לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
1268212,682 עוקבים אודות עסקים
פורום עתודה
ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

שיבוצים בחיל הים
04/02/2015 | 17:06
274
אני עתודאי בשנה ד' להנדסת חשמל ומדעי המחשב בתל אביב.
קיבלתי שיבוץ לחיל הים (לא בדיוק מה שרציתי, אבל זה לא מהות של ההודעה), רציתי לדעת אם יש מישהו שמכיר/יודע מהאפשרויות בחיל?
איזה שיבוצים קיימים ולאילו מקומות כדאי להגיע?
(גם להפנות לקישור/הודעה יהיה מצוין)

תודה מראש :)
אני
02/02/2015 | 18:47
2
481
בשנה ד' ללימודים וקיבלתי כבר שיבוץ.
מישהו יודע מתי אמורים לקבל/לעשות תחקיר בטחוני? 
בשנה ד' עושים גם יום מבדקי קצונה?
הטקס לקבלת קמ"א זה גם היום שממנו מתחיל הגיוס?
תשובות
03/02/2015 | 14:34
1
270
1. יזמנו אותך, זה משתנה ממקום למקום. (לא יגייסו את מי שלא עבר תחקיר בטחוני)
2. כן.
3. לא בהכרח; אם, נניח, אתה יוצא לקצונה וההכנה לקצונה מתחילה לפני טקס החזרה לשירות (קבלת קמ"א), תחזור לשירות לפני הטקס, ותשוחרר אליו.
04/02/2015 | 19:28
39
קצת סדר
02/02/2015 | 18:58
1
431
מישהו יודע בוודאות מה המגמה בקק"צ לחיילות הבאים?
-חיל הים
-חיל האוויר
-חיל חימוש
-חיל לוגיסטיקה
-אכ"א
-חיל המודיעין
-חיל התקשוב
-מפא"ת
תשובה
02/02/2015 | 19:03
259
חימוש - מעוז
כל השאר - נחשון
קורס קצינים
30/01/2015 | 15:16
8
582
היי :)
יש מישהו שיכול אולי לכתוב פוסט על קורס קצינים מגמת נחשון? במאמרים יש פוסטים נורא ישנים וגם לפי מה שהבנתי מבחן הבראור השתנה.. בקיצור יש מישהו שעבר לא מזמן (בשנה, שנה וחצי האחרונות) את הקורס ויכול לספר קצת הרבה עליו?
בתודה,
מישהי לחוצה ;)
...
30/01/2015 | 19:22
7
342
הבר אור עכשיו 3000, וצריך לעבור כמות מינימלית של שכיבות שמיכה
אם אני זוכר
עבור הבנות צריך לרוץ בפחות מ20-21
עבור בנים 16-17

אין ניווטים, וכל השאר לא השתנה במיוחד
פחות או יותר מה שהאקראי כתב
30/01/2015 | 20:56
327
רק להוסיף - מינימום שכיבות שמיכה:
בנים - 32
בנות - 11
בנחשון
02/02/2015 | 18:39
5
290
אין ניווטים? 
ומה קורה אם אני עובר בר אור בלחץ?
מה עוד יש בקורס בהמשך לשאלתה של shovalbbb1 
ממה שאני זוכר מ"נחשון"
03/02/2015 | 23:19
254
זה שהניווטים היו ביום ולא בלילה.

אבל זה היה לפני 10 שנים... 
ביטלו את הניווטים במחזורים האחורנים
04/02/2015 | 21:34
3
243
אם אתה עובר הכל טוב

מה יש עוד בקורס - תחפש קצת בגוגל
10/02/2015 | 19:26
49
ביטלו את הניווטים?
11/02/2015 | 20:42
1
90
מזל שהספקתי לפני, זה הדבר היחיד בקורס שממש נהניתי ממנו...
11/02/2015 | 22:35
87
הצעה להשלמת הכנסה עבור עתודאים
27/01/2015 | 11:23
1
388
שלום לכולם.
שמי יניר, עתודאי לשעבר להנדסת חשמל. את הסיפור שלי אפשר למצוא במאמרי הפורום.
היום אני עובד בחברה ששמה שיין ואנחנו מחפשים אנשים עם ראש על הכתפיים לעזור לנו. רצ"ב תיאור משרת סטודנט אצלנו. אשמח לאייש אותה בעתודאים, בין אם בזמן הלימודים או בשירות חובה.
אנא צרו קשר במסרים.
יום טוב לכולם.

(המשרה בלשון נקבה אך מתייחסת לשני המינים)
דרושה סטודנטית למדעי המחשב, או תחום משיק (הנדסת חשמל, מחשבים, רשתות וכו'), משנה ב' ומעלה למשרה חלקית. המשרה כוללת מחקר של תעבורת נתונים ברשת האינטרנט וכתיבת קוד (פייתון) לניתוח פרוטוקולי תקשורת.  המשרה דורשת ידע בתקשורת נתונים, TCP/IP, HTTP. העבודה תתבצע בעיקר מהבית (להוציא הדרכה ראשונית, ונוספות מעת לעת), על ציוד אישי (החברה תספק את כל סביבות התוכנה הנדרשות אך לא את המחשב עצמו).

המשרה אוישה. תודה לכולם.
15/03/2015 | 12:02
28
משכורת נגד עתודאי
22/01/2015 | 21:37
4
347

שלום.
נגד עתודאי יקבל משכורת גבוהה יותר ממי שלא. השאלה האם הוא יקבל את התוספת למשכורת גם אם רק סיים י"ג-י"ד מבלי לעבור את מבחני הסיום ומבלי שיש לו את תעודת ההנדסאי? (אבל כן מוכר מהצבא שלמד שנתיים מלאות)

מה זה נגד עתודאי?
24/01/2015 | 18:16
196
אני מכיר עתודאים קצינים (בין אם קצינים אמיתיים ובין אם קמ"א/קא"ב).

אם אתה מדבר על עתודה טכנולוגית (י"ג-י"ד) זה סיפור אחר ואני לא יודע כמה בוגרי המסלול נמצאים כאן. בכל מקרה, אם אין לך דיפלומה כלשהי מן הסתם לא תקבל את התוספת. על מנת לקבל דירוג שכר (טכנאי/הנדסי/מהנדס) אתה צריך להוכיח שסיימת את התואר. לצורך העניין גם עתודאי אקדמאי שלא סיים את התואר ונכנס לקבע לא יקבל דירוג שכר בהתאם למה שלמד (מהנדס/משפטן וכו') אלא שכר בסיס מינימום בהתאם לדרגה. כמובן שגם הוא אינו זכאי לכלל התוספות כמו גמול השתלמות, דירוג מחקר וכו'.
אנחנו פה לא ממש בקיאים בזה
24/01/2015 | 19:18
2
177
אבל למיטב זכרוני, הייתה אצלנו הנדסאית תעו"ן, שכשנכנסה לקבע, קיבלה משכורת של סמל בקבע, ותו לא. לא זכורה לי תוספת מיוחדת על היותה נגדת.
הנדסאית בקבע ולא קיבלה תוספת שכר על הלימודים?
24/01/2015 | 19:49
1
88
זה לא שגוי?

ובכל מקרה, תודה לשניכם
בכלליות יש תוספת כלשהי
24/01/2015 | 23:15
92
כאמורף לא בקיעים בזה פה. הדיפלומה גם מאפשרת לקבל גמו"ש, כאשר עומדים בקריטריונים המתאימים. בנוסף, יש תמריצי נגדים וכו'..
עתודה בכלכלה - אגף המודיעין
24/01/2015 | 21:14
3
227
שלום,
אני עתודאי שנה א' לכלכלה וחשבונאות.
אם יש פה עתודאים לכלכלה, אשמח אם תוכלו לענות לי על השאלה: האם אפשר להשתבץ גם אחרי התואר לאגף המודיעין/חטיבת המחקר באמ"ן?
מה אפשרויות השיבוץ חוץ מיועכ"ל ומופ"ת?

תודה
אתה מתכוון לשיבוץ מקצועי או לא?
28/01/2015 | 18:30
2
116
שיבוץ מקצועי
28/01/2015 | 19:35
1
194
אני מתכוון לשיבוץ מקצועי שקשור לתואר בכלכלה.
תודה
כעיקרון אפשר
29/01/2015 | 17:27
187
השירות שם דומה מאוד לשירות בכל גוף במערך התקציבי (שירות די משעמם לדעתי- עתודאי לכלכלה מאמ"ן כתב כאן הודעה פעם) פרט ליועכ"ל ולמופ"ת.
בחטיבת המחקר יש שירות אחר (לא יודע עד כמה השיבוץ שם הוא טוב) אבל נוטים יותר לגייס לשם אנשי חבצלות ולא עתודאים לכלכלה.
אם אתה חושש משירות לא מקצועי, מציע לפרוש מהעתודה בכלכלה- אחוזים גבוהים של עתודאים לא מרוצים מהשירות שם.
עזרה.. מענה על שאלון לסמינריונית
21/01/2015 | 17:26
46
מבקשת את עזרתכם במענה על שאלון לעבודה הסמינריונית לתאור ראשון בפסיכו'.

בתודה,
נעה
פרופיל 30
20/01/2015 | 13:22
137
היי, אני עתודאית בחובה ולאחרונה אובחנתי כחולת קרוהן , אחרי אשפוז סופחתי לרם 2 וכרגע אני בבירור רפואי והבנתי שתקבע לי ועדה מיוחדת להורדת פרופיל 30 - "נידוב לשירות בתנאים מוגנים ומותאמים". רציתי לדעת אם משהו פה יודע מה זה "תנאים מותאמים למחלת קרוהן" בין אם בחובה ואחכ בקבע.
תודה לעונים. 
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2015 | 13:44
29
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
חזרה לשירות... :(
14/01/2015 | 00:35
1
336
היי,
אני עתידה לחזור לשירות באוקטובר 15, לחיל חימוש, ולעשות קק"צ מעוז.
רציתי לדעת מה קורה אם אני לא עוברת את הרף המינימלי בבוחן כניסה לקק"צ מעוז?
וכמה מהותי ההבדל בין מעוז לנחשון?
כדאי לנסות להוריד פרופיל כדי לעבור לנחשון?

תודה מראש לכל העונים :)
בהצלחה...
18/01/2015 | 22:33
140
אם לא עוברים את הרף, סביר להניח שנופלים, ובחיל חימוש, נגשים שוב ושוב עד שעוברים או עד שנמאס לממונים ממך...
זה לא כזה רע כמו שזה נשמע, אבל יש לך את כל ההכנה להתאמן.
וגם להיות קמ"א בחי"ח - זה לא דבר כזה רע. בזמני, קמ"אות לא היו נכנסים לקבע...
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2015 | 16:09
24
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
בני גורן ומריאן ל807- למכירה
11/01/2015 | 15:46
119
היי, אני מוכרת את הספרים ג׳1 וג׳2 של בני גורן לשאלון 807,
ומיקודית של מריאן לשאלון 807.
במתכונת החדשה, מתאים למועד חורף ולקיץ .
שאלה
09/01/2015 | 20:20
1
311

שלום,
הבן שלי  עתודאי בסמסטר 1 שוקל להחליף מקצוע לימוד מהנדסה למשפטים וגם את מוסד הלימודים  
 1. האם כדאי לפנות למדור עתודה עכשיו (לקראת סוף סמסטר 1 ולפני המבחנים ) או אחרי תקופת המבחנים (סוף פברואר) .
2. מה הסיכוי שהעתודה תאפשר לו דח"ש נוספת והחלפת מקצוע ומוסד ( כשמדובר בעצם על דח"ש של סמסטר אחד בלבד כי משפטים זה 7 סמסטרים והנדסה 8 סמסטרים). 
תודה

נסיון תשובה
13/01/2015 | 19:50
164
בתור התחלה אומר מה שתמיד נאמר להורים הפונים בשם ילדיהם:
מסלול העתודה הינו מסלול אשר עובר בנך. אם הוא שוקל לבצע שינוי כלשהו בחייו או במסלול, מן הראוי היה שהוא יברר לגבי ההשלכות האפשריות וישאל את השאלות הנ"ל בעצמו.
שנית, בנוגע לשאלות: אם הוא מעונין להחילף מוסד לימודים ומקצוע לימוד עוד בסמסטר אביב, אני מאמין שכדאי מאוד לפנות כמה שיותר למדור עתודה ולנסות להבין האם האפשרות קיימת. אם הכוונה היא להחליף את מוסד הלימוד ומקצוע הלימוד רק מסמסטר א' שנה הבאה, אז השיקול צריך להיות בהתכנות להצליח במבחנים: אם הוא מאמין שהוא יכול להצליח במבחנים הקרובים והיה רוצה לקבל עליהם את הקרדיט, ורק מפחד שמדור עתודה לא יאפשר לו לעשות כן במידה ויבקש לעבור מסלול. אז רק אז ישנו הגיון בלסיים עם המבחנים ורק אז לפנות למדור עתודה.

בנוגע לדח"ש נוסף - קשה לי לענות. לפי הבנתי, מדור עתודה לא מתלהבים מלאשר דח"ש נוסף. אבל אין לי תשובה אמיתית.
שאלה
09/01/2015 | 20:02
114
|*|נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2015 | 14:53
2
15
|מיקרופון|העונה החדשה של הכוכב הבא יצאה לדרך, וזה המקום להרים את המסך ולדבר על כל מה שחם!
אז איזה ביצוע המיס לכם את הלב? איזה ביצוע פחות אהבתם? ומיהו המתמודד שיהיה לדעתכם הכוכב הבא?

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום  הכוכב הבא:

|טי-וי|העונה השישית של יומני הערפד כבר כאן!
דרמת המסתורין העל-טבעית שכבשה את העולם חוזרת וזה המקום לדבר ולשתף!

מוזמנים להיכנס לפורום יומני הערפד ולהתעדכן בפרקים החדשים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2015 | 14:31
6
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 12:00
13
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

אני עתודאי בשנה אחרונה ללימודים, נשוי, וקיבלתי שיבוץ לא טוב!
06/01/2015 | 11:25
2
636
שלום לכולם.
אני ד.
סטודנט להנדסת חשמל באוניברסיטה, שנה ד', נשוי + 3, לומד במגמת חשמל, זרם חזק. ממוצע ציונים לא מפציץ בכלל (72). אך הקורסים לא משקפים את ההתמקצעות. שהיא בעיקר בשנה רביעית. וקשה ללמוד ולפרנס משפחה. לא קיבלתי תמיכה מההורים כלל. וגם לא מההורים של אשתי. (רק מלגת קיום מהעתודה, אם פורסים לאורך השנה, הרבה פחות מ1000 שקל לחודש).
יש לי ניסיון רב בעבודת שטח, לעבודות חשמל, העסקת עובדים וניהול פרויקטים. (אני קבלן חשמל לעבודות גדולות, חברות, משרדים...)
אני שואף להכנס לתחום הבינוי בצה"ל. לפי הבנתי, יש 2 מקומות רלוונטיים: בינוי חיל האוויר ואט"ל. ואולי עוד אפשרות - חיל הים. (בתוך אוניות וצוללות מתעסקים עם מערכות חשמל). אני לא שואף להתחתן עם הצבא להרבה שנים, ולא לתפקידים פיקודיים כאלה ואחרים. אלא רק להתמקצעות במקצוע שלמדתי. 
אז ככה, באמצע שנה שעברה היה לנו את היום ראיונות. ניגשתי לראיונות בחיל האוויר, חיל הים, וחיל חימוש. (ראיונות חובה שכל עתודאי ניגש)
הבהרתי בצורה ברורה למדי למראיינים, שאני לא מעוניין להשתבץ במקצועות האלקטרוניקה. למרות שהתואר שלי נקרא- "הנדסת חשמל ואלקטרוניקה", לא השקעתי בקורסים של האלקטרוניקה, אני לא מבין, ולא רוצה להבין באלקטרוניקה דבר. לעומת זאת אני מאד מעוניין לתרום לצבא בתחום שלמדתי, ולשם כך התגייסתי למסלול העתודה.
שיבצתי עדיפויות:
1 חה"א
2 חה"י
3 ח"ח
וניחשתם נכון, שובצתי לחיל חימוש. הגשתי ערעור. אני בספק גדול אם מישהו התייחס לזה ברצינות. קיבלתי תשובה שלילית. השיבוץ הסופי הוא חיל חימוש. 
בראיון לחיל חימוש, נאמר לי שצריך לעשות הכשרה של חצי שנה בבסיס סגור, כדי ללמוד על המערכות של הטנקים, נשק, וכיוצ"ב...
עקב כך שאני נשוי עם ילדים, אני לא מעוניין במקצוע הזה בכלל, לא נראה לי שאני הולך לעסוק בזה במשך 6 שנים (אני ממש לא מבין איך הצבא מנסה להפיק ממני תועלת בתחום), אני חושב שאני לא אוותר על הת"ש כדי להיות בבסיס סגור במשך חצי שנה בשביל לעבור הכשרה, בתוספת לקורס קצינים, שגם שם אצתרך לוותר על הת"ש. אם אשובץ לתפקיד פיתוח מערכות נשק (אלקטרוניקה), אני כמעט בטוח שלא ארצה כלל לעזוב את משפחתי כדי לעבור קורס קצינים.
אני רוצה להדגיש, שהחלטתי להתחתן בגיל מוקדם, לא כדי "לדפוק" את הצבא, אלא כי זה מה שאני חושב שנכון לעשות. ואני לא מצפה שהצבא יוותר לי על השירות. אני מעוניין לתרום ונכנסתי למסלול בידיעה שאני הולך לשרת בשירות חובה וקבע. למרות שיכולתי לעשות שירות מקוצר בתנאים טובים. הערך של התרומה חשוב לי, אבא שלי ואחים שלי לוחמים וקצינים, ואם לא הייתי בוחר להתחתן בגיל צעיר אני בטוח שהייתי מתנדב בסיירת כלשהיא, אבל בהסתכלות רחבה, אני כעתודאי, אם אשובץ למקצוע שבו אני מעוניין לתרום, אוכל לתרום הרבה יותר.

טוב, אז זה בגדול הסיפור, אני מצפה שאולי מישהו מחברי הפורום יוכל לעזור לי לעזור לי.
1. מה אני צריך לדרוש? וממי?
2. מה עוד אני יכול לעשות כדי לשפר את השיבוץ?
3. האם אני טועה, והשיבוץ לחיל החימוש הוא לא כל כך גרוע בשבילי?
4. והשאלה החשובה: האם חשוב להלחם עכשיו כדי לשנות את השיבוץ? אולי אפילו להפסיק את הלימודים או משהו בסגנון. או שאולי כדאי להכנס לחיל, ושם לראות מה האפשרויות שעומדות בפניי?

אודה לכם על עזרתכם
לא כולם ביחד
12/01/2015 | 10:01
156
סוג של תשובה...
13/01/2015 | 20:25
358
היי,

ברוח באים לצה"ל. בחירה להתחתן היא שלך, ואף אחד פה לא מתקוון לחפור על זה...
1. תגיע למערכת ותתחיל לדרוש. קק"צ לנשואים - אין סגירות, או יש פחות. בסדיר תוספת של 800 שח לחודש , כי אתה נשואי. ת"ש - מפקד + משקית ת"ש - תקבל מה שצריך, ואם יהיה מפקד טוב אז גם מעבר.
2. תלוי בכמה זמן יש לך עד חזרה לשירות... אצלנו הייתה מישהי מזרם חזק (ח"א), והיא ישבה להם על הוריד מיום שקבלה שיבוץ. ואתה יודע מה? קבל בינוי בח"א. במקרה מפק"ץ בהכחלה היה מאותו מדור, וואלה - אחלה התמקצעות בתחום. לכן, אולי יש תקווה. תחפש טוב טוב בטלפונים אינסופיים שיש לך מכל הכנסים, ותמצא נציג של חימוש. הוא יפנה אותך לאן שצריך. אל תשכח גם, שניתן (אבל קשה) לשנות תפקיד שאתה כבר בשירות. אולי שווה להגיע למערכת, להציג בעיה מתחילת השירות , לברר כל מה שצריך ואז להתחיל להתראין במקום הרצוי... שוב, צבא זה דבר דינאמי ולא וודאי..
3. לא יכול לענות, אבל אחרי פורום זה שירות נירא הסיוט.. זה לא ככה, חיים ממשיכים.
4. איזה שיבוץ תקבל אז? אין לך מושג עכשיו, וגם אז לא יהיה.... גם אתה ממש לא יודע אם יש צורך בזרם חזק במחזור זה בחילות אחרים.

בהצלחה
הרשמה מאוחרת לעתודה
03/01/2015 | 12:17
2
245
הבן שלי אמור להתגייס במרץ.
כרגע מאוד רוצה עתודה.
כבר עשה פסיכומטרי (700)
יש סיכוי להתקבל לסמסטר שני לעתודה ?
למי צריך לפנות ?
הדרך היחידה זה לדחות את הגיוס בשנה
03/01/2015 | 19:41
1
165
ואז להגיש מועמדות לשנה הבאה.
החיסרון זה שאם הוא לא מצליח,  הוא מפסיד כמעט שנה (יתגייס בנובמבר כנראה).
אפשר גם לצאת ללימודים תוך כדי שנה ראשונה בשירות
04/01/2015 | 22:56
170
פונים למדור עתודה בזמן השירות.

מה הילד מעוניין ללמוד?
עוד מעט שנה חדשה!
30/12/2014 | 22:54
3
239
איך שהזמן רץ!
כבר שנה בסדיר.... זמן באמת רץ, במיוחד בשירות..
13/01/2015 | 20:27
2
79
דווקא אצלי השירות ממש לא זז
13/01/2015 | 23:48
1
129
אבל האזרחות עפה...

עפה במובן המילולי של המילה ;)
31/01/2015 | 11:11
37
בחירת מסלול בצבא - גאמא VS עתודה
26/12/2014 | 15:16
9
459
שלום כולם :)
אני עומד מול בחירה מאוד קשה ואני חושב שזה הפורום שאני אוכל לקבל בו את העזרה הכי טובה :)
אז ככה: התקבלתי לגאמא (אין עוד תשובות סופיות אבל סיימתי מיונים והכל הלך מצויין) ואני לא יודע אם אני מעדיף ללכת לגאמא או ללכת לעתודה במדעי המחשב\הנדסת תכנה
אני מעוניין לעשות תואר ראשון בכל מקרה, גם אם אלך לגאמא אעשה אותו תוך כדי\אחרי השירות.
אין לי בעיה לחתום קבע כמה שצריך וקצונה זה דבר שאני מאוד רוצה לעשות .
ההתלבטות הגדולה היא התרומה אח"כ בחיים
אני מפחד שאם אני אגיע לגאמא אני ייצבור ניסיון עם ידע שהוא לא מספיק ובעצם זה יהיה נסיון "שטחי" ולא לעומק ואח"כ שאצא לאזרחות הניסיון לא יהיה משמעותי .. בניגוד לעתודה שאי יודע שלשירות אני מגיע עם תואר וידע מבוסס ושהניסיון לא יהיה "שטחי"
רציתי לדעת מה דעתכם ולמה ? ומה אתם הייתם עושים ? תודה רבה לכולם :)
דבר נוסף ששכחתי לרשום ! חשוב !
26/12/2014 | 15:21
331
שיקול נוסף וחשוב מאוד הוא שבגאמא אני יכול להיות סמוףך ובטוח שאני מקבל שיבוץ טוב בעוד בעתודה יכולים לתת לי תפקיד שאני לא יהיה מרוצה\ שהוא לא יהיה שיבוץ מעניין וטוב שיעזור לי לצבור ניסיון..
צבירת הניסיון מאוד חשובה לי ! וזה הדבר העיקרי שאני רוצה להשיג מהשירות .. כמובן, חוף מהתרומה למדינה :)
בנוגע לעניין של הניסיון..
26/12/2014 | 23:05
334
דווקא בתואר מקבלים ניסיון הרבה יותר שטחי - לא הייתי בגאמא, אבל אם אתה לא עובד בחברת תוכנה במהלך הלימודים, הניסיון המקצועי שלך בסוף התואר יהיה בסיסי בלבד (מעבר למישהו שלא יודע כלום, אבל פחות מזה של אדם ששירת בתפקיד תכנותי איפשהו בצבא).
מה לעשות, במציאות ובצבא הדרישות של ה"תרגילים" משתנות וגדלות לעתים קרובות, משתמשים בהרבה יותר טכנולוגיות (וטכנולוגיות יותר מתוחכמות), ואין בעיה עם לבקש עזרה מאנשים (במידה סבירה, כמובן) - לאף אחד לא אכפת אם תעתיק קוד מ-Stackoverflow, העיקר שהוא יעבוד.
חד וחלק גאמא
27/12/2014 | 14:53
339
מסלול יוקרתי, מאתגר ותורם שמסתכלים עליו בצורה מאוד חיובית באזרחות.
אם תלך על עתודה במדעי המחשב, יש סיכוי שתגיע למקום לא טוב, לא מעניין, לא מאתגר והניסיון לאזרחות יהיה פחות רלוונטי וגם תהיה כבול ולא תוכל להשתחרר.
יש גם הרבה עתודאים שהניסיון שלהם שטחי...
28/12/2014 | 20:09
1
294
תלוי איפה הם נפלו בצבא. בן אדם יכול ליפול למקום שבו הרמה המקצועית לא גבוהה, או בתחום של תוכנה שפחות מעניין אותו (למשל יש תחומים שקיימים רק בצבא ובתעשיות בטחוניות), ובגיל 30 הוא מוצא את עצמו מתחרה על משרות מול אנשים צעירים והרבה יותר מנוסים ממנו בתחומים שמעניינים אותו. בסוף, רבים מדי גומרים בתעשיה בטחונית או חוזרים להיות יועצים בצבא כי הם לא מצאו עבודה מספיק מאתגרת באזרחות עם הניסיון שלהם.
ויש כמובן עתודאים שהיה להם מזל להיות במקום טוב בצבא, ואז המצב שונה לגמרי.

גאמה בוודאות
28/12/2014 | 22:56
246
עם קצת מזל תוכל לעסוק בתפקידים מאוד קרובים למה שהעתודאים עושים, לצבור ניסיון דומה מאוד, מבלי לחתום קבע.
שניהם לא רעים
29/12/2014 | 01:16
241
מבחינת שיבוץ וניסיון - מהקורסים השונים בגאמא מגיעים לתפקידים מעניינים וחשובים. חלקם הגדול גם כולל פיתוח תוכנה, אבל לא כולם.
בעתודה במדמ"ח מהמדגם הלא מייצג שאני שומע השיבוצים בשנים האחרונות לא רעים. עדיין כמובן יש סיכוי ליפול.

מבחינת קבע - אני חושב שברוב / כל המסלולים בגאמא יש קבע, אבל פחות מה-3 שנים של עתודה.

מבחינת "שטחיות" - לדעתי יש משהו במה שאתה אומר, כלומר יש איזשהו עומק שאתה רוכש באוניברסיטה ומי שהולך במסלול של גאמא -> הייטק מפסיד אותו. אבל יש גם הרבה סוגים אחרים של עומק וניסיון שהם לאו דווקא אקדמיים (כמו שכתבו פה). ומי שהעניין האקדמי חשוב לו ישלים את התואר שלו כך או כך. לכן לא הייתי אומר שזה שיקול מאוד חשוב.
חושב מחוץ לקופסה
30/12/2014 | 22:50
305
תשמע, על כל עתודאי מרוצה, תוכל לשמוע כמה סיופרים של עתודאים לא מרוצים, וכנראה גם על "גאמא" ועוד פרויקטים יוקרתיים כאלו ואחרים.
מניסיון חיי בלבד, וקצת מהסתכלות על חברים שעברו איתי את המסלול, אני די חושב שבגיל 18, במדינת ישראל לפחות, צריך ללכת לצבא, ולא להתחכם יתר על המידה עם שינוי המסלול. מעבר לכל ההימור שבהתחייבות למסלול של עשר שנים,  במיוחד בנאדם כמוך שבטוח ומשוכנע שהוא יעשה תואר, קצונה וכו'. אם אתה כלכך משוכנע שתעשה את זה, אז תחכה עם זה כמה שנים. מהנדס תוכנה בהייטק תוכל תמיד להיות. מאגיסט בגבעתי או קצין מודיעין - כנראה שלא.
בהצלחה!
גאמא סייבר
01/01/2015 | 19:15
331
ברור שגאמ"א! בגאמ"א תצבור ניסיון טוב וידע רחב.
התואר במדעי המחשב הוא ממש לא כמו שאתה לא חושב. יש בו הרבה מתמטיקה ומתעסקים בתכנות אך ברמה פחות מקצועית מאשר מה שתעשה במסלול גאמ"א.
תלוי במסלול בגאמ"א.
15/01/2015 | 00:55
159
גאמ"א זאת לא מקשה אחת- יש מסלולים טובים יותר ויש טובים פחות (באופן יחסי, כמובן שגם הטובים פחות הם טובים מאוד באופן אבסולוטי). אם התקבלת לאחד המסלולים הטובים יותר- אין שמץ של ספק שזה עדיף על עתודה. אם התקבלת למסלול טוב פחות- הבחירה קצת פחות ברורה מאליה, אבל לדעתי עדיין קיימת עדיפות מסויימת על פני עתודה.
בכל מקרה בוגרים של כל המסלולים שנכללים תחת גאמ"א יכולים למצוא עבודה עם שכר לא רע בכלל אחרי השחרור, וברוב המקרים גם ללמוד קצת תוך כדי השירות.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
תכשיטים מעוצבים בעבודת יד
הגיע הזמן שתפתיע אותה!
אינטרפלורה- רשת חנויות פרחים ומשלוחי פרחים לחו
אינטרפלורה- רשת חנויות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה