לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3279932,799 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'כדור נגד תולעים דרונטל או ורמיס אקס ?'
כדור נגד תולעים דרונטל או ורמיס אקס ?
18/09/2017 | 06:01
10
16
חתול רחוב שאני מאכילה משלשל וקצת בלתי אפשרי לקחת אותו לוטרינר. הוטרינר ייעץ לי להתחיל בתילוע. נתתי לו דרונטל והוא הקיא אותו יחד עם מה שאכל והוא לא אכל הרבה ...
אני מתלבטת אם לנסות שוב או לנסות את הורמיס אקס , המינוס בורמיס אקס הוא שאצטרך לתת אותו במשך 3 ימים רצופים כדי שיהיה יעיל כמו הדרונטל ...
יכול להיות שכדור תילוע יגרום להקאה ?  איזה כדאי לתת?
לצפיה ב-'יש גם אמפולת תילוע'
יש גם אמפולת תילוע
18/09/2017 | 09:50
9
14
יקר יותר מכדור, אבל לעומת זאת לא ניתן להקיא - שמים את האמפולה על העורף בין הכתפיים כמו ששמים אמפולה נגד פרעושים.
לצפיה ב-'איך קוראים לאמפולה הזאת?'
איך קוראים לאמפולה הזאת?
18/09/2017 | 14:00
8
14
והיכן משיגים אותה?
לאיזה משקלים היא מיועדת?
תודה מראש
לצפיה ב-'קונים אצל הוטרינר'
קונים אצל הוטרינר
18/09/2017 | 14:21
7
16
יש יותר מסוג אחד של אמפולות:

ברודליין - נגד תולעים, פרעושים וקרציות

דרונציט ספוט און - נגד תולעים שטוחות בלבד

ביקשתי מהוטרינר שלי תזכורת על המידע בנושא, והוא ציין את הנ"ל וגם אמר שברודליין זה מ-2 ק"ג ומעלה. בעקרון מדובר בטיפול לחתול בוגר, לא לגור צעיר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/09/2017 | 14:22
6
8
מידע ממש מועיל
לצפיה ב-'הבנתי שהאמפולות לא נותנות את אותו כיסוי שהכדור '
הבנתי שהאמפולות לא נותנות את אותו כיסוי שהכדור
18/09/2017 | 16:02
5
15
נותן ויותר מתאימות לחתולי בית
ובכל אופן זה לא חתול שמתקרב אליי :) אין סיכוי לשים אמפולה
למישהו יש ניסיון עם ורמיס אקס ועם דרונטל ויכול להגיד ?

לצפיה ב-'גם בשביל כדור צריך להתקרב, ולהסתכן בנשיכה והקאה'
גם בשביל כדור צריך להתקרב, ולהסתכן בנשיכה והקאה
18/09/2017 | 17:34
4
6
לצפיה ב-'את/ה מטפלת בחתולי רחוב ? '
את/ה מטפלת בחתולי רחוב ?
18/09/2017 | 18:05
3
16
כדור נותנים באוכל לחתולי רחוב , אין לי בעייה לחטוף ממנו נשיכה אם רק הייתי יכולה להתקרב אליו אבל כמו שכתבתי האמפולה לא נותנת כיסוי לכל סוגי התולעים ומתאימה יותר לחתולי בית.

מה שמטריד אותי זה התגובה שלו לכדור = ההקאה והשאלה אם זה שכיח , עוד מישהו מכיר וקרה לו ...?
ברור שבמקרה כזה עדיף זריקה אבל שוב , לא יהיה פשוט ללכוד אותו אם בכלל.
לצפיה ב-'אם הוא אוכל אותו מרצון יחד עם האוכל, הסיכוי להקאה קטן'
אם הוא אוכל אותו מרצון יחד עם האוכל, הסיכוי להקאה קטן
19/09/2017 | 07:41
2
8
הקאות הן לרוב תוצר של מתן הכדור עם אצבע או מזרק לתוך הפה.
לצפיה ב-'אלא אם לכדור יש טעם מר ואז כשחתול אוכל ביס עם הכדור הוא'
אלא אם לכדור יש טעם מר ואז כשחתול אוכל ביס עם הכדור הוא
19/09/2017 | 09:47
1
9
מרגיש את הטעם ומקיא. מנסיוני הרבה כדורים מתמוססים במזון רטוב ומקנים לו ריח וטעם לא רצויים.
לכן אם נותנים כדור עם מזון רטוב כדאי לכסות את הכדור בחמאה. אגב גם אם נותנים כדור בלי מזון כדאי לעשות את זה. במקרה השני אפשר גם שמן צמחי.
לצפיה ב-'כנראה שלא הייתי ברורה ;) אני יודעת לתת כדור לחתולים '
כנראה שלא הייתי ברורה ;) אני יודעת לתת כדור לחתולים
19/09/2017 | 15:50
11
מבלי שיידעו שיש כדור :) הכדור חולק ל2 וכוסה בגבינה מותכת , ממש יצרתי עיגולים קטנים אותם כיסיתי בשזיר טונה ושרימפס בג׳לי.הוא בולע את השזיר הזה , והוא בלע את הכדורים כי ראיתי את זה קורה , הוא לא נגס ולא היה טעם של הכדור באוכל כי השומן הגבוה של הגבינה מנע את זה.  אחרי שסיים לאכול ישב בצד והיה ברור שאינו מרגיש טוב 10 - 15 דקות  אחר כך הוא קם והקיא. זה ברור שזה קרה מהכדור  , קראתי  באינטרנט  שהקאה אחרי תילוע זה דבר שקורה... זה כדור חזק ויכול לעשות בלגאן במעיים / קיבה לחתולים וכלבים רגישים. השאלה שלי -  למישהו יש ניסיון עם ורמיס אקס  ודרונטל ויכול  להגיד אם ורמיס אקס עדין יוותר בהשפעה על הקיבה ?
לצפיה ב-'רופא עור'
רופא עור
19/09/2017 | 14:58
8
שלום רב,

אני צריכה לקחת את החתולה שלי לרופא עור, יש לה בעיה בעור, שהוטרינר שלי המליץ שכדאי ללכת למומחה.

למישהו יש ניסיון עם ד"ר סקורינסקי מיהוד או עם הרופאים של בית דגן ד"ר דמארי וד"ר פרי ?

בתודה מראש,
גלי

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:11
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'אימוץ בעייתי'
אימוץ בעייתי
17/09/2017 | 07:35
6
52
אימצתי חתולה קטנה בת 5 חודשים אתמול
שמתי אותה לפי ההוראות בחדר אחד סגור (חדר האמטיה) עם פתח של סנטימטר בחלון לאיוורר עם המנשא שלקחתי אותה אוכל ומים וארגז חול ושמיכה ומשחק
גם לאחר יום שלם שכבר עבר והבאתי לה אוכל בשר שימורי חתולים וחטיפים היא לא נותנת לי להתקרב אילה בכלל וחוזרת למנשא כאשר מרגישה עוד לפניי שאני עומד להיכנס
יוצאת מהמנשא רק שאני מחוץ לחדר (אני רואה אותה כל הזמן במצלמת וידאו  ששמתי) וגם רב הזמן נימצאת במנשא גם כאשר אני לא בחדר
ברגע שאני מכניס יד סנטימטר בתוך המנשא היא עושה קול אזהרה חד ועושה הדגמה של תנועת שריטה מלמעלה למטה שאני אראה
אני לא יודע מה לעשות אם זה יימשך אאלץ לצערי להחזירה

לצפיה ב-'עבר רק יום אחד'
עבר רק יום אחד
17/09/2017 | 07:40
2
45
סבלנות!!!! היא במקום חדש וזר, עם מישהו ענקי שמיתמר הרחק מעליה ומנסה כל הזמן לגעת בה. נסה לשים את עצמך בנעליה ולראות את העניין מנקודת מבטה. זה ממש מפחיד!

יום אחד לא אומר כלום. אם תתנהלו בצורה רגועה ועדינה, ותתמקדו בלהראות לה שקורים דברים טובים כשאתם מגיעים - למשל, מנה של אוכל רטוב מופיעה פתאום - זה יעזור. לא בבת אחת, בהדרגה. במקום לרדוף אחריה (שזה מפחיד) ולדחוף יד למנשא (מפחיד מאוד), אפשר להתיישב על הרצפה ולקרוא ספר (או פלאפון) ופשוט לתת לה להבין שכלום לא קורה, הכל בסדר.
לצפיה ב-'אני מבין נותן לה זמן לבד להתרגל'
אני מבין נותן לה זמן לבד להתרגל
17/09/2017 | 07:53
1
39
נכנסתי רק כמה פעמים יחידות וניסיתי להכניס יד רק פעמים
תמיד שאני נכנס הבאתי אוכל ומים וניקיתי את הארגז חול היום בבוקר
גם ישבתי מולה כמה פעמים
אני יודע עבר יום אבל לא יודע עוד כמה זמן זה יימשך אם בכלל
לצפיה ב-'כמה טיפים: '
כמה טיפים:
17/09/2017 | 11:16
29
1. אל תשב מולה. מבט ישיר הוא איום. שב רחוק ממנה ואל תסתכל לאיזור שלה. גם כשאתה נכנס רק לנקות את הארגז, אל תיצור קשר עין.

2. שים את המנשא במקום גבוה (שולחן למשל), ושב על הרצה. יתרון גובה מספק בטחון.

3. כאמור, לא תכניס יד לכלוב ואל תזום קרבה, תן לה לעשות דברים בקצב שלה.

4. אתה יכול להביא איתך צ'ופרים של אוכל טעים, הריח עצמו יכול לעורר אותה ולקשור אותך עם חוויה חיובית.

5. אל תכנס לחדר בהפתעה, תן לה להבין שאתה מגיע עם סימן מיוחד שאתה עושה רק לפני שאתה נכנס (מילה מיוחדת או אפילו דפיקה בדלת).

6. אל תקום בהפתעה, כשהחלטת לעזוב שוב תן איזה סימן מיוחד כדי שלא תבהל.

7. תשאיר את האוכל ממש מחוץ לפתח המנשא, לתת לה תמריץ לצאת. אם היא אוכלת, אפשר לאט לאט להרחיק את הצלחת מהמנשא.

תן לה זמן. יש חתולים שיותר חוששים מאחרים, היא צריכה ללמוד לבטוח בך.
לצפיה ב-'באמת בעייתי, אבל הבעיה היא אצלך.'
באמת בעייתי, אבל הבעיה היא אצלך.
17/09/2017 | 09:31
2
38

זה לא שאני מחפש להעליב אותך אבל לפי מה שכתבת אין לך טיפה של סבלנות ושל רגישות. חתול זה לא צעצוע שמכניסים לו בטריה והוא מתחיל לרוץ מסביבך, זה בעל חיים עצמאי בעל רגשות שצריך להסתגל לסביבה חדשה ומפחידה ואתה לא נותן לחתולה זמן או סיבה לחבב אותך.
"נכנסתי רק כמה פעמים יחידות וניסיתי להכניס יד רק פעמים"? ברצינות? כל זה תוך חצי יום? - אתה יודע, גידול חתולה זאת אחריות לעשר עד חמש-עשרה שנים, ואתה מאיים להחזיר אותה לאחר פחות מיום אחד מפני שלא התנהגה בדיוק כמו שאתה רוצה? זה כמו להיפגש עם בחורה לדייט ועוד לפני שהיא הספיקה לשבת כבר להציע לה את מה שמציעים בפגישה החמישית.
אני חייב לשאול: זאת במקרה חתולה גזעית שאתה קנית בכסף?
בכל אופן חתולים הם אמצעי נהדר ללמוד סבלנות ורגישות, אתה צריך להבין שחתול יעשה את מה שהוא רוצה, הוא יעשה את מה שאתה רוצה רק אם הוא אוהב אותך או שאתה משחד אותו במטעמים, ולפעמים גם אז לא, ובעלי החתולים מתייחסים לזה בסובלנות מפני שהם אוהבים את החתולים שלהם ואת האופי העצמאי שלהם.
שיהיה לך ולה בהצלחה.

לצפיה ב-'תראה ביקשתי עזרה אני לא מנוסה בלאמץ חתול'
תראה ביקשתי עזרה אני לא מנוסה בלאמץ חתול
19/09/2017 | 09:57
1
17
מספיק לכתוב תהיה יותר סבלני מלתאר דייט בפגישה חמישית  או תאורים שלילים אחרים שגורמים לצד השני לדחות מה שכתבת גם אם חלק ממה שכתבת כן עוזר ונכון
ואולי אין לי סבלנות כי אני לא מנוסה וצריך שמישהוא רק יגיד לי להיות סבלני
אני יודע שהתכוונת לעזור אבל התשובות של Yukita ו be_roo הרבה יותר עזרו מהתשובה שלך ולא קניתי את החתול בכסף אימצתי (שזה גם עלה 250 ש"ח סל אימוץ) ו זו שהביאה לי את החתול נבהלה במקום לעזור ולהדריך להגיד שוב ושוב תחכה היא תיקשר אילך ולבוא ואולי לקשר ביני לחתולה ולקחה אותה חזרה אחריי ששאלתי אם היא תתייחס בכזו תוקפנות  של קול מאיים והצלפה גם  לאורחים

לצפיה ב-'אתה צריך גם לקחת בחשבון שלכל חתול יש את האופי שלו'
אתה צריך גם לקחת בחשבון שלכל חתול יש את האופי שלו
19/09/2017 | 10:35
9
ויש יתולים שיותר נקשרים לבעלים שלהם וכאלה שפחות.
יש חתולים שכל הזמן מחפשים קרבה ופינוק, וכאלה שרק מוכנים לסבול את הבעלים שלהם בסביבה כי הם מאכילים אותם.

רוב החתולים נמצאים במרכז הסקאלה, אבל אתה צריך להיות מוכן לקבל גם את האופציה שבקצוות.
היות והיא גורה, יש הזדמנות ליצור קשר טוב, אם לא תנסה לכפות אותו עליה.

בגלל שזו חתולה ראשונה שלך, אמליץ לך לקרוא ברשת על חתולים כדי להכיר את העולם מהזוית שלהם. ללמוד לקרוא את שפת הגוף שלה ולהגיב בהתאם.
אם אתה מוכן להשקעה כספית נוספת, הכי טוב יהיה לקבוע פגישה עם יועץ להתנהגות חתולים שידריך אותך אישית כיצד לעשות זאת.

כמה מאמרים בחיפוש קצר:

לצפיה ב-'איך למסור גורים בדרך הנכונה'
איך למסור גורים בדרך הנכונה
18/09/2017 | 02:28
4
46
היי, התייעצתי כאן בעבר וקיבלתי עצות טובות, אשמח לעזרתכם בשנית. 
החתולה של המליטה 4 גורים, היום בני 13 שבועות. 
החלטנו למסור שניים ולשמור שניים. 
מצאתי בית טוב לאחת מהגורות הנמסרות, אבל אני קצת מודאגת. משום מה כל הגורים עדיין יונקים. הם אוכלים אוכל יבש ורטוב ועדיין רוצים לינוק. זה נראה לי יותר כמו פינוק מאשר בשביל אוכל. השאלה האם הפסקה בבת אחת של זה תגרום לגורה מצוקה. 
בנוסף, היא הגורה הביישנית ביותר מבין הארבעה ורק לאחרונה החלה לחפש את חברתנו כדי שנלטף אותה. זה גורם לי לחשוש שאולי היא לא מוכנה למסירה. 
חשבתי אולי לחפש בית שיאמץ את שתי הגורות יחד, הן חברות טובות ומשחקות הרבה יחד וזה בטח יכול להקל עליהן, אבל מה הסיכויים שאמצא? 
בקיצור, כל טיפ יהיה נהדר. האם זה הזמן המתאים, אם כן אז איך להכין את הגורה לפרידה, האם בכלל להמשיך לחפש בית לשתיהן. אשמח ממש לדעתכם. תודה רבה!
לצפיה ב-'שיווק שיווק שיווק'
שיווק שיווק שיווק
18/09/2017 | 09:49
21
לצלם אותן בצורה מחמיאה. לא צילום מטושטש בסלולרי. אם יש לך מכר חובב צילום שיעזור, מה טוב. אם אפשר לצלם יחד משהו שמראה את הדינמיקה (ישנות מכורבלות או משהו דומה).

ההבדל בין להחזיק חתול אחד או שניים (שמסתדרים) הוא די שולי, כך שיש סיכוי להצליח למסור את שתיהן, אבל כמובן שהוא נמוך יותר.
אני בעבר חיפשתי בית ל-5, ובלי תכנון היה מישהו שאימץ שניים במכה למרות שתכנן במקור לקחת רק אחד. כשרואים אותם משחקים, יש אנשים שנמסים ומוכנים לקחת את הזוג השובב.

הן צעירות, את יכולה להתחיל בלחפש בית לזוג, ואם תראי שלא הולך לשנות אסטרטגיה בעוד כמה שבועות.
לצפיה ב-'עליי להודות שהודעה כזו'
עליי להודות שהודעה כזו
18/09/2017 | 09:52
2
44
מדכאת אותי.

יש לכם חתולה ולא עיקרתם אותה?

כל כך הרבה גורים ובוגרים מחפשים בית, אך יש אנשים שלא מעקרים ומחמירים את המצב עוד יותר. זה פשוט בלתי נתפס.
לצפיה ב-'זו אני מהשאלה המקורית. מדובר בחתולת רחוב שאימצנו בלי לדעת שה'
זו אני מהשאלה המקורית. מדובר בחתולת רחוב שאימצנו בלי לדעת שה
18/09/2017 | 21:00
1
27
שהיא בהריון. היה לנו חשד קל אבל היא היתה ככ רזה שזה לא נראה סביר. ופתאום שבועיים אחרי שאימצנו אותה היא המליטה.
מאז כבר עיקרנו אותה.
אם יש טיפים לגבי מסירה נכונה לאימוץ שתחסוך מצוקה מהגורים ומהאם, אשמח מאד לשמוע.
לצפיה ב-''
18/09/2017 | 21:34
17
רווח לי מאוד לדעת שמדובר במקרה אחר, ולא באחד מאותם סיפורים מעצבנים יותר... כל הכבוד לכם שטיפלתם, עיקרתם וכעת אתם מטפלים בגורים למרות שהפתיעו אתכם.

העצה שניתנה לכם לגבי פרסום היא אכן הרלבנטית ביותר. באשר לעניין היניקה מאמא, זה לא קריטי. רק לשם השוואה, אצלי כרגע שני גורים שמחפשים בית, והם בני חודש. כמובן אין אמא, ולמרות זאת הם אוכלים אוכל רטוב ואוכל יבש. אצלכם כבר עברו את החודשיים. במצב עניינים טבעי, לא מפסיקים לינוק כל כך בפתאומיות כמו השניים שאצלי - במצב טבעי וראוי ממשיכים עם אמא כאשר התלות בה הולכת ופוחתת. מהבחינה הזו אין לכם סיבה לדאגה.
לצפיה ב-'האם לגזור ציפורניים לחתולים?'
האם לגזור ציפורניים לחתולים?
17/09/2017 | 10:26
7
21
היי,
הגורים בני חצי שנה רצים ומשתוללים בבית, מדי פעם קופצים עלינו כשעוברים לידם ושורטים. היום בבוקר הרמתי אחד מהם וכשהוא ירד נשרטתי. בלילה הם לפעמים מציקים לילדים ושורטים (תוך כדי משחק? לא יודעת מה הם חושבים לעצמם כשהם שורטים ילדון ישן).
אני בדילמה כי מצד אחד זה הטבע שלהם ומוזר שהם יהיו בלי ציפורניים, לא?
אני גם לא יודעת לגזור בעצמי, ולקחת לוטרינר פעם בשבועיים בערך זה כבר סיפור.
מצד שני, זה לא נעים השריטות. לרוב זה לא בכוונה לדעתי, הם שורטים פשוט כי יש להם ציפורניים...
דילמה.

לצפיה ב-'אין סיבה שלא, ואפשר ללמוד לעשות זאת לבד'
אין סיבה שלא, ואפשר ללמוד לעשות זאת לבד
17/09/2017 | 11:02
1
20
גזירה של הקצה המחודד של הציפורן לא תפריע להם, ותקל על השריטות.

ועכשיו כשהם עוד גורים זה הזמן ללמוד לעשות זאת לבד:
לקנות מספרי ציפורניים יעודיים לחתולים (בכל חנות חיות).
למצוא זמן שבוא הם רגועים, במצב של התפנקות ולא אנרגטיים ומלאי מרץ. כשהם מתפנקים עליך.
לתת להם להריח את המספריים, שיתרגלו לחפץ החדש.
להתחיל בללטף בעדינות את כף הרגל, שיתרגלו למגע.
אם הם לא נרתעים להמשיך בלחיצות עדינות על הכרית שיגרמו לציפורן לצאת  החוצה.
אם החתול עדיין רגוע לגזור את הציפורן. בהתחלה ממש רק את הקצה, מילימטר שניים, לא יותר.
לא חייבים להספיק לגזור את כולם בבת אחת, אם החתול מתנגד, לא לריב, החוויה צריכה להיות חיובית. אפשר לתת צ'ופרים תוך כדי כל עוד הם רגועים.

אם הציפורניים שלהם בהירות אפשר לראות בבירור היכן בבסיס מתחילים כלי הדם ואז לדעת כמה אפשר לגזור. ואז כשהם יתרגלו, אפשר בכל פעם לגזור יותר. אם יש להם ציפורניים כהות אפשר להסתפק בלגזור רק את הקצה כדי לא להכאיב להם בטעות.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט'
תודה על ההסבר המפורט
18/09/2017 | 19:11
2
לצפיה ב-'אין סיבה שכן, זה לא נעים לאף אחד ולא עוזר בכלום.'
אין סיבה שכן, זה לא נעים לאף אחד ולא עוזר בכלום.
17/09/2017 | 11:21
4
20
אפשר להישרט באותה קלות גם מציפורניים גזורות, רוב החתולים לא אוהבים את הגזירה ומגיבים בתוקפנות, והבעיה היא לא הציפורניים אלא הגיל שלהם, הם פשוט עדיין לא יודעים להיזהר ולא לשרוט.
הפתרון הוא חינוך, ולא באמצעות עונשים אלא באמצעות תגובה שלילית קולנית (או בקיצור לצעוק 'אי!', מה שבכל מקרה בא באופן טבעי), החתולים יקלטו במהרה ששריטות לא נעימות לזולתם וילמדו לא לשרוט.
יש לי כרגע שלושה חתולים ולפניהם היו דורות רבים של חתולים, אף אחד מהם לא קיבל קיצוץ ציפורניים וכולם למדו להיזהר.

לצפיה ב-'ציפורניים גזורות שורטות פחות'
ציפורניים גזורות שורטות פחות
17/09/2017 | 13:57
3
20
חתולים שורטים לא רק תוך כדי משחק (ואכן אפשר ללמד אותם לא לשחק עם ציפורניים) אבל הם שורטים גם בלי לשים לב כבוגרים, גם אם פחות.

הגזירה אינה כואבת. ואפשר להרגיל את החתול בקלות לטיפול, ואז אין שום תוקפנות. החתול שלי מגרגר כשגוזרים לו ציפרוניים כי הוא למד לשייך את זה לחלק מהפינוק. לפעמים הוא אפילו ישן תוך כדי.
לצפיה ב-'לא, השריטה פחות עמוקה אבל יותר רחבה.'
לא, השריטה פחות עמוקה אבל יותר רחבה.
17/09/2017 | 23:44
2
13
ובוגרים מחונכים לא שורטים, יש לי חתולה בת 7 ושניים בני 6 והם לא שרטו אותי מזה שנים רבות, כל פעם שהם קרובים אלי הציפורניים שלהם טמונות עמוק בכף הרגל ולא יוצאות משם מפני שהם יודעים להיזהר.

לצפיה ב-'יש שריטות שלא מתרחשות אם אין קצה חד'
יש שריטות שלא מתרחשות אם אין קצה חד
18/09/2017 | 09:42
1
17
זו פיזיקה בסיסית, אותו כח שמרוכז על שטח קטן יותר = יותר לחץ ולכן יותר סיכוי לשריטה.
בעוד שבציפורן גזורה הכח מתפזר על שטח גדול יותר מה שאומר שבחלק מהמקרים הוא לא יספיק כדי לפצוע את העור.

החתולים הבוגרים שלי אכן לא שורטים תוך כדי משחק, אבל לפעמים מי מהם בטעות נתקל בי או משתמש בי כאדן זינוק, ויותר נעים לא לסיים זאת עם דם.

בכל מקרה, זו בטח לא חובה, וזה לא סותר את הצורך ללמד את הגור לא לשרוט תוך כדי משחק. אבל לא הייתי מוותרת על להרגיל את הגור למגע בכפות הרגליים (לצורך בדיקות רפואיות עתידיות או סתם לפינוק)
לצפיה ב-'מסכים, וגם אורך הציפורן משחק פה תפקיד חשוב'
מסכים, וגם אורך הציפורן משחק פה תפקיד חשוב
18/09/2017 | 10:01
20
אני בעד לגזור ציפורניים כל עוד החתול רגיל לפרוצדורה ולא מתנגד.
לצפיה ב-'דילמה קשה עקב מעבר מדירת קרקע לדירה בבניין'
דילמה קשה עקב מעבר מדירת קרקע לדירה בבניין
17/09/2017 | 17:09
2
23
אימצנו גורת חתולים לפני כשלוש שנים. הזוגיות התפרקה ועכשיו מתפרק גם הבית, והנה באה הדילמה. החתולה יוקי גרה חצי בבית וחצי בחצר, מעדיפה להיות בחוץ, לצוד ולרבוץ, לטפס על העצים ולעשות צרכיה בחוץ. כאשר אני בבית היא אוהבת להיות איתי. היא אוהבת חברת אנשים, ודי זורמת עם כולם.
אני עובר לדירה בקומה 2 וחצי, וחבר יכנס לגור במקומי. אני חושש להוציא את יוקי מהבית מחשש שתשתגע בדירה ללא חצר, כי לא יהיה לה איפה לפרוק מתחים ולשחק ולצוד כל מיני חיות.
השאלה הנשאלת היא, האם לדעתכם עדיף להשאיר את יוקי בבית עם החבר, שידאג לה, או שעדיף שתשאר איתי?
מה יהיה הכי נכון בשבילה? הרי היא חיה טריטוריאלית.
האם זה להיות איתי, שהיא אוהבת, או האם עדיף שתשאר בבית עם החצר? היא מעולם לא גרה בדירה סגורה ואני חושש שתשתגע...
כאשר היא נשארת נעולה בבית יותר מדי זמן ואין לה גישה לחצר היא עושה נזקים בבית וגם מקיאה.

באם אני לוקח אותה איתי, באיזה שלב עדיף להעביר אותה? כאשר עוד מארגנים את הבית, או לאחר שהכל כבר ישנו בדירה? מה חשוב שיהיה שם?

המון תודה.
לצפיה ב-'לדעתי בשלב ראשון אתה יכול להשאיר אותה עם חבר ולראות איך זה'
לדעתי בשלב ראשון אתה יכול להשאיר אותה עם חבר ולראות איך זה
17/09/2017 | 22:31
1
18
ילך. אם הכל יהיה בסדר הן מבחינת החתולה והן מבחינת החבר אז הכל בסדר.
עם זאת אתה צריך לחשוב על העתיד ואם הבית הזה הוא בית שכור וגם החבר שלך מתישהו יאלץ לעזוב אותו אז צריך לחשוב על פתרון.
לצפיה ב-' ואם בכל זאת אתה מחליט לקחת אותה, אז רק אחרי שהדירה שלך '
ואם בכל זאת אתה מחליט לקחת אותה, אז רק אחרי שהדירה שלך
18/09/2017 | 09:52
14
מאורגנת.
לקחת דברים עם ריח שלה.
לקבוע מראש חדר שיהיה שלה בהתחלה ולסגור אותה שם בשלב הראשון.
אחרי שהיא מרגישה נינוחה בו אפשר לפתוח ותת לה להכיר את שאר הבית.

לא לשכוח, לסגור את כל החלונות בשלב הראשון, בריחה היא סכנה ממשית.
לצפיה ב-'יש לי חתול ג'נג'י'
יש לי חתול ג'נג'י
17/09/2017 | 12:36
6
32
יש לי חתול פרסי ג'ינג'י מעוקר בין 4 שנים. לפני יומיים התפרסם בפייסבוק פוסט של מישהו שמעוניין למסור את החתול שלו לאימוץ. אני ראיתי את תמונת החתול שהוא חתולה פרסית ג'נג'ית דומה להפליא לחתול שלי בת 10. ומאוד מצא חן בעיני. כיום החתולה נימצאת אצלי לתומי חשבתי שאם אני יביא חתולה לחתול שלי אז יהיה להם כיף ביחד ולא ישתעממו.אך מסתבר שלא כך הוא. החתולה שהבאתי תפסה לה פינה תחת המיטה ולא זזה משם וגם החתול שלי נורא נרתע ותופס מרחק ממנה. זה קורה כבר יומיים. שאלתי היא. האם יש מצב שהיא תסתגל? והאם יש מצב למערכת יחסים טובה בין שניהם?

לצפיה ב-'יש תהליך שלם שצריך לעבור כאשר מכירים בין שני חתולים.'
יש תהליך שלם שצריך לעבור כאשר מכירים בין שני חתולים.
17/09/2017 | 13:59
17
דלגת על כמה שלבים, אבל אפשר עדיין לנסות להתחיל מחדש את התהליך.

על ההתהליך קרא כאן:
לצפיה ב-'לחותל בוגר לוקח זמן להסתגל לטריטוריה חדשה, במיוחד שיש בה כבר'
לחותל בוגר לוקח זמן להסתגל לטריטוריה חדשה, במיוחד שיש בה כבר
17/09/2017 | 14:47
4
17
חתול אחר. זאת הסיבה למה מומלץ להתחיל את האיקלום בחדר נפרד. אם לא עשית את זה אז מההתחלה אז אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא אבל צריך לוודא שהחתולה אוכלת, שותה ועושה צרכים. אם זה לא קורה אז כן כדאי לסגור אותה בחדר נפרד עם כל מה שהיא צריכה ולהציק לה כמה שפחות. בהמשך אפשר להכנס לחדר ולנסות להתחבר לחתלה ע"י מתן חטיפים, משחקים וכו'.

אני רק רוצה להוסיף שתהליך ההכרות מאוד תלוי בחתולים מה שמתואר במאמר שצירפו למעלה זה מה שנקרה תהליך BY THE BOOK אבל אם החתולים לא רבים ביניהם כמו במקרה שלך ובסוף לא תפריד את החתולים לחדרים נפרדים אז ניתן להתאים את התהליך ולבצע רק שלבים רלוונתיים. כאמור אם לא תפריד אותם אז אין צורך בהחלפת ריחות ודברים נוספים אבל כן כדאי ליצור אינטראקניה חיובית בין החתולים.

אגב אני חושב שמדובר על אותה החתולה שפורסמה גם פה בפורום. בכל מקרה כל הכבוד על אימוץ של חתולה בוגרת.
לצפיה ב-'לא בטוח שעדיף להשאיר את המצב כמו שהוא'
לא בטוח שעדיף להשאיר את המצב כמו שהוא
17/09/2017 | 15:12
3
14
גם אצלי יש כרגע מצב של שילוב לא אידאלי, ואחרי התייעצות עם שתי יועצות בנושא התנהגות, סוכם שעדיף לעשות "אחורה פנה" ולהתחיל את התהליך מחדש.

לא הייתי מלדגת על השלבים, אבל כן יתכן שחלק מהשלבים יעברו מהר בגלל ה"הכרות המוקדמת", ולו רק כדי לסמן V.
לצפיה ב-'תראי, אחת מיועצות התנהגות חתולים שכתבה פה בפורום דוגלת בשיטת'
תראי, אחת מיועצות התנהגות חתולים שכתבה פה בפורום דוגלת בשיטת
17/09/2017 | 16:40
2
20
הכרות שונה לגמרי. היא טוענת שצריך "לזרוק את החתול למים" ולתת לחתולים להסתדר לבד. וששיטת ההכרות ההדרגתית אינה נכונה. אז אני מניח שאין מתכון אחד מנצח וצריך לזרום עם החתולים.

כשאימצתי את החתול השני כשהוא היה בגיל חודש וחצי והחתול הראשון שלי היה בן 12 שנים לא הכרתי את הפורום ואת השיטות האלה. באמת הבאתי אותו הביתה, שיחררתי ונתתי לו להסתדר. למזלי החתול הבוגר לא היה תוקפני כלפי הגור והם הסתדרו. הם לעולם לא היו חברים אבל היה ביניהם שלום קר.

כשכעבור שנה וחצי הבאתי את החתולה השלישית כבר הכרתי את שיטת ההכרות ההדרגרגתית וניסיתי לפעול לפיה. בשמך שבוע החתול הצעיר נהם והשתולל ושום דבר לא עזר והמצב לא השתפר. ואז החלטתי על דעה עצמית שאני לא ממשיך ומשחרר את הגורה ושיהיה מה שיהיה. להפתעתי הרבה תוך שעתיים הם כבר שיחקו ביחד. גם הם לא חברים גדולים, לפעמים משחקים אבל לרוב כל אחד מהם חי בעולם שלו. דווקא עם החתול הקשיש היא התיידדה והם ליקקו אחד את השני וישנו ביחד.  

בחזרה למקרה הנוכחי. אישית אם החתולה אוכלת, שותה ועושה צרכים ואין כרבות בין החתולים אז לא הייתי מתערב.
לצפיה ב-'אני בעד הרעיון הזה,'
אני בעד הרעיון הזה,
17/09/2017 | 23:53
15
הם לא נלחמים? - נהדר! לא צריך להתערב, יש סיכוי טוב שהם יסתדרו היטב. אולי יהיו בהמשך קצת קרבות כדי שהם יוכלו לברר מי הדומיננטי בחבורה אבל לא צריך להיבהל גם מזה, זה חלק מתהליך ההכרות ביניהם.

לצפיה ב-'מאוד יכול להיות שזה תלוי בחתול'
מאוד יכול להיות שזה תלוי בחתול
18/09/2017 | 09:39
10
אבל אם שיטת הזבנג וגמרנו לא עובדת, היא עלולה לעשות נזק.

בדיוק כמו שיש ילדים שזורקים למים ולומדים לשחות, ואחרי ם שלא יתקרבו יותר לבריכה אם ינסו איתם את השיטה הזו.

לשאו לאי אפשר, ניתן רק לסמוך על ההכרות שלנו עם החתולים שלנו ולנסות כמיטב יכולתנו.
לצפיה ב-'צריכים בית או חצר מוגנת!'
צריכים בית או חצר מוגנת!
17/09/2017 | 19:47
26
השניים האלה עדיין מחפשים - בני חודש, בריאים, קיבלו תילוע ופירעוש, אוכלים לבד והולכים לארגז חול. כרגע תקועים במקלחון כי אין מקום, הוצאתי אותם לכמה דקות למרפסת והם כל כך שמחו... אך לא יוכלו לגדול כאן. יש לנו כבר 7 חיות משלנו!!

SMS 0506950866
לצפיה ב-'אומנה לחתולה'
אומנה לחתולה
16/09/2017 | 22:21
2
35
שלום,
אני והשותפה שלי עוזבות בקרוב את הדירה שלנו ואנחנו לא יכולות כרגע לקחת את החתולה שלנו איתנו כי שתינו עוברות להורים, שלא מסכימים לבעלי חיים. השותפה שלי נכנסת לדירה חדשה בעוד כחודש והיא מעוניינת לקחת את החתולה אליה כשזה יקרה, אבל עד אז אנחנו חייבות למצוא לה פתרון. בעקרון היא נמצאת יותר בחוץ מאשר בפנים אבל היא גם רגילה להכנס אלינו לאכול ולישון ולכן אנחנו חייבות למצוא לה פתרון. האם אתם מכירים מישהו או איזה ארגון שיכול לקחת אותה אליו עד שמישהי מאיתנו תתאפס על עצמה ותוכל לקחת אותה? מדובר בחתולת טאבי מתוקה בת כשנה, העונה לשם זומה. 
המון תודה
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון'
אם הבנתי נכון
17/09/2017 | 00:23
1
23
את מבקשת פתרון זמני לחודש.
תנסי פנסיון לחתולים. יש את ריבי מאיר ויש באבן יהודה. את אלה אני מכירה.
בהצלחה
לצפיה ב-'יש גם'
יש גם
17/09/2017 | 06:49
24
את דוג פארם במושב בית הלוי.
לצפיה ב-'למסירה גורה (חתולת רחוב)'
למסירה גורה (חתולת רחוב)
16/09/2017 | 17:55
2
54
לא דחוף כמו הגורים המסכנים בעמוד זה, גרה כרגע במחסן ברמת גן אך חוששני שזה לא פתרון לטווח ארוך. פרטים במסר.
לצפיה ב-'היא מאוד יפה'
היא מאוד יפה
16/09/2017 | 19:56
1
38
אם תכיני מודעה ובה כתוב גיל ופירוט קצר (שורה או שתיים, לא יותר), למשל "בת x חודשים, ידידותית מאוד, מראה דמוי רוסי כחול" יתכן שעם הרבה הפצה ופרסום יצליח. המפתח זה פרסום. אני, לצערי, לא משהו בפרסום.
לצפיה ב-'תודה. אין לי פייסבוק, אם לא יצליח כאן אנסה דרכים אחרות'
תודה. אין לי פייסבוק, אם לא יצליח כאן אנסה דרכים אחרות
17/09/2017 | 20:26
3
לצפיה ב-'דחוף מאוד!!!'
דחוף מאוד!!!
13/09/2017 | 17:38
15
101
הבוקר נתקלתי ב6 גורים בני חודש במצב לא טוב. לא ראיתי אמא. בצהריים לקחתי אותם למרפאת צב"ח-ירושלים.

למרבה המזל, העיניים הסגורות עם המוגלה התבררו אחרי ניקוי כעיניים שלמות ורואות. שבוע עם משחת עיניים - והעיניים יהיו כמו חדשות. אבל... הם לא יכולים לחזור לרחוב, הם היו ליד הכביש ושם ללא ספק יחלו מחדש או פשוט ידרסו.

אצלנו כבר יש 7 חיות בבית, אי אפשר יותר. צריכים אומנה או אימוץ, אפילו לגור אחד! אוסיף תמונות קצת מאוחר יותר, הם בני חודש, יש אחד שחור, אחד מנומר, אחת יפהפיה ממש בשלושה צבעים עדינים של כסף מישמש ולבן, אחד אפור כסף-עם לבן ושניים בצבעי שחור-לבן.

אומנה או אימוץ, אפילו לאחד יעשו הבדל גדול!
לצפיה ב-'מצרפת צילום מסך, אולי יעזור...'
מצרפת צילום מסך, אולי יעזור...
14/09/2017 | 00:29
1
68
לצפיה ב-''
16/09/2017 | 16:23
2
לצפיה ב-'צריך בדחיפות!'
צריך בדחיפות!
14/09/2017 | 15:29
2
80
כרגע הם סגורים במקלחון בחדר האמבטיה -

גורים בני חודש, מתוקים וחמודים. עושים צרכים בארגז חול. כרגע הבעיה הרפואית היחידה שיש להם זו דלקת עיניים, מוופלת עם משחה ותחלוף תוך מספר ימים.

יש לנו כאן כבר 7 חיות משלנו בבית, המתוקים האלה צריכים בית או חצר מוגנת!

סמס 050-6950866
לצפיה ב-'מחפשים!'
מחפשים!
14/09/2017 | 22:45
1
42
כרגע כולם תקועים במקלחון
לצפיה ב-''
14/09/2017 | 22:51
29
לצפיה ב-'הם אוכלים אוכל מוצק?'
הם אוכלים אוכל מוצק?
14/09/2017 | 23:39
3
20
לצפיה ב-'כרגע בעיקר אוכל רטוב'
כרגע בעיקר אוכל רטוב
14/09/2017 | 23:42
2
43
הרטבתי וערבבתי גם קצת אוכל יבש (וזמין להם גם יבש ממש) - כנראה לזה הם יגיעו עוד יומיים שלושה. אוכלים יפה רטוב, שותים מים, וכבר עברו מארגז חול נמוך בתבנית חד פעמית לארגז חול פתוח בגודל כמעט רגיל.
לצפיה ב-'אני יכול לקחת 2 מהם.'
אני יכול לקחת 2 מהם.
14/09/2017 | 23:46
1
54
יש לך אפשרות להסיע אותם מירושלים לרשל"צ?

לצפיה ב-''
14/09/2017 | 23:55
11
לצפיה ב-'ממשיכים לחפש!'
ממשיכים לחפש!
16/09/2017 | 15:49
5
58
שני מתוקים עדיין צריכים בית או לפחות חצר מוגנת לגדול בהם! כרגע הם סגורים במקלחון כאן, לי אין חצר ובחצר הבניין שלנו תמיד מגננים, מנכשים ומרססים.

תודה מיוחדת וענקית לגורדיאן המלך שקלט את שני אחיהם לסדרת מבנים מותאמים במיוחד בחצר שלו הם בידיים טובות
לצפיה ב-'וואו! תודה על המחמאה!'
וואו! תודה על המחמאה!
16/09/2017 | 17:27
4
49

למי ששאל את עצמו מה זה 'סדרת מבנים' אז זה רק כמה קופסאות מחוברות בהם הם יישארו עד שיתאקלמו במקום וגם יגדלו קצת, יתפטמו ויתחזקו.
מצורפת תמונה: מימין זה חדר שינה/משחקים, באמצע נמצאים אוכל ומים, ובקופסה משמאל יש את קופסת החול.
זוג המתוקים התארגנו על הכל במהירות, השתמשו בחול, אכלו ושתו, שיחקו קצת והלכו לישון.
בעתיד אני מתכוון לדווח עם עוד תמונות על מהלך חייהם.
וקריאה לכולם: אנא מצאו לזוג הנותר בית/חצר מתאימים, מגיע להם.

לצפיה ב-'וזאת אלפי,'
וזאת אלפי,
16/09/2017 | 17:28
3
49
מביטה בסקרנות אל החצר בחוץ.
לצפיה ב-'זה Elfie או Alfie?'
זה Elfie או Alfie?
16/09/2017 | 21:10
1
32
Elfine מתאים לה בול

סדרת הקופסאות הזו גאונית. נראה לי שאמליץ גם לאנשים אחרים. זה פתרון מעולה לשלב הקטן כשעדיין זקוקים להגנה, בעיקר בלילה.
לצפיה ב-'טוב, למעשה זה Halfy (חצי) בגלל צבעי הפרצוף שלה...'
טוב, למעשה זה Halfy (חצי) בגלל צבעי הפרצוף שלה...
16/09/2017 | 22:16
22
אבל בהחלט יש בה משהו קסום כמו האלפים של יצירות ספרות מסוג שר הטבעות.

היא כבר עשתה קסם אחד - היא ואחיה הצליחו להעלים כמות מדהימה של אוכל רטוב פלוס קצת אוכל יבש שהיה בצלחת, ושניהם בכיוון של הפיכה לכדורים קטנים. אני מת על התיאבון שלהם.

למי שיתקל בצורך ב-'סדרת קופסאות' כזאת הנה קצת טיפים:
1. הרגליות תחת הקופסאות אינן חובה, במקרה הזה הם שם כי הקופסה הזאת (הימנית לבדה) תשמש להם ללינה כשיהיו גדולים יותר, וההרמה מהרצפה באה למנוע פלישה של קיפודים (דבר שכבר קרה), לא שיש לי משהו נגד קיפודים אבל הם נוהגים לעשות קקי בכמויות, כנראה כדי לסמן טריטוריה.
2. הארגזים מהסוג הזה הם מקרטון עבה ועמיד במיוחד, דופן דקה לא תעמוד זמן רב בפני גורים.
3. הקופסאות מחוברות בדפנות זו לזו באמצעות אזיקונים, ובכל דופן גזור מעבר כדי לתת לגורים אפשרות לתנועה חופשית בין הקופסאות.
אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

לצפיה ב-'איזה חתולים יפים'
איזה חתולים יפים
18/09/2017 | 23:37
5
האלפי הזו ממש יפהפיה מהממת. שילוב צבעים נדיר. איזה יופי למי שאימץ אותה מאחלת שיהיה להם טוב אצלך כל הכבוד 
לצפיה ב-'קיטור של פעיל למען חתולים'
קיטור של פעיל למען חתולים
15/09/2017 | 10:57
8
58
נפלו עליי מספר חתולים חולים בבת אחת.
יש לי חתולה עיוורת בפינת האכלה, מטפל בה מספר שנים במסירות גדולה.
אחת העיניים שלה הופכת דלקתית מפעם לפעם וכשזה קורה נותן אנטיביוטיקה שמייצבת את מצבה.
הפעם אנטיביוטיקה לא עזרה אז נתתי סוג אחר שגם לא כזה עזר ואני מתוסכל.
ללכוד אותה בעייתי אחרת כבר הייתה רואה וטרינר מזמן.
אוהב אותה מאוד ומעצבן אותי לראות את העין שלה ככה.

חתולה אחרת הפסיקה לאכול בגלל בעיה בפה ונלקחה למרפאה וקיבלה אנטיביוטיקה.זה שיפר את מצבה אבל לא במאה אחוז.
היא עצמה חברותית ומקסימה כרגיל, היא יצור מתוק מאוד מאוד.

חתולה שלישית גם היא הפסיקה לאכול מזון יבש וגם אותה לקחתי לוטרינר.
היא חתולה פראית אז טושטשה לצורך הטיפול.לשמחתי לא גילו משהו רציני, קיבלה אנטיביוטיקה ומצבה השתפר, חזרה לאכול יבש (לא כמו פעם אבל בערך), אני גם נותן לה מזון גורים יבש כי הגרגירים קטנים ויותר קל לה לאכול.

כשהייתי במרפאה הסתכלתי מהחלון על אנשים שם בחוץ, אנשים שלא מתעסקים בחולי ועצב חתולי וקצת קינאתי בהם.
עד כאן הקיטור הקטן שלי, בתמונות, שתיים מהפציינטיות עליהן דיברתי (בתוך הכלוב המסורג זו הפראית שטושטשה).
לצפיה ב-'"האנשים בחוץ" לא יודעים הרבה דברים,'
"האנשים בחוץ" לא יודעים הרבה דברים,
15/09/2017 | 11:35
1
41
אין להם אהבת חתולים, הם לא יודעים מה זה אושר חתולי, והראש שלהם תקוע בצרות של עצמם במקום בצרות של החתולים, וזה תמיד גרוע יותר.
עולמם של אוהבי החתולים תמיד מכיל הרבה יותר יופי ואושר, לי כרגע יש כאן בצד חתולה אחת שעסוקה מאוד בלישון ורק מלהסתכל עליה מצב הרוח שלי משתפר בלפחות 20 אחוז + מע"מ.

לצפיה ב-'דיברתי ספציפית על טיפול בחתולי רחוב'
דיברתי ספציפית על טיפול בחתולי רחוב
16/09/2017 | 09:34
25
לא יודע איך זה אצל פעילים אחרים אבל לי אין הנאה מהעניין, זה מאוד קשה מאלף בחינות.

לצפיה ב-'אויש'
אויש
15/09/2017 | 14:24
31
זה פשוט מדכא כשיש כמה בבת אחת עם בעיות. יש לקוות שכולן יחזרו לעצמן ויהיו בסדר, ולך תהיה נחת מלראות אותן מרגישות טוב יותר.  זה תמיד עושה הרגשה טובה.
לצפיה ב-'אנשים שלא מטפלים בחתולי רחוב באמת אין להם מושג'
אנשים שלא מטפלים בחתולי רחוב באמת אין להם מושג
16/09/2017 | 01:03
4
29
וכייף להם , ממש מבינה אותך זה מאוד קשה ומתסכל.
מה גילו להם בפה שאנטיביוטיקה פתרה את הבעיה ? ואיך אתה נותן אנטיביוטיקה לחתולים
שאתה מאכיל ? באוכל רטוב ?
לפחות הצלחת להביא אותם לוטרינר , אצלי אין סיכוי ללכוד בכלל אני בתסכול כפול.
לצפיה ב-'תודה.לגביי אנטיביוטיקה'
תודה.לגביי אנטיביוטיקה
16/09/2017 | 09:41
3
19
כן, אני מחביא את הכדור בשימורים.
גם זה אתגר כי אצלי מדובר בקבוצות האכלה וחוץ מהחתול החולה יש עוד מליון חתולים אחרים שינסו לאכול את השימורים עם התרופה.זה למה עם החתולה העיוורת שלי אני משתמש בכף, מגיש לה את המזון עם התרופה ישירות לפה.
אם החתול פחדן ולא מתקרב זה ממש קשה לתת ספציפית רק לו.
אם זה חתול רחוב חולה שלא אוכל לתת לו אנטיביוטיקה כל יום אז מבקש שיקבל זריקת קונבניה.זו אנטיביוטיקה שטובה לשבועיים(זריקה יקרה, סביב ה-180 שקל).
לצפיה ב-'מכיר חטיף שאפשר לתת איתו אנטיביוטיקה ?'
מכיר חטיף שאפשר לתת איתו אנטיביוטיקה ?
16/09/2017 | 17:10
2
14
הייתי מעדיפה לקחת לוטרינר ולגמור עם זה בזריקה ... אבל מיואשת כבר מניסיונות לכידה
לצפיה ב-'מוצר בשם pill pocket'
מוצר בשם pill pocket
16/09/2017 | 17:20
1
21
אין לי נסיון אישי עם זה אבל שמעתי על אנשים שזה עבד להם
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/09/2017 | 15:40
4
לצפיה ב-'מצד אחד, החתולה מתנקה כשהיא שכובה עליי'
מצד אחד, החתולה מתנקה כשהיא שכובה עליי
14/09/2017 | 00:14
3
68
מצד שני, היא נרתעת לעשות צרכים כשאני בסביבה.

האם זה מעיד שהיא סומכת עלי עד לגבול מסויים?
לצפיה ב-'רוב החתולים מעדיפים לעשות צרכים במקום מוגן וללא קהל'
רוב החתולים מעדיפים לעשות צרכים במקום מוגן וללא קהל
14/09/2017 | 07:58
40
זה זמן בו בעל חיים הוא פגיע, ולכן ההתנהגות הזו מוטבעת עמוק באינסטינקטים שלהם.
אין סיבה לחתולה מחשבה מכוונת ומודעת בנושא.
לצפיה ב-'לא.'
לא.
14/09/2017 | 08:59
1
45

אבל כן, היא סומכת עליך רק עד גבול מסויים.

לצפיה ב-'תודה למשיבה ולמשיב'
תודה למשיבה ולמשיב
14/09/2017 | 11:11
7
לצפיה ב-'אוכל טעים - והפעם דיאטטי'
אוכל טעים - והפעם דיאטטי
14/09/2017 | 07:56
2
34
שוב שלום,
הפעם זקוקה להמלצות על מזון דיאטטי טעים.
אם יש לכם נסיון אשמח להמלצות, כי המטרה היא אומנם להוריד במשקל אבל לא בגלל חוסר תאבון למזון שלא מפתה.

תודה מראש!
לצפיה ב-'דייזי של בריט קר'
דייזי של בריט קר
14/09/2017 | 13:20
1
10
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה.'
תודה על ההמלצה.
17/09/2017 | 11:19
2
לצפיה ב-'הכוונה לוטרינר מומחה'
הכוונה לוטרינר מומחה
13/09/2017 | 15:47
2
49
שלום לכולם, אשמח להמלצה לוטרינר שמתמחה באורתופדיה עדיפות לאיזור הצפון או המרכז/שרון
כמו כן למישהו יש חוות דעת לגבי בית החולים הוטרינרי בכפר הירוק?
תודה
לצפיה ב-'אני יודעת שב"חוות דעת"'
אני יודעת שב"חוות דעת"
13/09/2017 | 23:31
1
24
שבבית ברל יש מומחה לאורטופדיה.
לצפיה ב-'תודה רבה, אני אנסה ליצור איתם קשר מחר'
תודה רבה, אני אנסה ליצור איתם קשר מחר
14/09/2017 | 00:00
4
לצפיה ב-'בעלת 13 חתולים מחפשת דירה '
בעלת 13 חתולים מחפשת דירה
13/09/2017 | 15:08
2
67
היי, שמי ליאת ויש לי 13 חתולים שגרים איתי בבית בנתניה.לאחרונה המצב הפך להיות בלי נסבל, כמו גם שהכרתי מישהו ברמת גן ואני רוצה לגור קרוב אליו.לכן אני מחפשת דירת חדר קרקע ברמת גן, בעלת חצר סגורה.החתולים יישארו בחוץ במלונות שאתקין להם.אז אם תוכלו לעזור לי איכשהו למצוא דירה להשכרה שהבעלים שם מסכימים לכך, אני מאוד מאוד אודה לכם:) אני מאוד אוהבת את החתולים שלי ולעולם לא איפרד מהם, רק שאני כבר לא מסוגלת לחיות איתם באותו החלל.
לצפיה ב-'הממממ'
הממממ
16/09/2017 | 15:40
22
יכול להיות שברמת גן הותיקה, באזורים האלה שכל הזמן מדברים על פינוי-בינוי, יש דירות קרקע מהסוג הנדרש... אבל - נראה לי שבנסיבות המתוארות הקיבוצים והמושבים הם כיוון ריאלי יותר. אולי לבדוק אם יש משהו להשכרה במקומות כמו קיבוץ גליל ים, שדבוק להרצליה ולכן גם לא כזה רחוק מרמת גן?

יש לציין שכל תהליך של הרגלת חתולי בית לחיי חצר צריך לבצע בהדרגה. זה לא שתוכלי לעבור והם פשוט יהיו בחוץ...  
לצפיה ב-'תקחי בחשבון שברמת גן מסתובבים תנים ברחובות'
תקחי בחשבון שברמת גן מסתובבים תנים ברחובות
16/09/2017 | 18:26
23
הם מגיעים מפארק הירקון, ביום הם מסתובבים בשיכון ותיקים, בלילה הם מגיעים עד חיבת ציון. הם קופצים מעל גדרות, הם אוכלים גורים, מחתולים בוגרים הם מפחדים אבל לא ברור איך חתול בית שעבר לחיות בחצר יגיב לתן. קראתי במקומון שגם בצד השני באיזור הפארק הלאומי יש תנים. בהצלחה.
לצפיה ב-'מזון כליות הכי טעים'
מזון כליות הכי טעים
12/09/2017 | 15:01
6
33
זקוקה לעזרת הנסיון שלכם.

חתול בן 15 אובחן לפני כ-10 חודשים עם בעית כליות
אכל עד כה K/D יבש של הילס אבל לאחרונה חלה החמרה וירידה בתאבון.
גם מעבר ל-K/D רטוב לא ממש עזר.
בהתייעצות עם הוטרינר הוחלט לנסות להחליף למזון כליות טעים יותר.

פעם המבחר היה מוגבל בין הילס ליוקנובה, היום יש כמה וכמה אפשרויות.

מהנסיון שלכם, איזה הוא הטעים ביותר? (יבש ורטוב).

תודה מראש.
לצפיה ב-'היה לי נסיון רק עם K/D. יש מצב שהחלפת המזון לא ממש תעזור'
היה לי נסיון רק עם K/D. יש מצב שהחלפת המזון לא ממש תעזור
12/09/2017 | 16:55
3
21
האם וטרינר שקל לתת כדורים לתאבון ונגד בחילה?
לצפיה ב-'טרם דיברנו על זה, אתייעץ איתו.'
טרם דיברנו על זה, אתייעץ איתו.
13/09/2017 | 09:53
2
14
אני מעדיפה לא לתת לו כדורים כי הוא סובל מדלקת פרקים בלסת, וכל התעסקות של פתיחת הפה מציקה לו (מן הסתם זה גם מפריע לאכילה, גם הנושא הזה בטיפול).
לצפיה ב-'אני מבין אבל ירידת תאבון אופיינית למחלה הזו כך שאם זו הסיבה'
אני מבין אבל ירידת תאבון אופיינית למחלה הזו כך שאם זו הסיבה
13/09/2017 | 10:36
1
16
ולא המזון עצמו אז אין מנוס מלתת כדורים. כמובן שכדאי לנסות קודם מזון אחר, אפילו קופסה קטנה של מעדנים.רגילים כדי לראות את התגובה.

לגבי אפשר להשתמש ב"אקדח" או "מזרק" כדורים, הוא לא דורש פתיחת פה רחבה.
לצפיה ב-'אבדוק את כל האפשרויות שהצעת, תודה רבה.'
אבדוק את כל האפשרויות שהצעת, תודה רבה.
13/09/2017 | 14:45
12
לא ידעתי על קיומם של הכדורים, זו אופציה חשובה.
לצפיה ב-'שלי הסכימה לאכול רק רטוב רנל של רויאל קנין '
שלי הסכימה לאכול רק רטוב רנל של רויאל קנין
12/09/2017 | 18:43
1
18
והוא היה לה ממש טעים היא יכלה לאכול ממנו הרבה . זה פשוט יקר אבל אין מה לעשות
לצפיה ב-'תודה, אולי אצליח לערבב כדי להוזיל עלויות'
תודה, אולי אצליח לערבב כדי להוזיל עלויות
13/09/2017 | 09:48
7
לצפיה ב-'התייעצות - החתולה שלי אוכלת יותר מדי?'
התייעצות - החתולה שלי אוכלת יותר מדי?
10/09/2017 | 23:38
12
67
שלום שוב פורום יקר. יש לנו שני חתולים בני חמישה-שישה חודשים שאומצו ביחד ונמצאים אצלנו מגיל שלושה שבועות לערך. בעוד שהזכר שלנו גדל מהר ומעלה במשקל, הקטנה שלנו נשארת מאוד רזה, זאת למרות שהיא אוכלת הרבה יותר ממנו ולמעשה הכל. אם נשאיר אוכל בחוץ, לא משנה מה, היא תאכל אותו ותמיד תנסה לגנוב ביס כשמישהו בבית אוכל. לפני כשבועיים היא לא הרגישה טוב - לא הצליחה לעשות צרכים ןהקיאה מספר פעמים. בצילום אצל הוטרינר התגלו שהיא אכלה יותר מדי חטיפים (לגורי חתולים) שנתקעו לה בקיבה וגרמו לחסימת מעיים. היא נותחה ועוקרה. הוטרינר אמר שיתכן והיה מצב של כבד מודלק שגרם למצב הזה אבל ההסבר לא היה כל כך החלטי, כרגע היא סיימה אנטיביוטיקה. שתי שאלות אליכם:

1. לפני מס ימים (שבועיים כמעט אחרי ניתוח) התפתח לה פצע באזור הצלעות ובצד אחד של הגוף התפתחו מן גושים. התפרים גם הם במגמת שיפור אבל עדיין לא החלימו לגמרי והיא זזה בזהירות יחסית. לקחנו אותה שוב לווטרינר שאמר שיתכן וזה נגרם מה אנטיביוטיקה ולעקוב אחרי זה. היא סיימה את הכדורים לפני שלושה ימים והמצב עדיין זהה. מישהו נתקל/מכיר? (קבענו תור להמשך השבוע לטורניר אחר לחוות דעת נוספת).

2. איך ניתן לטפל בכך שהיא אוכלת יותר מדי?? בבית עוד מילא אבל כשהיא בחוץ? היא ממש שואבת הכל ומהר כמו כלב.

כל תגובה תתקבל בברכה. תודה!
לצפיה ב-'הסיפור הזה נראה מורכב'
הסיפור הזה נראה מורכב
11/09/2017 | 07:50
1
37
במה שסיפרת יש פה הרבה אלמנטים:

1. החתולה רעבה כל הזמן, ואכלת מהר ותוך בולמוס

2. תפרים מניתוח (עיקור + פתיחת חסימת מעיים) אינם מחלימים כראוי

3. הופיעו פצעים אחרים בצד הגוף (פשוט הופיעו? זו לא פציעה?)

4. החתולה נשארת רזה מאוד, לא עולה במשקל (ואולי גם לא כל כך גדלה? זה לא היה ברור)

כל זה ביחד לא נשמע טוב, כאילו יש איזו מחלה ברקע. כמובן יתכן גם שהסיבה הרבה יותר פשוטה, אבל מחלה או מחסור באיזשהו מרכיב תזונה חשוב - אלה גורמים שמייצרים מקבצי סימפטומים שכאלה. בהחלט לא נשמע כמו "רק אנטיביוטיקה". אמנם הכל יתכן -,אבל רק וטרינר טוב יוכל לשלול בעיות בריאות.  

משום כך, קבלת חוות דעת שניה נשמעת כמו רעיון נבון, יתכן שצריך פה איבחון מעמיק. אם תכתבו מאיזו עיר אתם, אולי מישהו כאן יידע להמליץ על וטרינר טוב?
לצפיה ב-'אפשרויות במצב של אכילת יתר'
אפשרויות במצב של אכילת יתר
11/09/2017 | 09:22
28
לפי מבט מהיר ברחבי האינטרנט, ישנן מספר סיבות אפשריות לאכילת-יתר:

1. בעיה התנהגותית - מוכר, במקרה כזה אין בעצם סימפטומים נוספים מלבד השמנה (שמעבר לגבול מסוים יכולה להוביל כמובן לבעיות בריאותיות אחרות).  - במקרה זה עוברים לארוחות במינונים שנקבעו מראש במקום אוכל חופשי.

2. סכרת או התחלה של סכרת - רמות הסוכר בדם יורדות כי בגוף מסתתרים גידולים הקשורים לדרך שבה הגוף לא מצליח להתמודד עם ייצור אינסולין. במקרה זה הרעב גובר. זה כמובן מצב רפואי ולפחות בתיאוריה ניתן לאיבחון באמצעות בדיקת דם. טיפול עשוי לכלול זריקות אינסולין.

3. אי-ספיגה של איזשהו או איזשהם חומרי תזונה מהמזון במערכת העיכול - במקרה זה אוכלים ואוכלים אבל עדיין מאבדים משקל. במצב הזה, בהתחלה אולי לא יהיו סימפטומים נוספים אבל ככל שהזמן עובר ללא איבחון וטיפול - מתפתחים סימפטומים הנובעים מזה שהגוף לא מקבל את מה שדרוש לו כדי להשאר בריא, הכל יוצא ולא נשאר. יש הרבה סיבות למה דבר כזה קורה - לפעמים הסיבה מספיק פשוטה לטיפול כמו בסוגים מסויימים של דלקות מעיים (מקבלים טיפול תרופתי), לפיעמים הסיבה מסובכת (לדוגמא סרטן מעי). לפעמים זה משהו באמצע, כמו סכרת - בר טיפול, גם אם לא סימפטי.

בשורה התחתונה, צריך וטרינר שיודע לאבחן. לפעמים, במקרים שהם לא מספיק ברורים, שולחים לאחד מבתי החולים הוטרינריים כי שם יש יותר מומחים בתחומים שונים ויותר אמצעי איבחון. וטרינר טוב בין השאר גם יודע להודות שאין לו את הכלים או שהוא לא מצליח לגלות את הסיבה, ואומר לכם ישירות לפנות למישהו מומלץ.  
לצפיה ב-'האם היא קיבלה טיפול נגד תולעים? אם לא אז כדאי שהוטרינר שתלכו'
האם היא קיבלה טיפול נגד תולעים? אם לא אז כדאי שהוטרינר שתלכו
11/09/2017 | 09:53
1
21
אליו יתן לה.
חוץ מזה כדאי שהוטרינר יתן את חוות דעתו האם היא באמת רזה או לא.
לצפיה ב-'קיבלה מזמן '
קיבלה מזמן
11/09/2017 | 11:21
10
לצפיה ב-'תודה לשניכם. אכן מורכב, הבעיה'
תודה לשניכם. אכן מורכב, הבעיה
11/09/2017 | 11:15
1
28
שאנחנו גרות בצפון הארץ (אזור קרית שמונה) ואין כאן מבחר מי יודע מה, ולקחת אותה לאזור המרכז יהיה עינוי בשבילה. אין כאן בעיה כספית, אנחנו לא רוטשילד אבל רוצות שהמתוקה שלנו תהיה בריאה ושיהיו לה חיים מאושרים.

יש לציין שהיום היא קצת יותר נמרצת. הפצעים פשוט הופיעו, פצע אחד פתוח ושטוח שהגליד, והגושים הם פנימיים, פחות נראים לעין ויותר מורגשים כשמלטפים אותה.

הצלחנו להקדים את הוטרינר להיום, צריך להגיע אלינו בשעה הקרובה, אשמח לעדכן אתכם בהתרשמות שלו. אתם מקסימים ותודה רבה
לצפיה ב-'יש חדשות? מחזיקים לכם אצבעות!'
יש חדשות? מחזיקים לכם אצבעות!
12/09/2017 | 11:38
4
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
13/09/2017 | 09:11
5
28
טוב, אז לאחר שבדקנו מס אופציות לביטוח החתולים היקרים שלנו (תרתי משמע) ;) הגיע הוטרינר החדש

הוא אמר שהתפרים מחלימים לאט אבל בסדר גמור, ושהפצעים הם ככל הנראה תגובה אלרגית לזריקה האנטיביוטית שהיא קיבלה לאחר הניתוח. הוא הראה לנו שהפצעים לא פנימיים אלא מסתתרים מתחת לפרווה, הוא בעצם תלש לה קצת פרווה ״מתה״ ומתחת הכל בעצם פתע פתוח :(

הוא הסביר שהפרווה מפריעה לפצע להחלים (מדדנו ומדובר בפצע של לא פחות מ-11 סנטימטר), הוא אמר לנו למרוח לה מי מלח 3 פעמים ביום כדי לנסות למזער את הגודל של הפצע. בכל מקרה היא תילקח אליו ביום שישי, הוא יאלץ לטשטש אותה ולהסיר את כל הפרווה המתה שיושבת על הפצע הזה. לצערנו המאוד רב היא תצטרך להיות עם קונוס כדי שלא תלקק ותפגע בהחלמה, הפצע אמור להגליד והפרווה לצמוח מחדש.

כצעד אסטרטגי קבענו באותו היום לסרס את אח שלה, כך ששניהם יהיו אחרי התאוששות והוא לא יפגע בה כשניסה לשחק איתה. מה דעתכם?
לצפיה ב-'האם הוטרינר אמר משהו על המשקל שלה?'
האם הוטרינר אמר משהו על המשקל שלה?
13/09/2017 | 10:34
2
20
ועל אכילת הבולמוס?
לצפיה ב-'לא משהו בעל משמעות'
לא משהו בעל משמעות
14/09/2017 | 00:31
1
5
לצפיה ב-'נחזיק אצבעות שזה כל העניין'
נחזיק אצבעות שזה כל העניין
14/09/2017 | 09:07
9
ושההחלמה קרובה
לצפיה ב-'מי מלח על פצע פתוח נשמע כמו כאב מיותר. יש תכשירים יעודיים'
מי מלח על פצע פתוח נשמע כמו כאב מיותר. יש תכשירים יעודיים
14/09/2017 | 09:12
9
לזירוז החלמת פצעים.
ההצעה הזו לא ברורה.
לצפיה ב-'מה המצב?'
מה המצב?
16/09/2017 | 18:22
7
לא בטוח שסירוס ישנה משהו מבחינת הצקות אפשריות, אבל ממילא צריך לסרס

מה מצב הפצע, והאכילה?

עליי להודות שהאיבחון עדיין נשמע קצת שטחי, אבל... זה לא שלא יכול להיות בדיוק מה שהוטרינר אמר.
לצפיה ב-'עזרה באומנה מיידית לגורים מהסגר ירושלים'
עזרה באומנה מיידית לגורים מהסגר ירושלים
10/09/2017 | 16:07
1
61
עזרה דחופה..
תמונות של לפני ואחרי :(

'גורים יפים ובריאים שהגיעו להסגר בירושלים ביום חמישי..
ותמונות אחריי- מהיום.
דלקות עיניים. פרווה מוזנחת . 
אותם גורים בדיוק. מצאו את ההבדלים... עוד יומיים שלושה לא יהיו לי תמונות. כי פשוט לא יהיו גורים.
מי שרוצה להציל 0528700640

מי שמאמץ מקבל בחינם סירוס,חיסון,תילוע,פרעוש. יש טרמפ עד הבית בכל הארץ'
לצפיה ב-'יש כרגע כשישה גורים שם שזקוקים לעזרה!'
יש כרגע כשישה גורים שם שזקוקים לעזרה!
12/09/2017 | 13:33
23
שלושה כנראה זקוקים להסעה לבאר שבע ושלושה נוספים (ואולי יותר) זקוקים לאומנה דחופה,
האם יש כאן מי שיכול לעזור?

אנא פנו לטלפון במודעה או אלי במסר ואפנה למפרסמת הפוסט..

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה