לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
1323513,235 עוקבים אודות עסקים
פורום עתודה
ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

סירוב לתחקיר בטחוני ופוליגרף - השלכות?
22/03/2015 | 12:44
4
517
שלום רב,
בלי יותר מדי עיכובים, להלן הסיפור:

אני עתודאי להנדסה, לא עוסק במקצוע ואולי אחד האנשים הכי שבורים בצבא. בערך מהחודש הראשון אני מנהל מלחמה עם הצבא לנסות ולקבל שחרור מהמסלול ולהחזיר את המענקים - אך כמו שאתם כנראה מנחשים המסע הזה לא צלח וכך הגעתי בעל כורחי לסיום שירות החובה שלי כמעט. המפקדים הישירים שלי עד רמ"ח תומכים בשחרורי, הבעיה היא במנט"ם, הרפרנט ומחלקת הסגל. עייפתי ממלחמות, אני שבור ומרוסק, וכבר לא אכפת לי מה קורה איתי בצבא ומחוץ אליו.

כעת לנקודה:

בעבר התמיינתי לתפקיד מסווג, עשיתי גם פוליגרף וקיבלתי סיווג קהילייה ללא בעיה מיוחדת. לתפקיד לא הגעתי בסוף. כעת הוזמנתי לתחקיר בטחוני שגרתי הכולל פוליגרף. כמישהו שכבר אין לו תקווה ומיצה את כל האפשרויות שיש, ועתיד להיכנס לקבע בניגוד לרצונו ממש אוטוטו, סירבתי לבצע את התחקיר מטענה שזה כבר לא ישנה כלום.
קצין בטחון המידע התקשר אלי ואיים עליי בזה שאחשב איום על מדינת ישראל אם לא אשתף פעולה ובלה בלה בלה. אני לעומת זאת הסברתי את הסיבה האמיתית שלי לסירוב.

כעת לשאלות:
1. האם סירוב לתחקיר יכול להיחשב כסירוב פקודה? האם אני לא יכול לשמור לעצמי את הזכות לסרב לכך מבלי השלכות פיקודיות, חוץ מביטול הסיווג וכו' כמובן?

2. האם אני עלול להסתבך כאן יתר על המידה או שאלו סתם איומים כמו שכבר שמעתי מיליון פעמים בראיונות כאלו או אחרים עם אל"מים.

3. הסברתי לקצין שאני האחרון שירצה לאיים על בטחון ישראל, שלא נחשפתי לחומר מסווג ברמה הזו ומהבחינה הזו אני נקי ואף מוכן לעבור פוליגרף על כך, הסירוב הוא במטרה להוריד את הסיווג בלבד. האם בכל זאת ניתן להתנקם בי עם חקירת מצ"ח נחמדה או משהו בסגנון?

תודה מראש.
נשמע מעניין - אשמח גם לדעת
24/03/2015 | 10:49
157
עדכון: כנראה ששכחתי שלהיות עתודאי זה קשיח יותר מהרמטכ"ל
26/03/2015 | 16:24
2
318
ויתרו לי על כל הסיפור ואני ממשיך כרגיל. מסתבר שגם חוסר בסיווג זו לא עילה לשחרור או אפילו לשינוי בסטטוס של עתודאי.

במקרה זה גב' אלונה קימחי באמת צדקה כשאמרה שרק המוות יציל אותנו מעצמנו!
��
טוב לדעת
28/03/2015 | 21:36
180
לא זומנתי לפוליגרף. אבל נחמד לדעת שהעובדה שאין לי שום כוונה לשתף על זה פעולה לא תפריע לאף אחד.
אתה לא חייב לעשות תחקיר בטחוני
30/03/2015 | 21:18
182
לדעתי מקבלים דף עם הסברים שבו זה רשום ובטח שאתה לא חייב פוליגרף.
מתי נקבע השבוץ ? האם ניתן לשנותו ?
20/03/2015 | 11:04
2
194
מתי נקבע השבוץ ?
האם ניתן לשנותו ?
שיבוץ לחיל - נקבע לפני סיום הלימודים.
23/03/2015 | 21:45
1
167
אי שם בסמסטר האחרון. שיבוץ בתוך החיל, מתרחש על פי רוב לאחר הקק"צ (אם אתה יוצא ממש עם חזרתך לשירות)

שינוי תמיד אפשרי, אבל תלוי במיקום, בעיתוי ועוד כמה פרמטרים...
ממ היום זה שונה כנראה
29/03/2015 | 05:01
95
אני שנה אחרונה בתואר ושיבוץ ראשוני קיבלנו כבר לפני כמה חודשים, כשאני אישית גם יודע מי יהיה הרמ"ד שלי.
הראיונות באמצע שנה שנייה אז יש להם מספיק זמן
סדנא פרקטית של טכניקות וכלים להתמודד עם לימודים באוניברסיטה
19/03/2015 | 23:02
1
89
שלום,
אני עתודאי לאחר השירות הצבאי, מסיים כרגע תואר שני ובדרך לדוקטורט בהנדסת חשמל בטכניון.
מנסיוני האישי ומשיחות עם עתודאים אחרים אני יודע שההבדל הגדול בין לימודים בתיכון ובין לימודים באוניברסיטה גורם לשוק. במיוחד בגלל שהזמן שעובר מסוף התיכון לתחילת האונ' קצר מאוד.
כעתודאים, עלינו לעמוד ברף ציונים גבוה ובזמני לימודים נוקשים יותר מסטודנטים אחרים.
עם הזמן למדתי שיטות וכלים פרקטיים שניתן ליישם בקלות ושיכולים להוריד את רמות הלחץ, לעזור לנהל את הזמן ביעילות ואפילו להראות איך אפשר לנהל חיי חברה פוריים תוך כדי לימודי הנדסה עמוסים.
את כל הידע שצברתי אני מרכז לסדנא שמיועדות לסטודנטים.  רק שיהיה ברור, לא מדובר פה על איזה "יועץ לימודי" שבא ומדבר על "מיומנויות למידה" עם טכניקות תאורטיות שאין באמת מישהו שמשתמש בהן. מדובר על שיטות שעובדות בצורה מוכחת. חלקן מגיעות מסטודנטים מצטיינים אחרים וחלקן מתחום הניהול - כך שאין פה איזה "מאגיה שחורה", אלא מחקר מוכוון.

שאלתי מכוונת בעיקר לעתודאים חדשים בסמסטרים 1-2: האם הייתם מעוניינים בסדנא בת שעתיים, שבה מעבירים לכם את העקרונות מאחורי השיטות, למה הן עובדות ואיך בדיוק להשתמש בהן?
מובטח לכם שתלמדו מידע שימושי שיסביר איך בדיוק להשתלט על העומס של לימודים באוניברסיטה, איך לנהל את הזמן כך שתספיקו את כל המטלות במועד בלי לילות לבנים או "חרישה" אל תוך הלילה, ואיך לאמץ הרגלים שיגרמו לכם להיות יעילים ולסיים משימות בזמן.
עלות הסדנא תהיה 50 ש"ח למשתתף.

אשמח לתשובתם.
בהצלחה!
23/03/2015 | 21:46
30
התנדבות באמצע שירות החובה
12/03/2015 | 14:46
8
331
שלום

התגייסתי לפני כשנה וחצי לאחר סיום התואר במסגרת העתודה. בקרוב כנראה אקבל פרופיל 21 מסיבה רפואית. האם אני יכול להתנדב עד לסיום שירות החובה באותו מקום בו אני משרת כעת (המפקדים מעוניינים בכך)? האם אפשר בכלל להתנדב כקמ"א?

תודה מראש
זו התנדבות אוטומטית אתה תקבל פרופיל 30
12/03/2015 | 18:04
7
142
לא, במקרה שלי מדובר על פרופיל 21 ושחרור
12/03/2015 | 21:19
6
103
כשמישהו עתודאי פרופיל 21 הופך ל30
12/03/2015 | 22:27
5
214
אתה בא לועדה נותנים לך נייר א שכתוב אתה פרופיל 21.. ונייר ב שכתוב בגלל שאתה מקצוע נדרש אתה מנודב לצבא. ונותנים לך כל מיני הקלות ופטורים
אני מודע למדיניות הזו
13/03/2015 | 12:31
4
219
אבל במקרה שלי סביר מאוד שמדובר על שחרור. פרופיל 31 ניתן בכל מקרה שהוא של פרופיל 21?
פרט לבעיות נפשיות
13/03/2015 | 17:54
3
210
כי אז יש בעיה של מתן סיווג ביטחוני
14/03/2015 | 23:56
36
אעפ"כ אשמח להתייחסות לשאלה בהנחה שכן אשתחרר
15/03/2015 | 11:33
1
72
אפשר להתנדב בכל דרגה אם
15/03/2015 | 12:33
152
זאת השאלה...
מה הכתובת של ירפ"א בתל השומר ?
14/03/2015 | 16:30
1
113
אני צריך להגיע מחר לירפ"א בתל השומר ואני לוקח קו 43 דן.
באיזה כתובת אני צריך לרדת ?
תחנה אחרונה - תל השומר
15/03/2015 | 00:01
73
בקשת התרת התחייבות
11/03/2015 | 16:00
2
373
שלום לגולשי הפורום,
בשלושה החודשים האחרונים הגשתי בקשה להתרת התחייבות ולשחרור. (שירתתי 4.5 שנים)
הסיבה: בן זוגי עובר לעבוד בחו"ל.
אחרי שמפקד היחידה תמך בי, ורמ"ח הלוגיסטיקה (אני כימאית) התשובה הסופית שקיבלתי ממחלקת הסגל היא שלילית.
למיטב הבנתי אני יכולה להגיש ערעור.
האם מישהו יודע מה כדאי להגיש בערעור כיד להגדיל את הסיכויים?
לא קיבלתי אפילו תשובה למה לא מגיעה לי התחשבות כמו לבן אדם.
אמשח לכל רעיון.

האמת?
12/03/2015 | 00:53
260
למיטב הבנתי, הצהרה על נישואים יכולים אולי לעזור במצב כזה...
מציע לך להפנות את השאלה
12/03/2015 | 09:47
265
לפורום עתודה, שם אולי יוכלו לעזור
מספר שאלות לעתודאים שכבר התחילו את השירות
07/03/2015 | 13:44
1
416
היי,
חדש בפורום...
סיימתי סוף סוף את הלימודים, עשיתי הנדסת חשמל וכעת ממויין לחיל האוויר. בעוד שבוע מתחיל את קורס ההכחלה בטכני בחיפה, אשמח לשמוע טיפים והארות לגבי הקורס,
כל מידע אפשרי לגבי מה הולך להיות בקורסי הכנה לקצונה וכל זה (בה"ד 21 10 שבועות + בסיס עובדה 10 שבועות), החל ממה עושים ועד מה מומלץ להביא.

כמו כן, קיבלנו רשימת תפקידים ממהם אנו צריכים לדרג וכמובן כבר שמעתי את הטענות הרבות לגבי שהרוב מאוכזבים מהתפקידים ולא עושים בפועל את מה שלמדו וכו'...
ובכל זאת הייתי רוצה לשמוע אם יש סיכוי לקבל תפקידים טובים + איזה יחידות ותפקידים מומלצים יש (רשימת תפקידים שקיבלנו אוכל לשלוח בפרטי לחבר'ה שכבר בשירות ומכירים יחידות...)
מבחינת השכלה עשיתי הנדסאי אלק' מחשבים, המשכתי לתואר הנדסת חשמל התמחות אלקטרואופטיקה ועיבודה תמונה, ומזכיר שהמיון הוא לחיל האוויר.
אשמח למידע גם על תפקידי מטה וגם שדה.

תודה לעונים ואשמח לתשובות בהקדם
פורים שמח,
גרמן4237
מצטרף, אם מישהו יכול לענות לו לשאלות
10/03/2015 | 12:18
110
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2015 | 11:16
15
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
מיון לעתודה - מתסכל
02/03/2015 | 17:21
2
435
שלום ,
אני מאוד רוצה להתקבל לעתודה אקדמית, אני בכיתה י"ב , לומדת עכשיו פסיכומטרי והציונים שלי בממוצע  80 (5 יח"ל במתמטיקה, באנגלית בביולוגיה, מדעי החברה וכו'   כ30 יח"ל לימוד)  ולצערי אני לא מורשת להרשם לעתודה באתר "עולים על מדים" ולא מפורט בדיוק למה, ועל אף שערערתי בפעם השלישית , שוב נדחתי ללא פירוט של הסיבה. האם הסיבה יכולה להיות בגלל שאני שוחרת של חיל האוויר (בי"ס אורט) או בגלל שצריך קב"א 52 ולי יש רק  51. מה אני יכולה לעשות כדי להתמיין לעתודה אקדמית???   אני מרגישה שאני נלחמת באוויר, מאוכזבת וכמעט מרימה ידיים, מה עוד אני יכולה לעשות? אודה לקבל הכוונה.
תודה
את מוזמנת לפנות למדור עתודה... לנסות לשכנע אותם. בהצלחה!
07/03/2015 | 22:55
1
85
חצי שנה של נסיונות המלצות מגורמים שונים ן...שלילי
08/03/2015 | 13:18
162
שלום
חצי שנה של ניסיונות בצירוף המלצות מגורמים מחנכים וממד"א (מתנדבת 3 שנים) והתשובות  חוזרות על עצמן: שלילי (בעקבות נתוני סף ראשוניים). אני מרגישה שאני נלחמת  לריק.  לדעתי ישנם אנשים שאולי הקבא שלהם גבוה, אך אין זה אומר שאני פחות אצליח מהם (ואף יותר), הרצון, המחוייבות האישית, והתרומה שלי בנושא זה (כמתנדבת) על אף כל המכשולים שנתקלתי במדור עתודה גורמים לי לתסכול בחוסר האמונה  של צה"ל בהצלחתי.  אני מבחינתי אנסה בכל דרך אפשרית כדי להשיג את ייעודי, הן בתמיכת צה"ל והן בלעדיה.
תודה

כיצד מערערים על דחייה של קבלה לעתודה אקדמית?
02/03/2015 | 14:53
1
187
אומרים תודה רבה :)
21/03/2015 | 07:44
67
סמסטר קיץ
01/03/2015 | 22:16
142
אני בשנה האחרונה לתואר כשבסופה (אוקטובר) אתגייס.
האם מדור עתודה מאפשר סמסטר קיץ (יולי-ספטמבר כולל מועד א' שלא עוברים על הגיוס) גם בזמן זה? 
אז איך תקופת המבחנים עוברת עליכם...?
25/02/2015 | 23:39
8
246
אוטוטו סמסטר חדש!
בהצלחה לכל המתחילים\ממשיכים!

תודה לאל. הכל בסדר. מחכה כבר לסיים את התואר הזה ולהתחיל צבא
26/02/2015 | 22:01
7
176
מזכיר לי את עצמי
28/02/2015 | 12:04
6
309
עכשיו אני בצבא ומחכה כבר להתחיל את התואר השני.

תהנה מהתקופה הזאת, צבא זה לא כיף.
מה לא כיף
28/02/2015 | 16:18
4
254
המסגרת הצבאית או העבודה?
המסגרת
28/02/2015 | 19:37
3
286
למדתי מדעי המחשב ואני צובר ניסיון מקצועי איכותי. אין שום תלונות על העבודה.

בצבא יש המון שטויות שחשבתי שבתור עתודאי אצליח להתחמק מהם.
אפשר פירוט של אותן שטויות?
01/03/2015 | 12:11
2
131
בבקשה:
06/03/2015 | 18:26
1
223
הגנ"ש כל שנה, מטווחים פעמיים בשנה, אל"ל פעם בשנה לפני הגנ"ש, תורנות קצין תורן אחת לחודש (משתנה לפי מקום), זמנים הם קודש, מסדרי ניקיון (מסדר של רמ"ד, מסדר של רע"ן ומסדר של רמ"ח.לא חסר), ב"מ של הצבא (מקשה מאוד על העבודה), טקסים, כנסים, דיונים, בירוקרטיה ועוד המון דברים שמשתנים לפי החלטת המפקד.

חשבנו במדור כמה ימי עבודה מתבזבזים לנו בשנה על שטויות של הצבא: 45-50.

אני כן רוצה להדגיש שאני מרוצה מהבחירה שלי במסלול.
הגנ"ש זה דווקא נחמד
20/03/2015 | 11:05
108
שבוע נופש
מה למדת
28/02/2015 | 19:59
233
מה למדת ואיפה אתה משרת אם אפשר לשאול?
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:27
13
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
שאלות
19/02/2015 | 11:25
2
569
- יש בוחן מסלול באיזשהו שלב של הקק"צ (הכנה, הקורס עצמו, השלמה)?
- יש צורך בחידוש רישיון לירי כקצינים כל כמה זמן? כלומר מטווח כל חצי שנה?
- האם יש את הקטע הזה עם המירס או שזה נגמר כבר ונשארים עם הטלפון שלנו בתכנית אחרת?

תשובות
19/02/2015 | 20:39
264
1. לא
2. חצי שנה
3. יש את כל הקומבינציות בערך: אתה יכול להישאר עם המכשיר שלך, לקבל מכשיר צבאי (בסיסי בחינם או יותר יקר בתשלום) עם קו צבאי, לקבל מספר צבאי למכשיר הרגיל שלך או לקבל חבילת "חיילים" עם המכשיר והקו שלך. מקווה שלא התבלבלתי כי נשארתי עם הפלאפון שלי...
תשובות חלקיות
22/02/2015 | 23:14
178
- בוחן מסלול? אתה מדבר על מבחן ניצן וכאלה? בגדול יש בסוף הקק"צ.
- אתה צריך מטווח בתוקף לחצי שנה. 
- אחת לאיזה זמן צה"ל שוב יוצא במכרז לרשת סלולרית. פשוט בשנים האחרונות יש תוכניות יותר אטרקטיביות "בחוץ" ככה שהרבה חבר'ה צעירים לא ממש רצים לקחת קו צבאי.

חזיר ים עתודאי
18/02/2015 | 08:25
3
553
18/02/2015 | 22:22
68
מעלה נשכחות...
18/02/2015 | 22:24
267
מעולה!
22/02/2015 | 19:50
62
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 13:32
14
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
שינוי מסלול לימוד, מוסד לימוד ומה שביניהם
16/02/2015 | 11:18
2
260
לדרי הפורום שלום.
ראשית, ארצה להודות לכל הכותבים הקבועים, המנהלים והעתודאים המזדמנים, על הפורום הנהדר הזה. המידע שנחשפתי אליו בפורום עזר לי במידה רבה לגבש את חוות דעתי על המסלול, להתכונן נפשית לתלאות ולקבל החלטה מודעת, עד כמה שאפשר, בנוגע לעתיד שלי ב-10 השנים הקרובות.

לצערי, כמו רבים אחרים, אני מתחיל להרגיש תחושת פספוס. מעט רקע עליי: אני עתודאי שנה א' להנדסת תוכנה בטכניון, מתגורר במעונות, משתייך לתכנית עתידים. במוקדם או במאוחר מרבית הקוראים יצקצקו בלשונם ויאמרו בליבם: "הנה עוד דוגמה טיפוסית לילד מבולבל, שחתם על חוזה מחייב בלי מושג ירוק על כל מה שכרוך בכך." ובכן, אחסוך מכם את המחשבות ואומר בריש גלי - אני חושב שעשיתי טעות. והטעות אף כפולה ומכופלת, שכן במידה מסויימת האמנתי שזה מה שיקרה.

אני לא מרגיש תחושת סיפוק מהלימודים. אני לא רואה את עצמי עובד כמהנדס תוכנה, אני לא מתחבר לאווירה, להילה סביב המקצוע. ההבטחות של סושי על מגש של זהב בבראנץ' במשרדים של גוגל לא קוסמות לי. מבלי לפגוע באלפים שמוצאים עניין בתחום הזה, שהוא ללא ספק עשיר, מגוון ומרתק - אין לי זיקה אליו. למען האמת, לעולם לא הייתה לי. הושפעתי מהלחץ הסביבתי, מעצת ההורים, מהתלהבות חבריי, מהמלצת מוריי. בכיתה י', ראיתי את עצמי בפקולטה למדעי החברה בתל אביב. בכיתה יא', התמקדתי על פסיכולוגיה. בכיתה יב', אחרי ששמעתי סיפורי בלהות על שיבוצים גרועים, משכורת רעב, נפוטיזם בשוק העבודה, בחרתי, בפחדנות, במקצוע שידעתי שלא אתחבר אליו. ניסיתי לתת צ'אנס, ננתי, וזה לא זה.

אני תלמיד טוב ואני אוהב ללמוד. הפסיכומטרי הכללי שלי הוא 764, ממוצע הבגרויות הוא 114. רוצה לומר, הקבלה למוסדות הלימוד היא לא הבעיה העיקרית שלי. גם בטכניון אני מסתדר עם הלימודים ועדיין לא חוויתי משבר מנטלי. על כן, אגש לעניין: מנסיון עבר או מידע אישי שלכם, האם יש אפשרות (ולו הקלושה ביותר) לעבור מוסד בשנת הלימודים הקרובה, למסלול שנמצא במרחק שנות אור מזה שאני לומד בו כרגע? מיותר לציין שאף קורס מהקורסים שלמדתי ושאלמד בסמסטר ב' לא ישמש אותי לתואר בפסיכולוגיה. ברורות לי כל ההשלכות של שינוי שכזה, אני יודע מה השיבוצים שמקבלים בצה"ל, כל זה מובן לי. אבל זה היה ונשאר החלום שלי, שבטיפשותי לא הלכתי אחריו.

למיטב הבנתי, צה"ל בוחן את הבקשות על סמך שלושה קריטריונים:
א. שינוי בדח"ש.
ב. מצב אקדמי.
ג. דרישות צה"ל.
אני משוכנע שאתרום לצה"ל כפסיכולוג מאושר עשרות מונים יותר מאשר כמהנדס תוכנה ממורמר. המצב האקדמי שלי תקין, וצה"ל לא ייאלץ להאריך את דחיית השירות שלי (התחייבתי לסיים את לימודיי תוך 4 שנים, ובמידה ואתחיל תואר בפסיכולוגיה בשנה הבאה, אסיים בדיוק במועד שנקבע). אני לא רואה בשני הסמסטרים שאעשה עד אז בזבוז, אלא הזדמנות להחשף לתחום אחר. על כל פנים, צה"ל יכעס, ובצדק, על כך ששרף עליי 8,500 ש"ח כמימון ללימודים שאינם רלוונטיים.

העצה הפרגמטית של הסביבה, שהפעם אני לוקח בערבון מוגבל, היא שאמשיך בלימודיי, שהרי ללמוד הנדסת תוכנה זה לא סוף העולם. קשה לי להעביר להם את התסכול שאני מרגיש מעיסוק בתחום שאין לי בדל של משיכה אליו. מבחינתם, המשכורת שאקבל אמורה לסתום לי את הפה. אחרי סמסטר של הנדסת תוכנה, אני משוכנע שעדיף להיות פסיכולוג רעב אך מסופק, על פני גוויה רוחנית עשירה.

לסיכום, אחרי שניצלתי עד תום את הכתיבה בפורום כקתרזיס (רואים? אני אפילו משתמש בז'רגון!), אשמח לשמוע מאנשים מנוסים ואובייקטיביים מה סביר שיקרה, ומה אפשרי שיקרה, במידה ואשקיע את כל כולי במימוש התוכנית.

תודה לעונים.
ברוך הבא
16/02/2015 | 23:28
183
דווקא נשמע סיפור מעניין...

חשבת שאולי גם מעבר מוסד לימוד ו/או חוג לא יטיבו עם ההרגשה?

למה אתה חושב שתרומה לצבא היא רק דרך מסלול עתודה כזה או אחר?
שינוי מקצוע
17/02/2015 | 09:16
172
בס"ד
לשנות מקצוע זה גם סוג של סיכון. אתה לא יכול לדעת אם פסיכולוגיה גם אכן מתאים לך.
הלכת להנדסת תוכנה רק בגלל היוקרה והכסף? אם לא, והלכת לזה בגלל שאתה מתחבר לתחום המתמטיקה והמחשבים תנסה אולי לעבור לתחום המתמטיקה,מדעי המחשב,הנדסת מחשבים.
בהצלחה.
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2015 | 12:28
16
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 11:46
13
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
פורום עורך דין צבאי
15/02/2015 | 11:09
55
חיילים, מתנדבים ומלש"בים יקרים!
פורום עורך דין צבאי המנוהל ע"י עורך הדין בני קוזניץ נועד לענות לכל שאלה ותהייה שלכם לגבי זכויותיכם בצה"ל. היכנסו עכשיו: http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
"טובים השניים"
תכשיטים מעוצבים בעבודת יד
הגיע הזמן שתפתיע אותה!
פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה