לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3390633,906 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'החתולה מיצייה מהרצליה'
החתולה מיצייה מהרצליה
18/09/2018 | 14:57
27
יום אחד התקשרה אלי אישה שראתה אותה התברר שהיא היתה לקוחה לפני 35 שנים בבנק לאומי אצל אבי זכרונו לברכה
הוריה קבורים ליד הורי באשקלון ואנחנו מכירים את אותם האנשים
אישה מקסימה - איזה עולם קטן
את החתולה לא ראיתי עדיין אך  מצאתי אישה מקסימה שאוהבת בעלי חיים
למרות שאינה מגדלת

לצפיה ב-'כשל כלייתי'
כשל כלייתי
15/09/2018 | 18:14
3
36
שלום לכולם,
אחרי שנה וחצי של בעיות פה, גילינו, בחמישי שעבר, שנהסיכה סובלת מכשל כלייתי (לא בטוחים מתי המצב התחיל, לפני שמונה חודשים בדיקות הדם היו בסדר ).
היא קיבלה עירוי לוריד וכמה עירויים תת עוריים. אחרי העירויים היא אוכלת (רטוב לכליות)אבל מעבר לזה,כמעט ולא נוגעת באוכל... למישהו יש ניסיון ויכל לתת עצה...?

ומעבר לזה, איך מתמודדים עם המצב...? אימצנו אותה לפני שנה וחצי סך הכל, כל כך קיוונו לסיים כבר עם בעיות הפה שלה ולהתחיל איתה חיים טובים יותר ועכשיו קיבלנו את החדשות על הכליות...
לצפיה ב-'יש פה כמה אנשים שהתמודדו עם כשל כליות'
יש פה כמה אנשים שהתמודדו עם כשל כליות
16/09/2018 | 08:44
24
מקווה שבקרוב הם יכתבו ויענו לך כמיטב יכלתם.
לצפיה ב-'כשל כיליתי'
כשל כיליתי
16/09/2018 | 15:51
20
לצערינו אנחנו מנוסים בכשל כיליתי.היו לנו 2 חתולים במצב של החתולה שלך, ואם היא כבר לא אוכלת והיא צריכה גם עירוי תת עורי, אז אין בשורות טובות.ניסנו למשוך כמה שיותר אבל הסבל שלהם לא היה שווה את זה.והוטרינר אמר לנו שאנו מחזיקים אותם בחיים בשבילנו, וצריך לשחרר  אותם ,לעומת זו יש לנו עוד חתולה שגם חולת כליות, כמה שנים,  כנראה שתפסנו את זה בזמן ,היא אוכלת רינאל יבש לכליות,שותה ולא זקוקה לעירוי  והיא כבר בת 12 שנים ,מצבה סטטי בלי שינוי, והלואי שלא ישתנה . מחזיקים אצבעות שתוכלו להציל אותה.
לצפיה ב-'אם היא לא אוכלת אז אפשר לנסות לתת לכדורים לתאבון ונגד בחילות'
אם היא לא אוכלת אז אפשר לנסות לתת לכדורים לתאבון ונגד בחילות
18/09/2018 | 12:12
13
במקום כדורים יש משחה מיוחדת שמורחים לתוך האוזן והיא נספגת משם.
בנוסף אפשר לנסות מספר סוגי מזונות לבעיית כליות בתקווה שאחד מהם יהיה יותר טעים לחתולה שלך.
כדאי לקרוא את השרשור הזה
לצפיה ב-'קטיסיטר ברמת גן'
קטיסיטר ברמת גן
16/09/2018 | 12:19
2
42
למי שמכיר ויכול להמליץ אנחנו מחפשים קטיסיטר לתאריכים 1-4 באוקטובר לגורה כבת 5 חודשים. גרים ליד הבורסה ברמת גן.
לצפיה ב-'יכול להיות ששווה לשאול '
יכול להיות ששווה לשאול
16/09/2018 | 17:15
38
בצב"ח רמת גן אם מתנדבים או עובדים שלהם גם עובדים בתור קט-סיטרים.

נדמה לי שבעבר גם פרסמה פה מישהי בשם" שירי הקאטסיטרית" (חפש בגוגל) שגרה בגבעתיים אבל אולי מגיעה גם לרמת גן.

שווה גם לשאול במרפאות הוטרינריות ובחנויות לציוד בע" ח בסביבתכם, בדרך כלל נותני שירותים מסוג זה מפרסמים שם או לפחות מוכרים על ידי לקוחות המקום שסיפרו לבעלים.
לצפיה ב-'אפשר לשאול בפייסבוק'
אפשר לשאול בפייסבוק
18/09/2018 | 12:06
13
לצפיה ב-'קט סיטינג או פנסיון'
קט סיטינג או פנסיון
15/09/2018 | 20:35
10
61
אהלן, מחפש המלצות למישהו שיכול לבוא פעמיים ביום לתת אוכל לחתול מבוגר, לשחק איתו ולתת לו כדורים (גם פעמיים ביום) לתקופה של כ-12 יום. 
קיבלנו המלצות חמות מאד על ריבי וריני אבל לצערי הן קצת חורגות מהתקציב שלנו. 

כמו כן, חשבנו על פנסיון אבל כאמור מדובר בחתול מבוגר וחרדתי, שלא יצא מהבית מעולם מלבד לוטרינר. האם מנסיונכם עדיף לתקופה ממושכת כזו לקחת לפנסיון?

תודה מראש
לצפיה ב-'לא'
לא
15/09/2018 | 22:49
6
61
למרבית החתולים, בודאי אחד כזה עם מאפיינים כפי שתיארת, עדיף להיות בבית עם ביקורים. לחתולים בוגרים בדרך כלל לוקח זמן משמעותי להתרגל למקום חדש ולהירגע, ו-12 יום אינם זמן רב מן הבחינה הזו. ככל שהחתול טיפוס חרדתי יותר, ייקח לו יותר זמן להירגע באמת ולהתרגל למקום.

קט-סיטר טוב, ועוד מי שיכול לתת כדורים, אכן יעלה כסף. זה צריך להיות חלק מתכנון תקציב הנסיעה. הרי בן נוער לא יוכל לקחת עליו דבר כזה באותה מידה של אחריות ואמינות - ודאי אם יש תרופות בסיפור. בני נוער אחראיים יכולים להיות שימושיים מאוד, אבל כאמור ברגע שתרופות נכנסות לתמונה זה מסבך את העניינים ויתכן מאוד שבמקרה חירום יהיה צורך במישהו שמסוגל לדבר עם וטרינר (ולהתנייד אליו אם צריך). לבני נוער בדרך כלל יכולות פחותות מן הצד הזה.
לצפיה ב-'תודה יוקיטה,'
תודה יוקיטה,
16/09/2018 | 16:35
5
34
אין לי בעיה לשלם לא מעט כסף למען בריאות החתול, שחשוב לנו מאד.
אבל לדאבוני תשלום לנ"ל יעלה כמעט כמו כרטיס טיסה נוסף, כמעט 3,000 שקל ואני לא בטוח שנוכל לעמוד בהוצאה ואם לא נמצא משהו זול יותר נאלץ לוותר על הטיסה (מעדיפים לוותר על הנסיעה ולא על החתול).
האם יש לך המלצה לקט-סיטר טוב אחר באיזור ת"א? 

לצפיה ב-'ביקשו ממך'
ביקשו ממך
16/09/2018 | 17:11
4
46
3000 ₪ ל-12 יום??!? זה 250 ליום, סכום מאוד גבוה. אתה בטוח שאין פה איזו אי הבנה?

אפשר לברר מול מורן כהן ב"בית גיל הזנב" שמתמחה בקשישים ובחולים:

אפשר גם לבדוק פנסיונים לא-ביתיים אם לא מצליחים בשום אופן למצוא אחד ביתי: בפנסיון "דוג פארם בבית הלוי (קרוב לקדימה-צורן) או בבית ארז במשמר השבעה. הם מופיעחם בגוגל.
לצפיה ב-'היי שוב '
היי שוב
16/09/2018 | 21:04
3
34
כן, כמו שאמרתי - צריך לתת לחתול פעמיים ביום כדור (בבוקר ובערב) 
לכן המחיר הוא לשני ביקורים בכל יום. כל ביקור למעלה מ-100 שקל, בסביבות ה-250 ליום.
המחיר גבוה מאד אבל גם התמורה טובה- הן נשמעות מאד רציניות ואחראיות. אנחנו פשוט לא יכולים לשלם סכום כזה  

דיברתי כבר עם בית גיל הזנב והם נשמעים מתוקים להפליא אבל להם יש פנסיון בלבד ואילו אנחנו מחפשים קט סיטר. אבדוק עם הפנסיונים הנוספים שצירפת אם כי אני באמת נוטה ללא להוציא את החתול מהבית. תודה!
לצפיה ב-'זה מעניין.'
זה מעניין.
16/09/2018 | 21:46
2
34
איך אתם, כיום, מצליחים לתת לחתול כדור פעמיים ביום?
פרטים, בבקשה, כי אני לא מצליח לתת לחתולים שלי כדור גם פעמיים בשנה אז עברתי לאמפולות.

לצפיה ב-'עם pill disspenser'
עם pill disspenser
16/09/2018 | 22:15
1
31
כמו בוידאו בלינק הזה

לצפיה ב-'תודה. סרטון מעניין מאוד.'
תודה. סרטון מעניין מאוד.
16/09/2018 | 23:16
27
למרות שהיחס בין החתולים בסרטון לחתולים שלי הוא כמו בין אמא תרזה לאדולף היטלר... עדיין יש שם כמה רעיונות טובים.

לצפיה ב-'פשוט מדהים,'
פשוט מדהים,
16/09/2018 | 01:52
1
54
אתה מבקש המלצות על קטסיטר אבל לא מציין באיזו עיר אתה גר, ובכרטיס שלך מקום המגורים הוא 'אחר', איך בדיוק אתה רוצה לקבל המלצה?
אז כן, יש לי בשבילך קטסיטר מעולה ובזול, הוא נמצא במלבורן, אוסטרליה. אנא פנה אלי בפרטי כדי לקבל את הטלפון שלו.

לצפיה ב-'וואו איזו תגובה מוגזמת. '
וואו איזו תגובה מוגזמת.
16/09/2018 | 16:32
45
לא היה עדיף לחסוך מהזעם שלך ופשוט לשאול בצורה נעימה היכן החתול מתגורר? 
אני מת"א. אם יש לך המלצה, אשמח לשמוע. תודה.
לצפיה ב-'יש קבוצות בפייסבוק ששם תוכל לחפש'
יש קבוצות בפייסבוק ששם תוכל לחפש
18/09/2018 | 12:01
10
לצפיה ב-'לכבוד החג'
לכבוד החג
18/09/2018 | 11:40
18
סיפור קצר ששלחו לי, תרגום מקסים של מקור מאת רודיארד קיפלינג:

https://www.shortstoryproject.com/he/הֶחָתוּל-שֶׁהָלַךְ-לְבַדּוֹ/

למי שרוצה, הנה המקור-

http://boop.org/jan/justso/cat.htm
לצפיה ב-'לצערי משתף פה הרבה חדשות רעות אבל הנה סתם משהו נחמד'
לצערי משתף פה הרבה חדשות רעות אבל הנה סתם משהו נחמד
17/09/2018 | 14:54
4
46
כזכור אספתי שבוע שעבר שני גורים אליי הביתה, אחת במצב בריאותי מאוד לא פשוט.הנה הזכר מפגין חמידות
לצפיה ב-'קצת נחת '
קצת נחת
17/09/2018 | 17:11
1
22
שנה טובה
לצפיה ב-'לגמרי! '
לגמרי!
17/09/2018 | 19:21
33
רק שמחה
לצפיה ב-''
17/09/2018 | 20:41
5
לצפיה ב-'איזה בונבון מתוק, כל היפיופים באים אליך '
איזה בונבון מתוק, כל היפיופים באים אליך
18/09/2018 | 08:46
11
עם כל הקושי והמצוקה
לפחות בדבר אחד יש לך נחת
כל היפיופים המתוקים באים אליך...
תבורך,
חתימה טובה
לצפיה ב-'האם החתול שלי הוא חתול או חתולה?'
האם החתול שלי הוא חתול או חתולה?
17/09/2018 | 15:18
3
68
היי,
אימצנו את הגור החמוד/ה הזה. עד שנלך לוטרינר, האם מישהו יכול להגיד לי אם זה חתול או חתולה? תודה רבה!
לצפיה ב-'נראה לי שבתמונה הזאת מופיעים שני זכרים '
נראה לי שבתמונה הזאת מופיעים שני זכרים
17/09/2018 | 16:28
2
20
לצפיה ב-'לא, זכר ונקבה.'
לא, זכר ונקבה.
17/09/2018 | 20:39
1
31
זה עם הזנב הוא זכר, בטוח, זאת מימין נקראת 'קיטי' ולכן היא נקבה שחוסכת בסכיני גילוח לרגליים.

לצפיה ב-'שכחת'
שכחת
17/09/2018 | 23:06
31
גם לא גוזמת ציפורניים
לצפיה ב-'חשש מצב האוזן לאחר שיבוצע החתך'
חשש מצב האוזן לאחר שיבוצע החתך
17/09/2018 | 09:20
3
37
הגורה שלי לפניי עיקור שבועות הקרובים
הבנתי שחשוב מאוד לעשות חתך לסמן שעברה עיקור וגם העמותה מחייבת לעשות
אבל אני חושש לאוזן שלה יש לה וריד ממש מסביב לכל הקצה של האוזן
צירפתי צילום באוזן שמאל רואים וריד ממש מסביב לאוזן ואם יבוצע חתך זה יחתוך אותו
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
17/09/2018 | 09:41
2
37
קודם כל, כמובן ביאנקה החמודה אחת ויחידה - אבל לא נראה לי שמבנה האוזן שלה או כלי הדם העוברים באוזן שונים משל חתולים אחרים, כך שכנראה אין שום סיבה לדאגה.

שנית, אם היא חתולת בית בלבד, יש אפשרות להבהיר זאת ולבקש שלא יחתכו את האוזן. סימון האוזן מיועד בעקרון לחתולי הרחוב, כי זה יהיה איום ונורא אם ילכדו אותם שוב, ירדימו ויגלו שסתם, כבר טופל. בחתולי בית לא אמורה להיות הדאגה הזו, ואם היא תברח אתם הרי מתכננים לחפש אותה ולהחזיר הביתה. בעיקורים וסירוסים שביצעתי במרפאת עמותה (במקרה שלי, צב"ח ירושלים) לא היתה שום בעיה עם בקשה לא לסמן כי זה חתול שחי בבית, או חתול שמחפשים לו בית ולכן לא רוצים להוריד לו סיכויים בחיתוך האוזן. אם זה מאוד מעיק עליך ומדאיג אותך, פשוט שאל אותם אם הם מסכימים לא לסמן את האוזן כי זו חתולה שחיה בבית בלבד.

עם כל זאת - לא ראיתי אף פעם סיבוכים כתוצאה מהסימון. כמו שאומרים, never say never, אבל בעקרון - זה לא אמור לפגוע בחתול, רק ליצור מידע נראה לעין לגבי הטיפול שעבר.
לצפיה ב-'בהתחלה התנגדתי לאפשרות של חתך באוזן'
בהתחלה התנגדתי לאפשרות של חתך באוזן
17/09/2018 | 11:21
1
31
אבל בגלל שהוסבר לי שאם היא תברח אי פעם בחיים שזו תקופה דיי ארוכה של 20 שנה
ולא יהיה לה סימון אז היא תתפס תעבר שוב עיקור ועוד כל מיני דברים
אז אני מעדיף שכן יהיה לה חתך
אני לא יכול להבטיח שהיא לא תברח אף פעם או שתמיד אמצא אותה
אני יחסית צעיר  ולא לא אהיה כל החיים בדירה אחת סגורה שאני בטוח שאף פעם לא תברח , עוד חודשיים אני עובר להשכיר דירה אחרת וכנראה כמה שנים אשכיר עוד דירה אחרת והיא יכולה לברוח מתי שהוא
לצפיה ב-' בדיוק,'
בדיוק,
17/09/2018 | 13:58
21
ואין לך מה לדאוג בקשר לחתך, מי שעושה את זה הוא וטרינר והסיכוי בעיות הוא אפסי.

לצפיה ב-'דחוף !! רעל עכברים'
דחוף !! רעל עכברים
16/09/2018 | 17:34
2
36
היי, היום השכנה שלי אמרה שעשתה ריסוס נגד חולדות ועכברים בחצר. החתולה שלי עושה בחצר הזו את הצרכים שלה ומשחקת ואני מפחדת ! איך ולכמה זמן להרחיק אותה משם ? כי לפעמים ברגע שאני פותחת את הדלת ויש לה צרכים היא בורחת מהדלת לחצר.תודה ��

לצפיה ב-'דבר ראשון לכי לשכנה ותבררי על מה היא מדברת.'
דבר ראשון לכי לשכנה ותבררי על מה היא מדברת.
16/09/2018 | 17:42
28
אנשים עושים דברים מוזרים, יכול להיות שהיא ריססה קצת פזטוקס בפינות ומשוכנעת שזה יהרוג חולדות, או אולי פיזרה גרגרים מורעלים או מלכודות, אז קודם כל תבררי את המידע, רצוי עם שם מדויק של הרעל/פרטי חברת הדברה לבירור וכל השאר, המידע הזה חשוב אם החתולה תיפגע.
כשתדעי אפשר יהיה לחשוב איך מטפלים במצב.

לצפיה ב-'בהמשך לדברי גורדיאן - אם יתברר שבוצעה הדברה למכרסמים'
בהמשך לדברי גורדיאן - אם יתברר שבוצעה הדברה למכרסמים
16/09/2018 | 19:56
27
קחי לתשומת לבך שיש חוק בנושא הדברה ומדבירים, ולא כל מי שבא לו רשאי להתחפש למדביר ולפזר רעל בשטח ציבורי/משותף.
חוק הסדרת העיסוק בהדברה תברואית התשע"ו - 2016
הקובץ להורדה מופיע באתר המשרד להגנת הסביבה, בחלון הירוק מתחת לכותרת הדף* - בקישור:

14/09/2018 | 23:48
2
55
כן. אין מה לעשות אולם האם יש דרך להקל עליה. חתולה שנולדה בחניון מקורה מתחת לבניין וכל חייה שם. מיוחדת בכך שבמשך כ-14 שנה בערך אולי יותר, מאז נולדה מקבלת אוכל רק מבני אדם ולא נותנת ולא מבקשת מגע אדם. אולי בזכות זה זה שרדה ברחוב זמן כה רב. מבחינה גופנית תנועתית נראית בסדר גמור. כולל זנב למעלה וכו. אולם מבחינת ראיה ושמיעה נראה שנפגעה קשות. כלומר בדרך כלל הייתה רואה את הרכב שלי מגיע או שומעת אותו מייד מלווה אותו בשביל לקבל אוכל. פעולה אוטומטית. כעת הרכב חולף על פניה כאילו לא מכירה. החתולה יכולה לחלוף על פניי מרחק 4 מטר ולא לשים לב (רוקע ברגליים ברצפה ואז שמה לב). בעבר הייתי משמיע לה קולות מ-60 מטר או רואה אותי הייתה רצה לקבל אוכל. לא איבדה תאבון אבל אני מניח שכעת היא חשופה יותר לסכנות כולל רכבים שחולפים בחניון. השאלה מה אני יכול לעשות אם בכלל.
לצפיה ב-'קודם כל יש מה לעשות'
קודם כל יש מה לעשות
15/09/2018 | 10:08
1
41
מהקריאה בפוסט עולה מצב של חתולה שמעולם לא היתה אצל וטרינר (האם אכן כך?).

לא כל דבר הוא "הזדקנות" - הרבה שינויים שקורים הם תוצאה של משהו בר טיפול. כדי לדעת אם גם במקרה הזה מדובר במשהו בר טיפול, צריך בדיקה רפואית. כך שזהו דבר ראשון לביצוע. לפעמים הדרדרות בראייה או בשמיעה היא לא סתם תולדה של גיל אלא תוצר של מצב רפואי ואז בחלק מהמקרים ניתן לצאת מזה עם הטיפול המתאים. כמובן שלא תמיד כך, אבל מי שלא מברר לא יידע.

אכן יש מצב של הזדקנות ואותו מלווים תהליכים שונים, אך כאמור תמיכה רפואית הרבה פעמים עוזרת. הדבר השני הוא להציע מה שאפשר מבחינת שיפור תנאים: סדיקת המקום מבחינת מחסה, הגנה. גיל 14 בבית הוא גיל מבוגר אך בהחלט מקובל למדי לחיות עד גיל 17 ויותר (נתקלתי גם בחתולה בת 24). בחוץ זה פחות נפוץ (תוחלת החיים הממוצעת לחתול רחוב ללא נותן חסות עומדת על שנתיים בערך), ומה שמאפשר זאת הוא התמיכה שאתה נותן באוכל וסביבת מגורים שמציעה מספיק בטחון ומחסה. אולי עם הטמפרטורות שמתחילות לרדת בימים אלה שווה להשקיע קצת מחשבה - איפה החתולה הזו רובצת בדרך כלל? אולי אפשר להציב עבורה משהו מוגן נעים וחמים?

הכי טוב זה להציע בית לתקופת החיים האחרונה, כי חתול מאוד זקן כבר ישן רוב היום, אבל זה כבר תלוי גם בך וגם בחתולה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
15/09/2018 | 10:37
33
כאמור החתולה שרדה בחוץ 14 שנה (וכנראה 16 ) כנראה בזכות זה שנולדה בחניון מקורה ולא יצאה ממנו (למעט לגינה הקטנה ליד) וכנראה בגלל הזהירות מבני אדם. לא נותנת שיגעו בה למרות שיכולה לאכול עם הגב לאדם ששם לה את האוכל.  לפני 6 שנים נפצעה והבאתי לוכד ולקחתי אותה לוטרינר שגם עיקר אותה. אני לא בטוח שלקחת אותה לדירה סגורה זה פתרון טוב למרות שאני מתאר לעצמי שבקרוב היא כבר לא תוכל לקפוץ לשבת על אופנועים ורכבים בחניון.   מבחינת טמפרטורה היא מסודרת- כאמור חניון מקורה גדול מתחת לבניין.  לחתולה הזאת ולחברה שלה דאגו מספר שנים שכנים. חלקם כבר נפטר חלקם כבר הזדקן ובאמת המצב כעת שאם אני לא שם אז יתכן והשנים האחרונות של שתי החתולות לא יהיה טוב.  אכן- היא ישנה הרבה מאוד ולא מתעוררת בקלות כבעבר.
לצפיה ב-'עבר עליי יום ממש קשה'
עבר עליי יום ממש קשה
12/09/2018 | 19:02
17
83

אז לפני יומיים נתקלתי בקבוצה של 5-6 גורים קטנים ליד בניין בשכונה שלי.
נראו אומללים אז התחלתי להאכיל אותם.
יש שם כמה שחורים לבנים, שני ג'ינג'ים וטורטית יפהפייה חברותית שישר ניגשה אליי ויללה בלי קול.

היום בבוקר אני מגיע, רציתי לפרעש את כולם, קולט את הטורטית שוכבת בקופסא ישנה מתה! מתה!!
הלב שלי נשרף עלייה, נשרף.התחלתי לצעוק שם ולקלל את העולם המסריח הזה.

רק אתמול ראיתי אותה ונראתה סביר, ממש לא גוססת או משהו בכיוון.
כואב כואב כואב לי עלייה איזה פיספוס.
הלב שלי פשוט נשרף!

אחד הג'ינג'ים שהוא גם הגור הקטן בחבורה נראה כאילו גם הוא הולך להגמר.
לקחתי אותו ואת אחיו, ראיתי שהם מפוצצים בפרעושים אבל משהו ממש מטורף.
ריססתי אותם והוצאתי מהם עשרות אם לא מאות פרעושים ענקיים שמנים! מטורף לגמרי.
שעתיים ישבתי עליהם עם מסרק צפוף והוצאתי פרעושים.

הכתום הקטן עדיין מדאיג אותי, הוא מאוד אנמי, אני מנסה לחזק אותו ומאוד מאוד מקווה שישרוד.
על עצמי והחיים האפסיים שלי לא בכיתי עם דמעות שנים.
על הטורטית בכיתי.

בתמונות אפשר לראות את הגורים על מדרגות כמו שנתקלתי בהם, מרוחים שם.
את הכתום הקטן נגמר לי מול העיניים.
את הכתומים במנשא בוטרינר.
זה יום של אבל עבורי אפילו שהכרתי את 
הטורטית שמתה רק יומיים.כואב לי.

מי שיכול ורוצה  לעזור לי  בהוצאות הגדולות שיש לי על כל הגורים שמציל יכול להתקשר
למגה פט שם קונה אוכל, 08-9979799 , להגיד תרומה על שם עודד הכטמן, נותנים אשראי בטלפון בסכום שבחרתם.

או למרפאה שלי מרפאת ברנע בטלפון 08-6421848, שוב, תרומה לעודד הכטמן.
אם תרמתם, ספרו לי כמה בהודעה פרטית.תודה רבה.
ואם אתם נתקלים בגור מפוצץ פרעושים תטפלו בזה!זה הורג אותם!
לצפיה ב-'מאכיל את החלש ריקברי'
מאכיל את החלש ריקברי
12/09/2018 | 19:08
56
אני ממש בסטרס עליו
לצפיה ב-''
12/09/2018 | 19:09
1
46
אני תרמתי, ומי שיכול מוזמן גם כן לתרום.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/09/2018 | 23:19
7
לצפיה ב-'השיתופים שלך'
השיתופים שלך
12/09/2018 | 19:44
1
46
מאוד מרגשים
כל הכבוד לך

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/09/2018 | 23:20
7
לצפיה ב-'שני הכתומים בתמונה הבוקר לפני שאספתי אותם'
שני הכתומים בתמונה הבוקר לפני שאספתי אותם
12/09/2018 | 23:22
1
54
לצפיה ב-'עצוב לשמוע שכך נשאר המצב'
עצוב לשמוע שכך נשאר המצב
14/09/2018 | 13:28
25
בבאר שבע. לפני כעשרים שנה הייתי סטודנטית בבאר שבע והמצב היה קטסטרופה. את החתולה שלי שחיה איתנו 17 וחצי שנה אספתי מהרחובות הלא סימפטים שם. בזמנו קבוצה של סטודנטים ניסו לעשות משהו......ההסגר שם. אחד המקומות הכי עצובים שאני זוכרת.
כל הכבוד לך הלוואי שישארו לך הכוחות להתמודד. גם אני זוכרת את החתולים המתים,גוססים שמצאתי שם. מקרי התעללות ומה לא...
לצפיה ב-'הגור החלש יותר מבין השניים שרד את הלילה'
הגור החלש יותר מבין השניים שרד את הלילה
13/09/2018 | 10:02
48
פתחתי את הדלת של החדר שלהם בברכיים רועדות ממה שאראה..הסטרס הזה ממש ממש קשה.עוד מעט יש לי עוד תור במרפאה, מקווה לטוב.תמונה שלו מהבוקר אוכל
לצפיה ב-'ותמונה של הגור החזק מהשניים'
ותמונה של הגור החזק מהשניים
13/09/2018 | 10:03
50
תמונה מאתמול עוד כשהיה ברחוב
לצפיה ב-'טוב, תרמתי.'
טוב, תרמתי.
13/09/2018 | 10:28
2
39
אבל בשביל הכסף שלי אני מרגיש שלפחות אני יכול לתת לך עצה קטנה: פתח עצומה או משהו ותתחיל ללחוץ על העירייה, זה התפקיד שלהם לדאוג למסע עיקורים/סירוסים שישפר את המצב בעיר, האצבע שלך יכולה לסתום חור בסכר אבל לא למנוע את השטפון.

לצפיה ב-'שכחתי לציין: זה במרפאה.'
שכחתי לציין: זה במרפאה.
13/09/2018 | 10:28
1
14
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
14/09/2018 | 00:11
7
לצפיה ב-'תרמתי, פועלך ראוי לציון שבח ולכל עזרה '
תרמתי, פועלך ראוי לציון שבח ולכל עזרה
13/09/2018 | 17:24
1
28
פרטים במסר.
ושוב כל הכבוד לך,
שתהיה לך שנה טובה ומתוקה,
שנה של בריאות טובה, שקט ונחת.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!! שנה טובה גם לך!'
תודה רבה רבה!! שנה טובה גם לך!
14/09/2018 | 00:11
5
לצפיה ב-'חדשות לא טובות'
חדשות לא טובות
14/09/2018 | 00:15
1
46
אז הצמד גורים שאספתי שלשום הם זכר ונקבה.
הנקבה היא זו שגססה לי מול העיניים וזו שבמצב קשה.
הבשורה הרעה היא שיש לה בקע..תוכל לעבור ניתוח רק סביב גיל 4 חודשים.
כרגע היא בת חודש וחצי.
קודם שנגיע לשם, אני עדיין פוחד עלייה.
גם הנשימה שלה לא לגמרי נורמטיבית (לא קשור לעניין הבקע), מקווה שזה כן יסתדר אחרי שקצת תתחזק.באמת אספתי אותה במצב ממש קשה.
מקווה לטוב.
לצפיה ב-'רק למקרה שיש משהו דומה'
רק למקרה שיש משהו דומה
14/09/2018 | 20:30
27
אמנם המקרה של פרח הקטנה לא נשמע ממש דומה, אבל רק למקרה שבכל זאת כן:

אצלנו ד"ר מק'קוי היה עם נשימה מחרחרת ונפיחות בגרון. התברר שזה היה פוליפ בגרון. הוטרינר שלף אותו (תחת טשטוש כמובן) עם פינצטה כזו, דרך הלוע. ברגע שנשלף, הנשימה הסתדרה מיידית ללא שום זמן החלמה או תופעות לוואי.
לצפיה ב-'קראתי לה פרח'
קראתי לה פרח
14/09/2018 | 11:05
48
אספתי אותה ואת אחיה ביום רביעי מהרחוב.
אספתי אותה כשהיא שלד גוסס ואכול פרעושים.
יש לה בקע, נשימה לא הכי נורמטיבית והיום גם גיליתי אצלה איזה גוש בצוואר שזה או מורסה או בלוטת לימפה מוגדלת.
מתחיל לתת לה היום אנטיביוטיקה.
גם היום הייתי אצל וטרינר, פעם רביעית מאז שאספתי אותה.
נקווה לטוב.
לצפיה ב-'רציתי לברר מה עדיף לגבי חתול חצר'
רציתי לברר מה עדיף לגבי חתול חצר
13/09/2018 | 18:00
4
58
עדיף להשאיר אותו סגור בפנסיון בתשלום או עדיף להשאירו בחצר מבלי שיהיה מי שיאכיל אותו? תקופה של כ-4 ימים. חתול בן שנתיים לא מסורס ( אבל מתוק  )
לצפיה ב-'פנסיון'
פנסיון
13/09/2018 | 18:44
43
אם אין מי שיבוא להאכיל, להרעיב בחצר זה לא פתרון. ל4 ימים קשה להשאיר מזון זמין, וחצר זה לא מקום טוב לסגור כי זה לא בית.
לצפיה ב-'פעם ב-100 שנה אני חולק על העמיתה שלי'
פעם ב-100 שנה אני חולק על העמיתה שלי
13/09/2018 | 19:31
48
כי יש סיכוי גבוה מאוד שגם בפנסיון החתול לא יאוכל אבל בנוסף יהיה בסטרס נוראי.
בחצר אני מניח שכן אפשר להשאיר מזון שיספיק לו לכמה ימים אלא אם אין חתולים אחרים שיכולים לבוא לאכול.
צריך לדאוג להשאיר המון מים במקומות שונים ובכלים שונים.

למה אף אחד לא יכול לבוא לתת לו אוכל? לפחות פעם אחת. אולי שכנים יכולים לזרוק לו אוכל יבש בלי להכנס לחצר אפילו?
לצפיה ב-'זה לא הוגן...'
זה לא הוגן...
14/09/2018 | 16:09
1
44
תשובות הפוכות! 
אין מישהו/י עם דעה נוספת לאזן לכאן או לכאן?
לצפיה ב-'אבל תודה רבה על התשובות'
אבל תודה רבה על התשובות
14/09/2018 | 16:10
7
לצפיה ב-'חתולה הלכה לאיבוד'
חתולה הלכה לאיבוד
13/09/2018 | 23:40
3
47
היי כולם. חיפשתי היכן לפרוק ולקבל אמפתיה. החתולה שלי הלכה לאיבוד לפני כמה ימים (קפצה מהחלון כשלא הייתי בבית) ומאז לא נראו עקבותיה. עשיתי את כל מה שייעצו לי לעשות במקרים כאלה. בכל אופן, מרגיש ריק לחלוטין ולא יכול לחשוב על משהו אחר, לא מצליח לבלום את העצבות התהומית הזאת. קרה למישהו? במידה והם לא חוזרים, איך ממשיכים הלאה? באמת שנשבר לי הלב.

לצפיה ב-'להמשיך לחפש!'
להמשיך לחפש!
14/09/2018 | 07:04
18
אני מצאתי חתול בית שמעולם לא היה בחוץ אחרי
חודש וחצי!! (היה במרחק של חמישה מטר מהבית בתעלת ניקוז מי גשמים)
להמשיך לחפש!
לתלות מודעות עם תמונה טובה של החתול + מספר טלפון
ולהמשיך לחפש בשעות הלילה השקטות.
קפצה מהחלון? ייתכן והיא פצועה מסתתרת
בדרך כלל הם מתחבאים בסביבת הבית
לצפיה ב-'אם זו חתולת בית'
אם זו חתולת בית
14/09/2018 | 10:41
24
כימעט בטוח שהיא לייד הבית הם לא מתרחקים
תתמקד טוב מסביב לבית היא כימעט בוודאות שם מסתתרת באיזה חור
אם יש שכן שלא מסכים שתיכנס לחצר ( כן יש כאלה לצערי) תתעקש עד שיסכים היא כנראה שם  אם חיפשת בכל מקום אחר מבסביב לבית
לצפיה ב-'פזר לה אוכל שהיא אוהבת, רוב הסיכויים שהיא בסביבה ותריח.'
פזר לה אוכל שהיא אוהבת, רוב הסיכויים שהיא בסביבה ותריח.
14/09/2018 | 13:03
8
לצפיה ב-'הודעה מאחד הפורומים שהוקפצה לראשי'
הודעה מאחד הפורומים שהוקפצה לראשי
13/09/2018 | 22:34
1
54
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2462/1836711...המומחים/גירושין

מה באמת עושים במצב כזה?
לצפיה ב-'מהפוסט נראה שזו חתולה שחיה בחוץ'
מהפוסט נראה שזו חתולה שחיה בחוץ
14/09/2018 | 06:58
40
שורטת דלתות, קשה לתפיסה,שורטת.. זו לא חתולה רגילה שגדלה בתוך בית.
כיון שזו חצר/מתחם  הייתי משאירה אותה שם (כיון שיש להם ילדים והוא הביא אותה לפני הנישואים אני מניחה שהיא שם כבר כמה שנים  ו"כלבים נובחים" זה לא משהו חדש).
אז או שהיא תמשיך לתת לה אוכל, או שתעביר בכלוב לגרוש כפי שהוצע לה .
מבחינה משפטית - כיון שאין שבב לחתולה ואין בעלות משפטית אין מה לעשות. בעיקר כדהם מגדלים אותה יחד מרגע נישואיהם. ובזה בעצם היא קיבלה אותה למשפחה והופכת להיות גם בעליה.
לצפיה ב-'3 חודשים אחרי התחקיר - סוף-סוף נעצר הווטרינר ד"ר ארי דושניק'
3 חודשים אחרי התחקיר - סוף-סוף נעצר הווטרינר ד"ר ארי דושניק
12/09/2018 | 20:29
4
64
כותרת: וטרינר חשוד שהונה עיריות: "לא סירס וקיבל כסף".
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5348625,0...

למי שמעוניין להיזכר -
כותרת ב-חדשות רשת 13, ב-18.7.2018:
בעקבות התחקיר: צו מניעה לוטרינר   (כמובן צו זמני)
https://reshet.tv/item/news/domestic/health/newsit...

מישהו רוצה להמר, בשלב הזה, על כמה שעות עבודת שירות יקבל דושניק?
לצפיה ב-'אני מאחל לו להירקב בכלא.'
אני מאחל לו להירקב בכלא.
13/09/2018 | 10:20
33
אבל השופטים שלנו רחמנים גדולים כלפי פושעים, במיוחד כלפי אלו שיש להם עו"ד יקרן המכיר את השופט, כך שאני מהמר שלא חשוב מה יהיה העונש הוא בטח יהיה משהו שיעצבן את כל מי שאוהב חתולים.

לצפיה ב-'הוא כבר שוחרר'
הוא כבר שוחרר
13/09/2018 | 15:34
2
39
לצפיה ב-'שוחרר ממעצר - מעצר זה לא עונש'
שוחרר ממעצר - מעצר זה לא עונש
13/09/2018 | 18:15
32
יש סיבות מסויימות לעצור אדם במהלך חקירתו (כגון מסוכנות, סכנה לשיבוש הליכים) וכאן הוכרע שאין סיבות להמשך מעצר. זה לא קשור לתוכן החקירה שעדיין נמשכת, לפסק הדין וגזר הדין הצפויים - שאני מקווה שיהיו הולמים
לצפיה ב-'זה כי לחתולים שהתעוררו באמצע הניתוח אין עורכי דין'
זה כי לחתולים שהתעוררו באמצע הניתוח אין עורכי דין
13/09/2018 | 18:26
36
ולווטרינר המחוזי שאישר את "תקינות" המרפאה - יש ויש
לצפיה ב-'אפשר למנוע ממנה לקפוץ על השייש כשמבשלים?'
אפשר למנוע ממנה לקפוץ על השייש כשמבשלים?
13/09/2018 | 10:02
4
33
או לקפוץ על השולחן כשאוכלים? כמובן שזו התנהגות בריאה ומובנת ובכל זאת..
לצפיה ב-'בטח שאפשר.'
בטח שאפשר.
13/09/2018 | 10:18
2
45
פשוט עוצרים אותה.
זה לא ימנע ממנה מלנסות שוב, ושוב, ושוב... אבל היא חתולה, כן? אם היא הייתה צייתנית ועושה את מה שאתם רוצים שהיא תעשה היא הייתה כלב.

לצפיה ב-'לדעתי אתה מבלבל בין ציתנות ללמידה'
לדעתי אתה מבלבל בין ציתנות ללמידה
13/09/2018 | 11:55
1
32
לא יודע לגבי חתול, אבל יש יצורים עם חשיבה חופשית שמסוגלים ללמוד לחזור על התנהגות מתגמלת ולהפך 
לא רק מתוך המניע לרצות את הבעלים דוגמת הכלב
לצפיה ב-'כי במקרה הזה אין הבדל,'
כי במקרה הזה אין הבדל,
13/09/2018 | 14:13
28
החתול לא יציית להוראה כזאת, וגם אם ילמד משהו זה רק לעלות כשאתם לא שם, או כשאתם לא שמים לב, או כשיש ריח של משהו טעים, או סתם כי מתחשק לו, ככה זה עם חתולים וזה חלק מהקסם שלהם.

לצפיה ב-'אפשר לנסות את שיטת הקליקר'
אפשר לנסות את שיטת הקליקר
13/09/2018 | 16:11
41

זו שיטה ידועה, ובעיקר צריך את הסבלנות לעבור כמו שצריך את השלבים ההתחלתיים, ואז אפשר ללמד כל מיני דברים עם השיטה הזו.

עבדתי עם קליקר עם כלבים. הכרתי אנשים שעבדו (בהצלחה) עם קליקר עם חתולים. אצלנו בבית זה לא נוסה סתם כי לא הורגש כזה צורך. במקרה שלנו, גם העובדה שלא משאירים אוכל סתם על השיש או על השולחן (לא בגלל החתולים... אלא כי זה דוחה) די עוזרת. זה לא אומר שהם לא עולים על שיש או על שולחן, אבל הם גם רגילים שמורידים אותם (מהשיש במטבח) ולא נשארים שם כשרואים מישהו מתקרב כי ברור שהם לא יורשו להישאר שם.
לצפיה ב-'אמפולה או כדור לפרעושים לחתול? '
אמפולה או כדור לפרעושים לחתול?
13/09/2018 | 10:59
1
25
שני מדבירים שיצרתי עמם קשר אתמול, לא רצו לבוא לעבוד :) ..
את המדביר הירוק שאלתי לכמה זמן להוציא את החתולה אמר ל24 שעות.
המדביר הרגיל בכלל ציין שאם טיפלתי בחתולה ואני יכולה לסבול עוד קצת אז היא כבר תשמש "מדביר" כי הפרעושים יקפצו עליה וימותו ותוך כשבועיים לא יהיו לי פרעושים בבית אם גם אנקה יסודי ואשאב וכולי.
שניהם טענו שאמפולה איננה טיפול טוב ועדיף כדור.
מה בעצם ההבדל??

לצפיה ב-'וטוב שלא באו, עזוב אותך מהדברה.'
וטוב שלא באו, עזוב אותך מהדברה.
13/09/2018 | 11:35
31
אני לא מכיר כדורים נגד פרעושים, אם בכלל יש דבר כזה.
מה שאני ממליץ עליו הוא לשים אמפולה על החתולה, ולקנות תרסיס נגד פרעושים (כזה שמרססים על החתול) ולהשתמש בו כדי לרסס במקומות החשודים בהם עלולים להיות פרעושים או ביצי פרעושים, כמו מקום המרבץ, פינות ומתחת לרהיטים. החומר הזה מיועד לריסוס על חתולים לכן הוא בטוח לא ירעיל את החתולה והוא יעיל נגד פרעושים.כמובן שאפשר בכלל לוותר על האמפולות ולהשתמש רק בתרסיס גם על החתולה.

לצפיה ב-'האכלת חתולי רחוב - עקב נסיעה לטיול בחו"ל'
האכלת חתולי רחוב - עקב נסיעה לטיול בחו"ל
12/09/2018 | 09:58
5
45
שלום. אני מאכילה חתולי רחוב על יד הבניין שלי בכפר יונה. מדובר בכ-20 חתולים. אני מאוד רוצה לנסוע לחו"ל, טיול, אבל אני כמו בבית סוהר: מי יאכיל את החתולים ? כמו שעון הם מתייצבים על יד דלת בכניסה לבניין יום יום לבקש אוכל. יש מי שיהיה מוכן להחליף אותי ????? תודה רבה
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
12/09/2018 | 16:04
33
שעלייך לחפש מאכילים נוספים באזור, שתוכלי גם את להציע להחליף אותם בתורם.

האלטרנטיבה היא לחפש מישהו בתשלום: לפרסם במרפאות הוטרינריות ובמכללות ובקמפוסים באזור כדי למצוא מישהו שיבוא בעד תשלום.
לצפיה ב-'יש בפייסבוק הרבה קבוצות, כדאי לכתוב שם ודי בטוח שתמצאי מישהו'
יש בפייסבוק הרבה קבוצות, כדאי לכתוב שם ודי בטוח שתמצאי מישהו
12/09/2018 | 16:32
25
שיחליף אותך. למשל זאת קבוצת נמאכילים https://www.facebook.com/groups/hatulim/
לצפיה ב-'עזבי אותך משטויות, בשביל מה את צריכה את זה?'
עזבי אותך משטויות, בשביל מה את צריכה את זה?
12/09/2018 | 17:46
37
העולם מלא אנטישמים, וערבים, וערבים אנטישמים. וחבל על הכסף. ובכל מקרה יהיה לך קשה להתענג על הטיול בגלל המחשבה שהחתולים שלך גוועים ברעב...
טוב, טוב. עם 22 אלף תושבים בטח שיהיה מישהו שיוכל להחליף אותך בכפר יונה, אז סעי ותיהני וכל הכבוד על הדאגה לחתולי הרחוב.

לצפיה ב-'אם מתאים לך, את יכולה להציע מגורים אצלך בזמן הטיול'
אם מתאים לך, את יכולה להציע מגורים אצלך בזמן הטיול
12/09/2018 | 18:53
27
בתמורה להאכלה. לא מתאים לכולם לארח כך אצלם בהעדרם אך יש מי שעושה זאת, ויש מספיק אנשים שישמחו לעסקה כזו.
למיטב ידיעתי יש בפייסבוק קבוצות מתאימות (אני לא מתמצאת, אבל כך הבנתי)
לצפיה ב-'מאוד פשוט'
מאוד פשוט
12/09/2018 | 19:37
32
המועמדים הכי מתאימים לתפקיד הם השכנים בבנין
לצפיה ב-'חתול בגג'
חתול בגג
09/09/2018 | 10:12
12
64
היי, שלום לכולם!

לחברה שלי 2 חתולים והיא די חרדתית לשלומם.
רציתי לשמוע מכם בבקשה עוד כמה דעות כדי לנסות להבין אם לפחדים האלו יש שורש מוצק במציאות או שבאמת נובעים מחרדה.

האם אפשר לתת לחתול להיות בגג(קומה 4) בבטחה? היא טוענת שמספיק שילך על הקצה, פתאום יעבור ג'וק/ציפור/מטוס - דעתו תוסח וימצא עצמו למטה. כנ"ל לגבי חלונות. יש לנו רשתות בכל החלונות ויש לה פחד קיומי לגביהם במידה והחלון יהיה פתוח. האם חתולים באמת מתבלבלים לעתים ונופלים/קופצים מקומות גבוהות? האם החשש מוצדק?

נושא נוסף הוא קולר. היא טוענת שהרבה פעמים החתול יכול להיתקע במשהו עם הקולר ולחנוק עצמו מרוב לחץ. אמרתי שלדעתי יש יותר חתולים עם קולרים מאשר חתולים שנחנקו, אבל שוב, מה אני יודע (:

תודה רבה על הדעות מראש!
לצפיה ב-'כן ,לא וכמה'
כן ,לא וכמה
09/09/2018 | 10:30
2
50
האם חתול יכול ליפול מהגג ?כן
האם חתולים נפלו מגגות ? כן
האם חתול יכול להתקע עם קולר ולהחנק ?כן
לכל מקרה כמעט שתשאל יש סכוי שזה יקרה,
השאלה מה ההסתברות
אם תלך ברחוב תראה הרבה חתולים עומדים על גגות ,עצים ומקומות גבוהים ולא נופלים,
ובאותו רחוב תראה הרבה חתולים עם קולרים
זה הכל השאלה של כמות הפחד ,
גם כל אדם שנכנס לרכב ונוסע יש סיכוי שימות בתאונת דרכים,
זה השיקול של כל אדם האם לנסוע ברכב או לא
לדעתי בן הסכנות הקיימות לחתולים, נפילה מגובה או חנק זה אחד הדברים הכי קטנים ולא סבירים,
אבל כל אדם מקבל החלטות לפי השיקולים שלו.
לצפיה ב-'נפילות'
נפילות
09/09/2018 | 11:00
33
תודה רבה על הדעה שרית!
זה גם מה שאני חושב, אך שומע לא מעט אנשים שמספרים על חתולים שנפלו...
אשמח לדעות נוספות (:
לצפיה ב-'הכי קטנים ולא סבירים? אולי באופן כללי אם נתייחס לכל אוכלוסית'
הכי קטנים ולא סבירים? אולי באופן כללי אם נתייחס לכל אוכלוסית
09/09/2018 | 14:12
28
החתולים. לחתול שיש לו גישה לחלומות, מרפסות וגגות שאינם מרושתים הסבירות ליפול היא גבוהה.
לחתול שמסתובב בין השיחים עם קולר לא בטיחותי הסבירות להתפס בשיחים גבוהה מאוד. אולי לא עד לחנק אבל הוא יהיה חשוף לסכנות אחרות.
לצפיה ב-'החברה שלך צודקת לגמרי.'
החברה שלך צודקת לגמרי.
09/09/2018 | 12:11
3
35
חתול על גג - במוקדם או במאוחר הוא ייפול למטה וסביר להניח שייפגע קשה או ימות, אני מכיר אישית די הרבה מקרים כאלה. חתולים אגב נופלים גם מעצים ומקומות אחרים אבל עומדים בזה יפה, קומה 4 היא בדרך כלל גזר דין מוות.
קולר - כן, אפשר להחנק, אבל בשביל זה יש קולרים עם סגר בטחון, זה שצד אחד שלו נראה כמו קלשון משולש, משקל של חתול בדרך כלל מספיק כדי לפתוח את הקולר. מלבד זה צריך להתאים את הקולר היטב כדי שלא יגרום לפצעים בשל שפשוף בעור.

לצפיה ב-'הגורה שלי ב 5 חודשים נפלה מקומה 3'
הגורה שלי ב 5 חודשים נפלה מקומה 3
10/09/2018 | 00:37
2
37
ורק צלעה ברגל שמאל
אחריי כמה ימים גם הצליעה עברה
לצפיה ב-'היה לך מזל ענק'
היה לך מזל ענק
10/09/2018 | 08:35
1
34
ממש לא לסמוך על כך שזה כל מה שיקרה בהמשך
לצפיה ב-'כן קרה לה נס אין לי מושג איך נפלה בשלום מגובה כזה'
כן קרה לה נס אין לי מושג איך נפלה בשלום מגובה כזה
12/09/2018 | 19:50
23
צירפתי תמונה ובמציאות זה נראה יותר גבוה
היא נחתה בדירת קרקע הימנית
והסתתרה מאחורי מכונת הכביסה שלהם בחצר
לצפיה ב-'בתור שמרחתול'
בתור שמרחתול
09/09/2018 | 14:24
3
56
יוצא לי להתקל בכל מיני מקרים.

חלק מהחתולים שביקרתי היו נכים בעקבות נפילה - אחת נפלה בכלל מקומה שניה ובכל זאת הפכה לנכה עם הליכה נגררת (שגם אותה השיגה אחרי תהליך שיקום ארוך) ועקירה של השיניים עקב המכה שספגה בלסת. אחר גם כן נכה שעבר תהליך שיקום ארוך בעקבות נפילה, נדמה לי מקומה רביעית, ובזמן שביקרתי אותם שאלו אותי לאן אפשר למסור אותו כי עמד להוולד להם ילד ראשון והחתול כבר לא שלט בסוגרים בעקבות התאונה. אחרת נהרגה בנפילה: מקרה מזעזע במיוחד, נפלה מקומה שמינית ישירות על קצוות מחודדים של גדר ברזל. היא מתה.

לי אישית חתולה אחת נפלה מקומה שניה כשרדפה אחרי יונה. זה היה לפני שנים רבות, כשעדיין חשבתי כמוך, שזה נדיר, שרוב החתולים לא נופלים, וכו' וכו'. לנו היה מזל, החתולה בעיקר חטפה מכות יבשות וקיבלה זריקה עם משכך כאבים מהוטרינרית, שדבר ראשון בדקה לה את הלסת והסבירה שבנפילות גם אם החתול בכללי יוצא בסדר הרבה פעמים הלסת נפגעת, יש סגירה פתאומית חזרה עקב ההדף ולעיתים צריך ניתוח לטפל בפציעות עקב ריסוק שיניים ותקיעה שלהן בלסת הלא נכונה. בחתולי רחוב דבר כזה גורם לזיהומים ואז גם אם נראה כאילו יצאו מהנפילה בשלום, הם מאבדים יכולת לאכול ומתים לאט, ביסורים.

באשר לקולר, כבר יצא לי לחלץ חתולה שאיכשהו כשהסתובבה בחוץ הצליחה לתקוע לעצמה רגל אחת בתוך הקולר מבלי יכולת להוציא, ועוד היה כאן מקרה ממוזל שיכולתי לתפוס חתולה לא שלי ולשחרר את הקולר.

במילים אחרות - מדובר בסכנות שכדאי להתיחס אליהן ברצינות. לא תרצו להתמודד עם התוצאות של דבר כזה.
לצפיה ב-'סכנות'
סכנות
09/09/2018 | 14:55
2
33
אוקיי, שמחתי לשמוע עוד דעות ומרגיש שקיבלתי פרספקטיבה חדשה על הסכנות הללו.
מעוניין לבדוק על הקולר הזה שהוזכר שנפתח כאשר יש לחץ. אולי אינו מסוכן.

מודה לכולם, שיהיה חג שמח ונטול בעיות חתולים (;
לצפיה ב-'הקולרים האלה אינם מסוכנים אך חתולים מאבדים אותם בקלות.'
הקולרים האלה אינם מסוכנים אך חתולים מאבדים אותם בקלות.
09/09/2018 | 15:42
1
10
לצפיה ב-'החתולה שלי מסתובבת כבר שנים רבות עם קולרים כאלה'
החתולה שלי מסתובבת כבר שנים רבות עם קולרים כאלה
09/09/2018 | 16:15
34
ולא איבדה אף אחד מהם.
מה שכן היא שוחקת אותם כאשר היא מגרדת בצואר (כנראה מגרד לה בגלל הקולר), כך שכל שנתיים בערך אני צריך לקנות חדש, אבל הלוואי שאלו יהיו הצרות שלי עם חתולים...
עוד משהו: לא להשאיר פעמון על הקולר! זה משגע אותם!

לצפיה ב-'כן. פחד מאוד מוצדק.'
כן. פחד מאוד מוצדק.
11/09/2018 | 23:29
18
החתול שלי נפל ( עוזר בית השאיר חלון פתוח) ולמרות השטח הרחב שהיה נפל.  עד היום לא ברור מה קרה.לא שרד כי הוטרינר פיספס דימום פנימי אחרי 4 ימים מהנפילה.
לצפיה ב-'אז ככה עובר עליי החג '
אז ככה עובר עליי החג
11/09/2018 | 21:10
48
תיעוד קטן מאתמול (10.9.2018) שמראה
כמה עצוב המצב בבאר שבע.
וגם כמה זה קשה בשביל אוהב חתולים כמוני שמציל ומאכיל אותם כבר המון שנים.

זה התחיל מוקדם בבוקר עם האכלות במקומות הקבועים שלי.
באחד מהם יש לי גור בן שלושה חודשים לערך עם דלקת חניכיים וגם שילשול קשה.
במקור הם היו ארבעה גורים, שניים מתו, שניים נשארו בחיים בזכות האכלות שלי (שני השחורים לבנים בתמונה).
כבר הייתי איתו במרפאה והוא קיבל טיפול אותו אני ממשיך בחוץ (האבקה הוורודה שאתם רואים זה כדור אנטיביוטיקה שאני כותש שם ונותן לו).
מאוד לא פשוט לתת אנטיביוטיקה שמחביאים באוכל לגור ספציפי כשיש קבוצה של חתולים שמתנפלים עלייך.
הטיפול שנותן לו זה המקסימום שלי אבל זה לא מספיק והוא צריך בית וטיפול צמוד.

הם (שני האחים השחורים לבנים) נמצאים במקום גרוע ומסוכן, אני מפרסם את שניהם לאימוץ כבר תקופה אבל אין התעניינות.

משם המשכתי לעוד נקודות האכלה קבועות שלי.
כל זה נעשה על אופניים, ככה אני מתנייד בעיר.

אחר הצהריים רציתי לצאת לרכיבה שלא קשורה לחתולים, סתם התאווררות.
לי בתור אוהב חתולים יש עיניים שקולטות חתולים בכשרון רב, גם אם זה תוך כדי רכיבה והם מתחת לאיזה ספסל בגינה ציבורית כמו האמא והגורים שצילמתי.קלטתי אותם ככה בזווית העין והלכתי לראות מה שלומם, זה משהו שאני עושה ככה על אוטומט.
לצערי שני הגורים עם דלקות עיניים קשות, אחת העיניים כבר סגורה.
הם נמצאים ממש לא בסביבה שלי ולא באזור ההאכלה שלי, מחליט לרכוב הביתה להצטייד באוכל, לפחות לעשות משהו כדי לעזור להם.

בדרך חזרה קולט שני אנשים משחקים עם גור, מנופפים לו בענף.
עוצר לידם ורואה חמישה!! גורים שנמצאים שם.חושך בעיניים.
חוזר הביתה מצטייד באוכל, חוזר ומאכיל את הגורים, משם ממשיך לאמא המניקה, מאכיל גם אותה ואת הגורים.

כל זה לוקח זמן והכל ברכיבה, זה מאמץ פיזי וחם ומזיעים והמצב רוח חרא על כמה אומללים יש ברחובות וכמה הם נגמרים וסובלים ואני נגמר יחד איתם מצער ומאמץ להציל אותם.

זה סתם עוד יום בחיי, אני עושה את זה המון שנים ואעשה את זה גם היום.ומחר.
מי שרוצה או יכול לקחת חלק מהגורים כפרוייקט הצלה או אימוץ שישלח לי הודעה ואתן מיקום.
לשתף תמיד עוזר.
מי שרוצה לעזור לי בתרומה כדי שאוכל להמשיך להציל מוזמן להתקשר אחריי החג
לחנות ממנה קונה אוכל, מגה פט .טלפון שלהם 08-9979799, תרומה לעודד הכטמן.
אפשר גם לתרום למרפאה בה מטפל, 
מרפאת ברנע 08-6421848.
אם תרמתם ספרו לי על זה בהודעה פרטית.חג שמח לכם ולחתולים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה