזיר את שני החתולים הותיקים שלי, ייצא שאני אהיה עם 4-5… 
לצפיה ב-'את צריכה להחליט האם את מסוגלת לטפל בכמות כזאת של חתולים'
את צריכה להחליט האם את מסוגלת לטפל בכמות כזאת של חתולים
20/11/2017 | 21:58
1
43
קחי בחשבון שאם את מתכוונת להמשיך לאפשר לכל החתולים שלך לצאת החוצה אז הסיכוי שהם יזדקקו לטיפולים כלשהם גדל בהשוואה לחתולים שחיים רק בבית.

לגבי החתול הותיק שעוד לא נטש אותך אפשר רק לקוות שהוא בסוף יקבל את הגור החדש. כי בתנאי שהוא יכול לצאת מהבית מתי שהוא רוצה קשה מאוד להרגיל אותו לחתולים נוספים. אגב איך הוא קיבל את הגורה הקודמת שאימצת?

את החתול שנטש אותך לדעתי כבר לא תצליחי להחזיר, דיברנו על זה.

אגב אם הגורים החדשים ידידותיים אז את יכולה לנסות לחפש להם בתים. את לא חייבת לאמץ אותם בעצמך.
לצפיה ב-'ברור לי שאתה צודק '
ברור לי שאתה צודק
21/11/2017 | 15:21
24
לגבי הפסקה הראשונה - זה היבט שלא חשבתי עליו. זאת דעת מיעוט אבל אני מעודדת אותם לצאת ל"מרחבים". גם אנחנו הרי יכולים להיפגע אם נצא החוצה… לא משנה, זה לא הדיון.

החתול הנוטש- נכון, פשוט קשה לי לשחרר. כאילו אני נוטשת אותו. אני באמת אנסה לחפש להם בית…
לצפיה ב-'שתי הפרוטות שלי '
שתי הפרוטות שלי
21/11/2017 | 10:12
9
52
(למה סנטים אם אפשר פרוטות, עברי דבר עברית!)

הדבר הראשון שיש לומר הוא שיש לך לב רחב. את מאוד רוצה לעזור לכולם, לתת בית לכולם, שלכולם יהיה טוב. זה דבר נהדר ומעלה ראויה לציון.

עם זאת, אולי כדאי להסתכל על המצב בעין קצת יותר מפוכחת. לא חסרים חסרי-בית, וגם מחר יבואו הגור הזה והחתולה הזאת. החתול הותיק שלך (זה שרוצה לחיות בבית) סובל כי פולשים לו לשטח המחיה ולאזור הבטחון שלו. החתול הותיק השני אמנם בחר בחיי חוץ, אבל מעוניין לבוא לבקר וגם הוא מרגיש מאוים במקום שבו קודם היה לו שקט ובטחון.

כמובן אפשר להחליט שהגור הראשון נשאר וזהו. הותיקים יתרגלו בסוף - אבל לא אם כל יום נכנסת הגעה חדשה ושוב העולם מתהפך ואין בטחון. אפשר גם להחליט שהחצר בסדר גמור עבור הגורים, להכין (לבנות או לקנות) עבורם מחסות טובים לחורף, לשים להם שם בקבוק חם עטוף במגבת בלילות הקרים ולדאוג להם לאוכל. כך החתול בבית ירגיש טוב יותר כי הוא יהיה בשטח שלו והם יהיו בשטח שלהם. מצב כזה יהיה בעייתי כשיבוא היום לעבור דירה, וגם זה דבר לחשוב עליו, אבל יתכן שכרגע עלייך להתמקד בזה שאינך יכולה להכניס הביתה את כולם. עלייך לבחור, וגם אם תבחרי כן להכניס את שני הגורים - צריך באיזה מקום לקבוע גבול. כלומר, לפני או אחרי שני הגורים האלה, שאם לא כן - הקומיקס ההוא שהעליתי בזמנו בתגובה לשאלה ששאלת יתגשם אצלך בבית...
לצפיה ב-'גם את צודקת'
גם את צודקת
21/11/2017 | 15:29
27
בהחלט אנשים חכמים מנהלים את הפורום .

קודם כלומר תודה על המחמאות. אני יודעת שלא יכולה להציל את כולם אבל קשה לי לסתום עיניים ואוזניים כשיש גורים שמבקשים תשומת לב. מצד שני, אני יודעת שתמיד יהיו חתולים/כלבים או כל ייצור חי אחר שידרוש תשומת לב. לכן אני נקרעת.  
מובן שהדבר המהותי הוא פעולת סירוס/עיקור מסודרת ע"י המדינה, אבל זה כבר לא יקרה כנראה.

בכל מקרה, הקריקטורה שפרסמת על ההודעה הקודמת שלי, לגמרי יושבת לי בראש בתור נורת אזהרה…

"(למה סנטים אם אפשר פרוטות, עברי דבר עברית!)"- אהבתי! כל הכבוד
לצפיה ב-'למה פרוטות אם אפשר אגורות. שתי אגורות נשמע סבבה לגמרי'
למה פרוטות אם אפשר אגורות. שתי אגורות נשמע סבבה לגמרי
21/11/2017 | 15:33
6
12
לצפיה ב-''
21/11/2017 | 15:41
2
לצפיה ב-'כי פרוטות אינן מטבע קיים אלא מטבע לשון (וגם 2 הברות ולא 3)'
כי פרוטות אינן מטבע קיים אלא מטבע לשון (וגם 2 הברות ולא 3)
22/11/2017 | 02:52
4
9
לצפיה ב-'אני יודע, אבל סנט הוא מטבע קיים, לכן אגורה יותר מתאימה לדעתי'
אני יודע, אבל סנט הוא מטבע קיים, לכן אגורה יותר מתאימה לדעתי
22/11/2017 | 14:29
3
6
לצפיה ב-'סנט הוא מילולית, בסה"כ מאית (כמו סנטימטר, מאית המטר)'
סנט הוא מילולית, בסה"כ מאית (כמו סנטימטר, מאית המטר)
22/11/2017 | 15:15
2
18
הוא היה קיים גם בתקופה שהיו קיימות פרוטות, בארה"ב פשוט לא החליפו את המטבעות.
לצפיה ב-'אפשר גם'
אפשר גם
23/11/2017 | 09:56
1
25
לזרום עם "היהודים באים" (מערכון מכירת יוסף) וללכת על שני זוזים, או שמא זוז...

לצפיה ב-''
23/11/2017 | 12:53
לצפיה ב-'כמנהלת פורום השפה העברית אין לי אלא לברך על החלטתך '
כמנהלת פורום השפה העברית אין לי אלא לברך על החלטתך
22/11/2017 | 02:54
7
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/11/2017 | 17:40
1
38
יש לי חתולה בת 5 שהיית ישנה איתי במיטה עברנו דירה בימים הראשונים היית כול הזמן בחדר שינה היום שבועיים אחרי לא מוכנה להיכנס לחדר ניסיתי הכוללל לא מוכנה להיכנס יש למישו רעיון איך להחזיר אותה לישוןו בחדר
לצפיה ב-'אין טעם לנסות בכח. '
אין טעם לנסות בכח.
23/11/2017 | 07:56
20
אפשר לנסות לעזור לה להרגיש יותר בנוח בחדר, לשים שם כריות או שמיכות שהיא אוהבת לישון עליהם למשל. או לשים קרוב לכניסה לחדר צ'ופרים שהיא מאוד אוהבת ואם היא אוכלת מהם, לאט לאט לקרב לחדר ולהכניס אותם עמוק יותר לתוך השטח שלו.

אם את מוכנה להשקיע כסף, ניתן לרכוש תכשיר פרומונים שנקרא Feliway diffuser, זה נוזל שמתחבר למפזר חשמלי (כמו תכשיר נגד יתושים), שמפיץ פרומונים שעוזרים לחתול להרגע. אבל בארץ הוא מאוד יקר (כ-260 לערכה הראשונית ועוד 160 לכל בקבוק מילוי), אפשר גם להזמין מאמזון, אבל בחלק מהפעמים הוא מישום מה הוחזר לארץ המקור.

מעבר לזה, רק הזמן יעשה את שלו.
לצפיה ב-'אוכל מומלץ לחתולי הבית'
אוכל מומלץ לחתולי הבית
20/11/2017 | 11:28
9
44
כרגע אוכלים הילס.
תודה
לצפיה ב-'את יכולה לבדוק באתר שלי במסמך שמשווה מזונות'
את יכולה לבדוק באתר שלי במסמך שמשווה מזונות
20/11/2017 | 15:00
8
41
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
21/11/2017 | 20:27
3
20
האם יש מזון ספציפי שאתה  ממליץ עליו?
לצפיה ב-'אני כבר הרבה שנים מאכיל באוריג'ן. אבל אחרי השינוי האחרון'
אני כבר הרבה שנים מאכיל באוריג'ן. אבל אחרי השינוי האחרון
21/11/2017 | 22:29
2
38
אני דווקא לא בטוח שישאר איתו מכל מיני סיבות. אך זה עדיין מזון מצויין שאין לי בעיה להמליץ עליו.
GO בגירסת עוף הודו וברווז זה גם מזון מעולה.
אקאנה בגירסה החדשה זה גם מזון לא רע בכלל.
לבריט קאר יש כמה סוגים מאוד טובים.

לצפיה ב-'תודה ענקית.'
תודה ענקית.
22/11/2017 | 11:37
1
17
אנסה את הGO.
דרך אגב מה דעתך על הילס ומה השינויים באוריג'ן אם מותר לשאול?
לצפיה ב-'מה שאני חושב על הילס מופיע במסמך ומתבטע בציון שלו'
מה שאני חושב על הילס מופיע במסמך ומתבטע בציון שלו
22/11/2017 | 14:49
22
אין לי מה להוסיף לזה.
לגבי אוריג'ן - המרכיבים שלו השתנו, המסמך עוד לא מעודכן כך שאפשר ללכת לאתר ולהשוות. גם תכולת החלבון ירדה ב-2 אחוזים.
לצפיה ב-'וואו! איזו השקעה.... כל הכבוד.'
וואו! איזו השקעה.... כל הכבוד.
22/11/2017 | 08:03
3
27
ברשותך, הערה אחת לגבי הציונים.

אולי שווה לדרג בנפרד מזונות לגורים, בוגרים ומבוגרים כי לא בטוח שנכון להשוות למשל אחוז חלבון או שומן כי גורים צריכים מהם הרבה יותר מקשישים, ואז מזון המבוגרים מקבל ציון נמוך רק בגלל ההתאמה לצרכי הגיל.

אבל שוב, מסירה את הכובע בפני פרוייקט ענק שכזה.
לצפיה ב-'זה מאוד בעייתי וזה גם לא המטרה שלי. אבל אני לא רואה שום בעיה'
זה מאוד בעייתי וזה גם לא המטרה שלי. אבל אני לא רואה שום בעיה
22/11/2017 | 14:44
2
20
אם את רוצה לבחור מזון לגורים אז את צריכה להשוות רק מזונות לגורים של חברות שונות ולא שום סוג אחר. כנ"ל לגבי מזון לחתולים מבוגרים ולכל סוג אחר.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
22/11/2017 | 15:12
1
18
ברגע שאתה מעניק ציון, אתה אומר ש-X פחות טוב מ-Y. אבלל נניח שאדם נבון ידע להשוות רק בין המזונות שרלוונטים לו, אתה עדיין שופט מזון לגורים על פי אותם קריטריונים של מזון למבוגרים. אולי דווקא אצל מבוגרים פחות חלבונים זה טוב יותר וצריך לתת משקל שונה לאחוז החלבון? (סתם דוגמה, אין לי מושג אם היא נכונה).

כמובן שזה בעייתי, וזה מן הסתם לשיקולך. עשית כאן עבודה מקיפה וחלקת עם אחרים ללא תמורה. זו פשוט נקודה למחשבה.
לצפיה ב-'השיטה אינה אובייקטיבית ומשקפת את נקודת המבט שלי'
השיטה אינה אובייקטיבית ומשקפת את נקודת המבט שלי
22/11/2017 | 15:53
19
אני אישית מאמין במזונות מרוכזים שמיועדים לכל הגילאים. מרוכזים - הכוונה שיש בהם הרבה חלבון ושומן (וכתוצאה מזה מעט פחמימות). מזונות כאלה מקבלים אצלי ציונים הכי גבוהים. כל שאר המזונות בהשוואה למזונות כאלה מבחינתי פחות טובים. וזה לא משנה האם זה מזון לגורים או מזון למבוגרים. לכן כן, הקריטריונים הם אחידים וככל שהציון יותר נמוך כך המזון שקיבל אותו הוא פחות איכותי בעיניי.

מעבר לזה אני לא מכיר שום מחקר שמגדיר דרישות תזונתיות שונות לחתלים בריאים בגילאים שונים (מעבר להגדרת דרישות מינימום) ולכן אני לא רואה שום סיבה להתייחס למזונות לגילאים שונים בצורה שונה.

הקטגוריה היחידה שיש לי בעיה איתה זה מזונות דיאטתיים כי בגלל שלפי הגדרה יש בהם פחות שומן וכתוצאה יותר פחמימות הם מקבלים ציונים יותר נמוכים. ופה נכנס הכלל שצריך להשוות רק מזונות מאותו סוג.
לצפיה ב-'עוד מבצע הצלה, תכירו את הקטנה'
עוד מבצע הצלה, תכירו את הקטנה
22/11/2017 | 08:49
2
47
אז שלשום נתקלתי בגורה בת חודש במרכז מסחרי בבאר שבע.
יש שם קבוצת חתולים אומללים ופתאום הקטנה הזו צצה עם דלקת עיניים די קשה, במיוחד באחת העיניים.
הראש ישר התחיל לעבוד, מה אני עושה איתה וגם הבעסה הגיעה.בעסה של הנה נפל עליי עוד פרוייקט.
אתמול בבוקר הלכתי לשם כדאי לתת לה משחת עיניים כדי למנוע התדרדרות ובמקביל התחלתי לחפש עבורה פתרון.
אחר הצהריים התחיל לרדת גשם והתחלתי לדאוג.
הלכתי אל הקטנה והיא פשוט נעלמה.שעתיים! אני חורש את המקום בגשם ובוץ נכנס לשיחים וכלום.
בסוף הגברת צצה, ישבה שם מכווצת מקור ואני ישר אספתי אותה אליי.
אצלי חיממתי אותה, היא אכלה שימורים ויבש, קיבלה שוב משחת עיניים וליטופים.
היא יצור קטן ופרוותי ורואים שיש לה פוטנציאל להיות יפהפייה.
היא חברותית ונתנה לי ולאמא שלי להרים וללטף אותה.הייתה תשושה מהחיים ברחוב.
אני לא יכול להשאיר אותה אצלי לאורך זמן, זו הצלת חירום.
אם מישהו מוכן לקחת ולטפל בקטנה או אפילו לאמץ זה יהיה נהדר.אנחנו בבאר שבע.
מצרף סירטון שלה כשהייתה עדיין בחוץ וכמה תמונות מאתמול בבית חמים וגם יושבת על אמא שלי ששלפתי אותה מהמטבח והבישולים ישר לקטנה הזו.
לצפיה ב-'היא באמת יפהפיה! '
היא באמת יפהפיה!
22/11/2017 | 09:13
10
לצפיה ב-'חזרתי עכשיו מהוטרינר'
חזרתי עכשיו מהוטרינר
22/11/2017 | 12:57
33
סך הכל היא סבבה.חיונית, משחקת , אוכלת, הוטרינרית אמרה גם שיש סיכוי לא רע שתראה בעין הפגועה.היא צריכה להמשיך לקבל משחת עיניים ואנטיביוטיקה פעם ביום.קיבלה גם פירעוש ותילוע.

לצפיה ב-'עצות בקשר לפנסיון חתולים'
עצות בקשר לפנסיון חתולים
22/11/2017 | 09:50
3
35
מתישהו בשנה הבאה אני נוסע לחו"ל ל 18 יום, יש לי 2 חתולות, שלא יוצאות מהבית בכלל ,שאחת מהן על תרופות
אני מתכנן לשים אותן בפנסיון...
יש  דיעות?  המלצות?
לצפיה ב-'אפשרויות בעת נסיעה'
אפשרויות בעת נסיעה
22/11/2017 | 10:39
2
40
בגדול, האפשרויות הן:

1. להשאיר את החתולות בבית, עם מישהו ש (א) יבוא לבקר או (ב) לגור. תוך תלות בתדירות מתן התרופות, יתכן שביקור פעם ביום יתאים. זה מתאים לרוב המוחלט של החתולים כי מרבית החתולים מאוד לא אוהבים לצאת מהבית, מהשטח המוכר ויעדיפו להשאר שם גם אם יהיו לבד חלק גדול מהזמן. היוצאים מן הכלל הם בדרך כלל החולים שצריכים טיפול אינטנסיבי יותר או מעקב צמוד יותר אחרי מצבם, והצעירים שצריכים יותר האכלות ו/או יותר השגחה מפני הסתבכות בצרות כאלה ואחרות. רק מיעוט קטן כולל חתולים שבאמת לא רוצים להיות לבד וחייבים חברה, ומקרים כאלה בדרך כלל אפשר לפתור עם סעיף (ב).

2.  פנסיון ביתי = מישהו שמציע את ביתו בתור פנסיון. החתול בדרך כלל יחווה את הפחד הרגיל משטח חדש ומשך זמן ההסתגלות שלו תלוי גם בהתנהלות הפנסיון וגם באופי האישי של החתול. במקום כזה, צריך בעיקר לוודא שמבינים שחתול במקום חדש עשוי להבהל מספיק על מנת לנסות לברוח - ולכן יש לוודא שלא יהיו דרכי מילוט. לבדוק אם יש חדר שניתן לסגור שבו החתול יהיה, לוודא שגם שם לא ניתן לברוח דרך החלון או דרך פתח בלתי צפוי אחר וכו'. כדאי גם לבדוק מי עוד יהיה שם (עוד חתולים? כלבים? רק החתול או החתולים שלך?). האם מי שמציע את הפנסיון הוא בעל נסיון?

3. פנסיון מקצועי (לא ביתי) - מעבר לשאלת האבטחה כנגד בריחות צריך לבדוק איך המקום מתנהל מבחינת נקיון ושגרת טיפול. כדאי לבוא לביקור מקדים כדי לראות איזה מן חללים בדיוק מוצעים לחתולים ומה יש בהם מבחינת תעסוקה לחתול, ארגז חול וכד'. בפנסיונים לא-ביתיים יהיו בדרך כלל גם חתולים אחרים (ואולי גם חיות אחרות - פנסיון מקצועי אמור להיות עם חלל נפרד עבור חתולים). כדאי להסתכל איך בדיוק עשו את ההפרדה בין תאי החתולים השונים ובין חתולים לחיות אחרות, אם הביאו בחשבון לחצים ופחדים ויצרו מקומות מסתור שבהם הפחדנים יוכלו להתרחק קצת מההמולה ולהירגע.

בכל מצב ובכל מקום כדאי לוודא שיש מענה למצבי חירום: קשר עם וטרינר, ובבית שלך - קשר עם מישהו שיוכל לטפל בעניין אם יצוץ משהו ממש דחוף בבית (צינור מים שהתפוצץ, למשל).  תרופות תמיד מסבכות קצת את העניין, והרבה תלוי בשאלה איך בדיוק צריך לתת את התרופה. אם מדובר במשהו פשוט כמו לשים באוכל רטוב בתוך צלוחית לחתול הרלבנטי, זה קל וקט-סיטר או שמר-חתול אחראי יוכלו לטפל בעניין. אם מדובר בכדורים לבליעה ישירה או בזריקות, זה כבר הרבה יותר קשה (ודאי אם החתול לא משתף פעולה) ואז לעתים פנסיון מקצועי לא-ביתי, עם וטרינר צמוד, יכול לטפל בזה.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
22/11/2017 | 10:56
1
17
כנראה נלך עם פנסיון מקצועי בגלל התרופות(3 פעמים ביום, כדורים שאני מרסק לה באוכל )
לצפיה ב-'כדאי שתבדוק אצל ריבי מאיר.'
כדאי שתבדוק אצל ריבי מאיר.
22/11/2017 | 11:34
16
 כדאי שתלך לראות שם. היא מומחית לחתולים.

לצפיה ב-'מאמר מעניין על תזונת חתולים מאת חברת VIRBAC'
מאמר מעניין על תזונת חתולים מאת חברת VIRBAC
21/11/2017 | 15:27
1
32
זו חברה שמייצרת מוצרי בריאות לכלבים וחתולים. מוצריה לרוב נמכרים במרפאות וטרינריות ולא סתם בחנויות. בקיצור חברה רצינית.
מסתבר שיש לה קו מזונות רפואים ופרה רפואים שנוצרים דווקא בצרפת. לדעתי האישית יש להם אותו בסיס מחקרי ואולי אפילו אותו קוו יצור כמו לרויאל קנין אבל יכול להיות שאני טועה. הינה המזונות שלהם שאפר לראות גם באתר האנגלי: 
הבנתי שהם נמכרים בארץ, בגלל זה התחלתי לבדוק.

בכל אופן מה שמעניין לא פחות זה המאמר הזה שלהם על תזונת חתולים באתר הצרפתי שהוא הכי מפותח, אני מביא קישור שמתרגם לאנגלית. ניסיתי לתרגם לעברית אבל יוצא לא כ"כ מוצלח. מי שיודע צרפתית יכול כמובן ללכת למקור:
לצפיה ב-'וואוו, התרגום של גוגל לאנגלית ממש טוב! קראתי בערך חצי עמוד'
וואוו, התרגום של גוגל לאנגלית ממש טוב! קראתי בערך חצי עמוד
22/11/2017 | 03:04
18
ולא הרגשתי שאני קוראת טקסט מתורגם (ועוד בתרגום מכונה! ). כנראה כי אלה שפות קרובות יחסית (אף שהן לא מאותה משפחה) ולכן המעבר חלק יותר.

הסיבה שתרגום אוטומטי לעברית יוצא לא מוצלח (מעבר לכך שעברית קשה ורחוקה יותר מצרפתית) היא שתרגוגל לא מתרגם ישירות בין שפות אלא משתמש באנגלית כשפה מתווכת. כלומר התרגום לעברית לא נעשה ישירות מהצרפתית אלא מהתרגום הנ"ל לאנגלית. אני מלכתחילה מוותרת על התרגום לעברית ומתרגמת בגוגל אך ורק לאנגלית.
לצפיה ב-'ריגל לחתולי רחוב (כמה שאלות)'
ריגל לחתולי רחוב (כמה שאלות)
19/11/2017 | 21:45
7
44
שלום,
הבנתי מדיונים פה שריגל אוכל מצוין. הייתי קונה עד עכשיו אוכל בשקיות של קילו שהחתולים לא אהבו לאחרונה.
שאלה: הבנתי שיש בעייה שהגרגירים טיפה גדולים, מה זה אומר? קושי לעכל?
ואם יש גורים בסביבה שאוכלים אוכל לבוגרים זה בעייתי? ואם גורים אוכלים גרגירים גדולים גם בעייתי?.
אני לא ממש מבין בזה. תודה לעונים.
לצפיה ב-'אם הגרגירים טיפה גדולים אז לחתולים עם בעיות שיניים יהיה קשה'
אם הגרגירים טיפה גדולים אז לחתולים עם בעיות שיניים יהיה קשה
20/11/2017 | 13:10
6
33
לאכול אותם. לחתולים בריאים לא אמורה להיות שום בעיה.
בעיקרון עדיף שגורים יאוכלו מזון לגורים או מזון איכותי לכל הגילאים אבל בגדול גם ריגל לחתולים בוגרים יספק להם את כל מה שהם צריכים. בטוח זה יותר טוב ממזון שקנית עד עכשיו.
אם הגורים כבר מסוגלים לאכול מזון יבש אז לא צריכה להיות להם בעיה עם גרגירים גדולים.
אם יש באפשרותך להאכיל את הגורים בנפרד אז יש ריגל לגורים.

אני מניח שאתה יודע שבנוסף למזון צריך לספק לחתולים גם מים נקיים שלתיה.
ובנוסף להאכלת חתולי רחוב כדאי לדאוג לעיקור וסירוס שלהם אחרת תקבל פיצוץ אוכלוסין. בחלק מהמקומות רשויות מבצעות מבצעי עיקור וסירוס כך שכדאי לברר.
לצפיה ב-'תודה רבה. הגרגירים הגדולים יכולים לגרום לחנק?'
תודה רבה. הגרגירים הגדולים יכולים לגרום לחנק?
20/11/2017 | 20:37
5
6
לצפיה ב-'התכוונתי לחתולים עם בעיות שיניים...'
התכוונתי לחתולים עם בעיות שיניים...
20/11/2017 | 20:45
4
20
ודבר נוסף. אני נותן 4 מנות בערב. רציתי לקנות את הריגל 6.5 קילו. האם אני אצטרך מיכל אחסון בשביל זה? או 6.5 קילו זו לא כמות גדולה יחסית, ואפשר להסתדר בלי? (בשביל הטריות)
לצפיה ב-'בעיקרון חתולים מסוגלים לבלוע חתיכות די גדולות, הם לא לועסים'
בעיקרון חתולים מסוגלים לבלוע חתיכות די גדולות, הם לא לועסים
20/11/2017 | 21:38
3
24
מזון. אבל אני לא יודע עד כמה גדולות הכופתאות של ריגל.

6.5 קילו יספיקו לך לחודש (בחישוב של 50 ג' כל מנה). בתקופה כזאת המזון לא יאבד את טריותו אם תקפיד לסגור את השק אחרי כל שימוש. אבל בכל זאת הייתי ממליץ לך לחלק את המזון ל-2 חלקים ולשמור את החלק השני סגור היטב בזמן שאתה משתמש בחלק הראשון.
לצפיה ב-'תודה. כתוב שהם טיפה יותר גדולות מהרגיל'
תודה. כתוב שהם טיפה יותר גדולות מהרגיל
20/11/2017 | 22:03
2
24
אז אני מאמין שלא אמורה להיות בעייה לא? גם במחשבה שנייה קשה לי להאמין שהם ייצרו משהו שיהיה בעייתי לאכילה.
לצפיה ב-'גם אני מאמין שהם לא יצרו משהו שלא מתאים לחתולים'
גם אני מאמין שהם לא יצרו משהו שלא מתאים לחתולים
21/11/2017 | 15:13
1
10
לצפיה ב-'נכון, תודה'
נכון, תודה
22/11/2017 | 01:13
3
לצפיה ב-'חתול מתנשם בטירוף כ 5-10 שניות'
חתול מתנשם בטירוף כ 5-10 שניות
20/11/2017 | 21:21
2
26
מישהו מכיר ?
קורה כמה פעמים ביום , בסך הכל נראה בריא .
לצפיה ב-'בן כמה החתול? האם זה קורה אחרי פעילות או במצב רגוע?'
בן כמה החתול? האם זה קורה אחרי פעילות או במצב רגוע?
20/11/2017 | 21:40
6
לצפיה ב-'ייתכן שהוא אסתמטי'
ייתכן שהוא אסתמטי
21/11/2017 | 01:42
7
לצפיה ב-'חתולה לאחר עיקור'
חתולה לאחר עיקור
18/11/2017 | 08:14
3
56
עיקרנו את החתולה שלנו כחודשיים לאחר המלטה ראשונה ומסירת הגורים. ההחלמה היתה לא פשוטה, היא התרחקה מאיתנו והגיבה בתוקפנות לנסיונות התקרבות ומגע, הסתתרה במקומות שונים, לא ניקתה את עצמה ורזתה מאוד - כל זה נמשך זמן לא מועט. כיום היא חזרה לעצמה, השמינה, מתקרבת אלינו ביוזמתה ונראית מעולה - למעט העובדה שכאשר מרימים אותה מאזור הבטן היא מגיבה בתוקפנות מסוימת וכן לפעמים היא עדיין תוקפנית מול נסיונות ליטוף. השאלה האם תיתכן בעיה כלשהי באזור הבטן כתוצאה מהניתוח, שכדאי לבדוק, או שיתכן שאלו עדיין תוצאת הטראומה? תודה, מיכל
לצפיה ב-'מוסיפה שהיום אנחנו למעלה מחצי שנה מהניתוח'
מוסיפה שהיום אנחנו למעלה מחצי שנה מהניתוח
18/11/2017 | 08:54
17
לצפיה ב-'חיכיתם זמן רב'
חיכיתם זמן רב
18/11/2017 | 10:39
44
בעקרון, מרבית החתולות חוזרות לכצמן תוך יומיים-שלושה מיום העיקור. תופעות כמו אי-נקיון עצמי, ירידה במשקל, עוינות הן כולן בגדר אורות אדומים מהבהבים. לא פירטת האם חזרתם לייעוץ וטרינרי בזמנו, ולא אם החתולה נבדקה לאחרונה. האם היו בדיקות כלשהן?

מצער מאוד לשמוע שהיתה המלטה בכלל, אם זה היה בכוונה ולא בטעות לא עשיתם לחתולתכם שום טובה ולא סייעתם לבריאותה בזה שנכנסה להריון והמליטה. בעקרון, מעקרים בגיל 4 חודשים בערך, בדרך כלל ללא סיבוכים כלשהם. במקרה שלכם וטרינר טוב צריך לבדוק את אזור הבטן ולוודא שלא נותרה איזו בעיה, בהנחה שאכן מדובר בכאבים ולא פשוט בחתולה שלא אוהבת שנוגעים לה בבטן.
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול לשלול בעיה רפואית דרך הפורום'
אף אחד לא יכול לשלול בעיה רפואית דרך הפורום
19/11/2017 | 17:36
21
אם את חושדים שמשהו לא תקין, לכו לוטרינר ודרשו שיבדוק.
לצפיה ב-'עדכון מהחתולה המשתינה.'
עדכון מהחתולה המשתינה.
18/11/2017 | 12:07
4
59
אחרי טיפול של 5 ימים ע"י אנטיביוטיקה כדי למונע ולשלול דלקת בדרכי השתן , אין שום שינוי.
היא משתינה בכל מקום אפשרי ( על הארון בשירותי האורחים , חדרי ילדים , שטיחים  ריצפה וכו...)
היא שותה מלא מים ( רק מברז פתוח ) בכל הזדמנות שהוא שומעת מים זורמים.
גוון הפיפי צלול.
כל עזרה תתקבל בברכה.
0525821212

זהו הרמנו ידיים ....פשוט בלתי אפשרי.
ווטרינר אמר שאם לא נתגבר על הבעיה נצטרך להרדים אותה כי אף אחד לא יוכל לטפל בה.

מה הייתם עושים ? הילדים ואנחנו מאוד אוהבים אותה .

לצפיה ב-'לא הבנתי, לא עשיתם לה שום בדיקה, רק נתתם אנטיביוטיקה?'
לא הבנתי, לא עשיתם לה שום בדיקה, רק נתתם אנטיביוטיקה?
18/11/2017 | 13:07
42
זאת יכולה להיות דלקת סטרילית שלא מגיבה לאנטיביוטיקה בכלל.
ממליץ להתיעץ בפייסבוק בקבוצת שאל וטרינר
לצפיה ב-'הוטרינר נתן אנטיביוטיקה ל5 ימים'
הוטרינר נתן אנטיביוטיקה ל5 ימים
18/11/2017 | 13:10
52
וזהו, החליט להרים ידיים? תחליפו וטרינר.

הוא בדק בכלל כיוונים נוספים חוץ מדלקת בדרכי השתן?
חשבתם בכלל לבדוק את הכיוון ההתנהגותי?
לצפיה ב-'מאוד מוזר, בלשון המעטה,'
מאוד מוזר, בלשון המעטה,
18/11/2017 | 17:40
44
שזו עצה שוטרינר נותן. אני הייתי פונה מיד לוטרינר אחר שיערוך סדרת בדיקות ולא ימליץ על הרדמה לאחר טיפול של 5 ימים באנטיביוטיקה. איך ידע איזו אנטיביוטיקה להתאים ללא בדיקות?
השתנה בכל מקום זו לא התנהגות טבעית של אף חתול או חתולה. זה יכולל נבוע רק מבעיה אותה חייבים לאתר ולטפל בהתאם. גם השתיה המרובה מעידה שיש בעיה.
בבקשה גשו לווטרינר אחר שיאתר את הבעיה ויטפל בה.
לצפיה ב-'אצטרף להמלצה ללכת לוטרינר אחר'
אצטרף להמלצה ללכת לוטרינר אחר
19/11/2017 | 07:45
30
לא ניתקלתי בוטרינר שנותן אנטיביוטיקה לדלקת בדרכי השתן בלי שום בדיקה.
וגם אם נשללה הדלקת, יש עוד שלל דברים לבדוק לפי הסימפטומים (שתיה מרובה יכולה להצביע על בעית כליות), ובטח שלא נתקלתי בוטרינר שמוכן להרדים חתולה לפני שמוצו האופציות הרפואיות וההתנהגותיות.

חפשו המלצות על וטרינר באזורכם. ואם באמת ישללו כל הבעיות הרפואיות, זה הזמן לפנות למי שעוסק בבעיות התנהגות של חתולים, גם יש יש הרבה שניתן לנסות לפני שמרימים ידיים.
לצפיה ב-'השארת חתולה לבד ללילה'
השארת חתולה לבד ללילה
16/11/2017 | 00:57
4
76
שלום,

יש לי חתולה בת 9. עד עכשיו שנסעתי השארתי אותה עם קאטסיטר.
הבעיה שיסיתי להזמין את הקאטסיטר לפעם נוספת אבל היא מלאה באותו היום (החלטתי מאוחר).
השאלה מה עדיף, להשאיר את החתולה לבד ללילה (מדובר בפחות מ24 שעות), לנסות למצוא קאטסיטר אחר (האם זה לא יכניס אותה לסטרס שפתאום יבוא מישהו חדש) או לנסות למצוא פנסיון. (היא בטוח תיכנס לסטרס כי היא שונאת להיות עם חתולים אחרים). 
אם זה היה ליותר מלילה אחד לא הייתי משאירה אותה לבד אבל זה רק לילה, יוצאת בצהריים וחוזרת בבוקר שלמחרת.

תודה
לצפיה ב-'אין קושי להשאיר חתול לבד לפרק זמן של פחות מיממה'
אין קושי להשאיר חתול לבד לפרק זמן של פחות מיממה
16/11/2017 | 07:46
61
בעיקר אם מדובר על משהו חד פעמי.
לדאוג שיהיה לה מספיק אוכל ומים, ולפצות אותה בצומי כשתחזרי.
לצפיה ב-'החתולה בריאה? '
החתולה בריאה?
16/11/2017 | 11:54
1
65
אוכלת, שותה בעצמה? מרגישה בסדר?

אם התשובה חיובית, אין שום מניעה להשאיר אותה לבד יממה - חתולים אמנם אוהבים אותנו וחברתנו יותר חשובה להם ממה שהדיעה הקדומה החברתית נוטה להאמין, אבל אם אין שום גורם יוצא דופן אין להם בעיה מיוחדת להתכרבל להם בשקט בשטח המוכר והאהוב שלהם וליהנות מהשקט עד שנחזור
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
16/11/2017 | 13:56
47
כן היא מסוגלת לאכול בעצמה (והרבה). אם לא הייתי חושבת שהיא מסוגלת לעבור את זה לא הייתי מתלבטת ומבטלת את התוכניות.
האמת שהיא גם לא ממש משחקת עם הקאטסיטר שלה (או בכלל). היא רק אוכלת והולכת לשבת במקום האהוב עליה. (ממה שראיתי בתמונות)
לצפיה ב-'אני מאכילה זוג חתולים של חברים בכל פעם שהם טסים לחו"ל...'
אני מאכילה זוג חתולים של חברים בכל פעם שהם טסים לחו"ל...
19/11/2017 | 00:22
47
וזה ליותר מלילה אחד, מן הסתם (יכול להיות גם שבועיים ושלושה). יש לציין שאלה חתולים שיכולים לצאת ולהיכנס מהדירה כך שהם לא כלואים בה (וגם יש להם זה את זה). אבל בגדול משאירים להם מים, אוכל ודואגים לארגז הצרכים, והרבה יותר מזה הם לא צריכים (הייתי שמחה לתת להם תשומת לב, אבל הם לא שמים עליי... ).
לצפיה ב-'כלוב אילוף'
כלוב אילוף
18/11/2017 | 13:01
1
42
האם כלוב אילוף  מסורגי מתכת יכול להיות פתרון למקרים שבהם אני צריכה לכלוא לשם טיפול חתולי רחוב לא ידידותיים? האם כלוב כזה מספיק חזק במקרה של חתול היסטרי ולחוץ?

לצפיה ב-'אני מניח שזה תלוי בסוג הכלוב אבל תמיד אפשר לחזק ע"י אזיקונים'
אני מניח שזה תלוי בסוג הכלוב אבל תמיד אפשר לחזק ע"י אזיקונים
18/11/2017 | 13:21
14
לצפיה ב-'גורה מציקה'
גורה מציקה
16/11/2017 | 14:48
11
63
יש לי גורה בת 4.5 חודשים בערך.
היא מתוקה, ידידותית מאוד ומלאת שמחת חיים, אבל השמחת חיים הזאת קצת מציקה..
מאז שהבאתי אותה היא מעירה אותי כל יום לפנות בוקר, בשעות משתנות, ודורשת צומי. היא לא רוצה לאכול ולא משחקים אחרים, אלא יחס ממני. היא מטיילת עלי, קופצת על המיטה, מייללת ובשלב מסויים עוברת למשחקי נשיכות עם הזרוע שלי, כמו לתפוס טרף. מובן שבשלב הזה נגמרת השינה .
דרך אגב, את משחקי הנשיכות היא עושה כל הזמן. יכולה לזנק לי על הרגל ולנשוך. אני אומרת לא ומזיזה אותה אבל זה לא עוזר. ניסיתי כמה פעמים להרים ולהרחיק אותה מהעור בעורף אבל היא ממשיכה לנסות לנשוך לי את היד גם בתנוחה הזאת (שזה די מצחיק כשלעצמו אבל לא עוזר לי).
איך אפשר לגרום לה להפסיק?
ואיך להרגיע אותה כשנגמרת לה השינה לפנות בוקר?

לצפיה ב-'לגבי הנשיכות, צריך למצוא לה תחליף אחר'
לגבי הנשיכות, צריך למצוא לה תחליף אחר
16/11/2017 | 17:00
1
48
זה לא פשוט, גם הגור שלי מעדיף את הידיים שלי. אני עוצרת אותו עם לא תקיף, ולפעמים מוסיפה נשיפה בפנים אם הוא לא מפסיק, ואז נותנת לו בובה שמצאתי שהוא מוכן לקבל כתחליף.
תחליף אחר שהוא אוהב זה היד שלי עטופה בבד.
לקח זמן, אבל הוא פחות ופחות "צד" אותי.

כמו הנשיכות, גם לגבי השינה צריך סבלנות, היא לא תלמד בפעם אחת. האפשרות הקשה היא לא להגיב. אבל זה קשה כשהיא נושכת. אז אפשר לסגור אותה מחוץ לדלת. היא תיילל ותנסה להכנס ובימים הראשונים לא תשני (אפשר לנסות אטמי אוזניים). אבל צריך להתעקש ולתת לה ללמוד להעסיק את עצמה עד שאת קמה. ולנסות להקפיד לא לקום בזמן שהיא בוכה, אלא דווקא כשהיא שקטה ועסוקה במשהו אחר.

לצפיה ב-'ציד זו הגדרה נכונה '
ציד זו הגדרה נכונה
16/11/2017 | 20:05
40
אני אנסה מה שהצעת.
תודה
לצפיה ב-'מנצלשת לעצמי '
מנצלשת לעצמי
16/11/2017 | 20:13
6
47
אוי התסכול!
שוב, כרגיל, יש הרבה גורים ושוב הקושי שלי לעמוד בפני היללות שלהם .
בנוסף לגורה שכבר אספתי, טיילו אצלי מקודם עוד 2 גורים שמייללים כבר כמה ימים. אחד מהם אפילו הרגיש נוח להתכרבל עלי בספה.
מחזיקה את עצמי לא להיקשר אליהם.
אני יודעת שאין מה להגיד לי.. סתם רציתי לשתף.

אגב- לכמה מכם יש יותר משני חתולים בבית ואיך הסביבה שלכם מגיבה לזה?
לצפיה ב-'לי יש 3'
לי יש 3
16/11/2017 | 22:53
40
חתולים בדירה. היו 6 אך 3 נפטרו בגיל מבוגר.
הסביבה קבלה ומקבלת
לצפיה ב-'הסביבה מרימה גבה כשיש יותר מחתול אחד. זה לא באמת משנה האם'
הסביבה מרימה גבה כשיש יותר מחתול אחד. זה לא באמת משנה האם
17/11/2017 | 13:28
3
44
מדובר על 2 או 3.
לצפיה ב-'וכשיש 5? '
וכשיש 5?
17/11/2017 | 16:34
1
35
לצפיה ב-'החל מ-4 הסביבה מרימה שתי גבות'
החל מ-4 הסביבה מרימה שתי גבות
17/11/2017 | 20:01
9
לצפיה ב-'ת'כלס... '
ת'כלס...
19/11/2017 | 23:19
3
לצפיה ב-'לי יש שניים ששוקלים כמו שלושה (וחצי)'
לי יש שניים ששוקלים כמו שלושה (וחצי)
17/11/2017 | 17:08
29
הם לא שמנים, יש להם עצמות כבדות!
לא, באמת, הם פשוט גדולים
לצפיה ב-'מניסיוני לגבי תקיפות גורים'
מניסיוני לגבי תקיפות גורים
19/11/2017 | 17:50
1
15
א. גיל 4.5 חודשים הוא אפילו מעט מאוחר להקנות הרגלים חדשים לגור. אבל עדיין אפשר להצליח  ( אולי רק הצלחה חלקית) אם תתמידו ולא תוותרו לה אף פעם. לחתולים יש המון סבלנות והם יודעים לנדנד יפה וגם לתקוף ולכן אסור לוותר כי הם יזכרו שאתם ניתנם להכנעה וכשאתם מתעייפים- אתם מוותרים. אז לא!
ב. אתם במקום הראשון ואתם הבוסים של החתול. החתול צריך ללמוד ( וזה קשה לו, כי הוא חיה עצמאית מאוד) . אל תוותרו לחתולה!! היא - צריכה לוותר לכם וללמוד שאתם קובעים.
השיטה שלי היא חיזוק חיובי וחיזוק שלילי:
ג. חזוק חיובי: פינוקים, ליטופים, משחקים וכל מה שהיא רוצה- אתם נותנים בשפע בשני תנאים: א. כשהיא שקטה לגמרי. לא מנדנדת ומסכימה ורוצה את על מה שאתם רוצים לתת לה ( צריך לקרוא את שפת הגוף של החתולה! גם ליטופים הם לא תמיד רוצים לקבל לפעמים, ובעיקר אם זה יותר מדי)  זה הפרס של החתולה 
על התנהגות טובה! היא צריכה להרוויח את הליטופים שלכם על ידי התנהגות טובה.
החיזוק השלילי הוא לא פחות חשוב:
ד. לא לשחק איתה ( לפנק, ללטף או להתייחס בדרך כל שהיא) כשהיא "רעה": נושכת ,שורטת, מנדנדת ומפריעה לישון. יש הטוענים שאסור אפילו לצעוק עליהם , כי גם זה יחס. אני לא דווקא בעד  נזיפות חינוכיות! חינוכיות. אם היא נושכת או שורטת - אתם קמים , נוזפים חזק במילה מסויימת כמו "פויה" "אסור"  "קישטה " וכדומה, שהיא תבין במשך הזמן, שזה קול כועס והמילה הזו מתקשרת לכעס ואז הולכים ממנה למקום אחר!! לא ללטף לפחות רבע שעה ואפילו שעה או יותר, לפי חומרת המעשה שלה. על נשיכה - סנקציה של שעה לפחות!
ה. הבעיה הגדולה לטיפול, היא הפרעת שינה. בזה החתולים הם אלופים! והבעיה היא כפולה. אתם חייבים לישון בלילה והיא דווקא הכי ערה בלילה, כי חתולים הם חיות לילה. ובגלל שאתם נתתם לה תשומת לב בלילה, והתעוררתם כשהיא העירה אתכם, אז היא יודעת לעשות זאת היטב! היא יודעת שקל להעיר אתכם ושאתם נותנים לה תשומת לב, גם בשעה שתיים בלילה!! פשוט לא חינכתם אותה וקיבלתם חתולה נודניקית. עכשו יתחילו סדרים חדשים בבית. מאחר שאסור לתת לה תשומת לב כשהיא מפריעה ואתם ישנים, אין טעם אפילו לנזוף בה, כי זו התייחסות וזה פרס עבורה. אם תצליחו "לא להתעורר" בשבילה, ולא לדבר איתה ופשוט להמשיך לישון, במשך הזמן היא תלמד שלא יעזור לה כלום. כשאתם ישנים - אתם לא עונים!!
אבל - זה קשה מאוד!!  אפילו אם תסגרו את הדלת, זה לא יעזור- כי החתולה תיילל חצי לילה ותשרוט את הדלת ותצטרכו לקום. לכן , כראה שאין ברירה, אלא להרגיל אותה לשינה בחדר סגור משלה, או מרפסת. תאמינו לי שהיא תתרגל! בתחלה זה יהיה נורא, אבל כל חודש יהיה שיפור. כשהיא תגדל יהיה אפשר לנסות לראות , אם היא יכולה לישון איתכם כל הלילה בלי להפריע. גם החתול שלי , הפריע כגור והיום הוא ישן איתי כל הלילה בלי שארגיש מתי הוא מגיע ובלי לנדנד בכלל.

ו. שלא יכאב לכם הלב עליה!! אתם יותר חשובים והשינה שלכם מאוד חשובה. אתם פשוט מקנים לה הרגלים טובים לכם והם טובים גם לה. מקווה ששיכנעתי אתכם. אם לא, אז תתפללו שבמשך הזמן היא תתבגר ותהיה פחות נודניקית בלילה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת '
תודה רבה על התשובה המפורטת
19/11/2017 | 23:27
15
נתת טיפים טובים ומעניינים, אני בהחלט אנסה אותם. היא רק חודש אצלי אבל אני חושבת שפשוט יש לה אופי שובב וזה גם מה שמקסים בה.
לצפיה ב-'דרושה אומנה בחיפה רק לשישי שבת כדי להציל 2 גורים מההסגר!'
דרושה אומנה בחיפה רק לשישי שבת כדי להציל 2 גורים מההסגר!
16/11/2017 | 14:59
1
36
דרושה אומנה בחיפה רק לשישי שבת כדי שאומנה אחרת תוכל לקחת 2 גורים מההסגר שנמצאים בסכנת חיים!

הנה ההודעה:
יש מישהו באזור חיפה והסביבה שמוכן לשמור על 2 גורים קצת גדולים - לא אלה שבתמונה. יותר גדולים. למשך שישי - שבת? אפשרי בכלוב אקלום.
אני מירושלים, יש לי טרמפ ביום שישי עד חיפה, אך המאמצת נוסעת ויכולה לקבלם במוצ"ש. 
בתמונה - הגורים שהאומנה בירושלים תיקח מההסגר אם וכאשר הגורים שאצלה, ושמצאנו להם בית יסעו לחיפה. 
0528700640

לצפיה ב-'מקווה שהסתדרת... אני חיפאית אבל חיה עם אלרגי (לכן יש ארנבון)'
מקווה שהסתדרת... אני חיפאית אבל חיה עם אלרגי (לכן יש ארנבון)
19/11/2017 | 00:26
8
לצפיה ב-'נפלא!!'
נפלא!!
19/11/2017 | 17:18
2
לצפיה ב-'האם יש לכם ניסיון עם מתקן האכלה אוטומטי מסתובב של 4/6 תאים?'
האם יש לכם ניסיון עם מתקן האכלה אוטומטי מסתובב של 4/6 תאים?
15/11/2017 | 16:23
6
56
קראתי באמזון ביקורות מעורבות והייתי שמחה לשמוע עוד, עד כמה המתקן אמין ועמיד, בעיקר (בפני תושייתה של חיה רעבה...).

עד היום השתמשתי במתקן דו-תאי עם טיימר אנלוגי ודלתות שנפתחות למעלה, אבל הארנבון השובב שלי כבר למד איך לפתוח אותן בעצמו... ראיתי באמזון סרטונים של חתולים שהצליחו לסובב את המתקן עם הרגליים, אבל זה לא משהו שארנבון מסוגל לעשות (מבנה גוף שונה, ארנבונים לא משתמשים כך בכפות הרגליים). לעומת זאת הוא יודע לעבוד הראש (מילולית) ובעיקר עם השיניים...

אני לא יודעת אם יש הבדל מהותי ביניהם, אבל אני נוטה לכיוון מתקן של 4 כי התאים ב-6 נראים לי קצת קטנים מדי לצרכיי.
לצפיה ב-'זה מאוד מחמיא כמובן שאת משווה את הפורום שלנו עם כמה עשרות'
זה מאוד מחמיא כמובן שאת משווה את הפורום שלנו עם כמה עשרות
15/11/2017 | 23:25
1
42
גולשים לאמזון
אני רואה שבאמזון יש קרוב ל-1500 ביקורות למוצר הזה  https://www.amazon.com/Qpets-6-Meal-Automatic-Pet-...
שזה בד"כ אמור להספיק כדי לקבל רושם
יש שם מוצר דומה מאוד עם יותר מ-3000 תגובות קצת יותר טובות: https://www.amazon.com/dp/B000GEWHNS/ref=psdc_2975...
לצפיה ב-'לא משווה, פשוט רוצה לדבר עם אדם בעל ניסיון אישי...'
לא משווה, פשוט רוצה לדבר עם אדם בעל ניסיון אישי...
16/11/2017 | 00:13
34
ולא בא לי להתחיל להתכתב באנגלית עם אמזון או לשבת שעות ולקרוא מאות ביקורות. אז תודה על הקישורים, אבל באמת אין צורך... כפי שכתבתי, כבר הייתי שם (וראיתי גם את המוצר השני; אני לא רוצה מתקן שבו יש דלת שנפתחת כך למעלה, והוא גם יקר יותר; את הראשון מצאתי בישראל עם אחריות לחצי שנה).
לצפיה ב-'הכלבה שלי אכלה ממתקן דומה במשך תקופה'
הכלבה שלי אכלה ממתקן דומה במשך תקופה
16/11/2017 | 07:49
3
33
לא זכור לי שהיא ניסתה לפרוץ אותו, ואין לי מושג כמה תושיה יש לארנבון שלך. המתקן זכור לי כעשוי באופן איכותי למדי, אבל בכל זאת מדובר בפלסטיק ברובו.
לצפיה ב-'תודה! עד כמה היה קל לכוון / להתעסק, ועד כמה היה אמין'
תודה! עד כמה היה קל לכוון / להתעסק, ועד כמה היה אמין
16/11/2017 | 11:17
2
30
מבחינת זה שאכן עבד כפי שכיוונת?
לצפיה ב-'סליחה על העיכוב בתשובה'
סליחה על העיכוב בתשובה
21/11/2017 | 07:49
1
6
לא זכור לי שום קושי מיוחד בכיוון או בעמידה בזמנים לאחר מכן.
לצפיה ב-''
22/11/2017 | 02:54
1

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה