לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'Arden Grange- מומלץ?'
Arden Grange- מומלץ?
25/02/2017 | 18:00
6
33
היי

הציעו לי בחנות חיות אוכל של Arden Grange ולא מצאתי אותו ברשימה של דימיטרי. האם הוא נחשב לאוכל טוב?

לצפיה ב-'ואיך הוא בהשוואה ל-anf ו-holistic blend?'
ואיך הוא בהשוואה ל-anf ו-holistic blend?
25/02/2017 | 20:52
8
לצפיה ב-'כל תשובה שתקבל לא תהיה טובה במיוחד.'
כל תשובה שתקבל לא תהיה טובה במיוחד.
25/02/2017 | 21:07
1
33

כלומר כדי לדעת אם האוכל באמת טוב צריך לבדוק אותו בדרך בה דימיטרי בודק אותו, ואם הוא לא בדק אותו אז כל תשובה תהיה סתם ניחוש.
אז עד שדימיטרי יבדוק אותו קח כלל אצבע: חלק את המחיר במשקל, ואם המחיר לק"ג הוא פחות מ-30 ש"ח זה אוכל ברמה נמוכה (יחסית).
לצפיה ב-'‏תודה רבה!'
‏תודה רבה!
25/02/2017 | 22:36
3
לצפיה ב-'מעניין, רק לפני כמה ימים ראיתי במקרה את המזון הזה באיזה אתר'
מעניין, רק לפני כמה ימים ראיתי במקרה את המזון הזה באיזה אתר
26/02/2017 | 21:12
2
22
מחו"ל.
אז ככה. יש למזון הזה כמה תכונות טובות והוא קיבל ציון די גבוה - 77 ו-78 לגרסאות עוף וסלמון בהתאם. גירסת גורים קיבלה בכלל ציון 88, גירסת סנסיטיב גם קיבלה ציון 78 אבל יש בה יותר מדי סידן וזרחן ואני לא ממליץ עליה.
חבל רק שאחוז החלבון במזונות האלה יחסית נמוך.
חשוב לציין שבינתיים כל הגרסאות קיבלו 5 נק' זכות בגין טאורין טבעי אבל ייתכן ואחרי בירור עם היצרן זה ישתנה.

עדיין Holistic Blend בגירסת הודו ועוף הוא מזון יותר טוב. ANF לעומת זאת פחות טוב.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/02/2017 | 12:12
1
3
לא ראיתי אותו ברשימה שלך- אולי יש לי קובץ לא מעודכן?
לצפיה ב-'רק אתמול הערכתי אותו כי לא ידעתי שהוא נמכר בארץ'
רק אתמול הערכתי אותו כי לא ידעתי שהוא נמכר בארץ
27/02/2017 | 12:34
1
לצפיה ב-'מועדון שמרתולים'
מועדון שמרתולים
26/02/2017 | 12:50
3
31
שלום, האם מישהי/ו מכיר/ה איגוד בו החברים שומרים על חתולי חברים בחינם? למשל אני שומר (מבקר בודק, משחק, מזין, מנקה) כך וכך ימים ומקבל בתמורה בערך את מספר הימים בהעדרי? 
תודה
לצפיה ב-'לא נראה לי שהמציאו משהו כזה.'
לא נראה לי שהמציאו משהו כזה.
26/02/2017 | 14:26
26

אני מבין שההשראה לרעיון באה מהאפליקציות לשימוש משותף במכוניות ורכבים, אבל שים לב לכך שמכוניות ורכבים נהוג להשכיר/להחליף, עם חתולים וילדים זה לא עובד כך.

לצפיה ב-'הרעיון הזה נקרא "בנק זמן". אני יודעת שיש ארגונים שעוסקים '
הרעיון הזה נקרא "בנק זמן". אני יודעת שיש ארגונים שעוסקים
26/02/2017 | 15:35
1
25
בתחום, לאו דווקא בהקשר החתולי. נסה לחפש בגוגל. אני יודעת שגם באתר "אגורה" יש קטגוריה רלוונטית (אבל בדרך כלל למתן סיוע חד צדדי, הצצתי שם וראיתי שמישהי מציעה להשגיח על כלבים בחינם).
נראה לי סביר יותר שתמצא מענה אם תאתר בעלי חתולים בסביבתך, או אולי שכן ללא חתולים, אבל כזה שזקוק נניח להשקיית עציצים בהעדרו. בהצלחה!
לצפיה ב-'אצלנו בשכונה'
אצלנו בשכונה
26/02/2017 | 16:39
21
בנק הזמן נמצא במתנ"ס הקהילתי. אולי שווה לבדוק גם במרכז הקהילתי שלכם?
לצפיה ב-'עזרה בבקשה - חתול שורט לי את הכיסא'
עזרה בבקשה - חתול שורט לי את הכיסא
25/02/2017 | 22:15
1
37
שלום, יש לי כיסא מחשב דמוי עור חדש וכל פעם שהחתולה שלי מטפסת עליו היא שורטת אותו ועושה לי חורים, החתולה בת חודשיים, יש פתרון לכך?
תודה..
לצפיה ב-'חתולים ורהיטים'
חתולים ורהיטים
26/02/2017 | 11:47
25
הצירוף הזה באמת לא תמיד להיט...

במקרה שלכם, מדובר בגורה בת חודשיים - בגיל הזה הם פחות קופצים ויותר גוררים את עצמם למעלה עם הציפורניים. בקרוב מאוד היא כבר תפתח יותר את יכולות הקפיצה שלה, ואז פחות תתלה בצורה כזאת עליכם ועל הרהיטים.

מה שכן, זה לא אומר שהיא תפסיק לעשות משהו שנתפס בעיניה כיפי ונעים, ולכן אחד הדברים שחשוב לעשות בבית זה לספק לה אלטרנטיבה טובה. הכוונה למתקן שעליו מותר ורצוי שהיא תשייף את הציפורניים. יש כל מיני דברים בשוק, כאשר האפשרויות הן אנכי, אפקי או אלכסוני - מה שבעיקר תופס אלו דברים יציבים (שלא זזים כל פעם שהחתול מושך) ומצופים במשהו אטרקטיבי, כמו חבל סיסל ו/או בד מתאים. אצלנו בבית יש ממש מתקן (מה שמכונה "עץ חתולים") שגם משמש לחתולים מקום לרביצה ולמסתור. דברים קטנים יותר ויציבים פחות לא הצליחו אצלנו בבית למשוך את החתולים אליהם.

אפשרות נוספת, שאצלנו בבית לא ביצענו אבל יש אחרים שכן - להרגיל את הגורה כבר מגילה הצעיר לתרגולת של קיצוץ הקצוות החדים של הציפורניים. למען הבהירות: לא מדובר בעקירת ציפורניים (גרימת מום אכזרית ובלתי חוקית) אלא בגזירה, עם מספריים מתאימים, כמו שגוזרים ציפורניים לבני אדם. מדובר אך ורק בקצה החד, שצומח שנית לאחר זמן. אם מעולם לא עשיתם זאת קודם עם חתול, רצוי מאוד לקבל בפעם הראשונה הדרכה מוטרינר כדי לראות ברור איך לגזור מבלי לפגוע בטעות בכלי הדם. אם מרגילים מגיל צעיר בנינוחות ובנועם, יתכן שתוכלו להמשיך בכך במהלך כל חיי החתול - אם תהפכו זאת למלחמה, זאת צורה של נסיון התאבדות, עם חתול ששונא כל רגע ויעשה כל מאמץ להלחם חזרה. חשוב לבצע דבר כזה נכון ולא להפוך את זה למאבק.

כאמור, אצלנו לא קוצצים ציפורניים. "עץ החתולים" עושה את העבודה.
אפשרות אחרת - אם זה כסא מחשב שנמצא בחדר עבודה - פשוט לסגור את הדלת... ציפויי  עור ודמויי עור הם באמת אטרקטיביים במיוחד לחתולים.
לצפיה ב-'שוב שלום לכולם, הפעם מצטרפת רשמית'
שוב שלום לכולם, הפעם מצטרפת רשמית
23/02/2017 | 22:42
20
85
היום אימצנו מעמותה את יודה (כמו יהודה רק בלי ה'), בן פחות משנה (נאמר 9 חודשים?...).
יודה הוא נשמה טובה, שוחר חברה ומתלטף.
אספר קצת איך הוא הגיע לעמותה. לפני 3 חודשים יצאו שני מטיילים להרי יהודה. באמצע השומקום התחיל לעקוב אחריהם גור חתולים, להתלטף ולהתחנף במרץ. הוא הלך איתם 3 קילומטרים, עד שהגיעו למכונית. הם התלבטו מה לעשות איתו. הוא היה בייתי מאוד, ונראה שאין לו מושג לאן הוא שייך. הם חשבו לקחת אותו איתם, אבל לא היה להם כלוב נשיאה. אז הם חשבו שהוא ישב על הברכיים של הנוסע, רעיון שנשמע, איך אומר... הרפתקני משהו. למרבה הפלא הוא היה ממש רגוע בנסיעה, התלטף והתפנק. הם מסרו אותו לעמותה, שם סורס וחוסן. בקיצור, יודה על שם הרי יהודה.
יודה הסתגל לבית החדש שלו תוך שתי דקות. אוהב מאוד פינוקים בכלל, וליטופים על הבטן בפרט (באחת התמונות צילמתי אותו בתנוחת ה"בואו תלטפו אותי"), וגם נהנה מאוד להיות על הידיים. מאז שהגיע לעמותה הוא היה בכלוב לא גדול במיוחד, ואני מופתעת מהנינוחות ומהחום שלו אחרי חודשים שהיה כלוא.
אחרי שקראתי בעיון את הטבלאות של דימיטרי קניתי לו אופטימל של וויסונג (39 ש"ח לקילו), והוא מרוצה.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
23/02/2017 | 23:14
1
41
איזו אישיות הוא נשמע!

ברוך בואו של יודה וברוכים הבאים למצטרפים רשמית

שתדעו הרבה נחת ואושר!
לצפיה ב-'תודה, תודה! שנזכה לגדל אותו למצוות ומעשים טובים '
תודה, תודה! שנזכה לגדל אותו למצוות ומעשים טובים
23/02/2017 | 23:25
5
לצפיה ב-'ועכשיו אני קוראת בוויקיפדיה, ומסתבר שהוא "טאבי מקרל"'
ועכשיו אני קוראת בוויקיפדיה, ומסתבר שהוא "טאבי מקרל"
23/02/2017 | 23:27
2
41
מתאפיין בפסים אנכיים בצידי הגוף, האות M על המצח, וכתמים שחורים בבסיס שממנו יוצאות שערות השפם.
אף פעם לא שמעתי את הצירוף הזה....

לצפיה ב-'זה אומר שקיבלתם שניים במחיר אחד'
זה אומר שקיבלתם שניים במחיר אחד
24/02/2017 | 11:50
1
31
חתול וגם דג!

לצפיה ב-''
24/02/2017 | 17:10
1
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה! '
שיהיה בהצלחה!
24/02/2017 | 13:06
1
48

אחד משלי גם הוא טאבי, אולי זה צירוף מקרים ואולי באמת הטאבי בא עם אופי כזה, אבל זה שלי הוא באמת נשמה טובה, חביב לאנשים ולגורים וגם לחתולה אחרת שהיא אחותו, אבל מצד שני הוא לוחם אכזרי נגד חתול זכר אחר שגר לא רחוק משם, בין הבתים יש מגרש חניה ושני החתולים מתקוטטים כבר שנים על השאלה למי שייך המגרש, מה שמוזר מפני שלאף אחד מהם אין מכונית...
מצרף תמונה של טייגר, זה הטאבי שלי.
בקשר למקום שבו יודה נמצא: אני מוכן להתערב שהוא במקור היה חתול בית, ובעליו היה אידיוט מצוי שרצה לחסוך ממנו את חיי העיר הקשים ולכן 'שיחרר אותו לטבע'. בגיל שישה חודשים הוא לא היה מחזיק שם מעמד אפילו יומיים בלי אוכל, מחסה ושתיה, היה לו הרבה מזל שנמצא כפי שנמצא.

לצפיה ב-'סכסוכים על חניה יכולים להיגמר רע מאוד '
סכסוכים על חניה יכולים להיגמר רע מאוד
24/02/2017 | 17:08
30
הוא באמת יפהפה הטאבי שלך.
אני תוהה אם לכל הטאבים החומים יש כפות רגליים שחורות. לטאבי שלי יש כפות רגליים גדולות יחסית, מה שמשווה לו מראה עוד יותר נמרי.
ואכן שיחק לו המזל ליודה, שפגש את המטיילים, וגם האופי המתחבר ושובה הלב שלו לא הזיק...
לצפיה ב-'איזה סיפור! מזל טוב ושיהיה בהצלחה!'
איזה סיפור! מזל טוב ושיהיה בהצלחה!
25/02/2017 | 13:49
12
7
לצפיה ב-'תודה רבה. בינתיים התחיל לשלשל, אולי הוויסונג לא טוב לו...'
תודה רבה. בינתיים התחיל לשלשל, אולי הוויסונג לא טוב לו...
25/02/2017 | 14:49
11
22
ביום הראשון היציאות שלו היו מוצקות. אנסה להחליף לו אוכל.
לצפיה ב-'בדקת שזה וויסונג לחתולים, לא לכלבים?'
בדקת שזה וויסונג לחתולים, לא לכלבים?
25/02/2017 | 16:00
8
5
לצפיה ב-'כן, זה feline'
כן, זה feline
25/02/2017 | 16:43
7
3
לצפיה ב-'קחי בחשבון שיכולות להיות סיבות נוספות לבעיה הזאת:'
קחי בחשבון שיכולות להיות סיבות נוספות לבעיה הזאת:
25/02/2017 | 17:39
6
26
1. מישהו בבית נתן לו לנשנש משהו חלבי, או כל דבר אחר שהוא לא רגיל אליו.
2. הוא כירסם משהו שאינו מזון.
3. אם השתמשתם בחומרי הדברה כלשהם זה נדבק לפרווה ולכפות הרגליים וכאשר הוא ניקה את עצמו זה הגיע לקיבתו.
4. הוויסונג עצמו מקולקל - בדקי אם אין לו ריח חריג ואת תאריך התפוגה.

לצפיה ב-'תודה גורדיאן, אבל לא סביר כ"כ'
תודה גורדיאן, אבל לא סביר כ"כ
25/02/2017 | 19:20
5
27
הוא לא אכל שום דבר פרט למה שאני נתתי לו. אין לו כל כך מה לכרסם כאן שאינו מזון, וכל מה שהוא שיחק איתו "בלתי כרסים", אחרי שקראתי כאן על החתולים ששלפו להם באנדוסקופיה חתיכות צעצועים רכים מהבטן, מאוד הקפדתי במה הוא משחק.
אין לנו חומרי הדברה, גם לא עציצים.
באופן כללי מרוב התלהבות ממנו הוא בהשגחה סביב השעון (חוץ מהזמן שהוא ישן בחדרו, ושם באמת אין לו מה לכרסם פרט לחול של חתולים וצעצוע פלסטיק קשה וגדול...)
הוויסונג מריח בסדר, יש לו שנה עד לתפוגה.
בינתיים נתתי לו Hills טיפולי, שאמור למצק את הקיבה (בזמנו וטרינר המליץ לי עבור חתולת חצר ששילשלה למרות אנטיביוטיקה), ובינתיים נראה שחזר לעצמו. נראה לי שאקנה לו את האוכל שקיבל בעמותה (רויאל קנין, לא מתלהבת, אבל זה מה שהוא רגיל, אחר כך נשבור את הראש). כנראה עשיתי טעות שעם המעבר גם החלפתי לו אוכל, היה עדיף אילו קניתי לו את האוכל שרגיל אליו, ואת המעבר למזון אחר - עושה בהדרגתיות.
לצפיה ב-'נ.ב. נתתי לו אתמול גם טיפה אוכל רטוב, אולי חצי כף. מתקשה '
נ.ב. נתתי לו אתמול גם טיפה אוכל רטוב, אולי חצי כף. מתקשה
25/02/2017 | 19:54
14
להאמין שזה הגורם, אבל אנסה לשלול גם את זה.
לצפיה ב-'לדעתי הנקודה היא מעבר הדרגתי'
לדעתי הנקודה היא מעבר הדרגתי
25/02/2017 | 20:08
3
19
מעבר פתאומי בין מזונות עלול לגרום לתגובות מצד מערכת העיכול. אם תקני את האוכל אליו הוא רגיל ותעבירי בהדרגה לוויסונג, סיכוי טוב שהכל יהיה בסדר
לצפיה ב-'תודה, אנסה. אגב, בעמותה אמרו לי שמאחר שהוא כבר בן 9 חודשים,'
תודה, אנסה. אגב, בעמותה אמרו לי שמאחר שהוא כבר בן 9 חודשים,
25/02/2017 | 20:24
2
26
לקנות לו אוכל לבוגרים. מה דעתך?
לצפיה ב-'כן, הוא כבר ילד גדול.'
כן, הוא כבר ילד גדול.
25/02/2017 | 20:58
1
26

עוד נקודה אחת: אני קונה כל פעם סוג אוכל אחר, כך שהחתולים רגילים בהחלפת סוגים, ומלבד זאת זה שומר עליהם מפני 'אפקט רמדיה', כלומר אם באוכל מסוג מסויים חסר רכיב מזערי כלשהו אז האכלת החתול רק באותו הסוג עלול להזיק לו לטווח ארוך, אי אפשר לדעת מה חסר ואיפה לכן עדיף לגוון.
לצפיה ב-'נשמע כמו רעיון טוב תודה על הייעוץ '
נשמע כמו רעיון טוב תודה על הייעוץ
25/02/2017 | 21:26
2
לצפיה ב-'כמו שכבר ענו לך סביר להניח שהמעבר החד למזון חדש הוא הגורם'
כמו שכבר ענו לך סביר להניח שהמעבר החד למזון חדש הוא הגורם
25/02/2017 | 23:51
1
16
לשלשול.
אם הוא ממש משלשל אז באמת כדאי לחזור למזון שהוא היה רגיל אליו בעמותה ואחרי שהמצב יתייצב להעביר אותו למזון החדש בהדרגה.
אחרת פשוט להמטין בסבלנות ורוב הסיכויים שהשלשול יעבור.
לצפיה ב-'תודה, דימיטרי. הוא כרגע מקבל Hills טיפולי, והקיבה שלו התמצקה'
תודה, דימיטרי. הוא כרגע מקבל Hills טיפולי, והקיבה שלו התמצקה
26/02/2017 | 01:37
17
מחר אקנה לו את האוכל שקיבל בעמותה, נחזיר אותו אליו, ולאט לאט אפחית ממנו, ואוסיף מהוויסונג.
לצפיה ב-'"בית" לארגז חול'
"בית" לארגז חול
25/02/2017 | 03:42
3
39
שלום לכולם,

זכור לי מביקורי בפורום בעבר, שיש איזה חבר פורום, או מישהו שחברי הפורום מכירים, שבונה "בתים" מעץ שבהם ניתן למקם את ארגז החול של החתול. 

במקום לחפש בארכיון של הפורום לנצח, חשבתי אם למישהן פה יש את שמו ב"שלוף", או קישור לאתר שלו/לתמונות של העבודות שלו/להודעות בנושא בפורום.

חן חן לעוזרים
לצפיה ב-'תודה! אתה האיש שאמון על בניית המסתורים?'
תודה! אתה האיש שאמון על בניית המסתורים?
25/02/2017 | 17:32
1
4
לצפיה ב-'אני לא איש ולא אמונה על הבניה '
אני לא איש ולא אמונה על הבניה
25/02/2017 | 20:21
16
אני מכירה את האתר של ליאור (הוא האיש), אבא שלי קנה דרכו עץ חתולים קטן לחתולה שאצלו. אין מה להשוות בין המוצרים שלו לאלו שקונים בחנויות החיות, לפחות לא מבחינת עמידות ויציבות לאורך זמן - אלו מהחנויות (תוצרת סין אני מניחה) מתנדנדים אחרי זמן לא ארוך והקטנים מביניהם עלולים ליפול אם חתול מזנק עליהם בתנופה (לי יש כזה - קניתי לפני ששמעתי על ליאור). המתקנים של ליאור מסיביים יותר ובעלי בסיס רחב יחסית.

לגבי המסתור, אין לי ניסיון אישי עם המוצר. הייתי בודקת היטב את המידות, אני לא מחבבת את ארגזי החול הסטנדרטיים - הם קטנים מדי לרוב החתולים לדעתי. אני חושבת שהם עושים התאמות גודל אם מבקשים, כדאי לוודא איזה גודל  ארגז רצוי לך ולבדוק אפשרות התאמה אם צריך
לצפיה ב-'חתולה לבד בבית...'
חתולה לבד בבית...
25/02/2017 | 14:44
3
34
שאלה לי. בחודשיים וחצי האחרונים לא עבדתי והייתי המון בבית עם החתולה שלי. המהממת. היא בת 4 בערך. עכשיו מצאתי עבודה וסביר שאיעדר כל יום משמונה עד שבע בערך (לעיתים יותר אם אני מוסיפה פעילויות נוספות כמו ספורט). שאלתי היא איך היא תתמודד עם זה? חשוב לומר שלפני כן גם עבדתי שעות ארוכות והיה לה סבבה עם זה. לפני ואחרי שיחקתי ופינקתי אותה המון. נ.ב. אין לי אפשרות לקחת עוד חתול גם בגלל כסף וגם בגלתת מקום בבית. נא עזרתכם.
לצפיה ב-'תתמודד כמו גדולה. '
תתמודד כמו גדולה.
25/02/2017 | 16:06
25

כשאת תעבדי היא תישן, וכשאת תישני היא עלולה להציק קצת...

לצפיה ב-'אל דאגה, חתולים הם חיות סוליטריות!'
אל דאגה, חתולים הם חיות סוליטריות!
25/02/2017 | 18:46
20
חתולים נועדו לחיות לבד! זה שהם חיים איתנו, זה מה שיוצא דופן אצלם ( זה תופעה מכוונת של ביות על ידי האדם).  החתולים ישנים רוב היום ממילא. הם לא סובלים מזה. מה שכן חסר להם זה אתגרים ואז הם עלולים להתנוון ולסרב לשחק גם כשאנחנו בסביבה.
כשאת מגיעה הביתה רצוי להפעיל אותה , כדי שלא תתנוון וכדי שלא תבלבל לך את המוח. אם היא קצת תשתגע משמחה ותתרוצץ. בכל הבית ותפיל דברים, כשאת מגיעה הביתה - אל תשתפי איתה פעולה! תפנקי ותשחקי, רק כשהיא רגועה לגמרי. כך היא תבין ותלמד שהיא מקבלת את מה שהיא רוצה, רק כשהיא "ילדה טובה". כשהיא "ילדה רעה", היא מקבלת אדישות ( ואפילו נזיפה, אם ממש צריך) .
לצפיה ב-'כדי להפחית שיעמום כשהיא לבד, כדאי לארגן נקודות תצפית'
כדי להפחית שיעמום כשהיא לבד, כדאי לארגן נקודות תצפית
25/02/2017 | 20:12
21
מדפים ליד חלונות, למשל.
כשאת בבית השתדלי לשחק איתה ולהוציא לה אנרגיה.
בהצלחה בעבודה החדשה
לצפיה ב-'החתול שלי נהיה מניאק...'
החתול שלי נהיה מניאק...
23/02/2017 | 10:05
7
62
לפני שנה וחצי עברתי דירה עם החתולים שלי. אחד החתולים שלי נקשר מהר למקום החדש כנראה, והוא פשוט הפך להיות אגרסיבי מאוד לחתולים אחרים ומאוד טריטוריאלי. לא האמנתי שהוא יכול להיות כזה... תמיד היה מאוד ידידותי.
חשוב לציין שאני שמה ליד הבית שלי אוכל לחתולים ומן הסתם הם מגיעים לאכול, אבל הוא עושה הכל כדי להרחיק אותם. צווח בקולי קולות, רודף אחריהם ונותן כאפות...
יש משהו שאפשר לעשות?  להרגיע אותו איכשהו?
דרך אגב- הוא גם כמעט ולא ישן איתי.. כאילו קצת כועס עלי או משהו. שני החתולים תמיד התמקמו לידי על המיטה אבל הוא כבר כמעט ולא בא. שכן אחר בכלל נותן לו אוכל ומסתבר שהחתול שלי מבלה אצלו שעות. נרדם אצלו בבית ויוצא רק בלילה כשהשכן מוציא אותו...
לצפיה ב-'כנראה יש משהו בארגון הדברים במקום החדש'
כנראה יש משהו בארגון הדברים במקום החדש
23/02/2017 | 10:39
6
44
שמפריע לחתול. כל הדברים שתיארת נראים בצורה מאוד ברורה כמו ביטוי ללחץ נפשי.

כדאי לבחון היטב את ההבדלים בין המקום הקודם למקום החדש ולחשוב מה שונה. לא כל מה שנראה לנו טוב ונהדר עבור החתולים שלנו במקום חדש (בשונה ממקום קודם) עשוי להתפרש על ידם כשיפור במצב, במיוחד אם אהבו את המקום הקודם והרגישו בו נוח.
לצפיה ב-'מה את אומרת... ממש לא חשבתי לכיוון הזה'
מה את אומרת... ממש לא חשבתי לכיוון הזה
23/02/2017 | 13:44
5
29
בעקרון פה אמור להיות לו יותר נוח כי יש גישה ישירה לחצר מהבית בניגוד  לדירה הקודמת ששם היה חדר מדרגות.
לצערי אין לי איך לארגן אחרת את הדירה כי הבית קטן. יש דרך להרגיע אותו? יש זמן עד סיום החוזה שלי כאן..
לצפיה ב-'ומנצל"שת: ריח "של חיות" בבית'
ומנצל"שת: ריח "של חיות" בבית
23/02/2017 | 13:53
2
29
הדירה הקודמת שלי היתה קצת יותר גדולה והיתה מרפסת שירות ששם היה ארגז החול של החתולים. הדירה הנוכחית היא כאמור קטנה יותר וצפופה ומסתבר שיש ריח של החיות (כלב וחתולים).
אני לא מריחה בכלל, כבר התרגלתי אחרי שנים, אבל אמרו לי שיש ריח מורגש. קרוב לודאי שהיה גם בבית הקודם אבל מאחר שהבית היה רחב יותר זה לא היה בולט ועכשיו אין דרך להימנע מזה.
אני משתדלת לאוורר את הבית כמה שאפשר, וקניתי גם ספריי מנטרל ריחות, אבל נראה לי שהריח שלו עוד פחות נעים.
יש רעיונות? אני לא רוצה שלאנשים לא יהיה נעים לבוא אלי.
לצפיה ב-'לחתולים אין ריח, אם כבר יש להם ריח טוב,'
לחתולים אין ריח, אם כבר יש להם ריח טוב,
23/02/2017 | 15:22
1
36
כמו של מרכך כביסה...
אם יש ריח זה רק מהכלב או מארגז חול, אם יש כזה.
יש גם בתים שיש להם ריח משלהם, בדרך כלל בגלל רטיבות ועובש במקומות נסתרים.
אם את לא מריחה את זה אל תניחי לזה להפריע לך, מי שאוהב חיות לא יתרגש ומי שלא אוהב לא יסתדר גם עם בית בריח שושנים.
לצפיה ב-'ריח של מרכך כביסה '
ריח של מרכך כביסה
23/02/2017 | 17:06
25
לא הייתי הולכת כ"כ רחוק, לא לגבי החבר'ה שלי בכל אופן, אבל ברור לי שזה שילוב של הכלב שלי וארגז החול והתוספת של שני החתולים שלי והעובדה שהבית סגור הרבה.
לי זה באמת לא מפריע וגם מי שמבקר אצלי לא עושה לי פרצופים אבל בכל זאת... לא רוצה שייצאו ממני ויגידו- סוף סוף אפשר לנשום... כמו שאני מעדיפה מאנשים מעשנים שלא יעשנו לידי ויאווררו את הבית קצת כדי שלא אחנק.
לצפיה ב-'אם יש גישה ישירה לחצר מהבית אז גם יש '
אם יש גישה ישירה לחצר מהבית אז גם יש
23/02/2017 | 15:19
1
26
גישה ישירה מהחצר לבית, אולי הוא חושש מפלישת חתולים אחרים?
אגב, לא הבנתי כמה חתולים יש לך.

לצפיה ב-'כרגע שני חתולים ומידי פעם מתארח אצלי חתול רחוב שבודק את הבית'
כרגע שני חתולים ומידי פעם מתארח אצלי חתול רחוב שבודק את הבית
23/02/2017 | 17:08
22
והוא ככל הנראה חתול הרחוב היחיד שמסתדר עם הפושע שלי.
אבל אתה צודק. יכול להיות שמזה הוא חושש.
לצפיה ב-'עוד מבצע הצלה יצא לדרך'
עוד מבצע הצלה יצא לדרך
21/02/2017 | 14:22
9
59
עוד מבצע הצלה יצא לדרך, זקוק לעזרה בסגירת חוב.
גורה בת שלושה חודשים צצה בפינת האכלה עם המעי בחוץ
(מצב שנקרא צניחת רקטום עקב שלשול או עצירות).
לכדתי אותה היום, נלקחה למרפאה שם העסק הוחזר למקום ונתפר.זה רק תחילתו של הליך בתקווה שלא תזדקק לניתוח.
נכון להיום נשאר במרפאה חוב על סך 350 שקל....
אודה מאוד למי שיעזור לי בסגירת החוב, ניתן להתקשר למרפאה
החל ממחר (יום רביעי, 22.02.2017) בין השעות 09:00-15:00.
מרפאת סיגל שפירא, טלפון 052-5585949.
תגידו שתורמים לעודד הכטמן (נותנים אשראי בטלפון).
תודה רבה!
אם תרמתם ספרו לי כמה נתתם בהודעה פרטית.
מצרף תמונות לא קלות של לפני ואחרי (עם המעי בחוץ ואחרי
מתאוששת בתוך המנשא).
היא גם קיבלה מקלחת (הייתה מרוחה בשילשול), עירוי, אנטיביוטיקה, תילוע וכ"ו..

לצפיה ב-'איזה עצב... ומזל שיש מלאכים כמוך '
איזה עצב... ומזל שיש מלאכים כמוך
22/02/2017 | 01:56
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה! הנה תמונה שלה מהבוקר'
תודה רבה! הנה תמונה שלה מהבוקר
22/02/2017 | 13:54
41
בנתיים היא בתוך כלוב איקלום אבל לוקחת את זה באיזי, גם עשתה קקי שזה טוב.
אני במתח שהעסק שהיה בחוץ ישאר בפנים אחרת זה ניתוח די מורכב.
מתח זה אחד הדברים הכי נוראיים בעשייה הזו, שחק אותי לגמרי.
יש לה מזל, חיפשתי אותה חיפוש נרחב אתמול  וכמעט התייאשתי ופתאום היא צצה.
נהנית לה משימורים איכותיים, אוכלת בתאבון.
כנראה שיש לה בנוסף להכל גם פטריה, היא כבר מקבלת טיפול לזה.
בנתיים נראית קצת מעוכה אבל תתייפה עם הזמן..
לצפיה ב-'בהחלט אתה '
בהחלט אתה
22/02/2017 | 13:10
1
31
אני מתאר לעצמי שלא הרבה יתגייסו לעזור לך, אבל זה בעיקר כי כולנו סתומים בחתולים ועמוסים בהוצאות על חתולים שלא שלנו... אל תתן לזה לייאש אותך.

לצפיה ב-'אדם יקר סגר לי את החוב :) ותודה'
אדם יקר סגר לי את החוב :) ותודה
22/02/2017 | 13:50
15
לצפיה ב-'המעי שוב יצא אז כרגע הגורה מאושפזת'
המעי שוב יצא אז כרגע הגורה מאושפזת
23/02/2017 | 14:58
4
27
יכניסו את זה ויתפרו שוב ונראה איך הולך.
לצפיה ב-'מחזיק לכם אצבעות '
מחזיק לכם אצבעות
23/02/2017 | 15:24
1
3
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/02/2017 | 17:43
3
לצפיה ב-'מקווים לטוב!!!'
מקווים לטוב!!!
23/02/2017 | 15:49
1
4
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/02/2017 | 17:43
3
לצפיה ב-'סטרואידים לחתולה עם קשיי נשימה?!?'
סטרואידים לחתולה עם קשיי נשימה?!?
20/02/2017 | 16:30
2
48
שלום, אשמח להצעתכם בנושא הבא:
יש לנו חתולת בית בת 12 +-
לפני חודשיים בערך הבחנו כי החתולה נושמת בצורה מהירה...
לא ייחסנו חשיבות רבה אך בהמשך שמנו לב שהיא רוב היום לא זזה ולעיתים נדירות אחרי תזוזה קצרה בבית היא אף פתחה ממש את הפה על מנת להכניס חמצן לפה.
בשלב זה הגענו לווטרינר
בוצעה בדיקת דם וצילום חזה - לא נמצאו ממצאים חריגים.
בהמשך בוצע אקו לב- נמסר שהלב תקין ולא נמצא דבר.
הוחלט לנסות ולקחת אנטיביוטיקה במידה ומדובר במשהו שניתן לפתור באמצעות אנטיביוטיקה, לאחר כשלושה שבועות+- של אנטיביוטיקה:
שבוע +- של סירופ אנטיביוטי שכלל הקאה 1 ביום של החתולה ועוד שבועיים +- של כדורים במקום הסירופ
לקראת סוף האנטיביוטיקה החתולה החלה לזוז יותר בבית ולהיות יותר פעילה, חזר לה התאבון
אך לא ניתן לומר שהשיפור שקיווינו לו בעקבות האנטיביוטיקה התרחש
לפני כשבוע הפסקנו לתת את האנטיביוטיקה, הומלץ לנו לבצע בדיקת בל - שלמיטב הבנתי מדובר בהרדמה והחדרת צינור לראיות על מנת לקבל דגימה וכך יהיה ברור האם יתכן ולחתולה יש גידול
החלטנו בינתיים שלא לבצע את הבדיקה בשל הסיכונים הכרוחיים בה מול התועלת.

בנוסף הומלץ לנו שאם לא נבצע בדיקה זו אז מומלץ מאוד להתחיל בשימוש בסטרואידים.

בשבוע האחרון(כבר ביומיים האחרונים של מתן האנטיביוטיקה ועד היום) החתולה מסתובבת הרבה בבית וכבר לא נחה כל היום, אין מצבים קיצוניים כמו שהיו שבהם החתולה פותחת את הפה על מנת לנשום אבל כן עדיין רואים שכאשר היא יושבת הריאות שלה זזות בצורה מהירה מהרגיל אך עם זאת סה"כ נראה שיש לה מצב רוח,אחרי שהיא רזתה בתקופה האחרונה חזר לה התאבון בגדול, היא אומנם מתקשה ללעוס (בעיה שלא הייתה) אנחנו מרטיבים לה את האוכל ונתונים לא אוכל רך מקופסא אבל תאבון יש וגדול.

ועכשיו לאחר כל הסיפור הארוך הזה רציתי להתייעץ איתכם:
1. האם יש משהו נוסף שלא עשינו וכדאי לעשות לדעתכם?
2. האם כדאי לתת סטרואידים? האם זה לא "ממכר", מה התופעות לוואי של זה במידה ומפסיקים? במידה ולא נהיה בבית כמה ימים האם זה לא יהיה בעייתי פתאום לא לתת לה את הסטרואידים?

אנחנו לא רוצים שהחתולה תסבול ותתקשה בנשימה
אך מצד שני המצב נראה גבולי האם היא זקוקה לסטרואידים או לא ולא רוצים לתת לה משהו שעלול להזיק לה.
לעיתים נראה שהיא יותר זקוקה ולעיתים פחות.

תודה רבה לעוזרים :)
*אולי בהמשך אצרף סרטון שלה*
לצפיה ב-'לסטרואידים יש תופעות לוואי על כבד וכליות ולכן אם אפשר להמנע'
לסטרואידים יש תופעות לוואי על כבד וכליות ולכן אם אפשר להמנע
20/02/2017 | 20:40
1
34
מהם אז כדאי לא לתת אותם. אבל לפעמים אין ברירה.

מה הוטרינר אומר על מצב החתולה? האם הוא מתעקש לתת לה סטרואידים? האם הוא ממליץ לתת אותם באופן זמני או לשאר החיים של החתולה?

אתה יכול להתיעץ בפורום רפואת חיות מחמד האם יש עוד מה לעשות/לבדוק ואיך להמשיך עם האיבחון.

לגבי הפסקת טיפול בסטרואידים. אסור להפסיק לתת אותם בבד אחד אלא צריך להוריד מינון בהדרגה. אם אתם נעדרים מספר ימים מהבית אז אפשר להעזר בשירותי קט סיטר שיוכל להשגיח על החתולה ולתת לה תרופות.
לצפיה ב-'מענה'
מענה
21/02/2017 | 20:42
24
תודה על ההמלצה, בהחלט אעשה את זה
והוטרינר מבחינתו אמר שהסטרואידים הם נועדו להקל על החתולה ובגלל שלא עושים בדיקת בל הוא לא יודע במה מדובר.
לצפיה ב-'תופעות לוואי של סטרואידים'
תופעות לוואי של סטרואידים
20/02/2017 | 17:58
2
41
האם כדאי לתת סטרואידים לחתולה עם בעיות נשימה? האם זה לא "ממכר", מה התופעות לוואי של זה במידה ומפסיקים? במידה ולא נהיה בבית כמה ימים האם זה לא יהיה בעייתי פתאום לא לתת לה את הסטרואידים?
תודה, גל.
לצפיה ב-'המתן מעט'
המתן מעט
20/02/2017 | 19:39
1
37
לא תמיד מי שקורא ראשון יודע את התשובה, ולכן כדאי לתת עוד זמן לקוראים נוספים להגיע ולתת את המשוב שלהם לגבי עניין הסטרואידים. נקווה שאכן יהיו בין קוראי הפורום מי שיוכלו לתת מידע מנסיונם (ורק בריאות לכל השעירים ולמלוויהם האנושיים!)
לצפיה ב-'מישהו ניסה לתת לחתול סטרואידים?'
מישהו ניסה לתת לחתול סטרואידים?
21/02/2017 | 20:40
23
כן,אני ממשיך להמתין 
תודה
לצפיה ב-'אוכל מומלץ לחתולי בית'
אוכל מומלץ לחתולי בית
19/02/2017 | 23:24
5
53
תודה
לצפיה ב-'כמה חתולים יש לך? מה טווח המחירים פר קילו אחד שאת יכולה'
כמה חתולים יש לך? מה טווח המחירים פר קילו אחד שאת יכולה
20/02/2017 | 15:57
4
45
להרשות לעצמך?

אגב איך הלך עם אולטרה קט?
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
20/02/2017 | 16:40
3
53
שהם לא בדיוק אוהבים את זה.
יש לי 3 חתולי בית ואני מחפשת להם אוכל טוב .
לא יודעת לגבי מחירים.
לצפיה ב-'יש כמה מזונות, מסדר אותם לפי האיכות'
יש כמה מזונות, מסדר אותם לפי האיכות
20/02/2017 | 20:31
1
63
1.  בריט קאר קוקו -  שק 7 ק"ג עולה 230 ש"ח, כלומר כמעט 33 ש"ח לק"ג

2. ג'וזי קט נייצ'רקט ללא דגנים - שק 10 ק"ג עולה 240 ש"ח, כלומר 24 ש"ח לק"ג

3. נוטרה גולד לחתולים בררניים - שק 7.5 ק"ג עולה 210-200 ש"ח, כלומר כ-28-27 ש"ח לק"ג
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/02/2017 | 22:58
8
לצפיה ב-'הנה עוד כמה המלצות, כולם טעימים מאוד,'
הנה עוד כמה המלצות, כולם טעימים מאוד,
21/02/2017 | 00:04
61

כלומר, אפילו החתולה המפונקת שלי אוהבת אותם.
Natural choice - דירוג 61, 200 ש"ח ל-6.35 ק"ג, 31.5 ש"ח לק"ג.
Wahre Liebe   - אין דירוג, 280 ש"ח ל-10 ק"ג,    28.0 ש"ח לק"ג.
Summit          - דירוג 64, 220 ש"ח ל-6.8 ק"ג,   32.4 ש"ח לק"ג.
1st Choice      - דירוג 65, 200 ש"ח ל-5.44 ק"ג, 36.8 ש"ח לק"ג.
ACANA          - דירוג 83, 255 ש"ח ל-6.8 ק"ג,   37.5 ש"ח לק"ג.

לצפיה ב-'הרגלת חתול לעשיית צרכים בחול'
הרגלת חתול לעשיית צרכים בחול
20/02/2017 | 12:21
5
49
אהלן,

יש לי חתולה (מהממת) בת 10 חודשים שהגיעה אלי לפני יומיים. קיבלתי ממישהו כמה אביזרים לחתולים וביניהם גם ארגז חול וכמה שקיות חול קריסטלי כזה בצבע כחול-שקוף.
החתולה, שהייתה רגילה לעשיית צרכים מחוץ לבית, לא גילתה עניין בחול הזה ובמשך יממה שלמה החזיקה את צרכיה, עד שעשתה פיפי על הספה.
ניסיתי כמה טיפים שקראתי כמו להחזיק את החתולה בתוך הארגז חול ולעשות לה עם הרגליים הקדמיות תנועה של חפירה בחול, אך זה לא עזר.. נראה שהיא ממש נרתעת ומפחדת מהחול.
אתמול שמנו לה ארגז קרטון מלא באדמה מבחוץ והיא עפה על זה ועשתה את צרכיה.
האם היא לא אוהבת את החול הקריסטלי? אם אני אקנה חול מתגבש סטנדרטי היא תתחבר אליו יותר?
או שמא צריך לנקוט בפעולות נוספות בשביל להרגיל אותה לעשות צרכים בחול?

תודה לעונים
לצפיה ב-'לדעתי יש סיכוי מצוין'
לדעתי יש סיכוי מצוין
20/02/2017 | 12:58
4
45
שהיא אכן לא אוהבת את החול הקריסטלי הרבה חתולים לא אוהבים אותו, ויש השערות שונות לגבי העניין (למשל, שזה מכאיב להם בכפות הרגליים).

למה שלא תנסו לשים ארגז נוסף (אפשר בשביל הנסיון גם מקרטון מרופד בשקית ניילון גדולה לפני ששמים חול, או תבנית אפייה חד פעמית ממש גדולה) עם חול מתגבש, כדי לראות מה קורה?
לצפיה ב-'זה בערך מה שחשבתי'
זה בערך מה שחשבתי
20/02/2017 | 13:15
3
36
אין לי חול מתגבש, אז זה מצריך ממני לרכוש שק. רציתי להתייעץ רק לפני במידה וזו לא הבעיה שלא סתם יילך עוד כסף.
מבחינת ארגז החול, יש לחתול עדיפות כלשהי של ארגז פתוח על פני סגור או הפוך?
לצפיה ב-'כן, חתולים מעדיפים ארגז גדול ופתוח'
כן, חתולים מעדיפים ארגז גדול ופתוח
20/02/2017 | 15:55
1
34
זה אפשרי להרגיל חתול לארגז סגור אבל לא מומלץ לעשות את זה בשלב ראשון של הרגלה לארגז חול.
לצפיה ב-'אוסיף משהו ברשותכם'
אוסיף משהו ברשותכם
20/02/2017 | 16:25
42
בגדול, חתולים אכן מעדיפים ארגז גדול מספיק שהוא גם פתוח.

אם רוצים להרגיל לארגז חול סגור, שווה לזכור שני דברים:

1. להתחיל עם ארגז מפורק. כלומר, קניתם ארגז סגור? פרקו את החלק העליון (בדרך כלל קל מאוד לביצוע, רובם נמכרים עם יכולת פירוק) ושימו רק את התחתון שנראה כמו מרבית הארגזים הפתוחים.

2. בהרבה מקרים, במעבר לארגז סגור הבעיה היא הדלת. הרבה חתולים פוחדים מהדלת של ארגז החול הסגור, ולוקח להם זמן ללמוד שהם אמורים לעבור דרכה ואז לצבור את הבטחון העצמי ממש להעז ולהכנס דרך דלת מפחידה לחלל קטן וסגור. משום כך, לפחות כשלב מעבר נוסף (לאחר שהייתם זמן מה עם החלק התחתון בלבד, ללא החלק העליון) - מומלץ להסיר את הדלת ולשים את החלק העליון כך שנוצר פתח ללא דלת. מעבר מהשלב הזה לשלב סופי (ארגז חול סגור + דלת) אינו מחויב המציאות. אצלנו, יש 3 ארגזים סגורים אבל ללא הדלתות.
לצפיה ב-'חול מתגבש בארגז פתוח'
חול מתגבש בארגז פתוח
20/02/2017 | 16:11
5
לצפיה ב-'110+10 תגובות שליליות. מסקנה: עם ישראל אוהבים חתולים'
110+10 תגובות שליליות. מסקנה: עם ישראל אוהבים חתולים
19/02/2017 | 16:46
3
76

**אתם גם מוזמנים להגיב שם (בלי קללות)
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהם מחפשים - כניסות וקליקים, לא משנה באיזה מחיר'
זה בדיוק מה שהם מחפשים - כניסות וקליקים, לא משנה באיזה מחיר
19/02/2017 | 20:01
2
42
לא צריך להכנס לשם ולעודד אותם, התגובות של גולשים לא ישנו שום דבר.
לצפיה ב-'בגלל התגובות מחקו את הכתבה'
בגלל התגובות מחקו את הכתבה
19/02/2017 | 22:08
1
37
לא ראית שאין כתבה?
לצפיה ב-'אני לא יודע מה היה במקור אבל עדיין יש שם קישור לרשומה בבלוג'
אני לא יודע מה היה במקור אבל עדיין יש שם קישור לרשומה בבלוג
19/02/2017 | 22:14
37
עם 5 סיבות למה לא לגדל חתול.
לצפיה ב-'חתול נוסף??'
חתול נוסף??
19/02/2017 | 14:06
2
52
יש לנו בבית חתולה כבר דיי בוגרת. איתנו 13 שנה. בשלוש שנים הראשונות שלה היו עוד 2 חתולים בבית והכל היה בסדר. ניסינו להביא חתול נוסף לפני כשנתיים והנסיון ממש לא הצליח. אבל אנחנו כן מעוניינים להביא עוד חתול הביתה, אבל צריכים עזרה באייך עושים זאת עם הגברת שלנו. היא מאוד טריטוריאלית.
מישהו יכול להדריך/לייעץ?
לצפיה ב-'הנה איך שעושים זאת!!'
הנה איך שעושים זאת!!
19/02/2017 | 16:49
52
לא יודעת אנגלית? שמישהו שיודע אנגלית יתרגם לך

לצפיה ב-'קיימות 2 שיטות שונות לחלוטין:'
קיימות 2 שיטות שונות לחלוטין:
19/02/2017 | 22:00
51

את יכולה לבחור באיזו שיטה לנקוט וגם אפשר להעזר ביועצת התנהגות חתולים.

בהצלחה!
לצפיה ב-'בליטה ענקית אצל חתולה אחרי עיקור! עזרההה'
בליטה ענקית אצל חתולה אחרי עיקור! עזרההה
18/02/2017 | 20:30
6
65
היי! לפני שבוע לקחתי את החתולה שלי לעיקור והבוקר היא קמה עם בליטה קשה בגודל של כדור פינג פונג איפה שהיה העיקור!
היא מתנהגת רגיל, אוכלת, שותה ופעילה..
מישהו יודע אולי מה זה?? אני לוקחת אותה מחר לוטרינר בכל מקרה אבל אני ממש ממש דואגת לה
לצפיה ב-'לא להבהל'
לא להבהל
18/02/2017 | 22:00
49
היובדה שהעלמה השעירה עירנית, אוכלת ושותה - מצויינת.

עם זאת, אכן לשאול את הוטרינר בבוקר. יתכן שזו הצטברות נוזלים, לעתים לא דורש שום התערבות ולעתים צנקזים, תלוי במצב. בכל מקרה, כדאי שהוטרינר יוודא שאין פה זיהום שדורש טיפול או כל דבר אחר.

עדכני אותנו! רק בריאות.
לצפיה ב-'החתך עוד לא נסגר?'
החתך עוד לא נסגר?
18/02/2017 | 22:03
1
40
בעיקורים שאני עשיתי, ועשיתי הרבה, שבוע זה הרבה יותר ממה שנחוץ כדי שהחתך ייסגר לגמרי.
אני לא ווטרינר אבל נראה שיש שם זיהום, אני מקווה שהוא לא שכח שם פד או משהו.
אם הוא ינסה להציג את זה כבעיה קלה אני הייתי מבקש חוות דעת נוספת מווטרינר אחר.

לצפיה ב-'הוא סגור פשוט החתולה אוהבת להתעסק עם התפרים..'
הוא סגור פשוט החתולה אוהבת להתעסק עם התפרים..
19/02/2017 | 17:10
21
המקום לא חם וגם לא יוצא ממנו נוזל כלשהו אז אל דאגה אני חושבת שזה כבר סגור :)
הדבר שהכי פחדתי ממנו הוא שמדובר אולי בהרניה או במשהו אחר שאולי אני לא יודעת עליו, אבל אחרי ביקור היום מדובר רק בנוזלים שאמורים להשתטח עם הזמן.
לצפיה ב-'קיבלתם איבחון?'
קיבלתם איבחון?
19/02/2017 | 12:27
2
16
לצפיה ב-'כן! '
כן!
19/02/2017 | 17:05
1
48
תודה רבה על התגובה המהירה והמרגיעה אתמול! :)
חזרנו לא מזמן והוטרינר אמר שאכן מדובר בהצטברות נוזלים אבל בנתיים לא צריך לנקז. רק אם עוד יום-יומיים הנפיחות לא יורדת או מתגברת. (גם האיזור ניראה בסדר, לא דלקתי)
מצרפת תמונה של הילדה הפרוותית לפני הבדיקה וכשחזרנו 
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
19/02/2017 | 17:19
36
השארו עירניים - אם זה זיהום עקב התעסקות בתפרים, יש אפשרות להשתמש בקולר אליזבת (קונוס) למרות שכולם שונאים את זה. בכל מקרה כל הכבוד שהיית עירנית עד עכשיו, המשיכי לעקוב מקרוב.

גברת יפה יש לך!
לצפיה ב-'שבוע האופנה הישראלי'
שבוע האופנה הישראלי
16/02/2017 | 19:03
8
92
תודות לוטרינר החביב שלנו, אמיליו הכלב התהדר בקונוס מעוטר לאחר עקירת שן. לחתולים כמובן היו הערות לגבי העניין, וקפטן קירק גם נרתם לתקן את זוית הלבישה
לצפיה ב-'התמונה של הרביעיה ב-'ועידת-פסגה' נהדרת! '
התמונה של הרביעיה ב-'ועידת-פסגה' נהדרת!
16/02/2017 | 20:23
14
לצפיה ב-'תמונות מקסימות, במיוחד הראשונה'
תמונות מקסימות, במיוחד הראשונה
17/02/2017 | 10:59
1
33
החלמה מהירה לאמיליו
לצפיה ב-'תודה תודה '
תודה תודה
17/02/2017 | 13:19
30
מי שרוצה מוזמן להעלות תמונות משלו
לצפיה ב-'יופי של תמונה!!'
יופי של תמונה!!
19/02/2017 | 11:42
3
28
אני מבינה שהם באו לנחם אותו אחרי הניתוח. 
דרך אגב למה הוא צריך צווארון אחרי עקירת שן?

לצפיה ב-'בשביל האופנה '
בשביל האופנה
19/02/2017 | 12:26
2
40
אמיליו כלב מאוד מודע אופנתית!

ובמילים אחרות: זו היתה עקירת ניב (+שן ליד) ולכן היו תפרים, והשעיר ניסה לגרד עם הרגל אז מיד הכריזו על מצב חירום ושמו לו קונוס...
לצפיה ב-'אוי מסכן. החלמה מהירה!'
אוי מסכן. החלמה מהירה!
19/02/2017 | 18:27
9
לצפיה ב-'מה לא עושים בשביל היופי'
מה לא עושים בשביל היופי
21/02/2017 | 11:56
12
מקווה שעבר חיש קל
לצפיה ב-'תמונות מקסימות'
תמונות מקסימות
25/02/2017 | 18:53
7
והקפיטן שלכם הוא משהו מיוחד, חתול מעשי וסומך על עצמו!
לצפיה ב-'אתם מחיפה? מהקריות? ואוהבים חתולים? כנסו...'
אתם מחיפה? מהקריות? ואוהבים חתולים? כנסו...
19/02/2017 | 11:34
29
לצפיה ב-'וואו@!! הסירטון על חתןלים הכי מדהים שראיתי'
וואו@!! הסירטון על חתןלים הכי מדהים שראיתי
16/02/2017 | 23:20
3
48
לצפיה ב-'אם כבר בעניין'
אם כבר בעניין
17/02/2017 | 18:11
2
44
אז הנה פרסום מהיום:

לצפיה ב-'לא מצאתי את הקבוצה דרכה הם הכירו'
לא מצאתי את הקבוצה דרכה הם הכירו
19/02/2017 | 00:02
1
21
שניקראת סינגלס אנד קאטס.

עזרו לי! שלחו לינק בבקשה
לצפיה ב-'נדמה לי שזה כבר לא השם'
נדמה לי שזה כבר לא השם
19/02/2017 | 08:27
25
אני לא בפייסבוק כמעט לעולם, אבל מקריאת הכתבה עולה שהשם לפיו חיפשת הוא השם המקורי של הקבוצה, שהשתנה עם הזמן לאנשים וחתולים.
לצפיה ב-'סרטון חדש של חתול המאוהב באוגרת שאיננה רוצה בקרבתו'
סרטון חדש של חתול המאוהב באוגרת שאיננה רוצה בקרבתו
18/02/2017 | 16:46
38
סרטון מושקע ומשעשעש

אשמח בתגובתכם לסרטון

תודה

לצפיה ב-'פרעוש/קרציה בבני אדם?'
פרעוש/קרציה בבני אדם?
16/02/2017 | 12:39
2
44
אתמול חיכיתי ליד חנות והתחכך בי חתול שנראה די מטונפי. היום התעוררתי עם עקיצה קטנה וכואבת מאחורי האוזן ויש לי חשד שזה קרציה/פרעוש.
מה עושים עכשיו? איך מבדילים בכלל בין העקיצות ומה הטיפול?
תודה רבה.
לצפיה ב-'עולים על כסא'
עולים על כסא
16/02/2017 | 18:49
1
57
בליל ירח מלא עם ענף רוזמרין ביד ולוחשים שבע פעמים "צא פרעוש, צא!" תוך סיבוב הענף בכיוון סיבוב כדור הארץ.

ועכשיו ברצינות: מאחר שפרעושים יכולים לקפוץ, הם בהחלט יכולים להגיע לבני אדם ולעקוץ אותם. אם המקור היה החתול המסכן והסובל מהחורף שהזכרת, העקיצה כנראה היתה נמצאת על הרגליים שלך. פרעושים יכולים להגיע גם ממקורות אחרים בחוץ ובפנים, כי הם עשויים לשרוד זמן מה בכל מיני מקומות גם אם נפרדו מהגוף החם עליו חיו כטפילים. הם לא שורדים כל כך על בני אדם, כי אין לבני אדם פרווה שהם יכולים להתחבא בה. בדרך כלל, אין מה להתרגש מעקיצה בודדת של פרעוש והיא עוברת לבד. אסור לגרד כי גירוד עלול לגרום לזיהום בגלל מה שנצבר במהלך היום מתחת לציפורניים שלך. יש אנשים שיש להם אלרגיה, כל מקרה של אלרגיה צריך טיפול רפואי כמובן. אלרגיה עשויה להתבטא בקוצר נשימה ושאר תופעות המאפיינות תגובות אלרגיות בכלל.

קרציות לא בדיוק עוקצות אלא חיות במקום בו הן מוצצות את הדם, ולכן על פי רוב את הקרציה בדרך כלל מוצאים במקום ה"עקיצה".

אם קמת בבוקר עם עקיצה, סביר יותר להניח שזה היה עכביש או משהו אחר בסגנון שעקץ אותך במהלך הלילה בבית. פרעושים יכולים לעתים גם לצוץ בבית (בעיקר בצמודי קרקע) גם בלי נוכחות ישירה של חיות מחמד.

כל עקיצה שהיא מכל מקור שהוא - שמים לב אם מתנפח מאוד, אם יש תופעות אלרגיות. מעבר לזה בדרך כלל לא מתרגשים מעקיצות מחיות לא ארסיות. מאחר שאני כמובן לא סמכות מקצועית בנושא, כל הקוראים מוזמנים להעיד אם יכולות לעלות בעיות שאינן כתוצאה מאלרגיה. כמובן גם ביכלתך פשוט לשאול את רופא המשפחה שלך אם את מודאגת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/02/2017 | 19:49
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מרפאה וטרינרית- ד
מרפאה וטרינרית-
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה