לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1393713,937 עוקבים אודות עסקים

פורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עתודה

ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.
אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).
חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

שלכם תמיד, GVBlack
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שוקלת עתודה במשפטים'
שוקלת עתודה במשפטים
13/04/2015 | 16:15
1
222
היי כולם , אני בי"ב ושוקלת עתודה במשפטים ...
יש אולי כאלה שלמדו את זה ויכולים לתת קצת מידע? מרוצים? לא מרוצים? איפה לומדים?
אני שוקלת ללמוד בבר אילן, מישהו יכול לנדב כמה מילים על הלימודים שם? 
ועד כמה זה נכון שלעתודאים יש טיפה תנאים קלים יותר בקבלה ??
תודה !! ובהצלחה :)))))
לצפיה ב-'עתודה במשפטים'
עתודה במשפטים
20/04/2015 | 17:09
227
אני לומד בבר אילן כלכלה וחשבונאות(גם עתודאי). בסה"כ אני מאוד מרוצה מהאוניברסיטה. יהיו כאלה שיגידו שקצת עמוס בגלל שיש חובת קורסי יהדות. אבל הקורסי יהדות בסה"כ הם מאוד נחמדים.
לגבי לימודי משפטים, אני אישית לא מתעניין בזה וחושב שזה תואר מאוד עמוס מבחינת חומרים ופסקי דין, אבל אם זה מעניין אותך אז לכי על זה.
לגבי תנאים קבלה קלים יותר לעתודאים - לא שמעתי על כך... אני די בטוח שהתנאי קבלה רגילים.
לצפיה ב-'אני בחובה(עתודאי) ורוצה לטוס לרוסיה, האם זו מדינה אסורה?'
אני בחובה(עתודאי) ורוצה לטוס לרוסיה, האם זו מדינה אסורה?
12/04/2015 | 00:19
1
184
לצפיה ב-'למיטב זכרוני ניתן לנסוע'
למיטב זכרוני ניתן לנסוע
12/04/2015 | 22:57
279
אבל יותר פשוט לשאול את מש"ק הבטחון שדה ביחידה...

לצפיה ב-'יש פה סטודנטים להנדסת תעונ שעברו את הראיונות?'
יש פה סטודנטים להנדסת תעונ שעברו את הראיונות?
07/04/2015 | 10:25
188
אם כן, אשמח אם תצרו קשר במייל tomsberro@gmail.com
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לשירות'
שאלות בנוגע לשירות
05/04/2015 | 23:57
5
576
היי!
1. כפי שהבנתי מחוזה עתודה, אם אני מתחתנת בזמן שירות החובה שלי (שירות חובה של 3 שנים), אני בעצם אשרת במשך שנתיים ולא במשך שלוש כפי שמחוייבת רווקה בגילי שאמורה להתגייס. האם זה נכון?
2. האם נשואים מקבלים פטור מהקבע? (או נשואות...)
לצפיה ב-'את בטוחה שקראת את החוזה? התשובה היא לא לשניהם.'
את בטוחה שקראת את החוזה? התשובה היא לא לשניהם.
06/04/2015 | 01:19
1
210
לצפיה ב-'כן...'
כן...
06/04/2015 | 01:44
287
א. אם במשך תקופת דחיית שירותי הסדיר ( בין אם אשלים לימודי ובין אם אפסיק לימודי
מכל סיבה שהיא) או שבמשך תקופת שירותי הסדיר ( בין אם אשובץ במקצוע ובין אם
לאו), אהיה זכאית לשחרור או לפטור משירות הסדיר לפי סעיף 39 לחוק, אשר תוכנו
הובא לידעתי, אני מצהירה בזה על רצוני להתנדב לכוחות הסדירים של צבא ההגנה
לישראל למשך תקופה שיהיה בה כדי להשלים את תקופת שירותי הסדיר לתקופת שירות
זהה באורכה לזו שבה חייבת יוצאת צבא, אישה רווקה בגילי בעת חתימתי על התחייבות
זו, עפ"י חוק.
ידוע לי, כי משמעות התנדבותי זו שאם תאושר התנדבותי זו ע"י שר הביטחון או מי
שהוסמך לכך על ידו, אהיה בשירות בכוחות הסדירים של צה"ל גם אם אנשא או אהיה
זכאית לפטור כאישה הרה או כאם לילד, ואשרת את מלוא תקופת השירות הסדיר בה
הייתי חייבת אלמלא נישואיי, הריוני או היותי אם לילד.
ב. כן ידוע לי, ואני מסכימה לכך, כי תנאי שירותי בתקופת השירות ע"פ התנדבותי זו יהיו
כתנאי השירות של חייל בשירות חובה, וכי בתקופה זו יחולו עליי כל הוראות חוק
השיפוט הצבאי התשט"ו – 1955 , התקנות על פיו ופקודות הצבא החלות על יוצא צבא,
הנמנה עם הכוחות הסדירים של צה"ל.
לצפיה ב-'תשובות בהמשך לתגובה האחרת פה'
תשובות בהמשך לתגובה האחרת פה
06/04/2015 | 12:12
1
271
1. לא
2. לא
לצפיה ב-'well then!'
well then!
06/04/2015 | 12:45
211
תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-'הרשו לי לחדד...'
הרשו לי לחדד...
06/04/2015 | 16:15
290
1) ממש לא.
2) בהחלט לא.
לצפיה ב-'ממליצים ב"שאלון אישי לעתודאים החוזרים לשירות"'
ממליצים ב"שאלון אישי לעתודאים החוזרים לשירות"
05/04/2015 | 18:07
2
328
צריך לציין בשאלון הנ"ל 2 אנשים אשר יכולים להמליץ עליי (לא קרובי משפחה).
אני לא ממש מכיר כאלה. איזה סוג של אנשים אתם שמתם?
לצפיה ב-'אפשר לשים'
אפשר לשים
12/04/2015 | 22:49
209
מנחה שלך בפרויקט בתואר, או חבר של ההורים. אפילו שכן זה טוב.

לצפיה ב-'אנשים לדוגמא'
אנשים לדוגמא
13/04/2015 | 22:54
166
מרצים ומתרגלים שהייתה לך אינטרקציה אישית איתם.
חברים שהכרת במהלך התואר ויכולים להעיד על האופי שלך.
מנהלים וקולגות בעבודה.
לצפיה ב-'יום ראיונות '
יום ראיונות
04/04/2015 | 22:40
1
406
היי:)
לעתודאים להנדסת חשמל (או הנדסה בכללי) שעברו כבר את יום הראיונות.
יש אולי מישהו שניתן לדבר איתו בנוגע לאופי הראיונות, הכנה אליהם וכו?

תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח|חגשמח|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/04/2015 | 13:49
41
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'קינן שפי- זקוק לעזרה(עתודה)'
קינן שפי- זקוק לעזרה(עתודה)
03/04/2015 | 13:47
2
377
יש לי בקרוב את המבחנים בקינן שפי, ורציתי לדעת כמה שיותר לגביהם. אני יודע שיש בהם מבחנים קבוצתיים, מבחנים מול פסיכולוג, הבנתי שגם שאלון 600 ושאלונים שצריך למלא. אבל אני אשמח לפירוט רב יותר על כל דבר- אני מתמיין לתוכנית מצויינות של עתודה, וידוע לי שאני צריך ציון די גבוה במיונים האלה על מנת להתקבל, אשמח לכמה שיותר עזרה.
תודה מראש לעוזרים, וחג שמח
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/04/2015 | 18:46
1
254
א. יש במאמרים מספר מאמרים על הנושא
ב. ידוע לך לא נכון, אין "ציון גבוה מאוד" - צריך רק לעבור אותם, בדיוק כמו כולם.
ג. תתנהג רגיל ותעבור בלי בעיה
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
04/04/2015 | 18:47
168
*אחרי הגיוס
לצפיה ב-'טירונות קרבית לעתודאים'
טירונות קרבית לעתודאים
03/04/2015 | 13:44
2
321
אפשר לבקש טירונות קרבית אם אני הולך להיות עתודאי? יותר נכון- האם אפשר לקבל טירונות קרבית באם אהיה עתודאי?
תודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'לא'
לא
04/04/2015 | 18:47
1
243
אלא אם כן אחרי השירות תרצה להתנדב לטיס\חובלים\יום סיירות
לצפיה ב-'כאן התיקון שלך צריך להופיע... '
כאן התיקון שלך צריך להופיע...
12/04/2015 | 22:50
161
אחרי החזרה לשירות...
לצפיה ב-'מישהו יודע אם אמורה להיות בעיה לטוס לקובה טרם החזרה לשירות?'
מישהו יודע אם אמורה להיות בעיה לטוס לקובה טרם החזרה לשירות?
01/04/2015 | 21:10
1
99
לצפיה ב-'בגדול לא'
בגדול לא
12/04/2015 | 23:12
83
אבל צריך בכל מקרה לבקש אישור ממדור עתודה
לצפיה ב-'בשירות כעתודאי'
בשירות כעתודאי
27/03/2015 | 11:56
3
596
באופן כללי, בשירות במקצוע כעתודאי, מה המעמד של ימי שישי? משרתים בהם? (בהתייחסות לחובה ולקבע)
לצפיה ב-'כן, וגם בשבתות אם לא סיימת טיזה מצגת לת"אל. '
כן, וגם בשבתות אם לא סיימת טיזה מצגת לת"אל.
27/03/2015 | 12:43
258
לצפיה ב-'בד"כ לא, אבל הבסיס פועל גם בשישי אם צריך'
בד"כ לא, אבל הבסיס פועל גם בשישי אם צריך
28/03/2015 | 19:26
158
לצפיה ב-'וגם אם בדרך כלל לא, לפעמים יש תורנויות.'
וגם אם בדרך כלל לא, לפעמים יש תורנויות.
31/03/2015 | 00:32
132
לצפיה ב-'נראה לי שכבר מאוחר מדי...'
נראה לי שכבר מאוחר מדי...
25/03/2015 | 17:06
2
641
אז ככה.. אני כרגע בן 21 בשנה הרביעית ללימודי תואר בהנדסה. הסיפור שלי מתחיל לפני 3 שנים מן הסתם חח. בוא נגיד שלפני הגיוס לא היו לי הצעות לתפקידים מפתים מדי, ואיכשהו יצא שנפלתי בין הכיסאות לתפקידים במודיעין, ונשארתי רק עם עתודה וממר"ם, החלטתי בסופו של דבר ללכת לעתדה, כי למען האמת עניין אותי התחום ולא היה לי בזמנו ראש לצבא.
עברו להם 3 שנים ופתאום כשנשארה עוד שנה אחת לתואר זה הגיעה אליי בבום- פאק! איזו טעות עשיתי, לאן לעזעזל כל כך מיהרתי על הלימודים האלה, איך קרה שעוד שנה אני מתגייס לכל כך הרבה זמן.
פתאום הבנתי שכנראה בזבזתי תקופה יפה, כל החברים שלי התפתחו התבגרו, הכירו בצבא הרבה חברים חדשים, בנות, טיולים, חוויות,ומהבחינה הזאת אני די דרכתי במקום אפשר לומר, אז כן, קיבלתי קצת השכלה אקדמית, אבל החיי חברה אם לומר את האמת היו די על הפנים, הכרתי כמובן כמה חברים עתודאים אבל לא משהו מעבר ללדבר בשעות הלימודים.תכל'ס הרגשתי כמו שאני הולך לבית ספר...
עכשיו כל החברים משתחררים, טסים, ואני ממשיך עם התואר בשביל להתגייס ל-6 שנים ארוכות לצבא, שגם שם אני לא ממש בטוח אילו חיי חברה יהיו, וברור לי שכבר לא יהיו את כל הצחוקים שאמורים להיות שאתה חייל פעור בן 18 אלא קצין בן 22...
עכשיו בוא נגיד שהצינים שלי לא מי יודע מה, השגתי שיבוץ סביר אני מניח בחיל האוויר, אבל אני לא חי בסרט או משהו וברור לי שאני הולך להיות קפ"ט או משהו שלחלוטין יהיה בזבוז זמן בשבילי ובשביל הצבא...
לצערי כבר עשיתי 80% מהתואר, ולפי מה שהבנתי זה כבר מאוחר מדי בשביל להתגייס כרגיל ולוותר על הקבע.
אני לא בטוח מה אני שואל בכלל, אבל כנראה שגם ניסיון לתת קצת עידוד או לשפוך אור על המצב יכול להיות נחמד חח. תודה!

לצפיה ב-'לא יודע אם זה ממש עוזר...'
לא יודע אם זה ממש עוזר...
26/03/2015 | 11:34
413
לא יודע אם זה ממש עוזר אבל אני במצב דומה...
אני עכשיו באמצע שנה רביעית בתואר שאני לא ממש בטוח שאני רוצה עם הרבה קבע שאני בטוח לא רוצה ועוד בעיות אחרות.
גם לי היה באסה מבחינה חברתית בלימודים. גם אני לא רוצה לעשות משהו שאני לא ממש בטוח לגביו במשך 6 שנים (לא בטוח אם זה המצב אצלך).
אין לי תשובה למה שאתה יכול לעשות מול הצבא או דברים כאלה כי גם לי אין מושג. אם כבר פותחים פה קבוצת טיפול חשבתי למה לא להצטרף. אולי תתנחם בזה שאתה לא היחיד
אולי כמה ציטוטים יעזרו: "צרת רבים חצי נחמה" (אין לי מושג מאיפה). "כל צרה שהוא של יחיד צרה וכל צרה שאינה של יחיד אינה צרה" (מדרש רבה). לא יודע אם זה עוזר.
תנסה להסתכל על הצדדים החיוביים (ויש יחסית הרבה). יהיה בסדר.
לצפיה ב-'מקווה שהשיבוצים השתפרו עם השנים'
מקווה שהשיבוצים השתפרו עם השנים
26/03/2015 | 20:01
427
אניח שאתה מהנדס חשמל.

קודם כל, לא צריך להיכנס לדיכאון.
חיי החברה לא נגמרו. יש עתודאים אחרים בשירות, חברים מהאוניברסיטה ולא מעט אנשים איכותיים בצבא בכלל. פער הגילאים לא ממש בעייתי בהתחלה, אפילו יכול להיות יתרון בשלבים אלו. אולי אחרי שאתה קולט שאנשים שהתגייסו אחריך משתחררים קצת תתבאס, אבל זה יקרה רק בעוד כמה שנים טובות. במקרה זה אין טעם להקדים את המאוחר :)

שיבוץ מקצועי - כאן הסיכוי לא משהו, אבל עדיין ניתן לעשות כמה דברים. זה מאוד תלוי במקום השירות, בתפקיד, במפקדים שיהיו לך וכו'. האם התחלת לעבוד בתור סטודנט בתפקיד הנדסי כלשהו?

נסה להפיק את המירב מהתחום החברתי, אל תיכנס לדיכאון מראש. יש זמן ומקום למעט שביזות, אבל יש עוד רבים וטובים באותו מצב. ח"א יחסית בסדר מבחינת תנאי שירות וכוח אדם, רוב הסיכויים שתהיה מוקף באנשים די דומים וביחד תצחקו קצת על המצב.

עד השירות נסה לתת קצת יותר מאמץ לשיפור ציונים. בשלב זה אולי לא תשפר עמדות לגבי שיבוץ, אבל הציונים חשובים לך לעתיד, לתואר שני אם תרצה וכו'.

ובמידת האפשר, נסה לצאת לטיול קטן עם החברים לפני הגיוס.

בהצלחה
לצפיה ב-'שחרור מקבע בשנה השלישית'
שחרור מקבע בשנה השלישית
24/03/2015 | 22:13
2
473
שלום,
אני עתודאי בתחילת השנה השלישית בקבע וכבר נמאס לי מהצבא אין לי כח לסיים את השנה הזאת, הייתי מעוניין לדעת מה הסיכוי שאוכל להקדים את השחרור? מה התהליך לעשות זאת? האם מספיק לבקש מהמפקדים? אם יש מישהו שעבר תהליך דומה אשמח לדעת.
אני לא יודע אם זה משנה אבל אני סרן, עברתי תפקיד לפני קצת יותר מחצי שנה (אני די חדש ביחידה והם די בונים עלי שאחתום עוד קבע) ואין לי דמ"ח.
תודה.
לצפיה ב-'לא יודע עם עדיין רלוונטי היום'
לא יודע עם עדיין רלוונטי היום
26/03/2015 | 19:23
1
396
בעבר הייתה לחיל יכולת לשחרר עתודאי בשנה האחרונה לקבע ללא התערבות של גורמים מחוץ לחיל, לא יודע אם עדיין רלוונטי.
אתה מבקש קיצור שירות ביוזמת החייל.
בקש פגישה אישית עם מפקדך בדרגת סא"ל, הסבר לו כי ברצונך להשתחרר וכי אין בכוונתך לחתום עוד קבע. לאחר מכן קבע ראיון עם המפקד שלו והסבר את אותו דבר. נסה לנהל את השיחות בצורה חיובית. המטרה שלך היא לשכנע אותם לתמוך בבקשה שלך לקיצור שירות. אם קיימת סיבה טובה (לימודים בזמן מלא, הצעת עבודה), מה טוב. אם המפקדים נדרשים לבצע קיצוץ רוחבי, יכול להיות שיקפצו על המציאה.

קח בחשבון שהתהליך איננו מיידי.
בהצלחה
לצפיה ב-'עם-->אם'
עם-->אם
26/03/2015 | 19:23
127
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 11:37
19
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
לצפיה ב-'עתודאי צריך לדבר לפני קהל?'
עתודאי צריך לדבר לפני קהל?
24/03/2015 | 13:13
2
418
יש לי חרדת קהל והשאלה שלי האם עתודאי חייב לדבר לפני קהל(הרצאות וכאלה)או שלא, אני לומד הנדסת תוכנה אם זה משנה מה אני לומד..?
לצפיה ב-'קשה להגיד'
קשה להגיד
25/03/2015 | 00:55
311
בקק"צ (קורס קצינים) תצטרך לדבר כנראה לפחות מול הצוות (נראה לי באזור 10 אנשים, אולי קצת יותר). חלק מהאנשים מדברים גם לפני קהל יותר גדול, תלוי בנסיבות. (בעיקרון כל העתודאים צריכים לעשות קק"צ, בפועל יש כאלה שלא עושים מסיבות שונות.) לגבי התפקיד עצמו, רוב העתודאים להנדסת תוכנה מתכנתים בתפקיד הראשון שלהם (לא מפתיע), אז בעיקר צריך לשבת מול מחשב. אולי לפעמים תצטרך להסביר לכמה אנשים אחרים (נניח מפקדים) על עבודה שעשית או לשבת בדיון.
בקיצור, נראה לי שברוב המקרים, רוב הזמן, לא צריך לדבר מול קהל, אבל קשה להבטיח לגמרי שלא יקרו מקרים בהם כן צריך. אני גם לא בטוח שאני לגמרי מבין מה זה חרדת קהל (10 אנשים זה קהל?), והאם אפילו אירוע כזה חד פעמי יהיה לך קשה.
לצפיה ב-'קצת כמו בחיים'
קצת כמו בחיים
28/03/2015 | 21:34
233
בהקשר הזה הצבא לא כל כך שונה מעבודות שונות.
עם ההבדל היחיד שאתה בכל מקרה בצבא, ככה שאם אתה באמת לא טוב בעמידה מול קהל, כנראה שאת ההרצאות הסברה על המדור שלך לא אתה תעביר. יש תפקידים ספציפיים שנדרשת בהם היכולת לעמוד ולהסביר את עמדתך מול קהל ושקשה להתחמק מזה, אבל ככלל (ובהיותך מדמ"חניק) לא נראה סביר שתגיע למקום כזה.
לצפיה ב-'האם רישום לעתודה חוסם מיונים אחרים בצבא?'
האם רישום לעתודה חוסם מיונים אחרים בצבא?
24/03/2015 | 14:11
1
207
בתי נרשמה לעתודה אקדמאית אך קבלתה מותנית בציון הפסיכומטרי (רפואה). היא חוששת שרישום לעתודה כשוי לחסום בפניה איתור לקורבים או הזדמנויות אחרות ובמידה ולא תתקבל ינזק שיבוצה בצבא. אודה להתייחסותכם.
רויטל פיינשטיין
revital.f@millitech.co.il
לצפיה ב-'חוסם מיונים לא אמור, אבל אם היא מתקבלת,'
חוסם מיונים לא אמור, אבל אם היא מתקבלת,
06/04/2015 | 15:01
106
זה כבר מדורג בעדיפות על פני תפקידים מסוימים אחרים.
לצפיה ב-'שמועות'
שמועות
22/03/2015 | 17:42
4
568
על כך שמסוף 2015 תחילת 2016 לא תהיה יותר הכנה לקצונה (החודש שלפני הקקצ בבהד 1 עצמו). האם יש אמת בדבר?
לצפיה ב-'לא נשמע סביר בעליל'
לא נשמע סביר בעליל
23/03/2015 | 21:49
130
לצפיה ב-'אלה השמועות - כבר קיצרו את ההכנה'
אלה השמועות - כבר קיצרו את ההכנה
28/03/2015 | 19:25
2
111
לצפיה ב-'מכמה זמן בעבר לכמה זמן עכשיו?'
מכמה זמן בעבר לכמה זמן עכשיו?
28/03/2015 | 21:50
1
74
לצפיה ב-'השמועות שהתקצר מחודש לשבוע.'
השמועות שהתקצר מחודש לשבוע.
13/04/2015 | 23:02
35
לצפיה ב-'נפתח פורום גישור'
|*|נפתח פורום גישור|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2015 | 14:29
17
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
לצפיה ב-'סירוב לתחקיר בטחוני ופוליגרף - השלכות? '
סירוב לתחקיר בטחוני ופוליגרף - השלכות?
22/03/2015 | 12:44
4
548
שלום רב,
בלי יותר מדי עיכובים, להלן הסיפור:

אני עתודאי להנדסה, לא עוסק במקצוע ואולי אחד האנשים הכי שבורים בצבא. בערך מהחודש הראשון אני מנהל מלחמה עם הצבא לנסות ולקבל שחרור מהמסלול ולהחזיר את המענקים - אך כמו שאתם כנראה מנחשים המסע הזה לא צלח וכך הגעתי בעל כורחי לסיום שירות החובה שלי כמעט. המפקדים הישירים שלי עד רמ"ח תומכים בשחרורי, הבעיה היא במנט"ם, הרפרנט ומחלקת הסגל. עייפתי ממלחמות, אני שבור ומרוסק, וכבר לא אכפת לי מה קורה איתי בצבא ומחוץ אליו.

כעת לנקודה:

בעבר התמיינתי לתפקיד מסווג, עשיתי גם פוליגרף וקיבלתי סיווג קהילייה ללא בעיה מיוחדת. לתפקיד לא הגעתי בסוף. כעת הוזמנתי לתחקיר בטחוני שגרתי הכולל פוליגרף. כמישהו שכבר אין לו תקווה ומיצה את כל האפשרויות שיש, ועתיד להיכנס לקבע בניגוד לרצונו ממש אוטוטו, סירבתי לבצע את התחקיר מטענה שזה כבר לא ישנה כלום.
קצין בטחון המידע התקשר אלי ואיים עליי בזה שאחשב איום על מדינת ישראל אם לא אשתף פעולה ובלה בלה בלה. אני לעומת זאת הסברתי את הסיבה האמיתית שלי לסירוב.

כעת לשאלות:
1. האם סירוב לתחקיר יכול להיחשב כסירוב פקודה? האם אני לא יכול לשמור לעצמי את הזכות לסרב לכך מבלי השלכות פיקודיות, חוץ מביטול הסיווג וכו' כמובן?

2. האם אני עלול להסתבך כאן יתר על המידה או שאלו סתם איומים כמו שכבר שמעתי מיליון פעמים בראיונות כאלו או אחרים עם אל"מים.

3. הסברתי לקצין שאני האחרון שירצה לאיים על בטחון ישראל, שלא נחשפתי לחומר מסווג ברמה הזו ומהבחינה הזו אני נקי ואף מוכן לעבור פוליגרף על כך, הסירוב הוא במטרה להוריד את הסיווג בלבד. האם בכל זאת ניתן להתנקם בי עם חקירת מצ"ח נחמדה או משהו בסגנון?

תודה מראש.
לצפיה ב-'נשמע מעניין - אשמח גם לדעת'
נשמע מעניין - אשמח גם לדעת
24/03/2015 | 10:49
164
לצפיה ב-'עדכון: כנראה ששכחתי שלהיות עתודאי זה קשיח יותר מהרמטכ"ל'
עדכון: כנראה ששכחתי שלהיות עתודאי זה קשיח יותר מהרמטכ"ל
26/03/2015 | 16:24
2
330
ויתרו לי על כל הסיפור ואני ממשיך כרגיל. מסתבר שגם חוסר בסיווג זו לא עילה לשחרור או אפילו לשינוי בסטטוס של עתודאי.

במקרה זה גב' אלונה קימחי באמת צדקה כשאמרה שרק המוות יציל אותנו מעצמנו!
��
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
28/03/2015 | 21:36
187
לא זומנתי לפוליגרף. אבל נחמד לדעת שהעובדה שאין לי שום כוונה לשתף על זה פעולה לא תפריע לאף אחד.
לצפיה ב-'אתה לא חייב לעשות תחקיר בטחוני'
אתה לא חייב לעשות תחקיר בטחוני
30/03/2015 | 21:18
193
לדעתי מקבלים דף עם הסברים שבו זה רשום ובטח שאתה לא חייב פוליגרף.
לצפיה ב-'מתי נקבע השבוץ ? האם ניתן לשנותו ?'
מתי נקבע השבוץ ? האם ניתן לשנותו ?
20/03/2015 | 11:04
2
204
מתי נקבע השבוץ ?
האם ניתן לשנותו ?
לצפיה ב-'שיבוץ לחיל - נקבע לפני סיום הלימודים.'
שיבוץ לחיל - נקבע לפני סיום הלימודים.
23/03/2015 | 21:45
1
175
אי שם בסמסטר האחרון. שיבוץ בתוך החיל, מתרחש על פי רוב לאחר הקק"צ (אם אתה יוצא ממש עם חזרתך לשירות)

שינוי תמיד אפשרי, אבל תלוי במיקום, בעיתוי ועוד כמה פרמטרים...
לצפיה ב-'ממ היום זה שונה כנראה'
ממ היום זה שונה כנראה
29/03/2015 | 05:01
99
אני שנה אחרונה בתואר ושיבוץ ראשוני קיבלנו כבר לפני כמה חודשים, כשאני אישית גם יודע מי יהיה הרמ"ד שלי.
הראיונות באמצע שנה שנייה אז יש להם מספיק זמן

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום גאדג'טים
פורום גאדג'טים
"טובים השניים"
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום