לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'קישור לקובץ השוואת סוגי מזון של dimitrygo '
קישור לקובץ השוואת סוגי מזון של dimitrygo
19/01/2017 | 18:29
1
9
מי יכול לשלוח אליי בבקשה?
תודה חברים

לצפיה ב-''
19/01/2017 | 19:04
5
לצפיה ב-' למי שמחפש רעיונות לעיצוב הבית...'
למי שמחפש רעיונות לעיצוב הבית...
19/01/2017 | 12:43
4
29
לצפיה ב-'בכתבה אומרים'
בכתבה אומרים
19/01/2017 | 14:15
19
שיש גם שני כלבים בין כל החתולים הללו... מצאתי אחד ועדיין יש למצוא אחד נוסף...
לצפיה ב-'הציורים על הדלת מאוד חמודים, על הקירות לטעמי קצת יותר מדי'
הציורים על הדלת מאוד חמודים, על הקירות לטעמי קצת יותר מדי
19/01/2017 | 14:17
1
6
לצפיה ב-'צודק '
צודק
19/01/2017 | 20:43
1
לצפיה ב-'חמוד מאוד!'
חמוד מאוד!
19/01/2017 | 15:07
4
לצפיה ב-'רומי , גורה מהממת בת חמישה חודשים מחפשת בית'
רומי , גורה מהממת בת חמישה חודשים מחפשת בית
19/01/2017 | 09:37
1
32
מצרף תמונות עדכניות שלה מאתמול.
היא בת חמישה חודשים, עברה לפני כמה ימים עיקור וכבר התאושה לגמרי.
היא מתוקה בטירוף, אנרגטית, אוהבת מאוד לשחק , תנופפו לה באיזה חוט או זרקו לה כדור והיא מאושרת.
חברותית לאנשים וחתולים, גורה פשוט מקסימה.
אנחנו נמצאים בבאר שבע אבל אוכל להביא אותה למרכז.
לצפיה ב-'לגמרי מהממת! '
לגמרי מהממת!
19/01/2017 | 11:39
5
לצפיה ב-'מאכיל החתולים מראשל"צ-מערב'
מאכיל החתולים מראשל"צ-מערב
16/01/2017 | 09:42
3
77

בדרך לסינמה-סיטי זוגתי ראתה אותו וסיפרה לי אז הלכתי לראות במו עיני:
כל יום מגיע לגן הציבורי קשיש נחמד מצויד במין עגלת קניות על גלגלים עמוסה במים, צלחות ומזון לחתולים, מפזר לכל חתול צלחת אוכל משלו וגם גוער בחתולים שמציקים לאחרים (הם לא מתרשמים במיוחד).
שוחחתי איתו קצת והוא אמר לי שהוא מאכיל כמאה חתולים, אולי הוא קצת הגזים ואולי בעצם לא, כי רק באותה נקודה ספרתי בערך 35 חתולים....
כל הכבוד לאיש, מי יתן וירבו כמוהו.

לצפיה ב-''
16/01/2017 | 19:06
5
לצפיה ב-'המאכיל שכן שלי.'
המאכיל שכן שלי.
19/01/2017 | 05:38
1
36
המספר שנקב בו לא בידיוני; בנוסף, דואג לעקר את כל החתולות כך שאין ריבוי לא מבוקר.
חודשים רדפנו אחרי העירייה, ונדחנו שוב ושוב.
בהעדרו, אני ממלא את מקומו, רק עם קצת פחות סבלנות..
לצפיה ב-''
19/01/2017 | 10:58
1
לצפיה ב-'חתול סיבירי'
חתול סיבירי
18/01/2017 | 11:08
1
57
בשל ענייני אלרגיה וסוגיות של אופי החתול
- אנו מעוניינים בחתול סיבירי. אני מבינה שקשה מאוד להשיג. יש למישהו קצה חוט?
לצפיה ב-'לצערנו שני הדברים האלה אינם וודאים ותלויים בכל חתול ספציפי'
לצערנו שני הדברים האלה אינם וודאים ותלויים בכל חתול ספציפי
18/01/2017 | 15:13
33
יש חתולים שהם יותר היפואלרגניים ויש כאלה שפחות. לכן לא מספיק למצוא חתולים סיביריים למכירה אלא צריך לבדוק את התגובה לחתולים האלה.

אגב האם בדקתם את סוג האלרגיה? כי חתולים סיביריים הם היפואלרגניים רק במקרה של מה שנקרא אלרגיה לרוק החתולים (בפועל זו אלרגיה לאחד החלבונים שגוף החתולים מפריש).
לצפיה ב-'דלקת עיניים לחתולה מבוגרת'
דלקת עיניים לחתולה מבוגרת
17/01/2017 | 17:50
10
45
שלום,
הרגע ראיתי שלחתולה שלי יש דלקת עיניים. אתמול לא היה לה כלום. :(
אין לי אפשרות לצאת ולקנות לה כרגע משהו נגד זה.
עד כמה זה חמור לחכות עם זה למחר? 
מה אני יכולה לשים לה על זה בינתיים?

לצפיה ב-'אפשר להכין תה פושר, להרטיב בו צמר גפן ולנגב בזהירות'
אפשר להכין תה פושר, להרטיב בו צמר גפן ולנגב בזהירות
17/01/2017 | 18:33
4
27
את העיניים. אם יש לך תה קמומיל - עוד יותר טוב.

השאלה למה את מתכוונת כשכותבת "לקנות לה משהו נגד זה"? מה את מתכוונת לקנות? אם זו דלקת חמורה צריך לפנות לוטרינר או לפחות להתיעץ איתו.
לצפיה ב-'התגובה נכתבה בשעה 6, מדוע לחכות עד מחר?'
התגובה נכתבה בשעה 6, מדוע לחכות עד מחר?
17/01/2017 | 20:10
24
אין מניע לא ללכת לוטרינר בשעה כזו, מחכים למחר אם אין ברירה כאשר השעה מאוד מאוחרת.
לצפיה ב-'לפי האינטרנט הומלץ להשתמש '
לפי האינטרנט הומלץ להשתמש
17/01/2017 | 22:34
2
29
במשחת טרהמיצין או אנטיביוטיקה דרך הפה מסוג דוקסילין.
בינתיים אני מנסה כל כמה שעות לשים לה תיון, הבעיה היא שהיא לא ממש שמחה מהסיפור..
לצפיה ב-'זה נכון ועדיף משחה אבל את שניהם לא תוכלי לקנות ללא מרשם'
זה נכון ועדיף משחה אבל את שניהם לא תוכלי לקנות ללא מרשם
18/01/2017 | 00:31
1
21
וכדי לקבל אותו תצטרכי לקחת את החתולה לוטרינר.
לצפיה ב-'כמובן שאקח'
כמובן שאקח
18/01/2017 | 01:39
23
תודה
לצפיה ב-'אפשר לקרוא באינטרנט אבל זה לא תחליף'
אפשר לקרוא באינטרנט אבל זה לא תחליף
18/01/2017 | 08:36
1
21
לא תחליף לייעוץ מקצועי מוטרינר, שיכול לבדוק עוד שלל סיבות (כגון דלקות וכו') ולרשום תרופות.
לצפיה ב-'חשוב מאוד לציין'
חשוב מאוד לציין
18/01/2017 | 10:40
27
בהמשך לאמירה המאוד נכונה "אינטרנט זה לא תחליף" -

ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לדלקת עיניים. ארבע סיבות נפוצות לדוגמא:

1. עצם זר נכנס לעין - יכול להיות קטן מאוד, כמו גרגר אבק מארגז החול או משהו בסגנון, ויכול להיות גם גדול יותר. פעם לחתולה שלי הוציאו חתיכת קוץ שהשד יודע איך נכנס אל מתחת לעפעף, וכמעט התעלפתי מהגודל כשהוציאו את זה במרפאה. במזל לא פגע בקרנית, אך היתה סביבו דלקת בגלל הנסיונות של הגוף להרחיק את העצם הזר. במקרה כזה הדלקת תהיה פתאומית וללא שום סימנים נוספים למחלה כלשהי. נסיונות טיפול עצמאיים עם משחות וכו' מאוד יזיקו במקרה כזה כי העצם הזר יישאר בעין אך התגובות של הגוף ידוכאו.

2. שריטה בקרנית - יכולה לקרות בגלל כל מיני דברים, תאונות פשוטות, החל מגירוד שהחתול גירד את עצמו ופגע בטעות בעין, ועד מריבה בין חתולים או חיכוך ראש במשהו שבלט ממנו הגורם ששרט את הקרנית. גם כאן הדלקת תהיה "פתאומית", לא תמיד רואים סימן כלשהו לשריטה במבט בעין בלתי מזויינת. שוב, משהו שעבורו טיפול במשחות ואנטיביוטיקות אולי יוריד את מופע הדלקת אך לא יפתור את הבעיה ויכול עקב זאת לגרום לבעיה עוד יותר גדולה בהמשך.

3. דלקת עיניים עקב הרפס. הרפס מאוד נפוץ בחתולים ויכול להתפרץ כשמסיבה כלשהי המערכת החיסונית קצת נחלשת (למשל, בחורף... ). במקרה זה משחות בסגנון סינטומיצין וכד' לא יפתרו את הבעיה וצריך איבחון וטרינרי לקבלת טיפול נכון.

4. דלקת עיניים "רגילה" - דלקת מקומית רגילה אכן יכולה להיות מטופלת בסינטומיצין / טרמיצין.

ואלו רק ארבע סיבות אפשריות נפוצות. יש גם סיבות אחרות נפוצות יותר או פחות. עין היא איבר מאוד רגיש, והראייה יכולה להפגם בקלות באופן בלתי הפיך, שלא לדבר על כאבים וכו'. משום כך, עדיף לא להסתמך על "פתרונות אינטרנט" וגם לא על אמירות של "מביני דבר" שמספרים איך תמיד טיפלו בחתולים שלהם עם אותו דבר מסויים ו"כוווולם תמיד הבריאו".   
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
18/01/2017 | 13:44
2
32
מדובר בעקיצה של נמלת אש.
כמובן לקחתי אותה לווטרינר וברור שמידע באינטרנט אינו מספיק ואין תחליף לבדיקה מעמיקה וטיפול תרופתי אחר אבחון. 
לצפיה ב-'מעניין. את יודעת איך הוטרינר איבחן את זה?'
מעניין. את יודעת איך הוטרינר איבחן את זה?
18/01/2017 | 14:13
4
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
18/01/2017 | 14:34
19
באמת איך איבחנו?
לצפיה ב-'חשבתי שאני מזהה את סגנון הציור'
חשבתי שאני מזהה את סגנון הציור
18/01/2017 | 14:28
35
ו...הופ! זו באמת המאיירת של רפי וספגטי!
לצפיה ב-'חתולה שלא אוכלת'
חתולה שלא אוכלת
17/01/2017 | 16:42
5
40
אל דאגה, היא לא חולה או משהו. פשוט שותפה שלי קנתה לה אוכל יבש אתמול (פריסקיז) והיא לא אוכלת אותו ורק מייללת ומטריפה את השכל. אתמול היא אכלה ממנו קצת אבל היום היא לא אכלה. שמתי לה קצת פסטרמה על האוכל כדי שאולי היא לא תשים לב ותאכל קצת מהאוכל היבש אבל היא אכלה רק את הפסטרמה וחזרה ליילל כמו משוגעת. עד עכשיו נתנו לה אוכל רטוב (פנסי פיסט) והיא ניקתה את הצלחת. איך אפשר להרגיל אותה לאכול מהאוכל היבש?
תודה
לצפיה ב-'לא הבנתי - היא לא אכלה מזון יבש לפני זה בכלל? או שאכלה מזון'
לא הבנתי - היא לא אכלה מזון יבש לפני זה בכלל? או שאכלה מזון
17/01/2017 | 16:56
3
38
יבש אחר?
לצפיה ב-'רק אימצנו אותה'
רק אימצנו אותה
17/01/2017 | 17:06
2
31
אנחנו נתנו לה עד עכשיו מזון רטוב (היא אצלנו בערך שבוע) אבל היא חייתה לפני כן ברחוב וגם עכשיו אנחנו מוציאות אותה אז אני לא יודעת מה היא אוכלת שם
לצפיה ב-'אם היא אכלה לפני זה רק שימורים אז צריך בהתחלה לערבב מזון יבש'
אם היא אכלה לפני זה רק שימורים אז צריך בהתחלה לערבב מזון יבש
17/01/2017 | 18:26
1
30
עם שימורים ולתת לה. כמובן לערבב רק כמות קטנה ולא להשאיר להרבה זמן.

פריסקיז זה ג'אנק פוד, לא כדאי לתת אותו לגורה.
לצפיה ב-'אוקי תודה'
אוקי תודה
17/01/2017 | 19:48
8
לצפיה ב-'כמו שאמרו לנסות לערבב עם האוכל הרטוב.'
כמו שאמרו לנסות לערבב עם האוכל הרטוב.
17/01/2017 | 20:35
31
אם חתולים לא אוהבים את האוכל היבש, הם יכולים לעשות שביתות רעב ולא לאכול (כמובן שזה מאוד יזיק ויסכן אותם).

המלצה היא לקחת כל מיני דגימות של מזונות שונים ולראות מה החתול אוהב.

בכל מקרה, פריסקיז הוא מזון לא איכותי. זה בא לידי ביטוי בכמות המזון שהחתול יהיה צריך לאכול כדי להשלים את צרכי התזונה שלו, כמות הצואה (בזבוז חול), וכמובן סיכוי גבוה יותר לבעיות רפואיות בעתיד שיעלו לא מעט.
לצפיה ב-' נורא לחשוב על הסבל שהוא עבר עד ל"הפי אנד"'
נורא לחשוב על הסבל שהוא עבר עד ל"הפי אנד"
16/01/2017 | 21:37
42
וגם על רבים במצבי הזנחה שלא זוכים לגאולה הזו מהסבל.
עצוב עצוב
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חיסונים '
התייעצות לגבי חיסונים
16/01/2017 | 16:51
2
42
חתול מעורב בן 5.5 שנים. 
פעם הייתי מחסן אותו כולל תילוע, ובכל זאת הוא חטף לפני שלוש שנים איזה וירוס והגיע לסף מוות.
מאז לא חיסנתי והוא לא חלה. השאלה האם לחדש חיסונים פעם בשנה.
מצד אחד, זה ללכת על בטוח, וגם עשיתי לו ביטוח רפואי שלא מכסה מקרים שהיו יכולים להימנע ע"י חיסון. 
מצד שני, להוציא את החתול מהבית זה סיפור, ולמעשה כרוך בחשיפה למרפאה שזו סביבה רוויית פתוגנים. 
דעתכם? 
לצפיה ב-'אתה לא חייב לחסן כל שנה, אפשר לחסן פעם בשנתיים'
אתה לא חייב לחסן כל שנה, אפשר לחסן פעם בשנתיים
16/01/2017 | 19:03
28
אבל אני לא יודע כמה זה משפיע על הביטוח שעשית.
לצפיה ב-'בעקרון צריך לעשות חיסון כל שנה וכך מומלץ.'
בעקרון צריך לעשות חיסון כל שנה וכך מומלץ.
16/01/2017 | 19:05
31

אבל במציאות גם אני 'מושך' את הזמן ועושה את החיסונים כל שנה וחצי עד שנתיים, ובדרך כלל מחכה שתהיה גם סיבה טובה אחרת (כמו בדיקת שיניים כשיש חשד לבעיות) לגרור אותם לווטרינר, בעיקר כי כל אחד מהשלישיה נוהג לבכות בקולי קולות כל הדרך ואפשר להשתגע מזה...
כמובן שאם החתול לא יוצא מהבית יש סיכון נמוך יותר שיחטוף וירוס, אבל עדיין כדאי להקפיד על עניין החיסונים, וירוס הקליצי שכיח מאוד ומנסיון אני יודע שברגע שחתול נדבק בו החיים שלו ושל הבעלים הופכים לגהינום.

לצפיה ב-'התייעצות לגבי מזון'
התייעצות לגבי מזון
14/01/2017 | 10:02
13
60
שלום,
יש לנו 3 חתולות,
אחת החלה לאחרונה להקיא מידי פעם ומביקור אצל הוטרינרית הומלץ לנו בין הייתר לעבור למזון נגד כדורי שיער.

אני מאכיל כבר שנים ב GO עוף הודו ברווז שקיבל ציון 99 במבחן המזון של דמיטרי מנהל הפורום

אני רואה שהמזונות היעודיים של פרו פלן ואפילו הילס מקבלים ציונים מאוד נמוכים ולא ממש רוצה להחליף את המזון של שלושת החתולים למזון ברמה תזונתית ירודה,

אשמח להצעות אם יש
לצפיה ב-'להאכיל במנות קטנות?'
להאכיל במנות קטנות?
14/01/2017 | 10:57
36
אפשר להאכיל במנות קטנות ולא להשאיר אוכל בצלחת, ככה הם לא אוכלים יותר מידי.

או לשלב את האוכל הרגיל עם האוכל היעודי לחתול שסובל.
לצפיה ב-'מה היא מקיאה - מזון מעוכל או לא? האם באמת יש כדורי שער בקיא?'
מה היא מקיאה - מזון מעוכל או לא? האם באמת יש כדורי שער בקיא?
14/01/2017 | 13:05
7
33
האם היא אוכלת מהר ו/או הרבה בכל פעם שהיא ניגשת לקערה?
האם את מסרקת את החתולות מדי פעם?
לצפיה ב-'הקאות'
הקאות
14/01/2017 | 16:29
6
38
לפעמים מזון לא מעוכל ולפעמים רק נוזלים, לפעמים יש מעט שיערות בנוזלים, לא כמויות גדולות
היא מתנהגת ואוכלת רגיל

ולא, הייתי מסרק רק בתקופות נשירה, אני צריך להתחיל לסרק יותר
לצפיה ב-'לא ענית לגבי הרגלי האכילה שלה. וגם מה תדירות ההקאות?'
לא ענית לגבי הרגלי האכילה שלה. וגם מה תדירות ההקאות?
15/01/2017 | 15:09
5
21
לפי מה שאתה כותב זה לא נשמע קשור לכדורי שער אבל תמיד טוב לסקר חתולים לפחות פעם אחת בשבוע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/01/2017 | 16:57
4
24
אוכל יש לה כל הזמן, יש לנו 3 חתולים והאוכל זמין להם קבוע
הם אוכלים רק את ה GO בלי שום תוספות או שינויים

ההקאות לא סדירות, היא יכולה להקיא 2-3 פעמים ביום יומיים שלושה ברצף
ואז לא להקיא שבוע
לצפיה ב-'אני לא רוצה להפחיד אותך אבל ניראה לי שכדאי לפנות לוטרינר אחר'
אני לא רוצה להפחיד אותך אבל ניראה לי שכדאי לפנות לוטרינר אחר
15/01/2017 | 22:38
3
32
לקבל חוות דעת נוספת. תראה למשל מה כתב מנהל קודם של פורום רפואת חיות מחמד על הקאות כרוניות:
לצפיה ב-'אפשר גם להידחף לשרשור באותו נושא?'
אפשר גם להידחף לשרשור באותו נושא?
16/01/2017 | 18:16
2
25
קצת הלחצת אותי עם הקישור הזה...

פאזי מאז ומתמיד מקיא מדי פעם אוכל לא מעוכל. תמיד הנחתי שזה בגלל שמדי פעם הוא אוכל מהר מדי, ואז ישר מקיא את זה (ממש גרגרים לא מעוכלים, נראה כמו צמה נחמדה שכזו...)
זה יכול לקרות פעמיים בשבוע או פעם בחודש. יש לו אוכל זמין 24/7.
גם כשהוא אכל מזון גורים זה קרה, בגלל זה לא קישרתי את זה למזון הספציפי שהוא אוכל (כרגע GO סגול).

הוא לא יורד במשקל, יש לו תאבון, ובעבר שאלתי על כך וטרינר והוא אמר שזה הגיוני שחתולים מקיאים ושהתדירות לא נשמעת מדאיגה.
לפני חצי שנה בערך עשו לו בדיקות דם מסיבות אחרות, ולא מצאו שום דבר מדאיג.

האם למהר ולהחליף אוכל? האם זו תדירות "הגיונית" של הקאות?
לצפיה ב-'לדעתי זו באמת תדירות "הגיונית". בנוסף בניגוד למקרה הקודם הוא'
לדעתי זו באמת תדירות "הגיונית". בנוסף בניגוד למקרה הקודם הוא
16/01/2017 | 18:53
1
19
מקיא מזון לא מעוכל ויחד עם התדירות הנמוכה זה כניראה מעיד על אכילת יתר או אכילה מהירה מדי. זה יכול לקרות גם אם נגיד הוא מתחיל להשתולל מיד אחרי הארוחה. או אם הוא מכרסם איזה צמח אחרי הארוחה.
לצפיה ב-''
17/01/2017 | 15:06
2
לצפיה ב-'גם אני הייתי רוצה להתייעץ.'
גם אני הייתי רוצה להתייעץ.
15/01/2017 | 10:52
1
29
יש לי 5 חתולים שאוכלים אוריג"ן ולעיתים די קרובות אני רואה הקאות קטנות
כשבתוך ההקאה הגרגירים של אוריג"ן.
כדאי להחליף מזון ?
לצפיה ב-'האם אתה יודע איזה מהחתולים מקיא? אם לא אז זה די בעייתי'
האם אתה יודע איזה מהחתולים מקיא? אם לא אז זה די בעייתי
15/01/2017 | 15:28
23
האם הבעיה הזאת הייתה קיימת גם בעבר עם מזון אחר?

אפשר לנסות להחליף לאוריג'ן דגים ולראות האם זה פותר את הבעיה כי יכול להיות שאחד החתולים רגישים לעוף.
לצפיה ב-'אפשר קישור למבחן המזון ?'
אפשר קישור למבחן המזון ?
15/01/2017 | 11:00
1
8
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
15/01/2017 | 15:00
22
לצפיה ב-'מחמם ישבן חשמלי לחתולים'
מחמם ישבן חשמלי לחתולים
16/01/2017 | 10:10
1
71

החתולה גילתה את המקום הטוב ביותר בבית לשבת עליו - קופסת התקשורת של הוט.

לצפיה ב-''
16/01/2017 | 10:40
46
פעם גם אצלנו היו מסתירים לי את המסך בישיבה על הממיר. בימינו יושבים ישירות על בקבוק חם... או מתכרבלים באחד המנשאים
לצפיה ב-'עדכון בקשר להודעה שכתבתי לפני שבועיים'
עדכון בקשר להודעה שכתבתי לפני שבועיים
15/01/2017 | 20:09
3
80
הי,
לפני קצת יותר משבועיים פרסמתי כאן הודעה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/16/181609081...
אז לטובת אלה שייעצו והתעניינו וגם בשביל בעלי חתולים אחרים שאולי ייתקלו בבעיה דומה - אני מעדכנת...

תזכורת - החתולה שלנו התחילה לשלשל אחרי העיקור, ברוב המקרים תוך כדי שהיא רצה בהיסטריה ברחבי הבית, מייללת ונראית במצוקה וכמובן מאד מלכלכת את כל הסביבה. חזרנו לוטרינר שעשה את העיקור, לא היו תשובות מועילות במיוחד. הלכנו לוטרינר אחר, שניסה את הטיפולים הבאים:
- ווליום - מתוך השערה שזה עניין התנהגותי - לא עזר בכלל וגרם בעיקר לטשטוש ועוד יותר לחץ.
- תילוע + אנטיביוטיקה (בגלל טפילים שנמצאו בבדיקת צואה) - בלי השפעה
- מעבר לאוכל היפואלרגני כדי לשלול אלרגיה למזון
- לפני חמישה ימים התחלנו טיפול בסטרואידים. הוטרינר משער שיש לה מחלת מעיים אוטואימונית ובעצם הסטרואידים מדכאים את המערכת החיסונית. בינתיים (טפו טפו טפו) יש שיפור מאד משמעותי. מאז שהתחלנו את הטיפול בסטרואידים היו ממש מקרים בודדים של שלשולים, היא הולכת לארגז הרבה יותר (לפעמים אני "מזכירה" לה - מכניסה אותה לארגז והיא מיד מתחילה לחפור ולעשות קקי).

אני לא בטוחה אם זה הטיפול התרופתי, השינוי במזון או השילוב של שניהם, אבל נכון לעכשיו המצב הרבה יותר טוב.

לצפיה ב-'שמח לשמוע'
שמח לשמוע
16/01/2017 | 00:00
35
כל הכבוד על הטיפול המסור בחתול, ראיתי את הפוסט~
לצפיה ב-'יפה!!!'
יפה!!!
16/01/2017 | 07:36
33
מחזיקים אצלנו אצבעות וזנבות להחלמה מלאה
לצפיה ב-'כל הכבוד על הסבלנות. '
כל הכבוד על הסבלנות.
16/01/2017 | 09:32
10
לצפיה ב-'מחפשת לוכד/ת + עיקור/סירוס לחתולים בנתניה'
מחפשת לוכד/ת + עיקור/סירוס לחתולים בנתניה
15/01/2017 | 12:23
1
30
שלום,

מחפשת המלצות לשירותי לכידה + עיקור וסירוס עבור 3 חתולים, כנראה 2 זכרים ונקבה בנתניה.

מודה מראש לתגובות.

לצפיה ב-'אימוץ חתולה'
אימוץ חתולה
14/01/2017 | 03:09
8
76
היי, אני ושותפה שלי החלטנו לאמץ חתולה שאספנו מהרחוב. היא נראית בריאה בסה"כ אבל אנחנו עדיין נהיה חייבות לקחת אותה לוטרינר. הבעיה היא שאנחנו סטודנטיות תפרניות ווטרינר הוא מאד יקר. איך בכל זאת אפשר לדאוג לה לטיפולים הדרושים בעלות נמוכה יחסית (אנחנו בירושלים אם זה עוזר)? תודה לעוזרים

לצפיה ב-'תשובה:'
תשובה:
14/01/2017 | 09:56
2
54
הטיפולים הדרושים הם תילוע, חיסון ועיקור. החלק היקר יותר הוא העיקור ואתן פטורות ממנו אם לחתולה יש אוזן קצוצה, כלומר שהיא כבר עברה עיקור.
הוצאות נוספות הן חומר נגד פרעושים, אוכל וחול לשירותים.
הדרך היחידה בה אתן יכולות להוזיל עלויות הוא לעשות סקר טלפוני, כלומר להתקשר לכמה ווטרינרים, להסביר את המצב ולבקש הערכת עלויות.

יש עוד כמה נקודות שאתן צריכות לחשוב עליהן:
1. חתולה היא התחייבות לטווח ארוך, אתן בדירה שכורה וכדאי שתחשבו מראש מה אתן רוצות לעשות אם תעברו דירה, כמעט לא אפשרי למצוא מישהו שיאמץ אותה אחריכן והפקרה ברחוב לאחר שהתרגלה לבית הוא מעשה אכזרי.
2. אל תחסכו על אוכל, פירוש הדבר הוא הימור על בריאות החתולה.

כל הכבוד על האימוץ, הצלת חתולה מחיי הרחוב היא מעשה טוב לה וגם לכן, אין כמו התענוג של החזקת חתול בבית ולמרות הקושי הכספי זה שווה את המאמץ.

לצפיה ב-'שכחת מתקן גירוד'
שכחת מתקן גירוד
15/01/2017 | 00:44
1
38
לחתולים יש צרכים נוספים מעבר לאוכל ומים, וגירוד משטחים (שיוף ציפורניים) הוא אחד מהם.
ללא מתקן גירוד ייעודי, החתולה תחפש אלטרנטיבות, ואז יכעסו עליה שהיא עושה משהו אסור.
לצפיה ב-''
15/01/2017 | 07:43
3
לצפיה ב-'טיפולים בירושלים'
טיפולים בירושלים
14/01/2017 | 12:20
4
48
מבחינת אפשרויות בירושלים, חוץ מוטרינר רגיל (שזו האפשרות הטובה ביותר, למצוא מישהו מומלץ ומקצועי שילווה עתכם לאורך זמן), יש גם אפשרות לטיפולים במסגרת עמותה.

במרפאה של עמותת צב"ח בתלפיות (רח' המוסכים) יש אפשרות לטיפולים זולים יותר. מבחינתכן הכי משתלם זה לשאול אם ניתן לקבל "סל אימוץ" שכולל תילוע+כל החיסונים של שנה א'+ עיקור או סירוס + טיפול נגד פרעושים. הסכום שהם גובים נמוך בהרבה ממה שתידרשו לשלם אצל וטרינר פרטי.

מה עם איזו תמונה של העלמה השעירה שלכן?
לצפיה ב-'לדעתי "סל אימוץ" זאת הטבה שבאה לעזור לעמותה'
לדעתי "סל אימוץ" זאת הטבה שבאה לעזור לעמותה
14/01/2017 | 12:37
3
42
כחלק מהמאמץ למצוא פיתרון לחתולים שכבר יש שם, כלומר לא למקרה הזה.
אבל שווה לנסות...

לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
14/01/2017 | 23:20
2
44
החבילה של "סל אימוץ" מוצעת גם למקרים שאינם אימוץ מהעמותה, כחלק מהמאמץ להביא לכך שיותר בע"ח יחוסנו ויטופלו, וגם כדי להרחיב את מעגל העיקור והסירוס. לעמותה עצמה הסלים ככל הנראה לא באמת מביאים רווחים מי יודע מה, הם הרי במחירים נמוכים כדי שיהיו אטרקטיביים.

אישית, הסל היה זמין לי עבור חתולים שהבאתי ללא קשר לעמותה. כמובן שצריך לשאול ולברר.
לצפיה ב-'תודה, ניצור איתם קשר ונברר'
תודה, ניצור איתם קשר ונברר
15/01/2017 | 18:25
1
54
ובקשר לתמונה:

לצפיה ב-'נמרונת חמודה! תיהנו ממנה '
נמרונת חמודה! תיהנו ממנה
15/01/2017 | 23:24
12
לצפיה ב-'רוצה חתולים אבל מה עושים עם'
רוצה חתולים אבל מה עושים עם
15/01/2017 | 02:38
4
75
1)אני לא רוצה שיכנסו לחדר שינה אך 1 אני לא מעוניין לסגור אותו בשעות היום שאני נמצא בו, ו 2 אני לא רוצה שיתחילו יללות ושריטות בתחנונים להיכנס אליו כאשר הדלת סגורה (למשל בלילה).

2)איך מונעים מהחתולים לעלות על שולחן האוכל והספה?

3)מה עלות של המזון ולכמה זמן הוא מספיק? על איזה מזון אתם ממליצים ?
לצפיה ב-'מחליפים גישה או מוותרים על חתול.'
מחליפים גישה או מוותרים על חתול.
15/01/2017 | 07:33
61
חתול הוא לא צעצוע ששמים אותו על מדף, הוא שותף מלא לדירה בדיוק כמוך ויעשה מה שהוא רוצה, הוא עצמאי וזה חלק מהקסם של חתולים.
מה שלא תעשה הוא עדיין יכנס לחדר השינה ויעלה על שולחן האוכל ועל הספה, אם אתה אוהב אותו ומכבד אותו כראוי אז לא תנסה להגביל אותו בצורה כל כך לא הגיונית, אגב לדרוש מחתול שלא יעלה על ספה זאת ממש הגזמה.
בקיצור: עדיף לך לקנות אקווריום.

לצפיה ב-'שאלות חידוד'
שאלות חידוד
15/01/2017 | 07:47
51
1) כמה חדרים יש בדירה מלבד חדר השינה?אם יש יותר מאחד החתול יסתדר. אם כי לתחנונים תצטרך להתרגל, לפחות בהתחלה - מבחינתו אתה הורה והוא רוצה את חברתך, כולל התכרבלות בזמן השינה.

2) אי אפשר. המקסימום שאפשר זה ללמד אותו לא לעלות על שולחן האוכל כשהוא בשימוש - פשוט תוריד אותו בעדינות כל פעם שהוא עושה את זה והוא ילמד.

3) עלות ולכמה זמן מספיק משתנה פר איזור בארץ, מזון וחתול. יש מבחר רחב מאוד של מזונות, מאיכותיים(ויקרים בהתאם) עד גרועים. אני ממליץ שתבדוק את הטבלה שדמיטרי אסף ב http://www.catfood.co.il

לצפיה ב-'דרישות לא ריאליות'
דרישות לא ריאליות
15/01/2017 | 10:04
48
היה לנו חתול שלא נכנס לחדר שינה (ענייני אלרגיה...), אבל הקפדנו לסגור את הדלת. להשאיר את הדלת פתוחה ושהחתול לא ייכנס? רק אם זה חתול צעצוע
למה אתה רוצה חתול? חלק גדול מהכיף זה להתכרבל איתם...
לצפיה ב-'מה שאמרו מקודם'
מה שאמרו מקודם
15/01/2017 | 14:18
41
1) אפשר להציב אלטרנטיבות בחדרים אחרים. כמו מקומות טיפוס / גירוד, בדרך כלל כאלה שבהם אתם נותנים להם את מירב התשומת לב.
אפשר להשתמש בספריי אוויר אוטומטי ליד הדלת (או כל ריח אחר שדוחה חתולים), אבל זאת לא אופציה טובה כל כך.
חתולים ירצו להיות ליד המשפחה, גם אם זה בלילה בחדר השינה. סביר להניח שאתם עובדים ואין אף אחד בבית 8 שעות ביום, אז גם להוריד עוד 8 שעות מהלילה זה בהחלט מבאס לחתול.

2) כמעט בלתי אפשרי. צריך להשקיע בלהציב אלטרנטיבות, כמו שרשמתי למעלה. ההשקעה היא גדולה (למרות שמאוד רצויה). במידה ולומדים לטפל בחתולים בצורה חיובית, ניתן לעשות את זה.
אבל בדרך כלל מי שמנסה להשיג חתול לא הולך לעשות את כל ההשקעה הזו (שיכולה לקחת שעות מידי יום).

3) רצוי להשיג מזון איכותי שהמליצו עליו, בדרך כלל המחיר יהיה סביבות 25 שקל לקילו או יותר.
לצפיה ב-'הכירו את בטי'
הכירו את בטי
15/01/2017 | 13:35
5
73
יש דברים שאני לא מבינה. כמו למשל למה חתולות רחוב ממליטות גורים בעונה הקרה, כך שאם קורה להן משהו אין לגורים סיכוי לשרוד. ירושלים. קר. מאוד קר גם אם לא גשום. יום שלישי ורביעי נשמעות יללות קטנות בערב. אנחנו מציצים. זוג של חתולים צעירים משתובבים בפינת ההאכלה. האם זה הם? גור לא נצפה. יום חמישי עשר בלילה. מהכניסה לידינו יללות. גור חתולים אוכל ביצה ששכן צעיר טוב לב נתן לו. אין אמא בסביבה. בעין יש קצת דלקת. הגור רץ אלי ואני מרימה אותו. קטן. הערכתי כחודש. הוא מיילל ונשמע כמו היללות ששמענו יומיים קודם. השכן לא יכול לקחת אותו אליו. אין לי זמן אני בדרך לאן שהוא אז אני מעלה אותו לתוך הבית וסוגרת במרפסת עד שמישהו מבני הבית יגיע. אין סיכוי לגור כזה לשרוד ברחוב את החורף הירושלמי.הלב נקרע. איך אפשר להשאיר ברחוב?
התוצאה: בטי (שם חיבה ניקבי לבטהובן). שחרחרה עם כתם לבן על החזה וקצות אצבעות לבנבנות. אחרי טיפול בסינטומצין העין יותר טוב, מתלקקת, עכשיו גם עושה קקי ופיפי בארגז, אוכלת מוצק מורטב, עוד לא למדה לשתות בלי להכניס את כל הראש לצלוחית. לפעמים קצת מתגעגעת לאמא ומתנחמת אצלנו. בומבונה אמיתית.
לצפיה ב-'אויייייי'
אויייייי
15/01/2017 | 13:50
38
איזו מתוקה!!!!
לצפיה ב-'אכן בונבונית אמיתית.'
אכן בונבונית אמיתית.
15/01/2017 | 14:01
9
לצפיה ב-' אבל מה הקשר לבטהובן '
אבל מה הקשר לבטהובן
15/01/2017 | 15:36
2
16
לצפיה ב-'המיאואים שלה פשוט מוזיקה קלאסית... '
המיאואים שלה פשוט מוזיקה קלאסית...
15/01/2017 | 15:40
1
14
לצפיה ב-''
15/01/2017 | 15:44
4
לצפיה ב-'תרומה של שמיכות'
תרומה של שמיכות
10/01/2017 | 21:25
18
79
שלום,

יש לי כמה שמיכות פליז לתרום.

איזה עמותות עם מחסה יש באיזור חיפה / קריות, שבוודאות לא ממיתות?

תודה,
חגי
לצפיה ב-'אין כאלה? '
אין כאלה?
11/01/2017 | 13:44
12
לצפיה ב-'אולי צב"ח חיפה?'
אולי צב"ח חיפה?
11/01/2017 | 14:07
15
16
לצפיה ב-'לא ממיתים בגלל עומס / אפשרות אימוץ וכו'?'
לא ממיתים בגלל עומס / אפשרות אימוץ וכו'?
11/01/2017 | 19:50
14
16
לצפיה ב-'לא הם גוף נפרד'
לא הם גוף נפרד
12/01/2017 | 15:51
13
51
הם נקראים צב"ח אבל הם גוף נפרד מהשאר.
אין שם המתות, הכלבים נשארים שנים.
לצפיה ב-'אתה מתכוון כלואים שנים.'
אתה מתכוון כלואים שנים.
15/01/2017 | 12:20
12
30
לא נשארים שנים אלא כלואים שנים.
כמובן שאני נגד רציחות אבל לדעתי כל עוד הכלבים מאחורי סורג ובריח
אז המקום הוא בית סוהר ואין זכות קיום למקומת כאלה.
כמובן שזה נהדר לתרום למקומות כאלה למען הכלבים
אבל בתי סוהר לכלבים וחתולים חפים מפשע צריכים להיעלם מהעולם.
לצפיה ב-'לא התכוונתי '
לא התכוונתי
15/01/2017 | 12:22
10
27
שהפתרון הוא חלילה לרצוח אלא הפתרון הוא להחזיק אותם ללא סורגים.
כמו שכשאתה נכנס לגן ילדים או הוסטל או מוסד אתה לא רואה את האנשים כלואים
אז אתה צריך להיכנס לכלבייה ולא לראות כלבים כלואים. נקודה.
לצפיה ב-'במקומות כאלה כפי שאתה מציע'
במקומות כאלה כפי שאתה מציע
15/01/2017 | 12:52
9
37
היו תופעות חמורות של הרג כלבים קטנים, צעירים או חלשים על ידי גדולים וחזקים מהם.

חיים ללא כלובים אפשריים, אך רק בתכנון ועם כסף. לעמותות אין לא את זה ולא את זה: הן לא ממש יכולות לבחור איזה כלב עם אישיות מתאימה לשילוב חפשי ייכנס לכלבייה, ואין להן כסף להעסיק סגל מקצועי בכמות שתוכל להתמודד עם מצבי החירום שנוצרים כאשר כלבים נכנסים ללא התאמה אישיותית והכנה מראש.

השאיפה לאידיאל ראויה לציון, אך יש גם להכיר במציאות.
לצפיה ב-'מסכים אבל יש פתרון ביניים - '
מסכים אבל יש פתרון ביניים -
15/01/2017 | 13:02
1
31
פתרונות שכבר קיימים בכלביות - מתחמים ללא כלובים או סורגים.

משהו כמו רחבה גדולה , פתוחה אבל  מוגבלת שבה חיים ביחד כלבים שמסתדרים אחד עם השני ושיש להם מרחב הליכה וריצה והכי חשוב הם לא סגורים מאחורי הסורגים אלא יש להם אוויר , שמיים ושמש פתוחים למעלה. משהו כמו חצר גדולה עם גדר גבוהה שאפשר לקשט מסביב עם עציצים וציורים וכדומה .
יש מתחם כזה בצער בעלי חיים רחובות.

זה קיים בכלביות ואפשר להקים מתחמים כאלה בכל כלבייה וכלבייה.
המתחמים האלה יכולים להחליף את התאים והכלובים המזוויעים.

ההתנגדות והזעזוע שלי הוא לגבי ממש תאי מאסר , ממש כלובים , ממש מכלאות עם סורג ובריח שבהם הכלבים חיים וישנים בתוך השתן והצואה של עצמם ונמצאים על תקן אסירים ללא משפט.
זה מחריד . זה אכזרי וזה חייב להיפסק.
לצפיה ב-'אין ספק שאפשר לשפר'
אין ספק שאפשר לשפר
15/01/2017 | 13:16
30
אבל הזעזוע שלך מכלובים אינו במקום. בכלביות טובות באמת יש כלובים - הפרדה היא דבר נחוץ, ולא כולם יכולים לחיות כל הזמן בחצר משותפת. גם איפה שיש חצר משותפת, לא משאירים את הכלבים שם אלא רק מוציאים לפעילות.

כאמור, יש מקום לשיפורים, אין ספק. מכאן ועד קיצוניות לעבר השני המרחק גדול. אולי כדאי שתסתכל פחות מהעיניים שלך, כאדם, ותבתכל יותר מעיניים של כלב - שכן צריך את השטח שלו ואת הפרטיות שלו כל יום. עליך גם לזכור את רילוצי התקציב ואת המחסור בכוח אדם. במלים אחרות - לא להיות קיצונים, להיות הגיוניים.

לצפיה ב-'ודרך אגב ,'
ודרך אגב ,
15/01/2017 | 13:06
6
40
אם אין לך כסף להחזיק בעלי חיים במצב סביר אז אל תחזיק אותם בכלל.
אם תיכנסי לדירה של אישה ענייה ותראי 10 כלבים בתוך דירה סגורה
כשהם בתוך שתן וצואה את תזדעזעי ומייד תרצי לטפל במצב .
אותו הדבר בדיוק עם כלביות שידוע לי שכולם עניות וכולם מחזיקות בעלי חיים בתנאים קשים
לכן כתבתי שבמתכונת הנוכחית אין לדעתי זכות קיום למקומות האלה.
לצפיה ב-'אם כך אתה בעד המתה מיידית וגורפת של כולם'
אם כך אתה בעד המתה מיידית וגורפת של כולם
15/01/2017 | 13:18
5
39
וזו נקראת הקיצוניות השניה.
לצפיה ב-'חבל על הזמן.'
חבל על הזמן.
15/01/2017 | 13:56
4
31
זה דיון רציני מידי מכדי להיות  באינטרנט.
רק אשאל היכן ראית שהצעתי המתה מיידית וגורפת ?
היכן ראית שהצעתי " פתרון סופי נאצי " לכלבים ?
בדמיונך ?
יום טוב.

לצפיה ב-'טוב '
טוב
15/01/2017 | 14:05
27
בטוח שכאשר יהיו לך פתרונות ריאליים וברי ביצוע, כולם מאוד ישמחו לשמוע
לצפיה ב-'אז למה התכוונת במשפט:'
אז למה התכוונת במשפט:
15/01/2017 | 14:06
2
31
"אז אל תחזיק אותם בכלל"?
לשחרר אותם לרחוב?

לצפיה ב-'לא.'
לא.
15/01/2017 | 14:18
1
26
אדם פרטי צריך לדאוג לכל צרכיו של בעל החיים שלו.
אם אתה לא יכול לעשות את זה אז אתה צריך בצער רב למצוא לבעל החיים שלך
בית חם ואוהב שכן יעשה את זה.
לצפיה ב-'כן, אבל אנחנו מדברים על כלביות ולא על אדם פרטי.'
כן, אבל אנחנו מדברים על כלביות ולא על אדם פרטי.
15/01/2017 | 14:33
30
אתה מעביר ביקורת על התנאים בכלביות - ציטוט: "אותו הדבר בדיוק עם כלביות" - אבל לא מציע שום פתרון אחר למצוקה של הכלבים בהן.
דווקא יש לי משהו בשבילך: אתה יכול לכתוב לאוויל הזה אורי אריאל שר החקלאות, היחיד שמוסמך לתת לכלביות תקציב אבל מעדיף לשלוח את בעלי החיים לחו"ל ואת התקציב לשטחים, ולומר לו את דעתך על הכלביות שתחת אחריותו.

לצפיה ב-'איזה חומר אתה לוקח?'
איזה חומר אתה לוקח?
15/01/2017 | 13:51
31
יש שתי אופציות, הכלבים מומתים חודשיים אחרי שהם הגיעו ולא מצאו בעלים (במקרה הטוב חודשיים).

או להשאיר אותם באותם המקומות כמה שנים עד שימצאו בעלים.

בשתי השיטות, האדם שזרק את הכלבים החוצה אשם.
וגם זה שממשיך לקנות כלבים ללא ידע וניסיון, במיוחד כאלה שלא מתאימים למשפחה רגילה ממוצעת.

עריכה:
אחרי שראיתי את התגובה השנייה שלך, בנושא מקום יותר מרווח וכו',
אתה צודק. אבל בצער בעלי חיים חיפה יש סביבות 100 כלבים לפי מה שאני יודע.
לתת לכולם מספיק שטח, צוות מקצועי שיטפל בכלבים הללו שלא יפגעו אחד באחר, וכמובן שטח מנהלתי ומקום למבקרים / מתנדבים להגיע, זה יוצא המון.
אפשר להוריד את כמות בעלי החיים, אבל במציאות יש כמות עדירה של כלבים משוטטים שלא יכולים להיכנס כי המקום מלא.
בנוסף זה אומר שצריך עוד תקציב.

בנוסף משחררים שם כלבים לחצר או למרחב בתורות, ככה שהטענה שלך ממש לא נכונה. אבל לא ניתן לשחרר את כולם בו זמנית, משום שהם יפגעו בכלבים אחרים (כמו שאמרתי צריך תקציב לצוות מקצועי).
לצפיה ב-'מירי שבת מצילה המונים באזור'
מירי שבת מצילה המונים באזור
13/01/2017 | 20:20
1148
אפשר למצוא אותה בפייסבוק- אין לי פרטים שלה...
לצפיה ב-'מחקר סטודנטים בנושא בעלי חתולים וכלבים לעומת אנשים ללא חיות'
מחקר סטודנטים בנושא בעלי חתולים וכלבים לעומת אנשים ללא חיות
10/01/2017 | 18:45
10
82
אני סטודנטית לתואר ראשון באוניברסיטה פתוחה, במסגרת עבודה סמינריונית אנו בנינו שאלון אנונימי להשוואה בין בעלי חתולים ו\או כלבים לעומת אנשים ללא חיות מחמד, אנא, תענו לשאלון אנונימי קצר

הודה לכם על עזרתכם

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeo5d_kwH...
לצפיה ב-'כבר בשאלה הראשונה יותר מדי פרמטרים '
כבר בשאלה הראשונה יותר מדי פרמטרים
11/01/2017 | 04:12
8
63
אפשר להסכים על אחד או שניים אבל הבאים מקלקלים את השורה.
נטשתי בשאלה הראשונה.
תכינו שעורי בית, בבקשה.
לצפיה ב-'אני מסכימה'
אני מסכימה
11/01/2017 | 18:48
7
43
אני מסכימה , אבל היינו חייבים להשתמש בשאלונים הקיימים שבדוקים סטטיסטית, אי אפשר היה לאלתר משהו אחר. לכן השאלון הראשון נראה כפי שהוא נראה. בכל אופן אני מבקשת למלא אותו ולתת תשובה אכי קרובה שאפשר.

כמו כן, מעט מאוד גברים משתתפים במחקרים שכאלה, אני אשמח אם גברים יתנדבו יותר.

המון תודה

לצפיה ב-'היענות חריגה'
היענות חריגה
12/01/2017 | 07:03
5
52
אין לי מושג לגבי מגדר הנענים להשתתפות במחקרים.
אישית, אני נמנע באדיקות מכל סקר בטלפון/בעיתון/באימייל/וכו'. היתה תקופה שהיו מתקשרים אלי לפחות פעם בחודש, בקשר לאיזה סקר. רק ייבוש על הקו והסבר בסגנון תרבותי, שהתקשרות אלי פירושה בזבוז זמן ללא תועלת - עצרה את התופעה.
במקרה הנוכחי חרגתי ממנהגי, באמונה שכל מי שחוקר התנהגות של חובקי-מזונבים לעומת חובביהם - ראוי ליחס מיוחד!!!
עם זאת, כאמור, אינני יכול לתת תשובות אמינות (להבנתי) על שאלות מרובות פרמטרים.
אולי בפעם אחרת.... אולי מישהו אחר יראה את הדברים אחרת.
כשכושי הצלחה
לצפיה ב-'תודה על התייחסותך'
תודה על התייחסותך
12/01/2017 | 19:38
4
39
באמת תודה רבה על התיחסותך למחקר שלנו.
אנחנו לא מוסד סקרים, אנחנו שתי סטודנטיות שחוקרות נושא שקרוב ללבנו במסגרת אבודה סמינריונית.
לגבי השאלות רבות פרמטרים - יש 4 כאלה, זה שאלון שלא אנחנו בנינו (אסור לנו לבנות לבד כלי מחקר) אני חייבים להשתמש בשאלונים בינלאומיים שנבדקו סטטיסטית במחקרים רבים עם מהימנות גבוהה. אני גם לא ממש אוהבת אותם, אבל זה מה שיש. אשמח אם תתנו תשובה שמשקפת באופן כללי את דעתכם בנושא
לצפיה ב-'אני חושב שהסבירו לך בצורה ברורה בפורום כלבים'
אני חושב שהסבירו לך בצורה ברורה בפורום כלבים
13/01/2017 | 14:36
3
39
מדוע אי אפשר למלא את השאלון שלך בצורה אמינה.
אין מה להוסיף מעבר לזה.
לצפיה ב-'מדוע אי אפשר?'
מדוע אי אפשר?
14/01/2017 | 14:07
2
37
הסברתי את האילוצים שקיימים במחקר הסטודנטים. 
גם אם התשובה היא לא 100 אחוז משקפת את ההרגשה שלך היא עדיין מאוד חשובה לנו. בבקשה לא לוותר על כל השאלון בגלל 4 שאלות שמנוסחות בצורה הלא מושלמת 
לצפיה ב-'את כנראה לא מבינה איך מתבצע מחקר על סמך סקר'
את כנראה לא מבינה איך מתבצע מחקר על סמך סקר
15/01/2017 | 05:37
1
27

כאן לא מדובר באילוצים של סטודנטים אלא בקבלה עיוורת של כלי עבודה פגום ובחוסר הבנה של המקבל, לגבי איך אמור לעבוד כלי כזה, כשהוא תקין.

כותבים לך, בשני פורומים, ששאלות שמכילות יותר מנושא נדון אחד, יוצרות ניגוד בלתי ניתן לגישור. ז'תומרת נושא אחד יכול לקבל את מרב הנקודות והאחר - באותה שאלה - אפס נקודות. אז מה את רוצה, שירשמו לך ממוצע?! זה לא יהיה אמין לגבי אף אחד מהנושאים. ואם מקובל עלייך סקר בלתי אמין, אז שבי לך בבית ופברקי תשובות לכמה שאלונים שיתחשק לך. המחקר שלך יהיה בלתי אמין באותה מידה.

ראיתי בימי חיי הרבה שאלונים, אך מעולם לא נתקלתי בשאלון מהסוג שאת מציגה. אנ'לא יודע מאיפה הבאת את ה"אמינות הסטטיסטית" שלו, אבל אם הוא לא ברור לקהל הנסקר, הוא יכול להתפרסם גם תחת שמו של סטיב הוקינג ועדיין לייצר תשובות בלתי אמינות.

הפתרון שעולה על דעתי, הוא שתיפגשו עם מנחה הקורס שלכם ותפרקו ביחד את השאלות הבעייתיות למרכיביהן.

שיהיה בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה על תגובתך!'
תודה על תגובתך!
15/01/2017 | 17:44
18
השאלון מאושר ע"י המנחה וגם ע"י ועדת האתיקה של אוניברסיטה הפתוחה.
אלפא קראונבך: באנגלית - 0.87, בעברית 0.86, למי שמבין קצת בסטטיסטיקה - מצביע על מהימנות גבוהה של השאלון הספציפי הזה.

מי שמרגיש התנגדות פנימית, לא חייב להשתתף ויכול לפרוש בכל רגע ממילוי השאלון - הנתונים לא ישמרו כל עוד לא לחצתם "שלח" בסוף השאלון.

עדיין חסרים לנו קולות של בעלי החתולים ובעלי החתולים וגם כלבים יחד!
אשמח לעוד משתתפים!
לצפיה ב-'.'
.
15/01/2017 | 04:58
20

לצפיה ב-'חסרים תשובות של בעלי החתולים'
חסרים תשובות של בעלי החתולים
14/01/2017 | 19:51
28
תודה לכל מי שענה!

עדיין חסרים לי תשובות של בעלי החתולים או בעלי חתולים וכלבים יחד.

אנא, בלעדייכם לא אוכל להמשיך את המחקר!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
מרפאה וטרינרית- ד
מרפאה וטרינרית-

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה