לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3436434,364 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'תזכורת ובקשה מכל אוהבי החתולים - אנא תנו מים לחתולי הרחוב'
תזכורת ובקשה מכל אוהבי החתולים - אנא תנו מים לחתולי הרחוב
23/05/2019 | 23:07
7
קיץ וחם...
חתולי הרחוב צמאים למים.
גם מי שלא מאכיל חתולי רחוב - אנא הניחו כלי עם מים במקום בטוח (מקום שבו הוא לא עלול להפריע למישהו שעלול להחליט לזרוק אותו). רצוי להחליף מדי יום.

תודה בשם משופמי ומשופמות הרחובות 
לצפיה ב-'עקור חתולה שכונתית פיצי מיצי'
עקור חתולה שכונתית פיצי מיצי
22/05/2019 | 05:17
1
36
 תעשו לה אנרגיות טובות אנשים טובים רחלי 099560981

לצפיה ב-'תעקרי אותה כבר'
תעקרי אותה כבר
23/05/2019 | 18:32
13
אחרת כל חודשיים יהיה לך גורים
לצפיה ב-'המלצות על אוכל חתולים רטוב'
המלצות על אוכל חתולים רטוב
22/05/2019 | 09:18
10
45
היי, מזמן לא ביקרתי כאן.

שוגי, הידוע גם כנסיכי, או ציקיטיטה, או ציקוש, תלוי עם מי הוא מנהל שיחה, היה חתול בריא ושרירי. ואז הוא פיתח בעיות שיניים וחניכיים רציניות. לקח זמן עד שהבנו שיש בעיה, ועוד זמן עד שהצלחנו לקחת אותו לוטרינר (סרבן מנשא חזק מאוד). עקרו לו מלא שיניים וטיפלו בפצעים.  אנחנו רוצים לתת לו אוכל רטוב, כי הוא מתקשה עם האוכל היבש, ומסתובב רעב חלק מהזמן, וסופסוף הוא מסכים לאכול רטוב.
מחפשת המלצות. בדרך כלל הוא אוכל גו יבש (לא זוכרת אם עוף או ברווז, לפי מה שדימיטרי המליץ בזמנו)
לצפיה ב-'אם האוכל הרטוב מחליף אוכל יבש '
אם האוכל הרטוב מחליף אוכל יבש
22/05/2019 | 09:44
3
36
אזי אחד הדברים שחשוב לשים לב אליהם הוא שמרבית סוגי האוכל הרטוב הם "תזונה משלימה" בלבד. יש הרבה פחות סוגים המוגדרים כ"תזונה מלאה", כלומר - מכילים את כל מרכיבי התזונה הבסיסיים הנדרשים על מנת שחתול לא יפתח חוסרים תזונתיים. דימה כבר ציין בעבר שגם בתוך הקבוצה הזו צריך לשים לב עד כמה זה נכון ולכן הוא יוכל לייעץ לך יותר בנושא, אבל בגדול אמור להיות כתוב על הפחית אם זו תזונה משלימה או מלאה, כקריטריון ראשון.

הערת שוליים: עקירת שיניים בפני עצמה אינה מונעת אכילת אוכל יבש. ביקרתי בבתיהם של חתולים שונים ללא שיניים בכלל, וגם אצלנו יש אחת עם שן אחת בלבד בפה, והם אוכלים אוכל יבש ללא בעיה. הבעיה היא רק כאשר ישנם כאבים ואז זה אומר שיש עדיין בעיות שלא נפתרו או שעדיין יש תהליך החלמה מבעיה שטופלה. במקרה של וגה אצלנו, היא החלה לאכול אוכל יבש מיד כשהתאוששה מההרדמה אחרי ניתוח עקירת השיניים המכאיבות. פשוט לא כאב לה יותר אז היא אכלה.
לצפיה ב-'גם אצלנו יש חתולים ללא שיניים שאוכלים אוכל יבש בלי בעיה'
גם אצלנו יש חתולים ללא שיניים שאוכלים אוכל יבש בלי בעיה
22/05/2019 | 10:12
2
29
וכך היה לגביו בהתחלה. אין לי ספק שיש לו בעיה של כאבים שמצריכים ביקור אצל הוטרינר, וגם תיאמנו אחד, אבל יש בעיה בלתפוס אותו אז זה מורכב וזה ייקח עוד שבוע לפחות. בנתיים הוא מאוד ירוד כי כנראה בהדרגה הוא הפסיק לאכול יבש, ואני רוצה שיאכל רטוב ויתחזק בנתיים. לא מגיע לו להסתובב מורעב למסכ, וגם אם יגיע לטיפול במצב פחות ירוד זה יותר טוב.

ראיתי שיש באמת אוכל שהוא מרכיב עיקרי בתזונה ואוכל שהוא רק נשנוש. רק שיש הרבה סוגי אוכל שהם תזונה ראשית, ותהיתי אם יש מומלצים. 

מה שלום וגה? 
לצפיה ב-'וגה די סרבנית צילום... '
וגה די סרבנית צילום...
22/05/2019 | 18:33
1
35
לצפיה ב-'המבט הזה. אכן סרבנית צילום.'
המבט הזה. אכן סרבנית צילום.
22/05/2019 | 23:44
7
לצפיה ב-'בקשר לעניין של 'טיפלו בפצעים''
בקשר לעניין של 'טיפלו בפצעים'
22/05/2019 | 12:12
1
23
פצעים בחניכיים הם לא מחלה, הם סימפטום, קרוב לוודאי של וירוס כמו קאליצי.
כתבת שיש אצלך עוד חתולים עם בעיה כזאת, כדאי לוודא שאוכלוסיית החתולים שלך לא נושאת את המחלה ומדביקה אחרים.

לצפיה ב-'כל חתול והבעיה שלו. רובם הגיעו כגורים מהרחוב עם בעיות שןנות'
כל חתול והבעיה שלו. רובם הגיעו כגורים מהרחוב עם בעיות שןנות
22/05/2019 | 12:20
17
ובהתאם גם הטיפולים שקיבלו. ללא קשר לשוגי ולבעיות שלו. כל האחרים מרגישים טוב אוכלים בסדר והחיים שלהם תותים עם או בלי שיניים
בכל מקרה תודה אני אשאל את הוטרינר על העניין. ברור לי שהפצעים הם סימפטום, וברור לי שאם הוטרינר היה חושד בקאלצי הוא היה מיידע אותי. אבל לשאול לא מזיק
לצפיה ב-'דבר ראשון יש עכשיו בארץ מזון יבש חדש בשם מולו Nulo'
דבר ראשון יש עכשיו בארץ מזון יבש חדש בשם מולו Nulo
22/05/2019 | 18:47
3
37
בעל כופתיות קטנות מאוד. מצרף תמונה.
אפשר לראות פה למשל ואמורים להיות גם שקים גדולים של 5 ומשהו ק"ג

לגבי שימורים מלאים - יש שימורים של קרני בקופסאות גדולות 200 ו-400 ג'
יש מגוון גדול של סוגים
יש גם שימורים של הורייזון בקופסאות 200 ג' במספר טעמים
יש שימורים של לאונרדו גם בקופסאות גדולות 200 ו-400 ג' במספר טעמים
https://www.wildpet.co.il/c/שימורים_לחתול_לאונרדו
לצפיה ב-'תודה רבה! מה ביחס לשימורי גו? חשבתי לקחת את אותו הדבר שהם '
תודה רבה! מה ביחס לשימורי גו? חשבתי לקחת את אותו הדבר שהם
22/05/2019 | 21:12
2
16
אוכלים ביבש (עוף הודו וברווז ללא דגנים)
לצפיה ב-'הם בסדר, רק קצת יקרים ומכילים די הרבה שומן'
הם בסדר, רק קצת יקרים ומכילים די הרבה שומן
22/05/2019 | 22:36
1
25
לצפיה ב-'אכן המחיר שלהם לא זול אבל אם הטעם לא רחוק ממה שהוא מכיר'
אכן המחיר שלהם לא זול אבל אם הטעם לא רחוק ממה שהוא מכיר
22/05/2019 | 23:42
19
אולי זה יעודד אותו להסכים לאכול את זה. בנתיים הוא כזה רזה יחסית לעצמו שגם שומן לא יזיק אבל אכן לטווח ארוך עדיף פלות שמן.

המון תודה!!!
לצפיה ב-'פיצי מיצי'
פיצי מיצי
21/05/2019 | 18:20
2
45
היא בת שנתיים לאחר המלטה שכל הגורים נפטרו
הרחופא המליץ על אולטרה סאונד לבדוק למה היא נושמת מוזר חשש לבקע סרעפתי צריך לתת לה הרדמה לפני כן כי היא זזה
אני פוחדת ממהרדמה הרופא אמר שיש סכון קטן מה לעשות
תודה רבה רחלי 099560981

לצפיה ב-'לא תמיד אפשר לחזות הכל'
לא תמיד אפשר לחזות הכל
21/05/2019 | 19:46
1
35
אבל אם הרופא חושב שהסיכון קטן ועקב החשש לבקע סרעפתי, כנראה אצלי הבחירה היתה כן לבצע אולטרסאונד.
לצפיה ב-'סליחה שאני חולק על דעתה של עמיתתי המלומדת...'
סליחה שאני חולק על דעתה של עמיתתי המלומדת...
21/05/2019 | 20:40
35
אבל כן אפשר לחזות את הכל.
כמובן צריך לקחת בחשבון ש-99 אחוז מהתחזיות הן מוטעות.

בלי שום קשר, אני תומך ברעיון לעשות אולטרסאונד. וכל המקדים הרי זה משובח.

לצפיה ב-'טלוויזיה לחתולים'
טלוויזיה לחתולים
18/05/2019 | 18:41
1
55
פשוט הקלידו ב-YouTube את הצירוף "cat tv" ותקבלו ימבה של הפקות טבע - במיוחד לציידים החמודים שלנו.

הנה אחת: Squirrels and Woodland Birds Spectacular
https://www.youtube.com/watch?v=mOF4CazF2vU

למה בחרתי דווקא בדוגמה הזאת? כמובן, בגלל הזנב של פיץ'...
לצפיה ב-'החתול שלי מת על סרטי טבע עם קולות של חיות...וציוצים'
החתול שלי מת על סרטי טבע עם קולות של חיות...וציוצים
21/05/2019 | 17:25
23
סידרתי לו מקום ישיבה על ההליכון מול הטלויזיה, כך שיישב נוח ויצפה בטלוויזיה.   תראו בסרטון, איזה כושר ריכוז יש לחתול , איך הוא מרותק למסך! 
לצפיה ב-'היום לקחנו את החתולה שמתגוררת בגינה שלנו לעיקור אצל העירייה'
היום לקחנו את החתולה שמתגוררת בגינה שלנו לעיקור אצל העירייה
21/05/2019 | 15:43
1
39
מדובר בחתולת רחוב מאוד צעירה שמתגוררת בגינה שלנו ואף המליטה לפני שבועיים 2 גורים שמתו בתוך שעות מהלידה.

זה לא פעם ראשונה שחתולים ממליטים גורים בגינה שלנו וזה דבר שפוגע לנו באיכות החיים. אני מקווה שעכשיו הגינה שלנו תהיה הטריטוריה של החתולה הזו בלבד והחתולים האחרים יעזבו אותנו בשקט.

בעוד שעה-שעתיים ניסע להביא אותה מהוטרינר וכבר הכנו מראש מקום נוח עבורה בתוך הבית להתאוששות.

עכשיו לחתולה הזו יש אח שגם הוא לא מפחד מבני אדם. האם לקחת גם אותו לסירוס?
לצפיה ב-'כמובן, כדאי לסרס גם אותו ורצוי לפני שהוא יתבגר ויתחיל לסמן'
כמובן, כדאי לסרס גם אותו ורצוי לפני שהוא יתבגר ויתחיל לסמן
21/05/2019 | 17:20
25
לכם את הטריטוריה. אחרת איכות החיים שלכם תיפגע מאוד.
לצפיה ב-'שלשום בכניסה לבניין שלי נתקלתי בחתולה שייללה'
שלשום בכניסה לבניין שלי נתקלתי בחתולה שייללה
20/05/2019 | 02:01
4
47
זאת חתולה שמסתובבת באיזור מגוריי כבר הרבה זמן. אני חדשה בעולם החתולים אז אני לא יודעת ומבינה את התנהגותה. ליטפתי אותה כמה פעמים והיא ליקקה אותי ואז התחילה לנגוס בי. לא כאב כל כך ולא נשאר סימן וכשהתרחקתי ממנה היא הלכה אחריי. מישהו יודע את פשר התנהגותה? כשעלה השכן במדרגות היא ברחה למרות שלא עשה לה כלום.

לצפיה ב-'מאוד פשוט החתולה רמזה לך באופן הכי פשוט בשפת החתולים שהגיע '
מאוד פשוט החתולה רמזה לך באופן הכי פשוט בשפת החתולים שהגיע
20/05/2019 | 07:06
41
הזמן שתאמצי אותה אליך הביתה עם כל מה שמשתמע מזה.
יום טוב ובהצלחה עם האימוץ!!
עודד
לצפיה ב-'נשיכות עדינות זה חיבה'
נשיכות עדינות זה חיבה
20/05/2019 | 07:18
37
2 הגורים שלי נושכים אותי בעדינות לפעמים בלי סימנים
בד"כ שהם עצבניים עליי ..

לצפיה ב-'לפי תיאורך'
לפי תיאורך
20/05/2019 | 09:00
38
מדובר בחתולה ידידותית, שרואה שאת גם כן ידידותית אליה ולא מאיימת עליה. לכן היא "מדברת" איתך, פונה אלייך ביללות, מתחככת בך, מלקקת קצת וגם הנגיסות הן נגיסות חיבה קלות. אם לא נעים לך נגיסות - פשוט הרחיקי את היד כשהיא מתחילה עם זה.

כחתולה שחיה בחוץ, היא יודעת שהיא צריכה להתרחק ממי שלא מראה שהוא ידידותי, ולכן ברחה מהשכן. הרי בתנאי הרחוב, אם היא תחכה שהוא יאיים עליה במפורש ולא תתרחק פשוט ממישהו לא מוכר שזז, היא עלולה לאחר את המועד ולשלם על כך בחייה. מהבחינה הזו היא נוהגת בחוכמה.

אם ברצונך לאמץ אותה - באופן חלקי או מלא - נוכל לתת עצות שונות, כל אחד בהתאם לדרכו לא אמרת אם ברצונך להתיידד עם החתולה בהמשך ולפרוש עליה חסות כלשהי, אז לא ארחיב ברגע זה.
לצפיה ב-'החתולה שלי נוגסת בי כשהיא רוצה ליטופים'
החתולה שלי נוגסת בי כשהיא רוצה ליטופים
20/05/2019 | 12:53
27
היא מנסה למשוך לי את היד בחזרה

אם התחלת ללטף והפסקת, אולי זה היה רמז שהיא רוצה שהיד תמשיך לעבוד
לצפיה ב-'חתולים זקוקים לשמש?'
חתולים זקוקים לשמש?
18/05/2019 | 21:15
3
52
החתולים כל הזמן בבית. אין אצלנו מרפסת שמש. ביום ששי פתחתי תריסים באחת המרפסות והשמש שטפה את הרצפה. תוך זמן קצר שני החתולים מיהרו ושכבו להם שם על הרצפה.
אני יודעת שחשוב שבני אדם ייחשפו לשמש. כלבים מטיילים בחוץ. האם כשחתוחים מגודלים רק בתוך בית יכול להיווצר להם חוסר במשהו מבחינה הזו?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
18/05/2019 | 21:27
9
לצפיה ב-'לא חייבים כי הגוף שלהם לא מייצר ויטמין D בשמש כמו הגוף שלנו'
לא חייבים כי הגוף שלהם לא מייצר ויטמין D בשמש כמו הגוף שלנו
19/05/2019 | 13:20
41
אבל הם מאוד נהנים מהשמש.
לצפיה ב-'חתולים זקוקים לטבע'
חתולים זקוקים לטבע
19/05/2019 | 18:02
39
וספציפית, יש להם טמפרטורת גוף גבוהה יותר מאשר בני אדם (38-39), ולכן הם גם נהנים יותר לשבת במקום חמים
לצפיה ב-'חתול נפצע ואיבד שמחת חיים'
חתול נפצע ואיבד שמחת חיים
19/05/2019 | 15:12
3
34
שלום, יש לנו גור חתולים כבן חודש שמצאנו ברחוב. כנראה גם שאינו רואה או רואה ממש חלקית. אתמול נכנס מתחת למקרר ופתאום התחיל לילל. כשהוצאנו אותו הוא דימם מהאף והיה לו טונוס בידיים. לא היה מסוגל לעמוד בהתחלה. לאחר קצת זמן התחיל לחזור לעצמו אבל עד עכשיו הוא לא חזר לעצמו, אין שמחת חיים, אוכל רק פורמולה (כבר התחיל לאכול אוכל גורים לפני שזה קרה..) ורק רוצה לישון רוב הזמן. שוב כל זה בניגוד להתנהגות שהייתה לו עד לפציעה. האם יש פה סכנה לחתול או שהוא בשוק וזה יעבור לו עוד מעט? תודה רבה
לצפיה ב-'לא הייתי מחכה ולוקח לוטרינר בהקדם האפשרי'
לא הייתי מחכה ולוקח לוטרינר בהקדם האפשרי
19/05/2019 | 15:44
12
לצפיה ב-'לגמרי וטרינר'
לגמרי וטרינר
19/05/2019 | 16:37
9
לצפיה ב-'היה ריסוס או הדברה בבית?'
היה ריסוס או הדברה בבית?
20/05/2019 | 11:20
5
לצפיה ב-'צמחים לחתולים'
צמחים לחתולים
18/05/2019 | 11:27
6
47
אמרו לי לקנות עשב או דשא לחתולים כדיי שיאכלו
כי הם לא יוצאים מהבית ולא אוכלים צמחים
מה לקנות בדיוק ?
לצפיה ב-'כמו אוכל זה טעם אישי'
כמו אוכל זה טעם אישי
18/05/2019 | 12:07
33
יש חתולים שאוהבים דשא,
יש חתולים שאוהבים יבלית
יש חתולים שאוהבים עשב חיטה.
הכי טוב לתת להם לנסות
ללכת בטבע ליד הבית, לקטוף ערימה גדולה של עשב מסוג מסוים ולשים בעציץ
ואז לראות מה הם אוהבים לאכול.

אפשר כמובן לגדל עציץ עם עשב חיטה בבית, זה טוב גם לבני האדם, רק שזה מצריך עבודה קבועה של הנבטה, זריעה, השקיה, ואז אחרי כמה שבועות את כל התהליך מחדש.
לצפיה ב-'זה ממש לא חובה'
זה ממש לא חובה
18/05/2019 | 14:56
37
אפשר סתם לגדל דשא בעציץ.
לצפיה ב-'משהו שחתולים אוהבים מאוד ואפשר לגדל בעציץ:'
משהו שחתולים אוהבים מאוד ואפשר לגדל בעציץ:
18/05/2019 | 21:28
2
40
לימון גראס.
רק שצריך עציץ כבד מספיק שהם לא יוכלו להפוך אותו, כי הם גם אוהבים לשכב על הצמח הזה.

לצפיה ב-'אפשר אולי לשים אותו באדנית ?'
אפשר אולי לשים אותו באדנית ?
19/05/2019 | 07:54
1
25
הם ממש נשכבים על כל העשב ?
לצפיה ב-'כן, בטח שאפשר.'
כן, בטח שאפשר.
19/05/2019 | 11:31
26
הם מתרפקים ומתחככים בו, כל חתול והסגנון שלו, אני לא יכול להבטיח שהם ישכבו על כל גבעול שלו.

לצפיה ב-'אצלי הוא אוהב את צמח הירקה'
אצלי הוא אוהב את צמח הירקה
21/05/2019 | 17:15
17
הצמח הזה גורם לו להקאה, והוא ממש צריך אותו. הצמח נמצא באדן החלון והוא מבקש לא פעם שאפתח לו.
לצפיה ב-'"היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא."'
"היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא."
17/05/2019 | 23:26
28
הטוקבק הסטנדרטי במקרים של פטירה...
לצפיה ב-'חתול עם קריסטלחם בשתן'
חתול עם קריסטלחם בשתן
16/05/2019 | 18:23
1
31
שלום לכולם
החתול שלנו אובחן ע"י הוטרינר כבעל קריסטלים בשתן, קנינו לו מזון יורינרי של הילס, לא יצא לי כל כך לשאול את הוטרינר השאלה שלי היא כזאת: האם האכלה במזון יורינרי תהיה זמנית רק עד שהחתול ירפא מהקריסטלים או שמעתה נגזר עליו לאכול תמיד יורינרי גם שהוא כבר יהיה בריא על מנת שהבעיה לא תשוב? 
תודה לכולם:)
לצפיה ב-'זו באמת שאלה לוטרינר שלך. יש מספר סוגי קריסטלים והטיפול'
זו באמת שאלה לוטרינר שלך. יש מספר סוגי קריסטלים והטיפול
16/05/2019 | 19:12
21
צריך להיות בהתאם לסוג. לרוב כן ממשיכים עם מזון רפואי לכל החיים. אבל בחלק מהמקרים אפשר לתת מזון רגיל ותוספים שמחמיצים את השתן. במקרה כזה זה עדיין לא אומר שהחתול חוזר לאכול את המזון הקודם שלו כי רוב הסיכויים שקיים קשר בין הקריסטלים לבין המזון שהוא אכל.
לצפיה ב-'בשנה הבאה - טרמינל 4 בנתבג, לבעלי חיים'
בשנה הבאה - טרמינל 4 בנתבג, לבעלי חיים
15/05/2019 | 15:08
40
לצפיה ב-'פזי מחפש בית חדש'
פזי מחפש בית חדש
14/05/2019 | 22:10
62
החתול האהוב של אמא שלי, פזי, מחפש בית חדש.

אמי הקשישה עברה לבית אבות ואיננה מסוגלת לטפל בו יותר. אנחנו מחפשים עבורו בית חדש ואוהב.

הוא בן חמש, מסורס, מחוסן ומטופל.

לתיאומים דברו ישירות עם אמא שלי. שמה חסידה ומס' הטלפון שלה הוא 0544819108.

(אני בדרך כלל לא שמה טלפונים בתפוז, אבל אחותי כבר שמה את המספר בפייסבוק, אז אין טעם להסתיר)
לצפיה ב-'חתול ונער'
חתול ונער
11/05/2019 | 23:27
15
72
היי, יש לי חתול ג'ינג'י בן שנה וחצי שנמצא אצלי מאז הצלתי אותו כשהיה בן שבועיים. במקביל יש לי ילד שאני מגדלת מאז ילדתי אותו לפני 16.5 שנים.
הם לא מסתדרים ביניהם. 
החתול שורט ותוקף (גם אותי אבל אני יותר סבלנית וגם אוהבת אותו) ונמאס לי להפריד ביניהם או לכעוס על הילד שמתעצבן ונהייה פיזי מולו.
אשמח לעצות ממי שהתנסה במצב דומה. 

לצפיה ב-'הנער הרגיל אותו הרגלים רעים'
הנער הרגיל אותו הרגלים רעים
12/05/2019 | 00:47
50
כנראה שיחק איתו כמו שמשחקים עם גור כלבים - בידיים חשופות ובאלימות. חתול הוא צייד. כשהוא רואה יד זזה במהירות, הוא מנסה לתפוס "ולטרוף" מאז החתול רואה בידיים של הנער, משחק של טריפה והנער לא יודע שזה אסור , כי רק הוא נפגע מזה.

הכלל- משחקים עם החתול רק שהוא נינוח ונחמד. לא משחקים מהירים מדי ולא אלימים. לא לתת לחתול לצוד ידיים. הן אינן משחק. לתת לחתול חבל או חכת חתלולים לתפוס אותה, או כדור ולא ידיים ורגלים. ללטף את החתול, ולשיר לו ולרכוש את אמונו שהכל יהיה בסדר ולא יהיו הפרעות לקרוא את שפת הגוף של החתול. הוא אומר בגופו מתי מתאים לו ומתי לא!!
כשהחתול מתחיל לשרוט ללכת מהמקום. לעולם לא לאפשר שריטה ולא להתגרות בחתול בעניין זה חתולים מזהירים בשפת גוף לפני שהם תוקפים. ללמוד ימנים
לצפיה ב-'אפשר בהחלט לשפר יחסים'
אפשר בהחלט לשפר יחסים
12/05/2019 | 08:26
13
40
צריך לבנות אמון בין השניים. אם הנער מוכן, אז זה אפשרי. הוא בכלל מעוניין?

אם כן, אז יש לכם שתי אפשרויות: בהתחשב במצב, הדרך הנכונה היא ליווי על ידי יועצת חתולים שתייעץ לגבי דפוסי התנועה של הנער ואיך הוא ניגש לחתול, ותייעץ, בהתאם לאופי החתול והמצב בביתכם, איך לתת לחתול יותר בטחון כדי שיתנהג בצורה יותר נינוחה. זו שאלה של האם תהיי מוכנה לשלם ליועצת.

הדרך השנייה לא מאוד שונה, אבל הצלחתה תלויה מאוד ביכולת שלך להבחין בדברים הקטנים שבגישה הראשונה שהבאתי היועצת היתה מצביעה עליהם. יש סדרת סרטונים (באנגלית, ללא כתוביות, אבל לא מאוד ארוכים ודי משעשעים) בשם my cat from hell. יועץ החתולים הססגוני בסרטונים מייעץ לעתים קרובות בסיטואציות כגון "החתול שלי שונא את בן הזוג שלי, מה לעשות??" ומה שאפשר לעשות הוא שאת ובנך תיצפו יחד בסרטונים ותדברו אחרי כל צפייה על הדברים שדומים אצלכם בבית ואיך להתנהל בהתאם לעצות בסרטון. זו גישה עצמאית שלא עולה כסף, אבל דורשת זמן וסבלנות, הבנה שהסרטון אורך כמה דקות, אבל תהליכי שינוי בבית אורכים הרבה יותר.

מהיכרותי עם חתולים לאורך שנים, לחתולים קשה עם ילדים, עם הרעש, התזזיתיות ובמידה רבה - עם חוסר האמפתיה. זה נכון בעיקר לגבי פעוטות וילדים בגיל היסודי המוקדם. נער נחמד בגיל העשרה כבר אינו כזה, ולכל אם הוא מוכן להירתם למאמץ ולראות בזה פרויקט אישי - הוא דווקא עשוי להצליח. מה שכן, כדאי להבהיר מראש שיתכן שלא יושגו הישגים גדולים וכך להיות מוכנים להתאכזב לטובה
לצפיה ב-'היא כתבה שהחתול תוקף גם אותה'
היא כתבה שהחתול תוקף גם אותה
12/05/2019 | 08:52
12
34
ככה שלא ניראה לי שזה קשור לקושי של חתולים עם ילדים דווקא 
מצטרפת להמלצות של צפיה בסרטונים ו/או יועצת. קשה ולא כיף לגדל חתול שצורף.
לצפיה ב-'אמנם תמיג יש קשר לאופי אבל'
אמנם תמיג יש קשר לאופי אבל
12/05/2019 | 09:25
11
45
אנשים כלל לא מודעים לדברים שהם עושים שגוררים תקיפה. במקרה של הנער יש בעיה נוספת, כיוון שהיא ציינה שהוא "נעשה פיזי" כלומר תוקף בחזרה, שזה בערך הדבר הכי מסוכן שניתן לעשות בסיטואציה הזו.

בהחלט יש קשר להתנהלות אישית. אצל ילדים זה בולט יותר, כי יש מאפיינים לתנועה ולהתנהלות דלהם שפחות מופיעים אצל מבוגרים. בבסיסו של דבר, מדובר באותם דברים ואם יש להם יכולת לעצור, להתבונן ולהפנים, הסרטונים יראו לשניהם כמה מהדברים האלה. לאנשים רבים קשה לבד כי מדובר בהתבוננות בעצמך ושינוי דברים בעצמך.

לצפיה ב-'תודה לכל מי שהתייחס'
תודה לכל מי שהתייחס
12/05/2019 | 21:13
10
42
אז באמת החתול תוקף גם אותי וצד את שנינו בבית. זה מרגיש כמו חיים בצל מישהו אלים שלא יודעים מתי יקפוץ לו הפיוז אבל יודעים שיקפוץ.
כשהיה קטן קראתי עצות סותרות שנעו בין לשחק איתו עם הידיים ולא לתת לו ידיים בכלל. בחרתי באופציה הראשונה ואולי זו היתה טעות.
הבן שלי רגע מסכים לטיפול ורגע ממש לא ואני יכולה להבין אותו.
אני אנסה את הסרטונים בתקווה שהם משהו שעוד לא ראינו ויאיר את עינינו.
שוב תודה על תשומת הלב והאמפתיה שלא מקבלים בפורומים אחרים :)
לצפיה ב-'בהחלט לא נשמע נעים לחיות ככה'
בהחלט לא נשמע נעים לחיות ככה
12/05/2019 | 22:03
38
בעקרון במצב, הזה הרעיון הוא לתת לחתול מספיק בטחון ומקומות לטפס אליהם כדי שיצפה מגבוה ויירגע קצת במקום לרדוף אחריכם. מה שכן, החתול שלכם צעיר (שנה וחצי) ולכן גם פעיל מאוד וזה חלק מהעניין. יתכן מאוד שחלק מזה אינו תוקפנות מצידו גם אם זה לא נעים לכם, אבל ההבחנה בין משחק לבין אגרסיביות ישירה (מכל סיבה שהיא) היא באמת עניין שצריך לראות בעיניים כדי לדעת.

רמת אנרגיה גבוהה עקב גיל צעיר פירושה שייעוץ לגבי העסקה של החתול, יצערת מוקדי עניין שהם לא אתם בבית, עשויים לעזור.

אגרסיביות ממש בדרך כלל נובעת מבטחון עצמי נמוך, וזה יכול לנבוע מהתנהלות שלכם (שפת גוף וכו) שהחתול רואה כמבהילה, או ממשהו בחיים בבית (למשל סביבה רועשת כדוגמא אפשרית אחת) שגורם לחתול להיות במתח. סיבה נוספת היא בעיה רפואית נחבאת שאינה בולטת לעין אך גורמת לכאבים שבגללם החתול מסתובב תמיד זועף ואגרסיבי - ולכן אחד הדברים שתמיד מומלץ לעשות הוא בפשטות בדיקה כללית מקיפה אצל וטרינר לוודא שאין לו, למשל, כאבי שיניים, אזניים, דלקות בדרכי בשתן ושאר עניינים שיכולים להפתר בקלות יחסית ולהוביל להתנהגות רגועה יותר. חתולים לא נוטים להראות שהם חולים עד להחמרה ממשית במצב, ולכן אין להסתמך על "הוא נראה טוב" "הוא אוכל". אצלנו למשל גילינו שכאבי שיניים היו הסיבה שחתולה אחת שלנו לא זזה מהמקום, לכאורה בעיית תנועה אבל התברר שפשוט כאבו לה השיניים מכדי לזוז וכמובן היא לא רצתה שייגעו בה. היא אכלה ולכן עניין השיניים ממש לא היה משהו שחשבנו עליו עד שהוטרינר בדק לה את הפה די במקרה אחרי שאר הבדיקה.
לצפיה ב-'אני מרגיל את 2 החתולים שלי להתנהגות חיובית לפניי שאני נותן'
אני מרגיל את 2 החתולים שלי להתנהגות חיובית לפניי שאני נותן
13/05/2019 | 18:28
7
42
להם אוכל רטוב
זה הזמן הכי טוב להרגיל כי הם הכי לא תוקפניים שהם מריחים בשר
אז בכל פעם שאני מחזיק ביד את הקערות עם האוכל הרטוב והם מיללים אני 5 דקות מלטף אותם בכל הגוף מצמיד אותם להתחבק ביחד ולהתחבק איתי ולהסתובב לי מסביב לרגל ורק אז שם להם את האוכל הרטוב והם יותר ויותר עושים את זה גם בלי האוכל
לצפיה ב-'אם לא איכפת לך....'
אם לא איכפת לך....
13/05/2019 | 19:20
5
44
אז:
1. אתה לא צריך להרגיל חתולים להתנהגות חיובית, אם תהיה נחמד אליהם הם יהיו נחמדים אליך, אין צורך בקונצים מהסוג שאתה מתאר.
2. להרחיק אותם מאוכל רטוב שהם מריחים, או להרחיק את האוכל מהם, זאת התנהגות שבמוקדם או מאוחר תעלה לך בכמה שריטות טובות.

לצפיה ב-'בנתיים הם רק נשכבים על הריצפה ועושים מיאו מיאו'
בנתיים הם רק נשכבים על הריצפה ועושים מיאו מיאו
14/05/2019 | 07:28
4
40
שאני מביא להם אוכל רטוב
לא נראה שהם חושבים לשרוט אותי בכלל במיוחד בזמן שאני מביא להם רטוב

לצפיה ב-'לפעמים שהם עצבניים עליי'
לפעמים שהם עצבניים עליי
14/05/2019 | 21:13
37
הם קצת נושכים אותי אבל בעדינות אין סימנים אחריי
הגורה הגדולה הרבה יותר רגועה עכשיו נותנת לו ללקק לה את האוזניים
לצפיה ב-'תיזהר שאתה לא מלמד אותם ליילל כשאתה מביא אוכל'
תיזהר שאתה לא מלמד אותם ליילל כשאתה מביא אוכל
16/05/2019 | 08:07
2
11
לצפיה ב-'כבר אבוד הם עושים לי סימפוניית מיאו מתי שאני מביא להם רטוב'
כבר אבוד הם עושים לי סימפוניית מיאו מתי שאני מביא להם רטוב
16/05/2019 | 19:57
1
21
לא טוב ?
לצפיה ב-'אף פעם לא אבוד'
אף פעם לא אבוד
17/05/2019 | 09:09
19
אבל התכוונתי יותר שלא יתחילו ליילל כדי שתביא את האוכל.   אם אתה מלמד אותם לעשות משהו כשאתה מביא את האוכל, הם לומדים שזה מה שהם צריכים לעשות כדי לקבל אוכל.  לכן אני משתדלת לא לתת אוכל לחתול מיילל.  ואם הוא מיילל, לחכות לכמה שניות של שקט לפני שאני נותנת את האוכל.

גם אם אתה מלמד אותם דברים אחרים, אז הם ילמדו לקשר את זה דווקא לאוכל. 
לצפיה ב-'יפה! צריך להרגיל את החתולים להתנהגות חיובית!'
יפה! צריך להרגיל את החתולים להתנהגות חיובית!
14/05/2019 | 18:08
38
חתולים הם אומנם חיות מבוייתות ולמדו לתקשר עם האדם, אולם הן עדיין חיות סוליטריות מטבען. החתולים לעולם לא יתנהגו כמו כלבים, ותמיד יהיו במידה זו או אחרת בלתי צפויים.
החתולים הם חיות של הרגלים. מה שהם למדו בילדות, לטוב ולרע, זה מה שנקבל ויהיה קשה לשנות.  לכן חשוב לחנך אותם  ( ולהיות עקביים) , בגיל צעיר בשיטת "המקל והגזר" , טוב לא מקל באמת ובוודאי שלא גזר. הכוונה - להיות נחמדים לחתול- ללטף, לשיר שירים, לתת חטיפים או מזון, לשחק - רק כשהם מוכנים לזה ( לפי שפת הגוף) וכשהם מתנהגים יפה ונינוחים. אפשר גם להעיר אותם מהשינה בשביל זה! ממילא הם ישנים 13 -20 שעות ביממה...דווקא בשינה, כדאי ללטף אותם, הם יאהבו את זה!
אם החתול כועס, נסער, מפחד, ומתנגד לליטוף או למשחק ( חובט בזנבו, מנסה לנשוך או לשרוט, נוהם, או לא רוצה לשתף פעולה - פשוט ללכת!! לא להתעקש על משהו טוב, כשהוא אינו רוצה. בשום אופן לא להרגיע אותו בליטופים, הוא יירגע בעצמו ( לא לתת לו צ'ופר כשהוא "ילד רע") אם הוא נושך, לנזוף ולעזוב!

מה שאתה עושה זה טוב ואפשר להרחיב את החינוך. אף פעם לא מאוחר. בסוף הוא לומד.

לצפיה ב-'אם הוא רק מנסה לשחק, אולי כדאי לאמץ חתול נוסף?'
אם הוא רק מנסה לשחק, אולי כדאי לאמץ חתול נוסף?
15/05/2019 | 16:40
23
בן אדם לא יכול לשחק עם חתול כמו חתול אחר
לגבי ההשוואה לאדם אלים, מה בדיוק קורה כאשר "קופץ לו הפיוז"?
לצפיה ב-'החנות בה אני קונה טוענת שרויאל קנין מפסיקים להביא שקי פיט'
החנות בה אני קונה טוענת שרויאל קנין מפסיקים להביא שקי פיט
12/05/2019 | 15:41
4
48
15 ק"ג ומציעים לי לקחת לאונרדו או מאטיס.
הם אומרים שלאונרדו טוב יותר כי הוא יורינרי.
האם הם שווי ערך לרויאל קנין/טובים יות?
לצפיה ב-'אל תאמיני לחנויות.'
אל תאמיני לחנויות.
12/05/2019 | 16:51
55
בררי בחנויות אחרות.
זה לא שאני מומחה ברויאל קנין, זה הקטע של דימיטרי, אבל אני מומחה בלא להאמין לחנויות.

לצפיה ב-'אוכל של רויאל קנין'
אוכל של רויאל קנין
13/05/2019 | 10:26
1
53
אני קונה את הרינאל של רויאל קנין זה אוכל רפואי לחולי כליות, אתמול הודיעו לי מהחנות שהם מפסיקים לקבל אוכל של רויאל קנין כי החברה עוברת לעבוד אם אמזון, 

אולי  זאת הסיבה שגם לך הציעו אוכל אחר
לצפיה ב-'כן היבואן יתחלף בסופו של דבר אבל זה לא יקרה כ"כ בקרוב'
כן היבואן יתחלף בסופו של דבר אבל זה לא יקרה כ"כ בקרוב
14/05/2019 | 01:24
42
הבעיה שהיבואן הנוכחי כבר לא משקיע במזון הזה ולחלופין עושה הכל כדי שאנשים שהאכילו ברויאל קנין יעברו למזונות אחרים שהוא מייבא. וגם החנויות משתפות פעולה בשמחה כי הן מעוניינות באותו דבר בערך - שאנשים ימשיכו לקנות מהן ולא מאמזון.
לצפיה ב-'לפני מספר שנים אם אני זוכר נכון לאונרדו ברווז היה מוגדר'
לפני מספר שנים אם אני זוכר נכון לאונרדו ברווז היה מוגדר
14/05/2019 | 01:36
41
כיורינרי. אך כיום זה לא כך. בגדול זה מזון בסדר.
מאטיס דל שומן קצת יותר מדי לטעמי אך אם לחתולים יש עודף משקל זה יכול להיות יתרון. זה גם מזון בסדר.
בנוסף יש שאזיר בשקים של 15 ק"ג והוא גם מזון לא רע.
לצפיה ב-'ארוחה בהפתעה'
ארוחה בהפתעה
13/05/2019 | 16:18
1
55
אני מאכיל כל יום עשרות חתולי רחוב בבאר שבע בכמה נקודות קבועות.
המצב בעיר הזו זוועתי ויש פה עשרות חתולי רחוב שמציפים את הרחובות ובכל פח זבל פתוח יש כמה חתולים אומללים שנוברים בזבל ואוכלים שאריות.
כשנתקל בחתולים כאלה בפחים, חתולים שאף אחד לא מאכיל והם לא רגילים לבני אדם , אני עוצר, קורא להם ומאכיל.
בהתחלה הם לא מבינים מה אני רוצה מהם ופשוט בוהים בי בחשש, אבל כשמפזר את האוכל וחתול ראשון אמיץ מתקרב ואוכל השאר מצטרפים ואז כולם טורפים.
וזה הכי מחמם לב להאכיל חתולים כאלה שלא רגילים לקבל, לא אוכל ולא קצת חום.
קצת ממלא להם את הבטן, קצת נחמה.ארוחה בהפתעה.
לצפיה ב-''
13/05/2019 | 19:17
28
אתה גדול!

לצפיה ב-'חתול כמעט הרג אותי'
חתול כמעט הרג אותי
13/05/2019 | 12:24
59
מצחוק!
עד עכשיו, כשאני נזכר בפרצוף החמוד שלו, אני לא יכול להתאפק, וצוחק שוב ושוב.

זה אחד מחתולי הרחוב שאני מאכיל (בתור "קבלן משנה" לשכנתי, שהיא המאכילה והמטפלת העיקרית). הוא די מיוחד, הן במראהו החיצוני והן בהתנהגותו. שחור-לבן, המעגלים השחורים בפנים מזכירים חיוך, זנבו קצר (מקוצץ?) אבל שעיר. הוא היחיד מהחבריה שאוהב לטפס על עצים, על כל העצים מסביב.

אז ככה. נכנסתי לאוטו (קיה פיקנטו קטן) והתכוננתי לנסוע, והלץ הזה החליט לקפוץ על האוטו ולהסתכל עליי מבעד לשמשה הקדמית. התנעתי והתחלתי לזוז, אבל זה "לא הזיז לו". אז איימתי עליו דרך השמשה, ו...
והוא החזיר לי איום! גם הוא "התגונן" דרך השמשה הקדמית, הרים יד ו"תקף אותי"!

תארו לעצמכם, את הפרצוף המחייך שלו, קרוב קרוב מולי, "תוקף אותי" דרך השמשה הקדמית!

בקושי הוא הואיל בסופו של דבר לרדת. כל הדרך לא יכולתי להתאפק מצחוק, ועד עכשיו אני צוחק כשאני נזכר בפרצופו המחייך, קרוב קרוב מולי, "תוקף אותי" דרך השמשה הקדמית.
לצפיה ב-'למה שלא תאמצי אותם'
למה שלא תאמצי אותם
12/05/2019 | 22:20
57
אולי זו חוצפה מצידי להציע אך שני חתולים מקסימים כאלה אם בכל זאת לא תצליחי למצוא להם בית אז תשאירי אותם אצלך. לי יש עשרה חבר'יה כאלה בבית, שזה באמת מוגזם עלי להודות, ולפני שנתיים השאירו לי שני גורים בני פחות מחודש ליד הדלת חיפשתי להם בית ולא הצלחתי למצוא והם נשארו אצלי. האופי שלהם מעולה הם מקסימים. 
לצפיה ב-'החתולה אבדה'
החתולה אבדה
12/05/2019 | 11:16
2
39
אני לא יודע מה לעשות החתולה בת שנה.
יצאה מהבית פעם ראשונה כשהיא מיוחמת ולא חזרה עד עכשיו.
שבועיים וחצי.
אני חסר אונים. מפחד שקרה לה משהו
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות שקרה לה משהו'
בהחלט יכול להיות שקרה לה משהו
12/05/2019 | 12:52
1
28
אבל בשלב זה אינך יכול לעשות הרבה מלבד לצאת ולחפש אותה, בתקווה שגם תמצא. כדאי לחפש בכל מיני מקומות כמו מחסנים - אולי נלכדה בטעות באיזה מקלט או מחסן- ולשאול אנשים האם ראו אותה. כדאי לחפש בעיקר בשעות שקטות, למשל בלילה, שאז אולי תשמע אם היא תיילל בתגובה לקריאתך.

אם וכאשר היא תחזור - רצוי למהר מיד לוטרינר לעיקור.
לצפיה ב-'ושלא תהיה לך טעות!'
ושלא תהיה לך טעות!
12/05/2019 | 16:49
34
אם וכאשר היא תחזור היא כבר תהיה בהריון. קח אותה מיד לעיקור!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה