לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1427014,270 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סמסטר'
סמסטר
09/05/2015 | 23:41
163
אני בשנה רביעית ואחרונה. יכול להיות שאני אעשה סמסטר קיץ עם איזה קורס אחד. הקורס והמבחנים אמורים להיות לפני הגיוס (כלומר שליש אחרון של ספטמבר) - יכולה להיות בעיה ולא יאשרו? אציין שעוד אין לי תאריך גיוס אבל הוא אמור להיות באוקטובר לפי הבנתי
לצפיה ב-'חבר עתודאי שמת מפחד מבר אור'
חבר עתודאי שמת מפחד מבר אור
07/05/2015 | 21:16
1
485
חבר שלי עתודאי והוא עדיין בלימודים, והוא מת מפחד מהגיוס ברמות מטורפות, לא רק בגלל הבר אור אלא בגלל מלא סיבות, הוא ממש לא בן אדם שמתאים למסגרת צבאית.

קיצר אחד הדברים שהוא ממש פוחד מהם זה לא לעבור בר אור בקורס קצינים וליפול בגלל זה (כי הוא די מלא ולא בכושר, ואמרתי לו שהוא יתאמן לזה והוא עדיין חושב שאין סיכוי שהוא יעבור)

איך זה עובד באמת אצל עתודאים? חייבים לעבור בר אור בבה"ד 1 ואין גמישות לגבי זה? 

ויש פה מישהו שהוא בוגר המסלול ורוצה לדבר איתו? הוא התחיל לראות פסיכולוג לגבי זה לאחרונה אבל זה לא עוזר, יכול להיות שאם מישהו שעבר את הכל ויכול להכניס אותו קצת לפרספקטיבה זה יעזור לו.

לצפיה ב-'פסיכולוג?'
פסיכולוג?
08/05/2015 | 20:19
367
אני מאמין שזו טיפה הגזמה. גם אם לא יעבור את בה"ד 1, לא קרה כלום.

בכל מקרה,
הבראור בבהד 1 הוא בדיחה. לא חייבים לעבור אותו בכדי לעבור את הקורס. בבה"ד 1 רוצים לראות מגמת שיפור. היה איתי בחור שסיים את בה"ד 1 עם תוצאה של ~18 דקות ל3 קילומטר.

*נקודה שצריך להדגיש: אם לא תבלוט במהלך הקורס, או לא תתנהג לפי הנורמות, הבראור זו דרך קלה בשביל המפק"צ להעיף אותך מהקורס (במידה ואתה לא עובר אותו). כל עוד תתנהג "כמו קצין", הכל בסדר.
לצפיה ב-'החזרים למשרתים בימ"לים'
החזרים למשרתים בימ"לים
07/05/2015 | 13:24
3
443
היי
אני עתודאי לקראת סיום לימודי. קבלתי הצבה לאחד מהימ"לים. מאחר שהשירות כרוך בלבישת בגדים אזרחים  אבקש לברר האם יש תוספות כלשהן למשרתי החובה  עקב הצורך בנסיעות "על אזרחי" תוספת לרכישת "ביגוד אזרחי" וכו' (או שהוצאות האקסטרה אמורות "ליפול" על הורי). אם התשובה חיובית, למי פונים? איך זה מתנהל?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'אתה תקבל תעודה, שלצד החוגר מאפשרת לך לנסוע בתחבורה ציבורית'
אתה תקבל תעודה, שלצד החוגר מאפשרת לך לנסוע בתחבורה ציבורית
14/05/2015 | 18:14
2
278
על אזרחי. מקבלים גם תוספת של כ-50 ש"ח בחודש כביכול כדי לקנות בגדים אזרחיים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/05/2015 | 18:08
1
109
לצפיה ב-'ביגוד'
ביגוד
15/06/2015 | 00:47
103
לפי מה שאני מכיר יש גם תוספת על לבוש אזרחי שמעתי על כאלה שמקבלים חמישים וכאלה שמקבלים 300
לצפיה ב-'דירוג הסמכויות אחרי הראיונות'
דירוג הסמכויות אחרי הראיונות
05/05/2015 | 22:28
2
472
היי,
היו לי היום הראיונות חזרה לשירות במדמ"ח והאפשרויות הריאליות מבחינתי (שבהן הראיונות הלכו טוב וגם אני רוצה ללכת לשם) הן מודיעין (היו לי ראיונות מוצלחים ב-2 יחידות), מצו"ב וחיל האוויר.
שהתבקשתי לדרג את העדיפויות דירגתי את חמ"ן במקום הראשון, אחרי זה את מצו"ב ואז את חיל האוויר.
לפי מה שהבנתי במודיעין ובמצוב התפקידים יותר אינטנסיביים, עד כדי כך שבאחד הראיונות למודיעין אמרו לי שבגלל העומס כנראה שלא יאשרו לי לעשות תואר שני במהלך השירות.
אם חשוב לי להשלים תואר שני עד סוף הקבע, האם יותר משתלם לי דווקא לבחור באפשרות שיותר נוחה מבחינת ת"ש (חיל אוויר), ששם אני אוכל גם להתפתח מבחינה מקצועית, גם מבחינה אקדמית וגם שעות העבודה נוחות יחסית וייתנו לי יותר זמן פנוי? (בראיונות למודיעין אמרו שעובדים עד שעות מאוחרות ואני לא יודע אם אני רואה את עצמי בשש השנים הבאות חוזר הביתה ב10 כל יום..)
מה היתרונות שחמ"ן ומצו"ב נותנים לי מבחינת ניסיון מקצועי לעומת חיל האוויר?

תודה רבה! 
לצפיה ב-'לא הייתי מתרגש יתר על המידה'
לא הייתי מתרגש יתר על המידה
06/05/2015 | 23:16
349
הייתי הולך לחמ"ן בלב שקט. אתה לא באמת תעבוד כל יום עד 22:00...
דבר שני, לא בטוח שתרצה לעשות תואר שני בקרוב. אולי תגלה שהעבודה יותר מעניינת אותך, אולי תגלה שהתחום לא מושך אותך...?

בכל מקרה, אחד היתרונות של שירות בחיל המודיעין הוא הקשרים והאנשים שאתה מכיר במהלך השנים. כשתשחרר ביום מן הימים, מה שיותר יעזור לך מתואר שני או ניסיון מקצועי - זה הקשרים שתשיג בשנים הקרובות לחייך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'נראה לי שקשה להתחרות במודיעין מבחינת העניין בתפקיד.'
נראה לי שקשה להתחרות במודיעין מבחינת העניין בתפקיד.
08/05/2015 | 23:48
295
גם אם קרה ונפלת על שיבוץ שידרוש ממך לעבוד בכל יום עד 9 בערב (ואין הרבה מקומות כאלה)- אתה תמיד יכול לבקש לעבור תפקיד אחרי פרק זמן סביר (בדר"כ שנה וחצי-שנתיים).
קח בחשבון שתפקיד שעובדים בו עד מאוחר יהיה ברוב המקרים מאוד מעניין ומאתגר- ולעניות דעתי עדיף להתחיל בתפקיד כזה ולעבור לתפקיד תובעני פחות בהמשך מאשר להתחיל מראש בתפקיד ג'ובניקי קלאסי ולהיתקע בו במשך 6 שנים בלי אפשרות לשינוי משמעותי.
לצפיה ב-'נפתח פורום לימודי תקשורת'
|*|נפתח פורום לימודי תקשורת|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2015 | 11:47
16
|טי-וי|תמיד רציתם להופיע בטלוויזיה? לשדר ברדיו? להיות היחצנים של המדינה? היכנסו עכשיו לפורום שיעזור לכם להפוך לכוכבי התקשורת הבאים של ישראל....

היכנסו לפורום לימודי תקשורת:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|דושיח|אתם מוזמנים לעזור לגולשי הפורום ולצופים להכריע. מי היא מגישת החדשות של ישראל - תמר איש שלום או יונית לוי?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

לצפיה ב-'עתודה בכלכלה'
עתודה בכלכלה
01/05/2015 | 18:45
28
1096
היי, 
אני עתודאית לכלכלה ואשמח לדעת פרטים על השירות לאחר הלימודים,
1. האם הקורס קצינים זה חובה?
2.כמה התפקידים בצבא קשורים לכלכלה (או אולי זה יותר תפקידים פיקודיים) ?
3.מתי ואיך מתבצע השיבוץ?
4.חווית/הערות/המלצות יעזרו מאוד
תודה (:
לצפיה ב-'היי'
היי
02/05/2015 | 19:32
4
284
1. כן, נוטים להכריח ויהיה קשה לך לא לצאת אם אין לך בעיות רפואיות.
2. התפקידים לא פיקודיים ולרוב קשורים לתקציב הגוף שתשרתי בו. עבודה טכנית, רובוטית שגם חיילים / נגדים בלי תואר יכולים לעשות.
3. כיום, עתודאים לכלכלה לאחר סיום הלימודים מתחילים קורס קצינים ולאחר סיום ההשלמה החילית משובצים.
4. הרבה עתודאים לכלכלה לא מרוצים מהמסלול. ממליץ בחום לפרוש אם יש לך יותר מדי ספקות כי אחר כך תתחחרטי.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה! :/'
תודה! :/
02/05/2015 | 19:41
1
206
אתה כותב את זה מניסיון?
לצפיה ב-'כן. '
כן.
02/05/2015 | 23:54
195
אסור לכתוב שלא מניסיון.
לצפיה ב-'עתודה - חשבונאות'
עתודה - חשבונאות
02/05/2015 | 21:45
1
217
ומה לגבי העתודאים שלומדים כלכלה וחשבונאות ועתידים להיות רואי חשבון? גם הם לא מרוצים מהמסלול בצבא?
לצפיה ב-'לרוב הם משובצים באותם תפקידים '
לרוב הם משובצים באותם תפקידים
02/05/2015 | 23:55
210
ואף אחד לא מבטיח להם סטאז'
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
05/05/2015 | 22:12
22
201
היי,

כרקע אציין שאני עתודאי לכלכלה הנמצא בשלב שירות הקבע במסלול.
מעט תשובות:
א. עקרונית כן. לרוב יוצאים אליו מיד עם החזרה לשירות. צריכה להיות סיבה חריגה כדי לא לצאת לקורס (מצב בריאותי/משפחתי בעייתי, צורך אקוטי באיוש תפקיד ביחידה כלשהי).
ב. התפקידים בצבא בהחלט קשורים לכלכלה, כאשר העיסוק הוא בעבודה פרופר ולא בפיקוד (נדיר שיש לעתודאי בדרגת סגן/סרן פקודים). מגוון התפקידים האפשריים הוא רחב:
  1. קצין תקציבים - ניהול תקציב ורכש, החל מרמת יחידה גדולה בשטח (אוגדה/בסיס הדרכה), דרך יחידות משנה של אגפי המטה הכללי (למשל חלק מיחידות המשנה של מז"י, כמו מחלקת לוגיסטיקה), מחלקות תקציבים גדולות (חיל ים/אויר/יבשה וכדומה), ועד לניהול מאקרו של תקציב הצבא/משרד הביטחון ביחידת היועכ"ל (היועץ הכספי לרמטכ"ל).
 2. כלכלן - מגוון תפקידים שבהם בונים מודלים תמחיריים (לדוגמא עלות שעת נסיעה של טנק), מנתחים פרויקטים וחוזים.
 3. קצין תכנון שכר - עולם ייחודי של תכנון וביצוע השכר הצבאי. התפקידים מתחלקים בין 4 גופים (בגדול) - מופ"ת, מרכז תעסוקת אזרחים עובדי צה"ל, ענף תכנון שכר באכ"א, ענף שכר וכ"א ביועכ"ל.
 4. מפקד צוות בהשלמת תקציבים - תפקיד סרן בו מפקדים על צוות צוערי בהשלמת המערך התקציבי (השלמה - החלק האחרון של קורס קצינים, מיד אחרי בה"ד 1).

ג. השיבוץ מתבצע בסיום קורס הקצינים ע"י גורמי הסגל של היועכ"ל.
ד. אני אישית ביצעתי עד כה מס' תפקידים, חלק כקצין תקציבים וחלק ככלכלן ונהניתי מאוד. בעיני הדרך להינות ולהרוויח ניסיון איכותי בשירות היא "הגדלת ראש" והתעניינות בדברים שמעבר להיבטים הטכניים של תפקיד קצין התקציבים (לדוגמא - התעמקות בהיבטים שונים של פרויקט מסויים, ניסיון להבין את האסטרטגייה הכוללת שמאחורי תקציב הביטחון).

שיהיה בהצלחה!

נ.ב. מידי פעם נערך באוניברסיטאות כנס עידוד עתודה למשל"בים ותמיד יש שם מספר נציגים של המערך התקציבים (קציני תקציבים מכל קצוות המערך). ממליץ לך לעכוב ואם מתרחש יום כזה לקפוץ לשם ולהתעניין (אפילו שאת כבר בלימודים).
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
06/05/2015 | 14:07
111
ממש כיף לשמוע ומעלה את המוטיבציה להמשך!
שוב תודה רבה לך (:
לצפיה ב-''
06/05/2015 | 23:17
85
תודה רבה
לצפיה ב-'כלכלה וחשבונאות'
כלכלה וחשבונאות
07/05/2015 | 19:01
5
139
תודה רבה על התגובה המפורטת. כיף לשמוע סוף סוף חוות דעת חיובית.
מה הסיכוי לקבל שיבוץ ביועכ"ל? האם העיסוק באמת קשור ללימודי הכלכלה באוניברסיטה?
מה לגבי ראיית חשבון? אני לומד כלכלה וחשבונאות ועתיד להיבחן במבחני לשכת רואי חשבון..איך התפקידים בצבא?

תודה רבה :)
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
07/05/2015 | 22:58
4
123
קצת על עצמי - למדתי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. תוך כדי שירות השלמתי תואר שני במנהל עסקים. בסה"כ אני מרוצה למדי ממה שאני עושה, כך שאני מניח שגם בדיעבד הייתי בוחר במסלול העתודה בכלכלה.

סיכוי לשיבוץ ביועכ"ל - לרוב כמו הסיכוי לכל גוף אחר. הדבר בעיקר תלוי בכמות התפקידים שנפתחים בכל גוף במחזור הספציפי.

הקשר לימודי התואר לבין העיסוק בפועל -
      לימודי התואר בכלכלה מכוונים בעיקר ליצור דור המשך של חוקרים באקדמיה, ופחות נותנים כלים לפרקטיקה בעבודה. ז"א - אל תצפה לגזור עקומות היצע וביקוש לתותחים וחמאה (כי חמאה זה יקר למטבח צבאי. מצד שני, בעניין הזה הצבא לא שונה הרבה מהאזרחות.

ראיית חשבון בעתודה -
בשנים האחרונות יש ניסיון של הצבא ללכת יותר לקראת הצרכים של עתודאים שלמדו ראיית חשבון, כולל אפשרות ללמוד שנה ד' תוך כדי שירות וגם הגדרה של מס' תפקידים שמוכרים לסטאז'. יחד עם זאת, רוב העתודאים לראיית חשבון ימצאו עצמם בתפקידים תקציביים/כלכליים בדיוק כמו אחיהם הלא חשבונאים. כך בשורה התחתונה, לא הייתי ממליץ על מסלול העתודה למישהו שרוצה להיות רו"ח.

קידום לרס"ן -
נושא כאוב לסרנים שרוצים להתמיד בקריירה צבאית. לא קל בימינו להגיע לקידום המיוחל. אם כי לרוב, מי שמעריכים אותו מספיק ויודע "למרפק" עצמו לקדמת הבמה, בסופו של דבר מקודם,
לצפיה ב-'ראיונות שיבוץ'
ראיונות שיבוץ
14/05/2015 | 23:14
3
113
בד"כ במקצועות העתודה יש ראיונות שיבוץ בשנה השנייה ללימודים או בשנה שלישית להנדסות.
לפי מה שהבנתי מדברייך לעתודאים בכלכלה אין ראיונות בשנה שנייה?
תודה.
לצפיה ב-'הבנת נכון'
הבנת נכון
19/05/2015 | 07:26
2
66
בשנתיים האחרונות (+-) שונתה שיטת השיבוצים במערך התקציבי.
כעת העתודאים לכלכלה לא מתראיינים בסמכויות במהלך הלימודים (כמו יתר העתודאים), אלא מתראיינים באופן מרוכז ע"י נציגי סגל המערך התקציבי בתום ההשלמה החיילית (החלק האחרון של קורס הקצינים, עם החזרה לשירות).
לצפיה ב-'ראיונות שיבוץ ואפשרויות שיבוץ'
ראיונות שיבוץ ואפשרויות שיבוץ
11/06/2015 | 21:38
1
67
האם העתודאים בכלכלה בתום ההשלמה החילית מתראיינים ע"י מספר חילות(כגון מודיעין,תקשוב,חיל אוויר וכו') או שרק ע"י היועכ"ל והיועכ"ל קובע לבד לאן כל אחד ישתבץ? האם העתודאי בכלל יכול לדרג את רצונו(אני מדבר ספציפית על עתודאי לכלכלה)?

האם יש אפשרות לשיבוץ בחטיבת מחקר באגף המודיעין?

תודה.
לצפיה ב-'רק ע"י היועכ"ל'
רק ע"י היועכ"ל
15/06/2015 | 20:03
88
לעיתים יש תפקידים בחטיבת המחקר (נדיר)
לצפיה ב-'המשך קבע, שביעות רצון מהשירות'
המשך קבע, שביעות רצון מהשירות
07/05/2015 | 19:09
159
שלום,
שאלה נוספת:
במידה ואני אהיה מרוצה מהשירות, מה הסיכוי שיהיו תקנים כך שיתנו לי להמשיך עוד קבע אפילו עד הפנסיה(חח אני נשמע צעיר אני יודע)?
שאלה אישית אליך: אם היית יכול לחזור בזמן היית עושה עתודה בכלכלה?
דרך אגב, איפה למדת ומה למדת? כלכלה/מנהל עסקים/חשבונאות?

תודה רבה.
לצפיה ב-'תגובה שיווקית טובה'
תגובה שיווקית טובה
07/05/2015 | 22:59
12
167
לרגע הצלחת לשכנע אפילו אותי.

שכחת רק לציין שלמרות "מגוון התפקידים", 90% מהתפקידים שאליהם משובצים העתודאים לכלכלה הם תפקידי קצין תקציבים שחלק מאלה שמאיישים אותם הם בכלל לא עתודאים אלא קצינים "רגילים" שלא עשו תואר. שמעתי אפילו על חיילים שממלאים תקנים כאלה.
אני לא התרשמתי שבאמת צריך בוגרי תואר בכלכלה (או במשהו אחר) לתפקידים האלה.

לצפיה ב-'תגובה מאוזנת למדי'
תגובה מאוזנת למדי
07/05/2015 | 23:08
11
164
אכן, מרבית השיבוצים הם לתפקידי קצין תקציבים, כי אלו הם צורכי הצבא. אני אישית לא רואה בתפקידים האלה שום בעיה (בטח ובטח שאין פה עבודה "רובוטית" כהגדרתך). הגם שעבודת הכלכלן באזרחות היא לא שונה בהרבה (אני פוזל גם לאפשרויות באזרחות, כך שדאגתי לבחון את מגוון האופציות).

נכון להיום, בעידן "המערך התקציבי", אין יותר מקרים של תפקידים תקציבים/כלכלה שמאויישים שלא ע"י קצינים שעשו תואר בכלכלה (בין אם עתודאים ובין אם חוזרים לשירות שלמדו בכלכלה לאחר שירותם הצבאי ומעוניינים לחזור לקבע). חיילים יש היום רק בתקן מש"קי תקציבים שעוזרים לקצינים (בעיקר בהתעסקות במשימות הטכניות).

לצפיה ב-'אתה טועה. בעיקר בפסקה האחרונה של מה שכתבת.'
אתה טועה. בעיקר בפסקה האחרונה של מה שכתבת.
07/05/2015 | 23:19
10
94
לצפיה ב-'אשמח אם תביא תימוכין שיוכיחו כי אני טועה'
אשמח אם תביא תימוכין שיוכיחו כי אני טועה
10/05/2015 | 10:22
9
106
כמובן במגבלות ב"מ.

הדברים שאני כותב מבוססים על שירות בסמכויות התקציב של שני גופים שונים במערכת, והיכרות לא רעה עם הנעשה בשאר המקומות (חילופי חוויות עם קולגות).
לצפיה ב-'אני אחזור על זה'
אני אחזור על זה
10/05/2015 | 17:17
8
135
יש קצינים צעירים נטולי תואר שהתפקיד שלהם הוא "קצין תקציבים". כמובן שהם לא שייכים למערך התקציבי מכיוון שהם לא אקדמאים.
אני לא יודע באיזה גופים שירתת אבל זה ככה. תבדוק את זה שוב לפני שאתה ממהר להכריז שבעידן המערך התקציבי רק אקדמאים ממלאי תפקידים של קציני תקציבים.

אני ורבים, בניגוד אליך, חושב שעבודה של קצין תקציבים היא טכנית ולא דרוש אקדמאי בשבילה.
אתה מוזמן לעשות סקר בגוף שלך ולשאול כמה עתודאים לכלכלה באמת שבעי רצון מהמסלול.
לצפיה ב-'בכדי לא לעבור על כללי ב"מ, אשמח למסר עם דוגמאות לאותם "קציני'
בכדי לא לעבור על כללי ב"מ, אשמח למסר עם דוגמאות לאותם "קציני
13/05/2015 | 19:02
129
"תקציבים".
לצפיה ב-'איפה למדת?'
איפה למדת?
13/05/2015 | 20:37
6
103
איפה למדת ומה למדת אם אפשר לשאול? (כלכלה/מנה"ע / חשבונאות)
לצפיה ב-'למדתי באוניברסיטת תל אביב'
למדתי באוניברסיטת תל אביב
16/05/2015 | 19:29
5
115
כלכלה וניהול ושירתתי בגופים היותר נחשבים. אל תחשוב שלימודי חשבונאות מקנים לך תעודת ביטוח לתפקידים טובים יותר.
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
16/05/2015 | 21:50
4
93
למה לא לימודי חשבונאות לא יתנו לי יתרון?
איך היו הלימודים בתל אביב? איך המרצים? הלימודים היו קשים?
אני כרגע לומד בבר אילן ומתכנן לעבור לתל אביב שנה הבאה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/05/2015 | 23:39
3
95
כפי שהוסבר קודם, לימודי החשבונאות לא יקנו ככל הנראה יתרון כיוון שלא עושים הבחנה בין בוגרי חשבונאות לכלכלה כי התפקידים הם לרוב דומים וכפי שהמליץ mafia, לכאלו שרוצים להתמחות בראיית חשבון, המסלול של העתודה לא מומלץ.
אני אהבתי את אוניברסיטת תל אביב, המרצים בעלי שם, אני מניח שהלימודים בת"א יותר קשים מאשר בבר אילן.
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
18/05/2015 | 07:23
2
91
אוקיי הבנתי.
1) לגבי אוניברסיטת ת"א, התנאים שם היו טובים? המרצים העבירו את החומר בצורה טובה? המבחנים היו בסדר או סיוט? האם הקורסים והמבחנים במיקרו ומאקרו היו סיוט או שהמבחן בהם היה בסך הכל בסדר?מה לגבי אקונומטריקה?

2) עתודאי שלומד כלכלה ומתמטיקה מסלול דו חוגי - מה היתרונות? מה אפשרויות השיבוץ? האם יש לו יתרון לשיבוץ בחמ"ן?

3) הראיונות ביועכ"ל מתקיימים לאחר הקק"צ או בשנה השנייה ללימודים?

4) שאלה אישית אלייך - האם אתה שוקל לחתום קבע מעבר למה שנדרשת במסלול העתודה? אם לא, למה?

אני יודע שאני קצת חופר, אבל בסה"כ אני עתודאי צעיר שמחפש תשובות ;)
תודה על העזרה.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/05/2015 | 20:00
1
99
1. אני אהבתי את אוניברסיטת ת"א, המרצים נחשבים והמבחנים ברמה. כמובן שזה אינדבידואלי, יש כאלה שהמבחנים הם סיוט בשבילם ויש כאלה שהכל קל להם.
2. אין יתרון משמעותי בשיבוץ לבוגרי מתמטיקה, במיוחד לאור העובדה שכיום השיבוץ נעשה בתום ההשלמה החילית. בחמ"ן העיסוק התקציבי דומה לעיסוק התקציבי בגופים אחרים (מז"י/תקשוב/ח"י וכו') ולכן אין צורך בתואר במתמטיקה.
3. לאחר הקק"צ (גם דבר גרוע לדעתי).
4. ממש לא. בעיקר כי העיסוק בתקציב משעמם אותי ואני לא אוהב איך שעבודות מתנהלות בצבא.
לצפיה ב-'שאלות נוספות'
שאלות נוספות
25/05/2015 | 19:06
76
שלום,
יש לי כמה שאלות נוספות:
1) האם המרצים בתל אביב העבירו את החומר בצורה טובה או שהם הפנו אתכם הרבה לספרים ואמרו לכם ללמוד לבד? האם למדתם עם ספרים בעברית או באנגלית?
2) האם נדרשתם לקרוא הרבה מאמרים באנגלית בתל אביב?
3) האם אתה חושב / האם שמת לב במהלך המיונים שלך אחרי התואר שהיועכ"ל נתן עדיפות קודם לבוגרי תל אביב/ האוניברסיטה העברית יותר מאשר בוגרי בר אילן או מקום אחר?

תודה.
לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון'
עזרה במילוי שאלון
02/05/2015 | 20:05
121
שלום לכולם, 
שמי רותם ואני סטודנטית במחלקה לחינוך באוניברסיטת בר אילן. 
אני עורכת מחקר על עמדות ותפיסות כלפי קבוצות מיעוט וזרים ואוכלוסיית המחקר שלי הינה צעירים לפני שירות צבאי (י"ב ומעלה). אני ממש אשמח אם תוכלו לעזור לי ולמלא את השאלון בקישור זה:
צירפתי גם קובץPDF של השאלון.. 
בבקשה.. זה ממש יעזור לי!
תודה רבה!
רותם
לצפיה ב-'פורומים מקצועיים חדשים'
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2015 | 10:57
24
|קדימה|האם אתה בעל עסק קטן או בינוני וצריך ייעוץ בהתנהלות הפיננסית מול הבנק?
האם אתה מעוניין בהכוונה בנושא גיוס הלוואות מהבנקים או מקרנות שונות לטובת העסק שלך?

|שמאל|היכנס עכשיו לפורום מימון עסקים ותקבל את כל המידע הנדרש!

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית באוסטרליה?
מתכננים את מסלול הטיול לניו-זילנד ויש לכם שאלות?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים באוסטליה ניו-זילנד ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!

|שמש|אם תמיד חלמתם על חופשה בסקנדינביה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים בסקנדינביה הוא בדיוק המקום בשבילכם!

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בסקנדינביה ותתכננו את הטיול שלכם!

|מטוס|מתכננים חופשה חלומית לספרד וזקוקים להמלצות על היעדים החמים?
מתלבטים לגבי מלון או מסעדה בפורטוגל ומעוניינים בהכוונה?

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום טיולים בספרד פורטוגל ותקבלו מידע שיאפשר לכם לתכנן את מסלול הטיול האידיאלי ביותר עבורכם!

|קדימה|אם אתם או בני משפחתכם סובלים מאלצהיימר, אין לכם צורך להרגיש לבד.
פורום אלצהיימר נפתח מחדש על מנת לספק לכם זירה נהדרת לשאול שאלות ולקבל את התשובות המקצועיות ביותר.

|שמאל|היכנסו עכשיו לפורום אלצהיימר ושתפו במה שעובר עליכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'ממוצע במדעי המחשב'
ממוצע במדעי המחשב
30/04/2015 | 08:54
1
406
שלום,
אני עתודאי למדעי המחשב באוניברסיטה וכרגע נמצא באמצע השנה השניה. בעוד כשבוע יש לי ראיונות שיבוץ לתפקידים בצבא.
אני די מבואס מהממוצע שלי (78.5) ורציתי לשאול אם עדיין אוכל להתמיין לתפקידים טובים בצבא עם הממוצע הזה, ראוי לציין שהציונים שלי בקורסים במדעי המחשב 
לא רעים בכלל אך חדו"א 1/חד"א 2/מתמטיקה בדידה הם אלה שהרסו לי את הממוצע. כמו כן יש לי עוד 2 מועדי ב' שאני מתכוון לעשות בסוף השנה , לכן זהו אינו הממוצע הסופי שלי, וגם אני מאמין שאצליח לשפר את הממוצע עד סוף התואר ולהגיע ל80+, האם עתודה מסתכלים על הממוצע כמו רובוטים ולא איכפת להם מזה שאני רק באמצע שנה שניה ? אשמח לתשובות,
תודה
לצפיה ב-'ראיונות'
ראיונות
12/05/2015 | 13:38
163
איך היו הראיונות והאם הממוצע באמת השפיע על הריאיון? האם התראיינת לחיל מודיעין נגיד או שהם פסלו אותך מלכתחילה?
בהצלחה
לצפיה ב-'עכשיו זה מבחני האמצע, לא?'
עכשיו זה מבחני האמצע, לא?
26/04/2015 | 22:22
188
לצפיה ב-'שאלות לגבי סיווג בטחוני'
שאלות לגבי סיווג בטחוני
10/04/2015 | 22:56
9
821
1. שואלים "האם הינך נוהג לשתות משקאות אלכוהוליים?" ואם אני מסמן כן אז לכתוב נסיבות, שכיחות, כמויות ואירועים בהם השתכרת.  מעולם לא היה לי אנגהובר ואני שותה רק באירועים משפחתיים, מסיבות או במספר ארוחות עם חברים אבל בשלושת המקרים אני לא מגיע למצב שאני גמור בכלל אלא רק שתייה קלה ביותר. האם לסמן כן? האם לסמן שאני אבקש לשוחח על נושא זה בע"פ? יש כאן בעיתיות מבחינת התחקיר? 

2. ישנה שאלה שאומרת "האם יש לך או היו לך קשרים מקצועיים/חברתיים עם גורמים כלשהם בחו"ל (ובכלל זה באמצעות האינטרנט)?" אם כן אז לכתוב מדינה, פרטי האדם, מהות קשר ושכיחות. יש לסמן את אותם דברים כמו קודם: כן, לא, אבקש לשוחח על נושא זה בע"פ. לשאלתי, האם צ'אטים עם בני משפחה רחוקים יחסית דרך פייסבוק וסקייפ ועם אחי שנמצא בחו"ל וגם התקשורת איתו היא דרך פייסבוק וסקייפ יש בכלל טעם לסמן כן. האם לסמן שאני רוצה לשוחח על זה בע"פ?

3. לגבי קשר עם גורמים זרים בארץ (עובדי נציגויות זרות, אנשי או"ם, אנשי כמורה, בעלי אזרחות זרה וכו') , האם זה שהוצאתי ויזה לארה"ב לפני כמה שבועות בשגרירות ארה"ב,  נחשבת לקשר כזה. שוב אם אני מסמן כן אני צריך לפרט אבל ממש אין לי מה-זה הרי תהליך בירוקרטי מול אנשי השגרירות

אני יודע שאלו שאלות נורא נורא קטנוניות וקטנות אבל עדיף לחפור על זה עכשיו. תודה מראש על המענה 
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
11/04/2015 | 07:12
1
463
1. הכוונה בשתיה זה האם אתה מסתובב שיכור חצי מהיום לא האם אתה שותה כוס יין בערב פסח.
2. כנ"ל הכוונה היא האם אתה מדבר באופן קבוע קשר שותף עם בן אדם מחו"ל (לא האם אתם מדברים על הפרק של אתמול במשחקי הכס..) ואח שלך בחו"ל זה לא גורם זה.
3. לא ..

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'כן עזרת מאוד..תודה רבה'
כן עזרת מאוד..תודה רבה
11/04/2015 | 11:04
107
לצפיה ב-'עוד הצעות?'
עוד הצעות?
11/04/2015 | 20:55
6
256
אציין שהחלטתי לסמן "כן" ולהסביר בצד שמדובר בשתייה של פעם כמספר חודשים או שבועות אבל לא ברמה של השתכרות.
בשביל להראות אמינות-האם זה נכון לעשות כך? בטח בראיון אני אוכל להסביר את עצמי ויראו שזה כלום, לא?
לצפיה ב-'אם היו פוסלים סיווג ביטחוני לכל אזרח ששותה יין\בירה פעם '
אם היו פוסלים סיווג ביטחוני לכל אזרח ששותה יין\בירה פעם
11/04/2015 | 21:47
287
בשבוע.. לא היה למי לתת סיווג ביטחוני
הם לא מחפשים שתיית יין בארוחת שישי.. הם מחפשים אנשים ששותים עד שיכרה
לצפיה ב-'כל דבר שאתה לא בטוח - תבקש לשוחח בעל פה'
כל דבר שאתה לא בטוח - תבקש לשוחח בעל פה
13/04/2015 | 22:52
4
252
כל הרעיון בשאלון הזה הוא לקבל את התחושה איך אתה עונה לכל שאלה.
ללא שום קשר למה שתענה בשאלון, בתחקיר עצמו אתה תתושאל על כל שאלה ותינתן לך ההזדמנות להסביר את עצמך.
ממליץ לא לנסות להסתיר דברים או לשקר, בדרך כלל יושב מולך מישהו מאוד מנוסה, והם מתים על הקטע של "טוב בוא ניקח הפסקה של 10 דקות בשביל שתוכל לחשוב מה אתה מסתיר\מה עוד לא סיפרת לי" ואם תסתיר משהו הם כנראה ידעו.
בנימה יותר מרגיעה, אתה לא הראשון ולא האחרון שתעבור תחקיר ביטחוני, נדיר להיכשל בזה.
לצפיה ב-'עבר בשלום אבל'
עבר בשלום אבל
16/04/2015 | 11:59
3
288
סיפרתי הכל ונראה לי שעבר בשלום אבל היום נזכרתי בשני דברים שמטרידים אותי:
1. שאלו אותי גם על קיום דרכון וגם על ויזה. אני די בטוח שמיד שאלו אותי גם לגבי תוקף ויזה בהתאם לשנה שבה הוצאתי אותה (שנאמרה לתחקירן) אבל פתאום אני חושש שאולי שאלו לגבי הדרכון? השנה בה יהיה בתוקף הדרכון שונה מזו של הויזה ואמנם זה כתוב בשאלון שנמסר בכל מקרה, אבל מקווה שזה לא נחשב איזשהו שקר.
2. שאלו אם יש קרובים בחו"ל-עניתי שכן אבל ברישומי לויזה מסרתי איש משפחה שמתגורר בארה"ב כאיש קשר וכתובתו אם וכאשר תהיה נסיעה אפשרית לשם. אמנם נמסר שמו וכתובתו לשגרירות אבל אין קשר ביני לבין המשפחה שם-לא ראיתי אותם למעשה מעולם וכתבתי את זה רק כי המשפחה חיפשה איש קשר בידיעה ששהייה אצלו, אם ניסע, היא קלושה למדיי. 
(למי שלא יודע ברישום לויזת תייר נדרש איש קשר וזמן חופשה למרות שזה מאוד לא רציני-הרי אתה לא יודע מתי טטוס בזמן הקרוב אם בכלל ואצל מי תהיה אם בכלל - יכולתי לתת אנשי קשר קרובים אבל לא עשיתי זאת מחשש שהטיול שלי כלל לא יצא לפועל).לשאלתי, האם זה ששכחתי באמת ובתמים למסור את שמו תשפיע? חשוב לציין שלא הייתי מודע כל כך לקיום קרוב המשפחה הזה עד אז, מה גם שהקשר שלו עם משפחתי רופף ביותר-אולי שיחת טלפון פעם בכמה שנים. בגלל זה הוא לא עלה לי לראש בכלל-
היום כשהסתכלתי ברישומים לויזה פתאום קלטתי את שני הדברים האלו-בקיצור אני לא רוצה ליפול על השטות הזאת אם היא קיימת בכלל-סיפרתי הכל, כתבתי הכל והייתי הכי אמין בעולם-האם בשני נושאים פעוטים כאלו, יגידו לעצמם שם בשב"כ - "הוא מסתיר מאיתנו/הוא שיקר לנו-מה זה".-חשבו לציין שלא שאלו אותי על כתובות של אותם בני משפחה בחו"ל למרות שציינתי אותם באנשי קשר עם פירוט מלא בלי קשר לכך.

לצפיה ב-'אחי אתה אחד האובססיבים...'
אחי אתה אחד האובססיבים...
16/04/2015 | 13:51
139
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
16/04/2015 | 19:24
210
גם שאלו אותך אם אתה לוקח תרופות ולבטח שכחת לציין שאתה לוקח כדור ויטמינים אחת ליום. צא מהסרט
לצפיה ב-'הכל בסדר '
הכל בסדר
19/04/2015 | 22:29
197
הרגע ותהנה מהזמן הסטודנטיאלי שנשאר לך עד הגיוס...

לצפיה ב-'שוקלת עתודה במשפטים'
שוקלת עתודה במשפטים
13/04/2015 | 16:15
1
224
היי כולם , אני בי"ב ושוקלת עתודה במשפטים ...
יש אולי כאלה שלמדו את זה ויכולים לתת קצת מידע? מרוצים? לא מרוצים? איפה לומדים?
אני שוקלת ללמוד בבר אילן, מישהו יכול לנדב כמה מילים על הלימודים שם? 
ועד כמה זה נכון שלעתודאים יש טיפה תנאים קלים יותר בקבלה ??
תודה !! ובהצלחה :)))))
לצפיה ב-'עתודה במשפטים'
עתודה במשפטים
20/04/2015 | 17:09
230
אני לומד בבר אילן כלכלה וחשבונאות(גם עתודאי). בסה"כ אני מאוד מרוצה מהאוניברסיטה. יהיו כאלה שיגידו שקצת עמוס בגלל שיש חובת קורסי יהדות. אבל הקורסי יהדות בסה"כ הם מאוד נחמדים.
לגבי לימודי משפטים, אני אישית לא מתעניין בזה וחושב שזה תואר מאוד עמוס מבחינת חומרים ופסקי דין, אבל אם זה מעניין אותך אז לכי על זה.
לגבי תנאים קבלה קלים יותר לעתודאים - לא שמעתי על כך... אני די בטוח שהתנאי קבלה רגילים.
לצפיה ב-'אני בחובה(עתודאי) ורוצה לטוס לרוסיה, האם זו מדינה אסורה?'
אני בחובה(עתודאי) ורוצה לטוס לרוסיה, האם זו מדינה אסורה?
12/04/2015 | 00:19
1
185
לצפיה ב-'למיטב זכרוני ניתן לנסוע'
למיטב זכרוני ניתן לנסוע
12/04/2015 | 22:57
281
אבל יותר פשוט לשאול את מש"ק הבטחון שדה ביחידה...

לצפיה ב-'יש פה סטודנטים להנדסת תעונ שעברו את הראיונות?'
יש פה סטודנטים להנדסת תעונ שעברו את הראיונות?
07/04/2015 | 10:25
189
אם כן, אשמח אם תצרו קשר במייל tomsberro@gmail.com
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לשירות'
שאלות בנוגע לשירות
05/04/2015 | 23:57
5
580
היי!
1. כפי שהבנתי מחוזה עתודה, אם אני מתחתנת בזמן שירות החובה שלי (שירות חובה של 3 שנים), אני בעצם אשרת במשך שנתיים ולא במשך שלוש כפי שמחוייבת רווקה בגילי שאמורה להתגייס. האם זה נכון?
2. האם נשואים מקבלים פטור מהקבע? (או נשואות...)
לצפיה ב-'את בטוחה שקראת את החוזה? התשובה היא לא לשניהם.'
את בטוחה שקראת את החוזה? התשובה היא לא לשניהם.
06/04/2015 | 01:19
1
212
לצפיה ב-'כן...'
כן...
06/04/2015 | 01:44
290
א. אם במשך תקופת דחיית שירותי הסדיר ( בין אם אשלים לימודי ובין אם אפסיק לימודי
מכל סיבה שהיא) או שבמשך תקופת שירותי הסדיר ( בין אם אשובץ במקצוע ובין אם
לאו), אהיה זכאית לשחרור או לפטור משירות הסדיר לפי סעיף 39 לחוק, אשר תוכנו
הובא לידעתי, אני מצהירה בזה על רצוני להתנדב לכוחות הסדירים של צבא ההגנה
לישראל למשך תקופה שיהיה בה כדי להשלים את תקופת שירותי הסדיר לתקופת שירות
זהה באורכה לזו שבה חייבת יוצאת צבא, אישה רווקה בגילי בעת חתימתי על התחייבות
זו, עפ"י חוק.
ידוע לי, כי משמעות התנדבותי זו שאם תאושר התנדבותי זו ע"י שר הביטחון או מי
שהוסמך לכך על ידו, אהיה בשירות בכוחות הסדירים של צה"ל גם אם אנשא או אהיה
זכאית לפטור כאישה הרה או כאם לילד, ואשרת את מלוא תקופת השירות הסדיר בה
הייתי חייבת אלמלא נישואיי, הריוני או היותי אם לילד.
ב. כן ידוע לי, ואני מסכימה לכך, כי תנאי שירותי בתקופת השירות ע"פ התנדבותי זו יהיו
כתנאי השירות של חייל בשירות חובה, וכי בתקופה זו יחולו עליי כל הוראות חוק
השיפוט הצבאי התשט"ו – 1955 , התקנות על פיו ופקודות הצבא החלות על יוצא צבא,
הנמנה עם הכוחות הסדירים של צה"ל.
לצפיה ב-'תשובות בהמשך לתגובה האחרת פה'
תשובות בהמשך לתגובה האחרת פה
06/04/2015 | 12:12
1
273
1. לא
2. לא
לצפיה ב-'well then!'
well then!
06/04/2015 | 12:45
211
תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-'הרשו לי לחדד...'
הרשו לי לחדד...
06/04/2015 | 16:15
291
1) ממש לא.
2) בהחלט לא.
לצפיה ב-'ממליצים ב"שאלון אישי לעתודאים החוזרים לשירות"'
ממליצים ב"שאלון אישי לעתודאים החוזרים לשירות"
05/04/2015 | 18:07
2
331
צריך לציין בשאלון הנ"ל 2 אנשים אשר יכולים להמליץ עליי (לא קרובי משפחה).
אני לא ממש מכיר כאלה. איזה סוג של אנשים אתם שמתם?
לצפיה ב-'אפשר לשים'
אפשר לשים
12/04/2015 | 22:49
212
מנחה שלך בפרויקט בתואר, או חבר של ההורים. אפילו שכן זה טוב.

לצפיה ב-'אנשים לדוגמא'
אנשים לדוגמא
13/04/2015 | 22:54
169
מרצים ומתרגלים שהייתה לך אינטרקציה אישית איתם.
חברים שהכרת במהלך התואר ויכולים להעיד על האופי שלך.
מנהלים וקולגות בעבודה.
לצפיה ב-'יום ראיונות '
יום ראיונות
04/04/2015 | 22:40
1
409
היי:)
לעתודאים להנדסת חשמל (או הנדסה בכללי) שעברו כבר את יום הראיונות.
יש אולי מישהו שניתן לדבר איתו בנוגע לאופי הראיונות, הכנה אליהם וכו?

תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח|חגשמח|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2015 | 13:49
41
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'קינן שפי- זקוק לעזרה(עתודה)'
קינן שפי- זקוק לעזרה(עתודה)
03/04/2015 | 13:47
2
397
יש לי בקרוב את המבחנים בקינן שפי, ורציתי לדעת כמה שיותר לגביהם. אני יודע שיש בהם מבחנים קבוצתיים, מבחנים מול פסיכולוג, הבנתי שגם שאלון 600 ושאלונים שצריך למלא. אבל אני אשמח לפירוט רב יותר על כל דבר- אני מתמיין לתוכנית מצויינות של עתודה, וידוע לי שאני צריך ציון די גבוה במיונים האלה על מנת להתקבל, אשמח לכמה שיותר עזרה.
תודה מראש לעוזרים, וחג שמח
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/04/2015 | 18:46
1
263
א. יש במאמרים מספר מאמרים על הנושא
ב. ידוע לך לא נכון, אין "ציון גבוה מאוד" - צריך רק לעבור אותם, בדיוק כמו כולם.
ג. תתנהג רגיל ותעבור בלי בעיה
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
04/04/2015 | 18:47
170
*אחרי הגיוס
לצפיה ב-'טירונות קרבית לעתודאים'
טירונות קרבית לעתודאים
03/04/2015 | 13:44
2
325
אפשר לבקש טירונות קרבית אם אני הולך להיות עתודאי? יותר נכון- האם אפשר לקבל טירונות קרבית באם אהיה עתודאי?
תודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'לא'
לא
04/04/2015 | 18:47
1
244
אלא אם כן אחרי השירות תרצה להתנדב לטיס\חובלים\יום סיירות
לצפיה ב-'כאן התיקון שלך צריך להופיע... '
כאן התיקון שלך צריך להופיע...
12/04/2015 | 22:50
164
אחרי החזרה לשירות...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה