לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3354033,540 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'מכת יתושים וחרקים עוקצים מאוכלוס ומים לחתולי הגינה'
מכת יתושים וחרקים עוקצים מאוכלוס ומים לחתולי הגינה
18/04/2018 | 00:44
14
56
הי איך אפשר למנוע מכת יתושים ומגוון זבובים זבובונים ועוד כל מיני חרקים שמתרבים מאוכל ומים ממאכילת החתולים של הבנין שלנו משאירה להם כל יום אחהצ/לקראת ערב. זו הגינה האחורית אבל בדירות שפונות לשם ממש אי אפשר לפתוח את כל החלונות בצד הזה.

גם מקקים מתרבים וגם פרעושים ואפילו יש לנו מכת חולדות שהמדביר אמר שהן באות לאוכל. והן אפילו עלו לדירה בקומה 3 מבחוץ! המצב גרוע ביותר.
האם יש כלים סגורים שהחתולים יוכלו לפתוח וגם כלי למים כנ"ל או כל רעיון אחר. המון תודה
לצפיה ב-'קודם כל תפסיקו להאשים את המאכילה בכל הצרות שלכם.'
קודם כל תפסיקו להאשים את המאכילה בכל הצרות שלכם.
18/04/2018 | 02:27
13
33
יתושים מתרבים בכלים עם מים עומדים, אם היא משאירה להם מים כל ערב אין לזחלי היתושים זמן להתפתח בכלים שלה, היא לא אחראית לזה אלא מקומות הדגרה אחרים שלא קשורים אליה.
פרעושים לא מציקים לאנשים אלא לחתולים, הם לא אוהבים אנשים.
אם מסתובבים שם חתולים הם קוטלים את המקקים ואת גורי החולדות ואת החולדות הצעירות, גשו למאכילה ותגידו לה תודה רבה על תרומתה הגדולה לאיכות החיים שלכם, ואחר כך לכו לחפש את המקומות בהם באמת המטרדים האלה מתפתחים מפני שהם לא קשורים בשום צורה לחתולים, לאוכל שלהם ולמאכילה.

לצפיה ב-'יתושים ומקקים שבאים לאוכל ולמים של החתולים בגינה. יש פתרון?'
יתושים ומקקים שבאים לאוכל ולמים של החתולים בגינה. יש פתרון?
18/04/2018 | 04:30
11
30
במקום לענות פשוט כתבת שיר הלל לחתולים ולמאכילים.... והתעלמות מהעובדות. לא חשבת לרגע שאולי אני המאכילה? 
לא האשמתי אף אחד, חיפשתי פתרון
מים שעומדים כל הזמן בכלי גורמים ליתושים
פרעושים בפירוש עוקצים בני אדם
אוכל כמו טונה בצלוחית פתוחה מביא למקקים וזבובים
וגם העורב כאן מצטרפים מכנסיים להכנס הביתה...
ברור שיש קשר.
אשמח לשמוע פתרונות ולא מניפסטיםים...
לצפיה ב-'כמה עצות לתיקון:'
כמה עצות לתיקון:
18/04/2018 | 08:42
2
32
1. ממילא מומלץ להחליף לחתולים (כן, גם לחתולי חוץ) את המים מדי יום אם לא פעמיים ביום. יתושות דוגרות רק במים עומדים לפחות כמה ימים. 
2. חתולי חוץ מומלץ להאכיל באוכל יבש ובוודאי לא בטונה, למרות שהיא מאוד טעימה להם. אוכל יבש לא מזהם וכדאי לא להשאיר כמויות גדולות. עדיף שיישארו קצת קצת רעבים (תסמכי עליהם שימלאו אייכשהו את החסר למרות שיעשו הצגות קולניות של רעבים ומסכנים). מזון כזה לא משאיר עקבות (ואם נשאר גרגר או שניים הציפורים תחסלנה.
3. רצוי להקצות פינה אחת לצורך האכלת החתולים ולהשגיח שתהיה נקיה ומסודרת.
4. חולדות - אם את משוכנעת שאלה חולדות - קראי לתברואנים של העירייה או הרשות המקומית. אם זה רק עכברים - השאירי לחתולים את העבודה.
5. יש לי תחושת בטן שבחצר הרלוונטית יש גרוטאות מסוגים שונים, אחרת ה"מכרסמים" לא היו נמצאים שם.
אם כל אלה לא עזרו, נסי למצוא מקום מחוץ לחצר, אפילו אם קרוב מאוד, כי אז לדיירי הבניין אין זכות למנוע בעדך, אבל עליך החובה להקפיד על נקיון וסדר.
לצפיה ב-'תודה יוקה להתיחסות רצינית ועצות טובות!'
תודה יוקה להתיחסות רצינית ועצות טובות!
18/04/2018 | 17:49
1
26
אני מסכמת ומבהירה
1 להחליף ולרוקן את המים כל יום או פעמיים ביום
2 נכון בקשר לטונה רציתי לפנק אותם אבל אפסיק עם זה כי גם לדירה שלי 
נכנסים טונות של חרקים מזה.
3 הפינה שנשארה לי היא מאחורי הבנין מחוץ למתקן של בלוני הגז.
מקדימה הדיירים לא מרשים כי כל נוכחות החתולים שם גרמה לריח רע של שתן זכרים וכו. כם הפחים בגינה מקדימה ואנשים מתלוננים שכל פעם שבאים לזרוק זבל נעקצים ע"י פרעושים. מדובר על 10 חתולים ואפילו יותר שלרוב שם עד שאני מאכילה ואז בחצר האחורית.
4 כן יש מכה של חולדות בבנין והמדביר של חלודות אמר שהם באים לאוכל. הוא חסם את המנהרות שלהן אבל אמר שהן יצוצו שוב כל עוד יש אוכל שמונח בחוץ בצורה פתוחה. גם עורבים באים לצלוחית האוכל וזה מפחיד כי הם מנסים גם להכנס לדירות...
החולדות טיפסו כבר פעמיים על הבניין גם לקומות גבונות ונכנסו לדירות מבחוץ מה שמפחיד לכל הדיעות.
5 לא- הגינה חצר מאד מאד מטופחת מקדימה וגם מאחורה יש דשא וגנן סדיר - אין שום חפץ שם מלבד מה שאני משמתמש בהאכלה. באיזו שעה את מאכילה והאם את  מחכה שיגמרו לאכול ואז מסלקת את הכלים? השכנים מתלוניים שמונחות הצלוחיות וגם הסיר של המים כל הזמן וזה נראה כמו זבל.
6 יש משהו לעשות עם צרחות היחום של הזכרים? גם אני לא ישנה לפעמים בלילה מזה..
7 כן השכנים כבר שנים מנסים לגרום לי להאכיל אותם ברחוב ויש מישהו שמאכיל באיזור אחר ברחוב והוא באמת מסלק את כל מה שעשה אחרי שמסיים. אבל אני מפחדת שאחרי שהאכלתי אותם אצלינו בחצר ובגינה כבר כעשור הם פשוט ימותו כי לא יתרגלו למעבר.
8 האם יש כלים או פטנטים כלשהם למים ולאוכל  - שחצי סגורים או משהו כזה והחתולים יכולים להסתדר איתם ולאכול/לשתות? - לא אכפת לי להשקיע כי אני רבה עם השכנים כל הזמן והתחושה כאן לא נעימה

המון תודה!!
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
20/04/2018 | 16:04
8
אני אוספת את הכלים ולא נשאר זכר בפינת ההאכלה. הכלים: צלחיות קטנות חד-פעמיות (לפתניות) שאני אוספת. שוטפת רק אחת ליומיים שלושה, לפי המצב. לגבי שתיה: אני לוקחת 3-4 מיכלי פלסטיק שקופים מחנות הירקות (הירקן נותן לי ברצון), שמה אחד בתוך השני כדי ליצור קצת משקל, אחרת קשה לשאת אותם כשהם מלאים מים. מחליפה כאמור פעם עד פעמיים ביום. לא שוטפת, אלא מעבירה את העליון לאחור, וכך במשך כמעט חודש - אח"כ מיכלים חדשים. המיכלים השקופים פחות מפריעים לעין השכנים לדעתי וגם אותם אני מחביאה בין השיחים... מאוד חשוב להקפיד על נקיון לא רק בגלל השכנים, אלא גם למנוע מהיונים שבסביבה להתנחל ולהשמין, וגם למען הסדר הטוב.
יש מה לעשות לגבי יללות זכרים מיוחמים ונקבות מיוחמות לא פחות: לסרס ולעקר. אינני יודעת איפה את גרה, אבל סביר שברשות המקומית יש וטרינר רשותי ויש להם תקציב לכך. צלצלי אליהם (דרך מ'ח תברואה למשל) ותתענייני. בהצלחה!

לצפיה ב-'בפוסט שלך הזכרת חלק מהמקור לבעיה'
בפוסט שלך הזכרת חלק מהמקור לבעיה
18/04/2018 | 08:46
7
38
אוכל טרי כמו טונה בהחלט מושך כל מיני גורמים ולא רק חתולים.

בגדול, הדבר המומלץ למאכילי חתולים בחוץ הוא להמנע ממזונות "רטובים" מהסוג הזה ולשים רק אוכל יבש, ייעודי לחתולים. חיות אחרות אוכלות גם אוכל יבש, אבל מה שבאמת מושך את הרוב זה המזונות הלא-יבשים עם הריח החזק והטעם האטרקטיבי יותר - שאריות בשר, טונה, שימורים וכדומה. אלו דברים שלמטרות מניעת מזיקים, אין להאכיל איתם בחוץ אלא אם כן המאכיל/ה עומד/ת שם עד לתום ההאכלה ומסלק/ת את כל השאריות. גם אוכל יבש לא מומלץ להשאיר בערימות ענק אלא לשים כמויות כאלה שהחתולים יאכלו ויחסלו בפרק זמן סביר (כלומר - שלא יהיה מצב שכל שעות היממה עוברים שם ורואים אוכל שוכב).

המים בכלי אחד או שניים לחתולים אינם מספיקים למקור כזה של מזיקים כפי שתיארת. אמנם מים עומדים הם מקור לטפילים שונים, אבל מי שתייה בכלי אחד (או יותר) שמחליפים אותם כל יום אינם מקור למזיקים - הכמות הקטנה ועצם ההחלפה היומית לא מאפשרים התפתחות מזיקים, ודאי לא בכמויות שתיארת.

האמת היא שמי שענה לך די צודק - אלא אם כן ההתנהלות בפינת ההאכלה ממש יוצאת דופן (כל הזמן זריקת אוכל טרי לשם, מים שלא מוחלפים אף פעם), כנראה המזיקים, או לפחות רובם, בכלל לא מגיעים מהמקור הזה. לדעתי, אתם צריכים לבדוק לא את כלי המים של החתולים אלא את מקורות הביוב. במרבית המקומות בהם גרתי עד היום, נוהגים לבצע טיפול למים במערכות הביוב פעם בשנה כדי למנוע יתושים וכו'. פרעושים וכדומה - החתולים אינם המקור הראשוני, אלא המשני: הם הראשונים שחוטפים את הפרעושים כשהללו נמצאים בסביבה, כך שגם במקרה הזה החתולים אינם הסיבה לפרעושים אלא הפרעושים קיימים בסביבה שלכם. יתכן שאתם צריכים לפחות פעם אחת לבצע הדברה בחצר הבית ובבניין (זה לא מדהים, אבל פרעושים שורדים זמן רב בחרכים ובסדקים בקרקע ומשם קופצים על כל יצור חי שנותן מקור חום ומזון - החתולים הם פשוט הבחירה הקלה). כדי לצמצם את הסיכון הן לכם והן לחתולים, רצוי מאוד שההדברה תהיה "הדברה ירוקה" - עם חומרים יותר ידידותיים לסביבה. החומרים הללו אינם נחשבים למסוכנים ליונקים (הם ממשפחת הפירתרואידים והפרמתרינים) אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וביונקים היוצא מן הכלל הוא החתולים, הם רגישים יותר מבני אדם לחומרים הללו. לכן, צריך לבדוק היטב עם מדביר מקצועי איך למזער את הסיכון, ובהחלט לא להשתמש בחומרים האחרים שרעילים לכולם, גם לבני אדם. משהו נוסף שניתן לעשות הוא לפחות פעם אחת או פעמיים לטפל בחתולים עם אמפולות נגד פרעושים וטפילים אחרים - בהנחה שהם יאפשרו לשים להם תכולת אמפולה על העורף, זה יכול (במקביל להדברה כללית) לסלק את כל או מרבית הפרעושים מהסביבה ולאפשר לכם להתחיל מחדש בצורה טובה יותר.

באשר לחולדות, שוב החתולים אינם המקור, אלא להיפך - נוטים לצמצם מאוד את אוכלוסיית החולדות, ולכן פינת האכלה במידה רבה אמורה לצמצם את נוכחותן - אלא אם כן, שוב, ההאכלה מתבצעת בצורה בלתי-אחראית, עם המון שרידי זבל אורגני שנחים שם כל היום ואכן מושכים את החולדות, העכברים, העורבים ושאר החיות.  

לאור כל זאת, כדאי מאוד לפרט איך בדיוק פינת ההאכלה מתנהלת, כדי שנוכל לייעץ איך לשפר את המצב. איזה אוכל שמים שם? כמה פעמים ביום? איך בדיוק מתנהלת אספקת המים (כמה כלים, גודל, האם מחליפים מים ובאיזו תדירות)? האם האוכל מפוזר על הארץ או מונח בכלים? וכך הלאה.
לצפיה ב-'המון תודה יוקיטה על ההשקעה'
המון תודה יוקיטה על ההשקעה
18/04/2018 | 17:55
6
19
הבנין מאד מטופח ומתוחזק בצורה מושלמת. יש כאן הדברה מכל הסוגים כל הזמן, ליתושים (אבל כשבאו מהעיריה וראו את הסיר עם המים עומד אמרו שההדברה לא תעזור אם יש מים עומדים), לחרקים כגון מקקים ועוד, וגם לחולדות.
תראי מה עניתי ליוקה - באמת יש כמה דברים שאני צריכה לשנות ומקווה שיעזור.
מה עושים נגד הפרעושים והאם את מחכה בזמן ההאכלה שיאכלו הכל וגם ישתו את כל המים? המון תודה! מה דעתך על האכלה ברחוב - הם יתרגלו אחרי שנים? אני ממש כבר בחצי מלחמה עם הדיירים ורק רוצה למצוא פתרון שיהיה טוב לכולם. יש גם הרבה פעמים ריח לא טוב בגינה מהם. משתן של הזכרים למשל וזה ריח חזק מאד - אני גרה בקרקע ולא פותחת חלונות לגינה...
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
18/04/2018 | 18:25
4
19
ריח של שתן זה מזכרים מיוחמים שמסמנים את השטח.

בעקרון, הפתרון לזה הוא לדאוג לעיקור ולסירוס של כל החבורה שאת אישית מטפלת בה. אם את גרה בישוב עם מחלקה וטרינרית ראויה, יתכן שתוכלי לדאוג לזה דרך השירותים העירוניים. אם לא, האפשרות שלך היא לדאוג לזה בעצמך דרך וטרינר פרטי או בזול יותר דרך מרפאה של עמותה.

יש לציין שיתכן שזה יפתור לגמרי את הבעיה ויתכן גם שלא: חתול בוגר שכבר נכנס להרגל של סימון שטח עשוי להמשיך גם אחרי סירוס. גם כשזה עובד, לוקח זמן לרמות ההורמונים לרדת לרמה שמובילה להפסקת ההתנהגות. ל100% הצלחה צריך לסרס בגיל 7-9 חודשים בערך, לא הרבה יותר. עדיין, שווה לעשות זאת כי (1) זה כן יפסיק ייחום ולכן הצרחות כנראה ייפסקו (2) יפסיקו להתרבות, שזה חשוב מאוד בחתולי רחוב, בודאי בסביבה שלא רוצה בהם.

באשר למה שאמרו לך על המים, הם טועים. אם את מחליפה אותם כל יום, הם לא יהיו מקור לשום דבר. מים עומדים הם מקור רק כשהם באמת עומדים, ללא החלפות. אוכל, לעומת זאת, כן מושך כל מיני גורמים ואם לדעתך העברת מקום ההאכלה יסיט את האש ממך ומהחתולים אולי כדאי כל יום להעביר את האוכל שני מטר לכיוון הרצוי, כך שהחתולים רואים ועוקבים ויודעים איפה הוא. אם את רוצה קודם לראות איפה לשפר באותו מקום, התחילי להאכיל רק בכמות שהם מסוגלים לסיים תוך זמן קצר. שתייה משאירים קבוע (אבל כאמור מחליפים מים). בדקי מה עשו להדברת טפילי מים בביוב.

לצפיה ב-'עוד עולה בדעתי'
עוד עולה בדעתי
18/04/2018 | 18:48
3
19
לפחות חלק מהמזיקים "שלכם" אינם פעילי לילה אלא פעילי יום.

אם תוכלי לעבור להאכלה בלילה בשעות המאוחרות, ובשאר הזמן לא יהיו שם בכלל לא כלי אוכל ולא ערימות אוכל, גם השכנים לא יראו אותך וגם העורבים ודומיהם לא ימצאו אוכל.
לצפיה ב-'אקח הרבה מהעצות שלך!!'
אקח הרבה מהעצות שלך!!
19/04/2018 | 00:08
2
16
בתור התחלה אשאר שם עד סיום ההאכלה - ככה הייתי משאירה להם הכל והולכת... ובסיום אסלק את הכלים. מים אשים פעם בערב ופעם בבוקר בכמות שתגמר. השכנים מעוצבנים כשהם רואים את הכלים בגינה וגם אם זה לא מביא חרקים הם חושבים שכן ומתעצבנים ואני רוצה יחסי שכנות טובים. 

באמת המון תודה על כל ההשקעה והעצות הטובות!
לצפיה ב-'מכת יתושים וחרקים עוקצים'
מכת יתושים וחרקים עוקצים
19/04/2018 | 11:43
15
לגבי עכברים, איפה שיש ביוב וצמחייה יש עכברים, אם תפתחי למשל את הבור של הביוב אז יקפצו משם מקקים ועכברים. אצליי בגינה בבניין הייתה מכה של עכברים, בהתחלה החתולי חצר היו אוכלים ביחד איתם בונזו יבש, יןם אחד קמתי בבוקר, והיו 9 גופות, עד שבסוף נעלמו כולם.(לא היה צורך בהדברה, אבל השכן שלנו כן עשה, עברו אליו לגינה) ככה גם עם חיפושיות, לטאות, ציפורים וכו'. אז לטוב ולרע הם הורגים את המינים הקטנים שהם יכולים לתפוס. לגבי יתושים אין אצלי בכלל, אבל אני מחליף את המים פעם ביום ובקיץ, גם פעמיים כי המים מתאיידים מהחום, ולכן אני שם את האוכל היבש והמים בקופסאות, בצל. יתושים ומזיקים שכאלה, אוהבים מזג אוויר חם ומים עומדים במיוחד בשמש, נראה לי שאם תשימי במקום מוצל מים ואוכל עם כיוון אוויר טוב. וכדי לא למשוך חתולים נוספים(או מזיקים כמו אצלך) לגינה אז אני מאכיל 2-3 ביום רבע שעה, ולוקח את הקופסאות עם האוכל היבש שנשאר, ושם את הקופסאות עם האוכל היבש בתוך פח איחסון 20 ליטר של האוכל היבש. פח איחסון 15 ליטר עולה בסביבות 35 ש"ח. וסוגר את הפח איחסון. לגבי אוטכל רטוב, שאריות, אני שם ואחרי כמה דקות זורק, או שישר שם בפח הזבל השכונתי
לצפיה ב-'אגב, לא רק עכברים הם מנקים מהשטח'
אגב, לא רק עכברים הם מנקים מהשטח
19/04/2018 | 14:19
18
במקום שיש חתולים גם אין כמעט יונים או שיש מעט מאוד. בעיר הנוכחית שאני גרה בה יש ממש מעט חתולים. לדעתי מישהו כאן עושה להם משהו כי כל פעם נעלמים. אבל זה סיפןור אחר. בכל אופן, לאור מיעוט החתולים יש כאן מאות יונים. ממש מאות רבות. לא שיש לי משהו נגד יונים, אבל השכנים משקיעים  אלפי שקלים ברשתות נגד יונים והיונים מחסלות את הרשתות, גם את רשתות המתכת. וכל שנה או שנתיים הם צריכים לעשות חדש. טונות של כסף. אני כל הזמן אומרת להם שאם היו פה יותר חתולי רחוב  לא היו יונים. (יש פה בערך 5-6 חתולים בכל הרחוב).  אבל זה כמו לדבר לקיר. אז שיסבלו מהיונים. שיהיה להם לבריאות.
לי יש חתולים בבית. ומה אין: לא עורבים, לא יונים ולא ג'וקים. ואני משאירה כלי אוכל ומים במרפסת שמש (כלומר כשיש מזג אוויר טוב בחוץ). שום דבר לא מעיז להתקרב לכאן כי החתולים ישר קופצים "לקראת" כל דבר שמגיע. אני לא צריכה לשים דוקרנים על אדני החלונות, ואדני החלונות שלי נקיים מצואת יונים. מה שאי אפשר להגיד על השכנים. ואת יודעת מה? אף אחד כאן לא מעיז לפתוח את החלונות בגלל היונים והעורבים והמקקים. הם נכנסים לתוך הבית בלי בעיה. אני היחידה שיכולה לפתוח חלונות (לא לדאוג. יש סורגים. החתולים לא נופלים למטה. ברגע שהם מזנקים לעבר החלון כל הציפורים למיניהם מתרחקות.  אז כשהשכנים שלך יגידו לך שיש להם יונים ועורבים ומקקים תגידי להם שיאמצו חתול. או ש-10 חתולחים בחצר זה פשוט לא מספיק. אם יהיו 40 הם יראו איך שום דבר לא מגיע. לגבי השתן זה נשמע לי מוזר. כי חתולים חופרים ומכסים. יכול להיות שמישהו מטייל עם הכלב שלו בחצר שלכם? 
לצפיה ב-'לא ראיתי שאת המאכילה'
לא ראיתי שאת המאכילה
19/04/2018 | 14:09
21
אוכל אפשר לתת להם פחות כי כמו שיוקיטה אמרה, הם יגמרו לאכול הכול. בבניין הקודם נתתי להם בצלחות וחיכיתי שיסיימו ואספתי. כאן יש הרבה פחות חתולים אז אני משאירה אבל פחות. 
אל תדאגי שהם לא יסתדרו. הם חתולים. יש להם אינסטינקטים טובים. וחשוב מאוד שהם ילמדו לצוד מקקים ושאר דברים שמזינים מבחינתם. אולי יהיו רעבים כמה ימים ואחכ ילמדו. 
אני מאוד מבינה אותך כי בבניין הקודם היו שכנים מבניינים ליד שאמרו שאני לא מאפשרת להם להתרגל לדאוג לעצמם ולא הקשבתי כי מאוד פחדתי ממה יקרה אם הם לא יאכלו יום אחד מספיק. בכל אופן, יום אחד המאכילה של הבוקר (היא האכיהל בבוקר ואני בערב) עברה דירה. והם קיבלו רק ממני והסתדרו מצויין. למרות שהם התרגלו אליה במשך 15 שנה. 
מים לעומת זאת חשוב להשאיר כל הזמן. כמו שיוקיטה אמרה, חשוב להחליף לפחות פעם ביום את כלי המים. לשפוך את המים שהיו ולשים חדשים. ואז היתושים לא יספיקו לדגור שם. אותו דבר בבית אם יש לך אפילו רק חתול אחד או יותר, מאוד חשוב להחליף מים כל יום. 
בהצלחה. אני מקווה שתצליחי להסתדר עם השכנים. שכנים זאת בעיה גדולה בנושא חתולים.
לצפיה ב-'בדיוק! מסכימה עם כל מילה. '
בדיוק! מסכימה עם כל מילה.
19/04/2018 | 14:01
16
החצר של הבניין הקודם שלי היתה חולדה קטנה. והיה שכן אחד שהאשים אותי. אמרתי לו שאם החתולים לא היו פה אז היו כבר 10 חולדות ולא אחת. אני כבר לא גרה שם ויש שכנה אחרת (ועד הבית) שמאכילה אותם כל יום. והיא כל פעם מראה לשכן הצורר הזה את העברים המתים שהחתולים הביאו לה במתנה. (כלומר היא לא מראה לו היא מצלמת. אם כי, כשאני הייתי שם הם היו משאירים את הגוויות ברחבה שלפני הדלת).
אני חייבת להגיד שדי ריחמתי על החולדה הזאת. היא נראתה מאוד נחמדה (סליחה מכל מי שנפגע מזה). אני לא מכחישה שפחדתי ממנה מאוד. חולדות נושאות מחלות לא סימפטיות. אבל די ריחמתי עליה. בכל אופן בסופו של דבר היא נעלמה לבלי שוב. יש שם חתולה אחת מאוד טריטוריאלית. היא לא התכוונה לתת לחולדה לקחת לה משאבים. 
לכן, כפי שנכתב פה לפני - תגידו תודה רבה למאכילה שבזכותה אין להם צרות הרבה יותר גדולות
לצפיה ב-'האם אפשר\מותר לתת חלמוני ביצה לחתולים?'
האם אפשר\מותר לתת חלמוני ביצה לחתולים?
19/04/2018 | 14:30
8
28
היי לכולם. מישהו\מישהי יודעים האם לחלמון ביצה יש איזשהו ערך תזונתי לחתולים? אני אוכלת חביתות חלבונים וזורקת את החלמונים. ויש לי חתולים גם בבית וגם בחוץ. הביתיים שלי לא אוהבים את החלמון אבל אפשר אולי לערבב עם טונה (בבית). השאלה היא האם בכלל כדאי לטרוח. יש לזה ערך תזונתי כלשהו עבורם? ואם כן - מה עדיף: מבושל במים או מטוגן כמו חביתת חלמונים? המון תודה לתשובות 
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
19/04/2018 | 20:29
2
37
מה שכן ידוע לי הוא שביצים הם לא מוצר צריכה מומלץ לאף אחד. מעבר לשאלת היחס הגרוע לתרנגולות, הוטרינר הראשי בישראל האחראי לנושא אמר שהוא עצמו לא נוגע בביצים בארץ כי מבחינתו כולן בחזקת מזוהמות בסלמונלה ושאר מרעין בישין כי לא דואגים לנקיון בלולים.
לצפיה ב-'תודה יקירתי :)'
תודה יקירתי :)
19/04/2018 | 20:46
25
אני זוכרת שהוטרינר הראשי אמר את זה. הוא התייחס לזוהמה שהתרנגולות גדלות בה. וזה אכן מזעזע. ובמשך כמה זמן באמת הפסקתי לאכול ביצים. לא רק בגלל הזוהמה אלא גם בגלל התנאים המחפירים שמגדלים אותן. 
אני חושבת שביצי חופש בפרט אם הן אורגניות, הן בתנאים טובים יותר. כלומר התרנגולות. בתנאי שזה באמת ביצי חופש ובתנאי שהן באמת אורגניות (בלי כל הזוועות שמזריקים להן).

בכל אופן, לגבי הזוהמה - החתולים שלי אוכלים ג'וקים שדקה לפני כן "בילו" בביוב. והם חושבים שזה מעדן :)  והם בני 9-15 ולעת עתה לא קרה להם כלום מהג'וקים :) 
בכל אופן תודה :)
בפעם הראשונה שראיתי את זה היייתי מזועזעת עד עמקי נשמתי. התקשרתי לאחד מבתי החולים הוטרינרים. אני חושבת שבכפר הירוק. הייתי בטוחה שהחתול שלפני רגע אכל בתיאבון רב ג'וק, תיכף ימות ואולי אני צריכה להטיס אותו לבית חולים. והוטרינר שם אמר לי: ממה את חושבת שהם ניזונים ברחוב... :)  
אני רואה בחלק מסוגי האוכל היבש ששמים ביצים. העניין הוא שאני חושבת שהם שמים בגלל החלבון. ולאו דווקא בגלל החלמון... 
לצפיה ב-'אם זה מה הוטרינר הראשי חושב ואומר הוא צריך להתפטר מתפקידו'
אם זה מה הוטרינר הראשי חושב ואומר הוא צריך להתפטר מתפקידו
19/04/2018 | 23:04
10
לצפיה ב-'כן, לביצה יש ערך תזונתי רב מאוד. אם בכל מקרה את צורכת ביצים'
כן, לביצה יש ערך תזונתי רב מאוד. אם בכל מקרה את צורכת ביצים
19/04/2018 | 23:08
4
28
וזורקת חלמונים אז כדאי לתת אותם לחתולים. כדאי באמת לבשל אותם כדי לחשמיד חיידקים.
לצפיה ב-'תודה. אני תמיד מבשלת :) כי יש סכנת סלמונלה'
תודה. אני תמיד מבשלת :) כי יש סכנת סלמונלה
20/04/2018 | 00:38
3
25
השאלה היא האם יש לזה איזשהו ערך מבחינתם. כי אצטרך לערבב להם את זה במשהו. משום שכשניסיתי לתת להם חלמונים (גם מבושלים וגם מטוגנים) הם עיקמו את האף. המפונקים שלי. 
לצפיה ב-'כפי שכתבתי יש לזה ערך רב, האם ירצו לאכול זה אני כבר לא יודע'
כפי שכתבתי יש לזה ערך רב, האם ירצו לאכול זה אני כבר לא יודע
20/04/2018 | 14:50
1
7
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/04/2018 | 16:42
2
לצפיה ב-'את יכולה לנסות כל מתכון שיעלה בדעתך וזה לא יעזור,'
את יכולה לנסות כל מתכון שיעלה בדעתך וזה לא יעזור,
20/04/2018 | 15:22
19
אף פעם לא פגשתי חתול שאוהב ביצי תרנגולות.

לצפיה ב-'עזרה בחיפוש אמפולה ריבולושן לכלב 18-38, מחלק אותה לחתולי חצר'
עזרה בחיפוש אמפולה ריבולושן לכלב 18-38, מחלק אותה לחתולי חצר
18/04/2018 | 22:44
3
19
שלום. קניתי ריבולשן 18 -38 קילו לכלב מחנות חיות וחילקתי לחתולי חצר באישור וטרינר שהסביר לי איך לחלק. ככה יוצא לי יותר זול. שילמתי 189. בחודשים האחרונים אמפולה מגיע מידי פעם, יש בעיות עם הספק ולטענת החנות אני לא אמצא בכל הארץ. . התקשרתי לכמה חנויות חיות ולא מוכרים או שלא היה. בקיצור באיביי היא יותר זולה אבל כרגע לא מזמין שם , כרגע אני צריך לחודשיים הקרובים, עברתי במקרה היום דרך וטרינר שהיה בדרך וגם אין לו ואמר שזו תרופה ורק וטרינר מוכר אותה. שטויות. בקיצור אם מישהו יודע שהוטרינר שלו מוכר או חנות לבע"ח ויש לו, אז ככה זה יעזור לי, כי להרים טלפונים לכל הוטרינרים ולחנויות בארץ זה מוגזם. ואני אסע אפילו למרכז, דרום, צפון.  
לצפיה ב-'למה לך לפרעש חתולי רחוב?'
למה לך לפרעש חתולי רחוב?
19/04/2018 | 14:23
2
46
אני בתחילת דרכי כמאכילה גם הוצאתי המון כסף על אמפולות. וזה חסר ערך. היחידים שמרוויחים מזה אלה החנויות שמוכרות לך. זה כמו לרוקן את הים עם אצבעון. תוך שבוע יש להם שוב.
לגבי האמפולות - לי אמרו (ועוד לא ניסיתי) שיש אמפולות בשם ברודליין שהן גם נגד פרעושים וגם נגד תולעים שטוחות ועגולות. אבל כאמור, לדעתי הכי טוב לשמור את הכסף הזה לדברים אחרים שהם באמת צריכים כמו אוכל עיקורים וכו. חבל על הכסף. זה לזרוק אותו לבור ללא תחתית. 
לצפיה ב-'החומר הפעיל נגד פרעושים באמפולות ברודליין זה אותו חומר כמו'
החומר הפעיל נגד פרעושים באמפולות ברודליין זה אותו חומר כמו
19/04/2018 | 23:15
1
31
באמפולות פרונטליין שברוב איזורי הארץ כבר לא יעילות.
לצפיה ב-'אתה בטוח? איזה באסה.....'
אתה בטוח? איזה באסה.....
20/04/2018 | 12:56
14
האמת היא שרציתי להשתמש בברודליין בתור תילוע כי לא ניתן בשום אופן לתת לחתולים שלי בבית את הכדור. אין שום דרך. ולקחת אותם לזריקות יעלה הרבה כסף. 
הבעיה היא שאם יש שם פרונטליין (כלומר החומר הפעיל) אז צריך לתת גם חומר טוב יותר נגד פרעושים. יש לי אמפולות של סולפרם. השאלה היא האם אפשר לתת גם וגם. כלומר סולפרם נגד פרעושים וברודליין נגד תולעים?
לצפיה ב-'ריסוס בבית עם חתול'
ריסוס בבית עם חתול
19/04/2018 | 21:37
1
14
עשיתי ריסוס בבית אתמול בבוקר והיום בערב הכנסתי את החתול לבית. הוא התחיל להשתגע, ליילל בצורה מוזרה ונהיה אגרסיבי כלפי. כמו כן הוא ניסה להקיא אך לא הצליח. הוצאתי אותו מהבית בהוראת הוטרינר. למישהו זה קרה? כיצד עליי לפעול עכשיו ומתי יהיה בטוח להחזיר אותו לבית? 
לצפיה ב-'אחרי הריסוס צריך גם לשטוף היטב את כל הרצפה ומשטחים אחרים'
אחרי הריסוס צריך גם לשטוף היטב את כל הרצפה ומשטחים אחרים
19/04/2018 | 23:10
11
שחתול בא במגע איתם.
האם את יודעת באיזה חומרים נעשה הריסוס?
לצפיה ב-'עוד שתי שאלות :'
עוד שתי שאלות :
16/04/2018 | 22:23
7
61
1. הגורה נושכת לפעמים כשמלטפים אותה. אני מכירה את זה מגורי כלבים. איך להגיב?
2. מאיזה גיל ניתן להשאיר אותה משוחררת עם הכלבות גם כשאנחנו לא בבית?
לצפיה ב-'אל תטרחו לענות. אין צורך.'
אל תטרחו לענות. אין צורך.
18/04/2018 | 13:02
6
60
בסופו של דבר הוחלט להחזיר את הגורה (לא לבעלת האמא אלא למישהי מהמשפחה שלה. סיפור בפני עצמו). לא ממש  תלוי בנו.
לנו יצא לגבל יצור חמוד מאד לשבוע.
אני עדיין לגמרי טיפוס של כלבים ולא חתולים. אבל שמחה שגיליתי שהכלבות מקבלות גורת חתולים ולא תוקפות. הילדים רוצים חתלתול אחר.  כנראה נחכה עד חופשת הקיץ (אם בכלל ואם כן אז מהיכן ומאיזה סוג/גזע נצטרך להחליט).
אז בינתיים אני נפרדת מהפורום.
המון תודה למי שענה עד עכשיו וניסה לעזור מנסיונו לגורה לעבור שבוע לא פשוט עבורה בשלום.
לצפיה ב-'מאיזה סוג/גזע?!?'
מאיזה סוג/גזע?!?
18/04/2018 | 15:15
4
46
לצערי מכל פוסט שלך משתקף בעיקר חוסר אנושיות. הלוואי, הלוואי שלמדתם משהו כבני אדם, אבל כבר יצא לי לראות אותך בפורום אחר, ואין לי ציפיות. בעיקר דכאון מבני אדם, מחוסר האכפתיות, מחוסר הלב, ומהמחסור ברוחניות של אמת.
לצפיה ב-''
18/04/2018 | 15:19
1
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה ראית בפורום אחר'
אני לא יודעת מה ראית בפורום אחר
18/04/2018 | 16:08
1
54
פורום "כלבים" כנראה.
אבל נראה לי שהבסיס שעליו אנחנו נשענות בגידול בע"ח הוא שונה.
לא יודעת מה את. אני לא מכירה. אבל אני מגדלת בעלי חיים (כלבות עד עכשיו וארנבונים) כחיות מחמד עבורי ועבור בני ביתי. אני לא מגדלת כלבים בשביל הכלבים אלא בשבילי.
כמובן שברגע שבחרתי את מה לגדל אני אשקיע בהם זמן כסף ומאמץ שיידרש. אבל אני לא הופכת להיות אחראית על אף כלב אחר.
אני מעריכה את מה שארגוני הצלת בע"ח עושים בתחום.  אבל מעולם לא שמתי את עצמי שם (למרות שאם למשל הגורים הנטושים שפורסמו כאן זה היה בחופשת הקיץ הייתי מוכנה לטפל בכולם עד שייגמלו אבל לא להתחייב אליהם לאחר מכן).
אני בכלל לא בטוחה שנגדל חתול. הילדים רוצים ולי לא אכפת כי זה לא כמו כלב מבחינת רשיונות וטיולים וכו'. יותר קל.
אם נחליט שכן אז זה יהיה בקיץ או ממש לקראת.
כדי להשיג חתלתול יש כמה דרכים :
1. מעמותה כלשהי תמורת תשלום כלשהו והתחייבות לסירוס/עיקור. ואת יודעת שעם כל מה שנכתב בנושא יש לי עם זה בעיה מוסרית ודתית.
2. לאמץ מעמותה חתול בוגר שכבר עבר עיקור. גם בעייתי בגלל ההרגלה של הילדים לגידול חתול בוגר ושל הכלבות. מניחה שהרבה יותר קשה מגור.
3. למצוא גור נטוש. אפשרי אבל פחות ריאלי.
4. למצוא גור מאנשים פרטיים שמצאו גורים ושמוסרים גורים ללא התחייבות. אולי. צריך לחפש כאלו.
5. לרכוש גור גזעי מגזע כלשהו. החסרון זה התשלום  היתרון הזמינות ובחירת מאפיינים.
זהו. כרגע אנחנו על הגדר. אחת הבנות רוצה חתול בריטי, אחת רוצה סיאמי או רגדול, אחת רוצה חתול ג'ינג'י ואחד בכלל לא רוצה חתול.
ומה שלא יהיה ובמה שלא נבחר זה לא פוגע באף אחד. בין אם נאמץ, נקנה או לא נגדל בכלל. זו החלטה משפחתית פנימית שלנו.
(והאנושיות שלי לא עומדת פה למבחן. אני גאה בה בכל היבט שהוא בחיים).
לצפיה ב-'בסייייידר'
בסייייידר
18/04/2018 | 16:12
47
תמשיכי להיות פרובוקטורית.

אלוהים בוחן כליות ולב ויודע להבחין בכלי ריק.
לצפיה ב-''
19/04/2018 | 14:26
7
לצפיה ב-''
19/04/2018 | 09:57
1
לצפיה ב-'קונוס לחתול'
קונוס לחתול
18/04/2018 | 00:00
3
32
עד כמה זמן מותר לחתול להיות עם קונוס בצוואר? 
האם מעל שבועיים יכול להגרם נזק בגלל הגבלה בתנועה? 
תודה! 
לצפיה ב-'זה לא 'מותר' אלא 'צריך'.'
זה לא 'מותר' אלא 'צריך'.
18/04/2018 | 02:30
2
26
קונוס נועד למנוע מחתול להגיע למקומות מטופלים, ברגע שהטיפול הסתיים והחתול הבריא יש להוריד את הקונוס. שבועיים נשמע לי מוגזם לגמרי.
אולי כדאי שתפרט למה החתול עם קונוס.

לצפיה ב-'השאלה היא'
השאלה היא
18/04/2018 | 11:19
1
19
האם חודש יכול להזיק לתנועת הצוואר? 
אני לא רוצה להכנס לנושא הטיפולי… 
תודה. 
לצפיה ב-'קונוס'
קונוס
18/04/2018 | 13:03
26
תראה, שאלו אותך שאלה נכונה כי אם הנזק הנגרם מאי-שימוש בקולר גדול מהשימוש בו, אין טעם בכלל לשאול את מה ששאלת.

בגדול, שימוש בקולר לא אמור לגרום נזק. אם יש איזו בעיה פיזיולוגית, רקע רפואי מיוחד לחתול שלכם, יכול להיות שהתשובה תהיה שונה. וטרינר טוב יוכל לשקול את המצב ולענות תשובה ספציפית לחתול שלכם. כאמור, באופן רגיל זה לא נעים לחתול (או לכלב) אבל בתנאי בית לא גורם נזק. בחוץ זה כמובן מסוכן.
לצפיה ב-'הצלת חיים!.. תראו כמה הם מתוקים!'
הצלת חיים!.. תראו כמה הם מתוקים!
15/04/2018 | 14:16
3
45
לצפיה ב-'דחוף דחוף הצלת חיים תראו כמה שהם מתוקים!'
דחוף דחוף הצלת חיים תראו כמה שהם מתוקים!
16/04/2018 | 21:25
1
40
זקוקים לאומנות ובתים ממש בדחיפות כדי שלא ירדימו אותם..
לצפיה ב-'אני מקווה בכל לב שהצליחו למצוא להם פתרון'
אני מקווה בכל לב שהצליחו למצוא להם פתרון
18/04/2018 | 08:52
15
לצערי, אנו רואים כל הזמן אנשים שבמקום להציל חיים - מחזקים את ידיהם של טפשים שלא מעקרים את החתולה בביתם ואז זורקים את הגורים שלה החוצה אפילו לפני שנגמלו.
לצפיה ב-'צד מגולח/קרח אצל חתול רחוב'
צד מגולח/קרח אצל חתול רחוב
16/04/2018 | 17:08
4
39
שלום רב,

ישנה משפחת חתולי רחוב שאני מטפל בהן באופן קבוע.
לגורה (שכבר לא כזאת גורה) הופיע בצד הבטן התחתונה אזור מגולח שבמרכזו בלוטה קטנה ומשהו שנראה כחתך קטן (אך אולי שריטה). כמו כן שמתי לב שגם קטמו לה את האוזן. מהידע שלי האוזן זה סימן לעיקור אך להבנתי העיקור מבוצע באמצעות ניתוח בבטן התחתונה ולא בצד?

ההתנהגות לא השתנתה כלל וגם לא התאבון.

יש רעיון מה זה? (ניסיתי לצלם אך החתולה היפראקטיבית בקרבתי ומעדיפה להתחכך במקום לעמוד במקום)

לצפיה ב-'מישהו לקח אותה לעיקור. יש שיטת עיקור מהצד ואני מכיר וטרינר'
מישהו לקח אותה לעיקור. יש שיטת עיקור מהצד ואני מכיר וטרינר
16/04/2018 | 18:52
3
38
מראשון לציון שעושה את הניתוח בצורה הזאת.
כניראה מישהו מהסביבה שלך גם דואג לחתולים האלה ולקח את החתולה הזאת לעיקור בצורה פרטית.
לצפיה ב-'אכן דואגים'
אכן דואגים
16/04/2018 | 20:32
2
34
ואפילו לא אדם אחד.. פחדתי שזה טפיל אך הרגעת אותי.

למה יש בלוטה קטנה? נפיחות מהניתוח?
לצפיה ב-'כניראה. אם הוטרינר השתמש בתפרים נמסים אז יש גם תגובה לתפרים'
כניראה. אם הוטרינר השתמש בתפרים נמסים אז יש גם תגובה לתפרים
16/04/2018 | 20:51
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/04/2018 | 20:56
24
עזרת לי מאוד!
לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי גידול הגורה:'
שתי שאלות לגבי גידול הגורה:
14/04/2018 | 21:26
8
62
ראשית קראנו לה ג'וי והיא ממש מתוקה ועדינה.
היא כבר אוכלת היטב (שמנת/יוגורט עם ביצה, טונה עם מים ושימורי חתולים לסוגיהן).
היא משחקת עם עצמה. שמנו טת הכלוב על הרצפה כדי שהכלבות יוכלו להריח אותה.  הערב שמתי אותה עלי על הספה ושתיהן התרפקו עלי בלי להראות סימני תקיפה. נראה לי סימן טוב.
השאלות הן כאלה :
1. שמתי לה ארגז צרכים. חלקו מתפורר מנוזל אז אני מניחה שהיא עושה בו וגם ראינו אותה עושה פיפי פעם אחת. הבעיה שלא ראינו קקי. זה תקין? כי היא לא מייללת או נראית חסרת מנוחה. אוכלת יפה ומשחקת 
2. קניתי לה סימילאק (לא מצאתי תרכובת לחתולים). מכינים את זה כמו לתינוק (כף ל-60 סמ"ק)? כי היא טיפה מלקקת אבל לא מראה התלהבות כמו למשל לשמנת זה חשוב בכלל לתת לה תחליף חלב אם היא אוכלת כבר מוצקים רכים?
(אגב, מסתבר שאכן היא קצת פחות מחודש. ההמלטה היתה ב- 19 למרץ...).
לצפיה ב-'אוכל'
אוכל
15/04/2018 | 08:50
7
46
אם היא אוכלת לבד
מדוע לא לקנות לה אוכל יבש לגורים?
כל מה שאת נותנת לה זה לא מזון מאוזן ולא טוב לאורך זמן,
כולל שימורים שזה יותר לצ'ופר ולא כמזון קבוע.
סימילק. ממש מיותר אם היא אוכלת מוצק, ובטח סימילק של תינוקות.
בשלב הראשון אפשר לרכך את המזון היבש לדייסה במעט מים פושרים
ויחד עם זאת בקערית נפרדת להגיש גם גרגרים יבשים
עד שתלמד לאכול מזון יבש מלא שהוא הכי בריא להתפתחותה התקינה של הגורה.
ממליצה לקנות שק קטן של פרופלן גורים,
זה לא המזון הכי משובח אבל משום שהוא בעל טעימות גבוה הגורים אוכלים אותו בלי בעיה ומתרגלים במהירות לכרסם את הגרגרים הקטנים.
אם תמשיכי עם השימורים הגור לא ירצה לגעת במזון יבש
לצפיה ב-'תודה רבה. יש תובנות לגבי הצרכים?'
תודה רבה. יש תובנות לגבי הצרכים?
15/04/2018 | 12:08
6
29
זה נורמלי שגור יעשה רק פעפי ולא קקי במשך 3-4 ימים?
לא חשבתי על מזון יבש כי היא פיצקית. אבל אולי באמת אנסה להרטיב במים.
להפסיק עם שמנת או יוגורט וביצה?
אגב, אחת הכלבות תמיד תוקפנית כשמדובר באוכל. אם היא רואה את הכלבה השניה אוכלת משהו טעים שהוא לא מזון יבש - היא מתנפלת עליה, לוקחת לה ועלולה גם לנשוך.
היום גורת החתולים היתה בכלוב ואכלה מעט שימורי חתולים. הכלבה השניה עמדה מהצד השני של הכלוב וגרגר  אליה באיום. היא רצתה את האוכל וממש לא הזיז לה שמדובר בגורה...
לצפיה ב-'קודם כל תוציאי אותה מהכלוב'
קודם כל תוציאי אותה מהכלוב
15/04/2018 | 13:43
4
30
השגיחי על הכלבות (עם רצועה)
ושחררי את הגורה להסתובב בחדר.
(לא בכל הבית, רק בחדר אחד)
שימי באחת הפינות של החדר ארגז חול.
שימי את הגורה בארגז החול ותעשי תנועות חפירה בחול עם האצבע.
רוב הגורים מבינים מיד את הפטנט ויחפרו לבד ויעשו.
באופן זה תוכלי לראות אם הגורה עושה צרכים בארגז החול.
יש לי הרגשה שהיא עושה בכל מיני פינות ניסתרות ואולי אף הכלבות אוכלות את התוצרת ולכן יש לך הרושם שהגורה לא עושה קקי.
אם היא לא עושה צרכים מספר ימים זה מאוד לא תקין וכדאי אז לקחת לוטרינר.
תפסיקי לתת לה כל מיני מזונות מלבד גרגרים של מזון יבש לגורים 
דייסה מהגרגרים וגם גרגרים יבשים שיהיו זמינים לה.
היא תלמד חיש קל לאכול את זה.

.
לצפיה ב-'ההמלצה שלך להוציא מהכלוב לחלוטין?'
ההמלצה שלך להוציא מהכלוב לחלוטין?
15/04/2018 | 15:05
3
32
כי הכלוב (שמאד גדול אגב ביחס אליה)) נועד להגן עליה כשאנחנו לא בבית או עסוקים.
אני אנסה את העניין עם החפירה ואקנה בערב אוכל יבש.
תודה.
לצפיה ב-'ברור להוציא מהכלוב לחלוטין'
ברור להוציא מהכלוב לחלוטין
15/04/2018 | 19:00
2
31
לשמור אותה סגורה בחדר זה בסדר כשאתם לא בבית או אין לכם זמן להשגיח עליה.
גור קטן צריך להתרוצץ לקפץ ולחקור את הסביבה שלו בחופשיות,
זה חשוב מאוד להתפתחות הגופנית, העצמות, השרירים וגם להתפתחות המנטאלית שלא יפתח פחדים וסטרסים מכל תזוזה.
יש לנו שני חתולים וכלב ג'ק ראסל חובב צייד חתולים! 
לעתידם המשותף יותר יעיל להשגיח על הכלב, לרסן אותו, לחנך אותו שלא יתלהב מהחתול, לצ'פר על התנהגות טובה כשהוא רגוע בחברת החתול.
תני לגור להתרוצץ בהשגחה שלך ובאותו הזמן הרגיעי את הכלב הרוטן ותני לכלב היותר סקרן וידידותי לרחרח ולבחון את הגורה.
פשוט להשגיח ולתת להם להכיר אט אט גם תוך כדי תנועה חופשית של הגורה.
לתת כמה שיותר חופש תנועה לגורה גם ילמד אותה "להתגונן" מפני רדיפה אפשרית של הכלבים, 
כך שברגע שתצליח לקפוץ למקומות גבוהים היא תדע גם ל"ברוח" מהכלבים
ובתקווה שבהמשך ה"מרדפים" יהפכו למשחק מהנה בין כולם.
לצפיה ב-'מאמצת את ההמלצה'
מאמצת את ההמלצה
15/04/2018 | 21:48
22
דרך הכלוב הם יכולים לראות זה את זה. אבל באמת הערב הכנסתי את הכלבות לחדר ונתתי לגורה להתרוצץ ונראה שזה ממש חסר לה (למרות שבכלוב היא יכולה להתרוצץ).
.אז ממחר נארגן לה חדר שהיא תוכל להתרוצץ בו ובמקביל ניתן לה להתרוצץ סביב הכלבות כשהן בשליטה ונראה.
(הבעיה שהם פודליות. הן לא אגרסיביות בד"כ.  אבל כל כדור שרץ מעורר אותן לרדוף אחריו ולתפוס בפה. יש לי חשש שהם ינסו ללכוד גם גורה שרצה מהר....).
לצפיה ב-'עדכון : תודה על ההמלצה'
עדכון : תודה על ההמלצה
16/04/2018 | 17:19
27
השארתי אותה היום בחדר לבד.
הוצאנו לכלבות מרץ בחוץ.
סגרנו אחת בחדר איר ושחררנו את החתולה בהשגחתנו.
הכלבה גילתה כלפיה שלוות נפש. לא תקפה ולא התעניינה מלבד רחרוח מהיר. נתתי לשתיהן שמורי חתול (קצת ובנפרד).
אחר כך עדיתי זאת שוב עם השניה.
היא בכלל לא התעניינה בגורה ואפילט פחדה ממנה.
הדבר היחיד שאני חוששת עכשיו זה מהכלבה השניה שעלולה לנשוך כשהיא חושבת שלמישהו יש אוכל שלה אין....
הבאתי גם לה ולגורה שמורי חתול. ברגע שהגורה התקרבה אליה הכלבה גרגרה לעברה.
רק שלא נראה לי שהגורה מבינה כלבית אז הזזנו אותה משם עד שהכלבה סיימה.
לפי התאור הזה : האם נכון לומר שכדאי להשאיר את הגורה בחדר ללא הכלבות כשאנחנו לא בבית עד לגיל שבו היא תהיה מסוגלת לקפוץ לגובה?
ושאלה שניה : ניסיתי את עניין האוכל היבש מעורבב במים והיא לא נגעה בו כל היום. היא כן מתלהבת משימורי חתול (מזון מלא). כמה זה נורא אם נשאיר אותה על שמורי חתול עד שהיא תיגדל קצת?(תזכורת : הגורה בת כמעט חודש).

לצפיה ב-'גם לגבי צרכים וגם: לא סימילק ולא מוצרי חלב - מטרנה צמחית'
גם לגבי צרכים וגם: לא סימילק ולא מוצרי חלב - מטרנה צמחית
19/04/2018 | 21:00
6
היי,
אני טיפלתי בהרבה מאוד גורים יונקים. אם היא בת פחות מחודש היא צריכה לינוק מבקבוק. יש בקבוקים מיוחדים לגורי חתולים.
אל תתני לה שום דבר חלבי. במיוחד לא סימילק שמבוסס על חלב (זה מה שוטרינרים אמרו לי ויותר מוטרינר אחד).
רק צמחי. חתולים הם לקטוז אינטלרנט. כלומר הגוף שלהם לא מסוגל לעכל חלב שהוא לא חלב חתולים.

אני יודעת שיש אנשים שטוענים שהם נתנו לחתול מוצרי חלב, בפרט שמנת ולא קרה כלום. אבל לפעמים זה הורס להם את מערכת העיכול בטווח הארוך. 

אני נתתי מטרנה צמחית מעורבבת במים. לערבב היטב היטב לפני שנותנים. ואז להכניס לבקבוק הקטן של החתולים.
**לא לתת חם ואפילו לא פושר**. מה שנראה לך פושר לחתול עלול לגרום כוויות. בטמפרטורת החדר (טמפרטורת ברז).

אם היא בת פחוד מחודש היא עדיין יונקת ולכן צריכה בקבוק. 
אם את לא רוצה להתעסק עם מטרנות ובקבוקים, תנסי לתת לה שימורים שמיועדים לגורים יונקים. יש בהם את כל הויטמינים והערכים התזונתיים שגורים צריכים כדי להתפתח ולמעשה לחיות. 
אם במקום לאכול היא מתפלשת בשימורים אז בטוח צריך בקבוק, גם אם היא אוכלת ממש קצת.

לגבי צרכים - עד גיל חודש (ולפעמים גם חודש וחצי - תלוי בחתול) היא לא תעשה קקי לבד. 
צריך להרטיב צמר גפן בקצת מים ולסחוט (שיהיה לח ולא רטוב) ו"לעסות" לה את הטוסיק. זה מדמה את הפעולה שהאמא חתולה עושה (חתולות מלקקות את הגורים בטוסיק כדי שהצרכים יצאו). 
אם היא לא תעשה צרכים כמה ימים יש סכנה ממשית לחייה. למרות שהיא ממשיכה לאכול ולשחק. הזיהום מתפשט לה בגוף. זה חשוב מאוד. 

המון בהצלחה... 
לצפיה ב-'ברור...'
ברור...
16/04/2018 | 11:19
6
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לאימוץ'
שאלות בנוגע לאימוץ
15/04/2018 | 01:57
7
51
שלום לכולם,
מעולם לא הייתה לנו חיית מחמד בבית אבל כבר כמה שנים אנחנו מדברים על חתול (כי לא נוכל להוציא  מדי יום) ואני אישית מת על חתולים. 
ראיתי כל מיני מודעות, צער בעלי חיים, תנו לחיות לחיות, ירידי אימוץ וכו'.
אין לי מושג לאן ללכת ולמי להתחיל.  האם לאמץ ממישהו ביד 2 זה בטוח בכלל?

א. אנחנו צריכים מידע על החתול עצמו, ואחרי מה שקראתי על חתולים צעירים ומבוגרים, אני חושב שעבורנו יהיה הכי טוב חתול בוגר ומחונך שלא ישרוט יותר מדי, אבל מאידך שיהיה ידידותי וחביב, במיוחד כשהנכדים מגיעים. 
איך אפשר לדעת באימוץ כדי שתהיה התאמה טובה בין הבית שלנו על תנאיו לבין תנאי החתול?

ב. יש לי תהייה אולי קצת קטנונית ואשמח להארות בנושא.
 יש לי התלבטות בין חתול מסכן ואולי עיוור שאנשים לא ירצו לקחת לבין חתול יפה ופוטוגני שנעים לראות בבית ומעורר חשק ללטף אותו. 
החלום תמיד היה על חתול יפה אבל מעבר לזה, בתור חתול יפה אני מאמין שלחלק מהמשפחה המורחבת יהיה יותר נעים איתו והוא יהיה אהוב יותר ויתקבל בסבלנות יותר. (בסופו של דבר המטרה העיקרית באימוץ הזה  הוא בן\בת לוויה ידידותי\ת ונעימ\ה עבור אלמנה בשנות ה60 לחייה)
מאידך, בגלל המצב של כל כך הרבה ננטשים, אם כבר פותחים דלת ולב לעוד בן משפחה, מן הראוי באמת לעשות חסד ולתת בית לנפש אומללה.

לאחרונה, יצא לי לשהות בבית עם חתול קשיש עם קטרקט וחצי זנב (נקטע עקב גידול סרטני) ולמרות ההופעה הלא רגילה, הוא היה חתול חביב ונעים שאני חושב שהיה מתאים לנו מאוד. 

ג. קיימת אצלנו מודעות לצורך בטיפול, בעבודה נוספת שזה מצריך וכו'. עדיין  נשמח לשמוע מבעלות\י חתולים\ות, עד כמה זה באמת משנה את מצב הניקיון בבית מבחינת ריח? שערות שפזורות בבית או על ספות? רהיטים שרוטים? חפצים שבורים? 
והאם אפשר להכניס חתול באופן שיהיה כמה שפחות טראומתי עבור הבית ודייריו ההולכים על שניים ועל ארבע. 

לצפיה ב-'תשובה בקשר לאימוץ.'
תשובה בקשר לאימוץ.
15/04/2018 | 08:30
33
תוכל ליצור קשר עם עודד הכטמן הידוע בכינוי לימבו תינוקות בפורום.
הוא מטפל בחתולי רחוב. (תוכל לשלוח לו מסר בפורום)
יש לו 2 בוגרים לאימוץ חתולי רחוב "מפוארים" שלא מצא להם בית 
מספיק טוב.
ללא שום קשר יוכל לספק לך תשובות והסברים לשאלותייך.
בהצלחה באימוץ.
לצפיה ב-'הבחירה'
הבחירה
15/04/2018 | 09:10
3
28
יפה שאתם חושבים, חוקרים את הנושא ומתלבטים.
יפה שאתם לוקחים גם בחשבון אפשרות לאמץ חתול שאף אחד לא רוצה.
קשה מאוד לחזות מראש ועד לפרט האחרון איך יהיה החתול שתבחרו לאמץ.
הכי טוב זה לבוא להתרשם בעצמכם, להיות עם החתול לשמוע עליו כמה שיותר פרטים.
חתולים בוגרים, בני שנתיים ומעלה, הם כבר די מאוזנים וברורים מבחינת האופי למרות שאין לדעת מה יגרום להם השינוי במעבר לבית חדש.
חתולים עם מוגבלויות הם לפעמים חתולים נפלאים שהמגבלות לרוב לא מפריעות להם הן ברמה ההתנהגותית או ברמת הנראות.
כדי לאפשר התאקלמות כמה שפחות טראומתי לחתול ולכם, כדאי לקרוא גם על הנושא הזה כמה טיפים לגבי הימים הראשונים של החתול בבית.
באופן בסיסי ועקרוני,
כל חתול שתכניסו הביתה רצוי להקצות לו פינה שקטה בבית לימים הראשונים.
חדר שהוא פחות בשימוש יהיה נהדר לצורך העניין.
יש להכניס לשם ארגז חול עם חול מתגבש, קערת מזון ומים אותם יש למקם כמה שיותר רחוק מארגז החול,
ומעבר לזאת לתת לחתול את השקט שלו בימים הראשונים.
אם הוא מתחבא, לתת לו לצאת לבד, לנסות לפתות בצ'ופרים כמו טונה במים,
אבל הכי חשוב לשמור על השקט בימים הראשונים.
לא לעשות תנועות ורעשים לא לנסות לתפוס אותו בכוח... לתת לו את הזמן לצאת לבד לחקור את השטח ולהכיר את הריחות ואת המאמצים החדשים שלו.
ישנם חתולים שיתאקלמו תוך יום, וישנם חתולים שייח להם כמה ימים להיפתח.
סבלנות ורוגע יעשו את העבודה ברוב המקרים.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התגובה! נכון לעכשיו אני נוטה יותר לכיוון עמותה'
תודה על התגובה! נכון לעכשיו אני נוטה יותר לכיוון עמותה
15/04/2018 | 14:22
2
20
ראיתי חתולים שנראים נהדר ביד 2 שנמסריםם עם כל הציוד וכו' עדיין אני חושב שבעמותות יש ייעוץ מקיף יותר, במידה ולא הסתדרנו אפשר להחזיר תוך שבועיים. 
מרגיש לי שהסיכויים ל'חתול בשק' פוחתים. 
לצפיה ב-'גם אצל אנשים פרטיים לרוב קיימת אפשרות להחזיר'
גם אצל אנשים פרטיים לרוב קיימת אפשרות להחזיר
15/04/2018 | 14:49
8
לצפיה ב-''
15/04/2018 | 19:09
12
עמותה או מבתי אומנה של מצילי חתולים שכותבים גם כאן
זאת מצווה גדולה ותקבלי כנראה אינפורמציה יותר אמיתית על החתול
לצפיה ב-'לגבי התאמת הבית לחתול. חתול זו חיה סקרנית שאוהבת לקפוץ'
לגבי התאמת הבית לחתול. חתול זו חיה סקרנית שאוהבת לקפוץ
15/04/2018 | 14:48
26
לשולחנות, רהיטים, שיש וכו'. וגם להכנס לתוך כל מיני מקומות כמו ארון.
חשוב מאוד להכניס למגירות את כל הדברים השבירים ובכלל כאלה שניתן להפיל. גם לא להשאיר אוכל על השולחנות ושיש. עם הזמן ניתן ללמד חתול לא לעלות למקומות מסויימים אבל זה לא עובד 100%.
ארגז חול - צריך לרכוש ארגז חול פתוח וגדול ולמצוא לו מקום שקט בדירה. לתוך הארגז שמים חול מתגבש וביציאה מהארגז כדאי לשים שטיחון שימנע בצורה משויימת את פיזור החול. את החול מנקים לפחות פעם אחת ביום. לוקח קצת זמן למצוא חול שמתאים לחתול אבל אחרי זה עם טיפול נכון אין ריח.
רהיטים - אפשר לקנות כיסויי רהיטים וזה ממזער את הנזק משיוף הציפורניים. אבל הכי חשוב זה לקנות מתקן גירוד גדול ויציב ולמקם אותו במקום אסטרטגי בבית. ואז החתול יעדיף לשייף ציפורניים עליו ולא על הרהיטים. אבל גם זה לא עובד 100%.
שערות - כדי שמה שפחות שערות יסתובבו בבית צריך לסרק את החתול לפחות פעם בשבוע. זה לא מונע שערות בבית 100% אבל מקטין משמעותית את הכמות שלהם.
חלונות ופרמסות - הנושא הבעייתי ביותר. חתולים עלולים לקפוץ או ליפול מחלונות או מרפסות פתוחים. גם אם אתם גרים בקומה נמוכה זו עדיין יכולה להיות בעיה. לכן צריך לרשת את הכל או להתקין סורגים ואליהם לחבר רשתות יותר צפופות.

לגבי בחירת החתול - אם אתם מוכנים לאמץ חתול עם נכויות - תבורחו. יש המון חתולים כאלה שמחפשים בית.
אם אתם מועניינים בחתול בוגר יפה ואפילו גזעי - גם כאלה מוצעים בשע לצערנו וגם זה מצווא כי עדיין רוב האנשים מעדיפים גורים.
אם אתם תעדיפו בסוף גור יפה ושובב - גם זה מצויין כי יש המון כאלה שפחפשים בית.

יש הרבה קבוצות בפייסבוק בהן ניתן למצוא חתולים שמוצעים לאימוץ. אין לי מושג לגבי יד2 אבל אני מניח שהרבה מאלה שמוצעים בפייסבוק מופיעים גם שם.

איזה דיירים ההולכים על ארבע יש בבית?
לצפיה ב-'לא מנסיון אישי אלא של חברה קרובה'
לא מנסיון אישי אלא של חברה קרובה
15/04/2018 | 15:15
27
היא אימצה שני חתולים ממשפחה שהיו לה הרבה מדי. היא לא בררה הרבה. אלו שני חתולי רחוב שגדלו בבית אומנה כלשהו. הם הסתכלו מהר לבית למרות שחי בו כלב מבוגר.
אחר כך החברה קראה על חתולה עיוורת שניצלה מהתעללות ואימצה אותה ואחר כך עוד חתול עיוור...
אם היא לא היתה מפנה את תשומת לבי שהם עיוורים לא הייתי שמה לב. החתולים מתפקדים כאילו הם רואים (קופצים על מקומות גבוהים, יוצאים וחוזרים מהחצר, מתרפקים על מי שיושב על הספות וכו').
וכיון שאתם אמורים לגדל תחשוב אם תרגיש פספוס יותר אם תחליט ככה או אחרת.
לצפיה ב-'הצילו פרעושים '
הצילו פרעושים
13/04/2018 | 09:10
3
46
אימצנו את החתול שלנו לפני כארבעה חודשים. הוא בן שנתיים וחצי , מעורב. הבית הקודם היה במושב ושם הוא הסתובב גם בחוץ. אצלנו הוא רק בבית.
ניסיתי את הקפסולות של הטיפות שמתי לו פעמיים בהפרש של חודש וזה לא עזר.
לפני כחודש עברתי לקולר (סרסטו של חברת באייר) ועדיין יש פרעושים. אני רואה בכל פעם אחד. לפעמים גם מצליחה לתפוס ולהוריד מהחתול. וגם יש לו בחלק האחורי המון נקודות שחורות שהבנתי שזה ההפרשות של הפרעושים.
מה עושים ?!?!?

לצפיה ב-'פרעושים לא נוצרים מאוויר'
פרעושים לא נוצרים מאוויר
13/04/2018 | 09:40
56
יש מקור ממנו הם מגיעים, סביר מאוד להניח שלא מהחתול עצמו (אם כי כדאי לדאוג לתילוע אם לא עשיתם כן). אפשר גם לסרק עם מסרק כינים, להוציא פיזית מה שאפשר.

רצוי לבצע הדברה (ירוקה) בבית, לכבס הכל. יש לכם כנראה מקור פרעושים בבית, והם קופצים על החתול כי הוא מקור חום ומזון פרוותי וקרוב לקרקע. מוצרי הדברה מחסלים את מה שנמצא באותו רגע, אך לא מונעים קפיצת פרעושים חדשים על החתול (למרות שהם אמורים לנשור ממנו במהירה כי המוצרים דוחים ומרעילים אותם).

לצפיה ב-'עוד משהו (זול וגם בטוח יותר מהדברה ירוקה או לא)'
עוד משהו (זול וגם בטוח יותר מהדברה ירוקה או לא)
14/04/2018 | 03:04
41
קנו תרסיס לחתולים נגד פרעושים, לא קפסולות, ורססו בכל מקום שאפשר שיש בו פרעושים, כולל פינות, מתחת למיטות וספות ובכלל כל מקום שהחתול מסתובב שם.
התרסיס מיועד מראש לטיפול בחתולים ולכן בטוח יותר מכל ריסוס מכל סוג, וכמובן שאפשר להשתמש בו על החתול עצמו (ונא לא להגזים במינון).

לצפיה ב-'אצל הכלבות שלנו עזר כדור'
אצל הכלבות שלנו עזר כדור
14/04/2018 | 21:14
27
לא יודעת אם לחתולים זה אותו דבר.
לכלבות היו המון פרעושים שמקורם בגור חתולים שהובא בעבר מבחוץ ומילא אותן. כל קולר וכל אנפולה וכל אבקה לא הועילו ממש. רק לחטדש ואז הכל חזר. הוטרינרית הביאה לנו כדור לבליעה ומאז קסם. כבר שנתיים שאין עליהן אפילו פרעושון.
אני לא יודעת אם יש כדור דומה לחתולים.
לצפיה ב-'תחליף חלב לגורים רויאל קנין מה צריך לדעת?'
תחליף חלב לגורים רויאל קנין מה צריך לדעת?
13/04/2018 | 07:50
2
31
קניתי תחליף חלב לגורים המוכר אמר לי שצריך לערבב במים ולתת מבקבוק שיש לי. עוד עצות?

התחליף של מותג רויאל קנין
https://www.petplus.co.il/babycat-milk-royal-canin...
לצפיה ב-'הריכוז קצת משתנה עם הגיל אך'
הריכוז קצת משתנה עם הגיל אך
13/04/2018 | 09:53
18
בדרך כלל אם יש לך את הבקבוק של אותה חברה יש סימוני שנתות על הבקבוק והוראות כמה כדאי. בדרך כלל שמתי שליש אבקה ושני שליש מים. המים חייבים להיות מורתחים ופושרים, כמו לתינוקות אדם, והבקבוק נקי וסטרילי. לא לשמור עודפים שלא נאכלו, להכין חדש. הבקבוק צריך להתאים לגורי חתולים (בקבוק לתינוקות אדם גדול מדי), לפעמים צריך לחתוך קצת את הפיה כדי שגור קטן או חלש יצליח לינוק.

יתכן שלאנשים נוספים בפורום יהיו עצות נוספות לגבי ריכוז וכו'. חשוב שהגור לא יהיה על הגב בעת היניקה אלא ככל האפשר בתנוחה עם הבטן למטה, כדי למנוע חנק  מעודף נוזלים ולעודד יניקה טבעית. תכיפות הנקה וכמות אכילה משתנים מאוד עם הגיל. גורים צעירים צריכים גם עזרה בעשיית צרכים (עיסוי פי הטבעת עם צמר גפן מורטב במים חמימים פושרים), כי אמא שלהם מלקקת אותם כשהיא מטפלת בהם וכך עוזרת להם. כשאין אמא צריך את העזרה, עד שהם מצליחים לעשות לבד צרכים ופיפי.
לצפיה ב-'ביוטיוב יש הרבה סרטונים על טיפול בגורים יונקים. גם אם יש לך'
ביוטיוב יש הרבה סרטונים על טיפול בגורים יונקים. גם אם יש לך
13/04/2018 | 13:33
13
נסיון בכל זאת כדאי לראות ואם אין לך נסון אז בכלל.
לצפיה ב-'חתולי רחוב'
חתולי רחוב
12/04/2018 | 18:20
1
41
היי,
רציתי לשאול לגבי סוגי המזון הבאים לחתולי רחוב, האם הם טובים?
Lechat
delivit
special mix
cat lovers
איזה הכי כדאי?
לצפיה ב-'cat lovers ו-Lechat ניראים לי די קרובים מחינת האיכות'
cat lovers ו-Lechat ניראים לי די קרובים מחינת האיכות
12/04/2018 | 22:00
12
לצפיה ב-'הרגלת הכלבות לגורה'
הרגלת הכלבות לגורה
12/04/2018 | 17:06
26
אני יודעת שכבר שאלתי על זה אבל לפני שבפועל נכנסה אלינו הגורה.
ביום הראשון שהבאנו אותה הכלבות נכנסו לאטרף וקפיצןת סביבנו כשהגורה בידינו.
עכשיו כשאנחהו לכ בבית או עסוקים הגורה שוהה בכלוב גדול שמונח על שולחן. הכלבים רואים אותה בכלוב אבל לא מגיעים אליה.
כשהיא אצלנו ביד הן קופצות ורוצות להגיע אליה. לא נובחות. רק קופצות.
איך אני יכולה לדעת אם זו סקרנות או רצון ללעוס...?!
נתתי להן להריח אותה דרך אצבעות ידי (כדי למנוע נשיכה אפשרית). כשנתתי לה כרגע אוכל נתתי גם להן ממנו.
כשהיא הולכת טיפה מהר (מחוץ לכלוב. כל שולחן ובהשגחתי) אחת הכלבות ממש מתרגשת ורוצה לקפוץ אליה.
למי דלא יודע : מדובר בפודליות שירוצו אירי כל דבר שרץ.
כרגע הגורה קונה והיא מוגנת בכלוב. אבל ברור שזה לא לאורך זמן.
איך לדעת בוודאות שהכלבות רק סקרניות ולא יפגעו בה תוך שניה של חוסר שימת לב?
האם ההרגלה תהיה מעכשיו או לחכות שהיא תהיה מסוגלת לברוח מהן במקרה הצורך? (אבל אז התנועתיות שלה עלולה רק לעורר אותם. כל דבר שרץ מעניין אותן לתפוס...).
אשמח לתובנות ממי שהתנסה בעבר בחיבור כזה. תודה
לצפיה ב-'האם זה טוב להשיר חתול לבד בבית ל4 ימים '
האם זה טוב להשיר חתול לבד בבית ל4 ימים
12/04/2018 | 11:49
2
41
שלום: 
יש לי חתול מקסים בין חמישה חודשים ואני טסטי לארבעה ימים והוא נשאר לבד בבית בכל יום פעמיים שלוש באים לבדוק אותו להשים לו אוכל ,מים  ולשחק איתו 
והאנשים שנכנסים לבית הוא מכיר אותם ושהם נכנסים הוא מיילל 
מי יכול\ה להגיד לי הרים זה בסדר או לא

אני ממש יודע לכם ��

לצפיה ב-'זה בסדר גמור. רק תדאגי להסביר לאנשים האלה שישימו לב שהתול לא'
זה בסדר גמור. רק תדאגי להסביר לאנשים האלה שישימו לב שהתול לא
12/04/2018 | 14:56
37
בורח להם. ובכלל שהם יבדקו מה קורה בבית האן הוא לא פתח איז ברז בטעות ולא גרם לאיזה נזק אחר
אני מניח שהם גם ינקו את ארגז החול שלו.
לצפיה ב-'עם ביקורים כמו שתיארת'
עם ביקורים כמו שתיארת
12/04/2018 | 14:56
36
פעמיים-שלוש ביום, אנשים שהוא מכיר זה מצוין. הוא ירגיש טוב מאוד. צריך רק שיזהרו לא לאפשר לו לצאת.
לצפיה ב-'לקחנו בסוף גורה. רגדול מעורבת.'
לקחנו בסוף גורה. רגדול מעורבת.
10/04/2018 | 21:01
23
75
היא חמודה חמודה חמודה.
החסרון : היא רק בת חודש.... (המשפחה רצתה כבר למסור ואם לא היינו לוקחים הם היו נותנים למישהו אחר...).
הכלבות גילו התלהבות יתרה. נתנו להם להריח אותה מרחוק כזה. היא יללה קצת אז נתנו לה קצת חלב פרה ןהיא שתתה.
מה הלאה? מה לתת לה לאכול? מתי ואיך מחנכים לשרותים? קראתי באנטרנט שמומלץ לקחת גורי חתולים מגיל 3 חודשים. מה ההשלכות של גיל כזה צעיר בעיקר כשאין עוד חתולים סביבה (רק כלבות)?
שאלה נוספת : ממתי חיסונים? במשפחה שנתנו לנו אותה אומרים רק בגיל חצי שנה וזה נראה לי מוזר כי כלבלבים זה מגיל חודש וחצי?!
לצפיה ב-'הרבה טעויות'
הרבה טעויות
11/04/2018 | 00:14
11
62

בהכירי אותך כבר מפורום אחר, אני בספק שאכפת לך כי כבר הסבירו לך את הנושא הרבה פעמים, רק בהקשר של כלבים:

1. היא חמודה? לא פחות וגם לא יותר מכל גור אחר שיכולת לאמץ ממקור לגיטימי. למשל, מההסגרים שם גורים מתים כי אותם לא מאיימים למסור למישהו אחר, ממיתים אותם או שהם מתים לבד מהזנחה בהעדר מטפלים, או ממישהו שהציל גורים ממוות בטוח ומחפש להם בתים בעודו מטפל בהם כראוי ולא קורע אותם ללא סיבה מאימם.

2. רגדול? רק אם לאם יש תעודות גזע. אין תעודות? לא גזעית וגם לא חצי גזעית.

3. איימו למסור למישהו אחר? אז מה? כל כך בוער להם, שימסרו.  לא ראוי לאמץ/לקנות מאנשים שלא עיקרו את החתולה הגזעית (או ללא תעודות- לא גזעית) שלהם, אלא אם כן הסכימו לעקר ועיקרו לפני המסירה. אם לא עיקרו - בקרוב האמא המסכנה תמליט שוב, והאנשים יזרקו שוב את הגורים טרם זמן. לא עשית דבר מלבד לעודד אותם.

4. הדבר הנכון - להחזיר להם את הגורה לכל הפחות לעוד חצי חודש עד חודש, שתמשיך לינוק ותשלים את המעבר לאוכל מוצק בצורה טבעית. בהצלות מן הרחוב אין ברירה, כי אין אמא. במקרה כזה - יש ברירה, ואם מאיימים במסירה לאחרים, שימסרו. בקבלתך את הגורה בתנאים כאלו, נתת יד לצער בעלי חיים גדול וניתקת תינוקת מאימה לפני הזמן. התלהבות אישית שלך מ"חצי רגדול" אינה מצדיקה דבר כזה.

5. מאחר שכבר יצא לי לצערי לקבל מושג לגבי דרך החשיבה שלך, לא נראה לי שתקשיבי ותחזירי את הגורה לאם גם אם אפשר (שזה הדבר הכי טוב לגורה). לפחות עלייך להפסיק מיד עם חלב הפרה: באחוז גבוה מהמקרים חלב פרה גורם לחתולים לשלשול, ושלשול בגורים הוא מסכן חיים.

מאחר שלפי מה שכתבת, הגורה ליקקה את החלב בעצמה ולא היה צורך להשקות אותה בעזרת אמצעי כמו בקבוק, יש לשים לה קערת מים טריים לשתייה וכמזון - אפשר להתחיל עם אוכל רטוב ובהדרגה ובמקביל להציע אוכל יבש, בתחילה מרוכך (בקצת מים חמימים פושרים) וככל שהיא מתקדמת ביכולת לאכול -  בהדרגה אוכל יבש ללא ריכוך. חלב בכל מקרה אינו מכיל את חומרי התזונה הנדרשים לה. מזון חתולים ייעודי כן, ומזון גורים במיוחד יכיל יותר שומן ואלמנטים נוספים החשובים בתקופת הגדילה המהירה של השנה הראשונה. אם הנחת הבסיס לא נכונה והיא צריכה עזרה באכילה, כלומר בקבוק, יש תחליפי חלב יעודיים לחתולים (לא מכילים חלב פרה) בחנויות לממכר ציוד בע"ח, וגם בקבוקים מתאימים.

לא הבנת כבר שהאנשים האלה לא מבינים מהחיים שלהם?!  חתולים בריאים מחסנים מגיל חודשיים בערך (וטרינר טוב לא מחסן אם מנוזלים וכד' כי אז המערכת החיסונית חלשה), וחתולות מעקרים בגיל שבין 3 ל4 חודשים. עיקור - חובה. הרי ראית מה היה עם האמא. כאמור בשלב זה הכי נכון להחזיר את הגורה לאם, ומאנשים כאלה עדיף לוותר לחלוטין על האימוץ (או הקנייה).
לצפיה ב-'אין להקיש בין כלבים לחתולים'
אין להקיש בין כלבים לחתולים
11/04/2018 | 04:23
10
48
לגבי העמדה שלי כי באמת אין לי עמדה סדורה בנוגע לחתולים.
ובניגוד לכלבים שהגזע כן חשוב לי הרי בחתולים הוא לא חשוב בכלל.
יכלתי לאמץ מעמותה אבל עדיין כאן הגורה בחינם.
לא עשיתי טובה למשפחה כי כבר היו להם עוד שתי אנשים שרצו אותה. היו 4 גורים והם מסרו את כולם אתמול. 
האמא רגדול גזעית אבל זה לא משנה כי הגורה לא.
אי אפשר להחזיר לאמא כי כמו שכתבתי הם רצו למסור את כולם אתמול. אין להם עניין בגורה בבית. אם היא לא אצלי היא תהיה אצל מישהו אחר כבר מחר.
בחנות חיות לא היה תחליף חלב. המוכרת אמרה שסימילאק פרווה עושה את אותה עבודה. זה נכון או שלחפש בחנויות אחרות? לתת לה לשתות לבד או בבקבוק? (כי היא היתה רגילה לינוק)  
קניתי לה שימורי חתול. ממה שראיתי היא רק רחרחה את זה.
באיזה גיל הם לומדים לעשות צרכים בארגז? והאם צריכים ללמד אותם או שזה בא טבעי?
מה לגבי התנהגות חתולית? בכלבים ממליצים להשאיר את הגור חודשיים אצל האמא כדי שילמד התנהגות כלבית. זה נכון גם לחתולים?
לגבי עיקור עמדתי היא כמו בכלבים. אבל החתולה תהיה רק בבית ככה שאני לא צופה בעיות. (למרות שאמרו לי שחתולה בייחום משמיעה קולות חזקים. אני לא יודעת איך זה. אבל אם אכן תהיה בעיה כזו נצטרך לשקול מה לעשות. אבל דיה לצרה בשעתה).
לצפיה ב-'כמו שכתבת'
כמו שכתבת
11/04/2018 | 06:44
9
43
 "אם היא לא אצלי היא תהיה אצל מישהו אחר כבר מחר"- לא היתה לך שום סיבה לתמוך בהתנהגות של האנשים האלה, הגורה לא היתה בסכנת חיים. בלקיחה מהם - תמכת במעשיהם הרעים ובעקירת הגורה מהאם בגיל צעיר מדי. הסיבה העיקרית לריבוי יתר בארץ היא אנשים כאלה שיש להם חתולה, מאפשרים לה להמליט וזורקים את הגורים בלי חשבון לכל עבר. את הופכת את עצמך לשותפה לפשע. הדבר הנכון הוא להחזיר אליהם ולנקות ידייך מכל הסיפור, במקום לסייע כאילו זה לא משנה. כל אדם שנכנס לסיפור כזה בהחלט משנה.

הגורה צריכה לחזור לאם, ודאי אם לא אכלה. המוכרת בחנות צודקת חלקית: כשאין ברירה משתמשים בסימילאק פרווה, אבל זה פחות מזין ופחות טוב מתחליף ייעודי. עדיין עדיף מכלום, ולפי תיאורך הגורה לא אכלה כבר הרבה זמן וזה ממש ממש לא טוב. היא לייבת לאכול דחוף. זה לא כלב בוגר שיכול לצום קצת מהלחץ במקום חדש, זו תינוקת שאם לא תאכל - תתחיל להדרדר במהירות. נסו ממש,להגיש לה לפה שימורים, לפעמים יונקים עדיין לא מבינים שזה אוכל.

מוצרי חלב כאמור בעייתיים אבל בלית ברירה אפשר את הצורה המוחמצת שלהם (גבינה לבנה ללא תיבול, יוגורט) - זה פחות בעייתי מחלב סתם, אם כי עדיין לא מכיל את הנדרש לתזונה ולכן לא יכול להחליף תחליפי חלב אם או מזון חתולים. חייבים למצוא משהו שהגורה כן תאכל, אבל אין לצפות שפשוט תיגש לצלחת ותאכל - ניתקו אותה מהאם בפתאומיות בגיל צעיר מדי והיא לא לגמרי מבינה שזה אוכל. צריך ממש לנסות על האצבעות לתת לה ישירות, או למהר לקנות תחליף חלב (עדיף לחתולים, סימילאק אם אין) ולתת לה במקביל לנסיונות ללמד לאכיל רגיל. כאמור - חייבת דחוף לאכול.

צרכים - בגיל חודש עד חודש וחצי לומדים להשתמש בארגז לבד, אבל בתחילה צריך ארגז עם שוליים נמוכים וצריך לצפות לקצת בלגן כי לא מיד הכל מסתדר יפה ונקי. אם היא לא עשתה צרכים או פיפי, יתכן שהיא אפילו צעירה יותר מחודש במקצת וצריכה קצת עזרה. האם מלקקת את איזור פי הטבעת ומגרה לעשיית שתן וצואה. בלי אמא, מגרים בעזרת עיסוי קל עם צמר גפן טבול במים חמימים פושרים. לרוב בגיל חודש כבר לא ממש צריך אבל לפעמים נדרש.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
11/04/2018 | 07:06
30
היא שתתה בלילה חלב מהול במים. אנסה הבקר להשיג תחליף תינוקות ואחה"צ מזון ייעודי.
אנסה גם את העצה עם השמורים.
לגבי האמא : זה בעייתי. האמא כבר בת 7 וזו המלטה ראשונה שלה וגם בטעות. הם לא היו מעונינים בגורים בכלל. לא גזעיים ולא בכלל.  אני לא מכירה אותם אישית אבל הם מאד רצו כבר למסור.  טענו שגיל חודש זה כבר בסדר. אולי אחה"צ אדבר איתם שיקחו אותה לעוד שבועיים ליד אמא שלה.  
בכל מקרה היא היתה נמסרת.  ובגיל הזה. זה לא שהם זיווגו את החתולה בכוונה כדי למסור גורים. אין כאן הגיון.
אם הם לא ירצו אמצא לה תחליפים.
(והיא משחקת ממש חמוד בכדור...).
לצפיה ב-'הבקר היא אכלה לי טונה מהיד'
הבקר היא אכלה לי טונה מהיד
11/04/2018 | 09:41
7
32
מותר טונה משומרת בשמן?
יש שימורים מיוחדים לגורים או שכל השימורים לחתולים זה מתאים?
לצפיה ב-'אם טונה אז עדיף טונה במים ולא בשמן.'
אם טונה אז עדיף טונה במים ולא בשמן.
11/04/2018 | 10:19
5
29
ובכלל לא חלב!
ולמען השם, תתחילי לקחת ברצינות את מה שיוקיטה כותבת לך, יש לה המון ניסיון וידע וברור שאין לך שום מושג מה את עושה.

לצפיה ב-'באיזה הקשר?!'
באיזה הקשר?!
11/04/2018 | 12:10
4
32
ברור לי שיש כאן אנשים עם נסיון. לכן אני שואלת כאן.
כרגע אין מצב להחזיר אותה לאמא. והמצב הנתון הוא שיש לי בבית גורה מתוקה בת חודש.
בואו נחשוב ונדמיין שהמשפחה זרקה את הגורים ברחוב ואני מצאתי אחת מהם.... כרגע זה המצב. יש גורה שהוצאה מביתה והיא נמצאת ברשותי.
ואני באמת טיפוס יותר של כלבים מאשר של חתולים.
טונה במים שווה ערך לשימורי חתולים או דעדיף שימורים? פשוט נראה לי שריח הטונה חזק יותר וכנראה מגרה יותר.
לצפיה ב-'עדיף שימורי חתולים'
עדיף שימורי חתולים
11/04/2018 | 12:32
3
42
הם מכילים חומרי מזון שבטונה אין. גם שימורים אפשר רק לזמח מוגבל, אלא אם כן מדובר בשימורים מלאים ולא בשימורים של תזונה משלימה (האחרונים הם רוב השימורים בחנויות ולא מכילים את כל חומרי המזון הנדרשים).

בואי נדמיין שיש לך כנפיים עם נקודות סגולות ופסים ירוקים. לא מצאת את הגורה ברחוב, וחבל מאוד שבכל הזדמנות, כלב או חתול, את בוחרת בדרך המזיקה ומעדיפה לא לנקוט בשום מעד לתיקון המצב. היתה לך הזדמנות לאמץ כמו שצריך, ממקור לגיטימי - ובחרת בדרך שמעצימה את הבעיות של בעלי החיים בארץ. רבים מאוד עושים כמוך ומתרצים לעצמם בדיוק כמוך, ולכן הבעיות ממשיכות להתעצם.

לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
11/04/2018 | 16:50
2
31
גור חתולים מעמותה גם עולה דמי רצינות והם גם מתנים בעיקור/סירוס (נראה לי. ככה זה עם כלבים בעל אופן).
בשבילי חתול הוא חתול. יכול להיות שאם הייתי מוצאת גור ברחוב הייתי לוקחת אותו. זה לא שחיפשתי גורה בלוחות. מערה של גיסתי הציעה לה והיא הציעה לי. אם שכנה היתה מציעה לי גור שהיא מצאה יתכן שגם הייתי לוקחת.
לא חיפשתי לי חתול באמת כי אני לא טיפוס של חתולים.
(הבת שלי מאד אוהבת ויש לה גישה לחתולים. כל חתולי הרחוב חברים שלה...).
לצפיה ב-'דמי הרצינות מעמותה '
דמי הרצינות מעמותה
11/04/2018 | 17:30
1
36
מממנים הצלת חיות נוספות.

עיקור - חובה.

חתול הוא חתול, ומעשה רע הוא מעשה רע. נתת יד למעשה רע.
לצפיה ב-'לא חושבת '
לא חושבת
11/04/2018 | 17:38
28
הדבר היחיד שרע בסיפור הזה זה ההתעקשות של המשפחה למסור בגיל חודש. 
אבך אין לי כח להתווכח.
כמה בערך גורה כזו אמורה לאכול? איך אני יודעת שהיא אכלה כמה שהיא צריכה? 
לצפיה ב-'לא'
לא
11/04/2018 | 10:27
34
הטונה צריכה להיות במים. השמן עלול לגרום לשלשולים, שבתורם מסוכנים לגורים.

טוב שאכלה משהו - עדיין ניתקו אותה מהאם מוקדם מדי. מקרה קלאסי של אנשים שמאמינים, כמוך, שלא יקרה, קורה ואז מוסיפים עוד ועוד צער בעלי חיים לסיפור. עלייך לעקר את הגורה בגיל המתאים אחרת 90% סיכוי ומעלה שתגיעי לאותו מצב במוקדם או במאוחר. הרבה יותר קשה למנוע יציאה של חתול מאשר של כלב. גם היללות בייחום אינן מתרחשות בואקום, החתולה תסבול רק כדי שתוכלי לטפוח לעצמך על האגו שלא עיקרת, בזמן שהסבל (צער בעלי חיים! גם רבנים מסכימים עם זה!) היה יכול להמנע. זה רוע הלב מיותר שלא תורם לאף אחד.
לצפיה ב-'שמתי קישור למטה לאנשים כמוך שלא רוצים לעקר. אם יש לך אומץ - '
שמתי קישור למטה לאנשים כמוך שלא רוצים לעקר. אם יש לך אומץ -
11/04/2018 | 14:20
10
48
תפתחי ותסתכלי.
לצפיה ב-'ראיתי. אכן תמונות קשות מאד'
ראיתי. אכן תמונות קשות מאד
11/04/2018 | 17:48
9
45
אני לא רוצה לפתוח ויכוח/דיון על עיקור  עייפתי מהם בפורים כלבים והם לא מועילים לאף אחד.
אבל רק בשלושה משפטים :
1. ההלכה היהודית שאני כפופה לה לחלוטין אוסרת עיקור וסירוס. כבדו זאת.
2. מבחינה מוסרית נראה לי לא נכון להעביר הליך ניתוחי לא פשוט בעל חיים כדי לעשותו לא פורה באין סיבה רפואית אמיתית. כבדו זאת.
3. אילו כל או אפילו רוב החתולות הלא מעוקרות היו במצב של התמונות שצרפת - היה על מה לדבר. אבל זה לא ככה. אני מביטה על חתולות הרחוב ואף אחת מהן לא במצב כזה.
וגידולים יכולים להופיע גם אצל מעוקרים. פשוט באיברים אחרים.
זה כמו להעביר את כל התנוקות ניתוח להסרת המעי העיוור מחשש שהוא יתפוצץ ויסכן חיים מתי שהוא. לא רציני.
(ג''וי זה שם מתאים לחתולה?!) 
לצפיה ב-'רבנים רבים מאפשרים עיקור'
רבנים רבים מאפשרים עיקור
11/04/2018 | 18:03
4
45
אז אין שום סיבה לכבד את טיעון 1. שלך. לא ההלכה היהודית כופה עלייך לא לעקר אלא הבחירה שלך לא להקשיב לרבנים ששקלו את הנושא כראוי וקבעו שמצוות צער בעלי חיים חשובה יותר מציות עיוור לחוק יבש, שדרכו את פוגעת במהות ומחללת שם שמיים.

זה שלא כל דבר בולט לך אישית לעיניים שכבר הבהרת יפה שבוחרות לא לראות ברמה המיידית ברחוב לא משנה את העובדה שהאוכלוסייה ברחוב סובלת מאוד מאוד. תוחלת חיים של שנה - שנתיים בממוצע לעומת 20 שנה בתנאים אחרים וללא המלטות. הגידולים - הסיכוי שיקרו הרבה יותר גדול בלא מעוקרים, הם לא "רק במקום אחר" במעוקרים. טענה שגויה נוספת שאין לה אחיזה במציאות. לא סתם התווכחו איתך בפורום כלבים - כל מה שאמרו לך שם נכון גם בהקשר החתולים. את בוחרת להיות עיוורת.

הניתוח מביא לשיפור איכות חיים ולכן מוצדק, מביא גם לצמצום מעגל הסבל הרחב יותר  ולכן מוצדק. את טועה מכל זוית אפשרית. דאגי לעיקור הגורה או החזירי למשפחה העבריינית על צער בעלי חיים במקום לשכנע את עצמך שזה בסדר לנהוג ברכב מילוט של שודד בנק רק כי אם לא את הוא היה מוצא מישהו אחר. הם ביצעו עבירה קשה ואת סייעת לדבר עבירה, בלי שום נסיבות מקלות כי לא היו כאלה, היה קל מאוד להימנע ולעשות טוב במקום רע.  יכולת לאמץ חתול או חתולה שכבר עוקרו, ממקום שעושה טוב, ולעשות מעשה צדקה. את בחרת שלא לעשות כן ולכן עברת עבירה.
לצפיה ב-'לא בא לי להתווכח'
לא בא לי להתווכח
11/04/2018 | 19:12
3
33
יש לי גורה קטנטנה בבית שחשוב לי שהיא תקבל מה שהיא צריכה.  
רב היום היא ישנה, קצת שיחקה. בלילה יללה קצת אבל היא לא מייללת בקול חזק ובוכה כמו שאני מכירה מגורים שמוצאים ברחוב.
רק הערה לגבי ההלכה : מוזר לי שאנשים שאני לא יודעת את מידת האמונה והקיום מצוות שלהם מטיפים לי לאילו רבנים לשמוע.
הרבנים שפוסקים לנו היו חד משמעית נגד עיקור כששאלנו אותם בעבר לגבי הכלבות.
זה בערך ולהבדיל כמו שאני אסביר לטבעונית שלאכול דבש וביצים זה בסדר ולא סותר את מה שהיא מאמינה כי עובדה שיש לי כמה חברות טבעוניות שאוכלות דבש.
זה לא עובד ככה. 
אני מאד מבינה את המקום של מי שפועל לעיקור ולמה הוא עושה זאת.
אני לא "צועקת" על כל מי שעיקר בפורומים שהוא עשה מעשה לא ראוי גם אם זו תפיסתי באישית.
אגב אני גרה בלוד. יש המון חתולי רחוב. כבר שנים שלא ראיתי חתול דרוס וגם לא מצאתי גורים אבודים  יש כאן ברחוב חתולה שחיה כאן מעל עשר שנים (מאז שבאנו לגור כאן - היא כאן).
למרות שזה לא היה המצב כאן בילדותי. אבל זה דיון אחר.

לצפיה ב-'בנוגע לטיפול'
בנוגע לטיפול
11/04/2018 | 20:09
2
42
ואם נימנע מהוויכוח כרגע, גור בן חודש יכול בתיאוריה לאכול אוכל רטוב אם הוא קל לאכילה.
גור בגיל כזה יאכל בהתחלה בערך כל ארבע שעות. אני לא חושבת ששלי בגיל הזה ישנו לילה שלם. את הגדול שלי האכלתי בהתחלה במטרנה לגורים, ואז באוכל במרקם פטה שעורבב בקצת מים והכנסתי אותו במזרק גדול, כי הוא לא אכל לבד מצלחת אבל מאוד לא התלהב מהמטרנה אחרי איזה שבוע. צריך מאוד מאוד להיזהר עם המזרק אם עושים את זה כי אוכל יכול להיכנס לקנה הנשימה. בעיקרון עדיף לתת קצת מהאוכל על האצבע שלך. ככה הם לומדים ללקק. אני אישית השתמשתי בפנסי פיסט כי כתוב עליהם שהם תזונה מלאה. אל תתני שימושים שלא כתוב עליהם תזונה מלאה, רצוי אפילו תשונה לגורים אם יש. (לפנסי פיסט יש אם אני זוכרת נכון). אפשר גם להביא אוכל יבש לגורים ולהרטיב במים פושרים כדי להתחיל להרגיל.
אני החזקתי את הגדול שלי ארגז ענק שתחתיתו הייתה ממולאת בחול חתולים ועל חצי מנשטח הנחתי מגבת ומצעים עבורו לישון. הוא למד בגיל ממש צעיר לעשות צרכים על החול, אפילו לפני שלמד לחפור.
את הצעיר שמתי במתחם שבו בפינה אחת הייתה תבנית עם חול חתולים. חשוב שהוא יוכל להיכנס ולצאת מהכלי בקלות. בדרך כלל הם לומדים מאוד מהר לעשות בחול, זה די אינסטינקט.
שימי לב שחם לה מספיק, היא קטנה ומאבדת חום בקלות ומכת קור יכולה להרוג אותה. שימי לב גם שהיא לא משלשלת. גם טיפה שלשול הוא סיבה לרוץ לווטרינר בגיל הזה.
כמו שנאמר למעלה, תימנעי ממוצרי חלב פרה. זה מאוד לא טוב להם.  

עכשיו בהמשך להערות שלך ולפוסט שלי למטה, גילוי נאות: אני דתיה.
מעבר לזה, FIV (איידס חתולים), FELV (לוקמיית חתולים ויראלית) ומחלות גורים כמו חתלתלת שנשארת בקרקע ועל חפצים שהיו בקרבת חתולים נגועים גם שנה אחרי שהם טופלו או מתו, הן סיבות רפואיות מספיקות להוות סכנה לחתולים לא מעוקרים ולכן סיבות טובות לעיקור.
. FIV וFELV בגלל מנגנוני ההדבקה שלהם והחוסר בחיסון נגדם, וחתלתלת משום שזו מחלה שתפגע בכל גור שייוולד בסביבה שהייתה פעם נגועה ויהרוג שגרים שלמים של גורים גם שנתיים אחרי ההימצאות הראשונית בסביבה. זה אומר שבמקום שהייתה פעם חתלתלת בחצר, כל שגר שיוולד שם, אפילו בבית שליד, נמצא בסכנה של מוות מאוד מאוד לא נעים לפני שיגיע לגיל חיסון.  
לצפיה ב-'תודה על הפירוט'
תודה על הפירוט
11/04/2018 | 20:34
1
26
ובאמת בעניין הצרכים : יש לי מצע של הארנבונים קטס-בסט (משהו כזה) וכתוב שמיועד למכרסמים וחתולים. זה טוב בתור מצע לחתולה או לקנות מצע אחר? אם כן מה מומלץ?

לא הבנתי מה הקשר בין עיקור למחלות כמו חתלתלת. הרי גם מי שמעוקר לא חסין בפניהם. וברור שיש לחסן את הגורה בזמן (אמא שלה מחוסנת,אגב).
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
11/04/2018 | 21:25
19
אני לא מכירה מצע של ארנבונים אבל נראה לי זה נסורת כזאת לא? זה יהיה מלוכלך ומסריח די מהר. עדיף לך חול מתגבש של חתולים. כל נוזל ומשהו שמגיע אליו נהיה מן גוש יבש כזה שאפשר לאסוף עם כף ולזרוק. יש אפילו כאלה עם ריח טוב, אבל לא כל חתול אוהב.

לגבי החתלתלת הזכרתי את זה כי דיברת למעלה גם על חתולי רחוב ואמרת שהם לא נראים סובלים. חלק מהסבל שלהם זה שהם לא מחוסנים ולכן מחלות מתפשטות. במקום שהייתה חתלתלת אפיל פעם אחת, כל שגר שיוולד בעתיד במשך חודשים ואפילו שנים יידבק כי הווירוס נשאר באדמה ועל חפצים. כל שגר כזה ימות בייסורים. עדיף לעקר את האוכלוסיה ולמנוע את הסבל הזה.

אגב גיל חיסון של חתול זה בערך ארבעה חודשים. עד אז תשתדלי לנגב רגליים ולשטוף ידיים כשאת נכנסת לפני שאת מרימה אותה כי יש דברים שיגיעו מהחוץ על הנעליים שלך או הידיים, כתלות בבמה הסביבה בחצר שלך נגועה אם בכלל.

אה, ובנוגע לאוכל- שמנת וביצה זה לא אוכל מאוזן. יש איזה מתכון זאפשר למצוא פה בפורום שמכיל אקטימל וביצה ועוד כמה דברים אבל הוא נועד למקרי חירום, עד שאפשר להשיג מטרנה לחתולים. בכל מקרה אם היא מסכימה לאכול אוכל רטוב עדיף (מהסוגים שהם תזונה מלאה) ורצוי להשיג אוכל לגורים ולהשאיר לה. בסוף היא תלמד לכרסם גם את זה.
לצפיה ב-'למעשה אם בהלכה עסקינן'
למעשה אם בהלכה עסקינן
11/04/2018 | 19:43
3
32
יש כמה היתרים:
1) אם זה כדי להציל את החתול מותר. כלומר, אם החתול חולה או נמצא בסביבה שבה יש סכנה לבריאותו, כמו למשל איידס חתולים, בוודאות, סביר שרוב הרבנים שתשאלי יתירו.
2) הווט שלי עיקרה וסירסה ע"י מכירה לגוי ושילוב גוי שיעשה את החתך. הייתה משפחה מאוד דתית שרצתה לעקר את חיית המחמד (אני לא זוכרת אם כלבה או חתולה כרגע) והווט מצאה איתם פתרון הלכתי. רב פסק להם שאם הם מוכרים את החיה לגוי לצורך ההליך (כמו חמץ, להבדיל) ואם גוי עושה את החתך ומתחיל את ההליך, יהודי יכול לסיים וההליך כשר. הווט גייסה עזרה של תושבת היישוב שאינה יהודיה שהסכימה לעשות את החתך תחת השגחה שלה, והיא המשיכה משם והכל היה סבבה.

עכשיו לגבי הדברים האחרים: אבא שלי חשב פעם כמוך. שזה לא בסדר "להוריד לחתול את הביצים" שזה לקחת ממנו משהו, שזה ישנה את האופי שלו, שהוא יהיה אומלל, שזה לא אפשרי הלכתית וכו וכו. ואז הגיע איידס חתולים לאזור שלנו. את לא רואה את זה, את לא יודעת שזה קיים עד שמאוחר מדי. אם את אוהבת את החתולה שלך, ואני מניחה שאפילו אם עכשיו את לא קשורה אליה עדיין, את תהיי קשורה בעתיד, תמנעי ממנה את הסבל שבבריחה מהבית בעקבות ייחום, זיווג שהוא לעיתים קרובות אלים והדבקות במחלה שמורידה את תוחלת החיים לבערך שבע שנים מההידבקות בממוצע במקרה הטוב. לצערי שני החתולים שלי נדבקו. שניהם היו גורי האכלת יד שהצלתי בגיל מאוד צעיר בהזדמנויות שונות, שניהם כמו ילדים שלי, ואת שניהם ראיתי ואני עדיין רואה מדרדרים בתהליך כואב ואיטי שיכול היה להימנע אם היינו מודעים לסיכונים, אם הייתי עומדת על שלי מול ההורים, אם ואם ואם..... הם סובלים בגלל הטעויות והדעות הקדומות שלנו ואני לנצח אאשים את עצמי שלא מנעתי את זה.
את הגדול קברתי כשהיה בן שמונה בלבד אחרי שהכליות שלו קרסו בתהליך מהיר ונורא. לפני כן קרסה המערכת החיסונית שלו וכל שריטה קטנה הפכה לאבצס מזוהם שדרש טיפול ארוך. את הצעיר יותר העברתי עכשיו לאוכל רפואי כי המחלה הורגת לו את הכליות לאט לאט. הוא בן חמש.
זאת הסכנה. זה מה שעלול לקרות. את לא יכולה להגיד שהיא לא תברח כי הדלתות שלך נפתחות החוצה וחתול הוא אומן בריחה. את לא יכולה להגיד שאין FIV אצלכם כי גם פה לא היה, ואז לפתע הנגיף הגיע ליישוב. עדיף לפתור את זה כשהיא בריאה ולא לאכול את הלב במשך שנים כמו שאני עושה.

אם את רוצה עוד מידע לגבי הפתרון ההלכתי אשמח לקשר אותך לווט שלי או לשאול אותה מה בדיוק הייתה הפרוצדורה ואיזה רב שאלו.
לצפיה ב-'עצוב לקרוא על חתולייך'
עצוב לקרוא על חתולייך
11/04/2018 | 20:18
2
45
חתולים זכרים מתקוטטים בתקופת הייחום ונודדים. את זה אני יודעת.
איידס חתולים עובר דרך נשיכה.  לא קשור לעיקור וסירוס. אם רוצים למנוע מגע של חתול בית עם חתולי רחוב צריך לשמור את החתול בבית.
אני מכירה את השיטה של מכירה לגוי. (אחי כמעט השתמש בה כי הכלב שלו אמסטף מעורב (אבל בגלל שהוא שחור הוכ הצליח לשכנע את הוטרינר להגדיר אותו כלברדור...).
לכן אמרתי בהתחלה שאם בייחום יהיה רעש ויללות ובלאגן (פעם פגשתי אשה שעיקרה חתולה כי השכנים  התלוננו בגלל רעש בייחום) - אז נבדוק מה לעשות.
כרגע מדובר ביצור פיצי בת חודש.
וקראתי פעם שרגדולים מתבגרים מאוחר שחתולת רגדול מגיעה לבגרות מינית רק בגיל 3-4(!( אז יתכן שהגורה ירשה חלק מהגנים האלו? אם כן יש לנו זמן לפחות שנה אם לא יותר....
אגב דברתי שוב עם המשפחה של האמא. האשה אמרה לי שגיל חודש זה מצויין למסירה ושהיא גידלה חתולים כל חייה ושגם את החתולה הנוכחית שלה היא קנתה בגיל חודש.
אין לה בעיה שאחזיר לה אותה אבל היא לא תחזיר אותה לאמא אלא תעביר אותה למישהו אחר 
היא אמרה שאפשר לתת לגורה שמנת עם ביצה קשה כאוכל.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
11/04/2018 | 20:36
29
זה עדיין כואב לי וימשיך לכאוב לי עוד הרבה זמן. כמובן שסירסנו אותם, אבל זה היה מאוחר מדי.
בנוגע לשיטת ההדבקה, זה נכון שזכרים נדבקים בעיקר מקרבות. סירוס אגב מקטין את הסיכון בהמון, כי הם מפסיקים לריב ברצינות (הם יכולים לריב אבל זה לא מגיע לפציעות) והם רגועים יותר.
לגבי חתולות, הן רבות עם הזכרים כי בדרך כלל יש כמה זכרים על נקבה אחת וממש ממש ממש נמאס לה אחרי סיבוב אחד או שניים. מעבר לזה כשחתול עולה על חתולה הוא נושך אותה בעורף כדי שלא תברח. כבר עברו בחצר שלי חתולות עם פצעים בעורף. עכשיו, אני לא יודעת אם את מכירה את מערכת הרביה של החתול, אבל היא מעוצבת בדרך שבהחלט יכולה לפצוע את החתולה וליצור את המגע של דם בדם שיוצר הדבקה. אז חתולות לצערי נדבקות בערך כמו הזכרים.
אני מניחה שכשתחווי ייחום ראשון שלה תשקלי שוב. זה לא כיף לה בכלל, גם אם היא לא יוצאת החוצה.
אני לא בטוחה אבל נדמה לי שהגיל שקראתי של בגרות ברגדולים הוא שמונה חודשים במקום חצי שנה שזה הגיל  של ייחום ראשון בחתולה רגילה. בגיל שלוש ארבע הם מגיעים לגודל מקסימלי, כלומר בגרות פיזית ולא מינית. אז יש לך זמן להחליט עד אז.

עכשיו בנוגע לאישה, כבודה במקומה מונח ואני יודעת אישית שזה ישים, אבל למרות שאפשר להפריד חתלתול מהאמא בגיל חודש פיזית, כי בגיל כזה צומחות להם שיניים והם יכולים פיזית להתחיל לאכול מזון מוצק, זה לא אומר שזה אישאלי או מומלץ. זה גיל מאוד צריר לעבור מזון, זה כמו לקחת תינוק יונק ברגע שצומחת לו שן ראשונה ולהעביר אותו לגמרי לאוכל של מבוגרים. אפשרי, לא בהכרח מומלץ. מעבר לזה מנטלית, זה מאוד קשה לגור להיות מופרד מהאמא בגיל כזה. את החתול הבכור שלי האכלתי מגיל שבוע. את הצעיר מגיל חודש. שניהם הפגינו התנהגות של חסך יניקה בגיל מבוגר. הבכור היה יונק שמיכות והורס אותן, והיה יונק לי את היד והבית שחי והורס לי חולצות, ועשה את זה עד גיל שמונה. הצעיר היה מנסה לינוק לי את הצוואר על בסיס קבוע ועדיין עושה את זה לפעמים. הם גם לא ממש יודעים איך להסתדר עם חתולים אחרים, הגדול נתן לנו הרגשה חזקה שהוא לא יודע שהוא חתול.

אם אאמל"ק: פיזית- ניתן. בהיעדר אופציה טובה יותר, בהחלט ישים. באופן אידאלי, ממש ממש לא רצוי.
מכיוון ואין לך אופציה לתת אותה חזרה לאמא, אני מניחה שאין ברירה אלא לגדל אותה בעצמך ולקוות שהיא לא תפתח הרגלים כאלה, כי אני חשבתי שזה חמוד אבל שאר בני הבית היו מתעצבנים עד אין קץ וזה גם לא תמיד נעים.  
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
12/04/2018 | 09:09
37
האישה הזו שממנה לקחת עוברת שוב ושוב ושוב ושוב ושוב על איסור צער בעלי חיים.

כאמור, הדבר הנכון הוא לנקות ידייך מכל הסיפור ולהחזיר את הגורה. אם את לא רוצה להחזיר כי נקשרת, לפחות עלייך לשים לב שהרבנים כבר קבעו דרכים שונות עבור שומרי הלכה לבצע עיקור וסירוס מהסיבה הפשוטה שכל רב שבדק את המצב כיום (ולא הסתפק רק בקריאת פרשנויות מתקופת התלמוד) הבין מאוד מהר שלא לעקר מביא לצער בעלי חיים מאוד גדול. זו גם הסיבה שהרבנים הללו יצרו את דרכי המעקף כפי שתיארו לך כבר, ולא דבקו בהשוואות חסרות בסיס ל"זה כמו להוציא לתינוק איזה איבר בגוף בלי סיבה" - יש סיבה, וסיבה טובה. אם לא כן, הרבנים הללו לא היו משתכנעים והיו דבקים באותו קו מחשבה כמוך. הם שינו את הקו כי הם הבינו שכדי לא לצאת מטבע שעושה רעש בקנקן ריק אלא באמת למלא את הקנקן ברוחניות שבאה ממילוי המהות של שמירת מצוות צריך להתאים את המצב כך שהמהות תישמר - כלומר קיום אמיתי של האיסור לצער בעלי חיים ולא קיום מזויף שבעצם פוגע בהם ולכן מחלל שם שמיים. גם את וגם האח שלך ששכנע את הוטרינר לזייף את רישום הגזע של הכלב אינכם מקיימים את המצווה. האישה הזו שמשכנעת אנשים שניתוק יונק בגיל חודש מאימו הוא דבר נכון - וודאי ובודאי שאינה מקיימת את המצווה. מי שלוקח ממנה ולכן מחזק אותה - אם הוא אינו מודע הוא כמו מישהו שאוכל חזיר בלי לדעת, אבל אם הוא מודע ובכל זאת לוקח - כמו מישהו שאוכל חזיר ביודעין: עובר עבירה מפורשת על איסור צער בעלי חיים.

החתולים שנראים טוב יותר בסביבתך בלוד לעומת תקופת ילדותך - אפשר לומר כמעט ב100% שזה כנראה מפני שמישהו כן מסרס ומעקר בסביבה לפחות חלק מהחתולים. זה מה שקורה בכל מקום שבו מעקרים ומסרסים, המראה שכללי של האוכלוסיה מאוד משתפר ותוחלת החיים של הפרטים בה עולה. האכלה לבד לא משפרת את המצב כך, כי בתחילה יש שיפור ואז יש הרעה כי בתגובה להאכלה ללא עיקור וללא סירוס מתחילה התפוצצות אוכלוסין ואז כל המצב מידרדר בצורה חמורה והמאכילים לא יכולים לדאוג לכולם, כמות המריבות על השטח עולה ויש הרבה פציעות ומחלות מתפשטות הרבה יותר מהר עקב הצפיפות באוכלוסיה בלתי מחוסנת. סביר מאוד להניח שאיפשהו בסביבה שלך מישהו כנראה כן עושה את הדבר הנכון שמביא לשיפור במצב.  
לצפיה ב-'להכניס חתול גינה לישון בבית'
להכניס חתול גינה לישון בבית
11/04/2018 | 18:28
3
47
היי לכולם השמח לייעוץ.
יש לי חתול כבן שנה שעד עכשיו לא הרשנו לו להכנס הביתה (זה בית פרטי). עכשיו אני רוצה לאפשר לו להכנס הביתה ולהשאיר אותו סגור בבית למשך הלילה. האם אני צריכה לדאוג לו לארגז חול בבית למרות שהוא סגור רק בלילה? מעולם לא גידלתי חתול אז אשמח לעצות נוספות בנושא.
תודה רבה לעונים :)
לצפיה ב-'את בטוחה שהוא יסכים לשהות בבית את כל הלילה?'
את בטוחה שהוא יסכים לשהות בבית את כל הלילה?
11/04/2018 | 21:12
2
36
לדעתי הוא יתחרפן. תתחילי בלהחזיק אותו מספר שעות ואז תראי אם הוא בכלל מעוניין להשאר.
אבל בגדול אם הוא ישאר בבית במשך כל הלילה אני מניח שהוא יזדקק לארגז חול.
לצפיה ב-'בדרך כלל חתולים פעילים בבלילה אבל...'
בדרך כלל חתולים פעילים בבלילה אבל...
12/04/2018 | 08:44
1
35
ככול הידוע לי בכל לילה כשהולכים לישון הוא יושב לישון במיטה ששמנו לו בחוץ ליד הדלת ובבוקר אני מוצאת אותו בדיוק באותה נקודה. אני לא יודעת אם הוא יוצא לטיולים במהלך הלילה, אבל הוא תמיד מחפש להיות בחברתינו, אז אני בטוחה שהוא ישמח אם יתאפשר לו להכנס. 
בנוסף בטעות סגרתי אותו בבית יחד עם הכלבה כשהלכתי לעבודה, כשגיליתי את זה הייתי בחרדה שהמצא את הבית הרוס, אבל מסתבר שכל אחד מהם ישן באיזו פינה כל הזמן הזה. זה אומנם היה ביום אבל זה היה בערך אותו זמן של שנת לילה.
(עכשיו הכלבה לא תיהיה באותו בית איתו).
אז בעיניין של התחרפנות בבית בלילה אני פחות דואגת.
לצפיה ב-'טוב אז תנסי, מקסימום הוא יעיר אותך באצמע הלילה '
טוב אז תנסי, מקסימום הוא יעיר אותך באצמע הלילה
12/04/2018 | 14:47
7
לצפיה ב-'כמה חתולה מסכנה כשהיא לבד ?'
כמה חתולה מסכנה כשהיא לבד ?
11/04/2018 | 10:41
1
47
לפני כשנתיים גרתי בבית פרטי, ומצאתי בחצר גורת חתולים שנעזבה על ידי האם שלה.
מעולם לא גידלתי חתולים, זאת החתולה הראשונה שלי, אבל למדתי מה שצריך, ואנחנו מסתדרים טוב, למרות שהיא תמיד רצתה לצאת החוצה,
אבל כשיצאה היא לא ממש הסתדרה, היא לא גדלה בחוץ ולא יודעת להסתדר עם הבעיות שיש בחוץ והיא מאד פחדנית,
מאז עברתי לדירה בעיר, עם מרפסת קטנה, והיא לבד חלק מהיום, וגם בשאר הזמן איתי, היא בלי קשר לשאר חתולים, בקיצור לבד.
כמה היא מסכנה ? מצד אחד אני לא רוצה שהיא תהיה מסכנה,
מצד שני אני לא רוצה לקחת עוד חתולים, אני לא טיפוס של חתולים,
ולקחת עוד חתולים זאת סוג של התחיבות שאני לא רוצה לקחת היום.
כן, ברור לי שאין פתרון אופטימלי של איזה בית עם גינת חתולים מושלמת, זה לא יקרה, רק השאלה כמה היא מסכנה בלבד שלה.
לצפיה ב-'היא בכלל לא מסכנה,'
היא בכלל לא מסכנה,
11/04/2018 | 11:46
47
בזכותך יש לה חיים טובים ומושלמים, והם יישארו כך במיוחד אם לא תיתן לה לצאת אל המחלות והסכנות בחוץ.
כמובן רצוי שלחתולה יהיה חלון שהיא תוכל לשבת לידו ולצפות בחוץ, חתולים אוהבים להעביר כך את הזמן גם אם הם לא יכולים לצאת אל החוץ.
מה שהיא גם צריכה זה עמוד לגירוד ציפורניים, זה יחסוך הרס רהיטים.

לצפיה ב-'זהירות, תמונות מאוד קשות אבל מי שמסרב לעקר חתולות'
זהירות, תמונות מאוד קשות אבל מי שמסרב לעקר חתולות
09/04/2018 | 15:19
3
69
ו/או נותן להן כדורים או זריקות הורמונליות צריך לראות את התוצאות.
שוב אני מזהיר - תמונות מאוד קשות!
קישור עם תרגום מרוסית לאנגלית
https://translate.google.co.il/translate?sl=ru&tl=...
לצפיה ב-'תמונות לא פשוטות.'
תמונות לא פשוטות.
10/04/2018 | 15:56
2
45
באמת תמונות לא פשוטות.  עיקרתי וסירסתי את כל החתולי רחוב שבחצר שלי(הרוב בפרטי והשאר בחינם דרך תקצוב שהיה פרוייקט סירוס בחינם דרך העירייה ואחרונים דרך ההסגר בחינם). וגם כאלה שנכנסו לגינה שלי בהריון עקב אוכל שנשאר. ואז גם לא משאיר אוכל, נותן פעמיים וישר לוקח שלא ייכנסו חתולים שלא שלי, ואני קונה גם מלכודת לתפוס 2 בריונים שנכנסים אליי לגינה ולסרס. זה ממש בעייתי בשכונות הישנות בבאר שבע, הבעיה שאנשים מבוגרים מאכילים ואז נהיה הרבה חתולים, ולא מטפלים כשהם חולים, לא לוקחים לסירוס או עיקור וזה גיהנום בשביל החתולים לחיות ככה. כמה רחובות ממני יש מלא חתולים מסתובבים מחפשים אוכל, מוזנחים. וכל אחד מסוגר ממשיך בשלו ולא מבין שצריך לפחות לעקר(אפילו בחינם) כדי שלא יחיו ככה, אין מודעות וממשיכים להאכיל ונהיה בלאגן שם וחבל בשביל החתולים שזה ככה.
לצפיה ב-'אכן לחלק מהמאכילים אין מודעות, חלק מהעיריות לא מבקשות ולא'
אכן לחלק מהמאכילים אין מודעות, חלק מהעיריות לא מבקשות ולא
10/04/2018 | 18:17
1
39
מנצלות תקציב לעיקורים וסירוסים.
אבל הכוונה שלי הייתה יותר לאנשים שמסרבים לעקר מכל מיני סיבות.
לצפיה ב-'גם אני פעם חשבתי שלא צריך להתערב . אבל אחרי שגידלתי גורים'
גם אני פעם חשבתי שלא צריך להתערב . אבל אחרי שגידלתי גורים
13/04/2018 | 15:36
23
של חתולה שהמליטה. ורובם נפטרו. או שהיה להם דלקת עיניים, אוזניים, פטריה בעיניים בעור ושפעת. הכי נורא זה שהייתה מכה של חתלתלת והרבה חתולים נפטרו בייסורים. בעצם זה שמאכילים חתולי רחוב זה כבר התערבות, אז צריך להתערב ע"מ שיהיו פחות חתולים שיידבקו במחלות. כי כמה יש שמשקיעים ומחסנים ודואגים לחתולי רחוב, וככל שיש יותר חתולים אז יש יותר פוטנציאל להעברת מחלות במיוחד שלא מחוסנים. אם כבר מאכילים, אז צריך גם לדאוג לסירוס ועיקור, וגם לפן הרפואי. כי אם החתול היה לבד ללא ריכוז של חתולים, אז רוב הסיכויים שהיה פחות חולה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה