לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'דלקת בעין מנמלי אש'
דלקת בעין מנמלי אש
24/01/2017 | 21:30
6
9
היי,
החתולה שלי נעקצה מנמלי אש ויש לה דלקת בעין. אני נותנת לה מיום רביעי טיפות פעמיים ביום: פנימקסין ווולטרן אופטה, בהמלצת הווטרינר.
אני חושבת שהדלקת נראית רע יותר מאשר בהתחלה: ביום ראשון היא הייתה התחלתית ואדומה, רק בזווית של העין (ממה שאני זוכרת, חבל שלא צילמתי), ועכשיו היא "קרומית" יותר כזו, ומכסה חלק מהאישון.
למה?!

האם מישהו כאן שהחתול שלו, שלא עלינו, נעקץ מנמלת אש, גם חיכה הרבה זמן עד שזה יעבור??
אני לא יודעת אם אני מדמיינת את ההרעה בדלקת או לא.

מיכל :(

לצפיה ב-'לא להיבהל.'
לא להיבהל.
24/01/2017 | 21:58
3
9

לחתול יש 'עפעף שלישי', מין קרום שאין לבני אדם, כנראה עקב הדלקת זה בולט אל תוך העין. צפוי שזה יעלם יחד עם הדלקת.

לצפיה ב-'נורמלי שלוקח לזה כ"כ הרבה זמן להרפא?'
נורמלי שלוקח לזה כ"כ הרבה זמן להרפא?
24/01/2017 | 22:07
6
חשבתי כבר לקחת אותה לווטרינר אחר משום שזה לא עובר..
לצפיה ב-'ואם אין דלקת אלא רק עפעף שלישי נפול'
ואם אין דלקת אלא רק עפעף שלישי נפול
24/01/2017 | 22:21
1
6
והאבחנה שלו הייתה שגויה??
אני אקח אותה שוב מחר בבוקר, השאלה היא אם הטיפות מסוכנות לה או לא, אם אין דלקת אלא עפעף נפול בלבד :(
לצפיה ב-'לא סביר, העפעף נפול בגלל הדלקת.'
לא סביר, העפעף נפול בגלל הדלקת.
25/01/2017 | 00:28
6

בכל מקרה טיפות אינן אמורות להיות מסוכנות.
מה שאני אומר לך אינו תחליף לדעת ווטרינר, כמובן שעליך לשאול אותו, אבל בינתיים את יכולה להירגע, המצב לא חריג עד כדי כך שאת צריכה לפתח חששות.
אנא עדכני אותנו מה הוא אמר ומה המצב, אגב מעולם לא שמעתי על נמלת אש שהצליחה להגיע לעין של חתול, זאת צריכה להיות נמלה ספורטיבית מאוד.

לצפיה ב-'את כל השאלות האלה צריך להפנות לוטרינר שלך בהקדם האפשרי!'
את כל השאלות האלה צריך להפנות לוטרינר שלך בהקדם האפשרי!
24/01/2017 | 22:05
1
8
לידע אותו שלדעתך המצב מחמיר, לצלם את העיניים של החתולה, לשלוח לוטרינר ולשאול מה דעתו.

איך הוטרינר בכלל איבחן שהחתולה נעקצה ע"י נמלי אש?
לצפיה ב-'יידעתי אותו והוא אמר שאתקשר בבוקר.'
יידעתי אותו והוא אמר שאתקשר בבוקר.
24/01/2017 | 22:19
5
הוא שם מעין חומר שצובע את העין וזה מה שאמר. אני לא מבינה בדברים הללו והוא בר הסמכא בעניין, לכן הנחתי שהאבחנה נכונה.
אני בינתיים מטפלת בה בטיפות שרשם.
לצפיה ב-'משתגע בקשר למזון חתולי חצר.'
משתגע בקשר למזון חתולי חצר.
23/01/2017 | 00:26
7
47
שלום.
כבר שנה וחצי שאני לא מצליח להחליט איזה מזון לתת לחתולי החצר היקרים שלי.  פעם נתתי ג"ורג"י , אחר כך עברתי לאולטרה קט אבל אז הגרגירים נראו לי קשים מידי והחתולים גם לא אהבו אותו יותר מידי ואז החלפתי לג"וסי קט שאותו החתולים מאוד אוהבים והנה הערב אני נתקל בשרשור ישן מ - 2012 שבו דמיטרי כותב שהמזון לא נראה לו טוב בכלל מכל מיני סיבות.  ניסיתי גם עוד כמה מזונות אבל הם לא אהבו כלום. ג"וסי קט מספר  1 ברמת הטעימות.  למבחן החתולים של דמיטרי אני לא מצליח להיכנס. האם מישהו יכול לתת לי בבקשה את 3 המקומות הראשונים של מזונות הרחוב + הציונים שלהם ?
לצפיה ב-'אין לך WORD במחשב?'
אין לך WORD במחשב?
23/01/2017 | 09:34
1
12
לצפיה ב-'לא חייבים WORD, יש שם קבצי HTML ו-RTF שניתן לפתוח בכל מחשב'
לא חייבים WORD, יש שם קבצי HTML ו-RTF שניתן לפתוח בכל מחשב
23/01/2017 | 11:08
20
ללא שום תכנה מיוחדת שצריך להתקין.
לצפיה ב-'הקישור'
הקישור
23/01/2017 | 09:50
2
37
זה הקישור לדף המתאים באתר של דימה:

בדף הזה יש כמה אפשרויות להורדת הקובץ המשווה בין סוגי המזון, הראשון זו הורדה של קובץ וורד פשוט והאחרון - הורדה של ה"ציונים" באקסל. צוקי, נסה ובדוק אם אחד מאלה יעבוד.

בקובץ הוורד, מה שנראה כמו תוכן עניינים במסמך מכיל גם את דירוג המזונות, ליד כל מזון כתוב הציון שקיבל והדירוג הוא מהגבוה (בהתחלת תוכן העניינים) לנמוך (בסוף).

מזונות לחתולי רחוב לא בדיוק מדורגים בנפרד, בגדול הקטע הוא שבחתולי רחוב בדרך כלל לא מתאפשר להשקיע כספית כמו בחתולי בית (בכל זאת, מספר חתולי הרחוב נוטה להיות גדול יותר במידה ניכרת) ולכן, אם הבנתי נכון,  מסתכלים נמוך בטבלה, במזונות שהם לא ההכי איכותיים, ומשתדלים לא לצנוח מדי מתחת ל-40 בערך. אבל דימה יוכל לתת את ההמלצות הישירות או להפנות לכיוון חשיבה אחר או פשוט לתקן את דבריי בהתאם למתבקש
לצפיה ב-'2 שאלות - '
2 שאלות -
23/01/2017 | 22:12
1
24
במה את מאכילה ?

ושאלה נוספת , האם קיים מזון חתולי רחוב עם מרכיב ראשון בשרי , לא קמח , ובמחיר סביר ,
נאמר שק במחיר של עד 160 שקלים. אם יש כזה אז איך קוראים לו ?
לצפיה ב-'או קיי עכשיו אני עובר על המבחן.'
או קיי עכשיו אני עובר על המבחן.
23/01/2017 | 22:23
26
אולטרה קט קיבל ציון 43 .
כשהגעתי לאיזור הציון 50 התקציב כבר התחיל לעלות לרמות שאני לא יכול לעמוד בהם.

מה דעתכם על מזון בשם אוליבר ? מישהו שמע ? מכיר ?
לצפיה ב-'מצטרפת לבקשה'
מצטרפת לבקשה
23/01/2017 | 20:31
19
האם אפשר לקבל שמות של מזונות מומלצים במקום הג'וסי קט.
תודה
לצפיה ב-'תשובה:'
תשובה:
24/01/2017 | 18:26
16
אלו 2 מזונות שקניתי + הם מופיעים ברשימה של דימיטרי:
Luckas - משקל 18 ק"ג מחיר 140 ש"ח דירוג 43
Ultra Cat - משקל 18 ק"ג מחיר 139 ש"ח דירוג 41/43
המחיר כמובן יכול להיות שונה מחנות לחנות.

אני מבין את הרצון להשיג מזון איכותי ככל האפשר במחיר נמוך ככל האפשר, אבל לא מבין את הדאגה שלך דווקא למזון טעים, בקבוצת חתולים תמיד יהיו כמה שמשהו לא יהיה טעים להם והשאר ההפך.
בכל אופן אתה יכול לקנות יחד עם השק הגדול גם שק 5-6 ק"ג של פריסקיז, שזה אוכל נחות יחסית אבל טעים מאוד, ולערבב את שניהם - צריך לערבב אותם אחרי הקניה, לא לפני ההגשה לחתולים, כדי שהריח של הפריסקיז יידבק בשאר.

לצפיה ב-'יש הרבה דברים מוזרים ביפן'
יש הרבה דברים מוזרים ביפן
20/01/2017 | 20:47
2
70
אז מה כבר משנה עוד דבר אחד...

http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/asia/japan/articles/New-cat-stationmaster-appointed-at-Japanese-train-station/

בידיעה הנ"ל מזכירים "בית ספר לניהול תחנות רכבת לחתולים" אבל לא הרחיבו בנידון. נאחל הצלחה למנהלת התחנה השעירה

לצפיה ב-'בהצלחה לחתולה'
בהצלחה לחתולה
21/01/2017 | 14:42
28
עובדת מסורה
לצפיה ב-'יש את זה גם בארץ,'
יש את זה גם בארץ,
22/01/2017 | 00:54
38

מי שמנהל את הרכבות אצלנו או שיש לו IQ של חתול או שאכפת לו מהרכבות כמו שלחתול אכפת מהן.

לצפיה ב-'טווח מחירים לבדיקה אצל וט'
טווח מחירים לבדיקה אצל וט
21/01/2017 | 11:42
1
39
היי חברים,
אימצנו חתולה לאחרונה מחברים שעזבו את הארץ. החתולה גודלה אצלם בערך 3 שנים והייתה במצב טוב. הוטרינר הקבוע שלה קצת רחוק מאיתנו והיינו רוצים לקחת אותה לוטרינר קרוב (חיפאי) לבדיקה שגרתית (ובעיקר שיציץ לה על השיניים כי היא קצת מסריחולה מהפה).

מה טווח המחירים לבדיקה שגרתית אצל וטרינר?
אני בטוחה שזה משתנה מעיר לעיר אבל לפחות טווח +- כדי שאדע אם מה שידרשו ממני כשאבדוק לא מופרז מדי? כמה שלכם לוקח?
לצפיה ב-'אפשר להתקשר'
אפשר להתקשר
21/01/2017 | 14:40
25
אתה יכול להתקשר, להסביר את הסיטואציה ולעשות סקר שוק מבחינת מחיר.
לצפיה ב-' למי שמחפש רעיונות לעיצוב הבית...'
למי שמחפש רעיונות לעיצוב הבית...
19/01/2017 | 12:43
5
67
לצפיה ב-'בכתבה אומרים'
בכתבה אומרים
19/01/2017 | 14:15
37
שיש גם שני כלבים בין כל החתולים הללו... מצאתי אחד ועדיין יש למצוא אחד נוסף...
לצפיה ב-'הציורים על הדלת מאוד חמודים, על הקירות לטעמי קצת יותר מדי'
הציורים על הדלת מאוד חמודים, על הקירות לטעמי קצת יותר מדי
19/01/2017 | 14:17
1
13
לצפיה ב-'צודק '
צודק
19/01/2017 | 20:43
5
לצפיה ב-'חמוד מאוד!'
חמוד מאוד!
19/01/2017 | 15:07
5
לצפיה ב-'חמוד ומקורי, אבל לא יעזור לחתולים.'
חמוד ומקורי, אבל לא יעזור לחתולים.
20/01/2017 | 20:06
21
זה לא יועיל לחתולים עצמם~
לצפיה ב-'החיים טובים יותר... עם חתולים =) '
החיים טובים יותר... עם חתולים =)
20/01/2017 | 15:06
2
57
לצפיה ב-'מדויק ביותר'
מדויק ביותר
20/01/2017 | 15:17
31
צחקתי
לצפיה ב-'מה שנקרא 'צרות טובות'. '
מה שנקרא 'צרות טובות'.
20/01/2017 | 16:58
6
לצפיה ב-'קישור לקובץ השוואת סוגי מזון של dimitrygo '
קישור לקובץ השוואת סוגי מזון של dimitrygo
19/01/2017 | 18:29
1
22
מי יכול לשלוח אליי בבקשה?
תודה חברים

לצפיה ב-''
19/01/2017 | 19:04
16
לצפיה ב-'רומי , גורה מהממת בת חמישה חודשים מחפשת בית'
רומי , גורה מהממת בת חמישה חודשים מחפשת בית
19/01/2017 | 09:37
2
61
מצרף תמונות עדכניות שלה מאתמול.
היא בת חמישה חודשים, עברה לפני כמה ימים עיקור וכבר התאושה לגמרי.
היא מתוקה בטירוף, אנרגטית, אוהבת מאוד לשחק , תנופפו לה באיזה חוט או זרקו לה כדור והיא מאושרת.
חברותית לאנשים וחתולים, גורה פשוט מקסימה.
אנחנו נמצאים בבאר שבע אבל אוכל להביא אותה למרכז.
לצפיה ב-'לגמרי מהממת! '
לגמרי מהממת!
19/01/2017 | 11:39
8
לצפיה ב-'מקסימה'
מקסימה
20/01/2017 | 20:06
5
לצפיה ב-'מאכיל החתולים מראשל"צ-מערב'
מאכיל החתולים מראשל"צ-מערב
16/01/2017 | 09:42
3
100

בדרך לסינמה-סיטי זוגתי ראתה אותו וסיפרה לי אז הלכתי לראות במו עיני:
כל יום מגיע לגן הציבורי קשיש נחמד מצויד במין עגלת קניות על גלגלים עמוסה במים, צלחות ומזון לחתולים, מפזר לכל חתול צלחת אוכל משלו וגם גוער בחתולים שמציקים לאחרים (הם לא מתרשמים במיוחד).
שוחחתי איתו קצת והוא אמר לי שהוא מאכיל כמאה חתולים, אולי הוא קצת הגזים ואולי בעצם לא, כי רק באותה נקודה ספרתי בערך 35 חתולים....
כל הכבוד לאיש, מי יתן וירבו כמוהו.

לצפיה ב-''
16/01/2017 | 19:06
9
לצפיה ב-'המאכיל שכן שלי.'
המאכיל שכן שלי.
19/01/2017 | 05:38
1
58
המספר שנקב בו לא בידיוני; בנוסף, דואג לעקר את כל החתולות כך שאין ריבוי לא מבוקר.
חודשים רדפנו אחרי העירייה, ונדחנו שוב ושוב.
בהעדרו, אני ממלא את מקומו, רק עם קצת פחות סבלנות..
לצפיה ב-''
19/01/2017 | 10:58
4
לצפיה ב-'חתול סיבירי'
חתול סיבירי
18/01/2017 | 11:08
1
74
בשל ענייני אלרגיה וסוגיות של אופי החתול
- אנו מעוניינים בחתול סיבירי. אני מבינה שקשה מאוד להשיג. יש למישהו קצה חוט?
לצפיה ב-'לצערנו שני הדברים האלה אינם וודאים ותלויים בכל חתול ספציפי'
לצערנו שני הדברים האלה אינם וודאים ותלויים בכל חתול ספציפי
18/01/2017 | 15:13
49
יש חתולים שהם יותר היפואלרגניים ויש כאלה שפחות. לכן לא מספיק למצוא חתולים סיביריים למכירה אלא צריך לבדוק את התגובה לחתולים האלה.

אגב האם בדקתם את סוג האלרגיה? כי חתולים סיביריים הם היפואלרגניים רק במקרה של מה שנקרא אלרגיה לרוק החתולים (בפועל זו אלרגיה לאחד החלבונים שגוף החתולים מפריש).
לצפיה ב-'דלקת עיניים לחתולה מבוגרת'
דלקת עיניים לחתולה מבוגרת
17/01/2017 | 17:50
12
49
שלום,
הרגע ראיתי שלחתולה שלי יש דלקת עיניים. אתמול לא היה לה כלום. :(
אין לי אפשרות לצאת ולקנות לה כרגע משהו נגד זה.
עד כמה זה חמור לחכות עם זה למחר? 
מה אני יכולה לשים לה על זה בינתיים?

לצפיה ב-'אפשר להכין תה פושר, להרטיב בו צמר גפן ולנגב בזהירות'
אפשר להכין תה פושר, להרטיב בו צמר גפן ולנגב בזהירות
17/01/2017 | 18:33
4
32
את העיניים. אם יש לך תה קמומיל - עוד יותר טוב.

השאלה למה את מתכוונת כשכותבת "לקנות לה משהו נגד זה"? מה את מתכוונת לקנות? אם זו דלקת חמורה צריך לפנות לוטרינר או לפחות להתיעץ איתו.
לצפיה ב-'התגובה נכתבה בשעה 6, מדוע לחכות עד מחר?'
התגובה נכתבה בשעה 6, מדוע לחכות עד מחר?
17/01/2017 | 20:10
26
אין מניע לא ללכת לוטרינר בשעה כזו, מחכים למחר אם אין ברירה כאשר השעה מאוד מאוחרת.
לצפיה ב-'לפי האינטרנט הומלץ להשתמש '
לפי האינטרנט הומלץ להשתמש
17/01/2017 | 22:34
2
34
במשחת טרהמיצין או אנטיביוטיקה דרך הפה מסוג דוקסילין.
בינתיים אני מנסה כל כמה שעות לשים לה תיון, הבעיה היא שהיא לא ממש שמחה מהסיפור..
לצפיה ב-'זה נכון ועדיף משחה אבל את שניהם לא תוכלי לקנות ללא מרשם'
זה נכון ועדיף משחה אבל את שניהם לא תוכלי לקנות ללא מרשם
18/01/2017 | 00:31
1
26
וכדי לקבל אותו תצטרכי לקחת את החתולה לוטרינר.
לצפיה ב-'כמובן שאקח'
כמובן שאקח
18/01/2017 | 01:39
28
תודה
לצפיה ב-'אפשר לקרוא באינטרנט אבל זה לא תחליף'
אפשר לקרוא באינטרנט אבל זה לא תחליף
18/01/2017 | 08:36
1
24
לא תחליף לייעוץ מקצועי מוטרינר, שיכול לבדוק עוד שלל סיבות (כגון דלקות וכו') ולרשום תרופות.
לצפיה ב-'חשוב מאוד לציין'
חשוב מאוד לציין
18/01/2017 | 10:40
30
בהמשך לאמירה המאוד נכונה "אינטרנט זה לא תחליף" -

ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לדלקת עיניים. ארבע סיבות נפוצות לדוגמא:

1. עצם זר נכנס לעין - יכול להיות קטן מאוד, כמו גרגר אבק מארגז החול או משהו בסגנון, ויכול להיות גם גדול יותר. פעם לחתולה שלי הוציאו חתיכת קוץ שהשד יודע איך נכנס אל מתחת לעפעף, וכמעט התעלפתי מהגודל כשהוציאו את זה במרפאה. במזל לא פגע בקרנית, אך היתה סביבו דלקת בגלל הנסיונות של הגוף להרחיק את העצם הזר. במקרה כזה הדלקת תהיה פתאומית וללא שום סימנים נוספים למחלה כלשהי. נסיונות טיפול עצמאיים עם משחות וכו' מאוד יזיקו במקרה כזה כי העצם הזר יישאר בעין אך התגובות של הגוף ידוכאו.

2. שריטה בקרנית - יכולה לקרות בגלל כל מיני דברים, תאונות פשוטות, החל מגירוד שהחתול גירד את עצמו ופגע בטעות בעין, ועד מריבה בין חתולים או חיכוך ראש במשהו שבלט ממנו הגורם ששרט את הקרנית. גם כאן הדלקת תהיה "פתאומית", לא תמיד רואים סימן כלשהו לשריטה במבט בעין בלתי מזויינת. שוב, משהו שעבורו טיפול במשחות ואנטיביוטיקות אולי יוריד את מופע הדלקת אך לא יפתור את הבעיה ויכול עקב זאת לגרום לבעיה עוד יותר גדולה בהמשך.

3. דלקת עיניים עקב הרפס. הרפס מאוד נפוץ בחתולים ויכול להתפרץ כשמסיבה כלשהי המערכת החיסונית קצת נחלשת (למשל, בחורף... ). במקרה זה משחות בסגנון סינטומיצין וכד' לא יפתרו את הבעיה וצריך איבחון וטרינרי לקבלת טיפול נכון.

4. דלקת עיניים "רגילה" - דלקת מקומית רגילה אכן יכולה להיות מטופלת בסינטומיצין / טרמיצין.

ואלו רק ארבע סיבות אפשריות נפוצות. יש גם סיבות אחרות נפוצות יותר או פחות. עין היא איבר מאוד רגיש, והראייה יכולה להפגם בקלות באופן בלתי הפיך, שלא לדבר על כאבים וכו'. משום כך, עדיף לא להסתמך על "פתרונות אינטרנט" וגם לא על אמירות של "מביני דבר" שמספרים איך תמיד טיפלו בחתולים שלהם עם אותו דבר מסויים ו"כוווולם תמיד הבריאו".   
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
18/01/2017 | 13:44
4
39
מדובר בעקיצה של נמלת אש.
כמובן לקחתי אותה לווטרינר וברור שמידע באינטרנט אינו מספיק ואין תחליף לבדיקה מעמיקה וטיפול תרופתי אחר אבחון. 
לצפיה ב-'מעניין. את יודעת איך הוטרינר איבחן את זה?'
מעניין. את יודעת איך הוטרינר איבחן את זה?
18/01/2017 | 14:13
5
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
18/01/2017 | 14:34
2
25
באמת איך איבחנו?
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך איבחן'
אני לא יודעת איך איבחן
24/01/2017 | 21:40
1
3
משיטות שלי באינטרנט זה גם לא נראה גומה לתמונות שיש שם.
עד כה הטיפות שרשם גם לא עוזרות.
:(
לצפיה ב-'הוא לא אמר לך מה גרם לו'
הוא לא אמר לך מה גרם לו
24/01/2017 | 22:13
2
לחשוב שזה האיבחון? כי זה לא איבחון מובן מאליו.

ישנו גם הסיכוי שהאיבחון שגוי, במיוחד אם הטיפול לא עוזר. הרימי אליו טלפון והסבירי לו שהטיפות לא עוזרות ובקשי ייעוץ. אם לא יישמע לך מועיל או מתעניין, לכי לוטרינר אחר. למרבה הצער, לא כל הוטרינרים טובים ולפעמים צריך חוות דעת שניה, ודאי אם יש כאן מצב שלא מחלימים
לצפיה ב-'חשבתי שאני מזהה את סגנון הציור'
חשבתי שאני מזהה את סגנון הציור
18/01/2017 | 14:28
53
ו...הופ! זו באמת המאיירת של רפי וספגטי!
לצפיה ב-'חתולה שלא אוכלת'
חתולה שלא אוכלת
17/01/2017 | 16:42
5
47
אל דאגה, היא לא חולה או משהו. פשוט שותפה שלי קנתה לה אוכל יבש אתמול (פריסקיז) והיא לא אוכלת אותו ורק מייללת ומטריפה את השכל. אתמול היא אכלה ממנו קצת אבל היום היא לא אכלה. שמתי לה קצת פסטרמה על האוכל כדי שאולי היא לא תשים לב ותאכל קצת מהאוכל היבש אבל היא אכלה רק את הפסטרמה וחזרה ליילל כמו משוגעת. עד עכשיו נתנו לה אוכל רטוב (פנסי פיסט) והיא ניקתה את הצלחת. איך אפשר להרגיל אותה לאכול מהאוכל היבש?
תודה
לצפיה ב-'לא הבנתי - היא לא אכלה מזון יבש לפני זה בכלל? או שאכלה מזון'
לא הבנתי - היא לא אכלה מזון יבש לפני זה בכלל? או שאכלה מזון
17/01/2017 | 16:56
3
42
יבש אחר?
לצפיה ב-'רק אימצנו אותה'
רק אימצנו אותה
17/01/2017 | 17:06
2
37
אנחנו נתנו לה עד עכשיו מזון רטוב (היא אצלנו בערך שבוע) אבל היא חייתה לפני כן ברחוב וגם עכשיו אנחנו מוציאות אותה אז אני לא יודעת מה היא אוכלת שם
לצפיה ב-'אם היא אכלה לפני זה רק שימורים אז צריך בהתחלה לערבב מזון יבש'
אם היא אכלה לפני זה רק שימורים אז צריך בהתחלה לערבב מזון יבש
17/01/2017 | 18:26
1
35
עם שימורים ולתת לה. כמובן לערבב רק כמות קטנה ולא להשאיר להרבה זמן.

פריסקיז זה ג'אנק פוד, לא כדאי לתת אותו לגורה.
לצפיה ב-'אוקי תודה'
אוקי תודה
17/01/2017 | 19:48
8
לצפיה ב-'כמו שאמרו לנסות לערבב עם האוכל הרטוב.'
כמו שאמרו לנסות לערבב עם האוכל הרטוב.
17/01/2017 | 20:35
32
אם חתולים לא אוהבים את האוכל היבש, הם יכולים לעשות שביתות רעב ולא לאכול (כמובן שזה מאוד יזיק ויסכן אותם).

המלצה היא לקחת כל מיני דגימות של מזונות שונים ולראות מה החתול אוהב.

בכל מקרה, פריסקיז הוא מזון לא איכותי. זה בא לידי ביטוי בכמות המזון שהחתול יהיה צריך לאכול כדי להשלים את צרכי התזונה שלו, כמות הצואה (בזבוז חול), וכמובן סיכוי גבוה יותר לבעיות רפואיות בעתיד שיעלו לא מעט.
לצפיה ב-' נורא לחשוב על הסבל שהוא עבר עד ל"הפי אנד"'
נורא לחשוב על הסבל שהוא עבר עד ל"הפי אנד"
16/01/2017 | 21:37
48
וגם על רבים במצבי הזנחה שלא זוכים לגאולה הזו מהסבל.
עצוב עצוב
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חיסונים '
התייעצות לגבי חיסונים
16/01/2017 | 16:51
2
45
חתול מעורב בן 5.5 שנים. 
פעם הייתי מחסן אותו כולל תילוע, ובכל זאת הוא חטף לפני שלוש שנים איזה וירוס והגיע לסף מוות.
מאז לא חיסנתי והוא לא חלה. השאלה האם לחדש חיסונים פעם בשנה.
מצד אחד, זה ללכת על בטוח, וגם עשיתי לו ביטוח רפואי שלא מכסה מקרים שהיו יכולים להימנע ע"י חיסון. 
מצד שני, להוציא את החתול מהבית זה סיפור, ולמעשה כרוך בחשיפה למרפאה שזו סביבה רוויית פתוגנים. 
דעתכם? 
לצפיה ב-'אתה לא חייב לחסן כל שנה, אפשר לחסן פעם בשנתיים'
אתה לא חייב לחסן כל שנה, אפשר לחסן פעם בשנתיים
16/01/2017 | 19:03
29
אבל אני לא יודע כמה זה משפיע על הביטוח שעשית.
לצפיה ב-'בעקרון צריך לעשות חיסון כל שנה וכך מומלץ.'
בעקרון צריך לעשות חיסון כל שנה וכך מומלץ.
16/01/2017 | 19:05
32

אבל במציאות גם אני 'מושך' את הזמן ועושה את החיסונים כל שנה וחצי עד שנתיים, ובדרך כלל מחכה שתהיה גם סיבה טובה אחרת (כמו בדיקת שיניים כשיש חשד לבעיות) לגרור אותם לווטרינר, בעיקר כי כל אחד מהשלישיה נוהג לבכות בקולי קולות כל הדרך ואפשר להשתגע מזה...
כמובן שאם החתול לא יוצא מהבית יש סיכון נמוך יותר שיחטוף וירוס, אבל עדיין כדאי להקפיד על עניין החיסונים, וירוס הקליצי שכיח מאוד ומנסיון אני יודע שברגע שחתול נדבק בו החיים שלו ושל הבעלים הופכים לגהינום.

לצפיה ב-'התייעצות לגבי מזון'
התייעצות לגבי מזון
14/01/2017 | 10:02
13
65
שלום,
יש לנו 3 חתולות,
אחת החלה לאחרונה להקיא מידי פעם ומביקור אצל הוטרינרית הומלץ לנו בין הייתר לעבור למזון נגד כדורי שיער.

אני מאכיל כבר שנים ב GO עוף הודו ברווז שקיבל ציון 99 במבחן המזון של דמיטרי מנהל הפורום

אני רואה שהמזונות היעודיים של פרו פלן ואפילו הילס מקבלים ציונים מאוד נמוכים ולא ממש רוצה להחליף את המזון של שלושת החתולים למזון ברמה תזונתית ירודה,

אשמח להצעות אם יש
לצפיה ב-'להאכיל במנות קטנות?'
להאכיל במנות קטנות?
14/01/2017 | 10:57
37
אפשר להאכיל במנות קטנות ולא להשאיר אוכל בצלחת, ככה הם לא אוכלים יותר מידי.

או לשלב את האוכל הרגיל עם האוכל היעודי לחתול שסובל.
לצפיה ב-'מה היא מקיאה - מזון מעוכל או לא? האם באמת יש כדורי שער בקיא?'
מה היא מקיאה - מזון מעוכל או לא? האם באמת יש כדורי שער בקיא?
14/01/2017 | 13:05
7
34
האם היא אוכלת מהר ו/או הרבה בכל פעם שהיא ניגשת לקערה?
האם את מסרקת את החתולות מדי פעם?
לצפיה ב-'הקאות'
הקאות
14/01/2017 | 16:29
6
39
לפעמים מזון לא מעוכל ולפעמים רק נוזלים, לפעמים יש מעט שיערות בנוזלים, לא כמויות גדולות
היא מתנהגת ואוכלת רגיל

ולא, הייתי מסרק רק בתקופות נשירה, אני צריך להתחיל לסרק יותר
לצפיה ב-'לא ענית לגבי הרגלי האכילה שלה. וגם מה תדירות ההקאות?'
לא ענית לגבי הרגלי האכילה שלה. וגם מה תדירות ההקאות?
15/01/2017 | 15:09
5
22
לפי מה שאתה כותב זה לא נשמע קשור לכדורי שער אבל תמיד טוב לסקר חתולים לפחות פעם אחת בשבוע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/01/2017 | 16:57
4
26
אוכל יש לה כל הזמן, יש לנו 3 חתולים והאוכל זמין להם קבוע
הם אוכלים רק את ה GO בלי שום תוספות או שינויים

ההקאות לא סדירות, היא יכולה להקיא 2-3 פעמים ביום יומיים שלושה ברצף
ואז לא להקיא שבוע
לצפיה ב-'אני לא רוצה להפחיד אותך אבל ניראה לי שכדאי לפנות לוטרינר אחר'
אני לא רוצה להפחיד אותך אבל ניראה לי שכדאי לפנות לוטרינר אחר
15/01/2017 | 22:38
3
34
לקבל חוות דעת נוספת. תראה למשל מה כתב מנהל קודם של פורום רפואת חיות מחמד על הקאות כרוניות:
לצפיה ב-'אפשר גם להידחף לשרשור באותו נושא?'
אפשר גם להידחף לשרשור באותו נושא?
16/01/2017 | 18:16
2
27
קצת הלחצת אותי עם הקישור הזה...

פאזי מאז ומתמיד מקיא מדי פעם אוכל לא מעוכל. תמיד הנחתי שזה בגלל שמדי פעם הוא אוכל מהר מדי, ואז ישר מקיא את זה (ממש גרגרים לא מעוכלים, נראה כמו צמה נחמדה שכזו...)
זה יכול לקרות פעמיים בשבוע או פעם בחודש. יש לו אוכל זמין 24/7.
גם כשהוא אכל מזון גורים זה קרה, בגלל זה לא קישרתי את זה למזון הספציפי שהוא אוכל (כרגע GO סגול).

הוא לא יורד במשקל, יש לו תאבון, ובעבר שאלתי על כך וטרינר והוא אמר שזה הגיוני שחתולים מקיאים ושהתדירות לא נשמעת מדאיגה.
לפני חצי שנה בערך עשו לו בדיקות דם מסיבות אחרות, ולא מצאו שום דבר מדאיג.

האם למהר ולהחליף אוכל? האם זו תדירות "הגיונית" של הקאות?
לצפיה ב-'לדעתי זו באמת תדירות "הגיונית". בנוסף בניגוד למקרה הקודם הוא'
לדעתי זו באמת תדירות "הגיונית". בנוסף בניגוד למקרה הקודם הוא
16/01/2017 | 18:53
1
22
מקיא מזון לא מעוכל ויחד עם התדירות הנמוכה זה כניראה מעיד על אכילת יתר או אכילה מהירה מדי. זה יכול לקרות גם אם נגיד הוא מתחיל להשתולל מיד אחרי הארוחה. או אם הוא מכרסם איזה צמח אחרי הארוחה.
לצפיה ב-''
17/01/2017 | 15:06
2
לצפיה ב-'גם אני הייתי רוצה להתייעץ.'
גם אני הייתי רוצה להתייעץ.
15/01/2017 | 10:52
1
30
יש לי 5 חתולים שאוכלים אוריג"ן ולעיתים די קרובות אני רואה הקאות קטנות
כשבתוך ההקאה הגרגירים של אוריג"ן.
כדאי להחליף מזון ?
לצפיה ב-'האם אתה יודע איזה מהחתולים מקיא? אם לא אז זה די בעייתי'
האם אתה יודע איזה מהחתולים מקיא? אם לא אז זה די בעייתי
15/01/2017 | 15:28
24
האם הבעיה הזאת הייתה קיימת גם בעבר עם מזון אחר?

אפשר לנסות להחליף לאוריג'ן דגים ולראות האם זה פותר את הבעיה כי יכול להיות שאחד החתולים רגישים לעוף.
לצפיה ב-'אפשר קישור למבחן המזון ?'
אפשר קישור למבחן המזון ?
15/01/2017 | 11:00
1
9
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
15/01/2017 | 15:00
24
לצפיה ב-'מחמם ישבן חשמלי לחתולים'
מחמם ישבן חשמלי לחתולים
16/01/2017 | 10:10
1
85

החתולה גילתה את המקום הטוב ביותר בבית לשבת עליו - קופסת התקשורת של הוט.

לצפיה ב-''
16/01/2017 | 10:40
54
פעם גם אצלנו היו מסתירים לי את המסך בישיבה על הממיר. בימינו יושבים ישירות על בקבוק חם... או מתכרבלים באחד המנשאים
לצפיה ב-'עדכון בקשר להודעה שכתבתי לפני שבועיים'
עדכון בקשר להודעה שכתבתי לפני שבועיים
15/01/2017 | 20:09
3
90
הי,
לפני קצת יותר משבועיים פרסמתי כאן הודעה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/16/181609081...
אז לטובת אלה שייעצו והתעניינו וגם בשביל בעלי חתולים אחרים שאולי ייתקלו בבעיה דומה - אני מעדכנת...

תזכורת - החתולה שלנו התחילה לשלשל אחרי העיקור, ברוב המקרים תוך כדי שהיא רצה בהיסטריה ברחבי הבית, מייללת ונראית במצוקה וכמובן מאד מלכלכת את כל הסביבה. חזרנו לוטרינר שעשה את העיקור, לא היו תשובות מועילות במיוחד. הלכנו לוטרינר אחר, שניסה את הטיפולים הבאים:
- ווליום - מתוך השערה שזה עניין התנהגותי - לא עזר בכלל וגרם בעיקר לטשטוש ועוד יותר לחץ.
- תילוע + אנטיביוטיקה (בגלל טפילים שנמצאו בבדיקת צואה) - בלי השפעה
- מעבר לאוכל היפואלרגני כדי לשלול אלרגיה למזון
- לפני חמישה ימים התחלנו טיפול בסטרואידים. הוטרינר משער שיש לה מחלת מעיים אוטואימונית ובעצם הסטרואידים מדכאים את המערכת החיסונית. בינתיים (טפו טפו טפו) יש שיפור מאד משמעותי. מאז שהתחלנו את הטיפול בסטרואידים היו ממש מקרים בודדים של שלשולים, היא הולכת לארגז הרבה יותר (לפעמים אני "מזכירה" לה - מכניסה אותה לארגז והיא מיד מתחילה לחפור ולעשות קקי).

אני לא בטוחה אם זה הטיפול התרופתי, השינוי במזון או השילוב של שניהם, אבל נכון לעכשיו המצב הרבה יותר טוב.

לצפיה ב-'שמח לשמוע'
שמח לשמוע
16/01/2017 | 00:00
36
כל הכבוד על הטיפול המסור בחתול, ראיתי את הפוסט~
לצפיה ב-'יפה!!!'
יפה!!!
16/01/2017 | 07:36
34
מחזיקים אצלנו אצבעות וזנבות להחלמה מלאה
לצפיה ב-'כל הכבוד על הסבלנות. '
כל הכבוד על הסבלנות.
16/01/2017 | 09:32
10
לצפיה ב-'מחפשת לוכד/ת + עיקור/סירוס לחתולים בנתניה'
מחפשת לוכד/ת + עיקור/סירוס לחתולים בנתניה
15/01/2017 | 12:23
1
34
שלום,

מחפשת המלצות לשירותי לכידה + עיקור וסירוס עבור 3 חתולים, כנראה 2 זכרים ונקבה בנתניה.

מודה מראש לתגובות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום רפואת חיות מחמד
פורום רפואת חיות מחמד
מרפאה וטרינרית- ד
מרפאה וטרינרית-

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה