לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3425934,259 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'פיצי מיצי'
פיצי מיצי
16/03/2019 | 13:59
1
45
תודה חשבתי לעשות עיקור לאחר ההמלטה כחודש אחרי אני פוחדת שהנתוח יפגע בבריאות שלה כרגע

לצפיה ב-'אכן לא כדאי כרגע'
אכן לא כדאי כרגע
18/03/2019 | 15:29
17
להמתין שהגורים הנוכחיים יפסיקו  לגמריי לינוק
ורק מתי שהפסיקו ישר לעשות עיקור
עכשיו לא טוב כי אם עושים עיקור יש תפרים בבטן שהגורים יכולים לקרוע בהנקה
אבל מייד שהגורים מפסיקים לינוק תעשי עיקור אחרת יהיו לך עוד המלטות בלי סוף

לצפיה ב-'פיצי מיצי'
פיצי מיצי
17/03/2019 | 21:25
2
27
המליטה אתמול בלילה בשעה טובה שמעתי גורים יללה היא מרגישה יותר טוב האנטיביוטיקה עזרה ברוך השם נושמת הרבה הרבה יותר טוב שאלה במה להאכיל אותה זוהי חתולה שכונתית סדרתי לה מקום במחסן עם שמיכה מה שאני ג
דואגת זה השכן הירדני שלי כזכור שנה שעברה נעלמה החתולה עם הגורים האם להתקשר לשוטר הקהילתי להזהיר אותו. אני מאכילה אותה בלילה כשיש חושך תודה אנשים טובים

לצפיה ב-'זה לגמרי מזל'
זה לגמרי מזל
17/03/2019 | 22:23
27
ולא שכל שהחתולה שרדה, ואיתה הגורים. זה טוב, למרות שההמלטה איננה בגדר חדשות טובות. רצוי וחובה לדאוג לעיקור כשהגורים יעברו למזון מוצק.

באשר לאוכל, יש מזונות מוכנים מועשרים לחתולות ולגורים צעירים (כמובן לא לגורים האלה כעת) - כמו רויאל קאנין בייבי. בעיקרון היא צריכה פשוט לאכול טוב, אוכל עשיר בשומנים ובחלבונים. באשר לגורים, אין לדעת מה איתם, אבל כנראה היחיד שמחכה להם הוא באמת השכן שהזכרת וחבל שהם נמצאים במציאות כזו.

אגב, כדאי ומומלץ לשרשר להודעה קיימת שלך באותו נושא ולא לפתוח כל פעם פוסט חדש לגמרי כאשר מדובר באותו עניין. זה אומר שבמקום לכתוב הודעה חדשה, את יכולה לכתוב תגובה להודעה קודמת שכתבת.
לצפיה ב-'לא הבנתי איך קוראים לה ? פיצי או מיצי ?'
לא הבנתי איך קוראים לה ? פיצי או מיצי ?
18/03/2019 | 13:11
10
לצפיה ב-'התנהגות בין גורה גדולה לגור קטן'
התנהגות בין גורה גדולה לגור קטן
15/03/2019 | 08:05
5
48
בהתחלה הייתה לי רק הגורה הגדולה , לפניי חודש התווסף אילה גור קטן (הבדל 5 ~ חודשים בגיל)
בהתחלה הגדולה בכלל לא נתנה להתקרב ונהמה עליו ממש הייתה בהלם, לאט לאט זה הפסיק והיא נותנת לא להתקרב ובקושי נוהמת
לפעמים אפילו אני מוצא אותם ביחד מנמנמים אחד לייד השני ולפעמים הם שותים ביחד מים מהברז
הבעיה שהגדולה נלחצת ממגע של הקטן וקורה שהם מרימים ידיים אחד על השני בתנועות מעגליות (לא ממש התקפה אבל נראה כמו הגנה)  ושהקטן מנסה לגעת בה והיא בורחת או נוהמת, יש לו גם שריטה קטנה באף כתוצאה מכך
איך אני גורם להם להתחבר יותר ?
קניתי עוד ארגז כך שאין לחץ בשירותים
למרות שהתקרבו הרבה נראה שהגדולה עדיין לחוצה מהחבר החדש
אם הקטן לא יוזם מגע היא נותנת לו להיות מאוד קרוב אילה ולא נוהמת עליו שהוא רגוע

לצפיה ב-'סבלנות!'
סבלנות!
15/03/2019 | 12:47
4
35

נראה שהחתולים מסתגלים אחד לשני יפה מאוד, היחיד שלחוץ כאן זה אתה.
(אבל נחמד מאוד שאתה מעדכן אותנו)
לצפיה ב-'בד"כ זה ככה שהם רודפים אחד אחר השני ?'
בד"כ זה ככה שהם רודפים אחד אחר השני ?
17/03/2019 | 08:53
3
24
לפעמים אחד נעמד על המיטה ולא נותן לשני לעלות
ושהגדולה שותה מהברז הקטן ישר בא ונעמד על הברז ואז היא לא יכולה לשתות והולכת
ולפעמים שהגדולה נחה מתחת לשמיכה הקטן קופץ עליה ולא נותן לה לישון (בד"כ הם יושנים באותו זמן אז אין את הבעיה)
לצפיה ב-'רגיל לחלוטין '
רגיל לחלוטין
17/03/2019 | 09:06
2
8
לצפיה ב-'זו פעם ראשונה שיש לי 2 חתולים'
זו פעם ראשונה שיש לי 2 חתולים
17/03/2019 | 09:12
1
24
חשבתי שהם רק ישחקו ויתכרבלו כל היום
אני מנסה לתת להם אותו יחס למשל ללטף את שניהם באותו זמן
שלא יקנאו אחד בשני
הקטן מחקה את הגדולה בהרבה דברים
אחד הדברים שאני לא רוצה שיחקה אותו זה שהיא לפעמים נושכת בעדינות את האצבע שלי
מה לעשות שהוא לא יחקה את זה ? להגיד ששש ולהפסיק אותו ? או שיש משהוא יעיל אחר ?
לצפיה ב-'הוא לא מחקה אותה,'
הוא לא מחקה אותה,
17/03/2019 | 11:03
17
הנשיכות האלה הן משהו שכל החתולים עושים, זה סימן לחיבה.
למה להפסיק את זה? אתה בעצמך אומר שהן נשיכות עדינות.

והכי חשוב: חוץ מאשר במקרים קיצוניים אל תחשוב על חינוך חתולים, הם לא צריכים חינוך ולא נשמעים לחינוך, פשוט תחיה איתם, ולגבי רוב הדברים שהם עושים אם זה לא מוצא חן בעיניך אל תחנך כי זה לא יעזור, אתה יכול רק לשחד או להתעלם .

לצפיה ב-'פיצי מיצי'
פיצי מיצי
16/03/2019 | 13:28
3
37
מרגישה טוב יותר א
מבקשת לאכול עדיין נושמת עם קושי אך פחות משבוע שעבר. הוטרינר המליץ לעשות עיקור היא בסוף ההריון אני פוחדת לעשות סידרתי לה מקום להמלטה במחסן מה מ
דעתכם אנשים טובים תודה רחלי

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
16/03/2019 | 13:33
25
לעשות לה עיקור
אם את לא מעוניינת בכמה המלטות כל שנה
אין לך מה לפחד העיקור הוא תהליך מאוד נפוץ
לצפיה ב-'הוטרינר יודע מתי בערך היא תמליט?'
הוטרינר יודע מתי בערך היא תמליט?
16/03/2019 | 22:27
1
11
לצפיה ב-'פיצי (או מיצי ?) המליטה כבר אתמול בלילה'
פיצי (או מיצי ?) המליטה כבר אתמול בלילה
18/03/2019 | 20:00
5
לצפיה ב-'השארות עם חתול לחודש ימים'
השארות עם חתול לחודש ימים
15/03/2019 | 14:26
1
44
אני ובן זוגי נוסעים לחודש ימים ומחפשים מישהו שישאר עם החתול, כלומר יגור אצלינו בבית, הבית בתל-אביב, קרוב לים והוא/היא יוכלו להינות גם מהצד הזה של המטבע. החתול בן 7 שקט מתוק וקצת פחדן , רגיל לתשומת לב ולנקיון סביבת צרכיו בכול יום.
המייל שלי argoetib@zahav.net.il
נייד 0544313016
לצפיה ב-'תפרסמי בקבוצת הפייסבוק היעודית לזה'
תפרסמי בקבוצת הפייסבוק היעודית לזה
15/03/2019 | 14:53
33
יש בפייסבוק קבוצה ששם מפרסמים כל מי שמציע את הבית עם החיות שלו
ואלו שמפרסמים את הרצון להיות הביביסיטר:

סאבלט שמירה על בתים בע״ח חיות
לצפיה ב-'המלצה לגזע חתולים'
המלצה לגזע חתולים
14/03/2019 | 04:36
6
55
בעבר היה לי חתול פרסי שקיבלתי אותו בוגר. היו לנו שנתיים יפות יחד אבל אז הוא מת. לאחרונה אני חושב להכניס חתול חדש לחיים אבל מחפש גזע שמתאים לאורך החיים שלי.
אני נעדר לפעמים מהבית למספר ימים (יהיה מי שישים אוכל ומים וקצת תשומת לב בכל יום) ולכן חשוב לי חתול עצמאי שקט ורגוע אבל גם חם שאוהב מגע ואוהב לשבת על הברכיים. האם מישהו מכיר גזע שעונה על רוב הדרישות הללו. כמו כן מעולם לא היה לי גור. האם אורך החיים שלי יכול לאפשר לי לגדל גור או שעלי לחפש חתול בוגר.
אשמח גם להמלצה לבית גידול

תודה מראש
יניר (משתמש חדש)
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לקבל סמל של תציל חתול מהרחוב כמו שרובינו '
אם אתה רוצה לקבל סמל של תציל חתול מהרחוב כמו שרובינו
14/03/2019 | 06:18
4
37
כאן עושים. כך דוגמה "מלימבו תינוקות" בשירשור מתחת .
ויש כאן מספיק אנשים טובים שיכוונו אתך מהיכן לאמץ את החתול.
עודד
לצפיה ב-'אכן הצלתי'
אכן הצלתי
14/03/2019 | 06:25
3
42
מצאתי גורה בת שישה חודשים לערך בתחילת החורף רטובה ליד הבית. לקחתי אותה האכלתי אותה ועשיתי לה חיסונים על חשבוני. היא היתה מאוד פראית ורצתה להיות כל היום בחוץ ורק בערב לבוא לאכול בבית אז זה פחות הסתדר בנינו אבל מצאתי לה שידוך אחר עם זוג חברים שהתאהבו בה מיד ויש להם קומת קרקע כך שהיא נכנסת ויוצאת מתי שבא לה.

לעניין החתול הגזעי אני מקווה שאתם לא מחרימים אותם בפורום זה. החלטתי שאני רוצה לגדל חתול עם אופי מסויים ומודע ליתרונות ולחסרונות וגם לפן המוסרי שבעניין אך בכל זאת מבקש המלצה לגזע ולבית גידול טוב.
לצפיה ב-'מחרימים לא'
מחרימים לא
14/03/2019 | 06:38
2
59
לא סוחרים כן. הרבעה וגידול חתולים גזעיים גורמים אך ורק נזק לחתולים, אין בזה כלום, אבל באמת כלום שיש בו רווח או טוב לחתול. כל הגזעים הם מעצם התנהלות עניין ההרבעות והסלקציה לתכונות (שהן רובן ככולן  פוגעות בחתול מבחינה פיזית רק כי אנשים רוצים מראה x) בעלי פגמים בריאותיים.

החתולה שאימצת ושלא הסתדר ביניכם אינה משקפת את אפיים של כלל החתולים הבלתי גזעיים. יש רבים מאוד בעלי אופי חברותי ונוח. יש לציין שזה גם תלוי בהתנהלות שלך - אנשים אינם מודעים עד כמה האופן בו הם זזים ומתנהלים יכול להיות מלחיץ ולדחות מעליהם חתול. אפשר בהחלט לפתח את המודעות בעזרת צפייה בסרטוני יו-טיוב כמו my cat from hell.

אם תלך למקומות בהם ממתינים חתולים המשוועים להצלה, כמו העמותות וההסגרים העירוניים, תמצא שם מגוון גילאים וצבעים והתנהגויות. אפשר בהחלט לבחור במקום כזה או בבית אומנה את הידידותי והמתלטף. באשר למה שציינת לגבי אורח החיים שלך, אפשרות טובה מאוד היא לקחת שני גורים כי הם ישחקו זה עם זה וכך לא יסבלו מבדידות. אם ידיעת האופי מראש היא החשובה, אזי בוגר (חצי שנה ומעלה) הוא פחות בגדר הימור.

אוסיף גם שהרבעת חתולים אינה מכוונת לאופי אלא למראה. בהחלט ניתן לקבל גזעי לא ידידותי ולא מתלטף. למעשה, אחד הדברים הבולטים לעיניי כשמר-חתול בביקוריי בבתים הרבים אליהם הגעתי לטפל בחתולים הוא עד כמה גזעיים רבים אינם ידידותיים ולא רוצים שיגעו בהם.בבתים עם גזעי + חתול לא גזעי תמיד האחרון היה הידידותי והמתלטף מבין השניים. לדעתי, פשוט דרושה לך חויה טובה יותר עם חתול לא גזעי כדי שתיווכח בעצמך עד כמה האופי הוא עניין אינדיבידואלי. אם אתה מודע לפן המוסרי, אזי אין הצדקה להינעלות על משהו שגורם נזקים כשיש לך אפשרות לקבל בדיוק מה שאתה מחפש בלי זה.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
14/03/2019 | 12:35
1
26
למשל ידוע שהרגדול הוא חתול מאד נינוח ורגוע. בהרבה מאמרים מוזכר שאין לתת לו לצאת כי הוא לא ידע להתמודד עם תוקפנות של חתולים אחרים. גם ראיתי ביוטיוב חתול רגדול בוגר כשלידו אפרוח קטן והחתולים לא מראה סימני ציד כלפיו.
האם זה אומר שכל הרגדולים ידידותיים וישמחו לשבת על ברכי האדם? לא יודעת. מניחה שזה תלוי בחתול (ובכל מקרה חתול הוא לא כלב).
וכמובן שזה לא אומר שחתולים מעורבים לא יכולים למלא את הפונקציה הזו.
לצפיה ב-'מה שאומרים על הרגדול'
מה שאומרים על הרגדול
14/03/2019 | 13:43
38
הוא שהוא מתרפה כשמרימים אותו, עקב מוטציה מכוונת שפוגעת לו בשרירים. אין שום קשר בין זה לבין רצון שירימו אותו.

המוטציה הזו, כמו מוטציות אחרות בגזעים אחרים, פוגעת ברגדולים. למעשה, כל פרט הוא נכה. לא ראוי להתעלם מזה, בטח לא כשבודאות יש הרבה מאוד חתולים ללא מוטציות שהם באמת נינוחים ורגועים, מרצונם הטוב.

בפורום הזה איננו מתעלמים מהפגיעה הזו בחתולים. היא מיותרת ומזיקה.
לצפיה ב-'אם אתה נעדר מהבית לימים שלמים'
אם אתה נעדר מהבית לימים שלמים
14/03/2019 | 15:18
36
הייתי ממליצה לך לקחת שני חתולים בוגרים.
ככה אתה גם יכול לראות את האופי שלהם וככה הם גם לא יהיו לבד. חתול זו חיה אינדוידואליסטית אבל חתולים גם מתקשרים ומשחקים אלו עם אלו.
לגבי גזע : האינטרנט מלא בתאורים של הגזעים השונים.   אבל אני מסכימה שאם מה שאתה מחפש זה חתול עצמאי ורגוע שאוהב ליטופים : זה יכול להתאים לא רק לגזעיים.     חברה שלי מגדלת בבית ארבע חתולים שהיא לקחה מאשה שמגדלת הרבה מאד חתולים בביתה. היא לקחה חתולים בוגרים. שתיים מתוכם עיוורות וכל הארבעה מאד נינוחים וביתיים ואוהבים ליטופים.
אבל כן הייתי ממליצה לך לקחת בוגר. ככה גם תראה את האופי האמיתי שלו ולא תתאכזב כשיתברר לך שהגור שבחרת לא גדל להיות החתול שרצית.
לצפיה ב-'פיצי'
פיצי
13/03/2019 | 16:39
3
38
היא כנראה לפני המלטה נראת כבדה מאוד היא חתולה שכונתי
ת  אני מקוה שתעבור  בשלום עדיין נושמת מוזר האם זה בגלל ההריון אוכלת יחסית בסדר  סיימה אנטיביוטיקה  איך אפשר לעזור לה שתעבור את ההמלטה בשלום תודה רחלי

לצפיה ב-'קשה לדעת מה לומר לך'
קשה לדעת מה לומר לך
13/03/2019 | 16:55
2
38
חבל שהיא לא עברה עיקור, גם אחרי שגיליתם את ההריון - בטח עם מצב בריאותי שכולל בעיות נשימה. במצב הזה, אין לדעת מה יהיה, ואם מישהו בכלל ישרוד.
לצפיה ב-'פיצי'
פיצי
13/03/2019 | 18:51
1
46
היא נושמת יותר טוב האם אתה מתכוון שהיא לא תשרוד אני רואה שהיא משתפרת היא אוכלת יותר טוב וגם יש לה יותר מרץ אני חושבת שהאנטיביוטיקה פעלה לטובתה היא פשוט מאוד כבדה נראה לי שהיא כל רגע עומדת להמליט  תודה רחלי

לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
13/03/2019 | 20:17
14
לצפיה ב-'אוכל יבש לגור חתולים בריטי קצר שיער'
אוכל יבש לגור חתולים בריטי קצר שיער
13/03/2019 | 14:23
1
22
לפני חודש קניתי גור חתולים זכר מסורס והאוכל שאני נותנת לו הוא מסוג אוריג'ן. החתול עושה צואה מעל 5 פעמים ביום.
אבקש עצה לגבי מזון טוב נוסף (ואם אפשר זול יותר)
לצפיה ב-'אוריג'ן נחשב למזון טוב מאוד'
אוריג'ן נחשב למזון טוב מאוד
13/03/2019 | 15:16
25
אבל זה לא אומר שהוא מתאים ספציפית לכל חתול. אם החתול עושה צרכים מעל 5 פעמים ביום (הצרכים הללו, האם הם נראים בריאים, מוצקים?) אז משהו לא תקין. כפי שתמיד אזכיר לכותבים כאן, חתולים אינם מפגינים בקלות בעיות רפואיות ולכן כל דבר שנראה משונה - התחנה הראשונה היא הוטרינר, כדי לוודא שלא מדובר בבעיה רפואית. בעיה רפואית בהחלט יכולה להתבטא בסימפטום בודד (כמו התוצרים בארגז החול) כאשר החתול נראה מעבר לזה בסדר גמור, עד שעם הזמן הבעיה מחריפה ואז מופיעים סימפטומים נוספים. זה לא מצב שרצוי להגיע אליו.

אם הוטרינר בדק ולא מוצא בעיה רפואית, אזי ניתן להניח שאכן האוכל הוא הבעיה. כאמור, אוכל יכול להיות מצוין מבחינת הערכים התזונתיים שלו ורשימת המרכיבים ועדיין לא להתאים לחתול הזה. עמיתי לניהול הפורום, דימה, יצר השוואה בין מרבית המזונות היבשים הנמכרים בארץ ללא קשר ליצרן או ליבואן- ניתן לראות את הרשימה עם ציונים בין 0-100 ליד כל מזון בתוכן העניינים של קובץ הוורד שמורידים מהאתר
בכניסה לאתר לוחצים על
 Dry Cat Food Evaluation And Comparison
ואז בוחרים איזה פורמט רוצים להוריד. מדי פעם דימה מעדכן את הקובץ.

פשוט בדקו שם אוריג'ן, ראו מה הציון שלו, וראו אלו מזונות איכותיים אחרים יש. אם תבחרו לכם שניים-שלושה סוגים, תוכלו לערוך השוואת מחירים ולבחור מזון לנסות אותו. אין חשיבות לעניין הבריטי, ומאוד מצער לשמוע שקנית חתול בשוק הבשר של מסחר בבעלי חיים.
לצפיה ב-'חתולה שעושה מחוץ לארגז'
חתולה שעושה מחוץ לארגז
13/03/2019 | 15:08
1
34
ממה שהבנתי מהפוסט, אין לכם סיבה לעבור למזון רפואי - לחתול בריא, הוא פחות טוב ממזון איכותי רגיל. הוא אמור לשרת תכלית מסוימת, וחומרי התזונה בו שונים בהתאם.

אנינ תוהה אם אכן אין בעיה רפואית. האם הכיוון היחיד שבדקו הוא חסימה בדרכי השתן? מה עם אפשרויות אחרות שהן בריאותיות, לא התנהגותיות?

מה שכן, אחרי זמן רב כל כך יתכן שגם אם זה התחיל כמשהו רפואי, ובהנחה שזה עכשיו לא משהו רפואי (לא מובן מאליו כמו שזה נשמע), ההתנהגות התקבעה. יתכן שהחלפת הספות תעזור במשהו כי הספות הנוכחיות שלכם כבר "מסומנות", אבל לגמרי לא מובטח. במקרים שיש בהם פן התנהגותי, חלק מהעניין הוא לא להתעכב כדי שלא יתקבע דפוס, אבל נראה שאכן ניסיתם את הדרכים התרופתיות להורדת מתח שאולי גורם להתנהגות הזו. האם ניסיתם דרכים שאינן תרופתיות - להוסיף ארגז חול חדש לגמרי, בלי הריחות ובלי ההקשר של הארגז הקודם ובנקודה אחרת בבית? אם ארגז החול שלכם סגור, אולי כדאי לנסות אחד חדש אבל פתוח? אולי להוסיף מקומות לטיפוס לגובה, שזה דבר שעוזר להרגיע חתולים?
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת '
תודה על התגובה המפורטת
16/03/2019 | 10:44
6
הכיוון הרפואי היחיד שנבדק הוא קריסטלים בשתן. הבדיקה נעשתה לפני שנתיים והייתה תקינה.
אני קצת מסופק שמדובר בבעיה רפואית מכיוון שבחורף כמעט ואין צרכים מחוץ לארגז ובקיץ הבעיה מחריפה. אבל אולי כדאי לבדוק שוב כדי להיות רגועים.
כבר ניסינו הוספת ארגז נוסף, החלפת ארגז לחדש ושינוי מיקום, כל שינוי אכן מוביל לשינוי זמני בהתנהגות (לפעמים גן לרעה) אך הבעיה ממשיכה. כל הארגזים פתוחים.
מקומות תיפוס לגובה באמת אין לנו הרבה, אולי נוסיף. האמת שהחדר היחיד שיש בו שידת מדפים גבוהה שהיא יכולה לטפס עליה ספג הכי הרבה שתן, אז גם זה בסימן שאלה. היא יותר חובבת כוכים ממקומות גבוהים.
חשבנו אולי שהחום מציק לה בקיץ ועלתה הצעה לספר אותה, הדעות ברשת חלוקות לגבי זה, מה דעתכם. הפרווה שלה דיי ארוכה..

תודה מראש.

לצפיה ב-'הוצאתי עוד נשמה מהרחוב'
הוצאתי עוד נשמה מהרחוב
11/03/2019 | 17:44
8
66
לפני כמה שבועות נתקלתי במקרה בקופיף הקטן הזה ברחוב.
בתור איש של חתולים כמובן שהלב יצא אליו והתחלתי להאכיל אותו ואת הגורים שבאזור.
אני מאכיל כל יום בכל מיני מקומות בעיר (באר שבע) ושילבתי אותו במסלול הקבוע שלי.
הוא נראה לי קצת חולה ובימים האחרונים ממש דאגתי לו כי ראיתי שמשהו עובר עליו.
הוא היה פחדן ולא מתקרב כל כך אז פינקתי אותו בשימורים כדי שנבנה אמון ואוכל ללכוד אותו.
במקביל פירסמתי אותו וכשמצאתי אומנה יצאתי ללכוד.
והיום זה קרה, הייתי ממש במתח אם הוא יהיה שם ואם אצליח לפתות אותו אל תוך מנשא עם שימורים, אבל הצלחתי.
ועכשיו הוא כבר אצל האומנה.

לצפיה ב-''
11/03/2019 | 18:28
3
לצפיה ב-''
11/03/2019 | 22:50
2
לצפיה ב-''
11/03/2019 | 23:01
3
לצפיה ב-'עבר עליי אתמול יום קשה'
עבר עליי אתמול יום קשה
13/03/2019 | 08:12
2
51
היה איזה חשש לבריאות הגור ואני פשוט מתתי מדאגה, נגמרתי, חוסלתי.
הייתה לו בדיקה וטרינרית בערב ואני חיכיתי לה כשאני בסטרס מטורף, באמת שזה היה קשה.
אשכרה התפללתי.
לשמחתי הרבה לא נמצא שום דבר רציני והקופיף הקטן בסדר, אני יכול לחזור לנשום.
הנה הוא בידיים של האומנה אחרי מקלחת.
הצלתי כבר המון המון חתולים אבל עדיין מרגש אותי כשרואה גור שהצלתי מוגן בבית בידיים אוהבות
לצפיה ב-' כבר אמרתי מזמן'
כבר אמרתי מזמן
13/03/2019 | 08:39
1
11
לצפיה ב-'הצלת חתול'
הצלת חתול
13/03/2019 | 09:11
36
אין עליך אתה מלאך , איזה כיף לחתולים שאתה מציל ומאכיל, הלואי שיהיו עוד הרבה כמוך בכל הארץ,גם אני מאכילה חתולים,בסביבה עוינת, ואתה נותן לי כח להמשיך ולא להשבר.
לצפיה ב-'אין מילים לתאר איזה לב יש לך.'
אין מילים לתאר איזה לב יש לך.
13/03/2019 | 09:20
29
המון הצלחה ובריאות לקטני. יהיה יפהפה...בכלל החתולים מבאר שבע אין עליהם יפיופים אמיתיים. גם החתולה הותיקה שלי היתה מבאר שבע והיתה מהממת ברמות.
לצפיה ב-'תודה על הפירגון'
תודה על הפירגון
14/03/2019 | 07:02
5
לצפיה ב-'הזנת חתול עם כיבים בלוע'
הזנת חתול עם כיבים בלוע
12/03/2019 | 13:45
3
26
לג'ורג' יש כיבים בפה ובגרון, בגללם הוא לא אוכל ולא שותה כבר למעלה משבוע. ניסינו להציע לו סוגי מזון שונים, מוצקים, רכים ונוזליים, אבל הכל מכאיב לו. ברגע שהמזון נכנס לפה, החתול מזנק ביללת כאב ובורח. כבר ראיתי מקרים כאלה שנגמרו במוות ברעב/התייבשות.
אני כותב כאן כדי לשתף בפתרון שמצאנו - בשר סלמון חי קצוץ דק (לא טחון). כנראה החלקלקות של הדג מאפשרת לבלוע אותו בלי להכאיב. אולי יש גם ענייני חומציות וכד', שפחות מגרים את הפצעים.

במקרה של ג'ורג', לא בטוח שזה יספיק. המצב לא טוב. אבל אולי המידע יעזור לאחרים.
לצפיה ב-'יש וטרינר בתמונה? '
יש וטרינר בתמונה?
12/03/2019 | 14:46
2
20
מצב כזה שאתה מתאר עשוי לדרוש תמיכה נוספת (מעבר לטיפול תרופתי), כגון מתן נוזלים.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
12/03/2019 | 17:02
1
20
החתול נבדק, היה מאושפז, כולל החדרת צינור האכלה לושט. אבל "לראות רופא" לא פותר הכל. המצב עדין קשה, ללא דיאגנוזה ברורה וללא סימני שיפור. אופציה ממשית לנזק לכליות ולכבד.
לצפיה ב-'צריך לבדוק אם אין לחתול את וירוס הקליצי, '
צריך לבדוק אם אין לחתול את וירוס הקליצי,
12/03/2019 | 18:00
20
המחלה הזאת גורמת לכיבים בפה.

לצפיה ב-'שוב פעם חתול מסרב לאכול מאוכל חדש אך זהה לקודם.'
שוב פעם חתול מסרב לאכול מאוכל חדש אך זהה לקודם.
12/03/2019 | 13:39
4
41
לפני חודשיים לערך כשהיינו אצל הורטינר הוא חשב (בעזרת האולטראסאונד ) שיש לו אבנים בכיס השתן.
ולכן המליץ לנו על אוכל מיוחד שקנינו אצלו.
זה האוכל:
(הילס C/D יורינרי care).
את האוכל שקנינו מהוטרינר (למרות שהיו לי ספקות גדולים מאוד) הוא אכל ממש בשמחה.
לא הייתה בעיה כלל.
פשוט הנחתי לו אוכל בקערה והוא אכל מיידית ודי הרבה והייתי מרוצה ונדמה לי שגם הוא.
אממה, האוכל נגמר ולפני מספר ימים קניתי לו שק חדש, זהה לחלוטין.
שורה תחתונה: הוא מסרב לאכול מהאוכל הזה.
שורה קצת לפני תחתונה, הוא אוכל מספר גרגירים ממש בלחץ אבל זה לא נקרא לאכול (אני יודע להשוות את האכילה שלו מקודם לאכילה שלו עכשיו ואין קשר בין שני המקרים).
אתמול ישבתי איתו כשהוא עלי ולבסוף הוא הסכים לאכול בלי חשק (כלומר ממש לאט ובלי התלהבות. כן אני רואה הבדל. זה מאוד ברור).
אכל בסופו של דבר מנה סבירה אני חושב אבל מאוד לאט ורק כשהוא עלי.
אם אני סתם מניח את האוכל על הריצפה הוא מריח ועוזב אותו (בניגוד לשק הקודם!).
זה מאוד מתסכל ואני לא יודע מה לעשות.
שלחתי לחנות שאלה אם אפשר להחזיר את האוכל הזה וניראה מה יענו.
בכל אופן, גם אם יסכימו להחזיר אני עדיין בבעיה.
לא בטוח שאם אקנה במקום אחר המצב יהיה שונה.
האם יש למישהו מושג אם במקרה שינו פה את המרכיבים?
ניסיתי להחליף לו לקערה חדשה כי חשבתי אולי משהו מריח לא טוב אבל גם זה לא משנה כלום.
אני כמעט בטוח שהם שינו את האוכל קצת (בהנחה שהאוכל טרי כמובן).
אה כן, ראוי לציין שתאריך התפוגה על השק החדש הוא 5 בשנת 2020.
על השק שנגמר לי התאריך היה 3 בשנת 2020.
כך שאכן יש מצב שהאוכל החדש נוצר בזמן מאוחר יותר ומשהו קרה שם בדרך.

לצפיה ב-'דיברתי איתם בפייסבוק. מסתבר שיש להם נציגות בארץ.'
דיברתי איתם בפייסבוק. מסתבר שיש להם נציגות בארץ.
12/03/2019 | 14:13
22
נאמר לי שהמוצר שוּנה לפני שנה בערך אבל לפי התאריכים שסיפקתי אני לא אמור להיות מושפע, כלומר להבנתי השינוי כבר קרה לפני שהחתול אכל מהאוכל הזה לראשונה.
זה לא שהיה שינוי בדיוק לאחר שקניתי את השק הראשון, כך שהשק השני הוא כבר אוכל מעט שונה.
אמרו לי שיצרו קשר עם החנות ויבררו מולם ויחזרו אלי.

לצפיה ב-'אולטרה סאונד ומזון ללא אבחון מעבדה של pH וסוג הגבישים'
אולטרה סאונד ומזון ללא אבחון מעבדה של pH וסוג הגבישים
12/03/2019 | 16:00
1
26
זה (איך לומר בעדינות) גישה מאוד מוזרה. סוג הגבישים הנפוץ, מומס בשתן חומצי, ע"י מזון רפואי מסוים ואילו בסוג שונה עלול המזון הזה להחמיר את המצב. זה אחלה שלווטרינר יש מזון רפואי זמין למכירה ולא צריך להתרוצץ ולחפש. עם זאת, כדאי ללמוד קצת על הבעיה, שהגורמים לה אינם ברורים לחלוטין. שתול בגוגל: אבנים בשלפוחית חתולים (ללא מרכאות) ותמצא שפע של חומר.
מה לגבי שתיה ומתן שתן?
לצפיה ב-'לגבי שתיה ומתן שתן, בהנחה שהכוונה האם זה תקין אצל החתול:'
לגבי שתיה ומתן שתן, בהנחה שהכוונה האם זה תקין אצל החתול:
12/03/2019 | 16:22
12
ניראה שכן.
אני משקה אותו ואני גם רואה אותו משתין לעיתים.

לצפיה ב-'התקדמות נוספת. אמרו שיחזרו אלי מהחנות ויש מצב שאקבל שק חדש.'
התקדמות נוספת. אמרו שיחזרו אלי מהחנות ויש מצב שאקבל שק חדש.
12/03/2019 | 16:19
14
כולי תקווה שהשק החדש כן יהיה בסדר.

לצפיה ב-'תוהים לשם מה בנו את הפירמידות במצריים העתיקה? הינה התשובה'
תוהים לשם מה בנו את הפירמידות במצריים העתיקה? הינה התשובה
11/03/2019 | 18:25
2
52
לצפיה ב-'נכון, וזה למה הפירמידות נראות הרוסות...'
נכון, וזה למה הפירמידות נראות הרוסות...
11/03/2019 | 22:53
11
לצפיה ב-''
11/03/2019 | 23:02
1
לצפיה ב-'מזון לחתולי רחוב top-cat'
מזון לחתולי רחוב top-cat
11/03/2019 | 10:10
1
28
מישהו שמע על המזון הזה?
קניתי אותו אתמול ועדיין לא פתחתי
ראיתי פה ש josicat מומלץ וחתולים אוהבים אותו
ואני מתלבט אם להחליף

לצפיה ב-'יש לך תמונה של השק ושל המרכיבים של המזון? יש מזון top-cat'
יש לך תמונה של השק ושל המרכיבים של המזון? יש מזון top-cat
11/03/2019 | 11:50
28
שהוא דווקא תוצרת של Josera, אותה החברה שמייצרת Josicat.
לצפיה ב-'ממליצה לאוהבי החתולים'
ממליצה לאוהבי החתולים
11/03/2019 | 10:20
1
47
ממליצה לכל מי שלא מכירעל סדרה ביוטיוב באנגלית my catfrom hell ממש מעניינת על מטפל התנהגותי של חתולים שכל פרק מגיע למשפחה אחרת ועוזר להם בבעיות עם החתול, גם מלמד המון

לצפיה ב-'מכירים '
מכירים
11/03/2019 | 10:23
26
באמת סדרה שאפשר ללמוד ממנה כל מיני דברים ודי משעשעת.
לצפיה ב-'מישהו מכיר תזונאי חתולים שניתן ליצור איתו'
מישהו מכיר תזונאי חתולים שניתן ליצור איתו
10/03/2019 | 21:01
5
32
קשר אונליין?
אני די אובדת עצות.
הצלחתי להעביר את הג'ינג'י שלי לאוכל כליות. כרגע הוא אוכל קצת מכל דבר, רויאל קאנין על טעמיו השונים, NF וKD. הבעיה היא שהוא מוריד במשקל והופך עור ועצמות! מה הטעם להאכיל אותו אוכל "תומך כליות" אם הוא ימות מרעב??
חיפשתי דברים על תזונה של חתולים חולי כליות ומצאתי זרם שלם של אנשים, בכללם ווטרינרים שאומרים שהתפיסה שאומרת שצריך להגביל גם נתרן וגם חלבון היא שגויה, מבוססת על מחקרים שאינם מבוססים מספיק ושיש צורך להגביל רק נתרן ולהאכיל בחלבון האיכותי ביותר וקל לעיכול, ורק מן החי בעוד חלק גדול מהחלבון במזונות הרפואיים הוא מן הצומח.
אני לא יודעת מה לעשות!! באמת שאשמח להוסיף חלבון איכותי לאוכל הרפואי אבל אני לא יודעת מה, איך ובאיזו צורה ואני לא רוצה לעשות נזק.
בעיה נוספת היא שאני אפילו לא יכולה לדעת כמה גרוע מצב הכליות שלו כי אי אפשר לקחת לו דם ללא טשטוש, והוא נכנס לסטרס מטורף אצל הווט, למרות שהיא בד"כ נהדרת עם חתולים. במצבו היא אמרה שאסור לטשטש אותו אלא במצב של סכנת חיים מיידית בגלל הכליות אז אי אפשר לקחת בדיקה תקופתית.

מעבר לעובדה הזו נמצאת בעיה נוספת: כל המזונות הרפואיים מכילים חמץ ובפסח הולכת להיות לי בעיה גדולה.
אני זקוקה לעזרה של ווט שהוא גם תזונאי חתולים שמוכן לעזור באיזון התזונה של החתול כדי להאריך את חייו כי אני מרגישה שלא משנה מה אני עושה, זה מזיק לו.
לצפיה ב-'אישית'
אישית
10/03/2019 | 21:29
2
40
לא ידוע לי על מומחה תזונתי - עד כמה שידוע לי לא מלמדים תזונה בלימודי הוטרינריה (רק דברים ממומנים מטעם החברות הגדולות, אבל העניין לא ברור לי עד הסוף).

אולי כדאי לשאול בביה"ח הוטרינרי בית דגן מי מכיר מומחה שכזה.

מה שכן, מה שכתבת הזכיר לי את GeJuFan שנהגה פעם לכתוב כאן, עד שעברה לארה" ב (חזרה אחרי כמה שנים אבל לא ממש חזרה לפורום). היו אצלה חולי כליות, שלפי דבריה השתפרו פלאים אחרי מעבר לתזונה טבעית. חשוב לציין שבתזונה טבעית אין הכוונה לקניית חזה עוף בסופר. היא עשתה מחקר שלם על איך עושים את זה, קנתה ציוד ייעודי (מטחנת בשר יקרה שמסוגלת לטחון גם עצמות) ובדקה איך לשלב חלקים פנימיים וחיצוניים. לא קל בכלל. זה לא משהו שכל אחד יכול או מעוניין לעשות.
לצפיה ב-'שמעתי על זה'
שמעתי על זה
11/03/2019 | 09:29
1
20
אבל כל החומר שמצאתי רומר שאת המתכונים צריך לברר עם ווטרינר מומחה בתזונה כדי להתאים אותם לחתול. מה גם שלשלי אסור לאכול נא בגלל החיידקים כי הוא גם FIV נוסף לכל הצרות. זה מה שהורג את הכליות מלכתחילה.
המתכונים אכן בעייתיים אבל אני תוהה אם אי אפשר להוסיף רק פרוטאין איכותי לאוכל הרפואי שהוא כן אוכל ולא את כל המתכון, או משהו דומה
לצפיה ב-'אולי ד"ר שטוקמן יוכל לעזור בזה'
אולי ד"ר שטוקמן יוכל לעזור בזה
11/03/2019 | 10:24
6
לצפיה ב-'ד"ר יונתן שטוקמן'
ד"ר יונתן שטוקמן
11/03/2019 | 00:49
1
36
אני מניח שזה הפייסבוק שלו
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
11/03/2019 | 09:30
4
לצפיה ב-'מיין קון בעיות גנטיות'
מיין קון בעיות גנטיות
07/03/2019 | 09:27
4
76
היי. חיפשתי אשכול בנושא אבל לא הצלחתי למצוא, וכן חיפוש בגוגל לא הניב פירות
אני מתעניין לגבי הגזע הזה ורציתי לדעת מהם הבעיות הגנטיות שיכולות להתעורר בנוגע לגזע.
שמעתי שמועה די הזויה שהם לא יכולים לעשות קקי וצריך לקחת אותם פעם בשבוע לוטרינר לעשות חוקן. אני ממש לא חושב שזה נכון אבל מי שאמר לי את זה טוען שזה מאה אחוז נכון ושהוא יודע את זה ממקור ראשון.

אשמח לקבל על זה תשובה וכן עוד פרטים לגבי בעיות כאלו ואחרות שיכולות לצוץ.
תודה!
לצפיה ב-'יש להם די הרבה בעיות'
יש להם די הרבה בעיות
07/03/2019 | 16:03
43
בתי הגידול מלאים בבעיות גנטיות, ומיין קון די בולט מהבחינה הזו. עניין הקקי שטויות, אבל המחלות הגנטיות התורשתיות ממש לא. הוטרינרים כבר יודעים שזה גזע חולה.

באופן כללי, גידול גזעי נגוע בבעיות, לא מעט כי הוא מושתת על הרצון לעשות רווח כספי. לכל גזע יש בעיות מעצם העובדה שעיצבו אותו בצורה מלאכותית והרביעו מתוך מאגר גנטי קטן. תעשה דבר נכון יותר מבחינת החתולים ומבחינתך אם לא תקנה גזעי אלא תאמץ - בכך תוכל גם למצוא חתול יפה לא פחות (ואף יותר) וגם לא תתרום למצב שפוגע בבריאותם של חתולים.
לצפיה ב-'מיין קון זה גזע שנוצר ע"י הטבע אבל בני אדם כבר הספיקו לקלקל '
מיין קון זה גזע שנוצר ע"י הטבע אבל בני אדם כבר הספיקו לקלקל
09/03/2019 | 13:03
38
גם אותו. אני לא מתעניין בזה יותר מדי אבל שמעתי שיש להם בעיות לב. לא זוכרש שמעתי על בעיות נוספות אבל צריך לחקור. יש בפייסבוק הרבה קבוצות של חתולים גזעים, אפשר לשאול שם.
לצפיה ב-'מיין קון הוא גזע שהתפתח בעצמו'
מיין קון הוא גזע שהתפתח בעצמו
10/03/2019 | 05:58
1
35
ולא בידי אדם.
עניין הצרכים אינו נכון.  (אם היה נכון - אף אחד לא היה מגדל אותו כחית מחמד...).
בגדול הוא נחשב גזע חסון, חזק ובריא.   אבל יש מיין קון עם בעיות לב ואגן. לכן אםאלוקחין - כדאי לקחת ממקור אמין.
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
10/03/2019 | 07:30
47
פה בארץ הם ידועים כבעלי תורשה בעייתית עקב הרבעות. מחלות של התפתחות העצם. כפי שדימה ציין, הרסו את הגזע. לא כדאי לקחת משום מקור.
לצפיה ב-'מיואש.. איך קוצצים ציפורניים'
מיואש.. איך קוצצים ציפורניים
07/03/2019 | 11:59
7
56
מת על החתולה שלי אבל פעם בשבוע בערך היא שורטת וזה משאיר לי צלקות (לא שורטת כל כך עמוק אבל העור שלי מצטלק בקלות)
אין לשריטות שלה איזה טריגר מיוחד.
טוב לה אצלי, טוב לי, מלבד העניין הזה.
היא כבר בת 10 חודשים,
- פעם יכולתי לקצוץ כשהיא הייתה מנומנמת או מתפנקת היום קלטה את הפרוצדורה וממש לא מאפשרת. 
- גם באסרטיביות לא הולך - אני מנסה לגלגל אותה בתוך מגבת ולקצוץ נאבקת בי כאילו זה חיים או מוות. 
מעולם לא חוותה איזה כאב בקיצוץ.
חייב למצוא דרך לקצוץ לה כי זה משאיר לי צלקות.
לצפיה ב-'אז תוותר על הקיצוץ.'
אז תוותר על הקיצוץ.
07/03/2019 | 12:28
43
שריטות אפשר לקבל גם מציפורניים קצוצות.
הפתרון הוא חינוך, והשיטה היא לצעוק 'איי!' ולמשוך ממנה את היד כשהיא מנסה לשרוט, היא רק בת 10 חודשים ולא מבינה עדיין שמשחק השריטות לא אהוב עליך, אבל היא תלמד ותפסיק עם זה.
חוץ מזה ניסיונות הקיצוץ שלך מכניסות אלמנט של תוקפנות ליחסים ביניכם וזה עלול להוביל לשריטות רציניות יותר.

חוץ מזה: החתולה שלי בת 9 ויודעת היטב שלא לשרוט, ועדיין אתמול היד שלי זזה מתחת לשמיכה והיא (זה אינסטינקט) דפקה לה ציפורן ועכשיו יש לי אצבע נפוחה, ככה זה עם חתולים, לפעמים קצת אוכלים אותה.
לצפיה ב-'לא קוצצים'
לא קוצצים
07/03/2019 | 12:39
2
42
בשביל מה לקצוץ זה צומח מהר מאוד מחדש
ויש כלי דם בציפורניים שלהם מאוד רגיעש לקצוץ להם
לצפיה ב-'גם לי הכי נוח לא לקצוץ - מסביר לכם שזה משאיר לי צלקות.'
גם לי הכי נוח לא לקצוץ - מסביר לכם שזה משאיר לי צלקות.
07/03/2019 | 16:12
1
14
לצפיה ב-'אתה צריך לחנך אותה לא לשרוט'
אתה צריך לחנך אותה לא לשרוט
08/03/2019 | 08:31
156
זה קשה יכול לקחת הרבה זמן אבל  בסוף היא תלמד כנראה
היא רק בת 10 חודשים עדיין אפשר לחנך אותה במקום לעקוף את הבעיה
ויתרת לה די מהר על העניין
לצפיה ב-'חוששני שהטעות שלך היתה'
חוששני שהטעות שלך היתה
08/03/2019 | 14:09
1
54
שעברת ל"אסרטיביות". מרגע שהעלמה השעירה רואה בקיצוץ הציפורניים חוויה שלילית באמת - הלך עליך.

אם הנושא חשוב לך כפי שתיארת, תוכל להגיע איתה לוטרינר באופן תקופתי לצורך העניין. האופציה האחרת (אולי במקביל) היא לעבוד על עניין החינוך.
לצפיה ב-''אסרטיביות' הייתה רק המהלך האחרון שלי'
'אסרטיביות' הייתה רק המהלך האחרון שלי
08/03/2019 | 21:11
27
לפני כן ניסיתי הרבה בשילוב פינוק ועדינות
בנוסף כשניסיתי אסרטיבית לא ממש הספקתי לשלוף מולה את הקוצץ כי היא נלחמה בי כל כך חזק ששחררתי אותה עוד לפני
לצפיה ב-'כנראה שזה כבר מאוחר מדי'
כנראה שזה כבר מאוחר מדי
10/03/2019 | 20:00
29
לשם כך צריך להיות אסרטיבי מההתחלה ולהתחיל בגיל חודשיים ואפילו חודש וחצי.
היא כבר גדולה וחזקה, ואין לך ניסיון קודם, ולכן חבל על זמנך. לך לווטרינר והוא יקצוץ. הבעיה שצריך כל 3 שבועות. מניסיון ציפונים קצוצות, הרבה פחות שורטות.
אני ממליצה לך, לחנך אותה שאסור לשרוט. זה אולי הפתרון הטוב ביותר, אם תהיה מספיק אסרטיבי ועקבי, תוך שנה תראה שיפור, שימשיך עם הזמן כל עוד אתה אסטרטיבי ועקבי.
היא מתייחסת אליך כמו שאתה מתייחס אליה - באלימות ואחר כך היא תישאר כך, גם כשאתה תשתפר ותשנה את היחס אליה - היא כבר לא תאמין לך!!
שריטות חתול הן איומות והחתולים מנצחים אותנו בזה. אל תיאבק בה ראש בראש!! תעזוב את הקיצוץ ותתחיל לחנך אותה לאי שריטות. אם תרצה שיטות, תפנה אלי במסר.
לצפיה ב-'כמות ארגזי חול ל 2 חתולים'
כמות ארגזי חול ל 2 חתולים
06/03/2019 | 10:26
9
39
לאחרונה התווסף גור קטן לגורה שלי
מאז לפעמים הגורה הגדולה עושה קקי במקומות אחרים בבית כאילו בכוונה
האם מומלץ להביא עוד ארגז חול באופן קבוע או לתת להם זמן להתרגל בארגז אחד (שזה יותר נוח בשבילי)

לצפיה ב-'אם הגדולה עושה צרכים במקומות אחרים בבית '
אם הגדולה עושה צרכים במקומות אחרים בבית
06/03/2019 | 10:36
8
41
אז בהחלט ארגז נוסף. הרי מן הסתם ארגז נוסף יהיה לך יותר נוח מאשר לנקות צרכים מכל מיני מקומות. צריך שהארגז הנוסף לא יהיה קרוב לארגז הראשון, וכדאי להיות מוכנים שיישאר כך לזמן ארוך, כלומר אולי עדיף לא משהו מאולתר אלא ארגז של ממש.

כמו כן - לעזור לגדולה לפתח יותר תחושת בטחון באמצעות יצירת כל מיני מקומות לטיפוס לגובה + מחבואים שונים בבית. עשיית הצרכים, במידה ולא מסתתרת בעיה בריאותית (שבעצמה יכולה להתעורר עקב לחץ נפשי ולכן אף פעם אין לשלול וצריך תמיד להיות מוכנים לבדוק), אזי מדובר בתחושת לחץ עקב כניסת הגור החדש ולכן צריך לעזור לה לחוש יותר בטחון. זה בדרך כלל משהו שמושג באמצעות יצירת נקודות תצפית גבוהות ומקומות מסתור.
לצפיה ב-'אוקי אזמין עוד ארגז'
אוקי אזמין עוד ארגז
06/03/2019 | 10:46
21
הגדולה רגילה (באשמתי) לטפס על השיש, לקטן אני לא נותן בכלל
לצפיה ב-'נראה שהגדולה קצת בלחץ ממנו'
נראה שהגדולה קצת בלחץ ממנו
06/03/2019 | 10:53
2
25
שהיא שותה מהברז והוא בא בד"כ היא מפנה לו
כנ"ל גם באוכל
באוכל רטוב בכלל אין מה לדבר הוא אוכל את שלו מהר וישר רץ לשלה  אז אני נותן לה רטוב בחדר סגור
לצפיה ב-'העצה שלי '
העצה שלי
06/03/2019 | 11:11
1
30
היא לא למהר לאחד כלים ולא ארגזים. סדר כלים נפרדים לאוכל יבש (אין צורך להקפיד שכל אחד ילך רק לכלי "שלו", אבל כן ליצור את האפשרות שכל אחד יוכל לגשת לכלי אחר כאשר השני מתעסק בכלי הראשון). הכלים לא צריכים להיות בדיוק זה על יד זה, והארגזים בפירוש ולחלוטין לא צריכים להיות זה על יד זה.

תמיד תוכל לצמצם מספרים, בעתיד, אם תראה שבאמת לארגז אחד  או לכלי אחד אין שימוש. כרגע כדאי להיות סבלנים ולהבין שהחתולים לא בהכרח פועלים על פי הנוחות שלנו. אצלנו בבית יש כרגע 4 ארגזי חול, בין השאר כי אחד הארגזים בדרך החוצה (ישן, קצת שבור וכו'), אבל עד שאראה שימוש רציף ומלא בארגזים האחרים והפחתה בשימוש בארגז הזה, לא אמהר להוציא אותו. זכור שיועצי התנהגות חתולים ממליצים בדרך כלל על מספר ארגזים כמספר החתולים פלוס 1, בדיוק על מנת להפיג מתחים ולהקטין השתלטות טריטוריאלית מהסוג שמייצר מצב כפי שנוצר אצלכם. זה לא אומר שחייבים עכשיו 3 ארגזי חול, אבל ארגז אחד נוסף עשוי לעזור, יתכן שלא מיד.

לצפיה ב-'נשברתי'
נשברתי
08/03/2019 | 08:34
29
הזמנתי עוד ארגז גדול לבוגרת כי הקטן השתלט על שלה
הוא כמו טייפון בפנים (מזל שהם סגורים) מעיף את החול כמו סערת חול  במדבר
לצפיה ב-'קיבלתי היום את הארגז השני וצריך להרגיל את הגדולה להשתמש בחדש'
קיבלתי היום את הארגז השני וצריך להרגיל את הגדולה להשתמש בחדש
08/03/2019 | 18:10
3
24
הקטן כרגיל מנסה להיכנס גם לארגז של הגדולה
אני לא נותן לא להיכנס ומשמיע לו רעש שהוא בפנים ומסלק אותו
הוא השתלט כבר על הארגז המקורי שלה ולא רוצה שישתמש בכלל בארגז החדש שלה
האם זו הגישה הנכונה ?

לצפיה ב-'לדעתי לא'
לדעתי לא
08/03/2019 | 19:12
2
24
לא תוכל לשמור 24/7. תיאלץ פשוט לתת להם להסתדר. חלק מהעניין של הגור נובע מהיותו של הארגז חדש - שישחק לו כמה שהוא רוצה. בסופו של יום כן יהיו לכל אחד העדפות, או לפחות אפשרויות. זה לבדו כבר בדרך כלל עוזר להוריד מתח, אם כי בסופו של יום צריך סבלנות וזמן.
לצפיה ב-'נראה שהגדולה מעדיפה את הישן שלה...'
נראה שהגדולה מעדיפה את הישן שלה...
08/03/2019 | 19:17
18
בדיוק עכשיו הלכה דווקא לישן שלה
ודווקא הקטן אוהב את החדש
אתן להם להסתדר לבד נראה שהיא תחזור למקורי שלה והוא ירצה בחדש
לצפיה ב-'הקטן ממש מתעלל בה בשירותים'
הקטן ממש מתעלל בה בשירותים
09/03/2019 | 21:12
16
כל פעם שהיא נכנסת לשירותים לא משנה איזה הוא נעמד עליהם
לצפיה ב-'חתולה בשם פיצי'
חתולה בשם פיצי
07/03/2019 | 17:39
5
61
בת שנה ורבע בדרך כלל בריאה מיום א קשה לה לנשום אךך מבקשת
אוכל ועונה כשקוראים לה
וטרינר בא לבדוק אותה ללא עלות והוא אמר שהיא לא במצב טוב
היה קשה לבדוק אותה לא נתנה בכלל
ממראה הוא חושב שזה דלקת ריאות או יתכן בקע סרעפתי
צריך לצלם ולעשות בדיקות -
המליץ על אנטיביוטיקה לעת עתה - בעצם אין לנו אבחנה ברורה
היא ירודה אך רוצה בהחלט לחיות
מה לעשות אשמח אם תתקשרו אלי 099560981
רחלי שרייבמן הרצליה
לצפיה ב-'אם המטרה היא'
אם המטרה היא
07/03/2019 | 22:43
41
להתארגן כספית כדי לעזור לפיצי, מאוד יועיל אם במקום טלפון פרטי שלך תסכמי עם הוטרינר איך ניתן לתרום ישירות לטיפול דרך המרפאה.

באופן זה, יש אמינות שעוזרת לאנשים לתרום ביודעם שהכסף אכן הולך לטיפול רפואי. אין כאן שום נסיון לרמוז דבר לגבייך, רק אמירה שאנשים באופן כללי מודעים לכל מיני סיפורים באינטרנט ולכן כנראה יעזרו יותר כאשר נותנים להם משהו ברור יותר. גם אחרים פה בפורום פרסמו שם ואמצעי קשר של מרפאה כדי שמי שמעוניין - יתרום דרך המרפאה באופן ספציפי עבור טיפול בחתול X.

מקווה לטוב ביותר עבור פיצי!
לצפיה ב-'פיצי'
פיצי
08/03/2019 | 06:38
1
43
לעת עתה מקבלת אנטיביוטיקה למשך שבוע היה קשה לבדוק אותה היא חתולת רחוב כלומר שכונתית הלוואי וזה יעזור  נחכה מקוה לטוב תחזיקו כולכם אצבעות אנשים טובים. השכן הטוב שלי אמר שהיא בת שנתיים ולא שנה. ולדבריו תמיד היא נשמה באופן מוזר  אך רק בשבוע האחרון היא נראת חלשה. האם זה סימן לדלקת ריאות מה דעתך תודה רחלי

לצפיה ב-'כנראה תשובה ממשית לשאלה הזו'
כנראה תשובה ממשית לשאלה הזו
08/03/2019 | 17:54
33
אפשר לקבל רק אחרי בדיקות. נקווה שהאנטיביוטיקה תעזור.
לצפיה ב-'פיצי'
פיצי
08/03/2019 | 19:42
40
לאחר 24 שעות יש התאששות קלה מאוד בלי עין הרע
תחזיקו אצבעות

לדעתי היא עם דלקת ריאותלפי כל הסמנים 
לצפיה ב-'פיצי'
פיצי
09/03/2019 | 11:16
27
היא בהריון וצריכה להמליט
הצלחנו לבדוק אותה
אני מקוה שהכל יהיה בסדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום